Талант. Дети 2019

Page 1

ТАЛАНТ 2019 НАЙТАЛАНОВИТІШІ ДІТИ ПОЛТАВИ

www.talent.org.ua @talent.kids.ua

ТАЛАНТ 2019 |  1


Шановні батьки та гості Полтави! Багато талановитих дітей нашого міста і не тільки, можуть похвалитися своїми досягненнями, тільки у вузькому колі своїх однодумців. Це спортсмени, діти які займаються наукою або прикладною творчістю. Ми поставили перед собою завдання, показати нашому місту, Україні, а через інтернет і всьому світу як багато талановитих дітей нас оточує. Соціальне значення номінації «Талант 2019» — стимулювати і заохочувати дітей розвиватися і досягати успіхів, прагнути до підкорення нових і нових висот… Нам потрібні талановиті, здібні, особливі діти — це наше майбутнє! Світлана Асташова

2  |  ТАЛАНТ 2019


Шановні друзі! Уже 25 років працює в Полтаві ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» ім. Анатолія Кукоби. Фонд носить почесне ім’я Анатолія Тихоновича, його засновника та багаторічного керівника, відомого політичного й громадського діяча, і далі продовжує започатковані ним славні традиції, спрямовані на сприяння багатогранному розвитку молодого покоління. Це одна з перших в Україні благодійних організацій, яка поставила за мету підтримку і захист талановитої малечі та стала добрим другом кожної полтавської родини. Наш фонд робить та буде робити все можливе для підтримки талановитих дітей Полтавщини. Голова ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» iм А. Кукоби Віра Кальник

ТАЛАНТ 2019 |  3
для наших учнів Speaking чи Cinema Clubs, але наші основні зусилля ми спрямовуємо на викладання General English та підготовку до міжнародних іспитів.

ти, виконують ритмічні вправи та граються в ігри. Наше головне завдання — аби перші заняття англійської викликали в дітей інтерес до пізнання світу та отримання знань.

В: Також кожну суботу ми проводимо для учнів безкоштовні додаткові заняття, націлені на Rewarding Results.

—  Протилежний варіант дітям — постійно зайняті бізнесмени, які розуміють, що їм дуже потрібна англійська. Як ви доносите їм інформацію, переключаєте від роботи до навчання?

—  Мовне середовище дуже потужний стимул. Чи є у вас досвід закордонних подорожей?

«Continuing Professional Development являється запорукою нашого високого рівня викладання»

6  |  ТАЛАНТ 2019

В: Успішна людина — успішна у всьому. Маючи високу мотивацію, вони максимально В: Так, ми організовуємо навчально-­ відповідально ставляться до навчання і мають екскурсійні подорожі до Англії. Зазвичай результати відповідно до своїх цілей. вони позитивно впливають на подальший процес навчання і надихають учнів ще М: Ми зі свого боку підбираємо матеріал для з більшим потенціалом і відповідальністю таких учнів на основі їх зацікавленостей, не відноситися до занять. перевантажуємо домашніми завданнями та підтримуємо атмосферу позитивного настрою —  Як ви думаєте, може дистанційне на наших уроках. навчання стати на рівень з офлайн навчанням? —  Скажіть, це правда, что сім років поспіль кожен перший понеділок липня у Private М: Он-лайн навчання дійсно набирає обертів, Language School стартує один із кращих так як технології не стоять на місці. Але ми не ваших проектів — Camp? прихильники он-лайн викладання. Особливо для дітей. Дітям потрібна група, потрібен В: Так, це 4 безтурботних тижнів для батьків! змагальний елемент. Реальність. Якщо гово- З 9:00 і до 18:00 мами спокійно займаються рити про дорослих, то ми надаємо можливість домашніми справами, походами в салон чи дистанційних занять студентам з інших міст працюють, а татусі перестають бути водіями (Київ, Дніпро), але все ж ми за живе спілку- своїх дітей з гуртка на гурток і перестають вання, за обмін енергетикою. ламати голову: чим зайняти дітвору. Цілих 9 вільних годин для батьків, поки малеча —  Як проходять заняття для дітей в 5–6 займається англійською кожен день і з задороків? Вони ще такі рухливі. воленням, готується до фотосесій, збирається в кіно чи на пікнік. Наші кемпери вдосконаВ: Весело та продуктивно! Виконуючи люють свої навички у малюванні і тестують нескладні ігрові завдання, діти вже в такому нову техніку. Діти багато часу проводять віці навчаються читати, писати, вивчають чан- у парках, займаються спортом, обідаютьТалант – це постійне самовдосконалення!

Одним з партнерів Премії «Талант 2019» виступила громадська організація «Єдність». Організація, яка постійно доводить, що допомагати людям потрібно не на словах, а на ділі. Лідером і натхненником організації виступає улюблена багатьма полтавчанами Оксана Деркач.

—  У громадському об’єднанні «Єдність‑  2018» зібралися дуже цікаві люди. Яка ідея об’єднала професіоналів з таких різних сфер? Єдність – це навіть не стільки назва організації, скільки філософія її учасників. Люди в нашому об’єднанні дійсно різні: і за професіями, і за характером, але за поглядами ми єдині. Ми єдині в нашому задумі, що наше місто має розвиватись і бути комфортним для життя. Ми всі пов’язані Полтавою.

Ми народжуємось і живемо серед людей, нам Комфорт і можливість реалізуватись – це всім необхідне живе спілкування. Тому школи, основа. І зробити цю основу не так просто, дитячі садочки, різноманітні гуртки і секції, але цілком реально. лікарні, все це буде й далі, незважаючи на технічний прогрес. Звісно, щось змінюва- —  Що, на Вашу думку, потрібно робити, тиметься в обладнанні, в технологіях, але щоб допомогти дитячому таланту пере‑ суть лишатиметься: спілкування, взаємодія рости в професіоналізм? між людьми. Як говорила моя вчителька Марія Павлівна, талант – це прекрасно, але потрібно постійно —  Як Ви вважаєте, що потрібно робити, трудитися і вдосконалюватися. Без щоденщоб молодь не виїжджала з України? ної праці над собою досягнути висот і проА хіба тільки молодь виїжджає? Зараз дорослі фесіоналізму не вийде. Тим паче в сучасному —  Які тези програми Вашої організації? люди виїжджають і навіть цілими родинами. динамічному світі, де все розвивається не по Ми демократичне об’єднання і основний наш Що робити? Відповідь і проста, і водночас днях, а по хвилинах. Варто зупинитись на принцип полягає в тому, що будь-які рішення складна. В Україні має стати комфортно жити. мить, а потім спробуй наздожени. Зупинка мають прийматися спільно, а не одноосібно. Держава в цьому процесі повинна допомага- тут означає автоматичний відкат назад. Тому Ми хочемо, щоб цей цивілізований принцип ти, а не заважати. Країна має бути гарантом тільки постійний розвиток і постійна робота взяли за основу і чиновники та посадовці. прав, а молодь повинна бачити, що тут, вдома, здатна зробити людину професіоналом і триЩоб представники влади радилась з людьми набагато більше шансів реалізуватись, ніж мати її в цьому статусі. і дізнавались, що для мешканців потрібно будь-де в іншому місці. зробити спочатку і тільки потім починали діяти. Саме за цим принципом я з однодумцями й започаткувала проєкт «Бюджет участі», в якому перемагають ті проекти, за які проголосувало більшість полтавців. —  Багато експертів вважають, що соціаль‑ ні мережі замінять більшість соціальних інститутів у найближчі десятиліття. Наша молодь росте вже в іншій реальності. Як Ви можете це прокоментувати? Те, що соціальні мережі, наприклад, Фейсбук, Інстаграм активно ввійшли в наше життя, є беззаперечним фактом. Але говорити, що вони замінять соціальні інститути, я б не стала. Так, зараз майже у кожного в кишені є смартфон, за допомогою якого ми спілкуємось, працюємо, оплачуємо комунальні послуги та інше. Але все ж ми лишаємось людьми. А людина в першу чергу – соціальна істота і за тисячі років існування це не змінилось. 8  |  ТАЛАНТ 2019


—  Крім організації «Єдність», Ви також є співзасновником організації «Ділові українські жінки у Полтавській області». Як утворилася ця організація? Ділові українські жінки – це ще одна справа, якою я живу і якій віддаю багато сил. Організація об’єднує жіноцтво Полтави та Полтавщини. Жіночих об’єднань в Україні не так багато і це неправильно. Адже в країні чимало успішних жінок, які зовсім не слабка стать, як прийнято вважати. Багато жінок досягли високих результатів у різних сферах. В освіті, в медицині, в бізнесі, в політиці, на державній службі та в інших напрямках. Тому вплив та роль жінки у реформуванні українського суспільства має бути значно більшим, ніж він є зараз. Саме ці ідеї і об’єднали учасниць нашої організації. —  Що корисного, які заходи Ви вже зро‑ били і провели? Ділові Українські Жінки в Україні і зокрема на Полтавщині організовують різноманітні освітні та суспільні заходи: форуми, конференції, творчі зустрічі. В Полтаві ми започаткували інклюзивний проєкт «Доступ», для людей з особливими потребами. Зокрема в минулому році ми провели в Полтавському краєзнавчому музеї Весняний благодійний бал, на якому збирали гроші на створення онлайн-­р есурсу для працевлаштування людей з інвалідністю.

різні способи пізнання себе і світу, отримати натхнення і зануритися в красу та здоров’я.

сертифікатів, майстер-­класи і багато-­багато іншого.

—  Які Ваші особисті критерії успіху? Мій критерій успіху простий: якщо людина вірить у те, що вона робить і відчуває від цього задоволення, то вона успішна. Адже успіх – це в першу чергу внутрішній стан. Якщо ж ти не отримуєш задоволення від діяльності, то немає різниці скільки ти заробляєш і який у тебе статус. Тільки та людина, яка має внутрішню гармонію може бути по справжньому успішною. І щасливою.

Звісно будемо продовжувати проводити екологічні акції в місті, прибираючи сміття на різних локаціях. Особливо в парках та зелених зонах, де відпочивають полтавці.

Постійно опікуємося Новосанжарським дитячим будинком-­інтернатом. Форум «Створена —  Що Ви плануєте зробити для міста надихати», на якому успішні жінки діляться в 2020 році? своїми історіями успіху, стабільно проходить Я б сказала не для міста, а в першу чергу останні декілька років та збирає не одну сот- для жителів міста, для полтавців. Планів ню активних полтавок. багато, і вони постійно додаються. Частину цих планів ми вже втілили в життя, частину У 2019 році ми вперше в Полтаві провели тільки розпочали. Так, моя ідея проведення Ladies Fest – світський освітній проєкт, що Артпікніків в Дендропарку вже працює й дозволяє жінкам знайти відповіді на хви- буде працювати в цьому році. На ці заходи люючі їх питання, зустріти однодумців, приходять відпочивати полтавці з дітьми. познайомитися з кращими фахівцями в різ- І там їх чекають поетичні читання, фотозони, них областях знань, на практиці випробувати ігри та квести, різні смаколики, розіграші

Благодійні акції – одна з основ нашої діяльності тому і в новому році діятимемо і в цьому напрямку. Є декілька культурних і туристичних проектів, над якими робота вже йде повним ходом. Зокрема вже запущений проект PoltavaOpen, завдяки якому кожен бажаючий може віртуально прогулятися вулицями Полтави, Диканьки, Миргороду, Решетилівки та побачити Полтавщину з висоти пташиного польоту. Ми плануємо вивести проєкт РoltavaОpen на Всеукраїнський рівень. Одним словом, планів і роботи вистачає. Головне встигнути все це втілити в життя.

ТАЛАНТ 2019 |  9


Зірка Спорту

Анюта

Гречишина

Г

речишина Анюта – цілеспрямована, креативна, розумна дівчина, яка ніколи не кидає справи на півдорозі. Наполеглива й талановита, у трирічному віці Аня вже вміла читати, а в п’ять – навчилася писати.

З шахами дівчинка познайомилася також у три роки й полюбила цю непросту гру. Зараз вона займається цим професійно і є членом Полтавської обласної федерації шахів. Анюта представляла Полтавську область на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Першу медаль виборола ще 6-річною. А у дванадцять дівчинка має перший дорослий розряд і є чемпіонкою області серед дівчат категорії до 16 років. Сьогодні Анюта гідно представляє Полтавську область на всеукраїнських та міжнародних турнірах. Грати в шахи важко завжди, незалежно від того, хлопець ти чи дівчина. Кваліфікований шахіст – завжди складний суперник. А розряд можна вибороти в змішаному турнірі, де грають хлопці і дівчата. Та Анюта все робить із любов’ю, з радістю. Задоволення отримує й від гри, і від навчання, які надихають, бо стали її життям. Вік: 12 років Номінація: Шахи Тренер: Зазуляк Андрій Андрійович , майстер спорту України

Н АГ ОР О Д И

• Диплом за 1 місце+ золота медаль+ кубок у дитячому шаховому турнірі «Зимові шахи» • Грамота за 1 місце+ золота медаль у Всеукраїнському турнірі • Грамота за 1 місце у районному турнірі пам’яті Писаренка • Грамота за 1 місце+ золота медаль у обласному турнірі пам’яті Джалого • Грамота за 1 місце у районному турнірі пам’яті Єрмакова • Грамота за 2 місце+ срібна медаль у Обласному чемпіонаті серед жінок « ГО ВФСТ Колос» • Грамота за 1 місце у районному турнірі до Дня Космонавтики • Грамота за 1 місце+ золота медаль у Чемпіонаті Полтавської області до 14 років серед дівчат • Грамота за 1 місце у Районному турнірі з шашок серед школярів. • Грамота за 1 місце серед дівчат у підсумковому турнірі спортклубу «Нафтохімік» м.Кременчук • Диплом за 1 місце+Кубок+ золота медаль за 1 місце у І Всеукраїнському шаховому фестивалі «Очаків 2019» • учасниця і призерка І Міжнародного дитячого шахового турніру. м.Вінниця • Диплом за 1 місце серед дівчат + Кубок+ золота медаль у ІІ Всеукраїнському шаховому фестивалі «Очаків 2019» • Диплом за 2 місце+ Кубок+срібна медаль у ІІ Всеукраїнському шаховому фестивалі «Очаків 2019» турнір • Грамота за 1 місце у районному турнірі до Дня Святого Миколая • І місце серед дівчат до 16 років у Всеукраїнському турнірі: Х Меморіал Грохотова Всього 7 Кубків, 9 золотих медалей, 4 срібні медалі, 3 бронзові медалі, більше 60 грамот і дипломів.

10  |  ТАЛАНТ 2019


Зірка Спорту

Окрім шахів, Аня займається в музичній школі по класу фортепіано та скрипки, відвідує художню школу, ще й килимарством захоплюється. Разом із сестрою вони роблять невеликі гобелени, які можна повісити на стіну як картину. І в школі дівчинка завжди відмінниця. Незважаючи на модельну зовнішність, Анюта вважає, що краса – не головне. Бо саме розум і працьовитість допомагають добре грати в шахи, на фортепіано чи скрипці, малювати. Щодо майбутнього: можливо, дівчина пов’яже його з шахами. Дисципліна в спорті й

упорядкування думок, уміння планувати й творчо підходити до виконання завдань обов’язково згодяться, яку б професію не обрала чемпіонка. Найкращою підтримкою для Ані є сім’я, а сестра – взірець. Саме родина допомогла дівчині досягти неабияких результатів у шахах та вірити в себе, коли виникали деякі труднощі.

ТАЛАНТ 2019 |  11Зірка Подіуму лей, що беруть участь в показах і те, що деякі вироби були відразу продані після їх подання — це надихає мене на подальший розвиток, і розробку нових ідей. Напевно я йду в правильному напрямку. Звичайно, спочатку я вагався, чи є сенс починати цю справу. Але потім зрозумів, щоб чогось досягти — варто спробувати. Я наважився — и не жалкую. Мене підтримує моя сім’я — а це найголовніше. Свої вироби ми відшиваємо в сімейній майстерні «Кришталева краса», в цьому допомагає мені моя мама. Вже розпочалася робота над новою літньою коллекціею, яку я презентую на весняних показах. В майбутньому я мрію про розвиток свого молодіжного бренду «К&K». Адже є на кого рівнятися, чоловіки — дизайнери, такі як Andre Tan, Oliver Shayne ще більш впевнено посідають своє місце в сфері моди.

ТАЛАНТ 2019 |  41

Зірка Подіуму Потім, на конкурсах, це дозволяє їй одержувати перемоги й із кожною ставати на крок ближчою до власної мрії. Умовивши батьків віддати її до Школи моделей маленька красуня з першого дня старанно освоює тонкощі професійного моделінгу, намагається не пропустити жодного заняття. Дефіле, етикет, психологія… Чого тільки немає в розкладі Софійки?! Батьки й педагоги тільки дивуються, як у неї вистачає снаги поєднувати так багато всього. Дівчинка на «відмінно» навчається в школі, відвідує додатково репетитора з англійської мови й просить іще поглиблено вивчати французьку, любить малювати, раніше займалася східними танцями, нещодавно вподобала контемп (contemporary). Активна, харизматична, дружелюбна, вона має чимало друзів. А ще дуже полюбляє свою собаку – півторарічного бігля Лолу, яка теж обожнює хазяйку. До речі, нинішнього літа Софія побувала в країні, де вивели цю породу. Разом із іншими дітьми впродовж трьох тижнів українка освоювала в Лондоні розмовну англійську та граматику цієї мови. Вона була дуже вражена відмінним від звичного для неї стилем викладання, а також екскурсіями, на яких довелося побувати й які допомогли суттєво розширити кругозір. Власне, можливість відкрити для себе щось нове поряд із прагненням стати професійною моделлю й приваблює маленьку чарівницю у фестивалях та конкурсах. Кожен із них для полтавки – це п’ять-вісім днів, сповнених новими знайомствами, подіями, емоціями та досвідом. От, наприклад, Міжнародний форум талантів і моди «Stars of the world», який відбувся цього року в болгарській Албені. Він зібрав близько 40 учасників із Латвії, В’єтнаму, Філіппін, Ботсвани, Сальвадору й інших країн, приніс представниці України перемогу у номінації «Gold Star Model». Саме цей захід навчив юну красуню не лякатися несподіваних труднощів, не звертати з обраного шляху, навіть якщо немає впевненості у власних силах. Під час нього Софія переконалася, що вихід, якщо не здаватися, знайдеться з будь-якої ситуації. Тим паче, коли за спиною є величезна підтримка. Мама Ольга з татом Ярославом, молодший брат Михайлик, дідусі й бабусі, педагоги й однолітки – усі на боці талановитої полтавки. Ідучи до своєї мрії, вона намагається брати участь у тих заходах, що дозволяють більше проявити себе в ролі моделі. За найближчу мету ставить собі поїхати, як і інші дівчата в МА «MARGO», хоча б місяць-півтора попрацювати за контрактом.

ТАЛАНТ 2019 |  45Assessment) що є чинними протягом всього життя та визнаються роботодавцями, освітніми організаціями, урядовими структурами у всіх куточках світу. З 2000 по 2019 роки школа випустила 110 одинадцятикласників, серед яких 27 медалістів.

академії», Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Українську медичну стоматологічну академію, а також в університети Польщі, Німеччини, США, Австрії, Франції.

Яскраві сторінки в історію закладу вписали його випусники: вони вступають на навчання до кращих навчальних закладів України та за кордоном: Київський інститут міжнародних відносин, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет «Києво-­Могилянської

По закінченню університетів наші випускники продовжують успішну кар’єру в політиці, бізнесі, органах державної влади, юриспруденції на дипломатичній ниві та інших сферах суспільного життя.

ЮВІЛЕЙ – 20 ВИПУСКІВ!

ТАЛАНТ 2019 |  47


48  |  ТАЛАНТ 2019


Favorite fest 1 грудня в Полтаві, вперше в Україні, пройшов цікавий та самобутній авторський проект Дарії Бєлікової, директора фестивальної агенції Favorite Fest – Кращий творчий керівник року від Favorіte Fest.

Ц

ей проект був створений задля того, щоб керівники колективів та викладачі солістів зі сфери мистецтва та культури, мали змогу показати себе, свою працю. відкрити секрети своєї успішності, поділитися досвідом. На конкурс з’їхалися учасники з різних міст України: Полтава, Суми, Харків, Дніпро, Черкаси. Всі такі різні, але надзвичайно талановиті!

Кращим творчим керівником року від фестивальної агенції Favorite Fest, стала неперевершена Рак Анна, керівник Зразкового колективу ансамблю народного танцю «КАБЛУЧОК» вона отримала гран прі конкурсу, та головний подарунок - поїздку до Італії на міжнародну конференцію творчих митців Favorite La conferenza art creative, яка відбудеться в травні 2020 року. Перші місця отримали феєрична Кабаченко Наталія, керівник танцювального колективу Soul Dance Studio м. Полтава, та креативна Крошка Лариса керівник зразкового вокального ансамблю «Крошки», м.Охтирка. 2 місце та диплом «Найкраща презентація творчої особистості року» отримала чарівна Хижко Анна, керівник творчого центру Наталії Май, м Полтава. 2 місце та диплом «Найкраще дефіле» отримала тендітна Губа Юлія, керівник студїї танцю Top Dance м Полтава. Ще одне, друге місце заслужила харизматична Галина Печініжська, керівник Театру пісні Галатея, м Харків. Перемогли в номінаціях «Найпатріотичніший керівник року» - Самченко Тетяна, м Чорнобай, вона отримала спеціальний приз, авторський вінок, від незалежного експерту конкурсу Ірини Григорової, яка є засновницею, та директором творчого центру Артландія. «Найкреативніший керівник року» таку нагороду отримала Котельницька Світлана, керівник шоу гурту Happy Bend, м Полтава, «Харизма року» - такому титулу удостоїлась яскрава Наталія Іванова, керівник заслуженого ансамблю пісні і танцю «Лтава», м.Полтава. «Найпозитивніший керівник року», такий диплом отримала позитивна Хорунжа Оксана, керівник Вокальної студії Improvination Оксани Хорунжої., м Полтава. «Найартистичнішим керівником року» стала лірична Скляр Ліліана з м Дніпро. Приз глядацьких симпатій здобула ніжна Нестерова Наталія, керівник зразкової вокальної студіїї «Рапсодія», м Полтава. Всі участники були неймовірні у своєму амплуа, не легко було журі вибирати кращого. Партнерами конкурсу виступили БФ Карітас Полтава, творчий центр «Артландія», медичний центр Евромед, та інші. Діяльність фестивальної агенції Favorite Fest спрямована на розвиток мистецтва та культури в Україні, агенція створює цікаві проекти для дітей та молоді, міжнародні та всеукраїнські конкурси,конференції, творчі вечори. Дарує викладачам та дітям які займаються мистецтвом,можливість проявити і показати себе на великих сценах України, Італії, Болгарії, Грузії та Єгипту.

ТАЛАНТ 2019 |  49
смайл

52  |  ТАЛАНТ 2019


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.