Page 1

Collection

KOMPLETNÝ SORTIMENT RAVAK 2013

www.ravak.sk


2


Obsah 4

Úvod

12 Žabiakova poradňa

12  14  15  16  18  19  20  22 

Ako si správne navrhnúť kúpeľňu? Vyberáte vaňu? Ako si vybrať sprchový kút? Inšpirácie RAVAK Objavte možnosti sprchových dverí Sprchovanie vo vani Riešenia na mieru Najčastejšie otázky

24 Koncepty RAVAK

26 Chrome 28 Classic 30 Rosa 32  Evolution 34  Avocado 35 BeHappy

36 Sprchové kúty a dvere

36  Prehľad sprchových kútov 40  Supernova 48 Blix 52 Rapier 58 Pivot 62 Chrome 68 SmartLine 72 Brilliant 78 Walk-In 80 Elegance

86 Sprchové sedadlá Ovo 90 Sprchové vaničky, odtokové žľaby a podlahové vpuste

92  Prehľad sprchových vaničiek 96  Kaskada 98 Galaxy 100  Hlboká sedacia minivaňa 102  Galaxy Pro Flat 104  Galaxy Pro 106  Galaxy Pro Chrome 108  Príslušenstvo k sprchovým vaničkám 110  Odtokové žľaby a podlahové vpuste

114  Vane

116  Prehľad vaní 120  Rosa I 122  Rosa II 124  Rosa 95 126  Avocado 128 Asymmetric 130 BeHappy 132  LoveStory II 134 NewDay 136 Gentiana 138  You 140  Evolution 142 Magnolia 144 XXL 146 Chrome 148 Classic 150 Sonata 152  Campanula II 154  Vanda II 156 Lilia 158  Technické nákresy vaní 160  Príslušenstvo k vanám

162  Vaňové zásteny a dvere 170  Wellness

172  Hydromasážne systémy RAVAK 184 Chromoterapia 185  Hydromasážne panely

186  Umývadlá a kúpeľňový nábytok 188  190  192  194  196  198  199 

Chrome Classic Rosa Praktik Evolution Avocado BeHappy

200  Vodovodné batérie 202  203  204  205  206  207  208  209 

Suzan Rosa Neo Chrome R-box Termo Sprchy Príslušenstvo

210  Čistiace prostriedky

3


O nás Spoločnosť RAVAK bola založená v roku 1991 rodinami Kreysovcov a Vařekovcov, ktoré dodnes aktívne riadia spoločnosť. RAVAK začínal ako výrobca sprchových kútov a sprchových vaničiek a v priebehu posledných 20 rokov sa stal najväčším výrobcom kúpeľňového vybavenia v strednej a východnej Európe. V súčasnosti má v zahraničí 15 dcérskych spoločností a exportuje do viac ako 50-tich štátov v Európe, Ázii a Afrike. V roku 1996 bolo vytvorené priame zastúpenie firmy RAVAK pre Slovensko prostredníctvom RAVAK Slovakia spol. s r.o so sídlom v Bratislave na Starej Vajnorskej 4, kde sa dnes nachádzajú skladové priestory. Administratívne a obchodné priestory boli v apríli 2011 presťahované na Einsteinovu 11, kde na ploche viac ako 1 000 m2 nájdete okrem produktov značky RAVAK aj široký výber obkladov a dlažieb od renomovaného španielskeho výrobcu Keraben. Vyškolení odborníci vám v ňom poradia, ako si elegantne a zároveň prakticky zariadiť kúpeľňu. V roku 2001 začal RAVAK spolupracovať s poprednými domácimi a zahraničnými dizajnérmi, ktorí navrhovali aj pre značky Porsche, Audi, BMW, Adidas, Nike, Salomon či Hugo Boss. RAVAK však čerpá inšpiráciu aj od vlastných dizajnérov. Jedným z nich je medzinárodne uznávaný talent Kryštof Nosál. Kvalita a dizajn sú pre RAVAK samozrejmosťou, ale čo nás skutočne odlišuje od konkurencie sú výrobky silno orientované na zákazníka, výrobky, ktoré sú pohodlné, praktické, stopercentne spoľahlivé a krásne zároveň.

Dcérske spoločnosti RAVAK Exportné krajiny RAVAK

4

Jedným z výsledkov našej orientácie na zákazníka je vytváranie kúpeľňových konceptov, v ktorých je vaňa sprevádzaná so zodpovedajúcim umývadlom, nábytkom, a širokou škálou príslušenstva v rovnakom dizajne. RAVAK je autorom niektorých jedinečných technických riešení, patentovaných technológií a materiálov.


RAVAK vo svete

Úvod

Česká republika • Příbram

Poľsko • Kaleczyn

Slovensko • Bratislava

RAVAK SLOVAKIA spol. s r.o. www.ravak.sk

RAVAK Hungary Kft. www.ravak.hu

Spojené arabské emiráty

Litva • Kaunas

Nemecko • Mülheim an der Ruhr

Rusko • Moskva OOO RAVAK ru www.ravak.ru

Vietnam • Hanoj RAVAK Vietnam JSC. www.ravak.com.vn

Čína • Šanghaj

Ukrajina • Kijev

Rumunsko • Buftea

Kazachstan • Almaty

Rakúsko • Krems

Španielsko

RAVAK a.s. www.ravak.sk

RAVAK GULF JLT • Dubaj www.ravak.ae

RAVAK Polska s.a. www.ravak.pl

UAB „RAVAK BALTIC“ www.ravak.lt

RAVAK BATHROOM EQUIPMENT CO., LTD www.ravak.com.cn

TOO RAVAK Kazachstan www.ravak.kz

RAVAK Gesellschaft für Sanitärprodukte GmbH www.ravak.de

RAVAK a.s. Representative Office in Ukraine, www.ravak.ua

RAVAK Vertrieb Österreich www.ravak.at

Maďarsko • Budapešť

RAVAK ROM S.R.L. www.ravak.ro

RAVAK ESPAÑA www.ravak.es

Tunisko • Tunis RAVAK Tunisie tunis.ravak.com

5


Prečo RAVAK? Pretože praktickosť je u nás na prvom mieste Krásnu kúpeľňu chce mať každý. Kvôli tomu ale nemusíte zľaviť z ďalších požiadaviek. Koncepty a produkty vyriešia kúpeľňu tak, aby sa do nej vošlo všetko, čo potrebujete, vrátane práčky a koša na prádlo.

Pretože dizajn je pre nás viac než len túžba po odlíšení Dobrý dizajn je pre nás ten, ktorý je užitočný. Navrhujeme výrobky v súlade s trendmi, ale predovšetkým praktické, s vysokou úžitkovou hodnotou, technicky premyslené, jednoduché a bezpečné. Dlhodobo spolupracujeme so svetovými dizajnérskymi špičkami.

Pretože na naše výrobky sa môžete spoľahnúť Naše renomé je pre nás to najdôležitejšie. Používame tie najkvalitnejšie materiály a ponúkame dlhú životnosť všetkých našich produktov. S výrobkami RAVAK nebudete mať problém s otváraním dverí, nečistotami v neprístupných miestach, ani s pretekaním vody mimo sprchového kúta či s pevnosťou vane.

Pretože sa nezriekame zodpovednosti Výrobou a vývojom kúpeľní sa zaoberáme už viac ako 20 rokov. Za toto obdobie sme predali už viac ako 1 000 000 vaní, vyše 3 000 000 sprchových kútov, dverí a vaňových zásten. Za kvalitu našich výrobkov tak hovoria hlavne naše dlhodobé skúsenosti.

Pretože sa nezriekame zodpovednosti Naši zákazníci zostávajú našimi partnermi, ktorým sme vždy pripravení pomôcť. Samozrejmosťou je pre nás aj ponuka odbornej montáže a pozáručný servis. Obráťte sa na nás!

obchod@ravak.sk 6

Linky technickej pomoci

0903/ 411 128 0903/ 411 138 Hovor na linku je spoplatnený podľa miestnych taríf.


Referencie

Úvod

RAVAK vo svete Zákazníci tých najluxusnejších hotelov po celom svete si užívajú výhody kúpeľňových riešení RAVAK.

Jumeirah Lake Tower Dubai, UAE

Marina MAG 218 Dubai, UAE

Burj Khalifa Dubai, UAE

Hotel President Kiev, Ukraine

Skanes serail Monastir, Tunisko

Hotel Konstantinovski St. Petersburg, Rusko

Hotel Royal Azur Hammamet, Tunisko

Hotel Orange Benicasim, Španielsko

Hotel Pheonicia Grand Hotel Bucharest, Rumunsko

Hotel Marriott Warsaw, Poľsko

Hotel Opera Lvov, Ukrajina

7


RAVAK dizajn Dizajnér nie je umelec a nepraktický fantasta. Dobrý dizajnér je predovšetkým dobrý technik a konštruktér, ktorý je schopný vnímať praktické stránky vyvíjaného výrobku a vtlačiť mu pečať technickej a tvarovej originality. Práve preto si RAVAK vybral na dlhodobú spoluprácu také štúdio, ktoré je schopné obstáť a byť kuchyňou nápadov aj v natoľko konkurenčnom prostredí, akým je napríklad automobilový priemysel. Tí istí dizajnéri, ktorí navrhujú karosérie a interiéry automobilov svetových značiek, pracujú aj pre spoločnosť RAVAK.

Motto: Design vytváří identitu. Identita vytváří image. Image přináší úspěch.

Achim Storz

› dizajnérska špička automobilového a športového priemyslu › konštruktér firiem Lotus a McLaren › zakladateľ štúdia DESIGN STORZ › autor sprchového boxu Whitewater, vaní Rosa II, Avocado, LoveStory II, You, Magnolia a XXL

8


Úvod

Zmysel pre harmóniu a schopnosť esteticky myslieť je základ dobrého dizajnu. Schopnosť realizovať krásno však sama o sebe nestačí. Svet techniky je stále zložitejší a pre každého z nás je stále ťažšie sa v ňom orientovať. Túžime preto nielen po výrobkoch tvarovo zaujímavých, ale predovšetkým po výrobkoch praktických, technicky domyslených, jednoduchých a bezpečných.

Kryštof Nosál › › › ›

VŠUP - Praha spoluautor práčky pre mužov Washman - Electrolux spoluautor sedadla Ovo P a autor sedadla Ovo B

autor umývadiel z liatych materiálov, konceptov Chrome, Evolution, BeHappy, Classic, Rosa 95 a radu sprchových kútov a dverí Pivot, SmartLine a Brilliant

9


RAVAK technológie Spojenie dlhoročných skúseností v odbore, najnovších technológií a prvotriednych materiálov zaručuje najvyššiu kvalitu výrobkov. Ako jediný výrobca sprchovacích kútov v ČR a v strednej Európe sme v roku 2008 otvorili vlastnú galvanizovňu. Vlastná galvanizovňa a lakovňa zaručujú 100% kontrolu kvality povrchovej úpravy sprchových kútov, dverí a vaňových zásten. Môžeme vám tak ponúknuť výrobky s neustále sledovanou kvalitou.

Galvanizovňa RAVAK

Lakovňa RAVAK

Eloxovanie hliníkových profilov - výroba najtvrdšej povrchovej úpravy sprchových kútov, dverí a vaňových zásten - satin.

Elektrostatické nanášanie práškovej farby na hliníkové profily sprchových kútov, dverí a vaňových zásten.

Lisovňa RAVAK

RAVAK AntiCalc® RAVAK AntiCalc®

neviditeľný štít proti

nečistote a usadeninám

mikroskopický detail skla

povrch skla upraveného prostriedkom RAVAK Anticalc®

OCHRANA SKLA

Lisovanie akrylátového výlisku budúcej vane pomocou najnovšej technológie využívajúcej zvislý ohrev.

10

povrch bežného skla

Revolučná technológia, ktorá na povrchu skla vytvára neviditeľný ochranný štít odpudzujúci vodu a zamedzuje znehodnoteniu skla vodným kameňom. Údržba skla je oveľa jednoduchšia. Viac na str. 210


RAVAK materiály

Úvod

Na vývoji nových materiálov spolupracujeme s mnohými špičkovými vedeckými pracoviskami v Európe a USA. Kvalita výrobkov je závislá na presnosti a spoľahlivosti technologického zariadenia, na ktorom sa výrobky produkujú. Aby sme sa vyhli akémukoľvek riziku, na výrobu našich výrobkov sme sa rozhodli použiť tie najlepšie a najmodernejšie. Na výrobu výliskov vaní a vaničiek používa RAVAK liaty akrylát od popredných svetových výrobcov.

Laminát

PU Plus

PMMA

- akrylátová doska

vrstva 1 - tvrdý polyuretán vrstva 2 - mäkká polyuretánová pena vrstva 3 - tvrdý polyuretán

Pri vyztužení laminátom dochádza k nástreku zmesi živice a sklenného vlákna na akrylátový výlisok. Pomer týchto zložiek a množstvo nástreku je riadený počítačom individuálne pre každú vaňu. Výhodou laminátu je vysoká pevnosť a tuhosť výrobku, ktorý je dostupný za priaznivú cenu.

Unikátna technológia vystuženia polyuretánovou penou vyvinutá firmou RAVAK. Trojnásobný nástrek polyuretánu dodáva vaniam PU Plus jedinečnú pevnosť a vynikajúce tepelné i zvukové izolačné vlastnosti. Tieto vane sú vhodné najmä na montáž hydromasážnych systémov a sú aj ekologicky recyklovateľné.

Drevotriesková doska

Liaty mramor

IMPREGNÁCIA PROTI VLHKOSTI

Na výrobu kúpeľňového nábytku sa používajú kvalitné drevotrieskové dosky s hĺbkovou impregnáciou proti vlhkosti od popredných európskych výrobcov. Dvierka nábytku sú tiež impregnované a následne lakované dvoma vrstvami základného laku. Záverečnú vrstvu tvorí tvrdá polyuretánová farba vo vysokom lesku. Nábytok tak vykazuje dlhú životnosť aj v náročnom prostredí kúpeľne.

Čo je to liaty mramor? Jedná sa o liatu zmes rozdrveného dolomitu a živice s jedinečnými praktickými a estetickými vlastnosťami. Medzi prednosti výrobkov z liateho mramoru patrí ich tvarová variabilita, ostré hrany a rovné odkladacie plochy. Vrchná vrstva prefarbenej živice chráni proti oderom a pôsobeniu bežne používaných kozmetických prípravkov. 11


Žabiakova poradňa,

alebo všetko čo potrebujete vedieť pred rekonštrukciou kúpeľne Rekonštrukcia alebo výstavba novej kúpeľne často predstavuje rozhodnutia týkajúce sa desiatky rokov alebo aj celého života. Preto je dôležité si ju naplánovať do posledného detailu. My sa denne zaoberáme vývojom praktických kúpeľňových riešení dotiahnutých do posledného detailu a radi vám pomôžeme nájsť aj to vaše.

Navrhnite si správne kúpeľňu

Skôr ako sa pustíte do búrania alebo výberu zariadenia, položte si sami pre seba niekoľko zásadných otázok, ktoré vám zjednodušia rozhodovanie:

1. Koľko ľudí bude kúpeľňu používať?

Podľa toho zohľadnite dostatok priestoru, odkladacie a úložné plochy a aj výber zariadenia tak, aby kúpeľňa vyhovovala všetkým a každý v nej mal svoje miesto na uterák a hygienické potreby.

Riešenie pre menšie až stredné kúpeľne s odkladacím priestorom na vani so zástenou a s vysokou skrinkou – Koncept Rosa

Kúpeľňa s mini-vaňou doplnenou vaňovými dverami, práčkou a veľkým úložným priestorom pod umývadlom

2. Chcete mať v kúpeľni vaňu, sprchu alebo oboje?

Ak sa oboje nezmestí, využite elegantnú kombináciu vane so zástenou.

Návrh kúpeľne s vaňou a sprchovým kútom

12

Vaňa s praktickou zástenou zabezpečí pohodlné kúpanie aj sprchovanie


Žabiakova poradňa 3. Spojiť toaletu s kúpeľňou alebo nie?

Ak má domácnosť viac ako dvoch členov a máte tú možnosť, je lepšie kúpeľňu a záchod oddeliť.

Toaleta je súčasťou kúpeľne, ktorá je tak väčšia a vzdušnejšia

Toaleta je od kúpeľne oddelená priečkou

4. Nemáte v kúpeľni toľko miesta, koľko potrebujete?

Rozšírte kúpeľňu na úkor chodby alebo susednej miestnosti. Obetovaním 1m² inej miestnosti sa do kúpeľne zmestí napríklad práčka, vaňa alebo aj sprchový kút. 340 cm

340 cm

Jadro

Jadro

185 cm

185 cm

Skriňa

Spálňa Možné riešenie ako zväčšiť kúpeľňu na úkor spálne

Chodba Riešenie ako zväčšiť kúpeľňu na úkor chodby

5. Nie je možné kúpeľňu už nijak zväčšiť?

Dojem priestrannej kúpeľne aj v malej miestnosti získate výberom vhodného zariadenia. Koncepty RAVAK sú praktickým a úsporným riešením.

Priestorovo úsporné riešenie pre najmenšie kúpeľne – Koncept Avocado

Šetrí priestor i spotrebu vody a navyše umožní, aby sa do kúpeľne zmestila aj práčka – Koncept BeHappy

6. Ako môžete opticky zväčšiť priestor kúpeľne?

Využite vhodné materiály, farby, spôsob obloženia, zrkadlá, kúpeľňové osvetlenie a ak je to možné aj denné svetlo. 13


Vyberáte vaňu? Skôr ako si kúpite vaňu, nezabudnite zvážiť všetky dôležité parametre - veľkosť kúpeľne, požadovaný tvar vane, kvalita a praktické požiadavky, ktoré na vaňu kladiete.

1.

Aké sú dispozície vašej kúpeľne?

Malá kúpeľňa

2.

Stredná kúpeľňa

Veľká kúpeľňa

Ktorá vlastnosť vane je pre vás tá najdôležitejšia? Čo od nej očakávate?

Inšpirujte sa našimi výrobkami, u ktorých dominuje vždy určitá vlastnosť:

Pohodlná vaňa You – navrhnutá v spolupráci s lekármi, znásobí pocit pohodlia pri kúpaní

Rohová vaňa NewDay – ideálna na relaxovanie vo dvojici

Asymetrická vaňa Rosa – malá a napriek tomu s prekvapivo veľkým vnútorným priestorom

Unikátna vaňa BeHappy

Vaňa XXL – vysokí sa zmestia, nízki sa

Krátka vaňa Lilia – hĺbka rovnaká ako u

– spolu s umývadlom tvorí priestorovo najúspornejšie riešenie, či už na kúpanie alebo sprchovanie

3.

neutopia

klasických vaní, ale dĺžka iba 120 cm

Čo od vane očakávate?

Vyberte si kvalitné spracovanie a prvky, ktoré by vaňa mala obsahovať:

Odkladacie plochy – v podobe širokých lemov či integrovaných sedadiel

14

Vaňové zásteny a dvere, podhlavníky a držadlá

Kvalita – je daná kvalitou použitého materiálu a technikou spracovania. Preto vám môžeme ponúknuť 10 ročnú záruku na všetky naše vane


Ako si vybrať sprchový kút?

Žabiakova poradňa

Pri jeho výbere zvážte okrem jeho vzhľadu aj typ konštrukcie, veľkosť a spôsob otvárania dverí aký preferujete.

1.

Aký typ konštrukcie a vzhľad sprchového kútu uprednostňujete?

Rámový – sklá sú zasadené do robustnej obvodovej konštrukcie, čo zvyšuje ich odolnosť proti nešetrnému zaobchádzaniu

Bezrámový – odľahčený moderný dizajn, pri ktorom vynikne obklad a kúpeľňa vyzerá vzdušnejšie a opticky väčšia

2.

Svoju úlohu zohráva aj tvar a veľkosť sprchovacieho priestoru.

Veľkosť:

Tvar:

Najviac pohodlia pri sprchovaní vám poskytne obdĺžnikový variant sprchovacieho priestoru, pričom nemusí zabrať väčšiu plochu ako štvorcový kút.

Štvrťkruhový – šetrí miestom Štvorcový – vyvážený v každom smere Obdĺžnikový – možnosť vytvorenia si ľubovoľnej kombinácie, a to od 80 - 200 cm

3.

Tesnosť sprchového kútu

Bezrámové kúty RAVAK sú vybavené 18 mm vysokou prahovou lištou a spodnou okapničkou, ktoré poskytnú dostatočnú mieru utesnenia

4.

Rámová konštrukcia zaručuje maximálnu ochranu proti striekajúcej vode

Spôsob otvárania dverí sprchového kútu

Posuvné – šetria miestom a voda steká priamo do vaničky

Zalamovacie posuvné – široký vstup pri malom rozmere stavebného otvoru, voda steká priamo do vaničky

Otočné / pivotové – jednoduchý a nezničiteľný systém otvárania dverí, ktorý nevyžaduje údržbu

Otočné / pántové – zdvihový mechanizmus zabezpečuje aretáciu dverí v základnej polohe a ich nadzvihnutie nad prahovú lištu

15


Inšpirujte sa dômyselnými riešeniami RAVAK

▪ Extra odkladacia plocha pri vani sa vždy hodí

▪ S praktickým sedadlom bude umývanie aj holenie nôh príjemné a jednoduché. Dajú sa sklopiť ku stene, takže v zloženom stave nezaberajú prakticky žiadne miesto.

▪ Vaňové zásteny zabraňujú striekaniu vody na podlahu. K väčšine našich vaní ponúkame buď univerzálne alebo špeciálne zásteny na určitý typ vane.

▪ Koncept vám pomôže zladiť kúpeľňu do jednotného štýlu, či už sa jedná o vaňu, umývadlo, zrkadlo či skrinky. Nestrácajte preto čas behaním po predajniach, vsaďte na istotu dômyselného a estetického riešenia.

▪ Svetlo opticky zväčší aj tú najmenšiu kúpeľňu. Ak nemáte okno, vyberte si svetlé obklady, veľké zrkadlá a pracujte s bodovým osvetlením.

▪ Dvojumývadlo je pre väčšie rodiny takmer nutnosťou. Urýchli ranný zhon v kúpeľni a navyše uschová všetko potrebné vybavenie.

16


Žabiakova poradňa

▪ Kúpanie vo dvojici sa nemusí nutne odohrávať v neprakticky veľkej

vani. Vyberte si rohovú vaňu, v ktorej si nielen pohodlne poležíte, ale sa aj osprchujete.

▪ Sprchovanie bez problémov. Patentované riešenie RAVAK AntiBlock pre posuvné systémy dverí pracuje bez nežiaduceho hluku, zadrhávania a kríženia posuvných dielov.

Zariadenie do svojej kúpeľne si od nás vybrala aj herečka Alica Bendová. 17


Objavte možnosti sprchových dverí Nenechajte sa obmedzovať štandardnými rozmermi sprchových kútov (80x90, 90x90 cm) a objavte možnosti sprchových dverí.

Možnosti riešení s použitím sprchových dverí:

1. Sprchové dvere s pevnou stenou

+ sprchové dvere

= pevná stena

sprchový kút Kombinácia sprchových dverí a pevnej steny

2. Sprchové dvere s vymurovanou priečkou

+ roh kúpeľne

= výstavba priečky

sprchový kút Použitie sprchových dverí s vymurovanou priečkou

3. Predelením miestnosti/ výklenku sprchovými dverami

Predelenie miestnosti

18

Využitie výklenku

Využitie niky pre umiestnenie sprchových dverí


Sprchovanie vo vani

Žabiakova poradňa

Chcete sa pohodlne sprchovať vo vani, a pritom nenašpliechať všade dookola? Máme pre vás riešenie! Vyberte si vaňovú zástenu alebo dvere. ▪ Už sa nemusíte rozhodovať medzi kúpaním a sprchovaním, doprajte si oboje - sprchovanie vo vani. ▪ Vďaka vaňovým zástenám a dverám sa budete aj pri sprchovaní vo vani cítiť pohodlne, a nezamokrite celú kúpeľňu.

Takto

Takto

NIE!

ÁNO!

Takúto situáciu pozná asi každý. Ale uznajte sami, nemôže byť sprchovanie oveľa pohodlnejšie?

▪ Montáž vaňových zásten a dverí je veľmi jednoduchá – iba pomocou troch skrutiek. ▪ Väčšina vaňových zásten a dverí je vhodná pre všetky klasické vane, takže sa hodí aj do hotových kúpeľní.

Vaňové zásteny Nezakrývajú síce celý sprchový priestor, ale pri rozumnom sprchovaní vedia nasmerovať prevažnú väčšinu vody do vane. Po sprchovaní zostane na podlahe naozaj iba zopár kvapiek. Vaňové zásteny ponúkame ku klasickým obdĺžnikovým, atypickým a aj k rohovým vaniam.

Vaňové dvere Vytvárajú nad vaňou rovnako dokonale tesný sprchový priestor ako sprchový kút. Vaňové dvere ponúkame k obdĺžnikovým, aj k rohovým vaniam. Kompletnú ponuku vaňových zásten a dverí nájdete na str. 162

Univerzálna sklopná vaňová zástena na klasickej obdĺžnikovej vani

Originálna sklopná vaňová zástena na asymetrickej vani

Dokonale vodotesné vaňové dvere na obdĺžnikovej vani

19


Riešenia na mieru Sprchový kút do atypického priestoru? Máme riešenia!

Máte neštandardne riešenú kúpeľňu? Nezmestí sa vám do nej sprchový kút s klasickými rozmermi? Vyskúšajte náš nový konfigurátor riešení na mieru.

 nline sprievodca, pomocou ktorého si môžete v jednoduchých krokoch sami zostaviť výrobok šitý na mieru vašej kúpeľne O (sprchový kút, sprchové dvere, pevnú stenu a vaňovú zástenu / dvere). Tento program vám umožní postupne si namodelovať žiadané riešenie podľa tvarov, rozmerov, farby rámov / pántov a výplní. Nadefinovaný výrobok spolu s cenovou kalkuláciou potom pohodlne odošlete ako objednávku a naši pracovníci vás budú v krátkej dobe kontaktovať. Konfigurátor riešení na mieru vám pomôže vyriešiť atypickú výšku či šírku výrobku a nájdete ho na www.ravak.sk. Ak potrebujete vyriešiť šikminy, výrezy, neštandardné oblúky, bezbariérové vstupy a iné, kontaktujte nás prosím na obchod@ravak.sk alebo telefonicky na 02/ 444 550 01 alebo 0903/ 737 776.

Atypické sprchové dvere v podkroví (šikmina)

20

Rozšírené sprchové dvere bez spodného rámu (bezbariérový vstup)


Prehľad konkrétnych možností riešenia atypov Typ výrobku

Model

Min. výška

Max. výška

Min. šírka

Max. šírka

Min. hĺbka

Max. hĺbka

Šikminy a výrezy

SUPERNOVA - aj možnosť bezbariérového riešenia vstupu SKKP6 SKCP4 SRV2-S ASRV3 Kúty

ASDP3 + APSS

750

1 000

2 050

SDOP + PSS SDZ2 + PSS

Dvere

Pevné steny

Vaňové zásteny

ASDP3 SDOP SDZ2 SDZ3 APSS PSS DSS VS2 VS3 VS5 VSK2 AVDP3 VDKP4

640 500

1 300

648

2080

463

2 050 750

512

SDZ3 + PSS

1 400

750 640 500

165

1 600

1 000

2 050

648 463 512 512

2080 2 050 750 1 600

1 000

2 050

165

1 050 (plast) 1 300 (sklo)

1 000

2 050

145 200 305 x 648 x

x 1 000

x 2 050

1 000 1 000

2 050 2 050

x x 1 000 1 000

x x 2 200 2 050

1 000 1 000 1 000

2 050 2 200 2 050

1 400 1 300 1 050 (APSS plast) 1 300 (APSS sklo) 2 100 (APSS delená) 1 050 (PSS plast) 1 300 (PSS sklo) 2 100 (PSS delená)

nie nie áno - iba pevná časť áno - iba pevná časť ASDP3 - áno - iba pevná časť APSS - áno áno SDZ2-nie, PSS-áno SDZ3 - áno - iba pevná časť PSS - áno áno - iba pevná časť áno nie áno - iba pevná časť áno áno áno áno - jeden diel áno - jeden diel áno - jeden diel áno - jeden diel áno - iba pevná časť áno - iba pevná časť

1045 1 500 x 2 050 x

BLIX Kúty Dvere Pevné steny RAPIER

Kúty

Dvere Pevné steny

BLCP4 BLRV2 BLDP2 + BLPS BLDP2 BLPS NRKCP4 NRKKP4 NRKRV2 NRDP2 + RPS NRDP4 + RPS NRDP2 NRDP4 RPS

x 630 630 630 165

x 1 500 1 600 1 600 1 200

x 630 165

x 1 500 1 200

nie nie BLDP2 - nie, BLPS - áno nie áno

775 x 630 780 787 780 787 165

1 400 x 1 400 1 600 2150 1 600 2150 1 200

775 x 630 165 165

1 400 x 1 400 1 200 1 200

nie nie nie NRDP2 - nie, RPS - áno NRDP4 - nie, RPS - áno nie nie áno

770 482 582 482 582 100 100

1 400 1 000 1 600 1 000 1 600 1 300 1 300

770 100

1 400 1 300

nie áno áno áno áno áno áno

785 785 890 785

1 000 1 000 1 200 1 200

785 785

1 000 1 000

áno - iba pevná časť áno áno áno

770 340 450 452 529 452 100

1 400 1 400 1 400 1450 2350 1450 1 200

770 340 450

1 400 1 400 1 200

áno - iba pevná časť áno áno áno áno áno áno

800 800 800 800

1 600 1 600 1 600 1 600

PIVOT PSKK3 x x PDOP1 + PPS 1 000 2 050 PDOP2 + PPS PDOP1 1 000 2 050 Dvere PDOP2 Pevné steny PPS 1 000 2 050 Vaňové zásteny PVS1 1 000 2 050 SMARTLINE - aj možnosť bezbariérového riešenia vstupu SMSKK4 x iba 1 900 Kúty SMSRV4 1 000 2 200 Dvere SMSD2 1 000 2 200 Vaňové nadstavby SMPS 1 000 2 200 BRILLIANT - aj možnosť bezbariérového riešenia vstupu BSKK4 x iba 1 950 Kúty BSRV4 1 000 2 200 BSDPS BSD2 1 000 2 200 Dvere BSD3 BVS2 1 000 2 200 Vaňové zásteny BVS1 WALK IN - iba bezbariérové riešenia vstupu WALK-IN CORNER 1 000 2 500 Kúty WALK-IN FREE 1 000 2 500 WALK-IN WALL Pevné steny 1 000 2 500 WALK-IN COMBINATION Kombinácie 1 000 2 500 ELEGANCE - aj možnosť bezbariérového riešenia vstupu ESKK2 x x Kúty ESKR2 1 000 2 050 ESKPS ESD1 Dvere 1 000 2 050 ESD2 Kúty

Vaňové zásteny

EVSK1 EVS1

x 280 460 513 510

x 1 200

áno áno áno áno x 280 460

1 200 2 400

x 1 200 1 200

nie áno áno áno áno

x

x

x

x

nie

1 000

2 050

126

1 200

áno

Pozn.: Pre kombináciu dvere + pevná stena platí min./max. šírka pre sprchové dvere a min./max. hĺbka pre pevnú stenu!

21


Vaše najčastejšie otázky? Sprchovanie Kam sa pri montáži sprchového kúta aplikuje silikónový tmel?

Ako poznám, na ktorej strane skla je ochranná vrstva AntiCalc®?

Silikón sa pri sprchovacom kúte alebo zástene aplikuje vždy z vonkajšej strany výrobku podľa montážneho návodu tak, aby voda mohla voľne odtekať z profilov kúta späť do vaničky.

Nakreslite na skle fixkou cca 2 cm krátku čiaru. Sklo bez úpravy povrchu AntiCalc® zanechá ohraničenú čiaru. Sklo ošetrené technológiou AntiCalc® túto čiaru rozloží na drobné bodky.

Môžem sprchový kút nainštalovať aj bez vaničky?

Hľadám odolný sprchový kút do rodinného penziónu. Odporučíte mi nejaký?

Všetky sprchové kúty RAVAK môžete montovať bez sprchovej vaničky, s využitím odtokového žľabu priamo na dlažbu. Inšpirujte sa v našom katalógu na strane 110.

Jednoznačne sprchový kút radu Supernova, napríklad inovovaný model Supernova SKCP4 Free. Vyznačuje sa absolútnou spoľahlivosťou. Rámová konštrukcia je odolná voči nešetrnému zaobchádzaniu, je vhodná do domácností aj do veľmi namáhaných verejných priestorov. Mechanizmus AntiBlock zabraňuje zadrhávaniu a kríženiu posuvných dielov. Na základe testovania minimálnej životnosti 1 000 000 otvorení poskytujeme na technické riešenie AntiBlock 10 ročnú záruku. Viac na str. 40

Aká je nosnosť sedadiel Ovo?

Aké lepidlo môžem použiť pri lepení vaničiek?

Nebojte sa, sedadlá Ovo vyhovujú zaťaženiu do 150 kg. Aby sedadlo správne plnilo svoju funkciu, je nutné prispôsobiť materiál steny, na ktorú sa sedadlo montuje. Napríklad sadrokartónovú priečku je potrebné dopredu vystužiť na nosnosť 150 kg, do penosilikátovej priečky je potrebné dať napríklad chemické kotvy alebo priskrutkovať priečku. Stena z plných tehál nevyžaduje úpravy. Viac na str. 86

Všetky naše samonosné vaničky vrátane vaničiek Galaxy Pro doporučujeme nalepiť na hotové obklady a dlažbu silikónovým tmelom RAVAK Professional, ktorý je súčasťou univerzálnej montážnej sady. Viac na str. 109

Existuje nejaké špeciálne mazivo na premazanie koľajničiek sprchového kúta?

Ako mám správne nainštalovať vaničku vystuženú laminátom (LA)?

Koľajničky alebo pánty sprchových kútov je možné namazať prakticky akýmkoľvek mazivom. Optimálne je však použiť špeciálne teflónové sanitárne mazivo vyvinuté firmou RAVAK. Je nerozpustné vo vode, priesvitné a na svetle nežltne. Viac na str. 211

Vaničku vystuženú laminátom môžete nainštalovať akýmkoľvek spôsobom. Záleží len na vás, či ju chcete zapustiť do podlahy, alebo podmurovať a obložiť. Najjednoduchšie je inštalovať vaničku na nožičky a použiť čelný panel. Viac na str. 94

Je možné opraviť poškodený akrylát na vani alebo na vaničke?

K čomu slúžia a ako sa používajú krycie lišty?

Ak je poškodenie hlboké cca do 0,5 mm, jeho možné opraviť prebrúsením a vyleštením jemným šmirgľovým papierom a leštiacou pastou. Pokiaľ je ale závažnejšieho charakteru, je oprava akrylátového povrchu veľmi zložitá a nezriedka je poškodenie neopraviteľné.

Krycie lišty sa používajú na utesnenie špár medzi stenou a vaňou alebo vaničkou. Podľa veľkosti medzery si zvoľte kryciu lištu 6, 10 alebo 11, ktorú pripevníme sanitárnym silikónom RAVAK. Použitím krycích líšt esteticky zakončíte spoj a predídete tvorbe plesní. Viac na str. 109 alebo 160

22


Žabiakova poradňa Kúpanie Ako sa má správne inštalovať akrylátová vaňa? Vaňu je možné inštalovať iba do kúpeľne s úplne hotovými obkladmi stien a položenou dlažbou. Vaňa sa musí uložiť podľa montážneho návodu. Mala by byť nainštalovaná na originálnu podporu (na nožičky) z produkcie RAVAK. Na takto inštalovanú vaňu poskytujeme 10-ročnú záruku. Viac na str. 114

Ostatné Kde si môžem kúpiť náhradné diely na vaše produkty? V sieti zmluvných predajcov RAVAK po celej republike. Ich zoznam vrátane vystavených výrobkov, ktoré si na mieste môžete prehliadnuť, nájdete na našej web-stránke www.ravak.sk/kontakty.

Je možné na vaňu Avocado objednať vaňovú zástenu?

Ponúkate aj montáž výrobkov?

Na vaňu Avocado neexistuje vaňová zástena. Vaňa bola vyvinutá pre tých zákazníkov, ktorí majú malú kúpeľňu, ale napriek tomu sa chcú pohodlne kúpať. Ak sa chcete kúpať a zároveň aj sprchovať, odporučili by sme vám priestorovo úsporný koncept BeHappy s vaňou, umývadlom a zástenou, alebo vaňu Rosa 95 so zástenou vo veľkosti 150x95. Umožňujú pohodlné kúpanie ako aj praktické sprchovanie. Vaňu Rosa 95 môžete doplniť aj podhlavníkom, niektorým z umývadiel Rosa a vodovodnými batériami Rosa a vytvoriť si tak dizajnovo zladenú kúpeľňu. Viac na str. 24

Áno, objednávkový formulár je umiestnený na našich webových stránkach www.ravak.sk v sekcii „Servis a reklamácie“. Jeho vyplnenie je jednoduché a po jeho odoslaní vás budeme telefonicky kontaktovať, aby sme si dohodli konkrétny termín montáže.

Plní zástena na vani Rosa správne svoju funkciu napriek tomu, že sa po sprchovaní za ňou na vani objaví voda?

Je možné dodatočne rezať alebo vŕtať výrobky z liateho materiálu?

Áno plní. Zástenu sme vytvorili iba nato, aby zabránila priamemu rozstreku vody. Zástena nie je skonštruovaná vodotesne preto, aby ste ju mohli zložiť k stene. Preto sa vám po sprchovaní môže za ňou objaviť voda, ktorá sa tam dostane medzerou medzi vaňou a zástenou. Viac na str. 168

Výrobky z liateho materiálu doporučujeme rezať vodným lúčom. V domácich podmienkach je možné použiť napr. pílku na železo, ale treba postupovať s najväčšou opatrnosťou.

Môžem si držadlo k vani dokúpiť a namontovať dodatočne?

Ako mám postupovať, keď potrebujem atypický sprchový kút?

Aj na to sme mysleli. Odporúčam vám univerzálne nerezové držadlo, ktoré sa dá namontovať na vaňu pomocou priložených nitov. Môj tip pre vás – toto držadlo sa dá montovať nielen na vaňu, ale použitím špeciálnych hmoždiniek so závitom M8 aj na stenu k vani. Viac na str. 161

Akým čistiacim prostriedkom môžem ošetriť vaňu, keď nesmiem použiť tekuté pieskové čističe? Na čistenie akrylátových vaní odporúčame použiť čistiace prostriedky firmy RAVAK, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre moderné materiály, ako je napríklad akrylát. Bežný tekutý piesok obsahuje abrazívne častice a spôsobuje poškrabanie akrylátového povrchu vaní, iné čističe obsahujú chlór a iné látky, ktoré môžu materiál poškodiť. Čistiace prostriedky firmy RAVAK rozpúšťajú usadené nečistoty a neznehodnocujú lesklý povrch vane. Na vane je určený tekutý čistič s názvom RAVAK Cleaner. Viac na str. 211

Použite Konfigurátor riešení na mieru, umiestnený na www.ravak.sk, kde si pomocou pár jednoduchých krokov zostavíte výrobok na mieru a zároveň si ho môžete aj objednať.

Linky technickej pomoci

0903/ 411 128 0903/ 411 138

Máte ďalšie otázky? Radi vám poradíme na obchod@ravak.sk

23


2

1

Koncepty Ravak

Dokonale zladenĂ˝ celok 24


Koncept = komplexné poňatie kúpeľňového vybavenia v jednotnom dizajne, z ktorého si môžete sami poskladať svoju kúpeľňu. Všetky jeho súčasti sú navrhnuté tak, aby spolu harmonicky ladili, prakticky riešili dispozíciu kúpeľne a uľahčili jej každodenné používanie

4

V našej ponuke nájdete šesť dokonale zladených celkov – konceptov. Každý obsahuje vaňu, umývadlo, prípadne vaňovú zástenu, kúpeľňový nábytok a vodovodné batérie. Svojimi rozmermi sú koncepty RAVAK ideálnym riešením kúpeľní všetkých rozmerov.

3

1

Vane a príslušenstvo

2

Vaňové zásteny a dvere

3

Umývadlá a kúpeľňový nábytok

4

Vodovodné batérie 25


Koncept Chrome Najbohatší koncept na našom trhu

novinka

Iba z dokonalých elementov môže vzniknúť dokonalý celok.

Vane s plochým oválným dnom Viď str. 146 26

Vaňová zástena Viď str. 166

Sprchové kúty v rôznych prevedeniach Viď str. 62


Koncept Chrome

Sprchové vaničky alebo odtokový žľab Viď str. 106 alebo 111

Umývadlá, dvojumývadlo, mini-umývadlo a kúpeľňový nábytok Viď str. 188

Vodovodné batérie Viď str. 200 27


Koncept Classic V jednoduchosti je krása

Ucelené riešenie kúpeľne, kde na prvom mieste je praktickosť a jednoduché klasické línie.

Vane so širokým a plochým dnom Viď str. 148 28

Vaňové zásteny a dvere Viď str. 162

Doplnky k vani Viď str. 148


Koncept Classic

Umývadlá, dvojumývadlo i mini-umývadlá v rôznych veľkostiach Viď str. 190

Kúpeľňový nábytok v štyroch dekoroch s kvalitnou impregnáciou a kovaním Viď str. 191

29


Koncept Rosa Dômyselné riešenia pre každú kúpeľňu

Koncept vhodný ako do malých, tak aj do veľkých, luxusných kúpeľní. Originálny tvar a nadčasový dizajn vaní a umývadiel umocňujú ďalšie praktické doplnky.

Prekvapivo pohodlné vane Viď str. 120 - 125 30

Vaňové zásteny Viď str. 168

Doplnky k vaniam Viď str. 120 - 125


Koncept Rosa

Umývadlá v rôznych rozmeroch Viď str. 192

Kúpeľňový nábytok v troch dekoroch Viď str. 193

Vodovodné batérie Rosa Viď str. 203 31


Koncept Evolution Ojedinelý výraz pre výnimočné kúpeľne Nenapodobiteľný dizajn plných tvarov, ktorý pozdvihne vašu kúpeľňu. Konceptu vládne výrazná vaňa doplnená umývadlom a nábytkom v rovnakom štýle.

Neprehliadnuteľná vaňa Viď str. 140 32

Doplnky k vani Viď str. 140


Koncept Evolution

Umývadlo Viď str. 196

Kúpeľňový nábytok v prevedení lesklá biela Viď str. 197

Zrkadlo s LED osvetlením a sklenenou poličkou Viď str. 197 33


Koncept Avocado

Koncept tvorí malá a napriek tomu pohodlná vaňa s praktickým umývadlom. Vhodný aj do tých najmenších kúpeľní.

Vaňa, ktorá maximálne šetrí miesto Viď str. 126 34

Umývadlá s dostatkom odkládacích plôch, vhodné k umiestneniu nad vaňou Viď str. 198


Koncept BeHappy

Priestorovo najúspornejšie riešenie kúpeľne Pohodlné kúpanie aj sprchovanie

Vaňa, ktorá šetrí vodu a miesto Viď str. 130

Vaňová zástena sklopná až k stene Viď str. 164

Umývadlo koncipované k umiestneniu nad vaňou Viď str. 199 35


Sprchové kúty a dvere Z našej širokej ponuky sprchových kútov a dverí si určite vyberiete. Ponúkame množstvo veľkostí, tvarov, spôsobov otvárania, farieb a výplní.

Supernova

strana 40

Blix

strana 48

Chrome

strana 62

SmartLine

strana 68

novinka

36


Rapier

strana 52

Pivot

strana 58

Brilliant

strana 72

Elegance

strana 80

novinka

37


Zo širokej ponuky si vyberie každý… Farebné prevedenia rámov sprchových kútov a dverí Biela

lakované profily z masívneho hliníka Rady Supernova, Blix, Rapier, Pivot, Chrome, Elegance

Satin

eloxované profily z masívneho hliníka Rady Supernova (iba niektoré výrobky), Blix, Rapier, Pivot, Chrome

Chróm

kovové pochrómované pánty / úchyty / držadlá Rady SmartLine, Brilliant, Elegance

Lesk

leštené eloxované profily z masívneho hliníka Rady Blix a Chrome

Výplne sprchových kútov, dverí a vaňových zásten Bezpečnostné sklo - s ochrannou vrstvou AntiCalc®

Transparent

Pre všetky rady sprchových kútov

bez dekoru

Grape

Iba pre rad Supernova a Rapier

Umelá hmota

Pearl

Iba pre rad Supernova

Rain

Iba pre rad Supernova

Držadlá sprchových kútov a dverí

Supernova Free

Blix

Rapier

Pivot

Chrome

SmartLine

Brilliant

Elegance

38


Upevňovacie a nadstavovacie profily 20 mm

-10

20 mm

+10 0 Posun sprc

tu je možn

ý o 10 mm

Sprchový

Upevňovací profil

Nadstavovací profil

Nadstavovací profil

hového kú

Upevňovací profil Slúži na upevnenie sprchových kútov alebo dverí k stene. Nedodáva sa samostatne, ale je štandardne pribalený ku každému výrobku, pri ktorom je potrebný.

na obidve

strany.

kút

Nadstavovacie profily Umožnia nadstaviť (rozšíriť) sprchový kút alebo dvere vždy o 2 centimetre. Nadstavovacie profily vyrábame k radom: Supernova, Blix a Pivot

Nadstavovacie profily – Supernova NPS / ANPS: biela / satin 12,60 / 14,40 EUR Nadstavovacie profily – Blix BLNPS: biela / satin / lesk 12,90 / 15,00 / 15,00 EUR Nadstavovacie profily – Pivot PNPS: biela / satin 12,60 / 15,00 EUR Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Montážny postup, ktorý vám pomôže vyriešiť každý centimeter navyše.

1

2

3

4

5

1. Zistili ste, že vymurovaný sprchový priestor je o nejaký ten centimeter väčší, ako potrebujete? Ľahká pomoc... 2. Odmerajte, koľko centimetrov vám chýba a podľa toho zvoľte potrebný počet nadstavovacích profilov. 3. Na jednu stranu sprchového priestoru namontujte spolu s nadstavovacím profilom upevňovací profil. 4. Na druhú stranu dverí nasaďte upevňovací profil, ktorý tiež podľa potreby rozšírte pomocou nadstavovacieho profilu. Potom osaďte dvere / sprchový kút podľa montážneho návodu 5. A hotovo... ušetríte tak za výrobu atypického výrobku. 39


Supernova Absolútna spoľahlivosť 40


Bezporuchový a tichý chod – mechanizmus AntiBlock zaručuje bezporuchovosť a tichosť chodu po celú dobu životnosti sprchového kútu tak, že zabraňuje zadrhávaniu a skríženiu posuvných dielov. Testovaná životnosť na 1 000 000 otvorení.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

OCHRANA SKLA

10

ROKOV ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

Najširší výber modelov – tento rad ponúka 11 modelov sprchových kútov, dverí, pevných stien a znížený sprchový kút k mini-vani. Rám si môžete vybrať v prevedení biela alebo satin a výplň z kaleného bezpečnostného skla (dekor transparent a grape) alebo z umelej hmoty (dekor pearl a rain).

Veľmi jednoduchá montáž Dodávané v zmontovanom stave Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® Na technické riešenie AntiBlock poskytuje RAVAK 10-ročnú záruku. 41


Štvrťkruhové sprchové kúty

Cena od:

378,-

Cena od:

336,-

SKCP4 - štvrťkruhový sprchový kút, posuvný

SKCP4 Sabina - štvrťkruhový sprchový kút,

Najpredávanejší sprchový kút z rady Supernova. Rokmi preverený, prakticky nezničiteľný kút.

Nižší variant predchádzajúceho modelu je určený na kombináciu s minivaňou Sabina. Spája výhody vaní a sprchových kútov.

štvordielny

Doporučené vaničky: Ronda, Elipso, Elipso Pro,

Farby rámov

Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome, Sabina alebo odtokový žľab či vpusť

3 mm HRÚBKA SKLA

SATIN

ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

HRÚBKA SKLA

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Pearl

ROKOV TICHÝ CHOD

Farby rámov Biela

Dekor Transparent

Farby rámov Farby rámov

Satin Biela Satin

Biela

Satin

Dekor Grape Farby rámov Biela

ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

Milujú vaše deti kúpanie? Aj v malej kúpeľni im ho môžete dopriať vďaka hlbokej sedacej vaničke.

Výplň umelá hmota

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Rain

BIELA

10

OCHRANA SKLA

AntiBlock - doživotný sľub na bezporuchový a tichý chod sprchového kútu. Na technické riešenie AntiBlock poskytuje RAVAK 10-ročnú záruku.

Výplň umelá hmota

Farby rámov SATIN

3 mm

ROKOV TICHÝ CHOD

Doporučené vaničky: Sabina

BIELA

10

OCHRANA SKLA

posuvný štvordielny so zníženou výškou

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Satin

Rozmery (mm)

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Pearl

Dekor Transparent

Farby rámov

Farby rámov

Biela

Satin

Dekor Grape Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

SKCP4 - 80

500

775-795x775-795 378,00 378,00

504,00 519,00 504,00 519,00

SKCP4 - 80 Sabina

500 775-795x775-795 336,00 336,00

483,00

483,00

483,00

483,00

SKCP4 - 90

550

875-895x875-895 399,00 399,00 399,00 399,00 531,00 540,00 531,00 540,00

SKCP4 - 90 Sabina

550 775-795x775-795 360,00 360,00 501,00

501,00

501,00

501,00

Výška výrobku: 1 850 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Výrobky SKCP4-80, 90 ponúkame aj s rádiusom 550 - cena rovnaká u výrobkov s rádiusom 500. V prevedení satin je ich dodacia lehota 8 týždňov.

42

Výška výrobku 1 700 mm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.


Supernova

NAJOBĽÚBENEJŠÍ MODEL V NOVOM KABÁTE

444,-

Cena od:

SKCP4 Free - štvrťkruhový sprchový kút,

318,-

Cena od:

SKKP6 - štvrťkruhový sprchový kút, posuvný

posuvný štvordielny

šesťdielny

Vzdušný model s robustnými horizontálnymi profilmi. Dvere tvorí iba čisté sklo bez zvislých vnútorných profilov.

Cenovo najvýhodnejší štvrťkruhový sprchový kút RAVAK. Rovné (neohýbané) výplne sú rozdelené do šiestich dielov a garantujú vysokú spoľahlivosť a maximálnu odolnosť.

Doporučené vaničky: Ronda, Elipso, Elipso Pro,

Doporučené vaničky: Ronda, Elipso, Elipso Pro,

Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome, Sabina alebo odtokový žľab či vpusť

3/4 mm HRÚBKA SKLA

Farby rámov SATIN

BIELA

10

OCHRANA SKLA

3 mm

ROKOV TICHÝ CHOD

ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

HRÚBKA SKLA

ROKOV ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

TICHÝ CHOD

Dokonalé zatesnenie konštrukčné riešenie a osvedčený spôsob zasklenia umožňujú optimálne zatesnenie sprchového kúta.

Viď str. 86

Výplň bezpečnostné sklo Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov

BIELA

10

OCHRANA SKLA

S praktickým sedadlom bude umývanie aj holenie nôh v sprche príjemné a jednoduché. V ponuke v rôznych farbách.

Označenie (typ)

Farby rámov

Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome, Sabina alebo odtokový žľab či vpusť

Výplň umelá hmota Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Pearl Dekor Rain Dekor Transparent

Dekor Grape

Farby rámov Farby rámov Farby rámov

Farby rámov Biela

Satin

SKCP4 Free- 80

500

775-795x775-795

444,00

468,00

SKKP6 - 80

460

775-795x775-795 318,00

378,00

378,00

SKCP4 Free- 90

550

875-895x875-895

480,00

501,00

SKKP6 - 90

550

875-895x875-895 333,00

420,00

420,00

Biela

Satin

Výška výrobku: 1 880 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Biela Satin Biela Satin

Biela

Satin

Výška výrobku: 1 850 mm Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Výrobky SKKP6-80,90 pearl a transparent ponúkame aj s rádiusom 550 - cena rovnaká ako u výrobkov s rádiusom 500.

43


Rohové sprchové kúty

135,-

Cena od:

162,-

Cena od:

SRV2-S + SRV2-S - rohový sprchový kút, posuvný štvordielny

ASRV3 + ASRV3 - rohový sprchový kút, posuvný šesťdielny

Cenovo najvýhodnejší sprchový kút radu Supernova. Kombináciou rôznych rozmerov výrobku SRV2-S získate požadovaný štvorcový alebo obdĺžnikový rozmerový variant.

Ponúka široký rohový vstup. Kombináciou rôznych rozmerov výrobku ASRV3 získate požadovaný štvorcový alebo obdĺžnikový rozmerový variant.

Doporučené vaničky: Aneta, Angela, Perseus,

Doporučené vaničky: Aneta, Angela, Perseus,

Farby rámov

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

SATIN

BIELA

10

3 mm HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

TICHÝ CHOD

HRÚBKA SKLA

ROKOV

OCHRANA SKLA

Možnosť variabilnej kombinácie:

A - SRV2-S - zvoľte si rozmer 75 - 100 cm B - SRV2-S - zvoľte si rozmer 75 - 100 cm (Pohodlnejší variant na sprchovanie je napríklad 80 x 100 cm)

A

B

A - ASRV3 - zvoľte si rozmer 75 - 90 cm B - ASRV3 - zvoľte si rozmer 75 - 90 cm

B Výplň umelá hmota

Označenie (typ)

ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

TICHÝ CHOD

Možnosť variabilnej kombinácie: A

BIELA

10

3 mm

ROKOV

Farby rámov

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

Vstup Rozmery (mm) (mm)

Dekor Pearl

Dekor Grape

Farby rámov

Farby rámov

Farby rámov

Farby rámov

Biela Satin

Biela

Satin

SRV2-S - 75

396

720 -740

135,00

Biela Satin 162,00  —

Biela Satin 162,00  —

SRV2-S - 80

431

770 - 790 147,00

147,00

180,00

180,00

189,00 189,00 189,00 189,00 236,40  — 236,40  —

SRV2-S - 90

504

870 - 890 153,00 153,00 153,00

SRV2-S - 100

530

970 - 990 198,00

Výplň umelá hmota

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Rain Dekor Transparent

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Výplň bezpečnostné sklo Dekor Transparent

Dekor Grape

Farby rámov Farby rámov

Farby rámov

Farby rámov

Biela Satin Biela Satin

Dekor Pearl

Dekor Rain

ASRV3 - 75

495

720 - 740

162,00

Biela Satin Biela Satin 189,00  — 189,00  —

ASRV3 - 80

543

770 - 790

165,00

201,00

201,00

ASRV3 - 90

635

870 - 890

171,00

210,00

210,00

Výška výrobku: 1 850 mm

Výška výrobku: 1 880 mm

Dodacia lehota je 8 týždňov. Pozn. Každý diel je balený samostatne. Pre kompletizáciu rohového kútu je nutné objednať dva kusy. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 8 týždňov. Pozn. Každý diel je balený samostatne. Pre kompletizáciu rohového kútu je nutné objednať dva kusy. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

44


Supernova Možnosti použitia:

sprchové dvere

pevná stena

sprchový kút

Spojením sprchových dverí a pevnej steny APSS alebo PSS získate mnoho sprchových kútov rôznych tvarov a veľkostí. Možnosti kombinácie:

Výrobok vznikol spojením modelov ASDP3 a APSS.

Cena od:

SDZ2 + PSS

SDZ3 + PSS

ASDP3 + APSS

ASDP3 + APSS + APSS

SDOP + PSS

123,- + 123,-

ASDP3 + APSS - sprchové dvere + pevná

Cenu sprchového kútu získate sčítaním cien vybranej pevnej steny a zvolených sprchových dverí.

stena - so vstupom spredu

Spojením sprchových dverí a pevnej steny si vytvoríte sprchový kút presne podľa svojich predstáv a zároveň ho prispôsobíte priestorovým možnostiam vašej kúpeľne, až do 120 x 90 cm. Doporučené vaničky: Aneta, Angela, Perseus,

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

HRÚBKA SKLA

ROKOV

OCHRANA SKLA

TICHÝ CHOD

SATIN

BIELA

APSS

10

3/4 mm

Farby rámov

ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

ASDP3

Vytvorte si sprchový priestor podľa svojich predstáv, napr. 120 x 90 cm. A

A - sprchové dvere - zvoľte si rozmer 70 - 120 cm B - pevná stena - zvoľte si rozmer 75 - 90 cm

B Výplň umelá hmota Označenie (typ)

Rozmery (mm)

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Pearl

Dekor Transparent

Farby rámov

Farby rámov

Dekor Grape Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

Biela

Satin

APSS - 75

720 - 755

123,00

123,00

150,00

150,00

150,00

150,00

APSS - 80

770 - 805

123,00

123,00

159,00

159,00

159,00

159,00

APSS - 90

870 - 905

135,00

135,00

168,00

168,00

168,00

168,00

PSS - 75

720 - 755

123,00

150,00

150,00

PSS - 80

770 - 805

123,00

159,00

159,00

PSS - 90

870 - 905

135,00

168,00

168,00

Pri použití sprchových dverí s pevnou stenou sa vedľa sprchového kútu zmestí aj práčka.

Výška výrobku: 1 880 mm Výška výrobku: 1 850 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

45


Sprchové dvere

Cena od:

258,-

Cena od:

222,-

ASDP3 - sprchové dvere, posuvné trojdielne

SDZ2 - sprchové dvere, zalamovacie dvojdielne

Extrémne odolné, takmer nerozbitné sprchové dvere. Ideálne aj do komerčných priestorov.

Zalamovacie dvere umožňujú maximálnu možnú šírku vstupu. Používajú sa preto do najmenších sprchových priestorov so šírkou niky 67–71 cm.

Doporučené vaničky: Aneta, Angela, Perseus,

Doporučujeme: Inštalovať do obloženej niky priamo

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

3 mm HRÚBKA SKLA

L

180° OCHRANA SKLA

R

TICHÝ CHOD

L/R VARIANT

Farby rámov SATIN

BIELA

10

na podlahu so zabudovaným odtokovým mini-žľabom alebo podlahovou vpusťou

3 mm

ROKOV ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

HRÚBKA SKLA

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Výplň umelá hmota

L

R

L/R VARIANT

Sprchové dvere SDZ2, SDZ3 a SDOP sa dajú kombinovať iba s pevnými stenami PSS (výška 1 850 mm) a dvere ASDP3 je možné kombinovať iba s pevnými stenami APSS (výška 1 880 mm).

Výplň bezpečnostné sklo

Výplň umelá hmota

Dekor Pearl

Dekor Transparent

Dekor Grape

Farby rámov

Farby rámov

Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

Biela

Satin

ASDP3 - 80

395

770 - 810

258,00

258,00

330,00

330,00

330,00

330,00

ASDP3 - 90

461

870 - 910

270,00

270,00

342,00

342,00

342,00

342,00

ASDP3 - 100

528

970 - 1010

276,00

276,00

351,00

351,00

595

1070 - 1110

282,00

ASDP3 - 120

661

1170 - 1210

294,00

351,00 357,00  366,00 

351,00

ASDP3 - 110 ASDP3 - 130

728

1270 - 1310

303,00

375,00 

357,00  366,00 

375,00 

Označenie (typ)

SDZ2 - 70

Vstup (mm)

492

Rozmery (mm)

670 - 710

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Pearl

Dekor Transparent

Farby rámov

Farby rámov

Dekor Grape Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

Biela

Satin

222,00

279,00

279,00

Výška výrobku: 1 880 mm Dodacia lehota je 8 týždňov.

Výška výrobku: 1 850 mm

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

46

BIELA

180° OCHRANA SKLA

T/AT profil (biela / satin) Slúži na spájanie viacerých sprchových kútov, resp. dverí vedľa seba, oddelených pevnými stenami. Je vhodným riešením na použitie vo verejných sprchách. Cena od 34,50

Označenie (typ)

Farby rámov


Supernova

Cena od:

246,-

Cena od:

204,-

SDZ3 - sprchové dvere, zlamovacie trojdielne

SDOP - sprchové dvere, otočné pivotové

Širší variant predchádzajúceho modelu. Vhodný do priestorov v šírke 77 - 101 cm.

Skladajú z jedného pevného dielu a otočných dverí. Tento variant je konštrukčne najjednoduchší, a preto aj cenovo najvýhodnejší.

Doporučené vaničky: Aneta, Angela, Perseus,

Doporučené vaničky: Aneta, Angela, Perseus,

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

3 mm HRÚBKA SKLA

Farby rámov BIELA

L

3 mm

180°

R

OCHRANA SKLA

HRÚBKA SKLA

L/R VARIANT

Výplň umelá hmota Vstup (mm)

Rozmery (mm)

L

R

L/R VARIANT

Neviditeľné mazivo Odporúčame na všetky výrobky RAVAK. Viď str. 210

Výplň bezpečnostné sklo

Výplň umelá hmota

Dekor Pearl

Dekor Transparent

Dekor Grape

Farby rámov

Farby rámov

Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

Biela

Satin

BIELA

180° OCHRANA SKLA

Chýba vám pár centimetrov? Použite nadstavovacie profily (viď str. 39). Ušetríte za výrobu atypu.

Označenie (typ)

Farby rámov

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Pearl

Dekor Transparent

Farby rámov

Farby rámov

Biela

Satin

SDZ3 - 80

510

770 - 810

246,00

300,00

300,00

SDOP - 70

485

673 - 710

204,00

Biela 255,00 

SDZ3 - 90

610

870 - 910

255,00

306,00

306,00

SDOP - 80

485

773 - 810

210,00

SDZ3 - 100

610

970 - 1010

264,00

324,00 

324,00 

SDOP - 90

485

873 - 910

SDOP - 100

485

973 - 1010

231,00 240,00 

Farby rámov

Biela 255,00 

264,00

264,00

279,00 297,00 

279,00 297,00 

Výška výrobku: 1 850 mm

Výška výrobku: 1 850 mm

Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Satin

Dekor Grape

Satin —

47


Blix

Moderný a technicky dokonalý 48


Odľahčený štýl - dizajn výrobku nie je rušený žiadnymi zvislými vnútornými profilmi, tvoria ho iba číre bezpečnostné sklá zavesené do subtílneho rámu. Odľahčene pôsobia aj ergonomické a praktické držadlá.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

SilentRun TICHÝ CHOD

OCHRANA SKLA

Jednoduchá údržba - odklonením krídla dverí sa pri údržbe veľmi jednoducho dostanete aj do zdanlivo ťažko prístupných miest.

Na montáž rámu vám stačí iba niekoľko skrutiek Tichý chod sprchového kútu Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® 49


Štvrťkruhový sprchový kút

Rohové sprchové kúty

450,-

Cena od:

Cena od:

444,-

BLCP4 - štvrťkruhový sprchový kút, posuvný

BLRV2 - rohový sprchový kút,

Priestorovo úsporný a cenovo dostupný sprchový kút so sklenenou výplňou. Skladá sa z dvoch rovných a z dvoch ohýbaných skiel, ktoré tvoria posuvné dvere.

Rohový kút so stredovým vstupom za priaznivú cenu. Skladá sa z dvoch pevných dielov a posuvných dverí.

štvordielny

Doporučené vaničky: Ronda, Elipso,

Farby rámov

Elipso Pro, Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

LESK

SATIN

BIELA

TICHÝ CHOD

Doporučené vaničky: Angela, Perseus,

ODKLÁPANIE SKLA

Farby rámov

Perseus Pro, Perseus Pro Chrome, Perseus Pro Flat alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm

SilentRun OCHRANA SKLA

posuvný štvordielny - so vstupom z rohu

HRÚBKA SKLA

LESK

SATIN

BIELA

SilentRun OCHRANA SKLA

TICHÝ CHOD

ODKLÁPANIE SKLA

Dokonalé dielo sa skladá z maličkostí... Doplňte si svoj sprchový kút termostatickou batériou RAVAK. Viď str. 207

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Dekor Transparent Farby rámov Lesk

Biela

Satin

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov Biela

Satin

BLCP4 - 80

490

775-795x775-795

450,00

450,00

474,00

BLRV2 - 80

435

775-790x775-790

444,00

444,00

498,00

BLCP4 - 90

565

875-895x875-895

474,00

474,00

498,00

BLRV2 - 90

500

875-890x875-890

480,00

480,00

516,00

Výška výrobku: 1 900 mm

Výška výrobku: 1 900 mm

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

50

Lesk


Blix

Sprchové dvere

Výrobok vznikol spojením modelov BLDP2 a BLPS.

348,- + 186,-

Cena od:

348,-

Cena od:

BLDP2 + BLPS - sprchové dvere + pevná

BLDP2 - sprchové dvere, posuvné dvojdielne

Spojením sprchových dverí a pevnej steny získate mnoho sprchových kútov rôznych tvarov a veľkostí, od 100x80 až po 120x100 cm.

Dokonale prispôsobivé. Vďaka nadstavovacím profilom (BLNPS) môžete rozšíriť stavebný otvor až o 4 cm z každej strany. Nemusíte tak zbytočne platiť za výrobu drahého atypu.

stena - so vstupom spredu

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

Farby rámov

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

TICHÝ CHOD

SATIN

BIELA

L/R

SilentRun OCHRANA SKLA

LESK

ODKLÁPANIE SKLA

R

L/R VARIANT

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

Farby rámov

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

TICHÝ CHOD

SATIN

L/R

SilentRun OCHRANA SKLA

LESK

ODKLÁPANIE SKLA

BIELA

R

L/R VARIANT

Nadstavovací profil BLNPS Cena 12,90 / 15,00 / 15,00 EUR (podľa prevedenia - biela / satin / lesk). sprchové dvere

pevná stena

Možnosť použitia so všetkými výrobkami Blix.

sprchový kút Výplň bezpečnostné sklo

Označenie (typ)

BLPS - 80

Rozmery (mm)

770-790

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Dekor Transparent Farby rámov

Vstup (mm)

Lesk

Biela

Satin

186,00

186,00

195,00

BLDP2 -100 L/R

410

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov Lesk

Biela

Satin

970-1010

348,00

348,00

366,00

BLPS - 90

870-890

201,00

201,00

213,00

BLDP2 -110 L/R

460

1070-1110

366,00

366,00

390,00

BLPS - 100

970-990

219,00

219,00

228,00

BLDP2 -120 L/R

510

1170-1210

384,00

384,00

402,00

Výška výrobku: 1 900 mm

Výška výrobku: 1 900 mm

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

51


Rapier

Elegantne zvýrazní vašu kúpeľňu 52


Robustné profily – atraktívnosť tohto riešenia spočíva v kontraste medzi jednoduchou eleganciou veľkých sklenených plôch a výraznou rámovou konštrukciou

ODKLÁPANIE SKLA

SilentRun TICHÝ CHOD

OCHRANA SKLA

Priestorovo nenáročný posuvný systém Dvere sa neotvárajú do kúpeľne, takže zbytočne nezaberajú priestor okolo sprchového kútu. Nikelkadmiová úprava pojadzov zaisťuje ich dlhodobú životnosť.

Uľahčuje čistenie sprchového kútu Tichý chod sprchového kútu Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® 53


Štvrťkruhový sprchový kút

Rohové sprchové kúty

594,-

Cena od:

NRKCP4 - štvrťkruhový sprchový kút,

Cena od:

540,-

NRKRV2 - rohový sprchový kút, posuvný

posuvný štvordielny

štvordielny - so vstupom z rohu

Dizajnovo a tvarovo neobyčajne vyvážený výrobok, ktorý ulahodí oku každého priaznivca moderných čistých tvarov. Rádius sprchového kútu je 500 mm.

Elegantný rohový sprchový kút s dvomi posuvnými dielmi dverí.

Doporučené vaničky: Ronda, Elipso, Elipso Pro,

Farby rámov

Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

SATIN

BIELA

TICHÝ CHOD

ODKLÁPANIE SKLA

Farby rámov

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm

SilentRun OCHRANA SKLA

Doporučené vaničky: Angela, Perseus, Perseus Pro,

HRÚBKA SKLA

SATIN

BIELA

SilentRun OCHRANA SKLA

TICHÝ CHOD

ODKLÁPANIE SKLA

Doplňte si svoj sprchový kút napríklad o hydromasážny panel Nautilus Viď str. 186

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Transparent

Dekor Grape

Farby rámov

Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov

Dekor Grape Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

NRKCP4 - 80

425

775-795x775-795

594,00

612,00

594,00

612,00

NRKRV2 - 80

425

770-790x770-790

540,00

558,00

540,00

558,00

NRKCP4 - 90

485

875-895x875-895

618,00

648,00

618,00

648,00

NRKRV2 - 90

495

870-890x870-890

564,00

582,00

564,00

582,00

NRKCP4 - 100

485

975-995x975-995

666,00

684,00

666,00

684,00

NRKRV2 - 100

565

970-990x970-990

618,00

642,00

618,00

642,00

Výška výrobku: 1 900 mm

Výška výrobku: 1 900 mm

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

54


Rapier Možnosti použitia:

sprchové dvere

pevná stena

sprchový kút

Spojením sprchových dverí a pevnej steny RPS získate mnoho sprchových kútov rôznych tvarov a veľkostí. Možnosti kombinácie:

Výrobok vznikol spojením modelov NRDP4 a RPS.

Cena od:

NRDP2 + RPS

NRDP2 + RPS + RPS

NRDP4 + RPS

NRDP4 + RPS + RPS

522,- + 264,-

NRDP4 + RPS - sprchové dvere + pevná

Cenu sprchového kútu získate sčítaním cien vybranej pevnej steny a zvolených sprchových dverí.

stena - so vstupom spredu

Spojením sprchových dverí a pevnej steny si vytvoríte rohový sprchový kút presne podľa svojich predstáv, od 100 x 80 až po 200 x 100 cm. Doporučené vaničky: Gigant Pro, Gigant Pro Flat,

Farby rámov

Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

HRÚBKA SKLA

SilentRun OCHRANA SKLA

TICHÝ CHOD

BIELA

RPS

6 mm

SATIN

ODKLÁPANIE SKLA

NRDP4

Obdĺžnikový variant sprchovacieho priestoru vám zaistí viac komfortu pri sprchovaní, napr. vo veľkosti 80 x 90 cm.

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov

Dekor Grape

Pri použití sprchových dverí s pevnou stenou sa vedľa sprchového kútu zmestí aj práčka.

Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

RPS - 80

770-790

264,00

273,00

264,00

273,00

RPS - 90

870-890

RPS - 100

970-990

276,00 300,00 

288,00 306,00 

276,00 300,00 

288,00 306,00 

Výška výrobku: 1 900 mm Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

55


Sprchové dvere

492,-

Cena od:

Cena od:

522,-

NRDP2 - sprchové dvere, posuvné dvojdielne

NRDP4 - sprchové dvere, posuvné štvordielne

Robustné sprchové dvere až do šírky 120 cm. Pri výbere dverí je potrebné sa vopred rozhodnúť pre ľavý alebo pravý variant vstupu. Výrobok nie je možné dodatočne otáčať.

Najširšie sprchové dvere v našej ponuke. V kombinácii s pevnou stenou RPS si môžete vytvoriť najväčší sprchovací priestor, a to až 120 x 200 cm.

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

Doporučené vaničky: Gigant Pro, Gigant Pro Flat,

Farby rámov

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

L/R

SilentRun OCHRANA SKLA

TICHÝ CHOD

SATIN

L

L/R VARIANT

ODKLÁPANIE SKLA

BIELA

Farby rámov

Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

SATIN

BIELA

SilentRun OCHRANA SKLA

TICHÝ CHOD

ODKLÁPANIE SKLA

S praktickým sedadlom bude umývanie aj holenie nôh v sprche príjemné a jednoduché. V ponuke v rôznych farbách. Viď str. 86

Výplň bezpečnostné sklo

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

NRDP2-100 L/R

Vstup (mm)

395

Rozmery (mm)

970-1010

Dekor Transparent

Dekor Grape

Farby rámov

Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

492,00

513,00

492,00

513,00

Označenie (typ)

NRDP4-120

Vstup (mm)

470

Rozmery (mm)

1170-1210

Dekor Transparent Farby rámov

Dekor Grape Farby rámov

Biela

Satin

Biela

Satin

522,00

534,00

522,00

534,00

NRDP2-110 L/R

445

1070-1110

510,00

528,00

510,00

528,00

NRDP4-130

520

1270-1310

558,00 

570,00 

558,00 

570,00 

NRDP2-120 L/R

495

1170-1210

534,00

552,00

534,00

552,00

NRDP4-140

570

1 370-1410

597,00 

612,00 

597,00 

612,00 

NRDP4-150

620

1470-1510

636,00 

654,00 

636,00 

654,00 

NRDP4-160

670

1570-1610

678,00 

696,00 

678,00 

696,00 

NRDP4-170

720

1670-1710

714,00 

732,00 

714,00 

732,00 

NRDP4-180

770

1770-1810

762,00 

780,00 

762,00 

780,00 

NRDP4-190

820

1870-1910

801,00 

816,00 

801,00 

816,00 

NRDP4-200

870

1970-2010

840,00 

858,00 

840,00 

858,00 

Výška výrobku: 1 900 mm Výška výrobku: 1 900 mm

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

56

Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.


Rapier

57


Pivot

Čisté línie a moderný dizajn 58


Pivotový mechanizmus – žiadne kolečká, ale jednoduchý a nezničiteľný systém otvárania dverí. Kvalitný nerezový pánt sa pri otváraní dverí otáča okolo svojej osi.

L

180°

R

L/R VARIANT

JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA

OCHRANA SKLA

Ergonomické držadlo v dvoch variantoch Ak je ergonomické držadlo otočené smerom dole umocní eleganciu sprchového kútu. Otočené smerom nahor ho môžete využiť aj ako vešiak na uterák.

Pravý / ľavý variant výrobku získate otočením výrobku o 180° Minimum profilov a žiadne neprístupné miesta Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® 59


Štvrťkruhový sprchový kút

531,-

Výrobok vznikol spojením modelov PDOP2 a PPS.

426,- + 192,-

Cena od:

PSKK3 - štvrťkruhový sprchový kút, pivotový

PDOP2 + PPS - sprchové dvere + pevná

Maximum dizajnu za minimálnu cenu. Skladá sa z dvoch rovných pevných dielov a jedného ohýbaného dielu tvoriaceho otočné dvere.

Spojením sprchových dverí a pevnej steny si vytvoríte rohový sprchový kút presne podľa svojich predstáv, od 80 x 80 až po 120 x 100 cm.

Doporučené vaničky: Ronda, Elipso, Elipso Pro,

Doporučené vaničky: Perseus Pro, Perseus Pro Flat,

trojdielny

Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

Farby rámov SATIN

L

180° OCHRANA SKLA

BIELA

R

R

stena - so vstupom spredu

Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

SATIN

L

6 mm

180°

HRÚBKA SKLA

L/R VARIANT

Farby rámov

OCHRANA SKLA

BIELA

L

R

L/R VARIANT

PDOP2

Kút s bielym rámom existuje v dvoch prevedeniach - s bielymi alebo chrómovanými pántmi a držadlami. K rámu v prevedení satin sú určené pánty a držadlá v kombinácii satin.

sprchové dvere

pevná stena

sprchový kút

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov + pántov a držadiel Biela + Chróm / Biela

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Rozmery (mm)

Satin + Satin PPS - 80

Dekor Transparent Farby rámov Biela

Satin

192,00

192,00

PSKK3 - 80

490

770-795x770-795

531,00

531,00

PSKK3 - 90

490

870-895x870-895

552,00

552,00

PPS - 90

870-895

198,00

198,00

PSKK3 - 100

490

970-995x970-995

591,00 

591,00 

PPS - 100

970-995

204,00

204,00

770-795

Výška výrobku: 1 900 mm Dodacia lehota je 8 týždňov.

Výška výrobku: 1 900 mm

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

60

PPS

Cena od:

Rohový sprchový kút


Pivot

Sprchové dvere

Cena od:

393,-

Cena od:

426,-

PDOP1 - sprchové dvere, otočné pivotové

PDOP2 - sprchové dvere, otočné pivotové

Otočením dverí „hore-nohami“ pri montáži získate ľavý alebo pravý variant. Na rozšírenie výrobku je možné použiť nadstavovacie profily PNPS.

Širší variant sprchových dverí v rozmeroch 100, 110 a 120 cm. Na rozšírenie výrobku je možné použiť nadstavovacie profily PNPS.

jednodielne

Doporučené vaničky: Angela, Aneta, Perseus,

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

SATIN

R

OCHRANA SKLA

BIELA

R

180°

HRÚBKA SKLA

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

L/R VARIANT

PDOP1/2 A

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

PDOP1 - 80

492

761-811

L

393,00

PDOP1 - 90

592

861-911

405,00

BIELA

R

L/R VARIANT

Nadstavovacie profily (PNPS) umožnia nadstaviť (rozšíriť) sprchové dvere až o 4 cm z každej strany. S ich pomocou môžete „vybabrať“ aj s nerovnými stenami.

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

393,00

PDOP2 - 100

492

961-1011

426,00

426,00

405,00

PDOP2 - 110

592

1061-1111

444,00 

444,00 

PDOP2 - 120

592

1161-1211

456,00 

456,00 

Dekor Transparent Farby rámov + pántov a držadiel Biela + Chróm / Biela

SATIN

R

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Farby rámov

180° OCHRANA SKLA

Vytvorte si sprchový priestor podľa svojich predstáv, napr. vo veľkosti 120 x 100 cm. A - sprchové dvere - zvoľte si rozmer 80 - 120 cm B - pevná stena - zvoľte si rozmer 80 - 100 cm

PPS

B

Farby rámov

L

6 mm

dvojdielne

Satin + Satin

Dekor Transparent Farby rámov + pántov a držadiel Biela + Chróm / Biela

Satin + Satin

Výška výrobku: 1 900 mm Výška výrobku: 1 900 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

61


Chrome

So zmyslom pre detail

62

novinka


Harmonický tvar oválu sa prelína do všetkých prvkov, akými sú držadlá, otočné stĺpiky dverí a držiaky pevných stien, a spája ich tak do dokonalého estetického celku.

Maximálnu stabilitu výrobku zaistí nastaviteľný držiak pevných stien, ktorý je unikátny svojím kĺbovým prevedením. Môžete ho použiť aj ako vešiak na uterák.

Dokonale zladený celok KONCEPTY

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

OCHRANA SKLA

Nadzdvihnutie dverí a aretácia v základnej polohe Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® 63


Štvrťkruhový sprchový kút

Cena od:

Sprchové dvere

654,-

Cena od:

348,-

CSKK4 - štvrťkruhový sprchový kút,

CSD1 - sprchové dvere, jednodielne

Bezrámový sprchový kút je charakteristický praktickými otočnými stĺpikmi, ktoré elegantne nahrádzajú dverové pánty. Vďaka otváraniu oboch častí dverí ponúka pohodlný vstup.

Vďaka otváraniu dverí aj smerom do sprchového priestoru môžete sprchový kút po jeho použití vyvetrať bez toho, aby voda zo skla stiekla na podlahu. Nie je ich možné kombinovať s pevnou stenou.

Doporučené vaničky: Elipso, Elipso Pro,

Doporučené vaničky: Angela, Aneta, Perseus,

štvordielny

Farby rámov

Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

LESK

SATIN

BIELA

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

HRÚBKA SKLA

Farby rámov LESK

SATIN

L

R

180° ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

OCHRANA SKLA

BIELA

R

L/R VARIANT

Dokonale utesnenie zaisťuje aj spodná okapnička a 10 mm vysoká prahová lišta.

Doplňte si svoj sprchový kút modernými batériami s rovnakým dizajnom. Viď str. 205

Výplň bezpečnostné sklo

Výplň bezpečnostné sklo

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Označenie (typ)

Lesk

Biela

Satin

CSKK4 - 80

635

780-800x780-800

654,00

654,00

675,00

CSKK4 - 90

635

880-900x880-900

675,00

675,00

696,00

Dekor Transparent Farby rámov

Vstup (mm)

Rozmery (mm) Lesk

Biela

Satin

CSD1 - 80

635

775-805

348,00

348,00

366,00

CSD1 - 90

755

875-905

366,00

366,00

387,00

Výška výrobku: 1 950 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Výška výrobku: 1 950 mm

Pozn.: V predaji od 03/2013

Pozn.: V predaji od 03/2013

64

Dekor Transparent Farby rámov

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.


Chrome

429,-

Cena od:

549,-

Cena od:

CSD2 - sprchové dvere, dvojdielne

CSDL2 - sprchové dvere, dvojdielne

Otočný stĺpik nahrádza pánty dverí a dodáva im maximálnu stabilitu a flexibilitu pri otváraní dverí. Nie je ich možné kombinovať s pevnou stenou.

Dvere s najširším vstupom v rade Chromo. Skladajú sa z dvoch otočných dielov, ktoré sa dajú otvárať aj smerom do sprchového kúta. Zaisťujú tak jeho dokonalé odvetrávanie.

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

Farby rámov

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

LESK

SATIN

L

R

180° OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

BIELA

R

Doporučené vaničky: Gigant Pro,

6 mm HRÚBKA SKLA

L/R VARIANT

Farby rámov

Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

OCHRANA SKLA

LESK

Obojstranné otváranie dverí zjednoduší odvetrávanie kútu po sprchovaní.

Výplň bezpečnostné sklo

CSD2 - 100

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

655

975-1005

BIELA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

Sprchové dvere CSD1, CSD2 a CSDL2 sú určené do niky. Nie je ich možné kombinovať s pevnými stenami.

Označenie (typ)

SATIN

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Transparent Farby rámov Lesk

Biela

Satin

429,00

429,00

447,00

CSD2 - 110

655

1075-1105

447,00

447,00

468,00

CSD2 - 120

655

1175-1205

468,00

468,00

489,00

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

CSDL2 - 120

1020

1175-1205

Dekor Transparent Farby rámov Lesk

Biela

Satin

549,00

549,00

570,00

Výška výrobku: 1 950 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Výška výrobku: 1 950 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Pozn.: V predaji od 03/2013

Pozn.: V predaji od 03/2013

65


Rohové sprchové kúty

387,+ 387,1 164,-

Výrobok vznikol spojením modelov CRV2 – 90 a CRV2 - 90

Cena od: Cena od:

CRV2 + CRV2 - sprchové dvere + sprchové dvere - so vstupom z rohu Spojením sprchových dverí a pevnej steny si vytvoríte rohový sprchový kút presne podľa svojich predstáv a zároveň ho prispôsobíte priestorovým možnostiam vašej kúpeľne. Doporučené vaničky: Aneta, Angela, Perseus, Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

R

L/R VARIANT

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov Lesk

Biela

Satin

CRV2 - 80

635

780-800

366,00

366,00

387,00

CRV2 - 90

635

880-900

387,00

387,00

408,00

CRV2 - 100

635

980-1 000

408,00

408,00

429,00

CRV2 - 110

710

1080-1100

429,00

429,00

450,00

CRV2 - 120

710

1180-1 200

450,00

450,00

468,00

Výška výrobku: 1 950 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 03/2013

66

A

B

Farby rámov

L

180°

Možnosť variabilnej kombinácie: A – CRV2 - zvoľte si rozmer 80 - 90 cm B – CRV2 - zvoľte si rozmer 80 - 120 cm.

LESK

SATIN

BIELA


Chrome Možnosti použitia:

sprchové dvere

sprchové dvere alebo pevná stena

sprchový kút

Spojením sprchových dverí so sprchovými dverami alebo s pevnou stenou získate mnoho sprchových kútov rôznych tvarov a veľkostí. Možnosti kombinácie:

CRV2

CPS

CRV2

R

CRV2

Cenu sprchového kútu získate sčítaním cien oboch dverí alebo vybranej pevnej steny a zvolených sprchových dverí. Výrobok vznikol spojením modelov CRV2 a CPS

Cena od:

366,-+ 306,-

CRV2 + CPS - sprchové dvere + pevná stena

- so vstupom spredu

Ak skombinujete sprchové dvere s pevnou stenou, zmestí sa vedľa sprchového kútu aj umývadlo alebo práčka.

Doporučené vaničky: Aneta, Angela, Perseus,

Farby rámov

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Peruseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

LESK

SATIN

L

180° OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

BIELA

L

R

L/R VARIANT

Obdĺžnikový variant sprchovacieho priestoru vám zaistí viac komfortu pri sprchovaní. Zvážte teda, či radšej neuprednostníte rozmer 80 x 100 cm, ktorý zaberie rovnakú plochu ako kút vo veľkosti 90 x 90 cm, ale poskytne viac pohodlia.

Komplexné a dizajnovo prepojené riešenie pre vašu kúpeľňu Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ) CPS - 80

Vstup (mm)

Rozmery (mm) Lesk

Biela

Satin

655

780-800

306,00

306,00

327,00

Dekor Transparent Farby rámov

CPS - 90

655

880-900

327,00

327,00

348,00

CPS - 100

655

980-1 000

348,00

348,00

366,00

Výška výrobku: 1 950 mm Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 03/2013

67


SmartLine

LesklĂ˝ a minimalistickĂ˝ dizajn 68


Upevňovací profil – umožňuje rýchle a presné upevnenie výrobku a zároveň dokáže prispôsobiť jeho konečné umiestnenie až o 15 mm z každej strany.

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

OCHRANA SKLA

Pánty SmartLine – masívne kovové chrómované pánty so zdvihovým mechanizmom odrážajú najnovšie trendy v kúpeľňovom dizajne. Sú zárukou bezproblémového otvárania, zavárania a dlhodobej stability sprchového kútu.

Nadzdvihnutie dverí a aretácia v základnej polohe Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® 69


Štvrťkruhový sprchový kút

Cena od:

Rohové sprchové kúty

810,-

810,-

Cena od:

SMSKK4 - štvrťkruhový sprchový kút,

SMSRV4 - sprchový kút, štvordielny s

Dizajnovo vyvážený kút nezaberá vďaka svojmu oblému tvaru veľa miesta. Ohýbané sklenené výplne zdôraznené kvalitnými chrómovanými prvkami dodávajú tomuto výrobku luxusný vzhľad.

Moderný rohový tvar ponúka veľký sprchovací priestor a široký vstup.

Doporučené vaničky: Elipso, Elipso Pro,

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

štvordielny

Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

rohovým vstupom

V prevedení CHRÓM

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

V prevedení CHRÓM

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

Dokonalé utesnenie zaisťuje aj spodná okapnička a 18 mm vysoká jednodielna prahová lišta.

Sprchový kút si môžete doplniť mosadznou hlavovou sprchou s priemerom 30 cm. Nechajte sa rozmaznávať sprchovým dažďom... Viď str. 208

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Cena (komplet)

SMSKK4 - 80

761

785-800x785-800

810,00

SMSKK4 - 90

761

885-900x885-900

831,00

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Cena (komplet)

SMSRV4 - 80

763

785-800x785-800

810,00

SMSRV4 - 90

763

885-900x885-900

831,00

Výška výrobku: 1 900 mm

Výška výrobku: 1 900 mm

Súčasťou balenia je 2x krátky držiak

Súčasťou balenia je 2x krátky držiak

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

70


Sprchové dvere SmartLine

Výrobok vznikol spojením modelov SMSD2 + SMPS

Cena od:

558,- + 312,-

Cena od:

558,-

SMSD2 + SMPS - sprchové dvere + pevná

SMSD2 - sprchové dvere, dvojdielne

Spojením pevnej steny so sprchovými dverami získame mnoho sprchových kútov rôznych tvarov a veľkostí – od 90 x 80 cm až do 120 x 100 cm.

Efektné riešenie kúpeľne. Umiestnite sprchovací priestor do niky, alebo ho vytvorte spojením s pevnou stenou (SMPS).

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

stena - so vstupom spredu

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm

V prevedení CHRÓM

L/R

HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

R

L/R VARIANT

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

L/R OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

L/R VARIANT

V prevedení CHRÓM

R

Vyberte si ľavý alebo pravý variant otvárania dverí. Ľavé dvere kombinujte s ľavým variantom pevnej steny, pravé s pravým. V kombinácii s pevnou stenou použite model B. Označenie (typ)

Rozmery (mm)

Cena (komplet)

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Cena (komplet)

SMPS - 80 L/R

785-800

312,00

SMSD2 - 90 L/R

629

A 889 – 906 / B 899 – 916

558,00

SMPS - 90 L/R

885-900

333,00

SMSD2 - 100 L/R

629

A 989 – 1006 / B 999 – 1016

582,00

SMPS - 100 L/R

985-1 000

351,00

SMSD2 - 110 L/R

629

A 1089 – 1106 / B 1099 – 1116

636,00

SMSD2 - 120 L/R

629

A 1189 – 1206 / B 1199 – 1216

660,00

Model A sprchových dverí je určený pre stavebný otvor, ktorý je až o 11 mm menší, ako štandardný rozmer výrobku. Model B je určený pre stavebný otvor, ktorý je až o 16 mm väčší, ako štandardný rozmer výrobku. (Napr. ak má vaša už obložená nika pre sprchové dvere rozmer 889 – 906 mm, kúpte si model A, ak má rozmer 899 – 916 mm, kúpte si model B.)

Výška výrobku: 1 900 mm

Výška výrobku: 1 900 mm

Súčasťou balenia je 1x dlhý držiak

Súčasťou balenia je 1x krátky držiak

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

71


Brilliant

Vybrúsený dizajn, prvotriedna kvalita a čistá elegancia 72

novinka


Originálne protišmykové držadlo – čistota dizajnu držadla s reliéfom písmena R z loga spoločnosti RAVAK magicky pritiahne vašu pozornosť.

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

OCHRANA SKLA

B SET TEST ŽIVOTNOSTI 30 ROKOV

Luxusné kovové prvky – hranatý plochý tvar masívnych celokovových prvkov nechá vyniknúť minimalistický vzhľad sprchových kútov Brilliant. Ich vzhľad pripomína trblietanie briliantu. Zapustené pánty z vnútornej strany sprchového kútu prevratným spôsobom uľahčujú jeho údržbu.

Nadzdvihnutie dverí a aretácia v základnej polohe Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® Masívne chrómové prvky sú testované na dobu životnosti min. 30 rokov. Garantujú dlhú životnosť, funkčnosť a stabilitu výrobkov. 73


Štvrťkruhový sprchový kút

Cena od:

1 422,-

BSKK4 - štvrťkruhový sprchový kút, štvordielny Luxusný a užívateľsky komfortný. Vďaka otváraniu oboch častí dverí ponúka tento kút pohodlný vstup v šírke až 76 cm a je preto ideálny do akejkoľvek kúpeľne.

Doporučené vaničky: Elipso, Elipso Pro, Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6/8 mm HRÚBKA SKLA

V prevedení CHRÓM

B SET OCHRANA SKLA

Označenie (typ)

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

TEST ŽIVOTNOSTI 30 ROKOV

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

BSKK4 - 80

761

783-795x783-795

1 422,00

BSKK4 - 90

761

883-895x883-895

1 458,00

BSKK4 - 100

761

983-995x983-995

1 635,00

Výška výrobku: 1 950 mm Súčasťou balenia je 2x krátky držiak Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

74

Cena (komplet)

Sprchový kút sa dodáva v 2 baleniach: sklá a lišty v jednom balení, v druhom balení (B SET) sú pánty, úchytky, držadlá, montážna sada a tam kde je to potrebné aj držiaky Brilliant. Sklá a B SET je potrebné objednať samostatne.


Brilliant

Rohové sprchové kúty

Cena od:

1 272,-

Cena od:

1 026,-

BSRV4 - sprchový kút, štvordielny s rohovým

BSDPS - sprchové dvere a pevná stena

Šírka vstupu do sprchového kútu 90 cm zabezpečuje maximálne pohodlie.

Moderný hranatý tvar ponúka luxusný sprchový priestor, až do 120x90 cm. Užite si sprchovanie vo dvojici.

vstupom

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6/8 mm HRÚBKA SKLA

V prevedení CHRÓM

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6/8 mm

B SET OCHRANA SKLA

- so vstupom spredu

TEST ŽIVOTNOSTI 30 ROKOV

HRÚBKA SKLA

L/R OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

Krátke a dlhé držiaky zaisťujú maximálnu stabilitu výrobku. K výrobkom menších rozmerov je ich možné dokúpiť samostatne.

L/R VARIANT

V prevedení CHRÓM

B SET

L

TEST ŽIVOTNOSTI 30 ROKOV

Doplňte si svoj sprchový kút termostatickou batériou RAVAK. Viď str. 207

Krátky držiak: 81 EUR Dlhý držiak: 102 EUR Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Cena (komplet)

BSRV4 - 80

763

783-795x783-795

1 272,00

BSRV4 - 90

763

883-895x883-895

1 293,00

BSRV4 - 100

905

983-995x983-995

1 401,00

Označenie (typ) BSDPS - 80 L/R BSDPS - 90 L/R BSDPS - 100 L/R BSDPS - 100x80 L/R BSDPS - 110x80 L/R BSDPS - 120x80 L/R BSDPS - 120x90 L/R

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

527 527 627 627 627 627 627

783-795x783-795 883-895x883-895 983-995x983-995 983-995x783-795 1083-1095x783-795 1183-1195x783-795 1183-1195x883-895

Cena (komplet) 1 026,00 1 050,00 1 218,00 1 152,00 1 173,00 1 251,00 1 293,00

Výška výrobku: 1 950 mm Súčasťou balenia je 2x krátky držiak

. účasťou balenia je 1x dlhý držiak S Súčasťou balenia je 1x krátky a 1x dlhý držiak Súčasťou balenia je 2x dlhý držiak Výška výrobku: 1 950 mm, L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

75


Sprchové dvere

Cena od:

714,-

Cena od:

942,-

BSD2 - sprchové dvere, dvojdielne

BSD3 - sprchové dvere, trojdielne

Ideálne riešenie na vytvorenie sprchového priestoru z niky v šírke 80 až 100 cm s možnosťou prispôsobenia stavebným nepresnostiam v rozmedzí -10 až +5 mm.

Ešte širšie. Štýlovo utesnia niky v šírke až 120 cm a dokážu sa prispôsobiť stavebným nepresnostiam v rozmedzí -10 až +5 mm.

Doporučené vaničky: Perseus, Perseus Pro,

Doporučené vaničky: Gigant Pro, Gigant Pro Flat,

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome, Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6/8 mm

L/R

HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

L/R VARIANT

B SET TEST ŽIVOTNOSTI 30 ROKOV

V prevedení CHRÓM

L

Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6/8 mm HRÚBKA SKLA

L/R OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

L/R VARIANT

B SET TEST ŽIVOTNOSTI 30 ROKOV

V prevedení CHRÓM

L

Viete, že ľavý a pravý variant dverí sa určuje podľa toho, na ktorej strane (pri pohľade zvonku) sú pánty?

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Cena (komplet)

BSD2 - 80 L/R

529

790-805

714,00

BSD3 - 110 L/R

BSD2 - 90 L/R

529

890-905

732,00

BSD3 - 120 L/R

BSD2 - 100 L/R

629

990-1005

819,00

Výška výrobku: 1 950 mm Súčasťou balenia je 1x krátky držiak L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

76

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Cena (komplet)

529

1085-1110

942,00

629

1185-1210

984,00

Výška výrobku: 1 950 mm Súčasťou balenia je 1x krátky držiak L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.


Brilliant

Obklopte sa luxusom

77


VÝROBOK NA MIERU

Walk-In

Nenechajte sa obmedzovať štandardnými rozmermi sprchových kútov Walk-In Wall - jedna pevná stena so vstupom zo strany. Šírka 1 000 mm a výška 2 000 mm. Cena od: 78

novinka

798,-


Walk-In

Cena od:

1 140,-

Walk-In Corner - dve pevné steny

Cena od:

798,-

Walk-In Free - jedna pevná stena

- so vstupom z jednej strany

- so vstupom z oboch strán

Ozdobí každú kúpeľňu.

Priestranný a vzdušný variant do ktorého sa pohodlne zmestíte aj dvaja.

Doporučujeme: Inštalovať priamo na podlahu so

Doporučujeme: Inštalovať priamo na podlahu so

zabudovaným odtokovým žabom či podlahovou vpusťou

8 mm HRÚBKA SKLA

zabudovaným odtokovým žabom či podlahovou vpusťou

8 mm

OCHRANA SKLA

HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

Súčasťou balenia výrobkov Walk-In Corner je 1 ks dizajnovej vzpery.

Označenie (typ) Walk-In Corner

Súčasťou balenia výrobkov Walk-In Free sú 2 ks dizajnových vzpier.

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Cena od (ks)

900

900 x 1 200

1 140

Výška výrobku: 2 000 mm Súčasťou balenia je 1x dlhý držiak a 1x rohový spoj

Označenie (typ) Walk-In Free

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Cena od (ks)

900

1 600

798

Výška výrobku: 2 000 mm Súčasťou balenia je 2x dlhý držiak

Walk-In Combination – ukážky možných variant riešení: Všetky výrobky Walk-In si môžete od 05/2013 naceniť a aj jednoducho objednať pomocou nášho on-line "Konfigurátora riešení na mieru", kde si zvolíte požadované prevedenie (typ, šírku, výšku). Viac informácií nájdete na www.ravak.sk Dodacia lehota je 8 týždňov. Ceny sú približné a sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 05/2013

79


Elegance Nestarn煤ci p么vab 80


Honosný vzhľad – robustné chrómované profily v kombinácii s transparentným bezpečnostným sklom dodávajú týmto sprchových kútom honosný vzhľad, ktorý nikdy nevyjde z módy.

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

OCHRANA SKLA

Zdvihový mechanizmus – všetky dvere výrobkov rady Elegance sú vybavené zdvihovým mechanizmom. Ten umožňuje aretáciu dverí v základnej polohe, ich automatické dovieranie a nadvihnutie nad prahovú lištu pri otváraní.

Nadzdvihnutie dverí a aretácia v základnej polohe Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® 81


Štvrťkruhový sprchový kút

Cena od:

1 164,-

ESKK2 - štvrťkruhový sprchový kút, dvojdielny Honosný a dominantný. Skladá sa z dvoch nezávislých dielov, ktoré sa dajú otvárať dovnútra aj von. Umožňuje tak dokonalé odvetranie sprchového kútu. Maximálne pohodlie zabezpečuje až 110 cm široký vstup do sprchového kútu. Doporučené vaničky: Elipso, Elipso Pro, Elipso Pro Flat, Elipso Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov Biela (cena bez držadiel) Chróm (cena bez držadiel)

ESKK2 - 80

900

770-790x770-790

1 164,00

1 488,00

ESKK2 - 90

1 000

870-890x870-890

1 200,00

1 518,00

ESKK2 - 100

1100

970-990x970-990

1 320,00

1 710,00

Výška výrobku: 1 850 mm Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

82

Farby rámov CHRÓM OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

BIELA


Elegance

Prispôsobte si sprchový kút dizajnu vašej kúpeľne prostredníctvom držadiel.

Držadlá

Držadlo Tec biele:

45,-

Držadlo Tec chróm:

45,-

Držadlá sa k výrobkom z rady Elegance objednávajú zvlášť a ich cena nie je zahrnutá v cene výrobku. 83


Rohové sprchové kúty

987,-

Cena od:

987,-

Cena od:

ESKR2 - rohový sprchový kút, dvojdielny

ESKPS - sprchový kút s pevnou stenou -

Najširší vstup spomedzi všetkých sprchových kútov RAVAK - až 116 cm. Možnosť otvárania dverí smerom dnu aj von pre dokonalé odvetranie bez toho, aby voda zo skla stiekla na podlahu.

Luxusný sprchový kút aj do kúpeľní menších rozmerov. Skladá sa z pevnej steny a otočných dverí, ktoré sa dajú otvárať iba smerom von.

Doporučené vaničky: Angela, Perseus,

Doporučené vaničky: Angela, Perseus,

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

OCHRANA SKLA

so vstupom spredu

Farby rámov CHRÓM

BIELA

Perseus Pro, Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

HRÚBKA SKLA

S praktickým sedadlom bude umývanie aj holenie nôh v sprche príjemné a jednoduché. V ponuke v rôznych farbách.

Farby rámov

L/R OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

BIELA

CHRÓM

R

L/R VARIANT

Pri použití sprchových dverí s pevnou stenou sa vedľa sprchového kútu zmestí umývadlo aj skrinka alebo práčka.

Viď str. 86

Výplň bezpečnostné sklo

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov

Označenie (typ)

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Dekor Transparent Farby rámov Biela (cena bez držadiel) Chróm (cena bez držadiel)

Biela (cena bez držadiel) Chróm (cena bez držadiel) ESKR2 - 80

950

770-790x770-790

987,00

1 230,00

ESKPS - 80 L/R

670

770-790x770-790

987,00

1 227,00

ESKR2 - 90

1060

870-890x870-890

1 005,00

1 245,00

ESKPS - 90 L/R

770

870-890x870-890

1 002,00

1 245,00

ESKR2 - 100

1160

970-990x970-990

1 080,00

1 326,00

ESKPS - 100 L/R 870

970-990x970-990

1 083,00

1 323,00

Výška výrobku: 1 850 mm

Výška výrobku: 1 850 mm

Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

84

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku


Elegance

Sprchové dvere

522,-

Cena od:

600,-

Cena od:

ESD1 - sprchové dvere, jednodielne

ESD2 - sprchové dvere, dvojdielne

Luxusný výrobok za prekvapivo nízke ceny. Otváranie dverí smerom von zo sprchového kúta.

Majestátne sprchové dvere so širokým vstupom (až 99 cm). Skladajú sa z dvoch otočných dielov, ktoré sa dajú otvárať aj smerom do sprchového kúta.

Doporučené vaničky: Angela, Perseus, Perseus Pro,

Farby rámov

Perseus Pro Flat, Perseus Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

L/R OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

BIELA

CHRÓM

R

L/R VARIANT

Doporučené vaničky: Gigant Pro, Gigant Pro Flat, Gigant Pro Chrome alebo odtokový žľab či vpusť

6 mm HRÚBKA SKLA

Pri použití bez vaničky bez akýchkoľvek bariér

OCHRANA SKLA

Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Farby rámov

Výplň bezpečnostné sklo Vstup (mm)

Rozmery (mm)

Biela (cena bez držadiel) Chróm (cena bez držadiel)

Dekor Transparent Farby rámov Biela (cena bez držadiel) Chróm (cena bez držadiel)

ESD1 - 80 L/R

610

770-810

522,00

702,00

ESD2 - 110

890

1070-1110

600,00

840,00

ESD1 - 90 L/R

710

870-910

540,00

720,00

ESD2 - 120

990

1170-1210

642,00

882,00

ESD1 - 100 L/R

810

970-1010

582,00

744,00

Výška výrobku: 1 850 mm

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku

Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

BIELA

Vďaka spôsobu otvárania dverí aj smerom dovnútra, môžete sprchový kút po jeho použití vyvetrať bez toho, aby voda zo skla stiekla na podlahu.

Označenie (typ)

Dekor Transparent

CHRÓM

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Farby rámov

Výška výrobku: 1 850 mm Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

85


Sprchové sedadlá Ovo Pohodlie a relaxácia

86


Pri holení alebo umývaní nôh už nemusíte balansovať na jednej nohe s obavou, že spadnete.

sklopné

kg

150

NOSNOSŤ

Premeňte obyčajné sprchovanie na dokonalú relaxáciu a namontujte si pohodlné sedadlo aj do hotového sprchového kútu.

Šetria miestom v sprchovom kúte, dajú sa sklopiť ku stene Garantovaná nosnosť je až 150 kg

87


Ovo P Ovo P orange

Cena od:

Ovo P clear

Ovo P opal

Ovo P blue

135,-

Ovo P orange (sklopené)

Ovo P • dokonalá relaxácia pri sprchovaní v sede bez obáv z pošmyknutia • praktický pomocník pre spríjemnenie osobnej hygieny • príjemný materiál a robustná konštrukcia • garantovaná nosnosť do 150 kg

Označenie (typ)

Farba

Cena

Ovo P clear

číra

135,00

Ovo P opal

priesvitne biela

135,00

Ovo P orange

priesvitne oranžová

145,00

Ovo P blue

svetlomodrá

145,00

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

88

Sedadlo Ovo je vhodné inštalovať do sprchových priestorov od rozmerov 90 x 90 cm. Aby však bolo zaručené ich správne fungovanie, musí sa výrobok v kúpeľni namontovať iba na pevné steny.


Ovo B

Sprchové sedadlá Ovo B orange

Cena od:

Ovo B clear

Ovo B opal

135,-

Ovo B orange (sklopené)

Ovo B • moderný hranatý tvar s väčšou sedacou plochou • dokonalá relaxácia pri sprchovaní v sede bez obáv z pošmyknutia • praktický pomocník pre spríjemnenie osobnej hygieny

Doporučená výška montáže sedadla je 45 cm.

• príjemný materiál a robustná konštrukcia • garantovaná nosnosť do 150 kg Označenie (typ)

Farba

Cena

Ovo B clear

číra

135,00

Ovo B opal

priesvitne biela

135,00

Ovo B orange

priesvitne oranžová

145,00

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

89


Sprchové vaničky, odtokové žľaby a vpuste Vyberte si z našej širokej ponuky

90


Vaničky RAVAK ponúkajú riešenia klasických tvarov, veľkostí a materiálov. Môžete si vybrať: ▪ klasické hlbšie vaničky z akrylátu ▪ ultra ploché a odolné vaničky z liateho mramoru

Antibac®

PROTIŠMYK

25

ROKOV ZÁRUKA na žľaby

Odtokové žľaby a vpuste RAVAK ▪ nadčasový dizajn ▪ bezbariérové riešenie ▪ nechajú vyniknúť krásu keramického obkladu ▪ rýchla a presná inštalácia - nízka stavebná výška ▪ vhodné aj pre rekonštrukcie

Ochrana vaničky pred baktériami a kvasinkami

Vyššia bezpečnosť pri sprchovaní

Mimoriadne dlhá záruka na nerezové žľaby - 25 rokov

91


Sprchové vaničky RAVAK Každý produktových rad má svoje špecifické vlastnosti. Vyberiete si osvedčenú klasiku alebo radšej moderný dizajn?

Kaskada

Galaxy

Klasické vaničky za výbornú cenu

Extra plytké vaničky s moderným dizajnom

str. 96

Hlboká sedacia MINIVAŇA

Vanička s vlastnosťami vane

str. 98

Ronda

Elipso

Angela

Perseus

str. 100

Sabina

Aneta

Materiál: sendvič PMMA + ABS, Antibac® Vystuženie: typ LA – sklolaminát typ EX, PU – polyuretánová pena so sklenným vláknom

90 mm Antibac®

92

185 mm

hĺbka Vaničky

MONTÁŽNA VÝŠKA

Materiál: sendvič PMMA + ABS, Antibac® Vystuženie: typ LA – sklolaminát typ EX, PP, PAN – polyuretánová pena so sklenným vláknom

90 mm

50 mm

Ø

PRIEMER SIFÓNU

Antibac®

175 mm

hĺbka Vaničky

MONTÁŽNA VÝŠKA

Materiál: sendvič PMMA + ABS, Antibac® Vystuženie: typ LA – sklolaminát

90 mm

270 mm

Ø

PRIEMER SIFÓNU

Antibac®

420 mm

hĺbka Vaničky

MONTÁŽNA VÝŠKA

52 mm

Ø

PRIEMER SIFÓNU


Sprchové vaničky novinka

Galaxy Pro Flat

Galaxy Pro

Galaxy Pro Chrome

Liate vaničky s hladkým dnom

Liate vaničky s protišmykovou úpravou

Liate vaničky so zaoblenými vnútornými rohmi v dizajne série Chrome

str. 102

str. 104

str. 106

Elipso Pro Flat

Elipso Pro

Elipso Pro Chrome

Perseus Pro Flat

Perseus Pro

Perseus Pro Chrome

Gigant Pro Flat

Gigant Pro

Gigant Pro Chrome

Materiál: liata zmes dolomitu a živice Výrobná metóda: odlievanie

Materiál: liata zmes dolomitu a živice Výrobná metóda: odlievanie

Materiál: liata zmes dolomitu a živice Výrobná metóda: odlievanie

15 mm

30 mm

hĺbka Vaničky

MONTÁŽNA VÝŠKA

90 mm

Ø

PRIEMER SIFÓNU

15 mm

30 mm

hĺbka Vaničky

MONTÁŽNA VÝŠKA

90 mm

Ø

PRIEMER SIFÓNU

15 mm

30 mm

hĺbka Vaničky

MONTÁŽNA VÝŠKA

90 mm

Ø

PRIEMER SIFÓNU

93


Spôsoby inštalácie vaničiek A

Vaničky k inštalácii na nožičky alebo k zapusteniu do podlahy

Typ LA

Liate vaničky

k inštalácii na nožičky alebo k zapusteniu

k priamemu lepeniu na podlahu alebo k inštalácii na nožičky

Kaskada

Typ LA, LA + BASE a LA+BASE+SET k inštalácii na nožičky alebo k zapusteniu

Galaxy Pro (Flat, Chrome)

Minivaňa Sabina

Sú vyrobené z rozomletého dolomitu a polyesterovej živice technológiou „čistého liatia“. Vanička je vysoká cca 30 mm a môžeme ju inštalovať trojakým spôsobom: 1) Priamo ju nalepiť na rovnú podlahu. 2) Do kúpeľní s už hotovou podlahou môžeme použiť nožičky (Base Galaxy Pro). 3) Tretia verzia je s nožičkami (Base Galaxy Pro) a Setom – to je panel s upevnením.

Hlboké sedacie vaničky Sabina sa skladajú z koextrudovaného korpusu, laminátovej vrstvy a výztuhy. Vaničky Sabina LA sú určené na zapustenie do podlahy alebo na podmurovanie, Sabina LA+BASE – sú vaničky s nožičkami (Sabina 90 Base). Vaničky typu LA+BASE+SET- sú vaničky s nožičkami (Sabina 90 Base) a s panelom. Nožičky a panel treba dokúpiť osobitne.

Galaxy

Vaničky typu LA sa skladajú z koextrudovaného korpusu, laminátovej vrstvy a výztuhy. Vaničky typu LA sú určené na zapustenie do podlahy alebo na podmurovanie. Na uľahčenie inštalácie i k týmto vaničkám dodávame univerzálne nožičky – BASE. Vaničky sa dodávajú bez panela.

Povrch čelného panelu je vyrobený z rovnakého materiálu ako vanička. Čelný panel (Set) a nožičky (Base Galaxy Pro) nie sú súčasťou vaničky - je ich treba dokúpiť osobitne.

Montáž vaničiek na nožičky 1/ Rozložte podpory rovnobežne so základnou osou vaničky*. Vzdialenosť od osi odmerajte podľa typu vaničky a vyznačte na zosilnené dno 4 otvory.

*

94

Montáž vaničiek na podlahu 1/ V podlahe musí byť vytvorený priestor na sifón a odpad. Podklad pod vaničkou musí byť pevný, napr. dlažba, alebo betón, a odizolovaný.

Os vaničky je spojnicou medzi protiľahlými rohmi (rohová vanička) alebo medzi rohom a stredom oblúku vaničky (štvrťkruhové vaničky).

2/ V označených miestach vyvŕtajte 4 otvory Ø 3 mm. POZOR – vŕtajte do hĺbky 10 mm tak, aby ste nepoškodili dno vaničky! Pripevnite nosník k vaničke. Rovnakým spôsobom primontujte aj druhý nosník.

2/ Vaničku položte provizórne na určené miesto a na podlahe vyznačte jej polohu a polohu sifónu.

3/ Postavte vaničku na nožičky. Otáčaním nožičiek upravte vaničku podľa vodováhy. Na stenu vyznačte výšku hornej hrany vaničky, 100 mm od rohu vyznačte osi príchytiek.

3/ Spodnú časť sifónu umiestnite na vyznačené miesto a v prípade potreby ho podložte. Sifón prepojte s odpadom.

4/ Na osi, 50 mm pod hranou vaničky, označte a vyvŕtajte otvory Ø 8mm, vložte hmoždinky a pripevnite plastové príchytky. Do horných ozubov naneste silikónový tmel RAVAK a vaničku zaveste. Dotiahnite a skompletizujte sifón.

4/ Na mieste, kam budete inštalovať vaničku, naneste na podlahu po celom povrchu vlnky silikónového tmelu RAVAK. Do tohto tmelu položte vaničku. Pripevnite hornú časť sifónu na dolnú. Vaničku rovnomerne pozatláčajte tak, aby si sadla a po obvode utesnite silikónom RAVAK.


Sprchové vaničky B

Vaničky samonosné

Typ PU

Typ PP

Typ PAN

Typ EX

samonosná vanička, panel a vanička tvoria neoddeliteľný celok

samonosná vanička s nutnosťou dokúpenia vhodného panela

samonosná vanička s panelom v cene

samonosná vanička určená na obmurovanie

Galaxy Galaxy

Kaskada

Galaxy Kaskada

Vaničky typu PU sa skladajú z koextrudovaného korpusu a polyuretánového nosiča spevneného sklenným vláknom. PU vanička je samonosná, lisovaná vcelku s panelom. Montáž vaničky PU býva často otázkou niekoľkých minút. Čo sa týka nákladov spojených s remeselníckymi prácami, vaničky PU sú najekonomickejším a najmenej problémovým variantom. Akrylátové vaničky, na rozdiel od plechových, netreba uzemňovať.

Vaničky typu PP používajú systém odnímateľných panelov. Sú to predné panely typu „N“ (pre vaničky vmurované do niky) a panel typu „L“, ktorý sa používa pri vaničkách zamurovaných klasicky do rohu. Pre variabilitu použitia sa predné panely k vaničkám predávajú zvlášť‘, a nie sú preto súčasťou ceny výrobku. Medzi vaničkami typu EX a PP sú konštrukčné rozdiely v tvare nosiča. Panel určený k vaničke PP sa nedá pripevniť na vaničku EX.

Montáž samonosných vaničiek 1/ Pripravte a odskúšajte pripojenie odtoku vaničky. Obrúste plochy zospodu vaničky ktoré sa budú dotýkať podlahy, a potom na ne naneste silikón (po obvode vaničky cca. 1 cm od vnútornej hrany nosiča).

Vaničky typu PAN sa skladajú z dvoch častí, a to z vlastnej vaničky a z panelu, ktorý sa pripevňuje na polyuretánový nosič. Predný panel je pri týchto vaničkách súčasťou dodávky a je zahrnutý v cene vaničky. Systém odnímateľného predného panelu PAN je použitý pri najluxusnejších vaničkách (Elipso) z rady Galaxy.

Vaničky typu EX sa skladajú z koextrudovaného korpusu a polyuretanového nosiča. Od vaničiek typu PU sa líšia tým, že akrylátový korpus je orezaný tak, aby sa na vaničku dal použiť bežný obkladový materiál. Obkladačky sa v takom prípade lepia na telo nosiča. Nie každému remeselníkovi sa podarí bezchybná kruhová podmurovka s kachličkovým obkladom. V porovnaní s tým je nalepenie keramických obkladačiek na polyuretanový nosič hračkou.

Čím sú samonosné vaničky typu PU, EX, PP a PAN unikátne? Vysoká tuhosť – záruka trvanlivosti

Unikátny odolný polyuretanový nosič zaručuje 100% stabilitu sprchovej vaničky.

Tvarová stálosť – vanička sa neprehýba ani nevŕzga 2/ Vaničku položte do požadovanej polohy a pritlačte k podlahe tak, aby silikónový tmel dobre priľnul. Nezabudnite vopred osadiť na steny príchytky, ktoré stabilizujú polohu vaničky, podľa montážneho návodu.

Vďaka špičkovej technológii vysokotlakového liatia s použitím sklenných vlákien je nosič aj po rokoch objemovo maximálne stabilný. Ani pri častom používaní sa vanička nepohne z miesta a bude vám bez problémov dlho slúžiť.

Ľahká a rýchla montáž 3/ Vaničky typu PU sú lisované vcelku aj s panelom. Pripevnite čelný panel na polyuternánový nosič pri inštalácii vaničiek PAN alebo PP. Pri použití typu EX môžete namiesto panela priamo na nosič jednoducho nalepiť obklad.

4/ Dotiahnite a skompletizujte sifón. Nakoniec vaničku pri obklade utesnite pomocou silikónového tmelu RAVAK Professional a špeciálnych plastových líšt, ktoré sú súčasťou sady.

Jediná tuba silikónového tmelu RAVAK Professional vám postačí k dokonalej inštalácii vaničky a nalepeniu obkladov. Klasické murárske práce, pri ktorých sa povrch vaničky ľahko poškriabe, tak nie sú potrebné.

Dokonalé odtekanie vody

Všetky nové vaničky sú štandardne osadené sifónom s priemerom 90 mm a prietokom 30 litrov za minútu, čo vyhovuje i tým najnáročnejším požiadavkám.

Každá vanička má svoje vlastné označenie, ktoré každý kus jednoznačne identifikuje.

95


Umývadlá Rosa

Sprchové vaničky Kaskada Klasické vaničky za výborné ceny

Antibac®

Ochrana vaničky pred baktériami a kvasinkami

Hlbšia vanička

Antibac

Hĺbka vaničky cca 9 cm pre pohodlie pri sprchovaní. Dno je charakteristické kaskádovitým povrchom.

Špeciálny spôsob ochrany sprchových vaničiek pred rastom a rozmnožovaním niektorých druhov baktérií a kvasiniek.

Univerzálne použitie Tieto vaničky je možné inštalovať na nožičky alebo priamo na podlahu, popr. zapustiť do podlahy. Variant EX je určený na obmurovanie.

96


Sprchové vaničky Kaskada Ronda 80, 90

Angela 80, 90

Aneta 75 x 90

TYP LA k inštalácii na nožičky alebo k zapusteniu

LA

LA

LA

EX

EX

TYP EX samonosná bez panela určená na obmurovanie

EX

TYP PU samonosná, panel a vanička tvoria neoddeliteľný celok

PU

Typ vaničky Kaskada

PU

Cena

Typ vaničky Kaskada

PU

Cena

Typ vaničky Kaskada

Cena 150,00

Ronda 80 LA

144,00

Angela 80 LA

144,00

Aneta 75 x 90 LA

Ronda 80 PU

156,00

Angela 80 PU

156,00

Aneta 75 x 90 PU

162,00

Ronda 80 EX

160,80

Angela 80 EX

162,00

Aneta 75 x 90 EX

165,00

Ronda 90 LA

153,00

Angela 90 LA

153,00

Ronda 90 PU

171,00

Angela 90 PU

171,00

Podpora

Cena

Ronda 90 EX

180,00

Angela 90 EX

180,00

Podpora

Cena

Podpora

Cena

Univerzálna Base 600

36,00

Univerzálna Base 600

36,00

Univerzálna Base 650

39,00

Univerzálna Base 650

39,00

Vhodné pre:

SKCP4 80, 90; SKCP4 Free 80, 90; SKKP6 80, 90; BLCP4 80, 90; PSKK3 80, 90; NRKCP4 80, 90; CSKK4 80, 90; SMSKK4-80, 90; BSKK4-80, 90

Univerzálna Base 650

36,00

Vhodné pre:

priestory riešené sprchovými dverami ASRV3 75 + ASRV3 90; ASDP3 90; SMSD2-90, BSD2-90; SDZ3 90, SDOP 90; SRV2-S 75 + SRV2-S 90; PDOP1 90; CSD1 90

Vhodné pre:

SRV2-S + SRV2-S 80, 90; ASRV3 + ASRV3 80, 90; BLRV2 80, 90; NRKRV2 80, 90;CRV2 80, 90; BSDPS-80,90 a priestory riešené sprchovými dverami ASDP3 80, 90; SDZ3 80, 90; SDOP 80, 90; PDOP1 80, 90; CSD1 80, 90; SMSD2-90; BSD2-80, 90

Doporučujeme použiť univerzálnu montážnu sadu, ktorá vám zjednoduší zatesnenie vaničky. Viď str. 109

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

97


Sprchové vaničky Galaxy Extra plytké vaničky s moderným dizajnom

Antibac®

Ochrana vaničky pred baktériami a kvasinkami

Plochý moderný dizajn Plytká vanička s hĺbkou iba 5 cm podtrhne vzhľad každého sprchového kúta.

Antibac Špeciálny spôsob ochrany sprchových vaničiek pred rastom a rozmnožovaním niektorých druhov baktérií a kvasiniek.

98


Sprchové vaničky Galaxy Perseus 80, 90, 100

Elipso 80, 90, 100 TYP LA k inštalácii na nožičky alebo k zapusteniu

LA

LA

TYP EX samonosná bez panela určená na obmurovanie

EX

EX

TYP PAN samonosná s panelom v cene

PP+SET N samonosná + panel do niky (panel nie je v cene vaničky)

PP+SET L samonosná + panel čelný a bočný (panel nie je v cene vaničky)

PAN

PP+SET N

PP+SET L

Typ vaničky Galaxy

Cena

Typ vaničky Galaxy

Cena

Elipso 80 LA

150,00

Perseus 80 LA

150,00

Elipso 80 PAN

180,00

Perseus 80 PP

162,00

Elipso 80 EX

165,00

Perseus 80 EX

165,00

Elipso 90 LA

162,00

Perseus 90 LA

162,00

Elipso 90 PAN

189,00

Perseus 90 PP

174,00

Elipso 90 EX

177,00

Perseus 90 EX

180,00

Elipso 100 LA

195,00

Perseus 100 LA

192,00

Elipso 100 PAN

222,00

Perseus 100 PP

204,00

Elipso 100 EX

210,00

Perseus 100 EX

210,00

Podpora

Cena

Set (panel + upevnenie)

Cena

Univerzálna Base 600

36,00

Perseus 80 SET N

40,80

Univerzálna Base 650

39,00

Perseus 80 SET L

81,00

Univerzálna Base 750

40,80

Perseus 90 SET N

40,80

Perseus 90 SET L

81,00

Perseus 100 SET N

43,50

Perseus 100 SET L

85,50

Vhodné pre:

SKCP4 80, 90, 100; SKCP4 Free 80, 90; SKKP6 80, 90, 100; BLCP4 80, 90; NRKCP4 80, 90, 100; PSKK3 80, 90, 100; CSKK4 80, 90; SMSKK4 80, 90; BSKK4 80, 90, 100;

Podpora

Cena

Univerzálna Base 600

36,00

Univerzálna Base 650

39,00

Univerzálna Base 750

40,80

Vhodné pre:

Doporučujeme použiť univerzálnu montážnu sadu, ktorá vám zjednoduší zatesnenie vaničky. Viď str. 109

SRV2-S + SRV2-S 80, 90, 100; ASRV3 + ASRV3 80, 90; BLRV2 80, 90; NRKRV2 80, 90, 100; CRV2 80, 90, 100; SMSRV4 80, 90; BSRV4 80, 90, 100; BSDPS 80, 90, 100; ESKR2 80, 90, 100; ESKPS 80, 90, 100 a priestory riešené sprchovými dverami ASDP3 80, 90, 100; SDZ3 80, 90, 100; SDOP 80, 90, 100; BLDP2 100; PDOP1 80, 90; PDOP2 100; CSD1 80, 90; CSD2 100; SMSD2 90, 100; BSD2 80, 90, 100; ESD1 80, 90

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

99


Hlboké sedacie vaničky Minivane Keď sa klasická vaňa nezmestí

Antibac®

Ochrana vaničky pred baktériami a kvasinkami

Nezmestí sa vám do kúpeľne vaňa?

Antibac

Vaše malé deti ale kúpanie nadovšetko milujú? Hlboká sedacia vanička Sabina je určená najmä do malých kúpeľní. Ponúka možnosť kúpania alebo príjemného posedenia pri sprchovaní. Svojou hĺbkou 27 cm tak spája výhody vaní a sprchových kútov. Riešením do malých kúpeľní môže byť aj praktická minivaňa Lilia s hĺbkou klasickej vane (42 cm).

Špeciálny spôsob ochrany sprchových vaničiek pred rastom a rozmnožovaním niektorých druhov baktérií a kvasiniek.

100


Minivane Lilia 120 x 70

Sabina 80, 90 TYP LA na podmurovanie alebo k zapusteniu

Ak vám rozmery kúpeľne nedovolia použiť klasickú vaňu, využite elegantné riešenie v podobe minivane Lilia (viď str. 156). Napr. v kombinácii so sprchovými dverami AVDP3 (viď str. 167).

LA TYP LA + BASE vanička LA s nožičkami, na podmurovanie

LA + BASE TYP LA + BASE + SET vanička LA s nožičkami a panelom

Typ vane

Cena

Lilia 120x70

258,00

LA + BASE + SET

Typ vaničky

Cena

Sabina 80 LA

168,00

Sabina 90 LA

192,00

Podpora

Cena

Sabina 80 BASE

42,60

Sabina 90 BASE

42,60

Panel

Cena

Sabina 80 SET

81,00

Sabina 90 SET

87,00

Panelkit

Cena

Panelkit Sabina 80, 90

21,60

Na montáž panelov je nutné použiť panelkit.

Vhodné pre:

znížené sprchové kúty SKCP4 Sabina 80, 90 Vanička Sabina sa vyrába tradičnou technológiou, tzn. zosilnením akrylátového korpusu vrstvou epoxidovej živice a sklenných vlákien. Vaničku Sabina môžete zapustiť do zvýšenej podlahy, obložiť alebo jednoducho postaviť na zem a priložiť čelný panel. V každom prípade ale odporúčame použiť aj originálnu podporu (nožičky), ktorá dokonale stabilizuje aj sedaciu časť vaničky.

Sifón k vaničke Sabina nájdete na strane 108.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

101


Sprchové vaničky Galaxy Pro Flat Liate vaničky do moderných kúpeľní

hladké dno

Jednoduchá údržba vaničky s hladkým dnom

Hladké dno

Možnosť bezbariérového riešenia

Hladké dno umožňuje jednoduchú údržbu vaničky.

Vďaka svojej výške (30 mm) sa dajú veľmi ľahko zabudovať ako bezbariérové riešenie do podlahy

Extra plochý dizajn Veľmi odolné vaničky z tzv. liateho mramoru s extra plochým moderným dizajnom.

Zapustenie do podlahy

102

Priame lepenie na podlahu


Sprchové vaničky Galaxy Pro Flat Elipso Pro Flat 90

Perseus Pro Flat 90

Gigant Pro Flat

100x80,120x90

Typ vaničky Galaxy Pro Flat

Cena

Typ vaničky Galaxy Pro Flat

Cena

Typ vaničky Galaxy Pro Flat

Cena

Elipso Pro 90 Flat

231,00

Perseus Pro 90 Flat

240,00

Gigant Pro 100 X 80 Flat

255,00

Gigant Pro 120 X 90 Flat

357,00

SET (panel + upevnenie)

Cena

Gigant Pro 100 X 80 SET L/R

63,00

Gigant Pro 120 X 90 SET L/R

75,00

BASE (nožičky)

Cena

Base Galaxy Pro

20,40

SET (panel + upevnenie)

Cena

Elipso Pro 90 SET

SET (panel + upevnenie)

Cena

63,00

Perseus Pro 90 SET

63,00

BASE (nožičky)

Cena

BASE (nožičky)

Cena

Base Galaxy Pro

20,40

Base Galaxy Pro

20,40

Vhodné pre:

SKCP4 90; SKCP4 Free 90; SKKP6 90; BLCP4 90; NRKCP4 90; PSKK3 90; CSKK4 90; SMSKK4 90; BSKK4 90; ESKK2 90

Vhodné pre:

SVR2-S + SRV2-S 90; ASRV3 + ASRV3 90; BLRV2 90; NRKRV2 90; CRV2 90; SMSRV4 90; BSRV4 90; BSDPS 90; ESKR2 90; ESKPS 90 a priestory riešené sprchovými dverami ASDP3 90; SDZ3 90; SDOP 90; PDOP1 90; CSD1 90; SMSD2 90; BSD2 90; ESD1 90; BLDP2 90;

Vhodné pre:

niku alebo sprchovací priestor vzniknutý kombináciou sprchových dverí a pevnej steny sprchové dvere: SRV2-S, ASRV3, ASDP3, SDZ3, SDOP, BLDP2, BSDPS, NRDP2, NRDP4, PDOP1, PDOP2, CSD1, CSD2, CSDL2, CRV2, SMSD2, BSD2, ESD2 pevné steny: PSS, APSS, BLPS, RPS, CPS, SMPS

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Vaničky Galaxy Pro FLAT sa štandardne dodávajú bez nožičiek (Base Galaxy Pro) a bez panela (SET). Base Galaxy Pro sa skladá z 5 ks nožičiek a je rovnaký pre všetky typy vaničiek Galaxy Pro FLAT.

103


Sprchové vaničky Galaxy Pro Liate vaničky s protišmykovou úpravou

PROTIŠMYK

Vyššia bezpečnosť pri sprchovaní s protišmykovou povrchovou úpravou

Protišmykový povrch

Možnosť bezbariérového riešenia

Špeciálna povrchová úprava zabraňuje pokĺznutiam a zvyšuje bezpečnosť pri sprchovaní.

Vďaka svojej výške (30 mm) sa dajú veľmi ľahko zabudovať ako bezbariérové riešenie do podlahy.

Extra plochý dizajn Veľmi odolné vaničky z tzv. liateho mramoru s extra plochým moderným dizajnom.

Zapustenie do podlahy

104

Priame lepenie na podlahu


Sprchové vaničky Galaxy Pro Elipso Pro 80, 90, 100

Perseus Pro 80, 90, 100

Gigant Pro 100 x 80, 110 x 80, 120 x 80, 120 x 90

Typ vaničky Galaxy Pro

Cena

Typ vaničky Galaxy Pro

Cena

Typ vaničky Galaxy Pro

Cena

Elipso Pro 80

255,00

Perseus Pro 80

273,00

Gigant Pro 100 x 80

318,00

Elipso Pro 90

276,00

Perseus Pro 90

309,00

Gigant Pro 110 x 80

360,00

Elipso Pro 100

336,00

Perseus Pro 100

420,00

Gigant Pro 120 x 80

378,00

Gigant Pro 120 x 90

438,00

SET (panel + upevnenie)

Cena

SET (panel + upevnenie)

Cena

Elipso Pro 80 SET

54,00

Perseus Pro 80 SET

54,00

SET (panel + upevnenie)

Cena

Elipso Pro 90 SET

63,00

Perseus Pro 90 SET

63,00

Gigant Pro 100 x 80 SET L/R

63,00

Elipso Pro 100 SET

72,00

Perseus Pro 100 SET

72,00

Gigant Pro 110 x 80 SET L/R

66,00

BASE (nožičky)

Cena

BASE (nožičky)

Cena

Gigant Pro 120 x 80 SET L/R

72,00

Base Galaxy Pro

20,40

Base Galaxy Pro

20,40

Vhodné pre:

SKCP4 80, 90, 100; SKCP4 Free 80, 90; SKKP6 80, 90, 100; BLCP4 80, 90; NRKCP4 80, 90, 100; PSKK3 80, 90, 100; CSKK4 80, 90; SMSKK4 80, 90; BSKK4 80, 90, 100; ESKK2 80, 90, 100

Vhodné pre:

SRV2-S + SRV2-S 80, 90, 100; ASRV3 + ASRV3 80, 90; BLRV2 80, 90; NRKRV2 80, 90, 100; CRV2 80, 90, 100; SMSRV4 80, 90; BSRV4 80, 90, 100; BSDPS 80, 90, 100; ESKR2 80, 90, 100; ESKPS 80, 90, 100 a priestory riešené sprchovými dverami ASDP3 80, 90, 100; SDZ3 80, 90, 100; BLDP2 100; SDOP 80, 90, 100; PDOP1 80, 90; PDOP2 100; CSD1 80, 90; CSD2 100; SMSD2 90, 100; BSD2 80, 90, 100; ESD1 80, 90, 100

Gigant Pro 120 x 90 SET L/R

75,00

BASE (nožičky)

Cena

Base Galaxy Pro

20,40

Vhodné pre:

Gigant Pro 100 x 80 SRV2-S 100 + SRV2-S 80; SDZ3 100+ PSS 80; SDOP 100 + PSS 80; ASDP3 100 + APSS 80; BLDP2 100 + BLPS 80; NRDP2 100 + RPS 80; CRV2 100; CSD2 100; SMSD2 100 + SMPS 80; ASDP3 100; SDZ3 100; SDOP 100; ESD1 100; BSD2 100; NRDP2 100; BSDPS 100 x 80; PDOP2 100 + PPS 80; PDOP2 100; CRV2 100 + CPS 80; CRV2 100 + CRV2 80; CSD2 100; Gigant Pro 110 x 80 SDOP 110 + PSS 80; ASDP3 110 + APSS 80; NRDP2 110 + RPS 80; ESD2 110; PDOP2 110 + PPS 80; SDOP 110; NRDP2 110, CRV2 110; BSD3 110; BSDPS 110x80; PDOP2 110; CSD2 110; CRV2 110 + CPS 80; CRV2 110 + CRV2 80; CSD2 110; Gigant Pro 120 x 80 SDOP 120 + PSS 80; ASDP3 120 + APSS 80; BLDP2 110 + BLPS 80; NRDP2 120 + RPS 80; ESD2 120; BLDP2 120 + BLPS 80; NRDP4 120 + RPS 80; PDOP2 120 + PPS 80; SMSD2 120 + SMPS 80; ASDP3 120; SDOP 120; CRV2 120; BSD3 120; BSDPS 120x80; PDOP2 120; CSD2 120; CSDL2 120; CRV2 120 + CPS 80; CRV2 120 + CRV2 80; Gigant Pro 120 x 90 SDOP 120 + PSS 90; ASDP3 120 + APSS 90; BLDP2 120 + BLPS 90; NRDP2 120 + RPS 90; ESD2 120; PDOP2 120 + PPS 90; NRDP4 120 + RPS 90; ASDP3 120; SDOP 120; BSD3 120; BSDPS 120x90; PDOP2 120; CRV2 120; CSD2 120; CSDL2 120; CRV2 120 + CPS 90; CRV2 120 + CRV2 90; SMSD2 120 + SMPS 90;

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Vaničky Galaxy Pro sa štandardne dodávajú bez nožičiek (Base Galaxy Pro) a bez panela (SET). Base Galaxy Pro sa skladá z 5 ks nožičiek a je rovnaký pre všetky typy vaničiek Galaxy Pro.

105


Sprchové vaničky Galaxy Pro Chrome Nízke a hladké vaničky z liateho mramoru

hladké dno

Jednoduchá údržba vaničky s hladkým dnom

Oválny dizajn

Možnosť bezbariérového riešenia

Na dno sprchových vaničiek je premietnutý charakteristický prvok série Chrome - ovál v podobe zaoblených rohov.

Vďaka svojej výške (30 mm) sa dajú veľmi ľahko zabudovať ako bezbariérové riešenie do podlahy.

Extra plochý dizajn Nízké a hladké dno umožňuje jednoduchú údržbu vaničky.

Zapustenie do podlahy

novinka

106

Priame lepenie na podlahu


Sprchové vaničky Galaxy Pro Chrome Elipso Pro Chrome 80, 90

Perseus Pro Chrome 80, 90, 100

Gigant Pro Chrome

100 x 80, 110 x 80, 120 x 80, 120 x 90

Typ vaničky Galaxy Pro Chrome

Cena

Typ vaničky Galaxy Pro Chrome

Cena

Typ vaničky Galaxy Pro Chrome

Cena

Elipso Pro Chrome 80

258,00

Perseus Pro Chrome 80

276,00

Gigant Pro Chrome 100 x 80

318,00

Elipso Pro Chrome 90

276,00

Perseus Pro Chrome 90

315,00

Gigant Pro Chrome 110 x 80

360,00

SET (panel + upevnenie)

Cena

Perseus Pro Chrome 100

420,00

Gigant Pro Chrome 120 x 80

378,00

54,00

Cena

438,00

Elipso Pro 80 SET

SET (panel + upevnenie)

Gigant Pro Chrome 120 x 90

Elipso Pro 90 SET

63,00

Perseus Pro 80 SET

54,00

SET (panel + upevnenie)

Cena

BASE (nožičky)

Cena

Perseus Pro 90 SET

63,00

Gigant Pro 100 x 80 SET L/R

63,00

Perseus Pro 100 SET

72,00

Gigant Pro 110 x 80 SET L/R

66,00

Base Galaxy Pro

20,40

BASE (nožičky)

Cena

Gigant Pro 120 x 80 SET L/R

72,00

Base Galaxy Pro

20,40

Vhodné pre:

SKCP4 80, 90; SKCP4 Free 80, 90; SKKP6 80, 90; BLCP4 80, 90; NRKCP4 80, 90, 100; PSKK3 80, 90; CSKK4 80, 90; SMSKK4 80, 90; BSKK4 80, 90; ESKK2 80, 90

Vhodné pre:

SRV2-S + SRV2-S 80, 90, 100; ASRV3 + ASRV3 80, 90; BLRV2 80, 90; NRKRV2 80, 90, 100; CRV2 80, 90; CRV2 80, 90, 100; SMSRV4 80, 90; BSRV4 80, 90, 100; BSDPS 80, 90, 100; ESKR2 80, 90, 100; ESKPS 80, 90, 100 a priestory riešené sprchovými dverami ASDP3 80, 90, 100; SDZ3 80, 90, 100; BLDP2 100; SDOP 80, 90, 100; PDOP1 80, 90; PDOP2 100; CSD1 80, 90; CSD2 100; SMSD2 90, 100; BSD2 80, 90, 100; ESD1 80, 90, 100

Gigant Pro 120 x 90 SET L/R

75,00

BASE (nožičky)

Cena

Base Galaxy Pro

20,40

Vhodné pre:

Gigant Pro 100 x 80 SRV2-S 100 + SRV2-S 80; SDZ3 100+ PSS 80; SDOP 100 + PSS 80; ASDP3 100 + APSS 80; BLDP2 100 + BLPS 80; NRDP2 100 + RPS 80; CRV2 100; CRV2 100 + CPS 80; CRV2 100 + CRV2 80; CSD2 100; SMSD2 100 + SMPS 80; ASDP3 100; SDZ3 100; SDOP 100; ESD1 100; BSD2 100;NRDP2 100; BSDPS 100 x 80;PDOP2 100 + PPS 80; PDOP2 100 Gigant Pro 110 x 80 SDOP 110 + PSS 80; ASDP3 110 + APSS 80; NRDP2 110 + RPS 80; ESD2 110; PDOP2 110 + PPS 80; CRV2 110; CRV2 110 + CPS 80; CRV2 110 + CRV2 80; CSD2 110; SDOP 110; NRDP2 110, BSD3 110; BSDPS 110x80; PDOP2 110 Gigant Pro 120 x 80 SDOP 120 + PSS 80; ASDP3 120 + APSS 80; BLDP2 110 + BLPS 80; NRDP2 120 + RPS 80; ESD2 120; BLDP2 120 + BLPS 80; NRDP4 120 + RPS 80; PDOP2 120 + PPS 80; CRV2 120; CRV2 120 + CPS 80; CRV2 120 + CRV2 80; CSD2 120; CSDL2 120; SMSD2 120 + SMPS 80; ASDP3 120; SDOP 120; BSD3 120; BSDPS 120x80; PDOP2 120 Gigant Pro 120 x 90 SDOP 120 + PSS 90; ASDP3 120 + APSS 90; BLDP2 120 + BLPS 90; NRDP2 120 + RPS 90; ESD2 120; PDOP2 120 + PPS 90; NRDP4 120 + RPS 90; ASDP3 120; SDOP 120; BSD3 120; BSDPS 120x90; PDOP2 120; CRV2 120; CRV2 120 + CPS 90; CRV2 120 + CRV2 90; CSD2 120; CSDL2 120; SMSD2 120 + SMPS 90;

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Vaničky Galaxy Pro Chrome sa štandardne dodávajú bez nožičiek (Base Galaxy Pro) a bez panela (SET). Base Galaxy Pro sa skladá z 5 ks nožičiek a je rovnaký pre všetky typy vaničiek Galaxy Pro Chrome. Pozn.: V predaji od 03/2013

107


Príslušenstvo k sprchovým vaničkám Sifón k vaničke Sabina

Vaničkové sifóny RAVAK - Basic, Standard a Professional Všetky typy vaničkových sifónov RAVAK (okrem sifónu Sabina) majú priemer 90 mm, ktorý zaručuje odtekanie 30 I vody za minútu. To umožňuje ich použitie aj v sprchovom kúte s hydromasážnym panelom.

Basic

Cena:

Standard

Cena:

Odtok vody z vaničky sa ovláda pomocou tzv. ClickClack systému (stlačením sifónu sa odtok vody uzavrie a opätovným stlačením sa otvorí). Sifón Sabina je určený pre vaničky Sabina, ktorých otvor pre sifón má ø 52 mm.

11,40

Všetky vaničkové sifóny RAVAK sa dajú čistiť zvonku, čo je základným predpokladom na ich použitie vo vaničkách zabudovaných „napevno“.

Sifóny Standard a Professional sa líšia druhom použitého materiálu pri výrobe krytu sifónu. Sifón Professional sa dodáva s kovovou krytkou, kým na sifón Standard je použitý pokovovaný plast. Sifón Professional doporučujeme použiť k vaničkám Galaxy Pro, Galaxy Pro Flat a Galaxy Pro Chrome.

15,90 Sifón Sabina k vaničke Sabina (systém ClickClack)

Sifónová redukcia

Cena:

2,70

Professional

Cena:

32,40

Silikónový tmel RAVAK Professional - 310 ml Firma RAVAK testovala v minulosti viacero silikónov od väčšiny veľkých tradičných výrobcov. Jedným z hlavných kritérií bola schopnosť týchto lepidiel natrvalo spojiť rôznorodé materiály, ktoré sa pri výrobe sprchových kútov používajú. Testy ukázali, že nájsť silikón, ktorý rovnako pevne priľne ku sklu, akrylátu (PMMA), extrudovanému polystyrénu, hliníku, laku a k rôznym obkladovým materiálom, je pre bežného zákazníka takmer nemožné. V spolupráci s ďalšími výrobcami špeciálnych hmôt sme sa rozhodli vyvinúť vlastnú receptúru, ktorá splní všetky vyššie uvedené požiadavky. Z ďalších vlastností, ktoré nesmú sanitárnemu silikónu chýbať, sú dlhodobé fungicídne schopnosti, farebná stálosť a hygienická nezávadnosť. Silikónový tmel RAVAK Professional sa vyrába v dvoch farebných prevedeniach - biela a číra (transparent).

Použitie silikónu RAVAK Professional je základným predpokladom tesnosti vášho sprchového kúta, vane alebo vaničky. Na dôkladné pripevnenie a utesnenie sprchovej vaničky odporúčame spotrebovať takmer celú veľkú tubu silikónu s obsahom 310 ml.

Silikónový tmel RAVAK Professional

108

Cena:

5,85

Cena:

27,90


Sprchové vaničky Univerzálne vaničkové nožičky

Krycie lišty Krycie lišty slúžia k prekrytiu špáry medzi stenou a vaničkou. Špáru optimálne prekryjú, utesnia a jej údržba je podstatne jednoduchšia ako čistenie nerovnomerne naneseného tmelu, ktorý po usadení nečistôt kazí vzhľad celého diela. V ponuke v dĺžke 1100 a 2000 mm a šírke 6, 10 a 11 mm. Sú vhodné ku všetkým typom vaničiek.

Univerzálna podpora (Base) je určená pod všetky typy vaničiek LA (okrem Sabina) a slúži na jednoduché vyrovnanie vaničky do roviny. Takto postavenú vaničku je potom možné ľahko obmurovať a obložiť. Univerzálnu Base tvoria dva kovové nosníky (600, 650 alebo 700 mm – podľa rozmeru vaničky) so štyrmi nastaviteľnými nožičkami.

Cena od: Profil krycej lišty 6

Profil krycej lišty 10

2,22

Profil krycej lišty 11

Montáž vaničky Vaničky Galaxy Pro, Galaxy Pro Flat, Galaxy Pro Chrome sa môžu usadiť priamo do cementového lôžka (napr. pri zabudovaní vaničky do podlahy), a preto použitie Base Galaxy Pro nie je vždy nevyhnutné. Pri inštalácii týchto vaničiek na hotovú (obloženú) podlahu kúpeľne treba použiť Base Galaxy Pro a prípadne aj príslušný predný panel s príchytkami – SET.

Nožičky Galaxy Pro Univerzálna Base pod vaničku typu LA

Pri inštalácii vaničiek Galaxy Pro na hotovú (obloženú) podlahu kúpeľne treba použiť Base Galaxy Pro, ktorá sa skladá z 5 ks nožičiek.

Cena od:

36,-

je určená pod vaničky Galaxy Pro, Galaxy Pro Flat, Galaxy Pro Chrome.

Cena:

20,40

Univerzálna montážna sada

Krycia lišta

Montážna súprava je určená na dokonalé utesnenie sprchovej vaničky pri inštalácii do pripraveného sprchového kúta obloženého kachličkami. Bez zásahu do hotového povrchu stien sa docieli vzhľadovo dokonalé a funkčné napojenie sprchovej vaničky na stenu kúpeľne.

Silikónový tmel RAVAK Professional, biely, 310 ml Samolepiacu molitánovú pásku, 2 200 mm 2 ks krycie lišty 6/1 200 mm 2 ks rohové spojky krycích líšt

Silikónový tmel RAVAK

Vanička

Univerzálna montážna sada obsahuje: • • • •

Base Galaxy Pro

Molitánová páska

Cena:

Doporučené utesnenie vaničky

16,20

Amatérsky zababrané spojenia vaničky so stenou, ktoré dávajú priestor tvorbe plesní, už môžu byť minulosťou. Do medzery medzi vaničku a stenu odporúčame zasunúť lištu, pomocou ktorej bude výsledok vašej práce vyzerať naozaj profesionálne.

Podpora (nožičky) pod vaničky

Cena

Krycie lišty

Univerzálna Base 600 pod vaničky LA 80 cm + Aneta 75 x 90 LA

36,00

Krycia lišta 6/1100 biela

2,22

Univerzálna Base 650 pod vaničky LA 90 cm

39,00

Krycia lišta 6/2 000 biela

3,84

Univerzálna Base 750 pod vaničky LA 100 cm

40,80

Krycia lišta 10/1100 biela

3,90

Base Galaxy Pro pod vaničky Galaxy Pro

20,40

Krycia lišta 10/2 000 biela

6,30

Montážna sada

Cena

Krycia lišta 11/1100 biela

3,90

Krycia lišta 11/2 000 biela

6,30

Univerzálna montážna sada

16,20

Sada pre kryciu lištu 6

3,00

Sada pre kryciu lištu 11

3,48

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: Krycie lišty 11 a sady pre krycie lišty 6 a 11 budú v predaji od 03/2013. Univerzálna montážna sada doplnená o rohové spojky bude v predaji od 03/2013.

Cena

109


Odtokové žľaby Floor 850, 950, 1 050

novinka

Cena od:

Nerezový odtokový žľab Floor

25

ROKOV

■ rošt aj žľab sú z kvalitnej nerezovej ocele so špeciálnou úpravou zamedzujúcou zachytávaniu nečistôt ■ dokonalá a jednoduchá čistiteľnosť celého žľabu vr. sifónu ■ prietok 60 l/min garantuje bezpečný odtok pritekajúcej vody ■ zdvojená zápachová uzávierka ■ výška zápachové uzávierky 50 mm ■ jednoduchá, rýchla a presná inštalácia

Typ

Stavebná výška (mm)

459,-

Min. šírka kútu (mm)

ZÁRUKA NA ŽĽABY

Cena

OZ Floor 850

110

900

OZ Floor 950

110

1 000

483,00

OZ Floor 1 050

110

1100

504,00

459,00

Odtokové žľaby RAVAK nechajú vyniknúť kráse dlažby a obkladov, sú príjemné pri chôdzi naboso a ideálne aj ako bezbariérové riešenia. Ďalšou výhodou je ich jednoduchá, rýchla a presná montáž.

Vložením dlažby do roštu vytvoríte kompaktnú plochu podlahy sprchového kútu, na ktorej je odtoková špára takmer neviditeľná.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 03/2013.

110


Odtokové žľaby a podlahové vpuste Runway 300, 850, 950, 1 050

Chrome 300, 850, 950, 1 050

novinka

Cena od:

Nerezový odtokový žľab Runway ■ rošt aj žľab sú z kvalitnej nerezovej ocele so špeciálnou úpravou zamedzujúcou zachytávaniu nečistôt ■ dokonalá a jednoduchá čistiteľnosť celého žľabu vr. sifónu ■ prietok 60 l/min garantuje bezpečný odtok pritekajúcej vody ■ zdvojená zápachová uzávierka ■ výška zápachové uzávierky 50 mm ■ jednoduchá, rýchla a presná inštalácia

Typ

Stavebná výška (mm)

Min. šírka kútu (mm)

186,25

ROKOV ZÁRUKA NA ŽĽABY

Cena od:

Nerezový odtokový žľab Chrome ■ dizajn RAVAK, ktorý je súčasťou konceptu Chrome ■ rošt aj žľab sú z kvalitnej nerezovej ocele so špeciálnou úpravou zamedzujúcou zachytávaniu nečistôt ■ dokonalá a jednoduchá čistiteľnosť celého žľabu vr. sifónu ■ prietok 60 l/min garantuje bezpečný odtok pritekajúcej vody ■ zdvojená zápachová uzávierka ■ výška zápachové uzávierky 50 mm ■ jednoduchá, rýchla a presná inštalácia

Cena

Typ

Stavebná výška (mm)

Min. šírka kútu (mm)

186,25

ROKOV ZÁRUKA NA ŽĽABY

Cena

OZ Runway 300

100

-

186,00

OZ Chrome 300

100

-

186,00

OZ Runway 850

100

900

288,00

OZ Chrome 850

100

900

288,00

OZ Runway 950

100

1 000

306,00

OZ Chrome 950

100

1 000

303,00

OZ Runway 1 050

100

1100

321,00

OZ Chrome 1 050

100

1100

324,00

1 2 8

7

3 4

6

Žľab Sifón Podkladový betón Vrchný betón

5 6 7 8 9 10

9

Hydroizolačná hmota Hydroizolačná páska Lepidlo Dlažba Flexibilná výplň Kotviace nohy

5 1 2 4 3

10

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 03/2013

111


Odtokový žľab

Podlahová vpusť

Zebra 750, 850

SN501 105x105/50

novinka

Cena od:

138,-

Plastový odtokový žľab s nerezovou mriežkou Zebra ■ ■ ■ ■ ■

jednoduchá čistiteľnosť celého žľabu až po odpadové potrubie prietok 30 l/min so spádovým korytom kombinovaná zápachová uzávierka s výškou vodného stĺpca 28 mm nízka stavebná výška (75 mm vr. dlažby) - vhodné aj pre rekonštrukcie zvýšená odolnosť plastu proti chemikáliám

Typ

novinka

Cena od:

Plastová vpusť SN501 s nerezovou mriežkou ■ ■ ■ ■ ■

vhodná do sprchových kútov, kúpeľní i technických priestorov mriežka je vyrobená z kvalitnej nerezovej ocele opracovanej laserom prietok 37 l/min kombinovaná zápachová uzávierka s výškou vodného stĺpca 30 mm nerezová príruba a limec 2. úrovne izolácie

Stavebná výška (mm)

Min. šírka kútu (mm)

Cena

Typ

OZP Zebra 750

75

800

138,00

Vpusť SN501 105x105/50

OZP Zebra 850

75

900

147,00

Mriežka Hrdlo vpuste 3 Limec 2. úrovne izolácie 4 Nerezová príruba 1

Min. stavebná výška (mm)

Cena

104

25,20

1

2

5 6 7

Široký limec vpuste Telo vpuste Zápachový uzáver

7

3

2 4 5 6

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 03/2013

112

25,20


Odtokové žľaby a podlahové vpuste novinka

novinka

Ničím nerušený dizajn kúpeľne s nadčasovým a technicky dokonalým žľabom RAVAK

113


Vane

Praktické a pohodlné

114


Vane s príbehom – každá vaňa RAVAK bola poprednými svetovými dizajnérmi navrhnutá tak, aby v sebe spájala jedinečné kombinácie rôznych estetických a funkčných vlastností. Nadčasový dizajn RAVAK nezovšednie ani po dlhšej dobe.

KONCEPTY

hydromasáže

Doplnky – Pre väčšie pohodlie pri kúpeli si môžete k vani vybrať mäkký podhlavník, viac bezpečia vám zaistí praktické držadlo. Panely k vaniam majú nadčasový dizajn a ergonomický tvar zjednodušujúci prístup k vani. Pohodlie pri sprchovaní zvýši vaňová zástena, ktorá zabráni rozstreku vody po celej kúpeľni.

Výrobok je súčasťou konceptu RAVAK - praktického a dizajnovo zladeného zariadenia celej kúpeľne, ktoré sa skladá z vane, umývadla a príp. aj nábytku a vodovodných batérií Možnosť osadenia hydromasážnym systémom Unikátna technológia vystuženia vaní

PU PLUS

10

ROKOV ZÁRUKA NA vane

Na všetky vane RAVAK poskytujeme 10-ročnú záruku*

*) Na akrylátové vane RAVAK môžeme garantovať 10-ročnú záruku iba v prípade, že sú inštalované v súlade s montážnym návodom, a že pri montáži boli použité všetky prvky značky RAVAK.

115


Vane Každá vaňa má svoje jedinečné vlastnosti a krivky. Vyberte si tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať a užívajte si pocit úplnej voľnosti a oddychu. Rosa I

160 / 150 / 140 x 105 str. 120 - 121

Rosa 95

160 / 150 x 95 str. 124 - 125

Rosa II

170 / 160 / 150 x 105 str. 122 - 123

Avocado

160 / 150 x 75

str. 126 - 127

Asymmetric

170 x 110, 160 x 105, 150 x 100 str. 128 - 129

BeHappy

170 / 160 / 150 x 75

str. 130 - 131

LoveStory II

196 x 139

NewDay

150 x 150, 140 x 140

str. 134 - 135

Gentiana

150 x 150, 140 x 140

str. 136 - 137

str. 132 - 133

novinka

116


Vytvorte si svoju súkromnú oázu! Vyberte si vaňu pre pohodlné kúpanie aj sprchovanie.

You

185 / 175 x 85 str. 138 - 139

Magnolia

Chrome

180 / 170 x 75 str. 142 - 143

170 x 75, 160 / 150 x 70 str.146 - 147

Evolution

XXL

180 x 102 - 87 str. 140 - 141

190 x 95 str. 144 - 145

Classic

170 / 160 / 150 x 70 str. 148 - 149

novinka

Sonata

Vanda II

180 x 80, 170 x 75

str. 150 - 151

170 / 160 / 150 x 70

str. 154 - 155

Campanula II

Lilia

180 x 80, 170 x 75 str. 152 - 153

120 x 70 str. 156 - 157

117


Proces výroby akrylátových vaní Nie je vaňa ako vaňa

Akrylátová doska (PMMA)

Akrylátový výlisok

Vystuženie laminátom alebo polyuretánovou penou PU

Hotová vaňa

Nie je akrylát ako akrylát Akrylát je najpoužívanejším a prestížnym materiálom na výrobu výliskov vaní a vaničiek. Jeho presný názov znie polymetylmetakrylát (PMMA), ale v praxi sa často používa skrátený názov - akrylát. Podľa spôsobu výroby akrylátových dosiek rozlišujeme dva druhy akrylátu - extrudovaný a liaty. Chemicky sa síce jedná o rovnaké materiály, ale ich rozdielny spôsob výroby však spôsobuje zásadné rozdiely v úžitkových vlastnostiach tejto hmoty. Extrudovaný akrylát sa vyrába ťahaním, takže jeho vlastnosti sú zachované iba v jednom smere. Na druhej strane sa liaty akrylát leje do pripravených foriem a doska si tak zachováva svoje fyzikálne vlastnosti vo všetkých smeroch. Liaty akrylát je teda výrazne kvalitnejší. Jeho výsledkom je záruka, že si výrobok dlhodobo zachováva požadovaný tvar, nekriví sa a nepraská. Aj preto je liaty akrylát drahší, než extrudovaný. Z hľadiska úžitkových vlastností je akrylát jednoducho spracovateľný a vďaka tomu dokážeme vyrábať výrobky v akomkoľvek dizajne. Pri lisovaní akrylátových výliskov sa používajú hliníkové formy, ktoré zaručujú presnosť a prvotriedny tvar každého výrobku. Ďalšou výhodou je vysoko lesklý a neporézny povrch, ktorý sa jednoducho čistí a má antibakteriálne vlastnosti. Z hľadiska komfortu má akrylát oproti plechovej vani nespornú výhodu v tom, že je pocitovo vždy teplý a rýchlo sa ohrieva, takže vaňa nechladí.

Práve z týchto dôvodov je liaty akrylát jednoznačnou voľbou aj pre značku RAVAK.

Vystuženie

Laminát alebo PU Plus?

Laminát

Najbežnejšie používané - vystuženie polyesterovou živicou plnenou skleným vláknom. Pri vystužení laminátom dochádza k nástreku zmesi živice a skleného vlákna na akrylátový výlisok. Pomer týchto zložiek a množstvo nástreku je riadený počítačom individuálne pre každú vaňu. Výrobok s nastriekanou vrstvou je potom „sušený“ vo vytvrdzovacom tuneli, kde taktiež platia prísne technologické pravidlá. Výhodou laminátu je vysoká pevnosť a tuhosť výrobku, ktorý je dostupný za priaznivú cenu.

118

PU Plus

Originálne vystuženie RAVAK - vystuženie polyuretánovou penou označované PU Plus. Na plne robotizovanom pracovisku dochádza opäť k nástreku polyuretánovej peny v troch vrstvách (tvrdá-mäkká-tvrdá resp. masív-pena-masív) na akrylátový výlisok. Vystuženie vane pomocou tvrdej polyuretánovej peny je konštrukčne mimoriadne pevné a má vynikajúce tepelné i zvukové izolačné vlastnosti. Vďaka nim sú tieto vane vhodné najmä na montáž hydromasážnych systémov. Na rozdiel od klasických vaní sú vane typu „PU Plus“ recyklovateľné.


Vane Výhody akrylátových vaní vystužených technológiou PU Plus

Minimálne sa prehýbajú

Tuhosťou majú porovnateľné vlastnosti ako napr. smaltovaná oceľ.

Tepelne izolujú

Vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam polyuretánovej peny sa rýchlosť ochladzovania vody vo vani citeľne spomalí.

Ideálne pre montáž hydromasážnych systémov

Vane PU Plus sú výrazne tichšie a voda pri dlhšom kúpeli chladne pomalšie. Preto je celkový pôžitok z kúpeľa oveľa lepší.

Vznikajú plnou automatizáciou výroby

Špičkové technológie Kawasaki a Bayer eliminujú prípadné závady spôsobené ľudským faktorom.

Vane vyrábané technológiou PU Plus: Rosa II L/R 150 x 105 160 x 105 170 x 105

str. 122

648,00 684,00 720,00

Evolution str. 140 180 x 102

Gentiana 140 x 140 150 x 150

816,-

str. 136 750,840,-

You str. 138

Sonata

str. 150

175 x 85 732,-, 185 x 85 786,WarmFlow: 175 x 85 780,-, 185 x 85 825,-

170 x 75 180 x 80

624,684,-

Magnolia L/R str. 142 170 x 75 180 x 75

630,666,-

NewDay 140 x 140 150 x 150

LoveStory II L/R str. 132 196 x 139 936,-

str. 134 750,840,-

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

119


Vaňa Rosa I Vaňa pre každého Pomenovali sme asymetrické vane. Ak chcete kvalitu, žiadajte originál.

120


Vaňa Rosa I

105 cm

140 / 150 / 160 cm

Cena od:

324,-

Najobľúbenejšia vaňa

Vyvážená kombinácia priaznivej ceny a úžitkových vlastností.

Pohodlné kúpanie aj sprchovanie

Originálny tvar a ploché dno poskytuje pohodlné kúpanie aj sprchovanie. 260 l 235 l 210 l objem

29 kg 27 kg 23 kg

HMOTNOSŤ

L/R KONCEPTY

Cena: Podhlavník Rosa I Farba: biela, zelená, šedá 46,50

hydromasáže

L/R VARIANT

Cena: Držadlo Rosa I 42,Farba: biela, zelená, šedá

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Ľavá

Pravá

Držadlo Rosa Cena: Univerzálne, nerez* 66,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Rosa I L/R 140x105

324,00

46,20

370,20

Rosa I L/R 150x105

348,00

46,20

394,20

Rosa I L/R 160x105

414,00

46,20

460,20

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

Rosa I 140 L/R

159,00

17,10

176,10

Rosa I 150 L/R

162,00

17,10

179,10

Rosa I 160 L/R

165,00

17,10

182,10

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Pozn.: Vaňu Rosa I je možné doplniť vaňovou zástenou VSK2 alebo EVSK1 (viď str. 168). *Univerzálne nerezové držadlo nie je možné kombinovať s vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

121


Vaňa Rosa II Spoľahlivá vaňa v svetovom dizajne Pomenovali sme asymetrické vane. Ak chcete kvalitu, žiadajte originál.

122


Vaňa Rosa II

105 cm

150 / 160 / 170 cm

Cena od:

459,-

Čelný panel

Ergonomický tvar čelného panelu zjednodušuje prístup k vani.

Pohodlné kúpanie aj sprchovanie Pohodlie pri sprchovaní zvýši vaňová zástena. 260 l 235 l 210 l objem

32 kg 29 kg 26 kg

HMOTNOSŤ

Podhlavník Rosa II Farba: biela, zelená, šedá

Držadlo Rosa Univerzálne, nerez*

L/R KONCEPTY

Cena: 57,-

hydromasáže

PU PLUS

Držadlo Rosa II* Cena: 48,L/R, Farba: biela

L/R VARIANT

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Ľavá

Pravá

Držadlo Rosa II pre VS Cena: 42,Farba: biela, šedá, zelená

Cena: 66,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Rosa II L/R 150x105

459,00

46,20

505,20

Rosa II L/R 160x105

492,00

46,20

538,20

Rosa II L/R 170x105

525,00

46,20

571,20

Rosa II L/R PU Plus 150x105

648,00

46,20

694,20

Rosa II L/R PU Plus 160x105

684,00

46,20

730,20

Rosa II L/R PU Plus 170x105

720,00

46,20

766,20

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Rosa II 150 L/R

171,00

17,10

188,10

Rosa II 160 L/R

183,00

17,10

200,10

Rosa II 170 L/R

192,00

17,10

209,10

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Vaňa v prevedení PU Plus. *) Univerzálne nerezové držadlo a držadlo Rosa II nie je možné kombinovať s vaňovou zástenou. Pozn.: Vaňu Rosa II je možné doplniť vaňovou zástenou VSK2 alebo EVSK1 (viď str. 168). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

123


Vaňa Rosa 95 Malé rozmery, veľké možnosti Pomenovali sme asymetrické vane. Ak chcete kvalitu, žiadajte originál.

124


Vaňa Rosa 95

95 cm

150 / 160 cm

Cena od:

363,-

Veľký kúpací priestor

Zachováva si výnimočné vlastnosti vaní Rosa, ale vďaka šírke iba 95 cm sa zmestí aj do tých najmenších kúpeľní.

Jediná vaňa v tejto veľkosti, v ktorej si skutočne polebedíte

Prekvapivo veľký vnútorný priestor poskytuje nečakané pohodlie pri kúpaní, aj pri sprchovaní. 200 l 175 l

26 kg 24 kg

objem

HMOTNOSŤ

L/R L/R VARIANT

KONCEPTY

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

Cena: Podhlavník Rosa 95 Farba: biela, zelená, šedá 58,20

chromoterapia

Držadlo* Univerzálne, nerez

Ľavá

Pravá

Cena: 66,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Rosa 95 L/R 150x95

363,00

46,20

409,20

Rosa 95 L/R 160x95

384,00

46,20

430,20

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Rosa 95 - 150 L/R

171,00

17,10

188,10

Rosa 95 - 160 L/R

174,00

17,10

191,10

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. *) Držadlo nie je možné kombinovať s vaňovou zástenou. Pozn.: Vaňu Rosa 95 je možné doplniť vaňovou zástenou VSK2 alebo EVSK1 (viď str. 168). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

125


VaĹˆa Avocado Z minima maximum

126


Vaňa Avocado

75 cm

150 / 160 cm

Cena od:

348,-

Rieši neriešiteľné

Vďaka svojmu unikátnemu dizajnu sa zmestí aj do tej najmenšej kúpeľne.

Design Storz

Originálne riešenie z návrhárskej dielne svetoznámych značiek vytvára spolu s umývadlom harmonický celok 175 l 158 l

22 kg 19 kg

objem

HMOTNOSŤ

L/R L/R VARIANT

KONCEPTY

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Ľavá

Pravá

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Avocado L/R 150x75

348,00

33,60

381,60

Avocado L/R 160x75

366,00

33,60

399,60

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Avocado 150 L/R

156,00

24,00

180,00

Avocado 160 L/R

156,00

24,00

180,00 Koncept Avocado (viď str. 34).

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Pozn.: Vaňu Avocado nie je možné doplniť vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

127


Vaňa Asymmetric Univerzálna a cenovo výhodná

128


Vaňa Asymmetric 100 / 105 / 110 cm

150 / 160 / 170 cm

Cena od:

294,-

Priestorovo nenáročná

Vaňa do rohu, ktorá šetrí miesto, ale pritom umožňuje pohodlné kúpanie.

Ergonomický panel

Zjednodušuje prístup k vani nielen pri napúšťaní. 240 l 215 l 190 l objem

29 kg 28 kg 25 kg

HMOTNOSŤ

L/R L/R VARIANT

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Ľavá

Pravá

Asymetrická vaňa do rohu je v porovnaní s ostatnými vaňami priestorovo úspornejšia. Pri ležaní v širšej časti si vychutnáte výhľad na celú kúpeľňu. VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Asymmetric L/R 150x100

294,00

45,90

339,90

Asymmetric L/R 160x105

312,00

45,90

357,90

Asymmetric L/R 170x110

396,00

45,90

441,90

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Asymmetric 150 L/R

114,00

-

114,00

Asymmetric 160 L/R

120,00

-

120,00

Asymmetric 170 L/R

123,00

-

123,00

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Pozn.: Vaňu Asymmetric nie je možné doplniť vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

129


Vaňa BeHappy Maximálne úsporné riešenie

130


Vaňa BeHappy

75 cm

150 / 160 / 170 cm

Cena od:

327,-

Unikátny tvar vane

Znižuje spotrebu vody, nie však pohodlie pri kúpaní.

Vaňová zástena

Vaňa v kombinácii so trojdielnou zástenou umožňuje pohodlné sprchovanie. 215 l 200 l 185 l objem

25 kg 24 kg 22 kg

HMOTNOSŤ

L/R L/R VARIANT

KONCEPTY

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Podhlavník BeHappy Farba: biela

Ľavá

Pravá

Cena: 51,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

BeHappy L/R 150x75

327,00

39,00

366,00

BeHappy L/R 160x75

336,00

39,00

375,00

BeHappy L/R 170x75

351,00

39,00

390,00

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

BeHappy 150

162,00

30,00

192,00

BeHappy 160

162,00

30,00

192,00

BeHappy 170

162,00

30,00

192,00 Koncept BeHappy si môžete poskladať podľa svojich predstáv. Unikátnym riešením úspory miesta je umiestnenie umývadla nad vaňu pri zachovaní všetkého pohodlia pri používaní umývadla. To môžete samozrejme umiestniť aj zvlásť.

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Pozn.: Vaňu BeHappy je možné doplniť vaňovou zástenou VS3 (viď str. 164). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

131


Vaňa LoveStory II Láska v modernom poňatí

novinka

132


Vaňa LoveStory II

196 cm

139 cm

Cena od:

780,-

Láskyplný kúpeľ

Užite si vzájomnú blízkosť a pohodlie.

Inovovaný dizajn

Príbeh o láske, bezpečí, emóciách a harmónii zhmotnil návrhár svetoznámych značiek Achim Storz.

360 l

40 kg

objem

HMOTNOSŤ

L/R PU PLUS

L/R VARIANT

hydromasáže

Ľavá

Pravá

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

Podhlavník LoveStory II Farba: biela, šedá, zelená

chromoterapia

Cena: 52,50

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

LoveStory II L/R

780,00

54,60

834,60

LoveStory II L/R PU Plus

936,00

54,60

990,60

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

27,60

417,60

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

LoveStory II L/R

390,00

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Vaňa v prevedení PU Plus. Vaňu LoveStory II nie je možné doplniť vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 03/2013

133


Vaňa NewDay Moderné a čisté línie pre dni plné energie 134


Vaňa NewDay

140 / 150 cm

140 / 150 cm

Cena od:

462,-

Dokonalý odpočinok

Moderný a čistý dizajn pre komfortné kúpanie aj vo dvojici.

Odkladacie plochy

Široké lemy vane a sedadlo nad hladinou vody poskytnú veľkú odkladaciu plochu nielen vo chvíľach odpočinku. 295 l 235 l

34 kg 31 kg

objem

HMOTNOSŤ

10

ROKOV PU PLUS

ZÁRUKA NA VANE

hydromasáže

chromoterapia

Podhlavník NewDay Farba: biela, šedá

Cena: 63,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

NewDay 140

462,00

60,00

522,00

NewDay 150

540,00

60,00

600,00

NewDay 140 PU Plus

750,00

60,00

810,00

NewDay 150 PU Plus

840,00

60,00

900,00

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

NewDay 140

165,00

33,00

198,00

NewDay 150

165,00

33,00

198,00

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Vaňa v prevedení PU Plus. Pozn.: Vaňu NewDay je možné doplniť vaňovou zástenou VSK2 NewDay alebo vaňovými dverami VDKP4 NewDay (viď str. 168, 169). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

135


Vaňa Gentiana Klasická rohová vaňa, ktorá nesklame

136


Vaňa Gentiana

140 / 150 cm

140 / 150 cm

Cena od:

369,-

Pohodlné kúpanie aj pre dvoch

Vychutnajte si spoločné kúpanie vďaka pozvoľnému sklonu chrbtovej časti vane.

Praktické doplnky

Podhlavníky, držadlá, sedadlo nad hladinou vody a vaňové zásteny alebo dvere vytvoria maximálne príjemné kúpanie aj sprchovanie. 300 l 240 l

36 kg 31 kg

objem

HMOTNOSŤ

10

ROKOV PU PLUS

ZÁRUKA NA VANE

hydromasáže

Podhlavník Gentiana Farba: biela, zelená, šedá

Cena: 63,-

chromoterapia

Držadlo Gentiana Farba: biela, zelená, šedá

Cena: 63,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Gentiana 140

369,00

60,00

429,00

Gentiana 150

414,00

60,00

474,00

Gentiana PU Plus 140

750,00

60,00

810,00

Gentiana PU Plus 150

840,00

60,00

900,00

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Gentiana 140

165,00

33,00

198,00

Gentiana 150

165,00

33,00

198,00

Vaňa v prevedení PU Plus. Pozn.: Vaňu Gentiana je možné doplniť vaňovou zástenou VSK2 Gentiana alebo vaňovými dverami VDKP4 Gentiana (viď str. 168, 169). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

137


Vaňa You Najpohodlnejšia vaňa na svete vyvinutá v spolupráci s lekármi

138


Vaňa You

85 cm

175 / 185 cm

Cena od:

540,-

Ako sa robí pohodlie . . .

Unikátne riešený veľký vnútorný priestor vane, ergonomicky členený pre dokonalé pohodlie jednotlivých častí tela – chrbta, rúk i nôh.

Systém WarmFlow = chrbát v teple

Neviditeľné napúšťanie pozdĺž bedernej chrbtice podporuje relaxáciu a optimalizuje cirkuláciu teplej vody vo vani. 290 l 260 l

31 kg 28 kg

objem

HMOTNOSŤ

10

ROKOV PU PLUS

ZÁRUKA NA VANE

hydromasáže

chromoterapia

Podhlavník You Farba: biela, šedá Napúšťanie WarmFlow

Vaňový odtok. Cena: komplet s prepadom 106,20 - WarmFlow

Cena: 81,123,-

VAŇA Typ vane (cm)

● ● ● ●

hlbšia ako iné vane - nebude vám chladno na ramená najširšia v mieste kde to najviac potrebujete - v lakťovej oblasti umožňuje ležanie a nevylučuje ani pohodlné sedenie vhodná pre vysokých aj nízkych – a to vďaka schodíku, o ktorý sa môžete v prípade potreby zaprieť

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

You 175x85

540,00

36,00

576,00

You 185x85

606,00

36,00

642,00

You 175x85 WarmFlow n

564,00

36,00

600,00

You 185x85 WarmFlow n

624,00

36,00

660,00

PANELY + PANELKIT

You PU Plus 175x85

732,00

36,00

768,00

Typ panelu

Cena panelu

Čelný panel You 175 Čelný panel You 185 Bočný panel You L/R 85

93,00

You PU Plus 185x85

786,00

36,00

816,00

You PU Plus 175x85 WarmFlow n

780,00

36,00

816,00

You PU Plus 185x85 WarmFlow n

825,00

36,00

861,00

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

165,00

21,00

186,00

171,00

21,00

192,00

-

93,00

n Vaňa You - WarmFlow je vaňa s vyvŕtaným otvorom na napúšťanie WarmFlow. Vaňa v prevedení PU Plus. Pozn.: Vaňu You nie je možné doplniť vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

139


Vaňa Evolution Ojedinelý výraz pre výnimočné kúpeľne

140


Vaňa Evolution 87 / 102 cm

180 cm

Cena od:

582,-

Pocit bezpečia a istoty

Vaňa v najharmonickejšom tvare evokujúcim zrod prírody. Žiadne ostré hrany, rušivé detaily.

Design Nosal

Vďaka jej nenapodobniteľnému dizajnu získala mnohé ocenenia od mezinárodnej odbornej verejnosti.

265 l objem

10

32 kg HMOTNOSŤ

ROKOV KONCEPTY

PU PLUS

Podhlavník Evolution Farba: biela, šedá

hydromasáže

ZÁRUKA NA VANE

Držadlo Evolution Farba: biela, šedá

Cena: 69,-

chromoterapia

Cena: 63,-

Cena: 1 490,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Evolution 180x102

582,00

51,00

633,00

Evolution PU Plus 180x102

816,00

51,00

867,00

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

22,50

189,00

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Čelný panel Evolution 180

166,50

Bočný panel Evolution 87 L/R

87,00

-

87,00 Vaňu Evolution si môžete doplniť aj chromoterapiou H2O Color (viď str. 176).

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Vaňa v prevedení PU Plus. Vaňu Evolution nie je možné doplniť vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

141


Vaňa Magnolia Elegantná vaňa s veľkým vnútorným priestorom 142


Vaňa Magnolia

75 cm

170 / 180 cm

Cena od:

462,-

Originálne riešenie z návrhárskej dielne Design Storz

Ladná krivka predného lemu umožňuje maximálne využitie vnútorného priestoru vane.

Premyslené detaily

Odtok uprostred vane a rovnaký sklon oboch bočných strán predurčuje vaňu aj k pohodlnému kúpeľu vo dvojici. 290 l 260 l

29 kg 26 kg

objem

HMOTNOSŤ

10

ROKOV PU PLUS

ZÁRUKA NA VANE

hydromasáže

chromoterapia

Podhlavník Magnolia Farba: biela, šedá

Cena: 81,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Magnolia 170x75

462,00

33,60

495,60

Magnolia 180x75

504,00

33,60

537,60

Magnolia PU Plus 170x75

630,00

33,60

663,60

Magnolia PU Plus 180x75

666,00

33,60

699,60

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Čelný panel Magnolia 170

162,00

19,50

181,50

Čelný panel Magnolia 180

171,00

19,50

190,50

Bočný panel Magnolia L/R

87,00

12,00

99,00

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Vaňa v prevedení PU Plus. Pozn.: Vaňu Magnolia nie je možné doplniť vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

143


Vaňa XXL Vysokí sa zmestia, nízki sa neutopia

144


Vaňa XXL

95 cm

190 cm

Cena od:

624,-

Veľká vaňa pre všetkých členov rodiny

Aj keď meriate viac ako 190 cm, v tejto vani sa pohodlne vykúpete. Ani 160 cm vysoké osoby sa vďaka praktickému schodíku nešmyknú do vody.

Maximum pohodlia

Veľký členitý vnútorný priestor vane umožní ponorenie celého tela a ergonomicky tvarované područky podporujú relaxáciu rúk.

285 l objem

32 kg HMOTNOSŤ

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Podhlavník XXL Farba: biela, šedá

Cena: 72,-

VAŇA Typ vane (cm) XXL 190x95

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

624,00

45,00

669,00

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

21,60

201,60

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Čelný panel XXL 190

180,00

Bočný panel XXL 95

93,00

-

93,00

Pozn.: Vaňu XXL nie je možné doplniť vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

145


VaĹˆa Chrome Synergia dizajnu a praktickosti

novinka

146


Vaňa Chrome

70 / 75 cm

150 / 160 / 170 cm

Cena od:

330,-

Oválne dno

Charakteristický tvar oválu, príjemný sklon chrbtovej časti a kolmé steny predurčujú vaňu na všestranné použitie - kúpanie aj sprchovanie.

Dokonale zladený dizajnový celok

Všetky súčasti konceptu Chromo, ktorého je vaňa súčasťou, sú navrhnuté tak, aby spolu harmonicky ladili, prakticky riešili dispozíciu kúpeľne a uľahčili jej každodenné používanie. 225 l 195 l 185 l objem

24 kg 22 kg 21 kg

HMOTNOSŤ

10

ROKOV KONCEPTY

ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Držadlo* Cena: Univerzálne, nerez 66,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Chrome 150x70

330,00

33,60

363,60

Chrome 160x70

354,00

33,60

387,60

Chrome 170x75

372,00

34,20

406,20

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

Čelný panel Chrome 150

123,00

17,10

140,10

Čelný panel Chrome 160

132,00

17,10

149,10

Čelný panel Chrome 170

135,00

17,10

152,10

Bočný panel Chrome 70

87,90

-

87,90

Bočný panel Chrome 75

87,90

-

87,90

*) Držadlo nie je možné použiť v kombinácii s vaňovou zástenou. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: Vaňu Chrome je možné doplniť vaňovou zástenou CVS2 (viď str. 166). Pozn.: V predaji od 03/2013.

147


VaĹˆa Classic V jednoduchosti je krĂĄsa

148


Vaňa Classic

70 cm

150 / 160 / 170 cm

Cena od:

300,-

Pohodlné sprchovanie aj pri šírke 70 cm

Dostatok miesta vďaka širokému a plochému dnu. Pre ešte viac pohodlia doplňte vaňu zástenou alebo dverami.

Dokonale zladený celok

Zariaďte si kúpeľňu v jednotnom dizajne a doplňte vaňu ďalším kúpeľňovým zariadením (umývadlo, nábytok atď.). 225 l 210 l 195 l objem

24 kg 22 kg 21 kg

HMOTNOSŤ

10

ROKOV KONCEPTY

ZÁRUKA NA VANE

Podhlavník Classic Farba: biela, šedá

chromoterapia

Cena: 54,-

Držadlo Univerzálne, nerez

Cena: 66,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Classic 150x70

300,00

33,60

333,60

Classic 160x70

315,00

33,60

348,60

Classic 170x70

345,00

33,60

378,60

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

Čelný panel U 150 Čelný panel U 160

123,00

17,40

140,40

129,00

17,40

146,40

Čelný panel U 170

132,00

17,40

149,40

Bočný panel U 70

90,00

-

90,00 Koncept Classic (viď str. 28).

Pozn.: Vaňu Classic je možné doplniť vaňovou zástenou VS2, VS3, VS5, PVS1, BVS1, BVS2, EVS1, CVS2 alebo vaňovými dverami AVDP3 (viď str. 162). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

149


Vaňa Sonata Vybrúsený dizajn a ostré línie

150


Vaňa Sonata

75 / 80 cm

170 / 180 cm

Cena od:

459,-

Originálne línie

Charakteristické ostré línie dokonale podčiarkujú plne integrované držadlá a dizajnovo zladený podhlavník.

Pohodlné kúpanie a sprchovanie

Pre ešte viac pohodlia doplňte vaňu vaňovou zástenou alebo dverami. 210 l 195 l

27 kg 25 kg

objem

HMOTNOSŤ

10

ROKOV PU PLUS

ZÁRUKA NA VANE

hydromasáže

Podhlavník Sonata Farba: biela, šedá

Cena: 108,-

chromoterapia

Držadlá Sonata Farba: biela, šedá

Cena: 129,-

Vaňu Sonata vyrábame aj v prevedení PU Plus s extra vystužením.

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Sonata 170x75

459,00

34,20

493,20

Sonata 180x80

558,00

36,00

594,00

Sonata PU Plus 170x75

624,00

34,20

658,20

Sonata PU Plus 180x80

684,00

36,00

720,00

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

Čelný panel U 170

132,00

17,40

149,40

Čelný panel U 180

141,00

17,40

158,40

Bočný panel U 75

90,00

-

90,00

Bočný panel U 80

93,00

-

93,00

Vaňa Sonata sa dodáva s predvŕtanými otvormi pre podhlavník a upevnenie držadiel. Vaňa s nepredvŕtanými otvormi sa dodáva ako atypický výrobok s osemtýždňovou dodacou lehotou. Vaňa v prevedení PU Plus.

Pozn.: Vaňu Sonata je možné doplniť vaňovou zástenou VS2, VS3, VS5, PVS1, BVS1, BVS2, EVS1, CVS2 alebo vaňovými dverami AVDP3 (viď str. 162). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

151


Vaňa Campanula II Romantika v modernom poňatí

152


Vaňa Campanula II

75 / 80 cm

170 / 180 cm

Cena od:

375,-

Elegantný dizajn

Ladný tvar vnútorného priestoru vane, ktorá vás doslova očarí.

Dokonalé detaily

Odtok uprostred vane predurčuje vaňu aj k pohodlnému kúpeľu vo dvojici. 220 l 200 l

25 kg 23 kg

objem

HMOTNOSŤ

10

ROKOV hydromasáže

ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Podhlavník Campanula II Farba: biela, šedá

Cena: 54,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Campanula II 170x75

375,00

34,20

409,20

Campanula II 180x80

405,00

36,00

441,00

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Čelný panel U 170

132,00

17,40

149,40

Čelný panel U 180

141,00

17,40

158,40

Bočný panel U 75

90,00

-

90,00

Bočný panel U 80

93,00

-

93,00

Pozn.: Vaňu Campanula II je možné doplniť vaňovou zástenou VS2, VS3, VS5, PVS1, CVS2, BVS1, BVS2, EVS1 alebo vaňovými dverami AVDP3 (viď str. 162). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

153


Vaňa Vanda II Obľúbená vaňa so svižnými líniami

154


Vaňa Vanda II

70 cm

150 / 160 / 170 cm

Cena od:

252,-

Design nosal

Najobľúbenejšia klasická obdĺžniková vaňa s novými sviežimi líniami.

Pohodlie vo vani

Ergonomické područky sú ako stvorené na pohodlnejšie vstávanie alebo čítanie vo vani. 195 l 180 l 165 l objem

23 kg 21 kg 20 kg

HMOTNOSŤ

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

chromoterapia

Ani klasická vaňa nemusí byť nudná. Držadlo Univerzálne, nerez

Cena: 66,-

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

Vanda II 150x70

252,00

33,60

285,60

Vanda II 160x70

276,00

33,60

309,60

Vanda II 170x70

315,00

33,60

348,60

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Cena panelkitu

Cena vrátane panelkitu

Čelný panel U 150

123,00

17,40

140,40

Čelný panel U 160

129,00

17,40

146,40

Čelný panel U 170

132,00

17,40

149,40

Bočný panel U 70

90,00

-

90,00

Pozn.: Vaňu Vandu II je možné doplniť vaňovou zástenou VS2, VS3, VS5, PVS1, CVS2, BVS1, BVS2, EVS1 alebo vaňovými dverami AVDP3 (viď str. 162) Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

155


Minivaลˆa Lilia Krรกtka, ale praktickรก 156


Minivaňa Lilia

70 cm

120 cm

Cena od:

258,-

Všade sa zmestí

Vaňa v dĺžke 120 cm a s hĺbkou 42 cm (rovnakou ako u klasických vaní) zaistí príjemné kúpanie aj v malej kúpeľni.

Veľký sprchovací priestor

Aj malá vaňa môže dobre slúžiť na pohodlné sprchovanie, ak k nej pridáte vaňovú zástenu.

130 l objem

17 kg HMOTNOSŤ

10

ROKOV ZÁRUKA NA VANE

Držadlo Univerzálne, nerez

Cena: 66,-

VAŇA Typ vane (cm) Lilia 120x70

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

258,00

33,60

291,60

Praktické vaňové zásteny alebo dvere (viď str. 162). Pozn.: Minivaňu Lilia je možné doplniť vaňovou zástenou VS2, VS3, VS5, PVS1, CVS2, BVS1, BVS2, EVS1 alebo vaňovými dverami AVDP3 (viď str. 162). Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

157


Technické nákresy - Vane

158

Rosa I

Rosa II

Rosa 95

Avocado

Asymmetric

BeHappy

LoveStory II

NewDay

Gentiana


You

Magnolia

Evolution

XXL

Chrome

Classic

Sonata

Campanula II

Vanda II

Lilia

159


Krycie lišty k vaničkám a vaniam Plesnivý alebo krivý spoj medzi stenou a vaňou alebo vaničkou kazí vzhľad celého diela. Aby sme tomu predišli, odporúčame nainštalovať do špáry kryciu lištu, ktorá ju optimálne prekryje a utesní. Krycia lišta 6

- zatesní špáry v šírke 6 mm

Kryciu lištu 6 je možné doplniť sadou, ktorá obsahuje: • 2 koncovky krycích líšt (L,R) • 2 rohové spojky

Krycia lišta 10

- zatesní špáry v šírke 11 mm

Možnosti použitia:

Kryciu lištu 10 je možné doplniť koncovkou

estetické utesnenie medzery medzi stenou a okrajom vane alebo vaničky prekrytie / utesnenie špár zjednodušenie údržby výrobku “zaretušovanie“ rozbiehavosti steny a hrany výrobku (keď sa pri murárskych prácach nepodarilo dodržať dokonale pravý uhol)

Krycia lišta 11

- zatesní až 11 mm špáry

Kryciu lištu 11 je možné doplniť sadou, ktorá obsahuje: • 2 koncovky krycích líšt (L,R) • 2 rohové spojky

Montážny návod 1.

2.

Na boky vane/ vaničky priliehajúcej k obloženej stene nalepíme 10 mm od horného okraja výrobku molitánovú pásku (kvôli úspore tmelu a zvukovej izolácii).

Dĺžku líšt upravíme až po ukončení montáže vane/ vaničky tak, aby lišta končila tesne pri vnútornej konštrukcii sprchového kútu či okraji vane. Aby sme predišli poškodeniu výrobkov, v žiadnom prípade neodporúčame lišty upravovať v ich tesnej blízkosti.

4.

5.

Na kryciu lištu nanesieme po celej dĺžke silikónový tmel s priemerom cca 3 mm. Nanáša sa na vonkajší okraj styčnej plochy lišty s vaňou/ vaničkou a styčnej plochy lišty so stenou. Šikmo odrezané konce vyplníme tmelom.

Lištu natlačíme do špáry medzi vaňou/ vaničkou a stenou tak, aby tesne priľnula na horný okraj výrobku a obkladu. Potom lištu zaťažíme a po zaschnutí odstránime podľa potreby zvyšky tmelu.

RA SIL VAK ICO NE

KG

3 mm

Označenie (typ)

Cena

Krycia lišta 6/1100 biela

2,22

Krycia lišta 6/2 000 biela

3,84

Krycia lišta 10/1100 biela

3,90

Krycia lišta 10/2 000 biela

6,30

Krycia lišta 11/1100 biela

3,90

Krycia lišta 11/2 000 biela

6,30

Koncovka krycej lišty 10 - biela

0,60

Sada pre kryciu lištu 6

3,00

Sada pre kryciu lištu 11

3,48

Pozn.: Krycie lišty 11 a sady pre krycie lišty 6 a 11 budú v predaji od 03/2013. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

160

3.

Do špáry medzi vaňou/ vaničkou a stenou nanesieme na molitánovú pásku silikónový tmel s priemerom cca 8 mm. RA SIL VAK ICO NE

10 mm

1. 2. 3. 4.

6.

A hotovo. Pozn.: Na napojenie krycích líšt v rohu odporúčame použiť rohovú spojku, ktorá je súčasťou sád 6 a 11.


Príslušenstvo k vaniam Držadlá a podhlavníky

Nerezové držadlo

Väčšinu vaní je možné doplniť mäkkým podhlavníkom, ktorý umocní pocit z relaxácie a praktickými držadlami vyrobenými z poťahovaného polyuretánu. Tieto výrobky boli špeciálne navrhnuté ku každému typu vane, a preto ich nie je možné navzájom zamieňať. Základné farby: biela, sivá, zelená

Pokiaľ ste pri inštalácii vane zabudli na držadlo, univerzálne nerezové držadlo ako jediné umožňuje dodatočnú montáž na vaňu. Montuje sa pomocou priložených nitov a prístup „z druhej strany“ teda nie je nutný. Namontovanie držadla na stenu tiež nie je veľký problém. Univerzálne nerezové držadlo: Cena od:

Napúšťanie cez prepad

novinka

Vaňový odtokový komplet, napúšťanie cez prepad, odtok ovládaný bowdenom alebo princípom ClickClack:

Vaňový odtokový komplet, napúšťanie cez prepad II, odtok ovládaný bowdenom alebo princípom ClickClack:

Cena:

Cena:

132,-

66,-

105,-

Vaňový odtokový komplet Vaňový odtokový komplet, napúšťanie cez prepad, odtok ovládaný princípom ClickClack Cena:

36,60

Vaňový odtokový komplet, napúšťanie cez prepad, odtok ovládaný bowdenom Cena:

36,60

Označenie (typ)

Cena

Vaňový odtokový komplet, napúšťanie cez prepad, chróm - odtok ovládaný bowdenom

132,00

Vaňový odtokový komplet, napúšťanie cez prepad, chróm - odtok ovládaný princípom ClickClack

132,00

Vaňový odtokový komplet, napúšťanie cez prepad II, chróm - odtok ovládaný bowdenom

96,00

Vaňový odtokový komplet, napúšťanie cez prepad II, chróm - odtok ovládaný princípom ClickClack

105,00

Vaňový odtokový komplet s prepadom, chróm - odtok ovládaný princípom ClickClack

36,60

Vaňový odtokový komplet s prepadom, chróm - odtok ovládaný bowdenom

36,60

Ak si chcete byť skutočne istí kvalitou a dlhou životnosťou, používajte len príslušenstvo odporúčané výrobcom.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

161


Vaňové zásteny a dvere Aj do hotovej kúpeľne

162


Udržia kúpeľňu v suchu – vaňové zásteny a dvere zabraňujú striekaniu vody na podlahu pri sprchovaní alebo námorných bitkách vašich detí a umožnia aj pohodlné sprchovanie v stoji.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

OCHRANA SKLA

10

ROKOV ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

Široký sortiment – veľký výber rovných vaňových zásten a vaňových dverí, ktoré sú konštrukčne riešené tak, že sa hodia nielen na originálne výrobky RAVAK, ale je ich možné namontovať prakticky na akúkoľvek klasickú obdĺžnikovú vaňu.

Veľmi jednoduchá montáž iba pomocou niekoľkých skrutiek Sklo je chránené technológiou povrchovej úpravy RAVAK AntiCalc® Na technické riešenie AntiBlock poskytuje RAVAK 10-ročnú záruku. 163


Univerzálne vaňové zásteny VS2 vaňová zástena, dvojdielna

L

180°

VS2 sa skladá z dvoch dielov, ktoré sa dajú sklopiť k sebe a potom celý výrobok preklopiť k stene. V zloženom stave preto nezaberá v kúpeľni prakticky žiadne miesto. Šírka rozloženej VS2 je 1 045 mm.

R

OCHRANA SKLA

L/R VARIANT

SATIN

Výplň umelá hmota Zástena v zloženom stave

Označenie (typ)

Šírka (mm)

VS2 105

1045

BIELA

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Rain

Dekor Transparent

Dekor Grape

Prevedenie rámu

Prevedenie rámu

Prevedenie rámu

Biela

Satin

Biela

Satin

Biela

Satin

165,00

165,00

207,00

207,00

207,00

207,00

Výška výrobku VS2 - 1 400 mm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

VS3 vaňová zástena, trojdielna

L

180°

VS3 sa skladá z troch dielov, najširší variant VS3 je o 25 cm širší ako VS2. Tiež je ich možné sklopiť k stene tak, aby v kúpeľni nezaberali viac miesta ako VS2. Novinkou je možnosť sklopenia posledného dielu smerom do vane, čím si môžete vytvoriť pohodlný priestor. Všetky VS3 môžete použiť aj na vaňu BeHappy (viď str. 154).

Výplň umelá hmota Označenie (typ) Zástena v zloženom stave

Šírka (mm)

R

OCHRANA SKLA

L/R VARIANT

SATIN

BIELA

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Rain

Dekor Transparent

Dekor Grape

Prevedenie rámu

Prevedenie rámu

Prevedenie rámu Biela

Biela

Satin

Biela

Satin

VS3 100

996

186,00

186,00

228,00

228,00

VS3 115

1 146

207,00

207,00

249,00

249,00

VS3 130

1 296

228,00

228,00

270,00

270,00

246,00

Satin

246,00

Výška výrobku VS3 - 1 400 mm. Vaňová zástena VS3 100 je vhodná k vani s rozmermi 150 cm, VS3 115 k vani 160 cm a VS3 130 k vani 170 cm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

VS5 vaňová zástena, päťdielna

L

180°

R

VS5, tzv. „harmoniky“, predstavujú z hľadiska úspory miesta najefektívnejší variant. Jej šírka je 1 135 mm.

L/R VARIANT

BIELA

Výplň umelá hmota Zástena v zloženom stave

Označenie (typ)

Šírka (mm)

VS5

1135

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Rain

Dekor Transparent

Dekor Grape

Prevedenie rámu

Prevedenie rámu

Prevedenie rámu

Biela

Satin

Biela

Satin

Biela

Satin

228,00

Výška výrobku VS5 - 1 330 mm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

164


Vaňové zásteny a dvere BVS1 pevná vaňová zástena, jednodielna

B SET TEST ŽIVOTNOSTI 30 ROKOV

OCHRANA SKLA

Skladá sa zo zaoblených pántov (B-SET) a z jedného pevného 8 mm hrubého transparentného skla.

L

180°

R

L/R VARIANT

CHRÓM

Označenie (typ)

Šírka (mm)

BVS1 80

Cena (komplet)

800

261,00

Výška výrobku BVS1 - 1 500 mm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

BVS2 pohyblivá vaňová zástena, dvojdielna

B SET TEST ŽIVOTNOSTI 30 ROKOV

OCHRANA SKLA

Skladá sa z jedného pevného a jedného pohyblivého dielu, ktorý je možné vyklopiť von z vane. Hrúbka skla pevnej časti je 8 mm a pohyblivej časti 6 mm.

L/R L/R VARIANT

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

CHRÓM

L

Označenie (typ)

Šírka (mm)

BVS2 100 L/R

Cena (komplet)

1 000

510,00

Výška výrobku BVS2 - 1 500 mm. L (left)-levá varianta výrobku. R (right)-pravý variant výrobku. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

EVS1 pohyblivá vaňová zástena, jednodielna

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

OCHRANA SKLA

Zástena sa skladá z jedného pohyblivého dielu s rozsahom až 180°. Čistý dizajn skla a chrómu s robustným profilom zaujme milovníkov klasického luxusu.

L/R L/R VARIANT

BIELA

L Výplň bezpečnostných skiel - Dekor transparent Označenie (typ) EVS1 - 75 L/R

Šírka (mm) 800

Prevedenie profilov Biela

Satin

342,00 

Výška výrobku EVS1 - 1 500 mm. L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku.  Dodacia lehota je 8 týždňov. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

165


Univerzálne vaňové zásteny PVS1 pevná vaňová zástena, jednodielna

L

180°

R

OCHRANA SKLA

L/R VARIANT

PVS1 sa skladá zo zvislého profilu a jedného pevného dielu. Jednoduchý a moderný dizajn vaňovej zásteny je vhodný pre klasické obdĺžnikové vane a hodí sa do každej kúpeľne. Šírka 80 cm poskytuje dostatok priestoru pre pohodlné sprchovanie. SATIN

BIELA

Výplň bezpečnostných skiel - Dekor transparent Označenie (typ) PVS1 - 80

Šírka (mm)

Prevedenie profilov

800

Biela

Satin

204,00

204,00

Výška výrobku PVS1 - 1 400 mm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

novinka

CVS2 pohyblivá vaňová zástena, dvojdielna

OCHRANA SKLA

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

Zástena sa skladá z jedného pevného a z jedného pohyblivého dielu, ktorý je možné vyklopiť von z vane. Pohyblivú časť je tak možné otvoriť v maximálnom uhle až tesne k umývadlu. Vďaka premyslenému spôsobu otvárania, ktorý rešpektuje hĺbku umývadiel, je čistenie zásteny oveľa jednoduchšie.

L/R L/R VARIANT

LESK

BIELA

SATIN

L Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

CVS2 - 100 L/R

Dekor Transparent

Šírka (mm)

990

Prevedenie rámu Biela

Lesk

Satin

306,00

306,00

327,00

Výška výrobku 1 500 mm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 03/2013

RAVAK Cleaner Spoľahlivo odstraňuje mastnotu a zvyšky usadenín z akrylátových vaní, vaničiek, výplní sprchových kútov, vodovodných batérií, kúpeľňového nábytku a z keramických obkladov.

RAVAK AntiCalc Conditioner k obnove ochrannej vrstvy AntiCalc® - viac informácií na str. 210

166


Vaňové dvere

Vaňové zásteny a dvere AVDP3 vaňové dvere Použitím vaňových dverí AVDP3 vytvoríte nad vaňou dokonale vodotesný sprchový priestor. Otočením výrobku o 180° získáte ľavý alebo pravý variant vstupu.

OCHRANA SKLA

TICHÝ CHOD

L

10

ROKOV ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

SATIN

Vstup (mm)

Označenie (typ)

Šírka (mm)

AVDP3 - 120

661

1170 - 1210

AVDP3 - 150

861

1470 - 1510

180°

R

L/R VARIANT

BIELA

Výplň umelá hmota Dekor Rain Prevedenie rámu Biela Satin

Výplň bezpečnostné sklo Dekor Transparent Dekor Grape Prevedenie rámu Prevedenie rámu Biela Satin Biela Satin

279,00 

330,00 

330,00  330,00  330,00 

300,00 354,00 

354,00  354,00  354,00 

279,00 

300,00

AVDP3 - 160

928

1570 - 1610

315,00

315,00 372,00 

372,00  372,00  372,00 

AVDP3 - 170

995

1670 - 1710

333,00

333,00 396,00 

396,00 

396,00

396,00

AVDP3 - 180

1061

1770 - 1810

354,00

354,00 420,00 

420,00 

420,00

420,00

Výška výrobku AVDP3 - 1 370 mm.  Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

AVDP3 + APSV Potrebujete vytvoriť nad vaňou maximálne vodotesný sprchový kút? Použite vaňové dvere AVDP3 v kombinácii s pevnou stenou APSV.

OCHRANA SKLA

SATIN

Výplň umelá hmota Označenie (typ)

Šírka (mm)

APSV - 70

670 - 705

BIELA

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Rain

Dekor Transparent

Dekor Grape

Prevedenie rámu

Prevedenie rámu

Prevedenie rámu

Biela

Satin

93,00

93,00

Biela

Satin

Biela

Satin

120,00 

120,00 

120,00 

120,00 

APSV - 75

720 - 755

96,00

96,00

126,00 

126,00 

126,00 

126,00 

APSV - 80

770 - 805

97,50

97,50

126,00 

126,00 

126,00 

126,00 

Výška výrobku AVDP3 + APSV - 1 370 mm.  Dodacia lehota je 8 týždňov. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Nadstavovací profil vaňový ANPV Pomocou jedného nadstavovacieho profilu ANPV môžete vaňové dvere AVDP3 rozšíriť až o 2 cm. SATIN

BIELA

Prevedenie: biela / satin Cena: 9,30 / 11,25

167


Špecifické vaňové zásteny VSK2 vaňová zástena, dvojdielna

L/R

Určená k vaniam Rosa I, Rosa II a Rosa 95. Odporúčame upevniť pomocou krátkeho alebo dlhého držiaka VSK2.

BIELA

R

Krátky držiak - cena: 36,Dlhý držiak - cena: 39,90

Označenie (typ)

Šírka pevnej + sklopnej časti (mm)

L/R VARIANT

OCHRANA SKLA

Výplň umelá hmota

Výplň bezpečnostné sklo

Dekor Rain

Dekor Transparent

Použitie

Prevedenie rámu Prevedenie rámu Biela

Biela

VSK2 Rosa L/R 140

450 + 445

162,00

279,00

VSK2 Rosa L/R 150

480 + 445

162,00

282,00

VSK2 Rosa L/R 160

535 + 445

171,00

288,00

VSK2 Rosa L/R 170

635 + 445

185,40

300,00

Rosa I 140 Rosa II 150, Rosa I 150, Rosa 95 Rosa II 160, Rosa I 160, Rosa 95 Rosa II 170

Výška výrobku VSK2 Rosa - 1 500 mm. L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

EVSK1 vaňová zástena, jednodielna

ZDVIHOVÝ MECHANIZMUS

OCHRANA SKLA

Určená k vaniam Rosa I, Rosa II, Rosa 95. Zástenu je možné sklápať do vnútorného priestoru nad vaňu alebo do vonkajšieho k stene.

L/R L/R VARIANT

BIELA

R Výplň bezpečnostné sklo Označenie (typ)

Šírka (mm)

Dekor Transparent

Použitie

Prevedenie rámu Biela

EVSK1 L/R 75 Rosa

750

468,00

EVSK1 L/R 85 Rosa

850

510,00

EVSK1 L/R 100 Rosa

1 000

549,00

Rosa I 140 Rosa I 150 / 160 , Rosa II 150 / 160 Rosa 95 150/160 Rosa II 170

Výška výrobku EVSK1 - 1 500 mm. L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

VSK2 Gentiana, NewDay vaňová zástena, dvojdielna

L/R L/R VARIANT

Dvojdielna vaňová zástena s výplňou z umelej hmoty v prevedení Rain. Komfortné kúpanie je samozrejmosťou, pevný a sklopný diel vaňovej zásteny vytvára pohodlný priestor na sprchovanie. Odporúčame upevniť pomocou krátkeho alebo dlhého držiaka VSK2.

Krátky držiak - cena: 890,Dlhý držiak - cena: 990,-

Označenie (typ)

Šírka pevnej + sklopnej časti (mm)

168

L

Výplň umelá hmota Dekor Rain Prevedenie rámu: Biela

VSK2 Gentiana, NewDay 140 L/R

735 + 365

189,00

VSK2 Gentiana, NewDay 150 L/R

805 + 395

210,00

Výška výrobku VSK2 Gentiana, NewDay - 1 500 mm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

BIELA


Špecifické vaňové dvere

Vaňové zásteny a dvere VDKP4 Gentiana, NewDay posuvné vaňové dvere, štvordielne

10

ROKOV TICHÝ CHOD

ZÁRUKA NA ANTIBLOCK

Dokáže úplne uzavrieť priestor nad vaňami Gentiana a NewDay. BIELA

Označenie (typ)

Šírka vstupu (mm)

Výplň umelá hmota Dekor Rain Prevedenie rámu: Biela

VDKP4 Gentiana, NewDay 140

950

414,00

VDKP4 Gentiana, NewDay 150

950

420,00

Výška výrobku VDKP4 Gentiana, NewDay - 1 340 mm. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Pri sprchovaní vo vani zabraňujú striekaniu vody na podlahu, takže so zástenami zostane vaša kúpeľňa suchá. To ocenia najmä rodiny s deťmi. 169


Wellness Premeňte svoju kúpeľňu na oázu pokoja 170


K väčšine našich vaní ponúkame hydromasážny systém alebo chromoterapiu. Doprajte si pobyt v takomto kúpeli, ktorý uvoľňuje svalové a duševné napätie, napomáha zmierniť bolesti kĺbov a svalov, zlepšuje cirkuláciu krvi a pomáha odstraňovať celulitídu, v pohodlí svojho súkromného wellness centra.

5

Hydromasážne panely RAVAK premenia aj obyčajné sprchovanie na dokonalú relaxáciu, navodia príjemný pocit uvoľnenia a ozdobia každý sprchový kút.

ZÁRUKA NA vane

Záruka 5 rokov na akrylátovú vaňu a tesnosť hydromasážneho systému

PU PLUS

Unikátna technológia vystuženia vane polyuretánovou penou

ROKOV

H2O Color

Podhladinové osvetlenie Chromoterapia H2O Color 171


Hydromasážne systémy RAVAK Značka RAVAK je synonymom kvality už od minulého storočia. Všetky HMS vane vyrábame v Českej republike a každá je v priebehu výroby podrobená niekoľkostupňovému kontrolnému procesu. ► Technológia PU Plus, ktorú RAVAK využíva k vyztuženiu vaní, ideálne ladí s HMS. ► Používame špičkové komponenty od renomovaných firiem, vyrábajúcich výhradne v EU. ► Ku všetkým hydromasážnym vaniam poskytujeme záručný aj pozáručný autorizovaný servis. ► ►

Zvoľte si spôsob masáže, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať:

Hydro

Air

Intenzívna vodná masáž

Jemná perličková masáž prúdom vzduchu

„„ Systém vodnej masáže spočíva v intenzívnom prúdení vody, ktorá je nasávaná čerpadlom a je do vane vstrekovaná tryskami smerujúcimi na cieľové partie masáže. „„ Trysky sú osadené napevno na bokoch vane, ale smer ich prúdu je možné manuálne meniť podľa potrieb masáže. „„ Masáž napomáha regenerácii namáhaných svalových partií, podporuje lokálne prekrvenie svalov a znižuje svalovú únavu.

„„ Vzduchová masáž, alebo “perlička“, obohacuje vodu vo vani malými vzduchovými bublinkami. „„ Dmýchadlo vháňa vzduch do airmasážnych trysiek umiestnených na dne vane a tie vytvárajú príjemný perličkový efekt. „„ Veľké množstvo bubliniek vzduchu, pôsobí na kožu a povrchové tkanivá ako jemná poklepová masáž. Airmasáž má tiež výrazný vplyv na činnosť lymfatického systému a na krvný tlak.

Hydro/Air Kombinácia vodnej a vzduchovej masáže

„„ Kombinovaná masáž prúdom vody a vzduchu poskytuje výhody oboch vyššie uvedených systémov. „„ Systémy je možné spustiť zvlášť alebo spoločne. Užívate si tak intenzívnu perličkovú masáž a zároveň prúdenie vody.

Whisper Originálna masáž zmesou vody a vzduchu „„ Okrem trysiek na boku vane ponúka aj uvoľňujúcu masáž prúdom vody zmiešanej s jemnými bublinkami vzduchu vychádzajúcej z trysiek umiestnených na dne vane. „„ Táto unikátna kombinácia poskytuje jemnú a citlivú masáž. „„ Bezkonkurenčne tichý a ekonomický chod

Sprievodca výberom hydromasážneho systému

S výberom správnych parametrov vám pomôže unikátny on-line „Sprievodca výberom hydromasážneho systému“ umiestnený na www.ravak.sk. V siedmich jednoduchých krokoch si zvolíte všetky parametre počnúc typom vane až k doplnkom s priebežnou kontrolou celkovej ceny tak, aby výsledný produkt vyhovoval všetkým vašim požiadavkám. 172


Vyberte si vaňu, pre inštaláciu HMS

Wellness

Pri výbere vane pre hydromasážny systém dajte prednosť prevedeniu PU Plus. Odmenou vám bude znížená hlučnosť vibrácií a zároveň sa rýchlosť ochladzovania vody vo vani citeľne spomalí (viac na str. 118-119).

Evolution

Prehľad vaní umožňujúcich inštaláciu hydromasážneho systému Rosa II

Viac info na str. 140 - 141

Rozmery (cm)

LA

180 x 102

582,00

Gentiana

150 / 160 / 170

180

Viac info na str. 122 - 123

Rosa I

150 / 160 Viac info na str. 120 - 121

Pu Plus

Rozmery (cm)

LA

816,00

150 x 105 L/R

348,00

-

160 x 105 L/R

414,00

-

140 / 150 Viac info na str. 136 - 137

NewDay

Pu Plus

140 / 150 Viac info na str. 134 - 135

Rozmery (cm)

LA

150 x 105 L/R

459,00

648,00

160 x 105 L/R

492,00

684,00

140 x 140

369,00

750,00

140 x 140

462,00

750,00

170 x 105 L/R

525,00

720,00

150 x 150

414,00

840,00

150 x 150

540,00

840,00

Magnolia

Rozmery (cm)

Pu Plus Rozmery (cm)

Sonata

170 / 180

LA

170 / 180 Viac info na str. 150 - 151

Viac info na str. 142 - 143

LA

Pu Plus

LA

Campanula II

Pu Plus

170 / 180

Viac info na str. 152 - 153

Pu Plus

Rozmery (cm)

Pu Plus

Rozmery (cm)

170 x 75

462,00

630,00

170 x 75

459,00

624,00

170 x 75

375,00

-

180 x 80

504,00

666,00

180 x 80

558,00

684,00

180 x 80

405,00

-

You

LA

Rozmery (cm)

LoveStory II

175 / 185 Viac info na str. 138 - 139, 185

Vane osadené špeciálnym hydromasážnym systémom

Rozmery (cm)

LA

LA

Pu Plus

196

Viac info na str. 132 - 133, 184

Pu Plus

Rozmery (cm)

LA

170 x 85

540,00

732,00

196 x 139 L/R

780,00

185 x 85

606,00

780,00

Pu Plus 936,00

173


Hydromasážne systémy Activ Klasické a spoľahlivé Základné masážne systémy v klasickom prevedení s jednoduchým ovládaním (on/off). Ponúka príjemnú relaxáciu a rovnako ako ostatné systémy RAVAK zaručuje vysokú spoľahlivosť.

Activ Hydro - vodná masáž

4x Tryska Midi Jet

2x Tryska Micro Jet

1x Sanie

1x Pneumatické ovládanie ON/OFF

Prúd vody je možné smerovať v uhle 30 stupňov.

Sacia krytka vodného čerpadla je aj pri zachovaní funkcií veľmi tenká, a preto v priestore vane neprekáža.

Mikrotrysky umožňujú v 30 stupňovom uhle smerovať tenký prúd vody na bederné partie chrbta.

Kombinované s regulátorom vzduchu

Activ Air - vzduchová masáž 10x Tryska Air Jet

Kovové trysky sú rozmiestené na dne vane tak, aby ich účinnosť bola čo najefektívnejšia.

Nadštandardná výbava za príplatok: Chromoterapia

Výkonné podhladinové osvetlenie oživí vašu kúpeľ mnohými farebnými tónmi alebo bielym svetlom.

174

1x Pneumatické ovládanie ON/OFF


Hydromasážne systémy Mistral

Wellness

Všestranné a unikátne Základná rada nových a jedinečných masážnych systémov s pneumatickým ovládaním. Jednoduchá regulácia masáže pomocou ovládacieho ventilu.

Mistral Hydro - vodná masáž

4x Tryska Midi Jet

6x Tryska Micro Jet

1x Sanie

1x Pneumatické ovládanie ON/OFF

1x Regulátor prisávania vzduchu

1x Ovládací ventil

Prúd vody je možné smerovať v uhle 30 stupňov.

Krytka bezpečnostného sania

Regulátorom je možné prúd vody obohatiť o vzduch.

Mikrotrysky umožňujú v 30 stupňovom uhle smerovať tenký prúd vody na bederné partie chrbta.

Dvojcestný ventil umožňuje veľmi rýchle prepínanie medzi jednotlivými oblasťami masáže. Možte si vybrať oblasť chrbta a nôh alebo bočné trysky. V stredovej polohe fungujú všetky trysky súčasne.

Mistral Whisper - originálna masáž zmesou vody a vzduchu 4x Tryska Midi Jet

6x Tryska Micro Jet

Prúd vody je možné smerovať v uhle 30 stupňov.

Mikrotrysky umožňujú v 30 stupňovom uhle smerovať tenký prúd vody na bederné partie chrbta.

10x Tryska Magic Jet

1x Pneumatické ovládanie ON/OFF

Každá z trysiek má samostatné prisávanie vzduchu. Umožňuje masáž zmesou vody a vzduchu vychádzajúcej zo dna vane.

1x Sanie

Sacia krytka vodného čerpadla je aj pri zachovaní funkcií veľmi tenká, a preto v priestore vane neprekáža.

1x Ovládací ventil

Dvojcestný ventil umožňuje veľmi rýchle prepínanie medzi jednotlivými oblasťami masáže. Možte si vybrať oblasť chrbta a nôh alebo bočné trysky. V stredovej polohe fungujú všetky trysky súčasne.

1x Regulátor prisávania vzduchu

Regulátorom je možné prúd vody obohatiť o vzduch.

Nadštandardná výbava za príplatok: Chromoterapia

Výkonné podhladinové osvetlenie oživí vašu kúpeľ mnohými farebnými tónmi alebo bielym svetlom.

175


Hydromasážne systémy Sport Masívne a obľúbené Najpredávanejší rad masážnych systémov s pneumatickým ovládaním. Prisávanie vzduchu, rozdelené na dva okruhy, umožňuje spolu s prietokovo-uzavierateľnými tryskami sústrediť intenzitu masáže do jednej alebo druhej polovice vane.

Sport Hydro - vodná masáž 4x Tryska Super Jet

Trysku je možné smerovať v uhle 30 stupňov a regulovať jej prietok. Prietok vody je možné podľa potreby celkom uzavrieť. Ak su trysky uzavreté, sústredí sa celá intenzita hydromasáže do mikrotrysiek v oblasti chrbta a nôh.

6x Tryska Micro Jet

Mikrotrysky umožňujú v v 30° uhle smerovať tenký prúd vody na bederné partie chrbta.

1x Sanie

Krytka bezpečnostného sania

1x Pneumatické ovládanie ON/OFF

2x Regulátor prisávania vzduchu

Prisávanie vzduchu je rozdelené na dva okruhy. Spoločne s prietokovo uzavierateľnými tryskami je tak možné sústrediť intenzitu masáže do jednej alebo druhej polovice vane.

Sport Hydro/Air - masáž zmesou vody a vzduchu 4x Tryska Super Jet

Trysku je možné smerovať v uhle 30 stupňov a regulovať jej prietok. Prietok vody je možné podľa potreby celkom uzavrieť.

6x Tryska Micro Jet

Mikrotrysky umožňujú v v 30° uhle smerovať tenký prúd vody na bederné partie chrbta.

Ak su trysky uzavreté, sústredí sa celá intenzita hydromasáže do mikrotrysiek v oblasti chrbta a nôh.

2x Pneumatické ovládanie ON/OFF

16x Tryska Air Jet

Kovové trysky sú na dne vane rozmiestené tak, aby ich účinnosť bola čo najefektívnejšia.

Ovládání je samostatné pro hydromasáž i airmasáž.

2x Regulátor prisávania vzduchu

Prisávanie vzduchu je rozdelené na dva okruhy. Spoločne s prietokovo uzavierateľnými tryskami je tak možné sústrediť intenzitu masáže do jednej alebo druhej polovice vane.

Nadštandardná výbava za príplatok: Chromoterapia

Výkonné podhladinové osvetlenie oživí vašu kúpeľ mnohými farebnými tónmi alebo bielym svetlom.

176

1x Sanie

Sacia krytka vodného čerpadla je aj pri zachovaní funkcií veľmi tenká, a preto v priestore vane neprekáža.


Hydromasážne systémy Sport Plus

Wellness

Dômyselné a exkluzívne Systém vychádzajúci zo systému SPORT doplnený tryskami v oblasti chrbta. Vďaka elektronickému ovládaniu je ho možné doplniť nadštandardnými funkciami, akými sú napríklad chromoterapia, dezinfekcia alebo ohrev vody.

Sport Plus Hydro - vodná masáž 6x Tryska Micro Jet

4x Tryska Super Jet

Mikrotrysky umožňujú v 30° uhle smerovať tenký prúd vody na bederné partie chrbta.

Trysku je možné smerovať v 30° uhle a regulovať jej prietok. Ten je možné podľa potreby celkom uzavrieť. Ak su trysky uzavreté, sústredí sa celá intenzita hydromasáže do mikrotrysiek v oblasti chrbta a nôh.

1x Sanie

Krytka bezpečnostného sania

Originálne elektronické ovládanie

2x Regulátor prisávania vzduchu

Okrem iného umožňuje doplniť systém o nadštandardnú výbavu.

Prisávanie vzduchu je rozdelené na dva okruhy. Spoločne s prietokovo uzavierateľnými tryskami je tak možné sústrediť intenzitu masáže do jednej alebo druhej polovice vane.

Systém je vybavený aj hladinovým senzorom, ktorý zabraňuje spustenie masáže bez dostatočne vysokej hladiny vody.

Sport Plus Hydro/Air - masáž zmesou vody a vzduchu 7x Tryska Micro Jet

4x Tryska Super Jet

Mikrotrysky umožňujú v 30° uhle smerovať tenký prúd vody na bederné partie chrbta.

Trysku je možné smerovať v 30° uhle a regulovať jej prietok. Ten je možné podľa potreby celkom uzavrieť. Ak su trysky uzavreté, sústredí sa celá intenzita hydromasáže do mikrotrysiek v oblasti chrbta a nôh.

1x Sanie

16x Tryska Air Jet

Krytka bezpečnostného sania

Kovové trysky sú na dne vane rozmiestené tak, aby ich účinnosť bola čo najefektívnejšia.

Originálne O3 elektronické ovládanie

2x Regulátor prisávania vzduchu

Systém je vybavený aj hladinovým senzorom, ktorý zabraňuje spustenie masáže bez dostatočne vysokej hladiny vody a aktivuje vysušenie airmasáže.

Spoločne s prietokovo uzavierateľnými tryskami je tak možné sústrediť intenzitu masáže do jednej alebo druhej polovice vane.

Prisávanie vzduchu je rozdelené na dva okruhy.

Okrem iného umožňuje doplniť systém o nadštandardnú výbavu.

Nadštandardná výbava za príplatok: Ozonizácia

O3

Ozonizácia využíva sterilizačné a dezinfekčné schopnosti ozónu O3. Generátor ozónu je súčasťou dmýchadla.

Dezinfekcia

Automatická čistiaca jednotka dezinfikuje hydromasážny systém a odstraňuje aj ďalšie prípadné usadeniny.

Chromoterapia

Výkonné podhladinové osvetlenie oživí vašu kúpeľ mnohými farebnými tónmi alebo bielym svetlom.

Ohrev vody

Vykurovací agregát zaistí, že teplota napúšťanej vody nebude v priebehu používania hydromasážnej vane klesať.

177


Hydromasážne systémy Extra Flat Pokrokové a elegantné Najmodernejšie hydromasážne systémy s celokovovými, extra plochými tryskami a pneumatickým ovládaním. Zvýšený počet trysiek na dne vane vďaka svojmu plochému prevedeniu nenarúša pohodlie pri kúpaní a neruší dizajn vane.

Extra Flat Hydro - vodná masáž 4x Tryska Midi Extra Flat

Prúd vody vychádzajúci z kovovej trysky je možné smerovať v 30° uhle a regulovať jej prietok.

6x Tryska Micro Extra Flat

Mikrotrysky umiestnené na stenách vane v oblasti chrbta a chodidiel zaisťujú bodovú masáž chodidiel a bedier. Trysku je možné smerovať v uhle 30 stupňov.

2x Sanie

Systém je vybavený dvoma bezpečnostnými sacími košmi s kovovými krytkami, ktoré zaistia dostatočný prietok vody k čerpadlu.

1x Pneumatické ovládanie ON/OFF 1x Ovládací ventil

Dvojcestný ventil umožňuje veľmi rýchle prepínanie medzi jednotlivými oblasťami masáže. Možte si vybrať oblasť chrbta a nôh alebo bočné trysky. V stredovej polohe fungujú všetky trysky súčasne.

1x Regulátor prisávania vzduchu

Regulátorom je možné prúd vody obohatiť o vzduch a znásobiť tak efekt masáže.

Extra Flat Whisper - originálna masáž zmesou vody a vzduchu 4x Tryska Midi Extra Flat

12x Tryska Magic Extra Flat

6x Tryska Micro Extra Flat

1x Pneumatické ovládanie ON/OFF

Prúd vody vychádzajúci z kovovej trysky je možné smerovať v 30° uhle a regulovať jej prietok.

Mikrotrysky umiestnené na stenách vane v oblasti chrbta a chodidiel zaisťujú bodovú masáž chodidiel a bedier. Trysku je možné smerovať v uhle 30 stupňov.

2x Sanie

Systém je vybavený dvoma bezpečnostnými sacími košmi s kovovými krytkami, ktoré zaistia dostatočný prietok vody k čerpadlu.

Nadštandardná výbava za príplatok: Chromoterapia

Výkonné podhladinové osvetlenie oživí vašu kúpeľ mnohými farebnými tónmi alebo bielym svetlom.

178

Kovové trysky mají samostatné prisávania vzduchu a s využitím „Venturiho efektu“ obohacují vodu o vzduch pro vydatnější masážní pole.

1x Ovládací ventil

Dvojcestný ventil umožňuje veľmi rýchle prepínanie medzi jednotlivými oblasťami masáže. Možte si vybrať oblasť chrbta a nôh alebo bočné trysky. V stredovej polohe fungujú všetky trysky súčasne.

1x Regulátor prisávania vzduchu

Regulátorom je možné prúd vody obohatiť o vzduch a znásobiť tak efekt masáže.


Hydromasážne systémy Extra Flat Plus

Wellness

Jedinečné a luxusné Tieto systémy sú elektronickou obdobou systémov Extra Flat. To umožňuje doplniť systém nadštandardnými funkciami. Súčasťou masážneho systému je aj hladinový senzor zabraňujúci spusteniu systému pri nedostatočnej hladine vody.

Extra Flat Plus Hydro - vodná masáž 4x Tryska Midi Extra Flat

1x Regulátor prisávania vzduchu

Prúd vody vychádzajúci z kovovej trysky je je možné smerovať v 30° uhle.

Regulátorom je možné prúd vody obohatiť o vzduch a znásobiť tak efekt masáže.

6x Tryska Micro Extra Flat

1x Ovládací ventil

Dvojcestný ventil umožňuje prepínanie medzi jednotlivými oblasťami masáže.

Mikrotrysky umiestnené na stenách vane v oblasti chrbta a chodidiel zaisťujú bodovú masáž chodidiel a bedier. Trysku je možné smerovať v uhle 30 stupňov.

Možete prepínať medzi tryskami na boku alebo na dne vane. V stredovej polohe fungujú všetky trysky súčasne.

2x Sanie

Originálne elektronické ovládanie

Systém je vybavený dvoma bezpečnostnými sacími košmi s kovovými krytkami, ktoré zaistia dostatočný prietok vody k čerpadlu.

Okrem iného umožňuje doplniť systém o nadštandardnú výbavu.

Extra Flat Plus Whisper - originálna masáž zmesou vody a vzduchu 12x Tryska Magic Extra Flat

4x Tryska Midi Extra Flat

2x Sanie

1x Regulátor prisávania vzduchu

Jednotlivé trysky majú samostatné prisávaniu vzduchu, ktoré obohacuje vodu o vzduch a vytvára tak výdatnejšie masážne pole.

Prúd vody vychádzajúci z kovovej trysky je je možné smerovať v 30° uhle.

Systém je vybavený dvoma bezpečnostnými sacími košmi s kovovými krytkami, ktoré zaistia dostatočný prietok vody k čerpadlu.

Regulátorom je možné prúd vody obohatiť o vzduch a znásobiť tak efekt masáže.

1x Ovládací ventil

6x Tryska Micro Extra Flat

Dvojcestný ventil umožňuje prepínanie medzi jednotlivými oblasťami masáže. Možete prepínať medzi tryskami na boku alebo na dne vane. V stredovej polohe fungujú všetky trysky súčasne.

Prúd vody vychádzajúci z kovovej trysky je je možné smerovať v 30° uhle a regulovať jej prietok.

Elektronické ovládanie Okrem iného umožňuje doplniť systém o nadštandardnú výbavu.

Nadštandardná výbava za príplatok: Ozonizácia

O3

Ozonizácia využíva sterilizačné a dezinfekčné schopnosti ozónu O3. Generátor ozónu je súčasťou dmýchadla.

Dezinfekcia

Automatická čistiaca jednotka dezinfikuje hydromasážny systém a odstraňuje aj ďalšie prípadné usadeniny.

Chromoterapia

Výkonné podhladinové osvetlenie oživí vašu kúpeľ mnohými farebnými tónmi alebo bielym svetlom.

Ohrev vody

Vykurovací agregát zaistí, že teplota napúšťanej vody nebude v priebehu používania hydromasážnej vane klesať.

179


Prehľad univerzálnych a špeciálnych HMS Cena v EUR vrátane DPH Čerpadlo

A C TI V

SPORT

MI S T RA L

Hydro

Air

Hydro

Hydro/Air

PLUS Hydro

1 176,-

1 176,-

1 602,-

2 652,-

1 890,-

3 576,-

1 380,-

0,65 kW

0,80 kW

0,80 kW

0,80 kW

0,80 kW

0,80 kW

0,64 kW

1,03 kW s ohrevom vzduchu

1,03 kW s ohrevom vzduchu

ON/OFF

ON/OFF

ON/OFF

ON/OFF

Agregáty Dmýchadlo

Pneumatické

Prisávanie vzduchu

Regulátory a ostatné prvky

Trysky na dne vane

2x 

2x 

2x 

Hladinový snímač

1x

1x

4x 

4x 

4x 

SUPER

MIDI EXTRA FLAT

4x chrbát 2x nohy

2x chrbát

4x  –

4x chrbát 2x nohy

4x  –

5x chrbát 2x nohy

1x  – 4x  –

5x chrbát 2x nohy

4x chrbát 2x nohy

MICRO EXTRA FLAT

Rotary

Hydro

Atomic

AIR

MAGIC

MAGIC EXTRA FLAT

Atomic

Hydro

60,-

456,-

456,-

432,-

432,-

432,-

432,-

432,-

432,-

432,-

Ohrev vody

378,-

378,-

Podhladinové osvetlenie LED

Dezinfekcia Chromoterapia

O3

10x 

16x 

Jednotlivé systémy se vyrábajú v farebnom prevedení chróm. Podoba a umiestnenie ovládacích prvkov je ilustratívna. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Dodacia lehota je 3 týždne.

180

1x 

Ozonizácia

Doplnková výbava za príplatok

2x 

ON/OFF, pulzujúca masáž, regulácia výkonu airmasáže, vysušenie systému Air

MICRO

Trysky v oblasti chrbta a nôh

ON/OFF, pulzujúca masáž

Ovládací ventil

MIDI

Trysky na bokoch vane

1x 

Hydro

ON/OFF

Ovládanie Elektronické

PLUS Hydro/Air

16x 


MI S T R A L

E X TR A FLAT

You

L ove S tory

Whisper

Hydro

Whisper

PLUS Hydro

PLUS Whisper

Plus Hydro/Air

Duo Hydro/Air

Atomic

Atomic Plus

1 680,-

1 728,-

2 076,-

2 016,-

2 352,-

4 500,-

4 602,-

4 002,

4 650,-

1,10 kW

0,80 kW

1,10 kW

0,80 kW

1,10 kW

1,10 kW

1,10 kW

1,10 kW

1,10 kW

1,03 kW s ohrevom vzduchu

1,03 kW s ohrevom vzduchu

1,03 kW s ohrevom vzduchu

1,03 kW s ohrevom vzduchu

ON/OFF

ON/OFF

ON/OFF

– ON/OFF, pulzujúca masáž

1x 

1x 

1x 

1x  –

4x  – –

4x chrbát 2x nohy –

ON/OFF, pulzujúca masáž

1x 

1x 

1x 

1x 

1x 

1x 

1x

1x

1x

1x

1x

1x

4x 

4x 

4x 

4x chrbát 2x nohy

4x chrbát 2x nohy

6x 

4x chrbát 2x nohy

4x chrbát 2x nohy

12x 

6x 

4x 

10x 

ON/OFF, ON/OFF, ON/OFF, ON/OFF, pulzujúca masáž, pulzujúca masáž, pulzujúca masáž, pulzujúca masáž, regulácia výkonu regulácia výkonu regulácia výkonu regulácia výkonu airmasáže, airmasáže, airmasáže, airmasáže, vysušenie systému vysušenie systému vysušenie systému vysušenie systému Air Air Air Air

12x 

4x 

4x  –

14x 

456,-

456,-

432,-

432,-

432,-

432,-

432,-

Univerzálne hydromasážne systémy je možné kombinovať so všetkými vaňami uvedenými v prehľade na strane 173.

– –

4x 

378,-

4x 

8x 

378,-

6x 

12x 

12x  –

Štandardná súčasť systému

462-*

462,-*

Štandardná súčasť systému

Štandardná súčasť systému

Štandardná súčasť systému

Štandardná súčasť systému

Štandardná súčasť systému

Štandardná súčasť systému

Štandardná súčasť systému

* Možnosť vymeniť za podhladinové osvetlenie

181


LoveStory II

Špeciálne hydromasážne systémy

Doprajte si intenzívny pocit relaxácie a uvoľnenia v súkromí vášho domova.

Jedinečné spojenie originálnej vane LoveStory II a nadčasových systémov Atomic alebo Atomic Plus využívajúcich špeciálne patentovo chránené trysky vytvorí tú správnu atmosféru. Užívajte si jemnú masáž perličiek vzduchu a zároveň intenzívne prúdenie vody. Originálne elektronické ovládanie

1. tlačidlo spúšťania dúchadla 2. regulácia obrátok dúchadla 3. tlačidlo spúšťania čerpadla 5

Špeciálna masážna tryska

Chromoterapia

1

Sanie

Cena vane

Cena podpory

Kompletná cena vrátane podpory

LoveStory II L/R 196x139

780,00

54,60

834,60

LoveStory II PU Plus L/R 196x139

936,00

54,60

990,60 n

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

LoveStory II L/R 196x139

390,00

Cena panelkitu 27,60

Cena vrátane panelkitu 417,60

HYDROMASÁŽ Typ

3

4

5. tlačidlo spúšťania dezinfekcie – signalizácia nedostatku dezinfekčnej látky v zásobníku

VAŇA Typ vane (cm)

2

4. tlačidlo spúšťania chromoterapie

Cena

Atomic

4 002,00

Atomic Plus

4 650,00

Vo vaniach so systémom Atomic a Atomic Plus sa nachádza: • 16 x špeciálna masážna tryska • 1 x chromoterapia • 1 x elektronické ovládanie Systém Atomic Plus navyše ponúka: • 1 x automatickú dezinfekčnú jednotku • 1 x ohrev vody Chromoterapia

Pozn.: Farebné prevedenie hydromasážnych systémov - chróm. Do ceny hydromasážneho systému je zahrnutý špeciálny odtokový komplet, prípadne odtokový komplet s napúšťacím prepadom na odvodnenie hydromasážneho systému.

Chromoterapia alebo liečba svetlom a farbami je štandardnou výbavou systémov Atomic i Atomic Plus. Blahodarný účinok chromoterapie na ľudský organizmus spočíva v pôsobení 4 základných farieb – červenej, žltej, zelenej a modrej. Vzájomným prelínaním týchto farieb dochádza k rozšíreniu farebného spektra, čo umocňuje predovšetkým vlastný pôžitok z kúpeľa. Výsledkom je maximálny psychický odpočinok.

L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. n Vaňa v prevedení PU Plus. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Na vaňu osadenú hydromasážnym systémom poskytujeme 5-ročnú záruku. Záruka sa vzťahuje na vaňu a tesnosť hydromasážneho systému. Záručná lehota na hydromasážny systém je 24 mesiacov od dátumu inštalácie, najdlhšie však 26 mesiacov od nákupu.

182


You

Špeciálne hydromasážne systémy Už nebudete chcieť tráviť svoj voľný čas nikde inde.

Hydromasážne systémy You Plus Hydro/Air a You Duo Hydro/Air sú navrhnuté tak, aby ich mohol využívať tak človek nižšej postavy, ako aj vysoký dlháň. Pod integrovaným podhlavníkom sa skrýva napúšťanie vane WarmFlow®, ktoré je pri zapnutí hydromasážneho systému integrované do masážneho okruhu a po celý čas vám z neho príjemne teplá voda prúdi okolo namáhaných partií chrbta.

Sanie

Midi Jet

Hydro Jet

VAŇA Typ vane (cm)

Cena vane

You 175x85 You 185x85

PU Plus

540,00 606,00

732,00 786,00

PANELY + PANELKIT Typ panelu

Cena panelu

Čelný panel You 175 Čelný panel You 185 Bočný panel You L/R 85

165,00 171,00 93,00

PODHLAVNÍK - biely, šedý Typ

81,00

HYDROMASÁŽ Typ

Podhladinové svetlo

Elektronické ovládanie

Systém You Plus Hydro / Air: • 6 x hydromasážna tryska Midi Jet • 4 x hydromasážna tryska Hydro Jet 14 x airmasážna tryska Air Jet • • 1 x napúšťanie WarmFlow • 1 x podhladinové LED svetlo 2 x sanie • • 1 x špeciálny odtokový komplet • 1 x ohrev vody • 1 x elektronické ovládanie

Systém You Duo Hydro / Air: 6x • hydromasážna tryska Midi Jet 10 x hydromasážna tryska Hydro Jet • • 8 x airmasážna tryska Air Jet • 1 x napúšťanie WarmFlow • 1 x podhladinové LED svetlo 2 x sanie • • 1 x špeciálny odtokový komplet • 1 x ohrev vody • 1 x elektronické ovládanie

Cena

Podhlavník You

You Plus You Duo

Air Jet

Elektronické ovládanie Vodeodolné elektronické ovládanie je na boku vane umiestnené tak, aby bolo na dosah ruky pri kúpaní i pri napúšťaní vane.

Systém Hydro / Air Hydro / Air

Cena 4 500,00 4 602,00

Pozn.: Do ceny hydromasážneho systému je zahrnutý špeciálny odtokový komplet na odvodnenie hydromasážneho systému. Vzhľadom na špecifickú konštrukciu hydromasážneho systému do vane YOU je tento odtokový komplet súčasťou systému a nie je možné použiť vlastný odtokový komplet. L (left) - ľavý variant výrobku. R (right) - pravý variant výrobku. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Podhladinové svetlo lED

Štandardná súčasť systému. Vyberte si pri objednávke vybrať svoju obľúbenú farbu, či je to biela, žltá, červená, zelená alebo modrá. Za príplatok máte možnosť nahradiť LED svetlo mini chromoterapiou s funkciou STOP a nemusíte tak nad výberom farby dlho premýšľať.

183


Chromoterapia H2O Color

Alternatívna liečebná metóda, ktorá pomocou svetla a farieb posilňuje odolnosť organizmu, zmierňuje stres a navodzuje pocit kľudu. Svetlo a farby na nás rozsiahle pôsobia, „zafarbujú“ našu náladu a životnú energiu. Ovplyvňujú naše vnímanie teploty, času, schopnosť sústredenia sa, a naše celkové psychické rozpoloženie, ktoré úzko súvisí s našou telesnou stránkou.

Kovové extra ploché svietidlo

Membránová klávesnica s minimom skrytých funkcií pre jednoduché ovládanie

Chromoterapia H2O Color je samostatný výrobok, kompatibilný s väčšinou typov akrylátových vaní na trhu. Výkonné podhladinové osvetlenie v plochom dizajne (Extra Flat) oživí váš kúpeľ mnohými farebnými odtieňmi (nová je tiež funkcia Moonlight) alebo bielym svetlom. Prehľadnou klávesnicou môžete regulovať intenzitu svetla a teplotu bieleho svetla, nastaviť rýchlosť prelínania farieb, alebo zastaviť prelínanie na vašej najobľúbenejšej farbe a vytvoriť si tak dokonalú atmosféru podľa nálady. Chromoterapia H2O Color je umiestnená v kvalitnom pochrómovanom tele. Splnenie platných noriem garantuje certifikát TÜV.

Farby dúhy – optický úkaz chápaný ako dobré znamenie a signalizujúci koniec búrky v nás vzbudzuje optimizmus a má pozitívny vplyv na náš duševný a fyzický stav. ČERVENÁ – vyžaruje teplo, dodáva energiu, zvyšuje pocit bezpečia a sebadôvery, rozprúdi krv, zrýchľuje metabolizmus, priaznivo pôsobí napr. pri chudokrvnosti a chronickom kašli. ORANŽOVÁ – povzbudzuje, zlepšuje náladu, posilňuje energiu, zbavuje depresie a smútku, pôsobí pri strate chuti, pri anémii, anorexii, pomáha pri správnom mentálnom vývoji. ŽLTÁ – pozitívne naladí, posilňuje nervový systém, povzbudí chuť k učeniu a intelekt, podporuje pamäť, ctižiadosť a výdrž, pomáha pri sebaovládaní. ZELENÁ – ukľudňuje, harmonizuje myšlienky, zotavuje, má pozitívny vplyv na detoxikáciu tela. MODRÁ – ukľudňuje, uspáva, omladzuje pokožku, tlmí chuť k jedlu, pomáha napr. pri bolestiach hlavy, pri astme a zápalových ochoreniach. FIALOVÁ – dodáva duševnú silu, zlepšuje neurologické komplikácie, pôsobí pri ochoreniach lymfatického systému. BIELA – (denné svetlo) - riadi mnohé fyziologické a psychické procesy človeka. Znižuje stres, tepovú a dychovú frekvenciu, krvný tlak a celkove funguje ako štartovací systém všetkých fyziologických funkcií nášho tela.

Cena:

184

420,-


Hydromasážne panely Cobra

900,-

Rozmer 21 x 120 cm

Jet

636,-

Rozmer 29 x 145 cm

Dizajnovo atraktívne hydromasážne panely RAVAK ozdobia každý sprchový kút. Navyše toho dokážu oveľa viac ako obyčajná sprcha - premenia obyčajné sprchovanie na dokonalú relaxáciu.

Nautilus

1 350,-

Rozmer 28 x 145 cm

CLEANER CHROME

EasyClean

Cobra Nadčasový dizajn, tropický dážď so 60 tryskami v hornej časti panelu a ďalších 60 trysiek na masáž tela robia z panelu Cobra výnimočný výrobok. Panel z eloxovaného hliníka má aj ručnú sprchu a je osadený termostatickou batériou s detskou poistkou. Všetky trysky sú chránené proti zaneseniu vodným kameňom - EasyClean. Inštaluje sa na stenu.

Jet Panel Jet má osvedčený dizajn a okrem pevnej veľkoformátovej sprchy a ručnej sprchy s troma funkciami ponúka aj dvojpolohovú masážnú trysku so smerovou aretáciou. Trysky sú chránené proti zaneseniu vodným kameňom- EasyClean. Je osadený termostatickou batériou s detskou poistkou a je možné ho nainštalovať buď na stenu alebo do rohu.

Nautilus Veľká sklenená čelná plocha dodáva hydromasážnemu panelu Nautilus osobitý vzhľad. Panel umožňuje sprchovanie pomocou veľkoformátovej pevnej či ručnej sprchy s 3 funkciami, pre masáž je možné využiť dvojpolohové masážne trysky so smerovou aretáciou a trojcestnou masážnou hlavicou. Trysky sú chránené proti zaneseniu vodným kameňom- EasyClean. Panel je osadený termostatickou batériou s detskou poistkou a môžete ho inštalovať buď na stenu alebo do rohu.

Výrobky sú štandardne dodávané do 3 týždňov. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

185


Umývadlá a kúpeľňový nábytok Praktické ozdoby do každej kúpeľne

186


Tvarovo dokonalé umývadlá vyrobené z liateho mramoru – nadčasový materiál s vlastnosťami zaručujúcimi dlhú životnosť a veľkú tvarovú variabilitu. Finálnu povrchovú úpravu tvorí zafarbená živica (Gelcoat), ktorá mramor zároveň chráni proti poškriabaniu a pôsobeniu bežne používaných kozmetických a hygienických prípravkov.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

KONCEPTY

JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA

Kvalitné spracovanie a odolnosť proti vlhkosti – zaručuje špeciálna hĺbková impregnácia korpusu a dvojitá vrstva laku dvierok, ktoré sú finálne lakované bielou polyuretánovou farbou s vysokým leskom. Všetky skrinky RAVAK sú vybavené olejovými tlmičmi BLUM, pojazdmi HETTICH a pántmi s dorazom SALICE. Toto kovanie zaistí bezproblémové otváranie a zatváranie dvierok po celú dobu životnosti nábytku.

Nábytok je dodávaný v zmontovanom stave Výrobok je súčasťou konceptu RAVAK - praktického a dizajnovo zladeného zariadenia celej kúpeľne, ktoré sa skladá z vane, umývadla a príp. aj nábytku a vodovodných batérií Tvarové prevedenie, špeciálna povrchová úprava a možnosť zavesenia nábytku na stenu zjednodušuje jeho údržbu 187


Umývadlá Chrome novinka

Cena od:

Veľkorysé odkladacie plochy Zaoblený vnútorný tvar harmonicky ladí s najrôznejšími štýlmi interiéru Nadčasový dizajn pre pohodovú atmosféru

93,40 / 60 / 70 80 / 120

Koncept Chrome Viď str. 26

cm

KONCEPTY

Mini-umývadlo Chrome 400

Umývadlo Chrome 600 / 700 / 800

Dvojumývadlo Chrome 1 200

400 x 220 mm - L/R Mini-umývadlo vhodne doplní priestor toaliet. Je bez prepadu - nutné použiť pevnú umývadlovú piletu. Kombinovateľné so skrinkou pod umývadlo SD Chrome 400.

600 / 700 / 800 x 490 mm Kombinovateľné so skrinkou pod umývadlo SD Chrome 600 / 700 / 800 a zrkadlom Chrome.

1 200 x 490 mm Dvojumývadlo - maximálny užívateľský komfort na druhú.

UMÝVADLÁ

Rozmery (mm)

Kombinovateľné so skrinkou pod dvojumývadlo SD Chrome 1 200.

Cena

PRÍSLUŠENSTVO

Cena 18,30

Chrome 400 L/R

400 x 220

93,00

Umývadlová pileta ClickClack

Chrome 600

600 x 490

213,00

Umývadlová pileta ClickClack, nízka

Chrome 700

700 x 490

246,00

Umývadlová pileta, pevná

800 x 490

267,00

Sifón U trubkový

16,80

1 200 x 490

426,00

Sifón chrómový

82,50

Hrazda k umývadlu Chrome 400

40,80

Chrome 800 Chrome 1 200

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku. Umývadlá sa dodávajú s 35 mm otvorom pre stojankovú batériu. Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: K mini-umývadlu Chrome je potrebné dokúpiť pevnú umývadlovú piletu. V predaji od 03/2013.

188

ŠÍRKA

17,40 17,40

Harmonický súlad s ostatnými časťami konceptu Chrome (vaňa, sprchový kút, batérie, ...) viď str. 26


Kúpeľňový nábytok Chrome novinka

novinka

Cena od:

Dostatok úložného priestoru Praktický oválny dizajn chrómovaného držadla Špeciálna impregnácia proti vlhkosti

Farebné prevedenie korpusu: Strip Onyx

Biela

Uvedené korpusy skriniek sú vždy v kombinácii s lesklými bielymi dvierkami.

Koncept Chrome Viď str. 26

Zrkadlo Chrome 600 / 700 / 800

SD Chrome 400

SD Chrome 600 / 700 / 800

SD Chrome 1 200

600 / 700 / 800 x 70 x 550 mm Zrkadlo s integrovaným svetlom charakteristických tvarov.

400 x 220 x 500 mm - L/R Skrinka s poličkou. Korpus skrinky a dvierka sa objednávajú osobitne!

600 / 700 / 800 x 490 x 470 mm Skrinka s praktickou zásuvkou s veľkým úložným priestorom (výška 40 cm).

1 200 x 490 x 470 mm Skrinka s dvomi vysokými zásuvkami (40 cm).

Kombinovateľné s umývadlom Chrome 600 / 700 / 800.

Skrinka je určená pod mini-umývadlo Chrome 400.

Skrinka je určená pod umývadlo Chrome 600 / 700 / 800.

NÁBYTOK

Rozmery (mm)

Zrkadlo Chrome 600

600 x 70 x 550

168,00

Zrkadlo Chrome 700

700 x 70 x 550

180,00

Zrkadlo Chrome 800

800 x 70 x 550

192,00

SD Chrome 400

400 x 220 x 500

102,00

Dvierka Chrome 400 L/R

375 x 25 x 530

22,80

SD Chrome 600

600 x 490 x 470

300,00

SD Chrome 700

700 x 490 x 470

324,00

SD Chrome 800

800 x 490 x 470 1 200 x 490 SD Chrome 1 200 x 470 350 x 370 x SB Chrome 350 L/R 1 200 L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku. Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Pozn.: V predaji od 03/2013.

Cena

124,80

KONCEPTY

IMPREGNÁCIA PROTI VLHKOSTI

Skrinka je určená pod dvojumývadlo Chrome 1 200.

SB Chrome 350 350 x 370 x 1 200 mm – L/R Vysoká skrinka s dvomi sklenenými poličkami.

345,00 684,00 348,00

189


Umývadlá Classic

Cena od:

Veľké odkladacie plochy Hlboký umývací priestor Klasický tvar, ktorý sa hodí aj do rohu

Koncept Classic Viď str. 28

ľavý variant

87,40 / 60 / 70 80 / 130 cm

KONCEPTY

ŠÍRKA

pravý variant

Classic Mini I

Classic Mini II

Classic 600 / 700

Classic 800

Classic 1 300

400 x 220 mm Umývadlá Classic Mini I je možné umiestneniť na stenu buď pomocou kovových chrómovaných konzol alebo so skrinkou pod umývadlo SD Classic 400.

400 x 220 mm - L/R Umývadlá Classic Mini II je možné umiestniť na stenu buď pomocou kovových chrómovaných konzol alebo so skrinkou pod umývadlo SD Classic 400.

600 / 700 x 490 mm Kombinovateľné so skrinkou pod umývadlo SD Classic 600 / 700 a zrkadlom Classic 600 / 700.

800 x 490 mm - L/R Veľká odkladacia plocha. Kombinovateľné so skrinkou pod umývadlo SD Classic 800 a zrkadlom Classic 800.

1 300 x 490 mm Veľké odkladacie plochy po stranách a uprostred pre viac pohodlia.

Otočením výrobku o 180° získate ľavý alebo pravý variant.

UMÝVADLÁ

Variant L/R závisí podľa umiestnenia odkladacej plochy na umývadle

Pravý alebo ľavý variant závisí podľa umiestnenia otvoru na batériu.

Rozmery (mm)

Cena

PRÍSLUŠENSTVO

Cena

Classic Mini I

400x220

87,00

Umývadlová pileta ClickClack

18,30

Classic Mini II L/R

400x220

87,00

Umývadlová pileta ClickClack, nízka

17,40

Classic 600

600x490

210,00

Sifón U trubkový

16,80

Classic 700

700x490

234,00

Sifón chrómový

82,50

Classic 800 L/R

800x490

252,00

Hrazda Classic 600, 700, 800

40,80

Classic 1 300

1300x490

414,00

Konzole k umývadlám Classic Mini - 2ks, chrómové

63,00

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku. Umývadlá sa dodávajú s 35 mm otvorom pre stojankovú batériu. Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

190

Kombinovateľné so skrinkou pod dvojumývadlo SD Classic 1 300.

Ak nechcete umývadlo Classic 600 / 700 / 800 doplniť skrinkou, môžete si k nemu zadovážiť praktickú hrazdu na uteráky.


Kúpeľňový nábytok Classic

Cena od:

Objemný úložný priestor Špeciálna impregnácia a povrchová úprava proti vlhkosti

Farebné prevedenie korpusu: Espresso

Strip Onyx

Breza

Biela

Uvedené korpusy skriniek sú vždy v kombinácii s lesklými bielymi dvierkami.

Koncept Classic Viď str. 28

Zrkadlo Classic 600 / 700 / 800

SD Classic 400

SD Classic 600 / 700 / 800

SD Classic 1 300

600 / 700 / 800 x 70 x 550 mm Zrkadlo s integrovaným svetlom a zásuvkou na fén alebo holiaci strojček.

400 x 220 x 500 mm - L/R Skrinka s poličkou.

Kombinovateľné s umývadlom Classic 600 / 700 / 800.

Skrinka je určená pod umývadlo Classic Mini I alebo Mini II.

600 / 700 / 800 x 490 x 470 mm (SD Classic 800 - L/R) Skrinka s praktickou zásuvkou s veľkým úložným priestorom (výška 40 cm).

1 300 x 490 x 470 mm Skrinka s dvomi vysokými zásuvkami (40 cm). V pravej časti pod umývadlom je integrovaná druhá zásuvka na drobnosti, ktorú je možné dokúpiť osobitne. Skrinka je určená pod dvojumývadlo Classic 1 300.

Korpus skrinky a dvierka sa objednávajú osobitne!

Rozmery (mm)

KONCEPTY

IMPREGNÁCIA PROTI VLHKOSTI

pravý variant

pravý variant

NÁBYTOK

109,20

Skrinka je určená pod umývadlo Classic 600 / 700 / 800.

Cena

PRÍSLUŠENSTVO Zásuvka vr. výsuvu biela pre SD 1 300

Zrkadlo Classic 600

600x70x550

156,00

Zrkadlo Classic 700

700x70x550

168,00

Zrkadlo Classic 800

800x70x550

180,00

SD Classic 400

400x220x500

84,00

Dvierka Classic 400 L/R

375x25x530

25,20

SD Classic 600

600x490x470

246,00

SD Classic 700

700x490x470

267,00

SD Classic 800 L/R

800x490x470

282,00

SD Classic 1 300

1300x490x470

630,00

SB Classic L/R

350x370x1200

324,00

SB Classic 350 x 370 x 1 200 mm - L/R Vysoká skrinka s dvomi sklenenými poličkami a praktickou zásuvkou v hornej časti.

Cena 123,00

Špeciálna impregnácia a povrchová úprava proti vlhkosti.

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku.

Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka / výška.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

191


Umývadlá Rosa

Cena od:

Veľká odkladacia plocha Praktický držiak na uteráky Umývadlá su dizajnovo zladené s nábytkom Rosa

pravý variant

Umývadlo Rosa 566 x 466 mm - L/R Najmenšie zo série, určené do malých kúpeľní. Kombinovateľné so zrkadlom M 560.

Koncept Rosa Viď str. 30

pravý variant

L/R KONCEPTY

L/R VARIANT

pravý variant

56 / 78 cm ŠÍRKA

pravý variant

Umývadlo Rosa Comfort

Umývadlo Rosa Comfort nábytkové

Umývadlo Rosa Comfort Plus

780 x 550 mm - L/R Pôsobí odľahčenejšie a má viac priestoru na zavesenie uteráku.

780 x 550 mm - L/R Od umývadla Rosa Comfort sa odlišuje iba chýbajúcim držiakom.

780 x 550 mm - L/R Masívne spracovanie spodnej časti umývadla.

Môžete kombinovať so skrinkou pod umývadlo SDU Rosa Comfort a zrkadlom M 780.

Kombinovateľné so zrkadlom M 780.

Kombinovateľné so zrkadlom M 780.

UMÝVADLÁ

Rozmery (mm)

Cena

PRÍSLUŠENSTVO

Cena

Rosa L/R

566x466

255,00

Umývadlová pileta ClickClack

18,30

Rosa Comfort L/R

780x550

303,00

Umývadlová pileta ClickClack, nízka

17,40

Rosa Comfort nábytkové L/R

780x550

252,00

Sifón U trubkový

16,80

Rosa Comfort Plus L/R

780x550

369,00

Sifón chrómový

82,50

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku. Umývadlá sa dodávajú s 35 mm otvorom pre stojankovú batériu. Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

192

255,-

Ak k vani Rosa použijete aj umývadlo Rosa, môžete si byť istí, že vaša kúpeľňa bude dizajnovo perfektne zladená. Viď str. 30


Kúpeľňový nábytok Rosa

Cena od:

Dostatok úložného priestoru Závesný systém Špeciálna impregnácia proti vlhkosti

Farebné prevedenie korpusu: Strip Onyx

Breza

Biela

pravý variant

Uvedené korpusy skriniek sú vždy v kombinácii s lesklými Koncept Rosa bielymi dvierkami. Viď str. 30

pravý variant

L/R KONCEPTY

M 780

SDU Rosa

SDU Rosa Comfort

565 x 30 x 800 mm Zrkadlo s osvetlením.

780 x 160 x 680 mm - L/R Zrkadlo s poličkou, integrovanými bodovými svetlami a zásuvkou.

560 x 400 x 240 mm - L/R Skrinka so zásuvkou.

780 x 550 x 680 mm - L/R Skrinka so zásuvkou a integrovaným košom na prádlo.

Kombinovateľné s umývadlom Rosa Comfort, Rosa Comfort nábytkové alebo Rosa Comfort Plus.

Skrinka je určená pod umývadlo Rosa. Kombinácia biela/Strip Onyx nie je možná.

L/R VARIANT

IMPREGNÁCIA PROTI VLHKOSTI

ľavý variant

M 560 Kombinovateľné s umývadlom Rosa. Kombinácia biela/ Strip Onyx nie je možná.

207,-

Skrinka je určená pod umývadlo Rosa Comfort nábytkové.

SB Rosa NÁBYTOK

Rozmery (mm)

Cena

PRÍSLUŠENSTVO

Cena

Nožičky MR Base

23,10

M 560

565x30x800

207,00

M 780 L/R

780x160x680

285,00

SDU Rosa L/R

560x400x240

219,00

SDU Rosa Comfort L/R

780x550x680

474,00

SB Rosa

410x350x1800

360,00

410 x 350 x 1800 mm Vysoká skrinka s dvomi sklenenými poličkami a odkladacou plochou. Otočením výrobku získate ľavý alebo pravý variant otvárania dvierok.

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku.

Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka x hĺbka x výška.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

193


Umývadlá Praktik

Cena od:

Oblé dizajnové krivky Premyslene členená odkladacia plocha Umývadlo so skrinkou tvorí logický celok

252,-

L/R L/R VARIANT

ľavý variant

ľavý variant

pravý variant

78 / 96 116 cm

ŠÍRKA

ľavý variant

Umývadlo Praktik U

Umývadlo Praktik S

Umývadlo Praktik W

780 x 490 mm - L/R Možnosť univerzálneho umiestnenia v kúpeľni či už do rohu, alebo tesne vedľa vane.

960 x 490 mm - L/R Nižšie položená odkladacia plocha tzv. „mokrá“ slúži na odkladanie mokrých vecí (napr. mydlo) a naopak, vyššie položená odkladacia plocha tzv. „suchá“ zasa na predmety, ktorým nesvedčí kontakt s vodou (holiaci strojček). Kombinovateľné so skrinkou pod umývadlo SDU Praktik S alebo SDZU Praktik S a zrkadlom M 960.

1160 x 650 mm - L/R Určené nad práčku, namiesto strateného priestoru získame veľkú odkladaciu plochu, ktorá sa práčky nedotýka a teda sa na ňu neprenášajú žiadne vibrácie.

Kombinovateľné so skrinkou pod umývadlo SDU Praktik U a zrkadlom M 780. UMÝVADLÁ

Rozmery (mm)

Cena

PRÍSLUŠENSTVO

Cena

Praktik U L/R

780x490

252,00

Umývadlová pileta ClickClack

18,30

Praktik S L/R

960x490

264,00

Umývadlová pileta ClickClack, nízka

17,40

Praktik W L/R

1160x650

291,00

Sifón U trubkový

16,80

Sifón chrómový

82,50

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku. Umývadlá sa dodávajú s 35 mm otvorom pre stojankovú batériu. Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

194


Kúpeľňový nábytok Praktik

Cena od:

Prakticky riešený úložný priestor Čistý dizajn a jednoduchá údržba Špeciálna impregnácia proti vlhkosti

Farebné prevedenie korpusu: Strip Onyx

Breza

Biela

pravý variant

Uvedené korpusy skriniek sú vždy v kombinácii s lesklými bielymi dvierkami.

285,-

L/R

IMPREGNÁCIA PROTI VLHKOSTI

L/R VARIANT

pravý variant

pravý variant

M 780 / 960

SDU Praktik S / U

SDZU Praktik S

780 / 960 x 160 x 680 mm - L/R Zrkadlo s poličkou, integrovanými bodovými svetlami a zásuvkou.

780 / 960 x 430 x 240 mm - L/R Skrinka SDU Praktik S je určená pod umývadlo Praktik S a skrinka SDU Praktik U je určená pod umývadlo Praktik U.

960 x 500 x 680 mm - L/R Skrinka s tromi menšími zásuvkami, veľkou zásuvkou s košom na prádlo a veľkou priehradkou s výklopnými dvierkami a automatickým dovieraním.

Zrkadlo M 780 je určené nad umývadlo Praktik U a zrkadlo M 960 nad umývadlo Praktik S.

NÁBYTOK

Rozmery (mm)

Kombinácia biela/strip onyx nie je možná.

Cena

M 780 L/R

780x160x680

285,00

M 960 L/R breza/biela

960x160x680

321,00

M 960 L/R S-Onyx/biela 

960x160x680

321,00

M 960 L/R biela/biela 

960x160x680

321,00

SDU Praktik U L/R

780x430x240

246,00

SDU Praktik S L/R

960x430x240

264,00

SDZU Praktik S L/R 

960x500x680

882,00

PRÍSLUŠENSTVO Nožičky MR Base

Skrinka je určená pod umývadlo Praktik S.

Cena 23,10

Inštalácia na nastaviteľné nožičky s výškou 10 až 12 cm.

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku.

 Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka / výška. Dodacia lehota je 8 týždňov.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

195


Umývadlo Evolution

Cena od:

Jedinečný dizajn Originálny tvar predného lemu Rovné bočné hrany - možnosť umiestenia dvoch umývadiel vedľa seba novinka

Pileta ClickClack

70

Koncept Evolution Viď str. 32

cm KONCEPTY

ŠÍRKA

novinka

Pileta ClickClack, nízka

Umývadlová pileta ClickClack systém

Umývadlo Evolution

291,-

700 x 550 mm

Kovový trubkový umývadlový sifón, chrómový

Mosadzný teleskopický umývadlový sifón, chrómový

Môžete umiestniť v kúpeľni buď samostatne alebo s jednou zo skriniek pod umývadlo SD alebo SDS Evolution s hrazdou alebo so zásuvkou.

UMÝVADLÁ

Rozmery (mm)

Cena

PRÍSLUŠENSTVO

Cena

Umývadlo Evolution

700x550

291,00

Umývadlová pileta ClickClack

18,30

Umývadlová pileta ClickClack, nízka

17,40

Sifón U trubkový

16,80

Sifón chrómový

82,50

Umývadlá sa dodávajú s 35 mm otvorom pre stojankovú batériu. Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

196

Umývadlová stojanková batéria Neo vkusne doplní umývadlo Evolution. Viď str. 204


Kúpeľňový nábytok Evolution

Cena od:

Dostatok úložného priestoru Moderné leské biele prevedenie Špeciálna impregnácia proti vlhkosti

Zrkadlo Evolution 700 x 30 x 600 mm Zrkadlo s integrovaným LED osvetlením, vypínačom a el. zásuvkou. Kombinovateľné s umývadlom Evolution a je možné ho doplniť sklenenou poličkou. NÁBYTOK

48,-

Farebné prevedenie korpusu: Biela

Uvedené korpusy skriniek sú vždy v kombinácii s lesklými bielymi dvierkami.

Koncept Evolution Viď str. 32

KONCEPTY

IMPREGNÁCIA PROTI VLHKOSTI

Sklenená polička Evolution

SD Evolution s hrazdou

SDS Evolution so zásuvkou

700 x 160 x 6 mm Sklenená polička so zaobleným predným lemom a kovovými chrómovanými držiakmi.

700 x 550 x 400 mm Skrinka s veľkým odkladacím priestorom a praktickou kovovou pochrómovanou hrazdou na uteráky.

700 x 550 x 400 mm Skrinka so zásuvkou s veľkým úložným priestorom. Určená pod umývadlo Evolution.

Určená pod umývadlo Evolution.

Rozmery (mm)

Cena 258,00

Zrkadlo Evolution

700x30x600

Sklenená polička s držiakmi

700x160x6

48,00

SD Evolution s hrazdou

700x550x400

156,00

SDS Evolution so zásuvkou

700x550x400

282,00

V kombinácii s vaňou Evolution vytvára komplexné a dizajnovo zladené riešenie. Viď str. 140

Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka / výška. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

197


Umývadlá Avocado

Cena od:

Veľkorysé odkladacie plochy Umiestnenie umývadla nad vaňu šetrí miesto Originálny dizajn

Koncept Avocado Viď str. 34

L/R KONCEPTY

novinka

pravý variant

850 x 450 mm - L/R Umývadlo poskytuje veľký odkladací priestor a dizajnom dokonale ladí s vaňou Avocado. Tvar umývadla umožňuje jeho dômyselné umiestnenie nad užšiu stranu vane, kde zaberie minimálny priestor kúpeľne.

Umývadlo Avocado Comfort

Umývadlová pileta ClickClack systém

novinka

Kovový trubkový umývadlový sifón, chrómový

Taktiež určené nad vaňu Avocado.

Cena

PRÍSLUŠENSTVO

Cena

Avocado L/R

850x450

147,00

Umývadlová pileta ClickClack

18,30

Avocado Comfort L/R

950x450

207,00

Umývadlová pileta ClickClack, nízka

17,40

Sifón U trubkový

16,80

Sifón chrómový

82,50

198

cm ŠÍRKA

950 x 450 mm - L/R Umývadlo ponúka ešte väčší odkladací priestor ako umývadlo Avocado.

Rozmery (mm)

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

85 / 95

Pileta ClickClack, nízka

UMÝVADLÁ

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku. Umývadlá sa dodávajú s 35 mm otvorom pre stojankovú batériu. Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka.

L/R VARIANT

pravý variant Pileta ClickClack

Umývadlo Avocado

147,-

Mosadzný teleskopický umývadlový sifón, chrómový


Umývadlo BeHappy

Cena od:

Dômyselné riešenie malej kúpeľne umiestnením umývadla nad vaňu Dostatok odkladacích plôch Možnosť výberu medzi pravým alebo ľavým variantom

novinka

Koncept BeHappy Viď str. 35

L/R KONCEPTY

Pileta ClickClack, nízka

Umývadlo BeHappy

Umývadlová pileta ClickClack systém, nízka

570 x 500 mm - L/R

Kovový trubkový umývadlový sifón, chrómový

Určené pre samostatné umiestnenie do rohu alebo nad vaňu BeHappy. Jeho umiestnenie nad vaňu predstavuje unikátne riešenie úspory miesta pri zachovaní pohodlia pri jeho používaní.

UMÝVADLÁ

Rozmery (mm)

BeHappy L/R

570x500

Cena 216,00

L/R VARIANT

57 cm ŠÍRKA

novinka Ľavý variant

pravý variant

216,-

PRÍSLUŠENSTVO

Cena

Umývadlová pileta ClickClack, nízka

17,40

Sifón U trubkový

16,80

Pravý variant

Pravý alebo ľavý variant umývadla rozlišujeme podľa toho, do ktorého rohu umývadlo umiestnime. Batéria musí byť umiestnená oproti vám.

L (left) - ľavý variant výrobku, R (right) - pravý variant výrobku. Umývadlo je dodáváno jen s otvorem 35 mm pre stojánkovou baterii. Rozmery výrobkov sú uvedené v tvare šírka / hĺbka. Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

199


Vodovodné batérie Elegantné, spoľahlivé a cenovo dostupné

200


Vysoká kvalita batérie – mosadzné telo batérie je v priebehu výroby dokonale opracované a pokryté dostatočne hrubou vrstvou chrómu, ktorá zaisťuje vysokú odolnosť proti opotrebovaniu a dlhú životnosť batérie v jej plnej kráse.

100 / 150 mm ROZSTUP

Žiadny vodný kameň – na perlátore zloženom z niekoľkých plastových sitiek sa takmer žiadny vodný kameň neusadzuje. V prípade tvorby jemných máp vodného kameňa je ho možné prstom uvoľniť a tečúca voda ho odnesie.

Všetky nástenné batérie majú rozstup 150 mm (Batérie Suzan majú rozstup aj 100 mm) Funkcia jednoduchého čistenia trysiek sprchy

EasyClean

5

ROKOV ZÁRUKA NA KARTUŠE

Na keramické kartuše vodovodných batérií poskytujeme 5-ročnú záruku. 201


Vodovodné batérie Suzan Jednoduchosť, klasika, funkčnosť Batérie, ktoré sa na nič nehrajú a spoľahlivo fungujú. Obľúbený klasický dizajn batérií Suzan sa hodí do každej kúpeľne. Prirodzene doplnia vaše umývadlo, vaňu či sprchový kút.

5

ROKOV ZÁRUKA NA KARTUŠE

Umývadlová stojanková batéria

Umývadlová stojanková batéria

bez odtokovej armatúry SN 012.00

Cena:

s odtokovou armatúrou SN 011.00

42,-

Cena:

Umývadlová nástenná batéria

44,10

Cena:

67,50

bez setu 150 mm SN 032.00/150 Cena:

202

SN 015.00

SN 016.00

s otočným ramienkom 210 mm bez odtokovej armatúry

49,20

Cena:

52,50

Vaňová nástenná batéria

Vaňová nástenná batéria

bez setu 150 mm SN 022.00/150

bez setu 100 mm SN 022.00/100

63,-

Cena:

61,80

Sprchová nástenná batéria

57,-

Na čistenie batérie používajte RAVAK Cleaner Chrome (str. 210) alebo iné neagresívne prípravky, ktoré nenarušia povrchovú vrstvu chrómu. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Dodacia lehota je 3 týždne.

Drezová stojanková batéria

Cena:

Sprchová nástenná batéria

Všetky nástenné batérie Suzan majú rozstup 100 alebo 150 mm.

ROZSTUP

Umývadlová stojanková batéria

Cena:

s otočným ramienkom 250 mm 100 mm SN 041.00/100

69,-

100 / 150 mm

s otočným ramienkom 150 mm bez odtokovej armatúry

Umývadlová nástenná batéria

s otočným ramienkom 250 mm 150 mm SN 041.00/150 Cena:

Všetky batérie Suzan majú keramickú kartušu s priemerom 35 mm, na ktorú poskytujeme 5-ročnú záruku.

bez setu 100 mm SN 032.00/100 Cena:

51,-

Doporučujeme použitie filtračného zariadenia na vstupe potrubia do bytu/domu. Dosiahnete tak dlhšiu životnosť nielen vodovodnej batérie, ale aj napríklad práčky alebo umývačky riadov.


Vodovodné batérie Rosa Krása a prirodzenosť Skutočná krása vychádza z prírody - ladné a pozvolné línie, oblé tvary a harmonické proporcie. Batérie Rosa sú navrhnuté tak, aby vkusne doplnili vašu kúpeľňu krásnym tvarom, ktorý poteší.

5

ROKOV ZÁRUKA NA KARTUŠE

Všetky batérie Rosa majú keramickú kartušu s priemerom 40 mm, na ktorú poskytujeme 5-ročnú záruku.

Všetky nástenné batérie Rosa majú rozstup 150 mm.

150 mm

ROZSTUP

Umývadlová stojanková batéria

Umývadlová stojanková batéria

Bidetová stojanková batéria

RS 012.00

RS 011.00

RS 055.00

bez odtokovej armatúry Cena:

s odtokovou armatúrou

69,60

Cena:

s odtokovou armatúrou

78,-

Cena:

Vaňová nástenná batéria

Sprchová nástenná batéria

RS 022.00/150

RS 032.00/150

bez setu 150 mm

bez setu 150 mm Cena:

Podomietková batéria s prepínačom

RS 061.00 Cena:

103,50

90,-

98,40

Podomietková batéria bez prepínača RS 062.00 Cena:

83,10

Pred montážou batérie odporúčame prepláchnuť potrubie vodou. Zabránite tým možnému zaneseniu sitka a predĺžite tak životnosť vašej batérie.

Cena:

69,-

Podomietková batéria

Podomietková batéria

RS 065.00 - pre R-box

RS 066.00 - pre R-box

s prepínačom Cena:

117,-

bez prepínača Cena:

93,-

Dôkladné a kvalitné spracovanie spolu s dôslednou mnohostupňovou kontrolou zaisťujú, že batérie Rosa budú dlho zdobiť vašu kúpeľňu.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

203


Vodovodné batérie Neo Majestátne a elegantné Batéria Neo v sebe snúbi eleganciu a masívnosť. Neo sa v kúpeľni nedá prehliadnuť – zaujme a elegantne doplní ostatné vami starostlivo vybrané zariadenia kúpeľne.

5

ROKOV ZÁRUKA NA KARTUŠE

Umývadlová stojanková batéria

Umývadlová stojanková batéria

bez odtokovej armatúry NO 012.00 Cena:

Všetky batérie Neo majú keramickú kartušu s priemerom 40 mm, na ktorú poskytujeme 5-ročnú záruku.

Bidetová stojanková batéria

s odtokovou armatúrou NO 011.00

76,50

Cena:

s odtokovou armatúrou NO 055.00

90,-

Cena:

Sprchová nástenná batéria

NO 022.00/150

NO 032.00/150

Cena:

s prepínačom

NO 061.00

Cena:

109,50

Podomietková batéria bez prepínača NO 062.00 Cena:

90,-

Podomietková batéria s prepínačom rozvedie vodu na dve ľubovoľné miesta - do sprchy a do vane alebo k ručnej a hlavovej sprche.

204

bez setu 150 mm

101,40

Podomietková batéria podčiarkne krásu a štýl vašej kúpeľne.

Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Dodacia lehota je 3 týždne.

96,-

Vaňová nástenná batéria bez setu 150 mm

Podomietková batéria

Všetky nástenné batérie Neo majú rozstup 150 mm.

150 mm

ROZSTUP

Cena:

Podomietková batéria

s prepínačom NO 065.00 - pre R-box Cena:

127,50

77,10

Podomietková batéria

bez prepínača NO 066.00 - pre R-box Cena:

99,-

Elegantné balenie ochráni batériu počas prepravy. Pri montáži nepoužívajte náradie, ktoré by mohli batériu poškodiť (hasák, kliešte).


Vodovodné batérie Chrome novinka

Stávka na istotu Výrazné tvary batérií Chrome nadväzujú na oválne motívy všetkých hlavných komponentov konceptu Chrome.

Všetky batérie Chrome majú keramickú kartušu s priemerom 35 mm, na ktorú poskytujeme 5-ročnú záruku.

5

ROKOV ZÁRUKA NA KARTUŠE

Všetky nástenné batérie Chrome majú rozstup 150 mm.

150 mm

ROZSTUP

Umývadlová stojanková batéria

Umývadlová stojanková batéria

Bidetová stojanková batéria

CR 012.00

CR 011.00

CR 055.00

s odtokovou armatúrou

bez odtokovej armatúry

Cena:

120,-

Cena:

138,-

Vaňová nástenná batéria s otočným ramienkom bez setu 150 mm

CR 022.00/150 Cena:

Podomietková batéria

CR 065.00

CR 066.00

Cena:

141,-

bez prepínača - pre R-box

Cena:

Cena:

117,-

Na čistenie batérie používajte RAVAK Cleaner Chrome (str. 210) alebo iné neagresívne prípravky, ktoré nenarušia povrchovú vrstvu chrómu.

141,-

Sprchová nástenná batéria bez setu 150 mm

CR 032.00/150 Cena:

204,-

Podomietková batéria s prepínačom - pre R-box

s odtokovou armatúrou

168,-

Drezová stojanková batéria CR 016.00 Cena:

192,Vaňové batérie sú unikátne nielen svojím dizajnom ale tiež možnosťou otočenia napúšťacieho ramienka, aby vám nezavadzalo pri kúpaní.

V predaji od 03/2013. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Dodacia lehota je 3 týždne.

205


R-box Základné teleso pre podomietkové batérie R-box je ideálny a univerzálny systém pre pákové, vaňové a sprchové podomietkové batérie, ktorý je zabudovaný/skrytý v stene. Vlastné telo batérie je vyrobené z kvalitnej mosadze. Na rozdiel od klasických podomietkových batérii je montáž R-boxu nielen jednoduchšia, ale aj bezpečnejšia. Vrchná (viditeľná) časť R-boxu sa osadzuje až po kompletnom dokončení kúpeľne. 5

ROKOV ZÁRUKA NA KARTUŠE

Na keramické kartuše batérií Rosa, Neo a Chrome poskytujeme 5-ročnú záruku.

Podomietková batéria Rosa

Podomietková batéria Rosa

RS 065.00

RS 066.00

s prepínačom, pre R-box, vchný diel Cena:

bez prepínača, pre R-box, vchný diel

117,-

Cena:

Podomietková batéria Neo

Podomietková batéria Neo

NO 065.00

NO 066.00

s prepínačom, pre R-box, vchný diel Cena:

novinka

bez prepínača, pre R-box, vchný diel

127,50

Cena:

Podomietková batéria Chrome

CR 065.00

CR 066.00

s prepínačom, pre R-box, vchný diel

141,-

99,-

novinka

Podomietková batéria Chrome

Cena:

93,-

bez prepínača, pre R-box, vchný diel

Cena:

117,-

Základné teleso pre podomietkové batérie R-box RB 070.50 Cena:

75,-

R-box sa inštaluje do sádrokartónu alebo do klasickej priečky (suché i mokré murovanie) do hĺbky 70 – 100 cm. Balenie obsahuje materiál na prichytenie k stene (nezahŕňa prípojky na vedenie vody a iný vodoinštalačný materiál). Pozn.: Batérie Chromo v predaji od 03/2013. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Dodacia lehota je 3 týždne.

206


Vodovodné batérie Termo Stálá teplota vody Kto raz vyskúša termostatickú batériu, už pri nej aj ostane, protože ocení, že termostatické batérie dokážu vyrovnať výkyvy tlaku v potrubí a zabezpečiť, že zo sprchy potečie voda s teplotou, ktorú si sami nastavíme.

5

ROKOV ZÁRUKA NA KARTUŠE

Batéria je vybavená keramickou kartušou na reguláciu prietoku vody a termostatickou kartušou na reguláciu teploty vody.

150 mm

Vaňová termostatická nástenná batéria

Sprchová termostatická batéria

TE 022.00/150

TE 032.00/150

bez setu 150 mm

Cena:

bez setu 150 mm

189,-

Cena:

Sprchová termostatická batéria

TE 082.00/150

TE 072.00/150

Cena:

bez setu 150 mm

201,-

Cena:

Podomietková termostatická batéria

Cena:

bez prepínača TE 062.00

201,-

Cena:

Úspora vody a energie

Blokačné tlačidlo na držadle zabraňuje obareniu v sprche tak, že zabraňuje pusteniu teplejšej vody ako 38° C. K zmene teploty je potrebné naraz stlačiť a otočiť zarážku. Zarážky tak vylučujú nechcenú zmenu teploty vody. Pri poruche na prívode studenej vody sa horúca okamžite uzavrie, takže nemôže dôjsť k obareniu.

Zabráni nechcenej zmene teploty vody

Termostatická sprchová batéria nemá páku, ale špeciálnu ovládaciu hlavicu. Takže sa vám už nemôže stať, že pri sprchovaní nechtiac buchnete do páky a začne vám tiecť horúca alebo studená voda.

ovláda prietok vody v batérii.

165,-

Bezpečné aj pre deti

Termostat šetrí vodu tým, že požadovaná teplota vody je nastavená automaticky a najrýchlejšie ako to je možné. Každý vie, koľko vody zbytočne odtečie, kým sa voda nastaví na tú správnu teplotu...

Keramická kartuša

159,60

Podomietková termostatická batéria

s prepínačom TE 061.00

s označením polohy On/Off, alebo s označením polohy Vaňa / Off / Sprcha.

162,-

Vaňová termostatická nástenná batéria bez setu 150 mm

Ovládacia hlavica prietoku vody

Všetky nástenné termostatické batérie majú rozstup 150 mm.

ROZSTUP

Na obrázku: rez termostatickou sprchovou batériou

Blokácia nastavenia teploty vody Off

Min

38°C On

Ak chcete mať teplejšiu vodu – stačí iba stlačiť zarážku na držadle a pootočiť.

Max

Špeciálna „chytrá“ kartuša,

ktorá okamžite reaguje na teplotu vody a tú udržuje stále rovnako teplú.

Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Dodacia lehota je 3 týždne.

207


Sprchy Dlhodobé potešenie a pôžitok

Sú krásne, ekologické, odolné a navyše sa vďaka funkcii jednoduchého čistenia trysiek aj ľahko čistia.

SOFTRAIN

Technológia, ktorá umožňuje samovoľné prisávanie vzduchu do sprchy a tým šetrí spotrebu vody. Vzduchom obohatený prúd vody je navyše aj veľmi príjemný.

Funkcia jednoduchého čistenia trysiek sprchy. Vznikajúci vodný kameň je možné jemne z povrchu trysiek rukou jednoducho zotrieť.

EasyClean

Hlavová sprcha guľatá mosadzná 300 mm

980.00 Cena:

246,-

Ružica oval mini - 1 funkcia

Ružica plochá - 3 funkcie

954.00 Cena:

priemer 118 mm

953.00

18,-

14,40

Cena: Rain

SoftRain

Jet

Soft

SOFTRAIN

Ružica guľatá – 5 funkcií

Set - hadica 150 cm, ružica, držiak malý

952.00

901.00

priemer 108 mm

Cena:

priemer 68 mm

20,40

Jet

Stream

Cena: Soft

Soft+Jet Soft+Stream

Na čistenie batérie používajte RAVAK Cleaner Chrome (str. 210) alebo iné neagresívne prípravky, ktoré nenarušia povrchovú vrstvu chrómu. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH. Dodacia lehota je 3 týždne.

208

19,50

Rain


Príslušenstvo Kvalitné materiály a dlhá životnosť Vyberte si príslušenstvo k vaňovým, sprchovým, podomietkovým a termostatickým batériám. Overené materiály a povrchová vrstva chrómu garantujú dlhú životnosť.

EasyTWIST

EasyTwist zabraňuje prekrúcaniu hadice tým, že umožňuje voľné pretáčanie sprchovej ružice.

Sprchová hadica 150 cm

Sprchová hadica 150 cm

911.00

912.50

z odolného plastu

jednozámková

Cena:

8,10

Cena:

16,5,0

Stenový vývod sprchy

EasyTWIST

Držiak sprchy plast 610.00

701.00 Cena:

otočné

24,60

Cena:

2,40

Tyč s posuvným držiakom sprchy - 60 cm 972.00 Cena:

Drezová stojanková batéria KM 016.00 Cena:

150,-

Bočné výtokové rameno pre typ 980.00 702.00

Cena:

36,-

23,40

Tyč s posuvným držiakom sprchy - 90 cm 973.00 Cena:

49,80

Posuvný držiak sprchy s dĺžkou 90 cm je ideálny pre inštaláciu do sprchového kúta v rodine, kde sa sprchujú aj deti. Umožňuje príjemnú sprchu pre malých aj veľkých.

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

209


Technológia RAVAK AntiCalc®

Najlepšia starostlivosť je tá priamo od výrobcu.

Neviditeľný štít proti nečistote a usadeninám na skle Každá voda, s výnimkou dažďovej či destilovanej, obsahuje vždy určité množstvo soli. Jej usadeniny - takzvaný vodný kameň - sa odstraňuje len veľmi ťažko. Vytvorí so sklom chemickú väzbu a po čase ho zafarbí, sklo „oslepne“. Bežne dostupné chemické prostriedky sú proti vodnému kameňu vcelku neúčinné. Trvalému znečisteniu dokáže spoľahlivo zabrániť jedine patentovaná technológia úpravy skla RAVAK AntiCalc®, ktorou RAVAK ošetruje sklá svojich sprchových kútov, dverí a zásten už pri výrobe.

Sklo ošetrené prostriedkom RAVAK AntiCalc® - voda je odpudzovaná a steká dole po skle

/mikroskopický detail skla/

Pôsobenie vody na sklo bez použitia prostriedku RAVAK AntiCalc®

210

Povrch skla upraveného nanotechnickým procesom RAVAK Anticalc®

Povrch bežného skla

Ako sa ošetrujú sklá prípravkom RAVAK AntiCalc® Conditioner? Sklo najskôr dôkladne umyte saponátovým prostriedkom (RAVAK Cleaner). Na vnútornú stranu úplne čistého a suchého povrchu skiel naneste suchou handrou prípravok RAVAK AntiCalc Conditioner a vyleštite do sucha. Sklo znovu získa vodoodpudzujúce vlastnosti a v priebehu ďalšieho obdobia (zhruba 3 mesiace, podľa tvrdosti vody) bude vyžadovať len bežnú údržbu saponátovými odmasťovacími prostriedkami.


Čistiace prostriedky RAVAK RAVAK Cleaner Účinne vyčistí celú kúpeľňu ■ Spoľahlivo odstraňuje mastnotu a zvyšky vodných usadenín ■ Určený na akrylátové vane, vaničky, výplne sprchových kútov, vodovodné batérie, kúpeľňový nábytok a keramické obklady Cena:

5,10

RAVAK AntiCalc® Conditioner Domáci pomocník v boji proti vodnému kameňu ■ Vodoodpudzujúce účinky našej technológie môžete obnoviť aj v domácom prostredí ■ Pri správnom a pravidelnom používaní prípravku AntiCalc® Conditioner poskytujeme 10-ročnú záruku na plnú funkčnosť systému RAVAK AntiCalc® Cena:

12,30

RAVAK Cleaner Chrome Na batérie ■ Špeciálny čistič na odstránenie mastnoty a zostatkov usadenín z chrómových povrchov – vodovodné batérie, príslušenstvo vodovodných batérií, chrómové prvky sprchových kútov

Cena:

5,40

RAVAK Desinfectant Vyženie plesne z kúpeľne ■ Prostriedok s výraznými dezinfekčnými vlastnosťami ■ Slúži na dezinfekciu všetkých rizikových miest v kúpeľni, predovšetkým povrchov vaní, vaničiek aj sprchových kútov a k údržbe hydromasážnych systémov Pred použitím biocídneho prípravku RAVAK Desinfectant si pozorne prečítajte informácie uvedené na obale výrobku.

Cena:

6,30

RAVAK Turbo Cleaner Účinne vyčistí odpady

Teflónové mazivo RAVAK Neviditeľne rozhýbe

■ Vysoko účinný prípravok, ktorý slúži na rozpustenie tých najhorších nečistôt usadených v sifónoch vaní, vaničiek a umývadiel

■ Používajte na koľajničky a pánty sprchových kútov, dverí a zásten, na kartuše a pohyblivé časti vodovodných batérií, zámky a kľučky na dverách

■ Nesmie byť ale použitý na čistenie výrobkov a najmä ich kovových častí! Cena:

4,80

■ Je odolné voči vode a vysoko účinné aj pri nanesení minimálneho množstva Cena:

6,30

Dodacia lehota je 3 týždne. Ceny sú uvedené v EUR vrátane DPH.

211


Linky technickej pomoci

0903/ 411 128 0903/ 411 138 Hovor na linku je spoplatnený podľa miestnych taríf.

RAVAK Slovakia spol. s r. o. Einsteinova 11 85101 Bratislava Slovenská republika Tel.: 00421 2 444 550 01 Fax: 00421 2 444 550 02 E-mail: obchod@ravak.sk

www.ravak.sk

Výrobca si vyhradzuje právo na technické zmeny jednotlivých výrobkov, zmenu vzhľadu a obalu výrobku, cenovú úpravu a neručí za prípadné tlačové chyby.

Poradí Inšpiruje Páči sa Rozumie kúpeľniam

RAVAK Collection 2013  

RAVAK Collection 2013 je opäť plný noviniek. Nechajte sa inšpirovať zaujímavými a praktickými riešeniami, nápadmi a radami pre vašu kúpeľňu!

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you