KRAVAS TRANSPORTS 1/2023

Page 1

1 / 2023 KOMPLEKTI TEXA ADAS TRUCK UN CCS 2 DYNAMICS INTER CARS SORTIMENTA AKTUALITĀTES EKOLOĢIJAS STANDARTS EURO 7 20. lpp. 52. lpp.

GODA VIESIS – KURBADS KRAVAS AUTO SERVISS 16–18

NODERĪGA INFORMĀCIJA

Žurnāls „Kravas transports”, Inter Cars Latvija

Redakcijas adrese:

Inter Cars Latvija, Plieņciema iela 35, Mārupe

Tālr.: (+371) 6767 0275; www.intercars.lv

Redaktors: Armands Umbraško

Sadarbībā ar: Andris Zoltners, Vilis Vindelis, Mikus Blumfelds, Ints Purmalis, Mareks Rimeicāns, Lauris Ulpe, Linards Drukmanis, Danils Kacovs (car-use.lv), Dace Janova (4rati.lv).

Grafiskais dizains un maketēšana: aģentūra MASTER AD LTD

Žurnāls iespiests: SIA GREEN PRINT

Atbildīgais par reklāmu izvietošanas iespējām žurnālā:

Armands Umbraško, tālr.: (+371) 24113500, e-pasts: armands.umbrasko@intercars.eu

Visas izdevumā izmantotās preču un servisa zīmes ir attiecīgo uzņēmumu reģistrēts vai faktisks īpašums. Izdevumā paustie viedokļi var atšķirties no redakcijas, kā arī no pārstāvēto ražotāju oficiālajiem uzskatiem. Izdevuma tapšanā izmantoti autordarbi, kā arī redakcijas ziņu un attēlu arhīva materiāli. Informatīvajos materiālos var tikt izmantoti attiecīgo ražotāju preses materiāli un publicitātes fotoattēli bez papildu atsaucēm. Visām norādītajām cenām ir informatīvs raksturs, un tās var tikt mainītas bez iepriekšēja brīdinājuma.

Jebkuri pārpublicējumi ir iespējami tikai ar žurnāla „Kravas transports” rakstisku atļauju. Citējot atsauce uz žurnālu „Kravas transports” ir obligāta. SIA „Inter Cars Latvija” nav atbildīga par reklāmu un tās valodu.

1
SPORTS AUTODAĻU PIEDĀVĀJUMS RIEPAS SERVISA IEKĀRTAS UN INSTRUMENTI EĻĻAS 20–57 58–59 62–74 76–93 96–120 122–127 SATURS
2
3 TRUCKLIGHT
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15 A/C IEKĀRTU AKCIJA

„KURBADS KRAVAS AUTO SERVISS” – AR KLIENTIEM STRĀDĀJAM KVALITATĪVI UN GODPRĀTĪGI

ŠAJĀ NUMURĀ ŽURNĀLS “KRAVAS TRANSPORTS” TUVĀK IEPAZĪSTAS AR „KURBADS KRAVAS AUTO SERVISS”, UZ SARUNU AICINOT SERVISA VADĪTĀJU RIHARDU MESIJU.

Vēsture

Uzņēmuma pirmsākumi meklējami tālajos 90. gados, kad, kā atceras servisa vadītājs, vietā, kur šobrīd atrodas “Kurbads kravas auto serviss”, bija vien pieci veci angāri un purvs. Savas darbības sākumposmā uzņēmums nodarbojies ar dažādiem uzņēmējdarbības veidiem, ieskaitot pat mazlietotu automašīnu tirdzniecību. Nu jau ilgāku periodu “Kurbads kravas auto serviss” ir koncentrējies uz kravas automašīnu servisa pakalpojumu sniegšanu.

Iepriekš dēvēts kā “Daugavas Biznesa Centrs”, tas 18 gadus atradās tieši blakus “Kurbads” automašīnu transportēšanas un loģistikas centram. Lēmums par apvienošanos bija loģisks uzņēmumu grupas biznesa attīstības solis, un 2022. gada vasarā automašīnu transporta un loģistikas uzņēmuma “Kurbads” grupai tika pievienots uzņēmums “Daugavas Biznesa Centrs”, kas šobrīd darbojas kā “Kurbads kravas auto serviss”. Apvienošanās ietvaros tika uzbūvēts jauns un moderns servisa angārs un birojs 1866 kvadrātmetru kopplatībā, kā arī servisā

16
Teksts: Dace Janova
GODA VIESIS
Foto: SIA “Kurbads kravas auto serviss”, Dace Janova kopumā ir 7 darba līnijas, kas vienlaikus ļauj apkalpot daudz lielāku klientu skaitu.

Kā norāda servisa vadītājs Rihards Mesijs: “pievienošanās “Kurbads kravas auto serviss” saimei dod iespēju mūsu uzņēmumam palielināt pakalpojumu klāstu un darba jaudu. Plānots, ka gada laikā apkalposim par 30% vairāk klientu privātpersonu sektorā un būtiski audzēsim mūsu klientu loku uzņēmumu vidū”.

Profesionalitāte un pakalpojumu klāsts

“Kurbads kravas auto serviss” nodrošina gan uzņēmumu, gan privātpersonu komerctransporta, kravas auto, piekabju un citas spectehnikas tehnisko apkopi un nepieciešamo remontu, tostarp detaļu, agregātu maiņu un krāsošanu. Servisā ir septiņas darba līnijas ar ērtu piekļuvi kravas tehnikai. Pats serviss atrodas tuvu Rīgas centram – Mazjumpravas ielā 24, nodrošinot ērtu piebraukšanu katrai kravas automašīnai.

“Kurbads auto serviss” nodrošinātais komerctransporta, autobusu un piekabju remonts ietver plaša spektra apkopes un remontdarbus, sākot ar krāsošanas darbiem un beidzot ar dzinēju remontu.

jams, pateicoties lielajai servisa platībai un septiņām darba līnijām. Kravas auto serviss savus klientus gaida 7 dienas nedēļā, strādājot no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā.

Remontu, diagnostiku un apskati “Kurbads kravas auto serviss” veic ikvienam kravas automobilim neatkarīgi no tā specifikācijas. Nozīme nav arī kravas auto markai, modelim un citiem parametriem. Kā atzīst servisa vadītājs, sniegt universāla servisa pakalpojumus ir daudz izaicinošāk, nekā koncentrēties uz kādu konkrētu auto marku.

Servisa vadītāja minētais piemēru uzskaitījums ir patiešām plašs: Mercedes–Benz komerctransporta datordiagnostika Xentry, Scania datordiagnostika SDP3; komerctransporta vadības bloku un to komponenšu remonts, savērsuma pārbaude un regulēšana, motoru, pārnesumkārbu un reduktoru remonts, ritošās daļas remonts un apkope, krāsošanas un virsbūves remontdarbi, autoelektriķa pakalpojumi, alumīnija metināšana.

Serviss veic arī komerctransporta sagatavošanu tehniskajai apskatei un, ja nepieciešams, piedāvā saviem klientiem arī izbraukuma remontdarbus.

“Kurbads kravas auto serviss” veic arī specifiskus spectehnikas remonta darbus, sākot ar kompaktu miniiekrāvēju un beidzot ar lielizmēra pašizgāzēju remontu. Saremontēti šeit tiks gan iekrāvēji, autovedēji, skrēperi, greideri, vilcēji, cementvedēji, autopacēlāji, evakuatori, gan dažādu veidu meža tehnika.

R. Mesijs stāsta, ka mēnesī tiek saremontētas 350–450 tehnikas vienības. Apkalpot tik daudz tehnikas vienību ir iespē-

“Uzņēmējdarbībā, kas saistīta ar komercpakalpojumu sniegšanu, nekas nerada tik lielus zaudējumus kā ilgstoša dīkstāve. Tāpēc ir svarīgi, lai izvēlētais kravas auto serviss ir klientiem pieejams arī brīvdienās un var uz vietas nodrošināt pēc iespējas plašāku servisa pakalpojuma klāstu, sākot ar vienkāršām lietām un beidzot ar motora un elektronikas remontu,” piebilst R. Mesijs.

Atrast uzticamu kravas auto servisu, līdzīgi kā atrast ilgtermiņa ikdienas pakalpojumu sniedzēju, ne vienmēr ir viegls uzdevums. Tomēr visiem pakalpojumu sniedzējiem, kas ir atzīti kā veiksmīgi un kuriem ir plašs klientu loks, ir kāda kopīga īpašība – tiem ir lieliska attieksme pret saviem klientiem un kvalitatīvi pakalpojumi.

Uzņēmums priecājas par saviem ilggadējiem klientiem, kas sadarbojas ilgtermiņā un atgriežas atkal un atkal, kā arī iesaka servisa pakalpojumus citiem. “Vislabākā reklāma ir tā, ko klienti nodod viens otram. Ja ar klientu tiek strādāts kvalitatīvi un godprātīgi, tad viņš to pastāstīs arī citiem”, ir pārliecināts R. Mesijs.

17 GODA VIESIS

Jautāts par to, vai tiešām servisa speciālisti var veikt visu, kas saistīts ar kravas auto remontu, Rihards Mesijs atminas, ka reiz nācies pat izņemt ūdens boileri, kas bija uzstādīts pārbūvētā dzīvojamajā autobusā. Uzņēmuma mehāniķi toreiz godam tikuši galā arī ar santehniskajām caurulēm un savienojumiem.

Sadarbība ar Inter Cars

Taujāts par sadarbību ar Inter Cars, servisa vadītājs uzteic pieejamo plašo rezerves daļu klāstu un precīzās piegādes, ar kurām vienmēr var rēķināties. “Kurbads kravas auto serviss” pārstāvis atzinīgi vērtē Inter Cars katalogus un ērtos e-komercijas risinājumus un atzīst, ka arī uzņēmuma rīkotās akcijas un balvas veicina pozitīvu atgriezenisko saiti.

“Kurbads kravas auto serviss” labprāt izmanto arī Inter Cars piedāvāto pakalpojumu „Auto flote”, kas nodrošina iespēju klientiem atrast kvalitatīvu kravas auto servisu.

Jāpiebilst, ka nesen “Kurbads kravas auto serviss” ir saņēmis arī sertifikāciju, kas ļaus uzņēmumam pievienoties Q-Service Truck ķēdei, kas apvieno labākos Eiropas autoservisus ar Inter Cars SA kvalitātes garantiju.

Komanda

“Kurbads kravas auto serviss” strādā vairāk nekā 25 profesionāli mehāniķi, un ir redzams, ka uzņēmumam ir svarīgi ne tikai klienti, bet darbinieki. Mūsdienīgi iekārtotas darba telpas, veselības apdrošināšana, sociālās garantijas, darbiniekiem, kas nedzīvo Rīgā, 10 minūšu gājiena attālumā pieejamā dienesta viesnīca – tas viss liecina par uzņēmuma rūpēm par saviem cilvēkiem.

“Apmierināts un produktīvs darbinieks nozīmē apmierinātu klientu. Arī domājot par jaunajām telpām un servisa attīstību, tās ir radītas tādas, lai mūsu komandai vēlētos pievienoties gan jauni profesionāļi, gan pieredzējuši mehāniķi, kā arī lai iegūtu jaunus sadarbības partnerus un klientus. Mūsu mērķis ir izveidot un nostabilizēt savas pozīcijas kā modernākajam pēcgarantijas servisam Latvijā,” neslēpj Rihards Mesija.

„Kurbads kravas auto” serviss ļoti lepojas ar savu komandu – servisā strādā profesionāli mehāniķi, autoatslēdznieki un autoelektriķi ar lielu pieredzi un augsta līmeņa zināšanām, kas regulāri tiek papildinātas, pateicoties dažādiem kursiem un specprojektiem.

Kolektīvā tiek organizēti arī kopīgi saliedēšanās pasākumi, kas pārsvarā tiek pavadīti aktīvi un azartiski. Tie ir gan laivu braucieni, gan kvadriciklu braucieni, gan gada balles un citi pasākumi.

R. Mesijs stāsta, ka praktikanti, kas nākuši no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, priecājas par uzņēmuma sniegto pieredzi. “Prakse reālā darba vidē dod nenovērtējamu pieredzi, īpaši strādājot vecāko kravas auto mehāniķu pavadībā.

Uzņēmumā tiek domāts ne tikai par ikdienas darbiem, bet arī par nākotni. Sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju “Kurbads kravas auto serviss” piedāvā profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu prakses vietas kā darba vidē balstītas mācībās, kas ļauj daļu no mācību vielas apgūt praktiskā veidā, strādājot uzņēmumā. Tas ir neatsverams ieguvums kā jaunajiem speciālistiem – gūt pieredzi darba vidē, būt saskarsmē un mācīties praktiski no savas jomas profesionāļiem.

Pieredzējušie speciālisti sniedz atbalstu, dalās praktiskā darbā un pieredzē, pamāca un parāda, kā ko darīt ir ērtāk, labāk, precīzāk un pareizāk.”

Noslēdzot mūsu sarunu, R. Mesijs rezumē: “Pie mums klienti vēršas ar savām problēmām, mēs konstatējam faktu un piedāvājam risinājumu, darot to, ko protam vislabāk – saremontēt automašīnu. Pats svarīgākais ir, lai automašīna ir droša ceļu satiksmē un vienmēr atgriežas mājās.”

18 GODA VIESIS

KOMERCTRANSPORTA VIDEOKAMERU UN RADARU SISTĒMU KALIBRĒŠANA

KOMPLEKTI TEXA ADAS

TRUCK UN CCS 2 DYNAMICS

ŽURNĀLĀ „INFORMĀCIJA” MĒS JAU STĀSTĪJĀM PAR AUTOVADĪTĀJA

PALĪGSISTĒMU ADAS (ADVANCED DRIVER ASSISTANCE SYSTEMS)

KALIBRĒŠANAS IEKĀRTĀM. MŪSDIENĀS ŠĀDAS SISTĒMAS ARVIEN

BIEŽĀK TIEK IZMANTOTAS KOMERCTRANSPORTĀ, UN, PROTAMS, ARĪ TĀS

DAŽREIZ IR JĀKALIBRĒ. ITĀLIJAS UZŅĒMUMS TEXA PIEDĀVĀ VIRKNI

RISINĀJUMU ŠO UZDEVUMU IZPILDEI.

Atkarībā no konfigurācijas ADAS kompleksā var ietilpt dažādas sistēmas: adaptīvā kruīza kontrole, ceļazīmju kontrole, automātiskās bremzēšanas un joslu noturēšanas sistēma, sadursmju novēršanas sistēma, tostarp gājēju un velobraucēju monitorings, panorāmas skata sistēma un citas. Šo sistēmu “jūtu orgāni” ir kameras un radari.

ADAS komponentu kalibrēšana var būt nepieciešama, piemēram, šādās situācijās:

nomainot vējstiklu, uz kura uzstādīta frontālā kamera;

• pēc virsbūves vai citiem darbiem, kuru rezultātā tika noņemts buferis, kur uzstādīts kruīza kontroles radars;

• demontējot/montējot kaut

vienu elementu, uz kura

uzstādīta panorāmas skata sistēmas kamera utt.

Nekalibrētas sistēmas bīstamība

Viens no svarīgiem elementiem vairāku sistēmu darbībā ir frontālā kamera, kas seko līdzi notiekošajam uz ceļa. Šīs kameras nobīde tikai par 1 mm noved pie tā, ka visas sistēmas vairs nedarbojas pareizi. Šī situācija ir bīstama tādēļ, ka

autovadītājs ierasti paļaujas uz elektronikas palīdzību, un tā vai nu nepalīdzēs, vai vispār sāks maldināt ar viltus iedarbošanos. Nenokalibrēta sistēma nevar pareizi aprēķināt attālumu līdz kādam priekšā esošam objektam, spēj ignorēt šķērsli vai, pretēji, izraisīt patvaļīgu pēkšņo bremzēšanu uz tukša ceļa.

Principā aizsardzība pret nepareizu iedarbošanos ir paredzēta – ja rodas problēmas ar ADAS komponentiem, ierīču panelī iedegas attiecīgs indikators. Tomēr maldinoši var būt tas, ka dažos gadījumos nekalibrēta sistēma var pat nesaprast, ka tā darbojas nepareizi, un par to nepaziņot autovadītājam.

Komercfurgoniem uz vieglo automobiļu šasijas un vieglajām automašīnām TEXA piedāvā stendu R CCS 3 BT.

Fotoattēlā – versija ar 75 collu HD monitoru.

Kalibrēšanas risinājumi

TEXA piedāvā divus ADAS sistēmu kalibrēšanas risinājumus – servisa komplektu ADAS Truck un mobilo komplektu CCS2 Dynamics. Komplekts TEXA ADAS Truck paredzēts vairākiem kravas auto modeļiem un dažiem kompaktākiem furgoniem. Iekārtu komplektā ietilpst mērīšanas sija, kalibrēšanas uztvērējekrāni dažādu marku automašīnām, riteņu kronšteini ar lāzeriem un adapteri. Ar TEXA ADAS Truck var kalibrēt tādu ražotāju radarus kā TRW, Wabco u.c.

CCS2 Dynamics ir kompakts mobilais komplekts frontālo kameru kalibrēšanai

20 NODERĪGA INFORMĀCIJA

vieglajiem komercautomobiliem un lielkravas transportlīdzekļiem. Iekārta ir viegli saliekama un izjaucama, satilpst mazgabarīta furgonā. Uztvērējekrānu kalibrēšanas stends aprīkots ar četriem grozāmiem riteņiem, paredzēta regulēšana horizontāli un augstumā. Attāluma mērītāji, kas var tieši mijiedarboties ar programmatūru, izmantojot Bluetooth kanālu, garantē pareizu pozicionēšanu.

Abu komplektu lietošanas ērtumu nodrošina IDC5 programmatūra ar vienkāršu un intuitīvi saprotamu interfeisu. Lietojumprogramma ietver detalizētu tehnisko instrukciju katram automašīnas modelim, sākot no secīgi izpildāmām operācijām līdz konkrētiem parametriem, tādiem kā kalibrēšanas uztvērējekrānu attālums no grīdas līmeņa, attālums no automašīnas utt. Paredzēta iespēja izveidot elektronisku pārskatu par veikto procedūru vai izdrukāt to.

Citi risinājumi

Vienkāršai ADAS sistēmu kalibrēšanai komerciālajiem furgoniem uz vieglo automobiļu šasijas un arī vieglajām automašīnām Texa piedāvā stendu R CCS 3 BT, kas pieejams divās versijās –ar paneļiem un ar monitoru. Retām operācijām pietiekama var būt versija ar

Vienā no videoklipiem Texa YouTube kanālā parādīta kruīza kontroles kalibrēšanas procesa vienkāršība, izmantojot ADAS Truck iekārtas. Tiek aplūkota situācija, kad ierīču panelī ir iededzies kļūdas indikators –piktogramma ar radaru. IDC5 programmatūra identificē problēmu un parāda tehnisko biļetenu instrukciju soli pa solim, kā arī nepieciešamo iekārtu sarakstu, piemēram, konkrētajā gadījumā ir vajadzīga lāzera mērīšanas sistēma Haweka SAD500.

Operatoram ir tikai jāizpilda sistēmas ieteikumi. Pirmais solis – uzstādīt šķērssiju pret automašīnu un kronšteinus ar lāzera rādītājiem piestiprināt uz aizmugurējiem riteņiem. Pēc tam jāpārbauda lāzeru pozīcija attiecībā pret mērķiem uz katra kronšteina, tad lāzeri jāpavērš uz mērķiem, kas atrodas uz šķērssijas.

Pārbīdot pret automašīnu vērsto šķērssiju sānis, ir jāpanāk, lai lāzeri būtu vērsti uz sānu mērīšanas skalu centriem.

Tad operators no mērīšanas skalām noņem plastmasas vāciņus, zem kuriem atrodas spoguļi, kas lāzera starus atstaro atpakaļ uz aizmugurējo riteņu mērķiem. Šķērssija izlīdzinās paralēli automašīnas aizmugurējai asij. Te palīdzēs augstumā regulējamās kronšteinu kājiņas un iebūvētais līmeņa rādītājs. Uz šķērssijas uzstādītais lāzers jāsavieto ar spoguli, kas uzstādīts uz auto ACC devēja. Sistēma veiks nepieciešamās darbības, un pēc kalibrēšanas pabeigšanas kļūda ir jānodzēš, izmantojot IDC5 programmatūru. Tikpat viegli veicama daudzfunkcionālās priekšējās kameras un citu ADAS komponentus diagnostika un kalibrēšana.

Kompakts mobilais stends

CCS2 Dynamics frontālo kameru kalibrēšanai vieglajos komercauto un lielkravu transportlīdzekļos.

paneļiem, tomēr regulāru darbu veikšanai versija ar monitoru izskatās labāka, jo piemīt lielāka veiktspēja. 75 collu HD monitors ar 4K izšķirtspēju nodrošina optimālu parametru parādīšanu bez sagrozījumiem. Monitora versija arī tiek komplektēta ar blokā iebūvētu minidatoru, tādējādi nodrošinot maksimāli

pareizāko sinhronizāciju ar programmatūru.

TEXA kalibrēšanas risinājumi tiek aizvien pilnveidoti: tiek atjaunināta programmatūra, ražoti jauni kalibrēšanas mērķi dažādu marku un modeļu automašīnām, attiecīgi tiek sagatavoti arī jauni tehniskie biļeteni. Informācija par kalibrēšanas iekārtām ir pieejama www.texa.com, detalizētu konsultāciju par iekārtu lietošanas niansēm var saņemt pie Inter Cars speciālistiem.

21 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Kruīza kontroles radaru kalibrēšanas process, izmantojot TEXA ADAS Truck.
Informatīvais atbalsts

JAPĀNAS UZŅĒMUMS GS YUASA PREZENTĒ AKUMULATORU LĪNIJU YBX SUPER HEAVY DUTY, KAS IZSTRĀDĀTA MŪSDIENU KRAVAS

AUTOMAŠĪNĀM UN AUTOBUSIEM. LĪNIJA IETVER TRĪS VEIDU ŠĶIDRUMA

BATERIJAS, KĀ ARĪ EFB AKUMULATORUS.

YUASA AKUMULATORI KOMERCTRANSPORTAM

Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām un daudzām modernām funkcijām, visi YBX Super Heavy Duty līnijas akumulatori atbilst oriģinālo iekārtu (OE) kvalitātei un veiktspējai un dažkārt pat pārspēj šos parametrus. Yuasa akumulatori vieni no pirmajiem Eiropā ieguva pavisam nesen ieviesto EN50342-1/6 standarta marķējumu. Tas nozīmē, ka katrs jaunās līnijas akumulators ir vispusīgi testēts un tam piešķirts klasifikācijas numurs pēc ūdens patēriņa (W1–W5), noturības pret pašizlādi (C1–C2), vibrostabilitātes (V1–V4), kā arī cikliskās izturības uzlādes un izlādes ziņā pēc E1–E4 vai M1–M3 skalas (sk. iespraudumu). Līnijā iekļautas 4 sērijas.

Sērija YBX 1000 SHD

Akumulatori paredzēti transportlīdzekļiem ar standarta akumulatora jaudas vajadzību, tomēr domāti arī neregulāriem nakts pārtraukumiem, kad nepieciešams, lai baterija pildītu tā sauktās “viesnīcas funkcijas”. Pašreiz tas kļūst arvien aktuālāk. Mūsdienu automašīnās un īpaši tālbraukšanas vilcējos elektroenerģijas patērētāju skaits pieaug. Kravas auto kabīni zināmā mērā var salīdzināt ar viesnīcas numuru, jo tajā bez klimata ierīces var būt labi aprīkota virtuve, moderns izklaides un multivides komplekss un daudz kas cits.

Akumulatoru veiktspējas

marķējums (Eiropas standarts EN50342-1/6)

W 1−W5 – ūdens patēriņš. Ūdens zuduma ātrums pārlādēšanas laikā, kas nosaka baterijas bezapkopes pakāpi. W1 (tradicionālā svina skābes baterija) – W5 (jaunākās paaudzes „Premium” tehnoloģijas baterija).

• C 1−C2 – pašizlāde. Baterijas spēja saglabāt uzkrāto ķīmisko enerģiju (lādiņu) ar atvērtu ārējo ķēdi, proti, bezdarbības gadījumā. C1 (tradicionālā antimonīda baterija) – C2 (mūsdienīga kalcija baterija).

• V 1−V4 – vibrostabilitāte. Akumulatora baterijas spēja pretoties potenciāli bīstamām vibrācijas ietekmēm. V1 (vieglais auto) – V4 (smagā komunālā tehnika un komercauto).

Šie akumulatori ir paredzēti automašīnām ar pamatprasībām. Akumulatoriem nav nepieciešama apkope, tomēr ir viegli pieejami kārbu vāki, lai tos piepildītu, ja nepieciešams. Vibrostabilitātes klase –V2, cikliskās izturības klase – E1 (vairāk nekā 80 izlādes ciklu līdz 50% un turpmākai uzlādei). Sērijā ietilpt 26 veidu akumulatori no 100 Aïh 680 A līdz 220 Aïh 1150 A.

Atpūtas laikā autovadītāji aktīvi lieto sīkierīces – pavada laiku sociālajos tīklos, skatās filmas utt. Tas viss nozīmē lielu elektroenerģijas patēriņu. Runājot par vidējo standarta akumulatoru, nakšņošanai dažreiz nepieciešama apmēram puse no tā kapacitātes vai pat vairāk. Gadījumā, ja sākotnējie parametri un akumulatora pašreizējais stāvoklis varētu būt labāks, no rīta pastāv iespēja neiedarbināt automašīnu ar visām no tā izrietošajām sekām: izjaukts grafiks, preču piegādes kavējumi un citas

• E1−E4 – tradicionālo svina skābes akumulatoru cikliskā izturība. AKB spēja izturēt atkārtojošos “uzlāde-izlāde” ciklus līdz 50% dziļai izlādei. E1 (vieglais auto un vieglais furgons) – E4 (smagā komunālā tehnika un komercauto).

• M1− M3 – EFB un AGM bateriju cikliskā izturība. AKB spēja izturēt atkārtojošos “uzlāde-izlāde” ciklus līdz 17,5% dziļai izlādei. Paredzētas vispirms jau automašīnām ar Start Stop sistēmu. Baterijas ar visaugstāko klasi M3 tiek uzstādītas arī hibrīdautomobiļos.

22 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Sērija YBX 3000 SHD YBX 1000 Super Heavy Duty sērijas akumulators. YBX 3000 Super Heavy Duty sērijas akumulators.

nevēlamas lietas. Yuasa YBX3000 akumulatori palīdzēs izvairīties no minētajām nepatikšanām.

Visi akumulatori, sākot no YBX3000 sērijas, pieder SMF klasei: Sealed Maintenance Free − hermetizēti, bezapkopes. Tas, ka nav nepieciešama apkope, tiek panākts, izmantojot režģos kalciju un ar tā saukto dubulto vāku – ar gāzes rekombinācijas sistēmu. Tāda sistēma samazina ūdens patēriņu. Vienkāršāk sakot, iztvaikojot ūdens kondensējas dubultā vāka labirintā un atgriežas atpakaļ akumulatorā. Prakse rāda, ka SMF akumulatoriem ir pusotras līdz divas reizes ilgāks kalpošanas laiks nekā iepriekšējo konstrukciju akumulatoriem

YBX3000 sērijā ir 13 modeļi. Cikliskās izturības klase – E2 (vairāk nekā 150

izlādes cikli līdz 50% un turpmākai uzlādei), vibrostablitāte – V3. Modeļiem YBX3623, YBX3625, YBX3627, YBX3628, YBX3629 un YBX3630 vibrostablitāte atbilst V4 klasei. Šādas baterijas ir piemērotas mūsdienu vilcējiem, kur akumulatoru tradicionālo vietu aizņem izplūdes attīrīšanas sistēmas, bet baterijas atrodas rāmja galā, kur vibrāciju līmenis ir ievērojami augstāks.

Sērija YBX 5000 SHD

SMF akumulatori augstas veiktspējas automašīnām ar augstām jaudas prasībām, piemēroti regulārai nakšņošanai ceļā, izmantojot “viesnīcas funkcijas”. Piemēroti uzstādīšanai šasijas galā –vibrostablitātes klase – XVR, kas 8 reizes pārsniedz V4 klases prasības. Zems pašizlādes ātrums, cikliskā izturība – M1: vairāk nekā 765 mikrociklu (izlāde līdz 17,5% un turpmāka uzlāde). Iebūvētais liesmu dzēsējs un ventilācija nodrošina augstāku drošības līmeni.

Sērija YBX 7000 EFB

2004. gadā apvienojās divi lielie un Japānā vecākie akumulatoru bateriju ražotāji – Japan Storage Battery Co., Ltd. (zīmols GS) un Yuasa Corporation. Rezultātā tika izveidots ne tikai Japānā, bet arī visa Āzijā lielākais GS Yuasa Corporation ar 13% pasaules svina skābes akumulatoru tirgus daļu. Abiem uzņēmumiem, kas nodibināja korporāciju, ir liela pieredze savā sfērā.

Uzņēmuma GS dibinātājs Genzo Shimadzu 1895. gadā saražoja Japānā pirmo svina skābes bateriju. 1904. gadā viņš izstrādāja lielas kapacitātes bateriju rezerves strāvas padevei savai rūpnīcai tobrīd nedrošā Kioto pilsētas elektrotīkla darbības traucējumu laikā. Par izstrādi ieinteresējās Japānas flote, pasūtot 400 šādu bateriju.

Automašīnu akumulatorus sāka ražot 1919. gadā. 1909. gadā Shichizaemon Yuasa nodibināja Yuasa Iron Works, lai modernizētu ģimenes biznesu, kas 1666. gadā tika dibināts kā kokogļu tirdzniecības uzņēmums. 1915. gadā Yuasa Iron Works sāka ražot akumulatora baterijas, bet trīs gadus vēlāk pirmais Japānā apguva auto akumulatoru ražošanu.

Pašlaik GS Yuasa rīcībā ir 9 pašu rūpnīcas. Turklāt ir nodibināti vairāki kopuzņēmumi: ar Honda Motors, Mitsubishi Motors, Bosch koncernu un citiem lielajiem pasaules tirgus spēlētājiem. GS Yuasa produkcija ir pārstāvēta visos kontinentos, darbinieku skaits visā pasaulē –gandrīz 14 000 cilvēku, bet gada apgrozījums ir apmēram 3 miljardi dolāru.

Arī šie akumulatori pieder SMF klasei un ir paredzēti vispirms jau automašīnām ar Start Stop sistēmām. Piemēroti regulārai nakšņošanai ceļā, vibrostablitātes klase – XVR, cikliskās izturības – M1. Piemītot visām YBX 5000 SHD sērijas priekšrocībām, YBX 7000 EFB sērijas akumulatori ir daudz noturīgāki pret ciklēšanu, attīsta lielāku palaides strāvu un demonstrē uzlabotu uzlādes uztveršanu. Tas tiek panākts, pateicoties EFB (Enhanced Flooded Battery) tehnoloģijai.

Šādi akumulatori tiek uzskatīti par starpposmu starp tradicionālajiem šķidruma akumulatoriem un AGM. EFB akumulatoros elektrolīts ir šķidrs, bet starp plāksni un separatoru tiek izmantots papildu elements, kas izgatavots no poliestera plēves veidā. Šī plēve notur aktīvo masu plāksnes iekšpusē un novērš tās sagrūšanu. EFB akumulatori labāk tiek galā ar slodzēm daļējas uzlādes stāvoklī, un tiem ir lielāka izturība pret dziļu izlādi.

GS Yuasa piedāvā plašu akumulatoru klāstu: komerctehnikai, vieglajām automašīnām, motocikliem un kemperiem, laivu akumulatorus, vilces un stacionārās baterijas, kā arī lādētājus. Sīkāka informācija par uzņēmuma sortimentu un izmantotajām tehnoloģijām pieejama

www.gs-yuasa.com

23
NODERĪGA INFORMĀCIJA
Par uzņēmumu YBX 5000 Super Heavy Duty sērijas akumulators. YBX 7000 EFB sērijas akumulators.

PURRO FILTRI, KAS RADĪTI SPECIĀLĀ

IZMANTOJUMA

TRANSPORTLĪDZEKĻIEM.

KRAVAS AUTOMAŠĪNAS EKSPLUATĀCIJA BŪTISKI ATŠĶIRAS NO PASAŽIERU AUTOMAŠĪNAS

LIETOŠANAS. KRAVAS AUTOMAŠĪNĀM TO DARBA ĪPAŠĪBAS DĒĻ IR NEPIECIEŠAMI MŪSDIENĪGI

RISINĀJUMI, KAS ĻAUJ PAGARINĀT TO MEZGLU DARBMŪŽU. TĀPĒC INTER CARS PIEDĀVĀJUMĀ IR

PĀRĀDĪJIES JAUNS FILTRU ZĪMOLS, KURA RAŽOJUMI IR TIKPAT KVALITATĪVI UN EFEKTĪVI KĀ

“PREMIUM” KLASES FILTRI. VIENA NO PURRO FILTRU LĪNIJĀM IR IZSTRĀDĀTA ĪPAŠI KRAVAS AUTOMAŠĪNU TIRGUM.

jumus, ogļūdeņražus, ozonu un neitralizē nepatīkamās smakas.

Filtri izmantošanai sarežģītos apstākļos

Filtri ir izgatavoti no augstākās kvalitātes materiāliem, kas nodrošina ilgāku darbmūžu un uzticamu dzinēja aizsardzību. Piedāvājumā ir gaisa, salona, eļļas, degvielas un hidrauliskie filtri. Salona filtrs attīra gaisu, kas caur ventilācijas kanāliem ieplūst salona iekšpusē. Tas par zemām izmaksām būtiski uzlabo darba kvalitāti, bet pats galvenais, labvēlīgi ietekmē vadītāja veselību un drošību.

Kāpēc ir svarīga filtru maiņa?

Kravas automašīnas vadītājs daudz laika pavada salonā, veicot lielus attālumus, tāpēc salona filtra maiņa ir ļoti svarīga. Filtrs ļauj izvadīt no gaisa sporas, pelējumu, putekļus un citus alergēnus, tādējādi būtiski samazinot saslimšanas risku.

Aktīvās ogles filtri

PURRO piedāvājumā ir ne tikai standarta salona filtri, bet arī filtri ar aktīvo ogli, kas papildus absorbē sēru, slāpekļa savieno-

PURRO, būdams filtrēšanas eksperts, piedāvā arī īpašus filtrus lauksaimniecības transportlīdzekļiem un celtniecības tehnikai. Sarežģīto ekspluatācijas apstākļu dēļ tiem jābūt strukturāli pielāgotiem skarbiem apstākļiem, tostarp darbam smiltīs, dubļos vai putekļos.

Lauksaimniecības un celtniecības tehnikā izmantojamie filtri pēc konstrukcijas ir jāpielāgo transportlīdzekļu vajadzībām. Tie kā īpašu uzdevumu veikšanai paredzētie rīki pēc definīcijas bieži tiek lietoti ārkārtīgi sarežģītos apstākļos, un filtriem vienlaikus ir jānodrošina arī vadītāja komforts salonā un dzinēja un mezglu ilgmūžība.

Lauksaimniecības tehnikas salona filtri pilda ļoti nozīmīgu lomu, jo rūpējas par lietotāju veselību, un šajā nozarē vadītājs darba laikā bieži ir pakļauts lielu putekļu un kaitīgu vielu, tostarp pesticīdu, apjomu ietekmei.

Rūpējoties par lauksaimnieku veselību, PURRO savā piedāvājumā ir iekļāvis salona filtrus ar atbilstoši izvēlētu aktīvās ogles daudzumu. Šī filtrā esošā viela aiztur daudzus toksiskus savienojumus, tostarp oglekļa monoksīda un sēra un slāpekļa savienojumus (tostarp slāpekļa dioksīda slāpekli). Pateicoties tās iekšējai porainai struktūrai, aktīvajai oglei ir ļoti liels absorbējošās virsmas laukums.

Filtri darbam ar pesticīdiem

PURRO klāstā ir pilns filtru klāsts darbam ar pesticīdiem. Šie produkti papildus standarta filtrējamajām daļiņām, kas var iekļūt salonā, aptur arī augu aizsardzības līdzekļu ieplūdi. Par to parūpējas īpašs granulētas aktīvās ogles papildu kārtridžs. Tā kā, izstrādājot filtrus, viena no Inter Cars prioritātēm ir to lietotāju darbs veselībai nekaitīgos apstākļos, piedāvājumā ir filtri gandrīz visiem lauksaimniecības traktoru modeļiem.

Salona filtru regulāra maiņa

Filtrus regulāri mainot un lietojot atbilstošos apstākļos, tie aiztur lielāko daļu kaitīgo vielu.

24
NODERĪGA INFORMĀCIJA

KRAVAS AUTOMAŠĪNU VIRSBŪVES FURNITŪRA

DIESEL TECHNIC MĀCĪBU VIDEO

VĀCIJAS UZŅĒMUMS DIESEL TECHNIC PIEDĀVĀ PLAŠU REZERVES DAĻU KLĀSTU

KOMERCTRANSPORTAM, TOSTARP VIRSBŪVES FURNITŪRU: DURVJU SLĒDZENES, SPOGUĻU

KRONŠTEINUS, STIKLA CĒLĀJU PIEVADUS UTT. UZŅĒMUMS TRADICIONĀLI LAIŽ KLAJĀ MĀCĪBU

VIDEO SAVĀ YOUTUBE KANĀLĀ, UN VIENS NO VIDEO IR VELTĪTS ŠAI TĒMAI, KONKRĒTI, IETEIKUMIEM PAR TO, KĀ IDENTIFICĒT PROBLĒMAS AR STIKLA CĒLĀJU UN SLĒDZENI, UN KĀ ŠĪS DETAĻAS NOMAINĪT.

Tātad uz servisu atbraucis kravas auto. Klienta sūdzība – stikls vadītāja pusē paceļas lēnāk nekā parasti, un darbojoties ir dzirdams kaut kāds troksnis. Turklāt atverot iestrēgst slēdzene. Šai piemērā Diesel Technic speciālisti noskaidros visu šo defektu cēloņus un tos novērsīs.

Pēc durvju apšuvuma noņemšanas uzreiz redzams stikla cēlāja mehānisms, un tāpēc ir viegli saprast tā stāvokli, vienkārši pašūpojot stiklu uz augšu un uz leju, paņemot to aiz apakšmalas. Palielinātā brīvkustība un klaudzieni viennozīmīgi nozīmē problēmu. Citiem vārdiem sakot, stikla cēlāju labāk nomainīt.

Kā zināms, pirms stikla cēlāja mehānisma noņemšanas stikls ir jāfiksē augšējā pozīcijā, lai tas nenokristu. Kā to izdarīt? No apakšas ar kaut ko atbalstīt? Diesel Technic speciālisti piedāvā citu veidu, kā tagad saka, lifehack, – stiklu var fiksēt, izmantojot krāsošanas lenti. Tas ir ērtāk kaut vai tāpēc, ka atbalsts no apakšas dažkārt traucē strādāt. Turklāt labāk ir izmantot krāsošanas lenti, nevis līmlenti, lai vēlāk nevajadzētu tīrīt stiklu no tās pēdām.

Pēc stikla cēlāja mehānisma noņemšanas rodas iespēja pārbaudīt vadotnes, pa kurām durvju stikls iet augšup un lejup: vai rieva ir kārtībā visā garumā? Diezgan izplatīts cēlonis ir piesārņojums (svešķermeņa iekļūšana) vai gluži parasta deformācija. Var būt deformēts (saspiests), piemēram, rāmis zem gumijas uzlikām, tādā gadījumā stikls iestrēgs. Tāpat arī rāmis kādu iemeslu dēļ var būt nobīdīts.

26
NODERĪGA INFORMĀCIJA

Uz durvju roktura detaļām iekšpusē ir redzama rūsa – tas ir vēl viens cēlonis apgrūtinātai slēdzenes atvēršanai, un tieši tādēļ atverot bija dzirdama čīkstoņa. Rūsa nozīmē mitruma iekļūšanu. Protams, ka nav iespējams pilnībā novērst šo parādību, bet jebkurā gadījumā vajadzētu pārbaudīt visu blīvējumu stāvokli. Jo tie ir sliktāki, jo vairāk mitruma iekļūst, un, ja nodilušus blīvējumus nenomaina, tad jauna slēdzene kalpos mazāk, nekā lietotājs to vēlētos.

Slēdzenes cilindru var salabot vai nomainīt. Vizuāli jauns un vecs cilindrs var izskatīties ļoti līdzīgi, jo īpaši, ja detaļa izraudzīta nevis klātienē, bet internetā. Tomēr var būt tā, ka ārēji līdzīgs jaunais cilindrs var nederēt. Lai no tādas situācijas izvairītos, var sazināties ar Diesel Technic atbalsta dienestu, norādot automašīnas VIN numuru. Uzņēmuma speciālisti pārbaudīs, vai izvēlētā detaļa ir piemērota, un, ja tā nebūs, ieteiks piemērotu.

Noņemtais stikla cēlāja mehānisms vienkāršo piekļuvi durvju slēdzenei, tāpēc var strādāt ar to. Tātad, atverot durvju rokturi, ir dzirdama čīkstoņa. Varbūt pie vainas ir piedziņas trosīte?

Pēc slēdzenes noņemšanas kļūst skaidrs, ka runa nav par trosīti, jo tā savā apvalkā vēl kustas normāli. Problēma ir pašā slēdzenē: tās detaļas ir nodilušas, un ideāls risinājums ir slēdzenes mehānisma nomaiņa.

Tā kā viss jau ir izjaukts, tad nenāks par ļaunu pārbaudīt arī eņģu un ierobežotāja stāvokli. Eņģes ir kārtībā, taču durvju ierobežotājs gan ir nodilis, tur ir liela brīvkustība. Jaunajā detaļā brīvkustībai nevajadzētu būt. Turklāt ir saplīsusi ieliktņa ligzda, tur arī ir liela brīvkustība. Ierobežotājs parasti tiek bojāts, strauji atverot durvis līdz galam, piemēram, ja pūš stipra vēja brāzma no aizmugures. Protams, arī dabisko nodilumu neviens nav atcēlis.

Pēc ierobežotāja un slēdzenes nomaiņas var uzstādīt jaunu stikla cēlāju. Svarīgi, lai montējot trosītes tiktu uzstādītas bez nostiepuma. Protams, ieteicams ieeļļot kustīgās daļas, jaunās slēdzenes iekšpusi utt. Šai gadījumā elektropiedziņa bija kārtībā, un tā tika uzstādīta atpakaļ.

Diesel Technic piedāvā plašu virsbūves furnitūras klāstu: durvju slēdzenes un rokturus, stikla cēlājus, vadības elementus (pogu blokus uz durvīm iekšpusē), spoguļu temperatūras devējus, durvju blīvējumus un vēl daudz ko citu.

Tiešsaistes katalogs ir pieejams

www.partnerportal.dieseltechnic.com

Regulāri papildinot sortimentu, Diesel Technic regulāri laiž klajā arī jaunus mācību videomateriālus, kas pieejami uzņēmuma YouTube kanālā ar nosaukumu Diesel Technic Group.

27 NODERĪGA INFORMĀCIJA

TĪRS RISINĀJUMS NOx SENSORI NO FEBI

Lai ievērotu pašreizējo emisijas standartu augstās prasības, cita starpā jāsamazina kaitīgo slāpekļa oksīdu daļa izplūdes gāzē. Tas tiek nodrošināts, veicot ķīmisko procesu, kurā tiek izmantota reducētājviela, lai izplūdes gāzē selektīvi samazinātu slāpekļa oksīdus NOx, atdalot skābekli. NOx ir kopējs apzīmējums slāpekļa oksīdiem, slāpekļa monoksīdam (NO), slāpekļa dioksīdam (NO2) un citām slāpekļa gāzēm.

Ķīmisko slāpekļa oksīdu samazināšanas procesu sauc par selektīvo katalītisko samazinājumu (SCR). Ir pierādīts, ka vislabākā reducētājviela ir amonjaks NH3, jo tā sasniedz visaugstāko selektivitāti.

Amonjaks tiek pārvietots atsevišķā tvertnē kā karbamīda un ūdens šķīdums, kas zināms arī kā AdBlue®. Karbamīda un ūdens šķīdums tiek iesmidzināts izplūdes sistēmā, kur tas augstās izplūdes gāzes temperatūras ietekmē hidrolīzes katalītiskajā neitralizatorā tiek pārvērsts amonjakā. Pēc tam kaitīgie slāpekļa oksīdi SCR katalītiskajā neitralizatorā tiek samazināti līdz nekaitīgam slāpekļa un ūdens saturam.

Avots: MAN Grundlagen der Nutzfahrzeugtechnik

Skaidrojums:

1. Izplūdes gāzes plūsma

2. NOx sensors

3. Dīzeļdegvielas oksidācijas katalizators DOC

4. Dīzeļdegvielas daļiņu filtrs DPF

5. Temperatūras sensors

6. AdBlue iesmidzināšana

7. Maisīšanas un hidrolīzes nodalījums amonjaka ģenerēšanai no karbamīda šķidruma

8. SCR katalītiskais modulis (katalītiskais samazināšanas neitralizators)

9. Barjeras katalītiskais neitralizators, lai novērstu amonjaka izplūdi

28 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Euro6 komerciālā transportlīdzekļa izplūdes klusinātājs NOx sensors sastāv no: zondes (1), savienojuma kabeļa (2), vadības moduļa (3) un savienotāja spraudņa (4). NOx sensora konstrukcija

Lai uzraudzītu samazināšanas procesu, pašreizējie transportlīdzekļi ir aprīkoti ar vienu NOx sensoru (slāpekļa oksīda sensoru), kas atrodas uz leju no SCR katalītiskā neitralizatora, vai diviem NOx sensoriem, viens no kuriem atrodas uz augšu, otrs – uz leju no SCR katalītiskā neitralizatora. Tie uzrauga SCR sistēmas funkciju un efektivitāti, mērot slāpekļa un skābekļa koncentrāciju izplūdes gāzē. NOx sensoru datus izmanto arī, lai aprēķinātu AdBlue® daudzumu, kas nepieciešams optimālam samazināšanas procesam.

Mērīšanas princips

Pašreizējā NOx mērījumu tehnoloģija ir balstīta uz elektroķīmiskajiem sensoriem ar itrija stabilizētu cirkonija dioksīdu ZrO2, kura uzbūve un darbības režīms ir līdzīgs platjoslas skābekļa sensoriem (lambda sensoriem). Sensoram parasti izmanto divas blakus esošas mērīšanas kameras ar divām elektroķīmiskajām šūnām, ko sauc arī par sūkņa šūnām.

Pirmās mērīšanas kameras funkcija

Izplūdes gāze ieplūst pirmajā kamerā, kur skābeklis O2 tiek elektroķīmiski atdalīts. Tas nepieciešams, jo citādi tiktu ietekmēts slāpekļa oksīda mērījums otrajā kamerā. Ar sūkņa šūnai pievadītā elektriskā sprieguma palīdzību O2 molekulas tiek sadalītas jonos. Tās iekļūst cietā elektrolītā, kas sastāv no cirkonija dioksīda un tādējādi tiek izvadīts no mērīšanas kameras. Šim mērķim izmantojamā elektriskā jauda ir pretēji proporcionāla gaisa un degvielas attiecībai. Šī vērtība ir padarīta pieejama arī dzinēja vadības blokam, kas papildus pilda lambda zondes funkciju, lai izmērītu skābekļa saturu izplūdes gāzē.

Otrajā kamerā tiek noteikts NOx saturs izplūdes gāzēs. Šim mērķim atlikušais slāpekļa oksīds NOx tiek pārveidots slāpeklī un skābeklī, izmantojot platīna un rodija elektroda katalītisko materiālu. Pēc tam saražotais skābeklis caur šo elektrodu tiek izsūknēts no mērīšanas kameras. Lai to panāktu, strāva plūst

Otrās mērīšanas kameras funkcija

caur elektrodu, kas ir proporcionāls slāpekļa oksīda NOx koncentrācijai izplūdes gāzēs. Tieši šī nepieciešamā sūknējamā strāva ir mērāmais lielums NOx saturam izplūdes gāzēs.

Pēc tam to izmanto, lai aprēķinātu, vai nepieciešams veikt NOx uzglabāšanas katalītisko neitralizatoru reģenerāciju, pielāgot iesmidzināmo AdBlue® daudzumu un vai SCR sistēma vispār pareizi darbojas.

Pašreizējos transportlīdzekļos, kas atbilst augstiem izplūdes gāzu standartiem, izplūdes gāzu pārvaldība tiek novērota reāllaikā. Tiek pastāvīgi uzraudzīts AdBlue® līmenis, kvalitāte un patēriņš, kā arī iesmidzināšanas sistēma un NOx vērtības. Ja SCR sistēmā rodas kāds defekts vai novirzes no mērķa vērtībām, vadītājam tiek nosūtīti brīdinājumi. Ja vadītājs nereaģē, dzinēja jauda tiek samazināta atbilstoši transportlīdzekļa ražotāja specifikācijām. Sliktākajā gadījumā vadītājs var tikai gājēja ātrumā doties uz tuvāko darbnīcu.

NOx sensoriem ir ierobežots ekspluatācijas laiks. Sensora materiālu novecošanas dēļ pēc noteikta laika mērījumu uzticamība samazinās, un vadītājs saņem

kļūdas paziņojumu. Paļaujieties uz febi NOx sensoriem, kam ir ierasti augsta oriģinālā aprīkojuma kvalitāte. Papildus NOx sensoriem febi piedāvā arī daudz citu rezerves daļu SCR sistēmām, piemēram, AdBlue® šķidrumu, atbilstošus filtrus un tvertņu vāciņus, mērīšanas moduļus un izplūdes gāzu temperatūras sensorus.

Visu SCR sistēmu detaļu klāstu iespējams apskatīt partsfinder.bilsteingroup.com

febi zīmols ir daļa bilstein group uzņēmuma, kurā ir apvienoti vairāki citi plaši zināmi zīmoli.

Detalizētu informāciju skatiet www.bilsteingroup.com

29 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Mērīšanas kameras zondē Brīdinājuma lampiņa par bojātu izplūdes gāzu pārvaldības sistēmu Avots: MAN Grundlagen der Nutzfahrzeugtechnik

UTTO EĻĻA

TotalEnergies SORTIMENTĀ

UTTO IR ATŠIFRĒJAMS KĀ UNIVERSAL TRACTOR TRANSMISSION OIL ‒ UNIVERSĀLAS TRAKTORU

TRANSMISIJAS EĻĻAS. KĀ SAPROTAMS NO NOSAUKUMA, ŠĪS EĻĻAS TIEK IZMANTOTAS GALVENOKĀRT LAUKSAIMNIECĪBAS, CELTNIECĪBAS

UN CITĀ SPECIALIZĒTAJĀ TEHNIKĀ. TotalEnergies IR

VIENS NO VADOŠAJIEM ŠĀDU SMĒRVIELU

RAŽOTĀJIEM. UZŅĒMUMA INŽENIERI STĀSTA, AR KO

UTTO EĻĻAS ATŠĶIRAS NO PARASTAJĀM

TRANSMISIJAS EĻĻĀM UN KĀPĒC DAŽOS

APSTĀKĻOS TĀS IR NEAIZSTĀJAMAS.

UTTO eļļas tika radītas, reaģējot uz tirgus prasībām. Mūsdienu lauksaimniecības tehnikai ir sarežģīta transmisija un, galvenais, kopējs eļļas kontūrs pārnesumkārbai, priekšējam un aizmugurējam tiltam, eļļā iegremdētām bremzēm, sānu pārvadiem, hidraulikai, jūgvārpstai utt. Šāda shēma ir vairāk pasargāta no netīrumiem un mitruma, nekā vecākās

paaudzes tehnikā, kur minēto mezglu eļļošana notiek atsevišķi.

Paradokss un risinājums

Šķiet, ka pārnesumkārbas un tiltu reduktoru eļļošanas apvienošana ir gluži paveicams

30
NODERĪGA INFORMĀCIJA

uzdevums. Tomēr eļļā iegremdētu bremžu iekļaušana kopējā eļļošanas kontūrā pirmajā acumirklī var šķist –darba apstākļi mēdz būt dažādi, un eļļai nepieciešamas pretrunīgas īpašības. Piemēram, transmisijas elementos eļļai jāveicina berzes mazināšana. Tā sauktajās slapjajās bremzēs jeb sinhroni zatoros, gluži pretēji, berze ir jāpalielina. Vēl kāda nianse – bremzēs ir augsta dinamiskā berze un zema statiskā berze, bet sajūgā – augsta statiskā berze.

Vai viena un tā pati eļļa var nodrošināt pilnīgi pretējas īpašības? Jā, var, – to izdevās panākt, pateicoties īpašam piedevu sastāvam, kas dažādi reaģē uz dažādiem darba apstākļiem, berzes virsmu utt. Tieši šī iemesla dēļ ikreiz, izmantojot vienu un to pašu eļļu, tiek iegūts vajadzīgais efekts.

UTTO eļļas var izmantot visu veidu transmisijām: mehānisko ātrumkārbu, automātisko ātrumkārbu ar hidrotransformatoriem, un arī variatoru eļļošanai.

UTTO eļļas pārliecinoši darbojas hidrauliskajās sistēmās, kur nepieciešama gan augsta izturība pret putu veidošanos un pietiekama viskozitāte slodžu pārvadei, gan arī augstas bīdes pretestības garantija. UTTO eļļu papildfunkcija ir blīvējumu aizsardzība, samazinot noplūžu rašanās risku. Iepriekš teiktais paskaidro, kāpēc atsevišķos gadījumos UTTO eļļa ir izvēle, kurai nav alternatīvu.

Ražotāju pielaides

Labi zināmā aksioma, izvēloties eļļu, ievērot ražotāju ieteikumus, ir īpaši aktuāla mūsdienu lauksaimniecības tehnikas gadījumā. Kopējā eļļošanas sistēmā, kur vienlaikus tiek eļļoti vairāki sarežģīti mezgli, nepareizas eļļas izvēle var negatīvi iespaidot katra mezgla darbspēju un resursu.

TotalEnergies strādā ar visiem lielajiem kravu un lauksaimniecības transportlīdzekļu ražotājiem un arī ar transmisiju ražotājiem, tādiem kā ZF un GIMA. Abi šie zīmoli ir akceptējuši UTTO eļļu izmantošanu savās transmisijās, ko apstiprina oficiālās pielaides. ZF gadījumā tās ir TE-ML 03, TE-ML 05, TE-ML 17 un TE-ML 21. GIMMA gadījumā – CMS

M1145 un CMS M1143. Šeit daži pielaižu piemēri no tehnikas ražotājiem dažādām UTTO līnijas eļļām.

DYNATRANS MPV

Minerāleļļa transmisijai ar slapjo sajūgu, eļļā iegremdētām bremzēm, hidrauliskām sistēmām utt. Piemērota mehāniskajām pārnesumkārbām, robotizētajām Powershift kārbām un variatoriem. API klase GL-4.

Pielaides un specifikācijas:

ZF TE-ML 03E/05F/06P/17E/21F

GIMA (Massey Ferguson) CMS M

1143/1145

• Agco/Allis 821 XL

Valtra G2-08

• Case MS 1206/1207/1209

• New Holland NH 410B/NH 410C

• John Deere JDM J20C

Volvo CE WB 101

• Ford M2C 134D/FNHA 2C 201.00

• Kubota UDT

• Mc Cormick HTX

Class/Renault Agriculture

MEKLĒ INTER CARS SORTIMENTĀ PĒC KODA:

DYNATRANS MPV 208L

DYNATRANS MPV 20L

DYNATRANS MPV 5L

DYNATRANS VX FE 208L

DYNATRANS VX FE 20L

temperatūras īpašības (pasargā no vibrācijām vai pārmērīgas izslīdēšanas). Plaši izmanto dažādos traktoros, kā arī tehnikā, kas iesaistīta iekraušanas un komunālajos darbos.

DYNATRANS VX FE

Sintētiskā eļļa ar bāzes pamatu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku. FE atšifrējams kā Fuel Economy – degvielas ekonomija. Īpašā piedevu pakete samazina berzes zaudējumus, un tādējādi tiek panākta minētā ekonomija. API klase GL-4.

Pielaides un specifikācijas:

• GIMA (Massey Ferguson) CMS M 1143/1145

• Volvo WB 102

Agco/Allis 821 XL

• Valtra G2-08

• Kubota S UDT

John Deere JDM J20C

Case MS 1206/1207/1209

• CNH MAT 3505/3525/3526

• New Holland NH 410B/NH 410C

Ford M2C 134D/FHNA 2C 201.00

Mc Cormick HTX

• Class/Renault Agriculture

• Komatsu AXO 80

Total Dynatrans MPV eļļa adaptēta plašam lauksaimniecības un komunālās tehnikas spektram, tai piemīt labas zemas temperatūras īpašības (aizsargā berzes diskus no pielipšanas) un augstas

Iepriekš sniegtā informācija atbilst tehnikas un iekārtu lietošanas instrukcijai. Šajā apskatā nav minētas visas traktoru eļļas: TotalEnergies UTTO līnijā iekļauti arī citi produkti, kuru īpašības un lietošanas ieteikumus var atrast

www.TotalEnergies.com

31
NODERĪGA INFORMĀCIJA

Rubia Optima 3500 FE 5W-30

TotalEnergies “kravas” revolūcija

SINTĒTISKĀS TEHNOLOĢIJAS EĻĻA KRAVAS AUTOMAŠĪNU DĪZEĻDZINĒJIEM, KAS DARBOJAS EKSTREMĀLOS APSTĀKĻOS.

TotalEnergies AKTĪVI PIEDALĀS TRANSPORTA SEKTORA ATTĪSTĪBĀ UN TIRGŪ IEVIEŠ MŪSDIENĪGU EĻĻU LĪNIJU SMAGIEM LIETOŠANAS APSTĀKĻIEM RUBIA OPTIMA. TEHNISKO UN KVALITĀTES PARAMETRU ZIŅĀ TIRGŪ TAS IR PILNĪGI JAUNS LĪMENIS, KO APLIECINA API CK-4 STANDARTS, KĀ ARĪ VAIRĀKI MERCEDES-BENZ, VOLVO, MACK UN CUMMINS RAŽOTĀJU JAUNĀKO SPECIFIKĀCIJU PIELAIDES.

Stingrāki siltumnīcefekta gāzu emisiju ierobežojumi liek ražotājiem konstruēt arvien ekoloģiskākus un ekonomiskākus dzinējus. TotalEnergies līnijas RUBIA OPTIMA progresīvās smērvielas patiešām tajā palīdz. RUBIA OPTIMA līnijā tiek izmantota progresīvā Inno-Boost tehnoloģija. Eļļas sastāvā ietilpst piedevas, kurās ietverta pareiza antioksidantu kombinācija. Šīs aktīvās molekulas palēnina oksidēšanās radikāļu veidošanos un saglabā ogļūdeņražu ķēdes neskartas. Rezultātā motoreļļas viskozitāte saglabājas stabila un ilgāku laiku saglabā eļļas īpašības. Tas būtiski ietekmē dzinēja kalpošanas laiku, jaudu un tīrību, kā arī degvielas patēriņu un atgāzu neitralizācijas sistēmas aizsardzību.

Aizsardzība ekstremālos ekspluatācijas apstākļos

Jaunā eļļa RUBIA OPTIMA 3500 FE 5W30 atšķiras no tās priekšgājējām. Produktam piemīt uzlabota izturība pret

oksidēšanos, bīdes zudumiem un eļļas aerāciju, aizsardzība pret katalizatora bojājumiem, DPF bloķēšanu, dzinēja nodilumu, virzuļu nogulsnēm un viskozitātes palielināšanos kvēpu daudzuma palielināšanās dēļ. Izmantotās piedevas daudz labāk pasargā dzinēju visekstremālākajos ekspluatācijas apstākļos. Tas tika apstiprināts laboratorijas testos saskaņā ar API CK-4 metodiku. VOLVO T13 dzinēja izmēģinājumi parādīja, ka ļoti augstā temperatūrā Rubia Optima 3500 FE 5W-30 eļļas viskozitāte saglabājās stabila visā kalpošanas laikā, bet izturības pret oksidāciju ziņā tika konstatēta ne tikai atbilstība jaunā API CK-4 standarta prasībām, bet daudz labāki parametri ar lielu rezervi.

RUBIA OPTIMA 3500 FE 5W-30: absolūti jauns līmenis

Jaunais produkts atbilst stingrajām oriģinālo iekārtu ražotāju prasībām attiecībā uz maksimālajiem eļļas maiņas

intervāliem saskaņā ar tehniskās apkopes instrukcijām. RUBIA OPTIMA 3500 FE 5W-30 īpaši ieteicama jaunākajiem dzinējiem Euro VI un VId.

RUBIA OPTIMA 3500 FE 5W-30 atbilst iepriekšminētajiem standartiem un specifikācijām:

API: CK-4/CJ-4/CI-+/CI-4/CH-4;

ACEA: E8, E11, E4, E7; Mercedes-Benz: MB 228.51/228.52; Renault Trucks: RLD-3; Volvo: VDS-4.5; Mack: EO-S 4.5; DAF: LD*; MAN M 3677; Cummins CES 20086; Ford: WSS-M2C213-A1*; IVECO: FPT CATEGORY TLS E6* (*kvalitātes līmenis).

32
NODERĪGA INFORMĀCIJA
33

ELRING SPECIĀLISTI STĀSTA PAR MŪSDIENU ELASTOMĒRU RAŠANĀS VĒSTURI UN ATGĀDINA PAR

ELASTOMĒRU BLĪVES

ELRING INFORMĀCIJA

Kā zināms, dzinējā ir blīves, kas tiek pakļautas lielai slodzei, kā, piemēram, cilindru bloka galvas blīve, bet ir arī mazāk noslogotas blīves: vārstu vāka, kartera paliktņa utt. Kādreiz šādas blīves izgatavoja no presēta kartona, korķa gumijas un citiem materiāliem. Šādu materiālu galvenā priekšrocība ir to samērā zemās izmaksas.

Šodien automašīnu, tostarp kravas automobiļu, dzinēji kļūst arvien noslogotāki, to forsēšanas pakāpe un darba temperatūra kļūst arvien augstāka. Blīves, kas izgatavotas no agrāk izmantotajiem

materiāliem, bieži vien vairs netiek galā ar saviem uzdevumiem un tāpēc mūsdienu dzinējos gandrīz vairs netiek izmantotas, lai gan neatkarīgajam rezerves daļu tirgum joprojām tiek piegādātas lielā daudzumā. Patlaban blīves bieži tiek izgatavotas no elastomēriem. Ko nozīmē šis termins termins? Gumija un materiāli uz tā bāzes? Daļēji jā, bet gumija ir pārāk vispārīgs jēdziens, un, starp citu, kāda gan ir gumijas bāze?

Mēs visi zinām, kas ir kaučuks. Gumija mēdz būt dabiska, to iegūst no gumijkoku augiem, piemēram, hevejas sulas,

un mēdz būt arī sintētiska. Dabiskais kaučuks zināms jau kopš XVIII gadsimta, XIX beigās–XX gadsimta sākumā bija periods, kas zināms kā “kaučuka drudzis”. Šī parādība bija saistīta ar straujo rūpniecības un autotransporta attīstību. Gumijas ieguves pieaugums izraisīja plašu plantāciju izveidi galvenokārt dažās Āzijas, Āfrikas un Latīņamerikas valstīs. Kāpēc tieši tur? Vai lētā darbaspēka dēļ? Ne tikai. Lieta tāda, ka gumijkoki vislabāk aug apmēram 10 grādu diapazonā no ekvatora. Mēģinājumi izveidot kaučuka plantācijas citās klimatiskajās zonās gaidīto rezultātu nedeva.

Citiem vārdiem sakot, pieprasījums pēc kaučuka bija lielāks nekā piedāvājums, un tāpēc XX gadsimta sākumā sāka izstrādāt sintētisko kaučuku. Izstrādātāji paralēli risināja vēl vienu uzdevumu: dabiskais kaučuks diezgan slikti pretojas tādu materiālu kā benzīns, eļļa u.c. ietekmei. Pirmie sintētiskā kaučuka paraugi elastības ziņā aptuveni divkārtīgi atpalika no dabiskā materiāla, būdami ar apmēram 2000 psi stiepes stiprību, kamēr dabiskajam kaučukam šis rādītājs ir 4500 psi. Tomēr sintētiskie kaučuki labāk pretojās agresīvai iedarbībai.

Vai, uzstādot blīvi, kas vienlaikus noblīvē vairākas detaļas, var izmantot hermētiķi? Elring gadījumā norāde ir pašā blīvē. Mēdz gadīties, ka hermētiķi jāuzklāj nevis visā garumā, bet uz dažiem posmiem, un šiem blīves posmiem ir citāda, raupjāka, struktūra. Ja šādu posmu nav, hermētiķis nav jālieto.

Līdz 1930–1940. gadiem tika radīta tehnoloģija sinētiskā kaučuka ražošanai rūpnieciskos apjomos. rūpnieciskos apjomos. Viens no pionieriem šajā sfērā bija Amerikas uzņēmums DuPont. Ražotais materiāls elastības ziņā jau tuvojās dabiskajam kaučukam, būdams ar aptuveni 4000 psi stiepes stiprību. 1950. gados līdz ar Cīglera-Nata polimerizācijas katalizatoru izgudrošanu kaučuku sintēze kļuva daudz lētāka, tika izstrādātas vairākas sintētisko kaučuku ieguves

34 NODERĪGA INFORMĀCIJA
DAŽĀM BLĪVJU NOMAIŅAS NIANSĒM.

Fotoattēlā – MAN dzinēja eļļas radiatora blīve. Uzstādot šādas blīves, jābūt īpaši uzmanīgiem, jo uzstādot plānā blīve kādā vietā var sagriezties, kā rezultātā vajadzīgais hermētiskums netiks panākts.

tehnoloģijas, un kopš tā laika ķīmiskā rūpniecība spēja apmierināt arvien pieaugošo pieprasījumu pēc elastīgiem materiāliem.

Mūsdienās pastāv vairāki desmiti sintētisko kaučuku veidu: butadiēna, divinila, hlorprēna un citi. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj iegūt materiālus ar vēlamajām īpašībām. Piemēram, izoprēnu kaučukiem ir augsts lipīgums, un elastības ziņā tie gandrīz neatpaliek no dabiskā kaučuka. Kaučuki ar heteroatomiem nav tik elastīgi, tomēr ir izturīgāki pret šķīdinātāju, degvielu un eļļu agresīvo iedarbību, tiešiem saules stariem utt. Minētie hloroprēnu kaučuki tiek ražoti un izmantotāki biežāk.

Aprēķinot blīvējumu, tiek ņemti vērā daudzi faktori, tostarp blīves kompresijas pakāpe. Piemēram, ir aprēķināts, ka konkrētam mezglam tiks sasniegts labākais blīvējums, ja blīve ir saspiesta līdz 30% no tās biezuma. Lai nodrošinātu tieši šādu saspiešanu, ir jāņem vērā skrūvju pievilkšanas secība. Tāpat ir svarīgi ievērot pievilkšanas griezes momentu. Lielāku blīvju gadījumā var būt nepieciešams pievilkt divos posmos, no kuriem katrs tiek veikts ar noteiktu griezes momentu. Elring tehniskajos biļetenos ir visa šī informācija.

Padziļinātas zināšanas elastīgo materiālu sfērā un piekļuve oriģinālajām specifikācijām ļauj Elring inženieriem izveidot blīves visiem dzinēja komponentiem.

Detalizēts tiešsaistes katalogs www.elring.de ļauj vienkāršāk izvēlēties vajadzīgo blīvi, savukārt tehniskajos biļetenos sniegtā informācija palīdzēs to pareizi uzstādīt.

35 NODERĪGA INFORMĀCIJA

ZF COMMERCIAL VEHICLE SOLUTIONS (CVS) STRUKTŪRVIENĪBA DEMONSTRĒJA VAIRĀKAS

PERSPEKTĪVAS IZSTRĀDES, KAS VĒRSTAS UZ DROŠĪBAS UZLABOŠANU UN KRAVU PĀRVADĀJUMU

PROCESA EFEKTIVITĀTES CELŠANU, KĀ ARĪ PREZENTĒJA AR TELEMETRIJU

APVIENOTU DIAGNOSTIKAS RISINĀJUMU AUTOPARKA TRANSPORTLĪDZEKĻU

STĀVOKĻA KONTROLEI REĀLLAIKA REŽĪMĀ.

DIGITĀLĀ MOBILITĀTE

ZF TEHNOLOĢIJAS KOMERCTRANSPORTAM

Hibrīda piekabe

Kā izveidot hibrīdu no parastā maģistrālā vilcēja? Ļoti vienkārši – piekabinot tam puspiekabi ar elektrodzinēju, rekuperācijas sistēmu un akumulatoru. Pirms kāda laika koncerns ZF saņēma CLEPA Innovation Awards prēmiju par tamlīdzīgu risinājumu ar nosaukumu eTrailer. Izstrādātāji uzskata, ka tas ir viens no reālistiskākajiem un vieglāk realizējamiem veidiem, kādā veidā rūpes par ekoloģiju var apvienot reālu ekonomiju. Veikto izmēģinājumu ietvaros autovilciens, kas sastāv no parasta vilcēja un hibrīda piekabes, parādīja, ka tālos maršrutos var ietaupīt līdz 7% degvielas, bet dažos maršrutos, kad hibrīda ierīce darbojas efektīvāk, līdz pat 16%.

Nulle sadursmju

Šīs koncepcijas ietvaros koncerns ZF demonstrēja testa vilcēju ar puspiekabi, kas aprīkota ar vadītāja elektronisko asistentu komplektu. Šis kompleksais risinājums nodēvēts par ZF Highway Assist. Tajā ir iekļauta avārijas bremzes sistēma, adaptīvā kruīza kontrole un joslas saglabāšanas sistēma, vadītāja roku uz stūres kontroles sistēma un citas intelektuālas funkcijas. Turklāt vilcējs ticis pie modulāras un mērogojamas nākamās paaudzes bremžu sistēmas platformas ZF mBSP XBS. Šī platforma papildina elektropneimatisko rokas bremzi ZF OnHand. Izmantojot minētās ierīces, automašīna var atpazīt kustīgus un nekustīgus objektus un arī patstāvīgi iniciēt avārijas bremzēšanu ātrumā līdz 80 km/h līdz pat transportlīdzekļa pilnī-

Kompleksais ZF Testman risinājums testē visus ZF elektroniski vadāmos produktus tiešsaistes režīmā, izmantojot telemetriju vai klēpjdatoru, neatkarīgi no tā, vai auto brauc vai stāv. Risinājumā iekļauts iebūvēts mērīšanas modulis DPA06, savukārt papildu spiediena un temperatūras devēji ļauj nolasīt dažādu automašīnas mezglu rādītājus. Savienojošo kabeļu komplekts transmisijas elektronikai un kabelis klēpjdatora pievienošanai ļauj nolasīt visus nepieciešamos datus plānveida apkopes laikā. Īpaša programmatūra ar intuitīvi saprotamu interfeisu vienkāršo datu analīzes procesu.

gas apstāšanās brīdim. Pasākumu kompleksu papildina jauna aktīvā drošības siksna.

Kompleksa otra daļa ir palīdzības sistēma braukšanas uzsākšanai no vietas un braukšanai atpakaļgaitā. Sistēmas galvenais uzdevums – uzraudzīt objektus (gājējus, velosipēdistus, nekustīgus objektus utt.) aklajās zonās no visām autovilciena pusēm, ziņot autovadītājam un,

ZF Testman ļauj ne tikai nolasīt un nodzēst kļūdas, bet arī pieprogrammēt (ierakstīt) jaunus komponentus auto kopējā sistēmā, pilnībā nokopēt datus no vecā vadības bloka un šos datus pārcelt uz jaunu vadības bloku, tāpat pieejamas arī daudzas citas noderīgas funkcijas.

ZF Testman ir pieejama ar pilnu tehnisko dokumentāciju, paredzētas vairākas risinājumu konfigurācijas, pieejami papildu adapteri dažādu uzdevumu veikšanai. Vietnē aftermarket.zf.com reģistrēts lietotājs var bez maksas apgūt ZF Testman lietošanu.

ja nepieciešams, arī apturēt transportlīdzekli, lai izvairītos no sadursmēm.

Sistēmas maņu orgāni ir ADAS komponenti, kā arī kopīgi strādājošas papildu kameras un radari, kas uzstādīti gan uz vilcēja, gan uz treilera.

Kravas kontrole

ZF jau diezgan sen strādā autoparka kontroli nodrošinošu telemātikas risi-

36 NODERĪGA INFORMĀCIJA
ZF Testman - tiešsaistes diagnostika

Ar elektrodzinēju, rekuperācijas sistēmu un akumulatoru aprīkotā eTrailer puspiekabe ļauj iegūt hibrīda autovilcienu, izmantojot parasto vilcēju. Potenciālais degvielas ietaupījums rezultātā var būt līdz 7% maģistrālā režīmā un līdz pat 16% pilsētas režīmā.

Intellic Germany GmbH iegāde

2023. gada sākumā koncerns ZF iegādājās Berlīnē bāzēto uzņēmumu Intellic Germany

GmbH, kas kopš 1990. gadu beigām izstrādā un ražo tahogrāfus. Intellic Germany GmbH izstrāžu iekļaušana ZF kopīgajā portfelī vēl vairāk nostiprina

ZF aktīvi strādā pie “nākamās paaudzes mobilitātes” koncepcijas, kas cita starpā ietver 4. un 5. līmeņa autonomas braukšanas līdzekļus, proti, gandrīz bez vadītāja iejaukšanās. Šim nolūkam tika izveidots savs, pilnībā autonoms un no komponentu piegādātājiem neatkarīgs lokālais 5G tīkls. Lokālais tīkls CAN (Campus Area Network) ir tīklu grupa, kas izvērsti kādas

iestādes kompaktā teritorijā (apmetnē) un apkalpo šo vienu iestādi: uzņēmumu, noliktavu, universitāti utt. Šajā gadījumā lokālais tīkls aptver ZF Jeversen izmēģinājuma treku, kas atrodas Lejassaksijā (Vācija). Trekā iekļauts ātrgaitas un zema ātruma posmu apvienojums, lai imitētu dažādus braukšanas apstākļus: maģistrāle, pilsēta utt. Tīkls bija nepieciešams, lai ierīkotu tā saukto “viedo treku”, kur autonomas braukšanas sistēma mijiedarbosies ar infrastruktūras objektiem: luksoforiem, vārtiem un citiem. Vienlaikus lielais 5G interneta ātrums palīdzēs bez kavēšanās pārsūtīt datus un koriģēt situāciju reāllaika režīmā.

Vācijas koncerna līderpozīcijas kā universālam kompleksu risinājumu piegādātājam komercauto ražotājiem, autoparkiem un nozares partneriem. Citiem vārdiem sakot, Intellic Germany

GmbH intelektuālie tahogrāfi papildinās ZF izstrāžu paketi telemātikas jomā, padarot autoparka kontroli vēl pilnīgāku, bet datus – viegli analizējamus.

nājumu jomā. Šīs sfēras jaunums – ZF CargoCam: sistēma, kas palīdz atklāt neparedzētu kravas pārvietošanos. ZF CargoCam ir viegli integrējama autoparka vadības sistēmās, tādās kā jaunā platforma ZF SCALAR, kam var pievienot ADAS komponentus, kā arī papildu devējus un kameras. Tas viss ļauj saprast, kāds tieši ir bijis kravas pārvietošanās cēlonis – avārijas bremzēšana vai citi notikumi.

Diagnostika: rīt un šodien

ZF Highway Assist ‒ komplekss risinājums, kas izstrādāts koncepcijas “Nulle sadursmju” ietvaros. Ar tādu sistēmu aprīkota automašīna spēj kontrolēt situāciju maģistrālā braukšanas režīmā ar ātrumu līdz 80 km/h, monitorēt aklās zonas apkārt visai automašīnai un automātiski apturēt transportlīdzekli, ja rodas sadursmes draudi ar kustīgu vai statisku objektu.

Perspektīvas izstrādes, bez šaubām, ir interesantas, tomēr kāds tām sakars ar ikdienas realitāti? Vistiešākais. Plašā pieredze inovatīvu elektronisko risinājumu izstrādē ļauj ZF jau šodien izveidot progresīvus diagnostikas rīkus, ar kuriem iespējams reāllaika režīmā kontrolēt autoparkā esošo transportlīdzekļu stāvokli. Viens no tādiem risinājumiem ir ZF Testman, kurā apvienotas diagnostikas iekārtas iespējas ar telemetriju (sk. iespraudumu). Tādējādi jau tagad ikvienam klientam ir pieejamas ZF labāko inženieru mūsdienu izstrādes. Sīkāka informācija par ZF tehnoloģijām un pakalpojumiem ir pieejama zf.com un aftermarket.zf.com

37 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Savs 5G tīkls

WABCO INFORMĀCIJA

PNEIMOSISTĒMAS

Bremzes, balstiekārta, asu pacelšana, sajūga un pārnesumkārbas piedziņa, durvju mehānismi – tās ir tikai dažas no iekārtām, kurām nepieciešams saspiests gaiss. Minēto iekārtu drošums, ilgizturība un ātrdarbība ir tieši atkarīga no gaisa kvalitātes – cik lielā mērā tas tiek attīrīts no mitruma, eļļas tvaikiem un mehāniskiem piemaisījumiem. Bremžu sistēma ir īpaši jutīga pret mitruma saturu gaisā, jo korozija ātri sabojā svarīgus mezglus.

Kā zināms, atmosfēras gaiss satur mitrumu. Gaisa mitrums ir atkarīgs no reģiona, gadalaika, vides temperatūras un pat diennakts laika, – tikai dienas laikā no gaisa pneimatiskajā sistēmā ar vidējas veiktspējas kompresoru var izveidoties līdz 6–12 litriem kondensāta. Tas izskaidro, kāpēc ir svarīgi gaisu apstrādāt (sausināt), pirms tas nonāk sistēmā. Par gaisa apstrādi atbild gaisa bloks, kas atrodas aiz kompresora.

Konstrukcija

Iepriekš kā sausinātāji tika izmantoti cauruļveida eļļas un mitruma atdalītāji, taču tie ir pārāk masīvi un to efektivitāte ir ierobežota. Mūsdienās galvenokārt tiek izmantoti adsorbcijas sausinātāji.

Pēc konstrukcijas sausinātājus var iedalīt vairākos veidos:

• mitruma atdalītājfiltri bez papildu funkcionalitātes;

• sausinātāji, kas apvienoti ar spiediena regulatoru un drošības vārstiem;

• gaisa sagatavošanas moduļi, kuros iekļautas vairākas saistītās ierīces.

38 MŪSDIENU
DAUDZAS
IZMANTOJOT SASPIESTU GAISU, KURU NEPIECIEŠAMS SAUSINĀT UN ATTĪRĪT. WABCO SPECIĀLISTI STĀSTA PAR SAUSINĀTĀJA UN TĀ KOMPONENTU UZBŪVI.
KRAVAS AUTOMAŠĪNĀS UN AUTOBUSOS
SISTĒMAS TIEK IEDARBINĀTAS,
NODERĪGA INFORMĀCIJA
GAISA NOSUSINĀŠANA

Šobrīd arvien biežāk izmanto konstrukcijas ziņā diezgan sarežģītas sausināšanas sistēmas, kurām ir apsilde, kārtridža reģenerācijas funkcija, speciāls slāpētājs, kas nepieciešams tādēļ, ka reģenerācija (pretējā caurpūte) un turpmāka gaisa novadīšana ir diezgan skaļš process. Tomēr neatkarīgi no konstrukcijas gaisa apstrādes princips dažādiem sausinātājiem ir aptuveni vienāds.

Mezgls sastāv no divām galvenajām daļām – korpusa, kurā atrodas sadales bloks, un kārtridža. Kārtridžs ir pats svarīgākais mitruma novadīšanā no gaisa. Kārtridžā ir ar granulētu adsorbentu piepildīta tvertne, turklāt mūsdienu kārtridžos var būt vairāku veidu un kārtu filtrējošais un uzsūcošais materiāls. Konstrukcijas ziņā kārtridžs atgādina eļļas filtru, tikai tā gabarīti ir lielāki.

Process

Vienkāršoti sausināšanas procesu var aprakstīt šādi – saspiests gaiss no kompresora nonāk sadales blokā un caur kanālu tiek novirzīts uz kārtridžu. Tur gaiss plūst caur adsorbentu, uz kura nogulsnējas tajā esošā mitruma lielākā daļa. Vienlaikus tiek aizturēti mehāniskie piemaisījumi. Pēc sausināšanas gaiss izplūst caur kārtridža centrālo caurumu, nonāk spiediena regulatorā un no turienes sistēmā.

Laika gaitā adsorbentā uzkrājas šķidrums un tas zaudē spēju uzsūkt

jaunu mitrumu. Tādēļ periodiski notiek sausinātāja reģenerācija. Kā iepriekš tika teikts, šī procedūra sastāv no gaisa pretējas caurpūtes no tā sauktā “slapjā” resīvera. Uzkrāto mitrumu paņēmušais gaiss tiek izvadīts caur speciālu vārstu. Neraugoties uz reģenerācijas iespēju, kārtridžam ir noteikts kalpošanas laiks un tas ir savlaicīgi jānomaina. Nomaiņas periodiskums norādīts transportlīdzekļa lietošanas instrukcijā.

Kārtridžs

Prakse rāda, ka problēmas, ko izraisa paaugstināts mitrums pneimatiskajā sistēmā, biežāk rodas gada aukstajā laikā. Šo problēmu cēlonis bieži vien ir gluži vienkārši savlaikus nenomainīts vai nekvalitatīvs kārtridžs. Tirgū sastopami ārēji līdzīgi izstrādājumi, kuriem visai būtiski atšķiras pildījums. Kāds granulāts ir kārtridžā, un cik daudz tā tur ir? Vai ir paredzētas papildu filtrācijas funkcijas? Kādam spiedienam izstrādājums paredzēts? No tā tiešā veidā ir atkarīgs gan paša kārtridža resurss, gan arī pneimosistēmas mezglu stāvoklis.

Mūsdienu automašīnās arvien biežāk tiek izmantoti ne tikai sausinātāji, bet arī elektroniski vadāmi gaisa sagatavošanas moduļi. Wabco šos moduļus dēvē par APU (Air Processing Unit). Šādā mezglā apvienotas vairākas funkcijas: darba spiediena regulēšana, saspiesta gaisa sausināšana un tā sadale patērētājiem, pastāvīga spiediena kontrole, kā arī sistēmas diagnostikas iespēja. APU modulis ļauj programmēt ne tikai sausinātāja, bet arī visas pneimosistēmas nepieciešamos darba parametrus, tādējādi veicinot enerģijas izmaksu samazināšanos un ļaujot ietaupīt degvielu.

mehāniskiem piemaisījumiem, bet arī no eļļas tvaikiem. Šim nolūkam kārtridžā ir papildu filtrējošā materiāla slānis.

Spiediena regulators nosaka sausinātāja reģenerācijas periodiskumu.

Ko nozīmē papildu funkcijas? Piemēram to, ka šobrīd tiek paredzēta ienākošā gaisa attīrīšana ne tikai no mitruma un

Svarīgs sausināšanas sistēmas komponents ir kārtridžs. Wabco piedāvā trīs veidu kārtridžus. Visvienkāršākais variants ir balts kārtridžs, ko sauc par Essential (1. fotoattēls). Iekšpusē – granulēts adsorbents un filtrējošs šķiedrmateriāla elements – šis komplekts droši aizsargā bremžu sistēmu no mitruma iekļūšanas. Sudrabainas krāsas kārtridžā ir pievienots eļļas atdalītājfiltrs, kas kalpo kā papildu robeža kompresora iesūkšanas zonā esošajai eļļas miglai. Eļļas atdalītājfiltrs uzstādīts sistēmas izejā. Tehnoloģiski vispilnveidotākais ir zelta krāsas kārtridžs Air System Protector Plus, kas izejā aprīkots ar papildu eļļas filtru. Tiek uzskatīts, ka atbilstošos lietošanas apstākļos baltais kārtridžs paredzēts 1 darbības gadam, sudrabainais – 2 gadiem, bet Air System Protector Plus – 3 gadiem. Šie ir vidējoti dati uzziņai. Katrā konkrētajā gadījumā tie ir jāsalīdzina ar automašīnas lietošanas instrukciju.

Nomaiņas process pats par sevi ir diezgan vienkāršs. Protams, ka darbs jāveic ar izslēgtu gaisa padevi sausinātājā. Mainot ieteicams novērtēt vecā kārtridža stāvokli – piemēram, eļļa un skaidas tajā liek aizdomāties par kompresora vai sadales bloka stāvokli. Tāpat, veicot apkopi, vajadzētu pārbaudīt sausinātāja sildelementa darbspēju, jo mitrā klimatā tas diezgan bieži vairs nedarbojas vienkārši termodevēja kontaktu un paša sildītāja oksidēšanās dēļ. Tāpat nebūs lieki pārbaudīt sistēmas darbību kopumā (sadalītāja, vārstu utt.), jo vienkārša profilakse bieži palīdz novērst negaidītas nopietnākas problēmas un tehnikas dīkstāves.

Plašāka informācija par Wabco komponentiem komerctransportam, kā arī tiešsaistes katalogs ir pieejams www.wabco-customercentre.com.

39
NODERĪGA INFORMĀCIJA

OSRAM LEDRIVING®

PROFESSIONAL SERIES PX DARBA GAISMAS

Ar OSRAM LEDriving® PROFESSIONAL SERIES PX darba gaismu klāstu tagad ir iespējams atrast tieši tādu apgaismojumu, kas ir piemērots dažādiem un specifiskiem profesionāliem uzdevumiem un lietojumiem. 16 darba lukturi kopā nodrošina maksimālo optisko efektivitāti un viendabīgu gaismas sadalījumu. Modulārā sērija ir vērsta uz svarīgākajiem darba lukturu izmantošanas aspektiem: apgaismojumu, veiktspēju, kvalitāti, formu, izturību, funkcionalitāti, un līdz ar to var palielināt jūsu un apkārtējo darba drošību.

Katram konkrētajam lietojumam var izvēlēties optimālos faktorus un noteikt prioritātes; katram transportlīdzeklim var izveidot pilnīgu specifisku apgaismojuma komplektu, kas ir pilnībā piemērots attiecīgajām individuālajām prasībām un vajadzībām.

Darba lukturi ir piemēroti 12 V un 24 V transportlīdzekļiem, tiem ir četri staru kūļa veidi: Flood, Spot, Wide un UltraWide, kā arī četri gaismas jaudas līmeņi: 1500 lm, 2500 lm, 3500 lm un 4500 lm. Turklāt tos var uzstādīt trīs dažādos

40 NODERĪGA INFORMĀCIJA
1) Papildu darba lukturus bez ECE apstiprinājuma atļauts izmantot jebkurā transportlīdzeklī, tomēr tos nedrīkst lietot ieslēgtus braukšanas laikā, turklāt jāievēro arī atsevišķi īpašie noteikumi un likumi. 2) Precīzus noteikumus un nosacījumus skatiet www.osram.com/am-guarantee.

veidos: izmantojot tiešo montāžu, elastīgu standarta montāžu un lielas slodzes montāžu. Papildus tam OSRAM ir izstrādājusi īpaši izturīgus montāžas komplektus, kā arī kabeli ar DT savienotāju. Vienkārši samontējiet, pielāgojiet, kombinējiet un, ja nepieciešams, viegli nomainiet. Dažādām prasībām un dažādiem lietojumiem. Lietojot uz ceļa, gan arī bezceļa apstākļos, šī pilnīgi jaunā tā sauktā matricas koncepcija pārsteidz ar jaudīgu veiktspēju un īpaši ilgu kalpošanas laiku. Būdams daudzpusīgi lietojams, tie nepakļaujas daudziem vides faktoriem un, pateicoties augstas kvalitātes materiāliem ir ļoti izturīgi un īpaši paredzēti smagiem ikdienas darba apstākļiem.

Visi PX sērijas darba lukturi ir pārbaudīti vides imitācijas testa laboratorijā, kas sertificēta saskaņā ar DIN EN ISO/IEC 17025, attiecībā uz ekstrēmām ārējām ietekmēm, piemēram, ūdeni, putekļiem, triecieniem, karstumu un aukstumu, pastāvīgām vibrācijām un triecieniem, un ir apstiprinātas atbilstoši augstākajām IP un IK aizsardzības klasēm IP6K8 un IP6K9K. PROFESSIONAL SERIES PX ir izstrādāta tā, lai atbilstu visaugstākajiem OE standartiem un automobiļu rūpniecības prasībām. Turklāt visa PX sērija ir ražota Eiropā un OSRAM šiem izstrādājumiem sniedz 5 gadu garantiju. 1)2)

Funkcijas:

16 jauni darba lukturi

4 dažādi kūļa stara veidi

• 4 jaudas līmeņi: 1500 lm, 2500 lm, 3500 lm, 4500 lm Baltā gaisma 6000 K Augstākā aizsardzības klase: IP6K8 un IP6K9K

• Pārkaršanas un polaritātes aizsardzība

CISPR25, 5 klase

• Alumīnija korpuss

• 2 montāžas komplekti 3 montāžas iespējām (iespējama montāža bez montāžas komplekta)

• Tiešā montāža, elastīga montāža, augstas izturības montāža

• Saderība 12 V un 24 V

• 1 savienojuma kabelis (nepieciešams uzstādīšanai)

5 gadu Osram garantija

• Ražots Eiropas Savienībā

Lietojumi:

Priekšrocības:

Izcils apgaismojums, veiktspēja, kvalitāte, forma, izturība, funkcionalitāte

• Maksimāla optiskā efektivitāte un viendabīga gaismas izplatīšana Tuva, vidēja un tāla lauka apgaismojuma pārklājums

• Lieliski pielāgots attiecīgajām individuālajām prasībām un vajadzībām

• Jaudīga veiktspēja un īpaši ilgs kalpošanas laiks

Izturīgs un īpaši izstrādāts sarežģītiem darba apstākļi

• CISPR25: 5. klase – visstingrākās automobiļu EMI testēšanas prasības

Uzlabo darba apgaismojumu, paaugstina jūsu un apkārtējo darba drošību.

Izstrādāts, lai atbilstu augstākajiem automobiļu nozares OE standartiem un prasībām

Kravas automašīnas, transportieri, lauksaimniecības tehnika, komerciālie transportlīdzekļi, celtniecības transportlīdzekļi, mežsaimniecības mašīnas, off–road, kvadricikli, u.c.

41 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Cube PX Ultra Wide
Cube PX Wide Cube PX Flood Cube PX Spot Mounting Kit PX Heavy Duty Mounting Kit PX Connection Cable 300 DT AX

DEGVIELAS APARATŪRA

BOSCH KOMPONENTI KRAVAS AUTOMOBIĻOS

MAN TG SĒRIJAS KRAVAS

AUTOMAŠĪNAS PELNĪTI IR

POPULĀRAS, UN TO DZINĒJI IR

IZPELNĪJUŠIES REPUTĀCIJU KĀ

IZTURĪGI UN EKONOMISKI.

SVARĪGA LOMA TAJĀ IR BOSCH

DEGVIELAS APARATŪRAI.

UZŅĒMUMA INŽENIERI STĀSTA, KĀDĀ VEIDĀ SAVULAIK

IZDEVIES MODERNIZĒT

DEGVIELAS APARATŪRU TĀ, LAI ATBILSTĪBU ARVIEN

STRIKTĀKĀM EKOLOĢISKAJĀM

NORMĀ APVIENOTU AR

DROŠUMU, KO KLIENTI

PIERADUŠI SAGAIDĪT NO

BOSCH.

MAN TG kravas auto sērijā ietilpst četri modeļi – no maztonnāžas TGL līdz TGX seglvilcējam. Formāli pie TG pieder arī TGE furgons – VW Crafter dubultnieks, taču šo modeli var aplūkot kā izņēmumu. Saistībā tieši ar kravas automašīnām tās tiek komplektētas ar 4,6 l 4 cilindru rindmotoriem, 6,9–15,2 l 6 cilindru rindmotoriem un arī 16,2 l 8 cilindru V veida motoriem.

Šiem dzinējiem uz MAN autorūpnīcām Bosch piegādā barošanas sistēmas komponentus: augstspiediena sūkņus CPN3.3 un 3.4, CPN5 un CPN6, CRIN elektromagnētiskās sprauslas, HFR degvielas rampas un daudz ko citu. Diezgan ilgu laiku MAN kravas automobiliem un daudziem citiem tika izmantotas CRIN3 sprauslas, daudzreiz pārbaudītas un samērā vienkāršas konstrukcijas ziņā –

bez strāvas padeves uz elektromagnētu izsmidzinātāja adata ir aizvērta. Prakse rāda, ka normālos ekspluatācijas apstākļos sprauslas spēj nokalpot vairākus simtus tūkstošu kilometru. Bosch izstrādājumi ir ļoti piemēroti remontam, un tāpēc šādas sprauslas joprojām darbojas diezgan daudzās automašīnās un citā tehnikā.

Pirms vairāk nekā desmit gadiem ekoloģisko normu pastiprināšana kļuva par galveno priekšnoteikumu smago komercauto Common Rail sistēmas –CRSN 4 – izstrādei. Turklāt iesmidzināšanas spiediena palielināšanās izstrādātājiem radīja degvielas sistēmas komponentu paaugstināta mehāniskā un termiskā slogojuma problēmu, jo īpaši degvielas sūkņa un degvielas akumulatora. Lai atrisinātu šo problēmu, tika

42 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Foto: MAN

izveidota HEUI tipa netiešās darbības akumulatoru sistēma, sadalot spiediena palielināšanas procesu divās stadijās.

Ceturtās paaudzes akumulatoru sistēmā Amplified Common Rail System (ACRS) degvielas sūknis rada pazeminātu spiedienu (21–110 MPa), kas pēc tam palielinās līdz 210–250 MPa CRIN4 sprauslā, kurai ir būtiski mainīta konstrukcija.

Uz klasiskās CRIN3 sprauslas bāzes izstrādātajai jaunajai CRIN4 sprauslai ir līdzīgi gabarīti, bet citāds ārējais izskats un darbības princips. Konstrukcijā tika izmantota moduļu shēma. Vienkāršāk sakot, veidojošie elementi ir sadalīti trīs daļās: iesmidzināšanas modulis, vadības modulis un spiediena pastiprinātājs. Iesmidzināšanas modulī iekļauts vadības elektromagnētiskais vārsts un izsmidzinātājs ar adatu. Viena aizslēga vadības vārsts aizstāts ar divu aizslēgu vārstu, kas atrodas sprauslas korpusa apakšdaļā. Šis vārsts hidrauliski ir saistīts ar izsmidzinātāja adatu. Iesmidzināšanas procesa kontrolei iztērētās degvielas pārlaide tiek veikta caur atbilstošo kanālu.

Vadības modulis, kas atrodas sprauslas korpusa augšdaļā, arī ir aprīkots ar elektromagnētisku vārstu, ar kuru tiek aktivēts spiediena pastiprinātājs atkarībā no dzinēja darbības režīma un neatkarīgi no iepriekšminētā vadības vārsta aktivācijas. Spiediena modulis arī atrodas korpusa augšdaļā. Spiediena palielināšanās pakāpe ir atsevišķi maināms parametrs, un CRIN4 sprausla var funkcionēt gan spiediena palielināšanas režīmā, gan arī bez tā.

Ekoloģiskās prasības kļūst arvien stingrākas, un tas nozīmē, ka no dzinēja tiek sagaidīta arvien lielāka efektivitāte. Tādēļ ir jāpaaugstina iesmidzināšanas precizitāte, un tam nepieciešams palielināt spiedienu. Sprauslas mūsdienās darbojas zem 2500–2700 bāru spiediena, bet

Papildus degvielas sistēmas komponentiem MAN TG sērijas automašīnām Bosch piegādā šādus komponentus:

• dzinēja vadības bloks EDC17 un MD1;

• spiediena, temperatūras, masveida gaisa patēriņa devēji, lambda zonde, tahogrāfa devēji un citi;

• Denoxtronic 6 HD sistēma;

• Servtwin Gen3 stūres pastiprinātājs, kā arī stūres vārpsta un darba cilindrs;

• drošības spilvenu vadības bloks AB10 TB un daži citi komponenti.

atstarpe starp izsmidzinātāja adatu un korpusu ir tikai 0,002 mm. Lai sprauslas nodrošinātu augstu iesmidzināšanas precizitāti un ilgstoši izturētu tik lielas slodzes, ražošanā tiek izmantots speciāls tērauds. Turklāt izsmidzinātāju adatas papildus tiek pārklātas ar oglekļa maisījumu, kas labvēlīgi ietekmē darbmūžu, kā arī nodrošina vienmērīgāku dzinēja darbību pēc aukstās palaišanas.

Visas jaunajās automašīnās izmantotās tehnoloģijas ir pieejamas arī neatkarīgajā rezerves daļu tirgū, kam Bosch piegādā identiskas kvalitātes detaļas, kas izgatavotas tajās pašās ražošanas līnijās.

Vairāk par degvielas aparatūru un citiem Bosch komponentiem varat uzzināt www.boschaftermarket.com

43 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Bosch komponenti MAN TG sērijas automašīnās Elektromagnētiskā sprausla CRIN4

AUTORAŽOTĀJI IZVĒLAS VARTA® PROMOTIVE AGM

PĀRBAUDĪTS UN BAUDA UZTICĪBU VISĀ EIROPĀ

PASAULES LĪDERIM PROGRESĪVU ENERĢIJAS UZGLABĀŠANAS RISINĀJUMU TIRGŪ CLARIOS IR ILGA SADARBĪBAS VĒSTURE AR AUTORAŽOTĀJIEM SAVĀ KLASĒ LABĀKO AKUMULATORU IZSTRĀDES ZIŅĀ. LAI NODROŠINĀTU PILNĪGU JAUNĀKĀS PAAUDZES KRAVAS AUTO FUNKCIONALITĀTI UN GATAVĪBU, AKUMULATORS VARTA PROMOTIVE AGM TIKA IZSTRĀDĀTS CIEŠĀ SADARBĪBĀ AR EIROPAS VADOŠAJIEM KRAVAS AUTO RAŽOTĀJIEM.

Parastie akumulatori pašlaik ar grūtībām tiek galā ar lielo daudzumu enerģijas patērētāju, ar kuriem aprīkotas mūsdienu kravas automašīnas. Braucieni aizņem vairāk laika, kas izraisa biežāku nakšņošanu kabīnē, vienlaikus paaugstinoties komforta prasībām. Ledusskapji, mikroviļņu krāsnis, kafijas automāti un izklaides elektronika izraisa dziļu akumulatoru izlādi pēc atpūtas periodiem.

Turklāt jāievēro arvien vairāk ES likumdošanas aktu. Paplašinās degvielas taupīšanas progresīvās tehnoloģijas, tādas kā kustība brīvskrējienā/pasīvs paātrinājums, lai samazinātu degvielas patēriņu un CO2 emisiju.

Tā kā izplūdes attīrīšanas sistēmas (AdBlue® un citas) aizņem papildu telpu, tad bieži vien tas rada nepieciešamību uzstādīt akumulatoru rāmja galā blakus aizmugurējai asij, kas pakļauj bateriju paaugstinātai vibrācijai. Proti, nepieciešama augsta izturība un vibrostabilitāte.

Vairāk nakšņošanu

Apmēram 2 nakšņošanas nedēļā nakšņošanas nedēļā

Vairāk elektrisko ierīču

Bāzes līmenis Komforts/efektivitāte

Līdz ar ekoloģisko normu pastiprināšanu biežāku nakšņošanu automašīnā un elektroenerģijas patērētāju kopējā skaita pieaugumu ir ievērojami mainījušās prasības mūsdienu kravas automašīnu akumulatoriem.

44
Minimum size: AGRĀK TAGAD Normatīvie akti EURO I -95% EURO VI
8000 mg/kWh 400 mg/kWh
NODERĪGA INFORMĀCIJA

Ražotāja izvēle

“Daži lielākie ražotāji vērsās pie mums ar lūgumu sadarboties risinājuma izstrādē. Tā radās VARTA ProMotive AGM,” paskaidro Clarios EMEA projektēšanas struktūrvienības Heavy Duty vadošais inženieris Torstens Verle. VARTA ir vadošais zīmols komerctransporta un vieglo automašīnu akumulatoru tehnoloģiju jomas tirgū. ProMotive AGM apvieno abu ražošanas līniju zinātību, un tas ir balstīts uz 20 gadu pieredzi moderno AGM akumulatoru ražošanā.

Ar 65% oriģinālo iekārtu tirgus daļu smagas slodzes akumulatoru Eiropas biznesā VARTA ir ražotāja izvēle, ja nākas izmantot labākās akumulatoru tehnoloģijas. VARTA ProMotive AGM ir pārbaudīts laboratorijās un uz ceļa un atbilst visām četrām galvenajām prasībām, lai tam būtu oriģinālas rezerves daļas marķējums:

• Aukstās iedarbināšanas jauda

• Cikliski raksturlielumi un izturība pret dziļu izlādi

• Vibrostabilitāte

• Noteikti lādiņa pieņemšanas parametri

“Ilgtermiņa izmēģinājumi apstiprināja, ka VARTA ProMotive AGM atbilst mūsu

solījumiem. Lielākie autoražotāji ir akceptējuši akumulatoru un izmanto AGM kā oriģinālu iekārtu savos jaunākās paaudzes smagā komerctransporta modeļos,” saka Verle.

Kas ir VARTA ProMotive AGM?

VARTA ProMotive AGM – Eiropā pirmais akumulators AGM komerctransportam. AGM atšifrējams kā Absorbent Glass Mat.

Torstens Verle, Heavy Duty vadošais inženieris projektētājs Clarios EMEA

45
NODERĪGA INFORMĀCIJA

NODERĪGA INFORMĀCIJA

Par flīsu dēvētais materiāls ir piesūcināts ar akumulatora skābi, kas uzlabo cikla stabilitāti. Tas novērš kapacitātes zudumu skābes noslāņošanās dēļ, kas ir galvenais akumulatora bojāšanās iemesls mūsdienu kravas automašīnās.

Priekšrocība – kalpošanas laiks ir 2 gadi un vairāk. Samērojama parastās akumulatora kalpošanas laika sasniegšana samazinās tā kapacitāti līdz 20%. Tomēr, pateicoties speciālai konstrukcijai, VARTA ProMotive AGM ir pieejami līdz 80% minētās jaudas, būtiski nesamazinot kalpošanas laiku.

Akumulators ir ideāls barošanas avots transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar mūsdienīgām komforta un drošības funkcijām, kā arī progresīvām degvielas taupīšanas sistēmām, tādām kā kustība brīvskrējienā/pasīvs paātrinājums. AdBlue tvertnes un liela izmēra degvielas tvertnes izspiež akumulatorus uz kravas auto aizmugurējās daļas pusi. Tādā veidā izvietotajiem akumulatoriem jāiztur paaugstināta vibrācija, lai izvairītos no priekšlaicīgas sabojāšanās. Šo problēmu VARTA ProMotive AGM risina, pateicoties izturīgam korpusam un speciāliem stiprinājumiem. Īsāki braucieni un arvien biežāka

Torstens Verle (no kreisās) un Clarios biznesa attīstības vecākais speciālists Tilo Hofmans apspriež optimizētas ražošanas metodes, dizainu un prasības ProMotive AGM atbilstoši specifikācijām un vēlamajai funkcionalitātei.

nakšņošana kabīnē padara VARTA ProMotive AGM ar uzlabotu uzlādes pieņemšanu un lielāku ciklu skaitu par neaizstājamu aktīvu mūsdienu loģistikā. Pateicoties šai funkciju kombinācijai, VARTA ProMotive AGM nodrošina ekonomisku, drošu un komfortablu braukšanu. Pirmo reizi ir radusies iespēja izmantot visu komercauto ar palielinātu akumulatora kalpošanas laika potenciālu.

Uzņēmējdarbībai piemērots akumulators

Mūsdienu autoparku vadītāji sagaida drošumu gan no saviem automobiļiem, gan arī izvēlētajām rezerves daļām.

Viņi uzticas vadošajām tehnoloģijām un zīmoliem, lai nodrošinātu minimālu dīkstāvju risku un pastāvīgu sava autoparka īpašumtiesību kopējo izmaksu (TCO) optimizāciju. Saskaņā ar Verles teikto VARTA ProMotive AGM ar tā izcilo veiktspēju ir unikāla vērtība tagad un tuvākajos gados: “Ja jums jau ir daudz labi aprīkotu kravas auto, tad vajadzētu atjaunot to akumulatorus līdz mūsu AGM. Tas autoparka vadītājiem un operatoriem nodrošinās papildu aizsardzību pret akumulatoru atteicēm, samazinās kopējos ekspluatācijas izdevumus un arī palielinās apmierinātu klientu skaitu

kravas auto ražotājiem. VARTA ProMotive AGM pilnībā atbilst rītdienas prasībām, un tam ir liela rezerve enerģijas papildu patērētājiem.”

Programma VARTA Fleet – tiešs kontakts ar ražotāju

Mūsdienu kravas automašīnu pieaugošā sarežģītība ir nopietna problēma autotransporta uzņēmumiem. Lai nodrošinātu vislabāko autoparku aprīkojumu šo uzdevumu risināšanai, VARTA ir izstrādājusi ne tikai drošu un nākotnei gatavu produktu AGM veidā, bet arī piedāvā atbilstošus pakalpojumus savas programmas VARTA Fleet Program ietvaros. Šīs programmas galvenā īpatnība ir tāda, ka autoparka vadītājiem tā piedāvā tiešu kontaktu ar ražotāju.

Bez maksas reģistrējoties www.vartaautomotive.com/fleet, dalībnieki saņem individuālus padomus saistībā ar to autoparku, stratēģiskus ieteikumus par iepirkumiem, atbalstu ar akumulatoru pārvaldību saistītos jautājumos, akumulatoru veiktspējas analīzes un optimizācijas variantus, un daudz ko citu.

46

VW KONCERNĀ IETILPST VW CLASSIC VEHICLES NODAĻA, KAS SPECIALIZĒJUSIES

VW KLASISKO AUTOMAŠĪNU

RESTAURĀCIJĀ UN KONCERNA VĒSTURES

POPULARIZĒŠANĀ. VWCV (СOMMERCIAL VEHICLES) SAVUKĀRT IR VW CLASSIC VEHICLES NODAĻA, KAS NODARBOJAS AR

KLASISKAJIEM KOMERCMODEĻIEM. PIRMS

KĀDA LAIKA VWCV CLASSIC VEHICLES

ATJAUNOJA UNIKĀLU 1960. GADOS RADĪTU PUSKĀPURĶĒŽU VW TRANSPORTER T2.

UNIKĀLS

PUSKĀPURĶĒŽU

VW TRANSPORTER T2

VWCV CLASSIC VEHICLES RESTAURĀCIJA

Par Bulli (vērsīti) dēvētajam leģendārajam Volkswagen T1 bija daudz nestandarta modifikāciju, bet reti kurš atceras austrieša Kurta Kretcnera kāpurķēžu versiju. Kurts Kretcners bija mehāniķis no Vīnes un vienlaikus kaislīgs slēpotājs, kurš ļoti labi iepazinis Austrijas Alpu nogāzes. Kurta darbs bija saistīts ar kalnu slēpošanas infrastruktūras objektu –torņu, pacēlāju u.c. – apkopi, un tāpēc viņš labi zināja, ar kādām grūtībām saskaras vietējie mehāniķi. Viena no galvenajām problēmām bija nepieciešamo iekārtu nogādāšana darba vietā. Akūti trūka furgoniņa, kurā varētu iekraut visu nepieciešamo, un tikt augšā pa stāvu nogāzi. Speciālās tehnikas tirgū

tolaik piemērotu modeļu nebija, un Kretcners nolēma pats izgatavot apvidus furgoniņu.

Par pamatu tika ņemts parastais VW T1 Bulli, kas 1962. gadā bija nonācis no konveijera Vācijas pilsētā Hanoverē. Darbs ilga vairākus gadus, un līdz 1968. gadam Kretcners bija izgatavojis divus izmēģinājuma paraugus Half-track Fox. Izveidotājs apsvēra iespēju organizēt sīksērijas

ražošanu, bet jau pie trešā eksemplāra bizness kaut kādu iemeslu dēļ iestrēga. Trešo automašīnu līdz galam tā arī neuzbūvēja, bet no divām pirmajām līdz mūsdienām nodzīvojusi tikai viena.

Kretcnera izgudrotais furgons bija aprīkots ar četrām asīm. Pirmās divas –grozāmas, un divas aizmugurējās –vadošās. Kā atceramies, VW T1 dzinējs izvietots aizmugurē un vadošie ir aizmugurējie riteņi. Otras ass piedziņai Kretcners izmantoja ķēdes pārvadu. Kursa stabilitāti riteņu slīdēšanas gadījumā kreisajā vai labajā pusē nodrošināja pašbloķējošs diferenciālis. Lai nodrošinātu lielāku pārgājību, vadošajām asīm turklāt tika uzliktas pašdarinātas alumīnija kāpurķēdes ar gumijas uzlikām, kas novērsa asfalta sabojāšanos, kad uz tā uzbrauca furgons. Ņemot vērā

48
NODERĪGA INFORMĀCIJA

kāpurķēžu biezumu, uz aizmugurējām asīm nācās likt 13 collu riteņus, uz priekšējām – 14 collu. Half-track Fox darbina standarta 1,2 litru, 4 cilindru benzīna opozitīvais dzinējs ar 34 ZS jaudu. Protams, ka ar tādu motoru maksimālais ātrums nav liels – tikai 35 km/h, taču tas nav tik svarīgi.

VWCV Classic Vehicles preses relīze vēsta, ka 1990. gadu sākumā diezgan nobružāto automašīnu savai kolekcijai nopirka Austrijas Porsche muzejs, vēlāk tā nonāca T1 furgoniņu cienītāju klubā Bullikartei e.V. 2005. gadā klubs mēģināja automašīnu restaurēt, taču ieceri realizēt neizdevās. 2018. gadā Bulli Half-track Fox nonāca rūpnīcas struktūrvienības VWCV Classic Vehicles rīcībā, un tikai šeit to beidzot saveda darba kārtībā. VWCV Classic Vehicles restauratori rūpīgi atjaunoja Half-track Fox virsbūvi un tehnisko pildījumu, taču detalizētu automašīnas iekārtojuma aprakstu gan viņiem atrast neizdevās. Nācās improvizēt – jaunajā dzīvē Bulli

Iemesls, kāpēc Kurts Kretcners nolēma pats uzbūvēt kāpurķēžu mikroautobusu, ir vienkāršs – pirms 60 gadiem šāda tehnika tirgū praktiski netika piedāvāta. Dažas darbnīcas izgatavoja kāpurķēžu modeļus pēc pasūtījuma, taču šādas automašīnas izmaksāja diezgan dārgi. Tomēr pieprasījums bija, un Eiropā sāka parādīties uzņēmumi, kas sīksērijās ražoja specializētu palielinātas pārgājības tehniku dažādiem uzdevumiem: lauksaimniecības, komunālajām vai armijas vajadzībām, darbam kalnu apstākļos utt. Viens no tādiem uzņēmumiem bija 1974. gadā dibinātā Francijas firma Ponsin Vehicles, kas specializējās daudzasu riteņu un kāpurķēžu visurgājēju izgatavošanā (fotoattēlā).

Mūsdienās riteņu transportlīdzekļa pārveidošana par kāpurķēžu transportlīdzekli ir kļuvusi pavisam vienkārša. Ir uzņēmumi, kas ražo kāpurķēžu komplektus dažādai riteņu tehnikai, sākot no kvadricikliem un vieglajiem apvidus automobiliem un beidzot ar smagiem traktoriem. Šāda shēma ir visai populāra, jo kāpurķēžu komplektus var uzstādīt burtiski pāris stundu laikā. Kalnu slēpošanas bāzēs arvien biežāk sastopami parasti mikroautobusi, kas aprīkoti ar šādām kāpurķēdēm. Piemēram, pirms kāda laika Austrijas slēpošanas bāzē

Ponsin visurgājēji līdz pat šai dienai strādā dažādās kalnu slēpošanas bāzēs.

Insbrukā sāka darboties pilnpiedziņas MAN TGE (būtībā – VW Crafter ar citu emblēmu), kas aprīkots ar TrackSystems kāpurķēdēm –uzņēmuma, kas atrodas pavisam netālu: Tiroles pilsētā, kas arī zināma ar saviem kalnu slēpošanas kūrortiem.

Half-track Fox salons tika pie vienkārša koka apšuvuma, veidota no dižskābarža un priedes. Centrālajā daļā, starp kabīni un platformu virs dzinēja, izvietoti divi gareniski soliņi un starp tiem saliekams galdiņš.rūpnīcas muzejā, kā arī piedalīsies visās iespējamās VW klasisko automašīnu parādēs.

50 NODERĪGA INFORMĀCIJA
Kāpurķēžu automašīnas vakar un šodien Šādā stāvoklī Bulli Half-track Fox nonāca VWCV Classic Vehicles restaurācijas darbnīcās.
51

EKOLOĢISKAIS STANDARTS EURO 7

BŪTĪBA, PLĀNI UN NOZARES PĀRSTĀVJU KRITISKIE VIEDOKĻI

2022. GADA BEIGĀS EIROPAS

KOMISIJA PUBLICĒJA EURO 7

STANDARTA PROJEKTU, KAS

STĀSIES SPĒKĀ 2027. GADA

1. JŪLIJĀ ATTIECĪBĀ UZ SMAGO

KOMERCTRANSPORTU UN

2025. GADA 1. JŪLIJĀ ATTIECĪBĀ UZ VIEGLAJIEM

AUTOMOBIĻIEM UN

MIKROAUTOBUSIEM DAUDZAS

AUTORITATĪVAS TRANSPORTA

ORGANIZĀCIJAS UN

ASOCIĀCIJAS IR KRITISKI

IZTEIKUŠĀS PAR EURO 7.

Saskaņā ar oficiālajiem paziņojumiem Euro 7 normu ieviešana līdz 2035. gadam ļaus samazināt NOx emisiju daudzumu par 35% vieglajām automašīnām un vieglajam komerctransportam, kā arī par 56% furgoniem un smagajiem kravas automobiliem, salīdzinot ar Euro 6 normām. Tālāk sniegts garš deklarēto mērķu un pētījumi saraksts, kas izskaidro, kāpēc bija nepieciešami jauninājumi utt.

Noteikumi, protams, kļūst tikai striktāki. Piemēram, Euro 7 ir pirmais standarts, kas iziet ārpus izplūdes gāzu emisijas regulēšanas ietvariem un nosaka papildu ierobežojumus cieto daļiņu emisijām no bremzēm, kā arī noteikumus par neorganisko vielu, piemēram, gumijas un plastmasas daļiņu, emisijām no riepām. Šie noteikumi attieksies uz visiem transportlīdzekļiem, tostarp elektriskajiem.

Euro 7 turklāt paredz pagarināt periodu, kura laikā ražotajiem jaunajiem automobiļiem ir jāpaliek ekoloģiski tīriem. Saskaņā ar Euro 6 tie ir 5 gadi un 100 tūkst. km. Euro 7 šos skaitļus dubulto līdz 10 gadiem un 200 tūkst. km. Stingrāki pasākumi skars gan vieglos automobiļus, gan arī komerctransportu. Formāli mērķis ir labs un pareizs, tomēr šis paziņojums internetā izraisīja virkni ironisku piezīmju. Tā sakot, lai atbilstu pašreizējām normām, no automašīnām bija jāizspiež iespējamais un neiespējamais, kā rezultātā automašīnas kļūst arvien lielākā mērā vienreizlietojamas. Tomēr no konstrukcijas jāizspiež vēl vairāk, bet kalpošanas laikam vienlaikus ir jāpieaug. Vai tas ir iespējams?

Teorētiski jā, tikai tas viss kārtējo reizi var ietekmēt pašizmaksu. Tātad rezultātā kā parasti maksā galapatērētājs?

52 NODERĪGA INFORMĀCIJA

Euro 7 projektā ir arī punkti par elektromobiļiem, tajos teikts aptuveni šādi: “Jaunie noteikumi regulēs uz automašīnām un mikroautobusiem uzstādīto akumulatoru kalpošanas laiku, lai palielinātu patērētāju uzticību elektromobiļiem. Tas samazinās vajadzību mainīt akumulatorus, proti, kritiski svarīgas izejvielas vajadzību, kas nepieciešama to ražošanai”. Runa droši vien ir par litiju, kura ieguvi diez vai var saukt par apkārtējai videi nekaitīgu procesu. Saistībā ar šo punktu daži cilvēki izteicās apmēram tā: “Neapšaubāmi, var pieņemt likumu, ka akumulatoriem ir jākalpo ilgāk. Atliek tikai atrast veidus, kā to iemiesot dzīvē tā, lai akumulatori nekļūtu vēl dārgāki”.

Nākamais punkts darīja piesardzīgus daudzus potenciālos lietotājus. Paziņots, ka Euro 7 sniegs iespēju pilnā mērā izmantot digitālās iespējas, – tā sakot, tiks darīts viss, lai transportlīdzekļiem netiktu veikta nesankcionēta iejaukšanās. Vienlaikus oficiālajām struktūrām vajadzētu būt iespējai viegli kontrolēt emisijas, izmantojot transportlīdzeklī uzstādītus devējus visā tā kalpošanas laikā. Daži lietotāji, kas vēlējušies palikt nezināmi, nozaru forumos sākuši ironiski vilkt paralēles starp Euro 7 un obligāto sīkfailu vākšanu vispārējās kiberdrošības vārdā.

Nozīmīgas nozares organizācijas, iepazinušās ar Euro 7 projektu, reaģējušas atturīgāk nekā cilvēki internetā, tomēr arī bez īpaša entuziasma un ar zināmu neizpratni. Piemēram, Eiropas Autoražotāju asociācijas (ACEA) pārstāvji uzdeva jautājumu: Vai Eiropas Komisija nav pretrunā pati ar sevi? No vienas puses, no autoražotājiem galarezultātā tiek prasīts (vismaz teorētiski) pāriet uz transportlīdzekļu ražošanu bez emisijām. Tas nav vienkāršs uzdevums, kas prasa ievērojamas investīcijas.

Pašreiz spēkā esošās Euro 6 normas jau tāpat nodrošina minimālākās ‚transportlīdzekļu kaitīgo vielu emisijas visā autobūves vēsturē. Vēl stingrāku normu ieviešana dos (droši vien) pavisam nenozīmīgu uzlabojumu, tomēr autoražotājiem nāksies vēl vairāk sarežģīt automobiļu konstrukciju, kas prasīs arī būtiskas investīcijas. Rezultātā deklarētais pārejas process uz transportlīdzekļiem bez emisijām tikai palēnināsies.

Šajā sakarā ACEA priekšsēdētājs pat nosūtīja oficiālu vēstuli Eiropas Komisijai.

IRU (International Road Transport Union – Starptautiskā autopārvadājumu savienība) bija politiski korekta un diplomātiska. IRU, tā teit, atbalsta Eiropas Komisijas centienus turpmāk piedāvāt risinājumus transportlīdzekļu piesārņojošo vielu emisiju samazināšana. Tomēr Autopārvadājumu savienībā satraucas, ka ierosinātā Euro 7 noteikumu stingrība dažos gadījumos var prasīt pilnīgu autoparku modernizāciju. Tas nozīmē nopietnus finanšu ieguldījumus, kas ir pilnīgi nesamērīgi ar faktiskajiem ieguvumiem.

ķus, īpaši komerctransportam. Priekšlikums paredz robežvērtību samazināšanu dažos gadījumos vairāk nekā 10 reizes, vienlaikus ievērojami paplašinot izmēģinājumu, ilgizturības nosacījumus utt.

Tostarp Komisija iziet tālu ārpus samērojamas starptautiskās likumdošanas ietvariem saistībā ar emisijām. Euro 7 ieviešana izmaksās ļoti dārgi. Patērētājiem nāksies saskarties ar ievērojamu cenu palielinājumu. Arvien augošās finanšu slodzes laikos tas ir nepamatots papildu slogs”. Un tā tālāk, un tā joprojām. Turklāt dažas no jaunajām izmēģinājumu metodikām VDA direktors nosauca par

Riepu cieto daļiņu emisija? Kā ta darbosies? IRU direktors ES interešu aizsardzības jautājumos uzdeva aptuveni šādu jautājumu. “Vai nebūs tā, ka pārvadātājs ir nopircis Euro 7 standarta automobili, taču pēc gada auto formāli jau vairs neatbildīs Euro 7, jo nodilušās riepas būs nomainītas pret citas kvalitātes riepām? Vai tas nozīmē, ka transportlīdzeklis vairs nevarēs iebraukt pilsētas zonā ar zemu emisijas līmeni dažu palīgmateriālu dabiskā nolietojuma dēļ?”. Pēc minētā IRU pārstāvja teiktā, lai investētu, biznesam tomēr ir nepieciešama noteiktība.

VDA (German Association of the Automotive Industry – Vācijas automobiļu rūpniecības asociācija) savu viedokli pauda asāk. Šeit daži šīs asociācijas direktora izteikumi (saīsinātā veidā): “Euro 7 standartu vieglajiem automobiļiem nevar ieviest līdz 2025. gada jūlijam, un smagajiem komercauto tā ieviešana līdz 2027. gada jūlijam ir tehnoloģiski neiespējama. Lēmums izvirza nereālus mēr-

“mākslīgām un aizskarošām”. Pēc viņa sacītā asociācija dalās savā viedoklī un pieredzē ar Eiropas Komisiju, sniedz konkrētus priekšlikumus, taču tas viss tiek ignorēts.

Eiropas Komisija ir noraidījusi nozares pārstāvju pretenzijas, izraisot internetā kārtējo diskusiju vētru. Cilvēki sāka uzdot tādus jautājumus kā „rūpes par ekoloģiju, neapšaubāmi, ir laba lieta, bet vai viss šis stāsts ir par ekoloģiju?” Asprātīgākie, saglabājot anonimitāti, situāciju ap ekoloģiju salīdzināja ar “komunisma celtniecību kādā visiem zināmā valstī, kas šodien nepastāv”. Pēc viņu domām, interesanti ir tas, ka komunismam īsti neticēja ne tie, kas par to runāja no tribīnēm, ne tie, kas to klausījās. Kā zināmajā pasakā, – visi redz, ka karalis ir kails, bet runāt par to nedrīkst. Oponenti viņus nodēvējuši par “ekoloģiskiem skeptiķiem”. Ar ko tas viss beigsies? Dzīvosim – redzēsim.

53 NODERĪGA INFORMĀCIJA

KAS IZDEVĪGĀKS PĀRVADĀJUMIEM:

DĪZELIS, HIBRĪDS VAI ELEKTROMOBILIS?

VIENI SAKA, KA ELEKTROMOBIĻI IR IZDEVĪGĀKI

EKSPLUATĒJOT, JO MAZĀK NEPIECIEŠAMA APKOPE. OTRI IEBILST, KA IZDEVĪGUMU NOSVĪTRO ELEKTROMOBIĻA AUGSTĀ CENA, – IEGULDĪTIE LĪDZEKĻI NEATMAKSĀJAS.

TREŠIE PIEKRĪT OTRAJIEM, TAČU UZSKATA, KA SITUĀCIJA DRĪZ MAINĪSIES AKUMULATORU PALĒTINĀŠANĀS DĒĻ.

CETURTIE NAV TIK

OPTIMISTISKI, UN PAR ZELTA VIDUSCEĻU VIŅI DĒVĒ HIBRĪDA

AUTOMAŠĪNAS. KĀDA

PATIESĪBĀ IR SITUĀCIJA?

Situāciju centās noskaidrot neatkarīgu Eiropas ekspertu grupa, pamatojoties uz vairākiem Francijas apkārtējās vides un enerģētikas pārvaldības aģentūras (ADEME) ziņojumiem, kā arī citiem pētījumiem un dokumentiem. Kāpēc bija nepieciešami papildu salīdzinājumi? Jo dažādu organizāciju ziņojumos par vienu un to pašu tēmu dati tomēr bieži vien tik ļoti atšķiras, ka tas rada šaubas par to

uzticamību un aizdomas par neobjektivitāti. Tomēr galu galā iezīmējas zināma skaidrība.

ADEME analītiķi uzskata, ka līdz 2030. gadam hibrīda un elektriskais transports varēs vairāk vai mazāk pārliecinoši konkurēt ar tradicionālajām automašīnām ekonomiskās efektivitātes ziņā, vispirms jau vieglo automašīnu segmentā. Attiecībā uz kravas automašīnām ar pilnu svaru līdz 12 tonnām, kas tiek izmantotas piegādēs pilsētā, ir dažas atrunas.

Dažos gadījumos jēga var būt arī smagā

komerciālā transporta hibridizācijai, taču maz ticama ir pilnīga elektrifikācija.

Maģistrālā braukšanas režīmā smagā komerctransporta (autovilcienu un autobusu) augstās aerodinamiskās pretestības dēļ enerģijas patēriņš ievērojami pieaug, palielinoties ātrumam. Patēriņš var pārsniegt 60 kW/100 km. Teorētiski to var atrisināt, palielinot akumulatora summāro kapacitāti vai bieži apstājoties, lai to uzlādētu. Tomēr tas nozīmē ievērojamu paša transporta sadārdzināšanos vienlaikus ar ievēroja-

54 NODERĪGA INFORMĀCIJA

Kopējās īpašuma izmaksas, kas izteiktas pārvadājuma izmaksās pēc skalas “eirocentu daudzums uz 1 km nobraukumu” (vidējais)*

pagaidām tikai palielinās), daļēji – sekojot modernai tendencei.

Kravas automašīnas ar maksimāli pieļaujamo masu līdz 12 tonnām, pilsētas piegāde

* Dati ir informatīvi, jo katrā individuālā gadījumā skaitļi var atšķirties uzņēmuma darbības specifikas, ienākumu/izdevumu līmeņa, kā arī nodokļu politikas katrā konkrētā Eiropas Savienības valstī dēļ. Aprēķinos izmantots WLTP cikls.

** Prognoze, ņemot vērā pašreizējās tendences un plānoto inflāciju.

*** Augstākās kopējās hibrīda ekspluatācijas izmaksas aprēķinos saistītas ar to, ka, pērkot šos transportlīdzekļus, parasti netiek piemēroti atvieglojumi un subsīdijas.

**** Kopējās īpašuma izmaksas ir ļoti atkarīgas no pirkuma nosacījumiem (nodokļu atvieglojumu un subsīdiju lieluma vai to neesamības).

mu lietderīgā slodzes un procesa efektivitātes samazināšanos.

Sakarā ar šāda risinājuma zemo ekonomisko efektivitāti transporta uzņēmumu pāreja uz pilnībā elektrisku maģistrālo smago komerctransportu raisa šaubas. Par izņēmumu smagajā segmentā var uzskatīt ja nu vienīgi pilsētas autobusus, – pilnīga to elektrifikācija vismaz nebūs nopietna problēma, jo transportu var uzlādēt pieturās vai galastacijās. Šim ADEME pārstāvju izteikumam var piekrist.

Kā ar to, ka drīz vien viss viegls komerctransports būs elektrisks? Arī tas raisa šaubas. Neatkarīgie ekonomisti ir aplēsuši īpašumā esošā transporta kopējās izmaksas, kas izteiktas izmaksās uz 1 km nobraukumu (sk. tabulu). Tabulā tiek salīdzināti dīzeļauto, 48 voltu mikrohibrīdi, pieslēdzamie hibrīdi ar lielāku bateriju, kas paredz daļu ceļa nobraukt ar elektrovilci, kā arī 100% elektromobiļi. Netika ņemtas vērā alternatīvo degvielas veidu automašīnas, piemēram, ar ūdeņraža elementiem, jo šī tehnoloģija vēl ir tālu no izmantošanas masveidā.

Minētie skaitļi, protams, nav aksioma, bet gan vidējie rādītāji ES valstīs, kur ienākumu un izdevumu līmenis, kā arī nodokļu politika tomēr atšķiras. Tabulā arī ir zināma prognoze, bet mūsdienās prognozēt nav tik vienkārši. Tomēr skaitļi runā paši par sevi: tā dēvētā ekoloģiskā transporta ekspluatācijas izmaksas izrādās nav tik zemas, kā to arvien deklarē. Saskaņā ar ekonomistu aprēķiniem, mikrohibrīdi sola zināmu izmaksu samazināšanos, bet atšķirība nav tik liela. Turklāt par aprēķinu sākotnējiem datiem tika ņemtas līdz trim gadiem vecas automašīnas. Pastāv viedoklis, ka, visticamāk, atkarībā no nolietojuma augstākas mikrohibrīdu uzturēšanas izmaksas var aprēķinos ieviest savas korekcijas.

Rentabilitāte loģistikas biznesā nav pati augstākā, un tāpēc šī biznesa pārstāvji diezin vai labprātīgi samierināsies ar papildu izmaksām. Neapšaubāmi, komerciālais elektrotransports būs izplatīts arvien vairāk. Daļēji tas notiks tādēļ, ka tas dod iespēju piegādāt kravas tur, kur spēkā ir aizliegumi transportam ar iekšdedzes dzinējiem vai stingri izmešu

Protams, teorētiski ir iespējams scenārijs, kura gadījumā pēkšņi parādīsies tehnoloģija, kas krasi samazinās akumulatoru cenu un pie viena ļaus iegūt iegūt elektrību lielos daudzumos, nekaitējot apkārtējai videi. Šī scenārija otrs puse –ļoti ātra energotīklu modernizācija, lai līdz patērētājiem nogādātu vajadzīgo enerģijas daudzumu un strauji palielinātos uzlādes staciju skaits. Internetā joko, ka atlicis vien izgudrot, kā šo teoriju realizēt dzīvē. Un kamēr tas nebūs izdomāts, diezin vai pārvadājumu sfērā elektrotransports spēs pilnībā izkonkurēt tradicionālos (vai vismaz hibrīda) transportlīdzekļus.

Aizvien biežāk mēs dzirdam, ka loģistikas un citi uzņēmumi iegādājas elektrotransportu. Tostarp DB Schenker līdz 2026. gadam plāno savam parkam pievienot 100 elektriskos MAN kravas auto, Amazon Vācijas filiālē jau strādā vairāki Volvo FH Electric utt. Vai tas saistīts ar ekonomisko izdevīgumu vai tendenci? WBA (World Benchmark Alliance – pasaules salīdzinošās analīzes alianse, kas izveidota 2018. gadā un kuru finansē Nīderlandes, Dānijas, Lielbritānijas, Zviedrijas un Vācijas valdības) pārstāvji uzskata, ka pagaidām tā tomēr ir tendence. WBA analītiķi veica transporta sektora pētījumu. Īsumā rezultāti ir šādi – aptuveni 85% transporta uzņēmumu parkos nav automašīnu ar zemu oglekļa izmešu līmeni. No visiem aptaujātajiem tikai 7% publiski ir paziņojuši par plāniem pakāpeniski atteikties no fosilā kurināmā izmantošanas, tiesa, tostarp nepasakot, kā tieši tas notiks. Citiem vārdiem sakot, bizness vēl nav gatavs masveidā un labprātīgi investēt tā dēvētajā ekoloģiskajā transportā.

Skan pesimistiski? Diez vai, drīzāk reālistiski. Ekonomisti, kuri veica aprēķinus, uzskata, ka tieši reālās situācijas izpratne palīdzēs izvairīties no kļūdām un spert pareizos soļus, kas vienlaikus nesīs labumu gan ekoloģijai, gan ekonomiskai labklājībai.

55 NODERĪGA INFORMĀCIJA
ierobežojumi (un tādu vietu skaits
Vieglie furgoni Spēka ierīces tips 2015.–2016. gads 2022. gads2030. gads** Dīzelis 40,1 42,3 46,8 Mikrohibrīds (MHEV 48V) 39,3 41,5 46 Pieslēdzams hibrīds (PHEV)*** 44,2 46,4 50,9 Elektromobilis**** 40,2–50,7 42,4–52,946,9–57,4
Spēka ierīces tips 2015.–2016. gads 2022. gads2030.
Dīzelis 76,8 80,5 87,6 Mikrohibrīds (MHEV 48V) 80,2 83,9 91 Pieslēdzams hibrīds (PHEV)*** 83,3 87 94,1 Elektromobilis**** 110,2–124,8113,7–128,3120,8–135,4
gads**
100% tendence un 7% realitāte
57

DAKARAS RALLIJA PLAŠUMUS IEKARO ARĪ SMAGIE AUTOMOBIĻI

Teksts: Juris Dargēvičs, 4rati.lv

Foto: www.dakar.com

Smago spēkratu klasē Dakaras rallijs šogad tika aizvadīts pavisam savādākā gaisotnē nekā iepriekšējās desmitgadēs, jo uz starta nebija spēcīgās „Kamaz” rūpnīcas komandas. Sacensībās piedaloties piekto reizi, uzvaru izcīnīja holandiešu pilots Januss van Kasterens no „De Rooy Iveco” komandas.

„Kamaz” komanda Dakaras rallija smago automobiļu kategorijā bija uzvarējusi iepriekšējos sešus gadus pēc kārtas, un kopš 2000. gada vien četras reizes bija triumfējuši braucēji ar citas markas spēkratiem. Divreiz to paveica Žerārds de Rojs ar „Iveco”, bet pa reizei Hanss Steisijs ar „MAN” un Karels Lopraiss ar „Tatra” automobili. Tagad pienāca kārta De Rojam piederošās komandas pilotam

Janusam van Kasterenam, kura līdz šim labākais rezultāts Dakarā bija pērn izcīnītā piektā vieta. Toreiz viņš piekāpās vien četrām „Kamaz” komandas ekipāžām, līdz ar to šoreiz jau bija pieskaitāms galvenajiem favorītiem.

Van Kasterena stūrmanis Marsels Snijders var lepoties ar lielāko Dakaras pieredzi starp ekipāžas braucējiem. Debijas sacensības viņš aizvadīja jau 2005. gadā motociklu klasē, bet pēc tam startējis arī bagiju un automobiļu ieskaitēs. Labākais sasniegums viņam pirms tam bija pērn gūtā piektā vieta smago auto klasē. Tikmēr mehāniķis Dareks Rodevalds no šīs trijotnes ir panākumiem bagātākais. 2012. un 2016. gadā viņš startēja Žerāra de Roja ekipāžā, kad tā uzvarēja Dakaras

rallijā, tāpat vēl trīs citus gadus bija finišējis vadošajā trijniekā.

„Visi domāja, ka bez „Kamaz” komandas dalības mums būs viegli tikt uz pjedestāla, taču ir arī citi spēcīgi dalībnieki, ieskaitot pārējās mūsu komandas ekipāžas,” stāsta Van Kasterens. „Ja gribi Dakarā kāpt uz pjedestāla, ir jāuzņemas zināmi riski. Šis ir traks sporta veids, bet es mīlu piedzīvojumus, ko tas sniedz. Un ātrumu. Arī mans tēvs brauc Dakaras rallijā, arī De Roja komandā, bet klasisko smago mašīnu klasē. Pārējiem mūsu ģimenē vienkārši nākas pieņemt, ka janvārī nekad nebūsim mājās.”

SPORTS
Smago mašīnu klasē šogad startēja kopumā 55 ekipāžas. „Team De Rooy

Iveco” pārstāvēja arī spēcīgās Martina van den Brinka un viņa dēla Mičela van den Brinka ekipāžas, kas arī cīņā devās ar uz „Iveco PowerStar” bāzes radītiem sacīkšu spēkratiem. Starp spēcīgākajiem šīs klases pilotiem jāizceļ arī Martins Maciks, Martins Šoltiss, Alešs Lopraiss un Jaroslavs Valtrs, taču viņi nav vienīgie, kas ir spējīgi pacīnīties par „Top 3” rezultātiem.

Labs sākums padevās čehu pilota Macika ekipāžai, kas startēja ar „MM Technology” komandas „Iveco” automašīnu. Pēc prologa un pirmā posma tieši viņš bija klases līderis, taču jau otrajā posmā tika zaudēts daudz laika un faktiski arī cerības uz uzvaru. Turpmākajās dienās sevi labi parādīja Alešs Lopraiss ar savas „Loprais” komandas „Praga” automašīnu. Pēc veiktiem deviņiem posmiem čeha ekipāža bija jau gandrīz pusstundu priekšā tuvākajiem sekotājiem. Diemžēl desmitajā posmā Lopraiss notrieca kādu skatītāju, kurš tobrīd stāvēja aiz kāpas un nebija redzams. Vien vēlāk uzzinājis par notikušo, Lopraiss no sacensībām izstājās. Cietušais bija kāds itālis, kurš no gūtajiem savainojumiem ceļā uz slimnīcu zaudēja dzīvību.

Vadību sacensībās pārņēma Van Kasterens. Martins van den Brinks nākamajās dienās atpalika arvien vairāk, līdz priekšpēdējā, 13. posmā tehnisku pro-

stundām un ieņēma trešo vietu. Abiem tie bija pirmie pjedestāli Dakaras rallijā. Mičels van den Brinks savā trešajā Dakarā sasniedza ceturto vietu. Uz vienu dienu vadībā sākotnēji bija nokļuvis Valtrs, taču viņš šogad sacensības pabeidza piektajā pozīcijā.

reizes tika piedzīvotas nopietnas tehniskas ķibeles, ko izdevās novērst, bet tika zaudēts ļoti daudz laika.

„Nebija skaidrs, vai izdosies sasniegt finišu,” pēdējās dienas notikumus apraksta ekipāžas pilots Paškevičs, atklājot, ka mašīnai bija tehniskas problēmas ar motoru. „Nolēmām uzņemties risku un startējām ar gāzi grīdā, neko netaupot. No stūrēšanas biju nosvīdis slapjš. Arī mans stūrmanis bija vienos sviedros, jo atslābt nebija laika. Dažās vietās bija iespējams pabraukt ātri, pat ar 140 km/h, bet mašīna pulsēja un negribēja braukt tik ātri. Mēs vienalga braucām, cik ātri vien spējām.

blēmu dēļ tika zaudēts pavisam daudz laika. Laimīgā kārtā notikušais viņam maksāja tikai vienu pozīcijupriekšā tika Maciks, kurš pēc piedzīvotajām neveiksmēm brauca ātri un pārliecinoši. Līdz līderim aizsniegtiem nebija cerību, un Maciks finišēja vairāk nekā stundu aiz Van Kasterena. Martins van den Brinks sacensību noslēgumā bija pazaudējis vairāk par divām ar pusi

Pēc visnotaļ cerīgās debijas pērn, kad tika izcīnīta 12. vieta, arī šogad smago mašīnu klasē startēja lietuvieša Vaidota Paškeviča ekipāža. „Constra Racing” komanda savu „Tatra Jamal” automašīnu bija tehniski uzlabojusi un trīs reizes ar to arī izdevās iekļūt pirmajā sešiniekā – pa reizei izcīnīta piektā un sestā vieta, bet pēdējā posmā lietuvieši pat pārsteidza ar uzvaru. Sacensības kopumā gan izdevās pabeigt tikai 17. pozīcijā, jo neiztika arī bez ne tik sekmīgiem brīžiem. Vairākas

Gribējām pierādīt citiem, ka kaut ko šajā rallijā nozīmējam. Sacensībās kopumā pieļāvām tikai dažas kļūdas un tās bija nelielas. Tas nozīmē, ka mūsu ekipāža strādā pilnvērtīgi. Esam priecīgi sasniegt finišu, turklāt uz tādas nots. Ceru, ka nākamgad mūs atkal visi atbalstīs un mūsu sniegums būs vēl labāks. Ceram radīt pozitīvas emocijas un popularizēt šīs sacensības pie mums mājās.”

SPORTS
60

Komandas gara rosināts

Bosch tehnoloģijas sacīkšu kravas auto

Bosch TE akumulators ar EFB un PowerFrame® tehnoloģijām: vairāk jaudas jau iedarbinot

Barošanas sistēma ar EDC7U vadības bloku un sūkņa sprauslām precīzai degvielas iesmidzināšanai

Jaudīgs ģenerators drošai elektroapgādei

Bosch rievsiksnu pārvadi nodrošina augstus ekspluatācijas parametrus sacīkšu apstākļos

Nomaināms degvielas un eļļas filtrs aizsargā iesmidzināšanas sistēmu un dzinēju

Kloķvārpstas, sadales vārpstas un arī ieplūdes kolektora spiediena devēji precīziem mērījumiem

Bosch releji droši un uzticami pārslēdz lielas strāvas sacīkšu kravas automašīnā

Bosch drošinātāji aizsargā kabeļus, grīstes un ierīces no pārslodzes vai īssavienojumiem

Bosch Aerotwin stikla tīrītāju slotiņas –augsta tīrīšanas efektivitāte sacīkšu trasēs

Foto:
Hahn Racing boschaftermarket.com
Bartscher/Team
62
Ģenerators, 120 A 1 986 A01 024 DAF CF , XF 106 Ģeneratora sprieguma regulators F 00M A45 247 DAF CF 85, XF 105, VOLVO BUS, FH Starteris, 5,5 kW 1 986 S10 045 DAF CF, LF, XF 105, XF 106 Starteris, 5,5 kW 1 986 S10 047 SCANIA 4, P, R, G ,T, TOURING Ģenerators, 100 A PE 861298 SCANIA P, R, G ,T Ģeneratora sprieguma regulators PE 861302 SCANIA Ģenerators, 120 A 1 986 A01 022 VOLVO FMX, FM, FH Ģeneratora sprieguma regulators 1 986 AE0 103 VOLVO FH FM, FMX, IVECO EUROCARGO, MITSUBISHI CANTER Starteris, 5,5 kW 0 986 025 450 VOLVO FH, FM, BUS, RENAULT MAGNUM, KERAX Ģenerators, 150 A 0 986 084 470 VOLVO FMX II, III, FM II, III, FH I-VI Starteris, 5,5 kW M9T66771 VOLVO FH, FM, FMX, RENAULT TRUCKS Ģenerators, 100 A 0 124 655 617 MERCEDES-BENZ ACTROS, ANTOS, AROCS Starteris, 7,5 kW PE M105R3131SE MERCEDES-BENZ ACTROS MP4/MP5 Ģenerators, 120 A 1 986 A00 974 MAN TGA, TGX, TGL, TGS, TGM, NEOPLAN N2216, N3516 Starteris, 8 kW 3.34149 MAN TGX Starteris, 5,5 kW M9T65571 MAN TGX, TGA, TGS, LION`S
STARTERI, ĢENERATORI
63
Elektrospirāle 15-N/S, 3 m, maks. 4,5 m AD-15/7-PLA EURO6 Elektrospirāle 15 24 V, ADR, 3 m, maks. 4,5 m 446 008 710 0 Elektrospirāle 24 V “N” TIPS 8KA004 797-001 Elektrospirāle 24 V “S” TIPS 8KA004 797-011 Elektrospirāle TIPS EBS; ABS 7 24 V, 3 m, maks. 4,5 m 446 008 700 0 Adapteris, kontaktligzda 24 V TIPS N/TIPS S uz 15 PIN ADR AD-15-001 Kontaktligzda 24 V ADR 15 PIN 141002EJ Kontaktspraudnis 24 V, EBS 7 PIN PL-07-EBS/2 Kontaktspraudnis 24 V “N” TIPS 211111EJ Kontaktligzda 24 V “N” TIPS 111062EJ Kontaktspraudnis 24 V “S” TIPS 211113EJ Kontaktligzda 24 V “S” TIPS 111063EJ Elektrospirāle 2x35 mm², 4 m, “NATO” TIPS 651835EJ Adapteris, kontaktligzda no 13 uz 7 pin AD-13/7-12 Kontaktligzda 2x35 mm2, 150 V, 160 A SO-EC35-PLA Kontaktspraudnis 4 PIN CA-UN009
KABEĻI, LIGZDAS, SPRAUDŅI

AKSESUĀRI

Degvielas tvertnes ieliknis 80 mm

Degvielas tvertnes ieliknis 60 mm

SCANIA

INLET-80

Riteņa uzgriežņa uzlika 32 mm

INLET-60SC

Sēdekļu pārvalki

Pretzādzības aizsargvāciņš degvielas tvertnei 80 mm

CARGO-ZP009/TRIDENT

Sēdekļu pārvalki

Pretzādzības aizsargvāciņš degvielas tvertnei 60 mm

CARGO-ZP007/TRIDENT

Sēdekļu pārvalki

FE173263

Sēdekļu pārvalki

MAN TGX 2006 ->

F-CORE UX06 BLACK

Sēdekļu pārvalki

DAG XF 105, XF-106

F-CORE FX07 CHAMP

Kabīnes paklāju komplekts

SCANIA R,L,P,G,S 2013->2016

F-CORE FX15 BLACK

Kabīnes paklāju komplekts

FORD F-MAX 2018->

F-CORE FX24 GRAY

Kabīnes paklāju komplekts

VOLVO FH, FM 2013->2019

F-CORE UX14 BLUE

Sēdekļa drošības josta

DAF XF 105, XF106

F-CORE FL09 BROWN

Aizmugures zīmju komplekts 565 x 132 mm

SCANIA R 2011->2016

F-CORE FL10 BLACK/RED

Dubļu sarga gumija 600 x 450 mm

VOLVO FH3

F-CORE FL13 GRAY

GR1075621

CARGO-T026

CARGO-M04

64

Kondicioniera komplekts VIESA KOMPRESSOR III 1100 W

Kabīnes iekšējais panelis VIESA KOMPRESSOR III

R134a aukstuma aģents 12 kg

MAN TGA; TGL; TGS; TGX

6404.S0011-1

Kondicioniera kondensators

VOLVO FH, FH2, FH3, RENAULT Truck 2013->

NRF 350390

Kondicioniera kondensators

I01.00647-7

Kondicioniera sausinātājs

R134A/12+BUTLA

Kondicioniera iztvaicētājs kabīnē

VOLVO FH2, FH3, RENAULT Truck

NRF 33371

Kondicioniera sausinātājs

VOLVO FH2, FH3, RENAULT Truck

KTT150049

Kondicioniera izplešanās vārsts

Kondicioniera kompresors

VOLVO FM, FMX, FH 13

QP7H15-4324

Kondicioniera iztvaicētājs kabīnē

SCANIA 4, R, P, G, T

NRF 350043

Kondicioniera iztvaicētājs kabīnē

SCANIA 4, R, P, G, T

NRF 33315

Kondicioniera sausinātājs

SCANIA

Kondicioniera izplešanās vārsts

SCANIA 4, R, P, G, T

KTT150038

Kondicioniera kompresors

DAF XF 105, XF 106

NRF 36157

DAF XF 105

NRF 33316

MAN, DAF, MERCEDES BENZ

KTT140027

DAF XF 106

Kondicioniera kondensators

MAN TGX, TGA, TGL, TGM, TGS

65 KONDICIONIERU DETAĻAS
NIS 999368 NRF 32780 NRF 35620

Bremžu loku komplekts

420 x 180 mm, SN4218, WVA 19032

Bremžu loku komplekts

420 x 180 mm, 9042, SK, RZ, WVA 19283

Bremžu loku komplekts 420 x 200 mm, SN4220, WVA 19094

Bremžu sviras Kreisās/labās puses

Bremžu suporta remkomplekts WRK-097

Stiprināšanas josta 10 m/9,5+0,5 m, 550(EN) daN

Bremžu suporta remkomplekts

Alumīnija sija bortam/tentam 3200 x 125 mm

Aizmugurējais lukturis EUROPOINT II 4xASS2, 5 ligzdas A25-6600-507

Stiprināšanas josta 10 m/9,5+0,5 m ERGO2, 550(EN) daN

Stiprināšanas josta 12 m/11,5+0,5 m, 550(EN) daN

Stiprināšanas jostas uzgalis

PK10M-01-5T-LH

PK10M-01-5T-LH/2

PK12M-01-5T-LH

CARGO-E174

66
PIEKABĒM
MER MBSK2000-4 BPW
MER MBSK2450-4 SAF
MER MBSK2010-4 BPW
08-BP004 SAF, BPW Bremžu svira 100001721 Bremžu svira 08-BP003 Bremžu svira 100001021
ModulT CRK-382 SAF
Bremžu suporta remkomplekts SBS2220
WABCO
WABCO
CRK-202
KOG6602160

Transportlīdzekļa fiksēšanas josta 50 mm x 3 m, 4500 kg

Fiksējošā sija/līste kravai 2400/2700 mm

Fiksējošā sija/stienis kravai 2260–2630 mm

Fiksējošā sija/stienis kravai 2350–2720 mm

SEA TDRWS

Fiksējošā sija/stienis kravai 2410/2590 mm furgonam, horiz.

CARGO-L015

Fiksējošā sija stienim 3048 mm

CARGO-L005

Piekabes zīmju komplekts

CARGO-L001

Negabarīta brīdinājuma zīme 300 x 400 mm

CARGO-L003

Sorbents 20 l

CARGO-SET-ADR/SOR3

Gumijas bampers 200 x 80 x 80 mm

ADR komplekts

CARGO-SET-ADR1

Eņģe aizmugures durvīm, cinkota

Satiksmes konuss

Dubļu sarga stiprinājums

CARGO-ADR-CONE

Instrumantu kaste 605 x 475 x 620 mm, KOGEL; KRONE; SCHMITZ

Ūdens tvertne 30 l

CARGO-C011

CARGO-E033

CARGO-TB05

CARGO-WT30L-BLACK

67 PIEKABĒM
CARGO-L003/BAR CARGO-AET5 CARGO-T011 CARGO-E163
68 GAISA SAVIENOJUMI Kods S TL CAP SUPPORT SLEEVE 902 04 004 small (brass) 4x1 19white / 902 06 004 small 6x1 4 whiteblack 902 08 004 small 8x1 10whiteblack 902 63 504 small 1/4” 5 white light grey 902 04 005 regular (brass) 4x1 19greenblack 902 06 005 regular 6x1 4 greenblack 902 08 005 regular 8x1 8 greenblack 902 10 005 regular 10x1 11green light grey 902 10 105 regular10x1,2511greenblack 902 10 205 regular10x1,511green dark grey 902 12 005 regular12x1,518greenblack 902 63 505 regular 1/4” 4 green light grey 902 95 305 regular3/8”11green light grey 902 12 705 regular1/2” 20 green light grey 902 12 006 heavy duty 12x1,518blueblack 902 14 006 heavy duty 14x2 21blueblack 902 15 006 heavy duty 15x1,521blueblack 902 16 006 heavy duty 16x2 21blueblack 902 15 906 heavy duty 5/8”21blue light grey Kods SHEXKrāsa 964 42 016 small16 dark grey 964 42 018 small18 light grey 964 42 022 small22 light grey 964 52 018 regular18 light grey 964 50 020 regular 20 dark grey 964 50 022 regular22 light grey 964 52 028 regular28 dark grey 964 60 022 heavy duty 22 light grey 964 62 028 heavy duty 28 dark grey Kods SL1L2L3 920 40 015 small 26,6 22,4 23 920 50 015 regular31 26,1 27 920 60 015 heavy duty 36,3 30,6 32 Kods S L 920 50 090 regular29 920 60 090 heavy duty 34 Kods S L1L2 920 40 015 small 53 22 920 50 015 regular62 26 920 60 015 heavy duty 73 31 KodsTDL SUPPORT SLEEVE HEX 6 237 190 4x1 M 10x1 14 ./. 16 6 237 192 4x1 M 12x1,5 14 ./. 18 6 237 476 18x2 M 16x1,5 29brass 28 6 237 477 18x2 M 22x1,5 29brass 28 6 237 478 18x2 M 26x1,5 29brass 32 Kods S1 S2ROTOLOCK 965 40 004 small small 964 42 018 965 40 005 small regular 964 42 018 965 50 005 regular regular 964 52 018 965 50 006 heavy duty regular 964 52 018 965 60 006 heavy dutyheavy duty964 60 022
69 GAISA SAVIENOJUMI Kods S TL1L2 SUPPORT SLEEVE 903 06 004 small 6x1 32 18black 903 08 004 small 8x1 3418black 903 63 504 small 1/4" 29 20 light grey 903 06 005 regular 6x1 3121black 903 08 005 regular 8x1 33 21black 903 10 005 regular 10x135 24 light grey 903 10 105 regular10x1,25 35 24 black 903 10 205 regular10x1,5 35 24 dark grey 903 12 205 regular12x1,5 37 24 black 903 95 305 regular 3/8" 35 24 light grey 903 12 705 regular1/2"38 24 light grey 903 15 006 heavy duty 15x1,54631black 903 16 006 heavy duty 16x2 4631black 903 15 906 heavy duty 5/8" 4634 light grey KodsTDL SUPPORT SLEEVE HEX 901 06 014 6x1 M 14x1,5 16black 20 901 06 016 6x1 M 16x1,5 12black22 901 06 018 6x1 M 18x1,5 12black 24 901 06 022 6x1 M 22x1,5 12black28 901 08 022 8x1 M 22x1,5 13black28 901 10 022 10x1 M 22x1,5 20 light grey 28 901 10 122 10x1,25 M 22x1,5 20 black28 901 10 222 10x1,5 M 22x1,5 20 dark grey 28 901 12 022 12x1,5 M 22x1,5 19black28 901 15 022 15x1,5 M 22x1,5 23black28 901 15 026 15x1,5 M 26x1,5 23black28 901 63 512 1/4" M 12x1,5 13 light grey 20 901 63 516 1/4" M 16x1,5 13 light grey 22 901 12 722 1/2" M 22x1,5 20 light grey 28 Kods S L1L2 920 50 061 regular5028 920 60 061 heavy duty 59 33 Kods S L 920 40 030 small 46,9 920 50 030 regular 54,8 Kods S L 961 40 004 small 39 961 50 205 regular 45 KodsTDL SUPPORT SLEEVE HEX 901 06 050 6x1 1/4" NPTF 13black16 901 08 051 8x1 3/8" NPTF 15black 20 901 63 550 1/4" 1/4" NPTF 13 light grey 16 901 63 551 1/4" 3/8" NPTF 8 light grey 20 901 95 351 3/8" 3/8" NPTF 16 light grey 20 901 95 352 3/8" 1/2" NPTF 10 light grey 22 Kods S CAP 960 50 000 regulargreen Kods 623 7616 Savienotājgalviņa pāreja M22x1,5 uz M16x1,5
70 GAISA SAVIENOJUMI KodsT SUPPORT SLEEVE 905 06 006 6x1 black 905 08 008 8x1 black 905 10 010 10x1 light grey 905 10 110 10x1,25black 905 10 210 10x1,5 dark grey 905 12 012 12x1,5black 905 15 015 15x1,5black 905 16 016 16x2 black 623 7475 18x2 brass KodsTDL SUPPORT SLEEVE HEX 901 06 010 6x1 M 10x1 24 black16 901 06 012 6x1 M 12x1,5 23black18 901 06 060 6x1 G 1/4" 16black19 901 08 010 8x1 M 10x1 26 black18 901 08 012 8x1 M 12x1,5 25black18 901 08 014 8x1 M 14x1,5 24 black 20 901 08 016 8x1 M 16x1,5 17black22 901 08 059 8x1 G 1/8" 20 black17 901 08 060 8x1 G 1/4" 25black 20 901 10 010 10x1 M 10x1 29 light grey 20 901 10 012 10x1 M 12x1,5 29 light grey 20 901 10 014 10x1 M 14x1,5 29 light grey 20 901 10 016 10x1 M 16x1,5 28 light grey 22 901 10 112 10x1,25 M 12x1,5 29black 20 901 10 114 10x1,25 M 14x1,5 28black 20 901 10 116 10x1,25 M 16x1,5 28black22 901 10 160 10x1,25 G 1/4" 29black 20 901 10 210 10x1,5 M 10x1 29 dark grey 20 901 10 212 10x1,5 M 12x1,5 29 dark grey 20 901 10 214 10x1,5 M 14x1,5 28 dark grey 20 901 10 216 10x1,5 M 16x1,5 28 dark grey 22 901 12 010 12x1,5 M 10x1 30black22 901 12 012 12x1,5 M 12x1,5 30black22 901 12 014 12x1,5 M 14x1,5 30black22 901 12 016 12x1,5 M 16x1,5 30black22 901 12 061 12x1,5 G 3/8" 30black22 901 14 022 14x2 M 22x1,5 23black28 901 15 014 15x1,5 M 14x1,5 33 black28 901 15 016 15x1,5 M 16x1,5 33 black28 901 16 012 16x2 M 12x1,5 33 black28 901 16 014 16x2 M 14x1,5 33 black28 901 16 016 16x2 M 16x1,5 33 black28 901 16 022 16x2 M 22x1,5 30black28 901 16 026 16x2 M 26x1,5 33 black28 901 63 510 1/4" M 10x1 24 light grey 16 901 95 310 3/8" M 10x1 29 light grey 20 901 95 312 3/8" M 12x1,5 29 light grey 18 901 95 316 3/8" M 16x1,5 26 light grey 22 901 12 716 1/2" M 16x1,5 31 light grey 24 901 15 916 5/8" M 16x1,5 33 light grey 28 901 15 922 5/8" M 22x1,5 30 light grey 28 901 19 122 3/4" M 22x1,5 34 light grey 32 Kods S L 920 50 070 regular29 920 60 070 heavy duty 34 Kods S L 920 40 045 small 22 920 50 045 regular25 920 60 045 heavy duty 30 Kods S L 920 40 060 small 24 920 52 060 regular28 920 60 060 heavy duty 33
71 GAISA SAVIENOJUMI Kods D1 D2 623 7823 M 12x1,5M 12x1,5 623 7862 M 16x1,5M 16x1,5 623 7865 M 16x1,5M 18x1,5 623 7867 M 22x1,5M 22x1,5 Kods T 962 10 004 4x1,0 962 10 006 6x1,0 962 10 008 8x1,0 962 10 010 10x1/10x1,25/10x1,5 962 10 012 12x1,5 962 10 015 15x1,5 962 10 016 16x2,0 962 10 635 1/4" 962 10 953 3/8" Kods S1 S2 L 961 50 106 heavy duty regular15.1 KodsTDL SUPPORT SLEEVE HEX 901 06 004 6x1 M 12x1,5K 22black16 901 06 049 6x1 1/8" NPTF 21black16 901 08 049 8x1 1/8" NPTF 25black18 901 08 050 8x1 1/4" NPTF 23black 20 901 08 070 8x1 R 1/4" 24 black18 901 10 250 10x1,5 1/4" NPTF 27 dark grey 20 901 12 050 12x1,5 1/4" NPTF 29black22 901 63 549 1/4" 1/8" NPTF 22 light grey 16 901 95 350 3/8" 1/4" NPTF 26 light grey 20 901 12 751 1/2" 3/8" NPTF 36 light grey 24 901 12 752 1/2" 1/2" NPTF 18 light grey 24 901 15 952 5/8" 1/2" NPTF 30 light grey 28
11.75x22,5, 10x335, CH 281 KodsTDHL1L2 SUPPORT SLEEVE HEX 910 08 011 8x1 M22x1,5 Ø 11 20 30BLACK 26 Kods Izmēri SULTAN 1183922 11,75x22,5, PCD:10x335, CH 281, ET: 120, M22 SULTAN 1175123 11,75x22,5, PCD:10x335, CH 281, ET:135, M22 MMT SRW F212K221101 11,75x22,5, PCD:10x335, CH 281, ET:120, M22 MMT SSWL TW-397 11.75x22.5, PCD:10x335, CH 281, ET:120, M22(Ø26)
Tērauda disks kravas automobiļiem (sudraba)

Dzesēšanas sistēmas

šļūtene

Kods

SE8X1000 POSH

SE10X1000 POSH

SE12,7X1000 POSH

SE14X1000 POSH

SE15X1000 POSH

SE18X1000 POSH

SE19X1000 POSH

SE22X1000 POSH

SE25X1000 POSH

SE28X1000 POSH

SE30X1000 POSH

SE31X1000 POSH

SE35X1000 POSH

SE38X1000 POSH

SE40X1000 POSH

SE41X1000 POSH

SE45X1000 POSH

SE48X1000 POSH

SE50X1000 POSH

SE54X1000 POSH

SE55X1000 POSH

SE57X1000 POSH

SE60X1000 POSH

SE63X1000 POSH

SE65X1000 POSH

SE6X1000 POSH

SE70X1000 POSH

SE76X1000 POSH

Dzesēšanas sistēmas šļūtene–pāreja

Dzesēšanas sistēmas šļūtene < 90º leņķis, 150 x 150 mm

Kods

SE10-150X150 POSH

SE12,7-150X150 POSH

SE14-150X150 POSH

SE15-150X150 POSH

SE16-150X150 POSH

SE18-150X150 POSH

SE19-150X150 POSH

SE22-150X150 POSH

SE25-150X150 POSH

SE28-150X150 POSH

SE30-150X150 POSH

SE31-150X150 POSH

SE35-150X150 POSH

SE38-150X150 POSH

SE40-150X150 POSH

SE41-150X150 POSH

SE45-150X150 POSH

SE48-150X150 POSH

SE51-150X150 POSH

SE54/51-150X150 POSH

SE54-150X150 POSH

SE55-150X150 POSH

SE60-150X150 POSH

SE63-150X150 POSH

SE65-150X150 POSH

SE70-150X150 POSH

SE76-150X150 POSH

Dzesēšanas sistēmas šļūtene

90º

200 x 200 mm

Kods

SE10-200X200 POSH

SE14-200X200 POSH

SE15-200X200 POSH

SE16-200X200 POSH

SE18-200X200 POSH

SE19-200X200 POSH

SE21-200X200 POSH

SE22-200X200 POSH

SE25-200X200 POSH

SE28-200X200 POSH

SE30-200X200 POSH

SE35-200X200 POSH

SE38-200X200 POSH

SE40-200X200 POSH

SE45-200X200 POSH

SE55-200X200 POSH

Dzesēšanas sistēmas šļūtene < 90º leņķis, 250 x 250 mm

Kods

SE10-250X250 POSH

SE12,7-250X250 POSH

SE14-250X250 POSH

SE15-250X250 POSH

SE16-250X250 POSH

SE18-250X250 POSH

SE19-250X250 POSH

SE22-250X250 POSH

SE25-250X250 POSH

SE28-250X250 POSH

SE30-250X250 POSH

SE35-250X250 POSH

SE38-250X250 POSH

SE40-250X250 POSH

SE45-250X250 POSH

SE48-250X250 POSH

SE51-250X250 POSH

SE55-250X250 POSH

SE60-250X250 POSH

SE65-250X250 POSH

SE70-250X250 POSH

Kods

SE22-210X210 POSH

SE28-210X210 POSH

SE35-210X210 POSH

SE45/50-210X210 POSH

SE50/65-150X150 POSH

SE50-210X210 POSH

SE60-210X210 POSH

Dzesēšanas sistēmas šļūtene pāreja T

SE48/57X76 SE70/80X76

SE13/22X76SE32/41X76SE48/63X76 SE76/63X76

SE16/22X76 SE32/48X76 SE51/38X76 SE76/83X76

SE18/12X76SE35/54X76SE54/57X76 SE76/89X76

SE19/25X76SE35/57X76SE54/63X76SE76/95X76

SE19/28X76SE38/22X76 SE54/70X76 SE80/83X76

SE19/30X76SE38/54X76SE55/65X76SE80/95X76

SE19/32X76SE40/35X76 SE57/60X76 SE83/89X76

SE22/18X76SE40/51X76 SE57/83X76 SE83/95X76

SE22/35X76SE41/57X76 SE60/63X76 SE89/102X76

SE25/30X76SE41/63X76SE60/80X76SE89/80X76

SE25/41X76SE45/32X76SE60/83X76SE95/102X76

SE28/25X76SE45/54X76SE60/89X76SE102/114X76

SE28/30X76SE45/57X76SE63/51X76SE102/127X76

SE30/38X76SE45/60X76 SE67/76X76 SE102/76X76

SE30/41X76SE45/63X76 SE70/60X76 SE114/127X76

Kods

SE19/32-105X60

SE19/35-105X60

SE19/38-105X60

SE25/38-105X60

SE25/45-105X60

SE25/54-105X60

SE25/57-105X60

SE25/60-105X60

SE25/70-105X60

SE32/51-105X60

SE32/57-105X60

SE32/60-105X60

SE32/63-105X60

SE32/67-105X60

72 GAISA SAVIENOJUMI
Dzesēšanas sistēmas šļūtene < 90º leņķis, 210 x 210 mm
<
leņķis,
Kods SE13/16X76SE32/28X76 SE45/70X76SE70/76X76 SE13/19X76 SE32/35X76

Dzesēšanas šķidruma sūknis

Dzesēšanas šķidruma sūknis

Dzesēšanas šķidruma sūknis

Celiņu siksnu komplekts

VOLVO FH, FH2, FH3, FM, FMX, 7700, 7900, Renault Truck

GATWP5004HD

Celiņu siksnu komplekts

VOLVO FH, FH2, FH3, FM, FMX, 9700, 9900, Renault Truck

GATWP5011HD

Dzesēšanas šķidruma sūknis

DAF XF 105, XF 95, 75 CF, 85 CF, CF 75, CF 85

GATWP5021HD

Celiņu siksnu komplekts

DAF XF 106, CF

GATK048PK2080HD

Celiņu siksnu komplekts

DAF XF 105, CF

GATK019PK1380AHD

LED bākuguns 12/24 V

SCANIA R,P,G,L,S OC13, DC13

GATWP5019HD

LED bākuguns 12/24 V

SCANIA R, P, G, T DC13

GATK0210PK2070HD

LED bākuguns 12/24 V ar magnētu

VOLVO FH, FH2, FH3

GATK0110PK1403HD

LED bākuguns 12/24 V ar magnētu

BL-UN062

LED bākuguns 12/24 V, pieskrūvējama

BL-UN059

LED bākuguns 12/24 V, pieskrūvējama

BL-UN046

Bākuguns 12/24 V, lampas tips H1, gliemežpārvads

BL-UN060

Bākuguns 12/24 V, lampas tips H1, gliemežpārvads

BL-UN002

BL-UN003

BL-UN023

BL-UN015

73 GATES UN BĀKUGUNIS

PESTICĪDU FILTRI TRAKTORIEM

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 310 x 120 x 42 mm

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 570 x 95 x 55 mm

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 650 x 70 x 60 mm

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 700 x 70 x 73 mm

KUBOTA

PUR-HC0398

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 400 x 115 x 73 mm

LANDINI

PUR-HC0279

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 520 x 120 x 73 mm

NEW HOLLAND

PUR-HC0071

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 580 x 176 x 52 mm

JOHN DEERE

PUR-HC0138

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 585 x 180 x 60 mm

SAME

PUR-HC0197

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 760 x 137 x 74 mm

SAME

PUR-HC0195

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 724 x 197 x 61 mm

MASSEY FERGUSON

PUR-HC0200

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 870 x 134 x 62 mm

LANDINI

PUR-HC0280

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 435 x 170 x 60 mm

JOHN DEERE, MASSEY FERGUSON

PUR-HC0136

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 740 x 125 x 60 mm

MASSEY FERGUSON

PUR-HC0236

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 500 x 115 x 66 mm

LANDINI

PUR-HC0281

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 400 x 130 x 61 mm

SAME

PUR-HC0194

Salona filtrs pret pesticīdiem ar aktīvo ogli 59 x 100 x 61 mm

JOHN DEERE

PUR-HC0135

SAME

PUR-HC0199

BRIEDA

PUR-HC0384

BRIEDA

PUR-HC0388

74
75
76 RIEPAS

Alliance 324 piedziņas riepa lieljaudas traktoriem. 45 grādu pašattīrošie dziļie izciļņi ir īpaši izstrādāti, lai nodrošinātu lielisku saķeri un ilgu kalpošanas laiku smagos darba apstākļos, tostarp lietojot uz ceļa. Spēcīgs neilona karkass nodrošina pilnu jaudas pārvadi un labu izturību pret mehāniskiem bojājumiem.

Alliance 533 ir industriāla piedziņas riteņu riepa. Riepas pastiprināta neilona konstrukcija ir izstrādāta, lai sasniegtu labākus rezultātus rūpnieciskā lietošanā, kā arī bezceļu un būvlaukuma pakalpojumos. Tā protektora dizains nodrošina labāku saķeri un bremzēšanas jaudu, kā arī lielu nobraukumu uz ceļa. Šo protektoru var izmantot arī dažādiem lauksaimniecības lietojumiem.

AGRI STAR II ir aprīkots ar Stratified Layer tehnoloģiju (SLT) –unikālu divu slāņu kombināciju –augšējais slānis ar viena leņķa profilu un apakšējais slānis ar vairāku leņķu profilu. Pēc 40% riepas nodiluma riepas apakšējais slānis saskaras ar zemi, kas palielina saskares laukumu centrālajā daļā. Tas nodrošina labāku riepas braucamību un veiktspēju. Palielināts gumijas tilpums AGRI STAR II palielina tā stingrību un nodrošina labāku nodilumizturību.

Kods

340/85R24 RAL AGRISTAR2

360/70R20 RAL AGRISTAR2

380/85R24 RAL AGRISTAR2

480/70R24 RAL AGRISTAR2

480/70R28 RAL AGRISTAR2

520/85R38 RAL AGRISTAR2

580/70R38 RAL AGRISTAR2

600/70R30 RAL AGRISTAR2

710/70R38 RAL AGRISTAR2

710/70R42 RAL AGRISTAR2

RAL 320 16PR

16.0/70-20 RAL 320 14PR

Alliance 320 ir zemas sekciju pielietojuma riepas ar augstu kravnesību un minimālu augsnes sablīvēšanos. Šī ir ideāla riepa modernai lauksaimniecībai, kas paredzēta lietošanai ceļa un bezceļa apstākļos. Tā spēcīgā neilona konstrukcija nodrošina izcilu veiktspēju un izturību.

77 RIEPAS Kods 11.2-24 RAL 324 8PR 11.2-28 RAL 324 8PR 12.4-24 RAL 324 12PR 12.4-24 RAL 324 8PR 12.4-28 RAL 324 8PR 12.4-32 RAL 324 8PR 13.6-28 RAL 324 8PR 14.9-28 RAL 324 8PR 15.5/80-24 RAL 324 16PR 16.9-34 RAL 324 8PR 18.4-26 RAL 324 12PR 6.5/80-15 RAL 324 6PR 9.5-22 RAL 324 6PR 9.5-24 RAL FP324 8PR 9.5-36 RAL 324 6PR
Kods 10.0/75-15.3 RAL 320 14PR 11.5/80-15.3 RAL 320 14PR 15.0/55-17 RAL 320 10PR 15.0/70-18
Kods 16.9-28 PAL 533 12PR
16.9-28 PAL 533HD 12PR 18.4-26 PAL 533HD 12PR

Alliance 370 platas bāzes radiālās riepas ir izstrādātas iekrāvējiem, kā arī izmantošanai lauksaimniecībā un kravas vilkšanai. Riepa nodrošina lielāku kravnesību (apmēram par 10% vairāk) pie tāda paša spiediena nekā standarta riepa. Īpašais R-1W saķeres protektora raksts ar radiālo neilona apvalku, stingrām jostām, dubļusargu un unikālu plecu dizainu nodrošina izcilu saķeri un augstu vilces efektivitāti. Lielais riepas nospieduma laukums samazina vidējo spiedienu uz zemes, samazina augsnes sablīvēšanos un palielina flotācijas spēju.

Alliance 323 MPT riepa ir paredzēta īpašiem lietojumiem uz teleskopiskajiem iekrāvējiem un kompaktajiem riteņu iekrāvējiem. Tam ir izcila karkasa un bortu konstrukcija, kas palīdz uzlabot riepu kalpošanas laiku. Īpaši dziļā izciļņa konstrukcija nodrošina izcilu nodilumu vissmagākajos darba apstākļos. Tās īpaši izstrādātais virziena protektora raksts nodrošina izcilas saķeres un pašattīrīšanās īpašības. Šī riepa ir konstruēta ar īpašu gumijas maisījumu, kas nodrošina labāku riepu izturību pret plīsumiem un ilgu riepas kalpošanas laiku.

Alliance 350 ir īpaša šauru radiālo riepu līnija visu veidu kultivēšanas, ražas novākšanas un miglošanas darbiem. Riepai ir raksturīgi apaļi pleci augsnes un augu aizsardzībai. Izturīgs korpuss un stingra josta nodrošina visas radiālās konstrukcijas priekšrocības. Šo riepu izmanto kā priekšējo riteni Row Crop lietojumos.

Alliance 317 riepa ir paredzēta pielietojumam, kuram nepieciešama augsta saķere. Tā ir izstrādāta tā, lai nodrošinātu vislabāko veiktspēju gan uz ceļa, gan bezceļa pielietojumiem smagos laikapstākļos. Riepa nodrošina izcilu saķeri ar piedziņas riteņiem, un tai ir spēcīga neilona karkasa konstrukcija.

78 RIEPAS Kods 230/95R36 RAL 350 230/95R44 RAL 350 270/95R32 RAL 350 270/95R42 RAL 350 270/95R48 RAL 350
Kods 10.0/75-15.3 PAL 323 10PR 11.5/80-15.3 PAL 323 12PR 405/70-20 PAL 323 16PR
Kods 12.5-20 PAL 317 12PR 14.5-20 PAL 317 12PR 14.5-20 PAL 317 14PR 405/70-20 PAL 317 14PR Kods 240/70R16 RAL 370 260/70R16 RAL 370 280/70R16 RAL 370 280/70R18 RAL 370

Alliance 365 Agro Forestry ir moderna diagonāla mežsaimniecības riepa, kas paredzēta komunālajiem un lieljaudas traktoriem smagos mežsaimniecības un smagākos lauksaimniecības darbos. Šo riepu var izmantot arī ražas novākšanas kombainiem un agregātiem lauksaimniecībā. Riepa ir paredzēta augstai saķerei un zemai slīdēšanai, un tā nodrošina labāku degvielas ekonomiju. Šīs riepas galvenās konstrukcijas īpašības ir stingrs neilona korpuss un tērauda josta, augsts protektora dziļums, spēcīgas un biezas sānu sienas, īpašs protektora maisījums un aizsargājošs dubļu aizsargs. Visas iepriekšminētās īpašības nodrošina vienmērīgu un uzticamu mežsaimniecības un agrorūpniecības darbību. Turklāt protektora lielais, neslīdošais dziļums sola lielus vilces spēkus uz sablietētas un mitras augsnes.

10.5/80-18

12.5/80-18

321 10PR

321 12PR

Kods

400/60-15.5 RAL 328 20PR

500/60-22.5 RAL 328 16PR

550/60-22.5 RAL VP328 16

Alliance 328 Flotation riepa konstruēta lielu kravu pārvadāšanai un tiek izmantota skarbos apstākļos, un nodrošina uzlabotu stabilitāti salīdzinājumā ar divu riepu konfigurāciju. Riepa nodrošina arī daudz labāku braukšanas komfortu, lielāku mašīnas mobilitāti, labāku pašattīrīšanos un labāku kopējo sniegumu uz ceļa. 328 ir pieejama “Heavy Duty” variantā dažādos izmēros, kas konstruētas ar tērauda jostas audumu. Papildus standarta pielietojumam piekabēs, mežsaimniecības piekabēs un mežizstrādes mašīnās īpašā HD riepa ir izstrādāta arī lauksaimniecības presēm.

Kods

560/45R22.5 RAL 885

560/60R22.5 RAL 885

710/50R26.5 RAL 885

12.5/80-18

321 16PR 12.5/80-18

321HD 12PR

Alliance 321 Construction Machinery riepa ir paredzēta stingrām mūsdienu kompaktās celtniecības tehnikas un cita aprīkojuma prasībām uz bezceļiem, kur nepieciešama mērena saķere un ilgs kalpošanas laiks. Tās spēcīgais neilona karkasa korpuss nodrošina uzlabotu riepas izturību pret konstrukcijas bojājumiem.

Alliance 885 riepa ir īpaši izstrādāta, lai pārvadātu lielas kravas lielā ātrumā dažādiem lauksaimniecības transporta lietojumiem. Tā virziena protektora raksts nodrošina izcilu saķeri un lielisku pašattīrīšanos. Tērauda jostas konstrukcija nodrošina mazāku dīkstāves laiku un samazina uzturēšanas izmaksas. Stingrais korpuss nodrošina lielāku nodilumizturību. Lielais nospiedums kopā ar noapaļotajiem pleciem nodrošina augu aizsardzību un samazina augsnes sablīvēšanos, padarot to par ideālu lauksaimniecības transportam.

79 RIEPAS
Kods
PAL
PAL
PAL
PAL
Kods 540/65R30 RAL 365 540/65R38 RAL 365 650/65R42 RAL 365

Earth Pro radial 650 ir īpaši plata radiālā riepa, kas paredzēta izmantošanai lauksaimniecības traktoros un ražas novākšanas kombainos. To raksturo palielināta kravnesība pie tāda paša spiediena. Tas nozīmē, ka zems spiediens riepā apvienojumā ar lielu nospieduma laukumu palīdz samazināt augsnes sablīvēšanos. Zemie riepas leņķi plecu zonā uzlabo saķeri, savukārt augstāki leņķi ap riepas viduslīniju uzlabo braukšanas komfortu. Tas palielina riepu saķeres efektivitāti, pateicoties efektīvam saķeres/slīdēšanas raksturlielumam. Arī spēcīgā radiālā konstrukcija ar pastiprinātiem bortiem un sānu malām nodrošina ilgu riepas kalpošanas laiku.

Optimizēts 45 grādu leņķis nodrošina labu braukšanu ceļā un izcilu pašattīrīšanos uz lauka. Riepu kalpošanas laiku pagarina maisījums, kas paredzēts zemam nodilumam, papildu gumija uzgaļa centrā, stabilizēti uzgaļi centrā ar vienmērīgi sadalītu stiprinājumu. Īpaši izstrādāti izciļņu leņķi un rādiuss novērš izciļņu pamatnes plaisas. Papildu gumijas slānis uzlabo iespiešanās pretestību. Stingrāka sānu siena nodrošina deformācijas stabilitāti un aizsardzību pret ārējiem bojājumiem.

Galaxy Earth-Pro 850 un Earth-Pro 700 sērijas radiālajai riepai ir uzlabots uzmavas dizains ar stāvu leņķi riepas centrā, lai nodrošinātu vienmērīgu braukšanu, ilgstošu nodilumu un pašattīrīšanos. Tam ir zemāks leņķis pie pleca, lai nodrošinātu saķeri. Šī riepa nodrošina ievērojami uzlabotu stabilitāti uz kalna nogāzes. Radiālajai riepai

Galaxy Earth-Pro ir ļoti daudzpusīgs un moderns dizains, kas nodrošina izcilu nodilumu uz ceļa un braukšanas komfortu, vienlaikus garantējot augstu saķeri uz lauka. Spilventiņi starp izciļņiem darbojas kā dubļu lauzēji. Turklāt pastiprinātās izciļņu un bortu zonas un uzlabotais protektora savienojums nodrošina izcilu darbmūžu.

Kods

320/85R24 RGX EP850

320/85R32 RGX EP850

340/85R24 RGX EP850

340/85R28 RGX EP850

340/85R38 RGX EP850

380/85R28 RGX EP850

460/85R38 RGX EP850

520/85R38 RGX EP850

80 RIEPAS
Kods
600/65R28
EP650 650/65R38
Kods 320/70R28 RGX EP700 360/70R28 RGX EP700 420/70R24 RGX EP700 480/70R34 RGX EP700 480/70R38 RGX EP700 520/70R38 RGX EP700
540/65R30 RGX EP650
RGX
RGX EP650
Kods 11.2-24 RGX EP45 8PR 11.2-28 RGX EP45 8PR 12.4-24 RGX EP45 12PR 12.4-24 RGX EP45 8PR 12.4-28 RGX EP45 8PR 12.4-36 RGX EP45 8PR 14.9-24 RGX EP45 8PR 14.9-28 RGX EP45 8PR 16.9-28 RGX EP45 8PR 16.9-30 RGX EP45 8PR 16.9-34 RGX EP45 8PR 18.4-34 RGX EP45 14PR 18.4-34 RGX EP45 8PR 18.4-38 RGX EP45 8PR 8.3-24 RGX EP45 8PR 9.5-20 RGX EP45 6PR 9.5-24 RGX EP45 8PR

Galaxy Multi tough ir vispiemērotākais risinājums visām kompaktajām iekārtām. Novatoriskais riepas dizains nodrošina zemu rites pretestību, kas nodrošina zemu degvielas patēriņu. Nevirziena protektora raksts ir optimizēts gan uz ceļa, gan bezceļa lietojumiem. Plecu izciļņi nodrošina lielisku saķeri, strādājot uz mīkstākām virsmām, savukārt masīvie centrālie bloki nodrošina ilgāku kalpošanas laiku, strādājot uz cietākām virsmām. Šai riepai ir augsta amortizācijas spēja, kas absorbē triecienus uz ceļa un nodrošina vienmērīgu braukšanu.

Galaxy Jumbo Hulk ir unikāls protektora raksts, kas ļauj tam darboties smagos apstākļos, vienlaikus nodrošinot izcilas pašattīrīšanās īpašības. Pateicoties dziļajam protektora dziļumam un augstajai cietības un tukšumu attiecībai, Hulk L-4 nodrošina neparastas servisa stundas un samazina dīkstāves laiku, ko izraisa sagriezumi un pārdurumi. Šī ir ļoti uzticama riepa, kas nepārkarst, intensīvi lietojot uz ceļa.

Kods

10-16.5 PGX HULK 10PR

12-16.5 PGX HULK 12PR

Galaxy Hulk ir unikāls protektora raksts, kas ļauj tam darboties smagos apstākļos, vienlaikus nodrošinot izcilas pašattīrīšanās īpašības. Pateicoties dziļajam protektora dziļumam un augstajai cietības un tukšumu attiecībai, Hulk L-5 nodrošina neparastas servisa stundas un samazina dīkstāves laiku, ko izraisa griezumi un pārdurumi. Šī ir neapšaubāmi labākā skidsteer riepa tirgū.

Kods

17.5R25 PGX LDSR300 E3L3

26.5R25 PGX LDSR300 E3L3

LDSR 300 ir īpaši izstrādāts riteņiekrāvējiem, kas darbojas vissmagākajā vidē. Smagas kravas transportēšanai nepieciešama izcila stabilitāte un robustums. Izturīga radiālā konstrukcija kopā ar spēcīgu sānu aizsargu nodrošina LDSR 300 izcilu izturību, lai izturētu sarežģītus reljefus. Augstākās kvalitātes protektora maisījumi nodrošina lielisku aizsardzību pret izciļņu plīsumiem un sagrūšanu, palīdzot mašīnai darboties efektīvi bez dīkstāves. S formas protektora raksts ar pakāpju izciļņiem nodrošina optimālu saķeri un uzlabotu pašattīrīšanos, kas nodrošina augstu produktivitāti.

81 RIEPAS
Kods 340/80R18 PGX MT 405/70R24 PGX MT 440/80R24 PGX MT 440/80R30 PGX MT 500/70R24 PGX MT
Kods 12.5/80-18 PGX JHULK 14PR 18.4-26 PGX JHULK 14PR

Stūrējošā ass

ROAD READY S

83 RIEPAS
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 205/75R17.5 CRI RRS MS 205/75R17.5124/122M FM+S, 3PMSFDB1 (068 dB) 215/75R17.5 CRI RRS MS 215/75 R17.5126/124M FM+S, 3PMSFDB1 (069 dB) 245/70R17.5 CRI RRS MS 245/70 R17.5136/134M FM+S, 3PMSFDB1 (068 dB) Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 245/70R17.5 CPI FR:01T 245/70 R17.5136/134M FM+S, 3PMSFDB1 (071 dB) FR : 01T Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 265/70R19.5 CSA AA3 M+S 265/70 R19.5140/138M FM+S, 3PMSFDB1 (070 dB) 285/70R19.5 CSA AA3 M+S 285/70 R19.5146/140M FM+S, 3PMSFDB2 (070 dB) AVANT A3 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 215/75R17.5 CSA A4 M+S 215/75 R17.5126/124M FM+S, 3PMSFDC1 (070 dB) 225/75R17.5 CSA A4 M+S 225/75 R17.5129/127M FM+S, 3PMSFDC1 (070 dB) 235/75R17.5 CSA A4 M+S 235/75 R17.5132/130M FM+S, 3PMSFDC1 (069 dB) AVANT 4 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 265/70R19.5 CPI FR:01 MS 265/70 R19.5148/130M FM+S, 3PMSFDB1 (071 dB) 285/70R19.5 CPI FR:01 MS 285/70 R19.5146/144L FM+S, 3PMSFCB2 (071 dB) FR : 01 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 215/75R17.5 CFO STEER MS 215/75 R17.5126/124M FM+S, 3PMSFEB2 (073 dB) 235/75R17.5 CFO STEER MS 235/75 R17.5132/130M FM+S, 3PMSFEC2 (073 dB)
STEER

NOVO TRANS S18

84 RIEPAS Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 275/70R22.5 CRI URS MS 275/70 R22.5150/148J F M+S, 3PMSF DB1 (071 dB) URBAN READY S Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 215/75R17.5 CTZ TRANSS18 215/75 R17.5128/126M FM+S, 3PMSFED1 (072 dB) 225/75R17.5 CTZ TRANSS18 255/75 R17.5129/127M FM+S, 3PMSFED1 (072 dB) 235/75R17.5 CTZ TRANSS18 235/75 R17.5132/130M FM+S, 3PMSFED1 (072 dB) 245/70R17.5 CTZ TRANSS18 245/70 R17.5136/134M FM+S, 3PMSFED1 (072 dB) 245/70R19.5 CTZ TRANSS18 245/70 R19.5136/134M FM+S, 3PMSFDD1 (072 dB) 265/70R19.5 CTZ TRANSS18 265/70 R19.5140/138M FM+S, 3PMSFDD1 (072 dB) 285/70R19.5 CTZ TRANSS18 285/70 R19.5146/144M FM+S, 3PMSFDD1 (072 dB)
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/80R22.5 CPI IT-S90 295/80 R22.5152/148M FM+S, 3PMSFCB1 (069 dB) 315/70R22.5 CPI IT-S90 315/70 R22.5156/154L FM+S, 3PMSFCB1 (072 dB) 315/80R22.5 CPI IS90 315/80 R22.5156/150L FM+S, 3PMSFDB1 (072 dB) IT-S90 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/80R22.5 CFO STEER MS 295/80 R22.5152/148M FM+S, 3PMSFCB1 (071 dB) 315/70R22.5 CFO STEER XL 315/70 R22.5154/150L FM+S, 3PMSFDB1 (068 dB) 315/80R22.5 CFO STEER MS 315/80 R22.5156/150L FM+S, 3PMSFCB2 (071 dB) STEER Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/70R22.5 CPI FR:01TXL 315/70 R22.5156/150L FM+S, 3PMSFCB1 (072 dB) 315/80R22.5 CPI FR:01T 315/80 R22.5156/150L FM+S, 3PMSFCB1 (071 dB) 385/65R22.5 CPI FR:01TMS 385/65 R22.5164K FM+S, 3PMSFBB1 (071 dB) FR : 01T

AVANT A5

ROAD READY S

NOVO ENERGY S13

SMART TRANS S53

85
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/80R22.5 CRI RRS 295/80 R22.5152/148M FM+S, 3PMSFCC1 (070 dB) 315/70R22.5 CRI RRS 315/70 R22.5154/150L FM+S, 3PMSFCC2 (072 dB) 315/80R22.5 CRI RRS 315/80 R22.5156/150L FM+S, 3PMSFCB1 (070 dB)
RIEPAS
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/60R22.5 CTZ NENERGS13 295/60 R22.5150/147K FM+S, 3PMSFDC2 (073 dB) 315/60R22.5 CTZ NENERGS13 315/60 R22.5154/150L FM+S, 3PMSFDC2 (073 dB)
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/80R22.5 CTZ STRANSS53 295/80 R22.5154/149M FM+S, 3PMSFCC2 (073 dB) 315/70R22.5 CTZ STRANSS53 315/70 R22.5156/150L FM+S, 3PMSFCC2 (073 dB) 315/80R22.5 CTZ STRANSS53 315/80 R22.5154/151M FM+S, 3PMSFCC2 (073 dB) Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/60R22.5 CSA AA5 315/60 R22.5152/148L FM+S, 3PMSFBC2 (073 dB) 315/70R22.5 CSA AA5 315/70 R22.5156/150L FM+S, 3PMSFCC2 (072 dB) 315/80R22.5 CSA AA5 315/80 R22.5156/154M FM+S, 3PMSFCC2 (072 dB)
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/70R22.5 CHA AH31 315/70 R22.5156/150L FM+S, 3PMSFCB1 (073 dB) 385/55R22.5 CHA AH31 385/55 R22.5160K F M+S, 3PMSF CB1 (069 dB) 385/65R22.5 CHA AH31 385/65 R22.5160K FM+S, 3PMSFCB1 (069 dB)
AH31

AVANT A5

ON/OFF READY S

86 RIEPAS Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 13R22.5 CRI ON/OFF RS 13 R22.5 150K F M+S, būvtehnika DB1 (069 dB) 315/80R22.5 CRI ON/OFF RS 315/80 R22.5156/150K F M+S, būvtehnika CB2 (071 dB) 385/65R22.5 CRI ON/OFF RS 385/65 R22.5160K F M+S, būvtehnika CC2 (072 dB)
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CRI RRS 385/65 R22.5160K FM+S, 3PMSFCB2 (072 dB) ROAD READY S Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CHA AM15+K 385/65 R22.5158L FM+S, 3PMSFCC2 (074 dB) Smart Work AM15+ Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 13R22.5 CFO ON/OFF STEER 13 R22.5156/150K FM+S, 3PMSFDB2 (072 dB) 315/80R22.5 CFO ON/OFF STEER 315/80 R22.5156/150K FM+S, 3PMSFDB2 (072 dB) STEER ON/OFF Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 13R22.5 CTZ TERRAS12+ 13 R22.5156/151K F M+S, būvtehnika DC2 (073 dB) Terra S12+ Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/55R22.5 CSA AA5 385/55 R22.5 FM+S, 3PMSFBC2 (072 dB) 385/65R22.5 CSA AA5 385/65 R22.5 FM+S, 3PMSFCB1 (071 dB)

Dzenošais tilts

SMART FLEX DH35

87 RIEPAS
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 215/75R17.5 CPI TR:01T 215/75 R17.5126/124M DM+S, 3PMSFDB1 (071 dB) 235/75R17.5 CPI TR:01T 235/75 R17.5132/130M DM+S, 3PMSFDB1 (070 dB)
: 01T Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 205/75R17.5 CTZ TRANSD21 205/75 R17.5124/122M DM+S, 3PMSFED2 (074 dB) 215/75R17.5 CTZ TRANSD21 215/75 R17.5128/126M DM+S, 3PMSFED2 (074 dB) 225/75R17.5 CTZ TRANSD21 225/75 R17.5129/127M DM+S, 3PMSFED2 (074 dB) 235/75R17.5 CTZ TRANSD21 235/75 R17.5132/130M DM+S, 3PMSFED2 (074 dB) 245/70R17.5 CTZ TRANSD21 245/70 R17.5136/134M DM+S, 3PMSFED2 (074 dB) 265/70R19.5 CTZ TRANSD21 265/70 R19.5140/138M DM+S, 3PMSFEC2 (074 dB) 285/70R19.5 CTZ TRANSD21 285/70 R19.5146/144M DM+S, 3PMSFEC2 (074 dB) TRANS D21 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 285/70R19.5 CPI TR:01 285/70 R19.5146/144L DM+S, 3PMSFDC2 (075 dB) 305/70R19.5 CPI TR:01 305/70 R19.5148/145M DM+S, 3PMSFDB1 (071 dB) TR : 01 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/80R22.5 CPI TR:01T 295/80 R22.5152/148M DM+S, 3PMSFDB1 (073 dB) 315/70R22.5 CPI TR:01T 315/70 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFDB2 (075 dB) 315/80R22.5 CPI TR:01T 315/80 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFDB1 (073 dB) TR : 01T Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 265/70R17.5 CHA DH35 265/70 R17.5140/138M DM+S, 3PMSFDC1 (073 dB) 265/70R19.5 CHA DH35 MS 265/70 R19.5140/138M DM+S, 3PMSFDC1 (073 dB) 285/70R19.5 CHA DH35 285/70 R19.5146/144M DM+S, 3PMSFDC1 (070 dB)
TR
88 RIEPAS Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/55R22.5 CHA DL10+ 295/55 R22.5147/145K DM+S, 3PMSFCC2 (074 dB) E-CUBE MAX DL10+ Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/60R22.5 CHA DH31 295/60 R22.5150/147K DM+S, 3PMSFDC1 (073 dB) 315/60R22.5 CHA DH31 315/60 R22.5152/148L DM+S, 3PMSFDC1 (073 dB) 315/70R22.5 CHA DH31 315/70 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFDC1 (073 dB) 315/80R22.5 CHA DH31 315/80 R22.5156/150L DM+S, 3PMSFDC1 (073 dB) SMART FLEX DH31 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/70R22.5 CHA DH51 315/70 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFDB2 (076 dB) SMART FLEX DH51 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/60R22.5 CHA DL20WKR 295/60 R22.5150/147L DM+S, 3PMSFBC1 (072 dB) E-CUBE MAX DL20W Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 215/75R17.5 CFO DRIVE 215/75 R17.5126/124M DM+S, 3PMSFEB2 (075 dB) 235/75R17.5 CFO DRIVE MS 235/75 R17.5132/130M DM+S, 3PMSFEC2 (073 dB) 295/80R22.5 CFO DRIVE 295/80 R22.5152/148M DM+S, 3PMSFDB2 (074 dB) 315/70R22.5 CFO DRIVE 315/70 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFDB2 (075 dB) 315/80R22.5 CFO DRIVE 315/80 R22.5156/150L DM+S, 3PMSFDB2 (074 dB) DRIVE

ORJAK 4 PLUS

ROAD READY D

NOVO ENERGY D23

89 RIEPAS Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/80R22.5 CRI RRD 295/80 R22.5152/148M DM+S, 3PMSFCC1 (073 dB) 315/70R22.5 CRI RRD 315/70 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFCC1 (073 dB) 315/80R22.5 CRI RRD 315/80 R22.5156/150L DM+S, 3PMSFCC1 (073 dB)
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/60R22.5 CSA OO4 PLUS 295/60 R22.5150/149L DM+S, 3PMSFDC2 (074 dB) 315/60R22.5 CSA OO4 PLUS 315/60 R22.5152/148L DM+S, 3PMSFDB1 (073 dB) 315/70R22.5 CSA OO4 PLUS 315/70 R22.5154/152M DM+S, 3PMSFDC2 (075 dB) 315/80R22.5 CSA OO4 PLUS 315/80 R22.5156/154M DM+S, 3PMSFDC2 (074 dB) Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/60R22.5 CTZ NENERGD23 295/60 R22.5150/147K DM+S, 3PMSFDD2 (074 dB) 315/60R22.5 CTZ NENERGD23 315/60 R22.5154/150K DM+S, 3PMSFDC2 (074 dB)
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/60R22.5 CTZ TRANSD28 295/60 R22.5150/147K DM+S, 3PMSFEC2 (074 dB) 315/70R22.5 CTZ TRANS D28 315/70 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFEC2 (074 dB) TRANS D28 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 295/80R22.5 CTZ TRANS D 295/80 R22.5152/149L DM+S, 3PMSFEC2 (073 dB) TRANS D24

ON/OFF READY D

SMART TERRA D27

90 RIEPAS Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/70R22.5 CTE TE-48D 315/70 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFDA2 (075 dB) 315/80R22.5 CTE TE-48D 315/80 R22.5 156/150L DM+S, 3PMSFDB1 (073 dB) TE-48D Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/80R22.5 CTE TE-68D 315/80 R22.5 156/150K D M+S--13R22.5 CTE TE-68D 13 R22.5 156/150K D M+S--TE-68D Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/80R22.5 CTZ TERRA D22 315/80 R22.5154/151L DM+S, 3PMSFEB2 (074 dB) TERRA D22 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/70R22.5 CTZ NTRANSD26 315/70 R22.5154/150L DM+S, 3PMSFDB2 (075 dB) NOVO TRANS D26
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/80R22.5 CRI ON/OFF D 315/80 R22.5156/150K DM+S, 3PMSFDB2 (076 dB) 13R22.5 CRI ON/OFF D 13 R22.5156/150K DM+S, 3PMSFFB2 (076 dB)
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 315/80R22.5 CTZ STERRAD27 315/80 R22.5157/154K DM+S, 3PMSFDD2 (074 dB) 13R22.5 CTZ STERRAD27 13 R22.5156/151K DM+S, 3PMSFDB2 (074 dB)

Piekabes riepas

TRAILER

91 RIEPAS
Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 215/75R17.5 CRI RRT 215/75 R17.5135/133J T M+SDB1 (067 dB) 265/70R19.5 CRI RRT 265/70 R19.5143/141 J T M+SCB1 (069 dB) ROAD READY T Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 205/65R17.5 CTZ TRANST41 205/65 R17.5129/127K T M+SDC2 (071 dB) 215/75R17.5 CTZ TRANST41 215/75 R17.5135/133J T M+SDC2 (071 dB) 235/75R17.5 CTZ TRANST41 235/75 R17.5143/141J T M+SDC2 (071 dB) 245/70R17.5 CTZ TRANST41 245/70 R17.5143/141J T M+SDC2 (071 dB) 245/70R19.5 CTZ TRANST41 245/70 R19.5141/140J T M+SCC2 (071 dB) 265/70R19.5 CTZ TRANST41 265/70 R19.5143/141J T M+SCC2 (071 dB) 285/70R19.5 CTZ TRANST41 285/70R19.5150/148J T M+SCC2 (072 dB) TRANS T41 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 205/65R17.5 CPI ST:01 MS 205/65 R17.5129/127J TM+S, 3PMSFDB1 (068 dB) 215/75R17.5 CPI ST:01 MS 215/75 R17.5135/133J TM+S, 3PMSFDB1 (070 dB) 235/75R17.5 CPI ST:01 M+S 235/75 R17.5143/141J TM+S, 3PMSFCC1 (069 dB) 245/70R17.5 CPI ST:01 MS 245/70 R17.5143/141J TM+S, 3PMSFCC1 (069 dB) 245/70R19.5 CPI ST:01 MS 245/70 R19.5141/140J TM+S, 3PMSFDC2 (071 dB) 285/70R19.5 CPI ST:01 MS 285/70 R19.5150/148J TM+S, 3PMSFDA2 (072 dB)
: 01 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 215/75R17.5 CFO TRAILER M 215/75 R17.5135/133J TM+S, 3PMSFCB2 (072 dB) 235/75R17.5 CFO TRAILERMS 235/75 R17.5143/141J TM+S, 3PMSFCB2 (072 dB)
ST
92 RIEPAS Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CRI RRT M+S 385/65R22.5160K TM+S, 3PMSFCC1 (070 dB) ROAD READY T Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CTE TE-48T 385/65 R22.5160K T M+SCA2 (072 dB) TE48-T Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CPI ITN 385/65 R22.5160K TM+S, 3PMSFCA1 (070 dB) IT-T90 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CPI ST:01T 385/65 R22.5160K TM+S, 3PMSFBA1 (070 dB) ST : 01T Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CPI R02 PRO 385/65 R22.5164K TM+S, 3PMSFBC1 (070 dB) R02 PRO Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/55R22.5 CHA TL20C 385/55 R22.5160K T M+SAC1 (066 dB) E-CUBE BLUE TL20 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/55R22.5 CHA TH31 385/55 R22.5160K TM+S, 3PMSFBB1 (070 dB) 385/65R22.5 CHA TH31 385/65 R22.5160K TM+S, 3PMSFBB1 (069 dB) SMART FLEX TH31 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/55R22.5 CFO TRAILERMS 385/55 R22.5160K TM+S, 3PMSFCA1 (070 dB) 385/65R22.5 CFO TRAILERMS 385/65 R22.5160K TM+S, 3PMSFCA2 (072 dB) TRAILER

NOVO TRANS

93 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CSA CC5HL 385/65 R22.5164K TM+S, 3PMSFCB2 (072 dB) CARGO 5 HL RIEPAS Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/55R22.5 CTZ NTRANST47 385/55 R22.5160K TM+S, 3PMSFCB2 (075 dB) 385/65R22.5 CTZ NTRANST47 385/65 R22.5160K TM+S, 3PMSFCB2 (075 dB)
T47 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CTZ STRANST48 385/65 R22.5160K TM+S, 3PMSFCC2 (073 dB) SMART TRANS T48 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 385/65R22.5 CFO ON/OFF T 385/65 R22.5160K T M+SCA2 (071 dB) TRAILER ON/OFF Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 445/45R19.5 CHA TL20 445/45 R19.5160K T M+SAC1 (070 dB) E-CUBE BLUE TL20 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 445/45R19.5 CTZ TRANST43 445/45 R19.5160J T M+SCC2 (072 dB) TRANS T43 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 425/65R22.5 CTZ TRANST46 425/65 R22.5165K T M+SCC2 (073 dB) 445/65R22.5 CTZ TRANST46 445/65 R22.5169K T M+SCC2 (073 dB) TRANS T46 Kods Izmērs Slodzes, ātruma indekss PozīcijaKomentāri 445/65R22.5 CTZ TERRAT45 445/65 R22.5169K TM+S, 3PMSFDC2 (073 dB) TERRA T45
94
95

KTS TRUCK modulis kravas automobiļu, autobusu, piekabju diagnostikai

ESI[tronic] 2.0 Off-highway

ESI[tronic] 2.0 Truck darbojas ar KTS Truck moduli, lai nodrošinātu diagnostiku un defektu noteikšanu smagajam kravas transportam.

ESI[tronic] 2.0 OHW tika izstrādāts, lai aptvertu arī lauksaimniecības, celtniecības un speciālos transportlīdzekļus. Lietojot kopā šīs divas Truck un OFF-HIGHWAY licences, tās nodrošinās labāko diagnostikas risinājumu visu veidu kravas un speciālajiem transportlīdzekļiem.

ESI[tronic] 2.0 OHW ir pieejams divās licencēs:

- OHW 1 lauksaimniecības transportlīdzekļiem;

- OHW 2 celtniecības transportlīdzekļiem un motoriem.

OHW licences šobrīd ir iespējams pasūtīt abas kopā vai katru atsevišķi, bet tikai savienojumā ar ESI[tronic] 2.0 Truck.

96 DIAGNOSTIKA UN TESTERI
Kods 0 684 400 512

TXT MULTIHUB TRUCK ar IDC5 PLUS programmatūru

KodsTEX D15520/ABO

KodsTEX NEMO2HUB/SET/ABO

PRODUKTA APRAKSTS

TXT MULTIHUB ir aprīkots ar izgaismojamo displeju, kas sniedz papildu ērtību ierīces lietošanā un ļauj iegūt informāciju jau sākotnēji, bez pieslēguma pamatdisplejam:

- savienojuma veids ar galveno displejiekārtu;

- uzlādes strāva akumulatoram transportlīdzeklī, ar kuru ir savienojums;

- darbības statuss – tā var būt stacionāra diagnostika, DoIP Wi-Fi, DoIP Ethernet, Pass-Thru.

Turklāt tas ļauj pastāvīgi kontrolēt ierīces darbību – tā nodrošina vairāk nekā 40 ziņojumu, kas sniedz tehniķim visu nepieciešamo informāciju diagnostikas darbības laikā.

TXT MULTIHUB ir aprīkots ar īpašu pastiprinātu virsbūvi ar prettrieciena stūriem. Tas ir sertificēts atbilstoši IP53 aizsardzības līmenim, tāpēc iztur ūdens un putekļu klātbūtni. Turklāt atbilstoši militārā standarta MIL-STD 810G prasībām ierīce iztur triecienus un kritiena amortizāciju. Visas šīs funkcijas ļauj ierīcei sniegt maksimālu ieguvumu jebkurā darbības situācijā.

Interfeiss izmanto uzlabotu savienojamību – tas ļauj mehāniķiem strādāt ar jebkura veida transportlīdzekļiem, kas padara darbnīcas pakalpojumus par vairāk aptverošiem un elastīgiem. Ierīce sazinās ar displeja ierīcēm, izmantojot:

- Wi-Fi moduli diagnostikas darbībām, kurās tiek izmantots standarta CAN, CAN FD un DoIP;

- tīkla vadu (Ethernet), rezervētu DoIP darbībām (ISO 13400);

- Bluetooth moduli parastās diagnostikas veikšanai;

- USB ligzdu visu veidu diagnostikai, ieskaitot Pass-Thru (SAE J2534-1 un SAE J2534-2).

97 DIAGNOSTIKA UN TESTERI

Diagnostikas aprīkojums kravas, lauksaimniecības, celtniecības, spectehnikas un ūdens transportam

KodsJALTEST/SET BASIC LIGHT

KodsJALTEST/SET TRUCK

98 DIAGNOSTIKA UN TESTERI

HaynesPro WorkshopData Ultimate

WorkshopData Truck

WorkshopData Car

TEHNISKĀ DATUBĀZE DIAGNOSTIKAI

“Inter Cars” iepazīstina ar uzņēmuma HaynesPro izstrādāto tehniskās informācijas datubāzi

WorkshopData Ultimate, kas nodrošina servisus ar nepieciešamajiem datiem darba uzlabošanai un rentabilitātes palielināšanai. Tas viss kļūst iespējams, ietaupot laiku, kas tiktu pavadīts, meklējot ar automobiļu nozari saistītu svarīgu tehnisko informāciju.

Ultimate – pilnīga un visaptveroša HaynesPro datubāzes versija, kurā iekļauti visi turpmāk minētie moduļi.

HaynesPro WorkshopData Ultimate:

- gada licence ar piekļuvi 4 lietotājiem;

- datubāze mehāniskajiem darbiem, regulēšanai, kā arī remontu laiki;

- unikālie elektronisko datu moduļi;

- “SmartPack” pakas remontdarbiem ar detalizētiem tehniskajiem rasējumiem un problēmu risinājumiem;

- elektroniskais asistents kļūdu kodu un bojājumu identificēšanai – VESA modulis;

- nepārtraukta piekļuve datubāzei, izmantojot mobilās ierīces.

WorkshopData piemērota ne tikai vieglajiem automobiļiem. “Inter Cars” piedāvā

WorkshopData Truck – HaynesPro datubāzi kravas automobiļu servisiem.

KodsHAYNESPRO TRUCK U4

99
TEHNISKĀ DATUBĀZE

CB460 riteņu balansēšanas iekārta

Kravas automobiļu un komerctransporta riepām. Riteņa maksimālais svars 200 kg, dzinēja jauda 0,55 kW.

EVERT BP585 riepu montāžas iekārta kravas automobiļiem

KodsEVERTBP585

Kolonas tipa, paredzēts kravas automašīnu riteņiem, izmēros 17,5”, 19,5” un 22,5”. Kompakts, aprīkots ar jaudīgu motoru un hidraulisku piedziņu, pašcentrējoša patrona, kas, pateicoties rotējošajai konstrukcijai, ļauj uzstādīt riteni bez operatora piepūles. Lieliski piemērots bezkameru riepām un komercriepām, kā arī alumīnija diskiem.

Tehniskie dati

EVERTBP46 riteņu balansēšanas

Kravas automobiļu un komerctransporta riteņiem. Diska diametrs 8”– 28”, maksimālais riteņa diametrs 1250 mm, maksimālais riteņa svars 200 kg.

riepu montāžas iekārta kravas automobiļiem

KodsEVERTBP588S

2 gadu garantija!

Jaudīgs divvirzienu dzinējs, kā arī hidrauliskā piedziņa. Pašcentrējošais satvēriens; hidrauliskā rampa; montāžas plecs uz rāmja stabilitātes nodrošināšanai; spēcīga diska fiksācijas vārpsta; ALU disku uzlikas.

Tehniskie dati

Spriegums 400 V, sūkņa jauda 1,5 kW, montāžas jauda 1,8 kW, darba spiediens 130–150 bar; trokšņa līmenis līdz 75 dB, svars 585 kg.

400 V barošanas avots, sūkņa jauda 3,0 kW, maksimālais svars ap 1000 kg, darba spiediens 130–150 bar, trokšņa līmenis līdz 75 dB, iekārtas svars 500 kg.

2 gadu garantija!

Jaudīgs hidrauliskās piedziņas divvirzienu dzinējs.

4 fiksatoru universālais satvēriens;

2 ātrumi abos virzienos; mobils vadības bloks; hidraulika ar spiediena regulāciju; darba plecs ar ātro apgriezienu sistēmu; spēcīga diska fiksācijas vārpsta; montāžas lāpstiņa un fiksators riepas montāžai uz diska; ALU disku uzlikas.

Tehniskie dati

Spriegums 400 V, sūkņa jauda 1,5 kW, montāžas jauda 2,4 kW, darba spiediens 130–150 bar; trokšņa līmenis līdz 75 dB, masa 987 kg.

Piezīme: standarta riteņu diapazons līdz 46”. Adapteri, kas paplašina diapazonu līdz 56”, ir papildu opcija: TC-20-6100000.

100
EVERTBP590 riepu montāžas iekārta kravas automobiļiem, lauksaimniecības tehnikai un 4x4 spēkratiem EVERTBP588S
3 x 400 V 6 1/min 14”-26” 760 mm 1500 mm 3 x 400 V 4.2-8.5 /min 2200 mm RIEPU MONTĀŽAS UN BALANSĒŠANAS IEKĀRTAS 14”-56” 1100 mm
Kods EVERTBP590
iekārta
KodsEVERTCB460 KodsEVERTBP46 100/200 1/min 200 kg 1200 mm 10”-24” 500 mm 1,5”-20”
3
1300 mm 425 mm
x 400 V 17,5”, 19,5”, 22,5”

Mobilā riepu montāžas iekārta

KodsUNITROL UT-27 MOBIL

UT 27 MOBIL mobilā riepu montāžas iekārta komerctransportam un kravas automobiļiem (14–26”). Iebūvējama mikroautobusos.

Maks. riteņa diametrs 1250 mm

Maks. diska diametrs 26’’

Minimālais diska diametrs 14’’

Spriegums 400 V

MULTI elektriskā atslēga

KodsUNITROL MULTI 1

Paredzēta kravas automobiļu, autobusu, būvtehnikas, lauksaimniecības tehnikas un militāras tehnikas riteņu skrūvju un uzgriežņu pieskrūvēšanai vai atskrūvēšanai. Šīs darbības iespējams veikt pilnīgi vai daļēji paceltam automobilim, kā arī uz riteņiem stāvošam automobilim.

Darba temperatūra no 10 līdz 35°C Svars 64 kg

Muciņas izmērs 1’’ Izmērs (augstums/platums/garums) 104/52/150 (cm)

Noteiktie motora apgriezieni 1400/min

Strāvas frekvence 50 Hz

Motora barošanas nominālais spriegums 400 V Motora nominālā jauda 1,1 kW

Trieciena stiprums 400–2500 Nm

75 t šenkeļu prese uz ratiņiem

KodsWWS/E-75T

Iekārta galvenokārt paredzēta, lai izspiestu tapas no mehāniskajiem transportlīdzekļiem bez nepieciešamības pilnībā demontēt ritošo daļu.

Citas ierīces funkcijas: presēšana, stumšana, iztaisnošana un citi darbnīcas darbi. Ierīce ir aprīkota ar ligzdu komplektu (12 gab.).

75 t

Maksimālais

Drošības būris riteņu pumpēšanai

Kods1 694 302 032

KodsUNITROL KOSZ K-1

KodsUNITROL KOSZ K-2

Šenkeļu prese

KodsLT-75T

Maksimālā jauda 55 t, cilindra gājiens 126 mm, diametrs 56 mm. TRUCK

Riepu pumpēšanas stacija

KodsSPIN 03.000.40

Kravas transporta automātiskā riepu pumpēšanas stacija ar 4 izvadiem. Maks. ieejošais spiediens: 13 bar 4 x 2 m šļūtenes.

101
spiediens
Izpildmehānisma gājiens
Vajadzīgais saspiesta gaisa spiediens 9 bar Attālums starp stabiem 390 mm Svars 360 kg
150 mm
BALANSĒŠANAS IEKĀRTAS
RIEPU MONTĀŽAS UN

IDEAL indukcijas sildītāji

Profesionāls indukcijas sildītājs, kas paredzēts lietošanai autoservisos, vieglo automobiļu, komerctransporta remontam un riteņu ģeometrijas veikšanai, kā arī riepu maiņas punktos un apkopei, darbnīcās vieglo automobiļu, komerctransporta un kravas automobiļu apkopei (INDUCTOR 5, 8), metāla korpusa taisnošanai, piekabju remontam (INDUCTOR10, 11), kravas automobiļu apkopei. Kravas automobiļu servisos mehāniskajiem remontiem un remontam pēc avārijas, kā arī piekabju remontam (INDUCTOR 18, 21).

102 SILDĪTĀJI
Kods Ievades spriegums Maksimālā jauda Nepārtrauktā jauda INDUCTOR 3I 230 3,5 kW 3,5 kW dzesēšana ar šķidrumu INDUCTOR 5 230 4,5 kW 3,7 kW dzesēšana ar šķidrumu INDUCTOR 8 230 8 kW 5,2 kW dzesēšana ar šķidrumu INDUCTOR 10 400 10 kW 8 kW dzesēšana ar šķidrumu INDUCTOR 12 400 12 kW 10 kW dzesēšana ar šķidrumu INDUCTOR XP18 400 18 kW 16 kW dzesēšana ar šķidrumu
18,5 kW Šķidrā kurināmā sildītājs KodsB65CEL 44 kW Šķidrā kurināmā sildītājs KodsB150CED 20 kW Šķidrā kurināmā sildītājs KodsBV77E

ART98TWS 8 CCD savirzes ģeometrijas regulēšanas iekārta komerctransportam, autobusiem un piekabēm

KodsART98TWS

Komplektācija:

- Dators ar programmatūru

- Četras diagnostikas galvas

- Konsole ar 22” monitoru, klaviatūru un galvu uzlādes stacijām

- Bremžu pedālis un stūres noturētājs

- Infrasarkano staru sasaiste starp mērīšanas galvām

- Bluetooth pārraide starp priekšējām mērīšanas galvām un konsoli. Piemērots arī transportlīdzekļiem ar nelielu riteņu diametru (700 mm), tostarp piekabēm

- Maksimālais kopējais sakabes garums: 18 m

IEKĀRTA ASS ĢEOMETRIJAS PĀRBAUDEI UN REGULĒŠANAI

HAWEKA Axis 4000 ir pieprasīts produkts, kas izstrādāts, pamatojoties uz daudzu gadu pieredzi kontroles un mērīšanas iekārtu projektēšanā, kuras balstītas uz Axis 50 un Axis 500 lāzera projektoriem.

Ierīces sistēma nodrošina visu transportlīdzekļu tipu iestatījumu ātru un precīzu kontroli. Vienkārša kontroles un pārbaudes sistēma par pieņemamu cenu ir inovatīvas tehnoloģijas rezultāts, kuru atzīst daudzu automobiļu zīmolu ražotāji. Axis 4000 ir piešķirts TDT sertifikāts.

LĀZERA IEKĀRTA ASS ĢEOMETRIJAS PĀRBAUDEI UN REGULĒŠANAI LAUKSAIMNIECĪBAS TEHNIKAI

LĀZERA IEKĀRTA ASS ĢEOMETRIJAS PĀRBAUDEI UN REGULĒŠANAI KRAVAS AUTOMOBIĻIEM

LĀZERA IEKĀRTA ASS ĢEOMETRIJAS PĀRBAUDEI UN REGULĒŠANAI KRAVAS AUTOMOBIĻIEM UN AUTOBUSIEM

103 ĢEOMETRIJAS IEKĀRTAS

1” pneimatiskā muciņu triecienatslēga

KodsCP7782-6P

Maks. spēks: 2900 Nm

Svars: 11,6 kg

Gaisa patēriņš: 288 l/min

1” pneimatiskā muciņu triecienatslēga

Kods88116

Maks. spēks: 2712 Nm

Svars: 8,32 kg

Gaisa patēriņš: 255 l/min

1” pneimatiskā muciņu triecienatslēga

KodsHAZ9014TT

Maks. spēks: 4100 Nm

Svars: 4,6 kg

Gaisa patēriņš: 230 l/min

1” pneimatiskā muciņu triecienatslēga

KodsKAAA3218 KAAD3220

Maks. spēks: 2440 Nm

Svars: 11,21 kg

Gaisa patēriņš: 255 l/min

Maks. spēks: 2712 Nm

Svars: 8,32 kg

1” pneimatiskā muciņu triecienatslēga

KodsIR631L

Maks. spēks: 4300 Nml

Svars: 16,60 kg

Pagarināts gals: 8”

Gaisa patēriņš: 426 l/min

1” pneimatiskā muciņu triecienatslēga

KodsHAZ 9014PS-1

Maks. spēks: 3400 Nm

Darba griezes moments: 2400 Nm

Apgriezienu skaits: 5500 apgr./min

Gaisa patēriņš: 282 l/min

Svars: 7,8 kg

3/4” elektriskā triecienatslēga

KodsHAZ 9213-1000/4

Maks. spēks: 1400 Nm

Svars: 3,7 kg

3/4” pneimatiskā muciņu triecienatslēga

KodsHAZ 9013LGTT

Maks. spēks: 3800 Nm

Svars: 5,5 kg

Gaisa patēriņš: 243 l/min

104 PNEIMOINSTRUMENTI

Preses

Hidrauliskā prese

Hidrauliskā eļļa

Kods

Kods CP86500

0XPTHASP050

KodsEVERTOIL/JACK

Spēks: 50 t Manometrs, pārvietojams cilindrs, ar rokas vadību.

Presēm un domkratiem. Augstas kvalitātes universāla hidrauliskā eļļa, paredzēta presēm un dažādu veidu domkratiem, tādiem kā pārvietojamie hidrauliskie domkrati, pārnesumkārbas domkrati, celtņi vai vertikālie domkrati. Satur piedevas, kas palielina hidrauliskās sistēmas kalpošanas laiku.

105 PRESES Kods Preses veidsSpēks Virzuļa gājiens Darba diapazons SvarsKonstrukcija Kustīgais virzulis Aprīkojums Ražotājs 79375 Hidrauliskā ar rokas pumpi 20 t 190 mm 0–1000 mm116 kgMetināta Jā Manometrs, prizmasAirpress 0XPTHASP050H 0XPTHASP050HA Hidrauliskā ar rokas un kājas pumpi 50 t 200 mm 680–920 mm285 kgMetināta Jā Manometrs, prizmasProfitool OMA 651B Hidrauliskā ar rokas pumpi 10 t 160 mm 0–1000 mm100 kgMetināta Jā Vadība ar pedāli un izspiedējadapteru kompl. opcija OMA OMA 654B Hidrauliskā ar rokas pumpi 10 t 160 mm 0–1000 mm100 kgMetināta Jā Vadība ar pedāli un izspiedējadapteru kompl. opcija OMA OMA 656B Hidrauliskā ar rokas pumpi 30 t 160 mm 0–1000 mm230 kgMetināta Jā Vadība ar pedāli un izspiedējadapteru kompl. opcija OMA OMA 658B Hidrauliskā ar rokas pumpi 50 t 160 mm 0–1000 mm350 kgMetināta Jā Vadība ar pedāli un izspiedējadapteru kompl. opcija OMA OMA 665 Elektrohidrauliskā50 t 250 mm 65–1050 mm430 kgMetinātaOpcija Papildu galds un izspiedējadapteru kompl. opcija OMA OMA 666 Elektrohidrauliskā100 t 320 mm 240–1000 mm980 kgMetinātaOpcija Papildu galds un izspiedējadapteru kompl. opcija OMA OMA 667 Elektrohidrauliskā150 t 400 mm 230–1020 mm1680 kgMetinātaOpcija Papildu galds un izspiedējadapteru kompl. opcija OMA
OMA 667 79375OMA 651B OMA 656B OMA 658B OMA 665 OMA 666

AR AC HYDRAULICS PRODUKTIEM JŪS VARAT BŪT DROŠS

• Augsti kvalitātes standarti

• Uzlaboti darba apstākļi un drošība

• Darba vietas elastība un pielāgošanās spēja

• Augsta piegādes jauda

• Ilgs produkta kalpošanas laiks

• Pilnīga ISO sertifikācija

JŪSU DARBA EFEKTIVITĀTES VEICINĀŠANA NĀKOTNĒ

Drošs, ergonomisks un efektīvs risinājums, kas jums palīdzēs izpildīt modernās darbnīcas pieaugošās prasības:

• Bezvadu tālvadības pults

• Līdz 8 pārvietojamām pacelšanas kolonnām, katra ar tilpumu 15 t

• Izturīgs velmēšanas pārsegs, kas iztur līdz pat 7 t slodzi

• Kasetes vai rāmja risinājums

Drošs un elastīgs nākotnes pacēlājs, kas pielāgots tieši jūsu vajadzībām.

PASAULĒ ZEMĀKAIS gaisa hidrauliskais pacēlājs

Tāpat kā visi mūsu produkti, arī 40-4 domkrats tiek ražots saskaņā ar kvalitātes standartiem, nodrošinot stabilu lieljaudas celšanu visā iekārtas lietošanas ciklā.

• Kompakts un zems

• Ergonomisks rokturis ar viegli vadāmām spiedpogām

• Teleskopiskais cilindrs nodrošina ātru un drošu celšanu ar 4 soļiem

• Minimālais augstums tikai 100 mm/ maksimālais augstums 270 mm

PROFESIONĀLI BEDRES DOMKRATI

Mehāniķi visā pasaulē uzticas mūsu produkta drošībai un 100% Dānijas ražojuma kvalitātei, kas dod viņiem priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem.

Mēs piedāvājam pilnu domkratu un piederumu klāstu, kas atbilst ikviena prasībām izmēra, vietas un ietilpības ziņā.

PASAULĒ ILGĀKĀ GARANTIJA

Sešus gadu desmitus AC Hydraulic pacelšanas risinājumi ir paaugstinājuši ergonomisku darbnīcu aprīkojuma standartus.

15 GADU REZERVES DAĻU GARANTIJA

Neaizmirstiet, ka, tā kā mēs visu ražojam rūpnīcā Dānijā, mēs varam garantēt rezerves daļu piegādi 15 gadus pēc ražošanas pārtraukšanas.

106 DOMKRATI

Hidrauliskie domkrati ar piepūšamām

Viendaļīgais pneimohidrauliskais

Pārvietojams

hidrauliskais domkrats

KodsFJ40

Celtspēja: 4 t/5 t Maksimālais pacelšanas augstums: 410/730 mm

Hidrauliskā prese ar vinču (40 t)

KodsP40H

Cilindra gājiens: 300 mm

Pneimatiski kontrolējams cilindrs

Pārbīdāms cilindrs

Ar vinču paceļams presēšanas galds

Divu līmeņu pneimohidrauliskais domkrats

Kods4480000

Maks. augstums: 320 mm Min. augstums: 160 mm

Rati

KodsWT1500NT

Agrotehnikas, spectehnikas un kravas automobiļu riepām Ø 1000–2400 mm

Celtspēja: 1,5 t

Izmēri: 1455 x 1040 x 690 mm

107 DOMKRATI KodsCeltspējaMaks. augstumsMin. augstums DK60Q 6 t 600 mm 140 mm DK50HLQ 5 t 975 mm 140 mm
DK60Q DK50HLQ KodsCeltspējaMaks. augstumsMin. augstums 25-1H 25 t 610 mm 360 mm 65-1H 65 t 725 mm 425 mm
riepām
domkrats 25-1H 65-1H KodsCeltspējaMaks. augstumsMin. augstumsLīmeņi AB5-365 5 t 590 mm 365 mm 5 AB8-580 8 t 950 mm 580 mm 6 Tilta balsti AB5-365 AB8-580

Vertikālie domkrati

108 Kods Celtspēja Pacelšanas augstums Svars Daudzums 0XPTPL0013 12 t 710-1065 mm 26,5 kg 1 gab. 0XPTPL0014 12 t 456-710 mm 19,5 kg 1 gab. 0XPTPL0015 10 t 450-750 mm 21,5 kg 1 gab. 0XPTPL0016 10 t 650-1100 mm 26,5 kg 1 gab. 0XPTPL0017 15 t 450-750 mm 24,5 kg 1 gab. 0XPTPL0019 20 t 420-680 mm 29 kg 1 gab. 0XPTPL0020 20 t 665-1170 mm 39,5 kg 1 gab. 0XPTPL0021 25 t 415-640 mm 25,5 kg 1 gab. 0XPTPL0022 25 t 675-1050 mm 35,5 kg 1 gab.
Kods 0XPTPH00400XPTPH00410XPTPH00420XPTPH00440XPTPH00450XPTPH00460XPTPH00470XPTPH00250XPTPH0026 Celtspēja (tonnās) 25/10 40/20 50/25 40/20/10 60/40/2060/40/22/1180/50 20/40 15/30 Saspiests gaiss (Mpa) 0,6~0,60,6~0,80,6~1,00,8~1,2 0,8~1,2 0,8~1,20,6~1,00,6~1,0 0,8~1,0 Min. augstums 185 mm170 mm235 mm 130 mm 150 mm150 mm255 mm210 mm150 mm Pacelšanas augstums 25T: 91 mm40T: 70 mm50T: 117 mm 40T: 62,5 mm 60T: 57 mm60T: 55 mm80T: 111 mm40T: 100 mm30T: 74 mm 10T: 96 mm20T: 62 mm25T: 105 mm 20T: 54,5 mm 40T: 49 mm40T: 48 mm50T: 93 mm20T: 90 mm15T: 68 mm 10T: 58,5 mm20T: 56 mm22T: 53 mm 11T: 58 mm Adapteri 75 + 45 mm75 + 45 mm75 + 45 mm75 + 45 mm75 + 45 mm75 + 45 mm75 + 45 mm75 + 45 mm75 + 45 mm Masa 49 kg 50 kg 70 kg 41 kg 65 g 63 kg 108 kg 62 kg 35 kg Izmērs (mm) 1480 x 3501480 x 3501480 x 3501480 x 3801480 x 3501480 x 3501480 x 3501480 x 3501480 x 350 x 300 DOMKRATI 0XPTPL0022 0XPTPL00130XPTPL0014 0XPTPL0015 0XPTPL0016 0XPTPL0017 0XPTPL00190XPTPL00200XPTPL0021 Pneimohidrauliskie domkrati 0XPTPH0040 0XPTPH0041 0XPTPH0042 0XPTPH0044 0XPTPH0045 0XPTPH0046 0XPTPH0047 0XPTPH0025 0XPTPH0026

DOMKRATI,

Vertikālie domkrati

Ratiņi smērvielu izdalei

Kods0XPTJC0014

50–60 kg mucām ar pneimatikso sūkni 50:1

Instruments kravas automobiļu riteņu atskrūvēšanai (griezes momenta palielināšanai), 58:1

Kods04NA0001

• Ideāli piemērots rumbas uzgriežņu atskrūvēšanai komerctransporta un citu kravas automobiļu riteņiem

• Komplektā ar kasti, pagarinātāju (210 mm) un uzgaļiem (32 mm un 33 mm)

• Maksimālais moments: 4800 Nm

• Kvadrāts: 1”

• Atbilst DIN 3120/ISO 1174

Universāla eļļas filtra atslēga ar ķēdi

KodsJJAH1203

Izmēram: 13–152 mm

Instruments kravas automobiļu riteņu atskrūvēšanai (griezes momenta palielināšanai 3/4” x 1”)

KodsANAE2432

• Maksimālais izejošais moments: 900 Nm

• Maksimālais izejošais moments: 2700 Nm

109
RITEŅU ATSLĒGAS Kods CeltspējaMin. augstums Pacelšanas augstums Papildu augstuma regulēšana Kopējais augstums Svars 0XPTPH0010 2 t 181 mm 116 kg 48 mm 345 mm 2,6 kg 0XPTPH0011 12 t 230 mm 155 kg 80 mm 465 mm 7,4 kg 0XPTPH0017BP 5 t 185 mm 110 kg 60 mm 355 mm 4,2 kg 0XPTPH0029 10 t 182 mm 193 kg 375 mm 5,5 kg 0XPTPH0048BP 20 t 217 mm 130 kg 60 mm 407 mm 10,2 kg 0XPTPH0049BP 50 t 240 mm 130 kg 370 mm 25,2 kg
0XPTPH0010 0XPTPH00110XPTPH0017BP 0XPTPH00290XPTPH0048BP0XPTPH0049BP

PNEIMOMUCIŅAS UN ATSLĒGAS

1” pagarinātā triecienmuciņa

• Izturīga, augstas kvalitātes

• Karsti kalta

• Melna

• Izturīga pret koroziju

Gredzenatslēga

KodsIzmērsGarums

AAAR2222 22 mm163 mm

AAAR2323 23 mm163 mm

AAAR2424 24 mm163 mm

AAAR2525 25 mm163 mm

AAAR2626 26 mm180 mm

AAAR2727 27 mm180 mm

AAAR2828 28 mm180 mm

AAAR2929 29 mm190 mm

AAAR3030 30 mm190 mm

AAAR3232 32 mm190 mm

AAAR3333 33 mm190 mm

AAAR3434 34 mm190 mm

AAAR3535 35 mm205 mm

AAAR3636 36 mm205 mm

AAAR3838 38 mm205 mm

AAAR4040 40 mm205 mm

AAAR4141 41 mm230 mm

AAAR4242 42 mm230 mm

AAAR4343 43 mm230 mm

AAAR4444 44 mm230 mm

AAAR4545 45 mm240 mm

AAAR4646 46 mm240 mm

AAAR4747 47 mm240 mm

AAAR4848 48 mm240 mm

AAAR5050 50 mm255 mm

AAAR5252 52 mm255 mm

AAAR5555 55 mm255 mm

AAAR6060 60 mm270 mm

AAAR6565 65 mm280 mm

1” triecienmuciņa

• Izturīga, augstas kvalitātes

• Karsti kalta

• Hroma-molibdēna

Radziņatslēga

• DIN 894/ISO 3380

• Žokļu atstatums ar 15° novirzi

KodsIzmērsGarums

110
Hroma-molibdēna materiāls
apdare
KABE3222 22 mm KABE3224 24 mm KABE3227 27 mm KABE3229 29 mm KABE3230 30 mm KABE3232 32 mm KABE3233 33 mm KABE3234 34 mm KABE3235 35 mm KABE3236 36 mm KABE3238 38 mm KABE3241 41 mm KABE3246 46 mm KABE3250 50 mm KABE3265 65 mm
KodsIzmērs
materiāls
Melna apdare
Izturīga
pret koroziju
KodsIzmērs SEA IS170 70 mm SEA IS175 75 mm SEA IS180 80 mm SEA CV085 85 mm SEA CV090 90 mm SEA CV095 95 mm SEA CV100 100 mm SEA CV105 105 mm SEA CV110 110 mm SEA CV115 115 mm SEA CV120 120 mm • DIN 7444
Triecienizturīga
AAAT1818
AAAT1919
AAAT2020
AAAT2121
AAAT2222
AAAT2323
AAAT2424
AAAT2525 25
AAAT2626 26
AAAT2727 27
AAAT2828 28
mm AAAT2929 29
mm AAAT3030 30 mm243 mm AAAT3232 32 mm273 mm AAAT3333
AAAT3434 34
AAAT3535 35
AAAT3636
AAAT3838
AAAT4141
AAAT4242
AAAT4343
AAAT4444
AAAT4646
AAAT1616 16 mm162 mm AAAT1717 17 mm162 mm
18 mm162 mm
19 mm177 mm
20 mm177 mm
21 mm177 mm
22 mm197 mm
23 mm197 mm
24 mm197 mm
mm217 mm
mm217 mm
mm217 mm
mm243
mm243
33 mm273 mm
mm273 mm
mm299 mm
36 mm299 mm
38 mm299 mm
41 mm339 mm
42 mm339 mm
43 mm339 mm
44 mm374 mm AAAT4545 45 mm374 mm
46 mm374 mm AAAT4848 48 mm417 mm AAAT5050 50 mm417 mm AAAT5555 55 mm496 mm AAAT5858 58 mm496 mm AAAT6060 60 mm496 mm

Sviru komplekts

Kods0XAT6224

Kravas automobiļu un autobusu riepu montēšanai ar rokām.

Eļļas vanna

KodsHAZ 197-4

Droša eļļas noliešana no ass, izjaucot vai salabojot peldošās asis komerctransportlīdzekļos. Ķīmiski izturīga, neplīstoša plastmasa ar gludu, pret nobrāzumiem drošu virsmu

Kopējais garums: 310 mm

Augstums: 160 mm

Platums: 240 mm

Tilpums: 3 l

Centrēšanas komplekts

KodsHAZ 4937-26/3

Komerctransporta centrēšanas uzmavu komplekts, diskiem ar skrūves caurumu: 26 mm, M22x1.5, ātrai centrēšanas riteņu uzstādīšanai, DAF, FORD, MAN, MERCEDES-BENZ, RENAULT, VOLVO. TRUCK

Riepu protektora griešanas ierīce

Kods0XTY047

230 V barošanas avots Maksimālā jauda 350 W Komplektā 20 naži

Komerctransporta dzeses sistēmas uzpildes un pārbaudes iekārta

KodsHAZ 4802-1

Paredzēts, lai veiktu vakuuma noplūdes pārbaudi pirms dzesēšanas sistēmas uzpildīšanas. Piemērots kopā ar atsevišķiem vai universāliem adapteriem, piem., HAZ 4801-2/3.

Piemērots dzesēšanas šķidruma un apkures sistēmas piepildīšanai bez burbuļiem kravas automašīnās, autobusos, lauksaimniecības automašīnās un celtniecības transportlīdzekļos.

Rati

Kods0XPTOG0017

Agrotehnikas, spectehnikas un kravas automobiļu riepām Ø 700–2000 mm

Izmērs: 1040 x 1090 x 890 mm

Celtspēja: 1 t

111 INSTRUMENTI

INSTRUMENTI

Instrumentu rati

NEXT S14 ar 9 atvilktnēm

Aprīkoti ar 920 instrumentu vienībām.

Kods754080

Instrumentu rati

NEXT S14 ar 9 atvilktnēm

Aprīkoti ar 920 instrumentu vienībām.

Kods792081

Instrumentu rati

NEXT S15 ar 9 atvilktnēm

Aprīkoti ar 920 instrumentu vienībām.

Kods792082

112

Instrumentu rati ar 8 atvilktnēm

Ar centrālās atslēgas mehānismu un bloķēšanas sistēmu, kas ļauj atvērt ne vairāk kā vienu atvilktni. Aprīkoti ar 520 instrumentu vienībām, paredzēti komerctransporta un kravas automobiļu apkopei.

Kods9918HQ-GTT520

Instrumentu rati ar 8 atvilktnēm, piemēroti AGRO un TRUCK remontam 448 instrumentu vienības

KodsGE-44803

78 cm 7 atvilktņu tērauda instrumentu rati ar riteņiem (bez instrumentiem)

Kods4932478849

- 45 kg svaram ar klusas aizvēršanas sistēmu

- 90 kg nestspējas apakšējais plaukts

- Pretsasveres aizsardzība

- Katras atvilktnes iekšdaļa pārklāta ar pretslīdes materiālu

- Padziļināta ABS darbvirsma ar papildu nodalījumiem un atverēm skrūvgriežiem

- ABS buferi stūros

- Magnētiska uzlādes lente

- Perforēts panelis ar āķiem un instrumentu turētājiem

M18 FUEL™ ONE-KEY™ ¾” COLLU AUGSTA GRIEZES MOMENTA TRIECIENA UZGRIEŽŅU ATSLĒGA

Kods4933459730

Maks. spēks: 2034 Nm

Svars: 3,5 kg

113
INSTRUMENTI
7 GED3426 8 GED3108 5 GED2332 6 GED7528 4 GED3730 3 GED3025 2 GEDA429 1 GEDB431

KNIPEX Cobra® knaibles

- ātra un droša regulēšana, nospiežot pogu

- spēja strādāt ar vienu roku

- zobi ar cietību aptuveni 61 HRc

- uzticama skrūves bloķēšana novērš nejaušu regulēšanu

- roktura forma pasargā no pirkstu saspiešanas

- hromēts vanādija elektriskais tērauds, kalts, rūdīts ar eļļu

KodsGarums Darbības diapazons

87 00 100 100 mmlīdz 28 mm

87 01 125 125 mmlīdz 27 mm

87 01 150 150 mmlīdz 30 mm

87 01 180 180 mmlīdz 36 mm

87 01 250 250 mmlīdz 46 mm

87 01 300 300 mmlīdz 60 mm

87 01 400 400 mmlīdz 95 mm

Daudzfunkciju stangas

- Universāls rīks, kas apvieno vairākas funkcijas

- Cauruļu uzgriežņu atslēga un knaibles. 87. sērija

- Visu veidu uzgriežņiem, skrūvēm, armatūrai utt.

- Izturīgs, ar precīzu savienojumu, ar 15 iestatīšanas pozīcijām

Knaibles

- Mīkstas un cietas stieples un stiepļu griešanai

- Asmens cietība aptuveni 62 HRc

Knaibles kabeļu saitēm un skavām

- Kabeļu saišu atvēršanai un aizvēršanai

- Darbam ar degvielas šļūtenēm, vakuuma šļūtenēm utt.

114 INSTRUMENTI
01
87 00 10087 01 12587 01 15087 01 18087 01 25087 01 30087 01 40087 01 560
87
560 560 mmlīdz 120 mm
KodsGarums 87 41 250 250 mm
KodsGarums 70 02 160 160 mm
KodsGarums Darbības diapazons 85 51 180 A 180 mmlīdz Ø 50 mm 85 51 250 A 250 mmlīdz Ø 70 mm 85 51 250 AF 250 mmlīdz Ø 70 mm KodsGarums Darbības diapazons 85 51 180 C 180 mmclick tipa savilces 85 51 250 C 250 mmclick tipa savilces

Kombinētās knaibles ar palielinātu attiecību

- Darbam ar lielām slodzēm

- Mīkstas un ļoti cietas stieples griešanai

- Asmens cietība 64 HRC

KodsGarumsDarbības diapazons

03 02 160 160 mmkabeļu biezums līdz Ø 2,0 mm

03 02 180 180 mmkabeļu biezums līdz Ø 2,2 mm

Sprostgredzenu knaibles

- Stipras

- Knaiblīšu korpuss un uzgaļi: nerūsējošais tērauds

- Hromēts vanādijs, kalts, rūdīts ar eļļu

KodsGredzenu tipsIzmērs Gredzena izmērs

44 11 J1 parasts/iekšējs 140 mm12–25 mm

44 11 J2 parasts/iekšējs 180 mm19–60 mm

44 21 J11 saliekts 90o/iekšējs130 mm12–25 mm

44 21 J21 saliekts 90o/iekšējs170 mm19–60 mm

46 11 A1 parasts/ārējs 140 mm10–25 mm

46 11 A2 parasts/ārējs 180 mm19–60 mm

46 21 A11 saliekts 90o/ārējs130 mm10–25 mm

46 21 A21 saliekts 90o/ārējs170 mm19–60 mm 44

Universālās izolācijas knaibles

- Vadu griešanai un izolācijas noņemšanai

- Ar caurumiem vītņotu skrūvju griešanai, misiņa un vara priekšējais asmens Al un Cu vadu griešanai

KodsGarums Darbības diapazons

Sprostgredzenu knaibles

- Stipras

- Knaiblīšu korpuss un uzgaļi: nerūsējošais tērauds

- Hromēts vanādijs, kalts, rūdīts ar eļļu

KodsGredzenu tipsIzmērs

Gredzena izmērs

48 11 J1 parasts/iekšējs140 mm12–25 mm

48 11 J2 parasts/iekšējs180 mm19–60 mm

48 11 J3 parasts/iekšējs225 mm40–100 mm

48 21 J11 saliekts 90o/iekšējs130 mm12–25 mm

48 21 J21 saliekts 90o/iekšējs165 mm19–60 mm

48 21 J31 saliekts 90o/iekšējs210 mm40–100 mm

49 11 A1 parasts/iekšējs140 mm12–25 mm

49 11 A2 parasts/iekšējs180 mm19–60 mm

49 11 A3 parasts/iekšējs225 mm40–100 mm

49 21 A21 saliekts 90o/iekšējs165 mm19–60 mm

49 21 A31 saliekts 90o/iekšējs210 mm40–100 mm

4811J1 4821J11

PreciStrip16 izolācijas noņemšanas knaibles

- Viena daudzu un smalku vadu kabeļiem

- Laba saķere, pateicoties pusapaļajiem metāla žokļiem

- Precīzs griezums, pateicoties paraboliskajiem asmeņiem

- Noņemamā poga ar taustāmu bloķēšanas pozīciju

- Kabeļu griezējs līdz 16 mm2 rīka augšdaļā

115 INSTRUMENTI
97 22 240 240 mm 0,75-6,0 mm2 0,5-2,5 mm2
11 J1
44 21 J11
Kods Garums
12 52 195 195 mm Ø 0,08–16,0 mm2
Darbības diapazons

MXTS 40 akumulatoru uzlādes ierīce

Kods56-995

MXTS 40 ir ikdienas lietošanai servisā paredzēta iekārta 12 V un 24 V akumulatoru uzlādei. Viegli kopjama, draudzīga transportlīdzekļu elektronikai, ar ātras uzlādes režīmu.

Uzturēšanas un reģenerācijas režīmi akumulatoru uzlādei.

MXTS automātiski nodrošinātais spriegums rada iespēju izvairīties no ECU bojājuma, kas saistīts ar sprieguma svārstībām programmēšanas laikā. MXTS 40 atbilst IP20 standartam. 2 gadu garantija.

MDX-335P akumulatoru testeris

KodsMDX-335P

Aprīkots ar printeri 12 V PB, AGM, gela akumulatoru testēšanai.

Izmantojams, lai veiktu aizdedzes un ģeneratora testu vieglajiem un komerctransportlīdzekļiem.

Specifikācija:

- akumulatoru testēšana no

100 līdz 900 CCA

- testē akumulatorus, kas ir izlādējušies līdz 1 V

- bojātu šūnu noteikšana

- temperatūras kompensācija

- aizdedzes un ģeneratora testi

- voltmetrs

- printeris

MDX-655P akumulatoru testeris

KodsMDX-655P START&STOP

Aprīkots ar printeri 6 V un 12 V PB, AGM, gela akumulatoru testēšanai.

Izmantojams, lai testētu aizdedzes un ģeneratora testu vieglajiem un komerctransportlīdzekļiem.

Specifikācija:

- Akumulatoru testēšana no 100 līdz 2000 CCA

- Testē akumulatorus, kas ir izlādējušies līdz 1 V

- Bojātu šūnu noteikšana

- Temperatūras kompensācija

- Aizdedzes un ģeneratora testi (305 cm kabeļi)

- Voltmetrs

- Printeris

MXTS 70/50 akumulatoru uzlādes ierīce

Kods40-016

MXTS 70/50 ir pilnībā automatizēta akumulatoru uzlādes ierīce, kas nodrošina 8 pakāpju uzlādi ar uzlādes strāvas izvēles iespēju (50 A/12 V vai 50 A/24 V).

Paredzēta akumulatoriem ar ietilpību no 20 līdz 1500 Ah (gan 12 V, gan 24 V akumulatori).

Lādētājs ir aprīkots ar izturīgu alumīnija korpusu. IP20 aizsardzības pakāpe. Transportlīdzekļu sistēmām droša ierīce.

BAT 645/BAT 690 – pilnībā automātiski universālie akumulatora lādētāji

Kods0 687 000 164 0 687 000 169

Universālo akumulatoru lādētāji (BAT645 un BAT690) ir aprīkoti ar 45 A vai 90 A strāvu izeju. Abus lādētājus var izmantot 12 V pasažieru automobiļu akumulatoriem un 24 V kravas automobiļu akumulatoriem. Tie automātiski nosaka nepieciešamo nominālo spriegumu.

BAT 131 akumulatoru testeris

Kods0 684 400 731

Jaunais portatīvais Bosch akumulatoru testeris BAT 131 ir īpaši piemērots 6 V un 12 V akumulatoru (svina-skābes, gela un polimēru akumulatoru/AGM) testēšanai. Aprīkots ar printeri un USB savienojumu. Var veikt akumulatora stāvokļa testu un noteikt akumulatora bojājumus. Optimizēts testēšanas algoritms, lai varētu pārbaudīt rūpnieciski jaunus akumulatorus.

Plaša palaišanas un uzlādes sistēmu diagnostika (12 V un 24 V akumulatoriem).

116 AKUMULATORU APKOPE

Akumulatoru palaišanas un uzlādes iekārtas

Akumulatoru palaišanas

117 AKUMULATORU APKOPE KodsSpriegumsUzlādes spriegums Uzlādes strāvaAkumulatora jauda 807545 230 V 12/24 V 9/5 A 14/185A 6/90 Ah 807546 230 V 12/24 V 12/8 A 30/225A 20/180 Ah 807547 230 V 12/24 V 20 A 15/400 Ah 807548 230 V 12/24 V 30 A 20/500 Ah 807063 230 V 6/12/24/36/48 V 11/30/30/30/27 A 10/300 Ah
KodsSpriegumsUzlādes spriegums Uzlādes strāvaPalaišanas strāvaAkumulatora jauda 807538 230 V 12 V 14 A 80 A 25/250 Ah 807539 230 V 12/24 V 20 A 120 A 30/400 Ah 807551 230 V 12/24 V 30 A 180 A 20/700 Ah DYNAMIC420 230 V 12/24 V 50 A 300 A 20/1000 Ah DYNAMIC520 230 V 12/24 V 50 A 300 A 20/1000 Ah DYNAMIC620 230 V 12/24 V 70 A 360 A 20/1550 Ah 829385 3 x 400 V 12/24 V 80 A 640 A 20/1200 Ah 20/800 Ah 829008 3 x 400 V 12/24 V 80 A 640 A 20/1200 Ah 20/800 Ah 829009 3 x 400 V 12/24 V 130/220 A 1000/1300 A 70/2000 Ah 70/4000 Ah KodsSpriegumsUzlādes spriegums Uzlādes strāva Akumulatora jauda I-SPRINT 15 230 V 12/24 V 8/5 A 20/110 I-SPRINT 20 230 V 12/24 V 12/8 A 20/200 I-SPRINT 30 230 V 12/24 V 20 A 20/250 KodsSpriegumsUzlādes spriegums Uzlādes strāvaPalaišanas strāvaAkumulatora jauda I-SPRINT 400 230 V 12 V 30 A 180 A 20/500 Ah I-STARTER 440 230 V 12/24 V 40 A 300 A 40/700 Ah I-STARTER 640 230 V 12/24 V 60 A 500 A 40/1000 Ah I-STARTER 840 230 V 12/24 V 80 A 700 A 20/1200 Ah
un uzlādes iekārtas

“INTER CARS” PIEDĀVĀ BEISSBARTH

KRAVAS

SLODZI

AUTO BREMŽU STENDUS AR ASS

118 SAKATI Informāciju par komplektācijām un pieejamību jautājiet tuvākajā filiālē vai rakstot uz lv.iekartas@intercars.eu
13
18
T UN
T

Kravas automašīnu mobilie kolonnu pacēlāji, no 2,5 līdz 15 tonnām

Kods PĒC PIEPRASĪJUMA

• Kolonnu celtspēja: 2500–15 000 kg

• Sistēma, kas ļauj precīzi noteikt augstumu vadības paneļa ekrānā

• Vadības un elektroapgādes vadu kolonnas ar neobligātu bezvadu tālvadības pulti

• Domkrata darbības elektriskā regulēšana un sinhronizācija

• Ļoti efektīva un ekonomiska hidrauliskā piedziņa

119
KOLONNU PACĒLĀJI

4MAX ROKU PASTA ikdienas lietošanai

Kods1305-01-0001E

Kods1305-01-0002E

Kods1305-01-0003E

Ļoti efektīva roku mazgāšanas pasta. Tās sastāvā ir ādai saudzīgas sastāvdaļas. Pateicoties tās daudzkomponentu formulai, pasta spēj notīrīt īpaši noturīgus netīrumus no rokām, piemēram, smērvielas, putekļus, rūsu, laku, krāsas un līmvielas.

4MAX ROKU PASTA, pusšķidra

Kods1305-01-0004E

Kods1305-01-0005E

Kods 1305-01-0006E

Kods1305-01-0007E

Kods1305-01-0008E

Specializēta roku pasta, pusšķidras konsistences. Roku mazgāšanas pasta ir piemērota visu veidu pastas dozatoriem. Mēs piedāvājam viegli lietojamus un viegli piestiprināmus pastas dozēšanas komplektus.

Manista Natural

KodsMANISTA HAND 3L

KodsMANISTA ACCES. 3L

KodsMANISTA HAND 10L

Kods MANISTA HAND 20L

Ātri notīra no rokām eļļu, taukus un citus netīrumus. Izgatavota no dabiskām sastāvdaļām. Satur poliskaidiņas labākai tīrīšanai. Lanolīns pasargā ādu no sprēgāšanas un sausuma.

Darba cimdi Industriālais tīrīšanas papīrs

Kods0XREK0260/M

Kods0XREK0260/L

Kods0XREK0260/XL

KodsECZ - 243602

KodsECZ - 38362

120
ROKU PASTAS

MOTOREĻĻAS

Jaunums

TOTAL RUBIA OPTIMA 1100 FE 10W-30

RUBIA 1100 FE 10W30 208L

RUBIA 1100 FE 10W30 20L

Jaunākās paaudzes pussintētiska motoreļļa ar zemu sēra, pelnu un fosfora saturu (Low SAPS).

ACEA E9/E7; API CK-4/CJ-4/CI-4 plus/CI-4/CH-4; Volvo VDS-4.5; MB 228.31; Renault Trucks RLD-4; Cummins CES 20086; DAF; IVECO u.c.

TOTAL RUBIA TIR 8900 10W-40

RUBIA 8900 10W40 208L

RUBIA 8900 10W40 20L

Pussintētiska motoreļļa ar zemu sēra, pelnu un fosfora saturu (Low SAPS).

ACEA E6 / E7 / E9; API CJ-4 / CI-4 / CH-4; MB-Approval 228.51; MAN M 3477/ M 3271-1; Volvo VDS-4; Scania Low Ash; Renault Trucks RLD-3; Mack EO-O Premium Plus; IVECO TLS E9; Cummins CES 20081; DAF.

TOTAL RUBIA TIR 8900 FE 10W-30

RUBIA 8900 FE 10W30 208L

RUBIA 8900 FE 10W30 20L

Pussintētiska motoreļļa ar zemu sēra, pelnu un fosfora saturu (Low SAPS).

ACEA E6/E7/E9; API CJ-4/CI-4/CH-4; MB-Approval

228.51; MAN M 3477/M 3271-1; Renault Trucks

RLD-3; Volvo VDS-4; DAF; IVECO; Mack EO-O

Premium Plus; Cummins CES 20081.

TOTAL RUBIA TIR 9900 FE 5W-30

RUBIA 9900 FE 5W30 208L

RUBIA 9900 FE 5W30 20L

Sintētiska motoreļļa ar zemu sēra, pelnu un fosfora saturu (Low SAPS).

ACEA E4/E6/E7/E9; API CJ-4/CI-4/CH-4;

Volvo VDS-4; Scania LDF-4; MB-Approval

228.51; MAN M 3477/M 3677/M 3271-1; IVECO

TLS E6; Renault Trucks RLD-3; Mack EO-O

Premium Plus; Cummins CES 20081; DAF.

TOTAL RUBIA TIR 8600 10W-40

RUBIA 8600 10W40 208L

RUBIA 8600 10W40 20L

Sintētiska motoreļļa.

ACEA E7 / E4; API CF; MB-Approval 228.5; IVECO; MACK EO-N; MAN M 3277; DAF; Renault Trucks RXD/RLD-2; Scania LDF-3; Volvo VDS-3; VOITH Class A; ZF TE-ML 23A.

TOTAL RUBIA TIR 7400 10W-40

RUBIA 7400 10W40 208L

RUBIA 7400 10W40 20L

Pussintētiska motoreļļa.

ACEA E7, A3/B4; API CI-4/CH-4/SJ; Volvo VDS-3; MB-Approval 228.3/229.1; MAN M 3275; Cummins CES 20078; Renault Trucks RLD-2; Mack EO-N; Kamaz.

TOTAL RUBIA TIR 7400 15W-40

RUBIA 7400 15W40 208L

RUBIA 7400 15W40 20L

Minerālā motoreļļa.

ACEA E7; API CI-4/CH-4/SL; Volvo VDS-3; MB-Approval 228.3; MAN M 3275; Renault Trucks RLD-2; Mack EO-N; Caterpillar ECF-1a; DAF; IVECO T2 E7; Scania; DAF; Cummins CES 20078.

122
TotalEnergies EĻĻAS
!

EĻĻAS MEHĀNISKAJĀM TRANSMISIJĀM UN DIFERENCIĀĻIEM

TOTAL TRAXIUM DUAL 9 FE 75W-90

TRA.DUAL 9 FE 75W90 20L

TRA.DUAL 9 FE 75W90 1L

Augstākās kvalitātes pilnībā sintētiska transmisiju eļļa pagarinātiem maiņas intervāliem. Lietojama SCANIA, MB, VOLVO, DAF, MAN, IVECO u.c. manuālajās transmisijās un reduktoros.

API GL-4, GL-5; MB 235.8; MAN 341 Type E3, Z2; MAN 342 Type S1; SCANIA STO 1:0; VOLVO 97312 u.c.

TOTAL TRAXIUM GEAR 8 FE 75W-90

TRA.GEAR 8 FE 75W80 20L

Pilnībā sintētiska transmisiju eļļa pagarinātiem maiņas intervāliem. Piemērota ZF, EATON un VOLVO transmisijām, kādas uzstādītas DAF, MAN, IVECO un RENAULT.

API GL-4, MAN 341 type E-3/Z-4, ZF TE-ML 01L, 02L, 16K, Volvo 97307, EATON 300 000 km vai 3 gadi.

TOTAL TRAXIUM AXLE 7 80W-90

TRA.AXLE 7 80W90 208L

TRA.AXLE 7 80W90 20L

TRA.AXLE 7 80W90 5L

TRA.AXLE 7 80W90 1L

Minerālā transmisiju eļļa ar EP (Extreme Pressure) piedevām. Lietojama asīs, gala pārvados, sadales kārbās, planetārajos pārvados u.c.

API GL-5; MAN 342 type M-1; ZF TE-ML 12E, 17B, 19B.

TOTAL DYNATRANS DA 80W-90

DYNATRANS DA 80W90 20L

Minerālā transmisiju eļļa ar EP (Extreme Pressure) un ierobežotas izslīdes (LS) piedevām. Izmantojama asīs un diferenciāļos, kas aprīkoti ar ierobežotas izslīdes sistēmām. API GL-5-LS.

TOTAL TRAXIUM AXLE 7 85W-140

TRA.AXLE 7 80W90 20L

Transmisiju eļļa augstas noslodzes transmisijām ar hipoidālajiem pārvadiem un citu veidu transmisijām.

API GL-5; SCANIA STO 1:0; ZF TE-ML 05A, 12E, 16D, 17B, 21A.

HIDRAULISKĀS EĻĻAS

TOTAL EQUIVIS ZS

Pieejamās viskozitātes: 32, 46, 68

EQUIVIS ZS 68 208L EQUIVIS ZS 68 20L

EQUIVIS ZS 46 208L EQUIVIS ZS 46 20L

Augstas veiktspējas VHLP klases hidrauliskā eļļa visu veidu hidrauliskajām sistēmām. Lietojama visa gada garumā. Nodrošina plūstamību pie -30 °C un teicamu sistēmas aizsardzību augsta spiediena un augstas darba

temperatūras apstākļos.

DIN 51524 part 3 (HVLP); Afron NF E 48-603 HV; ISO 6743/4 HV; Vickers M-2950S, -I-286; u.c.

TOTAL AZOLLA ZS

Pieejamās viskozitātes: 32, 46

HLP klases hidrauliskā eļļa visu veidu hidrauliskajām sistēmām. DIN 51524 part 2 (HLP); VICKERS

M-2950S, -I-286; DENISON HF0, HF1, HF2 (T6H20C); u.c.

RŪPNIECISKO REDUKTORU EĻĻAS

TOTAL CARTER EP

CARTER EP 150 20L

CARTER EP 320 20L

CARTER EP 220 20L

CARTER EP 460 20L

Rūpniecisko reduktoru eļļa gultņiem un pārnesumiem, kas pakļauti lielai slodzei un augstai temperatūrai. Satur EP (Extreme Pressure) piedevas.

DIN 51517 Part 3- CLP, ISO 12925-1 CKD, AGMA 9005 – E02 (EP).

123
AZOLLA ZS 46 208L AZOLLA ZS 46 20L AZOLLA ZS 32 208L AZOLLA ZS 32 20L TotalEnergies EĻĻAS
EQUIVIS ZS 32 208L EQUIVIS ZS 32 20L

SMĒRES

TOTAL MULTIS COMPLEX S2 A

MULTIS COMPLEX S2 A 18KG

MULTIS COMPLEX S2 A 0.4KG

Pussintētiska universāla lietojuma ziede uz litija kompleksa bāzes. Lietojama automobiļu un industriālajos mezglos, kas darbojas augstas temperatūras, augstu apgriezienu un augstas slodzes apstākļos. Cietības klase: NLGI 2; darba temperatūra, °C: no -25 līdz +160; krāsa: zila.

TOTAL MULTIS COMPLEX EP 2

MULTIS COMPLEX EP2 18KG

MULTIS COMPLEX EP2 0.4KG

Universāla lietojuma ziede uz litija kompleksa bāzes. Lietojama automobiļu un industriālajos mezglos, kas darbojas augstas temperatūras un slodzes apstākļos. Cietības klase: NLGI 2; darba temperatūra, °C: no -20 līdz +160; krāsa: sarkana.

TOTAL MULTIS EP 2

MULTIS EP-2 18KG

MULTIS EP-2 0.4KG

Universāla lietojuma litija ziede. Cietības klase NLGI 2; Darba temperatūra, °C, no -25 līdz +120; Krāsa: brūna.

TOTAL MULTIS MS 2

MULTIS MS 2 18KG

MULTIS MS 2 0.4KG

Molibdēnu saturoša ziede uz litija/kalcija bāzes. Piemērota šarnīriem, buksēm, savienojumiem un citiem lielām slodzēm un augstam spiedienam pakļautiem mehānismiem.

Cietības klase NLGI 2; darba temperatūra, °C: no -25 līdz +130; krāsa: melna/pelēka.

AUTOMĀTISKO TRANSMISIJU UN STŪRES PASTIPRINĀTĀJU ŠĶIDRUMI

TOTAL FLUIDMATIC D3

FLUIDMATIC D3 20L

FLUIDMATIC D3 1L

ATF šķidrums automātiskajām transmisijām un hidrauliskajām sistēmām.

GM Dexron IIIG, IIIH; Allison C4; MAN 339 typ V1 un Z1; VOLVO 97341; ZF TE-ML 04D, 14A; VOITH H55.6335.xx; MB-Approval 236.9.

TOTAL FLUIDMATIC ATX

FLUIDMATIC ATX 20L

FLUIDMATIC ATX 1L

ATF šķidrums automātiskajām transmisijām un hidrauliskajām sistēmām.

GM Dexron IID; MAN 339 typ V1 un Z1; MB-Approval 236.6; ZF TE-ML 04D, 14A, 17C; VOITH H55.6335.xx.

Rokas eļļas pumpis

Kods 0XPTJC0022

Universāls, paredzēts 50–200 l eļļas mucām, Jauda 14 l/min

Rokas eļļas pumpis

Kods0XPTJC0070

Rokas mehāniskais šķidrumu pumpis 50–220 l mucām, Jauda 300 ml/gājiens

124 TotalEnergies EĻĻAS

MOTOREĻĻAS LAUKSAIMNIECĪBAS TEHNIKAI

TOTAL TRACTAGRI HDZ 10W-40

TRACTAGRI HDZ 10W40 208L

TRACTAGRI HDZ 10W40 20L

Motoreļļa ar zemu sēra, pelnu un fosfora saturu (Low SAPS).

Piemērota šādu ražotāju dzinējiem: CASE, NEW-HOLLAND, CLAAS, FENDT, SAME, MASSEY-FERGUSON, Mc CORMICK, VALTRA u.c.

Starptautiskās specifikācijas:

ACEA E9, E7; API CK-4/SN;

Apstiprināti ražotāju sertifikāti:

- Cummins CES 20086

- Deutz DQC III-18 LA

- MB-Approval 228.31

- Volvo VDS-4.5

Atbilst šādām specifikācijām:

- Caterpillar ECF-3/ECF-2/ECF-1-a

- FPT-Iveco TLS E9/TLS CK-4

- CNH MAT 3721/3521

- John Deere JDQ 78X

STOU (SUPER TRACTOR OIL UNIVERSAL) EĻĻA

TOTAL MULTAGRI PRO-TEC 10W-40

MULTAGRI PT 10W40 208L

MULTAGRI PT 10W40 20L

Universāla lietojuma lauksaimniecības tehnikas eļļa.

Lietojama dzinējos, mehāniskajās transmisijas, kas aprīkotas ar “slapjajām” bremzēm, hidrauliskajām sistēmām, “slapjajos” sajūgos, hidrostatiskajās stūres sistēmās.

Starptautiskās specifikācijas:

ACEA E3; dzinējiem: API CG-4/SF; transmisijām: API GL-4

Apstiprināti ražotāju sertifikāti:

- Massey Ferguson CMS M 1145

- ZF TE-ML 06B/07B

Atbilst šādām specifikācijām:

- Dzinēji:

Ford M2C 159B3,

Massey Ferguson CMS

M1139/M1144, John Deere JDM J27

- Transmisijas:

Case MS 1206/1207, John Deere JDM

J20A/J20C,

Ford M2C 86A/M2C 134C/M2C 134D/FNHA

2C 201.00, Massey Ferguson CMS M1127A/M1135/M1143

- Automātiskās transmisijas:

Caterpillar TO-2, Allison C4

TOTAL TRACTAGRI HDX 15W-40

TRACTAGRI HDX 15W40 208L

TRACTAGRI HDX 15W40 20L

Minerālā motoreļļa, kas īpaši piemērota lauksaimniecības

tehnikai. Piemērota šādu ražotāju dzinējiem: FENDT, MASSEY-FERGUSON, PERKINS, SAME, SISU, VALTA u.c.

Starptautiskās specifikācijas: ACEA E7; API CI-4/SL

Apstiprināti ražotāju sertifikāti:

- Cummins CES 20078

- Deutz DQC III-10

- MB-Approval 228.3

Atbilst šādām specifikācijām:

- Caterpillar ECF-2/ECF-1a

- Case MS 1121

- Cummins CES 20077/20076

- FPT-Iveco T2 E7

- CNH MAT 3507

- New Holland NH 330H

- MAN M 3275

- John Deere JDQ 78A

UTTO (UNIVERSAL TRACTOR TRANSMISSION OIL) EĻĻA

TOTAL DYNATRANS MPV

DYNATRANS MPV 208L

DYNATRANS MPV 20L

DYNATRANS MPV 5L

Daudzfunkcionāla UTTO klases eļļa lauksaimniecības un celtniecības tehnikai.

Lietojama transmisijās, hidrostatiskajās transmisijās, jaudas pārveidotājos, hidrauliskajās sistēmās, galvenajos pārvados un “slapjajās” bremzēs, stūres pastiprinātājos un “slapjajos” sajūgos. Starptautiskās specifikācijas: API GL-4

Apstiprināti ražotāju sertifikāti:

- MASSEY-FERGUSON CMS M1145/M1135/M1141

- VALTRA G2-08

- ZF TE ML 03E/03L/05F/06P/17E/21F

- VOLVO CE WB 101

Atbilst šādām specifikācijām:

- MASSEY-FERGUSON CMS M1143

- ALLISON C4

- JOHN DEERE JDM J20C

- CLAAS / RENAULT AGRICULTURE

- FORD FNHA 2C 201.00 ,M2C 134-D

- Mc CORMICK HTX

- CASE MS1207/MS1209

- CNH MAT 3505/3509/3525/3526/3540

- CATERPILLAR TO-2

- NEW HOLLAND NH 410C/NH 410B

- KOMATSU AXO 80

- AGCO : ALLIS 821 XL

125 TotalEnergies EĻĻAS
TRACTAGRI HDX 15W40 5L MULTAGRI PT 10W40 5L

Kods

PLATINUM ULT. EXTR. 205L

PLATINUM ULT. EXTR. 60L

PLATINUM ULT. EXTR. 20L

PLATINUM ULT. EXTR. 5L

Produkta nosaukums un specifikācija Ražotājs

ORLEN PLATINUM ULTOR EXTREME 10W-40 Pussintētiska motoreļļa.

ACEA: E4, E7 API: CI-4/CH-4/CG-4/CF-4/CF, SL; MB-Approval 228.5/228.3, Volvo VDS-3; MAN M 3277; RENAULT RVI RLD-2; u.c.

ORLEN PLATINUM ULTOR PLUS 15W-40

PLATINUM ULTOR PLUS 205L

PLATINUM ULTOR PLUS 60L

PLATINUM ULTOR PLUS 20L

PLATINUM ULTOR PLUS 5L

Minerāla motoreļļa.

ACEA: E7/E5/E3/B4/B3/A3; API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/SJ;

MB-Approval 228.3, MB 229.1; Volvo VDS 3; MAN M 3275-1; Caterpillar ECF-1A; RENAULT RVI RLD-2; u.c.

EĻĻAS MEHĀNISKAJĀM TRANSMISIJĀM UN DIFERENCIĀĻIEM

Kods Produkta

HIPOL GL-5 80W90 205L

HIPOL GL-5 80W90 20L

HIPOL GL-5 80W90 5L

ORLEN HIPOL GL-5 80W-90

Minerālā transmisijas eļļa ar EP (Extreme Pressure) piedevām.

API GL-5.

HIPOL GL-5 85W140 20L

HIPOL GL-5 85W140 5L

HIDRAULISKĀS EĻĻAS

Kods

HYDROL L-HV 46 205L

HYDROL L-HV 46 20L

ORLEN HIPOL GL-5 85W-140

Minerālā transmisijas eļļa ar EP (Extreme Pressure) piedevām.

API GL-5.

Produkta nosaukums un specifikācija

ORLEN HYDROL L-HV 46

Augstas veiktspējas hidrauliskā eļļa visu veidu hidrauliskajām sistēmām. Aizsargā pret nodilumu un nodrošina precīzu hidrauliskās sistēmas darbību pie augstas slodzes un plašā temperatūras diapazonā.

DIN 51524 part 3 (HVLP); Vickers I-286 S; u.c.

Ražotājs

EĻĻA TRAKTORTEHNIKAS APVIENOTAJIEM HIDRAULIKAS/TRANSMISIJAS MEZGLIEM

Kods

AGRO UTTO 10W30 205L

AGRO UTTO 10W30 20L

Produkta nosaukums un specifikācija Ražotājs

ORLEN AGRO UTTO 10W-30

Universālā UTTO tipa eļļa traktortehnikas hidrauliskajām sistēmām, transmisijām un gala pārvadiem. John Deere JDM J20C; Ford M2C-134D; Case New Holland MAT 3525, 3526; Volvo WB101; Massey Ferguson M1143, 1135, 1145; u.c.

126
nosaukums un specifikācija Ražotājs
MOTOREĻĻAS/EĻĻAS
127
129

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.