10 minute read

LJUBAVNA PRIČA Ismet je prevario Azelmu, a sad su pobijedili u ‘Superparu‘

Rekli su kako je u njihovom odnosu bilo i uspona i padova, a njihov brak preživio je čak i preljub

Ubraku smo 16 godina i mislim da tajna uopće ne postoji. Bitno je kroz život gledati sve pozitivno i svaki dan se boriti jer naš brak kao i svaki drugi ima i uspona i padova, ali mi smo tu da jedno drugo podignemo i nastavimo dalje i onda kad se čini da je najgore i da više ne možeš, govore Azelma (35) i Ismet (33) Žerić iz ‘Superpara’ koji su ove godine odnijeli titulu najboljih.

Ovaj par dolazi iz Bihaća, a u dugom braku dobili su dvoje djece koji sada imaju 12 i 14 godina. „Djeca su nam podrška ogromna, a sin pogotovo koji je preponosan na nas što sudjelujemo u Superparu koji je i sam gledao sa svojom mamom”, objasnila je Azelma svojedobno.

Oni su rekli i kako je u njihovom odnosu bilo i uspona i padova, a njihov brak preživio je čak i preljub.

„Što se tiče prevare u našem braku, pa vjerojatno ćemo dobiti negativne komentare na takvo iznošenje u javnost. Ne mogu zaista reći da je to nešto čime se čovjek može ponositi, ali mogu se ponositi time što smo uspjeli i takvo nešto nadići i nastaviti dalje. Mislim da mnogo toga ima oko nas, samo što je najlakše osuditi drugog i gledati neku negativnu stranu. Ja nisam takva, borac sam kroz život i izborila sam se i s tim”, rekla je Azelma ranije.

Probleme su Azelma i Ismet prebrodili, kažu nam, tako što su išli dan po dan, a priznaju da je bilo teško. „Jako teško je bilo, dosta suza, boli i svađe, ali sve se može kad čovjek hoće. Na greškama se uči. Sve je to sada iza nas. I bolje bi mu bilo da se ne ponovi”, govorila nam je Azelma.

O pobjedi u ‘Superparu’ odlučivali su drugi parovi. Konkurencija su im bili Anamarija i Filip, ali su titulu ‘Superpara’ odnijeli Azelma i Ismet.

„Bila sam izvan sebe. Osjećala sam se kao da je ovo Eurosong, da sam predstavljala Bosnu i Hercegovinu i nosimo pobjedu u BiH!

Želja mi je bila osvojiti tu titulu superpara”, rekla je ushićeno Azemla nakon proglašenja pobjednika.

02:09 PM Brezovica: Dan antifašističke borbe, prijenos

03:09 PM Istina ili mit: Većina djece s Downovim sindromom ima starije roditelje

02:31 PM Bilješke o jeziku: Ja koji pismo znam - Josip Bratulić

03:04 PM Istina ili mit: Sunce nije dovoljno, treba nam dodatni vitamin D!

Manly United svladao Sydney United 58

Manly United osigurao je teško izborenu pobjedu s 2-1 protiv Sydney Uniteda 58 u napetoj utakmici na Cromer Parku. Iznimne vještine koje je pokazao Seiya Kambayashi pokazale su se odlučima budući da je prvi gol postigao već u 21 minuti utakmice i kasnije izveo udarac iz kuta koji je potom pronašao mrežu za pobjednički gol.

Ova pobjeda prekinula je Manlyjev niz od tri utakmice bez pobjede, na oduševljenje njegove publike. Unatoč nedavnoj pobjedi Sydney

Uniteda 58 u Waratah kupu, Manly je počeo utakmicu kao jača momčad stvorivši prilike od samog početka.

Chris Payne izjednačio je za Sydney United 58, no nakon toga prilike su bile rijetke na obje strane. U drugom poluvremenu Manly i Sydney United 58 su imali prilike za gol, no na kraju jeKambayashijev udarac iz kuta zapečatio pobjedu za Manly u 82. minuti.

Ove nedjelje, 25. lipnja, United 58 vraća se na domaći teren gdje će ugostiti NK Bulls s početkom u 15 sati.

Canberra Croatia i O’Connor Knightsi odnijeli pobjedu

West Canberra Wanderersima protivnici su slomili srce kada je zamjena Noah Vanderpol pomogao Canberri ostvariti pobjedu s 4-2 na Melrose Syntheticu, ovim rezultatm i dalje su u igri za Kup Australije u kolu od 32 momčadi za prva četiri mjesta i potencijalni nastup u �inalu. Osjetilo se olakšanje kada je prvak Lige slomio tvrdoglavu obranu Wanderersa pet minuta prije kraja susreta, Lukman Ahmed-Shaibu pronalazi Vanderpola pred golom i mladi napadač ne promašuje. Tri minute kasnije Vanderpol je zapečatio rezultat posjevši Kristiana Nela na domaćem golu za uvjerljivi četvrti gol, no Wandererse će i dalje mučiti činjenica što nisu uspjeli zadržati bod koji im se činio nadomak ruke nakon što je Joshua Young u mrežu smjestio loptu u 56. minuti.

Tim izjednačujućim golom Harry Truman, napadač Wanderersa, iskazao se u završnici i time poništio vodstvo koje je udarcem glavom ostvario Daniel Barac. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Ahmed-Shaibu izvodi slobodni udarac i Coatia napreduje, no Wanderersi su izjednačili te je potom Vanderpol spasio dan. Na stadionu Riverside odluku o dodjeli bodova riješio je jedanaestarac, Michael Adams samouvjereno je vratara Jorana Thurtella poslao na krivu stranu te su O’Connor Knightsi odnijeli

Zoran Juraj SABLJAK

Uteškoj utakmici na domaćem terenu Dandy City nije uspio svladati NK Western United te je upisao razočaravajući poraz s 2-0. Unatoč tome što je u utakmicu ušao s velikim nadama nakon prošlotjedne pobjede nad Werribeejem, Dandy City nije uspio osigurati još jednu pobjedu i uspon na ljestvici.

Početkom utakmice obje su momčadi pokazale neizmjernu odlučnost, no nijedna nije pogodila gol u prvom poluvremenu pa se stoga na poluvrijeme otišlo s neriješenih 0-0 radi čega su navijači bili na rubu živaca.

Dinamika igre promijenila se svega pet minuta nakon početka drugog poluvremena kada je Western United prvi pogodio gol. Ovim golom gosti su zaslužili znatnu prednost ostavivši Dandy City da se oporavlja od šoka. Na žalost po domaće, Western United postigao je novi gol nakon 11 minuta povećavši vodstvo na 2-0.

Ova gol razlika pokazala se nepremostivom za Dandy City budući da su njegovi protivnici očuvali rezultat do samog kraja utakmice te tako odnijeli zaslužena tri boda. Nakon ovog poraza Dandy se nalazi na 4. mjetu ljestvice. Ove subote, 24. lipnja, očekuje ga još jedan izazov budući da putuje na Pettys Reserve gdje igra protiv šestoplasirane momčadi Manningham Blues.

Ova će utakmica zasigurno biti napeta budući da obje momčadi moraju osvojiti ključne bodove kako bi napredovale na ljestvici.

Dandy City pretrpio poraz od Western Uniteda na domaćem terenu

važnu pobjedu s 1-0 nad Monaro Panthersima. Adams je dočekao loptu koju je dodao Aisosa iz kaznenog prostora nakon dugog prodornog trka, nije bilo nikakve nedoumice o jedanaestercu kao ishodu ove akcije.

Knightsi su bili prisiljeni igrati s deset igrača preostalih pola sata budući da je središnji branič Connor Bill morao napustiti travnjak radi drugog žutog kartona, no Monaro se mučio s disciplinom i dobrom organizacijom Knightsa. Roko Strika pogodio je vratnicu za Pantherse nakon udarca iz kuta

Gabea Colea, dok je Thurtell bio prisiljen na dobru obranu iz blizine kada su se Adams i Niko Kresić probili kroz obranu Pantersa - a na kraju je Adamsova preciznost donijela prevagu.

Ove nedjelje, 25. lipnja, Canberra Croatia igra na domaćem terenu - ugostit će Monaro Pantherse. Susret počinje u 15 sati. O’Connor

Knightsi putuju na AIS Grass Field 2 gdje ih očekuju Gunghalin United, također u 15 sati.

North Geelong Warriors u subotu navečer iznenadili su sve prisutne odnijevši neočekivanu pobjedu protiv Hume Cityja na odličnom stadionu Hume Cityja. Igrati u gostima kod Hume Cityja težak je zadatak za bilo koju momčad, no Warriorsi su pokazali otpornost i odlučnost te na kraju odnijeli ključnu pobjedu. Hume City igru je počeo snažno i poveo u 19. minuti golom talentiranog Josha Binghama. Ovaj rani gol ukazivao je na još jedan vjerojatni poraz Warriorsa koji su ionako u problemima. Međutim, Lochlann McGrath imao je sasvim druge planove. U 37. minuti McGrath pronalazi mrežu i tako unosi nadu u redove svoje momčadi. Na poluvremenu je rezultat bio 1-1, a obje momčadi igrale su podjednako. Obje momčadi u drugom su poluvremenu pokazale dobru borbu i stvarale su gol prilike. Već se činilo da će utakmica završiti neriješenim rezultatom, no McGrath je ponovno pucao u 76. minuti osiguravši svoj drugi gol

Warriorsi iznenadili Hume City neočekivanom pobjedom od 2-1

večeri te njime i nevjerojatnu pobjedu Warriorsa. Ova pobjeda iznimno je važna za North Geelong Warriorse jer je to tek njihova treća pobjeda sezone. Što je još važnije ona je unijela novi život u momčad kao i tračak nade za bijeg iz zone ispadanja. Ovaj dojmljivi rezultat svakako će pomoći u izgradnji samopouzdanja. North Geelong iduću izazovnu utakmicu igra protiv Moreland Cityja u subotu 24. lipnja na domaćem terenu. Moreland se trenutno nalazi na 12. mjestu ljestvice i pobjeda bi mu mogla pomoći da se makne s dna. Na krilima ove najnovije pobjede, North Geelong će u utakmicu ući obnovljene motivacije nastojeći nastaviti uspon prema gore. Utakmica se igra u 15 sati.

Sharksi kasnim golom svladali Knightse

Oakleigh Cannonsi svladali St Albans Dinamo s 2-0

Zoran

Unapetoj utakmici na Jack Edwards Reserveu, St Albans Dinamo igrao je prošlog petka navečer protiv Oakleigh Cannonsa. Unatoč najboljim nastojanjima, Dinamo se nije uspio oporaviti nakon ranog gola koji je Oakleigh dao u 9. minuti pa je krajnji rezultat iznosio 2-0 za Oakleigh.

Melbourne Knights Media

Napeti tjedan za Melbourne Knightse završio je porazom 1-0 od Port Melbourne Sharksa na stadionu Knightsa u petak navečer. Kasni pogodak Chrisa Duggana donio je Sharksima sva tri boda krajem utakmice te su tako u 18 kolu NPL-a Viktorije Knightsima udijelili treći poraz sezone 2023.

Teško prvo poluvrijeme donijelo je malo prilika za gol za obje strane, Knightsi su bili blizu gola kada je Mitch Hore pucao s ruba kaznenog prostora pokraj vratnice, dok je Port najbolju priliku imao početkom utakmice nakon gužve pred go- lom nakon što je Dan Edwards izveo udarac iz kuta.

Chris Old�ield po 250. put nastupio je u vrhu nogometa Viktorije, no njegov jubilarni nastup nažalost je okaljan ozljedom koja je stopera prisilila da napusti travnjak.

Ova ozljeda otvorila je priliku za Jakeba Wisemana koji je u Knightse prešao iz postave O’Connor Knightsa NPL Capital Footballa kako bi se pokazao u ulici Somers.

Možda najbolji početak drugog poluvremena stigao je u 51. minuti kada je Anthony Đuzel ispucao slobodni udarac koji je stigao do Coreyja Sewella na drugoj vratnici, branič je pucao no lopta odlazi daleko od gola zahvaljujući velikom pritisku obrane Sharksa. Činilo se da će utakmica završiti neriješenim rezultatom, no zamjena Chris Duggan dočekao je dodavanje Lucea Teverea pokraj bliže vratnice te je iz voleja poslao loptu u mrežu za pobjedu gostiju.

Knightsi ostaju na četvrtom mjestu ljestvice s četiri boda prednosti u odnosu na petoplasirani Port Melbourne nakon utakmice od petka, momčad Bena Cahna nastavlja lov na prvu pojavu u �inalu od 2015. Knightsi iduće subote putuju na Paisley Park, gdje će u 19. kolu igrati protiv Altona Magica u 18:15 sati.

Oakleigh je zadržao vodstvo do poluvremena. Dinamo nije uspio izjednačiti čak i kada je Oakleigh bio prisiljen igrati s 10 igrača u 73. minuti radi crvenog kartona koji je zaradio Chris Lucas. Na veliko iznenađenje navijača Oakleigh je udvostručio vodstvo u 88. minuti iz jedanaesterca te tako zapečatio svoju pobjedu. Dinamo sada očekuje težak izazov protiv drugoplasiranog South Melbournea na stadionu Lakeside 20. lipnja.

POHVALE NIJE HRVATSKA SAMO MODRIĆ LIGA NACIJA HRVATSKOJ SREBRNA MEDALJA, BEZ

Na koncu, Hrvatska ima itekako puno razloga za ponos i optimizam. Pobijedila je veliku reprezentaciju na gostujućem terenu, a od druge je izgubila tek nakon penala

Petar JUKIĆ

(Za Hrvatski VJESNIK)

Španjolci jako hvale Perišića; Ratnik u napadu, neprocjenjiv!

Perišić je zajedno s

Modrićem učinio Hrvatsku velikom momčadi, piše Mundo Deportivo

Luka Modrić jest legenda, Luka Modrić je sjajan, najbolji, ali nije samo Luka Modrić Hrvatska. Španjolski list Mundo Deportivo svoj tekst pod naslovom - Neprocjenjivi dizelski motor - posvetio je stoga Ivanu Perišiću (34).

Vatreno krilo bilo je jedno od najbojih u �inalnom susretu Lige nacija protiv Španjol- ske. Mundo piše da je Perišić, zajedno s Modrićem, bio “noćna mora za španjolsku obranu, i da su zajedno učinili Hrvatsku velikom momčadi”. - Hrvatska je izdržala do posljednjeg daha i skupo prodala kožu protiv Španjolske, koja je Dalićeve izabranike uspjela slomiti tek nakon raspucavanja. Liga nacija je možda bila posljednja prilika za trofej nekolicini veterana briljantne generacije s Balkana, a Perišić je među njima. Hrvatska nije okrunjena, ali Perišić i Modrić graničili su s izvrsnošću kao i uvijek

- piše u tekstu u kojemu se dodaje kako bi ofenzivac Tottenhama u mogao odvagnuti odluku o svojoj reprezentativnoj karijeri.

Perišić će za Euro imati 35 godina, ali i dalje igra kao da je na početku karijere, pokretno, brzo, dokazuje se svakim dodirom lopte i pokretom.

- Bio je ratnik u napadu, ali je krucijalan posao odradio i u obrambenom dijelu. S 34 godine, u takvom izdanju je neprocjenjiv za svakog trenera – zaključuje Mundo Deportivo.