Intercity Onboard Magazine December 2019

Page 1

ГРУДЕНЬ 2019

ЧИМ ЗАПАМ’ЯТАВСЯ 2019-Й: двійники мозку, 3D-одяг і фото чорної діри

ГЛАМУРНЕ МИСТЕЦТВО Джеффа Кунса

ВІД СТРАСБУРГА ДО ЕГІСАЙМА.

ТОНЬЄ БЛОМСЕТ про розкіш свободи й усамітнення Усвідомлене споживання, або

У ЩО ІНВЕСТУЮТЬ «ТИХІ» МІЛЬЙОНЕРИ

Найчарівніші локації різдвяного Ельзасу

ЯНА РУДКОВСЬКА.

Куди інвестує аграрний сектор? Intercity Onboard Magazine | December’19

1


2

December’19 | Intercity Onboard Magazine


ШАНОВНІ ПАСАЖИРИ, КОЛЕКТИВ ФІЛІЇ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЧНА ШВИДКІСНА КОМПАНІЯ» АТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» ВІТАЄ ВАС У ПОЇЗДАХ «ІНТЕРСІТІ» ТА «ІНТЕРСІТІ+»!

DEAR PASSENGERS, THE TEAM OF “UKRAINIAN RAILWAY HIGH-SPEED COMPANY” BRANCH OF JSC “UKRZALIZNYTSIA” WELCOMES YOU ABOARD THE “INTERCITY” AND “INTERCITY+” TRAINS!

Настав грудень — один із довгоочікуваних та чарівних місяців року. Проводжаючи минулий рік, хочемо сказати вам, шановні пасажири, слова особливої вдячності за те, що протягом 2019 року ви довірили нам свої подорожі. Дякуємо за зворотний зв’язок, завдяки якому ми вдосконалюємо сервіси та комфорт під час подорожі поїздами «Інтерсіті», «Інтерсіті+». З нагоди прийдешніх свят колектив Української залізничної швидкісної компанії вітає вас із Новим Роком та Різдвом Христовим. Нехай свята принесуть вам тільки радість і подарують більше приводів для приємних подорожей! Бажаємо, щоб 2020 рік приніс у ваші родини достаток, злагоду та гарні новини. Також хочемо привітати всіх наших маленьких пасажирів із Днем Святого Миколая та побажати гарних подарунків, приємних сюрпризів та веселих жартів.

December has come — one of the long-awaited and magical months of the year. Saying farewell to the year that is almost over, we would like to express our appreciation to you, dear passengers, for traveling with us during 2019. Thanks to your feedback we improve our services and comfort of your “Intercity” and “Intercity+” trains. On the occasion of the coming holidays, the staff of the Ukrainian Railway Speed Company wishes you a Merry Christmas and Happy New Year. Let this new year 2020 bring you joy and give you more enthusiasm for new exciting travels! Let it bring prosperity, harmony and only good news to your families. We also congratulate all our little passengers on St. Nicholas Day and wish them pleasant surprises and fun jokes.

Залишайтеся з нами. Приємної всім подорожі та святкового настрою!

Intercity Onboard Magazine | December’19

Stay with us. Have a great trip!

1


content

88

24

16 92

74

82

4

HIGHLIGHTS

Афіша

50

GUIDE

НЕПОМІТНЕ СПОЖИВАННЯ.

Що тепер є показником статусу?

8

GUIDE

ПІДСУМКИ РОКУ 2019:

3D-одяг, чорна діра та ліки від раку

16

TRAVEL

РІЗДВЯНИЙ ЕЛЬЗАС.

56

від пісень до кросівок за €400

62

Втекти від метушні у казку

24

TRAVEL

ТРЕВЕЛ-СВІТ 2019:

ARCHITECTURE

ГЕРОЇ ХРОНІК.

68

ART

ДЖЕФФ КУНС

та його гламурне мистецтво

2

AUTO

НАЙДОРОЖЧІ АВТОМОБІЛІ СУЧАСНОСТІ. Що вибирають сильні світу цього?

74

Найцікавіше з архітектурного світу

42

GUIDE

KYIV INTERNATIONAL ECONOMIC FORUM. Стабільність чи хаос?

нові безвізи, рейси та землі

34

MUSIC

МУЗИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ:

INTERVIEW

PURE PLEASURE.

Ольга Джонсон про кондитерську в Швейцарії

82

INTERVIEW

ПОДАЛІ ВІД РОЗКОШІ:

життя серед вічних снігів

December’19 | Intercity Onboard Magazine


8

№ 10

ГРУДЕНЬ

2019

Шрифт NarzissPro Видавець і засновник Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № №2732413564ПР. Видане Міністерством юстиції України 14.02.2019 р.

34

Засновник ТОВ «Атлантіс Люкс» Адреса редакції і видавця 02000, Україна, м. Київ, провулок Лук’янівський, 8

68

Відділ реклами (097) 849-85-86

Друк ТОВ «Перша зразкова друкарня» 61001, Харків, вул. Конєва, 21 www.exp-print.com.ua

50 Наклад: 10 000 примірників Вихід з друку: 5 грудня 2019 року

4

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЖУРНАЛУ:

42

88

CINEMA

ЩАСЛИВОГО РІЗДВА!

Любовний лист Лондону

92

GASTRO

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ВИНО, аби вважатися експертом

98

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

56 Intercity Onboard Magazine | December’19

Журнал розповсюджується безкош­ товно тільки у вагонах поїздів Філії «Українська залізнична швидкісна компанія» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. При наданні готових оригінал-макетів рекламодавець підтверджує, що даний макет відповідає вимогам законодавства України. У цьому випадку рекламодавець несе відповідальність за збереження прав третіх осіб і підтверджує, що використані в макеті знаки для товарів і послуг мають реєстрацію і дозвіл на розміщення та використання на території України, а всі рекламовані товари та послуги, що підлягають обов’язковій сертифікації і вимагають наявності ліцензії, сертифіковані й мають відповідну ліцензію. Також при наданні оригінал-макетів, що містять зображення фізичних осіб, рекламодавець підтверджує, що володіє всіма необхідними правами на розміщення таких зображень і це жодним чином не обмежує прав третіх осіб. Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та інших відомостей несуть автори публікацій. Редакція залишає за собою право редагування матеріалів. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Усі права захищені. Передрук і будь-яке використання матеріалів можливі тільки з письмового дозволу редакції.

3


highlights

INTERCITY ONBOARD MAGAZINE РЕКОМЕНДУЄ ВІДВІДАТИ

Вибір: Ганна ПАНАХНО

INTERCITY ONBOARD MAGAZINE РЕКОМЕНДУЄ ПОСЛУХАТИ

30 ЛИСТОПАДА — 7 БЕРЕЗНЯ

ELTON JOHN. FAREWELL YELLOW BRICK ROAD. LEG IV

3–6 СІЧНЯ

« КРИЖАНЕ СЕРЦЕ» На початку січня в Києві (Палац спорту) уперше покажуть оригінальну виставу Disney на льоду. В основі сюжету театралізованого фігурного шоу — оскароносний мультфільм, що став най­успішнішою стрічкою в історії компанії. Окрім головних персонажів казки, на лід вийдуть Міккі і Мінні Мауси, герої анімацій «Історія іграшок», «У пошуках Немо», «Король Лев» і всі принцеси Disney. На глядачів

чекає шоу світового рівня: неймовірні трюки від хореографині олімпійських чемпіонів Сінді Стюарт, декорації від багаторазового володаря «Еммі» Стіва Басса, костюми від дизай­ нера бродвейських вистав Грегорі А. Попліка, гучні спецефекти та культовий саундтрек «Let It Go». «Крижане серце» на льоду зацікавить і малечу, і дорослих та перетворить Палац спорту на яскравий Disneyland.

«CIRCUS 1903»

Нова програма від творців популярного шоу «The Illusionists» поєднує класичні циркові традиції, елементи бродвейських мюзиклів і ляльковий театр. Після тогорічного дебюту в Royal Festival Hall команда «Circus 1903» повертається до британської столиці. Дійство відтворює атмосферу початку ХХ століття — Золотого віку цирку. Акробати, повітряні гімнасти, жонглери, канатохідці,

4

19 ГРУДНЯ — 5 СІЧНЯ

метальники ножів та еквілібристи шоу обожнюють сміливі розваги. Цього разу вони виконають один із найнебезпечніших номерів — «Бразильське колесо смерті». Перевести дихання після трюків допоможе виступ лялькових слонів. Завдяки мистецтву ляльковиків War Horse вони виглядають і рухаються майже як справжні!

300 концертів на 5 континентах — прощальний тур Елтона Джона вражає масштабами та видовищністю. Він стартував у листопаді 2018-го і триватиме до кінця 2020-го. Бажаєте зустріти новий рік раніше за всіх та провести різдвяні канікули в компанії володаря 5 «Греммі» та командора ордена Британської імперії? Вирушайте до Океанії! Четверта частина гастролів охопить міста Австралії та Нової Зеландії. Музикант зізнався, що живі виступи завжди заряджають і захоплюють його, саме тому він упродовж 50 років грає для слухачів з усього світу. Шоу супроводжує відеоісторія, присвячена моментам кар’єри Елтона Джона, невідомим навіть найпалкішим прихильникам. Дати концертів у Сіднеї: 21 і 23 грудня, 7, 9 і 14 січня, 7 березня.

December’19 | Intercity Onboard Magazinehighlights

INTERCITY ONBOARD MAGAZINE РЕКОМЕНДУЄ НАДИХНУТИСЯ

INTERCITY ONBOARD MAGAZINE РЕКОМЕНДУЄ ПОДИВИТИСЯ

З 12 ГРУДНЯ

«LITTLE JOE»

« LEONARDO DA VINCI» Упродовж 2019-го світ святкує 500річчя від дня смерті Леонардо да Вінчі. Одна з наймасштабніших виставок (її підготовка тривала 10 років!) проходить у Луврі. Тут зберігається найбільша у світі колекція митця: 22 малюнки та 5 живописних творів — «Мадонна в скелях», «Прекрасна Ферроньєра», «Мона Ліза», «Іоанн Хреститель», «Свята Анна з Богородицею і немовлям Христом» . Ретроспективу, побудовану навколо цих робіт, доповнюють малюнки, а також низка картин і скульптур, створених художниками з кола да Вінчі. Експозиція покликана не лише презентувати глядачу творчість майстра епохи Відродження. Вона ілюструє, яке надзвичайно важливе значення він надавав малюванню, у який спосіб досліджував світ і чому називав цей процес «наукою живопису».

ДО 24 ЛЮТОГО

6

«Малюк Джо» — фантастична драма Джессіки Гауснер про мати-одиначку, яка в будь-який спосіб прагне допомогти своїй дитини почуватися комфортно у великому світі. Агрономка за професією, жінка створила незвичайну квітку, яка робить свого власника щасливим, і подарувала її сину-підлітку. Однак виявилося, що невинна, на перший погляд, рослина приховує не лише

З 26 ГРУДНЯ

цілющі властивості, але й дещо жахливе. Фільм, створений у співпраці Австрії, Великої Британії та Німеччини, припаде до смаку прихильникам «Чорного дзеркала». Головних персонажів зіграли Бен Вішоу і Емілі Бічем — переможниця Каннського кінофестивалю цього року. Стрічка принесла акторці «Золоту пальмову гілку» в номінації «Найкраща жіноча роль».

«CATS» Прем’єра мюзиклу Ендрю Ллойда Веббера, створеного за мотивами віршів Томаса Еліота, відбулася 1981 року, проте його популярність не вщухає і досі. Для кіноверсії композитор написав кілька нових пісень, а режисер Том Гупер зібрав на знімальному майданчику напрочуд гарну компанію. Ідріс Ельба, Іен Маккеллен, Тейлор Свіфт, Джеймс Корден і Джуді Денч за допомогою комп’ютерної графіки перетворилися на розкішних котів і кішок. Вони збираються на щорічний бал, щоб обрати нового вожака. Глядачі першого трейлеру не оцінили їхні старання: через надмірну людиноподібність вусатих персонажів фільм звинуватили в створенні ефекту моторошної долини. Такі зауваги отримала і стрічка «Їжак Сонік» — її творці змушені були змінити образ головного героя. Чи прислухалася до критики команда «Котів», дізнаємося 26 грудня.

December’19 | Intercity Onboard Magazineguide

У БАДЬОРОМУ РИТМІ САЛЬСИ ПІД ТУПІТ ЖОВТИХ БАЛЕНСІАГ 2019-Й НЕСЕТЬСЯ В ІСТОРІЮ. ПРИКРАШАЮЧИ ЕКОЯЛИНКИ Й ЗАПРОШУЮЧИ ДО НОВОРІЧНОГО СТОЛУ ДІТЕЙ І РОБОТІВ, ПЕРЕВІРЯЮЧИ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ НА ДАХУ ТА СОРТУЮЧИ СМІТТЯ ОДНОЧАСНО ЗІ СТРІЧКОЮ НОВИН, 7 МІЛЬЯРДІВ СПОСТЕРІГАЮТЬ ЗА ТИМ, ЯК НАЙСКАНДАЛЬНІШИЙ РІК СТОЛІТТЯ ЗАЛИШАЄ ВЕЧІРКУ РОДУ ЛЮДСЬКОГО. КОПІЇ МОЗКУ, БЕЗСМЕРТЯ, ЛІКУВАННЯ РАКУ, ПОРТАЛ В ІНШІ СВІТИ І 3D-ОДЯГ. ТУРБОТА ПРО ДОВКІЛЛЯ, ВІДМОВА ВІД ПЛАСТИКУ Й АВТОПРОТЕСТИ. РАНІШЕ МИ ВИБИРАЛИ, КУДИ ЙТИ: ДО ТЕХНОЛОГІЙ ЧИ ДО ПРИРОДИ. ТЕПЕР КИНУЛИСЯ ВІДРАЗУ В УСІХ НАПРЯМКАХ. І, ПОПРИ СУМНІВИ, ДОСЯГЛИ УСПІХУ. ПІДСУМОВУЄМО, ЯКИМИ БУЛИ ГОЛОВНІ ПОДІЇ 2019-ГО У СВІТІ ТЕХНОЛОГІЙ, МЕДИЦИНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА МОДИ. Текст: Ксенія КОВАЛЬОВА

8

December’19 | Intercity Onboard Magazine


guide

Космічна компанія ESA почала розробляти проєкт Biomass. Його основне завдання — виміряти загальну кількість біомаси на планеті

ESA BIOMASS Так часто, як цього року, про екологію ще не говорили. Навіть найбайдужіші до стану довкілля встигли запостити в сторіз мем із Гретою. Мабуть, конкурувати з 2019-м в екобаталіях може лише рік проблем озонового шару. Поки хвиля хайпу не пройшла, компанія ESA почала розробляти проєкт Biomass. Його основне завдання — виміряти загальну кількість біомаси на планеті і зробити можливим сканування лісів з космосу. Так, за допомогою радіолокатора з синтезованою апертурою, розміщеною на супутниках, можна буде обчислювати об’єм вуглецю на Землі. Проєкт дасть змогу створювати 3D-моделі лісового простору для його докладнішого вивчення. ESA Biomass — чудова ініціатива, проте варто пам’ятати, що екологія і драма йдуть в ХХІ столітті завжди поруч. У фокусі компанії — розрахунок частки флори, що зникає, а також негативного впливу людини на рослинний світ. Офіційний запуск проєкту запланували на 2022-й. Якщо, звичайно ж, до цього пластик і бобри не зведуть ліси нанівець.

Intercity Onboard Magazine | December’19

ВІТРЯНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ WALNEY EXTENSION 2019-й називають найзеленішим роком XXI століття. Окрім інших подій, він запам’ятається відкриттям найбільшої вітряної ферми у світі. Безкінечні поля вітряків діаметром 195 метрів (висота традиційної електростанції — 187 метрів) розташували в Ірландському морі. Британська

компанія генерує енергію для 600 000 будинків, а також інвестує в екологічні проєкти. Щорічно Walney Extension віддає £15 000 000 ініціативам, покликаним захищати довкілля. Так добігає кінця ера нафти й газу — їх замінюють по-справжньому привабливі та просунуті технології. Вибір локації в Ірландському морі не випадковий. Поки човен із сонячними батареями біля узбережжя Каліфорнії доробляють, дослідники вирішили приділити увагу околицям Європи. Там і вітер сильніший, і ринок дихає вільніше.

9


guide

На орбіту полетять 4500 супутників, які роздаватимуть надшвидкісний Wi-Fi. Першими якість інноваційного бездротового інтернету протестують каліфорнійці

запуск запланували на 2021-й. Слідом за червоним кабріолетом на орбіту полетять 4500 супутників, які роздаватимуть надшвидкісний Wi-Fi. Першими якість інноваційного бездротового інтернету протестують каліфорнійці. За розрахунками, 2024 року на планеті не залишиться жодного місця, де не можна буде під'єднатися до космічного Wi-Fi. Швидкість інтернету від SpaceX — 1Гб/с — у 160 разів більша за стандартну швидкість земних провайдерів.

БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ ВІД SPACEX Сьогодні платити за інтернет так само банально, як користуватися кнопковими телефонами. Ілон Маск, Робін Гуд світу технологій, запропонував зробити доступ до мережі безоплатним для всіх. На Землі реалізувати цю ідею проблематично — заважають провайдери. А ось у космосі — цілком реально. Проєкт почали розробляти цього року, гучний

10

ФОТО ЧОРНОЇ ДІРИ Ніхто не вірив, що це можливо — сфотографувати тінь чорної діри на віртуальний телескоп розміром із Землю. Але цього року Ейнштейн почав турбіною обертатися в труні, а астрофізики розкрили роти в дитячому захваті — тінь діри між часом і простором з'явилася в об'єктиві. Гокінґ довго вивчав ці об'єкти — саме він надихнув розробників телескопа. Попри те, що її існування роками було під питанням (навіть

Ейнштейн не вірив у свої пророцтва), виявилося, що діра реальна. Ця фотографія могла б бути пересічним експериментом або чимось на кшталт світлини лісової феї чи рукостискання з прибульцем. Проте вона стала найпопулярнішим знімком року. Тепер ми знаємо, що в галактиці Messier 87 є щось, що сягає розміру 6,5 мільярда сонячних мас. Куди веде цей космічний люк? Невідомо. Зате доведений простий факт: простір не єдиний. Є інші тимчасові воронки, інші версії Всесвіту, пов'язані з нашою темною плямою.

December’19 | Intercity Onboard Magazine


guide

3D-ОДЯГ Просто дивитися фільми в 3D вже не цікаво, так само, як і дивитися на модель лісу. Куди крутіше — одягатися в 3D. У 2019-му ми стали свідками революції в сегменті haute couture. Кастомні продукти тепер не просто шиють на замовлення — їх друкують на 3D-принтері. Космічні сукні від Anouk Wipprecht підкорили серця міленіалів. Вона створює навмисно епатажні моделі, нібито зі світу комп'ютерних ігор. Кожна сукня виготовляється в одному екземплярі. Отримати модель може лише та щасливиця, параметри якої відповідають стандартам, закладеним у принтер. Серед інших активістів 3D-гардероба — Materialise, Bradley Rothenberg, Julia Koerner і Marina Hoermanseder. Плаття в сітку від Bradley Rothenberg увійшли до колекції МоМА. Дизайнери розповідають, що попит на моделі поки що невеликий, але вони вірять в ідею усвідомленого шопінгу. За їхніми прогнозами, невдовзі кожен зможе купувати унікальні речі, що виготовляють з тисячі крихітних деталей, подібних до зміїної шкіри.

Intercity Onboard Magazine | December’19

Кастомні продукти тепер не просто шиють на замовлення — їх друкують на 3D-принтері. Космічні сукні від Anouk Wipprecht підкорили серця міленіалів

11


Photo by Karl Lagerfeld

guide

У Джакарті побудувати першу лінію метро. Затори були такі нестерпні, що тягнути стало вже нікуди. 16-кілометрова підземка пролягає з півдня на північ столиці

ВІРЖІНІ ВІАР РІК БІЛЯ КЕРМА CHANEL За кілька місяців до смерті Карл Лагерфельд просив свою праву руку Віржіні Віар виходити на подіум самостійно. Усі думали, що це був комплімент чарівній колезі. Насправді — підготовка наступниці твідового престолу. Віржіні розпочала роботу в Chanel 1987 року. Усього за кілька годин після новини про смерть метра вона очолила компанію. Карл обожнював гучні шоу, Віар наслідує його приклад. Для презентації своєї першої колекції «Дівчина в потязі» Віржіні перенесла Париж у Сен-Тропе і перетворила хол Гран-Пале на залізничний вокзал. Крім шанування історії бренда, нова креативна директорка лишила в колекції й свій відбиток: денім і трикотаж, які раніше вкрай рідко з'являлися на подіумі Chanel, стали візитівкою показу. Моделі демонстрували традиційно однотонне мереживо з дрібними малюнками, чорний змінювався яскраво-малиновим, проте чіткої думки від шоу Віар поки не склалося. Світ затамував дихання в млосному очікуванні.

12

ПЕРША ЛІНІЯ МЕТРО В ДЖАКАРТІ Поки західний світ прагне розкрити найбільші таємниці людства, у Джа-

Photo AFP

карті вирішили згадати про біди насущні і нарешті побудувати першу лінію метро. Затори були такі нестерпні, що тягнути стало вже нікуди. Так з'явилася 16-кілометрова підземка, що пролягає з півдня на північ столиці. Джакарта — світовий лідер за завантаженістю доріг. Крім того, що місцеві половину життя проводять у вирі автострад (у тамтешніх корках можна застрягти на 10 годин!), місто тоне через величезний тиск на ґрунт. Але тепер усе буде інакше. У березні мешканці 30-мільйонного мегаполіса отримали можливість безоплатно їздити в метро. До 2024 року вартість поїздки зросте до $0,7. December’19 | Intercity Onboard Magazine


guide

Комп'ютерні фахівці, нейрохірурги й нейровчені створюють нейроморфний комп'ютер, який повинен стати двійником людського мозку

ЛІКИ ПРОТИ РАКУ Нобелівська премія з медицини та фізіології цього року відправилася до сера Пітера Реткліффа, Вільяма Каеліна-молодшого та Ґреґа Семенца. Вчені відкрили, як клітини можуть відчувати зміни рівня кисню в довкіллі та пристосовуватися до них. Це найочікуваніший в історії сучасної медицини крок на шляху до великої події. Раніше було відомо лише про те, що внаслідок браку кисню в організмі підвищується рівень еритропоетину (один із гормонів нирок). Коли сер Пітер Реткліфф вивчав процес перетворення генної інформації в білок, він виявив білковий комплекс HIF. Розщеплення HIF — ключовий момент розвитку багатьох хвороб. Відкриття дослідників допоможе розробити нові ліки для боротьби з раком та анемією.

Intercity Onboard Magazine | December’19

ПРОЄКТ «ЛЮДСЬКИЙ МОЗОК» Особлива цікавість до мозку людини з’явилася в наукового товариства 8 років тому. Тоді простий комп'ютер IBM намагався імітувати мозкову діяльність. Сьогодні супермашина IBM Blue Gene може повністю замінити кота — робота її схем не відрізняється від функціонування мозку тварини. Масштаб успіху Blue Gene швидко помітили в ЄС. 2019-го в Бернському університеті запустили проєкт «Людський мозок». Комп'ютерні фахівці, нейрохірурги й нейровчені працюють над створенням чогось більшого за симуляцію мозку домашнього улюбленця. Вони створюють нейроморфний комп'ютер, який повинен стати двійником людського мозку. Дослідники розрізають мозок людини на 7000 шматочків, сканують їх та копіюють нейрони в кремнієві канали. Отримані 200 000 комп'ютерних нейронів поводять себе подібно до тих, що містяться в живому мозку людини, але в 10 000 разів активніше. Проєкт завершиться 2023 року. Вчені вже готові до

етичних, філософських і морально-побутових претензій. Проте так само вони готові усвідомити, що зовсім скоро з'явиться дещо, здатне мислити в 3000 разів швидше за людину. А ви встигнете підготуватися?

2019-й офіційно став роком техно й еко в одному флаконі. Він був суперечливим, повним протестного і революційного настроїв. Штовхав жителів Гонконгу на барикади з лазерами та спонукав до відкриттів. Пропонував бути свідомими і піклуватися про довкілля. Став першим роком запуску брендів plastic-based. Такий різний і такий насичений подіями, він точно увійде в історію. І, напевно, про нього ще згадуватиме нейроморфний мегамозок у своїх нелюдських мріях.

13


guide

На правах реклами ЦЯ ПРОДУКЦІЯ МІСТИТЬ НІКОТИН І ВИКЛИКАЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ. ЦЯ ПРОДУКЦІЯ ПРИЗНАЧЕНА ДЛЯ ПОВНОЛІТНІХ СПОЖИВАЧІВ ТЮТЮНУ АБО НІКОТИНУ.

НОВИНКА ДЛЯ КУРЦІВ

століттями залишався номером один. Але світ змінюється, і прогрес не стоїть на місці! Шведи завжди були в авангарді наукових розробок: фізик Андрес Цельсій, винахідник Джон Еріксон і нарешті — хімік Альфред Нобель. У Швеції люди звикли мислити нестандартно та цінувати свій час. Не дивно, що нікотинові подушечки VELO з’явились саме тут.

НІКОТИНОВІ ПОДУШЕЧКИ VELO ІДЕАЛЬНО ПІДХОДЯТЬ ДЛЯ ПОДОРОЖЕЙ НА ПОЇЗДІ З НОРДИЧНИХ ПРОСТОРІВ В УКРАЇНУ Компанія British American Tobacco починає продаж в Україні нікотинових подушечок VELO без тютюну VELO — АМБАСАДОР ШВЕЦІЇ В УКРАЇНІ ТА НАСТУПНИЙ КРОК У СПОЖИВАННІ НІКОТИНУ

СЬОГОДНІ ДЕДАЛІ БІЛЬШЕ УКРАЇНЦІВ ПОЧИНАЮТЬ ПОДОРОЖУВАТИ ЗА КОРДОН. І БАГАТО ХТО ОБИРАЄ ДЛЯ СВОЇХ ПЕРЕМІЩЕНЬ САМЕ ПОЇЗДИ. ТА ЗАБОРОНА КУРІННЯ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ І ТРАНСПОРТІ СИЛЬНО ОБМЕЖУЄ ПОВНОЛІТНІХ СПОЖИВАЧІВ НІКОТИНОВОЇ ПРОДУКЦІЇ КОМПАНІЯ BRITISH AMERICAN TOBACCO (BAT) РОЗПОЧИНАЄ ПРОДАЖ В УКРАЇНІ НІКОТИНОВИХ ПОДУШЕЧОК БЕЗ ТЮТЮНУ ПІД МАРКОЮ VELO, ЯКІ ВИРОБЛЯЮТЬ У ШВЕЦІЇ. УКРАЇНА СТАЛА ВЖЕ 14 РИНКОМ, НА ЯКОМУ ВАТ ЗАПУСТИЛА СВІЙ ІННОВАЦІЙНИЙ ПРОДУКТ ДЛЯ ПЕРОРАЛЬНОГО СПОЖИВАННЯ.

Тільки для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину. Цей продукт містить нікотин і викликає залежність.

VELO — це абсолютно новий продукт, який від снюсу успадкував лише форму та спосіб використання. Головне: він не містить тютюну. Подушечки VELO складаються з мікрокристалів целюлози, нікотину, води, ароматизаторів, підсолоджувачів та, звісно, мають шведський характер.

Сьогодні дедалі більше українців починають подорожувати за кордон. І багато хто обирає для своїх переміщень саме поїзди. Та заборона куріння в громадських місцях і транспорті сильно обмежує повнолітніх споживачів нікотинової продукції. І такі вимоги цілком зрозумілі, адже звичайний недопалок може стати причиною справжньої пожежі, не кажучи вже про неприємний запах. Але що робити курцям, які вирушають у тривалі подорожі? Відповідь знайшли винахідливі шведи, згадавши свої традиції. На батьківщині вікінгів давно користуються так званим снюсом без диму та попелу. У скандинавських країнах цей продукт

14

VELO — ЦЕ АБСОЛЮТНО НОВИЙ ПРОДУКТ, ЯКИЙ ВІД СНЮСУ УСПАДКУВАВ ЛИШЕ ФОРМУ ТА СПОСІБ ВИКОРИСТАННЯ. ГОЛОВНЕ: ВІН НЕ МІСТИТЬ ТЮТЮНУ Підхід шведів до життя — філософія гармонії лагом — поєднує в собі практичність та якість. Скандинави звикли цінувати комфорт, причому не лише свій, але й оточення. Саме тому

promotion |  December’19  |  Intercity Onboard Magazine


guide

VELO — максимально простий у використанні та непомітний для інших. Нікотинові подушечки не лишають по собі ані диму, ані попелу, ані неприємного запаху. Потрібно лише розмістити одну подушечку між яснами та верхньою губою збоку і тримати її до 30 хвилин. Тепер вам не потрібно нервуватися, очікуючи наступну зупинку потяга, щоб вийти на перекур. А про пошуки сміттєвих баків взагалі можна забути, адже в упаковці VELO є спеціальне відділення для використаної продукції. І ще одна перевага — під час використання нікотинових подушечок руки залишаються вільними. А це означає: більше жодних обмежень! Будьте вільними в подорожах, як далеко б ви не заїхали. Навіть якщо зібрались у залізничну мандрівку аж до самої Скандинавії. Родом із нордичних просторів, подушечки VELO своїм білосніжним кольором нагадують верхівки північних гір. Казкова та різнобарвна краса місцевої природи надихає на винаходи, творчість та кохання. І щоб вдумливо та з чистим захопленням

Перший — неймовірної краси напрямок від Думбоса до Ондалснеса, залізнична гілка Раумабанен. Відстань у дорозі — 114 км. Краєвид річки Рауми, дбайливо огорнутої горами та скандинавськими соснами, запам’ятається вам на все життя. Тут суворі гірські піки, зубчасті скелясті поверхні й схили ведуть до відкритих вітрам плато. Поряд — найвища в Європі прямовисна скеля. За півтори години ви зможете вивільнити думки й відчуєте повну свободу. Другий напрямок — Фломська залізниця. Відстань у дорозі — 550 км. Має найбільший в Європі кут підйому. Маршрут проходить скелястим гірським ландшафтом і чарівним та величним плато Харданґервідда. Справжнє королівство фіордів! Важко повірити, як людям вдалось посеред такої складної місцевості прокласти залізничні шляхи. Обов'язково відвідайте музей «Фломська залізниця», щоб дізнатися про цей шедевр інженерної думки більше. Лише 9 годин — і вся краса Норвегії перед вами.

оцінити всю міць скандинавських пейзажів, багато мандрівників обирає саме подорожі на поїздах. Закарбувати момент та сповна насолодитись краєвидами й культурою Півночі можна тільки тоді, якщо не відволікатись ні на що зайве. Звісно, коли навкруги одні лише цікаві історичні пам’ятки та неймовірні краєвиди, курити зовсім ніколи. Тим паче, що в громадських видах транспорту «диміти» заборонено. А нікотинові подушечки VELO можна спокійно використовувати всюди.

ЩОБ ВДУМЛИВО ТА З ЧИСТИМ ЗАХОПЛЕННЯМ ОЦІНИТИ ВСЮ МІЦЬ СКАНДИНАВСЬКИХ ПЕЙЗАЖІВ, БАГАТО МАНДРІВНИКІВ ОБИРАЄ САМЕ ПОДОРОЖІ НА ПОЇЗДАХ

І хоч ці залізниці, безперечно, неймовірні, проте в Скандинавії ще багато цікавого, яку б країну ви не вибрали. Де саме зупинитись? Вирішувати тільки вам. Можливо, варто почати зі столиці Швеції — дивовижного Стокгольма? Це неймовірне місто з великою кількістю пам’яток культури. Величний Королівський палац, у якому працюють кілька музеїв та скарбниця; справжній лицарський замок, прикрашений старовинними статуями; міська Ратуша Stadshuset, де щорічно збираються лауреати Нобелівської премії. І якщо до самого Стокгольма, мабуть, краще таки долетіти, звідти сміливо вирушайте потягом до столиці Данії — казкового Копенгагена. Якихось 5 годин мальовничою Скандинавією — і ви в новому місті та в новій країні. Якщо полюбляєте романтику, вам точно туди. А різнокольорові будинки обов’язково змусять вас усміхнутись і відчути так зване хюґе — скандинавське слово, яке означає настрій затишку та комфортного спілкування з почуттям добробуту та задоволеності.

Краєвид із вікна поїзда, і справді, якийсь інший, ніж з автомобіля або автобуса. Він дозволяє сконцентруватись на головному: на красі та мінливості. Огорнуті золотом Скандинавські гори вдень — стають темними велетнями уночі, блакитне крижане небо вранці — наповнюється різнобарвною палітрою ввечері. Щомиті у вікні змінюється картинка, а разом із нею народжується й нова емоція. Пропустити таке видовище не схоче ніхто. Протяжність залізниць Швеції становить 9830 кілометрів. Залізничні лінії тут — наче лінії на долоні, які поєднують навіть найвіддаленіші куточки країни в єдине ціле. Великою популярністю серед туристів користується напрямок Стокгольм — Уппсала.

І САМЕ ЗАВДЯКИ VELO — ВИНАХОДУ ЗІ ШВЕЦІЇ — СУЧАСНИЙ МАНДРІВНИК І СПОЖИВАЧ НІКОТИНОВОЇ ПРОДУКЦІЇ МОЖЕ ЗБЕРІГАТИ ЧАС ДЛЯ ВАЖЛИВОГО ТА ПАМ’ЯТАТИ ЛИШЕ ЧИСТІ ЕМОЦІЇ БЕЗ ЗАЙВИХ ЗУПИНОК

Завдяки швидкісному потягу зі столиці Швеції до Уппсали можна доїхати лише за 40 хвилин. Уппсала — одне з найдавніших та найкрасивіших міст країни, справжній must-see для туристів. Старовинні будинки з нордичними рисами, численні сквери та парки, крижані фонтани, химерні статуї залишають сильні враження й бажання повертатися сюди знову. Якщо ваша мета — мальовничий краєвид із вікна потяга, вам точно потрібно вирушити до іншої скандинавської країни — Норвегії. Аж два залізничні напрямки тут вважаються найкрасивішими у світі.

Intercity Onboard Magazine | December’19 | promotion

Ще кілька слів про скандинавів. Саме вони змогли пристосувати до життя таку дику та норовисту природу Скандинавії. Північні народи Європи навчились змінювати цей світ під себе, водночас залишаючись у гармонії з довкіллям та собою, орієнтуючись на натуральність та якість, шануючи себе, свій час та людей навкруги. І саме завдяки VELO — винаходу зі Швеції — сучасний мандрівник і споживач нікотинової продукції може зберігати час для важливого та пам’ятати лише чисті емоції без зайвих зупинок. Подорожуйте й вибирайте для себе тільки найкраще!

15


travel

РІЗДВЯНИЙ

ЕЛЬЗАС

ВТЕКТИ ВІД ПЕРЕДНОВОРІЧНОЇ МЕТУШНІ В РІЗДВЯНУ КАЗКУ, МАБУТЬ, НАЙКРАЩЕ РІШЕННЯ. ЕЛЬЗАС — ВІДМІННИЙ НАПРЯМОК. САМЕ ТУТ СТВОРЮЮТЬ НЕЗАБУТНІ ІЛЮМІНАЦІЇ ТА ПРИКРАСИ. САМЕ ТУТ РОЗТАШОВАНА СТОЛИЦЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІЗДВА — СТРАСБУРГ. У ЦЬОМУ МІСТІ ПРОХОДИТЬ НАЙБІЛЬШИЙ РІЗДВЯНИЙ ЯРМАРОК ЄВРОПИ — ЧАРІВНА АТМОСФЕРА ВІДЧУВАЄТЬСЯ ВСЮДИ.

екст: Дмитро і Марія, Т NePaketniki nepaketniki

В

ідтворити ельзаську атмосферу в іншому місці неможливо. Унікальний настрій — заслуга місцевих жителів: любов ельзасців до Різдва — у кожній ялинковій кульці, у кожній фірмовій склянці глінтвейну, у всіх традиційних солодощах. Власники кафе та крамниць змагаються протягом століть: який заклад буде прикрашений найкраще? На різдвяних ярмарках можна зустріти натовпи туристів, очі яких розбігаються від передсвяткової мішури — гаряче місцеве вино, карамелізовані яблука, ельзаське печиво. Вони нікуди не поспішають, прогулюються від однієї сувенірної крамниці до іншої, насолоджуються кожною хвилиною — відчувається справжній розмірений ритм життя французів. У всіх вітринах — неповторні інсталяції: сніговики, ведмедики, лютени, текстиль і шоколад.

16

December’19 | Intercity Onboard Magazine


guidetravel

Любов ельзасців до Різдва — у кожній ялинковій кульці, у кожній фірмовій склянці глінтвейну, у всіх традиційних солодощах Серед вузьких вуличок особливо п’янить неповторний запах свіжої французької випічки, кориці та глінтвейну. Пройти повз булочні — справжні тортури. Постійні «бонжур» і «мерсі», щирі усмішки — в маленьких селах французька відкритість чекає на кожному кроці. Познайомитися легко навіть в ресторані — тутешні перші привітаються, похвалять крем-брюле та порадять замовити таке ж. Йдучи, попрощаються з усіма відвідувачами. КУДИ З’ЇЗДИТИ І ЩО ПОДИВИТИСЯ В ЕЛЬЗАСІ:   Страсбург — визнана всіма столиця Різдва. Париж прикрашений набагато бідніше. Культ авторських прикрас живе у Страсбурзі кілька століть. Найбільший різдвяний ярмарок — на площі Клебер, другий за популярністю — на площі Броглі. Обов’язково прогуляйтеся кварталом Маленька Франція, об’їдьте місто водою на човні Batorama, підійміться на вершину Страсбурзького собору і побачте місто з висоти. Оптимально провести тут 1,5–2 дні.   Кольмар — серце Ельзасу. В одному з наймальовничіших містечок Європи розташований другий за значимістю музей Франції після Лувру — Унтерлінден. Кольмар найчастіше з’являється в Instagram завдяки різнобарвним будиночкам. Тут найбільше мішленівських ресторанів в Ельзасі — 14. Сюди варто відправитися на пів дня або й на цілий день.   Рибовілле — містечко, в якому проводять середньовічні ярмарки. Розклад варто дізнатися заздалегідь. Тут слід спробувати найкращий яблучний сидр і неперевершені баварські сосиски. Можна і квест влаштувати — шукати зображення слонів, блукаючи вулицями. Це символ Рибовілле. На честь дня міста у фонтан заливають біле ельзаське вино, щоб всі пили, як слони! Вистачить 3–4 години.   Рикевір — село з дуже яскравою ілюмінацією. На головній вежі миготять різдвяні спец­ефекти. А ще тут є шанс побачити ексклюзивні ялинкові прикраси — у Рикевірі розташований двоповерховий будинок з іграшками ручної роботи будь-якої складності. У ньому можна гуляти, ніби у музеї. 2–3 годин достатньо.   Егісайм дивує ідеальними винними дегустаціями. У багатьох готелях є SPA, тому тут

Intercity Onboard Magazine | December’19

19


слід завершити маршрут — влаштувати релакс. Прогулятися можна за кілька годин, але ми рекомендуємо зупинитися хоча б на одну ніч.   Europa-park — найкращий парк розваг в Європі. Якщо в день вашого візиту не буде снігу, запустять штучний. Мабуть, за кількістю святкового декору на квадратний метр з Europa-park не може конкурувати жодне село. Любителям екстриму на прогулянку варто виділити 8 годин, любителям сімейних атракціонів — 5–6 годин. Зимовий Ельзас залишиться в пам’яті назавжди. Ви потрапите у неймовірну різдвяну казку. Казку з ельфами, гномами, смачною їжею і неймовірною атмосферою. Казку, в яку хочеться повертатися щороку.

20

December’19 | Intercity Onboard Magazineguide

Яна Рудковська: «ЩОРОКУ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ІНВЕСТИЦІЯМИ В НЕРУХОМІСТЬ ЛИШЕ ЗРОСТАЄ»


guide

БУДЬ-ЯКІ КОЛИВАННЯ В ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ КРАЇНИ ВПЛИВАЮТЬ НА ЕКОНОМІКУ ТА БІЗНЕС. ВМІТИ КЕРУВАТИ МІНЛИВИМИ ПРОЦЕСАМИ — ВЕЛИКЕ МИСТЕЦТВО. ЗАСНОВНИЦЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ДОМУ «ПЕЧЕРСЬКА АСАМБЛЕЯ» ЯНА РУДКОВСЬКА ВЖЕ КІЛЬКА РОКІВ УСПІШНО ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕЛІТНУ НЕРУХОМІСТЬ. ЖУРНАЛУ INTERCITY ONBOARD MAGAZINE ЯНА РОЗПОВІЛА, ЧИМ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РИНОК УКРАЇНИ ПРИВАБЛИВИЙ ДЛЯ ВІТЧИЗНЯНИХ ТА ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ І ЯКИЙ ПРОГНОЗ МОЖЕ ДАТИ НА 2020 РІК.

ЯКА НАРАЗІ СИТУАЦІЯ НА РИНКУ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ? Ситуація доволі оптимістична, незважаючи на нестабільну політичну картинку. На сьогоднішній день маємо багато іноземних інвесторів та партнерів, які охоче роблять вклади в елітний сегмент ринку.

вкладаючи в будь-який проєкт, ми залежимо від політичної ситуації та щоразу маємо бу ти гнучкими до змін. Проте в кожному проєкті знаходимо нові можливості для нас та наших клієнтів завдяки значному досвіду та хорошій комунікації з партнерами.

ЧИМ ДЛЯ ВАС ПРИВАБЛИВИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БІЗНЕС? ЯКІ НОВІ ГРАНІ ЩОРАЗУ ВІДКРИВАЄТЕ ДЛЯ СЕБЕ?

ЧИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ІНВЕСТИЦІЙНОГО ДОМУ «ПЕЧЕРСЬКА АСАМБЛЕЯ» КЛІЄНТИ З АГРАРНОГО СЕКТОРУ?

Інвестиційний бізнес привабливий з точки зору швидкої окупності та відсутності ризиків. Точніше ризики мінімальні, адже будівництво активно росте, а іноземні інвестори дуже цікавляться нашою країною. Звісно,

Так, звісно, ми активно співпрацюємо з інвесторами з різних галузей, і аграрний сектор — не виняток.

КУДИ САМЕ ІНВЕСТУЮТЬ АГРАРНИКИ? Сфера попиту вкладів аграрників велика. Вони інвес-

ПОКАЗНИКИ БУДІВНИЦТВА ТА ПОПИТУ ВРАЖАЮТЬ. ЦЕ НАЙЛІПШИЙ ПОКАЗНИК ПОЗИТИВНОГО ПРОГНОЗУ НА НАСТУПНИЙ РІК

Intercity Onboard Magazine | December’19 | promotion

тують як у різного виду

не спадає, а щороку зацікав-

земельні ділянки, так і в квадратні метри в центрі міста.

леність лише зростає.

У ВАС ВЕЛИКИЙ ДОСВІД У СФЕРІ ІНВЕСТИЦІЙ. А ЯКІ РОБОЧІ ЗАВДАННЯ ВАМ НАЙБІЛЬШ ЦІКАВІ? Нинішній час для нас особливо цікавий, бо ми активно працюємо із сумнівами наших клієнтів та радіємо, коли вони залишаються задоволеними результатом співпраці. Щодня вивчаємо безліч інформації щодо найвигідніших пропозицій. Наші менеджери завжди перші на конгресах та конференціях із нерухомості.

ЯКЩО КЛІЄНТ ІЗ ТИХ ЧИ ІНШИХ ПРИЧИН СУМНІВАЄТЬСЯ, ЧИ ВАРТО ІНВЕСТУВАТИ — ЗА РАХУНОК ЯКИХ АРГУМЕНТІВ ВАМ ВДАЄТЬСЯ ПЕРЕКОНУВАТИ ТА ДОВОДИТИ ЦІННІСТЬ НЕРУХОМОСТІ?

ЯКЩО ПОРІВНЮВАТИ УКРАЇНСЬКИЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ІНВЕСТИЦІЙНІ РИНКИ — ЩО В НАС ДОБРЕ, А ЩО ЩЕ ПОТРІБНО НАДОЛУЖИТИ? Український ринок у порівнянні з європейським, звісно, менш стабільний. Нам складніше прогнозувати прибуток та виправдовувати надії вкладників. На окремих територіях нашої країни відбуваються воєнні дії, що авжеж впливає на загальну ситуацію та відносини з іншими державами-партнерами. Курс валют нестабільний. Цього факту аж ніяк не уникнути. Наша банківська система також потребує суттєвих змін та доопрацювань. Сподіваємося, нова влада впливатиме на цей процес суттєвіше, ніж попередня.

Один із найсильніших аргументів — Україна вигідно розміщена географічно. Також наш інвестиційний ринок розмірений та не має різких перепадів. Нещодавно

ЧОГО ЧЕКАТИ ІНВЕСТОРАМ У НЕРУХОМІСТЬ БІЗНЕС- ТА ЕЛІТНОГО КЛАСУ 2020 РОКУ?

ми склали графік інвестувань за минулі кілька років, і можу сказати, що попри деякі спірні моменти попит

показник позитивного прогнозу на наступний рік.

Показники будівництва та попиту вражають. Ми вважаємо, що це найліпший

(097) 181-88-88

23


travel

ТРЕВЕЛ-СВІТ

2019 Текст: Дарія ДЕМУРА

ЯКІ КРАЇНИ СТАЛИ ДОСТУПНІШИМИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ? ЧОМУ В ЄВРОПІ ДОПЛАЧУЮТЬ ЗА КОРИСТУВАННЯ ГРОМАДСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ? ЯК ГЕОГРАФИ ЗНАХОДЯТЬ НОВІ ОСТРОВИ? НАВІЩО ЗДІЙСНЮВАТИ НАЙДОВШІ В ІСТОРІЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ АВІАРЕЙСИ? ЯКІ ХУДОЖНІ ВИСТАВКИ ТА МУЗЕЇ НЕ СЛІД ОМИНАТИ УВАГОЮ? ДЕ МОЖНА ДОВІРЯТИ GOOGLE, А ДЕ НА НЬОГО ПОКЛАДАТИСЯ НЕ ВАРТО? ВІДПОВІДІ НА ЦІ ТА ІНШІ ЗАПИТАННЯ — У НАШОМУ МАТЕРІАЛІ ПРО НАЙВИЗНАЧНІШІ ДЛЯ МАНДРІВНИКІВ ПОДІЇ РОКУ.

АЕРОПЛАНИ ТА П Л А Н И НАЙБІЛЬШИЙ У СВІТІ АЕРОПОРТ ВІДКРИЛИ ДЛЯ МІЖНАРОДНИХ РЕЙСІВ З пекінського аеропорту Дасін, найбільшого летовища світу, 27 жовтня вилетів перший рейс за межі Китаю. Дасін — наймасштабніша у світі будівля без структурних швів, площа одного даху дорівнює 25 футбольним полям. Дизайн свого часу розробляла архітекторка Заха Хадід. Вартість проєкту становить 13 мільярдів доларів. Аеропорт розміщений на півдні Пекіна за 46 км від центру міста. Має чотири злітно-посадкові майданчики й може приймати орієнтовно 620 тисяч рейсів

24

на рік. До 2021-го пасажиропотік аеропорту становитиме 45 мільйонів осіб. До 2025-го через летовище щорічно доставлятимуть близько 2 мільйонів тонн вантажу.

Дасін — надзвичайно технологічна будівля. Перевірку на безпеку пасажири здійснюють через електронні ворота, оминаючи стандартний процес посадки. За багажем можна стежити від стійки реєстрації до самого літака в режимі реального часу. А конструкція летовища у формі морської зірки продумана настільки, що прогулянка від контрольно-пропускного пункту до найвіддаленішого ґейту забере не більше восьми хвилин. А В І А Л І Н І Ї Q A N TA S ЗДІЙСНИЛИ НАЙДОВШИЙ ПЕРЕЛІТ В ІСТОРІЇ КОМЕРЦІЙНОЇ АВІАЦІЇ Експериментальний політ із Нью-Йорка до Сіднея з 49 пасажирами на борту Boeing 787 Dreamliner становив 19 годин і 16 хвилин. Літак подолав відстань у 16,2 тисячі км, що майже на 900 км більше, ніж

December’19 | Intercity Onboard Magazine


travel

19 годин 30 хвилин

ЛОНДОН

17 годин 20 хвилин

18 годин 45 хвилин

НЬЮ-ЙОРК

СИНГАПУР

19 годин 16 хвилин ПЕРT СІДНЕЙ

Експериментальний політ із Нью-Йорка до Сіднея з 49 пасажирами на борту Boeing 787 Dreamliner становив 19 годин і 16 хвилин. Літак подолав відстань у 16,2 тисячі км

на поточному найдовшому комерційному маршруті Сингапур — Нью-Йорк. Під час польоту на борту перебували шість пілотів, члени екіпажу, генеральний директор авіакомпанії Алан Джойс, кілька журналістів і постійних клієнтів, які погодилися перевірити на собі вплив тривалих перельотів на фізичне та психічне здоров'я. Рейс виконувався в межах дослідження про вплив тривалих перельотів на стан людини і про феномен джетлагу після польоту. Протягом авіаподорожі команда вчених спостерігала за мозковою активністю пілотів, стежила за освітленням на борту, фізичними вправами, сном і харчуванням пасажирів. Інформація, яку здобули в результаті, допоможе запобігти ризикам унаслідок втоми пілотів, визначити оптимальне співвідношення роботи та відпочинку для екіпажу, а також створити максимально комфортні умови польоту для пасажирів.

Intercity Onboard Magazine | December’19

Н О В І Р Е Й С И З У К РА Ї Н И Авіакомпанія Ernest Airlines відкрила цього року п’ять нових рейсів із Києва, Львова й Одеси до Барі, Трієста, Болоньї, Венеції та Мілана. SkyUp запустила рейси зі Львова, Харкова та Запоріжжя до ОАЕ, зі Львова та Харкова — до Тель-Авіва та Праги, рейси Львів — Париж, Харків — Тбілісі, Київ — Коломбо, а наприкінці грудня відкриє сезонний напрямок Київ — Зальцбург. З Одеси авіалініями можна полетіти до Єревана, Кутаїсі, Барселони та Ріміні. WizzAir почала літати до Ларнаки зі Львова, до Будапешта — зі Львова та Харкова, а також запустила два нові рейси з Києва до Копенгагена та рейс до Бремена. Крім того, авіакомпанія анонсувала шість напрямків із Запоріжжя на 2020 рік: Відень, Вільнюс, Будапешт,

Гданськ, Краків і Вроцлав. Квитки вже доступні для придбання. Ірландський лоукостер Ryanair почав здійснювати рейси з Києва до Софії, Манчестера, Дубліна та Пафоса, зі Львова — до Будапешта, із Харкова — до Будапешта й Варшави, з Одеси — до Кракова, Катовіце, Вроцлава й Берліна. Наприкінці грудня відкривається рейс Херсон — Краків. Авіакомпанія airBaltic запустила рейси зі Львова та Одеси до Риги, Turkish Airlines — рейс Київ — Бодрум, Czech Airlines — напрямок Одеса — Прага. МАУ почала літати з Києва до Бухареста, Софії та Ізміра, з Херсона до Бургаса, відновила рейс Одеса — Вільнюс та зупинила польоти до Алмати, Мінська, Риги й Аммана. Також авіакомпанія ввела халяльне харчування на рейсах до країн Близького Сходу.

25


travel

Е КОЛ О Г І Ч Н А СВІДОМІСТЬ

У К РА Ї Н А Х Є В Р О С О Ю З У ЗАПРОВАДЖУЮТЬ Е КО П ОД АТО К НА АВІАКВИТКИ Авіаційний транспорт забруднює атмосферу та впливає на зміни клімату. Через це уряд Європейського Союзу хоче стимулювати авіакомпанії турбуватися про довкілля й поступово вводить екологічний податок на квитки. Передусім таке рішення вплине на ціноутворення в лоукостерів. 2018-го екологічний податок ввели у Швеції: відтоді за політ всередині країни і ЄС треба додатково платити €5,5, на більші відстані — €23–37. У квітні 2020-го екоподаток вводить Німеччина: на внутрішніх рейсах тарифи збільшаться до €13, на дальніх — до €59. Імовірно, що супердешевих квитків до Берліна наступного року вже не буде — авіакомпаніям заборонили продавати їх за цінами, нижчими від суми податку. Ідею також підтримали Франція та Нідерланди. А от Британський комітет із питань зміни клімату запропонував владі Великобританії заборонити бонусні милі авіакомпаній. Замість цього екологи рекомендують ввести додаткові збори для постійних пасажирів. Згідно з дослідженням Імперського коледжу Лондона, кількість викидів від одного рейсу Лондон — Нью-Йорк приблизно дорівнює викидам від опалення будинку протягом року.

В Є В Р О П І Д О П Л АЧ У ЮТ Ь ЗА ВІДМОВУ ВІД АВТОМОБІЛІВ Уже не один рік у Нідерландах та Великобританії платять жителям, які їздять на роботу велосипедом. Натомість Естонія стала першою країною, яка скасувала плату за проїзд громадськими автобусами. Введення безкоштовного проїзду автобусами й трамваями розглядають і в Люксембурзі. У Німеччині планують зменшити денні витрати на проїзд громадським транспортом до €1. На початку року в тестовому режимі дешевий квиток уже ввели в Бонні та Ройтлінгені. А от в австрійському регіоні Бургенланд із січня 2020-го пасажирам громадського транспорту влада платитиме за відмову від автомобілів. Розмір виплати залежатиме від протяжності маршруту, однак ліміт становить €150 на рік. Усі вищезгадані засоби повинні допомогти боротися зі змінами клімату, спонукаючи людей не користуватися авто, які забруднюють довкілля.

Естонія стала першою країною, яка скасувала плату за проїзд громадськими автобусами. Введення безкоштовного проїзду автобусами й трамваями розглядають і в Люксембурзі

26

December’19 | Intercity Onboard Magazine


travel

#БЕЗВІЗ ЗА 10 РОКІВ КІЛЬКІСТЬ БЕЗВІЗОВИХ ТЕРИТОРІЙ Д Л Я У К РА Ї Н Ц І В З Р О С Л А У Д В А З П ОЛ О В И Н О Ю РА З И Станом на 2019 рік українці можуть відві-дувати 126 країн без оформлення візи. Торік цей список поповнили Катар, ОАЕ, Руанда, Перу, Антигуа і Барбуда, Теркс і Кайкос, Ніуе та ще низка острівних держав. Цього року безвізовими для України стали Домініка, Уругвай, Колумбія, Гренада, Таїланд і деякі інші території. А от Шрі-Ланка скасувала для наших громадян візовий збір. Кабмін України обіцяє й надалі розширювати перелік безвізових держав. Окрім того, 2020 року планують збільшити термін безвізового перебування в Аргентині, спростити чинний режим поїздок до Мексики, завершити відповідні переговори з Великобританією, Південною Кореєю, Канадою, Японією та Австралією.

НОВІ ЗЕМЛІ ФІЛІППІНИ ЗБІЛЬШИЛИСЯ НА 500 ОСТРОВІВ Національне картографічне управління Філіппін виявило пів тисячі нових островів — тепер у складі країни їх налічується 7641. Території знайшли за допомогою інтерферометричного радіо­ локатора із синтезованою апертурою (IFSAR). Сучасні технології розширили можливості виявляти ділянки суходолу та спостерігати за зміною форми Землі. Насправді поява островів — явище не рідкісне. За останні три роки поблизу Данії утворилося 11 нових островів загальною площею 63 га. А 2017-го біля мису Північної Кароліни ділянка землі протяжністю 1,6 км з’явилася за ніч.

Intercity Onboard Magazine | December’19

27


travel

В И С ТА В К И , МУЗЕЇ

НАЙБІЛЬША В ІСТОРІЇ В И С ТА В К А Р О Б І Т Л Е О Н А РД О Д А В І Н Ч І На честь 500-річчя від дня смерті видатного митця у паризькому Луврі можна побачити понад 160 його робіт. До виставки готувалися 10 років. Більшість представлених творів надали галереї та колекціонери з усього світу, серед яких королева Єлизавета II та Білл Ґейтс. «Мона Ліза» в тимчасовій експозиції участі не бере, але її можна знайти на постійному місці в Залі італійського живопису. Ретроспектива триватиме до 24 лютого 2020 року.

ВІДКРИТТЯ МУЗЕЮ Б А У ГА У З У Н А Ч Е С Т Ь СТОЛІТТЯ ЗНАМЕНИТОЇ ШКОЛИ ДИЗАЙНУ Баугауз — напрямок в архітектурі та прикладному мистецтві, який відноситься до авангардизму і проголошує все утилітарне й функціональне красивим. Школа Баугауз виникла в німецькому місті Дессау. Саме тут відкрили новий величезний музей. Значна частина колекції представлена в герметичній чорній скрині на верхньому поверсі. Ще один музей школи відкриється у Веймарі у квітні 2020-го.

28

December’19 | Intercity Onboard Magazine


travel

Б УД І В Л І М У З Е Ю Ґ У Ґ Ґ Е Н ГА Й М А ВИПОВНИЛОСЯ 60 РОКІВ Нью-Йоркський музей Ґуґґенгайма володіє однією з провідних колекцій сучасного мистецтва у світі. Будівлю музею спорудили за проєктом Френка Ллойда Райта. Зовні вона виглядає як перевернута пірамідальна вежа і вважається однією з найяскравіших зразків архітектури XX століття. До ювілею у її стінах відкрили виставку «Artistic License: Six Takes on the Guggenheim Collection», яку курують одразу шість сучасних художників. Із фонду та архівів музею вибрали найбільш знакові роботи, створені в період із 1900-го до 1980 року. MOMA ЗБІЛЬШИЛИ НА 15 ТИСЯЧ М² Легендарний Музей модерного мистецтва в Нью-Йорку запрацював із подвійною силою. Нові приміщення присвятили сучасному дизайну, перфомансу й кіно, які стали майданчиком для найбільш експериментальних та інноваційних робіт — від ранніх шедеврів світового мистецтва до сучасних. До 25 лютого 2020 року у стінах MoMA триває знакова виставка художника й скульптора-концептуаліста Брюса Наумана, якого критики описують як анти-Марину Абрамович. Величезна ретроспектива охоплює і поверх головної будівлі, і весь MoMA PS. Навряд чи в такому масштабі Наумана колись можна буде побачити десь-інде.

Intercity Onboard Magazine | December’19

29


В І Р Т УА Л Ь Н И Й Т У Р ТА ГОТ Е Л Ь У В Е Р С А Л І

К А Р ТО Г РАФ І Я ТА Р ОЗ К І Ш MAPS.ME ЗАПУСТИВ МАРШРУТ МІСЦЯМИ ПАБЛО ПІКАССО Користувачі сервісу Maps.me зможуть побачити десять локацій Парижа, пов'язаних із життям найдорожчого художника світу. Серед них як пам’ятні, так і маловідомі місця. Прогулянка починається від гуртожитку Bateau-Lavoir, де Пікассо написав кілька визначних картин. Далі — вулиця Rue La Boétie з будинком № 21, де виставлялися його роботи, і будинком № 44, де митець жив із дружиною. У списку також студія на Rue des Grands-Augustins, де Пікассо написав знамениту «Герніку», кафе художників La Rotonde, улюблене кабаре Au Lapin Agile та деякі інші локації. Звичайно, Maps.me пропонує відвідати Музей Пікассо, Лувр та Центр Помпіду.

30

Н А С А РД И Н І Ї З А Б О Р О Н И Л И GOOGLE MAPS У муніципалітеті Баунеї туристи занадто часто заїжджають у непрохідні райони й губляться, користуючись вказівками Google Maps. Річ у тім, що він тут просто не працює. Щоб розв’язати проблему, влада розмістила поблизу дороги знаки з написом: «Не виконуйте вказівки Google Maps». Зі свого боку в Google повідомили, що знають про несправність і намагаються її усунути найближчим часом.

Тим часом із Версалем Google працює бездоганно. Компанія розробила проєкт віртуального туру Версальським палацом. Тепер, використовуючи окуляри віртуальної реальності Oculus Rift або HTC Vive, можна гуляти маєтком Людовика XIV і 21-ю залою замку. Якщо ж плануєте навідатися до Версалю реального, майте на увазі: навесні 2020 року на території палацово-паркового комплексу відкриється готель Le Grand Contrôle. 14 розкішних номерів, над дизайном яких працював Крістоф Толлемер (автор проєкту замку-готелю XIX століття Les Airelles Courchevel та готелю La Bastide de Gordes), SPA-cалон, басейн, ресторан високої кухні Алена Дюкасса та, звісно, ексклюзивний доступ до замку. Що ж, гарно жити не заборониш.

Google розробив проєкт віртуального туру Версальським палацом. Тепер, використовуючи окуляри віртуальної реальності Oculus Rift або HTC Vive, можна гуляти маєтком Людовика XIV і 21-ю залою замку

December’19 | Intercity Onboard MagazineKIA STONIC:

ЗАРЯД ПОЗИТИВУ ДЛЯ МЕГАПОЛІСА ПОХМУРІ ДНІ НАПРИКІНЦІ ОСЕНІ НЕ РАДУЮТЬ РОЗМАЇТТЯМ БАРВ, ТОЖ ДВОКОЛЬОРОВІ KIA STONIC МИТТЄВО ПРИВЕРТАЮТЬ ДО СЕБЕ УВАГУ. МОДА НА АВТОМОБІЛІ КЛАСУ SUV ВІДКРИЛА УКРАЇНЦЯМ КРОСОВЕРИ В-КЛАСУ, І КОРЕЙСЬКИЙ СТИЛЯГА STONIC — ОДИН ІЗ НАЙЯСКРАВІШИХ ЙОГО ПРЕДСТАВНИКІВ.

32

promotion |  December’19  |  Intercity Onboard Magazine


auto

Д

алекі від ідеалу дороги, брак місць для паркування і важкий трафік — ось три аргументи на користь субкомпактних

кросоверів, які, з одного боку, дарують підвищену мобільність, а з іншого — мають перевагу у вигляді невеликої витрати пального, зручності паркування та помірних витрат на володіння авто. Такі тенденції у смаках споживачів характерні не лише для України, тому в компанії Kia не вагалися, створюючи Stonic — кросовер класу В на базі хетчбека Rio. На відміну від деяких конкурентів, що створюють міські SUV шляхом збільшення кліренсу та встановлення невеличкого обвісу, дизайнери корейського автовиробника подарували Stonic новий кузов із добре впізнаваними рисами родини Rio. Проекційні фари попереду, світлодіодна оптика позаду, мускулисті колісні арки та широкий «гриль» решітки радіатора — Stonic має ефектний вигляд, і оригінальні двокольорові варіанти оформлення кузова тільки підсилюють позитивне враження. До речі, покупцям доступні аж 29 варіантів одно- та двокольорових схем. Що стосується інтер’єру, тут правлять балом плавні повздовжні лінії, які візуально роблять передню частину салону

клімат-контролю, виконаний у вигляді джойстика від ігрової приставки. Незважаючи на компактні габарити Kia Stonic, водій та передній пасажир мають більш ніж достатньо місця для комфортного розміщення. Водночас діапазони регулювання сидінь та керма дозволять зручно влаштуватися водієві майже будь-якого зросту. Двометрових пасажирів позаду краще не садити, проте люди середнього зросту, не кажучи вже про дітей, почуватимуться чудово! В Україні Kia Stonic пропонують зі жвавим 100-сильним бензиновим двигуном об’ємом 1,4 літра. Коробка передач може бути як шестиступеневою механічною, так і «автоматом» із такою ж кількістю передач, причому останній варіант користується переважною популярністю. Що стосується підвіски, вона налаштована з акцентом на керованість, адже основний життєвий ареал Stonic — вулиці великих міст. Проте про енергоємність також не забули.

S

tonic — автомобіль, орієнтований на молодих активних людей, у тому числі на родини, для яких питання безпеки, як правило, стоїть на одному щаблі із дизайном і комунікативними можливостями авто. Саме з огляду на такі потреби Stonic оснащений

KIA STONIC — ЧУДОВИЙ ВИБІР ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ НЕ ПЕРЕЙМАЮТЬСЯ РОЗМІРОМ АВТОМОБІЛЯ, А НАТОМІСТЬ ПРАГНУТЬ МАТИ СТИЛЬНИЙ, ЯСКРАВИЙ, ДОБРЕ ОСНАЩЕНИЙ КРОСОВЕР, ЩО ПОЧУВАЄТЬСЯ В СУЧАСНОМУ МЕГАПОЛІСІ, МОВ РИБА У ВОДІ ширшою, а кольорові вставки на центральній консолі та навкруги важеля КПП оживляють внутрішній простір. Аналогові прилади із біло-місячним підсвіченням та великий екран бортового комп’ютера чудово «зчитуються», проте головний елемент оформлення панелі приладів — великий семидюймовий сенсорний екран мультимедійної системи. Завдяки чутливій матриці, а також можливості синхронізувати мультимедіа зі смартфоном через протоколи Android Auto / Apple Car Play, користуватися системою просто та зручно. Ще одна ознака автомобіля для сучасної молодої аудиторії — блок

Intercity Onboard Magazine | December’19 | promotion

дисковими гальмами, шістьма подушками безпеки, системами електронної динамічної стабілізації під час руху та під час гальмування в повороті, антиблокувальною системою гальм і системою, що утримує авто в момент старту під гору. Не менш вражає й перелік опцій комфорту. Кросовер оснащений «теплими опціями» — підігрівом керма та передніх сидінь, круїз-контролем, автоматичним ввімкненням головного світла й датчиком дощу, клімат-контролем, датчиком тиску в шинах тощо. Як ми вже згадували, за розваги відповідає семидюймова мультимедійна система.

33
architecture

ГЕРОЇ ХРОНІК

НАЙБІЛЬШИЙ АЕРОПОРТ СВІТУ, ЕНЕРГОЕФЕКТИВНЕ СОЦІАЛЬНЕ ЖИТЛО, БІБЛІОТЕКА ЗІ СТАВКОМ, ГОТЕЛЬ В БУДІВЛІ АВІАТЕРМІНАЛА ТА ТЕАТР ДЛЯ ВИСТАВ СІЦЮЙ — МИ ВИБРАЛИ НАЙЦІКАВІШЕ З ТОГО, ПРО ЩО ВПРОДОВЖ РОКУ ГОВОРИВ АРХІТЕКТУРНИЙ СВІТ. Текст: Ірина БАРАНІВСЬКА

34

December’19 | Intercity Onboard Magazine


architecture

АЕРОПОРТ «ДАСІН» Zaha Hadid Architects Дасін, КНР

спроєктований з урахуванням розширення і збільшення пропускної здатності до 100 мільйонів. В основі радіального плану новобудови — традиційна китайська хата: простори утворили довкола центрального внутрішнього подвір’я. До всіх 79 ґейтів можна дійти навпростець в середньому за 8 хвилин. Світлові люки скерують у правильному напрямку. Щоб знизити вплив на довкілля, летовище застосовує енергію, отриману від збирання дощової води та сонячних батарей. Опалюється будівля за допомогою геотермального теплового насоса, що охоплює територію площею 250 гектарів. Уся інфраструктура відповідає стандартам безбар’єрного середовища — це дасть змогу обслуговувати Паралімпійські ігри 2022 року. Фото: © Hufton + Crow

У вересні неподалік Пекіна почав роботу міжнародний аеропорт «Дасін». Хаб об’єднав летовище, вокзал і високошвидкісні магістралі. Він розташувався на відстані 46 кілометрів від столиці, у протилежному напрямку від менш потужного аеропорту «Шоуду», побудованого бюро Foster + Partners 2008 року. Потреба в геть новому авіа­хабі виникла через попит на міжнародні перельоти в КНР, що стрімко зростає, а також через посилений військовий контроль за повітряним простором, який обмежує маневри пілотів під час негоди. «Дасін» — найбільший аеропорт у світі. Розмір його сталевого даху дорівнює площі 25 футбольних полів. До 2021-го хаб зможе приймати 45 мільйонів пасажирів на рік. Разом із тим він

Intercity Onboard Magazine | December’19

35


architecture

КВАРТАЛ СОЦІАЛЬНОГО ЖИТЛА НА ГОЛДСМІТ-СТРІТ Mikhail Riches, Кеті Гоулі Н о р в і ч , В е л и к а Б р и та н і я

Архітектори обрали щільність, скоротивши стандартну відстань між будівлями на третину. Проте вулична естетика переважила і цей чинник. Декоративна кремова цегла, вправно приховані сміттєві баки та вугільно-­чорна черепиця — здається, що перед вами приватні будинки. Насправді якісні переваги соціального житла на Голдсміт-стріт непомітні оку. Йдеться про високу енергоефективність стандарту Passivhaus, якого вкрай важко досягти за такої щільної забудови. Щоб жителі могли зберігати тепло і платити за енергію на 70% менше, ніж мешканці

Фото: © Tim Crocker

Уперше в історії премії Стерлінга, якою нагороджуються найвпливовіші будівництва на території Великої Британії, приз здобув проєкт соціального житла. Схему протягом 10 років впроваджувала міська влада разом із бюро Mikhail Riches. Столичні архітектори виявилися єдиними, хто запропонував низькоповерхову альтернативу багатоквартирним домівкам. Проєкт-переможець — це 105 терасних будинків, розташованих у 4 лінії. У кожного є вхід, місце для велосипедів та простір на відкритому повітрі — балкон чи невеличкий садок. Звичайно, затишок довелося чимось компенсувати.

ЯКІСНІ ПЕРЕВАГИ СОЦІАЛЬНОГО ЖИТЛА НА ГОЛДСМІТ-СТРІТ НЕПОМІТНІ ОКУ. ЩОБ ЖИТЕЛІ МОГЛИ ЗБЕРІГАТИ ТЕПЛО, ВІКНА НОВОБУДОВ СПРЯМУВАЛИ НА ПІВДЕНЬ середньостатистичних господарств, вікна новобудов спрямували на південь. Круті скати сусіднього даху спроєктували так, аби вони не затуляли сонце. Поштові скриньки розташували не на дверях, а поруч, щоб не дуло. Задля якісної соціальної взаємодії понад чверть території відвели для громадського користування, зокрема центральну алею

36

та задні двори. Королівський інститут британських архітекторів, що визначає переможців премії Стерлінга, назвав спорудження кварталу на Голдсміт-стріт переломним моментом сучасної урбаністики. Проєкт може не тільки значно підняти планку будівництва соціального житла, але й вплинути на стандарти архітектури загалом.

December’19 | Intercity Onboard Magazine


architecture

БІБЛІОТЕКА VAC Farming Architects Ханой, В’єтнам

Частково бібліотека, частково міська ферма, частково дитячий майданчик — у такий спосіб в’єтнамські архітектори навчають дітей принципам функціонування екосистем. Звичайно, можна було побудувати читальню і заповнити її книгами, присвяченим цій темі. Але Farming Architects вирішили показати всі процеси наочно. VAC — повітропроникна модульна структура, що наче пергола височіє над бетонним фундаментом. Назва проєкту — абревіатура трьох в’єтнамських слів: сад, ставок і клітка. Усі елементи об’єднують екологічні принципи аквапоніки. Отруйні для риб відходи зі ставка

з декоративними коропами використовують для живлення рослин. Зелень поліпшує якість води, а також стає іжею для курей та півнів, які живуть на ділянці. Так можна забезпечувати життєздатність великої кількості рослин і риб. Крім спостереження за природою, дітям цікаво підійматися по дерев’яному каркасу, накритому прозорою сонячною батареєю, спочивати в нішах поміж балками та, звісно, переглядати книжки. Така гібридна та адаптивна архітектура уособ­ лює в’єтнамський підхід до урбанізму, який обстоює мінімальне людське втручання в природне середовище.

Фото: © Thai Thach, Viet Dung An

НАЗВА ПРОЄКТУ — АБРЕВІАТУРА ТРЬОХ В’ЄТНАМСЬКИХ СЛІВ: САД, СТАВОК І КЛІТКА. УСІ ЕЛЕМЕНТИ ОБ’ЄДНУЮТЬ ЕКОЛОГІЧНІ ПРИНЦИПИ АКВАПОНІКИ

Intercity Onboard Magazine | December’19

37


Фото: © Ema Peter

architecture

XIQU CENTRE Revery Architecture, Гонконг, КНР

Західний Коулун — район маcштабної забудови в бухті Вікторія з генпланом від бюро Нормана Фостера. Посеред ландшафтного парку зведуть кілька культурних інститутів від зіркових архітекторів. Центр сіцюй став першим закладом для виступів, відкритим на цій намивній території. Сіцюй (музична драма) — найтрадиційніша форма китайського театру, історія якого налічує понад 1000 років. Попри те, що вокал — не головний елемент вистави, дотримання рівності звучання та фонологічної точності — першорядні для цього жанру. Щоб глядачі добре чули характерні голосові партії, основну сцену підняли на 27 метрів. У такий спосіб ізолювали зал на 1000 місць від міського

38

шуму та транспортних вібрацій. З боків підвісний театр оточують сади, з яких відкриваються краєвиди на затоку та місто. Завдяки незвичайному плануванню архітекторам вдалося звільнити перший поверх. Він перетворився на зону загального користування і став частиною багатоярусного атріуму. Тут розташували кафе, крамниці та репетиційні студії. Фасад також витримали в театральних традиціях. Виготовлений з алюмінієвих суднобудівних труб, він подібний до історичної завіси з намистин. Потік повітря немов наскрізь пронизує весь театр, колихає металеві лаштунки, вихором пролітає через плазу аж до самісінького серця — сцени, звідки рушає в майбутнє. December’19 | Intercity Onboard Magazine


Intercity Onboard Magazine | December’19

39


architecture

ГОТЕЛЬ TWA Beyer Blinder Belle, Lubrano Ciavarra A r c h i t e c t s , S t o n e h i l l Ta y l o r Нью-Йорк, США

які раніше вели до виходів на посадку. Кімнати декоровані в стилі 60-х: білі стіни з вінтажними постерами TWA, темна дерев’яна підлога, бронзові та дерев'яні акценти й, звичайно, меблі, спроєктовані Сааріненом для Knoll. Інтер’єри терміналу повністю зберегли, включно з втопленим лаунжем кольору перцю чилі. У приміщенні розташували лобі, ресторани, кафе та виставкові зали, у яких демонструють вінтажні артефакти епохи розквіту авіаіндустрії. Атмосферу доповнюють вивіски з оригінальним шрифтом Саарінена, стилізована форма персоналу, а також кіоск біля стійки реєстрації з виданнями середини минулого століття — Life, Time та Vogue.

КІМНАТИ ДЕКОРОВАНІ В СТИЛІ 60-Х: БІЛІ СТІНИ З ВІНТАЖНИМИ ПОСТЕРАМИ TWA, ТЕМНА ДЕРЕВ’ЯНА ПІДЛОГА, БРОНЗОВІ ТА ДЕРЕВ’ЯНІ АКЦЕНТИ Й, ЗВИЧАЙНО, МЕБЛІ, СПРОЄКТОВАНІ СААРІНЕНОМ ДЛЯ KNOLL Фото: © TWA Hotel / David Mitchell

Термінал TWA — шедевр промислової інженерії — збудував Ееро Саарінен у 1955–1962 роках. Охоронний статус врятував бетонного птаха від скрутної долі — після 18-річного запустіння офіційна пам’ятка Нью-Йорка перетворилася на готель. Видатний з погляду естетики дизайн виявився не­гнучким — модернізувати будівлю, не порушивши її цілісність, ви­ явилося неможливим. Команда із кількох архітектурних бюро провела ґрунтовну реконструкцію оригінальної споруди, а номерний фонд розмістила у двох нових корпусах позаду. Їхні чорні фасадні вікна зі складною будовою забезпечують якісну шумоізоляцію. Будівлі поєднують коридори з червоними килимами,

40

December’19 | Intercity Onboard Magazineart

ГЛАМУРНЕ МИСТЕЦТВО ВИ, НАПЕВНО, НЕ РАЗ БАЧИЛИ В МУЗЕЯХ АБО В МІСЬКОМУ ПРОСТОРІ ВЕЛИЧЕЗНІ ГЛЯНЦЕВІ СКУЛЬПТУРИ — ПСЕВДОНАДУВНОГО КРОЛИКА, СОБАЧКУ, СКРУЧЕНУ З ДОВГАСТОЇ ПОВІТРЯНОЇ КУЛІ, АБО ВЕСЕЛОГО ГЕРОЯ МУЛЬТФІЛЬМІВ — МОРЯКА ПАПАЯ. НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД МОЖЕ ЗДАТИСЯ, ЩО АРТОБ'ЄКТИ, СТВОРЕНІ ДЖЕФФОМ КУНСОМ, ДУЖЕ ТЕНДІТНІ Й ОСЬ-ОСЬ ЛУСНУТЬ АБО ЗДУЮТЬСЯ. АЛЕ ЦЕ ВІЗУАЛЬНА ОМАНА, ДО ЯКОЇ ЧАСТО ВДАЄТЬСЯ СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО. НАСПРАВДІ ВОНИ ЗРОБЛЕНІ ЗІ СТАЛІ, АЛЮМІНІЮ АБО БРОНЗИ. ЗВЕДЕНІ В МОНУМЕНТ ОБРАЗИ, ЗНАЙОМІ З ДИТИНСТВА, ЗБУДЖУЮТЬ УЯВУ. ДИВАКУВАТІ ТВОРІННЯ ХУДОЖНИКА НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ БЕЗ УВАГИ КРИТИКІВ І ГЛЯДАЧІВ, А КОЛЕКЦІОНЕРИ ПЛАТЯТЬ ЗА НИХ ШАЛЕНІ ГРОШІ НА АУКЦІОНАХ.

«Кролик», 1986

Текст: Юлія РИНДІНА

42

December’19 | Intercity Onboard Magazine


art

І

«Балерина, що сидить», 2017

сторія Джеффа Кунса викликає щонайменше два запитання. Як така «смішна й несерйозна» творчість завоювала світову популярність, а її автор став одним з упізнаваніших і найбагатших діячів мистецтва на планеті? Що рухає тими, хто віддає рекордні суми за роботи художника-­ сучасника? Спробуємо відповісти на них.

Intercity Onboard Magazine | December’19

43


art

«Цуцик», 1992. Скульптура розташована біля Музею Ґуггенхайма у Більбао

ШЛ ЯХ Д О ПОПУЛ Я РНОС ТІ Джефф Кунс більше схожий на бізнесмена, ніж на представника світу мистецтва. Завжди чисто поголений, у класичному костюмі, з краваткою та голлівудською усмішкою. Він народився 1955 року в Пенсільванії. Навчався в коледжі мистецтв у Балтіморі та в Чиказькому університеті мистецтв. Після коледжу деякий час працював брокером на Волл-стріт. Батько Джеффа був декоратором інтер'єрів та мав меблевий магазин, тому майбутній митець зростав із «почуттям естетики». Споглядаючи його яскраві кітчеві скульптури, складно повірити, що Кунс починав кар’єру у 80-х з так званої кухонної серії. Він створював артоб’єкти, використовуючи готові побутові предмети: тостери, чайники, каструлі. Художник працював у стилі реді-мейд, який відкрив світу Марсель Дюшан. «Мистецтво — спосіб приєднання до архетипів, які допомагають нам вижити», — говорить Кунс. Серед кураторів досі популярна його серія «Нове». У плексигласових вітринах, підсвічених знизу сліпучими лампами, акуратно розставлені пилосо­ си та очищувачі килимів в ідеальному стані. Виставка таких об’єктів викликає відчуття, наче ви потрапили в супермаркет майбутнього, де прославляння новизни і чистоти прирівнюється до побожності.

44

Обкладинка альбома «ARTPOP» Леді Гаги, 2013

Після кухонної з’явилася серія «Рівновага» — з бронзовим аквалангом і надувним човном. Ці роботи остаточно затвердили авторський стиль Кунса. А культовий глянцевий кролик, представлений 1986 року, визначив концепцію творчості. Для митця важливий безпосередній контакт глядача зі скульптурами. Він навмисно створює їх глянцевими і блискучими, щоб кожен побачив в його роботах своє відбиття.

КУНС ПОЧИНАВ КАР’ЄРУ У 80-Х З ТАК ЗВАНОЇ КУХОННОЇ СЕРІЇ. ВІН СТВОРЮВАВ АРТОБ’ЄКТИ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ГОТОВІ ПОБУТОВІ ПРЕДМЕТИ: ТОСТЕРИ, ЧАЙНИКИ, КАСТРУЛІ

ЗІРКА Н А Р ОДИЛ АС Я Від початку кар'єри Джефф Кунс не просто виготовляв предмети мистецтва — він створював шоу. Не нехтував й зніманнями в рекламі (постери серії «Розкіш і деградація»). Такі колаборації вплинули на його впізнаваність, але поставили під сумнів імідж серед колег. Проте Кунс свідомо розділяє робочий час на створення артоб’єктів та їхнє просування, щоб художній жест не був одиноким криком в пустелі. Нечуваний фурор справила еротична серія скульптур і фото «Зроблено на небесах». Це вельми відверті твори, героями яких стали Кунс і його колишня дружина, порнозірка Чіччоліна. Скульптури, що зображують пару в найрізноманітніших позах із «Камасутри», спровокували крити­к у, захоплення й засудження водночас. Уперше за всю історію мистецтв об’єктом

Із серії «Дзеркальна куля», 2013

December’19 | Intercity Onboard Magazine


art

«Собака з повітряних кульок (Пурпурова)», 1994–2000, Версаль

ДЛЯ МИТЦЯ ВАЖЛИВИЙ БЕЗПОСЕРЕДНІЙ КОНТАКТ ГЛЯДАЧА ЗІ СКУЛЬПТУРАМИ. ВІН НАВМИСНО СТВОРЮЄ ЇХ ГЛЯНЦЕВИМИ І БЛИСКУЧИМИ, ЩОБ КОЖЕН ПОБАЧИВ В ЙОГО РОБОТАХ СВОЄ ВІДБИТТЯ

реді-мейду стали живі люди. Недивно, що серія принесла художнику світову славу. Кунс працював із найрізноманітнішими темами. Серед найвідоміших експонатів — порцелянова скульптура Іоанна Хрестителя із серії «Банальність». У сучасному суспільстві, орієнтованому на матеріальні цінності, будь-яка, навіть найвища ідея може бути використана художником на власний розсуд, набути гламурних рис або звестися до вульгарності. Це головне посилання не тільки

Intercity Onboard Magazine | December’19

біблійних сюжетів, а і практично всієї творчості Джеффа Кунса.

Ш И К, БЛ ИС К, СКА Н ДА Л И Популярність митця шалено набирала обертів. З ним почали співпрацювати найвідоміші артінституції та артдилери. Водночас Кунс не раз фігурував у новинах через скандали, пов'язані з його роботами. 2008 року він представив першу персональну виставку

у Версалі. Яскраві глянцеві скульптури, розставлені в розкішних королівських інтер'єрах, вражали. Проте експозиція викликала шквал обурення у консервативно налаштованих французів: вони були не в захваті від демонстрації величезних кітчевих артоб'єктів на тлі історичної спадщини їхньої Батьківщини. 2017-го Джеффа Кунса звинуватили в крадіжці ідеї для нової скульптури — балерини, встановленої на площі перед Рокфеллер-центром у Нью-Йорку. Її прототипом стала невелика порцелянова

45


art

доларів. Майстер китчу дедалі частіше звертається до класичних тем і вибудовує діалоги з видатними творами. Серед таких робіт — серія античних скульптур, доповнених фірмовими глянцевими шарами небесно-блакитного кольору. Кунс створює не тільки музейні артоб’єкти, але й успішні колаборації зі знаменитостями — Jay Z, Леді Гагою, Стелою Маккартні. У 64 роки він проводить виставки по всьому світу, веде спортивний спосіб життя та значну частину часу присвячує благодійності. Успіх художника не завжди можливо прорахувати. Історія Джеффа Кунса, який пройшов шлях від нікому не відомого сина декоратора до мільярдера — приклад втілення американської мрії. А ми хочемо вірити в красиві історії, чи не так?

«Папай», 2009–2011

46

В ОРГОЛ НАШ О ГО Ч АС У

Іоанн Хреститель, 1988

статуетка радянських часів авторства українки Оксани Жникруп. Пізніше з'ясу­валося, що він таки придбав у родичів мисткині права на відтворення роботи. А три місяці тому, після чотирирічних дискусій суспільства та уряду, у Парижі презентували його твір «Букет тюльпанів». Кунс подарував скульптуру французькій столиці на знак пам’яті про жертв теракту 2015 року, але місцеві вважають її огидною. Сам художник скандалів не боїться і ніколи не зважає на реакцію публіки.

«Іоанн Хреститель», 1988

СКУЛЬПТУРИ КУНСА ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНІ — ВИГОТОВЛЕННЯ КОЖНОЇ КОШТУЄ МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ

Мистецтвознавці нерідко називають Джеффа Кунса «Енді Ворголом нашого часу». Сьогодні його майстерня об’єднує приблизно 130 співробітників — художників, скульпторів, інженерів, вчених (вочевидь, простежується зв’язок із «Фабрикою» Воргола). Кунс створює концепції всіх робіт і слідкує за процесом виробництва від початку до кінця. Його скульптури високотехнологічні — виготовлення кожної коштує мільйони

December’19 | Intercity Onboard Magazineguide

КОВОРКІНГ ЯК МАЙБУТНЄ ОФІСНОГО ПРОСТОРУ ПЕРШИЙ В ІСТОРІЇ КОВОРКІНГ ВІДКРИВСЯ 2005 РОКУ В САН-ФРАНЦИСКО. ПРОГРАМІСТ БРЕД НЬЮБЕРГ, ВТОМИВШИСЬ ВІД НЕСТАЧІ СПІЛКУВАННЯ ТА НЕПРОДУКТИВНОЇ РОБОТИ ВДОМА, ЗАСНУВАВ ПРОСТІР, У ЯКОМУ ЗАПРОПОНУВАВ ОБЛАДНАНІ РОБОЧІ МІСЦЯ, БЕЗКОШТОВНИЙ WI-FI, ПЕРЕРВИ НА МЕДИТАЦІЮ, СПІЛЬНІ ЛАНЧІ ТА ПОЇЗДКИ НА ВЕЛОСИПЕДАХ В ОБМІН НА НЕВЕЛИКІ ЩОМІСЯЧНІ ВНЕСКИ. ВІДТОДІ КОВОРКІНГИ ПОЧАЛИ З’ЯВЛЯТИСЯ ПО ВСЬОМУ СВІТОВІ Й СТАЛИ СПРАВЖНІМ ТРЕНДОМ. КЛАСИЧНА ОФІСНА РОБОТА ЗА ЗАЧИНЕНИМИ ДВЕРИМА ВІДХОДИТЬ У МИНУЛЕ: МАЙБУТНЄ ЗА OPEN SPACE.

Стіл + USB Delta DL-106 Крісло Install White, Alum, Skyline / Skyline/ CC544875

із комфортом замовити каву в барі, перекусити здоровою їжею в кафе, потренуватися у спорт-зоні, почитати корисну книгу в кімнаті для релаксу, а дітей можна залишити у спеціальній ігровій зоні.

Кабіна Cabi (фетр сірий / фетр помаранчевий, білий, беж)

НОВИЙ РОБОЧИЙ ПРОСТІР Така тенденція невипадкова, адже світ стає відкритішим. Уже можна спокійно працювати з будь-якої точки планети, не прив’язуючись до постійного робочого місця. А тим, хто таки має працювати в офісі, якомога менше хочеться, щоб місце роботи було схоже на радянські кабінети 80–90-х. Коворкінги стали новим робочим простором останнього десятиліття й чудово вписалися в загальний тренд на мобільність пересування, швидкість комунікації, мінімалізм, стильний підхід, натуральність матеріалів та багатофункціональність. Саме такі принципи підтримує й одна з найдосвідченіших компаній на меблевому ринку України — «Стол і Стул», яка виробляє спеціальну серію меблів для коворкінгів.

Диван Shell (фетр зелений / фетр світло-сірий / Нео Dk.Grey)

ІДЕАЛЬНИЙ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ Працюючи в коворкінгу, людина дістає максимум зручностей. І найперше — власне робоче місце, обладнане бездротовими зарядними пристроями, універсальними розетками-слайдерами, прихованими портами USB та навіть Bluetooth-динаміками для конференц-зв’язку. Не потрібно

ні про що думати — про ваш комфорт уже под­бали. Ба більше: передбачили й турботу про здоров’я та самопочуття, адже на території коворкінгу може працювати міні-­ спортзал та невеличкий готель. Не потрібно окремо витрачати час на дорогу до тренажерки чи шукати, де зупинитися під час відрядження. У коворкінгу можна і провести робочу зустріч, і позайматися спортом, і поснідати або пообідати, і відпочити після дороги. Усі необхідні функції зібрані в одному місці, а комфорт перебування в такому просторі дарують меблі з різноманітними технологічними аксесуарами від компанії «Стол і Стул» — українського постачальника й виробника серії меблів для коворкінгів. Перевірено: у приємному просторі працюється значно краще!

І РОБОТА, І ВІДПОЧИНОК Сила коворкінгу — у різноманітті можливостей. У такому просторі зручно працювати наодинці й у команді, влаштовувати презентації для колег і партнерів по бізнесу, проводити лекції, тренінги, конференції. Однак не роботою єдиною: відмінність коворкінгу від звичайного офісу — в елементах розваг. У перерві між роботою, нікуди не відлучаючись, можна

48

Диван «Квадро», стілець Todi plus (чорний), стілець Jaco (чорний), стілець Rubi (чорний)

softwork.dp.ua м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 2к +38 (098) 010-15-15 soft work soft.work.dp

Комп’ютерний стіл Rise із біговою доріжкою Office Walker RL-1 / CC204577

stol-i-stul.com.ua 0-800-301-606 (гаряча лінія), (044) 233-27-22, (095) 625-59-41, (067) 498-47-57 stol.i.styl stol_i_stul

promotion |  December’19  |  Intercity Onboard Magazineguide

Текст: Crey FREY

:

НЕПОМІТНЕ СПОЖИВАННЯ ЧОМУ ПРЕДМЕТИ РОЗКОШІ Б І Л Ь Ш Е Н Е П О К А З Н И К С ТАТ У С У

50

December’19 | Intercity Onboard Magazine


guide

«ДЛЯ ПАНА, ЯКИЙ ЖИВЕ В НЕРОБСТВІ, ДЕМОНСТРАТИВНЕ СПОЖИВАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ — ЗАСІБ ДОСЯГНЕННЯ ПОВАГИ». КОЛИ 1899 РОКУ ТОРСТЕЙН ВЕБЛЕН НАПИСАВ ТРАКТАТ «ТЕОРІЯ БЕЗДІЯЛЬНОГО КЛАСУ», ВІН НАВРЯД ЧИ ДУМАВ ПРО ЙОГО АКТУАЛЬНІСТЬ ЗА СОТНЮ РОКІВ. ТА ЧИ ТІЛЬКИ ПАНИ, ЯКІ ЖИВУТЬ В НЕРОБСТВІ, НАМАГАЮТЬСЯ ЗАСЛУЖИТИ ПОВАГУ ЗА ДОПОМОГОЮ ДОРОГИХ РЕЧЕЙ?

П

арадокс Веблена описує ситуацію, в якій пок упець (в супер еч логіці та закону попиту) радіє підвищенню ціни на товар. В його очах це підтверджує цінність покупки. Ефекту Веблена піддаються люди, якими керують мотиви престижу і прагнення до розкішного способу життя, які оточують себе статусними речами хорошої якості.

років тому — мобільний телефон. Зараз всі ці товари доступні кожному. Демократизація вдарила по статусу товару — тепер він тільки заплутує. Дівчина з сумкою Louis Vuitton може виявитися як топменеджеркою або багатою спадкоємицею, так і офісною працівницею, яка перекупила аксесуар у ресейлера. Це ніяк не позначиться на її соціальному статусі — просто в її руках дорога сумка.

«Але щойно людина робить нові придбання і досягає в результаті цього нового рівня добробуту, який стає для неї звичним, новий рівень негайно перестає приносити хоч трохи більше задоволення, ніж колишній».

Н А Й Б І Л Ь Ш Е П А РА Д О КС В Е Б Л Е Н А П Р О Ц В І ТА Є С Е Р Е Д ЛЮДЕЙ З ПЕРЕХІДНИМ С О Ц І А Л Ь Н И М С ТАТ У СОМ. САМЕ ЗАВДЯКИ ЇМ БРЕНДИ НАРОЩУЮТЬ ПРИБУТКИ

Intercity Onboard Magazine | December’19

Найбільше парадокс Веблена процвітає серед людей з перехідним соціальним статусом: найманий працівник, який відкрив свій бізнес; студент, який отримав першу роботу. Саме завдяки їм бренди нарощують прибутки: такі люди залежні від бирки на одязі, що підкреслює новий статус, набагато більше за тих, які мали цей статус зі старту. Чи зміниться колись ситуація? Загалом, звичайно, ні. Ефект Веблена — основа сучасної моделі споживання. А споживати ми продовжуватимемо, ба більше — значно підвищуватимемо показники. Змінитися може тільки товар. За часів Веблена ознакою статусу були срібні ложки та корсети панянок вищого світу, в середині XX століття — телевізор і особистий автомобіль, 20

Кордон між багатими і середнім класом стирається. Вони починають споживати однакові товари — більше не живуть в різних вимірах. «Щоб пристойно виглядати в очах суспільства, необхідно відповідати якомусь дещо невизначеному рівню добробуту. Так само на ранній стадії хижацтва варвару необхідно було відповідати прийнятому у племені рівню фізичної підготовки, спритності та володіння зброєю». Як на це реагують багаті? Вони змінюють уподобання. Так, ще є суспільства, в яких наявність найбільшої яхти, Bugatti та замків — предмет гордості. Але балом правлять «тихі» мільйонери, які обирають неголосні способи виділитися.

51


guide

ПОКИ СЕРЕДНІЙ КЛАС П Р О Д О В Ж У Є П РА Г Н У Т И Д О С П ОЖ И В А Н Н Я Д О Р О Г И Х ТО В А Р І В , М І Л Ь Й О Н Е Р И В И Б И РА Ю Т Ь Д Е Ш Е В Ш І АТ Р И Б У Т И Б А ГАТ С Т В А ТА С И Г Н А Л І З У Ю Т Ь П Р О С В І Й С ТАТ У С П І Д П И С КО Ю НА THE ECONOMIST

52

Нова еліта фокусується на освіті та створенні культурного капіталу, а витрачати гроші воліє на послуги, охорону здоров’я та інвестиції в людський капітал. Найяскравіше це твердження ілюструє статистика споживання у США: 1% населення (люди, які заробляють понад $300 000 на місяць) витрачають на матеріальні товари стільки ж, скільки представники середнього класу (з зарплатою $70 000), які нарощують темпи споживання. З 1996-го серед представників 1% витрати на освіту зросли учетверо, а у середнього класу витрати у цій сфері не змінились. Мода більше не пропонує нічого дійсно унікального. Всі колекції схожі. Сумку Chanel можна побачити у кожної третьої жінки в будь-якому міжнародному аеропорту, а кросівки Balenciaga

зустрічаються на вулицях частіше за демократичні Nike. Бренди намагаються залучити нових клієнтів хоча б своєю екологічною орієнтованістю, але загалом не пропонують нічого нового. У чому ж розкіш? Розкіш XXI століття — усвідомлене споживання. Поки середній клас продовжує прагнути до споживання дорогих товарів, мільйонери вибирають дешевші атрибути багатства та сигналізують про свій статус підпискою на The Economist або купівлею екологічно чистих продуктів у місцевих господарств, а іноді й наявністю власної ферми. «Розбірливість до дрібниць — їжі та пиття — швидко зачіпає не тільки спосіб життя, а й виховання і духовний розвиток».

December’19 | Intercity Onboard Magazineguide

Узагальнюючи, можна сказати, що еліта скорочує рівень матеріальних потреб, збагачуючи культурний потенціал і підвищуючи якість життя. Нові соціальні норми не вимагають великих витрат: підписка на The Economist обійдеться у $100, але нові знання, які ви почерпнете, зможете продемонст­ рувати у тих соціальних колах, де їх оцінять. Представники нижчого класу взагалі не зацікавляться цією темою, як і частина представників середнього класу, які ще зайняті накопиченням і його демонстрацією. Інвестиції в освіту відображають надбання культурного капіталу, який допоможе проникнути в закриті товариства або отримати найкраще місце роботи. Непомітне споживання забезпечує соціальну мобільність. Крім іншого, інвестиції у здоров’я, освіту та створення пенсійного капіталу впливають на рівень життя і майбутніх поколінь. А ось дорогий годинник або сумка зі шкіри крокодила — лише демонстрація багатства, яка потішить его, але ніяк не вплине на якість життя. Середній клас продовжує сприймати товари класу люкс як інвестицію, що не має жодних логічних підстав. Звичайно, якщо ми не говоримо про рідкісне коштовне каміння і колекційні предмети. Існує міф, що аксесуар розкішного бренда може бути інвестицією. На прикладі класичного виробу Chanel легко переконатися, що це не так: 1955 року сумка коштувала $220, зараз — приблизно $6000. Отже, її ціна зростала на 5,3–5,4% на рік. А індекс S&P 500 в середньому зростає на 7,3%. Простий розрахунок показує, що акції все ж вигідніші. Крім того, на відміну від сумки, їх можна продати і у такий спосіб заробити. Чи зможете продати дорожче сумку, яку носили, якщо ви не професійний ресейлер або колекціонер? Ні.

«Так що ті ознаки діяльності або риси соціального прошарку, які сприймаються як характерні та вирішальні на одному щаблі розвитку культури, не зберігають такого ж відносного значення на будь-якому наступному етапі».

54

December’19 | Intercity Onboard Magazine


guide

СУПЕРГЕРОЙ СЕРЕД ЛАЗЕРНИХ ПРИНТЕРІВ —

HP NEVERSTOP LASER: ЕКОНОМНИЙ, НАДІЙНИЙ, ЕКОЛОГІЧНИЙ Брудні руки, всюди чорний пил та зіпсований папір. А з чим у вас асоціюється самостійна заправка тонера або робота сумнівних умільців та заправників? Крім того, після звернення до подібних «послуг» витрати на придбання додаткового паперу, передруковування та втрачений час, якого й так не вистачає для роботи чи навчання, гарантовані. А про те, що тонер (коли висипається з перезаправленого картриджу чи просто залишається на папері під час друку) шкодить здоров’ю — годі й говорити. Таким чином шкодимо не тільки собі, а й оточенню. Годі й уявити такий принтер вдома на робочому столі дитини… На щастя, нові технології пропонують якісно нові рішення, які позбавляють одразу від усіх цих проблем: завжди неякісної перезаправки, дорогих та зіпсованих витратних матеріалів та зайвих витрат часу. Як-от HP Neverstop Laser — перший у світі лазерний принтер без картриджа.

Що значить принтер без картриджа? Насамперед це значить, що купівля дорогого картриджа щоразу коли закінчився тонер — у минулому: тепер принтер можна просто заправити. Ні, жодного бруду та неякісного друку. Впоратись із дозаправкою тонеру до снаги кожному без попередньої підготовки. А все тому, що HP Neverstop Laser — вершина користувацької зручності. Його сконструйовано так, що процес дозаправлення надзвичайно простий та безпечний. Забудьте увесь свій попередній досвід — розсипати тонер чи помилитись просто неможливо. Як це працює? Лише кілька кроків: відкриваєте люк на корпусі, встав-

H P N E V E R S TO P L A S E R — В Е Р Ш И Н А КО Р И С Т У В А Ц Ь КО Ї З Р У Ч Н О С Т І . Й О Г О С КО Н С Т Р У Й О В А Н О ТА К , Щ О П Р О Ц Е С Д О З А П РА В Л Е Н Н Я Н А Д З В И Ч А Й Н О П Р О С Т И Й ТА Б Е З П Е Ч Н И Й ляєте та фіксуєте комплект-­заправку, що за своєю конструкцією нагадує шприц. Далі натиском «на шприц» відправляєте тонер у бак принтера, від’єднуєте заправку та закриваєте кришку. Усе чисто та герметично. 15 секунд — і принтер заправлено, а ви можете одразу продовжити роботу та зосередитись на важливіших завданнях. Завдяки інноваційній розробці від HP тепер можна не тільки швидко дозаправити принтер, а й бути впевненими, що «сюрпризів» друку не буде. Смуги, нечітке зображення, чорні копії, які супроводжували «перезаправку» — усе в милому. Із оригінальним тонером НР якість друку гарантована, ніби ви щойно запустили новий принтер. Окрім зручності та екологічності, принтери HP Neverstop

друкувати без додаткових витрат. Дватри роки друку з коробки — звучить більш ніж переконливо. А новий комплект для дозаправки принтера коштує близько 300 гривень. Невисока ціна для комфортної роботи та навчання.

Laser забезпечують безпрецедентно низьку вартість відбитка. Комплект у коробці розрахова-

Висновків не буде, адже й так уже очевидно: HP Neverstop Laser — оптимальне рішення для невеликих обсягів друку і оптимальне для кожного, хто цінує свій час та комфорт.

ний на 5000 чорно-­білих сторінок. Тож після придбання ви довгий час зможете

Intercity Onboard Magazine | December’19 | promotion

Пристрої HP Neverstop Laser друкують на папері різної щільності, етикетках, наліпках, конвертах. Тож їх вистачить для виконання більшості ділових завдань. Вони ідеально підійдуть для персонального використання у невеликих офісах, де документообіг не надто інтенсивний, вдома, якщо ви, наприклад, приватний підприємець, фрілансер, викладач чи студент. А можливість друкувати та сканувати безпосередньо з мобільних пристроїв без комп’ютера — ще одна причина, чому ви будете більш ніж задоволені його роботою.

55


music

МУЗИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ: ВІД ПІСЕНЬ ДО КРОСІВОК ЗА €400

ДАВАЙТЕ ВІДВЕРТО: МУЗИКА ТА МИСТЕЦТВО ЗАГАЛОМ НІКОЛИ НЕ ІСНУВАЛИ ЯК DING AN SICH (З НІМ. — «РІЧ У СОБІ»). РЕЛІГІЙНЕ ПОСЛАННЯ, МАНІФЕСТ, ПРОТЕСТ, РОЗКІШ. ЯКЩО РОЗГЛЯНЕМО ЕВОЛЮЦІЮ МУЗИЧНОЇ СФЕРИ ВПРОДОВЖ ТИСЯЧОЛІТЬ, ПОБАЧИМО: МУЗИКА ЗАВЖДИ ВИКОНУВАЛА ПЕВНУ МІСІЮ — ЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, ДЛЯ КОГО ЗВУЧАЛА ТА ХТО ЇЇ ГРАВ. Текст: Артем РІСУХІН

ЗВІСНО, ми звикли романтизувати пісні. Врешті-решт, музика — невід’ємна частина нашого сприйняття навколишнього світу. Саундтрек у навушниках, мелодія будильника, пісні про кохання та біль. Саме через це іноді важко сприйняти музику як культурний продукт. Такий самий продукт, як… хліб. Імовірно, дехто з вас зараз усміхнувся: як можна порівнювати мистецтво та продукти харчування? Так, є тут часточка цинізму. Та майже кожен митець прагне, щоб його твори знайшли свою аудиторію. Від геніїв до відвертих кон’юктурників. І музичного інструмента композитора часто недостатньо, аби пісню почули. XX і XXI століття показали: є інструмент, без якого музика не існує (бо не звучить) — маркетинг.

НЕМИНУЧИЙ СИМБІОЗ Музичний маркетинг — не новий винахід. Ще в 1800-х роках Фінеас Тейлор Барнум (найбільша фігура американського шоу-бізнесу XIX століття) презентував Америці «Шведського солов’я» — оперну співачку Єнні Лінд. Згідно з публікацією в газеті New York Herald 1850 року, що описувала тур співачки Америкою, «де б не з’являлась карета Лінд, її завжди оточував натовп, і люди були в екстазі, наче Єнні була не жінкою — ангелом». У тому ж XIX столітті, з появою фонографа, радіо, а пізніше і кіно, музика стала доступною масам. Вона була всюди, і музиканти жадібно опановували нові канали розповсюдження й промоції творів. Чи то живі виступи, чи то газети, чи то ноти. Нові технології дозволяли підвищувати впізнаваність та охоплення. У 1930-х музика нарешті перестала залежати від географічних координат. Тепер гравець на банджо міг записати композиції та продати їх на інший кінець світу. Музика повноцінно стала продуктом, який продавали, просували та купували. Маркетингова машина запрацювала на повну. А потім, у 1940-х, трапилось те, що нині здається очевидним. Маркетологи інших індустрій зрозуміли: та сама аудиторія, яка слухає музику на концертах — це аудиторія, яка курить їхні сигарети, їсть їхні боби та п’є їхнє пиво. Так почалася нова ера маркетингу в музиці, де бренд музичний поєднався з товарними брендами.

56

1954 РОКУ, ПІД ЧАС ТРАНСЛЯЦІЇ ШОУ LOUISIANA HAYRIDE, ЕЛВІС ПРОСПІВАВ ДЖИНГЛ СВОЄЇ УЛЮБЛЕНОЇ МАРКИ ПОНЧИКІВ — SOUTHERN MAID DONUTS. ХАЙ І ЄДИНИЙ РАЗ ЗА КАР’ЄРУ


music

БРЕНДИ В МУЗИЦІ Два роки тому видання Bloomberg проаналізувало 280 пісень, що потрапляли до топ-20 чарту Billboard упродовж 2014–2017 років, аби з’ясувати, як часто співаки згадують у текстах різні бренди. Результати? На 280 пісень — 212 брендів. Від машин до одягу. Рекордсменом зі згадування став Rolls-Royce — про нього співали аж в 11 піснях. Про Ferrari — у дев’ятьох. Про Hennessy — у сімох. І це показово. У 2010-х торгові марки стали невід’ємною частиною музики. Однак маркетингові інтеграції існують понад пів століття. Один із прикладів, коли бренд ставав частиною музичної культури, — пиво Budweiser. І, повірте, вам не оминути здивування, якщо загуглите 1974 ballroom holding Budweiser — пошук видасть фотографію культового панка Джона Лайдона із Sex Pistols та менеджера гурту Малкольма Макларена з «бадом» у руках. Так само відкриттям може стати й фото 1965 року, на якому цією маркою пива насолоджується Мік Джаггер із Rolling Stones. Довгий час вважалось, що чи не єдина зірка, яка жодного разу не рекламувала бренд — Елвіс.

Та це не так. 1954 року, під час трансляції шоу Louisiana Hayride, Елвіс проспівав джингл своєї улюбленої марки пончиків — Southern Maid Donuts. Хай і єдиний раз за кар’єру. Звісно, є тонка межа між рекламою продукту у своїй творчості (як частини творчості) та використанням

НА 280 ПІСЕНЬ — 212 БРЕНДІВ. РЕКОРДСМЕНОМ ЗІ ЗГАДУВАННЯ СТАВ ROLLS-ROYCE — ПРО НЬОГО СПІВАЛИ АЖ В 11 ПІСНЯХ. ПРО FERRARI — У ДЕВ’ЯТЬОХ. ПРО HENNESSY — У СІМОХ

брендів як символів, щоб донести думку. Із розвитком технологій, із подекуди агресивною роботою маркетологів з аудиторією межі почали стиратися. Алкогольні напої як спонсори музичних фестивалів. Тематичні колекції одягу. Парфуми. Маркетинговий ланцюг замкнувся — бренди фінансово допомагають артистам, щоб ті ділились аудиторією. Репер Баста Раймс випускає пісню «Pass the Courvoisier» — і продажі марки зростають. Більше аудиторії, більше грошей.

Mick Jagger, Rolling Stones Intercity Onboard Magazine | December’19

А ПОТІМ, В ОДИН МОМЕНТ, САМІ МУЗИКАНТИ СТАЛИ БРЕНДАМИ.

57


music

БРЕНДИ ЗАМІСТЬ МУЗИКИ 2016 року музикант та продюсер Фаррелл Вільямс став співвласником бренда G-STAR RAW. Того ж року вийшла його колекція деніму Elwood X25. Бренд Каньє Веста Yeezy — давно така ж візитівка репера, як і його музика. Свої колекції є у співаків нової школи — A$AP Rocky і Lil Yachty. Бейонсе, Дрейк, Джастін Бібер. Кількість зірок, які за допомогою музики створили окремі бізнес­ імперії, вражає.

Музика стала одним із бізнесів, продуктом. Це непогано. Пісні для музикантів — не тільки самовираження, а й робота. От тільки за ширмою з одягу, алкоголю та ювелірних прикрас у музичному продукті стає дедалі менше… музики.

58

Над піснями Бейонсе працює понад десять авторів. Один із найуспішніших продюсерів Макс Мартін допомагає зіркам на кшталт Тейлор Свіфт випускати хіти зі швидкістю конвеєра, поки Тейлор патентує назву свого альбому «1989», аби випуска-


music ти світшоти з таким принтом. У налагодженому механізмі, де репер Lil Uzi Vert одягає ціле покоління фанатів, втрачається найважливіше — чесність до слухача. Я люблю твою музику. Я хочу на твій концерт. Я хочу бути ближче до тебе, розділяти твої

CR EA TE D BY TH E IA L OR IG IN AL M AT ER G IR L, M AD ON NA

цінності, стиль. Що? Мені треба купити ці кросівки за 400 євро? Окей. Ще й куртку за 800 євро? Так, круто! А, майже забув: ще, може, я куплю твій альбом.

PHOTOGRAPHY BY NILS ERICSON

Колаборації брендів із музикантами пішли на користь усім, крім фанів. Тепер це здебільшого просто цільова аудиторія, якій потрібно продавати. Чи можливо

перезапустити ці відносини? Чи потрібно взагалі? Чи готові артисти на такі жертви?

ПІСНІ ДЛЯ МУЗИКАНТІВ — НЕ ТІЛЬКИ САМОВИРАЖЕННЯ, А Й РОБОТА. ОТ ТІЛЬКИ ЗА ШИРМОЮ З ОДЯГУ, АЛКОГОЛЮ ТА ЮВЕЛІРНИХ ПРИКРАС У МУЗИЧНОМУ ПРОДУКТІ СТАЄ ДЕДАЛІ МЕНШЕ… МУЗИКИ

Ми любимо музику за емоції. Ми любимо виконавців за те, як вони доносять ці емоції. Маркетинг та музика стали єдиним цілим, і нічого з тим не зробиш — це логічна еволюція медіаконтенту. Однак якщо ми стаємо споживачами продукту, то повинні вимагати від співаків чесності. Ставити спам-фільтр доти, доки музиканти та бренди не відкриють новий шлях комунікації, у якому музика буде музикою.

59


business

ФІНАНСОВИЙ СКАУТИНГ, або ПОЛЮВАННЯ на ФІНАНСОВОМУ РИНКУ КОЛИ РОБОТА НАБРИДАЄ АБО БІЗНЕС ПЕРЕСТАЄ ПРИНОСИТИ ЗАДОВОЛЕННЯ, БІЛЬШІСТЬ ІЗ НАС ШУКАЄ ЛЕГКИЙ СПОСІБ ВІДВОЛІКТИСЯ, РОЗСЛАБИТИСЯ І ВОДНОЧАС ДІСТАТИ ЗАДОВОЛЕННЯ. НАЙПРОСТІШЕ — ПРИДБАТИ ЯКИЙ-НЕБУДЬ ҐАДЖЕТ, ЯКИЙ НА ДЕЯКИЙ ЧАС СТАНЕ НОВОЮ ЦІКАВОЮ ІГРАШКОЮ. ПОДІБНІ ПОКУПКИ ЧАСТО НАГАДУЮТЬ ПОЛЮВАННЯ. КОЛИ МИ КУПУЄМО ШТУЧНИЙ ТОВАР, ЩО НЕ КОЖЕН МОЖЕ СОБІ ДОЗВОЛИТИ, ЦЕ ПІДВИЩУЄ НАШУ САМООЦІНКУ, ТА ЩЕ Й ВИКЛИКАЄ ЗАЗДРІСТЬ ДРУЗІВ. ОДНАК ВАРТІСТЬ — НЕ ГОЛОВНА СКЛАДОВА. ЗДІЙСНЮВАТИ ПОКУПКИ, ЯКІ БУДУТЬ СПРАВДІ ДИВУВАТИ ВАШИХ ЗНАЙОМИХ, ДОПОМОЖЕ ФІНАНСОВИЙ СКАУТИНГ — НОВИЙ ТРЕНД СЕРЕД РЕЗИДЕНТІВ WALL STREET. Важлива складова, яка штовхає на подібне «полювання», — прагнення виділитися серед оточення. І тут найкраще допомагають нові тренди. Кілька років тому таким трендом, який поєднує в собі передові технології і витонченість, стала продукція Apple. iPhone або Apple Watch якщо не кричали про достаток, то «казали» про свого господаря як про людину, яка розбирається в трендах.

Так, Tesla купити дещо складніше, ніж iPhone, але ж ми говоримо про тренди. І варто відзначити, що зовсім нещодавно популярним трендом стало купувати фінансові активи. Можливість володіти не стільки окремим екземпляром або видом продукції, скільки часткою самої компанії. У такого підходу є низка незаперечних переваг: автомобіль старіє та іржавіє, фірма згодом тільки

набирається досвіду; вживана техніка,

Нині таким трендом стала Tesla. Цей автомобіль, як і iPhone свого часу (та й іноді досі), зумів поєднати несумісні раніше речі: екологічність і найвищу динаміку, розкіш і хай-тек. За ним майбутнє, і популярність нової Model 3 тому підтвердження.

НЕЩОДАВНО ПОПУЛЯРНИМ ТРЕНДОМ СТАЛО КУПУВАТИ ФІНАНСОВІ АКТИВИ. МОЖЛИВІСТЬ ВОЛОДІТИ НЕ СТІЛЬКИ ОКРЕМИМ ЕКЗЕМПЛЯРОМ АБО ВИДОМ ПРОДУКЦІЇ, СКІЛЬКИ ЧАСТКОЮ САМОЇ КОМПАНІЇ

як правило, дешевша нової, а капіталізація компанії росте з року в рік. Якщо мовити про зовнішні атрибути, то, володіючи автомобілем, ти — власник. Кожен є власником тих чи інших речей, це очевидно. Коли ж у тебе є акції компанії, ти — інвестор. Людина, якій належить частка тієї самої корпорації, що створює цих прекрасних залізних

коней. Різниця така ж, як між споживачем і творцем. Перший дістає продукт, але тільки другий отримує дивіденди. Може здатися, що робота з фінансами призначена для фахівців у галузі економіки й непрофесіоналам у цій сфері робити нічого. Це не зовсім так. Завдяки фінансовому скаутингу й Forex Club Libertex достатньо кількох кліків — і ти власник частки в компанії. Купівля фінансових активів — можливість порадувати себе новим придбанням, а через деякий час здобути більше, ніж спочатку витратив. Зробити це так само просто, як замовити піцу. Не вірите? Переконайтеся самі із Forex Club Libertex!

60

promotion |  December’19  |  Intercity Onboard Magazineguide

ПОШУК ІДЕНТИЧНОСТІ, ХАОС ТА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ В МІНЛИВОМУ СВІТІ 8–9 ЛИСТОПАДА В КОНФЕРЕНЦ-ЦЕНТРІ «ПАРКОВИЙ» ПРОЙШОВ КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ (КМЕФ). МИ ПОСТАВИЛИ П’ЯТЬ ЗАПИТАНЬ ШЕСТИ КЛЮЧОВИМ СПІКЕРАМ ІЗ РІЗНИХ КРАЇН. У ЦЬОМУ МАТЕРІАЛІ ДІЛИМОСЯ НАЙЦІКАВІШИМИ ВІДПОВІДЯМИ.

Записав: Крістіан УЛЬВЕУС

НАШІ ПИТАННЯ: Ернст Ульріх фон Вайцзеккер,

1 Я кі важливі культурні та соціальні події маються відбутися в країнах, що розвиваються, щоб вони стали на шлях активнішого розвитку? 2 Я кою бачите Україну на світовій економічній мапі? Які її сильні і слабкі сторони? 3 Я к оцінюєте сьогодення, особливо порівнюючи з недавнім минулим? Чи настала епоха хаосу? Яка стратегія економічної поведінки найбільше відповідає викликам часу? 4 Я к зміна клімату вплине на глобальний бізнес і пріоритети інвесторів? 5 Я к Україна може ефективно використовувати переваги глобалізації? Як їй уникнути недоліків цього процесу?

62

Почесний президент Римського клубу, ексспівголова Міждержавної групи Програми ООН із навколишнього середовища (Німеччина)

Протягом останніх 60 років світ розвивався досить повільно, якщо не брати до уваги країни Заходу. Однак в України справи нещодавно пішли вгору. Вірю, що завдяки своїм громадянам, університетам та природним ресурсам вона має непогані шанси піднятися до рівня держав Західної Європи. Я не досить добре знаю вашу країну, але всі мої колеги високо оцінили працьовитість українців. Це великий плюс. Також у вас чудово розвинута система освіти, чим не можуть похвалитися багато європейських держав. Серед слабких сторін — постійна політична нестабільність та, звичайно ж, сумні події, що сталися на сході країни. Немає такого поняття, як економічна стабільність. Тобто воно може існувати, але це досить сумний приклад. Україна мала економічну стабільність, коли входила до складу СРСР, але ви пам’ятаєте,

чим усе закінчилося. У Північній Кореї зараз теж усе стабільно. У всього є стадії розвитку. Після економічного зростання настає стагнація, а іноді і криза. Цього неможливо уникнути. До таких явищ потрібно готуватися і сміливо зустрічати їх. Водночас варто пам’ятати, що будьяка криза несе нові можливості. Це поштовх до наукового прогресу та формування нових бізнес-моделей. Кліматичні зміни точно вплинуть не тільки на глобальний бізнес, а й на життя планеті загалом. Саме тому я захоплююся Ґретою Тунберґ. Політики висміяли її через те, що їм було соромно визнати: дівчина говорила правду, поки вони брехали. Не хочу здатися песимістом, але екологічні катастрофи можливі. Радий, що українці протестують проти знищення природи.

December’19 | Intercity Onboard Magazine


guide

Ілля Лаурс, лектор, провідний ідеолог, засновник венчурного фонду Nextury Ventures (Литва)

Верховенство права — головний інгредієнт рецепту успіху розвинених держав. Потенціал країни або освіченість її жителів нічого не значать, якщо не діють закони. Вони мають стосуватися кожного без винятків — інакше це не працює. Литва стала розвиненою саме завдяки такому підходу. Хоча, якщо чесно, маленькій країні досягти успіху набагато простіше. Крім того, має бути базова інфраструктура. Без хороших доріг розвиток неможливий. Світовий банк і досі оцінює Україну як недостатньо розвинену країну, оскільки вона не гарантує безпеку вкладів. Коли матимете верховенство закону та основну інфраструктуру, усе інше складеться. Сильна сторона України — мотивація. Західний світ може вбити саме її відсутність. Наприклад, багато молодих людей у Німеччині не хочуть працювати. Та й навіщо, якщо батьки лишили їм дім,

Intercity Onboard Magazine | December’19

банківський рахунок тощо? Здорова порція «голоду» мотивує рухатися, користуйтеся нею. Але переконайтеся, що перемогли вашу слабку сторону — корупцію. Говорячи про перспективи України, наведу приклад Дикого Заходу. Після розлучення зі Сполученим Королівством американцям довелося пережити бурхливі часи, але нарешті вони розробили новий уклад життя держави. Він виявився значно ефективнішим за європейський. Добре це чи ні, але Україна перебуває на стадії «Дикого Заходу». Створити нові принципи, наприклад фінансової системи, дієвіше, ніж змінити наявні. Певним чином, в України навіть сприятливіші передумови для розвитку, ніж у США, скажімо, для ринку криптовалют. У Штатах усе стабільно, тому і стимулів для розвитку немає. У вашої держави більше шансів зробити стрибок, ніж у багатьох західних країн.

63


guide

Жак Сегела, віцепрезидент Havas (Франція)

Величезна помилка країн, що розвиваються, — робити ставку на туристичну та інвестиційну привабливість. Так, це важливо, але насамперед потрібно просувати свою мову та свою культуру. Це гарантує миттєве впізнавання та позитивно впливає на всебічний розвиток держави. Коли настає хаос, не треба панікувати. Я пережив приблизно 50 криз, і добре почуваюся, як і моя країна. Погано, коли кризи нічому не вчать.

У нас реальні проблеми з екологією, але не думаю, що ми всі помремо. Я був свідком однієї з найжахливіших катастроф, Другої світової війни, під час якої скинули дві атомні бомби. І ми досі живі. У глобалізованому світі потрібно захищати свою ідентичність. Торгувати з іншими країнами та брати участь у міжнародних форумах — гарний досвід. Але якщо хочете, щоб люди зрозуміли, хто ви, потрібно розмовляти своєю мовою.

Маргарета Дженєк, керівна партнерка Horizon Group (Швейцарія)

Якщо подивитеся на мапу ЄС, побачите, що найбільш розвинені країни були членкинями-засновницями Союзу. Вони встановили правила й у такий спосіб із самого початку встигли залучити інвестиції. Я народилася в Польщі й можу запевнити: вступ до ЄС забезпечив чималий економічний успіх моїй Батьківщині. Ми адаптували всі наші закони та норми відповідно до законів ЄС, тобто навчилися грати за правилами. Це не завжди влаштовувало громадян, але надавало впевненості потенційним інвесторам.

64

Вступ до Європейського Союзу — перша ціль, досягнення якої допоможе Україні перейти до категорії розвинених країн. Хаос у бізнесі — нормальна річ, яку потрібно прийняти. Звичайно, якщо не йдеться про катастрофи та руйнування наявних економічних моделей. Економічний розвиток не гарантує стійкої стабільності. Це постійний рух вгорувниз. Є періоди менш активного й дійсно інтенсивного зростання. Головне — намагатися уникати негативного росту.

December’19 | Intercity Onboard Magazine


guide

Мілан Лакхані, директор із розвитку бізнесу та стратегій Konica Minolta, Inc. (Велика Британія)

Технології та агросектор — це, безумовно, сильні сторони України. Завдяки добре розвиненій освітній системі у вас багато конкурентоспроможних спеціалістів, особливо в IT-сфері. А от постійна політична нестабільність — мінус. Щодо глобалізації, як приклад наведу свою історію. Я — індієць у третьому поколінні. Народився в Південній

Африці, виріс у Великій Британії. Мій рід походить із Близького Сходу. Я дуже багатий з погляду індійської культури, веду британський спосіб життя. Ми маємо поважати цінності один одного і вчитися один в одного. Дотримуючись цього сценарію, українці лише виграють від глобалізації, нічого не втрачаючи.

Євгеній Дихне, Президент авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України» (Україна)

У технічному плані Україна — промислово розвинена країна. Відповідна спадщина залишилася нам від Радянського Союзу. Тоді це були передові та конкурентоспроможні технології. Вони гарантовано підтримувалися ринком, який ми врешті-решт втратили, водночас не вийшовши на нові. Сучасні бізнес-моделі не дають змоги розвивати всі галузі однаково ефективно — потрібно вибирати пріоритетні. У нас креативні люди — це сильна сторона України. Дуже скоро творчість

Intercity Onboard Magazine | December’19

стане визначальним чинником розвитку будь-якого суспільства. Якщо правильно її застосовуватимемо, матимемо багато передумов для створення потрібного продукту. Добре це чи погано, але Україна не відіграє ключової ролі у світовій економіці. Хаос, що наступає, навряд чи матиме для нас катастрофічні наслідки. Крім того, будь-яка криза — це нові можливості, які варто просто розумно використати.

65


КРОСОВЕРИ CHERY НАШІ ПУБЛІКАЦІЇ ПРО ФЕНОМЕН СТРІМКОЇ ЕКСПАНСІЇ НОВОГО ПОКОЛІННЯ МОДЕЛЬНОГО РЯДУ КРОСОВЕРІВ CHERY TIGGO НА РИНКУ УКРАЇНИ ВИКЛИКАЛИ НЕАБИЯКУ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ЧИТАЧІВ. І НЕ ДАРМА, АДЖЕ НА ДОРОГАХ НАШОЇ КРАЇНИ МОЖНА ЗУСТРІТИ ДЕДАЛІ БІЛЬШЕ НОВИХ CHERY — У ЖОВТНІ ЦЬОГО РОКУ КРОСОВЕРИ ЦІЄЇ МАРКИ УВІЙШЛИ ДО ТОП-12 ЛІДЕРІВ ПРОДАЖУ НА РИНКУ НОВИХ ЛЕГКОВИХ АВТОМОБІЛІВ (ЗА ДАНИМИ АСОЦІАЦІЇ «УКРАВТОПРОМ»). А СЬОГОДНІ РОЗКАЖЕМО ПРО КОМАНДУ ДОСЛІДЖЕНЬ І РОЗРОБОК (R&D) CHERY — ПРО ЛЮДЕЙ, ЯКІ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ПОВ’ЯЗАНІ ЗІ СТВОРЕННЯМ ВИДАТНИХ АВТОМОБІЛІВ CHERY. Китайська компанія Сhery Automobile вже 16 років поспіль є абсолютним лідером серед китайських автовиробників з експорту автомобілів. 2018 року Chery досягнув рекордно високого рівня продажу — 750 000 автомобілів, збільшивши показник на 11% за рік і встановивши новий рекорд. Торік компанія експортувала понад 120 000 автомобілів, що майже на 20% більше, ніж 2017-го. Завдяки високій якості, стильному дизайну, багатим комплектаціям і сильному бренду Chery посилює свої позиції на міжнародних ринках, незважаючи на загальне уповільнення світового автомобільного ринку й жорстку конкуренцію. У Chery впевнені: успіх компанії не може бути досягнутий тільки завдяки одній людині. Із цього погляду Команда досліджень і розробок (R&D) Chery відіграє вирішальну роль. Chery володіє власними центрами досліджень і розробок в Китаї, Європі, Північній Америці, Бразилії і на Ближньому Сході. Глобальна команда з досліджень та розробок, яка створює автомобілі Chery, об’єднує понад 3200 працівників, в тому числі більше 300 всесвітньо відомих експертів, які мають досвід співпраці із GM, BMW, Mercedes-Benz і Ford. У цих людей є здатність змінювати світ, тому вони відомі як майстри світового дизайну (World Design Masters). І саме вони об'єдналися в одну Команду Мрії R&D Chery. Кевін Райс, що в теперішній час є віце-президентом Chery з дизайну й очолює глобальний напрям дизайну, — одна із провідних фігур Команди Мрії. Він відповідає за планування і управління в сфері дизайну Chery і EXEED (EXEED — новий бренд автомобілів преміум-класу від компанії Chery — прим. ред.). Хоча Кевін тільки нещодавно приєднався до Chery, він уже розробив декілька планів дизайну продукції на майбутнє. Вихідна інформація про реальні потреби споживачів є відправною точкою для Chery при розробці нової моделі. Chery — перша компанія, яка використовує V-образний позитивний процес розвитку «від ринку до ринку». Науковий підхід до робочого процесу проєктування включає попереднє вивчення і планування продукту, визначаючи його позиціонування та якість.

КО М А Н Д А М Р І Ї C H E R Y:

Має досвід роботи з

Має досвід роботи з

Має досвід роботи з


РОЗРИВАЮТЬ ШАБЛОНИ! CHERY ПРОПОНУЄ ПОКУПЦЯМ ШІСТЬ МОДЕЛЕЙ КРОСОВЕРІВ: ВІД КОМПАКТНОГО TIGGO 2 ДО TIGGO 8 — НЕЩОДАВНО ПРЕЗЕНТОВАНОГО СЕМИМІСНОГО ПОЗАШЛЯХОВИКА promotion |

Врешті-решт, такий підхід реалізує кінцеву мету — «синхронізація, висока якість і пріоритет клієнта», тим самим забезпечуючи Chery можливість успішно конкурувати з відомими світовими брендами. Chery володіє потужним, найсучаснішим у Китаї центром автомобільного інжинірингу й науково-дослідницькою (R&D) лабораторією, зокрема: лабораторією кінематики і відносності, лабораторією безпеки під час зіткнень та багатьма іншими. Ці науково-дослідницькі лабораторії володіють повним набором можливостей для випробувань транспортних засобів, а також деталей і компонентів, що забезпечують ефективність їх продукції. Крім того, компанія Chery стала єдиним виробником автомобілів у Китаї, яка повністю опанувала чотири ключові автомобільні технології: шасі автомобіля, двигун, автоматична трансмісія та система електронного управління двигуном (EMS), змінивши історію Китаю у сфері власної локалізованої розробки автоматичної трансмісії. До кінця 2018 року компанія подала заявку на отримання 17 079 патентів і отримала 11 032 патенти, посівши провідну позицію в автомобільній промисловості Китаю. Отже, Chery продовжує нарощувати свою технічну силу й поступово стає міжнародним брендом із глобальною конкурентоздатністю, виводячи китайські бренди у світ. Завдяки автомобілям відмінної якості Chery значно посилює свої позиції і в Україні. Адже пропонує покупцям шість моделей кросоверів, як кажуть, «на будь який смак та гаманець»: від компактного Tiggo 2, ціна на який стартує від еквівалента $10 900, до Tiggo 8 — нещодавно презентованого семимісного позашляховика. А мережа дилерів Chery налічує понад 40 центрів, де пропонують повний комплекс послуг. Дізнатись більше про Chery в Україні можна на сайті офіційного дистриб’ютора chery.ua або приєднавшись до багатотисячної спільноти фанів Chery в соцмережах CheryUkraine та chery_ukraine.

Має досвід роботи з

Має досвід роботи з

Має досвід роботи з


НАЙДОРОЖЧІ АВТОМОБІЛІ СУЧАСНОСТІ Текст: Тарас АНДРІЄВСЬКИЙ

АВТОМОБІЛЬ ЗАВЖДИ ВВАЖАЛИ СТАТУСНОЮ РІЧЧЮ. І ХОЧА ЗАРАЗ У ВИРОБНИЦТВІ ПЕРЕВАЖАЮТЬ МАСОВІ ТА ВІДНОСНО НЕДОРОГІ МОДЕЛІ, РОЗКІШНІ ПРЕДСТАВНИЦЬКІ АВТО МАЮТЬ СТАБІЛЬНИЙ ПОПИТ СЕРЕД СИЛЬНИХ СВІТУ ЦЬОГО. ОДНАК НАВІТЬ У ПРЕМІУМСЕГМЕНТІ Є ВИЩИЙ КЛАС — ЕКСКЛЮЗИВ ДЛЯ ОБРАНИХ. ЦІНА ДЕЯКИХ ТАКИХ АВТІВОК НЕ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЦІНИ БІЗНЕС-ДЖЕТА АБО МАЄТКУ З ВІЛЛОЮ.

LAMBORGHINI VENENO ROADSTER 4,5 мільйона доларів Найдорожчий Lamborghini випустили тиражем 9 штук до 50-річного ювілею італійської марки.

Рубаним дизайном цей родстер нагадує знаменитий винищувач-невидимку F-117 Stealth. Цікаво, що у такого дорогого автомобіля салон досить спартанський: легкі карбон і алькантара покликані зменшити його вагу. Зате характеристики Lamborghini Veneno Roadster відмінні: V12 на 750 к. с. дозволяє розганятися до 100 км/год за 2,9 с і розвивати 355 км/год.


auto

KOENIGSEGG CCXR TREVITA 4,8 мільйона доларів Шведські суперкари Koenigsegg — дорогий штучний товар. Та модель Trevita перевершила всі сподівання. Випустили лише 2 екземпляри. Їхня особливість — спеціальна фарба з алмазним напиленням. До того ж 1018-сильний Koenigsegg CCXR Trevita дуже швидкий. Його максимальна швидкість перевищує 410 км/год, а розгін до 100 км/год відбувається за 2,9 с. Примітно, що заправляти автомобіль можна не тільки бензином, а й менш шкідливим для екології біопаливом.

FERRARI SERGIO 5,1 мільйона доларів Ferrari Sergio створений на честь 50-річчя співпраці бренда з ательє Pininfarina. Саме його стилісти розробили химерний дизайн автівки. До речі, у Ferrari Sergio немає не тільки даху, а й бічних вікон. Раритетна модель створена на базі відносно масового

Ferrari 458 Italia та оснащена таким самим двигуном потужністю 570 к. с. Але за ексклюзив треба платити. Тому Sergio, випущений тиражем 6 екземплярів, у 25 разів дорожчий за побратима.

Intercity Onboard Magazine | December’19

РА РИ Т ЕТ Н А МОДЕЛ Ь С Т ВОРЕН А Н А БА ЗІ ВІ ДН ОС Н О МАСОВОГО FE R R AR I 45 8 I TA L I A , А Л Е SER GIO, ВИПУ ЩЕН И Й Т ИРА Ж ЕМ 6 ЕКЗЕМПЛЯ РІВ, У 25 РАЗІ В Д ОРОЖ Ч ИЙ ЗА ПО БРАТ ИМА

69


auto

BUGATTI DIVO 5,8 мільйона доларів Для тих, кому надшвидкісний Bugatti Chiron здається недостатньо ексклюзивним, підготували екстремальний варіант Divo. Загалом випустять 40 таких суперкарів. У автомобіля абсолютно новий дизайн і радикально поліпшена аеродинаміка. До того ж Bugatti Divo зробили легшим, а отже, швидшим. Величезний 8-літровий двигун має 16 циліндрів і 4 турбіни, потужність — 1500 к. с. Однак акцент зроблений не стільки на швидкості, скільки на керованості. Передбачається, що власники Divo зможуть випробувати його можливості на гоночних автодромах.

ROLLS-ROYCE SWEPTAIL 12,8 мільйона доларів

SWEPTA I L ВИ КО Н А Н ИЙ В Є Д ИН О М У ЕКЗ ЕМПЛ ЯР І . Д О Р О Г Е К УП Е П ОЗИ Ц І О НУ ЮТ Ь Я К СУХО П У Т Н У Я ХТ У

70

Китайський мільярдер Сам Лі замовив особливий Rolls-Royce. Такого більше ні в кого немає, адже Sweptail виконаний в єдиному екземплярі. Дороге купе позиціонують як сухопутну яхту. Його задня частина звужена подібно до корпуса човна, а підлога в салоні імітує палубу. У внутрішній обробці використані дорогі шкіра та дерево. По дорозі Sweptail дійсно пливе. Двигун RollsRoyce вражає тишею, підвіска згладжує вибоїни.

December’19 | Intercity Onboard Magazine


КИЇВ OCEAN PLAZA GULLIVER LAVINA MALL RIVER MALL COSMOPOLITE КАРАВАН PROMENADA CENTER Аутлет-містечко МАНУФАКТУРА ВІННИЦЯ SKY PARK ДНІПРО PASSAGE ЛЬВІВ VICTORIA GARDENS KING CROSS LEOPOLIS ПОЛТАВА ЦУМ ОДЕСА RIVIERA CITI CENTER ХАРКІВ КАРАВАН ЧЕРКАСИ ТД MANN


auto

PAGANI ZONDA HP BARCHETTA 15 мільйонів доларів Pagani Zonda — унікальний суперкар, який випускають протягом 20 років. За цей час зібрали менше 150 автомобілів — модель дуже рідкісна. Але справжній ексклюзив — Pagani Zonda HP Barchetta, випущений у кількості 3 штук. Кабріолет відрізняється екстравагантним дизайном — нагадує фантастичного звіра, який приготувався до стрибка. Салон вражає витонченим стилем в дусі 50-х років і високою деталізацією, а 800-сильний двигун V12 Mercedes-Benz забезпечує відмінні характеристики.

BUGATTI LA VOITURE NOIRE 19 мільйонів доларів Bugatti La Voiture Noire — найдорожчий новий автомобіль у світі. Найімовірніше, купе, яке вже викупив невідомий цінитель, залишиться в одному екземплярі. Суперкар зібрали до 110-річчя Bugatti. В його зовнішньому вигляді помітні риси класичних довоєнних моделей марки. До речі, вихлопних труб у нього аж 6! А ось техніка сучасна: як і всі Bugatti останніх років, суперкар отримав потужний 1500-сильний двигун і здатність розвивати приблизно 420 км/год.

72

December’19 | Intercity Onboard MagazineЩО ВИ УЯВЛЯЄТЕ, ДУМАЮЧИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ? ЯКЩО КАЗКОВІ ЗАСНІЖЕНІ ГОРИ, ЯКИМИ МОЖНА МИЛУВАТИСЯ, СИДЯЧИ В ЗАТИШНОМУ КРІСЛІ АЛЬПІЙСЬКОГО ШАЛЕ Й СЛУХАЮЧИ ТРІСКОТІННЯ ДРОВ У КАМІНІ, У ГРУДНІ ВАМ ПРОСТО НЕОБХІДНО ПЕРЕТВОРИТИ ЦЮ ІДЕАЛЬНУ КАРТИНКУ НА РЕАЛЬНІСТЬ. НАЛАШТУВАТИ ВАС НА ПОТРІБНУ ХВИЛЮ МИ ВИРІШИЛИ З ДОПОМОГОЮ БЛОҐЕРКИ ОЛЬГИ ДЖОНСОН (@knowabroad). ВОНА НАРОДИЛАСЯ В УКРАЇНІ, ЗРОБИЛА УСПІШНУ КАР’ЄРУ В БАНКІВСЬКІЙ СФЕРІ І, ВИЙШОВШИ ЗАМІЖ, ПЕРЕЇХАЛА ДО ЛОНДОНА. ЗАРАЗ ОЛЬГА ЖИВЕ У ШВЕЙЦАРІЇ ТА СКЛАДАЄ МАРШРУТИ ПОДОРОЖЕЙ. А НЕЩОДАВНО ДІВЧИНА ВІДКРИЛА КОНДИТЕРСЬКУ CHRISTIE’S BAKERY НА RUE DE HESSE В ЖЕНЕВІ. ТУТ НА ГОСТЕЙ ЗАВЖДИ ЧЕКАЮТЬ ХРУСТКІ КРУАСАНИ, ЧОРНИЧНИЙ ЗЕФІР, ТІСТЕЧКА «ПАВЛОВА» І КЕЛИХ ШАМПАНСЬКОГО. Записала: Юлія КОЗДА Фото: Анна НАХАБЕД

Pure

PLEASURE


interview

CHRISTIE’S BAKERY

Кондитерська Christie’s Bakery, Женева

ВІТЕР ЗМІН З ПЕРШИХ ДНІВ ШВЕЙЦАРІЯ ЗАЧАРУВАЛА МЕНЕ, А ПІСЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ЖЕНЕВИ Я ВИРІШИЛА, ЩО ОБОВ'ЯЗКОВО БУДУ ТУТ ЖИТИ

Уперше приїхала до Швейцарії понад 10 років тому. Це була стандартна туристична подорож. Я працювала на керівній посаді в банку і, звичайно, ця країна завжди мене цікавила. З перших днів Швейцарія зачарувала мене, а після відвідування Женеви я вирішила, що обов’язково буду тут жити. Трохи пізніше приїжджала сюди на співбесіду до приватного банку. За іронією долі, зараз моя кондитерська розташовується за дві хвилини від нього.

Intercity Onboard Magazine | December’19

Відкриваючи кондитерську, хотіла створити щось унікальне, чого в Женеві ще не було. Тому зробила акцент на російські десерти і кухню. Швейцарці дуже консервативні, навiть у виборі десертів. Тому в Christie’s Bakery ми пригощаємо як звичними круасанами на сніданок, так і тортом «Чорний ліс». Але дуже радiємо, коли, спробувавши вперше наш «Наполеон» чи «Медовик», багато хто приходить наступного разу саме за ними. Водночас Женева — дуже інтернаціональне місто. За моїм задумом, кожен мав знаходити в меню Christie’s Bakery щось знайоме. Так у нас з’явилися красиві капкейки, морквяний торт, чизкейк, кілька видів веганських та безглютенових десертів. Надалі планую додавати нові позиції — торти, випічку, періодично змінювати асортимент. А також проводити afternoon tea — традиційні англійські чаювання. Коли жила в Лондоні, це дійство завжди мене захоплювало.

ДИЗАЙН Швейцарським закладам загалом притаманний непомітний дизайн — темні кольори та прості форми. Я ризикнула і зробила Christie’s Bakery світлою. Спочатку роздуму-

75


interview

Краєвид на Женевське озеро з тераси готелю Le Mirador, Веве

СТИЛЬ ЖИТТЯ

Бутик-готель Ultima Gstaad, Ґштаад

МАЙЖЕ ВСІ ВИХІДНІ ШВЕЙЦАРЦІ ПРОВОДЯТЬ У ГОРАХ: ВЗИМКУ КАТАЮТЬСЯ НА ЛИЖАХ, ВЛІТКУ ВИРУШАЮТЬ НА ХАЙКІНГ АБО ВЕЛОСИПЕДНІ ПРОГУЛЯНКИ

76

вала над більш рожевим і квітковим декором, але сумнівалася: припускала, що в Женеві це не всі зрозуміють. На щастя, знайшла приміщення в серйозному банківському кварталі. Тому дизайн був продуманий з урахуванням уподобань майбутніх відвідувачів. Інтер’єр вийшов бiльш строгим: основний відтінок — блакитний, рожевий колір присутній лише в деталях. Зважаючи на кількість компліментів, які щодня отримує кондитерська, таке рішення було правильним.

Швейцарці не звикли демонструвати розкіш і достаток. Маючи пристойний банківський рахунок, можуть вести простий спосіб життя, щороку відпочивати на тому самому лижному курорті. Їхні діти ходять у безкоштовні державні школи. Водночас вони нескінченно пишаються своєю країною, годинниковою промисловістю і банківським сектором. Думка про те, що всі швейцарці — мільйонери — міф. Я три роки працювала волонтеркою в женевській організації для пенсіонерів. Повірте, це звичайні люди похилого віку, які про luxury і не думають. Майже всі вихідні проводять у горах: взимку катаються на лижах, влітку вирушають на хайкінг або велосипедні прогулянки. Вони не прагнуть когось вразити та відпочивають так, як їм цікаво.

МЕДИЦИНА І КРАСА У Швейцарії обов’язкове медичне страхування, тому навіть державні лікарні не безплатні. У приватних клініках затишніше, кращий сервіс і, відповідно, більші рахунки за послуги. Але для проведення складних операцій їхніх пацієнтів везуть у державний шпиталь у Женеві — там новітнє обладнання. Швейцарець точно ніколи буде економити на

December’19 | Intercity Onboard Magazineinterview

Термальний SPA в готелі Bad Ragaz, Бад-Рагац

Нещодавно проїхали з дітьми восьмигодинний

Сніданок в Victoria Jungfrau

хорошому страхуванні, яке може відшкодувати вартість дорогого медичного обслуговування. Тут цінують індивідуальність. Жінки старіють красиво і природно. Доглянуті дами часто елегантно укладають сиве волосся. Рідко зустрічаю швейцарок, про яких можу сказати, що вони звертаються до послуг пластичних хірургів. Або це дуже професійна й непомітна робота.

ОСОБИСТИЙ ТОП Відвідування термальних джерел — в обов’язковій програмі розваг і відпочинку швейцарців. Багатьом вистачає басейну, саун та кімнат відпочинку без спеціальних процедур. Чоловіки і жінки старшого віку, активні, сповнені сил і енергії, залюбки відвідують фітнес-клуби. За п’ять років тревел-блоґерства я побувала майже в усіх готелях класу люкс у Швейцарії. Büergenstock Resort побудував два нові готелі на тій самій території — вони однозначно в моєму топі. Bad Ragaz здивує шикарним термальним SPA, Le Mirador (Веве) — дивовижним краєвидом на Женевське озеро, Victoria Jungfrau — найкращими сніданками, Ultima Gstaad — унікальним сучасним артдизайном. У Kulm Hotel (Санкт-Моріц) добре приїжджати з малюками. З басейну Riffelalp Resort відкривається найкрасивіша панорама Маттергорна.

маршрут Церматт — Санкт-Моріц на потязі Glacier Express. Очікували, що буде не просто витримати таку довгу поїздку, а в підсумку чудово відпочили. За розгляданням краєвидів, слуханням аудіогіда, обідом та вибором сувенірів час пролетів непомітно.

ЩАСЛИВИХ СВЯТ! Головне свято у Швейцарії — Різдво. Новий рік зустрічають скромніше. Найчастіше місцеві їдуть у гори всією родиною — катаються на лижах та відпочивають у SPA впродовж усіх канікул. Планувати різдвяну відпустку в цій країні потрібно значно заздалегідь. Але приготуйтеся до того, що великого розмаху не буде. Швейцарці святкують стримано й елегантно, з келихом шампанського біля каміна, з красивим краєвидом за вікном, обмірковуючи плани на наступний рік.

ПЛАНУВАТИ РІЗДВЯНУ ВІДПУСТКУ В ЦІЙ КРАЇНІ ПОТРІБНО ЗНАЧНО ЗАЗДАЛЕГІДЬ. АЛЕ ПРИГОТУЙТЕСЯ ДО ТОГО, ЩО ВЕЛИКОГО РОЗМАХУ НЕ БУДЕ. ШВЕЙЦАРЦІ СВЯТКУЮТЬ СТРИМАНО Й ЕЛЕГАНТНО

Потяг Glacier Express

78

December’19 | Intercity Onboard Magazinegastro

Харёк : МІСЬКЕ КАФЕ

« » місце сили у Харкові

м. Харків, вул. Трінклера, 2 (066) 888-66-11 kharek.com.ua kharek.cafe kharek.cafe

БІЗНЕС-ІДЕЯ ВІДКРИТИ НОВИЙ ГАСТРОПРОЄКТ У ХАРКОВІ, ЗА СЛОВАМИ ВЛАСНИЦІ НАТАЛІ, РОЗВИВАЛАСЯ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ П’ЯТИ РОКІВ. ЗА ЦЕЙ ЧАС ІДЕЯ ТРАНСФОРМУВАЛАСЯ В ЧІТКУ КОНЦЕПЦІЮ МАЙБУТНЬОГО ЗАКЛАДУ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ.

«Харёк» вибрав для себе формат одного з міських кафе. Це затишне місце зустрічі, де люди можуть смачно їсти, спілкуватися і прекрасно проводити час поза домом. Цей молодий проєкт швидко завоював репутацію модної гастрономічної фішки Першої столиці. Інтер'єр міського кафе розробив відомий київський дизайнер Олег Волосовський, який з повним на те правом вважається сучасним гуру ресторанних інтер'єрів. Принциповою позицією власниці було максимально працювати з українськими виробниками меблів і посуду, тому всі деталі інтер'єру розробили й виробили на спецзамовлення для цього проєкту. Акцент нового закладу — на смачній кухні, заснованій здебільшого на локальному продукті, якість якого контролюється на кожному етапі виробничого процесу. Є низка страв для вегетаріанців, чудова кава на альтернативному молоці для людей, що не переносять лактозу.

80

promotion |  December’19  |  Intercity Onboard Magazine


gastro

Ідея «Харька» багато в чому сформувалася завдяки доньці Наталі. Особливо, коли з'ясувалося, що не так багато місць, де можна погодувати дитину в перерві між школою і численними гуртками та водночас бути на 100% впевненим у якості продуктів. Тому в меню присутні позиції, які так подобаються маленьким гурманам. «Меню закладу розкриває всі особливості міста, у серці якого розмістився “Харёк”. Харків — багатонаціональний і багатогранний. Так і в меню є страви локальної кухні та вкраплення інших кухонь світу: єврейської, італійської, паназійської і навіть гавайської. Завдяки використанню сучасних технологій, професійного устаткування і грамотно навченій команді на виході дістаємо унікальний продукт, який цікавий і українському споживачеві, і туристам,

МЕНЮ ЗАКЛАДУ РОЗКРИВАЄ ВСІ ОСОБЛИВОСТІ МІСТА, У СЕРЦІ ЯКОГО РОЗМІСТИВСЯ «ХАРЁК». ХАРКІВ — БАГАТОНАЦІОНАЛЬНИЙ І БАГАТОГРАННИЙ які відвідують наше місто», — каже Наталя. Молодий амбітний шеф Олег Маслов підходить до розроблення основного й сезонного меню з професійним чуттям і креативом, завдяки чому кожен із гостей «Харька» знайде для себе страву, яка «вкраде» його серце і зробить постійним відвідувачем закладу. Міське кафе готове дивувати не лише кухнею. У «Харьку» представлений великий вибір найкращих різноманітних вин і преміального міцного алкоголю. Крім того, шеф-бармен ресторану Тарас Дацишин розробив низку авторських алкогольних коктейлів, які зводять з розуму любителів чогось незвичайного, чуттєвого і неймовірного за смаком. Бар представлений у концепції open bar, що нагадує відкриту барну стійку з можливістю зайти і взяти участь у створенні коктейлів. Кухня обладнана широкими панорамними вікнами з можливістю підглядати, що ж відбувається у святая святих закладу, і насолодитися процесом створення кулінарних шедеврів. Кілька разів на тиждень у «Харьку» проходять різні заходи: дегустації, вечори живої музики тощо. Влітку заклад зустрічає гостей на затишній літній веранді, де серед зелені квітів відкривається прекрасний краєвид на центр міста й де гості так полюбляють балувати себе сніданками з прохолодним ігристим і вечерями

Intercity Onboard Magazine | December’19 | promotion

в заспокійливій атмосфері вечірнього Харкова. Взимку ж «Харёк» зігріває харків'ян, які гуляють найбільшою площею Європи, авторськими глінтвейнами, що не залишають байдужими нікого. Міське кафе «Харёк» з повним правом вважається must-visit місцем у Харкові. Якщо хочете відчути ритм цього міста і зрозуміти саму його суть, то вам однозначно в «Харёк».

Що скуштувати: • Наполеон із сиром дорблю — 99 грн • Судак на подушці з броколі — 125 грн • Том-ям із морепро­ дуктами — 169 грн • Теплий салат із курячою печінкою і крем-сиром — 155 грн • На сніданок рекомендуємо смажений бріош із слабо­ соленим лососем, авокадо й соусом голландез — 89 грн

81


ПОДАЛІ ВІД РОЗКОШІ:

життя серед вічних снігів ХТОСЬ ЗУСТРІНЕ НОВОРІЧНІ СВЯТА НА БАЛІ, ХТОСЬ НА ЛЮКСОВОМУ ЛИЖНОМУ КУРОРТІ, А ПОТІМ ПРОТЯГОМ РОКУ ЗУПИНЯТИМЕТЬСЯ У П’ЯТИЗІРКОВИХ ГОТЕЛЯХ І ВІДВІДУВАТИМЕ РЕСТОРАНИ МІШЛЕН. А ХТОСЬ — НІ. КОМУСЬ БАЙДУЖЕ НА РОЗКІШ, ALL INCLUSIVE ТА АТРИБУТИ СУЧАСНОГО ЛАЙФСТАЙЛУ. ТАКІ ВІДЧАЙДУШНІ СМІЛИВЦІ НАЙКРАЩЕ ПОЧУВАЮТЬСЯ СЕРЕД ДИКОЇ ПРИРОДИ ПОЗА КОМФОРТОМ І ГОНИТВОЮ ЗА БРЕНДАМИ. НОРВЕЖКА ТОНЬЄ БЛОМСЕТ — СУЧАСНА МАНДРІВНИЦЯ, НЕВГАМОВНА ДОСЛІДНИЦЯ СВОГО ТІЛА ТА РОЗУМУ, ЩО СПРЯМОВУЄ ЕНЕРГІЮ НА ЕКСПЕДИЦІЇ В СУВОРИХ УМОВАХ. ВОНА ГОТУЄ ТЕЛЕПРОГРАМИ, ПИШЕ КНИГИ, ЧИТАЄ ЛЕКЦІЇ ПРО СВОЇ ПРИГОДИ — ЦИМ І ЗАРОБЛЯЄ НА ЖИТТЯ.

Записала: Ксенія ЛИТВИН

82

tonje.blomseth

ЯК ВИ ОПИНИЛИСЯ НА АЛЯСЦІ? І РОЗКАЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА, НАШИМ ЧИТАЧАМ ПРО ОСНОВНІ ВІХИ ВАШОГО ЖИТТЯ ДО ЦЬОГО — У НОРВЕГІЇ ТА КАНАДІ. Я повернулася на Аляску, бо хотіла спробувати щось нове. Я вже подорожувала туди раніше з експедицією, але не мала можливості залишитися довше. От вирішила і перевірити, чи справді «Аляскинська мрія» така чудова, як її описують у книгах та фільмах. І знаєте що? Це таки правда! Моє життя протягом останніх дев’яти років мало специфічний лад: я проводила багато часу на природі з моїми собаками, маючи

December’19 | Intercity Onboard Magazine


interview

на меті здобути необхідні навички для виживання за будь-яких умов. Усе почалося, коли мені було 17 — я самотужки пройшла всю Норвегію вздовж, від півдня до півночі — 3000 км. Тоді прагнула перевірити, чи здатна на таке — і цей досвід змінив моє життя. Я знайшла покликання, перебуваючи 5,5 місяців на природі, витримуючи дні жахливої погоди — одночасно дістаючи задоволення від найпростіших речей. Після цього вирушила у шестимісячну самітню подорож на лижах Лапландією (Фінляндія, Швеція, Норвегія). Тоді закохалась у Північ

Intercity Onboard Magazine | December’19

та переїхала до Карасьйока — маленького селища оленеводів. Навчилася арктичного стилю життя та розведенню оленів. Завела зграю собак і побудувала те життя, яке завжди собі уявляла. І тут моя невгамовність до мене повернулась — так я вирушила на Аляску. Завжди відчувала, що побачила достатньо Скандинавії, і от настав час Північної Америки. Тієї, що з дикою незайманою природою. У 20172018-х майже на рік поїхала до Канади із моїм тодішнім хлопцем. Там ми жили 10 місяців, будуючи хатину, полюючи та рибалячи. Питання, яке завжди всіх цікавить про той час у Канаді — як довго ми не милися. Очевидно, в нас не було душу в тій хатині, тож влітку ми купалися в ставку. Пізно восени та взимку майже не милися взагалі. Мабуть, кожні шість тижнів. Для багатьох це звучить як безумство. Та з іншого боку, у цьому є щось приємне — не думати про те, як виглядаєш або який маєш запах посеред дикої природи.

ДЛЯ МЕНЕ ВАЖЛИВІШЕ ВІДЧУТТЯ ЗАХИЩЕНОСТІ, А НЕ ВАРТІСТЬ БУДИНКУ ТА МАШИНИ. РЕЧІ, ЯКІ МЕНІ ПОТРІБНІ, А НЕ ТІ, ЩО Я ПРОСТО ХОЧУ

83


ЯК ВОНО — БУТИ СЕРЕД ВІЧНИХ СНІГІВ, ДЕСЬ НА КРАЮ СВІТУ?

СЕРЕД СНІГІВ БАГАТО КРАСИ. ТУТ ДУЖЕ ТИХО БІЛЬШІСТЬ ЧАСУ, НЕМАЄ ЛЮДЕЙ, А НЕСТЕРПНА ХВИЛЯ САМОТНОСТІ МОЖЕ НАКРИТИ БУДЬ-ЯКОЇ МИТІ

Серед снігів багато краси. Тут дуже тихо більшість часу, немає людей, а нестерпна хвиля самотності може накрити будь-якої миті. Усамітнення, прекрасні зимові пейзажі навкруги — це те, що кожен повинен спробувати хоча б раз у житті. А потім настають хуртовини, з якими краще ніколи не мати справу, коли вітер такий сильний, що ледве чути власні думки. Та все-таки важливо через подібне пройти, щоб дожити до моменту, коли матінка-природа знову стає до тебе ласкавою.

ЧИТАЮЧИ ВАШІ ПОРАДИ ПРО ТЕ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ СПАЛЬНИЙ МІШОК У ЗИМОВИЙ ЧАС І ЗІГРІВАТИСЯ, ОДРАЗУ ПО ШКІРІ МОРОЗ. ЗВІДКИ У ВАС СТІЛЬКИ ВИТРИВАЛОСТІ? Я й сама не знаю, чому мені хочеться рухатися вперед, навіть якщо дуже холодно і я втомлена, голодна чи самотня. Мабуть, справа у моїй надзвичайній впертості та незалежності — корисні риси характеру на природі, але шкідливі у відносинах. (Сміється.) А ще витривалість виховується з дитинства. Зрештою, якщо є важлива мета, ти робиш те, що любиш.

84

КОЛИ ПОЧАЛАСЯ ВАША ЛЮБОВ ДО СОБАК? У ВАШІЙ ЗГРАЇ ТІЛЬКИ МАЛАМУТИ? Я завжди любила собак, але пристрасть до їздових порід відчула в підлітковому віці — тоді мріяла стати погоничем собачих запрягів, як мій вітчим. Це ж чудово: завести собак, щоб розділити з ними пригоди, напарників, здатних витримати ті ж негаразди, що й людина — а не кожен пес так зможе! Тож із 16 років у мене тільки маламути — люблю їхню витривалість: для них не проблема спати при −50 °С.

ЗАЗВИЧАЙ З ВАМИ ПОДОРОЖУЮТЬ 4–6 СОБАК. ТА ЯКОСЬ ВИ СКАЗАЛИ, ЩО РОЗМІРКОВУЄТЕ ПРО СОЛО-ПОДОРОЖ ІЗ НАНУК. У ЧОМУ СКЛАДНОЩІ ПОДОРОЖЕЙ ІЗ ВЕЛИКОЮ КІЛЬКІСТЮ СОБАК? Я поступово збільшую свою зграю відтоді, як збагнула, що все-таки хочу створити їздову команду. Нанук — мій улюбленець, величезний пес, який пройшов зі мною вогонь та воду. Наразі в мене дев’ять собак, але прагну мати 12–15 — це вже були б дві команди. Складність у тому, що за собак треба нести відповідальність і постійно розуміти наміри й особливості характеру кожного пса. Маламути можуть бути «міцними

December’19 | Intercity Onboard Magazine


МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ УСВІДОМЛЮВАТИ, ЩО Я В ЗОНІ, ДЕ НЕМАЄ НІЧОГО, ОКРІМ БУТТЯ, А ЗНАЧЕННЯ МАЮТЬ ЛИШЕ БАЗОВІ РЕЧІ. ЦЕ ЯК SPA, ТІЛЬКИ ДЛЯ РОЗУМУ

Intercity Onboard Magazine | December’19

85


interview

горішками» — у них сильні хижацькі інстинкти, тож вони легко поженуться за лосем, оленем або кроликом. Якщо у зграї конфлікт — він закінчується ранами. Конфліктувати для собак однієї статі нормально — навіть якщо вони добре виховані.

ЯК ВИ СТАВИТЕСЯ ДО ДОРОГИХ РЕЧЕЙ, БРЕНДІВ, ВЕЛИКИХ МАЄТКІВ, МАШИН ПРЕМІУМ-КЛАСУ — ДО РОЗКОШІ У ШИРОКОМУ РОЗУМІННІ? У матеріальному світі мене, як і інших, цікавить багато речей. Та я б сказала, що для мене важливіше відчуття захищеності, а не вартість будинку та машини. Речі, які мені потрібні, а не ті, що я просто хочу. Це тонка межа, але, мені здається, люди занадто переймаються тим, що скаже умовне суспільство. Я відмежувалася від цього у 18, коли покинула навчання — жодного разу не пожалкувала.

Я СПРОМОЖНА ПРАЦЮВАТИ З 9 ДО 18 ТА ДОБРЕ ЗАРОБЛЯТИ. ОДНАК НАВІЩО, ЯКЩО ЗНАЮ: Є ЩОСЬ ІНШЕ, ЩО РОБИТЬ МЕНЕ ЩАСЛИВОЮ

86

УМОВИ ЖИТТЯ В МІСЦЯХ ВІЧНОЇ МЕРЗЛОТИ СУВОРІ, ТОЖ РОЗКІШ СТАЄ ВІДНОСНОЮ. ЧИ НЕ СУМУЄТЕ ЗА СПРАВЖНІМ КОМФОРТОМ? Звичайно ж, під час довгих походів сумую — люди запрограмовані на те, щоб жити довше. Варто раз відчути комфорт — і вже не хочеш його полишати. Та за нього треба платити: він зовсім не безкоштовний. Мені подобається

усвідомлювати, що я в зоні, де немає нічого, окрім буття, а значення мають лише базові речі. Це як spa, тільки для розуму. Під час походів відключаю себе від стресів, пов'язаних із роботою, планами, очікуваннями. Я спроможна працювати з 9 до 18 та добре заробляти. Однак навіщо, якщо знаю: є щось інше, що робить мене щасливою. Холод — не моя улюблена стихія, але це частина природи. Природу ви не вибираєте, як і виграшний лотерейний квиток. Чому бути — того не минути.

ВИ КАЖЕТЕ, ЩО ПРОСТЕ ЖИТТЯ — ЦЕ ЧУДОВЕ ЖИТТЯ. ЧОМУ МІЖ ПЕНТХАУСОМ ЗА 10 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ ТА ХАТИНКОЮ ПОСЕРЕД СНІГІВ ВИБИРАЄТЕ ОСТАННЄ? Просте життя чудове, бо звільняє від зайвого тиску. Щоб бути щасливими, нам потрібно небагато. Лиш враження, люди та базові речі. Життя в дорогому готелі іноді дає мені відчуття обраності, та ефект швидко минає. Багато людей навіть не зрушає з місця, якщо раптом їх попросять скласти у великий рюкзак все, що потрібно для щастя, і взяти з собою. Проте найважливіші речі — нематеріальні. Можливо, я здамся вам хіпі, але це не так. Просто досить рано зрозуміла, що саме робить мене щасливою, а що — ні. І за це я вдячна.

December’19 | Intercity Onboard Magazinecinema

ГЕНРІ ҐОЛДІНҐ — АНГЛО-­ МАЛАЙЗІЙСЬКИЙ АКТОР, МОДЕЛЬ ТА ТЕЛЕВЕДУЧИЙ, ЯКИЙ ПРАЦЮВАВ У THE TRAVEL SHOW НА BBC. ВІДОМИЙ РОЛЛЮ НІКА ЯНГА В КОМЕДІЇ «ШАЛЕНО БАГАТІ АЗІАТИ». У СТРІЧЦІ «ЩАСЛИВОГО РІЗДВА» (РЕЖИСЕР — ПОЛ ФЕЙҐ, ПРОДЮСЕРКА І СЦЕНАРИСТКА — ЕММА ТОМПСОН, ЯКА ТАКОЖ ГРАЄ У ФІЛЬМІ) ГЕНРІ ПЕРЕВТІЛИВСЯ В ДОБРОДУШНОГО ЮНАКА ТОМА. ВІН ДОПОМАГАЄ ГОЛОВНІЙ ГЕРОЇНІ, КЕЙТ (ЕМІЛІЯ КЛАРК), СПРАВИТИСЯ З ЖИТТЄВИМИ НЕГАРАЗДАМИ. САУНДТРЕКОМ СТАЛА ПІСНЯ «LAST CHRISTMAS» ГУРТУ WHAM! ТА ДЖОРДЖА МАЙКЛА. ЦЕЙ ФІЛЬМ — ЛЮБОВНИЙ ЛИСТ ЛОНДОНУ, МІКС ДРАМИ ТА КОМЕДІЇ, ПРИПРАВЛЕНИЙ ВЕЛИКОЮ ПОРЦІЄЮ РІЗДВА. АКТОР РОЗПОВІВ, ЩО ПОЄДНУЄ ЙОГО ПЕРСОНАЖА І ФРЕНКА СІНАТРУ, ЧОМУ ХАЛЕПА — НЕВІДДІЛЬНИЙ СКЛАДНИК ПЕРШОГО ПОБАЧЕННЯ І ДЕ У БРИТАНСЬКІЙ СТОЛИЦІ НАЙКРАЩЕ ОПАНОВУВАТИ КОВЗАНИ.

Матеріал наданий компанією B & H Film Distribution

У КІНО З 1 СІЧНЯ

Щасливого Різдва»:

«

ЛЮБОВНИЙ ЛИСТ ЛОНДОНУ 88

December’19 | Intercity Onboard Magazine


cinema

В

И ВЖЕ ГРАЛИ У ФІЛЬМІ ПОЛА ФЕЙҐА («ПРОСТА ПОСЛУГА»). МОЖЕТЕ НАЗВАТИ ЙОГО СВОЇМ УЧИТЕЛЕМ?

Пол — один із моїх найкращих приятелів, менторів і взагалі найулюбленіших людей у світі. Він більший англієць за самих англійців. Звідси й оці костюми, пристрасть посидіти в Dukes, Annabel’s та в інших прекрасних місцях Лондона з келихом віскі та сигарою. Під час останньої зустрічі за вечерею в Лас-Вегасі ми розмовляли чотири години. Я багато чого зробив би заради Пола.

А ЯК ВАМ ПРАЦЮВАЛОСЯ З ЕММОЮ ТОМПСОН? Емма — втілення всіх сподівань про те, якою я уявляв її. Опіклива, неймовірно інтелігентна та емпатична. Їй вдається контактувати з глядачами на якомусь надлюдському рівні. Вона вміє знайти підхід до кожного — від актора до режисера. І всі її люблять!

не впишеться в жанр. Романтична комедія — це насамперед кіно про втілення мрії, про реальний світ, яке супроводжує гарний саундтрек. Ну і про щось сльозоточиве.

І В ЦЬОМУ ФІЛЬМІ Є ТАКІ МОМЕНТИ… Так. Відчув їх, коли вперше прочитав сценарій. Я був у престурі, присвяченому виходу «Шалено багатих азіатів». Емма Томпсон завітала до мене в готель — ми збиралися разом пообідати та обговорити майбутню стрічку. Бідний Пол приєднався до нас через відеозв’язок — у нього була четверта година ранку. Мені сподобався сценарій, окрім одного моменту. Емма із Полом погодилися змінити його. Я був у захваті від роботи з такою командою! Адже часто автори категорично відмовляються коригувати текст.

РОМАНТИЧНА КОМЕДІЯ — ЦЕ НАСАМПЕРЕД КІНО ПРО ВТІЛЕННЯ МРІЇ, ПРО РЕАЛЬНИЙ СВІТ, ЯКЕ СУПРОВОДЖУЄ ГАРНИЙ САУНДТРЕК. НУ І ПРО ЩОСЬ СЛЬОЗОТОЧИВЕ

КОЛИ ВПЕРШЕ ОЦІНИЛИ ЇЇ АКТОРСЬКІ ЗДІБНОСТІ? У сцені розпачу у фільмі «Реальна любов». Її героїня була мало не вбита горем. Любляча мама і дружина опинилася в такій непростій ситуації — на неї навіть дивитися було боляче. Емма зіграла епізод напрочуд вдало. Тоді вперше по-справжньому помітив її.

ВАМ ПОДОБАЮТЬСЯ РОМАНТИЧНІ КОМЕДІЇ? Так, для таких фільмів завжди є час і місце. Особливо якщо вони добре зроблені та розповідають цікаву, не занадто банальну історію. Звичайно, без певної бувальщини не обійтися, інакше стрічка

Intercity Onboard Magazine | December’19

89


cinema

НЕ ВАРТО БОЯТИСЯ, КОЛИ ЩОСЬ ЙДЕ НЕ ТАК. ІНОДІ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ САМЕ ТОМУ, ЩО МАЄ СТАТИСЯ. КОЛИ ВІДЧУВАЄШ ЗВ’ЯЗОК ІЗ ЛЮДИНОЮ, ОБСТАВИНИ НЕ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ ВАШ ГЕРОЙ ДУЖЕ РУХЛИВИЙ. ЩО ХОТІЛИ ПОКАЗАТИ ЦИМ? Під час того обіду сказав Еммі, що не відмовився б від тренера з руху. Відчував, що мій герой мав бути легким та безжурним, схожим на Джина Келлі або Френка Сінатру. Вони проживали кожен день із безтурботністю та насолодою, незважаючи на те, що про них подумають. Том саме такий — живе миттю.

ЧИ ВІДКРИЛИ НОВІ МІСЦЯ В ЛОНДОНІ ПІД ЧАС ЗНІМАННЯ? Коли знімали сцени на ковзанці, вперше побував в Александра-паласі. Він розкішний. Звідти відкривається приголомшливий краєвид на місто. Я мешкав десь за 500 метрів від місця, де

живе Том, на Чешир-стріт, неподалік

якісь дрібниці. Але попри все то був каз-

Брик Лейн. Мені подобалося спускатися по набережній, роздивлятися Голку Клеопатри, інші статуї та скалки бомби, вбудовані в стіну. У Лондоні безліч місць, про які не знаєш і на які натрапляєш, гуляючи містом.

ковий день!

У СТРІЧЦІ ВИ З ЕМІЛІЄЮ КАТАЄТЕСЯ НА КОВЗАНАХ. ВИ ДІЙСНО ВІЛЬНО ПОЧУВАЄТЕСЯ НА ЛЬОДУ? О, дуже засмутився, коли побачив, що у фільм ввійшло так мало сцен, які ми знімали на льоду. У нас був цілий день і порожня ковзанка в повному розпорядженні. Так щастить не кожному! Ми каталися впродовж 10 годин. Під вечір я вже непогано натренувався, робив ві­ сімки, проте в кадр потрапили тільки

ЗА СЮЖЕТОМ ЦЕ БУЛО ПЕРШЕ ПОБАЧЕННЯ ТОМА І КЕЙТ. ЩО РОБИТЬ ТАКІ ЗУСТРІЧІ ЧУДОВИМИ? Мені здається, щось незвичайне. Коли запитував друзів, як вони познайомилися зі своїми коханими, найчастіше чув історії про якісь халепи. Адже таке завжди запам’ятовується. Моя подруга розповідала, як хлопець запросив її в хороший ресторан, а наприкінці обіду зрозумів, що забув гаманець. Йому було страшенно ніяково через те, що дівчина мала заплатити за вечерю. Маленькі прикрощі трапляються з усіма. Проте не варто боятися, коли щось йде не так. Іноді це відбувається саме тому, що має статися. Коли відчуваєш зв’язок із людиною, обставини не мають значення. До того ж, потім ви неодмінно згадуватиме про це. Якщо ж халепа катастрофічна, буде про що розказати на весіллі!

ФІЛЬМ АКЦЕНТУЄ УВАГУ НА ПИТАННІ БЕЗДОМНОСТІ, ЯКЕ БУЛО ВАЖЛИВИМ ДЛЯ ДЖОРДЖА МАЙКЛА. Так, стрічка зображує реальний світ. Часто романтичні комедії розповідають про найгірше лихо або про найбільше кохання. Наш фільм проливає світло на проблему безхатченків, яку Лондон намагається вирішити, проте тут немає легких шляхів. Навіть на Різдво, найрадіснішого дня року, багато хто не відчуває себе щасливим. Ми можемо цьому зарадити: пожертвувати трохи свого часу та чимось допомогти.

90

December’19 | Intercity Onboard MagazineЗаписала: Ксенія ЛИТВИН

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ВИНО, ЩОБ ВВАЖАТИСЯ ЕКСПЕРТОМ, або

КОЛИ ОДНОГО ЖИТТЯ — ЗАМАЛО ЕКСПЕРТИ ЗАПОЛОНИЛИ СУЧАСНИЙ СВІТ. УСІ НАВКРУГИ ЛИШ ТЕ Й РОБЛЯТЬ, ЩО ПРО ЩОСЬ ІНФОРМУЮТЬ. ОДНАК НЕМОЖЛИВО ЗАКІНЧИТИ ДВОТИЖНЕВИЙ ОНЛАЙН-КУРС Й ТАКИМ ЧИНОМ СТАТИ ПРОФЕСІОНАЛОМ АБО Ж РЕАЛІЗУВАТИ МРІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ МАРАФОНУ, НАЧИТАНОГО В АУДІОПОВІДОМЛЕННЯХ WHATSAPP. У ПОГОНІ ЗА ШВИДКОЮ СЛАВОЮ НОВОСПЕЧЕНІ ГУРУ ЗАБУВАЮТЬ ПРО ДОСВІД І ДОВГІ РОКИ ПРАКТИКИ, А САМЕ ВОНИ — ВИРІШАЛЬНІ В БУДЬ-ЯКІЙ ЕКСПЕРТНІЙ СПРАВІ. ПЕРЕД НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ МИ ПОСПІЛКУВАЛИСЯ ІЗ ВИННИМ ЕКСПЕРТОМ, ЯКИЙ ЧУДОВО ПРОІЛЮСТРУЄ НАМ ЦЮ ТЕЗУ. ОЛЕКСІЙ ДМИТРІЄВ — КЕРІВНИЙ ПАРТНЕР І ШЕФ-СОМЕЛЬЄ РЕСТОРАНУ BERNARDAZZI (ОДЕСА). АБИ ЩОРАЗУ ПІДТВЕРДЖУВАТИ СВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ РІВЕНЬ, ВІН ПОСТІЙНО АКТУАЛІЗУЄ ЗНАННЯ Й НАВІТЬ ВЛАСНИЙ НІС ТРИМАЄ У ФОРМІ.

92

December’19 | Intercity Onboard Magazine


gastro

О

ЛЕКСІЮ, ХТО ТАКИЙ ВИННИЙ ЕКСПЕРТ І ЯК НИМ СТАТИ? ЯК ЦЕ СТАЛОСЯ У ВАС?

Переконаний, експертом у будь-якій галузі можна стати з часом. Необхідна практика — тривала практика після гарної теоретичної підготовки. Я починав свій шлях у ресторанній справі з позиції помічника офіціанта. Коли шукав нішу в царині гостинності, що дозволить розвиватися все життя, — зупинився на професії сомельє. Це копітка праця, яка починає плодоносити на третій рік. Досконалості немає меж. Я вивчаю вино понад 15 років, але розумію, що ще навіть не дійшов до середини шляху.

ВИНА БУВАЮТЬ ЧЕРВОНІ, БІЛІ, РОЖЕВІ; СУХІ, НАПІВСОЛОДКІ, СОЛОДКІ — ТАК СКАЖЕ ЛЮБИТЕЛЬ. А ЯК СКАЖЕ ЕКСПЕРТ: ЯКІ БУВАЮТЬ ВИНА? Він скаже, що також бувають вина-­ спеціалітети — херес, портвейн, мадера та інші. Є вина, з якими смачно починати вечір, і ті, з якими приємно його завершувати.

ЯК ПРАВИЛЬНО ДЕГУСТУВАТИ ВИНО? ЯКІ УМОВИ ПОТРІБНО ВРАХУВАТИ? ПРАВИЛЬНИЙ КЕЛИХ, НЕОБХІДНУ ТЕМПЕРАТУРУ, ПЕВНУ ПОДАЧУ… Усе перераховане має сенс. Уявімо, що ви так і зробили. Ще важлива атмосфера, ваш настрій, компанія, їжа, дехто навіть звертає увагу на місячні фази. Світ вина набагато ширший, ніж нам здається. Та якщо мова про дегустацію професійну — важлива чистота повітря, хороше освітлення і ємність, куди спльовуватимете кожен зразок вина. Ви ж налаштовані виділити всі аромати й тонкощі смаку, чи не так? Якщо просто випити — важливо, щоб було смачно особисто вам.

ЯК НОВАЧКУ ЗАПАМ'ЯТАТИ РІЗНОМАНІТТЯ ВИНОГРАДНИХ СОРТІВ? З ЧОГО ПОЧИНАТИ ВИННЕ НАВЧАННЯ? Краще почати з чотирьох основних білих і чотирьох основних червоних сортів винограду. Добре б навчатися в компанії із 4-5 осіб (так більше скуштуєш), хоча можна зметикувати й на трьох. В інтернеті безліч інформації про сортові особливості — нюанси аромату та смаку. Совіньон Блан, Шардоне, Рислінг,

Intercity Onboard Magazine | December’19

Гевюрцтрамінер — послідовність для білих. Піно Нуар, Мерло, Сіра, Каберне Совіньон — основні червоні сорти винограду. Спочатку читаєте теорію, потім нюхаєте, куштуєте, ділитеся враженнями. Опісля бажано записати висновки у зручний блокнот або внести їх до нотаток на телефоні, щоб корисна інформація завжди була поруч.

У КУКУРУДЗІ ВИ БАЧИТЕ ШАРДОНЕ, У МАЛИНІ — ПІНО НУАР, У ЧОРНІЙ СМОРОДИНІ — КАБЕРНЕ, У ПОЛУНИЦІ — ТЕМПРАНІЛЬО, У ЛОХИНІ — НЕРО Д'АВОЛУ, У ЧЕРЕШНІ — САНДЖИОВЕЗЕ. СКІЛЬКИ ВАМ ЗНАДОБИЛОСЯ ЧАСУ, ЩОБ РОЗВИНУТИ ТАКЕ ВМІННЯ? Орієнтовно два роки йде на те, щоб розкласти інформацію по поличках у голові. Однак є маленький нюанс: ми все забуваємо. Доводиться весь час повторювати, дегустувати, згадувати. Та це робота в кайф.

ЩО ЦІКАВОГО ПРО ВИНО ВИ ДІЗНАЛИСЯ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ ВИННИХ ДЕГУСТАЦІЙ НА СИЦИЛІЇ? ЯКІ РЕЧІ ВІДКРИВАЄТЕ ДЛЯ СЕБЕ ПО-НОВОМУ В ПОДІБНИХ ПОЇЗДКАХ?

СОВІНЬОН БЛАН, ШАРДОНЕ, РИСЛІНГ, ГЕВЮРЦТРАМІНЕР — ПОСЛІДОВНІСТЬ ДЛЯ БІЛИХ. ПІНО НУАР, МЕРЛО, СІРА, КАБЕРНЕ СОВІНЬОН — ОСНОВНІ ЧЕРВОНІ СОРТИ ВИНОГРАДУ

Подорожі до винних регіонів — це вишенька на торті нашої професії. Вони надихають, і ти назавжди запам'ятовуєш теруар — особливості ґрунту, клімату, рельєф місцевості. Цією інформацією з перших вуст приємно ділитися з гостями, адже вони теж багато подорожують. На Сицилії є важливий нюанс: найбільший активний вулкан в Європі. Це грандіозно — усвідомлювати, що ходиш по застиглій лаві, якій уже понад 2000 років. Значний фактор — місце проростання виноградників на Етні. Виявляється, у спекотному кліматі навіть із Північного схилу, який зазвичай не так цінується виноробами, можна зібрати якісний виноград, що подарує тонкі, цікаві вина з помірним вмістом алкоголю.

З ЯКИМИ СОРТАМИ ВИНА РЕКОМЕНДУЄТЕ ПОЗНАЙОМИТИСЯ В РІЗНИХ КРАЇНАХ? Пропоную товаришувати із Ширазом з Австралії, Мальбеком з Аргентини, Зінфанделем із Каліфорнії, Пінотажем із Південної Африки. Це червоні, яскраві зимові сорти. Класика. Любите білі? Тоді їдьмо до Австрії за Грюнером

93


gastro

Вельтлінером, до Іспанії за сортом Альбаріньо та до Італії за Треббіано. Про них точно варто знати.

НАЙПРАВИЛЬНІШИЙ ВАРІАНТ — КОЛИ СОМЕЛЬЄ РОЗБИРАЄТЬСЯ У ВЕЛИЧЕЗНІЙ КІЛЬКОСТІ ОВОЧІВ, ФРУКТІВ, СПЕЦІЙ. ТЕМА ВИНА І ЇЖІ — БЕЗМЕЖНЕ ПОЛЕ ДЛЯ РОЗВИТКУ

ЯК РОЗВИВАЮТЬСЯ СОМЕЛЬЄ У СВОЇЙ ПРОФЕСІЇ І ЯКІ НАВИЧКИ МОЖНА В НИХ ПЕРЕЙНЯТИ ЛЮДЯМ, ЩО ПОЛЮБЛЯЮТЬ ВИНО? По-перше, сомельє багато читають. Це основа, фундамент. Багато дегустують. Усвідомлено підходять до будь-якого продукту, який людина вживає в їжу. Від води до кави. Найправильніший варіант — коли сомельє розбирається у величезній кількості овочів, фруктів, спецій, у різних способах приготування страв, у соусах тощо. Тема вина і їжі — безмежне поле для розвитку. Одного життя буде замало. Важливо втримати знання в голові — тут допомагає спорт, йога, медитація, свіже повітря. Тримати ніс у формі — золоте правило.

ВИ — ЛЮБИТЕЛЬ ПОКРЕАТИВИТИ. РОЗКАЖІТЬ ПРО КОРОТКИЙ ПОСІБНИК «ЯК СТАТИ СОМЕЛЬЄ», ЯКИЙ РОЗМІЩЕНИЙ У... ТУАЛЕТІ РЕСТОРАНУ BERNARDAZZI. ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ І ДЛЯ ЧОГО? Я керую рестораном уже сім років. Ми давно заякорили за собою репутацію ресторану з однією з найціка­віших і найбільших винних карт у країні. Усього лиш 125 сторінок на 1300 позицій. Та не це ж головне. Ми хочемо бути винною Меккою України — куди потрапляєш і просочуєшся культурою споживання вина, ростеш, береш участь у дегустаціях, лекціях. Розвивати винну культуру країни — наше першочергове завдання. Нова інсталяція «Народження вина» виникла в моїй уяві за келихом смачного вина. Хотілося показати, що різні сорти винограду мають різні особливості, аромати, стиль. Просто й доступно. Це інтерактивне місце, де хочеться зупи-

94

нитися і... Далі на вас чекає сюрприз. Зробіть собі подарунок. (Усміхається.)

ЗИМОВІ СВЯТА — ЧАС ШАМПАНСЬКОГО ТА ІГРИСТОГО. ХТОСЬ МАШИНАЛЬНО ПІДНІМАЄ КЕЛИХ, А ХТОСЬ, ЯК ВИ, МОЖЕ ВЛОВИТИ ЦІЛУ ГАМУ АРОМАТІВ: МУСКАТНИЙ ГОРІХ, ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ, ВАНІЛЬ, ЦИНАМОН, ВОГКІ ГРИБИ, МАРЦИПАН, КОНСЕРВОВАНИЙ АБРИКОС, ЖОВТУ СЛИВУ. ЯК ТАК НАВЧИТИСЯ СПРИЙМАТИ ВИНО Й ШАМПАНСЬКЕ НА СМАК І ЗАПАХ? Усе дуже просто. Багато ароматів ми добуваємо з нашого дитинства. Кожен має свою базу. Якщо заплющити очі й спробувати перерахувати все, що здається близьким і улюбленим — вийде мінімум 20–30 ароматів. Решту необхідно набувати з практикою. Є набір «Ніс вина» (Le Nez du Vin) у красивій червоній коробці — 54 аромати, які трапляються у вині. Це хімічна версія, нею можна користуватися цілий рік. Я ж підтримую максимально натуральні речі — просто нюхаю абсолютно все, що бачу навколо. Аналізую, запам'ятовую. Допитливий розум — хороша риса сомельє і будь-якого просунутого винного ентузіаста. У майбутньому вам буде відносно легко описувати вина. Головне — не соромитися, казати все, що відчуваєш, навіть якщо йдеться про аромат шкіри, мокрого листя або бабусиного чорничного пирога. Таке буває і це нормально.

ЯКІ НАПОЇ ПОРЕКОМЕНДУЄТЕ ДО СВЯТКОВОГО НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНОГО СТОЛУ І В ПОЄДНАННІ З ЯКИМИ СТРАВАМИ? Випиймо хорошого іспанського ігристого (Cava) з потужною ложкою олів'є. Під татову буженину візьмімо Піно Нуар. Витримані сири найкраще поєднувати з ягідним Каберне Совіньон із Чилі. Запекли індичку? Запасайтеся білим Шардоне, витриманим у дубовій бочці. Розлютилися й приготували знамениту «Шубу» — беріть сухий німецький Рислінг. Під насичені м'ясні страви рекомендую ягідний Шираз. Не бійтеся експериментувати, але намагайтеся не змішувати виноградні та пшеничні спирти. Побалуйте себе наприкінці вечері чаркою справжнього Портвейну або Мадери. Покотилася слинка? Розумію, в мене теж. З прийдешніми святами, друзі!

December’19 | Intercity Onboard MagazineП

ередові фахівці у сфері гінекології, репродуктології, ендокринології та андрології пройдуть разом з вами усі етапи лікування безпліддя. Ми прагнемо, щоб сім’я кожного пацієнта стала більшою на одного, а може й двох щасливих малюків. Наші пацієнти довіряють нам найцінніше — життя майбутніх дітей. Ми вдячні за таку довіру! Тому використовуємо новітнє обладнання і медикаменти європейських виробників.

БЕЗПЕКА І ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ — ГОЛОВНІ ПРАВИЛА РОБОТИ ІНСТИТУТУ РЕПРОДУКТИВНОЇ МЕДИЦИНИ.  Основоположники впровадження методик лікування безпліддя в Україні   Реалізуємо сучасні методики у сфері допоміжних репродуктивних технологій протягом 28 років

РУБРИКА

October ‘19

Використовуємо апаратуру експертного класу надійних світових виробників  Приділяємо максимум уваги комфорту пацієнтів протягом усього періоду лікування

ЖИТТЯ НАРОДЖУЄТЬСЯ ТУТ! Детальніше — на сайті IRM.UA Контакт-центр: (044) 503-07-59, (098) 503-07-59, (066) 503-07-59

promotion

Ліцензія МОЗУ № 598678 від 26.04.2012 р.

be healthyКОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАСАЖИРІВ Безкоштовні послуги: Виклик стюардом спеціальних служб до найближчої станції (швидка допомога, поліція).

За додаткову оплату: Послуги харчування у вагоні-буфеті. Також у поїзді здійснюється розносна торгівля з мобільного візка. На вимогу пасажира передбачена доставка замовлення з вагона-буфету на місце.

Виклик стюардом носія багажу до поїзда*: Київ — (044) 465-20-34 Харків — (057) 724-20-76 Запоріжжя — (061) 720-14-42 Дніпро — (056) 793-53-10 Львів — (032) 226-20-59 Тернопіль — (0352) 47-23-32 Одеса — (048) 727-48-07 Кривий Ріг — (056) 408-31-66

Попереднє замовлення харчування (гаряче харчуванння, вегетаріанське меню, чай, кава, мінеральна вода) під час придбання проїзного документа в мережі інтернет або в залізничних касах.

*Послуга перенесення носієм ручної поклажі є платною.

Додатково, за бажанням пасажира, стюард може надати засоби для отримання першої медичної допомоги, викликати працівника клінінгової компанії, зробити гучномовне оголошення.

ДО УВАГИ ПАСАЖИРІВ Для вашої безпеки у вагонах ведеться відеоспостереження.

Для тих, хто виїжджає з території Польщі в Україну швидкісними поїздами «Інтерсіті+» № 706, № 716 Перемишль — Київ, завірити печаткою форму Tax Free для повернення ПДВ (податок на додану вартість — VAT або PTU в Польщі) за придбані в Польщі товари можливо на дільниці Перемишль — Медика, звернувшись до співробітника польської митної служби. Детальна інформація на сайті: www.granica.gov.pl/TaxFree

Просимо вас поважати спокій оточення й перевести мобільні телефони в беззвучний режим. У ПОЇЗДІ ЗАБОРОНЕНО

Питна вода у вагоні-буфеті (за наявності власної ємності).

Курити (у тому числі електронні сигарети).

Можливість заряджання мобільних телефонів і власних ґаджетів.

Носити по салону гарячі напої.

Перегляд інформаційно-розважального контенту на відеомоніторах.

Розпивати алкогольні напої.

Перегляд преси, що міститься в кишенях крісел.

Притулятися до дверей.

ЗАМОВИТИ ГАРЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ, ВЕГАН-ЛАНЧ, ЧАЙ, КАВУ, МІНЕРАЛЬНУ ВОДУ МОЖНА ПІД ЧАС ПРИДБАННЯ ПРОЇЗНОГО ДОКУМЕНТА НА ШВИДКІСНІ ПОЇЗДИ «ІНТЕРСІТІ+», «ІНТЕРСІТІ»* В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ АБО В ЗАЛІЗНИЧНИХ КАСАХ

+

ГАРЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ

Каша вівсяна або кус-кус (на вибір)+ яблучні слайси + чай (пакетований в асортименті)

Каша булгур зі свининою та овочами + чай

114 грн

(пакетований в асортименті)

+ ВЕГЕТАРІАНСЬКЕ МЕНЮ

Кава (фільтр-кава заварна), чай (пакетований в асортименті)

та мінеральна вода (газована або негазована)

98

89 грн

+

*На швидкісні поїзди «Інтерсіті+», «Інтерсіті» Української залізничної швидкісної компанії.

December’19 | Intercity Onboard Magazine


Українська залізнична швидкісна компанія

ФІЛІЯ «ЦЕНТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я» АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» — 8 БАГАТОПРОФІЛЬНИХ ЛІКАРЕНЬ З ЯКІСНИМ ЛІКУВАННЯМ ЗАХВОРЮВАНЬ Шановний залізничнику, Ви можете звернутися до: 1. Київська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 1: травматологічне відділення (ендопротезування великих суглобів), гінекологічне відділення, центр психологічної реабілітації, психоневрологічне відділення, педіатричне відділення (операції лапароскопічної хірургії та гінекології; Центр психосоматичної реабілітації, відділення стаціонарного дитячого лікування. Телефони: (044) 465-17-08, (044) 465-17-33.

Центр охорони здоров’я АТ «Укрзалізниця»

відді-

7. Львівська клінічна лікарня на заліз-

лення, відділення інтенсивної тера-

ничному транспорті: Центр уроло-

пії, поліклінічне відділення дитячого

гії, лапароскопічна хірургія і гінеколо-

лікування. Телефони: (044) 566-67-12,

гія, відділення пластичної хірургії, Центр

(044) 566-35-36.

здоров’я жінки, стоматологічна полі-

неврологічне,

терапевтичне

4. Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 1: надання допомоги хворим на цереброваскулярні та серцево-судинні патології (у своїй структурі має відділення: нейрохірургічне, кардіохірургічне, судинної хірургії, неврологічне, психіатричне), реабілітацій­ ний центр. Телефон: (057) 343-07-11.

клініка, загальна хірургія, у т. ч. гнійна, анестезіологічно-­реанімаційне відділення, ендокринологічне відділення, отоларингологія, офтальмологічне відділення, терапевтичне відділення, відділення невідкладної допомоги, інфарктне відділення з палатами інтенсивної терапії, кардіологія, неврологія, відділення переливання крові, дитяча поліклініка, діагностичний

5. Харківська клінічна лікарня на заліз-

центр та поліклініка для дорослих. Теле-

ничному транспорті № 2: відділення спеціалізованої хірургії (отоларингологічний, урологічний, офтальмологічний профілі), пологове відділення, кардіологічне відділення, включаючи реабілітацію, Центр здоров’я жінки. Телефон: (044) 465-18-43.

ничному транспорті № 2: проведення

фон: (032) 226-26-87. Телефон цілодобо-

лапароскопічних операцій у хірургії

вої швидкої допомоги: (032) 226-51-53.

3. Київська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 3: надання допомоги у відділеннях торакальної хірургії, загальна хірургія, нейрохірургічне,

2. Київська клінічна лікарня на заліз-

та гінекології, Центр здоров’я жінки. Телефони: (057) 724-44-51, (057) 724-22-28.

8. Дніпровська клінічна лікарня на залізничному транспорті: надання допомоги

6. Одеська клінічна лікарня на заліз-

у травматологічному відділенні (ендопро-

ничному транспорті: надання допо-

тезування великих суглобів), проведення

моги в Центрі ендоскопічної та лазер-

лапароскопічних операцій у хірургії та гіне-

ної хірургії (на базі відділень хірургії,

кології, відділення гнійної хірургії, кардіо-

гінекології, урології), Центр здоров’я

логічне відділення, включаючи реабіліта-

жінки. Телефони: (048) 727-85-05,

цію, пологове відділення, Центр здоров’я

(048) 727-82-88, (048) 727-83-09.

жінки. Телефон: (056) 793-17-01.

СПАДКОВІСТЬ ТА ДОСВІД ЛІКАРІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНЦІВ. Підписуйтесь на сторінку

Центр охорони здоров'я АТ «Укрзалізниця».

service@uz.gov.ua www.uz.gov.ua

ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК Ми завжди цінуємо звернення пасажирів, які вказують на проблемні моменти. Це дозволяє покращувати сервіс. Свої коментарі та пропозиції ви можете залишити, написавши нам на: Поштова адреса: 02096, м. Київ, вул. Привокзальна, 3; E-mail: ursc_secretary@uz.gov.ua; Facebook: facebook.com/dpuzshk У разі виникнення будь-яких питань під час подорожі телефонуйте: (063) 461-98-21

Intercity Onboard Magazine | December’19

99


ЗАПРОШУЄ НА РОБОТУ

ЯКЩО ВИ БАЖАЄТЕ ПРИЄДНАТИСЬ ДО КОМАНДИ АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» — ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО РЕГІОНАЛЬНИХ КАДРОВИХ СЛУЖБ: Регіональна філія «Донецька залізниця» (Донецька, Луганська, Запорізька, Харківська, Дніпропетровська області) (06261) 638-55, (093) 104-92-35 — Братерська Алла Леонідівна (06261) 635-81 — Бессарабова Катерина Леонідівна

Регіональна філія «Львівська залізниця» (Волинська, Рівненська, Тернопільська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська області) (096) 407-71-63, (063) 466-51-83, (032) 226-51-78 — Сергієнко Юлія Вікторівна

Регіональна філія «Одеська залізниця» (Одеська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Кіровоградська, Вінницька області) (048727) 45-49, (073) 263-50-20 — Стоянова Ірина Станіславівна

Регіональна філія «Південна залізниця» (Харківська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Кіровоградська області) (063) 213-13-35 — Жила Марина Миколаївна

Регіональна філія «Південно-Західна залізниця» (Київська, Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська, Сумська, Рівненська, Чернівецька, Полтавська, Тернопільська області) (063) 462-86-73 — Ковальчук Анна Вікторівна

Регіональна філія «Придніпровська залізниця» (Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Харківська області) (093) 104-73-06, (056) 793-10-21 — Чакир Тетяна Дмитрівна

Філія «Дарницький вагоноремонтний завод» (044) 207-85-51 — Романенко Галина Іванівна (044) 207-85-20 — Замірайло Тетяна Іванівна

Філія «Центр транспортного сервісу "Ліски"» (044) 465-31-38, (044) 465-31-39 — Моргун Людмила Олександрівна

Філія «Центр діагностики залізничної інфраструктури» (044) 465-74-07, (067) 691-51-21 — Костенко Наталія Григорівна

Філія «Центр із ремонту та експлуатації колійних машин» (044) 465-25-78 — Гавриленко Ірина Анатоліївна

Філія «Панютинський вагоноремонтний завод» (05745) 78-230 — Романенко Світлана Іванівна (05745) 78-232 — Шевченко Анжеліка Володимирівна

Філія «Енергоремтранс» (073) 263-53-27 — Шведа Ірина Миколаївна

Філія «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» (096) 346-73-70, (044) 465-73-40 — Литвин Світлана Василівна

Філія «Рефрижераторна вагонна компанія» (04565) 93-201, (063) 452-55-09 — Крейтаровська Валентина Іванівна

Філія «Пасажирська компанія» (044) 465-73-69, (044) 309-73-69 — Чамата Віталій Валентинович

Філія «Єдиний розрахунковий центр залізничних перевезень» (044) 465-11-05, (050) 086-33-67 — Ткачова Наталія Ярославівна

Філія «Центр управління промисловістю» (044) 309-69-84 — Дем’янчук Юрій Васильович

Філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (044) 465-09-34, (093) 105-00-34 — Ковтун Алла Павлівна

Філія «Центр охорони здоров’я» (044) 465-66-21 — Андрєєва Наталія Іванівна

Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» АТ «Укрзалізниця» (067) 706-45-93, (044) 465-95-97 e-mail: kadr.ursc@uz.gov — Петленко Кристина Ігорівна

МИ ГАРАНТУЄМО: • роботу в найбільшій компанії України; • офіційне працевлаштування; • повний соцпакет, медичне страхування; • путівки на оздоровлення; • можливість кар’єрного зростання; • забезпечення спецодягом; • молодіжні та спортивні заходи; • безкоштовне професійне навчання та розвиток; • матеріальну допомогу: •• на оздоровлення, •• при народженні дитини, •• при одруженні.

Детальна інформація з приводу працевлаштування на нашому інтернетпорталі:

www.uz.gov.ua ◀ робота на залізниці ◀ вакансії Або скануй це:


КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

КАРТА МАРШРУТІВ ШВИДКІСНИХ ПОЇЗДІВ «ІНТЕРСІТІ», «ІНТЕРСІТІ+»

Луцьк Lutsk Перемишль Przemyśl

Львів Lviv

Рівне Rivne Дубно Dubno

Підзамче Pidzamche

Житомир Zhytomyr

Волочиськ Volochysk

Тернопіль Ternopil Хмельницький Khmelnytskyi Ужгород Uzhhorod

Деражня Derazhnia

Жмеринка Zhmerynka

Івано-Франківськ Ivano-Frankivsk

Kyiv Kиїв

Коростень Korosten

Чернівці Chernivtsi

Святошин Sviatoshyn

Чернігів Chernihiv Суми Sumy Бориспіль Boryspil

Козятин/ Koziatyn Калинівка/ Kalynivka

Вінниця Vinnytsia

Гнівань Hnivan

Олександрія Oleksandriia П’ятихатки Piatykhatky

Харків Kharkiv

Люботин Liubotyn

Полтава Poltava

Знам’янка Znamianka

Вапнярка Vapniarka

Миргород/ Myrhorod

Ромодан Romodan

Т. Шевченка T. Shevchenko

Лозова Lozova

Луганськ Luhansk Слов’янськ/ Sloviansk Краматорськ/ Kramatorsk

Дніпро Dnipro

Дружківка/ Druzhkivka

Костянтинівка/

Кам’янське Kamianske Кривий Ріг Kryvyi Rih

Подільськ Podilsk

Київ — Харків — Київ Київ — Костянтинівка — Київ Київ — Запоріжжя — Київ Київ — Покровськ — Київ Київ — Тернопіль — Київ Київ — Перемишль (ч/з Вінницю) — Київ Київ — Львів (ч/з Коростень) — Київ Київ — Перемишль (ч/з Коростень) — Київ Київ — Кривий Ріг — Київ Київ — Одеса — Київ

Лубни/ Lubny

ст. Дарниця Darnytsia Гребінка Hrebinka

Фастів Fastiv

Кривий Ріг-Гол. Kryvyi Rih-Hol.

Pokrovsk

Запоріжжя Zaporizhzhia

Миколаїв Mykolaiv Херсон Kherson

Одеса Odesa

Kostiantynivka

Покровськ

Донецьк Donetsk

Маріуполь Mariupol

Мелітополь Melitopol

ЗАГАЛЬНА ДОВЖИНА МАРШРУТІВ

6332 км

Джанкой Dzhankoi

КІЛЬКІСТЬ СТАНЦІЙ

45

Сімферополь Simferopol

ПРОГРАМИ ЛОЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПАСАЖИРІВ ВАГОНІВ І КЛАСУ ПОЇЗДІВ «ІНТЕРСІТІ+» Знижки на квитки у вагонах I класу поїздів «ІНТЕРСІТІ+» при завчасному придбанні квитків

Знижки на квитки у вагонах I класу поїздів «ІНТЕРСІТІ+» в залежності від дня тижня відправлення поїзда

за 30 діб

за 29-25 діб

за 24-15 діб

вівторок

Знижка

Знижка

Знижка

Знижка

15%*

10%*

5%*

Знижки на квитки у вагонах I та II класу поїздів «ІНТЕРСІТІ» в залежності від дня тижня відправлення поїзда вівторок

середа

Знижка

Знижка

15%

**

Знижки на квитки у вагонах II класу поїздів «ІНТЕРСІТІ+» в залежності від дня тижня відправлення поїзда

середа і субота

15%**

Знижка

10%**

Знижка на квитки при оформленні проїзду «ТУДИ-ЗВОРОТНО» на ПОЇЗДИ «ІНТЕРСІТІ+» у вагони I та II класу Знижка

10%**

10%

**

четвер

субота

Знижка

Знижка

10%**

10%**

*Знижки нараховуються на плацкартну частину квитка. **Знижки нараховуються на повну вартість квитка.

БОНУСНА ПРОГРАМА ДЛЯ ПАСАЖИРІВ ВАГОНІВ І КЛАСУ ПОЇЗДІВ «ІНТЕРСІТІ+»

Реєструйся на сайті booking.uz.gov.ua

Купуй квитки через інтернет

Накопичуй бонуси***

Купуй квитки за бонуси***

***Нарахування та використання бонусів здійснюється на плацкартну частину квитка. Програми лояльності діють при оформленні проїзних документів у вагони швидкісних поїздів «ІНТЕРСІТІ», «ІНТЕРСІТІ+», що курсують у внутрішньому сполученні.


КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

СХЕМИ ВАГОНІВ ПОЇЗДА ЕКР-1 «ТАРПАН» ВИРОБНИЦТВА ПАТ «КВБЗ» EKR-1 «TARPAN» TRAIN SEATING PLAN Країна-виробник: УКРАЇНА Кількість вагонів у складі поїзда: Довжина рухомого складу

— місця у вагонах І класу

9

230 метрів

Максимальна швидкість

160

км/год

Кількість місць I класу:

Кількість місць II класу:

128 479

— місця у вагонах ІІ класу

— місця у вагонах ІІ класу пониженої комфортності

WC

ВАГОНИ № 1, 9 II клас CARRIAGE № 1, 9 CLASS II ВАГОНИ № 2, 8 I клас CARRIAGE № 2, 8 CLASS I ВАГОНИ № 3, 6, 7 II клас CARRIAGE № 3, 6, 7 CLASS II ВАГОН № 4 II клас (пониженої комфортності) CARRIAGE № 4 CLASS II ВАГОН № 5 II клас CARRIAGE № 5 CLASS II

01

05

09

13

17

02

06

10

14

18

04

08

12

16

20

03

07

11

15

19

01

03

07

11

15

19

23

27

31

35

39

43

47

51

55

59

02

04

08

12

16

20

24

28

32

36

40

44

48

52

56

60

06

10

14

18

22

26

30

34

38

42

46

50

54

58

62

64

05

09

13

17

21

25

29

33

37

41

45

49

53

57

61

63

WC

01 02

WC

01 02

03 04 05

08 09 10

13 14 15

18 19 20

23 24 25

28 29 30

33 34 35

38 39 40

43 44 45

48 49 50

53 54 55

58 59 60

63 64 65

68 69 70

73 74 75

78 79 80

83 84 85

88 89 90

WC

07 06

12 11

17 16

22 21

27 26

32 31

37 36

42 41

47 46

52 51

57 56

62 61

67 66

72 71

77 76

82 81

87 86

92 91

94 93

03 04

07 08 09

12 13 14

17 18 19

22 23 24

27 28 29

06 11 16 21 26 05 10 15 20 25

WC

WC

32 33 34

37 38 39

42 43 44

47 48 49

52 53 54

57 58 59

31 36 41 46 51 56 30 35 40 45 50 55

01 02 03

Буфет

WC

62 63 64

67 68 69

72 73 74

77 78 79

82 83 84

87 92 97 102 107 WC 88 93 98 103 108 89 94 99 104

61 66 71 76 81 86 60 65 70 75 80 85

91 96 101 106 110 112 90 95 100 105 109 111

04 05 06

09 10 11

14 15 16

19 20 21

24 25 26

29 30 31

34 35

38 39

42 43

08 07

13 12

18 17

23 22

28 27

33 32

37 36

41 40

45 44

WC

— місця розміщення розеток

СХЕМИ ВАГОНІВ ПОЇЗДА ВИРОБНИЦТВА HYUNDAI ROTEM HRSC2 HYUNDAI ROTEM TRAIN SEATING PLAN — місця у вагонах І класу

Країна-виробник: ПІВДЕННА КОРЕЯ Кількість вагонів у складі поїзда: Довжина рухомого складу

9

200

метрів

160 км/год

Максимальна швидкість

Кількість місць I класу:

Кількість місць II класу:

102

168 411

09 08 07

WC

ВАГОН № 1 II клас CARRIAGE № 1 CLASS II

02 01

WC

04 03

14 13 12

06 05

19 18 17

24 23 22

— місця у вагонах ІІ класу

29 28 27

11 10

16 15

21 20

26 25

34 33 32 31 30

39 38 37 36 35

44 43 42 41 40

46 45

04

08

12

16

20

24

28

32

36

40

44

48

52

56

03

07

11

15

19

23

27

31

35

39

43

47

51

55

ВАГОН № 3 IІ клас CARRIAGE № 3 CLASS IІ

02 01

ВАГОНИ № 4, 6, 7 II клас CARRIAGE № 4, 6, 7 CLASS II

ВАГОН № 9 II клас CARRIAGE № 9 CLASS II

02

06

10

14

18

22

26

30

34

38

42

46

50

54

01

05

09

13

17

21

25

29

33

37

41

45

49

53

WC

02 01

17 16 15

22 21 20

27 26 25

32 31 30

37 36 35

42 41 40

47 46 45

51 50 49

WC

WC

Буфет

04 03

09 08

14 13

19 18

24 23

29 28

34 33

39 38

44 43

48

WC

07 06 05

12 11 10

17 16 15

22 21 20

27 26 25

32 31 30

37 36 35

42 41 40

47 46 45

52 51 50

57 56 55

62 61 60

67 66 65

72 71 70

77 76 75

81 80

WC

04 03

09 08

14 13

19 18

24 23

29 28

34 33

39 38

44 43

49 48

54 53

59 58

64 63

69 68

74 73

79 78

WC

56 55

60 61

12 11 10

56 55

51 50

ВАГОНИ № 2, 5, 8 I клас CARRIAGE № 2, 5, 8 CLASS I

07 06 05

54 53 52

49 48 47

57 58 59

50 51 52 53 54

45 46 47 48 49

40 41 42 43 44

35 36 37 38 39

30 31 32 33 34

25 26 27 28 29

20 21 22 23 24

15 16 17 18 19

10 11 12 13 14

05 06 07 08 09

01 02

04 03

WC

WC

— місця розміщення розеток

December’19 | Intercity Onboard Magazine


КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

СХЕМИ ВАГОНІВ ПОЇЗДА ВИРОБНИЦТВА ПАТ «КВБЗ» ЛОКОМОТИВНОЇ ТЯГИ МПЛТ001 PJSC «KVSZ» (UKRAINE) LOCOMOTIVE TRACTION TRAIN SEATING PLAN Країна-виробник: УКРАЇНА Кількість вагонів у складі поїзда: Довжина рухомого складу

— місця у вагонах І класу

5

133,5 метра

Максимальна швидкість

160

км/год

Кількість місць I класу:

Кількість місць II класу:

128 272

ВАГОН № 1 I клас CARRIAGE № 1 CLASS I ВАГОН № 2 II клас CARRIAGE № 2 CLASS IІ ВАГОН № 3 II клас CARRIAGE № 3 CLASS II

01

03

07

11

15

19

23

27

31

35

39

43

47

51

55

59

02

04

08

12

16

20

24

28

32

36

40

44

48

52

56

60

06

10

14

18

22

26

30

34

38

42

46

50

54

58

62

64

05

09

13

17

21

25

29

33

37

41

45

49

53

57

61

63

WC

01 02

WC

WC

ВАГОН № 4 II клас CARRIAGE № 4 CLASS II

01 02

WC

ВАГОН № 5 I клас CARRIAGE № 5 CLASS I

— місця у вагонах ІІ класу

WC

03 04 05

08 09 10

13 14 15

18 19 20

23 24 25

28 29 30

33 34 35

38 39 40

43 44 45

48 49 50

53 54 55

58 59 60

63 64 65

68 69 70

73 74 75

78 79 80

83 84 85

88 89 90

WC

07 06

12 11

17 16

22 21

27 26

32 31

37 36

42 41

47 46

52 51

57 56

62 61

67 66

72 71

77 76

82 81

87 86

92 91

94 93

01 02 03

08 09 10

13 14 15

18 19 20

23 24 25

28 29 30

33 34 35

38 39 40

43 44 45

48 49 50

53 54 55

58 59 60

63 64 65

68 69 70

73 74 75

78 79 80

05 04

07 06

12 11

17 16

22 21

27 26

32 31

37 36

42 41

47 46

52 51

57 56

62 61

67 66

72 71

77 76

82 81

03 04 05

08 09 10

13 14 15

18 19 20

23 24 25

28 29 30

33 34 35

38 39 40

43 44 45

48 49 50

53 54 55

58 59 60

63 64 65

68 69 70

73 74 75

78 79 80

83 84 85

88 89 90

WC

07 06

12 11

17 16

22 21

27 26

32 31

37 36

42 41

47 46

52 51

57 56

62 61

67 66

72 71

77 76

82 81

87 86

92 91

94 93

WC

01

03

07

11

15

19

23

27

31

35

39

43

47

51

55

59

02

04

08

12

16

20

24

28

32

36

40

44

48

52

56

60

06

10

14

18

22

26

30

34

38

42

46

50

54

58

62

64

05

09

13

17

21

25

29

33

37

41

45

49

53

57

61

63

WC

WC

— місця розміщення розеток

СХЕМИ ВАГОНІВ ПОЇЗДА ВИРОБНИЦТВА ПАТ «КВБЗ» ЛОКОМОТИВНОЇ ТЯГИ МПЛТ002 PJSC «KVSZ» (UKRAINE) LOCOMOTIVE TRACTION TRAIN SEATING PLAN — місця у вагонах І класу

Країна-виробник: УКРАЇНА Кількість вагонів у складі поїзда: Довжина рухомого складу

59

5

133,5 метра

ВАГОН № 1 I клас CARRIAGE № 1 CLASS I ВАГОН № 2 IІ клас (пониженої комфортності) CARRIAGE № 2 CLASS ІI

Максимальна швидкість

ВАГОН № 3 IІ клас CARRIAGE № 3 CLASS IІ

Кількість місць I класу:

ВАГОН № 4 II клас CARRIAGE № 4 CLASS II

160 км/год

Кількість місць II класу:

— місця у вагонах ІІ класу

120 290

ВАГОН № 5 I клас CARRIAGE № 5 CLASS I

Intercity Onboard Magazine | December’19

60

01 02

WC

WC

01 02

WC

56

53

57

54

58

55

03 04

07 08 09

WC

12 13 14

17 18 19

22 23 24

06 11 16 21 26 05 10 15 20 25

— місця у вагонах ІІ класу пониженої комфортності

49

45

41

37

33

29

25

21

17

13

09

05

01

50

46

42

38

34

30

26

22

18

14

10

06

02

52

48

44

40

36

32

28

24

20

16

12

08

04

51

47

43

39

35

31

27

23

19

15

11

07

03

27 28 29

32 33 34

37 38 39

57 58 59

62 63 64

42 43 44

47 48 49

52 53 54

31 36 41 46 51 56 30 35 40 45 50 55

67 68 69

72 73 74

77 78 79

82 83 84

61 66 71 76 81 86 60 65 70 75 80 85

WC

87 92 97 102 107 WC 88 93 98 103 108 89 94 99 104 91 96 101 106 110 112 90 95 100 105 109 111

01 02 03

08 09 10

13 14 15

18 19 20

23 24 25

28 29 30

33 34 35

38 39 40

43 44 45

48 49 50

53 54 55

58 59 60

63 64 65

68 69 70

73 74 75

78 79 80

05 04

07 06

12 11

17 16

22 21

27 26

32 31

37 36

42 41

47 46

52 51

57 56

62 61

67 66

72 71

77 76

82 81

03 04 05

08 09 10

13 14 15

18 19 20

23 24 25

28 29 30

33 34 35

38 39 40

43 44 45

48 49 50

53 54 55

58 59 60

63 64 65

68 69 70

73 74 75

78 79 80

83 84 85

88 89 90

WC

07 06

12 11

17 16

22 21

27 26

32 31

37 36

42 41

47 46

52 51

57 56

62 61

67 66

72 71

77 76

82 81

87 86

92 91

94 93

WC

03

07

11

15

19

23

27

31

35

39

43

47

51

04

08

12

16

20

24

28

32

36

40

44

48

52

02

06

10

14

18

22

26

30

34

38

42

46

50

01

05

09

13

17

21

25

29

33

37

41

45

49

WC

WC

55

58

54

57

53

56

60

59

— місця розміщення розеток

103


КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Українська залізнична швидкісна компанія постійно дбає про безпеку та комфорт наших пасажирів. У зв’язку з цим пропонуємо вам ознайомитися з правилами безпеки та аварійно-рятувальним обладнанням нашого поїзда. В аварійній ситуації може бути потрібна ваша допомога, якщо ваше крісло розташоване поблизу

аварійного виходу (аварійного вікна). Будь ласка, уважно ознайомтеся з процедурою евакуації через найближчий до вас аварійний вихід (аварійне вікно). У разі якщо ваші фізичні можливості не дозволяють відкрити аварійний вихід і виконати вказівки працівників поїзда, повідомте про це стюарда вашого вагона.

Вагон № 1

Пристрій для зачинення дверей

Вагони № 2, 5, 8

Пристрій для відчинення дверей

Аварійний вихід

Пристрій для автоматичного розблокування дверей Вихід

Важіль аварійного гальмування Місцезнаходження вогнегасника Місцезнаходження молотка для розбивання вікна аварійного виходу Орієнтуйтеся по знаках

Вагон № 3

Аптечка знаходиться в купе старшого стюарда

Вагони № 4, 6, 7

ІНСТРУКЦІЯ З ВИКОРИСТАННЯ ВОГНЕГАСНИКІВ

1

Висмикніть запобіжну чеку

Вагон № 9

2

3

1

2

Місце розбивання вікна для аварійного виходу

ВИКОРИСТАННЯ АВАРІЙНОГО ВИХОДУ

ПОРЯДОК ДІЙ ПІД ЧАС ЕВАКУАЦІЇ З ВАГОНА

1.  Витягніть із утримувача аварійний молоток, який знаходиться на стіні біля аварійного вікна. 2.  Розбийте аварійним молотком внутрішнє скло через отвір, що утворився, для чого нанесіть другий удар молотком у зоні червоної точки. Вдруге нанесіть удар по зовнішньому склу через отвір, що утворився. 3.  Натисканням долонь у верхні кути вікна видавіть скло назовні.

1.  Зберігайте спокій, обирайте напрямки руху до найближчого евакуаційного виходу або до виходу, який вказують працівники поїзної бригади. 2.  Залежно від ситуації, що склалася, залишайте вагон через двері або через аварійні виходи, скориставшись аварійними молотками.

104

Розтруб вогнегасника спрямуйте на осередок пожежі

Натискаючи на важіль й одночасно тримаючись за ручку, підведіть струмінь із боку полум’я, при цьому не торкаючись розтрубу, щоб не отримати травму (обмороження)

1

Висмикнути запобіжну чеку

2

Направити розтруб на вогонь

3

Натиснути на важіль

December’19 | Intercity Onboard Magazine


Українська залізнична швидкісна компанія

РОЗКЛАД РУХУ ШВИДКІСНИХ ПОЇЗДІВ «ІНТЕРСІТІ+» та «ІНТЕРСІТІ» 2019/2020 введено 3 08.12.2019

КИЇВ — ХАРКІВ

№ 722 № 724 № 726

№ 720*

Київ Кyiv

Дарниця Darnytsia

Миргород Myrhorod

06:45

07:03–07:05

09:01–09:03

09:52–09:54

11:31

13:25

13:43–13:45

15:41–15:43

16:32–16:34

18:10

18:02

18:18–18:20

20:16–20:18

21:07–21:09

22:45

Київ Кyiv

Дарниця Darnytsia

Бориспіль Boryspil

Гребінка Hrebinka

18:30

18:49–18:51

19:06–19:08

20:04–20:06

Полтава-Київська Poltava-Kyivska

Лубни Lubny

Ромодан Romodan

20:26–20:28

20:47–20:49

Харків Kharkiv

Миргород Myrhorod

Полтава-Київська Poltava-Kyivska

Харків Kharkiv

21:07–21:09

22:01–22:03

23:36

ХАРКІВ — КИЇВ

№ 725 № 723 № 721

Харків Kharkiv

Полтава-Київська Poltava-Kyivska

Миргород Myrhorod

Дарниця Darnytsia

07:15

08:53–08:55

09:46–09:48

11:45–11:47

12:01

13:11

14:51–14:53

15:42–15:44

17:40–17:42

17:56

18:36

20:15–20:17

21:08–21:10

23:10–23:12

23:27

Харків Kharkiv

№ 719**

Київ Кyiv

05:56

Полтава-Київська Poltava-Kyivska 07:36–07:39

Миргород Myrhorod

Ромодан Romodan

Лубни Lubny

08:29–08:35

08:55–08:57

Гребінка Hrebinka

09:17–09:19

09:40–09:42

Бориспіль Boryspil

Дарниця Darnytsia

Київ Кyiv

10:34–10:36

10:51–10:53

11:08

КИЇВ — ЗАПОРІЖЖЯ

№ 732

Київ Кyiv

Т. Шевченка T. Shevchenko

07:08

09:29–09:30

Знам’янка Znamianka

10:33–10:34

Олександрія Oleksandriia

11:03–11:04

П’ятихатки Piatykhatky

Кам’янське Kamianske

11:50–11:51

12:36–12:37

Дніпро Dnipro

Запоріжжя Zaporizhzhia

13:02–13:12

14:31

ЗАПОРІЖЖЯ — КИЇВ

№ 732

Запоріжжя Zaporizhzhia

Дніпро Dnipro

15:36

16:56–17:06

Кам’янське Kamianske

17:32–17:33

П’ятихатки Piatykhatky

18:20–18:21

Олександрія Oleksandriia

19:02–19:03

Знам’янка Znamianka

Т. Шевченка T. Shevchenko

Київ Кyiv

19:35–19:36

20:35–20:36

22:53

*Крім вівторка і суботи. **Крім середи та неділі.

Intercity Onboard Magazine | December’19

105


КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

КИЇВ — ПОКРОВСЬК Київ Кyiv

Т. Шевченка T. Shevchenko

Знам’янка Znamianka

Олександрія Oleksandriia

П’ятихатки Piatykhatky

Кам’янське Kamianske

Дніпро Dnipro

Покровськ Pokrovsk

17:35

19:56–19:57

21:00–21:01

21:30–21:31

22:17–22:18

23:03–23:04

23:29–23:39

01:50

Дніпро Dnipro

Кам’янське Kamianske

П’ятихатки Piatykhatky

Олександрія Oleksandriia

Знам’янка Znamianka

Т. Шевченка T. Shevchenko

Київ Кyiv

06:51–07:01

07:27–07:28

08:16–08:17

08:58–08:59

09:31–09:32

10:31–10:32

12:48

№ 734

ПОКРОВСЬК — КИЇВ Покровськ Pokrovsk

№ 733

04:39

КИЇВ — КОСТЯНТИНІВКА

№ 712

Київ Кyiv

Дарниця Darnytsia

Миргород Myrhorod

06:12

06:28–06:30

08:28–08:30

Полтава-Київська Poltava-Kyivska 09:19–09:21

Красноград Krasnohrad

Лозова Lozova

Слов’янськ Sloviansk

Краматорськ Kramatorsk

Дружківка Druzhkivka

10:27–10:28

11:16–11:18 12:10–12:12

12:21–12:23

12:32–12:33

Костянтинівка Kostiantynivka 12:46

КОСТЯНТИНІВКА — КИЇВ Костянтинівка Kostiantynivka

Дружківка Druzhkivka

Краматорськ Kramatorsk

Слов’янськ Sloviansk

Лозова Lozova

Красноград Krasnohrad

Полтава-Київська Poltava-Kyivska

Миргород Myrhorod

19:41–19:43

20:40–20:42

Дарниця Darnytsia

Київ Кyiv

№ 711 16:15

16:26–16:27

16:34–16:36

16:46–16:48 17:45–17:47

18:35–18:36

22:41–22:43 23:00

КИЇВ — ОДЕСА Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi

№ 763

16:30

Вінниця Vinnytsia

Жмеринка Zhmerynka

Вапнярка Vapniarka

Подільськ Podilsk

Одеса Odesa

21:41–21:42

23:44

18:53–18:55

19:30–19:32

20:23–20:24

Одеса Odesa

Подільськ Podilsk

Вапнярка Vapniarka

Жмеринка Zhmerynka

05:40

07:42–07:43

08:59–09:00

09:54–09:56

ОДЕСА — КИЇВ

№ 764

КИЇВ — КРИВИЙ РІГ

№ 740*

Вінниця Vinnytsia

Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi

10:30–10:32

12:46

КРИВИЙ РІГ — КИЇВ

Київ Кyiv

Кривий Ріг Kryvyi Rih

Кривий Ріг-Гол. Kryvyi Rih-Hol.

17:22

22:57–22:58

23:09

Кривий Ріг-Гол. Kryvyi Rih-Hol.

Кривий Ріг Kryvyi Rih

Київ Кyiv

06:26–06:27

11:53

№ 739*

*Ч/д.

*Ч/д.

06:15

КИЇВ — ТЕРНОПІЛЬ Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi

№ 747**

16:41

Козятин-1 Koziatyn

Калинівка-1 Kalynivka

18:22–18:23

18:54–18:56

Тернопіль Ternopil

Волочиськ Volochysk

Хмельницький Khmelnytskyi

04:04

04:51–04:52

05:42–05:45

**Ч/д.

Вінниця Vinnytsia 19:13–19:16

Гнівань Hnivan

Деражня Derazhnia

Хмельницький Khmelnytskyi

Волочиськ Volochysk

19:35–19:36

20:36–20:37

21:07–21:10

21:56–21:57

Гнівань Hnivan

Вінниця Vinnytsia

Калинівка-1 Kalynivka

Козятин-1 Koziatyn

07:09–07:10

07:28–07:30

07:45–07:46

08:16–08:17

Тернопіль Ternopil 22:42

ТЕРНОПІЛЬ — КИЇВ

№ 748*** ***Ч/д.

106

Деражня Derazhnia 06:11–06:12

Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi 10:03

December’19 | Intercity Onboard Magazine


Українська залізнична швидкісна компанія

ДАРНИЦЯ, КИЇВ — ЛЬВІВ

№ 743

Дарниця Darnytsia

Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi

17:07

17:25–17:33

Святошин Sviatoshyn

Коростень Korosten

Дубно Dubno

17:46–17:47

19:06–19:07

Підзамче Pidzamche

Львів Lviv

22:40–22:41

21:20–21:21

22:49

ЛЬВІВ — КИЇВ, ДАРНИЦЯ

№ 744

Львів Lviv

Підзамче Pidzamche

06:02

06:10–06:11

Дубно Dubno 07:25–07:26

Коростень Korosten

Святошин Sviatoshyn

09:43–09:44

11:04–11:05

Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi

Дарниця Darnytsia 11:43

11:17–11:25

КИЇВ — ТЕРНОПІЛЬ — ЛЬВІВ — ПЕРЕМИШЛЬ

№ 715

Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi

Вінниця Vinnytsia

06:50

Хмельницький Khmelnytskyi

09:09–09:11

Тернопіль Ternopil

10:47–10:49

Львів Lviv

12:12–12:14

Перемишль Przemyśl

13:45–13:55

15:06

ПЕРЕМИШЛЬ — ЛЬВІВ — ТЕРНОПІЛЬ — КИЇВ

№ 716

Перемишль Przemyśl 13:10

Львів Lviv

Тернопіль Ternopil

16:02–16:12

17:41–17:43

Хмельницький Khmelnytskyi

Вінниця Vinnytsia

19:09–19:11

Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi

20:47–20:49

23:08

КИЇВ — ЛЬВІВ — ПЕРЕМИШЛЬ — ЛЬВІВ — КИЇВ Київ-Пасажирський Kyiv-Pasazhyrskyi

№ 705 № 706

Коростень Korosten

Підзамче Pidzamche

Львів Lviv

Перемишль Przemyśl

06:00

07:31–07:32

11:00–11:01

11:09–11:20

12:32

23:53

22:22–22:23

18:54–18:55

18:36–18:46

15:45

ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ У ШВИДКІСНИХ ПОЇЗДАХ КАТЕГОРІЇ «ІНТЕРСІТІ+», «ІНТЕРСІТІ», ГРН ГРУДЕНЬ 2019 РОКУ (I КЛАС/II КЛАС). ДІЙСНО ДО 24 ГРУДНЯ 2019 РОКУ. понеділок

вівторок

середа

четвер

Київ — Харків — Київ

п’ятниця

субота

неділя

786/326

671/326

709/326

Дарниця, Київ — Львів

883/327

754/327

797/327

862/296

900/356

709/296

862/356

969/329

1012/397

797/329

Київ — Костянтинівка — Київ

977/404

834/404

969/397

881/404

1072/365

1199/442

881/365

1072/442

Київ — Покровськ — Київ

1051/432

Київ — Запоріжжя — Київ

977/404

897/432

948/432

1154/391

1205/473

948/391

1154/473

834/404

881/404

1072/365

1199/442

881/365

Київ — Одеса — Київ

1072/442

873/359

745/359

788/359

958/325

1000/393

788/325

958/393

Київ — Кривий Ріг — Київ

463/265

419/241

419/241

463/265

507/289

463/265

507/289

Київ — Тернопіль — Київ

492/283

445/257

445/257

492/283

539/309

492/283

536/309

705/706 Київ — Львів — Перемишль Київ — Перемишль

Станом на 20.11.19 р. 1 євро — 26,8107 грн

765/544*

Львів — Перемишль

Станом на 20.11.19 р. 1 євро — 26,8107 грн

323/238*

715/716 Київ — Тернопіль — Перемишль Київ — Перемишль

Станом на 20.11.19 р. 1 євро — 26,8107 грн

828/591*

Тернопіль — Перемишль

Станом на 20.11.19 р. 1 євро — 26,8107 грн

462/331*

Львів — Перемишль

Станом на 20.11.19 р. 1 євро — 26,8107 грн

323/238*

Вартість проїзного документа вказана з урахуванням коефіцієнта індексації за системою диференціації тарифів рівного 1, тобто за 14–5 днів до дати відправлення поїзда, і включає тариф, страховий та комісійний збори. *Вартість проїзду в гривнях залежить від курсу НБУ іноземної валюти (євро) на дату оформлення проїзного документа. Система диференціації продажу проїзних документів по днях тижня діє тільки при проїзді по території України.

Intercity Onboard Magazine | December’19

107


КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН НА ЗАЛІЗНИЦІ Переходити колії дозволяється тільки в призначених місцях!

Посадка на поїзд здійснюється тільки з боку перону

Підніматися у вагон дозволяється тільки після повної зупинки поїзда

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: Класти на рейки сторонні предмети

Пролізати під вагонами

Сидіти на краю платформи

Стрибати з платформи на колії

Бігати по платформі

Проходити ближче ніж на 2 м під час проходу поїзда без зупинки

Перебігати перед поїздом

Проходити вздовж колії Підніматися на дах поїзда на відстані менше 5 м

5м 2м

Залишати без нагляду дітей

Використовувати навушники та мобільні телефони при перетині залізничної колії

Ходити по залізничному мосту

Переходити колії у невстановлених місцях

ПЕРЕВЕЗЕННЯ РУЧНОЇ ПОКЛАЖІ ТА ТВАРИН У ШВИДКІСНИХ ПОЇЗДАХ «ІНТЕРСІТІ», «ІНТЕРСІТІ+» ДОЗВОЛЕНО ДО ПЕРЕВЕЗЕННЯ

ЗАБОРОНЕНО ДО ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Ручна поклажа вагою до Зб кг, розмір якої не перевищує за сумою трьох вимірів 20О см (без додаткової оплати). Понад установлену норму ручної поклажі: портфель, дипломат або дамську сумку, лижі та палиці до них, вудочки, фотоапарат, відеокамеру та інші дрібні речі, які за своїми розмірами можуть бути розміщені у вагоні на місцях, призначених для ручної поклажі. Дитяча коляска, за умови перевезення із собою дитини. Засоби переміщення (інвалідні візки тощо) пасажирами з обмеженими фізичними можливостями понад встановлену норму ручної поклажі. Електронна, побутова, відео- та аудіотехніка за рахунок норми ручної поклажі, якщо вага не перевищує 36 кг, та розміром за сумою трьох вимірів не більше 200 см. Перевезення дрібних кімнатних тварин (собак, котів) висотою не більше 45 см. Усі тварини перевозяться в ящиках, корзинах, клітках або контейнерах із водонепроникним дном, що абсорбує (не більше одного місця ручної поклажі), які розміщуються на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння. Наявність оформленого належним чином ветеринарного документа є обов’язковим. Оформлення перевезення здійснюється квитанцією з написом на лицьовому боці «Багаж на руках пасажира» або квитанцією за формою ЛУ-12а чи перевізним документом, що можна придбати в будь-якій квитковій залізничній касі, або через мережу інтернет на офіційному сайті АТ «Укрзалізниця» uz.gov.ua. Велосипед у розібраному та впакованому в чохол стані, що за своїми розмірами (за сумою трьох вимірів) не перевищує 200 см та вагою до 36 кг, а також за умови обов’язкового розміщення на місцях, призначених для перевезення ручної поклажі. Ручна поклажа розміщується в багажному відділенні та на багажних полицях. Збереження ручної поклажі, що перевозиться разом із пасажиром, забезпечує її власник.

108

Великогабаритна, електронна, побутова, відео- та аудіотехніка.

> 36 кг > 200 cм

Ручна поклажа вагою понад 50 кг та розміром за сумою трьох вимірів більше 200 см. Ручна поклажа, яку неможливо розмістити в багажному відділенні та на багажних полицях. Автомобільні шини, мопеди, пycтi гасові балони та інші промислові товари, що можуть загрожувати безпеці пасажирів. Ручна поклажа, яка може зіпсувати або забруднити речі інших пасажирів. Зброя (крім особливих випадків — перевезення службової та мисливської зброї), вибухові, отруйні, смердючі, інфекційні, радіоактивні речовини, спирт, бензин, гас, ацетон та інші вогненебезпечні, легкозаймисті речовини. Свійська птиця та дикі тварини.

*Відповідно до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.12.2006 р. № 1196 зі змінами, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв’язку та Міністерства інфраструктури.

December’19 | Intercity Onboard Magazine


Текст: Ирина БАРАНОВСКАЯTurn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.