Elan Dealer book 2022-23

Page 1

ELAN, BEGUNJE NA GORENJSKEM

Společnost ELAN sídlící ve slovinských Alpách se již 75 let s maximálním nasazením věnuje výrobě těch nejlepších lyží na světě pro přátele a rodiny, které žijí lyžováním a milují příjemně strávené chvíle na horách.

3


Elanu jde hlavně o to, abyste si při lyžování užili skvělé chvíle. A nejlepší jsou ty, které strávíte na horách s přáteli a rodinou. Ať už se vypravíte na rodinný víkendový pobyt do vašeho oblíbeného střediska v okolí nebo vyrazíte s kamarády na skialpovou túru. Nejlepší je, když jste obklopeni vašimi nejbližšími.

4

5


I N O VA C E PŘINÁŠEJÍ LEPŠÍ LY Ž A Ř S K Ý ZÁŽITEK Firma Elan už několik desetiletí vyvíjí inovace s jediným cílem – přinést lepší zážitky z lyžování všem lyžařům, od začátečníků až po ty nejpokročilejší. Léta vytrvalých snah o posouvání hranic v oblasti designu – od vykrojení ke konstrukci, od použitých materiálů až po výrobní procesy – je pro nás výzvou poskytovat maximální výkon, nejvyšší kvalitu a nejnovější produkty pro přátele a rodiny, aby si ze svahů mohli odnášet skvělé zážitky. Naši značku jsme s výjimečným odhodláním zasvětili právě tomuto hlavnímu cíli: opět splnit náš závazek a učinit každý den na lyžařském svahu tím nejlepším.

6

7


H L A V N Í

P Ř Í B Ě H Y

VOYAGER

DALŠÍ LYŽAŘSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ JE HNED ZA ROHEM

MĚJTE K HORÁM BLÍŽ

Jedna věc zůstává v našem světě naprosto jasná věrní a oddaní lyžaři stále ještě chtějí trávit své vzácné chvíle volného času na horách. A tváří v tvář rychle se měnícím zvyklostem v cestování je neocenitelné vše, co může dosažení tohoto cíle usnadnit.

NOVINKA CONNECT TECHNOLOGIE Nový Elan Voyager, světově první, plně funkční skládací all-mountain lyže. Pohodlně se přepravují – ať je to autem, vlakem nebo letadlem: jednoduše & rychle je sbalíte do vlastního zavazadla. A i přesto, že jsou tak prostorově efektivní, zvládnou vše, co jim náročný lyžař připraví, aniž by byl snížen jejich výkon.

8

9


H L A V N Í

P Ř Í B Ě H Y

RIPSTICK TOUR Elan Ripstick Tour vznikl pro skialpové lyžaře, aby jim umožnil skvělý sjezdařský zážitek na freeridových lyžích a s velmi nízkou hmotností zefektivnil výstup. Tato řada lyží je od počátku vyvíjena s cílem posunout váš lyžařský výkon na maximum, aniž by se omezila funkčnost potřebná pro pohodlný výstup. Motorem, který nám dovolí spojit oba koncepty, je technologie Carbon Bridge - revoluční řešení s jednou tyčinkou karbonu umístěnou na povrchu lyže. Ta poskytuje stabilitu v rychlosti a absorbuje vibrace na špičce v různých typech sněhu, aniž by se zvýšila hmotnost. Elan Stoupací pásy

NOVINKA CARBON BRIDGE TECHNOLOGIE

Elan by ATK Stoupací železa

Technologie Carbon Bridge je revolučním řešením s jednou karbonovou tyčinkou umístěnou na svrchní straně lyže, poskytující stabilitu, tlumení a absorpci vibrací přes špičku.

NOVINKA 360º BOČNÍ HRANA Elan by ATK Vázání

Tour Karbonová hůlka

10

360° boční hrana je jedinečným a efektivním řešením pro zvýšení výkonu při zachování nízké hmotnosti. Boční hrany pyramidového tvaru jsou umístěny po celé délce lyže a postarají se o zvýšení absorpce vibrací a stability při vysokých rychlostech.

11


BLACK EDITION Elan W Studio Black Edition je vrcholnou kolekcí lyží s tím nejlepším výkonem. Elegantní styl a nadčasový design jsou spojeny s moderní konstrukcí s karbonem, díky které se výkon a univerzálnost lyží Wildcat 76 C a 86 C a Ripstick 94 W dostává na vyšší úroveň, protože umožní jedinečně hladkou a silnou jízdu. Naše nejlepší all-mountain a freeridové lyže jsou jednoduše ještě silnější.

Ženy, které uspějí v rolích matek, sester, přítelkyň, partnerek či vůdkyň a které si k tomu vždy ještě najdou čas pro své vášně a koníčky, mají obrovskou sílu. Zábava na sněhu je pro ženy jednou z nejlepších možností realizace. Ovládá ji vášeň, která nás - ve W studiu inspiruje posledních 17 let. Díky ní můžeme vytvářet a vylepšovat lyže, které jsou odrazem vašich potřeb a přání. Nasloucháme tomu, co upřednostňujete a přejímáme technologie, které zvyšují sebevědomí v každém oblouku. Naše inovace jsou poháněny vášní, se kterou přinášíte na hory smích a energii bez ohledu na vaše lyžařské schopnosti. Lyžování je svoboda projevu, energie společenství a chvíle, kdy máte čas na svůj život.

WILDCAT 86 C & 76 C BLACK EDITION

12

RIPSTICK 94 W BLACK EDITION

13


CESTA LYŽAŘE Dobře si uvědomujeme, že každý lyžař je jiný a vybrat správné lyže není vždy jednoduchý úkol. V sezóně 2021/22 jsme proto zpřehlednili naši nabídku modelů a uspořádali ji tak, aby byla snadno pochopitelná opravdu pro každého. Podle toho, k jakému typu lyžařů patří, se mohou zákazníci Elanu snadno rozhodnout,

A L L - M O U N T A I N LY Ž E

VOYAGER A L L M O U N TA I N D Á M S K É

INSOMNIA

SVĚTOVĚ PRVNÍ, PLNĚ FUNKČNÍ SKLÁDACÍ ALL-MOUNTAIN LYŽE.

SPOJENÍ MAXIMÁLNÍ VŠESTRANNOSTI S NEJMODERNĚJŠÍMI LYŽAŘSKÝMI TECHNOLOGIEMI.

RACE

ACE

jaké lyže z naší kolekce jim nejlépe vyhovují a odtud pak podle svých lyžařských požadavků podniknout další krok na své lyžařské cestě.

SÍLA & KONTROLA, S NÍŽ BUDETE VÍTĚZIT.

RYCHLOSTNÍ ŘADA

A L L M O U N TA I N PÁ N S K É

AMPHIBIO

FREERIDE

A L L M O U N TA I N

ELEMENT

UNIVERZÁLNÍ ŘADA

RIPSTICK

JAK JIŽ NÁZEV NAPOVÍDÁ: VYROBENY PRO NEJNÁROČNĚJŠÍ TERÉNY A PODMÍNKY.

FREERIDOVÁ ŘADA

DO ŘAD BR A P OD R RU O ŽS TV Í

VŽDY V ROVNOVÁZE, VŽDY POD KONTROLOU.

FREERIDE, DOBRODRUŽSTVÍ

RIPSTICK TOUR

VYROBENY PRO NEJNÁROČNĚJŠÍ TERÉN A PODMÍNKY, JEJICH JMÉNO ŘEKNE VŠE

A L L M O U N TA I N PÁ N S K É

WINGMAN

NEBOJTE SE DO TOHO OPŘÍT, WINGMAN VÁS PODRŽÍ.

MAPA CESTY LYŽAŘE

DOBRODRUŽSTVÍ

LYNX & IBEX

EFEKTIVNÍ VÝSTUP V KOMBINACI SE SILNÝM JÍZDNÍM VÝKONEM.

A L L M O U N TA I N D Á M S K É

WILDCAT

ADVENTURE LINE

14

15


ER

N

N

G A Y U

O

LL

A

I A T

M

VO

Technologie Connect Tajemství revoluční technologie Connect u Elan Voyager spočívá ve čtyřosém mechanismu, který lyži spojí a zpevní skládacím pantem. Tato technologie je spojená s podložkou Fusion s karbonovým vyztužením sloužícím jako nosná podložka pro podporu. Tyto dvě součásti fungují společně, aby umožnily pevnost lyže pro skvělý výkon, ale zároveň dovolí lyži složení do pevného tvaru pro jednoduchý transport.

Technologie Amphibio Snadné oblouky & držení hran

Technologie Connect - pant Vysoce pokročilý mechanismus, který lyži spojí a zpevní skládacím pantem.

Technologie Connect - podložka Všechny komponenty do sebe zapadnou, pevně drží a tvoří strukturálně silnou, odolnou a živou lyži pro velké zážitky.

MĚJTE K HORÁM BLÍŽ

Třemi hlavními cíli jsou u designu funkčnost, intuice a trvalá kvalita. Design také zdůrazňuje užitečnost, a to způsobem, který se soustředí pouze na podstatné aspekty a dělá z produktu něco samozřejmého a intuitivního. Tato lyže disponuje zcela novou skládací funkcí, takže u jejího designu hraje velkou roli intuitivní schopnost složení. Stavu složený/rozložený je dosaženo rotačním pohybem, který odsune sníh či led. Části, které jsou určeny pro složení a rotaci jsou vyrobeny tak, aby dlouho vydržely, a to i po bezpočtu opakování. Některé designové prvky byly inspirovány leteckou ikonografií s odkazem na maximální mobilitu.

16

17


RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

nízká

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

expert

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

V O ALL M YA OUNT G AIN ER

vysoká

vysoká

vysoká

pokročilý

středně pokročilý

VOYAGER ZELENÝ/ČERNÝ/RŮŽOVÝ FUSION X Nejlepší doprovod na cesty Nový Elan Voyager je na světě první, vysoce výkonná skládací all-mountain lyže. Je velmi pohodlná k nošení, protože se dá složit do velikosti 1m. Na druhé straně má Voyager vše, co náročný lyžař u lyže potřebuje, a to, aniž by byl snížen její výkon.

KÓD

AARHLL20 (Zelená), AARHLK20 (Černá), AARHLM20 (Růžová)

PROFIL Amphibio TECHNOLOGIE

Techn. Connect, Laminovavé dřevěné jádro, Titanalové vyzt., Karbonové pouzdro

GEOMETRIE 127 78 110 DÉLKA RÁDIUS

160 (12.6), 166 (13.7), 172 (14.9), 178 (16.0)

SYSTÉM/ Fusion X PODLOŽKA VÁZÁNÍ EMX 12.0 GW FUSION X

18

19


V O ALL M YA OUNT G AIN ER

Mějte k horám blíž s novými lyžemi Elan Voyager

Výbava Voyager nově definuje cestování s lyžemi a skladování lyžařského vybavení. Pro zabalení složených lyží a hůlek byly vyrobeny dvě tašky Voyager. Toto balení představuje novou cestovatelskou zkušenost při cestě z domova do vašeho oblíbeného lyžařského střediska a zmenšení skladovacího prostoru mezi dobrodružstvími.

VOYAGER CESTOVNÍ TAŠKA

VOYAGER TAŠKA NA 1 PÁR LYŽÍ

Na světě prostorově nejefektivnější a nejstylovější lyžařská taška na kolečkách určená pro přepravu a cestování s lyžemi, hůlkami a dalším vybavením Elan Voyager – a to vše v jednom!

Nejluxusnější a nejelegantnější lyžařská taška speciálně vyrobená pro lyže a hůlky Elan Voyager. Pevná a kompaktní taška je skvělá pro snadné a pohodlné cestování.

KÓD_ CG110620000

POPIS_ Velký hlavní oddíl / Dvě přední kapsy na zip / Vnitřní

POPIS_ Dva hlavní velké samostatné oddíly / Dvě přední

kapsa z materiálu mesh / Odnímatelný ramenní popruh / Rukojeti na nošení

kapsy na zip / Výsuvná rukojeť / Tichá kolečka / Rukojeti na nošení / Dvě vnitřní kapsy z materiálu mesh / Kapsička na jmenovku MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester (Polyester 600D), PVC SCHVÁLENO PRO CHECK-IN_ š+h+v < 156 cm ROZMĚRY_ 101x24x30 cm, Objem:: 75L HMOTNOST_ 7 kg BARVA_ Černá / Detaily v elanové zelené

20

KÓD_ CG212020000

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester (Polyester 600D), PVC SCHVÁLENO PRO CHECK-IN_ š+h+v < 156 cm ROZMĚRY_ 100×26×16 cm, Objem: 34L

Co se vejde do tašek Voyager? LYŽAŘ NA CESTĚ

MĚSTSKÝ CESTOVATEL

Další lyžařské dobrodružství je za dveřmi. Vybavení na lyže je kompletně zabaleno v cestovní tašce Voyager v očekávání další destinace. Ať je to letecky, vlakem nebo automobilem, Voyager je vždy připraven vyrazit. Cestování je svižné, jednoduché a rychlé. Žádné fronty u nadměrných zavazadel, ani stání v půjčovnách. Voyager je rychlý pruh z vašeho obývacího pokoje k zábavě na horách.

Spojení z domova do lyžařského střediska nebylo nikdy snadnější. Do auta lehce naložíte pevnou tašku Voyager na 1 pár lyží. Není potřeba brát střešní box na auto ani skládat zadní sedadlo, jednoduše vyrazte do vašeho oblíbeného lyžařského střediska, kde si budete užívat ty nejlepší dny na sněhu.

VOYAGER HŮLKA KÓD_ CD907620 / TYP_ Pro dospělé / DÉLKA (CM)_95-130cm (teleskopická), složená velikost 95 cm / PROFIL_ Alu 7075 / Karbon / TUBUS_ Ø16mm (Alu 7075) /Ø14mm (Karbon) / BARVA_ Petrolejová/Černá / RUKOJEŤ_ Bulwark Cork BIC Grip / POUTKO_ Elan se suchým zipem / TALÍŘEK_ Odnímatelný 50 mm + e-košíček s

karbidovým bodcem TS + aretace v hliníku

KARTÁČ NA ODSTRANĚNÍ SNĚHU

*Taška obsahuje pouze kartáč na odstranění sněhu a hadřík na osušení lyží.

KÓD_ PSV00320

HMOTNOST_ 1,7 kg

Po použití lyží vhodně odstraňte sníh z lyží.

BARVA_ Černá / Detaily v elanové zelené

VOYAGER HADŘÍK NA OSUŠENÍ LYŽÍ

KÓD_ PSV00220 Vaše lyže před uskladněním osušte.

21


R

A

C

E

C A

E

Technologie Ace Arrow Technologie Ace Arrow vám umožní vykrojit oblouky s přesností žiletky. Špička i patka Arrow přemění každý příkaz v pohyb. Technologie Arrow využívá strategicky tvarovaných podložek a titanalových strukturálních vrstev, jejichž vzájemné působení umožňuje bleskově rychlou reakci s naprostou přesností a precizností. Vykrojená karbonová kompozitní podložka je připevněna k lyži a chová se jako posilovač, který přináší sílu na špičku a patku. Svrchní titanalová vstva ve tvaru šipky shromažďuje a současně tuto energii přenáší, což okamžitě způsobí vynikající tlak na hraně, zatímco spodní titanalová vrstva ve tvaru obrácené šipky umožní rychlost a lehkost při zahájení oblouku a stabilitu při výjezdu z oblouku bez přidané hmotnosti.

Profil Camber Skvělé držení hran

Špička Ace Arrow Rychlé a okamžité zahájení oblouku

Systém Power Rebound Zvyšuje sílu a odraz

Patka Ace Arrow Hladká jízda a stabilita při výjezdu z oblouku bez přidané hmotnosti

Dřevěné jádro R2 frame

Stálé, kontrolované a silné držení hran

ZÁVODNÍCI ŘADÍ NA JINÝ RYCHLOSTNÍ STUPEŇ Již více než 80 let jsou tradiční lyžařské závody v našem sportu vrcholem soutěžení, opravdovým testem lyžařských schopností a tou nejlepší půdou pro testování nových produktů a inovací. Ale spolu s tím, jak se lyžování vyvíjelo v posledních deseti letech, se objevily i nové formy soutěží, které získaly na oblibě jako tradiční závody a inspirují novou generaci závodníků. Generaci, která vzdoruje běžným zvyklostem a hledá si nové cesty, jak se vyjádřit a závodit. To je skicross a to je budoucnost závodních lyží Elan – čas přeřadit na jiný rychlostní stupeň!

22

Karbonová kompozitní podložka Zvyšuje energii, pro větší sílu během oblouku

23


ACRACE E

RYCHLOST

vysoká

nízká

proměnlivý

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

pokročilý nízká

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

upravený

expert

expert

expert

pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

středně pokročilý

nízká

TERÉN

ÚROVEŇ LYŽAŘE

expert

vysoká

vysoká

vysoká

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

prašan

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

ACE SCX

FUSION X/PLATE Multiobloukový hybrid Tyto lyže mají DNA závodních lyží. Umožní vám provést perfektně vykrojené krátké i dlouhé oblouky.

KÓD

AAJHRC21, AAJHRC2C (Protector), AAJHRF21 (podložka)

PROFIL Camber

ACE GSX FUSION X

Rychlost & Síla GSX Fusion je dokonalým nástrojem pro dlouhé oblouky, vysoké rychlosti a nezanechá po vás nic víc než dvě rýhy a stopy páry. KÓD

PROFIL Camber

Techn. Ace Arrow, Boční hrany

TECHNOLOGIE RST, Dřev. jádro R2 Frame, Dvojitý

Ti, Systém Power Rebound

GEOMETRIE 113 67 100 DÉLKA RÁDIUS

155(13.5), 161(14.3), 167(15.1), 173(15.9), 179(16.7) Systém Power Rebound (FusionX

SYSTÉM/ + Karbonová kompozitní podložka) PODLOŽKA

/ závodní podložka WCR 14

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/

VÁZÁNÍ BLUE / PROTECTOR 13.0 FUSION X

/ ER 17.0 FREEFLEX ST BRAKE

24

AAJHRB21, AAJHRB2C (Protector)

TECHNOLOGIE

Techn. Ace Arrow, Boční hrany RST, Dřev. jádro R2 Frame, Dvojitý Ti, Systém Power Rebound

GEOMETRIE 110 69 94 DÉLKA RÁDIUS

169(17.4), 174(19.0), 179(21.1) Systém Power Rebound

SYSTÉM/ (FusionX + Karbonová PODLOŽKA

kompozitní podložka)

EMX 12.0 GW VÁZÁNÍ FUSION X BLK/BLUE / PROTECTOR 13.0 FUSION X

ACE SLX FUSION X

Síla a živelnost Kombinace síly a energie SLX Fusion vám umožní explozivně přejít z jednoho slalomového oblouku do druhého s dokonalou přesností. KÓD

AAKHRD21, AAKHRD2C (Protector)

PROFIL Camber

TECHNOLOGIE

Techn. Ace Arrow, Boční hrany RST, Dřev. jádro R2 Frame, Dvojitý Ti, Systém Power Rebound

GEOMETRIE 121 68 104 DÉLKA RÁDIUS

154(11.0), 159(12.0), 164(12.8), 169(13.5) Systém Power Rebound

SYSTÉM/ (FusionX + Karbonová PODLOŽKA

kompozitní podložka)

EMX 12.0 GW VÁZÁNÍ FUSION X BLK/BLUE / PROTECTOR 13.0 FUSION X

ACE SL FUSION X

Slalomář Stejná DNA jako u SLX Fusion, ale s větší výdrží. SL Fusion je závodní vůz, který nechává dostatek paliva v nádrži pro to, abyste si carving mohli užívat po celý den. KÓD

AALHRE21, AALHRE2C (Protector)

PROFIL Camber

TECHNOLOGIE

Techn. Ace Arrow, Boční hrany RST, Dřev. jádro R2 Frame, Jedna vrstva Ti, Systém Power Rebound

GEOMETRIE 121 68 104 DÉLKA RÁDIUS

154(11.0), 159(12.0), 164(12.8), 169(13.5) Systém Power Rebound

SYSTÉM/ (FusionX + Karbonová PODLOŽKA

kompozitní podložka) EMX 11.0 GW

VÁZÁNÍ FUSION X BLK/GRN /

PROTECTOR 11.0 FUSION X 25


A

LL

M

O

U

M A

N

P

TA

IN

I H

O I B

Technologie Amphibio Truline Amphibio Truline posunuje asymetrický design lyží na úplně novou úroveň díky strategickému rozložení materiálu nad hranami lyží. Konstrukční materiál je umístěn po celé délce vnitřní hrany lyže, což jí dodává větší stabilitu v oblouku, zatímco odebrání materiálu na vnější hraně pomáhá hladkému a snadnému provedení perfektního oblouku.

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Profil Amphibio Snadné zatáčení & přilnavost hran

Technologie Amphibio Truline

NOVÁ DIMENZE ALL-MOUNTAIN LYŽOVÁNÍ Kolekce lyží Amphibio 2021/22 znamená novou éru ve stále se vyvíjející a vždy inovativní řadě modelů této značky. Vysoce všestranné, dynamické a ovladatelné lyže jsou vyrobeny pro ty nejlepší lyžaře. Podávají vynikající výkon díky asymetrickému profilu Amphibio. O perfektní oblouky se postará technologie Amphibio Truline, hladkou jízdu a neomezený výkon umožní systém vázání Fusion X. Řada Amphibio tak naprosto v ničem neslevuje a dopřeje vám vše potřebné, abyste se stali vládci svahů.

26

Pro optimální tlak po celé délce

Laminované dřevěné jádro

Nano technologie

Pro energii a živost

Skluznice pro vynikající skluz

Vyztužení Pro větší tlak na vnitřní hraně lyže

27


NO DESVÝ IGN

A M ALL M P H OUNT I B AIN IO

RYCHLOST

vysoká

nízká

vysoká

ÚROVEŇ LYŽAŘE

N NO EV WÝ D DEESSIG IGN N

RYCHLOST nízká

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

středně pokročilý

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

upravený

expert

expert

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

pokročilý

RYCHLOST

RYCHLOST

expert

vysoká

vysoká

pokročilý

středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

proměnlivý

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

NO N EW DEESSVÝ D IGN IG N

NO N EW DEESVÝ D SIG IGN N

TERÉN

prašan

pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

AMPHIBIO 18 TI2

FUSION X

Král carvingu Amphibio 18 Ti2 jsou lyže plné síly a přesnosti, králem na svahu co se týče rychlosti a stability při přechodu z hrany na hranu a schopnosti vykrajovat carvingové oblouky. KÓD

ABHHGP21, ABHHGP2C (Protector)

PROFIL Amphibio

Techn. TruLine, Boční hrany

TECHNOLOGIE RST, Laminované dřev. jádro,

Dvojitý Ti

GEOMETRIE 121 73 104 DÉLKA RÁDIUS

160(13.3), 166 (14.5), 172(15.7), 178(17.0)

SYSTÉM/ Fusion X PODLOŽKA

EMX 12.0 GW FUSION X

VÁZÁNÍ BLK/SIL / PROTECTOR 13.0

FUSION X

28

AMPHIBIO 16 TI

AMPHIBIO 14 TI

AMPHIBIO 12 C

Mistr carvingu Lyže Amphibio 16 Ti jsou dynamickou kombinací všestrannosti a síly určené k tomu, abyste si podmanili svahy v jakýchkoli rychlostech i obloucích.

Horský bojovník Lyže Amphibio 14 Ti byly vytvořeny pro pocit skvělé jízdy plně pod kontrolou, umožní vám sebevědomé a rychlé lyžování bez vyčerpání.

Horský strážce Na lyžích Amphibio 12 C si podmaníte všechny upravené svahy. Díky karbonu si tyto lyže hravě a s lehkostí poradí s čímkoliv, co jim naservírujete.

FUSION X

KÓD

ABIHGV21, ABIHGV2C (Protector)

PROFIL Amphibio

Techn. TruLine, Boční hrany

TECHNOLOGIE RST, Laminované dřev. jádro,

Jedna vrstva Ti

GEOMETRIE 121 73 104 DÉLKA RÁDIUS

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

SYSTÉM/ Fusion X PODLOŽKA

EMX 12.0 GW

VÁZÁNÍ FUSION X BLK/GRN /

PROTECTOR 13.0 FUSION X

FUSION X

KÓD

ABJHGY21, ABJHGY2C (Protector)

PROFIL Amphibio

Techn. TruLine, Boční hrany

TECHNOLOGIE RST, PowerShell, Dřev. jádro

POWER SHIFT

KÓD ABKHHB21 PROFIL Amphibio

Techn. TruLine, Boční hrany

TECHNOLOGIE RST, PowerShell, Dřev. jádro

Power, Karbon

Power, Jedna vrstva Ti

GEOMETRIE 125 76 104 DÉLKA RÁDIUS

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

SYSTÉM/ Fusion X PODLOŽKA

EMX 11.0 GW

VÁZÁNÍ FUSION X BLK/ORG /

GEOMETRIE 125 76 104 DÉLKA RÁDIUS

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

PROTECTOR 11.0 FUSION X

29


A

LL

M

W

O

U

IN

N

TA

G

IN

M

N A

Technologie Amphibio Truline Amphibio Truline posunuje asymetrický design lyží na úplně novou úroveň díky strategickému rozložení materiálu nad hranami lyží. Konstrukční materiál je umístěn po celé délce vnitřní hrany lyže, což jí dodává větší stabilitu v oblouku, zatímco odebrání materiálu na vnější hraně pomáhá hladkému a snadnému provedení perfektního oblouku.

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Lehká špička Pro větší univerzálnost & lepší nadnášení

Profil Amphibio Snadné zatáčení & přilnavost hran

Technologie Amphibio Truline

TEN NEJLEPŠÍ ALL-MOUNTAIN SPOLEČNÍK Řada Wingman od Elanu kombinuje ty nejmodernější oceňované technologie s novým pohledem na all-mountain lyžování. Lyže Wingman jsou navrženy tak, aby byly lyžařům za všech podmínek a v každém terénu oporou a dodávaly jim energii. Jako nejbližší spojení s kolekcí Ripstick představují lyže Wingman další fázi vývoje moderního asymetrického designu lyží Elan, kde technologie Amphibio i Truline formují profil i konstrukci pravé a levé lyže k vykrojení dokonalého oblouku.

30

Pro optimální tlak na hrany od špičky po patku

Laminované dřevěné jádro

Karbonové trubičky

Pro energii a živost

Pro nižší hmotnost & silný odraz

Vyztužení Pro větší tlak na vnitřní hraně lyže

31


I N L MOU G NTA M IN AN

AL

W

vysoká

vysoká RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

vysoká

nízká

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

expert

expert

expert

expert

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

vysoká

RYCHLOST

vysoká

RYCHLOST

vysoká

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

WINGMAN 86 CTI FUSION X/FLAT Alpské SUV do každého terénu Wingman 86 CTi spojuje obratnost potřebnou na pokoření volného terénu se silnou dovedností carvingu, čímž se stává vaším dokonalým horským společníkem. KÓD

ABAHBR21, ABAHBR2C (Protector), ABAHBS21 (Flat)

PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine, Boční hrany SST, Dřev. jádro TECHNOLOGIE Tubelite, Karbonové tyčinky, Jedna vrstva Ti GEOMETRIE 130 86 115

160(13.8), 166(14.7), DÉLKA RÁDIUS 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4) SYSTÉM/ Fusion X / Flat PODLOŽKA

EMX 12.0 GW

VÁZÁNÍ FUSION X BLK/GRN /

PROTECTOR 13.0 FUSION X

32

WINGMAN 86 TI

WINGMAN 82 CTI

WINGMAN 82 TI

WINGMAN 78 TI

WINGMAN 78 C

Bezproblémový společník Dokonalá kombinace výkonu a jednoduchého ovládání - Wingman 86 Ti vám nabízí plynulou jízdu za všech podmínek díky své robustní šířce a konstrukci.

Velitel na svahu Mrštné a rychlé lyže Wingman 82 CTi vykrajují oblouky na tvrdém sněhu jako nůž a zároveň dokáží vést neupraveným terénem s naprostou jistotou.

Tempomat Lyže Wingman 82 Ti jsou ideální pro nenáročný carving na všech typech terénu. Mají sílu posouvat vaše limity, aniž by vás vyčerpaly.

Důvěryhodný kopilot Jsou vyrobeny pro lyžaře, kteří chtějí posunout svůj výkon na vyšší úroveň. Lyže Wingman 78 Ti jsou velmi stabilní a disponují schopností posouvat hranice.

Energický carving Tak jako letadlo letící na autopilota vám i lyže Wingman 78 C poskytnou hladkou a zábavnou jízdu bez práce navíc a nadbytečné hmotnosti.

FUSION X/FLAT

KÓD

ABDHBX21, ABDHBX2C (Protector), ABDHBY21 (Flat)

PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine,

TECHNOLOGIE Boční hrany SST, Laminované

dřev. jádro, Jedna vrstva Ti

GEOMETRIE 130 86 115

160(13.8), 166(14.7), DÉLKA RÁDIUS 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4) SYSTÉM/ Fusion X / Flat PODLOŽKA

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/ VÁZÁNÍ GRN / PROTECTOR 11.0 FUSION X

FUSION X/FLAT

KÓD

ABBHBT21, ABBHBT2C (Protector), ABBHBU21 (Flat)

PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine, Boční hrany SST, Dřev. jádro TECHNOLOGIE Tubelite, Karbonové tyčinky, Jedna vrstva Ti GEOMETRIE 129 82 112

160(12.0), 166(13.1), DÉLKA RÁDIUS 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7) SYSTÉM/ Fusion X / Flat PODLOŽKA

EMX 12.0 GW

POWER SHIFT/FLAT

KÓD ABFHBV21, ABFHBW21 (Flat) PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine, TECHNOLOGIE Boční hrany SST, Laminované dřev. jádro, Jedna vrstva Ti GEOMETRIE 129 82 112

160(12.0), 166(13.1), DÉLKA RÁDIUS 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7) SYSTÉM/ Power Shift / Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/ORG

POWER SHIFT

KÓD ABGHBZ21 PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine, Boční hrany SST, PowerShell, TECHNOLOGIE Dřev. jádro Power, Jedna vrstva Ti GEOMETRIE 125 78 104 DÉLKA RÁDIUS

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

POWER SHIFT

KÓD ABGHKC21 PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine,

TECHNOLOGIE Boční hrany SST, PowerShell,

Dřev. jádro Power, Karbon

GEOMETRIE 125 78 104 DÉLKA RÁDIUS

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

VÁZÁNÍ FUSION X BLK/ORG /

PROTECTOR 13.0 FUSION X

33


FR

E

I R

ER

ID

S P

E

C I T

K

Technologie Carbon Line Technologie Carbon Line je kombinace inovací zajištujících skvělou rovnováhu lehké konstrukce se silou a výborným jízdním výkonem. Technologie Amphibio Carbon Line zvedá asymetrický design lyží na vyšší úroveň pomocí strategicky umístěného karbonového vyztužení nad vnitřními hranami lyží umožňující vyšší sílu v oblouku, zatímco karbonové tyčinky vložené do dřevěného jádra snižují hmotnost a zvyšují celkovou stabilitu. Konečným výsledkem jsou extrémně lehké lyže umožňující hladkou jízdu a podávající skvělý výkon s nekompromisní pohyblivostí.

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Boční hrany SST Pro přímý přenos sil

Profil Amphibio Snadné zatáčení & přilnavost hran

JAK JIŽ NÁZEV NAPOVÍDÁ: VYROBENY PRO NEJNÁROČNĚJŠÍ TERÉNY A PODMÍNKY

Výplně Vapor Tip Plynulá jízda, nízká hmotnost

Technologie Carbon Line

Dřevěné Jádro Tubelite

Karbonové trubičky

Stabilita ve vysoké rychlosti

Pevné, lehké, dynamické

Pro nižší hmotnost & silný odraz

Lyže Ripstick jsou nejlepším freeskiingovým nástrojem pro náročného lyžaře, který zvládne ty nejnáročnější terény za všech sněhových podmínek, jenž můžou na horách nastat. Mají pokrokový tvar a jsou vybaveny novou technologií Amphibio Carbon Line pro nižší hmotnost a vyšší stabilitu. Tyto lyže vám umožní nekompromisní pohyblivost a hladkou jízdu. Spolu s profilem Amphibio, karbonovými tyčinkami a bočními hranami SST pro silný a precizní výkon se budou lyže Ripstick vznášet jako motýl a skákat jako lyže.

34

35


F

NO DESVÝ IGN

P S REERI T I DE CK

RYCHLOST

RI

vysoká

nízká

vysoká

RYCHLOST

RYCHLOST

nízká

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

upravený

expert

expert

expert

pokročilý

středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

pokročilý

vysoká

vysoká

RYCHLOST

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

NO DESVÝ IGN

upravený

NO DESVÝ IGN

proměnlivý NO DESVÝ IGN

TERÉN

prašan

pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

RIPSTICK 116 Vznášej se a udolej Náš nejširší zabiják je zpátky! Byl navržen našimi závodníky a vylepšen těmi nejlepšími odborníky. Lyže Ripstick 116 dokáží plout prašanem, ale také zaútočit na nejstrmější a nejnáročnější terény na světě.

KÓD ADAJFD22

RIPSTICK 88

Volba Glena Plakea Ripstick 106 jsou ty nejlepší lyže pro střídající se terény od vrcholu až po základní tábor, od startu až po cílovou čáru. Není divu, že se jedná o Glenův nejoblíbenější model z kolekce Elan.

Vrcholový jezdec Ripstick 96 sklízí chválu v testech odborných časopisů a také od profesionálních lyžařů díky unikátnímu spojení výkonu a nízké hmotnosti. Tyto lyže dokazují, že jsou dokonalými lyžemi na freeride při všech sněhových podmínkách.

Freeride & upravená sjezdovka Ripstick 88 je dokonalá kombinace všestrannosti, obratnosti a výkonu pro jakékoliv podmínky na horách, se kterými se můžete setkat.

PROFIL Amphibio

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát

TECHNOLOGIE

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát

KÓD ADCJFX22 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát

KÓD ADDJGG22 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát

GEOMETRIE 146 114 132

GEOMETRIE 143 106 120

GEOMETRIE 136 96 110

GEOMETRIE 130 88 105

177(19.4), 185(20.4), DÉLKA RÁDIUS 193(23.3)

164(16.0), 172(17.0), DÉLKA RÁDIUS 180(18.1), 188(20.4)

164(15.1), 172(16.2), DÉLKA RÁDIUS 180(18.0), 188(19.5)

DÉLKA RÁDIUS 164(14.2), 172(15.4),

HMOTNOST 1830 +/- 50 (180)

HMOTNOST 1650 +/- 50 (180)

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

HMOTNOST 1900g +/- 50g (185) SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ ATTACK 17 MN W_O Brake

36

RIPSTICK 96

KÓD ADBJFN22

PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

RIPSTICK 106

DÁMSKÉ MODELY NALEZNETE NA OPAČNÉ STRANĚ KATALOGU

VÁZÁNÍ ATTACK 14 MN Brake 110

VÁZÁNÍ ATTACK 14 MN Brake 110

148(13.0), 156(13.7), 180(17.0), 188(18.9)

HMOTNOST 1550g +/- 50g (180) SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ ATTACK 11 GW Brake 95 37


ÚROVEŇ LYŽAŘE

100% recyklované výplně Vapor Tip Elegantní jízda bez přidané hmotnosti

nízká

prašan

prašan

TERÉN

nízká

proměnlivý

upravený

expert

expert

pokročilý

středně pokročilý

Technologie Carbon Line

Dřevěné jádro tubelite

Vyztužení Quadrod

Boční hrany SST

Stabilita ve vysoké rychlosti

Pevné, lehké, dynamické

Pro nižší

Pro přímý přenos sil

hmotnost & silný odraz

pokročilý

středně pokročilý

RIPSTICK 106 BLACK EDITION

RIPSTICK 96 BLACK EDITION

Skrytá technologie Hledání lyží do prašanu, které zvládnou i tvrdý povrch, je oficiálně u konce. Na výrobě nových lyží Ripstick 106 Black Edition se podílel Glen Plake. Jsou vybaveny převratnou technologií QuadRod a popírají mýtus, že široké lyže mohou jezdit jen na měkkém sněhu a ukazují, že lyže na tvrdý povrch mohou být také lehké a hravé, aniž by jim bylo ubráno na síle a stabilitě.

Taktický freeride Nové lyže Ripstick 96 Black Edition, které jsou trvale oblíbenci testovacích magazínů a profesionálních lyžařů a známé pro svou stabilní a silnou jízdu, jsou připraveny splnit slib lyžařům, kteří hledají špičkové freeridové lyže do všech podmínek.

KÓD ADAHPB21 PROFIL Amphibio

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TECHNOLOGIE TubeLite, Vyztužení QuadRod, 100 % recyklované výplně Vapor Tip GEOMETRIE 143 106 120 DÉLKA RÁDIUS

164(16.0), 172(17.0), 180(18.1), 188(20.4)

KÓD ADDHMV21 PROFIL Amphibio

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TECHNOLOGIE TubeLite, Vyztužení QuadRod, 100 % recyklované výplně Vapor Tip GEOMETRIE 136 96 110 DÉLKA RÁDIUS

164(15.1), 172(16.2), 180(18.0), 188(19.5)

HMOTNOST 1900g/ski +/- 50 g (180)

HMOTNOST 1710g/ski +/-50 g (180)

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

VÁZÁNÍ ATTACK 14 MN Brake 110

38

proměnlivý

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

Prémiový styl a nadčasový design ve spojení s nejmodernější karbonovou konstrukcí, která povznáší výkon a všestrannost lyží Ripstick na novou úroveň a poskytuje nepřekonatelnou sílu a stabilitu. Ty nejlepší freeridové lyže dostaly ještě více svalové hmoty.

vysoká RYCHLOST

vysoká RYCHLOST

B L R FR A C I P S EER K T I IDE ED CK IT IO N

Lyže Elan Ripstick Black Edition Měřítko u vysoce výkonných freeridových lyžích.

VÁZÁNÍ ATTACK 14 MN Brake 110

39


TR

Y

K C O I C T K R C S A B P OU I R T U

N

Technologie Carbon Bridge Technologie Carbon Bridge je revolučním řešením, při kterém je jedna karbonová tyčinka umístěna na svrchní části lyže, poskytuje stabilitu, tlumení a absorpci vibrací přes špičku.

Profil Amphibio Snadné zatáčení & přilnavost hran

LEHKÉ VYBAVENÍ PRO VAŠE TOULKY

Konstrukce s karbonovým vyztužením Pro nízkou hmotnost, stabilitu & silný odraz

Technologie Carbon Bridge

Dřevěné Jádro Tubelite

Stabilita ve vysoké rychlosti

Pevné, lehké, dynamické

Boční hrany 360° Lehký přenos sil

Elan Ripstick Tour vznikl pro skialpové lyžaře, aby jim umožnil skvělý sjezdařský zážitek na freeridových lyžích a s velmi nízkou hmotností zefektivnil výstup. Tato řada lyží je od počátku vyvíjena s cílem posunout váš lyžařský výkon na maximum, aniž by se omezila funkčnost potřebná pro pohodlný výstup. Motorem, který nám dovolí spojit oba koncepty, je technologie Carbon Bridge revoluční řešení s jednou tyčinkou karbonu umístěnou na povrchu lyže. Ta poskytuje stabilitu v rychlosti a absorbuje vibrace na špičce v různých typech sněhu, aniž by se zvýšila hmotnost.

40

41


NO MODVÝ EL

R I BACKC P O T O S T UNTR UR ICK Y

RYCHLOST

vysoká

nízká

vysoká

RYCHLOST TERÉN

TERÉN

prašan

proměnlivý

upravený

RIPSTICK TOUR 94 Svobodně si jezdit Nová lyže Ripstick Tour 94 na širší platformě umožní lyžaři lepší plutí, lyžuje rychleji a ve volném terénu také snadněji zatáčí. Její konstrukce umožní spojení vysokého výkonu při nízké hmotnosti a je perfektní kombinací freeridového sjezdu a efektivní schopnosti výstupu. Lyže Ripstick Tour 94 jsou o sebevědomí ke zdolávání dlouhých výstupů a zvládnutí náročných sjezdů.

pokročilý

středně pokročilý

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované TECHNOLOGIE dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát GEOMETRIE 129 94 109

157 (12.0), 164(13.7), DÉLKA RÁDIUS 171(15.6), 178(17.4), 185(19.4) HMOTNOST 1490 +/- 50g (178) SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ C-RAIDER 12 42

nízká

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

RIPSTICK TOUR 88

RIPSTICK TOUR 94W

RIPSTICK TOUR 88W

Dobyvatel vrcholů Elan Ripstick Tour 88 jsou lyže, na které svět skitouringu čekal. Lehké, nadnášející, pevné, silné a všestranné – to vše v jednom. Na vzniku se podíleli naši freeridoví sportovci a průvoci, kteří vyžadují perfekcionismus, kamkoli vyrazí.

Duch svobody a freeridu Lyže Ripstick Tour 94 W je vyrobena pro dobrodružné ženy, které chtějí dosáhnout na všechny výhody lehké technologie na široké platformě určené pro větší hory a hlubší sníh.

Hledač dobrodružství Elan Ripstick Tour 88 W jsou lyže, na které svět skitouringu čekal. Lehké, nadnášející, pevné, silné a všestranné – to vše v jednom. Na vzniku se podílely naše freeridové sportovkyně a průvodkyně vyžadující perfekcionismus, kamkoli vyrazí.

KÓD ADHJML21 PROFIL Amphibio

ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

expert

nízká

TERÉN

nízká

středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

pokročilý

vysoká RYCHLOST

vysoká

RYCHLOST

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

NO MODVÝ EL

upravený

NO MODVÝ EL

proměnlivý NO MODVÝ EL

TERÉN

prašan

KÓD ADKJPV21 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

GEOMETRIE 128 88 108

KÓD ADHJMV21 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

GEOMETRIE 129 94 109

148 (13,7), 156(14.8),

157 (12.0), 164(13.7), DÉLKA RÁDIUS 171(15.6), 178(17.4)

177(17.6), 184(18.8)

HMOTNOST 1410 +/-50g (171)

DÉLKA RÁDIUS 163(15.6), 170(16.8), HMOTNOST 1330 +/- 50g (177) SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ C-RAIDER 12

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ C-RAIDER 12

KÓD ADKJQG21 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

GEOMETRIE 127 88 106

148 (13,7), 156(14.8),

DÉLKA RÁDIUS 163(15.6), 170(16.8),

177(17.6)

HMOTNOST 1150 +/-50g (163) SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ C-RAIDER 12

43


NO MODVÝ EL

vysoká RYCHLOST

R I BACKC P O T O S T UNTR UR ICK Y

RIPSTICK TOUR 104

nízká

TERÉN

prašan

proměnlivý

upravený

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Síň slávy První model lyží hodný podpisu Glena Plakea se rodil dlouho a vznikl díky společným zkušenostem Glena a Elanu. Ripstick Tour 104 designoval a od základu testoval ambasador Elanu a průkopník freeskiingu Glen Plake. Lyže představují spojení lehké konstrukce nutné pro efektivní výstup s legendárním výkonem a stylem Glena.

pokročilý

středně pokročilý

KÓD ADGJSC21 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

GEOMETRIE 129 104 122 DÉLKA RÁDIUS

166(19.0), 173(21.5), 180(23.0), 187(25.4)

HMOTNOST 1540 +/- 50g (180) SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ C-RAIDER 12 - 108 mm

44

45


A

D

V

E

X E B

EN

I

TU

R

NÍZKÁ HMOTNOST, NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Technologie Bridge Technologie Bridge snižuje hmotnost lyže, zlepšuje torzní stabilitu a zaručuje naprosto efektivní přenos sil na hrany. Unikátní inovativní 3D tvar zabraňuje ulpívání sněhu na lyži. Dřevěné jádro je vyztuženo výplněmi VaporTip, které přispívají k plynulosti jízdy a další redukci hmotnosti.

Podložka CYA

Výplně Vapor Tip

Zaručuje spolehlivé připevnění k lyži

Plynulá jízda bez zvýšení hmotnosti

Laminované dřevěné jádro Pevné, lehké, dynamické

Řada lyží IBEX je určena pro ty, kteří nechtějí pro cestu nahoru používat lanovky a své oblouky si chtějí zasloužit. Ať zlepšujete svou fyzičku nebo chcete zažít nějaké dobrodružství, lyže IBEX mají díky dřevěnému jádru Tubelite sníženou hmotnost a zlepšenou efektivnost. Díky technologii Bridge budou tyto lyže při sjezdu stabilní a umožní bezpečnou a sebevědomou jízdu. Během výstupu nebo při sjezdu, kolekce lyží Elan Adventure nastavuje standardy u vysoce výkonných touringových lyží.

46

47


NO DESVÝ IGN

I B VENTU E X RE

AD

RYCHLOST

vysoká

nízká

vysoká

vysoká

pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

středně pokročilý

RYCHLOST nízká

nízká

prašan

prašan

TERÉN

expert

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

NO DESVÝ IGN

NO DESVÝ IGN

proměnlivý

RYCHLOST

TERÉN

prašan

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

IBEX 84 Dobrodružství právě začíná Od výstupu před rozbřeskem až po túry po práci s kamarády v místním lyžařském středisku - lyže Ibex 84 jsou určeny pro lyžaře, kteří si chtějí zlepšit kondici a hledají spolehlivé vybavení jak při výstupu, tak při sjezdu. KÓD AEDJTL22 PROFIL Mountain Rocker

Techn. Bridge, Laminované TECHNOLOGIE dřev. jádro, Výplně Vapor, Podložka CYA, Laminát GEOMETRIE 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), DÉLKA RÁDIUS 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

První outdoorová zkušenost Vstupní brána do světa skialpinismu. Lyže Ibex 78 jsou dokonalé v tom, že podpoří vaše rychlé pokroky, jsou vyrobeny pro lyžaře s minimalistickým přístupem. KÓD AEFJSB22 PROFIL Mountain Rocker

Techn. Bridge, Laminované TECHNOLOGIE dřev. jádro, Výplně Vapor, Podložka CYA, Laminát GEOMETRIE 114 78 100

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), DÉLKA RÁDIUS 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

IBEX 84 W Svoboda pohybu Jsou vyrobeny tak, aby byly při výstupu lehké a rychlé, ale přitom stabilní a pevné při sjezdu. Lyže Ibex 84 W mají všechno, co potřebujete a nic, co můžete postrádat. KÓD AEEJTQ22 PROFIL Mountain Rocker

Techn. Bridge, Laminované

TECHNOLOGIE dřev. jádro, Výplně Vapor,

Podložka CYA, Laminát

GEOMETRIE 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), DÉLKA RÁDIUS 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0),

HMOTNOST 1400g +/- 50g (170)

HMOTNOST 1360g +/- 50g (170)

HMOTNOST 1270g +/- 50g

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

VÁZÁNÍ C-RAIDER 12

48

IBEX 78

VÁZÁNÍ C-RAIDER 12

VÁZÁNÍ C-RAIDER 12

49


G CE IN N R A U M O T OR F R PE

NO MODVÝ EL

vysoká RYCHLOST

N LY

X

nízká

VYROBENY PRO SNADNÝ VÝSTUP & RYCHLÝ SJEZD.

TERÉN

prašan

proměnlivý

Řada lyží LYNX byla vyrobena pro ty, kteří vědí, že záleží na upravený

každém gramu, když potřebujete být při výstupu rychlí. Tyto lyže jsou výjimečně lehké, ale pevné a stabilní. Od závodění ÚROVEŇ LYŽAŘE

expert

až po dlouhé lyžařské túry v rychlém tempu - řada lyží LYNX nabízí technologii Elan AirLite, která používá důkladně vybraná a tvarovaná dřevěná jádra snižující hmotnost na minimum pro

pokročilý

středně pokročilý

efektivitu výstupu, zatímco boční hrany EST-Touring se postarají o snadný a sebevědomý sjezd. Nahoru nebo dolů - řada lyží LYNX nastavuje standardy u výkonných touringových lyží.

T

E

C

H

N

O

L

O

G

I

E

A

I

R

L

I

T

E

Technologie Airlite

Podložka CYA

Velmi lehké a velmi silné

Zajistí bezpečnou montáž vázání na lyži.

Karbonové vyztužení Pro nízkou hmotnost, stabilitu & silný odraz

Boční hrana EST Touring

Skvělý závodní výkon.

Sintrovaná skluznice

Mimořádná odolnost a skvělé skluzové vlastnosti.

50

Laminované dřevěné jádro Airlite Nejlehčí konstrukce dřevěného jádra

LYNX 65 UL Velmi lehké a velmi rychlé S hmotností pouze 690 g nastavuje řada Lynx nový milník u touringových lyží. Velmi lehké materiály a technologie AirLite spolu s touringovými bočními hranami EST jsou perfektní kombinací pro efektivní a spolehlivé vybavení. Užijte si výstup. KÓD ADPJZH22 PROFIL Early Rise Rocker

Technologie AirLite, Boční hrany EST Touring, Laminované dřev. jádro TECHNOLOGIE AirLite, Podložka CYA, Karbon. vyztužení, Sintrovaná skluznice GEOMETRIE 94 65 80 DÉLKA RÁDIUS

150(22.0) 160(23.0)

HMOTNOST 690g +/- 30g (160) SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ

51


Y ŇK PL DO

Elan by ATK Vázání

Výkon díky nízké hmotnosti Vázání Elan ATK jsou vyrobena podle nejvyšších výkonnostních standardů. Umožňují nejlehčí, nejspolehlivější a nejpříjemnější způsob, jak se dostat k horám.

KVALITA A BEZPEČNOST Kvalita a bezpečnost jsou těmi nejdůležitějšími vlastnostmi, které má mít touringové vybavení. Proto jsou vázání Elan vyráběna a testována v laboratoři ATK tak, aby každé vázání přesně odpovídalo náročným standardům, která umožní předvídatelné vypnutí, retenci a výkon. Používáme odolné hliníkové komponenty, které vydrží roky používání, což dokazují i nejnižší počty reklamací v jejich třídě.

SPOLEHLIVOST A EXKLUZIVITA

Technologie

Vázání ATK BINDINGS® staví svou identitu na výjimečnosti: neuvěřitelné lehkosti spojené s nejvyšší kvalitou a funkčností, okamžitém využití plného potenciálu vázání ATK®, vytvoření jedinečného produktu nabízejícího ten nejlepší výkon.

CAM RELEASE SYSTEM Patentovaný systém vypínání CAM RELEASE SYSTEM® je umístěný uvnitř patky vázání, řídí nášlap bot a také vertikální vypnutí v případě pádu.

VYROBENO V EVROPĚ Celý výrobní proces (od návrhu až po dodání) je zrealizován s italskou vynalézavostí a řemeslným umem, které jsou zárukou dosažení nejvyšších

SNOW PACK PROOF Speciální tvar špičky vázání zabraňuje hromadění sněhu a ledu pod upínacími prvky.

standardů v oblasti kvality, inovace a designu.

TECHNOLOGIE A INOVACE Neustálé inovace a technologický výzkum sahající od výrobních metod až po objevování nových patentovaných systémů. Celé kovové části vázání ELAN by ATK jsou obráběny na soustruzích CNC, čímž je zajištěna maximální míra přesnosti, spolehlivosti a bezkonkurenční lehkosti, díky kterým jsou tyto výrobky proslulé po celém světě.

E E S

EASY ENTRY SYSTEM Tento systém disponuje novou geometrií přední části vázání.

MAGNETO HEEL FLAPS Jednoduchý magnetický systém umožní stabilizaci patní klapky.

SERVIS - 360° Pouze vázání ATK vám poskytne ten nejlehčí, nejspolehlivější a nejpříjemnější způsob, jak se dostat k horám.

52

Technická způsobilost, personalizace servisních služeb a rychlost zásahu profesionálů z ATK patří k silným stránkám, které jim pomáhají získat důvěru všech zákazníků vyžadujících efektivní služby, rychlé reakce a řešení.

ELASTIC RESPONSE SYSTEM Umožní přirozený ohyb lyže, a to i v případě velkých skoků a kompresí.

53


U PA C ÍP ÁS Y ST O

C-RAIDER 12 MODVÝ EL

Spolehlivé a efektivní

HMOTNOST_

NO

KÓD_ DTTB0121

305 g

DIN_ 5-12 POSUV PATY_ 25 mm MOŽNÉ BRZDY [MM]_ 86/91/97/108/120

Vázání Carbon RAIDER 12 je jedno z nejlehčích touringových vázání na trhu s vypínací sílou 12 DIN a brzdami. Podložka pod špičkou s karbonovým vyztužením zajistí optimální rozložení tlaku na hrany, rám, patky a další podstatné části z hliníku se postarají o ještě lepší výkon a odolnost.

Elan stoupací pásy Lyžování a výstup do hor za pomoci lidské síly a stoupacích pásů přináší nenahraditelnou dobu strávenou s přáteli a rodinou, což je skvělé zvláště tehdy, když se ještě navíc můžete bezpodmínečně spolehnout na

MÓDY CHŮZE_Flat/ +27,5/ +30/ + 44/ + 49 mm MATERIÁL_ Alu 7075, Nerezová ocel, POM, 30% Karbon kompozit

maximální funkčnost a výkon vašeho vybavení. E E S

TECHNOLOGIE_

ELAST. PRUŽNOST PATY_12 mm (E.R.S.) MOŽNOST_ Freeridová podložka

Naše stoupací pásy s technologií HYBRID disponují mimořádnou přilnavostí a odpudivostí vody, aby vydržely několikadenní výšlapy.

RAIDER 12 DEMO MODVÝ EL

Inovace pro více uživatelů

HMOTNOST_

NO

KÓD_ DTTB0221

450 g

DIN_ 5-12 POSUV PATY_ 60 mm (30 špička, 30 pata)

RAIDER 12 DEMO je jedno z nejkompaktnějších a nejlehčích demo touringových vázání na trhu. Bez jakéhokoli nářadí budete s rychlostí blesku schopni dosáhnout posuvu až 60 mm prakticky pro každou botu.

MOŽNÉ BRZDY [MM]_ 86/91/97/108/120 MÓDY CHŮZE_ Flat/ +27,5/ +30/ + 44/ + 49 MATERIÁL_ Alu 7075, Nerezová ocel, POM

TECHNOLOGIE_

E E S

ELAST. PRUŽNOST PATY_ 8 mm (E.R.S.)

RAIDER 10 DEMO MODVÝ EL

Expert se širokým záběrem

HMOTNOST_

NO

KÓD_ DTTB0521

380 g

RAIDER 10 DEMO je výhodnou variací vázání Raider 12 Demo. Má možnost posuvu až neuvěřitelných 80 mm, díky které pojme prakticky každou botu, která je k dostání.

SPECIFIKACE LYŽAŘSKÝCH HŮLEK VIZ. STRANA 102.

DIN_ 4-10 POSUV PATY_ 80 mm (30 špička, 50 pata) MÓDY CHŮZE_ Flat/ +26,5/ +40 MATERIÁL_ Alu 7075, Nerezová ocel, POM, 30% Karbon kompozit

TECHNOLOGIE_

ELAST. PRUŽNOST PATY_ 10 mm (E.R.S.)

MATERIÁL_ Mohér/nylon 65% - 35% ADHEZE_ Hybrid Technologie TYP_ Předtvarovaný stoupací pás FIXACE NA ŠPIČCE_ Kovový háček FIXACE NA PATCE_ Spona

RIPSTICK 116 SKINS

RIPSTICK TOUR 104 SKINS

IBEX 84W/84 SKINS

KÓD_ DTS12221 DÉLKY_ 177, 185, 193 HMOTNOST_ 560 g/pár (185) MODEL LYŽÍ_Ripstick 116

KÓD_ DTS12021 DÉLKY_ 154, 162/164, 170/172,

E E S

178/180, 188

HMOTNOST_ 530 g/pár (178/180) MODEL LYŽÍ_Ripstick 102W/106

RAIDER TWEENER 5 MODVÝ EL

Svobodný junior NO

KÓD_ DTTB0621

290 g

DIN_ 1,5-5

RAIDER TWEENER 5 je první plně pinové vázání pro juniory a mládež. S hmotností 290 g umožní mladým touringovým nadšencům naplno a pohodlně pozorovat a objevovat přírodu a hory.

KÓD_ DTS13221 DÉLKY_ 157, 164, 171, 178, 185 HMOTNOST_ 460 g/pár (178) MODEL LYŽÍ_Ripstick Tour 94W/94

RIPSTICK TOUR 94W/94 SKINS KÓD_ DTS13021 DÉLKY_ 156, 163, 170, 177, 184 HMOTNOST_ 420 g/pár (177) MODEL LYŽÍ_Ripstick Tour 88W/88

RIPSTICK 94W/96 SKINS

RIPSTICK TOUR 88W/88 SKINS

KÓD_ DTS11821 DÉLKY_ 146, 154, 162/164, 170/172, 178/180,

KÓD_ DTS01020 DÉLKY_ 149, 156, 163, 170, 177 HMOTNOST_ 410 g/pár (170) MODEL LYŽÍ_Ibex 78

188

HMOTNOST_ 530 g/pár (178/180) MODEL LYŽÍ_Ripstick 94W / 96

POSUV PATY_ 50 mm

KÓD_ DTS11421 DÉLKY_ 163, 170, 177, 184 HMOTNOST_ 470 g/pár (170) MODEL LYŽÍ_Ibex 94 Carbon

IBEX 78 SKINS KÓD_ DTS11221 DÉLKY_ 149, 156, 163, 170, 177 HMOTNOST_ 430 g/pár (170) MODEL LYŽÍ_Ibex 84 Carbon

Údržba

RIPSTICK 88W/88 SKINS

MOŽNÉ BRZDY [MM]_ 75/86/91/97/102 MÓDY CHŮZE_ Flat, +50 mm MATERIÁL_ Alu 7075, Nerezová ocel, POM, 30% Karbon kompozit

TECHNOLOGIE_

KÓD_ DTS11621 DÉLKY_ 146/148, 154/156, 162/164,

E E S

170/172, 178/180, 188 HMOTNOST_ 510 g/pár (178/180) MODEL LYŽÍ_Ripstick 88W / 88

ELAST. PRUŽNOST PATY_ 10 mm (E.R.S.)

STOUPACÍ ŽELEZA ATK

FREERIDOVÁ PODLOŽKA

ŘEMÍNEK S KEVLAROVÝM JÁDREM

KÓD_ DTTC0121 KÓD_ DTTC0121

KOMPATIBILNÍ_ Se všemi vázáními

HMOTNOST_ 15 g

NO

(lyže se šířkou více než 94 mm)

MODVÝ EL

NO

MODVÝ EL

KOMPATIBILNÍ_ Vázání C-RAIDER 12

KÓD_ DTSA0121000 POPIS_100ml sprej pro odstranění ulpělé špíny nebo zbytků vosku na hybridním lepidle.

STOUPACÍ VOSK KÓD_ DTSA0221000 POPIS_40 g parafínový vosk pro zlepšení životnosti a ochranu stoupacích pásů před namrzáním.

KÓD_ DTTC0421

HMOTNOST_ 29 g

KÓD_ DTS12421 DÉLKY_ 138, 148, 158, 168 HMOTNOST_ 430 g/pár (158) MODEL LYŽÍ_Ripstick 86TW / 86T

ČISTICÍ SPREJ HYBRID

NO

VELIKOST_ 75/86/91/97/102/108/120

RIPSTICK 86TW/86T SKINS

MODVÝ EL

HMOTNOST_ 68 g (91mm)

54

MATERIÁL_ Mohér/nylon 65% - 35% ADHEZE_ Technologie Hybrid TYP_ Předtvarovaný stoupací pás FIXACE NA ŠPIČCE_ Kovový háček FIXACE NA PATCE_ Spona

RIPSTICK 102W/106 SKINS

MOŽNÉ BRZDY [MM]_ 86/91/97/108/120

HMOTNOST_

MATERIÁL_ Mohér/nylon 65% - 35% ADHEZE_ Technologie Hybrid TYP_ Předtvarovaný stoupací pás FIXACE NA ŠPIČCE_ Kovový háček FIXACE NA PATCE_ Spona

55


E U R S K ADVE I N L Á NTUR G DA E O C VÉ Í LY Ž

RYCHLOST

vysoká

TO

nízká

TERÉN

prašan

proměnlivý

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

expert

pokročilý

středně pokročilý

V Elanu si uvědomujeme, jak důležitá je pro vaše lyžařské zážitky možnost lyžovat na svých oblíbených lyžích, zvlášť když poznáváte nové destinace. Rozumíme ale také obtížím spojeným s přepravou vašeho vybavení. A přestože je dnes doprava přece jen mnohem snadnější než dříve a oblíbené lyžařské lokality v Evropě, USA i v Kanadě jsou dostupnější než dříve, cestování s lyžemi může být dost náročné a nepohodlné. Abychom přepravu lyží zjednodušili a zrychlili, přišli jsme v Elanu s prvními skládacími skitouringovými lyžemi Ibex Tactix.

IBEX TACTIX CARBON ION 12

Skládací lyže připevněné k batohu dovolují při technickém výstupu mnohem větší pohyblivost a bezpečnost. Lyže nevyčnívají nad hlavou skialpinisty ani

1 Lyže jsou rozděleny na dvě části spojené podložkou.

2 Při složení se podložka otáčí kolem své osy o 180°

3 Když se lyže skládají, podložka se připevní k přední části lyže, zadní část lyže se složí kolem středového pantového spoje o 180°

4 Při lyžování samotném nosná podložka absorbuje sílu působící v oblasti středového pantu

pod jeho pasem, a tak nebrání jeho pohybu. Skládací lyže jsou rovněž lepší pro výstupy, při kterých používáte cepíny, protože s nimi můžete nad hlavou pracovat bez omezení. Skládací lyže jsou výhodou také při sjezdu, především v okamžiku, kdy z různých důvodů musíte lyže sundat. Jsou dostatečně pevné, aby

Snadno se nosí, skvěle se na nich jezdí Snadná přeprava tradičního lyžařského vybavení se při dobrodružstvích v horském terénu, ve sněhu a na skalách může často stát problémem. Abychom vám usnadnili přenášení lyží a zlepšili vaši mobilitu, přichází Elan s novými skládacími lyžemi té nejvyšší kvality, které vás nijak neomezují v pohybu. Snadno, rychle a spolehlivě je připevníte k batohu. KÓD ADPEPU18 PROFIL Mountain Rocker

zvládly působení velkých sil a umožní bezpečné lyžování za všech možných

TECHNOLOGIE

podmínek.

180°

Techn. Bridge, Dřev. jádro TubeLite, Techn. skládacích lyží, Laminát, Karbonové tyčinky

GEOMETRIE 120 84 105 DÉLKA RÁDIUS

163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0)

HMOTNOST

2420 g +/- 50 g (s vázáním)

SYSTÉM/ Tactix Carbon Plate PODLOŽKA VÁZÁNÍ TACTIX 12 DEMO

56

57


A

LL

M

O

L E

U

N

TA

IN

M E

N E

T

Technologie Groove Lyže Element dělají z dobrých lyžařů ještě lepší lyžaře. Jsou tolerantnější k chybám a pomáhají dostat se do stabilního postavení, což přináší lepší a příjemnější zážitek z jízdy. Lyže Element jsou vybaveny technologií Groove, která zaručuje lepší rovnováhu a kontrolu nad každým obloukem. Power Shell pak dodává stabilitu při vyšších rychlostech, což z těchto lyží činí vynikající volbu pro lyžaře všech úrovní. Zatímco Power Shell zajišťuje stabilitu, parabolický rocker usnadňuje nasazení oblouku při nízkém náklonu hran.

Technologie Groove Maximálně posílí vaše sebevědomí, poskytuje rovnováhu, pohodlí a kontrolu nad lyžemi

Plášť Power Shell Vynikající stabilita bez větší hmotnosti lyže

RYCHLÉ POKROKY PRO SNAŽIVÉ LYŽAŘE

Parabolický Rocker Snadnější oblouky, menší námaha

Pro nás v Elanu není lyžování jen pouhým sportem, ale přímo životním stylem. Ať se na svah dostanete jednou do roka nebo je vaším cílem zdolávání nejvyšších vrcholů, vždy jde v první řadě o skvělé zážitky s přáteli a rodinou. Cílem naší značky je zachytit ducha zimních radovánek v jeho nejčistší formě, od brázdění svahů zasypaných prašanem, vykrajování oblouků v dokonalém manšestru, přes jízdu na sluncem zalitém vleku ve společnosti přátel až po večerní přípitek na báječně strávený den při aprés ski. Lyžování podle nás tvoří hlavně tyto drahocenné momenty. Abychom tyto okamžiky spojili s příjemnými pocity z pohybu a lyžování, přicházíme s úplně novou kategorií lyží, která učiní zážitky i lyžaře ještě lepšími. Lyže Element od Elanu usnadňují jízdu při každém oblouku, a to díky dokonalé rovnováze a kontrole nad lyžemi. Technologie Groove a Power Shell spolu s profilem parabolický rocker pomáhají zvyšovat sebevědomí lyžařů tím, že jim zaručí udržet správnou rovnováhu, kontrolu nad jízdou a pocit lehkosti.

58

59


A

E L LL MO E M UNTA E N IN T

RYCHLOST

vysoká

nízká

proměnlivý

ELEMENT ORANGE

RYCHLOST nízká

prašan

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

upravený

upravený

expert

expert

expert

expert

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

středně pokročilý

nízká

ÚROVEŇ LYŽAŘE

pokročilý

TERÉN

ÚROVEŇ LYŽAŘE

expert

vysoká

RYCHLOST

RYCHLOST

upravený

vysoká

vysoká RYCHLOST

vysoká

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

prašan

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

LIGHT SHIFT Láska na první oblouk Lyže Element vám opravdu pomůžou. Jsou vyrobeny tak, aby vám zvýšily sebevědomí a pomohly najít rovnováhu a získat kontrolu nad lyžemi při každém vašem oblouku.

KÓD ABFHQX21 PROFIL Parabolic Rocker TECHNOLOGIE

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

ELEMENT BLACK RED

ELEMENT W WHITE

ELEMENT W BLACK

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

KÓD ABMHQZ21 PROFIL Parabolic Rocker TECHNOLOGIE

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

KÓD ABFHQY21 PROFIL Parabolic Rocker TECHNOLOGIE

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

KÓD ABMHPH21 PROFIL Parabolic Rocker TECHNOLOGIE

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

GEOMETRIE 127 76 102

GEOMETRIE 127 76 102

GEOMETRIE 127 76 102

GEOMETRIE 127 76 102

144(10.6), 152(12.0), DÉLKA RÁDIUS 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

144(10.6), 152(12.0), DÉLKA RÁDIUS 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

144(10.6), 152(12.0), DÉLKA RÁDIUS 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

144(10.6), 152(12.0), DÉLKA RÁDIUS 160(13.5), 168(15.2)

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

60

ELEMENT GREEN

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

EL 10.0 GW SHIFT BLK/GRN

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

KÓD ABMHPJ21 PROFIL Parabolic Rocker TECHNOLOGIE

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

GEOMETRIE 127 76 102 DÉLKA RÁDIUS

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

61


R

W

O

A

D L R

C

E

C

U

P

SE

E RI

S

SÍLA & KONTROLA PŘI KAŽDÉ JÍZDĚ. Závodní řada lyží Elan je důležitou součástí společnosti Elan. Tyto lyže jsou určeny pro ty nejnáročnější lyžaře. Jsou vyrobeny pro zkušené lyžaře, kteří vědí, co od lyží mají vyžadovat. Lyže patřící do závodní řady jsou nekompromisní šípy. Bez ohledu na to, zda si vyberete lyže na skicross, slalom nebo obří slalom, vždy z nich dostanete tu nejvyšší možnou úroveň lyžařské zdatnosti. Závodní lyže Elan mají nyní úplně nový tvar a identitu. Synonymem pro rychlost, sílu a výkon je šíp. To, co vede závodní kolekci lyží Elan Race a zlepšuje její výkon, je technologie Ace Arrow. Lyže jsou také vyhotovené v nových sportovních barvách, a elanová závodní zelená bude mít ještě jedovatější odstín. Závodní řada představuje několik modelů určených pro profesionální závodníky a zkušené rekreační lyžaře.

62

63


O R SERLDACE RI C ES U P

W

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

prašan

TERÉN

prašan

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

expert

expert

expert

expert

expert

pokročilý

KÓD AABHTZ21

Boční hrany RST, Dřev.

TECHNOLOGIE jádro Response Frame, Dvě

vrstvy Ti

GEOMETRIE Schváleno pro skicross

185(≥25), 191(≥27)

SYSTÉM/ Flat, RACEPLATE WCR 14 PODLOŽKA

ER 17.0 FREEFLEX ST ER 18 FREEFLEX

pokročilý

středně pokročilý

ACE GSX WORLD CUP PLATE

KÓD AAAHTW21

Boční hrany RST, Dřev.

TECHNOLOGIE jádro Response Frame, Dvě

vrstvy Ti

GEOMETRIE Vyhovuje FIS DÉLKA RÁDIUS

188 (≥30), 193 (≥30)

SYSTÉM/ Flat, RACEPLATE WCR 14 PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ER 17.0 FREEFLEX ST ER 18.0 X FREEFLEX ST RD

pokročilý

středně pokročilý

ACE GSX MASTER

PLATE

KÓD AABHRA21

Techn. Ace Arrow, Boční

TECHNOLOGIE hrany RST, Dřev. jádro R2

Frame, Dvě vrstvy Ti

GEOMETRIE 110 69 94 DÉLKA RÁDIUS

174(19.0), 179(21.1), 181(23.9)

SYSTÉM/ Flat, RACEPLATE EVO 14, PODLOŽKA RACEPLATE WCR 14 VÁZÁNÍ ER 17.0 FREEFLEX ST

pokročilý

PLATE

KÓD AAEHUB21

Boční hrany RST, Dřev.

TECHNOLOGIE jádro Response Frame, Dvě

vrstvy Ti

GEOMETRIE Vyhovuje FIS

ACE GSX TEAM PLATE

KÓD AACHUC21, AACHUH21

Boční hrany RST, Dřev. jádro

TECHNOLOGIE Response Frame, Laminát* /

Dvě vrstvy Ti**

GEOMETRIE Vyhovuje FIS

DÉLKA RÁDIUS 157 (≥11,5), 165 (≥12.6) SYSTÉM/ Flat / RACEPLATE WCR 14 PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ER 17.0 FREEFLEX ST ER 18.0 X FREEFLEX ST RD

DÉLKA RÁDIUS

134(≥13.0)*, 142(≥15.0)*, 150(≥15.0)*, 158(≥17.0)**, 166(≥17.5)**, 171(≥20.5)**, 176(≥23)**, 182(≥25)** Flat, RACEPLATE WCR TEAM

SYSTÉM/ RACEPLATE WCR 14 (délka PODLOŽKA

182)

VÁZÁNÍ

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

ACE SLX WORLD CUP

pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

PLATE

64

vysoká

nízká

ACE GSX WORLD CUP X

VÁZÁNÍ

vysoká

vysoká

vysoká

nízká

středně pokročilý

DÉLKA RÁDIUS

vysoká

nízká

ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN

RYCHLOST

vysoká

RYCHLOST

vysoká

ACE SLX TEAM PLATE

KÓD AAFHUE21, AAFHUF21

Boční hrany RST, Dřev. jádro

TECHNOLOGIE Response Frame, Laminát* /

Dvě vrstvy Ti**

GEOMETRIE Vyhovuje FIS DÉLKA RÁDIUS

133(≥10.5)*, 139(≥10.5)*, 145(≥11.0)**, 151(≥11.5)**

SYSTÉM/ Flat, RACEPLATE WCR TEAM PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ER 11.0 FREEFLEX ER 14.0 FREEFLEX

pokročilý

středně pokročilý

ACE RCX PLATE

KÓD AAHHUM21 TECHNOLOGIE

Boční hrany RST, Dřev. jádro Response Frame, Laminát

GEOMETRIE Vyhovuje FIS DÉLKA RÁDIUS 122(≥8.5), 128(≥9.8) SYSTÉM/ Flat, RACEPLATE WCR TEAM PODLOŽKA VÁZÁNÍ ER 11.0, EL 7.5

ER 11.0 GW FREEFLEX, ER 14.0 GW FREEFLEX

65


A

LL

M

O

U

W T

N

TA

E

IN

N E

R E

Nová technologie závodních modelů RC DŘEVĚNÉ JÁDRO S KANÁLKY Speciálně vyrobené topolové jádro určené pro děti, které má vytvořené kanálky umožňující optimální reakci a pružnost zároveň.

BOČNÍ HRANY EST Rozšířená konstrukce bočních hran umožní skvělý přenos síly od lyžaře na hrany a nekompromisní stabilitu lyže.

POHYB V MLÁDÍ Základem trvalé lásky k lyžování je poctivá péče o tento vztah od dětských let až do dospělosti. V Elanu si uvědomujeme, jak zásadní jsou pro lyžaře léta na přelomu dětství a dospělosti, a jsme přesvědčeni, že teenageři potřebují rozvíjet své dovednosti s tím nejvhodnějším vybavením, protože kvalitní výbava obvykle znamená také skvělý zážitek. Pro ty, kteří se chtějí zlepšovat a vykročit do světa závodního lyžování, jsou ideální volbou lyže Elan RC Ace. Pokud se mladí lyžaři pouštějí do dobrodružství v lehčím sněhu nebo se chtějí začít věnovat skialpinismu, jsou tou nejlepší volbou lyže RC Wingman a Ripstick 86 T a TW.

66

67


vysoká

vysoká RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

vysoká

vysoká

RYCHLOST

nízká

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

expert

expert

expert

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

NO MODVÝ EL

NO DESVÝ IGN

NO DESVÝ IGN

TWALL M E E OUNTA N E IN R

vysoká

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

RIPSTICK 86 T Povolení k jízdě (volným stylem) Lyže Ripstick 86T, vyrobené s využitím těch nejmodernějších materiálů, přinášejí mladým příznivcům freeridu dokonalý mix efektivní lehké konstrukce a skvělé pohyblivosti v každé situaci.

KÓD AEJJVN22 PROFIL Mountain Rocker TECHNOLOGIE

Boční hrany SST, Laminované dřev. jádro, Laminát

GEOMETRIE 123 86 112 DÉLKA RÁDIUS

138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

SYSTÉM/ 1270g +/- 50g PODLOŽKA

68

RIPSTICK 86 TW

RC WINGMAN

RC ACE

RC MAGIC

Povolení k jízdě (volným stylem) Lyže Ripstick 86TW, vyrobené s využitím těch nejmodernějších materiálů, přinášejí mladým příznivcům freeridu dokonalý mix efektivní lehké konstrukce a skvělé pohyblivosti v každé situaci.

Lyžuj jako táta Lyže RC Wingman jsou vyrobeny pro pokročilé juniorské lyžaře a poskytují správnou kombinaci pružnosti, torzní stability a přilnavosti hran.

Vycházející hvězda lyžování Lyže RC Ace jsou vyrobeny pro ctižádostivé mladé závodníky a poskytují pravou kombinaci pružnosti, torzní stability a přilnavosti hran.

Lyžuj jako máma Lyže RC Magic jsou vyrobeny pro pokročilé juniorské lyžařky a poskytují správnou kombinaci pružnosti, torzní stability a přilnavosti hran.

KÓD AEKJVP22 PROFIL Mountain Rocker TECHNOLOGIE

Boční hrany SST, Laminované dřev. jádro, Laminát

GEOMETRIE 123 86 112 DÉLKA RÁDIUS

138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

SYSTÉM/ 1300g +/- 50g PODLOŽKA

VÁZÁNÍ Flat

VÁZÁNÍ Flat

VÁZÁNÍ ATTACK 11 GW

VÁZÁNÍ ATTACK 11 GW

JRS

KÓD AENJNU22 PROFIL Camber TECHNOLOGIE

Boční hrany EST, Dřev. jádro s kanálky, Laminát

GEOMETRIE 115 70 100 DÉLKA RÁDIUS

110(6.1), 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

SYSTÉM/ Junior Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

JRS

KÓD AELJNS22 PROFIL Camber TECHNOLOGIE

Boční hrany EST, Dřev. jádro s kanálky, Laminát

GEOMETRIE 115 70 100 DÉLKA RÁDIUS

110(6.1), 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

SYSTÉM/ Junior Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

JRS

KÓD AEMJNT22 PROFIL Camber TECHNOLOGIE

Boční hrany EST, Dřev. jádro s kanálky, Laminát

GEOMETRIE 115 70 100 DÉLKA RÁDIUS

110(6.1), 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

SYSTÉM/ Junior Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW CA JRS WHT

69


NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

vysoká

vysoká

vysoká

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

nízká

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

expert

expert

expert

expert

expert

pokročilý

pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

vysoká

vysoká

vysoká

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

SLING SHOT

PRODIGY

LEELOO

PRODIGY TEAM

LEELOO TEAM

PRODIGY PRO

LEELOO PRO

Úzká dravá freestylová lyže Už se se těšíte na další freestylový session? Lyže Sling Shot povzbudí vaši kreativitu i svobodu a vy můžete dělat další pokroky v parku, na rampě i mimo ně.

Elegantní freestyle Pokud si chcete užít hodně zábavy v parku a na rampě, tak právě pro vás je tu model Prodigy. Lyže jsou ve vzduchu dobře vyvážené a vyrobené tak, abyste mohli prozkoumávat různé terény. Tyto lyže vás podrží.

Elegantní dívčí freestyle Pokud si chcete užít hodně zábavy v parku a na rampě, tak právě pro vás je tu model Leeloo. Lyže jsou ve vzduchu dobře vyvážené a vyrobené tak, abyste mohly prozkoumávat různé terény. Tyto lyže vás podrží.

Jdi dál Lyže Prodigy ti připraví skvělé momenty v parku i na rampě. Jsou určeny pro lyžaře, kteří chtějí dělat pokroky ve svém slopestylu. Tyto twintipové lyže tě podrží.

Jdi dál Lyže Leeloo ti připraví skvělé momenty v parku i na rampě. Jsou určeny pro lyžařky, které chtějí dělat pokroky ve zvládání terénních překážek. Tyto twintipové lyže tě podrží.

Hračka pro malé drtiče Popusťte uzdy své kreativitě s modelem twintipových lyží Prodigy Pro, který je určen dětem pro jejich rychlé pokroky.

Hračka pro malé drtiče Popusťte uzdy své kreativitě s modelem twintipových lyží Prodigy Pro, který je určen dětem pro jejich rychlé pokroky.

FLAT

KÓD ADRJPA22 PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIE

Monoblock, Laminované dřev. jádro, Laminát

LIGHT SHIFT/FLAT

KÓD AESJPB22, AESJPC22 (Flat) PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIE

Full Power Cap, Dřev. jádro Dual, Laminát

LIGHT SHIFT/FLAT

KÓD AESJPG22, AESJPH22 (Flat) PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIE

Full Power Cap, Dřev. jádro Dual, Laminát

GEOMETRIE 118 86 113

GEOMETRIE 116 84 111

GEOMETRIE 115 83 110

149(11.9), 156(12.9) DÉLKA RÁDIUS 161(14.0), 166(15.2) 171(16.3), 176(17.5)

155(13.8), 165(16.1), DÉLKA RÁDIUS 175(18.4)

155(13.8), 165(16.1), DÉLKA RÁDIUS 175(18.4)

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

ATTACK 11 GW VÁZÁNÍ W_O BRAKE

70

NO DESVÝ IGN

NO DESVÝ IGN

NO DESVÝ IGN

TWALL M E E OUNTA N E IN R

vysoká

SYSTÉM/ Light Shift / Flat PODLOŽKA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK VÁZÁNÍ ATTACK 11 GW W_O BRAKE

SYSTÉM/ Light Shift / Flat PODLOŽKA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK VÁZÁNÍ ATTACK 11 GW W_O BRAKE

JRS/FLAT

KÓD AETJPD22, AETJPE22 (Flat) PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 112 81.5 107

JRS/FLAT

KÓD AETJPJ22, AEUJPK22 (Flat) PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 112 81.5 107

125(9.6), 135(10.9), DÉLKA RÁDIUS 145(12.3)

125(9.6), 135(10.9), DÉLKA RÁDIUS 145(12.3)

SYSTÉM/ Junior Shift / Flat PODLOŽKA

SYSTÉM/ Junior Shift / Flat PODLOŽKA

VÁZÁNÍ

EL 4.5_7.5 GW CA JRS WB BLK

VÁZÁNÍ

EL 4.5_7.5 GW CA JRS WB BLK

JRS

KÓD AETJPF22 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Techn. U Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 105 72 97 DÉLKA RÁDIUS 95(5.4), 105(7.0), 115(8.8) SYSTÉM/ Junior Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5 GW CA JRS BLK

JRS

KÓD AEUJPL22 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Techn. U Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 105 72 97 DÉLKA RÁDIUS 95(5.4), 105(7.0), 115(8.8) SYSTÉM/ Junior Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5 GW CA JRS BLK

71


A

LL

M

O

U

N

I K

TA

IN

S D

PROBLÉM Malá pružnost

ZÁKLADNÍ MYŠLENKA

ŘEŠENÍ Technologie U-Flex

PRUŽNÁ LYŽAŘSKÁ BOTA

PRUŽNÁ LYŽE

LYŽOVÁNÍ BUDE STEJNĚ JEDNODUCHÉ JAKO CHŮZE Elanu se povedlo zvýšit úroveň zábavy pro děti o 250%! Díky exkluzivní technologii U-Flex jsou dětské lyže Elan o 25% pružnější, než je běžný standard, takže malí lyžaři mohou vykrajovat oblouky stejně dobře jako jejich rodiče. Elan nabízí sadu lyží a bot vybavených technologií U-Flex a poskytuje tak nejlepší možné dětské lyžařské vybavení.

72

O 25% VĚTŠÍ PRUŽNOST JEDNODUCHÉ ZATÁČENÍ = SNADNÉ UČENÍ Lyže jsou o 25% pružnější, než je v této kategorii běžné, a tak umožňují dětem dělat plynulé oblouky bez námahy. Díky těmto lyžím je proces učení snadný a rychlý.

73


L

K I MOUNT D S AIN

NO MODVÝ EL

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

vysoká

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

expert

expert

expert

expert

expert

pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

JETT JRS

STARR

SKY

JRS KÓD AFDJNV22 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 101 69 90

DÉLKA RÁDIUS

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTÉM/ Junior Shift Screw BLK PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

74

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

RYCHLOST TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

Lyže Jett je nejmodernější juniorskou lyží na trhu díky patentované technologii U-Flex od firmy Elan. Díky této inovaci můžou mladí lyžaři prohnout lyže pod nohama tak, aby si užili pocit z carvování hned od prvních oblouků.

vysoká

vysoká

nízká

středně pokročilý

O 25% pružnější, o 250% zábavnější

NO MODVÝ EL

AL

vysoká

vysoká

KÓD AFDJNW22 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 101 69 90

DÉLKA RÁDIUS

MAXX

JRS

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTÉM/ Junior Shift Screw WHT PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW CA JRS WHT

MAXX BLK RED

JRS

KÓD AFFJNZ22 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 101 69 90

DÉLKA RÁDIUS

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTÉM/ Junior Shift Screw WHT PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW CA JRS WHT

JRS

KÓD AFDJNX22 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 101 69 90

DÉLKA RÁDIUS

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTÉM/ Junior Shift Screw BLK PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

KÓD AFDJNY22 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 101 69 90

DÉLKA RÁDIUS

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTÉM/ Junior Shift Screw BLK PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

75


L

K I MOUNT D S AIN

AL

Lyžařská bota U-Flex Na základě poznatku, že vyšší pružnost lyží usnadňuje proces učení, vyvinul Elan také dětské lyžařské boty s technologií U-Flex. Mohli jsme tak uvést na trh kompletní sadu lyží a bot s touto technologií. Nová bota kopíruje přirozený pohyb nohy, je ohebná a společně s pružností lyže přispívá ke snadnějšímu učení.

1 1

OPTIMÁLNÍ PRUŽNOST LYŽAŘSKÉ BOTY Lyžařská bota Elan U-Flex kopíruje přirozený pohyb nohy a umožňuje dětem lépe hýbat prsty uvnitř boty. Díky ohebnosti přední části podrážky se bota optimálně přizpůsobuje pružnosti lyže.

EZYY

2

3

EZYY 2

KÓD

RBJB0316 (BLOOM XS), RBJB0117 (BLOOM 1), RBJB0217 (BLOOM 2)

TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE

LightWeight (EZYY XS) U-Flex™, Vložka pro upravení velikosti VCP (EZYY 1/2)

LightWeight (BLOOM XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (BLOOM 1/2)

KONSTRUKCE

KONSTRUKCE

Cabrio konstrukce

Cabrio konstrukce

SKELET

SKELET

Polypropylen VNITŘNÍ BOTA

Termoizolace, Junior Comfort, Kopyto Junior

POZICE 1

2

NOHY JSOU STÁLE V TEPLE Díky ohebnosti lyžařské boty mohou děti snadněji hýbat prsty, což společně s kvalitními materiály vnitřní botičky umožňuje udržet dětské nohy v teple a pohodlí.

76

4

Při pohybu boty se ohýbá i podrážka, takže bota má skvělou pružnost.

Polypropylen

EZYY 1

VELIKOST

VNITŘNÍ BOTA

Termoizolace, Junior Comfort, Kopyto Junior 150, 155, 160, 165 (BLOOM XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (BLOOM 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (BLOOM 2),

PŘEZKY

PŘEZKY

1 nylonová přezka (BLOOM XS/1), 2 nylonové přezky (BLOOM2)

VLOŽKA PRO UPRAVENÍ VELIKOSTI BOTY

BARVA

BARVA

Díky speciální vložce mohou jedny boty pokrýt 3 velikosti nohy. Součástí každé boty je oboustranná plastová vložka, která upravuje vnitřní objem boty podle toho, kterou stranou se do boty vloží.

Jděte s proudem Dětské lyžařské boty Ezyy v kombinaci s technologií U-Flex tvoří koncepci optimální pružnosti dětských lyží a bot, což usnadňuje lyžování a urychluje proces učení.

Zelená/Bílá (EZYY XS), Zelená/Bílá (EZYY 1), Černá (EZYY 2)

BLOOM 1

VELIKOST

150, 155, 160, 165 (EZYY XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (EZYY 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (EZYY 2), 1 nylonová přezka (EZYY XS/EZYY 1), 2 nylonové přezky (EZYY 2)

POZICE 2

3

PODRÁŽKA

BLOOM 2

KÓD

RBJA0316 (EZYY XS), RBJA0117 (EZYY 1), RBJA0217 (EZYY 2)

4

BLOOM

Bílá/Růžová

EZYY XS

Jděte s proudem Dětské lyžařské boty Bloom v kombinaci s technologií U-Flex tvoří koncepci optimální pružnosti dětských lyží a bot, což usnadňuje lyžování a urychluje proces učení.

BLOOM XS

77


R

N E

L A T

ODOLNÉ A VÝKONNÉ Elan klade velký důraz na kvalitní kolekci lyží pro půjčovny. Díky našim produktům si mohou zákazníci vychutnat kouzlo lyžování a rychle se v tomto sportu zdokonalovat. Z mnoha z nich se časem stanou noví nadšení lyžaři. Elan nabízí kompletní a jednoduché řešení lyžařské výbavy k půjčení pro všechny úrovně a věkové kategorie lyžařů. V naší kolekci pro půjčovny si snadno můžete vybrat správné lyže podle svých individuálních potřeb a schopností. Technologie odpovídají našim běžným kolekcím, lyže pro půjčovny jsou ještě navíc opatřeny odolnou svrchní vrstvou, aby lépe odolávaly vysoké zátěži.

78

79


175

170

160

150

140

130

120

RE

NT AL

PRO SNADNĚJŠÍ A RYCHLEJŠÍ ORIENTACI

Barevné označení Pro snadnější a rychlejší orientaci

Technologie Groove Pro stálou kontrolu a rovnováhu

O 25 % větší plocha pro označování Pro označení pro snadnou orientaci v půjčovně

Barevné označení pro nastavení vázání

Parabolický Rocker Pro snadné oblouky

Dokonalé řešení pro jakoukoli půjčovnu. Díky systému 4 factor, U-Fit a přehlednému barevnému rozlišení zjistíte během několika sekund, jak správně nastavit vázání

Plášť Hd Power Zesílená ochrana hran – konstrukce “CAP“

80

81


NT AL

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

prašan

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

prašan

TERÉN

prašan

TERÉN

prašan

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

expert

expert

expert

expert

expert

pokročilý

KÓD ABKGQE20

Techn. Amphibio TruLine, TECHNOLOGIE Boční hrany RST, PowerShell, Dřev. jádro Power, Karbon

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

WINGMAN 82TI BLUE POWER SHIFT

KÓD ABFHSR21 PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine, TECHNOLOGIE Boční hrany SST, Laminované dřev. jádro, Jedna vrstva Ti

GEOMETRIE 125 76 104

GEOMETRIE 129 82 112

144(10.2), 152(11.6), DÉLKA RÁDIUS 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

154(11.0), 160(12.0), DÉLKA RÁDIUS 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7) SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

pokročilý

RIPSTICK 88 RNT POWER SHIFT

KÓD ADDJUF22 PROFIL Amphibio

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TECHNOLOGIE TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát GEOMETRIE 130 88 105

148(13.0), 156(13.7),

DÉLKA RÁDIUS 164(14.2), 172(15.4),

180(17.0), 188(18.9)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

RIPSTICK 88 W RNT POWER SHIFT

KÓD ADFJUJ22 PROFIL Amphibio

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TECHNOLOGIE TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát GEOMETRIE 130 88 105

146(13.0), 154(13.7),

DÉLKA RÁDIUS 162(14.2), 170(15.4),

178(17.0)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

pokročilý

EXPLORE 80

POWER SHIFT/TRACK KÓD

AGBHSW21, AGBHSU21 (Track)

PROFIL Early Rise Rocker TECHNOLOGIE

Full Power Cap, Dřev. jádro Mono, Laminát

GEOMETRIE 128 80 105

144(11.1), 152(12.5),

DÉLKA RÁDIUS 160(14.2), 168(15.8),

176(17.5)

SYSTÉM/ Power Shift, Track PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ESP 10.0 GW Track PM /EL 10.0 GW SHIFT BLK/GRN

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

nízká

PROFIL Amphibio

82

vysoká

nízká

POWER SHIFT

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

vysoká

nízká

AMPHIBIO X

VÁZÁNÍ

vysoká

vysoká

nízká

středně pokročilý

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA

vysoká

vysoká

RYCHLOST

NO DESVÝ IGN

NO DESVÝ IGN

RE

vysoká

pokročilý

středně pokročilý

ELEMENT 76 RS LIGHT SHIFT/TRACK

KÓD AGCFNU19, AGCFNV19 (Track) PROFIL Parabolic Rocker

Techn. Groove, HD Power

pokročilý

středně pokročilý

ELEMENT 76

LIGHT SHIFT/TRACK KÓD AGDEHC18, AGBEGL18 (track) PROFIL Parabolic Rocker

Techn. Groove, HD Power

TECHNOLOGIE Shell, Dřev. jádro Dual,

TECHNOLOGIE Shell, Dře v. jádro Dual,

GEOMETRIE 127 76 102

GEOMETRIE 127 76 102

Laminát

120(7.4), 130(8.9), 140(10.6),

Laminát

120(7.4), 130(8.9), 140(10.6),

DÉLKA RÁDIUS 150(12.0), 160(13.5),

DÉLKA RÁDIUS 150(12.0), 160(13.5),

SYSTÉM/ Light Shift, Track PODLOŽKA

SYSTÉM/ Light Shift, Track PODLOŽKA

170(15.2), 175(16.9)

EL 10.0 GW SHIFT

VÁZÁNÍ BLK/BLK

ESP 10.0 GW Track PM

170(15.2), 175(16.9)

EL 10.0 GW SHIFT

VÁZÁNÍ BLK/BLK

ESP 10.0 GW Track PM

83


NT AL

NO MODVÝ EL

NO DESVÝ IGN

RE

vysoká RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

RYCHLOST

nízká

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

proměnlivý

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

TERÉN

nízká

proměnlivý

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

expert

expert

expert

expert

pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

pokročilý

pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

vysoká

vysoká

vysoká

RYCHLOST

vysoká

vysoká

EXPLORE 2

EXPLORE XP2

pokročilý

středně pokročilý

EXPLORE 1

SLING SHOT DEMO TRACK

KÓD ADRJUP22 PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIE

Monoblock, Laminované dřev. jádro, Laminát

GEOMETRIE 118 86 113

149(11.9), 156(12.9),

DÉLKA RÁDIUS 161(14.0), 166(15.2),

171(16.3), 176(17.5)

SYSTÉM/ Track PODLOŽKA VÁZÁNÍ ESP 10.0 GW Track PM

EXPLORE X LIGHT SHIFT

KÓD AGFHTB21 PROFIL Parabolic Rocker TECHNOLOGIE

Techn. Groove Tip, Full Power Cap, Dřev. jádro Mono

GEOMETRIE 122 74 103

EXPLORE PRO JRS

KÓD AGKJUR22 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

GEOMETRIE 101 67 91

140(10.3), 146(11.3),

DÉLKA RÁDIUS 152(12.4), 160(13.9),

168(15.5), 176(17.1)

SYSTÉM/ Light Shift, Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

DÉLKA RÁDIUS

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.3), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTÉM/ Quick Shift Color Coded PODLOŽKA VÁZÁNÍ EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

EXAR PRO FLAT

KÓD AG7ASZ15 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIE

Full Power Cap, Jádro Synflex, Laminát

GEOMETRIE 101 67 91

DÉLKA RÁDIUS

70(2.8), 80(3.5), 90(4.7), 100(6.1), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ Flat

VARIO KÓD AGIGLE20 PROFIL Camber TECHNOLOGIE Full Power Cap, Synflex GEOMETRIE 111 87 100 DÉLKA RÁDIUS 099(7.7) SYSTÉM/ ARWOE V2 PODLOŽKA VÁZÁNÍ

FREELINE BLUE QUICK SHIFT/TRACK

KÓD AGHHKG20, AGHJCE21 (track) PROFIL Camber TECHNOLOGIE

Full Power Cap, Synflex, Laminát

GEOMETRIE 115 76 105 DÉLKA RÁDIUS 099(7.7), 125(8.5), 135(10.3) SYSTÉM/ Quick Shift, Track PODLOŽKA

EL 10.0 GW SHIFT VÁZÁNÍ BLK/BLK

EXPLORE XP1

EXPLORE EXPLORE XP KÓD TECHNOLOGIE

RBJR0114 (1), RBJR0214 (2) RBJX0114 (XP1), RBJX0214 (XP2) U-Flex™, Vložka pro upravení velikosti

KONSTRUKCE Cabrio Construction SKELET Polypropylen / Polyuretan

(EXPLORE XP)

Termoizolace, Junior Comfort, VNITŘNÍ BOTA Kopyto Junior VELIKOST 16.5, 17.5, 18.5, 19.5

(Explore 1-Explore XP 1) - 20.5, 21.5, 22.5 (Explore 2-Explore XP 2)

PŘEZKY

1 nylonová přezka (16.5 – 19.5), 2 nylonové přezky (20.5- 22.5) Barevné označení - Jednoduché

VÝHODY lyžování - Nohy v teple - Snadné

obouvání

BARVA Kouřová/Zelená - Šedá/Černá

84

85


NT AL

rekreativno

SMUČARSKI TEREN

SMUČARSKI TEREN

pršič

vsi tereni

urejena smučišča

RENTAL VIP

KÓD_ CA962616

KÓD_ CA962816

VELIKOST_ SM, ML

VELIKOST_ SM, ML

MATERIÁL_ PA+GF+EVA

MATERIÁL_ PA+EVA

ZÁKLADNA_ CBS base + Compact High Back

ZÁKLADNA_ ACC base + Compact High Back

STRAPY_ Eliptické

STRAPY_ Eliptické

POLSTROVÁNÍ_ Standardní

POLSTROVÁNÍ_ Standardní

FIXACE_ Quick Rental

FIXACE_ Quick Rental

RENTAL BASIC

RENTAL JUNIOR

KÓD_ CA963016

KÓD_ CA963216

VELIKOST_ SM, ML

VELIKOST_ S

MATERIÁL_ PA+EVA

MATERIÁL_ PA+EVA

ekspert SNOWBOARD LEVEL

napredno

ekspert

napredno

napredno

rekreativno

rekreativno

pršič

pršič SMUČARSKI TEREN

SNOWBOARD NIVO ZNANJA

SNOWBOARD NIVO ZNANJA

RE

ekspert

RENTAL FASTEC

vsi tereni

urejena smučišča

vsi tereni

urejena smučišča

EXPLORE U-FLEX KÓD BRE81018 (75, 85, 95) PROFIL All Terrain Rocker TECHNOLOGIE Dřev. jádro Response

195/179/195, 200/182/200, GEOMETRIE 205/183/205

ZÁKLADNA_ ACC base + Compact High Back

ZÁKLADNA_ ACC base + Compact Lite

STRAPY_ Eliptické

High Back

POLSTROVÁNÍ_ Standardní

STRAPY_ Eliptické

FIXACE_ Quick Rental

POLSTROVÁNÍ_ Standardní FIXACE_ Quick Rental

DÉLKA RÁDIUS 75(4.3), 85(5.0), 95(5.5)

EXPLORE C KÓD BRC80218 PROFIL Hyper Camber TECHNOLOGIE Dřev. jádro Control

272.5/233/272.5, 280/240/280, GEOMETRIE 283.5/243/283.5, 291.5/247/291.5, 295/252/295, 299/255/299 DÉLKA RÁDIUS

135(6.1). 140(6.3), 145(6.5), 150(6.7), 155(7.4), 160(7.5)

EXPLORE R KÓD BRC80418 PROFIL Jib Rocker TECHNOLOGIE Dřev. jádro Control

EXPLORE PLUS R KÓD BRD80618 PROFIL All Terrain Rocker TECHNOLOGIE Dřev. jádro Response

272.5/233/272.5, 280/240/280, GEOMETRIE 283.5/243/283.5, 291.5/247/291.5, 295/252/295, 299/255/299

290/248/290, 292.5/250/292.5, GEOMETRIE 294.5/252.5/294.5, 297/255/297, 310/265/305, 320/275/313, 326/285/320

135(6.1). 140(6.3), 145(6.5), 150(6.7), 155(7.4), 160(7.5)

DÉLKA RÁDIUS 155(7.6), 160(7.8), 165(7.9),

DÉLKA RÁDIUS

EXPLORE JUNIOR R KÓD BRE80818 (105, 115, 125) PROFIL All Terrain Rocker TECHNOLOGIE Dřev. jádro Response GEOMETRIE

210/186/210, 215/189/215, 258/225/258

DÉLKA RÁDIUS 105(6.0), 115(6.4), 125(6.7)

135(6.6). 145(7.2), 150(7.5),

RADON MICRO

RENTAL BOOT

170(9.1)

KÓD_ CA8622160XS

KÓD_ KR965616

VELIKOST_ XS

VELIKOST_ 2-13

MATERIÁL_ PA+EVA

MATERIÁL_ Guma + Nylon

ZÁKLADNA_ Junior CBS base plate

VNITŘNÍ BOTA_ Podšívka L1 + Poutko na

STRAPY_ Eliptické

vytahování jazyka

POLSTROVÁNÍ_ Standardní

VNĚJŠÍ BOTA_ Guma + Polstrování + Poutko

FIXACE_ Quick Rental PATKA_ Lehký nastavitelný Highback

86

na vytahování jazyka

ZAVAZOVÁNÍ_ Ohebný kotník + Vnitřní bota

bez tkaniček

87


H

EL

M

Y

Nové EON Helmy

Elan je pyšný, že může představit novou helmu EON. Jedná se o první produkt ochrany při zimních sportech, který byl kompletně vyroben ve slovinských Alpách. Náš tým čelil výzvě vymyslet to nejlepší řešení na ochranu lyžařů v jakýchkoli podmínkách. Jedná se o inovativní konstrukční přístup ochrany s jedno- či dvouvrstvou skořepinou a ve své třídě nejlepším 360° pohodlím.

Nastavitelné odvětrání

Nárazuvzdorná dvojitá skořepina

PC skořepina

Podšívka AirFlow/ Kryty uší Pure sound

Jednoduché zapínání Odnímatelné kryty uší Pure sound

88

Systém BOA 360°

89


KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

FIT SYSTÉM_ BOA® 360 Fit System

FIT SYSTÉM_ BOA® 360 Fit System

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M)

VYBAVENÍ_ Hledí retina / 100% UV ochrana / Konstrukce IRDS - Nárazuvzdorná dvojitá skořepina / Nastavitelné odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ Hledí retina / 100% UV ochrana / Konstrukce IRDS - Nárazuvzdorná dvojitá skořepina / Nastavitelné odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

BARVA_ Černá

BARVA_ Bílá

EON PRO White

NO MODVÝ EL

EON PRO Black

FIT SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) VYBAVENÍ_ Hledí retina / 100% UV ochrana / Konstrukce IRDS - Nárazuvzdorná dvojitá skořepina / Nastavitelné odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách BARVA_ Černá/Bílá

EON Petrol

EON Black KÓD_ CE322422056 (56-59), CE322422060 (60-62)

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

FIT SYSTÉM_ BOA® 360 Fit System

FIT SYSTÉM_ BOA® 360 Fit System

FIT SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

FIT SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M)

VELIKOSTI_ 56-59 (M), 60-62 (L)

VELIKOSTI_ 56-59 (M), 60-62 (L)

VYBAVENÍ_ Konstrukce IRDS - Nárazuvzdorná dvojitá skořepina / Nastavitelné odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ Konstrukce IRDS - Nárazuvzdorná dvojitá skořepina / Systém BOA 360 / Nastavitelné odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ Konstrukce IRSS - Nárazuvzdorná jednovrstvá skořepina / Pasivní odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ Konstrukce IRSS - Nárazuvzdorná jednovrstvá skořepina / Pasivní odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

BARVA_ Bílá

BARVA_ Petrolejová

BARVA_ Černá

EON PRO Green

EON PRO Blue

KÓD_ CE120822051 (51-55), CE120822056 (56-59), CE120822060 (60-62)

KÓD_ CE121622051 (51-55), CE121622056 (56-59)

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

FIT SYSTÉM_ BOA® 360 Fit System

FIT SYSTÉM_ BOA® 360 Fit System

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M)

VYBAVENÍ_ Konstrukce IRDS - Nárazuvzdorná dvojitá skořepina / Nastavitelné odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ Konstrukce IRDS - Nárazuvzdorná dvojitá skořepina / Nastavitelné odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

BARVA_ Zelená

BARVA_ Tmavě modrá

EON White

NO MODVÝ EL

KÓD_ CE322022056 (56-59), CE322022060 (60-62)

NO MODVÝ EL

KÓD_ CE121422051 (51-55), CE121422056 (56-59)

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KÓD_ CE121022051 (51-55), CE121022056 (5659), CE121022060 (60-62)

BARVA_ Černá

90

KÓD_ CE221822051 (51-55), CE221822056 (56-59), CE221822060 (60-62)

L

KÓD_ CE020622051 (51-55), CE020622056 (56-59)

EON COMP Black/White

NEW MOD E

KÓD_ CE020422051 (51-55), CE020422056 (56-59), CE020422060 (60-62)

NO MODVÝ EL

EON PRO VISOR White

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

Y LM HE

EON PRO VISOR Black

EON Maroon

KÓD_ CE322622051 (51-55), CE322622056 (56-59)

KÓD_ CE322822051 (51-55), CE322822056 (56-59)

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

FIT SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

FIT SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M)

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M)

VYBAVENÍ_ Konstrukce IRSS - Nárazuvzdorná jednovrstvá skořepina / Pasivní odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ Konstrukce IRSS - Nárazuvzdorná jednovrstvá skořepina / Pasivní odvětrání / Podšívka AirFlow / Odnímat. podšívka / Kryty uší Pure sound / Odnímat. kryty uší / Jednoduché zapínání / Vyrobeno ve slovinských Alpách

BARVA_ Bílá

BARVA_ Vínově červená

91


MUŽI

HE

LM

Y

MUŽI

HYDE PRO BLACK VISOR

HYDE COMP

KÓD_ CE100420 (Černá) CE100220 (Šedá)

KÓD_ CE101420

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

IMPULSE BLACK

KONSTRUKCE_ PC - Inmold SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

SYSTÉM_ BOA 360 VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) VYBAVENÍ_ Konstrukce Inmold / Hledí Retina / Pasivní odvětrání / Vnitřní část AirFlow / Chránič uší EarShell / Skrytý pásek / Ko strukce ARC / Systém BOA 360 Fit / Vyrobeno ve slovinských Alpách BARVA_ Šedá/Černá

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) VYBAVENÍ_ Konstrukce Inmold / Pasivní odvětrání / Vnitřní část AirFlow / Chránič uší EarShell / Skrytý pásek / Konstrukce ARC / Systém BOA 360 Fit / Vyrobeno ve slovinských Alpách BARVA_ Zelená

KÓD_ CE201620056, CE201620060

KÓD_ CE201620 (Černá), CE201820 (Modrá)

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

VELIKOSTI_ 56-59 (M), 60-62 (L)

VELIKOSTI_ 56-59 (M), 60-62 (L)

VYBAVENÍ_ IKonstrukce Inmold / Ovladatelné odvětrání / Antibakteriální vnitřní vložka / Odnímatelné kryty uší / Nastavitelný systém 180 / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ IKonstrukce Inmold / Ovladatelné odvětrání / Antibakteriální vnitřní vložka / Odnímatelné kryty uší / Nastavitelný systém 180 / Vyrobeno ve slovinských Alpách

BARVA_ Černá

BARVA_ Černá/Modrá

W STUDIO - ŽENY

W STUDIO - ŽENY

EVOQUE PRO VISOR

EVOQUE COMP

KÓD_ CE302220

KÓD_ CE302420051 (51-55), CE302420056 (56-59)

KONSTRUKCE_ PC - Inmold VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M)

FIT SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

VYBAVENÍ_ Konstrukce Inmold / Hledí Retina / Pasivní odvětrání / Vnitřní část AirFlow / Chránič uší EarShell / Skrytý pásek / Ko strukce ARC / Systém BOA 360 Fit / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ Konstrukce Inmold / Pasivní odvětrání / Vnitřní část AirFlow / Skrytý pásek / Nastavitelný systém 180 / Vyrobeno ve slovinských Alpách

BARVA_ Černá

BARVA_ Bílá

KÓD_ CE302820 (Tm. červená), CE302620 (Bílá)

KÓD_ CE302420 KONSTRUKCE_ PC - Inmold

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

SYSTÉM_ BOA 360

IMPULSE WHITE

IMPULSE MAROON

KONSTRUKCE_ PC - Inmold

SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M)

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M)

VELIKOSTI_ 53-56 (S), 56-59 (M)

VYBAVENÍ_ Konstrukce Inmold / Pasivní odvětrání / Vnitřní část AirFlow / Skrytý pásek / Nastavitelný systém 180 / Vyrobeno ve slovinských Alpách

VYBAVENÍ_ Konstrukce Inmold / Pasivní odvětrání / Vnitřní část AirFlow / Skrytý pásek / Nastavitelný systém 180 / Vyrobeno ve slovinských Alpách

BARVA_ Tm. červená

BARVA_ Bílá

NO

DESVÝ IGN

JUNIOR RENTAL TWIST SET

TWIST

KÓD_ (XS 49-53) (S 53-56)

KÓD_ (XS 49-53) (S 53-56)

CE4S3221 (Růžová), CE4S3021 (Zelená),

CE403020 (Zelená), CE403220 (Růžová), CE403420 (Bílá), CE403620 (Modrá), CE504420 (Černá)

CE4S3421 (Bílá), CE4S3621 (Modrá), CE4S3821 (Černá) KONSTRUKCE_ PC - Inmold SYSTÉM_ Jr. fit system VELIKOSTI_ 49-53 (XS), 53-56 (S) VYBAVENÍ BRÝLÍ_ Konstrukce Inmold / Pasivní odvětrání / Antibakteriální vnitřní vložka / Odnímatelné kryty uší / Jr. Fit Systém / Vyrobeno ve slovinských Alpách VYBAVENÍ BRÝLÍ_ Rámeček TPU / zorník PC, vnitřní dvojitý zorník + EVA / vnitřní horní a spodní odvětrávací pěna / dvouvrstvá obličejová pěna / pásek se silikonovou vnitřní vrstvou BARVA_ Zelená, růžová, bílá, modrá, černá

SPECTER RENTAL

KONSTRUKCE_ PC - Inmold SYSTÉM_Jr. fit system VELIKOSTI_ 49-53 (XS), 53-56 (S) VYBAVENÍ_ IKonstrukce Inmold / Pasivní odvětrání / Antibakteriální vnitřní vložka / Odnímatelné kryty uší / Jr. Fit Systém / Vyrobeno ve slovinských Alpách BARVA_ Zelená, Růžová, Bílá, Modrá

RC RACE KÓD_ CE411621 KONSTRUKCE_ ABS SYSTÉM_ Jr. fit system VELIKOSTI_ 48-51 (XS), 51-55 (S), 55-58 (M) VYBAVENÍ_ Konstrukce ABS/ Ovladatelné odvětrání / Antibakteriální vnitřní vložka / Polstrovaný kryt brady / Jr. Fit Systém / Vyrobeno ve slovinských Alpách

KÓD_ CE583818 KONSTRUKCE_ ABS SYSTÉM_ Nastavitelný 180 System

BRÝLE ELAN

VELIKOSTI_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

KÓD_ PAG00218000

VYBAVENÍ_ Konstrukce ABS / Pasivní odvětrání / Vnitřní vložka AirFlow / Odnímatelné kryty uší / Nastavitelný 180 System / Vyrobeno ve slovinských Alpách BARVA_ Černá

VYBAVENÍ_ 100 % UV ochrana, Zrcadlový zorník Revo, Náhradní zorník, Ohýbatelný rámeček TPU, Neklouzavý silikonový pásek, Odvětrávací sysétm Air-Flow, Sáček z mikrovlákna

BARVA_ Zelená

92

93


Z VÁ

N Á

Í

Jak to funguje? Vázání Protector Fusion X Doporučují vaše kolena

1

7 mm laterální pohyb v obou směrech

Výhoda:

Tato elasticita absorbuje všechny nárazy na vázání a zabrání předčasnému vypnutí.

2

30° rotace: Rotace nastane pouze v okamžiku, kdy je zatížení příliš vysoké a lyžařská obuv je vypnuta

Vázání Protector v kolekci Elan CO ?

Neutrální pozice

Protector 13 ACE SLX, GSX, SCX AMPHIBIOW 18, 16 WINGMAN 86 CTI, 82 CTI

PROTECTOR – nejbezpečnější pozice vázání

Protector 11 SL 14 86 TI

Protector se systémem plného vypínání full heel release (fhr) – 180° vypínání (do stran i vertikálně): snižuje vypínací hodnotu v případě točivých pádů vpřed i vzad.

NO MODVÝ EL

JAK? PROTECTOR 11 GW FUSION X KÓD_ DB023022000 BARVA_ matt black/black Z-DIN_ 4 - 13 TYP ŠPIČKY_ TX AFD_ AFS GW TYP PATKY_ HR BRZDA_ Protector Brake HMOTNOST_ 2320 g KÓD BRZDY_ P NORMA BOTY_ A / GW

PROČ?

NO MODVÝ EL

Díky systému FULL HEEL RELEASE (vypínání do stran i vertikálně) vám může nové vázání PROTECTOR pomoci snížit riziko zranění vazů, což vede k výraznému zvýšení bezpečnosti.

PROTECTOR 13 GW FUSION X KÓD_ DB021022000 BARVA_ matná černá/černá Z-DIN_ 6 - 17

* Vázání Protector jsou k dostání jako alternativní vázání ke všem modelům s vázáním emx. EMX 12 může nahradit Protector 13, EMX 11 může nahradit Protector 11.

94

TYP ŠPIČKY_ RX AFD_ AFS GW TYP PATKY_ HR BRZDA_ Protector Brake HMOTNOST_ 2370 g KÓD BRZDY_ P NORMA BOTY_ A / GW

95


VÁ ZÁ N Í Současná verze

VŠECHNA VÁZÁNÍ DIN 10 EL 10.0, ESP 10.0, ESR 10.0

Současná verze

VŠECHNA VÁZÁNÍ DIN 9 ELW 9.0, EL 9.0

KÓD_ DB585018000, DB585218000, DB585418000, DB585618000, DB697619000 DD388418000, DD498519000 BARVA_ černá/černá, černá/černá, matná černá/zelená, matná černá/oranžová

KÓD_ DB586018000, DB796219000, DB703220000 DB79641900, DB787618000, DB786118000 BARVA_ matná černá/fialová, matná černá/korálově růžová, matná černá/tyrkysová, matná bílá/bílá, matná černá/černá

NOVÝ TVAR ŠPIČKY

NOVÁ PODPATĚNKA A CHRÁNIČ

Probíhající změna*

NO MODVÝ EL

ALL MOUNTAIN

EL 7.5 GW CA BLK KÓD_ DB829522000 BARVA_ černá Z-DIN_ 2 - 7,5 TYP ŠPIČKY_ SX Jr. AFD_ AFS GW AC TYP PATKY_ SX Jr. BRZDA_ SL Brake LR 78 KÓD BRZDY_ H NORMA BOTY_ A/C VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

Probíhající změna*

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

ATTACK

96

*Kódy výrobků zůstanou stejné.

EL 7.5 GW CA JRS BLK / WHT KÓD_ DB828022000, DB828222000, DB828422000 BARVA_ černá, bílá Z-DIN_ 2 - 7,5 TYP ŠPIČKY_ SX Jr. AFD_ AFS GW AC TYP PATKY_ SX Jr. BRZDA_ SL Brake LR 78 KÓD BRZDY_ H NORMA BOTY_ A/C VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

EL 4.5 GW CA BLK / WHT KÓD_ DB999819000 (černá), DB999919000 (bílá) BARVA_ černá/bílá/stříbrná, bílá Z-DIN_ 0,75-4,5 TYP ŠPIČKY_ SX Kid AFD_ AFS GW AC TYP PATKY_ SX Kid BRZDA_ SX Kid Brake 80 KÓD BRZDY_ I NORMA BOTY_ A/C VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

EL 4.5 GW CA JRS BLK/WHT KÓD_ DB929022000 (černá), DB929222000 (bílá) BARVA_ černá, bílá Z-DIN_ 0,75-4,5 TYP ŠPIČKY_ SX Kid AFD_ AFS GW AC TYP PATKY_ SX Kid BRZDA_ SX Kid Brake 80 KÓD BRZDY_ I NORMA BOTY_ A/C VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

ATTACK 17 MN W/O BRAKE

ATTACK 14 MN W/O BRAKE

KÓD_ DD010121000 BARVA_ černá Z-DIN_ 6 - 17 TYP ŠPIČKY_ FR PRO3 AFD_ AFS metal MN TYP PATKY_ RACE PRO FR BRZDA_ W/O BRAKE HMOTNOST_ 2050 (2350) g KÓD BRZDY_ A NORMA BOTY_ A / G / W / T VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

KÓD_ DD010521000 BARVA_ černá Z-DIN_ 4 - 14 TYP ŠPIČKY_ FR PRO3 AFD_ AFS metal MN TYP PATKY_ NX FR BRZDA_ W/O BRAKE HMOTNOST_ 1880 (2180) g KÓD BRZDY_ A NORMA BOTY_ A / G / W / T VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

ATTACK 11 GW WHITE W/O BRAKE

ATTACK 11 GW BLACK W/O BRAKE

KÓD_ DD010821000 BARVA_ bílá/černá Z-DIN_ 3 - 11 TYP ŠPIČKY_ FR PRO3 AFD_ AFD metal GW TYP PATKY_ SX FR BRZDA_ W/O BRAKE HMOTNOST_ 1680 (1980) g KÓD BRZDY_ A NORMA BOTY_ A / G VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

KÓD_ DD011121000 BARVA_ černá/černá Z-DIN_ 3 - 11 TYP ŠPIČKY_ FR PRO3 AFD_ AFD metal GW TYP PATKY_ SX FR BRZDA_ W/O BRAKE HMOTNOST_ 1680 (1980) g KÓD BRZDY_ A NORMA BOTY_ A / G / W / T VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

ATTACK 14 MN DEMO W/O BRAKE

ATTACK 11 MN DEMO W/O BRAKE

KÓD_ DD011221000 BARVA_ černá Z-DIN_ 4-14 TYP ŠPIČKY_ FR PRO3 AFD_ AFS metal AT TYP PATKY_ NX FR BRZDA_ W/O BRAKE HMOTNOST_ 2190 (2490) g KÓD BRZDY_ F NORMA BOTY_ A / G / W / T VELIKOSTI BOTY_ 259-382 mm

KÓD_ DD011321000 BARVA_ bílá/černá Z-DIN_ 3 - 11 TYP ŠPIČKY_ FR PRO3 AFD_ AFS metal MN TYP PATKY_ SX FR BRZDA_ W/O BRAKE HMOTNOST_ 2070 (2370) KÓD BRZDY_ F NORMA BOTY_ A / G VELIKOSTI BOTY_ 259-382 mm

97


BAREVNÝ KÓD

A

MODELY VÁZÁNÍ ELAN

ER 18.0 X RD FREEFLEX ST ER 17.0 FREEFLEX ST ATTACK 17 MN ATTACK 14 MN ATTACK 11 GW

RACE

Č. VÝR.

PROD. KÓD

EXAR PRO

EXPLORE 80

LEELOO TEAM

PRODIGY TEAM

LEELOO

PRODIGY

SLING SHOT

RIPSTICK 86 T /TW

TWEENER

RIPSTICK 86 & 88 W

RIPSTICK 96 & 94 W

RIPSTICK 106 & RIPSTICK 102 W

FREERIDE

RIPSTICK 116

IBEX 78

KÓD_ DD003620000 BARVA_ černá/zelená, bílá Z-DIN_ 4 - 12 TYP ŠPIČKY_ AT AFD_ AFS TYP PATKY_ AT BRZDA_ W/O BRAKE HMOTNOST_ 1810 g KÓD BRZDY_ C NORMA BOTY_ A / G / W / T VELIKOSTI BOTY_ 260-350 mm

IBEX 84 (ALL MODELS)

WINGMAN 86 CTI / TI WILDCAT 86 CX

AMBITION 12 AT W/O BRAKE

ADVENTURE

IBEX 94 (ALL MODELS)

ALL MOUNTAIN

WINGMAN 82 CTI / TI WILDCAT 82 CX / C

VÁ ZÁ N Í

AMBITION

MODEL/ŠÍŘKA BRZD

163032

DF163032000

Power Brake² Race PRO 16-85 [A]**

163033

DF163033000

Power Brake² Race PRO 17-85 [A]

163034

DF163034000

Power Brake² Race PRO 18-85 [A]**

163035

DF163035000

Power Brake² Race PRO 95 [A]

163036

DF163036000

Power Brake² Race PRO 110 [A]

163037

DF163037000

Power Brake² Race PRO 130 [A]

163038

DF163038000

Power Brake² Race PRO 150 [A]

163003

DF163003000

BRAKE AMBITION 85 (C)

163016

DF163016000

BRAKE AMBITION 95 (C)

163004

DF163004000

BRAKE AMBITION 105 (C)

163005

DF163005000

BRAKE AMBITION 125 (C)

163003

DF163098000

BRAKE AMBITION 85 (C)

163016

DF163099000

BRAKE AMBITION 95 (C)

AMBITION 12 AT WHT

ER 18.0 X RD FF ST

ER 17.0 X FF ST

KÓD_ DA000120000 BARVA_ fluo zelená/matná černá Z-DIN_ 10,5-18 TYP ŠPIČKY_ Stream AFD_ AFD ST POM (X) TYP PATKY_ RACE PRO RD BRZDA_ PB² Race Pro 16-85 HMOTNOST_ 3150 KÓD BRZDY_ A NORMA BOTY_ A VELIKOSTI BOTY_ 255-375 mm

KÓD_ DA000320000 BARVA_ fluo zelená/matná černá Z-DIN_ 6-17 TYP ŠPIČKY_ Stream AFD_ AFD ST Teflon TYP PATKY_ RACE PRO BRZDA_ PB² Race Pro 16-85 HMOTNOST_ 2650 KÓD BRZDY_ A NORMA BOTY_ A VELIKOSTI BOTY_ 255-375 mm

ER 14.0 FF KÓD_ DA000520000 BARVA_ fluo zelená/matná černá Z-DIN_ 4-14 TYP ŠPIČKY_ RX AFD_ ABS TYP PATKY_ RX BRZDA_ PB² LD 85 HMOTNOST_ 2260 KÓD BRZDY_ D NORMA BOTY_ A / GW VELIKOSTI BOTY_ 257-372 mm

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

C AMBITION 12 AT BLK

D

F

ER 14.0 FREEFLEX ER 11.0 FREEFLEX ER 11.0 ER 14.0 GW FREEFLEX DEMO ESP 10.0 GW ESR 10.0 GW

ATTACK 14 MN DEMO ATTACK 11 MN DEMO

ER 11.0 FF KÓD_ DA500720000 BARVA_ fluo zelená/matná černá Z-DIN_ 3-11 TYP ŠPIČKY_ RX AFD_ ABS TYP PATKY_ NX BRZDA_ PB² LD 85 HMOTNOST_ 2260 KÓD BRZDY_ D NORMA BOTY_ A / GW VELIKOSTI BOTY_ 257-372 mm

J K

EL 10.0 GW EL 7.5 GW AC

EL 4.5 GW AC

163004

DF163100000

BRAKE AMBITION 105 (C)

163005

DF163101000

BRAKE AMBITION 125 (C)

163044

DF163044000

Power Brake² LD 85 [D]

163045

DF163045000

Power Brake² LD 95 [D]

163046

DF163046000

Power Brake² LD 110 [D]

163047

DF163047000

Power Brake² LD 130 [D]

163048

DF163048000

Power Brake² LD 150 [D]

163050

DF163050000

Powerrail Brake² LD 85 [F]

163051

DF163051000

Powerrail Brake² LD 95 [F]

163052

DF163052000

Powerrail Brake² LD 110 [F]

163053

DF163053000

Powerrail Brake² LD 130 [F]

163058

DF163058000

SL Brake 78 [J]

162776

DF162776000

SL Brake 90 [J]

163067

DF163067000

SL Brake 100 [J]

163068

DF163068000

SL Brake 115 [J]

163111

DF163111000

SX Kid Brake 80 [K]

/

DTG32869085

85

/

DTG32869100

100

/

DTG32869115

115

/

DTG32869130

130

/

DTG32871085

85

/

DTG32871100

100

/

DTG32871115

115

/

DTG32871130

130

NO MODVÝ EL

ION 12 VÁZÁNÍ

ER 11.0 KÓD_ DA600920000 BARVA_ fluo zelená/matná černá Z-DIN_ 3-11 TYP ŠPIČKY_ RX AFD_ ABS TYP PATKY_ NX BRZDA_ PB² LD 85 HMOTNOST_ 1920 KÓD BRZDY_ D NORMA BOTY_ A / GW VELIKOSTI BOTY_ VŠECHNY

98

ER 14.0 GW FREEFLEX DEMO KÓD_ DA091919000 BARVA_ fluo zelená/matná černá Z-DIN_ 3-11 TYP ŠPIČKY_ RX AFD_ ABS TYP PATKY_ NX BRZDA_ PB² LD 85 HMOTNOST_ 2260 KÓD BRZDY_ D NORMA BOTY_ A / GW VELIKOSTI BOTY_ 263 - 386mm

ION 12 DEMO

99


A Ž LY

S Ř

É K

HO

LE Lyžařské hole technologie Pokud sháníte lyžařské hole, které dokonale doplní váš skvělý lyžařský zážitek, určitě si vyberete z nové kolekce lyžařských holí Elan. Všechny produkty jsou velmi důkladně testovány a zaručí vám bezpečnost, pohodlí a spolehlivost v každé situaci.

DESIGN A BARVY

NOVÁ RUKOJEŤ Rukojeť, coby spojení mezi vámi a lyžařskými hůlkami, je velmi důležitou částí tohoto lyžařského vybavení. Elan představuje novou, v Alpách navrženou rukojeť Bulwark BIC s hybridním designem pro ještě lepší úchop, nižší hmotnost, pohodlí a pevnost.

Hůlky musí být skvělé nejen po technické stránce, ale zároveň s nimi musíte dobře vypadat. Elan vždy drží krok s grafickými a designovými trendy. Používá výrazné barvy a odvážné efekty.

BIC Dvoukomponentová rukojeť

TUBUS

SIC Jednokomponentová rukojeť

Tubus je srdcem každé lyžařské hole. Elan při jejich výrobě používá kvalitní aluminium 5083 nebo 7075 pro velkou pevnost a bezpečí, případně velmi kvalitní karbon nebo kompozitní sklolaminát pro odlehčenou konstrukci.

TALÍŘEK Elan nabizí širokou řadů různých talířků speciálně vyrobených pro váš nejlepší lyžařský zážitek.

BODCE Hroty lyžařských holí Elan vám zaručí spolehlivý kontakt s jakýmkoli typem sněhu a ve všech terénech. K výrobě hrotů používáme nejkvalitnější ocel a karbid.

100

101


LE H O É LY ŽA ŘS K

JUNIOR

RENTAL NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

DOSPĚLÍ

135 110

125

120

115

RŮŽOVÁ

ČERNÁ

TM. ČERVENÁ

BÍLÁ

ČERNÁ

MODRÁ

ČERNÁ

RŮŽOVÁ

ČERNÁ

130 105

VOYAGER ROD

TOUR CARBON ROD

TOUR

LITEROD

SPEEDROD

HOTROD

ROCKROD JR.

RENTALROD

KÓD_ CD907620 TYP_ Pro dospělé DÉLKA (CM)_95-130

KÓD_ CD114021 TYP_ Pro dospělé

KÓD_ CD190219 TYP_ Pro dospělé

DÉLKA (CM)_110 - 140 cm (teleskopická), složená 98 cm PROFIL_ Alu 7075 / Karbon TUBUS_ Ø16mm (Alu 7075) / Ø14mm (karbon) BARVA_ Petrolejová/Černá RUKOJEŤ_ Pěna Touring 280 POUTKO_ Pohodlné polstrované TALÍŘEK_ Zimní 85 mm

DÉLKA (CM)_95-140 (teleskopická) PROFIL_ Alu 7075 TUBUS_ Ø 18/16 mm BARVA_ Zelená/Černá RUKOJEŤ_ Bulwark BIC Grip + EVA

KÓD_ CD310321 (zelená), CD310421 (černá), CD310521 (růžová) TYP_ Pro dospělé DÉLKA (CM)_110-135 PROFIL_ Alu 7075 TUBUS_ Ø 14 mm BARVA_ zelená, černá, růžová RUKOJEŤ_ Bulwark BIC Grip (černá/ bílá) POUTKO_ Se suchým zipem TALÍŘEK_ 55 mm + ocelový bodec + e talířek

KÓD_ CD511121 (zelená), CD511221 (černá), CD511521 (modrá), TYP_ Pro dospělé DÉLKA (CM)_110-135 PROFIL_ Alu 5083 TUBUS_ Ø 16 mm BARVA_ zelená, černá, modrá, bílá RUKOJEŤ_ Bulwark BIC Grip (korek/ černá) POUTKO_ Se stahovací přezkou TALÍŘEK_ 55 mm + ocelový bodec +fixace talířku č. výr. 115

KÓD_ CD612121 (zelená), CD612221 (černá), CD612421 (bílá), CD612521 (tm. červená), TYP_ Pro dospělé DÉLKA (CM)_110-135 PROFIL_ Alu 5083 TUBUS_ Ø 16 mm BARVA_ zelená, černá, bílá, tm. červená RUKOJEŤ_ Bulwark SIC Grip (zelená, černá) POUTKO_ Se stahovací přezkou TALÍŘEK_ 55 mm + ocelový bodec +fixace talířku č. výr. 115

KÓD_ CD813121 (zelená), CD813021 (černá), CD813321 (růžová) TYP_ Juniorské DÉLKA (CM)_75-110 PROFIL_ Alu 5083 TUBUS_ Ø 14 mm BARVA_ zelená, černá,, růžová RUKOJEŤ_ Jr ErgoForm Grip (zelená, černá, růžová) POUTKO_ System Strap Jr TALÍŘEK_ 50 mm + ocelový bodec

KÓD_ CD924022 TYP_ Pro dospělé DÉLKA (CM)_110-135 PROFIL_ Alu 7075 TUBUS_ Ø 16 mm COULEUR_ Barevné kódování RUKOJEŤ_ Černý PU POUTKO_ Standardní TALÍŘEK_ Černá Allmountain 5 cm

(teleskopická - složená 95cm) PROFIL_ Karbon 14mm/16mm TUBUS_ 16mm - 7075 alu/14mm - karbon 3K BARVA_ Černá RUKOJEŤ_ Bulwark BIC Grip POUTKO_ Se suchým zipem TALÍŘEK_ 50 mm + talířek e s karbidovým bodcem TS + hliníková aretace PASUJE K MODELU_ Voyager 102

spodní část POUTKO_ Se suchým zipem TALÍŘEK_ Prašanový 100mm+ karbidový bodec

103


KY DO

PL

Ň

Elan Textil

CHLAPECKÁ MIKINA S KAPUCÍ

DÍVČÍ MIKINA S KAPUCÍ

KÓD_ M2BT001W MATERIÁL_ 70% Bavlna, 30%

KÓD_ M2BT001W MATERIÁL_ 70% Bavlna, 30%

Polyester

Polyester

VELIKOSTI_ 6-14 let (rovný střih)

VELIKOSTI_ 6-14 let (rovný střih)

CHLAPECKÉ TRIČKO KÓD_ M2KT070B MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ 6-14 let (rovný střih)

104

DÍVČÍ TRIČKO KÓD_ M2KT069G MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ 6-14 let (rovný střih)

105


L TE XT I

Elan 3vrstvý systém Demo oblečení

BUNDA DEMO PÁNSKÁ

BUNDA DEMO DÁMSKÁ

KÓD_ PSTD0123 VYBAVENÍ_ Nastavitelné manžety,

KÓD_ PSTD0323 VYBAVENÍ_ Nastavitelné manžety,

Předtvarované rukávy, Nastavitelná kapuce kompatibilní s helmou, Nastavení spodního lemu, Vnitřní kapsy, Kapsa na skipas, Protisněhový pás, Vnitřní kapsy, Odvětrání na spodní straně rukávů, Voděodolné zipy, Lepené švy MATERIÁL_ shell – 3vrstvá konstrukce VELIKOSTI_ S - XXL

Předtvarované rukávy, Nastavitelná kapuce kompatibilní s helmou, Nastavení spodního lemu, Vnitřní kapsy, Kapsa na skipas, Protisněhový pás, Vnitřní kapsy, Odvětrání na spodní straně rukávů, Voděodolné zipy, Lepené švy MATERIÁL_ shell – 3vrstvá konstrukce VELIKOSTI_ 34-46

KALHOTY DEMO PÁNSKÉ

KALHOTY DEMO DÁMSKÉ

KÓD_ PSTD0223 VYBAVENÍ_ Nastavitelný pas, Odnímatelné

KÓD_ PSTD0423 VYBAVENÍ_ Nastavitelný pas, Odnímatelné

kšandy, Mnoho kapes, Voděodolné zipy, Lepené švy MATERIÁL_ Svrchní vrstva bez izolace – 3vrstvá konstrukce VELIKOSTI_ S - XXL

LEHKÁ BUNDA PÁNSKÁ

LEHKÁ BUNDA DÁMSKÁ

KÓD_ M2LL035M MATERIÁL_ 100% Polyester - svršek, 100%

KÓD_ M2LL034W MATERIÁL_ 100% Polyester - svršek,

polyester - výplň, 100% polyester - podšívka VELIKOSTI_ S - XXL (rovný střih)

106

kšandy, Mnoho kapes, Voděodolné zipy, Lepené švy MATERIÁL_ Svrchní vrstva bez izolace – 3vrstvá konstrukce VELIKOSTI_ XS – XL

100% polyester - výplň, 100% polyester podšívka VELIKOSTI_ XS - XL (rovný střih)

MIKINA S KUL. LOGEM ELAN PÁN.

MIKINA S KUL. LOGEM ELAN DÁM.

KÓD_ M2BH008M MATERIÁL_ 70% Bavlna,

KÓD_ M2BH007M MATERIÁL_ 70% Bavlna, 30%

30% polyester VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

polyester

MIKINA S KAPUCÍ MÁTOVÁ S LOGEM ELAN DÁM. KÓD_ M2BH006M MATERIÁL_ 70% Bavlna, 30% polyester VELIKOSTI_ XS- XL (rovný střih)

VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

TRÉNINKOVÁ MIKINA DÁM.

TRÉNINKOVÁ MIKINA PÁN.

TRIKO S DL. RUK. MOUNTAIN DÁM.

KÓD_ M2TH009W MATERIÁL_ 94% Bavlna,

KÓD_ M2TH010M MATERIÁL_ 94% Bavlna,

KÓD_ M2LT022W MATERIÁL_ 95% Bavlna,

6% elastan

6% elastan

5% elastan

VELIKOSTI_ XS - XL (sportovní

VELIKOSTI_ S - XXL

VELIKOSTI_ XS - XL (úzký střih)

střih)

(sportovní střih)

MIKINA LIFESTYLE DÁM.

MIKINA LIFESTYLE PÁN.

TRIKO S DL. RUK. KUL. LOGO ELAN PÁN.

KÓD_ M2LH024W MATERIÁL_ 70% Bavlna,

KÓD_ M2LH025M MATERIÁL_ 70% Bavlna,

KÓD_ M2BT005M MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ S - XXL (volný střih)

30% polyester VELIKOSTI_ XS – XL (rovný střih)

30% polyester VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

TEPLÁKY LIFESTYLE DÁM.

TEPLÁKY LIFESTYLE PÁN.

TMAVÉ TRIKO S DL. RUK. KUL. LOGO ELAN PÁN.

KÓD_ M2LJ026W MATERIÁL_ 70% Bavlna,

KÓD_ M2LJ027M MATERIÁL_ 70% Bavlna,

30% polyester VELIKOSTI_ S - XL (rovný střih)

30% polyester VELIKOSTI_ S - XXL (rovný střih)

KÓD_ M2LT023M MATERIÁL_ 95% Bavlna,

5% elastane VELIKOSTI_ S - XXL (rovný střih)

107


L TE XT I

ČERNÉ TRIČKO LOGO ELAN PÁN.

BÍLÉ TRIČKO LOGO ELAN PÁN.

TRIČKO KUL. LOGO ELAN PÁN.

KÓD_ M2BT003M MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný

KÓD_ M2BT003M MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ S - XXL (volný střih)

KÓD_ M2BT004M MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ XS- XXL (rovný střih)

střih)

MIKINA SE ZIPEM PÁN.

MIKINA SE ZIPEM DÁM.

KÓD_ M2LZ029M MATERIÁL_ 23% Bavlna,

KÓD_ M2LZ028W MATERIÁL_ 23% Bavlna,

74% polyester, 3% elastan VELIKOSTI_ S - XXL (rovný střih)

74% polyester, 3% elastan VELIKOSTI_ XS - XL (rovný střih)

TRIČKO MOUNTAIN DÁM.

TRIČKO 2 BARVY PÁN.

ORANŽOVÉ TRIČKO KUL. LOGO ELAN PÁN.

STŘEDNÍ VRSTVA PÁN.

STŘEDNÍ VRSTVA DÁM.

KÓD_ M2LT015W MATERIÁL_ 95% Bavlna,

KÓD_ M2LT017M MATERIÁL_ 95% Bavlna,

KÓD_ M2LT018M MATERIÁL_ 95% Bavlna,

KÓD_ M2LM031M MATERIÁL_ 100% Bavlna,

KÓD_ M2LM030W MATERIÁL_ 100% Bavlna,

5% elastan

5% elastan

5% elastan

VELIKOSTI_ XS - XL (úzký střih)

VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

VELIKOSTI_ S - XXL (rovný střih)

TRIČKO RIPSTICK PÁN.

POLO NAUTICA (QUICK DRY) PÁN. POLO NAUTICA (QUICK DRY) DÁM.

KÓD_ M2BT005M MATERIÁL_ 100% Bavlna, VELIKOSTI_ S – XXL (volný střih)

KÓD_ M2NP014M, M2NP013W MATERIÁL_ 100% polyester VELIKOSTI_ S - XXL (M), S - XL

(W) (rovný střih)

KOŠILE ELAN DÁM. KOŠILE ELAN PÁN. KÓD_ M2LS021M, M2LS019W MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ S - XXL (M), S - XL (W) (volný střih)

polartech power stretch VELIKOSTI_ S - XXL (sportovní střih)

polartech power stretch VELIKOSTI_ XS - XL (sportovní střih)

SOFTSHELL PÁN.

SOFTSHELL DÁM.

KÓD_ M2OS067M MATERIÁL_ 49% Polyester, 35%

KÓD_ M2OS066W MATERIÁL_ 49% Polyester, 35%

Nylon, 16% elastan VELIKOSTI_ S – XXL (sportovní střih)

Nylon, 16% elastan VELIKOSTI_ XS – XL (sportovní střih)

TERMOVESTA

ČERNÉ TRIČKO LOGO ELAN DÁM.

BÍLÉ TRIČKO LOGO ELAN DÁM.

TRIČKO WILDCAT DÁM.

TERMOMIKINA SE ZIPEM

KÓD_ M2BT001W MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ XS - XL (rovný střih)

KÓD_ M2BT001W MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ XS - XL (rovný střih)

KÓD_ M2BT002W MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ XS - XL (rovný střih)

KÓD_ M2OT065M, M2OT064W MATERIÁL_ 100% Polyester VELIKOSTI_ S – XXL (M sportovní

KÓD_ M2OV068U MATERIÁL_ 100% Polyester VELIKOSTI_ XS – XXL (sportovní střih)

střih), XS – XL (W sportovní střih)

108

109


L TE XT I

BÍLÉ TRIČKO RETRO

TRIČKO RETRO SPECIAL

KÓD_ M2RT037U MATERIÁL_ 95% Bavlna, 5% elastan VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

KÓD_ M2RT042U MATERIÁL_ 95% Bavlna, 5% elastan VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

BÍLÁ MIKINA RETRO

KŠILTOVKA RETRO

KÓD_ M2RH038U MATERIÁL_ 70% Bavlna, 30%

KÓD_ M2RC040U MATERIÁL_ 100 % bavlna přední

polyester

část, plastová síťka zadní část

VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

VELIKOSTI_ univerzální

KŠILTOVKA LIFESTYLE PÁN.

KŠILTOVKA LIFESTYLE DÁM.

DÁM. LYŽAŘSKÁ ČEPICE

KÓD_ M2LC033M MATERIÁL_ 100% bavlna VELIKOSTI_ univerzální

KÓD_ M2LC032W MATERIÁL_ 100% bavlna VELIKOSTI_ univerzální

KÓD_ PSG00222 MATERIÁL_ 50% Vlna, 50% Acrylic VELIKOSTI_ univerzální

BASEBALLOVÁ ČEPICE MÁTOVÁ DÁM.

BASEBALLOVÁ ČEPICE PETROLEJOVÁ PÁN.

PÁN. LYŽAŘSKÁ ČEPICE

KÓD_ M2BC011W MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ univerzální

KÓD_ M2BC012M MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ univerzální

KÓD_ PSG00122 MATERIÁL_ 50% Vlna, 50% Acrylic VELIKOSTI_ univerzální

KŠILTOVKA TRUCKER

PLETENÁ ČELENKA

KÓD_ PTGC3521 MATERIÁL_ 100% Bavlna

KÓD_ PSG00322 MATERIÁL_ 50% Vlna, 50% Acrylic VELIKOSTI_ univerzální

KŠILTOVKA SNAPBACK ČERNÁ MIKINA RETRO SPECIAL KÓD_ M2RH043U MATERIÁL_ 70% Bavlna, 30% polyester VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

PONOŽKY RETRO KÓD_ M2RS039U MATERIÁL_ 77% Bavlna,

KÓD_ PTGB3621 MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ M-L

18% polyamide, 5% elastan VELIKOSTI_ XS - XXL

PONOŽKY AGT TEPLÁKY RETRO SPECIAL KÓD_ M2RJ044U MATERIÁL_ 70% Bavlna, 30%

polyester

vpředu, plastová síťka vzadu VELIKOSTI_ univerzální

MODRÝ RUČNÍK RETRO KÓD_ M2RT041U MATERIÁL_ 100% Bavlna VELIKOSTI_ univerzální

KÓD_ PSG01420 MATERIÁL_ 90% česaná

bavlna, 6% polyamid, 2% lycra, 2% elastan VELIKOSTI_ 35-37, 38-40, 41-43, 44-46

SPORTOVNÍ PONOŽKY KÓD_ PST93919 MATERIÁL_ polyester,

polyamid, lycra VELIKOSTI_ 35-38, 39-42, 43-46

PÁSEK KÓD_ M2LB036U MATERIÁL_ 100% polyester,

kovová spona VELIKOSTI_ univerzální

VELIKOSTI_ XS - XXL (rovný střih)

110

111


Y TA ŠK

CESTOVNÍ TAŠKA VOYAGER

TAŠKA VOYAGER NA 1 PÁR LYŽÍ

KÓD_ CG110620000

KÓD_ CG212020000

POPIS_ Speciálně vyrobená pro lyže, hůlky Voyager, helmu,

POPIS_ Speciálně vyrobeno pro 1 pár lyží Voyager a 1 pár holí

KÓD_ CG190619000

POPIS_ Velká hlavní kapsa / Přední a horní

lyžáky a další

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC

POPIS_ Velká hlavní kapsa / Vysunovací

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester/ PVC

ROZMĚRY_ 100 x 26 x 16cm / 34L

ROZMĚRY_ 101x24x30 / 75L

BARVA_ Černá

rukojeť / Tichá kolečka / Dlouhá postranní kapsa / Jmenovka

kapsa / Postranní kapsy / Horní kapsa s možností zvětšení / Prostor na mokré prádlo / Odvětrání / Polstrované ramenní popruhy / Hrudní pás / Jmenovka

ZÁVODNÍ CESTOVNÍ TAŠKA 165 L

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC

BARVA_ Černá

ROZMĚRY_ 40 x 43 x 91cm / 165L BARVA_ Zelená

ZÁVODNÍ BATOH 60 L KÓD_ CG190219000

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC ROZMĚRY_ 47,5 x 38 x 53,5cm / 60L (85L

rozšířený)

NO MODVÝ EL

NO MODVÝ EL

BARVA_ Zelená

LYŽAŘSKÝ VAK DEMO KÓD_ CG190019000 POPIS_ Prostor na 5 párů lyží / Vysunovací

rukojeť / Možnost rozdělení hlavní kapsy / Stahovací pásky / Tichá kolečka MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC

BATOH AGT 25 L

LEHKÝ BATOH 15 L

KÓD_ CG592419000

KÓD_ CG592619000

POPIS_ Hlavní velká kapsa / Prostor na sporto-

POPIS_ Hlavní kapsa / Prostor na 15´´ laptop

vní oblečení / Kapsa na nápoj / klíče / telefon / Dvě přední kapsy

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC

ROZMĚRY_ 32 x 13 x 51cm / 15L

ROZMĚRY_ 27 x 17 x 50cm / 25L

BARVA_ Černá

/ Přední kapsa / Kapsa na doklady

BARVA_ Černá

ROZMĚRY_ 206 x 35,5 x 21cm / 5 párů lyží BARVA_ Zelená

LYŽAŘSKÝ VAK KÓD_ CG190819000 POPIS_ Zipem oddělený prostor na 3

páry lyží / Délka 220 cm / Vysoce odolný polyester / Polstrovaná konstrukce MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester ROZMĚRY_ 225 x 150 BARVA_ Černá

DVOJITÁ CESTOVNÍ TAŠKA 90 L

PŘÍRUČNÍ TAŠKA 50 L

KÓD_ CG302020000

KÓD_ CG302220000

POPIS_ Hlavní velká kapsa / Přední malé kapsy / Vysuno-

POPIS_ Rozměry přenosného zavazadla

vací rukojeť / Tichá kolečka / Zvětšené stahovací pásky / Rukojeti na přenášení / Postranní kapsy / Jmenovka

/ Rozdělená hlavní kapsa / Přední malé kapsy / Vysunovací rukojeť / Tichá kolečka / Zvětšené stahovací pásy / Rukojeti na přenášení / Postranní kapsy / Jmenovka

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC

LYŽAŘSKÝ VAK NA 1 NEBO 2 PÁRY

ROZMĚRY_ 44 x 33,5 x 80cm / 90L BARVA_ Černá

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC ROZMĚRY_ 35 x 28 x 54,5cm / 50L BARVA_ Černá

KÓD_ CG291219000 (1P), CG291419000 (2P) POPIS_ Prostor na 1 pár (1P) / 2 páry (2P) lyží

/ Stahovací pásky MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC ROZMĚRY_ 182 cm / 1 pár / 2 páry BARVA_ Černá

LYŽAŘSKÝ VAK BLACK EDITION KÓD_ CG693219000 POPIS_ Speciálně vyrobeno pro lyže Black Edition MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester ROZMĚRY_ 190 x 12 x 23cm / 1 pár lyží BARVA_ Černá

TAŠKA NA LYŽÁKY 30 L KÓD_ CG211621000 POPIS_ Hlavní kapsa na boty a helmu /

LEHKÝ VAK 8 L LEHKÝ VAK 50 L

Přední kapsa / Ramenní popruh na nošení

KÓD_ CG592819000 (malý), CG593019000 (velký)

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester / PVC

POPIS_ Jedna kapsa / Lehká konstrukce

ROZMĚRY_ 35,5 x 20 x 38cm / 30L

MATERIÁL_ Vysoce odolný polyester

BARVA_ Zelená

ROZMĚRY_ 28,5 x 40cm / 8L

50 x 78,5cm / 50L BARVA_ Černá

112

113


ALL MOUNTAIN AMPHIBIO

ALL MOUNTAIN WINGMAN

FREERIDE RIPSTICK

KOLEKCE LYŽÍ ELAN 2022/2023

VOYAGER

KÓD PROFIL TECHNOLOGIE

GEOMETRIE DÉLKA RÁDIUS

VOYAGER BLACK Fusion X

VOYAGER GREEN Fusion X

VOYAGER PINK Fusion X

AMPHIBIO 18 Ti2 Fusion X

AMPHIBIO 16 Ti Fusion X

AMPHIBIO 14 Ti Fusion X

AMPHIBIO 12 C Power Shift

WINGMAN 86 CTI Fusion X/ Flat

WINGMAN 86 TI Fusion X / Flat

WINGMAN 82 CTI Fusion X/ Flat

WINGMAN 82 TI Power Shift/Flat

WINGMAN 78 TI Power Shift

WINGMAN 78 C Power Shift

RIPSTICK 116

RIPSTICK 106

RIPSTICK 96

RIPSTICK 88

AARHLK20

AARHLL20

AARHLM20

ABHHGP21, ABHHGP2C (Protector)

ABIHGV21, ABIHGV2C (Protector)

ABJHGY21, ABJHGY2C (Protector)

ABKHHB21

ABAHBR21, ABAHBR2C (Prot.), ABAHBS21 (Flat)

ABDHBX21, ABDHBX2C (Prot.), ABDHBY21 (Flat)

ABBHBT21, ABBHBT2C (Prot.), ABBHBU21 (Flat)

ABFHBV21, ABFHBW21 (Flat)

ABGHBZ21

ABGHKC21

ADAJFD22

ADBJFN22

ADCJFX22

ADDJGG22

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Techn. Amphibio TruLine, Techn. Connect, Laminované dřev. jádro, Titanal. vyztužení, Karbon. pouzdro

Techn. Amphibio TruLine, Techn. Connect, Laminované dřev. jádro, Titanal. vyztužení, Karbon. pouzdro

Techn. Amphibio TruLine, Techn. Connect, Laminované dřev. jádro, Titanal. vyztužení, Karbon. pouzdro

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, Laminované dřev. jádro, Dual Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, Laminované dřev. jádro, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, PowerShell, Dřev. jádro Power, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, PowerShell, Dřev. jádro Power, Karbon

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Dřev. jádro Tubelite, Karb. tyčinky, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Laminované dřev. jádro, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbon. tyčinky, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Laminované dřev. jádro, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, PowerShell, Dřev. jádro Power, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, PowerShell, Dřev. jádro Power, Karbon

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbon. tyčinky, VaporTip, Laminát

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbon. tyčinky, VaporTip, Laminát

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbon. tyčinky, VaporTip, Laminát

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbon. tyčinky, VaporTip, Laminát

127/78/110

127/78/110

127/78/110

121/73/104

121/73/104

125/76/104

125/76/104

130/86/115

130/86/115

129/82/112

129/82/112

125/78/104

125/78/104

146/114/132

143/106/120

136/96/110

130/88/105

160(12.6), 166(13.7), 172(14.9), 178(16.0)

160(12.6), 166(13.7), 172(14.9), 178(16.0)

160(12.6), 166(13.7), 172(14.9), 178(16.0)

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

160(13.8), 166(14.7), 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

160(13.8), 166(14.7), 172(15.6) 178(16.5), 184(17.4)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

177(19.4) 185(20.4), 193(23.3)

164(16.0), 172(17.0), 180(18.1), 188(20.4)

164(15.1), 172(16.2), 180(18.0), 188(19.5)

148(13.0), 156(13.7), 164(14.2), 172(15.4), 180(17.0), 188(18.9)

1900g +/- 50g (185)

1830g +/- 50g (180)

1650g +/- 50g (180)

1550g +/- 50g (180)

HMOTNOST SYSTÉM PODLOŽKA

VÁZÁNÍ

Fusion X

Fusion X

Fusion X

Fusion X

Fusion X

Fusion X

Power Shift

Fusion X / Flat

Fusion X / Flat

Fusion X / Flat

Power Shift / Flat

Power Shift

Power Shift

Flat

Flat

Flat

Flat

EMX 12.0 GW FUSION X

EMX 12.0 GW FUSION X

EMX 12.0 GW FUSION X

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/SIL / PROTECTOR 13.0 FUSION X BLK/SIL

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN / PROTECTOR 13.0 FUSION X

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/ORG / PROTECTOR 11.0 FUSION X

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN / PROTECTOR 13.0 FUSION X

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/GRN / PROTECTOR 11.0 FUSION X

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/ORG / PROTECTOR 13.0 FUSION X

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/ORG

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

ATTACK 17 MN W_O BRAKE

ATTACK 14 MN BRAKE 110

ATTACK 14 MN BRAKE 110

ATTACK 11 GW BRAKE 95

ADVENTURE IBEX

RIPSTICK TOUR

KÓD

PROFIL TECHNOLOGIE

GEOMETRIE DÉLKA RÁDIUS

HMOTNOST

114

RACE ACE

BLACK EDITION

RIPSTICK TOUR 104

RIPSTICK TOUR 94

RIPSTICK TOUR 88

IBEX TACTIX CARBON ION 12

IBEX 84

IBEX 78

LYNX 65 UL

ELEMENT ORANGE / GREEN / BLACK-RED Light Shift

ACE SCX Fusion X/ Plate

ACE GSX Fusion X

ACE SLX Fusion X

ACE SL Fusion X

RIPSTICK 106 BLACK EDITION

RIPSTICK 96 BLACK EDITION

RIPSTICK 94 W BLACK EDITION

WILDCAT 86 C BLK. EDITION Power Shift

WILDCAT 76 C BLK. EDITION Power Shift

ADGJSC21

ADHJML21

ADKJPV21

ADPEPU18

AEDJTL22

AEFJSB22

ADPJZH22

ABFHQX21 (orange) / ABMHQZ21 (green) / ABFHQY21 (black/red)

AAJHRC21, AAJHRC2C (Prot.), AAJHRF21(plate)

AAJHRB21, AAJHRB2C (Protector)

AAKHRD21, AAKHRD2C (Protector)

AALHRE21, AALHRE2C (Protector)

ADAHPB21

ADDHMV21

ADFJHB22

ACRJHG22

ACRJHK22

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Early Rise Rocker

Parabolic Rocker

Camber

Camber

Camber

Camber

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

Techn. Bridge, Dřev. jádro TubeLite, Techn. sklád. lyží, Laminát, Karbon. tyčinky

Techn. Bridge, Laminované dřev. jádro Výplně Vapor, Podložka CYA, Laminát

Techn. Bridge, Laminované dřev. jádro Výplně Vapor, Podložka CYA, Laminát

Techn. AirLite, Boč. hrany EST, Lamin. dřev. jádro AirLite, Podložka CYA, Karbon. vyztužení

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

Techn. Ace Arrow, Boč. hrany RST, Dřev. jádro R2 Frame, Dual Ti, Power Rebound Sys.

Techn. Ace Arrow, Boč. hrany RST, Dřev. jádro R2 Frame, Dual Ti, Power Rebound Sys.

Techn. Ace Arrow, Boč. hrany RST, Dřev. jádro R2 Frame, Dual Ti, Power Rebound Sys.

Techn. Ace Arrow, Boč. hrany RST, Dřev. jádro R2 Frame, Mono Ti, Power Rebound Sys.

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Vyztužení QuadRod, 100% recykl. výplně Vapor Tip

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Vyztužení QuadRod, 100% recykl. výplně Vapor Tip

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Vyztužení QuadRod, 100% recykl. výplně Vapor Tip

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Lamin. dřev. jádro, Karbon. vyztužení

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Lamin. dřev. jádro, Karbon. vyztužení

129/104/122

129/94/109

128/88/108

120/84/105

120/84/105

114/78/100

94/65/80

127/76/102

113/67/100

110/69/94

121/68/104

121/68/104

143/106/120

136/96/120

136/94/110

127/86/113

127/76/104

166(19.0) 173(21.5) 180(23.0) 187(25.4)

157(12.0) 164(13.7) 171(15.6) 178(17.4) 185(19.4)

148 (13,7) 156(14.8) 163(15.6) 17016.8) 177(17.6) 18418.8)

163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

150(22.0) 160(23.0)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

155(13.5), 161(14.3), 167(15.1), 173(15.9), 179(16.7)

169(17.4), 174(19.0), 179(21.1)

154(11.0), 159(12.0), 164(12.8), 169(13.5)

154(11.0), 159(12.0), 164(12.8), 169(13.5)

164(16.0), 172(17.0), 180(18.1), 188(20.4)

164(15.1), 172(16.2), 180(18.0), 188(19.5)

146(13.2), 154(14.0), 162(15.0), 170(16.2), 178(18.0)

152(12.9), 158(13.8), 164(14.7), 170(15.6)

144(10.1) 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

1540 +/- 50g (180)

1490 +/- 50g (178)

1330 +/- 50g (177)

2420g +/- 50g (with VÁZÁNÍs)

1400g +/- 50g (170)

1160g +/- 50g (170)

690g +/- 30g (160)

1900g/ski +/- 50g (180)

1710g/ski +/-50g (180)

1590g +/- 50g (170)

Tactix Carbon Plate

Flat

Flat

Flat

Flat

Flat

Flat

Power Shift

Power Shift

ION 12

C-RAIDER 12

C-RAIDER 12

ATTACK 14 MN BRAKE 110

ATTACK 14 MN BRAKE 110

ATTACK 11 GW W_O BRAKE

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

SYSTÉM PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ALL MOUNT. ELEMENT

C-RAIDER 12

C-RAIDER 12

C-RAIDER 12

Light Shift EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG / BLK/GRN / BLK/BLK

PRS (FX + Carbon composite plate) / Raceplate WCR 14 EMX 12.0 GW FUSION X BLK/ BLUE / PROTECTOR 13.0 FUSION X / ER 17.0 FREEFLEX ST BRAKE

PRS (FusionX + Carbon composite plate)

PRS (FusionX + Carbon composite plate)

PRS (FusionX + Carbon composite plate)

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/BLUE / PROTECTOR 13.0 FUSION X

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/BLUE / PROTECTOR 13.0 FUSION X

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/GRN / PROTECTOR 11.0 FUSION X

115


ALL MOUNTAIN TWEENER

KOLEKCE LYŽÍ ELAN 2022/2023

ALL MOUNTAIN KIDS

RIPSTICK 86 T

RIPSTICK 86 TW

RC WINGMAN JrS

RC ACE JrS

RC MAGIC JrS

SLING SHOT Flat

PRODIGY Light Shift/ Flat

LEELOO Light Shift/ Flat

PRODIGY TEAM JrS/ Flat

LEELOO TEAM JrS/ Flat

PRODIGY PRO JrS

LEELOO PRO JrS

JETT JrS

STARR JrS

SKY JrS

MAXX JrS

MAXX BLK/RED JrS

AEJJVN22

AEKJVP22

AENJNU22

AELJNS22

AELJNS22

ADRJPA22

AESJPB22, AESJPC22 (Flat)

AESJPG22, AESJPH22 (Flat)

AETJPD22, AETJPE22 (Flat)

AETJPJ22, AEUJPK22 (Flat)

AETJPF22

AEUJPL22

AFDJNV22

AFDJNW22

AFFJNZ22

AFDJNX22

AFDJNY22 (blk/red)

PROFIL

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Camber

Camber

Camber

JIB Rocker

JIB Rocker

JIB Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

TECHNOLOGIE

Boční hrany SST, Laminované dřev. jádro, Laminát

Boční hrany SST, Laminované dřev. jádro, Laminát

Boční hrany EST, Dřev. jádro s kanálky, Laminát

Boční hrany EST, Dřev. jádro s kanálky, Laminát

Boční hrany EST, Dřev. jádro s kanálky, Laminát

Monoblock, Laminované dřev. jádro, Laminát

Full Power Cap, Dřev. jádro Dual, Laminát

Full Power Cap, Dřev. jádro Dual, Laminát

Full Power Cap, Synflex, Laminát

Full Power Cap, Synflex, Laminát

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

Techn. U-Flex, Full Power Cap, Synflex, Laminát

123/86/112

123/86/112

115/70/100

115/70/100

115/70/100

118/86/113

116/84/111

116/84/111

112/81.5/107

112/81.5/107

105/72/97

105/72/97

101/69/90

101/69/90

101/69/90

101/69/90

101/69/90

138(11.5) 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

138(11.5) 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

110(6.1) 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

110(6.1) 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

110(6.1) 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

149(11.9), 156(12.9), 161(14.0), 166(15.2), 171(16.3), 176(17.5)

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

95(5.4.) 105(6.9), 115(8.8)

95(5.4.) 105(6.9), 115(8.8)

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

1270 +/-50

1270 +/-50

Flat

Flat

Junior Shift

Junior Shift

Junior Shift

Flat

Light Shift / Flat

Light Shift / Flat

Junior Shift / Flat

Junior Shift / Flat

Junior Shift

Junior Shift

Junior Shift

Junior Shift

Junior Shift

Junior Shift

Junior Shift

ATTACK 11 GW BRAKE

ATTACK 11 GW BRAKE

EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

EL 4.5_7.5 GW CA JRS WHT

ATTACK 11 GW W_O BRAKE

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK ATTACK 11 GW W_O BRAKE

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK ATTACK 11 GW W_O BRAKE

EL 4.5_7.5 GW CA JRS WB BLK

EL 4.5_7.5 GW CA JRS WB BLK

EL 4.5 GW CA JRS BLK

EL 4.5 GW CA JRS WHT

EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

EL 4.5_7.5 GW CA JRS WHT

EL 4.5_7.5 GW CA JRS WHT

EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

EL 4.5_7.5 GW CA JRS BLK

KÓD

GEOMETRIE DÉLKA RÁDIUS

HMOTNOST SYSTÉM PODLOŽKA

VÁZÁNÍ

ACE

INSOMNIA

KÓD PROFIL TECHNOLOGIE

GEOMETRIE DÉLKA RÁDIUS

VÁZÁNÍ

116

ELEMENT

IBEX

INSOMNIA ELITE TI Power Shift

INSOMNIA 16 TI Power Shift

INSOMNIA 14 TI Power Shift

INSOMNIA 12 C Power Shift

INSOMNIA 10 WHITE Light Shift

INSOMNIA 10 BLACK Light Shift

ACE SPEED MAGIC Power Shift

ACE SPEED MAGIC PRO Power Shift

WILDCAT 86 CX Power Shift/ Flat

WILDCAT 82 CX Power Shift/ Flat

WILDCAT 82 C Power Shift/ Flat

WILDCAT 76 Light Shift

RIPSTICK 102 W

RIPSTICK 94 W

RIPSTICK 88 W

RIPSTICK TOUR 94 W

RIPSTICK TOUR 88 W

IBEX 84W

ELEMENT W WHITE / W BLACK Light Shift

ACBHPL21

ACCHPP21

ACDHPS21

ACEHPV21

ACGHPY21

ACGHQB21

ACAHRJ21

ACAJSR22

ACRHFW22, ACMHFZ22 (Flat)

ACSHGC22, ACNHGH22 (Flat)

ACTHGJ22, ACPHGN22 (Flat)

ACUHFT22

ADFJHA22

ADFJHB22

ADFJHC22

ADHJMV21

ADKJQG21

AEEJTQ22

ABMHPH21 (white) / ABMHPJ21 (black)

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Camber

Camber

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Mountain Rocker

Parabolic Rocker

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, Lamin. dřev. jádro, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, Lamin. dřev. jádro, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, PowerShell, Dřev. jádro Power, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, PowerShell, Dřev. jádro Power, Karbon

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, Laminované dřev. jádro

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany RST, Laminované dřev. jádro

Techn. Ace Arrow, Boč. hrany RST, Dřev. jádro R2 Frame, Dual Ti

Boč. hrany EST, Dřev. jádro s kanálky, Mono Ti

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Dřev. jádro Tubelite, Karbon. tyčinky

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Dřev. jádro Tubelite, Karbon. tyčinky

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Lamin. dřev. jádro, Karbon. vyztužení

Techn. Amphibio TruLine, Boč. hrany SST, Laminované dřev. jádro

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro Tubelite, Karbon. tyčinky, Výplně Vapor Tip, Laminát

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro Tubelite, Karbon. tyčinky, Výplně Vapor Tip, Laminát

Techn. Carbon Line, Boč. hrany SST, Dřev. jádro Tubelite, Karbon. tyčinky, Výplně Vapor Tip, Laminát

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

Techn. Bridge, Laminované dřev. jádro, Výplně Vapor, Podložka CYA, Laminát

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

121/71/102

121/73/104

125/76/107

125/76/107

127/76/104

127/76/104

111/67/98

111/67/98

127/86/113

129/82/112

129/82/112

127/76/104

143/104/120

136/94/110

130/88/105

129/94/109

127/88/106

120/84/105

127/76/102

146(10.9), 152(12.3), 158(13.3), 164(14.6)

146(11.3), 152(12.2), 158(13.3), 164(14.5)

144(10.2), 150(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

144(10.2), 150(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9) 166(14.4)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9) 166(14.4)

149(12.7), 155(13.5), 161(14.3), 167(15.1), 173(15.9)

149(12.7), 155(13.5), 161(14.3), 167(15.1), 173(15.9)

152(12.9), 158(13.8), 164(14.7), 170(15.6)

146(11.0), 152(11.0), 158(12.0), 164(13.1), 170(14.3)

146(11.0), 152(11.0), 158(12.0), 164(13.1)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

154(15.0), 162(15.8), 170(17.0), 178(18.1)

146(13.2), 154(14.0), 162(15.0), 170(16.2), 178(18.0)

146(13.0), 154(13.7), 162(14.2), 170(15.4), 178(17.0)

157(12.0) 164(13.7) 171(15.6) 178(17.4)

148 (13,7), 156(14.8) 163(15.6) 170(16.8) 177(17.6)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

1750g +/- 50g (170)

1570g +/- 50g (170)

1445g +/- 50g (170)

1410 +/-50g (171)

1150 +/-50g (163)

1270g +/- 50g

Power Shift

Power Shift

Power Shift

Power Shift

Light Shift

Light Shift

Power Shift

Power Shift

Power Shift / Flat

Power Shift / Flat

Power Shift / Flat

Light Shift

Flat

Flat

Flat

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/CORAL

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

EL 9.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

ATTACK 13 AT W_O BRAKE

ATTACK 11 GW W_O BRAKE

ATTACK 11 GW W_O BRAKE

HMOTNOST SYSTÉM PODLOŽKA

RIPSTICK TOUR

RIPSTICK

WILDCAT

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

C-RAIDER 12

C-RAIDER 12

Flat

Light Shift

C-RAIDER 12

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE / BLK/TRQ 117


LYŽAŘSKÉ TECHNOLOGIE SYSTÉM

PROFILY

PROFIL AMPHIBIO Technologie Amphibio představuje revoluční konstrukci lyží, která využívá jak profil camber, tak rocker na jedné lyži. Pravá a levá lyže má rozdílnou konstrukci: camberová vnitřní hrana lyže zaručuje dobrou přilnavost hran, přesný výkon a stabilitu, zatímco rockerová vnější hrana umožňuje snadné zatáčení, plynulé přechody a přispívá k poddajnosti lyže.

PROFIL CAMBER Tato unikátní konstrukce od firmy Elan kombinuje výrazné boční vykrojení lyže a profil Early Rise Rocker, což umožňuje snadné nasazení oblouku při menším vynaložení námahy. Stabilizátor přední části navíc tlumí vibrace, takže hrany lépe drží a lyže se skvěle ovládají.

PROFIL PARABOLIC ROCKER

PROFIL EARLY RISE ROCKER

PROFIL MOUNTAIN ROCKER

Tato unikátní konstrukce od firmy Elan kombinuje výrazné boční vykrojení lyže a profil Early Rise Rocker, což umožňuje snadné nasazení oblouku při menším vynaložení námahy. Stabilizátor přední části navíc tlumí vibrace, takže hrany lépe drží a lyže se skvěle ovládají.

Profil Early Rise Rocker umožňuje dělat plynulé oblouky bez námahy díky mírnému profilu rocker na špičce.

Profil Mountain Rocker se vyznačuje mírným profilem rocker na špičce a patce, což přispívá k lepšímu proplouvání lyže sněhem, snadnějšímu nasazení oblouku a všestrannému výkonu v různých sněhových podmínkách. Díky kombinaci s mírným profilem camber pod nohou zaručuje přesný výkon a stabilitu na upravených svazích.

PROFIL JIB ROCKER

360°

FULL POWER CAP

FUSION X

POWER SHIFT

LIGHT SHIFT

JRS

Profil Jib Rocker poskytuje lyžařům na U-rampě i ve snowparku optimální míru profilu rocker na špičce a patce tak, aby byl zaručen maximální odraz a síla a zároveň hladká přistání, přejezdy i buttery.

360° boční hrana je jedinečné a efektivní řešení pro maximální výkon při zachování nízké hmotnosti. Boční hrany pyramidového tvaru jsou umístěné podél celé délky lyží pro zvýšení absorpce vibrací a stabilitu při vysoké rychlosti.

Full Power Cap je tradiční cap konstrukce, která je lehká, snadno zatáčí a odpouští chyby.

FusionX je špičkové vázání nové generace od Elanu. Revoluční provedení s jediným spojem přináší snadnější ohyb mezi lyží a vázáním, což usnadňuje nasazení oblouku. O 30% lehčí konstrukce ve tvaru pyramidy je posílena titanalem pro ještě lepší výkon a přímou, údernou pohyblivost lyže při přechodu z hrany na hranu. Lyžování ve vyšších rychlostech bude nyní díky přímému přenosu sil zase o trochu preciznější.

Systém PowerShift je plně integrovaný systém vázání s pružnou free-flexovou konstrukcí plate-in-plate (“podložka v podložce”). Unikátní prvky PowerEdge Lifters zaručují přímý přenos energie od vázání na lyže, což umožňuje rychlé nasazení oblouku a efektivní přenos sil v obloucích. Tlumiče vibrací na přední a zadní části podložky přispívají k lepšímu držení hran a kontrole nad lyžemi.

Systém LightShift je plně integrovaný systém vázání s pružnou free-flexovou konstrukcí plate-in-plate (“podložka v podložce”). Tento systém využívá lehké materiály s tenkým profilem a přispívá k výraznému snížení hmotnosti, což lyžařům umožňuje podat maximální výkon při vynaložení menší energie. Tlumiče vibrací na koncových bodech podložky přispívají k výbornému držení hran a lepší kontrole nad lyžemi.

Systém Junior je moderní a lehký, umožní jednolité prohnutí lyže, snadné učení a rychlé pokroky na vyšší úroveň. Díky zamykacím kolejnicím je tento systém velice lehký a umožní mimořádné prohnutí. Stupnice nastavení velikosti jsou hlouběji a dobře chráněné, rozšířené a celý systém JrS se snadno nastavuje. Díky všem prvkům se systém JrS velmi dobře hodí ke konstrukci lyží U-Flex, která dělá lyžování snadným jako chůzi.

LAMINOVANÉ DŘEV. JÁDRO AIRLITE

DŘEVĚNÉ JÁDRO TUBELITE

DŘEVĚNÉ JÁDRO S KANÁLKY

Ke konstrukci dřevěného jádra TubeLite jsou použity dvě extrémně lehké karbonové trubičky, které jsou vloženy do laminovaného dřevěného jádra. Tyto duté trubice o průměru 5 mm vedou po celé délce lyže a kopírují oblouk bočního vykrojení lyže. Přispívají k torzní stabilitě, velké pružnosti a zároveň umožňují použít menší množství materiálu pro konstrukci jádra. Výsledkem jsou extrémně lehké, snadno ovladatelné a stabilní lyže.

Speciálně vyrobené topolové jádro určené pro děti, které má vytvořené kanálky umožňující optimální reakci a pružnost zároveň.

TECHNOLOGIE JÁDRA

AMPHIBIO TECH Amphibio Tech představuje komplexní asymetrický design lyží, který se projevuje na profilu a konstrukci pravé i levé lyže.

JÁDRA

TECHNOLOGIE AMPHIBIO TRULINE

TECHNOLOGIE AMPHIBIO TRULINE W

TECHNOLOGIE AMPHIBIO CARBON LINE

TECHNOLOGIE ACE ARROW

Amphibio Truline posunuje asymetrický design lyží na úplně novou úroveň díky strategickému rozložení materiálu nad hranou lyží. Konstrukční materiál je umístěn po celé délce vnitřní hrany lyže, což jí dodává větší stabilitu v oblouku, zatímco odebrání materiálu na vnější hraně pomáhá hladkému a snadnému provedení ideálního oblouku.

Technologie Amphibio Truline W je nejvyspělejší dámskou asymetrickou konstrukcí lyží na trhu, kterou vyvinulo a testovalo dámské Elan W studio. Základem je tenčí a hbitější profil, konstrukční materiály jsou strategicky umístěné po celé délce vnitřní hrany, což lyži dodá větší stabilitu v oblouku, zatímco odebrání materiálu na vnější hraně pomáhá rychlému a hladkému provedení každého oblouku..

Technologie Amphibio Carbon Line je spojením inovací umožňujících maximální rovnováhu lehké konstrukce, síly a výkonu. Tato technologie posunuje asymetrický design na další úroveň pomocí strategicky umístěných karbonových vyztužen nad vnitřní hranou lyží, které umožní větší sílu v oblouku. Karbonové tyčinky vložené do dřevěného jádra snižují hmotnost konstrukce a zvyšují celkovou stabilitu. Konečným výsledkem je extrémně lehká a velmi pohyblivá lyže podávající vysoký výkon a umožňující velmi hladkou jízdu.

Technologie Ace Arrow vám umožní vykrojit oblouky s přesností žiletky. Špička i patka Arrow přemění každý příkaz v pohyb. Technologie Arrow využívá strategicky tvarovaných podložek a titanalových strukturálních vrstev, jejichž vzájemné působení umožňuje bleskově rychlou reakci s naprostou přesností a precizností. Vykrojená karbonová kompozitní podložka je připevněna k lyži a chová se jako posilovač, který přináší sílu na špičku a patku. Svrchní titanalová vstva ve tvaru šipky shromažďuje a současně tuto energii přenáší, což okamžitě způsobí vynikající tlak na hraně, zatímco spodní titanalová vrstva ve tvaru obrácené šipky umožní rychlost a lehkost při zahájení oblouku a stabilitu při výjezdu z oblouku bez přidané hmotnosti.

TECHNOLOGIE JÁDRA

TECHNOLOGIE U-FLEX

Technologie U-Flex spočívá v unikátní konstrukci a profilu, díky nimž jsou juniorské lyže o 25% pružnější, než je v této kategorii běžný standard. V kombinaci s lehkým jádrem Synflex, konstrukcí Full Power Cap a profilem Early Rise Rocker umožňuje U-Flex dětem, naučit se jezdit na hranách hned od prvního dne na lyžích. Tato unikátní patentovaná technologie zaručuje snadné učení a přináší větší radost z lyžování.

TECHNOLOGIE BRIDGE

TECHNOLOGIE CARBON BRIDGE

Technologie Carbon Bridge je revolučním řešením s jednou karbonovou tyčinkou umístěnou na svrchní straně lyže, poskytující stabilitu, tlumení a absorpci vibrací přes špičku.

Dřevěné jádro R² Frame je jedinečným jádrem s laminováním po celé délce. Střed z měkčího dřeva je vyztužen rámem z tvrdého dřeva, což umožňuje středovému materiálu rovnoměrně přenášet síly od špičky až po patku. Tato robustní konstrukce zaručuje celou škálu pružnosti pro různé typy jízdy a poskytne lyžařům velmi sebevědomý pocit.

LAMINOVANÉ DŘEVĚNÉ JÁDRO

Laminované dřevěné jádro sahající od špičky až po patku lyže je speciálně tvarované pro každý model a délku lyží. Díky použití rozdílných druhů dřeva v různých kombinacích je možné upravit pružnost lyží pro různé typy lyžařského výkonu. Toto velmi citlivé a zároveň odolné dřevěné jádro umožňuje přenos sil přímo na hrany a zaručuje vynikající jízdní vlastnosti v různých podmínkách.

Laminované dřevěné jádro AirLite je naší nejlehčí dřevěnou konstrukcí speciálně vytvořenou pro vysoce výkonné lehké touringové lyže. Používá pečlivě vybrané ultralehké pavlovnie se strategicky umístěnými vzdušnými kapsami, které jsou zárukou optimální rovnováhy mezi lehkostí a sílou, aniž by byl snížen jejich výkon.

TECHNOLOGIE CONNECT

Revoluční technologie Connect® od Elanu, která používá vysoce pokročilý mechanismus, který lyži spojí a zpevní skládacím pantem a dovolí složení do pevného tvaru pro jednoduchý transport. Všechny komponenty do sebe zapadají, bezpečně spojují a vytvářejí strukturálně silnou, robustní a živou lyži pro skvělý lyžařský zážitek.

TECHNOLOGIE AIRLITE

AirLite je jedinečnou lehkou technologií, která nabízí nejlepší poměr hmotnosti a výkonu ve světě závodních lyží. Technicky perfektní 3D tvarování v kombinaci s inovativní konstrukcí jádra poskytne sílu a stabilitu lyže při neuvěřitelně nízké hmotnosti.

RST Konstrukce bočních hran RST přispívá k optimálnímu přenosu síly a energie od lyžaře na hrany lyží a zaručuje maximální držení hran od špičky až po patku.

DŘEVĚNÉ JÁDRO DUAL Dřevěné jádro Dual se skládá ze dvou symetrických dřevěných nosníků umístěných na vnějších hranách jádra lyže. Tato konstrukce umožňuje lepší přenos sil a držení hran a zároveň zaručuje snadnou ovladatelnost lyží v různých sněhových podmínkách.

DŘEVĚNÉ JÁDRO MONO

DUALTI /TI2

TECHNOLOGIE QUADROD

Dřevěné jádro Mono se skládá z lehkých proužků dřeva v prostřední části, které umožní lepší reakce při přechodu z hrany na hranu a snadné carvování.

Dual Ti je sendvičové dřevěné jádro se dvěma vrstvami titanalu. Konstrukce umožňuje vynikající ovladatelnost hran a větší prohnutí pro lyže vyšší výkonosti.

Technologie QuadRod je rozšířená o dřevěné jádro TubeLite, které obsahuje dvě karbonové tyčinky po celé délce umístěné podél hran a kopírující tvar vykrojení a navíc dvě karbonové tyčinky v prostřední části lyže – jedna na špičce, druhá na patce. Díky této technologii se dosáhne nové úrovně přilnavosti hran, přirozeného průhybu, plynulosti jízdy, skvělé hravosti a silného výkonu.

VYZTUŽENÍ

SST

PST

EST

EST - TOURING

POWER SHELL

HD POWER SHELL

Konstrukce bočních hran SST zaručuje velmi rychlý a přímý přenos sil z lyží na sníh a také přispívá k mimořádné torzní pevnosti.

Konstrukce PST optimálně kombinuje pevnost a poddajnost lyží. Díky konstrukci Cap/Sidewall jsou lyže lehké, tolerantní k chybám a zároveň pevné a stabilní.

Rozšířená konstrukce bočních hran umožní skvělý přenos síly od lyžaře na hrany a nekompromisní stabilitu lyže.

Prodloužená konstrukce bočních hran poskytuje perfektní přenos sil od lyžaře na hrany a nekompromisní stabilitu pro skvělý závodní výkon.

Od hrany po hranu vyztužená svrchní konstrukce (cap), jež rozkládá energii a stabilitu na celou plochu lyže, aniž by se musela zvýšit hmotnost lyže.

Tato technologie, využívaná pouze u lyží Elan určených pro půjčovny, se vyznačuje extrémně silnou povrchovou vrstvou, která zaručuje mimořádnou odolnost proti oděru a odlupování a dlouhou životnost lyží i při několikaletém používání. Plášt HD Shell se nejen snadno čistí a udržuje, ale jeho povrch se dá využít podle individuálních potřeb půjčoven - na speciálně vyhrazenou plochu je možné umístit nálepku s logem a zvýšit tak viditelnost lyže v půjčovně i na svazích.

118

DŘEVĚNÉ JÁDRO POWER Dřevěné jádro Power tvoří rám z topolového dřeva, který je vertikálně spojen s laminovanou vrstvou, což zaručuje větší torzní stabilitu a výbornou ovladatelnost lyží. Tato složená konstrukce také přispívá k lepšímu držení hran v oblasti špičky a patky a lyže díky ní mají stejnou pružnost na celé své délce.

VYZTUŽENÍ

KONSTRUKCE

Technologie Bridge snižuje hmotnost lyží a zlepšuje jejich výkon. Ultratenký profil dřevěného jádra je po celé délce lyže zpevněn tzv. můstkovými prvky, které zaručují torzní stabilitu a bezkonkurenční přenos sil na hrany.

DŘEVĚNÉ JÁDRO R² FRAME

KONSTRUKCE S KARBONOVÝM VYZTUŽENÍM Jedna z nejvíce inovativních konstrukcí v adrenalinovém lyžování, obsahuje vyztužení karbonem. Díky tomu je extrémně lehká a zvyšuje torzní tuhost zaručující vynikající výkon.

KARBONOVÉ TRUBIČKY Do lyže jsou vsazeny lehké karbonové trubičky, které probíhají po celé délce a kopírují tvar bočního vykrojení. Zaručují torzní stabilitu, silný odraz a zároveň přispívají k redukci materiálu v jádru lyže. Díky tomu mají lyže neuvěřitelně nízkou hmotnost, rychle reagují a jsou stabilní.

CTI CTI je speciální konstrukce určená pro velmi kvalitní širší lyže. Jedna vrstva titanalu umožňuje lepší kontrolu nad hranami, zatímco podélně umístěná karbonová vlákna jsou zárukou snadné ovladatelnosti lyží a umožňují plynulé přechody v obloucích.

SKLUZNICE

MONO TI

LAMINÁT

SKLUZNICE NANO TECH

SINTROVANÁ SKLUZNICE

Konstrukce Mono Ti využívá jednu vrstvu titanalu umístěnou na povrchu dřevěného jádra. Přispívá k lepšímu jízdnímu výkonu a větší poddajnosti lyže.

Výztuž z laminátu optimalizuje pružnost lyže a přispívá k její větší torzní pevnosti. Laminátová vlákna jsou umístěna buď pod, nebo nad jádrem lyže a zlepšují konstrukční strukturu lyže.

Speciální skluznice obohacená o nanočástice karbonu pro zlepšení a zjednodušení jejího ošetření, pro odvod tepla, lepší absorpci vosku, mimořádné skluzové vlastnosti za různých podmínek a dlouhou životnost při menším opotřebení.

Speciální skluznice s ultravysokou molekulární hmotností umožní vynikající odolnost a mimořádné skluzové vlastnosti v různých podmínkách

Elan, SLX, GSX, Amphibio, Delight, WaveFlex, Early Rise a "Always Good Times" jsou ochrannými známkami firmy Elan s.r.o. Elan, Fusion, Early Rise a "Always Good Times"jsou registrované obchodní značky zapsané na Americkém patentovém úřadě. 119


A

LL

M

O

EL

U

N

TA

IN

EM

EN

T

vysoká

VŽDY V ROVNOVÁZE, VŽDY POD KONTROLOU

RYCHLOST nízká

Lyže Element zjednodušují lyžování v každém oblouku díky své schopnosti rovnováhy a kontroly. Když pokročíte

proměnlivý

prašan

upravený

T

E

C

H

N

O

L

O

G

I

E

G

R

O

O

V

E

pokročilý

proměnlivý

upravený

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

vysoká

nízká

prašan

v rychlosti a ve vašich schopnostech, postará se o další růst vašeho sebevědomí technologie Groove, profil parabolický rocker a technologie Power Shell. Díky těmto pokrokům se z vás stanou celoživotní lyžařky a budete si

TERÉN

vždy užívat skvělou zábavu.

RYCHLOST TERÉN

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

ELEMENT W WHITE

LIGHT SHIFT

Láska na první oblouk Lyže Element vám budou zvyšovat sebevědomí každý den. Do vašeho lyžování přinesou harmonii a stanou se stálým zdrojem rovnováhy a kontroly při každém vašem oblouku.

Technologie Groove Maximálně posílí vaše sebevědomí, poskytuje rovnováhu, pohodlí a kontrolu nad lyžemi

Power Shell

ELEMENT W BLACK LIGHT SHIFT

KÓD ABMHPH21

Vynikající stabilita bez větší hmotnosti lyže

KÓD ABMHPJ21 PROFIL Parabolic Rocker

PROFIL Parabolic Rocker TECHNOLOGIE

Profil parabolický rocker Snadnější oblouky, menší námaha

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

TECHNOLOGIE

Techn. Groove, Power Shell, Dřev. jádro Dual, Laminát

GEOMETRIE 127 76 102

GEOMETRIE 127 76 102 DÉLKA RÁDIUS

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

DÉLKA RÁDIUS

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/

VÁZÁNÍ

VÁZÁNÍ PURPLE

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

22

23


A

D

VE

N

TU

IB

R

E

EX

NO

DESVÝ IGN vysoká

RYCHLOST nízká prašan

TERÉN

proměnlivý

upravený expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

pokročilý

středně pokročilý

EFEKTIVNÍ VÝSTUP V KOMBINACI SE SILNÝM JÍZDNÍM VÝKONEM Všechny nové dámské lyže IBEX jsou vyrobeny pro ženy, které nevyužívají lanovek a čerpají energii z toho nejlepšího a nejdostupnějšího zdroje – z lidské síly. Ať už se jedná o každodenní vyjížďky nebo víkendová dobrodružství, lyže Ibex jsou díky dřevěnému jádru Tubelite a technologii Bridge velmi lehké, efektivní a podávají velmi silný a sebevědomý výkon. Při výstupu nebo při sjezdu - nová řada touringových lyží Adventure nastavuje novou úroveň výkonu v této kategorii lyží.

T

E

C

H

N

O

L

O

G

I

E

B

R

I

D

G

E

Podložka CYA Zaručuje spolehlivé připevnění k lyži

Výplně Vapor tip

IBEX 84 W Svoboda pohybu Jsou vyrobeny tak, aby byly při výstupu lehké a rychlé, ale přitom stabilní a pevné při sjezdu. Lyže Ibex 84 W Carbon mají všechno, co potřebujete a nic navíc.

Plynulá jízda bez zvýšení hmotnosti

KÓD AEEJTQ22 PROFIL Mountain Rocker

Technologie Bridge, Laminované dřev. jádro, TECHNOLOGIE Výplně Vapor, Podložka CYA, Laminát GEOMETRIE 120 84 105

DÉLKA RÁDIUS

Dřevěné jádro Tubelite

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0),

HMOTNOST 1270g +/- 50g SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

Pevné, lehké, dynamické

VÁZÁNÍ C-RAIDER 12

25

24


R

Y

T N K U C O C TI W K C A B PS R RI U TO

NO

DESVÝ IGN

NO

DESVÝ IGN

vysoká RYCHLOST

LEHKÉ VYBAVENÍ PRO VAŠE TOULKY

vysoká RYCHLOST

nízká

nízká

prašan

Konstrukce s karbonovým vyztužením Pro nízkou hmotnost, stabilitu & silný odraz

RIPSTICK TOUR 94W Duch svobody a freeridu Lyže Ripstick Tour 94 W je vyrobena pro dobrodružné ženy, které chtějí dosáhnout na všechny výhody lehké technologie na široké platformě určené pro větší hory a hlubší sníh. Lyže Ripstick Tour 94 W těží z celkového snížení hmotnosti při zachování vrcholového výkonu a stavějí na uklidňujícím a schopném dojmu z lyží Ripstick, na kterém je založena naše pověst. Lyže Ripstick Tour 94 W představují mimořádně lehkou technologii na široké platformě. Mají vše, co potřebujete, abyste si spolehlivě užila vaše další skialpové dobrodružství.

proměnlivý

pokročilý

proměnlivý

upravený expert

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

RIPSTICK TOUR 88 W

KÓD ADHJMV21

KÓD ADKJQG21

PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

prašan

upravený expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Elan Ripstick Tour vznikl pro skialpové lyžařky, aby jim umožnil skvělý sjezdařský zážitek na freeridových lyžích a s velmi nízkou hmotností zefektivnil výstup. Tato řada lyží je od počátku vyvíjena s cílem posunout váš lyžařský výkon na maximum, aniž by se omezila funkčnost potřebná pro pohodlný výstup. Motorem, který nám dovolí spojit oba koncepty, je technologie Carbon Bridge - revoluční řešení s jednou tyčinkou karbonu umístěnou na povrchu lyže. Ta poskytuje stabilitu v rychlosti a absorbuje vibrace na špičce v různých typech sněhu, aniž by se zvýšila hmotnost.

Boční hrany 360° Lehký přenos sil

Laminované dřevěné jádro

Pro energii, živost a lehkost

Technologie Carbon Bridge Stabilita nejvyšší úrovně

TERÉN

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

PROFIL Amphibio

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

TECHNOLOGIE

GEOMETRIE 129 94 109

Techn. Carbon Bridge, Boční hrana 360°, Laminované dřev. jádro, Karbon. vyztužení, Laminát

GEOMETRIE 127 88 106

157 (12.0), 164(13.7), DÉLKA RÁDIUS 171(15.6), 178(17.4)

DÉLKA RÁDIUS

HMOTNOST 1300 +/- 80g (171)

156(14.8), 163(15.6), 170(16.8), 177(17.6)

HMOTNOST 1170 +/- 50 (163)

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

VÁZÁNÍ C-RAIDER 12 - 97 mm

VÁZÁNÍ RAIDER 12 DEMO - 91 mm

20

21


E

I P REER S ID

K

R

F

TI C

NO DESVÝ IGN

vysoká RYCHLOST nízká prašan

TERÉN

proměnlivý

upravený

NO DESVÝ IGN

vysoká RYCHLOST

expert

vysoká

nízká

nízká

prašan

pokročilý

středně pokročilý

TERÉN

ÚROVEŇ LYŽAŘE

NO DESVÝ IGN

RYCHLOST proměnlivý

prašan

TERÉN

upravený

pokročilý

proměnlivý

upravený

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

středně pokročilý

pokročilý

středně pokročilý

RIPSTICK 102 W Připravena na prudké svahy a hluboký sníh Za vznikem modelu Ripstick 102 W stojí ženy a je určen pro lyžařky, které se snaží tvrdě posouvat své hranice, vyhledávají ty nejnáročnější terény a hluboký prašan. Před jejich výkony blednou i muži.

RIPSTICK 94 W

RIPSTICK 88 W

Vládce hor Model Ripstick 94 W zvládá jízdu na sjezdovce, mimo upravené svahy, mezi skalami, na strmých svazích, mezi stromy i ve volném terénu. Můžete si být jisté, že tyto lyže jsou tou správnou volbou bez ohledu na podmínky. KÓD ADFJHB22

KÓD ADFJHA22

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát

TECHNOLOGIE

154(15.0), 162(15.8), 170(17.0), 178(18.1)

Vstupenka do světa velehor I za vznikem modelu Ripstick 88 W stojí ženy. Je všestranný a umožňuje dělat pokroky na upravených svazích i mimo ně. Lyže Ripstick 88 W jsou dostatečně široké na to, aby zvládly cokoliv, co vám hory postaví do cesty. KÓD ADFJHC22

PROFIL Amphibio

PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIE

PROFIL Amphibio

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát

GEOMETRIE 136 94 110

GEOMETRIE 143 104 120 DÉLKA RÁDIUS

TECHNOLOGIE

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TubeLite, Karbonové tyčinky, Výplně VaporTip, Laminát

GEOMETRIE 130 88 105

146(13.2), 154(14.0), DÉLKA RÁDIUS 162(15.0), 170(16.2), 178(18.0)

HMOTNOST 1750g +/- 50g (170)

146(13.0), 154(13.7),

DÉLKA RÁDIUS 162(14.2), 170(15.4),

178(17.0)

HMOTNOST 1570g +/- 50g (170)

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

HMOTNOST 1445g +/- 50g (170)

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

VÁZÁNÍ ATTACK 13 AT W_O BRAKE

SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA

VÁZÁNÍ ATTACK 11 GW W_O BRAKE

VÁZÁNÍ ATTACK 11 GW W_O BRAKE

18

19


FR

RI

EE

R

PS

ID

E

TI

C

K

W Technologie Carbon Line Technologie Carbon Line je kombinace inovací zajištujících skvělou rovnováhu lehké konstrukce se silou a výborným jízdním výkonem. Technologie Amphibio Carbon Line posouvá asymetrický design lyží na vyšší úroveň pomocí strategicky umístěného karbonového vyztužení nad vnitřními hranami lyží umožňující vyšší sílu v oblouku, zatímco karbonové trubičky vložené do dřevěného jádra snižují hmotnost a zvyšují celkovou stabilitu. Konečným výsledkem jsou extrémně lehké lyže umožňující hladkou jízdu a podávající skvělý výkon s nekompromisní všestranností.

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Boční hrany SST Pro přímý přenos sil

Profil Amphibio Snadné zatáčení & přilnavost hran

Technologie Carbon Line Stabilita ve vysoké rychlosti

JAK JIŽ NÁZEV NAPOVÍDÁ: VYROBENY PRO NEJNÁROČNĚJŠÍ TERÉNY A PODMÍNKY

Výplně Vapor Tip Plynulá jízda bez zvýšení hmotnosti

Dřevěné jádro Tubelite

Karbonové trubičky

Silné, lehké, dynamické

Pro nižší hmotnost & silný odraz

Kolekce lyží Elan Ripstick W je nejlepším freeskiingovým vybavením pro náročné lyžařky, které rády zdolávají neupravené terény nebo vyrážejí do volného terénu, ale zároveň mohou brázdit upravené sjezdovky se svými přáteli. Lyže Ripstick W uspokojí vaše každodenní potřeby. Špička a patka Pro hravé oblouky

16

17


W

ST

AC

U

D

K

IO

ED

IT

IO

N

Spojení výkonu s elegancí, bez kompromisů.

vysoká

vysoká

pokročilý

proměnlivý

pokročilý

POWER SHIFT

POWER SHIFT

WILDCAT 76 C BLACK EDITION

WILDCAT 86 C BLACK EDITION

152(12.9), 158(13.8), 164(14.7), 170(15.6)

nízká prašan

proměnlivý

upravený expert

středně pokročilý

středně pokročilý

Elegance a ladnost BLÝSKNI SE! Ukažte váš postoj s prudce elegantními lyžemi Wildcat z řady Black Edition. Dokonalá kombinace elegance a ladnosti, které si na horách zaručeně všimnete.

Styl a síla MŇAU! Ukažte váš postoj s lyžemi Wildcat z řady Black Edition s dokonalou kombinací stylu a síly, které si zaručeně všimnete při spojování oblouků bez námahy za jakýchkoli podmínek.

pokročilý

středně pokročilý

RIPSTICK 94 W BLACK EDITION Rafinovaný freeridový výkon Jako trvalý oblíbenec testujících z magazínů a profesionálních lyžařů je nová řada Ripstick 94 W Black Edition známá svým stabilním a silným výkonem a připravena splnit slib ženám - lyžařkám, které hledají nejlepší freeridové lyže do všech podmínek.

KÓD ACRJHK22

KÓD ACRJHG22

KÓD ADFJHB22

PROFIL Amphibio

PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine, Boční hrany SST, Laminované TECHNOLOGIE dřev. jádro, Karbonové vyztužení

Techn. Amphibio TruLine, Boční hrany SST, Laminované TECHNOLOGIE dřev. jádro, Karbonové vyztužení GEOMETRIE 127 76 104

GEOMETRIE 127 86 113 DÉLKA RÁDIUS

DÉLKA RÁDIUS

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

VÁZÁNÍ

PROFIL Amphibio

Techn. Carbon Line, Boční hrany SST, Dřev. jádro TECHNOLOGIE TubeLite, Vyztužení QuadRod, 100% recyklované výplně Vapor Tip

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

vysoká

nízká

nízká

prašan

prašan

proměnlivý

upravený

upravený

expert

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Elan W Studio Black Edition je vrcholnou kolekcí lyží s tím nejlepším výkonem. Elegantní styl a nadčasový design jsou spojeny s moderní konstrukcí s karbonem, díky které se výkon a univerzálnost lyží Wildcats 76 C a 86 C a Ripstick 94W dostává na vyšší úroveň, protože umožní jedinečně hladkou a silnou jízdu. Naše nejlepší all-mountain a freeridové lyže jsou jednoduše ještě silnější.

RYCHLOST TERÉN

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

BL

NO DESVÝ IGN

NO DESVÝ IGN

RYCHLOST

NO MODVÝ EL

RYCHLOST TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

GEOMETRIE 136 94 110

146(13.2), 154(14.0),

DÉLKA RÁDIUS 162(15.0), 170(16.2),

178(18.0)

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

HMOTNOST 1590g +/- 50g (170) SYSTÉM/ Flat PODLOŽKA VÁZÁNÍ

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

14

15


ILD

W ALL MO

U

N

TA

I

C N A T

NO DESVÝ IGN

vysoká RYCHLOST nízká prašan

TERÉN

proměnlivý

upravený expert

vysoká RYCHLOST

vysoká

nízká

prašan

prašan

proměnlivý

proměnlivý

prašan

upravený

upravený

pokročilý

expert

středně pokročilý

středně pokročilý

proměnlivý

upravený

expert

expert

pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

vysoká

nízká

nízká pokročilý

středně pokročilý

TERÉN

TERÉN

ÚROVEŇ LYŽAŘE

NO DESVÝ IGN

NO DESVÝ IGN

RYCHLOST

NO DESVÝ IGN

RYCHLOST TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

pokročilý

středně pokročilý

WILDCAT 86 CX POWER SHIFT/FLAT Brána do zcela nového světa all-mountain zážitků Jako nejširší lyže z celé této řady představují Wildcat 86 CX to nejlepší z obou světů. Jsou připraveny zdolat měkký a hluboký sníh ve volném terénu, ale i upravené svahy s rychlostí a stabilitou.

WILDCAT 82 CX

WILDCAT 82 C

POWER SHIFT/FLAT

KÓD ACSHGC22, ACNHGH22 (Flat)

LIGHT SHIFT

Silný carving Lyže Wildcat 82 C jsou mrštné a rychlé, na tvrdém podkladu precizní a hladce a sebevědomě projedou také neupravené terény.

Jednoduše a bez námahy, naprosto sebevědomě Model Wildcat 76 je ideální pro all-mountain ježdění bez námahy, zároveň posouvá vaše limity a povzbuzuje sebevědomí a snadnou jízdu v každém oblouku.

KÓD ACTHGJ22, ACPHGN22 (Flat) PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine,

TECHNOLOGIE Boční hrany SST, Dřev. jádro

Tubelite, Karbonové tyčinky

Tubelite, Karbonové tyčinky

GEOMETRIE 129 82 112

152(12.9), 158(13.8), 164(14.7), 170(15.6)

VÁZÁNÍ

WILDCAT 76

POWER SHIFT/FLAT

Královna hor Lyže Wildcat 82 CX jsou připraveny vládnout jakýmkoli svahům za všech podmínek i ve všech terénech.

KÓD ACRHFW22, ACMHFZ22 (Flat) PROFIL Amphibio

PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine,

TECHNOLOGIE Boční hrany SST, Dřev. jádro GEOMETRIE 127 86 113 DÉLKA RÁDIUS

VÁZÁNÍ

Techn. Amphibio TruLine,

TECHNOLOGIE Boční hrany SST,

Laminované dřev. jádro

GEOMETRIE 127 76 104 DÉLKA RÁDIUS

146(11.0), 152(11.0), DÉLKA RÁDIUS 158(12.0), 164(13.1)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA

SYSTÉM/ Power Shift / Flat PODLOŽKA

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

KÓD ACUHFT22 PROFIL Amphibio

Techn. Amphibio TruLine, Boční hrany SST, Laminované TECHNOLOGIE dřev. jádro, Karbonové vyztužení GEOMETRIE 129 82 112

146(11.0), 152(11.0), DÉLKA RÁDIUS 158(12.0), 164(13.1), 170(14.3)

SYSTÉM/ Power Shift / Flat PODLOŽKA

SYSTÉM/ Power Shift / Flat PODLOŽKA

ELW 11.0 GW SHIFT VÁZÁNÍ BLK/PURPLE

VÁZÁNÍ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

12

13


W ALL

IL D

M

O

U

N

T A I

C N A T

Technologie Amphibio Truline W Technologie Amphibio Truline W je nejvyspělejší dámskou asymetrickou konstrukcí lyží na trhu, kterou vyvinulo a testovalo dámské Elan W studio. Základem je tenčí a hbitější profil, konstrukční materiály jsou strategicky umístěné po celé délce vnitřní hrany, což lyži dodá větší stabilitu v oblouku, zatímco odebrání materiálu na vnější hraně pomáhá rychlému a hladkému provedení každého oblouku.

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Boční hrany SST Pro přímý přenos sil

Profil Amphibio Snadné zatáčení & přilnavost hran

TEN NEJLEPŠÍ SPOLEČNÍK PRO VAŠE SEBEVĚDOMÍ A DOBRODRUŽSTVÍ

Technologie Amphibio Truline

Dřevěné jádro Tubelite

Vyztužení Pro větší tlak na vnitřní hraně

Pro energii a živost

Pro optimální tlak na hrany od špičky po patku

Tato řada lyží navržená samými ženami vznikla proto, aby zvýšila energii a zoptimalizovala výkon žen-lyžařek za všech podmínek nebo na všech terénech. Modely Wildcat, které mají nejblíže ke kolekci Ripstick W, v sobě spojují oceňované technologie firmy Elan, včetně nejvyspělejší asymetrické konstrukce pro ženy s technologií Amphibio Truline W se zaměřením na all-mountain lyžování. Lyže Wildcat s tímto moderním přístupem k all-mountain lyžování disponují precizně vybraným dřevěným jádrem na lehce širší konstrukci s karbonem pro efektivní přenos energie a dokonalost v každém oblouku.

10

11


E AC

A

R

C E

NO MODVÝ EL

vysoká RYCHLOST

vysoká RYCHLOST

nízká

ZÁVODNÍ DNA A VÝKON PO CELÝ DEN Tím, že dostanete z vašeho vybavení maximum, tak dostanete maximum i z vašeho dne. S těmito dámským lyžemi s

nízká

prašan

TERÉN

proměnlivý

prašan

TERÉN

proměnlivý

technologií Ace můžete počítat na každé sjezdovce a v každý den po celou zimu. Již více než 80 let jsou lyžařské závody vrcholem soutěžení v našem sportu. Jedná se o opravdový test lyžařských schopností a nejlepší testovací prostor pro nové produkty a inovace z naší kolekci W Studio Ace. Lyže nabízejí technologii Elan Ace Arrow, díky které vykrojíte každý oblouk kontrolovaně a stabilně na nejvyšší úrovni síly pro bezkonkurenční carvingový a všestranný výkon. Navíc mají lyže systém vázání Power Shift a stanou se neustálým zdrojem energie a preciznosti po celý den.

T

E

C

H

N

O

L

O

G

I

E

A

C

E

A

R

R

O

W

Power Shift Přímý přenos energie

Špička Arrow Okamžité nasazení oblouku

ACE SPEED MAGIC POWER SHIFT

upravený

upravený

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

pokročilý

expert

ÚROVEŇ LYŽAŘE

středně pokročilý

Vypadá jako dáma, lyžuje jako zvíře Vyrobeny pro lyžařské odbornice, které mají závodní DNA v krvi. Lyže Speed Magic jsou nejlepším carvingovým nástrojem pro ženy, které je ovládnou, budou s nimi řezat upravené svahy a budou chtít stále víc.

pokročilý

středně pokročilý

ACE SPEED MAGIC PRO POWER SHIFT

Patka Arrow Hladká jízda bez přidané hmotnosti

KÓD ACAHRJ21

Dřevěné jádro R2 frame Stálé, kontrolované a silné držení hran

KÓD ACAJSR22

PROFIL Camber

PROFIL Camber

Techn. Ace Arrow, Boční

TECHNOLOGIE hrany RST, Dřev. jádro R2

TECHNOLOGIE

Frame, Dvě vrstvy Ti

GEOMETRIE 111 67 98 DÉLKA RÁDIUS

Boční hrany EST, Dřev. jádro s kanálky, Jedna vrstva Ti

GEOMETRIE 119 72 103

149(12.7), 155(13.5), 161(14.3), 167(15.1). 173(15.9)

DÉLKA RÁDIUS

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

142(10.4), 150 (11.9), 158(13.7)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

VÁZÁNÍ EL 9.0 GW SHIFT BLK/BLK

8

9


IN

AL

L

SO

M

O

U

M NTA

N I IN A

NO DESVÝ IGN

vysoká

NO DESVÝ IGN

RYCHLOST

vysoká

proměnlivý

pokročilý

proměnlivý

pokročilý

proměnlivý

pokročilý

vysoká

proměnlivý

pokročilý

proměnlivý

nízká prašan

upravený

upravený

pokročilý

expert

středně pokročilý

středně pokročilý

proměnlivý

upravený

expert

expert

středně pokročilý

vysoká

nízká

nízká

prašan

prašan

upravený expert

středně pokročilý

středně pokročilý

vysoká

nízká prašan

upravený

upravený

expert

expert

INSOMNIA ELITE TI

ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

vysoká

nízká

nízká

prašan

prašan

TERÉN

TERÉN

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

RYCHLOST

NO DESVÝ IGN

RYCHLOST TERÉN

TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

RYCHLOST

NO DESVÝ IGN

NO DESVÝ IGN

RYCHLOST

NO DESVÝ IGN

RYCHLOST TERÉN ÚROVEŇ LYŽAŘE

pokročilý

středně pokročilý

POWER SHIFT Královna sjezdovky Lyže Insomnia Elite jsou vrcholem síly a preciznosti, velmi rychlé v přechodu z hrany na hranu, stabilní a velmi obratné při carvingu ve všech typech oblouků. Zaručeně zanechají stopy v manšestru bez ohledu na to, jaký oblouk vykrojíte.

INSOMNIA 14 TI

INSOMNIA 16 TI POWER SHIFT

KÓD ACCHPP21

INSOMNIA 10 WHITE

POWER SHIFT

Power, Jedna vrstva Ti

DÉLKA RÁDIUS

VÁZÁNÍ

LIGHT SHIFT

Dáma na horách Představte si pohodové lyžování s kamarády v lyžařském areálu na lyžích Insomnia 12, které ožijí, jakmile jste připravena to pořádně rozjet a vykrajovat agresivnější oblouky.

Techn.. TruLine, Boč. hrany

TECHNOLOGIE RST, PowerShell, Dřev. jádro

TECHNOLOGIE

Power, Karbon

DÉLKA RÁDIUS

VÁZÁNÍ

144(10.2), 150(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/COR

DÉLKA RÁDIUS

VÁZÁNÍ

INSOMNIA 10 BLACK LIGHT SHIFT

Dokonalá směs lehkosti a jistoty Lyže Insomnia 10 ukazují, že silný výkon nemusí vždy znamenat vyšší hmotnost a objem. Jejich konstrukce zaručuje spolehlivé lyžování plně pod kontrolou a bez námahy, které znamená méně únavy, více lyžování a naprosto nejvíc zábavy. KÓD ACGHQB21 PROFIL Amphibio

Techn. TruLine, Boč. hrany RST, Laminované dřev. jádro

GEOMETRIE 127 76 104

GEOMETRIE 125 76 107

144(10.2), 150(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

TECHNOLOGIE

Techn. TruLine, Boč. hrany RST, Laminované dřev. jádro

GEOMETRIE 127 76 104

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

DÉLKA RÁDIUS

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

Dokonalá směs lehkosti a jistoty Lyže Insomnia 10 ukazují, že silný výkon nemusí vždy znamenat vyšší hmotnost a objem. Jejich konstrukce zaručuje spolehlivé lyžování plně pod kontrolou a bez námahy, které znamená méně únavy, více lyžování a naprosto nejvíc zábavy.

PROFIL Amphibio

PROFIL Amphibio

Techn. TruLine, Boč. hrany

TECHNOLOGIE RST, PowerShell, Dřev. jádro GEOMETRIE 125 76 107

146(11.3), 152(12.2), 158(13.3), 164(14.5)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

KÓD ACGHPY21

KÓD ACEHPV21

PROFIL Amphibio

Jedna vrstva Ti

DÉLKA RÁDIUS

VÁZÁNÍ

Inspirace na celý den Perfektní dámské vybavení pro ty, které hledají lehce ovladatelné lyže vzbuzující důvěru a vyzařující ladnost v každém oblouku.

KÓD ACDHPS21

PROFIL Amphibio

Techn. TruLine, Boč. hrany

TECHNOLOGIE RST, Laminované dřev. jádro, GEOMETRIE 121 73 104

146(10.9), 152(12.3), 158(13.3), 164(14.6)

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

INSOMNIA 12 C

POWER SHIFT

Vládkyně hor Lyže Insomnia 16 jsou základem celé kolekce Insomnia představující dynamickou kombinaci všestrannosti a silného designu, které budou dominovat sjezdovkám v každé rychlosti i v každém oblouku.

KÓD ACBHPL21 PROFIL Amphibio

Techn. TruLine, Boč. hrany TECHNOLOGIE RST, Laminované dřev. jádro, Jedna vrstva Ti GEOMETRIE 121 71 102 DÉLKA RÁDIUS

SYSTÉM/ Power Shift PODLOŽKA VÁZÁNÍ

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

SYSTÉM/ Light Shift PODLOŽKA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/BLK

VÁZÁNÍ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK_BLK

6

7


Technologie Amphibio Truline Technologie Amphibio Truline W je nejvyspělejší dámskou asymetrickou konstrukcí lyží na trhu, kterou vyvinulo a testovalo dámské Elan W studio. Základem je tenčí a hbitější profil, konstrukční materiály jsou strategicky umístěné přes celou délku hrany, což lyži dodá větší stabilitu v oblouku, zatímco odebrání materiálu na vnější hraně pomáhá rychlému a hladkému provedení každého oblouku.

ROCKER

CAMBER

ROCKER

IN

A

LL

S O

M

O

U

M NTAIN

N I A

Profil Amphibio Snadné zatáčení & přilnavost hran

POSKYTNOU CELODENNÍ ENERGII A ZÁBAVU NA HORÁCH Tím, že z našeho vybavení dostanete maximum, užijete si na maximum i váš den na horách. Můžete si být jisté, že dámské allmountain lyže Elan, ať už je vezmete kamkoliv, vás vždy podrží, a to po celý den. Využívají strategicky tvarovanou technologii Amphibio, proto do každého oblouku snadno najedete a energicky z něj vyjedete. Technologie vám zaručí jedinečný all-mountain výkon, sílu a pohyblivost. Navíc máte k dispozici free-flexové vázání Power Shift, díky kterému máte po celý den k dispozici konstantní zdroj energie a přesnosti.

Technologie Amphibio Truline

Konstrukce s dřevěným jádrem

Výztuž Pro větší tlak na vnitřní hraně lyže

Pro energii a pohyblivost

Pro optimální tlak na hrany od špičky po patku

4

5


Ženy, které uspějí v rolích matek, sester, přítelkyň, partnerek či vůdkyň a které si k tomu vždy ještě najdou čas pro své vášně a koníčky, mají obrovskou sílu. Zábava na sněhu je pro ženy jednou z nejlepších možností realizace. Ovládá ji vášeň, která nás - ve W studiu - inspiruje posledních 17 let. Díky ní můžeme vytvářet a vylepšovat lyže, které jsou odrazem vašich potřeb a přání. Nasloucháme tomu, co upřednostňujete a přejímáme technologie, které zvyšují sebevědomí v každém oblouku. Naše inovace jsou poháněny vášní, se kterou přinášíte na hory smích a energii bez ohledu na vaše lyžařské schopnosti. Lyžování je svoboda projevu, energie společenství a chvíle, kdy máte čas na svůj život.

3