Page 1

DREAM [PVASARIS-VASARA][2013]

[ PAV A S A R I S - V A S A R A ] [ 2 0 1 3 ] I E P I R K Š A N A S

I D E J A S

SKAISTUMS:

Kārdinoši saldā PAVASARA MODE

Dita Danosa: biznesa sieviete modē

bagātīgu krāsu ārija Gadsimta izcilākās sievietes ikonas

Kurpju pavēlnieces

LINDA LEEN vienmēr mainīgā dīva CENA LS 2

Viktorija Bekhemas augstās notis modes pasaulē


PENDANT

€ 99,-

TI SENTO MILANO OFICIĀLAIS IZPLATĪTĀJS GLANZ & GLAMUUR ROOSIKRANTSI 19, TALLINA, IGAUNIJA www.tisento-milano.com TĀLR.: +372 684 4022 • E-VEIKALS: WWW.GLAMUUR.EE

www.facebook.com/TiSentoMilano


Satura rādītājs

46

visvairāk iedvesmojušas modes pasauli pēdējo simts gadu laikā un kāpēc? Teksts: Anu Merila.

Jaunumi 10

Dream jaunumi – jauns sākums atnākošajā pavasarī. Kādi jauni kār-

20 20 22 24 26

dinājumi jūs sagaida Denim Dream

Noskaņa

veikalos? Teksts: Kaidi Laeva.

52

30

sezona ir zefīra krāsā. Šīs sezonas

Stils. Stiliste Karolina Kūsika.

aktuālākās modes tendences.

Stils. Stiliste Karolina Kūsika.

Teksts: Anu Merila.

Zvaigžņu stils. Stiliste Karolina

36

Modes stāsts. Maia Vahtramee prezentē pavasara aktuālos apģēr-

Silvian Heach – izteikti sievišķīgs

bus. Stiliste Karolina Kūsika, foto:

jaunpienācējs sieviešu garderobē.

Olivers Mosuss.

74

Mode. Kārdinošie aksesuāri – Denim Dream pavasara-vasaras

Ikona. Desigual – pārdroša spēle.

kolekcijas aksesuāru parāde. Stiliste

Spānijā globālus mērogus sasnie-

Karolina Kūsika, foto: Liliana Marie

gušā Šveices zīmola apģērbi iemieso

Merila.

82

Klasika. Pastiepties garumā līdz

Laeva.

mākoņiem. Augstpapēžu kurpes ir

Karjera. Dita Danosa, Biznesa sie-

vilinošas tādēļ, ka ne visas prot ta-

viete modē

jās staigāt. Teksts: Marta Moorats.

Zvaigzne. Viktorija Bekhema ir

86

Dream favorīti. Kuras modes pērles

dizainere, kura visvairāk pārsteidza

no Denim Dream jaunās modes

21.gadsimta modes pasauli. Četru

kolekcijas izvēlas Heidija Purga un

bērnu māte ātri kļuva par vadošu

kāpēc?

dizaineri, radot klasikas pērles.

40

62

Kūsika.

brīvību un radošumu. Teksts: Kaidi

34

Trendi. 2013. g. pavasara-vasaras

Stils. Stiliste Karolina Kūsika.

Personības

6

Modes ikonas. Kuras sievietes

88

Modes skola. Katram savi džinsi!

Teksts: Esme Kassaka.

Stiliste Karolina Kūsika palīdz atrast

Intervija. Vienmēr mainīgā dīva

piemērotu modeli no jaunajiem

Linda Leen

modes hītiem.

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Garderobe. Skaistules uz augstiem papēžiem. Latvijas populārās fašionistas iecienītāko apavu apskats. Lāsma Jugāne un Gatis Orlickis.

110

Iedvesma. Hedonisma piesātinātie

Satura rādītājs

106

70-tie gadi. Teksts: Marta Morats.

116

Ielas stils. Kurpju vētra. Kādas kurpes tiek valkātas Parīzes, Milānas, Ņujorkas un Londonas ielās?

Kaleidoskops 94

Vīriešu trendi. Četri svarīgākie vīriešu modes trendi 2013. gada pavasara-vasaras sezonā un vīriešu

118

savu e-veikalu!

120

un uzzināsim viņu modes favorītus.

los. Stilists Kenets Berlins. Vasaras romantika. Saprasties no pusvārda.

102

Skaistums. Pavasara skaistuma tendences. Meikapa trendu pārs-

Teksts: Renāte Slucka.

124

Atklāšana. Dream veikalu atklāšana Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

128

Vēstures valdzinājums. Greisas Kellijas slavenā kleita ļāva pasakai

kats un aktuālās frizūras uz modes skatuves. Teksts: Agnese Sede.

Laimes definīcija. Iepazīsimies ar Denim Dream veikalu darbiniekiem

modes preces Denim Dream veika-

96

E-veikals. Denim Dream atvēris

kļūt par realitāti.

129

Veikali. Denim Dream veikalu precīzas atrašanās vietas.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

7


Dream

Z

iedi mums visapkārt ir visskaistākais, ko daba mums ir dāvājusi. Ziedi palīdz izklāstīt jūtas un sniedz dzīvē daudz prieka, laimes un piešķir krāsas. Šajā pavasarī ziedi ir redzami ne tikai dabā, bet tie ir pārņēmuši arī modes pasauli. Ziedu raksti sastopami Guess, Tommy Hilfiger, Fornarina, Desigual kā arī daudzu citu zīmolu kolekcijās. Šajā numurā piedāvājam iepazīties ar pavasara ziedu un krāsu modes tendencēm. Iepazīstināsim ar tādām apburošām modes ikonām kā Koko Šanele, Greisa Kellija, Ingrīda Bergmane un daudzām citām, kas ir atstājušas pēdas modes pasaulē un iedvesmo mūs atkal un atkal. Iepazīstināsim ar slavenām skaistulēm uz izteiksmīgiem stiletveida papēžiem. Novēlam krāsainu pavasari! KAIDI LAEVA, Denim Dream veikalu marketinga direktore

Dream novēl jums krāsainu pavasari!

Lasi un LAIMĒ! Šajā pavasara-vasaras numurā starp visām lasītājām tiks izlozēta Elite rokassoma un Denim Dream dāvanu karte 50 eur vērtībā. Lai uzvarētu, atbildi uz trijiem jautājumiem: | Kas ir radījis zīmolu Desigual? | Kāda ir Denim Dream e-veikala adrese? | Kur un kad tiks atvērts pirmais Silvian Heach apģērbu veikals? Atbildes gaidām uz e-pasta adresi denimdream@denimdream.ee līdz 1.septembrim. Uzvarētāji tiks publicēti nākamajā žurnālā. Iepriekšējā „Lasi un vinnē” konkursā balvu Pepe Jeans ieguva Trīna Terasa un Denim Dream dāvanu karti 50 eur vērtībā saņēma Monika Moldere.

Atbildi un LAIMĒ! Atsūti mums savu mīļāko rakstu un par ko vēlētos lasīt nākamajā Dream numurā. Starp visiem, kas būs iesūtījuši savas atbildes, tiks izlozētas jaunās Guess smaržas Guess Girl. Iepriekšējā numura sadaļā “Atbildi un laimē” Pepe Jeans somu laimēja Kai Raudkivi.

Foto: Toms Norde Stiliste: Anastasija Kobrinska, Linda Leen

| Žurnāla Dream izdevējs ir Põldma Kaubanduse AS | www.denimdream.ee | Ražotājs Profimeedia | Reklāma Nordicom, tālrunis 5 666 7770 | Iespiedējs Kroonpress | Tirāža | Igauņu val. 15000 | Latviešu val. 5000 | Krievu val. 5000 | Žurnāls Dream iznāk divreiz gadā. Nākamais numurs tiks publicēts 2013. gada rudenī.

10

[PAVASARIS-VASARA][2013]


diesel.com


Jaunumi

Dosim vārdu Denim Dream veikalu iepirkuma vadītājiem, kuri ir atbildīgi par jauno, vilinošo preču klāstu. Kādi jaunumi mūs sagaida Denim Dream veikalos šī gada pavasara-vasaras sezonā?

GUESS JEANS KRĀSAINIE SAPŅI „She dreams in colour!” jeb „Viņa sapņo krāsainus sapņus!” ir viena no Guess Jeans trim galvenajām tēmām 2013. g. pavasara-vasaras sezonā. Svaigas un enerģiskas krāsas sagādā vislielāko prieku veikalos! Jakas ar mežģīņu detaļām, svārki un topi rotāti ar spīguļiem ir maigi romantiski, kā arī drosmīgi un pārsteidzoši. Protams, nav aizmirsts par ziedu rakstiem. Turklāt, populāri ir krāsaini, biezas dzijas adījumi, kas dod siltumu un skaistumu vēsākās vasaras dienās. Svarīgākais atslēgvārds noteikti ir krāsainas bikses vai nu spilgti violetā, vai spilgti dzeltenā krāsā – šovasar jūs vienkārši nevar dzīvot bez tām!

Laura LAUMETS Iepirkumu vadītāja zīmolam Guess Jeans

Guess GIRL Maigais roks Galvenais iedvesmas avots ir bijis tuksnesis un mūzika. Mode ir ieguvusi jaunus vaibstus caur brīvību un jaunradi. Dizaineri ir izmantojuši daudz izšuvumus lāzertehnikā, dažādas uzdrukas un tā saukto auduma iegremdēšanas tehniku, kurai raksturīgas gaišākas un tumšākas toņu pārejas. Visa tēma ir nedaudz spontāna, bet tajā pašā laikā vienmēr paliek seksīga.

Indigo NOSLĒPUMI ... ir jauns „pin up” stils, kas apvieno unikālu modi ar kaislīgu jutekliskumu. Kolekcija ietver klasiskus modeļus ar seksīgu un džinsu stila piesitienu. Iespaidīgi rotājumi ar spīguļiem tiek kombinēti ar detaļām, kas iedvesmotas no motociklistiem un leopardrakstiem.

Iepazīstinām jūs ar GUESS GIRL jauno aromātu, kas iedvesmots no modes pasaulē seksīgākajām sievietēm.Sajaukti mati. Vilinošas auguma aprises. Izaicinošs acu skatiens. Glamūrīgs GUESS stils. GUESS meitene nepaliks nepamanīta – viņa ir neatvairāma. Viņa ir modes ikona jau 30 gadus. Coty Beauty radītās smaržas iemieso šīs ikonas neierasto seksīgumu. Jutekliskās un aizraujošās smaržas GUESS Girl ir svaigs, gaisīgs, augļu un ziedu elpas ieskauts aromāts, kas pievērsīs visu uzmanību. GUESS izpilddirektors un radošais direktors, Pauls Marciano, norāda, ka jaunais aromāts ir fantāzijas smarža. Un kurš gan cits varētu to labāk iemiesot kā GUESS meitene? Viņš piebilst, ka daudzas, seksīgas sievietes modes karjeru sākušas tieši ar šo zīmolu. Guess ir vienmēr godājis seksīgas sievietes un ir gandarīts par viņu nezūdošo šarmu. Bija liels prieks iekļaut šo aromātu Coty ģimenē. Coty Beauty ir iedvesmojies no GUESS zīmola 30 gadu jubilejas. Savā ceturtajā sadarbības reizē ar modes zīmolu, Coty dizaineri nolēma atspoguļot zīmola ārkārtējo seksīgumu. Coty Beauty jums piedāvā aromātu, kas iemieso GUESS zīmolu un jauneklīgās, piedzīvojumu pilnās GUESS meitenes.

Atpazīstamais aromāts Parfimērs Lorāns Le Guerneks (IFF) iztēlojas GUESS meiteni kā apburošu koķeti. Viņš saka, ka vēlējies GUESS smaržām piešķirt jauneklīgu, koķetu un ultra seksīgu dvesmu, kas smelta no tādām sievietēm kā Bridžita Bardo un Merilina Monro. Viņš arī atklāj, ka ceratoniju ziedi ir piemēroti enerģiskai un saldai GUESS meitenei. Šī intriģējošā dualitāte bija iemesls, lai radītu jauno aromātu. Lai intensificētu eksotisko fantāziju un juteklību, tika piejaukta arī mimoza un orhideja, atsaucoties uz Kalifornijas saulrietiem.

Iepakojums GUESS Girl smaržu iepakojums ir sievišķīgs un rotaļīgi rozā krāsā. Smaržas ievietotas maigi rozā iepakojumā ar lentes uzdruku fuksiju krāsā, veidojot burtu G. Atverot iepakojumu, atklājas stikla pudele, kuras forma atgādina mūzas siluetu. Uz iepakojuma un pudeles redzams logotips melnā krāsā, un melnā lente, kas apsieta ap zelta dozatoru, simbolizē dāvanu no pielūdzēja. Zieda pumpuram līdzīgais pudeles vāciņš veidots no četrām ziedlapām, kas apskauj zīda pušķi. Kontrastējošās tekstūras ir kā GUESS meitene, kura ir gan žilbinoša un pārdroša, gan maiga un sievišķīga. EDT 30 ml iepakojums ir pieejams vadošajos kosmētikas veikalos LS 25 vērtībā.

14

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Jaunumi

TOMMY HILFIGER klasiskais šarms Šī pavasara Tommy Hilfiger sieviešu kolekcijas atslēgvārdi ir DROSMĪGAS SVĪTRAS! Kolekcijas jaunumi ir Maxi kleitas un svārki, kā arī krāsainas bikses. Šovasar mēs piedāvājam sieviešu bikses plašā krāsu izvēlē. Valdzinošais pusnakts zilais ir padarīts svaigāks ar rozā toņiem.

Helen POLMAN

Tommy Hilfiger vīriešu kolekcija izstaro klasisku eleganci, kas šoreiz apvienota ar jūras tēmu. Mēs varam arī redzēt daudz svītras un krāsu pārbagātību. Pieejams jauns vīriešu garo kreklu sortiments; jaunas ziedu uzdrukas papildina ierastās svītras un rūtis. Neona krāsas ir redzamas arī vasaras kolekcijā – drosmīgi valkāsim krāsas!

Iepirkumu vadītāja zīmolam Tommy Hilfiger Sportswear un Womenswear, kā arī Tommy Hilfiger somu un kurpju kolekcijām Bags un Footwear

Tommy Hilfiger somu un apavu kolekcija ir pārstāvēta vēl plašākā izvēlē Tommy Hilfiger specializētajā veikalā, kā arī visos Denim Dream veikalos.Sieviešu apavu kolekcija ietver daudzkrāsainas platformu kurpes un ērtas balerīnu kurpes. Tommy Hilfiger ir izveidojis pilnu kolekciju somām, apaviem un aksesuāriem, kurus ir ērti sakombinēt.

Pepe Jeans Pepe Jeans zīmola 2013.g. pavasara-vasaras sieviešu kolekcijas atslēgvārdi ir pārsteidzoši auduma raksti un bagātīgas krāsas. Kolekcija ir radīta kā bohēmiešu silueta un klasiskā britu stila sajaukums. Kolekciju raksturo jautri, vasarīgi raksti, pārdrošas krāsas un pasteļtoņi, ziedu un palmu raksti, kā arī krāsaini džinsi.

Mustang – 70-to gadu prieki Mustang Jeans 2013. g. vīriešu pavasara-vasaras kolekcija Vīriešu kolekcija ir iedvesmota no 1970-tajiem gadiem. Materiālu ziņā uzsvars ir likts uz kokvilnas un lina sajaukumu. Mustang džinsu materiāls ir patīkams ādas pieskārienam. Mustang trikotāžas izstrādājumi ir rotāti ar ierasto Mustang uzrakstu, un Mustang blūzes-kleitas ir tipiski rūtainas. Mustang Jeans 2013.g. sieviešu pavasara-vasaras kolekcija Mustang Jeans sieviešu kolekcijas džinsu kvalitāte ir vēl labāka, pateicoties tās materiālam, kas tagad satur arī viskozi un linu. Arī sieviešu kolekcija ir iedvesmota no 1970-tajiem gadiem. Kolekcija ietver hipiju

[PAVASARIS-VASARA][2013]

laika blūzes un retro puķu rakstus; arī klasiskās, viena toņa jakas un topi, un T-krekli ar Mustang uzdruku nav nekur pazuduši. Sieviešu kolekcija ir pieejama ekskluzīvi Mustang veikalos. Mustang Basic kolekcija Mustang Basic kolekcija aptver plašu dažāda garuma un izmēru džinsu izvēli gan sievietēm, gan vīriešiem. Vīriešiem ir pieejamas arī kvalitatīvas džinsu jostas.

Kadri KADAKA Iepirkumu vadītāja zīmolam Mustang, Pepe Jeans, Tom Tailor un RG.

Pepe Jeans 2013. g. pavasara-vasaras vīriešu kolekcijai raksturīga detaļu pārbagātība un vasarīgas krāsas. Grafiski un vitrāžu stila raksti, svītras, rūtaini krekli, chino bikses un dažādi džinsu materiāli raksturo šo kolekciju. Pepe Jeans arī turpina izplatīt vīriešu Red Bull Racing kolekciju, kas ir pieejama arī mūsu veikalos.

15


Jaunumi

Krāsainas Elite somas Lieliska Elite rokassomu izvēle tagad ir pieejama visos Denim Dream un Mustang veikalos Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Šajā pavasarī izvēle ir plašāka un vēl krāsaināka nekā iepriekš.

Calvin Klein sieviešu kolekcija pirmo reizi ir pieejama lielveikala Spice Denim Dream veikalā Rīgā un lielveikala Akropolis Denim Dream veikalā Viļņā. Papildus jaunajai apģērbu kolekcijai, mēs arī piedāvājam plašu sieviešu rokassomu sortimentu. Sākot no 2013. g. pavasara, Calvin Klein ir pieejams visos Latvijas Denim Dream veikalos. Papildus apģērbu kolekcijai, ir pieejama arī ļoti daudzpusīga vīriešu somu izvēle. Maija sākumā kolekcija ar nosaukumu Flash sasniegs Guess Jeans veikalus! Kolekciju atradīsiet Guess veikalos iepirkšanās centros Viru, Rocca un Galerijā Centrs!

GUESS BY MARCIANO Guess by Marciano kolekcija ir veidota sadarbībā ar dizaineriem no Eiropas un ASV, lai radītu ideālu un globālu stilu. Kolekcija ir sadalīta četrās tēmās: sportisks kruīzs, jūrnieku stils, romantisks pasaules ceļotājs un svaiga vasaras svelme.

TRĪSDESMITGADĪGAIS GUESS 2013 kevad-suvine trend nõuab seikluslikku lähenemist. Guess tähistab 30. seksikat aastat ja esitleb kollektsiooni. mis on väga naiselik, seksikas ja šikk, samas ka mänguline, flirtiv ja tütarlapselik. Valikust leiab täppe, nii värvilisi kui ka metalseid, väikseid detaile ketikeste otsas, palju värve ja uudseid mudeleid.

GUESS LEATHER Pirmo reizi Guess Handbags ir laiduši klajā somu kolekciju, kas izgatavota no īstas ādas zem nosaukuma Guess Leather, un ir pieejama Guess specializētajos veikalā Viru iepirkšanās centrā. Guess Leather apzīmē jaunu tēlu un ļoti augstu kvalitāti, kur katra detaļa ir rūpīgi pārdomāta. Kolekcija ir krāsaina, jautra un praktiska. Pirmo reizi Roccobarocco somas, maki, aksesuāri, kurpes un Valentino rokassomu vasaras kolekcija ir sasniegusi mūsu lielākos Denim Dream veikalus. Guess by Marciano kolekcija ir plašāka un pieejama Guess veikalos un atsevišķos Denim Dream veikalos (iepirkšanās centros: Ülemiste, Kristiine, Viru; Denim Dream veikalos Tartu iepirkšanās centros: Kaubamaja, Domina, un Denim Dream veikalā Kauņas iepirkšanās centrā Akropolis).Šīs sezonas iedvesma ir smelta no ziedu rakstiem, krāsu blokiem, Chanel stila, neona toņiem, jūrnieku stila, grafiskiem rakstiem un Iepirkumu vadītāja zīmoliem pasteļtoņiem. Guess by Marciano, Guess Handbags, Roccobarocco un Valentino

Katrin ROOSTAR

16

PIERRE CARDIN KAKLASAITES UN SIKSNAS Ņemot vērā mūsu klientu vēlmes, Pierre Cardin kolekcija papildus tradicionālajai kolekcijai šajā pavasarī iekļauj arī jaunu produktu grupu – kaklasaites (visos veikalos) un sporta jakas vīriešiem. Tagad visos Denim Dream un Mustang veikalos pieejama plaša, augstas kvalitātes Pierre Cardin vīriešu jostu izvēle.

TOMMY HILFIGER KRĀSU PARĀDE Lai iepriecinātu mūsu topošos un pastāvīgos klientus, Tommy Hilfiger specializētie veikali un atsevišķi Denim Dream veikali piedāvā bērnu zeķu un zeķubikšu izvēli, kas izrādījusies ļoti populāra. Jaunā Tommy Hilfiger Denim kolekcija ir vēl krāsaināka par iepriekšējām. Bija liels prieks veikt pasūtījumu šim pavasarim. Galarezultāts ir fantastiska krāsu saspēle, ko jūs varat redzēt visos mūsu Denim Dream un Tommy Hilfiger veikalos Viru iepirkšanās centrā.

Vairs nebūs iespējams redzēt nosaukumu Marlboro Classics uz apģērbiem, jo zīmols nevēlas asociēties ar cigarešu zīmolu. Sākot ar šo pavasari, Marlboro Classics apģērbu zīmols izmantos burtu kombināciju MCS. Zīmols ir tas pats, tikai tā logotips ir mainījies.

Kristi TREIMANNE Iepirkumu vadītāja zīmoliem Elite, Marlboro Classics, Calvin Klein, Pierre Cardin, Rino&Pelle, Tommy Hilfiger Denim, Socks & Underwear, Lee Cooper

[PAVASARIS-VASARA][2013]

M


Uudis

It`s not wrong to be true.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

MJ 215x280mm 4c indd 1

17 27 02 13 16:43


Jaunumi

SILVIAN HEACH PASTEĻI No 2013. gada pavasara Silvian Heach zīmols ir pieejams VISOS Denim Dreams veikalos visā Baltijā un arī lielākajos Mustang veikalos. Aprīļa beigās mēs plānojam atvērt Silvian Heach specializēto veikalu iepirkšanās centra Viru otrajā stāvā.Šīs sezonas kolekcijā dominē burvīgi pasteļtoņi, pikantas neona krāsas un interesanti raksti. Sporta jakas, topi, blūzes, bikses, jakas, vējjakas un plaša kleitu izvēle ir sasniegusi mūsu veikalus. Pirmo reizi mūsu tirgū Silvian Heach piedāvā arī aksesuārus: jostas, somas, kurpes, rotaslietas un bikini.

Oriģinālais DESIGUAL Desigual zīmols ir joprojām pieejams visos Denim Dream veikalos Baltijas valstīs. Tomēr vislielākais jaunums šajā pavasarī ir tas, ka mēs vienlaicīgi atveram divus Desigual specializētos veikalos: viens

atrodas Tallinas iepirkšanās centrā Kristiine un otrs – Tartu iepirkšanās centrā Tasku! Veikali piedāvās plašu sieviešu un vīriešu apģērbu izvēli, kā arī aksesuārus – rotaslietas, somas un apavus. Desigual

priekšroku dod patīkamiem materiāliem un īpašiem rakstiem, kas izceļ to valkātāju personību, piešķirot krāsainību atnākošajam pavasarim.

FORNARINA VASARAS ZIEDU PLAUKUMS Sākot no šī gada pavasara, Fornarina sortiments ir sasniedzis vēl piecus Denim Dream veikalus. Papildus lielākajiem veikaliem Tallinā, kolekcija ir pieejama arī visos Denim Dream veikalos Narvā, Jehvi, Tartu, Pērnavā, kā arī Denim Dream veikalos Latvijā. Kopumā 15 Denim Dream veikali Baltijas valstīs piedāvā Fornarina preces. (Fornarina zīmola preces ir pieejamas Denim Dream veikalos, kas atrodas iepirkšanās centros: Viru, Rocca, Kristiine un Ülemiste, kā arī Põhjakeskus, Jewes, Aster, Lõunakeskus, Tartu Kaubamaja, Kaubamajakas, Port Artur; Denim Dream veikalos, kas atrodas iepirkšanās centros Alfa, Spice, Domina, kā arī Klaipēdā.) Šī pavasara kolekcija staro izteiktā sievišķīgumā! Iedvesma nāk no laika, kad vasaras puķes ir pilnā plaukumā. Sortimentā ietilpst krāsaini džinsi, gari svārki, kleitas ar interesantiem piegriezumiem, kā arī burvīgas jakas, zīda blūzes, pavasara-vasaras lietusmēteļi un jakas. Papildus pieejami arī zīmola Fornarina apavi ar nelielu „odziņu”: augstpapēžu kurpes ar mežģīņu imitāciju, pavasara zābaki, kedas un balerīnu kurpes.

18

Žilbinošais Diesel Diesel pavasara kolekcija ir vēl krāsaināka kā jebkad agrāk. Kolekcijas galvenās krāsas ir spilgti dzeltenā un rozā. Šajā pavasarī Diesel džinsu sortimentam ir īpaši spožums – vīrieši var valkāt saulrieta oranžo krāsu, bikses ar interesantiem skrāpējumiem un rakstainas vasaras bikses no plānāka materiāla (svītras, rūtis, 3D nianses). Diesel pārsteigs sievietes ar dažādām uzdrukām lāzertehnikā un džinsu klāstu, kurā ietilpst arī košas krāsas bikses! Diesel izvēle ir kļuvusi plašāka Igaunijā – papildus specializētajam veikalam iepirkšanās centrā Viru, šis zīmols ir pieejams arī Denim Dream veikalos septiņos iepirkšanās centros: Viru, Rocca, Ülemiste, Kristiine, Tartu Kaubamaja, Lõunakeskus un Kaubamajakas. Iepirkumu vadītāja zīmoliem Fornarina, Silvian Heach, Desigual, Diesel un Liu JO

Mirjam AUN

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Trend [PAVASARIS-VASARA][2013]

19


Stils

Pavasara ZIEDU eksplozija! Šajā pavasarī plaukstoši ziedi rotās ne tikai s. puķudobes, bet arī kleitas, apavus un aksesuārus. Krāšņos ziedu rakstus labi papildinās arī jutekliskas ziedu smaržas!

KEDAS LS 67 (GUESS)

FOTO LILIAN MARIE MERILA UN BULLS ][ STILISTE KAROLINA KŪSIKA

MAKS LS 33 (DESIGUAL)

GUESS GIRL SMARŽAS 50 ML LS 31

JAKA LS 133 (GUESS BY MARCIANO)

ATSLĒGU PIEKARIŅŠ LS 29 (GUESS) SS)

20

[PAVASARIS-VASARA][2013]


BLŪZE LS 65 (GUESS BY MARCIANO)

Stils

JO LS 33 JOSTA (DESIGUAL) (D

KLEITA LS 86 (FORNARINA)

BIKINI BIKSĪTES LS 20 (DESIGUAL) BLŪZE LS 65 (FORNARINA)

ŠALLE LS 50 (FORNARINA)

SVĀRKI LS 105 (GUESS BY MARCIANO)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

21


Stils

Pretpoli PIEVELKAS Šajā pavasara un vasaras sezonā modes pasaulē valda pretstati – viss ir melns un balts, bez pustoņiem. Tērpieties viscaur melnbaltā un lieciet uz sevi atskatīties. FOTO LILIAN MARIE MERILA UN BULLS ][ STILISTE KAROLINA KŪSIKA

SVĀRKI 119 LS (GUESS BY MARCIANO)

KLEITA 299 LS (GUESS BY MARCIANO)

LOUIS VUITTON

T-KREKLS T KRE 50 LS (ANDY WARHOL BY PEPE JEANS)

ŽAKETE 95 LS (KAPORAL)

22 2

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Stils

MARC JACOBS

SOMA 82 LS (GUESS) MÄ’TELIS 143 LS (DESIGUAL)

BRIĝĝU RĀMJI 126 LS (TOMMY HILFIGER)

Lieliskas viesnÄŤcas TallinÄ un RÄŤgas centrÄ !

[PAVASARIS-VASARA][2013]

23

7DOOLQN+RWHOV‡  ‡ERRNLQJ#WDOOLQNKRWHOVOY ZZZWDOOLQNKRWHOVFRP


Stils

Skaistais LAIKS! Pārskatiet savu rotaslietu un pulksteņu kolekciju, lai pārliecinātos, ka tā ir tieši laikā. FOTO LILIAN MARIE MERILA UN U BULLS ][ STILISTE KAROLINA KŪSIKA PULKSTENIS LS 98 (GUESS)

PULKSTENIS LS 112 (GUESS)

ROKAS ĶĒDE LS 40 (GUESS) PULKSTENIS LS 98 (TOMMY HILFIGER)

PULKSTENIS LS 103 (GUESS)

PULKSTENIS LS 477 (GUESS) AUSKARI LS 32 (GUESS))

KAKLAROTA LS 83 (DIESEL) GREDZENS LS 24 (TOMMY HILFIGER)

ROKAS ĶĒDE LS 54 (GUESS)

AUSKARI LS 55 (DIESEL) JENNIFER LAWRENCE

24

ANNE HATHAWAY [PAVASARIS-VASARA][2013]


Stils

Slavenību FAVORĪTI

T-KREKLS LS 77 (GUESS)

Vienkāršs, vai ar krāsaina attēla n uzdruku, T-krekls ir pārliecinošs un ērts risinājums gan darba dienai, gan nedēļas nogalei. FOTO LILIAN MARIE MERILA UN BULLS ][ STILISTE KAROLINA KŪSIKA

T-KREKLS LS 25 (PEPE JEANS)

T-KREKLS LS 58 (DIESEL)

T-KREKLS LS 28 (TOMMY HILFIGER)

T-KREKLS 774 LS (DIESEL)

T-KREKLS LS 54 (DESIGUAL)

T-KREKLS LS 32 (KAPORAL) T-KREKLS LS 32 (KAPORAL)

HILARIJAS DAFAS STILS IR STILĪGS UN ZĒNISKS. [PAVASARIS-VASARA][2013]

25


Jaunumi

Silvian Heach ELEGANCE UN KAISLE SILVIAN HEACH APRĪLĪ ATVĒRS SAVU PIRMO VEIKALU IEPIRKŠANĀS CENTRA VIRU OTRAJĀ STĀVĀ. Silvian Heach zīmolu raksturo spēcīga identitāte un stils. Šim zīmolam ir lielas priekšrocības un konkurētspēja salīdzinājumā ar citiem modes zīmoliem. Silvian Heach zīmols ir radīts 2002.gadā. Tas iemieso eleganci, sievišķīgumu un patiesu kaisli. Silvian Heach produkti ir inovatīvi, svaigi un

nedaudz grezni, piedāvājot savai mērķauditorijai pozitīvas izjūtas un labāko no modes pasaules. Zīmola modīgās preces un konkurētspējīgās cenas ir padarījušas Silvian Heach par vienu no populārākajiem sieviešu zīmoliem. Sortimentā ietilpst apģērbi perfektai dienai un vakaram, kā arī svinīgiem pasākumiem. Daudzi apģērbi ir vienlaikus krāšņi un moderni. Silvian Heach produktu klāstā ir skaistas kleitas, blūzes, topi un svārki. Rudens sezonas

sortiments piedāvā žaketes, mēteļus, jakas un rudenīgas kleitas. Papildus pieejami arī apavi un somas, rotaslietas un jostas izaicinošās krāsās. Silvian Heach dibinātāji ir Mena Marano un Džuzepe Amaturo. Zīmola īpašnieka – uzņēmuma Fashion Arav Spa – devīze ir „Veiksme ir ceļojums, nevis galamērķis!” Rentablais uzņēmums savlaicīgi ņem vērā savu klientu vēlmes un stilu, veidojot aktuālas modes kolekcijas.

Mazs ATLAIŽU KUPONS papildina šo stāstu: Iegādājoties 1 preci Silvian Heach JAUNAJĀ veikalā, ar šo kuponu saņemsiet

5% atlaidi Atlaide ir spēkā precēm ar pilno cenu. 15.03.2013–01.09.2013

26

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Uudis

silvianheach.it

[ S Ăœ G I S - T A LV ] [ 2 0 1 2 ]

27


Ikona 28

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Ikona

drosmīgā

SPĒLE

1984. gadā gados jauns šveiciešu izcelsmes modes pazinējs A.Tomas Maijers (A.Thomas Mayer) no vecām džinsu biksēm uzšuva pirmo jaku. Ap jaunekli sāka pulcēties modi alkstoši draugi, kas arī savā garderobē vēlējās redzēt kaut ko tikpat interesantu un no zīmolu radīšanas nevarēja izvairīties. Kolekcija tika nosaukta „It’s not the same”, kas kļuva arī par zīmola saukli, un līdz pat šai dienai raksturo uzņēmumu. FOTO DESIGUAL ][ TEKSTS KAIDI LAEV Oriģinālā zīmola radīšana Desigual 1984.gadā Šveicē izveidoja Tomass Maijers (A.Thomas Mayer). Cilvēks, kuram bija liela vēlme radīt apģērbu, kas ne tikai nosegtu ķermeni, bet arī ietvertu POZITĪVAS EMOCIJAS UN JŪTAS. Citiem vārdiem sakot, radīt apģērbu, kas atšķirsies, pievērsīs uzmanību un būs savādāks, ORIĢINĀLS un pieejams arī cenu ziņā. No šejienes arī nāk Desigual sauklis „It`s not the same”.

Kolekcija kā mākslas darbs Desigual mērķis ir no jebkura drēbes gabala radīt īstu mākslas darbu un tas ir pamanāms visās kolekcijās, kur tiek izmantotas īpašas piegrieztnes, krāsu toņi, audumu apstrāde un daudzas citas īpatnējas detaļas.

[PAVASARIS-VASARA][2013] [ S Ü G I S - T A LV ] [ 2 0 1 2 ]

ZĪMOLA DIBINĀTĀJS 1984. gadā Tomass Meiers dibināja Desigual.

29


Ikona

Multikulturāla mode Desigual ir globāls uzņēmums. Inovācijas un multikulturāla vide ir divas spēcīgas līnijas, kas arvien aug un attīstās. Zīmols ir pārstāvēts 7 000 multi zīmolu veikalos 72 valstīs. Desigual zīmolam ir 200 veikali lielākajās Eiropā un Āzijas pilsētās.

Iepirkšanās piedzīvojums veikalā Uzņēmums ir uzstādījis sev izaicinošu mērķi: katram Desigual veikala apmeklējumam ir jāsniedz pozitīvas emocijas. Desigual veikalos daudz tiek izmantotas gaismas, lai ar telpiskās pieredzes palīdzību klientam radītos iztēle, ar kuras palīdzību iepirkšanās Desigual vidē rada jaunas un interesantas idejas un, iespējams, spēj mainīt jūsu pasaules uztveri.

Lipīgais pozitīvisms Zīmola dizaineri apgalvo, ka respektē atšķirīgo. Viņi ieklausās, ja citiem ir ko teikt, un novērtēt labu humoru. Viņi ir entuziasti un tic godaprātam. Visa Desigual radošā komanda dievina savu darbu, tāpēc viņi saka: „katrs mazākais Desigual adatas dūrienu izstaro laimi un optimismu.”

30

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Ikona AIZRAUJOŠS MĀRKETINGS Desigual ļoti aktīvi nodarbojas ar marketingu, organizējot ballītes, krāsojot veikalus no ārpuses, piedāvājot saviem klientiem vislabāko un sniedzot īpašu piedzīvojumu visiem modes interesentiem, atverot jaunus veikalus. Desigual noslēpums slēpjas tajā, ka bizness un prieks ir ne tikai savienojami, bet viens otru arī papildina. Darbs ir jāveic ar prieku!:-)

Pozitīvā apģērba valoda Desigual rada apģērbu, kas ne tikai nosedz ķermeni, bet arī apvij to nēsātāju ar emocijām. Tās nav paredzētas tikai tam, lai segtu ķermeņi, bet, radot apģērbu, tiek domāts par cilvēka daudzpusīgo veselumu. Desigual mode ir ļoti intensīva, bet tajā pašā laikā arī ērta. Kopīgu valodu ar Desigual rod radoši un enerģiski cilvēki ar brīvu dvēseles lidojumu.

Kolorītā kolekcija Arī Desigual aksesuāri ir krāsaini un īpaši un ataino zīmolu saukli. Desigual aksesuāru kolekcija ietver apakšveļu, somas, kurpes, jostas, šalles un cepures.

Apģērbs, kas runā pats par sevi Desigual ir atšķirīgs, visā modes pasaulē unikāls zīmols. Desigual apģērbs nekad nepaliks nepamanīts uz ielas, jo tam ir īpašs piegriezums, audumu un krāsu izvēle.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

31


Ikona

EKLEKTISKS, ROMANTISKS, KLASISKS Desigual somu kolekcija simbolizē cieņu pret sievietēm ar dažādām gaumēm. Somu kolekcija tiek radīta trijiem sieviešu tipiem. l Galactic somas pārstāv Desigual DNS tā tīrākajā formā, un tās ir domātas sievietēm, kas ir radošas un drosmīgas. Galvenie šo kolekciju raksturojošie vārdi ir jautra krāsu spēle un eklektika.

l Romantiskām un radošām sievietēm ir radītas somas ar ziedu motīviem un koķetu formu. l Radošām sievietēm, kas ciena klasiku, ir radīta somu sērija, kuru krāsu gamma ir maiga, bet formas vienkāršas un elegantas. Desigual raksturīgie rotaļīgie elementi šajā kolekcijā ir atrodami vismazāk.

Katra sieviete ir neatkārtojama, katra sieviete ir desigual Hedoniskais rotaļīgums Desigual vēstījums modes draugiem ir: „Tērējiet savu laiku labi, rodiet interesi jaunos piedzīvojumos, esiet jautri, ļaujiet vaļu emocijām, baudiet dzīvi un esiet drosmīgi!”

Drosme atšķirties Desigual ģeniālais un optimisma pilnais apģērbs piesaista arī to cilvēku uzmanību, kas, kā paši apgalvo, par modes lietām pavisam neinteresējas. Drosmīgas krāsas, spilgta apdruka un skatu piesaistošas oriģinālas idejas ir spēcīgs spāņu zīmola trumpis visā modes pasaulē. Drosme un varbūt pat pārdroša ticība sev, kā arī spēja darīt kaut ko savādāk, ir visu kolekciju pamatā. Tieši tādā veidā ir radies arī Desigual.

14.martā tirdzniecības centra „Kristīne” otrajā stāvā tika atvērts PIRMAIS Desigual veikals Igaunijā. 28.martā tiks atvērts otrs Desigual veikals – Tartu tirdzniecības centrā Tasku.

32

[ S Ü G I S - T A LV ] [ 2 0 1 2 ]


Ikoon desigual.com

[ S Ăœ G I S - T A LV ] [ 2 0 1 2 ]

33


Karjera

Dita Danosa Balansējot starp biznesu,

IZGLĪTĪBU, MODI UN ĢIMENI Varētu domāt, ka Dita Danosa ir viens no tiem laimīgajiem, kuram kāds ir piešķīris vismaz 30 stundas diennaktī. Jo kā gan citādi viņa vienlaicīgi varētu darboties konsultāciju biznesā, vadīt augstskolas mācību programmu, organizēt vienu no lielākajiem modes pasākumiem Latvijā un pārvaldīt divus veikalus? FOTO GATIS ORLICKIS UN PUBLICITĀTES FOTO ][ TEKSTS RENĀTE SLUCKA

T

am visam paralēli vēl nepieciešams laiks ģimenei un sev pašai. Burvju eliksīra receptes šajā intervijā nav, bet iedvesma enerģijai un cilvēka darbaspējām noteikti ir atrodama.

Kāda ir Jūsu nodarbošanās? Mana lielākā pieredze ir veidojusies bankās. Es sāku kā mārketinga speciāliste un virzījos pa karjeras kāpnēm, līdz kļuvu par bankas viceprezidenti. Tad man uzticēja veidot bankas meitas kompāniju – līzinga firmu, ko es izveidoju no nulles. Līdz ar to banku sfērā es esmu pieredzējusi gandrīz visu. Likumsakarīgi atnāca sajūta, ka lielu izaicinājumu šajā jomā man vairs nav, bet tie man ir nepieciešami sevis pilnveidošanai. Tāpēc pieņēmu aicinājumu pasniegt mārketingu Banku augstskolā. Šobrīd tur vadu programmu „Uzņēmējdarbības vadība radošās industrijas”. Vienlaicīgi sniedzu arī konsultācijas mārketinga un stratēģisko jautājumu jomā. Tad nāca darbs Latvijas Modes palātā. Tā ir biedrība, kurā apvienojas Latvijas dizaineri. Viens no mūsu lielākajiem projektiem tagad ir „Riga Fashion Mood”. Vairāk kā 2 gadus es esmu arī uzņēmēja - man ir divi veikali „Taste Latvia”. Kā radās ideja par „Riga Fashion Mood”? Ideja par šo modes notikumu radās pašiem dizaineriem. Daudzus gadus Latvijā bijis tikai viens pasākums – „Riga Fashion Week”. Dizaineru kopa, kas aktīvi darbojas Latvijas Modes palātā izteica vēlmi par alternatīvu vietu, kur izrādīt savas kolekcijas. Tam bija jābūt mūsdienīgākam un pasaules standartiem atbilstošākam pasākumam. Tā tikai izveidots „Riga Fashion Mood”.

34

AR KO NODARBOJAS LATVIJAS MODES PALĀTA? Latvijas Modes palāta ir biedrības tipa organizācija, kas radusies kā turpinājums Latvijas Modes fondam. Palātas biedri ir dizaineri. Mēs veicinām Latvijas modes eksportspēju, kā arī tās pieejamību Latvijā, izglītojot gan patērētājus par kvalitatīvas modes pievienoto vērtību, gan arī pašus modes dizainerus. Organizējam „Riga Fashion Mood”, kurā dizaineriem ir iespēja izrādīt savas kolekcijas.

Lai Latvijas modi pirktu, tai jābūt pieejamai. Skaidrs, ka modes nedēļas pasaulē ir domātas kolekciju iepircējiem. Taču pirmajās rindās sēž daudz slavenību, kas ir šo zīmolu vēstneši un fani. Mums Latvijā šī fanu auditorija vēl jāaudzē. Ir maldīgi uzskatīt, ka atpazīstamas personas būs pirmās, kas sāks ģērbties latviešu dizaineru ražojumos. Cilvēki par latviešu dizainu sāks interesēties tikai tad, ja tas viņiem būs pieejams. Līdz ar to mēs esam par atvērtību – uz „Riga Fashion Mood” var iegādāties biļetes vai skatēm sekot līdzi interneta tiešraidē. Kā Jums šķiet, kas ir latviešu dizaineru kvalitātes, kuras var palīdzēt izcīnīt savu vietu pasaules modes tirgū? Mums Latvijā jau vēsturiski ir bijušas spēcīgas tekstila ražotnes. Piemēram, Rīgas Modes ateljē bija prestižākais Padomju Savienībā, nostiprinot savu statusu ar dizainiski vērtīgiem un kvalitatīviem apģērbiem. Ja kādai valstij ir šādas tradīcijas un pieredze, tā ir laba bāze, uz kuras augt un pilnveidoties. Arī šobrīd mums ir daudz labu audumu ražotāju un modes zīmolu. Lai mūsu mode virzītos pasaules tirgos, manuprāt, jāveicina kopīga virzība un attīstība, mazinot sadrumstalotību. Varbūt Jums ir kāds triks, kā saplānot laiku, lai veiksmīgi tiktu galā ar tik daudz pienākumiem un darbiem? Es esmu viens no tiem cilvēkiem, kas bez darba nevar pastāvēt. Jo vairāk es daru, jo komfortablāk es jūtos. Un darba dažādība ir tā, kas man palīdz. Es sabalansēju savu ikdienu starp pasniegšanu augstskolā, savu biznesu un sociālo pienākumu – „Riga Fashion Mood”. Tas prasa daudz enerģijas, bet gandarījums par veiksmīgi paveiktiem darbiem arī ir milzīgs.

[PAVASARIS-VASARA][2013]


[PAVASARIS-VASARA][2013]

Karjera

Kas ir tas, kas Jums sniedz enerģiju un motivē darboties un iet uz priekšu? Enerģiju dod citu cilvēku pozitīvisms un sajūta, ka daru lietas, kas ir vajadzīgas un vērtīgas. Ja arī cilvēki tiešā veidā nepasakās, viņu prieku var just emocionālā līmenī. Piemēram, jo vairāk mēs ieliekam savu radošo profesionalitāti „Riga Fashion Mood”, jo vairāk cilvēkiem tas patīk. Un tādas lietas vairo manu enerģiju. Es uzskatu, ka mēs izdzīvosim, ja sadarbosimies un veidosim partnerības. Varu teikt, ka man apkārt ir stipri, profesionāli un interesanti cilvēki. Mēs strādājam komandā un tā varam izdarīt visvairāk. Brīžos, kad izsīkst enerģija, šie cilvēki palīdz to atkal atjaunot. Cik liela nozīme ir tam, cik agri cilvēks apzinās savu aicinājumu un talantus? Es domāju, ka agri apzināties savus talantus ir būtiski, jo dzīve ir īsa. Es gan sāku no otras puses – vispirms es identificēju, kas man nepatīk. Ir būtiski lietas un darbus izmēģināt un saprast, kas no tā ir tavējais un kas ne. Ja nepatīk, tad jāiet tālāk. Manuprāt, ir svarīgi atrast savu īsto darbu. Cilvēks labi un kvalitatīvi ilgtermiņā var darīt tikai to, kas viņam patiešām patīk un sniedz gandarījumu. Kā Jums šķiet, kāda ir ārējā izskata nozīme? Ārējam izskatam noteikti ir nozīme. Ar to cilvēks sniedz citiem informāciju par sevi. Manuprāt, ārējais izskats ir būtiskāks pašam cilvēkam, jo tas parāda, cik ļoti viņš ir saskaņā ar sevi. Un likumsakarīgi – jo spēcīgāka harmonija starp personību un ārējo izskatu, jo precīzāku informāciju cilvēks par sevi sniedz citiem. Tomēr pirmo iespaidu, manuprāt, rada sakoptība. Kādas, Jūsuprāt, ir modes un stila savstarpējās attiecības? Mēdz teikt, ka modei var sekot visi, bet stila izjūta vienam ir, citam nav. Es uzskatu, ka stila izjūta var būt gan iedzimta spēja, gan to var arī attīstīt. Modē katrā sezonā dominē kāds noteikts stils, raksturs. Sava personība ir arī katram zīmolam. Tas mums kā patērētājiem ļauj izvēlēties tendences un zīmolus – cik to stils ir saskanīgs ar mūsējo. Kas ir tas, kas Jūs izglābj brīžos, kad „nav nekā, ko vilkt mugurā“? Man ir tāda funkcionāla lieta kā divi skapji – viens guļamistabā, otrs pagrabstāvā. Kad šķiet, ka „nav ko vilkt” no pirmā skapja, es varu atvērt otru skapi un kaut ko atrast tur. Ir brīži, kad liekas, ka tas viss jau ir vilkts. Tad man ir tāda skapja daļa, kurā jau ilgi stāv lietas, kas ir klasiskas un man mīļas. Tur ir svārki, kostīmi un kleitas. Piemēram, tur es varu atrast šīs sezonas aktualitāti – zīmuļsvārkus. Ja uznāk vēlme tajos ietērpties, atliek tik atvērt skapja durvis.

35


Elks

Viktorija Bekhema

ļoti veiksmīga

MODES DIZAINERE Šķiet, vēl vakar Viktorija Bekhema bija dumpīga popdziedātāja grupā „Spice Girls”. Tagad mēs viņu vairāk atpazīstam kā futbola zvaigznes Deivida Bekhema sievu un respektablu modes dizaineri. Tieši tā! Četru bērnu māte, kuras stils reiz tika apšaubīts, patlaban dod padomus pat Keitai Midltonei. FOTO BULLS UN CORBIS ][ TEKSTS ESME KASSAKA

R

unājot par Keitu Midltoni, ja vērīgāk aplūkojam Viktorijas Bekhemas dzīvesstāstu, varam atrast vairākas līdzības ar pašreizējās hercogienes dzīvi. Abas sievietes ir ieguvušas labu izglītību un kļuvušas plašāk pazīstamas, pateicoties slavenajiem vīriem. Keitas un Viktorijas panākumi nav tikai nejaušas veiksmes stāsts, bet arī pierādījums viņu spējai atstāt savas intereses un vēlmes „otrajā plānā”. Lieki teikt, tas arī nozīmē, ka katrs viņu solis tiek uzmanīts, jo miljoniem acu un tūkstošiem kameru vienmēr seko šiem slavenību pāriem.

No baletdejotājas līdz popdziedātājai Viktorija Adamsa (dzimusi 17.04.1974) bija pirmā no trīs bērniem ģimenē. Viņas māte, Žaklīna, bija apdrošināšanas darbiniece un friziere, bet tēvs, Antonijs Viljams, strādāja par elektronikas inženieri. Kādu dienu Viktorijas vecāki nolēma atvērt savu elektronikas

36

vairumtirdzniecības veikalu. Veiksmīgais ģimenes bizness ļāva abiem vecākiem nodrošināt kvalitatīvu izglītību savām atvasēm un pat izpildīt viņu vēlmes. Jau 1980. gadā, pēc muzikālās filmas „Slava” noskatīšanās, Viktorija zināja, ka vēlas uzstāties uz lielās skatuves un uzsākt muzikālo karjeru. Lai piepildītu savu sapni, viņa iestājās Džeisona Teātra skolā, kur apmeklēja baleta klases. Pēc tam Viktorija studēja modelēšanu un uzlaboja dejotprasmi Leinas Teātra mākslas koledžā, kas izraisīja interesi par dejotājas karjeru. Viktorijas slavas stunda pienāca 1993. gadā, kad viņa atsaucās uz sludinājumu, kurā meklēja enerģiskas un talantīgas meitenes. Tā viņa kļuva par vienu no grupas „Spice Girls” dalībniecēm.

No iesācējas līdz stila ikonai Šobrīd augsti novērtētā modes dizainere ne vienmēr izcēlās ar lielisku stila izjūtu, ja atceramies „Spice Girls”

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Elks

periodu, kad viņa bija pazīstama kā „Posh” (posh – angļu val. lepna, šika). Tomēr Viktorija vienmēr zināja, kā piesaistīt uzmanību. Cilvēki joprojām atceras viņas lūpu pīrsingu 2001. gadā, kas pat tika nodēvēts par gadsimta katastrofu modē. Diemžēl neviena slavenība nevar izvairīties no tā, ka pat vismazākā kļūda tiek izcelta gaismā, jo, lai gan zvaigznēm ir daudz fanu, vienmēr atradīsies kāds nelabvēlis. Tomēr Bekhema nesasniedza savu pašreizējo, eleganto un atzīto stilu vienas nakts laikā. „Es mēdzu noteikt tendences skolā. Es centos nedaudz uzlabot skolas formas izskatu. Es izmēģināju visu iespējamo,” saka Viktorija, kura apģērba ziņā mēģināja būt soli priekšā visiem pārējiem. Viktorija arī norāda, ka eksperimentēja ar drēbēm, jo nebija īpaši pārliecināta par savu ķermeni un izskatu, tāpēc nācās ķerties pie ģērbšanās viltībām. Saprotams, ka pirms pareizā ceļa atrašanas ir daudz jāeksperimentē. Tāpēc piedosim viņas kļūdas. Drosme kļūdīties un izmēģināt jaunus risinājumus noved pie lieliska rezultāta. Pie tam, viņa nemaz nenožēlo „Spice Girls” periodu. „Es respektēju savu pagātni un pārējās meitenes – tas bija jautrs laiks!” viņa apliecināja. „Es nekad nebūšu „dusmīga”, ja cilvēki pieminēs manu pagātni, tā ir, kāda tā ir – lieliska.” 2008.gadā Bekhema paplašināja savu kolekciju. „Visu, ko modelēju, varētu valkāt arī pati,” Bekhema reiz teica. Viņa galvenokārt pieturas klasikai un viņas mērķis ir padarīt sievietes jo īpaši šikas. Bekhemas absolūti elegantās kleitas arvien vairāk sāk valkāt tādas slavenības kā Demija Mūra, Dženifera Lopeza, Drū Berimora, Kamerona Diaza, Keita Vinsleta un daudzas citas. Par vienu no visaizraujošākajiem sasniegumiem viņa uzskata iekļūšanu 2011.gada 50 slavenāko stila ikonu topā savas klasiskās pieejas dēļ – Vik-

„Es mēdzu noteikt tendences skolā. Es centos nedaudz uzlabot skolas formas izskatu.”

[PAVASARIS-VASARA][2013]

37


Elks

Ļoti rūpīga laika plānošana palīdz Viktorijai apvienot karjeras gaitas ar mātes pienākumiem.

torijas apģērbu dizains nav atkarīgs no vecuma vai īstermiņa modes tendencēm. Tajā pašā gadā viņa arī ieguva „Dizaineru Zīmola gada balvu” Britu Modes Balvu pasniegšanas ceremonijā. Kopš pirmās modes skates, viņas 2013. gada pavasara-vasaras kolekcijas ir atzinīgi novērtētas.

Džinsi, saulesbrilles un augsti papēži Pēc grupas „Spice Girls” izjukšanas, Bekhema mēģināja uzsākt solo karjeru, kas reizēm bija veiksmīga, tomēr viņa saņēma vairāk atzinības, soli pa solim iekarojot modes pasauli. 2000.gadā viņa Londonas modes nedēļas laikā uz brīdi parādījās uz modes mēles britu dizaineres Marijas Gračvogeles skatē. Pēc tam Viktorija arī kļuva par reklāmas kampaņu seju un modeli. 2004. gadā viņa izveidoja „limited-edition” džinsus uzņēmumam Rock & Republic, kas saucās „VB Rocks”. Šo džinsu cenas mazumtirdzniecībā svārstījās ap 300 dolāriem. Šo džinsu mērķis bija padarīt sieviešu figūras pievilcīgākas. Visi bikšu pāri tika šūti sievietēm ar 34. vai lielāku izmēru. Šo džinsu kabatas bija rotātas ar Viktorijas logo – ar Swarovski kristāliem izšūtu kroni. 2006. g. vasarā, klajā nāca jauna saulesbriļļu līnija: „dvb Eyewear” – aksesuārs, kas ir kļuvis par Bekhemas atpazīstamības zīmi. Papildus tam, ka saulesbrilles ir viena no viņas sievišķīgajām vājībām, tās arī paslēpj seju no paparaci – kāpēc gan to nedarīt ar stilu? Drīz pēc „dvb Style” džinsu līnijas izlaišanas, Bekhema arī laida klajā savu smaržu līniju „Intimately Beckham”, kam sekoja arī jaunas aksesuāru līnijas atklāšana.

38

Tā nebija nejaušība, ka Viktorija pirmos soļus modes pasaulē sāka ar džinsu līniju – tie nenoliedzami ir šīs stila ikonas mīļākais apģērba gabals. To pierāda arī fakts, ka pirmā nodaļa Viktorijas otrajā grāmatā (viņas pirmā grāmata bija autobiogrāfija) – modes padomu rokasgrāmata „The Extra Half an Inch: Hair, Heels and Everything Between” – tika veltīta džinsiem. Pēc viņas domām, kvalitatīvi un ērti pieguļoši džinsi vislabāk izceļ figūru. Jo vairāk apaļumu jums ir, jo svarīgāk ir izvēlēties džinsus ar augstāku jostasvietu aizmugurē, kas labi nosegs pēcpusi. Un ja esat lielākas figūras īpašniece – jums nevajadzētu uztraukties: svarīgi, lai džinsi jums der kā uzlieti, uzsver Bekhema. “Jā, jūs vēlaties džinsus, kas ir ērti un šauri kāju daļā, bet tas nenozīmē, ka jums vajadzētu iespiesties biksēs, kas jums ir par mazu.” Ja džinsu izmēra numurs jūs uztrauc, vienmēr iespējams to mājās izgriezt no etiķetes, jokodama piebilst stiliste. Viņa uzskata, ka ir iespējams izskatīties brīnišķīgi pat T-kreklā un džinsos, ja vien tos pareizi valkā, piemēram, stilīgi ar augstiem papēžiem un vintidža „rock ‘n’ roll” T-kreklu, parādot, ka jums ir humora izjūta! Bekhema atzīst, ka ir gatava upurēties skaistuma vārdā, atsaucoties uz vienu no atpazīstamības zīmēm – ārkārtīgiem augstiem papēžiem.

Elegantā “mājsaimniece” Viktorijai un Deividam Bekhemiem ir četri bērni: trīs dēli, no kuriem vecākajam ir 13 un jaunākajam 7 gadi, un 1,5 gadu veca meita Hārpere. Rudenī Bekhema ar mazo Hār-

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Elks

peri pat apmeklēja Ņujorkas modes nedēļu. Viktorija atzina, ka viņai nav īpaša komanda, kas aprūpētu viņas bērnus. Viens no iemesliem uz modes skati līdzi ņemt bērnu bija tas, ka meita varētu būt lieciniece savas mammas dzīves svarīgākajiem mirkļiem. Mātes pienākumi un panākumi modes pasaulē lika ģimenei izlemt šogad no ASV pārcelties atpakaļ uz Londonu, kur atrodas Viktorijas Bekhemas modes bizness. Laika starpība un nakts sarunas caur Skype sāka apgrūtināt normālas dzīves tempu, un zīmols, kas kļuva arvien veiksmīgāks, pieprasīja dizaineres pastāvīgu klātbūtni. Par laimi, jauni izaicinājumi Eiropas futbola laukumos sagaidīja arī Deividu Bekhemu. „Būtībā, es ne ar ko neatšķiros no jebkuras strādājošas sievietes ar vairākiem bērniem – ir grūti,” viņa atzīst. „Man pietrūkst naktsmiera. Es ceļos līdz ar mazuli tāpat kā citas mammas, un ne par ko nemainītu šo dzīves ritmu. „Dažkārt ir grūti atrast līdzsvaru starp darbu un ģimeni, un tāpēc Viktorijai Bekhemai tas ir rūpīgi jāplāno. Nesenā Facebook tiešsaistes intervijā žurnālam „Elle” viņa norādīja, ka trīs vārdi, kas viņu šobrīd vislabāk raksturo ir māte, sieva un dizainere. Viktorijas Bekhemas interneta veikals Victoriabeckham.com tika izveidots, domājot par strādājošām mātēm – lai atvieglotu modes pirkumus. Šajā pašā intervijā viņa arī stāsta, ka panākumu pamatā ir spēja ieklausīties savā iekšējā balsī un būt atklātai pret sevi. Šo atziņu papildina arī viedi vārdi, kas tika saņemti dažus gadus iepriekš no dizainera Marka Džeikoba – viņai nav konkurentu, viņas konkurents ir viņa pati no iepriekšējās sezonas. „Es neuztraucos par to, kas ir modē,” Viktorija reiz teica intervijā žurnālam „Marie Claire”. Un tiešām, Bekhema dara lietas savā, unikālā veidā un uzskata, ka mode ir faktiski viss, kas izskatās labi uz jums – jums vajadzētu izskatīties skaistai un pārliecinoši izrādīt savu skaistumu. Viktorija uzskata, ka, lai sasniegtu savas ieceres, ir jābūt mērķtiecīgai un jātic sev. „Es ticu, ka jūs varat sasniegt jebko, ja pietiekami smagi strādājat, lai to sasniegtu.” Šie viedie vārdi, kas šķiet vienkārši, ir attiecināmi arī uz citām sfērām – tikai vajag tos atcerēties.

Viktorijas Bekhemas top 10 stila padomi l Vizualizējiet savu kopējo izskatu. Tā vietā, lai no rīta taisnā ceļā dotos pie drēbju skapja un prātotu, ko vilkt mugurā, iztēlojieties savu kopējo izskatu konkrētajai dienai. Tikai pēc tam izvēlieties apģērbu. l Iedvesmojieties no visas pasaules. Izvēloties drēbes no dažādām valstīm, jūs varēsiet iegūt individuālu stilu. l Aizņemieties no citām sfērām. Smelieties iedvesmu

[PAVASARIS-VASARA][2013]

no citas desmitgades, piemēram, 50-to gadu stils lieliski izceļ figūru. l Ieguldiet mūžīgās vērtībās. Ieguldiet naudu apģērbā, kas derīgs visām sezonām. Iegādājieties klasiku, kas nekad neizies no modes. l Valkājiet apģērbu, kas jūs nepievils. „Resno” dienu laikā vienmēr turiet pie rokas ārkārtas, figūru slaidinošas drēbes. Jums tikai tās jāuzvelk un jūs izskatīsieties seksīgi.

l Aksesuāri ir nepieciešami. Pareizā soma, kurpes vai saulesbrilles var uzlabot vai pārveidot apģērba izskatu. Pat ja jūs neesat modes eksperte vienmēr izvēlieties

Viktorijas Bekhemas 2013. g. pavasara kolekcija. Salīdzinot ar viņas iepriekšējiem darbiem, kopējais stils ir sportiskāks, tomēr Viktorija vienmēr paliks uzticīga klasiskai un elegantiem piegriezumiem. dizaineru aksesuārus. l Tērpieties no „iekšpuses uz āru”. Apakšveļa ir garderobes pamatelements. l Paļaujieties uz dažiem, uzticamiem viedokļiem. Vissvarīgākais ir ieklausīties savā iekšējā balsī, bet ir

labi arī uzklausīt uzticamus padomdevējus, piemēram, draudzeni, māsu, māti vai labu kolēģi. Ir svarīgi būt pārliecinātai un valkāt to, kas jums liek justies labi. l Esiet drosmīgas un pielāgojiet drēbes sev. Dažreiz lietas kļūst pievilcīgas tikai pēc tam, kad esat tās pielāgojušas savai gaumei. l Klasiskā stila likumi. Ja plānojat atklāt dziļu dekoltē, jums būtu jānosedz kājas. Neizrādiet visu – ir daudz seksīgāk atstāt kaut ko iztēlei.

39


Intervija 40

KLEITA LS 69.00 (GUESS) LAKATI LS 23.00 (GUESS)

[PAVASARIS-VASARA][2012]


Intervija

Linda Leen

Es vēlos eksperimentēt un mainīties,

NEVIS DZĪVOT RĀMĪ! FOTO TOMS NORDE ][ TEKSTS RENĀTE SLUCKA ][ STILS ANASTASIJA KOBRINSKA, LINDA LEEN MAKE-UP ANASTASIJA KOBRINSKA ][ FRIZŪRA EDĪTE SUPE

Linda Leen ir viena no Latvijas mūzikas skatuves spožākajām zvaigznēm. Lindas panākumu atslēga ir augstas kvalitātes prasības un nepieciešamība eksperimentēt un pilnveidoties. Intervijā žurnālam „Dream” Linda stāsta par mūziku un modi, runā par attiecību veidošanu ar sevi un atklāj to, kas viņai palīdz pārvarēt grūtības.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

Pastāsti par savu topošo albumu - kādas emocijas un stāsti to ir iedvesmojuši? Dziesmas ir tapušas pēdējo 2 gadu laikā. Galvenie stāsti ir par mīlestību, precīzāk, par mīlestību pret sevi un sevis pieņemšanu. Laimei ir vajadzīga pašcieņa, un cilvēkam sevi ir jāmīl tādu, kāds viņš ir šobrīd. Iespējams, ka, sievietēm ir lielākas problēmas ar pašvērtību un pašcieņu. Bet sevis pieņemšana ir sākums laimīgai dzīvei. Tas arī ir iedvesmojis jauno albumu. Kad Tu apjauti, ka vēlies būt mūziķe? Mana pirmā solo uzstāšanās bija 2 gadu vecumā, bet savu pirmo „honorāru” nopelnīju 3 gados. Es dzīvoju Priekuļos, un turienes dzimtsarakstu nodaļā es biju tā mazā meitenīte baltā kleitiņā, kas kaisīja ziedus jaunā pāra ceļā, kad viņi laulājās. Tad es arī dziedāju dziesmu, veltītu māmiņām, kuras laikā daudzi nenovaldīja asaras. Vidusskolas laikā es gatavojos stāties Rīgas Ekonomikas

41


Intervija

Latviešu sievietes ir ļoti skaistas, elegantas un saimnieciskas. Lielākā daļa par sevi rūpējas. Manuprāt, mēs esam vislabākās! augstskolā. Lai arī es dziedāju koros, ansambļos un piedalījos konkursos, man nebija nodoma saistīt dzīvi ar mūziku. Vienmēr likās, ka tā ir blakus lieta, hobijs. Toreiz bija TV raidījums „Dziesma manai paaudzei”, kura izbraukumā es vidusskolas laikā piedalījos. Es uzvarēju vietējā konkursā un pēc tam arī TV finālā. Tad es saņēmu simtiem fanu vēstuļu ar aicinājumu turpināt dziedāt. Tas bija tas brīdis, kad es apjautu, ka spēja un vēlme dziedāt nav tikai manas sajūtas, bet tas dod kaut ko arī citiem. Kas dziesmā rodas pirmais - vārdi vai mūzika? Kā kuru reizi. Dažreiz ir tā, ka izkristalizējusies skaidra dziesmas galvenā doma, vēstījums, bet nav vēl zināms, kā to ietērpt vārdos. Ir reizes, kad no sadzīviskiem trokšņiem, to ritmiskiem virknējumiem veidojas melodija, kas dažkārt pat gadiem ilgi gaida savus vārdus. Topošajā albumā ir melodija, kas bija gatava no A līdz Z, bet tai nebija vārdu. Bija skaidra vien noskaņa, atmosfēra. Tomēr tā sagaidīja savu dzeju un tagad ir pabeigta, pilnīga. Kas Tev sniedz enerģiju ikdienas darbos un radīšanas procesā? Visvairāk enerģiju sniedz atdeve no publikas. Spilgtākais piemērs ir DEMO tūre, kad bija jāodzied 5 koncerti 5 dienās. Es biju nobijusies, kā to izturēšu es un kā klāsies manai balsij. Taču jau pirmajā vakarā es sapratu, ka, lai arī tas ir fiziski grūti, pēc koncerta es jutu vēl vairāk enerģijas kā pirms . Pats svarīgākais, kas mani uzlādē, ir attiecības – ar mīļotajiem, darba biedriem, draugiem, pat mājdzīvniekiem. Lietas un emocijas nav nekā vērtas, ja tajās nav ar ko dalīties. Kā radās ideja par savu apģērbu dizaina līniju? Pati pirmā kolekcija „Chameleon” bija plānota kā albuma merčendaizings ar pāris krekliņiem, bet procesā tapa daudz vairāk dizainu – vesela kolekcija. Mēs spēlējāmies ar dziesmu tekstiem un to vizualizācijām. Ideja par pastalu kolekciju radās kādā vasarā, kad gribējās tās izmēģināt kā ikdienas apavus. Un nobrīnījos, kāpēc cilvēki nestaigā pastalās – tas ir tik ērti un forši, it īpaši ar velosipēdu. Dzima ideja darināt krāsainas pastalas, saglabājot formas autentiskumu – Latvijā ražota āda, tradicionālais fasons un izgatavošana. Tā tika radīti mūsu senču apavi, bet mainīta krāsa, kas ļauj to nēsāt ar dažādiem mūsdienīgiem tērpiem. Kolekcija „Etnografizēts” tika radīta kā

42

KAS IR TAVA MANTRA UN PĀRLIECĪBA, KAS ĻAUJ PĀRVARĒT DZĪVES SAREŽĢĪJUMUS UN PROBLĒMAS? Grūtos brīžos es saku sev: „Viss pāriet!” Ja ir kādas samilzušas problēmas, man grūtāk ir rītos. Vakaros var ieritināties dīvānā, iedzert tēju, aizmirsties kādā labā kino un domāt par naktsmieru. Bet rīts nāk ar saules gaismu un kailo patiesību par esošo. Un tad es domāju, ka tas viss paies – būs tāds rīts, kad es modīšos, un tās sajūtas vairs nebūs. Tas varbūt nav vēl tagad, bet kaut kad būs! Jo dvēsele nevar mūžīgi skumt, tā grib gavilēt. Kad sev pasaki: „Tas paies!”, tad ciešanas pazaudē fatālo sajūtu – tās ir tagad, bet ne mūžīgi.

papildinājums pastalām – tērpi ar skaistām un spēcīgām latviešu rakstu zīmēm. Pagaidām tas viss gan nav īpašs bizness, vairāk kā blakus lieta, iespēja pašrealizēties, iepriecināt sevi un citus. Kādu apģērbu un zīmolus Tu izvēlies? Zīmols man nav svarīgs. Nozīmīgi ir, lai apģērbs atbilst manam noskaņojumam un auguma aprisēm. Pēdējā laikā biežāk esmu sākusi izvēlēties latviešu dizaineru apģērbu. Mani ļoti priecē, ka beidzot ir ļoti skaistas lietas, ko nēsāt ikdienā. Starp citu, arī DEMO koncertā savu pavadošo sastāvu saģērbām tikai latviešu dizaineru tērpos. Ja Tev jāizvēlas viena lieta, kas ir tēla veidošanas “pamatakmens”, kura tā būtu? Uz skatuves ir jāņem vērā paredzamais repertuārs, aktivitāšu intensitāte – vai es sēžu pie klavierēm vai arī daudz kustos. To visu jāpielāgo tērpa konstrukcijai. Ja man tomēr jāizvēlas viena lieta, tā būt kleita, jo tai ir vislielākās variāciju iespējas. Ikdienā es kādreiz daudz nēsāju džinsus, tagad izvēlos vairāk tieši kleitas. Man pat īsti negribas vilkt neko citu. Līdz ar manu jauno imidžu man patīk savā ziņā harminizējošs kontrasts, kas veidojas starp mazliet puicisko frizūru un sievišķīgu apģērbu – kleitu. Ko mūsdienu eklektiskajā un dinamiskajā pasaulē Tu uzskati par savām stabilajām vērtībām, principiem? Kvalitāte ir pirmais, kas man nāk prātā. Lai ko arī darītu, es tiecos pēc pilnības gan saturā, gan formā. Vēl man ir svarīgas emocionāli patiesas, godīgas attiecības gan ar sevi, gan saviem tuvākajiem. Skaidrs, ka ar visiem tādas nav iespējamas, bet ar pašiem tuvākajiem man ir nepieciešams skaidri sajust, ka mani mīl un ka es spēju mīlēt pretī – bez nosacījumiem un aizspriedumiem. Ka šīs attiecības ir īstas, godīgas un ka man par tām nav jāšaubās. Mēdz teikt, ka pašas būtiskākās attiecības, kas jākopj, ir attiecības pašam ar sevi. Kā Tu kop un veido attiecības ar sevi? Galvenā lieta, uz ko es esmu vienmēr tiekusies, ir sevis pieņemšana. Man šobrīd ir 33 gadi, kas ir zīmīgs laiks.Es daudz lasu psiholoģisko literatūru. Piemēram, man ļoti patīk pretrunīgi vērtētais Osho. Viņš ir dumpinieks. Nevajadzē-

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Intervija

tu, protams, bez iekšējas cenzūras pieņemt visu, ko viņš pauž, taču tajā ir daudz pārdomu vērtu ideju. Tas sapurina iesīkstējušās lietas, ļauj ieraudzīt arī savas kļūdas. Lasot mūsdienu psiholoģisko literatūru, lielākais ieguvums ir tas, ka sāk šķīdināties aizspiedumi, kas mūsdienās tikai kaitē. Atvērtība ir mūsdienu vērtība. Es nevēlos dzīvot rāmi, lēni, bet mainīties. Nodzīvot dzīvi tagad un šeit, izdarot un izbaudot visu, ko varu. Ar ko, Tavuprāt, var lepoties latviešu sievietes? Viņas ir ļoti skaistas, elegantas, un lielākā daļa par sevi rūpējas. Vēl mēs esam ļoti saimnieciskas. Manuprāt, latviešu sievietes ir vislabākās! Īpašs ir tas, ka mēs spējam daudz ko sasniegt pašas, vienlaicīgi ļaujot arī savam vīrietim sevi realizēt. Man šķiet, ka mums tas ļoti labi izdodas – atrast harmoniju starp darbu, ģimeni un sevis pilnveidošanu. Mēs esam ļoti talantīgas. Padalies ar kādu savu pēdējā laika atklājumu! Piemēram, kulinārijā mans pēdējā laika atklājums ir Spēka salāti. Uzzināju, ka lielisks aizdars salātiem var būt arī svaigi spiesta apelsīnu sula, kas lieliski sader kopā ar spinātiem, apgrauzdētiem ciedru riekstiem, avokado un Parmezāna sieru. To es tagad gandrīz katru rītu ēdu brokastīs.

Kvalitāte ir mana stabilā vērtība un dzīves princips. Lai ko arī darītu, es tiecos pēc pilnības gan saturā, gan formā. TOPS LS 56.00 (TOMMY HILFIGER) BIKSES LS 70.00 (TOMMY HILFIGER) KURPES LS 129.00 (GUESS) PULKSTENIS LS 126.00 (GUESS)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

Kā minēju, pēdējā laikā lasu psiholoģisko literatūru. No pašpalīdzības grāmatām visvērtīgākā, ko esmu lasījusi, ir „Uzvarētājs vai upuris”. To iesaku izlasīt cilvēkiem, kuriem ir sajūta, ka teju nekas nenotiek, kā plānots vai gribētos. Tā palīdz atklāt, cik daudz dažādās sadzīviskās situācijās un attiecībās ar sevi vai citiem mēs atļaujam un ļaujamies būt upuri. Starp daudzām citām daiļliteratūras pērlēm tikai nesen izlasīju Bulgakova ”Meistars un Margarita”, kurā atklāju un izbaudīju skaisto valodu un balansu starp mistisko un reālo pasauli. Viens no pēdējā laika vērtīgākajiem atklājumiem ir neieslīgšana vienā dzīves modelī, bet ļaušanās kontrastiem un eksperimentiem. Piemēram, aiziet uz kādu simfoniskās mūzikas koncertu un arī uz pilnīgi hipsterīgu klubiņu. Aizbraukt pie mammas un rakt kartupeļus, un tajā pašā vakarā uzposties un paēst vakariņas „Vincentā”. Atļauties arī eksperimentēt, spēlēties ārējā izskatā. Kad to sāc darīt, tu ar to saslimsti – vairs nav iespējams ilgstoši noturēties vienā ampluā. Redzot, ka mēs attīstāmies, maināmies, izvēlamies labāko, nevis ierasto, tas liek sarosīties arī vīriešiem ap mums.

43


Ikona

Mūžīgās

modes ikonas

Sievietes iemācās, kā pareizi ģērbties, no citām sievietēm. Bet kuri ir lieliskākie stila piemēri, kas ietekmējuši sieviešu ģērbšanās stilu? Mēs jūs iepazīstinām ar modes ikonām, kas ar savu skaistumu un lielisko stila izjūtu ir iedvesmojušas slavenākos modes dizainerus un dažādu paaudžu sievietes. Pasakiet, kura ir jūsu modes ikona, un mēs noteiksim jūsu stilu... FOTOD BULLS UN CORBIS ][ TEKSTS ANU MERILA

20-tie gadi

KOKO ŠANELE Sieviešu mode nebūtu iedomājama bez Koko Šaneles, kura aizsāka komfortablu apģērbu stilu sievietēm, un kuras veidotie apģērbi tika šūti no ekskluzīviem audumiem. Šanele deva priekšroku klasiskajiem toņiem: bēšam, melnam, baltam un pasteļkrāsas rozā. Šaneles dzīvesveids deva iedvesmu, kā sievietēm visā pasaulē vajadzētu izskatīties, uzvesties un ģērbties. Tērpu mākslinieces slaidais, zēniskais augums, īsie mati un aktīvais dzīvesveids bija piemērs citām sievietēm. Šanele spēja diktēt noteikumus visai modes pasaulei. Tvīda kostīmi, zelta ķēdes, klasiskas ādas somas un iniciāļi „CC” jau gadsimtu ir vieni no visvairāk atdarinātiem kulta objektiem modē.

44

[PAVASARIS-VASARA][2013]


INGRĪDA BERGMANE Ingrīdas Bergmanes skaistums un stila izjūta bija sievišķīga, klasiska un eleganta. Šī izsmalcinātā dāma dievināja blūzes ar dažādām apkaklēm, garus un kuplus svārkus, kostīmus un bikses ar ielocēm. Aktrises iecienītākie aksesuāri bija piespraudes, šalles un cepures ar īsām malām.

Ikona

40-tie gadi

50-tie gadi

ODRIJA HEPBERNA 30-tie gadi

GRĒTA GARBO Grēta Garbo vēl joprojām tiek uzskatīta par vienu no visu laiku izcilākajām aktrisēm. Viņas unikālais skaistums perfekti izcēla viņas stilu. Viņa valkāja cepures ar platām malām un eleganti piegrieztus kostīmus. Grēta Garbo arī popularizēja androgēno stilu, lietusmēteļus, kurpes bez papēžiem, šauras bikses un lielas saulesbrilles.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

Nav daudz sieviešu, kuras nebūtu redzējušas filmu „Brokastis Tifānijā”. Odrijas filmās uzmanība vienmēr tika pievērsta viņas pievilcīgajiem ekrāna partneriem un klasiskajam skaistumam, dzirkstošo acu skatienam un unikālajam stilam. Odrija Hepberna ir viena no vēsturē slavenākajām stila ikonām. Trauslā aktrise bija apburoša un eleganta sieviete, kuras valkātie tērpi arī mūsdienās izpelnītos skaļu aplausu vētru – lielas saulesbrilles, uzkrītoši cimdi, A-veida kleitas, pieguļoši un klasiski kostīmi. Odrija bija arī viena no pirmajām sievietēm, kuras uzdrošinājās nogriezt īsus matus, kas tajā laikā bija ļoti pārdrošs solis.

45


Ikona

50-tie gadi

MERILINA MONRO Iespējams, ka izaicinošā ekrāna zvaigzne un jutekliskā dieviete Merilina Monro ir viena no vēsturēm ietekmīgākajām sievietēm. Viņa bija pats sievišķības iemiesojums laikā, kad vīrieši dominēja visās jomās. Viņas stils bija grezns, bet tajā pašā laikā kārdinoši vienkāršs. „Smilšu pulksteņa” figūras īpašniece valkāja svārkus un kleitas ar augstu vidukli un drosmīgi atklāja savu augumu pieguļošā peldkostīmā. Viņas pavedinošie, dziļie dekoltē un šaurie svārki iedvesmoja sievietes būt mazliet riskantām un modīgām.

50-tie gadi

46

60-tie gadi

GREISA KELLIJA

TVIGIJA

Greisa Kellija izstaroja sievišķīgu grāciju un šarmu. Viņas dzīve bija ikvienas meitenes sapnis – viņa pameta Holivudas aktrises karjeru, lai apprecētu Monako princi, un šī pasaku sižeta piepildīšanās realitātē ir pierādījums, tam, ka Holivudas skaistulei bija stila ikonas statuss. Greisas stilam raksturīgas pērles, gari, šauri mēteļi, kuplas vakarkleitas, mežģīnes, augstas apkakles un svārki ar faltēm.

Vienas no vēsturē slavenākajām modes ikonām – Tvigijas – slaidais, meitenīgais augums bija pretstats sievišķīgo formu dīvām no iepriekšējām desmitgadēm. Tievo plecu īpašniecei Tvigijai izdevās mainīt daudzas modes tradīcijas. Pie viņas auguma dizaineri pieskaņoja garus zābakus, bikini, īsas, trapecveida kleitas, bikses ar platiem galiem, tamborētas drēbes un slaveno „paisley” jeb nieres rakstu. Viņa arī popularizēja plastmasas un auduma galvas saites.

[PAVASARIS-VASARA][2013]


DŽEKIJA ONASISKENEDIJA

Ikona

60-tie gadi

Džekija ir un vienmēr būs pasaules dižākā modes ikona, kura zināja, kā savienot pirmās lēdijas aizraušanos ar modes tendencēm ar sava vīra karjeru politikā. Viņas slavenais zemeņu rozā Chanel kostīms, kas redzams vienā no 60. gadu nozīmīgākajiem foto, simbolizē to liktenīgo dienu, kad tika noslepkavots ASV prezidents Kenedijs. Būdama amerikāņu sieviete, Džekija valkāja drēbes no Parīzes modes namiem; viņas lielākie favorīti bija Chanel, Givenchy un Dior. Džekijas stils ir visvairāk atdarinātais ASV pirmo lēdiju vēsturē. Džekija ir arī iegājusi modes vēstures ar minimālisma stilā ieturētām kostīmkleitām, kā arī izteiksmīgiem aksesuāriem: mazām cepurītēm, vidēja garuma matiem, krāsainām šallēm un lielām saulesbrillēm.

60-tie gadi

SOFIJA LORĒNA Līdzās citām šīs desmitgades apaļīgo formu īpašniecēm kā, piemēram, Bridžita Bardo un Rakele Velča, Lorēna bija seksa simbols gan filmās, gan reālajā dzīvē. Viņas stilu raksturo džemperi, kas piegulēja cieši kā korsetes, blūzes ar dekoltē un ērtas kleitas, kas lieliski izcēla viņas „smilšu pulksteņa” figūru. Sofija skaidri un gaiši norādīja sievietēm – neslēpiet savus dotumus!

[PAVASARIS-VASARA][2013]

47


Ikona

70-tie gadi

DIĀNA ROSA Diāna Rosa ir nozīmīga modes ikona, jo viņa radīja unikālu stilu, un, brīnumainā kārtā, izskatījās labi visā, ko valkāja. Šaura piegriezuma mēteļi, spīguļiem klāti disko džemperi, gari, puķaini svārki un šifona apmetņi – Diānas stils neiekļāvās vienā noteiktā kategorijā. Viņa ir labs piemērs sievietēm, kas mīl modi, bet kurām nerūp jaunākās tendences, apģērbus pieskaņojot atbilstoši noskaņojumam.

70-tie gadi

DEBIJA HARIJA Grupa „Blondie” slavas augstienes sasniedza 70-tajos gados, un tās soliste Debija Harija kļuva par roka meiteņu elku visā pasaulē. Vienmēr stilīgā un šarmantā Debija tika pielūgta kā panku stila Merilina Monro. Viņa iekaroja skatuvi ar jūrnieku stila cepurēm, T-krekliem, svītrainiem legingiem un jostām ar lielām sprādzēm.

48

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Laikā, kad Madonna iekaroja mūzikas pasauli, viņas stils iekaroja modes pasauli. No kāzu kleitām līdz konusveida krūšturim, un no seksīgiem vīriešu uzvalkiem līdz austrumnieciskiem kimono – viņas fani visā pasaulē pieņēma visu, ko Madonna izvēlējās. Viņa popularizēja izirušus džinsus ar spraužamadatām, ķēdes ar lieliem krustiem un platīnblondas panku frizūras. Madonna joprojām turpina eksperimentēt ar savu stilu.

Ikona

80-tie gadi MADONNA

80-tie gadi

PRINCESE DIĀNA Līdzīgi kā 60-tajos gados sabiedrības uzmanības centrā nonāca ASV pirmā lēdija Džekija Kenedija, 80-tajos gados visu skatieni pievērsās britu princesei Diānai un viņas nevainojamai stila izjūtai. Diāna vienmēr izskatījās eleganta: viņas tērpi bija moderni un, savā veidā, izaicinoši. Viņa pievērsa uzmanību ne tikai ar krāsu saspēlēm, militāro stilu, vīriešu stila iedvesmotiem tērpiem, bet arī ar džinsiem un T-krekliem.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

49


Ikona

90-tie gadi

DŽENIFERA ANISTONE Anistone iekaroja skatītāju sirdis kā Reičelas lomas izpildītāja seriālā „Draugi”, vienlīdz kļūstot par stila ikonu. Kad Anistone izvēlējās pakāpeniska griezuma frizūru, skatītāji darīja to pašu. Kad viņa parādījās uz ekrāna kombinezonā ar neaizpogātu lenci, pārējie sāka valkāt līdzīgus kombinezonus. Būdama jauka un asprātīga, Dženifera Anistone perfekti iemiesoja meiteni „no kaimiņmājas”. Anistones stilu bija viegli atdarināt, jo aktrise valkāja džinsus un T-kreklus.

90-tie gadi 9

KEITA MOSA Keitu Mosu patiesībā nevar dēvēt par vienas Ke desmitgades stila ikonu, jo viņa joprojām ir visu d dievināta modele. 2008.gadā iznāca Andželas d Batolfas grāmata par slavenās supermodeles B stilu (Angela Buttolph “Kate Moss: Style”), kurā st ir rakstīts, ka Keita ir viena no ievērojamākajām pēdējo desmitgažu stila ikonām. Gan p fotogrāfiem, gan sievietēm ir iemesls sekot fo modeles katram solim. Mosa kļuva slavena m 90-tajos gados kā dizainera Kalvina Kleina 90 iecienītākā modele. Brīvajā laikā viņa valkāja ie džinsus, vienkāršus topus, leoparda raksta dž žaketes, džinsus 70-to gadu retro stilā, kā arī ža augstās modes tērpus. Keitai ir spējas padarīt a visu, ko viņa valkā, modīgu – viņa ir visu stilīgo vi sieviešu karaliene. si

50

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Ikona

2000

SĀRA DŽESIKA PĀRKERE Šīs tūkstošgades Ņujorkā dzīvojošā modes ikona Kerija Bredšova – Sāra Džesika Pārkere – kopā ar savām trim labākajām draudzenēm iedvesmoja sievietes stila izvēlē uzņemties riskus. Kerija ģērbās spilgtos un krāsainos tērpos, priekšroku dodot interesantām formām un tekstūrām. Lai gan Sāra Džesika noliedz savu stila ikonas statusu, viņa veiksmīgi turpina spēlēt savu lomu pat uz sarkanā paklāja – atcerēsimies viņas neaizmirstamos „super-mini” tērpus un valdzinošās, balerīnu stilā ieturētās, tilla kleitas.

Šodien

KEITA MIDLTONE Grāfiene Keita ir izpelnījusies aplausus kopš britu karalisko kāzu dienas, kad viņa pie altāra devās tērpusies dizainera Aleksandra Makvīna veidotā, izsmalcinātā kāzu kleitā. Viņas izteikti sievišķīgais stils, cieši pieguļošās kleitas un greznās vakarkleitas, kā arī rūpīgi izvēlētie dizaineri, tostarp Dženija Pakhema, palīdz Keitai izskatīties lieliski gan sabiedriskajos pasākumos, gan arī uz sarkanā paklāja.

2010 VIKTORIJA BEKHEMA Viktorija Bekhema ir gājusi garu ceļu, no jaunas dziedātājas grupā Spice Girls pārtopot par futbolista sievu. Četru bērnu māte ir cītīgi strādājusi, lai pelnīti iegūtu modes pasaulē atzītas dizaineres titulu. Viktorijai patīk eleganti silueti un cieši pieguļoši apģērbi, viņas favorītu vidū ir zīmuļveida svārki, pieguļoši džinsi un kurpes uz ļoti augstiem papēžiem. Viņa izstaro slavenības šarmu jebkurā diennakts stundā.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

51


Trendi

ROCHAS

VERA WANG MULBERRY

CHLOÉ

Zefīra krāsā 2013. GADA PAVASARIS FOTO BULLS ][ TEKSTS ANU MERILA Visas šā pavasara krāsu spēles iespējams iedalīt divās kategorijās. No vienas puses, pasteļtoņi – gan vienkrāsaini, gan salikumā ar citiem toņiem – ir visu favorīti. Krāsu spektrs aptver delikātus zefīra toņus, kā arī intensīvākas nokrāsas, kas sajauktas ar balto krāsu. Tās ir lieliskas salikumā ar zīdainiem un caurspīdīgiem audumiem. No otras puses, košas tautisku krāsu nianses un izaicinoši krāsu laukumi priecēs acis un piešķirs mirdzumu. Līdzās maigiem pasteļtoņiem un spilgtām krāsām, aktuāls ir arī melnās un baltās krāsas kontrasts.

GUCCI

52

CHLOÉ

CHANEL

GUCCI [PAVASARIS-VASARA][2013]


SPORTMAX

Trendi

BOTTEGA VENETA

RAKSTI

Raksti bija aktuāli jau ziemas sezonā, un arī pavasarī tie ir redzami visur: ģeometriskas formas līdzās lineārajiem un opārta rakstiem. Saules stari uzplaiksnī ziedu rakstos, no smalkiem, delikātiem pumpuriem līdz palmu zariem. Botāniskie motīvi ir svaigi un skaisti.

CHANEL

DIOR

DIOR

GUCCI

DRIES VAN NOTEN [PAVASARIS-VASARA][2013]

GUCCI

53


Trendi

SPORTMAX

MONCLER

MONCLER

ROBERT CAVALLI

LOUIS VUITTON

EFEKTI

3D efekti ir sasnieguši audumu modi. Mākslīgie ziedi rotā svārkus, piedurknes un topus, priecējot acis un padarot apģērbus elpu aizraujošus. Izšūti un caurumoti materiāli līdzsvaro vienkāršos piegriezumus.

KRIZIA

54

MONCLER

ALEXANDER MCQUEEN

AKRIS [PAVASARIS-VASARA][2013]


JOHN GALLIANO

STELLA MCCARTNEY

Trendi

MARC JACOBS

JIL SANDER

AUDUMI Dabīgi audumi svin uzvaras gājienu: aktuāla ir āda, trikotāža un zīdains caurspīdīgums, un mākslīgie materiāli vairs nav modē. Šifons un organza ir izmantoti visās kolekcijās, uzsverot caurspīdīgumu, simbolizējot mīļumu un nevainību, kā arī kombinējot apakšveļas elementus.

DIOR

JILL STUART [PAVASARIS-VASARA][2013]

STELLA MCCARTNEY

CHLOÉ

JOHN GALLIANO

55


Trendi

CALVIN KLEIN

BYBLOS

CALVIN BYBLOS KLEIN

STILS

Šajā vasarā mode mīl elegantas un stilīgas meitenes. Mēs varam redzēt daudz klasiskus dienas, kā arī vakara tērpus, piemēram, bikškostīmus un klasiskos kostīmus. Stils var būt ļoti tīrs un lakonisks, bet arī grezns un lellei līdzīgs.Retro apģērbs izceļ sievišķības triumfu un galvenais iedvesmas avots ir 1950-to gadu tīrie silueti. Jūrnieku stils un skolnieces stils sniedz prieku un dažādību.

BYBLOS

56

LOUIS VUITTON

BYBLOS

JEAN PIERRE BRAGANZA [PAVASARIS-VASARA][2013]


Trendi

JIL SANDER

MAZĀK! Šī pavasara mode pierāda, ka tīrāks stils nenozīmē atteikšanos no visa. Daudzi dizaineri novēršas ne tikai no retro, bet arī dažādiem rotājumiem, radot ļoti tīru un izsmalcinātu siluetu. Šī ieturētā elegances forma ir īpaši pārsteidzoša kostīmu un uzvalku gadījumā. Intensīvas krāsas salikumā ar minimālisma piegriezumiem piešķir ešķir svaigumu. Caurspīdīgajās ās drēbēs modeļi izskatās gandrīz andrīz kaili. Būtu neiespējami mi valkāt vēl mazāk, bet vairāk rāk nav nepieciešams.

BALENCIAGA

BALENCIAGA MARTIN MARGIELA MARTIN MARGIELA

MARTIN MARGIELA

MARTIN MARGIELA [PAVASARIS-VASARA][2013]

57


Trendi

SPĒLĒJIES! Svarīgākā modes tēma šajā pavasara sezonā ir spēlēšanās ar apģērbiem. Viegla tautiskās tēmas ietekme atspoguļojas audumu dekorējumos, kas izskatās kā ar roku darināti. Mūsu modes ceļojums aizved ne tikai uz tālām zemēm, bet arī sapņu un burvju pasaulē. Atslēgvārds ir bērnišķīgums – stils ir naivs, ļoti dekoratīvs un rotaļīgs. Mode var būt kā mierinājums, bet noteikti arī spēle. Inovatīvākās kolekcijas ir aizņēmušās elementus no sporta, vakartērpiem, tautiskās tēmas un klasiskas.

PRADA

BALENCIAGA

BALENCIAGA

BALENCIAGA PRADA

BALENCIAGA

58

BALENCIAGA

LOUIS VUITTON [PAVASARIS-VASARA][2013]


Trendi

AUGSTĀK!

VERSUS

Ilgu laiku nebijām redzējuši sporta tēmu augstajā modē, bet šajā pavasarī daudzi dizaineri izvēlējušies aktīvo sportu un attiecīgus krāsu toņus, kontrastus un rakstus, kā arī krāsainus izšuvumus un organiskas apmales, kas lieliski uzlabo kopējo izskatu. Sportiska elegance lieliski iederas ikdienā, kā tas redzams virsdrēbēs, adījumos, džersija jakās un citos ērtos materiālos.

LACOSTE KENZO

ISSEY MIYAKE

BCBG [PAVASARIS-VASARA][2013]

LACOSTE

BCBG

ISSEY MIYAKE

ISSEY MIYAKE

LACOSTE

59


Modes stāsts

Pavasaris,

MĪLESTĪBAS LAIKS jaunas izjūtas, jauna pavasara mode Šī pavasara pieguļošie silueti un pārdrošie raksti dos pārliecību un liks jums justies kā īstai sievietei. FOTO OLIVER MOOSUS ][ STILISTE KAROLIN KUUSIK (Cosmopolitan) MODELES MAIA UN SILVER ][ MEIKAPS UN MATI MAMMU ][ VIETA SWISSOTEL

60

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Modes stāsts BLŪZE LS 53 (PEPE JEANS) BIKSES LS 77 (GUESS) ROKAS SPRĀDZE LS 66 (GUESS)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

61


Modes stāsts MĒTELIS LS 84 (DESIGUAL) SVĀRKI LS 154 (GUESS BY MARCIANO) KURPES LS 119 (GUESS) SOMA LS 68 (GUESS)

62

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Modes stト《ts KREKLS LS 63 (GUESS)

BLナェZE LS 63 (PEPE JEANS) [PAVASARIS-VASARA][2013]

63


Modes stト《ts KLEITA LS 168 (GUESS BY MARCIANO) PULKSTENIS LS 89 (GUESS)

64

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Modes stト《ts KREKLS LS 34 (KAPORAL) UZVALKS LS 245 (GUESS) JOSTA LS 38 (PIERRE CARDIN) PULKSTENIS LS 112 (TOMMY HILFIGER) [PAVASARIS-VASARA][2013]

65


Modes stト《ts 66

KLEITA LS 210 (GUESS BY MARCIANO)

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Modes stト《ts JOSTA LS 66 (DIESEL) BIKSES LS 63 (KAPORAL) PULKSTENIS LS 140 (TOMMY HILFIGER) KURPES LS 119 (GUESS)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

67


Modes stāsts 68

ĀDAS ŽAKETE LS 503 (DIESEL) JOSTA LS 63 (DIESEL) BIKSES LS 63 (KAPORAL)

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Modes stト《ts ADトェJUMI LS 34 (KAPORAL) DナスINSI LS 54 (DIESEL)

KLEITA LS 154 (GUESS BY MARCIANO) KURPES LS 126 (GUESS)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

69


Modes stāsts 70

BLŪZE LS 60 (ANDY WARHOL BY PEPE JEANS) BIKSES LS 77 (GUESS) ROKAS SPRĀDZE LS 83 (DIESEL) JOSTA LS 42 (PEPE JEANS)

[PAVASARIS-VASARA][2013]


[PAVASARIS-VASARA][2013]

Modes stāsts

KREKLS LS 50 (DESIGUAL) DŽINSI LS 115 (DIESEL) ROKAS SPRĀDZE LS 40 (DIESEL)

71


Modes stト《ts

KLEITA LS 145 (DIESEL)

72

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Modes stト《ts [PAVASARIS-VASARA][2013]

73


Mode

MAKS LS 40 (GUESS) ROKAS SPRĀDZE LS 46 (GUESS)

AUSKARI LS 18 (GUESS)

BIKSES LS 83 (GUESS) CEPURE LS 18 (PEPE JEANS) SOMA LS 45 (GUESS) KURPES LS 115 (FORNARINA) BLŪZE LS 53 (PEPE JEANS) ROKAS SPRĀDZE LS 25 (GUESS) JOSTA LS 49 (TOMMY HILFIGER)

74

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Mode

Gradi

AKSESUĀRI Jaunās kurpes, somas, rotaslietas un jostas ir pasteļtoņos un modernas. Tikpat vieglas un svaigas vaigas kā pavasaris. FOTO LILIAN MARIE MERILA ][ STILISTE KAROLINA KŪSIKAA (COSMOPOLITAN) MODELE MAARJAN (LUV MODELS) ][ GRIMS UN FRIZŪRA AUNE AASOJA STILISTA ASISTENTS MAARJA SIIM ASISTENTS TÕNIS TRUUMAN FOTOGRĀFA ASISTENTSTÕNIS

KURPES LS 38 (SILVIAN HEACH)

KULONS LS 22 (GUESS) GUESS)

SANDALES LS 35 (TOM TAILOR)

ATSLĒGU PIEKARIŅŠ LS 30 (GUESS)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

75


Mode

KAKLAROTA LS 40 (GUESS)

KURPES LS 98 (GUESS)

SOMA LS 40 (ELITE)

SOMA LSS 553 (PEPE JEANS)

SOMA LS 35 (DESIGUAL) BIKSES LS 93 (DIESEL) BL的ZE LS 110 (DIESEL) SOMA LS 42 (TOMMY HILFIGER) CEPURE LS 98 (GUESS BY MARCIANO) JOSTA LS 34 (PEPE JEANS) SAULESBRILLES LS 45 (GUESS)

76

[PAVASARIS-VASARA][2013]


JOSTA LS 49 (GUESS BY MARCIANO)

Mode

JAKA LS 196 (GUESS) SOMA LS 179 (GUESS) BLŪZE LS 28 (TOMMY HILFIGER) KURPES LS 101 (FORNARINA) PÜKSID LS 53 ( PEPE JEANS) KAKLAROTA LS 57 (GUESS) PULKSTENIS LS 92 (GUESS)

ŠALLE LS 20 (GUESS BY MARCIANO)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

77


Mode

CEPURE 21 LS (PEPE JEANS)

KLEITA LS 72 (FORNARINA) SOMA LS 117 (DIESEL) PULKSTENIS LS 117 (DIESEL)

KURPES LS 122 (FORNARINA)

KURPES LS 98 (GUESS) KURPE

78

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Mode

BRILLES LS 90 (TOMMY HILFIGER)

MAKS LS 77 (DIESEL)

KURPES LS 61 (SILVIAN HEACH)

MAKS LS 44 (GUESS)

KLEITA LS 135 (PEPE JEANS) SOMA LS 20 (SILVIAN HEACH) BRILLES LS 45 (GUESS) PULKSTENIS LS 87 (GUESS)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

79


Mode

KURPES LS 130 (GUESS)

BLŪZE LS 50 ( SILVIAN HEACH) BIKSES LS 41 (SILVIAN HEACH) KURPES LS 114 (FORNARINA) SOMA LS 49 (PEPE JEANS) KAKLAROTA LS 32 (GUESS) ROKAS SPRĀDZES LS 46, LS 41 (GUESS)

MĒTELIS LS117 (DESIGUAL) SOMA LS 44 (SILVIAN HEACH) ROKAS SPRĀDZE LS 46 (GUESS)

80

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Mood Josh/Biker

“It’s just me and my bike. I get lost, there’s no traffic, open air. I’m free.”

[KEVAD-SUVI][2013]

watch the movie at

mcsapparel.com

81


Klasika

Pastiepties garumā līdz mākoņiem 1993 1993.gadā lēdija Viviāna Vestvuda ietērpa moV deli Naomi Kempbelu super augstās platformas kurpes ar krokodilādas imitāciju. Toreiz dizainere nedomāja, ka šīs kurpes varētu tikt pārdotas. Tomēr, kad supermodele šajās kurpēs paklupa uz skatuves, modes māksliniecei izdevās pārdot vismaz 300 pām rus. ru Augstpapēžu kurpes ir vilinošas tāpēc, ka tās ir bīstamas un ne visas prot tajās staigāt.

Naomi Kempbela dizaineres Viviānas Vestvudas darinātā tērpā.

FOTOD BULLS UN CORBIS ][ TEKSTS MARTA MOORATS

J

au ilgus gadsimtus apavi ir bbijuši ne tikai lietderīga lieta, kas pasargā kājas, bet ir arī draiskulīgs, intīms un kārdinošs aksesuārs. Au Augstie papēži padara kājas par iekāres objektu, un tādēļ ir arī daļa no Vien fetišu pasaules. Vienalga vai tās ir baku lerīnu kurpes vai augstpapēžu kurpes, apavi ir fetiša objekti, kas ir katras sieviete sievietes garderobē.

82

Smailpapēžu kurpes Sieviešu modē vienmēr slēpjas maza sadomazohisma deva. Tā kā viens no iemesliem ir piesaistīt vīrieša acu skatienu, „stiletto” jeb smailpapēžu kurpes ir daļa no „femme fatale” ieroču arsenāla. Smailpapēžu kurpēs sievietes pēda iegūst tādu pašu formu kā orgasma laikā. Tādā veidā

[PAVASARIS-VASARA][2013]


KAISLĪGIE PAPĒŽI Kurpes ar sarkani lakotām zolēm ir Kristiāna Lubutēna (Christian Louboutin) atpazīstamības zīme.

Klasika

plastmasas papēdī, bet tas netiek uzskatīts par īsto „stiletto”. „Stiletto” papēža augstums var svārstīties no 2,5 cm līdz 25 cm, ieskaitot platformu zoles, vai pat vairāk. Svarīgs kritērijs ir tas, ka diametrs papēža daļai, kura ir kontaktā ar zemi, nedrīkst pārsniegt 1 cm. 1950. gadā smailo papēžu diametrs nepārsniedza 5 mm. Arī kurpju purngali tika pagarināti, radot brīnišķīgi estētisku kombināciju, kas tomēr bija katastrofāla veselībai. Valkājot šāda veida apavus, var sastiept potītes; arī pārmērīgi ciešie purngali sāpīgi saspiež kāju pirkstus. Tolaik īsta sieviete valkāja smailpapēžu kurpes pat darot mājsaimniecības darbus. Daļēji šis bija iemesls tam, kāpēc 1960-tajos papēdis tika saīsināts, tomēr atstājot ciešo, iegareno formu. Augsti papēži arī samazina pēdas normālu funkcionēšanu, kas var radīt izmaiņas kaulos, ja smailpapēžu kurpes tiek nēsātas pārāk bieži. Diemžēl smailie papēži var arī izraisīt muguras sāpes un citas problēmas. „Smailpapēžu kurpes ir sliktas kājām, bet sagādā estētisku baudījumu. Izlemiet, kam jūs dosiet priekšroku,”

Manolo Blanika kurpju skice.

sievietes, kuras valkā augstpapēžu kurpes, vīriešu zemapziņā kļūst neatvairāmas. Augsti papēži veido optisko ilūziju, padarot kājas garākas un slaidākas, un pēdas izmēru mazāku. Kāju saspringtie muskuļi arī veido valdzinošu krūšu un muguras lejasdaļas izliekumu. Arī apavi, kas ir tik dziļa griezuma, ka atklāj kāju pirkstu starpas, tiek uzskatīti par īpaši seksuāliem. „Stiletto” jeb smailpapēžu kurpju vēsture aizsākās jau 18. gadsimtā. Itāļu vārds „stiletto” (no latīņu: „stilus”) apzīmē garu, asu, metālisku ieroci – dunci. Šajā vārdā arī nosaukts papēža tips, kas raksturīgs kurpēm un zābakiem. 1930. gadā šāda veida apavus sāka dēvēt par „stiletto”. Savukārt 1950-to gadu nogalē, apavu dizainers Rodžers Vivjērs pārveidoja šo apavu modeli. Tieši Vivjērs bija tas, kurš ielika tērauda stieni šo apavu papēdī. Apavu rūpnieciskās izgatavošanas procesā metāla stienis tiek ievietots

[PAVASARIS-VASARA][2013]

kurpju dizainers Terijs De Havilands reiz teica. Skaistums prasa upurus!

Platformas kurpes RODŽERS VIVJĒRS Franču apavu dizainers Vivjērs ievietoja tērauda stieni kurpju papēža iekšpusē.

PLATFORMAS KURPES 1950-tajos gados platformu kurpes sasniedza augsto modi.

Uzskata, ka platformas kurpes pirmoreiz parādījās 1937-1938. gadā ASV. Taču sākotnēji tie bija tikai jauna veida pludmales apavi, kas iepriekš tika valkāti Itālijas Rivjērā. Neskatoties uz sākotnēji pieticīgajiem panākumiem, platformas kurpju pārdošanas apjomi pieauga 1943. gadā. Šis stils atkal sasniedza Franciju un Lielbritāniju, izraisot dalītas izjūtas arī 1950jos gados. Sākot no tā brīža, platformas kurpes ir vai nu augstajā modē vai vispār tajā

83


Klasika Bieži vien mēs apavus iedalām šādās grupās: sievišķīgi un seksīgi, vīriešu, aseksuāri, un jauneklīgi ikdienas apavi. nav redzamas. Patlaban krāsainas un greznas platformas kurpes atkal dominē pavasara/vasaras modes tendencēs. Par laimi, mēs dzīvojam laikā, kad svarīgas ir gan modes tendences, gan arī personīgais stils. Sava stila izveidē jūs varat iedvesmoties no jebkuras iepriekšējās desmitgades.

„Heelless boot” Ja gracioza pastaiga smailpapēžu kurpēs vai augstas platformas kurpēs jums nešķiet pietiekami izaicinoša, ir parādījusies vēl ekstremālāka versija – apavi saglabā savu augstumu, bet tiem vispār nav papēža. Šajās teatrālajās kurpes uz sarkanā paklāja ir kāpušas tādas slavenības kā Viktorija Bekhema un Gvineta Paltrova.

Antonio Berardi dizains ap 2000.g. Apavi ar tā saucamo neredzamo papēdi radās 1950-tajos, kad dizaineri pastāvīgi meklēja inovācijas. Šādus apavus bija iespējams izveidot, pateicoties nelielai detaļai, ko dēvē par vidus zoles veidni. 1956. gadā amerikānis Mārtins Friedmans reģistrēja patentu šai metāla detaļai. Šī ārkārtīgi svarīgā detaļa ir novietota starp augsto papēdi un pēdas izliekumu, padarot šo vietu izturīgāku. Šādā veidā smaguma centrs tiek daļēji pārvietots pēdas izliekuma daļā. Pateicoties šādai konstrukci-

84

NODERĪGI PADOMI: l Vienmēr iegādājieties kurpes, kas jums der. Apavi nemainīs savu izmēru. l Lai pagarinātu apavu lietošanas mūžu, izmantojiet piemērotus kopšanas produktus. Nekoptas kurpes var pazudināt jūsu kopējo izskatu. l Neizmetiet kurpju kastes – tajās var glabāt apavus. l Katrs modes guru zina, ka dodoties brīvdienās, papildus smailpapēža kurpēm nepieciešamas arī kurpes bez papēžiem vai kedas, kas ļautu jums nodoties, piemēram, ilgām iepirkšanās tūrēm. l Ļoti svinīgos un formālos pasākumos apaviem jābūt ar slēgtu purngalu un saskaņotiem vienā tonī ar kleitu, vai pat no tā paša materiāla veidotiem.

jai, bija iespējams radīt tā saukto „bezpapēža” papēdi. Tajā pašā laikā tradicionālais kurpju papēdis kļuva ievērojami ikdienišķāks.

„Wedge”/”Wedgies” Salvatore Feragamo vienmēr spēlējās un eksperimentēja ar apavu papēža formu. 1936. gadā viņš iepazīstināja pasauli ar ķīļveida kurpēm. Tomēr tās kļuva populāras dažus gadus vēlāk, kad aizsākās Otrais Pasaules karš. Sievietes vēlējās stabilāku zoli modernā augstumā, jo kara laikā viņām bieži bija jāiet kājām vai jāizmanto sabiedrisko transportu. Pērkot kurpes, izvēle tika izdarīta, balstoties uz praktiskiem apsvērumiem, par kuriem mūsdienās nemaz neaizdomātos. Tā kā āda un metāls bija nepieciešami kara rūpniecībā, ķīļveida zolēs tika izmantota koksne, kā arī zamšāda, kas ir iekšējais un plānākais ādas slānis. Pēc žāvēšanas saulē, ādas materiāls tika sadalīts vairākos slāņos. Tolaik samtaina zamšāda netika uzskatīta par greznu materiālu. Apavu ražošanas nozarē arī izmantoja eksotisku aligatoru, ķirzaku un čūsku ādas, kas nebija piemērotas kara laika rūpniecībai.

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Londonas kurpju mode DŽIMIJS ČŪ Džimijs Čū izgatavoja savu pirmo kurpju pāri 11 gadu vecumā. Viņa talants ir veidojies galvenokārt pateicoties tam, ka viņa ģimene, kas cēlās no Ķīnas un Malaizijas, strādāja kurpju rūpnīcā, un arī tam, ka Čū studēja apavu dizainu koledžā, kas tagad ir daļa no Londonas Modes Koledžas. Lai apmaksātu studijas, viņš mazgāja traukus un strādāja apavu fabrikās. Džimija Čū kurpes ir roku darbs, un tiek darinātas Itālijā Jimmy Choo zīmolam.

„Pump/court shoe” – augstpapēžu kurpes ar apaļu purngalu. „T-strap” – šo kurpju siksniņas, kas piestiprinātas kurpju priekšā un ap potīti, veido T-veida rakstu. „Winkle-picker” – kurpes ar ļoti smailu purngalu. „Peep-toe” – šīs ir kurpes ar atvērtu purngalu, kas atsedz kāju pirkstus. 1938. gadā kurpes ar atsegtiem purngaliem radīja sensāciju, jo bija nepieklājīgi sievietēm staigāt uz ielas bez zeķubiksēm. Atsegtie purngali arī atklāja skatienam zeķubikses, kas nebija īpaši pievilcīgs skats. Tolaik zeķbikses vēl bija populāras ielas modē, un kurpju atvērums bija neliels. Šis apavu modelis bija arī iemesls, lai radītu zeķubikses bez šuvēm pirkstgalos vai ap pēdu. „Sling-back” – kurpes ar siksniņu kājas aizmugurē. „Oxford” – šīs šņorējamās kurpes raksturo kurpju auklu caurumiņi, kas novietoti zem citām detaļām. „Derby” – šo apavu veidu raksturo kurpju auklu cilpas, kas novietotas virs citām detaļām. Gan „Oxford”, gan „Derby” tipa kurpes ir galvenokārt vīriešu apavu veids. „Vamp” – sieviešu ielas apavu veids ar augstu, biezu papēdi, kas ietekmējies no „Oxford” kurpju veida. Tām var nebūt kurpju auklas, bet ir plašs atvērums kājām. „Spectator” – šīm kurpēm ir raksturīga divu krāsu kombinācija. Tā kā šie apavi ir diezgan praktiski, tos izmanto kā vīriešu golfa kurpes. Laikā, kad džezs kļuva populārs, šīs bija ideālas deju kurpes.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

Klasika

Papildus dažādiem papēža veidiem, apavi arī tiek iedalīti pēc purngala formas un atšķirīgiem dizainiem. Ja franču valoda ir pārpilna ar somu apzīmējumiem, angļu valoda ir jo īpaši bagāta ar vārdiem, kas apzīmē apavus:

KRISTIĀNS LUBUTĒNS Lubutēna iedvesmas avots ir kino un šova meitenes. Ir jāpiekrīt, ka smailpapēžu valkāšana ir šovs, kam īsti nav praktiskās puses. Lubutēns arī izveidojis kurpes – skulptūras, kuras nevar valkāt, un kuras radītas izstādei „Fetišs”. Franču apavu mākslinieka balerīnu kurpes uz ļoti augstiem papēžiem ir tikpat ekstrēmas. Viņaprāt, papēža augstums ir liels ieguvums sievietes ķermenim. Tādējādi tiek apvienoti divi fetiša objekti – baleta kurpes un augsti papēži (ekstrēmas balerīnu kurpes). Abi apavu veidi var izraisīt sāpes sievietes ķermenim. Tajā pašā laikā Lubutēna mazāk dīvainie apavi ir vieni no vispieprasītākajiem pasaulē. Tos ir viegli atpazīt pēc to spilgti sarkanās zoles, kas simbolizē ar sarkanu nagu laku krāsotus nagus. Lubutēna radītie apavi apstiprina, ka roku darbs un tehniskās iemaņas, kā arī šarms, ir svarīgi apavu dizainā. „Apavu dizains ir kā maģija – kurpēm jābūt pamanāmām un pārsteidzošām, bet reizēm arī pavisam neuzkrītošām.”

MANOLO BLANIKS „Ja Dievs būtu vēlējies, lai mēs valkātu kurpes bez papēžiem, viņš nebūtu radījis Manolo Blaniku.” – Aleksandra Šulmane, galvenā redaktore britu Vogue izdevumā. Blanika vērienīgie panākumi aizsākās jau 1970-tajos gados, slavas augstienes sasniedzot seriāla „Sekss un lielpilsēta” laikā. Viņa veidotos apavus varētu raksturot kā vizuālu bravūru. Blaniks pats modelē savus apavus bez asistentu palīdzības. Viņš arī veido apavu prototipus. Viņa skices ir tikpat slavenas kā viņa kurpes. Pastāv tūkstošiem kurpju modeļu ar viņa vārdu, un viņš dominē apavu pasauli jau kopš 1970-tajiem, kad dizainers atvēra savu veikalu Londonā. Diāna Vrīlanda, toreizējā galvenā redaktore žurnāla „Vogue” ASV izdevumā, iedvesmoja Blaniku darboties apavu modē. Daudzu dizaineru karjera uzplauka pēc tam, kad tie piesaistīja Vogue redaktores interesi! Lai gan Blaniks sākumā darināja vīriešu apavus, sieviešu dzimums var priecāties, ka Blanikam vīriešu apavu dizains likās pārāk ierobežots. Apavu dizains sākas no skices, maketiem un zīmējumiem. Ir neiespējami izgatavot kurpes bez apavu liestes. Lieste ir koka vai plastmasas veidne, kas veidota aptuvenā pēdas formā. Kad zole un papēdis ir uzstādīti uz kurpes, apavu virsdaļa tiek uzstiepta uz liestes. Liestes atbilst noteiktiem izmēriem un papēžu augstumam. Liestēm var arī būt dažādas purngalu formas. Turklāt kurpju un zābaku liestes atšķiras. Tāpat kā kurpēm, arī liestēm ir divi pāri – labajai un kreisajai kājai.

85


Favorīti

10

Heidijas

FAVORĪTI

Mēs ierosinājām izcilas stila izjūtas īpašniecei Heidijai Purgai izvēlēties savas iecienītākās lietas no Denim Dream veikala. Jūs ot varat aplūkot viņas izvēli!

4

BLŪZE LS 58 (FORNARINA)

1

FOTO LILIAN MARIE MERILA ][ STILISTE KAROLINA KŪSIKA (COSMOPOLITAN) JOSTA LS 24 (TOMMY HILFIGER)

2

3 SOMA LS 27 (SILVIAN HEACH)

86

KURPES LS 98 (TOMMY HILFIGER)

5 BIKSES LS 70 (PEPE JEANS)

[PAVASARIS-VASARA][2013]


6

7

Favorīti

BIKINI LS 49 (TOMMY HILFIGER)

BLŪZE LS 49 (PEPE JEANS)

8 BLŪZE LS 72 (FORNARINA)

SVĀRKI LS 70 (GUESS)

9 [PAVASARIS-VASARA][2013]

KLEITA LS 70 (GUESS)

87


Modes skola

DžinsuPARĀDE

Džinsu modē valda burvīgas krāsas, šauri piegriezumi un stilīgi pielūgsFOTO LILIAN MARIE MERILA UN BULLS ][ STILISTE KAROLIN KUUSIK (Cosmopolitan) mes objekti. Atrodiet savus favorītus! TEILORE SVIFTA

EVA DŽINSI 79 LS (FORNARINA)

BEVERLY SKINNY DŽINSI LS 77 (GUESS) LIVIER DŽINSI LS 96 (DIESEL)

DŽINSI LS 45 (DESIGUAL) ROME DŽINSI LS 70 (TOMMY HILFIGER)

Pārsteidzošas ošas

KRĀSAS

Jā, šovasar džinsi ir uzmanības as nītākās centrā. Izvēlieties savus iecienītākās krāsas džinsus un saskaņojiett tos ar piemērotu topu.

NICOLE CIGARETE DŽINSI LS 70 (GUESS)

88

PIXIE DŽINSI LS 63 (PEPE JEANS)

[PAVASARIS-VASARA][2013] [PAVASARIS-VASARA][20 001133]


Modes skola

OLĪVIJA PALERMO

Cieši

UN SEKSĪGI

Pieguļoši džinsi tumšā krāsā ir katras modernas garderobes pamatā. Tie maģiski padara jūsu kājas slaidākas, un tos var saskaņot ar gandrīz jebko.

NEW BROOKE DŽINSI LS 63 (PEPE JEANS)

JEGONFIRE DŽINSI LS 110 (DIESEL)

DDŽINSI Ž LS 70 (ANDY WARHOL BY PEPE JEANS) (A NA KENNA NY SKINNY SI DŽINSI LS 922 SS) (GUESS)

DŽINSI LS 56 (DESIGUAL)

Pārdroši RAKSTI P SOPHIE SKINNY DŽINSI LS 84 (HILFIGER DENIM)

R Rakstaini džinsi ir īsts modes apliecinājums. Lai izvairītos no ppārāk raiba izskata,, valkājiet j tos ar vienkrāsainu blūzi.

Jautras DETAĻAS Par laimi džinsu dizaineri ir ļāvušies mežonīgam iztēles lidojumam, radot spīguļiem klātus džinsus, kurus var aizpogāt ar ziedu, un no kuru rāvējslēdzēja nokarājas ieročiem līdzīgi piekariņi.

NICOLE CIGARETE DŽINSI LS 95 (GUESS) DŽINSI LS 53 (DESIGUAL)

DŽINSI 143 LS (GUESS)

(DIESEL) DŽINSI LS 124 (DIES SEL)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

BEVERLY SKINNY DŽINSI LS 85 (GUESS)

89


Modes skola

Vasarīga KLASIKA Mums visiem ir nepieciešami vienkārši, zili džinsi, kurus saskaņot ar TT-kreklu kreklu brīvajam laikam, vai arī ar garu blūzi darbam darbam.

DŽINSI LS 84 (TOMMY HILFIGER)

ARIEL DŽINSI LS 70 (PEPE JEANS)

DŽINSI LS 84 (HILFIGER DENIM)

DŽESIKA ALBA LIBERTIJA ROSA

Mūžīgie

DRAUGI

Tā sauktie „drauga” džinsi, kas pirms vairākiem gadiem kļuva par milzīgu modes hītu nav izzuduši. Šie platie un ērtie džinsi ir lieliska alternatīva pašlaik modes pasaulē dominējošajiem, cieši pieguļ u ošiem džinsiem. pieguļošiem

Rūpīgi

PANĒSĀTI Šādi džinsi ir komfortabli un nekad neizskatīties pārāk svinīgi. Izdiluša auduma džinsi ir perfekts salikums bezrūpīgai vasarai.

DŽINSI LS 131 (DIESEL)

90

VENUS DŽINSI LS 84 (PEPE JEANS)

SAMPEY BOYFRIENDDŽINSI LS 93 (FORNARINA)

DŽINSI LS 98 (HILFIGER DENIM)

[PAVASARIS-VASARA][2013]


[PAVASARIS-VASARA][2013]

91


Vīriešu mode

Vīrietis atpūšas

LATVIJĀ

Ja Latvijas ziemas pielīdzināmas ellei, tad vasaras ir kā galvu reibinoša paradīze. Vīrietis izvēlas apģērbu, kas paradīzē liek justies labi, izvēlas piemērotāko atpūtas veidu un ļauj dvēselei atspirgt draugu sabiedrībā. FOTO LILIAN MARIE MERILA UN BULLS ][ STILISTE KENNETH BERLINS KREKLS LS 63 (GUESS)

TOMMY HILFIGER

KREKLS LS 63 (GUESS) KREKLS LS 110 (DIESEL)

Bauda kūrortā Vīrietis labi jūtas spa, piemēram, Ezerkrastā, Jūrmalā, Jaunķemeros, kur pastaigas gar jūru un parkos sniedz neatkārtojamu baudu. Mērenās vasaras dienās viņš piestāj iestāj Dzintaros un koncertā ļaujas mūzikas priekam. am.

BIKSES LS 105 (GUESS)

T-KREKLS LS 30 (DIESEL)

BIKSES LS 92 (GUESS)

ZĀBAKI LS 91 (GUESS) BRILLES LS 63 (GUESS)

JAKA LS 245 (GUESS)

T-KREKLS LS 24 (GUESS)

APAVI LS 91 (GUESS)

92

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Vīriešu mode

ŠALLE LS 28 (TOMMY HILFIGER)

T-KREKLS LS 39 (TOMMY HILFIGER) T-KREKLS LS 39 (TOMMY HILFIGER) KREKLS LS63 (TOMMY HILFIGER)

ŠALLE LS 63 (TOMMY HILFIGER)

ADĪJUMI LS 96 (DIESEL)

Bēgšana uz laukiem Pavasarī un vasarā vīrietis ar prieku pavada laiku vasaras mājā un priecājās kopā ar draujautri pavadot Jāņus. Bet siltos jūlija giem, jaut grilē jūras krastā. vakaros gr

BIKSES LS 39 (TOMMY HILFIGER) JAKA LS 175 (TOMMY HILFIGER) BIKSES LS 70 (TOMMY HILFIGER)

APAVI LS 91 (TOMMY HILFIGER)

SPORTA KREKLS LS 70 (TOMMY HILFIGER)

ČĪBAS LS 42 (TOMMY HILFIGER)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

JOSTA LS 35 (TOMMY HILFIGER)

TOMMY HILFIGER

93


Vīriešu mode

JAKA LS 112 (TOMMY HILFIGER) ADĪJUMI LS 63 (TOMMY HILFIGER)

ADĪJUMI LS 91 (TOMMY HILFIGER)

T-KREKLS LS 28 (TOMMY HILFIGER)

T-KREKLS LS 35 (TOMMY HILFIGER)

TOMMY HILFIGER

Jūras idille Šī tēma stāsta par jūru un skaistajām aistajām Latvijas ostām Liepājā, Ventspilī un Jūrmalā. ūrmalā. Noteikti vīrieša garderobē ir atrodama a piemērota matrožu apģērba izvēle.

BIKSES LS 91 (TOMMY HILFIGER)

ŠALLE LS 28 (TOMMY HILFIGER)

JOSTA LS 35 (TOMMY HILFIGER)

BIKSES LS 66 (DIESEL)

PULKSTENIS LS 105 (DIESEL)

JOSTA LS 28 (TOMMY HILFIGER)

APAVI LS 98 (TOMMY HILFIGER)

ZĀBAKI LS 112 (TOMMY HILFIGER)

94

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Vasarā vīrietis apmeklē dažādus festivālus. Karstās vasaras dienās viņš pagūst apciemot gan kaimiņvalstu, gan vietējos rokkoncertus.

Vīriešu mode

Rokfestivāli CEPURE LS 30 (DIESEL) APROCE LS 48 (DIESEL)

JAKA LS 225 (DIESEL) T-KREKLS LS 41 (DIESEL) BRILLES LS 114 (DIESEL) PULKSTENIS LS 89 (DIESEL) T-KREKLS LS 48 (DIESEL) T-KREKLS LS 50 (DIESEL)

BIKSES LS 117 (DIESEL)

T-KREKLS LS 24 (DIESEL) ŠALLE LS 58 (DIESEL)

ZĀBAKI LS 210 (DIESEL) DIESEL [PAVASARIS-VASARA][2013]

ADĪJUMI LS 96 (DIESEL)

95


Vasaras romantika

Spēja otru saprast

NO PUSVĀRDA FOTO GATIS ORLICKIS ][ TEKSTS LĀSMA JUGĀNE

Pirmo reizi zirga mugurā. Aleksandras dāvana Oskaram uz vienu gadu attiecību jubileju.

96

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Mēs par pāriem bieži mēdzam teikt: „Kā radīts viens otram!” Satiekot Aleksandru Kurusovu un Oskaru Ostrovski, es tiešām pārliecinājos par šī teiciena nozīmi un patiesumu. Ir pagājuši trīs gadi, kopš viņi ir kopā, bet jūtas dzirksteļo un skatieni pauž abpusēju mīlestību. Kas ir tas, kas spēj noturēt šo dzirksteli attiecībās? Aleksandra un Oskars viennozīmīgi atzīst: tā ir svētība no augšas, ka viņi viens otru ir satikuši. Vai atceraties, kad pirmo reizi viens otru ieraudzījāt? Oskars: Es pirmo reizi Aleksandru ieraudzīju šovā „Dejo ar zvaigzni”. Pēc tam Eirovīzijas laikā, kad es strādāju LNT, satiku viņu koridorā pēc uzvaras. Atceros, ka novēlēju viņai veiksmi Eirovīzijā, bet viņa man neko neatbildēja. Aleksandra: Es pat viņu nepamanīju, tas laikam bija Ventspilī. Tuvāk iepazināmies laikā, kad es vadīju raidījumu „Lielais jautājums”. Es biju raidījuma vadītāja, un Oskars skaņu režisors. Tā nebija , ka pirmo reizi ieraudzīju un iemīlējos, viss attīstījās palēnām. Gājām ar draugiem uz kopīgiem pasākumiem, bet ar laiku vakarus vēlējāmies pavadīt tikai divatā. O: Mums nebija randiņu, attiecības veidojās pamazām. Darbā pat bija sajūta, ka viņa ir tāla, man neaizsniedzama. Cik ilgi jau esat kopā? A: Drīz būs trīs gadi. O: Kad tas datums nāk tuvāk, tad es to atceros, bet citādi man ir jāpadomā. A: Iepazināmies, un drīz es aizbraucu uz Ķīnu piedalīties vienā šovā. Šova noteikumi bija tik stingri, ka nevarēju ne zvanīt uz Latviju, ne izmantot internetu. Bet man šova laikā tomēr izdevās nosūtīt Oskaram ziņu.. O: Man vienu reizi izdevās sazvanīt Aleksandru uz viesnīcas numuriņu. Bet pēc tam ilgi nevarējām sazināties un es pat nezināju, kā viņai iet. Godīgi sakot, toreiz ļoti riskējām, jo, atklājot šādu pārkāpumu, cilvēku no šova varēja izslēgt . Kā jūs mēdzat viens otru pārsteigt? O: Mums patīk radīt mazus pārsteigumus, iepriecināt

[PAVASARIS-VASARA][2013]

SAULE Pēdējais ceļojums uz Dominikānu. Punta Cana.

Vasaras romantika

Šī gada sākumā, Barselonā. Gaudi parks.

otru katru dienu . Piemēram, pēc darba sarūpēt romantiskas vakariņas sveču gaismā. A: Mani Oskars negaidīti pārsteidza Barselonā: viņš tik ātri iepazina pilsētu un spēja lieliski orientēties svešajā vidē. Es jau sen būtu apmaldījusies, bet viņš tikai teica: šeit mēs jau bijām, tagad iesim tur un tur. Un Dominikānā es atklāju, ka Oskars prot dziedāt hip-hop, tas bija fantastiski (smejas). Oskar, kā Tu raksturotu Aleksandru? O: Viņā ir apbrīnojama mērķtiecība, kas man pietrūkst, arī neatlaidība. Un galvenais desmitreiz vairāk pozitīvisma nekā vidējam latvietim. Viņai ir skaistākais un lielākais smaids, kādu esmu redzējis. Tajā pašā laikā viņas mīļums ir jānopelna. Viņa man ir ļoti dārgs cilvēks. Kā jūs gatavojaties pavasarim? A: Mēs tikko esam atbraukuši no Dominikānas Republikas, kur atpūtāmies. O: Vasaru, protams, gaidām, pamazām iepērkam vasaras apģērbu.

97


Vasaras romantika 98

[PAVASARIS-VASARA][2013] [KEVAD-SUVI][2013]


[PAVASARIS-VASARA][2013] [KEVAD-SUVI][2013]

A: Tā kā esam no vasaras atbraukuši, tad gribas vēl pabaudīt ziemu. O: Vispār mēs esam karstuma un siltuma mīļotāji. Varam visu dienu nogulēt pludmalē. Kas jūsu dzīvē ir atšķirīgs? A: Laikam sabiedriskā dzīve. Es esmu vairāk „uz skatuves”, Oskars arī pazīst tos pašus cilvēkus, bet viņa darbošanās nav tik publiska. O: Sanāk tā, ka Aleksandra kadrā ir vairāk, es pamatā aiz kadra, bet arī šovbiznesā. Mums ir kopīgas intereses, bet tas ir labi, jo tas cilvēkus vairāk satur kopā, ja sakrīt intereses. Kā jūs sadalāt pienākumus? O: Mēs pienākumus nedalām, vairāk darbojamies kopīgi. Protams, es Aleksandrai nelikšu pielikt skapīti pie sienas, bet lielākā daļa mums ir kopīgu pienākumu. Kurš pirmais mājās, tas arī gatavo ēst piemēram. A: Nav tā, ka es esmu mājsaimniece un viņš tikai strādā. Mēs visu darām kopā. Mūsdienu paaudzei tas vairs nav tik raksturīgi, ka sievietei ir sievietes darbi, bet vīrietim vīrieša. O: Kamēr esam jauni, pienākumu ir ļoti daudz, jo gribas visu paspēt. Varbūt Aleksandra to neatzīst, bet viņa man ļoti uzticas, bieži prasa padomus, kā labāk darīt to, kā to. Par ko jūs parasti strīdaties? A: Agrāk strīdi bija biežāk un tādi nopietnāki. Varbūt tad nebija īstas pārliecības par otru, bet tagad viss ir mainījies un ķildu ir mazāk. Es domāju, ka cilvēki pieaug un mainās. Draugi apgalvo, ka Oskars ir mainījies gan vizuāli, gan iekšēji. Es domāju, ka ar laiku esam viens otram pieslīpējušies. O: Strīdi varbūt bija biežāk tāpēc, ka man bija grūti pieņemt Aleksandras atklāto sabiedrisko dzīvi. Es uzskatīju, ka tas nav nepieciešams, bet viņai tas bija svarīgi. A: Kad sākām dzīvot kopā, vairāk bija greizsirdības, bet ar laiku otrs cilvēks pierāda jūtu īstumu un neuzticība pazūd. Aleksandra, kāds ir Oskara mīļākais apģērbs? A: Domāju, ka viņam galvenais nosacījums ir, lai justos ērti. Ikdienā viņš nestaigā uzvalkos un kaklasaitē, bet ģērbjas ikdienišķi. Džinsi ir mīļākais apģērbs. Vai kāda īpaša dāvana, ko esat pasnieguši viens otram? O: Man lielākā dāvana ir tā, ka esmu saticis Aleksandru. Īpašu nozīmi mantām un lietām nepiešķiru, man ir nozīmīgi tie trīs gadi, ko esam pavadījuši kopā. A: Ko man tagad teikt pēc tādas atbildes? Liktenis mūs saveda kopā, tātad kāds augšā izdomāja, ka mums jābūt kopā! Vai esat bijuši savā sapņu ceļojumā? A: Katrs ceļojums, kur esam bijuši kopā, ir īpašs gan Krēta, gan Barselona, gan Dominikāna. Pašlaik tie ir bijuši tālākie. Nav īpašas nozīmes tam, kur tu brauc, galvenais, ka esi kopā ar savu mīļoto cilvēku. O: Lielāki ceļojumi mums bijuši trīs. Katru no tiem esam pārvērtuši par savu sapņu ceļojumu. Piemēram, Krētā mums bija īpašs izbrauciens ar motorolleri. Aleksandra nekad nebija braukusi, bet viņa man uzticējās. Katrs iespaids rada kopējo ceļojuma noskaņu, tāpēc svarīgi, lai tuvais cilvēks būtu blakus.

Vasaras romantika

Liktenis mūs saveda kopā, tātad kāds augšā izdomāja, ka mums jābūt kopā!

99


Pavasara meikaps

Bagātīgu krāsu

ĀRIJA DOLCE & GABBANA

100

[PAVA [PAVASARIS-VASARA][2013] PPAV AVA AVA VASARI SAARI SAR SA ARR SS-V S-VA VVAASAR SSARA ARA AAR RA][][2201 2013 0013 01 1133] 3]


Pavasara meikaps

Pavasara grimma un frizūru kompass ļaus jums atklāt tendences, kurās netrūkst nedz krāsu un romantikas piesātinājuma, nedz arī drāmas un nerātnību. Pēc ziemas baltajiem un pelēcīgajiem toņiem ir atļauts viss, ja vien ievēro vienu nosacījumu: izcel acis, lūpas vai uzacis, saglabājot pārējo skatu neuzkrītošu dabisku. rītošu un d abisku. TEKSTS AGNESE SEDE ][ FOTO BULLS

Sarkano

LŪPU PARĀDE Košas lūpas ir veiksmīgi pirmie pavasara sludinātāji. Vadoties pēc tendencēm modes skatēs, īpašu vietu ieņem matēta lūpu krāsa, taču arī spīdums būs savā vietā. Krāsu izvēlē nevajag apstāties tikai pie klasiski sarkanā – sezonai ir raksturīga arī oranžā krāsa, rozā un violetie toņi, kā āri visi citi starptoņi. Galvenais ir izcelt lūpas.

MOSCHINO

Skropstu TRIUMFS Šajā sezonā neviens skropstu izliekums nav pārāks koķets. Vietā ir nosacījums – jo vairāk, jo labāk jo kuplākas, jo piemērotākas. Šajā tendencē ir arī kāda neraksturīga lieta, proti, ja daba nav tevi apveltījusi ar izliektām skropstām, vēlamo efektu vari droši panākt, izmantojot mākslīgās skropstas.

IETEIKUMS DROSMĪGAJĀM:

IETEIKUMS DROSMĪGAJĀM:

izmantojiet mākslīgās skropstas arī uz apakšējā plakstiņa.

izmantojiet divus lūpukrāsu toņus, iekrāsojot ārējās lūpu

izmantojiet tikai acu stūrīšos dažas mākslīgās skropstiņas.

HOLLY FULTON

IETEIKUMS ATTURĪGAJĀM:

PRADA DRIES VAN NOTEN

GUCCI

malas lillīgi rozā matētā tonī tonī, bet vidu oranžā krāsā.

IETEIKUMS ATTURĪGAJĀM: ar pirksta galu uzkrāsojot nedaudz sarkano krāsu lūpu vidū un neitralizējiet rezultātu ar lūpu spīdumu.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

101


Pavasara meikaps

VIKTOR AND ROLF

Uzacu loka GĀJIENS Izteiktas uzacis ir modē arī šajā sezonā. Ņemot vērā jūsu dabisko uzacu līniju, izraujiet tikai dažus matiņus, kas parādās uz augšējā plakstiņa. Labs veids ir vispirms ar zīmuli iezīmēt vēlamo uzacu līniju – tad būs labi redzams, no kuriem matiņiem būtu jāatbrīvojas.

IETEIKUMS DROSMĪGAJĀM: ar uzacu palīdzību uzsveriet sejas pievilcību, pasvītrojot tās ar īpašu uzacu zīmuli vai ar tumši brūnām acu ēnām.

IETEIKUMS ATTURĪGAJĀM:

ISSA

JASON WU

Acu lainera UZVARAS GĀJIENS Vai atceries pagājušās sezonas kaķenes skata zvaigžņu statusu? Nepadodies, jo uzvaras gājiens turpinās. Modē ir gan konkrēta acu lainera līnija, gan arī izkliedēts tonis kopā ar uzacu ēnām – pirmais variants rada dīvai raksturīgu skatu,

bet otrais raksturīgs roku mīlošai meitenei.

baltu acu laineri.

IETEIKUMS DROSMĪGAJĀM:

uzkrāso nedaudz virsējo plakstiņu ar pelēkām spīdīgām ēnām un iekrāso ar laineri tikai acu ārējos stūrīšus virzienā uz augšu.

novelc ar laineri apakšējā plakstiņa iekšējā malā un nedaudz izsmērē, bet uz virsējā plakstiņa izmanto

izceliet uzacu līniju ar spirālveida ķemmītes palīdzību un nogludiniet ar matu želeju.

IETEIKUMS ATTURĪGAJĀM:

JOHN GALLIANO

DOLCE AND GABBANA

102

[PAVASARIS-VASARA][2013]


“Īpaši maģiskās pavasara naktīs, kad pilnmēness parādās pie debesīm, piešķiriet acīm maigi kvēlojošu ogļu mirdzumu.” Dūmakainā acu

SKATA BURVESTĪBA

Pavasara meikaps

VERSACE

Pavasara možums nav mazinājis tumša dūmakaina acu skata popularitāti. Tātad – īpaši maģiskajās naktīs, kad debesis rotā pilnmēness, paķer tumšas ēnas, melnu acu zīmuli un acu tušu un piešķir acīm gaistošu dūmu mirdzumu.

IETEIKUMS DROSMĪGAJĀM: padari tumšu skatu priecīgāku, iezīmējot augšējo plakstiņu ar spilgti perlamutrīgu laineri.

IETEIKUMS ATTURĪGAJĀM: melnu un pelēku toņu vietā centies izmantot brūnganos un bronzas toņus, vai arī pilnmēness naktī atturies no došanās sabiedrībā!

FERRÉ [PAVASARIS-VASARA][2013]

NINA RICCI

103


Pavasara meikaps

Mirdzošas sejas

KRĀSAS SNIEGUMS Nevainojams un dabisks skats ir šīs sezonas pērle, ar ko var patiesi lepoties. Lai iegūtu maigu un caurspīdīgu rezultātu, uzklāj tonālo krēmu ar otu. Īpaši mirdzošu skatu piešķir gaismu atstarojošs koriģējošais krēms. Izmanto dažādu toņu pūderus, uzsverot ar tiem sejas kontūras – vaigu kaulus, pieri un zoda līniju.

CHRISTIAN DIOR

IETEIKUMS DROSMĪGAJĀM: izmantojiet pūderus ar spilgtu tekstūru, kas piešķir ādai īpašu mirdzumu.

IETEIKUMS ATTURĪGAJĀM: uzlabojiet sejas kopšanas paradumus un izmantojiet tikai gaismu atstarojošu koriģējošo krēmu, iekrāsojot ar to zonu zem acīm.

KENZO

GIORGIO ARMANI

EMILIO DE LA MORENA

OSCAR DE LA RENTA

Piesātinātu KRĀSU ĀRIJA P Ļaujiet plaukt kopā ar pārējo dabu, piešķirot plakstiņiem spilgtu krāsu toni. Dodiet priekšroku tīriem toņiem, īpaši veiksmīga izvēle būs zilas, zaļas un dzeltenas krāsas ēnas. Neuztveriet sevi vai dekoratīvo kosmētiku pārāk nopietni – tas ir skats, kam jāsniedz prieks un koķetums!

IIETEIKUMS DROSMĪGAJĀM: p papildus bagātīgu krāsu uzacu ēnām, izmantojiet spilgtus kkristāliņus, pielīmējot tos, piemēram, uz augšējās uzacs vai acu ie iekšējos stūros.

IETEIKUMS IIE E ATTURĪGAJĀM: acu ac c ēnu vietā izmantojiet krāsainu (piemēram, zilu!) skropstu ttu uš tušu.

104 10 04

RAG AND BONE [PAVASARIS-VASARA][2013]


TENDENCES Pieglausti &

FERRÉ

SPĪDĪGI

ALTUZARRA

Pieglaustai frizūrai vari izveidot īpaši ķemmētu matu celiņu, kas iet pāri galvai pa diagonāli, vai pat divus celiņus, radot trijstūri.

Copes MĀNIJA Moderna skolotājas frizūra var būt veidota gan brīvi, gan arī rūpīgi. Protams, lai sasniegtu otro variantu, būs nepieciešams pielikt lielākas pūles – lai tiktu pie patiesi meistarīga rezultāta, no sākuma iztaisnojiet matus un tikai pēc tam nostipriniet tos pakausī ar matu gumiju.

GALVENAIS PRODUKTS: matu gēls, kas piešķir matiem spīdums

Pavasara frizūras

4

populārākās FRIZŪRU

GALVENAIS PRODUKTS: mirdzumu piešķiroša laka vai statisko elektrību mazinoša laka

BOTTEGA VENETA

ISSA

Aksesuāri

Rock’n’roll

Jaunā sezonas matu rotas vai nu lutinās ar savu skatu, vai arī pildīs tīri praktiskas funkcijas. Ielieciet matos mākslīgo puķi vai neļaujiet pavasara vējiem jaukt matus, izmantojot matu lakatiņu. Lielas saspraudes un skatu aizraujošas matu stīpas arī ir uzmanības centrā.

VIĻŅI Skaistas lokas ir vārda vistiešākajā nozīmē pašā uzmanības centrā. Visvienkāršākais veids, kā iegūt dabīgas lokas, ir mitrus matus pirms žāvēšanas ar fēnu sapīt copē, savukārt, lai nostiprinātu vēlamo efektu, būs nepieciešamas lokšķēres.

GALVENAIS PRODUKTS:

DOLCE & GABBANA [PAVASARIS-VASARA][2013]

ELIE SAAB

skatu aizraujoši matu rotājumi

GALVENAIS PRODUKTS: matu putas, kas piešķir apjomu saknēm

LAROCHE

ATSURO TAYAMO

105


Garderobe

Kurpju

PAVĒLNIE C Komponists Imants Kalniņš reiz teicis, ka skaistāko skaņu rada sievietes, kad tās augstpapēžu kurpēs iet pa marmora grīdu. Kad sieviete uzvelk augstpapēžu kurpes, viņa pēkšņi ieņem cēlas dievietes stāju un liek apkārtējiem atskatīties. Vēlējāmies noskaidrot, kādas sajūtas pārņem trīs latviešu sievietes, kad viņas savas kājas ietērpj augstpapēžu kurpēs. FOTO GATIS ORLICKIS ][ TEKSTS LĀSMA JUGĀNE

Iveta Vecmane, Veikala Taste Latvia direktore

V

ienas no savām mīļākajām augstpapēžu kurpēm es iegādājos veikalā Irregulas Choice. Šis veikals vairs nepastāv, bet man par to ir palikušas patīkamas atmiņas. Savā dzīvē cenšos izvairīties no spontāniem un emocionāliem pirkumiem. Mana izvēle vienmēr ir pārdomāta. Kad ieraugu kādu preci, protams, pirmais pārņem sajūtas – patīk vai nepatīk. Ja konkrētā lieta iepatīkas, tik un tā to nepērku uzreiz. Lai kaut ko īsti novērtētu, ir vajadzīgs laiks. Ja šī lieta tomēr nedod mieru, tad otrajā dienā, iespējams, to iegādāšos. Konkrēti šīs kurpes man rada asociācijas ar Čārliju Čaplinu un to laiku, kad vīriešu modē dominēja melnais un baltais, lietām vienmēr piemita izteikts šarms. Tāpēc, uzvelkot šīs kurpes, es jūtos pārliecināta par sevi, un raugos uz pasauli ar nelielu humoru.

106

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Garderobe

Kad izvēlos kurpes, cenšos radīt savu koptēlu, lai saprastu, kā es ar konkrētām kurpēm izskatīšos, ko vēlos par sevi pavēstīt apkārtējiem. Esmu diezgan dumpinieciska, man patīk pārkāpt sabiedrībā pieņemtos standartus un likumus par apģērbu un apavu nēsāšanu, to kombinēšanu. Arī saviem klientiem vienmēr iesaku būt tādiem, kādi viņi vēlas būt, un neierobežot savas vēlmes attiecībā uz apģērbu. Es uzskatu, ka katrai sievietei nav obligāti jābūt augstpapēžu kurpēm, var arī labi izskatīties kurpēs bez papēža. Man pašai ir ļoti aktīvs dzīvesveids, daudz laika ir jāpavada uz kājām, līdz ar to ikdienā bieži velku kurpes bez papēžiem. Dienās, kad darbi ir mazāk, ļauju sevi palutināt ar augstpapēžu kurpēm, jo nevar noliegt, ka tajās sieviete iegūst citu stāju, kas ļauj tai pacelties pāri ikdienai. Izvēloties kurpes, lielāko uzmanību pievēršu to kvalitātei, elegancei un tam, vai tās piešķir seksapīlu. Piemēram, nesen iegādājos klasiskas vīriešu šņorējamas kurpes. Es tās uzskatu par neticami seksīgiem apaviem, tajās ir kaut kas tāds, ko nevar aprakstīt. Varu par kurpēm maksāt ļoti daudz, bet man pret tām ir arī zināmas prasības. Ticu, ka kurpes, kuras ir dārgākas, arī kalpo ilgāk. Galu galā kurpes iegādājos ilgtermiņā. Neesmu sezonas lietu pircēja, uz mani tas neiedarbojas, jo ar savu izskatu paužu savas sajūtas, tāpēc lietām ko izvēlos, pievēršu lielu uzmanību.

E CES

Dita Grauda, Vizāžiste

M

elnie puszābaki ir firmas Bronx apavi. Man firmas nosaukums nav svarīgs, galvenais, lai apavi ir ērti, skaisti un atbilstoši pasākumam. Šie puszābaki ir iegādāti izpārdošanā – tajā dienā nopirku vairākus pārus apavu, bet šie ir mīļākie. Apavus iegādājos, jo vienmēr bija gribējies tādus savā garderobē. Pēdējā laikā esmu iecienījusi latviešu dizainu un ļoti ir iepatikušies uzņēmuma ZoFa apavi. Lai gan to stils ir savdabīgs, tiem piemīt arī kaut kas no elegances. Manā stilā dominē divi apģērbu varianti – viens ir romantisks un sievišķīgs, bet otrs vairāk kareivīgs un neatkarīgs. Ziemā daudz staigāju ar kareivju tipa zābakiem, bet tagad līdz ar pavasari gribas pāriet uz kaut ko sievišķīgāku. Uzskatu, ka augstpapēžu kurpes sievietei rada svētku noskaņu, jo uzlabojas gaita, sieviete kļūst pārliecinātāka, un, ja vēl ir izvēlēts pareizais grims, tad radītais kopējais iespaids noteikti ir pūliņu vērts. Gribu ieteikt sievietēm noteikti izvēlēties kurpes ar tādu papēdi, lai sieviete justos ērti un apmierināta ar sevi,

[PAVASARIS-VASARA][2013]

pretējā gadījumā efekts kļūs par defektu. Domāju, ka, pērkot apavus, naudu žēlot nevajadzētu, jo mūsu kājas noteikti novērtēs labu kvalitāti. Kā katram vīrietim jābūt melnam uzvalkam, tā katrai sievietei jābūt augstpapēžu kurpēm. Uzskatu, ka svarīgi ir nevis apavu daudzums, bet kvalitāte. Ikdienā manu interesi piesaista personas, kas eksperimentē ar apģērbu un apaviem, bet šiem eksperimentiem ir jābūt pārdomātiem. Katram apģērba gabalam ir jābūt savam stāstam, būtiski ir saglabāt koptēlu, visam jābūt saskaņā. Ja uz ielas kādam kājās ieraudzīšu kurpes, no kurām nevarēšu novērst acis, nekaunēšos un pieiešu pie cilvēka, lai pajautātu, kur viņš šos apavus pircis.

107


Garderobe 108

Iveta Ozerova, Stiliste

M

anas mīļākās augstpapēžu kurpes šobrīd ir Loretti melnās kurpes. Apavus esmu pirkusi Rīgā, veikalā tieši ar šādu nosaukumu Loretti. Šajā veikalā mēdzu iegriezties bieži un apskatīties, kas tajā jauns. Tā kā esmu stiliste, tad man jāpārzina veikalos pieejamās preces, lai varu saviem klientiem ieteikt jaunākās modes tendences. Ieraudzīju veikalā šīs kurpes, uzmērīju tās un atliku. Visu labi apsverot, secināju, ka tās atbilst manam stilam, un nākamā dienā apavus arī iegādājos. Manos plānos ietilpst iegādāties arī miesaskrāsas kurpes. Vēl piemērotas neesmu atradusi, bet zinu, kādām tām ir jāizskatās. Kad ieraudzīšu veikalā, uzreiz sapratīšu, ka tieši tās ir īstās. Šīs kurpes gribētu valkāt ikdienā, bet, tā kā manā darbā daudz laika ir jāpavada uz kājām, tad noteikti bieži tās nesanāks uzvilkt. Kad iegādājos apavus, galvenokārt uzmanību pievēršu to izskatam un tam, lai kurpes būtu ērtas. Tā kā man ir muguras problēmas, naudu apaviem nežēloju. Uzskatu, ka katrai sievietei ir jābūt augstpapēžu kurpju pārim, jo ikdienā mums tik daudz kur ir jāievēro dress code, ka bez augstpapēžu kurpēm neiztikt. Protams, papēža augstumam ir jābūt pieskaņotam konkrētai situācijai. Piemēram, būtu skaisti, ja dāma operā ierastos svinīgā tērpā , nevis ģērbusies ikdienas drēbēs. Iepērkoties parasti neļaujos emocijām, tāpēc mani pirkumi nav spontāni. To iesaku arī saviem klientiem. Ja tomēr rodas vēlme kaut ko nopirkt, tad labāk iegādāties kādu aksesuāru vai šallīti – ja pirkums izrādīsies emociju vadīts un vēlāk vairs nepatiks, tad vismaz tam iztērētā naudas summa nesagādās tik lielu vilšanos, kā, piemēram, nopirkts kažoks. Visiem iesaku savus iepirkumus plānot. Vispirms aiziet uz veikalu, preci pielaikot, varbūt pat nofotografēt sevi, tad noskatīto lietu var nolikt, aiziet mājās un vēlreiz apdomāt visus „par” un „pret”. Un tikai tad, ja nolemjat, ka šis apģērbs, tiešām nepieciešams, vērt vaļā maciņu. Iesaku cilvēkiem būt apdomīgiem, jo bieži mēdz būt tā pilns skapis ar apģērbu, bet nav ko vilkt mugurā. Manā garderobē visvairāk ir baleta kurpīšu. Tās ir daudzās krāsās, no dažādiem materiāliem. Man patīk, kā tās izskatās, un galvenais – tās ir ērtas. Valkāju tās gan darbā, gan brīvajā laikā. Kurpes mēdzu pirkt dažādas, lai būtu piemērotas katrai situācijai, lai tās ir neparastas. Par kurpēm esmu gatava izdot lielu naudas summu – cik vajadzēs, tik arī maksāšu. Ziemas apaviem noteikti tērēšu vairāk, jo ziemas apavus mēs pērkam mazāk. Vasarā varam atļauties iegādāties vairākas kurpes, bet tās tomēr ir lētākas. Tā kā strādāju profesijā, kas liek vienmēr izskatīties labi, tad zinu arī lietu vērtību, vai konkrētais apģērbs vai apavs atbilst cenai. Cilvēkiem vienmēr iesaku izvērtēt svarīgākos kritērijus – patīk / nepatīk, vajag / nevajag. Uzskatu, ka katrs apģērba gabals ir patstāvīgs elements un tam kopējā tēlā ir jāļauj dzīvot savu dzīvi, nav obligāti viss jākombinē.

[PAVASARIS-VASARA][2013] [KEVAD-SUVI][2013]


TOM-TAILOR.COM [KEVAD-SUVI][2013]

109


Iedvesma 110

Hedonisma p

[PAVASARIS-VASARA][2012]


piesātinātie

70-tie gadi Pagājušā gadsimta septiņdesmitie gadi aizsākās ar jaunu vizuālās izteiksmes līdzekļu uzplaukumu, paralēli izzūdot tradicionāli lietotajam laba stila izjūtas jēdzienam. Novēršanos no visuma izpētes trenda nesen mūžībā aizgājusī itāļu stila ikona Anna Pjadži (Anna Piaggi) nodēvēja par „haute bohéme”, kas apzīmē augstākās sabiedrības bohēmiešus. Šo fenomenu labi raksturo arī Missoni modes nama pievēršanās tradicionāliem materiāliem un tehnikām. FOTO BULLS, CORBIS UN SHUTTERSTOCK ][ TEKSTS MARTA MOORATS

L

īdzās popārtam, mākslā un dizainā popularitāti guva rokdarbi un daiļamatniecība. Drēbes tika rotātas ar izšuvumiem, batikojumiem un makramē pinumiem. Klasiskās formas zaudēja nozīmi arhitektūrā un interjera dizainā, vietu dodot dekoratīviem elementiem. Eklektisms un individuālisms bija modē. Nebija svarīgi, vai apģērba stils ir pareizs vai nepareizs – modes tendences noteica cilvēki uz ielām, priekšplānā izvirzot pašizpausmi un iedvesmojoties no dažādu tautu tērpiem un no iepriekšējām desmitgadēm. Augsto tehnoloģiju, kā arī „zelta laikmeta” (belle époque) elementi, tika izmantoti interjera dizainā.

[PAVASARIS-VASARA][2012]

ETNO MODE Septiņdesmito gadu mode ir ietekmējusies no daiļamatniecības un etnogrāfijas.

111


Iedvesma

Sabiedrība Septiņdesmitajos gados sabiedrībā sākās pārmaiņas, kas vēl joprojām turpinās. Pēckara demogrāfiskā sprādziena paaudze vairs nevēlējās atveidot savu vecāku dzīves stilu. Aizsākās feminisma kustība, un sievietes pieprasīja vienlīdzīgu darba samaksu un tiesības gan darba, gan izglītības jomā. Radikālāk noskaņotās feministes pat ierosināja „izmest” vīriešus no sieviešu gultām un prātiem. Tā laika nozīmīgākie notikumi bija abortu legalizācija, šķiršanās procesa atvieglošana un vienvecāka ģimeņu skaita pieaugums. 1970-tajos arī piedzima pirmais mākslīgās apaugļošanās ceļā ieņemtais bērns. Samazinoties tradicionālajai mājsaimnieces lomai, vīrieši varēja kļūt par „vājo dzimumu”. Cilvēki un modes stils kļuva androgēni. Septiņdesmitie gadi bija izteikti hedonisks periods. Sabiedrībā populāra kļuva arī sevis apzināšana ar psihoterapijas un meditācijas palīdzību; liela interese tika izrādīta par Tālajiem Austrumiem.

Māksla un dizains Daudzkrāsainā mākslas pasaule 1970-tajos gados aptvēra visu sākot no popārta līdz postmodernismam. Arhitektūras un dizaina galvenais mērķis bija apmierināt indivīda emocionālās vajadzības. Pateicoties veikalu ķēdei „Habitat”, popārta „gars” iemājoja daudzos mitekļos. Šis grafiskais stils

Biroja krēsls „Synthesis 45”

Pompidū centrs Parīzē

parādījās gleznās, plakātos, tapetēs, uz iepakojumiem, kā arī audumu rakstos. Mākslinieks Endijs Vorhols iedvesmojās no tā, ko redzēja lielveikalos un masu medijos. Sirreālisma, popa un psihodēlisma iespaidā arī radās jauns mūzikas stils, ko vislabāk raksturo „Pink Floyd” un „Jefferson Airplane” ieraksti. Viens no labākajiem 70-to gadu psihodēlisma grafikas piemēriem ir dāņu interjera dizainera Vernera Pantona iekštelpu dizains. Kā viens no tā laika izcilākajiem un pretrunīgākajiem arhitektūras piemēriem ir minams Pompidū centrs Parīzē. Šīs ēkas apkures sistēmas, kā arī ūdens un ventilācijas cau-

112

[PAVASARIS-VASARA][2012]


Mode Jaunā domāšanas veida, kas izpaudās sauklī: „Atpakaļ pie dabas!”, iespaidā zemnieku vienkāršais tautas tērpu stils nāca modē, un pat tādi augstās modes dizaineri kā Kašarels, Žans Šarls de Kastelbažaks un Īvs Senlorāns savās kolekcijās iedvesmojās no Krievijas zemniekiem. Šo stilu raksturo viss praktiskais un piemērotais garām pastaigām

KOMBINEZONS Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados viendaļīgus kombinezonus nēsāja gan vīrieši, gan sievietes. Labākie stila piemēri bija redzami deju klubos un skrituļslidošanas zālēs. Kombinezons salikumā ar stāvapkakli bija īpaši jutekliska kombinācija. Lepnie un skaistie seriālā „Dalasa”.

pārsvarā bija vienkrāsainas un darinātas no vienkārša auduma, atstāja spēcīgu iespaidu uz 60-to gadu paaudzi, vēlāk kļūstot par 80-to gadu modernās sievietes iecienītāko apģērba gabalu. Pat mūsdienās var viegli atpazīt dizainera japānisko izcelsmi pēc dekonstruktīvisma stilā ieturētiem, asimetriskiem tērpiem. Īvs Senlorāns savu tērpu dizainā apvienoja safari un darba apģērbu. Tādējādi izveidojās šiks ielu stils, kuru valkāja lielpilsētu daudzkulturālā elite. Senlorāns arī mudināja sievietes valkāt bikses un bikškostīmus. Televīzijas seriāls „Dalasa” (Dallas), kuru sāka pārraidīt 1978. gadā, lieliski atspoguļo tā laika uzņēmēja un viņa sievas apģērbu modi. Viena no izplatītākajām 70-to gadu nogales tendencēm bija caurspīdīga plastmasa. No tās tika izgatavotas saulesbrilles, kuras galvenokārt pieskaņoja pie īsa un horizontāli svītraina sportiska apģērba. Tomēr desmitgades beigās, Kristiāns Diors izkārtoja svītras vertikāli un pielietoja uz gaisīgiem audumiem. 1974. gadā zviedru popgrupa „ABBA” uzvarēja Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu „Waterloo”. Šī grupa bija ne tikai spoža zvaigzne mūzikas pasaulē, bet arī izmainīja modes pasauli. Grupas „ABBA” dziedātāju kostīmi bija sensacionāli, un visu grupas pastāvēšanas laiku tās dalībnieki radīja un valkāja inovatīva stila apģērbus. 1979. gadā amerikāņu hiphopa grupa „Sugarhill Gang” laida klajā hītu „Rapper’s Delight”. Hiphops joprojām nosaka ielu modi. Laikā, kad vīrieši diskotēkās valkāja cieši piegulošu apģērbu, reperi pārstāvēja pretēju modes stilu ar pēc iespējas lielāka izmēra un maisveidīgām drēbēm. Līdztekus hiphopa mūzikai, arī grafiti kļuva par ievērības cienīgu mākslas formu. Šis pretlikumīgais mākslas veids guva popularitāti tāpēc, ka Ņujorkas metro staciju tehniskās apkopes budžets tika ievērojami samazināts, tādējādi māksliniekiem netika uzlikti nekādi ierobežojumi un šie mākslas darbi varēja pastāvēt.

Iedvesma

rules, ir veidotas košās krāsās un atsegtas garāmgājēju skatieniem. Tomēr hipiji paziņoja, ka popārts ir tikpat bezdvēselisks kā plastmasa. Viņi uzskatīja, ka viss vienkāršais un dabiskais ir labs pretlīdzeklis urbanizācijai un tās amorālismam, tādējādi liekot pamatus etniskā stila tendencēm arhitektūrā un modē, kuras vēlāk pārņēma arī pilsētnieki. Pretēji 50-tajos gados valdošajam uzskatam, jaunie mākslas un dizaina studenti vairs negribēja strādāt industrializācijas labā, tā vietā vēlēdamies atgriezties pie tradicionālās daiļamatniecības. Individualitātes ēru labi atspoguļoja jēdziens, ka visiem produktiem nav jāizskatās vienādiem, kā tas bija pieņemts modernisma periodā. Arī „Mākslas un amatu” kustība (The Arts and Crafts Movement), kas radās 19. un 20. gadsimta mijā, bija nozīmīgs avots iedvesmai. Rūpes par Zemes resursiem un rūpniecisko piesārņojumu kļuva arvien aktuālākas.

Panku stils un avangards Īva Senlorāna safari stils...

...un ziedu raksti.

laukos – trikotāžas izstrādājumi no Peru, kārtains apģērbs, zvejnieku stila jakas, milzīgi apmetņi un, protams, puķainas kleitas dabiskos toņos.

Dekonstruētie apģērbi Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados daudzi japāņu izcelsmes modes mākslinieki uzsāka radošo darbību Parīzē, tostarp arī Kenzo Takada. Japāņu modes mākslinieku mērķis bija mest izaicinājumu tā laika populārajam tērpu stilam un siluetam, un, lai gan dizaineri tērpos atveidoja austrumu tradicionālo apģērbu, radās jauna modes tendence. Asimetriskās un bieži vien androgēnās kleitas, kas

[PAVASARIS-VASARA][2012]

Tā kā masu modes stils neļāva māksliniekiem izskatīties pietiekami oriģināliem uz skatuves, radās jauns skatuves stils ar moto: „Dari-pats” (Do-It-Yourself). Šis stils, kas izveidojās daļēji pateicoties panku stilam, ir joprojām populārs. Daudzi mūziķi un dziedātāji izskatījās androgēni uz skatuves – Deivids Bovijs, Bojs Džordžs un Fredijs Merkūrijs uz skatuves kāpa krāsojušies spilgtā grimā un noklāti ar spīguļiem, reizēm izskatoties kā pasaku fejas. Londona nenoliedzami kļuva par panku galvaspilsētu, un tur dzīvojošie modes mākslinieki iedvesmu smēlās no iepriekšējām desmitgadēm, radot apģērbus no lupatu maisiem, ko iegādājās labdarības veikalos. Izārdīšanas tehnika, spraužamadatas un rāvējslēdzēji tika izmantoti drēbju šūšanā. Ar saviem tērpiem amerikāņu grupas „Blondie” soliste Debora Harija iemiesoja panku stila „maigāko” pusi, popu-

113


Iedvesma

Diskotēku un „glam” stila mājvieta – klubs „Studio 54”.

„Bugī vugī” dejas filmā „Sestdienas nakts drudzis”.

larizējot pieguļošas, melnas krāsas un ar leoparda rakstu klātas kleitas. Deboras Harijas, kā arī grupas „Rolling Stones” solista Mika Džegera sievas Džerijas Halas, stilu ļoti ietekmēja stiliste un māksliniece Maripola. Ņujorka bija ideāla vieta, lai sastaptu īstu „augstās bohēmas” (haute-bohème) dīvu. Naktsklubi piedzīvoja uzplaukumu, mākslinieku skaitam divkāršojoties Manhetenas pilsētā, un 1970. gadu beigās Ņujorka jau bija kļuvusi par visstilīgāko vietu pasaulē. Viens no populārākajiem šīs pilsētas naktsklubiem bija „Studio 54”, kurā ar citām slavenībām izklaidējās arī mākslinieks Endijs Vorhols. Disko mūzikas ritmā kopā dejoja melnie, baltie, latīņamerikāņi, heteroseksuāļi un geji – visi iepriekš valdošie tabū bija zuduši un visi varēja baudīja dzīvi.

„Sestdienas nakts drudzis” Filmā „Sestdienas nakts drudzis” galvenās lomas atveidotājs Džons Travolta valkā tieši to, ko septiņdesmitajos gados vīrieši valkāja deju klubos: pieguļošus, maza izmēra kreklus, bikses ar platiem galiem, platformas kurpes un trīsdaļīgus uzvalkus. Arī filmas skaņu celiņu izpildītāja – grupa „Bee Gees” – ir vēl viens lielisks šī stila piemērs. Septiņdesmitajos gados darbu žurnāla „Vogue” britu izdevumā uzsāka slavenā stiliste Greisa Godingtone, kura

114

SLAVENĀKĀS SEPTIŅDESMITO GADU KLEITAS: Plecus atsedzoša kleita Plecus atsedzošas kleitas autora Roja Halstona Frovika (Roy Halston Frowick) klientu vidū ir tādas slavenības kā Bjanka Džegere un Laiza Minelli (Liza Minelli). Katras tā laika modes dievietes garderobe nebija iedomājama bez šīs garās, uz kakla sasienamās, plecus un muguru atsedzošās kleitas ar dziļu izgriezumu. Savukārt pat vasaras laikā bija iespējams valkāt ar spīguļiem klātus, mirdzošus audumus pie īsas, 70-to gadu stila bezpiedurkņu blūzītes ar stāvapkakli. “Wrap” stila kleita Gandrīz visos pasākumos jūs varat valkāt „wrap” stila apsienamo kleitu, kurai raksturīga halātveida aizdare. Šī kleita ir vienkāršības iemiesojums – to ir viegli uzvilkt, ērti valkāt, un, protams, tikpat viegli novilkt.

Septiņdesmito eksaltācija 2013.gadā

joprojām tur strādā. Mūsdienās septiņdesmito gadu stilu iemieso tādas slavenības kā britu dziedātāja Florence Velča. Vislabāk izjust un atdzīvināt 1970-to gadu retro stilu ir iespējams apmeklējot tādus vērienīgus mūzikas pasākumus kā Glastonberijas festivāls. Par laimi, līdzīgi pasākumi tiek organizēti gan pašmāju vidē, gan kaimiņvalstīs. Nav pārāk jāpiepūlas, lai iegūtu vajadzīgo izskatu – pietiek vien ar T-kreklu un īsām samta biksēm vai šortiem. Pavasara un vasaras pludmales tērpu kolekcijās jūtama spēcīga septiņdesmito gadu ietekme (piemēram, Marc Jacobs Resort, Tory Burch Resort un Nina Ricci Resort). Jums nevajadzētu ierobežot pavasarīgas brīvības noskaņu savā garderobē, bet atdzīvināt 70-to gadu modes, interjera, dizaina, mākslas un mūzikas vēsmas. Pietiek izvēlēties pareizās saulesbrilles, lai atmodinātu pavasari un septiņdesmito noskaņu savā sirdī.

[PAVASARIS-VASARA][2012]


Ikoon * Zippora Seven, femme en vogue. [PAVASARIS-VASARA][2012]

Zippora Seven, it girl. *

115


Ielas stils

Kurpju

VĒTRA

FOTO BULLS ][ TEKSTS ANU MERILA

Pēdējā laikā skaistajiem un slavenajiem ir ienākusi prātā ideja, ka nav vērts pirkt apavus, ja tie kaut mazliet neapgrūtina staigāšanu. Jo vienkāršāka stila apģērbs, jo vairāk elpu aizraujošiem vajadzētu būt apaviem. Pārsteidzoša dizaina kurpes var būt arī ērtas, jo mūsdienu kurpnieki zina, kā komfortabli „pacelt” sievietes līdz pat septītajām debesīm. Zemāk redzamajos fotoattēlos piedāvājam jums apskatīt dīvu apavu stilu, ar kuru varētu lepoties pat visizsmalcinātākais kolekcionārs. Modele Karolīna Kurkova izceļ savu 1,80 cm garo augumu ar augstiem papēžiem.

Modele Alesandra Ambrozio pat vada automašīnu ar 12cm gariem papēžiem. Deivida Bovija sieva, Imana, priekšroku dod sportiski elegantam stilam.

Riannas platformu kurpes.

Kortnijas Lovas „kurpes priekš sēdēšanas”

Vienmēr smaidošā modele Heidija Klūma pavasari sveic cieši pieguļošās zeķubiksēs un smailpapēžu kurpēs.

116

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Ielas stils

Nikola Kidmena

Viktorija Bekhema nekad no mājām neiziet bez smailpapēžu kurpēm.

Modele Keita Mosa vakariņo Londonas restorānā, tērpusies no galvas līdz kājām melnā.

Burleskas dejotāja, modele, dizainere un aktrise Dita fon Tīza elegantā, zili melnbaltā look.

Augstpapēžu kurpes akcentē modeles Keitas Aptones sievišķīgo skaistumu.

Ešlija Tisdeila

Mariona Kotiljarda

Selma Hajeka

Dženifera Lopeza

[PAVASARIS-VASARA][2013]

Karīna Roitfelda Bijusī franču Vogue izdevuma galvenā redaktore valkā smailpapēžu kurpes pat lidmašīnā, nemaz nerunājot par ielām.

117


E-veikals

Denim Dream IR ATVĒRIS SAVU E-VEIKALU! Decembrī mēs atvērām savu e-veikalu mājaslapā www.denimdream.ee

118

“Ņ

emot vērā mūsdienu dzīves stilu, daudzi mūsu klienti aizvien vairāk iegādājas preces internetā. Tāpēc, lai uzlabotu klientu apkalpošanu, šis ir piemērots laiks arī Denim Dream veikalam piedāvāt iespēju ērti iegādāties pasaulslavenu modes zīmolu apģērbus un aksesuārus tiešsaistē,” sacīja Denim Dream mārketinga vadītājs Kaidi Laev. Denim Dream e-veikalu var atrast mājaslapā www.denimdream.ee. Eveikals piedāvā ekskluzīvas kolekcijas no tādiem pasaulslaveniem modes zīmoliem kā Guess, Guess by Marciano, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Desigual, Fornarina, Kaporal, Mustang, u.c. E-veikalā iespējams iegādāties plašu apģērbu un aksesuāru klāstu. “E-veikals Denim Dream Estonia piedāvā plašāko slavenu modes zīmolu izvēli. Šosezon mēs plānojam paplašināt darbību arī Latvijā un Lietuvā,” piebilda Kaidi Laev. Pasūtot preces e-veikalā, klientiem nebūs jāmaksā par piegādi vai preču atgriešanu. Mūsu e-veikala klienti arī saņems 5% atlaidi visām precēm, un varēs uzkrāt 5% no Denim Dream lojalitātes punktiem, kas ļaus saņemt papildus atlaidi nākamajam pirkumam.

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Darbam mūsu Latvijas veikalos meklējam

KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTUS

ar starojošām acīm, kuri prot novērtēt kvalitatīvus zīmolus un lielisku klientu apkalpošanu. Pirmie Denim Dream multizīmolu veikali tika atvērti Latvijā 2004. gadā un šodien veikalu skaits ir 12.

Tava darba diena:

No rīta mundrā solī ienāksi savā mīļajā veikalā, kā mājās, kur Tevi sagaida krāsām bagāta modes pasaule. Esi sagatavojies aktīvai dienai un esi gatavs sniegt profesionālus pakalpojumus. Dienas laikā Tu sastapsies ar lielu daudzumu klientu, kas aiziet no veikala priecīgā noskaņojumā. Un ar nodomu drīz atgriezties!

Ko mēs gaidām no Tevis: ▶ starojošas acis un smaidu uz lūpām ▶ izpalīdzību un rūpes par saviem klientiem ▶ spēju rast risinājumus dažādās situācijās ▶ cīņassparu un vēlmi sasniegt labus rezultātus ▶ labas saskarsmes spējas ▶ Tev ir vismaz vidējā izglītība.

Mēs piedāvājam Tev:

▶ pamatalgu + piemaksas atkarībā no darba rezultātiem ▶ atlaides precēm ▶ turpmākas apmācības (zīmolu mācības, mācības pārdošanā un pakalpojumu sniegšanā, krievu valodu kursi, dizaina mācības u.t.t.) ▶ firmas konferences, kopīgas Ziemassvētku balles, vasaras atpūtu ▶ attīstības iespējas uzņēmumā (var izmēģināt savus spēkus veikala vadītāja vai dizainera amatā, strādāt birojā vai nodarboties ar jauno kolekciju veidošanu) ▶ dzīvespriecīgu darba kolektīvu un patīkamu darba atmosfēru

Vai pazīsti sevi? Atnāc un sniegsim prieku mūsu klientiem kopā! Sūti savu CV un motivācijas vēstuli latvia@denimdream.com Tel. 20390802 I www.denimdream.lv [KEVAD-SUVI][2013]

119


Darbinieki

Sievišķības spēks

UN PERSONĪBA Iepazīstinām ar trim burvīgām Denim Dream darbiniecēm. Lāsma, Vita un Santa stāsta par darbam nepieciešamajām rakstura īpašībām, sezonas tendencēm un sievišķīga tēla trikiem. TEKSTS RENĀTE SLUCKA ][ FOTO GATIS ORLICKIS

Vita Blumentāle Tommy Hilfiger veikala vadītāja (t/c „Galerija Centrs”)

Kad un kā sākās Tava darba pieredze Denim Dream? Mana lieliskā un izaicinājumiem pilnā karjera uzņēmumā sākās 2011. gadā ar pārdevējas darbu veikalā Guess, t/c „Spice”. Jau no pirmās dienas sapratu, ka esmu savā īstajā vietā. Ļoti centos, ātri mācījos un pēc nostrādātiem nedaudz vairāk kā 6 mēnešiem man piedāvāja iespēju sevi pilnveidot veikalā Tommy Hilfiger, t/c „Galerija Centrs”. Protams, piedāvājumu pieņēmu, un, veiksmīgi organizējot visus darbus ar nenogurdināmu optimismu, kļuvu par veikala vadītāju. Kādas rakstura īpašības Tev palīdz Tavā darbā? Man noteikti palīdz pārliecība un neatlaidība, kā arī mans optimisms, apķērība un atjautība. Noteikti neiztiktu arī bez labas spējas pielāgoties un godīguma pret apkārtējiem un darbu. Man ļoti rūp, lai klienti, izejot no mūsu veikala, būtu apmierināti. Kas ir Tavs iecienītākais zīmols? Man patīk vairāki zīmoli. Piemēram, novērtēju Tommy Hilfiger komfortu, Guess by Marciano sievišķību un mirdzumu, kā arī izaicinoši seksīgo Miss Sixty. Kas ir Tavs pēdējā laika lieliskākais pirkums? Uzskatu, ka ikviens mans pirkums ar kaut ko ir īpašs un lielisks. Katra lieta, ko iegādājos, raksturo kādu manu

120

noskaņojumu. Pēdējais, ko iegādājos, ir ļoti ērti vasaras kolekcijas džinsi no Tommy Hilfiger. Kas, Tavuprāt, būs šī pavasara/vasaras modes hits? Manuprāt, modē būs brīvi krītošas, rakstainas kleitas un daudz visdažādāko aksesuāru. Kādas tendences šajā pavasarī un vasarā nēsāsi Tu? Noteikti izvēlēšos krāsainu apģērbu. Manu skapi papildinās dzeltenas drēbes. Kam, Tavuprāt, noteikti jābūt sievietes garderobē? Manuprāt, ikvienas sievietes skapī jābūt melnai kokteiļkleitai, melnām kurpēm un melnai rokassomiņai. Kurš apģērbs/apavi/aksesuārs, Tavuprāt, izceļ sievišķību? Sievišķību noteikti izceļ kombinācija „pieguļoša blūzīte + svārki ar paaugstinātu jostasvietu + augstpapēžu kurpes + minimāli aksesuāri”. No otras puses, lai izceltu sievišķību, nav obligāti jāvelk tieši augstpapēžu kurpes – sieviete arī kedās un T-kreklā var izskatīties gana sievišķīgi. Viss ir atkarīgs no tā, kā tu sevi pasniedz.

ŽAKETE LS 125.00 (TOMMY HILFIGER) TOPS LS 28.00 (TOMMY HILFIGER) KURPES LS 105.00 (TOMMY HILFIGER) DŽINSI LS 84.00 (GUESS)

[[PAVASARIS-VASARA][2013] PAAAVVA PAVA PPAV VASSAR SARI SA ARI AAR RRIISS-VA VVAAASARA SAAR SSARA ARAA][][][2 ][201 201 20 01133]


SOMA LS 120.00 (GUESS)

S SMARŽAS GUESS GIRL, LS 25.00

[PAVASARIS-VASARA][2013]

Lāsma Jugāne Denim Dream projektu vadītāja Kad un kā sākās Tava darba pieredze Denim Dream? Denim Dream strādāju jau 4 gadus. Sāku kā pārdevēja veikalā Denim Dream, tad turpināju citos veikalos, visbeidzot Guess. Pēc pusotra gada darbā veikalā, man deva iespēju pierādīt sevi Denim Dream ofisā. Sākotnēji darīju visu, ko tajā brīdī vajadzēja darīt. Bet pamazām izkristalizējās sfēra, kas man patīk un padodas visvairāk – mārketings. Ar to es nodarbojos jau apmēram gadu. Es esmu savā vietā un daru to, kas man patiešām sagādā prieku. Kādas rakstura īpašības Tev palīdz Tavā darbā? Visvairāk man palīdz enerģija un mīlestība uz darbu. Tā kā mans pienākumu loks ir apjomīgs un katra diena ir izaicinājumiem un piedzīvojumiem pilna, enerģija un pozitīva domāšana ir vitāli nepieciešamas. Es katrā problēmā saskatu izaicinājumu un veidu, kā iemācīties ko jaunu. Kas ir Tavs iecienītākais zīmols? Man tuvākais ir Guess, precīzāk, Guess Jeans un Guess by Marciano. Šie zīmoli saskan ar manu būtību, jo man patīk sievišķīgas lietas, kā arī košas un spīdīgas krāsas. Kas ir Tavs pēdējā laika lieliskākais pirkums? Pirms apmēram nedēļas iegādājos koši dzeltenu mētelīti. Tas gan tagad stāv skapī un gaida pavasari, bet es ceru, ka drīz varēšu to uzvilkt. Kas, Tavuprāt, būs šī pavasara/vasaras modes hits? Manuprāt, šīs sezonas tendence ir spilgtās krāsas. Pavasarī un vasarā modē ir košums, spilgtums un viss, kas liek būt pamanītam. Kādi ir Tavi mīļākie apavi? Mani mīļākie apavi ir kurpes ar ļoti augstiem papēžiem. Visvairāk man patīk Guess apavi. Kurpes es nēsāju, ilgākais, divas sezonas, jo tās man mēdz apnikt. Šobrīd man skapī ir vairāk kā desmit Guess apavu pāru. Kam, Tavuprāt, noteikti jābūt sievietes garderobē? Manuprāt, nevienas sievietes garderobe nevar būt iedomājama bez klasiskās mazās melnās vakarkleitas, kura izskatās eleganti, izsmalcināti un ir piemērota jebkuram dzīves gadījumam. Arī manā garderobē tāda ir. Ko Tu nekad nevilktu mugurā? Džinsu kombinezonu ar lencēm es nekad nevarētu iedomāties sev mugurā. Kura filmu tēla vietā Tu labprāt nodzīvotu vienu dienu? Pirmais, kas man ienāca prātā, ir Kerija Bredšova no „Sex and the City”. Es gribētu nokļūt Ņujorkas centrā, pamēģināt Kerijas darbu un pavadīt dienu zīmolu veikalos vai, tērzējot ar draudzenēm. Bet vakarā kādā Manhetenas restorānā izdzert Cosmopolitan kokteili. Tādu dienu es labprāt nodzīvotu!

Darbinieki

JAKA LS 83.00 (GUESS BY MARCIANO) KLEITA LS 209.00 (GUESS BY MARCIANO) AUSKARI LS 27.00 (GUESS) PULKSTENIS LS 122.00 (GUESS)

121


Darbinieki 122

Santa Milgrāve Tommy Hilfiger veikala vadītāja (t/c „Spice”) Kad un kā sākās Tava darba pieredze Denim Dream? Veikalā Denim Dream sāku strādāt pirms apmēram 2 gadiem. Tad saņēmu piedāvājumu darboties Tommy Hilfiger veikalā t/c „Spice”. Jau nākamajā dienā tiku pilnīgā ierauta Hilfiger pasaulē. Kādas rakstura īpašības Tev palīdz Tavā darbā? Laikam jau spītīgā auna daba palīdz visvairāk. Vienmēr vēlos visu izdarīt pēc iespējas labāk un vairāk, kā sākotnēji prasīts. Esmu ļoti mērķtiecīga un zinu, ka sasniegšu visu, ko vēlos. Cilvēks var piedzīvot īstus brīnumus, ja tic saviem spēkiem. Man nepieciešama izaugsme, pārmaiņas un jaunas iespējas. Tas ļoti noder darbā tirdzniecībā, jo šī vide ir ļoti dinamiska. Kas ir Tavs iecienītākais zīmols? Man patīk dažādi zīmoli, vienu konkrētu neizvēlos. Katram zīmolam ir sava identitāte, ko tas var „uzspiest” arī tā nēsātājam. Bet es gribu būt es pati. Man patīk Tommy Hilfiger apģērbs, jo tas ļauj būt pašai – es varu būt noslēpumaina, seksīga, rotaļīga, nopietna, ambicioza, spontāna vai tāda, kāda vien vēlos. Kas ir Tavs pēdējā laika lieliskākais pirkums? Nesen iegādājos oranžu, pieguļošu žaketi. Tā man ir vajadzīga šim pavasarim! Kas, Tavuprāt, būs šī pavasara/vasaras modes hits? Domāju, ka šīs sezonas hits būs maxi svārki un kleitas, kā arī brīvi krītoši džemperi un T-krekli. Kādas tendences šajā pavasarī un vasarā nēsāsi Tu? Tā kā mans dzīvesveids prasa visu laiku būt kustībā un pārvietoties pa pilsētu, es noteikti izvēlēšos ērtu, urbāna stila apģērbu un aksesuārus košās krāsās. Īpašiem notikumiem plānoju iegādāties ilgi kārotās augstpapēžu sandales. Kādi ir Tavi mīļākie apavi? Esmu diezgan gara, tāpēc ikdienā nēsāju apavus bez augstiem papēžiem. Pašas mīļākās man ir Tommy Hilfiger vasaras ādas sandales ar zilām un zaļām siksniņām. Nevaru sagaidīt vasaru, kad atkal varēšu tās uzvilkt! Kam, Tavuprāt, noteikti jābūt sievietes garderobē? Manuprāt, ikvienai sievietei nepieciešama laba rokassoma. Tur taču atrodas gandrīz visa mūsu pasaule! Kurš apģērbs/apavi/aksesuārs, Tavuprāt, izceļ sievišķību? Sievišķību izceļ skinny džinsi un kleitas, kleitas, kleitas.

Kura filmu tēla vietā Tu labprāt nodzīvotu vienu dienu? Kāpēc? Manā vadītajā veikalā ir grāmata „Breakfast at Tiffany’s”, ko esmu simtiem reižu pāršķirstījusi. Esmu redzējusi arī filmu. Un ļoti labprāt gribētu vienu dienu pavadīt kā Odrijas Hepbernas tēlotā varone. Ņujorka ir viena no manām sapņu pilsētām, tāpēc es tur vēlētos pavadīt nesteidzīgu dienu, kas sāktos ar smalkām brokastīm, vērojot vienmēr aizņemtos Manhetenas cilvēkus.

DŽINSI LS 90.00 (TOMMY HILFIGER) ŽAKETE LS 159.00 (TOMMY HILFIGER) TOPS LS 28.00 (TOMMY HILFIGER) KURPES LS 70.00 (TOMMY HILFIGER) ŠALLE LS 49.00 (TOMMY HILFIGER) PULKSTENIS LS 132.00 (TOMMY HILFIGER)

SOMIŅA LS 70.00 (TOMMY HILFIGER)

[PAVASARIS-VASARA][2013]


HAVE YOU SEEN PEPE? WATCH THE FILM AT PEPEJEANS.COM

[PAVASARIS-VASARA][2013]

123


Veikali 124

Rīgā durvis vēris

GUESS BY MARCIANO Põldma Kaubanduse AS ar krāšņu pasākumu atklāja savu 50. veikalu „Galerijā Centrs” Rīgā, kas ir pirmais Põldma Kaubanduse AS Guess by Marciano pārstāvniecības veikals. Atklāšanas pasākumā notika Guess by Marciano modes skate un pirmie viesi gaidīja pārsteigumu. Pēc modes skates un muzikālā priekšnesuma, viesiem tika piedāvātas gardas uzkodas un vīns. Guess by Marciano veikalā pārdošanā ir sieviešu un vīriešu apģērbu kolekcijas, ko papildina somas, pulksteņi, saulesbrilles un apavi, kas ir domāti tiem modes mīļotājiem, kas novērtē greznību un kvalitāti, vēlas izcelties un būt seksīgi.

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Veikali Sieviešu diena

SPICE DENIM DREAM veikalā Spice Denim Dream veikals kopā ar pircējiem 8. martā svinēja atkārtotu atvēršanu un Sieviešu dienu. JAUNAIS Spice Denim Dream ir veikals ar jaunāko koncepciju, salīdzinot ar citiem Rīgas veikaliem.

[PAVASARIS-VASARA][2013]

125


Veikali

Guess Jeans

SPILGTAIS ATKLĀŠANAS

pasākums Kauņā Pavasaris aizsākās ar populārā zīmola Guess Jeans veikala atvēršanu tirdzniecības centrā „Akropolis” Kauņā. Muzikālo pārsteigumu modes interesentiem bija sarūpējusi vietējā slavenība DJ Jovani.

Modes

BALLĪTE VIĻŅĀ Denim Dream veikala atklāšana tirdzniecības centrā „Akropolis” Viļņā bija piesaistījusi lielu modes interesentu skaitu, kas prot novērtēt kvalitatīvus zīmolus un patīkamu iepirkšanās vidi.

126

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Vēstures valdzinājums

Šī pavasara modes favorīts ir kleita ar ziedu rakstiem. Atskatoties vēsturē, varam atcerēties aktrises Greisas Kellijas eleganto, smalkiem ziedu rakstiem klāto kleitu, kurai bija izšķiroša loma viņas dzīvē un karjerā. Proti, 1955. gada maijā Greisa Kellija apmeklēja Kannu kinofestivālu, kura laikā žurnālisti no Parīzes izdevuma „Match” ieteica viņai tikties ar Monako princi Reineru, lai sarīkotu burvīgu fotosesiju. Greisa pieņēma ielūgumu un nolēma tērpties puķainā kleitā, jo šis bija vienīgais tērps, kam nebija nepieciešama gludināšana – tajā rītā viesnīcā nebija elektrības. Todien princis kopā ar Greisu devās pastaigā pa karalisko dārzu. Tieši astoņus mēnešus vēlāk abi paziņoja par savu saderināšanos. Greisa atteicās no kinoaktrises karjeras, kļūstot par Monako princesi. 1956. gada aprīlī – mazāk nekā gadu kopš viņu pirmās tikšanās – saldais pāris svinēja kāzas. Kleitas ar ziedu rakstiem ir sievišķības iemiesojums un domātas gadījumiem, kad sapņi kļūst par realitāti.

FOTO CORBIS

128

[PAVASARIS-VASARA][2013]


Denim Dream veikali iepirkšanās centrs Viru, Tallina iepirkšanās centrs Rocca al Mare, Tallina iepirkšanās centrs Kristiine, Tallina iepirkšanās centrs Solaris, Tallina iepirkšanās centrs Järve, Tallina iepirkšanās centrs Ülemiste, Tallina iepirkšanās centrs Tartu Kaubamaja, Tartu Lõunakeskus, Tartu Port Artur 2, Pērnava Kaubamajakas, Pērnava Põhjakeskus, Rakvere iepirkšanās centrs Astri, Narva iepirkšanās centrs Jewe, Jehvi Kagukeskus, Veru iepirkšanās centrs Auriga, Kuresāre Tommy Hilfiger veikali iepirkšanās centrs Viru, Tallina iepirkšanās centrs Rocca al Mare, Tallina Lõunakeskus, Tartu (aprīlī atvērsies) Guess specializētais veikals iepirkšanās centrs Viru, Tallina iepirkšanās centrs Rocca al Mare, Tallina Rotermann kvartāls, Tallina iepirkšanās centrs Tasku, Tartu Guess Accessories iepirkšanās centrs Kristiine, Tallina iepirkšanās centrs Ülemiste, Tallina Diesel specializētais veikals iepirkšanās centrs Viru, Tallina Mustang veikali iepirkšanās centrs Kristiine, Tallina iepirkšanās centrs Magistral, Tallina Lõunakeskus, Tartu Kaubamajakas, Pērnava iepirkšanās centrs Astri, Narva

Outleti Mustamee tee outlets, Tallina Ehitajate tee outlets, Tallina iepirkšanās centrs Eeden, Tartu

Veikali

Igaunija

Lietuvā Guess veikals Panorama Guess, Viļņa iepirkšanās centrs Akropolis, Viļņa iepirkšanās centrs Akropolis, Kauņa Denim Dream veikals Panorama Guess, Viļņa iepirkšanās centrs Akropolis, Viļņa iepirkšanās centrs Akropolis, Kauņa iepirkšanās centrs Akropolis, Klaipēda iepirkšanās centrs Akropolis, Šauļi Pepe Jeans veikals iepirkšanās centrs Mega, Kauņa Outleti Parkas Outlet, Viļņa

Latvijā Guess veikals iepirkšanās centrs Spice, Rīga iepirkšanās centrs Plaza, Rīga Guess Accessories iepirkšanās centrs Alfa, Rīga iepirkšanās centrs Galerija Centrs, Rīga Guess by Marciano iepirkšanās centrs Galerija Centrs, Rīga

Denim Dream veikals iepirkšanās centrs Spice, Rīga iepirkšanās centrs Domina, Rīga Pepe Jeans specializētais veikals iepirkšanās centrs Alfa, Rīga iepirkšanās centrs Viru, Tallina iepirkšanās centrs Plaza, Rīga iepirkšanās centrs Galleria, Rīga Silvian Heach specializētais veikals iepirkšanās centrs Viru, Tallina (atvērsies aprīlī) (atvērsies aprīlī) D-Shop By Desigual (JAUNS) iepirkšanās centrs Kristiine, Tallina iepirkšanās centrs Tasku, Tartu (atvērsies 28.03)

[PAVASARIS-VASARA][2013]

Tommy Hilfiger veikals iepirkšanās centrs Galerija Centrs, Rīga iepirkšanās centrs Spice, Rīga

129


HAVE YOU SEEN PEPE? PEPEJEANS.COM WATCH THE FILM AT


[KEVAD-SUVI][2013]

131


Zippora Seven, it girl. *

* Zippora Seven, femme en vogue.

Dream 2013 (Latvia)  

Spring-summer