1 minute read

stolni tenis

Hana U Sarajevu Do Naslova Europske Mla Eseniorske Prvakinje

Na Europskom mlađeseniorskom prvenstvu u Sarajevu 18-godišnja

Hana Arapović “pomela” je konkurenciju i osvojila zlatnu medalju. Najprije je pobijedila Portugalku Matos (za plasman u četvrtfinale), potom braniteljicu naslova Rumunjku

Zahariju (za prolaz u polufinale) te Njemicu Griesel, da bi u finalu pobijedila Njemicu Klee. Arapović je prošle godine osvojila europski

Top 10, bila je europska juniorska prvakinja u parovima i osvajala bronce u mješovitim parovima, ali u pojedinačnoj konkurenciji joj je nedostajalo malo sreće. Sada se i to promijenilo! Nakon tri četvrtfinala, u Sarajevu je otišla do kraja. Velik je to uspjeh za obitelj Arapović, ponajprije za Hanu, ali i za oca Darka, koji je ujedno i izbornik mladih stolnotenisačica.

Posljednji put Hrvatska je osvojila zlatno odličje na mlađeseniorskom Europskom prvenstvu 2017. u Sočiju, kada je europski prvak postao Tomislav Pucar.