Page 1

S

K

I

C

A T A

L O

G

2

0

1

9

- 2

0


ELAN jest producentem nart z siedzibą w słoweńskich Alpach. Od ponad 70 lat marka słynie z produkcji doskonałej jakości, najlepszych na świecie nart projektowanych z myślą o pasjonatach narciarstwa, których styl życia i hobby nieoderwalnie związane są z górami. Z myślą o wszystkich, którzy w górach chcą się dobrze bawić.

2

3


„Good times”. Tak właśnie brzmi motto Elana. Aktywny wypoczynek w górach w gronie przyjaciół lub znajomych to absolutnie bezcenny czas. Nie ważne, czy z rodziną udajecie się do ulubionego ośrodka, czy planujecie wyprawę backcountry z ulubionym kumplem. Chwile spędzone w gronie bliskich osób wnoszą nową, wyjątkową jakość do naszego życia.

4

5


TWORZYMY NARTY Nie tylko produkujemy narty. W Elanie tworzymy CORAZ LEPSZY sprzęt bazując na ponad 70-letnim doświadczeniu, tak więc… to nie tylko fakt, to prawdziwa obietnica. Co roku, nasze narty zyskują uznanie na międzynarodowym rynku zgarniając kolejne nagrody i wyróżnienia. Co więcej, sprzęt marki ELAN jest niezwykle ceniony przez międzynarodowe grono zawodników, a także przez tysiące miłośników narciarstwa na całym świecie. To z pewnością sprzęt, dzięki któremu, dzień po dniu, w górach przeżyć można absolutnie niezapomniane chwile.

6

7


INNOWACJE I DOŚWIADCZENIE Na przestrzeni dekad staraliśmy się tworzyć w Elanie innowacyjny sprzęt. W dążeniu tym przyświecał nam jeden, główny cel – produkować nary, które, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym amatorom narciarstwa dostarczą takiej samej frajdy. Przez dekady czyniliśmy starania, by spod naszej igły wychodziły coraz leprze narty – ulepszaliśmy taliowanie, konstrukcję, materiały i sam proces produkcyjny. Naszym celem było i jest produkowanie najwyższej jakości, nowoczesnego sprzętu, który uszczęśliwi całe rzesze narciarzy, w tym naszych przyjaciół i rodzinę. Chcemy, by każdy jeden, spędzony na nartach dzień był wyjątkowy. Wyjątkowy pod każdym względem.

8

9


ZE JS IE N AŻ W AJ N CO

KOLEKCJA AMPHIBIO Najnowsza kolekcja Amphibio 2019/20 otwiera nową erę w jakże popularnej i wciąż rozwijającej się grupie nart z serii all mountain. Niezwykle wszechstronne, dynamiczne i skrętne narty projektowane są z myślą o doskonale jeżdżących narciarzach. Dzięki asymetrycznemu profilowi Amphibio gwarantują najwyższy poziom jazdy. Zastosowana w ich konstrukcji technologia Amphibio Truline sprawia, że skręty wycinane są zwinnie i precyzyjnie. Dodatkowo, system wiązań Fusion X binding zapewnia swobodne wygięcie narty pod butem, co przekłada się na płynną i dynamiczna jazdę. Mówiąc krótko, to genialny sprzęt, na którym zabłyśniesz na każdym stoku.

T

A

L

I

A

Dynamiczne, zgrabne i wymagające niewielkiego nakładu siły skręty. Niespotykana dotąd siła i jakość jazdy na przygotowanych stokach.

73 76 mm

mm

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE

OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY, OD DZIOBÓW PO PIĘTKI.

ROCKER

CAMBER

ROCKER

PROFIL AMPHIBIO

ŁATWOŚĆ INICJACJI SKRĘTÓW, TRZYMANIE KRAWĘDZI I DOSKONAŁY KONTAKT ZE ŚNIEGIEM.

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

10

11


ZE JS IE N AŻ W AJ N CO

KOLEKCJA WINGMAN Seria Wingman to połączenie najlpeszych, opracowanych przez Elana technologii z zupełnie nowym spojrzeniem na sprzęt z grupy all mountain. Zbudowane z myślą o narciarzach preferujących jazdę w zróżnicowanym terenie i w każdych warunkach. Gwarantujemy, że to narty, które wyzwolą w Was dodatkową energię i nigdy nie zawiodą. W ich konstrukcji zasosowano rozwiązania charakterystyczne dla serii Ripstick - asymetryczny design i technologię Amphibio Tech z Truline. Dzięki rozróżnieniu prawej i lewej narty, każdy skręt jest precyzyjny i dynamiczny.

T

A

L

IA

Poczuj wolność i frajdę z jazdy w otwartym terenie. Przygotuj się na odkrywanie nowych zakątków gór, w czym z pewnością pomoże Ci Wingman. I nie chodzi tylko o warunki… chodzi o to, by z jazdy czerpać jak największą przyjemność.

78 82 86 mm

mm

mm

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY, OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

CARBON RODS KARBONOWE PRĘTY. NISKA WAGA I DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

ROCKER

CAMBER

LIGHT TIP UNIWERSALNY CHARAKTER I PŁYNNOŚĆ JAZDY

ROCKER

PROFIL AMPHIBIO ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW, DOSKONAŁE TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

12

13


E NTT O AOJP PWS SATT ŻOONR RII E E JS SS Z CO

FUSIONX – NOWA GENERACJA SYSTEMU WIĄZAŃ FusionX to nowa generacja systemu wiązań Elana, który wyróżnia się najwyższą jakością wykonania. Przytwierdzany do nart za pomocą jednego punktu stycznego, nie ogranicza swobodnego wyginania narty pod butem i ułatwia inicjację skrętów. Nowa, przypominająca kształtem piramidę konstrukcja jest o 30 proc. lżejsza. Wzmocnienia z tytanu sprawiają, że wiązania są mocne i doskonale przekazują siły. Jazda z dużą prędkością dostarcza teraz więcej frajdy i jest bardziej precyzyjna.

PIRAMIDALNY KSZTAŁT OPTYMALNE WYKORZYSTANIE MATERIAŁÓW & WZMOCNIEŃ. EFEKT? KOMFORT JAZDY

VIBRATION ABSORBER SPECJALNY LIFTER AMORTYZUJE MIKRO DRGANIA & UMOŻLIWIA BARDZIEJ PRECYZYJNĄ & KOMFORTOWĄ JAZDĘ

14

PERFECT FREE-FLEX POŁĄCZENIE Z NARTĄ W JEDNYM PUNCIE STYCZNOŚCI

WZMOCNIENIA Z ALUMINIUM OPTYMALNE ROZWIĄZANIE GWARANTUJĄCE REGULACJĘ WIĄZAŃ

L E K K I

D E S I G N

15


ZE JS IE N AŻ W AJ N CO

NOWA GENERACJA ROZWIĄZAŃ I W YJ Ą T K O W E G O D E S I G N U

INSOMNIA BLACK EDITION

RIPSTICK 96 BLACK EDITION

Projektowanie unikalnych kolekcji nart, takich jak Porsche Design Elan Amphibio wymaga zastosowania wyjątkowych materiałów i konstrukcji, czyli wykonanej z włókna węglowego płyty, która umieszczona jest pod nowym systemem wiązań Fusion X System. Efekt? Fantastyczne narty & najwyższy poziom jazdy.

16

RIPSTICK 106 BLACK EDITION

PORSCHE DESIGN ELAN AMPHIBIO

17


MNIEJ WYMAGAJĄCE

BARDZIEJ WYMAGAJACE

NARCIARSKA PODRÓŻ

SKIER JOURNEY MAP RACE

PRECISION

Wiemy, że każdy narciarz ma własny styl jazdy, ulubione miejsca i narty. Wiemy też, że wybór odpowiedniego sprzętu bywa dość trudnym zadaniem, tak więc w sezonie 2019/20 uprościliśmy nieco klasyfikację. Mamy nadzieję, że tym sposobem łatwiej będzie wybrać optymalny model, perfekcyjnie odpowiadający indywidualnym preferencjom. Określając, do jakiej grupy narciarzy zaliczamy się, wybieramy odpowiednią kategorię, a następnie decydujemy o konkretnym modelu.

Moc i kontrola.

LINIA SPEED

ALL MOUNTAIN

AMPHIBIO

Najwyższej jakości, uniwersalne narty z grupy All Mountain. Nowoczesna konstrukcja i niepowtarzalny design.

ALL MOUNTAIN

LINIA UNIWERSALNA

WYBÓR

START

LINIA ADVENTURE

SPEED STATION

LINIA FREERIDE

ELEMENT

ALL MOUNTAIN

Zawsze pod kontrolą.

Nie obawiaj się zaglądać w najbardziej odległe zakątki gór. Wingman będzie po Twojej stronie.

WINGMAN

ADVENTURE

IBEX

Wyjątkowo zdolne – tak samo dobrze spisują się w trakcie podchodzenia i podczas zjazdów. FREERIDE

RIPSTICK

Solidna i wytrzymała konstrukcja. Poradzą sobie w każdym terenie i w każdych warunkach. 18

19


FREERIDE

RACE

AMPHIBIO

WINGMAN

RIPSTICK

KON

LA TRO

PŁY NN

Z NE TRASY RÓŻNICOWAN A W Y OTO

PRZY G

KON

PŁY NN

Z NE TRASY RÓŻNICOWAN A W Y OTO

PRZY G

PRZY G

Z NE TRASY RÓŻNICOWAN A W Y OTO

LA TRO

EN TER

PRZY G

PŁY NN

OŚĆ

LA TRO

EN TER

ASY ZRÓŻNICOW ANE TR ANY W O OT

KON

PŁY NN

OŚĆ

LA TRO

EN TER

20

ALL MOUNTAIN

EN TER

ŚNIEGU TEREN

ALL MOUNTAIN

OŚĆ

m RODZAJ

PRECISION

OŚĆ

H ODCZUCIA

KON

ELAN CATEGORY PROFILER

21


ALL MOUNTAIN

AMPHIBIO Najnowsza kolekcja Amphibio 2019/20 otwiera nową erę w jakże popularnej i wciąż rozwijającej się grupie nart z serii all mountain. Niezwykle wszechstronne, dynamiczne i skrętne narty projektowane są z myślą o doskonale jeżdżących narciarzach. Dzięki asymetrycznemu profilowi Amphibio gwarantują najwyższy poziom jazdy. Zastosowana w ich konstrukcji technologia Amphibio Truline sprawia, że skręty wycinane są zwinnie i precyzyjnie. Dodatkowo, system wiązań Fusion X binding zapewnia swobodne wygięcie narty pod butem, co przekłada się na płynną i dynamiczna jazdę. Mówiąc krótko, to genialny sprzęt, na którym zabłyśniesz na każdym stoku.

22

23


Perfekcja w każdym calu.

Technologia Amphibio Truline oparta jest na asymetrycznej konstrukcji oraz na wykorzystaniu specjalnego materiału, który rozmieszczony jest wzdłuż krawędzi nart. Po wewnętrznej stronie nart materiał rozmieszczony jest nad całą krawędzią, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Po zewnętrznej stronie nart aplikowana jest mniejsza ilość materiału. Efekt? Niezwykła płynność jazdy i łatwość wycinania precyzyjnych skrętów.

A

AM

LL

M

O

U

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE

PH

N

TA

IN

IB

IO

01

02

03

04

05

01 TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

02

03

WZMOCNIENIA

KONSTRUKCJA WOODCORE

LEPSZY NACISK NA KRAWĘDZIE PO WEWNĘTRZNEJ STRONIE NART

ENERGIA I ZWINNOŚĆ

ROCKER

04

24

CAMBER

ROCKER

05

NANO TECHNOLOGIA

PROFIL AMPHIBIO

SPODY GWARANTUJĄCE OPTYMALNY ŚLIZG

ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & NIEZAWODNE TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

25


IO IN

IB

TA N

O

U

PH

M LL

A

AM

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

puch

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

AMPHIBIO 16 TI

Fusion X

Fusion X

Pogromca tras Amphibio 18 Ti2 Fusion X to genialny wręcz model gwarantujący genialne przejście z krawędzi na krawędź i dużą stabilność. Sprzęt dla nieustraszonych pogromców tras.

Dla amatorów carvingu Fantastyczny sprzęt na przygotowane stoki. Amphibio 16 Ti Fusion X otwiera przed narciarzami całkiem nowe możliwości. Wycinanie długich skrętów z dużą prędkością jeszcze nigdy nie było tak wielką frajdą. Co więcej, gdy tylko zechcesz, narty sprawnie przejdą w krótki skręt. Zabawa gwarantowana!

KOD_ ABHEUE19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST

Sidewall, Laminated Woodcore, Dual Ti, NanoTech running base GEOMETRIA_ 121/73/104

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 160(13.3), 166(14.5),

172(15,7), 178(17.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW Fusion X

BLK/GRN

KOD_ ABIEUH19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti, NanoTech running base GEOMETRIA_ 121/73/104

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17,0)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW Fusion X

BLK/ORG

srednio zaawansowany

AMPHIBIO 16 TI BLK/GRN

Fusion X

Dla amatorów carvingu Fantastyczny sprzęt na przygotowane stoki. Amphibio 16 Ti Blk/Grn Fusion X otwiera przed narciarzami całkiem nowe możliwości. Wycinanie długich skrętów z dużą prędkością jeszcze nigdy nie było tak wielką frajdą. Co więcej, gdy tylko zechcesz, narty sprawnie przejdą w krótki skręt. Zabawa gwarantowana! KOD_ ABIGBN19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST

Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti, NanoTech running base

zaawansowany

srednio zaawansowany

AMPHIBIO 14 TI

zaawansowany

srednio zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

zaawansowany

N EW MODEL

zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

N EW MODEL

TEREN

duża

mała

N EW MODEL

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

mała

AMPHIBIO 18 TI2

26

duża PRĘDKOŚĆ

duża

duża

AMPHIBIO 12 C

Fusion X

Power Shift

Zacięty wojownik Jeżeli szukasz nart o wszechstronnych umiejętnościach, mamy coś dla Ciebie. Oto sprzęt, który nie wymyka się spod kontroli, świetnie przekazuje energię na krawędzie i wycina dynamiczne skręty. Amphibio 14 Ti to absolutnie genialne narty.

Górski przewodnik Jeżeli lubicie przygotowane stoki i szukacie uniwersalnych nart, przedstawiamy Amphibio 12 C, narty wyposażone w technologię Amphibio Truline i ściany boczne RST, dzięki którym są niezwykle stabilne i sprężyste.

KOD_ ABJFEV19

PROFIL_ Amphibio

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST

Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti GEOMETRIA_ 125/76/104

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 152(11.6),

GEOMETRIA_ 121/73/104

160(13.0), 168(14.6), 176(16.2)

166(14.5), 172(15.7), 178(17,0)

WIĄZANIA_ EMX 11.0 GW Fusion X

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 160(13.3),

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X

BLK/ORG

KOD_ ABKFFE19

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon GEOMETRIA_ 125/76/104

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 152(11.6), 160(13.0), 168(14.6), 176(16.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift WIĄZANIA_ ELS 11.0 SHIFT GW BLACK

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW FUSION X BLK/

GRN

27


ALL MOUNTAIN

WINGMAN Seria Wingman to połączenie najlpeszych, opracowanych przez Elana technologii z zupełnie nowym spojrzeniem na sprzęt z grupy all mountain. Zbudowane z myślą o narciarzach preferujących jazdę w zróżnicowanym terenie i w każdych warunkach. Gwarantujemy, że to narty, które wyzwolą w Was dodatkową energię i nigdy nie zawiodą. W ich konstrukcji zasosowano rozwiązania charakterystyczne dla serii Ripstick - asymetryczny design i technologię Amphibio Tech z Truline. Dzięki rozróżnieniu prawej i lewej narty, każdy skręt jest precyzyjny i dynamiczny.

28

29


N

TA

GM

IN

02

AN

01

Perfekcja pod każdym względem

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

W

A

LL

IN

M

O

U

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE 03 04

05

01 TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

02

03

LEKKIE DZIOBY

WZMOCNIENIA

UNIWERSALNY CHARAKTER & PŁYNNOŚĆ JAZDY

WIĘKSZA SIŁA NACISKU NA WEWNĘTRZNĄ KRAWĘDŹ

ROCKER

04

30

CAMBER

ROCKER

05

KARBONOWE PRĘTY

PROFIL AMPHIBIO

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

31


AN

IN

U

N

TA

GM

O M

IN

LL A

W

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

puch

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

WINGMAN 86 TI

WINGMAN 82 CTI

srednio zaawansowany

WINGMAN 82 TI

zaawansowany

srednio zaawansowany

WINGMAN 78 TI

zaawansowany

srednio zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

zaawansowany

N EW MODEL

zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

N EW MODEL

TEREN

duża

mała

N EW MODEL

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

mała

WINGMAN 86 CTI

WINGMAN 78 C

Fusion X/Flat

Fusion X/Flat

Fusion X/Flat

Power Shift/Flat

Power Shift

Power Shift

Alpejski SUV. Sprawdzi się w każdym terenie Najszersze w serii Wingman. Wingman 86 CTi to model najbliży kolekcji Ripstick. Wystarczająco szeroki, by wybrać się poz trasy, sprawdzi się również na sztruksowym stoku lub w popołudniowym, miękkim śniegu.

Metalowy jastrząb Narty potrafiące wycinać perfekcyjne skręty w każdych warunkach i z każdą prędkością. Wingman 86 Ti ma nieco szerszą talię charakterystyczną dla modeli all mountain. Genialnie radzi sobie w zróżnicowanych warunkach śniegowych.

Gwiazda na stoku Doskonały sprzęt, który zabierze Cię w każdy zakątek gór. Wingman 82 CTi to dynamiczne narty, które w każdy skręt wkładają sporo siły. Płynne i zwinne.

Wszystko pod kontrolą Lubisz śmigać od rana do zamknięcia wyciągów? Sięgaj zatem po nowe Wingman 82 Ti. Gwarantujemy, że zaprzyjaźnisz się z nimi od samego początku.

Jak z zaufanym pilotem Szukacie zaufanego partnera na zimowe górskie wyprawy? Wingman 78 Ti to niezwykle zwinny i szybki model potrafiący odnaleźć się w każdym zakątku gór.

KOD_ ABBEWA19, ABBEWD19 (Flat)

KOD_ ABFEWG19, ABFEWK19 (Flat)

KOD_ ABGFHW19

KOD_ ABAEVU19, ABAEVX19 (Flat)

KOD_ ABDFLK19, ABDFLL19 (Flat)

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology,

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology,

Solidny carver W konstrukcji Wingman 78 C zastosowano pojedynczą warstwę włókna węglowego, dzięki czemu udało się znacznie obniżyć ich wagę. W efekcie narty są bardzo uniwersalne, świetnie radzą sobie w zróżnicowanych warunkach. Gwarancja precyzyjnych skrętów i mnóstwo frajdy!

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology,

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology,

PROFIL_ Amphibio

PROFIL_ Amphibio

SST Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods, MonoTi

SST Sidewall, Laminated Woodcore, MonoTi

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 160(13.8), 166(14.7),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 160(13.8), 166(14.7),

GEOMETRIA_ 130/86/115

GEOMETRIA_ 130/86/115

172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW Fusion X BLK/GRN, ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

WIĄZANIA_ EMX 11.0 GW Fusion X BLK/ORG, ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X / Flat

32

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X / Flat

PROFIL_ Amphibio

PROFIL_ Amphibio

PROFIL_ Amphibio

SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Mono Ti

SST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 160(12.0),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 160(12.0),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 152(11.6), 160(13.0),

GEOMETRIA_ 129/82/112

166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

GEOMETRIA_ 129/82/112

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X / Flat

166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

BLK/ORG, ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

WIĄZANIA_ ELX 11.0 GW SHIFT

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW Fusion X

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

BLK/ORG, ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

GEOMETRIA_ 125/78/104

168(14.6), 176(16.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

WIĄZANIA_ ELS 11.0 SHIFT GW BLACK

KOD_ ABGFLB19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon GEOMETRIA_ 125/78/104

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 152(11.6), 160(13.0), 168(14.6), 176(16.2) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

WIĄZANIA_ EL 10.0 SHIFT GW BLK/GRN

33


FREERIDE

RIPSTICK Zaprojektowane, aby sprostać największym wyzwaniom w najtrudniejszym terenie i w każdym rodzaju śniegu. Seria Ripstick zawiera zaawansowane narzędzia dla wymagających narciarzy. Zaprojektowana przy użyciu progresywnej geometrii i unikalnej TNT Technology w celu zminimalizowania masy oraz zmaksymalizowania skuteczności seria Ripstick oferuje nieporównywalną wszechstronność i harmonijne prowadzenie. Jeśli dodamy do tego profil Amphibio oraz konstrukcję SST Sidewall dla większej mocy i stabilności, otrzymamy narty, które znakomicie pływają w puchu i są dynamiczne na twardym podłożu.

34

35


E

TI

CK Pewność w każdej sytuacji w górach.

RI

EE

PS

RI

FR

TECHNOLOGIA TNT

D

03 02 01

Technologia TNT, to kombinacja najnowszych innowacji, która umożliwia budowę lekkich nart mających jednocześnie moc i dobre osiągi. TNT Technology to połączenie Vapor Tip Inserts z TubeLite Woodcore. Rezultatem są narty najwyższej jakości o małej masie, ale jednocześnie o niezwykłej mocy, stabilności i z dobrym wytłumieniem wibracji.

04 05

01 WSTAWKI VAPOR HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY.

ROCKER

02

ROCKER

03

RDZEŃ TUBELITE WOODCORE

PROFIL AMPHIBIO

MOC, NISKA WAGA, DYNAMIKA

ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

04 KARBONOWE PRĘTY NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

36

CAMBER

05 ŚCIANY BOCZNE SST SIDEWALL BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY

37


F

RI REERID PS E TI CK

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

RIPSTICK 116 SKINS

mała

mała

mała

mała

KOD_ DTS81618185

puch

puch

puch

puch

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35%

DŁUGOŚĆ_185, 193

TEREN

TEREN

TEREN

zmienny

zmienny

zmienny

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

MOCOWANIE NA PIĘTKACH_Tail Clip WAGA FOK_ 560g (185)

MODELE NART_ Ripstick 116

zaawansowany

srednio zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

zaawansowany

TYP_ Pre-cut skin

MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

MOCOWANIE DO ŚLIZGÓW_ Glue zmienny

RIPSTICK 106 SKINS KOD_ DTS81418

DŁUGOŚĆ_ 156, 167, 174, 181, 188

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% MOCOWANIE DO ŚLIZGÓW_ Glue TYP_ Pre-cut skin

MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 460g (156)

MODELE NART_ Ripstick 106, Ripstick 102W,

DAMSKIE MODELE ZNAJDUJĄ SIĘ Z TYŁU KATALOGU

RIPSTICK 116

RIPSTICK 106

RIPSTICK 96

RIPSTICK 88

Lekko i pewnie Największe i najmocniejsze w serii. Narty do wycinania linii "big mountain". Zaprojektowany przez naszych zawodników i wypróbowany przez najlepszych na świecie model Ripstick 116 zapewni Ci pewność z odrobiną szaleństwa na najbardziej stromych ścianach i w najgłębszym puchu.

Wybór Plake’a Podobny do grubszego brata, model Ripstick 106 to unikalne narty na każde warunki i zmienny teren: od grani aż do doliny. Wszechstronne ponad wszelkie standardy. Nie jest zaskoczeniem, że to ulubiony model Glena z całej kolekcji Elana!

Płynnie i zwinnie Uhonorowany w testach wielu magazynów i w opiniach profesjonalnych narciarzy model Ripstick 96 udowodnił, że są to narty dedykowane najszerszej rzeszy narciarzy pozatrasowych. Lekkie wszechstronne i harmonijne we wszystkich warunkach śniegowych.

Na i poza trasy W sezonie 2019 dodaliśmy do słynnej serii Ripstick nowy model - Ripstick 88. Genialne narty - wszechstronne, zwinne, gwarantujące najwyższy poziom jazdy niemal w każdych górskich warunkach.

KOD_ ADODXF18

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass GEOMETRIA_ 143/116/132

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 185(20.3), 193(22.9) CIĘŻAR_ 1900g +/-50g (185) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

WIĄZANIA_ ATTACK2 18 (X) AT W_O

BRAKE

KOD_ ADODXL18

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

KOD_ AD1DXG18

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TNT Technology,

KOD_ ADGEUU19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TNT TECHNOLOGIA,

SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA_ 140/106/122

SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

181(18.1), 188(20.4)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 167(14.9), 174(16.2),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 151(13.0), 158(13.7), 165(14.2), 172(15.4), 179(17.0), 186(18.9)

CIĘŻAR_ 1610g +/-50g (181)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 167(15.8), 174 (17.0),

GEOMETRIA_ 134/96/113

CIĘŻAR_ 1830g +/-50g (181)

181(18.0), 188(19.5)

WIĄZANIA_ ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

WIĄZANIA_ ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

GEOMETRIA_ 130/88/105

CIĘŻAR_ 1830g +/-50g (181)

WIĄZANIA_ ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

RIPSTICK 96 SKINS KOD_ DTS72217

DŁUGOŚĆ_ 156, 167, 174, 181, 188

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% MOCOWANIE DO ŚLIZGÓW_ Glue TYP_ Pre-cut skin

MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 400g (156)

MODELE NART_ Ripstick 94W, Ripstick 96

RIPSTICK 88 SKINS KOD_ DTS92019

DŁUGOŚĆ_ 151, 158, 165, 172, 179, 186 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% MOCOWANIE DO ŚLIZGÓW_ Glue TYP_ Pre-cut skin

MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 460g (158)

MODELE NART_ Ripstick 88W, Ripstick 88

38

39


ADVENTURE

IBEX

Całkowicie nowa linia IBEX została zaprojektowana z myślą o tych, którzy celowo nie korzystają z wyciągów i kolejek górskich, lecz uważają, że najlepszym napędem jest siła mięśni ludzkich. Od ćwiczeń do przygody. W serii IBEX inżynierowie Elana połączyli lekki rdzeń wykonany w technologii Tubelite Woodcore, który redukuje masę, z nową Bridge Technology. W rezultacie otrzymano lekkie narty stabilne podczas zjazdów. W górę, czy w dół, nowa seria Adventure wyznacza standardy w rodzinie wysokiej jakości nart skitourowych.

40

41


02

Wyjątkowo zdolne – tak samo dobrze spisują się w trakcie podchodzenia i podczas zjazdów.

IB

A

DV

EN

TECHNOLOGIA BRIDGE

EX

TU

RE

01

03

Technologia Bridge to unikalny projekt redukujący masę i wzmacniający osiągi. Bardzo cienki drewniany rdzeń jest na całej długości wzmocniony specjalnymi insertami zapewniającymi sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przekaz sił do krawędzi nart.

04

05

01 WARSTWA CARBON POWER STABILNOŚĆ, SZYBKA ZMIANA KRAWĘDZI, BARDZO NISKA WAGA

02 PŁYTA CYA

WSTAWKI VAPOR

ZAPEWNIA PEWNY I STABILNY MONTAŻ WIĄZAŃ DO NART.

ZWIĘKSZA PŁYNNOŚĆ JAZDY BEZ DODANIA MASY

04

42

03

05

RDZEŃ TUBELITE WOODCORE

KARBONOWE PRĘTY

MOC, NISKA WAGA, DYNAMIKA

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

43


A

I B DVENT E URE X

TEREN

w dół

TEREN

TEREN

w dół

w góre

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

w góre

POZIOM ZAAWANSOWANIA

w góre

POZIOM ZAAWANSOWANIA

w góre

POZIOM ZAAWANSOWANIA

w góre

POZIOM ZAAWANSOWANIA

w góre

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

IBEX 94 CARBON XLT

IBEX 94 CARBON

IBEX 84 CARBON XLT

IBEX 84 CARBON

IBEX 84

IBEX 78

Nowy standard w segmencie nart tourowych Szersza wersja modelu Elan Ibex Carbon XLT. Narty tourowe z talią o szerokości 94 mm pod butem przeznaczone dla osób poszukujących nart, które tak samo dobrze sprawdzą się w podczas zjazdów, jak i w trakcie podchodzenia.

Nowy standard w segmencie nart tourowych Zaprojektowane dla tych zdobywców, którzy oczekują wszystkich zalet bardzo lekkiej technologii opakowanej w geometrię szerokich nart przeznaczonych do pokonywania większych przestrzeni i głębokiego śniegu. To wszystko ma do zaoferowania model Ibex 94 C.

Touring w najlepszym wydaniu Dla wymagających entuzjastów touringu, którzy oczekują najlepszych w tej klasie osiągów. Model Ibex 84 C XLT reprezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie budowy bardzo lekkich nart skitourowych najwyższej jakości. Deski te sprawują się równie dobrze podczas podejść i zjazdów.

Wszechstronne toury W modelu Ibex 84 C jakość i osiągi spotykają najnowszą technologię. Narty zaprojektowane aby lekko i żwawo podchodzić oraz stabilnie i pewnie zjeżdżać.

Początek dobrej przygody Dla tych, którzy ciągle się szkolą stworzono model Ibex 84. Zaprojektowany, żeby zapewnić doskonałe właściwości skitouringowe zarówno przy podejściach, jak i zjazdach przy zachowaniu rozsądnej ceny.

Pierwsze kroki Model zaprojektowany z myślą o aktywnych osobach planujących postawić na nartach tourowych pierwsze kroki. Ibex 78 to model, który pomoże poczynić bardzo szybkie postępy.

KOD_ ADNEYB19

PROFIL_ Mountain Rocker

KOD_ ADJEUC19

KOD_ ADKEUD19

PROFIL_ Mountain Rocker

TECHNOLOGIA_ Bridge Technology, TubeLi-

TECHNOLOGIA_ Bridge Technology, TubeLite

PROFIL_ Mountain Rocker

PROFIL_ Mountain Rocker

te Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Carbon Power Shell

Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 163(18.9), 170(20.1),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 163(18.9), 170(20,1),

GEOMETRIA_ 130/94/111

177(21.2), 184(22.7)

WEIGHTS_ 1360g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

WIĄZANIA_ ION 12 Demo BLK

44

w dół

TEREN

TEREN

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

DAMSKIE MODELE ZNAJDUJĄ SIĘ Z TYŁU KATALOGU

w dół

w dół

w dół

GEOMETRIA_ 130/94/111

177(21.2), 184(22.7)

KOD_ ADJEUM19

TECHNOLOGIA_ Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Carbon Power Shell GEOMETRIA_ 120/84/105

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 149(16.0/15.0),

156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

WEIGHTS_ 1390g +/- 50g (170)

WEIGHTS_ 1210g +/- 50g (170)

WIĄZANIA_ ION 12 Demo BLK

WIĄZANIA_ ION 12 Demo BLK

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

KOD_ ADMEUN19

PROFIL_ Mountain Rocker

TECHNOLOGIA_ Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass GEOMETRIA_ 120/84/105

PROFIL_ Mountain Rocker

TECHNOLOGIA_ Bridge Technology,

Laminated Woodcore, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 149(16.0/15.0),

GEOMETRIA_ 120/84/105

WEIGHTS_ 1270g +/- 50g (170)

156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0)

WIĄZANIA_ ION 12 Demo BLK

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 149(16.0/15.0),

WEIGHTS_ 1400g +/- 50g (170) WIĄZANIA_ ION 12 Demo BLK

KOD_ ADOEUP19

TECHNOLOGIA_ Bridge Technology, Laminated Woodcore, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass GEOMETRIA_ 114/78/100

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170 (19.0/18.0), 177 (20.0/19.0) WEIGHTS_ 1330g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

WIĄZANIA_ ION 12 Demo BLK

45


A

I B DVENT E URE X

ELAN Z WIĄZANIAMI G3

SYSTEM START/STOP System umożliwiający szybkie i łatwe wpięcie przedniej części buta.

SZYBKIE I ŁATWE WYPIĘCIE Łatwe i szybkie wypięcie tylnego elementu wiązań za pomocą kija lub dłoni.

IBEX 94 SKINS KOD_ DTS71217

DŁUGOŚĆ_ 163, 170, 177, 184

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% MOCOWANIE DO ŚLIZGÓW_ Glue TYP_ Pre-cut skin

KOD_ DTG32869

WAGA FOK_ 450g (163)

85/100/115/130

Carbon XLT

DIN_ 5-12

MODELE NART_ Ibex 94 Carbon, Ibex 94

IBEX 84 SKINS KOD_ DTS71017

DŁUGOŚĆ_ 149, 156, 163, 170, 177

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35%

BEZPIECZNE

W/brakes

MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip

JEDNO NARZĘDZIE MONTAŻOWE

ION 12 BINDING

Dobre wiązania to takie, które gwarantują wygodę i bezpieczeństwo. Skonstruowane są tak, by śnieg nie kleił się zbytnio i nie blokował ich sprawnego działania powodując niekontrolowane wypięcie. Wiązania te powinny mieć również odpowiednio skonstruowane skistoppery, tak by w razie konieczności zatrzymać szersze i dłuższe narty freeride’owe. Zastosowany w tylnym elemencie wiązań system AFD (Anti Friction Device) gwarantuje płynne wypięcie wszystkich butów, bez względu na rodzaj podeszwy. Tak więc… zapomnij o wiązaniach, skup się na jeździe!

RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ NIEWIELKA MASA_ 579 g OPIS_ Najwyższej jakości, łatwe w

użyciu, lekkie i bezpieczne wiązania. W ich konstrukcji zastosowano patent BootStop, dzięki czemu są lżejsze i prostsze w obsłudze.

DLA KOGO_ Dla miłośników freeride'u

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

i skitouringu.

Wiązania ION zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z najwyższymi standardami. Optymalna elastyczność oraz konstrukcja tylnego elementu sprawiają, że wiązania doskonale absorbują energię i wypinają w odpowiednim momencie. Szerokie, freeride’owe mocowanie zapewnia doskonały przekaz siły na krawędzie, poprawia sztywność poprzeczną nart i gwarantuje, że wiązanie jest odporne na wyrwanie. Wspomniane wiązania testowaliśmy zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak w górach, a efekt naszej pracy jest niezwykle zadawalający – najwyższej jakości wiązania w swojej klasie.

MOCOWANIE DO ŚLIZGÓW_ Glue TYP_ Pre-cut skin

MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 370g (149)

MODELE NART_ Ibex 84, Ibex 84 Carbon,

Ibex 84 Carbon XLT, Ibex 84W, Ibex Tactix

IBEX 78 SKINS

PROSTE & INTUICYJNE

KOD_ DTS81018

DŁUGOŚĆ_ 149, 156, 163, 170, 177

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% MOCOWANIE DO ŚLIZGÓW_ Glue TYP_ Pre-cut skin

MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 370g (149)

MODELE NART_ Ibex 78

ION 12 DEMO BINDING

W/brakes

ION CRAMPON

W/brakes

KOD_ DTG32871

KOD_ DTG32257

DIN_ 5-12

85/95/105/115/130

Łatwe w montażu i bardzo bezpieczne. W celu dopasowania wystarczy użyć jednego narzędzia, bez konieczności wykorzystywania różnych śrubokrętów.

OPIS_ Zaprojektowane na twardy i

RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ 85/100/115/130 OPIS_ Wysokiej jakości wiązania rentalowe.

DLA KOGO_ Dla miłośników freeride'u

i skitouringu.

46

W celu montażu lub regulacji wiązań wystarczy użyć jednego, wielofunkcyjnego narzędzia. Mniej narzędzi do noszenia.

RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ NIEWIELKA MASA_ 137 g

ION cechuje płynne, pewne i efektywne wpinanie oraz przekaz sił. Zintegrowany patent BootStop sprawia, że przednia część buta wpina się szyko i precyzyjnie. System QuickFlick w tylnej części wiązań umożliwia szybkie wypięcie, zarówno za pomocą kija lub ręki. Tylną część ustawić również można pod różnym kątem, lub też zablokować. W celu montażu lub dopasowania wiązań użyć należy jednego narzędzia - Pozi Drive #3. Praktyczny i łatwy patent, dzięki któremu nie ma konieczności noszenia całego zestawu narzędzi.

zmrożony śnieg. Łatwa instalacja lub demontaż w locie za pomocą jednej ręki

DLA KOGO_ Dla miłośników freeride'u

i skitouringu.

47


A

S DVE SK KAŁ NTU IT AD RE OU A RO NE W NA E R TY

ŁATWE W NOSZENIU, NIEZAWODNE W UŻYCIU

Pracując w Elanie rozumiemy, jak wielkie znaczenie ma rodzaj sprzętu, na którym jeździcie. Wiemy również, jak ważne są odpowiednie narty, gdy na stoku stawiacie pierwsze kroki. Co więcej, wiemy również, że noszenie nart nie należy do najprzyjemniejszych czynności... Co prawda, środki transportu bardzo się zmieniły - łatwiej przemieszczać się między znanymi ośrodkami na Wschodnim i Zachodnim Wybrzeżu, między Kanadą i Europą. Niemniej jednak, nie oszukujmy się, podróż z nartami wciąż nastręcza pewnych problemów. Chcąc uczynić transport nart szybszym i łatwiejszym, wynaleźliśmy w Elanie pierwsze, w pełni składane narty tourowe - Ibex Tactix. Rzecz nie była łatwa. Chcąc opracować sprzęt, który będzie "działał", a równocześnie zagwarantuje najwyższy poziom jazdy, musieliśmy spędzić całe lata analizując technologie i przyglądając się potrzebom rynku. Jak podeszliśmy do zadania? Otóż przecięliśmy narty Ibex na pół, a następnie połączyliśmy je za pomocą rewolucyjnego mechanizmu, czyli aluminiowej płyty, która zgina się w promieniu 180 stopni umożliwiając złożenie nart o długości 163 cm do 90 cm. Wszystko zabiera niecałe 20 sekund. Rezultat? Łatwe w noszeniu i bardzo przyjemne w użytkowaniu narty!

Narty podzielone są na dwie części i połączone za pomocą płyty

02 Składając narty płyta obraca się o 180 stopni

03 Gdy narty są złożone płyta przylega do ich przedniej części

04 W pozycji rozłożonej płyta stabilizuje i absorbuje wszystkie siły powstające w pobliżu łączenia.

w dół

TEREN

01

POZIOM ZAAWANSOWANIA

w góre ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

180°

DAVO KARNIČAR „Tradycyjne, przypięte do plecaka narty bywają bardzo niestabilne, zwłaszcza, gdy pokonać trzeba trudniejszy teren – ominąć skały lub korzenie. Składane narty są genialnym rozwiązaniem. Pomijając fakt, że zapewniają całkowitą swobodę ruchów w trakcie podchodzenia, bardzo dobrze sprawdzają się podczas zjazdów. Płyta pod butem została bardzo sprytnie zaprojektowana i gwarantuje odpowiednią sztywność poprzeczną. Byłem bardzo zaskoczony efektywnością, jakością i bezpieczeństwem jakie gwarantują nowe narty.”

IBEX TACTIX CARBON ION 12 Łatwe w noszeniu, przyjazne w trakcie jazdy Jak powszechnie wiadomo, tradycyjny sprzęt trudno transportować, zwłaszcza gdy w zaśnieżonych górach wędrujemy z jednego miejsca w drugie. Chcąc ułatwić przemieszczanie i transport nart, Elan stworzył pierwsze, absolutnie fantastyczne narty składane, które do plecaka przytroczyć można szybko, łatwo i bezpiecznie. KOD_ ADPEPU18

PROFIL_ Mountain Rocker

TECHNOLOGIA_ Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Folding Ski Technology, Carbon Rods, Fibreglass GEOMETRIA_ 120/84/105

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0) CIĘŻAR_ 2420g +/- 50g (170)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Tactix Carbon Plate WIĄZANIA_ ION 12 DEMO BLK

48

49


ALL MOUNTAIN

ELEMENT Narciarstwo oznacza dla nas coś więcej, niż tylko sport. To styl życia. Nie ważne, czy przemieszczasz się wyciągami, czy wspinasz na najwyższy szczyt świata, zawsze chodzi o to, by w gronie przyjaciół i rodziny spędzać najlpeszy czas. W naszej pracy inspiruje nas pasja i zamiłowanie do zimowej aury; uwielbiamy dni, gdy puch otula stoki, i gdy trasy przypominają równiutki sztruks. Lubimy, gdy podczas jazdy wyciagiem, słońce muska nasze twarze, i gdy w ramach popołudniowego apres ski wznosimy kieliszek doskonałego aperitifu. Narciarstwo to wyjatkowy sport, na który składa się cały szereg niezapomninych wrażeń. Chcąc dostarczyć Wam najlepszych wspomnień i emocji, Elan opracował całkiem nową linię nart. Takich, które pomogą doskonalić technikę, a na stoku cieszyć się każdym sprawnie wykręconym skrętem. Nowe narty z grupy Element to niezwykle stabilny, nie wymykający się spod kontroli sprzęt. W ich konstrukcji zastosowano technologie Groove Tech, Parabolic Rocker oraz Power Shell, dzięki którym czynienie szybkich postępów jest tylko kwestią czasu.

50

51


Kontrola i równowaga.

T IN TA N A

EL

LL

M

O

U

EM

TECHNOLOGIA GROOVE

EN

02

01

Modele z serii Elements to genialny wybór dla początkujących narciarzy. Stabilne, chętnie wybaczają błędy i pomagają w utrzymaniu zrównoważonej sylwetki. Technologia Groove Technology sprawia, że nie wymykają się spod kontroli i ułatwiają wykończenie każdego skrętu, podczas gdy Power Shell zapewnia stabilność podczas jazdy z dużą prędkością. Co więcej, Parabolick Rocker odpowiada za łatwą i szybką inicjację skrętów, co przekłada się na szybsze postępy. Mówiąc krótko, to doskonały wybór dla osób prezentujących różny stopień zaawansowania.

03

01 TECHNOLOGIA GROOVE WIĘKSZA PEWNOŚĆ. RÓWNOWAGA, KONTROLA I ŁATWOŚĆ PROWADZENIA NART.

02 WARSTWA POWER WIĘKSZA STABILNOŚĆ, NIŻSZA WAGA.

03 PARABOLICZNY ROCKER ŁATWIEJSZE SKRĘTY, MNIEJSZY WYSIŁEK.

52

53


T IN

EN

TA N M

O

U

EM

LL A

EL

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

mała

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

TEREN

zmienny

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

puch

duża PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

mała

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża PRĘDKOŚĆ

duża

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

ELEMENT GREEN

Light Shift

Zauroczenie od pierwszego skrętu Narty z serii Element pomogą zdobyć na śniegu większą pewność i stabilność. Po śniegu poruszają płynnie i harmonijnie, nie wymykają się spod kontroli i zgrabnie wycinają każdy skręt. Wyposażone w technologię Groove Tech, Power Shell oraz profil Parabolic Rocker pomagają czynić szybsze postępy, jeździć pewniej i szybciej. KOD_ ABMEVL19

PROFIL_ Parabolic Rocker

TECHNOLOGIA_ Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

ELEMENT BLACK

ELEMENT BLUE

ELEMENT WHITE

ELEMENT BLACK BLUE

Light Shift

Light Shift

Light Shift

Light Shift

KOD_ ABMFBF19

KOD_ ABMEVM19

KOD_ ABMEVN19

KOD_ ABMEVP19

TECHNOLOGIA_ Groove Technology, Power

TECHNOLOGIA_ Groove Technology, Power

TECHNOLOGIA_ Groove Technology, Power

TECHNOLOGIA_ Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

PROFIL_ Parabolic Rocker

PROFIL_ Parabolic Rocker

PROFIL_ Parabolic Rocker

Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144(10.6), 152(12.0),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144 (10.6), 152(12.0),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144(10.6), 152(12.0),

GEOMETRIA_ 127/76/102

GEOMETRIA_ 127/76/102

GEOMETRIA_ 127/76/102

PROFIL_ Parabolic Rocker

GEOMETRIA_ 127/76/102

160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

160(13.5), 168(15.2)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

WIĄZANIA_ EL 10.0 SHIFT GW BLK/GRN

WIĄZANIA_ EL 10.0 SHIFT GW BLK/ORG

WIĄZANIA_ ELW 9.0 SHIFT GW BLK/BLUE

WIĄZANIA_ ELW 9.0 SHIFT GW BLK/BLUE

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

GEOMETRIA_ 127/76/102

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

WIĄZANIA_ EL 10.0 SHIFT GW BLK/GRN

54

55


RACE

PRECISION Linię Race tworzą narty z krwi i kości, czyli modele przeznaczone dla najbardziej wymagających narciarzy. Tworzymy je z myślą o osobach, które technikę jazdy opanowały niemal do perfekcji, i które dobrze wiedzą, czego spodziewać się po dobrych nartach. Mówiąc krótko, narty z tej grupy przypominają szybką strzałę. Nie ważne, czy sięgniesz po narty ski crossowe, slalomowe lub gigantowe, zawsze otrzymasz sprzęt z najwyższej półki. Narty race’owe Elana zyskały obecnie nowy kształt i nową tożsamość. Synonimem prędkości, siły i precyzji jest strzała. Technologia Arrow nadała kolekcji Race nowego wymiaru sprawiając, że narty poruszają się jeszcze lepiej i jeszcze zwinniej. Zmienił się również nieco odcień charakterystycznej zieleni, która w tej chwili jest jeszcze bardziej wyrazista (Elan Racing Green). Serię Race tworzą modele przeznaczone zarówno dla czynnych zawodników, jak i zaawansowanych narciarzy jeżdżących rekreacyjnie.

56

57


Siła & kontrola. Nie obawiaj się prędkości.

Technologia Arrow to zastosowanie strategicznie umieszczonych na odcinku pod butem płyt wykonanych z włókna węglowego połączonych z wierzchnią warstwą tytanalu. Obie warstwy współpracują w sposób harmonijny w strukturze nart oferując nieznaną wcześniej dynamikę i szybkość reakcji oraz precyzję wykonywania skrętów. Wstępnie wygięta w łuk płyta z włókna węglowego działa jak przyspieszacz i generuje szybk i przekaz energii od dziobów do piętek. Za przekaz sił do krawędzi nart odpowiedzialne są specjalnie ukształtowane warstwy tytanalu. Rezultatem jest nie tylko dynamika, ale także fenomenalne, niespotykane trzymanie nart na twardym stoku.

N PR

RA

CE

TECHNOLOGIA ARROW 02 03 04

01 PŁYTA KARBONOWA O PROFILU CAMBER WZMACNIACZ ENERGII W CELU UZYSKANIA WIĘKSZEJ DYNAMIKI W TRAKCIE WYKONYWANIA SKRĘTÓW

03 PIĘTKI ARROW TAIL PŁYNNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ WAGI.

58

EC

IS

IO

01

02 DZIOBY ARROW TIP BEZPOŚREDNIE INICJOWANIE ŁUKÓW NA KRAWĘDZIACH

04 RDZEŃ RESPONSE FRAME WOODCORE SIŁA I ENERGIA ZAMKNIĘTE W DREWNIANYM RDZENIU NART

59


ON SI R

PRACE EC I

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

mała

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

SLX

zaawansowany

srednio zaawansowany

SL

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

GSX

Fusion X

Fusion X

Plate

Niezwykła zwinnosć Eksploduj z jednego ciasnego łuku w następny z błyskawicznym wyjściem ze skrętu, jak nigdy przedtem. Elan SLX Fusion na nowo definiuje pojęcie nart dynamicznych od wejścia w skręt, aż po jego zakończenie. Jedź szybko, zakręcaj ciasno!

Slalomowy carver Te narty są jak sportowy samochód jeżdżący na trochę bardziej ubogim paliwie niż SLX. Model SL Fusion to bardzo sportowe maszyny do całodziennej jazdy, ale bardziej przyjazne i posiadające szersze spektrum zastosowania. Zapewnią zabawę w krótkich skrętach przez cały dzień bez wielkiego zmęczenia.

Predkość & siła Jeśli mroźnie poranki i widok świeżo przygotowanych, twardych stoków podnoszą poziom adrenaliny w Twoim organizmie - jeśli szybkość jest Twoją domeną, a długie łuki na krawędziach uzależnieniem - jeśli pozostawiasz po sobie nic innego, jak tylko czysty ślad na śniegu - wtedy GSX Fusion są nartami dla Ciebie.

GSX Master posiada wszystkie cechy zawodniczego modelu z pucharu świata, niemniej jednak zaprojektowany został z myślą o zawodnikach startujących w zawodach master.

PROFIL_ Arrow Rocker

KOD_ AALFAD19

PROFIL_ Arrow Rocker

KOD_ AAJFEK19

GEOMETRIA_ 121/68/104

Sidewall, Response Frame Woodcore, MonoTi, NanoTech running base

TECHNOLOGIA_ Arrow Technology, RST

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X + Arrow

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 155(11.2), 160(12.2), 165(12.8), 170(13.5)

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW FusionX BLK/GRN

WIĄZANIA_ EMX 11.0 GW Fusion X BLK/GRN

TECHNOLOGIA_ Arrow Technology, RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti, NanoTech running base DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 155(11.0), 160(12.0), 165(12.8), 170(13.5)

Carbon Plate

TECHNOLOGIA_ Arrow Technology, RST

PROFIL_ Arrow Rocker

GEOMETRIA_ 121/68/104

Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti, NanoTech running base

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X / Arrow Plate

GEOMETRIA_ 110/69/94

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 170(17.4), 175(19.0),

180(21.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X + Arrow

srednio zaawansowany

GSX MASTER

Fusion X

KOD_ AAKEYG19

zaawansowany

KOD_ AABFEJ19

PROFIL_ Arrow Rocker

TECHNOLOGIA_ Arrow Technology, RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti, NanoTech running base GEOMETRIA_ 110/69/94

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 175(19.0), 180(21.2), 182(23.9)*, 185(25.1)* SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ RACEPLATE EVO

14 + Arrow Carbon Plate / RACEPLATE WCR 14*

WIĄZANIA_ ER 17.0 FREEFLEX EVO

Carbon Plate

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW Fusion X

BLK/GRN 60

61


ALL MOUNTAIN

TWEENER Jak zarazić się bakcylem narciarstwa? Bardzo prosto – pielęgnując pasję i hobby od najmłodszych lat. W Elanie wiemy, jak ważny jest odpowiedni sprzęt, zarówno ten dla dzieci, jak i młodzieży i jak bardzo jego jakość przekuwa się na czynienie szybkich postępów. Mówiąc krótko, dobry sprzęt oznacza dobrą zabawę. Z myślą o młodych narciarzach, którzy chcą doskonalić technikę jazdy na tyczkach, Elan zaprojektował RC Race. Jeżeli jednak, zamiast tyczek wolicie puch, najlepszym.

62

63


A

TWLL MOU EE NTAIN NE R RIPSTICK 86 T

RIPSTICK 86 TW

Przepustka na (free) ride Ripstick 86T to zbudowane z zaawansowanych technologicznie materiałów narty dla juniorów preferujących jazdę w puchu. Doskonały model freeride’owy – lekki, zwinny, lekki i niezwykle sterowny w każdych warunkach.

Przepustka na (free) ride Ripstick 86TW to zbudowane z zaawansowanych technologicznie materiałów narty dla juniorów preferujących jazdę w puchu. Doskonały model freeride’owy – lekki, zwinny, lekki i niezwykle sterowny w każdych warunkach.

KOD_ AD2DXU18

KOD_ ADGEKR18

PROFIL_ Mountain Rocker

TECHNOLOGIA_ SST Sidewall,

Laminated Woodcore, Fibreglass GEOMETRIA_ 123/86/112

TECHNOLOGIA_ SST Sidewall,

Laminated Woodcore, Fibreglass GEOMETRIA_ 123/86/112

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

WIĄZANIA_ ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

WIĄZANIA_ ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

SKIN_ Ripstick 86T (DTS81818)

SKIN LENGTHS_ 138, 148, 158, 168 SKIN CIĘŻAR_ 375g (138)

64

PROFIL_ Mountain Rocker

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

SKIN_ Ripstick 86TW (DTS81818)

SKIN LENGTHS_ 138, 148, 158, 168

RS RIPSTICK

RC RACE

PINBALL

PINBALL PRO

TWIST

TWIST PRO

Shift

Shift

Light Shift / Flat

Quick Shift / Flat

Light Shift / Flat

Quick Shift / Flat

Jeżdżę jak tata RS Ripstick zaprojektowane zostały z myślą o młodych narciarzach. Mniejsza wersja dorosłych Ripsticków.

Jeżdżę jak tata RC Race to narty zaprojektowane z myślą o młodych zawodnikach. Są bardzo sztyne poprzecznie, stabilne i świetnie trzymają krawędź.

Smooth freestyle Macie ochotę na dobrą zabawę w parku i w pipe'ie? Jeżeli tak, Pinball będzie doskonałym wyborem. Dobrze wyważone, świetnie sprawdzą się podczas skoków, na railu lub przygotowanej trasie. Zaprojektowane specjalnie z myślą o paniach.

Niezła zabawka Daj upust swojej wyobraźni i sięgnij po najnowsze Pinball Pro. Niezwykle zwinne i łatwe w prowadzeniu twin tipy zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o dzieciach. Nie przegap żadnego dnia na śniegu!

Smooth freestyle Macie ochotę na dobrą zabawę w parku i w pipe'ie? Jeżeli tak, Twist będzie doskonałym wyborem. Dobrze wyważone, świetnie sprawdzą się podczas skoków, na railu lub przygotowanej trasie.

KOD_ AESFEF19, AESFEB19

KOD_ AETFEE19, AETFEA19 PROFIL_ EarlyRise Rocker

PROFIL_ Jib Rocker

Niezła zabawka Daj upust swojej wyobraźni i sięgnij po najnowsze Twist Pro. Niezwykle zwinne i łatwe w prowadzeniu twin tipy zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o dzieciach. Wyróżniają się fajna grafiką, która z pewnością spodoba się dziewczynkom. Nie przegap żadnego dnia na śniegu!

re, Fibreglass

KOD_ AEUFEG19, AEUFEC19

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 155(13.8), 165(16.1),

TECHNOLOGIA_ U FLex Technology*, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

KOD_ AFAEAR18

PROFIL_ WaveFlex

TECHNOLOGIA_ Full Power Cap,

Dual Woodcore, Fiberglass GEOMETRIA_ 114/70,5/99

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 110(6.2), 120(7.5),

130(8.9), 140(10.3), 150(11.9) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ SLR2

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

KOD_ AF0DZW18

PROFIL_ WaveFlex

TECHNOLOGIA_ Full Power Cap, Dual Woodcore, Fiberglass GEOMETRIA_ 114/70,5/99

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), 140(10.3), 150(11.9) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ SLR2

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 AC SHIFT

PROFIL_ Jib Rocker

TECHNOLOGIA_ U FLex Technology*,

TECHNOLOGIA_ Full Power Cap,

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA_ 116/84/111

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 105(6.9)*, 115(8.8)*,

Dual Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA_ 112/81,5/107

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 155(13.8), 165(16.1),

125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift / Flat

Quick Shift

175(18.4)

WIĄZANIA_ EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK / ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat (125-145) / WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT WB BLK

KOD_ AESFEH19, AESFED19 TECHNOLOGIA_ Full Power Cap, Dual WoodcoGEOMETRIA_ 116/84/111

175(18.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift / Flat WIĄZANIA_ EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK

PROFIL_ EarlyRise Rocker

GEOMETRIA_ 112/81,5/107

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 105*(6.9), 115*(8.8), 125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat (125-145) /

Quick Shift

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT WB BLK

SKIN CIĘŻAR_ 375g (138)

65


ALL MOUNTAIN

KIDS

Elan sprawił, że najmłodsi amatorzy nart czerpią teraz z jazdy o 250% frajdy więcej! Dzięki technologii U-Flex udało się skonstruować narty o 25% elastyczniejsze od tych powszechnie dostępnych na rynku. Efekt? Dzieciaki wycinają carvingowe skręty tak samo dobrze, jak ich rodzice. W kolekcji Elana znajduje się zestaw nart i butów z technologią U-Flex, gwarantujący dzieciom najwyższą jakość jazdy i mnóstwo frajdy na stoku.

PROBLEM Zbyt wielka sztywność nart dla dzieci.

ELASTYCZNE BUTY NARCIARSKIE

ELASTYCZNE NARTY

IDEA

ROZWIAZANIE Tecnologia U-Flex.

FLEX MIĘKSZY O 25% PRZYJAZNY SPRZĘT = ŁATWOŚĆ NAUK Elastyczniejsze o 25% narty umożliwiają dzieciom wycinanie płynnych, precyzyjnych skrętów, lekko się prowadzą i dostarczają z jazdy więcej frajdy. Przyjazny sprzęt umożliwiający czynienie szybkich postępów.

66

67


N AI

M

DS OUNT

L AL

KI

JETT

68

STARR

SKY

MAXX

MAXX BLK RED

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

KOD_ AF2DZX18

KOD_ AF2DZY18

KOD_ AFFEZG19

KOD_ AFDEZE19

KOD_ AFDEZJ19

TECHNOLOGIA_ U-Flex Technology,

TECHNOLOGIA_ U-Flex Technology,

TECHNOLOGIA_ U-Flex Technology,

TECHNOLOGIA_ U-Flex Technology,

TECHNOLOGIA_ U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

Miększy flex, większa frajda

PROFIL_ EarlyRise Rocker

All Mountain Kids to najbardziej innowacyjne na rynku narty juniorskie. Dlaczego? Dlatego, że w ich konstrukcji wykorzystano opatentowaną technologię Elana U-Flex. Technologia U-Flex umożliwia młodym narciarzom wygięcie narty pod butem, co umożliwia wycinanie zgrabnych, carvingowych skrętów. Perfekcja od pierwszego skrętu.

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 70(2.5), 80(3.5),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 70(2.5), 80(3.5),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 70(2.5), 80(3.5),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 70(2.5), 80(3.5),

GEOMETRIA_ 101/69/90

PROFIL_ EarlyRise Rocker

GEOMETRIA_ 101/69/90

PROFIL_ EarlyRise Rocker

GEOMETRIA_ 101/69/90

PROFIL_ EarlyRise Rocker

GEOMETRIA_ 101/69/90

90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1), 165(16.1)

90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Quick Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Quick Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Quick Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Quick Shift

PROFIL_ EarlyRise Rocker

GEOMETRIA_ 101/69/90

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Quick Shift

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

69


N AI

M

DS OUNT

L AL

KI

BUTY NARCIARSKIE U – FLEX 01

Rozszerzając koncepcję zwiększenia elastyczności nart dziecięcych i juniorskich w celu ułatwienia procesu nauki, U-Flex Technology została zastosowana także w produkcji butów. Możemy zaoferować unikalny na rynku kompletny zestaw nart i butów, który spełnia kryteria naszej filozofii. Nowe buty zginają się zgodnie z anatomią ludzkiej stopy zwiększając możliwość ugięcia nart w skrętach przyspieszając postępy w nauce i zwiększając radość na stoku.

01

Buty z linii U-Flex uginają się w sposób naturalny zwiększając możliwość lepszego czucia nart w skrętach palcami stóp dzięki elastycznej podeszwie.

02

KONIEC ZMARZNIĘTYCH STÓP

EZYY

W butach U-flex dziecięce stopy nie będą marznąć dzięki elastyczności podeszew umożliwiającej swobodne poruszanie palcami stóp. Materiały użyte do produkcji wkładów są także najwyższej jakości.

02

03

ZOPTYMALIZOWANY FLEX BUTÓW

EZYY 2

KOD

KOD

TECHNOLOGIA

TECHNOLOGIA

KONSTRUKCJA

KONSTRUKCJA

SKORUPA

SKORUPA

RBJA0316 (EZYY XS), RBJA0117 (EZYY 1), RBJA0217 (EZYY 2) LightWeight (EZYY XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (EZYY 1/2)

LightWeight (BLOOM XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (BLOOM 1/2)

Cabrio construction

WKŁAD WEWNĘTRZNY

03

POSITION 1

POSITION 2

04

70

PODESZWA Podeszwy butów są elastyczne i reagują na ruchy powstające podczas uginania cholewki.

WKŁADKA VOLUME CONTROL Nasza koncepcja Volume Control Plate umożliwia użycie tego samego rozmiaru butów dla trzech kolejnych rozmiarów stóp. Każda para wyposażona jest w specjalne wkładki redukujące objętość wnętrza i rozmiar w zależności od ich umieszczenia w skorupach.

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

Cabrio construction Polipropylene

EZYY 1

ROZMIARY

WKŁAD WEWNĘTRZNY

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

150, 155, 160, 165 (EZYY XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (EZYY 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (EZYY 2),

KLAMRY

KLAMRY

1 nylon buckle (EZYY XS/EZYY 1), 2 nylon buckles (EZYY 2)

1 nylon buckle (BLOOM XS/1), 2 nylon buckles (BLOOM2)

KOLORY

KOLORY

Załóż i jedź! Buty dziecięce Ezyy marki Elan to bardzo elastyczny model harmonijnie współpracujący z nartami, w których zastosowano technologię U-Flex. Efekt? większa frajda z jazdy i szybsze postępy.

BLOOM 1

ROZMIARY

150, 155, 160, 165 (EZYY XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (EZYY 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (EZYY 2),

Green/White (EZYY XS), Green/White (EZYY 1), Black (EZYY 2)

BLOOM 2

RBJB0316 (BLOOM XS), RBJB0117 (BLOOM 1), RBJB0217 (BLOOM 2)

Polipropylene

04

BLOOM

White/Pink

EZYY XS

Załóż i jedź! Buty dziecięce Bloom marki Elan to bardzo elastyczny model harmonijnie współpracujący z nartami, w których zastosowano technologię U-Flex. Efekt? większa frajda z jazdy i szybsze postępy.

BLOOM XS

71


BLACK EDITION

2019/20

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

TEREN

puch

zmienny

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

N EW MODEL

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

PORSCHE DESIGN ELAN AMPHIBIO Pogromca stoków Sezon 2019/2020 będzie kolejnym rokiem współpracy Elana z Porsche Design. Każdy z produktów powstałych w Porsche Design wyróżnia się niezwykłą wręcz precyzją i perfekcją wykonania. Najwyższy poziom rozwiązań technologicznych, funkcjonalność i prosta, acz niezwykle elegancka szata graficzna sprawiają, że na rynek trafiają produkty z najwyższej półki. Nowy, powstały w Porsche Design model Amphibio to wyjątkowe połączenie doskonałej szaty graficznej i najlepszych parametrów.

Projektowanie unikalnych kolekcji nart, takich jak Porsche Design Elan Amphibio wymaga zastosowania wyjątkowych materiałów i konstrukcji, czyli wykonanej z włókna węglowego płyty, która umieszczona jest pod nowym systemem wiązań Fusion X System. Efekt? Fantastyczne narty & najwyższy poziom jazdy.

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

KOD_ ABHEXD19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Carbon, Dual Ti GEOMETRIA_ 121/73/104

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X +

Carbon Plate

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW Fusion X BLK/MET 72

73


BLACK EDITION

2019/20

PRĘDKOŚĆ

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 96 BLACK EDITION

Szerzej, Śmielej, Mocniej To narty zaprojektowane z myślą o osobach, które z gór czerpać chcą pełnymi garściami. Udoskonalone o lżejsze materiały, takie jak włókno węglowe oraz wykończone piękną szatą graficzną, z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych narciarzy. Z Glenem Plake'iem na czele.

Płynnie i zwinnie Uhonorowany w testach wielu magazynów i w opiniach profesjonalnych narciarzy model Ripstick 96 udowodnił, że są to narty dedykowane najszerszej rzeszy narciarzy pozatrasowych. Lekkie wszechstronne i harmonijne we wszystkich warunkach śniegowych.

KOD_ ADAFJN19

KOD_ ADDEFB18

TECHNOLOGIA_ TNT Technology, SST Sidewall,

TECHNOLOGIA_ TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Carbon

TubeLite Woodcore, VaporTip, Carbon

TNT Technology firmy Elan to innowacyjna i wyjątkowa kombinacja połączenia różnych materiałów w celu uzyskania jednolitego, lekkiego rdzenia nart. W celu zredukowania masy w drewnianym rdzeniu od dziobów po piętki umieszczono podłużnie rury wykonane z włókna węglowego. Dzioby wykonano w technologii Vapor Tip z wykorzystaniem bardzo lekkich kompozytów trwale połączonych z rdzeniem. 74

GEOMETRIA_ 140/106/122

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 167(15.8), 174(17.0),

181(18.1), 188(20.4) CIĘŻAR_ 1799g +/- 50g (181) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

WIĄZANIA_ ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

zaawansowany

srednio zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

RIPSTICK 106 BLACK EDITION

PROFIL_ Amphibio

zmienny

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

mała

N EW MODEL

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PROFIL_ Amphibio

GEOMETRIA_ 134/96/113

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 167(14.9), 174(16.2),

181(18.0), 188(19.5)

CIĘŻAR_ 1550g +/-50g (181) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

WIĄZANIA_ ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

INSOMNIA BLACK EDITION Power Shift

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

Siła, gracja, styl i szyk Model ze zgrabną, 73-milimetową talią, ozdobiony kryształami Swarovskiego. Insomnia Black Edition ma wszelkie predyspozycje, by na stoku błyszczeć, zadziwiać i zachwycać. Z jednej strony piękne, z drugiej niezwykle zdolne i zwinne narty, głównie dzięki zastosowanej w konstrukcji technologii Amphibio Truline. KOD_ ACCFJJ19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti GEOMETRIA_ 121/73/104

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 146(11.3), 152(12.2), 158(13.3), 164(14.5), 170(15.7) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift WIĄZANIA_ ELX 11.0 SHIFT GW BLK

75


RENTAL Zdajemy sobie sprawę, że narty przeznaczone dla wypożyczalni powinny być trwałe i wytrzymałe. Dlatego, poczyniliśmy wszelkie starania, by dostarczyć modele, kt.re umożliwią użytkownikom czerpanie z jazdy dużej frajdy, czynienie szybkich postęp.w i rozwijanie pasji. Zależy nam r.wnież na młodym pokoleniu, kt.re chcielibyśmy zarazić bakcylem narciarstwa. Zar.wno dla dzieci, jak i dorosłych, początkujących i zaawansowanych, Elan oferuje kompleksową ofertę spełniającą najwyższe standardy. Wyb.r nart odpowiadających umiejętnościom jest bardzo łatwy; co ważne w nartach projektowanych dla potrzeb wypożyczalni zastosowane zostały wszystkie technologie, kt.re wykorzystujemy w regularnej kolekcji, a jedyną r.żnicą jest bardziej solidna, odporna na zarysowania i uszkodzenia g.rna warstwa.

76

77


TA L

05

RE

N

RENTAL 03 01

04

SZYBSZA I ŁATWIEJSZA IDENTYFIKACJA.

06

02

01 KOLOROWE KODY

175

17 0

16 0

15 0

14 0

130

120

SZYBSZA I ŁATWIEJSZA IDENTYFIKACJA

02

03

PARABOLICZNY ROCKER

TECHNOLOGIA GROOVE

ŁATWIEJSZE WYCINANIE SKRĘTÓW.

04 KOLOROWA SKALA UMOŻLIWIAJĄCA ZMIANĘ RZOSTAWU WIĄZAŃ

05

RÓWNOWAGA I KONTROLA.

06

HD POWER SHELL

NAKLEJKI WIEKSZE O 25%

WZMOCNIONA KONSTRUKCJA KRAWĘDZI.

ŁATWA IDENTYFIKACJA POSZCZEGÓLNYCH MODELI.

IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEJ WYPOŻYCZALNI. 4 FACTOR, U-FIT & POJEDYNCZE OZNACZENIE KODU UMOŻLIWIAJĄ BŁYSKAWICZNĄ REGULACJĘ ROZSTAWU WIĄZAŃ 78

79


TA L N RE

AMPHIBIO X

GSX PRO

RIPSTICK 88 RNT

RIPSTICK 88W RNT

EXPLORE 82

SLING SHOT DEMO

Fusion X

Power Shift

Power Shift

Power Shift

KOD_ ABIFPL19

KOD_ AAMFNL19

KOD_ AAMFNM19

KOD_ ADGEVD19

KOD_ ADGEVA19

KOD_ AGADQQ17, AGADMA17

KOD_ ABRFUE19

TECHNOLOGIA_ TruLineTechnology,

TECHNOLOGIA_ Arrow Technology,

TECHNOLOGIA_ Arrow Technology,

TECHNOLOGIA_ TNT Technology,

TECHNOLOGIA_ TNT Technology,

TECHNOLOGIA_ Full Power Cap,

TECHNOLOGIA_ Monoblock, Laminated Woodcore, Fiberglass

PROFIL_ Amphibio

RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

PROFIL_ Arrow Rocker

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA_ 125/76/104

GEOMETRIA_ 121/68/104

160(13.0), 168(14.6), 176(16.2)

155(11.0), 160(12.0), 165(12.8), 170(13.5)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144(10.2), 152(11.6), SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Fusion X

WIĄZANIA_ EMX 12.0 GW FUSION X BLK/MET

80

SLX PRO

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 145(10.0), 150(10.5), SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

WIĄZANIA_ ELS 11.0 SHIFT GW BLK_GRN

PROFIL_ Arrow Rocker

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti GEOMETRIA_ 110/69/94

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 165(16.8), 170(17.4),

175(19.0), 180(21.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

WIĄZANIA_ ELS 11.0 SHIFT GW BLK_GRN

PROFIL_ Amphibio

SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

Power Shift

Track/Flat

Track

PROFIL_ Amphibio

SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA_ 130/88/105

GEOMETRIA_ 130/88/105

165(14.2), 172(15.4), 179(17.0), 186(18.9)

165(14.2), 170(15.4), 177(17.0)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 151(13.0), 158(13.7), SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift WIĄZANIA_ ELS 11.0 SHIFT GW BLK

PROFIL_ Mountain Rocker

Power Woodcore, Vapor Inserts, Fiberglass GEOMETRIA_ 123/82/106

PROFIL_ JIB Rocker

GEOMETRIA_ 118/86/113

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 151(13.0), 158(13.7),

168(15.7), 176(17.6)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 149(11.9), 156(12.9), 161(14.0), 166(15.2), 171(16.3), 176(17.5)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

WIĄZANIA_ ESP 10.0 TRACK GW BLACK PM

WIĄZANIA_ ESP 10.0 TRACK GW BLK PM

WIĄZANIA_ ELW 10.0 GW SHIFT BLK/PNK

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 152(12.4), 160(14.0), SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Track/Flat

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Track

81


TA L N RE

ELEMENT 76 RS

ELEMENT 76

SL PRO

EXPLORE X

EXPLORE PRO

FREELINE CAMO

Light Shift / Track

Light Shift

Light Shift / Flat

Quick Shift

KOD_ AGCFNU19, AGCFNV19

KOD_ AGDEHC18, AGBEGL18 (track)

KOD_ AGFFNW19

KOD_ AGFEGG18, AGFEAC18 (flat)

KOD_ AGKFRZ19

KOD_ AGHFMY19, AGGFLV19 (Track)

TECHNOLOGIA_ Groove Technology, HD Power Shell, Dual Woodcore, Fiberglass

TECHNOLOGIA_ Groove Technology, HD Power Shell, Dual Woodcore, Fiberglass

TECHNOLOGIA_Express, Monoblock,

Comprex Woodcore, Fibreglass

TECHNOLOGIA_ Dynaflex Technology, Full Power Cap, Synflex Woodcore, Fibreglass

TECHNOLOGIA_ U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fiberglass

Fibreglass

TECHNOLOGIA_ U-Flex, Volume Control Plate

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 120(7.4), 130(8.9),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 120(7.4), 130(8.9),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 120(8.1), 130(8.7),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 138(9.5), 144(10.5),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 70(2.5), 80(3.5),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 099(7.7), 125(8.5),

SKORUPA_ Polipropylene

PROFIL_ Parabolic Rocker

GEOMETRIA_ 127/76/102

PROFIL_ Parabolic Rocker

PROFIL_ EarlyRise Rocker

PROFIL_ Parabolic Rocker

GEOMETRIA_ 127/76/102

GEOMETRIA_114/71/103

140(10.6), 150(12.0), 160(13.5), 170(15.2), 175(16.9)

140(10.6), 150(12.0), 160(13.5), 170(15.2), 175(16.9)

140(10.3), 150(11.6), 160(13.1), 170(14.7),

152(11.9), 160(13.4), 168(15.0)

WIĄZANIA_ EL 10.0 GW SHIFT BLK,

WIĄZANIA_ EL 10.0 GW SHIFT BLK,

WIĄZANIA_ EL 10.0 GW SHIFT BLK

WIĄZANIA_ EL 10.0 GW SHIFT BLK

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift / Track

ESP 10.0 TRACK GW BLACK PM

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift / Track

ESP 10.0 TRACK GW BLACK PM

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

GEOMETRIA_ 114/72/103

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift / Flat

PROFIL_ Early Rise Rocker

GEOMETRIA_ 101/67/91

90(4.8), 100(6.3), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Quick Shift

WIĄZANIA_ EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

COLOR CODED SHIFT SCALE ROZMIARY_ S, M, L

Shift / Track

EXPLORE EXPLORE XP

Light Shift / Track

PROFIL_ Conventional

TECHNOLOGIA_ Full Power Cap, Synflex,

KOD_ RBJR0114 (Explore 1), RBJX0114

(Explore XP 1), RBJR0214 (Explore 2), RBJX0114 (Explore XP 1),

GEOMETRIA_ 115/76/105

KONSTRUKCJA_ Cabrio construction

135(10.3)

WKŁAD WEWNĘTRZNY_ Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Quick Shift / Track

WIĄZANIA_ EL 10.0 GW SHIFT BLK, ESP 10.0 TRACK GW BLACK PM

ROZMIARY_ 16.5, 17.5, 18.5, 19.5

(Explore 1-Explore XP 1) - 20.5, 21.5, 22.5 (Explore 2-Explore XP 2)

KLAMRY_ 1 nylon buckle (16.5 – 19.5),

2 nylon buckles (20.5- 22.5)

KORZYŚCI_ KOLORY coding - Easy skiing -

Warm feet - Easy entry

KOLORY_ Smoke/Green - Grey/Black

KOD_ SPS8801800S, SPS8801800M, SPS8801800L COLOR CODING_ 4Factor, U-Fit, Single Code TECHNOLOGIA_ Easy Snap UWAGA_ przyrząd dostępny oddzielnie

82

83


TA L N RE

RENTAL FASTEC KOD_ CA9621616

ROZMIARY_ SM, ML

PLATFORMA_ CBS base + Compact

PLATFORMA_ ACC base + Compact

High Back

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zmienny

przygotowany

zmienny

przygotowany

EXPLORE U-FLEX

RENTAL BASIC

KOD_ BRE81018 (75, 85, 95),

KOD_ CA963016

TECHNOLOGIA_ Response Woodcore

MATERIAŁ_ PA+EVA

205/183/205,

High Back

PROFIL_ All Terrain Rocker

GEOMETRIA_ 195/179/195, 200/182/200,

PLATFORMA_ ACC base + Compact

PLATFORMA_ ACC base + Compact Lite

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 75(4.3), 85(5.0),

PASKI_ Elliptical

PASKI_ Elliptical

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

KOD_ BRC80218

KOD_ BRC80418

KOD_ BRD80618

KOD_ BRE80818 (105, 115, 125)

TECHNOLOGIA_ Control Woodcore

TECHNOLOGIA_ Control Woodcore

TECHNOLOGIA_ Response Woodcore

TECHNOLOGIA_ Response Woodcore

280/240/280, 283.5/243/283.5, 291.5/247/291.5, 295/252/295, 299/255/299

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 135(6.1). 140(6.3), 145(6.5), 150(6.7), 155(7.4), 160(7.5)

280/240/280, 283.5/243/283.5, 291.5/247/291.5, 295/252/295, 299/255/299

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 135(6.1). 140(6.3), 145(6.5), 150(6.7), 155(7.4), 160(7.5)

GEOMETRIA_ 290/248/290,

292.5/250/292.5, 294.5/252.5/294.5, 297/255/297, 310/265/305, 320/275/313, 326/285/320

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 135(6.6). 145(7.2), 150(7.5), 155(7.6), 160(7.8), 165(7.9), 170(9.1)

KOD_ CA96321610S

ROZMIARY_ S

EXPLORE JUNIOR R

PROFIL_ All Terrain Rocker

RENTAL JUNIOR

ROZMIARY_ SM, ML

EXPLORE PLUS R

GEOMETRIA_ 272.5/233/272.5,

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

WYŚCIÓŁKA_ Standard

przygotowany

EXPLORE R

GEOMETRIA_ 272.5/233/272.5,

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

zmienny

EXPLORE C

PROFIL_ Jib Rocker

PASKI_ Elliptical

srednio zaawansowany

95(5.5)

PROFIL_ Hyper Camber

High Back

PASKI_ Elliptical

WYŚCIÓŁKA_ Standard zaawansowany

MATERIAŁ_ PA+EVA

puch

TEREN

puch

TEREN

TEREN

puch

ekspert SNOWBOARD – POZIOM ZAAWANSOWANIA

SNOWBOARD – POZIOM ZAAWANSOWANIA

SNOWBOARD – POZIOM ZAAWANSOWANIA

ekspert

KOD_ CA962816

ROZMIARY_ SM, ML

MATERIAŁ_ PA+GF+EVA

ekspert

RENTAL VIP

WYŚCIÓŁKA_ Standard

MATERIAŁ_ PA+EVA

High Back

WYŚCIÓŁKA_ Standard

PROFIL_ All Terrain Rocker

GEOMETRIA_ 210/186/210, 215/189/215, 258/225/258 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 105(6.0), 115(6.4),

125(6.7)

RENTAL BOOT KOD_ KR965616

ROZMIARY_ 2-13

MATERIAŁ_ Rubber + Nylon

WKŁAD WEWNĘTRZNY_ L1 WKŁAD

WEWNĘTRZNY + Tongue pull strap

OUT SOLE_ Rubber + Cushion pads +

Tongue pull strap

LACE_ Flex Window + Laceless WKŁAD

WEWNĘTRZNY

84

85


I KA SK

TECHNOLOGIE STOSOWANE W KASKACH Gdy mowa o bezpieczeństwie, kompromisy nie wchodzą w grę. Kolekcja kasków marki Elan gwarantuje niezawodną ochronę i komfort, tak więc - zamiast martwić się o bezpieczeństwo - skupić się można wyłącznie na jeździe.

01

04

01 Kask wykonany w najnowszej technologii typu In Mould. Odporna na uderzenia zewnętrzna warstwa wykonana jest z polikarbonu i połączona z warstwą wewnętrzną z EPS. W efekcie powstaje bardzo lekka i stabilna konstrukcja gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa.

86

03

02

02 Uszy są bardzo narażone na działanie niskich temperatur, dlatego w naszych kaskach stosujemy odpowiednie zabezpieczenie gwarantujące idealną ochronę termiczną i bardzo dobrą słyszalność.

ARC

03

04

Konstrukcja All Round Comfort oparta jest na kilku rozwiązaniach mających na celu zapewnić komfort użytkowania kasku przez cały dzień. All Round Comfort polega na zastosowaniu po wewnętrznej stronie kasku bardzo wygodnej wyściółki. Dodatkowo kask wyposażony jest w system wentylacji AirFlow i system regulacji BOA 360.

Niezawodna ochrona i perfekcyjne dopasowanie za pomocą lekkiego, idealnie wkomponowanego w skorupę kasku systemu BOA. System umożliwia również mikro regulację, dzięki czemu kask można precyzyjnie dopasować do obwodu głowy.

Konstrukcja umożliwiająca doskonałą ochronę i regulacje termiczną głowy. Wkładka precyzyjnie połączona jest z wentylowaną skorupą kasku (system Airflow) zapewniając komfort użytkowania i zapobiegając parowaniu gogli w każdych warunkach atmosferycznych.

87


I

KOD_ CE191119 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360 ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Nardo Grey

KOD_ CE191319 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360 ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Retina Visor / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Nardo Grey

KOD_ CE191919 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360 ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Lack Black

KOD_ CE192119 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360 ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Retina Visor / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Lack Black

KOD_ CE192319 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / Stealth Strap Design / Adjustable 180 System / Designed in the Alps KOLORY_ Mint Fresh

NEW MODEL

EVOQUE COMP

NEW MODEL

EVOQUE VISOR

NEW MODEL

EVOQUE PRO

NEW MODEL

NEW MODEL

KA SK

HYDE COMP

HYDE PRO BLACK

SNOW

TEAM GREEN

KOD_ CE191219 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360 ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Retina Visor / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Midnight Black

KOD_ CE191419 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360 ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Retina Visor / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Midnight Black

KOD_ CE191519 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / Stealth Strap Design / Adjustable 180 System / Designed in the Alps KOLORY_ Steppe Green

KOD_ CE383218 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ ABS Construction / Passive Airstream / AirFlow WKŁAD WEWNĘTRZNY / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Alps KOLORY_ Midnight Black

KOD_ CE370417 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / Anti-Bacterial WKŁAD WEWNĘTRZNY / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Alps KOLORY_ Avalanche White

KOD_ CE471017 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Jr. fit system ROZMIARY_ 48-52 (XS), 52-55 (S)

MORPHEO

HYDE RENTAL

TEAM PINK

TEAM WHITE

RC RACE

KOD_ CE280018 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 54-58 (M), 58-61 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Controled Airstream / Anti-Bacterial WKŁAD WEWNĘTRZNY / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Alps KOLORY_ Midnight Black

KOD_ CE192519 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowWKŁAD WEWNĘTRZNY / Stealth Strap Design / Adjustable 180 System / Designed in the Alps / KOLORY Coding KOLORY_ Black

KOD_ CE471417 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Jr. fit system ROZMIARY_ 48-52 (XS), 52-56 (S) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / Anti-Bacterial WKŁAD WEWNĘTRZNY / Stealth Strap Design / Jr Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Fuchsia

KOD_ CE471217 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Jr. fit system ROZMIARY_ 48-52 (XS), 52-56 (S) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / Anti-Bacterial WKŁAD WEWNĘTRZNY / Removable Earpads / Jr. Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Avalanche White

KOD_ CE441614 KONSTRUKCJA_ ABS SYSTEM DOPASOWANIA_ Jr. fit system ROZMIARY_ 48-51 (XS), 51-55 (S), 55-58 (M) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ ABS Construction / Controlled Airstream / Anti-Bacterial WKŁAD WEWNĘTRZNY / Chin Guard / Jr. Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Elan Green

NE W MODEL

KOD_ CE282618 KONSTRUKCJA_ ABS SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ ABS Construction / Passive Airstream / AirFlow WKŁAD WEWNĘTRZNY / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Alps KOLORY_ Tarmac Grey

N EW MODEL

HYDE VISOR BLACK N EW MODEL

N EW MODEL

HYDE VISOR

HYDE PRO BLACK

SPECTER COMP

88

HYDE PRO

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / Anti-Bacterial WKŁAD WEWNĘTRZNY / Stealth Strap Design / Jr Fit System / Designed in the Alps KOLORY_ Elan Green

89


IA N ZA W

JAK ROZPOZNAĆ BUTY JUNIORSKIE GRIPWALK

GRIP WALK

Logo Grip Walk Junior umieszczone jest na przedniej i tylnej części podeszwy

»Click click«

- wyłącznie taki dźwięk towarzyszyć powinien wpinaniu dobrych wiązań. Kolekcja wiązań Elana zaprojektowana została z uwzględnieniem najwyższych norm pod względem jakości i bezpieczeństwa użytkowania, tak więc z jazdy czerpać będziecie wyłącznie czystą przyjemność.

JAK ROZPOZNAĆ WIĄZANIA JUNIORSKIE GRIPWALK Dzięki systemowi GripWalk, na nartach Elana możecie również pochodzić! Wszystkie wiązania dla dorosłych Fusion, Quick Trick, Shift oraz wiązania rentalowe są kompatybilne i moga być używane z butami alpejskimi (ISO 5355) i butami GripWalk (ISO 9523). Gwarancja doskonałej jakości jazdy oraz bezpiecznego wypinania, zarówno w przypadku jednych, jak i drugich butów.

Wiązania GripWalk używane mogą być z butami alpejskimi i butami GripWalk.

Logo Grip Walk nadrukowane na wiązanie

Najwyższy poziom jazdy i bezpieczeństwo. Kompatybilne ze wszystkimi rodzajami butów narciarskich.

EL 4.5 GW AC „GW AC” w nazwie produktu

Żadna regulacja systemu GripWalk nie jest wymagana.

ZALETY Od sezonu 2019/2020 wszystkie wiązania juniorskie Elana nie wymagają specjalnego ustawienia, by dopasować je do butów narciarskich typu Grip Walk i Grip Walk Junior, jak również do butów dla dorosłych i dzieci.

BUTY ALPEJSKIE (ISO 5355)

* oznaczenie znaleźć można obok nazwy oraz, częściowo, na wiązaniu

Wiązania bez oznaczeń*

Wiązania “GW"

Wiązania “AT”

RODZAJ A (Dorosli)

RODZAJ C (Dzieci)

BUTY TOUROWE (ISO 9523)

GripWalk (GW)

Walk Sole/ Walk to Ride (W)

no further indication

2019/20 BUTY JUNIORSKIE GRIP WALK I KOMPATYBILNE WIĄZANIA

BUTY ALPEJSKIE (ISO 5355)

RODZAJ A (Dorosli)

RODZAJ C (Dzieci)

GRIP WALK JUNIOR

no standard

BUTY TOUROWE (ISO 9523)

GripWalk (GW)

Bez Walk Sole/ dodatkowych oznaczen Walk to Ride (W)

Wiązania “GW AC"

Możliwość wprowadzenia zmian technicznych 90

91


IA

ATTACK2 18 (X) AT W/O BRAKE

ATTACK 13 AT W/O BRAKE

ATTACK 13 AT DEMO W/O BRAKE

KOD_ DD063817000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 4-13 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ FR PRO² AT PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS metal BEZPIECZNIK TYLNY_ NX FR SKISTOPER_ W/O BRAKE CIĘŻAR_ 2340 g KOD SKISTOPERA_ A NORMA BUTÓW_ A / G / W / T ROZMIARY BUTÓW_ ALL

KOD_ DD066917000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 4-13 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ FR PRO² AT PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS metal BEZPIECZNIK TYLNY_ NX FR SKISTOPER_ W/O BRAKE CIĘŻAR_ 2340 g KOD SKISTOPERA_ F NORMA BUTÓW_ A / G / W / T ROZMIARY BUTÓW_ 259-382 mm

ATTACK 11 AT DEMO W/O BRAKE

ATTACK 11 GW W/O BRAKE

KOD_ DD067017000 KOLORY_ solid white/black Z-DIN_ 3 - 11 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ FR PRO² AT PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS metal BEZPIECZNIK TYLNY_ SX FR SKISTOPER_ W/O BRAKE CIĘŻAR_ 2340 g KOD SKISTOPERA_ G NORMA BUTÓW_ A / G / W / T ROZMIARY BUTÓW_ 259-382 mm

KOD_ DD064117000 KOLORY_ solid black/black Z-DIN_ 3 - 11 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ FR PRO² AT PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS metal BEZPIECZNIK TYLNY_ SX FR SKISTOPER_ W/O BRAKE CIĘŻAR_ 2340 g KOD SKISTOPERA_ L NORMA BUTÓW_ A / G

AMBITION 12 W/O BRAKE

N EW MODEL

KOD_ DD064017000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 8-18 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ FR PRO² PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS metal BEZPIECZNIK TYLNY_ RACE PRO FR SKISTOPER_ W/O BRAKE CIĘŻAR_ 2340 g KOD SKISTOPERA_ A NORMA BUTÓW_ A / G / W / T ROZMIARY BUTÓW_ ALL

ER 16.0 (X) FF EVO RD

KOD_ DA051015000 KOLORY_ matt black/flu. green Z-DIN_ 10-20 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ RACE PŁYTKA POŚLIZGOWA_ Race AFD (X) BEZPIECZNIK TYLNY_ RACE PRO RD SKISTOPER_ PB² Race Pro 16-85 KOD SKISTOPERA_ A NORMA BUTÓW_ A ROZMIARY BUTÓW_ 255-375mm

KOD_ DA051215000 KOLORY_ matt black/flu. green Z-DIN_ 8-16 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ RACE PŁYTKA POŚLIZGOWA_ Race AFD (X) BEZPIECZNIK TYLNY_ RACE PRO RD SKISTOPER_ PB² Race Pro 16-85 KOD SKISTOPERA_ A NORMA BUTÓW_ A ROZMIARY BUTÓW_ 257-372mm

ER 17.0 FF EVO BLK/FGRN

ER 14.0 FF EVO BLK/FGRN

KOD_ DA061416000 KOLORY_ matt black/flu. green Z-DIN_ 6-17 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ RACE PŁYTKA POŚLIZGOWA_ Race AFD BEZPIECZNIK TYLNY_ RACE PRO SKISTOPER_ PB² Race Pro 17-85 KOD SKISTOPERA_ A NORMA BUTÓW_ A ROZMIARY BUTÓW_ 255-375mm

KOD_ DA061616000 KOLORY_ matt black/flu. green Z-DIN_ 4-14 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ RX PŁYTKA POŚLIZGOWA_ ABS BEZPIECZNIK TYLNY_ RACE LITE SKISTOPER_ Power Brake2 LD 85 KOD SKISTOPERA_ D NORMA BUTÓW_ A ROZMIARY BUTÓW_ 257-372mm

ER 14.0 GW FREEFLEX DEMO BRAKE 85

ER 11.0 FF EVO BLK/FGRN

KOD_ DA091919000 KOLORY_ matt black/flu. green Z-DIN_ 4 - 14 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ RX PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS GW BEZPIECZNIK TYLNY_ NX SKISTOPER_ Power Brake² LD 85 KOD SKISTOPERA_ D NORMA BUTÓW_ A ROZMIARY BUTÓW_ 236-386 mm

KOD_ DA561816000 KOLORY_ matt black/flu. green Z-DIN_ 3-11 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ RX PŁYTKA POŚLIZGOWA_ ABS BEZPIECZNIK TYLNY_ NX SKISTOPER_ Power Brake2 LD 85 KOD SKISTOPERA_ D NORMA BUTÓW_ A ROZMIARY BUTÓW_ 255-375mm

ER 11.0 BLK/SIL

EL 10.0 W/O BRAKE

KOD_ DA662016000 KOLORY_ matt black/silver Z-DIN_ 3-11 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ RX PŁYTKA POŚLIZGOWA_ ABS BEZPIECZNIK TYLNY_ NX SKISTOPER_ Power Brake2 LD 85 KOD SKISTOPERA_ D NORMA BUTÓW_ A ROZMIARY BUTÓW_ ALL

KOD_ DB697519000 KOLORY_ solid black/smoke Z-DIN_ 3-10 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ SX PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS GW BEZPIECZNIK TYLNY_ SXG SKISTOPER_ W/O Brake KOD SKISTOPERA_ J NORMA BUTÓW_ A ROZMIARY BUTÓW_ ALL

ELAN JUNIOR

KOD_ DD064417000 KOLORY_ solid white/black Z-DIN_ 4 - 12 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ AT PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS BEZPIECZNIK TYLNY_ AT SKISTOPER_ W/O BRAKE CIĘŻAR_ 1810 g KOD SKISTOPERA_ C NORMA BUTÓW_ A / G / W / T ROZMIARY BUTÓW_ 260-350 mm

N EW MODEL

ATTACK 12 AT W/O BRAKE

92

ER 20.0 (X) FF EVO RD

N EW MODEL

ATTACK

EL 7.5 AC BLK

EL 4.5 AC BLK

KOD_ DB899519000 KOLORY_ Solid black/white Z-DIN_ 2 - 7,5 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ SX PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS GW AC BEZPIECZNIK TYLNY_ SX Jr. SKISTOPER_ SL Brake 78 KOD SKISTOPERA_ J NORMA BUTÓW_ A/C ROZMIARY BUTÓW_ ALL

KOD_ DB999819000 KOLORY_ Solid black/white Z-DIN_ 0,75-4,5 BEZPIECZNIK PRZEDNI_ SX PŁYTKA POŚLIZGOWA_ AFS GW AC BEZPIECZNIK TYLNY_ SX Kid SKISTOPER_ SX Kid Brake 80 KOD SKISTOPERA_ K NORMA BUTÓW_ A/C ROZMIARY BUTÓW_ ALL

N EW MODEL

W

ZA

N

ELAN RACE

93


IE SK AR

IA

FREERIDE

TWEENER

RENTAL + SPECIAL

A

C

D

F

G

J K L

ER 20.0 (X) FREEFLEX EVO RD ER 16.0 (X) FREEFLEX EVO RD ER 17.0 FREEFLEX EVO ATTACK² 18X AT ATTACK² 13 AT

163032

DF163032000

Power Brake² Race PRO 16-85 [A]

163033

DF163033000

Power Brake² Race PRO 17-85 [A]

163034

DF163034000

Power Brake² Race PRO 18-85 [A]

163035

DF163035000

Power Brake² Race PRO 95 [A]

163036

DF163036000

Power Brake² Race PRO 110 [A]

163037

DF163037000

Power Brake² Race PRO 130 [A]

163038

DF163038000

Power Brake² Race PRO 150 [A]

163003

DF163003000

BRAKE AMBITION 85 (C)

163016

DF163016000

BRAKE AMBITION 95 (C)

N JE

90

90

90

90

90

85

78

78

74

95

95

95

85

85

90

85

85

85

EXAR PRO

KI

90

EXPLORE X

90

100

EXPLORE 72

90

115

EXPLORE 82

RIPSTICK 106 & RIPSTICK 102 105

TWIST PRO (125-145)

130

PINBALL PRO (125-145)

100

TWIST (155-165)

95

110

PINBALL (155-175)

105

RIPSTICK 116

85

RIPSTICK BLACK EDITION

85

RIPSTICK BLACK EDITION 106

95

SLING SHOT

90

RIPSTICK 86 T

85

95

TECHNOLOGIE STOSOWANE W KIJACH NARCIARSKICH Poszukujesz doskonałej lini kijów narciarskich do poprawy Twoich wrażeń z jazdy na nartach Elan? Już nie musisz szukać dalej. Przedstawiamy najnowszją kolekcję kijów narciarskich Elan. Kompletna oferta naszych kijów narciarskich, które zostały przetestowane i sprawdzone na najwyższy poziom jazdy na nartach, zapewniając bezpieczeństwo, komfort i kontrolę w każdej sytuacji.

AMBITION 12 AT

ER 14.0 FREEFLEX EVO ER 11.0 FREEFLEX EVO ER 11.0 ER 14.0 GW FREEFLEX DEMO ESP 10.0 GW ESR 10.0 GW

163004

DF163004000

BRAKE AMBITION 105 (C)

163005

DF163005000

BRAKE AMBITION 125 (C)

163044

DF163044000

Power Brake² LD 85 [D]

163045

DF163045000

Power Brake² LD 95 [D]

163046

DF163046000

Power Brake² LD 110 [D]

163047

DF163047000

Power Brake² LD 130 [D]

163048

DF163048000

Power Brake² LD 150 [D]

163050

DF163050000

Powerrail Brake² LD 85 [F]

163051

DF163051000

Powerrail Brake² LD 95 [F]

EM 11.0 GW FUSION ATTACK² 11.0 AT DEMO

EL 10.0 GW EL 7.5 GW AC

EL 4.5 GWAC

163052

DF163052000

Powerrail Brake² LD 110 [F]

163053

DF163053000

Powerrail Brake² LD 130 [F]

162943

DF162943000

POWERRAIL BRAKE SL 78 (G)

163084

DF163084000

POWERRAIL BRAKE SL 85 (G)

162944

DF162944000

POWERRAIL BRAKE SL 90 (G)

163078

DF163078000

POWERRAIL BRAKE SL 100 (G)

162985

DF162985000

POWERRAIL BRAKE SL 115 (G)

163058

DF163058000

SL Brake 78 [J]

162776

DF162776000

SL Brake 90 [J]

163067

DF163067000

SL Brake 100 [J]

163068

DF163068000

SL Brake 115 [J]

163111

DF163111000

SX Kid Brake 80 [K]

163027

DF163027000

SL Brake FS 78 [L]

163028

DF163028000

SL Brake FS 90 [L]

NOWY UCHWYT Jeden z najważniejszych elementów kija narciarskiego. Elan opracował nową, hybrydową konstrukcję uchwytu typu Bulwark BIC, który jest bardzo ergonomiczny, lekki i komfortowy.

DESIGN I KOLORYSTYKA

BIC Uchwyt wykonany z dwóch komponentów

ATTACK² 13 AT DEMO

Kije to ważny element wyposażenie narciarza, dlatego odpowiedni wygląd i kolorystyka są bardzo istotne. Elan zawsze przykłada dużą wagę do tego, by sprzęt odpowiadał najwyższym standardom pod względem rozwiązań technicznych i wizualnych. Perfekcja w każdym celu.

SIC Uchwyt wykonany z jednego komponentu

TRZON Trzon jest najważniejszą częścią kija narciarskiego. Kije Elana wykonane są z wysokiej jakości aluminium (5083 i 7075 - duża wytrzymałość i bezpieczeństwo), włókna węglowego lub kompozytów z włókna szklanego, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo lekka.

ATTACK² 11 GW 163029

DF163029000

SL Brake FS 100 [L]

163030

DF163030000

SL Brake FS 115 [L]

/

DTG32869085    

85

SZPICE

TALERZYKI

/

DTG32869100    

100

/

DTG32869115    

115

/

DTG32869130    

130

/

DTG32871085    

85

/

DTG32871100    

100

W kijach Elana stosowane są szpice wykonane z najwyższej jakości materiałów takich jak stal i karbid.

/

DTG32871115    

115

W kolekcji kijów Elana znajdują się modela wyposażone w różne rodzaje talarzyków zaprojektowanych z myślą o uprawianiu różnych odmian narciarstwa.

/

DTG32871130    

130

ION 12 BINDING

ION 12 DEMO

94

90

RIPSTICK 86 & 88 W

MODELE SKISTOPERÓW

RIPSTICK 96 & 94W

KOD

IBEX 78

ART. NO.

IBEX 84 (ALL MODELS)

MODELE WIAZAN ELAN

IBEX 94 (ALL MODELS)

KOLOR KOD

WINGMAN 82 CTI / TI

WINGMAN 86 CTI / TI

W

AR

ADVENTURE

CI

N ZA

ALL MOUNTAIN

95


IE SK AR CI AR N JE

KI

WHITEMAGIC

TOUR N EW MODEL

N EW MODEL

KOD_ CD190219 ∙ TYP_ Telescopic ∙ DŁUGOŚCI (CM) 95-140 (Telescopic) ∙ MATERIAŁ_ Alu 7075 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø18/16 mm ∙ KOLORY_ Leafdrop Green ∙ UCHWYT_ Bulwark BIC Grip + EVA Undergrip ∙ PASEK_ Velcro Strap ∙ KÓŁKO_ Powder Basket

NEW MODEL

+ Carbide Tip

+ Steel Tip

POWROD

RACEROD SLX

KOD_ CD190419 ∙ TYP_ Adult ∙ DŁUGOŚCI (CM) 110-130 ∙ MATERIAŁ_ Alu 5083 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø18 mm ∙ KOLORY_ Vitamin Orange ∙ UCHWYT_ Bulwark BIC Grip + EVA Undergrip ∙ PASEK_ Velcro Strap ∙ KÓŁKO_ Powder Basket

+ Steel Tip

NEW MODEL

CARBONROD N EW MODEL

KOD_ CD290619 ∙ TYP_ Adult ∙ DŁUGOŚCI (CM) 110-135 ∙ MATERIAŁ_ Carbon ∙ PRZEKRÓJ_ Ø14 mm ∙ KOLORY_ Carbon Black ∙ UCHWYT_ Bulwark BIC Grip ∙ PASEK_ Velcro Strap ∙ KÓŁKO_ Basket 68 mm + Carbide Tip

KOD_CD390819 (Green), CD391019 (Orange), CD391219 (Caffe) ∙ TYP_Adult ∙ DŁUGOŚCI (CM)110-135 ∙ MATERIAŁ_

Alu 7075 ∙ PRZEKRÓJ_Ø14 mm ∙ KOLORY_Vitamin Green, Vitamin Orange, Caffe Green ∙ UCHWYT_Bulwark BIC Grip ∙ PASEK_Velcro Strap ∙ KÓŁKO_Basket 68 mm + Steel Tip

NEW MODEL

NEW MODEL

HOTROD 5083 ∙ PRZEKRÓJ_Ø18 mm ∙ KOLORY_Leafdrop Green, Tarmac Grey, Nardo Grey ∙ UCHWYT_Bulwark SIC Grip ∙ PASEK_ System Strap ∙ KÓŁKO_Basket 68 mm + Steel Tip

KOD_ CD883618 (Green), CD883818 (Black), CD884018 (Red), CD894119 (Pink) ∙ TYP_ Adult ∙

SPEEDMAGIC N EW MODEL

KOD_CD792619 ∙ TYP_lady ∙ DŁUGOŚCI (CM)110-135 ∙ MATERIAŁ_Alu 7075 ∙ PRZEKRÓJ_Ø14 mm ∙ KOLORY_Coral Pink ∙ UCHWYT_Bulwark 2K Grip ∙ PASEK_Velcro Strap ∙ KÓŁKO_Basket 68 mm + Steel Tip

KOD_ CD792819 ∙ TYP_ Lady ∙ DŁUGOŚCI (CM) 110-135 ∙ MATERIAŁ_ Alu 5083 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø16 mm ∙ KOLORY_ Aqua Blue ∙ UCHWYT_ Bulwark BIC Grip ∙ PASEK_ System Strap ∙ KÓŁKO_ Basket 68 mm

+ Steel Tip

96

DŁUGOŚCI (CM) 70-110 ∙ MATERIAŁ_ Alu 5083 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø14 mm ∙ KOLORY_ Leafdrop Green, Tarmac Grey, Miura Red, Fuchsia ∙ UCHWYT_ Jr ErgoForm Grip ∙ PASEK_ System Strap JR ∙ KÓŁKO_ Basket 50mm + Steel Tip

EXAR NEW MODEL

KOD_ CD994219 ∙ TYP_ Adult Rental ∙ DŁUGOŚCI (CM) 110-135 ∙ MATERIAŁ_ Alu 7075 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø18

mm ∙ KOLORY_ KOLORY Coded ∙ UCHWYT_ PVC Transparent ErgoForm Grip ∙ PASEK_ System Strap ∙ KÓŁKO_ Basket 68 mm + Steel Tip

EXAR LITE / ALU

SPARKMAGIC N EW MODEL

KOD_ CD095419 ∙ TYP_ Junior Race ∙ DŁUGOŚCI (CM) 95-105 ∙ MATERIAŁ_ Alu 5083 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø16 mm ∙ KOLORY_New Green ∙ UCHWYT_ Race Rubber Red ∙ PASEK_ Velcro Strap ∙ KÓŁKO_ E-basket Race Cone + Steel Tip

HOTROD JR.

KOD_CD692019 (Black), CD692219 (Green), CD692419 (Nardo) ∙ TYP_Adult ∙ DŁUGOŚCI (CM)110-135 ∙ MATERIAŁ_Alu

NE W COLOR

N EW MODEL

KOD_ CD095619 ∙ TYP_ Junior Race ∙ DŁUGOŚCI (CM) 95-105 ∙ MATERIAŁ_ Alu 5083 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø16 mm ∙ KOLORY_New Green∙ UCHWYT_ Race Rubber Red ∙ PASEK_ Velcro Strap∙ KÓŁKO_ E-basket Race Cone + Steel Tip

RACEROD RCG JR

KOD_CD591419 (Green), CD591619 (Orange), CD591819 (Nardo) ∙ TYP_Adult ∙ DŁUGOŚCI (CM)110-135 ∙ MATERIAŁ_

Alu 5083 ∙ PRZEKRÓJ_Ø16 mm ∙ KOLORY_Leafdrop Green, Tarmac Grey, Nardo Grey ∙ UCHWYT_Bulwark BIC Grip ∙ PASEK_System Strap ∙ KÓŁKO_Basket 68 mm + Steel Tip

KOD_ CD095019 ∙ TYP_ Adult Race ∙ DŁUGOŚCI (CM) 110-135 ∙ MATERIAŁ_ Alu 7075 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø18 mm ∙ KOLORY_New Green ∙ UCHWYT_ Race Rubber Red ∙ PASEK_ Velcro Strap ∙ KÓŁKO_ E-basket Race Cone + Carbide Tip

RACEROD RCS JR

SPEEDROD N EW MODEL

KOD_ CD095219 ∙ TYP_ Adult Race ∙ DŁUGOŚCI (CM) 110-135 ∙ MATERIAŁ_ Alu 7075 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø18 mm ∙ KOLORY_New Green ∙ UCHWYT_ Race Rubber Red ∙ PASEK_ Velcro Strap∙ KÓŁKO_ E-basket Race Cone + Carbide Tip

RACEROD GSX NEW MODEL

LITEROD N EW MODEL

KOD_CD793019 ∙ TYP_lady ∙ DŁUGOŚCI (CM)110-135 ∙ MATERIAŁ_Alu 5083 ∙ PRZEKRÓJ_Ø16 mm ∙ KOLORY_Marble White ∙ UCHWYT_Bulwark SIC Grip ∙ PASEK_System Strap ∙ KÓŁKO_Basket 68 mm

NEW MODEL

KOD_ CD984418 (Lite) / CD994319 ∙ TYP_ Adult Rental ∙ DŁUGOŚCI (CM) 110-135 ∙ MATERIAŁ_ Composite/Alu 5083 ∙ PRZEKRÓJ_ Ø14 mm/Ø16 mm ∙ KOLORY_ KOLORY Coded / Composite ∙ UCHWYT_ Bulwark Rubber Grip ∙ PASEK_

System Strap ∙ KÓŁKO_ Basket 68 mm + Steel Tip

97


ACCESSORIES Ulubiona odzież to taka, na której widnieje logo ulubionego producenta. Nie ważne, czy trenujesz przed sezonem, czy wybierasz się do baru na krótki apres. Czerp z życia pełnymi garściami, o ręsztę się zatroszczymy.

98

99


Ż IE DZ O

DEMO JACKET M

DEMO JACKET W

CAMBER JACKET M GREEN

CAMBER JACKET W CORAL

KOD_ PST9581900 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ 2 Way Zip, Adjustable

KOD_ PST956190 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ 2 Way Zip, Adjustable

KOD_ PST9501900 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Cuffs, Adjustable

KOD_ PST952190 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Cuffs, Adjustable

Cuffs, Adjustable Hood, Articulated Sleeves, Fixed Hood, Hlemet compatible hood, Hem adjustment, Inner pocket, Reinforcement, Ski Pass Pocket, Removable Snow Skirt, Two Zippered Chest Pockets, Two Zippered Front Pockets, Under arm ventilation, Water repllent zippers MATERIAŁ_ Dermizax, MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10.000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Padding 80 g ROZMIARYS_ XS - XXL

Cuffs, Adjustable Hood, Articulated Sleeves, Fixed Hood, Hlemet compatible hood, Hem adjustment, Inner pocket, Reinforcement, Ski Pass Pocket, Removable Snow Skirt, Two Zippered Chest Pockets, Two Zippered Front Pockets, Under arm ventilation, Water repllent zippers MATERIAŁ_ Dermizax, MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10.000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Padding 80 g ROZMIARYS_ 34-46

Hood, Articulated Sleeves, Detachable Hood, Hem Adjustment, Inner Lycra Cuffs, Inner Pocket, Ski Pass Pocket, Removable Snow Skirt, Two Zippered Chest Pockets and Front Pockets, Armpit Vents MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, Lightweight Windproof and Water Repellent Fabric With Welded Channels, Padding: Down-like ROZMIARYS_ S-XXL

Hood, Articulated Sleeves, Detachable Hood, Hem Adjustment, Inner Lycra Cuffs, Inner Pocket, Ski Pass Pocket, Removable Snow Skirt, Two Zippered Chest Pockets and Front Pockets, Armpit Vents MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, Lightweight Windproof and Water Repellent Fabric With Welded Channels, Padding: Down-like ROZMIARYS_ 34-46

SLUSH JACKET M

SLUSH JACKET W

CAMBER JACKET M ORANGE

CAMBER JACKET W NARDO

KOD_ PST9601900 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ 2 Way Zip, Adjustable Cuffs,

KOD_ PST961190 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ 2 Way Zip, Adjustable Cuffs,

KOD_ PST9541900 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Cuffs, Adjustable

KOD_ PST955190 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Cuffs, Adjustable

Adjustable Hood, Articulated Sleeves, Fixed Hood, Hlemet compatible hood, Hem adjustment, Inner pocket, Recoo®, Reinforcement, Ski Pass Pocket, Removable Snow Skirt, Two Zippered Chest Pockets, Two Zippered Front Pockets, Under arm ventilation, Water repllent zippers MATERIAŁ_ Dermizax, MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10.000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Padding 80 g ROZMIARYS_ S-XXL

Adjustable Hood, Articulated Sleeves, Fixed Hood, Hlemet compatible hood, Hem adjustment, Inner pocket, Recoo®, Reinforcement, Ski Pass Pocket, Removable Snow Skirt, Two Zippered Chest Pockets, Two Zippered Front Pockets, Under arm ventilation, Water repllent zippers MATERIAŁ_ Dermizax, MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10.000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Padding 80 g ROZMIARYS_ 34-46

Hood, Articulated Sleeves, Detachable Hood, Hem Adjustment, Inner Lycra Cuffs, Inner Pocket, Ski Pass Pocket, Removable Snow Skirt, Two Zippered Chest Pockets and Front Pockets, Armpit Vents MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10 000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, Lightweight Windproof and Water Repellent Fabric With Welded Channels, Padding: Down-like ROZMIARYS_ S-XXL

Hood, Articulated Sleeves, Detachable Hood, Hem Adjustment, Inner Lycra Cuffs, Inner Pocket, Ski Pass Pocket, Removable Snow Skirt, Two Zippered Chest Pockets and Front Pockets, Armpit Vents MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, Lightweight Windproof and Water Repellent Fabric With Welded Channels, Padding: Down-like ROZMIARYS_ 34-46

DEMO PANTS M

DEMO PANTS W

CAMBER PANTS MEN

CAMBER PANTS WOMEN

KOD_ PST959190 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Leg Ending,

KOD_ PST957190 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Leg Ending,

CKOD_ PST9511900 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Waist, Vents,

CKOD_ PST953190 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Waist, Vents,

Adjustable Waist, Articulated Knees, Detachable Suspenders, Fleece Lined Pockets, Lockable Zipper, Reinforcement, Snowgaiter, Two Zippered Front Pockets, Water Repellent Zippers, Zip in Leg Ending MATERIAŁ_ Dermizax, MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Padding 80 g ROZMIARYS_ XS - XXL

Adjustable Waist, Articulated Knees, Detachable Suspenders, Fleece Lined Pockets, Lockable Zipper, Reinforcement, Snowgaiter, Two Zippered Front Pockets, Water Repellent Zippers, Zip in Leg Ending MATERIAŁ_ Dermizax, MPC Extreme, WP 20.000, MP 10.000, 100 % Polyester, 150 gr/m2, Padding: 80 g ROZMIARYS_ 34-47

Articulated Knees, Detachable Suspenders, Keyholder, Pocket Zipped Pocket in Pocket, Reinforcement, Snowgaiter, Two Zippered Front Pockets, Zip in Leg Ending MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, Padding: 100 g ROZMIARYS_ S-XXL

Articulated Knees, Detachable Suspenders, Keyholder, Pocket Zipped Pocket in Pocket, Reinforcement, Snowgaiter, Two Zippered Front Pockets, Zip in Leg Ending MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, Padding: 100 g ROZMIARYS_ 34-46

TECH VEST

TECH JACKET

MIDLAYER M

MIDLAYER W

KOD_ PST9641900 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Hem, Two

KOD_ PST9621900 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Adjustable Hood, Articulated

KOD_ PST90319000 MATERIAŁ_ 96% polyester,

KOD_ PST90419000 MATERIAŁ_ 96% polyester,

Zippered Front Pockets

MATERIAŁ_ Wind Proof, Light Weight, Water Repellent,

Polyamide 100% ROZMIARYS_ S-XXL

100

Sleeves, Elastic Wrist, Fixed Hood, Hem Adjustment, Insulation: Duckdown 90/10, Zippered Front Pockets, Water Repellent Zippers MATERIAŁ_ Stretch, WP 10.000, MP 10.000, Fully Welded, 100 % Polyester ROZMIARYS_ XS - XXXL

4% elastane

ROZMIARYS_ S-XXL

4% elastane

ROZMIARYS_ XS-XL

101


Ż IE DZ O

UNDERWEAR TOP M KOD_ PST90619000 MATERIAŁ_ 83% polyester,

102

UNDERWEAR TOP W

MEN UNDERWEAR TOP BASIC

KOD_ PST90519000 MATERIAŁ_ 83% polyester,

KOD_ PST98519000 MATERIAŁ_ 83% polyester,

RUNNING T-SHIRT LS M

RUNNING T-SHIRT M

RUNNING T-SHIRT W

KOD_ PST91319000 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARYS_ S-XXL

KOD_ PST91219000 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARYS_S-XXL

KOD_ PST91119000 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARYS_ XS-XL

17% elastane ROZMIARYS_ S-XXL

17% elastane ROZMIARYS_ XS-XL

17% elastane ROZMIARYS_S/M, L/XL

WOMEN UNDERWEAR TOP BASIC

MEN UNDERWEAR PANTS BASIC

WOMEN UNDERWEAR PANTS BASIC

HOODIE M

HOODIE M GREY

HOODIE W

KOD_ PST98619000 MATERIAŁ_ 83% polye ster,

KOD_ PST98719000 MATERIAŁ_ 83% polyester,

KOD_ PST98819000 MATERIAŁ_ 83% polyester,

KOD_ PST92319000 MATERIAŁ_ 63% cotton,

KOD_ PST94319000 MATERIAŁ_ 63% cotton, 33%

KOD_ PST92219000 MATERIAŁ_ 63% cotton,

17% elastane ROZMIARYS_ S/M, L/XL

17% elastane ROZMIARYS_S/M, L/XL

17% elastane ROZMIARYS_S/M, L/XL

33% polyester, 4% spandex ROZMIARYS_ S-XXL

polyester, 4% spandex ROZMIARYS_ S-XXL

33% polyester, 4% spandex ROZMIARYS_ XS-XL

UNDERWEAR PANT M

UNDERWEAR PANT W

TRAINING HOODIE M

HOODIE W GREY

HOODIE LOGO

KNITTED JUMPER M

KOD_ PST90719000 MATERIAŁ_ 83% polyester,

KOD_ PST90819000 MATERIAŁ_ 83% polyester,

KOD_ PST90119000 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARYS_ S-XXL

KOD_ PST94719000 MATERIAŁ_ 63% cotton, 33%

polyester, 4% spandex ROZMIARYS_ XS-XL

17% elastane ROZMIARYS_ S-XXL

17% elastane ROZMIARYS_ XS-XL

TRAINING HOODIE W

TRAINING PANTS M

TRAINING PANTS W

KNITTED JUMPER W

KOD_ PST90219000 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARYS_ XS-XL

KOD_ PST90919000 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARYS_ S-XXL

KOD_ PST91019000 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARYS_ XS-XL

KOD_ PST91719000 MATERIAL_ 50% wool,

50% acrylic

ROZMIARY_ XS-XL

KOD_ PST94119000 MATERIAŁ_ 100% cotton ROZMIARYS_S-XXL

KOD_ PST91619000 MATERIAL_ 50% wool,

SHIRT CORPO M

SHIRT CORPO W

KOD_ PST9201900 MATERIAŁ_ 100% cotton ROZMIARYS_ S-XXL

KOD_ PST92119000 MATERIAŁ_ 100% cotton ROZMIARYS_ XS-XL

50% acrylic

ROZMIARY_ S-XXL

103


Ż IE DZ O

SHIRT GREEN M

SHIRT GREEN W

POLO SHIRT M

RETRO CAP

MEN CAP

WOMEN CAP

KOD_ PST91419000 MATERIAŁ_ 100% cotton ROZMIARYS_ S, M, L, XL, 2XL

KOD_ PST91519000 MATERIAŁ_ 100% cotton ROZMIARYS_ XS, S, M, L, XL

KOD_ PST91819000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

KOD_ PST92919000 MATERIAL_ 100% acrylic ROZMIARY_ uni

KOD_ PST93319000 MATERIAL_ 100% acrylic ROZMIARY_ uni

KOD_ PST93719000 MATERIAŁ_ 50% wool,

50% acrylic

POLO SHIRT M

T-SHIRT LS M #1

RETRO T-SHIRT LS M

UNISEX BASEBALL CAP

UNISEX TRUCKER CAP

HEADBAND

KOD_ PST93019000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

KOD_ PST93419000 MATERIAŁ_ 100% cotton, ROZMIARYS_ M-L

KOD_ PST93519000 MATERIAŁ_ 100% cotton

KOD_ PST93619000 MATERIAŁ_ 100% acrylic ROZMIARYS_ uni

ELAN GOGGLES

GLOVES ELAN

GLOVES WOMEN

KOD_ PAG00218 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_

KOD_ PST01018

KOD_ PSL00618

KOD_ PST91919000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

5% elastane, pique ROZMIARYS_ XS-XL

5% elastane

5% elastane

RETRO T-SHIRT WHITE LOGO

RETRO T-SHIRT WHITE LOGO

T-SHIRT LOGO

KOD_ PST93119000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

KOD_ PSA00116000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

ROZMIARYS_ S-XXL

ROZMIARYS_ S-XXL

front, plastic mesh back ROZMIARYS_ M-L

5% elastane

5% elastane

KOD_ PST94019000 MATERIAŁ_ 100% cotton ROZMIARYS_ S-XXL

T-SHIRT LADY GLITTER

T-SHIRT RIPSTICK

T-SHIRT CAMO

UNISEX SPORT SOCKS

UNISEX SKI SOCKS

KOD_ PST92519000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

KOD_ PST92619000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

KOD_ PST92719000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

KOD_ PST93919000 MATERIAŁ_ polyester,

KOD_ PST93819000 MATERIAŁ_ polyester drytex,

ROZMIARYS_ S-XXL

ROZMIARYS_ S-XXL

5% elastane

5% elastane

5% elastane

T-SHIRT WHITE LOGO

T-SHIRT BLACK LOGO

T-SHIRT LADY MINT

KOD_ PST94919000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

KOD_ PST92819000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

KOD_ PST94219000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

ROZMIARYS_ XS-XL

5% elastane

ROZMIARYS_ S-XXL

104

KOD_ PST92419000 MATERIAŁ_ 95% cotton,

5% elastane, pique ROZMIARYS_ S-XXL

ROZMIARYS_ S-XXL

5% elastane

ROZMIARYS_ S-XXL

ROZMIARYS_ S-XXL

ROZMIARYS_ uni

100 % UV Protection, Mirror Revo Lens, Extra Lens, Bendable TPU Frame, Gripper Silicone Strap, Air-Flow Lens System, Microfibre Goggle Bag,

polyamid, lycra ROZMIARYS_ uni

80/20 wool

ROZMIARYS_ uni

5% elastane

ROZMIARYS_ XS-XL

105


E P I T OK O RO RB W Y C

DEMO SKI BAG

RACE TRAVEL BAG

RACE BACK PACK

KOD_ CG190019000

KOD_ CG190619000

KOD_ CG190219000

OPIS_ Extra large volume compartment /

OPIS_ Large volume compartment / Front

OPIS_ 5 Pair ski compartment / Extendable

handle / Inner separator / Tightening straps / Silent wheels / Name tag

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC KOLORY_ Green

Extandable Handle / Silent Wheels / Long side pocket / Name tag

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC KOLORY_ Green

pocket / Upper pocket / Side pockets / Extandable Top Compartment / Wet Clothing Compartment / Air Vents / Padded Shoulder Straps / Chest clip / Name tag

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC KOLORY_ Green

SKI WRAP KOD_ CG190819000 OPIS_ 3 Zipped Skis Compartment / 220 cm

lenght / Highly Resistant Polyester / Padded structure

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester KOLORY_ Black

1P LADY BAG KOD_ CG291019000 OPIS_ One pair ski compartment / Shiny fabric

/ Tightening straps

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC

AGT BACKPACK

LIGHT BACKPACK

KOD_ CG592419000

KOD_ CG592619000

OPIS_ Large main compartment / Sport

OPIS_ Main compartment / 15" Laptop

apparel compartment / H20 Pocket / Key pocket / Phone Compartment / Two front pockets

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester

/ PVC

compartment / Front pocket / Passport pocket

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester KOLORY_ Black

KOLORY_ Black

KOLORY_ Shiny Grey

1P/2P SKI BAG KOD_ CG291219000 (1P), CG291419000 (2P) OPIS_ One pair ski compartment / Tightening

straps (1P), Two pair ski compartment / Tightening straps (2P)

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC KOLORY_ Black

BLACK EDITION BAG KOD_ CG693219000

DUALIE TRAVEL BAG

TROLLEY BAG

KOD_ CG392019000

KOD_ CG392219000

OPIS_ Large main compartment / 15"

OPIS_ Cabin Luggage Dimensions / Split

Laptop compartment / Sport apparel compartment / H20 Pocket / Key pocket / Phone Compartment / Two front pockets

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC

Main Compartment / Front Small Pockets / Extendable handle / Silent wheels / Increased tightening straps / Carrying handles / Side pockets / Business card pocket

KOLORY_ Black

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC

BOOT BAG

LIGHT BAG (SMALL/LARGE)

KOLORY_ Black

OPIS_ Specially designed to fit Black edition

skis

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC KOLORY_ Black

FOLDABLE SKI BAG /ARMY SKI BAG (IBEX TACTIX) KOD_ CG291819000 OPIS_ Foldable skis + boots + poles

compartment / Poles holder / Crampons + Skins compartment / Backpack straps / Business card holder

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester / PVC KOLORY_ Black

106

KOD_ CG291619000 OPIS_ Boots + Helmet main compartment /

Carrying shoulder strap

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester KOLORY_ Black

KOD_ CG592819000 (small), CG593019000 (large) OPIS_ Mono compartment / Lightweight

construction

MATERIAŁ_ Highly Resistant Polyester KOLORY_ Black

107


TECHNOLOGIE UŻYWANE W NARTACH ELAN SYSTEM

PROFILE

AMPHIBIO PROFILE

ARROW ROCKER

Technologia Amphibio to rewolucyjna konstrukcja nart łącząca w sobie zalety desek z rockerem i camberem. Narty wykonane w tej technologii są asymetryczne. Wewnętrzna krawędź każdej z nich jest wykonana z pełnym camberem w celu uzyskania precyzji prowadzenia i znakomitego trzymania na twardym śniegu. Zewnętrzna krawędź każdej z nart posiada profil z rockerem, co zapewnia łatwość wykonywania skrętów, płynne przejścia z łuku w łuk oraz wybaczanie błędów.

Specjalny profil charakteryzujący się nieco uniesionymi dziobami oraz wzmocnieniami przypominającymi kształtem strzałę. Rozwiązanie wpływające na lepszą i bardziej precyzyjną inicjację skrętów. Wspomniane, zastosowane w przedniej części wzmocnienia sprawią też, że narty są mocniejsze i stabilniejsze, również w ostatniej fazie skrętu.

PARABOLIC ROCKER PROFILE

EARLY RISE ROCKER PROFILE

MOUNTAIN ROCKER PROFILE

Unikalny projekt firmy Elan łączy mocno taliowaną geometrię nart z Early Rise Rocker. Rezultatem tej fuzji jest większa skrętność przy użyciu mniejszej energii. Stabilizatory umieszczone w przedniej części nart absorbują niekorzystne wibracje wzmacniając trzymanie na twardym śniegu i zapewniając nadzwyczajną kontrolę.

Dzięki umiarkowanej wysokości podniesienia dziobów, Early Rise Rocker zapewnia płynność i lekkość wykonywanych łuków.

Profil Mountain Rocker to umiarkowane podniesienie dziobów i piętek nart w celu uzyskania lepszego efektu surfowania w głębokim śniegu, łatwiejszej inicjacji skrętów i wszechstronności w zróżnicowanych warunkach. W połączeniu z umiarkowanym camberem na odcinku pod butem, Mountain Rocker zapewnia również doskonałą precyzję i stabilność na maszynowo przygotowanych stokach.

JIB ROCKER Stosowany w nartach freestyle’owych Jib Rocker polega na optymalnym podgięciu dziobów i piętek, tak by ułatwić jazdę w puchu oraz zabawę w parku i w pipe’ie.

TECHNOLOGIA

AMPHIBIO TECH Amphibio Tech to innowacyjna konstrukcja nart polegająca na zastosowaniu asymetrii w prawej i lewej narcie. Nowatorska zarówno pod kątem profilu, jak i rozróżnienia na prawą i lewą nartę.

Technologia Slim Shape w sposób spektakularny redukuje masę nart, powodując, że deski Elana są najlżejsze na świecie. Specyficzny kształt wierzchniej skorupy sprawia, że narty są bardzo cienkie przy zachowaniu znakomitej jakości oraz wielkiej odporności na działanie sił skrętnych. Wszystko to podnosi osiągi desek i wraz z optymalnym rozkładem flexu wzmacnia sztywność poprzeczną, która odpowiada za doskonały przekaz energii do krawędzi nart. Dzięki temu, narciarze mają do dyspozycji mocno trzymające w twardych warunkach narty, które lekko dają się kontrolować.

POWER SHIFT

LIGHT SHIFT

QUICK SHIFT

W pełni zintegrowany system wiązań z płytą Free Flex. Unikalne PowerEdge Lifters zapewniają bezpośredni transfer energii i - poprzez to - błyskawiczną inicjację skrętów oraz moc w całym przebiegu łuku. Zamontowane na płycie z przodu i z tyłu elementy absorbujące szkodliwe wibracje wzmacniają trzymanie krawędzi i szybkie oddawanie energii.

System zintegrowanych wiązań wykorzystujący zasadę działania opartą na tych samych założeniach, jak w przypadku PowerShift. Wykonany z bardzo lekkich materiałów LightShift redukuje masę zestawu i umożliwia uzyskiwanie dobrych osiągów przy zainwestowaniu mniejszych nakładów energii.

Kolejny system zintegrowanych wiązań specjalnie zaprojektowany do elastycznych nart. Zbudowany z lekkich materiałów kompozytowych o niskim profilu. Zastosowana płyta jest bardziej elastyczna i odpowiada wymaganiom stawianym przed systemem U-Flex. Zapewnia łatwość inicjacji skrętów.

RDZEN

AMPHIBIO TRULINE TECHNOLOGY

AMPHIBIO 4D TECHNOLOGY

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

Amphibio 4D technology to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie produkcji współczesnych nart. W tej technologii firmy Elan tradycyjne warstwy tytanalu uformowane są w strategicznych obszarach w sposób wypukły lub wklęsły. Te obszary w połączeniu z profilem Amphibio oferują niezrównane właściwości we wszystkich warunkach śniegowych, moc i osiągi.

GROOVE TECHNOLOGY

ARROW TECHNOLOGY

TNT TECHNOLOGY

Technologia Groove zdecydowanie zwiększy Wasze poczucie pewności. Rozwiązanie to sprawia, że narty są bardziej stabilne, łatwiej utrzymać na nich równowagę mają idealny flex. Gwarancja siły i najwyższego poziomu jazdy.

Technologia Arrow polega na zastosowaniu pod butem płyt wykonanych z włókna węglowego połączonych z wierzchnią warstwą titanalu. Obie warstwy współpracują w sposób harmonijny w strukturze nart oferując nieznaną wcześniej dynamikę i szybkość reakcji oraz precyzję wykonywania skrętów. Wstępnie wygięta w łuk płyta z włókna węglowego działa jak przyspieszacz i generuje szybki przekaz energii od dziobów do piętek. Za przekaz sił do krawędzi nart odpowiedzialne są specjalnie ukształtowane warstwy titanalu. Rezultatem jest nie tylko dynamika, ale także fenomenalne, niespotykane trzymanie nart na twardym stoku.

Technologia TNT, to kombinacja najnowszych innowacji, która umożliwia budowę lekkich nart mających jednocześnie moc i dobre osiągi. TNT Technology to połączenie Vapor Tip Inserts z TubeLite Woodcore. Rezultatem są narty najwyższej jakości o małej masie, ale jednocześnie o niezwykłej mocy, stabilności i z dobrym wytłumieniem wibracji.

CORE TECHNOLOGY

SLIMSHAPE TECHNOLOGY

FUSION X

FusionX – nowa generacja systemu wiązań FusionX to nowa generacja systemu wiązań Elana, który wyróżnia się najwyższą jakością wykonania. Przytwierdzany do nart za pomocą jednego punktu stycznego, nie ogranicza swobodnego wyginania narty pod butem i ułatwia inicjację skrętów. Nowa, przypominająca kształtem piramidę konstrukcja jest o 30 proc. lżejsza. Wzmocnienia z tytanu sprawiają, że wiązania są mocne i doskonale przekazują siły. Jazda z dużą prędkością dostarcza teraz więcej frajdy i jest bardziej precyzyjna.

BRIDGE TECHNOLOGY

WAVEFLEX™ TECHNOLOGY

U-FLEX TECHNOLOGY

Bridge technology to unikalny projekt redukujący masę i wzmacniający osiągi. Bardzo cienki drewniany rdzeń jest na całej długości wzmocniony specjalnymi insertami zapewniającymi sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przekaz sił do krawędzi nart.

WaveFlex™ to określenie profilu zewnętrznej powierzchni nart oraz rdzenia uformowanego w fale. Takie rozwiązanie zapewnia znakomity i elastyczny flex podłużny przy zachowaniu ogromnej sztywności poprzecznej nart. Zwiększa trzymanie krawędzi na twardych powierzchniach przy zachowaniu skrętności.

Ta unikalna technologia zapewnia nartom juniorskim i dziecięcym o 25% więcej elastyczności. W kombinacji z lekkim rdzeniem Symflex, konstrukcją Full Power Cap i profilem z rockerem, U-Flex umożliwia dzieciom naukę skrętów na krawędziach od pierwszego dnia na śniegu. Opatentowana technologia umożliwia szybkie postępy w nauce.

DYNAFLEX TECHNOLOGY Zastosowanie materiału DynaFlex w okolicach piętek nart dodaje im elastyczności przy zachowaniu sprężystości na końcu każdego skrętu. W rezultacie otrzymujemy dynamiczną i jednocześnie elastyczną konstrukcję desek.

KONSTRUKCJA

RESPONSE FRAME WOODCORE

LAMINATED WOODCORE

TUBELITE WOODCORE

POWER WOODCORE

DUAL WOODCORE

MONO WOODCORE

Response Frame Woodcore to unikalny, umieszczony od dziobów aż po piętki rdzeń z klejonego drewna. Rdzeń wykonano z miękkiego i elastycznego drewna otoczonego listwami z gatunków twardszych. Taka konstrukcja jest bardzo trwała oraz umożliwia wykonanie nart o różnym rozkładzie flexu w zależności od przeznaczenia.

Klejony rdzeń drewniany jest osobno formowany dla każdego typu nart i każdego rozmiaru. W zależności od użytych gatunków drewna oraz rodzajów klejenia możliwe jest uzyskanie różnych rodzajów rozkładu flexu dla każdego typu desek. Taki bardzo szybko reagujący i niezwykle wytrzymały rdzeń bezpośrednio przekazuje energię do krawędzi nart.

Wykonane z włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Rdzeń wykonany z drewna topoli oraz kompozytów. Taka konstrukcja zapewnia doskonałą sztywność poprzeczną i szybkość reakcji oraz znakomite trzymanie krawędzi w twardych warunkach, szczególnie w okolicach dziobów i piętek. Zastosowanie Power Woodcore umożliwia wykonanie rdzenia o jednolitym rozkładzie flexu.

Dual Woodcore to dwie symetrycznie ułożone listwy drewniane doklejone do zewnętrznych krawędzi syntetycznego rdzenia. Taka konstrukcja zapewnia dobre trzymanie w twardych warunkach przy zachowaniu lekkości i łatwości użytkowania.

Rdzeń Mono Woodcore zbudowany jest w środkowej części z lekkiego, sprasowanego drewna, które zapewnia szybką reakcję z krawędzi na krawędź oraz lekką jazdę łukami ciętymi.

RDZEN

WZMOCNIENIE

SYNFLEX CORE

CARBON POWER SHELL

CARBON RODS

DUAL TI / TI2

CTI

MONO TI

Syntetyczny rdzeń Synflex Core wykonano przy użyciu materiałów kompozytowych o różnej gęstości tym samym zapewniając optymalny rozkład flexu.

Carbon Power Shell to jedna z najbardziej innowacyjnych konstrukcji stosowanych w nowoczesnych nartach. To połączenie oryginalnego kształtu z nowej generacji materiałami. Rozwiązanie to sprawia, że narty są bardzo sztywne poprzecznie, lekkie i zapewniają najwyższy poziom jazdy.

Lekkie karbonowe pręty wkomponowane w poszycie narty, biegnące wzdłuż całej długości krawędzi. Pręty poprawiają sztywność poprzeczną i wpływają na większą sprężystość nart, umożliwiając jednocześnie ograniczenie materiału w konstrukcji rdzenia. Efekt? Niska waga, sprężystość i stabilność.

Dual TI to konstrukcja typu sandwich złożona z drewnianego rdzenia i dwóch warstw tytanalu. Zapewnia ona fantastyczną kontrolę krawędziowania oraz progresywny flex. Stosowana w nartach najwyższej jakości.

Konstrukcja CTI to unikalne rozwiązanie używane w szerszych nartach najwyższej jakości. Jedna warstwa tytanalu zwiększa trzymanie w twardych warunkach, podczas gdy ułożone wzdłuż osi nart włókna węglowe zapewniają znakomite oddawanie energii i płynne przejścia ze skrętu w skręt.

Konstrukcja Mono TI wykorzystuje pojedynczą warstwę tytanalu na górnej powierzchni rdzenia w celu podniesienia osiągów.

WZMOCNIENIE

RST

SST

PST

FULL POWER CAP

POWER SHELL

HD POWER SHELL

Konstrukcja RTS optymalizuje szybki przekaz sił i energii od narciarza do krawędzi nart zapewniając maksymalne trzymanie na twardej nawierzchni. Od dziobów, aż po piętki

Konstrukcja SST zapewnia szybką, precyzyjną i bezpośrednią transmisję energii od krawędzi nart do śniegu zapewniając jednocześnie nartom dużą sztywność poprzeczną.

Konstrukcja PST optymalizuje balans pomiędzy konieczną mocą nart a ich zdolnością do wybaczania błędów. Jest mieszanką dwóch typów budowy: Cap i Sidewalls zapewniając nartom lekkość przy zachowaniu stabilności.

Full Power Cap to tradycyjna konstrukcja skorupowa, lekka i zapewniająca dobrą skrętność oraz łatwość jazdy.

Konstrukcja górnej warstwy nart odpowiedzialna za równomierne rozprowadzenie siły na każdy cemtymetr kwadratowy narty. Wpływa na poprawę stabilności i nie zwiększa masy nart.

Konstrukcja, która wyróżnia linię nart rentalowych marki ELAN. HD Power Shell, to bardzo mocna i gruba warstwa wzmacniająca i ekstremalnie wytrzymała na zarysowania i wielosezonową eksploatację.

FIBERGLASS

CYA PLATE

VAPOR TIP INSERTS

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład flexu i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Mata z włókien szklanych przyklejona jest do rdzenia od góry lub od dołu w zależności od przeznaczenia nart.

Płyta CYA jest kompatybilna ze wszystkimi komercyjnymi wiązaniami oraz jest wzmocniona aluminium dla bezpieczeństwa i bezpiecznego montażu.

Vapor Inserts to fragmenty dziobów i piętek wykonane z bardzo zaawansowanego technicznie kompozytu materiałów syntetycznych, trwale połączonych z rdzeniem nart. Inserty redukują masę oraz wibracje, znacząco poprawiając stabilność i zapewniając płynną jazdę nawet w najbardziej wymagających warunkach śniegowych.

Elan, SLX, GSX, Amphibio, Delight, WaveFlex, Fusion, Early Rise & Always Good Times są zastrzeżonymi znakami towarowymi Elan d.o.o. Elan, Fusion, Early Rise & Always Good Times są znakami towarowymi zarejestrowanymi w Amerykańskim Biurze Patentowym. 108

109


ALL MOUNTAIN AMPHIBIO N EW MODEL

ALL MOUNTAIN WINGMAN NEW MODEL

N EW MODEL

N EW MODEL

N EW MODEL

N EW MODEL

FREERIDE RIPSTICK N EW MODEL

N EW MODEL

N EW MODEL

ADVENTURE IBEX

N EW MODEL

ALL MOUNTAIN ELEMENT

ALL MOUNTAIN TWEENER

RACE PRECISION

N EW MODEL

KOLEKCJA NART ELAN 2019/2020

N EW MODEL

AMPHIBIO 18 TI2 Fusion X

AMPHIBIO 16 TI Fusion X

AMPHIBIO 16 TI AMPHIBIO BLK/GRN 14 TI Fusion X Fusion X

AMPHIBIO 12 C Power Shift

WINGMAN 86 CTI Fusion X/Flat

WINGMAN WINGMAN 86 TI 82 CTI Fusion X/Flat Fusion X/Flat

WINGMAN 82 TI Power Shift/ Flat

WINGMAN 78 TI Power Shift

WINGMAN 78 C Power Shift

RIPSTICK 116 RIPSTICK 106

RIPSTICK 96 RIPSTICK 88 IBEX 94 CARBON XLT

IBEX 94 CARBON

IBEX 84 CARBON XLT

IBEX 84 CARBON

IBEX 84

IBEX 78

IBEX TACTIX ELEMENT CARBON ION 12 GREEN Light Shift

ELEMENT BLACK Light Shift

ELEMENT BLUE Light Shift

SLX Fusion X

SL Fusion X

GSX Fusion X

GSX MASTER Plate

RIPSTICK 86 T RIPSTICK 86 TW

RS RIPSTICK Shift

ABIEUH19

ABIGBN19

ABJFEV19

ABKFFE19

ABAEVU19, ABAEVX19 (Flat)

ABDFLK19, ABBEWA19, ABDFLL19 (Flat) ABBEWD19 (Flat)

ABFEWG19, ABFEWK19 (Flat)

ABGFHW19

ABGFLB19

ADODXF18

ADODXL18

AD1DXG18

ADGEUU19

ADJEUC19

ADKEUD19

ADJEUM19

ADMEUN19

ADNEYB19

ADOEUP19

ADPEPU18

ABMEVL19

ABMFBF19

ABMEVM19

AAKEYG19

AALFAD19

AAJFEK19

AABFEJ19

AD2DXU18

ADGEKR18

AFAEAR18

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Parabolic Rocker

Parabolic Rocker

Parabolic Rocker

Arrow Rocker

Arrow Rocker

Arrow Rocker

Arrow Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker WaveFlex

TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti, NanoTech running base

TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti, NanoTech running base

TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods, MonoTi

TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated Woodcore, MonoTi

TruLine Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Mono Ti

TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

TNT technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

TNT technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

TNT technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

TNT technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Carbon Power Shell

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Carbon Power Shell

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

Bridge Technology, Laminated Woodcore, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

Bridge Technology, Laminated Woodcore, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Folding Ski Technology, Carbon Rods, Fibreglass

Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Arrow Technology, RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti, NanoTech running base

Arrow Technology, RST Sidewall, Response Frame Woodcore, MonoTi, NanoTech running base

Arrow Technology, RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti, NanoTech running base

Arrow Technology, RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti, NanoTech running base

SST sidewall, Laminated Woodcore, Fibreglass

SST sidewall, Laminated Woodcore, Fibreglass

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fiberglass

GEOMETRIA 121/73/104

121/73/104

121/73/104

125/76/104

125/76/104

130/86/115

130/86/115

129/82/112

129/82/112

125/78/104

125/78/104

143/116/132

140/106/122

134/96/113

130/88/105

130/94/111

130/94/111

120/84/105

120/84/105

120/84/105

114/78/100

120/84/105

127/76/102

127/76/102

127/76/102

121/68/104

121/68/104

110/69/94

110/69/94

123/86/112

123/86/112

114/70,5/99

DŁUGOŚĆ 160(13.3), PROMIEŃ 166(14.5), 172(15,7), 178(17.0)

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17,0)

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17,0)

152(11.6), 160(13.0), 168(14.6), 176(16.2)

152(11.6), 160(13.0), 168(14.6), 176(16.2),

160(13.8), 166(14.7), 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

160(13.8), 166(14.7), 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

152(11.6), 160(13.0), 168(14.6), 176(16.2)

152(11.6), 160(13.0), 168(14.6), 176(16.2)

185(20.3), 193(22.9)

167(15.8), 174(17.0), 181(18.1), 188(20.4)

167(14.9), 174(16.2), 181(18.0), 188(19.5)

151(13.0), 158(13.7), 165(14.2), 172(15.4), 179(17.0), 186(18.9)

163(18,9), 170(20,1), 177(21,2), 184(22,7)

163(18,9), 170(20,1), 177(21,2), 184(22,7)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

144 (10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

155(11.0), 160(12.0), 165(12.8), 170(13.5)

155(11.2), 160(12.2), 165(12.8), 170(13.5)

170(17.4), 175(19.0), 180(21.2)

175(19.0), 180(21.2), 182(23.9)*, 185(25.1)*

138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), 140(10.3), 150(11.9)

1900g +/-50g (185)

1830g +/-50g (181)

1610g +/-50g (181)

1830g +/-50g (181)

1360g +/- 50g (170)

1390g +/- 50g (170)

1210g +/- 50g (170)

1270g +/- 50g (170)

1400g +/- 50g (170)

1330g +/- 50g (170)

2420g +/- 50g (170)

375g (138)

375g (138)

Flat

Flat

Flat

Flat

Flat

Flat

Tactix Carbon Plate

KOD SPRZEDAŻY ABHEUE19 PROFIL Amphibio TECHNOLOGIA TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Dual Ti, NanoTech running base

WAGA WIĄZANIA Fusion X PŁYTA

Fusion X

Fusion X

Fusion X

Power Shift

WIĄZANIA EMX 12.0 GW Fusion X BLK/ GRN

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/ ORG

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/GRN

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/ ORG

ELS 11.0 SHIFT EMX 12.0 GW Fusion X BLK/ GW BLACK GRN, ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

ALL MOUNTAIN TWEENER

Fusion X / Flat

Fusion X / Flat

Fusion X / Flat

Power Shift

Power Shift

Power Shift

Flat

Flat

Flat

Flat

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/ ORG, ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/ ORG, ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/ORG, ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

ELS 11.0 SHIFT GW BLACK

EL 10.0 SHIFT GW BLK/GRN

ATTACK2 18 (X) AT W_O BRAKE

ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

ATTACK2 11 GW ION 12 Demo BLK W_O BRAKE

ALL MOUNTAIN KIDS

PINBALL Light Shift / Flat

PINBALL PRO TWIST Quick Shift / Light Shift / Flat Flat

TWIST PRO Quick Shift / Flat

JETT Quick Shift

STARR Quick Shift

SKY Quick Shift

AESFEF19, AESFEB19

AETFEE19, AETFEA19

AESFEH19, AESFED19

AEUFEG19, AEUFEC19

AF2DZX18

AF2DZY18

AFFEZG19

Jib Rocker

EarlyRise Rocker

Jib Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

U FLex Full Power Cap, Technology*, Dual Woodcore, Full Power Cap, Fibreglass Synflex, Fibreglass

U FLex U-Flex Technology, U-Flex Technology*, Full Power Cap, Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass Full Power Cap, Synflex, Fibreglass Synflex, Fibreglass

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 114/70,5/99

116/84/111

112/81,5/107

116/84/111

112/81,5/107

101/69/90

101/69/90

101/69/90

101/69/90

101/69/90

DŁUGOŚĆ 110(6.2), PROMIEŃ 120(7.5), 130(8.9), 140(10.3), 150(11.9)

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

105(6.9)*, 115(8.8)*, 125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

105*(6.9), 115*(8.8), 125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1), 165(16.1)

70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 110(7.0), 110(7.0), 120(8.6), 120(8.6), 120(8.6), 130(9.4), 130(9.4), 130(9.4), 140(11.2), 140(11.2), 140(11.2), 150(13.1) 150(13.1) 150(13.1)

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

KOD SPRZEDAŻY AF0DZW18 PROFIL WaveFlex TECHNOLOGIA Full Power Cap, Dual Woodcore, Fiberglass

MAXX Quick Shift

MAXX BLK RED Quick Shift

Light Shift / Flat

Flat (125-145) / Quick Shift

Light Shift / Flat

WIĄZANIA EL 4.5_7.5 AC SHIFT

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK / ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WB BLK

EL 10.0 GW SHIFT EL 4.5_7.5 GW SHIFT WB BLK BLK/BLK

110

Flat (125-145) / Quick Shift

EZYY 2

BLOOM 2

EZYY 1

BLOOM 1

EZYY XS

BLOOM XS

EZYY 2 EZYY 1 EZYY XS

BLOOM 2 BLOOM 1 BLOOM XS

Light Shift

Fusion X + Arrow Fusion X / Arrow Carbon Plate Plate

Fusion X + Arrow Raceplate Evo 14 Flat Carbon Plate + Arrow Carbon Plate / Raceplate WCR 14*

EMX 11.0 GW EMX 12.0 GW ER 17.0 FREEFLEX ATTACK2 11 GW ION 12 Demo BLK ION 12 Demo BLK ION 12 Demo BLK ION 12 Demo BLK ION 12 Demo BLK ION 12 DEMO BLK EL 10.0 SHIFT GW EL 10.0 SHIFT GW EL 10.0 SHIFT GW EMX 12.0 GW BLK/GRN BLK/GRN BLK/ORG FusionX BLK/GRN Fusion X BLK/GRN Fusion X BLK/GRN EVO W_O BRAKE

Flat

SLR2

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

AFDEZJ19

LightWeight (EZYY XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (EZYY 1/2)

TECHNOLOGIA

KONSTRUKCJA

Cabrio construction

KONSTRUKCJA

SKORUPA

Polipropylene

Polipropylene

WKŁAD WEWNĘTRZNY

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

WKŁAD WEWNĘTRZNY

ROZMIARY

ROZMIARY

150, 155, 160, 165 (EZYY XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (EZYY 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (EZYY 2),

LightWeight (BLOOM XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (BLOOM 1/2) Cabrio construction SKORUPA

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

Green/Black

KOLORY

White/Pink

N EW MODEL

N EW MODEL

N EW MODEL

N EW MODEL

NE W MODEL

NE W MODEL

INSOMNIA BLACK EDITION Power Shift

SPEED MAGIC Power Shift

INSOMNIA Power Shift

INTERRA Power Shift

INSPIRE Power Shift

IMAGINE Power Shift

DELIGHT PRIME BLACK Light Shift

DELIGHT PRIME WHITE Light Shift

DELIGHT STYLE Light Shift

DELIGHT MAGIC Light Shift

ELEMENT WHITE Light Shift

ELEMENT BLACK BLUE Light Shift

RIPSTICK 102 W

RIPSTICK 94 W

RIPSTICK 88 W

IBEX 84W CARBON

ADAFJN19

ADDEFB18

ACCFJJ19

ACAFCK19

ACCEYC19

ACBEZW19

ACDFAE19

ACEFKK19

ACGFBU19

ACGFJF19

ACHFBV19

ACHFBW19

ABMEVN19

ABMEVP19

ADEDXY18

AD1DYC18

ADGEUX19

ADMFJH19

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Arrow Rocker

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

Parabolic Rocker

Parabolic Rocker

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Mountain Rocker

TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Carbon, Dual Ti

TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Carbon

TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Carbon

TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

Arrow Technology, RST Sidewall, Response Frame Woodcore, MonoTi

TruLine Technology, RST sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, SST sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, RST sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, RST sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

SlimShape Technology, PST sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

SlimShape Technology, PST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

SlimShape Technology, PowerShell, Dual Woodcore, Fiberglass

SlimShape Technology, PowerShell, Dual Woodcore, Fiberglass

Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

TNT technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fiberglass

TNT technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fiberglass

TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

Bridge technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

121/73/104

140/106/122

134/96/113

121/73/104

119/68/102

121/73/104

129/82/112

125/76/107

125/76/107

126/76/103

126/76/103

124/74/102

124/74/102

127/76/102

127/76/102

143/102/120

135/94/110

130/88/105

120/84/105

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

167(15.8), 174(17.0), 181(18.1), 188(20.4)

167 (14.9), 174 (16.2), 181 (18.0), 188 (19.5)

146(11.3), 152(12.2), 158(13.3), 164(14.5), 170(15.7)

145(10.5), 150(10.5), 155(11.0), 160(12.0), 165(12.8)

146(11.3), 152(12.2), 158(13.3), 164(14.5), 170(15.7)

152(11.0), 158(12.0), 164(13.1), 170(14.3)

152(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

144(10.2), 152(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

146(10.5), 152(11.5), 158(12.6), 164(14.1)

146(10.5), 152(11.5), 158(12.6), 164(14.1)

140(9.3), 146(10.3), 152(11.3), 158(12.4)

140 (9.3), 146(10.3), 152(11.3), 158(12.4)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

156(15.0), 163(15.8), 170(17.0), 177(18.1)

156(14.0), 163(15.0), 170(16.2), 177(18.0)

149(13.0), 156(13.7), 163(14.2), 170(15.4), 177(17.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

Power Shift

Power Shift + Arrow Plate

Power Shift

Power Shift

Power Shift

Power Shift

Light Shift

Light Shift

Light Shift

Light Shift

Light Shift

Light Shift

ELX 11.0 SHIFT GW BLK

ELX 11.0 SHIFT GW BLK

ELW 11.0 SHIFT GW BLK_BLUE B85

ELW 10.0 GW SHIFT BLK/PNK

ELW 9.0 SHIFT GW BLK

ELW 9.0 GW SHIFT ELW 9.0 SHIFT GW ELW 9.0 SHIFT GW ELW 9.0 SHIFT BLK/PNK BLK/BLUE WHITE GW BLK

150, 155, 160, 165 (EZYY XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (EZYY 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (EZYY 2), Fusion X + Carbon Plate KLAMRY KLAMRY 1 nylon buckle 1 nylon buckle (EZYY XS/EZYY 1), 2 (BLOOM XS/1), 2 nylon EMX 12.0 GW Fusion X BLK/ nylon buckles (EZYY 2) buckles (BLOOM2) MET KOLORY

N EW MODEL

RIPSTICK 96 BLACK EDITION

KOD

TECHNOLOGIA

N EW MODEL

RIPSTICK 106 BLACK EDITION

PORSCHE DESIGN ELAN AMPHIBIO

KOD ABHEXD19 RBJA0316 (EZYY XS), RBJB0316 (BLOOM XS), RBJA0117 (EZYY 1), RBJB0117 (BLOOM 1), RBJB0217 (BLOOM 2) Amphibio EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker RBJA0217 (EZYY 2)

AFDEZE19

WAGA WIĄZANIA SLR2 PŁYTA

Light Shift

BLACK EDITION N EW MODEL

RC RACE Shift

Light Shift

1730g +/- 50g (170) 1560g +/- 50g (170) 1460g +/- 50g (166) 1270g +/- 50g (170)

1799g +/- 50g (181) 1550g +/-50g (181) Flat

Flat

ATTACK2 13 AT W_O ATTACK2 13 AT BRAKE W_O BRAKE

ELX 11.0 SHIFT GW BLK

Flat

ELW 9.0 SHIFT GW ELW 9.0 SHIFT GW ATTACK2 13 AT BLK/BLUE BLK/BLUE W_O BRAKE

Flat

Flat

ATTACK2 11 GW ATTACK2 11 GW W_O BRAKE W_O BRAKE

Flat ION 12 Demo BLK

111


W kobietach drzemie olbrzymia siła. Kobiety odnoszą wielkie sukcesy i realizują się w życiu na wielu płaszczyznach - jako matki, siostry, przyjaciółki, partnerki i liderki. Co więcej, w całym zabieganym świecie wciąż znajdują czas i miejsce na własne zainteresowania i hobby. Dobra zabawa na śniegu to z pewnością jeden z najlepszych sposobów na damską rozrywkę. Naszą pasją jest tworzenie nart, które idealnie spełniają oczekiwania pań, dlatego przez ostatnie 15 lat, z wielkim zaangażowaniem, konstruujemy w W Studio najwyższej jakości sprzęt. Naszym celem jest wywołać na Waszych twarzach uśmiech i sprawić, by dni spędzone w górach były niezapomniną przygodą. Nie ważne, jakie umiejętności prezentujecie. Narciarstwo daje wolność wyrażania i energię płynącą ze wspólnie spędzanego czasu. A więc... czas na wielką przygodę.

3


W Studio to nasz wspólny projekt. Projekt mający na celu znalezienie rozwiązań, dzięki którym na śniegu będziemy bawić się w najlepsze! Wzajemnie wspieramy się, lubimy i akceptujemy wspólną pracę. Z tego właśnie powodu to NASZ wspólny projekt! Dołącz do nas i czerp z jazdy prawdziwą frajdę! Wokół nas są miliony narciarzy, którzy odwiedzając ośrodki narciasrkie zmieniają je w tętniące życiem i energią miejsca! To my nadajemy im sens! Dołącz do nas, przeżyj górską przygodę i ciesz się śniegiem, tak jak my!

4

5


ON W

PR STUD EC I O IS I

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

TEREN

puch

zmienny

W piękny zimowy dzień, gdy mróz trzyma, a stoki są perfekcyjnie przygotowane, bez wahania sięgam po Speed Magic Power Shift. Responsywne, stabilne, sztywne poprzecznie i zawsze gotowe na dobrą zabawę! To narty, które sprawiają, że znów czuję się dzieckiem. Łapię się na tym, że podczas jazdy uśmiech sam pojawia się na twarzy. Skręty wycinam bez najmniejszego problemu, zmieniając ich promień z niezwykłą wręcz lekkością. Co więcej, wyglądają tak samo dobrze, jak jeżdżą!

PŁYTA O PROFILU CAMBER WZMACNIACZ ENERGII W CELU UZYSKANIA WIĘKSZEJ DYNAMIKI W TRAKCIE WYKONYWANIA SKRĘTÓW

Kelsey Serwa

Zawodniczka startująca w Ski Crossie

RDZEŃ RESPONSE FRAME WOODCORE SIŁA I ENERGIA ZAMKNIĘTE W DREWNIANYM RDZENIU NART

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

SPEED MAGIC

Power Shift

Race'owy rodowód i wielka frajda z jazdy Speed Magic to damska seria przeznaczona dla doskonale jeżdżących pań preferujących przygotowane stoki. Takich, które mają w sobie race'owe DNA, i które od nart wymagają precyzji i zwinności. KOD_ ACAFCK19

PROFIL_ Arrow Rocker

TECHNOLOGIA_ Arrow Technology, RST Sidewall, Response Frame Woodcore, MonoTi

ARROW TAIL PŁYNNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ WAGI

GEOMETRIA_ 119/68/102

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 145(10.5), 150(10.5), 155(11.0), 160(12.0), 165(12.8) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift +

Arrow Plate

WIĄZANIA_ ELX 11.0 SHIFT GW BLK

KOŃCÓWKA STRZAŁY BEZPOŚREDNIE INICJOWANIE ŁUKÓW NA KRAWĘDZIACH 6

7


N NT AI W

AL STUD L IO M OU

PRĘDKOŚĆ

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

N EW MODEL

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

zaawansowany

N EW MODEL

zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

mała

N EW MODEL

Najlepszym przyjacielem w górach są narty, na które zawsze można liczyć! Takie, które trzymają moją stronę. Insomnia spisują się niezawodnie dając poczucie pewności podczas wycinania perfekcyjnych łuków. Świetnie przemieszczają się z dużą prędkością, zarówno długim, jak i krótkim skrętem. Gdy śnieg jest nieco miększy, sięgam po Interra, które genialnie poruszają się poza utartymi szlakami oraz w mokrym śniegu. Gdy już mają dość, chętnie powracają na trasy. Technologia Amphibio zapewnia bardzo dużą stabilność, sprawia, że narty są wszechstronne i dają poczucie pewności, jakiej każdy narciarz powinien doświadczyć. Ana Pišot

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

Pasjonatka narciarstwa

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY WZDŁUŻ KRAWĘDZI, OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

WZMOCNIENIA DODATKOWA SIŁA NACISKU NA WEWNĘTRZNĄ KRAWĘDŹ

INSOMNIA

INTERRA

IMAGINE

Power Shift

Power Shift

Power Shift

Królowa tras Insomnia to doskonały wybór, gdy w górach lubisz wycinać krótkie i długie skręty. Niezwykle precyzyjne, komfortowe i energiczne narty.

Górski ekspert Elan Interra to damskie narty eksperckie z grupy all-mountain. Gwarantują doskonały poziom jazdy na i poza trasami. Genialnie uniwersalne, na stoku sprawdzą się przez cały, długi dzień. Tak samo dobrze suną po sztruksie, jak i bawią się przeskakując przez muldy i hopki.

Zdolny i piękny sprzęt Jeżeli szukacie jednej, wszechstronnie uzdolnionej pary nart, mamy dla Was dobre wieści. Elan Inspire to absolutnie wyjątkowy sprzęt - dający poczucie kontroli i pewności, taki którym każdy skręt wycina się łatwo i sprawnie. Wytrzymałe, genialnie radzą sobie w bardziej wymagającym terenie.

KOD_ ACBEZW19

KOD_ ACDFAE19

Tajna broń na przygotowany stok Oto Imagine, nowy model w jakże lubianej i wielokrotnie nagradzanej kolekcji. Imagine świetnie czują się na przygotowanych stokach, zwłaszcza gdy masz ochotę rekreacynie pokręcić z przyjaciółmi. Z drugiej jednak strony, mają niezwykłą wręcz umiejętność wycinania szybkich, długich łuków i agresywnych krótkich skrętów.

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology,

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology,

KOD_ ACCEYC19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti GEOMETRIA_ 121/73/104

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 146(11.3), 152(12.2),

PROFIL_ Amphibio

KONSTRUKCJA WOODCORE

158(13.3), 164(14.5), 170(15.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

SST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

ENERGIA I ZWINNOŚĆ

BLUE B85

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 152(11.0), 158(12.0),

WIĄZANIA_ ELW 11.0 SHIFT GW BLK_

GEOMETRIA_ 129/82/112

PROFIL_ Amphibio

KOD_ ACEFKK19

RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

TECHNOLOGIA_ TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

GEOMETRIA_ 125/76/107

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 152(11.6), 158(13.1),

164(13.1), 170(14.3)

166(14.6)

WIĄZANIA_ ELX 11.0 SHIFT GW BLK

WIĄZANIA_ ELW 10.0 GW SHIFT BLK/PNK

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

PROFIL AMPHIBIO

INSPIRE

Power Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift

PROFIL_ Amphibio

GEOMETRIA_ 125/76/107

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144(10.2), 152(11.6), 158(13.1), 166(14.6) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Power Shift WIĄZANIA_ ELW 9.0 SHIFT GW BLK

ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM 8

9


N NT AI W

AL STUD L IO M OU

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

Jeździć lekko, w najlepszym stylu – oto marzenie każdej z nas! Sięgnijcie zatem po Elan Delight, narty, które zapewnią doskonały poziom jazdy i niezawodne trzymanie krawędzi. Co więcej, ważą tyle co piórko! Polecam wszystkim paniom, które skręty wycinać chcą łatwo i lekko.

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

Sonnia Höffken

Instruktorka narciarstwa i jogi

SYSTEM SHIFT NIEWIELKA MASA, OSIĄGI I PRZYJAZNOŚĆ

RDZEŃ TUBELITE WOODCORE MOC, LEKKOŚĆ, DYNAMIKA

DELIGHT PRIME BLACK

DELIGHT STYLE

DELIGHT MAGIC

Light Shift

Light Shift

Light Shift

Light Shift

Mniej znaczy więcej Delight Prime, najlżejsze na świecie narty, pokazały, że jakość jazdy nie jest uzależniona od dużej wagi i stosowania w konstrukcji dużej ilości materiału. Lekkie narty potrafią poruszać się z niezwykłą lekkością, a ich prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły. Mniej oznacza mniej wysiłku, więcej – więcej frajdy z jazdy.

Mniej znaczy więcej Delight Prime, najlżejsze na świecie narty, pokazały, że jakość jazdy nie jest uzależniona od dużej wagi i stosowania w konstrukcji dużej ilości materiału. Lekkie narty potrafią poruszać się z niezwykłą lekkością, a ich prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły. Mniej oznacza mniej wysiłku, więcej – więcej frajdy z jazdy.

KOD_ ACGFBU19

KOD_ ACGFJF19

Łatwe prowadzenie i poczucie pewności – idealne połączenie Jeżeli zamierzasz coś zrobić, zrób to w dobrym stylu! Upewnij się również, że sprawi Ci to dużo frajdy. Wyobraź sobie dzień na stoku, gdy każdy skręt wycinasz z niezwykłą łatwością, a sprzęt zapewnia Ci poczucie pewności i równowagi. Nie ważne, czy na, czy poza trasą, Delight Style dostarczy niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Łatwe prowadzenie i poczucie pewności – idealne połączenie Jeżeli zamierzasz coś zrobić, zrób to w dobrym stylu! Upewnij się również, że sprawi Ci to dużo frajdy. Wyobraź sobie dzień na stoku, gdy każdy skręt wycinasz z niezwykłą łatwością, a sprzęt zapewnia Ci poczucie pewności i równowagi. Nie ważne, czy na, czy poza trasą, Delight Magic dostarczy niezapomnianych wrażeń z jazdy.

TECHNOLOGIA_ SlimShape Technology,

PROFIL_ EarlyRise Rocker

KOD_ ACHFBV19

KOD_ ACHFBW19

PST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

TECHNOLOGIA_ SlimShape Technology,

PST Sidewall, Laminated woodcore, Mono Ti

TECHNOLOGIA_ SlimShape Technology,

TECHNOLOGIA_ SlimShape Technology, PowerShell, Dual Woodcore, Fiberglass

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 146(10.5), 152(11.5),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 146(10.5), 152(11.5),

PROFIL_ EarlyRise Rocker

GEOMETRIA_ 126/76/103

10

DELIGHT PRIME WHITE

GEOMETRIA_ 126/76/103

EARLY RISE ROCKER

158(12.6), 164(14.1)

158(12.6), 164(14.1)

LEKKOŚĆ W SKRĘTACH

WIĄZANIA_ ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PNK

WIĄZANIA_ ELW 9.0 SHIFT GW BLK/BLUE

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

PROFIL_ EarlyRise Rocker

PowerShell, Dual Woodcore, Fiberglass GEOMETRIA_ 124/74/102

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 140(9.3), 146(10.3),

PROFIL_ EarlyRise Rocker

GEOMETRIA_ 124/74/102

152(11.3), 158(12.4)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 140(9.3), 146(10.3), 152(11.3), 158(12.4)

WIĄZANIA_ ELW 9.0 SHIFT GW WHITE

WIĄZANIA_ ELW 9.0 SHIFT GW BLK

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

11


N NT AI OU

O DI

M

U

L

ST W

AL

Krista Crabtree

WIĘKSZA PEWNOŚĆ. RÓWNOWAGA, KONTROLA I ŁATWOŚĆ PROWADZENIA NART.

Pasjonatka narciarstwa

POWER SHELL WIĘKSZA STABILNOŚĆ, NIŻSZA WAGA.

PARABOLICZNY ROCKER ŁATWIEJSZE SKRĘTY, MNIEJSZY WYSIŁEK.

12

ELEMENT WHITE

mała

puch

puch

TEREN

mała

zmienny

przygotowany

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

Light Shift

Miłość od pierwszego skrętu

Miłość od pierwszego skrętu

Czynienie szybkich postępów i pasja to nieodłączne elementy narciarstwa. Im szybciej się uczysz, tym bardziej kochasz ten sport. Narty z najnowszej serii Element wyposażyliśmy w technologie Groove Tech, Parabolic Rocker Profile oraz Powe Shell. To niezwykle wyważone, przewidywalne i nie wymykające się spod kontroli narty. Genialnie sprawdzą się również w trudniejszych warunkach śniegowych i zróżnicowanym terenie.

Czynienie szybkich postępów i pasja to nieodłączne elementy narciarstwa. Im szybciej się uczysz, tym bardziej kochasz ten sport. Narty z najnowszej serii Element wyposażyliśmy w technologie Groove Tech, Parabolic Rocker Profile oraz Powe Shell. To niezwykle wyważone, przewidywalne i nie wymykające się spod kontroli narty. Genialnie sprawdzą się również w trudniejszych warunkach śniegowych i zróżnicowanym terenie.

KOD_ ABMEVN19

KOD_ ABMEVP19

TECHNOLOGIA_ Groove Technology,

TECHNOLOGIA_ Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass GEOMETRIA_ 127/76/102

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144(10.6), 152(12.0),

srednio zaawansowany

PROFIL_ Parabolic Rocker

GEOMETRIA_ 127/76/102

160(13.5), 168(15.2)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

WIĄZANIA_ ELW 9.0 SHIFT GW BLK/BLUE

WIĄZANIA_ ELW 9.0 SHIFT GW BLK/BLUE

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

zaawansowany

ELEMENT BLACK BLUE

Light Shift

PROFIL_ Parabolic Rocker

zmienny

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

TECHNOLOGIA GROOVE

POZIOM ZAAWANSOWANIA

Element to kwintesencja narciarstwa – dzięki zastosowanej w konstrukcji najnowszej technologii Groove udało się stworzyć sprzęt gwarantujący paniom idealne poczucie równowagi. Jako instruktor narciarstwa, zawsze staram się pomóc wydobyć z siebie więcej, poczuć większą siłę i frajdę z jazdy. Staram się, by panie na nartach czuły się naprawdę pewnie. Element to narty, które z pewnością pomogą mi zarażać bakcylem narciarstwa nowe pokolenia. Sukces gwarantowany.

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Light Shift

13


ST

PSUDIO TI CK

W

RI

RDZEŃ TUBELITE WOODCORE MOC, LEKKOŚĆ, DYNAMIKA

WSTAWKI VAPOR TIP HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY.

Zawodniczka startująca w Ski Crossie

14

PRĘDKOŚĆ

puch

puch

zmienny

TEREN

puch

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

N EW MODEL

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

RIPSTICK 94 W

RIPSTICK 88 W

Pogromca puchu Model Ripstick 102 W został specjalnie zaprojektowany dla wszystkich pań, które doskonale wiedzą o co w narciarstwie chodzi. Dla wszystkich, które potrafią jeździć agresywnie oraz poszukują adrenaliny zjeżdżając najtrudniejsze linie w bezdennym puchu - przy okazji zaskakując towarzyszących im mężczyzn.

Piękna i bestia Genialny damski model freeride'owy. Perfekcyjne narty do przeżycia prawdziwej przygody w górach, czy to na trasach, czy też poza nimi. Nieważne, czy teren jest płaski, czy stromy, otwarty lub porośnięty drzewami - model Ripstick 94 W zabierze wszechstronne panie gdziekolwiek i kiedykolwiek chcą. - Oczywiście w najlepszym stylu!

Przepustka w wielkie gory Szybkie postępy i wszechstronność? Tego oczekujecie od nart? Proszę bardzo! Oto Ripstick 88 W. Wystarczająco szerokie, by poradzić sobie w zróżnicowanych warunkach oraz lekkie i zwinne, żeby z jazdy uczynić prawdziwą frajdę.

KOD_ ADEDXY18

KOD_ AD1DYC18

TECHNOLOGIA_ TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

TECHNOLOGIA_ TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 156(15.0), 163(15.8), 170(17.0), 177(18.1)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 156(14.0), 163(15.0), 170(16.2), 177(18.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

GEOMETRIA_ 143/102/120

ZNAKOMITA SKRĘTNOŚĆ I WSPANIAŁE TRZYMANIE NA TWARDYM ŚNIEGU

mała

RIPSTICK 102 W

PROFIL_ Amphibio

PROFIL AMPHIBIO

mała

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

Brittany Phelan

POZIOM ZAAWANSOWANIA

Choć większą część swojego życia spędziłam jeżdżąc na nartach race'owych Elan SLX (najszybsze narty świata!), przyznać muszę, że gdy tylko mogę, sięgam po Ripstick. To mój absolutnie ulubiony model, bo – choć jestem zawodniczką – przede wszystkim uwielbiam jazdę dla frajdy. Ripstick to wymarzony sprzęt, by mknąć przez puch, skakać z klifów, bawić się w parku, a nawet wycinać zgrabne skręty na przygotowanym stoku. Gdy muszę sięgnąć po idealną parę freestyle'owych nart, nie waham się ani chwili. Ripstick są absolutnie idealne.

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PROFIL_ Amphibio

GEOMETRIA_ 135/94/110

CIĘŻAR_ 1730g +/- 50g (170)

CIĘŻAR_ 1560g +/- 50g (170)

WIĄZANIA_ ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

WIĄZANIA_ ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

KOD_ ADGEUX19

PROFIL_ Amphibio

TECHNOLOGIA_ TNT Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, VaporTip, Fibreglass GEOMETRIA_ 130/88/105

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 149(13.0), 156(13.7), 163(14.2), 170(15.4), 177(17.0) CIĘŻAR_ 1460g +/- 50g (166) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

WIĄZANIA_ ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

15


G W

TO STUD UR IO IN

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

PŁYTA CYA ZAPEWNIA PEWNY I STABILNY MONTAŻ WIĄZAŃ DO NART

Ibex to moje wymarzone narty. Są lekkie - genialnie sprawdzają się podczas ski tourowych wypraw, oraz wystarczająco szerokie, by podczas zjazdów w każdym rodzaju śniegu stanąć na wysokości zadania. Warto podkreślić, że czarny kolor Ibex Carbon XLT dodaje im elegancji. Jako Słowenka z krwi i kości (która odwiedza Triglav rok w rok) z największą przyjemnością promuję jedną z najlepszych słoweńskich marek. Tak samo chętnie zabieram Elany w Alpy, jak i w każdy inny zakątek świata.

Tina di Batista rodzinna przygoda

zmienny

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

N EW MODEL

TEREN

puch

IBEX 84W CARBON Swoboda przemieszczania Mocne i stabilne narty. Sprężyste i lekkie. Genialna jakość w segmencie snart tourowych. KOD_ ADMFJH19

PROFIL_ Mountain Rocker

TECHNOLOGIA_ Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

WSTAWKI VAPOR

GEOMETRIA_ 120/84/105

ZWIĘKSZA PŁYNNOŚĆ JAZDY BEZ DODANIA MASY

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ_ 149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0) CIĘŻAR_ 1270g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/PŁYTA_ Flat

WIĄZANIA_ ION 12 Demo BLK

RDZEŃ TUBELITE WOODCORE MOC, LEKKOŚĆ, DYNAMIKA

16

17

Profile for INA SPORT spol. s r.o.

Elan SKI katalog 2019/20 pl  

Elan SKI katalog 2019/20 pl  

Profile for inasport