Aktualijos Nr. 54

Page 1

Aktualijos NR. 54, 2024, 2 KETV. ŠIUOLAIKIŠKAS LEIDINYS AUTOMOBILIŲ VERSLO PASAULIUI GERIAUSIO JAUNOJO AUTOMECHANIKO TITULAS ATITEKO VILNIEČIUI MOTOINTEGRATOR.COM PLATFORMA, VIENIJANTI DAUGIAU NEI 1500 AUTOSERVISŲ LIETUVOJE IR VIRŠ 33 000 AUTOSERVISŲ VISOJE EUROPOJE! IŠBANDĘ EILIŲ VALDYMO SISTEMĄ GRĮŽTI ATGAL NEBENORI

Sklinda blogas kvapas iš ortakių

Automobilio langai nuolat rasoja

Kondicionierius sukelia alergines reakcijas

Padidėjusios degalų sąnaudos

Pučia pernelyg šiltas oras

Pašaliniai garsai įjungus kondicionierių

PATIKIMAS KONDICIONAVIMO SISTEMŲ MOTOITEGRATOR.COM SERVISAS PAŽĮSTAMA SITUACIJA? MES PASIRŪPINSIME, KAD JŪSŲ AUTOMOBILIO ORO KONDICIONAVIMO SISTEMA VEIKTŲ. NEPRIEKAIŠTINGAI.

AKTUALIJOS

kartu mes kuriame palaikome pristatome

JAROSLAV LOZOVSKIJ

RINKODAROS KOORDINATORIUS

BALTIJOS ŠALIMS

Sveiki, štai ir sulaukėme vasaros – atostogų ir kelionių meto Lietuvoje. Tai vairuotojų rūpinimosi savo automobiliu sezonas, nes visi nori pasiruošti ir keliauti saugiai bei maloniai. Vasarą autoservisams darbo tikrai nestinga, nes kelionės automobiliu vis labiau populiarėja. Kartu vasara yra itin aktyvus sezonas autoservisų darbuotojams – jie turi daug užsakymų ir įvairių užduočių. Tokiu metu itin svarbu pasirinkti patikimą partnerį, kuris padėtų efektyviai ir greitai atlikti visus reikalingus darbus.

„Inter Cars Lietuva“ ir toliau plėtoja savo VIP klubo lojalumo programą ir planuoja išskirtines keliones 2025 metams. VIP Platinum klubo klientai vasarį keliaus į Indiją ir turės galimybę aplankyti istorinį Tadžmahalą, nuostabius miestus Agra, Džaipūrą ir Naująjį Delį bei pailsėti Goa paplūdimyje. O VIP Gold klubo klientams ruošiame dar vieną kelionę į slidinėjimo kurortą Alpėse. Šių kelionių tikslas – padėkoti mūsų klientams už jų lojalumą, suteikti nepamirštamų patirčių ir galimybę užmegzti verslo ryšius su stipriausiais rinkos dalyviais. Norėtume pasidžiaugti Motointegrator.com autoservisų paieškos ir remonto darbų užsakymų platformos plėtra Lietuvoje – prie jos jau prisijungė apie 1 500 Lietuvos autoservisų. Siekdami didinti lankytojų srautą, optimizuojame svetainę, siekiame ją kuo geriau suderinti su „Google“ paieškos sistema. Be to, reguliariai skelbiame patariamuosius straipsnius vairuotojams. Mūsų komanda nuolat reklamuoja Motointegrator.com žiniasklaidoje ir „Google“ paieškoje. Šiuo projektu siekiame padėti autoservisams pritraukti naujų klientų ir gerinti savo reputaciją. Taip pat norime pasidžiaugti paskelbtais 2023 m. rezultatais – įmonių grupė pasiekė įspūdingą 4 milijardus eurų viršijančią apyvartą ir dar geriau įtvirtino savo poziciją Europos atsarginių dalių rinkoje. Mūsų sėkmės pagrindas – platus produktų asortimentas ir greitas pristatymas, kuriam prielaidas sudaro pažangios logistikos sistemos ir modernūs sandėliai bei platus padalinių tinklas Europoje. Pristatymo greitis ypač svarbus automobilių remonto dirbtuvėms, kuriose kiekviena prastovos valanda gali reikšti nuostolius.

Mums ypač svarbu, kad klientai galėtų kuo paprasčiau ir greičiau užsakyti tinkamas dalis e-kataloge. Dėl to nuolat tobuliname šią programą ir pasitelkėme dirbtinį intelektą (DI), kuris palengvina dalių paiešką. Dabar pagal įkeltą nuotrauką e-kataloge rasite panašias prekes, be to, suteikiama galimybė nuskenuoti automobilio VIN numerį tiesiai nuo paties automobilio telefono fotoaparatu arba iš įkeltos VIN nuotraukos. Tai leidžia paprastai ir tiksliai nustatyti, kokia dalis reikalinga, ją palyginti su realia automobilyje sumontuota dalimi.

Žurnalas IC AKTUALIJOS

Redakcijos adresas:

UAB „Inter Cars Lietuva“

Titnago g. 6, Vilnius

Tel. (8 5) 249 10 72

www.intercars.lt

Redaktoriai: Jaroslav Lozovskij, Viktorija Jutkevičienė

Maketavimas: Vaivara Gumenienė. el. paštas: vaivara@maketuoju.lt

Kalbos redaktorė: Aušra Daugvilaitė Išspausdinta: UAB „Standart Impressa“

Dėl reklamos kreipkitės: Jaroslav Lozovskij, tel. (8 5) 249 10 72. El. paštas: Jaroslav.Lozovskij@intercars.eu

Prenumerata: Jaroslav.Lozovskij@intercars.eu

UAB „Inter Cars Lietuva“ neatsako už reklamas ir jų kalbą

Šiame žurnalo numeryje kviečiame skaityti apie nepamirštamą kelionę į išskirtinį Italijos slidinėjimo kurortą Madonna di Campiglio, kur susirinko net 170 klientų iš trijų Baltijos šalių. Taip pat daugiau sužinoti apie nacionalinio konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas“ finalą ir susipažinti su finalo nugalėtoju. Žurnale rasite ir rinkos aktualijas, daug naudingos techninės informacijos iš automobilių dalių gamintojų.

Malonaus skaitymo, Jaroslav Lozovskij

AUTOSERVISUI
2–15 16–29 30-80
TIEKĖJAI
REDAKTORIAUS ŽODIS

Kovo pradžioje kompanijos „Inter Cars Lietuva“ vykdomos lojalumo programos „VIP Gold“ dalyviai viešėjo išskirtiniame Italijos slidinėjimo kurorte Madona di Campiglio. Kelios dešimtys įmonės klientų čia galėjo ne tik pasimėgauti žiemos sporto malonumais ir iššūkiais, bet ir užmegzti verslo ryšių.

„Inter Cars Lietuva“ klientams skirtų lojalumo programų„VIP Platinum“ ir „VIP Gold“ dalyviai, įvykdę numatytus tikslus, kiekvienais metais kviečiami į neformalius susitikimus užsienyje. „VIP Gold“ programos nariai šįmet skrido į Veneciją, o iš ten keliavo į Madona di Campiglio – prestižinį Italijos žiemos sporto kurortą. „Labiausiai visiems pasisekė dėl oro sąlygų, kadangi iškrito pakankamai natūralaus sniego, kuris laikėsi visą savaitę. Toks oras „nebuvo įskaičiuotas“ į kelionės kainą, tačiau tapo labai malonia staigmena“, – pasakojo įmonės „Inter Cars Lietuva“ marketingo vadovas Jaroslav Lozovskij.

VISUS PRIŽIŪRĖJO INSTRUKTORIAI

Kelionės dalyviams šis žiemos sporto kurortas paliko daugybę įspūdžių. Madona di Campiglio yra slidinėjimo mėgėjams skirta vietovė, tačiau ją dažniau renkasi pasiturintys italai, o užsieniečių čia tradiciškai būna mažiau nei kituose Alpių kurortuose.

Tiesa, paslaugos čia kai kuriais atvejais kone dvigubai brangesnės, tačiau eilių prie keltuvų beveik nesusidaro, o trasų įvairovė yra įspūdinga – nuo skirtų pradedantiesiems iki pritaikytų gerokai pažengusiems slidžių ar snieglenčių mėgėjams.

Vienas iš „VIP Gold“ programos kelionės privalumų buvo tai, jog visą laiką jos dalyvius trasose prižiūrėjo ir konsultavo instruktoriai, tad nuo ryto iki vakaro buvo galima tobulinti slidinėjimo įgūdžius.

„Mūsų klientai tikrai liko patenkinti paslaugų lygiu, nes patiems surengti tokio lygio kelionę yra ganėtinai brangu“, – tvirtino J. Lozovskij.

IR ŠVENTĖS, IR VERSLAS

Be žiemos pramogų, viešbučio konferencijų salėse vykdavo programos dalyvių ir„Inter Cars“ kompanijos atstovų susitikimai, kurių metu

aptarti bendradarbiavimo planai, užmegzta verslo ryšių.

Vieną vakarą visi kelionės dalyviai stebėjo Kauno „Žalgirio“ rungtynių transliaciją, kitą – šventė gimtadienį ir panašiai.

„Tokia galimybė tinkamoje aplinkoje pabendrauti tarpusavyje ir su mūsų įmonės darbuotojais klientams pasitaiko nedažnai – juk kelionės programų dalyviams rengiamos tik kartą per metus.

Dėl to per jas stengiamės ne tik deramai pailsėti, bet ir derinti verslo reikalus“, – sakė „Inter Cars Lietuva“ marketingo vadovas.

IŠ VIENO KLUBO KYLA Į KITĄ

„Inter Cars Lietuva“ klientai – lengvųjų automobilių ar sunkvežimių autoservisų atstovai, įvykdę numatytus planus, kasmet dalyvauja skirtingose lojalumo programose.

„VIP Platinum“ klubo nariai paprastai vyksta į kokią nors egzotinę šalį (šįmet tai buvo Kenija), „VIP Gold“ – į slidinėjimo kurortą (šiais metais pasirinkta Madona di Campiglio), o „VIP Silver“ kviečiami į 1004 kilometrų lenktynes, vasarą vykstančias Palangoje.

„Mums labai svarbu tokiais būdais skatinti savo klientų lojalumą. Pastebime, kad kai kurie autoservisai pereina iš vieno klubo į kitą: yra tokių, kurie vienais metais įvykdo „VIP Silver“ programos dalyviams iškeltus planus ar sąlygas, o kitais jau dalyvauja „VIP Gold“ programoje, kurios nariams keliami individualūs tikslai“, – sakė „Inter Cars Lietuva“ marketingo vadovas.

2 AKTUALIJOS
AKTUALIJOS

SLIDINĖJIMO KURORTE

DOVANŲ SULAUKĖ ITIN

TINKAMO ORO

3 AKTUALIJOS
GOLD VIP AKTUALIJOS
4 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

KELIONĖ Į ITALIJĄ – PASKATA IR TOLIAU STENGTIS DARBE

Išvysti, kaip gaminami legendiniai sportiniai automobiliai, ir patiems sėsti prie jų vairo – tokia išskirtinė galimybė buvo suteikta keliems įmonės „Inter Cars Lietuva“ pardavimų vadybininkams, pasižymėjusiems gerais rezultatais.

„Kas čia pabuvo, tas kitos akcijos metu tikrai plėšysis, kad laimėtų tokią kelionę dar kartą“, –neslėpė „Inter Cars Lietuva“ Vilniaus padalinio pardavimų vadybininkas Edgaras Kazlauskas. Kartu su dar trimis savo kolegomis jis pateko tarp keturių geriausių specialistų, sugebėjusių per nustatytą laikotarpį pasiekti aukščiausių rezultatų platinant kompanijos„Niterra“ gaminius. Ši įmonė tiekia automobilių žvakes ir kai kurias kitas dalis „Ferrari“, tad nugalėtojų laukė išvyka į Italijoje esantį šios bendrovės muziejų bei fabriką.

Ir ne tik – tai buvo išvyka, kuri automobilių gerbėjus (o jų dalių pardavėjai, suprantama, tokie ir yra) tiesiog pakerėjo!

PALYGINO DVI GAMYKLAS

Pirmąją kelionės dieną laukė apsilankymas išskirtinių sportinių automobilių „Pagani“ gamykloje. Per dešimt milijonų eurų kainuojančius superautomobilius gaminanti įmonė Modenoje turi ir savo fabriką, ir muziejų. Vėliau sekė ekskursija į „Lamborghini“ muziejų. Pagrindinis kelionės akcentas – apsilankymas„Ferrari“ fabrike bei muziejuje – laukė paskutinę, trečiąją kelionės dieną. Dalyviai galėjo palyginti, kuo skiriasi šie žinomų italų prekių ženklų automobilių gamyklos.

„Ferrari“ fabrikas nustebino tuo, kad didžioji dalis proceso jame yra roboti-

zuota. Robotai patys vežioja kėbulus, pristato detales iki linijos, perkelia ir visą automobilį. Pirmą kartą teko išvysti taip automatizuotą gamyklą.

„Pagani“ gamykla taip pat buvo įspūdinga, tačiau joje naudojama gerokai daugiau rankų darbo“, – pasakojo „Inter Cars Lietuva“ pardavimų vadybininkas iš Tauragės Liutauras Butvydas.

Kelionės metu kolegos taip pat aplankė ir vietas, kurios, rodos, visai nesusijusios su automobiliais: Cantina Terraquilia di Guiglia vynuogyną bei vyno daryklą ir netoliese esančią sūrinę, kur buvo galimybė padegustuoti itališkų vynų bei sūrių. Čia taip pat nebuvo išsiversta be technikos.

„Labai patiko viešnagė sūrinės teritorijoje, kur netoliese ganosi karvės ir visai greta brandinami sūriai, esanti savininko surinkta ekspozicija –„Maserati“ markės automobilių muziejus. Pa-

aiškėjo, kad sūrinės šeimininkas yra šio prekių ženklo gerbėjas“, – sakė E. Kazlauskas.

VYŠNIA ANT TORTO – „FERRARI“ BANDYMAI

Vis dėlto didžiausią įspūdį visiems paliko galimybė išmėginti „Ferrari“ automobilius Maraneloje – tiek miesto gatvėse, tiek greitkelio atkarpoje.a

„Visiems tai buvo įsimintiniausias įvykis, kone visi prie tokio automobilio vairo sėdo pirmą kartą. Nerealu, kai po kapotu yra 700 arklio galių. Spusteli pedalą ir žiūri, kad automobilis jau nebeturi kur įsibėgėti, o galios vis dar yra. Kažkas nerealaus“, – pasakojo vadybininkus lydėjęs „Inter Cars Lietuva“ produktų grupės specialistas Artūr Kazar.

„Ferrari“ išbandęs L. Butvydas taip pat pripažino, kad tai buvo labiausiai apstulbinusi kelionės dalis: „Toks bandomasis važiavimas – kažkas ypatingo.“

Vadybininkas iš Tauragės neslėpė, kad šis paskatinimas už darbe pasiektus rezultatus buvo išties įspūdingas. Jam pritarė ir vilnietis E. Kazlauskas: „Motyvaciniu požiūriu tai –labai stipru, yra dėl ko stengtis. Aš pats su šeima vargu ar galėčiau sau leisti tokią kelionę.“ „Programa buvo sudaryta tiesiog puikiai. Jau pati Italija yra nuostabiai graži, o iš profesinės pusės išvysti, kaip gaminami sportiniai automobiliai ir aplankyti jų muziejus yra nepakartojama patirtis“, – apibendrino „Inter Cars Lietuva“ produktų grupės specialistas A. Kazar.

5 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

GERIAUSIO JAUNOJO AUTOMECHANIKO TITULAS ATITEKO VILNIEČIUI

Kompanijos „Inter Cars Lietuva“ mokymo centre vykusio vienuoliktojo nacionalinio konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas“ finalo metu paaiškėjo nugalėtojai. Pirmąją vietą ir teisę Lietuvai atstovauti tarptautinėse varžytuvėse „Young Car Mechanic“ iškovojo Sebastijonas Benediktas Čečkauskas iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos.

6 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

Konkurso atranka vyko mokslo įstaigose, o vėliau – atskirų regionų profesinėse mokyklose. Šiemet į finalinį konkurso etapą pateko vienuolika moksleivių, atstovavusių aštuonioms mokymo įstaigoms. Po du dalyvius delegavo Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, Kauno technologijų mokymo centras bei Alytaus profesinio rengimo centras, po vieną – Klaipėdos technologijų mokymo centras, Smalininkų technologijų ir verslo mokykla, Plungės technologijų ir verslo mokykla bei pirmą kartą finaliniame etape dalyvavę Kelmės profesinio rengimo centras bei Daugų technologijų ir verslo mokykla. Konkurso dalyviai kartu su mokytojais dvi dienas praleido sostinėje esančiame „Inter Cars Lietuva“ mokymo centre. Finalo metu pretendentams teko įveikti vienuolika užduočių, kurias pristatė konkurso partneriai: nuo alyvos keitimo ar pakabos remonto iki priekinės vaizdo kameros kalibravimo ir pan. Susumavus gautus balus paaiškėjo, kad trečiąją vietą pelnė Nojus Pavolis (Kauno technologijų mokymo centras, mokytojas – Valdas Džiaugys), antrąją – Haroldas Barkus iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos, o pirmąją – jo bendramokslis S. B. Čečkauskas (abiejų mokytojas – Vitalij Kabelis).

Pirmosios vietos laimėtojas surinktų taškų skaičiumi – 507 – gerokai atsiplėšė nuo kitų, bet dėl žemesnių prizinių vietų buvo kovojama itin įnirtingai. Antrą vietą užėmęs H. Barkus surinko 464,5 taško, o trečioji vieta N. Pavoliui su 463 taškais atiteko tik dėl geresnio laiko, pralenkus tiek pat balų gavusį varžovą.

Ne tik prizininkams, bet ir visiems dalyviams bei jų mokytojams buvo išdalytos konkursą rengusios įmonės „Inter Cars Lietuva“ bei partnerių dovanos.

Trečius metus savo mokslo įstaigoje besimokantis nugalėtojas S. B. Čečkauskas pasakojo, kad konkursui teko ruoštis kelis mėnesius. Jam padėjo V. Kabelis ir kiti mokytojai, pavyzdžiui, šiemet portalo „Lrytas.lt“ rengtuose geriausių mokytojų rinkimuose profesijos mokytojo kategorijoje laimėjęs Aurimas Spiridonovas.

„Sunkiausia buvo pirmoji užduotis – net nežinau, ar ji tikrai tokia sudėtinga, ar tiesiog pirmoji. Tai buvo dvigubas sankabos keitimas. Didelių klaidų nepadariau, bet užspaudė laikas, todėl praradau taškų. Buvau net suabejojęs savo jėgomis. Tačiau jau pirmąją dieną

kitos užduotys sekėsi vis geriau ir geriau, o dabar – štai ir nugalėjau“, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo S. B. Čečkauskas.

Jo mokytojas V. Kabelis prisiminė, kad praėjusiais metais dvi pirmąsias vietas užėmė jo auklėtiniai, o per visus vienuolika metų, kiek rengiamas konkursas, tik du sykius nugalėtojais tapo ne Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos atstovai.

„Tai liudija, kad mes stengiamės savo darbą dirbti gerai. Kai kurios konkurso užduotys kartojasi metai iš metų, o mes, mokytojai, stengiamės, kad su jomis susipažintų ne tik patys dalyviai, bet ir kiti moksleiviai.

Kita vertus, mūsų mokytojai taip pat pagal galimybes stengiasi dalyvauti „Inter Cars Lietuva“ rengiamuose mokymuose, kurių metu detalių gamintojai ar tiekėjai pristato naujoves. Vėliau visa tai integruojama į mokymo procesus.

Tai svarbu ne tik dalyvaujant konkurse, bet ir apskritai tolesniame mokinių gyvenime – juk būtent tokios žinios padeda tobulėti“, –pasakojo V. Kabelis.

Kaip sakė bendrovės „Inter Cars Lietuva“ direktorius Donatas Čiočys, kasmet įmonės su partneriais rengiamas jaunųjų mechanikų konkursas yra ne tik tramplinas jiems patiems siekiant karjeros –tai socialinis projektas, kuriuo siekiama kelti automobilių meistrų darbo kokybės kartelę.

„Šis konkursas yra bendras dalių gamintojų, mokymo įstaigų ir mūsų, kaip organizatoriaus, projektas, kurį įgyvendinami dalijamės patirtimi ir žiniomis. Mokiniai toli gražu ne visuomet turi galimybių susidurti su naujausiomis technologijomis, kurias gamintojai tiekia rinkai, o čia būtent tai ir demonstruojama. Žinoma, kiekvienas tikriausiai siekia nugalėti, tačiau svarbiausia šiame konkurse yra patirtis, žinios, nauji įgūdžiai. Svarbios net ir klaidos, nes iš jų galima pasimokyti ateityje. Savo ruožtu, mūsų įmonės pagrindiniai klientai yra autoservisai, kuriems nuolat reikia gerų automechanikų. Dėl to stengiamės, kad šios profesijos atstovų parengimas būtų kuo geresnis, o jos prestižas nuolat kiltų“, – sakė „Inter Cars Lietuva“ vadovas.

Kompanijos „Inter Cars Lietuva“ kompetencijų centre numatytas ir baigiamasis tarptautinio konkurso „Young Car Mechanic“ etapas, kuris vyks birželio 18–19 dienomis. Į jį patenka skirtingose valstybėse (jų iš viso yra 10) pirmąsias vietas užėmę moksleiviai.

7 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

DIRBTINIS INTELEKTAS „INTER CARS“ E-KATALOGE

Tekstinės paieškos lauke, paspaudus„Fotoaparato“ ikoną ir pasirinkus„Prekių paieška“, atsiranda naujas langas, kuriame yra prašoma pasirinkti ieškomos prekės nuotrauką iš galerijos arba padaryti nuotrauką mobiliuoju įrenginiu.

*Reikalingos prekės nuotrauką galite nufotografuoti telefonu, rasti naudojantis kompiuterio paieška arba užvilkti pelyte

Dirbtinis intelektas pagal pateiktą nuotrauką ar paveikslėlį padeda rasti panašias prekes, taip pat geba iš nuotraukos iššifruoti automobilį pagal jo individualų identifikavimo numerį (VIN). Šias funkcijas galite rasti IC e-kataloge, tekstinės paieškos lauke paspaudus „Fotoaparato“ ikoną.

PREKIŲ PAIEŠKA PAGAL NUOTRAUKĄ

Įkėlus reikiamos prekės nuotrauką, belieka pažymėti tiksliai tą dalį, kurios ieškote.

*Pasinaudokite kampuose esančiais baltais kvadratais ir apibraukite dalį taip, kad DI netrukdytų pašaliniai vaizdai, nuo to tiesiogiai priklauso paieškos rezultatai.

Atlikę šiuos veiksmus, paspauskite „APPLY“ ir dirbtinis intelektas po nuotrauka pateiks paieškos rezultatus.

8 AKTUALIJOS 1 3 2 AKTUALIJOS

Dirbtinis intelektas (DI) padarė stiprų poveikį daugeliui verslo sektorių ir automobilių pramonė nėra išimtis. „Inter Cars“ grupė viena pirmųjų įmonių savo srityje pradeda naudoti dirbtinį intelektą (DI) e-kataloge.

VIN NUMERIO IDENTIFIKAVIMAS

PAGAL NUOTRAUKĄ

7

Tekstinės paieškos lauke, paspaudus „Fotoaparato“ ikoną ir pasirinkus „VIN identifikavimas“, atsiranda naujas langas, kuriame yra prašoma nufotografuoti dokumentą, automobilį ar pasirinkti nuotrauką iš galerijos, kurioje yra matomas VIN numeris. Jums nebereikia mokėti VIN kodo mintinai ar įvedinėti ranka, nes galite tiesiog skenuoti jį nuo automobilio, dokumento ar įkelti telefone išsaugotą nuotrauką, kurioje matosi automobilio VIN numeris, o „Inter Cars“ e-katalogas atliks likusį darbą.

Vienas automobilio modelis dažnai gali turėti kelias pakabos ar apdailos komplektacijas, pvz., BMW –„Modern Line“,„Sport Line“ ir„Luxury Line“. Dalių tokiems automobiliams paieška pagal VIN numerį yra ypatingai svarbi, nes jos gali skirtis, priklausomai nuo komplektacijos. Naudojant VIN numerio iššifravimo funkciją, sistemoje pateikiamos konkrečiai ieškomam automobiliui tinkančios dalys. Dirbtinis intelektas e-kataloge geba pagal nuotrauką ar net paveikslėlį iššifruoti automobilio identifikavimo numerį (VIN). Šis funkcionalumas paiešką gerokai pagreitina ir užtikrina tikslumą. Paieška veikia visose platformose pradedant kompiuteriu ir baigiant mobiliuoju telefonu. Nuo šiol reikalingą dalį automobiliui galite rasti vos keliais mygtukų paspaudimais.

Šis procesas iš esmės keičia dalių paiešką ir paverčia mūsų katalogą itin patogiu įrankiu. Jūs galite nagrinėti automobilio techninius brėžinius nuskenavę automobilio VIN numerį tiesiai nuo paties automobilio. Esant šalia automobilio, taip pat paprasta tiksliai nustatyti, kokia dalis reikalinga, ar ją palyginti su realia automobilyje sumontuota dalimi.

Dirbtinis intelektas šiuo metu vis dar „mokosi“ dirbti, todėl kartais gali suklysti ir pasiūlyti netinkamų paieškos rezultatų. Prašome supratingai ir atsakingai vertinti pateikiamą informaciją.

9 AKTUALIJOS 6
AKTUALIJOS
DĖMESIO! 8

PASINAUDOKITE PLATFORMOS PRIVALUMAIS IR REKLAMUOKITE SAVO

AUTOSERVISO

PASLAUGAS

Motointegrator.com – tai viena didžiausių autoservisų paslaugų platformų ne tik Lenkijoje, bet ir centrinėje Europoje. Tai labai paprastas būdas pasiekti daugiau klientų internetu!

KAIP TAI VEIKIA?

Platforma yra nuolat tobulinama ir optimizuojama, o tai padeda efektyviai pasiekti vairuotojus. Jums nereikės investuoti į savo tinklapio kūrimą – tiesiog užregistruokite platformoje Motointegrator.com ir sukurkite vizitinę kortelę – individualų tinklapį, kuriame interneto vartotojai, ieškantys autoserviso paslaugų savo vietovėje, ras informaciją apie jūsų autoserviso teikiamas paslaugas. Vizitinė kortelė yra aptarnaujama iš „Inter Cars“ e-katalogo lygmeniu, todėl nereikia diegti jokių papildomų programų ar programėlių!

KOKIOS NAUDOS AUTOSERVISAMS SUTEIKIA VIZITINĖ KORTELĖ MOTOINTEGRATOR.COM PLATFORMOJE?

Vizitinėje kortelėje pateikiamas autoserviso pavadinimo, specializacija, adresas arba telefono numeris, savininkas gali įkelti nuotraukų ir paslaugų kainoraštį. Neatsiejamu šios paslaugos elementu taip pat yra naujas paraiškų teikimo procesas. Jis suteikia galimybę internetu pateikti patrauklius pasiūlymus klientams, besikreipiantiems telefonu arba atvažiuojantiems tiesiogiai į autoservisą.

Vizitinės kortelės Motointegrator.com integracija su „Inter Cars“ e-katalogu gerokai palengvina darbą autoservisui. Dabar vienoje vietoje galima ne tik užsisakyti dalis, bet ir aptarnauti klientą. Kliento patvirtinta užklausa internetu yra tarsi autoserviso apsaugos priemonė. Jei klientas sutiko su tam tikrų paslaugų suteikimu ir konkrečių da-

lių pakeitimu, tai autoserviso savininkas turi to patvirtinimą Motointegrator.com vizitinėje kortelėje. Tokiu paprastu būdu sumažinama ginčo su klientu rizika, kai šis teigia, kad dirbtuvės atliko darbus, kurie nebuvo užsakyti.

KAIP MOTOINTEGRATOR.COM PRITRAUKIA KLIENTUS, IEŠKANČIUS AUTOSERVISO?

Nuolat optimizuojame tinklapį ir siekiame jį kuo geriau suderinti su „Google“ paieškos sistema. Be to, reguliariai skelbiame aukštos

kokybės patariamuosius straipsnius, kurie skatina klientus reguliariai lankytis autoservisuose. Mūsų komanda nuolat kruopščiai reklamuoja Motointegrator.com žiniasklaidoje ir „Google“ paieškoje. Reklamuojame prekių ženklą Motointegrator.com šakos mugėse bei kituose renginiuose, susijusiuose su automobiliais. Mūsų IT skyrius nuolat plečia vizitinės kortelės Motointegrator.com integraciją su „Inter Cars“ e-katalogu. Darome tai, kad autoservisai galėtų valdyti viską vienu įrankiu, taupytų laiką ir mėgautųsi patogia sistema.

Pakanka nuskenuoti QR kodą puslapio apačioje, kuris nukels į trumpą anketą. Ją užpildžius, atsiųsime paslaugos kainoraštį ir padėsime atlikti visą procesą. Pati vizitinė kortelė yra nemokama. Pirmuosius 3 mėnesius kiekviena vizitinė kortelė yra rodoma kaip „Premium vizitinė kortelė“.

Daugiau informacijos rasite užpildę anketą arba paskambinę į mūsų infoliniją telefonu: 22 714 11 11 arba susisiekę elektroniniu paštu mi@intercars.eu

10 AKTUALIJOS AKTUALIJOS
KAIP SUKURTI VIZITINĘ KORTELĘ PLATFORMOJE MOTOINTEGRATOR.COM
?

Leiskite klientams jus atrasti Motointegrator.com platformoje!

Prisijunkite prie didžiausios internetinės autoservisų paslaugų platformos ir būkite geriau matomi internete!

Įgykite naujų klientų ir užsidirbkite daugiau!

Nuskenuokite kodą ir sukurkite vizitinę kortelę

11 AKTUALIJOS AKTUALIJOS
Būkite
klientų!
pastebėti

IŠBANDŽIUSIEJI EILIŲ VALDYMO SISTEMĄ GRĮŽTI ATGAL NEBENORI

„Inter Cars Lietuva“ Vilniaus filiale nuo šių metų veikia eilių valdymo sistema, kaip įprasta bankuose ar daugelyje viešojo sektoriaus įstaigų. Šią naujovę greitai „prisijaukino“ tiek įmonės klientai, tiek darbuotojai.

„Neseniai teko sistemą laikinai išjungti, kad būtų įdiegti atnaujinimai. Visi iš karto pastebėjo, kad dirbant be jos sumaišties yra kur kas daugiau“, – pasakojo „Inter Cars Lietuva“ Vilniaus filialo, įsikūrusio adresu Eišiškių pl. 8, vadovas Liutauras Pocius.

Mintis įdiegti šį mechanizmą aptarnavimo procesams pagreitinti kilo jau anksčiau. Pasak

L. Pociaus, klientai jau įprato tiek bankuose, tiek poliklinikose ar kitose įstaigose bei įmonėse ekrane pasirinkti norimą paslaugą, atsispausdinti talonėlį ir stebėti, kada ateis eilė juos aptarnauti.

„Tai naujas standartas, kuris jau tampa įprastu. Žmonės to tikisi ir kitur, todėl teko apvažiuoti kelias parduotuves, automobilių salonus, pasiklausinėti, ar tokia sistema pasiteisina, kol nusprendėme patys investuoti.

Apklausėme nemažai tiekėjų, kol pasirinkome patikimus partnerius. Jų pasiūlymas buvo geriausias pagal galimybes pritaikyti sistemą mūsų darbo procesų valdymui.

Taip pat tiko ir kaina, kadangi kai kurios kitos įmonės siūlė panašų modelį įdiegti net kelis kartus brangiau.

Kita vertus, mes ieškojome tokio partnerio, kuris būtų ne tik tiekėjas, bet ir gamintojas, kad turėtume ilgalaikę sutartį dėl priežiūros“, – pasakojo Vilniaus filialo vadovas.

BAIMĖ – TIK IŠ PRADŽIŲ

Pašnekovas neslėpė, kad dalis darbuotojų, ypač vyresnio amžiaus, iš pradžių gerokai jaudinosi – jiems atrodė, kad nuo šiol bus akylai stebimi ir kontroliuojami, o kiti tiesiog baiminosi permainų. Visgi per porą mėnesių sistemą jie kuo puikiausiai „prisijaukino“.

„Dabar jau net sunku įsivaizduoti, kaip galima dirbti be jos, todėl kai tenka trumpam išjungti ir atnaujinti, kyla lengvas chaosas. Eilių valdymas suteikia kur kas daugiau tvarkos ir aiškumo, atskleidžia, kaip vyksta procesai įmonės viduje. Kita vertus, tai labai patogu klientams.

Pavyzdžiui, jei niekada pas mus nebuvęs žmogus atvyksta atsiimti vienos ar kitos detalės, paspaudžia mygtuką, gauna talonėlį ir jam viskas aišku. Anksčiau, būdavo, dairosi, klausinėja ir vaikšto nuo vieno langelio prie kito“, – kalbėjo L. Pocius.

DIEGTI PANORO IR KITI

Pritaikyti šią naujovę bendrovės poreikiams Vilniaus filialo darbuotojams padėjo informacinių technologijų specialistai iš pagrindinio „Inter Cars Lietuva“ biuro. Kaip pasakojo pašnekovas, šiuo metu jau ir kituose kompanijos filialuose Lietuvoje pradedama svarstyti apie panašaus modelio diegimą, kadangi sostinėje jis akivaizdžiai pasiteisino.

„Mums labai patogu, kad ši eilių valdymo sistema turi daug galimybių. Dabar kaip tik renkame ir apibendriname jos duomenis. Jie suteikia mums progą išnagrinėti darbuotojų efektyvumą, aptarnavimo laiką, klientų poreikius ir panašiai. Kol kas tokia investicija esame labai patenkinti“, – tvirtino „Inter Cars Lietuva“ Vilniaus filialo vadovas.

12 AKTUALIJOS
AKTUALIJOS
13 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

ARTĖJA EUROPOS AUTOMOBILIŲ PRAMONĖS KRIZĖ? ATLEIDIMAI IR INVESTICIJŲ PRARADIMAS

Europos automobilių dalių gamintojų asociacijos (CLEPA) pateikti duomenys nepalieka abejonių – Europos automobilių pramonės situacija kelia nerimą. Užsienio investicijos aplenkia Europą, o įmonės turi mažinti darbuotojų skaičių. Atleidimai per pastaruosius 5 metus viršijo naujų darbo vietų skaičių daugiau nei 60 000.

PAGRINDINĖS UŽSIENIO INVESTICIJOS

APLENKIA EUROPĄ

Jungtinės Valstijos dėl infliacijos mažinimo įstatymo (angl. Inflation Reduction Act – IRA) ir su juo susijusių paramos mechanizmų, kurie siekia šimtus milijardų dolerių, pritraukė įmones iš viso pasaulio ir gerokai aplenkė ES bei kotiravo tris kartus daugiau tiesioginių užsienio investicijų (BIZ) per pastarąjį pustrečių metų laikotarpį. Nuo 2022 m. antros pusės ES dalis pasaulinėse BIZ krito 15,2 procentinio punkto, o JAV dalis išaugo. Nuo 2021 m. antros pusės tiesioginių užsienio investicijų vertė Jungtinėse Valstijose pasiekė 65,2 milijardų eurų – beveik trigubai daugiau nei ES (20,2 milijardų eurų) per tą patį laikotarpį. Europa per pastaruosius metus prarado savo įspūdingą poziciją įeinančių investicijų srityje. Perteklius, siekęs daugiau nei 2,5 milijardo eurų 2020 m., sumažėjo iki deficito, siekiančio beveik 10 milijardų eurų 2023 m. ES įmonės šiuo metu gerokai daugiau investuoja už sąjungos ribų – 2023 m. tai sudarė bemaž 20 milijardų eurų. Ženklios investicijos yra daromos baterijų tiekimo grandinėse NAFTA srityje (JAV, Kanada ir Meksika). Europietiškos įmonės inicijavo keturis iš dešimties didžiausių baterijų gamyklų projektų Šiaurės Amerikoje nuo 2021 m., kurie kartu sudaro beveik 17 milijardų eurų siekiančias investicijas. Apskritai, europietiškos investicijos sudarė 35 % visų BIZ baterijų tiekimo grandinių NAFTA srityje nuo 2021 metų.

„Automobilių dalių gamintojai iš ES nuolat investuoja į ekologinę ir skaitmeninę transformaciją, tačiau šios investicijos vis dažiau vykdomos už ES ribų. Tai apima ne tik automobilių pramonę, bet taip pat ir nuo jos priklausančias sritis: nuo plieno iki cheminių medžiagų ir puslaidininkių sektoriaus“, – nurodo Nils Poel, CLEPA rinkos direktorius.

ĮDARBINIMO MAŽINIMAS IR RIBOJIMAI INVESTICIJŲ SRITYJE

Nuo 2019 m. gamybos srityje buvo likviduota beveik 118 000 darbo vietų, o naujų sukurta vos 55 000. Pradedant nuo 2023 m. antros pusės naujų darbo vietų kūrimo tempas mažėjo. 2023 metai buvo sunkūs, siekiantiems įsidarbinti automobilių pramonės šakoje. 14 429 darbo vietų praradimą atstojo tik apie 10 500 naujai sukurtų darbo vietų, o 2024 metai tęsia kritimo tendencijas. Pirmais šių metų mėnesiais buvo paskelbtas stulbinantis 12 153 darbo vietų mažinimas, kurį daugiausiai lėmė vidinė restruktūrizacija, o sukurta buvo vos 100 darbo vietų, nepaliekant jokių šios tendencijos grąžinimo požymių. Įdomu tai, kad 2021 m. prognozės pranašavo 101 000 naujų darbo vietų sukūrimą iki 2025 m., kurios turėjo atsirasti dėl elektrifikacijos ir griežtų EURO 7 normų. Tačiau realybė pasirodė diametraliai kitokia, o per pastaruosius 5 metus vietoj įdarbinimo augimo pastebėtas kritimas net 60 000. Tik pastaruoju metu vis daugiau antraščių informuoja apie skelbiamus masinius atleidimus ir planuojamus etatų mažinimus automobilių dalių gamintojų gretose. Apie tai skelbia, pvz., koncernas „Forvia“, italų „Marelli“ bei vokiečių gigantai „ZF Friedrichshafen“, „Continental“ ir „Bosch“.

„Prarastų darbo vietų skaičiaus augimas ir tiesioginių užsienio investicijų kritimas – tai aiškūs įspėjimo signalai ateities automobilių pramonei ir raginimas sukurti naują pramonės tvarką Europoje“, – pabrėžia Benjamin Krieger, CLEPA Generalinis sekretorius.

Mažinimų taip pat reikia tikėtis ir investicijų srityje. 2023 m. dalių gamintojai skyrė virš 35 milijardų eurų pastatams, gamybos įrangai ir kitiems kapitalo aktyvams. Nepaisant šių reikšmingų investicijų, su numatomomis kapitalo išlaidomis (CAPEX) susijusios prognozės yra gerokai mažesnės, nei buvo prognozuojama prieš du metus. Skaičiuojama, kad investicijos 2022-2029 metais sumažės 27 milijardais eurų.

„Automobilių pramonė jau seniai rodo, kad transformacija, kurią išgyvename, gali būti skausminga. Be vieningos ES politikos ir paramos vietinei automobilių pramonei, tik susilpninsime padėtį šakoje, jos poziciją pasaulinėje rinkoje, o tai reiškia – ir Europos ekonomiką. Aiškiai matome, kas šiuo metu laimi, o kas pralošia dėl pokyčių, kurie vykdomi Europos automobilių pramonėje“, – sako Tomasz Bęben, Automobilių dalių gamintojų ir platintojų asociacijos (SDCM) prezidentas.

AKTUALIJOS

Kiekvienas vairuotojas puikiai supranta, kokie svarbūs yra amortizavimo elementai. Būtent jie didžiąja dalimi lemia saugumą: pagerina ratų sukibimą su kelio danga, o dėl to sumažėja paslydimo rizika. Būtent dėl to, keičiant amortizatorius arba spyruokles, svarbu pasirinkti tinkamos kokybės produktus.

BEKOMPROMISIS KOKYBĖS IR PATVARUMO TYRIMAS

Kaip atrodo „Magnum“ produktų kokybės patikra? Pateiksime pavyzdį. Pilnai pakrautas šeštos kartos kombinuotosios versijos „Volkswagen Golf“ sveria apie 2 tonas. Pirmos kartos „Volvo

AMORTIZATORIAI IR SPYRUOKLĖS SU „MAGNUM“ KOKYBĖS ŽENKLU!

drėgme ar druskingumu. Tai vienas svarbiausių

testų, kuris laboratorinėmis sąlygomis „pasendina“ spyruoklę ir suteikia galimybę įvertinti jos elgseną kasdienės eksploatacijos metu.

„MAGNUM“ SU KOKYBĖS

SERTIFIKATU „RAR-OCP“

Nukreipimo jėga arba atmosferinių veiksnių poveikis yra svarbūs, bet ne vieninteliai bandymai. Taip pat yra svarbios tikslios medžiagų analizės ir funkciniai bandymai, pvz., produkto darbinė charakteristika. „Magnum“ taip pat didelį dėmesį skiria gamybos procesų kokybei. Inžinieriai, naudodami statistinius įrankius, pvz.,

SUSIPAŽINKITE SU „MAGNUM“ ASORTIMENTU

Prekių ženklas „Magnum“ savo asortimente turi platų aukštos kokybės produktų pasirinkimą tiek lengviesiems automobiliams, tiek sunkvežimiams. Šis logotipas yra ant amortizatorių, pakabos spyruoklių, lingių, o taip pat ant elementų, reikalingų šių dalių montavimui. Čia kalbame apie „McPherson“ kolonų pagalves, tvirtinimo guolius ir amortizatorių slopintuvus. Dar vienas privalumas? „Magnum“ produktai yra tiesiogiai pasiekiami plačiai modelių gamai.

Prekių ženklas jau daugybę metų plečia savo asortimentą, seka rinkos tendencijas, dėl to yra nuolat auga pneumatikos ir dujinių spyruoklių asortimentas. Neseniai prekybos tinkle pasirodė, pvz., pakabos kameros, moduliai bei kompresoriai, pažymėti „Magnum“ logotipu.

„Magnum“ asortimente klientai ras amortizatorių, pakabos spyruoklių ir jų montavimui reikalingus elementus. Kiekvienai šių dalių yra atliekami griežti tyrimai, kurie užtikrina kokybę, patikimumą ir saugumą. „Magnum“ – tai patikimas partneris, kuriuo galima pasitikėti susidūrus su bet kokiais eksploatacijos sunkumais.

XC 90“ su dyzeliniu 2,4 litrų varikliu sveria virš 2,7 tonų. Tai reiškia, kad paskirsčius mases 50:50, kiekvienai spyruoklei tenka nuo 500 iki bemaž 700 kg spaudimas. Vertė atrodo didelė? Galbūt ir taip, bet ne„Magnum“ spyruoklėms – jos pasiruošusios gerokai didesnėms apkrovoms. Kiekviena spyruoklė su „Magnum“ logotipu yra išbandoma atliekant griežtus testus atsparumo stende, kuris gali generuoti iki 40 tonų siekiančią suspaudimo jėgą! Todėl „Magnum“ produktai yra testuojami ekstremaliomis sąlygomis, jėgomis kelis kartus viršijančiomis jų faktines darbo ribas. Pozityvus tokio testo rezultatas užtikrina produkto kokybę ir patvarumą tiek lengvųjų automobilių, tiek komercinių transporto priemonių segmente.

Nukreipimo jėgos testas (angl. Deflection force), žinoma, nėra galutinis patikros etapas, o kitas svarbus tyrimas – vadinamasis testas druskos kameroje. Jį sudaro tikslus temperatūros, slėgio ir druskos miglos dozės valdymas, leidžiantis atkurti sudėtingas kelio sąlygas, veikiančias spyruokles darbo metu ir tiesiogiai susijusias su

APQP, SPC, FMEA, PPAP arba R&R, nuolat tikrina atskirų atsarginių dalių elementų gamybos pakartojamumą. Pagal šių tyrimų rezultatus jie įsitikina, kad tokia pat kokybe pasižymės tiek pirmas, tiek milijoninis elementas. „Magnum“ produktams yra taikomas ciklinis sertifikavimas, o apie produktų kokybę byloja, pvz., sertifikatas RAR-OCP, patvirtinantis visus techninius reikalavimus, išduotas po išsamių ir aukštus reikalavimus keliančių testų.

SUŽINOKITE

DAUGIAU „TECDOC“ BAZĖJE

Daugiau informacijos apie „Magnum“ asortimentą galima rasti tinklapyje: www.magnum-technology.com. Informacijos apie gamintojo dalis taip pat galima rasti duomenų bazėje „TecDoc data supplier“. Tai profesionalus įrankis, atliekantis transporto priemonių atsarginių dalių enciklopedijos vaidmenį, kuriuo gali naudotis dirbtuvės. Bazėje yra sukaupta ne tik techninė informacija, bet ir nuotrakos, brėžiniai bei grafinės komponentų ir dalių schemos.

15 AKTUALIJOS AKTUALIJOS

ALYVOS KEITIMAS

AUTOMATINĖJE PAVARŲ DĖŽĖJE

Šiais laikais vis daugiau vairuotojų renkasi automobilius su automatinėmis pavarų dėžėmis, o tai reiškia, kad auga su jų aptarnavimu susijusių paslaugų paklausa.

Vienas svarbesnių tinkamo automatinių pavarų dėžių aptarnavimo elementų yra dinaminis alyvos keitimas. Šiame straipsnyje papasakosime, kodėl verta apsvarstyti šios paslaugos teikimo dirbtuvėse galimybę bei kokią naudą suteikia dinaminis ATF alyvos keitimas.

KAS YRA DINAMINIS ATF ALYVOS KEITIMAS?

Dinaminis ATF (angl. Automatic Transmission Fluid) alyvos keitimas – tai šiuolaikinis automatinių pavarų dėžių aptarnavimo metodas, kuris suteikia galimybę kompleksiškai pakeisti alyvą pavarų dėžėje. Šis procesas yra vykdomas naudojant specialią įrangą, kuri užtikrina iki 100 % senos alyvos pakeitimą nauja. Tai labai svarbu, nes eksploatacijos metu alyva dėžėje sensta, oksiduojasi ir užsiteršia, o tai gali sukelti rimtų dėžės gedimų.

NAUDA PAVARŲ DĖŽĖS NAUDOTOJUI

Reguliarus ATF alyvos keitimas turi didžiulę reikšmę pavarų dėžės geros būklės palaikymui. Rekomenduojama keisti alyvą kas apie 45 tūkst. kilometrų ridos (priklausomai nuo dėžės modelio). Tai pailgina dėžės tarnavimo laikotarpį ir leidžia išvengti smulkių gedimų, todėl gali padėti automobilio savininkui sutaupyti lėšas, reikalingas brangiam remontui.

POPULIARĖJANTI PASLAUGA

Mūsų rinkoje dinaminio ATF alyvos keitimo paslauga nėra visuotinai prieinama auto-

servisuose, todėl investicija į šį šiuolaikišką automatinių pavarų dėžių aptarnavimą gali pritraukti daug naujų klientų. Vairuotojai vis geriau supranta pavarų dėžės aptarnavimo poreikį, todėl ši paslauga populiarėja. Tokio tipo alyvos keitimo paslaugai teikti dirbtuvėse būtina speciali šiai užduočiai skirta įranga. Šiuo metu turite puikią progą investuoti į šį verslą, nes kol kas santykinai nedaug autoservisų teikia šią paslaugą. Tai reiškia, kad vis dar turite laiko specializuotis ir pasiekti persvarą rinkoje. Esant geram darbo organizavimui, autoservisas gali vidutiniškai teikti iki trijų paslaugų per dieną vienoje darbo vietoje.

KODĖL VERTA TURĖTI SPECIALIĄ ĮRANGĄ?

Dinaminio ATF alyvos keitimo paslaugai privalu turėti atitinkamą įrangą. Gera šio įrenginio kokybė yra labai svarbi, nes tai užtikrina viso proceso patikimumą ir efektyvumą. Profesionalūs įrenginiai yra visiškai automatizuoti, bet taip pat suteikia galimybę kontroliuojamu būdu sustabdyti arba padalinti procesą į atskirus etapus, o tai pravers tam tikrų pavarų dėžių atvejais.

Profesionalus įrenginys dinaminiam ATF alyvos keitimui – tai ne tik paslaugos kokybės garantija, bet taip pat ir laiko taupymas. Procesas yra daug greitesnis nei tradicinis alyvos keitimas, o klientas yra tikras, kad jo pavarų dėžė yra aptarnaujama pagal aukščiausius standartus.

Verta pažymėti, kad dinaminis ATF alyvos kei-

„Naujų automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis pardavimai kasmet auga. Rekomenduojama jose keisti ATF alyvą po tam tikros ridos. Pastebime vis didėjantį mūsų klientų susidomėjimą šio tipo paslaugomis ir klausimais, susijusiais su įrenginiais dinaminiam ATF alyvos keitimui. ATF PRO atsiradimas mūsų asortimente – tai aiškus atsakas į rinkos poreikius“, – sako Adam Możdżonek, prekių vadybininkas iš „Inter Cars“ dirbtuvių įrangos skyriaus.

timas turi daug privalumų, palyginti su statiniu keitimu. Dinaminio keitimo metu pakeičiama iki 100 % alyvos, o statinio keitimo metu – tik apie 60 %, be to, tai suteikia galimybę pašalinti nuosėdas ir teršalus, kurie statinio keitimo metu išlieka. Papildomai, dinaminis keitimas yra gerokai greitesnis bei, verta pabrėžti, kad norint pasiekti tokį pat efektą statinio keitimo

16 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI
MODERNAUS AUTOSERVISO PASIRINKIMAS

atveju reikėtų sunaudoti 3 arba net 4 kartus daugiau alyvos.

„EVERT ATF PRO „INTER CARS“ ASORTIMENTE

Visiškai automatinis ir lengvai aptarnaujamas įrenginys, todėl taip pat tiks dirbtuvėms, kurios nori pradėti automatinių pavarų dėžių aptarnavimo verslą. ATF PRO turi automatinę alyvos srauto reguliavimo sistemą dinaminio keitimo metu, todėl būtinas įrenginio aptarnavimas yra daug paprastesnis. Pradėjus procesą, įrenginys automatiškai keičia alyvos srautą ir pritaiko jį prie pavarų dėžės darbo sąlygų tokiu būdu, kad alyvos keitimas vyktų greitai ir efektyviai, nepriklausomai nuo slėgių skirtumų ar temperatūros. Be to, įrenginys kontroliuoja, ar keitimo proceso vykdymui pakanka naujos alyvos kiekio bei vietos bake senai alyvai. Taip pat įrenginys turi spausdintuvą, kuris spausdina aptarnavimo ataskaitas klientams.

NAUDA AUTOSERVISU I

Siekdama kartu su įrenginiu suteikti autoservisams maksimalią techninę paramą po pirkimo, „Inter Cars“ suteikia papildomų naudų paketą:

ƒ APTARNAVIMO MOKYMAS – visos dienos aptarnavimo mokymas kartu su įrenginio paleidimu Jūsų dirbtuvėse;

ƒ DUOMENŲ BAZĖ – neribojama prieiga prie dinaminio ir statinio alyvos keitimo procedūrų;

ƒ TECHNINIS KONSULTAVIMAS – gaunate nuolatinę techninio konsultanto pagalbą, skirtą Jūsų dirbtuvėms. Dinaminis alyvos keitimas automatinėse pavarų dėžėse neabejotinai yra gera verslo galimybė moderniam autoservisui. Dinaminis alyvos keitimas dėžėje – tai geriausias galimas sprendimas transporto priemonės savininkui, tačiau tokią paslaugą teikiančių autoservisų skaičius kol kas yra gana mažas. Tai reiškia, kad dirbtuvės dar turi laiko specializuotis ir įgyti didžiulį konkurencinį pranašumą. Daugiau informacijos apie įrenginį ir

asortimentą gausite iš „Inter Cars“ prekybos atstovų ir konsultantų.

„Naujų automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis pardavimai kasmet auga. Rekomenduojama jose keisti ATF alyvą po tam tikros ridos. Pastebime vis didėjantį mūsų klientų susidomėjimą šio tipo paslaugomis ir klausimais, susijusiais su įrenginiais dinaminiam ATF alyvos keitimui. ATF PRO atsiradimas mūsų asortimente – tai aiškus atsakas į rinkos poreikius“, – sako Adam Możdżonek, prekių vadybininkas iš „Inter Cars“ dirbtuvių įrangos skyriaus.

17 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

KAIP GAMINAMI „PREMIUM“ KLASĖS VILKIMO KABLIAI?

Visi pirmaujantys automobilių gamintojai pasitiki aukščiausios kokybės „Oris“ produktais.

„Oris“ asortimentas taip pat yra labai populiarus atsarginių dalių nepriklausomų platintojų rinkoje. Raktu į tradiciškai puikius santykius su klientais, paremtus pasitikėjimu, kokybe ir geriausiu aptarnavimu yra smulkmenos ir nematomi procesai, kurie vyksta užkulisiuose. Dėl inovatyvių produktų, šiuolaikinių gamybos technologijų ir efektyvios logistikos„ACPS Automotive“, prekių ženklo„Oris“ savininkas, padėjo pagrindą klientų pasitikėjimui ir pasitenkinimui. Apie 1600 kvalifikuotų ir patyrusių darbuotojų gamybos įmonėse Vokietijoje, Vengrijoje ir Meksikoje užtikrina patikimą tiekimą klientams visame pasaulyje. Jų žinios ir įsitraukimas sudaro aukščiausios kokybės šaltinį, kuriuo garsėja įmonė „ACPS Automotive“.

KAIP GAMINAMI „ORIS“ VILKIMO KABLIAI?

Įrankių gamyba

Kvalifikuoti darbuotojai naudoja pažangiausius įrenginius, kurie užtikrina tikslų ir patikimą įrankių ir pagalbinių įtaisų veikimą, tokiu būdu pasiekdami aukštą produkcijos kokybę ir jos pakartojamumą. Visi įrankiai, prieš tai sukurti projektavimo skyriuje, yra gaminami įrankių gamybos ceche. Po to jie yra testuojami ir optimizuojami vilkimo kablių gamybos aspektų atžvilgiu.

Pusgaminiai

Pirmasis produktų pusgaminių gamybos žingsnis – lazerinis ir CNC apdirbimas. Dauguma dalių, reikalingų vilkimo kablių gamybai, yra gaminamos itin tiksliai, iš plieno lakštų, naudojant pažangiausias lazerines technologijas. Modernios CNC staklės naudojamos kaltų dalių apdirbimui, pvz., kablių rutuliams arba tvirtinimo plokštėms. Po to dalys yra lankstomos, presuojamos ir pjaustomos.

Suvirinimas

Suvirinimo procesas yra labai svarbus galutinio produkto kokybei ir saugumui – tai nuo jo didžiąja dalimi priklauso viso gamybos proceso sėkmė. Pakartojamumui ir aukštai kokybei užtikrinti taip pat naudojami suvirinimo robotai.

Dažymas

„ACPS Automotive“ naudoja katodinį panardinamą dažymo metodą (CDP). Šis metodas užtikrina patikimą atsparumą korozijai ir paviršių apsaugą bei ilgą produktų tarnavimo laiką.

Kablio rutulio gamyba

Kablio rutuliai yra gaminami rankiniu, pusiau automatizuotu arba automatiniu būdu visiškai automatizuotuose cechuose. Tai užtikrina tiek didelių, tiek mažų prekių partijų gamybos elastiškumą bei padeda išlaikyti aukščiausią įmanomą kokybės lygį.

Galutinis surinkimas

Paskutiniajame žingsnyje visos pasukamos sistemos yra montuojamos ant kablio sijos ir papildomos kituose montavimo etapuose. Siekiant įsitikinti, kad viskas veikia idealiai ir atitinka aukščiausius klientų reikalavimus, visiems pagamintiems vilkimo kabliams yra atliekami kinetiniai ir elektriniai testai.

OPTIMIZUOTA LOGISTIKA TOLYGIAM GAMYBOS PROCESUI

Gamybos įmonėms, tokioms kaip „ACPS Automotive“, sandėliavimas ir logistika yra labai svarbūs. Medžiagų pristatymo tęstinumo užtikrinimas yra labai svarbus gamybos našumo palaikymui ir klientų reikalavimų įvykdymui. Siekdama tai užtikrinti, įmonė turi atitinkamas žaliavų, pusfabrikačių ir paruoštos produkcijos sandėliavimo erdves. Atsargų lygiai yra stebimi ir kontroliuojami patyrusių logistikos specialistų, naudojančių tam šiuolaikinę įrangą ir informacines sistemas. Aukščiausios klasės logistikos įrangos ir specializuotų žinių sintezė suteikia galimybę užtikrinti patikimą ir profesionalų medžiagų tiekimą bei gamybos kontrolę.

INOVATYVŪS TYRIMŲ IR PLĖTROS

DARBAI GAMYKLOSE

„ACPS Automotive“ širdis – tai tyrimų ir plėtros skyrius. Jis sutelkia dėmesį į vilkimo kablių kūrimą nuo koncepcijos iki gamybos diegimo. Tai apima vilkimo kablių projektavimą originalios įrangos gamintojams ir atsarginių dalių rinkos pritaikymams, prototipų gamybą, jų montavimą transporto priemonėse, testavimą ir gamybą. Patyrę inžinieriai su šiuolaikine programine įranga „Cax“ kuria inovatyvius, aukščiausios kokybės vilkimo kablius, kurie yra kruopščiai testuojami, siekiant užtikrinti optimalų funkcionalumą.

Nuo produkto kūrimo iki gamybos ir tiekimo – „ACPS Automotive“ nuosekliai pritaiko visus procesus savo klientų poreikiams, todėl prekių ženklas „Oris“ gali sužavėti atsarginių dalių rinką plačia produktų gama, apgalvotais sprendimais, aukščiausia kokybe ir geriausiu aptarnavimu.

18 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

KOKYBĖ VISUOMET LAIMI!

MODERNI GAMYBA IR EFEKTYVI

LOGISTIKA: RŪPINAMĖS KLIENTŲ PASITENKINIMU

„ACPS Automotive“ turi 65 metų patirtį, 4 gamybos įmones ir įdarbi-

na 200 darbuotojų. Įmonė „ACPS Automotive“ šiandien yra rinkos ir technologijų lyderė vilkimo kablių lengviesiems automobiliams, SUV ir vanams srityje. Visi pirmaujantys automobilių gamintojai, o taip pat nepriklausomi platintojai ir autoservisai pasitiki inovatyviais prekių ženklo „Oris“ sukabinimo mechanizmų sprendimais.

Technologijų ir inovacijų lyderis

Sužinokite daugiau!

Patirtis originalios įrangos rinkoje

800+ vilkimo sistemų

41 HOOKED ON®INNOVATION www.ori s- au to m ot ive.co m/ en Nuskenuokite

1 2 3 4 5

1. KLEBER DYNAXER HP4

Vasarinė padanga „Dynaxer HP4“ – tai prekių ženklo „Kleber“ konstruktorių dviejų metų darbo rezultatas, priskiriamas vidutinei klasei, todėl pasižymi puikiu kokybės ir kainos santykiu. Padanga skirta populiariausiems visų markių lengviesiems automobiliams: „Citroën“, „Peugeot“, „Renault“, „Opel“, „Ford“, „Nissan“, „Volkswagen“, „Audi“ ar „BMW“.

Inžinieriai dėjo visas pastangas aukštai kokybei užtikrinti, tad padanga kokybe prilygsta „premium“ klasės padangoms. Naujas patentuotas protektoriaus gumos mišinys su savaime blokuojančiomis lamelėmis, kurios riboja padangos deformacijas važiavimo metu, pagerina stabdymą ir suteikia tikslesnio vairavimo galimybę.

2. KLEBER DYNAXER UHP

„Kleber Dynaxer UHP“ – tai vasarinė padanga, kurią konstruktoriai kūrė net du metus, kad būtų pasiektas dar geresnis sukibimas su kelio danga ir sutrumpintas stabdymo kelias. Padanga suprojektuota plačiai lengvųjų automobilių gamai. Asimetriškas protektorius su dviem plačiais išilginiais ir daugybe griovelių šonuose pagerina sukibimą įveikiant posūkius ir efektyviai išstumia vandenį iš padangos susilietimo su kelio danga paviršiaus, o tai veiksmingai apsaugo nuo hidrodinaminio slydimo reiškinio. Dauguma matmenų turi „A“ įvertinimą europietiškoje etiketėje stabdymo ant šlapios dangos vertinime.

3. KLEBER QUADRAXER SUV

„Kleber Quadraxer SUV“ – tai aukštos klasės universali padanga, sukurta su galvojant apie besikeičiančias oro sąlygas ir nereikalaujanti sezoninio padangų keitimo. Modelis yra skirtas didesnėms SUV ir „Crossover“ tipo transporto priemonėms, kurios reikalauja specia-

liai pritaikytų padangų, kad užtikrintų visą vairavimo efektyvumo ir saugumo potencialą.

Kryptinis „V“ rašto protektorius ir padidintas briaunų skaičius puikiai įveikia sniego dangą bei užtikrina geresnį sukibimą ant apsnigtos kelio dangos, taip pat didesnį vairavimo patikimumą ant tirpstančio sniego, purvo.

4. KLEBER TRANSPRO 4S

„Kleber Transpro 4S“ – tai aukštos klasės universali padanga komerciniam transportui. Jums nebereikės galvoti apie sezoninį padangų keitimą, o ją pasirinkę gausite laiką ir patogumą bei saugumą vairuojant ištisus metus.

Padanga turi „B“ klasės sukibimo su šlapia danga įvertinimą, todėl yra priskiriama prie geriausių padangų savo klasėje. Gamintojas patvirtina, kad saugumo lygis važiuojant šlapia kelio danga yra lygintinas su vasarinėmis komercinio transporto padangomis ir aukštesnis už žieminių padangų.

5. KLEBER QUADRAXER 3

„Kleber Quadraxer 3“ – tai aukštos klasės universali padanga, „Quadraxer 2“ modelio įpėdinis, kuris dėl parametrų ir protektoriaus konstrukcijos optimizavimo pasirūpina vairavimo saugumu ir ramybe bet kokiomis oro sąlygomis. Daugiau nei 10 metų patirtis universalių padangų segmente lėmė, kad „Quadraxer 3“ tapo efektyviu sprendimu besikeičiančioms oro sąlygoms ir nereikalauja sezoninio padangų keitimo.

Adaptacinis gumos mišinys naudojamas naujame modelyje leidžia išlaikyti optimalius parametrus tiek ant sausų paviršių vasarą, tiek besikeičiant sezonui, kai ant kelio dangos yra perteklinio vandens, ar ant apsnigtos kelio dangos.

20 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

1 2 3 4 5

1. MICHELIN E · PRIMACY

„Michelin e · Primacy“ – tai „premium“ klasės vasarinė padanga, kuri buvo sukurta prisiimant atsakomybę už ekologiją ir patvarumą. Dėl to ši padanga užtikrina ypatingus vairavimo parametrus ir yra draugiškesnė aplinkai.

„E · Primacy“ – tai inovatyvus modelis, kurio pagrindą sudaro naujausi „Michelin“ prekių ženklo technologiniai pasiekimai pasipriešinimo riedėjimui mažinimo ir padangų ridos didinimo srityse. Protektoriaus gumos mišinys „Energy Passive“ mažina energijos išsklaidymą ir optimizuoja automobilio vairavimo savybes. Plonesnis apjuosimas griaučių medžiagoje leido sumažinti padangos svorį, o tai turi įtakos transporto priemonės energetiniam efektyvumui ir mažina žaliavų, reikalingų padangų gamybai, kiekį.

2. MICHELIN PRIMACY 4+

„Michelin Primacy 4+“ yra šiuolaikinė vasarinė padanga, kurios pagrindinis tikslas – užtikrinti aukščiausią saugumo lygį dar ilgesnį laikotarpį. Tobulas patvarumas, dar geresnė vandenslydos (slydimo vandens paviršiumi) reiškinio kontrolė ir saugus stabdymas ant šlapios kelio dangos – tai išskirtiniai naujosios padangos bruožai. „Michelin EverGrip“ technologijos remiasi naujausios kartos gumos mišiniu ir protektoriumi su savaimine regeneracija, tai užtikrina visišką saugumą bet kokiame padangos susidėvėjimo lygyje. Du skirtingo standumo viršutiniai sluoksniai užtikrina efektyvius vairavimo parametrus net plonėjant gumos sluoksniui.

3. MICHELIN PILOT SPORT 4 S

„Michelin Pilot Sport 4 S“ – geriausia segmento „Super Sport“ vasarinė padanga, sukurta remiantis „Michelin Pilot Sport Cup 2“

patirtimi. Šis padangos modelis yra skirtas sportiniams automobiliams bei transporto priemonėms su aukštais galios parametrais. Aukščiausią sukibimą užtikrina itin reaktyvus protektorius, kuris nuolat prisitaiko prie kelio dangos ir optimizuoja susilietimo su pagrindu plotą.

4. MICHELIN AGILIS 3

„MICHELIN Agilis 3“ – tai „premium“ klasės vasarinė padanga, skirta komercinėms transporto priemonėms ir lengviems sunkvežimiams. Pagrindiniai jos privalumai: puikūs rezultatai stabdant ant šlapios kelio dangos, išskirtinis patvarumas ir dar ilgesnė rida, sustiprinta konstrukcija ir inovatyvios technologijos dar didesniam saugumui užtikrinti.

Sunkvežimių padangų įkvėptas „MICHELIN Agilis 3“ modelis yra paremtas didele prekių ženklo projektavimo patirtimi saugumo ir patikimos konstrukcijos srityse. „Ever Grip“ technologija pagerina padangos rezultatus stabdymo kelio aspektu, nepriklausomai nuo jos nusidėvėjimo. Elgesio ant šlapios kelio dangos kategorijoje padanga gavo „A“ įvertinimą europietiškoje etiketėje.

5. MICHELIN CROSSCLIMATE 2

Jauskitės užtikrintai kelyje ir būkite pasiruošę netikėtoms oro permainoms nuo pirmo iki paskutinio kilometro su „MICHELIN CrossClimate 2“, „ekspertu“ universalių padangų kategorijoje. Sutaupykite sezoninių padangų keitimų išlaidas naudodami universalias padangas, kurios užtikrins geriausią stabdymą ir manevravimą ant sniego, vienus geriausių rezultatų stabdant ant sausos ir ant šlapios kelio dangos bei sniego, esant leistinam susidėvėjimo lygiui.

21 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

1 2 3 4 5

1. KORMORAN ALLSEASON SUV

„Kormoran AllSeason SUV“ – tai ekonominės klasės universali padanga, skirta plačiai SUV ir padidinto pravažumo gamai. Dėl savo universalių savybių ji pasižymi optimaliais parametrais įvairiomis eismo sąlygomis. Žuvies griaučių formos kryptinis protektoriaus raštas dėl didelio kiekio skersinių ir centrinių išilginių griovelių efektyviai nuveda vandenį bei tirpstančio sniego purvą, taip užtikrindamas geresnį sukibimą ir efektyvų stabdymą sudėtingomis eismo sąlygomis.

2. KORMORAN ALLSEASON

„Kormoran AllSeason“ – tai ekonominės klasės universali padanga, skirta plačiai lengvųjų automobilių gamai. Dėl savo universalių savybių ji pasižymi optimaliais parametrais įvairiomis eismo sąlygomis. Žuvies griaučių formos kryptinis protektoriaus raštas dėl didelio kiekio skersinių ir centrinių išilginių griovelių efektyviai nuveda vandenį bei tirpstančio sniego purvą, taip užtikrindamas geresnį sukibimą ir efektyvų stabdymą sudėtingomis eismo sąlygomis.

3. KORMORAN ROAD PERFORMANCE

„Kormoran Road Performance“ – tai ekonominės klasės padanga lengviesiems automobiliams, kuri puikiai tinka naudoti miesto sąlygomis.

Vieno didžiausių pasaulyje padangų gamintojo „Michelin“ indėlis užtikrina puikų šiuolaikinių technologijų ir optimalios pardavimo kainos derinį „Road Performance“ modelio padangose. Projektavimo etape didelis dėmesys buvo skirtas saugumo klausimams, todėl susitelkta į gerą sukibimą bet kokiomis eismo sąlygomis.

4. KORMORAN SUV SUMMER

„Kormoran SUV Summer“ – tai ekonominės klasės vasarinė padanga, skirta plačiai SUV ir miesto visureigių tipo transporto priemonių gamai, pasižyminti aukštu patvarumo ir saugumo lygiu. Koncerno „Michelin“ indėlis leido „SUV Summer“ modelio padangose naudoti patobulintas technologijas, kurios dar labiau pagerino vairavimo efektyvumą ir padidino padangos patvarumą.

5. KORMORAN ULTRA HIGH PERFORMANCE

„Kormoran Ultra High Performance“ – tai ekonominės klasės vasarinė padanga, skirta visų populiarių markių lengviesiems ir padidinto galingumo automobiliams. Padanga pasižymi geru sukibimu ir tiksliu transporto priemonės valdymu tiek ant sausos kelio dangos, tiek gausių kritulių metu.

Asimetriškas protektorius yra padalintas į dvi dalis, dėl to jis užtikrina aukštą vairavimo efektyvumą bet kokiomis eismo sąlygomis.

22 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

„Trazano“ yra „Zhongce Rubber Group Co.“ Ltd. dalis, pasaulyje žinoma kaip viena iš dešimties didžiausių padangų gamintojų.

Įmonės misija – vertingų, saugių ir komfortą užtikrinančių, aukštos kokybės padangų tiekimas už patrauklią kainą.

Įmonėje dirba kvalifikuoti inžinieriai ir techniniai darbuotojai, kurie puikiai išmano klientų poreikius visame pasaulyje. „Trazano“ gamina padangas visoms kategorijoms, nepriklausomai nuo transporto priemonės rūšies: sunkvežimiams, lengviesiems automobiliams, pramoninėms transporto priemonėms, visureigiams. Įmonė pagamina milijonus vienetų radialinių, diagonalinių, sunkvežimių, dvigubų ir lengvųjų automobilių padangų. „Trazano“ džiaugiasi pripažinimu tiek vietinėje, tiek tarptautinėje rinkoje, kurioje vertinama aukšta jos gaminių kokybė ir konkurencinga kaina. „Zhongce“ grupė daug investuoja į savo tyrimųplėtros centrą, taip užtikrindama visiems savo prekių ženklams lyderių pozicijas rinkoje, taip pat naudoja pažangius gamybos ir testavimo įrenginius iš geriausių pasaulyje gamintojų.

„Trazano“ padangos yra naudojamos ir puikiai pasiteisina daugiau nei 120 šalių ir regionų visame pasaulyje, tai užtikrina kruopštus protektoriaus, gumos mišinio ir efektyvumo projektavimas. Vieno didžiausių pasaulyje padangų gamintojo „Michelin“ indėlis užtikrina puikų šiuolaikinių technologijų ir optimalios pardavimo kainos derinį „Road Performance“ modelio padangose. Projektavimo etape didelis dėmesys buvo skirtas saugumo klausimams, todėl susitelkta į gerą sukibimą bet kokiomis eismo sąlygomis.

3. „SPORT SA-37“, 4. „SU318 H/T“, 5. „RADIAL SL369 A/T“. 1 2 3 4 5

1. TRAZANO ZUPERECO Z-107

„Trazano ZuperEco Z-107“ – tai sprendimas, skirtas lengvųjų automobilių savininkams, kurie vertina komfortą, vairavimo stabilumą ir saugumą kelyje. Padanga savo klasėje išsiskiria labai geru kokybės ir kainos santykiu. Dėl savo sudėties ir sandaros ji užtikrina tolygų protektoriaus susidėvėjimą. Tai padanga, kuri nenuvils net ir sunkiomis oro sąlygomis.

2. TRAZANO Z-401

„Trazano Z-401“ – tai puiki ekonominės klasės padanga, kuri savo savybėmis nenusileidžia europietiškiems gaminiams. Kryptinė padanga, apie kurią kalbame, nuveda vandenį iš po padangos ir veiksmingai užkerta kelią vandenslydai. Taip pat ši padanga puikiai pasirodo ant tirpstančio sniego, purvo ir apsnigtos kelio dangos. Santykinai žemas pasipriešinimas riedėjimui ir patraukli išvaizda dar labiau pagerina „Trazano Z-401“ pozicijas šiame segmente.

KITI „TRAZANO“ PADANGŲ MODELIAI:

23 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

BEISSBARTH –BOSCH

SKAITMENINIS – TINKLINIS ŽIBINTŲ REGULIAVIMO STENDAS „BEISSBARTH MLD 815“

Sertifikuota TÜV – tipo patvirtinimas TPN 2023-05-2208484 pagal priekinių žibintų derinimo bandymo įtaisų tikrinimo gaires (StVZO §50, 5 dalis). MLD 815 išlyginimas (niveliavimas) matavimo stotyje atitinka naujausius reikalavimus, keliamus cechų matavimo stotims.

ƒ Dvimatis gulsčiukas skirtas horizontaliai išlyginti šviesdėžę

ƒ Išlyginamas 3 ratų vežimėlis

ƒ Išlyginama bėgių sistema, skirta montuoti virš ir po grindų (3 m) (pasirenkamas priedas)

ƒ Sumanus, greitas ir tikslus skaitmeninis priekinių žibintų bandymas su MLD 815

ƒ Kryžminis ir lygiavimo lazeris tiksliam padėties nustatymui

ƒ Visiems šviesos šaltiniams (ksenonui, biksenonui, LED, bi-LED, halogeniniam) ir tolimųjų šviesų sistemoms be akinimo (DYNAMIC LIGHT ASSIST – DLA, MATRIX)

ƒ Visų tipų transporto priemonėms (automobiliams, sunkvežimiams ir motociklams)

ƒ Visų tipų priekiniams žibintams (pagrindiniams, rūko ir pagalbiniams žibintams)

ƒ CMOS kamera, skirta skaitmeniniam vaizdų apdorojimui realiuoju laiku

ƒ Integruotas spausdintuvas

ƒ Matavimo rezultatai realiuoju laiku

ƒ Išmatuotų verčių palyginimas su ribinėmis vertėmis, aiškus įvertinimas (raudona / žalia)

ƒ Tikslus šviesos ir tamsos ribos apibrėžimas be erzinančių mėlynų kraštų

ƒ Skaitmeninis LCD spalvotas monitorius (5,7"), turintis 262 000 spalvų

ƒ Jutiklinio ekrano funkcija (galima valdyti ir su pirštinėmis)

ƒ Intuityvus, paprastas vartotojo vadovas

ƒ Vaizdiniai ir garsiniai signalai matavimo procesui palaikyti

ƒ 7 meniu kalbos

ƒ Valdymo skydelis reguliuojamas 180° skirtingoms taikymo sritims (pvz., HU bandymams arba valdymui dirbtuvėse)

ƒ Nepriklausomas nuo baterijos veikimo – baterijų išlyginimo lazeris: 3 x MIGNON AA 1,5 V

ƒ Matavimo aukštis (optinis centras): 24–45 cm

ƒ Matuojamos vertės: horizontalus ir vertikalus nuokrypis (žingsnio kampas), intensyvumas, posūkio kampas

ƒ Skaitmeninis tikslumas: +/- 1 cm per 10 metrų matavimo atstumą

MLD 815 NG IC KODAS: 1 692 104 356

NAUJIENA!

Bandymo rezultatai per BLUETOOTH® – greitai ir aiškiai kompiuteryje pateikiami duomenys.*

ƒ Vizualizacija dirbtuvių kompiuteryje (neprivaloma)

ƒ Šviesos ir tamsos ribos rodymas kompiuterio monitoriuje arba TFT ekrane

ƒ Duomenų perdavimas per BLUETOOTH® į kompiuterį

ƒ Vartotojo sąsaja supaprastina intuityvų naudojimą

ƒ Duomenų bazės funkcija

ƒ Spausdinimas ir archyvavimas

ƒ Naudotojas gali koreguoti spalvų schemą šviesiai / tamsiai, priklausomai nuo apšvietimo sąlygų

ƒ Dirbtuvių tinklo ryšys: palaiko BOSCH CONNECTED REPAIR dirbtuvių tinklą, garantuojamas ASA tinklo suderinamumas

ƒ Sertifikatai: CE, TUV, EMC, FCC, FDA

24 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI *užsakoma papildomai. IC kodas: 1 692 105 145

TEXA KONFORT 760 TOUCH

AUTOMATINĖ PILDYMO STOTELĖ

PAPRASTA IR INTUITYVI VARTOTOJO SĄSAJA

Sąsaja skirta pateikti visą reikalingą informaciją viename ekrane, tad vartotojui suteikiama tiesioginė prieiga prie naudingiausių operacijų.

Greitai nuo pradinių stoties aktyvinimo fazių pereisite prie paslaugos teikimo.

Meniu, kurį galima naršyti labai lengvai, išnaudoja visas didelio ekrano galimybes ir sumažina

žingsnių, kurių reikia norint pradėti aptarnavimo paslaugą, skaičių. Be to, paieškos režimas „Išmanusis pasirinkimas pagal modelį“ leidžia rasti transporto priemonę, su kuria dirbate, tiesiog įvedus vieną ar daugiau raktinių žodžių. Žemiau pateikiama pagrindinių programinės įrangos ekranų apžvalga – nuo paslaugos pasirinkimo iki pildymo etapų ir nuotolinės pagalbos po pardavimo užklausos.

KONFORT 760 TOUCH turi automatinio šaltnešio regeneravimo ir perdirbimo bei alyvos šalinimo funkcijas. Alyvos ir UV žymeklio kiekį valdo automatinė vožtuvų sistema, todėl operatorius turi atlikti tik keletą paprastų užduočių, nes tai labai greita ir intuityvi operacija.

760 TOUCH galima užsisakyti senam šaltnešiui R134a arba naujam R1234yf šaltnešiui, taip pat galimas komplektas, skirtas pakeisti šaltnešio rūšį.

ƒ Visiškai automatinė mašina su 21 kg vidiniu pildymo baku, 100 l/min. dviejų pakopų vakuuminiu siurbliu ir pilna automobilių, furgonų, sunkvežimių ir traktorių duomenų baze.

ƒ Hermetiškas alyvos ir UV buteliukas, kad nepatektų drėgmė.

ƒ Automatinis alyvos butelio atpažinimas (laukiama patento).

25 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

ƒ KONFORT TOUCH stotelėse sumontuotas labai lengvai valdomas 10 colių įstrižainės spalvotas ekranas.

ƒ KONFORT TOUCH stočių ekrane įdiegta „Glove-touch“ technologija, kuri užtikrina puikų naudojimą mūvint įvairių tipų darbines pirštines. Be to, moderni grafinė sąsaja buvo sukurta siekiant užtikrinti tikrai intuityvią programinės įrangos vartotojo patirtį, kad būtų lengviau greitai perskaityti rodomus duomenis.

KONFORT TOUCH serijos naudojimo paprastumas ir išmanus požiūris taip pat slypi gebėjime naudoti Wi-Fi ryšį įvairioms veikloms:

ƒ A4 formato ataskaitų spausdinimui;

ƒ programinės įrangos ir programinės įrangos atnaujinimams realiuoju laiku;

ƒ nuotolinei techninei pagalbai;

ƒ prisijungimui prie „myTEXA“ portalo;

ƒ prisijungimui prie „KONFORT Mobile APP“.

Dėl specialios APP stotys veikia su„Android“ ir„iOS“ išmaniaisiais telefonais, kad operatoriai galėtų stebėti darbų eigą ir procedūras nuotoliniu būdu.

„TEXA KONFORT TOUCH“ KOKYBĖS GARANTAS

Visuose etapuose taikoma griežta kokybės kontrolė – nuo komponentų parinkimo ir kūrimo iki apdirbimo, surinkimo, platinimo ir aptarnavimo po pardavimo.

Po surinkimo stotys patenka į testavimo skyrių, kuriame atliekami elektros sistemos bandymai, kalibruojami svarstyklių jutikliai ir slėgio keitikliai.

Tada atliekamas funkcinis testavimas, siekiant patikrinti, ar visi komponentai ir įrenginiai tinkamai reaguoja ir veikia pagal specifikacijas. Kruopštus bandymas pašalina hidraulinės sistemos defektų riziką ir užtikrina, kad visos dalys būtų veiksmingai sandarios.

Paskutinis bandymo etapas vyksta specialioje sandarioje kameroje ir apima helio įpurškimą į baką ir įkrovimo grandinę. Helis naudojamas, nes jo ypač mažos molekulės gali rasti net nedidelius nuotėkius.

KONFORT įkrovimo stotelės atitinka Europos CE/PED saugos standartus, JAV standartus, reglamentuojančius šaltnešio grynumą (SAE J2099 tiek R134a, tiek R1234yf) ir bent 95 % panaudoto šaltnešio regeneravimo efektyvumą (SAE J2788, R134a) ir SAE J2843 R1234yf.

26 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

TEXA KONFORT 760 TOUCH

AUTOMATINĖ PILDYMO STOTELĖ

TECHNINIAI PARAMETRAI

ƒ Visiškai automatinis paslaugų valdymas

ƒ Automatinis nuotėkio aptikimas

ƒ Šaltnešio kiekio matavimas elektroninėmis svarstyklėmis

ƒ Oro sandarumo buteliuko alyvos apsaugos nuo užteršimo sistema (patentuota)

ƒ Automatinis alyvos valdymas su elektroninėmis svarstyklėmis

ƒ Atgautas alyvos kiekio matavimas elektroninėmis svarstyklėmis

ƒ Suderinamas su hibridine transporto priemone

ƒ Automatinis paslaugų valdymas (duomenų bazė)

ƒ FPS apsaugos sistema (ventiliatoriaus apsaugos sistema)

ƒ Skalavimo sistema alyvos keitimui

ƒ Atliktų paslaugų spausdinimas per Wi-Fi

ƒ 10 colių jutiklinis ekranas

ƒ Suderinamumas su „Konfort APP“

ƒ 20 kg bakas, skirtas „Konfort 760 Touch“

ƒ 30 kg bakas, skirtas „Konfort 760 Touch Bus“

ƒ Pildymo tikslumas +/- 15 g

ƒ Didelio efektyvumo šaltnešio regeneravimas (daugiau nei 95 %)

ƒ Dviejų pakopų vakuuminis siurblys

ƒ Automatinis alyvos butelio atpažinimas (laukiama patento)

ƒ Svarstyklių fiksavimo sistema

ƒ Darbo režimas: duomenų bazė

ƒ Darbo režimas: mano duomenų bazė

ƒ Kelių kalbų programinė įranga

ƒ Automatinis aptarnavimo žarnos ilgio kompensavimas

ƒ Automatinis priežiūros įspėjimas

ƒ Supaprastinta priežiūra ir automatiniai atnaujinimai

ƒ Automatinis nekondensuojančių dujų valdymas

ƒ Automatinis, didelio tikslumo alyvos įpurškimas

UŽSAKOMA PAPILDOMAI:

ƒ Šaltnešio identifikavimo rinkinys

ƒ Skalavimo rinkinys

ƒ A/C sistemos efektyvumo rinkinys

ƒ Nuotėkio aptikimo rinkinys su formuojančiomis dujomis

27 AKTUALIJOS IC KODAS: S P00 000 175 (R134A) S P00 000 172 (R1234YF)
AUTOSERVISUI
IC KODAS: TEX Z16450 (R134A) IC KODAS: TEX Z16451 (R123YF) IC KODAS: TEX Z16620 (R134A *BUS AUTOBUSAMS) IC KODAS: TEX Z16453 (R123YF *RID SU IDENTIFAKTORIUMI)

RINKITĖS EFEKTYVUMĄ

„Ferodo®“ yra registruotasis „Tenneco Inc.“ arba vieno iš filialų prekių ženklas vienoje arba daugiau šalių NAUDOJIMAS PRIEKINEI AŠIAI MARKĖ MODELIS AŠIS AUDI Q7 Priekis „FERODO“ YRA TIEKĖJAS AUDI Q7 www.ferodo.com

RINKITĖS EFEKTYVUMĄ

„FERODO“ YRA TIEKĖJAS AUDI A4

NAUDOJIMAS PRIEKINEI AŠIAI

MARKĖ MODELIS AŠIS

AUDI A4 Priekis

„Ferodo®“ yra registruotasis „Tenneco Inc.“ arba vieno iš filialų prekių ženklas vienoje arba daugiau šalių

AKSESUARAI

APSAUGA NUO SAULĖS „CARPASSION“

APSAUGA NUO SAULĖS ŠONINIAMS STIKLAMS

ƒ 2 vnt.. 45 cm pločio, su siurbtukais

ƒ IC kodas: MMT CP8029

STOGO

APSAUGA NUO SAULĖS PRIEKINIAM STIKLUI

ƒ Plotis: 145 – 175 cm

ƒ Aukštis: 95 cm

ƒ IC kodas: MMT CP100111

APSAUGA NUO SAULĖS PRIEKINIAM IR ŠONINIAMS STIKLAMS

ƒ Plotis: 145 – 165 cm

ƒ Aukštis: 110 cm

ƒ IC kodas: MMT CP10014

BAGAŽINĖS IR SKERSINIAI

STOGO BAGAŽINĖ

ƒ Atidaroma iš abiejų pusių

ƒ Talpa: 453 l

ƒ IC kodas: THU 629701

STOGO BAGAŽINĖ

ƒ Atidaroma iš abiejų pusių

ƒ Talpa: 460 l

ƒ MMT MOCS ADAMANTIS 460BL

STOGO SKERSINIAI

ƒ Kiekis komplekte: 2 vnt.

ƒ Reguliuojamas ilgis

ƒ Leistinoji apkrova: 75 kg

ƒ IC kodas: THU 9584

STOGO SKERSINIAI

ƒ Kiekis komplekte: 2 vnt.

ƒ Ilgis: 135 cm

ƒ Leistinoji apkrova: 90 kg

ƒ IC kodas: MMT RB-003C1 135

STOGO BAGAŽINĖ

ƒ Atidaroma iš abiejų pusių

ƒ Talpa: 550 l

ƒ MODULA EVO 550 MOCS0163

STOGO SKERSINIAI

ƒ Kiekis komplekte: 2 vnt.

ƒ Ilgis: 120 cm

ƒ Leistinoji apkrova: 75 kg

ƒ IC kodas: MODULA SMART BAR XL 15

30 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

AKSESUARAI

DVIRAČIŲ LAIKIKLIAI „MAMMOOTH“

DVIRAČIO LAIKIKLIS ANT KABLIO

ƒ Tvirtinimas už ratų ir rėmo

ƒ Dviračių kiekis: 2 vnt.

ƒ Su laikiklių rinkiniu

ƒ IC kodas: MMT TB-BE2

DVIRAČIO LAIKIKLIS ANT STOGO

ƒ Tvirtinimas už ratų ir rėmo

ƒ Dviračių kiekis: 1 vnt.

ƒ IC kodas: THU 532

DVIRAČIO LAIKIKLIS ANT KABLIO

ƒ Tvirtinimas už ratų ir rėmo

ƒ Dviračių kiekis: 3 vnt.

ƒ Su laikiklių rinkiniu

ƒ IC kodas: MMT TB-BE3

DVIRAČIO LAIKIKLIS ANT KABLIO

ƒ Tvirtinimas už ratų ir rėmo

ƒ Dviračių kiekis: 4 vnt.

ƒ Su laikiklių rinkiniu

ƒ IC kodas: MMT TB-BE4

DVIRAČIO LAIKIKLIS ANT STOGO

ƒ Tvirtinimas už ratų ir rėmo

ƒ Dviračių kiekis: 1 vnt.

ƒ IC kodas: THU 598

DVIRAČIO LAIKIKLIS ANT KABLIO

ƒ Tvirtinimas už ratų ir rėmo

ƒ Dviračių kiekis: 2 vnt.

ƒ Su laikiklių rinkiniu

ƒ IC kodas: THU 920020

DVIRAČIO LAIKIKLIS ANT KABLIO

ƒ Tvirtinimas už ratų ir rėmo

ƒ Dviračių kiekis: 3 vnt.

ƒ Su laikiklių rinkiniu

ƒ IC kodas: THU 942

DVIRAČIO LAIKIKLIO ADAPTERIS

ƒ Tvirtinimas ant dviračio laikiklio

ƒ Skirtas vienam papildomam dviračiui

ƒ IC kodas: THU 9261

DVIRAČIO LAIKIKLIS ANT KABLIO

ƒ Tvirtinimas už ratų ir rėmo

ƒ Dviračių kiekis: 3 / 4 vnt., su adapteriu

ƒ Adapteris THU 9261

ƒ IC kodas: THU 926

31 AKTUALIJOS
AUTOSERVISUI

IC kodas: 3000-25-0069750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda).

Tinka: AUDI Q5 8R 11.08-12.16

IC kodas: 3000-20-0540750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda)

Tinka: HYUNDAI i30 FD 10.07-06.12

IC kodas: 3000-04-1051750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda).

Tinka: OPEL ASTRA K 06.15-10.19

IC kodas: 3000-05-0126750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda).

Tinka: BMW X5 E70 02.07-06.13

IC kodas: 3000-02-0803750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda).

Tinka: MERCEDES GLC X253 06.15-02.19

IC kodas: 3000-19-1479750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda).

Tinka: TOYOTA RAV4 IV 12.12-10.18

IC kodas: 3000-03-0420750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda).

Tinka: FORD S-MAX 05.06-

IC kodas: 3000-16-1018750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda).

Tinka: NISSAN QASHQAI I J10 02.07-11.13

IC kodas: 3000-24-1846750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda).

Tinka: VOLVO XC60 05.08-03.17

IC kodas: 3000-01-1607750P

Bagažinės roletai (spalva: juoda)

Tinka: VW TIGUAN I 09.07-07.18

32 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

IC KODAS APRAŠYMAS

3000-02-0834750P

3000-02-0837750P

3000-55-0612750P

3000-55-0621750P

3000-03-0399750P

3000-03-0383750P

3000-09-2148750P

3000-51-0289750P

3000-25-0071750P

3000-08-1116750P

3000-53-0671750P

3000-24-1538750P

3000-24-1617750P

3000-24-1523750P

3000-16-0984750P

3000-55-0620750P

3000-15-0926750P

3000-01-1592750P

3000-43-1305750P

3000-04-1079750P

3000-43-0395750P

3000-24-1537750P

3000-12-0771750P

3000-20-0568750P

3000-02-0804750P

3000-09-1208750P

BAGAŽINĖS ROLETAI

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: MERCEDES GLK X204 06.08-06.15

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: MERCEDES M/ML-KLASA W164 07.05-12.11

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: JEEP CHEROKEE KL 11.13-01.18

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: JEEP GRAND CHEROKEE IV WK2 10.10-06.20

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: FORD ESCAPE 06.07-04.12

Bagažinės lentyna (spalva: juoda) Tinka: FORD FOCUS III 07.10-04.18

3000-51-0324750P

3000-12-0482750P

3000-19-8182250P

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: RENAULT KOLEOS I 06.13-07.17

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: DODGE JOURNEY 11.10-

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: AUDI Q7 4L 03.06-08.15

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: PEUGEOT 208 03.12-12.18

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: KIA SPORTAGE 07.10-12.15

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: VOLVO XC90 II 09.14-01.20

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: NISSAN QASHQAI II J11 03.17-12.20

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: VOLVO V40 II 03.12-

Bagažinės roletai (spalva: smėlio) Tinka: NISSAN MURANO III Z52 10.14-12.18

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: JEEP GRAND CHEROKEE III WK 06.05-12.10

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: MITSUBISHI OUTLANDER II 11.06-11.12

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: VW POLO V 6C, POLO V 6R 06.09-09.17

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: ŠKODA FABIA III 12.14-06.21

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: OPEL MOKKA A 06.12-12.20

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: VW T-ROC 11.17-12.20

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: VOLVO XC90 10.02-09.14

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: MAZDA CX-5 KE 11.11-03.17

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: HYUNDAI ix35/TUCSON 01.10-07.15

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: MERCEDES M/ML-KLASA W166 06.11-03.15

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: RENAULT KADJAR 06.15-10.18

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: FIAT FREEMONT 08.11-04.15

Bagažinės roletai (spalva: juoda) Tinka: HONDA CR-V IV 01.12-12.16

Bagažinės lentyna (spalva: juoda) Tinka: TOYOTA CH-R 04.19-

33 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

ILGO NUOTOLIO STABDŽIŲ TESTAS

SUSIPAŽINKITE SU VISU

„ABE“ IR „ABE PERFORMANCE“ PREKIŲ ASORTIMENTU!

Techninių ekspertizių ir mokymo biuro (BETIS) ekspertai 50 000 km distancijoje įvairiomis sąlygomis su „Seat Leon“ automobiliu atliko testus „ABE PERFORMANCE“ stabdžių diskams ir trinkelėms. Testų metu buvo vertinamas naudojimo patogumas, stabdymo efektyvumas bei susidėvėjimo lygis.

STABDYMO EFEKTYVUMAS IR EKSPLOATACI -

JOS PATOGUMAS

„ABE Performance“ linijos stabdžių diskų ir trinkelių komplektą specialistai tikrino testuodami 2018 metų gamybos „Seat Leon ST“ su varikliu 1.6 TDI automobilyje.

ƒ Komplektas buvo intensyviai eksploatuojamas 7 mėnesius 50 000 km distancijoje.

ƒ Pilnas stabdymo efektyvumas buvo pasiektas po 200 km, t. y. po standartinio stabdžių komplektų prisitrynimo laikotarpio.

ƒ Stabdymo jėgos efektyvumas buvo geras visomis eksploatacijos sąlygomis – tiek su šalta, tiek su įkaitusia stabdžių sistema.

ƒ Pastebėta, kad ant kitos ašies, kur buvo sumontuotas konkurentų stabdžių komplektas, ratlankiai buvo labiau užteršti stabdžių trinkelių dulkėmis.

ƒ Testai bus vykdomi dar 10 000 km, jų rezultatus aprašysime kituose „IC Aktualijos“ leidiniuose.

STABDŽIŲ KOMPLEKTO BŪKLĖ PO TESTŲ

Įveikus 50 000 km distanciją automagistralės režimu, „ABE Performance“ stabdžių komplektas neparodė per didelio susidėvėjimo. Stabdžių diskų susidėvėjimo būdas ir pobūdis, pasiekti storiai ir mušimo tolerancijos suteikia galimybę tęsti stabdžių komplekto testus dar 10 000 km. Ant trinkelių yra matomi natūralūs, adekvatūs ridai eksploatacinio susidėvėjimo pėdsakai. Nėra perkaitimo, netolygaus susidėvėjimo pėdsakų ar įtrūkimų.

TESTŲ SANTRAUKA

Po stabdžių komplektų montavimo prireikė apie 200–300 km, kad jie pasiektų visą stabdymo efektyvumą. Panaši situacija ir su konkurentų dalimis. Stabdžių diskams ir trinkelėms prisitrynus, nepastebėta reikšmingų eksploatacinių problemų. Stabdžių sistemos efektyvumas ir eksploata-

KOMPLEKTŲ VERTINIMAS

cijos patogumas sulaukė puikaus įvertinimo. Nepastebėta neatitikimų eksploatacijos metu ar veikimo efektyvumo skirtumų skirtingomis sąlygomis. Tiek esant šaltai, tiek įkaitusiai stabdžių sistemai bei ant sausos ir šlapios kelio dangos. Stabdžių komplekto susidėvėjimo laipsnis taip pat yra patenkinamo lygio. Panašius rezultatus ir eksploatacijos vertinimus gavo „ABE Performance“ stabdžių komplektas, testuotas 2008 metų gamybos

„Volkswagen Tiguan“ automobilyje su 2.0 TDI varikliu, kuris miesto sąlygomis nuvažiavo 13 tūkstančių kilometrų.

34 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI
TESTUOJAMŲ
BUVO GERAS IR TAI PATVIRTINA LENTELĖJE PATEIKTI REZULTATAI
C3W039ABE-P Nuvažiavus 13 (50) tūkst. km Ribinis susidėvėjimas –būtinas keitimas Z.2.1 Z.2.2 Z.1.1 Z.1.2 22 mm Storis [mm] 25,01 25,01 24,94 24,93 Pradinis mušimas [mm] 0,01 0,01 0,01 0,04 Mušimas sumontavus [mm] 0,02 0,02
VW TIGUAN
LEON C3S012ABE-P Nuvažiavus 13 (50) tūkst. km Ribinis susidėvėjimas –būtinas keitimas Z.2.1 Z.2.2 Z.2.1 Z.2.2 22 mm Storis [mm] 25,01 25,01 24,75 24,75 Pradinis mušimas [mm] 0,02 0,02 0,05 0,03 Mušimas sumontavus [mm] 0,03 0,03
SEAT

PREKIŲ ŽENKLAS SIŪLO AUKŠTĄ

TURBOKOMPRESORIŲ IR ATSARGINIŲ DALIŲ KOKYBĘ

Lenkijos įmonė „EVORON“ gamina aukščiausios kokybės turbokompresorius lengviesiems automobiliams ir komercinėms transporto priemonėms, o taip pat elementus turbokompresorių remontui ir regeneracijai.

Prekių ženklas EVORON pirmenybę teikia savo produktų kokybei ir patvarumui. Visi gamybai reikalingi komponentai yra kruopščiai parenkami ir visapusiškai testuojami Lenkijoje, užtikrinant gamybos kokybės garantiją. Dalys atitinka originalios įrangos gamintojų nustatytas kokybės normas. EVO¬RON prekių ženklo produktų galima įsigyti „Inter Cars“ prekybos tinkle ar „Inter Cars e-Kataloge“.

PATIKIMI TURBOKOMPRESORIAI

Sukomplektuoti, gamykliškai nauji turbokompresoriai EVORON pasižymi puikia kokybe ir patvarumu. Plati produktų gama tinka populiariausiems automobiliams, o daugybė pažangių testų užtikrina saugų ir patikimą variklio darbą.

VIDAUS KOMPONENTAI (CHRA) VISŲ TIPŲ TURBINOMS

Sukomplektuota šerdis (CHRA) yra ruošiama montavimui turbokompresoriuje ne tik turbi-

kokybę. Be to, pasirinkus šį gaminį nebereikia naudoti balansavimo staklių dirbtuvėse.

STIPRINTUVAI, PNEUMATINIAI IR ELEKTRONINIAI REGULIATORIAI

Prekių ženklo EVORON stiprintuvai (dar vadinami vožtuvais) atitinka originalios įrangos technines savybes ir parametrus. Prieš platinimą jiems yra atliekami veikimo testai ant originalių turbokompresorių ir tai užtikrina tinkamą jų veikimą.

NAUJI ALYVOS VAMZDELIAI UŽTIKRINA

TINKAMĄ TEPIMĄ

Turbokompresoriaus alyvos vamzdelis – tai

kartą, kai montuojamas naujas turbokompresorius.

Turbokompresoriaus keitimas su nauju alyvos vamzdeliu EVORON komplektuose užtikrina tinkamą turboįpūtimo sistemos veikimą.

PILNI MONTAVIMO KOMPLEKTAI

Turbokompresorių montavimo komplektai yra gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų, užtikrinančių puikų visų sujungimų sandarumą turbokompresoriaus keitimo metu. Prekių ženklo ekspertai garantuoja kokybę, identišką originalioms dalims tiek pagaminimo tikslumo, tiek naudojamų medžiagų atžvilgiu. Naujiena asortimente – tai komplektai su papildomais montavimo elementais, kurie yra reikalingi turbokompresoriaus keitimo metu, t. y. apkabos, smeigės, veržlės ir poveržlės (kodai kataloge su priedu PLUS p. EVMK0001-PLUS).

Daugiau informacijos apie EVORON prekių ženklą

KAIP PARINKTI TINKAMĄ „EVORON“ PRODUKTĄ „INTER CARS" E-KATALOGE?

Norėdami, kad rasti tinkamą EVORON prekių ženklo dalį, įrašykite katalogo paieškos lauke OE/OEM kodą, kurį rasite remontuojamo arba keičiamo turbokompresoriaus vardinėje len-

35 AKTUALIJOS AUTOSERVISUI

TRANSMISIJOS FILTRAI

„Purflux“ pristato naują transmisijos filtrų seriją iš pilnų rinkinių su 2 skirtingais pasiūlymais, priklausomai nuo pavarų dėžės tipo.

EXPERT KITS

BASIC KITS

EKSPERTO RINKINYS

BAZINIS RINKINYS

BAZINIS „TKxxx“ RINKINYS

Sudaro: slėginis filtras arba siurbimo filtras ir sandariklis.

EKSPERTO „TEKxxx“ RINKINYS

Sudaro: slėginis filtras ir (arba) siurbimo filtras, tarpiklis, išleidimo angos kamštis, varžtas, magnetai, kiti sandarikliai.

„PURFLUX TRANSMISSION FILTER KITS“

Siūlomas pilnas paketas optimaliam keitimui. Būtina pakeisti visus transmisijos filtro periferinius komponentus (sandariklį, varžtą, kamštį), kad būtų užtikrintas tinkamas transmisijos sistemos veikimas ir pavyktų išvengti nuotėkio bei priešlaikinio nusidėvėjimo rizikos.

Transmisijos sistema tinkamam ir ilgam veikimui transmisijos filtrą rekomenduojama keisti vidutiniškai kas 60 000 kilometrų arba bent kas 5 metus*.

*Žr. gamintojo rekomendacijas jūsų transporto priemonei.

PRIVALOMA VISAPUSIŠKAM PASIŪLYMUI

60 % naujų automobilių naudoja automatinės pavarų dėžes. Daugiau kaip 35 rinkiniai, apimantys pagrindinę rinkos dalį. Visapusiški rinkiniai visapusiškiems keitimams. Originalios įrangos tiekimo eksperto garantija.

www.purflux.com

DANGTIS

Transmisijos filtrai

PAVARŲ DĖŽĖS TIPAS

SANDARIKLIS

IŠLEIDIMO ANGOS KAMŠTIS

Rinkinio sudėties pavyzdys

NAUDOJIMAS

5 greičių transmisija: A5S390R, 5L40E, A5S360R, GM5L40E 3 series E46, 5 series E39, X3 E83

SANDARIKLIS VARŽTAI

24152333825 EKSPERTOTEK055

6 greičių transmisija: 6F21WA, TF60SN Clubman, Countryman, Cabriolet 24347566358 EKSPERTOTEK029

6 greičių transmisija: GM6L45, GM6L45 1 series E81/E82/E87/E88, 3 series E90/E91/E92/E93, X1 E84, X3 E83 24117593565 EKSPERTOTEK023

7 greičių transmisija: DCT: GS7D36SG, GS7D36SG 1 series E82, 3 series E92/E93, 4 series F32/F33/F82/F83, 5 series F10, 6 series F06/F12/F13, Z4 Roadster E89 28107842840+28107842828EKSPERTOTEK031

8 greičių transmisija: 8HP45Z, 8HP75Z, 8HP50Z, 8HP70Z 1 series, 2 series, 3 series, 4 series, 5 series, 6 series, 7 series, X1, X3, X4, X5, X6, X7, Z4 24115A13115 EKSPERTOTEK054

4 greičių transmisija: 4HP20 C5, C8 / 407, 607 226328 EKSPERTOTEK021

4 greičių transmisija: AT8, AL4 C3, C5 / 207, 306 226333 EKSPERTOTEK022

4 greičių transmisija:: 4F27E, FN4A-EL Fiesta VI, Focus I, Focus II, C-Max 5046305 EKSPERTOTEK052

Transmisija CVT: CFT23 Focus, C-Max 1406310/4M5P7B155AB+ 1498784/4M5P7K172AA EKSPERTOTEK020

6-greičių galios perjungimo transmisija: 6DCT450, DW6, MPS6 Renault Espace V, Grand Scénic IV, Kadjar, Mégane IV, Talisman, Trafic III / Focus, Mondeo IV, C-Max, S-Max, Galaxy 1589089/7M5R6C361ADBAZINIS TK008

5 greičių transmisija: 5HP19, 01V A4, A6, A8 / Phaeton, Passat 01V325429 EKSPERTOTEK053

6 greičių transmisija: 09D, TR60SN Touareg / Q7 / Cayenne 09D325435 EKSPERTOTEK003

6 greičių transmisija: 09G, AQ160, AQ250, TR60SNGolf VII, Passat, Polo / Ibiza, Leon / Fabia

6 greičių transmisija: 09G, AQ160, TR60SN Golf VII, Polo V / Leon / Octavia III

09G325429D EKSPERTOTEK006

09G325429E EKSPERTOTEK007

6 greičių transmisija: 09G, AQ250, TF60SN A3, TT / Altea, Fabia / Golf V, Golf Plus, Polo 09G325429 EKSPERTOTEK004

6 greičių transmisija: 09G, AQ250, TF60SN Golf V, Jetta III, Passat, Touran / Leon, Altea

6 greičių transmisija: 6HP19, 09L A4, A6, A8 / Phaeton

6 greičių transmisija: 6HP28, 0B6 A4, A5, A6, Q5

6 greičių transmisija DSG: 02E, 0D9, DQ250 A3 / Golf VII, Passat, Scirocco / Leon

7 greičių transmisija:DQ200 A3, Q3, TT / Golf V-VII, Passat / Octavia, Superb / Leon

7 greičių transmisija DSG: DQ381, DQ400, DQ500A3 / Golf VII

7 greičių transmisija „S-Tronic“: DSG, 0B5 A4, A6, A7, A8, Q5

8 greičių transmisija: 0C8, AL1000 Touareg / Q7 / Cayenne

8 greičių transmisija: 8HP55, 0BK A4, A5, A6, A7, Q5

Transmisija CVT: 01J A4, A6, A8 / Exeo

Transmisija CVT: 0AW A4, A5, A6, A7

Transmisija CVT: 0AW A4, A5, A6, A7

09G325429A EKSPERTOTEK005

09L325429 EKSPERTOTEK009

0B6325429 EKSPERTOTEK014

0AM325433E BAZINIS TK007

02E305051C BAZINIS TK006

0GC325183 BAZINIS TK011

0B5325429E+0B5325330AEKSPERTOTEK013

0C8325435 EKSPERTOTEK016

0BK398009A EKSPERTOTEK015

01J301517D EKSPERTOTEK001

0AW301516H BAZINIS TK001

0AW301519C EKSPERTOTEK011

5 greičių transmisija: 722.6, W5A330, W5A380, W5A580, W5A900 Classe C W202, W203, W204, W211, W212, W220, W221, W163, Sprinter A1402770095 EKSPERTOTEK043

7 greičių transmisija: 722.9, 7G-Tronic Plus Classe C W220, W203, W211, W209, W164, W219, W171, W230

7 greičių transmisija: 722.9, 7G-Tronic, K7C1000, W7C700, W7B700, W7X700 Classe C W220, W203, W211, W209, W164

7 greičių transmisija DCT: 724.0, 724.1

7 greičių transmisija DCT: 724.0, 7G-DCT, K7A240, K7A350, K7X350, K7X400

Transmisija CVT: 722.8

Classe A, Classe B C117, W176, W242, W246

Classe A, Classe B C117, W176, W242, W246

Classe A, Classe B W169, W245

A2222772000 EKSPERTOTEK048

A2212770200 EKSPERTOTEK047

A2463772300 BAZINIS TK010

A2463772300+ A2463772400 EKSPERTOTEK049

A1693771395 EKSPERTOTEK044

Transmisija CVT: Jatco JF015 Juke F15, Note E12, Qashqai+2 J10/NJ10/JJ10E, Qashqai II J11 317283JX0C+317263JX0AEKSPERTOTEK032

6 greičių transmisija: 6T45 Astra J, Astra K, Cascada, Insignia A, Insignia B, Mokka, Zafira C

8 greičių transmisija: 8F35, 9T50, 9T60, 9T65, 9T45Astra K

www.purflux.com OPEL NISSAN
ORIGINALIOS ĮRANGOS NUORODA RINKINYS „PURFLUX“ NUORODA
24274649
BAZINIS TK003
BAZINIS
BMWMINI CITROËNPEUGEOT FORD DROFRENAULT GROUPE VAG MERCEDES-BENZ
24297793
TK012
SLĖGINIS FILTAS
TARPINĖ SIURBIMO FILTRAS MAGNETAI

POZITYVIOS VIBRACIJOS:

NAUJI SKRIEMULIAI SU SUKAMŲJŲ

VIRPESIŲ SLOPINTUVAIS

Šie skriemuliai yra žinomi tik nedaugeliui vairuotojų, nors jų teikiamą naudą vertina visi. Skriemuliai su sukamųjų virpesių slopintuvais (TVD), kuriuose integruota metalo–gumos struktūra, slopina virpesius, atsirandančius alkūniniame velene ar dėl netolygių veleno apsukų. Dėl šio proceso nepageidaujami variklio darbo virpesiai nėra perduodami kitiems diržine pavara varomos sistemos elementams. Taip užtikrinamas gerokai tolygesnis jos darbas, o kiekviena kelionė yra malonesnė. Nuolat plečiame asortimentą, kurį pastaruoju metu papildė penki nauji skriemuliai TVD, kurie apima pritaikymus apie 12 milijonų transporto priemonių, važinėjančių Europos keliais. Vienas naujų modelių yra skirtas komercinėms transporto priemonėms, pvz. VD1236, naudojamas„Iveco Daily“. Registruoti autoservisai gali naudotis suteikiama penkerių metų garantija mūsų skriemuliams.

Nauji skriemuliai su sukamųjų virpesių slopintuvais užtikrina patogesnes keliones. Šiuo metu asortimentas apima penkis naujus modelius.

Naudinga žinoti, kad „Continental“ skriemuliai su vienos krypties sukamųjų virpesių slopinimo funkcija yra naujas produktas atsarginių dalių rinkoje. Kasdienis šių skriemulių darbas – tai alkūninio veleno atskyrimas nuo diržinės pavaros komponentų, izoliacija nuo per didelių virpesių, staigių apkrovų bei trinties mažinimas. Dėl to gerokai sumažėja diržinės pavaros komponentų susidėvėjimas ir poveikis aplinkai (dėl mažesnės anglies dioksido emisijos). Šiuo metu siūlomi penki skriemulių modeliai su šia funkcija: VD1217 EXTRA, VD1219 EXTRA,

VD1220 EXTRA, VD1221 EXTRA ir VD1222 EXTRA. Daugiau informacijos galite rasti PIC (angl. Product Information Center):

38 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

5 metų garantija visiems diržinės pavaros elementams.

Profesionalai nenori tuščių pažadų, jiems reikalinga kokybė, kuria gali pasikliauti. Todėl užsiregistravusioms dirbtuvėms siūlome 5 metų garantiją, kuri yra taikoma visiems diržinės pavaros elementams, pasiekiamiems automobilių atsarginių dalių rinkoje. www.continental-ep.com/5

5 METŲ GARANTIJOS
Jumis …
C on ti Tech Ant r ieb ss y s t eme Gmb H www.con tine n ta l- enginepa rt s.com
Visada su

ORIGINALIOS ĮRANGOS GAMINTOJO KOKYBĖ IŠ TIEKĖJO:

SU SANDARIKLIAIS

IŠ „CORTECO“ GALITE PASIKLIAUTI ATSARGINIŲ DALIŲ KOKYBE

Skaidri garantija dėl originalios įrangos gamintojų taikomų standartų

„Freudenberg Sealing Technologies“ bendrovė, kuriai priklauso „Corteco“, yra technologijų ekspertas ir pasaulinės rinkos lyderis įmantrių ir novatoriškų sandarinimo technologijų srityje. Dėl to ji tampa svarbiu partneriu klientams įvairiuose pramonės sektoriuose: nuo automobilių ir robotų gamybos iki sunkiosios

AUTOMOBILIŲ RINKA YRA IR IŠLIEKA

PAGRINDINĖJE KLASĖJE

Farmacija, robotika ir automobiliai – tai pramonės šakos, kurios, Robert Leins nuomone, pirmos ateina į galvą kalbant apie itin griežtus reikalavimus. „Freudenberg Sealing Technologies“ bandymų vadovas, panaudojęs 3 milijonų eurų investiciją elektromobilumui, Veinheime

technikos, pavyzdžiui, statybų ir žemės ūkio mašinų – produktų asortimentas apima beveik visų tipų įrangą. Bendrovė nepriklausomai antrinei rinkai taip pat parduoda aukštos kokybės produktus su „Corteco“ prekių ženklu. Nereikia nė sakyti, kad Veinheime esančiai įmonei taikomi tokie patys standartai kaip serijinei gamybai.

„Serijinės gamybos kokybės standartų taikymas nepriklausomai antrinei rinkai mums papildomų išlaidų nesudaro, tai yra tiesiog loginė seka. Turime ilgametę patirtį ir taikome labai griežtus serijinės plėtros automobilių sektoriuje reikalavimus“, – sako dr. Christian Dickopf, „Corteco“ bendrovės vyr. viceprezidentas.

(Vokietijoje) esančią vietą pritaikė ateičiai. Šioje vietoje sandarikliams atliekami sudėtingi bandymai, taip užtikrinant patikimą jų darbą kelyje ir ilgesnį nei 300 000 km ridos tarnavimo laiką. Ši laboratorija yra didžiausia tokio tipo laboratorija pasaulyje ir joje galima modeliuoti bet kokią situaciją, bet kokiomis bandymų sąlygomis. Tai yra esminis privalumas, kai kalbame apie naujos serijos užsakymus.

„Individualiems originalios įrangos gamintojams taikomi skirtingi reikalavimai – visi jie aukšti, – sako inžinierius. – Mums visada svar-

biausia realybę perkelti į laboratoriją ir atkurti dideliame greityje. Juk, galų gale, kiekvieno sandariklio neįmanoma išleisti į kelią 300 000 km, kad sužinotume, ar jis atlaikys sąlygas. Vidutinis bandymo ciklas trunka 240 valandų.“

REALYBĖ DIDELIU GREIČIU

Jei kyla klausimų dėl Leins nurodomų reikalavimų, viskas paaiškėja atidžiau pažvelgus į daugiau kaip 300 bandymų stotelių. Pavyzdžiui, naudojamas piltuvas su purvu, kuriame sukasi velenas. Alyvos ir kitos pusės apsauga nuo užteršimo yra radialinio veleno sandariklio iš „Freudenberg Sealing Technologies“ užduotis. Atliekami įvairūs bandymai nuo matomų nešvarumų iki cheminės analizės, kurios metu patikimai aptinkami net mažiausi kiekiai. „Ir tai – tik purvas, – paaiškina Leins. – Visada reikia atskiro pasiruošimo ir medžiagų: niekas nepraleidžiama pro akis, net purvas. Vokietijos rinkai naudojamos DIN dulkės, Azijos rinkai – Kinijos dulkės, o Šiaurės Amerikos rinkai –Arizonos dulkės, o taip pat reikia užtikrinti tam tikrą druskos koncentraciją. Kiekvienas gamintojas turi savo specifikacijas ir prioritetus.“ „Daugelis automobilių yra parduodami ir jais važinėjama visame pasaulyje, – sako Leins. –Taigi, reikia ne tik laikytis įvairių šalių teisinių reikalavimų, bet ir atsižvelgti į visas įmanomas klimato sąlygas. Galima sakyti, kad originalios įrangos gamintojai renkasi lengvesnį kelią ir gamina sunkiausioms ir sudėtingiausioms sąlygoms pritaikytus produktus. Tai reiškia, kad klientai tuo pačiu automobiliu gali va-

40 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI

Kalbant apie atsargines dalis, „Corteco“ neieško kompromisų. „Freudenberg Sealing Technologies“, nepriklausomas atsarginių dalių padalinys, yra arčiau serijinės gamybos nei kiti tiekėjai. Skirtumą tarp originalios įrangos kokybės ir pigių produktų galite pamatyti apsilankę „Weinheim“ bandymų aplinkoje. Dėl to produktais domisi ne tik galutiniai klientai, bet ir nepriklausoma antrinė rinka.

žinėti drėgnoje atogrąžų girioje, Sacharoje arba Šiaurės poliariniame rate.“

Kai kuriuose Kinijos arba Aliaskos regionuose temperatūros nukrenta žemiau -40 °C; sandarikliai taip pat turi ilgą laiką atlaikyti karštį iki 140 °C. Visgi„Freudenberg Sealing Technologies“ taip pat kartkartėmis patinka peržengti ribas: šaltųjų bandymų metu komponentus veikia -60 °C šaltis, taip siekiama identifikuoti technines ribas.

Be standartizuotų dulkių ir temperatūros veiksnių, taip pat vertinami slėgio, rūgščių, šarmų, alyvų, UV spinduliuotės ir dinaminiai veiksniai bei mechaninis stresas dėl bangų smūgių ar trinties. Sandarikliai taip pat privalo atlaikyti vandens impulsus iki 100 bar ir įveikti ledinio vandens bandymą, imituojantį važiavimo nuokalne žiemos metu sąlygas. Vienas dalykas yra visiškai aiškus: sandarikliai vaidina labai svarbų vaidmenį aplinkosaugos kon-

tekste. Jie montuojami, pavyzdžiui, Bodeno ežero, didžiausio gėlo vandens rezervuaro Vokietijoje, keltuose ir vilkikuose. Tokiu atveju nesandarumas būtų labai blogas dalykas. Chemijos pramonėje sandarikliai privalo patikimai išlaikyti labai toksines medžiagas. Tačiau bandymai nesibaigia sandarikliais: siekiant pagaminti tinkamus bandomuosius velenus, Leins savo laboratorijoje sukūrė savo metodus. Velenas turi tiksliai atkartoti realias sąlygas. Jei paviršius yra pernelyg lygus, nesusidarys alyvos plėvelė; jei per šiurkštus – sandariklis greitai dėvėsis. Kitaip tariant, „Freudenberg Sealing Technologies“ kompetencija gerokai peržengia sandariklių ribas. „Kiekvienas sandariklis tinkamai veikia tik su tribologine sistema: pavyzdžiui, velenas, terpė ir sandariklis. Kiekvienam atskiram komponentui galioja papildomi veiksniai, pavyzdžiui, paviršiaus kokybė, medžiaga ir cheminė sudėtis“, – sako Leins.

Visos sandarinimo sistemos supratimas yra dar viena kompetencija, kurią automobilių rinkos lyderiai vertina „Freudenberg Sealing Technologies“ bendrovėje. Dėl to dažnai klausiama komandos nuomonės apie tendencijas bei prašoma įsitraukti į įvairius plėtros projektus. To pavyzdys yra visiškai naujas reikalavimas, kilęs dėl didėjančio elektromobilumo populiarumo: akumuliatorinėse transporto priemonėse esantys inverteriai guoliuose generuoja dažnio įėjimus, kurie veikia kaip nedideli žaibo smūgiai.„Freudenberg Sealing Technologies“ siūlo sprendimą su elektrai laidžiais radialinių velenų sandarikliais, kurie krūvį per korpusą paskirsto aplink guolį. Leins ir jo komandą ypač intriguoja neaprėpiamos galimybės techniniu požiūriu: nuo metro skersmens velenų laivams iki elektrinių variklių su 36 000 apsisukimų per minutę – viskas, kas turi atitikti griežčiausius reikalavimus patikrinama Veinheime.

Iš „Freudenberg Sealing Technologies“ ir „Corteco“ nė vienas sandariklis neiškeliauja be sudėtingų bandymų. Tai užtikrina aukščiausią atsarginių dalių kokybę, kuri prilygsta originaliai įrangai. Remonto dirbtuvės ir platintojai gali būti tikri, kad klientai bus patenkinti ir neturės jokių pretenzijų. Automobilių savininkams patinka pastebima kokybė, kurią parodo efektyviai veikiantys jų automobiliai. „Faktas, palyginti su automobilio kaina, neverta rizikuoti dėl kelis eurus kainuojančio sandariklio. Kam ieškoti kompromisų, jei galima pasikliauti patikima, kruopščiais bandymais patikrintą technologiją? „Corteco“ bendrovėje gausite patikimą ir kokybišką produktą“, – užbaigia Dickopf.

41 AKTUALIJOS TIEKĖJAI CORTECO.COM

NĖRA NIEKO GERESNIO

UŽ ORIGINALIAS DALIS

„CORTECO“ ONLINE

TRYS NAUJI AUŠINIMO

SKYSČIO

SIURBLIAI VISIEMS „TESLA“ MARKĖS TRANSPORTO PRIEMONIŲ MODELIAMS

„Motorservice“ atsarginių dalių rinkai pristato tris naujus elektrinius aušinimo skysčio siurblius, tinkančius visiems „Tesla“ markės transporto priemonių modeliams. Dėl aukšto suderinamumo šie siurbliai turi didžiulį pardavimų potencialą. Išleisdama į rinką naujus produktus, įmonė

„Motorservice“ gerokai padidina savo atsarginių dalių, skirtų elektrinėms transporto priemonėms, asortimentą.

DIDŽIULIS PARDAVIMŲ POTENCIALAS

Trys nauji įmonės „Pierburg“ aušinimo skysčio siurbliai buvo suprojektuoti tokiu būdu, kad galėtų pakeisti visus aušinimo skysčio siurblius, šiuo metu naudojamus „Tesla“ markės transporto priemonėse — bendrai 14 skirtingų siurblių modeliuose 3, S, X ir Y. Priklausomai nuo modelio ir įrangos, ankstesnėse „Tesla“ transporto priemonėse buvo sumontuota iki penkių elektrinių aušinimo skysčio siurblių. Jie yra atsakingi už elektros variklių ir kitų komponentų aušinimą, pvz., akumuliatoriaus ir elektroninio galios reguliatoriaus atskiruose aušinimo skysčio kontūruose. Juos pakeičia du „Pierburg“ produktai: 7.07223.08.0 ir 7.07223.09.0.

Naujesnėse „Tesla“ transporto priemonėse naudojami du siurbliai paskirstymo bake

(„Super Manifold“), kurie kartu su sudėtingu aušinimo skysčio valdymo vožtuvu („Octovalve“) sudaro pilnavertį šilumos siurblį. Abu elektrinius aušinimo skysčio siurblius galima pakeisti siurbliu „Pierburg“ 7.07224.01.0. Bendrai trys „Pierburg“ siurbliai sudaro pakaitinį sprendimą apie 11,5 milijonų siurblių, kurie šiuo metu yra sumontuoti apie 4,5 milijonų „Tesla“ markės transporto priemonių.

IŠMANUSIS MONTAVIMO SPRENDIMAS

Aukštas suderinamumo lygis yra pasiekiamas naudojant komplektuose esančius universalius laikiklius. Šie laikikliai turi kelias įdubas su aiškiu montavimo krypties žymėjimu. Sujungus siurblio išsipūtimą su tinkančia laikiklio įduba, galima lengvai realizuoti visas montavimo situacijas. Smulkesnė informacija apie visų trijų siurblių montavimą yra pateikiama pridedamose montavimo instrukcijose.

APIE ĮMONĘ „MOTORSERVICE“

Grupė„Motorservice“ – tai„Rheinmetall“ veiklos pardavimų organizacija atsarginių dalių rinkoms visame pasaulyje. Tai pirmaujantis variklių komponentų tiekėjas nepriklausomai atsarginių dalių rinkai. Valdydama aukščiausios klasės prekių ženklus „Kolbenschmidt“,„Pierburg“,„TRW Engine Components“ bei prekių ženklus „BF“ ir „Turbo by Intec“, įmonė „Motorservice“ tiekia savo klientams – prekybininkams ir dirbtuvėms – platų aukščiausios kokybės produktų asortimentą.

43 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

KAS YRA NOx JUTIKLIS?

KAS YRA AZOTO OKSIDŲ (NOx) JUTIKLIAI?

Azoto oksidų jutiklis naudojamas stebėti transporto priemonės išmetamų azoto oksidų kiekį, kad būtų užtikrinta, jog transporto priemonė atitinka išmetamųjų teršalų normas. Azoto oksidai (kitaip vadinami NOx) – tai teršalai, darantys neigiamą poveikį aplinkai ir sveikatai. NOx paprastai reiškia azoto oksidą (NO), kuris esant aukštai temperatūrai jungiasi su deguonimi ir virsta azoto dioksidu (NO2). Dėl šių rausvai rudų dujų vasaros smogas intensyvaus eismo zonose atrodo rudas ir miglotas. Šios dujos yra nuodingos ir itin reaktyvios. Jos gali daryti neigiamą poveikį kvėpavimo takams, sukelti kvėpavimo takų infekcijų paūmėjimą ir astmą arba prisidėti prie šių sveikatos problemų atsiradimo (ypač vaikams), taip pat gali turėti žalingą poveikį vietos ekosistemoms ir matomumui keliuose.

Labai svarbu kontroliuoti į atmosferą išmetamų NOx kiekį, todėl transporto priemonėje privalo būti NOx jutiklis.

KĄ DARO NOX JUTIKLIS?

NOx jutiklis ne tik matuoja į orą išmetamų azoto oksidų kiekį, bet ir atlieka svarbų vaidmenį jį kontroliuojant per selektyvaus katalizinio redukavimo (SKR) sistemą dyzelinėse transporto priemonėse. NOx jutiklis yra pagrindinė šios sistemos, kurią taip pat sudaro SKR katalizatorius, dyzelino kietųjų dalelių filtras (DKDF) ir turbokompresorius, dalis. Jei NOx jutiklis nustato, kad išmetama per daug NOx dujų, jis siunčia šią informaciją SKR sistemai, kuri sureguliuoja išmetamųjų teršalų kiekį, kad jis neviršytų išmetamųjų teršalų normos.

KAIP VEIKIA NOx JUTIKLIS?

VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI!

KUR YRA NOx JUTIKLIS?

NOx jutiklis dažniausiai montuojamas už SKR katalizatoriaus. Taip SKR reguliatorius gali patikrinti, ar NOx kiekis sumažėjo iki reikiamo lygio. Kai kuriose transporto priemonėse naudojami jutikliai, matuojantys NOx kiekį prieš ir po SKR, tačiau dažniau naudojamas tik vienas jutiklis.

AR BŪTINA TURĖTI NOx JUTIKLĮ?

Taip, NOx jutikliai yra būtini, ypač šiuolaikinėse dyzelinėse transporto priemonėse. Kadangi azoto oksidai daro žalingą poveikį žmonių sveikatai ir netiesiogiai kenkia aplinkai, išmetamųjų teršalų kontrolė griežtai reglamentuojama.

NOx jutikliai transporto priemonėse montuojami nuo 2000-ųjų pradžios. Šiuolaikinė dyzelinė transporto priemonė negali išmesti daugiau kaip 80 mg/km NOx dujų, kitaip neatitiks EURO

JŪSŲ PATIKIMAS PARTNERIS

proceso. Suodžiai yra abrazyvūs, todėl ilgainiui gali pažeisti jutiklį, tačiau susikaupęs jų sluoksnis taip pat gali uždengti jutiklį ir dėl to jis nebegalės tiksliai matuoti dujų kiekio.

AR GALIMA PATIKRINTI NOx JUTIKLĮ?

Diagnostikos įrankis, pavyzdžiui, „Delphi BlueTech VCI“, gali nuskaityti transporto priemonės variklio valdymo modulį ir rasti klaidų kodus, jei transporto priemonė rodo NOx jutiklio gedimo požymius:

ƒ įsižiebusi variklio įspėjamoji lemputė;

ƒ padidėjusios degalų sąnaudos;

ƒ sumažėjusi galia;

ƒ įsijungęs avarinis režimas;

ƒ sumažėjęs pagreitis;

ƒ sumažėjęs našumas.

Visgi šie kodai nebūtinai padeda aiškiai suprasti problemą, nes jie gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių. Jei įtariama NOx jutiklio klaida, multimetru galima atlikti papildomą pačių jutiklių bandymą ir patikrinti, ar jie veikia tinkamai.

6 reikalavimų. Be NOx jutiklio, tiksliai stebinčio jų kiekį, tai būtų neįmanoma.

AR NOX JUTIKLIAI NAUDOJAMI TIK DYZELINIUOSE VARIKLIUOSE?

Jutiklį sudaro Nernsto elementas, kuriuo teka srovė. Tokiu būdu oro ir degalų santykis yra atitinkamai (λ=1) koreguojamas. Antrasis elementas, paprastai pagamintas iš keramikos su rodžio sluoksniu, skaido azoto oksidus į azotą ir deguonį. NOx reguliatorius šalia NOx jutiklio apskaičiuoja išmetamosiose dujose esančių azoto oksidų kiekį ir siunčia šiuos duomenis SKR reguliatoriui. SKR reguliatorius reguliuoja į SKR katalizatorių įpurškiamo dyzelinių išmetamųjų dujų skysčio kiekį, kuris azoto oksidų perteklių paverčia vandeniu ir azotu.

Dauguma šiuolaikinių transporto priemonių –tiek benzininių, tiek dyzelinių – turi NOx jutiklius. Nors benzininiai varikliai išmeta gerokai mažiau NOx, išmetamų teršalų kiekis vis tiek griežtai reglamentuojamas. EURO 6 reikalavimų atitikimui šiuolaikinės transporto priemonės turi turėti bent vieną NOx jutiklį, kontroliuojantį transporto priemonės išmetamų teršalų kiekį.

DAŽNIAUSI NOx JUTIKLIO GEDIMAI

Tikslieji komponentai, pavyzdžiui, NOx jutikliai, yra riboto tarnavimo laiko, todėl gana dažnai pasitaiko, kad juos tenka keisti tam tikru transporto priemonės eksploatavimo laikotarpiu. Viena iš pagrindinių NOx jutiklio gedimo priežasčių yra suodžių susikaupimas dėl degimo

KAIP VALYTI NOx JUTIKLĮ?

NOx jutiklio valyti nerekomenduojama, nes šie jutikliai valosi savaime. Jei jutiklis rodo netinkamo veikimo požymius, norint išspręsti problemą, jį reikia pakeisti nauju, o ne valyti rankiniu būdu.

AR ĮMANOMA SUREMONTUOTI NOx JUTIKLIO REGULIATORIŲ?

NOx jutiklio keitimas gali būti brangus, todėl galimybė jį suremontuoti gali skambėti patraukliai. Vis dėlto tokio tikslaus komponento remontas gali būti tik trumpalaikis sprendimas ir jutiklis vėl sugestų, o tai reiškia, kad tą patį darbą tektų atlikti du kartus.

AR GALIMA PAKEISTI NOx JUTIKLĮ?

Žinoma, „Delphi“ vadove žingsnis po žingsnio aprašyta, kaip pakeisti NOx jutiklį. Dėl ekonominių sumetimų gali vilioti galimybė sugedusį NOx jutiklį pakeisti restauruotu, tačiau mes rekomenduotume naudoti tik visiškai naujus, kokybiškus komponentus, kad būtų užtikrintas ilgiausias tarnavimo laikas ir tikslus veikimas. Apsilankykite„YouTube“ kanale @DelphiTechnologies, kur rasite ne tik NOx jutiklių vadovus, bet ir daug kitos naudingos informacijos!

44 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

JUTIKLIAI NOx

Pasirinkite patikimą antrinės rinkos partnerį, kuris padės Jums pirmauti šiandien ir rytoj! Susipažinkite su mūsų naujausiu asortimento priedu – išmetamų dujų NOx jutikliais! Šie modernūs jutikliai ne tik papildys mūsų asortimentą, bet ir parodo mūsų nuolatinį įsipareigojimą siekti tvaresnės ateities. Dalys, įrankiai, pagalba ar mokymaivisada galite mumis pasikliauti!

Dirbkite su DELPHI

delphiafter ma rket.com

Auganti elektromobilumo svarba veikia MAHLE asortimentą, kurį sudaro įvairūs hibridinių ir elektrinių transporto priemonių komponentai.

„MAHLE“ ELEKTROMOBILUMO ASORTIMENTAS MAHLE

Be tipinių produktų, pavyzdžiui, radiatorių (hibridinėms transporto priemonėms, kurios naudoja vidaus degimo variklius), MAHLE asortimentą sudaro specialūs elektromobilumo komponentai, įskaitant elektrinius oro kondicionavimo kompresorius, elektrinius vandens siurblius ir aušintuvus.

REMONTO

Visos elektromobilumo formos turi vieną bendrą dalyką – tik specialiai sertifikuotas dirbtuvių personalas gali atlikti elektrinių transporto priemonių bei aukštos įtampos sistemų priežiūros ir remonto darbus (pvz., pakeisti elektrinį oro kondicionavimo kompresorių). Pavyzdžiui, Vokietijoje, elektrikai privalo baigti papildomą dviejų dienų mokymų kursą, kad gautų sertifikatą, reikalingą dirbti su aukštos įtampos sistemomis.

Speciali situacija susidaro ir atliekant reguliarias patikras bei remonto darbus (pvz., dirbant su išmetimo sistemomis, stabdžiais, amortizatoriais, keičiant alyvą, padangas): šiuos darbus atlikti gali tik tie darbuotojai, kuriuos sertifikuotas elektrikas išmokė dirbti su aukštos įtampos sistemomis, žinantys apie aukštos įtampos sistemų keliamus pavojus.

Be to, būtina naudoti hibridinių ir elektrinių transporto priemonių specifikacijas atitinkančius įrankius.

46 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI
E-KOMPRE-
AR VISOS DIRBTUVĖS GALI ATLIKTI ELEKTRINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ PRIEŽIŪROS IR
SORIUS
DARBUS?

Novatoriškas ir tvarus mobilumas

Galite juo pasikliauti!

Kurį laiką dar reikės dirbti su vidaus degimo varikliais, tačiau ateitis priklauso elektromobilumui ir kitoms aplinkai draugiškoms alternatyvoms. Kaip gatvėse, taip ir dirbtuvėse.

Štai kodėl rūpindamiesi vienu, nepamirštame kito: MAHLE kuria ir siūlo tinkamus produktus bei sprendimus, o taip pat visapusiškas paslaugas tvariam mobilumui, nesvarbu, naudojamas vidaus degimo variklis, elektrinė pavara ar alternatyvios technologijos ir degalai. Mūsų asortimentą sudaro viskas nuo variklio aušinimo ir oro kondicionavimo iki variklio dalių ir filtrų, dirbtuvių įrangos ir diagnostikos.

Mobilumas greitai keičiasi, todėl reikia patirties turinčio, patikimo ir novatoriško partnerio, kuris ne tik gali garantuoti kokybę, patikimumą ir kompetenciją, bet ir žino dar nebandytų metodų.

Su MAHLE jūsų remonto dirbtuvės visada užtikrins 100 % efektyvumą.

mahle-aftermarket.com

STEBĖKITE PAGRINDINĮ KONDICIONAVIMO

SISTEMOS

ŠILUMOKAITĮ – KONDENSATORIŲ IŠTISUS METUS

Vienas iš mitų, sklandančių tarp automobilių su kondicionavimo sistemomis vairuotojų, yra nuostata, kad kondicionavimo sistemą reikia aptarnauti tik pavasario ir vasaros sezonų metu. Tiesa yra visiškai kitokia – būtina reguliariai tikrinti sistemą, nepriklausomai nuo metų laiko, ir tai taip pat yra taikoma kondensatoriams.

Daugeliui kondicionavimo sistema asocijuojasi su malonia vėsa karštomis dienomis. Bet, iš tikrųjų, kondicionavimo sistema sausina į kabiną patenkantį orą gerokai sumažindama jo drėgnumą, o tai reiškia, kad kondicionieriaus

automobilio akumuliatorių. Kondicionavimo sistemos priežiūra ir remontas nepriklausomoms dirbtuvėms yra svarbus tiek žiemos, tiek vasaros sezonais. „Nissens Automotive“ tiekia autoservisams tiek atsargines

patikrinimą ir praplauti visą kondicionavimo sistemą.

Naujausioje kondensatorių konstrukcijoje yra naudojami labai siauri kanalai mikrovamzdeliuose, kurių storis mažesnis nei 1 mm. Konstrukcija užtikrina puikią šilumos kaitą, tačiau yra labai jautri taršai.

naudojimas yra efektyviausias būdas išvengti langų rasojimo.

Be to, reguliarus kondicionieriaus naudojimas palaiko šaltnešio ir alyvos mišinio judėjimą sistemoje, o tai užtikrina tinkamą jos vidinių elementų ir kompresoriaus tepimą.

Taigi, kondicionieriaus naudojimas ištisus metus – tai geriausias ir saugiausias pasirinkimas, kad sistema veiktų be gedimų. Šiuolaikinėse „Plug-in“ transporto priemonėse arba hibridiniuose automobiliuose su šilumos siurblių sistemomis – tai yra vienintelis pasirinkimas, nes šios sistemos ne tik vėsina, bet ir šildo kabiną šaltomis dienomis bei termiškai apsaugo

dalis, tiek technines konsultacijas, kurios yra būtinos aptarnavimo ir remonto metu.

DĖMESIO CENTRE –KONDENSATORIUS

Pažeistas kondensatorius, net jei jis veikia tik dalinai, gali sukelti rimtų kondicionavimo sistemos problemų ar net kompresoriaus gedimą arba užsikirtimą, o tai –labai brangus elementas. Dėl jo keitimo transporto priemonė negalės važiuoti, nes reikės atlikti

Kondensatorius dažniausiai yra tvirtinamas šalia kitų šilumokaičių variklio kameroje. Būtent jame vyksta suslėgto šaltnešio kondensacija, kai jis iš dujinės būsenos pereina į skystąją būseną ir pro vamzdelius ir jų lameles atiduoda šilumą į aplinką.

MECHANINIAI PAŽEIDIMAI

Dažna kondicionavimo sistemos sumažėjusio efektyvumo arba kompresoriaus gedimo priežastis – mechaniniai pažeidimai, todėl verta atminti, kad net nežymi kondensatoriaus paviršiaus ar jo vamzdelių mechaninė deformacija gali sukelti sistemos efektyvumo sumažėjimą arba nuotėkius.

Be to, dėl riboto srauto sistemoje pakils slėgis ir temperatūra, o tai papildomai apkraus kompresorių ir pagreitins jo susidėvėjimą arba gali sukelti jo gedimą.

AGRESYVI DARBO APLINKA

Eksploatacijos metu kondensatorius greičiau susidėvi dėl jį tiesiogiai veikiančių išorinių veiksnių, nes pirmas šilumokaitis yra transporto priemonės priekyje. Klimatas, kuriame yra daug drėgmės arba sniego, labai nepalankus

Pažeistos lamelės kondensatoriaus apačioje. Toks pažeidimas gali rimtai paveikti kondicionieriaus kompresorių.

48 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

Vizuali oro kondicionavimo sistemos patikra ir kondensatoriaus paviršiaus apžiūra turi būti atliekama ne tik vasaros metu, bet kiekvieną kartą automobiliui atvykus į autoservisą. Ši paprasta taisyklė gali apsaugoti nuo rimtų ir brangių remontų.

apykaitos efektyvumą. Dažnai tai padidina slėgį sistemoje, o tai labai kenkia kompresoriui. Ypač pažeidžiami yra kondensatoriai, pagaminti naudojant mikrovamzdelių ir nanovamzdelių technologiją. Šios technologijos užtikrina labai gerą aušinimo našumą, tačiau ploni vamzdeliai gali greičiau užsikimšti. Pagrindinės priežastys, dėl kurių užsikemša kondensatoriai, yra netinkamas sistemos plovimas, netinkamas priedų naudojimas (dažniausiai – per dideliais kiekiais), netinkama alyvos kokybė arba jos degeneracija, o taip pat pažeistas sausintuvas.

„NISSENS“ REKOMENDUOJAMI SPRENDIMAI

kurioje vamzdeliai ir lamelės yra labiausiai veikiami drėgmės, kelių druskos bei gali greičiau užsikimšti. Jei pastebėta nesandarumo požymių arba pažeistos / išlaužtos lemelės, kondensatorių būtina pakeisti.

ƒ Keičiant pažeistą kondensatorių ir renkantis naują, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad jis būtų padengtas antikorozine danga – tai gerokai pailgina jo eksploatacijos laikotarpį.

ƒ Norint išlaikyti gerą kondensatoriaus būklę, būtina keisti sausintuvą kiekvieną kartą, kai keičiamas kompresorius, kai į sistemą pate-

kondensatoriaus darbui, ypač tuo metu, kai keliai barstomi druska – ji patenka tiesiogiai ant neuždengto kondensatoriaus ir pagreitina jo koroziją. Jei kondensatorius ir yra sandarus, šilumos kaitos efektyvumas gali būti gerokai sumažėjęs, nes korozija, besikaupianti ant plo-

ƒ Būtina visuomet rūpestingai elgtis su kondensatoriumi montavimo metu, kad jis nebūtų pažeistas mechaniškai. Neignoruokite jokių pažeidimų, kurie matomi jo paviršiuje. Jei vamzdeliai arba lemelės yra pažeistos, pakeiskite kondensatorių

Alyva padengti ir dulkes pritraukiantys paviršiai –apžiūros metu pastebėti šaltnešio prasisunkimai prie kondensatoriaus jungčių.

ko oro arba ji buvo tuščia dėl nesandarumo.

ƒ Atliekant kondicionavimo sistemos ap-

Profesionalūs testai parodė, kad specialiai suprojektuota danga apsaugoti „Nissens“ kondensatoriai pasižymi gerokai ilgesniu eksploatacijos laikotarpiu, nepriklausomai nuo sunkių sąlygų, pvz., drėgmės, sniego ir kelių druskos, kuri patenka tiesiogiai ant paviršiaus, poveikio.

nų aliumininių lamelių, riboja kondensatoriaus šilumos apykaitos procesus. Vienos kondensatoriaus lamelių eilės pažeidimas gali sumažinti jo terminį efektyvumą net 5 %!

UŽTERŠIMAI KONDENSATORIAUS VIDUJE

Kai sistemoje susidaro teršalų, ploni kondensatoriaus kanalai greitai užsikemša. Tai gali riboti šaltnešio srautą ir galutinai sumažinti šilumos

tarnavimą, mechanikas privalo atlikti vizualią visos kondicionavimo sistemos apžiūrą dėl alyvos prasisunkimų atskiruose jos elementuose.

ƒ Kondensatoriaus paviršiaus kontrolė gali sumažinti brangių sistemos ir kompresoriaus remonto išlaidas. Todėl bet kokie korozijos arba nesandarumo požymiai turi būti traktuojami, kaip rimtas pavojus tinkamam sistemos darbui. Ypatingą dėmesį būtina atkreipti į apatinę kondensatoriaus dalį,

ƒ Kiekvieną kartą po kompresoriaus gedimo būtina praplauti sistemą. Svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad po sistemos plovimo joje neliktų plaunančios medžiagos. Visuomet būtina naudoti transporto priemonės gamintojo rekomenduojamą alyvą bei sistemos priedus.

„NISSENS“ KONDENSATORIŲ PRIDĖTINĖ VERTĖ

ƒ Platus produktų asortimentas, apimantis daugiau nei 1 200 pozicijų, padengiantis virš 94 % automobilių parko.

ƒ „Genuine Nissens Quality“ – padidinto patvarumo produktai, užtikrinantys optimalų kondicionavimo sistemos našumą.

ƒ Produktai su žymėjimu„First-fit“ komplekte turi visas smulkias dalis, reikalingas kondensatoriaus montavimui.

ƒ Speciali antikorozinė danga.

ƒ Sūdyto vandens testai parodė, kad nuo korozijos apsaugoti kondensatoriai veikia iki aštuonių kartų ilgiau nei kondensatoriai be apsauginės dangos.

ƒ Patikima pakuotė užtikrina maksimalią apsaugą transportavimo ir sandėliavimo metu.

ƒ Kondensatorių asortimentas taip pat apima modelius hibridiniams ir elektriniams automobiliams.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE KONDICIONAVIMO SISTEMŲ DALIS „NISSENS“:

49 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI

Techninė informacija

Dyzelino dalelių filtras

Problemos aprašymas

Griežtėjantys emisijos apribojimai verčia išmetamųjų dujų antrinei rinkai skirti vis daugiau pastangų. Pakartotinai išmetamųjų dujų recirkuliavimo sistemoje (EGR) degant jau sudegusioms išmetamosioms dujoms, dėl degimo metu susidariusių nuosėdų, esančių išmestose dujose, susiformuoja daugiau suodžių. Transporto priemonių „Stop-and-go“ funkcija miesto, kaimo keliuose ir greitkeliuose užtikrina, kad transporto priemonėje regeneravimo režimas nebeįsijungtų.

Pasekmės

Dėl didesnio atgalinio išmetimo slėgio padidėja degalų suvartojimas ir sumažėja variklio galia. Užsikemša dalelių filtras ir kyla turbokompresoriaus arba variklio pažeidimo rizika. Sutrumpėja variklio ir papildomų jo dalių (turbokompresoriaus, dalelių filtro, purkštukų) tarnavimo trukmė ir suprastėja EGR sistemos veikimas bei nebetenkinamos emisijos ribos. Automobiliui senstant ir dažnai įveikiant tik trumpus atstumus, DPF kaupiasi pelenai ir suodžiai. Pelenai yra neiri medžiaga, kuri bėgant laikui sumažina DPF absorbcijos galimybes. Dėl to sutrumpėja ir regeneravimo procesai. Norint iš DPF pašalinti pelenus, jį reikia išimti ir išdeginti. Reguliariai naudojant DPF apsaugą, šį veiksmą galima pavėlinti.

Prevencijos sprendimas

Švarus DPF

Užsikimšęs DPF

Problema Rekomenduojamas produktas Funkcinės charakteristikos / naudojimas

Trumpais atstumais važinėjančioms ir miesto transporto priemonėms ypač aktuali užsikimšusio dyzelino dalelių filtro problema. Nuosėdos purkštukuose pakeičia jų purškimo kryptį. Purkštukai nebepajėgia tiksliai atomizuoti degalų ir purškia didesnius dyzelino lašus, kurie iki galo nesudega, dėl to susiformuoja daugiau suodžių, galiausiai nusėdančių DPF.

Dyzelino dalelių filtro apsauga

Kiekis DN Kodas

250 ml 6 5148

„Pro-Line Diesel System Cleaner“

Aprašymas: užtikrina optimalų degalų degimą, sumažina suodžių susidarymą ir emisijas bei pailgina dyzelino dalelių filtro tarnavimo laiką.

Naudojimas: įpilkite į degalus kas 2 000 km prieš pat juos pilant. Kiekio užtenka 50–70 l dyzelinių degalų.

Pastaba! Stenkitės neperdozuoti ir naudoti kartu su „Diesel Soot Stop“!

Įleidimo sistemoje esančios alyvos nuosėdos ir nešvarumai sukelia nešvarų degimą ir suodžių bei pelenų formavimąsi.

500 ml 6 5156

„Pro-Line Intake System Cleaner Diesel“

Kiekis DN

Kiekis DN Kodas Kodas

400 ml 6 5168

Aprašymas: mažina teršalų emisiją ir taip optimizuoja dūmų skaidrumą prieš emisijos patikrą. Išvalo purškimo antgalius, visą degalų sistemą ir degimo filtrus. Neleidžia strigti ir lipti antgalių adatoms. Optimizuoja degimo procesą ir atkuria originalų variklio našumą.

Naudojimas: pilti tiesiai į degalų baką. Profilaktiškai naudoti prieš kiekvieną patikrą, po degalų sistemos remonto darbų, problemoms šalinti arba po kiekvieno „JetClean“ valymo.

Rekomenduojame produktą su degalais maišyti pilant degalus maždaug kas 2 000 km. Kiekio pakanka iki 70 l degalų.

Aprašymas: aktyvus tirpiklis, kurio sudėtyje yra itin efektyvių priemaišų. Pašalina teršalus ir nuosėdas iš dyzelino įleidimo angos bei droselinio vožtuvo zonos. Atpalaiduoja ir pašalina teršalus, pavyzdžiui, alyvą, dervą, suodžius ir kt. Užtikrina visų judančių dalių sklandų veikimą ir padidina dyzelinių variklių funkcionalumą.

Naudojimas: rekomenduojama profilaktiškai naudoti patikros metu. Tinka transporto priemonėms su EGR (išmetamųjų dujų recirkuliavimo) vožtuvu ir DPF (dyzelino dalelių filtru). Tinka tik dyzeliniams varikliams.

Techninė informacija

Sprendimas konkrečiai problemai

DPF valymas kainuoja mažiau nei pakeitimas nauju, o išvalius gali pailgėti filtro tarnavimo laikas. Kitas privalumas yra tai, kad mūsų kombinacinis produktas leidžia DPF išvalyti neišėmus. Valymo intervalai priklauso nuo transporto priemonės naudojimo intensyvumo, DPF amžiaus ir kilometražo. LIQUI MOLY rekomenduoja kas antrą alyvos keitimą arba po nuodugnios patikros naudoti profesionalų dyzelino dalelių filtro valiklį ir profesionalią dyzelino dalelių filtro priemonę.

Problema

Priklausomai nuo amžiaus ir transporto priemonės naudojimo intensyvumo, DPF kaupiasi nešvarumai ir jis užsikemša. DPF demontavimas ir valymas ar keitimas nėra pigus.

Rekomenduojamas produktasFunkcinės charakteristikos / naudojimas

Pašalinti suodžiai lieka dyzelino dalelių filtre. Abu komponentai įprasto regeneravimo metu išdegs, jei medžiaga bus paskirstyta, o valiklis –neutralizuotas išskalavus.

DUK

Dyzelino dalelių filtro apsauga

Dyzelino dalelių filtro apsauga

Aprašymas: itin efektyvus skystis užsikimšusiems sumontuotiems keleivinių automobilių dyzelino dalelių filtrams valyti. Ištirpina sukietėjusius, tirštus ir prie dyzelino dalelių filtrų paviršiaus prikibusius nešvarumus.

Naudojimas: reguliariai valant ir derinant su plovimu, brangiai kainuojančių remonto išlaidų galima išvengti. Valoma slėginiu bako purškimo pistoletu (dalies nr. 7946) ir specialiai sukurtu DPF zondu su 5 keičiamais antgaliais (dalies nr. 7945).

Iš naujo sumontavus jutiklį, rekomenduojame atlikti mažiausiai 20 min. trukmės bandomąjį važiavimą, kad prasidėtų dalelių filtro regeneravimas. Jei variklio elektronika regeneravimo proceso automatiškai nepradeda, jį gali įjungti dirbtuvių testavimo arba diagnozavimo įranga.

Aprašymas: priemonė skirta keleivinių automobilių dyzelino dalelių filtrams (DPF / FAP) plauti po valymo su profesionaliu dyzelino dalelių filtro valikliu. Išplauna valiklio suminkštintus suodžius ir paskirsto juos dyzelino dalelių filtre, kad įprasto regeneravimo metu šie galėtų išdegti.

Naudojimas: automobilio (DPF / FAP) plovimas su profesionaliu DPF valikliu. Plaunama slėginiu bako purškimo pistoletu (dalies nr. 7946) ir specialiai sukurtu DPF zondu su 5 keičiamais antgaliais (dalies nr. 7945).

Mūsų produktas yra gaminamas vandens pagrindu ir nėra degus. Jei DPF regeneravimas atliekamas pagal transporto priemonės gamintojo specifikacijas, gaisro ar DPF arba gretimų sistemų pažeidimų rizikos nėra. Be to, nelieka brangiai kainuojančio panaudotų skysčių pašalinimo poreikio, nes valymo ir plovimo skystis lieka išmetimo sistemoje bei išgaruoja kito regeneravimo metu.

Valymo procesas priklauso nuo DPF montavimo įrangos ir gali būti naudojamas uždarose DPF sistemose. Vis dėlto, kai kuriose transporto priemonėse DPF yra greta išmetimo kolektoriaus arba turbokompresoriaus, o ne dugne. Saugumo sumetimais šių transporto priemonių valyti nerekomenduojame, nes valymo ar plovimo skystis gali patekti į degimo kamerą pro atvirą išmetimo vožtuvą.

LIQUI MOLY importuotojas

Lietuvoje: UAB Autopsa

Lubinų g.12a, 14198 Avižieniai, Vilniaus r.

6 5169 71 6 21511 128 Content PU Part no. 500 ml 6 5171 71 500 ml 6 21512 128
0
Kodas:
2036
5
Kodas: 794
6 2818 141 l 1l 1l 1 1 l 6 20913 182 500 ml 6 2820 141 500 ml 6 20914 182 Kodas: 794 6
Kiekis DN Kodas

SANKABOS

„VALEO“

YRA VIENAS PIRMAUJANČIŲ TIEKĖJŲ, SIŪLANČIŲ IŠMANIAUSIŲ RINKOJE PRODUKTŲ ASORTIMENTĄ

ORIGINALIOS ĮRANGOS (OE) PAKETAS:

Sankabų komplektai: 1 iš 3 Europos transporto priemonių originalios įrangos pakete yra „Valeo“ sankaba

Hidraulika: 2 iš 3 Europos transporto priemonių originalios įrangos pakete yra „Valeo“ / FTE hidraulinės sistemos dalis

KOKYBĖ:

100 % naujos sankabos, jokio pakartotinio apdirbimo

„Valeo“ produktai yra rinktinių medžiagų rinkos standartas ir yra gaminami mūsų pačių gamyklose

Visą laiką pasiekiama „Valeo“ techninė pagalba

Paskambinkite mums: 01527 838300

PRIEŽIŪRA:

„TechCare“ mokymų ir pagalbos telefono linija

Internetinis pagalbos portalas, „TechAssist“

Internete naudokitės nemokama techninės pagalbos programa

PARDUOTUVĖ, KURIOJE RASITE VISKĄ VARIKLIO JUTIKLIŲ SPECIALISTAS KAD GYVENTI BŪTŲ PAPRASČIAU

Atraskite mūsų naująją išmetamųjų dujų temperatūros jutiklių seriją, kuri galutinai užpildo 11 jutiklių tipų asortimentą.

JUTIKLIŲ SPECIALISTAS

„Valeo“ kokybės standartų nauda

PLATUS GAMINIŲ ASORTIMENTAS GREITAS PAKEITIMAS

Visus pagrindinius Europos automobilių gamintojus apimantis pasiūlymas

Visą laiką pasiekiama „Valeo“ techninė pagalba

Paskambinkite mums: 01527 838300

Sukurti puikiai prisitaikyti prie automobilio ir lengvai sumontuojami dėl „Prijunk ir paleisk“ architektūros

Internete naudokitės nemokama techninės pagalbos programa

MOTOCIKLŲ ALYVA –KAM JOS REIKIA?

Šylant orams, miestų gatvėse pastebime vis daugiau motociklų. Daugybė motociklininkų stengiasi pratęsti sezoną, kad galėtų efektyviau važinėti užkimštais miesto keliais.

MOTOCIKLŲ ALYVŲ

POKYČIAI IR

NAUJOS TENDENCIJOS

Motociklų naudojimo būdai stipriai paveikė naujų alyvų, pasižyminčių geresnėmis savybėmis esant žemoms temperatūroms, rinkos augimą. Prieš kelis ar tuziną metų daugelis savininkų naudojo 15 W ir 20 W žieminės klampos variklio alyvas. Šiais laikais daugiau

kaip ketvirtadalį Europoje naudojamų alyvų sudaro 5 W žieminės klampos alyvos. Šis pokytis įvyko dėl to, kad motociklus pradėta naudoti ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį. Gamintojai suprato jų naudą ir įvertino didėjančią mopedų paklausą. 2021 m. užregistruotų mopedų skaičius beveik pasiekė klasikinių motociklų skaičių (nuo 7,0 iki 7,8 mln.). Taip pat svarbu pastebėti, kad motociklų rinkoje elektrifikacijos procesas vyksta gerokai lėčiau nei automobilių. 2022 m. Europos keliuose buvo apie 31 tūkst. elektrinių motociklų, o 2023 m. jų skaičius išaugo iki 49 tūkst. Dėl galiojančių aplinkosaugos standartų buvo nutraukta motociklų su dviejų taktų varikliais gamyba. Šis sprendimas išliko daugiausiai tik konkurentų mašinose be patvirtinimo viešiesiems keliams. Be to, dėl aplinkosaugos reikalavimų motocikluose tapo privaloma turėti katalizinius konverterius – o tai dar vienas kartelę variklių alyvoms pakėlęs faktas.

ALYVOS PASIRINKIMAS

Norint pasirinkti tinkamą alyvą, svarbu suprasti, kokią svarbą ji turi motociklo varikliui. Klasikinis ir dažniausias sprendimas yra tiek tepimui ir variklio aušinimui, tiek transmisijos ir sankabos apsaugai naudoti vienos kategorijos alyvą. To-

kia integruota koncepcija atsirado dėl variklio išorinio dydžio ir svorio apribojimų. Ten, kur naudojama tokia technologija, labai svarbu pasirinkti tinkamą variklio alyvą. Kaip ir automobilių atveju, motociklų segmentui galioja keli alyvos reikalavimų tipai. Pirmasis ir akivaizdžiausias yra klampos kategorijos kriterijus. Klampa įprastai siekia nuo 5W30/40 iki 10W-40/50/60 ir iki 15W/20W-40/50. Kokybės standartai yra dar vienas esminis kriterijus. Čia svarbiausias yra JASO standartas, kuris aiškiai atskiria alyvas motociklams su šlapio ir sauso tipo sankabomis. Pirmosios žymimos MA, o antrosios – MB. Kalbant apie sankabų kategorijas, JASO standartas jas dar papildomai dalina į MA-1 ir MA-2, priklausomai nuo sankaboje vykstančios trinties (kuo didesnis numeris, tuo didesnė trintis). MB alyvos daugiausiai yra skirtos mopedams su CVT transmisijomis arba motociklams su sauso tipo sankaba. Nepaisant JASO reikalavimų, gali kilti problemų su pavaros transmisija motocikluose su šlapio tipo sankaba, nes jiems skirtose alyvose yra specialių trinties modifikatorių. Mėginimai naudoti trintį mažinančią keleivinių automobilių variklių alyvą įprastai baigiasi sankabos sugadinimu. Ar galima mopedo variklio tepimui naudoti automobilio alyvą? Vertinant tik iš techninės pusės – įmanoma, jei nėra šlapio tipo sankabos. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad mopedų varikliai veikia esant didelei terminei apkrovai: gana nedidelis tepalo kiekis ir ribotas aušinimas dėl kompaktiško variklio tampa aukštos alyvos darbinės temperatūros priežastimi. Esant labai aukštai temperatūrai, paspartėja alyvos oksidacija – procesas, kurio metu susidaro tepalo kokybę prastinančių teršalų. Apibendrinant, galima rekomenduoti naudoti tik motociklams skirtas alyvas. Jų atsparumas oksidacijai yra gerokai didesnis nei įprastų automobilių variklių alyvų. Kalbant apie MA kategorijos alyvas, svarbu nepamiršti, kaip motociklo transmisija paveikia tepalus. Didelis sūkių dažnis, greičio pavaros naudojimas ir didelė apkrova paveikia pavaros dantukus ir gali juos pažeisti. Dažniausias motociklų pavarų pažeidimas yra kiaurymių ir mikrokiaurymių atsiradimas. Tai reiškia, kad dantukų dalys iškrenta dėl viršijamo pavaros varginamojo stiprio. Į šį fenomeną bei pavaros nusitrynimą atsižvelgiama rengiant su alyva susijusius reikalavimus, kuriuos nurodo motociklų gamintojai (pvz., BMW).

Pavaros nusitrynimas ypač pasimato tada, kai transmisija veikia esant labai didelėms apkrovoms (t. y. varikliams veikiant dideliu sūkio momentu) arba dideliam sūkių skaičiui. Šį fenomeną įveikti padeda tiksliai pagal sūkių skaičių ir darbines apkrovas parinkta alyva. Be to, motociklų gamintojų numatyti reikalavimai dažnai grindžiami API standartais, kurie įprastai taikomi automobilių variklių alyvoms. Motociklams naudojama API SM kategorija arba aukštesnė.

Taigi, kuri alyva yra tinkama? Motociklų varikliai veikia efektyviai, kalbant apie jų pajėgumą, todėl jiems sutepti būtina naudoti specialią motociklams skirtą alyvą. Labai svarbu naudoti gamintojo reikalavimus atitinkantį produktą. Negalima jų nepaisyti. Tai galioja ir alyvos klampos klasei. Šiuolaikiniams motociklams dažnai pasirenkama tokia variklio alyva, kuri yra mažos klampos bei padeda taupyti energiją. Vis dėlto, net laikantis visų reikalavimų, galite rinktis iš skirtingų geriausių tepalų gamintojų produktų. Pavyzdžiui, tinkamą produktą galite rinktis pagal tai, kaip naudojate savo motociklą. Renkantis „Castrol“ prekių ženklą, siūlomos keturių taktų motociklų varikliams skirtos alyvos, pagamintos taikant skirtingas technologijas, kad tenkintų skirtingų galutinių naudotojų poreikius. Sportinių motociklų gerbėjai, kuriems svarbu didelė variklio galia bei variklių apsauga esant labai didelei apkrovai, gali rinktis „Power1 Racing“ alyvų liniją su „Race Derived“ technologija arba, kaip alternatyvą, „Power1“ su „Power Release“ technologija, kuri užtikrina geresnį pagreitėjimo laiką bei geresnį variklio sutepimą, palyginti su konkurentų produktais. Kasdien naudojamiems motociklams rekomenduojama rinktis „Castrol Actevo“ liniją: dėl „Actibond“ technologijos su aktyviomis molekulėmis šios alyvos saugo variklį nuo dilimo užvedant, įprastai veikiant ir išjungus,

nes jos prikimba ir išlieka ant variklio judančių dalių paviršių. Tai puikus pasirinkimas, kai motociklas naudojamas kaip kasdienė transporto priemonė, darbui ar kelionėms. „Actibond“ molekulės saugo variklį nuo vidinės korozijos prastovų metu ir stipriai sumažina nuosėdų kiekį varikliui veikiant. Prie judančių elementų prikimbančios „Actibond“ molekulės stipriai sumažina variklio dilimą užvedimo metu, tai labai svarbu, kai alyvos kiekis nėra pakankamas tinkamai variklio apsaugai.

54 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
1 pav. Stūmoklis su teršalų likučiais ir dėl didelės variklio alyvos oksidacijos užblokuotas stūmoklio žiedas 2 pav. Pavaros dantukų pažeidimas, vadinamas kiaurymėmis

Didelis našumas su „Castrol POWER1“ stumia jus į priekį

1 2 3

PUIKI AKSELERACIJA SKLANDUS VAŽIAVIMAS PUIKI APSAUGA

ME YL E ORIGI N AL amort i zat o ria i ne t i k užt i kr i na k li entų saugumą , bet i r pad idi na j ų pas i tenk i nim o l yg į be i užt i kr i na va i rav imo patogumą. S ukaupta gamyb o s i r plėtros pat i rt i s lei dž i a v i sada užtikr i nt i aukš či ausi ą kok y bę , todė l kurdam i ir gam i ndam i amort i zator i us, v i są dėmes į skir i ame saugumu i i r k o mf o rtu i O ka i ka l bame ap i e tobu l ą suk ibi mą su danga , u žti kr i name ne tik ap i e paga l bą vairuoto j ui , bet i r patrauk lų kokybės l yg į savo k l ientams. Patik i ma !

D augiau inf o rma c ij o s rasite adresu meyle.com

Vairavimo ateitis.

ME YLE i r e l ektr o nika? Ž ino ma! Ga l ų gale , j uk automob il ia i tampa v i s sudėt i ngesn i ais, j uose yra v is daug i au e l ektron i kos ir j ie dažna i ke li a rimtų iššūkių aut omo bi li ų d i rbtuvėms Mūsų asortimentas įtik i na kiekv i ename ž i ngsny j e. Produkta i „ MEYLE E lec tr oni cs“ – ta i kokybė pr ilygstant i or igi na li ai į ranga i, i r puikus as o rt i mentas i š karto pas i ek i amų i r paruoštų naudot i produktų Mūsų did ži aus i as pr i valumas yra tiks l us pr i ta i kymas prakt i škai v isi ems automobi li ams. Nepr ikl ausoma i nu o t o, ar ka l bame ap i e pagalb ini ų sistemų jut i kl i us, var ik li o i r i šmet i mo s i stemos va l dymą, ar da li s uždeg imo ir ka itini mo sistemoms, „M E YLE Electron i cs“ atsako į k i ekvieną i ššūkį i r pr i ver či a automob ili us j udėt i V is i, kas mus pa žį sta , žino , kad mūsų atsarginės dal y s yra nepake iči amos!

Daugiau informaci j os ap i e „ME YL E El ectron ic s“ : meyle.com

„MEYLE Electronics“ Mūsų atsarginės dalys –nepakeičiamos!

„GKN Automotive“ tiekia visą pusašių ir lankstų sprendimų asortimentą, todėl lengva pasirinkti tinkamą variantą bet kokio tipo keleivinei transporto priemonei: hibridinei, elektrinei ar varomai vidaus degimo varikliu.

Mūsų „Countertrack®“ transmisiniuose lankstuose naudojami priešpriešiniai takeliai, kurie geriau subalansuoja vidines jėgas, sumažina trintį, pagerina efektyvumą bei NVH rodiklį.

Dėl to „GKN Automotive“ sprendimai leidžia išlaikyti įprastą pakabos geometriją ir matmenis transporto priemonėse su daugybe skirtingų jėgos agregatų bei galia.

Vidaus degimo, hibridinis ar elektrinis, priekinių, galinių ar visų ratų pavara: detalės yra svarbesnės nei bet kada. „GKN Automotive“ turi sprendimą!

„GKN Automotive“ siūlo didžiausią

antrinės rinkos asortimentą elektriniams ir hibridiniams automobiliams

GKN nepriklausomos antrinės rinkos elektrinių / hibridinių automobilių programa:

3,3 7413 ,8 90,142

automobilių tipai

eksploatuojamos transporto priemonės

Pusašių sistemos hibridinėms ir elektrinėms transporto priemonėms

Elektrifikacija sukuria naujų techninių reikalavimų elektromobilių pusašiams. „GKN Automotive“ siūlo daugybę sprendimų – nuo didesnių posūkio kampų iki gabaritų keitimo bei standumo stiprinimo, kad būtų galima geriau valdyti virpesius ir didinti efektyvumą. Tai leidžia taupyti akumuliatoriaus energiją.

„GKN Automotive“ moduliniai sprendimai ir pavaros sistemų projektavimo patirtis leidžia pasirūpinti dalimis, kuriančiomis papildomą vertę. Štai kodėl mes esame hibridinių ir elektrinių pavarų lyderiai.

www.gknautomotive.com
„GKN Automotive“ turi sprendimą! Kad ir kokios jėgos pavaros beprireiktų

Geriausiatechnologija jėgos pavaroms!

Geresnė patirtis su „Face Spline“ lanksto technologija

Įprastuosesprendimuose dažniausiai naudojami kaiščiai, tačiau priekinėjelanksto dalyje „Face Spline“ naudojamos dantinėsišdrožos

„Face Spline“ technologija yra paprastesnė nei įprasti pusašių lankstai su kaiščių jungtimis, todėl užtikrina kompaktiškumą ir lengvumą

Platūs priekiniai dantys visame lanksto paviršiuje gali sukurti iki 50 proc. didesnį sukimo momentą

Lanksto kūgis ir tik vienas tvirtinimo varžtas sudaro sąlygas betarpiškam sujungimui su rato stebule ir kaip niekada anksčiau palengvina pradinį montavimą bei techninę priežiūrą

Vietą taupantis diafragminis gaubtas leidžia iki 25 laipsnių posūkio kampą

Geresnė patirtis su „GKN Automotive“

#1

pusašių ir pastovaus greičio lankstų gamintojas nuo 1950-ųjų

90 %

pasaulinių automobilių gamintojų renkasi „GKN Automotive“

> 80 milijonų

pusašių pagaminama kasmet Šimtai milijonų

automobilių kasdien varomi naudojant „GKN Automotive“ technologijas

www.gknautomotive.com

PARUOŠTA ELEKTRINEI ATEIČIAI

„TENNECO

DRiV“ ĮSIPAREIGOJA

PADĖTI

KLIENTAMS PASINAUDOTI EV PRIEŽIŪROS GALIMYBĖMIS

Anksčiau pokalbiai apie elektrines transporto priemones prasidėdavo žodeliu „jei“, o dabar kalbame apie „kaip greitai“. Nors perėjimas prie EV turi didelės reikšmės klientams ir transporto priemonių pardavėjams, netrukus tai paveiks ir antrinės rinkos klientų aptarnavimą.

„Į kiekvieną didelį automobilių technologinį pokytį iš pradžių ziūrėta kaip į grėsmę antrinei rinkai, nors tai tapo nauju augimo šaltiniu, –sako Audrey Harling, grupės viceprezidentas ir generalinis direktorius (EMEA antrinė rinka „Tenneco DRiV“ grupei). – Panašios galimybės siūlomos ir pereinant prie EV.“

apdorotu paviršiumi, kad būtų dar tvirčiau ir patikimiau.

Daugeliui MOOG dalių taip pat yra taikoma pažangi technologija, kuri pagerina lizdo patvarumą ir užtikrina sklandesnį, tylesnį, tikslesnį judėjimą.

suteikia privalumų dirbtuvėms, kurios gali kliautis „Ferodo“ pakaitinėmis trinkelėmis. Be to, EV priežiūros esmė yra tinkamo stabdžių skysčio naudojimas.

„Ferodo“ jau pristatė pirmąjį rinkoje DOT 5.1 skystį – „Ferodo FBE050“ – skirtą EV ir HEV, kad dirbtuvės galėtų užtikrinti aukštą remonto kokybę.

Į NAMUS

TAI, KĄ MES IŠMANOME

Nors prioritetas šiuo metu teikiamas elektrifikacijai, Europos keliuose ir toliau dominuoja ICE transporto priemonės. Šios transporto priemonės tarnauja ilgiau nei ankstesnės kartos keleivinės transporto priemonės, todėl su ICE automobilių parku susijusios dalys bei priežiūros galimybės tvirtas pozicijas išlaikys dar daug metų.

Vienas įdomus faktas apie EV – jų akumuliatorių svoris bei padėtis gali papildomai apkrauti daugybę komponentų.„DRiV“ jau siūlo daugiau kaip 2 000 vairavimo ir pakabų sistemų dalių, specialiai sukurtų hibridinėms ir akumuliatorinėms–elektrinėms transporto priemonėms. Tai MOOG trikampiai balansyrai, pagaminti iš tvirtų aliuminio medžiagų su specialiai

„DRiV Monroe“ prekių ženklas parodo gamintojo originalios įrangos portfelio svarbą, siekiant sėkmės būsimoje EV antrinėje rinkoje. „Monroe OE Solutions“ pasyvūs slopintuvai, naudojami pirmaujančių EV gamintojų, ir „Monroe Intelligent Suspension“ elektrinės pakabos technologijos iš naujo suformuos antrinę amortizatorių rinką.

STABDYMAS IŠLIEKA SVARBUS

EV kelia didžiulius reikalavimus stabdžių sistemų komponentams. Papildomai, stabdžių cypimas ir kiti garsai EV gali būti stipresni nei kituose automobiliuose. „DRiV“ yra viena didžiausių pasaulyje stabdžių trinkelių keleivinėms transporto priemonėms gamintoja. Ši unikali originalios įrangos gamintojo įžvalga

Nesvarbu, kokio didumo ar mažumo taps EV priežiūros galimybės, jos rodo esminius pokyčius kiekvienam dirbtuvių savininkui ar mechanikui. Dėl to techniniai mokymai dabar yra svarbesni nei kada nors anksčiau.

„Garage Gurus“ jau parengė mokymo modulius, apimančius geriausius alternatyvių degalų varomų transporto priemonių priežiūros modulius, o komanda ir toliau stebi keliamus priežiūros reikalavimus bei kitas su šiomis transporto priemonėmis susijusias problemas. „Puikiai žinome automobilių antrinės rinkos iššūkius bei technologijas. Mūsų misija yra padėti dirbtuvėms siekti sėkmės“, – sako Marijn Staal, vyr. vadovas, mokymo ir techninės paslaugos, EMEA „Tenneco“ ir „Garage Gurus“ komandos vadovas.

60 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
„Ferodo®“ yra registruotasis „Tenneco Inc.“ arba vieno iš filialų prekės ženklas vienoje arba daugiau šalių. ww w.ferodo.com GALINGI ELEKTRINI Ų IR HIBRIDINI Ų AUTOMOBILI Ų STABDŽIAI RINKITĖS EFEKTYVUMĄ. 1st • TO MARKET • TOMARKET EKRAMOT• T TEKRAMOT• • TO M A TEKR FBE050:DOT5.1EHV STABDŽIŲ SKYSTIS „Ferodo“ pristato pirmąjį pasaulyje specialų stabdžių skystį elektriniams ir hibridiniams automobiliams

VARIO PURŠKALAS IR CILINDRŲ BLOKO GALVUTĖS SANDARIKLIS

„Elring“ mokymų komanda, keliaujanti po visą pasaulį ir susidurianti su daugybe skirtingų dirbtuvių ir mechanikų, vis stebisi šiuo jiems reguliariai pateikiamu klausimu. Jis užduodamas arba praktinių techninių pratybų metu, arba tyliai, mokymų pabaigoje.

Ar galima / reikia / būtina naudoti vario purškalą, montuojant naują cilindrų bloko galvutės sandariklį? Ir atsakymas visada yra: „Ne, vario purškalo nenaudokite“.

KODĖL NEREIKALINGAS VARIO PURŠKALAS?

Siekdami aiškumo, pirmiausia paaiškinsime, kokios konstrukcijos nauji cilindrų bloko galvutės sandarikliai šiandien yra montuojami dirbtuvėse. Tai gali būti metalo–minkštosios medžiagos sandarikliai arba keliasluoksniai plieno sandarikliai. Nes kokios gi įprastinės dirbtuvės dirba su pertvarkytais varikliais ir senoviniais automobiliais, kuriuose kartais dar naudojami variniai cilindrų bloko galvutės sandarikliai? Apie šiuos sandariklius iš vario pakalbėsime vėliau.

Variklio sandarumui užtikrinti, visų pirma, gamintojo nurodymus atitikti turi variklio bloko ir cilindrų bloko galvutės paviršiai; čia svarbiausia – paviršių šiurkštumas ir bangelių gylis. Tik tada, kai šie parametrai yra tinkami, gali atsiskleisti visas cilindrų bloko galvutės sandariklio potencialas, jis patikimai ir, svarbiausia, ilgam užsandarina variklį. Čia keliasluoksnis plieno sandariklis ir metalo–minkštosios medžiagos sandariklis skiriasi. Jei gamintojo reikalavimai paviršiaus kokybei nežinomi, galima naudoti „Elring“ duomenis.

KOKĮ NEIGIAMĄ POVEIKĮ VARIO PURŠKALAS TURI CILINDRŲ BLOKO GALVUTĖS SANDARIKLIUI?

Konstrukcija atrodo visiškai paprasta. Metalinis pagrindas ir iš abiejų pusių priklijuota arba mechaniškai pritvirtinta minkštoji medžiaga. Degimo kamera sandarinama plieno apvadu. Jis suteikia galimybę padidinti suspaudimą ir taip patikimai užsandarina degimo kamerą.

Variklinės alyvos ir aušalo pralaidų sandarinimas užtikrinamas abiejose pusėse ofsetinės spaudos metodu uždėtu silikonu. Paprastai silikoninės rumbelės aukštis yra 0,05 mm. Ypač reikliuose varikliuose sluoksnio storis gali būti ir kitoks, kad ir čia būtų pasiekiamas apibrėžtas suspaudimo padidinimas. Bet koks papildomas vario sluoksnis panaikintų šį suspaudimo padidinimą ir suspaudimas nebebūtų tinkamas. Tiesioginė to pasekmė – variklio „prakaitavimas“ varikline alyva, aušalu arba abiem skysčiais. Kai kurių metalo–minkštosios medžiagos sandariklių visas paviršius gamybos procesų pabaigoje apipurškiamas vadinamuoju mikrosandarinimu (angl. Micro-sealing). Šio sluoksnio storis yra ne didesnis kaip 25 µm ir jis reikalingas mikroskopiniam paviršių sandarinimui pasiekti. Apipurškus vario purškalu, numatytos funkcijos nebeliktų.

# 833.048

Daugelyje metalo–minkštosios medžiagos sandariklių yra naudojamas papildomas elastomerinis komponentas. Varis gadina tam tikrus elastomerus, šis cheminis procesas vadinamas savaimine oksidacija. Įmontuojant cilindrų bloko galvutės sandariklį dirbtuvėse negalima atpažinti, iš kokio elastomero yra pagamintas elementas, todėl kyla labai didelė nesandarumo rizika.

CILINDRŲ BLOKŲ GALVUTĖS SANDARIKLIS SU METALO SLUOKSNIAIS

Kaip rodo pavadinimas, sandarinimo funkcija pasiekiama, naudojant apibrėžtą plieno sluoksnių skaičių ir kartu su atskirais sluoksniais įspaustas užkarpas bei stabdiklius. Priklausomai nuo sandariklio konstrukcijos, užkarpos ir stabdikliai gali būti viduje arba nukreipti išorėje į variklio bloką ir cilindrų bloko galvutę. Ir degimo kameros sandarinimo užkarpos, ir aušalo bei variklinės alyvos sandarinimo užkarpos yra padengtos aukštai temperatūrai atspariu elastomeru. Sluoksnio storis yra nuo 0,015 mm iki 0,030 mm ir priklauso nuo padėties. Be to, dar gali skirtis ir sluoksnio storio aukščio profilis. Išorinis kontūras gali būti storesnis arba sluoksnio storis gali būti dalinai padidintas aplink degimo kamerą.

Čia ir vėl kyla klausimas: kuo gali padėti netolygiai ranka užpurkštas vario sluoksnis? Geriausiu

# 828.807

Skirtingas ofsetinės spaudos sluoksnio storis

atveju, niekuo, tačiau kyla labai didelė tikimybė, kad tai sukels nesavalaikį nesandarumą.

Jei varis tikrai būtų geresnis mikrosandarinimo sprendimas už elastomerus, jis būtų naudojamas taip pat ir serijinėje gamyboje bei gaminant atsargines dalis.

KAIP REKLAMUOJAMAS VARIO PURŠKALAS?

Ant balionėlių pirmiausia matoma nuoroda: „Tinka cilindrų bloko galvutės sandarikliams.“ Tačiau niekur nenurodoma, kaip jis turi cilindrų bloko galvutės sandariklius paveikti.

Kitos minimos savybės: atsparumas aukštai temperatūrai, didelis cheminis atsparumas, elastingumas, laidumas, lengvas formavimas. Tai puiku, tačiau kuri iš šių vario purškalo savybių pagerina pagal originalios įrangos standartus pagamintą cilindrų bloko galvutės sandariklį? Atsakymas – nei viena!

CILINDRŲ BLOKO GALVUTĖS SANDARIKLIAI IŠ VARIO

Visgi vario purškalą kai kuriais atvejais naudoti tikrai prasminga, tačiau tik tada, kai sandarikliai pagaminti iš gryno vario. Toks pritaikymas naudojimas tik variklių pertvarkymo srityje arba senoviniuose automobiliuose, į kuriuos vario sandarikliai buvo montuojami jau gamykloje. Įmonės, gaminančios labai galingus variklius, savo specialiosiomis žiniomis nesidalina. Šios žinios apima taip pat ir variklio bloko bei cilindrų bloko galvutės paviršių kokybę bei tam tinkančių smeigių ir veržlių naudojimą. Panašiai galima pasakyti ir apie senovinius automobilius.

Išvada - priežasčių, dėl kurių vario purškalą reikėtų naudoti ant metalo sluoksnių ar metalo–minkštosios medžiagos cilindrų bloko galvutės sandariklių, nėra.

62 AKTUALIJOS TIEKĖJAI
KUO ČIA GALI PADĖTI NETOLYGIAI RANKA ĮPURKŠTAS VARIO SLUOKSNIS? Elastomero elementas
R MAX R Z 15 - 20 μm 11 - 20 μm 15 - 20 μm 20 - 25 μm

E lr i ng – D as Or igin al

Inf orm ac ija ap ie ga m inį vien u p as p aud imu

Nuskaitykite QR kodą ir gaukite produkto įgaliojimus. Kodas tiesiogiai nukreipia į „TecDoc“ katalogo straipsnį ir techninę infor maciją apie nuskaitytą straipsnį.

ww w.el ring.com
Anziehvorschrift Zylinderkopf Tightening Instructions for Cylinder Head Instructions de serrage pour culasse Prescripciones de apriete para culatas 774.940 passend für suitable for adaptable à adaptable a Schraubenkopf Head shape Anziehreihenfolge/Tightening sequence/Ordre de serrage/Orden de apriete Anziehen/ Tightening/ Serrage/ Apriete Zeichenerklärung Explanations Explication Explicacion utiliser des vis neuves emplar tornillos nuevos Warmlauf (80°C) warm up time (80°C) chauffage (80°C) calentamiento (80°C) loosen and tighten each vis par vis aflojar apretar tiempo de espera torque angle angle de serrageángulo de giro Motortyp Engine type / Type de moteur / Tipo de motor Qhasqai 09/10> Euro5 1,6 ltr Elring-Serviceteam Fax +49 7123 724 798 24/01/22 *774.940* 360° 40 Nm 4. 5. 6. 7. Elrin Klin AG Max-Eyth-Str ße D-72581 gen/ +49 724-799 724-798 elring@elrin .de www.el in .d

„HYUNDAI I40“ STABDYMO TRADICIJA

„i40 Saloon“ ir „Tourer“ yra aiškus įrodymas, kad „Hyundai“ – rimtas žaidėjas.

Specialiai Europos rinkai sukurtas „i40“ su savo patrauklia kaina, gera išvaizda, puikia kokybe ir nepriekaištingu variklių bei apdailos pasirinkimu ketina iš užimamų pozicijų išstumti„Ford Modeo“. „i40“ naudojama elektromechaninė stovėjimo stabdžio sistema, panaši į kitų gamintojų, pavyzdžiui, „Volkswagen“, „Renault“, „Volvo“, „Ford“ ir „BMW“.

GALINIŲ STABDŽIŲ TRINKELIŲ IR DISKŲ KEITIMO PROCEDŪRA

1.

Patikrinkite stabdymo sistemą, skysčio lygį ir būklę, sandarumą bei stovėjimo ir kojinių stabdžių veikimą. Pastaba. Rekomenduojama prijungti akumuliatoriaus priedą, nes stovėjimo stabdžio varikliai naudoja daug energijos (apie 14–20 Amp). Įjungę degimą, į 16 kaiščių diagnostikos lizdą įjunkite diagnostikos įrankį ir patikrinkite EPB bei ABS sistemų trikčių kodus.

Pakėlę transporto priemonę, nuimkite galinius ratus ir patikrinkite stabdžių žarnelių, stovėjimo stabdžio variklio kabelio ir jungčių bei galinių stabdžių trinkelių ir diskų būklę. Minimalus disko storis yra 8,4 mm, o minimalus galinės stabdžio trinkelės storis yra 2,0 mm.

Naudodami tinkamą diagnostikos įrankį, atsukite EPB variklį.

3. 5. 2. 4. 6.

Iš stabdžių apkabos išsukite du 12 mm varžtus su galvutėmis ir atsargiai išėmę ant šono paguldykite apkabą. Stenkitės neįtempti stabdžių žarnos ir variklio laidų.

Stūmoklio atsukti nereikia; jį galima įstumti atgal.

Išimkite senas galinių stabdžio trinkeles ir laikančiąsias plokšteles.

64 AKTUALIJOS ww w.blue-print.com ww w.blue-print.com TIEKĖJAI

Isukite galinio stabdžių disko laikančiuosius varžtus ir išimkite seną stabdžių diską. Prieš montavimą nuvalykite kontaktinius paviršius ir pašalinkite tepalus (jei reikia) nuo naujo disko.

Norint išimti apkabos laikiklį (A), pirmiausia reikia išsukti pakabos jungties varžtą (B). Tada galėsite išsukti du apkabos laikiklio varžtus (C).

Vėl įsukite apkabos laikiklio varžtus, pakabos jungties varžtą ir sumontuokite naujas stabdžių trinkeles bei laikančiąsias plokšteles. Po to sumontuokite stabdžių apkabą.

Galiausiai, atsukite EPB variklius ir patikrinkite stovėjimo ir kojinių stabdžių veikimą, o taip pat stabdžių skysčius. Po to patikrinkite EPB ir ABS sistemų trikčių kodus, sumontuokite ratus ir prisukite ratų veržles naudodami 88–108 Nm sukimo momentą. Atlikite bandymą kelyje.

65 AKTUALIJOS A
TIEKĖJAI
C B A C B
9. 7. 8. 10.
A C B

KAIP ĮTIKINTI SKEPTIKĄ

PAKEISTI SALONO FILTRĄ?

Dalinamės 4 paprastais patarimais, kurie padės diskusijoje su klientais, nevertinančiais salono filtrų svarbos. Sužinokite, kaip atremti dažniausius skeptikų argumentus ir efektyviai informuoti apie būtinybę reguliariai keisti salono filtrus!

1. PRIMINKITE APIE BŪTINYBĘ REGULIARIAI KEISTI SALONO FILTRĄ IR PATEIKITE PATIKIMOS INFORMACIJOS, JEI IŠGIRSITE KOMENTARĄ, MENKINANTĮ SALONO FILTRO VAIDMENĮ

„Pirmajame automobilyje neturėjau salono filtro ir vis dar gyvenu“ – tokio tipo menkinančius komentarus kartais galima išgirsti kaip atsakymą į pasiūlymą pakeisti salono filtrą. Tokiais atvejais verta kalbėti apie tai, kad per daugelį metų grėsmių suvokimas labai pasikeitė. Nereguliariai keičiamas salono filtras turi neabejotinai neigiamos įtakos mūsų sveikatai. Užterštas oras, patekęs į saloną per ventiliacijos ar oro kondicionavimo sistemą, gali sukelti pasunkėjusį kvėpavimą, nuovargį, šienligę, ašarojimą, astmą ar net lėtinę plaučių ligą. Simptomai, atsirandantys dėl nereguliaraus salono oro filtro keitimo, turi įtakos ne tik vairuotojo ir keleivių patogumui bei saugumui, bet ir jų sveikatai!

Ar užterštas oras kelia rimtą pavojų?

Atsakant į minėtą klausimą, verta pateikti oficialius Europos aplinkos agentūros duomenis, kuriais remiantis vien Europoje dėl oro taršos kasmet per anksti miršta daugiau nei 460 000 žmonių. Pernelyg užteršto oro problema kelia grėsmę 80 proc. visų Europos miestų teritorijų gyventojų. Taip pat verta paminėti, kad išmetamosiomis dujomis užterštas oras keliuose, kuris patenka į transporto priemonę per vėdinimo ar oro kondicionavimo sistemą, yra daug labiau užterštas nei oras nuo kelio nutolusiose vietose.

2. PANAUDOTO SALONO FILTRO VAIZDAS

AUDRINA VAIZDUOTĘ!

Ant panaudoto salono filtro matomi teršalai taip pat galėtų patekti į mūsų kvėpavimo sistemą ir sukelti astmą arba net lėtines plaučių ligas. Panaudoto filtro vaizdas padeda suprasti šį faktą ir gali turėti įtakos apsisprendimui pirkti.

Verta pabrėžti, kad salono filtro sulaikomos nešvarumų dalelės gali būti net iki 7 kartų mažesnės už žmogaus plauko skersmenį. Panaudotas filtras yra daugybės milijonų dalelių, galinčių patekti į keleivių kvėpavimo sistemas, buveinė. Dėl to verta atsiminti, kad jį būtina reguliariai pakeisti.

3. PAMINĖKITE AKTYVINTOSIOS ANGLIES FILTRŲ PRANAŠUMUS

Jei klientas dvejoja rinktis standartinį ar aktyvintosios anglies filtrą, verta rekomenduoti rinktis antrąjį. Aktyvintoji anglis, patalpinta tarp filtro medžiagos sluoksnių, sugeria nemalonius kvapus ir kenksmingas dujines medžiagas, tokias kaip sieros oksidai.

4. PANAUDOKITE STIPRŲ ARGUMENTĄ: „PROTECT+“ TECHNOLOGIJA YRA NAUDOJAMA VISUOSE „FILTRON“ SALONO ORO FILTRUOSE

Visi„Filtron“ salono filtruose„Protect+“ standartiškai naudojama technologija,, kuri sustabdo alergenus ir neleidžia ant filtro augti bakterijoms bei pelėsiams. Sprendimo veiksmingumas buvo patvirtintas MPA institute Brėmene atliktais laboratoriniais tyrimais. Ši technologija pagrįsta mikroskopine mikrodalelių danga, kuri pritraukia ir vėliau pažeidžia mikroorganizmų ląsteles. Alergenų mažinimas ir bakterijų bei pelėsių augimo filtre prevencija sumažina alerginių reakcijų riziką ir padidina kelionės automobiliu komfortą.

Verta paminėti! Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, alerginės reakcijos užima trečią vietą tarp labiausiai paplitusių lėtinių ligų pasaulyje. Skaičiuojama, kad Europoje apie 25 proc. žmonių turi alerginių ligų simptomų. Pasirinkdami filtrą su„Protect+“ technologija, galite apsaugoti save ir savo klientus nuo įkyrių alerginių reakcijų.

Veiksmingos filtravimo terpės

„Filtron“ salono oro filtruose naudojamos aukštos kokybės filtravimo terpės, kurios pasižymi elektrostatinėmis savybėmis ir gali sulaikyti net mikroskopines kenksmingų teršalų daleles (kurių dydis keliasdešimt kartų mažesnis už žmogaus plauko skersmenį).

Standartiškai visi „Filtron“ salono filtrai suteikia išplėstinę apsaugą dėl „Protect+“ technologijos

„Protect+“ yra mikrodalelių danga (matoma per mikroskopą), pasižyminti įrodytu ir veiksmingu biocidiniu poveikiu. „Protect+“ efektyviai mažina alergenų, bakterijų ir pelėsių kiekį.

Montavimo instrukcija pakuotėje + vaizdo instrukcijos pasirinktiems filtrams

Prie „Filtron“ salono oro filtrų pridedamos išsamios, nuotraukomis iliustruotos filtro montavimo instrukcijos, kurios padės keičiant automobilio filtrą. Išimtinai sunkiai montuojamiems filtrams taip pat galima rasti keliasdešimt vaizdo instrukcijų internetiniame puslapyje filtron.eu ir „YouTube“ platformos kanale „The Mechanics by Filtron“.

Tinkamai parinktas aktyvintosios anglies kiekis

Salono oro filtrai su aktyvintąja anglimi be kietųjų dalelių sulaiko savyje kenksmingas dujas ir kvapus. Nurodytame filtre naudojamos anglies kiekis parenkamas taip, kad filtras

66 AKTUALIJOS
TIEKĖJAI
ALERGENAI BAKTERIJOS

ELEKTRONIKOS REGULIUOJAMI

AMORTIZATORIAI

„VOLKSWAGEN“ GRUPĖS ORIGINALIAI

ĮRANGAI

Elektronikos reguliuojami amortizatoriai KYB DCC PRO (angl. Dynamics ChassisControlPro) buvo pritaikyti „Volkswagen“ grupės originaliai gamyklinei įrangai naujiems „Tiguan“ ir „Passat Variant“ bei „Škoda Superb“ ir „Kodiaq“ modeliams. Šiais modeliais planuojama pradėti prekiauti nuo 2024 metų pirmojo ketvirčio.

Sistemoje DCC PRO naudojami dviejų vožtuvų amortizatoriai nepriklausomai virpesių, generuojamų transporto priemonės kėbulo, ir ratų judesių važiavimo metu kontrolei suspaudimo ir atmušimo eigoje. Specialiai suprojektuoti amortizatorių vožtuvai reaguoja į kintančias sąlygas ir situacijas kelyje vos per kelias milisekundes. Valdymo blokas ECU aktyvuoja atitinkamus elektromagnetinius vožtuvus tiek suspaudimo, tiek atmušimo eigoje ir nepriklausomai reguliuoja slėgį amortizatoriaus viduje, priklausomai nuo važiavimo sąlygų ir vairuotojo pasirinkimo (nuo komfortiško iki sportinio). Slopinimo

charakteristika yra nenutrūkstamai automatiškai reguliuojama, o tai kartu su visiška nepriklausomybe nuo suspaudimo ir atmušimo eigos diametraliai pagerina komfortą ir transporto priemonės kontrolę. Tai užtikrina saugų ir dinamišką važiavimą bei suteikia vadinamąjį „skraidančio kilimo“ pojūtį. KYB ir VW grupė bendradarbiauja jau keletą metų, pvz., kuriant sportinę pakabą automobiliui „Audi RS“, ir nuo to laiko didina VW markės transporto priemonėse naudojamų KYB produktų dalį. Šis naujas sprendimas –tai KYB politikos dalis, ja siekiama stiprinti partnerystę su vokiečių automobilių ga-

mintoju. Sudėtingas plėtros ir sertifikavimo procesas, sukurtas KYB ir „Volkswagen“ specialistų, įgalino naudoti šią technologiją, kuri iki šiol buvo rezervuota tik aukščiausios klasės transporto priemonių segmentui.

KYB ir toliau kurs technologiškai pažangius produktus, kurie užtikrina aukštą pridedamąją vertę mūsų klientams šiais automobilių pramonei sunkiais laikais.

KYB gamina elektronikos reguliuojamus amortizatorius savo gamyklose Azijoje ir Europoje, kurios atitinka aukščiausius kokybės standartus, taikomus kuriant technologiškai pažangius amortizatorius.

68 AKTUALIJOS TIEKĖJAI

Įsipareigoję teikti terminio valdymo sprendimą

Termostatai

Veikia kaip temperatūrai jautrus vožtuvas, kuris reguliuoja pro variklį tekančio aušalo srautą.

#1

Europoje PAGAL APRĖPTĮ

Į

korpusą integruoti termostatai

Viskas viename: prisukamas elementas su termostatu ir korpusu, integruotu į vieną modulį.

Visuotinė 97,81 % įvykdymo norma ir kategorijos valdymo žinios užtikrins optimalų produkto prieinamumą.

MAP termostatai

Šie termostatai yra valdomi ir reguliuojami transporto priemonės variklio valdymo modulio (ECU).

BEV

termostatiniai vožtuvai

Elektrinės transporto priemonės akumuliatoriaus modulio terminio valdymo sistemos dalis.

Aušalo dangteliai

Tikslus slėgio valdymas automatinės aušinimo

Degalų dangteliai

Originalios įrangos kokybės dalys

Pasaulyje pirmaujantys automobilių originalios įrangos gamintojai ir 1 pakopos tiekėjai pasitiki „MotoRad“ teikiamais pažangiais, pritaikytais terminio valdymo sprendimais, atitinkančiais griežčiausius emisijos bei kokybės standartų reikalavimus.

APRĖPTIS INNOVATION PASLAUGOS

PRIIMKITE IŠŠŪKĮ –PASIRINKITE „NGEN“

PIRMOJI

EKOLOGIŠKA ALYVA MOTOCIKLAMS

ATSPARUMAS
OPTIMALIOS
LENGVAS
GREITA VARIKLIO REAKCIJA
AUKŠTOMS TEMPERATŪROMS MAŽESNIS SANKABOS PRASLYDIMAS TOLYGUS PAVARŲ PERJUNGIMAS
DEGALŲ SĄNAUDOS
VARIKLIO PALEIDIMAS

PRIIMKITE IŠŠŪKĮ –PASIRINKITE „NGEN“

PIRMOJI EKOLOGIŠKA ALYVA MOTOCIKLAMS

GREITA VARIKLIO REAKCIJA ATSPARUMAS AUKŠTOMS TEMPERATŪROMS MAŽESNIS SANKABOS PRASLYDIMAS TOLYGUS PAVARŲ PERJUNGIMAS OPTIMALIOS DEGALŲ SĄNAUDOS LENGVAS VARIKLIO PALEIDIMAS

„SCHAEFFLER“ RASITE KIEKVIENAME AUTOMOBILYJE.

Patikimos važiuoklės, variklio ir transmisijos dalys, kurių kokybė nenusileidžia originaliai įrangai.

1883 m. Friedrichas Fischeris išrado plieninių rutuliukų šlifavimo mašiną ir taip atvėrė kelią šiuolaikiniam rutuliniam guoliui. Fischerio idėjos toliau vystomos „Schae ler“ gaminiuose. „Schae ler“ remiasi 130 metų patirtimi ir ratų guolius bei variklių dalis tobulina tos pačios patikimos „Schae ler“ mokslinių tyrimų ir plėtros, inžinerijos bei gamybos komandos, kurios padeda gaminti ir „LuK“ sankabas. Bendrovė „Schae ler“ – tai viena iš pirmaujančių automobilių gamintojų pasaulyje, siūlanti kokybiškas variklių, važiuoklės ir transmisijos dalis originalios įrangos ir atsarginių dalių rinkoms.

„Schae er OneCode“ Vienas kodas. Daug pr ivalumų.

„Schae er OneCode“

Vienas kodas

Vienas nuskaitymas

Viena prieiga

Naujiena! Pateikiama ant kiekvienos pakuotės.

Nesvarbu, naudojatės LuK, INA ar FAG remonto rinkiniais – naująjį „Schae ler OneCode“ galima rasti ant visų „Schae ler Automotive A ermarket“ dėžučių. Jis suteikia autoservisams ir prekybos atstovams vertingos papildomos informacijos bei leidžia naudotis paslaugomis.

Kodu naudotis visai paprasta – nuskaitykite jį išmaniojo telefono kamera arba tiesiogiai REPXPERT programėlėje. Netoliese neturite išmaniojo telefono? Apsilankykite svetainėje http://scan.schae ler.com ir įveskite kodą rankiniu būdu.

Pakanka vieną kartą spustelėti ir naudotojai gali gauti įvairios informacijos apie prekę bei konkrečias montavimo instrukcijos. Jie taip pat gali naudotis autentiškumo patikra ir skaitmeninėmis REPXPERT paslaugomis.

Naujausia informacija apie prekę

Visą reikiamą informaciją, taip pat ir išsamios informacijos apie prekę, skirtą konkrečiam remonto sprendimui, galite gauti tik nuskaitydami kodą. Kasdien atnaujinama daugiau nei 40 000 straipsnių.

Prekės autentiškumo tikrinimas

„Schae ler OneCode“ suteikia informacijos apie įsigytos prekės autentiškumą. Tai suteikia papildomų saugumo garantijų prekybos partneriams ir autoservisams. Apsisaugokite nuo klastočių.

Išsami remonto instrukcija

Pateikiama nuosekli instrukcija ir montavimo rekomendacijos. Visa informacija skaitmeninė, nereikia gaišti laiko paieškai.

REPXPERT premijos taškai

Rinkti populiarius REPXPERT premijos taškus taip paprasta dar nebuvo. Atsiimkite taškus vos vienu spustelėjimu ir paverskite juos patraukliomis dovanomis.

ler.com

Atraskite inovatyvios

technologijos galią

totalenergies.com

„TotalEnergies“ rekomenduoja reguliariai keisti variklių alyvą ir tuo pat metu nuramina vairuotojus, kurie nepasitiki „Long Life“ aptarnavimo ciklu. Jei kuris nors variklis yra aptarnaujamas pagal transporto priemonės gamintojo rekomendacijas laikantis pailgintų intervalų tarp aptarnavimų ir dirba su tinkamai parinkta alyva, jis bus taip pat gerai apsaugotas visą laikotarpį tarp alyvos keitimų. Alyvos „Quartz INEOLong Life OW-30“ praktiniai testai, kuriuos atlieka ACEA arba „Volkswagen“, „BMW“ ar „Porche“ konstruktoriai, patvirtina eksploatacijos su pailgintu laikotarpiu („Long Life“) galimybę.

Technologija

„Long Life“ testai

Ilgesniems intervalams SCI pritaikytos alyvos „TotalEnergies“ yra sistematiškai tiriamos, o jų savybės patvirtinamos praktinių testų metu. Verta pabrėžti, kad kalbama ne tik apie vidinius „TotalEnergies“ testus, bet taip pat ir apie nepriklausomus testus, atliekamus variklių gamintojų bei tarptautinių sertifikavimo organizacijų.

Pavyzdžiui, SCI testai alyvai „Quartz INEO Long Life OW-30, turinčiai koncerno VW normas 504.00/507.00. Pasak automobilių („Audi“, „Volkswagen“, „Škoda“ ir „Seat“) gamintojų, „Long life“ tipo alyva suteikia galimybę ridą tarp keitimų pailginti iki 30 000 km arba 2 metų normaliomis eksploatacinėmis sąlygomis. Be to, produktas buvo ištirtas „BMW“ ir „Porche“ ir turi homologacijas: BMW LL-04 ir PORSCHE C30.

Remiantis šių nepriklausomų testų rezultatais, „Long life“ tipo alyvos „TotalEnergies“ su ATR technologija atlaiko ne tik numatytus, pailgintus intervalus tarp keitimų, bet taip pat parodo pakankamai ilgą atsparumo rezervą. Visuomet būtina atkreipti dėmesį į tai, kad alyvos kokybė – tai ne klampumo žymėjimas. Alyvos kokybę nusako specifikacijos arba homologacijos, kurias patvirtina ilgas valandas variklių stabdymo stenduose atliekamų testų rezultatai bei daugybė laboratorinių tyrimų. Ir tik oficialios homologacijos SCI garantuoja alyvos kokybę.

Nauda klientams

Puiki apsauga nuo susidėvėjimo: dėl išskirtinės šio produkto technologijos jis suteikia puikią variklio apsaugą nuo susidėvėjimo.

Ši alyva taip pat ypač gerai apsaugo stūmoklius, žiedus ir tūtas, pailgina kietųjų dalelių filtro eksploatacijos laikotarpį, maksimaliai padidina kietųjų dalelių filtrų (DPF,GPF) efektyvumą, apsaugo juos nuo užsikimšimo.

Suteikia optimalią variklio apsaugą nuo užteršimo, o plovikliai ir specialūs priedai užtikrina varikliui optimalią apsaugą nuo susidėvėjimo ir apsaugo nuo nuosėdų ir šlamo susidarymo.

Puikus atsparumas oksidacijai dėl ATR technologijos suteikia galimybę naudoti maksimalius gamintojų nurodomus intervalus tarp keitimų.

Ekstremaliai aukštas klampumo rodiklis užtikrina greitą tepimą šalto paleidimo metu ir tinkamą klampumą aukštose temperatūrose bei suteikia papildomą apsaugą jautrioms variklio dalims.

totalenergies.com

PASKIRSTYMO GRANDINIŲ SISTEMOS

POPULIARIOS ĮVAIRIUOSE DIDELIO NAŠUMO VARIKLIUOSE

SKF paskirstymo grandinių komplektai sukurti sumaniai ir surinkti taip, kad visos dalys bei komponentai tarnautų ilgą laiką. Idealus grandinės įtempimas leidžia taikyti skirtingas apkrovas ir apsaugo nuo nereikalingos komponentų trinties bei praslydimo tarp grandinės ir krumplio dantukų.

Labai svarbus tobulas paskirstymo grandinės sumontavimas. Labai rizikinga remontuojant variklį mėginti montuoti skirtingus komponentus.

Visų variklių konstrukcijos ir technologijos skiriasi. Paskirstymo diržą naudojančiame variklyje gali būti ir paskirstymo grandinės komplektas, pavyzdžiui, „Opel Cascade 2.0 CTDI“, variklio kodas B20 DTH.

REGULIAVIMO GRANDINĖS SISTEMOS SUSIDEDA

Varikliui veikiant, trinties ir smūgio jėgos gali stipriai paveikti skirstomojo veleno funkciją, o kartu ir vožtuvo veikimą bei degalų įpurškimo laiką.

TIEKĖJAI
SKF VKMA 05261 IR VKML85500
KELIŲ
KOMPONENTŲ.
MECHANINIŲ
NUSKAITYKITE QR KODĄ, KAD APSILANKYTUMĖTE OFICIALIOJE SVETAINĖJE
Techninės pagalbos ir įžvalgų ieškokite adresu vehicleaftermarket.skf.com ® SKF yra registruotasis „SKF Group“ prekės ženklas. | © SKF Group 2021 SKF paskirstymo grandinių komplektai Optimizuoti sprendimai

Vokietijos tepalų gamintojas „Ravensberger Schmierstoftvertrieb GmbH“ iš Verterio (Vestfalijos) siūlo naują RAVENOL® prekių ženklo „Racing Eco“ asortimentą. Tai iš atsinaujinančių žaliavų gaminami produktai, priklausantys pirmajai CO2 atžvilgiu neutraliai USDA® sertifikatą turinčiai Europos tepalų gamintojo produktų linijai. RAVENOL –pirmasis tokią produktų liniją Europoje turintis prekių ženklas. Iš pradžių bus pristatytos penkios naujos alyvos varikliams ir pavarų dėžėms, o vėliau ketinama plėsti asortimentą skirtingos klampos produktais.

Tai JAV žemės ūkio departamento (USDA) skiriamas apdovanojimas už sertifikuotą biologinį produktą.

Programa palaiko iš atsinaujinančių žaliavų pagamintų biologinių produktų naudojimą, ja siekiama sumažinti iškastinio kuro naudojimą ir priklausomybę nuo neatsinaujinančių šaltinių. Biologiniai produktai gali sumažinti poveikį aplinkai ir padidinti tvarumą. Sertifikatas ir „USDA BioPreferred“ etiketė mums suteikia galimybę produktus žymėti kaip žalos aplinkai nedarančius ir tvarius produktus.

USDA sertifikatą turinčio biologinio produkto etiketė nurodo biologinį turinį, t. y. kiek procentais produkto sudėtyje yra medžiagų iš atsinaujinančių šaltinių, pvz., augalų, gyvūnų, jūrų arba miškų ūkio žaliavų. Naudojant atsinaujinančias biologines medžiagas nebereikia naudoti naftos pagrindo chemikalų iš neatsinaujinančių šaltinių. Biologiniai produktai yra plačiai prieinami ir tokie patys ar net efektyvesni už tradicinius atitikmenis. Svarbu paminėti, kad suteikiant „USDA BioPreferred“ sertifikatą, yra vertinamas biologinis produkto turinys, o ne jo efektyvumas ar kokybė. Taigi, vartotojai, rinkdamiesi variklio alyvą, taip pat turėtų atsižvelgti ir į kitus veiksnius, pavyzdžiui, specialius transporto priemonės reikalavimus arba gamintojų leidimus. „Sveikiname „Ravensberger Schmierstoftvertrieb GmbH“ gavus USDA sertifikatą. Jį galima pamatyti ant sertifikuoto biologinio produkto etiketės, – sako „USDA BioPreferred“ programos atstovas Vernell Thompson. – Etiketė skirta skatinti ekonominę plėtrą, kurti naujas darbo vietas ir naujas rinkas žemės ūkio produktams. Tačiau ši etiketė vartotojams ir pirkėjams padeda lengviau rasti biologinius produktus bei apsvarstyti ekologiškesnius pasirinkimus priimant sprendimą pirkti. Savo produktus sertifikuodama per „USDA BioPreferred“ programą, „Ravensberger Schmierstoftvertrieb GmbH“ prisideda prie nuolat ilgėjančio įmonių, kovojančių su netiksliais rinkodaros pareiškimais ir „žaliuoju melu“ bei kartu prisidedančių prie klestinčios bioekonomikos, mažinančios mūsų priklausomybę nuo naftos, sąrašo.

Lentelėje pateikiamas įvairių dažnai naudojamų bazinių alyvų poveikio CO2 emisijoms palyginimas. Kaip matome lentelėje, „RAVENOL BioSyntoLub®“ USDA sertifikatą turinčios bazinės alyvos nesukelia emisijų, o aukštos kokybės rafinuotos PAO daro didžiausią įtaką.

CO2 EMISIJŲ ĮTAKA / KG VARIKLIO ALYVOS

„RAVENOL BioSyntoLub“ su USDA sertifikatu

25 % USDA sertif. + Gp III

Petro Gp. III/III+

-0,8 0 0,8 1,5 2,3 3
GTL CO2 emisijų įtaka / kg variklio alyvos AO

RAVENOL RACING ECO SYNTHETIC RES SAE 10W-60

RAVENOL RACING ECO COMPETITION REC SAE 0W-40

RAVENOL RACING ECO RALLY RER SAE 5W-50

RAVENOL RACING ECO TRACK RET SAE 5W-40

RAVENOL RACING GEAR OIL ECO SAE 75W-140

Šiuose produktuose yra nuo 50 % iki 75 % atsinaujinančių žaliavų.

Tikslius procentinius dydžius galima rasti ant etiketės esančiame USDA® ženkle.

Naujosios RAVENOL REC SAE 0W-40 ir gerai žinomų konkurentų SAE klasės 0W-40 variklio alyvos laboratorinių verčių palyginimas rodo, kad nepaisant atskirų parametrų skirtumų dėl skirtingų bazinių alyvų, poveikis efektyvumui yra minimalus. Abu produktai atitinka API specifikacijų ir ACEA reikalavimus, o RAVENOL REC SAE 0W-40 išsiskiria kaip tradicinių variklio alyvų ekvivalentiškas pakaitalas. RAVENOL REC SAE 0W-40 putojimo charakteristikos, apsaugos nuo dilimo, garavimo nuostolių (NOACK) ir poveikio žemoje temperatūroje savybės yra puikios. Takumas ir galimybė pumpuoti esant neigiamai temperatūrai (0W klampos klasė atitinkamai matuota CCS esant -35 °C ir MRV esant -40 °C) yra 4 960 mPa*s ir 20 600 mPa*s. Tai gerokai žemiau SAE J300 apibrėžtų ribinių verčių 0W klampos klasei. Taigi, produktas pasižymi pirmos klasės charakteristikomis žemoje temperatūroje ir tai padeda sumažinti variklio dilimą jį užvedant žemos temperatūros aplinkoje.

Ant visų produktų etikečių yra šie logotipai:

www.ravenol.de NAUJIENA

G 12 EVO TIPA S

AUŠINI MO SKYST

IS

Klaipėda

Mažeikiai

Tauragė

Šiauliai

Marijampolė

Ukmergė

Utena Panevėžys Alytus Kaunas Vilnius
INTERCARS.LT MOTOINTEGRATOR.LT ICPREMIACASH.LT
PADALINIŲ ŽEMĖLAPIS 1J
Kėdainiai
INTER CARS LIETUVA

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.