Page 1

EDIČNÍ PLÁN PODZIM 2011 LWC FRAGMENT_Katalog PODZIM 2011.indd A

19.8.2011 17:58:41


OBSAH

OBSAH Bestsellery . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

1

Kompletní knižní nabídka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 Beletrie pro děti a mládež . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 Leporela . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 45 Populárně-naučná literatura pro děti a mládež . . . . . . 54 Beletrie pro dospělé . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 78 Populárně-naučná literatura pro dospělé . . . . . . . . . . . 88 Učebnice, odborná literatura . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 98 Jazykové učebnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 110 Doplňkový sortiment . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 114 Časopis . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 115

OZNAČENÍ VĚKOVÉ KATEGORIE:

OZNAČENÍ KNIŽNÍ EDICE: edice

VĚK 1+

pro děti od 1 roku

7+

pro čtenáře od 7 let

pro žáky základních škol

pro studenty středních škol

pro studenty vysokých škol

OZNAČENÍ ELEKTRONICKÝCH VERZÍ KNIH: e-kniha

LWC FRAGMENT_Katalog PODZIM 2011.indd B

(titul také ve formátu pdf nebo epub)

i-učebnice (titul také jako interaktivní učebnice pro PC)

19.8.2011 17:58:50


ŘÍJEN 2011

Závislost, která tě pohltí! Přeloženo do 17

BESTSELLERY

Hra s jediným cílem – ZABÍT! jazyků!

URSULA POZNANSKI EREBOS – HRA, KTERÁ ZABÍJÍ O dobrou hodinu později dospěla instalace ke sto procentům. Nick už chtěl nahlas jásat, ale v tom obrazovka zčernala. A zůstala černá. Nic nepomáhalo. Ani poklepávání na kryt počítače, různé kombinace kláves a výbuch vzteku. Obrazovka neukazovala nic než neúprosnou temnotu. Ještě než stihl rezignovaně počítač restartovat, přece jen se něco stalo. Z temnoty se vynořila rudá písmena, slova, která pulzovala, jako kdyby zásobovala krví a životem skryté srdce.

„Vstup. Nebo se vrať. Toto je Erebos.“

152x228 mm, brož., 320 str., 299 Kč Pro čtenáře od 13 let

V Německu prodáno za necelý r ok přes 75 tisíc výt isků!

Kdo neplní svou úlohu, ten jde z kola navždy ven... Sledujte stránky www.ereboszabiji.cz a dozvíte se víc!

1


BESTSELLERY

Jste ve svých snech opravdu sami? ŘÍJEN 2011

LISA MCMANN LOVKYNĚ SNŮ – PROCITNUTÍ Ahoj, jmenuji se Janie. Jsem normální sedmnáctiletá holka, až na to, že se od svých osmi let nekontrolovatelně propadám do snů ostatním lidem. Už mě to nebaví. Zvlášť pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Nemůžu se ani nikomu svěřit – neuvěřili by mi a mysleli by si, že jsem blázen. A tak žiju se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumím ovládat. Nedávno jsem se propadla do hrozné noční můry. Ještě teď mi z toho tuhne krev v žilách. Poprvé jsem nebyla v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem…

Vidíte své sny opravdu jen vy?

Možná je někdo s vámi... 115x183 mm, brož., 216 str., 179 Kč Pro čtenáře od 15 let

2

Může vám pomoci. Kdo však pomůže jí?...


ŘÍ ŘÍJEN 2011

BESTSELLERY

Nadčasový román nejen pro děti… p Co C o se se stane, když rodiče r odič upadnou do záhadného d oz á spánku? s pán MARTIN VOPĚNKA SPÍCÍ MĚSTO Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě zbývajících dospělých… Čtyři sourozenci, nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel, žili ještě donedávna ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Jak zjistili, usnuli všichni rodiče po celém světě. A co je ještě horší, malého Samuela jim unese neznámý muž! Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž vítězí ti silnější, vychytralejší a bezohlednější. Zároveň ale poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se. Podaří se jim malého Samuela zachránit? A jak rodiče opět probudit? Nadčasový třídílný román nejen pro mladé čtenáře, ale i pro jejich rodiče. Těšte se na další pokračování: Spící spravedlnost Spící tajemství 145x205 mm, váz., 264 str., 299 Kč Pro čtenáře od 11 let

Vyprávění plné napětí, dobrodružství a zkoušek!

3


BESTSELLERY ŘÍJEN 2011

L. J. SMITH I Z E – OODHALENÍ D H A L E NÍÍ TEMNÉ VIZE Kaitlyn má nezvyklé yklé oči a jasnovidecké schopnosti. Žije s pověstí pověstí čarodě čarodějky. ě jjkk y. Pozvání do institutu itutu nadaných pro ni znamená naději naa nový život. živoot.t. Všichni Všiš ich c ni se však brzy dozví ozví pravdu o experimentu, který ohrožuje jejich j zdr zdravý drrav av ý rrozum avý ozuum a životy… Zatímco přemýšlela, mýšlela, stále si kreslila. Nebo spíš její ruka si kreslila k a – zdálo zzdáá loo se, že její mozek ozek to vůbec nevnímá. Teď se podívala dolů aa poprvé p poprvé sisi všimla, co vytvořila. Pavučinu. Ale divné bylo to, co bylo pod tou pavučinou, tak blízko, že see jí too skoro dotýkalo. ýkalo. Oči. evřené, kulaté oči s hustými řasami. Oči Bambiho. Dětské Děts tskké oči. Široce otevřené, Jak na něě Kaitlyn hleděla, najednou se jí zatočila hlava, jako byy ný padala. Jako by se ten obrázek otevíral, aby ji vtáhl. Byl to hroz hrozný pocit – a důvěrně známý. Stalo se to pokaždé, když nakreslila jeden j den z těch obrázků, z těch, kvůli nimž ji nazývali čarodějkou. Jedenn z těch, které se vyplnily. Prudce ce se odtáhla. Uvnitř pocítila nevolnost a zlou předtuchu. předtuchu Ach,, prosím, ne, prolétlo jí hlavou. Dnes ne – a ne tady, ne ve v škole. le. Je to jen čmáranice; nic to neznamená. Prosím, osím, ať je to jen bezmyšlenkovitá kresba. Alee cítila, jak se jí proti její vůli napíná tělo, chladne jako led, aby by se střetlo s tím, co se blíží. Dítě. Nakreslila dětské oči, takže nějaké dítě je v nebezpečí. v nebezpe

115x183 mm, brož., 272 str., 199 Kč Pro čtenáře od 15 let

4


BESTSELLERY

ZÁŘ ÁŘÍ ÁŘ Á ŘÍ 20 2011 11

TO M G AT ES N EN Í ŽÁDNÝ P O S E RO U T K A !

ÚŽASNÝ DENÍK – TOM GATES Nečtěte to, jestli jste… 1. moje nevrlá sestra Delia (grrr) 2. Marcus Meldrew (což je idiot) 3. paní Worthingtonová, která má knír (je těžké na něj NEZÍRAT) Jmenuju se Tom Gates. Když mě učitelé zrovna nesledujou slídivým pohledem, baví mě kreslit obrázky a vymýšlet, jak bych mohl co nejvíc lézt na nervy Delii. Učitelé si o mně myslí, že neudržím pozornost a že mi „chybí soustředění”, ale to považuju za tvrdý odsudek, protože právě teď SOUSTŘEDĚNĚ dumám, kterou tyčinku bych měl sníst jako první… hmm.

125x195 mm, váz., 248 str., 199 Kč Pro čtenáře od 9 let

ěsíce m 3 a z o n á d ro p i li V Ang ů! přes 18 000 výtisk 5


BESTSELLERY

POHÁDKOVÉ PŘÍBĚHY LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE! ZÁŘÍ 200111

V. ČTVRTEK, R. PILAŘ RUMCA JS Pohádkové příběhy o loupežníku Rumcajsovi – jedné z nejznámějších postav Václava Čtvrtka a ilustrátora Radka Pilaře, kterou děti dobře znají z TV večerníčků. Rumcajs je prvním z dílů známé trilogie Rumcajs – Manka – Cipísek, kterou oba autoři považují za vrcholné dílo jejich tvorby. V prvním díle se děti dozvědí, jak se stal Rumcajs loupežníkem, jak utopil draka, jak vysadil duhu na nebe a ještě mnoho krásných příběhů.

216x276 mm, váz., 104 str., 299 Kč Pro děti od 5 let

6

Kouzeln Kouzel Kouzelná vyprávění z lesa Řáholce.


BESTSELLERY

HUMORNÉ PŘÍBĚHY INSPIROVANÉ ŽIVOTEM ŘÍJEN 20111 ŘÍ

ZDENĚK SVĚRÁK ZDENĚK SVĚRÁK – NOVÉ POVÍDKY Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo.

145x205 mm, váz., 112 str., 249 Kč

Prodáno více sů! než 100 000 ku 145x205 mm, váz., 112 str., 249 Kč

7


BESTSELLERY

Zazpívejte si u táboráku nebo pro dobrou náladu ŘÍJEN 20011

ZPĚVNÍK – KAREL KRYL ZZP KKAREL A KRYL Zppě Zpěvník Karla Kryla přináší nejznámější a nejoblíbenější písně tohoto hudebního hu ud skladatele a textaře, kterému se také někdy přezdívalo „básník „b bá s kytarou”. Přestože Př ře žil dvacet let v exilu, vždy se cítil Čechoslovákem a nikdy se nevzdal ne ev svého občanství. Ve zpěvníku najdete nezapomenutelné hity jako např. na ap Bratříčku, zavírej vrátka; Anděl; Morituri te salutant; Král a klaun; Maškary; M a Veličenstvo kat a řadu dalších.

147x205 mm mm, váz váz., á .,, 128 str str.,, 199 Kč 147x205 mm, váz., 199 Kč

8


BESTSELLERY

LISTOPAD D 20111

RUDA Z OSTRAVY – BESCELER!!! Zduř děcka, když sem zjistil, že už aji bezvyznamne zpěvačky, uklizečky nebo kuchařky maji knihy svojich (kratkých) paměti, tuž mě to dožralo! Bo sem, kurde, též celebryta! No ni? Držite v rukach moju knihu, kera je neopakovatelna, bo je prvni na světě kompletně v hadečku a navíc aji ve 3D. Kromě šiřky a vyšky ma teš nevidanu hloubku, ačkoli, a to tu přiznavam otevřeně, vyznačuje se do jiste miry aji plytkosti zapisu. Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy, která nadchne a pobaví každého čtenáře.

140x180 mm, váz., cca 160 str., 199 Kč

Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy!

9


BESTSELLERY

nkem do Tramtá í v r u r ie SH ZÁŘÍ 20111

HURVÍNKOVA CESTA DO TRAMTÁRIE DENISA KIRSCHNEROVÁ; MARTIN KLÁSEK Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili? Otevřete knížku a hned se všechno dozvíte!

216x276 mm, váz., 48 str.,199 Kč Pro čtenáře od 5 let.

10

Nakladatelství Fragment a Divadlo Spejbla a Hurvínka Vás zvou na premiéru představení HURVÍNEK MEZI OSLY 6. 10. 2011! Tentokrát se dostane Hurvínek s Máničkou do Oslova, kde se nemusí chodit do školy. A jaké to tam je, se spolu s Hurvínkem můžete přesvědčit i vy! Režie, návrhy scény a loutek: Miki Kirschner

www.spejbl-hurvinek.cz


B E SMTPSLEELTLNE ÍR YK N I Ž N Í N A B Í D K A P O D Z I M 2011 KO

EDIČNÍ PLÁN PODZIM 2011

11


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY BÁSNIČKY, ŘÍKADLA A PÍSNIČKY

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

Nejkrásnější české pohádky – to je výběr třinácti oblíbených českých pohádek autorů Jaromíra Erbena, Boženy Němcové a Františka Bartoše. Kniha je určena pro malé posluchače i malé čtenáře, kteří ocení velké, dobře čitelné písmo i milé ilustrace, provázející každou pohádku.

Nejoblíbenější pohádky pro vaše děti! Velká kniha pohádek obsahuje soubor dvaceti klasických pohádek, příběhů a básniček napsaných svěžím a moderním jazykem, které se hodí pro předčítání nejen před usnutím.

Velká kniha pohádek

Nejkrásnější české pohádky

205x294 mm/váz./176 str./299 Kč EAN 9788025309513/věk 2+

210x297 mm/váz./96 str./249 Kč EAN 9788025303337/věk 2+

JOSEF LADA DĚTEM

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY

Nádherně ilustrovaná knížka s výběrem nejkrásnějších českých písniček a říkadel přiblíží vašim dětem také nejznámější české pranostiky, se kterými se běžně setkávají. Naučte své děti nejkrásnější česká říkadla, písničky, rozpočítávadla nebo hádanky.

Nejkrásnější české písničky a říkadla 210x297 mm/váz./176 str./349 Kč EAN 9788025303177/věk 4+

JOSEF LADA DĚTEM

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY

NOVINKA ZÁŘÍ Knížka s překrásnými ilustracemi Josefa Lady je výběrem těch nejznámějších českých lidových říkadel a písní, které se děti učí již od svých prvních slov.

Výběr nejznámějších českých lidových pořekadel, hádanek, rozpočítadel, pranostik i jazykolamů, které se děti učí již od útlého věku. Knížka s překrásnými ilustracemi Josefa Lady potěší nejen děti, ale také jejich rodiče a prarodiče.

VĚK 2+ 4+

Velká kniha lidových říkanek – Josef Lada

Velká kniha českých říkadel – Josef Lada

207x287 mm/váz./80 str./299 Kč EAN 9788025312346/věk 4+

207x287 mm/váz./104 str./299 Kč EAN 9788025307014/věk 4+

JOSEF LADA DĚTEM

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY Nejznámější lidová říkadla a písničky s překrásnými ilustracemi Josefa Lady potěší každého člena rodiny.

12

JOSEF LADA DĚTEM

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY Výběr nejznámějších lidových písniček a koled vám přináší bohatě ilustrovaná knížka se známými a překrásnými ilustracemi Josefa Lady, která potěší nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče.

Nejkrásnější písničky a říkadla – Josef Lada

Velký zpěvník lidových písniček – Josef Lada

207x287 mm/váz./168 str./399 Kč EAN 9788025312575/věk 4+

207x287 mm/váz./96 str./299 Kč EAN 9788025308066/věk 4+


OLDŘICH SYROVÁTKA

OLDŘICH SYROVÁTKA Nejkrásnější říkanky a básničky o věcech, které děti vidí kolem sebe a jsou jim dobře známé. Kniha je veselá a hravá a děti si mohou snadno zapamatovat jednoduché verše. Milé ilustrace Heleny Zmatlíkové doprovázejí každou stránku knihy.

Nejkrásnější bajky seznamují děti s celou řadou špatných i dobrých lidských vlastností prostřednictvím zvířátek, která se chovají jako lidé. Jednotlivé příběhy jsou napsané vesele, hravě a z každé bajky vyplývá poučení. Milé ilustrace Heleny Zmatlíkové doprovázejí každou stránku knihy.

Nejkrásnější říkanky pro nejmenší

Nejkrásnější bajky pro nejmenší

167x230 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025307106/věk 4+

167x230 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025307090/věk 5+

HELENA ZMATLÍKOVÁ DĚTEM

BÁSNIČKY, ŘÍKADLA A PÍSNIČKY

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY

ALENA ZÍMOVÁ Veselé básničky pro malé děti! Jednoduché a přitom roztomilé básničky děti nejen potěší, ale pomohou jim procvičit jejich paměť. Básničky jsou doprovázeny překrásnými ilustracemi Ladislavy Pechové.

Dětské básničky 167x230 mm/váz./48 str./179 kč EAN 9788025306871/věk 4+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

NOVINKA ŘÍJEN

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

HELENA ZMATLÍKOVÁ DĚTEM

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

K. J. ERBEN

OLDŘICH SYROVÁTKA

Zlatá kniha nejkrásnějších a nejznámějších českých pohádek. Pohádky od K. J. Erbena jako Otesánek, Dlouhý, Široký a Bystrozraký a mnoho dalších, bezpochyby patří k zlatému fondu české literatury. Děti potěší nádherné ilustrace Heleny Zmatlíkové.

Chcete se dozvědět, co dělají zvířátka a lidé špatně? Můžete se to dozvědět z nejznámějších bajek, které seznamují děti s celou řadou špatných i dobrých lidských vlastností prostřednictvím známých zvířátek, která se chovají jako lidé. Jednotlivé příběhy jsou napsané vesele, hravě a z každé bajky vyplývá poučení. V knize je také mnoho říkanek a básniček o věcech, které děti vidí kolem sebe. Bajky i říkanky jsou bohatě ilustrované krásnými obrázky Heleny Zmatlíkové.

Zlatá kniha pohádek – K. J. Erben

Bajky a říkanky pro nejmenší 167x230 mm/váz./96 str./249 Kč EAN 9788025313374/věk 4+

VĚK

207x288 mm/váz./88 str./249 Kč EAN 9788025306642/věk 5+

BÁSNIČKY, ŘÍKADLA A PÍSNIČKY

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

5+

JAN KARAFIÁT

Zazpívejte si se svými dětmi. V knize naleznete výběr nejznámějších českých lidových písniček, jakými jsou Já mám koně, vraný koně, Já jsem z Kutný Hory nebo Vyletěla holubička ze skály a další. Znalost písniček se Vašim dětem hodí také ve školce a při hodinách hudební výchovy ve škole.

Zopakujte si se svými dětmi nejznámější česká lidová říkadla, jakými jsou Přiletěla vrána, sedla do trní, Vařila myšička kašičku nebo Šel zajíček brázdou a další. Znalost říkadel se Vašim dětem hodí také ve školce a při výuce v první třídách základní školy.

4+

Pohádkové vyprávění ze života svatojánských broučků. Tak trochu neposlušný Brouček, jeho maminka, tatínek, Beruška a kmotřička Janinka zažívají spoustu krásných příběhů. V poetické knížce Jana Karafiáta se broučci často chovají a jednají stejně jako lidé. Pohádkovou atmosféru dokreslují ilustrace Ladislavy Pechové.

Nejmilejší česká říkadla

Nejmilejší české písničky

Broučci – Jan Karafiát

163x230 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025312582/věk 5+

163x230 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025312599/věk 5+

216x276 mm/váz./104 str./249 Kč EAN 9788025310434/věk 5+

13


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Baví Tě kreslit a zapisovat si svá tajemství? Máš kamarády a spousty zážitků? Právě pro Tebe je tady památníček!

PAMÁTNÍČKY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Památníček – kůň

Památníček – štěňátko

Památníček – sporťák

Památníček – dinosaurus

120x140 mm/váz./ 96 str./79 Kč EAN 8594155752270/věk 4+

120x140 mm/váz./ 96 str./79 Kč EAN 8594155752287/věk 4+

120x140 mm/váz./ 96 str./79 Kč EAN 8594155752294/věk 4+

120x140 mm/váz./ 96 str./79 Kč EAN 8594155752300/věk 4+

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

VĚK

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

MICHAL NESVADBA

FRANTIŠEK BER, STANISLAV HÁJEK

Dveře jsou všude kolem nás, ale co o nich vlastně víme? Že mají vždycky kliku (dokonce dvě), že umí lítat a že se umí rychle zabouchnout. Umíte si představit, že by dveře mohly chodit, běhat nebo dokonce mluvit? Proč ne? O tom, co všechno se může stát, když se dveře začnou chovat jako lidé, vypráví krátké komiksové příběhy a pohádky Michala Nesvadby.

Ježíšek vypráví dětem! Ve dvanácti krátkých příbězích se děti seznámí s typicky českými vánočními tradicemi a zvyky. Dozvědí se například, proč se na Štědrý večer:  pouštějí ořechové skořápky s malými svíčkami  odlévá olovo  rozkrajuje jablko  nebo věští budoucnost

Pohádky o dveřích – Michal Nesvadba

Ježíšek vypráví o vánočních tradicích

205x292 mm/váz./80 str./279 Kč EAN 9788025311561/věk 4+

216x276 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788025311585/věk 4+

4+ POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

MARIE KUBÁTOVÁ

5+

K. J. ERBEN, B. NĚMCOVÁ Převyprávěla SLÁVKA KOPECKÁ

Krkonošské pohádky o dobru, zlu, chamtivosti i o lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš. Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejrycha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové.

To nejlepší od K. J. Erbena a Boženy Němcové. Nejznámější české pohádky Hrnečku, vař!, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O Ptáku Ohniváku a další klasické skvosty v jedné bohatě ilustrované pohádkové knize nezklamou žádné dítě. Nechte své děti rozvinout fantazii v říši pohádek, kde dobro vždy vítězí nad zlem.

14

JIŘÍ ŽÁČEK Záchrana princezny přece stojí i za cestu do pekla! O tom, co všechno na své cestě zažil Kašpárek s Honzou, vypráví pohádka Jiřího Žáčka s „čertovsky krásnými“ obrázky známého ilustrátora Karla Franty.

České pohádky

Krkonošské pohádky

J. Žáček – Čertovská pohádka

205x292 mm/váz./64 str./199 Kč EAN 9788025305515/věk 5+

166x230 mm/váz./96 str./199 Kč EAN 9788025311264/věk 5+

166x230 mm/váz./72 str./199 Kč EAN 9788025310991/věk 5+


POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

VÁCLAV ČTVRTEK DĚTEM

NNOVINKA SRPEN

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

V. ČTVRTEK, ILUSTROVAL Z. MILER

BOŽENA NĚMCOVÁ; SLÁVKA KOPECKÁ

Známé příběhy z TV večerníčků o formanovi Šejtročkovi. Ten prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády – vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími. Z jednotlivých příběhů se děti mimo jiné dozvědí, jak se stal Šejtroček formanem, jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl sám sebe nebo ohnivého mužíčka na svatbu a mnoho dalších.

Nejznámější české pohádky Boženy Němcové, které jsou známé i z filmů a televize, zavedou děti do pohádkového ráje. V knížce se potkají s Bajajou, poznají, jaké to je v pekle, proč musela z královského zámku odejít princezna se zlatou hvězdou na čele, jak se napravila pyšná princezna Krasomila, a ještě mnoho dalších pohádkových příběhů. Božena Němcová – Nejkrásnější pohádky

Cesty formana Šejtročka 166x230 mm/váz./144 str./249 Kč EAN 9788025312117/věk 5+

207x288 mm/váz./80 str./249 Kč EAN 9788025311257/věk 5+

POHÁDKY PRO DĚTI DO 7 LET

POHÁDKY PRO ŠKOLÁKY

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

NOVINKA ZÁŘÍ

DENISA KIRSCHNEROVÁ; MARTIN KLÁSEK Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen,, abyy se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili? Otevřete knížku a hned se všechno dozvíte!

PRVNÍ ČTENÍ PRO NEJMENŠÍ

PRVNÍ ČTENÍ

Matýska a Majdalenku, malé skřítky z Písmenkova, určitě znáš z časopisu Báječná školka. Vydej se spolu s nimi a jejich kamarády za dobrodružstvím. Čekají na tebe příběhy i komiksy!

Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší 208x287 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025312681/věk 5+

POHÁDKY PRO DĚTI DO 7 LET

Hurvínkova cesta do Tramtárie 216x276 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788025312223/věk 5+

POHÁDKY

KNIHY PRO DĚTI

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

VLASTA SVOBODOVÁ

ALENA SVOBODOVÁ

Kouzla a čarování pro malé holky! Pohádkový příběh o holčičce Valérii, která se seznámí s malou čarodějnicí Pong Dej. A protože je Valérie zvědavá holčička, vezme ji Pong Dej s sebou ve velké bublině do světa kouzel. Ukáže jí, jaké to je u nich doma, v čarodějnické škole, a také ji seznámí se svými kamarády. Knížku ilustroval překrásnými obrázky Miloš Nesvadba.

ABECEDA není věda, jsou to jenom písmena! Knížka plná zvířátek provede děti celou abecedou. Každá stránka je věnována jednomu písmenu a obrázky zvířátek od Miloše Nesvadby pomohou dětem dobře si všechna písmenka zapamatovat!

Knížka pro malé čarodějky

ABECEDA se zvířátky

167x230 mm/váz./84 str./199 Kč EAN 9788025306697/věk 6+

208x287 mm/váz./32 str./179 Kč EAN 9788025308042/věk 6+

VĚK 5+ 6+

15


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DOBRODRUŽNÉ ČTENÍ

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

DOBRODRUŽNÉ ČTENÍ

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

ROBERT LOUIS STEVENSON převyprávěl GERONIMO STILTON

JULES VERNE převyprávěla CLEMENTINA COPPINIOVÁ

Dobrodružné pátrání Jima Hawkinse a jeho přátel po pokladu kapitána Flinta, o který rovněž usiluje banda zlotřilých pirátů, tvoří příběh, který budou děti číst či poslouchat se zatajeným dechem. Klasické příběhy v této edici, plné napětí a nečekaných zvratů, jsou doplněny nevšedními ilustracemi Tonyho Wolfa.

Nebýt sázky v Reformním klubu, těžko by se usedlý anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za 80 dní celý svět. Na cestě zažívá se svým věrným sluhou Passepartoutem četná dobrodružství, která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce. Klasické příběhy v této edici, plné napětí a nečekaných zvratů, jsou doplněny nevšedními ilustracemi.

Ostrov pokladů

Cesta kolem světa za 80 dní

230x290 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788025309162/věk 5+

230x290 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788025309155/věk 5+

VÁCLAV ČTVRTEK DĚTEM

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

VÁCLAV ČTVRTEK

NOVINKA ZÁŘÍ

R. PILAŘ, V. ČTVRTEK

Kouzelné povídání z dílny Václava Čtvrtka o tom, jak spolu hospodařili vepřík a kůzle. Rohaté kůzle vaří a uklízí a kulaťoučký vepřík se stará o zahrádku. Chcete vědět, co se jim přihodilo, když pekli kaštany nebo když si pletli svetr? Knížka plná humorných příběhů vypráví také o tom, jak k nim přišlo jaro nebo jak se měli o Vánocích. S příběhy vepříka a kůzlete se také můžete setkat v televizních večerníčcích. Knížku ilustrovala Alena Ladová.

Pohádkové příběhy o loupežníku Rumcajsovi – jedné z nejznámějších postav Václava Čtvrtka a ilustrátora Radka Pilaře, kterou děti dobře znají z TV večerníčků. Rumcajs je prvním z dílů známé trilogie Rumcajs - Manka - Cipísek, kterou oba autoři považují za vrcholné dílo jejich tvorby. V prvním díle se děti dozvědí, jak se stal Rumcajs loupežníkem, jak utopil draka, jak vysadil duhu na nebe a ještě mnoho krásných příběhů. Rumcajs

Čtení o vepříkovi a kůzleti

216x276 mm/váz./104 str./299 Kč EAN 9788025313305/věk 5+

165x240 mm/váz./72 str./179 Kč EAN 9788025305645/věk 5+

VĚK 5+ 6+

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY Rumcajsova loupežnická knížka 167x230 mm/váz./96 str./199 Kč EAN 9788025304730/věk 5+

Cipískova loupežnická knížka 167x230 mm/váz./88 str./199 kč EAN 9788025304747/věk 5+

16

POHÁDKY PRO PŘEDŠKOLÁKY

VÁCLAV ČTVRTEK Můžete se těšit na příběhy ze života známé rodinky z lesa Řáholce – Rumcajse, Manky a jejich synka Cipíska. Dozvíte se, jak Rumcajs vyhnal z Řáholce dubové mužíky, postaral se o věžovou bránu nebo šel Mance pro mašličkovou sponku. Knížky, doplněné klasickými ilustracemi Radka Pilaře, nesmí chybět v žádné knihovničce.

POHÁDKY PRO DĚTI DO 7 LET Jak se Radovan naučil hvízdat a další příhody 205x240 mm/váz./64 str./249 Kč EAN 9788025305423/věk 6+

Jak vyzrát na motýly a další příhody 205x240 mm/váz./60 str./249 Kč EAN 9788025305430/věk 6+

POHÁDKY

ZDENĚK SVĚRÁK Zdeněk Svěrák dětem. Veselé příběhy zahradnického synka Radovana od Zdeňka Svěráka znáte z televizních večerníčků. Radovan má stále dobrou náladu a ze všeho má radost. Prožívá spoustu dobrodružství i tam, kde by se jiné děti bály. Kniha s ilustracemi Zdeňka Smetany potěší všechny malé čtenáře.


NOVINKA ŘÍJEN

NOVINKA ŘÍJEN

Text JANA EISLEROVÁ Vypráví VLADIMÍR BRABEC

Staré pověsti české – AUDIOKNIHA pro děti

Audioknihy ve formátu MP3 jsou ideální na cesty autem, jako pohádka před spaním i pro přípravu do školy.

/129 Kč EAN 8594155752898/věk 7+

Staré řecké báje a pověsti – AUDIOKNIHA pro děti /129 Kč EAN 8594155752881/věk 7+

PRVNÍ ČTENÍ S POUČENÍM

PRVNÍ ČTENÍ

Převyprávěla JANA EISLEROVÁ

Převyprávěla JANA EISLEROVÁ

Od praotce Čecha přes Horymíra a Šemíka až k legendě o propasti Macocha. Celkem 21 pověstí, které zná každý správný Čech, je připraveno pro další generaci. Staré pověsti české jsou převyprávěny tak, aby jim s pomocí krásných ilustrací porozuměly i malé děti.

Od Prométhea přes trojskou válku až k legendě o Odysseovi. Celkem 26 pověstí a bájí ze starověkého Řecka, převyprávěných tak, aby jim s pomocí krásných ilustrací porozuměly i malé děti.

Staré pověsti české – pro děti

Staré řecké báje a pověsti – pro děti

216x276 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788025308615/věk 6+

216x276 mm/váz./56 str./199 Kč EAN 9788025311059/věk 6+

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

AUDIOKNIHY

Klasické příběhy jsou převyprávěny tak, aby jim s pomocí krásných ilustrací Antonína Šplíchala porozuměly i malé děti. Gulliverovy cesty – pro děti 216x276 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788025310458/věk 7+

Robinson Crusoe – pro děti

VĚK 6+

216x276 mm/váz./56 str./199 Kč EAN 9788025310441/věk 7+

Babička – pro děti

7+

216x276 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788025310977/věk 7+

MARTINA DRIJVEROVÁ Mění vodu ve víno, utiší vichřici, chodí po vodní hladině, léčí chromé, mrtvé probouzí, plní rybářům sítě… Tyto a další zázraky zná každý. Příběh Ježíše je převyprávěný tak, aby mu s pomocí krásných ilustrací porozuměly i malé děti.

NOVINKA ZÁŘÍ

Převyprávěla JANA EISLEROVÁ Jmenuji se Tom Sawyer a bydlím u své tety v malém městečku na řece Mississippi. Přiznám se, že nerad chodím do školy a vyhýbám se práci. Nejradši bych trávil veškerý čas se svými kamarády Huckem a Joem. Přidej se k nám a pomoz nám najít poklad obávaného Joea Indiána. Známé příběhy od Marka Twaina jsou převyprávěny tak, aby jim s pomocí krásných ilustrací porozuměly i malé děti.

JEŽÍŠ a jeho příběh – pro děti

Dobrodružství Toma Sawyera – pro děti

216x276 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788025309148/věk 6+

216x276 mm/váz./56 str./199 Kč EAN 9788025310984/věk 7+

17


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

PRVNÍ ČTENÍ S POUČENÍM

PRVNÍ ČTENÍ

MALOVANÉ ČTENÍ

PRVNÍ ČTENÍ

NOVINKA ZÁŘÍ

MARTIN PITRO

JIŘÍ HAVEL

Seznamte se s nejvýznamnějšími panovníky, kteří vládli v Českých zemích, od svatého Václava až po prvního české prezidenta T. G. Masaryka. Přehled panovníků je bohatě ilustrovaný a napsaný tak, aby mu rozumněly i malé děti.

Nejoblíbenější krátké pohádky, které prověřil čas. První zážitky malých čtenářů umocňují obrázky, které zjednodušují a zpestřují jednotlivé příběhy. Čtení může být zábava i legrace.

Panovníci českých zemí – pro děti

Malované čtení pro děti 205x288 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025309391/věk ZŠ1

216x276 mm/váz./56 str./199 Kč EAN 9788025313077/věk 7+

PRVNÍ ČTENÍ

ZAČÍNÁM ČÍST ALEŠ POLEDNE

ZUZANA POSPÍŠILOVÁ

Pojďte si číst s novým psím kamarádem kokříkem Bendou! Dozvíte se, jak přišel na svět, jak dostal jméno nebo jak ho málem zastřelili. Prožijete s ním spoustu napínavých psích příhod! Na konci každé kapitoly je místo pro dokreslení vašeho vlastního obrázku.

Pojďte si číst s novou kamarádkou, moudrou sovou Rozárkou! Dozvíte se, proč se o někom říká, že krade jako straka nebo že má hlad jako vlk. Přečtěte si několik poučných příběhů a seznamte se s dalšími kamarády.

VĚK 7+ Z Š1

Veselé příhody kokříka Bendy – Genetická metoda – 1/3

Povídání s moudrou sovou Rozárkou – Genetická metoda – 2/3

Velká dobrodružství štěňátka Báry – Genetická metoda – 3/3

202x288 mm/váz./brož./48 str./99 Kč EAN 9788025311400/věk ZŠ1

202x288 mm/váz./brož./48 str./99 Kč EAN 9788025311417/věk ZŠ1

202x288 mm/váz./brož./48 str./99 Kč EAN 9788025311424/věk ZŠ1

SPRÁVNÁ PARTA

DANIEL KÜHNL To tu ještě nebylo! Tři děti z Holešovic se sejdou v jedné partě, která si říká Parta kluků, a to i přesto, že do ní patří i ta nejholkovatější holka Danda. Společně prožívají spoustu dobrodružství, která s nimi může prožít každý z vás!

18

HANA JELÍNKOVÁ Pojďte si číst s Šimonem a jeho psí kamarádkou Bárou. Dozvíte se, jak Šimon neposedné štěňátko získal nebo jak se spolu učili plavat. Prožijete společně spoustu veselých příběhů a seznámíte se s dalšími kamarády.

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

SPRÁVNÁ PARTA a zrušená kletba 130x197 mm/váz./176 str./149 Kč EAN 9788025304860/věk 7+

SPRÁVNÁ PARTA a tajemství přístavu 130x197 mm/váz./168 str./179 Kč EAN 9788025309476/věk 7+

SPRÁVNÁ PARTA a velký šaman 130x197 mm/váz./176 str./199 Kč EAN 9788025311301/věk 7+


FANTASY, SCI-FI, HORORY

MARY POPE OSBORNOVÁ Vzhůru na dobrodružnou výpravu! Stačí tak málo – otevři knihu, vyslov přání a magický domeček tě přenese do doby pravěkých ještěrů, středověkých rytířů, do hlubin prastaré pyramidy nebo na daleký tropický ostrov plný pirátů. S Aničkou a Kubou zažiješ díky magickému domečku dobrodružství na místech, o kterých se ostatním dětem může jen zdát. Ale pozor, všude číhá plno nebezpečí! Dobrodružství mezi dinosaury 129x193 mm/váz./88 str./149 Kč EAN 9788025309360/věk 7+

Dobrodružství s tajemným rytířem 129x193 mm/váz./88 str./149 Kč EAN 9788025309377/věk 7+

Dobrodružství v říši pyramid

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DOBRODRUŽNÉ VÝPRAVY

129x193 mm/váz./88 str./149 Kč EAN 9788025309988/věk 7+

Dobrodružství mezi piráty 129x193 mm/váz./88 str./149 Kč EAN 9788025309971/věk 7+

Dobrodružství v zemi nindžů 129x193 mm/váz./88 str./149 Kč EAN 9788025311110/věk 7+

Dobrodružství v pralese 129x193 mm/váz./88 str./149 Kč EAN 9788025311127/věk 7+

Dobrodružství v době ledové

VĚK

129x193 mm/váz./88 str./149 Kč EAN 9788025311660/věk 7+

7+

Dobrodružství na Měsíci 129x193 mm/váz./96 str./149 Kč EAN 9788025311677/věk 7+

VÝPRAVNÉ KNIHY S OTVÍRAČKAMI

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

PETER CHRISP Představ si, že jsi RYTÍŘ. Vítej ve světě odvážných bojovníků, do kterého můžeš patřit, když: - se naučíš pečovat o svého věrného koně, - se zúčastníš turnajového klání, - se pustíš do bitvy s těmi nejstatečnějšími ze statečných. To a ještě mnohem více tě naučí tvůj nový průvodce. Vyrob si svou vlastní helmu a nasaď si ji. Už se cítíš jako RYTÍŘ? Poskládej si válečníka v plné zbroji a můžeš vyrazit do bitvy. Díky ilustracím si budeš připadat jako na skutečném bojišti. Výprava do dobrodružného světa rytířů začíná.

RYTÍŘ – Kniha s 3D modely 260x255 mm/váz./24 str./449 Kč EAN 9788025310380/věk 7+

19


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

BÁSNIČKY, ŘÍKADLA A PÍSNIČKY

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY

NOVINKA ZÁŘÍ

ZDENĚK SVĚRÁK; JAROSLAV UHLÍŘ Oblíbili jste si písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava oslav Uhlíře? Sami autoři pro vás vybrali nejnovější jší písničky ze své tvorby, a také dvě operky – O Šípkové Růžence a O dvanácti měsíčkách.. Máte je tu nejen s texty, notami a akordy, ale ale i s kouzelnými obrázky Vlasty Baránkové. Tak ať se vám hezky listuje, zpívá i hraje.

Když je pěkné počasí 210x297 mm/váz./72 str./249 Kč EAN 9788025312520/věk 7+

BÁSNIČKY, ŘÍKADLA A PÍSNIČKY

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY

BÁSNIČKY, ŘÍKADLA A PÍSNIČKY ZDENĚK SVĚRÁK JAROSLAV UHLÍŘ

ZDENĚK SVĚRÁK Chcete vědět, jaké je to asi v Čudu? Tušíte, proč se Bohouškovi říká Radovan? A jaké dobré vtipy zná pan Dufek? Právě vám je určena kniha plná povídek, pohádek a textů známých písniček Zdeňka Svěráka s hravými ilustracemi Vlasty Baránkové, která zaručeně potěší všechny děti do 100 let.

VĚK 7+

Oblíbili jste si písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře? Sami autoři pro vás vybrali to nejlepší ze své tvorby – písničky, které vám, jak říká Zdeněk Svěrák, „vlezou do ucha“. Máte je tu nejen s texty, notami a akordy, ale i s kouzelnými obrázky Vlasty Baránkové. Tak ať se vám hezky listuje, zpívá i hraje.

Jaké je to asi v Čudu

Když se zamiluje kůň

210x297 mm/váz./96 str./295 Kč EAN 9788072007769/věk 7+

210x297 mm/váz./96 str./295 Kč EAN 9788072009107/věk 7+

TÝNA A PONY

20

BÁSNĚ, ŘÍKADLA, PÍSNIČKY

ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

TÝNA A PONY

ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

JULIA BOEHME

JULIA BOEHME

Prožijte další vzrušující dobrodružství s Týnou a jejím milovaným poníkem. Tentokrát se na pastvinách ponyklubu objeví prázdninoví hosté a Týnina nejlepší kamarádka Jitka se zamiluje do jednoho z nich. Má nádhernou vlnitou hřívu a je prostě k zulíbání! Další příběhy plné nevšedních zážitků a velkých překvapení z populární edice Týna a Pony.

Prožijte další vzrušující dobrodružství s Týnou a jejím milovaným poníkem. Napínavý příběh se odehrává v Safariparku, kde se začnou ztrácet zvířata. Podaří se zloděje odhalit? Vše se dozvíte v novém titulu z vaší oblíbené edice Týna a Pony.

Poník k zulíbání

Loupež v Safariparku

125x195 mm/váz./128 str./179 Kč EAN 9788025311943/věk 7+

125x195 mm/váz./128 str./179 Kč EAN 9788025311936/věk 7+


ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

JULIA BOEHME Vzrušující dobrodružství s Týnou a jejím milovaným poníkem! Nerozluční přátelé 125x195 mm/váz./ 136 str./149 Kč EAN 9788025309797/věk 7+

Rozpustilá opička 125x195 mm/váz./ 144 str./149 Kč EAN 9788025309803/věk 7+

Nejchytřejší poník na světě 125x195 mm/váz./ 128 str./179 Kč EAN 9788025311158/věk 7+

Čtyřnohý zachránce 125x195 mm/váz./ 128 str./179 Kč EAN 9788025311165/věk 7+

KLÁRA A DROBEČEK

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

TÝNA A PONY

ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

ANNE BACHNEROVÁ Prožijte vzrušující dobrodružství s Klárkou a jejím poníkem Drobečkem! Čekají vás příběhy plné napětí v prostředí jezdeckého klubu v Hradišti.

VĚK Poník tropí hlouposti 125x195 mm/váz./ 120 str./179 Kč EAN 9788025302996/věk 7+

7+

Poník hrdina 125x195 mm/váz./ 120 str./179 Kč EAN 9788025303214/věk 7+

Začarovaný poník 125x195 mm/váz./ 128 str./179 Kč EAN 9788025303689/věk 7+

Poník v nebezpečí 125x195 mm/váz./ 136 str./179 Kč EAN 9788025303795/věk 7+

Poník na výletě 125x195 mm/váz./ 136 str./179 Kč EAN 9788025304952/věk 7+

Poník a dvojčata 125x195 mm/váz./ 136 str./179 Kč EAN 9788025305706/věk 7+

21


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DETEKTIV KLUBKO

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

URSEL SCHEFFLEROVÁ Zapoj se s detektivem Klubkem do pátrání a vyřeš zapeklité záhady! Detektiv Klubko nikdy nezaváhá a bystře si poradí i s těmi nejtěžšími případy.

Detektiv Klubko – Záhada červené ponožky 123x180 mm/váz./112 str./179 Kč EAN 9788025307571/věk 7+

Detektiv Klubko – Muž s oranžovou maskou 123x180 mm/váz./112 str./179 Kč EAN 9788025307588/věk 7+

Detektiv Klubko – Tajemství žlutého kufru 123x180 mm/váz./108 str./179 Kč EAN 9788025308455/ věk 7+

Detektiv Klubko – Případ zeleného papouška 123x180 mm/váz./112 str./179 Kč EAN 9788025308462/ věk 7+

Detektiv Klubko – Záhada fialového flašinetu 123x180 mm/váz./112 str./179 Kč EAN 9788025309407/věk 7+

Detektiv Klubko – Zločinec z modrého pokoje 123x180 mm/váz./116str./179 Kč EAN 9788025309414/věk 7+

Detektiv Klubko – Případ černého ducha 123x180 mm/váz./116 str./179 Kč EAN 9788025310366/věk 7+

VĚK

Detektiv Klubko – Podvodník s růžovým hrochem 123x180 mm/váz./112 str./179 Kč EAN 9788025310373/věk 7+

7+ 9+ KOMIKSOVÉ ZPRACOVÁNÍ KLASICKÉ LITERATURY

22

KOMIKS

KOMIKSOVÉ ZPRACOVÁNÍ KLASICKÉ LITERATURY

KOMIKS

PETR KOPL

PETR KOPL

Král Artuš, kouzelník Merlin, Lancelot a ostatní rytíři kulatého stolu ožívají v novém komiksovém zpracování! Vydejte se s nimi do časů čarodějů a tajemných sil, kdy se mýty stávaly skutečností. Prožijte středověké dobrodružství s králem Artušem a poznejte magickou sílu meče Excaliburu.

Statečný Athos, silák Porthos, stále zamilovaný Aramis a veselý gaskoňský šlechtic d’Artagnan! Dobrodružný příběh ožívá v novém komiksovém provedení. Čtveřice statečných mušketýrů čelí intrikám kardinála Richelieu a vítězí nad nástrahami mstivé Mylady. Vydejte se do časů nezapomenutelných hrdinů, kteří se díky své odvaze, věrnosti a cti stali symbolem statečnosti a rytířskosti.

Král Artuš – komiks

Tři mušketýři – komiks

163x239 mm/brož./128 str./149 Kč EAN 9788025310588/věk 9+

163x239 mm/brož./128 str./149 Kč EAN 9788025311097/věk 9+


DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

DRAČÍ MEČ

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

NNOVÉ VYDÁNÍ SRPEN

NNOVÉ VYDÁNÍ SRPEN

DRAČÍ MEČ

DRAČÍ MEČ

THOMAS C. BREZINA

THOMAS C. BREZINA

Pomozte Leonovi v boji proti zlu. Vstupte do děje s kouzelným mečem, který je součástí knihy, a vyzkoušejte své schopnosti a šance uspět. Chopte se Dračího meče a vyrazte do boje! Zlo má tentokrát podobu ledového bojovníka, který proměňuje Leonovy kamarády v kusy ledu. Chraňte se před mrazem a ledovými rampouchy, ledová obluda útočí.

Pomozte Leonovi v boji proti zlu. Vstupte do děje s kouzelným mečem, který je součástí knihy, a vyzkoušejte své schopnosti a šance uspět. Válečníci pekel připravují ničivý útok právě v době, kdy je tajemství Dračího meče prozrazeno a Leon je zbaven možnosti přejít do Neviditelného světa. Zapojte se do těžké bitvy na Ďáblově hoře, válečníci pekel útočí!

DRAČÍ MEČ – Ledová hrozba

DRAČÍ MEČ – Ďáblova hora

120x180 mm/váz./120 str./179 Kč EAN 9788025313183/věk 9+

120x180 mm/váz./120 str./179 Kč EAN 9788025313190/věk 9+

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

DRAČÍ MEČ

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DRAČÍ MEČ

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

THOMAS C. BREZINA

THOMAS C. BREZINA

Pomozte Leonovi v boji proti zlu. Vstupte do děje s kouzelným mečem, který je součástí knihy, a vyzkoušejte své schopnosti a šance uspět. Připravte si dračí meč a vydejte se do Neviditelného světa. Kamení rytíři útočí!

Pomozte Leonovi v boji proti zlu. Vstupte do děje s kouzelným mečem, který je součástí knihy a vyzkoušejte své schopnosti a šance uspět. Zjistěte jaké tajemství skrývá Spirálová věž. Pozor ale na pomstu mága z Krystalového pohoří! Co mohlo způsobit znovuzrození ohnivého démona?

DRAČÍ MEČ – Rytíři z kamene

DRAČÍ MEČ – Ohnivý démon

VĚK

120x180 mm/váz./120 str./179 Kč EAN 9788025312391/věk 9+

120x180 mm/váz./128 str./179 Kč EAN 9788025312407/věk 9+

9+

THOMAS C. BREZINA

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

Vstupte do děje s kouzelným mečem a vyzkoušejte své schopnosti a šance uspět. Otevře se před Vámi tajuplný svět, v němž sídlí zlo, které chce proniknout i do světa lidí. Zapojte se do boje proti zlu po boku dračích rytířů.

DRAČÍ MEČ – Zrození rytíře 120x180 mm/váz./136 str./179 Kč EAN 9788025311172/věk 9+

DRAČÍ MEČ – Černá kletba 120x180 mm/váz./112 str./179 Kč EAN 9788025311431/věk 9+

23


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

KLUB TYGRŮ

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

NOVINKA ZÁŘÍ

KLUB TYGRŮ

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

NOVINKA ZÁŘÍ

THOMAS C. BREZINA

THOMAS C. BREZINA

Klub Tygrů se tentokrát ocitá v italských Benátkách, městě protkaném mnoha a mnoha kanály. Při procházce spletí tajemných uliček potkají záhadného gondoliéra, jehož chování je k smrti vyděsí. Zdá se však, že strach nenahání jenom jim. Kamarádi Biggi, Luk a Patrik se nechtěně zapletou do obzvláště nebezpečného dobrodružství. Podaří se jim i tentokrát vyváznout se zdravou kůží a přispět k rozuzlení napínavého příběhu?

Biggi, Luk a Patrik náhodou při projížďce na kolech objevují starý dům, o němž kolují podivné zvěsti. Zdá se, že s polorozpadlým domem opravdu něco nehraje. Rozhodnou se, že do domu proniknou. Na stole objevují starou fotografii v rámečku. Jen se jí však dotknou, stane se něco strašného: v pokoji se zjeví přízrak, který jako by je chtěl před něčím varovat. Pomoz vyřešit Klubu Tygrů další záhadný případ!

Fantom Benátek

Tajemství starého domu

120x180 mm/váz./128 str./179 Kč EAN 9788025312988/věk 9+

120x180 mm/váz./136 str./179 Kč EAN 9788025312995/věk 9+

THOMAS C. BREZINA Přidej se k detektivům z Klubu Tygrů a nenech si uniknout nic podezřelého! Pomocí superlupy hravě přijdeš každé záhadě na kloub. Zapoj se do pátrání a zažiješ celé dobrodružství z první ruky!

Bezhlavý jezdec 120x180 mm/váz./ 156 str./179 Kč EAN 9788025312353/věk 9+

Palác stříbrných panterů 120x180 mm/váz./ 156 str./179 Kč EAN 9788025312360/věk 9+

Chrám hromů 120x180 mm/váz./ 124 str./179 Kč EAN 9788025308301/věk 9+

VĚK 9+

Záhada divokých duchů 120x180 mm/váz./ 116 str./179 Kč EAN 9788025308318/věk 9+

Létající přízrak 120x180 mm/váz./ 116 str./179 Kč EAN 9788025308837/věk 9+

Ukradený vynález 120x180 mm/váz./ 128 str./179 Kč EAN 9788025308844/věk 9+

Pobřeží koster 120x180 mm/váz./ 128 str./179 Kč EAN 9788025309728/věk 9+

Pirátský poklad 120x180 mm/váz./ 152 str./179 Kč EAN 9788025309902/věk 9+

Hlas ze záhrobí 120x180 mm/váz./ 128 str./179 Kč EAN 9788025310755/věk 9+

Netvor z hlubin

24

120x180 mm/váz./ 128 str./179 Kč EAN 9788025310762/věk 9+


DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

JOACHIM MASANNEK Staň se členem party Fotbalových divochů! Pro partu malých kluků je fotbal vším. Získejte nové kamarády, užijte si dobrodružství a napětí s Fotbalovými divochy! Fotbaloví divoši – Leon 130x197 mm/váz./ 144 str./149 Kč EAN 9788025305836/věk 9+

Fotbaloví divoši – Felix 130x197 mm/váz./ 144 str./149 Kč EAN 9788025305843/věk 9+

Fotbaloví divoši – Juli

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

FOTBALOVÍ DIVOŠI

130x197 mm/váz./ 144 str./199 Kč EAN 9788025305614/věk 9+

Fotbaloví divoši – Denis 130x197 mm/váz./ 120 str./199 Kč EAN 9788025308431/věk 9+

Fotbaloví divoši – Maxi 130x197 mm/váz./ 136 str./199 Kč EAN 9788025308806/věk 9+

Fotbaloví divoši – Fabi 130x197 mm/váz./ 144 str./199 Kč EAN 9788025308813/věk 9+

VĚK

Fotbaloví divoši – Jožka

9+

130x197 mm/váz./ 160 str./199 Kč EAN 9788025310083/věk 9+

Fotbaloví divoši – Marlon 130x197 mm/váz./ 160 str./199 Kč EAN 9788025310090/věk 9+

VÁCLAV ČTVRTEK DĚTEM

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ VŠ

VÁCLAV ČTVRTEK Prožij prázdninové dobrodružství, které znáš z televizní obrazovky. Napínavý příběh pražského kluka Tondy a party dětí z Pětipes, vesnice nedaleko Prahy, přináší kniha Václava Čtvrtka. Tonda chce všem ukázat, jaký je rybář. Rád by ulovil velkého a prohnaného úhoře, kterého chce věnovat dívce svého srdce, Anče. Celé prázdniny jsou pro partu dětí jedno velké dobrodružství. A myslíš, že se Tondovi podaří nakonec úhoře ulovit?

My tři a pes z Pětipes 160x240 mm/váz./160 str./199 Kč EAN 9788025305560/věk 9+

25


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

LETOPISY NARNIE

FANTASY, SCI-FI, HORORY

SVĚTOVÝ FANTASY BESTSELLER! C. S. LEWIS Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel – do Narnie! Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí. Dokážou s pomocí moudrého a zároveň strašlivého lva Aslana zlomit její temnou nadvládu? Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Čarodějův synovec 138x205 mm/váz./ 208 str./249 Kč EAN 9788025301609

Lev, čarodějnice a skříň 138x205 mm/váz./ 200 str./249 Kč EAN 9788025301616

Kůň a jeho chlapec 138x205 mm/váz./ 232 str./249 Kč EAN 9788025301623

Princ Kaspian 138x205 mm/váz./ 240 str./249 Kč EAN 9788025301630

Plavba Jitřního poutníka 138x205 mm/váz./ 264 str./249 Kč EAN 9788025301647

VĚK

Stříbrná židle 138x205 mm/váz./ 256 str./249 Kč EAN 9788025301654

9+

Poslední bitva 138x205 mm/váz./ 224 str./249 Kč EAN 9788025301661

LETOPISY NARNIE – KOMPLET C. S. LEWIS Svět fantazie vám přináší zcela nový a jedinečný rozměr! Všech sedm příběhů Letopisů Narnie v jedné knížce! Poznej historii Narnie od jejího vzniku až po poslední bitvu. Prožij dobrodružství v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí v zemi, kde vládnou kouzla, zvířata mluví a kde se může stát cokoli. Světový bestseller od začátku až do konce! Letopisy NARNIE – komplet

26

152x228 mm/váz./380 str./499 Kč EAN 9788025309520/věk 9+

C. S. LEWIS Fenomén Narnie přináší souborné vydání! Komplet všech sedmi dílů Letopisů Narnie v dárkovém boxu s filmovým designem Prince Kaspiana. Prožijte dobrodružství v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí. Souborné vydání světového bestselleru je tím nejlepším dárkem pro mladé čtenáře!

NARNIE 1.-7.díl – BOX 117x174 mm/ 1.-7.díl – brož./899 Kč EAN 9788025307007/věk 9+


ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

THOMAS C. BREZINA Poznejte bezva kamarádky! Lissi a Tinka jsou spolužačky. Chodí do jedné třídy, dokonce spolu sedí v jedné lavici. Napínavé příběhy jsou určené všem malým čarodějkám. Klukům vstup zakázán!

Ségry a hromada malérů 122x181 mm/brož./152 str./129 Kč EAN 9788025311929/věk 9+

Ty kluci jsou fakt šílený! 122x181 mm/brož./148 str./129 Kč EAN 9788025308707/věk 9+

Ségry na zabití 122x181 mm/brož./136 str./129 Kč EAN 9788072008865/věk 9+

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

KLUKŮM VSTUP ZAKÁZÁN!

Bráchové a jiné katastrofy 122x181 mm/brož./136 str./129 Kč EAN 9788072008872/věk 9+

Naše totálně ujetá rodinka 122x181 mm/brož./136 str./129 Kč EAN 9788025301029/věk 9+

Totálně ulítlé prázdniny 122x181 mm/brož./136 str./129 Kč EAN 9788025302415/věk 9+

Ségry a čáry na rodiče 122x181 mm/brož./156 str./129 Kč EAN 9788025305713/věk 9+

Jak vyčarovat superkluka 122x181 mm/brož./152 str./129 Kč EAN 9788025307656/věk 9+

Ségry a potrhlá sestřenka

VĚK 9+

122x181 mm/brož./160 str./129 Kč EAN 9788025309940/věk 9+

Ségry v akci 122x181 mm/brož./128 str./129 Kč EAN 9788025300749/věk 9+

KLUB ČARODĚJEK

ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY RO

NOVINKA ZÁŘÍ

THOMAS C. BREZINA Emily, Cosma a Pim jsou nejlepší kamarádky. V životě to nemají ani trochu jednoduché. Nikdo je nebere vážně, hlavně ne jejich drzí bratři, kteří si z nich ve dne v noci utahují a zlobí je. Jenže pak se dívky náhodou seznámí se starým panem Lisanderem, který na tři měsíce odcestuje a nechá jim na starosti svoje podivuhodná zvířata. A dívky ke svému překvapení zničehonic zjistí, že dovedou čarovat – a že proměnit protivné brášky v brouky hovnivály je naprosto dokonalá pomsta.

Klub čarodějek – Kouzla začínají! 122x181 mm/brož./128 str./129 Kč EAN 9788025313114/věk 9+

27


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

SHWINDLOVA ZLOČINECKÁ AKADEMIE

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

SHWINDLOVA ZLOČINECKÁ AKADEMIE

TERRY DEARY

TERRY DEARY

Takhle vtipná kniha by měla být postavena mimo zákon! Malý Smiff Smith žije se svou matkou v jednom z nejzločinnějších měst Anglie, Wildpoolu. Protože jsou chudí, musí Smiff krást. Ty můžeš jeho osudy sledovat od roku 1837, kdy dostal nabídku od pana Mortimera Morrowse. Tu přijme a začne studovat na proslulé Shwindlově zločinecké akademii, která mu změní život k nepoznání.

Takhle vtipná kniha by měla být postavena mimo zákon! Smiff Smith se stal jedním z nejlepších žáků na Shwindlově zločinecké akademii. Jaké další zločinecké finty si osvojí? Jak bude ve studiu pokračovat jeho podobně nadaná spolužačka Alice Whiteová? Zažij další lekci na půdě zločinu!

Shwindlova zločinecká akademie – Zlodějina pro začátečníky

Shwindlova zločinecká akademie – Přepadení pro pokročilé

125x178 mm/váz./192 str./199 Kč EAN 9788025310748/věk 9+

125x178 mm/váz./200 str./199 Kč EAN 9788025310731/věk 9+

NADĚJE KMENE CHLUPATÝCH CHULIGÁNŮ

FANTASY, SCI-FI, HORORY

STRAŠPYTLŮM VSTUP ZAKÁZÁN

CRESSIDA COWELLOVÁ Škyťák Strašný Treska III. se chce stát vikinským hrdinou. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem… Dokáží spolu zachránit Vikingy? Stane se ze Škyťáka hrdina, náčelník kmene Chlupatých chuligánů nebo obávaný bojovník?

VĚK

138x205 mm/váz./192 str./199 Kč EAN 9788025310496/věk 9+

Už jste někdy vychovávali dračí mládě? Přečtěte si tajuplný příběh o přátelství chlapce a malého draka! Jeremias jednou zabloudí v městečku, které zná od malička jako své boty, a ocitne se v neznámém obchodě s čarodějnými pomůckami…

130x197 mm/brož./160 str./99 Kč EAN 9788025310809/věk 9+

PIRÁTSKÁ PARTA NOVINKA ZÁŘÍ

FANTASY, SCI-FI, HORORY

Strašpytlům vstup zakázán – Dračí vejce (brož. vazba)

Jak vycvičit draka

9+

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

NOVINKA ZÁŘÍ

THOMAS C. BREZINA Staňte se novými městskými piráty! Vydejte se za dobrodružstvím s Chili, Pepperem a Indigo. Nerozlučnou trojicí, která je vlastně čtveřice – patří k nim totiž ještě Pepperův pejsek Yuuto.

Pirátská parta – Magický kompas 123x180 mm/váz./168 str./199 Kč EAN 9788025312209/věk 9+

Pirátská parta – Tajemné podzemí

28

123x180 mm/váz./208 str./199 Kč EAN 9788025312858/věk 9+


ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

CAROLA VON KESSELOVÁ Staň se čarodějkou z jezdecké školy a čaruj s kouzelnickou hvězdou! Jana, Franciska, Miki a Jula jsou nováčky v jezdeckém internátu, kde si hned na začátku udělají nepřátele. Ještě, že Jana objevila čarodějnou knihu plnou nejrůznějších zaříkávadel a receptů na kouzelné lektvary. Podaří se silné čtyřce s pomocí knihy projít všemi nesnázemi a zvítězit nad nafoukanými soupeřkami? Čarodějky z jezdecké školy – edice pro holky, kterým kouzla nejsou cizí.

Kdo čaruje, vyhrává! 120x180 mm/váz./ 120 str./199 Kč EAN 9788025303696/věk 9+

Boj o hlavní roli 120x180 mm/váz./ 124 str./199 Kč EAN 9788025303764/věk 9+

Čarodějky a tajemný přízrak 120x180 mm/váz./ 120 str./199 Kč EAN 9788025307168/věk 9+

ZUZKA A PONÍCI

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

ČARODĚJKY Z JEZDECKÉ ŠKOLY

ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

DAGMAR H. MUELLEROVÁ Zažij dobrodružství s poníky! Zuzka miluje poníky ze všech zvířat nejvíc. Sbírá jejich obrázky, lepí si je do alba a touží po tom, aby jednou mohla na poníkovi skutečně jezdit. Všechno se změní, když se Zuzka dostane do jízdárny. Na vlastní kůži pozná, že poníci nejsou plyšová zvířátka, ale dovedou i pořádně zazlobit. Začnou se plnit její sny?

Zuzka a poníci – Divoký poník 125x195 mm/váz./92 str./149 Kč EAN 9788025311271/věk 9+

Zuzka a poníci – Poník v ohrožení 125x195 mm/váz./96 str./149 Kč EAN 9788025311288/věk 9+

VĚK 9+

Zuzka a poníci – Záchrana poníka 125x195 mm/váz./92 str./149 Kč EAN 9788025308677/věk 9+

Zuzka a poníci – Zaříkávačka koní 125x195 mm/váz./92 str./149 Kč EAN 9788025309223/věk 9+

Zuzka a poníci – Velký den 125x195 mm/váz./96 str./149 Kč EAN 9788025309230/věk 9+

Zuzka a poníci – Nové hříbátko 125x195 mm/váz./96 str./149 Kč EAN 9788025310038/věk 9+

Zuzka a poníci – Zatoulané hříbátko 125x195 mm/váz./88 str./149 Kč EAN 9788025310298/věk 9+

29


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

AGÁTA A DOKTOR LUPA

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

GERIT KOPIETZOVÁ, JÖRG SOMMER Agáta a doktor Lupa řeší zapeklité detektivní případy. Na každém kroku na ně číhá nebezpečí. Pomoz jim přijít záhadám na kloub! Máš přece kouzelnou lupu, kterou najdeš v každé knížce!

Ohrožená plavba 125x195 mm/váz./ 120 str./149 Kč EAN 9788072001675/věk 9+

Ukradený obraz 125x195 mm/váz./ 120 str./149 Kč EAN 9788072001668/věk 9+

Sídliště v ohrožení 125x195 mm/váz./ 120 str./149 Kč EAN 9788072006465/věk 9+

Chyťte zloděje! 125x195 mm/váz./ 112 str./149 Kč EAN 9788072006472/věk 9+

Nebezpečný tygr 125x195 mm/váz./ 120 str./149 Kč EAN 9788072007530/věk 9+

Dvojčata 125x195 mm/váz./ 120 str./149 Kč EAN 9788072007073/věk 9+

Černý rytíř 125x195 mm/váz./ 120 str./149 Kč EAN 9788072007981/věk 9+

VĚK

Únos vlaku 125x195 mm/váz./ 120 str./149 Kč EAN 9788072009190/věk 9+

9+ TOM GATES NOVINKA ZÁŘÍ

ROMÁNY, POVÍDKY, PŘÍBĚHY

LIZ PICHON Jmenuju se Tom Gates. Když mě učitelé zrovna nesledujou slídivým pohledem, baví mě kreslit obrázky a vymýšlet, jak bych mohl co nejvíc lézt na nervy Delii. Učitelé si o mně myslí, že neudržím pozornost a že mi „chybí soustředění”, ale to považuju za tvrdý odsudek, protože právě teď SOUSTŘEDĚNĚ dumám, kterou tyčinku bych měl sníst jako první… hmm. Nečtěte to, jestli jste… 1. moje nevrlá sestra Delia (grrr) 2. Marcus Meldrew (což je idiot) 3. paní Worthingtonová, která má knír (je těžké na něj NEZÍRAT)

30

V A n g li i p ro d án p ře s 18 00 0 o za 3 m ěs íc e vý ti sk ů !

Úžasný deník – Tom Gates 125x195 mm/váz./248 str./199 Kč EAN 9788025313046/věk 9+


FANTASY, SCI-FI, HORORY

Kouzelný pás, sestávající ze sedmi drahokamů, kdysi nosili králové Deltory stále při sobě a země byla v bezpečí. Tento Pás nesmírné síly byl však jednoho dne zničen a klenoty ukradeny a ukryty na temných a děsivých místech Deltory. Zemi ovládl krutý Pán Stínů. Znamená to snad, že je Deltora navždy ztracena pod nadvládou Pána Stínů?

Bájná země DELTORA – Lesy hrůzovlády 130x197 mm/váz./128 str./149 Kč EAN 9788025311684/věk 9+

Bájná země DELTORA – Jezero prokletí 130x197 mm/váz./128 str./149 Kč EAN 9788025311691/věk 9+

DELTORA

FANTASY, SCI-FI, HORORY

NOVÉ VYDÁNÍ SRPEN

DELTORA NOVÉ VYDÁNÍ SRPEN

Po dobrodružstvích u Jezera prokletí, kde našli druhý drahokam Kouzelného pásu, se Lief, Barda a Jasmína opět vydávají na strastiplnou cestu. Jejich cílem je tentokrát Město krys – děsivé místo, o němž téměř nic nevědí. Na rozdíl od předchozího putování nyní vůbec netuší, jaké nebezpečí na ně může číhat. Nejprve ale musí opustit území čarodějky Thegan, což není tak jednoduchý úkol, jak by se mohlo zdát.

NOVINKA SRPEN

FANTASY, SCI-FI, HORORY Na svých dalších cestách z Města krys k Poušti zkázy prožívají Lief, Barda a Jasmína opět řadu dobrodružství a poznávají spoustu zvláštních postav. Tentokrát už má Lief v Pásu zasazeny tři ze ztracených drahokamů – topas jako symbol věrnosti, rubín, symbol štěstí, a opál, symbol naděje. Největší nebezpečí přátele tentokrát čeká v dunách Pouště zkázy, kde musí čelit Šedým strážcům, písečným nestvůrám, osamění a zoufalství, ale také nenasytnému živoucímu písku, který kromě mnoha jiných pokladů střeží rovněž další ze ztracených kamenů. I tentokrát budou našim přátelům magické síly kamenů z Kouzelného pásu Deltory pomáhat při jeho hledání.

Bájná země DELTORA – Město krys

Bájná země DELTORA – Poušť zkázy

130x197 mm/váz./128 str./149 Kč EAN 9788025311707/věk 9+

130x197 mm/váz./128 str./149 Kč EAN 9788025311714/věk 9+

KOSTÍK BILLY

FANTASY, SCI-FI, HORORY

CHRISTOPHER LINCOLN

KOSTÍK BILLY NOVINKA SRPEN

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DELTORA

VĚK 9+ FANTASY, SCI-FI, HORORY

CHRISTOPHER LINCOLN

Jmenuji se Billy Kostík. Jsem kostlivčí kluk a bydlím v tajné komoře panského sídla Hogo Fogo.

Jmenuji se Billy Kostík. Jsem kostlivčí kluk a bydlím v tajné komoře panského sídla Hogo Fogo.

Moje kamarádka Milicent je neteř zdejšího pána Kazisvěta Bigluma. Moji rodiče Lars a Milunka Kostíkovi mají důležitou práci: třídí a evidují tajemství rodiny Biglumových a ukládají je do truhel a lodních kufrů. Jsou zaměstnanci Ministerstva lží a výmyslů, které je vyslalo ze Záhrobí sloužit na Zemi. Ale nemysli si, svého kostlivce ve skříni nebo v komoře nemívají jen lidé, ale také kostlivci…

Moje kamarádka Milicent a strýc Smrťák byli uneseni do Zapomnění, děsivého kraje v Záhrobí. Pomůžeš mi je zachránit? Na nebezpečné výpravě nás doprovodí Jednooký Petr a jeho kamarádi z dob, kdy se plavil po mořích coby divoký pirát. Navíc jsem zjistil, že stejně jako můj strýc Smrťák dokážu zastavit čas…

Kostík Billy – Příběh z tajné komory

Kostík Billy – Výprava do Záhrobí

138x205 mm/váz./240 str./199 Kč EAN 9788025312469/věk 9+

138x205 mm/váz./168 str./179 Kč EAN 9788025312476/věk 9+

31


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ

FANTASY, SCI-FI, HORORY

SVĚTOVÝ BESTSELLER!

CHRISTOPHER PAOLINI

Pře lož en o

do 49 jaz yků ! Přísahy, zkoušky oddanosti, střet mocných sil… Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka nekončí a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně… Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, nechybí v něm ani Safiřin něžný humor. Pr od án o př es Třetí díl fantasy série Christophera Paoliniho prozatím uzavírá edici, která ale stále nekončí… tis ků ! 25 mi lio nů vý

Eragon 152x228 mm/váz./488 str./399 Kč EAN 9788072009787/věk 11+

Eldest 152x228 mm/váz./656 str./449 Kč EAN 9788025302200/věk 11+

Brisingr 152x228 mm/váz./656 str./499 Kč EAN 9788025307755/věk 11+

PAPERBACK ZA NIŽŠÍ CENU!

EX KL UZ IV NĚ ka pi to la ze 4. dí lu v k ni ze Br isi ng r!

zu Dr ač íc h Zá vě re čn ý dí l Od ka u 20 12 ! zn ře v b je zd ců již Eragon 135x203 mm/brož./488 str./249 Kč EAN 9788025309612/věk 11+

Eldest 135x203 mm/brož./656 str./299 Kč EAN 9788025309629/věk 11+

VĚK

Brisingr 135x203 mm/brož./656 str./299 Kč EAN 9788025309636/věk 11+

11+

ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ

FANTASY, SCI-FI, HORORY

VÝPRAVNÉ KNIHY S OTVÍRAČKAMI

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

CHRISTOPHER PAOLINI Jeden chlapec a jeden drak ve světě dobrodružství a fantazie!

32

Vítej Dračí jezdče! Gratuluji ti – být vybrán mezi Dračí jezdce je veliká čest. Sestavil jsem pro tebe průvodce, který představuje nejdůležitější národy, místa a věci v Alagaësii. Pečlivě si jej prostuduj! Nejedenkrát mě zachránil před jistou smrtí. A může se stát, že na těchto poznatcích bude jednou záviset i tvůj život!

Odkaz Dračích jezdců – Eragon, Eldest, Brisingr (box)

Eragon – Průvodce po Alagaësii

135x203 mm/brož./799 Kč EAN 9788025311530/věk 11+

300x250 mm/váz./32 str./599 Kč EAN 9788025310465/věk 11+


Prodáno do více než 40 zemí! Těšte se na film! Režie Vincenzo Natali.

RODERICK GORDON, BRIAN WILLIAMS

SVĚTOVÉ BESTSELLERY!

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

Vydej se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ. Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ? Nenech si ujít světový bestseller, který zná již celý svět! 5. díl Podzemí již v dubnu 2012! Ztracený svět v PODZEMÍ

152x228 mm/váz./ 344 str./399 Kč EAN 9781905294428/věk 11+

Hlouběji do PODZEMÍ 152x228 mm/váz./ 464 str./449 Kč EAN 9788025307700/věk 11+

Volný pád do PODZEMÍ 152x228 mm/váz./ 432 str./449 Kč EAN 9788025309322/věk 11+

Návrat z PODZEMÍ 152x228 mm/váz./ 360 str./449 Kč EAN 9788025311349/věk 11+

PERCY JACKSON NOVINKA ZÁŘÍ

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

WILL BURROWS

FANTASY, SCI-FI, HORORY

SVĚTOV Ý BESTSELLER! ch Dlo uho dob ě na pře dní RICK RIORDAN tse ller ů mís tec h v že bří čku bes Jmenuji se Percy Jackson… den íku New Yor k Tim es! Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas… Vol né pok rač ová ní Per c yho Jac kso na Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní již na jař e 201 2! vyjde jako hrdina?

Zápas o zachování civilizace začíná! 5. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson – Zloděj blesku, Percy Jackson – Moře nestvůr, Percy Jackson – Prokletí Titánů, Percy Jackson – Bitva o labyrint.

Napůl chlapec … napůl bůh … dohromady PERCY JACKSON Ve škole to nemá nikdo jednoduché, zvlášť když je obklopen ctižádostivými spolužáky, mořem bublajících hormonů a otravnými dospělými. A co teprve když u vás diagnostikují dyslexii a hyperaktivitu s poruchou pozornosti a k tomu všemu se z vaší učitelky matematiky stane příšera, která vás chce zabít? Nechte se unést novým příběhem, který nemá konkurenci!

Poslední z bohů

VĚK 11+

145x210 mm/váz./ 408 str./399 Kč EAN 9788025313008/věk 11+

ILUSTRACE © CHRISTIAN McGRATH Bitva o labyrint 145x210 mm/váz./ 384 str./399 Kč EAN 9788025312070/věk 11+

Zloděj blesku 145x210 mm/váz./ 400 str./ 399 Kč EAN 9788025308370/věk 11+

Moře nestvůr 145x210 mm/váz./ 304 str./349 Kč EAN 9788025309742/věk 11+

Prokletí Titánů 145x210 mm/váz./ 336 str./399 Kč EAN 9788025311226/věk 11+

33


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

TAJEMNÁ ZEMĚ RONDO

FANTASY, SCI-FI, HORORY

Otevři bránu a vydej se do Ronda! EMILY RODDAOVÁ Pravidla skříňky už znáš! Neposlechneš? hneš? Tak vítej v Rondu… potřetí! Lea a Mimi čeká v Rondu strašlivé nebezpečí! Modrá královna chystá krutou pomstu mstu všem, kdo se jí postaví na odpor. Odvážný plán, nebezpečná výprava a tajemné proroctví prověří bystrost i odvahu všech, kteří se vydají na cestu plnou dobrodružství, ství, nástrah a nečekaných zvratů. Čeká vás bitva, a, ve které se rozhodne – jednou provždy – o budoucnosti Ronda!

DŮLEŽITÉ! DŮL LEŽITÉ! Otoč klíčkem pouze třikrát. Oto Nikdy neotáčej klíčkem, dokud hudba hraje. Nik Když hudba hraje, nikdy skříňku nezvedej. Kdy Nikdy nezavírej víko, dokud hudba nedohraje. Nik Taj Tajemná země Rondo – Po Poslední bitva 152 152x228 mm/váz./272 str./299 Kč EAN 9788025311295/věk 11+ EA

TAJEMNÁ ZEMĚ RONDO

FANTASY, SCI-FI, HORORY

TAJEMNÁ ZEMĚ RONDO

FANTASY, SCI-FI, HORORY

EMILY RODDAOVÁ

EMILY RODDAOVÁ

Teta Bethany odkáže Leovi krásnou malovanou hrací skříňku i s návodem na zacházení. Sám by přísná pravidla nikdy neporušil, ale sestřenice Mimi je zvídavější a odvážnější. Láká ji fantastický svět plný známých i neznámých pohádkových postav! Pravidla skříňky jsou porušena a brána do Ronda otevřena. Dobrodružná výprava plná nečekaných setkání a vypjatých situací právě začíná.

Neposlechneš? Tak vítej v Rondu… podruhé. Kouzla a zaklínadla, boj dobra se zlem, chytrosti s hloupostí… budeš se možná trochu bát, ale zažiješ i spoustu legrace. Najde se ztracený čaroděj? Objeví se zlá Modrá královna? Brána je otevřena a dobrodružná výprava začíná… přidáš se?

VĚK

Tajemná země Rondo – Klíč

Tajemná země Rondo – Čaroděj

11+

152x228 mm/váz./256 str./299 Kč EAN 9788025309254/věk 11+

152x228 mm/váz./296 str./299 Kč EAN 9788025310267/věk 11+

TAJEMSTVÍ GOBELÍNU

FANTASY, SCI-FI, HORORY

NOVINKA ŘÍJEN

FANTASY, SCI-FI, HORORY Těšte se na další pokračování: Spící spravedlnost Spící tajemství

NOVINKA ŘÍJEN

HENRY H. NEFF

MARTIN VOPĚNKA

Záhada prastarého gobelínu pokračuje! Svět po vítězném boji ovládají démoni. Astaroth má v rukou důležitou Thovtovu knihu, se kterou má nyní sílu přetvářet historii a řídit dění na této planetě. Zničil všechny vymoženosti moderní doby. Lidé se vrátili ke starým řemeslům. Ale zatímco většina lidí dře jako otroci v rámci čtyř démonických království, Astaroth dovolí obyvatelům Rowanu přežívat v klidné izolaci.

Čtyři sourozenci, nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel, žili ještě donedávna ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Jak zjistili, usnuli všichni rodiče po celém světě. A co je ještě horší, malého Samuela jim unese neznámý muž! Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž vítězí ti silnější, vychytralejší a bezohlednější. Zároveň ale poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se.

Tajemství gobelínu – Nadvláda démonů

34

SPÍCÍ MĚSTO

145x210 mm/váz./560 str./399 Kč EAN 9788025312261/věk 11+

Spící město 145x205 mm/váz./264 str./299 Kč EAN 9788025313497/věk 11+


FANTASY, FA A SCI-FI, HORORY

I p o té ne jte mn ějš í no ci ná sle du je sví tán í!

Nap lní se moc né pror octv í?

MICHAELA BURDOVÁ Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Isgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat mocné křišťály? Křišťály moci – Zrada temného elfa 152x228 mm/váz./296 str./279 Kč EAN 9788025311134/věk 11+

Křišťály moci – Hněv Pána ohně 152x228 mm/váz./296 str./279 Kč EAN 9788025312124/věk 11+

KŘIŠŤÁLY MOCI

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

KŘIŠŤÁLY MOCI

FANTASY, SCI-FI, HORORY

NOVINKA ZÁŘÍ

MICHAELA BURDOVÁ Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar’doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá? Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt? Třetí díl navazuje na předchozí Křišťály moci – Hněv pána ohně a Křištály moci – Zrada temného elfa.

VĚK 11+

Křišťály moci – Věž zkázy 152x228 mm/váz./248 str./279 Kč EAN 9788025312506/věk 11+

POSELSTVÍ JEDNOROŽCŮ

FANTASY, SCI-FI, HORORY

MICHAELA BURDOVÁ Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci zmocnit se vlády. Jeden z jednorožců se však ztratí a dobro je narušeno. Černý čaroděj chce ovládnout celou Lilandgarii. Vypouští z temnoty odporné nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce, aby zničil dobro jednou provždy a osvobodil z hlubin temnot nejmocnějšího démona všech věků a světů. Do Lilandgarie Zrádné hory Dragor se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro a opět nastolit 152x228 mm/váz./336 str./299 Kč EAN 9788025307441/věk 11+ rovnováhu světa… Záchrana Lilandgarie 152x228 mm/váz./392 str./349 Kč EAN 9788025308097/věk 11+

35


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

UPÍŘÍ SÉGRY

FANTASY, SCI-FI, HORORY

FRANZISKA GEHMOVÁ

FRANZISKA GEHMOVÁ

Konečně prázdniny! Upíří ségry Daka a Silvania se už nemohou dočkat, až odletí do svého rodného města, do Bystřice, a navštíví všechny příbuzné a kamarády. A úplně to nejúžasnější na tom je, že jejich kamarádka Helena smí jet s nimi. Vůbec nikdo ale nepočítal s tím, že se Helena až po uši zamiluje. A sice ne do normálního kluka, ale do upíra. A ještě ke všemu do obzvláště nebezpečného druhu. Může tu vůbec pomoct extra porce česneku?

Poloúpírská dvojčata mají starosti… Daka si přeje být plnohodnotným upírem a Silvania naopak člověkem. Kolikrát si už kvůli tomu vjely do vlasů? Ale ouha! Daka najednou dostane strašnou chuť na česnekovou polévku. Silvanii naopak neustále narůstají špičáky. Obě dostanou velký strach! Stojí za jejich zvláštní proměnou záhadné plnění přání Ali Bin Schicka? Jak se s tím obě vypořádají?

Upíří ségry – Já ho prostě miluju

Upíří ségry – Osudová proměna

125x195 mm/váz./152 str./179 Kč EAN 9788025312759/věk 11+

125x195 mm/váz./160 str./179 Kč EAN 9788025311448/věk 11+

FRANZISKA GEHMOVÁ Upíři v Transylvánii jsou ve vážném nebezpečí! Zmenšují se jim špičáky a pomoci jim může jedině odvar ze zvláštní rostliny, která roste na hrobě mocného lovce upírů. Daka a Silvania okamžitě startují k záchrannému letu. Podaří se jim rostlinu získat? Stačí se Silvania vrátit, aby stihla svoje první rande?

VĚK

Upíří ségry – Záchrana upírů

11+

125x195 mm/váz./164 str./179 Kč EAN 9788025311455/věk 11+

ROCKERKA SADIE

Upíří ségry – Kámoška k zakousnutí

Upíří ségry – Přepadení v muzeu

125x195 mm/váz./152 str./179 Kč EAN 9788025310281/věk 11+

125x195 mm/váz./152 str./179 Kč EAN 9788025310359/věk 11+

ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

KAREN McCOMBIEOVÁ Ahoj, jsem rockerka Sadie a představuji ti svou správně trhlou rodinku! Rockerka Sadie – Moje trhlá rodinka 130x197 mm/brož./184 str./149 Kč EAN 9788025309469/věk 11+

Rockerka Sadie – Brácha je superstar 130x197 mm/brož./184 str./149 Kč EAN 9788025309452/věk 11+

Rockerka Sadie – Moje „drahé” babičky 130x197 mm/brož./184 str./149 Kč EAN 9788025309889/věk 11+

Rockerka Sadie – Totální propadák

36

130x197 mm/brož./176 str./149 Kč EAN 9788025309872/věk 11+


ROMÁNY A POVÍDKY PRO DÍVKY

FRANZISKA GEHMOVÁ Trable divošky Lilly! Stěhování, noví spolužáci, první lásky, volba školní superstar, šílený plán, jak zatočit s bratrovou přítelkyní, pořádání módní přehlídky a spousta dalších příhod tě čeká s tvou novou kámoškou Lilly. Divoška Lilly – Zamilovaná Lilly 122x181 mm/brož./136 str./129 Kč EAN 9788025311042/věk 11+

Divoška Lilly – Školní superstar 122x181 mm/brož./132 str./129 Kč EAN 9788025309346/věk 11+

Divoška Lilly – Šílený plán 122x181 mm/brož./144 str./129 Kč EAN 9788025309766/věk 11+

Divoška Lilly – Super modelky 122x181 mm/brož./136 str./129 Kč EAN 9788025310076/věk 11+

ŠEKOVÉ KNÍŽKY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Šeková knížka plná netradičních šeků pro správné holky. Kdykoli budete chtít svou nejlepší kámošku opravdu potěšit, vyplníte šek a zavážete se tak k některé ze společných aktivit nebo jí splníte důležité přání.

Šeky pro Tvé kámošky – sliby, které se plní 165x115 mm/brož./72 str./79 Kč EAN 9788025312094/věk 11+

EXPEDICE KOLUMBUS

EXPEDICE KOLUMBUS NOVINKA ZÁŘÍ

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DIVOŠKA LILLY

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

THOMAS C. BREZINA Miki a její bratr Tino jedou s tetou na návštěvu do Egyptského muzea, aby pomohli nešťastnému profesorovi a přišli na kloub záhadám, které se tam dějí. Podaří se jim odhalit tajemství pochodující mumie a tajemného amuletu? Opět přichází na řadu Kolumbus, létající badatelská autoloď, která je přenese do doby starých Egypťanů před 4000 lety. Během krátkého pobytu musí navíc vyřešit záhadné zmizení jejich tety, která je považována za falešnou královnu a hrozí jí smrt. Při cestě se můžeš dozvědět i spoustu zajímavých věcí: Chodily egyptské děti do školy? A jak si hrály? Používali už Egypťané toalety? Co je Údolí králů? Jak se mumifikovali lidé a zvířata? Připrav se i ty na vzrušující cestu do starověkého Egypta! Expedice za faraóny Expedice Kolumbus – právě začíná!

VĚK 11+

Faraonův amulet

154x210 mm/váz./136 str./249 Kč EAN 9788025312957/věk 11+

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

THOMAS C. BREZINA Vydej se s Miki a jejím bratrem Tinem zpátky do minulosti. Badatelská létající vzducholoď vás přenese třeba za dinosaury nebo do středověku. Expedice Kolumbus – Tajemství hradu 155x210 mm/váz./144 str./249 Kč EAN 9788025312414/věk 11+

Expedice Kolumbus – Dinosauři 155x210 mm/váz./144 str./249 Kč EAN 9788025311219/věk 11+

37


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DÁRKOVÉ BOXY Box obsahuje:  Klub záhad – Přízraky bez tváře  Klub Tygrů – Chrám hromů  Dračí meč – Zrození rytíře

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

Dobrodružné čtení pro kluky a holky! Dárkové balení obsahuje tři knihy plné tajemství, záhad a napětí. Jedná se o výběr toho nejlepšího, co nabízí nejprodávanější edice – Klub záhad, Klub Tygrů a Dračí meč. Všechny knihy obsahují super přílohu – lupu nebo meč!

Dobrodružné čtení – Klub záhad, Klub Tygrů, Dračí meč (box) 120x180 mm/váz./499 Kč EAN 9788025311387/věk 9+

KLUB ZÁHAD

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

THOMAS C. BREZINA

VĚK 11+

Staň se členem Klubu záhad! Pomocí superlupy objasni s ostatními členy strašlivá tajemství a záhady, které na tebe čekají. Rohaté bytosti se žhnoucíma očima se plíží chodbami, tajemné zrcadlo pohlcuje obličeje, kostnaté ruce se lačně natahují po kořisti a démoni se skrývají, kde to jde… V Klubové příloze s dalšími informacemi o případu zjistíš, jak jsi obstál ty sám.

Muž s ledovýma očima 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025300572/věk 11+

Neviditelná bestie 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025301395/věk 11+

Démon ticha 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025301401/věk 11+

Upíří rakev 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025300329/věk 11+

Loď duchů 123x180 mm/váz./120 str./199 Kč EAN 9788025300336/věk 11+

Ostrov náhrobků 123x180 mm/váz./120 str./199 Kč EAN 9788025302767/věk 11+

Úkryt posledního vlkodlaka

38

123x180 mm/váz./124 str./199 Kč EAN 9788025302941/věk 11+


DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

Pomsta hraběte Gundolfa 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025300565/věk 11+

Škola hrůzy 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025303788/věk 11+

Noc oživlých mumií 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025303955/věk 11+

Město přízraků 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025304648/věk 11+

Dům příšer 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025304655/věk 11+

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

KLUB ZÁHAD

Zombie z jeskyně 123x180 mm/váz./120 str./199 Kč EAN 9788025305768/věk 11+

Zloděj mrtvol 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025305775/věk 11+

Zámek přízraků 123x180 mm/váz./120 str./199 Kč EAN 9788025307335/věk 11+

Tajemství stříbrných vlků 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025307649/věk 11+

Kluk ze záhrobí 123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025308158/věk 11+

Přízraky bez tváře

VĚK 11+

123x180 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025305973/věk 11+

Děsivé tajemství 123x180 mm/váz./120 str./199 Kč EAN 9788025306765/věk 11+

Smrtící souboj 123x180 mm/váz./120 str./199 Kč EAN 9788025309483/věk 11+

Úkryt hraběte Drákuly 123x180 mm/váz./120 str./199 Kč EAN 9788025309964/věk 11+

Nestvůra z Dračího jezera 123x180 mm/váz./112 str./199 Kč EAN 9788025309957/věk 11+

39


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DOBRODRUŽNÉ VÝPRAVY DO MINULOSTI NNOVINKA SRPEN

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

VERONIKA VÁLKOVÁ

VERONIKA VÁLKOVÁ Vstupte s Bárou pomocí kouzelného atlasu do středověku. Dostanete se na královský hrad a zažijete nečekaná setkání a dobrodružství.

Dobrodružné výpravy do minulosti – Pozdvižení v Pompejích

Dobrodružné výpravy do minulosti – Karel IV.

125x195 mm/váz./184 str./149 Kč EAN 9788025312933/věk 11+

125x195 mm/váz./168 str./149 Kč EAN 9788025312032/věk 11+

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

NOVINKA ZÁŘÍ

11+

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

Kouzelný atlas tentokrát přenese Báru do Pompejí, kde ještě vládne doba otroctví. Společně s Bárou zažijete napínavé dobrodružství plné záhad a nečekaných ý odhalení.

BRÁNA ČASU

VĚK

DOBRODRUŽNÉ VÝPRAVY DO MINULOSTI

BRÁNA ČASU

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

NOVINKA ZÁŘÍ

THOMAS C. BREZINA

THOMAS C. BREZINA

Za záhadných okolností uprchne z vězení dobře známý zločinec Lungati a objeví se na hradě Sokolí skála. Donutí kamarády k nové cestě do minulosti - tentokrát mezi piráty, aby pro něho vypátrali pověstmi opředený poklad obávaného Rudého Rogera. Lungati chce získat bohatství, aby mohl konečně uskutečnit svůj strašlivý plán, který je hrozbou pro celé lidstvo. Podaří se dětem poklad najít? A dostanou se bezpečně zpátky do současnosti?

Vikingskému knížeti Svenovi kdosi ukradne magický kámen, který mu přináší vítězství v boji. A přesně tehdy přistávají mezi Vikingy Jup, Vicky a Nick. Pochopitelně padne podezření právě na ně, na záhadné „cizince”. Podaří se jim vrátit se ještě jednou v čase zpátky do okamžiku krádeže amuletu? Dokáží mezi divokými loupeživými bojovníky odhalit skutečného pachatele, a dokázat tak svou nevinu?

Brána času – Pod pirátskou vlajkou

Brána času – Magický kámen Vikingů

120x180 mm/váz./120 str./179 Kč EAN 9788025312483/věk 11+

120x180 mm/váz./120 str./179 Kč EAN 9788025312490/věk 11+

BRÁNA ČASU

DOBRODRUŽSTVÍ A DETEKTIVKY

THOMAS C. BREZINA Klub záhad je zpět! Zažij s Jupiterem, Vicky a Nickem nová dobrodružství!

Brána času – Výprava za dinosaury 120x180 mm/váz./112 str./179 Kč EAN 9788025312018/věk 11+

Brána času – Boj Černého rytíře

40

120x180 mm/váz./112 str./179 Kč EAN 9788025312131/věk 11+


FANTASY, SCI-FI, HORORY

FANTASY PRO DÍVKY OD 13 LET

THOMAS C. BREZINA

FANTASY, SCI-FI, HORORY

THOMAS C. BREZINA

Tajuplný a napínavý příběh patnáctileté Katie o tom, že být jiný a zvláštní někdy stojí za to. Po smrti rodičů žije Katie u své babičky na malém anglickém ostrově vcelku poklidným životem až do chvíle, kdy zjistí, že kromě lidských má v sobě i kočičí geny. Celý život se jí obrátí naruby… Katie prožívá se svými kamarády na ostrově St. Jeremy spoustu dobrodružství. Jejich pohodu však naruší neznámí nepřátelé, kteří se Katie chtějí zmocnit pro její zvláštní schopnosti. Současně dostane zprávu o tom, že její rodiče jsou naživu a chtějí se s ní setkat. Dokáže Katie ochránit svůj život a najít své rodiče?

Viktorie odjíždí na tři týdny do Anglie, kam ji rodiče poslali, aby se zdokonalila v angličtině. Cítí se však osamělá a nešťastná, protože jí okolí dává najevo, že o ni nestojí. Po čase se jí náhodou dostane do rukou starý deník, který si před více než sto lety psala mladá princezna Philippa. Zápisky skrývají hrozné tajemství a Viktorie se náhle ocitá v princeznině kůži. Zdá se jí to, nebo se skutečně přenesla do minulosti? Běh událostí je stále záhadnější a Viktorie pochopí, že se stala součástí jakéhosi ďábelského plánu…

Kočičí holka – nový začátek

Princezna Viktorie

145x210 mm/váz./384 str./299 Kč EAN 9788025309935/věk 13+

145x210 mm/váz./344 str./299 Kč EAN 9788025308387/věk 13+

KRÁSNÍ MRTVÍ

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Jsou něco mezi zi tím.

NOVINKA ŘÍJEN

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

FANTASY PRO DÍVKY OD 13 LET

FANTASY, SCI-FI, HORORY

EDEN MAGUIRE Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře. Podle všeho (a všech) to byla sebevražda… Opravdu? Opravdu by se ta silná, sebevědomá Arizona, suverénní, nepřístupnáá kráska z ellertonské střední školy utopila v jezeře? Darina musí Arizoně pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi. Ale neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží…

Jonas, Arizona, Summer a Phoenix. Všichni zemřeli během jednoho roku. Proč ale museli zemřít? Byly to opravdu jen nehody? Darina je jediná, kdo může Krásným mrtvým pomoci…

VĚK Krásní mrtví – Arizona 115x183 mm/brož./272 str./199 Kč EAN 9788025312872/věk 13+

KRÁSNÍ MRTVÍ

13+

FANTASY, SCI-FI, HORORY

EDEN MAGUIRE Nejsou živí, nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a – Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která Darina vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Stejně jako ostatní se vrací do světa živých z limbu, „čekárny, kam přicházejí duše zemřelých”, aby na ně nalezl odpověď. Darina je jediná, kdo může Krásným mrtvým pomoci. Krásní mrtví – Jonas 115x183 mm/brož./272 str./199 Kč EAN 9788025312568/věk 13+

41


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

UPÍŘÍ DENÍKY

FANTASY, SCI-FI, HORORY

NOVINKA ZÁŘÍ

L. J. SMITH Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení, a jako vždy to je závod o život. Dramaticky osvobozují Stefana z cely. Teprve při akutním nebezpečí smrti, hrozící jejím přátelům, se Eleně podaří znovu vyvolat Křídla ochrany. A pak již prchají bránou mezi dimenzemi z vězení do pozemského světa, domů do Fell›s Church. Osvobození

115x183 mm/brož./ 240 str./199 Kč EAN 9788025313244/věk 15+

115x183 mm/brož./ 240 str./199 Kč EAN 9788025313251/věk 15+

L. J. SMITH

15+

NNOVINKA LISTOPAD

na do 23 zemí světa.

Zajetí

Smrtící milostný trojúhelník: Elena: zlaté dítě, vůdčí typ; dívka, která může mít každého kluka, po kterém zatouží Stefan: zamyšlený a tajemný; zdá se, že je jediný, kdo může odolat Eleně, ale ve skutečnosti bojuje, aby ji ochránil před hrůzami, které ho pronásledují Damon: sexy, nebezpečný a hnaný touhou pomstít se Stefanovi, bratrovi, který ho zradil; odhodlaný získat Elenu, ochotný zabíjet, aby ji ovládl

VĚK

Práva na vydání prodá

L. J. SMITH Elenina životní láska ka Stefan byl zajat a uvězněn démonickými duchy, hy, kteří ve Fell’s Church ch rozpoutali pravé peklo. eklo Elena se vydává do Temné dimenze na pouť plnou nebezpečí, aby ho zachránila. Doprovází ji Stefanův bratr Damon, který touží po Eleně celým tělem i duší. Damon totiž jediný zná cestu do místa, kde je Stefan držen v zajetí. Elena se nezastaví před žádnou překážkou, aby Stefana osvobodila. Ovšem s každým dalším dnem na nebezpečné cestě roste napětí utajované touhy mezi Elenou a Damonem.

Zv

ít

o eb

žízězí láska, nvi? eň po kr

kávání, Milostný trojúhelník plný oče ve! a kr tů zvra h nýc touhy, nečeka

Upíří deníky zvítězily v anketě Zlatá kniha

2010!

V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do překrásné mladé upírky Katherine. Ačkoli její srdce bylo dost velké pro oba, každý z nich ji toužil mít jen pro sebe. Jejich bezohledný souboj o Katherininu přízeň se však vyostřil do takové míry, že jej Katherine nepřežila, a na světě tak zanechala dva nesmrtelné, na smrt rozhádané mladé muže se zlomeným srdcem… Po několika staletích se má souboj Damona a Stefana opakovat. Cover art © 2008 by Chad Michael Ward V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou Cover design by Jennifer Heuer Elenou, jejíž podobnost s Katherine je více než neuvěřitelná… Probuzení

čen úspěšný rie byl v USA nato Na motiv y této sé er ý získal celou řadu ocenění. televizní seriál, kt

115x183 mm/brož./ 248 str./199 Kč EAN 9788025308547/věk 15+

Souboj 115x183 mm/brož./ 232 str./199 Kč EAN 9788025309551/věk 15+

Zášť 115x183 mm/brož./ 240 str./199 Kč EAN 9788025309681/věk 15+

Temné shledání 115x183 mm/brož./ 272 str./199 Kč EAN 9788025309698/věk 15+

Návrat 115x183 mm/brož./ 224 str./199 Kč EAN 9788025310823/věk 15+

Soumrak

42

115x183 mm/brož./ 360 str./199 Kč EAN 9788025310830/věk 15+


NOVINKA SRPEN

FANTASY, SCI-FI, HORORY

UPÍŘÍ DENÍKY NOVINKA ŘÍJEN

L. J. SMITH Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.

FANTASY, SCI-FI, HORORY

L. J. SMITH Stefan s Damonem utekli svým pronásledovatelům v Mystic Falls a vlakem se vydali do New Orleans. Damon odmítl živit se lidskou krví a nakonec Stefana opustil. Stefan potkal skupinu upírů, kteří ho naučili jak přežít a nezabíjet při tom lidi. Damona zajal majitel cirkusu a udělal z něj výnosnou atrakci. Když ho chtěl Stefan vysvobodit, padl do zajetí i on. K útěku jim pomohla dívka, do které se Stefan zamiloval, ale zaplatila za to životem. Po velké hádce se oba bratři zase rozešli…

Stefanovy deníky: Zrození

Stefanovy deníky 2: Chuť krve

115x183 mm/brož./240 str./199 Kč EAN 9788025313282/věk 15+

115x183 mm/brož./272 str./199 Kč EAN 9788025313442/věk 15+

???

BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

UPÍŘÍ DENÍKY

FANTASY, SCI-FI, HORORY

(Upíří deníky) Další bestseller L. J. Smith tí. apě plný tajemna a n

NOVINKA ŘÍJEN

L. J. SMITH Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit… a koho bude milovat. Temné vize – Odhalení

VĚK

115x183 mm/brož./272 str./199 Kč EAN 9788025313459/věk 15+

15+

LOVKYNĚ SNŮ NOVINKA ŘÍJEN

ROMÁNY, POVÍDKY, PŘÍBĚHY

2010 Práva na film koupilo v roce nář scé t, oun am Par dio stu don. připravuje Christopher Lan Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit – neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem…

Lovkyně snů – Procitnutí 115x183 mm/brož./216 str./179 Kč EAN 9788025312865/věk 15+

43


BELETRIE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

HUNGER GAMES

FANTASY, SCI-FI, HORORY

VÍTĚZSTVÍ znamená slávu a bohatství. PROHRA znamená jistou smrt. Hunger games začínají… TĚŠTE SE NA FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ V ROCE 2011!

SUZANNE COLLINSOVÁ Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo povstání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká…

SUZANNE COLLINSOVÁ Jste hladoví po strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky. Drsná televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry o přežití se přidávají lidskost a láska… HUNGER GAMES – Aréna smrti

HUNGER GAMES – Vražedná pomsta

HUNGER GAMES – Síla vzdoru

145x210 mm/brož./328 str./349 Kč EAN 9788025310120

145x210 mm/brož./336 str./349 Kč EAN 9788025311103

145x210 mm/brož./336 str./349 Kč EAN 9788025312384

BRATRSTVO SVATÉHO GRÁLU

ROMÁNY, POVÍDKY, PŘÍBĚHY

RAINER M. SCHRÖDER

RAINER M. SCHRÖDER

Zažijte velkolepé dobrodružství bratrstva templářů! Zkouška schopností, vytrvalosti a důmyslnosti, kde půjde o život, začíná…

Od chvíle, kdy čtyři templářští rytíři, Gerolt, Maurice, Tarik a McIvor, dopravili svatý grál do bezpečí pařížského templářského hradu, uplynulo už několik let. Francouzský král Filip Sličný však poté vydal rozkaz, jímž má být řád zničen. Všichni templáři mají být předáni inkvizici. Kdo je ale za oním zákeřným plánem doopravdy? Čtyři strážci grálu tuší, že jde o mnohem víc, než o zlato nebo o moc. Jde o poslední řádové tajemství: o svatý grál!

VĚK 15+ Bratrstvo svatého grálu – Do posledního dechu

Bratrstvo svatého grálu – Amulet pouštního bojovníka

Bratrstvo svatého grálu – Labyrint Černého opatství

152x228 mm/váz./304 str./399 Kč EAN 9788025309704

152x228 mm/váz./368 str./399 Kč EAN 9788025311318

152x228 mm/váz./336 str./399 Kč EAN 9788025312049

EREBOS

NOVINKA ŘÍJEN

FANTASY, SCI-FI, HORORY

URSULA POZNANSKI V Německu prodáno za necelý rok přes 75  000 výtisků!

44

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud poslouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Přeloženo do 17 jazyků!

EREBOS – Hra, která zabíjí! 152x228 mm/brož./320 str./299 Kč EAN 9788025313039


LEPORELA, PUZZLE Mláďátka 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025310069/věk 1+

Klasická rozkládací leporela pro nejmenší s malebnými obrázky učí děti rozeznávat zvířátka, se kterými se mohou běžně setkávat.

Na dvorku

LEPORELA

LEPORELA SE ZVÍŘÁTKY

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025310052/věk 1+

Moje zvířátko 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025307748/věk 1+

Na dvoře 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788085768893/věk 1+

Mláďata 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072009886/věk 1+

Rodiny zvířátek – nové vydání 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072007707/věk 1+

Máme rádi zvířata – přepracované vydání 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072008186/věk 1+

Zvířátka u mámy – přepracované vydání 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072008179/věk 1+

Zvířátka na dvorku 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025307236/věk 1+

VĚK

Zvířátka v přírodě 100x100 mm/16str./79 Kč EAN 9788025307243/věk 1+

1+

Máme doma zvířátko 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025309544/věk 1+

LEPORELA, PUZZLE

PÍSNIČKOVÁ LEPORELA Halí, belí

Rozkládací obrázková leporela pro nejmenší s obrázky na motivy známých dětských písniček a pohádek.

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072005246/věk 1+

O veliké řepě 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072006458/věk 1+

Běží liška k Táboru 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072006441/věk 1+

Až já budu velká 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072001682/věk 1+

45


LEPORELA

LEPORELA S KRTKEM

LEPORELA, PUZZLE S kamarádem krtečkem se děti dozvědí, jak mluví zvířátka na dvoře a naučí se poznávat nejrůznější zajímavé zvuky.

Krtek a zvířátka na dvoře 100x100 mm/14 str./99 Kč EAN 9788025311004/věk 1+

Krtek a zvuky kolem nás 100x100 mm/14 str./99 Kč EAN 9788025311011/věk 1+

LEPORELA DO VODY

LEPORELA, PUZZLE

Knížky do vody

Obrázková leporela se zvířátky a zvířecími mláďátky můžete vzít svému dítěti i k vodě! Nenamočí se, nezničí se, jenom můžou uplavat… MLÁĎÁTKA – leporelo do vody 125x135 mm/8 str./99 Kč EAN 8594155751594/věk 1+

ZVÍŘÁTKA – leporelo do vody 125x135 mm/8 str./99 Kč EAN 8594155751600/věk 1+

LEPORELA S POSUVNÝMI OBRÁZKY

LEPORELA, PUZZLE Spousta legrace na každé stránce pro malé děti. Posunovatelný obrázek je vtáhne do děje a přenese na místo, kde si mohou hrát společně s kamarády.

Skotačení na statku 140x140 mm/12 str./149 Kč EAN 9788025310700/věk 1+

Skotačení se zvířátky

VĚK

140x140 mm/12 str./149 Kč EAN 9788025310694/věk 1+

1+ Skotačení na zahrádce 180x180 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025300091/věk 1+

Skotačení v parku 180x180 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025300107/věk 1+

Skotačení v pokojíčku 180x180 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025300121/věk 1+

Skotačení s autíčkem 180x180 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025302866/věk 1+

Skotačení s mašinkou

46

180x180 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025302873/věk 1+


LEPORELA, PUZZLE

LEPORELA S POSUVNÝMI OBRÁZKY

Leporela plná obrázků a jednoduchých otázek, které děti naučí nejen bezpečně rozeznávat nejznámější domácí i lesní zvířata, ale umožní i získat základní znalosti o jejich životě.

Poznejte zvědavé štěňátko, které se vydalo na dobrodružnou noční výpravu! Hrajte si s posuvnými obrázky a poznejte, co všechno štěnátko objeví. Leporelo, které vtáhne do děje všechny zvídavé děti.

Zvířátka na dvoře

Zvířátka v lese

Zvědavé štěňátko

275x190 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025305485/věk 1+

275x190 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025305492/věk 1+

152x150 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025302170/věk 1+

MOJE PRVNÍ SLOVA

LEPORELA, PUZZLE

LEPORELA

POZNÁVACÍ LEPORELA

LEPORELA, PUZZLE

Rozvíjejte slovní zásobu svých dětí. Naučte je zábavnou formou jejich první slova. S obrázkovým slovníčkem „Moje první slova” se děti naučí rozpoznávat předměty, spojovat slovo s obrázkem, a tím si obohacovat svoji slovní zásobu a rozvíjet představivost.

Moje první slova – žlutá 170x220 mm/12 str./129 Kč EAN 9788025306925/věk 1+

VĚK

Moje první slova – červená

1+

170x220 mm/12 str./129 Kč EAN 9788025306895/věk 1+

2+ PRVNÍ OBRÁZKY

LEPORELA, PUZZLE

LEPORELA SPECIÁL

LEPORELA, PUZZLE

NOVINKA ŘÍJEN Obrázkové leporelo pro nejmenší, s jehož pomocí se dítě naučí poznávat a pojmenovat zvířátka žijící doma, na dvoře nebo v zoologické zahradě.

Zazpívejte si s Ježíškem nejznámější vánoční koledy: • Pásli ovce Valaši • Půjdem spolu do Betléma • Štědrej večer nastal • My tři králové

Zvířátka

Ježíšek zpívá vánoční koledy

100x100 mm/14 str./79 Kč EAN 9788025311141/věk 2+

190x275 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025313329/věk 2+

47


LEPORELA

PÍSNIČKOVÁ LEPORELA

LEPORELA, PUZZLE Rozkládací leporela pro nejmenší, s motivy známých písniček od Zdeňka Svěráka a plná veselých obrázků, potěší všechny malé děti i jejich rodiče.

ZDEN ĚK SVĚRÁK

Zdeněk Svěrák – Krávy, krávy 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025310274/věk 2+

Zdeněk Svěrák – Mravenčí ukolébavka 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025310304/věk 2+

PÍSNIČKOVÁ LEPORELA

LEPORELA, PUZZLE

Rozkládací písničková leporela plná obrázků na motivy oblíbených dětských písniček Jana Vodňanského potěší všechny malé děti.

POZNÁŠ BARVY?

LEPORELA, PUZZLE

Leporela pro nejmenší s obrázky zvířátek a hraček. Na jednoduchých veselých obrázcích se učí děti poznávat a pojmenovávat věci kolem sebe.

Když jde malý bobr spát 100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788085768343/věk 2+

VĚK

Když má bobr dobrý den

Poznáš ZVÍŘÁTKA?

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072001699/věk 2+

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025303863/věk 2+

Slůně stůně

Poznáš HRAČKY?

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788072000050/věk 2+

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025303887/věk 2+

2+ POSTAVIČKY Z TELEVIZE

LEPORELA, PUZZLE

Oblíbený kamarád z televize bude dětem pomáhat rozeznávat jednoduché barvy, tvary a předměty.

48

BÁSNIČKY JIŘÍHO ŽÁČKA

LEPORELA, PUZZLE

Krásná leporela s básničkami od známého českého autora Jiřího Žáčka potěší a pobaví všechny nejmenší čtenáře.

Poznej BARVY

Kolik tet má Agáta

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025311479/věk 2+

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025305409/věk 2+

Poznej TVARY

Basta fidli trumpeta

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025311462/věk 2+

100x100 mm/16 str./79 Kč EAN 9788025305393/věk 2+


LEPORELA, PUZZLE

PĚNOVÁ LEPORELA

LEPORELA, PUZZLE

Velká leporela s obrázky a zábavnými úkoly pro nejmenší, zaměřená především na rozvoj logického myšlení a představivosti. Naučí vaše dítě poznávat základní dopravní předpisy, spojovat shodné znaky a odlišit rozdíly.

Pěnová leporela pro nejmenší! Barevné obrázky autíček a hasičských aut seznámí děti s děním kolem nás.

LEPORELA

DESET ZÁBAVNÝCH ÚKOLŮ

Honzík a HASIČI 145x175 mm/12 str./149 Kč EAN 9788025306468/věk 2+

Jede, jede mašinka – 275x190

Hasiči jedou – 275x190

275x190 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025306574/věk 2+

275x190 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025306581/věk 2+

Pavlík a AUTÍČKA 145x175 mm/12 str./149 Kč EAN 9788025306499/věk 2+

POZNÁVACÍ LEPORELA

LEPORELA, PUZZLE

Malé koťátko se vydává poznat slona! Na cestu se ptá zvířátek, která potkává. Ta se k němu přidávají na výlet, a tak se postupně seznámí s kuřátkem, housátkem, ovečkou, kravičkou, kůzlátkem a dalšími zvířátky, která jsou k vidění na dvorku u dědy a babičky. Potká koťátko svého vysněného slona?

Leporelo s obrázky a jednoduchými úkoly o tom, jak se staví dům.

Poznáváme zvířátka

Jak se staví dům

275x190 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025310243/věk 2+

275x190 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025310519/věk 2+

VĚK ZVÍŘÁTKA A ÚKOLY

LEPORELA, PUZZLE

2+

Co se děje na statku

Leporela s obrázky zvířátek, doplněná jednoduchými úkoly. Děti poznávají zvířátka na obrázku a seznamují se s jejich životem. Leporela rozvíjejí logické myšlení a představivost dětí.

275x190 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025307854/věk 2+

Kamarádi zvířátka 275x190 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025307861/věk 2+

ROZTOMILÁ ZVÍŘÁTKA

LEPORELA, PUZZLE Leporela pro nejmenší děti s krásnými ilustracemi nejoblíbenějších zvířecích mláďat, jako je kotě, štěně, medvídě, hříbě a mnoho dalších. Naučte své děti, aby je bezpečně rozeznávaly a uměly správně pojmenovat.

Roztomilá mláďata 215x165 mm/10 str./99 Kč EAN 9788025307281/věk 2+

Zvířátka na statku 215x165 mm/10 str./99 Kč EAN 9788025307274/věk 2+

49


LEPORELA

U NÁS

LEPORELA, PUZZLE Půvabná obrázková leporela s jednoduchými říkadly seznámí veselou formou vaše děti se životem zvířátek na zahrádce a na dvorku.

U nás NA ZAHRÁDCE 160x109 mm/12 str./79 Kč EAN 9788025307960/věk 2+

U nás NA DVOŘE 160x109 mm/12 str./79 Kč EAN 9788025307977/věk 2+

ŘÍKADLOVÁ LEPORELA

LEPORELA, PUZZLE

Nádherně ilustrovaná leporela s výběrem nejznámějších českých říkadel, písniček a hádanek, jako jsou Běží liška k Táboru, Kolo, kolo mlýnský nebo Had leze z díry, jistě potěší každého. Naučte své děti nejznámější česká říkadla.

Nejznámější česká říkadla 190x275 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025303382/věk 2+

Nejkrásnější česká říkadla 190x275 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025303399/věk 2+

Nejkrásnější české hádanky 190x275 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025304129/věk 2+

ŘÍKADLOVÁ A PÍSNIČKOVÁ LEPORELA

LEPORELA, PUZZLE

Zazpívejte si se svými dětmi. Nádherné leporelo vám přináší výběr známých lidových písniček, jako jsou Holka modrooká nebo Utíkej, Káčo, utíkej.

VĚK 2+

ŘÍKADLOVÁ A PÍSNIČKOVÁ LEPORELA

LEPORELA, PUZZLE

Leporelo pro nejmenší se známými písničkami Z. Svěráka – Strašidýlko Emílek, Svátek zvířat, Narozeninová, Šupy, dupy dup. Všechny písničky provázejí roztomilé ilustrace Ladislavy Pechové.

Nejkrásnější české písničky

Zdeněk Svěrák – Šupy dupy dup a jiné písničky

190x275 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025312605/věk 2+

190x275 mm/10 str./149 Kč EAN 9788025312766/věk 2+

OTVÍRACÍ LEPORELA

50

Jednoduchá leporela pro malé děti, pomocí kterých se děti hravou formou naučí rozpoznávat jednotlivé barvy a zvířátka.

LEPORELA, PUZZLE Poznej zvířátka – Kdo se schoval v zahradě 150x150 mm/12 str./99 Kč EAN 9788025311653/věk 2+

Poznej barvy – Čáp ztratil čepičku 150x150 mm/12 str./99 Kč EAN 9788025311646/věk 2+


LEPORELA, PUZZLE

NNOVINKA SRPEN

ROZKLÁDACÍ LEPORELA 150x150 NNOVINKA SRPEN

Rozkládací leporelo, které provází nejmenší čtenáře celým rokem tak, jak ho prožívá malý bobr na své řece od jara až do zimy.

ROZTOMILÁ ZVÍŘÁTKA

V leporelu Bobr jde do školky, ukáže bobr svým dětským kamarádům, jak je to ve školce príma. Na začátku se, stejně jako některé děti, bobr školky bojí. Během dne ale poznává, že si v ní může hrát s ostatními dětmi, že je tam veselo, paní učitelky jsou hodné, a tak je nakonec rád, že může do školky chodit, protože je úplně báječná a skvělá.

Bobrův rok

Bobr ve školce

150x150 mm/12 str./79 Kč EAN 9788025312292/věk 2+

150x150 mm/12 str./79 Kč EAN 9788025312216/věk 2+

LEPORELA, PUZZLE

ROZTOMILÁ ZVÍŘÁTKA

Klasický známý příběh pro nejmenší děti od Josefa Kožíška o nemocném mravenečkovi s nádhernými ilustracemi Ladislavy Pechové.

Příběh o třech prasátkách, která se vydávají do světa, protože doma, kde bydlí se jim nelíbí. Jsou nespokojená, že někdy svítí sluníčko, někdy prší, někdy padají kroupy, a tak chtějí najít místo, kde by bylo pořád hezky. Nakonec zjišťují, že doma je přece jenom nejlíp.

Polámal se mraveneček

O třech prasátkách

225x150 mm/12 str./99 Kč EAN 9788025312230/věk 2+

225x150 mm/12 str./99 Kč EAN 9788025312247/věk 2+

LEPORELA, PUZZLE Udělejte radost svým nejmenším! Veršované leporelo s textem Františka Hrubína a půvabnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové seznámí vaše děti se světem kolem nás.

Co ta očka vidí 165x235 mm/12 str./129 Kč EAN 9788025305676/věk 2+

LEPORELA, PUZZLE

NOVINKA ZÁŘÍ

NOVINKA ZÁŘÍ

LEPORELA SPECIÁL

LEPORELA, PUZZLE

LEPORELA

ROZKLÁDACÍ LEPORELA 150x150

MOJE PRVNÍ SLOVA

LEPORELA, PUZZLE

Rozvíjejte slovní zásobu svých dětí. Naučte je zábavnou formou jejich první slova. S obrázkovým slovníčkem „Moje první slova” se děti naučí rozpoznávat předměty, spojovat slovo s obrázkem, a tím si obohacovat svoji slovní zásobu a rozvíjet představivost.

Moje první slova – zelená

Moje první slova – modrá

170x220 mm/12 str./129 Kč EAN 9788025306918/věk 2+

170x220 mm/12 str./129 Kč EAN 9788025306901/věk 2+

VĚK 2+

51


LEPORELA

LEPORELA S OČIMA NOVINKA ZÁŘÍ

LEPORELA, PUZZLE

LEPORELA S OČIMA

LEPORELA, PUZZLE

NOVINKA ZÁŘÍ Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti svého dítěte. Knížku s maňásky se spoustou zajímavých a zábavných příběhů si vaše děti zamilují.

Zvědavá očka – Zvířátka na statku

NOVINKA ŘÍJEN

NOVINKA ŘÍJEN Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti svého dítěte. S knížkou s pohyblivýma očičkama zažijí děti spoustu legrace.

Opička Ofélie 197x213 mm/14 str./229 Kč EAN 9788025312803/věk 3+

176x226 mm/14 str./199 Kč EAN 9788025312773/věk 3+

Zvědavá očka – Zvířátka v pralese

Žabák Žbluňk 197x213 mm/14 str./229 Kč EAN 9788025312810/věk 3+

176x226 mm/14 str./199 Kč EAN 9788025312551/věk 3+

Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka nezbedné opičky Ofélie nebo žábáka Žbluňka. Zakroutíte očima vpravo i vlevo a opička či žabák zavedou vás a děti do džungle za dobrodružstvím a za novými kamarády. Zvířátka, která potkávají a škádlí, je sledují pohyblivýma očima.

LEPORELA SPECIÁL

LEPORELA, PUZZLE

Interaktivní zábava pro nejmenší! Děti se naučí nejen poznávat oblíbená zvířátka a jejich mláďátka, ale také si s nimi pohrají. Tvary zvířátek je možné z ilustrací vyloupnout a zase vložit zpět.

Veselá zvířátka – Na statku 185x185 mm/14 str./199 Kč EAN 9788025310670/věk 3+

Veselá zvířátka – Mláďátka 185x185 mm/14 str./199 Kč EAN 9788025310687/věk 3+

VĚK 2+ 3+

NAKRESLI A SMAŽ

LEPORELA, PUZZLE

Neocenitelné pro malé výtvarníky! Nakreslit zvířátka, která máte rádi, pro vás bude hračka. Pomocí několika základních tahů vytvoříte siluetu a jednoduchá posloupnost obrázků vás dovede až k hotovému zvířátku. Obkreslováním tvarů získáte jistotu a poté již sami zvládnete třeba celé ZOO!

LEPORELA SE ZVUKEM NOVINKA SRPEN

Poznej zvuky – Malí muzikanti 205x222 mm/14 str./199 Kč EAN 9788025312667/věk 3+

52

Kreslíme domácí zvířátka – Nakresli a smaž

Kreslíme zvířátka – Nakresli a smaž

Poznej zvuky – Jak mluví zvířátka

215x270 mm/14 str./149 Kč EAN 8594155750641/věk 3+

215x270 mm/14 str./149 Kč EAN 8594155750634 věk 3+

205x222 mm/14 str./199 Kč EAN 9788025312674/věk 3+

LEPORELA, PUZZLE

NOVINKA SRPEN

Obrázková leporela se zvuky šesti hudebních nástrojů a se šesti oblíbenými zvířátky. Tyto překrásné knížky plné zvuků a veselých ilustrací nabízejí dětem od tří let spoustu zábavy.


LEPORELA, PUZZLE

NOVINKA ZÁŘÍ

Angličtina pro nejmenší s krtečkem a jeho kamarády! Naučný balíček pro výuku angličtiny obsahuje obrázkový slovníček a pexeso. Děti se zábavnou formou seznámí se základními anglickými slovíčky, která jsou jim blízká a kterým rozumí i v českém jazyce. Jejich nejoblíbenější kamarád krteček je seznámí se zvířátky ze svého okolí a provede je celým rokem.

Kniha plná veselých puzzle skládaček potěší všechny malé děti. Poznají, kdo pomohl Krtkovi ke kalhotkám, jak si Krtek spravil paraplíčko i jakého si postavil kamaráda k zimním radovánkám. Kniha obsahuje 5 skládaček s 24 dílky. KRTEK – veselá puzzle 200x270 mm/12 str./299 Kč EAN 9788025312322/věk 3+

Krtek a kamarádi – Angličtina pro nejmenší

Krtek a rok – Angličtina pro nejmenší

130x130 mm/12 str./249 Kč EAN 9788025307120/věk 4+

130x130 mm/12 str./249 Kč EAN 9788025307137/věk 4+

KRTEK A ANGLIČTINA PRO NEJMENŠÍ

LEPORELA, PUZZLE

NOVINKA SRPEN

NOVINKA SRPEN

Angličtina pro děti s Krtečkem a jeho kamarády! Dětské leporelo obsahuje obrázky 36 známých zvířátek a kamarádů Krtečka, kteří dětem pomůžou seznámit se se základními anglickými slovíčky. V závěru leporela je uvedena anglická výslovnost jednotlivých slov.

Dětské leporelo obsahuje obrázkový slovníček 36 anglických slov, včetně českého překladu a anglické výslovnosti. K dobrému zapamatování slovíček pomůže dětem jejich oblíbený Krteček. Krtek a rok – Angličtina pro děti

Krtek a kamarádi – Angličtina pro děti

130x130 mm/12 str./149 Kč EAN 9788025312308/věk 4+

130x130 mm/12 str./149 Kč EAN 9788025312315/věk 4+

LEPORELA S PIÁNKEM

LEPORELA, PUZZLE

LEPORELA SPECIÁL

LEPORELA, PUZZLE

Zahrajte a zazpívejte si nejkrásnější vánoční koledy! V knížce s piánkem najdete nejoblíbenější a nejznámější koledy s jednoduchým notovým záznamem. Všem, kdo neznají noty, hru na piánko zjednoduší barevné označení not i kláves. Dvě různá nastavení piana dovolují si písničku zahrát, nebo si ji jen pustit a poslouchat. Vánoční koledy jsou doplněné nádhernými ilustracemi Josefa Lady.

Ilustrovaný rozkládací kalendář pro nejmenší! Děti projdou s Michalem krok za krokem celým rokem se známými kresbami Miloše Nesvadby a říkankou k příslušnému měsíci. Kalendář poslouží nekonečně dlouhou dobu, ačeny pouze číslem protože dny jsou označeny kolem každé stránky.

Vánoční koledy s piánkem – Josef Lada

Krok za krokem celým rokem

240x294 mm/26 str./399 Kč EAN 9788025307250/věk 4+

225x150 mm/12 str./149 Kč EAN 9788025306680/věk 4+

VZDĚLÁVACÍ LEPORELA

LEPORELA

LEPORELA S KRTKEM

LEPORELA, PUZZLE Co se skrývá pod stovkou otvíracích okének? Po odklopení každého obrázku zvířete získá vaše dítě spoustu zajímavých údajů o jeho vlastnostech a způsobu života. Hravou formou se seznámí nejen s domácími a divokými zvířaty, savci, ptáky, obojživelníky, ale také s pravěkými dinosaury.

VĚK 3+ 4+

HRAJEME SI S MAGNETKY

LEPORELA, PUZZLE

Udělejte radost svým nejmenším magnetickou obrázkovou knížkou. Zvířátka na statku se pomíchala a úkolem je přiřadit magnetky v podobě zvířátek ke správnému zvuku, který vydávají, k příslušným mláďatům, potravě i stáji. Sada magnetků zaručeně vtáhne vaše děti do hry a plnění úkolů, které rozvíjejí jejich tvořivost a představivost a které pro ně budou velkou zábavou.

Zvířata (s otvíracími okénky)

Hrajeme si s magnetky – Statek

280x319 mm/8 str./279 Kč EAN 9788025301166/věk 4+

195x250 mm/10 str./249 Kč EAN 9788025304495/věk 4+

53


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

DOPLŇ SI OBRÁZKY

BYSTRÁ HLAVA

ZÁBAVNÉ HRÁTKY S NÁLEPKAMI

BYSTRÁ HLAVA

Rozvíjejte pozorovací schopnosti svého dítěte! S obrázkovým sešitem, v němž si dítě samo doplňuje samolepky do obrysů zvířátek, to jistě zvládnete.

Tyto skvělé sešity lze využívat stále znovu! Každý obsahuje více než 90 nálepek a 8 stran půvabných ilustrací z vesnického hospodářství a z lesa. Děti mohou pomocí nálepek jednotlivé scény měnit a vytvářet podle svých představ nové, dokud je to bude bavit. A to bude nejspíš trvat dlouho, protože nálepky se dají libovolně odlepovat a přemísťovat.

Kdo žije na statku

Na statku – hrátky s nálepkami

V lese – hrátky s nálepkami

210x297 mm/brož./12 str./59 Kč EAN 9788025302552/věk 3+

210x297 mm/brož./20 str./99 Kč EAN 8594155751372/věk 4+

210x297 mm/brož./20 str./99 Kč EAN 8594155751389/věk 4+

BAREVNÉ HRÁTKY SE SAMOLEPKAMI

BYSTRÁ HLAVA

Hrátky se samolepkami – oblíbená zábava všech dětí! Jednoduché úkoly podporují zábavnou formou soustředění a dětskou představivost. Děti se pomocí samolepek naučí rozeznávat jednotlivé barvy. Na statku 210x297 mm/brož./ 20 str./69 Kč EAN 9788025306550/věk 4+

V lese 210x297 mm/brož./ 20 str./69 Kč EAN 9788025306543/věk 4+

Doma 210x297 mm/brož./ 20 str./69 Kč EAN 9788025306536/věk 4+

VĚK

Ve školce 210x297 mm/brož./ 20 str./69 Kč EAN 9788025306567/věk 4+

3+ 4+ KRTEK A SAMOLEPKY

BYSTRÁ HLAVA

Jednoduché úkoly pro nejmenší podporují zábavnou formou soustředění a dětskou pozornost.

Pomozte dětem rozvíjet pozorovací schopnosti! S obrázkovým sešitem, ve kterém si děti samy doplňují samolepky různých tvarů, to jistě snadno zvládnou. Děti se pomocí samolepek naučí rozeznávat i jednotlivé barvy. Pomocníkem a rádcem jim bude oblíbený krteček. Poznáváme tvary s krtkem – se samolepkami 205x290 mm/brož./12 str./99 Kč EAN 8594155751303/věk 4+

Poznáváme barvy s krtkem – se samolepkami 205x290 mm/brož./12 str./99 Kč EAN 8594155751358/věk 4+

Učíme se tvary s krtkem – se samolepkami 205x290 mm/brož./12 str./99 Kč EAN 8594155751310/věk 4+

Učíme se barvy s krtkem – se samolepkami

54

205x290 mm/brož./12 str./99 Kč EAN 8594155751365/věk 4+


NOVINKA ŘÍJEN

BYSTRÁ HLAVA

NOVINKA ŘÍJEN Hrátky se samolepkami! Oblíbená zábava se samolepkami děti nejenom pobaví, ale naučí je také rozeznávat jednotlivé barvy a tvary a odlišovat detaily ve větším celku. Vánoční atmosférou knížek provede děti Ježíšek.

Hrátky se samolepkami – JEŽÍŠEK (poznej barvy) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155752874/věk 4+

Hrátky se samolepkami – JEŽÍŠEK (doplň obrázky) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155752867/věk 4+

HRÁTKY SE SAMOLEPKAMI

BYSTRÁ HLAVA

Hrátky se samolepkami! Díky oblíbené zábavě se děti, aniž si to uvědomí, naučí odlišit tvary a barvy, rozpoznat detaily ve větším celku, rozeznávat jednotlivé rostliny a živočichy. Hrátky se samolepkami – V ZOO (barvy) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155751631/věk 4+

Hrátky se samolepkami – NA ZAHRÁDCE (barvy) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155751648/věk 4+

Hrátky se samolepkami – V ZOO (tvary) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155751655/věk 4+

Hrátky se samolepkami – NA ZAHRÁDCE (tvary)

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

HRÁTKY SE SAMOLEPKAMI

VĚK 4+

210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155751662/věk 4+

Hrátky se samolepkami – NA DVOŘE (barvy) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155752195/věk 4+

Hrátky se samolepkami – V PŘÍRODĚ (barvy) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155752201/věk 4+

Hrátky se samolepkami – NA DVOŘE (tvary) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155752218/věk 4+

Hrátky se samolepkami – V PŘÍRODĚ (tvary) 210x297 mm/brož./12 str./79 Kč EAN 8594155752225/věk 4+

55


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

BAREVNÉ HRÁTKY SE SAMOLEPKAMI

BYSTRÁ HLAVA

Zábavné úkoly se samolepkami pro všechny předškoláky. Sešit s obrázky je doplněn listy se samolepkami, které děti mohou nalepovat na příslušné obrázky se shodnými obrysy. Krátké texty jim prozradí mnoho zajímavého.

Traktory a náklaďáky – aktivity s nálepkami 215x280 mm/brož./24 str./99 Kč EAN 9788025304556/věk 4+

Nejmilejší zvířátka – aktivity s nálepkami 215x280 mm/brož./24 str./99 Kč EAN 9788025304549/věk 4+

Roztomilá mláďátka – aktivity s nálepkami 215x280 mm/brož./24 str./129 Kč EAN 9788025306826/věk 4+

Koně a poníci – aktivity s nálepkami 215x280 mm/brož./24 str./129 Kč EAN 9788025306819/věk 4+

Zvířátka na dvoře – aktivity s nálepkami 215x280 mm/brož./24 str./99 Kč EAN 9788025306833/věk 4+

1000 SAMOLEPEK

BYSTRÁ HLAVA

ZÁBAVNÉ HRY A ÚKOLY

1000 samolepek pro malé víly a princezny! Za odměnu, na ozdobu, do sbírky! Polepte si desky, krabičky nebo svůj deníček! Rodiče mohou veselé samolepky použít jako odměnu za splněný úkol nebo jako pochvalu za dobré chování. V knížce je malý anglicko-český slovníček s výrazy použitými na samolepkách.

VĚK 4+

1000 SAMOLEPEK – víly

1000 SAMOLEPEK – princezny

165x240 mm/brož./12 str./99 Kč EAN 8594155750627/věk 4+

165x240 mm/brož./12 str./99 Kč EAN 8594155750610/věk 4+

Spousta her a zábavy pro vaše děti! Rozvíjejte u svého dítěte fantazii, logické myšlení a výtvarné cítění a pomalu jej tak připravujte na vstup do školy. Doplňovačky, hry se slovy, omalovánky a spousta dalších zábavných úkolů jsou výbornou pomůckou ze skupiny aktivit určených pro domácí práci s dětmi.

Zábavné hry a úkoly pro děti od 4 let 207x290 mm/brož./48 str./79 Kč EAN 9788025307045/věk 4+

KROK ZA KROKEM

56

Rozvíjejte dovednosti a zručnost svých dětí! S přesným návodem, jak postupovat při kreslení postaviček a zvířátek, se budou i ti nejmenší radovat z pěkných vlastních obrázků. Množství jednoduchých a podnětných nápadů pro vaše děti vám přináší edice Krok za krokem.

BYSTRÁ HLAVA

ŠIKOVNÉ RUCE

Učíme se kreslit postavičky 210x210 mm/váz./ 32 str./149 Kč EAN 9788072006526/věk 4+

Učíme se kreslit zvířátka 210x210 mm/váz./ 32 str./149 Kč EAN 9788072006533/věk 4+


BYSTRÁ HLAVA

Zvířátka čekají jen na to, až jim někdo vyčaruje pestrobarevné kabátky. K malování stačí vzít do ruky štětec, namočit ho do vody a vybarvit políčko obrázku. Barvy jako kouzlem naskočí samy.

Zvířátka na dvoře – Maluj jen štětcem a vodou! 220x280 mm/brož./8 str./79 Kč EAN 8594155751617/věk 4+

Zvířátka v přírodě – Maluj jen štětcem a vodou! 220x280 mm/brož./8 str./79 Kč EAN 8594155751624/věk 4+

KOUZELNÉ MALOVÁNÍ

BYSTRÁ HLAVA

Čáry, máry s obrázky! Kouzelné malování přináší malým výtvarníkům spoustu zábavy. Stačí jen namočit štětec do vody, vybarvit políčko a barvy se jakoby kouzlem objeví samy. Děti se tak naučí dobře držet štětec, což jim pomůže ve škole při ovládání pera při psaní. Kouzelné malování – žlutá 210x296 mm/brož./24 str./79 Kč EAN 8594155750351/věk 4+

Kouzelné malování – modrá 210x296 mm/brož./24 str./79 Kč EAN 8594155750368/věk 4+

Kouzelné malování – zelená 210x296 mm/brož./24 str./79 Kč EAN 8594155750375/věk 4+

Kouzelné malování – červená 210x296 mm/brož./24 str./79 Kč EAN 8594155750382/věk 4+

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

KOUZELNÉ MALOVÁNÍ

VĚK S KAMARÁDEM DO ŠKOLY

BYSTRÁ HLAVA

Rozvíjejte fantazii, tvořivost a logický úsudek svého dítěte! Zábavné úkoly, hádanky, doplňovačky a omalovánky… Hravou formou dětem pomohou:  rozvíjet zrakově-pohybovou koordinaci,  naučit se soustředění a důslednosti při práci,  připravit se na čtení, psaní a počítání. Průvodcem jim bude kamarád z televize!

4+

Hrajeme si s kamarádem – zelená 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155751686/věk 4+

Hrajeme si s kamarádem – modrá 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155751693/věk 4+

Hrajeme si s kamarádem – červená 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155751709/věk 4+

Hrajeme si s kamarádem – žlutá 207x290 mm/brož./96 str./99 Kč EAN 8594155751716/věk 4+

57


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

HRY A AKTIVITY

BYSTRÁ HLAVA Malování, nalepování, skládání, hraní – s touto knihou tě čeká čtyřnásobná zábava! Vymaluj a sestav si zámek nebo rytířský hrad a budeš mít krásnou kulisu pro své hry.

Papírové skládačky – Princezny 200x280 mm/brož./20 str./99 Kč EAN 8594155752140/věk 4+

Papírové skládačky – Rytíři 200x280 mm/brož./20 str./99 Kč EAN 8594155752133/věk 4+

OBRAZOVÉ SLOVNÍKY

CIZÍ JAZYKY

OBRAZOVÉ SLOVNÍKY NOVINKA ŘÍJEN

Ideální slovníček pro nejmenší žáčky začínající s angličtinou. Spojení slovíček s obrázky pomáhá jejich snadnému zapamatování. Abecedně řazená kniha je navíc doplněna tematicky zaměřenými stránkami na rozšiřování slovní zásoby – rodina, sport, povolání atd.

Pomozte svým dětem vstoupit do světa angličtiny. Obrázkový slovníček je určen pro děti, které se právě začínají učit angličtinu. Spojení slovíčka s ilustrací napomáhá ke snadnějšímu zapamatování, a proto je slovníček vhodný i pro děti, které ještě neumějí číst. Slovíčka jsou řazena abecedně, jsou doplněna tematickými stránkami, na konci knihy je rejstřík. Obrázkový slovníček – angličtina pro děti

1351 anglických slovíček

VĚK

223x275 mm/váz./144 str./329 Kč EAN 9788025300442/věk 4+

207x275 mm/váz./128 str./249 Kč EAN 9788085768800/věk 4+

4+ O ZVÍŘATECH

PŘÍRODA

MICHAL NESVADBA DĚTEM

Moje první encyklopedie – ZVÍŘATA 228x288 mm/váz./136 str./399 Kč EAN 9788025306284/věk 4+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ Pojďte malovat s Michalem! Michal se svým tatínkem Milošem Nesvadbou pro vás připravili senzační knížku doplněnou o DVD. Krok za krokem se společně s Michalem naučíte kreslit spoustu obrázků. Dále vás čekají prima nápady, jak a čím lze malovat, jak míchat barvy, jak správně gumovat nebo co všechno se dá při kreslení a malování použít. Kromě mnoha obrázků knížku doplňuje i velké množství fotografií. Malujte s Michalem podle DVD!

Víte, proč má kočka vousy, jak žirafa pije nebo jak se dorozumívají šimpanzi? Odpovědi na tyto a celou řadu dalších otázek najdete v knize plné roztomilých ilustrací a krásných fotografií, nazvané Moje první encyklopedie – Zvířata. V této obrázkové encyklopedii se dozvíte spoustu zajímavostí o známých i cizokrajných zvířatech.

58

CIZÍ JAZYKY

Michal maluje s tátou + DVD 210x210 mm/váz./64 str./399 Kč EAN 9788025305119/věk 4+


Úkoly, které vašemu předškolákovi pomohou rozvíjet fantazii a logické myšlení.

Připraví ho na psaní písmen a číslic, procvičí si vše, co bude potřebovat ve škole:  počítání do deseti,  hledání rozdílů,  rozeznávání tvarů,  obtahování a dokreslování obrázků.

BYSTRÁ HLAVA

Záb. úkoly pro předškoláky – Hravá školička 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155751556/věk 5+

Záb. úkoly pro předškoláky – Veselá školička 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155751563/věk 5+

Záb. úkoly pro předškoláky – Čarovná školička 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155751570/věk 5+

Záb. úkoly pro předškoláky – Báječná školička 207x290 mm/brož./96 str./99 Kč EAN 8594155751587/věk 5+

HRY A AKTIVITY Skvělé plakáty, které si můžeš vymalovat, a pak si jimi vyzdobit svůj pokoj. Koupání v bazénu, vystoupení v cirkuse, jízda na velbloudech, výlet do Egypta, jízda kočárem, potápění ve vaně, let balónem, vystoupení kapely a dalších 12 super plakátů může být u tebe doma.

BYSTRÁ HLAVA MAXI omalovánky – oranžová 330x240 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 8594155751488/věk 5+

MAXI omalovánky – zelená 330x240 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 8594155751495/věk 5+

HRY A AKTIVITY Dokonči obrázek… Doplň podle své fantazie… Vybarvi vhodnými barvami… Obtáhni obrázky a tvary… Pusť se do toho! Jednoduché a zábavné úkoly usnadní vstup vašeho dítěte do školy. Naučí se rozlišovat jednotlivé tvary, procvičí a uvolní si ruku a připraví se na psaní a kreslení ve škole.

BYSTRÁ HLAVA Kouzelný svět her a úkolů

VĚK

207x290 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 8594155751747/věk 5+

5+

Báječný svět her a úkolů 207x290 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 8594155751754/věk 5+

Zábavný svět her a úkolů 207x290 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 8594155751761/věk 5+

ŠIKOVNÝ PŘEDŠKOLÁK Vyzkoušej si, co umíš! Nemůžeš se dočkat, až půjdeš do školy? Tak je tu pro tebe procvičování, které tě maximálně připraví. Poznej zvířátka… Uč se písmenka… Nauč se počítat… Bav se a rozvíjej své myšlení!

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

CHYSTÁME SE DO ŠKOLY

BYSTRÁ HLAVA Šikovný předškolák – Učíme se se zvířátky 207x290 mm/brož./32 str./79Kč EAN 8594155751396/věk 5+

Šikovný předškolák – Učíme se písmenka 207x290 mm/brož./32 str./79Kč EAN 8594155751402/věk 5+

Šikovný předškolák – Učíme se čísla 207x290 mm/brož./32 str./79Kč EAN 8594155751419/věk 5+

59


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

BLUDIŠTĚ

BYSTRÁ HLAVA Jak pomoci pejskovi, aby našel svou dobře schovanou kost? Myška dostala chuť na kousek sýra, ale neví, jak se k němu dostat, aniž by padla do drápků kočičce. Pomůžeš jí?

NOVINKA SRPEN Škola nanečisto! Sešit plný zábavných úkolů, bludišť, jednoduchých příkladů, vybarvování a dokreslování obrázků. Podporujte rozvoj fantazie, logického myšlení, soustředění a výtvarného cítění u svých dětí. Kniha pomůže zábavnou formu připravit děti na vstup do školy.

Splnit tyto úkoly nebude snadné, ale vaše dítě to určitě dokáže. A zároveň si procvičí logické uvažování, uvolní ruku při obtahování cestiček a zlepší si svou pohotovost. BLUDIŠTĚ – pro šikovné děti – žlutá

BLUDIŠTĚ – pro šikovné děti – červená

BLUDIŠTĚ – pro šikovné děti – červená

207x290 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 8594155750917/věk 5+

207x290 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 8594155752522/věk 5+

207x290 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 8594155752522/věk 5+

CHYSTÁME SE DO ŠKOLY

BYSTRÁ HLAVA Nemůžeš se dočkat, až půjdeš do školy? Tak je tu pro tebe procvičování, které tě maximálně připraví.

Dokonči obrázek… Doplň podle své fantazie… Vybarvi vhodnými barvami… Obtáhni obrázky a tvary…

Vypočítej příklady… Najdi cestu z bludiště… Vylušti křížovku… Najdi rozdíly…

Bav se a zároveň rozvíjej svou fantazii i logické myšlení! Pusť se do toho! Veselé kreslení pro předšk. – vymaluj, obtáhni, dokresli 165x232 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155751266/věk 5+

Veselé kreslení pro předšk. – dokresli a vybarvi 165x232 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155751259/věk 5+

Veselé úkoly pro předškol. – odhal, najdi, vylušti 165x232 mm/brož./32 str./69Kč EAN 8594155751242/věk 5+

VĚK

Veselé úkoly pro předškol. – Uvolňovačky – Dokreslov. 165x232 mm/brož./96 str./99Kč EAN 8594155751235/věk 5+

5+ CHYSTÁME SE DO ŠKOLY NOVINKA SRPEN

Všichni předškoláci si mohou dopředu vyzkoušet, jaké to bude ve škole. Čeká na ně mnoho zábavných úkolů a procvičování. Mohou si vybarvovat obrázky podle své fantazie, a zároveň si tím uvolní ruku, čímž se lépe připraví na psaní písmen a číslic. Úkoly v této knize podporují soustředění a rozvíjejí dětskou představivost.

NOVINKA SRPEN

NOVINKA SRPEN

NOVINKA SRPEN

BYSTRÁ HLAVA

Hravé úkoly pro kluky a holky – uvolňovačky 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155752102/věk 5+

Hravé úkoly pro kluky a holky – domaluj a vybarvi 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155752119/věk 5+

Hravé úkoly pro kluky a holky – odhal, najdi … 207x290 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 8594155752126/věk 5+

Hravé úkoly pro kluky a holky – uvolňovačky a vyb.

60

207x290 mm/brož./96 str./99 Kč EAN 8594155752058/věk 5+


Rytíři – Poznej, najdi, spočítej! 240x335 mm/brož./48 str./149 Kč EAN 8594155750924/věk 5+

Princezny – Poznej, najdi, spočítej! 240x355 mm/brož./48 str./149 Kč EAN 8594155751105/věk 5+

BAREVNÉ HRÁTKY SE SAMOLEPKAMI NOVINKA ŘÍJEN

BYSTRÁ HLAVA Zajímá tě svět rytířů, středověkých zbraní, soubojů a turnajů? Pusť se do zábavných her, které tě do něj zavedou! Rytíři ti ukáží, jak počítat, vyzkoušíš si s nimi psaní, rozvineš svůj smysl pro pozorování a procvičíš postřeh. Ahoj princezno! Vydej se do světa zámeckých zahrad, kočárů, nádherných šatů a udatných princů! Kamarádky ze zámku ti ukáží, jak počítat, vyzkoušíš si s nimi psaní, rozvineš svůj smysl pro pozorování a procvičíš si postřeh.

ZÁBAVNÉ HRÁTKY S NÁLEPKAMI

Holky POZOR! Udělejte si módní přehlídku u vás doma! Užijte si spoustu legrace! Vytvořte si nekonečné množství variant oblečení, kombinujte barvy i tvary a staňte se nejlepší návrhářkou! Co si obléknou tvoje modelky dnes? Oblékačky s nálepkami – červená 210x297 mm/brož./8 str./129 Kč EAN 9788025307830/věk 5+

Oblékačky s nálepkami – žlutá 210x297 mm/brož./16 str./129 Kč EAN 9788025307823/věk 5+

Sešity obsahují velký rozkládací plakát. Na něj si děti nalepí samolepky se svými oblíbenými motivy. Jejich pořadí je možné libovolně měnit. Samolepku mohou sloupnout a přemístit. A pokud je samolepky omrzí, stačí plakát otočit. Sešit obsahuje i 7 miniplakátků s obrázky koní.

NOVINKA ŘÍJEN

NOVINKA ŘÍJEN

BYSTRÁ HLAVA

NOVINKA ŘÍJEN

BYSTRÁ HLAVA

Koně a poníci – megaplakát a 50 samolepek 215x280 mm/brož./18 str./129 Kč EAN 8594155752621/věk 5+

Štěňátka – megaplakát a 50 samolepek

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

POZNEJ, NAJDI, SPOČÍTEJ

VĚK

215x280 mm/brož./18 str./129 Kč EAN 8594155752638/věk 5+

5+

Auťáky – megaplakát a 50 samolepek 215x280 mm/brož./18 str./129 Kč EAN 8594155752645/věk 5+

Náklaďáky – megaplakát a 50 samolepek 215x280 mm/brož./18 str./129 Kč EAN 8594155752652/věk 5+

NEŽ PŮJDU DO ŠKOLY

BYSTRÁ HLAVA Už to mám!

Vzdělávací sešity pro předškoláky jsou plné úkolů, které rozvíjejí tvůrčí schopnosti, učí soustředění a důslednosti při práci. Obsah je sladěn s požadavky programu předškolní výchovy.

210x290 mm/brož./ 32 str./59 Kč EAN 9788072008735/věk 5+

Už to umím! 210x290 mm/brož./ 32 str./59 Kč EAN 9788072008742/věk 5+

Už to dokážu! 210x290 mm/brož./ 32 str./59 Kč EAN 9788072008759/věk 5+

61


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ VĚK 5+

HÁDANKY, DOPLŇOVAČKY, HLAVOLAMY

BYSTRÁ HLAVA

NOVINKA ŘÍJEN

BYSTRÁ HLAVA

Plnění zábavných úkolů pomůže budoucím prvňáčkům rozvíjet představivost, myšlení a logický úsudek. Úlohy jsou řazeny od jednodušších po složitější. Děti tak budou mít možnost trénovat svou vytrvalost a soustředěnost. Při dokreslování obrázků si uvolní ruku, a připraví se tak na psaní písmen a číslic.

Vaše dítě si může vyzkoušet, co jej čeká, až půjde do školy. Spousta jednoduchých a zábavných úkolů je zaměřeno na všechny oblasti rozvoje a dovednosti potřebné pro vstup vašeho dítěte do školy. - naučí se rozlišovat jednotlivé tvary - procvičí a uvolní si ruku - připraví se na psaní a kreslení ve škole Hry a úkoly – než půjdu do školy

Moderní kniha předškoláka – Hry a úkoly pro kluky a holky

207x288 mm/váz./256 str./249 Kč EAN 8594155752850/věk 5+

207x288 mm/váz./160 str./199 Kč EAN 8594155751679/věk 5+

HÁDANKY, DOPLŇOVAČKY, HLAVOLAMY

NEŽ PŮJDU DO ŠKOLY

BYSTRÁ HLAVA Velká kniha plná úkolů, které rozvíjejí tvůrčí schopnosti, učí soustředění a důslednosti při práci. Obsahuje cvičení na uvolňování ruky, rozpoznávání číslic, jednoduché počítání a logické myšlení, poznávání barev i rozdílů v obrázcích.

Počítej do deseti… nauč se první písmena… nakresli nebo obtáhni obrázek… dokonči nebo vybarvi správnou barvou… To vše tě připraví do školy, pomůže ti zábavnou formou rozvíjet schopnosti, fantazii i logické myšlení. Pusť se do toho!

Těšíme se do školy – Hádanky – Hry – Úkoly – Doplňovačky

Předškolák – s Fragmentíkem do školy

207x290 mm/brož./256 str./199 Kč EAN 8594155751273/věk 5+

207x290 mm/váz./176 str./249 Kč EAN 9788025300923/věk 5+

ŘÍKANKY S ANGLIČTINOU

CIZÍ JAZYKY

Angličtina hrou! Ideální pomůcka pro nejmenší žáčky začínající s angličtinou. Spojení básniček a anglických slovíček pomáhá jejich snadnému zapamatování. Děti se pomocí jednoduchých rýmů snadněji naučí nová anglická slovíčka. Veršíky s dětmi mohou procvičovat nejen rodiče doma, ale i učitelky v prvních třídách základních škol. Knížka je doplněna krásnými ilustracemi.

62

HÁDANKY, DOPLŇOVAČKY, HLAVOLAMY

BYSTRÁ HLAVA

Vzdělávací sešit pro předškoláky je plný úkolů, které rozvíjejí jejich schopnosti, učí je soustředění a důslednosti při práci. Obsah je sladěn s požadavky programu předškolní výchovy.

Hurá do školy! 207x290 mm/brož./128 str./129 Kč EAN 9788072008766/věk 5+

DOVEDNOSTI A ŠKOLA PRO MLADŠÍ

BYSTRÁ HLAVA

Naše vesele ilustrovaná knížka nabízí 22 poučných, ale i zábavných příběhů, které nenásilným způsobem naučí děti základním pravidlům slušného chování. Předškoláci zde najdou odpovědi na mnoho těžkých otázek, jako například: Kdo první podává ruku? Jak dlouho je vhodné telefonovat? Víte, na co by nemělo slušně vychované dítě zapomínat? Víte, jak se správně chovat ve společnosti? Je slušné sledovat film, když máme právě návštěvu? Kolik čokoládových bonbonů můžeme sníst na oslavě narozenin? Jaká telefonní čísla si musíme zapamatovat, abychom mohli přivolat pomoc? Umíte jednat se svými přáteli?

• • • • • • • •

Angličtina pro děti – zábavné rýmovačky

Abeceda slušného chování – pro děti

186x222 mm/váz./64 str./179 Kč EAN 9788025306277/věk 5+

205x290 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025309384/věk 5+


BYSTRÁ HLAVA

HÁDANKY, DOPLŇOVAČKY, HLAVOLAMY

Hádanky, doplňovačky a zábavné úkoly pro předškoláky a mladší školáky. Děti si mohou vybarvovat obrázky, uvolní si ruku při obtahování a dokreslování různých tvarů, a připraví se tím na psaní písmen a číslic ve škole. Vyzkouší si objevování rozdílů mezi podobnými obrázky a seznámí se s jednoduchým počítáním. Úkoly nenásilnou formou podporují soustředěníí a rozvíjejí dětskou představivost, navíc se a děti při nich skvěle pobaví.

BYSTRÁ HLAVA

Připravte své dítě do školy. Velká kniha plná her a úkolů je určená všem předškolákům, kterým pomáhá rozvíjet fantazii a představivost, učí soustředění a důslednosti při práci. Bude to pro vaše dítě zábava, při které se zároveň naučí rozeznávat a psát první písmena a číslice, rozeznávat tvary a barvy, uvolní si ruku a rozvine logické uvažování.

Velká kniha pro chytré předškoláky – zelená

Velká kniha pro chytré předškoláky – žlutá

Velká kniha her a úkolů pro kluky a holky

207x290 mm/váz./256 str./199 Kč EAN 9788025308356/věk 5+

207x290 mm/váz./256 str./199 Kč EAN 9788025307021/věk 5+

207x288 mm/váz./112 str./199 Kč EAN 9788025312698/věk 5+

SKLÁDAČKY Z PAPÍRU

ŠIKOVNÉ RUCE

Sešit pro předškoláky s podrobným návodem, jak si krok za krokem složit šest různých druhů zvířat, která se obvykle vyskytují na statku, nebo dinosaurů. Sada obsahuje šest barevných listů origami, šest cvičných listů, které dětem umožní si postup nanečisto vyzkoušet, a rozkládací pozadí, p dí, které poslouží posl jako vhodná přírodní scenérie, kam lze všechna zvířátka nakonec umístit.

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

NEŽ PŮJDU DO ŠKOLY

VĚK

Origami – Zvířata na statku 210x275 mm/brož./12 str./149 Kč EAN 9788025311639/věk 5+

5+

Origami – Dinosauři 210x275 mm/brož./12 str./149 Kč EAN 9788025311622/věk 5+

ZÁBAVNÉ HRÁTKY S NÁLEPKAMI

BYSTRÁ HLAVA

Zábavné omalovánky se samolepkami na každé stránce. Rozvíjejte fantazii a tvořivost svých dětí. Veselá zvířátka ířátka – Origami – Dinosauři vybarvi a nalep

210x275 mm/brož./14 str./149 Kč 205x285 mm/brož./20 str./69 Kč EAN 9788025311622/věk 5+ EAN 8594155752065/věk 5+

Veselé obrázky – vybarvi a nalep 205x285 mm/brož./20 str./69 Kč EAN 8594155752072/věk 5+

63


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

SEŠITY SE SAMOLEPKAMI

NOVINKA ŘÍJEN

BYSTRÁ HLAVA

NOVINKA ŘÍJEN 500 super samolepek pro všechny malé kluky a holky! Bav se zdobením svých knih, zápisníčků, bločků nebo dopisů. Radost ti udělá i řešení úkolů, hádanek a bludišť, které jsou součástí sešitu. 500 super samolepek – modrá 210x297 mm/brož./16 str./99 Kč EAN 8594155752577/věk 5+

500 super samolepek – růžová 210x297 mm/brož./16 str./99 Kč EAN 8594155752560/věk 5+

100 SAMOLEPEK

BYSTRÁ HLAVA

Více než 100 samolepek pro malé závodníky a řidiče náklaďáků! Super zábava s barevnými fotografiemi a samolepkami!

ZÁBAVNÉ HRY A ÚKOLY

BYSTRÁ HLAVA

NOVINKA ZÁŘÍ Máte doma malého školáka? Právě pro ně je určena tato velká kniha plná úkolů, které rozvíjejí tvůrčí schopnosti, učí soustředění a důslednosti při práci. Obsahuje cvičení na jednoduché počítání, poznávání rozdílů v obrázcích, úlohy na logické myšlení i vědomostní otázky.

VĚK 5+ 6+

Super auťáky – Více než 100 samolepek!

Super náklaďáky – Více než 100 samolepek!

Malý školák – počítání bludiště dokreslovačky

215x280 mm/brož./20 str./99 Kč EAN 9788025308905/věk 5+

215x280 mm/brož./20 str./99 Kč EAN 9788025308912/věk 5+

207x290 mm/brož./112 str./179 Kč EAN 8594155752843/věk 6+

HÁDANKY, DOPLŇOVAČKY, HLAVOLAMY

BYSTRÁ HLAVA

Rozmanité úkoly pomohou vašemu předškolákovi rozvinout tvůrčí schopnosti a naučí ho soustředěnosti a důslednosti při práci. Při plnění úloh se naučí:  rozeznat tvary a barvy  obkreslit, dokreslit a vybarvit obrázek  najít rozdíly nebo cestu z bludiště  spojit související věci  řešit jednoduché početní úlohy a rébusy  uvolnit si ruku pro psaní  psát číslice

64

HÁDANKY, DOPLŇOVAČKY, HLAVOLAMY

BYSTRÁ HLAVA

Máte doma malého školáka? Právě pro něj je určena tato velká kniha plná úkolů, které rozvíjejí tvůrčí schopnosti, učí soustředění a důslednosti při práci. Obsahuje cvičení na jednoduché počítání, poznávání rozdílů v obrázcích, úlohy na logické myšlení i vědomostní otázky.

Už půjdu do školy – Velká kniha předškoláka

Už chodím do školy – doplňovačky, hry a úkoly

207x288 mm/váz./176 str./249 Kč EAN 8594155751785/věk 6+

207x290 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025307564/věk 6+


ŠIKOVNÉ RUCE Ahoj piráte! S knížkou plnou jednoduchých šablon se ti podaří namalovat tak pěkné obrázky, že se budeš mít opravdu čím chlubit. Je to hotová pokladnice nápadů, protože 24 šablon ti umožní vytvořit bezpočet pirátských scének. A zjistíš, že je to tak snadné, jako sejít z kapitánského můstku!

CHYTRÉ VYBARVOVAČKY

Ahoj princezno! Krásný obrázek s princeznou se ti podaří namalovat tak snadno, až se budeš divit. V knížce najdeš 33 nejrůznějších kouzelných šablon od princezny až po veselého dráčka. Všechny je možné libovolně kombinovat a vytvářet tak množství oslnivých výkresů s princeznou. Pusť se do toho a udělej pokaždé jiný obrázek!

Nakresli si podle šablony – PIRÁTI

Nakresli si podle šablony – PRINCEZNY

238x214 mm/brož./18 str./149 Kč EAN 9788025309773/věk 6+

238x214 mm/brož./18 str./149 Kč EAN 9788025309780/věk 6+

OMALOVÁNKY A VYSTŘIHOVÁNKY

Zábavný pracovní sešit pro prvňáčky pomáhá hravou formou procvičit počítání, jednu z nejdůležitějších dovedností malých školáků. Počítání ještě nikdy nebylo tak zábavné!

OD TEČKY K TEČCE

Spoj, poznej a vybarvi si! Spoj jednotlivé body, objev zvířátko a vybarvi si obrázek. Odpověz na jednoduché otázky o zvířátkách. Sešity jsou výbornou pomůckou určenou pro domácí práci s dětmi. Děti si procvičí a uvolní ruku, a připraví se tak zábavnou formou na psaní ve škole. Kromě toho se naučí soustředěnosti a důslednosti.

Chytré vybarvovačky pro prvňáky – modrá

Domácí zvířata – spojovačky

210x297 mm/brož./24str./59 Kč EAN 8594155752249/věk 6+

207x290 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 9788025308394/věk 6+

Chytré vybarvovačky pro prvňáky – růžová

Zvířata v přírodě – spojovačky

210x297 mm/brož./24str./59 Kč EAN 8594155752256/věk 6+

207x290 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 9788025308400/věk 6+

SKLÁDAČKY Z PAPÍRU

ŠIKOVNÉ RUCE Složit z papíru lodičku, šipku nebo čepici je jednoduché. Že nevíte jak na to? Nebo jste to trochu zapomněli? Nevadí! Poradíme vám a připomeneme ty nejznámější skládačky. Přidáme i další, jako například prasátko, pejska, nebo třeba i čerta.

Klasické české skládačky z papíru 210x297 mm/brož./32 str./99 Kč EAN 9788025312650/věk 6+

BYSTRÁ HLAVA

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

KRESLENÍ

VĚK 6+

ZÁBAVNÉ HRY A ÚKOLY

BYSTRÁ HLAVA

Sešit zábavných úkolů pro rozvoj předškoláků a malých školáků! Rozvíjejte u svého dítěte fantazii, logické myšlení a výtvarné cítění, a podpořte tak jeho zdárný vývoj ve škole. Doplňovačky, hry se slovy, omalovánky a spousta dalších zábavných úkolů jsou výbornou pomůckou ze skupiny aktivit určených pro domácí práci s dětmi.

Zábavné hry a úkoly pro děti od 6 let 207x290 mm/brož./48 str./79 Kč EAN 9788025307069/věk 6+

65


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

HRY A AKTIVITY

BYSTRÁ HLAVA

HRY A AKTIVITY

Vlak se chystá k odjezdu! Naskočte s detektivy do vlaku a pomozte jim vyřešit všechny hlavolamy, abyste našli všechny zloděje. Identifikujte podezřelé, vyhodnoťte stopy, ohledejte místo činu, najděte důkazy, rozluštete šifry, objevte ukradené věci… Na přísně tajných místech také použijte speciální „detektivní” samolepky. Nezapomeňte si vyplnit falešný pas, abyste mohli vyšetřovat inkognito. Když budete úspěšní a podaří se vám najít pachatele, dostanete osvědčení a detektivní průkaz. Napínavá knížka plná hlavolamů pro všechny špičkové detektivy!

Zaoceánská loď se chystá k odplutí! Nastupte s detektivy na loď a pomozte jim vyřešit všechny hlavolamy, abyste zjistili, kde se schovává zloděj. Identifikujte podezřelé, vyhodnoťte stopy, ohledejte místo činu, najděte důkazy, rozluštěte šifry, objevte ukradené věci… Na přísně tajných místech také použijte speciální „detektivní” samolepky. Nezapomeňte si vyplnit falešný pas, abyste mohli vyšetřovat inkognito. Když budete úspěšní a podaří se vám najít pachatele, dostanete osvědčení a detektivní průkaz. Napínavá knížka plná hlavolamů pro všechny špičkové detektivy! Malý detektiv – Na lodi (hádanky, hry, úkoly)

Malý detektiv – Ve vlaku (hádanky, hry, úkoly)

210x297 mm/brož./32 str./129 Kč EAN 9788025311783/věk 7+

210x297 mm/brož./32 str./129 Kč EAN 9788025311790/věk 7+

DIÁŘE, TESTY, DENÍKY, ZÁPISNÍKY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Holčičí svět pro tebe má…  tipy na dárky, které potěší každou tvou kámošku  báječné samolepky, kterými si můžeš vyzdobit třeba svůj mobil  blok na zaznamenání nejlepších zážitků s kamarádkami  obálky s přáníčky na tajné dopisování Vítej ve svém světě!

Holčičí svět – dopisní papíry, samolepky, přáníčka pro radost

VĚK

113x148 mm/brož./24 str./249 Kč EAN 8594155751518/věk 7+

7+ HLAVOLAMY, TESTY, RÉBUSY

BYSTRÁ HLAVA

NOVINKA ZÁŘÍ

HLAVOLAMY, TESTY, RÉBUSY

BYSTRÁ HLAVA

NOVINKA ZÁŘÍ Knížka plná křížovek pro všechny malé kluky a holky! Rozvíjejte u svého dítěte slovní zásobu, pravopisné dovednosti a schopnosti soustředění. Řešení křížovek je také skvělá zábava, která děti zaměstná na celé hodiny.

Křížovky pro kluky a holky

66

BYSTRÁ HLAVA

164x230 mm/brož./64 str./79 Kč EAN 8594155752805/věk 7+

– knížka pro volné chvíle i pro dny, kdy počasí neláká k výletům do přírody – hádanky, skrývačky, sirkové hlavolamy – jejich správné řešení si můžete zkontrolovat – vtipy pro dobrou náladu

Vtipy a hádanky pro kluky a holky 164x230 mm/brož./64 str./79 Kč EAN 9788025313084/věk 7+


Zatočte s nudou! Zábavné doplňovačky, omalovánky, hry, křížovky a početní úlohy čekají na vaše malé školáky. Pomohou jim rozvíjet numerické schopnosti a verbální komunikaci. Kdo si hraje, NEZLOBÍ!

BYSTRÁ HLAVA

100 her proti nudě! – červená 140x210 mm/brož./112 str./69 Kč EAN 8594155751228/věk 7+

100 her proti nudě! – modrá 140x210 mm/brož./112 str./69 Kč EAN 8594155751211/věk 7+

200 her proti nudě! 140x210 mm/brož./224 str./99 Kč EAN 9788025306772/věk 7+

DO ŠKOLY SE ČTYŘLÍSTKEM

BYSTRÁ HLAVA

DOVEDNOSTI, ČTENÍ A ŠKOLA PRO MLADŠÍ

Čtyřlístek připravuje děti do školy! Nerozlučná parta kamarádů z Třeskoprsk si připravila pro všechny předškoláky i malé školáky mnoho zábavných úkolů a procvičování. Děti si mohou nejen vybarvovat obrázky, ale také si uvolní ruku při obtahování a dokreslování různých tvarů, čímž se lépe připraví na psaní písmen a číslic. Vyzkouší si objevování rozdílů mezi podobnými obrázky a užijí si spoustu zábavy. Úkoly v této knize podporují soustředění a rozvíjejí dětskou představivost.

Udělej si vlastní rodokmen! Můžeš být potomkem slavného rytíře nebo dokonce samotného krále? Svůj původ zjistíš, když si sestavíš osobní rodokmen. Podrobný návod najdeš uvnitř této knihy. Připravený plakát vyplníš s pomocí své rodiny a tvůj rodokmen je na světě. Bonus: 100 jedinečných samolepek!!!

Do školy se Čtyřlístkem

VĚK

Moje rodina + plakát s rodokmenem a samolepky

165x232 mm/váz./ 128 str./149 Kč EAN 9788025307380 /věk 7+

ZÁBAVNÝ ZEMĚPIS

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

210x280 mm/brož./24 str./149 Kč EAN 9788025309926/věk 7+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Vydej se na poznávací cestu po České republice s kocourkem Fragmentíkem! Na barevných ilustracích tě zábavnou formou seznámí se zeměpisem a naučí orientovat se v mapě. Poznáš jednotlivé kraje České republiky, dozvíš se, jaké máme u nás pohoří, řeky, chráněná území, zemědělství i naše nerostné bohatství, a mnohem mnohem více.

ZÁBAVNÝ ZEMĚPIS

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

100 HER PROTI NUDĚ!

7+ VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Zajímá tě: – kde leží největší ostrov na světě? – kde se pěstují ananasy? – ve kterém moři žijí největší ryby? – kde najdeš tučňáky? – kde jsou největší pouště? – kde je nejrozsáhlejší prales? Na takové otázky ti odpoví tvůj první atlas světa. Poznej svět s velkou nástěnnou mapou, na kterou si nalepíš přiložené samolepky. Pak se stačí jen podívat a máš jasno.

Dětský ilustrovaný atlas – Česká republika

Můj první atlas světa + nástěnná mapa světa a samolepky

240x305 mm/váz./64 str./249 Kč EAN 9788025307267/věk 7+

210x280 mm/brož./24 str./149 Kč EAN 9788025309919/věk 7+

67


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

ÚŽASNÝ SVĚT

SOUČASNOST A HISTORIE

Poznejte úžasný svět pravěkých ještěrů! Obrázková encyklopedie vám ukáže, kdo byli dinosauři, jak žili, čím se živili, jak se rozmnožovali a vyvíjeli, jak spolu bojovali, a také, proč vyhynuli. Názorné ilustrace ukazují různé druhy dinosaurů a jejich odlišnosti, fotografie přibližují výzkum jejich pozůstatků.

Dinosauři 195x255 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025304846/věk 7+

SOUČASNOST A HISTORIE

ÚŽASNÝ SVĚT

Poznejte úžasný svět rytířů! Obrázková encyklopedie názorně ukazuje, kdo byli rytíři, jaká byla jejich výstroj, jak žili a bojovali a jakými pravidly se řídili. Vysvětluje význam erbů a popisuje, v jakých hradech rytíři bydleli, jak se hrady vyvíjely a jak vypadají dnes.

VĚK 7+

SOUČASNOST A HISTORIE

ÚŽASNÝ SVĚT

Poznejte dávný svět pirátů! Obrázková encyklopedie názorně ukazuje, kdo byli piráti, jak jejich řemeslo vzniklo a jakými se řídili pravidly. Vysvětluje rozdíl mezi piráty a korzáry a také, co znamená lebka se zkříženými hnáty. Vypráví o pirátském životě i o jeho neslavném konci a seznamuje s nejslavněji piráty v dějinách námořnictví.

Rytíři

Piráti

195x255 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025304082/věk 7+

195x255 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025304099/věk 7+

9+ JDU DO TOHO!

SPORT

Jedinečný pohled do světa koní! Kniha přináší spoustu informací o koních, překrásné ilustrace a unikátní fotografie. Přehledné, tematicky orientované kapitoly doplňuje osmistránková rozkládačka věnovaná soutěži všestrannosti.

68

O KONÍCH

SPORT Vydej se do vzrušujícího světa koní! Dozvíš se vše, co potřebuješ vědět o: – klasickém a westernovém ježdění – péči o koně – vyjížďkách – skákání – drezuře – soutěžích a mnoho dalšího Kniha je vhodná pro úplné začátečníky i zkušené jezdce.

Koně

Kůň a já

215x285 mm/váz./40 str./179Kč EAN 9788025309995/věk 7+

135x170 mm/váz./144 str./199 Kč EAN 9788025312704/věk 9+


PŘÍRODA

O ZVÍŘATECH

Až se budete příště procházet naší přírodou, mějte oči otevřené. Možná uvidíte zajímavé tvory, kteří až dosud unikali vaší pozornosti. Věděli jste, že samci brouků roháčů spolu zápasí stejně jako jeleni? Že na jižní Moravě můžete potkat největšího pavouka Evropy? Nebo že naši přírodu houfně dobývají vetřelci z dalekých zemí? Ještě než vyrazíte do lesa nebo na louku, zalistujte touto obrazovou encyklopedií. Najdete v ní desítky barevných fotografií i překvapující zajímavosti o obyvatelích rybníků, polí i lesů.

PŘÍRODA

Svět živočichů je úžasnou sbírkou nejrůznějších přizpůsobení, obranných i útočných strategií nebo způsobů, jak získat partnerku či partnera. Víte, k čemu jsou mořským rybám užitečné pestré korálové krevety? Proč nosí jedovaté jihoamerické žabky své potomky na zádech? Nebo jak bodlíni loví kořist pomocí zvuku? To vše zjistíte v této obrazové encyklopedii plné barevných fotografií a překvapujících zajímavostí ze světa zvířat žijících na souši, pod vodní hladinou i ve vzduchu.

Zvířata ČR – fakta a zajímavosti

Zvířata světa– fakta a zajímavosti

195x255 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025311974/věk 9+

195x255 mm/váz./48 str./179 Kč EAN 9788025311967/věk 9+

O ZVÍŘATECH NOVINKA SRPEN

PŘÍRODA Až se budete příště procházet přírodou, mějte oči otevřené. Možná uvidíte zajímavé živočichy, kteří až dosud unikali vaší pozornosti. Věděli jste, že samci brouků roháčů spolu zápasí stejně jako jeleni? Nebo že na jižní Moravě můžete potkat největšího pavouka Evropy? Ještě než vyrazíte do lesa nebo na louku, zalistujte touto encyklopedií, kde kromě informací najdete také nevšední fotografie. V knize jsou i zajímavosti ze vzdálených krajů jako například to, k čemu jsou mořským rybám užitečné pestré korálové krevety nebo proč nosí jedovaté jihoamerické žabky své potomky na zádech.

VĚK

Zvířata – fakta a zajímavosti z ČR a celého světa

9+

195x255 mm/váz./96 str./249 Kč EAN 9788025313299/věk 9+

O ZVÍŘATECH

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

O ZVÍŘATECH

PŘÍRODA Udělejte si exkurzi mezi zvířata! K dispozici máte skvělého průvodce – výpravnou publikaci s nádhernými fotografiemi více než 200 druhů zvířat a spoustou poutavých informací. Mapky a identifikační karty jednotlivých druhů uvádějí podrobnosti o oblastech, ve kterých zvířata žijí, průměrné délce života, rozmnožování, a další zajímavosti.

Velká encyklopedie – ZVÍŘATA 207x265 mm/váz./304 str./299 Kč EAN 9788025309216/věk 9+

69


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

ZA POZNÁNÍM

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

ZA POZNÁNÍM

Výprava do světa zvířat začíná!  Savci, ryby, plazi, obojživelníci i bezobratlí ve skvělé prostorové 3D grafice  Temné hlubiny oceánů plné podivných ryb  Důmyslné nory surikat v délce až 15 m  Obdivuhodná technika letu některých ptáků  Tvorba jedu v jedových žlázách a smyslové vnímání plazů  Tlupa šimpanzů a jejich propracovaná technika lovu BONUS: Internetové odkazy na doplňující informace z říše zvířat.

PREDÁTOŘI – nelítostné šelmy, jedovatí plazi, dravé ryby

250x280 mm/váz./48 str./249 Kč EAN 9788025310717/věk 9+

250x280 mm/váz./48 str./249 Kč EAN 9788025307199/věk 9+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Jak funguje lidské tělo a jak vypadá uvnitř? Jak pracuje lidský mozek? Co podnikne organismus, když je napaden virem? Z čeho se skládá krev? Jaká je struktura lidských svalů? Prohlédněte si s námi lidské tělo z bezprostřední blízkosti! Skvělá prostorová grafika vám umožní dopodrobna prozkoumat jeho nejmenší detaily. Své znalosti o lidském těle si navíc díky odkazům na anglicky psané webové stránky můžete rozšířit i na internetu.

9+

Seznamte se s nejnebezpečnějšími predátory naší planety! Zajímá vás svět zvířat? Neváhejte poznat, které druhy stojí na vrcholu potravního řetězce! Svět kosatek, krokodýlů, ledních medvědů nebo harpyjí je krvavý a nebezpečný. Poznejte jejich zbraně a seznamte se s jejich propracovanými technikami lovu. Další detaily o životě nebezpečných predátorů můžete navíc získat díky odkazům na anglicky psané webové stránky také na internetu.

ZVÍŘATA – potrava a lov, obrana a útok, smysly a dovednosti

ZA POZNÁNÍM

VĚK

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

ZA POZNÁNÍM

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Vydejte se na dobrodružnou výpravu do vesmíru! Pomocí skvělé prostorové grafiky zažijete napínavou cestu na Mars, uděláte si výlet na vesmírnou stanici nebo se seznámíte s černými dírami. Nahlédnete do možné budoucnosti kosmických lodí na nukleární pohon a dozvíte se, zda může na vzdáleném Měsíci existovat život. V knize najdete i zajímavé internetové odkazy na anglické stránky věnované vesmíru.

LIDSKÉ TĚLO – tkáně a orgány, těl. funkce, ochrana organismu

VESMÍR – hvězdy a planety, černé díry, kosmické lodě

250x280 mm/váz./48 str./249 Kč EAN 9788025309278/věk 9+

250x280 mm/váz./48 str./249 Kč EAN 9788025308691/věk 9+

ZA POZNÁNÍM

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Vydejte se na dobrodružnou výpravu do středověku! Pomocí skvělé prostorové grafiky se vrhněte do světa plného vzrušujících možností! Získejte neocenitelné informace o středověkých rytířích, turnajích, bitvách a nedobytných hradech. Postavte si normanskou osadu i obrovský kamenný hrad ad a poté braňte jeho hradby před zuřivým útokem. V knize najdetee i internetové odkazy na zajímavé anglicky psanéé stránky věnované středověku.

70

RYTÍŘI – bitvy, hrady, zbroj 250x280 mm/váz./48 str./249 Kč EAN 9788025308684/věk 9+


VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

VŠEOBECNÉ ENCYKLOPEDIE

Brány do minulosti se otevírají… Tomáš a Hanka mají hodného dědečka, který má obrovskou knihovnu se stovkami starých knih. Jednoho deštivého odpoledne, při prohlížení dědových pokladů, se stane zvláštní věc. Jedna kniha zničehonic vypadne a v mezeře po ní se objeví tajemná dvířka. Tomáš s Hankou neodolají, dvířka odemknou, a odstartují tak svou cestu do minulosti. Výprava na středověký hrad začíná… Deník plný zážitků a informací o světě rytířů je doplněn plánky a přehledy. Uvnitř najdeš originální plakát.

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ Brány do minulosti se otevírají… Tomáš a Hanka mají hodného dědečka, který má obrovskou knihovnu se stovkami starých knih. Jednoho deštivého odpoledne se stane zvláštní věc. Jedna kniha zničehonic vypadne a v mezeře po ní se objeví tajemná dvířka. Tomáš s Hankou neodolají, dvířka odemknou, a odstartují tak svou cestu do minulosti. Výprava za dinosaury začíná… Deník plný zážitků a informací z doby dinosaurů je doplněn plánky a přehledy. Uvnitř najdeš originální plakát.

Cesta do minulosti – Rytíři

Cesta do minulosti – Dinosauři

190x230 mm/váz./32 str./299 Kč EAN 9788025310564/věk 9+

190x230 mm/váz./32 str./299 Kč EAN 9788025310557/věk 9+

PO STOPÁCH

PŘÍRODA Najdi si svého milovaného koníka! Znáš rozdíly mezi plnokrevníky, teplokrevníky, chladnokrevníky a poníky? Otevři knihu a dozvíš se: – Jak poznat jednotlivá plemena? – Jak se starat o koně nebo poníka? – Jaká je správná výbava? – Jak si s koněm hrát a jak s ním pracovat? Ke každému plemenu si můžeš dělat vlastní poznámky a nalepit originální samolepky. Poznej zvířata, z jejichž hřbetu je nejkrásnější pohled na svět. Bonus: Odkazy na webové stránky, kde se dozvíš ještě víc!

PO STOPÁCH

PŘÍRODA Staň se dinosauřím detektivem! Vypátrej: – Jak a kde dinosauři žili? – Jak vypadaly jednotlivé druhy? – Čím a kde si dinosaurus obstarával potravu? Že je to nemožné, když už 65 milionů let není nikde živý dinosaurus? Otevři tuto knihu a najdeš 50 druhů dinosaurů, kteří zanechali své stopy na naší planetě, a ty se o nich dozvíš vše. Výprava za dinosaury začíná!

KONĚ a PONÍCI – se samolepkami

DINOSAUŘI – se samolepkami

170x220 mm/brož./96str./179 Kč EAN 9788025310014/věk 9+

170x220 mm/brož./112 str./179 Kč EAN 9788025310021/věk 9+

KRESLENÍ

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

VŠEOBECNÉ ENCYKLOPEDIE

VĚK 9+

ŠIKOVNÉ RUCE

NOVÉ VYDÁNÍ ZÁŘÍ

Neocenitelná příručka pro malé výtvarníky! Nakreslit zvířátka, která máte rádi, pro vás bude hračkou. Pomocí několika základních tahů vytvoříte siluetu a jednoduchá posloupnost obrázků vás dovede až k hotovému zvířátku. Obkreslováním tvarů získáte jistotu a poté již sami zvládnete třeba celý statek.

Kreslíme zvířátka 167x240 mm/brož./64 str./99 Kč EAN 9788025313152/věk 9+

71


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

JAK BÝT VE VŠEM NEJLEPŠÍ

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

JAK BÝT VE VŠEM NEJLEPŠÍ

Super knížka pro každého správného kluka! Dozvíš se jak: – skvěle zvládnout každou situaci – být ve všem vždycky nejlepší – nepropadat panice – stát se skutečnou jedničkou Navíc získáš i celou řadu dalších zajímavých návodů a užitečných rad!

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Super knížka pro každou správnou holku! Dozvíš se jak: – připravit skvělé pohoštění – vyrobit super dárečky pro své kamarády – co nejrychleji uklidit svůj pokoj – zpestřit oslavu novou zábavnou hrou Navíc získáš i celou řadu dalších zajímavých návodů a užitečných rad!

Kniha pro správné kluky Jak skvěle zvládnout každou situaci

Kniha pro správné holky Jak skvěle zvládnout každou situaci

129x198 mm/váz./136 str./179 Kč EAN 9788025311066/věk 9+

129x198 mm/váz./128 str./179 Kč EAN 9788025311073/věk 9+

JAK BÝT VE VŠEM NEJLEPŠÍ

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ Nezbytné příručky pro všechny správné holky i kluky! Naučte se, jak být ve všem nejlepší! Být NEJ teď pro vás bude hračka. A navíc se při čtení zaručeně pobavíte!

Kniha pro správné holky Jak být ve všem jednička 129x198 mm/váz./128 str./179 Kč EAN 9788025304464/věk 9+

Kniha pro správné holky Jak oslnit kdykoliv a kdekoliv 129x198 mm/váz./128 str./179 Kč EAN 9788025307304/věk 9+

Kniha pro správné kluky Jak přežít cokoliv a kdekoliv 129x198 mm/váz./128 str./179 Kč EAN 9788025307298/věk 9+

VĚK 9+

DIÁŘE, TESTY, DENÍKY, ZÁPISNÍKY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

DIÁŘE, TESTY, DENÍKY, ZÁPISNÍKY

DIÁŘE, TESTY, DENÍKY, ZÁPISNÍKY

Tenhle zápisník musíš mít! Je to absolutně nepostradatelný doplněk pro každou super holku. Poradí ti: – Jak trávit volný čas? – Jak uspořádat módní přehlídku? – Jak být IN? Zjistíš, co máš společného se svými kámoškami a která je ta opravdová! Máš tu místo pro své tajné poznámky a navíc BONUS: Originální samolepky a visačky.

Máš tajemství, která se musí střežit? Zapiš si je do svého tajného zápisníku a zamkni na zámek. Pouze ten, komu to dovolíš, si přečte o tvých snech a zálibách, jaké čteš ráda knihy a co bys chtěla dělat v budoucnu. Nikomu nemusíš ukazovat tajné fotky tebe a tvých kamarádek a nikdo se nedozví podrobnosti o vašem kamarádství. Nechybí kalendář, kde si můžeš zaznamenat nejdůležitější tajné události. V kvízu si zase prověříš, jak dobře se znáte s kamarádkami. A pamatuj si: NEZTRAŤ KLÍČEK!

72

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Můj tajný zápisník – se zámečkem

HOLČIČINY – super zápisník pro kámošky

160x200 mm/váz./96 str./199 Kč EAN 9788025310625/věk 9+

160x280 mm/brož./48 str./149 Kč EAN 9788025309643/věk 9+

Kamarádníček 135x195 mm/váz./96 str./149 Kč EAN 9788025306512/věk 9+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ Co si zapíšeš, to nezapomeneš! Sepiš si všechny své nejlepší kamarády a kamarádky a nalep si jejich fotky. Poznamenej si datum jejich narozenin a svátků, i jaké mají záliby a koníčky. Napiš si, kdy se pořádá party nebo akce, na které nemůžeš chybět, i to, jaká byla! Zapiš si všechny své zážitky do zápisníčku – kamarádníčku, který je jako stvořený právě pro tvoje tajné poznámky!


NOVINKA ŘÍJEN

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Chceš připravit super párty pro kamarády? Čarodějka Borůfka ti tentokrát přináší plný košík těch nejbáječnějších a nejkouzelnějších receptů pro tvou párty. Vybírat můžeš podle druhu oslavy nebo připravovaných dobrot. Kamarádi budou paf a na tvou příští párty stoprocentně dorazí v plném počtu.

Párty kuchařka pro kluky a holky 216x276 mm/váz./64 str./249 Kč EAN 9788025313138/věk 9+

DĚTSKÉ KUCHAŘKY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

POKUSY PRO KLUKY A HOLKY

ŠIKOVNÉ RUCE

VYZKOUŠEJTE RECEPTY PODLE ČARODĚJKY BORŮFKY! Hranatá rajčata a dalších 33 kulišáckých pokusů a efektů, které ti tvůj fyzikář až do teď zamlčoval! Oblafni své okolí bombastickými efekty, jako jsou podomácku vyrobené blesky nebo explodující bomba z koláče. Nauč se také, jak překvapit sněhovou bitvou v nejparnějším létě, jak uvařit špagety z březové kůry nebo jak se podívat na dno louže. Dozvíš se i spoustu věcí o technice, fyzice, chemii a biologii. Pomocí měřiče kulišárnosti se na konci knihy můžeš poměřit se svými kamarády a zjistit, kdo z vás je nejgeniálnější experimentátor.

Naše čarodějnička má plný měšec receptů eptů a ráda je naučí holky i kluky. Recepty jsou jednoduché a bezpečné. Příprava párty ty nebo překvapení pak bude hračkou.

216x276 mm/váz./64 str./249 Kč EAN 9788025310632/věk 9+

DIÁŘE, TESTY, DENÍKY, ZÁPISNÍKY

VĚK

Pokusy a rošťárny pro kluky a holky

Kuchařka pro kluky a holky

128x198 mm/brož./128 str./149 Kč EAN 9788025308653/věk 9+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Skvělý diář pro kluky! Naplánuj si letošní prázdniny den po dni. Tvůj zápisník s tebou bude až do konce příštích prázdnin 2012! Kromě kalendáře v něm najdeš také skvělé rady jak jezdit na in-linech, jak si vybrat správné kolo, tipy na prázdninové výlety a celou řadu dalších rad a nápadů. Součástí zápisníku je také skvělý komiks!

DIÁŘE, TESTY, DENÍKY, ZÁPISNÍKY

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

DĚTSKÉ KUCHAŘKY

9+ VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

A je tady zase Dóóóst dobrej diář, který je nepostradatelný pro každou správnou holku! Mimo jiné na tebe čeká horoskop lásky, rady jak se správně líčit, co si vzít na sebe nebo hitparáda účesů. A nechybí ani několik testů, kde se dozvíš, jak jsi na tom – třeba s láskou nebo zda jsi oblíbená ve třídě. A součástí diáře je samozřejmě kalendář až do konce léta 2012, takže už teď si můžeš naplánovat prázdninové akce!

Hůůůstéééj zápisník 2011/2012

Dóóóst dobrej DIÁŘ 2011/2012

117x160 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752096/věk 9+

117x160 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752089/věk 9+

73


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

KRESLENÍ

ŠIKOVNÉ RUCE

BLUDIŠTĚ

BYSTRÁ HLAVA

Knížka pro všechny milovníky rébusů a hádanek. Chcete umět malovat krásné barevné obrázky a nevíte jak na to? V naší knížce najdete podrobné návody jak postupovat po jednotlivých krocích při kreslení složitějších obrázků. U každého z více než 60 obrázků knížka poradí, jaké barvy budete potřebovat. Malířkou může být každá z vás!

Fantastická bludiště – Předběhni čas!

Kreslení pro holky – nové 165x240 mm/váz./64 str./129 Kč EAN 9788025308479/věk 9+

BEZVA KNIHY

254x210 mm/brož./32 str./99 Kč EAN 9788025312612/věk 9+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

BEZVA KNIHY

NOVINKA ZÁŘÍ

NOVINKA ZÁŘÍ Super diář pro všechny bezva holky! V tomhle originálním a dokonale přehledném diáři si můžeš zapisovat všechny důležité informace o své rodině, kamarádech, zálibách, škole a plánech do budoucna. Najdeš tu i pomoc při zvládání různých složitých situací a určitě objevíš i nápady, jak se pobavit a zasmát.

VĚK 9+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ Chtěl bys vítězit a být nejlepší v každém sportu? S neocenitelnými radami profesionálního sportovního trenéra pro začínající sportovce se dozvíš například:  jak zvládnout taková tenisová podání, aby ti padala samá esa  jak koučovat fotbalový tým  jak celé hodiny udržet míč ve vzduchu  jak trénovat jako ti nejlepší  jak roztáčet na prstu basketbalový míč  jak se stát držitelem světového rekordu  jak dávat vítězné interview a mnoho dalších tipů a triků. Tak neváhej a staň se nejlepším vrcholovým sportovcem.

Kniha pro bezva holky – testíky, zážitky, tajnosti

Kniha pro bezva kluky – Jak vždycky vyhrát

129x198 mm/brož./128 str./149 Kč EAN 9788025313145/věk 9+

129x198 mm/brož./128 str./149 Kč EAN 9788025313121/věk 9+

11+ DOSPÍVÁNÍ

DOSPÍVÁNÍ

Chceš být IN a všechny okouzlit? Jsem tvoje ABECEDA půvabu a poradím ti:  jak se správně líčit  jak pečovat o své tělo a obličej  jak se zdravě stravovat  jak se cítit stále svěží Se mnou to zvládneš hravě a nikdo už tvému šarmu neodolá! Abeceda půvabu – pro všechny holky

74

171x210 mm/brož./160 str./199 Kč EAN 9788025310649/věk 11+

DOSPÍVÁNÍ

DOSPÍVÁNÍ

Konečně je to tady! S Lexikonem půvabu budeš každý den vypadat svěže, fit a zkrátka neodolatelně. Průvodce dívčím světem krásy přináší podrobné informace, rady a tipy z oblasti kosmetiky, líčení, vůní, péče o vlasy, módy, a také zdravého životního stylu. Spousta fotografií a ilustrací tě inspiruje a pomůže ti najít tvou přirozenou krásu a půvab. A kluci po tobě budou šílet!

Lexikon půvabu 170x240 mm/brož./212 str./199 Kč EAN 9788025309858/věk 11+


DOSPÍVÁNÍ

JEN PRO HOLKY – PŘÍSNĚ TAJNÉ

DOSPÍVÁNÍ LÁSKA VÁM MŮŽE SRDCE NAPLNIT, PAK ZLOMIT A ZNOVU V YLÉČIT!

NOVINKA ŘÍJEN

IRENA TIODOROVIĆ

Láska bolí! Už to také víš? Před časem se ti svíral žaludek, když sis jen vzpomněla na jeho jméno. Nemohla jsi dospat v den, kdy jste se měli sejít. A teď? Zlomené srdce a žal… Ptáš se: Jak mám bez něj žít dál? PRVN Í POM OC Klidně se posaď, vydechni a začti se… NA ZLOM ENÉ Poradím ti, jak na zlomené srdce. SRDC E

Chci se zamilovat, nebo se nechci zamilovat? Může se vůbec člověk takhle rozhodovat? Seznam se s Irčou, Petrem, Štěpánem a Honzou. Provedou tě krok za krokem hromadou otázek a pocitů. Mnohem líp tak pronikneš do „teorie zamilovanosti” a zjistíš, jestli její pravidla fungují i ve skutečnosti. Uvidíš, že láska není jen drama. S touhle knížkou se zasměješ, až ti potečou slzy… Co mám vědět o lásce pro kluky a holky

Jak na zlomené srdce? 129x191 mm/brož./120 str./99 Kč EAN 9788025310724/věk 11+

163x230 mm/brož./64 str./129 Kč EAN 9788025313091/věk 11+

DIÁŘE, TESTY, DENÍKY, ZÁPISNÍKY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

DIÁŘE, TESTY, DENÍKY, ZÁPISNÍKY

Jsi v pohodě pro kluky a pro svý kámošky? Udělej si pár testíků a poznáš, jak na tom jsi. Dočteš se, jak bojovat se špatnou náladou, jak pečovat o své ruce a vlasy i leccos užitečného o módě. Dozvíš se i vše o znamení, ve kterém ses narodila. Kniha pro všechny holky, které chtějí být in!

Chceš se dozvědět, jaká doopravdy jsi? Chováš se jako primadona, nebo jsi zábavná společnice? Udělej si test! Spočítej si body, přečti si hodnocení a dozvíš se odpověď. Ale nezapomeň, všechno je jenom zábava. Ať ti výsledek vyjde jakýkoliv, měj se ráda taková, jaká jsi!

SUPER TESTÍKY – Poznej, jaká jsi!

163x240 mm/brož./80 str./99 Kč EAN 9788025306383/věk 11+

DOSPÍVÁNÍ Máš pocit, že jsou kluci bytosti z jiné planety? Je úplně jedno, jestli jde o nepříjemné spolužáky, temperamentní fotbalisty nebo toho sladkého týpka z vedlejšího vchodu – kluci prostě fungují jinak! A někdy je opravdu těžké jim porozumět… Proč jim musí holky pořád nadbíhat? Na jaké holky kluci letí? A proč nikdy, zdůrazňuji NIKDY, nevolají? V ruce držíš superpropracovaný manuál na kluky, který ti prozradí všechno, co holky chtějí odjakživa o klucích vědět. Navíc se naučíš skvělé triky, jak balit… A žádný kluk už tvému šarmu neodolá… Jak na kluky? 129x191 mm/brož./120 str./99 Kč EAN 9788025309759/věk 11+

VĚK

TOP TESTÍKY pro holky

140x220 mm/brož./96 str./179 Kč EAN 9788025311776/věk 11+

JEN PRO HOLKY – PŘÍSNĚ TAJNÉ

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

JEN PRO HOLKY – PŘÍSNĚ TAJNÉ

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

DOSPÍVÁNÍ

11+ DOSPÍVÁNÍ

Řada lidí věří tomu, že krásky mají všude přednost, ať už ve škole, na učňáku nebo v partě… Není to sice pravda, ale přesto chce většina lidí vypadat co nejatraktivněji. Co to ale vlastně znamená? Atraktivita je umění, jakýsi nezaměnitelný osobitý styl umožňující vyjádřit svou osobnost, své sny i svou vášeň. Tato knížka ti ukáže, jak získat perfektní vizáž i projevit svůj šarm!

Buď in – jak být krásná, cool a další holčičiny… 129x191 mm/brož./136 str./99 Kč EAN 9788025312100/věk 11+

75


POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ VĚK 11+

VELKÉ KNIHY A LEXIKONY

VELKÉ KNIHY A LEXIKONY

Lexikon kouzel pro začínající kouzelníky! Průvodce kouzlením vás naučí, jak proměnit vodu v led za pár sekund, uvázat uzel překříženýma rukama, jak číst myšlenky kamarádů a mnoho dalších pozoruhodných triků. S knihou plnou magie, kouzel a čar svoje publikum zaručeně vždy pobavíte a překvapíte!

Velká kniha – Dinosauři

235x297 mm/váz./120 str./349 Kč EAN 9788025308646/věk 11+

235x297 mm/váz./120 str./349 Kč EAN 9788025309599/věk 11+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

VELKÉ KNIHY A LEXIKONY

Máte rádi dobrodružství? Skočte na palubu a vyplujte na pirátskou výpravu. Přidejte se k těm nejstrašnějším pirátům, kteří brázdí rozbouřené hladiny se svými koráby a vládnou všem sedmi mořím! Ukořistěte si svůj poklad po okraj naplněný trefnými ilustracemi, fantastickými fotografiemi a úžasnými fakty!

Velká kniha – Bojovníci

235x297 mm/váz./120 str./349 Kč EAN 9788025308790/věk 11+

235x297 mm/váz./120 str./349 Kč EAN 9788025309605/věk 11+

Proč se všichni tolik báli válečných lodí Vikingů? Kdo vynalezl střelný prach? Kdy došlo k prvnímu úspěšnému letu letadla? Proč se Velká Británie pokoušela na konci první světové války zakázat ponorky? Fascinující skutečnosti o válečných strojích od středověkých bitev po nadzvukovou a „neviditelnou“ techniku. Sleduj, jak se vyvíjely schopnosti čelit měnícím se požadavkům válečnictví. Válečné stroje vyrážejí do boje!

196x280 mm/váz./112 str./229 Kč EAN 9788025310618/věk 11+

PLANETA ZEMĚ

PŘÍRODA

Poznejte svět kolem nás! Encyklopedie se věnuje astronomii, geologii, jednotlivým typům krajiny, zvířatům, rostlinám, klimatu, přírodním katastrofám a ekologii. Účelem není podat detailní informace o jednotlivých tématech, ale popsat přírodu jako provázaný celek. Publikace je bohatě doplněna barevnými fotografiemi a doprovodnými schématy. Texty jsou jednoduché a srozumitelně přizpůsobené dětskému čtenáři. Velká encyklopedie – ZEMĚ 210x297 mm/váz./208 str./399 Kč EAN 9788025306864/věk 11+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Zajímají tě bitvy a boje? Seznam se s dávnými bojovníky! Rytíři, gladiátoři, samurajové nebo řečtí bojovníci byli vždy neohrožení a stateční chlapíci odhodlaní ke všemu! Poznej jejich zbraně a způsoby výcviku. Pouč se, jaké používali bojové taktiky i ochranné pomůcky. Vzhůru do boje!

Velká kniha – Piráti

TECHNIKA A STROJE VĚDA A TECHNIKA

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Chceš zjistit, kteří dinosauři patřili mezi největší dravce všech dob? Nebo jak lovili svou kořist? A jak jsme vlastně všechny tyhle zajímavosti zjistili? Velká kniha o dinosaurech tě provede světem těchto úctyhodných gigantů. Také ti ukáže, jak vědci zvaní paleontologové odkrývají tajemství zkamenělin dinosaurů při vykopávkách. Cesta do pravěku právě začíná!

Velký lexikon – Kouzla a magie

VELKÉ KNIHY A LEXIKONY

Válečná technika – Od oštěpu po stíhačku

76

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

VŠEOBECNÉ ENCYKLOPEDIE

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Vítej v týmu detektivů! Naučíme tě to nejdůležitější z drsného povolání, kterému se můžou věnovat jen ti, co mají opravdovou kuráž. Poznáš kriminalistické metody vyšetřování a hned se můžeš pustit do svého prvního případu. Každý důkaz je důležitý, tak vše prošetři a nenech se zaskočit. Neváhej a pusť se do toho!

Místo činu – Staň se detektivem! 222x180 mm/váz./48 str./299 Kč EAN 9788025307878/věk 11+


DOSPÍVÁNÍ

DOSPÍVÁNÍ

DOSPÍVÁNÍ Otevřené odpovědi na všechny otázky, které jsou v průběhu dospívání důležité! Jak mě vnímají dívky? Co se děje s mým tělem? Jak oslovit dívku, která se mi líbí? Potřebuje člověk k líbání nějakou techniku? Kdy jsem zralý na to, abych přišel o panictví? Jak se chránit při sexu? Co je ve vztahu správné, a co ne? Existuje láska na první pohled? Proč lidé vůbec vstupují do manželství? Kam se můžu obrátit, když si nevím rady?

Otevřené a navíc vtipně napsané odpovědi na otázky kolem dospívání pro kluky: * Proč se mi mění hlas? * Proč mi rostou chlupy v podpaží i tam dole? * Jak se nestát tátou příliš brzy? * Jak zacházet s holkama? * Kdy se „to” má stát poprvé? … a spousta dalších informací. Vše o dospívání – Otevřené odpovědi pro kluky

Otázky a odpovědi PRO KLUKY – dospívání, láska, sex

137x183 mm/brož./160 str./99 Kč EAN 9788025311394/věk 11+

160x215 mm/brož./200 str./199 Kč EAN 9788025309179/věk 13+

DOSPÍVÁNÍ

DOSPÍVÁNÍ

VŠEOBECNÉ ENCYKLOPEDIE

Otevřené odpovědi na všechny otázky, které jsou v průběhu dospívání důležité! Jak se mám vyznat ve svých pocitech? Měla bych svým rodičům říkat všechno? Musím se stydět za své tělo? Jak působím na kluky? Jak zjistím, jestli to se mnou myslí vážně? Co ode mne může požadovat můj přítel? Která antikoncepce je pro mě nejvhodnější? Co zažívá žena při sexu? Co mám dělat, když otěhotním? Co je v sexu a ve vztazích v pořádku, a co ne?

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Zajímá vás, jak získaly hvězdy a souhvězdí svá jména? Vstupte do světa mýtů, bájí a pověstí. Projděte se hvězdnou oblohou. Poznejte příběhy, které se váží k jednotlivým znamením zvěrokruhu. Víte, jak se dostal na oblohu Perseus, Andromeda, Labuť nebo Orion? Před každou pověstí je informace, kde se souhvězdí nachází na obloze, kdy je viditelné, z kolika hvězd se skládá a řada dalších zajímavostí. Součástí knihy je rejstřík, přehled latinských názvů a současná mapa hvězdné oblohy.

POPUL ÁRNĚ-NAUČNÁ LITER ATUR A PRO DĚTI A ML ÁDEŽ

DOSPÍVÁNÍ

Otázky a odpovědi PRO HOLKY – dospívání, láska, sex

Jak SOUHVĚZDÍ dostala svá jména

VĚK

160x215 mm/brož./200 str./199 Kč EAN 9788025309186/věk 13+

213x275 mm/váz./128 str./299 Kč EAN 9788025313312/věk 13+

11+

ODKAZ

SOUČASNOST A HISTORIE

Zajímáte se o historii? Jedinečná, moderní a bohatě ilustrovaná publikace z edice Odkaz vás populární formou seznámí se všemi historicky doloženými panovníky Českých zemí od knížat, vládnoucích v 7. století, až po současného prezidenta České republiky. Poznejte osobnosti, jejichž odkaz je stále živý!

ODKAZ

SOUČASNOST A HISTORIE

13+

Seznamte se s nejvýznačnějšími osobnostmi českých dějin! Tato výpravná publikace zahrnuje široké spektrum osobností, které významným způsobem ovlivnily život v našem středoevropském prostoru v průběhu staletí. Bohatě ilustrovaný soubor původní bestsellerové edice Odkaz obsahuje přehled medailonů osobností od českých panovníků a slavných vojevůdců po přestavitele kultury, slavné lékaře a průkopníky vědy a techniky. Jedinečné souborné dílo, doplněné portréty, je originální pomůckou, po které sáhne celá rodina.

Panovníci českých zemí

Osobnosti českých dějin

216x280 mm/váz./64 str./225 Kč EAN 9788072008117

170x240 mm/váz./536 str./499 Kč EAN 9788025305096

77


BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

DÍLA ČESKÝCH A SVĚTOVÝCH KLASIKŮ

KLASICKÁ LITERATURA

NOVINKA ŘÍJEN

Poznejte sever, západ a jih Evropy očima cestovatele a velikána české literatury 20. století Karla Čapka. Ve svých cestopisných fejetonech přitažlivým způsobem vylíčil charakter, kulturu i všední život těchto zemí v předválečných letech. Kniha je překvapivě aktuální a zajímavá i pro čtenáře 21. století!

Karel Čapek – Cestopisné fejetony 130x197 mm/váz./536 str./299 Kč EAN 9788025313015

KAREL ČAPEK

KLASICKÁ LITERATURA

KAREL ČAPEK Detektivní povídky z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Zahradníkův rok je úsměvná knížka o starostech, trápení, láskách i triumfech zahrádkáře během celého roku. Dílo, které vznikalo v letech 1928–1935 na základě rozhovorů s prvním československým prezidentem T. G. Masarykem, netřeba představovat. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny!

Karel Čapek – Válka s Mloky 130x197 mm/váz./240 str./199 Kč EAN 9788025310786

Karel Čapek – Krakatit 130x197 mm/váz./272 str./199 Kč EAN 9788025310793

Karel Čapek Povídky z jedné kapsy 130x197 mm/váz./152 str./199 Kč EAN 9788025305164

Karel Čapek Povídky z druhé kapsy 130x197 mm/váz./132 str./199 Kč EAN 9788025305171

Karel Čapek Zahradníkův rok 130x197 mm/váz./112 str./199 Kč EAN 9788025305188

Karel Čapek Hovory s T. G. Masarykem 130x197 mm/váz./308 str./249 Kč EAN 9788025307526

JAROSLAV HAŠEK

KLASICKÁ LITERATURA

JAROSLAV HAŠEK Vychutnejte si nadčasový a nesmrtelný humor Jaroslava Haška! Mezi dvacítkou vybraných humoresek a povídek najdete skutečné skvosty. U všech příběhů vás jistě potěší klasické ilustrace Josefa Lady. Jaroslav Hašek – Povídky 130x197 mm/váz./112 str./199 Kč EAN 9788025309445

Jaroslav Hašek – Humoresky

78

130x197 mm/váz./112 str./199 Kč EAN 9788025309292


KLASICKÁ LITERATURA

K. J. ERBEN

K. H. MÁCHA

Klasické dílo české literatury, nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století, kterou Karel Jaromír Erben začal psát již jako student. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačují dějově dramatickým spádem a stručně vykresleným prostředím.

Loni by oslavil 200. narozeniny nejvýznamnější představitel českého romantismu a zakladatel moderní české poezie K. H. Mácha. Své kultovní dílo Máj vydal jako šestadvacetiletý v roce 1836 vlastním nákladem v šesti stech výtiscích. Porozumění od svých obrozeneckých souputníků se však nedočkal. Máchovu velikost rozpoznaly až následující generace. Poznejte a připomeňte si ji i vy.

K. J. Erben – Kytice

K. H. Mácha – Máj

130x197 mm/váz./152 str./199 Kč EAN 9788025310779

130x197 mm/váz./64 str./129 Kč EAN 9788025310656

DÍLA ČESKÝCH KLASIKŮ

KLASICKÁ LITERATURA

DÍLA SVĚTOVÝCH KLASIKŮ

JAN NERUDA (ilustroval P. Urban) NOVINKA ŘÍJEN

JAN NERUDA Vychutnejte si klasické fejetony z pera mistra a zakladatele českého fejetonu Jana Nerudy.

Jan Neruda – Fejetony 130x197 mm/váz./128 str./149 Kč EAN 9788025313169

Povídky malostranské patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Jan Neruda ve svých povídkách vykreslil celou řadu svérázných postaviček obyvatel Malé Strany. Máme možnost sdílet osudy obyčejných lidí, jejich upřímný cit a spravedlnost. Kniha je ilustrovaná originálními ilustracemi Petra Urbana, který ve svých obrázcích dokonale ztvárnil malostranské postavičky jednotlivých příběhů i atmosféru Malé Strany. Jan Neruda – Povídky malostranské 165x235 mm/váz./220 str./299 Kč EAN 9788025308882

NNOVINKA ŘÍJEN

BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

DÍLA ČESKÝCH KLASIKŮ

KLASICKÁ LITERATURA

L. N. TOLSTOJ (převyprávěl Václav Dušek) Kvůli své vášnivé lásce se rozhodla definitivně změnit svůj život a volit mezi salonním životem v nelásce a přirozeným právem na štěstí. Nechce dále tajit svůj milostný poměr a je odhodlána opustit muže a syna, ztratit své společenské postavení a čelit opovržení ze strany bývalých přátel a společnosti. Nový život jí však nepřináší to, po čem opravdu touží, a vír událostí vede její kroky na osudové nádraží… Skutečný příběh Anny Kareniny.

L. N. Tolstoj – Anna Karenina 167x240 mm/váz./208 str./229 Kč EAN 9788025313022

DÍLA SVĚTOVÝCH KLASIKŮ

KLASICKÁ LITERATURA

ALEXANDRE DUMAS; VICTOR HUGO (převyprávěl Václav Dušek) Hrabě Monte Christo Převyprávěné a zkrácené verze. Dobrodružství jako v originále. Ušetřete čas!

167x240 mm/váz./208 str./229 Kč EAN 9788025311325

Tři mušketýři 167x240 mm/váz./176 str./199 Kč EAN 9788025311080

Bídníci 167x240 mm/váz./208 str./229 Kč EAN 9788025311332

79


BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

HUMOR, SATIRA

ZDENĚK SVĚRÁK KNIH Y BYLO PRO DÁN O VÍCE NEŽ 100 000 KS!

ZDENĚK SVĚRÁK

HUMOR, SATIRA

NOVINKA ŘÍJEN

ZDENĚK SVĚRÁK

ZDENĚK SVĚRÁK

Jemný a inteligentní humor Zdeňka Svěráka je ideálním společníkem pro váš volný čas! Soubor povídek českého velikána na nejrůznější témata s jeho typickou hravostí a humorem. V povídkách se jistě poznáte i vy, protože inspirací pro povídky je Zdeňku Svěrákovi právě život sám. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů. Jedinečná sbírka Svěrákových povídek bude skvostem ve vaší knihovně, ke kterému se budete rádi vracet.

Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo. Zdeněk Svěrák Zdeněk Svěrák – NOVÉ POVÍDKY

Zdeněk Svěrák – POVÍDKY 145x205 mm/váz./112 str./249 Kč EAN 9788025307618

POVÍDKY

ROMÁNY, POVÍDKY, NOVELY

JIŘÍ DRAŠAR; LUCIE VERRALL; ANTONÍN MAZÁČ; PETR DOLEŽAL; TEREZA PRASLIČKOVÁ Prvního ročníku naší literární soutěže Hledá se autor bestselleru se zúčastnilo přes čtyři sta autorů. Povídky hodnotila odborná porota i široká veřejnost a výsledek – sborník pěti vítězných povídek – vám nyní předkládáme. „Poslední cesta“ Jiřího Drašara vás přesvědčí, že láska kvete na každém místě a v každém věku. V humoristické povídce „Den, kdy se Vidímová svlékla“ se s Lucií Verrall vrátíte do školních škamen. „Kód“ Antonína Mazáče vám ukáže, že i lupiči musejí cestou za objektem svého zájmu překonat nečekané nástrahy. V „Prokletí“ Petra Doležala zakusíte utrpení člověka pronásledovaného totalitním režimem. A konečně „Návrat” Terezy Prasličkové vám přiblíží nesnáze, s nimiž se musí vypořádat propuštěná trestankyně. Hledá se autor bestselleru – Povídky 2011 115x183 mm/brož./136 str./149 Kč EAN 9788025312797

145x205 mm/váz./112 str./249 Kč EAN 9788025312339

PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

MARIE-LAURE PICATOVÁ Příběh ženy, matky 4 dětí, odsouzené neúprosným osudem k neodvratné a blížící se smrti. Pro své děti se snaží najít náhradní rodinu, ve které budou chráněné a v bezpečí. Její osobní statečnost dojala celý svět! Skutečný dokumentární příběh – svědectví o osobní statečnosti a prosté lidskosti, které po sobě zanechala autorka knihy.

Než odejdu navždy… 128x196 mm/váz./232 str./299 Kč EAN 9788025311035

LITERÁRNÍ BIOGRAFIE SLAVNÝCH

LITERÁRNÍ BIOGRAFIE

Ladislav Smoljak *9. prosince 1931, † 6. června 2010. Učitel, redaktor, scenárista, herec a režisér. V roce 1966 stál společně s Jiřím Šebánkem, Zdeňkem Svěrákem a Miloněm Čepelkou u kolébky  Divadla Járy Cimrmana. Je spoluautorem a režisérem všech jeho15 her a seminářů, které má toto divadlo na repertoáru přes 40 let. Tato kniha je obrazovou vzpomínkou přátel z Divadla Járy Cimrmana na jeho nezapomenutelné role i na chvíle strávené s tímto vzácným člověkem mimo divadelní prkna.

80

Fenomén Járy Cimrmana je v Evropě naprosto ojedinělý.

LADISLAV SMOLJAK hrající, bdící 210x210 mm/váz./64 str./179 Kč EAN 9788025311578


VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

ZAJÍMAVÉ PŘÍBĚHY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

KOLEKTIV AUTORŮ

VÁCLAV KLAUS

Tato kniha je sborníkem příspěvků, které zahraniční i čeští autoři napsali u příležitosti 70. narozenin prezidenta České republiky Václava Klause. Obsahuje texty více než padesáti autorů z patnácti zemí světa. Jsou mezi nimi významní politici, ekonomové, filozofové, představitelé úspěšných think tanků a firem, a další osobnosti veřejného života a vědy. Píší nejen o Václavu Klausovi, ale také o tématech a myšlenkách, které s ním sdílejí. Každý z autorů zná Václava Klause osobně a každý z nich napsal svůj příspěvek pouze pro tuto knihu a pro její čtenáře. Vznikl tak jedinečný sborník textů o evropské integraci, o jednotné evropské měně, o politickém a ekonomickém vývoji v České republice, o problematice klimatických změn, o potřebě obhajoby svobody a kapitalismu, ale i o dalších tématech naší současnosti a budoucnosti.

Během své politické dráhy procestoval Václav Klaus v různých politických, státních a „profesorských“ funkcích pět kontinentů. Při svých cestách si pozorně všímá všech zajímavostí, jedinečných zvyklostí a obyčejů, významných či neobvyklých detailů. Své postřehy dokáže poutavou formou přiblížit čtenářům a všechny jeho cestovatelské záznamy mají své kouzlo. Ve svých Zápiscích z cest přibližuje čtenářům neopakovatelnou atmosféru z přijetí významného politika, později hlavy státu, naší republiky v jednotlivých navštívených zemích za posledních 17 let. Dozvíme se mnoho zajímavostí o navštívených místech i o setkáních s významnými osobnostmi.

Václavu Klausovi

Václav Klaus – Zápisky z cest

165x235 mm/váz./336 str./399 Kč EAN 9788025312544

165x235 mm/váz./144 str./279 Kč EAN 9788025311240

PŘÍBĚHY A NÁZORY SLAVNÝCH

LITERÁRNÍ BIOGRAFIE

LITERÁRNÍ BIOGRAFIE SLAVNÝCH

BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

VÁCLAV KLAUS

LITERÁRNÍ BIOGRAFIE PRO DÁN O VÍCE NEŽ 8 00 0 KS!

TOMIO OKAMURA Tomio Okamura v knize Umění vládnout vyjadřuje svůj názor na naši společnost, na současnost, zamýšlí se nad aktuálními problémy z nejrůznějších oblastí a nabízí konkrétní vize, kam by naše země měla v zásadních oblastech směřovat. Nejsem politik ani politolog. Ale jsem občan země, která je moje vlast. Země, kterou i moji předkové pomáhali budovat, umírali za ni nebo trpěli v nacistických a komunistických kriminálech. To neznamená právo, znamená to povinnost v rámci možností zapojit se do veřejného dění, do práce pro naši zemi. V této knize chci představit svůj pohled na společnost a směr, kterým by se měla ubírat. Politika není nic špinavého. Špinavý může být jen politik, politika sama je správa věcí veřejných a měla by být odpovědností každého z nás. Tomio Okamura – Umění vládnout 165x235 mm/váz./112 str./249 Kč EAN 9788025312537

JAROSLAV NOVÁK-VEČERNÍČEK TOMIO OKAMURA Znáte ho jako toho „českého Japonce, co zastupuje ty cestovky“. Málokdo se ptá: „Kde se tu ten kluk vzal a co ho dostalo před televizní kamery?“ Tento příběh nechce zvýšit popularitu Tomia Okamury, ale vysvětlit, proč a jak se tu objevil. Tento příběh je o Asiatovi, který začínal od nuly a svým vystupováním a pílí se dopracoval k úspěchu a uznání. Je to příběh i o naší zemi, ve které se Tomio potýkal nejen s provinční malostí, ale také se zločinným chováním malých podvodníčků i velkých ministrů. Tomio Okamura není geniálně talentovaný, není ani nadprůměrně vzdělaný a neměl nikdy žádné konexe. Vytrvalost, pracovitost, poctivost jsou jeho talentem, který v sobě může objevit každý z nás. Tomio Okamura – Český sen 165x235 mm/váz./120 str./249 Kč EAN 9788025310526

FAKTA ZE ŽIVOTA

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ Odsouzen na doživotí. Je Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Byl jeho útěk z vězení na Mírově snahou o obnovení případu nebo mu šlo o zastrašení a ovlivňování svědků? Vězeň nemá co ztratit a kromě sebe nevěří nikomu, ani mladé advokátce, která se mu snaží pomoci. I ona však velmi brzy zjistí, jak nebezpečné je vyptávat se! V jeho případu je stále mnoho dohadů a nejasností. Dozvíme se odpovědi alespoň na některé z nich a dojde k objasnění dosud utajovaných skutečností? Podle stejnojmenného filmu Petra Jákla. Kajínek 145x205 mm/váz./112 str./229 Kč EAN 9788025310250

81


BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

SÁGA PROKLETÝCH

ROMÁNY, POVÍDKY, NOVELY

MARGIT SANDEMOVÁ Světově proslulá sága Prokletých! Příběh plný tajemství, napětí a lásky. Silje je mladá dívka, která při morové epidemii přijde o všechny své blízké i domov. Je ponechána svému osudu. Když už se všechno zdá být beznadějné, život jí zcela změní náhodné setkání s tajemným cizincem… V té době ještě netuší, že se zanedlouho ocitne v blízkosti strašidelných hor a pozná pravdu o záhadných obyvatelích a jejich prokletí. Nechte se pohltit silným příběhem, který zaujal celý svět.

Sá prokletých Sága kl ý h – Morová rána 115x183 mm/brož./320 str./199 Kč EAN 9788025307465

Sága prokletých – Hon na čarodějnice 115x183 mm/brož./296 str./199 Kč EAN 9788025307472

Sága prokletých – Propast 115x183 mm/váz./336 str./199 Kč EAN 9788025308752

Sága prokletých – Touha 115x183 mm/váz./312 str./199 Kč EAN 9788025308769

ČTENÍ PRO SENIORY

ROMÁNY, POVÍDKY, NOVELY

NOVINKA ŘÍJEN

82

ČTENÍ PRO SENIORY

ROMÁNY, POVÍDKY, NOVELY

NOVINKA ŘÍJEN

PAVEL KANTOREK

PETR PROUZA

Být humoristou není žádná legrace. Ale brát věci s humorem je vždy ta nejlepší reakce na cokoliv. Pavel Kantorek nabízí všem zájemcům o kvalitní humor soubor povídek doplněný svými vtipnými ilustracemi. • Velké písmo • Snadné čtení pro seniory

V deníkových zápiscích David, hlavní postava, zasvěcuje čtenáře do svého pátrání po záhadné malbě, na které je vyobrazen jako dítě nesoucí padlého anděla. Cesta za obrazem mu poodhaluje původ jeho rodiny, ale hlavně poznává sám sebe. • Velké písmo • Snadné čtení pro seniory

Pavel Kantorek – POVÍDKY – Čtení pro seniory

Petr Prouza – TAJEMSTVÍ ANDĚLA – Čtení pro seniory

165x235 mm/váz./48 str./149 Kč EAN 8594155752898

165x235 mm/váz./216 str./299 Kč EAN 8594155752881


ZE ŽIVOTA

ROMÁNY, POVÍDKY, NOVELY

ROMÁNY, POVÍDKY, NOVELY

GINA McKINNONOVÁ STEPHANIE CALMANOVÁ Stephanie Calmanová vtipným způsobem zachycuje vztah matky a dcery. Dcerou je žena ve středním věku, která má na krku manžela, dvě děti a teď ještě ke všemu i svéráznou stárnoucí matku. Autorka na řadě půvabných historek ze života vlastní rodiny dokazuje, jak je někdy těžké uznat vlastní matku jako lidskou bytost se všemi jejími slabostmi a otravnými zlozvyky. Dozvíte se, jak neztratit nervy a sebeovládání, když máte matku „na zabití”!

Nikdy nebudu stejná jako moje matka! Ha ha ha… Je jedno, že všechny peskujeme kvůli nepořádku, že si připadáme nedoceněné a unavené, že nesnášíme rodinné sešlosti, které nás stojí spoustu nervů a práce. Odměnou nám je poznání, že koloběh života se nezastavil, že jsme navázaly na odkaz svých Matek a ty zase na odkaz všech generací Matek před námi. Změnu neberme jako prohru, ale jako vítězství a utěšujme se škodolibou jistotou, že totéž jednou potká i naši pubertální, vzpurnou (a rádoby tolik odlišnou) dceru. Vývoj všech žen směřující k nesmrtelnému symbolu Matky je neodvratitelný.

BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

ZE ŽIVOTA

Pomóóóc! Měním se ve svou matku

Jak (ne)zabít vlastní matku 128x196 mm/váz./346 str./249 Kč EAN 9788025310960

128x196 mm/váz./176 str./199 Kč EAN 9788025306796

ZE ŽIVOTA

ROMÁNY, POVÍDKY, NOVELY

STEPHANIE CALMANOVÁ Šokující, legrační a pravdivá zpověď autorky, která otevřeně vypovídá o svých názorech, úspěších i neúspěších v roli matky, boří všechny tradice. Ve volném pokračování deníku se nám svěřuje se svojí neschopností dospět ani po 45. narozeninách. Výchova dětí se jí zase tak moc nepovedla, ale s humorem dává naději všem „špatným rodičům a propadlým dospělým”, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.

Deník špatné matky 128x196 mm/váz./ 296 str./199 Kč EAN 9788025303184

Deník nemožné matky 128x196 mm/váz./ 296 str./199 Kč EAN 9788025304068

ZE ŽIVOTA

ROMÁNY, POVÍDKY, NOVELY

SAM HOLDEN Chlap na mateřské – hotová pohroma! Příběh Sama, který ztratil práci a neochotně souhlasí s tím, že zůstane doma a bude pečovat o rodinu.

Deník zoufalého otce 128x196 mm/váz./ 348 str./249 Kč EAN 9788025305508

HUMOR & SATIRA NOVINKA ŘÍJEN

HUMOR, SATIRA

CONSTANTIN GILLIES První lexikon pro nastávající a novopečené otce, které nezajímá pouze zázrak života, ale i to, jak se mezi přebalováním a krmením v klidu podívat v televizi na fotbal. Jak vypadat ležérně i s nosítkem nebo kočárkem. Zkrátka jak se dá co nejsnáze přestát den s miminem. Praktické tipy pro mladé otce – osvědčené a zaručeně politicky nekorektní – s vtipnými ilustracemi.

TÁTA – Ideální dárek pro novopečené otce! 115x183 mm/brož./176 str./149 Kč EAN 9788025311080

83


BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

ŠEKOVÉ KNÍŽKY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Šekové knížky plné netradičních šeků! Zvyšte svůj erotický rating – staňte se klienty banky Eros! Vyberte některý z nabízených vzrušujících slibů a vyplňte šek pro svého partnera v sexu!

Dokonalý sex – Sexy šeky 165x115 mm/brož./72 str./79 Kč EAN 9788025312001

Žhavý sex – Sexy šeky 165x115 mm/brož./72 str./79 Kč EAN 9788025311998

PETR URBAN

HUMOR, SATIRA

PETR URBAN

PETR URBAN

PETR URBAN

Knížky vtipů od známého kreslíře a karikaturisty Petra Urbana potěší každého milovníka dobrého humoru. Pobavte se netradičním pojetím oblíbených témat.

Jedinečný dárek pro všechny milovníky piva a dobrého humoru – pivní podtácky s vtipy od Petra Urbana. Tácky jsou po vylomení hned k použití. V jednom leporelu získáte 6 originálních pivních tácků a 12 vtipů od P. Urbana. Zasmějte se s Rudou Pivrncem u vašeho oblíbeného moku.

Pivrnec & ŠÉF

Urbanovy pivní tácky

147x147 mm/brož./ 32 str./99 Kč EAN 9788025308608

IVAN MLÁDEK IVAN MLÁDEK

84

120x120 mm/14 str./99 Kč EAN 9788025308622

HUMOR, SATIRA

Typický suchý humor Ivana Mládka, který znáte z mnoha populárních TV pořadů, má v tištěné podobě neopakovatelnou atmosféru.

HUMOR, SATIRA

CITÁTY

CITÁTY, RČENÍ, PŘÍSLOVÍ

MICHAL PTÁČEK Kniha citátů a paradoxů přináší více než dva tisíce citátů. Byly vybrány z desetinásobného počtu citátů; zatímco ty ostatní byly mravoučné, neobjevné, popisné, obecné, zkrátka nudné, „paradoxy” právě svým protikladným charakterem jsou zábavné. Nehloubejme nad tím, zdali jsou předkládané aforismy-paradoxy pravdivé, rozumné, uvěřitelné, či zda se s nimi můžeme nebo chceme ztotožnit – ony jsou především paradoxní, tudíž ze své podstaty někdy i tak trochu mimo realitu. Mělo by postačit, že nás už při prvním letmém přečtení pobavily. K tomu jistě přispějí i skvělé ilustrace Pavla Kantorka.

Ivan Mládek – Fejetony

CITÁTY a paradoxy

125x195 mm/brož./ 104 str./129 Kč EAN 9788025306628

115x200 mm/váz./ 192 str./199 Kč EAN 9788025307779


HUMOR, SATIRA

NOVINKA LISTOPAD Zduř děcka, když sem zjistil, že už aji bezvyznamne zpěvačky, uklizečky nebo kuchařky maji knihy svojich (kratkých) paměti, tuž mě to dožralo! Bo sem, kurde, též celebryta! No ni? Držite v rukach moju knihu, kera je neopakovatelna, bo je prvni na světě kompletně v hadečku a navíc aji ve 3D. Kromě šiřky a vyšky ma teš nevidanu hloubku, ačkoli, a to tu přiznavam otevřeně, vyznačuje se do jiste miry aji plytkosti zapisu. Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy, která nadchne a pobaví každého čtenáře.

Ruda z Ostravy – Besceler!!! 140x180 mm/váz./ cca 160 str./199 Kč EAN 9788025313466

PAVEL KANTOREK Brát věci s humorem je vždy ta nejlepší reakce na cokoliv. Využijte naše návody na „přežití” manželství, práce, sportu a vlastně čehokoli. Pokud vám knihy nepomůžou vyřešit váš problém, pak vás rozhodně neopakovatelné ilustrace Pavla Kantorka pobaví.

BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

RUDA Z OSTRAVY

HUMOR, SATIRA

Jak přežít manželství 210x147 mm/brož./ 64 str./79 Kč EAN 9788025306598

Jak přežít práci 210x147 mm/brož./ 64 str./79 Kč EAN 9788025308424

Jak přežít sport 210x147 mm/brož./ 64 str./79 Kč EAN 9788025310427

Jak přežít cokoliv 210x147 mm/brož./ 64 str./79 Kč EAN 9788025311608

PAVEL KANTOREK

HUMOR, SATIRA

Seznamte se s nádherným světem kreslených zvířátek – koček, myší, psů, ryb, ptáků, slepic, žab a dalších druhů. Především Kantorkovy svérázné myši a kočky znali již čtenáři humoristického týdeníku Dikobraz, kde publikoval až do roku 1968. Jeho kreslené vtipy později vycházely časopisecky i knižně v Kanadě, USA, Švýcarsku, Německu, Itálii… Pozor, kočky přicházejí a myšky se na vás chystají!

Pavel Kantorek – KOČKY a jiná zvířátka 147x147 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 9788025310533

Pavel Kantorek – MYŠKY a jiná zvířátka 147x147 mm/brož./32 str./79 Kč EAN 9788025310540

85


BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

HUMOR & SATIRA

HUMOR, SATIRA SEX po 40

Nejobsáhlejší přehled všeho, co vám přinese SEX, až skončí ten nejkrásnější den vašeho života – svatba. Nastane „klidnější” čas vašeho života…

Nejobsáhlejší přehled všeho, co vám v sexu přinese ta „klidnější” polovina vašeho života… I kdyby přece jen k něčemu došlo, dělejte si poznámky, místa máte dost.

HUMORNÉ MANUÁLY

170x240 mm/váz./ 64 str./99 Kč EAN 9788025311769

SEX po 50 170x240 mm/váz./ 64 str./99 Kč EAN 9788025309582

SEX po svatbě 170x240 mm/váz./ 64 str./99 Kč EAN 9788025311028

AFORISMY, ANEKDOTY

MARTIN BAXENDALE Humorné manuály Martina Baxendala jsou neocenitelnými průvodci v různých životních situacích. Pobaví, inspirují a udělají radost vám i vašim přátelům.

86

MUŽ + ŽENA

Muž

Žena

210x147 mm/ brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788025308080

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072005437

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072005116

Manželství

Žena po 40

Žena po 50

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072005499

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788025301067

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788025310328

Sex pro pokročilé

Muž po 40

Muž po 50

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072007363

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788025301074

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788025310335


AFORISMY, ANEKDOTY

Novomanželé

Miminko

Váš pinďour

147x147 mm/brož./ 48 str./79 Kč EAN 9788025308127

147x147 mm/brož./ 48 str./79 Kč EAN 9788025308110

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072008575

Vaše nové miminko

Vaše dítě

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072005444

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072005468

Děsně sprostá knížka o pinďourech

Jak neusnout při sexu

Kocovina

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072005284

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788025302668

BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

HUMORNÉ MANUÁLY

210x147 mm/brož./32 str./69 Kč EAN 9788025303603

Jak přežít v kanceláři

Jak zvládnout stres

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788072007370

210x147 mm/brož./ 32 str./69 Kč EAN 9788025308073

87


P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

VELKÉ FOTOGRAFICKÉ PUBLIKACE – ČR

FOTOGRAFICKÉ PUBLIKACE ČR

VELKÉ FOTOGRAFICKÉ PUBLIKACE – ČR

JIŘÍ BERGER

PETR DVOŘÁČEK

Objevte krásu českých hradů a zámků! Kniha nabízí unikátní fotografie těch nejkrásnějších a nejzajímavějších hradů a zámků v České republice. Najdete zde i záběry na historická jádra českých měst a památek zapsaných do seznamu UNESCO. Publikace obsahuje rovněž informace o historii jednotlivých památek, panovnících a řadu dalších zajímavostí.

Poznejte krásy kulturního dědictví České republiky! Fotografická publikace vás provede po památkách zapsaných do seznamu UNESCO. Navštivte zajímavá místa, jako jsou vila Tugendhat v Brně, historické jádro Českého Krumlova, Lednicko-valtický areál, zámek v Kroměříži a další unikátní architektonické památky.

Hrady a zámky České republiky

České památky UNESCO 216x276 mm/váz./160 str./449 Kč EAN 9788025307540

240x300 mm/váz./320 str./799 Kč EAN 9788025307724

FILM NOVÉ VYDÁNÍ ŘÍJEN

FOTOGRAFICKÉ PUBLIKACE ČR

KAREL ČÁSLAVSKÝ

FILM

Poznejte celou filmografii legendárního „krále komiků” Vlasty Buriana (1891–1962). Filmový historik Karel Čáslavský vám představí: • herecké začátky Vlasty Buriana ještě v němých filmech • období třicátých let, kdy na vrcholu slávy a popularity točil až čtyři filmy ročně • filmy z padesátých let, ve kterých bohužel dostával často role nehodné jeho talentu • údaje o autorech jednotlivých filmů • výběr z recenzí, textů písniček a okřídlených citátů • reprodukce původních plakátů a dalších reklamních materiálů Kniha obsahuje přibližně 750 fotografií, většinou zcela neznámých, protože byly pořízeny přímo z filmového pásu.

PIVNÍ KUCHAŘKY

KUCHAŘKY & NÁPOJE

JAROSLAV VAŠÁK Unikátní a jedinečná pivní kuchařka s ilustracemi Petra Urbana. Kuchařka seznamuje čtenáře s historií piva a jeho výrobou, přináší řadu pivních zajímavostí, pivní slovníček a také kapitolu Pivo a slavné osobnosti. Kniha obsahuje recepty, jejichž součástí je vždy pivo, a u všech receptů je uveden čas přípravy. Na závěr jsou pro čtenáře připraveny zajímavosti z pivních muzeí a pivní kvíz.

Vlasta Burian – Král komiků

PIVO – příručka s P. Urbanem

216x280 mm/váz./160 str./299 Kč EAN 9788025313404

144x205 mm/váz./172 str./249 Kč EAN 9788025305478

JÍDLO & NÁPOJE

KUCHAŘKY & NÁPOJE

NNOVINKA SRPEN

JAROSLAV VAŠÁK Neumíte vařit, ale chcete to zkusit? Nebojte se toho! Naše jednoduchá a srozumitelná kuchařka vás v mžiku naučí uvařit ta nejoblíbenější jídla „jako od maminky” bez sebemenších předchozích zkušeností.

Vařím si sám – kuchařka krok za krokem

88

163x243 mm/brož./72 str./99 Kč EAN 9788025312940


REKLAMA A MARKETING

SETH GODIN Nechcete už být ve světe marketingu jednou z mnoha nudných hnědých krav? Pak je na čase změnit staré přístupy a oslovit své potenciální spotřebitele a zákazníky něčím novým. Staňte se fialovou krávou! Odpovědi na otázky, jaké jsou současné marketingové postupy tuupy a co nám nabízejí, vám dá populárně, přístupně a vtipně napsaná příručka světoznámého autora Setha Godina.

Fialová kráva – Marketing konečně jinak! 125x190 mm/váz./184 str./229 Kč EAN 9788025311202

MANAGEMENT, ŘÍZENÍ, PERSONALISTIKA

KARIÉRA

MANAGEMENT, ŘÍZENÍ, PERSONALISTIKA

KARIÉRA

JEFFREY J. FOX

JEFFREY J. FOX

Jeffrey J. Fox nabízí postřehy a rady, jak se úspěšně vypořádat s nesnadnými záležitostmi, které vás jako šéfa mohou potkat: musíte propustit dlouholetého zaměstnance, stanete se novým šéfem týmu s podkopanou morálkou, nastoupili jste na místo vedoucího, který byl legendou, chcete následovat někoho, kdo byl skvělým šéfem pro vás. Příběhy šéfů, kteří se stejně tak zajímali o životy zaměstnanců jako o zisk, vás přimějí pochopit, že vydělávat je důležité, ale zároveň je důležité i kamarádství, motivace a dobré místo pro práci.

Jeffrey J. Fox nabízí poutavě prezentovaná a srozumitelná doporučení pro obchodní jednání, jejichž cílem je získání nových a udržení stávajích zákazníků – nejlépe spokojených. V padesáti tipech vás provede typickými i nečekanými situacemi, v nichž se může ocitnout každý obchodník. Upozorňuje na věci, které jsou na první pohled naprosto samozřejmé, ale na ten druhý si zasluhují nemalou pozornost. Poukazuje i na skryté záludnosti a pasti obchodního jednání a samozřejmě doporučuje obchodníkům, jak s nimi úspěšně naložit ke svému prospěchu. Jak se stát skvělým obchodníkem

Jak se stát dobrým šéfem 125x190 mm/váz./184 str./199 Kč EAN 9788025311189

MANAGEMENT, ŘÍZENÍ, PERSONALISTIKA

P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

REKLAMA A MARKETING

125x190 mm/váz./184 str./199 Kč EAN 9788025311196

KARIÉRA

VZTAHY, RODIČOVSTVÍ

PARTNERSKÉ VZTAHY, RODIČOVSTVÍ

ONDŘEJ TROJAN MONTGOMERY LEE První dobrodružný manažerský román na českých pultech! Autor této knihy tvrdí, že úsilí vynakládané na to, abychom věci dělali opravdu dobře, je nanejvýš stejné jako to, které vynakládáme obvykle. Čas od času ovšem umíněně trváme na tom nejsložitějším možném způsobu řešení. Přes svůj humoristický a sarkastický tón přináší výstižný popis způsobu, jakým se ve firmách realizují projekty. Zamyslete se spolu s knihou nad tím, že: „Věci můžeme dělat dobře, anebo tak jako vždycky…“ Už vím, kam se poděl tvůj sýr! 130x210 mm/váz./160 str./199 Kč EAN 9788025309315

Kdy a jak dětem vysvětlit, jak přišly na svět? Jak jim pomoci naučit se vyjadřovat lásku, milostné vztahy a sexualitu? Jak ochránit děti před sexuálním zneužitím? Jak je chránit před nechtěným těhotenstvím nebo infekcí HIV? Jak nepřehlédnout nic, co by mohlo ovlivnit zdravý vývoj dítěte? Odpovědi na tyto i další otázky vám prozradí známý sexuolog MUDr. Ondřej Trojan. – členění podle věku od 3 do 18 let – názorné ilustrace – pedagogické stránky pro jednotlivá vývojová období Určeno RODIČŮM i PEDAGOGŮM. Jak mluvit s dětmi o sexu – rádce pro rodiče a učitele 165x235 mm/brož./152 str./199 Kč EAN 9788025308332

89


P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

VZTAHY, RODIČOVSTVÍ

PARTNERSKÉ VZTAHY, RODIČOVSTVÍ

VZTAHY, RODIČOVSTVÍ

TOMÁŠ BARÁNEK

ZACK ELIAS A TRAVIS GOLDMAN

Získejte ženu svých snů! Nedělejte pořád stejné chyby! Desítky balicích technik pro nesmělé a nezkušené muže obohatí i zdatné lovce. Vtipný, zasvěcený a konkrétní návod, jak se seznámit se ženou odhaluje, že k úspěchu není nutný atraktivní vzhled nebo tučné konto, ale především vtip, špetka drzosti a zdrženlivosti. Nechte se inspirovat praktickou příručkou technologie lovu!

Jak sbalit ženu 130x197 mm/brož./216 str./199 Kč EAN 9788025302361

PAMÁTNÍČKY PRO DĚTI

PARTNERSKÉ VZTAHY, RODIČOVSTVÍ

Rodičové, pozor! Nastal čas přestat frustrovat své potomky! Chcete vědět, jak nenaštvat svého puberťáka? Víte, proč se k vám chová na veřejnosti odměřeně a proč vás jen nerad představuje svým vrstevníkům? Stydí se snad za vás? Jedinečná, téměř odborná příručka vám poradí, jak nejlépe zvládnout období puberty svého dítěte. Nebojte se zjistit, co si o vás váš puberťák myslí! Jak nenaštvat svého puberťáka 210x148 mm/brož./64 str./129 Kč EAN 9788072009336

PARTNERSKÉ VZTAHY, RODIČOVSTVÍ

HANKA VESELÁ Uchovejte si vzpomínky na první (k)roky života svého miminka! Vlepujte fotografie a zapisujte zajímavé postřehy. Za pár let udělají radost nejen vám.

Náš chlapeček – První album 242x260 mm/brož./48str./199 Kč EAN 9788025309810

Naše holčička – První album 242x260 mm/brož./48 str./199 Kč EAN 9788025309827

Naše děťátko – První album 242x260 mm/brož./48 str./199 Kč EAN 9788025310397

Náš chlapeček – Album 242x260 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788072007202

Naše holčička – Album 242x260 mm/váz./48 str./199 Kč EAN 9788072007219

Památníček – narodil se človíček

90

160x200 mm/váz./40 str./149 Kč EAN 9788072003051


DAGMAR KLUDSKÁ Horoskop pro Vaše dítě od nejuznávanější a nejznámější astroložky a kartářky Dagmar Kludské! Stane se Vám dobrým rádcem a průvodcem od prvních krůčků vašeho dítěte až po jeho dospělost.

ASTROLOGIE, HOROSKOPY Poznáte:  jak mu pomoci k úspěchu  na co má vlohy  co ho zajímá a těší  čím mu uděláte radost  jaký talisman by mělo nosit pro štěstí

 jak se zachovat v případě jeho nezdaru či nemoci  jak lépe reagovat na jeho jednání a činy  jakou zvolit optimální strategii při jeho výchově S horoskopem od Dagmar Kludské Vašemu dítěti daleko více a hlouběji porozumíte!

KOZOROH – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310847

VODNÁŘ – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310854

RYBY – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310861

BERAN – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310878

BÝK – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310885

P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

HOROSKOP VAŠEHO DÍTĚTE

BLÍŽENCI – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310892

RAK – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310908

LEV – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310915

PANNA – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310922

VÁHY – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310939

ŠTÍR – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310946

STŘELEC – Horoskop vašeho dítěte 120x170 mm/váz./48 str./129 Kč EAN 9788025310953

91


P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

ZPĚVNÍKY NOVINKA ŘÍJEN

HUDBA, ZPĚVNÍKY, PŘÍRUČKY Zpěvník Karla Kryla přináší nejznámější a nejoblíbenější písně tohoto hudebního skladatele a textaře, kterému se také někdy přezdívalo „básník s kytarou”. Přestože žil dvacet let v exilu, vždy se cítil Čechoslovákem a nikdy se nevzdal svého občanství. Ve zpěvníku najdete nezapomenutelné hity jako např. Bratříčku, zavírej vrátka; Anděl; Morituri te salutant; Král a klaun; Maškary, Veličenstvo kat a řadu dalších.

Zpěvník – Karel Kryl 147x205 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025312841

ZPĚVNÍKY

HUDBA, ZPĚVNÍKY, PŘÍRUČKY

Největší hity oblíbených interpretů! Zpěvníky s notami a akordy jsou určené všem, bez rozdílu věku a pohlaví. Zpívejte si při táboráku evergreeny Honzy Nedvěda, nebo pro dobrou náladu písně pánů Svěráka a Uhlíře a dalších.

Zpěvník – J. Suchý a J. Šlitr 147x205 mm/váz./128 str./199 Kč EAN 9788025311509

Zpěvník – P. Hapka a M. Horáček 147x205 mm/váz./112 str./199 Kč EAN 9788025310007

Zpěvník – Z. Svěrák a J. Uhlíř 147x205 mm/váz./124 str./199 Kč EAN 9788025306666

Zpěvník – Ivan Mládek 147x205 mm/váz./112 str./199 Kč EAN 9788025305652

Zpěvník – Wabi Daněk 147x205 mm/váz./92 str./199 Kč EAN 9788025308035

Zpěvník – Jan Nedvěd

92

147x205 mm/váz./120 str./199 Kč EAN 9788025309285


PRŮVODCI ČR

Znáte nejatraktivnější místa a utajené krásy naší země? Vyberte si z bestsellerové edice Křížem krážem, která obsahuje:  inspirativní fotografie  mapy nebo souřadnice GPS  charakteristiku cílových míst  praktické informace o náročnosti terénu  doporučené trasy  rady a návody pro turisty, sportovce a milovníky výletů

Nejkrásnější filmová místa křížem krážem po Česku 148x210 mm/brož./128 str./229 Kč EAN 9788025311820

Nejznámější filmová místa křížem krážem po Česku 148x210 mm/brož./128 str./229 Kč EAN 9788025305782

Nejznámější pohádková místa křížem krážem po Česku 148x210 mm/brož./128 str./229 Kč EAN 9788025309735 9

Na kole křížem krážem po Česku 148x210 mm/brož./224 str./299 Kč EAN 9788025310489

P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

TIPY NA VÝLETY

Na in-linech křížem krážem po Česku 148x210 mm/brož./148 str./249 Kč EAN 9788025305799

Křížem krážem po moravských horách 148x210 mm/brož./128 str./229 Kč EAN 9788025309865

KŘÍŽOVKY & VTIPY, TESTY, TIPY, ZAJÍMAVOSTI

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ Pobavte se luštěním křížovek doma i na cestách! Navíc se můžete poučit moudrými desatery pro všechny životní situace od MUDr. Jana Cimického, zpestřit si svůj jídelníček některým z báječných receptů Heleny Rytířové a nebo získat odpovědi na vše, co vás zajímá. Křížovky s tipy na výlety – Luštěte a cestujte po Čechách! 145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155751334

Křížovky a životní desatera 145x205 mm/brož./128 str./79 Kč EAN 8594155751464

Křížovky s báječnými recepty 145x205 mm/brož./128 str./79 Kč EAN 8594155751471

Křížovky a osmisměrky 145x205 mm/brož./128 str./79 Kč EAN 8594155751549

93


P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

KŘÍŽOVKY & VTIPY, TESTY, TIPY, ZAJÍMAVOSTI NOVINKA ČERVENEC

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

NOVINKA SRPEN Pobavte se luštěním křížovek a zpestřete si svůj jídelníček. Vyzkoušejte některý z báječných receptů Heleny Rytířové.

NOVINKA ZÁŘÍ Luštěte a bavte se! Stovku švédských křížovek doplňují vtipné fejetony Ivana Mládka.

Luštěte a potrapte si hlavu! Stovku švédských křížovek doplňují testy, které prověří a doplní vaše všeobecné znalosti.

Křížovky a prima recepty

Křížovky a zábavné testy

145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752584

145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752591

KŘÍŽOVKY & VTIPY, TESTY, TIPY, ZAJÍMAVOSTI

Křížovky a fejetony Ivana Mládka 145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752737

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

Luštěte pro radost, ve chvílích volna, na cestách nebo dovolených. Na odhalení čekají stovky tajenek v křížovkách na celý rok. Doplněné pivními recepty, nebo vtipnými ilustracemi Pavla Kantorka.

Křížovky s pivními recepty 145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155751297

Křížovky s citáty a obrázky Pavla Kantorka 145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155751280

KŘÍŽOVKY & VTIPY, TESTY, TIPY, ZAJÍMAVOSTI Luštěte a bavte se! Stovku švédských křížovek doplňují kreslené vtipy Pavla Kantorka na téma Jak přežít sport.

NOVINKA ŘÍJEN

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

Luštíte rádi? Právě pro vás jsme připravili na 110 křížovek, osmisměrek, kriskrosů a číselných křížovek, které vám budou dobrým společníkem pro chvíle volna, na cesty i na dovolenou. A nejen to! Při luštění se navíc zasmějete nad vtipy Pavla Kantorka. Křížovky s vtipy P. Kantorka – Jak přežít sport 145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752744

Křížovky s vtipy Pavla Kantorka – Jak přežít cokoliv 145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752539

Křížovky s vtipy P. Kantorka – Jak přežít doktora 145x205 mm/brož./144 str./99 Kč EAN 8594155750894

Křížovky s vtipy P. Kantorka – Jak přežít manželství

94

145x205 mm/brož./144 str./99 Kč EAN 8594155750900


Luštěte a bavte se! Přinášíme vám 100 švédských křížovek, které pro zasmání doplňují vtipy Petra Urbana na téma tchyně a šéf.

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ Pivrncovy křížovky pro každý den 145x205 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752232

Křížovky – Luštěte a smějte se s Pivrncem! 145x205 mm/brož./128 str./ 99 Kč EAN 8594155751341

Křížovky s vtipy Petra Urbana – modrá 145x205 mm/brož./144 str./99 Kč EAN 8594155750597

Křížovky s vtipy Petra Urbana – zelená 145x205 mm/brož./144 str./99 Kč EAN 8594155750603

MAXI KŘÍŽOVKY

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ Luštění s bonusem! Jste dobrými partnery? Jste optimisté, nebo pesimisté? Jste samotáři nebo máte rádi společnost? Zjistěte o sobě více se zábavnými psychotesty od MUDr. Jana Cimického. - 40 osmisměrek - 30 křížovek - 20 kriskrosů - 10 číselných křížovek, Luštění vám zpříjemní také skvělé vtipy Pavla Kantorka.

Zpestřete si čas luštěním a dozvíte se i vše o pivu. Zajímavosti z historie, pivařské průpovídky a slogany… Čeká na vás: - 130 křížovek - 40 osmisměrek - 20 kriskrosů - 10 číselných křížovek BONUS – skvělé vtipy Petra Urbana! Maxi křížovky – Vše o pivu + vtipy P. Urbana

Maxi křížovky – vtipy a zábavné psychotesty

145x205 mm/brož./256 str./129 Kč EAN 8594155751525

145x205 mm/brož./256 str./99 Kč EAN 8594155751327

MAXI KŘÍŽOVKY

NNOVINKA ŘÍJEN Luštíte rádi? Přinášíme vám 365 křížovek, na každý den jednu!

Maxi křížovky na každý den 145x205 mm/brož./376 str./129 Kč EAN 8594155752812

KŘÍŽOVKY & HOROSKOPY Chystáte se na dovolenou? U moře ani na chalupě vám nesmí chybět naše velká kniha luštění. Švédské křížovky, osmisměrky, kriskrosy i číselné křížovky vás pobaví za každého počasí.

P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

KŘÍŽOVKY & VTIPY, TESTY, TIPY, ZAJÍMAVOSTI

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ Znáte někoho narozeného ve znamení Býka nebo Blíženců? Chcete vědět, co od něj můžete očekávat a jak s ním jednat? Tajenky 60 švédských křížovek vám mohou přinést nejedno překvapivé odhalení.

Křížovky – MAXIMIX na dovolenou

Křížovky s horoskopy – BÝK

Křížovky s horoskopy – BLÍŽENCI

145x205 mm/brož./256 str./99 Kč EAN 8594155752355

145x205 mm/brož./64 str./79 Kč EAN 8594155752317

145x205 mm/brož./64 str./79 Kč EAN 8594155752324

95


P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

LUŠTĚNÍ PRO SENIORY

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

NOVINKA ZÁŘÍ

LUŠTĚNÍ PRO SENIORY NOVINKA ŘÍJEN

Luštěte a poznávejte nejznámější filmová místa! Stovku švédských křížovek doplňují zábavné historky a zajímavosti z natáčení známých českých filmů. Velký formát a větší písmo usnadňují čtení i luštění.

LUŠTĚNÍ PRO SENIORY

Luštěte a mlsejte! Stovku švédských křížovek doplňují recepty od Heleny Rytířové. Velký formát a větší písmo usnadňují čtení a luštění.

Křížovky PRO SENIORY a nejznámější filmová místa

Křížovky PRO SENIORY s oblíbenými recepty

208x296 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752751

208x296 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752799

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

LUŠTĚNÍ PRO SENIORY

Luštěte a cestujte! Stovku švédských křížovek doplňují tipy na výlety. Velký formát a větší písmo usnadňují luštění i čtení.

LUŠTĚNÍ PRO SENIORY

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

Luštěte a poučte se! Stovku švédských křížovek doplňují rady a tipy pro zahrádkáře. Velký formát a větší písmo usnadňují luštění i čtení.

Křížovky PRO SENIORY s tipy na výlety

Křížovky PRO SENIORY s tipy pro zahrádkáře

208x296 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752348

208x296 mm/brož./128 str./99 Kč EAN 8594155752331

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

SUDOKU

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

NNOVINKA SRPEN Potrapte si mozek! Luštění sudoku vám zpestří vtipy Pavla Kantorka o zvířátkách. Větší číslice usnadní luštění.

96

Potrapte si mozek! Luštění sudoku vám zpestří vtipy Pavla Kantorka.

Sudoku PRO SENIORY s vtipy Pavla Kantorka

SUDOKU + vtipy Pavla Kantorka

144x179 mm/brož./128 str./79 Kč EAN 8594155752263

125x176 mm/brož./128 str./79 Kč EAN 8594155752614


SUDOKU

KŘÍŽOVKY, HLAVOLAMY, LUŠTĚNÍ

NOVINKA ČERVENEC Potrapte si mozek! Luštění sudoku vám zpestří vtipy Petra Urbana.

SUDOKU + vtipy Petra Urbana 125x176 mm/brož./128 str./79 Kč EAN 8594155752607

KARETNÍ HRY

Procvičte si mozek! Stovku sudoku střední obtížnosti doplňují psychologická desatera MUDr. Jana Cimického, která vám pomohou v jakékoli životní situaci.

Potrapte si mozek! Stovku sudoku velké obtížnosti doplňují citáty slavných osob, odrážející jejich životní moudrost a zkušenost.

SUDOKU + životní desatera

SUDOKU + citáty

125x176 mm/brož./128 str./79 Kč EAN 8594155752188

125x176 mm/brož./128 str./79 Kč EAN 8594155752171

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

KARETNÍ HRY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

NNOVÉ VYDÁNÍ SRPEN

NNOVINKA SRPEN

JAROSLAV POPELA Staňte se odborníkem na jednu z nejpopulárnějších stolních her – poker. Máte možnost naučit se jej krok za krokem - v knize naleznete pravidla, výherní kombinace, proniknete do herní strategie a naučíte se i pokerovou matematiku. Také se dozvíte, s jakými typy hráčů se můžete při pokeru setkat a jak na ně vyzrát. Na konci knihy je slovníček pokerových výrazů.

Staňte se odborníkem na jednu z nejoblíbenější karetních her u nás – mariáš! Pokud mariáš ještě neznáte - nevadí, můžete se jej naučit. Pomůže vám tato příručka, podle níž se naučíte nejen pravidla a strategii, ale dozvíte se i různé triky. Na jejím konci najdete potřebný slovníček mariášových výrazů, abyste si porozuměli se zkušenými mariášníky, s nimiž se při hře setkáte.

POKER – pravidla, tipy a triky

MARIÁŠ – pravidla, tipy a triky

108x165 mm/brož./64 str./79 Kč EAN 9788025313060

108x165 mm/brož./64 str./79 Kč EAN 9788025313053

WC ENGLISH

P O P U L Á R N Ě N AU Č N Á L I T E R AT U R A P R O D O S P Ě L É

SUDOKU

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

JAMES BRANAM, IVA DOSTÁLOVÁ Praktická cvičení z angličtiny v originálním provedení! Nebaví vás vysedávat na WC jen tak?? Potom je pro vás víceúčelová cvičebnice z měkkého papíru ideálním řešením! Nejen, že si díky ní zkrátíte čas procvičováním angličtiny, ale zachrání vás i tehdy, když opět dojde toaletní papír…

WC English – Nepro…te už ani minutu! – červená 115x165 mm/brož./160 str./99 Kč EAN 9788025308240

WC English – Nepro…te už ani minutu! – zelená 115x165 mm/brož./160 str./99 Kč EAN 9788025308257

97


U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

KNIHY PRO DĚTI S PORUCHOU UČENÍ

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

KNIHY PRO DĚTI S PORUCHOU UČENÍ

ESTER STARÁ

LUDMILA STREJČKOVÁ

Chcete, aby se vaše děti vyhnuly problémům se špatnou výslovností? Odborně sestavený soubor nejnovějších logopedických říkadel, písniček a her jim pomůže „nabrousit jazýček”.

Logopedie zábavnou formou! Procvičujte se svými dětmi výslovnost problematických hlásek s pomocí veselých obrázků, zábavných úkolů a říkanek.

Logopedie – texty, hry a úkoly pro nácvik výslovnosti

Žežicha se neříká 210x297 mm/váz./88 str./299 Kč EAN 9788072009817/věk 4+

KNIHY PRO DĚTI S PORUCHOU UČENÍ NOVINKA ČERVENEC

208x288 mm/brož./64 str./179 Kč EAN 9788025308820/věk 4+

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

FINANČNÍ GRAMOTNOST

4+ Z Š1

Světem peněz provází Kačka s Filipem a jejich rodina. Pomocí situací, které znají z domova, učí děti znát význam a hodnotu peněz a také to, jak s nimi zacházet. Navíc se děti naučí pracovat s textem a procvičí si i základní početní operace. Titul je určen pedagogům pro práci ve škole a rodičům, kteří se chtějí dětem v této oblasti věnovat sami.

Dyslexie – Detektivní úkoly pro malé čtenáře

Finanční gramotnost pro 1.–3. třídu ZŠ

208x288 mm/brož./80 str./179 Kč EAN 9788025312780/věk 9+

205x292 mm/brož./64 str./99 Kč EAN 9788025311233/věk ZŠ1

VÝUKOVÉ KARTY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Pletete si Dvořáka se Smetanou nebo Čapka s Haškem? Nevzpomínáte si, čím přispěl k vývoji vědy profesor Wichterle? Odpovědi na otázky Kdo? Kdy? Co? najdete na výukových kartách v této sadě. Na předních stranách karet jsou barevné portréty 64 význačných postav české vědy, kultury a umění. Zadní strana obsahuje podrobné informace – významné životopisné údaje i řadu zajímavostí. Díky formátu karty jistě ocení učitelé při vyučování – ať už jako pomůcku při výkladu, nebo jen pro zpestření výuky. Netradiční forma osloví všechny děti, které se zajímají o české dějiny.

98

JINÉ PŘEDMĚTY

EVA SKOŘEPOVÁ

MARIE ČERNÁ, IVA STRNADOVÁ Pomozte svým dětem odstranit problémy se čtením novou netradiční metodou. S naší knížkou se stanou bystrými detektivy, kteří luští záhady skryté v textech a hrají si s písmenky a slovíčky v celé řadě nápaditých cvičení. Čtenář-detektiv si hravě poradí s každým textem!

VĚK

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

VÝUKOVÉ KARTY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

PETR ČORNEJ Poznejte panovníky českých zemí! Seznámíme vás s nimi netradiční formou. Sada karet obsahuje portréty a medailony všech panovníků českých zemí, od knížat vládnoucích v 7. století až po současného prezidenta České republiky. Na přední straně karty najdete barevný portrét panovníka a na zadní straně jeho životopis. …PRO DĚTI I PRO ŠKOLY Výukové karty s panovníky jsou nejen bezvadnou pomůckou pro žáky základních škol, ale ocení je všichni ti, kdo se zajímají o historii.

Osobnosti českých dějin – výukové karty

Panovníci českých zemí – výukové karty

170x240 mm/brož./64 listů/279 Kč EAN 9788025309261

170x240 mm/64 listů/279 Kč EAN 9788025307809


VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

PRACOVNÍ SEŠITY PRO ZŠ

Škola s přehledem! Balíček obsahuje přehledné tabulky s vybraným učivem z českého jazyka, matematiky, anglického jazyka a okruhu člověk a jeho svět. Tabulky jsou určeny především žákům 1. stupně základních škol.

ČESKÝ JAZYK

Čtenářský deník je titul určený všem malým čtenářům – jde vlastně o barevný ilustrovaný pracovní sešit, do kterého si mohou zaznamenávat své čtenářské zážitky. Zapsat takový záznam není úplně jednoduché, a proto je v deníku připravená osnova pro každý literární žánr, s nímž se děti na 1. stupni ZŠ potkají. Práci jim ještě usnadní ukázka jednoho zpracovaného zápisu. A nezapomněli jsme ani na to, že děti rády malují, a tak počítáme i s prostorem pro jejich vlastní ilustrace.

Škola s přehledem – Tabulky pro 1.– 5. třídu ZŠ

Čtenářský deník – 1. stupeň ZŠ

198x292 mm/brož./6 listů/129 Kč EAN 9788025309063/věk ZŠ1

165x235 mm/brož./48 str./79 Kč EAN 9788025307946/věk ZŠ1

ANGLIČTINA

JINÉ PŘEDMĚTY Učí se vaše děti anglicky? Captain Clever a jeho kamarádi jsou tu, aby jim pomohli! Děti se naučí spoustu nových slovíček a procvičí si gramatiku. u. Správné řešení úkolů najdou na konci knihy. Čekají je i zajímavé rébusy a hádanky!

U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

STRUČNÉ PŘEHLEDY

Captain Clever – 1. díl – Angličtina pro 1. st. ZŠ 166x235 mm/brož./80 str./149 Kč EAN 9788025310595/věk ZŠ1

Captain Clever – 2. díl – Angličtina pro 1. st. ZŠ 166x235 mm/brož./80 str./149 Kč EAN 9788025310601/věk ZŠ1

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

JINÉ PŘEDMĚTY

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

JINÉ PŘEDMĚTY

Z Š1

FRANTIŠEK CHARVÁT Která dopravní značka označuje přechod pro chodce? Jaké barvy jsou na značce dej přednost v jízdě? Naučte své děti poznávat dopravní značky veselou a hravou formou! Omalovánky dopravních značek jsou vždy doplněny veršovanou říkankou.

NOVINKA ČERVENEC

VĚK

Chcete, aby se vaše dítě vždy bezpečně dostalo do školy a zpět? Naučte je poznávat dopravní značky a správně se pohybovat v silničním provozu! Součástí sešitu je pexeso s dopravními značkami.

Součástí sešitu jsou samolepky s dopravními značkami.

Dopravní výchova pro 1.–2. třídu 210x280 mm/brož./36 str./99 Kč EAN 9788025312636/ZŠ1

Dopravní značky naší Kačky 290x205 mm/brož./16 str./69 Kč EAN 9788025312971/věk 6+

Dopravní výchova pro 3.–4. třídu 210x280 mm/brož./36 str./129 Kč EAN 9788025312643/ZŠ1

99


U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

ŠKOLA NA PRÁZDNINÁCH

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Stačí pár minut týdně a vaše děti nezapomenou, co se v první nebo ve druhé třídě naučily. Šešity obsahují spoustu křížovek, doplňovaček, tabulek i obrázků. Se Školou na prázdninách se stane z učení zábava!

Škola na prázdninách – Učivo 1. třídy 144x205 mm/brož.72 str./79 Kč EAN 9788025312148/ZŠ1

Škola na prázdninách – Učivo 2. třídy 144x205 mm/brož./72 str/79 Kč EAN 9788025312155/ZŠ1

PĚTIMINUTOVKY PRO ZŠ

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Pětiminutovky obsahují 160 listů, na každém z nich najdete 3 cvičení z matematiky nebo českého jazyka. Stačí si vybrat probírané téma, list vytrhnout a děti si mohou samostatně procvičovat. Cvičení doplňuje klíč správných odpovědí.

Český jazyk – 2. třída

VĚK Z Š1

115x165 mm/brož./ 352 str./149 Kč EAN 9788025306178/věk ZŠ1

Český jazyk – 3. třída 115x165 mm/brož./ 352 str./149 Kč EAN 9788025306185/věk ZŠ1

Český jazyk – 4. třída 115x165 mm/brož./ 352 str./149 Kč EAN 9788025306192/věk ZŠ1

Český jazyk – 5. třída 115x165 mm/brož./ 352 str./149 Kč EAN 9788025306208/věk ZŠ1

Matematika – 2. třída 115x165 mm/brož./ 352 str./149 Kč EAN 9788025306215/věk ZŠ1

Matematika – 3. třída 115x165 mm/brož./ 352 str./149 Kč EAN 9788025306222/věk ZŠ1

Matematika – 4. třída 115x165 mm/brož./ 352 str./149 Kč EAN 9788025306239/věk ZŠ1

Matematika – 5. třída

100

115x165 mm/brož./ 352 str./149 Kč EAN 9788025306246/věk ZŠ1


OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Vyzkoušejte si přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia nanečisto. Své znalosti z českého jazyka a z matematiky a svůj všeobecný přehled si díky přehledně uspořádaným cvičebnicím můžete ověřit s předstihem. Správná řešení najdete za každým testem.

Příprava na přij. zkoušky na SŠ Český jazyk – 8letá gymnázia 144x205 mm/brož./128 str./129 Kč EAN 9788025308004/věk ZŠ1

Příprava na přij. zkoušky na SŠ Matematika – 8letá gymnázia 144x205 mm/brož./168 str./149 Kč EAN 9788025306314/věk ZŠ1

Příprava na přij. zkoušky na SŠ Všeobecný přehled – 8letá gymn. 144x205 mm/brož./112 str./129 Kč EAN 9788025308028/věk ZŠ1

ČESKÝ JAZYK – KAŇKA

ČESKÝ JAZYK

Vynikající doplněk k výuce českého jazyka. Sbírka diktátů pro základní školy slouží k procvičení probrané látky a tedy k jejímu důkladnému osvojení. Součástí učebnice je klíč ke všem diktátům.

ČESKÝ JAZYK

Neocenitelný pomocník pro všechny žáky základních škol. Při používání učebnice odpadne zdlouhavé zapisování výkladu a je možné se více věnovat procvičování gramatických jevů a pravopisu.

Od šestky do devítky

Diktáty od šestky do devítky

VĚK

144x205 mm/brož./ 68 str./59 Kč EAN 9788072004256/věk ZŠ2

144x205 mm/brož./64 str./59 Kč EAN 9788072000616/věk ZŠ2

VÝUKA POSLECHEM

RENÁTA DRÁBOVÁ, ZDEŇKA ZUBÍKOVÁ

ČESKÝ JAZYK – KAŇKA

ČESKÝ JAZYK

U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA SŠ

DOPLŇKOVÉ UČEBNICE ZŠ – MATEMATIKA

Z Š1 MATEMATIKA

Z Š2

Na CD načetla diktáty Hana Mac iuchová jako Miriam Hejlová z Ulice.

Diktáty už nebudou noční můrou! Stačí si připravit tužku a papír, napsat slovo „diktát” … a zmáčknout PLAY!  40 diktátů na MP3 pro 6.–9. ročník ZŠ  rychlá kontrola správného řešení  pro každý ročník 10 diktátů, každý na 10 minut  příloha se správnými texty

JAROSLAV EISLER Přehledně shrnuté učivo matematiky 2. stupně ZŠ je systematicky uspořádáno do kapitol, které jsou doplněny množstvím příkladů a cvičeními.

DIKTÁTY na CD – Český jazyk

Matematika 6-9

145x115 mm/brož./40 str./69 Kč EAN 8594155751457/věk ZŠ2

144x205 mm/brož./176 str./99 Kč EAN 9788072009176/věk ZŠ2

101


U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

JÁ NA TO MÁM, JÁ SE TO NAUČÍM

ČESKÝ JAZYK

PRACOVNÍ SEŠITY PRO ZŠ

Potřebujete se zdokonalit v pravopise? Procvičte si psaní i/y ve vyjmenovaných slovech, ve slovech příbuzných, cizích, v koncovkách přídavných jmen a samozřejmě i psaní i/y ve shodě přísudku s podmětem. Učebnice je určena nejen žákům ZŠ.

Čtete rádi a chcete si zaznamenat své čtenářské zážitky? Nebo si jen potřebujete vést obvyklý školní čtenářský deník? Pak využijte náš pracovní sešit – značně vám usnadní a zpříjemní práci. Ve Čtenářském deníku jsou už připravené formuláře pro každý literární žánr, s nímž se na 2. stupni ZŠ potkáte – stačí se nechat vést osnovou a vyplňovat. A pro inspiraci je tu i zpracovaná ukázka jednoho díla. Nemusíte opisovat od kamarádů, stačí využít originální Čtenářský deník.

Jaké i/y se píše?

Čtenářský deník – 2. stupeň ZŠ

144x205 mm/brož./80 str./79 Kč EAN 9788025312063/ZŠ2

165x235 mm/brož./96 str./99 Kč EAN 9788025307953/věk ZŠ2

STRUČNÉ PŘEHLEDY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

STRUČNÉ PŘEHLEDY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ Škola s přehledem! Balíček obsahuje tabulky s vybranými tématy z přírodovědných oborů:  matematika – aritmetika a geometrie  fyzika  chemie  přírodopis  zeměpis Přehledné tabulky jsou určeny především žákům 2. stupně základních škol, ale i všem, kteří si chtějí připomenout získané poznatky.

Škola s přehledem! Balíček obsahuje tabulky s vybranými tématy z těchto humanitních oborů:  anglický jazyk  český jazyk a literatura  dějepis  výchova k občanství Přehledné tabulky jsou určeny především žákům 2. stupně základních škol, ale i všem, kteří si chtějí připomenout získané poznatky.

VĚK

ČESKÝ JAZYK

Tabulky pro 6.–9. tř. ZŠ (humanitní obory)

Tabulky pro 6.–9. tř. ZŠ (přírodovědné obory)

198x292 mm/brož./12 str./129 Kč EAN 9788025308929/věk ZŠ2

198x292 mm/brož./12 str./129 Kč EAN 9788025308998/věk ZŠ2

Z Š2 STRUČNÉ PŘEHLEDY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Získejte jistotu nejen při hodinách angličtiny, češtiny nebo matematiky. Odložte objemné učebnice. Přehledné tabulky vám ušetří čas!

NNOVINKA ČERVENEC

NNOVINKA ČERVENEC

NNOVINKA ČERVENEC Každá sada obsahuje 6 přehledně uspořádaných tabulek, ve kterých jsou zastoupeny všechny oblasti učiva angličtiny, češtiny nebo matematiky na základní škole a na gymnáziu.

Angličtina – školní tabulky – přehledné základy gramatiky 198x292 mm/brož./12 str./129 Kč EAN 9788025312186/věk ZŠ

Český jazyk – školní tabulky – přehledné základy gramatiky 198x292 mm/brož./12 str./129 Kč EAN 9788025312193/věk ZŠ

Matematika – školní tabulky – aritmetika, algebra, geometrie

102

198x292 mm/brož./12 str./129 Kč EAN 9788025312926/věk ZŠ


OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

STRUČNÉ PŘEHLEDY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Periodická tabulka prvků bude vaším nepostradatelným pomocníkem nejen v hodinách chemie. Díky laminovaným deskám se tabulka nepoškodí a zůstane dlouhou dobu jako nová.

NNOVÉ VYDÁNÍ ČERVENEC Pamatujete si všechny vzorce, hodnoty funkcí, značky a důležité vztahy? Zbytečně! V naší středoškolské příručce naleznete všechny, které jsou potřebné nejen ke studiu, ale i do praktického života.

Matematické, fyzikální a chemické tabulky – revidované vydání 170x240 mm/brož./288 str./199 Kč EAN 9788025312278 /věk ZŠ2

Periodická soustava prvků 198x292 mm/2 str./19 Kč EAN 8594155750832/věk ZŠ2

SLEPÉ MAPY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

OPAKOVÁNÍ A SOUHRNY PRO SŠ

Procvičte si zeměpis! Dokážete pojmenovat všechny africké státy? Najdete pramen Nilu? Víte, kde leží Slavonice? Vše si můžete vyzkoušet na více než 50 slepých zeměpisných mapách všech kontinentů, světových regionů a krajů České republiky. Výborná pomůcka pro výuku žáků 2. stupně ZŠ a studentů středních škol.

VĚK Z Š2

Slepé mapy – Zeměpis 207x290 mm/brož./56 str./149 Kč EAN 9788025305324

UČEBNÍ POMŮCKY

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Žákovské knížky, které lze použít ve všech ročnících, obsahují:  kolonky pro prospěch bez nadepsání jednotlivých předmětů Žákovská knížka –  stránky pro omluvy univerzální 148x210 mm/brož./32 str./10 Kč  místo pro sdělení rodičům EAN 8594155750849 /věk ZŠ a zápis třídních schůzek Žákovská knížka –  rozvrh hodin pro mladší žáky  tabulku pro hodnocení žáka 148x210 mm/brož./32 str./13 Kč na konci 1. a 3. čtvrtletí EAN 8594155750870/věk ZŠ1 Díky kulatým rohům už nehrozí žádné „oslí uši“.

Žákovská knížka – pro starší žáky 148x210 mm/brož./32 str./13 Kč EAN 8594155750887/věk ZŠ2

103


U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

MATURITA V KOSTCE PRO SŠ

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Doplňkové učebnice z nejoblíbenější řady Maturita v kostce pro SŠ připraví každého studenta nejen k maturitní zkoušce, ale i k přijímacím zkouškám na vysokou školu.

INTERAKTIVNÍ UČEBNICE Nově vydáváme interaktivní verze oblíbených učebnic edice Maturita v kostce. Interaktivní učebnice spojuje kompletní obsah tištěné učebnice s moderním softwarem a poskytuje tak další možnosti efektivní práce s knihou. Studentské verze – jsou určeny pro práci na běžných počítačích – cena: 129 Kč

Školní verze – kromě využití na PC umožňují pracovat na interaktivních tabulích

Podrobnější informace najdete na www. fragment.cz, www.flexilearn.cz.

Také jako interaktivní učebnice

Český jazyk v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./224 str./179 Kč EAN 9788025309506

Cvičení z českého jazyka v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./196 str./179 Kč EAN 9788025306710

Literatura v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./176 str./149 Kč EAN 9788025306529

Čtenářský deník k Literatuře v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./152 str./149 Kč EAN 9788025303948

Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./140 str./149 Kč EAN 9788025301869

VĚK SŠ

Čítanka II. k Literatuře v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./180 str./149 Kč EAN 9788025301876

Čítanka III. k Literatuře v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./192 str./179 Kč EAN 9788025301883

Čítanka IV. k Literatuře v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./200 str./179 Kč EAN 9788025303610

Dějepis I. v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./172 str./149 Kč EAN 9788025306055

Dějepis II. v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./184 str./179 Kč EAN 9788025306048

Zeměpis I. v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./152 str./149 Kč EAN 9788025305867

Zeměpis II. v kostce pro SŠ

104

165x235 mm/brož./184 str./179 Kč EAN 9788025305850


OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Doplňkové učebnice z nejoblíbenější řady Maturita v kostce pro SŠ připraví každého studenta nejen k maturitní zkoušce, ale i k přijímacím zkouškám na vysokou školu. Společenské vědy v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./188 str./179 Kč EAN 9788025301906

Matematika v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./196 str./179 Kč EAN 9788025301913

Fyzika v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./184 str./179 Kč EAN 9788025302286

Chemie v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./220 str./199 Kč EAN 9788025305997

Biologie v kostce pro SŠ 165x235 mm/brož./176 str./179 Kč EAN 9788025306062

U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

MATURITA V KOSTCE PRO SŠ

Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika 165x235 mm/brož./152 str./149 Kč EAN 9788025301920

NNOVINKA ČERVENEC

KVĚTOSLAVA RŮŽIČKOVÁ, BOHUMÍR KOTLÍK

DO DLANĚ PRO SŠ

Vyřešte jednou provždy svůj problém s chemickým názvoslovím! S naší učebnicí pochopíte logiku chemického názvosloví a navíc si své nově nabyté znalosti můžete procvičit na mnoha příkladech.

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Velmi oblíbená řada učebnic do dlaně shrnuje nejdůležitější poznatky z učiva anglického jazyka probíraného na středních školách. Učivo je zpracováno v přehledných tabulkách a schématech. Díky velikosti můžete učebnici použít i jako tahák.

VĚK SŠ

Chemické názvosloví v kostce pro SŠ

Angličtina do dlaně pro SŠ 80x100 mm/brož./192 str./79 Kč EAN 9788072004911/SŠ

165x235 mm/brož./108 str./149 Kč EAN 9788025312254/věk SŠ

MATURITA

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY S moderní učebnicí koncipovanou jako pracovní sešit si prohloubíte své znalosti z němčiny.

MATURITA

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY Přehledně zpracovaná konverzační témata budou neocenitelnou pomůckou pro maturanty na všech typech SŠ.

Wir üben deutsche Grammatik

Wir wiederholen fürs Abitur

205x292 mm/brož./80 str./119 Kč EAN 9788072004225/SŠ

205x292 mm/brož./80 str./119 Kč EAN 9788072002849/SŠ

105


U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

MATURITNÍ OTÁZKY

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Spolehlivá příprava na maturitní zkoušku – to je edice MATURITNÍ OTÁZKY. V každé publikaci najdete kompletní přehled středoškolské látky vybraného předmětu. Jistě využijete i taktické rady, jak se k maturitě připravovat a jak si pak poradit u maturity samotné.

INTERAKTIVNÍ UČEBNICE Nově vydáváme interaktivní verze oblíbených učebnic edice Maturitní otázky. Interaktivní učebnice spojuje kompletní obsah tištěné učebnice s moderním softwarem a poskytuje tak další možnosti efektivní práce s knihou. Studentské verze – jsou určeny pro práci na běžných počítačích – cena: 129 Kč

Školní verze – kromě využití na PC umožňují pracovat na interaktivních tabulích

Také jako interaktivní učebnice

Podrobnější informace najdete na www. fragment.cz, www.flexilearn.cz.

Maturitní otázky – Český jazyk 205x292 mm/brož./96 str./179 Kč EAN 9788025306024

Maturitní otázky – Literatura 205x292 mm/brož./124 str./149 Kč EAN 9788025304969

Maturitní otázky – Angličtina 205x292 mm/brož./168 str./149 Kč EAN 9788025304990

Maturitní otázky – Matematika

VĚK SŠ

205x292 mm/brož./284 str./199 Kč EAN 9788025304976

Maturitní otázky – Chemie 205x292 mm/brož./240 str./179 Kč EAN 9788025304983

Maturitní otázky – Zeměpis 205x292 mm/brož./216 str./179 Kč EAN 9788025305959

Maturitní otázky – Dějepis 205x292 mm/brož./176 str./149 Kč EAN 9788025305003

Maturitní otázky – Občanský a společenskovědní základ 205x292 mm/brož./224 str./199 Kč EAN 9788025306000

Maturitní otázky – Ekonomie 205x292 mm/brož./192 str./179 Kč EAN 9788025305980

Maturitní otázky – Účetnictví

106

205x292 mm/brož./248 str./199 Kč EAN 9788025305966


OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Maturita bez obav! Vypracovaná maturitní témata pro vás budou základem k úspěšnému složení maturitní zkoušky. Každé téma je zpracováno na jednom listu tak, aby se list dal použít jako základ vaší vlastní přípravy nebo jako tahák!

NNOVÉ VYDÁNÍ ČERVENEC

Maturita – Angličtina – aktualizované vydání 205x292 mm/brož./64 str./129 Kč EAN 9788025302361

Maturita – Český jazyk 205x292 mm/brož./64 str./129 Kč EAN 9788025304808

Maturita – Literatura 205x292 mm/brož./64 str./129 Kč EAN 9788025300497

OPAKOVÁNÍ A SOUHRNY PRO SŠ

U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

MATURITA

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Nepostradatelná kniha do vaší knihovny! Kompletní přehled české a světové literatury oceníte nejen během celého školního roku, ale také při souhrnném opakování probrané středoškolské látky. Výborně se hodí k přípravě na novou maturitu nebo na příjímací zkoušky na vysoké školy. Zaujme však i všechny čtenáře a zájemce o českou a světovou literaturu.

VĚK

Kompletní přehled české a světové literatury

165x235 mm/brož./360 str./299 Kč EAN 9788025303115

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA VŠ

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY

Zvládněte přijímací zkoušky na vysokou školu! Publikace se zkušebními testy a rozbory témat vás připraví ke studiu na vaší vysněné univerzitě!

Testy – Studijní předpoklady a logika 144x205 mm/brož./240 str./199 Kč EAN 9788025304914

Testy – Všeobecný přehled 144x205 mm/brož./420 str./299 Kč EAN 9788025305317

Témata – Všeobecný přehled 144x205 mm/brož./472 str./299 Kč EAN 9788025305300

107


U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA VŠ

OPAKOVÁNÍ, SOUHRNY Zvládněte přijímací zkoušky na vysokou školu! Publikace se zkušebními testy a rozbory témat vás připraví ke studiu na vaší vysněné y ěné univerzitě!

Testy na lékařské fakulty 144x205 mm/brož./416 str./349 Kč EAN 9788025305911

Testy na policejní akademii 144x205 mm/brož./116 str./199 Kč EAN 9788025308226

Testy – Politologie a mezinárodní vztahy 144x205 mm/brož./248 str./299 Kč EAN 9788025305898

Testy – Právo a logika 144x205 mm/brož./204 str./249 Kč EAN 9788025305881

Testy – Psychologie 144x205 mm/brož./168 str./199 Kč EAN 9788025305874

Testy – Andragogika a personální řízení

VĚK

144x205 mm/brož./204 str./249 Kč EAN 9788025305942

Testy – Angličtina na VŠ ekonomického zaměření 144x205 mm/brož./184 str./229 Kč EAN 9788025305928

Testy – Matematika na VŠ ekonomického zaměření 144x205 mm/brož./124 str./199 Kč EAN 9788025305904

ZRCADLO Dvojjazyčné zpracování povídek – na levé stránce je původní text v angličtině a vpravo překlad do češtiny – usnadňuje porozumění a hlavně práci s knihou, kdy odpadá zdlouhavé vyhledávání ve slovníku.

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

Výběr z povídek 144x205 mm/brož./ 112 str./99 Kč EAN 9788072009619

Fantastické příběhy

108

144x205 mm/brož./ 104 str./99 Kč EAN 9788072009411


Čím je pro věřícího Bible, tím je pro fyzika Feynman. Učíte se fyziku nebo je fyzika prostě vaším koníčkem? Pak vám rozhodně nesmí chybět jediné kompletní vydání tohoto světoznámého díla v češtině! Teoretické přednášky nositele Nobelovy ceny jsou doplněny jeho vlastními řešenými příklady a cvičeními.

Pokud je fyzika vaší vášní, pak vám rozhodně nesmí chybět jediné české vydání doplňku k Feynmanovým přednáškám z fyziky.

VYSOKOŠKOLSKÁ VÝUKA

Feynmanovy přednášky z fyziky 1/3 170x240 mm/váz./732 str./495 Kč EAN 9788072004058

Feynmanovy přednášky z fyziky 2/3 170x240 mm/váz./808 str./495 Kč EAN 9788072004201

Feynmanovy přednášky z fyziky 3/3 170x240 mm/váz./436 str./495 Kč EAN 9788072004218

Feynmanovy přednášky z fyziky – doplněk k přednáškám 170x240 mm/váz./168 str./299 Kč EAN 9788025303917

DOPLŇKOVÉ UČEBNICE PRO VŠ

VYSOKOŠKOLSKÁ VÝUKA

MANAGEMENT NOVINKA ŘÍJEN

MANAGEMENT, ŘÍZENÍ, PERSONALISTIKA

U Č E B N I C E , O D B O R N Á L I T E R AT U R A

FEYNMANOVY PŘEDNÁŠKY Z FYZIKY

MICHAEL ARMSTRONG V této knize se světově uznávaný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů Michael Armstrong věnuje jedné z nejnovějších koncepcí řízení pracovníků, tj. koncepci řízení pracovního výkonu. Stále populárnější přístup řízení lidí nahrazuje tradiční způsoby a zaměřuje se na budoucí pracovní výkon a s ním spojený rozvoj schopností pracovníka. Vedle nezbytných definic a teoretických východisek uvádí Armstrong množství faktických informací a příkladů praktického uplatnění této koncepce. Knihu přeložil prof. Ing. Josef Koubek, CSc., renomovaný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů.

České vydání proslavené sbírky 4 500 úloh z diferenciálního a integrálního počtu pro vysoké školy, kterou zájemci dosud obtížně sháněli v ruském originále. Každou kapitolu uvádí stručné vysvětlení pojmů, na závěr jsou připojena řešení všech úloh.

Sbírka úloh a cvičení z matematické analýzy

Řízení pracovního výkonu v podnikové praxi

160x240 mm/váz./464 str./595 Kč EAN 9788072005871

167x233 mm/váz./400 str./599 Kč EAN 9788025311981

VĚK VŠ

MANAŽERSKÁ LITERATURA

REKLAMA, MARKETING, OBCHOD

MANAŽERSKÁ LITERATURA

DON TAPSCOTT, ANTHONY D. WILLIAMS

REKLAMA, MARKETING, OBCHOD

DAN HILL Radost… překvapení… strach… vztek… smutek… odpor… pohrdání… 7 základních emocí, které neodmyslitelně patří i do obchodního světa. Na jejich aplikaci v oblasti marketingu, reklamy a prodeje se zaměřuje Emocenomie. Osvojíte si využívání emocí například při: – výběru zaměstnanců – řízení zaměstnanců – vedení organizací – jednáních vedoucích pracovníků Získáte povědomí o emocích v pojetí značky, v reklamě, maloobchodě, službách nebo při internetovém prodeji. Dan Hill vás seznámí s konkrétními postupy interpretace emocí ve výrazu tváře. Svým novodobým konceptem, díky kterému lze přesně rozpoznat, co spotřebitelé nebo zaměstnanci opravdu prožívají, navazuje na práci Charlese Darwina a Paula Romana.

K úspěchu v podnikání dnes už nestačí pouze intenzivně využívat manažerské strategie. Seznamte se se čtyřmi základními principy, kterými se nová spolupráce řídí: 1. Otevřenost 2. Rovnocennost 3. Sdílení 4. Jednání v rámci celého světa Získáte odpovědi, jak konkurovat a vydělávat. Naučíte se, jak zásady komunikace a spolupráce úspěšně využít ve svém obchodování! Wikinomie – Jak masová spolupráce mění svět a obchod

EMOCEnomie – Vliv emocí na obchodní úspěch

167x233 mm/váz./332 str./499 Kč EAN 9788025308639

167x233 mm/váz./352 str./599 Kč EAN 9788025310571

109


JAZ YKOVÉ UČEBNICE

ČEŠTINA PRO CIZINCE

VŠEOBECNÉ A OSTATNÍ

DALIBOR DOBIÁŠ Komplet učebnic Mluvme česky tvoří tři navzájem provázané učebnice češtiny pro cizince: 1. Konverzace (konverzace a poslechy) – zaměřená na mluvený projev a na porozumění 2. Čítanka (čtení, psaní a slovní zásoba) – zaměřená na psaný projev a na slovní zásobu 3. Gramatika (gramatika a testy) – zaměřená na ovládnutí české gramatiky

NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ SLOVA A FRÁZE NA CESTY

Komplet je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit opravdu dobře česky. Obsahuje: – nápadité texty z nejrůznějších oblastí – praktickou slovní zásobu – běžně užívanou češtinu – české reálie

Základní poučení o české gramatice v přehledných tabulkách. Tabulky doplňují učebnici Mluvme česky / Let’s Speak Czech a poslouží i všem ostatním, kteří se chtějí naučit dobře česky.

Ml Mluvme česky č k – Let´s Speak Czech

Mluvme česky/Let´s Speak Czech – přehledné tabulky gramatiky

205x292 mm/brož./999 Kč EAN 9788025306727

198x292 mm/6 listů/149 Kč EAN 9788025312629

CIZÍ JAZYKY

5 MINUT DENNĚ

CIZÍ JAZYKY

Naučte se nejpoužívanější fráze na poslední chvíli! Tyto přehledné a tematicky uspořádané příručky shrnují slovní zásobu a fráze, které vám dodají jistotu při cestování. Domluvíte se na letišti, objednáte si taxíka, ubytujete se v hotelu, zeptáte se na zajímavosti v okolí a koupíte si opravdu jen to, co chcete. Vaše dovolená může začít! Angličtina – Last minute

Angličtina – 5 minut denně

100x145 mm/brož./96 str./99 Kč EAN 9788025307908

115x165 mm/brož./320 str./149 Kč EAN 9788025308196

Italština – Last minute

Němčina – 5 minut denně

100x145 mm/brož./96 str./99 Kč EAN 9788025307915

115x165 mm/brož./320 str./149 Kč EAN 9788025308202

Procvičujte si angličtinu nebo němčinu 5 minut denně. Každý den vytrhněte jeden list a ve volné chvíli vyluštěte křížovku, vyplňte cvičení nebo si přečtěte vtip či příběh. Poté list otočte a zkontrolujte si své odpovědi nebo si ověřte, zda jste správně porozuměli. Mírně pokročilí a falešní začátečníci si upevní dosavadní znalosti a rozšíří si slovní zásobu o praktická slovíčka. Vaše jazykové znalosti se budou den po dni zlepšovat.

JAZYKOVÉ STRUČNÉ PŘEHLEDY Zopakujte si rychle a efektivně základy anglické a německé gramatiky. Díky stručnému přehledu nebudete muset hledat potřebné informace v obsáhlých učebnicích.

CIZÍ JAZYKY

Angličtina/Stručný přehled gramatiky 431x280 mm/4 str./39 Kč EAN 9788072007134/věk 15+

Němčina/Stručný přehled gramatiky

110

431x280 mm/4 str./39 Kč EAN 9788072007141/věk 15+


CIZÍ JAZYKY

NOVINKA ČERVENEC

IVA DOSTÁLOVÁ, ŠÁRKA ZELENKOVÁ, JAMES BRANAM Úspěšná edice pro samouky v novém grafickém zpracování a s CD ve formátu MP3! V této moderně zpracované učebnici si osvojíte praktickou slovní zásobu a naučíte se základy anglické gramatiky. Díky CD si poradíte i s anglickou výslovností. Jednoduchá struktura učebnice je ideální nejen pro samouky.

Angličtina pro samouky + CD s MP3

JAZ YKOVÉ UČEBNICE

PRO SAMOUKY

148x210 mm/brož./240 str./299 Kč EAN 9788025312827

Učte se anglicky s humorem! Osvojtee si slovní slov zásobu, která vám vystačí nejen na dovolenou. Naučtee se správně používat cizí jazyk jazy a základy anglické gramatiky s pomocí 2 audio CD, která jsou součástí učebnice.

Angličtina pro samouky 148x210 mm/brož./248 str./399 Kč EAN 9788072007585

Angličtina pro samouky – cvičebnice 148x210 mm/brož./96 str./99 Kč EAN 9788025302507

Naučte se německy nebo francouzsky. zsky S pomocí nahrávky na CD je to ještě snadnější.

Němčina pro samouky 148x210 mm/brož./ 224 str./399 Kč EAN 9788072008414

Francouzština pro samouky 148x210 mm/brož./ 224 str./399 Kč EAN 9788025302620

Francouzština pro samouky – cvičebnice 148x210 mm/brož./88 str./99 Kč EAN 9788025302637

MILADA KRBCOVÁ RENATA SKOUPÁ Naučte se španělsky nebo italsky a poznejte nezaměnitelnou atmosféru těchto prosluněných států. Naučte se správně používat cizí jazyk, výslovnost a základy gramatiky S pomocí MP3 nahrávek je to ještě snadnější.

Španělština pro samouky 148x210 mm/brož./232 str./399 Kč EAN 9788025309438

Italština pro samouky 148x210 mm/brož./224 str./399 Kč EAN 9788025309421

111


JAZ YKOVÉ UČEBNICE

JAZYKY POSLECHEM

CIZÍ JAZYKY

Soubor obsahuje 4 tematicky zaměřená CD s audionahrávkou ve formátu MP3.  Restaurace a jídlo  Nakupování  Ve městě  Cestování a služby

V cizině jako doma!

Díky nim si postupně osvojíte 1 200 slovíček. Naučíte se používat slovíčka, která znáte, a naučíte se slovíčka nová.

C Chcete si rozšířit svou slovní zásobu? VVadí vám, že se v cizině nedomluvíte v restauraci, na nádraží, v hotelu nebo při nakupování? AA nebaví vás učit se doma u stolu? PPak je pro vás Anglicky bez učebnice – CD s MP3 to pravé.

Anglicky bez učebnice – 4 CD s MP3 – BOX 149x297 mm/4 CD/199 Kč EAN8594155751815

JAZYKY POSLECHEM

CIZÍ JAZYKY Učte se bez omezení!!! V autě, na zahradě, na kole nebo při relaxaci ve vaně můžete rozvíjet svou slovní zásobu angličtiny. Znalost slovíček i základních frází si upevníte i díky brožuře a s využitím vzorových frází se naučíte vytvářet nová slovní spojení. Tematicky členěný titul je určen začátečníkům. Učte se s MP3 snadněji než kdykoliv dřív. Poslouchejte a učte se cizí jazyky kdykoliv a kdekoliv! Nejen v autě, ale i při relaxaci můžete rozvíjet svou slovní zásobu angličtiny nebo němčiny. Díky různým typům cvičení na CD se vaše znalosti při poslechu upevní a s využitím vzorových frází uvedených také v brožuře se naučíte vytvářet nová slovní spojení. Tituly jsou členěny tematicky a jsou určeny mírně pokročilým.

112

Angličtina nejen do auta – CD s MP3 – pro začátečníky 125x145 mm/brož./32 str./149 Kč EAN 8594155751198

Angličtina nejen do auta – CD s MP3 125x145 mm/brož./32 str./149 Kč EAN 9788025307885

Němčina nejen do auta – CD s MP3 125x145 mm/brož./32 str./149 Kč EAN 9788025307892


CIZÍ JAZYKY

ANGLICKÉ SLOVNÍKY

CIZÍ JAZYKY

JIŘÍ OLŠOVSKÝ Chcete si jen zopakovat běžné anglické fráze? Nebo chcete svou angličtinu při konverzaci trochu „okořenit”? Připomeňte si základní anglické fráze a naučte se i další ustálená spojení, která dodají vaší angličtině ten správný říz.

Moderní kapesní slovník obsahuje nejnovější slovní zásobu, základní gramatiku, výslovnost, nejpoužívanější fráze a množství dalších užitečných informací pro studium i na cesty.

Angličtina – Věty a fráze pro každou situaci

JAZ YKOVÉ UČEBNICE

JAZYKOVÉ UČEBNICE – ANGLIČTINA

Anglicko-český a česko-anglický slovník 84x120 mm/váz./480 str./129 Kč EAN 9788072000272

100x165 mm/brož./256 str./199 Kč EAN 9788025311615

NĚMECKÉ SLOVNÍKY

CIZÍ JAZYKY

Učíte se německy? Cestujete do zahraničí? Doplňte si slovní zásobu! Moderní slovníky německého jazyka v plastových deskách jsou vítaným pomocníkem při studiu i na cestách. Menší, kapesní, slovník obsahuje více než 30 tisíc hesel, základní gramatiku, nejpoužívanější fráze, geografické názvy a symboly. Větší slovník obsahuje 85 tisíc hesel, obsáhlejší gramatiku, nejpoužívanější fráze, geografické názvy a symboly.

Německo-český a česko-německý slovník (větší)

Německo-český a česko-německý slovník 84x120 mm/váz./792 str./149 Kč EAN 9788025304112

FRANCOUZSKÉ SLOVNÍKY

115x160 mm/váz./1 224 str./300 Kč EAN 9788025304303

CIZÍ JAZYKY

RUSKÉ SLOVNÍKY NOVINKA ZÁŘÍ

Učíte se francouzsky? Cestujete do zahraničí? Doplňte si slovní zásobu! Nový moderní kapesní slovník francouzského jazyka rozšiřuje řadu velmi populárních slovníků z nakladatelství Fragment, v praktických plastových deskách. Slovník obsahuje nejnovější slovní zásobu, základní gramatiku, výslovnost, nejpoužívanější fráze a množství dalších užitečných informací pro studium i na cesty. Francouzsko-český a česko-francouzský slovník 84x120 mm/váz./800str./159 Kč EAN 9788025304143

CIZÍ JAZYKY

Učíte se rusky? Cestujete do zahraničí? Doplňte si slovní zásobu! Moderní kapesní slovník obsahuje: • 27 tisíc hesel a frází v ruské části a 24 tisíc v české části • hesla obsahující odkazy na vzory časování/skloňování, označení frekvence, příklady a upřesnění překladů • fráze se zaměřením na cestování • gramatiku, příklady korespondence • množství užitečných informací pro studium i na cesty Rusko-český a česko-ruský slovník 84x120 mm/váz./800 str./169 Kč EAN 9788025313503

Všechna ISBN čísla v tomto katalogu jsou generována podle nových pravidel platných od 1. 1. 2007, proto nemusejí odpovídat tvaru ISBN uváděných na titulech vydaných před tímto datem.

113


D O P L Ň KO V Ý S O R T I M E N T

BLOČKY – TRHACÍ

UNIVERZÁLNÍ

Ozdob svůj psací stůl vysmátým bločkem na poznámky, dobrá nálada tě neopustí ani při psaní domácích úkolů!

OBALY NA CD

UNIVERZÁLNÍ

Dej svým CD nebo DVD správný styl, vlož je třeba do obalů s fotkami 5Angels. Skvělý nápad pro každého, kdo chce obdarovat své kamarády vypáleným CD nebo DVD. Chceš dát svému cédéčku něco navíc? Tak použij některý z našich obalů! DÁRKOVÉ OBALY na CD 125x125 mm/8 ks/49 Kč EAN 8594155752683

TRHACÍ BLOČEK – smajlík

DÁRKOVÉ OBALY na CD – 5Angels

90x90 mm/250 str./49 Kč EAN 8594155752669

125x125 mm/6 ks/79 Kč EAN 8594155752775

SAMOLEPKY

PRO HOLKY

5ANGELS – SAMOLEPKY

PRO KLUKY

UNIVERZÁLNÍ

Ozdob si sešit, obal nebo poznámkový blok štítky a samolepkami s 5Angels! S našimi štítky uděláš z nudných školních pomůcek to pravé. V balení najdeš 32 štítků na sešit, ale také 128 dalších super samolepek.

Ozdob si sešit, obal nebo poznámkový blok! S našimi štítky uděláš z nudných školních pomůcek to pravé. V balení najdeš 32 štítků na sešit, ale také 128 dalších super samolepek, kterými si můžeš ozdobit penál, školní tašku i pravítko. SAMOLEPKY – na sešity pro holky 210x297 mm/4 str./79 Kč EAN 8594155752713

SAMOLEPKY – na sešity pro kluky

SAMOLEPKY – na sešity – 5Angels

210x297 mm/4 str./79 Kč EAN 8594155752720

210x297 mm/4 str./139 Kč EAN 8594155752768

TÝDENNÍ PLÁNY

PRO HOLKY

PRO KLUKY

Jedinečný pomocník pro každého školáka. Zapiš si své kroužky, párty, školní výlety i návštěvu u babičky. S týdenním plánem už na nic nezapomeneš. A rada na závěr: pozor na zápisky od rodičů – vynes koš, umyj nádobí, udělej si úkoly…, které ti tam jistě potají napíší!

OBÁLKY + DOPISNÍ PAPÍRY

TÝDENNÍ PLÁN pro holky 205x292 mm/40 listů/79 Kč EAN 8594155752690

TÝDENNÍ PLÁN pro kluky 205x292 mm/40 listů/79 Kč EAN 8594155752706

PRO HOLKY

5ANGELS – ZÁPISNÍKY Sbíráš podpisy, věnování od kamarádek, nebo chceš mít prostě vždycky při ruce stylový zápisník? Právě pro tebe je tu originální zápisník 5Angels!

Tohle musíš mít! Píšeš psaníčka a vzkazy kamarádkám nebo klukům? Tak to udělej stylově! V balení najdeš 6 miniobálek a 18 dopisních papírů. Malá rada: psaníčko můžeš navonět svou oblíbenou vůní a úspěch je zaručen!

Tajná psaníčka pro holky

114

100x80 mm/30 Kč EAN 8594155752676

Zápisník – 5Angels 120x140 mm/váz./ 96 str./99 Kč EAN 8594155752782

HUDEBNÍ CD

UNIVERZÁLNÍ

A je tu! CD plné nejnovějších písniček populární skupiny 5Angels. CD obsahuje originální kód, který vám umožní mnoho výhod včetně slev a přihlášení do fanklubu. Ostatní hudební produkty a dárky najdete na www.5angels.cz. CD – 5Angels – Krásnej den 299 Kč EAN 8588004109957


av b o p i í č u a n k terý

ČASOPIS

Časopis, í

 Pohádky a příběhy vhodné k převyprávění  Písničky a básničky  Omalovánky a dokreslovačky y  Bludiště a zábavné úkoly  Komiksy  Skvělé soutěže … a vždy něco navíc! íc!

www.casopis-bajecnaskolka.czz

115


Knižní klub pro základní a mateřské školy S Knižním klubem Fragment (KKF) úspěšně spolupracuje více než 2 200 základních škol po celém území ČR a KKF zná 470 000 dětí. Knižní klub Fragment nabízí dětem, rodičům, učitelům i školám tituly ze všech oblastí produkce Nakladatelství Fragment.

Proč s námi spolupracovat?

V každém katalogu naleznete:

      

    

pestrá nabídka knih z produkce Nakladatelství Fragment knihy jsou levnější o 20 až 50 procent každé pololetí pestrý katalog zdarma přímo do školy neplatíte poštovné a balné knihy obdržíte do 14 dnů zajímavá nabídka knih pro školy a školní knihovny žádné závazné odběry

populárně-naučné knihy a encyklopedie doplňkové učebnice pro ZŠ vzdělávací sešity pro různé věkové skupiny beletrii pro děti knihy pro rodiče a učitele

Přihláška školy do Knižního klubu Fragment Vyplňte údaje a zašlete kupón na adresu Nakladatelství Fragment, obratem obdržíte nabídku spolupráce. Jméno a příjmení: Adresa ZŠ: Telefon: Počet požadovaných katalogů: Počet dětí na ZŠ: Podpis:

Kontakt: Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o., Radiová 1, 102 27 Praha 10 – Hostivař Lenka Radová, tel.: 267 008 831, radova@fragment.cz

Škola se může přihlásit také prostřednictvím e-mailu kkf@fragment.cz nebo na tel. 733 392 099


KO N TA K T, O B J E D N ÁV K Y

OBJEDNÁVEJTE Z POHODLÍ DOMOVA

na www.fragment.cz

Mějte svou knihu stále k dispozici!  elektronické verze našich knih  beletrie / naučná literatura / učebnice  pro čtení na noteboocích, počítačích, čtečkách, mobilních telefonech  formát pdf nebo epub  aktuální nabídka na www.fragment.cz, g záložka ožka E-knihy

Navštivte také: www.percy-jackson.cz

www.upiri-deniky.cz

www.eragon.cz www.ereboszabiji.cz www.krasnimrtvi.cz www.hunger-games.cz www.svet-v-podzemi.cz www.zdenek-sverak.cz www.doplnkove-ucebnice.cz www.maturita-fragment.cz www.bajecna-skolka.cz www.facebook.com/ nakladatelstvi.fragment

Kontakt: Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. Radiová 1, 102 27 Praha 10 – Hostivař telefon: +420 267 008 272 fax: +420 267 008 273 e-mail: objednavka@fragment.cz fragment@fragment.cz

www.youtube.com/fragmentTV

LWC FRAGMENT_Katalog PODZIM 2011.indd 117

19.8.2011 18:20:36


Hra s jediným cílem – ZABÍT! Závislost, která tě pohltí!

9 Kč 99 29 tr.,.,, 2 0 ssttr 20 32 ožž..,, 3 m, brro 152 × 228 m

www.ereboszabiji.cz

Virtuální svět a realita splývají v jedno!

Kdo neplní svou úlohu, ten jde z kola navždy ven... Vaše knihkupectví:

LWC FRAGMENT_Katalog PODZIM 2011.indd 118

19.8.2011 18:20:44

Nakladatelství Fragment - Ediční plán podzim 2011  

Aktuální nabídka Nakladatelství Fragment na podzimní sezonu 2011.