Page 1

Egypt

s najslávnejšími stavbami Fascinujúci Egypt - orientálna krajina ktoré už po stáročia lákajú a pamiatkami čias dávno minulých, v, archeológov, teológov, nielen historikov umenia, dejepisco v, ale aj turistov z celého filozofov, mystikov, umelcov, či lekáro sveta.

272 |

Egypt


Základné údaje Krajina: Štátne zriadenie: Rozloha: Hlavné mesto: Počet obyvateľov: Úradný jazyk: Náboženstvo: Časový posun: Víza: Očkovanie: Napätie: Dôležité čísla: Veľvyslanectvo SR:

Egyptská arabská republika republika 1 002 000 km² Káhira 65 miliónov arabčina islam plus jedna hodina oproti času na Slovensku Sú potrebné, deti do 5 rokov zapísané v pase rodičov nemusia mať vlastné víza. nevyžaduje sa 220 V polícia 122 pohotovosť 123 turistická polícia 126 Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire 3 Adel Husein, Rostom 11794 – Ramses Post Office Dokki, Cairo Tel: +20-2/33358240

Dôležité informácie Poloha Egyptská arabská republika sa rozprestiera na dvoch kontinentoch. Väčšia časť jej územia sa nachádza v severovýchodnej Afrike, polostrov Sinaj patrí do západnej časti Ázie a od africkej časti Egypta je oddelený Suezským prieplavom. Egypt obmývajú dve moria, na severe je to Stredozemné more a na východe Červené more. Klíma Egypt má počas celého roka veľmi príjemnú subtropickú klímu a viac než 300 slnečných dní v roku. História Najväčšou pýchou Egypta sú pamiatky starých civilizácií. Pozdĺž rieky Níl sa zo severu na juh striedajú impozantné historické dominanty z rôznych období egyptskej histórie. Najnavštevovanejšie historické miesta sa nachádzajú v okolí Káhiry, Alexandrie, Luxoru, na Sinaji a na južnej hranici Egypta. Okrem chrámov, sfíng, či pyramíd, ktoré k Egyptu neodmysliteľne patria, Egypt ukrýva aj najstaršie kresťanské pamiatky. Jedinečnou pamiatkou Sinajského polostrova je Kláštor svätej Kataríny, najstarší kresťanský kláštor na svete. Postavený bol v roku 330 nášho letopočtu na mieste, kde podľa Biblie Boh vyzval Mojžiša, aby vyviedol Židovský národ z Egypta do zasľúbenej zeme. Príroda Aj keď 90 % povrchu Egypta tvorí púšť, rozhodne sa nejedná o celú krajinu. Unikátna fauna i flóra sa dokonale prispôsobila aj extrémnym vnútrozemským podmienkam, najmä dlhým obdobiam sucha a z toho vyplývajúceho nedostatku vody. Nádherný kontrast k rozsiahlej púšti vytvára rieka Níl a moria, ktoré Egypt obmývajú. Vždy zelená delta rieky Níl a jej brehy poskytujú domov až 96% egyptskej populácie. Krásou očaria najmä pestrofarebné koralové bariéry Červeného mora, ktoré sa radia medzi najbohatšie a najkrajšie prírodné prostredia našej planéty. Kuchyňa Egyptská kuchyňa je ovplyvnená najmä kuchyňou tureckou, arabskou a francúzskou. Jej základom sú predovšetkým najrôznejšie zmesi korení a byliniek, vďaka ktorým egyptskí kuchári dokážu vyčariť skutočné gurmánske špeciality.

Egypt

| 273


Egypt Hurghada

i a Soma Bay s krásnymi Známe letoviská Hurghada, Makad m morom sa nachádzajú pieskovými plážami a azúrovo modrý ra. Naviac, vďaka koralona západnom pobreží Červeného mo , sa stala táto oblasť známa vým útesom, ktoré sa tu nachádzajú v vodných športov. Turisti, najmä ako raj potápačov a milovníko návaním historických paktorí radi spájajú aktívny relax s poz miatok si tu určite prídu na svoje.

274 |

Egypt HURGHADA


Oblasť Hurghady patrí medzi tradičné egyptské turistické destinácie. Z bezvýznamnej rybárskej dediny založenej začiatkom 20. storočia sa vďaka rozvoju cestovného ruchu v celej krajine stalo prepychové prímorské stredisko, ktoré sa tiahne približne 40 km pozdĺž pobrežia červenomorskej riviéry. Oblasť Hurghady leží na západ od južného cípu polostrova Sinaj a tvorí významnú vstupnú bránu do úzkeho Suezského zálivu. Samotné mesto Hurghada pozostáva z dvoch častí – zo starej časti Dahar, kde prevláda typická egyptská atmosféra s bazármi a trhmi a z novej časti Sakkala s množstvom reštaurácií, kaviarní a rušným nočným životom. Medzi najväčšie lákadlá tejto oblasti patria nielen jedinečné koralové útesy, ktoré sa tiahnu pozdĺž celého pobrežia, ale aj unikátne historické pamiatky. Káhira či Luxor so svojimi monumentálnymi staroegyptskými pamiatkami lákajú turistov z celého sveta.

Klimatické podmienky mesiac

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

vzduch voda

23 22

27 24

30 26

32 27

31 28

29 27

26 26

27 25

23 23

Káhira Taba

Hurghada Marsa Alam

Egypt

Výlety Luxor Celodenný výlet do Luxoru patrí k vrcholovým zážitkom pri návšteve Egypta. Cez Východnú púšť sa presuniete k západnému brehu rieky Nílu, do tzv. Ríše mŕtvych. V Údolí kráľov navštívite tri faraónske hrobky vytesané do skaly v podobe prirodzenej pyramídy. V údolí sa nachádza aj slávna Tutanchamónova hrobka. Máte možnosť prehliadnuť si jeden z najkrajších chrámov v Egypte – chrám kráľovnej Hatsepšut a známe Memnonove kolosy, najväčšie zachované sochy staroveku. Výlet zahŕňa aj návštevu fabriky na alabaster či návštevu najrozsiahlejšieho chrámového komplexu Karnak, kde sa nachádza aj slávna Ramzesova veľká stĺpová sieň. Hurghada - City tour Výlet do mesta Hurghada, ktoré je najväčším prímorským strediskom Egypta. Dnes má pobrežné pásmo El Gouna – Hurghada – Safaga dĺžku 80 km. K výletu patrí prehliadka hotelovej časti Hurghady, elegantného jachtového prístavu, hlavného prístavu, akvária a hlavnej mešity mesta. Navštívite aj starú Hurghadu a jej orientálny trh v štvrti Dahar, ako aj nové časti Hurghady s množstvom obchodov, reštaurácii, kaviarní a typických orientálnych čajovní, kde máte možnosť zafajčiť si vodnú fajku - shishu. Káhira Celodenný autobusový výlet do hlavného mesta Egypta popri západnom pobreží Suezského zálivu. Súčasťou výletu je prehliadka pyramíd a sfingy v Gíze, návšteva papyrusového inštitútu a oboznámenie sa s päťtisícročnou „technológiou” výroby papyrusu. Navštívite aj Egyptské múzeum na námestí Tahrir, ktoré obsahuje viac ako 100 000 exponátov a najkom-

plexnejšiu zbierku staroegyptských artefaktov na svete. K výletu patrí aj prehliadka najväčšieho orientálneho bazáru Stredného Východu – Khan El Khalil. Jeep safari Poldenný výlet do beduínskej dedinky je dobrodružnou cestou klimatizovanými džípmi do púšte, kde na Vás čaká návšteva typického obydlia, občerstvenie a oboznámenie sa so životom nomádov púšte. Priamo v púšti máte možnosť vyskúšať jazdu na ťavách, vystúpiť na vrchol nevysokej hory (trvá asi 10 minút) a sledovať západ slnka nad Arabskou východnou púšťou. Lodný výlet Celodenný výlet k jednému z najkrajších ostrovov v okolí spojený s plávaním, šnorchlovaním a pozorovaním nádherného podmorského sveta, s jedinečným koralovým útesom. Koralový ostrov Tobia ukrýva približne 150 rôznych druhov koralov a najrôznejšie druhy farebných rýb. Počas plavby na ostrov Vás čakajú zastávky na potápanie a šnorchlovanie, pri troche šťastia aj možnosť pozorovať delfíny. Jeep safari k západu slnka a rímskemu mestu Výlet klimatizovanými džípmi do púšte k alabastrovej hore a rímskemu mestu je spojený s návštevou beduínskeho stanu. Čaká Vás zastávka pod dunou,nazývanou Balkón Sahary, kde sa vám naskytne fascinujúci pohľad na nekonečnosť púšte a vysoké púštne hory. Návšteva beduínskej dedinky je spojená s občerstvením a oboznámením sa so životom nomádov púšte. Máte možnosť prehliadnuť si niekoľko beduínskych domov a prírodnú beduínsku studňu, vyskúšať si jazdu na ťavách, ochutnať čerstvo napečený beduínsky chlieb a oboznámiť sa s prírodnými liečebnými metódami beduínov. K výletu patrí aj pozorovanie západu slnka priamo nad púšťou.

Egypt HURGHADA

| 275


Egypt Hurghada

Dessole Pyramisa Sahl Hasheesh Resort***** Luxusný hotelový komplex otvorený v decembri 2006 je postavený na západnom pobreží Červeného mora priamo pri širokej pieskovej pláži. Je vzdialený 25 km od medzinárodného letiska v Hurghade.

276 |

Egypt HURGHADA


Dessole Pyramisa Sahl Hasheesh Resort*****

Popis hotela Pri vstupe do hotela sa náchádza hala spojená s recepciou, lobby barom a nákupnou zónou. Hostia majú k dispozícii hlavnú reštauráciu Six Continents a á la carte reštaurácie (čínska Mangolia, talianska Santa Lucia, reštaurácia s morskými plodmi Sultan Beach, turecká reštaurácia Sofra, francúzska reštaurácia Moulin Rouge, mexická reštaurácia Axteca), 3 bary, disko bar Mondial a internetovú kaviareň (WiFi pripojenie). V hotelovom komplexe sa nachádzajú 2 bazény, 2 detské bazény, 2 šmýkačky, detské ihrisko, tenisové kurty a squashové ihrisko. Hotel ponúka knižnicu, práčovňu, banku, zmenáreň, salón krásy a centrum zdravia. Z hotela premáva hotelový autobus do centra mesta (za poplatok) a k dispozícii je aj hotelová taxi služba. Denné a večerné programy zabezpečuje medzinárodný animačný tím v spolupráci s animátormi Klubu Markíza. Pláž je piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora. Plážový servis – ležadlá, slnečníky a uteráky sú pri bazéne a na pláži zdarma. Na športové vyžitie hotel ponúka vodné športy v potápačskom centre.

Ubytovanie

Naše hodnotenie

V klimatizovaných 2 - lôžkových izbách s možnosťou 2 prísteliek, s vlastným sociálnym zariadením, sprchou, sušičom na vlasy, telefónom, SAT TV, minibarom, trezorom (za poplatok) a balkónom alebo terasou, väčšinou s  výhľadom na záhradu, bazén alebo more. K dispozícii (za príplatok) sú aj rodinné izby s  1 alebo 2 spáľňami.

Kvalitný hotel s výbornou polohou, ideálny pre rodiny s deťmi. www.pyramisaegypt.com

Cena už od

699,- EUR

Stravovanie All inclusive – kvalitné švédske stoly vo vybraných priestoroch hotela, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje.

Odlety

Máj

Letový deň: utorok, piatok

29

8

19

29

10

20

31

10

21

31

11

Dĺžka turnusu (počet dní)

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

z Bratislavy

Dessole Pyramisa Sahl Hasheesh Resort

Jún

Strava

Júl

August

September 21 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

699 €

729 €

759 €

799 €

859 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa do 6 r. na prístelke

All inclusive

609 €

639 €

669 €

709 €

769 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 12 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 12 r. na prístelke

All inclusive

569 €

439 €

469 €

509 €

539 €

Príplatok za bočný výhľad na more, alebo bazén / dospelá osoba

62 €

69 €

62 €

62 €

69 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Hurghada a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, animácie KM, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt HURGHADA

| 277


Egypt Hurghada Hotel je postavený na pobreží Červeného mora priamo pri nádhernej pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Hotelový komplex sa nachádza iba 15 minút od medzinárodného letiska v Hurghade.

Grand Plaza Hotel & Resort****

Popis hotela

Naše hodnotenie Hotel vyššej kategórie vhodný aj pre náročných klientov. www.grand-plaza.net

Cena už od

709,- EUR

Nádherný hotelový komplex je postavený v subtropickej záhrade s množstvom zelene. Hostia majú k dispozícii 2 bazény so sladkou vodou, detský bazén, tobogány, 3 reštaurácie, lobby bar, bar pri bazéne, piano bar, internetovú kaviareň (za poplatok), detské ihrisko, tenisový kurt, stolný tenis, biliard, šípky, fitnescentrum, plážový volejbal, centrum vodných športov a obchodíky so suvenírmi. Počas dňa sa o zábavu pre deti aj dospelých stará medzinárodný animačný tím.

Ubytovanie V klimatizovaných 2-lôžkových izbách s možnosťou 1 prístelky, na vyžiadanie v rodinných izbách, s vlastným sociálnym zariadením, TV SAT, telefónom, minibarom, balkónom alebo terasou.

Stravovanie All inclusive - formou bufetových stolov - raňajky, obed, popoludňajšie občerstvenie, večera a neskorá večera, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje.

Odlety

Máj

Letový deň: utorok, piatok

29

8

19

29

10

20

31

10

21

31

11

Dĺžka turnusu (počet dní)

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

z Bratislavy

GRAND PLAZA HOTEL&RESORT

Jún

Strava

Júl

August

September 21 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

709 €

739 €

769 €

809 €

869 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa do 6 r. na prístelke

All inclusive

609 €

639 €

669 €

709 €

769 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 12 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 12 r. na prístelke v rodinnej izbe

All inclusive

599 €

469 €

499 €

539 €

569 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

89 €

99 €

89 €

89 €

99 €

Príplatok za rodinnú izbu / dospelá osoba

179 €

199 €

179 €

179 €

199 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

249 €

269 €

249 €

249 €

269 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Hurghada a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

278 |

Egypt HURGHADA


Egypt Hurghada

Sheraton Soma Bay*****

Exkluzívny hotel je zaradený do prestížnej medzinárodnej hotelovej siete Sheraton. Nachádza sa 45 km južne od Hurghady na západnom pobreží Červeného mora.

Popis hotela Luxusný, plne klimatizovaný hotelový komplex je postavený priamo pri krásnej pieskovej pláži v blízkosti 18 jamkového golfového ihriska. V areáli hotela sa nachádzajú 4 bazény, športový komplex s tenisovými a squashovými kurtami, volejbalovým ihriskom, fitnescentrom, saunou a detským klubom s vlastným bazénom. Hostia majú k dispozícii niekoľko reštaurácií, pizzeriu, bar, kaviareň, disko bar, zmenáreň a obchodíky so suvenírmi. Hotel ponúka možnosť využitia plážových a vodných športov, má vlastnú pláž s bezplatným používaním ležadiel, plážových uterákov a slnečníkov, neďaleko pláže sa nachádzajú koralové útesy. O zábavu a športový program pre deti aj dospelých sa stará počas dňa medzinárodný animačný tím.

Ubytovanie V luxusných, klimatizovaných 2-lôžkových izbách s možnosťou 2 prísteliek, TV SAT, telefónom, trezorom, WiFi pripojením za poplatok, minibarom, vlastným sociálnym zariadením so sušičom na vlasy.

Stravovanie Polpenzia – bohaté a kvalitné bufetové stoly.

Odlety

Máj

Letový deň: utorok, piatok

29

8

19

29

10

20

31

10

21

31

11

Dĺžka turnusu (počet dní)

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

z Bratislavy

SHERATON SOMA BAY

Jún

Strava

Júl

August

Luxusný hotel vhodný pre najnáročnejších klientov a pre vyznávačov golfu. www.sheraton-somabay.com

Cena už od

1.039,- EUR

September 21 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

Polpenzia

1 039 €

1 139 €

1 169 €

1 239 €

1 339 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa do 4 r. na prístelke

Polpenzia

939 €

1 039 €

1 069 €

1 139 €

1 239 €

Polpenzia

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 4 - 14 r. na prístelke

Polpenzia

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 4 - 14 r. na prístelke

Polpenzia

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

Naše hodnotenie

569 €

599 €

639 €

669 €

699 €

229 €

249 €

229 €

229 €

249 €

Príplatok za all inclusive / dospelá osoba

399 €

439 €

399 €

399 €

439 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

469 €

499 €

469 €

469 €

499 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Hurghada a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s polpenziou, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt HURGHADA

| 279


Egypt Hurghada Kvalitný hotel postavený pri brehoch Červeného mora, len 5 km od centra mesta, 6 km od medzinárodného letiska v Hurghade a 290 km od Luxoru ponúka hosťom luxus a pohodlie.

Steigenberger El Dau Beach Hotel*****

Popis hotela

Naše hodnotenie Luxusný hotel vhodný pre veľmi náročných klientov. www.steigenbergeraldaubeach.com

Cena už od

1.069,- EUR

V luxusnom hoteli sa nachádza hlavná reštaurácia Tamarind, niekoľko reštaurácií s orientálnymi, talianskymi a stredomorskými špecialitami, plážová reštaurácia s barom, reštaurácia s barom pri bazéne, kaviareň, lobby bar & lounge, club bar, fun bar a shisha kútik. Súčasťou hotela je bazénový komplex s plochou 5000 m² (časť bazénov je vyhrievaná), 500 m dlhá lenivá rieka a 400 m dlhá piesková pláž. K dispozícii je internet café (za poplatok), banka, kaderníctvo, lekár, požičovňa áut, obchodíky, práčovňa, biznis centrum, TV miestnosť a detský klub s oddeleným bazénom. Hotel ponúka bohatú paletu relaxačných a športových možností - 9 - jamkové golfové cvičné ihrisko s možnosťou zapožičania vybavenia, Thalasso spa a wellness zónu vrátane 10 miestností s relaxačnými sprchami, fitnes, tureckým kúpeľom, saunou, vírivkou, masážami a aerobikom, potápačské a vodné centrum a tenisové kurty (v blízkosti).

Ubytovanie V 2-lôžkových klimatizovaných izbách s vlastným sociálnym zariadením (WC, vaňa alebo sprchovací kút, sušič na vlasy), SAT TV, stropným ventilátorom, mini chladničkou, data portom s pripojením na internet (za poplatok), trezorom, telefónom a balkónom. Na vyžiadanie sú k dispozícii suity.

Stravovanie All inclusive - kvalitné bufetové stoly počas raňajok, obeda a večere, ľahké občerstvenie od 13:00- 16:00 hod., zmrzlina od 12:00 – 18:00 hod. Nápoje v baroch sú podávané 24 hodín.

Odlety

Máj

Letový deň: utorok, piatok

29

8

19

29

10

20

31

10

21

31

11

Dĺžka turnusu (počet dní)

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

z Bratislavy

STEIGENBERGER EL DAU BEACH HOTEL

Jún

Strava

Júl

August

September 21 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

1 069 €

1 169 €

1 209 €

1 269 €

1 369 €

Dospelá osoba na prístelke 1. Dieťa 2 - 13 r. na prístelke

All inclusive

969 €

1 069 €

1 109 €

1 169 €

1 269 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 2 - 13 r. na prístelke v rodinnej izbe

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

Príplatok za rodinnú izbu / dospelá osoba

199 €

219 €

199 €

199 €

219 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

499 €

549 €

499 €

499 €

549 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Hurghada a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

280 |

Egypt HURGHADA


Pripravujeme pre vás to

Egypt Hurghada

najlepšie

zo slovenského šoubiznisu art film fest

·túdioL+S

H INTERPRETOV SLOVENSKEJ ’ ANKETA O NAJOBLÚBENEJŠÍC

POPULÁRNEJ HUDBY

Legendárna bratislavská divadelná scéna

Omar Sharif

meDZiNároDNý filmový festival treNčiaNsKe tePliCe – treNčÍN

slove l nske ejj popu p lárne lá j hudb hudby dby

Legenda

slovenského divadla www..forrza.ssk

FORZA Production house

Slávik k

Slavik brozura 2009 v3.indd 1

www.studios.sk

FORZA Production house

1/15/09 12:43:42 PM

Štúdio L+S

S LOV E N S KO SLOVENSKO

NAJVÄČŠÍ HUDOBNÝ FESTIVAL

Top10 patrí medzi

V NITRE

najsledovanejších relácií na Slovensku

www.forza.sk www.forza.sk

MISSMISS Slovensko 2010 – Marína Georgievová Slovensko 2011 Michaela Ňurciková

www.forza.sk

FORZA Production house FORZA Production house

FORZA Production house

GOLD FEST

forza print_HDT2012.indd 2

11/22/11 5:03:22

for_print_image_297x210_1009.indd 1

Egypt HURGHADA www.forza.sk

| 281


Egypt Taba

bského zálivu sa pýši Vyhľadávané letovisko na severe Aka mi najrenomovanejších veľmi kvalitnými a luxusnými rezort pieskové pláže, fascinujúci hotelových sietí. Nádherné rozľahlé Sinajských hôr a unikátny podmorský svet, očarujúca scenéria a Saudskú Arábiu lákajú výhľad na tri krajiny - Izrael, Jordánsko ta nezabudnuteľnú dovostráviť v tomto jedinečnom kúte sve lenku.

282 |

Egypt TABA


Taba-kedysi obyčajná beduínska dedinka, dnes patrí medzi najvyhľadávanejšie letoviská v Egypte. Atraktívnosť celej oblasti umocňuje najmä jej poloha. V okruhu len niekoľko stoviek kilometrov sa nachádzajú najvýznamnejšie pamiatky niekoľkých kultúr a náboženstiev. Na dosah ruky sú takmer všetky významné stavby egyptskej civilizácie - Gíza, Káhira či Sinaj sú Mekkou egyptskej kultúry. Neďaleký Izrael Vám ponúka možnosť putovať do posvätného mesta troch náboženstiev - Jeruzalema alebo k rodisku Ježiša Krista – Betlehemu. Nezabudnuteľnými zážitkami sú aj návšteva jordánskeho skalného mesta Petra, či kúpanie v Mŕtvom mori v izraelsko-jordánskom pohraničí. Taba však nie sú len historické pamätihodnosti, ale aj pulzujúci život v izraelskom Eilate a v neposlednom rade raj potápačov. K najvyhľadávanejším miestam na potápanie patrí koralový útes v okolí Faraónovho ostrova, ktorý je známy nielen tyrkysovou vodou, ale aj sultánovou pevnosťou, ktorá zostala do dnešných dní nedotknutým miestom.

Klimatické podmienky mesiac

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

vzduch voda

30 23

35 25

38 26

39 28

38 28

36 28

32 27

26 25

25 23

Káhira

Taba Hurghada Marsa Alam

Egypt lanovkou k pevnosti Masada, prehliadku pevnosti, severného paláca a rím­skych kúpeľov. Po prehliadke sa presuniete do prírodných kúpeľov v oáze En-gedi, kde máte možnosť okúpať sa v bazéne so sladkou vodou, sírnych bazénoch ako aj vo vodách Mŕtveho mora.

Výlety JERUZALEM Unikátny celodenný autobusový výlet do Svätej zeme spojený s návštevou najvýznamnejších kresťanských pamiatok. Z hotela sa  odchádza v skorých ranných hodinách. Po prechode hraníc Vás čaká hodinová prestávka pri Mŕtvom mori s možnosťou kúpania. Výlet pokračuje presunom cez Judskú púšť do Jeruzalema. Prehliadka mesta začína na Olivovej hore, odkiaľ budete pokračovať na jej úpätie a do Getsemanskej záhrady. Navštívite Baziliku Agónie a cez údolie Kidron prejdete do Dávidovho mesta, kde máte možnosť prehliadnuť si hrobku kráľa Dávida, miesto poslednej večere. Pri vstupe do starého mesta Vás čaká Sionská brána ako aj Arménska a Židovská štvrť, kde sa nachádza i Múr nárekov. Prehliadku zakončíte návštevou Arabskej štvrte, kde sa môžete prejsť po Krížovej ceste a prezrieť si chrám na Golgote. FAREBNÝ KAŇON Celodenný výlet za jedným z prírodných zázrakov je spojený s návštevou beduínskeho mesta Tarabin a mesta Nuweiba. Po raňajkách sa vyberiete na džípoch do púšte (cesta trvá približne 1 hodinu). Nasleduje pešia túra „Dúhovým kaňonom” trvajúca približne 1 až 1,5 hodiny. Kaňom získal svoje meno vďaka teplým farbám, ktoré zdobia steny tejto úzkej rokliny. Po prehliadke vás opäť vyzdvihnú džípmi, ktoré vás odvezú na obed do mesta Nuweiba. V poobedňajších hodinách prehliadka mesta Nuwieba a voľný program. MASADA A MŔTVE MORE Výlet k pevnosti Masada, týčiacou sa nad Mŕtvym morom spojený s návštevou termálnych kúpeľov Ein Gedi. Program výletu zahŕňa výstup

JORDÁNSKO – SKALNÉ MESTO PETRA Celodenný výlet do najvyhľadávanejšieho historického skvostu Jordánska skalného mesta Petra a prímorského letoviska Akaba. Z egyptského prístavu sa presuniete loďou do jordánskej Akaby, odkiaľ sa autobusom odveziete do mesta Wadi Mussa. Nasleduje prehliadka údolia Siq v dĺžke 2,5 km je spojená s návštevou pokladnice Al Khaznet, rímskeho amfiteátru, kráľovskej hrobky a byzantského chrámu. Po prehliadke nasleduje obed a krátka prestávka v Akabe s možnosťou zakúpenia suvenírov. IZRAEL – EILLAT Poldenný výlet do rušného, moderného letoviska Eilat v Akabskom zálive. Po raňajkách sa cez hraničný prechod v Tabe presuniete do Izraela. V Eilate na vás čaká návšteva podmorského observatória vrátane simulačnej show, návšteva pláže delfínov s možnosťou zakúpenia si plávania a potápania sa s delfínmi, ako aj prehliadka mesta a voľný program. DAHAB Autobusový výlet do mestečka Dahab, známeho strediska potápačov je spojený s nákupmi suvenírov. Autobusový transfer do Dahabu sa uskutočňuje v ranných hodinách a trvá približne 2,5 hodiny. Nasleduje návšteva Blue Hole s možnosťou šnorchlovania, spojená  s obedom. V poobedňajších hodinách sa vrátite do mesta, kde máte možnosť nákupov v starej časti mesta Dahab. KLÁŠTOR SVÄTEJ KATARÍNY Celodenný výlet do vrchov Sinajskej púšte spojený s prehliadkou najstaršieho kresťanského kláštora na svete. Cez Sinajskú púšť sa presuniete do vnútrozemia ku kláštoru Svätej Kataríny, kde Vás čaká prehliadka horiaceho kra, Mojžišovej studne ako aj kaplnky nanebovstúpenia Ježiša Krista. Za doplatok je možný aj vstup do knižnice kláštora. Nasleduje obed a následný návrat do hotela.

Egypt TABA

| 283


Egypt Taba

Mövenpick*****

Hotel otvorený v roku 2006 je zaradený do prestížnej švajčiarskej hotelovej siete, nachádza sa v severovýchodnom cípe Akabského zálivu 35 km od medzinárodného letiska v Tabe, v blízkosti hraníc s Izraelom.

284 |

Egypt TABA


Mövenpick*****

Popis hotela Nádherný hotelový komplex je postavený priamo pri pieskovo - kamienkovej pláži s pozvoľným vstupom do mora (ležadlá, plážové uteráky a slnečníky na pláži aj pri bazéne sú v ponuke bezplatne). Hostia majú k dispozícii hlavnú reštauráciu, špecializované reštaurácie, 2 bary, snack bar, bar pri bazéne, 2 vonkajšie bazény, detský bazén, relaxačné centrum, kasíno, detské ihrisko, volejbalové ihrisko, detský klub, obchodíky so suvenírmi. Hotel poskytuje WiFi pripojenie na internet za poplatok. Medzinárodný animačný tím spolu s animátormi Klubu Markíza pripravuje po celý deň aktivity pre deti a dospelých. Nové 18-jamkové golfové ihrisko je vzdialené cca 20 km od hotela.

Ubytovanie V 2-lôžkových izbách s možnosťou prístelky, klimatizáciou, TV SAT, telefónom, trezorom, chladničkou, vlastným sociálnym zariadením so sušičom na vlasy a balkónom.

Naše hodnotenie

Stravovanie All inclusive - kvalitné švédske stoly – raňajky (6:30 – 10:30), dopoludňajšie občerstvenie (11:00 – 12:00), obed (12:30 – 14:30), popoludňajšie občerstvenie (15:30 – 17:30), večera (19:00 – 22:30), neskoré ľahké občerstvenie (22:00 – 23:00). Nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje sú podávané v pohároch, vo vyhradených priestoroch v čase od 11:00 – 23:00. Mini bar je za poplatok (okrem dvoch malých fliaš vody denne).

Vynikajúci hotel s atraktívnou polohou vhodný pre rodiny s deťmi. www.moevenpick-hotels.com

Cena už od

729,- EUR

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok, nedeľa

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

Mövenpick

Jún

Júl

Strava

August

September 30 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

729 €

759 €

789 €

819 €

869 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa do 6 r. na prístelke

All inclusive

639 €

669 €

709 €

739 €

769 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 13 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 13 r. na prístelke

All inclusive

699 €

569 €

599 €

639 €

669 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

99 €

119 €

99 €

99 €

119 €

Príplatok za rodinnú izbu / dospelá osoba

179 €

199 €

179 €

179 €

199 €

Príplatok za bungalov / dospelá osoba

319 €

349 €

319 €

319 €

349 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Taba a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, animácie KM, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt TABA

| 285


Egypt Taba

Sofitel Taba Heights*****

Hotel sa nachádza v severovýchodnom cípe Akabského zálivu, približne 55 km od medzinárodného letiska v Tabe a 20 km od hraníc s Izraelom.

286 |

Egypt TABA


Sofitel Taba Heights*****

Popis hotela Nádherný luxusný hotelový komplex zaradený do prestížnej francúzskej hotelovej siete Sofitel je postavený priamo pri 5 km dlhej pieskovej pláži s koralovým podložím (s výskytom kamienkov pri vstupe - odporúčame obuv do vody). Vstup do mora je možný aj po pontóne s rebríkom. Ležadlá, plážové uteráky a slnečníky sú na pláži aj pri bazéne poskytované bezplatne. Hosťom hotela sú k dispozícii 3 bazény, vírivka, detský bazén, fitnescentrum, volejbalové a basketbalové ihrisko, detské ihrisko, hlavná reštaurácia, bary, kaviareň, WiFi pripojenie na internet (za poplatok), obchodíky so suvenírmi, zmenáreň, kaderníctvo. Možnosť využitia plážových a vodných športov v neďalekom centre Waterworld. V susedstve hotela sa nachádza 18-jamkové golfové ihrisko. O zábavu hostí sa stará medzinárodný animačný tím.

Ubytovanie V 2-lôžkových izbách s možnosťou 2 prísteliek, individuálne ovládateľnou klimatizáciou a minibarom, telefónom, farebnou TV SAT, trezorom, vlastným sociálnym zariadením so sušičom na vlasy a balkónom.

Naše hodnotenie

Stravovanie

Luxusný hotel s vynikajúcimi službami vhodný pre náročných klientov. www.sofitel.com

All inclusive - bohaté švédske stoly – skoré raňajky (kontinentálne), raňajky, neskoré raňajky (kontinentálne), obed, olovrant (ľahké občerstvenie a zmrzlina) a večera. Nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje sú podávané v čase 11:00 - 23:00. Mini bar – denne jedna malá fľaša vody.

Cena už od

869,- EUR

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok, nedeľa

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

SOFITEL TABA HEIGHTS

Jún

Júl

Strava

August

September 30 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní 1 039 €

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

869 €

909 €

939 €

969 €

Dospelá osoba na prístelke 1. Dieťa 2 - 12 r. na prístelke

All inclusive

769 €

809 €

839 €

899 €

939 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 2 - 12 r. na prístelke

All inclusive

739 €

599 €

639 €

669 €

699 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

89 €

99 €

89 €

89 €

99 €

Príplatok za „Plaza“ izbu / dospelá osoba

99 €

129 €

99 €

99 €

129 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Taba a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt TABA

| 287


Egypt Taba

Intercontinental Taba*****

Hotel leží v susedstve hotela Marriott približne 20 km od hraníc s Izraelom a 55 km od medzinárodného letiska. V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádza 18-jamkové golfové ihrisko.

288 |

Egypt TABA


Intercontinental Taba*****

Popis hotela Luxusný hotelový komplex je postavený priamo pri vlastnej pieskovej pláži, vstup do vody je pozvoľný (s výskytom kamienkov - doporučujeme obuv do vody). Slnečníky, ležadlá, podložky a osušky sú na pláži aj pri bazénoch poskytované zdarma. K hotelu patrí vstupná hala s recepciou, banka, reštaurácia, hlavný bar, plážový bar, business centrum, kasíno. Hosťom sú k dispozícii 2 sladkovodné bazény, 2 detské bazény, lagúna s morskou vodou, centrum zdravia (bazén, vírivka, sauna, masáže), obchodíky a butik, kaderníctvo, detský klub, tenisový kurt, squash a posilňovňa. V blízkosti hotela sa nachádza stredisko vodných športov a golfové ihrisko. O celodenný program hostí sa stará medzinárodný animačný tím.

Ubytovanie V 2-lôžkových izbách s možnosťou dvoch prísteliek (pre deti), klimatizáciou, SAT TV, minibarom, telefónom, trezorom, vlastným sociálnym zariadením so sušičom na vlasy a balkónom alebo terasou.

Naše hodnotenie

Stravovanie All inclusive - kvalitné bufetové stoly – raňajky, obedy a večere. Nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje sú podávané vo vyhradených priestoroch v čase od 10:00 do 23:00 hod. (Mini bar nie je zahrnutý v all inclusive.)

Luxusný hotelový komplex pre náročných klientov. www.ichotelsgroup.com

Cena už od

709,- EUR

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok, nedeľa

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

INTERCONTINENTAL TABA

Jún

Júl

Strava

August

September 30 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

709 €

739 €

769 €

809 €

869 €

Dospelá osoba na prístelke 1. a 2. Dieťa 2 - 6 r. na prístelke

All inclusive

609 €

639 €

669 €

709 €

769 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. a 2. Dieťa 6 - 12 r. na prístelke

All inclusive

379 €

399 €

379 €

379 €

399 €

Príplatok za priamy výhľad na more / dospelá osoba

259 €

279 €

259 €

259 €

279 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

179 €

199 €

179 €

179 €

199 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

299 €

329 €

299 €

299 €

329 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Taba a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt TABA

| 289


Egypt Taba

Marriott Beach Resort*****

Hotel zaradený do prestížnej celosvetovej hotelovej siete sa nachádza v severovýchodnom cípe Akabského zálivu, približne 55 km od medzinárodného letiska v Tabe.

290 |

Egypt TABA


Marriot Beach Resort*****

Popis hotela Luxusný hotelový komplex je postavený priamo pri pieskovej pláži (s výskytom kamienkov pri vstupe do mora - odporúčame obuv do vody). Hotel pozostáva z 1-2 poschodových blokov obklopených záhradami, bazénmi a morom. Hostia majú k dispozícii hlavnú reštauráciu, taliansku reštauráciu, Grotto bar, koktejl bar, snack bar na pláži, WiFi za poplatok, fitnescentrum, vírivku, bazén s vodnou šmýkačkou, detský klub s detským bazénom (slnečníky, ležadlá a plážové uteráky sú pri bazénoch a na pláži poskytované bezplatne), tenisové kurty, biliard, stolný tenis, šípky. V susedstve hotela sa nachádza 18 jamkové golfové ihrisko.

Ubytovanie V komfortne zariadených 2-lôžkových izbách s možnosťou prístelky, s individuálne ovládateľnou klimatizáciou, minibarom, trezorom, telefónom, TV SAT, vlastným sociálnym zariadením so sušičom na vlasy, balkónom alebo terasou.

Stravovanie

Naše hodnotenie

All inclusive – raňajky, obedy a večere podávané formou bufetových stolov. Luxusný hotel pre náročných klientov. www.marriotthotels.com

Cena už od

809,- EUR

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok, nedeľa

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

marriott Beach Resort

Jún

Júl

Strava

August

September 30 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

809 €

839 €

869 €

909 €

969 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa do 6 r. na prístelke

All inclusive

709 €

739 €

769 €

809 €

869 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 12 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 12 r. na prístelke

All inclusive

499 €

469 €

499 €

469 €

469 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

59 €

69 €

59 €

59 €

69 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

299 €

339 €

299 €

299 €

339 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Taba a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt TABA

| 291


Egypt Taba Hotel je postavený v blízkosti centra letoviska Taba Heights na okraji exkluzívneho 18 jamkového golfového ihriska. Vzdialenosť od pláže kompenzuje nádherný výhľad na blízke hory Taba Heights alebo more. Na hotelovú pláž s vlastným bazénom premáva každú hodinu bezplatne hotelový autobus.

Three Corners El Wekala****

Popis hotela

Naše hodnotenie Kvalitný hotel strednej kategórie vhodný i pre rodiny s deťmi. www.threecorners.com

Cena už od

609,- EUR

Kvalitný hotelový komplex sa nachádza približne 1000 m od vlastnej pieskovej pláže s bazénom, sprchami a barom (v rámci all inclusive sa na pláži podávajú iba nealkoholické nápoje). Vstup do vody je pozvoľný (s výskytom kamienkov - odporúčame obuv do vody). Slnečníky, ležadlá a osušky sú na pláži aj pri bazénoch poskytované zdarma. K hotelu patrí vstupná hala s recepciou, trezor na recepcii, 2 hlavné reštaurácie, bar, snack bar, obchodná arkáda. Hostia majú k dispozícii 2 veľké bazény a detský bazén, stolný tenis a biliard (za poplatok), plážový volejbal.

Ubytovanie V 2-lôžkových izbách s možnosťou dvoch prísteliek (pre deti), klimatizáciou, SAT TV, chladničkou, telefónom, sociálnym zariadením so sušičom na vlasy a balkónom alebo terasou.

Stravovanie All inclusive - bufetové stoly.

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok, nedeľa

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

THREE CORNERS EL WEKALA

Jún

Strava

Júl

August

September 30 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

609 €

639 €

669 €

709 €

769 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa do 6 r. na prístelke

All inclusive

509 €

539 €

569 €

609 €

639 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

Príplatok za jednolôžkovú izbu

469 €

499 €

469 €

469 €

499 €

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Taba a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

292 |

Egypt TABA


Egypt Taba

Radisson Blu Resort*****

Luxusný hotelový komplex je postavený priamo pri pláži Červeného mora v prekrásnej scenérii skalnatých sinajských hôr, 45 km od letiska v Tabe a 25 km od Eilatu.

Popis hotela Hotelový komplex ponúka hosťom maximálne pohodlie a luxus. Súčasťou hotela sú reštaurácie Olivos Restaurant - hlavná reštaurácia, Mirage Restaurant - vonkajšia reštaurácia, Cuccina - talianska reštaurácia, Al Khayamia - typické beduínske miesto s ponukou egyptských špecialít a hotelové bary - Coral Bar, Palm Bar a Wave Bar. K hotelu patrí 450 m dlhá pieskovo - kamienková pláž, 2 plavecké bazény, detský bazén, detský klub a detské ihrisko. Súčasťou hotela sú kúpele Aphrodite Health Club & Spa (pri bazéne), ku ktorým patrí sauna, parný kúpeľ, masáže, jacuzzi a fitnes. Hotel ponúka biliard, šípky, tenisové kurty, futbalové ihrisko, plážový volejbal a stolný tenis. Pri hoteli poskytuje služby plne vybavené potápačské centrum a neďaleko hotela (cca 5min.) sa nachádza centrum vodných športov. O zábavu klientov sa stará medzinárodný animačný tím.

Ubytovanie Hotel poskytuje ubytovanie v štandardných izbách alebo rodinných suitách (za príplatok). Štandardné 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené kúpeľňou so sociálnym zariadením, sušičom na vlasy, klimatizáciou, mini chladničkou, SAT TV, trezorom a telefónom.

Stravovanie

Naše hodnotenie Vynikajúci hotel v tichom prostredí. www.radissonsas.com

Cena už od

769,- EUR

All inclusive – kvalitné bufetové stoly.

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok, nedeľa

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

RADISSON BLU RESORT

Jún

Strava

Júl

August

September 30 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

769 €

809 €

839 €

869 €

939 €

Dospelá osoba na prístelke 1. Dieťa 2 - 12 r. na prístelke

All inclusive

709 €

739 €

769 €

809 €

839 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 2 - 12 r. na prístelke

All inclusive

509 €

539 €

569 €

599 €

639 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

59 €

69 €

59 €

59 €

69 €

Príplatok za rodinný suit / dospelá osoba

179 €

199 €

179 €

179 €

199 €

Príplatok za super all inclusive / dospelá osoba

119 €

129 €

119 €

119 €

129 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Taba a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt TABA

| 293


Egypt

Marsa Alam

í Červeného mora cca Stredisko Marsa Alam leží pri pobrež asťou je i najmodernejšie 200 km južne od Hurghady. Jeho súč usnými hotelmi, súkromnýletovisko v Egypte Port Ghalib s lux a promenádou s typickými rezidenciami, osobným prístavom ráciami. Centrom diania mi orientálnymi obchodíkmi, či reštau organizovaním koncertov je námestie, ktoré sa stalo známym kych osobností. za účasti najväčších svetových spevác

294 |

Egypt MARSA ALAM


Port Ghalib sa nachádza len 15 minút jazdy od medzinárodného letiska a necelých 65 km od mesta Marsa Alam. Prvými známkami ľudskej civilizácie v oblasti sú nápisy v skalách staré viac ako 6000 rokov. Letovisko je ideálnym východiskom na návštevu mnohých historických pamiatok. Tajomný Luxor, preslávený Abu Simbel, či chrám Kom Ombo, to všetko máte z Port Ghalibu na dosah ruky. Na svoje si prídu aj milovníci podmorského sveta, ktorí určite ocenia jedinečnú koralovú bariéru tiahnucu sa pozdĺž pobrežia. Okrem nádherných pláží, či historických pamiatok, si turisti môžu pochutnať aj na znamenitých egyptských špecialitách, či osviežujúcom egyptskom čaji. Príjemné počasie umožňuje kúpanie počas celého roka. Niet divu, že toto prestížne letovisko dnes priťahuje turistov z celého sveta.

Klimatické podmienky mesiac

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

vzduch voda

30 23

32 25

35 27

35 28

35 29

34 28

32 28

27 26

25 24

Káhira Taba

Hurghada

Marsa Alam

Egypt

Výlety asuán Obľúbený celodenný výlet do mesta Asuán je spojený s návštevou slávnej priehrady na Níle, ktorá sa stala symbolom novodobého Egypta a s pre­ hliadkou historických pamiatok na ostrove Elefantína. Máte jedinečnú možnosť spoznať pamiatky z faraónskeho a grécko-rímskeho obdobia, ako aj núbijské múzeum či botanické záhrady. Súčasťou výletu je aj prehliadka zachovalej kláštornej pevnosti – kláštora svätého Simeona. 2-dňový výlet do asuánu spojený s prehliadkou abu simbel Po celodennej prehliadke Asuánu, ktorá zahŕňa prehliadku Veľkej asuánskej priehrady a návštevu pamiatok z faraónskeho a grécko-rímskeho obdobia prenocujete priamo v Asuáne. Na druhý deň pokračuje výlet cestou do vnútra Núbie, kde sa na brehu Násirovho jazera nachádza preslávený chrám Ramzesa II - Abu Simbel. Pred skazou vo vodách jazera ho zachránila rozsiahla medzinárodná akcia UNESCO. Počas rokov 1964-68 boli obe chrámové súčasti rozobrané a bezpečne prenesené nad hladinu jazera. super safari Dobrodružný výlet do púšte na džípoch a štvorkolkách. Vyvrcholením tejto nezvyčajnej jazdy je návšteva beduínskej osady, kde vám beduíni predstavia svoj netradičný spôsob života.

city tour el qusein Poldenný výlet do mestečka El Quseir (vzdialeného 60km od Port Ghalib), ktoré sa pýši zachovalým starým mestom, je spojený s návštevou mešity, kostola a hlavného prístavu. Počas výletu je priestor aj na voľný program vhodný na nákup darčekov a suvenírov. lodný výlet na ostrov hamata Celodenný výlet loďou na panenský ostrov Hamata. Program zahŕňa návštevu troch ostrovov, vzdialených 150 km od Port Ghalib. Priamo na lodi máte zabezpečený obed a nealkoholické nápoje. Výlet je spojený s možnosťou kúpania sa a šnorchlovania pod dohľadom kvalifikovaného sprievodcu. abu dabbab Poldenný výlet na jednu z najkrajších pláži v Marsa Alam s prekrásnymi koralmi a výskytom korytnačiek. Vzdialenosť od Port Ghalibu je približne 22 km. Výlet je spojený s možnosťou šnorchlovania pod dohľadom kvalifikovaného sprievodcu.

Egypt MARSA ALAM

| 295


Egypt Marsa Alam

Crowne Plaza Port Ghalib Resort***** Nový luxusný rezort s vynikajúcimi službami tvorí súčasť strediska Port Ghalib. Je postavený priamo pri širokej pieskovej pláži so vstupom do mora po koraloch (odporúčame obuv do vody) alebo po móle zakončenom schodíkmi. Centrálnu časť komplexu tvorí nádherná subtropická záhrada s umelou lagúnou s morskou vodou. Rezort je vzdialený 15 min. od medzinárodného letiska v Marsa Alam, 65 km od mesta Marsa Alam a v pešej vzdialenosti (2 min.) od prístavnej obchodnej promenády.

296 |

Egypt MARSA ALAM


Crowne Plaza Port Ghalib Resort*****

Popis hotela V areáli hotela sa popri umelej lagúne s morskou vodou a pieskovej pláži nachádza aj komplex bazénov, lenivá rieka s vodnými šmýkačkami, wellness centrum, pool bar a detské ihrisko. Hlavná hotelová reštaurácia a á la carte reštaurácia ponúka široký sortiment vynikajúcich a kvalitných jedál domácej a medzinárodnej kuchyne. K vybaveniu hotela patrí internet (WiFi pripojenie za poplatok), práčovňa, zmenáreň, obchod so suvenírmi, mini klub pre deti od 3-12 rokov, detská herňa a bankomat. Na športové vyžitie slúžia tenisové kurty, fitnesscentrum, bežecká trať (1,7 km), mini golf, vodné športy - potápanie a šnorchlovanie. O zábavu detí a dospelých sa stará medzinárodný animačný tím v spolupráci s Klubom Markíza.

Ubytovanie V komfortných luxusných 2-lôžkových alebo rodinných izbách, ktoré sú vybavené TV, klimatizáciou, sušičom na vlasy, telefónom, prístupom na internet, mini barom, trezorom, príslušenstvom na prípravu čaju a kávy, balkónom a terasou. V ponuke sú izby s výhľadom na lagúnu alebo more, bazén alebo záhradu.

Naše hodnotenie

Stravovanie

Luxusný hotel s vynikajúcimi službami ideálny pre kvalitnú rodinnú dovolenku. www.crowneplaza.com

All inclusive – formou kvalitných bufetových stolov – raňajky, obed a večera v hlavnej reštaurácii. Nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje - v lobby bare (od 09:00 – 23:00), v hlavnej reštaurácii počas hlavného jedla a na pláži počas dňa.

Cena už od

739,- EUR

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

1

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

B

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

CROWNE PLAZA PORT GHALIB RESORT

Jún

Júl

Strava

August

September

Október 11 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

739 €

799 €

849 €

899 €

969 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa 2 - 6 r. na prístelke

All inclusive

639 €

669 €

709 €

739 €

769 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke v rodinnej izbe

All inclusive

569 €

539 €

569 €

539 €

539 €

Príplatok za výhľad na more resp. lagúnu / dospelá osoba

89 €

99 €

89 €

89 €

99 €

Príplatok za rodinnú izbu / dospelá osoba

89 €

99 €

89 €

89 €

99 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Marsa Alam a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, animácie KM, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt MARSA ALAM

| 297


Egypt Marsa Alam

Resta Grand Resort*****

Kvalitný hotelový komplex je postavený priamo pri nádhernej pieskovej pláži so vstupom do mora s koralovým podložím (odporúčame obuv do vody). Nachádza sa v blízkosti mesta El Quseir, do ktorého premáva hotelový autobus a cca 20 min. od medzinárodného letiska Marsa Alam.

298 |

Egypt MARSA ALAM


Resta Grand Resort*****

Popis hotela Hostia majú k dispozícii hlavnú reštauráciu, á la carte reštauráciu s morskými špecialitami a jedlami Stredného Východu, vonkajšiu á la carte reštauráciu s výhľadom na Červené more a bar s ponukou ázijských jedál, hlavný bar pri bazéne, obchody, vonkajší sladkovodný bazén, bazén v záhrade a detský bazén, internet za poplatok. K vybaveniu hotela patrí salón krásy, spa a wellness centrum s fitnescentrom, vírivkou, parnou saunou a masážami. Na športové vyžitie slúžia tenisové kurty, stolný tenis, volejbal, mini futbal, šípky, boccia, vodné pólo, vodný aerobik, hodiny latinských a brušných tancov, strečing, potápačské centrum, biliard. Plážový servis - ležadlá, slnečníky a plážové uteráky sú poskytované bezplatne. O zábavu sa stará medzinárodný animačný tím.

Ubytovanie V priestranných komfortných 2-lôžkových izbách s možnosťou 1 prístelky alebo v rodinných izbách, ktoré sú vybavené terasou alebo balkónom, vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou, SAT TV, sušičom na vlasy, trezorom, mini barom, telefónom, príslušenstvom na prípravu čaju a kávy.

Naše hodnotenie

Stravovanie

Hotel je ideálny pre rodiny s deťmi, ale aj pre vyznávačov potápania. www.restaresorts.com

All inclusive - kvalitné bufetové stoly – raňajky, neskoré raňajky, obed, popoludňajšie občerstvenie, večera, neskorá večera. Zmrzlina na pláži a pri bazéne od 13:30 do 15:30 hod. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané vo vyhradených priestoroch.

Cena už od

769,- EUR

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

1

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

B

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

RESTA GRAND RESORT

Jún

Júl

Strava

August

September

Október 11 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

769 €

809 €

839 €

869 €

909 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa 2 - 6 r. na prístelke

All inclusive

639 €

669 €

709 €

739 €

769 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

539 €

569 €

539 €

539 €

569 €

129 €

149 €

129 €

129 €

149 €

Príplatok za rodinnú izbu / dospelá osoba

99 €

129 €

99 €

99 €

129 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Marsa Alam a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt MARSA ALAM

| 299


Egypt Marsa Alam Nádherný luxusný hotel zaradený do rovnomennej prestížnej medzinárodnej hotelovej siete, tvorí súčasť strediska Port Ghalib. Je postavený medzi hotelom Crowne Plaza a promenádou s typickými obchodíkmi a reštauráciami, 15 min. od medzinárodného letiska Marsa Alam, 67 km od mesta Marsa Alam.

Intercontinental Port Ghalib Resort*****

Popis hotela

Naše hodnotenie Exkluzívny luxusný hotel s výbornou polohou. www.intercontinental.com

Cena už od

769,- EUR

Hotelový komplex je obklopený prekrásnymi záhradami, bazénmi a koralovým útesom a predstavuje skutočnú dovolenkovú oázu. Hostia majú k dispozícii 3 reštaurácie, bar pri bazéne, luxusný bar, bar pri umelej lagúne, fitnescentrum, spa centrum, salón krásy, zmenáreň, vonkajšie bazény, tenisové kurty, širokú paletu vodných športov (potápanie, šnorchlovanie), mini golf a babysitting. Súčasťou hotela je zmenáreň, práčovňa, trezory na recepcii, mini klub pre deti od 3-12 rokov, herňa, WiFi v spoločných priestoroch a bankomat.

Ubytovanie V luxusných klimatizovaných izbách, ktoré sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (WC, vaňou, sušičom na vlasy), farebnou SAT TV, príslušenstvom na prípravu čaju a kávy, mini barom, internetom, telefónom, trezorom, žehličkou a pracovným stolom s lampou. Možnosť ubytovania v suitách a rodinných izbách.

Stravovanie Raňajky - bohaté švédske stoly.

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

1

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

B

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

INTERCONTINENTAL PORT GHALIB RESORT

Jún

Strava

Júl

August

September

Október 11 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

Raňajky

769 €

809 €

839 €

869 €

909 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa 2 - 6 r. na prístelke

Raňajky

639 €

669 €

709 €

739 €

769 €

Raňajky

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 13 r. na prístelke

Raňajky

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 13 r. na prístelke v rodinnej izbe

Raňajky

569 €

539 €

569 €

539 €

539 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

89 €

99 €

89 €

89 €

99 €

Príplatok za rodinnú izbu / dospelá osoba

89 €

99 €

89 €

89 €

99 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Marsa Alam a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s raňajkami, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

300 |

Egypt MARSA ALAM


Egypt Marsa Alam

Coral Beach Marina Lodge****

Štýlový hotelový komplex tvorí súčasť strediska Port Ghalib a je postavený pri umelej lagúne, oproti promenáde s obchodíkmi a reštauráciami. Hotel je vzdialený len 5 km od medzinárodného letiska Marsa Alam a 0,5 km od nákupnej zóny Cornice a Khan.

Popis hotela K hotelovému komplexu patrí hlavná reštaurácia (na vyžiadanie je k dispozícii á la carte menu), snack bar pri bazéne, bar s vnútornou a vonkajšou časťou, strešná terasa s bohatou ponukou rôznorodých nápojov a shisha kútik. Hostia majú k dispozícii 2 priestranné bazény s terasami, potápačské centrum s potápačským bazénom, telocvičňu, saunu a masáže, bežeckú trať, plážový volejbal, biliard, šípky, spa centrum, tenis, mini golf, stolný tenis, mini futbal, detský klub, detský bazén a ihrisko. Plážový servis - ležadlá, slnečníky a uteráky sú poskytované na pláži a pri bazéne bez poplatku. Hosťom je k dispozícii lodná doprava (vodný taxík) na pláž a na promenádu (každých 30 minút).

Ubytovanie V 2-lôžkových klimatizovaných izbách s možnosťou prístelky a výhľadom na bazén alebo záhradu. Izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha a sušič na vlasy), pohovkou, telefónom, mini barom, internetom, trezorom, SAT TV a balkónom alebo terasou. K dispozícii sú rodinné izby, deluxe izby a suity.

Stravovanie All inclusive – formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, popoludňajšie ľahké občerstvenie a čaj, večera, nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje.

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

1

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

B

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

CORAL BEACH MARINA LODGE

Jún

Strava

Júl

August

September

Naše hodnotenie Hotel s kvalitnými službami ideálny pre pokojnú dovolenku. www.ihg.com

Cena už od

639,- EUR

Október 11 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

639 €

669 €

709 €

739 €

769 €

Dieťa 2 - 6 r. na prístelke 1. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

499 €

539 €

499 €

499 €

539 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

89 €

99 €

89 €

89 €

99 €

Príplatok za izbu de luxe / dospelá osoba

89 €

99 €

89 €

89 €

99 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

169 €

199 €

169 €

169 €

199 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Marsa Alam a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt MARSA ALAM

| 301


Egypt Marsa Alam Three Corners Triton Sea Beach je postavený iba 10 km od medzinárodného letiska v Marsa Alam a strediska Port Ghalib v chránenej oblasti RED ISLAND BAY. Nachádza sa priamo pri širokej pieskovej pláži so vstupom do mora po koraloch (odporúčame obuv do vody) alebo po pontónovom moste zakončenom rebríkom.

The Three Corners Sea Beach Resort****

Popis hotela

Naše hodnotenie Hotel ideálny pre kvalitnú rodinnú dovolenku. www.threecorners.com

Cena už od

669,- EUR

Hotel postavený v tropickej záhrade pozostáva z jednopodlažných budov a bazénového komplexu v strede rezortu. V areáli hotela sa nachádza 1 hlavný bazén, 2 detské bazény (uteráky, slnečníky a ležadlá sú pri bazénoch a na pláži k dispozícii zdarma), vodné šmýkačky, wellness centrum (jacuzzi, parný kúpeľ, sauna, masáže), fitnes, pool bar, lobby bar, bar na pláži. Pre deti (4-12 rokov) je vyhradený Trixie Kids Club otvorený 7 dní v týždni s bohatou ponukou zábavných programov. Hlavná hotelová reštaurácia ponúka široký sortiment vynikajúcich a kvalitných jedál domácej a medzinárodnej kuchyne (tematické večere). Na pláži je k dispozícii Oriental Beach Restaurant. Pripojenie na internet je možné v lobby hotela za poplatok. K vybaveniu hotela patrí práčovňa, 14 obchodíkov so suvenírmi a bankomat. Na športové vyžitie ponúka hotel plážový volejbal, šípky, bocciu, stolný tenis, biliard, vodné športy - potápanie a šnorchlovanie. O zábavu detí a dospelých sa stará medzinárodný animačný tím.

Ubytovanie V komfortných 2-lôžkových izbách s možnosťou jednej prístelky alebo v rodinných izbách (na vyžiadanie). Izby sú vybavené TV, klimatizáciou, telefónom, mini barom, balkónom alebo terasou.

Stravovanie All inclusive – raňajky, obedy a večere podávané formou bufetových stolov.

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

1

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

B

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

THE THREE CORNERS SEA BEACH RESORT

Jún

Strava

Júl

August

September

Október 11 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

669 €

709 €

739 €

769 €

819 €

Dospelá osoba na prístelke 1. Dieťa 2 - 14 r. na prístelke

All inclusive

569 €

609 €

639 €

669 €

719 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 2 - 14 r. na prístelke v rodinnej izbe

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

Príplatok za rodinnú izbu / dospelá osoba

119 €

129 €

119 €

119 €

129 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

169 €

199 €

169 €

169 €

199 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Marsa Alam a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

302 |

Egypt MARSA ALAM


Egypt Marsa Alam

Brayka Bay Resort*****

Hotelový komplex je postavený priamo pri nádhernej pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Milovníci podmorského sveta sa určite potešia nádherným koralovým útesom v blízkosti hotelovej pláže. Hotel sa nachádza približne 17 km severne od mestečka Marsa Alam a približne 45 km od letiska.

Popis hotela Luxusný hotel postavený v modernom štýle pozostáva z hlavnej budovy a z dvojposchodových, resp. trojposchodových viliek uprostred subtropickej záhrady okolo čarovného zálivu s priezračnou vodou. Hostia majú k dispozícii hlavnú hotelovú reštauráciu Miramar, taliansku reštauráciu Da Mario, Hemingway reštauráciu, niekoľko barov (Tiffany´s Bar v lobby, bar pri bazéne, bar pri pláži), diskotéku, obchodné centrum, 2 vonkajšie sladkovodné bazény, detský bazén, internetovú kaviareň (WiFi pripojenie v lobby za poplatok). K vybaveniu hotela patrí wellnes centrum so saunou, jacuzzi, masážami a fitnescentrom. Na športové vyžitie slúžia 2 tenisové kurty, stolný tenis, biliard, centrum vodných športov, plážový volejbal, jazda na koňoch a ťavách. Plážový servis - ležadlá, slnečníky a plážové uteráky sú poskytované bezplatne. O zábavu sa stará medzinárodný animačný tím.

Ubytovanie V priestranných 2-lôžkových klimatizovaných izbách s možnosťou 2 prísteliek pre deti alebo v spojených izbách, ktoré sú vybavené terasou alebo balkónom, individuálnou klimatizáciou, vlastným sociálnym zariadením, SAT TV, sušičom na vlasy, trezorom, mini barom a telefónom.

Stravovanie

Naše hodnotenie Hotel je ideálny pre rodiny s deťmi, ale aj pre vyzávačov potápania a šnorchlovania. www.braykabay.net

Cena už od

869,- EUR

All inclusive - kvalitné bufetové stoly - raňajky, neskoré raňajky, obed, popoludňajšie občerstvenie, večera. Nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje podávané od 10:00 – 24:00 hod.

Odlety

Máj

Letový deň: pondelok, štvrtok

28

7

18

28

9

19

30

9

20

30

10

20

1

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

12 dní

11 dní

A

B

C

E

D

E

D

E

D

B

A

B

A

Dĺžka turnusu (počet dní) z Bratislavy

BRAYKA BAY RESORT

Jún

Strava

Júl

August

September

Október 11 späť

A

B

C

D

E

11 dní

12 dní

11 dní

11 dní

12 dní

Dospelá osoba na základnom lôžku

All inclusive

869 €

909 €

939 €

969 €

999 €

Dospelá osoba na prístelke Dieťa 2 - 6 r. na prístelke

All inclusive

739 €

769 €

809 €

839 €

869 €

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

1. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

299 €

299 €

299 €

299 €

299 €

2. Dieťa 6 - 14 r. na prístelke

All inclusive

569 €

539 €

569 €

539 €

539 €

Príplatok za výhľad na more / dospelá osoba

99 €

129 €

99 €

99 €

129 €

Príplatok za rodinnú izbu / dospelá osoba

199 €

239 €

199 €

199 €

239 €

Príplatok za jednolôžkovú izbu

269 €

299 €

269 €

269 €

299 €

Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne. Cena zahŕňa: leteckú dopravu Bratislava - Marsa Alam a späť, 10 resp. 11 x ubytovanie s all inclusive, občerstvenie na palube lietadla, služby slovensky hovoriaceho delegáta, DPH. Cena nezahŕňa: servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) - dospelá osoba 180 EUR, dieťa 0 - 2 r. 45 EUR, palivový príplatok (viď str. 311), kompletné poistenie 1,80 EUR / osoba a deň, nepovinné pripoistenie „Meškanie letu plus“ 9 EUR / osoba a pobyt, víza 20 EUR / osoba s vlastným pasom.

Egypt MARSA ALAM

| 303

2012 - Egypt - hydrotour.sk  

2012 - Egypt - hydrotour.sk