Alpina katalog 2021-22 PL

Page 1

KOLEKCJA 2021–22

NARCIARSTWO BIEGOWE NARCIARSTWO ALPEJSKIE

CHALLENGE. EVERY DAY.


Challenge. every day. dziedzictwo

ALPINA – MIESZCZĄCE SIĘ W SŁOWENII, OTOCZONA LASAMI FIRMA OD LAT SŁYNIE Z PRODUKCJI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI PRODUKTÓW, WDRAŻANIA NIEKONWENCJONALNYCH ROZWIĄZAŃ I FUNKCJONALNEGO DESIGNU. CHOĆ W SWYM PORTFOLIO POSIADA SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW, NAJBARDZIEJ SŁYNIE Z KOLEKCJI BIEGOWEJ. PO NARTY I BUTY ALPINY SIĘGAJĄ NAJWIĘKSI SPORTOWCY ZWYCIĘŻAJĄCY W IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH I PUCHARZE ŚWIATA. NIEMNIEJ JEDNAK, NAJWYŻSZE, SPEŁNIAJĄCE OCZEKIWANIA MISTRZÓW STANDARDY I ROZWIĄZANIA STOSOWANE SĄ WE WSZYSTKICH – ZARÓWNO SPORTOWYCH, JAK I CASUALOWYCH – BUTACH, DZIĘKI CZEMU SŁYNNY BRAND ROZPOZNAWANY JEST NIEMAL NA CAŁYM ŚWIECIE. NIEWIELKIE MIASTECZKO ZIRI SŁYNIE Z PRODUKCJI BUTÓW OD POŁOWY XIX WIEKU. OD TAMTEGO CZASU OCZYWIŚCIE WIELE SIĘ ZMIENIŁO, NIEMNIEJ JEDNAK PASJA I POŚWIĘCENIE, Z JAKIM RZEMIEŚLNICY PODCHODZĄ DO SWEJ PRACY POZOSTAJĄ NIEZMIENNE. KAŻDA PARA BUTÓW WYCHODZĄCYCH SPOD IGŁY ALPINY TO PRAWDZIWY MAJSTERSZTYK ODZWIERCIEDLAJĄCY WIEDZĘ I WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE SŁOWEŃSKIEGO PRODUCENTA.


NARCIARSTWO BIEGOWE JAK WŁAŚCIWIE DBAĆ O BUTY BIEGOWE ANATOMIA INNOWACJI ELITE 3.0 ELITE PRO COMPETITION RACING ACTION TOURING JUNIOR BACKCOUNTRY ZIMOWY TREKKING NARTOROLKI NARTY KIJE

5 6–7 10–11 14–15 17 18 20–21 22–25 26–28 30–34 35 36–37 38–41 42–43

NARCIARSTWO ALPEJSKIE ELITE XTR DAMSKIE EVE RUBY DUO EON J-LINE X-LINE R4.0 RENTAL – DLA WYPOZYCZALNI

48 50–51 52–53 53 54–57 60 61–62 63 63 64–65

SPECYFIKACJE

66

3


Challenge. every day. rywalizacja

Linn Svahn (SWE)

ELITE 3.0

W naszych butach wygrywają największe gwiazdy narciarstwa biegowego. To prawdziwy zaszczyt wspierać elite i – korzystając z ich doświadczenia – wdrażać najlepsze technologie i rozwiązania do produkcji każdej pary butów. Odkryj w sobie sportowego ducha i dołącz do naszej rodziny.

alpinasports.com


TYLKO DO BIEGANIA Najwyższej jakości buty zaprojektowane z myślą o zawodnikach rywalizujących w narciarstwie klasycznym. Wyróżniają się konstrukcją gwarantującą genialną jakość biegania. Posiadają karbonowe, specjalnie ukształtowane elementy, które sprawiają, że buty są doskonale dopasowane i wygodne. Karbon nadaje sztywności i daje oparcie w miejscach, gdzie jest to wymagane, jak również jest bardzo lekki. Materiał ten wymaga jednak specjalnej pielęgnacji, zwłaszcza, gdy buty nie są używane.

GDY BUTY NIE SĄ UŻYWANE, ZAWSZE UŻYWAJ NAKŁADEK OCHRONNYCH Jeżeli buty nie są w użyciu należy chronić je specjalnymi nakładkami. Bezpośredni kontakt z betonem, asfaltem, lodem, piaskiem, ostrymi przedmiotami lub chodzenie po schodach może spowodować uszkodzenia, a nawet złamanie podeszwy.

NIE ZGINAJ I NIE SKRĘCAJ BUTÓW W DŁONIACH Nie należy zginać lub skręcać butów w dłoniach. Mocne zgięcie lub skręcenie buta, gdy nie jest na stopie (jak widać na rysunku), może spowodować uszkodzenie, a nawet złamanie karbonowych elementów. Chcąc sprawdzić elastyczność butów, zawsze załóż je na stopy.

NIGDY NIE CZYŚĆ BUTÓW STUKAJĄC NIMI Przed wpięciem butów w wiązania należy starannie oczyścić ręką karbonową podeszwę. Śnieg i zabrudzenia usunąć również należy z zatrzasków na podeszwie – albo za pomocą dłoni, albo kijka. Nie uderzaj butem o twarda powierzchnie ani nie stukaj jednym o drugi.

5 kg

TRANSPORTUJ BUTY OSTROZNIE

5 kg

5 kg

W trakcie transportu, zawsze upewnij się, że na butach nie umieściłeś ciężkiej torby lub innego, ciężkiego przedmiotu. Nadmierne obciążenie butów może spowodować uszkodzenie karbonowego mankietu lub podeszwy.

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI, JAK WŁAŚĆIWIE UŻYWAĆ I PIELEGNOWAĆ BUTY DBAJ O SWOJE BUTY Buty należy czyścić za pomocą zwilżonej szmatki lub miękkiej szczoteczki i wody. Nie wolno stosować żadnych detergentów lub prać butów w pralce. UZYTKUJ PRZEZ DŁUGI CZAS Buty należy czyścić regularnie. Po każdym użyciu koniecznie wysuszyć, tak by buty nie wchłaniały nieprzyjemnego zapachu.

SUSZENIE BUTÓW Buty suszymy w temperaturze pokojowej, z dala od urządzeń grzewczych. Najlepiej wypchać je niepotrzebną gazetą i pozostawić w bezpiecznej odległości od łagodnego źródła ciepła – nigdy blisko gorącego grzejnika. W trakcie suszenia wymień gazetę kilka razy.

JAK WLASCIWIE DBAC O BUTY 5


ANATOMIA INNOWACJI PLATFORMA (CHASSIS) JEDNOCZĘŚCIOWA PŁYTA CLASSIC ACTIVE EDGE Z PODESZWĄ ALPINA SSR CLASSIC

Bardzo lekka, anatomiczna i ergonomiczna, wykonana z włókna węglowego konstrukcja Active Edge & płyta o miękkim flexie ze zintegrowanymi, wykonanymi z TPU (termoplastyczny poliuretan) elementami kompatybilnymi z systemem NNN. Jednoczęściowa konstrukcja płyty gwarantuje bardzo dużą sztywność wzdłużną, sprężystość oraz perfekcyjny przekaz energii z buta na nartę. Specyficzna konstrukcja tylnej części buta sprawia, że swobodnie poruszająca się pięta jest stabilna i bardzo wygodna.

SKATE ACTIVE EDGE Z PODESZWĄ ALPINA SSR SKATE

Bardzo lekka, anatomiczna i ergonomiczna, wykonana z włókna węglowego konstrukcja Active Edge & płyta o twardym flexie ze zintegrowanymi, wykonanymi z TPU (termoplastyczny poliuretan) elementami kompatybilnymi z systemem NNN. Jednoczęściowa konstrukcja płyty gwarantuje bardzo dużą sztywność wzdłużną, stabilność, sprężystość oraz perfekcyjny przekaz energii z buta na nartę. Specyficzna konstrukcja sprawia, że buty są wyjątkowo wygodne i perfekcyjnie dopasowane do kształtu pięty.

KONSTRUKCJA PIĘTY FULL CARBON ACTIVE EDGE

Niezwykle lekka konstrukcja. Poprawia sztywność poprzeczną buta i gwarantuje doskonałe trzymanie w okolicach pięty. Dzięki profilowi Active Edge dopasowuje się do indywidualnego kształtu stopy.

KARBON + TPU

Wykonany z włókna weglowego stabilizator zapewnia sztywność poprzeczną i perfekcyjnie stabilizuje piętę. W konstrukcji zastosowano równiez termoplastyczny poliuretan, dzięki czemu element precyzyjnie dopasowuje się do róznego kształtu pięt. Gwarancja niezwodnego trzymania i wygody.

INJECTED CARBON

Cząsteczki włókna węglowego i poliuretanu wtłoczone w zewnętrzną konstrukcję buta. Technologia, dzięki której udało się zmniejszyć wagę i zwiększyć funkcjonalność butów. Active Edge – element również zawierający włókno węglowe – jest mocniejszy i bardziej wytrzymały. Gwarantuje większą stabilność i zapobiega skręcaniu podeszwy. Gwarancja lepszej sylwetki i dobrego trzymania pięty.

TPU

PODESZWY Wszystkie podeszwy Alpiny stosowane w butach przeznaczonych do uprawiania narciarstwa klasycznego są kompatybilne z systemem NNN. Rodzaj i konstrukcja podeszwy dobierane są indywidualnie, w zależności od cech charakterystycznych buta oraz wymagań dotyczących jego wykorzystania.

ALPINA 2C

Wykonana z dwóch komponentów podeszwa kompatybilna ze wszystkimi systemami wiązań, z wyjątkiem SNS. Sztywna podstawa gwarantuje stabilność, podczas gdy wykonane z miękkiego materiału korki ułatwiają chodzenie. Perfekcyjnie połączona z wkładką Alpina, która wpływa na większą stabilność w każdym terenie i ułatwia utrzymanie właściwej sylwetki. Montowana zarówno w butach przeznaczonych do biegania stylem klasycznym i łyżwowym.

Wykonana z TPU pięta zapewnia doskonałe trzymanie, stabilność i równowagę. Bardzo dobrze adoptuje się do różnego kształtu i objętości stopy.

FLEX Buty do biegania techniką łyżwową muszą mieć w okolicy śródstopia twardą podeszwę, natomiast buty przeznaczone do techniki klasycznej – miękką. W butach przeznaczonych do techniki łyżwowej wykorzystuje się sztywne elementy i materiały, podczas gdy w butach typu „classic” i „combi” stosuje się miększe materiały i komponenty gwarantujące optymalny przekaz siły i kontrolę. W butach z serii Back Country stosuje się podeszwy o średnim flexie, wykonane z komponentów o średnim stopniu sztywności.

NNN T4

Podeszwa wykonana z TPU, bardzo dobrze przewodząca siły. Wyróżnia się nieco miększym, bardziej elastycznym flexem; wygodna podczas chodzenia.

NNN BC

Podeszwa gwarantująca idealne oparcie podczas biegania w trudnym terenie; wygodna podczas chodzenia (nieślizgający się profil).

VIBRAM 75MM

Standardowa podeszwa – Vibram 75 mm. Gwarantuje idealne oparcie podczas biegania w trudnym terenie. Bardzo wygodna podczas chodzenia – wykonana z antypoślizgowej mieszanki gumy.

BEZ PVC

W procesie produkcyjnym nie stosuje się żadnych materiałów PVC. Materiały te nie są wykorzystywane również w samych butach. Zamiast PVC używane są bardziej ekologiczne materiały, dzięki którym buty są cieplejsze i lepiej oddychają.

6

MIĘKKI

ŚREDNI

TWARDY

KSZTAŁT Konstrukcja i kształt wewnętrznej, „miękkiej” części buta gwarantuje optymalne trzymanie. Do wyboru mamy bardzo wąski profil race’owy – Race Cut, lub szerszy – Comfort Fit. Pomiędzy dwoma wspomnianymi, dostępny jest również Dynamic Fit, czyli but o średniej szerokości. We wszystkich opcjach brana jest również pod uwagę wysokość podbicia.

RACE DYNAMIC COMFORT


BUT ZEWNĘTRZNY MANKIETY

GETRY

Podczas biegania techniką łyżwową szczególnie ważne jest usztywnienie kostki i zabezpieczenie przed ruchami na boki. Z tego właśnie powodu buty mają bardzo sztywny mankiet gwarantujący perfekcyjną stabilizacje kostki. Mankiety wykonane są z bardzo lekkiego włókna węglowego lub plastiku. Precyzyjnie dopasowane pod względem anatomicznym i ergonomicznym zapewniają najwyższy poziom biegania. Dodatkowo, mankiety wyposażone są w zapinany na rzep pasek. Do pięty zamocowane są za pomocą zawiasu lub śruby.

Jednoczęściowe, wykonane metodą bezszwową getry całkowicie chronią buty i dolną część łydki. Getry są wodoodporne i zapinane na wodoodporny zamek, dzięki czemu doskonale chronią przed wilgocią, śniegiem i chłodem.

FULL CARBON

PVC NEOPREN

Dopasowany do anatomicznego kształtu, wykonany z włókna węglowego mankiet jest niezwykle lekki i gwarantuje maksymalną sztywność poprzeczną. Od środka wykończony pianką EVA, co zapewnia najwyższy komfort użytkowania. Dodatkowo, tzw. „power strap” (pasek zapinany na rzep), zapewnia optymalne trzymanie i dopasowanie mankietu do obwodu kostki.

PVC to mocny, lekki i miękki materiał o bardzo dużej wytrzymałości. Neopren, natomiast zachowuje dużą elastyczność w zmiennych temperaturach, gwarantując bardzo dobrą ochronę przed wilgocią i chłodem.

KARBON

4 DRY TEXTILE

Lekki, dopasowany do anatomicznego kształtu mankiet gwarantujący bardzo dużą sztywność, stabilność poprzeczną i sprężystość. Wyposażony w zapinany na rzep pasek (power strap), umożliwiający precyzyjne dopasowanie do obwodu kostki i optymalne trzymanie.

INJECTED CARBON

Cząsteczki włókna węglowego i poliuretanu wtłoczone w zewnętrzną konstrukcję buta. Technologia, dzięki której udało się zmniejszyć wagę i zwiększyć funkcjonalność i wytrzymałość butów. Wykonane częściowo z włókna węglowego mankiety pewnie trzymają kostkę. Gwarancja lepszej stabilności, komfortu i zachowania poprawnej sylwetki.

4 DRY to innowacyjny system wykonany z tekstylnego materiału bielastic PES, który sprawia, że buty oddychają. W niektórych miejscach, materiał laminowany jest membraną i posiada sublimacyjny nadruk. Materiał jest bardzo lekki i hydrofobiczny – szybko odprowadza wilgoć na zewnątrz. Gwarancja komfortu i suchych stóp.

TPU SKATE

Termoplastyczny poliuretan zapewnia odpowiednią sztywność i stabilność poprzeczną. Zapinany na rzep pasek (power strap), umożliwiający precyzyjne dopasowanie do obwodu kostki i optymalne trzymanie.

TPU COMBI

Buty COMBI przeznaczone są do biegania techniką klasyczną. Mają podeszwę o nieco miększym flexie oraz mankiet, który świetnie stabilizuje kostkę. Obwód mankietu można precyzyjnie dopasować do kształtu kostki. Buty przeznaczone dla mniej doświadczonych miłośników narciarstwa klasycznego.

ELASTYCZNA WSTAWKA Wstawka umożliwiająca dopasowanie getrów do różnego kształtu łydki.

BUT WEWNĘTRZNY SZNUROWANIE 45°

System sznurowania polegający na splataniu sznurówek pod kątem 45° względem linii wzdłużnej buta. Rozwiązanie to sprawia, że buty są bardziej stabilne i lepiej układają się na stopie. System ten szczególnie dobrze sprawdza się podczas biegania techniką łyżwową.

ANATOMICZNY KSZTAŁT WKŁADKI

MEMBRANA ALPITEX Membrana Alpitex gwarantuje niezawodną ochronę przed wodą i wilgocią gwarantując najwyższy komfort użytkowania w trudnych warunkach pogodowych.

THINSULATE INSULATION Ocieplina Thinsulate jest niezwykle wydajna i zapewnia niezawodna ochronę termiczną, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza.

Wkładka ma ogromne znaczenie z zakresie komfortu i stabilności. Odpowiednio dobrana i ukształtowana gwarantuje najwyższy poziom użytkowania i wpływa na lepszą izolację termiczną.

7


Challenge. every day. pogoda

Górna cześć buta gwarantująca idealną cyrkulację powietrza. Po raz pierwszy w butach zawodniczych zastosowano oddychający materiał, który zapobiega poceniu stóp i gwarantuje idealne odbicie. W miejscu, gdzie miękka cześć buta łączy się z karbonową podeszwą wklejono cienką warstwę membrany, dzięki czemu woda nie przedostaje się do środka buta.

8

alpinasports.com


ELITE 3.0

BARDZO LEKKA KARBONOWA KONSTRUKCJA NAJWYŻSZY POZIOM BIEGANIA

Najlżejsze i najbardziej sprężyste buty na świecie, które zmieniają nasz styl biegania i wygrywania.

ESK 3.0 Jednoczęściowa, wykonana z karbonu, anatomiczna podstawa „Active Edge” przeznaczona do biegania techniką łyżwową. Lekka podeszwa ma dość twardy flex gwarantując boczną stabilność i sztywność wzdłużną. Karbonowy, biegnący od mankietu do pięty element ze specjalnym zawiasem jest bardzo lekki, zapewnia sztywność i zapobiega tarciu w trakcie pracy zawiasu. Doskonale stabilizuje kostkę.

STABILNOŚĆ POPRZECZNA

ECL 3.0 Bardzo lekka, wykonana w jednym kawałku podstawa z elastyczną podeszwą i dobrze dopasowaną piętą gwarantują idealną stabilność wdłużną, sprężystość i przekaz energii. W efekcie zawodnik utrzymuje idealną sylwetkę i zrównoważoną pozycję w trakcie biegania.

WOLNA PIĘTA

ACTIVE EDGE

Wolna pięta (Free Heel) – konstrukcja pięty, która całkowicie eliminuje otarcia i ucisk gwarantując najwyższy poziom komfortu podczas biegania na nartach.

Konstrukcja składająca się z wewnętrznych i zewnętrznych warstw karbonowego materiału, które umieszczono wokół gumowej, środkowej warstwy. Rozwiązanie to sprawia, że but idealnie okala piętę i dopasowuje się do anatomicznych kształtów. Buty są stabilne i gwarantują świetny przekaz energii.

9


ELITE 3.0

WYBÓR MISTRZÓW

ELITE 3.0 SKATE 53611, 53617* rozmiar 35–50, 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex twardy

MANKIET W PEŁNYM KARBONIE ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWĄ ALPINA SSR DO LYŻWY 45°

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Mistrzów od przegranych dzielą często ułamki sekund. Z myślą o tych, którzy marzą o podium zaprojektowaliśmy nowe ELITE 3.0 SKATE. Lżejsze od swoich poprzedników, charakteryzują sie doskonałym stosunkiem wagi do funkcjonalności wśród wszystkich, dostępnych dziś na rynku modeli. W ich konstrukcji zastosowano karbonowe elementy mankietu oraz karbonową active edge umieszczoną na wkładce pod stopą. But pewnie trzyma stopę, gwarantuje boczną stabilność i jest sztywny poprzecznie. Sprawdza się nawet na stromych podbiegach i ostrych zakrętach.

ELITE 3.0 CLASSIC 53621, 53627* rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex miękki

10

ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWĄ ALPINA SSR DO KLASYKA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Buty, dzięki którym odkryjesz w sobie mistrza. Wyposażone w karbonowy mankiet, karbonowa active edge i 4DRY. Wnętrze wykonane zostało z materiałów niezawierających PVC. Zgrabne i lekkie jak nigdy, jeszcze lepiej dopasowują się do kształtu stopy i są sztywne poprzecznie. Gwarantują doskonała wentylacje i zapobiegają poceniu stóp.

CLASSIC AS

DOUBLE POLING DP

Ankle Support lub (AS) to specjalna konstrukcja buta zapewniająca lepsza stabilność boczna podczas biegania technika klasyczna. Wspomniany design doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym (łatwiej przestępować nartami lub skręcać na wąskich trasach). Kostka okolona jest specjalna „skorupa”, która stabilizuje i poprawia trzymanie. Działa trochę jak pomocnicze kółka w rowerze i zmniejsza ryzyko upadku.

Double Poling (DP) to specjalna technika biegowa, w której główną pracę wykonują ręce. Zawodnicy, biegnąc opierają cały ciężar ciała na kijach lekko unosząc i opuszczając stopy. Buty zaprojektowane zostały z myślą o osobach preferujących ten właśnie styl biegania. Podeszwa łączy w sobie miękki i twardy flex, tak więc wygina się w tych miejscach, w których powinna gwarantując stabilność i komfort biegania. Nieco uniesiona pięta sprawia, że łatwiej utrzymać właściwą sylwetkę.


ELITE 3.0 DUATHLON 53631, 53637* rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex miękki

MANKIET W PEŁNYM KARBONIE ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWĄ ALPINA SSR DO LYŻWY ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Genialny design połączony ze świetnymi rozwiązaniami jest gwarancja sukcesu w zawodach duathlonu. Karbonowe mankiety dobrze stabilizują stopę i zapewniają dobre trzymanie podczas biegania technika łyżwowa. Buty maja podeszwę o dość miękkim flexie. Membrana 4DRY sprawia, ze stopy czują się wyjątkowo komfortowo – są suche i ciepłe.

ELITE 3.0 CLASSIC AS 53641, 53647* rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex miękki

ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWĄ ALPINA SSR DO KLASYKA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Sięgnij po nowe 3.0 AS poczyń szybkie i wyraźne postępy. Sprawiliśmy, ze buty są lżejsze, przewiewne (technologia 4DRY) i bardzo stabilne, dzięki zastosowaniu karbonowego wzmocnienia active edge. Lezą jak rękawiczka na dłoni. Dobrze trzymają wokół kostki, są dobrze dopasowane i gwarantują najwyższy komfort biegania.

ELITE 3.O CLASSIC DP 53651, 53657* rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex twardy

ACTIVE EDGE Trzy razy lepsza stabilność, KARBON Z PODESZWĄ ALPINA trzy razy lepsze wyniki. Nowe SSR DO LYŻWY 3.0 DP genialnie dopasowują ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

się do kształtu stopy, a oddychające materiały sprawiają, ze stopy nie pocą się i nie marzną. Podobnie, jak w przypadku innych modeli z serii Elite, element active edge wykonany jest z karbonu i gwarantuje doskonała stabilność oraz precyzyjny przekaz energii.

11


Challenge. every day. przyszłość

ELITE 3.0

Nasze buty przekraczają linie mety najszybciej. Na podium goszczą najczęściej. Ilość odniesionych sukcesów jest dla nas motywacja do dalszej pracy. Z każdego sukcesu staramy się wyciągać wnioski i wdrażać najlepsze rozwiązania do nowych produktów. Poczuj smak zwycięstwa i dołącz do naszej rodziny.


Nagroda Red Dot Award

Z dbałością o środowisko

Międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą eksperci w dziedzinie designu, wyróżnili prestiżowa nagroda – Red Dot Product Design Award – tandem Alpina i Studio Miklavc za projekt butów Elite 3.0. Jak uargumentowano decyzje? Model Alpina 3.0 to produkt, który powstaje w wyniku bardzo skomplikowanego procesu produkcyjnego, wykonany jest z najwyższej jakości materiałów gwarantujących wygodę i najwyższy poziom biegania. To prawdziwie innowacyjne buty dla miłośników narciarstwa klasycznego. Nagroda przyznana została za stworzenie fantastycznych kolekcji butów Elite 3.0 z serii SKATE (technika łyżwowa), CLASSIC (technika klasyczna) i DUATHLON. To juz czwarta nagroda Red Dot Award dla Alpiny.

Kwestie związane z ochrona środowiska traktujemy na poważnie. W tym roku wdrożyliśmy dwie, absolutnie innowacyjne technologie wykorzystywane podczas produkcji zawodniczych butów. Metoda polegająca na wstrzykiwaniu karbonu to nasze ostatnie odkrycie. Mocne włókna węglowe łączone są z bardziej elastycznymi materiałami, dzięki czemu powstają niezwykle wytrzymałe i lekkie buty. Postanowiliśmy również tworzyć kolejne kolekcje bez użycia materiałów PVC. Zastąpiliśmy je tym, co dla środowiska jest bardziej przyjazne – mniej „inwazyjnym” procesem produkcji i tworzeniem produktów z misja. Dlaczego? Bo dbamy o nasza Planetę i lubimy dotrzymywać obietnicy.

alpinasports.com


ELITE pro

WYBÓR MISTRZÓW

PRO SKATE 53661, 53667*

KARBONOWY MANKIET

rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex twardy

KARBON PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Wzbogaciliśmy model PRO SKATE o technologie 4DRY, dzięki której buty lepiej oddychają i bardziej precyzyjnie dopasowują się do kształtu stopy. Opracowaliśmy również nowa, oryginalną podeszwę, która doskonale trzyma stopę i stabilizuje sylwetkę.

PRO CLASSIC 53671, 53677*

TPU

rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex miękki

PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Rywalizacja na najwyższym poziomie to ogromy wysiłek, lecz sprzęt odgrywa również ogromną role. To nieco cięższy model od Elite, niemniej jednak na trasach radzi sobie całkiem fajnie. Wyposażony w nową podeszwę, system 4DRY oraz karbonowe elementy mankietu. Przeżyją w każdych warunkach!

PRO CLASSIC DP PLUS

14

53681‚ 53687*

KARBONOWY MANKIET

rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex miękki

KARBON PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Buty zaprojektowane z myślą o najlepszych zawodnikach. Technika Duathlon wymaga użycia butów, które są zarówno elastyczne, jak i sztywne. Dlatego właśnie stworzyliśmy oryginalną podeszwę o kompaktowym flexie – buty wyginają się w odpowiednich miejscach, a jednocześnie bardzo dobrze stabilizują stopę. Podobnie jak w „siostrzanych” modelach zastosowaliśmy w nich technologie 4DRY, dzięki czemu świetnie oddychają i precyzyjnie dopasowują się do kształtu stopy. Gwarancja dobrego trzymania i komfortu podczas zawodów.


PRO CLASSIC AS 53691, 53697* rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex miękki

KARBON PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Model PRO AS gwarantuje doskonałe trzymanie kostki, poprawiając tym samym stabilność i zwrotność podczas pokonywania zakrętów. To nieco wygodniejsza wersja przeznaczona dla ambitnych biegaczy poszukujących komfortowych, wyposażonych w najlepsze rozwiązania butów. W ich konstrukcji wykorzystaliśmy technologie 4DRY, anatomiczną wkładką, karbonową pietę i materiały bez PVC.

PRO CLASSIC DP 53701, 53707*

KARBON

rozmiar 35–50; 35½−49½* kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt race flex twardy

PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Do biegania techniką double polling potrzebne są buty o specjalnej konstrukcji. Aby uniknąć kontuzji, stopa musi mieć bardzo dobre oparcie. W okolicach palców buty muszą być elastyczne, by nie ograniczać zginania stopy, dlatego podeszwa ma miękki flex. PRO DP wyposażone zostały w anatomiczną wkładkę, active carbon edge i oryginalną podeszwę Alpina. Udało nam się również obniżyć ich wagę, tak więc biega się w nich jeszcze szybciej i wygodniej.

15


COMPETITION POLIGON DOŚWIADCZALNY

NOWY POCZĄTEK

Nowa linia butów zawodniczych jest gotowa do startu!

Przyjazne dla środowiska

WSTRZYKIWANY KARBON lżejszy, innowacyjny design

Wysoki współczynnik oddychalnośc

NOWA PODESZWA ALPINA Doskonała stabilność

alpinasports.com


COMP SKATE 53711 rozmiar 35–49 kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt dynamic flex twardy

WSTRZYKIWANY KARBON WSTRZYKIWANY KARBON 45° PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Nowy model COMPETITION sprawi, że zaczniesz biegać jak prawdziwy mistrz. Buty powstały na bazie solidnej, lęcz komfortowej podeszwy Alpina, która gwarantuje precyzyjne, ergonomiczne dopasowanie do kształtu stopy. Lepiej lezą, dobrze trzymają w newralgicznych miejscach oraz mają bardziej aerodynamiczny kształt, co sprawia, że biega się jeszcze szybciej. Buty, które nie zawiodą w żadnym aspekcie. Mankiety i górna cześć wykonaliśmy wykorzystując technologie wstrzykiwanego karbonu. Rozwiązanie to sprawia, ze buty gwarantują maksymalna stabilność boczną, a jednocześnie są bardzo lekkie.

COMP CLASSIC 53721

WSTRZYKIWANY KARBON

rozmiar 35–49 kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt dynamic flex miękki

PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Najwyższej jakości buty zawodnicze przeznaczone do biegania techniką klasyczną. Częściowo wykonane techniką wstrzykiwanego karbonu, są twarde i stabilne, a jednocześnie bardzo lekkie. Anatomiczna wkładka połączona została z nową podeszwą Alpina – w efekcie powstały niezwykle wygodne i dobrze dopasowane buty. W momęncie nacisku pewnie trzymają stopę, są stabilne i suche. Aż do przekroczenia linii mety.

COMP CLASSIC AS 53731

WSTRZYKIWANY KARBON

rozmiar 35–49 kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt dynamic flex miękki

PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Szukacie szybkich i wygodnych butów? Oto model, który leży jak ulał. Wykorzystanie technologii 4DRY oraz materiałów bez PVC sprawia, ze bardzo dobrze oddychają. Wstrzyknięty w mankiety karbon poprawia stabilność, również podczas stromych podbiegów. Dzięki dodatkowo usztywnionej kostce sprawdza się niemal w każdych warunkach. Komfort i wygoda wliczone w cenę.

17


RACING

ZAWSZE NA WYSOKOŚCI ZADANIA

RACING SKATE 53741K

TPU

rozmiar 35–50 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt dynamic flex twardy

TPU 45° PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Model dla osób biegających rekreacyjnie, które nad prędkość przedkładają komfort. RACING SKATE mają wygodną wkładkę i są bardzo funkcjonalne. Oryginalna wkładka Alpina o sztywnym flexie, mankiety i górna cześć zapewniają bardzo dobre oparcie i trzymanie stopy, tak więc – mknąć w dół trasy – wyciągniesz z nart maksimum.

RACING CLASSIC 53751K

TPU

rozmiar 35–50 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt dynamic flex miękki

PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Buty, w których zastosowaliśmy najnowszy wynalazek – oryginalną podeszwę Alpina. Wykonana w technologii 4DRY góra jest przewiewna i nie akumuluje wilgoci. Od środka wkładka wyłożona jest warstwą Thinsulate, dzięki czemu buty nie przemakają, gwarantując ciepło i wygodę. Jeżeli zależy Wam na komfortowych, zaawansowanych technologicznie butach, dołóżcie ten model do swej kolekcji sprzętu.

RACING CLASSIC AS

18

53761K

TPU

rozmiar 35–50 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt dynamic flex miękki

TPU PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Model zaprojektowany z myślą o osobach rozpoczynających przygodę z narciarstwem klasycznym. Wygodne i bardzo stabilne buty, dzięki którym łatwiej utrzymać równowagę i uniknąć upadków. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, tak więc czynieni postępów jest wyjątkowo szybkie i przyjemne.


PODESZWA ALPINA perfekcyjne dopasowanie

ZATRZASKI NA PIĘCIE ZAPROJEKTOWANE TAK, BY ZAPEWNIĆ WŁAŚCIWE I BEZPIECZNE WPIĘCIE DO WIĄZAŃ.

SZTYWNIEJSZA CZĘŚĆ WYKONANA Z TWARDYCH MATERIAŁÓW SPRAWIA, ŻE PODESZWA NIE SKRĘCA SIĘ I JEST STABILNA. W ODPOWIEDNICH MIEJSCACH JEST ELASTYCZNA I ŁATWO ZGINA SIĘ, GDY TRZEBA.

PRZEDNIE ZATRZASKI WYKONANE Z MIĘKSZYCH MATERIAŁÓW, ZAPOBIEGAJĄ ŚLIZGANIU I ZWIĘKSZAJĄ BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS CHODZENIA.

BEARING PLATE ELEMENT UMOŻLIWIAJĄCY WŁAŚCIWE WPIĘCIE DO WIĄZAŃ. KOMPATYBILNY ZE WSZYSTKIMI SYSTEMAMI WIĄZAŃ XC Z WYJĄTKIEM WIĄZAŃ SNS I BC.

Wprowadzając nowy rodzaj ergonomicznych podeszw Alpina udało się stworzyć jeszcze lepsze i bardziej komfortowe buty. Genialnie uzupełniają anatomicznie kształtowane wkładki i pasują do obecnie stosowanych systemów wiązań. To prawdziwa rewolucja!


action

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

ACTION SKATE 53212K

TPU

rozmiar 35–50 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt comfort flex twardy

TPU PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Model przeznaczony dla osób preferujących nieco szersze buty. W ACTION SKATE zastosowaliśmy nasz najnowszy wynalazek – ergonomiczną podeszwę Alpina, która sprawia, że buty genialnie leżą. Ależ są wygodne! Niezawodne w każdych warunkach.

ACTION CLASSIC 53202K

TPU

rozmiar 35–50 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt comfort flex miękki

PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Poczuj z biegania jeszcze więcej frajdy! W tym modelu zastosowaliśmy oryginalną podeszwę Alpina oraz anatomiczną wkładkę, dzięki czemu łatwiej utrzymać właściwa sylwetkę i stabilność. Warstwa izolacyjna Thinsulate zapobiega wychłodzeniu stóp podczas długich biegów w mroźną pogodę.

ACTION CLASSIC AS

20

53222K

TPU

rozmiar 35–50 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt comfort flex miękki

TPU PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Wiemy, ze bieganie na nartach może być nie lada wyzwaniem, dlatego w tym modelu zastosowaliśmy dodatkowe wzmocnienie wokół kostek. Ale to jeszcze nie wszystko! Buty wyposażone są również w warstwę ocieplająca, podeszwę Alpina i anatomiczna wkładkę. Efekt? Doskonały design, wygoda i funkcjonalność w jednym.


ACTION SKATE EVE 55792K

TPU

rozmiar 35–42 kolor czarny/niebieski/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt comfort flex twardy

TPU PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

EVE to model zaprojektowany specjalnie dla pań, z uwzględnieniem anatomicznego kształtu damskich stóp. Pewnymi detalami i zastosowanymi rozwiązaniami różni się od męskiego odpowiednika. Buty gwarantują najwyższy poziom biegania i są bardzo wygodne. Czas wyruszyć na trasy!

ACTION CLASSIC EVE 55782K

TPU

rozmiar 35–42 kolor czarny/niebieski/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt comfort flex miękki

PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

Buty, w których zastosowaliśmy cały szereg sprytnych rozwiązań, które pomogą rozwijać technikę i czynić szybkie postępy. W modelu tym na pewno docenicie komfortową podeszwę Alpina (większa stabilność i lepsza sylwetka podczas biegania). Co ważne, buty są bardzo ciepłe, więc stopy nie zmarzną nawet podczas długich wypadów na narty.

ACTION CLASSIC AS EVE 55802K

TPU

rozmiar 35–42 kolor czarny/niebieski/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt comfort flex miękki

TPU PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

Model ACTION CLASSIC AS EVE posiada dodatkową ochronę kostek. To wysokiej jakości buty, w konstrukcji których wykorzystano podeszwę Alpina i anatomiczna wkładkę, dzięki czemu, podczas biegania łatwiej utrzymać równowagę i właściwą sylwetkę. EVE zaprojektowaliśmy tak, by idealnie pasowały do kształtu damskich stóp. Warstwa Thinsulate gwarantuje ochronę przed chłodem – zawsze i wszędzie.

21


TOURING

ODKRYJ NOWE PRZESTRZENIE

NOWOsc

T 40 53541K

TPU

rozmiar 35–49 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex twardy

TPU PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Gdy sport kręci Cię na maksa, nie ma mowy o kompromisach przy wyborze sprzętu. T40 to jedne z najlepszych butów amatorskich przeznaczonych do biegania techniką łyżwową. Gwarantują genialne oparcie dla stóp i – dzięki nieco szerszej wkładce – wysoki komfort. W tym roku buty prezentują się jeszcze atrakcyjniej. Pokochasz je za komfort użytkowania i solidną konstrukcję.

NOWOsc

T 30 53551K

TPU

rozmiar 35–49 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

TPU PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Podobnie, jak model T 40, to niezwykle wygodne buty. Wyposażyliśmy je w anatomiczną, nieco luźniejszą wkładkę, dzięki której bieganie techniką klasyczną jest wielka frajda. Nowy mankiet zapewnia dobrą stabilność boczną. Czas ruszyć na trasy!

NOWOsc

T 15

22

53561K

TPU

rozmiar 35–50 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Sięgnij po nowe T 15 i odkryj otulone śniegiem zakątki. Nie ważne, czy preferujesz niespieszne przebieżki, czy chcesz się trochę spocić, to model, który z pewnością Cię nie zawiedzie. Buty są bardzo stabilne, wygodne i ułatwiają przyjemny ślizg na nartach.


T 10 53571K

NNN T4

rozmiar 35–50 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

NEOPREN ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Zasznuruj, zapnij zamek i w drogę! Zostaw troski z tyłu i odkryj najpiękniejsze, zimowe krajobrazy. T 10 będą doskonałym wyborem dla osób poszukujących wygodnych, ciepłych i funkcjonalnych butów, które sprawdza się niemal w każdych warunkach.

T 5 PLUS 53581K

NNN T4

rozmiar 35–50 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Jeżeli szukasz wygodnych i funkcjonalnych butów w przystępnej cenie – T 5 będą doskonałym wyborem. Warstwa Thinsulate gwarantuje dwa razy skuteczniejszą ochronę przed chłodem i nie wpływa na gorszą oddychalność. Anatomiczna wkładka oraz ergonomiczna podeszwa NNN4 sprawiają, ze na nartach czujesz się bardzo stabilnie.

T5 53591K

NNN T4

rozmiar 35–50 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Biegaj w dobrym stylu. Buty, które posiadają wszystkie patenty i rozwiązania wykorzystane w starszym modelu, niemniej jednak mają nowy design. Gwarantują wysoki poziom biegania, podobnie jak modele pro, niemniej jednak są trzy razy wygodniejsze. Anatomiczna wkładka została połączona z ergonomiczną podeszwą NNN T4. Warstwa ocieplająca gwarantuje skuteczną ochronę przed chłodem.

23


TOURING

ODKRYJ NOWE PRZESTRZENIE

NOWOsc

ADVENTURER 52431K rozmiar 35–50 kolor czarny/biały wiązanie 75 mm kształt comfort flex miękki

75 MM PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Podejmij wyzwanie i wyrusz w poszukiwaniu przygód. W tych butach dotrzesz naprawdę daleko. Sprawdza się na wytyczonych trasach i poradzą sobie w miękkim śniegu. But osadzony jest na ergonomicznej podeszwie (75 Nordic Norm). Ciepła warstwa izolacyjna zapobiega wychładzaniu stóp.

NOWOsc

T 30 EVE 55861K

TPU

rozmiar 35–42 kolor czarny/biały wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

TPU PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

Bardzo wygodne buty, zaprojektowane specjalnie z myślą o paniach. T 30 EVE są uniwersalne i wyjątkowo komfortowe. Zostały tak skonstruowane, by idealnie pasować do anatomicznego kształtu damskich stóp. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów jest gwarancja długiego użytkowania.

NOWOsc T 15 EVE

24

55871K

TPU

rozmiar 35–42 kolor czarny/biały wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

PODESZWA ALPINA 2C PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

To model, który zaprowadzi Cię zawsze i wszędzie. Sprawdzi się na wyznaczonych trasach i w miękkim śniegu. Ma dość miękką podeszwę NNN T4 i rekomendowany jest osobom preferującym bieganie techniką klasyczną. Buty wyposażyliśmy w anatomiczną wkładkę i warstwę ocieplającą, która skutecznie chroni przed chłodem.


T 10 EVE 55881K

NNN T4

rozmiar 35–42 kolor czarny/biały wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

NEOPREN ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

Te buty przypadną do gustu paniom, które biegają rekreacyjnie. Nowe T10 EVE skonstruowaliśmy tak, by na damskich stopach leżały, jak rękawiczki. Elastyczna podeszwa NNNT4 i anatomiczna wkładka sprawiają, ze są wyjątkowo wygodne. Zwróćcie uwagę na nowy design! Wyglądają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Po prostu przetestujcie!

T 5 PLUS EVE 55891K

NNN T4

rozmiar 35–42 kolor czarny/biały wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

Wygoda to drugie imię tego modelu. Sprawdza się nawet podczas najdłuższych sesji na nartach. Charakteryzują się miękką podeszwą i mają anatomiczną wkładkę – są bardzo stabilne i ciepłe. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów posłużą Wam przez wiele sezonów. Gdy za oknem pojawi się pierwszy śnieg, pamiętajcie by je obudzić!

T 5 EVE 55911K

NNN T4

rozmiar 35–42 kolor czarny/biały wiązanie NNN Touring Auto kształt comfort flex miękki

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

Szukacie dobrego sprzętu, na którym można polegać? Proszę bardzo! T5 EVE to bardzo wygodne buty, które nie zawiodą Was podczas wypraw w ośnieżone zakątki. Anatomiczna wkładka i warstwa ocieplająca dają najwyższe poczucie komfortu. Nie myślcie jednak, że to niższy, gorszy model. Bądźcie pewni, ze odbicie i jakość jazdy nie pozostawia nic do życzenia.

25


JUNIOR

BAW SIĘ SPORTEM

NOWOsc

ELITE 3.0 SKATE JR 55831 rozmiar 33–45 kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator skate kształt race junior flex twardy

WSTRZYKIWANY KARBON WSTRZYKIWANY KARBON PODESZWA ALPINA 2C 45° ELASTYCZNA WSTAWKA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Mały wielki but. Model ten wyposażyliśmy w technologie 4DRY, gwarantującą wysoki współczynnik oddychalności oraz stabilną oryginalną podeszwę Alpina, dzięki której buty są bardzo wygodne. Wykorzystanie metody wstrzykiwania karbonu umożliwiło stworzenie niezwykle lekkich, lecz sztywnych butów. Czas, by rozpocząć wyścig po mistrzostwo.

NOWOsc

ELITE 3.0 DUATHLON JR 55841 rozmiar 33–42 kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator classic kształt race junior flex miękki

WSTRZYKIWANY KARBON WSTRZYKIWANY KARBON PODESZWA ALPINA 2C 45° ELASTYCZNA WSTAWKA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Buty gwarantujące najwyższy poziom biegania - w tegorocznej odsłonie lżejszy od swego poprzednika niemal o 20 proc! Efekt ten udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji innowacyjnej technologii wstrzykiwania karbonu. Choć tak lekkie, są bardzo wytrzymałe. Wyścig po medale rozpoczyna się w bardzo młodym wieku. Nie przegapcie tego momentu!

NOWOsc

ELITE 3.0 CLASSIC JR 55851 rozmiar 33–42 kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator classic kształt race junior flex miękki

26

WSTRZYKIWANY KARBON PODESZWA ALPINA 2C

ELASTYCZNA WSTAWKA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Droga po największe trofea nie jest łatwa. Wymaga wiele wysiłku i poświeceń, dlatego – chcąc pomóc juniorom spełniać marzenia – stworzyliśmy nowe Elite 3.0 Classic Junior. Są niesamowicie lekkie. Pietę wykonaliśmy w technologii wstrzykiwanego karbonu. Posiadają anatomiczną wkładkę, która gwarantuje komfort i ochronę termiczną. Dzięki technologii 4DRY bardzo dobrze oddychają. Genialne buty, które wiedzą jak do mety dotrzeć najszybciej.


RACING CLASSIC AS JR 59861K

TPU

rozmiar 33–42 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator kształt dynamic flex miękki

TPU PODESZWA ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Nieco sztywniejsza konstrukcja, lepsze dopasowanie i dodatkowa ochrona wokół kostek. Rewolucyjna podeszwa Alpina ma perfekcyjny kształt, co przekłada się na większą stabilność i komfort podczas biegania. Wykorzystanie systemu 4DRY sprawia, ze buty oddychają i nie akumulują wilgoci. Anatomiczna wkładka idealnie okala stopy, dzięki czemu łatwiej kontrolować narty i szybciej osiagnąć wymarzony cel.

TJ 59591K rozmiar 25–38 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Start kształt comfort junior flex miękki

NNN T4 JR

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Buty przeznaczone dla najmłodszym amatorów biegania na nartach. Mają anatomiczną wkładkę, dzięki czemu są stabilne i bardzo wygodne. Warstwa ocieplająca Thinsulate chroni stopy przed chłodem i wilgocią, tak więc pierwsza przygoda z biegówkami będzie ogromna frajdą.

T KID 59601K rozmiar 25–38 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Start kształt comfort junior flex miękki

NNN T4 JR

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Model dla dzieci stawiających na biegówkach pierwsze kroki. Buty zostały zaprojektowane tak, by idealnie pasować do anatomicznego kształtu małych stóp. Przede wszystkim są bardzo wygodne, ale również zapewniają poczucie równowagi i kontroli nad nartami.

27


JUNIOR

BIEGIEM DO DOBREJ ZABAWY

T 10 JR 59821K

NNN T4 JR

rozmiar 25–38 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Start kształt comfort flex miękki

NEOPREN ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Tu zaczyna się prawdziwa zabawa! Nasze buty są nie tylko wygodne i posiadają wkładkę dopasowaną do anatomicznego kształtu małych stóp, ale gwarantują także niezawodną ochronę przed chłodem. Mają podeszwę NNN T4 charakteryzującą się miękkim flexem. Nie rozczarują nawet najbardziej ambitnych adeptów biegania na nartach.

T 5 PLUS JR 59831K

NNN T4

rozmiar 25–38 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Start kształt comfort flex miękki

PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Era niewygodnych butów na szczęście dawno za nami. Oto nowe T 5 PLUS JR, które stworzyliśmy specjalnie z myślą o dzieciakach, które chcą rozpocząć przygodę z tym pięknym sportem. Wyposażyliśmy je w ciepłą warstwę izolacyjną oraz wkładkę dopasowaną do anatomicznego kształtu małych stóp. Czas rozpocząć narciarską podróz!

T 5 JR

28

59841K

NNN T4

rozmiar 25–38 kolor czarny/biały/czerwony wiązanie NNN Start kształt comfort flex miękki

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Buty dziecięce, z którymi najmłodsi rozpoczną przygodę z narciarstwem klasycznym. Anatomiczna wkładka gwarantuje najwyższy poziom komfortu i precyzyjnie okala stopę. Jest bardzo ciepła, pomaga utrzymać równowagę i kontrolować narty. Buty o prostej konstrukcji, dzięki którym bieganie będzie naprawdę wielka frajda.


Model Alaska Heat BC wyposażony jest w ekskluzywny system kontroli InTemp – w pełni zintegrowany system ogrzewania zapewniający ochronę przed chłodem i gwarantujący komfort dla stóp. Nie ważne, jaka pogoda i jak długo przebywasz w górach. Jest bardzo sprytny, łatwy w obsłudze i bardzo efektywny. Stopy utrzymywane są w optymalnej temperaturze. Posiadają bardzo praktyczny system ładowania. Podążaj właściwa ścieżka, zaufaj InTemp.

WYGRANA WALKA Z CHLODEM

ALASKA HEAT


BACKCOUNTRY WIELKE WYPRAWY

ALASKA HEAT 51711

NNN BC

rozmiar 40–48 kolor czerwony/czarny wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

SKORA NATURALNA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Buty, w których żaden mróz nie groźny. Najprawdopodobniej to najcieplejszy, dostępny na rynku model. Zaprojektowany tak, by spełniać najwyższe standardy pod względem wygody. Anatomiczna wkładka połączona została z nieco sztywniejsza, ergonomiczna podeszwa NNN BC – rozwiązanie to sprawia, ze buty są bardzo stabilne i zachowują przyczepność na każdej powierzchni. Włącz przycisk, dostosuj moc grzania i zapomnij o zmarzniętych stopach.

ALASKA 50062

NNN BC

rozmiar 36–48 kolor czerwony/czarny wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

SKORA NATURALNA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Odkryj nieznane zakątki gór i najpiękniejsze, zimowe krajobrazy. Buty Alaska wyposażone zostały w podeszwy NNN BC o średnim flexie; góra wykonana jest z naturalnej skóry. Świetnie wyglądają i są bardzo wygodne. Anatomiczna wkładka gwarantuje stabilność i komfort, a membrana Alpitex zapobiega przenikaniu wody do wnętrza buta.

ALASKA 75

30

50082

75 MM VIBRAM

rozmiar 36–47 kolor czerwony/czarny wiązanie 75 mm kształt comfort flex średni

SKORA NATURALNA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Podobnie jak siostrzany model, Alaska 75 to świetna propozycja dla amatorów chodzenia po górach. Buty posiadają bardzo dobrze dopasowaną, anatomiczną wkładkę oraz warstwę Thinsulate gwarantującą świetną izolacje termiczną. Wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, są solidne i bardzo wytrzymałe, tak więc posłużą Wam przez wiele lat. Model ten wyposażyliśmy w 75-mm podeszwę Vibram, która zapewnia dobrą przyczepność i przekaz energii.


BACKCOUNTRY WIELKE WYPRAWY

WYOMING 51191

NNN BC

rozmiar 35–49 kolor czerwony/czarny wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

SKORA NATURALNA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

But o prostej konstrukcji , który świetnie sprawdzi się podczas górskich spacerów. Wiemy, jak kochacie ten sport. Zdajemy sobie również sprawę, ze do jego uprawiania potrzebujecie nieskomplikowanego i funkcjonalnego sprzętu. Dlatego właśnie stworzyliśmy Wyoming – łatwe w użyciu i bardzo komfortowe buty, które z pewnością nie zawiodą Waszych oczekiwań.

BC 1600 51831

NNN BC

rozmiar 35–49 kolor czarny wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

SKORA NATURALNA ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Odkryj nowe ścieżki, z dala od wytyczonych tras. Jeżeli szukasz kompana na górskie wyprawy – BC 1600 są stworzone dla Ciebie. To bardzo wygodne buty, dostępne w przystępnej cenie. Wyposażyliśmy je w anatomiczną wkładkę, dzięki czemu są stabilne; warstwa Thinsulate gwarantuje skuteczną ochronę przed chłodem. Posiadają sztywną podeszwę NNN BC.

technologia InTemp USTAWIENIE PRZYCISKIEM

100%

70%

50%

OFF

BATERIA I ŁADOWANIE

31


MONTANA 50091

NNN BC

rozmiar 35–49 kolor czarny/beżowy wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Wygodne, bardzo solidne buty, z którymi – na świeżym powietrzu – przejdziesz wiele kilometrów. Wyposażone w podeszwę NNN BC o średnim flexie, anatomiczną wkładkę i warstwę ocieplającą Thinsulate. Doskonała propozycja dla miłośników Backcountry.

MONTANA 75 53021

VIBRAM 75 MM

rozmiar 35–48 kolor czarny/beżowy wiązanie 75 mm kształt comfort flex średni

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Wygodne, bardzo solidne buty, z którymi – na świeżym powietrzu – przejdziesz wiele kilometrów. Wyposażyliśmy je w 75-mm podeszwę Vibram o średnim flexie, anatomiczną wkładkę i warstwę ocieplającą Thinsulate. Doskonała propozycja dla miłośników Backcountry.

SNOWFIELD

32

50222K

TPU

rozmiar 36–49 kolor czarny/czerwony wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

NNN BC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Niezawodny kompan na górskie wyprawy. Dostępne w czarnym i czerwonym kolorze, mają wykonany z TPU mankiet, anatomiczną wkładkę oraz ergonomiczną podeszwę NNN BC gwarantującą stabilność i wygodę podczas pokonywania śnieżnych przestrzeni. Warstwa Thinsulate skutecznie chroni przed chłodem.


OUTLANDER 51701

TPU

rozmiar 36–49 kolor czarny/czerwony wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

TPU NNN BC NEOPREN ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Nazwa mówi sama za siebie. Outlander kocha odkrywać nowe przestrzenie. Wykonany z TPU mankiet oraz wygodną piętą gwarantują lepsza stabilność i sprawiają, ze łatwiej utrzymać właściwa sylwetkę. Anatomiczna wkładka gwarantuje komfort chodzenia, nawet w trudnych warunkach. Co ważne, sa wodoodporne, więc możecie zapomnieć o mokrych i zmarzniętych stopach.

BC 1550 52531

TPU

rozmiar 36–49 kolor ciemno szary/srebrny wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

TPU NNN BC PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Wolność to uczucie, które towarzyszy nam podczas górskich wędrówek. Zapomnij o codziennym zgiełku, załóż nowy model BC 1550 i wyrusz w nieznane. Tegoroczny model jest jeszcze wygodniejszy i lepiej dopasowany niż jego poprzednik. Wyposażyliśmy go w wykonany z TPU mankiet i dobrze wyprofilowaną piętę, co przekłada się na lepsza stabilność. Są dobrze ocieplone, więc nie obawiajcie się, że wychłodzicie stopy.

BC 1575 52561

TPU

rozmiar 36–48 kolor ciemno szary/srebrny wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

TPU 75 MM VIBRAM ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Niezwykle przyjazny i funkcjonalny model. Buty wyposażone w stabilną, gwarantującą komfort chodzenia podeszwę NNN BC, dzięki której poradzisz sobie w każdych warunkach. Mankiet i pięta zostały zaprojektowane tak, by zapewnić idealne oparcie i bezpieczeństwo podczas poruszania się techniką łyżwową lub w trakcie pokonywania zjazdów. Są dobrze ocieplone, więc sprawdza się nawet podczas wycieczek w mroźnej pogodzie.

33


BACKCOUNTRY WIELKE WYPRAWY

OUTLANDER EVE 55491

TPU COMBI

rozmiar 35–42 kolor czarny/niebieski wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

TPU NNN BC PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

Wkładka w tym modelu zaprojektowana została tak, by idealnie pasować do anatomicznego kształtu damskich stóp. Udało się stworzyć niezwykle wygodne i ciepłe buty (warstwa Thinsulate), które – dzięki membranie Alpitex – doskonale chronią przed wilgocią. But osadzony jest na podeszwie NNN BC. Mankiet i pięta wzmocnione zostały materiałem TPU. Zakładaj i ruszaj w biała dal.

BC 1550 EVE 56672

TPU COMBI

rozmiar 35–42 kolor niebieski/stříbrná wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

TPU NNN BC PVC ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Nic tak nie relaksuje, jak świeże górskie powietrze. Chwile relaksu umila Wam nowe BC 1550 EVE – ocieplone warstwa Thinsulate, mają mankiet i pietę wykonana z materiału TPU oraz anatomiczną wkładkę.

DAMSKIE

MONTANA EVE

34

55501

NNN BC

rozmiar 35–42 kolor czarny/beżowy wiązanie NNN BC kształt comfort flex średni

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI DAMSKIE

Buty, które uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Na nowych ścieżkach i trasach czują się jak ryba w wodzie. Zaprojektowaliśmy je tak, by idealnie pasowały do anatomicznego kształtu damskich stóp. Wyposażone w anatomiczną wkładkę, warstwę ocieplającą i komfortową, stabilną podeszwę NNN BC o średnim flexie.


ZIMOWY TREKKING NIESTRUDZONY WĘDROWIEC

KOMFORT TERMICZNY I NISKA WAGA

Nasze zimowe buty trekkingowe skutecznie ochronią przed chłodem, są lekkie i sprawiają, że spacer po śniegu jest prawdziwą przyjemnością.

NOWOsc

XT ACTION 53791K

EVA/GUMA

rozmiar 36–48 kolor czarny/biały

4DRY ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Jeżeli szukacie niezawodnych i wygodnych butów, które zabiorą Was na zimowa przechadzkę, mamy coś ekstra! Model, XT Action jest niezwykle lekki i ciepły. Grube podeszwy stanowią bardzo dobrą ochronę przed zimnem, a wkładka gwarantuje poczucie komfortu. Świetny wybór dla osób lubiących spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu.

35


BUTY BIEGOWE DO NARTOROLEK NIECH SIĘ TOCZY!

ECL SUMMER 2.0 50961

XCELERATOR

rozmiar 35–50 kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator classic kształt race flex miękki

TPU ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Będziesz gotowy, gdy nadejdzie zima. Mamy dla Was nowy model butów, dzięki któremu – na czas lata – nie musisz się zegnać z ulubionym sportem. Wyposażyliśmy je w nową, miękką podeszwę NNN EXCELERATOR, dzięki której są bardzo stabilne i doskonale przekazują energie na narty. Anatomiczna wkładka sprawia, ze nawet ciężki trening może być prawdziwą przyjemnoscią.

ESK SUMMER 2.0

36

50952

KARBONOWY MANKIET

rozmiar 35–50 kolor czerwony/czarny/biały wiązanie NNN Xcelerator skate kształt race flex twardy

KARBON + TPU NNN XCELERATOR 45° ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Buty na miarę podium! Posiadają wszystkie cechy prawdziwego zwycięzcy. Mankiet i pięta wzmocnione zostały włóknem węglowym. Posiadają anatomiczną wkładkę i sztywną podeszwę NNN EXCELERATOR. Gwarantują większą stabilność i lepszy przekaz energii. Model, który linie mety przekracza najszybciej.


RCL SUMMER 52001K

TPU

rozmiar 36–48 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator classic kształt comfort flex miękki

NNN R3 PU ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Nie możesz wytrzymać dnia bez uprawiania sportu? I dobrze! Mamy dla Was nowe RCL Summer, który sprawia, że zima potrwa cały rok. Świetnie trzymają stopę, są wygodne i niezawodne, nawet podczas długich przebieżek.

RCO SUMMER 52011K

TPU COMBI

rozmiar 36–50 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator skate kształt comfort flex miękki

TPU NNN R3 PU ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Choć śnieg dawno stopniał, wciąż tęsknisz za nartami. Wiedząc, jakie to uczucie zaprojektowaliśmy RCO Summer – buty przeznaczone dla osób biegających różną techniką. Mają miękką podeszwę NNN R3 PU i anatomiczną wkładkę, która gwarantuje komfort i stabilność. Dobrze chronią kostkę – mankiet wykonany został z materiału TPU.

RSK SUMMER 50331K

TPU SKATE

rozmiar 36–48 kolor czarny/czerwony/biały wiązanie NNN Xcelerator classic kształt comfort flex twardy

TPU NNN R3 PU ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

Świetnej jakości buty przeznaczone dla osób biegających techniką łyżwową. Mają odpowiednio zaprojektowany, wykonany z materiału TPU mankiet i piętę, co ułatwia utrzymanie właściwej sylwetki i dobry przekaz energii. Model o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Wygoda i jakość gwarantowane.

37


NARTY NARTY CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

NANO HIGH BASE Najszybsze, dostępne na rynku ślizgi. Nanosilikatowe cząsteczki zatopione w spiekanej spodniej warstwie nart gwarantują dużą wytrzymałość i większą o 6 proc. prędkość w stosunku do porównywalnych ślizgów. ŚLIZGI HM SINTERED GRAPHITE RACE BASE Wszystkie, wyróżniające się najwyższą jakością ślizgi race’owe mają jedną wspólną cechę – zawierają molekularny polietylen oraz duży procent wysokiej jakości karbonu (15 – 20 proc.), który nadaje im czarnego koloru. AIR CORE BASALITE Połączenie materiału Air Core z bardzo lekkim drewnem, w którym nawiercono kanały powietrzna umożliwiło maksymalną redukcję wagi. Włókna bazaltowe nadają elastyczności, bez względu na panujące temperatury. MULTI GRIP EMBOSSED Gwarancja świetnego trzymania i kontroli w trakcie odbicia, zwłaszcza podczas chodzenia w miękkim śniegu. DUAL GRIP BASE Ślizgi nart w których zastosowano wzór premium crown – połączenie odcinków double crown i single crown w tylnej części nart. Gwarancja płynnego ślizgu.

PE BASE Ślizgi przeznaczone dla osób uprawiających narciarstwo rekreacyjnie. Wymagają niewielkiej pielęgnacji. MULTIGRIP EMBOSSED BASE Połączenie różnych technologii gwarantujących doskonałe trzymanie, efektywny przekaz siły i płynny ślizg. SOLTTE GRIP BASE Ślizgi ułatwiające podchodzenie i bieganie we wszystkich warunkach śniegowych. Genialnie sprawdzają się w nartach z segmentu backcountry. SKIN TECH BASE Wykonana w 65 proc. moheru i 35 proc. nylonu spodnia część nart gwarantująca płynny ślizg i trzymanie w każdych warunkach śniegowych. Nie wymaga szczególnej konserwacji, łatwo ją wymienić. STEEL EDGE Stalowe krawędzie znacząco wydłużają żywotność nart oraz poprawiają trzymanie na zlodzonej powierzchni lub nieratrakowanym terenie, zwłaszcza podczas zjazdów.

COMPETITION

Jak sama nazwa wskazuje, Velocity Skate NIS to bardzo lekkie i zwinne, przeznaczone do biegania technika łyżwową narty, które pozwolą Ci narzucić własne tempo i pewnie wjechać na podium. Wytrzymały rdzeń gwarantuje wysoki poziom biegania i płynny ślizg. Wąskie taliowanie sprawia, że na trasach są niezwykle szybkie i nie ulegają inercji. Zgrzewane ślizgi P-Tex 2000 płynnie poruszają się na powierzchni śniegu, są łatwe w konserwacji i dobrze trzymają smar. Płyta NIS pasuje do wszystkich wiązań Rottefella NIS NNN (bardzo łatwy montaż, bez konieczności użycia narzędzi do wiercenia). Kompatybilne ze wszystkimi wiązaniami NIS i butami NNN.

ELITE 3.0 SM 5771 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

54–48–52 181‚188 CAP AIRCEL AVIFLEX NANO HIGH SPEED

ELITE 3.0 SKIN SM 5781 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

38

54–48–52 188, 202 CAP AIRCEL AVIFLEX PRG 4100 / MOHAIR RACE


ACTION CAP CONSTRUCTION LIGHT AIR CORE GRIP BASE MADE IN CZECH

g rin 48 80 45- n Tou gth : 1 50Len cut: ructio e Sid const re co p Ca air ht Lig base ech p in Cz Gri de Ma

g rin 48 80 45- n Tou gth : 1 50Len cut: ructio e Sid const re co p Ca air ht Lig base ech p in Cz Gri de Ma

FRONTIER SM 5531

Jeżeli lubisz biegać w ośrodkach narciarskich, sięgnij po ten model. Niewymagające smarowania ślizgi są łatwe w utrzymaniu i doskonale sprawdzają się na przygotowanych trasach biegowych. Wyposażone w łatwe w obsłudze wiązania Rottefella Touring Auto. Do płyty można zamontować również wiązania MOVE. Rekomendowane buty: T 10, T 10 EVE, T 5.

taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

50–45–48 166‚174‚182‚198 HYBRID RDZEŃ DREWNIANY MULTIGRIP EMBOSSED

CAP CONSTRUCTION LIGHT AIR CORE GRIP BASE MADE IN CZECH

SKIN

g rin 48 80 45- n Tou gth : 1 50Len cut: ructio e Sid const re co p Ca air ht Lig base ech p in Cz Gri de Ma

g rin 48 80 45- n Tou gth : 1 50Len cut: ructio e Sid const re co p Ca air ht Lig base ech p in Cz Gri de Ma

SKIN

Jeżeli lubisz biegać w ośrodkach narciarskich, sięgnij po ten model. Niewymagające smarowania ślizgi są łatwe w utrzymaniu i doskonale sprawdzają się na przygotowanych trasach biegowych. Wyposażone w łatwe w obsłudze wiązania Rottefella Touring Auto. Do płyty można zamontować również wiązania MOVE. Rekomendowane buty: T 10, T 10 EVE, T 5.

FRONTIER SKIN SM 5511 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

50–45–48 166‚174‚182‚198 HYBRID RDZEŃ DREWNIANY SKIN TECH

g rin 48 80 45- n Tou gth : 1 50Len cut: ructio e Sid const re co p Ca air ht Lig base ech p in Cz Gri de Ma

g rin 48 80 45- n Tou gth : 1 50Len cut: ructio e Sid const re co p Ca air ht Lig base ech p in Cz Gri de Ma

Rozważasz rozpoczęcie przygody z bieganiem na nartach? A może chcesz wymienić zużytą parę? Jeżeli tak – mamy dla Ciebie idealny model. Narty, na których łatwo się odbić i ślizgać. Na ślizgach mają nałożoną specjalną strukturę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają. Odpowiednie taliowanie ułatwia pokonywanie zakrętów. Dostępne w zestawie z wiązaniami Rottefella Basic – bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Posłużą przez wiele lat. Rekomendowane buty: T 10, T 10 EVE, T 5.

ENERGY SM 5551 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

54–48–52 170‚175‚180‚185‚190‚195‚200‚205‚210 HYBRID RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIP EMBOSSED BASE

ring 80 48 45- n Tou gth : 1 50ctio Len cut: e Sid constru e cor Cap air ht ch Lig base Cze Grip in de Ma

ring 80 48 45- n Tou gth : 1 50ctio Len cut: e Sid constru e cor Cap air ht ch Lig base Cze Grip in de Ma

Rozważasz rozpoczęcie przygody z bieganiem na nartach? A może chcesz wymienić zużytą parę? Jeżeli tak – mamy dla Ciebie idealny model. Narty, na których łatwo się odbić i ślizgać. Na ślizgach mają nałożoną specjalną strukturę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają. Odpowiednie taliowanie ułatwia pokonywanie zakrętów. Dostępne w zestawie z wiązaniami Rottefella Basic – bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Posłużą przez wiele lat. Rekomendowane buty: T 10, T 10 EVE, T 5.

ENERGY JR SM 5571/ SM 5122 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

54–48–52 100‚110‚120‚130‚140‚150‚160 CAP RDZEŃ DREWNIANY PE BASE/DUAL GRIP BASE

39


TOURING

40

Control to świetny model dla początkujących amatorów biegania, poszukujących uniwersalnych nart do techniki klasycznej. Doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Ślizgi Posi – grip ułatwiają podejścia, a konstrukcja dziobów – early rise design – sprawdza się podczas długich zimowych spacerów. Dostępne w zestawie z wiązaniami Rottefella Touring Auto (bardzo łatwy system wpinania i wypinania). Rekomendowane buty: T 30, T EVE, T 15, T 15 EVE.

CONTROL 60 PM SM 5681/ SM 5691

Nazwa mówi sama za siebie. Lekkie, niewymagające smaru narty, które świetnie sprawdzą się na i poza wytyczonymi trasami. Są bardzo wytrzymałe, a w ich konstrukcji wykorzystano drewniany, sprężysty rdzeń poprawiający stabilność. Ślizgi Posi – grip nie wymagają smarowania i sprawdzają się w każdych warunkach. Gwarancja dobrego odbicia, również podczas pokonywania wzniesień. Wyposażone w proste w użyciu wiązania Rottefella Touring Auto rekomendowane osobom biegającym rekreacyjnie. Rekomendowane buty: T 30, T 30 E.

CONTROL 64 PM SM 5701/ SM5711

Control 64 E to super model dla osób poszukujących stabilnych, łatwych w kontroli nart na zimowe wędrówki. Na całej długości posiadają stalowe krawędzie oraz ślizgi z odpowiednią strukturą, dzięki czemu gładko suną po śniegu, zapewniają dobre trzymanie i dają poczucie pewności na każdym etapie wyprawy. Rekomendowane buty: T 30, T 30 E.

CONTROL 64 EDGE PM SM 5721

Nazwa mówi sama za siebie. Dostępne w czerwonym kolorze, lekkie, niewymagające smaru narty, które świetnie sprawdzą się na i poza wytyczonymi trasami. Są bardzo wytrzymałe, a w ich konstrukcji wykorzystano drewniany, sprężysty rdzeń poprawiający stabilność. Ślizgi Posi – grip nie wymagają smarowania i sprawdzają się w każdych warunkach. Gwarancja dobrego odbicia, również podczas pokonywania wzniesień. Rekomendowane buty: T 30, T 30 E.

CONTROL 64 EDGE FLAT SM5871

taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

60–50–55 170‚180‚190‚200 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIPGRIP EMBOSSED/PE BASE

64–52–60 165‚175‚185‚195 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIPGRIP EMBOSSED BASE

64–52–60 165‚175‚185‚195 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIPGRIP EMBOSSED BASE

64–52–60 165‚175‚185‚195 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIPGRIP EMBOSSED BASE


BACKCOUNTRY

Jeżeli nie chcecie rezygnować z górskich eskapad, ale lubicie również biegać na przygotowanych trasach, Discovery 68 będzie idealnym wyborem. Ślizgi z odpowiednią strukturą doskonale sprawdzają się w trakcie podejść, podczas gdy zastosowane na całej długości stalowe krawędzie zapewnią stabilność i poczucie kontroli podczas zjazdów. To płaskie narty, więc pasują do nich dwa rodzaje interfejsu – do telemarku lub wiązań NNN. Rekomendowane buty: Alaska, Wyoming, Montana.

Jeżeli nie chcecie rezygnować z górskich eskapad, ale lubicie również biegać na przygotowanych trasach, Discovery 68 Black będzie idealnym wyborem. Ślizgi z odpowiednią strukturą doskonale sprawdzają się w trakcie podejść, podczas gdy zastosowane na całej długości stalowe krawędzie zapewnią stabilność i poczucie kontroli podczas zjazdów. To płaskie narty z interfejsem kompatybilnym z wiązaniami Rottefella BC Auto. Rekomendowane buty: Alaska, Wyoming, Montana.

Jeżeli nie chcecie rezygnować z górskich eskapad, ale lubicie również biegać na przygotowanych trasach, Discovery 68 Black będzie idealnym wyborem. Ślizgi z odpowiednią strukturą doskonale sprawdzają się w trakcie podejść, podczas gdy plastikowe, zielone krawędzie zapewnią stabilność i poczucie kontroli podczas zjazdów. To płaskie narty, więc pasują do nich dwa rodzaje interfejsu – do telemarku lub wiązań NNN. Rekomendowane buty: Alaska, Wyoming, Montana.

Idealny wybór dla osób poszukujących stabilnych, łatwych w kontroli nart, które dobrze trzymają krawędź, nawet z dala od przygotowanych tras. Zastosowane na całej długości metalowe krawędzie poprawiają trzymanie w trakcie zjazdów oraz dają poczucie kontroli, gdy trzeba pokonać bardziej strome odcinki. Profil camber sprawia, że lekko suną po śniegu i są bardziej sterowne podczas zmiany kierunku jazdy. Rekomendowane buty: Alaska, Wyoming, Montana.

Sprzęt na zimowe, górskie wyprawy o sztywniejszym flexie. Discovery 102 tak samo dobrze radzą sobie w trakcie pochodzenia, jak i podczas zjazdów. Szerokie dzioby i wąska talia sprawiają, że są bardzo skrętne i sprężyste. Spodobają się również amatorom telemarku. Rekomendowane buty: Alaska.

DISCOVERY 68 SM 5731/ SM5741 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

64–52–60 160‚170‚180‚190 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIPGRIP EMBOSSED BASE

DISCOVERY 68 PM SM5851 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

64–52–60 160‚170‚180‚190 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIPGRIP EMBOSSED BASE

DISCOVERY 68 T SM 5861 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi

64–52–60 160‚170‚180‚190 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIPGRIP EMBOSSED BASE

DISCOVERY 80 SM 5751 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi krawędzie

80–58–69 175‚186‚197‚208 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE MULTIGRIPGRIP EMBOSSED BASE TAK

DISCOVERY 102 SM 5761 taliowanie długości (cm) konstrukcja rdzeń ślizgi krawędzie

102–64–87 148‚158‚168‚178 CAP RDZEŃ DREWNIANY LITE PE BASE TAK

41


KIJE KIJE CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

XC COMFORT STRAP Nowy, podobny do biatlonowego, pasek z łatwym systemem regulacji. TEXTILE STRAP Mocny pasek z regulacją. Jest bardzo wygodny i równo rozkłada obciążenie wokół nadgarstka. CORK GRIP Ergonomiczny, naturalny uchwyt z korka. Wygodny i przyjemny w dotyku (nie chłodzi dłoni). PE GRIP Wykonany z dwóch rodzajów materiału ergonomiczny uchwyt. Miękka pianka nie chłodzi dłoni podczas biegania w niskich temperaturach. ALUMINUM 7075 Nasze trzony w kijach wykonane są z najwyższego, wykorzystywanego w przemyśle lotniczym stopu aluminium 7075. Specjalnie wzmacniane i hartowane, tak by wytrzymały przez wiele sezonów.

ALUMINUM 5083 Nasze trzony wykonane są ze stopu aluminium 5083. Produkujemy je zgodnie z najwyższymi standardami we Włoszech. Każda rurka przechodzi przez dokładny proces sprawdzania – to produkt najwyższej jakości. XC CARBIDE TIP Karbidowa, bardzo wytrzymała końcówka kija. STEEL TIP Stalowa końcówka kija – odporna na uszkodzenia, przedłuża żywotność kijów. XC TOURING BASKET Talerzyk ułatwiający poruszanie się na i poza trasami. XC BC BASKET Dość duży talerzyk, który sprawdzi się podczas chodzenia w miękkim śniegu. Karbidowa końcówka jest bardzo wytrzymała i gwarantuje dobre oparcie w trakcie poruszania się po zlodzonej nawierzchni.

3 K CARBON FIBRE Połączenie włókna węglowego z klasycznym włóknem węglowym. To bardzo lekki, dość sztywny i łatwy w obróbce materiał. Jest bardzo mocny, wytrzymały i sztywny.

PRODUKTY

CX 100

ST JR

PA3201

PA3171

długość 130–170 cm rurka AL 5083

długość 90–115 cm rurka AL 5083

16 mm talerzyk racing końcówka stal uchwyt korek pasek na nadgarstek XC comfort alpina

16 mm talerzyk touring końcówka stal uchwyt PE pasek na nadgarstek tekstylia

Ø

42

Ø


ST

ST

PA3121

PA3131

długość 120–160 cm rurka AL 5083

długość 120–160 cm rurka AL 5083

16 mm talerzyk touring końcówka stal uchwyt PE pasek na nadgarstek tekstylia

16 mm talerzyk touring końcówka stal uchwyt PE pasek na nadgarstek tekstylia

Ø

Ø

ST PLUS

ST PLUS

PA3141

PA3151

długość 120–160 cm rurka AL 5083

długość 120–160 cm rurka AL 5083

16 mm talerzyk touring końcówka stal uchwyt korek pasek na nadgarstek tekstylia

16 mm talerzyk touring końcówka stal uchwyt korek pasek na nadgarstek tekstylia

Ø

Ø

BC

XT

PA3191

PA3181

długość 120–165 cm rurka AL 5083

długość 120–160 cm rurka AL 5083

16 mm talerzyk backcountry końcówka karbid uchwyt korek pasek na nadgarstek XC comfort alpina

16 mm talerzyk backcountry końcówka stal uchwyt korek pasek na nadgarstek xc comfort alpina

Ø

Ø

43


grippewnym walk krokiem

GW NA PRZÓD I TYŁ BUTA

DZIECI

2A741 C norm

GW NA PRZÓD I TYŁ BUTA

DAMSKIE I JUNIOR

GW NA PRZÓD I TYŁ BUTA

MĘŻCZYŹNI 2M051 A norm

2A721 A norm

Chodzenie w butach narciarskich po śliskiej nawierzchni może być dość ryzykowne, niemniej jednak nowa podeszwa GripWalk i system wiązań sprawiają, że tradycyjne buty narciarskie to prawdziwy majstersztyk. Niezawodne trzymanie zawdzięczamy zaokrąglonym, wysokoprofilowym podeszwom i perfekcyjnie dopasowanym do nich elementom wiązań GripWalk.


WYGODA CHODZENIA Będziecie zaskoczeni, że chodzenie w butach narciarskich może być tak komfortowe. Zaokrąglona podeszwa sprawia, że każdy krok będzie pewny i stabilny.

ANTYPOŚLIZGOWY MATERIAŁ Podeszwa wykonana z najwyższej jakości materiału wyróżniająca się specyficznym profilem i ergonomicznym kształtem. Zapewnia doskonałe trzymanie na każdej śliskiej nawierzchni.

INNOWACYJNY SYSTEM Podeszwa jest kompatybilna z większością dostępnych na rynku wiązań (nie ma potrzeby regulacji ich wysokości). Nakładki w okolicach palców i pięty można łatwo i szybko wymienić.

alpinasports.com


Siła, uniwersalny charakter & komfort Spoiler umożliwiający regulację obwodu i wysokości Specjalny element z tyłu buta umożliwiający regulację wysokości i szerokośći mankietu.

Canting Idealna postawa na nartach to rzecz konieczna dla wytrawnych narciarzy. Regulowany canting umożliwia boczne pochylenie mankietu i precyzyjne dopasowanie butów do indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie, dzięki któremu udoskonalicie technikę jazdy.

Zmiana trybu z jazdy na chodzenie jeszcze nigdy nie była tak łatwa i szybka – wystarczy użyć kija narciarskiego, przełączyć i pójść.

Wytrzymała, lekka rama strukturalna łącząca cztery główne punkty, na które działają siły nacisku. Posiada wzmocnione osie, zapewnia siłę i sztywność, a przy tym jest bardzo lekka.

Wykonany z najlepszych materiałów o mocnym profilu, ergonomiczna podeszwa, która trzyma się każdej śliskiej powierzchni.

46


System ułatwiający zakładanie i zdejmowanie butów Zarówno specjalnie zaprojektowana konstrukcja górnej części wkładki, jak i innowacyjny system Easy Entry umożliwiają bardzo łatwe i szybkie zakładanie i zdejmowanie butów.

Wkładki 4DRY gwarantują oddychalność, odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, wentylację i są wodoodporne. Dzięki nim stopy pozostają ciepłe i suche. Komfort i wygoda gwarantowane..

Custom Fit Wkładki w butach Alpiny posiadają szereg niezwykle istotnych rozwiązań zapewniających idealną równowagę pomiędzy wysoką jakością jazdy i komfortem. Formowana termicznie pianka gwarantuje optymalne dopasowanie w okolicach kostek, podczas gdy specjalnie zaprojektowana przednia część wkładki precyzyjnie dopasowuje się do różnego kształtu stóp.

InTemp – w pełni zintegrowany system ogrzewania Alpiny zapewnia wyjątkowy komfort i sprawia, że Wasze stopy są zawsze ciepłe, bez ryzyka przegrzania.

Zamieniając specjalnie zaprojektowane wkładki Volume Control Plate z prawej na lewą zmienicie pojemność buta. Rozwiązanie umożliwiające bardzo precyzyjne dopasowanie.

47


MESKIE ELITE

PO PROSTU JE ZAŁÓŻ

NOWOsc ELITE 120 HEAT 3X011 rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Zaawansowany kolor Szary skorupa Polyeter mankiet Polyolefin flex 120 wkładka 100/102

Te buty nie jeżdżą na skróty i nie uznają kompromisów. Skonstruowane tak, by precyzyjnie przekazywać energię na narty, są dodatkowo wzmocnione ramą X. Precyzyjnie dopasowane do kształtu stóp, gwarantują bardzo dobre trzymanie. 4DRY – stosowana we wkładce technologia 4DRY sprawia, że stopa „oddycha”, a we wnętrzu butów nie akumuluje się wilgoć. Tylny spoiler umożliwia dopasowanie do kształtu łydki. Model wyposażony w system ogrzewania – gwarantujemy, że wywiezie Was na wyższy poziom.

NOWOsc ELITE 90 3X021 rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Zaawansowany kolor Ciemny granat skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 90 wkładka 100/102

Nieco miększy model posiadający wszystkie cechy młodszego rodzeństwa. Wyróżniają się fajnym stylem i są bardzo wygodne. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym gwarantują bardzo wysoki poziom jazdy. Tak precyzyjne i dobrze skonstruowane buty z pewnością usatysfakcjonują średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.

NOWOsc ELITE 90 3X022 rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Zaawansowany kolor Ciemny granat/szary skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 90 wkładka 100/102

48

Nieco miększy model posiadający wszystkie cechy młodszego rodzeństwa. Wyróżniają się fajnym stylem i są bardzo wygodne. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym gwarantują bardzo wysoki poziom jazdy. Tak precyzyjne i dobrze skonstruowane buty z pewnością usatysfakcjonują średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.


OGRZEWANIE INTEMP w pełni zintegrowany, perfekcyjnie zasilany

UNIKALNY, W PEŁNI ZINTEGROWANY SYSTEM OGRZEWANIA INTEMP SPRAWIA, ŻE STOPY SĄ KOMFORTOWO OGRZEWANE, LECZ NIGDY NIE PRZEGRZANE. ŁADOWANIE Element służący do ładowania butów jest bardzo mały i prawie niezauważalny. Łatwo go zasilać i jest wodoodporny. Sprytne i proste rozwiązanie, dzięki któremu chcąc naładować buty nie trzeba ich demontować.

BATERIA Baterie są w pełni zintegrowane wewnątrz buta i bardzo łatwo je naładować.

SPRYTNA KONTROLA Wystarczy nacisnąć przycisk, a system zacznie pracować na pełnej mocy, tak by na początku rozgrzać but. Następnie sam powraca do normalnego trybu, żeby stopy pozostawały ciepłe, lecz nie przegrzane.

InTemp

Żegnajcie zimne dni spędzone na stoku. Nowa technologia ogrzewania InTemp gwarantuje, że naciskając jeden przycisk, stopy będą idealnie ogrzane. System ładowania jest bardzo dyskretny, łatwo dostępny i prosty w obsłudze. To rozwiązanie, które z pewnością zrobi na Was wyjątkowe wrażenie.

49


xtr

POLIGON DOŚWIADCZALNY

NOWOsc

XTRACK 90 HEAT 3X031

Model z wbudowanym systemem ogrzewania InTempt. Gwarantuje wyjątkowy komfort użytkowania i wysoki poziom jazdy. Dzięki ramie X są bardzo stabilne i dobrze trzymają, co liczy się zwłaszcza podczas jazdy na stromych stokach. Buty z pewnością spodobają się początkującym narciarzom poszukujących solidnych butów, dzięki którym poczynią szybkie postępy.

rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Zaawansowany kolor Ciemny granat skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 90 wkładka 102/104

NOWOsc XTRACK 90 3X071

Model gwarantujący wyjątkowy komfort użytkowania i wysoki poziom jazdy. Dzięki ramie X buty są bardzo stabilne i dobrze trzymają, co liczy się zwłaszcza podczas jazdy na stromych stokach. Buty z pewnością spodobają się początkującym narciarzom poszukujących solidnych butów, dzięki którym poczynią szybkie postępy.

rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Zaawansowany kolor Ciemny granat skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 90 wkładka 102/104

NOWOsc

XTRACK 70 3X041 rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 70 wkładka 102/104

50

OPCJA

Buty rekomendowane osobom rozpoczynającym przygodę z narciarstwem. Podobnie jak model 90, wyposażone są w ramę X, która wpływa na lepszy poziom jazdy i stabilizuje but. Wygodna wkładka i miękki flex zapewniają wysoki komfort użytkowania. Buty, dzięki każdy, spędzony na stoku dzień będzie niezapomnianym wspomnieniem. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO


NOWOsc

XTRACK 70 3X042 rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Ciemny granat/szary skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 70 wkładka 102/104

OPCJA

Buty rekomendowane osobom rozpoczynającym przygodę z narciarstwem. Podobnie jak model 90, wyposażone są w ramę X, która wpływa na lepszy poziom jazdy i stabilizuje but. Wygodna wkładka i miękki flex zapewniają wysoki komfort użytkowania. Buty, dzięki każdy, spędzony na stoku dzień będzie niezapomnianym wspomnieniem. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

NOWOsc XTRACK 60 3X051 rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 60 wkładka 102/104

OPCJA

Najmiększy but w kolekcji, który bardzo łatwo założyć i zdjąć. Gdy potrzeba, dobrze trzyma i stabilizuje stopę. Regulowana wysokość i objętość mankietu, miękki flex i wzmacniająca rama X sprawiają, że to genialny model dla początkujących narciarzy. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

NOWOsc

XTRACK 60 3X052 rozmiar 250, 255, … 325 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 60 wkładka 102/104

Najmiększy but w kolekcji, który bardzo łatwo założyć i zdjąć. Gdy potrzeba, dobrze trzyma i stabilizuje stopę. Regulowana wysokość i objętość mankietu, miękki flex i wzmacniająca rama X sprawiają, że to genialny model dla początkujących narciarzy. OPCJA

PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

51


DAMSKIE EVE

BĄDŹ PIERWSZA

SIŁA LEKKOŚCI

Oto EVE, jedyna w swoim rodzaju. Teraz jeszcze lżejsza i lepiej zbudowana. Niska waga, szybsza jazda i pełna kontrola.

NOWOsc

EVE 75 HEAT, EVE 75* 3Y011, 3Y021* rozmiar 220, 225 … 275 rodzaj narciarza Średnio zaawansowany kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 75 wkładka 102

NOWE aluminiowe mikro klamry Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Możliwość zwiększenia obwodu mankietu Bardzo lekka konstrukcja

Buty, które dodadzą Wam pewności i sprawią, że dzień na stoku będzie wielką frajdą. EVE75 wyposażone zostały w system ogrzewania, są bardzo lekkie i wśród damskich modeli mają najsztywniejszy flex. Po czym je poznać? Wyróżniają się takimi cechami jak: flex 75, Volume Expander, GRIP WALK, ergonomiczny kształt skorupy oraz nowe klamry. Uwierzcie, to nie puste słowa. Wystarczy raz spróbować, by poczuć różnicę i przyjemność płynącą z wycinania carvingowych skrętów.

EVE 75 3L341 rozmiar 220, 225 … 275 rodzaj narciarza Średnio zaawansowany kolor Miętowy skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 75 wkładka 102

NOWE aluminiowe mikro klamry Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Możliwość zwiększenia obwodu mankietu Bardzo lekka konstrukcja

Genialne buty dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych amatorek narciarstwa, poszukujących lepszej kontroli i sprężystości podczas jazdy na nartach. Wyróżniają się tymi samymi cechami co ich „młodsza siostra”. To również najsztywniejszy model w serii, który ułatwi czynienie szybkich postępów i zapewni poczucie komfortu.

EVE 65 3L361 rozmiar 220, 225 … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 65 wkładka 102

52

NOWE aluminiowe mikro klamry Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Możliwość zwiększenia obwodu mankietu Bardzo lekka konstrukcja

Daj się ponieść fantazji i sięgnij po nowe EVE 65. Piękne czarne buty nie są jednak tylko ładnym, przyciągającym spojrzenia cackiem. Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu i zaawansowane rozwiązania sprawiają, ze model ten jest nie tylko wygodny, ale zapewnia również wysoki poziom i precyzję jazdy.


EVE 65 3L362 rozmiar 220, 225 … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Biały skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 65 wkładka 100

NOWE aluminiowe mikro klamry Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Możliwość zwiększenia obwodu mankietu Bardzo lekka konstrukcja

Model, który zgarnał kilka nagród. Idealne buty dla osób, które nad najwyzszy poziom jazdy przedkładają komfort. Niemniej jednak, śnieżnobiałe EVE 65 nie wyrózniaja sie tylko wygladem. Anatomiczny design sprawia, ze są bardzo lekkie, gwarantują wygodę stóp i wielką frajde na stoku.

ruby

POCZUJ PĘD

RUBY 60 3L431 rozmiar 220, 225 … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 60 wkładka 104

Przede wszystkim, to wyjątkowo wygodne buty. Zaprojektowane z myślą o początkujących narciarzach preferujących rekreacyjną, niezbyt szybką jazdę. Wyposażone w system umożliwiający dopasowanie mankietu i przedniej części buta. Posiadają regulowane makro klamry. Wybierz odpowiedni dla siebie kolor i ruszaj w góry!

RUBY 60 3L432 rozmiar 220, 225 … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Biały skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 60 wkładka 104

Przede wszystkim, to wyjątkowo wygodne buty. Zaprojektowane z myślą o początkujących narciarzach preferujących rekreacyjną, niezbyt szybką jazdę. Wyposażone w system umożliwiający dopasowanie mankietu i przedniej części buta. Posiadają regulowane makro klamry. Wybierz odpowiedni dla siebie kolor i ruszaj w góry!

53


duo

PRZEDE WSZYSTKIM FUN

MAŁY ROZMIAR. DUŻE AMBICJE.

Świat wielkich przygód jest na wyciągnięcie ręki. Od skromnego designu po zaawansowany sprzęt wyposażony w najnowsze rozwiązania – zawsze znajdą się buty, w których dotrzesz w najbardziej odległy zakątek gór.

DUO 70 3E881 rozmiar 220, 225, … 275 rodzaj narciarza Zaawansowany kolor Czerwony skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 70

54

OPCJA Najwyższej jakości mikro klamry Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Regulowany na wysokość spoiler

Wykorzystaj w pełni potencjał swoich nart. DUO 70 to buty, w których zastosowaliśmy naprawdę zaawansowane technologie. Lekki, lecz bardzo zdolny model wyposażony w anatomiczną wkładkę i skorupę o ergonomicznym kształcie. Wyróżnia się sztywniejszym flexem. Na stoku ciężko z nim konkurować. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO


duo MAX

PRZEDE WSZYSTKIM FUN

DUO 4 MAX 3E893 rozmiar 220, 225, … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Głęboki niebieski skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex Miękki

OPCJA Lekkie klamry Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Model tak wygodny jak Twoje ulubione buty, wyposażony jednak w bardziej zaawansowane rozwiązania. Wyróżnia się dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupą, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre trzymanie. Proponujemy wybrać opcję z systemem Grip Walk gwarantującą komfort chodzenia. Wybierz odpowiedni dla siebie kolor i ruszaj w góry! PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

DUO 3 MAX 3E923 rozmiar 220, 225, … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Głęboki niebieski skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Nawet początkujący narciarze zasługują na świetny sprzęt. Dlatego właśnie nasze nowe buty dziecięce DUO 3 wyposażyliśmy w dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę. Zadbaliśmy też o super design i najlepsze materiały, dzięki czemu udało się stworzyć buty lekkie jak piórko. Model ten przeznaczony jest dla narciarzy preferujących niższy flex, którzy od czasu do czasu, lubią szybsze przejażdżki. Dobrze skompletować je z systemem Grip Walk. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

DUO 2 MAX 3F423 rozmiar 165–215 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Głęboki niebieski skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Dziecięce buty narciarskie o niskim flexie. Bardzo łatwo je założyć i zdjąć po dniu spędzonym na stoku. Są niezwykle wygodne, dzięki czemu stopy nie męczą się i nie pocą. Buty te przeznaczone są dla początkujących narciarzy, niemniej jednak wcale nie odbiegają jakością od wyższych modeli. Dostępne w różnych kolorach i wzorach. Wybierz najładniejsze! PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

DUO 1 MAX 3F403 rozmiar 150–220 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Głęboki niebieski skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

Buty przeznaczone dla początkujących narciarzy. DUO 1 mają solidną skorupę zapewniającą dobre oparcie i zapobiegającą zbyt częstym upadkom. Nie są luźne, ale nie ugniatają stóp. W okolicach palców jest nieco więcej miejsca, więc stopy mniej się męczą i nie pocą. Model gwarantujący bardzo dobre dopasowanie i komfort użytkowania.

55


duo GIRL

PRZEDE WSZYSTKIM FUN

DUO 4 GIRL 3E901 rozmiar 220, 225, … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Turkusowy skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex Miękki

OPCJA Lekkie klamry Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Model tak wygodny jak Twoje ulubione buty, wyposażony jednak w bardziej zaawansowane rozwiązania. Wyróżnia się dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupą, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre trzymanie. Proponujemy wybrać opcję z systemem Grip Walk gwarantującą komfort chodzenia. Wybierz odpowiedni dla siebie kolor i ruszaj w góry! PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

DUO 3 GIRL 3E931 rozmiar 220, 225, … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Turkusowy skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Nawet początkujący narciarze zasługują na świetny sprzęt. Dlatego właśnie nasze nowe buty dziecięce DUO 3 wyposażyliśmy w dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę. Zadbaliśmy też o super design i najlepsze materiały, dzięki czemu udało się stworzyć buty lekkie jak piórko. Model ten przeznaczony jest dla narciarzy preferujących niższy flex, którzy od czasu do czasu, lubią szybsze przejażdżki. Dobrze skompletować je z systemem Grip Walk. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

DUO 2 GIRL 3F431 rozmiar 165–215 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Turkusowy skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Dziecięce buty narciarskie o niskim flexie. Bardzo łatwo je założyć i zdjąć po dniu spędzonym na stoku. Są niezwykle wygodne, dzięki czemu stopy nie męczą się i nie pocą. Buty te przeznaczone są dla początkujących narciarzy, niemniej jednak wcale nie odbiegają jakością od wyższych modeli. Dostępne w różnych kolorach i wzorach. Wybierz najładniejsze! PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

DUO 1 GIRL 3F411 rozmiar 150–220 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Turkusowy skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

56

Buty przeznaczone dla początkujących narciarzy. DUO 1 mają solidną skorupę zapewniającą dobre oparcie i zapobiegającą zbyt częstym upadkom. Nie są luźne, ale nie ugniatają stóp. W okolicach palców jest nieco więcej miejsca, więc stopy mniej się męczą i nie pocą. Model gwarantujący bardzo dobre dopasowanie i komfort użytkowania.


duo

PRZEDE WSZYSTKIM FUN NOWOsc DUO 4 3E894 rozmiar 220, 225, … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex Miękki

OPCJA Lehká dvoulanková přezka Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Model tak wygodny jak Twoje ulubione buty, wyposażony jednak w bardziej zaawansowane rozwiązania. Wyróżnia się dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupą, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre trzymanie. Proponujemy wybrać opcję z systemem Grip Walk gwarantującą komfort chodzenia. Wybierz odpowiedni dla siebie kolor i ruszaj w góry! PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

NOWOsc DUO 3 3E924 rozmiar 220, 225, … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Nawet początkujący narciarze zasługują na świetny sprzęt. Dlatego właśnie nasze nowe buty dziecięce DUO 3 wyposażyliśmy w dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę. Zadbaliśmy też o super design i najlepsze materiały, dzięki czemu udało się stworzyć buty lekkie jak piórko. Model ten przeznaczony jest dla narciarzy preferujących niższy flex, którzy od czasu do czasu, lubią szybsze przejażdżki. Dobrze skompletować je z systemem Grip Walk. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

NOWOsc DUO 2 3F424 rozmiar 165–215 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Dziecięce buty narciarskie o niskim flexie. Bardzo łatwo je założyć i zdjąć po dniu spędzonym na stoku. Są niezwykle wygodne, dzięki czemu stopy nie męczą się i nie pocą. Buty te przeznaczone są dla początkujących narciarzy, niemniej jednak wcale nie odbiegają jakością od wyższych modeli. Dostępne w różnych kolorach i wzorach. Wybierz najładniejsze! PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

NOWOsc DUO 1 3F404 rozmiar 150–220 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

Buty przeznaczone dla początkujących narciarzy. DUO 1 mają solidną skorupę zapewniającą dobre oparcie i zapobiegającą zbyt częstym upadkom. Nie są luźne, ale nie ugniatają stóp. W okolicach palców jest nieco więcej miejsca, więc stopy mniej się męczą i nie pocą. Model gwarantujący bardzo dobre dopasowanie i komfort użytkowania.

57


kid's eon łatwość zakładania

Anatomicznie ukształtowana skorupa gwarantuje perfekcyjne ułożenie stopy i poczucie stabilności.

Lekka konstrukcja zapewnia najwyższy komfort użytkowania przez cały dzień spędzony na stoku.

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, specjalnie wyprofilowana, ergonomiczna podeszwa gwarantująca doskonałą przyczepność na śliskich nawierzchniach. Sprawia, że chodzenie w butach narciarskich jest łatwiejsze i bardziej naturalne.

EASY ON BOOT

Nasze innowacyjne buty EON założyć można szybko i łatwo, co oznacza, że więcej czasu zostanie wam na narciarską frajdę na stoku.


ŁAWE W ZAKŁADANIU BUTY DLA NAJMŁODSZYCH NARCIARZY

Innowacyjny model łatwych w zakładaniu butów (Easy On Boots) wyróżniają się nowoczesnym designem, są bardzo wygodne i atrakcyjne pod względem wyglądu. Najlepszy wybór dla wschodzących gwiazd narciarstwa.

BŁYSKAWICZNY SYSTEM ZAPINANIA

Łatwy w użyciu system zapinania nie sprawia dzieciakom trudności, jest bezpieczny i gwarantuje precyzyjne dopasowanie.

ŁATWY SYSTEM ZAKŁADANIA

Dzięki możliwości szerokiego rozchylenia mankietu buty łatwo założyć i zdjąć, dzięki czemu dzieci mogą wykonać te czynności same, bez pomocy rodziców.

alpinasports.com


EON

FRAJDA I PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

NOWOsc EON 3K071 rozmiar 140–215 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny/biały skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex Miękki

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Buty, które zdecydowanie umilą życie małych narciarzy i ich rodziców. Dzięki innowacyjnemu systemowi Easy On można szeroko rozchylić mankiet, co oznacza, że z zakładaniem i zdejmowaniem dzieci poradzą sobie bez najmniejszego problemu. Podeszwa Grip Walk sprawia, że spacer na i ze stoku jest bezpieczny i przyjemny. Lekka konstrukcja i anatomicznie ukształtowana skorupa gwarantują komfort i wygodę dla małych stóp. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

NOWOsc EON GIRL 3K072 rozmiar 140–215 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Biały/rużowy skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex Miękki

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Model łączący sprytne rozwiązania z atrakcyjnym, stylowym wyglądem. Coś, co z pewnością wpadnie w oko młodym damą. Buty, w których będą doskonale bawić się na ośnieżonych stokach. Dzięki innowacyjnemu systemowi Easy On można szeroko rozchylić mankiet, co oznacza, że z zakładaniem i zdejmowaniem dzieci poradzą sobie bez najmniejszego problemu. Podeszwa Grip Walk sprawia, że spacer na i ze stoku jest bezpieczny i przyjemny. Lekka konstrukcja i anatomicznie ukształtowana skorupa gwarantują komfort i wygodę dla małych stóp. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

NOWOsc EON RTL 3K081 rozmiar 140–215 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex Miękki

60

OPCJA Skorupa dopasowana do anatomicznego kształtu Bardzo lekka konstrukcja

Buty wyposażone we wszystkie patenty wykorzystane w klasycznym modelu EON, dodatkowo przystosowane do potrzeb wypożyczalni. Antybakteryjna wkładka jest higieniczna, dzięki czemu gwarantuje bardzo dobrą ochronę stóp, podczas gdy kod EAN umożliwia szybkie i łatwe odnajdywanie poszczególnych rozmiarów. Bardzo wytrzymała wkładka sprawia, że buty są odporne na uszkodzenia i mogą służyć przez wiele sezonów. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO


J-LINE

JUNIOR

NOWOsc J4 3J321 rozmiar 225–265 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex Miękki

Buty narciarskie wygodne niczym codzienne obuwie, niemniej jednak wyposażone w szereg sprytnych rozwiązań. Mają dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają stopę. Nie wybieraj wyłącznie wygodnych butów. Decydując się na nowe J4 prócz komfortu, dostaniesz też najwyższą jakość.

NOWOsc J3 3J311 rozmiar 225–265 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

Buty narciarskie wygodne niczym codzienne obuwie, niemniej jednak wyposażone w szereg sprytnych rozwiązań. Mają dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają stopę. Nie wybieraj wyłącznie wygodnych butów. Decydując się na nowe J3 prócz komfortu, dostaniesz też najwyższą jakość.

NOWOsc J2 3K091 rozmiar 175–220 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

Buty narciarskie wygodne niczym codzienne obuwie, niemniej jednak wyposażone w szereg sprytnych rozwiązań. Mają dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają stopę. Nie wybieraj wyłącznie wygodnych butów. Decydując się na nowe J2 prócz komfortu, dostaniesz też najwyższą jakość.

61


J-LINE

GIRL

NOWOsc J 4 GIRL 3J322 rozmiar 225–265 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Biały skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex Miękki

Buty narciarskie wygodne niczym codzienne obuwie, niemniej jednak wyposażone w szereg sprytnych rozwiązań. Mają dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają stopę. Nie wybieraj wyłącznie wygodnych butów. Decydując się na nowe J4 prócz komfortu, dostaniesz też najwyższą jakość.

NOWOsc J 3 GIRL 3J312 rozmiar 225–265 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Biały skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

Buty narciarskie wygodne niczym codzienne obuwie, niemniej jednak wyposażone w szereg sprytnych rozwiązań. Mają dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają stopę. Nie wybieraj wyłącznie wygodnych butów. Decydując się na nowe J3 prócz komfortu, dostaniesz też najwyższą jakość.

NOWOsc J 2 GIRL 3K092 rozmiar 175–220 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Biały skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin

62

Buty narciarskie wygodne niczym codzienne obuwie, niemniej jednak wyposażone w szereg sprytnych rozwiązań. Mają dopasowaną do anatomicznego kształtu skorupę, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają stopę. Nie wybieraj wyłącznie wygodnych butów. Decydując się na nowe J2 prócz komfortu, dostaniesz też najwyższą jakość.


X-LINE

NA DOBRY POCZĄTEK NOWOsc

X5 3X061 rozmiar 250, 255, … 315 rodzaj narciarza Średnio zaawansowany kolor Czarny

NOWOsc

Doskonały wybór dla osób jeżdżących rekreacyjnie poszukujących wygodnych, solidnych butów, w których na stoku spędzą cały długi dzień. X5 pomogą poczuć się na trasach pewniej, ponieważ w swej konstrukcji posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań. Połączenie fajnego designu, funkcjonalności i wygody.

skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 65 wkładka 102

Doskonały wybór dla osób jeżdżących rekreacyjnie poszukujących wygodnych, solidnych butów, w których na stoku spędzą cały długi dzień. X5 pomogą poczuć się na trasach pewniej, ponieważ w swej konstrukcji posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań. Połączenie fajnego designu, funkcjonalności i wygody.

X5 L 3Y031 rozmiar 220, 225 … 275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny

R4.0

skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 75 wkładka 102

DOBRY START R4.0 3M821*, 3M831 rozmiar 255–310*, 225–275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny

skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 70 wkładka 105

Rekreacyjne, bardzo uniwersalne buty narciarskie. Łatwe w zakładaniu. Wygodne, gwarantują komfort użytkowania. Spodobają się początkującym lub bardziej zaawansowanym narciarzom preferującym jazdę rekreacyjną. Alpina R4.0. z pewnością Was nie rozczarują.

skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin flex 70 wkładka 105

Rekreacyjne, bardzo uniwersalne buty narciarskie. Łatwe w zakładaniu. Wygodne, gwarantują komfort użytkowania. Spodobają się początkującym lub bardziej zaawansowanym narciarzom preferującym jazdę rekreacyjną. Alpina R4.0. z pewnością Was nie rozczarują.

R4.0 3M822*, 3M832 rozmiar 255–310*, 225–275 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Biały

63


rental

Z PEŁNĄ SIŁĄ

SPECYFIKACJA TECHNICZNA RENTAL Wstawka z kodem EAN umożliwiającym łatwe oznaczanie produktów Specjalnie wyprofilowana klamra umożliwiająca szybkie i łatwe zapięcie

Wytrzymała, dopasowana do anatomicznego kształtu wkładka. Komfort i dłuższa żywotność.

Wytrzymały poliuretan wykorzystany w konstrukcji skorupy i mankietu Kolorowy kod Tyrolii ułatwiający dopasowanie z nartami i wiązaniami (tylko linia DSS)

Łatwa w obsłudze klamra ze sprężyną Bardziej wytrzymałe, wzmocnione aluminiowe klamry

Wytrzymałe elementy podeszwy w okolicach pięty i palców. Dłuższa żywotność butów.

DISCOVERY XR 3M455*, 3M465 rozmiar 220‚230…240*, 250‚260… 320 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyeter mankiet Polyolefin wkładka 104

OPCJA

Buty, które są niczym tajna broń. Wyróżnia je wyjątkowo wytrzymała, odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia skorupy oraz bardzo wygodne wnętrze. Są wydajne i skuteczne. Bardzo łatwo je założyć i dopiąć klamry. Gotowy? W drogę! PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

DISCOVERY 4 3A881*, 3A951 rozmiar 220‚230…240*, 250‚260… 320 rodzaj narciarza Rekreacyjny kolor Czarny skorupa Polyolefin mankiet Polyolefin wkładka 104

64

OPCJA

Bardzo stabilne buty, w konstrukcji których wykorzystano ramę X frame. Discovery 4 są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Prócz wysokiej jakości wyróżnia je również atrakcyjna cena. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO


SYSTEM DSS MODELE I ROZMIARY RENTALOWE DSS G

DSS O

DSS V

DSS 1

3M40G

3M39O

3M39V

3M551

Alpina 23.5 mondo 24.5 rozmiary 25.5 długość podeszwy 290 mm

Alpina 26.5 mondo 27.5 rozmiary 28.5 długość podeszwy 320 mm

Alpina 29.5 mondo 30.5 rozmiary 31.5 długość podeszwy 350 mm

Alpina 32.5 mondo 33.5 rozmiary 34.5 długość podeszwy 370 mm

G

O

V

1

OPCJA

OPCJA

OPCJA

OPCJA

Twarde na zewnątrz, miękkie wewnątrz. Wzmocnione ramą X frame, gwarantującą stabilność i lepszą kontrolę w każdym terenie i w każdych warunkach. Model wyposażony w system umożliwiający regulację obwodu, co gwarantuje najwyższy poziom komfortu. Wyjątkowo wytrzymałe buty, które przetrwają wiele sezonów. PODESZWA GRIP WALK DOSTĘPNA OSOBNO

JUNIOR RENTAL

DSS KID z

DSS JUNIOR f

DSS JUNIOR m

DSS JUNIOR C

DSS JUNIOR G

3F33Z

3F31F

3F31M

3E68C

3E68G

Alpina 14.5 mondo 15.5

Alpina 16.5 mondo 17.5 rozmiary 18.5 długość podeszwy 219 mm

Alpina 19.5 mondo 20.5 rozmiary 21.5 długość podeszwy 245 mm

Alpina 22.5 mondo 23.5 rozmiary 24.5 długość podeszwy 272 mm

Alpina 25.5 mondo 26.5

długość podeszwy 194 mm

długość podeszwy 290 mm

z

f

m

C

G

OPCJA

OPCJA

OPCJA

OPCJA

OPCJA

65


SPECYFIKACJE ELITE 3.0 RODZAJ NARCIARZA: DLA ZAWODNIKÓW

KOD

>

5361–1;5361–7*

5362–1;5362–7*

5363–1;5363–7*

MODEL

>

ELITE 3.0 SKATE

ELITE 3.0 CLASSIC

ELITE 3.0 DUATHLON

ROZMIAR

>

35–50; 351/2–491/2*

35–50; 351/2–491/2*

35–50; 351/2–491/2*

36–47; 36‚5–46‚5

35–50; 351/2–491/2*

RACE

RACE

RACE

RACE

RACE

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWA ALPINA SSR DO KLASYKA

ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWA ALPINA SSR DO LYZWY

KSZTAŁT FLEX

MANKIET W PEŁNYM KARBONIE

WKŁADKA

ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWA ALPINA SSR DO LYZWY

PIĘTA

5364–1;5364–7*

5365–1;5365–7*

ELITE 3.0 CLASSIC AS ELITE 3.0 CLASSIC DP

MANKIET W PEŁNYM KARBONIE ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWA ALPINA SSR DO KLASYKA

ACTIVE EDGE KARBON Z PODESZWA ALPINA SSR DO KLASYKA

45° SYSTEM SZNUROWANIA

SZNUROWANIE

ANATOMYCZNY KSZTAŁT ANATOMYCZNY KSZTAŁT ANATOMYCZNY KSZTAŁT ANATOMYCZNY KSZTAŁT ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI GETRY MATERIAŁY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

BEZ PVC

BEZ PVC

BEZ PVC

BEZ PVC

BEZ PVC

PRO RODZAJ NARCIARZA: DLA ZAWODNIKÓW

KOD

>

5366–1;5366–7*

5367–1;5367–7*

5368–1;5368–7*

5369–1;5369–7*

5370–1;5370–7*

MODEL

>

PRO SKATE

PRO CLASSIC

PRO CLASSIC DP PLUS

PRO CLASSIC AS

PRO CLASSIC DP

ROZMIAR

>

35–50; 351/2–491/2*

35–50; 351/2–491/2*

35–50; 351/2–491/2*

35–50; 351/2–491/2*

35–50; 351/2–491/2*

RACE

RACE

RACE

RACE

RACE

FLEX

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

TWARDY

WKŁADKA

KARBON

PIĘTA

KARBON

TPU

KARBON

KARBON

KARBON

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

KSZTAŁT

PODESZWA

KARBON

ANATOMYCZNY KSZTAŁT ANATOMYCZNY KSZTAŁT ANATOMYCZNY KSZTAŁT ANATOMYCZNY KSZTAŁT ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI GETRY MATERIAŁY

66

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

BEZ PVC

BEZ PVC

BEZ PVC

BEZ PVC

BEZ PVC


COMPETITION RODZAJ NARCIARZA: DLA ZAWODNIKÓW

KOD

>

MODEL > ROZMIAR > KSZTAŁT FLEX

5371–1

5372–1

5373–1

COMP SKATE

COMP CLASSIC

COMP CLASSIC AS

35–49

35–49

35–49

DYNAMIC

DYNAMIC

DYNAMIC

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

WSTRZYKIWANY KARBON

WSTRZYKIWANY KARBON

WSTRZYKIWANY KARBON

WKŁADKA

WSTRZYKIWANY KARBON

PIĘTA

45° SYSTEM SZNUROWANIA

SZNUROWANIE PODESZWA

GETRY MATERIAŁY

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

BEZ PVC

BEZ PVC

BEZ PVC

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

RACING RODZAJ NARCIARZA: DLA ZAWODNIKÓW

KOD

>

MODEL >

5374–1K

5375–1K

5376–1K

RACING SKATE

RACING CLASSIC

RACING CLASSIC AS

35–50

35–50

35–50

KSZTAŁT

DYNAMIC

DYNAMIC

DYNAMIC

FLEX

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

TPU

TPU

ROZMIAR >

WKŁADKA PIĘTA SZNUROWANIE PODESZWA

GETRY MATERIAŁY

TPU TPU 45° SYSTEM SZNUROWANIA ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

67


SPECYFIKACJE

ACTION RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

5321–2K

5320–2K

5322–2K

5579–2K

5578–2K

5977–2K

MODEL >

ACTION SKATE

ACTION CLASSIC

ACTION CLASSIC AS

ACTION SKATE EVE

ACTION CLASSIC EVE

ACTION CLASSIC AS EVE

ROZMIAR >

35–50

35–50

35–50

35–42

35–42

35–42

KSZTAŁT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

FLEX

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

TPU

TPU

KOD

>

TPU

WKŁADKA PIĘTA PODESZWA

MATERIAŁY

TPU

TPU

TPU

TPU

TPU

TPU

TPU

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

PVC

PVC

PVC

PVC

PVC

PVC

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

DAMSKIE

DAMSKIE

DAMSKIE

TOURING RODZAJ NARCIARZA: TOURING

KOD

>

MODEL >

5355–1K

5356–1K

5357–1K

5358–1K

5359–1K

T 40

T 30

T 15

T 10

T 5 PLUS

T5

35–49

35–49

35–50

35–50

35–50

35–50

KSZTAŁT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

FLEX

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

TPU

TPU

TPU

ROZMIAR >

WKŁADKA PIĘTA PODESZWA

MATERIAŁY

68

5354–1K

TPU

TPU

ALPINA 2C

ALPINA 2C

ALPINA 2C

NNN T4

NNN T4

ALPINA 2C

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

PVC

PVC

PVC

PVC

PVC

PVC

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE


TOURING RODZAJ NARCIARZA: TOURING

KOD

>

5243–1K

5586–1K

5587–1K

5588–1K

5589–1K

5591–1K

MODEL

>

ADVENTURER 75

T 30 EVE

T 15 EVE

T 10 EVE

T 5 PLUS EVE

T 5 EVE

ROZMIAR

>

KSZTAŁT

35–49

35–42

35–42

35–42

35–42

35–42

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

WKŁADKA

TPU

TPU

PIĘTA

TPU

FLEX

NOWA PODESZWA ALPINA

NOWA PODESZWA ALPINA

NNN T4

NNN T4

NNN T4

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

PVC

PVC

PVC

PVC

PVC

PVC

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

DAMSKIE

DAMSKIE

DAMSKIE

DAMSKIE

DAMSKIE

75MM

PODESZWA

MATERIAŁY

JUNIOR RODZAJ NARCIARZA: DLA JUNIORSKICH ZAWODNIKÓW

KOD

>

5583–1

5585–1

5584–1

5960–1K

5959–1K

5982–1K

5983–1K

5984–1K

MODEL

>

ELITE 3.0 SKATE JR

ELITE 3.0 DUATHLON JR

ELITE 3.0 CLASSIC JR

T KID

TJ

T 10 JR

T 5 PLUS JR

T 5 JR

ROZMIAR

>

33–45

33–42

33–42

25–38

25–38

25–38

25–38

25–38

RACE JUNIOR

RACE JUNIOR

RACE JUNIOR

COMFORT JUNIOR

COMFORT JUNIOR

COMFORT JUNIOR

COMFORT JUNIOR

COMFORT JUNIOR

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

TWARDY

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

NNN T4 JR

NNN T4 JR

NNN T4 JR

NNN T4 JR

NNN T4 JR

KSZTAŁT FLEX WKŁADKA

WSTRZYKIWSTRZYKIWANY KARBON WANY KARBON

PIĘTA

WSTRZYKIWSTRZYKIWSTRZYKIWANY KARBON WANY KARBON WANY KARBON

SZNUROWANIE

45° SYSTEM SZNUROWANIA

45° SYSTEM SZNUROWANIA

ALPINA 2C

ALPINA 2C

PODESZWA

ALPINA 2C

ANATOMYCZNY ANATOMYCZNY ANATOMYCZNY ANATOMYCZNY ANATOMYCZNY ANATOMYCZNY ANATOMYCZNY ANATOMYCZNY KSZTAŁT KSZTAŁT KSZTAŁT KSZTAŁT KSZTAŁT KSZTAŁT KSZTAŁT KSZTAŁT WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI WKŁADKI MATERIAŁY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

MATERIAŁ 4DRY

NEOPREN

PVC

PVC

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

69


SPECYFIKACJE

BACKCOUNTRY RODZAJ NARCIARZA: BACKCOUNTRY

5006–2

5008–2

5171–1

5183–1

5009–1

5302–1

MODEL >

ALASKA

ALASKA 75

ALASKA HEAT

BC 1600

MONTANA

MONTANA 75

ROZMIAR >

36–47

36–47

40–47

35–49

35–49

35–49

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

KOD

>

KSZTAŁT FLEX

ŚREDNI

ŚREDNI

ŚREDNI

ŚREDNI

ŚREDNI

ŚREDNI

PODESZWA

NNN BC

75 MM VIBRAM

NNN BC

NNN BC

NNN BC

VIBRAM 75 MM

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

SKORA NATURALNA

SKORA NATURALNA

SKORA NATURALNA

SKORA NATURALNA

PVC

PVC

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

ALPITEX

ALPITEX

ALPITEX

MATERIAŁY

INTEMP

BACKCOUNTRY RODZAJ NARCIARZA: BACKCOUNTRY

KOD

>

MODEL > ROZMIAR > KSZTAŁT FLEX

5119–1

5550–1

5170–1

5253–1

5256–1

WYOMING

MONTANA EVE

OUTLANDER

BC 1550

BC 1575

35–49

35–42

36–49

36–49

36–48

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

ŚREDNI

ŚREDNI

ŚREDNI

ŚREDNI

ŚREDNI

TPU

TPU

TPU

WKŁADKA

TPU

TPU

TPU

NNN BC

75 MM VIBRAM

NNN BC

NNN BC

75 MM VIBRAM

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

PIĘTA PODESZWA

MATERIAŁY

SKORA NATURALNA

PVC

PVC

PVC

PVC

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

ALPITEX DAMSKIE

70


BACKCOUNTRY RODZAJ NARCIARZA: BACKCOUNTRY

KOD

>

MODEL > ROZMIAR > KSZTAŁT FLEX WKŁADKA PIĘTA PODESZWA

MATERIAŁY

5549–1

5667–2

5022–2K

6792–7K

OUTLANDER EVE

BC 1550 EVE

SNOWFIELD

EWT

35–42

35–42

36–49

36–48

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT MIĘKKI

ŚREDNI

ŚREDNI

ŚREDNI

TPU COMBI

TPU

TPU

TPU

TPU

TPU

NNN BC

NNN BC

NNN BC

EVA/GUMA

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

PVC

PVC

PVC

4DRY

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

THINSULATE

ALPITEX

ALPITEX

DAMSKIE

DAMSKIE

ZIMOWY TREKKING RODZAJ NARCIARZA: TREKKING

KOD

>

MODEL > ROZMIAR >

5379–1K

XT ACTION 36–48 COMFORT

KSZTAŁT

ŚREDNI

FLEX

EVA/GUMA

PODESZWA

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI 4DRY

MATERIAŁY

THINSULATE

BUTY BIEGOWE DLA NARTOROLEK RODZAJ NARCIARZA: BUTY DLA ZAWODNIKÓW ORAZ SPORTOWO JEŻDZIĄCYCH

5096–1

5095–2

5200–1K

5201–1K

5033–1K

MODEL >

ECL SUMMER 2.0

ESK SUMMER 2.0

RCL SUMMER

RCO SUMMER

RSK SUMMER

ROZMIAR >

35–50

35–50

36–48

36–50

36–48

KSZTAŁT

RACE

RACE

COMFORT

COMFORT

COMFORT

MIĘKKI

TWARDY

MIĘKKI

KOD

FLEX

>

TPU

WKŁADKA PIĘTA PODESZWA

MIĘKKI

TWARDY

TPU COMBI

TPU SKATE

TPU

KARBON + TPU

TPU

TPU

TPU

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

ANATOMYCZNY KSZTAŁT WKŁADKI

NNN R3 PU

NNN R3 PU

NNN R3 PU

45° SYSTEM SZNUROWANIA

SZNUROWANIE

NNN XCELERATOR

NNN XCELERATOR

71


SPECYFIKACJE

ELITE RODZAJ NARCIARZA: ZAAWANSOWANY

KOD

3X011

>

3X021

3X022

MODEL >

ELITE 120 HEAT

ELITE 90

ELITE 90

ROZMIAR >

250, 255,…325

250, 255,…325

250, 255,…325

100/102

100/102

100/102

WKŁADKA

120

90

90

SKORUPA

POLYETER

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

IN TEMP 4 DRY X FRAME VCP GRIP WALK

X FRAME VCP GRIP WALK

X FRAME VCP GRIP WALK

FLEX

WYPOSAŻENIE

X-TRACK RODZAJ NARCIARZA: ZAAWANSOWANY

3X031

3X071

3X041

3X042

3X051

3X052

MODEL >

X-TRACK 90 HEAT

X-TRACK 90

X-TRACK 70

X-TRACK 70

X-TRACK 60

X-TRACK 60

ROZMIAR >

250, 255,…325

250, 255,…325

250, 255,…325

250, 255,…325

250, 255,…325

250, 255,…325

102/104

102/104

102/104

102/104

102/104

102/104

KOD

WKŁADKA

120

90

70

70

60

60

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

IN TEMP X FRAME VCP GRIP WALK

X FRAME VCP GRIP WALK

X FRAME VCP OPCJA GRIP WALK

X FRAME VCP OPCJA GRIP WALK

X FRAME VCP OPCJA GRIP WALK

X FRAME VCP OPCJA GRIP WALK

FLEX

WYPOSAŻENIE

72

>


EVE RODZAJ NARCIARZA: ŚREDNIO ZAAWANSOWANY

3Y011

3Y021

3L341

3L361

3L362

MODEL >

EVE 75 HEAT

EVE 75

EVE 75

EVE 65

EVE 65

ROZMIAR >

220–275

220–275

220–275

220–275

220–275

WKŁADKA

MEDIUM

MEDIUM

MEDIUM

COMFORT

COMFORT

KOD

>

75

75

75

65

65

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

IN TEMP VCP GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

X FRAME VCP GRIP WALK

X FRAME VCP GRIP WALK

X FRAME VCP GRIP WALK

X FRAME VCP GRIP WALK

FLEX

WYPOSAŻENIE

RUBY

DUO

RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

RODZAJ NARCIARZA: ZAAWANSOWANY

3L431

3L432

MODEL >

RUBY 60

RUBY 60

MODEL >

DUO 70

ROZMIAR >

220–275

220–275

ROZMIAR >

220–275

KSZTAŁT

COMFORT

COMFORT

KSZTAŁT

60

60

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

SKORUPA

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

VCP VCR

VCP VCR

KOD

FLEX

WYPOSAŻENIE

>

KOD

FLEX

WYPOSAŻENIE

>

3E881

RACE 70

OPCJA GRIP WALK ANATOMYCZNY KSZTAŁT VCP

73


SPECYFIKACJE

DUO MAX RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

KOD

>

3E893

3E923

3F423

3F403

MODEL >

DUO 4 MAX

DUO 3 MAX

DUO 2 MAX

DUO 1 MAX

ROZMIAR >

220, 225,…275

220, 225,…275

165–215

150–220

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

3E901

3E931

3F431

3F411

MODEL >

DUO 4 GIRL

DUO 3 GIRL

DUO 2 GIRL

DUO 1 GIRL

ROZMIAR >

220, 225,…275

220, 225,…275

165–215

150–220

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

KSZTAŁT FLEX

WYPOSAŻENIE

DUO GIRL RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

KOD

>

KSZTAŁT

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

3E894

3E924

3F424

3F404

FLEX

WYPOSAŻENIE

DUO RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

KOD

MODEL >

DUO 4

DUO 3

DUO 2

DUO 1

ROZMIAR >

220, 225,…275

220, 225,…275

165–215

150–220

COMFORT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

KSZTAŁT

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

FLEX

WYPOSAŻENIE

74

>


EON RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

3K071

3K072

3K08–1

MODEL >

DUO 4 MAX

DUO 3 MAX

DUO 2 MAX

ROZMIAR >

140–215

140–215

140–215

COMFORT

COMFORT

COMFORT

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

OPCJA GRIP WALK LEKKA KONSTRUKCJA ANATOMYCZNY KSZTAŁT

3J321

3J311

3K091

J4

J3

J2

KOD

>

KSZTAŁT FLEX

WYPOSAŻENIE

J-LINE RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

KOD

>

MODEL > ROZMIAR >

225–265

225–265

175–220

KSZTAŁT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

3J322

3J312

3K092

J4

J3

J2

FLEX

J-LINE RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

KOD

>

MODEL > ROZMIAR >

225–265

225–265

175–220

KSZTAŁT

COMFORT

COMFORT

COMFORT

MIĘKKI

MIĘKKI

MIĘKKI

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

FLEX

75


SPECYFIKACJE

X-LINE RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

KOD

>

3X061

3Y031

MODEL

>

X5

X 5L

ROZMIAR

>

250–315

220–275

COMFORT

COMFORT

60

60

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

KSZTAŁT FLEX

R4 RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

KOD

>

3M821*, 3M831

3M822*, 3M832

MODEL

>

R4.0

R4.0

ROZMIAR

>

255–310*, 225–275

255–310*, 225–275

COMFORT

COMFORT

70

70

SKORUPA

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

KSZTAŁT FLEX

DISCOVERY RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

KOD

>

3M455*, 3M465

3A881*, 3A951

MODEL

>

DISCOVERY XR

DISCOVERY 4

ROZMIAR

>

220‚230…240*, 250‚260… 320

220‚230…240*, 250‚260… 320

COMFORT

COMFORT

60

60

SKORUPA

POLYETER

POLYOLEFIN

MANKIET

POLYOLEFIN

POLYOLEFIN

X FRAME VCP OPCJA GRIP WALK

OPCJA GRIP WALK

KSZTAŁT FLEX

WYPOSAŻENIE

76


SPECYFIKACJE narciarskie COMPETITION RODZAJ NARCIARZA: ZAWODNIK

MODEL

>

ELITE 3.0

ELITE 3.0 SKIN

TALIOWANIE

>

54–48–52

54–48–52

CAP

CAP

KONSTRUKCJA RDZEŃ

AIRCEL AVIFLEX

AIRCEL AVIFLEX

ŚLIZGI

NANO HIGH SPEED

PRG 4100 / MOHAIR RACE

XCELARATO

MOVE SYSTEM

WIĄZANIE

ACTION RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

MODEL

>

ENERGY

ENERGY JR

FRONTIER

FRONTIER S

TALIOWANIE

>

54–48–52

54–48–52

50–45–48

50–45–48

HYBRID

CAP

HYBRID

HYBRID

RDZEŃ

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY

ŚLIZGI

MULTIGRIP EMBOSSED BASE

PE BASE / DUAL GRIP BASE

MULTIGRIP EMBOSSED BASE

SKIN TECH

KONSTRUKCJA

BACKCOUNTRY RODZAJ NARCIARZA: REKREACYJNY

MODEL

>

CONTROL 60

CONTROL 64

CONTROL 64 E

DISCOVERY 68

TALIOWANIE

>

60–50–55

64–52–60

64–52–60

64–52–60

CAP

CAP

CAP

CAP

RDZEŃ

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY LITE

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY LITE

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY LITE

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY LITE

ŚLIZGI

MULTIGRIP EMBOSSED/ PE BASE

MULTIGRIP EMBOSSED BASE

MULTIGRIP EMBOSSED BASE

MULTIGRIP EMBOSSED BASE

KONSTRUKCJA

TAK

METALOWE KRAWĘDZIE

MODEL

>

DISCOVERY 80

DISCOVERY 102

TALIOWANIE

>

80–58–69

102–64–87

CAP

CAP

RDZEŃ

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY LITE

LEKKI RDZEŃ DREWNIANY LITE

ŚLIZGI

MULTIGRIP EMBOSSED BASE

MULTIGRIP EMBOSSED BASE

TAK

TAK

KONSTRUKCJA

METALOWE KRAWĘDZIE

77


ODZIEz I AKCESORIA

OCHRONA UST

KOD

>

JK3762

XX021

MODEL

>

NASZYJNIK

MASECZKA

MATERIAŁ

>

100% POLYESTER

100% MIKROFYBRA

CZERWONY

CZERWONY

KOLOR

ODZIEŻ

KOD

>

JM9401, XM5191*

JM9411, XM5201*

JM9412, XM5202*

MODEL

>

ELASTYCZNA KURTKA OBLAK

ELASTYCZNY T-SHIRT

T-SHIRT

MATERIAŁ

>

94% POLYESTER 6% ELASTAN

94% BAWEŁNA 6% ELASTAN

100% BAWEŁNA

SZARY

CZERWONY

CZERWONY

KOLOR

FLAGI

KOD

>

J10791

J10781

MODEL

>

FLAGA ALPINA CLASSIC 220

FLAGA ALPINA CLASSIC 5.0

MATERIAŁ

>

100% POLYESTER

100% POLYESTER

CZERWONY

CZERWONY

KOLOR

78


Challenge. every day. frajda na śniegu

EON KIDS P

ołączenie sprytnych rozwiązań technologicznych z atrakcyjnym designem jest gwarancją udanego dania spędzonego na ośnieżonych stokach. Specjalna konstrukcja Easy On umożliwia szerokie rozchylenie mankietu, dzięki czemu dzieciaki mogą łatwo zakładać i zdejmować buty. Podeszwa Grip Walk, lekka konstrukcja i anatomicznie ukształtowana skorupa gwarantują niespotykany dotąd komfort użytkowania.

alpinasports.com


DYSTRYBUTORZY AUSTRIA HF SPORT Bahnhofstrasse 10, 9431 ST. Stefan, Wolfsberg 0043-(0) 4352-51500, info@hfsport.at AUSTRALIA EVEREST SPORTS PO Box 278, Bright, VIC 3741, Australia 28A Ireland St, Bright, VIC 3741, Australia 61 (0)3 5755 2227 fax: 61 (0)3 5755 2004 simon@everestsports.com.au BOŚNIA I HERCEGOWINA ALPINA BH D.O.O. Ulica Zmaja od Bosne 7A, 71000 Sarajevo +387 33 590 429, alpinabh@alpina.si CHORWACJA ALPINA CRO D.O.O. Hvarska 5, 10000 Zagreb +385 1 3665 761, alpinacro@alpina.si CZECHY INA SPORT SPOL. S. R.O. Dusíkova 3, 63800 Brno +420 545 422 431 inasport@inasport.cz DANIA CENTRANO APS Omega 6, 8382 Hinnerup, soften +45 70 50 03 33 ESTONIA A2K SPORT OU RIIA MAJA Riia mnt. 169A, 80010 Pärnu +372 50 79 899 kaupo@a2k.ee FINLANDIA (XC) NORMARK SUOMI OY Aholaidantie 3, 40320 JYVÄSKYLÄ +358 (0)44, 4250 508, info@normark.fi FINLANDIA (DH) NEONSUN OY Puusepänkatu 5, 13110 Hml +358 3 6127 222, neosun@neosun.fi

FRANCJA SUNSET SAS 475 Route De La Dranse, 74500 Amphion Les Bains +33 (0)450 717 723 johann@sunset-sport.fr

ROSJA NORMARK 91 bild 2, Vavilova street 117335, Moscow, Russia +7 (495) 98-111-89 ski@normark.ru, info@normark.ru

JAPONIA ELAN JAPAN CO.,LTD. 101-0061, SR BLDG.2F, 3-1-2 Misaki-Cyo, Chiyoda-Ku +813 6272 9016 genjo@elanjapan.co.jp

RUMUNIA S.C. Alpina SIRO s.r.l. Str. Virgil Madgearu 7 551003 Medias ROMANIA +40 269 80 64 10 fax: +40 269 80 64 14 peter.mocnik@alpina.si

KANADA ELAN SPORTS INC. 81-H Brunswick Blvd., Dollard des Ormeaux Quebec H9B 2J5 +1 (514) 421 7871 cs@elansports.ca KAZACHSTAN LIMPOPO OUTDOOR COMPANY Seyfullin Str. 534, 480072 Almaty +7 727 261 7061, limpopo-kz@mail.ru LITWA UAB PRAMOGU SLENIS Santariskiu str. 41-11, LT-08440 Vilnius +37065905057, marijus@skigo.lt ŁOTWA MY SPORT SIA Dārzciema iela 60, Rīga Tel/Fax +371 67563422 gatis@my-sport.lv NIEMCY OLIVER KRAAS, NORDIC SPORTS CONSULTING Dorfstr. 25, 94252 Bayer. Eisenstein +49 9925 7289989 o.kraas@nordicsportsconsulting.com www.nordicsportsconsulting.com NORWEGIA ULTIMATE NORDIC AS Tevlingveien 23, 1081 Oslo +47 22 57 50 50 kundeservice@ultimatenordic.no POLSKA INA SPORT spol. s r.o. Dusíkova 3, 638 00 Brno +48 696 597 073 dagmara.krzyzynska@inasport.pl

SERBIA ALPINA-YUG D.O.O. Bulevar Mihajla Pupina 10 Z 32 11070 Novi Beograd alpinayu@alpina.si SŁOWACJA INA SPORT spol, s r.o. Dusíkova 3, 638 00 Brno +421 905 669 710 jan.devecka@inasport.sk SŁOWENIA ALPINA D.O.O. Strojarska 2, 4226 Žiri +386 4 51 58 000, alpina@alpina.si SZWECJA BACKCOUNTRY EQUIPMENT AB Hökared, Ladan, 447 94 Värgärda +46 322 660 250 info@backcountry.se UKRAINA ALPINA UA LTD Mykola Trublaini 2A, 03134 Kiev +38 (044) 402 84 15 alpinaua@ukr.net USA ELAN USA CORP 93 Etna Road, Lebanon, NH 03766 +1 603 448 3101 info@elansports.com WŁOCHY SKI TRAB S.R.L. Via Battaglion Tirano 6, 23032 Bormio +39 0342 901650 a.trabucchi@skitrab.com