Page 1

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı.Her törende olduğu gibi bu tören de İstiklal Marşı’nın okunuşuyla başladı.


Daha sonrasında Aykut Eren hocamız günün anlam ve önemini belirten konuşma yapma görevini üstlenmişti.Günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra sırasıyla hazırlanan şiirler ve anılar sunuldu.10. sınıflardan bir arkadaşımız bir şiir okudu.


Sonrasında 11.sınıflardan Burcu Ergin isimli arkadaşımız “Gençlerin Gözünden Atatürk” isimli çalışmasını bizlere sundu.9. ve 10. sınıflardan arkadaşlarımız şiirler okuyup Mustafa Kemal Atatürk’ün anılarından anlattılar.


Okulumuz halk oyunu ekibi bizlere mĂźkemmel bir gĂśsteri sundu.


Neden bilmiyorum halk oyunlarımız beni özellikle böyle milli duygularımızın kabardığı özel günlerde daha çok etkiliyor.Çünkü sergilenen dans bizim dansımız.Bizim insanımızın dansı.Kısaca sergilenen biziz.


Kendimizi, kendi benliğimizi izlemek insana değişik duygular yaşatıyor.Yaşatıyor diyorum çünkü arkadaşlarımdan ve çevremden aldığım tepkiler de bu yönde.


Kendimizi, kendi benliğimizi izlemek insana değişik duygular yaşatıyor.Yaşatıyor diyorum çünkü arkadaşlarımdan ve çevremden aldığım tepkiler de bu yönde.Halk oyununun izlenmesinden sonra, okulumuz halk oyunu ekibine uzun süredir büyük bir disiplin ve sorumluluk dahilinde devam edip, bu görevi üstlenen, bir nevi ekibin yıllanmış üyelerine birer belge verildi ve az önce saydığım nedenlerden ötürü teşekkür edildi.

29 ekim  
29 ekim  
Advertisement