Page 15

26/11/2013

gazeta bezpłatna KURIER LOKALNY

IV liga - grupa południowa

17 kolejka - 23-24 listopada Olimpia Koło - Dąbroczanka Pępowo KS Górnik Konin - LKS Ślesin PKS Racot - Obra 1912 Kościan SKP Słupca - KKS Kalisz Victoria Września - Piast Kobylin Warta Krzymów - LKS Gołuchów Victoria Ostrzeszów - Grom Wolsztyn Orzeł Mroczeń - BS Płomyk Jarota II Jarocin Biały Orzeł Koźmin - Odoloanovia

0-3 0-2 0-1 3-1 6-0 1-2 1-1 3-1 2-0

TABELA KOŃCOWA RUNDY JESIENNEJ

1. Górnik Konin 2. Victoria Września 3. Dąbroczanka Pępowo 4. Obra Kościan 5. LKS Ślesin 6. Orzeł Mroczeń 7. KKS 1925 Kalisz 8. LKS Gołuchów 9. SKP Słupca 10. Victoria Ostrzeszów 11. PKS Racot 12. Olimpia Koło 13. Jarota II Jarocin 14. Grom Wolsztyn 15. Warta Krzymów 16. Piast Kobylin

17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17

39 37-16 38 52-17 36 28-12 34 34-15 32 37-18 26 28-29 25 23-19 25 28-20 19 22-30 19 20-32 18 26-36 18 14-23 17 23-32 16 30-31 8 10-44 7 7-45

klasa okręgowa ZINA

16 kolejka: 17 listopada Astra Krotoszyn - Sokół Bralin Barycz Janków Przygodzki - Zieloni Koźminek Czarni Dobrzyca - Żaki Taczanów Odolanovia Odolanów - Stal Pleszew Gorzyczanka Gorzyce Wielkie - Polonia Kępno LZS Trzcinica - Pogoń Nowe Skalmierzyce Biały Orzeł Koźmin - Re-Bud Piast Czekanów KS Opatówek - Pogoń Trębaczów

4-0 1-1 4-1 3-1 1-4 3-1 1-1 2-0

1. Biały Orzeł Koźmin 2. Barycz Janków Przygodzki 3. Pogoń Nowe Skalmierzyce 4. KS Opatówek 5. Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 6. Stal Pleszew 7. Czarni Dobrzyca 8. Polonia Kępno 9. Astra Krotoszyn 10. Odolanovia Odolanów 11. Piast Czekanów 12. Pogoń Trębaczów 13. Zieloni Koźminek 14. LZS Trzcinica 15. Żaki Taczanów 16. Sokół Bralin

16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16

40 33 29 29 29 28 27 26 26 21 20 16 15 12 7 5

46-13 41-25 30-21 38-21 34-32 43-24 30-27 35-22 32-22 22-25 26-33 21-32 19-26 20-36 15-49 12-56

klasa A, grupa II

14 kolejka - 17 listopada GKS Rychtal-Skoroszów - Zefka Kobyla Góra LKS Czarnylas - Victoria Laski LZS Czajków - Zawisza Łęka Opatowska LKS Jankowy 1968 - Strażak Słupia LZS Olszowa - Sokół Świba LZS Doruchów - Pelikan Grabów Masovia Kraszewice - LZS Siedlików

0-1 6-3 4-2 1-0 2-0 0-1 3-0

1. LKS Czarnylas 2. Zefka Kobyla Góra 3. GKS Rychtal/Skoroszów 4. Victoria Laski 5. LZS Olszowa 6. Strażak Słupia 7. Zawisza Łęka Opatowska 8. Sokół Świba 9. LKS Jankowy 10. LZS Doruchów 11. LZS Czajków 12. Masovia Kraszewice 13. Pelikan Grabów 14. LZS Siedlików

14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14

38 64-19 37 51-12 25 21-21 25 37-28 24 31-23 23 22-19 22 31-34 19 51-32 16 21-37 14 16-28 14 28-35 11 25-49 11 15-30 6 15-61

klasa B, grupa IV

1. KS Hanulin 2. LZS Mikorzyn 3. Wielkopolanin Siemianice 4. KS Rogaszyce 5. Zryw Kierzno 6. LZS Ostrówiec 7. Błękitni Perzów 8. Płomień Opatów 9. Ajax Rojów 10. Pogoń Drożki

9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

21 19 18 17 16 12 12 11 3 1

30-13 45-17 30-27 21-9 23-22 16-20 20-28 30-20 12-39 13-45

sport

15

Koniec rundy, koniec kariery MROCZEŃ: ŁUKASZ DZIERGWA ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ PIŁKARSKĄ

Niedzielne spotkanie było wydarzeniem, podwójnym dla jednego z zawodników Orła. Piłkarską karierę w Mroczeniu, po 22 sezonach zakończył napastnik tego zespoły Łukasz Dziergwa. Piłkarz ten został uhonorowany kwiatami i pamiątkowym podarunkiem od zespołu z Mroczenia. - Mam już swoje lata, leczenie kontuzji w tym wieku też już trochę inaczej wygląda. Poświęcę się teraz cały rodzinie. Na dniach będziemy mieć drugiego potomka. Ale myślę, że narybek w klubie rośnie, a ja nie z perspektywy boiska ale w klubie pozostanę i na ile będę mógł, to będę pomagał powiedział Łukasz Dziergwa. Piłkarze z Mroczenia ewidentnie chcieli aby ostatni mecz w karierze, ich kolega miał udany. Już w 3. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie po strzale Marcina Góreckiego, jednak wysokim kunsztem bramkarskim popisał się Karol Zaborowski. Trzy minuty później odpowiedź piłkarzy BS Płomyk Jarota II Jarocin, Dariusz Małecki podał do Macieja Paszka, a ten uderzył z pierwszej piłki, jednak Piotr Szyc obronił strzał napastnika z Koźmińca. W 10. minucie w pole karne zespo-

łu gości wbiegł Karol Gąszczak, a Zaborowski doskonałą paradą bramkarską uchronił swój zespół przed utratą bramki. W 21. minucie kapitalnie rzut wolny wykonał Leszek Nowak. Pomocnik Orła uderzył bezpośrednio na bramkę,

w 47. minucie gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania, jednak strzał Góreckiego obronił bramkarz BS Płomyk Jarota II. W 51. minucie odżyły nadzieje w przyjezdnych na uzyskanie korzystnego wyniku, kontaktową

Zaborowskiego, a piłka ugrzęzła w siatce. W 39. minucie lewą stroną urwał się Bartosz Moś, dośrodkował w pole karne, wprost na głowę Góreckiego, a ten strzałem głową po koźle pokonał golkipera gości. Dwubramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Po zmianie stron, już

bramkę zdobył Paszek. Małecki z rzutu wolego uderzył na bramkę Szyca, ten wypuścił piłkę z rąk, a po dobitce Paszka miejscowi prowadzili już tylko różnicą jednej bramki. W 57. minucie gospodarze powinni strzelić trzecią bramkę, jednak uderzenie Góreckiego było bardzo niecelne, minutę póź-

niej powinna paść wyrównująca bramka, z lewej strony dośrodkował Patryk Cierniewski, ale piłka po strzale Paszka odbiła się od poprzeczki. W 62. minucie wielki błąd młodego stopera zespołu z Koźmińca Adama Sawarzyńskiego. Po jego kiksie piłkę przejmuje Górecki, który znalazł się „sam na sam” z Zaborowskim i nie dał najmniejszych szans na obronę tego uderzenia, a gospodarze prowadzą w tym spotkaniu ponownie dwoma bramkami. Mroczenianie co chwilę stwarzali sobie sytuacje bramkowe, jednak doskonale tego dnia usposobiony był bramkarz z Koźmińca. W 87. minucie drugą bramkę mogli zdobyć goście jednak, strzał Kamila Stefaniaka na rzut rożny sparował Szyc. - Zagraliśmy dobrze przede wszystkim w pierwszej połowie. Goście przyjechali do nas młodzieżą, bowiem pierwszy zespół z Jarocina grał także w tym samym czasie mecz. Rywale mieli bardzo wysoki skład i warunkami fizycznymi górowali nad nami. W drugiej połowie wkradło się w nasze szeregi trochę chaosu, ale myślę, że wynik jest zasłużony - powiedział Mariusz Posadzy, trener Orła. (dete)

Wygrana zawodniczek Polonii PIŁKA RĘCZNA: POLONIA KĘPNO – AZS AWF WARSZAWA 38:31 (20:17)

W meczu 9 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo I ligi kobiet, piłkarki ręczne Polonii Kępno pokonały we własnej hali AZS AWF Warszawę 38:31 (20:17). Kępnianki znakomicie rozpoczęły mecz z akademiczkami. Bardzo szybko odskoczyły na pięciopunktową przewagę (7:2). - Na początku mądrze graliśmy w ataku, ale także skutecznie w obronie. Niestety, później nastąpił przestój i rywalki odrobiły straty mówił po meczu Krzysztof Markiewicz, trener Polonii. Na szczęście w drugiej połowie scenariusz z pierwszej odsłony powtórzył się tylko połowicznie. Nasze dziewczęta odskoczyły ponownie na kilka bramek i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. W dużej mierze jest to zasługa bardzo dobrej dyspozycji Magdaleny Słoty oraz Aleksandry Przebierały. Obie bramkarki grały na niezłej skuteczności, co pozwoliło wyprowadzać bardzo szybkie kontry. To był klucz do sukcesu w tym meczu, bo Aleksandra Wynnyk niczym pocisk, szybko wychodziła do ataków i skutecznie punktowała zespół ze stolicy. - Warszawianki postawiły na usta-

wienie 5-1, a momentami grały ustawienie 4-2 i to wyłączało nasze zawodniczki. Dobrze, że są mądre i na tyle cwane, że potrafiły zagrać przeciwko takiemu ustawieniu obrony - dodał Markiewicz. Po dziesięć bramek dla naszego zespołu zdobyły Aleksandra Wynnyk i Aneta Grozdanowska. Cztery bramki rzuciła Justyna Fijałkowska, a trzy Estera Rykaczewska. Po dwie bramki zdobyły Jagoda Romanowska, Grażyna Cichoń, Alicja Łukasik i Alina Struzik. Punktowały także Agata Gałka, Angelika Walczak, Katarzyna Nizołek. Dla akademiczek najwięcej bramek zdobyła Katarzyna Pożoga (8). - Wiedzieliśmy, że nie będzie to spotkanie dla nas łatwe, bowiem w kępińskiej drużynie gra wiele doświadczonych zawodniczek. W pierwszej połowie wynik oscylował wokół remisu, ale już w drugiej połowie Kępno nam odskoczyło na kilka bramek i nie byliśmy już w stanie tego odrobić - ocenił Paweł Kapuściński, trener AZS AWF. Tym razem na zapleczu PGNiG Superligi obyło się bez niespodzianek. Sambor Tczew nie zwalnia tempa. Tczewianki tym razem przed własną publicznością

pokonały Słupię Słupsk 35:24. Nieco trudniejszą przeprawę miały szczypiornistki z Kościerzyny. Zawodniczki UKS-u pokonały u siebie Tor Dobrzeń Wielki, jednak

solidnemu beniaminkowi z Nowego Sącza 29:33. Coraz ciekawiej wygląda sytuacja w środku tabeli. Polonia (6 miejsce) zrównała się punktami z zespołem ze stolicy.

nie tak pewnie, jak można było się tego spodziewać - 28:23. Na podium umocnił się KPR Kobierzyce. Rewelacyjny beniaminek pokonał przed własną publicznością Spartę Oborniki 25:22. Po równi pochyłej stacza się Jutrzenka Płock. Zespół świetnie spisujący się na początku sezonu powoli zbliża się do strefy spadkowej. Jutrzenka doznała czwartej porażki z rzędu, tym razem ulegając na wyjeździe

Porażkę szczypiornistek z Warszawy wykorzystały Akademiczki z Lublina, które na wyjeździe ograły SMS ZPRP Płock 28:23. Zawodniczki z Lubelszczyzny wyprzedziły w ligowej klasyfikacji AZS AWF i plasują się tuż za podium. Każda kolejna seria spotkań może przynieść spore przetasowania w środku tabeli.

(dete)

Polonia Kępno zagra z Cracovią PIŁKA RĘCZNA: POLONIĘ CZEKA WYJAZD DO KRAKOWA

Piłkarki ręczne Polonii Kępno zagrają z Cracovią Kraków w 1/8 rozgrywek szczebla centralnego Pucharu Polski kobiet. Gdyby chodziło o pojedynek z Cracovią w piłce nożnej lub hokeju na lodzie, byłaby to nie lada gratka dla kibiców. W piłce ręcznej klub z Krakowa znaczy niewiele. Dlatego Polonia w tym pojedynku jest zespołem wyżej notowanym. I tutaj

kończą się przyjemności związane z tym meczem. Kępnianki będą musiały w środku tygodnia rozegrać wyjazdowe spotkanie, co wiąże się z problemami logistycznymi i kosztami. Stawką meczu będzie awans do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski. - Losowanie było szczęśliwe pod względem szans na awans. Przestrzegam jednak w stawianiu drużyny w roli faworyta. Gramy w wyższej lidze, ale

jak się okazuje II-ligowe drużyny także potrafią walczyć. Gdybyśmy w losowaniu trafili na drużynę z ekstraklasy, to wówczas byłaby to duża frajda dla kibiców. Z drugiej strony jeśli wyeliminujemy Cracovię to będziemy w gronie 8 najlepszych drużyn - powiedział Krzysztof Markiewicz, trener Polonii. Spotkanie w Krakowie rozegrane zostanie 22 stycznia. W innych parach 1/8 finału PP Selgros Lublin

spotka się z KPR Jelenią Góra, Olimpia-Beskid Nowy Sącz zagra z KGHM Metraco Zagłębie Lubin, KPR Kobierzyce gościć będzie Vistal Gdynię, EKS Start Elbląg spotka się z SPR Olkusz, Energa AZS Koszalin grać będzie z KPR Ruch Chorzów. Szczęście w losowaniu miały zawodniczki Piotrcovii Piotrków, które tzw. „wolnym losem” przeszły do kolejnego etapu. (dete)

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.