"Interjeras.lt pataria" Nr. 4, 2018

Page 1

Svečiuose pas Ričardą Zdanavičių

2018 Nr. 4 (69)

Atvirai su Irmina Savickiene

3 nauji lietuviški interjerai Verdantis vanduo tiesiai iš čiaupo ARCHzona ’18 naujienos

KAINA 1,99 €8/

Pasveikinti Vilnių

Atvirai

24/

Patarimai

Trys nauji interjerai Redaktoriaus žodis

33/

ARCHzona ’18

Šį savo leidinio numerį skiriame svarbiausiam rudens renginiui – „ARCHzona ’18“, kuris jau trečius metus vyksta „Litexpo“ rūmuose šalia baldų parodos. Šiemet prie mūsų prisijungsianti Vilniaus galerija organizuos parodą „Menas interjerui“. Linkime jiems ir sau sėkmės spalio 11–13 d. Menas interjerui suteikia dvasios ir savitumo, o apdaila ir visos kitos interjero detalės tarnauja tik kaip fonas. Žinoma, jeigu jos pačios nėra meno kūriniai. Rubrikose „Svečiuose“ ir „Atvirai“ pristatome dvi asmenybes – tapytoją Ričardą Zdanavičių ir interjero dizainerę šiaulietę Irminą Savickienę. Abu kūrėjai tikrai verti išskirtinio jūsų dėmesio. Tradiciškai publikuojame 3 naujus lietuviškus interjerus, kuriuos papildo mūsų „Patarimų“ rubrika. Šį kartą – daug dėmesio santechnikai, apdailos medžiagoms. Leidinio pabaigoje rasite keleto parodoje „ARCHzona ’18“ pristatomų dalyvių produktų aprašymus. Atkreipkite į juos dėmesį, nes tai išties inovatyvūs gaminiai. Gero laiko su mūsų žurnalu Vytautas Asmeninės konsultacijos interjero klausimais tel. + 370 699 83 242.

Redaktorius ir projekto vadovas Vytautas Gurevičius info@interjeras.lt Kalbos redaktorė Rasa Lajienė Autoriai: Kristina Noreikienė Lina Žukauskaitė Kristina Šapytė Gytautė Ivanauskaitė Fotografai: Andrius Stepankevičius, Alvydas Kučas, Donata Benevičiūtė-Jankauskienė, Gintaras Miltenis, Laima Beržinytė-Gulbinienė, Martynas makaras, Mona Avik, Vytautas Narkevičius, Evgenija Levin Dizaineris Lukas Ruškys Maketuotoja Rasa Labutienė Reklama info@interjeras.lt Pozityvai ir spauda UAB „Spaudos praktika“ Viršelis Bang&Olufsen Žurnalas leidžiamas nuo 2007 m. Redakcija už reklamos turinį neatsako. Perspausdinti straipsnius, reprodukuoti nuotraukas be leidėjo sutikimo yra draudžiama. ISSN 1822-8186 Leidėjas VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23, Vilnius Tiražas 8 000 egz.

3

Interjeras

Svečiuose

12/

Patarimai

Irmina Savickienė : moteris prie betono sienos

Įvykis

4/

Įdomybės

2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Atvirai

Irmina Savickienė : moteris prie betono sienos

Interjero nuotraukų autoriai Gintaras Miltenis, Donata Benevičiūtė-Jankauskienė, Alvydas Kučas, Martynas Makaras Portretinės nuotraukos autorė Laima Beržinytė Gulbinienė Tekstą parengė Kristina Šapytė

4

Ar pamatę interjerą galite pasakyti, kas jį sukūrė? Kuo ir kaip skiriasi moteriškas interjeras nuo vyriško? Ne, šiame interviu nespręsime tokių klausimų, tačiau susipažinsime su ypatingų interjerų autore, lietuviškų dizaino namų „wãpsva“ įkūrėja Irmina Savickiene.


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

Atvirai

Irmina, daugiau nei dešimtmetį dirbate su interjerais, o gal dar ilgiau? Gal jau vaikystėje norėjosi savo aplinką sutvarkyti taip, kaip Jums patinka? Tėvų namuose turėjau savo kambarį ir mano mėgstamiausias dalykas buvo jį perstatinėti. Pagrindinė „veikla“ buvo paauglystėje, kai kažką keisdavau kartą per mėnesį, darydavau generalinę tvarką. Visada mėgau aplink save matyti mažai daiktų, kiekvienas daiktas turėjo aiškią vietą, ieškodavau jam geriausio ir jaukiausio kampo. Kadangi tėvai buvo užimti, namų tvarka ir planavimas buvo mudviejų su seserimi rankose. Degė žalia šviesa eksperimentams. Tėvų rodytas pasitikėjimas ir pačiai suteikė daugiau tikėjimo savo jėgomis. Močiutė buvo auksarankė audėja. Tėvelis – kūrybingas ir išradingas žmogus. Vaikystėje visada žiūrėdavau, kaip jis ką nors montuodavo, konstruodavo. Pastebėjau, kad man ši sritis yra labai įdomi. Lankiau dailės mokyklą, vėliau prasidėjo menų studijos universitete, grožis visada supo mane, tad net rinkdamasi, ką studijuoti, per ilgai negalvojau. Vis dėlto neplanavau pasinerti į interjerus, nes pirmenybę visada teikiau tapybai. Tačiau baigusi studijas ir pradėjusi dirbti vienoje didžiausių Lietuvoje kompleksinių sprendimų įmonių sukaupiau daug skirtingų dizaino sričių teorinių žinių ir nemažai darbinės praktikos, todėl įgytą patirtį galėjau panaudoti dabartinėje savo veikloje. Jei neskaičiuosime paauglystėje sugalvotų, sustumdytų kambarių – ar prisimenate savo pirmąjį kurtą interjerą? Koks jis buvo? Mano pirmieji namai ir buvo pirmasis „nuo–iki“ sukurtas interjeras. Tuo metu nebuvo populiaru namus dažyti persikine spalva, o mudviem su vyru tokių labai norėjosi. Gal tai jaunatviškas ekspresyvumas? Prisimenu, kai užsakėm dažus, dažų meistrai už galvos ėmėsi. Ir tik vėliau šią spalvą daugelis įsileido į savo namus, ji net tapo savotišku tautos „trendu“. Pirmenybę jau tada teikiau natūraliems paviršiams: eglės, pušies tekstūros. Funkcionalumas, erdvė ir šviesa buvo pagrindinės sau keliamos užduotys. Kaip atrodė pirmieji namai – lieka tik įsivaizduoti. O kaip apibūdintumėte dabar kuriamus interjerus? Kuo jie išsiskiria? Visada buvau linkusi į minimalizmą. Pamenu, vienu metu dominavo klasikinis interjerų stilius, bet nors ir kaip aš jį jaukinausi, galiausiai sutelkdavau dėmesį ne į puošybinius elementus, o į funkcionalumą ir minimalius dekoravimo akcentus. Metams einant stilistika gryninosi, išsivalė „aplinkos šiukšlės“ – namai lieka tokie tušti, kiek leidžia klientas. Interjeruose apsigyvena tik tie daiktai, kurie reikalingi buičiai ir klientams. Mano darbų evoliuciją atspindi paprastumas, švara, estetika. Siekiu visiško minimalizmo. Mane įkvepia gamta, vaizdas pro langą, natūraliai patalpą užliejanti šviesa. Ir tapyba – ji padeda surinkti spalvų paletę minimalistiniame interjere, nes spalvos daro tiesioginę įtaka žmogaus nuotaikai.

5


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Jūsų interjerai išsiskiria ne tik konkretumu, formų lengvumu, bet ir betonine siena. Kažkurioje namo vietoje ji vis iškyla, mažesnė ar didesnė. Kaip ji atsirado Jūsų interjeruose? Man patiko natūrali betono faktūra, jo atspalviai, neužbaigtumo efektas. Nors betonas buvo dažniau naudojamas industriniuose projektuose, prieš kokius penkerius metus pirmajame interjere išliejau betonines lubas. Esu tapytoja, tad paviršius, turinčius gelsvo, žalsvo, pilko, melsvo ar rudo atspalvio, o dar ir faktūrą, man nesunku derinti. Apie betoną, turbūt kaip ir persikinę spalvą, man kuždėjo kažkokia nuojauta. Pastaraisiais metais jis buvo „topuose“, o šių metų Italijos dizaino parodoje tiesiog karaliavo. Natūralu, kad ir klientai jo nebebijo. Kai su klientais aptarinėjame, kokią medžiagą rinktis sienų ar lubų apdailai, dažnai pasiūlau betoninę perdangą palikti atvirą. Ji ir faktūriška, ir praktiška, suteikia interjerui lengvo grubumo, urbanistiškumo.

Atvirai

Dabartiniai interjerai – tarsi dizaino enciklopedijos: nuo vintažinių inkliuzų iki visiško asketizmo ir estetinio grynumo. Ką pati manot apie interjero madas? Kokios kryptys dabar vyrauja ir ko tikėtis kitąmet? Keliauju po parodas ir matau, kad, tarkime, prieškriziniu laikotarpiu visi rinkosi „posh“ interjerus. Visi norėjo būti kuo geriau matomi, lygiai tas pats ir interjeruose. Rinkosi brangias medžiagas, įmantrius baldus, blizgius, nepraktiškus paviršius. O dabar duoklę atiduoda natūralumui, ergonomiškumui, lyg įkvėpti mažiau išlaidauti, turėti tik reikalingus, ilgaamžius daiktus. Nekalbu apie „Ikea“ produkciją, siūlomą jaunam vartotojui. Tačiau net įrengiant naujakurių būstą siūlau rinktis tėvų ar senelių baldus. Vintažiniai baldai dabar ant bangos, nes turi išliekamąją vertę. O kas toliau? Visame pasaulyje išliks aktuali ir dar labiau sustiprės ekologijos ir tausojimo tema. Interjeras – ne išimtis. Kol kas atrodo, kad natūralios odos dienos interjere jau suskaičiuotos – juk vis daugiau kalbama apie gyvūnus, vis daugiau veganų ir vegetarų, atsisakančių gyvulinės kilmės produktų. Medį gali keisti perdirbtos medžiagos, tikiuosi, atsisakysime ir plastiko. Kasmet pasiūloma alternatyvių medžiagų, kurios tiek savo savybėmis, tiek vaizdu nenusileidžia gamtos kūriniams. Ar interjero dizaineriams taip pat galioja taisyklė, kad batsiuvys be batų? Kokiuose namuose pati gyvenate? Turiu erdvius namus su betonu, su natūraliais medžio paviršiais, neperkrautą daiktų (juokiasi). Mano devizas: „Mažiau yra daugiau.“ Vertinu kokybę, o ne kiekybę. Tai, ką kuriu, siūlau klientams, tokie yra ir mano namai. Minimaliai apstatyti, šviesūs – norisi išlaikyti švarias ir sterilias erdves. Mano namai nėra „bandomieji“ – čia tikrai kasmet netikrinu naujų dizaino srovių. Kartais eksperimentuoju klientų sąskaita, jei taip galima sakyti. Keičiasi tendencijos, keičiasi medžiagos, paviršiai, o namų neperdažinėsi – jie visada balti. Naujas technologijas, medžiagas knieti išbandyti, tad jas pasiūlau klientams, juk dizainerių darbas yra šviesti visuomenę, pateikti naujausius ir geriausius sprendimus.

6


Atvirai

2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

7


Svečiuose

INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Dailininkas Ričardas Zdanavičius savo dirbtuvėje

Pasveikinti Vilnių Kalbino Lina Žukauskaitė Nuotraukos Audriaus Klimo

Pokalbį apie kūrybą ir Vilnių su tapytoju, restauratoriumi ir parodų kuratoriumi Ričardu Zdanavičiumi pradedame nuo paukščių. Menininkas prisipažįsta mėgstantis juos stebėti, lesinti, laukti užklystančių iš Reformatų parko, šalia kurio gyvena. Sparnuočius vadina lygiateisiais sostinės gyventojais, kurių pavidalai atkartoja plastiškas senamiesčio pastatų ir dekoro elementų formas.

8

„1323 m. sausio mėnesį Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas lotynų kalba parašė laišką Europos miestams, kuriame pirmą kartą paminėjo mūsų sostinės vardą. Prie kai kurių Vilniaus pastatų durų dar galima rasti užrašą SALVE – tai pagarbus kreipinys į miestą ir miestelėnus lotynų kalba. Norėčiau paskatinti dailininkus kurti paveikslus Vilniaus tema ir kelerius metus sveikinti jį su artėjančiu įkūrimo 700-mečiu“, – pasakoja tapybos ciklo „Dialogai“ autorius, Pranciškaus Smuglevičiaus paveikslų gaivintojas ir artėjančios jungtinės paro­dos „Salve, Vilnius!“ sumanytojas. Keliolika metų kuriate tapybos ciklą „Dialogai“, kuriame tęsiate pokalbį tarp dailininko ir modelio, vyro ir moters, žmogaus ir miesto. Kaip vyksta vidinis dialogas tarp Ričardo Zadanavičiaus tapytojo, restauratoriaus, parodų kuratoriaus, paukščių lesintojo? Kiekvienas dialogas prasideda nuo noro atsisukti į žmogų, moterį, aplinką. Šalia namų ramiai žaliuoja Reformatų parkas. Kai kurie medžiai papuošti širdelėmis ir nėriniais, tai žmogus bando su jais kalbėtis. Senus medžius iškirs, toks laikas, kai lengviau pašalinti negu prisitaikyti. Reformatų parkas įkurtas ant kapinių, pagal senąjį baltų tikėjimą medžiuose gyvena vėlės, nepaisant to, dialogas bus nutrauktas. Esu nekalbus, labiau mėgstu stebėti, bet bendrauti galima ir tylint. Svarbiausia – turinys. Štai mano paveikslas, kuriame pavaizduota mergina gėlė.


„Sapnas“, 2012 m., drobė, akrilas, aliejus, 134 x 111 cm

„Užupio mauduolės“, 2018 m., drobė, akrilas, aliejus, 214 x 134 cm Autorius prie paveikslo „Vyras, žiūrintis į moterį“

Mergina pati savaime yra graži. Stebi ją kaip gėlę, augalą, maišai spalvas, ir įvyksta pokalbis. Restauravimas įdomus tuo, kad leidžia prisiliesti prie meno istorijos ir mūsų klasikų. Tai didžiulė atsakomybė. Gali paliesti paveikslo paviršių, įtrūkius, deformacijas. Pamatai, kokie skirtingi gali būti formatai. Stebėjausi, kodėl taip yra, svarsčiau, iš kur atsiranda arkos ir ovalai, kol galiausiai nusprendžiau surengti pasveikinimą Vilniui – jungtinę parodą „Salve, Vilnius!“ Kaip Jus veikė pokalbiai su istorinėmis asmenybėmis, ypač Pranciškum Smuglevičium, kurio paveikslus ilgus metus restauravote? P. Smuglevičius pradėjo lietuviškąją tapybos mokyklą. Jo tėvas, pavarde Šmuglevičius, buvo kilęs iš Žemaitijos. Pranciškus, gabiausias vaikas šeimoje, mokėsi Italijoje, grįžęs į Vilnių jau mokė piešti kitus. Lietuva turi nedaug garsių menininkų, turėtume jais didžiuotis. Visada jaučiau pagarbą savo mokytojams, net jeigu jie gyveno praėjusiais amžiais. Vaikystėje iki penkerių metų gyvenau tuometiniame Dailės institute. Prisimenu, kaip klaidžiodavau koridoriais ir baimingai stebėdavausi aukštomis statulomis. Svarstydavau, kokias dievybes jos vaizduoja. Netrukus persikėlėme į Žvejų gatvę, iš kurios žiūrėdavau, kaip Vilnelė įteka į Nerį. Vėliau gyvenau Boriso Dauguviečio gatvėje, iš kurios akimirksniu patekdavau į Katedros aikštę. Hipiavimo laikotarpis, sėdėjimas ant vadinamųjų akmenų arba girnelių, pasivaikščiojimai Brodu, kavinės, merginos ilgom gėlėtom suknelėm. Labai gražus laikotarpis. Mano tylos vietomis liko Žvejų gatvė ties Vilnelės ir Neries santaka bei Bastėja. Mokiausi Antano Vienuolio mokykloje, dabartinės Jėzuitų gimnazijos pastate, žiemą per pertraukas čiuožinėdavome nuo kalno. Pasirodo, jis susiformavo iš šiukšlių, kurios ilgai saugojo požemius nuo suirimo. Teko girdėti apie kalne prasmegusį arkliuką, kurio vaduotojai atrado gerai išsilaikiusius mūrus.

9

Svečiuose

2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Svečiuose

„Pilnatis“, 2017 m., drobė, aliejus, akrilas, 90 x 111 cm

„Pavasario rytas“, 2015 m., drobė, aliejus, 145 x 113 cm

Autorius prie savo dirbtuvės

10

Kviesdamas menininkus sveikinti Vilnių su įkūrimo 700-mečiu, pateikėte jiems iššūkį – paveikslų formatai turi būti neįprasti: ne kvadratiniai arba stačiakampiai, o apvalūs, ovalūs, sferiniai, medalioniniai arba arkiniai. Kitaip tariant, bent viena paveikslo kraštinė turi būti lenkta. Ar lenkta linija Jums žymi Vilniaus tapatybę? Ilgai galvojau, iš kur atsirado lenktos linijos. Įsivaizdavau, kad turtingi žmonės statėsi namus nesilaikydami aiškaus plano ir suformavo apylankas. Tikriausiai lemiamą reikšmę turėjo reljefas. Tokiose gatvėse sunku prisišaukti pažįstamą. Mane liūdina nykstantys senieji grindiniai. Pylimo gatvė buvo grįsta juodu akmeniu, galbūt granitu, K. Kalinausko gatvė – stambiomis, masyviomis plokštėmis. O koks žavus buvo Gedimino prospektas, atlaikęs pėsčiųjų žingsnius ir žirgų kanopas! Romantiką, kuris vaikšto nuleidęs galvą, aplanko liūdnos mintys. Pakėlęs žvilgsnį, grožiuosi pastatų dekoro elementais, langų karnizais, maskaronais. Ir patiriate baroką, laikmetį, kurio dvasia stipriausiai persmelkusi sostinę? Taip, Vilnius – neabejotinai barokinis miestas. Lengvos, grakščios formos, arabeskos, akantai, kolonados. Užėjęs į barokinį pastatą, iš karto atsiduri po skliautu. Skliautas suteikia iškilmingumo, didingumo, erdvės pojūtį, visiškai kitaip formuoja erdvę. Barokinės formos atkartoja ir Vilniaus reljefą. Lenkta linija atkartoja vieną pagrindinių Jūsų kūrybos temų – moters figūrą. Neslėpdamas susižavėjimo, minite jos galimybes virsti skliautu arba arka. Tuo tarpu rankos ir kojos galėtų atkartoti gatves. Moters kūnas labai gražus ir plastiškas. Vyrai panašūs į norvegiškus kalnus ir fiordus, jų raumenynas tvirtas ir kampuotas, o moterys panašesnės į mūsų kalvotą kraštovaizdį. Man atrodo, kad savo paveiksluose vaizduoju judančias figūras. Štai mergina gėlė, regis, galėtų sau stovėti, bet ji kelia rankas, stiebiasi į saulę. Vyro, dailininko žvilgsnis į moterį ir jos žvilgsnis į vyrą kuria nesibaigiantį pokalbį. Skiriamieji Jūsų tapybos bruožai – stora linija ir gyva spalva. Kaip jos nugulė Jūsų darbuose? Iš pradžių svajojau stoti į grafiką, vėliau jos principus pritaikiau tapyboje. Atsirado linija, dėmė, spalva. Tapytojas Jonas Čeponis padrąsino užkelti spalvą. Pasitikėdamas tikriausiai metru per toli nuėjau. Galėjau tapyti plokščiai, be apimties, bet spalva turi kitą emocinę įkrovą, ji spinduliuoja energiją, daro psichologinį poveikį žiūrovui. Vidinių būsenų ir paskatų atspindys? Ir vidinių, ir fiziologinių. Silpstant regėjimui, drąsiau užkeliu spalvą. Pradedu nervintis, jeigu jos neįžiūriu. Spalvas pradedu maišyti ant paveikslo, paverčiu jį palete. Kartais mėgstu nesilaikyti linijų, spausdamas dažų tūbelę užlipu ant fono. Atsiranda spontaniškų linijų, netvarkingų įbrėžimų. Klausydama mūsų pokalbio, Jūsų žmona, dailininkė Loreta Zdanavičienė, nusijuokė, kad Jūs kalbate banguojančiais sakiniais, tuo tarpu ji viską pasakytų keliais žodžiais. Koks dialogas vyksta tarp skirtingo temperamento menininkų? Tiesą sakant, studijuojant tuometiniame Dailės institute, slapta žiūrėdavau, kaip dirba Loreta ir manydavau, kad ji geresnė tapytoja už mane. Galima sakyti, iš jos išmokau derinti ir maišyti spalvas. Patiko, kad Loreta drąsiai ir gražiai tapo, tikriausiai, taip ir prasidėjo meilė. Kokie bendro pokalbio atgarsiai girdisi abiejų darbuose? Restauruodamas pradėjau siūti. Surinkdavau ir sudurstydavau kitų restauratorių išmestas atraižas. Jos būdavo netradicinio formato, išorinėje pusėje matydavosi siūlės. Vėliau, kai Loreta pradėjo kurti „Siuvinėtas istorijas“, rinkau senus audinius ir juos restauruodavau. Adydavau, siūdavau, apkraštuodavau. Loreta tokiems darbams neturi kantrybės, o mane jie ramina. Jos kūriniuose atgimsta siuvinėti motyvai iš senų rankų darbo daiktų, pasakojančių apie praėjusį laiką, jo kasdienybę ir grožio paieškas. Ji prikėlė mano mamos siuvinėtą užtiesalą, kuriuo užklotas gulėdavau tuometiniame Dailės institute kūdikystėje, pažįstamų šeimų relikvijas, kraičio skrynių lobynus. Restauruodamas Varnių bažnyčią, susipažinau su močiute, buvusia mokytoja. Ji už pokalbius dovanojo senų audinių, vadinamųjų siuvinėtų kulisų. Ar keičiantis miestui vis dar atpažįstate savo Vilnių? Atpažįstu. Senas tvirtas mūras išlieka, jis paženklintas laiko ir dulkių patina. Vakarais visada einame pasivaikščioti. Anksčiau buvo daug atvirų, pereinamų kiemų, per juos galėdavai kirsti kelias gatves. Juose rasdavome įvairių netikėtų dalykų. Akmenį, skirtą užtverti kelią vežimui, keistos formos plytelę, seno grindinio fragmentą. Per juos vyksta nesibaigiantis pokalbis su miestu. Pirmoji paroda „Salve, Vilnius!“: 2019 m. sausio mėnesį „Arkos“ galerijoje, Vilniuje


Svečiuose

2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

„Špagatas“, 2011–17 m., drobė, akrilas, aliejus, 97 x 146 cm

Autorius dirbtuvėje prie paveikslo „Labas rytas, Vilniau“

11


Šaltinių butas Dėkojame konkurso rėmėjams:

Interjero autoriai dizaino studija „Rimartus“, www.rimartus.lt Nuotraukų autorius Andrius Stepankevičius Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Atėjus rudeniui, ryškias spalvas pamažu keičia ramesnės, pastelinės. Kupini vasaros įspūdžių grįžtame į namus, iš naujo įvertiname jų patogumą, daiktų reikalingumą. Jaunas savarankiškas vyras, norintis moderniai įsirengti savo naują būstą, kreipėsi į dizaino studiją „Rimartus“, vadovaujamą Rimanto Špoko.

Lietuvos dizaino forumas

Interjero autorius pabrėžia, kad klientams svarbiausia „praktiški ir patogūs namai, jauki, neperkrauta estetika, erdvės pojūtis, šilti žemės atspalviai“. Būste derinamos medžio bei betono plokštės suteikia erdvei kontrastą. Dažyto betono lubos tampa įdomia papildančia tekstūra ir padeda išlaikyti patalpos aukštį. Virtuvėje, svetainėje bei miegamajame akcentinė detalė – medienos masyvo lentelės. Jos bei trisluoksnės medinės parketlentės kuria tvarkingą interjero ritmą ir vizualiai plečia erdvę. Balta spalva suteikia švaros bei tvarkos pojūtį ir puikiai išryškina kitas medžiagas. Baltai nudažytos svetainėje esančios knygų lentynos plokštės paįvairina paties gaminio dizainą ir vertikaliai papildo sienos apdailos kuriamą ritmą. Minkštieji svetainės baldai praturtina aplinką tamsesnėmis spalvomis ir išskiria poilsio zoną. Taip pat žaidžiama su geometrinėmis figūromis: kilimo rombai, apvalūs stalviršiai bei šviestuvas, sofos, lentynos bei kampuotos spintelės sukuria tam tikrą dinamiką. Daugelis korpusinių baldų, esančių virtuvės, svetainės, vonios erdvėse, pagaminti pagal individualų užsakymą Lietuvos baldininko. Virtuvei šiame būste nėra skirta daug vietos, ji gana kompaktiška, minimalistinio stiliaus. Čia žvilgsnį traukia itin praktiška detalė – tarp baltų plokščių įmontuota atvira medinė spintelė, skirta prieskoniams ar kitiems dažnai naudojamiems maisto produktams laikyti. Miegamajame vyrauja tas pats spalvų koloritas bei medžiagų tekstūros. Sieninės drabužių spintos pagamintos pagal individualų užsakymą, jos dera prie virtuvės komplekto dizaino. Vertikalios


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

Interjeras

01

13


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Interjeras

01

02

14


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

01. 02. 03.

Interjeras

linijos subtiliai persipina su medžio lentelėmis. Kambario akcentu ir svarbiausiu baldu tampa tamsiai mėlyna lova. Šviesia lengva ramybe alsuoja ir kitokia apdaila išsiskiria vonios kambarys. Nebėra lentelių, betoninių lubų. Jas keičia neutralesni natūralaus medžio tonai. Taip pat parinktos šviesios, smėlinio atspalvio plytelės. Šis kontrastas ypač išskiria baltas dušo, praustuvės bei skalbimo prietaisų detales, suteikia švaros, tvarkos pojūtį ir pabrėžia pačių detalių grožį. Augaliniai motyvai ne tik pagyvina aplinką, bet ir raminamai veikia. Šiame interjere atsispindi Lietuvoje labai sparčiai plintanti namų kvapų tendencija. Ant baldo viršaus kvapus skleidžiantis buteliukas su lazdelėmis palubėje leidžia maloniam aromatui ilgiau užsilikti erdvėje. Dėl natūralaus žmogaus judesio oras cirkuliuoja ir žadina teigiamas emocijas. Tarpusavyje derantys baldai, detalės, medžiagos kuria harmoningą, švarią, neperkrautą namų aplinką, kurioje tiek šeimos narys, tiek svečias jaučiasi gerai.

01

03

01. ekoliumenas.lt 02. vitukodurys.lt 03. subtila.lt

15


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Geltonas butas Interjero autorė Lina Urban Nuotraukų autorė Mona Avik Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Besidžiaugiant vasaros prisiminimais apima noras kažką keisti. Vieni skuba įsigyti būstui jaukumo suteikiančių detalių, kiti pradeda ieškoti naujų namų. Interjero dizainerė Lina Urban padėjo įsirengti jaukų, saulėtos garstyčių spalvos nušviestą erdvę jaunai šeimai Markučiuose.

Interjeras

01

02

16

Anot interjero kūrėjos, projektuojant butą „svarbiausia užduotis – funkcionaliai sudėlioti patalpas, dėmesį koncentruojant į atvirą svetainės ir virtuvės zoną“. Kiekviena būsto detalė papildo viena kitą, nesukurdama perkrautų namų vaizdo. Nemaža dalis erdvės išklota ąžuolinėmis parketlentėmis, puikiai derančiomis su knygų lentyna. Tai – unikalus dizainerės projektas. Svetainėje pūpsanti sofa ir fotelis yra skandinaviško stiliaus atspindžiai. Juos paryškina pagal individualų užsakymą išaustas kilimas. Bendra svetainės ir virtuvės erdvė sukuria jaukumo bei šeimyniškumo emociją, nesukelia nemalonaus atskyrimo įspūdžio. Pagrindinėse buto erdvėse pasikartojantį kvadratiškumą kūrėja perkėlė ir į virtuvės komplektą. Kvadratinės baldų plokštės


Interjeras

2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

17


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

04

02

03

Interjeras

04

suteikia žaismingumo ir kuria 3D efektą, kuris puikiai papildo minimalistinį jos stilių. Taip pat sumaniai išnaudota likusi kambario dalis. Joje įsikūręs valgomojo stalas į naujų šeimininkų namus atkeliavo tiesiai iš Kaziuko mugės. Kadangi būstas yra šiaurinėje pusėje, naudotos žemės spalvos – šilta balta, pilka, medžio faneruotės paviršiai. Balti tonai labiausiai dominuoja miegamajame. Šiai patalpai jaukumo suteikia „kabantysis sodas“. Autentiškumo bei ilgaamžiškumo jausmą kuria restauruota antikvarinė taburetė, virtusi naktiniu staliuku. Vonios kambariui vitališkumo suteikia dizainerės pasirinkta ryškiai žalia

18

spalva. Nors plytelės yra to paties kolorito, gyvybingumo įspūdį sustiprina dinamiškas jų išdėstymas. Šios patalpos akcentu tampa kampas tarp vonios bei klozeto. Šis sprendimas leidžia funkcionaliai panaudoti erdvę ir sukuria papildomą vietą daiktams pasidėti. LED apšviesti augalai suteikia kambariui jaukumo ir unikalumo. Čia atsiribojus nuo visų galima mėgautis ramybe. Lina Urban nepabijojo į lietuvišką interjerą įpinti ryškesnių spalvų. Ji stengėsi pabrėžti šiltų bei gamtai artimų atspalvių kontrastą, kad jis visais metų laikais primintų vasarą.

04

01. skandinaviskiinterjerai.lt 02. gerosgrindys.lt 03. ekoliumenas.lt 04. ardena.lt


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

Dekorai „Nirvana“ ir „Olympus“ – pažangiam požiūriui į interjerą Tekstą parengė Kristina Noreikienė Nuotraukos SM’art

Kuriant bet kokios paskirties interjerą, stengiamasi naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų, tačiau ne visada įmanoma tai padaryti. Tuomet ieškoma, kuo pakeisti natūralius paviršius, kad šie išlaikytų natūralioms medžiagoms būdingą estetiką, šilumos, jaukumo pojūtį ir kartu būtų atsparūs aplinkos poveikiui bei ilgaamžiai. Šiuo metu, tobulėjant gamybos technologijoms, atsiranda vis daugiau funkcionalių ir universaliai pritaikomų produktų, padedančių sukurti šiuolaikišką interjerą bei demonstruojančių pažangų požiūrį.

Patarimai

Inovatyvų ir funkcionalų sprendimą siūlo norint išskirti kiekvieno jų savybes, saitalų gamintojas „SM’art“, kuriam Baltijos kyčiau, kad „Nirvana“ dekorai labiau šalyse atstovauja UAB „Trukmė“. „SM’art“ tinkami urbanistinio stiliaus erdvėms, o pristato naujausias dekorų linijas „Nir- „Olympus“ puikiai galima naudoti ir movana“ bei „Olympus“. „Nirvana“ dekorų derniose, ir klasikinėse, ir skandinaviško liniją sudaro 7 skirtingų atspalvių deko- stiliaus patalpose. „Olympus“ ir „Nirvana“ dekorų pritairai. Ši kolekcija įkvėpta įvairių medžiakymo galimybės išties plačios: nuo smulgų bei faktūrų: nuo oksiduoto metalo iki kesnių interjero elementų, pavyzdžiui, korozijos struktūros ir kt. „Olympus“ linistaliukų, spintelių, iki didesnių gabaritų ją sudaro 5 skirtingų atspalvių dekorai, baldų, stalviršių ir net sienų apdailos. išsiskiriantys stipriu savitu charakteriu. Kolekcijai būdinga marmuro imitacija padeda sukurti prabangos ir rafinuotumo Kokios spalvos dabar madingos įvairios įspūdį, o interjero dizaineriams suteikia paskirties interjeruose? Visada išlieka madingos ir patrauklios neribotas galimybes kurti. Apie šių dekorų panaudojimo ga- natūralios gamtos spalvos. Jas papildo limybes bei vyraujančias tendenci- tam tikri spalviniai akcentai. Šiemet itin jas mums pasakoja dizainerė Donata populiari garstyčių geltona, tamsiai mėlyna, švelni pilkšvai žalia, rausvai oranžinė. Skorupskaitė-Liaukevičienė. Taigi, pasirinkus natūralių, ramių gamKokiose erdvėse labiausiai tinka nau- tos tonų dekorus bei kitus interjero elementus, bendrą vaizdą galima pagyvindoti šiuos dekorus ir kodėl? Dėl savo apdirbimo technologijos tokios ti, naudojant madingų ryškesnių spalvų plokštės gali būti naudojamos bet kurioje akcentus. erdvėje kuriant ne tik namų, bet ir viešoKaip šiuos dekorus derinti tarpusavyje? sios erdvės interjerą. Kuriant interjerą, dekorus patariu naudoKuo Jums, kaip interjero dizainerei, pa- ti saikingai, ypač margus. Reikėtų vengti vienoje erdvėje naudoti per daug tos patinka šie dekorai? Pirmiausia tuo, kad jie atrodo labai natū- čios serijos skirtingų atspalvių dekorų. raliai. Be to, siūlomas asortimentas ska- Geriau parinkti lygius, vienspalvius pavirtina eksperimentuoti ir į įvairiausius inter- šius, kad dekoras labiau išryškėtų ir išlikjero derinius pažvelgti tarsi kitu kampu. tų interjero akcentu, juolab kad „Nirvana“ Tai įkvepia jungti, komponuoti iš pirmo ir „Olympus“ dekorai dėmesį išsyk patraukia savo tekstūra bei raštais, todėl savaižvilgsnio nesuderinamus dalykus. me tampa originalia interjero puošmena. „SM’art“ dekorai „Nirvana“ ir „OlymKokių savybių „Olympus“ ir „Nirvana“ pus“, taip pat kaip ir bet kuris kitas dedekorai suteikia erdvei? „Olympus“ dekorai interjere atrodo itin koras iš šio gamintojo pateikiamo asortiprašmatniai. Pavyzdžiui, pilkšvas ar bal- mento, gali būti spaudžiami ant aplinkai tas marmuras optiškai išplečia erdvę ir nekenksmingos, natūralios to paties gamintojo plokštės „Dwels“. Šios plokštės suteikia jai lengvumo. „Nirvana“ dekorai interjerui suteikia pagamintos iš 100 proc. neperdirbtų Po lengvo ir stilingo grubumo, neužbaigtumo. upės slėnyje augančių tuopų skiedrų, yra Tai tikrai gražiai kontrastuoja su estetiš- atsparios drėgmei ir neigiamam aplinkos poveikiui, taip pat itin patogios dirbti, nes kais, lygiais paviršiais. neturi jokio nemalonaus ar alergizuojanKokio stiliaus interjerui tinka šie deko- čio kvapo. Na, o padengtos įvairių teksrai? Kokios jų panaudojimo galimybės? tūrų ir spalvų dekorais „Olympus“ bei Atitinkamai priderinus detales, tiek vie- „Nirvana“ papuošia bet kokios paskirties ną, tiek kitą dekorų seriją galima naudoti interjerą. beveik bet kokio stiliaus interjere. Tačiau,  trukme.lt

19


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Butas už optimalų biudžetą Interjero autoriai dizaino studija „GintarėJa“ (Gintarė Jarmalavičiūtė) Nuotraukų autorius Andrius Stepankevičius Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Interjeras

Tarp baldų, interjero detalių gausos lengva pasiklysti. Vieni stebina savo brangumu, kiti – žema kaina, tačiau pigesni daiktai neretai tarnauja ilgiau ir neišeina iš mados. Tai įrodė ženklo „GintarėJa“ įkūrėja, interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė.

20


Interjeras

2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

01

21


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

03

02

Interjeras

01

Pasak kūrėjos, „šis interjeras įdomus tuo, kad buvo įrengtas už labai ribotą biudžetą, visi baldai ir elementai parinkti už tikrai patrauklią kainą“. Dizainerė 58 m² bute sugebėjo sukurti daiktų neperkrautą aplinką. Pasirinktos šviesios bei tamsesnės gamtos spalvos. Balta, palei kambario kraštus einanti pažeminta lubų sija suteikia taisyklingumo ir išplečia bendrą virtuvės bei svetainės erdvę. Kambarį į dvi dalis dalija šviesi knygų lentyna. Žalsvos ir pilkšvos spalvų gamos kėdės yra pagrindinis virtuvės akcentas. Tie patys atspalviai dinamiškai perkeliami į piešinį ant svetainės sienos. Šioje zonoje netradicinė detalė pledams ir kitiems sudėti daiktams susidėti byloja apie funkcionalumo svarbą. Miegamajame išlieka tie patys parketo motyvai. Nuo grindų jie dinamiškai persikelia į sienos apdailą. Čia pagrindiniu akcentu tampa skrendantis paukštis. Sparnuotis suteikia erdvei žavesio, jo spalvos žavingai dera su miegamojo aksesuarais. Dizainerė išlaiko tą pačią žemiškų spalvų gamą bei minimalizmą. Vonioje medžio tekstūros dinamika derinama su plytelėmis. Iš kelių spalvų detalių sukurta mozaika subtiliai paryškina pačią vonią bei santechnikos įrenginius. Mėlyna, balta spalvos bei medžio tekstūra vyrauja ir vaiko kambaryje. Nedideliame plote kompaktiškai sutalpinti svarbiausi baldai: sofa-lova, darbo stalas bei lentyna. Dizainerė ir šią erdvę išnaudojo funkcionaliai. Prie lovos stovintis staliukas traukia akį apvalia forma. Šis baldas ne tik dailus, bet ir funkcionalus: jo viršų galima nukelti ir naudoti kaip padėklą.

22

02

01. quick-step.lt 02. berrybaldai.lt 03. iris.lt


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

Naujausios apšvietimo tendencijos

Apšvietimas yra nepaprastai svarbus kuriant namų, ofiso, pramoninio objekto ar kitos paskirties patalpos interjerą. Net geriausiai parinkti baldai, gražiausi sienų apmušalai ir brangiausi kilimai nepadės sukurti nuostabaus interjero, jei neišspręsite apšvietimo klausimų. Apšvietimo tendencijos bei galimybės keičiasi labai sparčiai, todėl eiliniam vartotojui gali būti sudėtinga nepasiklysti ir išsirinkti geriausią apšvietimo sistemą. Pateiksime jums keletą apšvietimo tendencijų, kurias reikėtų žinoti.

Ilgai galvota, kad taškiniai šviestuvai (dažnai buityje vadinami prožektoriukais, arba „spotais“) skirti tik prekybos centrams apšviesti. Tačiau šių dienų technologijos smarkiai išplėtė taškinių šviestuvų panaudojimo galimybes namuose, biuruose ir kitose patalpose. Vienas didžiausių pokyčių – dabar taškinis apšvietimas turėtų būti suprantamas kaip bėgelių sistema, prie kurios galima pritaisyti daugybę skirtingų šviestuvų. „Elmo light“ šviestuvų salonas šiais metais siūlo naujieną – magnetines linijines bėgelių sistemas „Magnum“. Jų panaudojimo galimybės itin plačios, nes šviestuvai prie bėgelio tvirtinami magnetu. „Magnum“ – universali magnetinė sistema, todėl ją paprasta naudoti. Įsirengus šią sistemą, nesudėtinga keisti šviestuvų vietą, šviesos srautus, o prireikus paprasta pridėti ar pašalinti šviestuvus. Platus „Magnum“ sistemos šviestuvų asortimentas leidžia sukurti bendrą patalpos ar taškinį apšvietimą.

Šiuolaikiški apšvietimo sprendimai Būtent linijinė „Magnum“ sistema gali išspręsti daugybę problemų, su kuriomis susiduriama apšviečiant patalpas. Neretai įrengdami apšvietimą nerimaujame, ar gražiai atrodys, ar užteks šviesos. „Magnum“ šią problemą išsprendžia, nes galite lengvai pakeisti šviestuvo vietą, o šviestuvų, tinkančių šiai sistemai, yra labai daug, ateityje jų tik daugės. Jau dabar galite rinktis taškinius, kabamuosius, linijinius, linijinius kryptinius ir kitus šviestuvus, tinkančius šiai sistemai. Labai lengvai galite įrengti tiek bendrą patalpos apšvietimą, tiek akcentuoti ir išryškinti jums svarbius daiktus, paveikslus ar sienas. Sunku pasakyti, kaip keisis taškinio apšvietimo tendencijos, tačiau galima neabejoti, kad šie šviestuvai ir toliau populiarės. Dar visai neseniai buvo stengiamasi taškinius šviestuvus paslėpti – iš jų reikėjo tik šviesos, o ne estetiško vaizdo. Dabar taškinis šviesos šaltinis turi būti matomas, nes tai – interjero dekoro dalis. Pamažu žmonės suvokia, kad apšvietimas nėra reikalingas tik tam, kad kambaryje

nebūtų tamsu skaityti ir kalbėtis. Apšvietimo sistemos tobulėja itin sparčiai. Norint nesuklysti ir įdiegti moderniausius ir patogiausius sprendimus, pirmiausia patartina konsultuotis su profesionalais. Labai smagus dalykas, kad „Elmo light“ komanda dažnu atveju pati pirmoji Lietuvoje pristato naujausius šviestuvus, be to, teikia apšvietimo projektavimo paslaugas. Komanda stipri, turinti ilgalaikę darbo patirtį, todėl bet kada padės jums įrengti apšvietimą tiek namuose, tiek jūsų verslo objekto patalpose, parinks tinkamiausius šviestuvus ir suprojektuos visą apšvietimą. Stilingų įvairios paskirties šviestuvų ir jų priedų galima įsigyti „Elmo light“ salonuose.  elmo.lt

23

Patarimai

Taškinis apšvietimas – būtina šiuolaikinio interjero dalis


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Sėdmaišis „Tube“ – italų dizainerio ir lietuvių gamintojo bendradarbiavimo rezultatas Tekstas Kristinos Noreikienės Nuotraukos gamintojo

Sėdmaišis „Tube“ (liet. „Vamzdis“) sukurtas lietuvių įmonei „Pušku pušku“ bendradarbiaujant su italų dizaineriu Francesco Costacurta, šiuo metu dirbančiu „Why Not“ grupėje Milane. „Pušku pušku“ įmonės įkūrėjui Remigijui Balčiūnui dizaino mugėje Stokholme netikėtai susipažinus su lietuviškų šaknų turinčiu italų dizaineriu F. Costacurta, kilo mintis kartu sukurti sėdmaišį, išsiskiriantį aiškiai apibrėžta forma, plačia spalvų gama, ekologiškumu, funkcionalumu ir, žinoma, originaliu bei atpažįstamu dizainu.

Didžiausius iššūkius įveikti padeda patikimas partneris Sumanymas sukurti konkrečios, nekintamos formos sėdmaišį pareikalavo išties nemažai pastangų, kūrybiškumo bei žinių, jis tapo įmanomas suvienijus jėgas tikriems savo sričių profesionalams. Pasak diz. F. Costacurtos, bene didžiausias iššūkis buvo suvaldyti medžiagas, mat su kieta žaliava, tokia kaip medis, plastikas, metalas ar stiklas, paprasta dirbti, o štai tekstilė ir granulės nuolat juda ir deformuojasi. Todėl šiuo atveju buvo ypač svarbi gamintojo patirtis bei kompetencija. Lietuvių įmonė „Pušku pušku“, gaminanti rankų darbo sėdmaišius, siūlanti didžiausią jų pasirinkimą Lietuvoje bei sėkmingai garsinanti savo prekės ženklą ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų, – puikus bei patikimas partneris.

Dviejų dalių geometrinė kompozicija – pagrindinis sėdmaišio „Tube“ elementas Industrinio dizaino studijas Milane baigusiam dizaineriui suvienijus jėgas su patyrusiu gamintoju, gimė elipsinio vamzdžio formos sėdmaišis „Tube“ – geriausia alternatyva įprastai kėdei. „Medžiaga kirpta įstrižai ir sujungta. Šių dviejų dalių sujungimas – pagrindinis objekto elementas, nes taip sukuriama stilinga ir paprasta geometrinė kompozicija“, – sako diz. F. Costacurta. Dviejų dalių geometrinę kompoziciją dar labiau išryškina dvispalvis sėdmaišio audinys. Taip sukuriamas žaismingas, ryškus ir šiuolaikiškas interjero ar poilsio zonos lauke akcentas.

Ekologiški audiniai + ryškios spalvos = stilingas namų akcentas

Patarimai

Sėdmaišiams gaminti naudojami tik specialiai atrinkti, tvirti, ekologiški audiniai, kurių kiekvienas turi skirtingas spalvų variacijas. Pvz., OX – tai ryškus, plačią spalvų gamą turintis gaminys, ypač mėgstamas jaunimo bei visų, teikiančių pirmenybę sodrioms spalvoms ir jaunatviškam stiliui. Šis audinys nepralaidus vandeniui, praktiškas ir lengvai prižiūrimas, todėl tobulai tiks naudoti ne tik viduje, bet ir lauke. Iš sertifikuoto audinio „Nordic“ pasiūti sėdmaišiai yra saugūs naudoti, patikimi ir kokybiški, nealergiški, todėl ypač tiks vaikams. Jie skirti naudoti vidaus sąlygomis. Sėdmaišių audinio kokybę užtikrina OEKO-TEX® 100 sertifikatas. Patogumo suteikia minkšta ir maloni liesti medžiaga. Galiausiai skandinaviški atspalviai bei lakoniška ir unikali sėdmaišio forma padeda sukurti jaukų ir šiuolaikišką jūsų namų interjero stilių. Vėstant orams, vienas iš šilčiausių ir jaukiausių pasirinkimų tobulam poilsiui – sėdmaišis „Tube Wool“. Jam gaminti naudojama natūrali vilna, kuri prisitaiko prie žmogaus temperatūros pokyčių, todėl, ilsėdamiesi šiame sėdmaišyje, jūs ne tik nesušalsite, bet ir nesukaisite. Na, o žaismingos sėdmaišių spalvos pagyvins namų interjerą ir primins, rodos, nerūpestingas ką tik praėjusios vasaros dienas.  puskupusku.lt

24


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

Klasika grįžta į vonios kambarį sumodernėjusi

Geriau suprasti modernios klasikos fenomeną padeda XXI a. vartotojo, kuriam toks stilius itin priimtinas, gyvenimo aprašymas. Jame, ko gero, rastumėt informacijos apie itin dinamišką ir įvairiapusišką gyvenimo būdą, atvirumą įvairioms patirtims ir įspūdžiams, domėjimąsi skirtingomis epochomis ir kultūromis. Žmogus, turintis tokį CV, savo namuose nelinkęs įsipareigoti konkrečiam stiliui ar gyventi pagal griežtai nustatytas taisykles. Jam daug svarbiau, kad supantys daiktai turėtų savo istoriją, išliekamąją vertę, keltų teigiamas emocijas, atspindėtų asmenines patirtis ir požiūrį į interjerą. Modernios klasikos stilių reprezentuoja daiktai, sukurti ir gaminti įvairiais XX a. periodais, savo laiku sulaukę milžiniškos šlovės ir pripažinimo, ypač iš penktojo ir šeštojo dešimtmečio. Šiuo pokario laikmečiu kūrė nemažai legendinių JAV, Italijos dizainerių, pirmuosius žingsnius žengė šiandien visame pasaulyje garsios bendrovės, pasauliui buvo pristatyti ir ėmė sparčiai populiarėti skandinaviškas dizaino stilius ir filosofija. Tad vis daugiau įmonių nupučia dulkes nuo pusės amžiaus senumo brėžinių ir į serijinę gamybą grąžina tuo metu kurtus ir gamintus baldus, šviestuvus ar interjero priedus. Nors modernios klasikos stilius gali pasirodyti gana eklektiškas, darni spalvinė ir funkcinė visuma čia atlieka pagrindinį vaidmenį, o atskiri interjero elementai turi derėti tarpusavyje ir nesukelti stilistinio chaoso.

Ar moderni klasika įmanoma vonios kambaryje? Modernaus klasikinio stiliaus interjero tendencijos neaplenkė ir vonios kambario. Nors per pusę amžiaus ši namų zona pasikeitė labiausiai, gamintojai turi ką pasiūlyti ir modernios klasikos gerbėjams. Vien tik 2018 m. įvyko dvi dėmesio vertos premjeros, atspindinčios modernios klasikos koncepciją. Ispanų bendrovė „Roca“ pristatė

kompleksinę vonios kambario kolekciją „Carmen“, o šveicarų įmonė „Laufen“ – Nyderlandų dizaino žvaigždės Marcelio Wanderso sukurtą keramikos seriją „New Classic“. „Laufen“ į savo naują kolekciją šiemet leido pažiūrėti tik akies krašteliu, intrigą palikdami kitiems metams. O štai „Roca“ savo šiuolaikiškai vintažinę „Carmen“ jau siūlo įsigyti visiems norintiems. „Carmen“ kolekcijos dizainą inspiravo 1946 m. sukurtas vintažinis praustuvas, tapęs tikru tos eros simboliu. Geras dizainas niekur nedingsta, tad po 7 dešimtmečių „Carmen“ sugrįžo, ir šį kartą ne viena, o su visu būriu kitų vonios įrangos elementų, leidžiančių vartotojui susidėlioti beveik visą vientiso stiliaus kambarį. „Carmen“ kolekcija atspindi šiuolaikinio vartotojo nostalgiją praeičiai, sužadina pozityvias emocijas, tačiau ji yra ne tik apie emocijas: gamintojai nepamiršo apie funkcionalumą, komfortą ir aukščiausią kokybę. Elegantiškas „Carmen“ unitazas suprojektuotas be vandens paskirstymo apvado (naujoviška „Rimless“ technologija), jis kokybiškai nuplaunamas vos su 4,5/3 litro vandens, o lėtai nusileidžiantis unitazo dangtis pagamintas iš itin atsparios ir higieniškos „Supralit“ medžiagos. Tačiau jo išvaizda – pabrėžtinai vintažinė. Vien ką reiškia bakelio šone įrengta chromuota vandens nuplovimo rankenėlė... „Carmen“ baldai, tarsi įžengę iš senelių ar prosenelių nuotraukų, turi ypač talpius, visiškai atsidarančiais ir tyliai užsiveriančius stalčius. Aukšta spintelė su įstiklintomis durelėmis savo modernumą išduoda vos tik ją atidarius, kai įsijungia stiklinių lentynėlių LED apšvietimas. Baltos arba antracito pilkumo apdailos spintelės gali būti derinamos su prabangiai atrodančiais „Venato“ balto arba „Marquina“ juodo marmuro stalviršiais (iki 1 300 mm pločio).  export.roca.com/carmen/

Patarimai

Stilius, atspindintis požiūrį

roca.lt

25


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Patarimai

Cambria – stilingas pasirinkimas „Marmo Arc“ įmonė gamina išskirtinius, nestandartinių dydžių akmens gaminius, naudojamus tiek moderniuose, tiek klasikiniuose interjeruose ir eksterjeruose. Unikalius interjero ir eksterjero projektus įgyvendinanti „Marmo Arc“ gali pasiūlyti pačius įmantriausius ir sudėtingiausius meninius sprendimus. Naudodama graikiškąjį, romėniškąjį ir kitus akmens raižymo stilius, įmonė gamina kolonas, fontanus, suolus, laiptus, skulptūras, puošiančias viešąsias erdves ar privačius namus. Šie kūriniai gali būti iš granito, marmuro, onikso ar dirbtinio akmens. „Marmo Arc“ įmonėje dirba tik profesionalai, turintys gilių žinių akmens apdirbimo srityje. Ilgalaikė patirtis leidžia profesionaliai įgyvendinti didelius užsakymus. Siekdama nepriekaištingų rezultatų, „Marmo Arc“ rūpinasi naujo produkto pristatymu ir montavimu. „Marmo Arc“ yra viena iš naujausių pirmaujančios akmeninių paviršių gamintojos „Cambria“ platintojų. „Marmo Arc“ įmonė bus vienintelė „Cambria“ produkcijos platintoja Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. „Cambria“ – pirmaujanti natūralaus akmens produkcijos gamintoja JAV. Rankų darbo gaminiai yra kuriami iš aukščiausios kokybės natūralaus kvarco – vieno kiečiausių ir patvariausių mineralų žemėje. „Cambria“ gaminių modeliai yra 100 % neakyti, atsparūs įbrėžimams ir

26

dėmėms, jų visiškai nereikia prižiūrėti, sandarinti, šlifuoti ar atnaujinti – gražus dizainas ir funkcionalumas džiugins visą gyvenimą. 2000 m. įsteigta bendrovė „Cambria“ dabar valdo 32 gamybos taškus, turi gamybos ir platinimo centrų visoje šalyje, įskaitant modernias 9 290,304 m² dydžio gamybines patalpas, taip pat yra įkūrusi 11 galerijų. „Cambria“ eksportuoja produktus į daugiau nei 20 šalių visame pasaulyje. Dėl griežtos kokybės kontrolės, imlumo dizaino naujovėms ir patyrusių darbuotojų užsidegimo „Cambria“ tapo sparčiai augančios kvarco rinkos lydere. „Cambria“ yra tvirtai įsipareigojusi kokybei ir amerikietiškajam meistriškumui – kvalifikuoti specialistai, remdamiesi itin griežtomis kokybės gairėmis, akylai stebi ir vertina kiekvieną gamybos proceso etapą. „Cambria“ atsidavimas dizainui nepalieka vietos jokiems kompromisams. Derindama gamtos grožį, amerikietišką išradingumą ir išskirtinį aptarnavimą, ji suteikia klientui kvapą gniaužiančias erdves ir išskirtinę patirtį. „Cambria“ siūlo pačias naujausias mados tendencijas atitinkančią produkcijos paletę, įmantraus dizaino ir spalvų gaminius, kurių stilius svyruoja nuo tradicinio iki šiuolaikiško, nuo drąsaus iki eklektiško. Jos gaminiuose atsiskleidžia gamtos įkvėptas amžinas grožis


ir realiam gyvenimui skirtos inovacijos. „Cambria“ daug investuoja į mokslinius tyrimus bei gamybos plėtrą, į rinką tiekia technologiškai pažangiausius akmeninius paviršius. Dizaino ir inovacijų lyderė „Cambria“ siūlo daugiau nei 150 įvairiausių spalvų, atspalvių ir raštų modelių, įskaitant naują, drąsiai gyslomis išvagotą „Mersey ™“ ir „Skara Brae ™“ bei nuostabias marmuro alternatyvas, tokias kaip „Brittanicca Warm ™“ ir „Queen Anne ™“. Naujausias pažangos produktas – „Cambria Matte ™“. Tai vienintelis tokio tipo gaminys: itin kokybiškas, vos blizgus, nereikalaujantis priežiūros, gaminamas įvairių modelių. Jis suteiks dar daugiau galimybių marmurinei estetikai sukurti. Rūpestis aplinkosauga bendrovei „Cambria“ yra prioritetinė sritis. Savo darbe „Cambria“ taiko pažangiausias veiklos praktikas, pradedant mineralinių žaliavų įsigijimu, gamyba ir baigiant apdailos procesais tam, kad sukurtų gražius natūralaus akmens paviršius. Jie papuoš bet kurią erdvę ir nekenks aplinkai. „Cambria“ atsakingai kasa žaliavas, po kvarco gavybos kiekviena karjero vieta yra visiškai atkuriama, įmonė perdirba 100 % savo gamyboje naudojamo vandens, taip kasmet sutaupo apie 1,6 mlrd. galonų jo išteklių. „Cambria“ turi „Declare“ ir NSF 51 sertifikatą, nurodantį, kad jos gaminių paviršiai yra saugūs naudoti ruošiant maistą, o įmonės turimas „Greenquard“ sertifikatas nurodo į nedidelį išmetamųjų LOJ kiekį. Pagrindinė bendrovės būstinė yra Le Sūro (Le Sueur) mieste, Minesotos valstijoje, JAV. Daugiau nei 2 000 „Cambria“ darbuotojų dirba su išskirtiniu aukščiausios kokybės, nepriklausomų, specializuotų mažmeninių ir prekybos partnerių tinklu, bendradarbiaujančiu su dizaineriais, architektais ir namų specialistais, kad kūrybinį įkvėpimą paverstų tikrove. Norėdami sužinoti daugiau ir peržiūrėti plačią „Cambria“ modelių paletę, apsilankykite CambriaUSA.com ir Marmoarc.com.

Patarimai

2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

CambriaUSA.com

Marmoarc.com

27


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Paskutinis štrichas – grindų aksesuarai Klodami grindis netikėtai susiduriame su problemomis, apie kurias nebūtume net pagalvoję. Tai grindų dangos sujungimas, tarpų uždengimas ar grindjuosčių parinkimas. Dabar nebereikia laužyti galvos, gaišti savo brangaus laiko ieškant priedų prie pasirinktų grindų ir juos derinant. Išsirinkite grindis, o mes jums išrinksime tinkamus reikmenis! Ilgaamžiai pačių žinomiausių gamintojų prekių ženklai: grindjuostės „Pedross“ (Italija) ir itin aukštos kokybės priedai „Küberit®“ (Vokietija) tarnaus jums ir jūsų grindims.

Patarimai

Vidaus apdailos sprendimas – „Küberit®“ profiliai grindims „Küberit“ – kokybės ir pažangos sinonimas. Klientų džiaugsmas, tobulėjimas, inovacijos ir tradicijos – esminiai gamintojo filosofijos elementai. Platus „Küberit“ prekės ženklo prekių asortimentas apima lenkiamuosius, kraštų užbaigimo, laiptų ir kampų apdailos profilius bei grindjuostes iš aliuminio ir nerūdijančiojo plieno. Taip pat gamintojas siūlo laiptų apdailos profilius su LED apšvietimu, apsauginius sienų bei – esant aukščio skirtumui tarp dangų – jungiamuosius profilius ir kitus reikmenis. „Küberit“ asortimente gausu įvairių matmenų ir spalvų sujungimo detalių: nuo jūsų grindų spalvą atitinkančios medienos imitacijos iki metalo spalvų, sidabrinių, auksinių, smėlinių, bronzinių ir kt.

ir

galite apžiūrėti ir įsigyti:

Vilniuje, „Vilniaus Parketas“ salone, P. Lukšio g. 32 („Domus galerija“); Vilniuje, „Parketas ir Tapetas“ salone, Verkių g. 44 („Unideco“); Kaune, „Parketas ir Tapetas“ salone, Pramonės pr. 8E (NIC centras); Klaipėdoje, „Parketas ir Tapetas“ salone, Minijos g. 42 (NIC centras); Šiauliuose, „Parketas ir Tapetas“ salone, Pramonės g. 17B (NIC centras); Utenoje, „Parketas ir Tapetas“ salone, Kupiškio g. 19 (NIC centras).

28

Metalinės grindjuostės sistema Küberit 912 Jungiamasis profilis Küberit 268


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

„Pedross“ – itališka kokybė ir nenuviliantis dizainas

Faneruota grindjuostė Pedross SEG100

Estetinį grindų įspūdį labiausiai lemia funkcinės detalės, tokios kaip grindjuostės. Joms reikėtų skirti ne mažiau dėmesio nei grindims. „Pedross“ – pasaulinės grindjuosčių ir grindų aksesuarų rinkos lyderiai iš Italijos. Gamintojo asortimente rasite faneruotų ir MDF pagrindu pagamintų grindjuosčių. Taip pat turėsite galimybę rinktis iš skirtingų grindjuosčių aukščių, spalvų, tekstūrų. Grindjuostės, priderintos prie grindų spalvos, vizualiai išplečia patalpą, o baltos, jei dedamos kaip kontrastas, pabrėžia sienų ar baldų apdailą. Pradėjus augti baltų durų paklausai, į tendencijų viršūnes iškilo baltos grindjuostės. Savo populiarumą jos pelnė ir dėl plataus pritaikymo įvairiausio stiliaus interjeruose: tiek moderniuose, tiek klasikiniuose. Baltos grindjuostės puikiai dera ir prie baltų, ir prie ryškių tonų, tinka tiek prie balinto ąžuolo, tiek prie tamsios spalvos grindų, kai norima sukurti kontrastą. Vis dažniau nebepaisoma nuomonės, kad grindjuostės turi derėti prie grindų ar sienų spalvos, drąsiai dedamos baltos, nes dažnai šia spalva dažomos lubos bei langų rėmai, taigi ir grindjuostės, nepaisant to, kokio atspalvio grindys ir sienos, atrodo puikiai. Šiuo metu bene populiariausios aukštesnės baltos grindjuostės. Atsižvelgdama į klientų poreikius, įmonė „Pedross“ klientams siūlo platų baltos spalvos grindjuosčių asortimentą.

Faneruota grindjuostė Pedross, 15 x 95

MDF grindjuostė Pedross, 18 x 140

Metalinės grindjuostės sistema Küberit 935

„Küberit®“ grindjuostės – funkcionalios ir saugios „Küberit“ priedų grindims išradėjai funkcionalumą derina su elegantišku dizainu. Jų sukurtos aukštos kokybės modernios grindjuostės iš aliuminio gali būti naudojamos tiek prie parketlenčių, tiek prie laminato, kiliminės ar kitos dangos. „Küberit“ asortimente yra tiek lengvai klijuojamų grindjuosčių, tiek technologiškai įdomesnių sistemų, turinčių LED apšvietimo ir laidų paslėpimo funkcijas. Metalinės „Küberit“ grindjuostės puikiai tiks modernaus stiliaus namuose. Jos itin stilingai kontrastuoja su natūralaus medžio grindimis ar kitomis interjero detalėmis. Metalines grindjuostes derinkite prie sienų, kiliminės dangos ir interjero baldų spalvų. Šios stilingos grindjuostės ne tik tvarkingai įrėmins jūsų grindis, bet ir paslėps nenorimus matyti laidus.

Lenkiamasis profilis EB 295

Lenkiamasis profilis EB 295

Patarimai

„Küberit®“ lenkiamieji profiliai

„Küberit“ lenkiamieji EB profiliai leidžia stilingai atskirti skirtingas grindų dangas. Perforuoti EB ir T formos profiliai gali būti lenkiami rankomis arba naudojant „Küberit“ lenkimo mašiną. Naudodami pastarąją, profilius išlenksite paprastai, greitai ir lengvai, o lenktos sujungimo detalės atrodys išties profesionaliai. Naudodami lenkiamuosius profilius įgyvendinsite pačias drąsiausias fantazijas ir sudėtingiausias dizaino idėjas. Šiuos profilius galite naudoti: medinėms grindims ir laminatui, kiliminėms dangoms, vinilinėms grindims, keraminėms plytelėms. Juos lengva priderinti prie baldų su tokios pačios spalvos metalinėmis kojelėmis ar rankenėlėmis.

PA R K E TA S I R TA P E TA S – idėjų lobiai kuriant iem s namu s . Daugiau idėjų rasite:   parketasirtapetas.lt, facebook.com/Parketas.ir.Tapetas, instagram.com/parketas_ir_tapetas.

parketasirtapetas.lt

29


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Karšto vandens ir filtravimo maišytuvas „Mondial“ – patogesnei buičiai Tekstas Kristinos Noreikienės Nuotraukos gamintojo

Virtuvė yra bene jaukiausia namų erdvė, kurioje gimsta gardžiausi patiekalai, kur visada šilta, gera, neretai susėdama ilgam ir nuoširdžiam pokalbiui, čia laikas, rodos, sustoja. Vis dėlto kartais išties norėtųsi bendravimui, buvimui kartu skirti daugiau dėmesio – būtų gerai, kad tam tikri maisto ruošimo procesai sutrumpėtų, taptų paprastesni ir greitesni. Kaip tik tokius – kasdienę buitį ir maisto ruošimą palengvinančius – sprendimus jau daugiau nei šimtmetį siūlo šveicarų gamintojas „Franke“. Vienas naujausių sprendimų, palengvinančių ir paspartinančių maisto ruošimą, – tai karšto vandens ir filtravimo maišytuvas „Mondial“. Jis sukurtas ir pritaikytas tam, kad, neskirdami papildomo laiko, greitai ir patogiai turėtumėte iki 100 °C įkaitinto ir filtruoto vandens.

Iki 100 °C įkaitintas vanduo – akimirksniu

Patarimai

Kai kurie, kad ir paprasčiausi, darbai virtuvėje ruošiant valgį užtrunka: tarkime, užsikaisti puodelį arbatos, išsivirti kiaušinių, sterilizuoti kūdikio buteliuką, nuplikyti daržoves ir pan. Nuo šiol, įsirengę „Franke“ maišytuvą „Mondial“, visus šiuos ir panašius darbus atliksite ypač greitai bei lengvai, tad savo brangų laiką galėsite skirti malonesniems ir svarbesniems dalykams. Pavyzdžiui, laisviau bendrausite su netikėtai užgriuvusiais svečiais, nes kavą jiems paruošite vos per kelias akimirkas; neversite laukti iš mokyklos sugrįžusių praalkusių vaikų, mat lėkštę makaronų ar koldūnų jiems sutaisysite nė nemirktelėję. Nes dabar, vos atsukę virtuvės maišytuvą, iškart turėsite iki 100 °C temperatūros įkaitinto vandens ir nebereikės laukti, kol jis užvirs, todėl spagečius ar bulves galėsite į vandenį sumesti tuojau pat. Taigi laikai, kai reikėdavo vis nukelti puodo dangtį, norint pažiūrėti, ar užvirė vanduo, jau praėjo. Dabar negaišdami laiko išvirsite aromatingos kavos, žvarbią dieną nieko nelaukdami pasimėgausite garuojančiu sultiniu arba, gamindami savo mėgstamą patiekalą, lengvai nulupsite pomidorų odelę.

Ypač paprasta įrengti

„Franke“ karšto vandens ir filtravimo maišytuvą „Mondial“ įrengti jūsų virtuvėje – išties paprasta, nes nereikia jokių įrankių: užtruksite vos 20 minučių. Tereikia sumontuoti 5 litrų talpos energiją taupančio šildytuvo baką, filtrus ir išmanųjį „M-Box“ valdiklį, kuris reguliuoja vandens šildymo ir filtravimo procesus bei kartu su filtru ir šildytuvo baku sudaro vieną sistemą. Taupydami vietą, sistemą montuokite po plautuve – horizontaliai arba vertikaliai, kaip jums patogiau. Sistema gali būti sumontuota ir esamuose virtuvės balduose, kurių pagrindinė spintelė – ne siauresnė nei 60 cm pločio.

Taupo vietą

Įsirengę šią sistemą savo virtuvėje, jūs sutaupysite ne tik laiko, bet ir... vietos. Mat nebereikės jokio atskiro vandens filtro,

30


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

nebebus būtinybės sandėliuoti vandens butelius. Maža to, kadangi 100 °C temperatūros karštas vanduo bėga tiesiai iš čiaupo, galėsite atsisakyti virdulio, arbatinio ir jų priedų. O tai – ne tik patogu, nes taupoma vieta, bet... ir gerokai saugiau.

„Mondial“ valdyti ypač paprasta ir saugu Nuo šiol – jokio elektros laido prie virdulio, kurį reikia patraukti, jokių nelaimingų atsitikimų su verdančio vandens sklidinu puodu ant viryklės. „Mondial“ įjungiamas naudojantis išmaniąja funkcija, todėl nekyla pavojaus vaikams. Be to, leisdami karštą vandenį, galėsite drąsiai prisiliesti prie čiaupo – jis tinkamai izoliuotas, todėl neįkaista. Karštas, šaltas ir filtruotas vanduo teka pro 360° kampu pasukamą maišytuvą, o medžiaga apsaugota nuo karščio taip, kad liečiamas čiaupas visada būtų vėsus. „Franke“ karšto vandens ir filtravimo maišytuvas valdomas intuityviai, todėl mažoje virtuvėje jausitės kur kas saugiau. Atsižvelgiant į modelį, reguliuojant maišymo svirtį arba slėgio ir sukamąją rankeną su šviesos diodais, jums bus tiekiamas būtent toks vanduo, kokio pageidausite. Pavyzdžiui, vieną kartą paspaudę, suaktyvinsite čiaupą. Pasukus į priekį, bėgs šaltas filtruotas vanduo, atgal – filtruotas verdantis vanduo. Jei laikysite nuspaudę šalto vandens mygtuką, turėsite šaltą filtruotą vandenį. O jei spustelėsite jį du sykius, vanduo nepertraukiamai tekės 20 sekundžių – tai patogu norint pripildyti didesnį ąsotį. Jei laikysite nuspaudę karšto vandens mygtuką, jis bėgs tol, kol pageidausite. Mygtuką spustelėjus du kartus, verdantis vanduo srus 30 sekundžių – taip lengvai pripildysite verdančiu vandeniu didesnį puodą. Pasirinkti filtruotą ar nefiltruotą vandenį galėsite patogiai ir lengvai valdydami atitinkamą svirtį.

Kokybiškas ir sveikas vanduo

Patarimai

Žinoma, be galo svarbi ir geriamojo vandens kokybė – juk ji nulemia ne tik patiekalų ar gėrimų skonį bei kvapą. Vanduo privalo būti ne kenksmingas, o naudingas sveikatai. Todėl čia būtina paminėti, jog, įrengus „Mondial“ karšto vandens ir filtravimo maišytuvą, kenksmingos medžiagos pašalinamos, o naudingos išlaikomos. Dėl „Franke Pro M“ filtro filtruotame geriamajame vandenyje išlieka visos svarbiausios mineralinės medžiagos, nėra nemalonaus skonio ar kvapo, pavyzdžiui, chloro. Be to, vandentiekio vandenyje iki minimumo sumažėja tokių teršalų kaip švinas, varis ar kadmis. „Franke Pro M“ filtras taip pat sumažina vandens kietumą. Tai ypač palanku filtravimo sistemai bei kitiems buities prietaisams, pavyzdžiui, kavos aparatams, nes jie apsaugomi nuo kalkių apnašų. Todėl, naudojant filtruotą vandenį, šie prietaisai tarnaus ilgiau. Atsižvelgiant į vandens suvartojimą ir jo kietumą, filtrą keisti reikės tik kas 6–9 mėnesius. Apie tai, kad jau atėjo laikas pakeisti filtrą, jums praneš šviesos diodo signalas, todėl patiems tikrai nereikės sukti dėl to galvos.

Ekonomiška ir palanki aplinkai

Malonu ir naudinga žinoti, kad, naudojantis „Mondial“ maišytuvu, vidutinės išlaidos siekia maždaug 10 centų per dieną – tai prilygsta vienos kaitinamosios lemputės sunaudojamos energijos kaštams. O kadangi nereikia įprastai užvirti vandens, nepatiriama ir jokių energijos nuostolių. Jeigu ilgesnį laiką vandens nenaudojate, šildytuvas automatiškai persijungia į atostogų režimą ir vandenį šildo tik iki 45 °C. O siekiant apsisaugoti nuo legionelių, tam tikrais intervalais pradeda kaitinti vėl iki 100 °C. Taigi ši „Franke“ sistema – ne tik ekonomiška, saugi, bet ir išmani – taupanti jūsų pinigus bei tausojanti aplinką ir jūsų bei šeimos narių sveikatą.  franke.lt/ks

31


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Paroda „Specams“ 2018 spalio 11–13 d. LITEXPO Susitikimai su inovacijomis!

1. „InoDeck“ – terasų sistemos viešosioms erdvėms inowood.lt

Terasinės sistemos „InoDeck“ nereikalauja periodinių priežiūros darbų, nes jų lentos atsparios dėvėjimuisi, įbrėžimams, aplinkos poveikiui – UV spinduliams, temperatūrų svyravimams, drėgmei, ugniai. WPC lentos yra itin populiarus pasirinkimas rengiant visuomeninių erdvių eksterjerus bei interjerus! Vienas iš pastarųjų „Inowood“ projektų – moderni WPC terasa verslo centre, Vilniuje. „Park Town“ biurų kompleksas išsiskiria ne tik architektūrine išraiška, bet ir ypač komfortiška aplinka, skirta šiuolaikiškam žmogui. Architektas Gintautas Baranaukas, pritaikęs naujoviškus mažuosius architektūrinius sprendimus, suprojektavo verslo centro poilsio zoną. 170 m² terasoje įrengta poilsio vieta su unikaliais suolais iš medžio ir plastiko kompozito bei kitais interjero atributais sukuria itin raminančią atmosferą biurų darbuotojams. Projektui buvo pasirinktos bendrovės „Inowood“ pilnavidurės WPC terasinės lentos „Solid 20“. Derintos pilkos ir specialiai šiai erdvei gamyklos technologų sukurtos pilkai rudos spalvos lentos. Kartu su architektais bei projektuotojais buvo ieškoma daugybės techninių sprendimų, šiam projektui sukurti WPC profiliai, skirti originaliems suolams montuoti.

32

2. „Vescom“ vinilinės sienų dangos interjero-linija.lt

„Vescom“ vinilinės sienų dangos suteikia galimybę turėti ilgalaikius, estetiškai atrodančius ir mechaniniam poveikiui įtakos neturinčius paviršius – naujoviškus ir visada madingus. Šios sienų dangos nepamainomos bendrai naudojamose patalpose, kur vyksta intensyvus judėjimas: viešbučių kambariuose, koridoriuose, laiptinėse, biuruose, laukiamuosiuose, darbo zonose, virtuvėse, vonios kambariuose ir t. t. Dangos sudėtis – aukščiausios kokybės vinilo sluoksnis ir 100 % medvilnės pagrindas. Šios medžiagos yra sertifikuotos, tinkamos tvariems A+ klasės pastatams, atitinkančios Bfl-s1-d0, Bfl-s2-d0 nedegumo klases. Ilgalaikiai sprendimai visuomeniniam sektoriui.

3. Vinilinės grindys „Expona Domestic“ doremus.lt

Naujoji vinilinių grindų kolekcija „Expona Domestic“ – tinkamas pasirinkimas ieškantiems kokybės ir estetiškumo. Šių dangų gamintojas jau yra suklojęs 45 mln. m² „Expona“ grindų ir nuolatos investuoja į kokybę bei inovacijas. Galite būti tikri, kad, išsirinkę „Expona“, įsigysite pirmos klasės grindis.


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

Paroda „Specams“ 2018 spalio 11–13 d. LITEXPO Susitikimai su inovacijomis!

4. Oras Esteta Wellfit oras.com

Oras Esteta Wellfit – yra moderniausia mūsų dušo sistemos versija, paremta kontrastine vandens terapija, kurios metu kūnas pakaitomis skirtingais intervalais liejamas karštu ir šaltu vandeniu. Dušo sistema Oras Esteta Wellfit sukurta glaudžiai bendradarbiaujant su medicinos darbuotojais. Karšto ir šalto vandens terapiją taiko viso pasaulio atletai, gydytojai ir fizioterapeutai. Tyrimais įrodyta, kad šis metodas atpalaiduoja raumenis, padeda jiems greičiau atsigauti po treniruočių, mažina pabrinkimus ir sutraukimus. Oras Esteta Wellfit duše panaudotos pačios naujausios technologijos. Tiesiog pasirinkite vieną iš trijų programų („Recover“, „Relax“, „Reload“), nurodančių specialius rankinio dušo karšto ir šalto vandens srovės intervalus. Iš Google Play and App Store galite parsisiųsti nuostabų „Oras App“ įrankį, kuriuo nustatysite individualią programą. Esteta Wellfit dušo sistema 7592-11.

5. Oras Inspera oras.com

Oras Inspera siūlo platų funkcionalių ir estetiškų maišytuvų asortimentą. Stačiakampio formos ir švelnios briaunos puikiai dera su šiuolaikine architektūra. Oras Inspera maišytuvai suprojektuoti taip, kad suteiktų savitumo vonios kambariui, o tikri individualistai gali įsigyti netgi rožinio aukso danga dengtą Oras Inspera praustuvo maišytuvą su Mikado® (prekės ženklas yra registruotas Neoperl GmbH) srovės aeratoriumi. Oras 3S-Installation montavimo sistema leidžia šį modernų, elegantišką ir išskirtinį maišytuvą sumontuoti lengvai ir saugiai, itin aukštas sukiojamasis snapelis suteikia rankoms maksimaliai daug erdvės. Oras Inspera 3006F-34.

6. Alessi Swan by Oras oras.com

„Ekstravagantiškas, įspūdingas ir dailus tarsi gulbė“ – pasitelkęs modernias organines formas Mario Trimarchi sukūrė patį nuostabiausią šių metų Alessi serijos virtuvės maišytuvą – Alessi Swan by Oras. Swan maišytuvas yra ne tik funkcionalus, modernus ir išmanus, bet ir meniškas, ryškus bei stulbinamai gražus. ALESSI Swan by Oras: 8220F; 8222F; 8225F; 8223F; 82227F.

33


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’4 Nr. 69

Paroda „Specams“ 2018 spalio 11–13 d. LITEXPO Susitikimai su inovacijomis!

7. Nauja „Medžio stiliaus“ Toskanos kolekcija: visos spalvos iš gamtos medziostilius.lt

Enrico Piselli, italų dizaineris, kilęs iš Toskanos regiono, bendradarbiauja su „Medžio stiliumi“, ąžuolinių grindų, laiptų, durų gamintoju Lietuvoje. Šio darbo rezultatą šiandien vainikuoja unikali Toskanos kolekcija: Italijos gamtos įkvėptomis spalvomis padengtas ąžuolas, iš kurio gaminamos grindų lentos, laiptai ar durys. Taip sukuriamas ypatingas namų stilius ir jaukumas, kuriame viešpatauja Toskanos regiono emocija ir šiluma, su jam būdingu saulės nugairintų pievų rusvumu, baltuojančiu miestelių aikščių grindiniu, derlingos žemės rudumu. „Medžio stiliaus“ komanda beveik dvidešimt metų dirba ir kuria interjero elementus, likdama ištikimi ąžuolui. „Mes visada į ąžuolą žiūrime kaip į ypatingą, nepakartojamą medį ne tik dėl jo tvirtumo, ilgaamžiškumo, mes labai tikime jo menine, stilistine verte, o papildžius šiltais, dizainerio emocija praturtintais autentiškais Toskanos atspalviais, turime nuostabų rezultatą“, – įspūdžiais dalijasi „Medžio stiliaus“ įkūrėjas ir vadovas Giedrius Leliūga. Kiekvienoje ąžuolo lentoje matosi rievės, linijos, nėra vienodų, pasikartojančių motyvų. Kaip sako kolekcijos spalvų autorius Enrico Piselli: „Sujungiu dvi aistras: ąžuolą ir Toskanos gamtos grožį. Rezultatą galiu apibūdinti trumpai: Classico, Naturale, Toscano, Bello.“ *

Spalvos yra unikalios, nes kiekviena jų kurta atskirai, su vandeniu maišant iš Italijos atsivežtus pagrindus, naudojamos tik natūralios sudedamosios dalys. Spalva aklinai nepadengia ąžuolo medienos, ji palieka matomas ir juntamas ąžuolo rieves, linijas, visą „gamtos dizainą“. Toskanos kolekcijos spalvos puikiai tinka grindims, durims, laiptams – visiems ąžuolo interjero elementams, kuriantiems jaukius namus. Kolekciją galima apžiūrėti naujame „Medžio stiliaus“ salone Vilniuje, Kareivių g. 12.

*Klasika. Natūralumas. Toskana. Grožis.

ANTAKMENĖ Šiluma ir Jaukumas Jūsų namams...

ŽIDINIA I

K R OS NE L Ė S

V IR Y K L Ė S

K OK L INĖ S

B IOŽIDINIA I

MODE R NŪS

P IR T Y S

A P DA IL OS

Gerosios Vilties g. 18A, Vilnius. www.antakmene.lt +370 652 07 265


2018’4 Nr. 69 / INTERJERAS.LT PATARIA

S PA L I O 1 1 – 1 3 d .

REGISTRACIJA IR PROGRAMA:

PA R T N E R I A I

RĖMĖJAS:

3

PAR ODOS

DAUGIAU NEI 700

35Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.