Page 1

KAVÁRNY RESTAURACE


ÚVOD Historie Společnost Free Architects se narodila 6. ledna 2007. Historie ateliéru ale začíná mnohem dříve, v létě 1997. Tehdy jsme se rozhodli společně s několika přáteli navrhovat domy vlastní cestou. V lednu 2005 jsme získali autorizaci ČKA pro navrhování pozemních staveb v investiční výstavbě. V současné době máme k dispozici desetičlenný tým. Těžiště naší práce je architektura, interiéry a design a s tím související projekční činnost. Nejvíce navrhujeme v oblasti bydlení, developmentu a komerčních prostor. Zkušenosti z těchto oborů nám pomáhají rozvíjet a naplňovat vizi ateliéru založeného na multigeneračním týmu s cílem budovat značku nikoliv jméno jednotlivce.

Struktura Majitelé Free Architects jsou manželé Ing. arch. Karolina Záluská a Ing. arch. Petr Záluský, kteří se aktivně podílejí na developerských projektech a dohlížejí na jednotnou kvalitu a výstupy všech našich projektů. Vedení společnosti po formální stránce zajištuje Šárka Nácovská. Péči o klienty, organizační a administrativní stránku projektů zajištuje ve spolupráci s architekty Lucie Orságová. Za marketing a spolupráci s partnery klubu Free Architects je zodpovědná Michaela Szilágyiová. Nejdůležitějšími členy našeho týmu jsou však architekti a designéři Ing. arch. Vilém Klvaňa, Ing. arch. Vojtěch Miler, Ing. arch. Tomáš Medek, Ing. Vojtěch Žižka, Mgr. art. Magda Lacenová a další externí spolupracovníci.

Náš způsob práce Pečlivá Příprava zakázky je základem jakékoliv další práce. Vidět místo, zjišťovat legislativní rizika, ale i mluvit o pocitech je základ, bez kterého nemůžeme začít. Workshop je interaktivní konzultace s klientem, která nahrazuje pasivní prezentace. Odcházíte vždy spokojeni a víte, co vás čeká. Jedna taková hodina ušetří den obvyklé práce i nejistotu na obou stranách. Výsledkem workshopů je Studie obsahující vždy Koncept interiéru, kterým ověřujeme ergonomii a základní Zařiditelnost nábytkem. Zároveň vzniká první Rozpočet, který je nedílnou součástí jakékoliv další fáze projektu a bude se postupně zpřesňovat. Nestane se, že návrh bude nerealizovatelný díky ceně. Dalším krokem je Design interiéru. Tato fáze má obrovský vliv na změny stavby během realizace a proto ji nenecháváme nakonec. Teprve nyní je možné zodpovědně připravit Projekt pro stavební povolení. V našem případě je značně podrobný, protože obsahuje informace známé z konceptu nebo designu interiéru. Složité nebo atypické části stavby zachytí Prováděcí dokumentace. Během realizace je Autorský dozor samozřejmá součinnost ateliéru s procesem stavby.

Vize spolupráce s CrossCafe original s.r.o Nabízíme užší spolupráci nejen při řešení jednotlivých provozů, ale zejména při určení jednotného interiérového stylu značky “CrossCafe”, který bude jednotný a nejlépe vystihovat filosofii značky.


REFERENCE


RESTAURACE MLÝNEC PRAHA 2013

REDESIGN ZHOTOVENÍ NÁVRHU PRO REKONSTRUKCI INTERIÉRU RESTAURACE ZÁTIŠÍ GROUP a.s. - 2013 Praha 1 Rozsah - 190 m2 Realizováno 2013 Obnova restaurace po povodních se zaměření na luxusní klientelu s důrazem na propracování detailu. Pokrm sám o sobě je fascinující výtvarné dílo. Návrh interiéru nemá jeho kvality přebít, ale podpořit. Vytváříme pouze scénu, ve které se odehrává akt příjímání toho nejlepšího. Odráží se v něm přírodní živly a energie, které čerpají rostliny a formují je do svých plodů.


CAFE JANVIER PRAHA 2014

DESIGN ZHOTOVENÍ NÁVRHU INTERIÉRU FRANCOUZSKÉHO BISTRA ZLATICE s.r.o. - 2014 Praha 3 Rozsah - 35 m2 Nerealizováno Redesign bytového domu na Vítkove nabízí komerční prostory vhodné pro využití moderního bistra spolu s bageterií, který se nese ve francouzském stylu.


RAVIOLI CAFE HOROMĚŘICE 2016

DESIGN ZHOTOVENÍ NÁVRHU INTERIÉRU BISTRO SOUKROMNÝ INVESTOR - 2016 Horoměřice Rozsah - 55 m2 Realizováno 2017 Bistro specializované na výrobu domácich těstovin. Prostor proto klade důraz na moderní prvky spojené s italskou gastronomií.


RESTAURACE VÁCLAV MLADÁ BOLESLAV 2015

KONCEPT REDESIGN INTERIÉRU RESTAURACE ZÁTIŠÍ GROUP a.s. - 2015 Mladá Boleslav Rozsah - 510 m2 Nerealizováno Restaurace Václav svým zónovaním otevíra možnosti užívaní v třech rozdílných prostorách a to v sport baru, zimní zahradě a luxusní restauraci. Použitím přírodných tónů a materiálů v kontrastu s industrialními prvkami jsme docílili příjemné atmosféry.


RESTAURACE BELLEVUE PRAHA 2015

DESIGN ZHOTOVENÍ NÁVRHU INTERIÉRU RESTAURACE ZÁTIŠÍ GROUP a.s. - 2015 Praha 1 Rozsah - 40 m2 Realizováno 2015 Přeměna těžko využitelných prostorů na luxusní reprezentační místo s klubovou atmosférou a vinotékou.


ORIENTÁLNÍ BISTRO PRAHA 2017

DESIGN ZHOTOVENÍ NÁVRHU INTERIÉRU ORIENTÁLNIHO BISTRA MAXIMUM STYLE s.r.o. - 2017 Praha 1 Rozsah - 100 m2 Plán realizace 2018 Design bistra představuje propojení moderního designu s orientálními prvkami, které poukazují na kulturní styl a gastronomii země.


FRESH BEDÝNKY Praha 2013

KONCEPT ZHOTOVENÍ NÁVRHU INTERIÉRU BISTRA FRESH FOT LIFE s.r.o. - 2013 Praha Braník Rozsah - 130 m2 Realizováno 2013 Návrh se prováděl do prostor původního Branického pivovaru. Zástupci z Fresh bedýnek za námi přišli se zadáním pro vytvoření interiéru jejich Brand identity v oblasti prodeje farmářských potravin. Zadáním byl obchod s vlastním fresh barem. Byl kladen důraz na přírodní eko barvy materiály a dekory. Zohlednujíci zdravý životný styl.


www.freearchitects.cz office@architects.cz +420 733 546 097 Brรกnicka ulice 479/21, Praha 4 ฤŒeskรก Republika


Profile for freearchitects

PORTFOLIO GASTRONOMY  

PORTFOLIO GASTRONOMY  

Profile for freearch
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded