Page 1

30 

сенсаційних   рецептів десертів для морозивниці


ЖИТТЯ СОЛОДКЕ! МОРОЗИВНИЦі KENWOOD – ДО СПЕКИ ГОТОВІ Щось зготувати може кожен. Ну, хоча б розбити яйця на пательню. А от добре куховарити вдається тільки вправним кулінарам. Майстерно готувати десерти та випічку вміють лише справжні віртуози. Готувати морозиво у домашніх умовах у нас не вміє практично ніхто, тому воно залишається дивом з дитинства й прерогативою харчової промисловості. Яка, звісно, чинить з нашою дитячою мрією, що їй заманеться. То натуральні молочні продукти замінить порошковими, то додасть пальмової олії, то невідомих есенцій. Як люди не розуміють, що морозиво – це не просто продукт, а незабутній смак дитинства й чистої радості, не скаламученої ще нічим. Ні, годі, припинімо це негайно. Будемо робити морозиво самі, якщо справжнього свята в крамниці не купиш. Стривайте. Ми ж щойно збагнули, що морозиво в домашніх умовах приготувати майже неможливо. Тут раптом світ майорить кольоровими кульками, і – ось вона, чарівна фея з чарівною паличкою, чи то пак, мисочкою. Морозивниця Kenwood! Ось вона, рятівниця, яка приготує казковий десерт або такий ностальгічний, такий незабутній пломбір і вдома, і за містом. Спека, що спіткає нас кожного літа, вимагає фахового підходу до боротьби з нею. Отож беріть вершки 20% жирності, цукрову пудру й ванільний цукор. Закладайте в морозивницю KENWOOD. За півгодини куштуйте ваш пломбір, кличте сусідку й дайте ложку на блюдце Мурчику, йому теж спекотно. Отак звичайний наче побутовий прилад здатен створити рай у вашій оселі або на дачі, віддаленій від столичних супермаркетів та кондитерських. А смак… А аромат… Жодної хімії, сама натуральність й сама… фізика – адже морозивниця, на відміну від вас, добряче попрацювала над вашим пломбіром, ретельно вимішуючи та гармонійно розподіляючи загуслу та схолоднілу масу стінками приладу, аж поки не створила вишуканий десерт. А далі – ваше море задоволення тільки розширюється! Свіжі фрукти, фісташки й ліщину, шоколад та варення – й що заманеться! – ви можете додавати за вашою фантазією та сотнями випробуваних рецептів й отримувати нові смаки й нові враження!

Життя солодке. Особливо, коли під рукою такі сучасні, такі віддані помічники.

3


Легко готувати - смачно куштувати! Свіжовиговлене морозиво, заморожений йогурт, десерти на основі морозива та свіже фруктове морозиво – все це з легкістю можна приготувати, використовуючи морозивницю «Kenwood Dessert Maker». Достатньо закласти необхідні інгредієнти в морозивницю – і отримаєте чудове, м’яке, навіть текстурне, морозиво-десерт. Неможливо встояти перед виготовленим у домашніх умовах освіжаючим фруктовим морозивом-десертом, приправленим свіжими фруктами, замороженим низькокалорійним йогуртом, або справжнім пломбіром, зробленим з яєць, молока та вершків. Смак незрівняно кращий, аніж у морозива і десертів масового виробництва. А головне, ви будете впевнені, що при приготуванні були використані тільки найкращі натуральні інгредієнти. І все це може бути спожите у свіжому вигляді, одразу після приготування, коли ще смак і текстура продукту – на самому піку своїх якостей. Все, що потрібно для приготування домашнього морозива у морозивниці KENWOOD, це закласти інгредієнти у чашу та натиснути на кнопку. Через 15-40 хвилин, у залежності від обраного рецепту, морозиво готове до споживання! Ось найпростіші рецепти морозива які можна приготувати, використовуючи морозивницю:

Пломбір вершковий:

Шоколадно-горіхове:

20%-ві вершки – 500 мл

20%-ві вершки – 500 мл

цукрова пудра – 100 г

цукрова пудра – 100 г

ванільний цукор – 30 г

ванільний цукор – 30 г

У чашу морозивниці заливає-

какао – 2 ст. ложки

мо вершки і додаємо цукро-

подрібнений фундук – 2 ст. ложки

ву пудру та ванільний цукор.

Заливаємо вершки у чашу морозивни-

Вмикаємо морозивницю, че-

ці, додаємо цукрову пудру, какао, ва-

рез 30 хвилин пломбір гото-

нільний цукор. Час приготування – 30

вий. Насолоджуйтеся смаком

хвилин. Наприкінці приготування дода-

з дитинства!

ємо подрібнений фундук.

Тепер не потрібно володіти навичками фахівця, щоб приготувати морозиво чи парфе навіть за найскладнішими рецептами. Деякі ви можете запозичити звідсіля. Окрім того, ви зможете застосувати не тільки загальновизнані рецепти, а й розробити свої власні! 4


Морозивниці KENWOOD мають компактний розмір. Чашу перед приготуванням необхідно попередньо охолоджувати у морозильній камері від 12 до 24 годин. Також морозивниці можуть використовуватися для охол одження напоїв та зберігання кубиків льоду. Морозивниця IM250: • Приготування домашнього морозива за 15-30 хв. • Чаша з неіржавіючої сталі, об’ємом 1 л • Чаша приладу має порожнисті стінки, з охолоджувальною рідиною всередині. • Корпус з високоякісного пластику. • Прозора кришка з широким отвором • для додавання інгредієнтів. • Зручне вмикання / вимикання. • Повністю розбирається для легкого очищення. • Зручні ручки. • Розміри: 24,5 х 23,5 х 23 см • Потужність: 4-6 Вт • Вага: 3,1 кг Морозивниця IM280 відрізняється об’ємом: • Чаша з неіржавіючої сталі, об’ємом 1,5 л • Розміри: 28 x 23,5 x 23 см • Вага 3,25 кг

модель IM280 модель IM250

5


ПОРАДИ ТА ПІДКАЗКИ • Завжди

чашу-

• Не перестарайтеся з замо-

морозивницю в морозиль-

ставте

роженням суміші для граніти

ну камеру не менше, ніж за

в морожениці. Коли ставите

24 години до використання,

в морозильну камеру, вона

і

мо-

має бути підталою, в іншому

працює

випадку гранульована тек-

при температурі -18 °С або

стура граніти не утвориться.

нижче.

Подавати граніту варто про-

переконайтеся,

розильна

що

камера

тягом декількох годин після • Охолоджуйте

інгредієнти,

приготування,

щоб

забез-

перш ніж додавати їх до

печити її оптимальну струк-

чаші-морозивниці для до-

туру.

сягнення

найкращих

ре-

зультатів. Підвищена температура

вашої

кухонної

• Подавати то

морозиво

одразу,

вар-

щойно

воно

потрібної

тек-

кімнати також може нега-

досягло

тивно впливати на продук-

стури, або якщо ви збері-

тивність машини.

гаєте

його

в

морозильній

камері. Перед подачею мо• Перш ніж додавати охолоджену

суміш,

переконай-

розива на стіл, варто на 1030 хвилин переставити його

теся, що машина працює

в

справно,

трохи пом’якшало. Це до-

щоб

уникнути

холодильник,

щоб

воно

на

зволить поліпшити як тек-

боковиці чаші, що може за-

стуру, так і смак. Чим краще

важати

морозиво, тим швидше воно

заморожування

суміші

правильній

роботі

м’якшає. Парфе не потребує

мішалки.

розм’якшення. • Парфе роблять з додаванням

пряженого

цукрового

• Морозиво, яке містить алко-

сиропу, замість традицій-

голь,

ного

з

бо алкоголь гальмує процес

яєць і молока, що дозво-

заморожування. Парфе слід

ляє морозиву залишатися

подавати прямо з морозиль-

м’яким

ної камери.

заварного

навіть,

крему

коли

воно

залишається

м’яким,

заморожене, і бути більш схожим на піноподібне морозиво.

7


ІНГРЕДІЄНТИ

Знежирене молоко 200 мл (300 мл) Цукрова пудра 50 г (75 г) 20% вершки 225 мл (325 мл) М’ятна есенція - кілька крапель. Тертий шоколад 50 г (75 г) Порції 2 (3-4)

Шоколадне морозиво з м’ятою 1. Помістіть молоко і цукор у каструлю. Поставте на слабкий вогонь і перемішуйте до тих пір, поки цукор не розчиниться, потім дайте охолонути. Перемішайте вершки і м’ятну есенцію з охолодженим молоком. 2. Увімкніть прилад, при працюючій мішалці залийте суміш у чашу. Коли суміш почне застигати, додайте тертий шоколад. Готуйте, поки суміш охолоне та набуде потрібної консистенції.

ІНГРЕДІЄНТИ

Бананове морозиво

Великий стиглий банан 1 (2)

1. Розімніть банан до м’якої консистенції. Змішайте з молоком, вершками і цукром.

Знежирене молоко 175 мл (250 мл) 20% вершки 75 мл (125 мл) Цукрова пудра 50 г (75 г) Порції 2 (3-4)

2. Увімкніть морозивницю, залийте суміш у чашу при працюючій мішалці. Готуйте, поки суміш охолоне та набуде потрібної консистенції (15-30 хв).

9


ІНГРЕДІЄНТИ

70 г очищених фісташкових горіхів 20% вершки 200 мл (300 мл) Знежирене молоко 200 мл (300 мл) Цукрова пудра 75 г (125 г) 1 пакетик ванільного цукру Порції 4 (6-8)

10

Фісташкове морозиво 1. Обшпарте фісташкові горіхи окропом, обчистіть від шкірки та подрібніть. 2. Змішайте цукрову пудру з молоком, ванільним цукром і вершками. 3. Увімкніть морозивницю, залийте суміш у чашу при працюючій мішалці. Готуйте, поки суміш охолоне та набуде потрібної консистенції (20-30 хв). 4. Наприкінці приготування додайте подрібнені фісташкові горіхи.


ІНГРЕДІЄНТИ

Свіжа малина 200 г (300 г) Цукрова пудра 75 г (125 г) Натуральний йогурт 250 мл (375 мл)) Порції 2 (3-4)

ІНГРЕДІЄНТИ

Свіжа полуниця 300 г (450 г) Цукрова пудра 75 г (125 г) 20% вершки 100 мл (150 мл) Сік половинки невеликого лимона

Малинове йогуртове морозиво 1. Розімніть малину або протріть через сито, щоб отримати пюре. Додайте цукор і натуральний йогурт і змішайте все разом. 2. Увімкніть морозивницю, залийте суміш у чашу при працюючій мішалці. Готуйте, поки суміш охолоне та набуде потрібної консистенції (15-30 хв).

Полуничне морозиво 1. Розімніть полуницю до стану пюре, або протріть через сито. Додайте решту інгредієнтів. 2. Увімкніть морозивницю, залийте суміш у чашу, при працюючій мішалці. Готуйте, поки суміш охолоне та набуде потрібної консистенції (15-30 хв).

Порції 3 (4-5)

11


ІНГРЕДІЄНТИ

200 мл (300 мл) молока 1 дрібка ваніліну 2 (3) яєчних жовтка 50 г (75 г) цукру-піску 175 г (225 г) жирних вершків (більше 28% жирності) або менш жирні вершки, щоб морозиво було більш схожим на піноподібне. Порції 2 (3-4)

ВАНІЛЬНЕ МОРОЗИВО 1. Молоко та паличку ванілі додаємо в каструлю і доводимо майже до кипіння. Знімаємо з вогню і залишаємо на 30 хвилин, щоб настоялося. Дістаємо ванільну паличку. 2. Змішуємо 2 яєчних жовтки і цукор разом, потім додаємо в молоко. Повертаємося до плити і готуємо на малому вогні, безперервно помішуючи, до легкого загустіння. Не кип’ятимо. Переливаємо в чашу і залишаємо, щоб остигло. Помішуючи, додаємо густі вершки.

3. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Вливаємо ванільний крем і готуємо, поки він не нагадуватиме збиті вершки. Перекладаємо отриману масу в пластиковий морозостійкий контейнер і заморожуємо.

ІНГРЕДІЄНТИ

2 (3) яєчні жовтки 40 г (50 г) дрібного цукру-піску 150 мл (200 мл) молока 100 г (150 г) чорного шоколаду, подрібненого 200 мл (280 мл) жирних (від 30%) вершків для збивання Для трюфельної суміші 45 мл (75 мл) вершків середньої жирності 15 мл (20 мл) світлої патоки (з тростинового цукру) 15 мл (30 мл) рому (за бажанням) 75 г (115 г) чорного шоколаду, подрібненого. Порції 2-3 (4)

12

Шоколадне морозиво з трюфелем 1. Збиваємо яєчні жовтки і цукор разом у мисці. Наливаємо молоко в каструлю і нагріваємо майже до кипіння, потім поступово додаємо в яєчну суміш, помішуючи. 2. Повертаємося до плити і готуємо на малому вогні, безперервно помішуючи, до легкого загустіння. Знімаємо з вогню і вливаємо в шоколад. Переливаємо все в чашу і залишаємо прочахати. Змішуємо з кремом та охолоджуємо. 3. Інгредієнти для приготування трюфельного міксу додаємо в миску, яку встановлюємо на парову баню і помішуємо до тих пір, поки шоколад повністю не розтане. Даємо охолонути. 4. Встановлюємо чашу в морозивницю і включаємо. Вливаємо шоколадний крем і готуємо, доки він не нагадуватиме збиті вершки. Накладаємо по черзі ложкою морозиво і трюфельний мікс у пластиковий морозостійкий контейнер.

Заокруглюємо злегка спеціальною ложкою для морозива або ножем з круглим лезом і заморожуємо.


ІНГРЕДІЄНТИ

115 г (175 г) малини 25 г (40 г) цукрової пудри 3 (4-5) спілих персика, вагою близько 375 г (550 г) 50 г (75 г) дрібного цукру-піску 10 мл/2 ч.л. (15 мл/3 ч.л.) лимонного соку 150 мл (200 мл) жирних (від 30%) вершків для збивання. Порції 2 (3-4)

Персикове морозиво-асорті 1. Зробіть пюре з малини та цукру, потім протріть через густе сито. Остудіть. Тим часом занурте персики в окріп на декілька секунд, щоб зняти з них шкуринку. Витягніть кісточки, поріжте персики великими шматками і зробіть з них пюре з цукром та лимонним соком. Додайте при постійному помішуванні вершки, охолодіть в холодильнику. 2. Встановіть охолоджену в морозильнику чашу в морозивницю, увімкніть її. Залийте в неї вершки з персиками, перемішуйте, поки за консистенцією вони не нагадуватимуть збиті вершки. Перекладіть в посудину, стійку до заморожування, шар персикового морозива, потім додайте шар охолодженого малинового пюре. Повторюйте операцію, поки не використаєте повністю морозиво та пюре.

3. За допомогою ножа з закругленим лезом злегка перемішайте морозиво, щоб створити в ньому завитки. Поставте в морозильник на 2 години або поки морозиво достатньо не затвердіє, щоб набирати його ложкою.

13


ІНГРЕДІЄНТИ

45 мл (60 мл) свіжозмеленої і звареної кави 150 мл (230 мл) кип´яченої води 3 (4) яєчних жовтки 65 г (115 г) коричневого цукру 150 мл (200 мл) молока 150 мл (200 мл) густих вершків 40 г (50 г) звичайного шоколаду, тертого Збиті вершки, необов’язково Какао-порошок для посипання. Порції 3-4 (6)

ЧАШКИ З КАПУЧІНО 1. Насипаємо каву в заварник, заливаємо окропом і залишаємо, щоб настоялася протягом кількох хвилин, потім проціджуємо. Тим часом збиваємо яєчні жовтки і цукор разом у мисочці. Наливаємо молоко в каструлю і доводимо майже до кипіння, потім вливаємо в яєчну суміш разом з кавою. 2. Повертаємося до плити і готуємо на маленькому вогні, помішуючи безперервно, поки трохи не загустішає, не даючи закипати. Знімаємо з плити, переливаємо в іншу ємність і даємо остигнути. Вливаємо вершки і перемішуємо. 3. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Наливаємо кавовий крем і готуємо, поки маса не нагадуватиме збиті вершки. Змішуємо з тертим шоколадом і ложкою розкладаємо по маленьких чашках для кави. 4. Ставимо в морозильну камеру на 30 хвилин, щоб ледь прихопило. Можна прикрасити збитими вершками та шоколадом, за бажанням. Посипаємо какао-порошком і сервіруємо.

14


ІНГРЕДІЄНТИ

300 мл (600 мл) охолодженого молока 1 x 66 г (2 x 66 г) карамельного сиропу Порції 2 (4)

КАРАМЕЛЬНЕ ГЛЯСЕ 1. Наливаємо молоко в кастрюлю, додаємо карамельний сироп і готуємо протягом 1 хвилини. 2. Встановлюємо охолоджену чашу в морозивницю. Вмикаємо і вливаємо карамельну суміш. 3. Готуємо, поки маса не нагадуватиме збиті вершки. Перекладаємо в пластиковий морозостійкий контейнер і заморожуємо 15 хвилин, подаємо.

ІНГРЕДІЄНТИ

2 (3) яєчних жовтки 25 г (40 г) цукру-піску 150 мл (230 мл) молока 115 г (175 г) білого шоколаду, тертого Декілька краплин (1,2 мл) ванільної есенції 150 мл (230 мл) збитих вершків 50 г (75 г) імбирне печиво, подрібнее 25 г (40 г) меленого кореня імбиру. Порції 2 (3-4)

ІМБиРНЕ МОРОЗИВО З БІЛИМ ШОКОЛАДОМ 1. Збиваємо яєчні жовтки і цукор разом у мисці. Наливаємо молоко в каструлю і нагріваємо майже до кипіння, потім поступово додаємо в яєчну суміш, помішуючи. 2. Повертаємося до плити і готуємо на малому вогні, безперервно помішуючи, до легкого загустіння, не даючи закипіти. Знімаємо з вогню. Додаємо ваніль і шоколад. Залишаємо остигати. 3. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Вливаємо ванільний крем і готуємо, доки він не нагадуватиме збиті вершки. Додаємо подрібнений імбирне печиво, за бажанням. Перекладаємо в пластиковий морозостійкий контейнер і заморожуємо.

15


ІНГРЕДІЄНТИ

275 г (400 г) чорних вишень без кісточок 125 мл (175 мл) молока 50 г (75 г) цукру-піску 150 мл (230 мл) густих вершків ДЛЯ БІСКВІТУ: 2 яйця 50 г цукру-піску 40 г пшеничного борошна 15 г какао-порошку 45 мл вишневої водки ДЛЯ БЕЗЕ: 3 яєчних білки 150 г цукру-піску Какао-порошок для посипання. Порції 4 (6)

ЧОРНИЙ ЛІС В АЛЯСЦІ 1. Беремо чашу діаметром приблизно 14 см і вкриваємо двома листами продуктової плівки, залишивши її звисати по краях. 2. Беремо вишню та молоко і перетворюємо на пюре. Потім змішуємо з цукром і вершками. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Наливаємо вишневу суміш та готуємо, поки маса не нагадуватиме збиті вершки. Переливаємо в підготовлену чашу, накриваємо плівкою зверху і заморожуємо мінімум на 2 години. 3. Тим часом готуємо бісквіт. Розігріваємо духовку до 200 °C. Змащуємо жиром круглу форму для випікання діаметром приблизно18 см. Збиваємо яйця разом з цукром у великій мисці до загустіння і подвоєння в об’ємі. 4. Просіюємо борошно разом з какао — порошком і ретельно перемішуємо, використовуючи велику металеву ложку. Виливаємо масу в підготовлену форму, повертаючи її так, щоб все рівномірно розтеклося. Випікаємо 12-15 хвилин, поки бісквітна основа не збільшиться і не стане твердою на дотик. Витягаємо з духовки і даємо остигнути. 5. Щоб зібрати все докупи, викладаємо бісквітну основу на тарілку і збризкуємо її вишневою горілкою (кіршем). Розігріваємо духовку до 230 °C. Збиваємо яєчні білки для безе, потім поступово додаємо половину цукру. Збиваємо ще раз, потім висипаємо цукор, що залишився. 6. Кладемо морозиво в центр бісквітної основи і видаляємо пластикову плівку. Покриваємо морозиво та бісквітну основу безе, закрутивши його візерунками. Посипаємо какао-порошком і випікаємо протягом 5 хвилин, або поки воно не почне коричневіти. Порада: Якщо ви використовуєте морозивницю більшої моделі, тоді варто збільшити дозу морозива.

16


17


ІНГРЕДІЄНТИ

МОРОЖЕНИЙ ПУДиНГ «ЛІТО»

500 г (700 г) розморожені літні фрукти

1. Готуємо ванільне морозиво за рецептом зі сторінки 12.

50 г (75 г) цукрової пудри

2. Робимо пюре з літніх плодів з цукровою пудрою і протираємо через сито. Відміряємо 300 мл (450 мл), а залишок ставимо на охолодження для подальшого використання.

150 мл (230 мл) 20% вершків 25 г (40 г) цукру-піску 1 порція ванільного морозива, див. 12 стр. Свіжі фрукти для сервірування, необов’язково. Порції 6 (8)

3. Збиваємо вершки разом з цукром до тих пір, поки крем не почне утримувати форму. Перекладаємо в пюре. 4. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Вливаємо фруктову суміш і готуємо, поки не утвориться маса, яка нагадує збиті вершки. Перекладаємо фруктове морозиво з морозивниці до посудини для пудингу 1 л (1,4 л) і розмазуємо суміш по краях, так щоб в центрі утворилася порожнина. Ставимо в морозильну камеру до твердого замороження. 5. Ванільне морозиво ставимо в холодильник приблизно на 15 хвилин, щоб воно пом’якшало, і потім викладаємо ложкою в центр фруктового морозива. Ставимо в морозильну камеру. 6. До подання на стіл виймаємо з морозильної камери і занурюємо чашу в дуже гарячу воду, витягуємо на тарілку і поливаємо фруктовим пюре (можна трохи розвести водою). Прикрашаємо свіжими фруктами і подаємо.

18


ІНГРЕДІЄНТИ

60 мл (100 мл) міцної чорної кави 15 г (25 г) дрібного цукру-піску 45 мл (60 мл) кавового лікеру 50 г (75 г) крупного цукру-піску 90 мл (120 мл) води 2 (3) яєчні жовтки 115 г (175 г) сиру Маскарпоне 90 мл (120 мл) жирних (від 30%) вершків для збивання 40 г (65 г) бісквітного печива – «пальчиків» Какао-порошок, для посипання. Порції 2 (4)

ТІРАМІСУ «СЕМІ-ФРЕДО» 1. Змішайте каву, дрібний цукор-пісок та кавовий лікер у неглибокій посудині. Цукор та воду помістіть в каструлю та нагрівайте на малому вогні, помішуючи, поки цукор не розчиниться. Доведіть до кипіння і кип’ятіть на малому вогні 3 хвилини. Зніміть з вогню. 2. Влийте яєчні жовтки в посудину для збивання і поступово при перемішуванні міксером додавайте гарячий сироп, збивайте протягом 5 хвилин, поки суміш не загусне та не захолоне. Змішайте сир Маскарпоне та вершки і домішайте до жовтків з сиропом. Поставте в холодильник на 15 (30) хвилин. 3. Встановіть охолоджену в морозильнику чашу в морозивницю, увімкніть її. Влийте в неї охолоджену суміш з сиром Маскарпоне, перемішуйте, поки за консистенцією вона нагадуватиме збиті вершки. Ложкою викладіть третину суміші в довгасту посудину з фольги або пластику, стійкого до заморожування. Половину печива ненадовго занурте у кавовий сироп і розкладіть згори. 4. Покрийте його половиною морозива, що залишилася, і розкладіть по ньому решту печива, як описано вище. Викладіть згори решту морозива. Поставте в морозильник на 1 годину або ж витягніть, щойно морозиво злегка затвердіє – подавати на стіл його треба досить м’яким. Перед подачею на стіл посипте какао-порошком.

19


ІНГРЕДІЄНТИ

50 г (75 г) вівсяної крупи 50 г (75 г) цукру 60 мл (90 мл) води 30 мл (45 мл) меду 2 (3) яєчних жовтки 200 мл (300 мл) збитих вершків 30 мл (45 мл) віскі Свіжа малина і мед для сервування Віскі для збризкування, необов’язково Порції 2-3 (4)

ПАРФЕ «ATHOLL BROSE» 1. Змішуємо вівсянку і половину цукру разом, викладаємо на лист для випікання і підігріваємо, помішуючи, доки цукор не закарамелізується. Ламаємо на крихти і залишаємо охолонути. 2. Беремо цукор, що залишився, воду та мед у невелику каструлю і розігріваємо, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Доводимо до кипіння і варимо безперервно протягом 2 хвилин, потім знімаємо з вогню. 3. Збиваємо яєчні жовтки в мисці близько 5 хвилин, поки суміш не стане густою та триматиме форму. Додаємо вершки і віскі. Охолоджуємо протягом 15 (30) хвилин. 4. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Наливаємо суміш в чашу та готуємо, поки вона не нагадуватиме збиті вершки. Додаємо вівсяні крихти і перекладаємо в морозостійкий пластиковий контейнер; заморожуємо до потрібної кондиції. Подаємо зі свіжою малиною і медом. Можна додати трохи віскі, за бажанням.

20


ІНГРЕДІЄНТИ

50 г (75 г) цукру 90 мл (120 мл) води 2 (3) яєчних жовтки 200 мл (300 мл) збитих вершків 1,25 мл (2,5 мл) ванільної есенції 50 г (75 г) дрібно порізаних сухих тропічних фруктів 15 г (25 г) фісташків, очищених та подрібнених 15 г (15 г) подрібнених грецьких горіхів Порції 2-3 (4)

ПАРФЕ «КАССАТА» 1. Цукор і воду підігріваємо в невеликій каструльці, поки цукор повністю не розчиниться. Доводимо до кипіння і варимо, безперервно помішуючи протягом 3 хвилин. Знімаємо з вогню. 2. Збиваємо яєчні жовтки в мисці близько 5 хвилин, поки суміш не стане густою та триматиме форму. Додаємо вершки і ванільний цукор. Охолоджуємо протягом 15 (30) хвилин. 3. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Наливаємо суміш в чашу та готуємо, поки вона не нагадуватиме збиті вершки. Додаємо фрукти і горіхи. Перекладаємо в морозостійкий пластиковий контейнер; заморожуємо до потрібної кондиції. Це парфе повинно мати більш м’яку текстуру, ніж традиційне морозиво.

21


ІНГРЕДІЄНТИ

2 (3) яєчних жовтки 25 г (40 г) цукру-піску 150 мл (200 мл) молока 115 г (175 г) сиру маскарпоне 115 г (175 г) грецького йогурту 60 мл (90 мл) кленового сиропу 40 г (65 г) подрібнених горіхів пекан Додатково кленовий сиріп и горіхи пекан для сервування. Порції 2-3 (4)

МОРОЗИВО НА КЛЕНОВОМУ СИРОПІ З ГОРІХАМИ ПЕКАН 1. Змішуємо 1 яєчний жовток і цукор разом у мисці. Наливаємо молоко в каструлю і доводимо майже до кипіння, потім переливаємо в яєчну суміш. 2. Повертаємося до плити і готуємо на малому вогні, помішуючи безперервно, поки загустішає, але не кип’ятимо. Переливаємо в миску і залишаємо остигати. 3. Змішуємо сир маскарпоне, йогурт, кленовий сироп і додаємо до кремової маси. 4. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Наливаємо суміш в чашу та готуємо, поки вона не нагадуватиме збиті вершки. Додаємо горіхи пекан. Перекладаємо в морозостійкий пластиковий контейнер; заморожуємо до потрібної кондиції.

ІНГРЕДІЄНТИ

150 г (175 г) диєтичного печива, подрібненого 50 г (75 г) масла 2 (3) яєчних жовтки 50 г (75 г) цукру-піску 200 мл (280 мл) молока 115 г (150 г) вершкового сиру 115 г (150 г) сиру рікота 0,5 (1) яєчного білка Терта цедра 1 апельсину 280 г (450 г) полуниць, розрізаних навпіл

МОРОЖЕНИЙ СИРНИЙ ПИРІГ З СУНИЦЯМИ 1. Змастимо жиром форму для пирога 18 см (20 см) завширшки – прямокутну або круглу. Перемішуємо подрібнене печиво і розтоплене масло разом і викладаємо на форму. 2. Змішуємо яєчні жовтки і цукор разом у мисці. Розігріваємо молоко майже до кипіння, потім поступово додаємо до яєчної суміші. Повертаємося до плити і готуємо на малому вогні, помішуючи безперервно, поки загустішає, але не кип’ятимо. Даємо охолонути.

15 г (20 г) цукрової пудри.

3. Ретельно перемішуємо сири разом, додаємо в крем і залишаємо остигати. Збиваємо яєчний білок, потім додаємо і перемішуємо в сирному кремі. Встановлюємо чашу в морозивницю і включаємо. Перекладаємо сирну суміш в чашу та готуємо, поки вона не нагадуватиме збиті вершки. Додаємо апельсинову цедру і перекладаємо на бісквітну основу, розподіляючи рівномірним шаром. Заморожуємо.

Порції 4-6 (6-8)

22

4. Робимо полуничний соус, перетираючи 115 г (175 г) полуниць з цукровою пудрою через сито. Перед подачею на стіл, виймаємо пиріг з форми, зверху прикрашаємо цілими полуницями і поливаємо полуничним соусом.


ІНГРЕДІЄНТИ

3х150 г (5х150 г) упаковок йогурту зі смаком карамелі 15 мл/1 ст.л. (20 мл) світлої патоки (з тростинового цукру) 225 г (325 г) бананів 40 г (65 г) цукрової пудри Сік ½(1) лимону 180 мл (230 мл) жирних (від 30%) вершків для збивання Для карамельної поливки: 50 г (75 г) вершкового масла 10 мл (15 мл) світлої патоки 50 г (75 г) жовтого цукру 60 мл (90 мл) жирних вершків для збивання. Порції 4-6 (6-8)

Бананово-карамельне прошаркове морозиво 1. Вистеліть дно пекарської форми місткістю 1 л (1,3 л) пергаментним папером. Змішайте йогурт та патоку. Встановіть охолоджену в морозильнику чашу в морозивницю, увімкніть її. Влийте в неї охолоджену суміш для морозива, перемішуйте, поки за консистенцією вона нагадуватиме збиті вершки. Перекладіть у підготовану форму і поставте в морозильник на 1 годину. 2. Зробіть пюре з бананів, цукрової пудри та лимонного соку. Збийте вершки, поки вони не почнуть здійматися. Домішайте до вершків бананове пюре і розкладіть по поверхні йогурту. Поставте в морозильник до використання. 3. Безпосередньо перед подаванням на стіл приготуйте карамельний соус. Покладіть вершкове масло, сироп та цукор у невеличку каструльку і підігрійте, помішуючи, до розчинення цукру. Доведіть до кипіння, потім дайте охолонути кілька хвилин. Пекарську форму з морозивом занурте на декілька секунд у окріп, потім переверніть у тарілку. Подавайте прошаркове морозиво нарізаним скибками, поливши його теплим карамельним соусом.

23


ІНГРЕДІЄНТИ

200 г (250 г) цукру 150 мл (200 мл) води 20 г свіжої м’яти 500 г (750 г) чорної смородини Сік - 1 (2) лимонів М’ята для оздоблення Порції 3 (4-5)

Сорбет з чорною смородиною та м’ятою 1 Зробити сироп, перемішавши цукор з окропом, поки він не розчиниться. Потім настояти м’яту в сиропі, поки він не охолоне, близько 15 хвилин. Викинути м’яту. 2. Готувати чорну смородину в сиропі близько 5 хвилин, поки ягоди не стануть м’якими. Потім протерти через сито. Додати лимонний сік. 3. Залити суміш у чашу морозивниці, готувати поки маса не загустішає. Подаємо фруктовий сорбет кульками, прикрасивши смородиною або гілочкою м’яти.

24


ІНГРЕДІЄНТИ

75 г (115 г) цукру-піску 90 мл (120 мл) води 1 велика папая, приблизно 550 г (2 приблизно 800 г) терта шкірка і сік 0,5 (1) лайма 90 мл (120 мл) молока 0,5 (1) яєчного білка Порції 2-3 (4)

ДЕСЕРТ З ПАПАЄЮ 1. Цукор і воду повільно підігріваємо в маленькій каструльці, помішуючи, доки цукор повністю не розчиниться. Доводимо до кипіння і варимо на маленькому вогні 1 хвилину. Даємо охолонути. 2. Розрізаємо папаю, вичищаємо від насіння. Вирізаємо м’якоть і робимо пюре з додаванням соку лайма. Додаємо цукровий сироп, терту шкірку лайма і молоко. Охолоджуємо. Збитий яєчний білок додаємо до пюре. 3. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Додаємо суміш папаї в чашу та готуємо, поки не загустішає. Перекладаємо в морозостійкий пластиковий контейнер та заморожуємо.

ІНГРЕДІЄНТИ

75 г (125 г) цукру 120 мл (180 мл) води 5-6 (7-8) мандарин, дольками 15 мл (30 мл) соку лимона 0,5 (1) яєчного білка Порції 2-3 (4)

ФРУКТОВЕ МОРОЗИВО З МАНДАРИНІВ 1. Цукор і воду повільно підігріваємо в маленькій каструльці, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Доводимо до кипіння і варимо на повільному вогні 3 хвилини. Даємо охолонути. 2. Мандарини протираємо через сито, щоб отримати 280 мл (420 мл) пюре. Змішуємо з цукровим сиропом і лимонним соком. Охолоджуємо. Збитий яєчний білок додаємо до мандаринового пюре. 3. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Наливаємо мандариновий сироп в чашу та готуємо, поки маса не загустішає. Перекладаємо в морозостійкий пластиковий контейнер; заморожуємо до потрібної кондиції.

25


ІНГРЕДІЄНТИ

115 г (175 г) цукру 200 мл (300 мл) води 225 г (325 г) журавлини свіжої або мороженої сік 1 (1,5) апельсина 0,5 (1 мале) яєчного білка Порції 2-3 (4)

ФРУКТОВЕ МОРОЗИВО З ЖУРАВЛИНИ 1. Цукор і воду повільно підігріваємо в маленькій каструлі, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Додаємо журавлину і доводимо до кипіння. Варимо на повільному вогні 3-4 хвилини або поки журавлина не почне тріскатися. Даємо охолонути. 2. Виливаємо в апельсиновий сік та потім пропускаємо через сито. Додаємо збитий яєчний білок. 3. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Наливаємо через віконце у кришці журавлиний сироп. Залишаємо готуватися, поки маса не загустішає. Перекладаємо в морозостійкий пластиковий контейнер; заморожуємо до потрібної кондиції.

ІНГРЕДІЄНТИ

2,5 мл (5 мл) сухого желатину Терта шкірка і сік 0,5 (1) лимона 75 г (150 г) цукру 120 мл (175 мл) води 1 x 500 г (800 г) ананас Порції 2-3 (4)

АНАНАСОВИЙ ДЕСЕРТ 1. В невелику миску виливаємо лимонний сік висипаємо на нього желатин і залишаємо для набухання. Додаємо цукор, лимонну цедру і воду в каструлю і повільно нагріваємо, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Доводимо до кипіння і варимо безперервно протягом 1 хвилини. Знімаємо з вогню, додаємо желатин. Охолоджуємо і видаляємо цедру. 2. Ананас чистимо і робимо пюре – 280 мл (420 мл). Цукровий сироп змішуємо з ананасовим пюре. 3. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Наливаємо ананасову суміш в чашу та готуємо, поки маса не загустішає. Перекладаємо в морозостійкий пластиковий контейнер; заморожуємо до потрібної кондиції.

26


ІНГРЕДІЄНТИ

4 (6) лайма 175 г (225 г) цукру 350 мл (500 мл) води 60 мл (90 мл) горілки Порції 2-3 (4-5)

ЛАЙМ ШОТ З ГОРІЛКОЮ 1. Тонко нарізану цедру 2 лаймів додаємо в каструлю з цукром і водою. Повільно розігріваємо, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Доводимо до кипіння і даємо 5 хвилин покипіти. Охолоджуємо і видаляємо цедру. 2. Встановлюємо чашу в морозивницю і вмикаємо. Додаємо у чашу сік лаймів, цукровий сироп та горілку. Залишаємо готуватися протягом 3-4 хвилин, або поки лише краї почнуть замерзати. Перекладаємо в пластиковий контейнер і заморожуємо. Найкраще вживати протягом 24 годин.

27


ІНГРЕДІЄНТИ

100 г (150 г) цукру 150 мл (200 мл) води 450 г (675 г) стиглої дині сік 1,5 (2) лимонів. Порції 2-3 (4)

ГРАНІТА З ДИНЕЮ ТА ЛИМОНОМ 1. Додаємо цукор і воду в каструлю і повільно розігріваємо, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Доводимо до кипіння і даємо 2 хвилин кипіти. Охолоджуємо. 2. Вирізаємо м’якуш із дині і перетворюємо на пюре. Перемішуємо з цукровим сиропом і лимонним соком.

3. Встановлюємо чашу в морозивницю і включаємо. Виливаємо в чашу суміш і готуємо протягом 3-4 хвилин або поки лише краї почнуть замерзати. В середині суміш має залишатися рідкою. З чаші перекладаємо все в неглибокий морозостійкий контейнер, змішуємо разом і заморожуємо протягом 1 години. 4. Подрібнюємо виделкою, потім повертаємо все назад в морозильну камеру ще на 30 хвилин. Подаємо в охолоджених склянках подрібненими шматочками.

ІНГРЕДІЄНТИ

75 г (125 г) цукру 150 мл (200 мл) води 300 мл (450 мл) свіжовитиснутого апельсинового соку 45-60 мл (75-90 мл) Кампарі. Порції 2-3 (4)

АПЕЛЬСИНОВА ГРАНІТА З КАМПАРІ 1. Додаємо цукор і воду в каструлю і повільно розігріваєм, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Доводимо до кипіння і даємо 3 хвилин кипіти. Охолоджуємо. Вливаємо свіжовитиснутий апельсиновий сік. 2. Встановлюємо чашу в морозивницю і включаємо. Виливаємо в чашу апельсинову суміш і готуємо протягом 3-4 хвилин або поки лише краї почнуть замерзати. В середині суміш має залишатися рідкою. З чаші перекладаємо все в неглибокий морозостійкий контейнер, змішуємо разом і заморожуємо протягом 1 години. 3. Подрібнюємо виделкою, потім повертаємо назад в морозильну камеру ще на 30 хвилин. Подаємо в охолоджених склянках, зверху наливаємо кампарі.

28


29


www.kenwood.ua

30 сенсаційних рецептів десертів для морозивниці.  
30 сенсаційних рецептів десертів для морозивниці.  

Свіжовиговлене морозиво, заморожений йогурт, десерти на основі морозива та свіже фруктове морозиво – все це з легкістю можна приготувати, ви...

Advertisement