PL_Hama...Koncepcja

Page 1

‌ Koncepcja

Wyprodukowano w Danii przez Malte Haaning Plastic A/S


R

… made in Denmark

Co to jest HAMA? Nasza koncepcja opiera się na wielobarwnych koralikach i podstawkach z kolcami, Możesz wykonać zarówno proste jak i skomplikowane motywy. Koraliki układa się po prostu na podstawkach, aż do uzyskania pożądanego motywu. Pozycje koralików możesz zmieniać, dopóki nie zostały przyprasowane. Potem koralików ponownie użyć nie można. Staranne prasowanie pozwoli na wielokrotne użycie podstawki z kolcami. Połóż papier do prasowania na swoim motywie z koralików i użyj zwykłego żelazka do prasowania, do stopienia koralików ze sobą. Pozwól im ochłodzić się przez kilka minut, usuń papier do prasowania i ściągnij motyw z podstawki. Stosuj się dokładnie do naszych zaleceń co do prasowania, a prasowanie pozostaw zawsze dorosłemu.

Dlaczego dzieci powinny bawić się HAMA? Bawiąc się koralikami HAMA dzieci rozwijają motorykę i zdolności manualne. Uczą się liczyć, zestawiać kolory, rozróżniać figury geometryczne i rozwijają kreatywność. HAMA została zaprojektowana tak, aby być rozrywką dla wszystkich grup wiekowych, poczynając od pierwszych nieporadnych prób, aż po zaawansowane “malowanie koralikami”, które staje się twórczym hobby. Co więcej dzieci cały czas przeświadczone są, że to po prostu zabawa.


R

… made in Denmark

Co oferuje HAMA? Oferujemy szeroki wybór koralików i podstawek z kolcami w wielu różnych kolorach i ciągle wprowadzamy nowe wzory i kształty, aby nasza oferta była wciąż atrakcyjna i aktualna. Nasze koraliki można dostać w trzech różnych wielkościach:

49 KOLORÓW - 2,5 MM Ø

Mały rozmiar koralików umożliwia tworzenie skomplikowanych motywów i wzorów z dużą ilością detali. Tylko Twoja fantazja dyktuje granice możliwości. Również i wielu dorosłych będzie miało sporo satysfakcji przy tworzeniu motywów z koralików tej wielkości- to alternatywa dla wielbicieli np. haftu lub szycia.

65 KOLORÓW - 5 MM Ø

Koraliki tej wielkości są najbardziej popularne wśród wszystkich grup wiekowych. Zalecane od 5 lat i powyżej, jako że dzieci w wieku powyżej 5 lat posiadają już dobrze rozwinięte funkcje motoryczne. I dzieci i dorośli mają dużo satysfakcii z tych małych plastykowych koralików, bądź to zszywając je, wciskając lub prasując. Jedyne co potrzebne to fantazja – możesz też skorzystać z naszych arkuszy z motywami lub Książeczek z Pomysłami.

KOLORY MIESZANE - 10 MM Ø

MAXI przeznaczono dla małych dzieci, potrzebujących większych koralików. Koraliki tej wielkości przeznaczone są dla dzieci w wieku 3 - 5 lat. U których funkcje manualne nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Program MAXI jest idealny dla np. grup zabawowych i dla przedszkoli. Dla tej grupy wiekowej, oferujemy trzy rozmaite kombinacje kolorystyczne w 22 barwach.


R

… made in Denmark

Dlaczego warto wprasowywać koraliki HAMA? Dzieci uwielbiają robienie prezentów i obdarowywanie nimi, a nasze koraliki i podstawki czynią to możliwym i tanim. Na całym świecie rodzice i dziadkowie otrzymali w prezencie »wielkie dzieła sztuki« - możliwość taką stworzyło przyprasowywanie koralików. Ten sposób zabawy z naszymi koralikami jest zdecydowanie najbardziej popularny. Ważne, aby podkreślić, że prasowania zawsze musi dokonywać osoba dorosła, jako że żelazko osiąga wysoką temperaturę. Ze względu na trzy różne rozmiary koralików, należy ściśle przestrzegać instrukcji prasowania. Właściwy rezultat za każdym razem zapewni stosowanie specjalnego papieru do prasowania HAMA. Stosuj się tylko do trzech prostych reguł:

Ułóż koraliki na podstawce z kolcami i pracuj nad motywem aż jesteś zadowolony z rezultatu.

Połóż kawałek papieru do prasowania na motywie i zastosuj się dokładnie do zaleceń, jak prasować koraliki o określonej wielkości.

Pozwól koralikom ochłodzić się przez kilka minut, a następnie zdejmij motyw z podstawki z kolcami. Możesz teraz bawić się tym, zawiesić w oknie, itd.


R

… made in Denmark

Podstawki z kolcami i Książeczki Z Pomysłami Oferujemy szeroki wybór podstawek, a naszą podstawkę »zasadniczą«, artykuł nr 234, można łączyć z innymi, co pozwala na wykonywanie dużych motywów. Zasadnicze podstawki z kolcami MIDI można także dostać w wydaniach przezroczystych. Podstawki można więc układać na arkuszach z motywami, o ile te wykonane są w skali 1:1. Wszyskie podstawki MAXI są przezroczyste, co ułatwia małym dzieciom trzymanie się wzoru umieszczonego pod podstawką. Prosimy, pamiętaj: Przy ostrożnym prasowaniu, które zawsze powinna wykonywać osoba dorosła, podstawek z kolcami można używać wielokrotnie!

Nasze Książeczki Z Pomysłami zawierają duży wybór propozycji i pomysłów. Osobne książeczki dotyczą każdego z rozmiarów koralików


R

… made in Denmark

Kreatywne HAMA jest wszechstronną zabawką, pobudzającą obie półkule mózgowe jednocześnie. Tego typu zabawki to prawdziwa rzadkość.

Kształci i rozwija Koraliki HAMA rozwijają koordynację ręka-oko. Dzieci uczą się rozróżniać i zestawiać kolory, składać małe przedmioty i umieszczać je z precyzją oraz rozróżniać rozmaite formy. HAMA produkuje podstawki z alfabetem i cyframi. Umożliwia to dzieciom w wieku 5 - 7 lat poznanie liter i liczb. Dostępne są podstawki o rozmaitych kształtach, co również zapoznaje dzieci z geometrią.


R

… made in Denmark

Czyste Koraliki HAMA nie uszkadzają ubrania i mebli. Jeżeli kilka koralików znajdzie się w pralce, zostaną wypłukane bez wywołania szkód. Stosowanie naszego papieru do prasowania, nie pozostawi resztek na żelazku.

Bezpieczne Produkty HAMA poddano wszelkim odpowiednim testom na bezpieczeństwo. Połknięcie przez dziecko jakiejś ilości koralików nie powinno wzbudzić nejmniejszego niepokoju. Koraliki przejdą przez system trawienny dziecka nie wywołując szkód - koraliki są miękkie i bez ostrych kantów.

Na wesołe Piękne kolory, interesujące formy i stymulacja fantazji - wszystko to powoduje, że dzieci mają wesołą zabawę!


Zabawki HAMA możesz znaleźć w internecie pod poniższym adresem oraz w 50 krajach całego świata. Dzieci zapraszamy do Klubu HAMA, wystarczy zarejestrować się na naszym portalu. Na stronach tych znajdziecie także pełną ofertę produktów- są to zabawki pobudzające wyobraźnie, rozwijające kreatywność wykonane z najwyższa starannością. Na pewno dostarczą wiele twórczej radości.

DENMARK

99120

Ringvejen 51 . DK-7900 Nykøbing Mors Tel.: + 45 97 72 12 66 . Fax.: + 45 97 72 22 57 E-mail: info@hama.dk www.hama.dk


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.