__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

S

K

I

C

A T A

L O

G

2

0

2

0

- 2

1


TRIGLAV NATIONAL PARK

SKI CENTER VOGEL BLED LAKE

ELAN to ceniony na całym świecie producent najwyższej jakości nart z siedzibą w słoweńskich Alpach. Czerpiąc z ponad 75-letniej tradycji, firma tworzy narty dla przyjaciół i rodzin, które swój styl życia nieodłącznie łączą z czasem spędzanym w górach.

2

3


Elan to synonim dobrze spędzonego czasu, czyli takiego, którego doświadczamy wybierając się z przyjaciółmi lub rodziną w góry. Nie ważne, czy to rodzinny wypad do pobliskiego ośrodka, czy wyprawa poza trasy w gronie najbliższych kumpli. Liczy się każdy moment, który dzielić możemy z najbliższymi nam osobami.

4

5


TWORZYMY NARTY

TRIGLAV NATIONAL PARK

6

W 1945 roku młody Słoweniec o imieniu Rudi Finžgar postanowił stworzyć najlepsze na świecie narty, dzięki którym jego przyjaciele i rodzina mogłaby odkrywać najpiękniejsze strony narciarstwa i spędzać w górach niezapomniane chwile. Szczęśliwie, jego wizja ziściła się i przez 75 lat Elan nieustannie rozwija nowe technologie dostarczając narciarzom mnóstwa pozytywnej energii i satysfakcji z jazdy. Od pionierskich parabolicznych kształtów, po najnowocześniejszą technologię Amphibio, Elan kształtuje narciarską rzeczywistość i wiedzie prym w dziedzinie nowoczesnego designu. Na przestrzeni lat narciarstwo z pewnością ewoluowało, niemniej jednak jedna rzecz nie zmieniała się wcale – to radość i frajda, jaką czerpiemy z chwil spędzanych w górach w gronie najbliższych. Elan pozostał wierny tej filozofii i po dziś dzień produkuje doskonałej jakości sprzęt w samym sercu Alp. Od Stenmarka po Plake'a, wśród rodziny i przyjaciół – w każdym z nas tkwi narciarski bakcyl. Wierzymy, że tam gdzie są narciarze, tam zawsze panuje doskonała atmosfera i przyjazny klimat. Always Good Times.

7


INNOWACJE I N O W A JAKOŚĆ JAZDY Przez kolejne dekady Elan nieustannie rozwija nowe technologie mając na względzie jeden cel – sprawić, by każdy z nas mógł czerpać z jazdy jeszcze więcej przyjemności, nie ważne czy mowa o początkującym, czy zaawansowanym narciarzu. Lata spędzone na pracy nad każdym szczegółem – od taliowania, po konstrukcję, materiały i proces produkcji sprawiły, że dziś produkujemy najwyższej jakości, nowoczesny sprzęt dla przyjaciół, rodziny i wszystkich miłośników narciarstwa, którzy w górach spędzać chcą cudowne chwile. Postanowiliśmy, że nigdy nie obniżymy poprzeczki, a sprzęt z naszym logo dostarczać Wam będzie niezapomnianych przeżyć. Każdy spędzony w górach dzień będzie niezapomnianą przygodą.

8

9


C O

N A J W A Ż N I E J S Z E

GWARANCJA PERFEKCYJNYCH SKRĘTÓW W PUCHU

P I R

T S

K IC

Zaprojektowane i zbudowane tak, by poradzić sobie w najtrudniejszych górskich warunkach i zróżnicowanym terenie. Seria Ripstick to genialny sprzęt freeride’owy przeznaczony dla bardzo wymagających narciarzy. Wyróżniają się progresywnym kształtem oraz nową technologią Amphibio Carbon Line, dzięki której są lekkie i niezwykle stabilne. To absolutnie wyjątkowe deski posiadające umiejętność płynnej jazdy i adaptacji do różnych warunków. W ich konstrukcji wykorzystano również takie rozwiązania jak profil Amphibio i karbonowe pręty Carbon Rods oraz ściany boczne SST. W efekcie powstały mocne i precyzyjne narty, które w głębokim

T

A

L

IA

śniegu poruszają się płynnie i zwinnie.

88 mm

96 mm

106 mm

116 mm

NOWA TECHNOLOGIA CARBON LINE Odpowiednio rozmieszczone wzdłuż wewnętrznych krawędzi karbonowe wzmocnienia. Sprawiają, że narty wycinają skręty mocniej i dynamiczniej.

10

NOWOŚĆ KSZTAŁT DZIOBÓW I PIĘTEK Nowe, zgrabniejsze dzioby sprawiają, że narty łatwiej unoszą się na powierzchni puchu, jeżdżą płynniej i nie wpadają w wibracje poruszając się w zmiennych warunkach. Piętki są natomiast nieco węższe i zaokrąglone umożliwiając narciarzom wycinanie zarówno lekkich, jak i dynamicznych skrętów.

11


C O

N A J W A Ż N I E J S Z E

NARTY ZAPROJEKTOWANE I STWORZONE Z MYŚLĄ O PANIACH. WYPOSAŻONE W NAGRODZONĄ I OPATENTOWANĄ TECHNOLOGIĘ

W

S

O I D

U T

NIEZAWODNY KUMPEL NA GÓRSKIE WYPRAWY Seria Elan Wildcat to idealny wybór dla dobrze jeżdżących pań, które w górach szukają przede wszystkim dobrej zabawy. Każdy model został starannie zaprojektowany i zbudowany tak, by spełnić najwyższe standardy wśród damskich nart. Rdzeń, sztywność, profil camber i rocker – wszystkie elementy idealnie z sobą współgrają tworząc perfekcyjny sprzęt.

ENERGIA PRZEZ CAŁY DZIEŃ I MNÓSTWO FRAJDY W GÓRACH W modelach z serii Insomnia Elan wykorzystał sprawdzoną i opatentowaną technologię Amphibio. Całą damską kolekcję tworzą najwyższej jakości modele, wyróżniające się również oryginalną, elegancką szatą graficzną. Doskonałe połączenie sportowego charakteru i modnego wyglądu.

12

13


C O

N A J W A Ż N I E J S Z E

SZTUKA JAZDY RÓŻNYM SKRĘTEM

S

Elan SCX Fusion X to narty posiadające umiejętność wycinania różnych skrętów –

X C

doskonale wiedzą jak jeździć slalomem i poruszać się długim skrętem. Model powstał z myślą o wymagających narciarzach, którzy dążąc do carvingowej perfekcji poszukują uniwersalnego sprzętu umożliwiającego jazdę krótkim lub długim skrętem. Technologia Arrow, agresywny profil camber, nowy drewniany rdzeń R FRAME, ściany boczne RST oraz podwójna warstwa tytanu sprawiają, że jazda jest czystą przyjemnością. W konstrukcji nart wykorzystano również System Power Rebound składający się z systemu wiązań Fusion X oraz płyty o profilu camber. Całość doskonale ze sobą współgra sprawiając, że w ostatniej fazie skrętu narty są niezwykle dynamiczne i sprężyste. Genialny sprzęt do kręcenia krótkich i długich łuków.

NOWOŚĆ SYSTEM POWER REBOUND Power Rebound System składa się z systemu wiązań Fusion X oraz płyty o profilu camber. Całość doskonale ze sobą współgra sprawiając, że w ostatniej fazie skrętu narty są niezwykle dynamiczne i sprężyste.

SYSTEM FUSION X EXTENDED LIFTER LEPSZE TŁUMIENIE DRGAŃ

CARBON INFUSED ARROW PLATE WIĘCEJ ENERGII

ROZMIAR

NOWA GEOMERIA

14

112

67

168

ROZMIAR

99

113

67

174

ROZMIAR

100

114

67

180 101

15


NARCIARSKA PODRÓŻ INSOMNIA A L L M O U N TA I N W O M E N ' S

Wiemy, że każdy z nas rozumie narciarstwo

RACE

nieco inaczej, co oznacza, że wybór idealnych,

PRECISION

odpowiadających naszym preferencjom nart często bywa niełatwym zadaniem. Dlatego, w

SIŁA & KONTROLA, KTÓREJ POTRZEBUJESZ W GÓRACH

sezonie 2020/2021 nieco uprościliśmy naszą kolekcję, tak by przeglądając poszczególne kategorie można było jak najszybciej odnaleźć wymarzony model. Określając jaki rodzaj narciarza reprezentujemy, łatwo znajdziemy najlepszą dla nas serię. Następnie wystarczy zastanowić się, jaki styl jazdy sprawia nam najwięcej frajdy i – po dylematach!

SPEED LINE

A L L M O U N TA I N M E N ' S

AMPHIBIO NIEZWYKŁA WSZECHSTRONNOŚĆ I NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

FREERIDE

RIPSTICK

STWORZONE, BY RADZIĆ SOBIE W NAJTRUDNIEJSZYM TERENIE I WARUNKACH. NAZWA MÓWI SAMA ZA SIEBIE

A L L M O U N TA I N

ELEMENT

VERSATILITY LINE

FREERIDE LINE

ZAWSZE W RÓWNOWADZE, ZAWSZE POD KONTROLĄ

A L L M O U N TA I N M E N ' S

ADVENTURE

WINGMAN

IBEX

NIEZAWODNE W TRAKCIE PODCHODZENIA, GENIALNE PODCZAS ZJAZDÓW

GOTOWY NA GÓRSKĄ PRZYGODĘ? WINGMAN ZAWSZE DO USŁUG!

SKIER JOURNEY MAP

A L L M O U N TA I N W O M E N ' S

WILDCAT

ADVENTURE LINE

16

17


AL

O M L

U

AI T N

AM

N

H P

O I IB

NOWY WYMIAR NARCIARSTWA ALL MOUNTAIN Seria Amphibio na sezon 2020/2021 wyznacza nową erę w nieustannie rozwijanym i ulepszanym segmencie nart z grupy all mountain. Te niezwykle wszechstronne, dynamiczne i skrętne narty zostały zaprojektowane z myślą o najlepszych narciarzach poszukujących uniwersalnego sprzętu. Dzięki asymetrycznemu profilowi Amphibio doskonale radzą sobie w zróżnicowanym terenie. Seria ta słynnie ze sprawdzonej i opatentowanej technologii Amphibio Truline sprawiającej, że inicjacja skrętów jest dużo łatwiejsza. Całości dopełnia nowy system wiązań Fusion X (większa płynność jazdy i swobodne wygięcie pod butem). Modele z serii Amphibio nie uznają kompromisów gwarantując na stoku mnóstwo dobrej zabawy.

18

19


AL

O LM

I B I H

I TA UN

AM

P

N

O PROFIL AMPHIBIO ŁATWE SKRĘTY & TRZYMANIE KRAWĘDZI

ROCKER

CAMBER

ROCKER

A M P H I B I O T R U L I N E T E C H PERFEKCJA W ŚRODKU I NA ZEWNĄTRZ

Technologia Amphibio Truline - asymentryczny profil nart oraz odpowiednio rozmieszczone wzdłuż krawędzi nart materiały – nadała nartom całkowicie nowego wymiaru. Materiał strukturalny rozmeszczony jest wzdłuż całej wewnętrznej krawędzi, powodując, że narty są w skręcie stabilniejsze i mocniejsze. Mniej materiału umieszczono natomiast wzdłuż zewnętrznej

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY DOCISK KRAWĘDZI OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

WZMOCNIENIA LEPSZY DOCISK WEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI

LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ ENERGIA I ZWINNOŚĆ

NANO TECHNOLOGIA IDEALNIE GŁADKIE ŚLIZGI

krawędzi, dzięki czemu narty jeżdżą płynniej i łatwiej inicjują skręty.

20

21


P AM

AL

I B I H N

O duża

PRĘDKOŚĆ

O LM

I TA UN

mała

TEREN

puch

zmienny

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

mała

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

mała

TEREN

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

zaawansowany

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

ekspert

TEREN

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

AMPHIBIO 18 Ti2

FUSION X

Król Carvingu Niezwykle mocne i precyzyjne, Amphibio 18 Ti2 potrafią błyskawicznie zmieniać krawędź, są stabilne i genialnie wycinają carvingowe skręty. KOD ABHGFQ20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

AMPHIBIO 14 Ti

AMPHIBIO 12 C

FUSION X

POWER SHIFT

Carvingowy Mistrz Amphibio 16 Ti to dynamiczne połączenie wszechstronnego charakteru i siły. Doskonale poruszają się po stokach, zarówno z duża, jak i mniejszą prędkością. Wiedzą jak wycinać krótkie i długie skręty.

Górski Wojownik Narty, które świetnie wycinają carvingowe skręty i dobrze się prowadzą. Amphibio 14 Ti dają poczucie pewności podczas szybkiej jazdy i chętnie wyczają drobne błędy.

Górski Kompan Model przeznaczony do jazdy na przygotowanych stokach, który wie jak wycinać płynne łuki. Wykorzystany w konstrukcji Amphibio 12 C karbon sprawia, że narty są bardzo wszechstronne, lekkie i zwinne.

KOD ABIGBS20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

KOD ABJGFT20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

GEOMETRIA 121 73 104

GEOMETRIA 121 73 104

GEOMETRIA 125 76 104

GEOMETRIA 125 76 104

DŁUGOŚĆ 160(13.3), 166(14.5), PROMIEŃ 172(15.7), 178(17.0)

DŁUGOŚĆ 152(11.6), 160(13.1), PROMIEŃ 168(14.6), 176(16.2)

DŁUGOŚĆ 152(11.6), 160(13.1), PROMIEŃ 168(14.6), 176(16.2)

DŁUGOŚĆ 160(13.3), 166 (14.5), PROMIEŃ 172(15.7), 178(17.0) SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X PŁYTA WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/SIL

Drewniany Rdzeń, Mono Ti

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X PŁYTA WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power

KOD ABKGFW20 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

Drewniany Rdzeń, Dual Ti

22

AMPHIBIO 16 Ti

FUSION X

Woodcore, Mono Ti

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X PŁYTA WIĄZANIA

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/GRN

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power

Woodcore, Carbon

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

23


AL

N A M

N

G N I

O M L

W

U

AI T N

NAJLEPSZY KUMPEL W GRUPIE ALL MOUNTAIN Seria Wingman to połączenie najlpeszych, opracowanych przez Elana technologii z zupełnie nowym spojrzeniem na sprzęt z grupy all mountain. Zbudowane z myślą o narciarzach preferujących jazdę w zróżnicowanym terenie i w każdych warunkach. Gwarantujemy, że to narty, które wyzwolą w Was dodatkową energię i nigdy nie zawiodą. W ich konstrukcji zasosowano rozwiązania charakterystyczne dla serii Ripstick - asymetryczny design i technologię Amphibio Tech z Truline. Dzięki rozróżnieniu prawej i lewej narty, każdy skręt jest precyzyjny i dynamiczny.

24

25


AL

O LM

WI

N

N

A M G

I TA UN

N PROFIL AMPHIBIO

A M P H I B I O T R U L I N E T E C H

ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

ROCKER

CAMBER

ROCKER

PERFEKCJA POD KAŻDYM WZGLĘDEM

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu

WZMOCNIENIA

wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny

WIĘKSZA SIŁA NACISKU NA WEWNĘTRZNĄ KRAWĘDŹ

materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty

LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ

KARBONOWE PRĘTY NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

LEKKIE DZIOBY UNIWERSALNY CHARAKTER & PŁYNNOŚĆ JAZDY

poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY OD DZIOBÓW PO PIĘTKI 26

27


duża

duża PRĘDKOŚĆ

duża PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

mała

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

POZIOM ZAAWANSOWANIA

N

N

PRĘDKOŚĆ

A M G

TEREN

WI

N

POZIOM ZAAWANSOWANIA

AL

O LM

I TA UN

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

WINGMAN 86 CTi

FUSION X/FLAT Alpejski SUV Wingman 86 CTi łączy w sobie umiejętność jazdy poza trasami ze zdolnością wycinania carvingowych skrętów. Niezastąpiony przyjaciel na śnieżne dni. KOD ABAEVU19, ABAEVX19 (Flat) PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, Tubelite Woodcore,

Carbon Rods, Mono Ti

GEOMETRIA 130 86 115

160(13.8), 166(14.7),

DŁUGOŚĆ 172(15.6), 178(16.5), PROMIEŃ

184(17.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X / Flat PŁYTA WIĄZANIA

28

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN

WINGMAN 86 Ti

WINGMAN 82 CTi

WINGMAN 82 Ti

WINGMAN 78 Ti

WINGMAN 78 C

FUSION X/FLAT

FUSION X/FLAT

POWER SHIFT/FLAT

POWER SHIFT

POWER SHIFT

Zwinny i płynny Model gwarantujący wysoki poziom jazdy, łatwy i przyjemny w prowadzeniu. Wingman 86 Ti zwinnie i płynnie porusza się niemal w każdych warunkach. Wyróżnia się solidną, wytrzymałą konstrukcją.

Niezastąpiony na przygotowanych trasach Zwinne i szybkie. Wingman 82 CTi na twardych stokach wycinają łuki niczym brzytwa, ale wiedzą również jak poradzić sobie w trudniejszych, zmiennych warunkach. Przewidywalne, zapewnią poczucie pewności.

Trasa pod kontrolą Idealne narty z grupy all mountain, których prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły. Potrafią wycinać carvingowe skręty i poruszać się w zróżnicowanym terenie. Sprzęt, na którym zajedziesz daleko.

Zaufany pilot Narty zaprojektowane z myślą o osobach chcących doskonalić technikę i wejść na kolejny poziom narciarskich umiejętności. Wingman 78 Ti to stabilny model, który otworzy przed Wami nowe horyzonty.

Mocny Carver Podobnie jak samolot z autopilotem, Wingman 78 C zagwarantują płynność i przyjemność podczas podróży. Lekkie, ich prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły.

KOD ABDFLK19, ABDFLL19 (Flat) PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

Drewniany Rdzeń, Mono Ti

GEOMETRIA 130 86 115

160(13.8), 166(14.7),

DŁUGOŚĆ 172(15.6), 178(16.5), PROMIEŃ

184(17.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X / Flat PŁYTA WIĄZANIA

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/ORG

KOD ABBEWA19, ABBEWD19 (Flat) PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, Tubelite Woodcore,

Carbon Rods, Mono Ti

GEOMETRIA 129 82 112

160(12.0), 166(13.1),

DŁUGOŚĆ 172(14.3), 178(15.5), PROMIEŃ

184(16.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X / Flat PŁYTA WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/ORG

KOD ABFEWG19, ABFEWK19 (Flat) PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

Drewniany Rdzeń, Mono Ti

KOD ABGGLW20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power

Woodcore, Mono Ti

KOD ABGGLZ20 PROFIL Amphibio

TruLineTechnology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power

Woodcore, Carbon

GEOMETRIA 129 82 112

GEOMETRIA 125 78 104

GEOMETRIA 125 78 104

160(12.0), 166(13.1),

DŁUGOŚĆ 152(11.6), 160(13.1), PROMIEŃ 168(14.6), 176(16.2)

DŁUGOŚĆ 152(11.6), 160(13.1), PROMIEŃ 168(14.6), 176(16.2)

DŁUGOŚĆ 172(14.3), 178(15.5), PROMIEŃ

184(16.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/ORG

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/RED

29


F

E RE

T S IP

R

R

E ID

K IC

STWORZONE, BY PORADZIĆ SOBIE W NAJTRUDNIEJSZYCH WARUNKACH. NAZWA MÓWI SAMA ZA SIEBIE Zaprojektowane i stworzone, by poradzić sobie w bardzo trudnym terenie i w każdych warunkach śniegowych. Seria Ripstick to najlepszy wybór dla wymagających miłośników freeride’u. Wyróżniają się progresywnym kształtem i NOWĄ technologią Carbon Line, dzięki której są lekkie i stabilne. Narty, które gwarantują ogromną wszechstronność i płynność poruszania w puchu. W konstrukcji Ripstick zastosowano również profil Amphibio, karbonowe pręty Carbon Rods i ściany boczne SST. Wszystkie z wymienionych rozwiązań sprawiają, że narty są mocne i precyzyjne, lekko unoszą się na powierzchni puchu i są bardzo zwinne.

30

31


I ER

DE

S RIP

FR

E

K C I T

N

O W O

Ś

Ć

2

0

2

0

PROFIL AMPHIBIO

WSTAWKI VAPOR

ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY. ROCKER

CAMBER

ROCKER

T E C H N O L O G I A C A R B O N

L I N E

POCZUCIE PEWNOŚCI I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ JAZDY W KAŻDYCH WARUNKACH

TECHNOLOGIA CARBON LINE

Technologia Amphibio Carbon Line stanowi połączenie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym udało się stworzyć lekkie, lecz bardzo mocne i świetnie jeżdżące

STABILNOŚĆ PODCZAS JAZDY Z DUŻĄ PRĘDKOŚCIĄ

narty. Technologia Amphibio Carbon Line sprawia, że asymetryczne narty są teraz jeszcze doskonalsze! Wszystko dzięki specjalnym wzmocnieniom z karbonu,

RDZEŃ TUBELITE WOODCORE MOC, NISKA WAGA, DYNAMIKA

KARBONOWE PRĘTY

ŚCIANY BOCZNE SST SIDEWALL

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY

które rozmieszczone zostały wzdłuż wewnętrznej krawędzi nart, powodując, że w skręcie są mocniejsze i bardziej dynamiczne. W drewnianym rdzeniu umieszczono natomiast karbonowe pręty – rozwiązanie to sprawia, że narty są lżejsze i stabilniejsze. Efekt końcowy jest naprawdę imponujący – mamy niezwykle lekkie, świetnie jeżdżące narty o wszechstronnym charakterze, które w puchu czują się jak ryba w wodzie.

NOWE DZIOBY I PIĘTKI ŁATWE, ZGRABNE SKRĘTY

32

33


RIP

S

duża PRĘDKOŚĆ

FR

K C I T

NO

DE

MODWY EL

E

I ER

mała

NO

MODWY EL

duża

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

mała

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

mała

TEREN

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

zaawansowany

PRĘDKOŚĆ

ekspert

TEREN

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

NO

NO

zmienny

MODWY EL

MODWY EL

TEREN

puch

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 116 Na łeb, na szyję Nasz najbardziej dziki pogromca gór powraca w najlepszej formie! Model zaprojektowany we współpracy z naszymi zawodnikami, obdarzony niezwykłą energią. Potrafi jeździć na najstromszych trasach i niestraszne mu każde warunki. KOD ADAGCX20 PROFIL Amphibio

Wbór Plake’a Ripstick 106 to genialne narty freeride’owe, które radzą sobie w każdych warunkach. Można na nich w pełni polegać – nie zawiodą na żadnym etapie, od szczytu po dolną stację kolejki. W sumie, nie dziwi nas fakt, że to ulubiony model Glena Plake’a!

Zdolna sztuka Narty docenione w wielu testach organizowanych przez popularne magazyny. Znawców w branży ujęły umiejętnością lekkiego poruszania w puchu. Ripstick 96 to genialny sprzęt freeride’owy, który odnajdzie się w każdych warunkach.

W puch i na trasę Ripstick 88 to idealne połączenie wszechstronności, zwinności i najwyższej jakości jazdy w każdych warunkach śniegowych.

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

DŁUGOŚĆ 177(19.4), 185(20.4), PROMIEŃ 193(23.3) WAGA 1900g +/- 50g (185) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA

34

RIPSTICK 88

PROFIL Amphibio

GEOMETRIA 146 116 132

ATTACK2 18 (X) AT W_O BRAKE

RIPSTICK 96

KOD ADBGDC20

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

WIĄZANIA

RIPSTICK 106

DAMSKIE MODELE ZNAJDUJĄ SIĘ Z TYŁU KATALOGU

KOD ADCGDF20 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA 143 106 120

GEOMETRIA 136 96 110

DŁUGOŚĆ 164(16.0), 172(17.0), PROMIEŃ 180(18.1), 188(20.4)

DŁUGOŚĆ 164(15.1), 172(16.2), PROMIEŃ 180(18.0), 188(19.5)

WAGA 1790g +/- 50g (180)

WAGA 1650g +/- 50g (180)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

KOD ADDGEE20 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA 130 88 105

148(13.0), 156(13.7),

DŁUGOŚĆ 164(14.2), 172(15.4), PROMIEŃ

180(17.0), 188(18.9)

WAGA 1550g +/- 50g (180) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

35


A

E DV

N

IB

R TU

E

X E

NISKA WAGA, NAJWYŻSZY POZIOM JAZDY Seria IBEX została zaprojektowana z myślą o osobach, które wyciągi omijają szerokim łukiem, a na śniegu lubią zakładać własne ślady. Świetnie nadają się na codzienny trening i dalekie, górskie wędrówki. W kolekcji IBEX Elan wykorzystał drewniany rdzeń Tubelite, który umożliwił obniżenie wagi i poprawę wydajności. Technologia Bridge sprawa, że narty są bardzo stabilne i doskonale wiedzą jak w trakcie zjazdów zapewnić poczucie pewności. Innymi słowy, Elan skonstruował sprzęt, który tak samo dobrze sprawdza się w trakcie podejść jak i podczas zjazdów wyznaczając zupełnie nowe standardy wśród nart tourowych.

36

37


N VE

TU

RE

X E IB

AD

WARSTWA CARBON POWER STABILNOŚĆ, SZYBKA ZMIANA KRAWĘDZI, BARDZO NISKA WAGA

B R I D G E T E C H N O L O G Y WYJĄTKOWO ZDOLNE – TAK SAMO DOBRZE SPISUJĄ SIĘ W TRAKCIE PODCHODZENIA I PODCZAS ZJAZDÓW

Technologia Bridge to unikalny projekt redukujący masę i poprawiający osiągi. Bardzo cienki drewniany rdzeń jest na całej długości wzmocniony specjalnymi wstawkami zapewniającymi sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przekaz sił na krawędzie nart.

38

PŁYTA CYA ZAPEWNIA PEWNY I STABILNY MONTAŻ WIĄZAŃ DO NART

WSTAWKI VAPOR

KARBONOWE PRĘTY

ZWIĘKSZA PŁYNNOŚĆ JAZDY BEZ DODANIA MASY

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

RDZEŃ TUBELITE WOODCORE MOC, NISKA WAGA, DYNAMIKA

39


N VE

TU

RE

X E IB

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

POZIOM ZAAWANSOWANIA

AD

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

IBEX 94 CARBON XLT Nowy standard w segmencie nart tourowych Ibex 94 Carbon XLT zaprojektowane zostały zgodnie z najwyższymi standardami, z myślą o narciarzach poszukujących doskonałej jakości sprzętu – lekkiego, wyposażonego w najlepsze technologie i niezawodnego w każdych warunkach. KOD ADJEUC19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, TECHNOLOGIA Vapor Inserts, CYA Plate, Carbon Power Shell

IBEX 94 CARBON

IBEX 84 CARBON XLT

IBEX 84 CARBON

IBEX 84

IBEX 78

Dlamiłośników tourów Poznaj zalety lżejszych nart z szerszą talią. Ibex 94 Carbon poradzą sobie w każdym zakątku gór, nawet w najgłębszym śniegu.

Toury w wersji premium Najwyższy model w serii. Ibex 84 Carbon XLT są niezwykle lekkie i genialnie radzą sobie w zróżnicowanym terenie. Niezawodne w trakcie podchodzenia, genialne podczas zjazdów.

Uniwersalny sprzęt tourowy Lekkie i szybkie w trakcie podchodzenia. Podczas zjazdów stabilne i bardzo przewidywalne. Ibex 84 Carbon to idealny towarzysz na górskie wędrówki.

Początek przygody Sprzęt na poranną przechadzkę lub popołudniowy wypad z przyjaciółmi. Ibex 84 zaprojektowane zostały z myślą o wysportowanych amatorach chodzenia po górach, poszukujących nart, które tak samo dobrze sprawdzą się w trakcie podchodzenia, jak i podczas zjazdów.

Chodźmy w góry! Narty, które otworzą przed Wami skitourowy świat. Ibex 78 to model umożliwiający czynienie błyskawicznych postępów. Doskonały wybór dla osób rozpoczynających przygodę na skitourach.

KOD ADKEUD19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, TECHNOLOGIA Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

GEOMETRIA 130 94 111

GEOMETRIA 130 94 111

DŁUGOŚĆ 163(18.9), 170(20.1), PROMIEŃ 177(21.2), 184(22.7)

DŁUGOŚĆ 163(18.9), 170(20.1), PROMIEŃ 177(21.2), 184(22.7)

WAGA 1360g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

WAGA 1390g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

KOD ADJEUM19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, TECHNOLOGIA Vapor Inserts, CYA Plate, Carbon Power Shell GEOMETRIA 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0),

DŁUGOŚĆ 163(18.0/17.0), PROMIEŃ

170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

WAGA 1210g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

40

KOD ADMEUN19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, TECHNOLOGIA Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass GEOMETRIA 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0),

DŁUGOŚĆ 163(18.0/17.0), PROMIEŃ

170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

WAGA 1270g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

KOD ADNEYB19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology, Laminowany Drewniany TECHNOLOGIA Rdzeń, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass GEOMETRIA 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0),

DŁUGOŚĆ 163(18.0/17.0), PROMIEŃ

170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

WAGA 1400g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

KOD ADOEUP19 PROFIL Mountain Rocker

TECHNOLOGIA

Bridge Technology, Laminowany Drewniany Rdzeń, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

GEOMETRIA 114 78 100

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0),

DŁUGOŚĆ 163(18.0/17.0), PROMIEŃ

170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

WAGA 1330g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK 41


N VE

TU

RE

X E IB

AD

E L A N

S K I N S RIPSTICK 94/96 SKINS

KOD_ DTS02220 DŁUGOŚCI_ 177, 185, 193 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid Technology RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 510 g MODEL NART_ Ripstick 116

KOD_ DTS01820 DŁUGOŚCI_ 154, 162/164, 170/172, 178/180,

RIPSTICK 102/106 SKINS

RIPSTICK 88 SKINS

KOD_ DTS02020 DŁUGOŚCI_ 154, 162/164, 170/172, 178/180,

KOD_ DTS01620 DŁUGOŚCI_ 146/148, 154/156, 162/164, 170/172,

188

188

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_Hybrid Technology RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 490 g MODEL NART_ Ripstick 94W / 96

178/180, 188 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid Technology RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 495 g MODEL NART_ Ripstick 88 / 88W

KOD_ DTS01420 DŁUGOŚCI_ 163, 170, 177, 184 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid Technology RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 470 g MODEL NART_ Ibex 94 Carbon

najwyższych norm pod względem jakości i bezpieczeństwa użytkowania,

IBEX 84 SKINS

IBEX 78 SKINS

KOD_ DTS01220 DŁUGOŚCI_ 149, 156, 163, 170, 177 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid Technology RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 430g MODEL NART_ Ibex 84

KOD_ DTS01020 DŁUGOŚCI_ 149, 156, 163, 170, 177 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid Technology RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 410g MODEL NART_ Ibex 78

W/BRAKES

KOD_ DTG32869

RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ 85/100/115/130 WAGA_ 579 g DIN_ 5-12

OPIS_ Najwyższej jakości, łatwe w użyciu i niezawodne

lekkie wiązania skitourowe. Wyposażone w technologię BootStop, wyróżniają się wyjątkowo niską wagą i prostszą, obejmującą mniejszą ilość ruchomych elementów konstrukcją.

DLA KOGO_ Dla miłośników wypraw w odległe zakątki

gór, freeride’u i skitourów.

ION 12 DEMO BINDING W/BRAKES

KOD_ DTG32871 WAGA_ 687 g DIN_ 5-12

OPIS_ zaawansowane technologicznie wiązania, które

idealnie sprawdzają się w wypożyczalniach sprzętu. Szybki i łatwy montaż. Regulacja za pomocą jednego narzędzia bez konieczności użycia dodatkowych śrubokrętów. Wiązania można przestawiać o 62 mm i dopasować je do 7 rozmiarów butów. Łatwe w demontażu. gór, freeride’u i skitourów.

KOD_ DTG32257

RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ 85/95/105/115/130 WAGA_ 137 g

OPIS_ Przeznaczone na twarde, oblodzone stoki. Bardzo

do usuwania zanieczyszczeń i smaru na klejącej powierzchni

42

KOD_ DTSA0220

OPIS_parafinowy smar o pojemności 40 g. Wpływa na większą wytrzymałość i zapobiega gromadzeniu się lodu na fokach.

Dobre wiązania to takie, które gwarantują wygodę i bezpieczeństwo. Skonstruowane są tak, by śnieg nie kleił się zbytnio i nie blokował ich sprawnego działania powodując niekontrolowane wypięcie. Wiązania te powinny mieć również odpowiednio skonstruowane skistoppery, tak by w razie konieczności zatrzymać szersze i dłuższe narty freeride’owe. Zastosowany w tylnym elemencie wiązań system AFD (Anti Friction Device) gwarantuje płynne wypięcie wszystkich butów, bez względu na rodzaj podeszwy. Tak więc… zapomnij o wiązaniach, skup się na jeździe!

Wiązania ION zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z najwyższymi standardami. Optymalna elastyczność oraz konstrukcja tylnego elementu sprawiają, że wiązania doskonale absorbują energię i wypinają w odpowiednim momencie. Szerokie, freeride’owe mocowanie zapewnia doskonały przekaz siły na krawędzie, poprawia sztywność poprzeczną nart i gwarantuje, że wiązanie jest odporne na wyrwanie. Wspomniane wiązania testowaliśmy zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak w górach, a efekt naszej pracy jest niezwykle zadawalający – najwyższej jakości wiązania w swojej klasie.

SYSTEM START/STOP System umożliwiający szybkie i łatwe wpięcie przedniej części buta.

DLA KOGO_ Dla miłośników wypraw w odległe zakątki

W/BRAKES

OPIS_spray o pojemności 100 ml przeznaczony

BEZPIECZNE

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

ION CRAMPON

CLIMBING SKIN WAX

tak więc z jazdy czerpać będziecie wyłącznie czystą przyjemność.

ION 12 BINDING

RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ 85/100/115/130

KOD_ DTSA0120

B I N D I N G S

wiązań. Kolekcja wiązań Elana zaprojektowana została z uwzględnieniem

IBEX 94 SKINS

CLEANING SPRAY HYBRID

G 3

»Click click«- wyłącznie taki dźwięk towarzyszyć powinien zapinaniu dobrych

RIPSTICK 116 SKINS

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid Technology RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 510 g MODEL NART_ Ripstick 106/102W

B Y

łatwe w montażu i demontażu.

DLA KOGO_ Dla miłośników wypraw w odległe zakątki gór,

freeride’u i skitourów.

PROSTE & INTUICYJNE ION cechuje płynne, pewne i efektywne wpinanie oraz przekaz sił. Zintegrowany patent BootStop sprawia, że przednia część buta wpina się szyko i precyzyjnie. System QuickFlick w tylnej części wiązań umożliwia szybkie wypięcie, zarówno za pomocą kija lub ręki. Tylną część ustawić również można pod różnym kątem, lub też zablokować. W celu montażu lub dopasowania wiązań użyć należy jednego narzędzia - Pozi Drive #3. Praktyczny i łatwy patent, dzięki któremu nie ma konieczności noszenia całego zestawu narzędzi.

SZYBKIE I ŁATWE WYPIĘCIE Łatwe i szybkie wypięcie tylnego elementu wiązań za pomocą kija lub dłoni.

JEDNO NARZĘDZIE MONTAŻOWE W celu montażu lub regulacji wiązań wystarczy użyć jednego, wielofunkcyjnego narzędzia. Mniej narzędzi do noszenia.

43


TU

RE

Ł AT W E

E duża

W

N O S Z E N I U,

N I E Z AW O D N E

W

PRĘDKOŚĆ

E AN ITOU D A AD AŁ TY SK K S R NA N VE

W RO

U Ż YC I U

mała puch

TEREN

Pracując w Elanie rozumiemy, jak wielkie znaczenie ma rodzaj sprzętu, na którym jeździcie. Wiemy również, jak ważne są odpowiednie narty, gdy na stoku stawiacie pierwsze kroki. Co więcej, wiemy również, że

zmienny

noszenie nart nie należy do najprzyjemniejszych czynności... Co prawda, środki transportu bardzo się przygotowany

między Kanadą i Europą. Niemniej jednak, nie oszukujmy się, podróż z nartami wciąż nastręcza pewnych

ekspert

POZIOM ZAAWANSOWANIA

zmieniły - łatwiej przemieszczać się między znanymi ośrodkami na Wschodnim i Zachodnim Wybrzeżu, problemów. Chcąc uczynić transport nart szybszym i łatwiejszym, wynaleźliśmy w Elanie pierwsze, w pełni składane narty tourowe - Ibex Tactix. Rzecz nie była łatwa. Chcąc opracować sprzęt, który będzie "działał", a równocześnie zagwarantuje najwyższy poziom jazdy, musieliśmy spędzić całe lata analizując technologie i przyglądając się potrzebom rynku. Jak podeszliśmy do zadania? Otóż przecięliśmy

zaawansowany

srednio zaawansowany

narty Ibex na pół, a następnie połączyliśmy je za pomocą rewolucyjnego mechanizmu, czyli aluminiowej płyty, która zgina się w promieniu 180 stopni umożliwiając złożenie nart o długości 163 cm do 90 cm. Wszystko zabiera niecałe 20 sekund. Rezultat? Łatwe w noszeniu i bardzo przyjemne w użytkowaniu narty!

IBEX TACTIX CARBON ION 12

1 Narty podzielone są na dwie części i połączone za pomocą płyty.

2 Składając narty płyta obraca się o 180 stopni.

3 Gdy narty są złożone płyta przylega do ich przedniej części.

4 W pozycji rozłożonej płyta stabilizuje i absorbuje wszystkie siły powstające w pobliżu łączenia.

Składane, przypięte paskami do plecaka narty gwarantują w trakcie technicznych podejść dużo większą swobodę ruchów i bezpieczeństwo. Dzięki systemowi umożliwiającymi złożenie, narty nie wystają ponad głowę lub poniżej pasa, czyniąc wspinaczkę bardziej swobodną. Narty te również świetnie sprawdzą się podczas wspinaczki z użyciem czekana. Co więcej, składane modele doskonale radzą sobie także podczas zjazdów, zwłaszcza, gdy z

180°

różnych powodów, trzeba czasami odpiąć narty. Składane narty Elana są wystarczająco mocne, by poradzić sobie w najtrudniejszych warunkach zapewniając stabilną i bezpieczną jazdę.

Łatwe w noszeniu, przyjazne w trakcie jazdy Jak powszechnie wiadomo, tradycyjny sprzęt trudno transportować, zwłaszcza gdy w zaśnieżonych górach wędrujemy z jednego miejsca w drugie. Chcąc ułatwić przemieszczanie i transport nart, Elan stworzył pierwsze, absolutnie fantastyczne narty składane, które do plecaka przytroczyć można szybko, łatwo i bezpiecznie. KOD ADPEPU18 PROFIL Mountain Rocker

TECHNOLOGIA

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Folding ski Technology, Fibreglass, Carbon Rods

GEOMETRIA 120 84 105 DŁUGOŚĆ 163(18.0/17.0), PROMIEŃ 170(19.0/18.0) WAGA

2420 g +/- 50 g (with bindings)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Tactix Carbon Plate PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

44 44

45


AL

O M L

U

AI T N

E L E

N

E M

T N

SZYBKIE POSTĘPY DLA AMBITNYCH NARCIARZY Narciarstwo oznacza dla nas coś więcej, niż tylko sport. To styl życia. Nie ważne, czy przemieszczasz się wyciągami, czy wspinasz na najwyższy szczyt świata, zawsze chodzi o to, by w gronie przyjaciół i rodziny spędzać najlpeszy czas. W naszej pracy inspiruje nas pasja i zamiłowanie do zimowej aury; uwielbiamy dni, gdy puch otula stoki, i gdy trasy przypominają równiutki sztruks. Lubimy, gdy podczas jazdy wyciagiem, słońce muska nasze twarze, i gdy w ramach popołudniowego apres ski wznosimy kieliszek doskonałego aperitifu. Narciarstwo to wyjatkowy sport, na który składa się cały szereg niezapomninych wrażeń. Chcąc dostarczyć Wam najlepszych wspomnień i emocji, Elan opracował całkiem nową linię nart. Takich, które pomogą doskonalić technikę, a na stoku cieszyć się każdym sprawnie wykręconym skrętem. Nowe narty z grupy Element to niezwykle stabilny, nie wymykający się spod kontroli sprzęt. W ich konstrukcji zastosowano technologie Groove Tech, Parabolic Rocker oraz Power Shell, dzięki którym czynienie szybkich postępów jest tylko kwestią czasu.

46

47


AL

O LM

EL

I TA UN

E

N

N ME

T

G R O O V E T E C H N O L O G Y KONTROLA I RÓWNOWAGA

Modele z serii Elements to genialny wybór dla początkujących narciarzy. Stabilne, chętnie wybaczają błędy i pomagają w utrzymaniu zrównoważonej sylwetki. Technologia Groove Technology sprawia, że nie wymykają się spod kontroli i ułatwiają wykończenie każdego skrętu, podczas gdy Power Shell zapewnia stabilność podczas jazdy z dużą prędkością. Co więcej, Parabolick Rocker odpowiada za łatwą i szybką inicjację skrętów, co przekłada się na szybsze postępy. Mówiąc krótko, to doskonały

TECHNOLOGIA GROOVE

PARABOLICZNY ROCKER

WIĘKSZA PEWNOŚĆ. RÓWNOWAGA, KONTROLA I ŁATWOŚĆ PROWADZENIA NART

ŁATWIEJSZE SKRĘTY, MNIEJSZY WYSIŁEK

wybór dla osób prezentujących różny stopień zaawansowania.

WARSTWA POWER WIĘKSZA STABILNOŚĆ, NIŻSZA WAGA

48

49


E EL

AL

N

N ME

T duża PRĘDKOŚĆ

O LM

I TA UN

mała

TEREN

puch

zmienny

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

mała

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

mała

TEREN

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

zaawansowany

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

POZIOM ZAAWANSOWANIA

ekspert

TEREN

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

ELEMENT BLUE

LIGHT SHIFT

Miłość od pierwszego skrętu Doskonały wybór dla osób, które chcą czynić szybkie postępy. Element zwiększą Twoje poczucie pewności na stoku, pomogą odnaleźć równowagę i kontrolę. Z każdym skrętem jeździć będziesz lepiej i zwinniej. KOD ABMEVM19 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

ELEMENT BLACK

ELEMENT WHITE

ELEMENT BLACK BLUE

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

KOD ABMEVL19 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

KOD ABMFBF19 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

KOD ABMEVN19 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

KOD ABMEVP19 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power

TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore,

Fibreglass

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

144(10.6), 152(12.0), DŁUGOŚĆ 160(13.5), 168(15.2), PROMIEŃ 176(16.9)

144(10.6), 152(12.0), DŁUGOŚĆ 160(13.5), 168(15.2), PROMIEŃ 176(16.9)

144(10.6), 152(12.0), DŁUGOŚĆ 160(13.5), 168(15.2), PROMIEŃ 176(16.9)

DŁUGOŚĆ 144(10.6), 152(12.0), PROMIEŃ 160(13.5), 168(15.2)

DŁUGOŚĆ 144(10.6), 152(12.0), PROMIEŃ 160(13.5), 168(15.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

50

ELEMENT GREEN

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/GRN

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/GRN

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

51


R

E AC

PR

I C E

N O I S

ZMIANA BIEGU W SEGMENCIE RACING Przez ponad 75 lat racing w tradycyjnym wydaniu dominował naszą branżę – zawody w narciarstwie zjazdowym były wyznacznikiem najwyższych umiejętności, a najbardziej innowacyjny sprzęt tworzony był z myślą o czołowych alpejczykach. Niemniej jednak, na przestrzeni ostatnich dekad narciarstwo mocno ewoluowało dostarczając nowych okazji do rywalizacji. Nowe trendy zostały szybko podchwycone przez młode pokolenie, które dziś definiuje nowe sposoby ekspresji i rywalizacji. Taki jest właśnie Ski Cross i taka jest przyszłość racingu w Elanie. Czas zmienić bieg!

52

53


RA

CE

PR

E

IO S I C

N PROFIL CAMBER GENIALNE TRZYMANIE KRAWĘDZI

A R R O W T E C H N O L O G Y SIŁA & KONTROLA. NIE OBAWIAJ SIĘ PRĘDKOŚCI.

DZIOBY ARROW TIP BEZPOŚREDNIE INICJOWANIE ŁUKÓW NA KRAWĘDZIACH

Technologia Arrow to zastosowanie strategicznie umieszczonych na odcinku pod butem płyt wykonanych z włókna węglowego połączonych z wierzchnią warstwą tytanalu. Obie warstwy współpracują w sposób harmonijny w strukturze nart oferując nieznaną wcześniej dynamikę i szybkość reakcji

SYSTEM POWER REBOUND WIĘKSZA SIŁA I LEPSZA SPRĘŻYSTOŚĆ

PIĘTKI ARROW TAIL

RAMA R 2 FRAME

PŁYNNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ WAGI

DREWNIANY RDZEŃ WOODCORE KONTROLA I DOSKONAŁE TRZYMANIE

oraz precyzję wykonywania skrętów. Wstępnie wygięta w łuk płyta z włókna węglowego działa jak przyspieszacz i generuje szybki przekaz energii od dziobów do piętek. Za przekaz sił do krawędzi nart odpowiedzialne są specjalnie ukształtowane warstwy tytanalu. Rezultatem jest nie tylko dynamika, ale także fenomenalne, niespotykane trzymanie nart na twardym stoku.

KARBONOWA PŁYTA W KSZTAŁCIE STRZAŁY WIĘCEJ ENERGII I MOCNIEJSZE, BARDZIEJ DYNAMICZNE SKRĘTY

54

55


E

duża PRĘDKOŚĆ

PR

NO

CE

N MODWY EL

RA

IO S I C

mała

NO

MODWY EL

duża PRĘDKOŚĆ

duża PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

ekspert

duża PRĘDKOŚĆ

duża

przygotowany

zaawansowany

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

mała

POZIOM ZAAWANSOWANIA

srednio zaawansowany

TEREN

POZIOM ZAAWANSOWANIA

NO

NO

zmienny

MODWY EL

MODWY EL

TEREN

puch

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

SCX

FUSION X Uniwersalna hybryda Narty o racingowym DNA, które tak samo dobrze wycinają krótkie, jak i długie skręty. Idealny wybór dla osób szukających sprzętu łączącego slalomowy i gigantowi charakter. KOD AAJGNZ20 PROFIL Camber

TECHNOLOGIA

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti , Power Rebound System

GEOMETRIA 113 67 100 DŁUGOŚĆ 168(15.1), 174(15.9), PROMIEŃ 180(16.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X + Arrow Carbon PŁYTA Plate WIĄZANIA

56

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN

FUSION X

FUSION X

SL

GSX

FUSION X

PLATE

Niespotykana zwinność Moc i ogromna energia to dwie cechy najlepiej definiujące SLX Fusion. Narty, które umożliwią wycinanie niezwykle dynamicznych i precyzyjnych skrętów slalomowych.

Slalomowy Carver Narty z rodowodem SLX Fusion, jednak o nieco łagodniejszym charakterze. SL Fusion są jak samochód rajdowy, którym pojeździsz również poza torem.

Szybkość & moc GSX Fusion to idealny sprzęt do jazdy długim skrętem, z bardzo dużą prędkością. Tak szybki, że niemal niezauważalny.

Síla & kontrola GSX Master posiadają wszystkie cechy nart jeżdżących w Pucharze Świata, niemniej jednak przeznaczone są dla osób startujących w zawodach rangi master. Sprzęt, na którym rozwiniesz skrzydła i pokonasz konkurencję.

SLX

KOD AAKFZZ20 PROFIL Camber

TECHNOLOGIA

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

GEOMETRIA 121 68 104 DŁUGOŚĆ 155(11), 160(12), 165(12.8), PROMIEŃ 170(13.5)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X + Arrow Carbon PŁYTA Plate WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN

KOD AALGKV20 PROFIL Camber

TECHNOLOGIA

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, MonoTi, Power Rebound System

GEOMETRIA 121 68 104 DŁUGOŚĆ 155(11), 160(12), 165(12.8), PROMIEŃ 170(13.5)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X + Arrow Carbon PŁYTA Plate WIĄZANIA

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/GRN

GSX MASTER

KOD AAJFZY20 PROFIL Camber

TECHNOLOGIA

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

GEOMETRIA 110 69 94 DŁUGOŚĆ 170(17.4), 175(19.0), PROMIEŃ 180(21.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X + Arrow Carbon PŁYTA Plate WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN

KOD AABFZX20 PROFIL Camber

Arrow Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, R2 Frame

Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA 110 69 94 DŁUGOŚĆ 175(19.0), 180(21.2), PROMIEŃ 182(23.9*), 185(25.1*)

SYSTEM WIĄZAŃ/ RACEPLATE EVO 14, PŁYTA RACEPLATE WCR 14*

WIĄZANIA ER 17.0 FREEFLEX ST

57


S E D RI E L C R SE RA O W UP C

SIŁA I KONTROLA, DZIĘKI KTÓREJ WYGRYWASZ Kolekcja nart z grupy race jest główną siłą napędową Elana. Jest przeznaczona dla najbardziej wymagających narciarzy z doskonałą techniką jazdy, kto dokładnie wie, czego wymagać od nart. Narty, które znajdują się w tej kategorii są absolutnie najwyższej jakości, niezależnie od tego, czy są to narty do slalomu, slalomu giganta, czy skicrossu - zawsze można oczekiwać od nich maksymalną wydajność i najlepsze ich właściwości.

58

59


S

PLATE

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA FIS approved DŁUGOŚĆ 193(≥30) PROMIEŃ (FIS APPROVED MEN) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR 14 PŁYTA WIĄZANIA ER 17.0 FREEFLEX ST

PRĘDKOŚĆ mała

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

GSX WORLD CUP X KOD AABFDH19 TECHNOLOGIA

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA FIS approved DŁUGOŚĆ 185(≥25), 191(≥27) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR 14 PŁYTA WIĄZANIA ER 17.0 FREEFLEX ST

zaawansowany

srednio zaawansowany

SLX WORLD CUP

PLATE

KOD AAEFDK19 TECHNOLOGIA

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA FIS approved DŁUGOŚĆ 157(≥11.5), 165(≥12.6) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ FLAT / RACEPLATE WCR 14 PŁYTA WIĄZANIA

ER 17.0 FREEFLEX ST BRAKE 85 [A]

zaawansowany

srednio zaawansowany

GSX TEAM

PLATE

KOD AACGJK20, AACGJM20 TECHNOLOGIA

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA FIS approved

134(≥13.0), 142(≥15.0), DŁUGOŚĆ 150(≥15.0), 158(≥17.0)*, PROMIEŃ 166(≥17.5), 171(≥20.5), 176(≥23), 182(≥25)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR TEAM PŁYTA RACEPLATE WCR 14* (182)

ER 11.0 FREEFLEX, ER 14.0 FREEFLEX

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

WIĄZANIA

60

duża

duża PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

PLATE

KOD AABFDG19 TECHNOLOGIA

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

GSX WORLD CUP

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

TEREN

E

POZIOM ZAAWANSOWANIA

L DE R I E R W OU P S C

C RA

zaawansowany

srednio zaawansowany

SLX TEAM

PLATE

KOD AAFGJL20, AAFGQJ20

Fibreglass(139)*, Dual Ti

GEOMETRIA FIS approved DŁUGOŚĆ 133(≥10.5), 139(≥10.5), PROMIEŃ 145(≥11.0), 151(≥11.5) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR TEAM PŁYTA

ER 11.0 FREEFLEX

WIĄZANIA BRAKE 85 [D],

srednio zaawansowany

RCX

PLATE KOD AAHGRP20

RST Sidewall, Response

TECHNOLOGIA Frame Woodcore,

zaawansowany

TECHNOLOGIA

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA FIS approved DŁUGOŚĆ 122(≥8.5), 128(≥9.8) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR TEAM PŁYTA WIĄZANIA ER 11.0

ER 14.0 FREEFLEX

61


K C N A O L I B DI T 2 1 E 0 2 0/

NOWA GENERACJA ROZWIĄZAŃ I WYJĄTKOWY DESIGN

2

mała

mała

puch

puch

TEREN

TEREN

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

zmienny

PORSCHE DESIGN ELAN AMPHIBIO FUSION X

Pogromca stoków Sezon 2020/2021 będzie kolejnym rokiem współpracy Elana z Porsche Design. Każdy z produktów powstałych w Porsche Design wyróżnia się niezwykłą wręcz precyzją i perfekcją wykonania. Najwyższy poziom rozwiązań technologicznych, funkcjonalność i prosta, acz niezwykle elegancka szata graficzna sprawiają, że na rynek trafiają produkty z najwyższej półki. Nowy, powstały w Porsche Design model Amphibio to wyjątkowe połączenie doskonałej szaty graficznej i najlepszych parametrów.

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

KOD ABHGRK20 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

TruLine Technology, RST Sidewall, Laminowany Drewniany Rdzeń, Dual Ti, Carbon

GEOMETRIA 121 73 104 DŁUGOŚĆ 160(13.3), 166(14.5), PROMIEŃ 172(15.7), 178(17.0) SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X + Carbon Plate PŁYTA WIĄZANIA

62

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/SIL

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

zmienny

INSOMNIA BLACK EDITION

POWER SHIFT

Siła, gracja, styl i szyk Model ze zgrabną, 73-milimetową talią, ozdobiony kryształami Swarovskiego. Insomnia Black Edition ma wszelkie predyspozycje, by na stoku błyszczeć, zadziwiać i zachwycać. Z jednej strony piękne, z drugiej niezwykle zdolne i zwinne narty, głównie dzięki zastosowanej w konstrukcji technologii Amphibio Truline.

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

KOD ACCFJJ19 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

Drewniany Rdzeń, Mono Ti

GEOMETRIA 121 73 104

146(11.3), 152(12.2),

DŁUGOŚĆ 158(13.3), 164(14.5), PROMIEŃ

170(15.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

63


AL

N

E E W

O M L

T

AI T N

U

R E N

DLA MŁODYCH NARCIARZY Jak zarazić się bakcylem narciarstwa? Bardzo prosto – pielęgnując pasję i hobby od najmłodszych lat. W Elanie wiemy, jak ważny jest odpowiedni sprzęt, zarówno ten dla dzieci, jak i młodzieży i jak bardzo jego jakość przekuwa się na czynienie szybkich postępów. Mówiąc krótko, dobry sprzęt oznacza dobrą zabawę. Z myślą o młodych narciarzach, którzy chcą doskonalić technikę jazdy na tyczkach, Elan zaprojektował RC Race.

64

65


PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ mała

mała

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

POZIOM ZAAWANSOWANIA

E

R

PRĘDKOŚĆ

TW

N

TEREN

LM

E EN

I TA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

AL

N OU

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 86 T Przepustka na (free) ride Ripstick 86T to zbudowane z zaawansowanych technologicznie materiałów narty dla juniorów preferujących jazdę w puchu. Doskonały model freeride’owy – lekki, zwinny, lekki i niezwykle sterowny w każdych warunkach. KOD ADGGEA20 PROFIL Mountain Rocker TECHNOLOGIA

SST Sidewall, Laminowany Drewniany Rdzeń, Fibreglass

Przepustka na (free) ride Ripstick 86TW to zbudowane z zaawansowanych technologicznie materiałów narty dla juniorów preferujących jazdę w puchu. Doskonały model freeride’owy – lekki, zwinny, lekki i niezwykle sterowny w każdych warunkach. KOD ADGGDY20 PROFIL Mountain Rocker TECHNOLOGIA

SST Sidewall, Laminowany Drewniany Rdzeń, Fibreglass

GEOMETRIA 123 86 112

GEOMETRIA 123 86 112

DŁUGOŚĆ 138(11.5), 148(12.9), PROMIEŃ 158(15.0), 168(16.7)

DŁUGOŚĆ 138(11.5), 148(12.9), PROMIEŃ 158(15.0), 168(16.7)

WAGA 1270g +/- 50g SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

66

RIPSTICK 86 TW

WAGA 1300g +/- 50g SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA

RC WINGMAN

RC RACE

RC RACE RED

SHIFT

SHIFT

SHIFT

Jeżdżę jak tata RC Wingman to narty zaprojektowane z myślą o młodych zawodnikach. Są bardzo sztyne poprzecznie, stabilne i świetnie trzymają krawędź.

Jeżdżę jak tata RC Race to narty zaprojektowane z myślą o młodych zawodnikach. Są bardzo sztyne poprzecznie, stabilne i świetnie trzymają krawędź.

Jeżdżę jak mama RC Race Red to narty zaprojektowane z myślą o młodych zawodnikach. Są bardzo sztyne poprzecznie, stabilne i świetnie trzymają krawędź.

KOD AFAGLN20 PROFIL Camber TECHNOLOGIA

WaveFlex, Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 114 70.5 99 DŁUGOŚĆ 110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), PROMIEŃ 140(10.3), 150(11.9) SYSTEM WIĄZAŃ/ SLR PRO PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

KOD AFAGLM20 PROFIL Camber TECHNOLOGIA

WaveFlex, Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 114 70.5 99 DŁUGOŚĆ 110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), PROMIEŃ 140(10.3), 150(11.9) SYSTEM WIĄZAŃ/ SLR PRO PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

KOD AFMGLK19 PROFIL Camber TECHNOLOGIA

WaveFlex, Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 114 70.5 99 DŁUGOŚĆ 110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), PROMIEŃ 140(10.3), 150(11.9) SYSTEM WIĄZAŃ/ SLR PRO PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

67


TW

E

N

R

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ puch

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

PRODIGY

zaawansowany

srednio zaawansowany

LEELOO

zaawansowany

srednio zaawansowany

PRODIGY TEAM

zaawansowany

srednio zaawansowany

LEELOO TEAM

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

mała

SLING SHOT

zaawansowany

srednio zaawansowany

PRODIGY PRO

zaawansowany

srednio zaawansowany

LEELOO PRO

FLAT

LIGHT SHIFT/FLAT

LIGHT SHIFT/FLAT

QUICK SHIFT/FLAT

QUICK SHIFT/FLAT

QUICK SHIFT

QUICK SHIFT

Freestyle’owa maszyna Nie możesz doczekać się kolejnej freestyle’owej sesji? Czym prędzej sięgnij po Sling Shot, narty które pobudzą wyobraźnię oraz pozwolą rozwinąć skrzydła i szybko czynić widoczne postępy. Sprawdzą się nie tylko w parku i w pipe’ie.

Freestyle w najlepszym wydaniu Jeżeli chcesz zabawić się w parku lub w pipe’ie, Prodigy będzie doskonałym wyborem. Dobrze wyważone, świetnie sprawdzą się podczas akrobacji w powietrzu i poruszania w zróżnicowanym terenie. Bardzo zdolne twin tipy.

Freestyle w damskim wydaniu Szukasz dobrej zabawy w parku i w pipe’ie? Proszę bardzo – Leeloo są dla Ciebie! Dobrze wyważone, świetnie sprawdzą się podczas akrobacji w powietrzu i poruszania w zróżnicowanym terenie. Bardzo zdolne twin tipy.

Szybki postęp Prodigy wiedzą, co oznacza dobra zabawa w parku lub w pipe’ie, bowiem „Always Good Times” stanowi ich motto życiowe. Narty przeznaczone dla młodych narciarzy chcących czynić szybkie postępy w slopestyle’u. Bardzo zdolne twin tipy.

Szybki postęp Leeloo wiedzą, co oznacza dobra zabawa w parku lub w pipe’ie, bowiem „Always Good Times” stanowi ich motto życiowe. Narty przeznaczone dla młodych narciarzy chcących czynić szybkie postępy w slopestyle’u. Bardzo zdolne twin tipy.

Pierwsza zabawka Prodigy Pro to narty zaprojektowane z myślą o dzieciach. Pomogą uwolnić wyobraźnię, są bardzo przyjazne i łatwe w obsłudze. Doskonałe twin tipy dla adeptów narciarstwa.

Pierwsza zabawka Leeloo Pro to narty zaprojektowane z myślą o dzieciach. Pomogą uwolnić wyobraźnię, są bardzo przyjazne i łatwe w obsłudze. Doskonałe twin tipy dla adeptów narciarstwa.

KOD ADRGJP20 PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIA

Monoblock, Laminated Woodcore, Fibreglass

KOD AESGJT20, AESGJS20 (FLAT) PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

KOD AESGJR20, AESGJF20 (FLAT) PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 118 86 113

GEOMETRIA 116 84 111

GEOMETRIA 115 83 110

149(11.9), 156(12.9) DŁUGOŚĆ 161(14.0), 166(15.2) PROMIEŃ 171(16.3), 176(17.5)

DŁUGOŚĆ 155(13.8), 165(16.1), PROMIEŃ 175(18.4)

DŁUGOŚĆ 155(13.8), 165(16.1), PROMIEŃ 175(18.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA

68

duża

duża

duża

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

duża

NO

NO

MODWY EL

LM

E EN

I TA

MODWY EL

AL

N OU

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

KOD AETGJW20, AETGJV20 (FLAT) PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 112 81.5 107 DŁUGOŚĆ 125(9.6), 135(10.9), PROMIEŃ 145(12.3) SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift WB BLK

KOD AEUGJE20, AEUGJU20 (FLAT) PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 112 81.5 107 DŁUGOŚĆ 125(9.6), 135(10.9), PROMIEŃ 145(12.3) SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift WB BLK

KOD AETGHE20 PROFIL EarlyRise Rocker

KOD AEUGHF20 PROFIL EarlyRise Rocker

U FLex Technology,

TECHNOLOGIA Full Power Cap, Synflex,

Fibreglass

GEOMETRIA 105 72 97 DŁUGOŚĆ 105(6.9), 115(8.8), 95(/) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 4.5 GW AC SHIFT BLK/SIL

TECHNOLOGIA

U Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 105 72 97 DŁUGOŚĆ 105(6.9), 115(8.8), 95(/) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 4.5 GW AC SHIFT WHT

69


AL

L

U O M

K

AI T N

N

PROBLEM

IDEA

ROZWIAZANIE

Zbyt wielka sztywność nart dla dzieci

S ID

Tecnologia U-Flex

ELASTYCZNE BUTY NARCIARSKIE

ELASTYCZNE NARTY

JAZDA NA NARTACH ŁATWA JAK CHODZENIE Elan sprawił, że najmłodsi amatorzy nart czerpią teraz z jazdy o 250% frajdy więcej! Dzięki technologii U-Flex udało się skonstruować narty o 25% elastyczniejsze od tych powszechnie dostępnych na rynku. Efekt? Dzieciaki wycinają carvingowe skręty tak samo dobrze, jak ich rodzice. W kolekcji Elana znajduje się zestaw nart i butów z technologią U-Flex, gwarantujący dzieciom najwyższą jakość jazdy i mnóstwo frajdy na stoku.

70

FLEX MIĘKSZY O 25% PRZYJAZNY SPRZĘT = ŁATWOŚĆ NAUKI Elastyczniejsze o 25% narty umożliwiają dzieciom wycinanie płynnych, precyzyjnych skrętów, lekko się prowadzą i dostarczają z jazdy więcej frajdy. Przyjazny sprzęt umożliwiający czynienie szybkich postępów.

71


AL

N OU

I TA

N

S D I K LM

duża

puch

duża PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

mała

mała

mała

mała

mała

puch

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

zmienny

TEREN

TEREN

zmienny TEREN

TEREN

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

zmienny

zmienny

Miększy flex, większa frajda All Mountain Kids to najbardziej innowacyjne na rynku narty juniorskie. Dlaczego? Dlatego, że w ich konstrukcji wykorzystano opatentowaną technologię Elana U-Flex. Technologia U-Flex umożliwia młodym narciarzom wygięcie narty pod butem, co umożliwia wycinanie zgrabnych, carvingowych skrętów. Perfekcja od pierwszego skrętu.

72

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

srednio zaawansowany

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

zaawansowany

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

ekspert POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

JETT

QUICK SHIFT

STARR

QUICK SHIFT KOD AFDGBG20 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 101 69 90

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8),

DŁUGOŚĆ 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

KOD AFDGBH20 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 101 69 90

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8),

DŁUGOŚĆ 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift WHT

SKY

QUICK SHIFT KOD AFFEZG19 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 101 69 90

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8),

DŁUGOŚĆ 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift WHT

MAXX

QUICK SHIFT KOD AFDEZE19 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 101 69 90

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8),

DŁUGOŚĆ 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

MAXX BLK RED

QUICK SHIFT

KOD AFDEZJ19 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 101 69 90

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8),

DŁUGOŚĆ 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

73


AL

N OU

I TA

N

S D I K LM

B U T Y

N A R C I A R S K I E

U – F L E X

Rozszerzając koncepcję zwiększenia elastyczności nart dziecięcych i juniorskich w celu ułatwienia procesu nauki, U-Flex Technology została zastosowana także w produkcji butów. Możemy zaoferować unikalny na rynku kompletny zestaw nart i butów, który spełnia kryteria naszej filozofii. Nowe buty zginają się zgodnie z anatomią ludzkiej stopy zwiększając możliwość ugięcia nart w skrętach przyspieszając postępy w nauce i zwiększając radość na stoku.

1 1

ZOPTYMALIZOWANY FLEX BUTÓW Buty z linii U-Flex uginają się w sposób naturalny zwiększając możliwość lepszego czucia nart w skrętach palcami stóp dzięki elastycznej podeszwie

EZYY

2

3

EZYY 2

KOD

KOD

TECHNOLOGIA

TECHNOLOGIA

KONSTRUKCJA

KONSTRUKCJA

SKORUPA

SKORUPA

RBJA0316 (EZYY XS), RBJA0117 (EZYY 1), RBJA0217 (EZYY 2)

LightWeight (BLOOM XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (BLOOM 1/2)

Cabrio construction

Cabrio construction

Polipropylene WKŁAD WEWNĘTRZNY

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

POSITION 1

2

KONIEC ZMARZNIĘTYCH STÓP W butach U-flex dziecięce stopy nie będą marznąć dzięki elastyczności podeszew umożliwiającej swobodne poruszanie palcami stóp. Materiały użyte do produkcji wkładów są także najwyższej jakości.

74

4

POSITION 2

3

WKŁADKA VOLUME CONTROL Nasza koncepcja Volume Control Plate umożliwia użycie tego samego rozmiaru butów dla trzech kolejnych rozmiarów stóp. Każda para wyposażona jest w specjalne wkładki redukujące objętość wnętrza i rozmiar w zależności od ich umieszczenia w skorupach.

Polipropylene

EZYY 1

WKŁAD WEWNĘTRZNY

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

PODESZWA

ROZMIARY

Podeszwy butów są elastyczne i reagują na ruchy powstające podczas uginania cholewki.

1 nylonowa klamra (EZYY XS/EZYY 1), 2 nylonowe klamry (EZYY 2)

1 nylonowa klamra (BLOOM XS/1), 2 nylonowe klamry (BLOOM2)

KOLORY

KOLORY

150, 155, 160, 165 (BLOOM XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (BLOOM 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (BLOOM 2),

KLAMRY

Załóż i jedź! Buty dziecięce Ezyy marki Elan to bardzo elastyczny model harmonijnie współpracujący z nartami, w których zastosowano technologię U-Flex. Efekt? większa frajda z jazdy i szybsze postępy.

BLOOM 1

ROZMIARY

150, 155, 160, 165 (EZYY XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (EZYY 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (EZYY 2),

zielony/biały (EZYY XS), zielony/biały (EZYY 1), czarny (EZYY 2)

BLOOM 2

RBJB0316 (BLOOM XS), RBJB0117 (BLOOM 1), RBJB0217 (BLOOM 2)

LightWeight (EZYY XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (EZYY 1/2)

4

BLOOM

KLAMRY

biały/różowy

EZYY XS

Załóż i jedź! Buty dziecięce Bloom marki Elan to bardzo elastyczny model harmonijnie współpracujący z nartami, w których zastosowano technologię U-Flex. Efekt? większa frajda z jazdy i szybsze postępy.

BLOOM XS

75


RE

L A T N

WYTRZYMAŁOŚĆ I WYSOKA JAKOŚĆ JAZDY Zdajemy sobie sprawę, że narty przeznaczone dla wypożyczalni powinny być trwałe i wytrzymałe. Dlatego, poczyniliśmy wszelkie starania, by dostarczyć modele, które umożliwią użytkownikom czerpanie z jazdy dużej frajdy, czynienie szybkich postępów i rozwijanie pasji. Zależy nam również na młodym pokoleniu, które chcielibyśmy zarazić bakcylem narciarstwa. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, początkujących i zaawansowanych, Elan oferuje kompleksową ofertę spełniającą najwyższe standardy. Wybór nart odpowiadających umiejętnościom jest bardzo łatwy; co ważne w nartach projektowanych dla potrzeb wypożyczalni zastosowane zostały wszystkie technologie, które wykorzystujemy w regularnej kolekcji, a jedyną różnicą jest bardziej solidna, odporna na zarysowania i uszkodzenia górna warstwa.

76

77


175

17 0

16 0

15 0

14 0

130

S Z Y B S Z A I Ł A T W I E J S Z A I D E N T Y F I K A C J A

120

RE

AL T N

COLOR CODE SZYBSZA I ŁATWIEJSZA IDENTYFIKACJA

TECHNOLOGIA GROOVE

NAKLEJKI WIEKSZE O 25%

KOLOROWA SKALA

PARABOLICZNY ROCKER

RÓWNOWAGA I KONTROLA

ŁATWA IDENTYFIKACJA POSZCZEGÓLNYCH MODELI

UMOŻLIWIAJĄCA ZMIANĘ ROZSTAWU WIĄZAŃ. IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEJ WYPOŻYCZALNI. 4 FACTOR, U-FIT & POJEDYNCZE OZNACZENIE KODU UMOŻLIWIAJĄ BŁYSKAWICZNĄ REGULACJĘ ROZSTAWU WIĄZAŃ

ŁATWIEJSZE WYCINANIE SKRĘTÓW

HD POWER SHELL WZMOCNIONA KONSTRUKCJA KRAWĘDZI

78

79


WIĄZANIA

80

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

puch

TEREN

puch

TEREN

puch

TEREN

puch

TEREN

puch

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

WINGMAN 82Ti BLUE

POWER SHIFT

KOD ABFGNW20 PROFIL Amphibio

Drewniany Rdzeń, Mono Ti

GEOMETRIA 129 82 112

154(11.0), 160(12.0),

DŁUGOŚĆ 166(13.1), 172(14.3), PROMIEŃ

178(15.5), 184(16.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/GRN

srednio zaawansowany

RIPSTICK 88 RNT

POWER SHIFT

KOD ADDGEV20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

zaawansowany

TECHNOLOGIA

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA 130 88 105

148(13.0), 156(13.7),

DŁUGOŚĆ 164(14.2), 172(15.4), PROMIEŃ

180(17.0), 188(18.9)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA

ELX 11.0 GW SHIFT WIĄZANIA BLK/ORG

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 88 W RNT

POWER SHIFT

KOD ADGGEQ20 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA 130 88 105

146(13.0), 154(13.7),

DŁUGOŚĆ 162(14.2), 170(15.4), PROMIEŃ

178(17.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA

ELW 11.0 GW WIĄZANIA SHIFT BLK/PURPLE

zaawansowany

srednio zaawansowany

EXPLORE 82

TRACK/FLAT

KOD AGAGGD20, AGAGGC20 (Flat) PROFIL Mountain Rocker

Full Power Cap, Power

TECHNOLOGIA Woodcore, Vapor Inserts,

Fibreglass

GEOMETRIA 123 82 106 DŁUGOŚĆ 152(12.4), 160(14.0), PROMIEŃ 168(15.7), 176(17.6) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, Track PŁYTA WIĄZANIA ESP 10.0 GW Track PM

zaawansowany

srednio zaawansowany

ELEMENT 76 RS

LIGHT SHIFT/TRACK

KOD AGCFNU19, AGCFNV19 (Track) PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, HD

TECHNOLOGIA Power Shell, Dual Woodcore,

Fibreglass

GEOMETRIA 127 76 102

120(7.4), 130(8.9), 140(10.6),

DŁUGOŚĆ 150(12.0), 160(13.5), PROMIEŃ

170(15.2), 175(16.9)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift, Track PŁYTA

EL 10.0 GW SHIFT

WIĄZANIA BLK/BLK

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

TruLine Technology, RST

176(16.2)

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

mała

TEREN

mała

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

mała

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA

duża

mała

KOD ABKGQE20

144(10.2), 152(11.6),

duża

mała

PROFIL Amphibio

DŁUGOŚĆ 160(13.1), 168(14.6), PROMIEŃ

duża

mała

AMPHIBIO X

Woodcore, Carbon

duża

mała

POWER SHIFT

GEOMETRIA 125 76 104

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

POZIOM ZAAWANSOWANIA

RE

AL T N

ESP 10.0 GW Track PM

zaawansowany

srednio zaawansowany

ELEMENT 76

LIGHT SHIFT/TRACK KOD AGDEHC18, AGBEGL18 (track) PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, HD

TECHNOLOGIA Power Shell, Dual Woodcore,

Fibreglass

GEOMETRIA 127 76 102

120(7.4), 130(8.9), 140(10.6),

DŁUGOŚĆ 150(12.0), 160(13.5), PROMIEŃ

170(15.2), 175(16.9)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift, Track PŁYTA

EL 10.0 GW SHIFT

WIĄZANIA BLK/BLK

ESP 10.0 GW Track PM

81


PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

puch

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

POZIOM ZAAWANSOWANIA

RE

AL T N

zaawansowany

srednio zaawansowany

EXPLORE 2

EXPLORE XP2

zaawansowany

srednio zaawansowany

EXPLORE 1

SLING SHOT DEMO

TRACK

KOD ADRGJQ20 PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIA

Monoblock, Laminowany Drewniany Rdzeń, Fibreglass

GEOMETRIA 118 86 113

149(11.9), 156(12.9),

DŁUGOŚĆ 161(14.0), 166(15.2), PROMIEŃ

171(16.3), 176(17.5)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Track PŁYTA WIĄZANIA ESP 10.0 GW Track PM

EXPLORE 72

TRACK/FLAT

KOD AGECZD17, AGECZB17 (Flat) PROFIL EarlyRise Rocker

Express, Monoblock, TECHNOLOGIA Comprex Woodcore, Fibreglass GEOMETRIA 114 71 103

120(8.1), 130(8.7), 140(10.3),

DŁUGOŚĆ 150(11.6), 160(13.1), PROMIEŃ

170(14.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Track, Flat PŁYTA WIĄZANIA ESP 10.0 GW Track PM

EXPLORE X

LIGHT SHIFT

KOD AGFGLD20 PROFIL Parabolic Rocker

Dynaflex Technology, Full TECHNOLOGIA Power Cap, Synflex Core, Fibreglass GEOMETRIA 114 72 103

138(9.5), 144(10.5),

DŁUGOŚĆ 152(11.9), 160(13.4), PROMIEŃ

168(15.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift, Flat PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK

EXPLORE PRO

QUICK SHIFT

KOD AGKFRZ19 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 101 67 91

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8),

DŁUGOŚĆ 100(6.3), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift Color Coded PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

EXAR PRO

FLAT

KOD AG7ASZ15 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Synflex Core, Fibreglass

GEOMETRIA 101 67 91

70(2.8), 80(3.5), 90(4.7),

DŁUGOŚĆ 100(6.1), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA Flat

FREELINE CAMO

SHIFT/TRACK

KOD AG4CDS16, AGGEPX18 (Track) PROFIL Camber TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 115 76 105 DŁUGOŚĆ 099(7.7), 125(8.5), 135(10.3) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift, Track PŁYTA

EL 10.0 GW SHIFT WIĄZANIA BLK/BLK

VARIO KOD AGIGLE20 PROFIL Camber TECHNOLOGIA Full Power Cap, Synflex GEOMETRIA 111 87 100 DŁUGOŚĆ 099(7.7) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ ARWOE V2 PŁYTA WIĄZANIA

EXPLORE XP1

EXPLORE EXPLORE XP KOD

RBJR0114 (1), RBJR0214 (2) RBJX0114 (XP1), RBJX0214 (XP2)

TECHNOLOGIA U-Flex™, Volume Control Plate KONSTRUKCJA Cabrio Construction SKORUPA Polypropylene /

Polyurethane (EXPLORE XP)

WKŁAD Thermo insulating, WEWNĘTRZNY Junior comfort, Junior last

ROZMIARY 16.5, 17.5, 18.5, 19.5 RANGE (Explore 1-Explore XP 1) - 20.5,

21.5, 22.5 (Explore 2-Explore XP 2)

KLAMRY BENEFITS

1 nylon buckle (16.5 – 19.5), 2 nylon buckles (20.5- 22.5)

Color coding - Easy skiing - Warm feet - Easy entry

KOLORY Smoke/Green - Grey/Black

82

83


RE

AL T N

RENTAL FASTEC

RENTAL VIP

KOD_ CA962616

KOD_ CA962816

MATERIAŁ_ PA+GF+EVA

MATERIAŁ_ PA+EVA

ROZMIARY_ SM, ML

PLATFORMA_ CBS base + Compact High

Back

ekspert

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany puch

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

zmienny

przygotowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zmienny

przygotowany

zmienny

przygotowany

EXPLORE U-FLEX KOD BRE81018 (75, 85, 95) PROFIL All Terrain Rocker TECHNOLOGIA Response Woodcore

195/179/195, 200/182/200, GEOMETRIA 205/183/205 DŁUGOŚĆ 75(4.3), 85(5.0), 95(5.5) PROMIEŃ

EXPLORE C KOD BRC80218 PROFIL Hyper Camber TECHNOLOGIA Control Woodcore

272.5/233/272.5, 280/240/280, GEOMETRIA 283.5/243/283.5, 291.5/247/291.5, 295/252/295, 299/255/299

DŁUGOŚĆ 135(6.1). 140(6.3), 145(6.5), PROMIEŃ 150(6.7), 155(7.4), 160(7.5)

EXPLORE R KOD BRC80418 PROFIL Jib Rocker TECHNOLOGIA Control Woodcore

272.5/233/272.5, 280/240/280, GEOMETRIA 283.5/243/283.5, 291.5/247/291.5, 295/252/295, 299/255/299

DŁUGOŚĆ 135(6.1). 140(6.3), 145(6.5), PROMIEŃ 150(6.7), 155(7.4), 160(7.5)

WYŚCIÓŁKA_ Standard

puch

TEREN

TEREN

TEREN

puch

Back

PASKI_ Elliptical

ekspert SNOWBOARD LEVEL

SNOWBOARD LEVEL

SNOWBOARD LEVEL

zaawansowany

PLATFORMA_ ACC base + Compact High

PASKI_ Elliptical

WYŚCIÓŁKA_ Standard

ekspert

ROZMIARY_ SM, ML

EXPLORE PLUS R KOD BRD80618 PROFIL All Terrain Rocker TECHNOLOGIA Response Woodcore

290/248/290, 292.5/250/292.5, GEOMETRIA 294.5/252.5/294.5, 297/255/297, 310/265/305, 320/275/313, 326/285/320

RENTAL BASIC

RENTAL JUNIOR

KOD_ CA963016

KOD_ CA963216

ROZMIARY_ SM, ML MATERIAŁ_ PA+EVA

PLATFORMA_ ACC base + Compact High

Back

PASKI_ Elliptical

WYŚCIÓŁKA_ Standard

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

ROZMIARY_ S

MATERIAŁ_ PA+EVA

PLATFORMA_ ACC base + Compact Lite

High Back

PASKI_ Elliptical

WYŚCIÓŁKA_ Standard

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

EXPLORE JUNIOR R KOD BRE80818 (105, 115, 125) PROFIL All Terrain Rocker TECHNOLOGIA Response Woodcore GEOMETRIA

210/186/210, 215/189/215, 258/225/258

DŁUGOŚĆ 105(6.0), 115(6.4), 125(6.7) PROMIEŃ

135(6.6). 145(7.2), 150(7.5),

RENTAL BOOT

170(9.1)

KOD_ KR965616

DŁUGOŚĆ 155(7.6), 160(7.8), 165(7.9), PROMIEŃ

ROZMIARY_ 2-13

MATERIAŁ_ Rubber + Nylon

WKŁAD WEWNĘTRZNY_ L1 Liner + Tongue

pull strap

OUT SOLE_ Rubber + Cushion pads + Tongue pull strap LACE_ Flex Window + Laceless Liner

84

85


S A K

KI

TECHNOLOGIE STOSOWANE W KASKACH Gdy mowa o bezpieczeństwie, kompromisy nie wchodzą w grę. Kolekcja kasków marki Elan gwarantuje niezawodną ochronę i komfort, tak więc - zamiast martwić się o bezpieczeństwo - skupić się można wyłącznie na jeździe.

KONSTRUKCJA Kask wykonany w najnowszej technologii typu In Mould. Odporna na uderzenia zewnętrzna warstwa wykonana jest z polikarbonu i połączona z warstwą wewnętrzną z EPS. W efekcie powstaje bardzo lekka i stabilna konstrukcja gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa.

WYŚCIÓŁKA I SZYBA Konstrukcja umożliwiająca doskonałą ochronę i regulację termiczną głowy. Wkładka precyzyjnie połączona jest z wentylowaną skorupą kasku (system Airflow) zapewniając komfort użytkowania i zapobiegając parowaniu gogli w każdych warunkach atmosferycznych.

OCHRONA USZU Uszy są bardzo narażone na działanie niskich temperatur, dlatego w naszych kaskach stosujemy odpowiednie zabezpieczenie gwarantujące idealną ochronę termiczną i bardzo dobrą słyszalność.

ARC Konstrukcja All Round Comfort oparta jest na kilku rozwiązaniach mających na celu zapewnić komfort użytkowania kasku przez cały dzień. All Round Comfort polega na zastosowaniu po wewnętrznej stronie kasku bardzo wygodnej wyściółki. Dodatkowo kask wyposażony jest w system wentylacji AirFlow i system regulacji BOA 360.

86

Niezawodna ochrona i perfekcyjne dopasowanie za pomocą lekkiego, idealnie wkomponowanego w skorupę kasku systemu BOA. System umożliwia również mikro regulację, dzięki czemu kask można precyzyjnie dopasować do obwodu głowy.

87


K

K AS

I

MEN

MEN

HYDE PRO VISOR

HYDE PRO

HYDE COMP

IMPULSE

KOD_ CE100420 (Black) CE100220 (Grey)

KOD_ CE101020, CE101220 (Black)

KOD_ CE101420

KOD_ CE201620 (Black), CE201820 (Blue)

SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360

SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Retina Visor / Passive Airstream / AirFlowLiner / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLOR_ szary/czarny

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLOR_ szary/czarny

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / Stealth Strap Design / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLOR_ zielony

W STUDIO

ROZMIARY_ 56-59 (M), 60-62 (L)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Controlled Airstream / Anti-Bacterial Liner / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Alps KOLOR_ czarny / niebieski

W STUDIO

EVOQUE PRO VISOR

EVOQUE PRO

EVOQUE COMP

IMPULSE

KOD_ CE302220

KOD_ CE302020

KOD_ CE302420

KOD_ CE302820 (Maroon), CE302620 (White)

SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360

SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

ROZMIARY_ 56-59 (M), 60-62 (L)

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / Stealth Strap Design / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps

ROZMIARY_ 53-56 (S), 56-59 (M)

KOLOR_ biały

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Controlled Airstream / Anti-Bacterial Liner / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Alps

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Retina Visor / Passive Airstream / AirFlowLiner / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLOR_ czarny

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLOR_ czarny

JUNIOR

KOLOR_ biały / kasztanowy

RENTAL

TWIST

RC RACE

KOD_ (XS 49-53) (S 53-56) CE403020 (Green), CE403220 (Pink), CE403420 (White), CE403620 (Blue)

KOD_ CE441614

SPECTER RENTAL

SYSTEM DOPASOWANIA_ Jr. fit system

KOD_ CE583818 KONSTRUKCJA_ ABS SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ ABS Construction / Passive Airstream / AirFlow Liner / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Alps KOLOR_ biały / kasztanowy

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 49-53 (XS), 53-56 (S)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / Anti-Bacterial Liner / Removable Earpads / Jr. Fit System / Designed in the Alps

KOLOR_ zielony, różowy, biały, niebieski

KONSTRUKCJA_ ABS

ROZMIARY_ 48-51 (XS), 51-55 (S), 55-58 (M)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ ABS Construction / Controlled Airstream / Anti-Bacterial Liner / Chin Guard / Jr. Fit System / Designed in the Alps

ELAN GOGGLES

KOLOR_ zielony

KOD_ PAG00218000

HYDE RENTAL KOD_ CE504220 KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / Stealth Strap Design / BOA 360 Fit System / Designed in the Alps KOLOR_ czarny

88

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ 100 % UV Protection, Mirror Revo Lens, Extra Lens, Bendable TPU Frame, Gripper Silicone Strap, Air-Flow Lens System, Microfibre Goggle Bag

89


W

IĄZ

A

A NI

RACE

ATTACK ATTACK2 18 (X) AT W/O BRAKE

ATTACK 11 AT DEMO W/O BRAKE

ER 18.0 X RD FF ST

ER 17.0 X FF ST

KOD_ DD064017000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 8-18 RODZAJ PRZODU_ FR PRO² AFD_ AFS metal AT RODZAJ TYŁU_ RACE PRO FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 2290 g KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ ALL

KOD_ DD067017000 KOLORY_ solid white/black Z-DIN_ 3 - 11 RODZAJ PRZODU_ FR PRO² AFD_ AFS metal AT RODZAJ TYŁU_ SX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 2130 g KOD SKISTOPPERA_ G NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ 259-382 mm

KOD_ DA000120000 KOLORY_ Fluo green/matt black Z-DIN_ 10,5-18 RODZAJ PRZODU_ Stream AFD_ AFD ST POM (X) RODZAJ TYŁU_ RACE PRO RD SKISTOPPER_ PB² Race Pro 16-85 WAGA_ 3150 KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 255-375 mm

KOD_ DA000320000 KOLORY_ Fluo green/matt black Z-DIN_ 6-17 RODZAJ PRZODU_ Stream AFD_ AFD ST Teflon RODZAJ TYŁU_ RACE PRO SKISTOPPER_ PB² Race Pro 16-85 WAGA_ 2650 KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 255-375 mm

ATTACK 13 AT W/O BRAKE

ATTACK 11 GW W/O BRAKE

ER 14.0 FF

ER 11.0 FF

KOD_ DD063817000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 4-13 RODZAJ PRZODU_ FR PRO² AFD_ AFS metal RODZAJ TYŁU_ NX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 1930 KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ ALL

KOD_ DD064117000 KOLORY_ solid white/black Z-DIN_ 3 - 11 RODZAJ PRZODU_ FR PRO² AFD_ AFS metal AT RODZAJ TYŁU_ SX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 1550 g KOD SKISTOPPERA_ L NORMA BUTÓW_ A / G

KOD_ DA000520000 KOLORY_ fluo green/matt black Z-DIN_ 4-14 RODZAJ PRZODU_ RX AFD_ ABS RODZAJ TYŁU_ NX SKISTOPPER_ PB² LD 85 WAGA_ 2260 KOD SKISTOPPERA_ D NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 257-372 mm

KOD_ DA500720000 KOLORY_ fluo green/matt black Z-DIN_ 3-11 RODZAJ PRZODU_ RX AFD_ ABS RODZAJ TYŁU_ NX SKISTOPPER_ PB² LD 85 WAGA_ 2260 KOD SKISTOPPERA_ D NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 257-372 mm

ATTACK 13 AT DEMO W/O BRAKE

ATTACK2 11 GW BLACK W/O BRAKE

ER 11.0

ER 14.0 GW FREEFLEX DEMO

KOD_ DD066917000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 4-13 RODZAJ PRZODU_ FR PRO² AFD_ AFS metal AT RODZAJ TYŁU_ NX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 2250 KOD SKISTOPPERA_ F NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ 259-382 mm

KOD_ DD094219000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 3 - 11 RODZAJ PRZODU_ FR PRO² AFD_ AFS metal AT RODZAJ TYŁU_ SX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 1550 g KOD SKISTOPPERA_ L NORMA BUTÓW_ A / G

AMBITION

KOD_ DA600920000 KOLORY_ fluo green/matt black Z-DIN_ 3-11 RODZAJ PRZODU_ RX AFD_ ABS RODZAJ TYŁU_ NX SKISTOPPER_ PB² LD 85 WAGA_ 1920 KOD SKISTOPPERA_ D NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ ALL

ALL MOUNTAIN

KOD_ DA091919000 KOLORY_ fluo green/matt black Z-DIN_ 3-11 RODZAJ PRZODU_ RX AFD_ ABS RODZAJ TYŁU_ NX SKISTOPPER_ PB² LD 85 WAGA_ 2260 KOD SKISTOPPERA_ D NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 257-372 mm

ELAN JUNIOR

NE

DESW IGN

EL 7.5 GW AC BLK

AMBITION 12 AT W/O BRAKE KOD_ DD003620000, DD088818000 (white) KOLORY_ solid black/green, solid white Z-DIN_ 4 - 12 RODZAJ PRZODU_ AT AFD_ AFS RODZAJ TYŁU_ AT SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 1810 g KOD SKISTOPPERA_ C NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ 260-350 mm

90

EL 10.0 GW BRAKE KOD_ DB697619000 (black), KOLORY_ solid black/smoke Z-DIN_ 3-10 RODZAJ PRZODU_ SX AFD_ AFS GW RODZAJ TYŁU_ SXG SKISTOPPER_ SL Brake 78 KOD SKISTOPPERA_ J NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ ALL

KOD_ DB899519000 KOLORY_ solid black/white/silver Z-DIN_ 2 - 7,5 RODZAJ PRZODU_ SX Jr. AFD_ AFS GW AC RODZAJ TYŁU_ SX Jr. SKISTOPPER_ SL Brake 78 KOD SKISTOPPERA_ J NORMA BUTÓW_ A/C RODZAJ BUTÓW_ ALL

EL 4.5 GW AC BLK/WHT KOD_ DB999819000 (black), DB999919000 (white) KOLORY_ solid black/white/silver, white Z-DIN_ 0,75-4,5 RODZAJ PRZODU_ SX Kid AFD_ AFS GW AC RODZAJ TYŁU_ SX Kid SKISTOPPER_ SX Kid Brake 80 KOD SKISTOPPERA_ K NORMA BUTÓW_ A/C RODZAJ BUTÓW_ ALL

91


A

ER 18.0 X RD FREEFLEX ST ER 17.0 FREEFLEX ST ATTACK² 18X AT ATTACK² 13 AT

163032

DF163032000

Power Brake² Race PRO 16-85 [A]**

163033

DF163033000

Power Brake² Race PRO 17-85 [A]

163034

DF163034000

Power Brake² Race PRO 18-85 [A]**

163035

DF163035000

Power Brake² Race PRO 95 [A]

163036

DF163036000

Power Brake² Race PRO 110 [A]

163037

DF163037000

Power Brake² Race PRO 130 [A]

163038

DF163038000

Power Brake² Race PRO 150 [A]

163003

DF163003000

BRAKE AMBITION 85 (C)

163016

DF163016000

BRAKE AMBITION 95 (C)

163004

DF163004000

BRAKE AMBITION 105 (C)

163005

DF163005000

BRAKE AMBITION 125 (C)

163003

DF163098000

BRAKE AMBITION 85 (C)

163016

DF163099000

BRAKE AMBITION 95 (C)

AMBITION 12 AT WHT

C AMBITION 12 AT BLK

D

F

G

J K L

ER 14.0 FREEFLEX ER 11.0 FREEFLEX ER 11.0 ER 14.0 GW FREEFLEX DEMO ESP 10.0 GW ESR 10.0 GW

163004

DF163100000

BRAKE AMBITION 105 (C)

163005

DF163101000

BRAKE AMBITION 125 (C)

163044

DF163044000

Power Brake² LD 85 [D]

163045

DF163045000

Power Brake² LD 95 [D]

163046

DF163046000

Power Brake² LD 110 [D]

163047

DF163047000

Power Brake² LD 130 [D]

163048

DF163048000

Power Brake² LD 150 [D]

163050

DF163050000

Powerrail Brake² LD 85 [F]

163051

DF163051000

Powerrail Brake² LD 95 [F]

90

90

90

90

85

78

78

74

95

95

95

85

85

90

85

85

85

EXAR PRO

90

EXPLORE X

90

EXPLORE 72

90

100

EXPLORE 82

90

115

LEELOO TEAM

105

PRODIGY TEAM

130

LEELOO

85

PRODIGY

85

SLING SHOT

95

RENTAL + SPECIAL

RIPSTICK 86 T /TW

90

RIPSTICK 86 & 88 W

85

95

RIPSTICK 106 & RIPSTICK 102 W

WINGMAN 82 CTI / TI WILDCAT 82 CX / C

90

TWEENER

RIPSTICK 96 & 94 W

BRAKE MODEL / WIDTH

RIPSTICK 116

SALES CODE

IBEX 78

ART. NO.

FREERIDE

IBEX 84 (ALL MODELS)

ELAN BINDING MODELS

ADVENTURE

IBEX 94 (ALL MODELS)

COLOR CODE

N

WINGMAN 86 CTI / TI WILDCAT 86 CX

W

A Z Ą I

ALL MOUNTAIN

IA

KIJ EN AR CIA RS TECHNOLOGIE WYKORZYSTYWANE W KIJACH KIE Poszukujesz doskonałej lini kijów narciarskich do poprawy Twoich wrażeń z jazdy na nartach Elan? Już nie musisz szukać dalej. Przedstawiamy najnowszją kolekcję kijów narciarskich Elan. Kompletna oferta naszych kijów narciarskich, które zostały przetestowane i sprawdzone na najwyższy poziom jazdy na nartach, zapewniając bezpieczeństwo, komfort i kontrolę w każdej sytuacji.

DESIGN I KOLORYSTYKA Kije to ważny element wyposażenie narciarza, dlatego odpowiedni wygląd i kolorystyka są bardzo istotne. Elan zawsze przykłada dużą wagę do tego, by sprzęt odpowiadał najwyższym standardom pod względem rozwiązań technicznych i wizualnych. Perfekcja w każdym celu.

NOWY UCHWYT

BIC Uchwyt wykonany z dwóch kompo­ nentów

Jeden z najważniejszych elementów kija narciarskiego. Elan opracował nową, hybrydową konstrukcję uchwytu typu Bulwark BIC, który jest bardzo ergonomiczny, lekki i komfortowy.

ATTACK² 13 AT DEMO

ATTACK² 11 AT DEMO

EL 10.0 GW EL 7.5 GW AC

EL 4.5 GWAC

163052

DF163052000

Powerrail Brake² LD 110 [F]

163053

DF163053000

Powerrail Brake² LD 130 [F]

162943

DF162943000

POWERRAIL BRAKE SL 78 (G)

163084

DF163084000

POWERRAIL BRAKE SL 85 (G)

162944

DF162944000

POWERRAIL BRAKE SL 90 (G)

163078

DF163078000

POWERRAIL BRAKE SL 100 (G)

162985

DF162985000

POWERRAIL BRAKE SL 115 (G)

163058

DF163058000

SL Brake 78 [J]

162776

DF162776000

SL Brake 90 [J]

163067

DF163067000

SL Brake 100 [J]

163068

DF163068000

SL Brake 115 [J]

163111

DF163111000

SX Kid Brake 80 [K]

163027

DF163027000

SL Brake FS 78 [L]

163028

DF163028000

SL Brake FS 90 [L]

TRZON Trzon jest najważniejszą częścią kija narciarskiego. Kije Elana wykonane są z wysokiej jakości aluminium (5083 i 7075 - duża wytrzymałość i bezpieczeństwo), włókna węglowego lub kompozytów z włókna szklanego, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo lekka.

SIC Uchwyt wykonany z jednego kompo­ nentu

TALERZYK W kolekcji Elana znajdziecie wiele rodzajów talerzyków, które sprawdzą się w różnych warunkach. Satysfakcja gwarantowana.

ATTACK² 11 GW 163029

DF163029000

SL Brake FS 100 [L]

163030

DF163030000

SL Brake FS 115 [L]

/

DTG32869085    

85

/

DTG32869100    

100

/

DTG32869115    

115

/

DTG32869130    

130

/

DTG32871085    

85

/

DTG32871100    

100

/

DTG32871115    

115

/

DTG32871130    

130

ION 12 BINDING

SZPICE W kijach Elana stosowane są szpice wykonane z najwyższej jakości materiałów takich jak stal i karbid.

ION 12 DEMO

** For competition bindings (X) only

92

93


IE

K RS

IA

PORSCHE DESIGN ELAN KOD_ CD000220 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Carbon 60%

(transparent printing) PRZEKRÓJ_ Ø 14 mm KOLORY_ Black / black UCHWYT_ Bulwark 2K Grip PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ Basket 50 mm + E-basket carbide tip TS

94

PINK / VIOLET

MINT / BLUE

BLACK / GREY

WHITE / GREY

RED

GREEN / BLACK

BLACK

PINK / BLUE

BLUE/ TURQUOISE

GREEN

BLACK

MAROON / PINK

N

BLACK

E KIJ

C AR

TOUR

POWROD

LITEROD

SPEEDROD

HOTROD

HOTROD JR

KOD_ CD190219 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 95-140

KOD_ CD190419 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-130 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 18 mm

KOD_ CD300320 (green), CD300420

KOD_CD501320 (orange), CD501220 (black),

KOD_ CD602220 (blue), CD602020 (black), CD602120 (green), CD602320 (red), CD602420 (white) RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm KOLORY_ Blue / blue, Black / grey, Green / black, Red / red, White / grey UCHWYT_ Bulwark SIC Grip PASEK_ System Strap KÓŁKO_ Basket 55 mm + Steel Tip + basket fixation art.115

KOD_ CD803020 (black), CD803120 (green), CD803220 (mint), CD803320 (pink) RODZAJ_ Junior DŁUGOŚCI (CM)_ 70-110 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 14 mm KOLORY_ Green / blue, Black / grey, Mint / blue, Pink / violet UCHWYT_ Jr ErgoForm Grip PASEK_ System Strap JR KÓŁKO_ Basket 50mm + Steel Tip

(Telescopic) MATERIAŁ_ Alu 7075 PRZEKRÓJ_ Ø 18/16 mm KOLORY_ Green / Black UCHWYT_ Bulwark BIC Grip + EVA Undergrip PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ Powder Basket 95mm+ Carbide Tip

KOLORY_ Orange UCHWYT_ Cork BIC + EVA

Undergrip

PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ Powder Basket +

Steel Tip

(black), CD300520 (pink) RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 7075 PRZEKRÓJ_ Ø 14 mm KOLORY_ Green / blue, Black / black, Maroon / pink UCHWYT_ Bulwark BIC Grip PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ Basket 55 mm + Steel Tip + E-basket

CD501120 (green), CD501520 (blue), CD501420 (pink) RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm KOLORY_ Orange / orange, Black / black, Green / petrol Blue / turquoise, Pink / blue UCHWYT_ Bulwark BIC Grip PASEK_ System Strap KÓŁKO_ Basket 55 mm + Steel Tip + basket fixation art.115

95


IE

AC

K RS

IA

E KIJ

C AR

N

RACEROD SLX

RACEROD GSX

RACEROD RCS JR

RACEROD RCG JR

EXAR

EXAR CARBON

KOD_ CD005020 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 7075 PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm

KOD_ CD005120 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 7075 PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm

KOD_ CD095619 RODZAJ_ Junior DŁUGOŚCI (CM)_ 95-115 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm

KOD_ CD095419 RODZAJ_ Junior DŁUGOŚCI (CM)_ 95-115 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm

KOD_ CD904020 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 18 mm

KOD_ CD904120 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ 5% Carbon PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm

+ Steel Tip

PASEK_ System Strap KÓŁKO_ Basket 55/95 mm +

KOLORY_ Green / black / red UCHWYT_ Race Rubber Red PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ E-basket Race

Cone + Carbide Tip

96

KOLORY_ Green / black

/ red

UCHWYT_ Race Rubber Red PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ E-basket Race

Cone + Carbide Tip

KOLORY_ Green / black / red UCHWYT_ Race Rubber Red PASEK_ System Strap JR KÓŁKO_ E-basket Race Cone

+ Steel Tip

KOLORY_ Green / black / red UCHWYT_ Race Rubber Red PASEK_ System Strap JR KÓŁKO_ E-basket Race Cone

KOLORY_ Color Coded UCHWYT_ Bulwark SIC

Rental

E-basket TS Steel Tip

CE

SS

OR

IES

KOLORY_ Color Coded UCHWYT_ Bulwark SIC

Rental

PASEK_ System Strap fixed KÓŁKO_ Basket 55/95 mm

+ E-basket TS Steel Tip

97


O

IE Z D

Ż DEMO JACKET M

DEMO PANTS M

KOD_ PST95819 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Dwukierunkowy zamek,

KOD_ PST95919 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulacja dolnej części

mankiety z regulacją, kaptur z regulacją, profilowane rękawy, kaptur mocowany na stałe (wystarczająco duży, by zmieścić kask), kieszeń wewnętrzna, wzmocnienia, kieszeń na skipass; odpinany fartuch śnieżny; dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej; dwie zapinane na zamek kieszenie przednie; otwory wentylacyjne pod ramionami; wodoodporne zamki. MATERIAŁ_ MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10.000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Ocieplina: 80 g ROZMIARYS_ XS - XXL KOLORY_ Zielony

DEMO JACKET W

DEMO PANTS W

CAMBER JACKET M ORANGE

CAMBER JACKET M GREEN

KOD_ PST95619 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Dwukierunkowy zamek,

KOD_ PST95719 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulacja w dolnej części

KOD_ PST95419 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Mankiety z regulacją,

KOD_ PST95019 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Mankiety z regulacją,

regulowane mankiety, kaptur z regulacją, profilowane rękawy, kaptur przyszyty na stałe (wystarczająco duży, by zmieścić kask), kieszeń wewnętrzna, wzmocnienia, kieszonka na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej, dwie przednie kieszenie zapinane na zamek, wentylacja pod ramionami, wodoodporne zamki. MATERIAŁ_ MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10.000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, OCieplina: 80 g ROZMIARYS_ 34-46 KOLORY_ Zielony

nogawek, regulacja obwodu pasa, profilowane kolana, odpinane szelki, kieszenie wykończone miękkim materiałem, chowany zamek, wzmocnienia, wykończenie nogawek zapobiegające przedostawaniu się śniegu do środka, dwie zapinane na zamek kieszenie przednie, wodoodporne zamki, zamek w dolnej części nogawki. MATERIAŁ_ MPC Extreme, WP 20.000, MP 10.000, 100 % Poliester, 150 gr/m2, Ocieplina: 80 g ROZMIARYS_ 34-47

kaptur z regulacją, profilowane rękawy, odpinany kaptur, wewnętrzne mankiety z Lycry, kieszeń wewnętrzna, kieszeń na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej i kieszenie przednie, otwory wentylacyjne pod ramionami. MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10 000, MP 10.000, PFC wykończenie impregnatem zabezpieczającym przed wodą, 94 % Poliester, 6 % Elastan, 170 gr/m2, lekki chroniący przed wiatrem i wodą materiał, Ocieplina przypominająca puch ROZMIARYS_ S-XXL

kaptur z regulacją, profilowane rękawy, odpinany kaptur, wewnętrzne mankiety z Lycry, kieszeń wewnętrzna, kieszeń na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej i kieszenie przednie, otwory wentylacyjne pod ramionami. MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10 000, MP 10.000, PFC wykończenie impregnatem zabezpieczającym przed wodą, 94 % Poliester, 6 % Elastan, 170 gr/m2, lekki chroniący przed wiatrem i wodą materiał, Ocieplina przypominająca puch ROZMIARYS_ S-XXL

CAMBER JACKET W CORAL

CAMBER JACKET W NARDO

CAMBER PANTS MEN

TECH VEST

KOD_ PST95219 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulowane mankiety,

KOD_ PST95519 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulowane mankiety,

CKOD_ PST95119 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulacja w pasie, otwory

KOD_ PST96419 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Kaptur z regulacją, dwie

zapinane na zamek kieszenie z przodu.

kaptur z regulacją, profilowane rękawy, odpinany kaptur, wewnętrzne mankiety z Lycry, kieszeń wewnętrzna, kieszonka na skipass, odpinany fartuch śnieżny , dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej i dwie kieszenie przednie, otwory wentylacyjne pod ramionami. MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC wykończenie impregnatem zabezpieczającym przed wodą, 94 % Poliester, 6 % Elastan, 170 gr/m2, lekki chroniący przed wiatrem i wodą materiał, Ocieplina przypominająca puch ROZMIARYS_ 34-46

wentylacyjne, profilowane kolana, odpinane szelki, uchwyt na klucz, kieszonka na zamek, wzmocnienia, wykończenie nogawek zapobiegające przedostawaniu się śniegu do wewnątrz, dwie zapinane na zamek kieszenie z przodu, zamki w dolnej części nogawek. MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC wykończenie impregnatem zabezpieczającym przed wodą, 94 % Poliester, 6 % Elastan, 170 gr/m2, Ocieplina: 100 g ROZMIARYS_ S-XXL

CAMBER PANTS WOMEN

MIDLAYER W

TECH JACKET

MIDLAYER M

CKOD_ PST95319 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulacja w pasie, otwory

KOD_ PST90419 MATERIAŁ_ 96% poliester,

KOD_ PST96219 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Kaptur z regulacją,

KOD_ PST90319 MATERIAŁ_ 96% poliester,

kaptur z regulacją, profilowane rękawy odpinany kaptur, wewnętrzne mankiety z Lycry, kieszeń wewnętrzna , kieszonka na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej i kieszenie z przodu, otwory wentylacyjne pod ramionami MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC wykończenie impregnatem zabezpieczającym przed wodą, 94 % Poliester, 6 % Elastan, 170 gr/m2, lekki chroniący przed wiatrem i wodą materiał; Ocieplina przypominająca puch ROZMIARYS_ 34-46

wentylacyjne, profilowane kolana, odpinane szelki, uchwyt na klucz, kieszonka na zamek, wzmocnienia, wykończenia nogawek zapobiegające przedostawaniu się śniegu do wewnątrz, dwie zapinane na zamek kieszenie przednie, zamki w dolnej części nogawek MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC wykończenie impregnatem zabezpieczającym przed wodą, 94 % Poliester, 6 % Elastan, 170 gr/m2, Ocieplina: 100 g ROZMIARYS_ 34-46

98

nogawek, regulacja obwodu pasa, profilowane kolana, odpinane szelki, kieszenie wykończone miękkim materiałem, chowany zamek, wzmocnienia, wykończenie dolnej części nogawek zapobiegające przedostawaniu się śniegu do wewnątrz, dwie zapinane na zamek kieszenie przednie, wodoodporne zamki, zamki w dolnej części nogawek. MATERIAŁ_ MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Ocieplina: 80 g ROZMIARYS_ XS - XXL

4% elastan

ROZMIARYS_ XS - XL

(athletic fit)

profilowane rękawy, elastyczne wykończenie nadgarstków, kaptur wszyty na stałe. Ocieplina: kaczy puch 90/10, zapinane na zamek kieszenie z przodu, wodoodporne zamki. MATERIAŁ_ Stretch, WP 10.000, MP 10.000, 100 % Poliester ROZMIARYS_ XS - XXXL

MATERIAŁ_ Lekki, chroniący przed wiatrem i wodą

materiał Polyamide 100% ROZMIARYS_ S-XXL

4% elastan

ROZMIARYS_ S - XXL

(athletic fit)

99


O

IE Z D

Ż

TRAINING HOODIE W

HOODIE ELAN PROMO

KOD_ PST90219 MATERIAŁ_ 96% poliester,

KOD_ PTEC0220 MATERIAŁ_ 70% bawełna,

4% elastan

ROZMIARYS_ XS - XL

(athletic fit)

25% poliester, 5% elastan ROZMIARYS_S - XXL (regular fit)

TRAINING PANTS W

HOODIE W WILDCAT

KOD_ PST91019 MATERIAŁ_ 100% poliester ROZMIARYS_ XS - XL

KOD_ PTEC6020 MATERIAŁ_ 70% bawełna,

(athletic fit)

UNDERWEAR TOP M KOD_ PST90619 MATERIAŁ_ 83% poliester,

17% elastan

KOD_ PST90519 MATERIAŁ_ 83% poliester,

TRAINING HOODIE M

HOODIE M GREY HOODIE W MINT

SHIRT CORPO M SHIRT CORPO W

KOD_ PST90119 MATERIAŁ_ 96% poliester,

KOD_ PST94319, PST92219 MATERIAŁ_ 63% bawełna, 33%

KOD_ PST92019, PST92119 MATERIAŁ_ 100% bawełna ROZMIARYS_ S - XXL (M,

poliester, 4% spandex ROZMIARYS_ S - XXL (M, modern fit), XS - XL (W, modern fit)

17% elastan

4% elastan

(athletic fit)

(athletic fit)

UNDERWEAR PANT M

UNDERWEAR PANT W

TRAINING PANTS M

SHIRT GREEN M SHIRT GREEN W

POLO SHIRT M POLO SHIRT W

KOD_ PST90719 MATERIAŁ_ 83% poliester,

KOD_ PST90819 MATERIAŁ_ 83% poliester,

KOD_ PST90919 MATERIAŁ_ 100% poliester ROZMIARYS_ S - XXL

KOD_ PST91419, PST91519 MATERIAŁ_ 100% bawełna ROZMIARYS_ S - XXL (M,

KOD_ PST91819, PST91919 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

ROZMIARYS_ S - XXL

(athletic fit)

ROZMIARYS_ XS - XL

17% elastan

17% elastan

(athletic fit)

(athletic fit)

ROZMIARYS_ S - XXL

100

UNDERWEAR TOP W

25% poliester, 5% elastan ROZMIARYS_ XS - XL (regular fit)

ROZMIARYS_ XS - XL

ROZMIARYS_ S - XXL

(athletic fit)

modern fit), XS - XL (W, modern fit)

modern fit) XS - XL (W, modern fit)

5% elastan, pique ROZMIARYS_ S - XXL (M, modern fit) XS - XL (W, modern fit)

101


O

IE Z D

Ż

T-SHIRT LS M KOD_ PST92419 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

T-SHIRT BLACK LOGO

SNAPBACK CAP BLACK

KOD_ PST94919 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PST92819 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTGB0120 MATERIAŁ_ 100% bawełna, ROZMIARYS_ M-L

5% elastan

5% elastan

5% elastan

(modern fit)

(modern fit)

(modern fit)

T-SHIRT ELAN PROMO

T-SHIRT HANDCRAFTED IN THE ALPS

KOD_ PTET0620 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTET0220 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

ROZMIARYS_ S - XXL

ROZMIARYS_ S - XXL

5% elastan

5% elastan

(regular fit)

(modern fit)

ROZMIARYS_ S - XXL

ROZMIARYS_ S - XXL

ROZMIARYS_ XS - XXL

TRUCKER CAP

BASEBALL CAP

KOD_ PTGC0120 MATERIAŁ_ 100% bawełna

KOD_ PST93419 MATERIAŁ_ 100% bawełna, ROZMIARYS_ uni

z przodu, plastikowa siateczka z tyłu ROZMIARYS_ uni

MEN BEANIE

WOMEN BEANIE

KOD_ PTGA0120 MATERIAŁ_ 100% akryl ROZMIARYS_ uni

KOD_ PTGA6020 MATERIAŁ_ 50% wełna,

50% akryl

ROZMIARYS_ uni

T-SHIRT WILDCAT

T-SHIRT LADY MINT

T-SHIRT W STUDIO

HEADBAND BLACK

HEADBAND TECH

KOD_ PTET6020 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PST94219 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PST94619 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTGD0120 ROZMIARYS_ uni

KOD_ PTGD0220 ROZMIARYS_ uni

5% elastan

5% elastan

5% elastan

T-SHIRT RIPSTICK

T-SHIRT AMPHIBIO

T-SHIRT WINGMAN

SKI SOCKS

SPORT SOCKS

KOD_ PTET0120 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTET0420 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTET0520 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PST93819 MATERIAŁ_ poliester drytex,

KOD_ PST93919 MATERIAŁ_ poliester,

ROZMIARYS_ XS - XL

(regular fit)

ROZMIARYS_ XS-XL

ROZMIARYS_ XS - XL (slim fit)

5% elastan

5% elastan

5% elastan

80/20 wełna

(regular fit)

(modern fit)

(modern fit)

43-46

ROZMIARYS_ S - XXL

102

T-SHIRT WHITE LOGO

ROZMIARYS_ S - XXL

ROZMIARYS_ S - XXL

ROZMIARYS_ 35-38, 39-42,

polyamid, lycra ROZMIARYS_ 35-38, 39-42, 43-46

103


E C OW R K BY O P OR IT

DEMO SKI BAG

RACE TRAVEL BAG 165L

RACE BACKPACK 60L

KOD_ CG190019000

KOD_ CG190619000

KOD_ CG190219000

FEATURE OVERVIEW_ Bardzo duża przestrzeń

FEATURE OVERVIEW_ Bardzo duża przestrzeń pakunkowa / Kieszeń z przodu / Górna kieszeń / Kieszenie boczne / Rozkładana górna komora / Komora na mokrą odzież / Otwory wentylacyjne / Wyłożone miękkim materiałem paski na ramiona / Zapięcie na klatce piersiowej / Miejsce na wpisanie danych osobowych

FEATURE OVERVIEW_ komora na pięć par nart /

uchwyt z regulacją / przegroda wewnętrzna / Paski ściągające / kauczukowe kółka

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester / PVC KOLORY_ Zielony

pakunkowa/ Uchwyt z regulowaną długością / Kauczukowe kółka / Długa boczna kieszeń / Miejsce na wpisanie danych osobowych MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

/ PVC

KOLORY_ Zielony

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

/ PVC

KOLORY_ Zielony

SKI WRAP

AGT BACKPACK 25L

LIGHT BACKPACK 15L

KOD_ CG190819000

KOD_ CG592419000

KOD_ CG592619000

FEATURE OVERVIEW_ komora na trzy pary

FEATURE OVERVIEW_ Duża komora główna /

FEATURE OVERVIEW_ Komora główna / Przegroda na 15-calowy laptop / Kieszeń przednia / Kieszeń na paszport

nart, zapinana na zamek / długość 220 cm / Bardzo wytrzymały Poliester / Grubsza struktura

Komora na odzież sportową / Wodoodporna kieszeń / Kieszeń na klucze / Kieszonka na telefon / Dwie kieszenie przednie

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester KOLORY_ Czarny

KOLORY_ Czarny

/ PVC

1P/2P SKI BAG

DUALIE TRAVEL BAG 90L

CARRY ON BAG 50L

KOD_ CG291219000 (1P), CG291419000 (2P)

KOD_ CG302020000

KOD_ CG302220000

FEATURE OVERVIEW_ Komora na jedną parę

FEATURE OVERVIEW_ Podzielona komora

FEATURE OVERVIEW_ Rozmiar bagażu podręcznego / Główna komora z przegrodą / Mała kieszeń przednia / Uchwyt z regulacją długości / Kauczukowe kółka / Paski ściągające / Uchwyty do noszenia / Kieszenie boczne / Kieszonka na wizytówkę

nart / Paski ściągające (1P), Komora na dwie pary nart / paski ściągające (2P) MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester / PVC KOLORY_ Czarny

KOLORY_ Czarny

główna / Małe kieszenie przednie / Uchwyt z regulacją długości / Kauczukowe kółka / Paski ściągające / Uchwyty do noszenia / Kieszenie boczne / Kieszonka na wizytówkę MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester / PVC KOLORY_ Czarny

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

/ PVC

KOLORY_ Czarny

CZARNY EDITION BAG

BOOT BAG 30L

KOD_ CG693219000

KOD_ CG291619000

FEATURE OVERVIEW_ Dopasowany designem

do serii nart Black Edition

FEATURE OVERVIEW_ Przegrody na buty narciarskie i kask / Pasek na ramię

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

KOLORY_ Czarny

KOLORY_ Czarny

LIGHT BAG 8L LIGHT BAG 50L KOD_ CG592819000 (mała), CG593019000 (duża) FEATURE OVERVIEW_ Pojedyncza komora /

Lekka konstrukcja

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester KOLORY_ Czarny

104

105


ALL MOUNTAIN WINGMAN

FREERIDE RIPSTICK

ADVENTURE IBEX

ADVENTURE IBEX

ALL MOUNTAIN TWEENER

RACE PRECISION

ALL MOUNT. ELEMENT

KOLEKCJA NART ELANA 2020/2021

ALL MOUNTAIN AMPHIBIO

AMPHIBIO 18 Ti2 Fusion X

AMPHIBIO 16 Ti Fusion X

AMPHIBIO 14 Ti Fusion X

AMPHIBIO 12 C Power Shift

WINGMAN 86 CTi Fusion X/Flat

WINGMAN 86 Ti Fusion X/Flat

WINGMAN 82 CTi Fusion X/Flat

ABIGBS20

ABJGFT20

ABKGFW20

ABAEVU19, ABAEVX19 (Flat)

ABDFLK19, ABDFLL19 (Flat)

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods

GEOMETRIA 121/73/104

121/73/104

125/76/104

125/76/104

DŁUGOŚĆ 160(13.3), PROMIEŃ 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

KOD ABHGFQ20 PROFIL Amphibio TECHNO- TruLine LOGIA Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Dual Ti

WINGMAN 82 Ti Power Shift/ Flat

WINGMAN 78 Ti Power Shift

WINGMAN 78 C Power Shift

RIPSTICK 116 RIPSTICK 106 RIPSTICK 96

ABBEWA19, ABFEWG19, ABGGLW20 ABBEWD19 (Flat) ABFEWK19 (Flat)

ABGGLZ20

ADAGCX20

ADBGDC20

ADCGDF20

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

TruLine Technology, SST Sidewall, LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ, MonoTi

TruLine Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Mono Ti

TruLine Technology, SST Sidewall, LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ, Mono Ti

TruLine Technology, SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

130/86/115

130/86/115

129/82/112

129/82/112

125/78/104

125/78/104

146/116/132

160(13.8), 166(14.7), 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

160(13.8), 166(14.7), 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

177(19.4) 185(20.4), 193(23.3)

WAGA SYSTEM Fusion X WIĄZAŃ/ PŁYTA WIĄZANIA EMX 12.0 GW FUSION X BLK/SIL

IBEX 94 CARBON

IBEX 84 CARBON XLT

IBEX 84 CARBON

IBEX 84

ADDGEE20

ADJEUC19

ADKEUD19

ADJEUM19

ADMEUN19

ADNEYB19

Amphibio

Amphibio

Mountain Rocker Mountain Rocker

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Bridge Technology, Bridge Technology, TubeLite TubeLite Woodcore, Carbon Woodcore, Carbon Rods, Vapor Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Inserts, CYA Plate, Carbon Power Fibreglass Shell

143/106/120

136/96/110

130/88/105

130/94/111

164(16.0), 172(17.0), 180(18.1), 188(20.4)

164(15.1), 172(16.2), 180(18.0), 188(19.5)

148(13.0), 156(13.7), 164(14.2), 172(15.4), 180(17.0), 188(18.9)

163(18.9), 170(20.1), 177(21.2), 184(22.7)

1900g +/- 50g (185)

1790g +/- 50g (180)

1650g +/- 50g (180)

1550g +/- 50g (180)

Flat

Flat

ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

Fusion X

Power Shift

Fusion X / Flat

Fusion X / Flat

Fusion X / Flat

Power Shift / Flat Power Shift

Power Shift

Flat

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/GRN

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/GRN

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/ORG

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/ORG

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/ORG

EL 10.0 GW SHIFT BLK/RED

ATTACK2 18 (X) AT ATTACK2 13 AT W_O BRAKE W_O BRAKE

ALL MOUNTAIN TWEENER

SLING SHOT Flat

IBEX 94 CARBON XLT

Fusion X

AESGJT20, AESGJR20, AESGJS20 (FLAT) AESGJF20 (FLAT)

AETGJW20, AEUGJE20, AETGHE20 AETGJV20 (FLAT) AEUGJU20 (FLAT)

Jib Rocker

JIB Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 118/86/113

116/84/111

115/83/110

112/81.5/107

112/81.5/107

105/72/97

105/72/97

101/69/90

DŁUGOŚĆ 149(11.9), PROMIEŃ 156(12.9), 161(14.0), 166(15.2), 171(16.3), 176(17.5)

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

105(6.9), 115(8.8), 95(/)

105(6.9), 115(8.8), 95(/)

70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 110(7.0), 110(7.0), 110(7.0), 110(7.0), 120(8.6), 120(8.6), 120(8.6), 120(8.6), 120(8.6), 130(9.4), 130(9.4), 130(9.4), 130(9.4), 130(9.4), 140(11.2), 140(11.2), 140(11.2), 140(11.2), 140(11.2), 150(13.1) 150(13.1) 150(13.1) 150(13.1) 150(13.1)

PROFIL JIB Rocker

LEELOO TEAM Quick Shift/ Flat

PRODIGY PRO Quick Shift

LEELOO PRO Quick Shift

JETT

STARR

SKY

MAXX

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

MAXX BLK RED Quick Shift

106

SL

GSX

Fusion X

Fusion X

Plate

GSX MASTER RIPSTICK 86 T

RIPSTICK 86 TW

RC WINGMAN Shift

Shift

RC RACE RED Shift

AAJGNZ20

AAKFZZ20

AALGKV20

AAJFZY20

AABFZX20

ADGGEA20

ADGGDY20

AFAGLN20

AFAGLM20

AFMGLK19

Mountain Rocker Mountain Rocker Mountain Rocker Mountain Rocker Mountain Rocker Parabolic Rocker

Camber

Camber

Camber

Camber

Camber

Mountain Rocker Mountain Rocker Camber

Camber

Camber

Bridge Technology, Bridge Technology, Bridge Technology, Bridge Technology, Bridge Technology, Groove Technology, Power Shell, TubeLite TubeLite LAMINOWANY LAMINOWANY TubeLite Dual Woodcore, Fibreglass Woodcore, Carbon Woodcore, Carbon DREWNIANY DREWNIANY Woodcore, Folding Rods, Vapor Rods, Vapor RDZEŃ, Vapor RDZEŃ, Vapor Ski Technology, Inserts, CYA Plate, Inserts, Inserts, Inserts, Fibreglass, Carbon Power CYA Plate, CYA Plate, CYA Plate, Carbon Rods Shell Fibreglass Fibreglass Fibreglass

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, MonoTi, Power Rebound System

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti

SST Sidewall, LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ, Fibreglass

SST Sidewall, LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ, Fibreglass

WaveFlex, Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

WaveFlex, Full Power Cap,Dual Woodcore, Fibreglass

WaveFlex, Full Power Cap,Dual Woodcore, Fibreglass

130/94/111

120/84/105

120/84/105

113/67/100

121/68/104

121/68/104

110/69/94

110/69/94

123/86/112

123/86/112

114/70.599

114/70.5/99

114/70.5/99

163(18.9), 170(20.1), 177(21.2), 184(22.7)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0)

155(11.0), 160(12.0), 165(12.8), 170(13.5)

155(11.0), 160(12.0), 165(12.8), 170(13.5)

170(17.4), 175(19.0), 180(21.2)

175(19.0), 180(21.2), 182(23.9*), 185(25.1*)

138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), 140(10.3), 150(11.9)

110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), 140(10.3), 150(11.9)

110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), 140(10.3), 150(11.9)

1360g +/- 50g (170)

1390g +/- 50g (170)

1210g +/- 50g (170)

1270g +/- 50g (170)

1270g +/- 50g

1300g +/- 50g

Flat

Flat

Flat

Flat

Flat

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

ION 12 Demo BLK

ION 12 Demo BLK

ION 12 Demo BLK

ION 12 Demo BLK

Light Shift / Flat

Light Shift / Flat

Quick Shift / Flat

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK / ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

EL 10.0 GW SHIFT EL 4.5_7.5 GW BLK/BLK SHIFT WB BLK ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

EZYY 2

BLOOM 2

EZYY 1

BLOOM 1

EZYY XS

BLOOM XS

EZYY 2 / BLOOM 2 EZYY 1 / BLOOM 1 EZYY XS / BLOOM XS KOD

RBJA0316 (EZYY XS), RBJB0316 (BLOOM XS), RBJA0117 (EZYY 1), EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker RBJB0117 (BLOOM 1), RBJA0217 (EZYY 2), U-Flex Technology, U-Flex Technology, U-Flex U-Flex U-Flex U-Flex U-Flex RBJB0217 (BLOOM 2) Full Power Cap, Full Power Cap, Technology, Technology, Technology, Technology, Technology, TECHNOLOGIA Synflex, Synflex, Full Power Full Power Full Power Full Power Full Power LightWeight (EZYY/BLOOM XS) Fibreglass Fibreglass Cap, Synflex, Cap, Synflex, Cap, Synflex, Cap, Synflex, Cap, Synflex, U-Flex™, Volume Fibreglass Fibreglass Fibreglass Fibreglass Fibreglass Control Plate VCP (EZYY/BLOOM 1/2) AEUGHF20

AFDGBG20

AFDGBH20

101/69/90

AFFEZG19

101/69/90

AFDEZE19

101/69/90

AFDEZJ19

101/69/90

WAGA SYSTEM Flat WIĄZAŃ/ PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

SLX Fusion X

BLACK EDITION

Light Shift/Flat Light Shift/ Flat

TECHNO- Monoblock, LOGIA Laminated Woodcore, Fibreglass

LEELOO

SCX Fusion X

ALL MOUNTAIN KIDS

PRODIGY TEAM Quick Shift/ Flat

KOD ADRGJP20

PRODIGY

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

RIPSTICK 88

Quick Shift / Flat

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WB BLK

EL 4.5 GW AC SHIFT BLK / SIL

EL 4.5 GW AC SHIFT WHT

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

KONSTRUKCJA

Cabrio construction SKORUPA

Polipropylene WKŁAD WEWNĘTRZNY

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

120/84/105

114/78/100

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

1400g +/- 50g (170)

1330g +/- 50g (170)

Flat

Flat

ION 12 Demo BLK

ION 12 Demo BLK

ADPEPU18

ABMEVM19 (blue) / ABMEVL19 (green) / ABMFBF19 (black)

120/84/105

127/76/102

163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0)

144(10.6), 152(12.0), 168(15.1), 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9) 174(15.9), 180(16.7)

2420g +/- 50g (with bindings) Light Shift

Fusion X + Arrow Fusion X + Arrow Fusion X + Arrow Fusion X + Arrow Raceplate Evo 14 Flat Carbon Plate Carbon Plate Carbon Plate Carbon Plate Raceplate WCR 14*

Flat

SLR PRO

SLR PRO

SLR PRO

ION 12 Demo BLK

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG / BLK/GRN

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/GRN

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

RACE

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/GRN

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/GRN

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/GRN

ER 17.0 FREEFLEX ST

WILDCAT

INSOMNIA ELITE TI Power Shift

INSOMNIA 16 Ti Power Shift

INSOMNIA 14 Ti Power Shift

INSOMNIA 12 C Power Shift

INSOMNIA 10 WHITE Light Shift

INSOMNIA 10 BLACK Light Shift

SPEED MAGIC Fusion X

WILDCAT 86 CX Power Shift /Flat

ABHGRK20

ACCFJJ19

ACBGJX20

ACCGAE20

ACDGAG20

ACEGAH20

ACGGKA20

ACGGKH20

ACAGAD20

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

TruLine Technology, RST Sidewall, LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ, Dual Ti, Carbon

TruLine Technology, RST Sidewall, LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ, Mono Ti

TruLine Technology, RST Sidewall, LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ, Mono Ti

TruLine Technology, RST Sidewall, LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ, Mono Ti

TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore

TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore

121/73/104

121/73/104

121/71/102

121/73/104

125/76/107

125/76/107

127/76/104

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

146(11.3), 152(12.2), 158(13.3), 164(14.5), 170(15.7)

146(10.9), 152(12.3), 158(13.3), 164(14.6)

146(11.3), 152(12.2), 158(13.3), 164(14.5), 170(15.7)

144(10.2), 150(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

144(10.2), 150(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9) 166(14.4)

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

Power Shift

Power Shift

Power Shift

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/SIL

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

ELEMENT

FREERIDE RIPSTICK

WILDCAT 82 CX Power Shift /Flat

IBEX

WILDCAT 82 C Power Shift /Flat

WILDCAT 76 Light Shift

RIPSTICK 102 W Light Shift

RIPSTICK 94 W

RIPSTICK 88 W

ELEMENT WHITE / BLACK BLUE Light Shift

ACRGHL20, ACSGAF20, ACMGQU20 (Flat) ACNGQV20 (Flat)

ACTGKD20, ACPGRA20 (Flat)

ACUGKE20

ADEGDL20

ADFGDR20

ADGGEK20

ABMEVN19 (white)/ ADMFJH19 ABMEVP19 (black blue)

Camber

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Parabolic Rocker

Mountain Rocker

Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Mono Ti, Power Rebound System

TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods

TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods

TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated Woodcore,Carbon WZMOCNIENIA

TruLineTechnology, SST Sidewall, Laminated Woodcore

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

127/76/104

119/68/102

127/86/113

129/82/112

129/82/112

127/76/104

143/104/120

136/94/110

130/88/105

127/76/102

120/84/105

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9) 166(14.4)

145(10.5), 150(10.5), 155(11.0), 160(12.0), 165(12.8)

152(12.9), 158(13.8), 164(14.7), 170(15.6)

146(11.0), 152(11.0), 158(12.0), 168(13.1), 170(14.3)

146(11.0), 152(11.0), 158(12.0), 164(13.1)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

154(15.0), 162(15.8), 170(17.0), 178(18.1)

146(13.2), 154(14.0), 162(15.0), 170(16.2), 178(18.0)

146(13.0), 154(13.7), 162(14.2), 170(15.4), 178(17.0)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

1470g +/- 50g (170)

Light Shift

1270g +/- 50g

1650g +/- 50g (170) Fusion X + Carbon Plate

RC RACE

Tactix Carbon Plate

INSOMNIA

KLAMRY

Green/Black (EZYY), White/Pink (BLOOM)

ELEMENT BLUE / GREEN / BLACK Light Shift

INSOMNIA BLACK EDITION Power Shift

150, 155, 160, 165 (EZYY/BLOOM XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (EZYY/BLOOM 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (EZYY/BLOOM 2)

KOLORY

ADOEUP19

IBEX TACTIX CARBON ION 12

PORSCHE DESIGN ELAN AMPHIBIO Fusion X

ROZMIARY

1 nylon buckle (EZYY XS/EZYY 1/BLOOM XS/BLOOM 1), 2 nylon buckles (EZYY 2/BLOOM 2)

IBEX 78

Power Shift

Power Shift

Light Shift

Light Shift

Fusion X + Arrow Power Shift / Flat Power Shift / Flat Power Shift / Flat Light Shift Carbon Plate

Flat

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ELW 9.0 GW SHIFT BLK_COR

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/BLK

ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK_COR

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

1570g +/- 50g (170) Flat ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

Flat

Flat ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

IBEX 84W CARBON

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

ION 12 Demo BLK

107


SKI TECHNOLOGIES SYSTEM

PROFILE

PROFIL AMPHIBIO

PROFIL CAMBER

Technologia Amphibio to rewolucyjna konstrukcja nart łącząca w sobie zalety desek z rockerem i camberem. Narty wykonane w tej technologii są asymetryczne. Wewnętrzna krawędź każdej z nich jest wykonana z pełnym camberem w celu uzyskania precyzji prowadzenia i znakomitego trzymania na twardym śniegu. Zewnętrzna krawędź każdej z nart posiada profil z rockerem, co zapewnia łatwość wykonywania skrętów, płynne przejścia z łuku w łuk oraz wybaczanie błędów.

Narty, w których stosuje się profil camber mają doskonały kontakt ze śniegiem, na całej długości krawędzi - od dziobów po piętki. Gwarantują niezawodne trzymanie, stabilność precyzyjny przekaz siły.

PROFIL PARABOLIC ROCKER

PROFIL EARLY RISE ROCKER

PROFIL MOUNTAIN ROCKER

JIB ROCKER

Unikalny projekt firmy Elan łączy mocno taliowaną geometrię nart z Early Rise Rocker. Rezultatem tej fuzji jest większa skrętność przy użyciu mniejszej energii. Stabilizatory umieszczone w przedniej części nart absorbują niekorzystne wibracje wzmacniając trzymanie na twardym śniegu i zapewniając nadzwyczajną kontrolę.

Dzięki umiarkowanej wysokości podniesienia dziobów, Early Rise Rocker zapewnia płynność i lekkość wykonywanych łuków

Profil Mountain Rocker to umiarkowane podniesienie dziobów i piętek nart w celu uzyskania lepszego efektu surfowania w głębokim śniegu, łatwiejszej inicjacji skrętów i wszechstronności w zróżnicowanych warunkach. W połączeniu z umiarkowanym camberem na odcinku pod butem, Mountain Rocker zapewnia również doskonałą precyzję i stabilność na maszynowo przygotowanych stokach.

Stosowany w nartach freestyle’owych Jib Rocker polega na optymalnym podgięciu dziobów i piętek, tak by ułatwić jazdę w puchu oraz zabawę w parku i w pipe’ie.

TECHNOLOGIE STOSOWANE W RDZENIU

AMPHIBIO TECH Amphibio Tech to innowacyjna konstrukcja nart polegająca na zastosowaniu asymetrii w prawej i lewej narcie. Nowatorska zarówno pod kątem profilu, jak i rozróżnienia na prawą i lewą nartę.

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE W

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

Technologia Amphibio Truline W to najbardziej zaawansowana na rynku, asymetryczna konstrukcja nart stworzona specjalnie z myślą o paniach. Zaprojektowana i przetestowana w Elan W Studio. Wyróżnia się lżejszym, zwinniejszym profilem. Jej sekret tkwi w odpowiednim rozmieszczeniu materiału strukturalnego wzdłuż całej krawędzi wewnętrznej, co sprawia, że narty są stabilniejsze i bardziej dynamiczne w skrętach. Mniej materiału rozmieszczone jest natomiast wzdłuż zewnętrznej krawędzi, dzięki czemu narty błyskawicznie inicjują i płynnie wykańczają każdy skręt.

TECHNOLOGIA ARROW Technologia Arrow polega na zastosowaniu pod butem płyt wykonanych z włókna węglowego połączonych z wierzchnią warstwą titanalu. Obie warstwy współpracują w sposób harmonijny w strukturze nart oferując nieznaną wcześniej dynamikę i szybkość reakcji oraz precyzję wykonywania skrętów. Wstępnie wygięta w łuk płyta z włókna węglowego działa jak przyspieszacz i generuje szybki przekaz energii od dziobów do piętek. Za przekaz sił do krawędzi nart odpowiedzialne są specjalnie ukształtowane warstwy titanalu. Rezultatem jest nie tylko dynamika, ale także fenomenalne, niespotykane trzymanie nart na twardym stoku.

TECHNOLOGIE STOSOWANE W RDZENIU

TECHNOLOGIA BRIDGE

Ta unikalna technologia zapewnia nartom juniorskim i dziecięcym o 25% więcej elastyczności. W kombinacji z lekkim rdzeniem Symflex, konstrukcją Full Power Cap i profilem z rockerem, U-Flex umożliwia dzieciom naukę skrętów na krawędziach od pierwszego dnia na śniegu. Opatentowana technologia umożliwia szybkie postępy w nauce.

Bridge technology to unikalny projekt redukujący masę i wzmacniający osiągi. Bardzo cienki drewniany rdzeń jest na całej długości wzmocniony specjalnymi insertami zapewniającymi sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przekaz sił do krawędzi nart.

POWER SHIFT

LIGHT SHIFT

QUICK SHIFT

SLR PRO

W pełni zintegrowany system wiązań z płytą Free Flex. Unikalne PowerEdge Lifters zapewniają bezpośredni transfer energii i - poprzez to - błyskawiczną inicjację skrętów oraz moc w całym przebiegu łuku. Zamontowane na płycie z przodu i z tyłu elementy absorbujące szkodliwe wibracje wzmacniają trzymanie krawędzi i szybkie oddawanie energii.

System zintegrowanych wiązań wykorzystujący zasadę działania opartą na tych samych założeniach, jak w przypadku PowerShift. Wykonany z bardzo lekkich materiałów LightShift redukuje masę zestawu i umożliwia uzyskiwanie dobrych osiągów przy zainwestowaniu mniejszych nakładów energii.

Kolejny system zintegrowanych wiązań specjalnie zaprojektowany do elastycznych nart. Zbudowany z lekkich materiałów kompozytowych o niskim profilu. Zastosowana płyta jest bardziej elastyczna i odpowiada wymaganiom stawianym przed systemem U-Flex. Zapewnia łatwość inicjacji skrętów.

System SLR składa się z lekkiej podwójnej płyty pozwalającej na szybkie i łatwe dopasowanie wiązań. Płyta Free Flex gwarantuje płynną, przyjemną jazdę i większą stabilność. Wykorzystanie lekkich materiałów i odpowiedniej konstrukcji umożliwiło obniżenie wagi.

RDZEN

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE

TECHNOLOGIA U-FLEX

FUSION X FusionX to nowa generacja systemu wiązań Elana, który wyróżnia się najwyższą jakością wykonania. Przytwierdzany do nart za pomocą jednego punktu stycznego, nie ogranicza swobodnego wyginania narty pod butem i ułatwia inicjację skrętów. Nowa, przypominająca kształtem piramidę konstrukcja jest o 30 proc. lżejsza. Wzmocnienia z tytanu sprawiają, że wiązania są mocne i doskonale przekazują siły. Jazda z dużą prędkością dostarcza teraz więcej frajdy i jest bardziej precyzyjna.

TECHNOLOGIA AMPHIBIO CARBON LINE

R² FRAME WOODCORE

Technologia Amphibio Carbon Line stanowi połączenie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym udało się osiągnąć idealną równowagę między lekką konstrukcją, dynamiką i najwyższą jakością jazdy. Technologia ta oparta jest na asymetrycznym designie – karbonowe wzmocnienia zostały strategicznie umieszczone wzdłuż wewnętrznej krawędzi nart, dzięki czemu skręty są dużo mocniejsze i bardziej dynamiczne. Dodatkowo, w drewnianym rdzeniu umieszczono karbonowe pręty, które sprawiają, że narty są lżejsze i bardziej stabilne. Efekt końcowy jest naprawdę doskonały: lekkie narty gwarantujące najwyższy poziom i płynność jazdy. Bardzo uniwersalne.

KONSTRUKCJA

R² FRAME WOODCORE to laminowany na całej długości, unikalny drewniany rdzeń, którego środek wzmocniony jest wykonaną z twardego drewna ramą. Rozwiązanie to sprawia, że zastosowany w konstrukcji materiał równomiernie rozprowadza siły, od dziobów po same piętki. To bardzo solidny design umożliwiający produkcję nart o różnym flexie, w zależności od ich przeznaczenia. Gwarancja czystej przyjemności z jazdy.

LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ Klejony rdzeń drewniany jest osobno formowany dla każdego typu nart i każdego rozmiaru. W zależności od użytych gatunków drewna oraz rodzajów klejenia możliwe jest uzyskanie różnych rodzajów rozkładu flexu dla każdego typu desek. Taki bardzo szybko reagujący i niezwykle wytrzymały rdzeń bezpośrednio przekazuje energię do krawędzi nart.

WZMOCNIENIE

TUBELITE WOODCORE

POWER WOODCORE

DUAL WOODCORE

COMPREX WOODCORE

Wykonane z włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Rdzeń wykonany z drewna topoli oraz kompozytów. Taka konstrukcja zapewnia doskonałą sztywność poprzeczną i szybkość reakcji oraz znakomite trzymanie krawędzi w twardych warunkach, szczególnie w okolicach dziobów i piętek. Zastosowanie Power Woodcore umożliwia wykonanie rdzenia o jednolitym rozkładzie flexu.

Dual Woodcore to dwie symetrycznie ułożone listwy drewniane doklejone do zewnętrznych krawędzi syntetycznego rdzenia. Taka konstrukcja zapewnia dobre trzymanie w twardych warunkach przy zachowaniu lekkości i łatwości użytkowania.

Comprex Woodcore to lekki, sprasowany na środkowym odcinku drewniany rdzeń. Gwarantuje szybkość przechodzenia z krawędzi na krawędź i łatwość wycinania carvingowych skrętów.

CARBON RODS

DUAL TI / TI2

CTI

MONO TI

CARBON POWER SHELL

Lekkie karbonowe pręty wkomponowane w poszycie narty, biegnące wzdłuż całej długości krawędzi. Pręty poprawiają sztywność poprzeczną i wpływają na większą sprężystość nart, umożliwiając jednocześnie ograniczenie materiału w konstrukcji rdzenia. Efekt? Niska waga, sprężystość i stabilność.

Dual TI to konstrukcja typu sandwich złożona z drewnianego rdzenia i dwóch warstw tytanalu. Zapewnia ona fantastyczną kontrolę krawędziowania oraz progresywny flex. Stosowana w nartach najwyższej jakości.

Konstrukcja CTI to unikalne rozwiązanie używane w szerszych nartach najwyższej jakości. Jedna warstwa tytanalu zwiększa trzymanie w twardych warunkach, podczas gdy ułożone wzdłuż osi nart włókna węglowe zapewniają znakomite oddawanie energii i płynne przejścia ze skrętu w skręt.

Konstrukcja Mono TI wykorzystuje pojedynczą warstwę tytanalu na górnej powierzchni rdzenia w celu podniesienia osiągów.

Carbon Power Shell to jedna z najbardziej innowacyjnych konstrukcji stosowanych w nowoczesnych nartach. To połączenie oryginalnego kształtu z nowej generacji materiałami. Rozwiązanie to sprawia, że narty są bardzo sztywne poprzecznie, lekkie i zapewniają najwyższy poziom jazdy.

WZMOCNIENIE

RST

SST

PST

FULL POWER CAP

POWER SHELL

HD POWER SHELL

FIBERGLASS

Konstrukcja RTS optymalizuje szybki przekaz sił i energii od narciarza do krawędzi nart zapewniając maksymalne trzymanie na twardej nawierzchni. Od dziobów, aż po piętki.

Konstrukcja SST zapewnia szybką, precyzyjną i bezpośrednią transmisję energii od krawędzi nart do śniegu zapewniając jednocześnie nartom dużą sztywność poprzeczną.

Konstrukcja PST optymalizuje balans pomiędzy konieczną mocą nart a ich zdolnością do wybaczania błędów. Jest mieszanką dwóch typów budowy: Cap i Sidewalls zapewniając nartom lekkość przy zachowaniu stabilności.

Full Power Cap to tradycyjna konstrukcja skorupowa, lekka i zapewniająca dobrą skrętność oraz łatwość jazdy.

Konstrukcja górnej warstwy nart odpowiedzialna za równomierne rozprowadzenie siły na każdy cemtymetr kwadratowy narty. Wpływa na poprawę stabilności i nie zwiększa masy nart.

Konstrukcja, która wyróżnia linię nart rentalowych marki ELAN. HD Power Shell, to bardzo mocna i gruba warstwa wzmacniająca i ekstremalnie wytrzymała na zarysowania i wielosezonową eksploatację.

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład flexu i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Mata z włókien szklanych przyklejona jest do rdzenia od góry lub od dołu w zależności od przeznaczenia nart.

BASE

KONSTRUKCJA CARBON REINFORCED Jedna z najbardziej innowacyjnych konstrukcji polegająca na zastosowaniu w nartach karbonowych wzmocnień. Rozwiązanie to umożliwia redukcję wagi, poprawia sztywność poprzeczną i gwarantuje najwyższy poziom jazdy.

ŚLIZGI NANO TECH RUNNING BASE

Specjalne ślizgi wzbogacone karbonowymi nano cząsteczkami, dzięki którym łatwiej je serwisować. W efekcie lepiej rozprowadzają ciepło, skuteczniej absorbują smar, doskonale ślizgają się w różnych warunkach śniegowych i mają większą żywotność.

Elan, SLX, GSX, Amphibio, Delight, WaveFlex, Fusion, Early Rise & Always Good Times są zastrzeżonymi znakami towarowymi Elan d.o.o. Elan, Fusion, Early Rise & Always Good Times są znakami towarowymi zarejestrowanymi w Amerykańskim Biurze Patentowym. 108

109


S

K

I

C

A T A

L

O

G

2

0

2

0

- 2

1


W STUDIO TO NASZ WSPÓLNY PROJEKT. PROJEKT MAJĄCY NA CELU ZNALEZIENIE ROZWIĄZAŃ, DZIĘKI KTÓRYM NA ŚNIEGU BĘDZIEMY BAWIĆ SIĘ W NAJLEPSZE! WZAJEMNIE WSPIERAMY SIĘ, LUBIMY I AKCEPTUJEMY WSPÓLNĄ PRACĘ.

W kobietach, które są matkami, siostrami, przyjaciółkami, partnerkami i liderkami tkwi niesamowita siła. Co niezwykłe, prócz wszystkich wymienionych ról, zawsze znajdują wolny czas na realizację swoich pasji i hobby. Dobra zabawa na śniegu, to jedna z ulubionych damskich rozrywek. To również pasja, która już przez 15 lat inspiruje nas w W Studio do tworzenia i unowocześniania sprzętu idealnie odzwierciedlającego potrzeby i życzenia pań. Słuchamy ich preferencji i dopasowujemy technologie tak, żeby w każdym skręcie czuły się jak najpewniej. Szukając innowacyjnych rozwiązań mamy jeden cel – sprawić, by dni spędzone w górach były radosne i energetyczne, bez względu na to, jakie prezentują umiejętności. Narciarstwo to wolność wyrażania emocji, energia płynąca z bycia w grupie i sposób na życie. Fantastyczne życie.

2

3


L AL

I

U O M

AI T N

S N

N

M O

A I N

N

E

W

2

0

2

0

ENERGIA I MNÓSTWO FRAJDY NA GÓRSKICH STOKACH Mając dobry sprzęt, masz gwarancję dobrej zabawy na górskich stokach. Sięgając po narty z damskiej serii Elan All Mountain możesz być pewna, że nigdy nie zostaniesz na lodzie! To sprzęt, na który możesz w pełni liczyć – od pierwszego, do ostatniego krzesła. W ich konstrukcji wykorzystano słynną technologię Amphibio, dzięki której inicjacja każdego skrętu to prawdziwa bułka z masłem. Mocne i bardzo uniwersalne. Wyposażone w system wiązań Free-Flex Power Shift, dostarczą w górach wiele pozytywnej energii i zagwarantują precyzję jazdy. Przez cały, długi dzień!

4

5


AL

AI NT

O S N

L

I

U MO

I N M N

A PROFIL AMPHIBIO ROCKER

T E C H N O L O G I A A M P H I B I O T R U L I N E

CAMBER

ROCKER

ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

W

PERFEKCJA W ŚRODKU I NA ZEWNĄTRZ

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE Technologia Amphibio Truline W to najbardziej zaawansowana na rynku, asymetryczna konstrukcja nart stworzona specjalnie z myślą o paniach. Zaprojektowana i przetestowana w Elan W Studio. Wyróżnia się lżejszym, zwinniejszym profilem. Jej sekret tkwi w odpowiednim rozmieszczeniu materiału strukturalnego wzdłuż całej krawędzi wewnętrznej, co sprawia,

OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY WZDŁUŻ KRAWĘDZI, OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

WZMOCNIENIA DODATKOWA SIŁA NACISKU NA WEWNĘTRZNĄ KRAWĘDŹ

KONSTRUKCJA WOODCORE ENERGIA I ZWINNOŚĆ

że narty są stabilniejsze i bardziej dynamiczne w skrętach. Mniej materiału rozmieszczone jest natomiast wzdłuż zewnętrznej krawędzi, dzięki czemu narty błyskawicznie inicjują i płynnie wykańczają każdy skręt.

131 6

7


NO PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

mała

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

INSOMNIA ELITE Ti

MODWY EL

NO

NO

MODWY EL

A

TEREN

I N M N

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

O S N

L

I

AI NT

MODWY EL

AL

U MO

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POWER SHIFT

Królowa tras Mocne i precyzyjne narty. Insomnia Elite wiedzą, jak błyskawicznie zmieniać krawędzie, są stabilne i świetnie wycinają carvingowe skręty. Niezwykle utalentowany model pozostawia na sztruksie zgrabne ślady, jeździ krótkim lub długim skrętem i nie boi się prędkości. KOD ACBGJX20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany Drewniany Rdzeń, Mono Ti GEOMETRIA 121 71 102 DŁUGOŚĆ 146(10.9), 152(12.3), PROMIEŃ 158(13.3), 164(14.6) SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

INSOMNIA 16 Ti

INSOMNIA 12 C

INSOMNIA 10 WHITE

INSOMNIA 10 BLACK

POWER SHIFT

POWER SHIFT

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

Pogromca gór Insomnia 16 to model, na bazie którego powstała cała seria Insomnia. Narty te wyróżnia bardzo uniwersalny, mocny charakter, dzięki któremu doskonale radzą sobie na każdym stoku i potrafią jeździć z naprawdę dużą prędkością.

Inspiracja na cały dzień Sprzęt zaprojektowany specjalnie z myślą o paniach poszukujących nart, które nie wymykają się spod kontroli, dają poczucie pewności, są zgrabne i zwinne – w każdym skręcie!.

Górska gwiazda Insomnia 12 uwielbia rekreacyjną jazdę w dobrym towarzystwie. Lubi przygotowane stoki, ale potrafi również pokazać pazur, gdy masz ochotę na mocniejsze, carvingowe skręty.

Przyjazny charakter i poczucie pewności Insomnia 10 to najlepszy dowód na to, że dobre narty wcale nie muszą być ciężkie i masywne. Prawdziwą frajdę poczujemy jeżdżąc na łatwych w prowadzeniu, posłusznych i dających poczucie kontroli deskach. Więcej energii i lepsza zabawa..

Przyjazny charakter i poczucie pewności Insomnia 10 to najlepszy dowód na to, że dobre narty wcale nie muszą być ciężkie i masywne. Prawdziwą frajdę poczujemy jeżdżąc na łatwych w prowadzeniu, posłusznych i dających poczucie kontroli deskach. Więcej energii i lepsza zabawa.

KOD ACCGAE20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

Drewniany Rdzeń, Mono Ti

KOD ACDGAG20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power

Woodcore, Mono Ti

KOD ACEGAH20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power

Woodcore, Carbon

KOD ACGGKA20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

KOD ACGGKH20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

Drewniany Rdzeń

Drewniany Rdzeń

GEOMETRIA 121 73 104

GEOMETRIA 125 76 107

GEOMETRIA 125 76 107

GEOMETRIA 127 76 104

GEOMETRIA 127 76 104

146(11.3), 152(12.2), DŁUGOŚĆ 158(13.3), 164(14.5), PROMIEŃ 170(15.7)

DŁUGOŚĆ 144(10.2), 150(11.6), PROMIEŃ 158(13.1), 166(14.6)

DŁUGOŚĆ 144(10.2), 150(11.6), PROMIEŃ 158(13.1), 166(14.6)

DŁUGOŚĆ 144(10.1), 150(11.5), PROMIEŃ 158(13.9), 166(14.4)

DŁUGOŚĆ 144(10.1), 150(11.5), PROMIEŃ 158(13.9), 166(14.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

8

INSOMNIA 14 Ti

POWER SHIFT

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/BLK

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK_COR

9


E P S

NO

MODWY EL duża

mała puch

TEREN

RA

D E

PRĘDKOŚĆ

CE

A M

C I G

zmienny

ZAWODNICZY CHARAKTER I PRZYJAZNE WNĘTRZE

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

Najlepszy sprzęt to gwarancja przedniej zabawy. Sięgając po narty z damskiej serii Elana Precision możemy spać spokojnie – z pewnością Was nie rozczarują i nie zostawią na lodzie. Przez ponad 75 lat narty race’owe były i są dla nas synonimem najwyższej jakości. Testując i wdrażając innowacyjne rozwiązania tworzymy narty przeznaczone dla najlepszych.

A

KARBONOWA PŁYTA O PROFILU CAMBER WIĘKSZA ENERGIA I SIŁA PODCZAS WYCINANIA SKRĘTÓW

R

R

O

W

T

E

C

SPEED MAGIC

H

FUSION X

SYSTEM POWER REBOUND WIĘKSZA SIŁA I SPRĘŻYSTOŚĆ

KOŃCÓWKA STRZAŁY

ARROW TAIL

BEZPOŚREDNIE INICJOWANIE ŁUKÓW NA KRAWĘDZIACH

PŁYNNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ WAGI

Zawodniczy charakter i przyjazne wnętrze Speed Magic potrafią wycinać niezwykle zgrabne łuki. Dzięki race’owemu DNA to narty gwarantujące najwyższy poziom jazdy krótkim skrętem. Zaprojektowane specjalnie z myślą o paniach. KOD ACAGAD20 PROFIL Camber

TECHNOLOGIA

RAMA R 2 FRAME DREWNIANY RDZEŃ WOODCORE KONTROLA I DOSKONAŁE TRZYMANIE

GEOMETRIA 119 68 102 DŁUGOŚĆ 145(10.5), 150(10.5), 155(11.0), PROMIEŃ 160(12.0), 165(12.8)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X + Arrow Carbon PŁYTA Plate WIĄZANIA

10

Arrow Technology, RST Sidewall, R² Frame Woodcore, Mono Ti, Power Rebound System

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/BLK

11


N

L AL

M

OU

W

AI T N

E

W

2

0

2

0

T A C

N

D L I

NAJLEPSZY KUMPEL NA GÓRSKIE ESKAPADY Zaprojektowana przez damski team linia nart, które pomogą wydobyć z nas najlepsze umiejętności i energię potrzebną, by poradzić sobie w każdych warunkach i w każdym terenie. Seria Wildcat zbliżona jest do modeli Ripstick W – łączy w sobie innowacyjną, stosowaną również w damskich nartach, asymetryczną technologię Amphibio Truline W i nowatorskie podejście do jazdy w zróżnicowanym terenie. Innowacyjność nart z kolekcji Wildcat polega na wykorzystaniu w ich konstrukcji starannie dobranych drewnianych rdzeni i karbonu. Wyróżnia je również nieco szersza talia i niższa waga. Narty genialnie przekazują energię i perfekcyjnie kręcą.

12

13


A

M LL

N OU

AT C D

I TA

L WI

N

PROFIL AMPHIBIO ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

ROCKER

CAMBER

ROCKER

A M P H I B I O T R U L I N E W T E C H PERFEKCJA W ŚRODKU I NA ZEWNĄTRZ

Technologia Amphibio Truline W to najbardziej zaawansowana na rynku, asymetryczna konstrukcja nart stworzona specjalnie z myślą o paniach. Zaprojektowana i przetestowana w Elan W Studio. Wyróżnia się lżejszym, zwinniejszym profilem. Jej sekret tkwi w odpowiednim rozmieszczeniu materiału strukturalnego wzdłuż całej krawędzi wewnętrznej, co sprawia, że narty są stabilniejsze i bardziej dynamiczne w skrętach. Mniej materiału rozmieszczone

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY WZDŁUŻ KRAWĘDZI, OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

WZMOCNIENIA DODATKOWA SIŁA NACISKU NA WEWNĘTRZNĄ KRAWĘDŹ

KONSTRUKCJA WOODCORE ENERGIA I ZWINNOŚĆ

ŚCIANY BOCZNE SST SIDEWALL BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY

jest natomiast wzdłuż zewnętrznej krawędzi, dzięki czemu narty błyskawicznie inicjują i płynnie wykańczają każdy skręt.

123 14

15


L

N

NO

WI

AT C D

I TA

MODWY EL

A

M LL

N OU

PRĘDKOŚĆ

duża

duża

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

srednio zaawansowany

NO

MODWY EL

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

mała

mała

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

zaawansowany

TEREN

ekspert

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

zmienny

PRĘDKOŚĆ

TEREN

NO

puch

NO

MODWY EL

MODWY EL

mała

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

WILDCAT 86 CX

POWER SHIFT/FLAT

Przepustka do śnieżnego raju Wildcat 86 CX to najszerszy model w serii, który tak samo dobrze radzi sobie w miękkim śniegu, z dala od przygotowanych tras, jak i na wyratrakowanych stokach. Niezwykle szybkie i stabilne narty.

KOD ACRGHL20, ACMGQU20 (Flat) PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, Tubelite Woodcore,

Carbon Rods

GEOMETRIA 127 86 113 DŁUGOŚĆ 152(12.9), 158(13.8), PROMIEŃ 164(14.7), 170(15.6) SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift / Flat PŁYTA

ELW 11.0 GW WIĄZANIA SHIFT BLK/PURPLE

WILDCAT 82 CX

WILDCAT 76

POWER SHIFT/FLAT

LIGHT SHIFT

Królowa gór Wildcat 82 CX to najwyższej jakości model z grupy all mountain. Narty, które genialnie odnajdą się w każdych warunkach i w każdym terenie.

Mocny carver Zwinne i szybkie. Wildcat 82 porusza się na twardych stokach płynnie i precyzyjnie. Model, który nie zawiedzie w trudnych warunkach śniegowych.

Przyjazny charakter, moc i poczucie pewności Idealne narty z grupy all mountain, których prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły. Wildcat 76 świetnie odnajdują się w zróżnicowanych warunkach, dają poczucie pewności i łatwo je prowadzić. Każdy skręt jest czystą przyjemnością.

KOD ACSGAF20, ACNGQV20 (Flat) PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST TECHNOLOGIA Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods GEOMETRIA 129 82 112

146(11.0), 152(11.0),

DŁUGOŚĆ 158(12.0), 164(13.1), PROMIEŃ

170(14.3)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

16

WILDCAT 82 C

POWER SHIFT/FLAT

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

KOD ACTGKD20, ACPGRA20 (Flat) PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST Sidewall, Laminowany TECHNOLOGIA Drewniany Rdzeń, Carbon WZMOCNIENIA GEOMETRIA 129 82 112 DŁUGOŚĆ 146(11.0), 152(11.0), PROMIEŃ 158(12.0), 164(13.1) SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK_COR

KOD ACUGKE20 PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

Drewniany Rdzeń

GEOMETRIA 127 76 104 DŁUGOŚĆ 144(10.1), 150(11.5), PROMIEŃ 158(13.9), 166(14.4) SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

17


N

F

E RE

T S IP

R

R

E ID

E

W

2

0

2

0

K IC

NARTY DO ZADAŃ SPECJALNYCH W NAJTRUDNIEJSZYM TERENIE I W KAŻDYCH WARUNKACH. NAZWA MÓWI SAMA ZA SIEBIE Serię Elan Ripstick W tworzą najwyższej jakości modele freeride’owe zaprojektowane z myślą o bardzo dobrze jeżdżących paniach. Genialnie sprawdzą się podczas górskich wypraw w nieznane i jazdy w puchu, ale nie rozczarują, gdy przyjdzie nam ochota pośmigać z przyjaciółmi na przygotowanych trasach. Mają niezwykle przyjazny charakter i chętnie spełniają każde życzenie.

18

19


I ER

DE

S RIP

E FR

K C I T

N

E

W

2

0

2

0

PROFIL AMPHIBIO

WSTAWKI VAPOR TIP

ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY ROCKER

CAMBER

ROCKER

T E C H N O L O G I A C A R B O N

L I N E

POCZUCIE PEWNOŚCI I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ JAZDY W KAŻDYCH WARUNKACH

Technologia Amphibio Carbon Line stanowi połączenie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym udało się osiągnąć idealną równowagę między lekką konstrukcją, dynamiką i najwyższą jakością jazdy. Technologia ta oparta jest

KARBONOWE WZMOCNIENIA

RDZEŃ TUBELITE

KARBONOWE PRĘTY

STABILOŚĆ PODCZAS JAZDY Z DUŻĄ PRĘDKOŚCIĄ

WOODCORE MOC, LEKKOŚĆ, DYNAMIKA

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

ŚCIANY BOCZNE SST SIDEWALL BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY

na asymetrycznym designie – karbonowe wzmocnienia zostały strategicznie umieszczone wzdłuż wewnętrznej krawędzi nart, dzięki czemu skręty są dużo mocniejsze i bardziej dynamiczne. Dodatkowo, w drewnianym rdzeniu umieszczono karbonowe pręty, które sprawiają, że narty są lżejsze i bardziej stabilne. Efekt końcowy jest naprawdę doskonały: lekkie narty gwarantujące najwyższy poziom i płynność jazdy. Bardzo uniwersalne.

NEW TIP AND TAIL ŁATWE I ZWINNE SKRĘTY

117 20

21


RIP

S

K C I T

NO

E

DE

MODWY EL

FR

I ER

NO

duża

TEREN

zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

srednio zaawansowany

mała

mała

puch

puch

TEREN

ekspert

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

PRĘDKOŚĆ

duża

zmienny PRĘDKOŚĆ

TEREN

puch

POZIOM ZAAWANSOWANIA

NO

MODWY EL

mała

MODWY EL

PRĘDKOŚĆ

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 102 W Gotowa na freeride? Ripstick 102 W to zaprojektowane przez damski team narty dla pań, które lubią testować granice własnych możliwości, nie poją się puchu i stromych stoków. Czasem fajnie zawstydzić chłopaków. KOD ADEGDL20 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass GEOMETRIA 143 104 120 DŁUGOŚĆ 154(15.0), 162(15.8), PROMIEŃ 170(17.0), 178(18.1) WAGA 1650g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

22

RIPSTICK 94 W

RIPSTICK 88 W

Górski ekspert Ripstick 94 W to niezwykle uniwersalne narty – sprawdzą się na i poza trasami, na stromych i łagodnychstokach, w lesie i na skitourowych szlakach. Nie zawiodą Was, bez względu na panujące warunki.

Przepustka w góry Narty zaprojektowane z myślą o paniach poszukujących wszechstronnego sprzętu, który umożliwi im czynienie szybkich postępów. Ripstick 88 sprawdzą się na przygotowanych trasach i w głębokim śniegu; są wystarczająco mocne i dobre, by poradzić sobie w każdych górskich warunkach.

KOD ADFGDR20 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass GEOMETRIA 136 94 110

146(13.2), 154(14.0),

KOD ADGGEK20 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA 130 88 105

146(13.0), 154(13.7),

DŁUGOŚĆ 162(15.0), 170(16.2), PROMIEŃ

DŁUGOŚĆ 162(14.2), 170(15.4), PROMIEŃ

WAGA 1570g +/- 50g (170)

WAGA 1470g +/- 50g (170)

178(18.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

178(17.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

23


A

U O M

AI T N

E L E

LL

N

E M

T N

duża

Narty Elana z serii Element sprawiają, że każdy skręt jest naprawdę łatwy; dają poczucie równowagi i POZIOM ZAAWANSOWANIA

kontroli. Wykorzystane w ich konstrukcji technologie Groove Tech, Parabolic Rocker i Power Shell sprawiają, że na nartach z każdą chwilą czujemy się pewniej i czynimy bardzo szybkie postępy. Dzięki Element zrozumiemy co naprawdę znaczy Always Good Times.

G

R

O

O

V

E

T

E

C

H

PRĘDKOŚĆ mała

puch

puch

TEREN

ZAWSZE POD KONTROLĄ

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

PRĘDKOŚĆ

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

ELEMENT WHITE

LIGHT SHIFT TECHNOLOGIA GROOVE WIĘKSZA PEWNOŚĆ. RÓWNOWAGA, KONTROLA I ŁATWOŚĆ PROWADZENIA NART

POWER SHELL WIĘKSZA STABILNOŚĆ, NIŻSZA WAGA

Miłość od pierwszego skrętu Narty z serii Element sprawą, że każdego dnia na nartach czujesz się coraz pewniej. Pomagają odnaleźć w jeździe harmonię, dają poczucie równowagi i kontroli. Każdy skręt to wielka frajda. KOD ABMEVN19 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power

ŁATWIEJSZE SKRĘTY, MNIEJSZY WYSIŁEK

KOD ABMEVP19 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power

TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore,

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

DŁUGOŚĆ 144(10.6), 152(12.0), PROMIEŃ 160(13.5), 168(15.2)

DŁUGOŚĆ 144(10.6), 152(12.0), PROMIEŃ 160(13.5), 168(15.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

24

LIGHT SHIFT

TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore,

Fibreglass

PARABOLICZNY ROCKER

ELEMENT BLACK BLUE

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

Fibreglass

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

25


V

duża

X E

mała puch

TEREN

IB

E PRĘDKOŚĆ

AD

EN

R TU

zmienny

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

SPRAWNE PODEJŚCIE, SZYBKI I ZWINNY ZJAZD Nowa seria IBEX zaprojektowana została z myślą o paniach, które omijają wyciągi szerokim łukiem czerpiąc z najlepszego źródła energii, czyli własnych mięśni. Narty te genialnie sprawdzą się podczas codziennych treningów i weekendowych wypadów . Wyróżniają się niską wagą i przyjaznym charakterem; w ich konstrukcji Elan wykorzystał rdzeń Tubelite i technologię Bridge, dzięki czemu są bardzo mocne i dają poczucie pewności. Nie ważne, czy podchodzisz, czy mkniesz w dół, sprawdzą się tak samo dobrze. Mówiąc krótko, IBEX wyznaczają zupełnie nowy standard w segmencie nart tourowych.

B

R

I

D

G

E

T

E

C

H

Swoboda ruchu Lekkie i zwinne. Doskonale sprawdzają się w trakcie podchodzenia. Ibex 84 W Carbon wiedzą również jak zjeżdżać – są bardzo stabilne i pewne. Idealnie wyważone i niezawodne w górach narty.

PŁYTA CYA ZAPEWNIA PEWNY I STABILNY MONTAŻ WIĄZAŃ DO NART

IBEX 84 W CARBON

WARSTWA CARBON POWER STABILNOŚĆ, SZYBKA ZMIANA KRAWĘDZI, BARDZO NISKA WAGA

KOD ADMFJH19 PROFIL Mountain Rocker

WSTAWKI VAPOR TIP HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY

KARBONOWE PRĘTY NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

TECHNOLOGIA

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

GEOMETRIA 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0),

DŁUGOŚĆ 163(18.0/17.0), PROMIEŃ

RDZEŃ TUBELITE WOODCORE MOC, LEKKOŚĆ, DYNAMIKA

170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

WAGA 1270g +/- 50g SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

26

27

Profile for INA SPORT spol. s r.o.

Elan katalog ski 2020-21 PL  

Elan katalog ski 2020-21 PL  

Profile for inasport