Page 1

Katalog produktów

Gwarancja jakości


Jeśli troszczysz się o klientów i jeśli troszczysz się o ludzi, którzy troszczą się o klientów, powinieneś odnieść sukces.

Charles Dunstone


FIRMA

Od początku istnienia skupiliśmy się na budowie zespołu ludzi, których pasją jest tworzenie. Obecnie cieszymy się ich przyjaźnią oraz pełnym zaangażowaniem w rozwój naszej firmy. Dzielą się z nami swą dużą wiedzą w dziedzinie produkcji stolarki budowlanej, jest to dla nas potężny kapitał tworzący naszą firmę. W początkowym okresie istnienia OKNO-POL Kraków skupił się na produkcji okien z PCV i aluminium. Reagując na potrzeby klientów rozszerzyliśmy naszą ofertę o kolejne produkty. W chwili obecnej oferujemy stolarkę otworową z PCV, aluminium, a także rolety, bramy garażowe oraz szeroką gamę akcesoriów okiennych i drzwiowych. Nasze produkty dostępne są w kilkudziesięciu salonach sprzedaży w Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji, Słowacji, Belgii, Czechach i Austrii. W każdym z salonów oferujących naszą stolarkę mogą liczyć Państwo na fachowe doradztwo i pomoc. W ciągu 10 lat istnienia zaufało nam ponad 200 tysięcy klientów. Serdecznie dziękujemy Państwu za zaufanie, którym nas obdarzyliście. Niezwykle budujący jest fakt, że tak wielu spośród naszych klientów poleca nasze produkty znajomym i rodzinie. Dlatego też robimy wszystko, by upewnić ich, że dokonali właściwego wyboru.

Zarząd OKNO-POL Kraków

3


OKNA PCV Nasze okna PCV powstają z profili o najwyższej jakości i wytrzymałości. Profile dostarczane są do fabryki OKNO-POL Kraków bezpośrednio z zakładów produkcyjnych firmy Kömmerling w Niemczech. Fabryka OKNO-POL znajduje się pod stałym nadzorem specjalistów z firmy Kömmerling. Wizyty specjalistów i ich doradztwo w zakresie technologii produkcji pozwalają nam utrzymywać jakość na najwyższym poziomie. Dodatkowo zdobywamy cenne doświadczenia w zakresie najnowszych trendów w stolarce okiennej. Poza klasycznymi oknami prostokątnymi oferujemy również okna trójkątne, trapezowe, łukowe, okrągłe i owalne. Posiadamy własne działy gięcia łuków, stolarki nietypowej oraz lakierowania okien PCV. Jako jedni z niewielu na rynku oferujemy łuki z wewnętrznym zbrojeniem. Uzupełnienie oferty stanowią okna z tak zwanym „łukiem pozornym”, jest to połączenie zalet okna prostokątnego z elegancją okna łukowego. W asortymencie produktów okiennych znajdują się również nowoczesne systemy drzwi tarasowych, podnośno-przesuwnych i uchylnoprzesuwnych. Oferowane przez nas okna są standardowo wyposażone w aluminiowe klamki, osłonki okuć dopasowane do koloru okna, funkcję mikrowentylacji oraz blokadę błędnego położenia klamki.

4


EuroFutur 5k Classic ECO

Oparte na klasycznej stylistyce okno EuroFutur 5k Classic ECO jest rozwiązaniem doskonale dopasowującym się do wnętrza i elewacji budynku. EuroFutur 5k Classic ECO jest przykładem ponadczasowej estetyki i bezawaryjności, jego konstrukcja oparta została na pięciokomorowym profilu klasy A. Pięciokomorowy profil o szerokości 70 mm posiada wysoką wytrzymałość i optymalne parametry termoizolacyjne. Okno EuroFutur 5k Classic ECO dostępne jest w pełnej palecie kształtów. Dzięki zastosowaniu 2 uszczelek TPE doskonale chroni dom przed kurzem, hałasem i przeciągami. Okno po zastosowaniu specjalnego szklenia pozwala ograniczyć poziom hałasu. Budowa profilu umożliwia zainstalowanie wzmocnionych okuć antywyważeniowych o klasach WK1 i WK2. Gładkość profilu i dostępność wszystkich powierzchni bardzo ułatwia czyszczenie i konserwację okna. Bogata gama dostępnych kolorów obejmuje okleiny drewnopodobne oraz lakierowanie w kolorach z palety RAL.

5


EuroFutur 5k Elegance Wysmakowane wnętrza wymagają, aby wszystkie ich elementy tworzyły harmonijną całość. EuroFutur 5k Elegance jest oknem posiadającym zdolność komponowania się z otoczeniem. Półokrągłe kształty ramy i skrzydła świetnie dopasowują się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń. Okno przestaje być wyłącznie elementem użytkowym, staje się dekoracją wnętrza naszego domu. Pięciokomorowy profil EuroFutur 5k Elegance posiada bogatą gamę elementów dodatkowych. System pozwala na konstruowanie okien ze słupkiem stałym, ruchomym oraz szerokiej gamy kształtów nietypowych. Zastosowanie uszczelek TPE gwarantuje najwyższy poziom szczelności pomieszczenia. Gładkość profilu i zaokrąglone powierzchnie ułatwiają czyszczenie i konserwację okna. Bogata gama dostępnych kolorów obejmuje okleiny drewnopodobne oraz lakierowanie w kolorach z palety RAL.

6


EuroFutur 6k Elegance Skrzydło okienne o wypukłym kształcie i lekko zaokrąglonych krawędziach świetnie wpasowuje się w elewacje domów i kamienic. Estetyka okna o misternym kształcie jest poszukiwana przez osoby pragnące się wyróżnić. Budowa okna opiera się na półzlicowanym sześciokomorowym profilu klasy A firmy Kömmerling o szerokości zabudowy 70 mm. Profil charakteryzuje się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi i przy zastosowaniu standardowego pakietu szybowego osiąga współczynnik przenikania ciepła U=1.2 W/m²K dla całego okna, a przy zastosowaniu pakietu 3-szybowego nawet do 1,0 W/m²K. Dwie uszczelki TPE zabezpieczają dom przed kurzem, hałasem i przeciągami. Okna dają możliwość zainstalowania wzmocnionych okuć antywyważeniowych WK1 i WK2. Zaokrąglone kształty profilu i dostępność wszystkich powierzchni bardzo ułatwia mycie i konserwację okien. Bogata gama dostępnych kolorów obejmuje okleiny drewnopodobne oraz lakierowanie w kolorach z palety RAL.

7


KÖMMERLING 88 Plus Budownictwo energooszczędne wymaga rozwiązań gwarantujących najwyższy poziom izolacyjności termicznej. Aby sprostać wymaganiom stawianym oknom do tego rodzaju budynków, firma KÖMMERLING zaprojektowała profil 88 Plus. Okno posiada doskonałe parametry energooszczędne. System oparty na 6-komorowym profilu KÖMMERLING 88 Plus umożliwia uzyskanie współczynnika przenikania ciepła dla całego okna poniżej 0,8 W/m²K. Bogata gama dostępnych kolorów obejmuje okleiny drewnopodobne oraz lakierowanie w kolorach z palety RAL. System pozwala na konstruowanie okien szerokiej gamy kształtów nietypowych. Dodatkowa uszczelka środkowa jest elementem poprawiającym szczelność i termoizolacyjność całego okna. Dzięki cofniętemu wrębowi, w którym montuje się okucie, okno skuteczniej zabezpiecza przed włamaniem. Okna dają możliwość zainstalowania wzmocnionych okuć antywyważeniowych klasy WK1 lub WK2.

8


Okna lakierowane Oryginalny kolor okien sprawia, że nawet najprostsza bryła budynku zyskuje dzięki nim wyjątkowy styl. Kolorowe okna wnoszą do każdego pomieszczenia ciepło i niepowtarzalny urok. Obecne możliwości doboru koloru okna nie ograniczają się wyłącznie do palety oklein drewnopodobnych. Dzięki technologii lakierowania profili PCV, klienci OKNO-POL Kraków mogą wybrać kolor okna spośród odcieni palety RAL. Bogata gama kolorystyczna lakierów pozwala na wykreowanie indywidualnego stylu budynku. Lakierowanie okien odbywa się przy użyciu specjalnie dedykowanych do PCV lakierów firmy Feyco. Lakier nakładany jest w nowoczesnej kabinie lakierniczej na specjalnie przygotowane powierzchnie profili, w trakcie lakierowania następuje powierzchniowe połączenie się farby z PCV i stworzenie trwałej powłoki lakierniczej. Duża wytrzymałość na warunki klimatyczne, oddziaływanie promieni słonecznych oraz ścieranie, pozwala na bardzo szerokie stosowanie okien lakierowanych.

9


Kształty nietypowe Okna o nietypowych kształtach pełnią funkcję dekoracyjną zarówno dla elewacji budynku, jak i jego wnętrza. Tego rodzaju stolarka podkreśla harmonię bryły architektonicznej budynku, nadaje funkcję i charakter pomieszczeniom. Okna nietypowych kształtów znajdują szerokie zastosowanie zarówno w nowoczesnych domach, jak i w odnawianych budynkach zabytkowych. Firma OKNOPOL Kraków oferuje okna PCV, drewniane i ALU o bardzo szerokim asortymencie kształtów geometrycznych. W dziale konstrukcji nietypowych OKNO-POL Kraków realizowane są okna o kształtach łukowych, kołowych, owalnych, trójkątnych, trapezowych oraz wielokątnych. Dodatkowo firma posiada w swej ofercie niestandardowe rozwiązania do jakich należą okna PCV z tzw. „łukiem pozornym”. Jakość i estetyka produktów to priorytet naszej firmy. Aby w pełni gwarantować najwyższy poziom produkcji, w fabryce OKNO-POL Kraków realizowane są wszystkie etapy produkcji okien o kształtach nietypowych. Firma posiada własny dział gięcia łuków, który realizuje najbardziej finezyjne kształty kołowe i owalne. Warto nadmienić, że konstrukcje łukowe i kołowe są dodatkowo wzmacniane stalą, co gwarantuje podwyższoną trwałość tego rodzaju okien. Wszystkie konstrukcje nietypowe realizowane są wyłącznie przez pracowników o wieloletnim doświadczeniu w tej dziedzinie produkcji.

10


Drzwi podnośno-przesuwne tarasowe HS Podnośno-przesuwne drzwi tarasowe HS to rozwiązanie, które umożliwia nieograniczony kontakt z przyrodą i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Duże powierzchnie przeszkleń dodają budynkowi elegancji i prestiżu. Skrzydła przesuwne otwierają się w płaszczyźnie drzwi, pozwala to na pełną swobodę aranżacji wnętrza. Smukłe profile konstrukcyjne drzwi pozwalają uzyskać duże powierzchnie szklenia. Więcej naturalnego światła dostającego się do wnętrza zupełnie zmienia charakter pomieszczeń, stają się one jasne i optycznie większe. Drzwi podnośno-przesuwne produkowane są ze wzmocnionych profili PCV i aluminium. Uniwersalny kształt konstrukcji świetnie komponuje się do wnętrz nowoczesnych i klasycznych. Możliwe do zrealizowania powierzchnie jednego skrzydła dochodzą do 3 m szerokości i 2,5 m wysokości. Specjalny system rolek i prowadnic pozwala na wygodne i ciche użytkowanie drzwi. Otwieranie i zamykanie wymaga użycia minimalnej siły. Drzwi podnośno-przesuwne dzięki zestawom uszczelek przylgowych utrzymują wysoką szczelność. Kolorystyka drzwi podnośno-przesuwnych, z PCV i aluminium obejmuje paletę oklein drewnopodobnych. Wszystkie drzwi mogą zostać polakierowane kryjącymi farbami w kolorach z palety RAL.

11


Drzwi uchylno-przesuwne HKS Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne HKS stanowią alternatywę dla tradycyjnych drzwi balkonowych. Ich zaletą jest możliwość uchylania skrzydła i równoległego do powierzchni drzwi przesuwania go po prowadnicy okucia. Drzwi tego typu, w odróżnieniu od standardowych, nie zabierają miejsca w pomieszczeniu przy każdym otwarciu. Drzwi uchylno-przesuwne doceniają szczególnie osoby, dla których ważna jest pełna swoboda w aranżacji wnętrza. Drzwi uchylno-przesuwne, w odróżnieniu od standardowych, nie zatrzaskują się same pod wpływem wiatru czy przeciągu. Możliwe do zastosowania rodzaje szklenia obejmują szyby zespolone jedno- i dwukomorowe. Firma OKNO-POL Kraków produkuje drzwi przesuwne z PCV i aluminium, w bardzo szerokiej palecie kolorów.

12


Drzwi wejściowe z wypełnieniami ozdobnymi PCV i ALU Drzwi wejściowe z wypełnieniami ozdobnymi PCV i ALU to piękno i łatwość użytkowania. Wizualny urok wypełnień tworzą malowane ręcznie aplikacje, frezy, przetłoczenia i wiele rodzajów przeszkleń ornamentowych. Powierzchnie wypełnień zyskują dzięki nim charakter i indywidualizm. Wypełnienia występują w wersjach wsadowych instalowanych wewnątrz profili oraz paneli nakładkowych tworzących jednolitą powierzchnię zewnętrzną. Drzwi z PCV i ALU z wypełnieniami ozdobnymi posiadają bardzo wysoką odporność na warunki atmosferyczne i wilgoć, nie wymagają również skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Znane są jako produkty bezawaryjne i solidnie wykonane. Bogata gama dostępnych kolorów obejmuje okleiny drewnopodobne oraz lakierowanie w kolorach z palety RAL. W ofercie akcesoriów okiennych znajduje się kilkadziesiąt propozycji: klamek, pochwytów, gałek, kołatek i innych dodatków.

13 13


Aluminium Aluminium jest jednym z najbardziej uniwersalnych i trwałych materiałów używanych w inżynierii. Znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Profile aluminiowe posiadają znakomite parametry statyczne oraz dużą wytrzymałość. Rozmaitość form, wzorów i rozmiarów stolarki aluminiowej umożliwia idealne dopasowanie jej do architektury każdego budynku. Najwyższą jakość oferowanych przez OKNO-POL Kraków konstrukcji aluminiowych gwarantują najlepsi na rynku dostawcy profili, do których należą firmy ALUPROF, Reynaers, Aliplast i TS System. Cechy, które decydują o uniwersalności stolarki aluminiowej to doskonała odporność na warunki atmosferyczne, łatwość konserwacji oraz dobra izolacyjność termiczna i akustyczna. Wizualne walory profili aluminiowych podkreślają powłoki z lakierów proszkowych w palecie kolorystycznej RAL, okleiny renolit, powłoki lakierowane drewnopodobne typu DEKOR oraz powłoki anodowane. Oferta stolarki aluminiowej dostępnej w OKNO-POL Kraków obejmuje okna, drzwi, witryny, fasady, ściany działowe, dachy, zadaszenia, wiatrołapy, ogrody zimowe oraz stolarkę ognioodporną i kuloodporną.

14


Okna aluminiowe Okna aluminiowe charakteryzują się wytrzymałością mechaniczna, solidnością oraz wysoką estetyką. W ofercie OKNO-POL Kraków znajdują się okna aluminiowe izolowane termicznie oraz bez izolacji. Wykorzystywane do produkcji profile o różnej szerokości pozwalają osiągnąć odpowiednie właściwości statyczne oraz wysokie parametry termoizolacyjne i akustyczne. Profile aluminiowe umożliwiają zastosowanie szyb termoizolacyjnych, antywłamaniowych, dźwiękochłonnych oraz szyb ornamentowych. Okna mogą zostać wykonane w dowolnym kształcie, poczynając od zwykłych prostokątnych - po łuki, koła, trójkąty i trapezy. Dla uzyskania pożądanego efektu kolorystycznego okna mogą być lakierowane w pełnej palecie kolorów RAL, okleinowane foliami renolit, lakierowane powłokami drewnopodobnymi typu DEKOR oraz anodowane.

15


Ściany osłonowe Nowoczesne formy architektoniczne oparte są na założeniu, iż komfort życia i pracy w budynku zależy bezpośrednio od ilości naturalnego światła, które dociera do wnętrza. Rozwiązaniem, które świetnie wpisuje się w ten trend są aluminiowe ściany osłonowe. Są konstrukcjami opartymi na profilach z izolowanego termicznie aluminium. Naturalna lekkość oraz wyjątkowe parametry statyczne aluminium pozwalają na tworzenie konstrukcji łączących w sobie funkcjonalność i bogactwo form. Charakter tego rodzaju konstrukcji określa rodzaj zastosowanego szklenia, możliwe opcje obejmują szyby refleksyjne, termoizolacyjne, akustyczne.

Ogrody zimowe Ogród zimowy jest konstrukcją pozwalającą na stały kontakt z naturą i krajobrazem otaczającym dom. Ogrody zimowe zmieniają komfort życia domowników, umożliwiając im stały kontakt ze światłem słonecznym. Stworzona dzięki tego rodzaju konstrukcjom jasna i przyjazna przestrzeń buduje pozytywny klimat całego domu. Wbrew nazwie ogród zimowy nie jest pomieszczeniem wykorzystywanym sezonowo, stosowane do jego budowy systemy z wkładkami termoizolacyjnymi oraz odpowiednie rodzaje wypełnień, umożliwiają całoroczne użytkowanie. Właściwie zaprojektowany i zrealizowany ogród zimowy dodaje budynkowi elegancji i prestiżu.

16


Drzwi aluminiowe Drzwi aluminiowe gwarantują wysoką wytrzymałość nawet w przypadku szczególnie intensywnego ich użytkowania, np. w budynkach użyteczności publicznej. Oferujemy drzwi zewnętrzne i wewnętrzne wykonane w systemach firm ALUPROF, Reynaers i Aliplast. Profile aluminiowe zastosowane przy produkcji drzwi dają bardzo szerokie możliwości, związane z rodzajem i grubością szklenia. W ten sposób można osiągnąć oczekiwane właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Bogaty wybór wypełnień drzwiowych z paneli PCV, różnorodnych wkładów szybowych oraz z paneli aluminiowych w połączeniu z kombinacją przewiązek pozwala nadać drzwiom niepowtarzalny wygląd. Kolorystyka drzwi obejmuje lakierowanie w pełnej gamie kolorów RAL, powłoki lakiernicze drewnopodobne DEKOR, okleinowanie oraz profile anodowane. W standardowym wyposażeniu oferujemy: zawiasy drzwiowe Roto, zamek, próg aluminiowy oraz klamkę aluminiową malowaną w kolorze konstrukcji. Drzwi mogą zostać dodatkowo wyposażone w pochwyty, zamki antywłamaniowe, wkładki atestowane, samozamykacze, zasuwnice trzypunktowe, elektrozaczepy, blokadę antywyważeniową oraz wiele innych elementów. Istnieje ponadto możliwość wykonania drzwi antypanicznych oraz rozsuwanych automatycznie.

17


Zabudowy aluminiowe Lekkie ścianki aluminiowe dają swobodę aranżacji przestrzeni biurowych i użyteczności publicznej. Wytrzymałe i praktyczne zabudowy aluminiowe sprawdzają się szczególnie w biurowcach, wpuszczają do pomieszczeń światło i optycznie powiększają przestrzeń. Estetyczny wygląd oraz bogactwo możliwych do zastosowania wypełnień nadają pomieszczeniom nowoczesny charakter. Ścianki działowe powstają na bazie nieizolowanych termicznie systemów zabudowy wewnętrznej.

Stolarka ognioodporna i specjalna Podstawowym zadaniem stawianym stolarce ognioodpornej jest ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia w przypadku pożaru budynku. Dodatkowo zwiększa ona możliwość bezpiecznego i łatwego opuszczenia wnętrz przez znajdujące się w nich osoby. Zastosowanie stolarki ognioodpornej pozwala na wydzielenie stref pożarowych, zapewniają one zatrzymanie przez określony czas rozprzestrzeniania się ognia i dymu. Znajdująca się w naszej ofercie stolarka przeciwpożarowa opiera się na uznanym systemie MB-78EI firmy ALUPROF. System ścianek przeciwpożarowych MB-78EI służy do wykonywania wewnętrznych lub zewnętrznych przegród przeciwpożarowych z drzwiami jedno- i dwuskrzydłowymi o klasie odporności ogniowej EI15, EI30, EI45 lub EI60. System jest sklasyfikowany jako nierozprzestrzeniający ognia (NRO). W ramach systemu można również budować konstrukcje dymoszczelne.

18


Osłony zewnętrzne - rolety, okiennice Rolety są elementem stolarki okiennej zapewniającym intymność i zmniejszającym straty ciepła. Poprawiają także bezpieczeństwo, zniechęcając włamywaczy. Rolety w systemie EXTE oferujemy w szerokiej gamie kolorów. Zarówno skrzynki, jak i prowadnice rolet nasadkowych wykonane są z PCV o budowie komorowej, skrzynka jest dodatkowo docieplona wkładką styropianową, która daje doskonałą izolację termiczną. Sterowanie roletami może odbywać się za pomocą taśmy zwijanej do zwijacza natynkowego lub podtynkowego, przekładni korbowej lub napędu elektrycznego. Sterowanie roletami z napędem elektrycznym umożliwiają wyłączniki (natynkowe, podtynkowe lub pilot). Rolety dodatkowo można wyposażyć w blokady wieszaków, które skutecznie utrudniają podniesienie pancerza z zewnątrz.

19


Rolety wewnętrzne Rolety wewnętrzne pozwalają samodzielnie regulować poziom nasłonecznienia mieszkania. Chronią one wnętrze domu przed przegrzewaniem, są proste w montażu i użytkowaniu. Ściśle przylegają do powierzchni okna, dzięki czemu umożliwiają sprawne zaciemnienie pomieszczeń.

Żaluzje poziome Żaluzje poziome są jednym z najtańszych i najpopularniejszych urządzeń przeciwsłonecznych. Umożliwiają kontrolowanie ilości wpadającego światła. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach znajdujących się po stronie południowej budynku. Żaluzje pozwalają zachować intymność, chroniąc wnętrze domu przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów.

Moskitiery Moskitiery doskonale chronią dom przed owadami, jednocześnie pozwalają swobodnie korzystać z okien, balkonów i tarasów. Dzięki uniwersalnym zaczepom moskitiery okienne mogą być szybko zainstalowane w każdym rodzaju nowoczesnych okien. Produkty tego rodzaju cechuje łatwość montażu i demontażu. Moskitiery są odporne na działania warunków atmosferycznych, gwarantuje to ich wieloletnie użytkowanie.

20


Segmentowe bramy garażowe Bramy segmentowe są rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę. Stosowanie bram garażowych OKNO-POL Kraków umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni garażu. Brama otwiera się w pionie, poprzez system prowadnic przemieszczona zostaje pod powierzchnię sufitu. Rozwiązanie tego rodzaju umożliwia parkowanie samochodu tuż przed drzwiami garażu. Dzięki systemowi sprężyn skrętnych, wspomagających otwieranie i zamykanie, użytkowanie bram segmentowych staje się niezwykle łatwe. Bramy segmentowe zbudowane są z dwuściennych paneli stalowych wypełnionych izolacyjną warstwą pianki poliuretanowej. Tego rodzaju konstrukcja pozwala na uzyskanie wysokiej sztywności i izolacyjności termicznej bram. Bramy segmentowe naszej produkcji posiadają w standardzie system zabezpieczający przed niekontrolowanym opadnięciem płaszcza.

21


Okucia, szkło, dodatki okienne

22

Klamki - poza funkcją otwierania, stanowią dekorację okien - ich kolor, połysk i ergonomia podkreślają urok okna. W ofercie posiadamy klamki standardowe, Secustic oraz antywłamaniowe klamki z kluczem i przyciskiem.

Okucia - od nich zależy płynne zamykanie i otwieranie okien, dlatego muszą być niezwykle trwałe. Posiadają poszerzone możliwości zabezpieczenia przed włamaniem, dostępne w klasach WK1 i WK2.

Parapety – chronią ściany budynku przed zawilgoceniem, dopełniają wygląd okna. W ofercie - parapety PCV, ALU, z kamienia i konglomeratu.

Energooszczędne szyby zespolone w wersjach jedno- i dwukomorowych. Oferta - kilkadziesiąt wzorów szyb ornamentowych, refleksyjnych, szkła weneckiego i szyb witrażowych.

Nawiewniki - umożliwiają skuteczną wentylację pomieszczeń, mogą samoczynnie regulować ich wilgotność.

Szprosy – wykonywane są w celu podkreślenia charakteru okna lub wprowadzenia imitacji podziałów w przeszkleniach.


Kolorystyka Właściwie wybrany kolor okna pozwala osiągać nie tylko oczekiwany efekt dekoracyjny, ale również wprawiać mieszkańców domu w świetne samopoczucie. Ważny jest nie tylko wybór koloru, ale również właściwego odcienia. Nawet nieznaczne różnice barwy mogą zupełnie zmienić całościowy efekt. Kolor okien powinien korespondować, poprzez udany kontrast, z barwami pozostałych elementów zewnętrznych budynku: elewacji, pokrycia dachu, rynien. Z kolei barwy pokrywające okna wewnątrz naszych pomieszczeń, powinny odcieniem pasować lub kontrastować z kolorem parapetów, schodów, podłogi i mebli. Bogata oferta produktów OKNO-POL Kraków ma szeroki zakres kolorystyczny, obejmujący wiele wzorów oklein drewnopodobnych oraz lakiery kryjące z palety RAL. Proponowana oferta kolorystyczna jest jedną z najbogatszych na rynku i znajduje uznanie najbardziej wymagających klientów.

23


TREEQ Sp. z o.o. 32-090 SĹ‚omniki, Januszowice 116 A tel. +48 12 640 70 40 fax + 48 12 640 70 42 biuro@treeq.pl www.treeq.pl

www.okno-pol.pl

OKNO-POL-folder  

Katalog produktów Okno-Pol

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you