1 minute read

jedrenje

NA EP-U DOMINACIJA SPLITSKOG MORNARA, A TONČIJU KRUNA U RUKE

Kakva dominacija hrvatskog jedrenja na Europskom prvenstvu u talijanskoj Andori!

Tonči Stipanović osvojio je naslov europskog prvaka u klasi

ILCA 7 (bivši Laser), peto zlato u karijeri na ovom natjecanju!

Srebro je osvojio još jedan hrvatski jedriličar Filip Jurišić, sportaš godine za 2022.,prema izboru HOO-a

Pohvale, dakako, idu i njihovom treneru Jozi Jakeliću. Taj cijenjeni i samozatajni stručnjak kao da ima čarobni štapić...

Ki A Karata Kih Medalja

Krajem ožujka razveselili su nas karatisti s nastupima na seniorskom Europskom prvenstvu u španjolskoj Guadalajari, vrativši se u domovinu s četiri odličja. U muškoj konkurenciji raspoloženi Enes Garibović (-84 kg) došao je do velikog srebra, a Anđelo Kvesić do brončane medalje (+84 kg), i to ozlijeđen!

Srebra su oko vrata stavile i članice naše ženske reprezentacije u borbama (Lucija Lesjak, Mia Greta Zorko, Sadea Bećirović i Lea Vukoja), dok je naša kumite momčad (Enes Garibović, Anđelo Kvesić, Ivan Martinac, Jakov Bunjevac, Ivan Kvesić, Ante Mrvičić i Zvonimir Živković) bila treća.

Spomenimo kako je iz ciparske Larnake, gdje je održano EP za mlađe seniore, juniore i kadete, stiglo čak sedam medalja. Bravo svima!

Novi Vrhunski Rezultati Barbare Mati

Na dvama Grand Slam turnirima olimpijka Barbara Matić (70 kg) osvojila je srebro. Prvo u Taškentu (Uzbekistan) gdje je u neizvjesnom finalu presudio golden score koji je otišao na stranu suparnice, a drugo srebro osvojila je potkraj ožujka na Grand Slamu u Antalyji (Turska) te tako po tko zna koji put dokazala da priprada samom svjetskom vrhu.