Page 1


Gidas į

. Saulelydzio v

pasaulį

Sagos herojai, įvykiai ir įdomybės


4


5

Gidas トッ Saulト様ydナセio pasaulトッ

A


6

A – Airijos vampyrų grupelė Sjobenas, Lajamas ir Megi yra Airijos vampyrų grupelės nariai. Jie pasirodo ketvirtojoje vampyriškosios sagos dalyje – Švintančioje aušroje – kai iškviečiami paliudyti, kad Edvardo ir Belos dukra Renesmė nėra „nemirtingas vaikas“, kurių susilaukti uždraudė Volturiai.

A – Akcentas Edvardas Kalenas buvo pirmasis britų aktoriaus Roberto Patinsono (Robert Pattinson) vaidmuo, kuriame jis turėjo kalbėti su amerikietišku anglų kalbos akcentu. Robertui puikiai pavyko prabilti kaip tikram amerikiečiui, nors niekad specialiai to nesimokė. Kai viename interviu žurnalistai paklausė, iš kur atsirado toks jo akcentas, Robertas prisipažino, kad mokėsi jo iš filmų su Alu Pačino (Al Pacino) ir Džeku Nikolsonu ( Jack Nicholson).


Gidas į Saulėlydžio pasaulį

A – Akcijų rinka Dalyvaudami akcijų rinkoje Kalenai uždirba nesuskaičiuojamą daugybę pinigų ir gali įsigyti pačių brangiausių daiktų. Tai daryti jiems labai paprasta, nes Alisa gali matyti net įmonių ateitį.

A – Akiniai Andželą Vėber (Angela Weber) vaidinanti Kristijana Seratos (Christian Serratos) filme nešiojo savo akinius.

A – Akių spalva Kristen Stiuart (Kristen Stewart) akys iš tikrųjų yra žalios, todėl vaidindama Belą ji kaskart turėjo įsidėti rudos spalvos kontaktinius lęšius. Kalenų šeimos nariai taip pat privalėjo dėtis lęšius, tik šie buvo topazo spalvos.

A – Aktoriai Paaiškėjus, kad romanas Saulėlydis bus perkeliamas į didįjį ekraną, atsirado daugybė kandidatų vaidinti pagrindinius vaidmenis filme. Vien į Edvardo vaidmenį

7


8

pretendavo daugiau nei penki tūkstančiai jaunų aktorių! Tačiau viską nulėmė viena peržiūra, dėl kurios Robertas Patinsonas iš gimtosios Jungtinės Karalystės specialiai atskrido į Jungtines Amerikos Valstijas. Viskas vyko filmo režisierės Katerinos Hardvik (Catherine Hardwick) namuose. Kai Robas ir Belos vaidmens atlikėja Kristen Stiuart trumpai suvaidino vieną pagrindinių – pievos – sceną filmo režisierei neliko nieko kito, tik patvirtinti, kad Edvardas yra tiesiog sukurtas šiam vaidmeniui (Kristen buvo pasirinkta anksčiau).

A – Alisa Kalen Alisa gimė apie 1901 metus Bilokse, Misisipės valstijoje, ir maždaug devyniolikos buvo uždaryta į psichiatrinę ligoninę, nes regėjo vizijas. Prieš tapdama vampyre, ji krito į akį vampyrui medžiokliui Džeimsui (tam pačiam, kuris vėliau persekiojo Belą). Tai sužinojęs vienas ligoninėje dirbusių vampyrų ją pakeitė ir išlaisvino. 1948 metais ji susipažino su Džasperiu, o 1950 metais apsigyveno su Karlailu. Alisa bene labiausiai iš visos Kalenų šeimos susidraugavo su Bela ir ji buvo pirmoji, kuri grįžo į Forksą po to, kai Kalenai, po nutikimo su Emetu, išvyko.


Gidas į Saulėlydžio pasaulį

9

A – Alus Alus, kurį filme Saulėlydis geria Belos tėvas Čarlis, ilgą laiką buvo verdamas visai netoli nuo Forkso, Vašingtono valstijoje. Dabar jis verdamas Kalifornijoje, tačiau vis tiek tradiciškai laikomas Vašingtono valstijos alumi. Beje, filme nesakomas jo pavadinimas, alus vadinamas tiesiog Vitaminu R.

A – Amazonės vampyrų grupelė Zafrina, Sena ir Kačiri yra Amazonės vampyrų grupelės nariai. Pamačiusi Renesmę, Zafrina pajunta stiprų ryšį su ja ir pažada mergaitę aplankyti ateityje.

A – Amerikos klajokliai Piteris, Šarlotė, Meri ir Rendelas yra Amerikos klajokliai. Piteris yra geras Džasperio draugas ir padėjo šiam pakeisti gyvenimą. Anksčiau Džasperis kurį laiką gyveno su Piteriu ir Šarlote.


10

A – Apotampkin Tinklalapis, kuriame Bela skaito apie vampyrų rūšį, besivadinančią Apotampkin, ir kitus vampyrus visame pasaulyje, buvo specialiai sukurtas filmui ir niekada iš tikrųjų nepublikuotas internete. Beje, šiame pavadinime yra įsivėlusi klaida, kadangi iš tikrųjų ši vampyrų rūšis yra Apotamkin, be „p“ raidės. Toks padaras iš tikrųjų egzistuoja Šiaurės Amerikos tautų mitologijoje, tačiau juo dažniau gąsdinami vaikai. Tiesa, yra versijų, kad Apotamkin – savotiškas indėnų vampyras. Tokią versiją palaiko ir knygos autorė Stefeni Mejer.

A – Atgal į gamtą 2007 metų Šono Peno (Sean Penn) sukurtam filmui Atgal į gamtą Kristen Stiuart turėtų būti dėkinga už Belos vaidmenį. Pasak Saulėlydžio režisierės Katerinos Hardvik, Kristen Belos vaidmeniui rekomendavo kartu su ja filme Atgal į gamtą vaidinusi Emilė Hirš (Emile Hirsch). K. Hardvik Emilę pažinojo iš ankstesnio filmo, kuriame jos dirbo kartu – Dogtauno ekstremalai (angl. Lords of Dogtown).


Gidas トッ Saulト様ydナセio pasaulトッ

11


12

Profile for knygos.lt

Gidas i Saulelydzio pasauli  

Gido i Saulelydzio pasauli istrauka

Gidas i Saulelydzio pasauli  

Gido i Saulelydzio pasauli istrauka

Profile for knygos.lt
Advertisement