Katalog Forankra Pol

Page 1

Forankra Pol Sp. z o.o. ul. Tartaczna 1 72-100 Goleniów, Poland

Tel. +48 91 418 25 91 www.forankra.pl office@forankra.pl

2016

li

wi za

hakowe

pod

,a k

n o ś niki

ty m

e nt d o b e cz

mo

c o w a nia ł ad u

ar

k

a

r so

y hw

o podno sz ty d

e

wy ci

e

ą g arki

k

ce

ri a

tr a w

so

er

ki i w c i ą g

a

agi

gni

ci ą

uc

ei

w

uchow

ni

e

ła ń c

i

sia

we

z

ow

no

w y,

i a p o li e s t r

e

s

ie s

aw

KATALOG PRODUKTÓW 2016

Zabezpieczamy wszystko w transporcie

Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów.

tlik , krę i i z blo c

b y rz y m s kie

a n s p ort ki t r ow

ożn

ik i o c h r o

nn

e

e

m rt y

ent d o pa ko

wa ni

w

óz

a

as

śru

r na

ów

sys

m

y

nk

za

le ak

o

e

te

kty m o c ując

sz

n pu

www.forankra.com KANSI 2016 _ english_Forankra.indd 1

2016-06-28 16:14:35


Zabezpieczamy wszystko w transporcie Forankra to wiodący europejski dostawca systemów do zabezpieczania i optymalizacji dostaw oraz sprzętu do podnoszenia ładunku. Posiadamy globalną bazę klientów w sektorach transportu drogowego, powietrznego i morskiego, współpracujemy też bezpośrednio z różnymi sektorami rynku oraz partnerami OEM. Nasze produkty i rozwiązania są dla naszych klientów niezbędne w kontekście prawidłowego i skutecznego funkcjonowania ich systemów transportowych i logistycznych, mocowania ładunku - a w konsekwencji poziomu konkurencyjności i osiąganego zysku. Wizja

Wizją Forankra jest sprawienie, aby bezpieczeństwo towarów podczas transportu było w łańcuchu dostaw najmocniejszym ogniwem.

Strategia

Plany ekspansji w Europie opierają się na wzroście, zarówno organicznym, jak i poprzez fuzje. Systematyczny rozwój podstawowych produktów i umiejętność dostosowania produktów do potrzeb klientów stanowią czynniki niezbędne w kontekście permanentnego zapewnienia najlepszych rozwiązań. Naszym celem jest być zdecydowanym partnerem dla nowych i obecnych klientów, pragnących aby ich ładunek był dobrze zabezpieczony.

Grupa Axload

Forankra jest częścią koncernu AxLoad, będącego jednostką biznesową grupy Axel Johnson International. Koncern AxLoad zrzesza 35 firm zatrudniających 1500 pracowników i działających na terenie 20 państw. Jest wiodącym dostawcą systemów do podnoszenia i mocowania ładunku.

Axel Johnson

Nasz właściciel – Axel Johnson Group – to rodzinna firma, której misja opiera się na budowaniu i rozwijaniu dochodowych przedsiębiorstw związanych z handlem i usługami. Firma została założona w 1873 r. w Szwecji. Obecnie zatrudnia 20000 pracowników i obejmuje przedsiębiorstwa działające w różnych obszarach rynku.

Oferta Forankra

Towary o różnej wartości nieustannie wędrują po całym świecie. Forankra odgrywa w tym łańcuchu dostaw znaczącą rolę, zapewniając asortyment do podnoszenia ładunku oraz rozwiązania związane z podnoszeniem, przesuwaniem, zabezpieczaniem

towaru podczas przeładunku i mocowaniem materiału. Nasz asortyment i wiedza sprawiają, że realizacja zadań logistycznych staje się bezpieczniejsza i skuteczniejsza.

Rozwiązania dla transportu i przemysłu

Bez względu na dystans, transportowany towar wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań mocujących, które zabezpieczą go przed uszkodzeniem. Ilość transportowanych towarów systematycznie rośnie, a co za tym idzie wzrasta też znaczenie ich bezpieczeństwa. Dzięki naszej wiedzy i szerokiej ofercie produktowej potrafimy znaleźć dla naszych klientów rozwiązania, które pomogą im w realizacji łańcuchów logistycznych i spełnią wymogi obowiązujących norm i przepisów.

Rozwiązania dla transportu ciężkiego

Z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia, skuteczny i bezproblemowy transport towaru ma sens. Jako największy w Europie koncern oferujący systemy do zabezpieczania ładunku, służymy naszym wsparciem już na etapie planowania, aby rozwiązania oferowane naszym klientom były najlepsze już na starcie. Forankra dysponuje szeroką ofertą z zakresu pasów, belek i innych rozwiązań mocujących, jest więc doskonale wyposażona do obsługi każdego ciężkiego projektu wymagającego optymalizacji transportu – od dużych produkowanych na masową skalę systemów po rozwiązania dostosowywane do pojazdów specjalnych o szczególnych wymaganiach.

Asortyment do podnoszenia ładunku

Większość transportowanych towarów wymaga przeniesienia na platformę załadowczą. W Forankra koncentrujemy się na rozwiązaniach wydajnych kosztowo, które można zastosować w przypadku różnych sytuacji wymagających podniesienia towaru. Dysponujemy szerokim asortymentem wysokiej jakości produktów, służących do podnoszenia i przenoszenia towarów pochodzących z różnych sektorów przemysłu. Specjalistyczna wiedza firmy Forankra w zakresie systemów do zabezpieczania ładunku i optymalizacji dostaw dotyczy wszystkich rodzajów zabezpieczeń towaru będącego w ruchu - począwszy od taśmowania towaru z paletami na terenie fabryk, po skuteczne rozwiązania z zakresu optymalizacji dostaw i zabezpieczenia ładunku na statkach i w samolotach. Wymienione możliwości połączone z naszą ofertą produktów do podnoszenia ładunku doskonale podsumowuje nasz slogan reklamowy: „Zabezpieczamy wszystko w transporcie”.

2016 Front page inner side ENG — kopia2.indd 1

2016-08-16 10:25:30


Rozwiązania indywidualne

Dostępność

Know-how

Dostarczamy dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania do zabezpieczania i optymalizacji ładunków dla każdego typu środków transportu, przemysłu produkcyjnego, firm logistycznych, partnerów OEM oraz producentów zabudów samochodów ciężarowych.

Dzięki szerokiej gamie wysokiej jakości produktów, dobrze wyposażonym magazynom oraz sieci dystrybutorów, zapewniamy rzetelną obsługę i krótkie terminy realizacji.

Ponad 30-letnie doświadczenie w branży sprawia, że proponujemy rozwiązania w oparciu o najlepsze praktyki, testy jakościowe, normy oraz obowiązujące przepisy prawa.

Profesjonaliści do Twoich usług! SPRZEDAŻ / BIURO GOLENIÓW Piotr Gierałtowski +48 786 840 835 Ilona Trosko +48 512 359 580 Gabriela Wojtal +48 507 803 325

Kierownik Działu Handlowego Biuro Sprzedaży Biuro Sprzedaży

REGIONALNI INŻYNIEROWIE SPRZEDAŻY

Regionalny Inżynier Sprzedaży Regionalny Inżynier Sprzedaży

+48 504 193 194 +48 512 136 630

A Forankra Pol Sp. z o.o. Tel: +48 91 418 25 91

D

office@forankra.pl www.forankra.pl

B C

Forankra Pol Sp. z o.o.

Zabezpieczamy wszystko w transporcie™

Front page inner side ENG — kopia2.indd 2

ul. Tartaczna 1 72-100 Goleniów Tel: +48 91 418 25 91 Fax: +48 91 881 20 56 office@forankra.pl www.forankra.pl

2016-08-18 15:03:34


GRUPY PRODUKTÓW a-1 1. ZAWIESIA PASOWE I WĘŻOWE .......................................................................................................................................... 1 2. ŁAŃCUCHY NOŚNE, KOMPONENTY I STALOWE ZAWIESIA LINOWE .................................................................................. 2 3. WCIĄGNIKI ŁAŃCUCHOWE, WCIĄGNIKI LINOWE, WCIĄGNIKI DŹWIGNIOWE I WÓZKI JEZDNE ....................................... 3 4. UCHWTY DO PODNOSZENIA ............................................................................................................................................. 4 5. TRAWERSY, WAGI HAKOWE, AKCESORIA DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH .............................................................................. 5 6. PODNOŚNIKI ...................................................................................................................................................................... 6 7. ASORTYMENT DO BECZEK ................................................................................................................................................. 7 8. WYCIĄGARKI ..................................................................................................................................................................... 8 9. PUNKTY MOCUJĄCE .......................................................................................................................................................... 9 10. SZAKLE, KRĘTLIKI I ZBLOCZA ........................................................................................................................................... 10 11. SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKÓW .............................................................................................................................. 11 12. NAROŻNIKI OCHRONNE .................................................................................................................................................. 12 13. ŚRUBY RZYMSKIE ............................................................................................................................................................. 13 14. WÓZKI TRANSPORTOWE, STOŁY DO PODNOSZENIA, WÓZKI RĘCZNE ............................................................................ 14 15. ASORTYMENT DO PAKOWANIA ....................................................................................................................................... 15

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

STRONY 1-2.indd 2

2016-06-28 16:16:22


1. Zawiesia pasowe i wężowe Zawiesia pasowe zakończone pętlami Zawiesia pasowe bezkońcowe Ekstra-szerokie zawiesia pasowe Zawiesia wężowe Zawiesia wężowe z hakami bezpiecznymi

Product group 01_PL.indd 1

2016-06-28 12:51:04


1

ZAWIESIA PASOWE

ZAWIESIA PASOWE ZAKOŃCZONE PĘTLAMI 500 - 30 000 KG DWUWARSTWOWE • • • •

• współczynnik bezpieczeństwa 7 : 1 • oznaczone kolorem • EN-1492

zawiesia dwuwarstwowe Duplex składane, wzmacniane pętle jako standard dostępne także z płaskimi pętlami materiał 100% poliester

DOR Kolor Szerokość Długość (L) 1m 2m 3m 4m 5m 6m 8m 10 m

500 KG biały 25 mm

1000 KG 2000 KG fioletowy zielony 30 mm* 60 mm

SNV0501 SNV0502 SNV0503 SNV0504 SNV0505 SNV0506 SNV0508 SNV0510

SNV101 SNV102 SNV103 SNV104 SNV105 SNV106 SNV108 SNV110

SNV201 SNV202 SNV203 SNV204 SNV205 SNV206 SNV208 SNV210

3000 KG żółty 90 mm SNV301 SNV302 SNV303 SNV304 SNV305 SNV306 SNV308 SNV310

4000 KG 5000 KG szary czerwony 120 mm 150 mm Kod produktu SNV401 SNV402 SNV502 SNV403 SNV503 SNV404 SNV504 SNV405 SNV505 SNV406 SNV506 SNV408 SNV508 SNV410 SNV510

6000 KG 8000 KG 10000 KG 12000 KG brązowy niebieski pomarańcz pomarańcz 180 mm 240 mm 300 mm 300 mm

SNV602 SNV603 SNV604 SNV605 SNV606 SNV608 SNV610

SNV802 SNV803 SNV804 SNV805 SNV806 SNV808 SNV810

Kod produktu

Ilość w opak.

Kod produktu

Ilość w opak.

Kod produktu

Ilość w opak.

Kod produktu

Ilość w opak.

Kod produktu

SNV0501

100

SNV101

40

SNV201

24

SNV301

15

SNV401

SNV0502

50

SNV102

30

SNV202

20

SNV302

14

SNV0503

40

SNV103

24

SNV203

16

SNV303

SNV0504

35

SNV104

20

SNV204

12

SNV0505

25

SNV105

18

SNV205

12

SNV0506

-

SNV106

15

SNV206

SNV0508

-

SNV108

15

SNV0510

-

SNV110

10

Ilość w opak.

Kod produktu

Ilość w opak.

Kod produktu

Ilość w opak.

SNV402

8

SNV502

6

SNV602

5

11

SNV403

7

SNV503

5

SNV603

4

SNV304

9

SNV404

5

SNV504

4

SNV604

3

SNV305

8

SNV405

4

SNV505

3

SNV605

2

10

SNV306

7

SNV406

4

SNV506

3

SNV606

2

SNV208

8

SNV308

5

SNV408

3

SNV508

2

SNV608

2

SNV210

6

SNV310

4

SNV410

2

SNV510

2

SNV610

1

Uwaga! Standardowa tolerancja wymiarów wynosi ± 3%. Długość może się zmieniać w zakresie tej tolerancji!

Ostatnie cyfry stanowią kod długości. Zamawiając np. zawiesie pasowe zakończone pętlami, DOR 3000kg, długość 12m - kod produktu to SNV312.

Zobacz narożniki ochronne w grupie produktów 12 oraz haki do zawiesi pasowych na stronie 2-5.

Dzięki własnej produkcji, możemy wykonać specjalne typy i długości zawiesi pasowych. Oferujemy także zawiesia o wyższym DOR.

Product group 01_robocza.indd 2

SNV1204 SNV1205 SNV1206 SNV1208 SNV1210

*szerokość 50 mm dostępna na życzenie

Wielkość opakowania: 500 - 6000 kg

1-1

SNV1002 SNV1003 SNV1004 SNV1005 SNV1006 SNV1008 SNV1010

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

03.08.2016 11:50:22


1

ZAWIESIA PASOWE

ZAWIESIA PASOWE BEZKOŃCOWE 500 - 10 000 KG • jednowarstwowe zawiesia pasowe; dostępne także dwuwarstwowe, co podwaja DOR przy zachowaniu tej samej szerokości pasa • materiał 100 % poliester • współczynnik bezpieczeństwa 7 : 1 • oznaczone kolorem • EN 1492 DOR Kolor Szerokość Obwód 1m 2m 3m 4m 5m 6m 8m 10 m

500 KG 1000 KG biały fioletowy 25 mm 35 mm* Kod produktu UNV0501 UNV101 UNV0502 UNV102 UNV0503 UNV103 UNV0504 UNV104 UNV0505 UNV105 UNV0506 UNV106 UNV0508 UNV108 UNV0510 UNV110

2000 KG zielony 60 mm

3000 KG żółty 90 mm

4000 KG 5000 KG 6000 KG 8000 KG 10000 KG szary czerwony brązowy niebieski pomarańcz. 120 mm 150 mm 180 mm 240 mm 300 mm

UNV201 UNV202 UNV203 UNV204 UNV205 UNV206 UNV208 UNV210

UNV301 UNV302 UNV303 UNV304 UNV305 UNV306 UNV308 UNV310

UNV402 UNV403 UNV404 UNV405 UNV406 UNV408 UNV410

UNV502 UNV503 UNV504 UNV505 UNV506 UNV508 UNV510

UNV1002 UNV1003 UNV1004 UNV1005 UNV1006 UNV1008 UNV1010

*szerokość 50mm dostępna na życzenie.

Ilość w opak.

UNV0501

250

UNV101

100

UNV0502

250

UNV102

-

UNV0503

160

UNV103

80

UNV0504

100

UNV104

60

UNV0505

-

UNV105

-

UNV0506

50

UNV106

40

UNV0508

-

UNV108

-

UNV0510

-

UNV110

-

Ostatnie cyfry stanowią kod długości obwodu. Zamawiając np. zawiesie pasowe bezkońcowe, DOR 3000kg, obwód 12m - Kod produktu to UNV312.

Uwaga! Standardowa tolerancja wymiarów wynosi ± 3%. Długość może się zmieniać w zakresie tej tolerancji! Zobacz narożniki ochronne w Grupie produktów 12

UNV802 UNV803 UNV804 UNV805 UNV806 UNV808 UNV810

Dostawa 3-5 dni.

Wielkość opakowania; 500 oraz 1000 kg Kod produktu Ilość w opak. Kod produktu

UNV602 UNV603 UNV604 UNV605 UNV606 UNV608 UNV610

Uwaga! Obwód

Dzięki własnej produkcji, możemy wykonać specjalne typy i długości zawiesi pasowych. Oferujemy także zawiesia o wyższym DOR.

OFERUJEMY TAKŻE SZEROKI ASORTYMENT ZAWIESI PASOWYCH BEZKOŃCOWYCH JEDNOKROTNEGO UŻYTKU

Współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1

naszych zczegóły j a t y p a Z icieli o s w a t s d e prz

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 01_robocza.indd 3

1-2 2016-08-16 10:32:59


1

ZAWIESIA PASOWE

ZAWIESIA PASOWE ZAKOŃCZONE PĘTLAMI SECUTEX 1 000 - 10 000 KG • zawiesia dwuwarstwowe Duplex, pokryte specjalnym tworzywem • ekstremalna odporność na przecięcia i przetarcia • zawiesia mogą być używane do podnoszenia przedmiotów o ostrych krawędziach bez konieczności korzystania z narożników ochronnych • składane, wzmacniane pętle jako standard • dostępne także z jednostronną i częściowo plastikową powłoką • materiał 100% poliester • współczynnik bezpieczeństwa 7 : 1 • EN-1492

DOR Kolor Szerokość

2000 KG zielony 80 mm

3000 KG żółty 100 mm Kod

Długość 1m 2m 3m 4m 5m 6m 8m 10 m

4000 KG szary 130 mm

SNVS201 SNVS202 SNVS203 SNVS204 SNVS205 SNVS206 SNVS208 SNVS210

SNVS301 SNVS302 SNVS303 SNVS304 SNVS305 SNVS306 SNVS308 SNVS310

SNVS401 SNVS402 SNVS403 SNVS404 SNVS405 SNVS406 SNVS408 SNVS410

Dostawa 4-5 tygodni Uwaga! Standardowa tolerancja wymiarów wynosi ± 3%. Długość może się zmieniać w zakresie tej tolerancji!

Dostępne także o wyższym DOR.

Ostatnie cyfry stanowią kod długości. Zamawiając np. zawiesie pasowe SECUTEX, DOR 3000kg, długość 12m kod produktu to SNVS312.

ZAWIESIA PASOWE Z HAKIEM 1 600 - 2 200 KG • zawiesie pasowe ze specjalnym hakiem, które łatwo zaciska się i bezpiecznie opasa ładunek podczas podnoszenia • materiał 100% poliester • współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1492

Dzięki własnej produkcji, możemy wykonać specjalne typy i długości zawiesi pasowych. Oferujemy także zawiesia o wyższym DOR. Ostatnie cyfry stanowią kod długości. Zamawiając np. zawiesie pasowe z hakiem, DOR 1600kg, długość 12m kod produktu to NKV1612.

1-3 Product group 01_PL.indd 4

DOR Kolor Szerokość Długość 1m 2m 3m 4m 5m 6m 8m 10 m

1600 KG zielony 60 mm

2200 KG żółty 75 mm

Kod NVK1601 NVK1602 NVK1603 NVK1604 NVK1605 NVK1606 NVK1608 NVK1610

NVK2201 NVK2202 NVK2203 NVK2204 NVK2205 NVK2206 NVK2208 NVK2210 Dostawa 3-5 dni

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:51:13


1

ZAWIESIA PASOWE

ZAWIESIA PASOWE ZAKOŃCZONE PĘTLAMI 1 000 - 5 000 KG JEDNOWARSTWOWE • zawiesia jednowarstwowe • szerokość zawiesia zależna od obciążenia • idealne w zastosowaniach, gdzie konieczny jest minimalny nacisk powierzchni zawiesi na podnoszony ładunek np. podczas podnoszenia łodzi • składane, wzmacniane pętle jako standard • dostępne również z płaskimi pętlami • materiał 100% poliester • współczynnik bezpieczeństwa 7 : 1 • EN-1492

1000 KG zielony 60 mm

DOR Kolor Szerokość Długość (L) 1m 2m 3m 4m 5m 6m 8m 10 m

2000 KG szary 120 mm

3000 KG brązowy 180 mm

4000 KG niebieski 240 mm

5000 KG pomarańcz

300 mm

Kod SNVY101 SNVY102 SNVY103 SNVY104 SNVY105 SNVY106 SNVY108 SNVY110

SNVY201 SNVY202 SNVY203 SNVY204 SNVY205 SNVY206 SNVY208 SNVY210

SNVY302 SNVY303 SNVY304 SNVY305 SNVY306 SNVY308 SNVY310

SNVY402 SNVY403 SNVY404 SNVY405 SNVY406 SNVY408 SNVY410

SNVY503 SNVY504 SNVY505 SNVY506 SNVY508 SNVY510

Dostawa 3-5 dni

Dzięki własnej produkcji, możemy wykonać specjalne typy i długości zawiesi pasowych. Oferujemy także zawiesia o wyższym DOR.

Ostatnie cyfry stanowią kod długości. Zamawiając np. zawiesie pasowe jednowarstwowe, DOR 3000kg, długość 12m - kod produktu to SNVY312.

Uwaga! Standardowa tolerancja wymiarów wynosi ± 3%. Długość może się zmieniać w zakresie tej tolerancji!

Zobacz narożniki ochronne w grupie produktów 12 oraz haki do zawiesi pasowych na stronie 2-5.

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 01_PL.indd 5

1-4 2016-06-28 12:51:20


1

ZAWIESIA PASOWE

EKSTRA-SZEROKIE ZAWIESIA PASOWE 7 000 - 22 500 KG • ekstra-szerokie zawiesia pasowe do podnoszenia bel papieru oraz innych wielkogabarytowych ładunków • doskonałe rozwiązanie, gdy nacisk powierzchni zawiesia na podnoszony ładunek powinien być tak niski, jak to tylko możliwe • składane, wzmacniane pętle jako standard • wydłużenie przy maksymalnym obciążeniu ok. 5% • materiał 100% poliester • współczynnik bezpieczeństwa 7 : 1 Dzięki własnej produkcji, możemy wykonać specjalne typy i długości zawiesi pasowych. Oferujemy także zawiesia o wyższym DOR. Uwaga! Standardowa tolerancja wymiarów wynosi ± 3%. Długość może się zmieniać w zakresie tej tolerancji!

Ostatnie cyfry stanowią kod długości. Zamawiając np. ekstra-szeroki zawiesie pasowe, DOR 22000kg, długość 12m kod produktu to NOM2212 (DOR w kodzie dotyczy podnoszenia w U-kształcie).

DOR (naciąg prosty)

7000 KG

DOR (U-kształt)

14000 KG 22000 KG 32000 KG 45000 KG

Szerokość B

360 mm

600 mm

480 mm

600 mm

Szerokość A

100 mm

160 mm

130 mm

160 mm

Długość 2m 3m 4m 5m 6m 8m 10 m

NOM1402 NOM1403 NOM1404 NOM1405 NOM1406 NOM1408 NOM1410

11000 KG 16000 KG 22500 KG

Kod produktu NOM2202 NOM2203 NOM3203 NOM2204 NOM3204 NOM2205 NOM3205 NOM2206 NOM3206 NOM2208 NOM3208 NOM2210 NOM3210

NOM4503 NOM4504 NOM4505 NOM4506 NOM4508 NOM4510

Dostawa 3-5 dni

1-5 Product group 01_PL.indd 6

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:51:20


1

ZAWIESIA WĘŻOWE

ZAWIESIA WĘŻOWE 1 000 - 500 000 KG • oznaczone kolorem • specjalne długości oraz zawiesia o wyższym DOR - do 500t - dostępne na zamówienie

• włókna zawiesi wężowych w pojedynczej powłoce ochronnej jako standard • do różnych zastosowań • materiał 100% poliester • współczynnik bezpieczeństwa 7 : 1 • EN-1492-2 DOR Kolor Obwód 1m 2m 3m 4m 5m 6m 8m 10 m 12 m

DŁUGOŚĆ UŻYTKOWA OBWÓD = 2 X DŁUGOŚĆ UŻYTKOWA

1000 KG 2000 KG 3000 KG 4000 KG 5000 KG 6000 KG 8000 KG 10000 KG 12000 KG 15000 KG fioletowy zielony żółty szary czerwony brązowy niebieski pomarańcz pomarańcz pomarańcz Kod produktu PAR101S

PAR201S

PAR301S

PAR401S

PAR501S

PAR601S

PAR102S

PAR202S

PAR302S

PAR402S

PAR502S

PAR602S

PAR802S PAR1002S PAR1202S

PAR103S

PAR203S

PAR303S

PAR403S

PAR503S

PAR603S

PAR803S PAR1003S PAR1203S PAR1503S

PAR104S

PAR204S

PAR304S

PAR404S

PAR504S

PAR604S

PAR804S PAR1004S PAR1204S PAR1504S

PAR105S

PAR205S

PAR305S

PAR405S

PAR505S

PAR605S

PAR805S PAR1005S PAR1205S PAR1505S

PAR106S

PAR206S

PAR306S

PAR406S

PAR506S

PAR606S

PAR806S PAR1006S PAR1206S PAR1506S

PAR108S

PAR208S

PAR308S

PAR408S

PAR508S

PAR608S

PAR808S PAR1008S PAR1208S PAR1508S

PAR110S

PAR210S

PAR310S

PAR410S

PAR510S

PAR610S

PAR810S PAR1010S PAR1210S PAR1510S

PAR112S

PAR212S

PAR312S

PAR412S

PAR512S

PAR612S

PAR812S PAR1012S PAR1212S PAR1512S

Wielkość opakowania: 1000 - 6000 kg Kod produktu PAR101S PAR102S PAR103S PAR104S PAR105S PAR106S PAR108S PAR110S PAR112S

Ilość w opak. 75 50 40 30 25 15 15 10 10

Kod produktu PAR201S PAR202S PAR203S PAR204S PAR205S PAR206S PAR208S PAR210S PAR212S

Ilość w opak. 60 40 25 40 15 12 8 7 6

Kod produktu PAR301S PAR302S PAR303S PAR304S PAR305S PAR306S PAR308S PAR310S PAR312S

Ilość w opak. 40 30 20 12 12 10 8 6 5

Kod produktu PAR401S PAR402S PAR403S PAR404S PAR405S PAR406S PAR408S PAR410S PAR412S

Ilość w opak. 50 20 14 12 8 8 6 5 4

Kod produktu PAR501S PAR502S PAR503S PAR504S PAR505S PAR506S PAR508S PAR510S PAR512S

Ilość w opak. 15 10 8 7 6 4 4 3

Kod produktu PAR601S PAR602S PAR603S PAR604S PAR605S PAR606S PAR608S PAR610S PAR612S

Ilość w opak. 8 6 6 4 4 3 2

Dzięki własnej produkcji, możemy dostarczyć zawiesia wężowe o długości użytkowej do 30m oraz DOR do 500t. Uwaga! Standardowa tolerancja wymiarów wynosi ± 3%. Długość może się zmieniać w zakresie tej tolerancji! Ostatnie cyfry stanowią kod długości obwodu. Zamawiając np. zawiesie wężowe, DOR 3000kg, obwód 12m - kod produktu to PAR312. Zawiesia z podwójną powłoką ochronną dostępne na zamówienia (kod produktu bez oznaczenia “S”, np. PAR312). Zobacz narożniki ochronne w grupie produktów 12 oraz haki do zawiesi poliestrowych na stronie 2-5. Dostarczamy także zawiesia wężowe GB Extreema®, produkowane z najmocniejszego na Świecie włókna Dyneema®. O szczegóły pytaj naszych przedstawicieli.

Podnoszenie 305-tonowego ładunku z wykorzystaniem 100-tonowych zawiesi wężowych FORANKRA

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 01_robocza.indd 7

1-6 04.08.2016 07:19:46


1

ZAWIESIA WĘŻOWE

ZAWIESIA WĘŻOWE Z HAKAMI BEZPIECZNYMI • kombinacje 1-, 2-, 3- i 4-cięgnowe do różnego typu zastosowań • lżejsza alternatywa dla zawiesi łańcuchowych • brak ryzyka uszkodzenia izolatora • materiał 100% poliester • współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 • dostępne w długościach całkowitych 1m, 1,5 m oraz 2 m • dostępne z hakami bezpiecznymi, hakami obrotowymi, szaklami itp.

DOR Kąt podnoszenia 0 - 900

DOR Kąt podnoszenia 90 - 1200

1-cięgnowe 1000 KG 2000 KG 3000 KG 5000 KG 8000 KG

Kod produktu

PRK1101 PRK2101 PRK3101 PRK5101 PRK8102

2-cięgnowe 1400 KG 2800 KG 4200 KG 7000 KG 11200 KG

1000 KG 2000 KG 3000 KG 5000 KG 8000 KG

PRK1201 PRK2201 PRK3201 PRK5201 PRK8202

3-cięgnowe 2100 KG 4200 KG 6300 KG 10500 KG 17000 KG

1500 KG 3000 KG 4500 KG 7500 KG 11800 KG

PRK1301 PRK2301 PRK3301 PRK5301 PRK8302

4-cięgnowe 2100 KG 4200 KG 6300 KG 10500 KG 17000 KG

1500 KG 3000 KG 4500 KG 7500 KG 11800 KG

PRK1401 PRK2401 PRK3401 PRK5401 PRK8402 Dostawa 3-5 dni

Zamawiając np. zawiesie 1-cięgnowe zakończone hakiem bezpiecznym, DOR 3000kg, długość 1,5m - kod produktu to PRK3101,5.

1-7 Product group 01_PL.indd 8

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:51:25


1

ZAWIESIA WĘŻOWE

DOPUSZCZALNE OBCIĄŻENIA ZAWIESIA WĘŻOWE Metoda podnoszenia

Naciąg prosty Pętla

U-kształt

Kąt ß = 0°- 45°

Kąt ß = 45°- 60°

Kąt ß = 0°- 45°

Kąt ß = 45°- 60°

Współczynnik kształtu

M = 1,0

M = 2,0

M = 1,4

M = 1,0

M = 0,7

M = 0,5

M = 0,8

INSTRUKCJA PODNOSZENIA

PAR - zawiesie wężowe

?

KG średnica/kolor

DOR kg

DOR kg

DOR kg

15 mm fioletowy 20 mm zielony 25 mm żółty 30 mm fioletowy 33 mm czerwony 36 mm brązowy 40 mm niebieski 45 mm pomarańcz 50 mm pomarańcz 60 mm pomarańcz 80 mm pomarańcz 100 mm pomarańcz 120 mm pomarańcz

1000 2000 3000 4000 5000 6000 8000 10000 12000 15000 20000 25000 30000

800 1600 2400 3200 4000 4800 6400 8000 9600 12000 16000 20000 24000

2000 4000 6000 8000 10000 12000 16000 20000 24000 30000 40000 50000 60000

DOR kg

1400 2800 4200 5600 7000 8400 11200 14000 16800 21000 28000 35000 42000

DOR kg

1000 2000 3000 4000 5000 6000 8000 10000 12000 15000 20000 25000 30000

DOR kg

700 1400 2100 2800 3500 4200 5600 7000 8400 10500 14000 17500 21000

DOR kg

500 1000 1500 2000 2500 3000 4000 5000 6000 7500 10000 12500 15000

ZAKOŃCZONE PĘTLAMI (SNV) ZAWIESIA PASOWE •• BEZKOŃCOWE (UNV)

Metoda podnoszenia

Naciąg prosty Pętla

U-kształt

Kąt ß = 0°- 45°

Kąt ß = 45°- 60°

Kąt ß = 0°- 45°

Kąt ß = 45°- 60°

Współczynnik kształtu

M = 1,0

M = 2,0

M = 1,4

M = 1,0

M = 0,7

M = 0,5

M = 0,8

SPRAWDŹ WAGĘ ŁADUNKU

ZWRÓĆ UWAGĘ NA KĄT PODNOSZENIA

ß

ß = KĄT PODNOSZENIA UŻYWAJ NAROŻNIKÓW OCHRONYCH DO OSTRYCH KRAWĘDZI

NIE UŻYWAJ PRZETARTYCH ZAWIESI

SNV - zawiesie pętlowe

UNV - zawiesie bezkońcowe

średnica/kolor

DOR kg

25 30 60 90 120 150 180 240 300 300

500 1000 2000 3000 4000 5000 6000 8000 10000 12000

mm biały mm fioletowy mm zielony mm żółty mm szary mm czerwony mm brązowy mm niebieski mm pomarańcz mm pomarańcz

DOR kg

400 800 1600 2400 3200 4000 4800 6400 8000 9600

DOR kg

DOR kg

DOR kg

1000 2000 4000 6000 8000 10000 12000 16000 20000 24000

700 1400 2800 4200 5600 7000 8400 11200 14000 16800

500 1000 2000 3000 4000 5000 6000 8000 10000 12000

DOR kg

350 700 1400 2100 2800 3500 4200 5600 7000 8400

DOR kg

250 500 1000 1500 2000 2500 3000 4000 5000 6000

MAX

100°C

WYKONUJ REGULARNE PRZEGLĄDY ASORTYMENTU DO PODNOSZENIA Zobacz narożniki ochronne w grupie produktów 12! *szerokość 50 mm dostępna na życzenie

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 01_PL.indd 9

1-8 2016-06-28 12:51:26


1

Notatki

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 01_PL.indd 10

2016-06-28 12:51:26


2. Łańcuchy nośne, Komponenty i Stalowe zawiesia linowe Łańcuchy nośne klasy 8, 10 i 12 oraz ze stali nierdzewnej Komponenty do łańcuchów nośnych klasy 8 i 10 Zawiesia łańcuchowe klasy 8 i 10 Stalowe zawiesia linowe

Product group 02_ForankraPL.indd 1

2016-06-28 12:46:04


2

ŁAŃCUCHY NOŚNE

ŁAŃCUCHY NOŚNE KLASA 8 • • • •

krótkie ogniwa łańcucha klasy 8 malowane proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 FS/EN 818-2

Temperatura pracy DOR jako procent nominalnej wartości Temperatura, t, °C 400 < t

-40 < t ≤ 200 200 < t ≤ 300 300 < t ≤ 400 100

90

75

niedozwolone

Rozmiar łańcucha

DOR

A

B

Waga

D mm

t

mm

mm

kg/m

6 7 8 10 13 16 20 22 26 32 36

1,12 1,50 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50 15,00 21,20 31,50 40,00

18 22 24 30 39 48 60 66 78 96 108

9 10 12 14 19 23 25 28 35 54 49

0,80 1,10 1,35 2,15 3,50 5,50 8,40 10,35 15,80 21,65 29.00

Kod produktu

NK6 NK7 NK8 NK10 NK13 NK16 NK20 NK22 NK26 NK32 *NK36

* Produkty oznaczone gwiazdką dostępne tylko na specjalne zamówienie

STAŁA DŁUGOŚĆ W BECZKACH Rozmiar łańcucha mm

DOR

Długość

Waga

Kod produktu

t

m

kg

6 8 10

1,12 2,00 3,15

50 40 30

41,00 55,00 66,00

DOR

A

B

Waga

t

mm

mm

kg/m

1,40 2,50 4,00 6,70 10,00 16,00 19,00

18 24 30 39 48 62 66

9 11 14 18 22 25,6 30

0,96 1,57 2,46 4,18 6,28 10,10 11,88

NK6VP NK8VP NK10VP

ŁAŃCUCHY NOŚNE KLASA 10 • krótkie ogniwa łańcucha klasy 10 Rozmiar • ten sam rozmiar łańcucha co klasa 8, łańcucha lecz o 30% wyższe DOR • temperatura pracy od -29 do 205oC D mm • malowane proszkowo 6 • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 8 10 13 16 20 Dostępny także łańcuch dla zakresu temperatur od -30 do 380oC 22

2-1 Product group 02_ForankraPL.indd 2

ść

DOR

A

B

Waga

t 2,36 3,00 5,00 8,00

mm 21 24 30 39

mm 9,8 11,0 14,3 18,0

kg/m 1,33 1,69 2,66 4,43

NK127 NK128 NK1210 NK1213

Rozmiar łańcucha D mm

DOR

A

B

Waga

Kod produktu

t

mm

mm

kg/m

6 8 10 13

0,90 1,55 2,00 3,20

18,0 24,0 30,0 39,0

8 10 13 17

0,8 1,4 2,2 3,8

NIERDZEWNE ŁAŃCUCHY NOŚNE

• krótkie ogniwa łańcucha • materiał AISI 316 ze specjalnego stopu • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

NK106 NK108 NK1010 NK1013 NK1016 NK1020 NK1022

nowo

ŁAŃCUCHY NOŚNE KLASA 12 • ten sam rozmiar łańcucha co klasa 8, Rozmiar lecz o ok. 50% wyższe DOR łańcucha • temperatura pracy od -40 do 200oC • malowane proszkowo D mm • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 7 8 10 13

Kod produktu

Kod produktu

NKHK6 NKHK8 NKHK10 NKHK13

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:08


2

KOMPONENTY DO ŁAŃCUCHÓW NOŚNYCH KLA-

HAK BEZPIECZNY Z UCHEM • hak blokuje się automatycznie podczas podnoszenia • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

Dla łańcucha mm

DOR

K

t

mm

mm mm mm mm mm

6 7/8 10 13 16 20 22 26 32

1,12 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50 15,00 21,20 31,50

110 136 171 208 257 275 320 363 472

19 24 30 30 50 55 67 75 97

Dla łańcucha mm

DOR

K

H

E

M

t

mm

mm

mm

6 7/8 10 13 16

1,12 2,00 3,15 5,30 8,00

95 121 146 182 218

19 24 30 40 50

HAK BEZPIECZNY WIDEŁKOWY • łańcuch nośny mocowany bezpośrednio do haka, bez użycia złączki • hak blokuje się automatycznie podczas podnoszenia • malowany proszkowo • wsp. bezp. 4 : 1 / EN-1677

H

E

F

R

A

28 10 34 22 34 12 46 25 44 15 56 32 52 19,5 69 40 60 22 86 56 81 27 100 64 82 30 98 70 110 34 110 80 168 45 166 105

Waga kg

Kod produktu

0,50 0,80 1,43 2,86 5,64 7,60 13,00 18,00 44,50

VAK6 VAK78 VAK10 VAK13 VAK16 VAK20 VAK22 VAK26 VAK32

R

Waga

mm

mm

kg

Kod produktu

29 34 44 52 60

8 9 12 15 18

34 46 56 69 86

0,5 0,8 1,5 2,8 5,6

VAKH6 VAKH78 VAKH10 VAKH13 VAKH16

HAK BEZPIECZNY Z UCHEM I DODATKOWYM ZACISKIEM • dodatkowe zabezpieczenie przed obracaniem końcówki haka • hak blokuje się automatycznie podczas podnoszenia • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

Dla łańcucha

DOR

K

H

E

R

A

Waga Kod produktu

mm

t

mm

mm

mm

mm

mm

kg

7/8 10 13

2,00 3,15 5,30

163 201 243

21 26 31

34 42 50

40 50 60

25 32 40

0,75 1,20 2,00

VAKKT78 VAKKT10 VAKKT13

Waga

Kod produktu

HAK BEZPIECZNY OBROTOWY • hak blokuje się automatycznie podczas podnoszenia • struktura krętlika pozwala obracać hak • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

Dla łańcucha

DOR

mm

t

6 7/8 10 13 16

1,12 2,00 3,15 5,30 8,00

K

E

B

F

R

A

mm mm mm mm mm mm 170 210 247 302 383

29 34 44 52 60

22 26 34 38 55

11 12 15 16 21

34 46 56 69 86

32 35 42 50 61

kg 0,71 1,10 2,00 4,00 7,30

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 3

VAKL6 VAKL78 VAKL10 VAKL13 VAKL16

2-2 2016-06-28 12:46:09


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 8

HAK SAMOBLOKUJĄCY Z UCHEM • • • • •

szeroki samoblokujący hak dwa obciążenia robocze dostępny hak zwykły i obrotowy idealny, między innymi, do podnoszenia BIG-BAGów, a także ładunków, które można chwytać bezpośrednio za ich punkty mocujące wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

DOR kg

C mm

B mm

b mm

D mm

d mm

H mm

h1 mm

h2 mm

R mm

T mm

t1 mm

t2 mm

t3 mm

Waga kg

Kod produktu

2000

96

166

75

64

32

339

236

89

38

54

29

18

30

3,2

VAK2SUPER

3000

96

169

78

64

32

339

236

89

38

54

31

18

33

3,4

VAK3SUPER

Minimalne i maksymalne wymiary otworu płyty możliwej do podniesienia

Z KRĘTLIKIEM DOR kg

H1 mm

H2 mm

H3 mm

H4 mm

H5 mm

H6 mm

L1 mm

L2 mm

T1 mm

T2 mm

T3 mm

B mm

D mm

R mm

Waga kg

Kod produktu

2000

402

147

70

117

50

30

168

75

46

54

29

47

19

38

4,0

VAK2LSUPER

3000

405

147

70

117

50

33

169

78

46

54

31

47

19

38

4,2

VAK3LSUPER

Minimalne i maksymalne wymiary otworu płyty możliwej do podniesienia

2-3 Product group 02_ForankraPL.indd 4

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:11


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 8

HAK ZAPADKOWY Z UCHEM • • • •

hak z zapadką sprężynową malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 EN-1677

Dla łańcucha mm 6 7/8 10 13 16 20 22 26 32 36 40

HAK ZAPADKOWY WIDEŁKOWY • łańcuch nośny mocowany bezpośrednio do haka, bez użycia złączki • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

DOR

K

E

F

R

A

Waga

t

mm

mm

mm

mm

mm

kg

Kod produktu

1,12 108 24 9 21 20 0,30 SALK6 2,00 133 30 11 26 25 0,40 SALK78 3,15 167 34 15 39 38 0,90 SALK10 5,30 213 39 19 54 43 1,70 SALK13 8,00 255 46 23 64 50 3,20 SALK16 12,50 305 40 24 80 62 5,80 SALK20 15,00 348 71 32 80 62 8,50 SALK22 21,20 394 81 35 82 64 13,00 SALK26 31,50 480 102 37 112 68 17,00 SALK32 40,00 n.530 109 72 32,30 *SALK36 50,00 n.580 124 84 47,00 *SALK40 *Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to 4-5 tygodni

Dla łańcucha mm

DOR

6 7/8 10 13 16 20

1,12 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50

76 85 104 128 150 180

Dla łańcucha mm

DOR

K

H

E

A

B

Waga

t

mm

mm

mm

mm

mm

kg

6 7/8 10 13 16 20 22 26

1,12 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50 15,00 21,20

137 190 233 291 352 363 431 545

23 29 38 45 -

22 27 32 40 45 49 54 81

32 36 42 49 61 68 79 105

17 88 104 135 161 51 65 114

0,34 0,85 1,54 3,40 5,36 7,40 10,60 21,40

SALKL6 SALKL78 SALKL10 SALKL13 SALKL16 SALKL20 SALKL22 SALKL26

Kod produktu

t

K

H

E

M

R

B

Waga

mm mm mm mm mm mm 23 32 35 42 54 58

26 29 39 27 55 61

8 9,5 13 16 21 24

35 37 46 56 60 79

32 37 49 56 70 77

kg 0,32 0,48 0,95 1,80 3,40 6,00

Kod produktu SALKH6 SALKH78 SALKH10 SALKH13 SALKH16 SALKH20

HAK ZAPADKOWY OBROTOWY • • • •

struktura krętlika pozwala obracać hak malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 EN-1677

Kod produktu

HAK ZAPADKOWY OBROTOWY Z ŁOŻYSKIEM KULKOWYM • hak obraca się łatwo z pełnym obciążeniem • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

Dla łańcucha mm 6 8 10 13 16 20

DOR

K

P

B

A

D

T

H

Waga

t 1,12 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50

mm 149 186 220 267 328 388

mm 29 34 44 52 60 90

mm 22 29 34 43 50 82

mm 31 36 40 46 60 75

mm 12 14 16 22 24 26

mm 15 20 26 30 36 48

mm 19 24 30 39 49 62

kg 0,70 1,20 2,00 4,20 7,30 11,70

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 5

SALKL6KL SALKL78KL SALKL10KL SALKL13KL SALKL16KL SALKL20KL

2-4 2016-06-28 12:46:14


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 8

HAK DO ZAWIESI POLIESTROWYCH • hak do zawiesi pasowych i wężowych • hak można swobodnie przesuwać na zawiesiu, jak na zdjęciu poniżej • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

DOR

K

P

W

T

H

Waga

kg

mm

mm

mm

mm

mm

kg

1000 2000 3000 4000 5000 6000 8000 10000

88 115 118 147 154 147 200 200

25 30 32 43 43 43 65 65

43 52 63 70 73 70 105 105

14 20 26 36 26 36 40 40

20 26 32 40 38 40 60 60

0,7 1,5 2,3 4,5 3,3 4,5 9,7 9,7

Dla łańcucha mm

DOR

P

H

6 7/8 10 13 16 20 22 26 32

1,12 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50 15,00 21,20 31,50

Kod produktu

JOKERKOU1 JOKERKOU2 JOKERKOU3 JOKERKOU4 JOKERKOU5 JOKERKOU6 JOKERKOU8 JOKERKOU10

HAK KONTENEROWY • haki o szerokiej gardzieli do podnoszenia kontenerów oraz do użytku w hutach • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

t

D

A

M

Waga

mm mm mm mm mm mm 62 63 76 89 102 114 127 140 153

29 31 38 44 52 65 69 77 97

163 163 200 238 278 325 361 402 461

17 18 22 27 32 38 45 67 81

39 39 50 63 76 89 102 126 151

26 25 32 38 46 55 57 66 80

Kod produktu

kg 1,00 1,09 2,04 3,22 5,53 8,75 11,93 16,80 26,60

VAL6 VAL78 VAL10 VAL13 VAL16 VAL20 VAL22 *VAL26 *VAL32

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to 3-4 tygodnie

HAK ŚLIZGOWY ”CHOKER” • używany do podnoszenia pętlowego w samozaciskających się zawiesiach łańcuchowych • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

K

Dla łańcucha

DOR

A

B

C

K

Waga

mm

t

mm

mm

mm

mm

kg

7/8 10 13 16

2,00 3,15 5,30 8,00

30 39 52 64

52 68 85 108

16 20 26 30

123 156 195 246

0,4 0,8 1,9 3,0

DOR

Długość

Szerokość

Średnica otworu

Waga

t

mm

mm

mm

kg

1,00

120

60

37

0,4

Kod produktu LIUA78 LIUA10 LIUA13 LIUA16

HAK BECZKOWY • używany np. do zawiesi beczkowych (patrz strona 7-1) • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

2-5 Product group 02_ForankraPL.indd 6

Kod produktu

TYNKOU

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:18


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 8

OGNIWO ROZBIERALNE • • • •

do łączenia krótkich ogniw łańcuchów klasy 8 z innymi komponentami malowane proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 EN-1677

Dla łańcucha

DOR

L

K

A

D

Waga

mm

t

mm

mm

mm

mm

kg

6 7/8 10 13 16 20 22 26

1,12 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50 15,00 21,20

58 79 90 117 148 154 193 220

42 60 68 87 108 121 141 158

15 18 25 29 34 41 48 57

7 8 11 15 19 24 26 30

0,08 0,146 0,30 0,65 1,15 2,10 2,87 4,50

Kod produktu

LL6 LL78 LL10 LL13 LL16 LL20 LL22 LL26

ZŁĄCZKA OMEGA • • • •

używany do zawiesi wężowych lub zamiast ogniw rozbieralnych malowana proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 EN-1677

Dla łańcucha

DOR

T

L

D

K

P

Waga

mm

t

mm

mm

mm

mm

mm

kg

7/8 10 13

2,00 3,15 5,30

8 12 21

68 81 108

23 31 41

35 40 54

10 12 15

0,22 0,36 0,71

Kod produktu

OMEA78 OMEA10 OMEA13

OGNIWO ROZBIERALNE DO ZAWIESI PASOWYCH I WĘŻOWYCH • • • •

do łączenia krótkich ogniw łańcuchów klasy 8 z zawiesiami poliestrowymi malowane proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 EN-1677

Dla łańcucha

DOR

mm

t

7/8 10 13 16

2,00 3,15 5,30 8,00

W

B

A

K

E

mm mm mm mm mm 40 39 55 65

61 66 68 88

20 24 28 34

63 83 93 120

9 11 16 19

Waga

Kod produktu

kg 0,30 0,68 1,47 2,30

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 7

PRL78 PRL10 PRL13 PRL16

2-6 2016-06-28 12:46:19


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 8

HAK SKRACAJĄCY Z UCHEM • do łączenia z tym samym ogniwem rozbieralnym, co łańcuch • do skracania długości łańcucha • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

Dla łańcucha mm

DOR

A

K

P

Waga

Kod produktu

t

mm

mm

mm

kg

6 7/8 10 13 16 20 22 26 32

1,12 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50 15,00 21,20 31,50

13 18 20 26 30 37 44 41 57

51 61,5 80 99 104 140 165 188 228

8 10 13 16 20 25 28 30 38

0,14 0,245 0,65 1,39 2,20 4,60 8,20 9,80 19,40

LYK6 LYK78 LYK10 LYK13 LYK16 LYK20 LYK22 LYK26 LYK32

Dla łańcucha mm

DOR

A

H

Kod produktu

7/8 10 13 16 20

2,00 3,15 5,30 8,00 12,50

HAK SKRACAJĄCY WIDEŁKOWY • • • • •

do łączenia z oddzielnym ogniwem łańcucha do skracania długości łańcucha malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 EN-1677

t

K

P

F

mm mm mm mm mm 9 12 15 18 23

70 97 121 141 163

11 13 16 19 24

33 46 57 74 74

18 29 42 42 56

Waga kg 0,32 0,73 1,60 2,80 5,00

LYKH78 LYKH10 LYKH13 LYKH16 LYKH20

CHWYTAK SKRACAJĄCY • oddzielny chwytak do wykorzystania w dowolnej Dla części łańcucha, bez użycia dodatkowych narzędzi łańcucha • malowany proszkowo mm • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 6 • EN-1677 8 10 13

DOR

t

l

Waga

Kod produktu

t

mm

mm

kg

1,00 2,00 3,20 5,30

79 91 121 160

100 142 162 210

0,3 0,9 1,3 2,4

LYKTI6 LYKTI8 LYKTI10 LYKTI13

Dla łańcucha mm

DOR

d

t

Waga

t

mm

mm

kg

Kod produktu

6 8 10 13 16

1,00 2,00 3,20 5,30 8,00

8 10 12 16 20

45 54 74 77 92

0,2 0,5 0,9 1,5 2,6

CHWYTAK SKRACAJĄCY NA SWORZEŃ • mocowany sworzniem do oddzielnego ogniwa łańcucha • używany do normalnego skracania lub do wykonania pętli wokół podnoszonego ładunku • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

2-7 Product group 02_ForankraPL.indd 8

LYKTK6 LYKTK8 LYKTK10 LYKTK13 LYKTK16

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:20


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 8

OGNIWO ZBIORCZE DLA 1- i 2-CIĘGNOWYCH ZAWIESI ŁAŃCUCHOWYCH DIN 5688 • ogniwo standardowej wielkości do zawiesi łańcuchowych • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

1-cięg. 2-cięg. dla dla łańcucha łańcucha mm mm 6/7 8 10 13 16 18 20 22 26 32

6 7 8 10 13 16 18 20 22 26

DOR

A

B

D

Waga

t

mm

mm

mm

kg

1,6 2,12 3,15 5,3 8,0 11,2 14,0 17,0 21,2 31,5

110 110 135 160 180 200 260 300 340 350

60 60 75 90 100 110 140 160 180 190

13 16 18 22 26 32 36 40 45 50

0,34 0,53 0,80 1,50 2,30 3,90 6,35 9,00 12,80 17,20

DOR

A

Kod produktu

NOR76 NOR87 NOR108 NOR1310 NOR1613 NOR1816 NOR2218 NOR2220 NOR2622 NOR3226

OGNIWO ZBIORCZE, EKSTRA DUŻE • większe, niż standardowe, ogniwo do zawiesi łańcuchowych • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

1-cięg. 2-cięg. dla dla łańcucha łańcucha mm mm 10 13 13 16 16 20 22 22 26 26 36

t

7/8 10 10 13 13/16 16 20 20 22 22 32

B

D

Waga

mm mm mm

3,2 6,4 7,0 11,0 11,5 14,2 17,0 19,0 28,0 27,0 45,0

190 300 210 300 270 210 270 420 270 470 380

100 210 110 210 140 110 140 220 140 250 200

16 25 22 32 28 28 32 38 38 45 50

Kod produktu

kg 0,86 5,53 1,83 5,94 3,80 3,06 5,05 10,78 7,29 17,06 17,65

NOR16B7 NORY025 NOR22B7 NORY032 NOR28B7 NOR28B6 NOR32B6 NOR38B7 NOR38B6 NOR45B7 NOR50B6

OGNIWO ZBIORCZE DLA 3- i 4-CIĘGNOWYCH ZAWIESI ŁAŃCUCHOWYCH DIN 5688 • używane do 3- i 4-cięgnowych zawiesi łańcuchowych • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

3/4-cięg. dla łańcucha mm

DOR

6 7/8 10 13 16 20 22 26

2,4 4,3 6,7 11,2 17,0 26,5 32,0 45,0

t

L

B

D

B1

D1

L1

mm mm mm mm mm mm 135 160 180 200 260 350 350 400

75 90 100 110 140 190 190 200

18 22 26 32 36 51 51 57

25 34 40 50 65 70 75 80

14 16 18 22 26 32 36 40

54 70 85 115 140 150 170 170

Waga kg 1,2 2,2 3,4 6,0 10,0 23,3 25,9 35,2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 9

Kod produktu

NRLI6 NRLI78 NRLI10 NRLI13 NRLI16 NRLI20 NRLI22 NRLI26

2-8 2016-06-28 12:46:23


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 8

KRĘTLIK Z ŁOŻYSKIEM, UCHO/UCHO • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

• mały, smarowany okresowo, łatwo obracalny krętlik do użytku z łańcuchami nośnymi • duże zakończenie ucho/ucho Dla łańcucha mm

DOR

7/8 10

2,0 3,2

t

b

c1

c2

d

t

mm mm mm mm mm 37 39

40 35

40 65

14 19

153 168

Waga kg 1,07 1,50

Kod produktu LEIK78SS LEIK10SS

KRĘTLIK, UCHO/UCHO • krętlik o obrotowej powierzchni ślizgowej do użytku z łańcuchami nośnymi • duże zakończenie ucho/ucho

• malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • EN-1677

Dla łańcucha mm

DOR

A

D

H

L

Waga

t

mm

mm

mm

mm

kg

7/8 10 13

2,0 3,2 5,0

12 15 18

35 42 50

28 34 43

164 194 216

0,60 1,50 1,75

Kod produktu LEILIU78SS LEILIU10SS LEILIU13SS

KRĘTLIK Z ŁOŻYSKIEM, UCHO/UCHO, IZOLOWANY ELEKTRYCZNIE • malowany proszkowo • mały, smarowany okresowo, • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 łatwo obracalny krętlik do użytku • EN-1677 z łańcuchami nośnymi • zakończenie złączka/złączka Dla DOR A D L Waga Kod produktu łańcucha mm t mm mm mm kg 7/8 10 13 16 20

2,0 3,15 5,3 8,0 12,5

KRĘTLIK Z ŁOŻYSKIEM, WIDŁY/UCHO KLASA 10

18 25 30 36 42

9 11 16 19 22

131 162 214 243 285

0,7 1,5 3,2 5,4 9,0

LEIK78LL LEIK10LL LEIK13LL LEIK16LL *LEIK20LL

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to 3-4 tygodnie

• mały, smarowany okresowo, łatwo obracalny krętlik do użytku z łańcuchami nośnymi, klasa 10 • zakończenie widły/ucho • malowany proszkowo/pasywowany na żółto • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

SZAKLA ŁAŃCUCHOWA

2-9 Product group 02_ForankraPL.indd 10

Dla łańcucha mm

DOR

6 8 10 13

1,40 2,50 4,00 6,70

t

a1 a2

b

Ød1 Ød2

t

mm mm mm mm mm mm 20 26 35 43

36 6 43 8 52 10 65 13

36 41 51 59

8 10 13 17

51 56 73 88

Waga kg 0,26 0,41 0,86 1,51

Kod produktu LEIK6SH LEIK8SH LEIK10SH LEIK13SH

• może zostać połączona bezpośrednio z łańcuchem, bez użycia złączek • malowana proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 / EN-1677 Dla łańcucha mm

DOR

7/8 10 13

2,00 3,15 5,30

t

B

D

G

L

M

mm mm mm mm mm 15 20 24

8 11 13

20 35 42

30 39 52

10 12 16

Waga kg 0,15 0,34 0,66

Kod produktu SAKSA78 SAKSA10 SAKSA13

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:25


2

INNE MODELE HAKÓW KLASA 8

HAK SPUSTOWY ”RELEASE-A-MATIC” KLASA 8 • hak, który może być zwalniany/otwierany przy użyciu liny • przydatny, gdy podnoszony element musi zostać opuszczony lub zrzucony A w dużej odległości od operatora

• ocynk galwaniczny • dostępne dwa rozmiary • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 / EN-1677 DOR t

Waga kg

A mm

Kod produktu

1,6 6,4 8,1

0,9 5,3 5,0

23 37 38

LAUK16 LAUK64 LAUK8

HAK DO WSPAWANIA • hak do wspawania do łyżki koparki, maszyny roboczej lub pojazdu • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 / EN-1677 DOR t

A W P T L H F mm mm mm mm mm mm mm

Waga Kod produktu kg

2,0 3,0 5,0 8,0 10,0

5 6 10 12 15

0,80 1,20 2,50 3,30 5,20

80 115 155 160 200

25 30 34 34 50

20 24 28 38 39

94 105 132 135 167

24 30 43 51 55

34 36 44 51 53

KAKO02 KAKO03 KAKO05 KAKO08 KAKO10

CZĘŚCI ZAMIENNE DO HAKÓW DO WSPAWANIA Produkt

Kod produktu

zapadka 1-3 t do haka do wspawania zapadka 5-8 t do haka do wspawania zapadka 10 t do haka do wspawania

KAKOKOR02 KAKOKOR05 KAKOKOR10

HAK GOSPODARCZY • do podnoszenia np. dużych worków • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 / EN-1677 DOR

Ø1

B

Ø2

L

H

Waga

t

mm

mm

mm

mm

mm

kg

2,0

35

170

33

254

49

3,1

Kod produktu

MKOU2

S-HAK, EN-1677 • hak klasy 8 do podnoszenia • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 / EN-1677 DOR t 0,3 0,5 1,0 1,5 2,0 3,0 4,0 5,0 6,0

a mm 13 16 20 26 32 36 40 45 50

b mm 100 130 180 220 260 320 360 400 450

c mm 30 40 55 65 80 95 110 120 135

Waga kg 0,2 0,5 1,0 2,0 3,6 5,6 7,9 11,0 15,3

Kod produktu SKOU803 SKOU805 SKOU810 SKOU815 SKOU820 SKOU830 *SKOU840 *SKOU850 *SKOU860

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to 1-2 tygodnie Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 11

2 - 10 2016-06-28 12:46:29


2

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE KLASA 8

1- i 2-CIĘGNOWE ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE • • • • • •

haki bezpieczne lub zawiesiowe jako standardowe zakończenia dostępne także alternatywne zakończenia, np. haki kontenerowe, szakle itp. zestawy obejmują tabliczki znamionowe ze znakiem CE malowane proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 EN-818-4

L1

• Ostatnie dwie cyfry kodu odnoszą się do długości, zamawiając np. 3-metrowe, 2-cięgnowe zawiesie z łańcucha 10 mm z hakami bezpiecznymi, kod produktu to NKV10203. Jeśli chcesz, aby zestaw wyposażony był w haki skracające - NKV10203L.

• Uwaga! Długość cięgna łańcucha, poza specjalnymi zamówieniami, liczona jak wymiar L1 na rysunku.

1-cięgnowe Rozmiar łańcucha

DOR

Haki bezpieczne

Haki bezpieczne + Haki skracające

Haki zapadkowe

Haki zapadkowe + Haki skracające

mm

t

Kod produktu

Kod produktu

Kod produktu

Kod produktu

6 7 8 10 13 16 20 22 26 32

1,12 1,50 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50 15,00 21,20 31,50

NKV06101 NKV07101 NKV08101 NKV10101 NKV13101 NKV16101 NKV20101 NKV22101 NKV26101 -

NKV06101L NKV07101L NKV08101L NKV10101L NKV13101L NKV16101L NKV20101L NKV22101L NKV26101L -

NKS06101 NKS07101 NKS08101 NKS10101 NKS13101 NKS16101 NKS20101 NKS22101 NKS26101 NKS32101

NKS06101L NKS07101L NKS08101L NKS10101L NKS13101L NKS16101L NKS20101L NKS22101L NKS26101L NKS32101L

2-cięgnowe

2 - 11 Product group 02_ForankraPL.indd 12

Rozmiar łańcucha

DOR 0 - 45o

DOR 45 - 60o

Haki Haki bezpieczne Haki Haki zapadkowe bezpieczne + Haki skracające zapadkowe + Haki skracające

mm

t

t

Kod produktu

6 7 8 10 13 16 20 22 26 32

1,60 2,12 2,80 4,25 7,50 11,20 17,00 21,20 30,00 45,00

1,12 1,50 2,00 3,15 5,30 8,00 12,50 15,00 21,20 31,50

NKV06201 NKV07201 NKV08201 NKV10201 NKV13201 NKV16201 NKV20201 NKV22201 NKV26201 -

Kod produktu Kod produktu NKV06201L NKV07201L NKV08201L NKV10201L NKV13201L NKV16201L NKV20201L NKV22201L NKV26201L -

NKS06201 NKS07201 NKS08201 NKS10201 NKS13201 NKS16201 NKS20201 NKS22201 NKS26201 NKS32201

Kod produktu NKS06201L NKS07201L NKS08201L NKS10201L NKS13201L NKS16201L NKS20201L NKS22201L NKS26201L NKS32201L

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:30


2

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE KLASA 8

3- i 4-CIĘGNOWE ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE • • • • • •

haki bezpieczne lub zawiesiowe jako standardowe zakończenia dostępne także alternatywne zakończenia, np. haki kontenerowe, szakle itp. zestawy obejmują tabliczki znamionowe ze znakiem CE malowane proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 EN 818-4

L1

• Ostatnie dwie cyfry kodu odnoszą się do długości, zamawiając np. 3-metrowe, 4-cięgnowe zawiesie z łańcucha 10mm z hakami bezpiecznymi, kod produktu to NKV10403. Jeśli chcesz, aby zestaw wyposażony był w haki skracające - NKV10403L.

• Uwaga! Długość cięgna łańcucha, poza specjalnymi zamówieniami, liczona jak wymiar L1 na rysunku.

3-cięgnowe Rozmiar łańcucha

DOR 0 - 45°

DOR 45 - 60o

Haki bezpieczne Haki bezpieczne Haki Haki zapadkowe + Haki skracające zapadkowe + Haki skracające

mm

t

t

Kod produktu

Kod produktu

Kod produktu

Kod produktu

6 7 8 10 13 16 20 22 26 32

2,36 3,15 4,25 6,70 11,20 17,00 26,50 31,50 45,00 67,00

1,70 2,24 3,00 4,75 8,00 11,80 19,00 22,40 31,50 47,50

NKV06301 NKV07301 NKV08301 NKV10301 NKV13301 NKV16301 NKV20301 NKV22301 NKV26301 -

NKV06301L NKV07301L NKV08301L NKV10301L NKV13301L NKV16301L NKV20301L NKV22301L NKV26301L -

NKS06301 NKS07301 NKS08301 NKS10301 NKS13301 NKS16301 NKS20301 NKS22301 NKS26301 NKS32301

NKS06301L NKS07301L NKS08301L NKS10301L NKS13301L NKS16301L NKS20301L NKS22301L NKS26301L NKS32301L

4-cięgnowe Rozmiar łańcucha

DOR 0 - 45o

DOR 45 - 60o

Haki Haki bezpieczne Haki Haki zapadkowe bezpieczne + Haki skracające zapadkowe + Haki skracające

mm

t

t

Kod produktu

Kod produktu

Kod produktu

Kod produktu

6 7 8 10 13 16 20 22 26 32

2,36 3,15 4,25 6,70 11,20 17,00 26,50 31,50 45,00 67,00

1,70 2,24 3,00 4,75 8,00 11,80 19,00 22,40 31,50 47,50

NKV06401 NKV07401 NKV08401 NKV10401 NKV13401 NKV16401 NKV20401 NKV22401 NKV26401 -

NKV06401L NKV07401L NKV08401L NKV10401L NKV13401L NKV16401L NKV20401L NKV22401L NKV26401L -

NKS06401 NKS07401 NKS08401 NKS10401 NKS13401 NKS16401 NKS20401 NKS22401 NKS26401 NKS32401

NKS06401L NKS07401L NKS08401L NKS10401L NKS13401L NKS16401L NKS20401L NKS22401L NKS26401L NKS32401L

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 13

2 - 12 2016-06-28 12:46:31


2

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE KLASA 8

ZAWIESIE ŁAŃCUCHOWE ZACISKOWE • • • • •

używane do podnoszenia pętlowego idealne do podnoszenia, między innymi, wiązek rur, przewodów, tarcicy i stali zbrojeniowej zestawy obejmują tabliczki znamionowe ze znakiem CE malowane proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1

L1

• Ostatnie dwie cyfry kodu odnoszą się do długości, zamawiając np. 3-metrowe, 2-cięgnowe zawiesie z łańcucha 10mm z hakami bezpiecznymi, kod produktu to NKLI10203. Jeśli chcesz, aby zestaw wyposażony był w haki skracające - NKLI10203L.

• Uwaga! Długość cięgna łańcucha, poza specjalnymi zamówieniami, liczona jak wymiar L1 na rysunku.

1-cięgnowe

Hak ślizgowy

Rozmiar łańcucha

DOR

Haki ślizgowe

Haki ślizgowe + Haki skracające

mm

t

Kod produktu

Kod produktu

7 8 10 13 16

1,2 1,6 2,5 4,2 6,3

NKLI07101 NKLI08101 NKLI10101 NKLI13101 NKLI16101

NKLI07101L NKLI08101L NKLI10101L NKLI13101L NKLI16101L

Złączka omega

2-cięgnowe

2 - 13 Product group 02_ForankraPL.indd 14

Rozmiar łańcucha

DOR 0 - 45°

DOR 45 - 60o

Haki ślizgowe Haki ślizgowe+ Haki skracające

mm

t

t

Kod produktu

Kod produktu

7 8 10 13 16

1,7 2,2 3,5 6,0 8,9

1,2 1,6 2,5 4,2 6,3

NKLI07201 NKLI08201 NKLI10201 NKLI13201 NKLI16201

NKLI07201L NKLI08201L NKLI10201L NKLI13201L NKLI16201L

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:32


2

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE KLASA 8

Temperatura pracy DOR jako procent nominalnej wartości Temperatura, t, °C -40 < t ≤ 200 200 < t ≤ 300 300 < t ≤ 400 100

90

75

400 < t niedozwolone

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 15

2 - 14 2016-06-28 12:46:33


2

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE W SKRZYNKACH

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE W SKRZYNKACH KLASA 8 i 10 • • • • •

kompletne 2-cięgnowe zawiesia łańcuchowe w plastikowych skrzynkach z wygodną rączką trzy rozmiary łańcucha: 6, 8 i 10 mm wszystkie zestawy zawierają haki bezpieczne i haki skracające załączona tabliczka znamionowa ze znakiem CE kody kreskowe na skrzynkach

KLASA 8 EN-818-4 Rozmiar Długość (L1) łańcucha

DOR 0 - 45o

DOR 45 - 60o

Waga

Kod produktu

mm

m

t

t

kg

6

2

1,60

1,12

4,8

NKV06202LVP

8

2

2,80

2,00

7,9

NKV08202LVP

L1

KLASA 10 (WYŻSZE DOR PRZY TYM SAMYM ROZMIARZE ŁAŃCUCHA!) Rozmiar łańcucha mm

Długość (L1) m

DOR 0 - 45o t

DOR 45 - 60o t

Waga

Kod produktu

kg

6

2

1,96

1,4

4,8

NKVE06202LVP

8

2

3,5

2,5

7,9

NKVE08202LVP

10

3

5,6

4,0

20,2

NKVE10203LVP

L1

2 - 15 Product group 02_ForankraPL.indd 16

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:37


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 10

HAK BEZPIECZNY WIDEŁKOWY • hak blokuje się automatycznie podczas Dla podnoszenia łańcucha • łańcuch nośny mocowany bezpośrednio mm do haka, bez użycia złączki • malowany proszkowo 6 • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 8 10 13 16 20 22

DOR

P

M

T

H

K

Waga

t

mm

mm

mm

mm

mm

kg

1,4 2,5 4,0 6,5 10,0 16,0 19,0

28 35 45 53 62 76 80

8 9 12 15 18 25 25

15 20 26 32 38 45 52

19 24 28 40 51 55 67

95 121 146 182 218 239 280

0,50 0,90 1,60 2,90 5,80 8,60 12,1

Dla łańcucha mm

DOR

A

P

H

K

Waga

t

mm

mm

mm

mm

kg

6 8 10 13 16 20 22

1,4 2,5 4,0 6,5 10,0 16,0 19,0

21 27 34 40 50 60 70

28 35 45 53 62 76 80

20 26 30 40 50 62 66

110 137 169 209 254 277 319

0,50 0,90 1,50 2,70 5,70 7,90 11,20

Dla łańcucha mm

DOR

B

C

D

E

H

M

L

t

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

6 8 10 13 16 20

1,4 2,5 4,0 6,5 10,0 16,0

32 36 42 50 61 72

23 28 35 40 56 62

11 13 15 17 21 26

28 35 45 53 62 76

20 26 30 40 50 62

70 90 108 138 170 192

Dla łańcucha mm

DOR

P

A

K

H

Waga

t

mm

mm

mm

mm

kg

6 8 10 13 16 20 22

1,4 2,5 4,0 6,5 10,0 16,0 19,0

18 25 28 38 44 52 66

20 25 34 43 50 55 60

80 98 120 152 183 217 241

21 27 33 43 50 56 62

0,32 0,60 1,20 2,20 3,50 7,15 11,5

Kod produktu

VAKAH106 VAKAH1078 VAKAH1010 VAKAH1013 VAKAH1016 VAKAH1020 VAKAH1022

HAK BEZPIECZNY Z UCHEM • hak blokuje się automatycznie podczas podnoszenia • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

Kod produktu

VAKA106 VAKA1078 VAKA1010 VAKA1013 VAKA1016 VAKA1020 VAKA1022

HAK BEZPIECZNY OBROTOWY • struktura krętlika pozwala obracać hak • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

Waga Kod produktu

kg 184 0,60 229 1,10 269 2,00 330 4,00 413 6,80 463 12,50

VAKAL106 VAKAL1078 VAKAL1010 VAKAL1013 VAKAL1016 VAKAL1020

HAK ZAPADKOWY Z UCHEM • • • •

bardzo mocne, kute zapadki malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 montowany do ogniwa rozbieralnego klasy 10

Kod produktu

SALKA1006 SALKA1078 SALKA1010 SALKA1013 SALKA1016 SALKA1020 SALKA1022

HAK ZAPADKOWY WIDEŁKOWY • jak wyżej, tyle że łańcuch nośny mocowany bezpośrednio do haka, bez użycia złączki

Dla łańcucha mm

DOR

P1

H

K

Waga

t

mm

Mm

mm

kg

6 8 10 13 16 20 22

1,4 2,5 4,0 6,5 10,0 16,0 19,0

18 25 28 38 44 52 66

21 27 33 42 50 56 62

75 85 104 128 150 180 213

0,33 0,70 1,30 2,30 3,60 7,30 12,10

Kod produktu

SALKAH1006 SALKAH1078 SALKAH1010 SALKAH1013 SALKAH1016 SALKAH1020 SALKAH1022

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 17

2 - 16 2016-06-28 12:46:39


2

KO M P O N E N T Y D O Ł A Ń C U C H ÓW N O Ś N YC H KLASA 10

HAK SKRACAJĄCY Z UCHEM • do skracania długości łańcucha • do łączenia z tym samym ogniwem rozbieralnym, co łańcuch • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

Dla łańcucha mm

DOR

P

K

A

Waga

t

mm

mm

mm

kg

6 8 10 13 16 20

1,4 2,5 4,0 6,5 10,0 16,0

8 10 13 16 19 24

71 91 127 163 183 227

14 18 22 28 36 43

0,20 0,28 0,72 1,60 2,45 4,72

Kod produktu LYKA1006 LYKA1008 LYKA1010 LYKA1013 LYKA1016 LYKA1020

HAK SKRACAJĄCY WIDEŁKOWY • do skracania długości łańcucha • do łączenia z oddzielnym ogniwem łańcucha • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

OGNIWO ROZBIERALNE • do łączenia łańcucha i haków • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

Sprawdź krętlik z łożyskiem, widły/ucho Klasy 10 na str. 2-9

Dla łańcucha mm

DOR

A

B

E

M

L

Waga Kod produktu

t

mm

mm

mm

mm

mm

kg

6 8 10 13 16 20 22

1,4 2,5 4,0 6,5 10,0 16,0 19,0

7 9 12 15 17 24 27

32 36 46 59 70 85 100

8 10 13 16 19 24 27

43 53 72 96 112 143 160

75 91 126 163 183 224 262

0,22 0,34 0,82 1,75 2,88 4,84 8,3

Dla łańcucha mm

DOR

D

K

A

t

mm

mm

mm

kg

6 8 10 13 16 20 22

1,4 2,5 4,0 6,5 10,0 16,0 19,0

7 10 12 16 21 24 27

44 61 72 89 103 116 135

14 18 23 27 33 42 48

0,10 0,22 0,45 1,15 1,75 2,70 4,02

Waga

LYKAH1006 LYKAH1008 LYKAH1010 LYKAH1013 LYKAH1016 LYKAH1020 LYKAH1022

Kod produktu

LLA106 LLA1078 LLA1010 LLA1013 LLA1016 LLA1020 LLA1022

OGNIWO ZBIORCZE DLA 1- i 2-CIĘGNOWYCH ZAWIESI ŁAŃCUCHOWYCH • łańcuch łączony ogniwem zbiorczym klasy 10 • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

1-cięg. dla łańcucha mm

2-cięg. dla łańcucha mm

DOR

D

B

A

Waga

t

mm

mm

mm

kg

6 8 10 13 16 22 -

6 8 10 13 16 20 22

2,1 3,5 5,0 6,7 10,0 14,0 25,0 30,8

13 16 18 22 26 32 36 45

60 60 75 90 100 110 140 175

110 110 135 160 180 200 260 320

0,3 0,5 0,9 1,6 2,4 4,0 6,3 12,0

Kod produktu

NORA1076 NORA1087 NORA10108 NORA101310 NORA101613 NORA101816 NORA102220 NORA10222

OGNIWO ZBIORCZE DLA 3- i 4-CIĘGNOWYCH ZAWIESI ŁAŃCUCHOWYCH • łańcuch łączony ogniwem zbiorczym klasy 10 • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

2 - 17 Product group 02_ForankraPL.indd 18

3-/4-cięgn. dla łańcucha mm 6 8 10 13 16 20 22

DOR 0 – 45o

DOR 45 – 60o

t 3,15 5,30 8,00 13,70 21,00 33,60 42,00

t 2,25 3,75 6,00 9,80 15,00 24,00 30,00

D

B

L

L+L1

Waga

mm 18 22 26 32 36 45 50

mm 75 90 100 110 140 180 200

mm 153 182 206 232 296 430 480

mm 207 252 291 347 436 670 800

kg 1,1 2,2 3,4 6,1 9,9 26,5 32,8

Kod produktu

NRLIA6 NRLIA8 NRLIA10 NRLIA13 NRLIA16 NRLIA20 NRLIA22

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:41


2

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE KLASA 10

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE Z HAKAMI ZAPADKOWYMI • 1-, 2-, 3- i 4-cięgnowe konfiguracje • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 Rozmiar łańcucha

DOR 0 - 450

DOR 45 - 60o

mm

t

t

1-cięg.

6 8 10 13 16 20 22

1,40 2,50 4,00 6,50 10,00 16,00 19,00

2-cięg.

6 8 10 13 16 20 22

1,96 3,50 5,60 9,10 14,00 22,40 26,60

3-cięg.

6 8 10 13 16 20 22

4-cięg.

6 8 10 13 16 20 22

L1

Haki zapadkowe Haki zapadkowe + Haki skracające Kod produktu

Kod produktu

NKSE06101 NKSE08101 NKSE10101 NKSE13101 NKSE16101 NKSE20101 NKSE22101

NKSE06101L NKSE08101L NKSE10101L NKSE13101L NKSE16101L NKSE20101L NKSE22101L

1,40 2,50 4,00 6,50 10,00 16,00 19,00

NKSE06201 NKSE08201 NKSE10201 NKSE13201 NKSE16201 NKSE20201 NKSE22201

NKSE06201L NKSE08201L NKSE10201L NKSE13201L NKSE16201L NKSE20201L NKSE22201L

2,94 5,25 8,40 13,70 21,00 33,60 39,90

2,10 3,75 6,00 9,80 15,00 24,00 28,50

NKSE06301 NKSE08301 NKSE10301 NKSE13301 NKSE16301 NKSE20301 NKSE22301

NKSE06301L NKSE08301L NKSE10301L NKSE13301L NKSE16301L NKSE20301L NKSE22301L

2,94 5,25 8,40 13,70 21,00 33,60 39,90

2,10 3,75 6,00 9,80 15,00 24,00 28,50

NKSE06401 NKSE08401 NKSE10401 NKSE13401 NKSE16401 NKSE20401 NKSE22401

NKSE06401L NKSE08401L NKSE10401L NKSE13401L NKSE16401L NKSE20401L NKSE22401L

Ostatnie dwie cyfry kodu odnoszą się do długości. Zamawiając np. 3-metrowe, 2-cięgnowe zawiesie z łańcucha 10mm kod produktu to NKSE10203. Uwaga! Długość cięgna łańcucha, poza specjalnymi zamówieniami, liczona jak wymiar L1 na rysunku.

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 19

2 - 18 2016-06-28 12:46:43


2

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE KLASA 10

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE Z HAKAMI BEZPIECZNYMI • 1-, 2-, 3- i 4-cięgnowe konfiguracje • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 Rozmiar łańcucha

DOR 0 - 450

DOR 45 - 60o

mm

t

t

1-cięg.

6 8 10 13 16 20 22

1,40 2,50 4,00 6,50 10,00 16,00 19,00

2-cięg.

6 8 10 13 16 20 22

1,96 3,50 5,60 9,10 14,00 22,40 26,60

3-cięg.

6 8 10 13 16 20 22

4-cięg.

6 8 10 13 16 20 22

L1

Haki bezpieczne Haki bezpieczne + Haki skracające Kod produktu

Kod produktu

NKVE06101 NKVE08101 NKVE10101 NKVE13101 NKVE16101 NKVE20101 NKVE22101

NKVE06101L NKVE08101L NKVE10101L NKVE13101L NKVE16101L NKVE20101L NKVE22101L

1,40 2,50 4,00 6,50 10,00 16,00 19,00

NKVE06201 NKVE08201 NKVE10201 NKVE13201 NKVE16201 NKVE20201 NKVE22201

NKVE06201L NKVE08201L NKVE10201L NKVE13201L NKVE16201L NKVE20201L NKVE22201L

2,94 5,25 8,40 13,70 21,00 33,60 39,90

2,10 3,75 6,00 9,80 15,00 24,00 28,50

NKVE06301 NKVE08301 NKVE10301 NKVE13301 NKVE16301 NKVE20301 NKVE22301

NKVE06301L NKVE08301L NKVE10301L NKVE13301L NKVE16301L NKVE20301L NKVE22301L

2,94 5,25 8,40 13,70 21,00 33,60 39,90

2,10 3,75 6,00 9,80 15,00 24,00 28,50

NKVE06401 NKVE08401 NKVE10401 NKVE13401 NKVE16401 NKVE20401 NKVE22401

NKVE06401L NKVE08401L NKVE10401L NKVE13401L NKVE16401L NKVE20401L NKVE22401L

Ostatnie dwie cyfry kodu odnoszą się do długości. Zamawiając np. 3-metrowe, 2-cięgnowe zawiesie z łańcucha 10mm kod produktu to NKVE10203. Uwaga! Długość cięgna łańcucha, poza specjalnymi zamówieniami, liczona jak wymiar L1 na rysunku.

2 - 19 Product group 02_ForankraPL.indd 20

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:45


2

ZAWIESIA ŁAŃCUCHOWE KLASA 10

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 02_ForankraPL.indd 21

2 - 20 2016-06-28 12:46:46


2

ZAWIESIA Z LIN STALOWYCH

ZAWIESIA Z LIN STALOWYCH • zawiesia z pętlami (typ 6) oraz zawiesia z pętlami i kauszami (typ 7) jako • • • •

7.

standard ocynkowane 216-liny stalowe zaciskane klamrami dostępne także splatane dostępne także o wyższym DOR, ze specjalnymi zakończeniami itp. wsp. bezpieczeństwa 5 : 1

Zamawiając np. 16 mm stalowe zawiesie linowe typu 8, długość 9 m kod produktu to TER81609.

6.

Pozostałe rodzaje zawiesi linowych

L

L

DOR t

Średnica liny mm

Standardowa dł. ucha mm

Kod produktu typ 6

Kod produktu typ 7

0,35 0,70 1,05 1,55 2,12 2,70 3,40 4,35 5,20 6,30 7,20 8,40 9,70 11,00 14,00 17,00 21,00 25,00 29,00 33,50 39,00

6 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26 28 30 32 36 40 44 48 52 56 60

100 150 150 200 200 250 250 300 300 350 350 400 400 400 -

TER60601 TER60801 TER61001 TER61201 TER61401 TER61601 TER61801 TER62002 TER62202 TER62402 TER62602 TER62802 TER63002 TER63202 TER63603 TER64003 TER64403 TER64803 TER65203 TER65603 TER66003

TER70601 TER70801 TER71001 TER71201 TER71401 TER71601 TER71801 TER72002 TER72202 TER72402 TER72602 TER72802 TER73002 TER73202 TER73603 TER74003 TER74403 TER74803 TER75203 TER75603 TER76003 Dostawa 5-7 dni

2 - 21 Product group 02_ForankraPL.indd 22

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:47


2

ZAWIESIA Z LIN STALOWYCH STEEL WIRE ROPE SLINGS

DOPUSZCZALNE OBCIĄŻENIA ROBOCZE STALOWE ZAWIESIA LINOWE Średnica Liny

1-cięgn. kg

2-cięgn. kg

mm

0° < β < 45°

Podnoszenie Zaciskanie bezpośrednie

3- i 4-cięgn. kg 45° < β < 60°

Podnoszenie Zaciskanie bezpośrednie

0° < β < 45°

Podnoszenie Zaciskanie bezpośrednie

45° < β < 60°

Podnoszenie Zaciskanie bezpośrednie

6

380

300

530

420

380

300

800

570

8

700

560

950

780

700

560

1500

1050

10

1050

840

1500

1170

1050

840

2250

1600

11

1300

1040

1800

1450

1300

1040

2700

1950

12

1550

1240

2120

1730

1550

1240

3300

2300

13

1800

1440

2500

2010

1800

1440

3850

2700

14

2120

1700

3000

2370

2120

1700

4350

3150

16

2700

2160

3850

3020

2700

2160

5650

4200

18

3400

2720

4800

3800

3400

2720

7200

5200

20

4350

3480

6000

4870

4350

3480

9000

6500

22

5200

4160

7200

5820

5200

4160

11000

7800

24

6300

5040

8800

7050

6300

5040

13500

9400

26

7200

5760

10000

8060

7200

5760

15000

11000

28

8400

6720

11800

9400

8400

6720

18000

12500

30

9700

7760

13580

10860

9700

7760

20370

14550

32

11000

8800

15000

12320

11000

8800

23500

16500

36

14000

11200

19000

15680

14000

11200

29000

21000

40

17000

13600

23500

19040

17000

13600

36000

26000

44

21000

16800

29000

23520

21000

16800

44000

31500

48

25000

20000

35000

2800

25000

20000

52000

37000

52

29000

23200

40000

32480

29000

23200

62000

44000

56

33500

26800

47000

37520

33500

26800

71000

50000

60

39000

31200

54000

43680

39000

31200

81000

58000

1,00

0,80

1,40

1,12

1,00

0,80

2,10

1,50

WSPÓŁCZYNNIKI UŻYWANE PRZY OBLICZANIU DOR

Wartości dopuszczalnych obciążeń roboczych przedstawionych w tabeli mają zastosowanie tylko wtedy, gdy obciażenie jest równo rozdzielone pomiędzy poszczególnymi cięgnami.

Wskazane kąty cięgien zawiesi

90°

β

β

β 350 kg / 300 kg

2-cięgn.

3-cięgn.

4-cięgn.

tabliczka znamionowa

91 •418 25 91 • office@forankra.pl Forankra Sp. z+358 o.o. •2 Tel. • www.forankra.pl 511+48 5511 sales@haklift.com Haklift OyPol • Tel. • www.haklift.com

Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Lifting, lashing and material handling products for professionals Product group 02.indd 29

2 - 22 28 2016-08-17 08:44:56


2

ZAWIESIA Z LIN STALOWYCH

2 - 23 Product group 02_ForankraPL.indd 24

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:46:48


3. Wciągniki łańcuchowe, Wciągniki linowe, Wciągniki dźwigniowe i Wózki jezdne Elektryczne wciągniki łańcuchowe

Ręczne wciągniki łańcuchowe

Wciągniki i wciągarki pneumatyczne

Wciągniki linowe / Ręczne przeciągarki taśmowe

Wózki

Elektryczne wciągniki linowe

Wciągniki dźwigniowe

Przeciągarki linowe

Product group 03_PL.indd 1

2016-06-28 09:33:14


3

ELEKTRYCZNE WCIĄGNIKI ŁAŃCUCHOWE

ELEKTRYCZNY WCIĄGNIK ŁAŃCUCHOWY LIFTKET 400 V / 50 Hz

• zdolność podnoszenia 125 kg - 25000 kg • dostępny z hakiem do zawieszania lub zintegrowanym wózkiem elektrycznym

• 2 prędkości podnoszenia • standardowa wysokość podnoszenia 6m, inne wysokości dostępne na indywidualne zamówienie

• jeśli wysokość podnoszenia przekracza 20m, może to obniżyć DOR • standardowa długość kabla sterującego 4,5m, inne długości dostępne na indywidualne zamówienie

• kaseta sterująca wyposażona w hamulec bezpieczeństwa • przy standardowych wysokościach podnoszenia w zestawie worek na łańcuch

• poziom ochrony IP55 Wciągniki wyposażone w hak do zawieszania mogą być także używane z wózkami jezdnymi Haklift/Forankra.

Zobacz schemat wciągnika na stronie 3-3 DOR

Liczba Rozmiar 1. prędkość 2. prędkość łańc. łańc.

kg

ED %

Moc silnika

Waga

Z hakiem do zawieszania

Z wózkiem elektr.

kW

kg

Kod produktu

Kod produktu

mm

m/min

m/min

4x12

8,00

2,00

50/40/240

0,32

16

SKT125KV2

*SKT125MV2

125

1

250

1

4x12

8,00

2,00

40/25/240

0,32

17

SKT250KV2

*SKT250MV2

500

2

7,2x21

4,00

1,00

40/25/240

0,32

18

SKT500KV2

*SKT500MV2

1000

2

7,2x21

5,00

1,25

60/25/240

1,10

47

SKT1000KV2

*SKT1000MV2

2000

2

7,2x21

3,00

0,75

60/25/240

1,10

47

*SKT2000MV2

3200

2

9x27

5,00

1,25

60/25/240

3,00

88

SKT2000KV2 *SKT3200KV2

5000

2

11,3x31

5,00

1,25

40/24/240

4,40

125

*SKT5000KV2

*SKT5000MV2

6300

2

11,3x31

4,00

1,00

25/25/150

4,40

125

-

*SKT6300MV2

8000

2

16x45

2,80

0,70

60/40/240

6,00

199

-

*SKT8000MV2

10000

2

16x45

2,80

0,70

60/40/180

6,40

199

-

*SKT10000MV2

12500

2

16x45

2,80

0,70

60/40/150

6,40

199

-

*SKT12500MV2

25000

2

23,5x66

3,20

0,80

25/10/150

12,50

531

-

*SKT25000MV2

*SKT3200MV2

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 5 tygodni

3-1 Product group 03_PL.indd 2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:17:12


3

ELEKTRYCZNE WCIĄGNIKI ŁAŃCUCHOWE

ELEKTRYCZNY WCIĄGNIK ŁAŃCUCHOWY LIFTKET 230 V / 50 Hz

• zdolność podnoszenia 250 kg - 2000 kg • dostępny z hakiem do zawieszania lub zintegrowanym wózkiem elektrycznym

• 1 prędkość podnoszenia • standardowa wysokość podnoszenia 6m, inne wysokości dostępne na indywidualne zamówienie

• jeśli wysokość podnoszenia przekracza 20m, może to obniżyć DOR • standardowa długość kabla sterującego 4,5m, inne długości dostępne na indywidualne zamówienie

• kaseta sterująca wyposażona w hamulec bezpieczeństwa • przy standardowych wysokościach podnoszenia w zestawie worek na łańcuch

Wciągniki wyposażone w hak do zawieszania mogą być także używane z wózkami jezdnymi Haklift/Forankra.

Zobacz schemat wciągnika na stronie 3-3 DOR

Liczba łańcuchów

kg 250 500 1000 2000

1 2 2 2

Rozmiar łańcucha

Prędkość

mm

m/min

4x12 4x12 7,2x21 7,2x21

8 4 5 3

ED %

40/240 40/240 40/240 40/240

Moc silnika

Waga

Z hakiem do zawieszania

kW

kg

Kod produktu

0,25 0,25 1,10 1,10

17 18 42 43

SKT250KVVR SKT500KVVR SKT1000KVVR SKT2000KVV

Czas dostawy ok. 5 tygodni

SMAR DO ŁAŃCUCHÓW Ważne jest, aby dbać o odpowiednie smarowanie łańcucha wciągnika. Prawidłowa konserwacja łańcucha sprzyja dłuższej żywotności, bezpieczeństwu i cichszej pracy urządzenia. SMAR DO WCIĄGNIKÓW ŁAŃCUCHOWYCH • praktyczny spray do smarowania łańcuchów, lin i wciągarek • chroni przed zużyciem oraz redukuje negatywne działanie uderzeń, wilgoci, kurzu i gazów korozyjnych • bardzo dobre właściwości antykorozyjne • sprawdza się zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach • redukuje głośność i drżenie wciągarki • opakowanie 400 ml

Kod produktu: KETSPRAY

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 03_PL.indd 3

3-2 2016-06-28 09:17:14


3

ELEKTRYCZNE WCIĄGNIKI ŁAŃCUCHOWE

WYMIARY WCIĄGNIKÓW ŁAŃCUCHOWYCH LIFKET Wymiary wciągnika

A

B

C

G

G2

J

mm

mm

mm

mm

mm

mm

125 kg

212

192

220

359

406

20

250 kg

212

192

220

359

406

20

500 kg

212

192

220

407

454

22

1000 kg

266

232

274

505

561

28

2000 kg

266

232

274

505

561

28

3200 kg

359

283

259

596

655

30

5000 kg

359

291

410

740

807

42

6300 kg

359

291

410

740

807

42

8000 kg

567

183

434

916

994

50

10000 kg

567

183

434

916

994

50

12500 kg

567

183

434

916

994

50

25000 kg

700

423

556

1456

1703

67

F mm *Patrz uwaga! N 50 - 106 S1 110 - 200 S2 210 - 300 N 50 - 106 S1 110 - 200 S2 210 - 300 N 50 - 106 S1 110 - 200 S2 210 - 300 N 66 - 135 S1 137 - 215 S2 220 - 300 N 66 - 135 S1 137 - 215 S2 220 - 300 N 815 - 155 S1 137 - 215 S2 220 - 300 N 90 - 155 S1 160 - 226 S2 240 - 310 N 90 - 155 S1 160 - 226 S2 240 - 310 N 140 - 230 S1 220 - 310 N 140 - 230 S1 220 - 310 N 140 - 230 S1 220 - 310 N 140 - 230 S1 220 - 310

UWAGA!

Wartość “F” odnosi się do zakresu wymiarów belki, do której można zamontować wózek. Wózki dostępne są w różnych rozmiarach. Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży! Producent zastrzega sobie prawo do zmiany wymiarów.

125 - 6300 kg

Z wózkiem elektrycznym

3-3 Product group 03_PL.indd 4

8000 - 12500 kg

Z wózkiem elektrycznym

25000 kg

Z wózkiem elektrycznym

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:17:15


3

ELEKTRYCZNE WCIĄGNIKI ŁAŃCUCHOWE

NOWO

ELEKTRYCZNY WCIĄGNIK ŁAŃCUCHOWY, ZASILANY BATERIAMI • pakowany w praktyczne pudełko, mały i wydajny elektryczny wciągnik łańcuchowy • wyposażony w kasetę sterującą ze wskaźnikiem obciążenia / przeciążenia oraz bezstopniową regulację prędkości • długość kabla sterującego 2,0m • wysokość podnoszenia 3,0m • poziom ochrony IP54 • 2 szt. baterii 18V 3,0 Ah • 15 min. pracy na baterii NI-MH oraz 20 min. pracy na baterii Li-ion z ciągłym, pełnym obciążeniem • zawartość opakowania: wciągnik, torba na przewód, kaseta sterująca, 2 baterie i ładowarka DOR

Wysokość Łańcuch podnoszenia nośny

kg

m

mm

250 500

3,0 3,0

4,0 4,0

Liczba łańc.

Prędkość

Bateria

Wymiary obudowy

m/min 1 2

4,0 2,0

18V NI-MH 3,0 Ah 18V Li-ion 3,0 Ah

ŚĆ

Waga Kod produktu

wys. x dł. x szer.

kg

173 x 257 x 355 173 x 257 x 375

6,70 8,80

SKTH25018V SKTH50018V

BEZ REGU STOPNIOW LACJA A PRĘD KOŚC I

ELEKTRYCZNY WCIĄGNIK ŁAŃCUCHOWY 230 V / 50 Hz

• • • • •

kompaktowy, wykonany z aluminium elektryczny wciągnik łańcuchowy wyposażony w torbę na łańcuch oraz w górny i dolny wyłącznik krańcowy poziom ochrony IP54 większe długości kabli sterujących i zasilających dostępne na indywidualne zamówienie temperatura pracy od -10 do 50°C DOR

Wysokość Liczba Łańcuch Prędkość podn. łańc. nośny

kg

m

250 500 1000

3 6 6

1 1 2

mm

m/min

6,3 6,3 6,3

10 5 2,5

ED %

Moc silnika

Kod produktu

kW 35 35 35

1,30 1,30 1,30

SKTH250MINI SKTH500MINI SKTH1000MINI

WYMIARY Kod produktu Długość kabla Długość kabla Szer. obud. sterowania zasilania

Smarowanie wciągników łańcuchowych jest ważne. Sprawdź smar do wciągników na str. 3-2

SKTH250MINI SKTH500MINI SKTH1000MINI

Głęb. obud.

Obudowa Waga + łańcuch min. wys.

m

m

mm

mm

mm

kg

3 6 6

5 5 5

420 420 420

160 160 160

480 480 500

18,5 21,0 26,0

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 03_PL.indd 5

3-4 2016-06-28 09:17:20


3

ELEKTRYCZNE WCIĄGNIKI ŁAŃCUCHOWE

ELEKTRYCZNY WCIĄGNIK ŁAŃCUCHOWY 380V 50 Hz

• • • • • • • • •

mocny, wykonany ze stali elektryczny wciągnik łańcuchowy silnik indukcyjny sterowanie z niskim napięciem 48V wyposażony w torbę na łańcuch oraz w górny i dolny wyłącznik krańcowy posiada przełącznik ochrony przed przegrzaniem i przeciążeniem poziom ochrony IP65 (wózek IP54) większe długości kabli sterujących i zasilających dostępne na indywidualne zamówienie może być wyposażony w wózek elektryczny. Posiada wolne gniazda połączeń do zintegrowania wózka z wciągnikiem temperatura pracy od -10 do 50°C DOR

Wysokość Liczba Łańcuch Prędkość ED % podn. łańc. nośny

kg

m

1000 2000

6 6

1 2

mm

m/min

7,1 7,1

6 3

Moc Kod produktu silnika kW

40 40

1,47 1,47

SKTH1000 SKTH2000

WYMIARY Kod produktu

Długość Długość Szerokość Głębokość Obudowa kabla kabla obudowy obudowy + Łańcuch sterowania zasilania min. wys.

SKTH1000 SKTH2000

Waga

m

m

mm

mm

mm

kg

6 6

1,5 1,5

430 430

290 290

600 600

53,0 61,0

Smarowanie wciągników łańcuchowych jest ważne. Sprawdź smar do wciągników na str. 3-2

WÓZEK ELEKTRYCZNY 380 V / 50 Hz Wózek elektryczny (pasuje do modeli SKTH1000 oraz SKTH2000) DOR

Moc silnika kW

kg 2000

3-5 Product group 03_PL.indd 6

18

0,37

Belka

Wymiary szer. x głęb. x wys. mm

Waga

100 - 125 470x295x241

39,0

mm

Kod produktu

kg SKTH2000MSIV

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:17:24


3 WSPÓŁCZYNNIK WYKORZYSTANIA (ED %) ELEKTRYCZNYCH WCIĄGNIKÓW ŁAŃCUCHOWYCH

Współczynnik wykorzystania oraz liczba cykli pracy na godzinę nie powinny być wyższe, niż wskazano na tabliczce znamionowej lub na wykresie w specyfikacji. czas pracy Współczynnik wykorzystania wyrażony jest jako: czas pracy + długość przerwy Równanie: Współczynnik wykorzystania jest ograniczony, aby zapobiec przegrzaniu silnika wciągnika. Czas pracy zależy od wysokości, prędkości oraz ilości podnoszenia. Ze względu na to, że jest on trudny do zaobserwowania, przedstawiamy pomocnicze instrukcje. Czas pracy: (tabela 2.) Okres użytkowania, w którym dozwolona jest praca urządzenia bez przerwy na chłodzenie, kiedy temperatura silnika przy rozruchu wynosi około 20 °C. Ten okres nie dotyczy silników niskiej prędkości. Po osiągnięciu maksymalnego czasu pracy, należy zaprzestać użytkowania wciągnika. Długość przerwy: (tabela 3.) Użytkowanie wciągnika musi być przerwane zawsze po osiągnięciu maksymalnego czasu pracy. Opisane przerwy są obowiązkowe i zależą od współczynnika wykorzystania (ED%) wciągnika.

Przykład: Elektryczny wciągnik łańchuchowy typ 500/1-10 do ładunków o wadze 500kg i wysokości podnoszenia 5m. Parametry wciągnika:

Obciążenie 500 kg Prędkość podnoszenia 10m / min Ciągła praca 40% (współczynnik wykorzystania)

Przy rozpoczęciu użytkowania, temperatura wciągnika wynosi około 20 °C. Dozwolony czas pracy, bez przerwy, wynosi około 40 minut. To oznacza: 40 podniesień/opuszczeń * 500kg = 20000kg ładunków może zostać podniesione. Po 40 minutach, należy wykonywać przerwę długości około 1,5 minuty na każdą minutę pracy wciągnika. Przerwa ta zazwyczaj ma miejsce w momencie mocowania towaru lub rozładunku. Uwaga! Urządzenie chroniące silnik przed przegrzaniem jest dostępne oddzielnie (jest to standard w urządzeniach sterowanych niskim napięciem 24V).

Tabela 2. Wsp. wykorzystania % 20 25 40

Tabela 3. Grupa części biegowych DIN 5684 1 Bm 1 Bm 2 Bm

Czas pracy min 15 20 40

Wsp. wykorzystania % 15 20 25 30 40 50 60

Długość przerwy min 5-krotność czasu pracy 4-krotność czasu pracy 3-krotność czasu pracy 2,5-krotność czasu pracy 1,5-krotność czasu pracy 1-krotność czasu pracy 0,66-krotność czasu pracy

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 03_PL.indd 7

3-6 2016-06-28 09:17:24


3

WCIĄGNIKI I WCIĄGARKI PNEUMATYCZNE

NOWO

PNEUMATYCZNE WCIĄGNIKI I WCIĄGARKI RED ROOSTER

ŚĆ

RED ROOSTER oferuje szeroki wybór wciągników i wciągarek pneumatycznych do zastosowań przemysłowych oraz morskich. Wszystkie oferowane produkty Red Rooster są zgodne z dyrektywą ATEX 94/9/EC i mogą być używane w warunkach, w których występuje niebezpieczeństwo pożaru lub wybuchu z uwagi na gazy, chemikalia lub pył. Wciągniki i wciągarki Red Rooster działają na sprzężone powietrze, dzięki czemu nie powodują iskrzenia, w przeciwieństwie do wciągników i wciągarek elektrycznych. Wciągniki i wciągarki Red Rooster są używane oraz rozwijane od 25 lat i są bezpieczne, łatwe w użyciu oraz niezawodne nawet w trudnych warunkach.

Wciągniki Red Rooster • DOR 0,25 - 50,0 t • brak iskrzenia • mocna obudowa ze stali normowanej • bezstopniowa regulacja prędkości • bezpieczny hamulec automatyczny, ładunek nie spadnie po spadku ciśnienia

• niski poziom hałasu (80 dB) • małe zużycie powietrza • ciśnienie robocze dla wszystkich modeli 4,5 - 6 bar (7 bar max.)

• działanie w wymagających warunkach • temperatura pracy od -10 do 70°C, dostępne także od -20°C

• łatwo i szybkodostępne części zamienne • szeroki wybór dodatkowych akcesoriów, w tym zdalnych, radiowych kaset sterujących

Wciągniki z hakiem DOR t

Liczba Zużycie Zużycie Prędkość Waga łańc. powietrza przy powietrza przy podn. z maks. przy 3m podnoszeniu opuszczaniu obciążeniem podn. l/sek l/sek m/min kg 0,25 1 13 15 9,3 7,0 0,25/0,5 1 25 27 12 / 10,5 9,0 0,5 2 13 15 4,6 19,0 0,5 1 28 33 17 31,1 0,98 2 28 33 8,5 23,5 1,0 2 25 27 5,3 35,2 1,0 1 25 28 6,0 34,0 2,0 2 25 30 3,0 39,7 3,0 1 33 43 2,8 69,0 6,0 2 33 43 1,4 91,0 9,0 3 33 43 0,9 150,0 10,0 2 90 100 1,5 210,0 12,0 4 33 43 0,6 170,0 15,0 5 33 43 0,5 210,0 1,0 15,0 3 90 100 320,0 20,0 4 90 100 0,75 470,0 25,0 2 90 100 0,6 490,0 37,5 3 90 100 0,35 870,0 50,0 4 90 100 0,3 1100,0 Wysokość podnoszenia do ustalenia z klientem

Wózki jezdne Dla wciągnika

Dostępne także specjalne, niskie modele

DOR (t) 0,25 - 2,0 3,0 6,0 9 /10 /12 15,0 20,0 25,0 x 4 25,0 x 8 35,0 x 8 50,0 x 8

Ilość kół

Ilość kół jezdnych

4 4 4 4 4 4 4 8 8 8

2 2 2 2 2 2 2 4 4 4

Min. Zużycie średnica powietrza krzywizny m l/sek 1,5 25 2 25 2,5 25 2,5 50 3 50 3 50 3 50 prosta belka 100 prosta belka 100 prosta belka 100

Prędkość m/min 9, 6, 12 6 6 8 6 4 4 6 4 4

UWAGA! Do poprawnego działania, wciągniki i wózki wymagają korzystania ze specjalnych systemów przygotowania powietrza. Mogą być one dostarczone wraz ze sprzętem.

Wciągarki Red Rooster

seria FD, 8 modeli Max DOR 800 - 5250 kg

seria RRI, 4 modele Max DOR 500 - 2000 kg

3-7 Product group 03_PL.indd 8

seria SB do podnoszenia, 14 modeli Max DOR 1200 - 20000 kg

seria OAW offshore, 14 modeli Max DOR 1955 - 14980 kg

seria PFW-L do podnoszenia, 6 modeli Max DOR 500 - 3000 kg

seria LV, 6 models Max DOR 250 - 2000 kg

O więcej szczegółów na temat tych produktów pytaj nasz dział sprzedaży! Każdy produkt dopasujemy do indywidualnych potrzeb klienta.

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:17:26


3

WÓZKI JEZDNE

WÓZEK RĘCZNY PCHANY

• • • • • •

pasuje do belek typu IPE (dwuteownik) oraz T rozmiary 500 - 5000 kg wciągnik przypięty bezpośrednio do ucha wózka przy pomocy haka lub szakli koła wyposażone w okresowo smarowane łożyska kulkowe malowany proszkowo EN-13157

DOR kg 500 1000 1000 2000 2000 3000 3000 5000 5000

Szerokość belki IPE/T

A

B

C

mm

mm

mm

mm

Min. średnica krzywizny m

50-220 50-220 160-305 66-220 160-305 74-220 160-305 90-220 160-305

225 252 252 300 300 360 360 492 492

176,5 188 188 226 226 290 290 313 313

292 300 385 310 395 324 409 329 414

0,9 1,0 1,0 1,2 1,2 1,3 1,3 1,4 1,4

Waga Kod produktu kg 5,20 9,00 12,00 14,00 19,00 24,00 35,00 40,00 47,00

SIVA05ABT SIVA10ABT SIVA10LABT SIVA20ABT SIVA20LABT SIVA30ABT SIVA30LABT SIVA50ABT SIVA50LABT

WÓZEK RĘCZNY NAPĘDZANY

• wózek przesuwa się na belce po pociągnięciu łańcucha • standardowa długość łańcucha to 2m, co pozwala zamontować wózek na • • • • • • • •

wysokości ok. 3m dostępny także z dłuższym łańcuchem pasuje do belek typu IPE (dwuteownik) oraz T rozmiary 1000 - 30000 kg wciągnik przypięty bezpośrednio do ucha wózka przy pomocy haka lub szakli wszystkie wózki testowane z obciążeniem wynoszącym 1,5 x DOR koła wyposażone w okresowo smarowane łożyska kulkowe malowany proszkowo EN-13157

DOR

Szerokość belki IPE/T

kg

mm

1000 2000 3000 5000 10000 20000 30000

50-220 74-220 90-220 114-220 124-305 136-305 175-305

A

Min. średnica krzywizny mm mm mm mm m 302,5 319,5 354 365 510 604 674

B

252 300 360 400 424 555 710

C

188 226 290 313 396 498 608

E

60 70 80 -

1,0 1,2 1,3 1,4 2,0 3,5 6,0

Waga kg 12,40 17,20 27,30 40,40 84,00 190,0 257,0

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 03_PL.indd 9

Kod produktu

SIVA10ABTKS SIVA20ABTKS SIVA30ABTKS SIVA50ABTKS SIVA100LABT SIVA200LABT SIVA300LABT

3-8 2016-06-28 09:17:27


3

WCIĄGNIKI ŁAŃCUCHOWE

WCIĄGNIK DŹWIGNIOWY

• • • • • •

wysokiej jakości wciągnik do profesjonalnego użytku rozmiary 250 - 9000 kg standardowa wysokość podnoszenia 3m inne wysokości podnoszenia dostępne na życzenie także do użytku jako przyciągarka malowany proszkowo DOR

Liczba łańc. Waga przy 3m podn.

kg 250 500 800 1600 3200 6000 9000

1 1 1 1 1 2 3

Łańcuch

A

B

C

D

H min

L

kg

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

2,7 4,3 8,3 12,4 21,1 37,5 54,9

4x12 5x15 6x18 8x24 10x30 10x30 10x30

116 135 148 172 200 200 200

75 83,5 90 98 115 115 115

75 90 136 160 180 235 320

25 32 40 52 60 68 85

215 255 320 380 480 600 740

157 180 250 300 375 375 375

Kod produktu

VTA250SU VTA500SU VTA800 VTA1600 VTA3200 VTA6000S VTA9000S

Smarowanie wciągników łańcuchowych jest ważne. Sprawdź smar do wciągników na str. 3-2

250 - 500 kg

800 kg 1600 kg 3200 kg 6000 kg

9000 kg

3-9 Product group 03_PL.indd 10

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:17:33


WCIĄGNIKI ŁAŃCUCHOWE

3

RĘCZNY WCIĄGNIK ŁAŃCUCHOWY

• • • • •

wysokiej jakości wciągnik do profesjonalnego użytku rozmiary 250 - 20000 kg maksymalna zdolność podnoszenia osiągana z wykorzystaniem minimalnej siły ręcznej długość łańcucha 1,5m przy 3m podnoszeniu oraz 4,5m przy 6m podnoszeniu malowany proszkowo

250 - 5 000 KG DOR kg 250 500 1000 2000 3000 5000

Liczba Waga Łańcuch A łańc. przy 3m podn. kg mm mm 1 1 1 1 2 2

4 10 12 24 32 46

4x12 5x15 6x18 8x24 7,1x21 10x30

100 146 161 202 230 250

B

H min

Kod produktu

Kod produktu

mm

mm

Przy 3m podnoszeniu

Przy 6m podnoszeniu

110 138 154 177 176 189

230 350 383 485 565 688

KTABT250 KTABT500 KTABT1000 KTABT2000 KTABT3000 KTABT5000

KTABT2506M KTABT5006M KTABT10006M KTABT20006M KTABT30006M KTABT50006M

Smarowanie wciągników łańcuchowych jest ważne. Sprawdź smar do wciągników na str. 3-2

250 - 1000 kg

2000 - 5000 kg

10 000 i 20 000 KG DOR kg 10000 20000

Liczba Waga Wysokość Łańcuch A B C łańc. podnoszenia kg m mm mm mm mm 4 8

68 245

6 lub 8 8

10x30 10x30

356 162 580 189

64 82

H min mm

700 KTA10000 1000 KTA20000

20000 kg

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 03_PL.indd 11

Kod produktu

3 - 10 2016-06-28 09:17:35


3

LINOWE, TAŚMOWE I ŁAŃCUCHOWE PRZECIĄGARKI RĘCZNE

WCIĄGNIK ŁAŃCUCHOWY KTA

• niedrogi wciągnik łańchuchowy • rozmiary 1000 - 5000 kg • standardowa wysokość podnoszenia 2,5-3 m, inne wysokości dostępne na indywidualne zamówienie

DOR

Liczba Wysokość łańc. podn.

kg 1000 2000 3000 5000

1 2 2 2

Łańcuch

m

mm

3,0 3,0 3,0 3,0

6x18 6x18 8x24 10x30

A

B

C

D

Waga

mm mm mm mm

kg

142 142 178 210

10 15 24 36

126 126 142 165

28 34 38 48

142 142 178 210

Kod produktu

KTA1000 KTA2000 KTA3000 KTA5000

WCIĄGNIK LINOWY NGK

• • • • •

wysokiej jakości wciągnik do profesjonalnego użytku wyposażona w hamulec cierny, jak we wciągniku łańcuchowym maksymalne obciążenie 1500 kg (z podwójną liną/taśmą) sprężyny i śruby ze stali nierdzewnej nie może służyć do podnoszenia

Maks. Maks. Waga Średnica Długość Min. Kod obciążenie obciążenie liny liny/taśmy wysokość produktu przy jednej przy dwóch (pojedynczo/ montażu linie/taśmie linach/ podwójnie) taśmach kg

kg

kg

mm

m

mm

750

1500

4,6

5,0

1,4/2,8

460

NAG1500C

WCIĄGNIK LINOWY “POWER PULLER”

• niedrogi, ale mocny wciągnik z liną stalową • maksymalne obciążenie 1000 kg • nie może służyć do podnoszenia Maks. obciążenie

Waga

Średnica liny

Długość liny

Min. wysokość montażu

kg

kg

mm

m

mm

1000

3,6

5

1,75

550

Kod produktu

RVT900

WCIĄGNIK TAŚMOWY “POWER PULLER”

• • • •

3 - 11 Product group 03_PL.indd 12

niedrogi wciągnik taśmowy szerokość taśmy 25 mm maksymalne obciążenie 900 lub 1800 kg nie może służyć do podnoszenia Maks. obciążenie

Waga

Długość taśmy

Min. wysokość montażu

kg

kg

m

mm

900 900 1800

3,5 3,5 3,8

3,6 7,6 1,8

700 700 700

Kod produktu

RHT900 RHT900P RHT1800

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:17:37


3

WCIĄGNIKI LINOWE

WCIĄGNIK LINOWY (OBUDOWA ALUMINIOWA)

• • • • • • • • •

wysokiej jakości wciągnik/przeciągarka nie posiada nowoju liny, ponieważ przechodzi on przez wciągnik prędkość podnoszenia i przyciągania ok. 3 m/min korpus obudowy z malowanego proszkowo aluminium 20 m liny stalowej z hakiem zapadkowym jako standard inne długości liny dostępne na życzenie wszystkie wciągniki testowane z obciążeniem wynoszącym 1,25 x DOR maksymalna zdolność podnoszenia osiągana z wykorzystaniem minimalnej siły ręcznej EN-13157

Maks. Maks. Waga Średnica Długość obciążęnie obciążenie wciągnik/ liny dźwigni przy przy wciągnik z liną podnoszeniu przeciąganiu kg kg kg mm mm 800 1600 3200 5400

1200 2400 4000 8000

6,5/14,5 12,7/27,3 22,1/48,6 28,7/110

8,3 11,0 16,0 20.0

800 1200 1200 1120

Kod produktu

LOABT800 LOABT1600 LOABT3200 LOABT5400

WCIĄGNIK LINOWY (OBUDOWA STALOWA)

• • • • • • • •

wysokiej jakości wciągnik/przeciągarka nie posiada nowoju liny, ponieważ przechodzi on przez wciągnik prędkość podnoszenia i przyciągania ok. 3 m/min korpus obudowy z malowanej proszkowo stali 20m liny stalowej z hakiem zapadkowym jako standard inne długości liny dostępne na życzenie wszystkie wciągniki testowane z obciążeniem wynoszącym 1,25 x DOR maksymalna zdolność podnoszenia osiągana z wykorzystaniem minimalnej siły ręcznej

Maks. Maks. Waga Średnica Długość obciążęnie obciążenie wciągnik/ liny dźwigni przy przy wciągnik z liną podnoszeniu przyciąganiu kg kg kg mm mm 800 3200

1250 5000

8,7/17,1 28,7/56,0

8,3 16,0

645 1055

Kod produktu

LOST800ABT

ZAPASOWA LINA DO WCIĄGNIKÓW LINOWYCH DOR

Długość

Średnica liny

kg

m

mm

800 800 800 1600 1600 1600 3200 3200 3200 3200

20 30 40 20 30 40 20 30 40 50

8,3 8,3 8,3 11,0 11,0 11,0 16,0 16,0 16,0 16,0

Kod produktu

LO80VAI20 LO80VAI30 LO80VAI40 LO16VAI20 LO16VAI30 LO16VAI40 LO32VAI20 LO32VAI30 LO32VAI40 LO32VAI50

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 03_PL.indd 13

3 - 12 2016-06-28 09:17:38


3

WCIĄGNIKI LINOWE

ELEKTRYCZNY WCIĄGNIK LINOWY DO PODNOSZENIA I WYCIĄGANIA 230V / 50Hz

• lekki i łatwy w użytku elektryczny wciągnik linowy do podnoszenia i wyciągania

• dwa modele: 250 oraz 450 kg • pilot zdalnego sterowania • wyposażony w hak z zapadką oraz wskaźnik przeciążenia DOR

Napięcie

kg 250 450

Silnik

Długość liny m

kW 230V 230V

Waga

1,2 1,2

Kod produktu

kg

8,0 4,6

7,0 7,0

VANOS250 VANOS450

Wciągnik pakowany w pudełko kartonowe

ELEKTRYCZNY WCIĄGNIK LINOWY 230V / 50Hz

• • • • •

lekki i wydajny wciągnik linowy wyposażony w górny i dolny wyłącznik krańcowy hak obraca się w zakresie 360° dostępny z dłuższym kablem zasilającym poziom ochrony IP54 DOR

Wysokość podnoszenia

Średnica Prędkość ED % liny podnoszenia

kg

m

mm

m/min

230 300 500

30 60 30

5 5 7

19 12 12

Moc silnika

Kod produktu

kW 35 35 35

1,3 1,3 1,8

VAINOSH230 VAINOSH300 VAINOSH500

WYMIARY Kod produktu

VAINOSH230 VAINOSH300 VAINOSH500

Długość Długość kabla kabla sterowania zasilania m

m

7 7 7

5 5 5

Szerokość Głębokość Obudowa + obudowy obudowy hak przybliżona wysokość mm mm mm 240 240 240

180 210 210

660 670 670

Waga

kg 21,5 28,0 28,0

Dodatkowy 10-metrowy kabel sterowania Kod produktu: VAINOSHKAAP

3 - 13 Product group 03_PL.indd 14

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:17:42


4. Uchwyty do podnoszenia Uchwyty do podnoszenia Terrier Inne uchwyty do podnoszenia Uchwyty magnetyczne Uchwyty do przeciÄ…gania lin / kabli

Product group 04_PL.indd 1

2016-06-28 12:18:46


4

UCHWYTY TERRIER DO PODNOSZENIA

UCHWYT TERRIER DO PODNOSZENIA W PIONIE

• do podnoszenia w pionie płyt • • • •

stalowych malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4: 1 dostępny także w innych rozmiarach Uwaga! Podnoszony ładunek musi ważyć minimum 10% wartości DOR! (nie dotyczy modelu 250 kg) o dedykowane zaciski Terrier do materiałów innych niż stal pytaj nasz dział sprzedaży

model 250 kg nie posiada minimalnego DOR ze względu na ciasny przeciwstawny trzpień

DOR

Zakres uchwytu

kg

mm

250 750 1000 2000 3000 4000 6000 7500 9000 12000 15000 25000

0 – 13 0 – 13 0 – 25 0 – 35 0 – 35 0 – 45 0 – 32 0 – 55 0 – 55 0 – 52 0 – 76 5 – 85

S

T

U

V

W

X

Y

mm mm mm mm mm mm mm 53 47 55 80 80 85 114 112 112 148 209 248

30 30 45 65 65 70 75 75 75 85 86 100

196 205 265 335 335 430 490 530 530 617 760 880

109 100 142 185 185 230 255 267 267 270 373 465

30 35 38 55 55 60 78 70 70 100 135 145

37 37 47 56 56 77 78 86 86 94 105 140

10 10 15 17 17 20 20 20 20 44 50 66

Waga

Kod produktu

kg 1,9 1,7 3,5 7,0 7,0 16,0 21,0 26,0 27,0 37,0 70,0 149,0

LTTJP025 LTTS075 LTTSE1 LTTSE2 LTTSE3 LTTSE45 *LTTS6 *LTTSE75 *LTTS9 *LTTS120 *LTTS150 *LTTS250

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 3 tygodnie

UCHWYTY TERRIER DO PODNOSZENIA W PIONIE I OBRACANIA • do podnoszenia w pionie i obracania płyt stalowych • malowany proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4: 1 • dostępny także w innych rozmiarach • Uwaga! Podnoszony ładunek musi ważyć minimum 10% wartości DOR! (nie dotyczy modelu 250 kg) • o dedykowane zaciski Terrier do materiałów innych niż stal pytaj nasz dział sprzedaży model 250 kg nie posiada minimalnego DOR ze względu na ciasny przeciwstawny trzpień

4-1 Product group 04_PL.indd 2

DOR

Zakres uchwytu

kg

mm

250 750 1000 2000 3000 4500 7500

0 – 13 0 – 13 0 – 25 0 – 35 0 – 35 0 – 45 0 – 55

S

T

U

V

W

X

Y

mm mm mm mm mm mm mm 53 47 55 80 80 85 112

30 30 48 70 70 70 78

196 230 295 370 370 430 565

109 100 142 180 185 230 267

30 25 38 55 55 60 70

37 37 47 56 56 77 86

10 10 14 16 16 20 32

Waga

Kod produktu

kg 2,0 1,8 3,8 8,0 8,0 16,5 28,0

LTTJPU025 LTTSU075 LTTSEU1 LTTSEU2 LTTSEU3 LTTSEU45 *LTTSEU75

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 3 tygodnie

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:18:48


4

UCHWYTY TERRIER DO PODNOSZENIA

UCHWYT TERRIER DO PODNOSZENIA W PIONIE I OBRACANIA PARY PŁYT

• do podnoszenia w pionie • • • • •

i obracania płyt stalowych oraz do podnoszenia w poziomie pary płyt malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4: 1 dostępny także w innych rozmiarach Uwaga! Podnoszony ładunek musi ważyć minimum 10% wartości DOR! o dedykowane zaciski Terrier do materiałów innych niż stal pytaj nasz dział sprzedaży

DOR

Zakres uchwytu

kg

mm

750 1000 2000 3000 4500 6000 7500 9000 12000

0 – 13 0 – 25 0 – 35 0 – 35 0 – 45 0 – 32 0 – 55 0 – 55 0 – 52

S

T

U

V

W

X

Y

mm mm mm mm mm mm mm 47 30 55 45 80 65 80 65 85 70 114 75 112 75 112 75 120 148

310 405 515 515 655 760 800 800 850

100 33 142 38 165 55 165 55 230 60 225 78 267 70 267 70 295 100

37 47 56 56 77 78 86 86 94

10 15 17 17 20 20 20 20 26

Waga Kod produktu kg 2,0 4,5 8,0 8,0 19,0 24,0 30,5 31,0 46,0

LTTSMP075 LTTSEMP1 LTTSEMP2 LTTSEMP3 LTTSEMP45 *LTTSMP6 *LTTSEMP75 *LTTSMP9 *LTTSMP120

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 3 tygodnie

UCHWYTY TERRIER DO PODNOSZENIA W POZIOMIE • do podnoszenia w poziomie płyt stalowych (tylko jedna na raz) • malowane proszkowo • wsp. bezpieczeństwa 4: 1 • dostępne także w innych rozmiarach

DOR

Zakres uchwytu

kg/ para

mm

1000 2000 4000 6000 2000 4000 6000 8000 10000

0 – 35 0 – 60 0 – 60 0 – 60 0 – 100 0 – 100 0 – 100 0 – 100 0 – 100

A

B

C

D

E

F

G

mm mm mm mm mm mm mm 188 290 306 306 380 415 415 430 430

140 180 220 220 180 220 220 225 225

65 90 105 110 90 105 120 120 120

10 15 25 25 15 25 25 35 35

100 115 145 145 120 145 145 135 135

25 30,5 30,5 30,5 30,5 30,5 30,5 30,5 30,5

15 16 20 20 15 20 20 30 30

Waga

Kod produktu

kg 2,6 7,0 13,0 14,0 9,2 15,0 16,5 21,0 22,0

LTFHX1 LTFHX2 LTFHX4 LTFHX6 LTFHSX2 LTFHSX4 LTFHSX6 *LTFHSX8 *LTFHSX100

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 3 tygodnie

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 04_PL.indd 3

4-2 2016-06-28 12:18:49


4

UCHWYTY TERRIER DO PODNOSZENIA

UCHWYTY TERRIER DO PODNOSZENIA RUR

• pasują do każdego typu rur • malowane proszkowo • pokryte poliuretanem dla ochrony

DOR

Maks. ścianka rury

kg/para

mm

mm mm mm mm mm mm

1500 3000 4000 6000 8000 10000

40 40 50 50 70 70

120 120 120 120 120 120

końców rury

• wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

A

B

32 32 32 32 32 32

C

185 185 195 195 215 215

D

70 70 70 70 70 70

E

41 41 41 41 45 85

T

Waga

Kod produktu

kg

15 1,6 PTTPH15 15 1,6 PTTPH30 26 3,0 PTTPH40 26 3,3 PTTPH60 26 3,6 PTTPH80 26 5,0 PTTPH100 Dostawa ok. 3 tygodnie

UCHWYT TERRIER DO PODNOSZENIA W PIONIE I OBRACANIA PŁYT ZE STALI NIERDZEWNEJ

• do stali nierdzewnej i np. płyt • • • • •

DOR

marmurowych nie zostawia śladów na podnoszonym ładunku automatyczne blokowanie w pozycji bezpiecznej, gdy uchwyt jest opuszczony na boku płyty malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 Uwaga! Podnoszony ładunek musi ważyć minimum 10% wartości DOR!

Waga

kg

Zakres uchwytu mm

500 500 1000 1500 2000 3000

0 – 20 17 – 37 0 – 30 0 – 40 0 – 50 0 – 60

5,3 5,5 6,5 7,2 14,0 15,0

Kod produktu

kg LTNMK05 LTNMKE05 LTNMK1 LTNMK15 LTNMK2 LTNMK3

Dostawa ok. 3 tygodnie

CZĘŚCI ZAMIENNE DO UCHWYTÓW TERRIER A B C D E F G H I J L M N O

4-3 Product group 04_PL.indd 4

Ruchoma szczęka Dźwignia blokująca Sprężyna Sworzeń szczęki Śruba kontrująca Sworzeń ucha Ucho TS, STS, MPX Ucho TSU, STEU Ramię obrotowe TSMP, STSMPX Sworzeń ramienia, typ MP Szczęka FHX Sworzeń szczęki FHX Szczęka FHSX Sworzeń szczęki FHSX

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:18:50


4

UCHWYTY DO PODNOSZENIA PŁYT

UCHWYT DO PODNOSZENIA W PIONIE I OBRACANIA

• do podnoszenia w pionie • • • •

i obracania płyt stalowych (model 8000kg tylko do podnoszenia) malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 Uwaga! Podnoszony ładunek musi ważyć minimum 10% wartości DOR! Ž ĚĞĚLJŬŽǁĂŶĞ njĂĐŝƐŬŝ dĞƌƌŝĞƌ ĚŽ ŵĂƚĞƌŝĂųſǁ ŝŶŶLJĐŚ ŶŝǏ ƐƚĂů ƉLJƚĂũ ŶĂƐnj ĚnjŝĂų ƐƉƌnjĞĚĂǏLJ

DOR

Zakres A B C E F G H uchwytu D mm mm mm mm mm mm mm mm

kg 500 1000 2000 3000 5000

0 – 15 0 – 20 0 – 25 0 – 30 0 – 50

30 48 68 74 80

Waga

43 34,5 103 10 212 36 63 51 138 12 294 50 76 59 164 16 370 52 85 56 196 20 418 78 90 65 240 22 450 88

Kod produktu

kg 2,0 4,8 6,5 15,0 16,8

LTABT05 LTABT10 LTABT20 LTABT30 LTABT45

CZĘŚCI ZAMIENNE

1. 2. 8. 6. 5.

1. Ucho - LTABT05VO1 (500 kg) - LTABT10VO1 (1000 kg) - LTABT20VO1 (2000 kg) - LTABT30VO1 (3000 kg) - LTABT45VO1 (5000 kg)

4. Szczęka + sworzeń - LTABT05VO4 (500 kg) - LTABT10VO4 (1000 kg) - LTABT20VO4 (2000 kg) - LTABT30VO4 (3000 kg) - LTABT45VO4 (5000 kg)

7. Sprężyna - LTABT05VO7 (500 kg) - LTABT10VO7 (1000 kg) - LTABT20VO7 (2000 kg) - LTABT30VO7 (3000 kg) - LTABT45VO7 (5000 kg)

2. Przegub + oś + sworzeń - LTABT05VO2 (500 kg) - LTABT10VO2 (1000 kg) - LTABT20VO2 (2000 kg) - LTABT30VO2 (3000 kg) - LTABT45VO2 (5000 kg)

5. Szczęka + oś - LTABT05VO5 (500 kg) - LTABT10VO5 (1000 kg) - LTABT20VO5 (2000 kg) - LTABT30VO5 (3000 kg) - LTABT45VO5 (5000 kg)

8. Dźwignia blokująca - LTABT05VO8 (500 kg) - LTABT10VO8 (1000 kg) - LTABT20VO8 (2000 kg) - LTABT30VO8 (3000 kg) - LTABT45VO8 (5000 kg)

3. Śruba kontrująca +

6. Sworzeń szczęki - LTABT05VO6 (500 kg) - LTABT10VO6 (1000 kg) - LTABT20VO6 (2000 kg) - LTABT30VO6 (3000 kg) - LTABT45VO6 (5000 kg)

7. sworzeń 3.

4.

- LTABT05VO3 (500 kg) - LTABT10VO3 (1000 kg) - LTABT20VO3 (2000 kg) - LTABT30VO3 (3000 kg) - LTABT45VO3 (5000 kg)

UCHWYT DO PODNOSZENIA W PIONIE

• do podnoszenia w pionie płyt • • • • •

stalowych blokada przez pociągnięcie krążka malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 Uwaga! Podnoszony ładunek musi ważyć minimum 10% wartości DOR! o dedykowane zaciski Terrier do materiałów innych niż stal pytaj nasz dział sprzedaży

DOR

Zakres uchwytu

A

B

Q

D

Waga

kg

mm

mm

mm

mm

mm

kg

1000 2000 3000 5000

0 – 20 0 – 25 0 – 30 0 – 50

320 320 340 450

140 150 180 225

60 60 70 85

50 50 40 40

4,4 4,7 10,7 16,6

Kod produktu

LTABT10RE LTABT20RE LTABT30RE LTABT50RE

blokowanie i odblokowywanie przez pociągnięcie krążka

UCHWYTY DO PODNOSZENIA W POZIOMIE PARY PŁYT

• do podnoszenia w poziomie płyt • • •

stalowych regulowany zakres uchwytu malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

DOR kg / para

Zakres uchwytu mm

A

B

mm mm mm mm mm mm

kg

8000 15000

40 – 240 40 – 240

180 180

40 60

300 300

C

60 75

D

40 50

E

200 235

F

520 530

Waga

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 04_PL.indd 5

Kod produktu LTABT60N LTABT150N

4-4 2016-06-28 12:18:53


4

UCHWYTY DO PODNOSZENIA PŁYT

UCHWYTY DO PODNOSZENIA W POZIOMIE

• do podnoszenia w poziomie • •

płyt stalowych (tylko jedna na raz) malowane proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

DOR /para

Zakres uchwytu

A

B

C

D

Waga

kg

mm

mm

mm

mm

mm

kg

1500 2000 3000

0 – 50 0 – 100 0 – 50

127 178 220

90 114 120

15 15 30

30 30 36

4,3 5,5 7,7

Kod produktu

LTVABT1500 LTVABT2000 LTVABT3000

UCHWYT ŚRUBOWY DO PODNOSZENIA W RÓŻNYCH POZYCJACH

• pasuje do blach • •

i kształtowników malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

DOR

Zakres uchwytu

kg

mm

500 750 1000 1500 3000 6000

0 – 28 0 – 22 50 – 100 0 – 32 0 – 50 0 – 75

A

B

D

d

E

F

G

mm mm mm mm mm mm mm 127 167 258 187 223 285

116 201 273 226 268 364

89 120 155 135 165 215

26 42 42 42 49 63

75 125 190 142 165 210

30 46 46 46 55 70

17 38 45 45 50 80

Waga Kod produktu kg 0,8 3,0 6,0 4,0 7,0 18,0

LTTSCC05 LTTSCC075 LTTSCC10WD LTTSCC15 LTTSCC3 LTTSCC6

500 kg

750, 1500 3000, 6000 kg

LTTSCC10WD, 1000 kg

4-5 Product group 04_PL.indd 6

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:18:56


4

INNE UCHWYTY

UCHWYT DO ELEMENTÓW OKRĄGŁYCH

• • • •

pasuje do rur, prętów itp. z różnych materiałów do krótkich elementów pojedynczo, do długich w parach oraz z trawersą malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

Zakres uchwytu (średnica)

Waga

kg

mm

kg

1000 2000 3000 5000 1000 3000 4000

50 – 100 80 – 130 120 – 220 200 – 320 50 – 150 80 – 300 200 – 600

5,0 16,0 32,0 104,0 7,0 49,0 200,0

Kod produktu

TARPA10 TARPA20 TARPA30 TARPA50 TARP01 TARP30 TARP40

Dostępne również większe średnice

TARPA

TARP

UCHWYT MOCUJĄCY

• • • •

może być użyty np. do zamocowania wciągnika do belki typu I lub T stosowany także do podnoszenia malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

A

B

C

E

Waga Kod produktu

kg

mm

mm

mm

mm

kg

1000 2000 3000 5000 10000

75–230 75–230 80–320 90–355 80–350

180–375 180–375 220–498 240–520 250–520

85 93 120 111 120

220 220 271 258 280

4,0 5,0 9,5 11,0 16,0

TARPAL10 TARPAL20 TARPAL30 TARPAL50 TARPAL100

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 04_PL.indd 7

4-6 2016-06-28 12:18:57


4

INNE UCHWYTY

UCHWYT DO KRĘGÓW BETONOWYCH

• 2- lub 3-cięgnowy • dwa modele: • • •

- standardowy I oraz P do kręgów bez gumowej osłony - model K do kręgów z gumową osłoną, z wysokimi szczękami malowany proszkowo długość łańcucha 1,5m wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

Zakres uchwytu

Wymiar L

Model

Liczba cięgien

kg

mm

mm

2000 2000

60–120 80–170

245 235

norm. szczęka (P) szeroka szczęka (I)

2000

60–120

345

wysoka szczęka (K)

3000 3000

60–120 80–170

245 235

norm. szczęka (P) szeroka szczęka (I)

3000

60–120

345

wysoka szczęka (K)

Zastosowanie

Przybliżona Kod produktu waga kg

2-cięgn. 2-cięgn.

normalny krąg 25 KRT2P normalny krąg 35 KRT2I rura z gumową 2-cięgn. 35 KRT2K osłoną 3-cięgn. normalny krąg 37 KRT3P 3-cięgn. normalny krąg 46 KRT3I rura z gumową 3-cięgn. 45 KRT3K osłoną Inne rozmiary dostępne na indywidualne zamówienie

MODELE SZCZĘK

Wysoka Model K, 60-120mm Kod produktu: KRTLP

Szeroka Model I, 80-170mm Kod produktu: KRTLL

Normalna Model P, 60-120mm Kod produktu: KRTLS

UCHWYTY DO TULEI TAKŻE DOSTĘPNE L

Używane np. do podnoszenia tulei betonowych. Siedem różnych rozmiarów pomiędzy 500-8000 kg i długości od 1 do 3 m. O szczegóły pytaj nasz dział sprzedaży.

UCHWYT DO KRĘGÓW BETONOWYCH W OPAKOWANIU DO PRZENOSZENIA DOR

Zakres uchwytu

Wymiar L

kg

mm

mm

2000

60–120

245

4-7 Product group 04_PL.indd 8

Model

Liczba cięgien

Zastosowanie

Przybliżona Kod produktu waga kg

norm. szczęka (P)

2-cięgn.

normalny krąg

25

KRT2KVAL

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:19:00


4

INNE UCHWYTY

UCHWYT DO SZPULI / ZWOJÓW bez krętlika

z krętlikiem

• • • •

do podnoszenie i przenoszenia szpul kabli uchwyt z krętlikiem może być wykorzystany także do rozwijania kabla malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

DOR

Średnica otworu szpuli min / max

kg

mm

1500 1500 3000 3000

40 / 90 40 / 90 50 / 130 50 / 130

Typ

bez krętlika z krętlikiem bez krętlika z krętlikiem

A

Waga

mm

kg

190 190 225 225

1,5 2,0 3,6 4,7

Kod produktu

VITAR15 VITAR15L VITAR3 VITAR3L

A

UCHWYT NOŻYCOWY DO SZPULI / ZWOJÓW

• • • •

do podnoszenia i przenoszenia szpul kabli uchwyt z krętlikiem może być wykorzystany także do rozwijania kabla malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

Średnica otworu szpuli min / max

kg

mm

3000 3000

50 / 130 50 / 130

Typ

Waga

Kod produktu

kg 9,0 10,0

bez krętlika z krętlikiem

SATAR3 SATAR3L

uchwyt bez krętlika

UCHWYT DO WYCIĄGANIA PALET

• do wyciągania palet np. • •

z kontenerów malowany proszkowo nie do podnoszenia!

DOR kg

Zakres uchwytu mm

Przybliżona waga kg

Kod produktu

1000

30 – 100

8

TARLAVA1

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 04_PL.indd 9

4-8 2016-06-28 12:19:01


4

UCHWYTY MAGNETYCZNE I PRZYSSAWKI

UCHWYT MAGNETYCZNY 100 - 2 000 KG

• wytrzymały uchwyt magnetyczny • • • • • •

do podnoszenia blach, rur i okrągłych prętów stalowych mały i łatwy w użyciu pięć rozmiarów zwiększona stabilność podnoszonego elementu, ze względu na trwale połączone ucho gumowana rączka zwiększa komfort pracy temperatura pracy od -40°C do 80°C wsp. bezpieczeństwa modeli 100-300 kg – 3,5 : 1 modeli 600-2000 kg – 3 : 1

DOR dla blach

B

H

L

R

Waga

kg

DOR dla obiektów okrągłych kg

mm

mm

mm

mm

kg

100 300 600 1000 2000

30 90 180 300 600

62 92 122 176 234

67 88 113 158 206

92 158 228 258 378

126 150 186 282 374

3,0 10,0 24,0 50,0 85,0

Kod produktu

MAGPML100 MAGPML300 MAGPML600 MAGPML1000 MAGPML2000

PERMANENTNY UCHWYT MAGNETYCZNY Z RĄCZKĄ

• poręczny permanentny uchwyt magnetyczny • wyposażony w sworzeń, który zwalnia uchwyt po naciśnięciu rączki • idealny do podnoszenia i przenoszenia blach i kawałków stali DOR

Szerokość

Głębokość

Wysokość

Waga

kg

mm

mm

mm

kg

50

100

125

270

2,0

Kod produktu

MAG50

UCHWYT Z PRZYSSAWKAMI • dwa modele • siła uchwytu zależy od czystości i gładkości powierzchni podnoszonego elementu • aluminiowa obudowa • do podnoszenia tafli szkła, płyt aluminiowych, plastikowych, akrylowych itp.

DOR kg

Typ

Kod produktu

40 80

1 przyssawka 2 przyssawki

IMUTAR140 IMUTAR280

120 mm

360 mm 120 mm

4-9 Product group 04_PL.indd 10

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:19:04


4

UCHWYTY DO PRZECIĄGANIA LIN / KABLI

UCHWYT DO PRZECIĄGANIA LINY / KABLA

• do przeciągania lin stalowych i kabli • nadaje się do lin stalowych, drutów, kabli powlekanych i niepowlekanych kabli miedzianych

• chromowane Breaking load kg 750 1500 3000

Zakres uchwytu Gripping jaw Length mm mm

Waga

Kod produktu

kg

1 – 10 20 0,4 TARVAIP 3 – 15 35 0,7 TARVAILY 4 – 22 60 1,6 TARVAIL Większe rozmiary dostępne na indywidualne zamówienie!

RĘKAW DO PRZECIĄGANIA LINY / KABLA

• do przeciągania lin stalowych i kabli • ocynkowany • z jednym uchem

Obciążenie zrywające kg

Zakres uchwytu

Długość

Waga

mm

mm

kg

1200 1600 4400 8000

7 – 12 13 – 18 19 – 35 25 – 50

415 415 810 960

0,12 0,17 0,37 0,90

Kod produktu

VESUK12 VESUK18 VESUK35 VESUK50

KRĘLIK DO LINY / KABLA

• zapobiega skręcaniu się liny/kabla podczas przeciągania • bardzo mały • z łożyskiem igiełkowym Obciążenie zrywające kg

Średnica

Długość

Waga

mm

mm

kg

2000 4000

24 28

90 110

0,25 0,40

Kod produktu

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 04_PL.indd 11

LEIKHGS1 LEIKHGS2

4 - 10 2016-06-28 12:19:05


4

Notatki

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 04_PL.indd 12

2016-06-28 12:19:05


5. Trawersy, Wagi hakowe, Akcesoria do wózków widłowych Trawersy

Akcesoria do wózków widłowych

Żurawie warsztatowe

Łańcuchy śniegowe

Wagi hakowe

nowo

ść

Asortyment do podnoszenia dla budownictwa

Product group 05_Forankra_PL.indd 1

2016-06-28 12:14:22


5

TRAWERSY / RAMY

TRAWERSA

• • • • •

dostępne różne typy, zależnie od potrzeb klienta model A i model B jako standard może być wyposażona w szaklę i różne typy haków malowana proszkowa, standardowo w kolorze żółtym wszystkie trawersy dostępne w terminie 3-5 tygodni MODEL A

MODEL B

TRAWERSY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE

RAMA DO PODNOSZENIA, ALUMINIUM

• składana rama aluminiowa do • • • •

podnoszenia po złożeniu wymaga niewiele miejsca do przechowania łatwa i szybka w składaniu idealna np. do podnoszenia łodzi dostępna także bez haków i zawiesi wężowych

5-1 Product group 05_Forankra_PL.indd 2

Wymiary

DOR

m

kg

3,0 x 3,0 3,0 x 2,4 2,4 x 2,4

7000 7000 7000

Kąt Wysokość Długość Waga podnoszenia zawiesi m m kg 110 98 82

1,5 1,7 2,0

2,5 2,5 2,5

Kod produktu

42 NOKE733AL 38 NOKE7324AL 35 NOKE72424AL Dostawa 1-2 tygodnie

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:14:25


5

ŻURAWIE WARSZTATOWE

SKŁADANY ŻURAW WARSZTATOWY

• • • • • •

dwa rozmiary, nośność 1000 i 2000kg wysuwana belka nośna chromowane cylindry wyposażony w ochronę przed przeciążeniem obie belki składane, dzięki czemu mogą być transportowane np. w busie malowane Maks. ładunek

Wymiary

kg

mm

Waga

P1

P2

P3

A

B

C

D

E

F

G

I

1000 2000

800 1700

700 1500

1675 1690

90 205

1630 1900

1230 1290

150 150

2445 2705

2330 2505

245 230

Mechanizm obniżania posiada funkcję automatycznego zatrzymania w momencie, gdy użytkownik zdejmie z niego rękę

Kod produktu

kg 115 165

PUNOS1000PROKT PUNOS2000PROKT

Długość belki nośnej może być dostosowana

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 05_Forankra_PL.indd 3

5-2 2016-06-28 12:14:29


5

WAGI HAKOWE

MAŁA WAGA HAKOWA

• wbudowane akumulatory z czasem pracy ok. 100h na jednym ładowaniu • wyposażona w pilot zdalnego sterowania z opcjami reset, wstrzymanie, tara, zmiana jednostek i wyłączanie

• wyraźny ekran LCD • klasa dokładności OIML III oraz IP54 • dostawa nie obejmuje indywidualnego certyfikatu kalibracji Maks. obciąż. kg

Dokładność wyświetlania kg

A

B

C

L

Waga

mm

mm

mm

mm

kg

500 1000

0,20 0,50

25 25

75 75

20 20

335 335

4,2 4,2

Kod produktu

KV05ABT KV1ABT

WAGA HAKOWA

• • • • • •

dostępna także dla większych obciążeń ładowarka w zestawie czas pracy na jednym ładowaniu to ok. 100h wyposażona w pilot zdalnego sterowania z opcjami reset, wstrzymanie, tara, zmiana jednostek i wyłączanie klasa dokładności OIML III oraz IP54 dostawa nie obejmuje indywidualnego certyfikatu kalibracji

Maks. Dokł. obciąż. wyświetlania kg

kg

3000 5000 10000 20000

1,00 2,00 5,00 10,00

A

B

C

D

E

F

G

mm mm mm mm mm mm mm 550 690 820 1120

230 230 230 230

340 340 340 360

150 150 150 155

60 100 100 140

80 40 120 50 120 55 220 90

Waga

Kod produktu

kg 17,0 25,0 34,0 67,0

KV3ABT KV5ABT KV10ABT KV20ABT

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl

5-3 Product group 05_Forankra_PL.indd 4

Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:14:31


5

WSKAŹNIKI OBCIĄŻENIA

CYFROWY WSKAŹNIK OBCIĄŻENIA

• • • •

może być używany jako standardowa waga hakowa lub wskaźnik siły przyciągania wyświetlacz LCD na baterie AA, czas pracy na jednym ładowaniu to ponad 200h funkcje: reset, tara, wstrzymanie, autmoatyczne wyłączanie, wskaźnik poziomu baterii, ostrzeżenie o przeciążeniu, zmiana jednostek może być wyposażony w szaklę, hak itp. dostawa nie obejmuje indywidualnego certyfikatu kalibracji wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

• • •

Maks. Dokładność obciąż. kg kg 3000 5000 10000 20000

1,00 2,00 5,00 10,00

Materiał

Szer.

Aluminium Stal nierdzewna Stal nierdzewna Steel alloy

mm

Wys. Głębokość Średnica Waga Kod otworu produktu mm mm mm kg

90 90 90 90

230 230 280 350

30 30 48 60

25 32 32 50

1,7 3,4 6,7 9,0

KV3KI KV5KI KV10KI KV20KI

Może być wyposażony w szakle lub różne rodzaje haków (zamawiane oddzielnie)

NOWO

WSKAŹNIK OBCIĄŻENIA

• • • • • •

niedrogi wskaźnik obciążenia może być używany jako standardowa waga hakowa lub wskaźnik siły przyciągania podświetlany wyświetlacz LCD czas pracy na trzech bateriach AAA to około 150h może być wyposażony w szaklę, hak itp. dostawa nie obejmuje indywidualnego certyfikatu kalibracji Maks. obciąż. kg

Dokładność

Szer.

Wysokość Głębokość

kg

mm

mm

1000 2000

1,00 1,00

105 120

320 390

A

Waga

mm

mm

kg

75 80

28 36

2,1 3,2

ŚĆ

Kod produktu KV1 KV2

A

Pakowany w karton

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 05_Forankra_PL.indd 5

5-4 2016-06-28 12:14:35


5

PRODUKTY BUDOWLANE

SAMOPOZIOMUJĄCY UCHWYT DO PALET

• wyposażony w mechanizm • •

samopoziomujący malowany proszkowo wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

DOR

Typ wideł

kg

UWAGA! - Podnoszenie od dłuższego boku palety! - Tolerancja wymiarów ok. ± 20 mm

1500 1500 1500 2000 3000

B

C

D

mm

mm

mm

mm

kg

30 30 40 40 50

130 130 165 220 280

składane/regulowane 1300 1000 340-1600 składane/regulowane 1300 1000 340-1600 regulowane kute 1300-2000 1000 350-900 regulowane kute 1300-2000 1000 400-900 regulowane kute 1300-2000 1000 450-900

Korba

NOWO

A

NOWO

NOH15001B Szerokość wideł może być dostosowana przy pomocy korby, która służy także do składania do transportu. EN-13155

NOH15001C NOH1500S / NOSH2000S / NOH3000S Przegubowe widły utrzymują optymalną pozycję. Szerokość wideł może być dostosowana Ich szerokość może być dostosowana przy pomocy korby, która służy także do składania do transportu. EN-13155

NOWO

UCHWYT DO PALET

• • • •

malowany proszkowo i w ocynku ogniowym szerokość i długość może być dostosowana manualne poziomowanie wsp. bezpieczeństwa 4:1 EN-13155

NOH15001B NOH15001C NOH1500S NOH2000S NOH3000S

Korba

ŚĆ

• dwa modele,

Waga Kod produktu

DOR

Model /

kg

Typ

A

B

C

D

E

F

G

L

M

Waga

ŚĆ

Kod produktu

mm mm mm mm mm mm mm mm mm

kg

1500

widły regulowane 1000 1000 300 1000 1600 450 1000 30 90

140

NOH1500SK

1500

ocynk ogniowy / 1000 1000 300 1000 1600 450 1000 30 90 widły regulowane

148

NOH1500SKKS

160

NOH200SK

165

NOH2000SKKS

2000 2000

widły regulowane 1000 1000 300 1200 1800 450 1000 35 100 ocynk ogniowy / 1000 1000 300 1200 1800 450 1000 35 100 widły regulowane

Czas dostawy 2-3 tygodnie

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl

5-5 Product group 05_Forankra_PL.indd 6

Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:14:37


5

PRODUKTY BUDOWLANE

NOWO

PODNOSZONY KONTENER WYWROTKA • praktyczne narzędzie do przenoszenia odpadów na budowie • automatyczny mechanizm przechylania • dwa modele, malowany proszkowo i w ocynku ogniowym

Wymiary zewnętrzne L x S x K (kontener + ramię) mm

Pojemność

DOR

l

kg

kg

200 350 500 800 1500 3000

400 700 1000 1600 3000 6000

74 89 105 160 310 680

780 x 1000 x 480+320 880 x 1180 x 540+440 980 x 1280 x 600+480 1080 x 1520 x 760+480 1340 x 1700 x 860+510 1762 x 2146 x 1006+619

Waga Kod produktu

ŚĆ

Kod produktu ocynk ogniowy

KKNOS200 KKNOS350 KKNOS500 KKNOS800 KKNOS1500 KKNOS3000

KKNOS200K KKNOS350K KKNOS500K KKNOS800K KKNOS1500K KKNOS3000K

Czas dostawy 2-3 tygodnie Dostępne także inne modele. O szczegóły pytaj nasz dział sprzedaży.

Zapytaj nasz dział sprzedaży o zawiesia pasujące do powyższych kontenerów. Znajdziesz je w grupie produktów nr 2

Dostępne także kontenery wywrotki do wózków widłowych

NOWO

KOSZ DO TRANSPORTU LUDZI

ŚĆ

• dwa modele: 1- i 2-osobowy • model dwuosobowy posiada zdejmowany dach oraz rolki po bokach pozwalające na jego przesuwanie • oba modele wyposażone w cztery punkty podnoszenia • malowany proszkowo Model

1 osoba

DOR

1 osoba 2 osoby

2 osoby

Waga

kg

Wymiary podstawy x wysokość mm

200 300

1000Ø x K2340 1400 x 1000 x K2320

188 300

Dostępne także kosze dla większej ilości osób

Zapytaj nasz dział sprzedaży o zawiesia pasujące do powyższych koszy. Znajdziesz je w grupie produktów nr 2

KLATKA BEZPIECZEŃSTWA / DO PODNOSZENIA NOSKOR

Kod produktu

kg HNKOR1 HNKOR2 Dostawa 2-3 tygodnie

NOWO

ŚĆ

1260 mm

• NOSKOR to klatka ochronna do uchwytów do palet * uchwyt do palet definiuje maks. obciążenie • NOSKOR2000 może być używany zarówno w połączeniu z uchwytem do palet, jak i z zawiesiami łańcuchowymi • NOSKOR2000: maks. wymiary uchwytu paletowego to 186(szer.) x 96(wys.) mm

1400 mm

NOSKOR

DOR

Waga

kg

kg

* 2000

135 200

NOSKOR NOSKOR2000 Czas dostawy 2-3 tygodnie

1100 mm

Dostępne także inne modele

Kod produktu

NOSKOR2000 1360

mm

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 05_Forankra_PL.indd 7

5-6 2016-06-28 12:14:39


5

PRODUKTY BUDOWLANE

NOWO

POJEMNIK DO PODNOSZENIA BETONU • dwa modele, malowany proszkowo i w ocynku ogniowym • przeznaczony do podnoszenia i dokładnego odmierzania masy betonowej • mechanizm z dźwignią do dozowania

Pojemność DOR kg l 200 300 500 1000

520 780 1300 2600

A

B

C

ŚĆ

mm mm mm

Waga Kod produktu Kod produktu malowany mm kg proszkowo ocynk ogniowy

620 780 950 1300

1050 50 1050 60 1200 82 1450 160

920 920 1050 1250

D

750 750 880 750

BETNOS200 BETNOS300 BETNOS500 BETNOS1000

BETNOS200KS BETNOS300KS BETNOS500KS BETNOS1000KS

Czas dostawy 2-3 tygodnie Dostępne także inne modele. O szczegóły pytaj dział sprzedaży.

Zapytaj nasz dział sprzedaży o zawiesia pasujące do powyższych pojemników. Znajdziesz je w grupie produktów nr 2

NOWO

POJEMNIK DO PODNOSZENIA BETONU Z RĘKAWEM • przeznaczony do podnoszenia i dokładnego odmierzania masy betonowej • mechanizm z dźwignią do dozowania • malowany proszkowo

Pojemność l 500 1000 1500 2500

DOR kg 1300 2600 3900 6500

A

B

C

D

E

Waga

mm

mm

mm

mm

mm

kg

2373 2807 3048 2008

1081 1360 1560 1780

1000 1200 1300 1780

1505 1712 1925 1927

1370 1530 1625 1776

225 340 420 546

ŚĆ

Kod produktu

BETNOS500SUK BETNOS1000SUK BETNOS1500SUK BETNOS2500SUK

Czas dostawy 2-3 tygodnie Dostępne także inne modele! Zapytaj o szczegóły!

Zapytaj nasz dział sprzedaży o zawiesia pasujące do powyższych pojemników. Znajdziesz je w grupie produktów nr 2

INNE PRUDUKTY UCHWYT DO PODNOSZENIA RUR BETONOWYCH Dostępny w siedmiu wymiarach, od 500 do 8000 kg oraz 1 - 3 m długości.

POJEMNIK NASADZANY Mogą być układane jeden na drugim lub jeden w drugim. Przeznaczone do przechowywania. Wymiary: 2500x1100x1200 mm, DOR 1000 kg. Waga 210 kg.

POJEMNIK Z DOLNYM OPRÓŻNIANIEM Praktyczne narzędzie do przenoszenia odpadów. Wyposażony w automatyczny mechanizm opróżniania. Pięć rozmiarów: od 800 do 3000 l (2080-7800 kg).

NOWO

ŚĆ

PODNOSZONA BECZKA Praktyczne narzędzie do przenoszenia małych odpadów. Trzy rozmiary: 60, 80, 100 l (156, 208, 260 kg).

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl

5-7 Product group 05_Forankra_PL.indd 8

Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:14:41


5

AKCESORIA DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

WYSIĘGNIK DO WÓZKA WIDŁOWEGO

• • • • •

pozwala korzystać z wózka jako dźwigu trzy różne kąty podnoszenia błyskawiczne montowanie na widłach wózka miejsce haka dostosowywane w zakresie 980 – 3700 mm dwa obrotowe haki z zapadką jako standard DOR

Kod produktu

kg

Maksymalne wymiary wideł wózka mm

596-3000kg

80 x 160

TRUKPU3000

Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie robocze wózka! DOR

TRAWERSA NA WÓZEK WIDŁOWY • trawersy pozwalają korzystać z wózka jako dźwigu • wszystkie modele mogą być błyskawicznie zamontowane na widłach wózka DOR kg TRUNP2 i TRUNP2.52

1000 2500 1500

Maks. szerokość x wysokość wideł wózka mm

Waga

145 x 55 145 x 55 100 x 50

20 28 -

Kod produktu

kg TRUNP2 TRUNP2.52 TRUNP15SS

TRUNP15SS

KLATKA DO PODNOSZENIA LUDZI

• błyskawiczny montaż na widłach wózka • wymiary platformy 1100 x 1000 mm • zamek sprężynowy w drzwiczkach DOR

Waga

kg

Wymiary platformy mm

400

1100 x 1000

140

Kod produktu

kg TRUHEKO

Przed użyciem należy sprawdzić maksymalne DOR wózka!

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 05_Forankra_PL.indd 9

5-8 2016-06-28 12:14:44


5

AKCESORIA DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

PRZEDŁUŻENIE WIDEŁ

• łatwy i szybki sposób na zwiększenie długości wideł wózka • bardzo wytrzymała, zwarta konstrukcja Długość

Kod produktu

mm

Maks. wymiary wideł wózka mm

1800 1800 1800 2000 2000 2000 2200 2200 2200 2400

40x100 45X120 50X150 40X100 45X120 50X150 40X100 50X125 60X150 50X125

TRUJA401001800 TRUJA451201800 TRUJA501501800 TRUJA401002000 TRUJA451202000 TRUJA501502000 TRUJA401002200 TRUJA501252200 TRUJA601502200 TRUJA501252400 Dostawa 3-5 dni

UWAGA! Oryginalna długość wideł wózka musi stanowić minimum 60% długości wideł dodatkowych!

(1 szt.)

ŁAŃCUCHY ŚNIEGOWE DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

• ze względu na zwartość • •

łańcucha, jazda jest płynna łatwy i szybki montaż typ łańcucha pozwala także na jazdę wewnątrz budynku

MODEL 1 Wymiary koła

12.00-20 250-15 250/70 -12, 27x10 -12, 28x9 -15, 8.15 -15 250/70 -12, 27x10 -12, 28x9 -15, 8.15 -15 300-15,32X12.1-15,12-16.5, 33/12.5-16

300-15,32X12.1-15,12-16.5 6.50-10 7.00-12 7.00-12 7.00-15,205-16,215/80-16 8.25-15 8.25-15, 245/70-19.5

Grubość materiału mm

Waga

Kod produktu

kg/para

(1 szt.)

7,0 5,7 5,7 7,0 5,7 7,0 5,7 5,7 7,0 5,7 5,7 7,0

56,0 23,0 20,0 26,0 26,0 38,0 15,0 17,0 23,0 20,0 20,0 35,0

EOTRUCK1200207 EOTRUCK25015 EOTRUCK28915 EOTRUCK289157 EOTRUCK30015 EOTRUCK300157 EOTRUCK65010 EOTRUCK70012 EOTRUCK700127 EOTRUCK70016 EOTRUCK82515 EOTRUCK825157 Dostawa 3-5 dni

MODEL 2 Szerokość

PYTAJ O INNE ROZMIARY ORAZ O ŁAŃCUCHY DO SAMOCHODÓW, CIĄGNIKÓW ITD.

7.008.2528X927x107.00235/751023x9 28x12.531x15.5023x10.5-

Felga

12” 15” 15” 12” 15” 17,5” 16,5” 10” 15” 15” 12”

Waga

Kod produktu

kg/para

(1 szt.)

28,0 39,0 32,0 31,0 33,0 39,0 37,0 24,0 37,0 44,0 25,0

OL93587011 OL93588216 OL93582890 OL93580271 OL93580516 OL93582317 OL93581015 OL93580231 OL93582815 OL93580316 OL93580222 Dostawa 3-5 dni

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl

5-9 Product group 05_Forankra_PL.indd 10

Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:14:45


6. Podnośniki Podnośniki hydrauliczne

Podnośniki kolejowe

Podnośniki punktowe

Niskie cylindry hydrauliczne

Podnośniki mechaniczne

Produc group 06_PL.indd 1

2016-06-28 12:07:09


6

PODNOŚNIKI HYDRAULICZNE SŁUPKOWE

PODNOŚNIK HYDRAULICZNY SŁUPKOWY

• wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 • model 10t dostępny •

• •

także w mniejszej wersji (TUNKKI10PM) podnośniki 5-20t posiadają obrotowy element regulacyjny (nie dotyczy niższego modelu 10t) do użytku także w poziomie malowany proszkowo

DOR t 5,0 10,0 10,0 15,0 20,0 32,0 50,0

Min. Wysokość Wys. Maks. Przybliżona wysokość podn. regulacji wysokość waga mm mm mm mm kg 216 230 124 230 242 285 300

127 150 96 150 150 180 180

70 80 80 60 -

413 460 220 460 452 465 480

4,8 6,6 7,7 8,4 10,8 22,3 32,2

Kod produktu

TUNKKI50P TUNKKI100P TUNKKI10PM TUNKKI160P TUNKKI200P TUNKKI300P TUNKKI500P

Podnośniki są pakowane w pudełka kartonowe

PODNOŚNIK HYDRAULICZNY SŁUPKOWY NA SPRĘŻONE POWIETRZE

• podnośnik hydrauliczny sterowany • • • •

sprężonym powietrzem szybki w użyciu wyposażony w wymienny łącznik ¼ cala może być obsługiwany także dźwignią malowany proszkowo

6-1 Produc group 06_PL.indd 2

DOR

Min. Wysokość wysokość podn.

Wys. regulacji

Maks. wysokość

Waga

t

mm

mm

mm

mm

kg

5 12 20

210 265 265

140 165 165

60 80 80

430 510 510

6,0 13,5 17,7

Kod produktu

TUNKKI05AIR TUNKKI12AIR TUNKKI20AIR

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:07:15


PODNOŚNIKI HYDRAULICZNE

6

PODNOŚNIK HYDRAULICZNY

• podnoszenie z bardzo

• •

niskiego (od spodu) lub wysokiego (od góry) pułapu niezrównany w podnoszeniu ciężkich maszyn itp. powierzchnia pokryta niebieską farbą

DOR

Maks. Maks. Min. Min. wysokość od wysokość od wysokość od wysokość od spodu góry spodu góry

Waga

kg

mm

mm

mm

mm

kg

5000 10000 25000

230 265 273

573 650 720

20 30 58

370 420 505

20 35 100

Kod produktu

TUNKKI5H TUNKKI10H TUNKKI25H

PODNOŚNIK KOLEJOWY TYPU “FARM JACK”

• do użytku w gospodarstwach, garażach, na off-roadach itp. • lekki i wydajny • powierzchnia pokryta niebieską farbą DOR Min. wysokość Maks. wysokość 130 - 300 mm punktu podnoszenia punktu podnoszenia 300 - 500 mm powyżej 500 mm kg mm mm

Waga

Kod produktu

kg

2000 1600 500

130

1060

13,0

TUNKHATA3548

2000 1600 500

130

1325

14,5

TUNKHATA3560

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Produc group 06_PL.indd 3

6-2 2016-06-28 12:07:15


6

PODNOŚNIKI KOLEJOWE I PUNKTOWE

PODNOŚNIK KOLEJOWY DO PODNOSZENIA OD SPODU LUB OD GÓRY

• podnoszenie przy • • •

DOR

pomocy korby dwa różne punkty podnoszenia, na spodzie i na górze powierzchnia pokryta niebieską farbą współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1

t 3 5 10 20

Min. wys. Min. wys. Wysokość Wymiary Przybliżona górnego dolnego podnoszenia podstawy waga punktu punktu podnoszenia podnoszenia mm mm mm mm kg 730 730 800 800

75 70 90 95

350 300 300 340

130x 138 140x170 140x170 140x170

20 28 46 63

Kod produktu

TUNKKI03S TUNKKI05S TUNKKI10S TUNKKI20S

PODNOŚNIK PUNKTOWY DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

• • • • •

6-3 Produc group 06_PL.indd 4

dwa rozmiary 22t oraz 35t podnośnik hydrauliczny na sprężone powietrze “wagi ciężkiej” wymagane ciśnienie 5-8,5 bar dołączony blok korekty wysokości ze względu na różne wysokości podnoszenia powierzchnia pokryta niebieską farbą

DOR

Min. wysokość

Maks. wysokość

Wysokość podnoszenia

Waga

kg

mm

mm

mm

kg

22000 35000

230 245

430 490

200 245

45,0 46,0

Kod produktu

TUNKKI22AIR TUNKKI35AIR

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:07:21


PODNOŚNIKI PUNKTOWE TYPU ”ŻABA”

6

PODNOŚNIK PUNKTOWY TYPU “ŻABA” 1,5T

• podnośnik z wysokiej klasy lekkiego • •

metalu zdolność podnoszenia 1,5t wyposażony w podwójne cylindry

Maks. Wysokość Waga Kod produktu wysokość podnoszenia

DOR

Min. wysokość

kg

mm

mm

mm

kg

1500

90

358

268

14,3

TUNKHA15AL

Podnośnik jest pakowany w pudełko kartonowe

PODNOŚNIK PUNKTOWY TYPU “ŻABA” 2,5T

• podnośnik punktowy o niskim • •

profilu wytrzymały korpus ze stali powierzchnia pokryta niebieską farbą

Wysokość Waga Maks. wysokość podnoszenia

DOR

Min. wysokość

kg

mm

mm

mm

kg

2500

85

455

370

34,8

TUNKHA25MA

Podnośnik jest pakowany w pudełko kartonowe

PODNOŚNIK PUNKTOWY TYPU “ŻABA” 5T i 10T

• długi korpus stalowy • podnoszenie przy pomocy rączki lub

DOR

Min. wysokość

• opuszczanie przy pomocy rączki • powierzchnia pokryta niebieską farbą

kg

mm

mm

mm

5000 10000

150 160

560 560

410 400

pedału

Kod produktu

Maks. Wysokość Waga wysokość podnoszenia

Kod produktu

kg 87,0 TUNKHA5PRO 146,0 TUNKHA10PRO

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Produc group 06_PL.indd 5

6-4 2016-06-28 12:07:28


6

PODNOŚNIK DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH / CYLINDRY HYDRAULICZNE

PODNOŚNIK DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

• do podnoszenia m.in. •

wózków widłowych malowany proszkowo A

DOR DOR Maks. Maks. Min. Min. Waga Kod produktu dla punktu dla punktu wysokość wysokość wysokość wysokość A B A B A B kg kg mm mm mm mm kg 5000

4000

725

413

415

65

45,0

TUNKTRU45

B

NISKI CYLINDER HYDRAULICZNY

• • • • •

podnoszenie hydrauliczne wymagana zewnętrzna pompka DOR 5 - 150t wysokość podnoszenia 9 - 30 mm malowany proszkowo

DOR

Min. Wys. wysokość podn.

Wymiary

Ciśnienie Ilość oleju

Waga

t

mm

mm

mm

bar

litr

kg

5 10 15 20 30 50 75 100 150

40 45 50 60 65 75 85 95 118

9 11 13 17 17 19 21 25 30

63x44x40 78x56x45 92x68x50 104x80x60 125x100x65 153x125x75 186x155x85 206x175x95 247x215x118

500 520 600 590 585 625 600 640 610

0,012 0,022 0,04 0,07 0,11 0,18 0,13 0,45 0,82

0,75 1,3 2,0 3,1 5,0 8,8 15,3 21,0 40,0

5t

30t

50t

10t

75t

Kod produktu

TUNKKI5SYL TUNKKI10SYL TUNKKI15SYL TUNKKI20SYL TUNKKI30SYL TUNKKI50SYL TUNKKI75SYL TUNKKI100SYL TUNKKI150SYL

15t

20t

100t

150t

POMPKA RĘCZNA DO CYLINDRÓW HYDRAULICZNYCH

• ręczna pompka hydrauliczna do •

cylindrów hydraulicznych trzy różne rozmiary

6-5 Produc group 06_PL.indd 6

Ciśnienie Przepływ oleju przy wysokim ciśnieniu

Przepływ oleju przy niskim ciśnieniu

Ilość oleju

bar

ml

ml

litr

63 63 63

2,6 3,0 3,0

11,5 20,0 20,0

0,6 1,0 1,9

Do cylindrów

Waga

Kod produktu

kg 5-50t 30-100t 100-150t

6,0 9,0 13,4

TUNKKIPUMP1 TUNKKIPUMP2 TUNKKIPUMP3

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:07:30


7. Asortyment do beczek Zawiesia Uchwyty Wรณzki

Product group 07_Forankra_PL.indd 1

2016-06-28 12:04:07


7

ZAWIESIA

ZAWIESIE DO PODNOSZENIA PIONOWEGO BECZEK

• • • • •

do podnoszenia w pionie uchwyty mocowane na stałe do 2-cięgnowego zawiesia łańcuchowego pasuje do beczek o różnych rozmiarach pokryte farbą wsp. bezpieczeństwa 4: 1 DOR

Typ zawiesia

kg

L

1000

dla 1 beczki

Długość L

Waga

mm

kg

690

3

Kod produktu

TYNRAHARU1

ZAWIESIE DO PODNOSZENIA POZIOMEGO BECZEK

• • • •

do podnoszenia tylko w poziomie dostosowuje się automatycznie do rozmiaru beczki pokryte farbą wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

Typ zawiesia

kg 1000 2000

Waga

Kod produktu

kg dla 1 beczki dla 2 beczek

5 10

TYRA01 TYRA02

UCHWYT DO PODNOSZENIA BECZKI W PIONIE

• • • •

do podnoszenia tylko w pionie pasuje do beczek o różnych rozmiarach pokryty farbą wsp. bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

Typ uchwytu

kg 600

7-1 Product group 07_Forankra_PL.indd 2

Waga

Kod produktu

kg dla 1 beczki

7

TYTAR600

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:04:09


UCHWYTY / PRZENOŚNIKI

7

PRZENOŚNIK DO BECZEK NA WÓZEK WIDŁOWY

• • • • •

do standardowych, 200-litrowych beczek szybki i łatwy montaż możliwe obracanie beczki, także wewnątrz wózka dla przemysłu, gospodarstw, wykonawców itp. pokryty farbą DOR

Waga

Kod produktu

kg

kg

365

70

TYNN365TRU

DOR

Waga

Kod produktu

kg

kg

250

45

WÓZEK DO BECZEK

• do standardowych, 200-litrowych • • • • •

beczek łatwy i szybki w użyciu beczka może być przewożona w pozycji pionowej i poziomej dla przemysłu, gospodarstw, wykonawców itp. pokryty farbą kółka poliuretanowe

TYVA250

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 07_Forankra_PL.indd 3

7-2 2016-06-28 12:04:12


7

PODSTAWA BECZKI

NOWO

PODSTAWA BECZKI

• do przechowywania beczek • zwarta stalowa struktura DOR

Wymiar wewnętrzny

Wysokość

Średnica koła

Waga

kg

mm

mm

mm

kg

300

598

157

75

9,5

ŚĆ

Kod produktu

TYSIALU

Notatki

7-3 Product group 07_Forankra_PL.indd 4

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:04:12


8. Wyciągarki Wciągarki i wyciągarki elektryczne Wyciągarki ręczne taśmowe Wyciągarki ręczne linowe

Product group 08_Forankra_PL.indd 1

2016-06-28 09:38:02


8

WYCIĄGARKI ELEKTRYCZNE

WCIĄGARKA ELEKTRYCZNA 230 V i 380 V / 50 Hz

• • • • •

wysokiej jakości wciągarka do profesjonalnego użytku maksymalna zdolność podnoszenia/wyciągania 300, 500, 1000 oraz 2000 kg wyposażona w linę stalową i hak obrotowy z zapadką klasa ochrony IP54 / IP51 (VAVINTH300EL i VAVINTH500EL) VAVIN500MINI - ekstremalnie lekka, ale mocna wciągarka - wyposażona w ochronę przed przeciążeniem i hak zaczepowy - silnik szczotkowy Maksymalna Woltaż Średnica liny zdolność (mm) x podnoszenia długość (m) i wyciągania kg 300 500 500 1000 2000

230V 230V 380V 380V 380V

7 x 30 6 x 30 8 x 45 10 x 45 12 x 70

Silnik

Prędkość

Kabel Kabel ED% kasety zasilania sterującej

kW

m/min

m

m

0,74 1,30 1,47 2,20 3,67

15 7 21 12 12

2 2 2 2 10

0,5 0,5 0,5 0,5 1,5

Wymiary

Waga

Kod produktu

LxSxK mm

kg 39 21 76 145 392

40 250x201x233 40 500x250x330 40 710x310x285 40 1120x385x340 40 1290x590x520

VAVINTH300EL VAVIN500MINI VAVINTH500EL VAVINTH1000EL VAVINTH2000EL

VAVIN500MINI

WYCIĄGARKA ELEKTRYCZNA DO POJAZDÓW 12V / 24V • wysokiej jakości wciągarka do profesjonalnego użytku • silnik na magnesy stałe • maksymalna zdolność wyciągania 1500 kg, 2000 kg oraz 4300 kg • wyposażona w linę stalową • prowadnica rolkowa do liny • do użytku z kasetą sterującą na odłączanym kablu • wire rope roll control Maks. Woltaż Średnica liny (mm) Moc silnika Prędkość zdolność x długość (m) wyciągania wyciągania kW 0kg-max kg m/min 2000 4500 4500

12V 12V 24V

6,0 x 18,0 9,2 x 28,0 9,2 x 28,0

1,30 2,70 3,00

3,6-1,5 4,2-1,6 5,0-1,8

Wymiary LxSxK

Kabel kasety Waga sterującej

mm

m

kg

341 x 142 x 152 571 x 186 x 224 571 x 186 x 224

3,0 3,0 3,0

16,0 48,0 48,0

Kod produktu

VIKEW450012 VINEW1000012 VINEW1000024

Zawiera prowadnicę rolkową do liny

8-1 Product group 08_Forankra_PL.indd 2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:38:04


WYCIĄGARKI ELEKTRYCZNE

NOWO

WYCIĄGARKA ELEKTRYCZNA DO POJAZDÓW 12V

• • • •

silnik na magnesy stałe wyposażona w linę stalową i hak z zapadką 1133 kg - model z prowadnicą rolkową i osobną płytą mocującą do użytku z kasetą sterującą na odłączanym kablu

Maks. Woltaż zdolność wyciągania kg 900 1133

12V 12V

Średnica liny (mm) x długość (m) 4,0 x 15,0 4,8 x 12,0

Moc silnika Prędkość wyciągania 0kg-max kW m/min 0,63 0,75

3,2-0,9 3,2-1,0

VIATV900

Wymiary LxSxK

Kabel kasety sterującej

Waga

mm

m

kg

275 x 102 x 105 283 x 99 x 105

1,1 2,8

5,5 6,5

8

ŚĆ

Kod produktu

VIATV900 VIATV1133

VIATV1133

ELEKTRYCZNY WCIĄGNIK LINOWY DO PODNOSZENIA I WYCIĄGANIA 230V / 50Hz

• • • •

lekki i łatwy w użytku dwa modele: 250 oraz 450 kg pilot zdalnego sterowania wyposażaony w hak z zapadką oraz wskaźnik przeciążenia DOR

Woltaż

kg 250 450

230V 230V

Silnik

Długość liny

Waga

kW

m

kg

1,2 1,2

8,0 4,6

7,0 7,0

Kod produktu

VANOS250 VANOS450

Pakowany w pudełko kartonowe

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 08_Forankra_PL.indd 3

8-2 2016-06-28 09:38:11


8

WYCIĄGARKI RĘCZNE TAŚMOWE

WYCIĄGARKA RĘCZNA TAŚMOWA

• • • • • •

wysokiej jakości wyciągarka do łodzi i przyczep samochodowych cztery modele wyciągarka 800kg z podwójną przekładnią, “super ciężki” model z mechaniczną dźwignią hamulca pozostałe modele z obudowanym hamulcem automatycznym zawiera 8m taśmy poliestrowej zakończonej hakiem z zapadką model ze stali nierdzewnej posiada 10m taśmy Materiał

stal, pokryta farbą stal, pokryta farbą stal, ocynkowana AISI 316

Maks. zdolność Szerokość taśmy Długość taśmy wyciągania

Waga

kg

mm

m

kg

600 825 800 900

50 50 50 50

8,0 8,0 8,0 10,0

4,4 8,0 4,9 8,0

VINT600AT

Kod produktu

VINT600AT VINT900AT VINT800H VINT900RUAT

VINT900AT

VINT800H

STAL NIERDZEWNA AISI 316

ZAPASOWA TAŚMA DO WYCIĄGAREK - wyposażona w hak - szerokość taśmy 50 mm - poliester - pakowana w worek plastikowy z kodem kreskowym

8-3 Product group 08_Forankra_PL.indd 4

Długość

Kod produktu

m 4,5 8,0

VV20004,5 VV20008

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:38:17


WYCIĄGARKI RĘCZNE LINOWE

8

WYCIĄGARKA RĘCZNA LINOWA

• wysokiej klasy wyciągarka do • • • • •

profesjonalnego użytku dwa modele, jeden z uchwytem górnym, drugi z uchwytem bocznym wyposażona w automatyczny hamulec cierny, który działa w obu kierunkach DOR dla podnoszenia: 250kg, 500kg, 1000kg oraz 2000kg może być zamontowana na wiele sposobów np. na podłodze lub na ścianie dostarczana bez liny, która musi być zamówiona oddzielnie

Model

DOR kg

Uchwyt boczny Uchwyt boczny Uchwyt boczny Uchwyt boczny Uchwyt boczny Uchwyt górny Uchwyt górny Uchwyt górny

Maks. średnica liny

Maks. długość liny

Waga (bez liny)

mm

m

kg

4 4/5 6/8 10 13 4/5 6/8 10

22 40 20 30 30 20 25 30

5,5 16,9 18,8 38,0 64,0 10,0 17,0 35,0

150 300 500 1000 2000 250 500 1000

Kod produktu

VAVIN150 VAVIN250 VAVIN500 VAVIN1000 VAVIN2000 VAVIN250Y VAVIN500Y VAVIN1000Y

Uchwyt boczny

Uchwyt górny Kod produktu

A B mm mm

VAVIN150 VAVIN250 VAVIN500 VAVIN1000 VAVIN2000 VAVIN250Y VAVIN500Y VAVIN1000Y

180 240 240 412 500 150 180 300

C mm

D E G mm mm mm

325 150 150 350 385 200 200 250 385 200 200 250 485 300 300 350 585 325 350 350 - 150+170 200 240 - 180+180 260 240 - 300+190 300 340

H mm

I JØ mm mm

102 152 112,5 122 196 143 122 200 145 195 367 235 285 436 326 128 136/100 114 182 183/130 141 198 247 186

8,5 12 12 17 20 10,5 12 17

LINA STALOWA DO WYCIĄGAREK Z HAKIEM OBROTOWYM Z ZAPADKĄ Pasuje do modeli kg

Długość m

Rozmiar liny mm

Kod produktu

150/250/300 500 1000

12 14 30

4 6 10

VAVIN250VA412 VAVIN500VA614 VAVIN100VA1030

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 08_Forankra_PL.indd 5

8-4 2016-06-28 09:38:21


8 Notatki

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 08_Forankra_PL.indd 6

2016-06-28 09:38:21


9. Punkty mocujące Klasa 8

Stal nierdzewna

Klasa 10

Do kontenerów morskich

Obrotowe Ze śrubą / do wspawania

Product group 09_PL.indd 1

2016-06-28 12:02:21


9 Instrukcje użytkowania punktów mocujących W podnoszeniu wielocięgnowym, kąty są kątami bocznymi pomiędzy cięgnami zawiesia, odpowiednio 0 – 90° (0-45°) oraz 90 – 120° (45-90°). Punkty mocowane przy pomocy śrub muszą być zawsze odpowiednio mocno dokręcone. Należy jednak unikać za mocnego ich dokręcania. W przypadku mocowania haka bezpośrednio do punktu mocującego, musi on mieścić się w nim w ten sposób, aby ciężar był skierowany na dół haka, a nie jego końcówkę. Jeśli śruba mocująca z długim gwintem mocowana jest do otworu bez gwinta, przy pomocy nakrętki, należy upewnić się, że średnica tego otworu jest maksymalnie o 10% większa niż średnica gwintu śruby oraz starannie dokręcić nakrętkę o minimalnej klasie wytrzymałości 8.8. Gwint musi być tak długi, aby cała długość nakrętki mogła zostać do niego dokręcona.

Punkty mocujące DIN 580 oraz DIN 582 mogą być wykorzystywane w temperaturze od -20°C do 200°C. Minimalne długości gwintu śruby z uchem dla różnych materiałów d - średnica gwintu śruby z uchem Stal

Żeliwo

Aluminium

1xd

1,25 x d

2xd

Aluminium - stop magnezu

2,5 x d

Punkty mocujące klasy 8 Śruby z uchem powinny być dokręcone ręcznie lub przy użyciu odpowiedniego narzędzia tak, aby stykały się one z podnoszonym elementem w całej swojej płaszczyźnie. Należy uważać, aby nie przekręcić gwintu śruby. Po dokręceniu, ucho śruby powinnno być skierowane w kierunku podnoszenia. Dotyczy to także podnoszenia wielocięgnowego. Punkty mocujące typu DIN 580 / DIN 582 nie mogą być mocowane horyzontalnie.

9-1 Product group 09_PL.indd 2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:02:22


PUNKTY MOCUJĄCE DIN

NAKRĘTKA Z UCHEM DO PODNOSZENIA PIONOWEGO DIN 582

ŚRUBA Z UCHEM DO PODNOSZENIA PIONOWEGO DIN 580

Rozmiar d2 d3

Rozmiar d2

d1

d4

h

k

mm mm mm mm mm

M6 M8 M10 M12 M14 M16 M18 M20 M22 M24 M27

20 20 25 30 35 35 40 40 45 50 55

36 36 45 54 63 63 72 72 81 90 96

M30

65 108 60 109

M33 M36 M39 M42 M45 M48 M52 M56 M64

65 75 85 85 100 100 110 110 120

108 126 144 144 166 166 184 184 206

20 36 8 20 36 8 25 45 10 30 53 12 35 62 14 35 62 14 40 71 16 40 71 16 45 80,5 18 50 90 20 53 97 22 60 70 80 80 90 90 100 100 110

109 128 147 147 168 168 187 187 208

Rozm. Waga Kod opak. produktu szt. kg 50 50 50 25 25 10 10 10 1 1 1

0,048 0,05 0,09 0,16 0,24 0,24 0,36 0,36 0,58 0,72 0,7

NSM06 NSM08 NSM10 NSM12 NSM14 NSM16 NSM18 NSM20 NSM22 NSM24 NSM27

24

1

1,32

NSM30

24 28 32 32 38 38 42 42 48

1 1 1 1 1 1 1 1 1

1,3 2,08 2,02 3,11 3,04 5,02 4,95 6,69 9,3

NSM33 NSM36 NSM39 NSM42 NSM45 NSM48 NSM52 NSM56 NSM64

d1 M6 M8 M10 M12 M14 M16 M18 M20 M22 M24 M27 M30 M33 M36 M39 M42 M45 M48 M52 M56 M64

Rozm. Waga Kod opak. produktu mm mm mm mm mm mm szt. kg 20 20 25 30 35 35 40 40 45 50 55 65 65 75 85 85 100 100 110 110 120

d3

d4

h

36 36 45 54 63 63 72 72 81 90 96 108 108 126 144 144 166 166 184 184 206

20 20 25 30 35 35 40 40 45 50 53 60 60 70 80 80 90 90 100 100 110

36 36 45 53 62 62 71 71 80,5 90 97 109 109 128 147 147 168 168 187 187 208

k

9

l

8 13 8 13 10 17 12 20,5 14 27 14 27 16 30 16 30 18 35 20 36 22 39 24 45 24 45 28 54 32 63 32 63 38 68 38 68 42 78 42 78 48 90

50 50 50 25 25 10 10 10 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

0,05 0,06 0,11 0,18 0,28 0,28 0,45 0,45 0,67 0,87 0,88 1,66 1,66 2,65 4,03 4,03 6,38 6,38 8,8 8,8 12,4

NSR06 NSR08 NSR10 NSR12 NSR14 NSR16 NSR18 NSR20 NSR22 NSR24 NSR27 NSR30 NSR33 NSR36 NSR39 NSR42 NSR45 NSR48 NSR52 NSR56 NSR64

DOR OPAKOWANIE SKLEPOWE Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

M6 M8 M10 M12 M14 M16 M18 M20 M22 M24 M27 M30 M33 M36 M39 M42 M45 M48 M52 M56 M64 M72 M80 M100

0,08 0,14 0,23 0,34 0,34 0,70 0,70 1,20 1,20 1,80 2,50 3,20 3,20 4,60 4,60 6,30 6,30 8,60 8,60 11,50 16,00 20,00 28,00 40,00

niedozwolone

0,16 0,28 0,46 0,68 0,68 1,40 1,40 2,40 2,40 3,60 5,00 6,40 6,40 9,20 9,20 12,60 12,60 17,20 17,20 23,00 32,00 40,00 56,00 80,00

niedozwolone

0,05 0,10 0,17 0,24 0,24 0,50 0,50 0,83 0,83 1,27 1,78 2,28 2,28 3,28 3,28 4,50 4,50 6,10 6,10 8,30 11,00 14,28 20,00 28,57

niedozwolone

0,08 0,14 0,23 0,34 0,34 0,70 0,70 1,20 1,20 1,80 2,50 3,20 3,20 4,60 4,60 6,30 6,30 8,60 8,60 11,50 16,00 20,00 28,00 40,00

niedozwolone

niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone

niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone

niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone

Większe rozmiary dostępne z 2-3 tygodniowym czasem dostawy

niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone

Typ

niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone niedozwolone

nakrętka nakrętka nakrętka nakrętka śruba śruba śruba śruba

Pakowane Rozmiar Kod po opak. produktu szt. kpl. 4 15 NSM06IP4 2 15 NSM08IP2 2 15 NSM10IP2 1 15 NSM12IP1 4 15 NSR06IP4 2 15 NSR08IP2 2 15 NSR10IP2 1 15 NSR12IP1

Inne produktu w opakowaniach sklepowych można znaleźć na stronie 15-6

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 09_PL.indd 3

9-2 2016-06-28 12:02:24


9

KLASA 8

PUNKTY MOCUJĄCE DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8

• • • • •

KLASA 8 DOR dla podnoszenia w pionie oznaczony na uchu w podnoszeniu bocznym obciążenie stanowi 25% pionowego DOR powierzchnia malowana proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 Rozmiar D

Nakrętka z uchem

Śruba z uchem

Ø

L

Waga

M

mm

mm

mm

kg

M6 M8 M10 M12 M14 M16 M20 M24 M30 M36 M42 M48

36 36 45 54 63 63 72 90 108 126 144 166

20 20 25 30 35 35 40 50 60 70 80 90

36 36 45 53 62 62 71 90 109 128 147 168

0,049 0,05 0,09 0,16 0,24 0,24 0,36 0,72 1,32 2,08 3,11 5,02

Rozmiar

D

K

Ø

L

Waga

M

mm

mm

mm

mm

kg

M6 M8 M10 M12 M14 M16 M20 M24 M30 M36 M42 M48

28 39 45 54 63 63 72 90 108 126 144 166

13 15 18 22 28 28 30 38 45 55 65 70

16 20 25 30 35 35 40 50 60 70 80 90

42 51 63 75 88 88 101 128 154 183 212 238

0,05 0,06 0,11 0,18 0,28 0,28 0,45 0,87 1,66 2,65 4,03 6,38

Kod produktu

NS8M06 NS8M08 NS8M10 NS8M12 NS8M14 NS8M16 NS8M20 NS8M24 NS8M30 NS8M36 NS8M42 NS8M48

Kod produktu

NS8R06 NS8R08 NS8R10 NS8R12 NS8R14 NS8R16 NS8R20 NS8R24 NS8R30 NS8R36 NS8R42 NS8R48

DOR Moment obrotowy

Rozmiar

9-3 Product group 09_PL.indd 4

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

M6

0,40

0,15

0,80

0,20

0,14

0,10

0,21

0,15

M8

1,00

0,40

2,00

0,50

0,35

0,25

0,52

0,37

8,0

M10

1,00

0,40

2,00

0,50

0,35

0,25

0,52

0,37

16,0

Nm

3,5

M12

2,00

0,75

4,00

1,00

2,80

0,50

1,00

0,75

28,0

M14

4,00

1,50

8,00

2,00

1,40

1,00

2,10

1,50

70,0

M16

4,00

1,50

8,00

2,00

1,40

1,00

2,10

1,50

70,0

M20

6,00

2,30

12,00

3,00

2,10

1,50

3,15

2,25

135,0

M24

8,00

3,20

16,00

4,00

2,80

2,00

4,20

3,00

230,0

M30

12,00

4,50

24,00

6,00

4,20

3,00

6,30

4,50

465,0

M36

16,00

7,00

32,00

8,00

5,60

4,00

8,40

6,00

814,0

M42

24,00

9,00

48,00

12,00

8,40

6,00

12,60

9,00

1304,0

M48

32,00

12,00

64,00

16,00

11,20

8,00

16,80

12,00

1981,0

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:02:27


KLASA 8

9

ŚRUBA Z UCHEM DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8

• • • • • •

KLASA 8 podnoszenie w każdej pozycji może być obrócona, w zależności od kierunku podnoszenia mocowanie ucha przy pomocy osobnej śruby powierzchnia malowana proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1

Rozmiar

A

B

C

F

H

Waga

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

M6 x 15 M8 x 15 M10 x 16 M12 x 22 M14 x 20 M16 x 29 M20 x 32 M24 x 40 M30 x 45

25 25 25 35 35 35 50 50 60

45 45 45 63 63 63 90 90 108

25 25 25 35 35 35 50 50 62

10 10 10 14 14 14 20 20 24

45 45 45 62 62 62 90 90 109

0,09 0,09 0,11 0,27 0,29 0,30 0,86 0,90 1,70

DxL

Kod produktu

NSR06P NSR08P NSR10P NSR12P NSR14P NSR16P NSR20P NSR24P NSR30P

DOR Moment obrotowy

Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

M6

0,40

0,10

0,80

0,20

0,14

0,10

0,21

0,15

M8

0,80

0,20

1,60

0,40

0,28

0,20

0,42

0,30

8,0

M10

1,00

0,25

2,00

0,50

0,35

0,25

0,52

0,37

16,0

3,5

M12

1,60

0,40

3,20

0,80

0,56

0,40

0,84

0,60

28,0

M16

4,00

1,00

8,00

2,00

1,40

1,00

2,10

1,50

70,0

M20

6,00

1,50

12,00

3,00

2,10

1,50

3,15

2,25

135,0

M24

8,00

2,00

16,00

4,00

2,80

2,00

4,20

3,00

230,0

M30

12,00

3,00

24,00

6,00

4,20

3,00

6,30

4,50

465,0

M36

16,00

4,00

32,00

8,00

5,60

4,00

8,40

6,00

814,0

M42

24,00

6,00

48,00

12,00

8,40

6,00

12,60

9,00

1304,0

M48

32,00

8,00

64,00

16,00

11,20

8,00

16,80

12,00

1981,0

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 09_PL.indd 5

Nm

9-4 2016-06-28 12:02:29


9

KLASA 10

ŚRUBA Z UCHEM DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 10

• • • • • •

KLASA 10 podnoszenie w każdej pozycji może być obrócona, w zależności od kierunku podnoszenia mocowanie ucha przy pomocy osobnej śruby powierzchnia malowana proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 Rozmiar

A

B

C mm

D Ø mm

E Ø mm

G Ø mm

K Ø mm

M

mm

mm

M8 M10 M12 M16 M20 M24 M30 M36 M42 M48

52,5 52,5 62,4 71,5 79,9 96,9 123,9 124,9 148,0 164,9

12 12 15 16 18 23 27 37 40 45

L

Kod produktu

mm

8,5 8,5 8,5 15 17 20 28 38 41 47

25 25 30 35 40 48 60 80 90 95

32 32 44 56 58 73 80 95 105 120

34 34 46 60 60 76 84 99 114 129

49 49 58 67 76 94 114 154 170 185

15 15 18 24 30 36 45 54 63 72

NS10M08 NS10M10 NS10M12 NS10M16 NS10M20 NS10M24 NS10M30 *NS10M36 *NS10M42 *NS10M48

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 2-3 tygodnie DOR Moment obrotowy

Rozmiar

9-5 Product group 09_PL.indd 6

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

Nm

M8

1,00

0,40

2,00

0,80

0,56

0,40

0,84

0,60

8,0

M10

1,00

0,40

2,00

0,80

0,56

0,40

0,84

0,60

16,0

M12

2,00

0,75

4,00

1,50

1,00

0,75

1,60

1,12

28,0

M16

4,00

1,50

8,00

3,00

2,00

1,50

3,15

2,25

70,0

M20

6,00

2,30

12,00

4,60

3,22

2,30

4,83

3,45

135,0

M24

8,00

3,20

16,00

6,40

4,48

3,20

6,70

4,80

230,0

M30

12,00

4,50

24,00

9,00

6,30

4,50

9,40

6,70

465,0

M36

16,00

7,00

32,00

14,00

9,80

7,00

14,70

10,5

814,0

M42

24,00

9,00

48,00

18,00

12,60

9,00

18,90

13,5

1304,0

M48

32,00

12,00

64,00

24,00

16,80

12,00

25,20

18,0

1981,0

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:02:30


KLASA 8

• • • • •

9

OBROTOWA ŚRUBA Z UCHEM DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8 KLASA 8 ucho obraca się w kierunku podnoszenia powierzchnia malowana proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 dostępne także z dłuższym 120 mm gwintem Rozmiar b e g t

Wymiary średnica ucha x wysokość x szerokość

Waga

d

mm

mm

mm

mm

mm

kg

M10 M12 M16 M20 M24 M30 M30 M36 M42 M45 M48 M56 M64

36 36 36 50 57 66 80 80 80 80 80 117 117

18 18 40 30 40 35 35 50 50 60 50 84 95

51 51 52 68 78 97 112 109 109 109 109 310 310

41 41 42 56 65,5 80,5 92 89,5 89,5 89,5 89,5 280 280

14x55x30 14x55x30 14x55x30 16x70x34 18x85x37 20x85x37 22x115x50 22x115x50 25x115x50 25x115x50 25x115x50 32x152x70 32x152x70

0,43 0,44 0,46 0,96 1,45 2,17 3,57 4,17 3,67 4,17 4,02 11,6 12,6

Kod produktu

Kod produktu z gwintem 120mm

NS8KL1003 NS8KL1205 NS8KL161 NS8KL202 NS8KL2432 NS8KL3053 NS8KL308 NS8KL368 NS8KL4210 NS8KL4510 NS8KL4810 NS8KL5615 NS8KL6415

NS8KL161120 NS8KL202120 NS8KL243120 NS8KL305120 NS8KL308120 NS8KL368120 -

DOR Moment obrotowy Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

M10

0,9

0,45

1,2

0,6

0,4

0,3

0,6

0,5

10-16

M12

1,0

0,5

2,0

1,0

0,8

0,5

1,1

0,8

15-28

Nm

M16

2,0

1,1

4,0

2,2

1,5

1,1

2,4

1,6

45-70

M20

4,0

2,0

8,0

4,0

2,8

2,0

4,0

3,0

75-130

M24

6,3

3,2

12,6

6,3

4,3

3,2

6,3

4,7

90-130

M30

10,6

5,3

21,2

10,6

7,1

5,3

11,1

8,0

230-400

M30

11,8

8,0

23,6

16,0

11,2

8,0

16,0

11,8

230-400

M36

11,8

8,0

23,6

16,0

11,2

8,0

16,0

11,8

270-600

M42

15,0

10,0

30,0

20,0

14,0

10,0

21,0

15,0

270-700

M45

15,0

10,0

30,0

20,0

14,0

10,0

21,0

15,0

350-800

M48

15,0

10,0

30,0

20,0

14,0

10,0

21,0

15,0

350-800

M56

25,0

15,0

50,0

25,0

21,0

15,0

31,5

25,0

350-900

M64

25,0

15,0

50,0

25,0

21,0

15,0

31,5

25,0

350-900

Dłuższy gwint

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 09_PL.indd 7

9-6 2016-06-28 12:02:32


9

KLASA 10

OBROTOWA ŚRUBA Z UCHEM DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 10

• • • •

KLASA 10 ucho obraca się w kierunku podnoszenia powierzchnia malowana proszkowo/chromowana współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 Rozmiar

DOR przy kącie podnoszenia 90°

b

g

t

Wymiary średnica ucha x wysokość x szerokość

dxe

t

mm

mm

mm

mm

kg

M 10 x 18 M 12 x 18 M 14 x 20 M 16 x 30 M 20 x 30 M 20 x 40 M 24 x 30 M 24 x 45 M 30 x 35 M 30 x 45 M 30 x 45 M 36 x 50 M 42 x 50 M 45 x 60 M 48 x 72 M 48 x 60 M 56 x 78 M 64 x 96 M 64 x 96 M 72 x 120 M 80 x 150 M 90 x 115 M 100 x 150

0,5 0,7 1,0 1,4 1,7 2,5 1,7 4,0 4,0 6,7 8,0 10,0 12,5 17,0 12,0 17,0 18,0 20,0 28,0 28,0 28,0 40,0 40,0

36,5 36,5 36,5 36,5 36,5 52 36,5 57 57 70 81 81 81 104 81 104 104 104 129 129 129 170 170

48 48 48 48 48 68 48 75 75 95 106 106 106 127 106 127 127 127 174 174 174 233 233

41 41 41 41 41 57 41 63 63 78 86 86 86 106 86 106 106 106 135 135 135 182 182

13x55x32 13x55x32 13x55x32 13x55x32 13x55x32 16x70x34 13x55x32 18x85x45 18x85x45 20x85x45 23x115x60 23x115x60 23x115x60 30x140x70 23x115x60 30x140x70 30x140x70 30x140x70 35x170x80 35x170x80 35x170x80 46x240x110 46x240x110

0,42 0,43 0,42 0,44 0,46 0,97 0,49 1,48 1,50 2,37 3,64 3,72 3,82 7,50 4,33 7,57 8,00 8,85 16,30 17,60 19,50 36,50 39,80

Waga

Kod produktu

NS10KL10005 NS10KL12007 NS10KL14010 NS10KL16014 NS10KL20017 NS10KL20025 NS10KL24017 NS10KL2404 NS10KL3004 NS10KL30067 NS10KL3008 NS10KL3610 NS10KL4212 NS10KL4517 NS10KL4812 NS10KL4817 NS10KL5618 NS10KL6420 NS10KL6428 NS10KL7228 NS10KL8028 NS10KL9040 NS10KL10040

Dostawa 2-3 tygodnie

Dostępne różne rozmiary, także z krótszymi i dłuższymi gwintami. Zapytaj o szczegóły dział sprzedaży! Moment obrotowy Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

M 10 x 18

1,0

0,5

2,0

1,0

0,7

0,5

1,0

0,8

10 - 40

M 12 x 18

1,4

0,7

2,8

1,4

1,0

0,7

1,4

1,0

15 - 40

M 14 x 20

2,0

1,0

4,0

2,0

1,4

1,0

2,1

1,5

30 - 40

M 16 x 30

2,8

1,4

5,6

2,8

2,0

1,4

3,0

2,1

45 - 130

M 20 x 30

3,4

1,7

6,8

3,4

2,4

1,7

3,6

2,5

75 - 130

M 20 x 40

5,0

2,5

10,0

5,0

3,6

2,5

5,3

3,8

100 - 170

M 24 x 30

3,4

1,7

6,8

3,4

2,4

1,7

3,6

2,5

90 - 130

M 24 x 45

8,0

4,0

16,0

8,0

5,6

4,0

8,5

6,0

190 - 280

M 30 x 35

8,0

4,0

16,0

8,0

5,6

4,0

8,5

6,0

190 - 280

M 30 x 45

12,0

6,7

24,0

13,4

9,5

6,7

14,0

10,0

230 - 400

Nm

M 30 x 45

12,0

8,0

24,0

16,0

11,2

8,0

16,0

12,0

270 - 600

M 36 x 50

15,0

10,0

30,0

20,0

14,0

10,0

21,2

15,0

270 - 600

M 42 x 50

15,0

12,5

30,0

25,0

17,0

12,5

25,0

18,0

270 - 700

M 45 x 60

25

17,0

50,0

34,0

23,5

17,0

35,0

25,0

350 - 800

M 48 x 72

15

12,5

30,0

25,0

17,0

12,5

25,0

18,0

270 - 700

M 48 x 60

25

17,0

50,0

34,0

23,5

17,0

35,0

25,0

350 - 800

M 56 x 78

25

18,0

50,0

36,0

25,0

18,0

37,5

26,5

350 - 900

M 64 x 96

25

20,0

50,0

40,0

28,0

20,0

42,5

30,0

350 - 900

M 64 x 96

32,5

28,0

65,0

56,0

39,0

28,0

58,0

42,0

500 - 1000

M 72 x 120

32,5

28,0

65,0

56,0

39,0

28,0

58,0

42,0

500 - 1200

M 80 x 150

32,5

28,0

65,0

56,0

39,0

28,0

58,0

42,0

500 - 1200

M 90 x 115

50

40,0

100,0

80,0

56,0

40,0

84,0

60,0

500 - 1500

M 100 x 150

50

40

100,0

80,0

56,0

40,0

84,0

60,0

500 - 1700

9-7 Product group 09_PL.indd 8

45° 60°

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:02:34


KLASA 10

9

OBROTOWA NAKRĘTKA Z UCHEM DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 10

• KLASA 10 • ucho obraca się w kierunku

Rozmiar

a

Øb

g

SW

T

Wymiary Ø x t1 x b i

Waga

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

45 52 66 80 94 107

36,5 36,5 52 57 70 80

73 80 106 120 148 164

34 34 46 50 65 75

66 73 95 108 131 145

13 x 55 x 32 13 x 55 x 32 16 x 70 x 34 18 x 85 x 45 20 x 85 x 45 23 x 115 x 60

0,61 0,65 1,50 2,12 3,70 5,75

podnoszenia

Kod produktu

• powierzchnia malowana

proszkowo/chromowana

• współczynnik

bezpieczeństwa 4 : 1

M12 x 15 M16 x 20 M20 x 25 M24 x 30 M30 x 40 M36 x 45

NS10KL1205P NS10KL1610P NS10KL2017P NS10KL242P NS10KL3032P NS10KL365P

Dostawa 2-3 tygodnie Moment obrotowy

Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

Nm

M12 x 15

1,40

0,50

2,80

1,00

0,70

0,50

1,00

0,75

15-40

M16 x 20

2,80

1,00

5,60

2,00

1,40

1,00

2,12

1,50

45-130

M20 x 25

5,00

1,70

10,0

3,40

2,40

1,70

3,55

2,50

100-170

M24 x 30

8,00

2,10

16,0

4,00

2,80

2,10

4,25

3,15

190-280

M30 x 40

12,00

3,20

24,0

6,40

4,25

3,15

6,70

4,75

230-400

M36 x 45

15,00

5,00

30,0

10,00

6,70

5,00

10,00

7,50

270-600

45° 60°

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 09_PL.indd 9

9-8 2016-06-28 12:02:36


9

KLASA 10

OBROTOWY PUNKT MOCUJĄCY DO WSPAWANIA DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 10

• • • •

KLASA 10 ucho obraca się w kierunku podnoszenia powierzchnia malowana proszkowo/chromowana współczynnik bezpieczeństwa 4:1 a

5,5 x 45° 7,0 x 45° 8,5 x 45° 10,0 x 45° 12,0 x 45°

b

g

t

Wymiary Ø x t1 x b 1

Waga

mm

mm

mm

mm

kg

52 57 70 80 100

68 74 95 102 129

57 62 78 83 106

16 x 70 x 34 18 x 85 x 45 20 x 85 x 45 23 x 115 x 60 30 x 140 x 70

0,95 1,30 2,20 3,80 6,66

NS10KL2HI

NS10KL2HI NS10KL4HI NS10KL6HI NS10KL10HI NS10KL17HI

Dostawa 2-3 tygodnie

DOR

Kod produktu

Kod produktu

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

5,00

2,50

10,00

5,00

3,55

2,50

5,30

3,75

NS10KL4HI

8,00

4,00

16,00

8,00

5,60

4,00

8,50

6,00

NS10KL6HI

12,00

6,70

24,00

13,40

9,50

6,70

14,00

10,00

NS10KL10HI

15,00

10,00

30,00

20,00

14,00

10,00

21,20

15,00

NS10KL17HI

25,00

17,00

50,00

34,00

23,50

17,00

35,00

25,00

b1

Ø

g

t1

t a b

45° 60°

9-9 Product group 09_PL.indd 10

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:02:38


KLASA 8

9

OBROTOWY PUNKT MOCUJĄCY DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8

• • • •

• powierzchnia malowana proszkowo • współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1

KLASA 8 ucho wyposażone jest w oddzielną, wymienną śrubę min. klasa wytrzymałości śruby 8.8 ucho obraca się w kierunku podnoszenia Rozmiar

A

B

C

D

E

F

H

J

K

L

R

Waga

M

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

M8 M10 M12 M16 M20 M24 M30 M36 M42 M48

30 32 32 46 46 46 60 77 95 95

55 65 65 85 85 85 114 124 158 158

35 36 36 50 50 50 65 85 104 104

35 42 43 50 53 55 75 101 112 120

40 56 56 72 72 72 100 97,5 108 103

30 29 41 38 36 53 -

10 14 14 16 16 16 22 26,5 36 36

12 15 20 25 30 40 50 62 60 69

74 74 95 95 95 136 -

35 35 45 45 45 67 -

50 55 65 70 80 110 -

35 35 46 46 46 66 -

0,2 0,4 0,4 1,0 1,1 1,2 3,3 5,8 10,9 11,6

Kod produktu

NS8P03 NS8P05 NS8P07 NS8P15 NS8P25 NS8P30 NS8P50 NS8P80 NS8P150 NS8P200

DOR Moment obrotowy

Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

max. Nm

M8

0,30

0,30

0,60

0,60

0,42

0,30

0,63

0,45

30,0

M10

0,50

0,50

1,00

1,00

0,70

0,50

1,05

0,75

40,0

M12

0,75

0,75

1,50

1,50

1,05

0,75

1,58

1,13

65,0

M16

1,50

1,50

3,00

3,00

2,10

1,50

3,15

2,25

150,0

M20

2,50

2,50

5,00

5,00

3,50

2,50

5,25

3,75

250,0

M24

3,00

3,00

6,00

6,00

4,20

3,00

6,30

4,50

300,0

M30

5,00

5,00

10,00

10,00

7,00

5,00

10,50

7,50

500,0

M36

8,00

8,00

16,00

16,00

11,20

8,00

16,80

12,00

800,0

M42

15,00

15,00

30,00

30,00

21,00

15,00

31,50

22,50

1500,0

M48

20,00

20,00

40,00

40,00

28,00

20,00

42,00

30,00

2000,0

Min. klasa wytrzymałości śruby 8.8

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 09_PL.indd 11

9 - 10 2016-06-28 12:02:39


9

KLASA 8

OBROTOWY PUNKT MOCUJĄCY DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8

• KLASA 8 • ucho obraca się w kierunku podnoszenia

• współczynnik bezpieczeństwa 5 : 1

Rozmiar

L1

S1

S2

A

B

C

D

E

F

G

H

M

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

M4 M5 M6 M8 M10 M12 M14 M16 M18 M20 M22 M24 M27 M30

15 15 15 14 17 21 23 27 27 30 33 36 40 45

3 4 5 8 8 8 8 8 8 8 14 14 14 14

16 16 16 20 20 20 20 24 24 24 24

33 33 33 33 33 33 45 45 45 45 62 62 62 62

30 30 30 30 30 30 42 42 42 42 55 55 55 55

30 30 30 30 30 30 45 45 45 45 60 60 60 60

38 38 38 38 38 38 54 54 54 54 83 83 83 83

27 27 27 27 27 27 38 38 38 38 55 55 55 55

14 14 14 14 14 14 17 17 17 17 25 25 25 25

53 53 53 53 53 53 76 76 76 76 117 117 117 117

9,5 9,5 9,5 9,5 9,5 9,5 13 13 13 13 19 19 19 19

Kod produktu

*NS8KL04M *NS8KL05M NS8KL06M NS8KL08M NS8KL10M NS8KL12M NS8KL14M NS8KL16M NS8KL18M NS8KL20M NS8KL22M NS8KL24M NS8KL27M NS8KL30M

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 2 tygodnie

DOR

Moment obrotowy

Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

Nm

M4

0,050

0,050

0,10

0,10

0,07

0,050

0,105

0,050

2

M5

0,075

0,075

0,15

0,15

0,10

0,075

0,158

0,075

3

M6

0,10

0,10

0,20

0,20

0,14

0,10

0,210

0,10

4

M8

0,30

0,30

0,60

0,60

0,40

0,30

0,60

0,30

5

M10

0,60

0,60

1,20

1,20

0,80

0,60

1,30

0,60

10

M12

1,00

1,00

2,00

2,00

1,40

1,00

2,10

1,00

15

M14

1,30

1,30

2,60

2,60

1,80

1,30

2,70

1,30

30

M16

1,60

1,60

3,20

3,20

2,20

1,60

3,40

1,60

50

M18

2,00

2,00

4,00

4,00

2,80

2,00

4,20

2,00

70

M20

2,50

2,50

5,00

5,00

3,50

2,50

5,30

2,50

100

M22

3,00

3,00

6,00

6,00

4,20

3,00

6,30

3,00

120

M24

4,00

4,00

8,00

8,00

5,60

4,00

8,40

4,00

160

M27

5,00

5,00

10,00

10,00

7,00

5,00

10,50

5,00

200

M30

6,30

6,30

12,60

12,60

8,80

6,30

13,20

6,30

250

Pytaj o większe rozmiary, modele z gwintem calowym oraz ze stali nierdzewnej!

9 - 11 Product group 09_PL.indd 12

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:02:40


KLASA 8

9

ŚRUBA Z UCHEM Z GWINTEM CALOWYM DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8

• • • • • •

KLASA 8 gwint calowy podnoszenie w każdej pozycji może być obrócona, w zależności od kierunku podnoszenia powierzchnia malowana proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4:1

Rozmiar

UNC 3/8” UNC 1/2” UNC 5/8” UNC 3/4” UNC 1” UNC 1”1/4 UNC 1”1/2

L1

S

A

B

C

D

Waga Kod produktu

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

16 21 27 30 36 45 62

4 4 8 8 14 14 14

30 30 38 38 58 58 88

34 34 45 45 70 70 94

60 60 90 90 134 134 190

57 57 78 78 115 115 166

0,24 0,24 0,80 0,80 2,60 2,60 8,00

NS8R3/8 NS8R1/2 NS8R5/8 NS8R3/4 NS8R1 *NS8R114 *NS8R112

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 2 tygodnie DOR (lbs) Moment obrotowy max. ft lbs.

Rozmiar

DOR lbs

DOR lbs

DOR lbs

DOR lbs

DOR lbs 0 - 45°

DOR lbs 45 - 60°

DOR lbs 0 - 45°

DOR lbs 45 - 60°

UNC 3/8”

1200

1200

2400

1200

1680

1200

2520

1200

8 F.L

UNC 1/2”

2200

2200

4400

2200

3080

2200

4620

2200

12 F.L

UNC 5/8”

3800

3800

7600

3800

5320

3800

7980

3800

40 F.L

UNC 3/4”

5500

5500

11000

5500

7700

5500

11550

5500

80 F.L

UNC 1”

10000

10000

20000

10000

14000

10000

21000

10000

125 F.L

UNC 1”1/4

14000

14000

28000

14000

19600

14000

29400

14000

200 F.L

UNC 1”1/2

20000

20000

40000

20000

28000

20000

42000

20000

300 F.L

DOR (t) Moment obrotowy

Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

max. Nm

UNC 3/8”

0,544

0,544

1,089

0,544

0,762

0,544

1,143

0,544

10,8464

UNC 1/2”

0,998

0,998

1,996

0,998

1,397

0,998

2,096

0,998

16,2696

UNC 5/8”

1,724

1,724

3,447

1,724

2,413

1,724

3,620

1,724

54,232

UNC 3/4”

2,495

2,495

4,990

2,495

3,493

2,495

5,239

2,495

108,464

UNC 1”

4,536

4,536

9,072

4,536

6,350

4,536

9,526

4,536

169,475

UNC 1”1/4

6,350

6,350

12,701

6,350

8,891

6,350

13,336

6,350

271,16

UNC 1”1/2

9,072

9,072

18,144

9,072

12,701

9,072

19,051

9,072

406,74

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 09_PL.indd 13

9 - 12 2016-06-28 12:02:42


9

KLASA 8

PUNKT MOCUJĄCY DO WSPAWANIA DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8

• KLASA 8 • podnoszenie w każdej

A

B

D

M

Waga

mm

mm

mm

mm

kg

41,0 42,0 45,0 55,0 70,0 97,0

78,5 88,0 94,0 118,0 141,0 188,0

13,0 14,0 17,0 22,0 26,5 34,0

37,0 40,0 42,5 50,0 66,5 90,0

0,40 0,47 0,69 1,46 2,50 5,79

Kod produktu

pozycji

• powierzchnia malowana proszkowo

• wyposażony w śrubę, która •

utrzymuje ucho w danej pozycji wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

NS8HI1 NS8HI2 NS8HI3 NS8HI5 NS8HI8 NS8HI15

DOR Kod produktu

Podnoszenie w tym kierunktu niedozwolone!

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

NS8HI1

1,12

1,12

2,24

2,24

1,50

1,12

2,35

1,68

NS8HI2

2,00

2,00

4,00

4,00

2,80

2,00

4,20

3,00 4,75

NS8HI3

3,15

3,15

6,30

6,30

4,25

3,15

6,61

NS8HI5

5,30

5,30

10,60

10,60

7,10

5,30

11,13

7,95

NS8HI8

8,00

8,00

16,00

16,00

11,20

8,00

16,80

12,00

NS8HI15

15,00

15,00

30,00

30,00

21,20

15,00

31,50

22,50

PUNKT MOCUJĄCY DO WSPAWANIA DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8

• KLASA 8 • dwa punkty spawu • powierzchnia malowana

A

B

C

D

E

F

G

H

Waga

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

14 20 22 31 42

65 83 96 126 175

48 60 65 90 130

29 39 48 55 79

134 169 196 264 371

14 16 19,5 29 45

60 88 98 127 157

79 103 118 155 217

0,73 1,80 3,00 5,75 16,00

Kod produktu

proszkowo

• wsp. bezpieczeństwa 4:1

NS8J04 NS8J06 NS8J10 NS8J16 NS8J30

DOR

Kod produktu

DOR t

DOR t

NS8J04

4,00

4,00

NS8J06

6,70

6,70

NS8J10

10,00

10,00

NS8J16

16,00

16,00

NS8J30

30,00

30,00

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

8,00

8,00

5,60

4,00

8,40

6,00

13,40

13,40

9,38

6,70

14,10

10,10

20,00

20,00

14,00

10,00

21,10

15,00

32,00

32,00

22,40

16,00

33,60

24,00

60,00

60,00

42,00

30,00

63,00

45,00

Podnoszenie w tym kierunktu niedozwolone!

9 - 13 Product group 09_PL.indd 14

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:02:44


STAL NIERDZEWNA I KLASA 8

9

NAKRĘTKA Z UCHEM ZE STALI NIERDZEWNEJ DO PODNOSZENIA PIONOWEGO NAKRĘTKA Z UCHEM DIN 582 • powierzchnia polerowana • materiał AISI 316

Rozmiar

b

c

d

e

f

a

mm

mm

mm

mm

mm

M6 M8 M10 M12 M16 M20

20,0 20,0 25,0 30,0 35,0 39,0

36,0 36,0 45,0 54,0 63,0 71,0

20,0 20,0 25,0 30,0 35,0 39,0

8,5 8,5 10,0 11,0 13,0 14,0

36,0 36,0 45,0 53,0 62,0 70,0

Waga Kod produktu kg/ 100 szt. 5,0 5,0 9,0 16,0 24,0 36,0

NSMH06L NSMH08L NSMH10L NSMH12L NSMH16L NSMH20L

Dostępne także inne rozmiary ŚRUBA Z UCHEM DIN 580 • powierzchnia polerowana • materiał AISI 316

Rozmiar

b

a M6 M8 M10 M12 M16 M20

c

d

e

f

g

mm mm mm mm mm mm 20,0 20,0 25,0 30,0 35,0 39,0

36,0 36,0 45,0 54,0 63,0 71,0

20,0 20,0 25,0 30,0 35,0 39,0

13,0 6,0 36,0 13,0 6,0 36,0 17,0 8,0 45,0 20,5 10,0 53,0 27,0 12,0 62,0 30,0 14,0 70,0

Waga kg/ 100 szt.

Kod produktu

6,0 6,0 11,0 18,0 28,0 45,0

NSRH06L NSRH08L NSRH10L NSRH12L NSRH16L NSRH20L

Dostępne także inne rozmiary

Rozmiar

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

DOR t 0 - 45°

DOR t 45 - 60°

M6

0,08

niedozwolone

0,16

M8

0,14

niedozwolone

0,28

niedozwolone

-

niedozwolone

0,10

niedozwolone

-

niedozwolone

niedozwolone

0,14

M10

0,23

niedozwolone

0,46

niedozwolone

niedozwolone

0,17

niedozwolone

0,23

M12

0,34

niedozwolone

0,68

niedozwolone

niedozwolone

0,24

niedozwolone

0,34

M16

0,70

niedozwolone

niedozwolone

1,40

niedozwolone

0,50

niedozwolone

0,70

M20

1,20

niedozwolone

niedozwolone

2,40

niedozwolone

0,86

niedozwolone

1,20

niedozwolone

PRZYKRĘCANE UCHO DO PODNOSZENIA W KAŻDYM KIERUNKU, KLASA 8

• • • • • •

KLASA 8 podnoszenie w każdej pozycji dostarczane bez śrub klasa wytrzymałości śruby min. 8.8 powierzchnia malowana proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4:1

DOR t 1,00 2,00 3,00 5,00 8,00

A

B

D

M

L

Waga

mm

mm

mm

mm

mm

kg

78,0 80,5 94,0 118,0 141,0

40,0 40,0 46,5 60,0 63,0

12,0 14,0 16,0 20,0 26,0

12,5 14,5 16,5 22,5 26,5

155 155,0 155,0 180,0 220,0

1,10 1,20 1,50 2,60 4,90

Kod produktu

NS8PUL1 NS8PUL2 NS8PUL3 NS8PUL5 NS8PUL8

Klasa wytrzymałości śruby min. 8.8

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 09_PL.indd 15

9 - 14 2016-06-28 12:02:48


9

KONTENERY / ELEMENTY BETONOWE

ZACZEPY DO PODNOSZENIA KONTENERÓW

• KLASA 8 Zaczepy górne / Zaczepy boczne • trzy rodzaje Typ DOR DOR • zaczepy górne do podnoszenia pionowego za górną część ramy kontenera zaczepy boczne do Górne podnoszenia za dolne narożniki kontenera z maks. Dolne kątem nachylenia łańcucha 50° zaczepy multi do podnoszenia za dolne lub górne narożniki boczne kontenera (zaczepy multi nie blokują się tak, jak pozostałe modele) dostawa zawiera 4 szt. zaczepów (do wszystkich narożników) bez szakli powierzchnia malowana proszkowo współczynnik bezpieczeństwa Zaczepy multi 4:1 Typ

• • •

DOR Waga / kpl. podnoszenie kąt łańcucha kąt łańcucha 4 szt. pionowe 36° 50° t t t kg 56 40

40

32

19,2 19,2

Kod produktu

KONMKIIA KONMKVA

40 mm Ø 43 mm

KONMKIIA Zaczepy górne

KONMKVA Zaczepy boczne

DOR DOR DOR Waga / kpl. podnoszenie kąt łańcucha kąt łańcucha 4 szt. pionowe 36° 50° t t t kg

Multi

50

50

-

16,2

Kod produktu

KONNOSETTI

26 mm Ø 68 mm

PUNKT MOCUJĄCY DO ELEMENTÓW BETONOWYCH

• cztery rozmiary • elestyczne ucho z liny stalowej • •

w połączeniu ze specjalnym gwintowanym zakończeniem ocynkowany współczynnik bezpieczeństwa 4:1

Gwint

M16

DOR podn. pionowe t

DOR podn. pod kątem 90° t

Długość ucha

L

Waga

mm

mm

kg

1,5

1,5

140

330

2,0

Kod produktu

NSBER16

M20

2,0

2,0

140

330

2,0

NSBER20

M24 M30

2,5 3,0

2,5 3,0

140 140

330 400

2,4 2,6

NSBER24 NSBER30

L

9 - 15 Product group 09_PL.indd 16

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 12:02:50


10. Szakle, Krętliki i Zblocza Szakle SAE / Green pin Szakle DIN 82101 Krętliki Zblocza

Product group 10_PL.indd 1

2016-06-28 11:22:44


10

SZAKLE SAE

SZAKLA OKRĄGŁA TYP A, G209

• szakla dopuszczona do podnoszenia • ocynk ogniowy • współczynnik bezpieczeństwa 6 : 1

DOR

A

B

C

D

E

F

G

H

I

M

N

t

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

0,33 0,50 0,75 1,00 1,50 2,00 3,25 4,75 6,50 8,50 9,50 12,00 13,50 17,00 25,00 35,00 55,00 85,00

9,5 12,0 13,5 17,0 19,0 20,5 27,0 32,0 36,5 43,0 46,0 51,5 57,0 60,5 73,0 82,5 105 127

6,5 8,0 9,5 11,0 12,5 16,0 19,0 22,5 25,5 29,0 32,0 35,0 38,0 41,5 51,0 57,0 70,0 82,0

22,4 29,0 31,0 36,5 43,0 48,0 60,5 71,5 84,0 95,5 108 119 133 146 178 197 267 330

5,0 6,5 8,0 9,5 11,0 12,5 16,0 19,0 22,5 25,5 29,5 33,0 36,0 39,0 47,0 53,0 69,0 76,0

15,0 20,0 21,5 26,0 29,5 33,5 43,0 51,0 58,0 68,5 74,0 92,5 92,0 98,5 127 146 184 200

14,0 15,5 19,0 23,0 27,0 30,0 38,0 46,0 53,0 60,5 68,5 76,0 84,0 92,0 106 122 145 165

25,0 32,5 37,5 45,0 51,5 58,5 74,5 89,0 102 119 131 146 162 175 225 253 327 367

37,5 47,0 53,0 63,0 74,0 83,5 106 126 148 167 190 210 233 254 313 348 453 546

4,0 5,0 5,5 6,5 8,0 9,8 11,0 13,0 13,0 14,0 16,0 17,5 19,0 20,5 25,5 31,0 35,0 38,0

28,5 35,0 42,0 51,5 60,5 68,5 85,0 101 114 129 142 156 174 187 231 263 330 490

4,5 5,1 8,0 9,5 11,0 13,0 17,5 20,5 24,5 27,0 32,0 35,0 38,0 41,0 57,0 61,0 80,0 105

0,03 0,05 0,09 0,14 0,17 0,33 0,62 1,07 1,64 2,28 3,36 4,31 6,14 7,80 12,60 20,40 38,90 70,00

10 - 1 Product group 10_PL.indd 2

Waga/ Kod produktu szt.

SAK03PBP SAK05PBP SAK07PBP SAK10PBP SAK15PBP SAK20PBP SAK32PBP SAK47PBP SAK65PBP SAK85PBP SAK95PBP SAK120PBP SAK135PBP SAK170PBP SAK250PBP SAK350PBP SAK550PBP SAK850PBP

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 11:22:45


SZAKLE SAE

10

SZAKLA OKRĄGŁA TYP C, G2130

• szakla dopuszczona do podnoszenia • ocynk ogniowy • współczynnik bezpieczeństwa 6 : 1

DOR

A

B

C

D

E

F

G

H

N

Waga/ szt.

t

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

0,50 0,75 1,00 1,50 2,00 3,25 4,75 6,50 8,50 9,50 12,00 13,50 17,00 25,00 35,00 55,00 85,00 120,00 150,00

12,0 13,5 17,0 19,0 20,5 27,0 32,0 36,5 43,0 46,0 51,5 57,0 60,5 73,0 82,5 105 127 133 140

8,0 9,5 11,0 13,0 16,0 19,0 22,5 25,5 29,0 32,0 35,0 38,0 41,5 51,0 57,0 70,0 82,5 95,5 108

29,0 31,0 36,5 43,0 48,0 60,5 71,5 84,0 95,5 108 119 133 146 178 197 267 330 372 368

6,5 8,0 9,5 11,0 13,0 16,0 19,0 22,5 25,5 28,5 32,0 35,0 38,0 44,5 51,0 66,5 76,0 92,0 104

20,0 21,5 26,0 29,5 33,5 43,0 51,0 58,0 68,5 74,0 82,5 92,0 98,5 127 146 184 200 229 254

15,5 19,0 23,0 27,0 30,0 38,0 46,0 53,0 60,5 68,5 76,0 84,0 92,0 106 122 145 165 203 229

32,5 37,5 45,0 51,5 58,5 74,5 89,0 102 119 131 146 162 175 225 256 327 365 419 468

47,0 53,0 63,0 74,0 83,5 106 126 148 167 190 210 233 254 313 348 453 546 626 653

6,5 8,0 9,5 11,0 13,0 17,5 20,5 24,5 27,0 32,0 35,0 38,0 41,0 57,0 61,0 79,5 92,0 105 116

0,05 0,10 0,15 0,22 0,36 0,76 1,23 1,79 2,57 3,75 5,31 7,18 9,43 15,40 23,70 44,61 70,00 120,0 153

Kod produktu

SAK05PLBP SAK07PLBP SAK10PLBP SAK15PLBP SAK20PLBP SAK32PLBP SAK47PLBP SAK65PLBP SAK85PLBP SAK95PLBP SAK120PLBP SAK135PLBP SAK170PLBP SAK250PLBP SAK350PLBP SAK550PLBP SAK850PLBP SAK1200PLBP SAK1500PLBP

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 10_PL.indd 3

10 - 2 2016-06-28 11:22:46


10

SZAKLE SAE

SZAKLA PODŁUŻNA TYP A, G210

• szakla dopuszczona do podnoszenia • ocynk ogniowy • współczynnik bezpieczeństwa 6 : 1

DOR

A

B

C

D

F

G

H

I

M

Waga/ szt.

t

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

0,33 0,50 0,75 1,00 1,50 2,00 3,25 4,75 6,50 8,50 9,50 12,00 13,50 17,00 25,00 35,00 55,00

9,5 12,0 13,5 17,0 19,0 20,5 27,0 32,0 36,5 43,0 46,0 51,5 57,0 60,5 73,0 82,5 105

6,5 8,0 9,5 11,0 13,0 16,0 19,0 22,5 25,5 28,5 32,0 35,0 38,0 41,5 51,0 57,0 70,0

16,0 22,5 26,0 32,0 36,5 41,5 51,0 60,5 71,5 81,0 91,0 100 111 122 146 172 203

5,0 6,5 8,0 9,5 11,0 12,5 16,0 19,0 22,5 25,4 28,5 32,0 35,0 38,0 44,5 51,0 66,5

14,0 15,5 19,0 23,0 27,0 30,0 37,0 46,0 53,0 60,5 68,5 76,0 84,0 92,0 106 122 145

20,0 24,5 29,5 36,0 41,5 46,0 58,5 70,0 81,0 93,5 103 115 127 137 162 184 238

31,0 40,5 48,5 58,5 67,5 77,0 95,5 115 135 151 172 191 210 230 279 312 377

4,0 5,0 5,5 6,5 8,0 9,5 11,0 12,5 12,5 14,0 16,0 17,5 19,0 20,5 25,5 31,0 35,0

28,5 35,0 42,0 51,5 60,5 68,5 85,0 101 114 129 142 156 174 187 231 263 330

0,02 0,05 0,08 0,13 0,20 0,27 0,57 1,20 1,43 2,15 3,06 4,11 5,28 7,23 12,10 19,20 32,50

10 - 3 Product group 10_PL.indd 4

Kod produktu

SAK03SBP SAK05SBP SAK07SBP SAK10SBP SAK15SBP SAK20SBP SAK32SBP SAK47SBP SAK65SBP SAK85SBP SAK95SBP SAK120SBP SAK135SBP SAK170SBP SAK250SBP SAK350SBP SAK550SBP

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 11:22:47


SZAKLE SAE

10

SZAKLA PODŁUŻNA TYP C, G2150

• szakla dopuszczona do podnoszenia • ocynk ogniowy • współczynnik bezpieczeństwa 6 : 1

DOR

A

B

C

D

F

G

H

M

N

Waga/ szt.

t

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

12,0 13,5 17,0 19,0 20,5 27,0 32,0 36,5 43,0 46,0 51,5 57,0 60,5 73,0 82,0 105 127 133

8,0 9,5 11,0 12,5 16,0 19,0 22,5 25,5 28,5 32,0 35,0 38,0 41,5 51,0 57,0 70,0 82,5 95,5

19,0 25,5 31,0 36,0 41,5 51,0 60,5 71,5 81,0 91,0 100 111 122 146 172 203 216 240

6,5 8,0 9,5 11,0 12,5 16,0 19,0 22,5 25,5 28,5 32,0 35,0 38,0 44,5 51,0 66,5 76,0 92,0

15,5 19,0 23,0 27,0 30,0 38,0 46,0 53,0 60,5 68,5 76,0 84,0 92,0 106 122 145 165 203

24,5 29,5 36,0 41,0 46,0 58,5 70,0 81,0 93,5 103 115 127 137 162 184 238 279 320

40,5 48,5 58,5 67,5 77,0 95,5 115 135 151 172 191 210 230 279 312 377 429 500

39,5 46,0 55,0 63,5 71,0 89,5 103 120 135 150 165 183 196 230 264 344 419 510

6,5 8,0 9,5 11,0 12,5 16,0 20,5 24,5 25,5 32,0 35,0 38,0 41,5 54,0 51,0 66,5 89,0 102

0,50 0,75 1,00 1,50 2,00 3,25 4,75 6,50 8,50 9,50 12,00 13,50 17,00 25,00 35,00 55,00 85,00 120,00

0,06 0,10 0,15 0,22 0,34 0,67 1,14 1,74 2,52 3,45 4,90 6,24 8,39 14,20 21,20 38,60 56,00 95,00

Kod produktu

SAK05SLBP SAK07SLBP SAK10SLBP SAK15SLBP SAK20SLBP SAK32SLBP SAK47SLBP SAK65SLBP SAK85SLBP SAK95SLBP SAK120SLBP SAK135SLBP SAK170SLBP SAK250SLBP SAK350SLBP SAK550SLBP *SAK850SLBP *SAK1200SLBP

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 2-3 tygodnie

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 10_PL.indd 5

10 - 4 2016-06-28 11:22:49


10

SZAKLE GREEN PIN®

SZAKLA OKRĄGŁA, GREEN PIN® z zabezpieczeniem

• szakla dopuszczona do podnoszenia • ocynk ogniowy • współczynnik bezpieczeństwa 6 : 1

Dostępne także w większych i specjalnych rozmiarach, np. szersze. O szczegóły pytaj nasz dział sprzedaży! DOR t

a

b

c

d

e

f

g

h

i

mm mm mm mm mm mm mm mm mm

0,33 5 0,50 7 0,75 9 1,00 10 1,50 11 2,00 13,5 3,25 16 4,75 19 6,50 22 8,50 25 9,50 28 12,00 32 13,50 35 17,00 38 25,00 45 35,00 50 42,50 57 55,00 65 85,00 75

6 8 10 11 13 16 19 22 25 28 32 35 38 42 50 57 65 70 83

12 16,5 20 22,5 26,5 34 40 46 52 59 66 72 80 88 103 111 130 145 162

5 7 9 10 11 13 16 19 22 25 28 32 35 38 45 50 57 65 73

9,5 12 13,5 17 19 22 27 31 36 43 47 51 57 60 74 83 95 105 127

22 29 32 36,5 43 51 64 76 83 95 108 115 133 146 178 197 222 260 329

16 36 29,5 20 48,5 38 22 56 46,5 26 63,5 54 29 74 59,5 32 89 73 43 110 89 51 129 103 58 144 119 68 164 137 75 185 153 83 201 170 92 227 186 99 249 203 126 300 243 138 331 272 160 377 310 180 433 344 190 527 -

i zabezp.

j

k

mm

mm mm

42 50 60 67 82 98 114 130 150 166 178 197 202 249 269 301 330 380

26 34 40 46 51 58 75 89 102 118 131 147 162 175 216 238 274 310 340

4 5 8 11 13 17 19 22 25 27 30 33 19 23 26 29 32 39

Waga szt. kg 0,02 0,05 0,10 0,14 0,19 0,36 0,63 1,01 1,50 2,21 3,16 4,31 5,55 7,43 12,84 18,15 26,29 37,60 -

Waga Kod Kod szt. produktu produktu zabezp. z zabezp. kg 0,06 0,11 0,16 0,22 0,42 0,74 1,18 1,77 2,58 3,66 4,91 6,54 8,19 14,22 19,85 28,33 39,59 62,00

*SAK03P SAK05P SAK05PL SAK07P SAK07PL SAK10P SAK10PL SAK15P SAK15PL SAK20P SAK20PL SAK32P SAK32PL SAK47P SAK47PL SAK65P SAK65PL SAK85P *SAK85PL SAK95P *SAK95PL SAK120P *SAK120PL *SAK135P *SAK135PL *SAK170P *SAK170PL *SAK250P *SAK250PL *SAK350P *SAK350PL *SAK425P *SAK425PL *SAK550P *SAK550PL *SAK850PL

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 1-2 tygodnie

10 - 5 Product group 10_PL.indd 6

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 11:22:50


10

SZAKLE GREEN PIN®

SZAKLA PODŁUŻNA, GREEN PIN®

• szakla dopuszczona do podnoszenia • ocynk ogniowy • współczynnik bezpieczeństwa 6 : 1

z zabezpieczeniem

Dostępne także w większych i specjalnych rozmiarach np. szersze. O szczegóły pytaj nasz dział sprzedaży! DOR t 0,33 0,50 0,75 1,00 1,50 2,00 3,25 4,75 6,50 8,50 9,50 12,00 13,50 17,00 25,00 35,00 42,50 55,00 85,00

a

b

c

d

e

f

g

h

h

i

Waga szt.

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

5 7 9 10 11 13,5 16 19 22 25 28 32 35 38 45 50 57 65 75

6 8 10 11 13 16 19 22 25 28 32 35 38 42 50 57 65 70 83

12 16,5 20 22,5 26,5 34 40 46 52 59 66 72 80 88 103 111 130 145 162

5 7 9 10 11 13 16 19 22 25 28 32 35 38 45 50 57 65 73

9,5 12 13,5 17 19 22 27 31 36 43 47 51 57 60 74 83 95 105 127

19 22 26 32 37 43 51 59 73 85 90 94 115 127 149 171 190 203 229

33 41,5 50 59 68 81 97 112 134 154 167 180 209 230 271 305 345 376 427

29,5 38 46,5 54 59,5 73 89 103 119 137 153 170 186 203 243 272 310 344 380

82 98 114 130 150 166 178 197 202 249 269 301 330 380

13 17 19 22 25 27 30 33 19 23 26 29 32 39

0,02 0,05 0,09 0,14 0,19 0,32 0,54 0,87 1,34 2,08 2,77 3,72 5,14 6,85 11,45 16,86 24,61 32,65 -

zabezp. zabezp.

Waga Kod produktu Kod produktu szt. z zabezp. zabezp. kg 0,39 0,67 1,08 1,66 2,46 3,40 4,51 6,10 7,63 12,88 17,35 25,94 35,33 52,97

SAK03S SAK05S SAK07S SAK10S SAK15S SAK20S SAK32S SAK47S SAK65S *SAK85S *SAK95S *SAK120S *SAK135S *SAK170S *SAK250S *SAK350S *SAK425S *SAK550S -

*SAK20SL *SAK32SL *SAK47SL *SAK65SL *SAK85SL *SAK95SL *SAK120SL *SAK135SL *SAK170SL *SAK250SL *SAK350SL *SAK425SL *SAK550SL *SAK850SL

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 1-2 tygodnie Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 10_PL.indd 7

10 - 6 2016-06-28 11:22:52


10

SZAKLE DIN 82101 ORAZ AISI316

SZAKLA DIN 82101

• szakla dopuszczona do podnoszenia Rozm. DOR • ocynk galwaniczny d4 • współczynnik bezpieczeństwa 5 : 1

Dostępne także w ocynku ogniowym i z zabezpieczeniem. Pytaj o szczegóły! Modele od 25t wzwyż zawsze z zabezpieczeniem

mm

t

5 6 8 10 12 16 20 22 24 27 30 36 39 45 48 60 68 72 80 90 100

0,10 0,16 0,25 0,40 0,63 1,00 1,60 2,00 2,50 3,15 4,00 5,00 6,30 8,00 10,00 16,00 20,00 25,00 32,00 40,00 50,00

b1

d1

d2

h1

mm mm mm mm 7 8 11 14 17 21 27 30 33 38 42 47 53 60 66 81 90 100 110 125 140

4 5 7 8 10 13 17 19 21 24 27 30 34 38 42 52 58 63 70 80 88

5 6 8 10 12 15 19 21 23 26 29 33 37 41 45 55 60 65 75 80 93

15 18 24 30 36 49 61 67 73 84 91 111 120 140 147 185 211 221 246 276 307

Rozmiar opak. szt.

Waga/ 100szt. kg

Kod produktu

50 50 50 25 25 25 25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

1,7 2,4 5,4 9,7 18,0 30,0 57,0 98,0 130,0 185,0 253,0 400,0 530,0 790,0 1000,0 1920,0 2800,0 3400,0 4900,0 7500,0 10000,0

SAKD0100 SAKD0160 SAKD0250 SAKD0400 SAKD0630 SAKD1000 SAKD1600 SAKD2000 SAKD2500 SAKD3150 SAKD4000 SAKD5000 SAKD6300 SAKD8000 SAKD10000 SAKD16000 SAKD20000 SAKD25000L SAKD32000L *SAKD40000L *SAKD50000L

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 2-3 tygodnie

SZAKLA NIERDZEWNA

• szakla dopuszczona do

podnoszenia • materiał AISI 316 • współczynnik bezpieczeństwa 5 : 1

DOR

a

b

c

d

e

f

Waga

t

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

0,40 0,60 0,90 1,50 2,50 3,00 4,00 6,00

8 10 12 13 16 19 22 25

8 10 12 16 20 22 25 30

16 19 24 31 38 44 50 57

16 20 25 24 28 32 37 40

32 40 48 52 64 72 74 94

52 64 78 90 110 124 134 162

0,06 0,12 0,21 0,34 0,61 0,90 1,08 2,25

Kod produktu SAKDH0400 SAKDH0600 SAKDH0900 SAKDH1500 SAKDH2500 SAKDH3000 SAKDH4000 SAKDH6000

Czas dostawy 1-2 tygodnie

10 - 7 Product group 10_PL.indd 8

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 11:22:55


SZAKLE ŁAŃCUCHOWE I ZBLOCZA

10

SZAKLA ŁAŃCUCHOWA • może być dołączona • •

bezpośrednio do łańcucha, bez użycia złączki lakierowana wsp. bezpieczeństwa 4 : 1

Do łańcucha mm

DOR

A

B

D

L

Waga

t

mm

mm

mm

mm

kg

7/8 10 13 16

2,00 3,15 5,30 8,00

15 21 25 30

32 43 51 63

9 11,5 14,5 17,5

56 71 91 111

0,14 0,27 0,50 0,89

Kod produktu

SAKSA78 SAKSA10 SAKSA13 SAKSA16

ZBLOCZE 0,5 - 5,0T

• • • • •

jedno- lub dwukołowe, otwierane z boku zblocze do liny stalowej zakończone hakiem z łożyskiem ślizgowym, smarowniczką lub osłoną malowane proszkowo współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

Maks. Średnica średnica koła liny

• • •

z boku zblocze heavy duty do liny stalowej zakończone hakiem lub szaklą łożysko kulkowe ze smarowniczką (model 4t z łożyskiem ślizgowym) współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1

Waga

Kod produktu

Kod produktu

t

mm

mm

mm

kg

1-koło

2-koła

0,5 1,0 1,5 2,0 3,0 4,0 5,0

8 10 13 16 19 22 25

75 100 125 150 180 200 250

225 260 310 380 415 480 585

1,7 3,2 5,0 8,3 12,0 18,0 27,0

VAP050075 VAP1000100 VAP1500125 VAP2000150 VAP3000180 VAP4000200 VAP5000250

VAP30180K2 VAP40200K2 VAP50250K2

Inne rozmiary dostępne na życzenie - czas dostawy 2-3 tygodnie

ZBLOCZE 4,0 - 22,0T

• 1-kołowe, otwierane

L

DOR

Maks. Średnica średnica liny koła

L

Waga Kod produktu Kod produktu

t

mm

mm

mm

kg

z hakiem

z szaklą

4 8 12 22

16 - 18 20 - 22 24 - 26 28 - 32

150 200 300 360

390 505 730 910

6 16 32 89

VAP4150K VAP8200K -

VAP4150S VAP8200S VAP12300S VAP22360S

Inne rozmiary dostępne na życzenie - czas dostawy 2-3 tygodnie

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 10_PL.indd 9

10 - 8 2016-06-28 11:23:00


10

KRĄŻKI LINOWE

KRĄŻEK LINOWY Z PODSTAWĄ

• • • •

jednokołowy krążek linowy z dołączoną podstawą łożyska ślizgowe ocynk galwaniczny współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

Maks. średnica liny

A

B

C

D

E

F

G

H

I

K

Waga

t

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

0,5 1,0 2,0 3,0 5,0

8 10 12 16 20

120 140 180 230 320

60 60 80 100 120

78 98 118 160 225

100 125 150 200 275

90 110 140 180 260

30 35 40 50 60

8 10 12 15 20

60 77 92 120 165

20 25 30 35 40

10 12 14 18 23

1,5 2,4 4,5 8,2 18,0

Kod produktu

VAP05JAL VAP10JAL VAP20JAL VAP30JAL VAP50JAL

KRĄŻEK LINOWY

• jednokołowy krążek linowy z łożyskami ślizgowymi • współczynnik bezpieczeństwa 4 : 1 DOR

Maks. średnica liny

Średnica koła

Średnica otworu

Waga

t

mm

mm

mm

kg

0,5 1,0 2,0 3,0 5,0

8 10 12 16 20

100 125 150 200 275

20 25 30 35 40

0,8 1,5 3,0 6,0 13,0

10 - 9 Product group 10_PL.indd 10

Kod produktu

VAPY05 VAPY10 VAPY20 VAPY30 VAPY50

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 11:23:01


11. Systemy mocowania ładunków Systemy mocowania ładunków

Stropy holownicze

i akcesoria

Belki rozporowe / belki blokujące

Zakończenia pasów mocujących

Akcesoria dodatkowe

i napinacze

Systemy podwójnej podłogi

Maty antypoślizgowe

Szyny i akcesoria Aircraft

Siatki mocujące

Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 1

2016-06-28 10:52:28


11

SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKÓW

Wszystkie dostępne systemy mocowania standardowo oferujemy w kilku konfiguracjach: jako komplet, długa część (pas z hakiem), krótka część (pas z hakiem i napinaczem) oraz opaska (pas z napinaczem, bez haka); w dowolnych długościach oraz z wybranymi zakończeniami. Na zamówienie wykonujemy także systemy niestandardowe. Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży! Wszystkie nasze wyroby szyjemy zgodnie z normą EN-12195-1! Hak

Hak

Napinacz

Komplet, 2 części

Długa część

Opaska, 1 część

Krótka część

DLACZEGO ŁADUNEK SIĘ PRZEMIESZA? W trakcie transportu na ładunek działa siła bezwładności, która powoduje jego przemieszczanie. Jest to iloczyn masy, przyspieszenia ziemskiego oraz współczynnika przyspieszenia. Współczynnik ten wynika z przyspieszania i hamowania pojazdu (w kierunku odpowiednio do przodu i do tyłu) oraz z siły odśrodkowej działającej na ładunek w trakcie zakrętów (w kierunkach na boki). Przyjmuje on następujące wartości: • 0,8 w kierunku do przodu • 0,5 w kierunku bocznym i do tyłu • 0,6 w kierunku bocznym, jeśli istnieje ryzyko jego przewrócenia

0,8

0,5

0,6 0,5

0,5 0,6

JAK TEMU ZAPOBIEC? Rozwiązanie jest proste - sile bezwładności należy przeciwstawić inną siłę, która ją zrównoważy, dzięki czemu ładunek pozostanie w spoczynku. Jedną z takich sił jest siła tarcia zależna od właściwości styku powierzchni ładunkowej i ładunku. Zdarza się, że sama siła tarcia jest wystarczająca i dodatkowe zabezpieczenia nie są konieczne. W innych przypadkach można zastosować jedno z ogólnie znanych podejść: •

zwiększyć siłę tarcia •

poprzez dociśnięcie ładunku do podłoża (metoda mocowania odciągiem przepasującym ładunek od góry)

poprzez zwiększenie współczynnika tarcia (np. stosując maty antypoślizgowe)

“dołożyć” kolejne siły przeciwstawne •

siłę blokującą (np. stosując belki rozporowe, naburtowe itp.)

siłę odciągu bezpośedniego (jedna z metod mocowania bezpośredniego)

W celu osiągnięcia najlepszych efektów można łączyć poszczególne podejścia. Nie zawsze będzie to jednak zasadne z ekonomicznego punktu widzenia.

11 - 1 Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:52:30


11

SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKÓW

MOCOWANIA ODCIĄGIEM PRZEPASUJĄCYM ŁADUNEK OD GÓRY Metoda mocowania odciągiem przepasującym ładunek od góry jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod zabezpieczania ładunków w transporcie samochodowym. Ma ona na celu zwiększenie siły tarcia poprzez dociśnięcie ładunku do powierzchni ładunkowej. Najczęściej wykorzystywanymi w tej metodzie produktami są dwa typy pasów mocujących:

STANDARD (STF 350 daN)

ERGO (STF 500 daN)

Podstawowym elementem różniącym te dwa pasy jest wartość STF, czyli Nominalna Siła Napinająca definiowana jako “siła pozostała p o uwolnieniu uchwytu m echanizmu zapadkowego”. Innymi słowy jest to siła, z jaką napięta jest taśma pasa mocującego, po zakończeniu czynności napinania. O wartości tej siły decyduje, przede wszystkim, element napinający. STF

Komplet z napinaczem typu ERGO, dzięki swojej konstrukcji, dysponuje o wiele wyższą zdolnością dociskania ładunku do podłogi pojazdu.

Przykład: Do prawidłowego zabezpieczenia ładunku ważącego 6 ton umieszczonego na drewnianej palecie (wsp. tarcia ślizgowego μ = 0,3) z użyciem pasów mocujących tworzących z płaszczyzną ładunkową kąt = 75° potrzeba:

15 pasów mocujących STANDARD lub 10 pasów mocujących ERGO UWAGA! Wybór odpowiednich pasów mocujących, to nie wszystko: •

KORZYSTAJ Z MAT ANTYPOŚLIZGOWYCH! - zwiększenie współczynnika tarcia ślizgowego ma kolosalny wpływ na zmniejszenie liczby pasów potrzebnych do właściwego zabezpieczenia ładunku.

UWZGLĘDNIAJ KĄTY MOCOWANIA W TRAKCIE ZABEZPIECZANIA ŁADUNKU! - mocowanie ładunku do podłoża pod kątem maksymalnie zbliżonym do 90o daje najlepsze efekty.

MOCOWANIE BEZPOŚREDNIE mocowanie szpringowe

mocowanie pętlowe

mocowanie ukośne

mocowanie równoległe

Każda z metod mocowania bezpośredniego ma swoje zastosowanie podczas zabezpieczania ładunków w transporcie: •

Mocowanie szpringowe można wykorzystać do zapobiegania ruchom w jednym kierunku (najczęściej do przodu lub do tyłu). Wykorzystuje się w nim jeden pojedynczy odciąg.

Mocowanie pętlowe najczęściej stosuje się w celu uniemożliwienia ruchów poprzecznych długich elementów ładunku. Wykorzystuje się w nim co najmniej 3, a najlepiej 4 odciągi.

Mocowanie ukośne znajdzie zastosowanie w przypadku jednostek ładunkowych o sztywnych punktach mocowania. Wykorzystuje się w nim 4 odciągi, po 2 mocowane skośnie w kierunku do przodu i do tyłu.

Mocowanie równoległe stosuje się w celu ograniczenia sił działających w odciągach i punktach mocujących w porównaniu z mocowaniem ukośnym. Wykorzystuje się w nim 8 odciągów, po 2 mocowane równolegle w każdym z kierunków.

Pomimo różnic pomiędzy poszczególnymi metodami, mają one jedną, bardzo istotną, cechę wspólną. W każdej z nich najistotniejszym parametrem systemu mocowania jest - w przeciwieństwie do metody mocowania odciągiem przepasującym ładunek od góry - jego zdolność mocowania, czyli LC. Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 3

11 - 2 2016-06-28 10:52:32


11

SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKÓW

SYSTEM MOCOWANIA LC 400 daN EKONOMICZNY

• do mocowania ładunków na lekkich przyczepach, bagażnikach dachowych itp. • model E-LS0408_0500AA_YE12 posiada hak podwójny • model E-LS0408_0500AS_BL12 posiada pokryty plastikiem hak z zapadką; idealnie nadaje się do mocowania np. motocykli

• materiał taśmy 100% poliester Typ

komplet, żółty komplet, niebieski

STF

LC

Długość

daN

Siła zrywająca daN

daN 200 200

Wielkość opak.

m

Szerokość taśmy mm

400 400

800 800

0,4 + 4,6 0,3 + 4,7

25 25

50 50

Kod produktu

szt./opak. E-LS0408_0500AA_YE12 E-LS0408_0500AS_BL12

NOWO

ŚĆ

E-LS0408_0500AS_BL12

E-LS0408_0500AA_YE12

SYSTEM MOCOWANIA LC 500 daN

• do mocowania ładunków na lekkich przyczepach, bagażnikach dachowych itp. • standardowo zakończone hakiem podwójnym • materiał taśmy 100% poliester Typ

komplet opaska

STF

LC

Długość

daN

Siła zrywająca daN

daN 200 200

Wielkość opak. szt./opak.

Kod produktu

m

Szerokość taśmy mm

500 500

1000 1000

0,4 + 4,6 5,0

25 25

45 45

E-LS0510_0500BA_BK15 E-LE0510_0500B_BK15

E-LE0510_0500B_BK15 - opaska - napinacz z taśmą

E-LS0510_0500BA_BK15 - komplet - krótka część + długa część

11 - 3 Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 4

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:52:36


11

SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKÓW

SYSTEM MOCOWANIA LC 1500 daN

• do mocowania lekkich ładunków w busach, na przyczepach itp. • standardowo zakończone hakiem podwójnym • materiał taśmy 100% poliester Typ

STF

LC

komplet opaska

daN 250 250

daN 1500 1500

Siła zrywająca daN 3000 3000

Długość m 0,5 + 5,5 6,0

Szerokość taśmy mm 35 35

Wielkość opak. szt./opak. 25 25

Kod produktu

E-LS1530_0600DD_OR45 E-LE1530_0600D_OR45

E-LE1530_0600D_OR45 - opaska - napinacz z taśmą

E-LS1530_0600DD_OR45 - komplet - krótka część + długa część

SYSTEM MOCOWANIA LC 1600 daN

• do mocowania standardowych ładunków w samochodach ciężarowych • standardowo zakończone hakiem podwójnym • materiał taśmy 100% poliester Typ

STF

LC

komplet STANDARD komplet ERGO długa część opaska

daN 350 500 350

daN 1600 1600 1600 1600

Siła zrywająca daN 4000 4000 4000 4000

Długość m 0,5 + 9,5 0,5 + 9,5 9,5 10,0

Szerokość taśmy mm 50 50 50 50

Wielkość opak. szt./opak. 10 10 10 10

Kod produktu

E-LS1640_1000PI_BL48 E-LS1640_1000XI_BL48 E-LD1640_0950I_BL48 E-LE1640_1000P_BL48

E-LE1640_1000P_BL48 - opaska - napinacz z taśmą

E-LS1640_1000PI_BL48 - komplet - krótka część + długa część

E-LD1640_0950I_BL48 - krótka część - pas z hakiem

E-LS1640_1000XI_BL48 - komplet - napinanacz ERGO

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 5

11 - 4 2016-06-28 10:52:42


11

SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKÓW

SYSTEM MOCOWANIA LC 2000 daN

• do mocowania standardowych ładunków w samochodach ciężarowych • standardowo zakończone hakiem podwójnym • materiał taśmy 100% poliester Typ

komplet STANDARD komplet ERGO długa część opaska

STF

LC

Długość

daN

Siła zrywająca daN

daN 350 500 350

Wielkość opak. szt./opak.

Kod produktu

m

Szerokość taśmy mm

2000 2000 2000 2000

5000 5000 5000 5000

0,5 + 9,5 0,5 + 9,5 9,5 10,0

50 50 50 50

10 10 10 10

E-LS2050_1000PJ_OR60 E-LS2050_1000XJ_OR60 E-LD2050_0950J_OR60 E-LE2050_1000P_OR60

E-LE2050_1000P_OR60 - opaska - napinacz z taśmą

E-LS2050_1000PJ_OR60 - komplet - krótka część + długa część

E-LD2050_0950J_OR60 - długa część - pas z hakiem

E-LS2050_1000XJ_OR60 - komplet - napinacz ERGO

SYSTEM MOCOWANIA LC 2500 daN

• do mocowania ciężkich ładunków w samochodach ciężarowych • standardowo zakończone hakiem podwójnym • materiał taśmy 100% poliester Typ

komplet STANDARD komplet ERGO długa część opaska

STF

LC

Długość

daN

Siła zrywająca daN

daN 350 500 350

m

Szerokość taśmy mm

Wielkość opak. szt./opak.

2500 2500 2500 2500

5000 5000 5000 5000

0,5 + 9,5 0,5 + 9,5 9,5 10,0

50 50 50 50

10 10 10 10

Kod produktu

E-LS2550_1000PJ_OR75 E-LS2550_1000XJ_OR75 E-LD2550_0950J_OR75 E-LE2550_1000P_OR75

E-LE2550_1000P_OR75 - opaska - napinacz z taśmą

E-LS2550_1000PJ_OR75 - komplet - krótka część + długa część

11 - 5 Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 6

E-LD2550_0950J_OR75 - długa część - pas z hakiem

E-LS2550_1000XJ_OR75 - komplet - napinacz ERGO

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:52:50


SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKÓW

11

SYSTEM MOCOWANIA LC 5000 daN

• do mocowania ładunków ponadgabarytowych np. na statkach, wagonach itp. • standardowo zakończone hakiem podwójnym • materiał taśmy 100% poliester Typ

komplet

STF

LC

Długość

daN

Siła zrywająca daN

daN 350

Wielkość opak. szt./opak.

Kod produktu

m

Szerokość taśmy mm

5000

10000

0,5 + 5,5

75

5

E-LS5010_0500GG_YE150

SYSTEM MOCOWANIA - ROLLO • napinacz posiada bardzo prosty w obsłudze mechanizm automatycznego zwijania pasa. Ułatwia to przechowywanie systemu mocującego oraz znacząco przyspiesza pracę • idealnie sprawdza się w samochodach dostawczych, pickupach, przyczepach, łodziach itp. • klamra może zostać przykręcona do podłogi LC

Siła zrywająca

Długość

Wielkość opak.

Waga

m

Szerokość taśmy mm

daN

daN

szt./opak.

kg

250 600

500 1200

3,0 0,5 + 2,7

25 50

24 12

0,75 1,45

Kod produktu

ROLLO253 ROLLO503

Dostępny także w wersji do listew

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 7

11 - 6 2016-06-28 10:52:54


11

SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKÓW

SYSTEM MOCOWANIA DO LAWET LC 2000 daN

• • • •

do mocowania samochodów na lawetach hak pasuje do otworów mocujących lawety przystosowany do opasania wokół koła materiał taśmy 100% poliester Typ

komplet

STF

LC

Siła zrywająca

Długość

Kod produktu

m

Szerokość taśmy mm

daN

daN

daN

350

2000

5000

0,3 + 1,5

50

E-LL2050_0180_PJ_OR60

Dostępne także inne rodzaje pasów do lawet! PAS Z TRÓJKĄTNYM ZAKOŃCZENIEM LC

Długość

Kod produktu

m

Szerokość taśmy mm

kg 2500

12,0

50

E-LD2550_1200T_OR75

Dostępny także w innych rozmiarach!

URZĄDZENIE DO ZWIJANIA PASÓW

• poręczne narzędzie do zwijania pasów • ze względu na rolki ślizgowe nie trzeba ręcznie poprawiać położenia taśmy

• pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu • waga 0,8 kg Kod produktu: RULLARIMT

11 - 7 Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 8

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:52:58


11

SECU-STICK

NOWO

SECU-STICK

ŚĆ

Łatwe i szybkie w obsłudze narzędzie redukujące potrzebę wspinania się na naczepę. Prosta ochrona przeciw wypadkom. Zrobiony z aluminium Secu-stick jest narzędziem do zdejmowania i zakładania bocznych desek burtowych w naczepach samochodów ciężarowych. Ułatwia także instalację narożników ochronnych w trudno dostępnych miejscach. Kierowca nie musi już wspinać się na naczepę - Secu-stick jest w pełni funkcjonalny z poziomu podłoża, dzięki czemu znacząco zmniejsza ryzyko wypadków i urazów. Secu-stick wyposażony jest w teleskopowe ramię oraz specjalny uchwyt ułatwiający instalację narożników ochronnych.

Zakres długości

Waga

mm

kg

860 - 1720

0,54

Kod produktu

SECU

Zęby do poprawiania ułożenia narożników i pasów Wycięcie na deski burtowe, służące do ich zdejmowania/zakładania

Hak wielu zastosowań

Zęby do poprawiania ułożenia narożników i pasów

Uchwyt do narożników, ułatwiający ich instalację

Ramię teleskopowe umożliwiające pracę do wysokości ok. 4m

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 9

11 - 8 2016-06-28 10:53:03


11

PASKI MOCUJĄCE

PASKI MOCUJĄCE

• do spinania i mocowania ładunków od • • •

Rodzaj opakowania

zastosowań przemysłowych po hobbystyczne szerokość taśmy 25 mm materiał taśmy 100% poliester dostępne także w innych długościach i szerokościach np. z taśmy 35 i 50 mm

luzem

Kolor

czarny czerwony czarny pomarańcz niebieski czarny czarny

Długość

Kod produktu

m

Wielkość opak. szt./opak.

0,5 1,0 1,5 2,0 3,0 4,0 5,0

100 100 100 100 100 50

E-LE0204_0050E_BK06 E-LE0204_0100E_RE06 E-LE0204_0150E_BK06 E-LE0204_0200E_OR06 E-LE0204_0300E_BL06 E-LE0204_0400E_BK06 E-LE0204_0500E_BK06

SYSTEM MOCOWANIA z ZAMKIEM ZATRZASKOWYM • łatwy i szybki w obsłudze pasek mocujący z funkcją zamka zatrzaskowego • zaciskanie przez pociągnięcie taśmy i luzowanie przez naciśnięcie przycisku

11 - 9 Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 10

Wielkość opak. Kod produktu

Siła zrywająca

Szerokość taśmy

Długość

kg

mm

m

szt./opak.

500

25

2,5

16

SVPLU525

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:53:08


MATY ANTYPOŚLIZGOWE

11

MATA ANTYPOŚLIZGOWA • stosowana w transporcie w celu zwiększenia współczynnika tarcia pomiędzy przewożonym ładunkiem a podłożem; umożliwia zredukowanie ilości potrzebnych pasów mocujących lub użycie pasów o mniejszym STF • nadaje się do niemal wszystkich materiałów, nie przywiera • granulat gumowy z surowców wtórnych • współczynnik tarcia ślizgowego 0,6 • do użytku w temperaturach od -30oC do 100oC • sprzedawana w rolkach Szerokość 1250 mm Grubość maty

Długość rolki

Wytrzymałość na rozciąganie N/mm2

Kod produktu

m

Wytrzymałość na załadunek t/m2

mm 3 5 6

20 12 10

125,0 170,0 170,0

0,6 0,6 0,6

KITMA3R KITMA5R KITMA6R

Grubość maty

Długość rolki

Wytrzymałość na załadunek

Wytrzymałość na rozciąganie

Kod produktu

mm

m

t/m2

N/mm2

8

5

250,0

2,5

Szerokość 250 mm

KITMA3R300

W kawałkach Grubość maty

Rozmiar

Wytrzymałość na Wytrzymałość na załadunek rozciąganie

Wielkość opak.

mm

mm

t/m2

N/mm2

pc/nippu

8

250 x 250

250,0

2,5

20

Kod produktu

KITMA5250

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 11

11 - 10 2016-06-28 10:53:15


11

ŁAŃCUCHY MOCUJĄCE

ŁAŃCUCH Z HAKAMI DO MOCOWANIA ŁADUNKÓW

• do mocowania bardzo ciężkich • • • •

ładunków na statkach, wagonach itp. haki zapadkowe jako standardowe zakończenie z łańcucha o krótkich ogniwach klasy 8 kolor czarny lub ocynkowany dostępny także z komponentów klasy 10

Rozmiar łańcucha

LC

Siła zrywająca

Długość

Waga

mm

kg

kg

m

kg

6 8 10 13 16

2250 4000 6300 10600 16000

4500 8000 12600 21200 32000

5 5 5 5 5

4,6 8,4 12,7 21,9 34,6

Kod produktu

SIK0605K SIK0805K SIK1005K SIK1305K SIK1605K

ŁAŃCUCH O DŁUGICH OGNIWACH DO MOCOWANIA ŁADUNKÓW

• łańcuch do bardzo ciężkich ładunków na statkach i ciężarówkach do przewozu drewna

• sprzedawany na metry, do stosowania z wybranymi zakończeniami • malowany proszkowo • łańcuch o długich ogniwach klasy 8 Rozmiar łańcucha (wewn. szer. x wewn. dł.) mm

LC

Siła zrywająca

Waga

kg

kg

kg

6 (10x35) 9 (16x57) 11 (18x66) 13 (25x81)

2250 5000 7500 10500

4500 10000 15000 21000

0,65 1,50 2,10 2,90

Kod produktu

SIK06P SIK09P SIK11P SIK13P

ŁAŃCUCH ZACISKOWY

• klasa 8 • malowany proszkowo

11 - 11 Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 12

Rozmiar łańcucha

Siła zrywająca

Długość łańcucha

Długość bolca

Waga

mm

daN

m

mm

kg

7

6800

2,3

250

2,85

Kod produktu

JKE23

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:53:21


11

NAPINACZE DO ŁAŃCUCHÓW MOCUJĄCYCH

NAPINACZ STANDARDOWY

• do łańcuchów mocujących o krótkich • •

ogniwach z przełącznikiem kierunku oraz hakami skracającymi malowany proszkowo

Rozmiar łańcucha mm

Siła zrywająca daN

6 8 – 10 10 – 13 13 – 16

4000 8600 15000 21000

LC

Waga

daN

Maksymalny zakres mm

2000 4300 7500 10500

150 150 150 150

1,6 4,8 5,8 6,5

VA6 VA8 VA1013 VA16

145 145 300

5,6 6,6 10,5

VA10EN VA13EN VA16EN

kg

Kod produktu

EN-12195-3 - napinacze standardowe 10 13 16

12600 20000 32000

6300 10000 16000

napinacze oznaczone EN posiadają dodatkowe zabezpieczenie

DŹWIGNIA NAPINAJĄCA DO ŁAŃCUCHA O DŁUGICH OGNIWACH

• do łańcuchów mocujących o długich ogniwach • tylko do mocowania ładunków na statkach (niedozwolony w transporcie drogowym)

• malowana proszkowo Rozmiar łańcucha mm

Siła zrywająca daN

Waga

9 11 13

10000 15000 20000

3,5 3,9 6,0

Kod produktu

kg KAR9 KAR11 KAR13

NAPINACZ ZE SKŁADANĄ DŹWIGNIĄ • zwiększona siła napinająca • składana dźwignia napinacza • haki z zabezpieczeniem wg standardu EN • malowany proszkowo

Długa tuba napinacza ułatwia jego użytkowanie

NAPINACZ MIMOŚRODOWY

• • • •

Rozmiar łańcucha mm 8 10

LC

Waga

daN

Siła zrywająca daN

4000 6300

8000 12600

5,50 5,80

kg

VA8P VA10P

do łańcuchów mocujących o krótkich ogniwach napinanie z użyciem mimośrodowego uchwytu maksymalny zakres ok. 120 mm malowany proszkowo Rozmiar łańcucha mm

LC daN

8 10 – 13

4300 7500

Siła Maksymalny zrywająca zakres daN mm 8600 15000

120 120

Waga kg 3,8 5,5

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 13

Kod produktu

Kod produktu PK810 PK1013

11 - 12 2016-06-28 10:53:27


11

ZAKOŃCZENIA ŁAŃCUCHÓW MOCUJĄCYCH

HAK ZAPADKOWY WIDEŁKOWY • łańcuch mocowany bezpośrednio do haka, bez użycia złączki • klasa 8

Dla łańcucha mm

LC

Siła K H P1 Waga Kod produktu zrywająca kN mm mm mm kg

kN

6 (L-8) 8 (L-8) 10 (L-8) 13 (L-8) 16 (L-8)

2,25 4,0 6,3 10,6 16,0

4,5 8,0 12,6 21,2 32,0

75 83 105 127 150

20 26 37 48 60

18 22 30 40 54

0,35 0,60 1,06 1,80 3,40

SALKH6 SALKH78 SALKH10 SALKH13 SALKH16

HAK SKRACAJĄCY WIDEŁKOWY • do skracania łańcucha mocującego • łańcuch mocowany bezpośrednio do haka, bez użycia złączki Dla łańcucha mm 10/13

LC

Waga

kN

Siła zrywająca kN

6,3

12,6

0,3

Kod produktu

kg AKOH1/2

HAK WIDEŁKOWY DO ŁAŃCUCHA O DŁUGICH OGNIWACH

• hak mocowany bezpośrednio do łańcucha • do łańcucha o długich ogniwach Dla łańcucha mm

Siła zrywająca kN

Waga

9 11 13

10 15 21

0,5 0,9 1,1

Kod produktu

kg AKOHS09 AKOHS11 AKOHS13

HAK WIDEŁKOWY TYPU “STOPA SŁONIA”

• hak mocowany bezpośrednio do łańcucha • do łańcucha o długich ogniwach Dla łańcucha mm

Siła zrywająca kN

Waga

9/11/13

20

0,8

Kod produktu

kg ELH20

HAK PELIKAN

• hak otwiera się szybko przez naciśnięcie spustu • do łańcucha lub lin stalowych Siła zrywająca kN

Waga kg

Kod produktu

17

1,6

PELISH16

HAK DO WCIĄGANIA KONTENERÓW

11 - 13 Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 14

Siła zrywająca kN

Łączenie

20

śruby

Waga

Kod produktu

kg 2,6

SILVKOU

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:53:32


11

KLINY DO KÓŁ / SIATKI MOCUJĄCE / PLANDEKI MOCUJĄCE

KLIN DO BLOKOWANIA KÓŁ

• w pełni gumowy klin, który można wyposażyć w kolce

PLANDEKA MOCUJĄCA PVC

• • • •

wymiary (dł. x szer. x wys.)

Kolor

Waga kg

Kod produktu

105 x 75 x 75 170 x 100 x 95 243 x 127 x 230 290 x 190 x 150 240 x 190 x 165

czarny czerwony czarny czarny czarny

0,33 0,60 3,80 5,30 6,10

PYKMATALA (2 pcs) PYKMINI PYKPIENI PYKISO PYKSUURI

otwory wzmocnione metalem co ok. 1m i na krawędziach linka mocująca długości ok. 1,5m dołączona do zestawu (osobno) można wykorzystać także linki gumowe dostępne inne rozmiary Rozmiar m

średnica otworu mm

Waga kg

Kod produktu

3,5 x 6 3,5 x 7

2 2

7,4 8,6

KUV356PVC KUV357PVC

SIATKA TRANSPORTOWA

• do zabezpieczania śmieci, odpadów itp. • dostępne także inne rozmiary Rozmiar siatki m

Średnica linek mm

Wielkość oczka mm

Waga

3,5 x 5 3,5 x 6 3,5 x 7

3,0 3,0 3,0

40 40 40

2,4 2,8 3,3

Kod produktu

kg KUV35540 KUV35640 KUV35740

STROPY HOLOWNICZE

• do każdego rodzaju holowania i przeciągania • materiał 100% poliester • rozmiary 2000 – 28000 kg jako pas poliestrowy

Typ

(przekrój płaski)

• rozmiary 35000 – 70000 kg jako wiązka włókien • • •

poliestrowych w rękawie (przekrój okrągły) obustronnie zakończone uszami model 2000 kg zakończony uchem i hakiem dostępne z innymi zakończeniami i w różnych długościach VEH280

Pas Pas Pas Pas Pas Pas Wiązka Wiązka Wiązka

Siła Szerokość Długość Waga zrywająca lub średnica kN mm m kg 2,0 5,0 7,0 14,0 21,0 28,0 35,0 56,0 70,0

25 50 50 60 75 100 60 80 100

5 6 6 6 6 6 6 6 6

0,35 0,90 1,10 2,00 3,30 4,40 6,80 12,00 15,60

Kod produktu

VEH025 VEH050 VEH070 VEH140 VEH240 VEH280 VER350 VER560 VER700

VEH240

VEH070

Oznakowanie ostrzegawcze dla dłużycy, 30 x 30 cm Kod produktu: VARLIP

VEH050 VEH025

VER350

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 15

11 - 14 2016-06-28 10:53:41


11

ZAKOŃCZENIA PASÓW

ZAKOŃCZENIA PASÓW

Haki podwójne LC 800 kg 1500 kg 2500 kg 5000 kg

Szerokość taśmy 25 mm 35 mm 50 mm 75 mm

Kod produktu KO25016 KO3503 KO5005 KO7510

Nierdzewne haki podwójne LC 400 kg 1000 kg 1500 kg

Szerokość taśmy 25 mm 35 mm 50 mm

Kod produktu KO25008RT KO3503RT KO5004RT

Haki podwójne z zabezpieczeniem LC 1500 kg 2500 kg

Szerokość taśmy 35 mm 50 mm

Kod produktu KOSA353IXI KOSA505IXI

Haki typu U, hak płaski LC 1000 kg

Szerokość taśmy 50 mm

Kod produktu KOPAL20

2500 kg

50 mm

KOPAL50

50 mm

KOPAL25

- zamknięty - otwarty

1250 kg

Haki z zabepieczeniem LC 1000 kg 1750 kg

Kod produktu VINSKOU VINSKOU35

Haki pojedyncze LC 1250 kg 1500 kg 2500 kg

Szerokość taśmy 35 mm 50 mm 50 mm

Kod produktu KOK35025 KOK503 KOK505

Haki do listew LC 500 kg 1000 kg 800 kg

Szerokość taśmy 50 mm 50 mm 50 mm

Kod produktu KOKI5016 KOKI5020 KIKL5002

LC 1250 kg

Szerokość taśmy 25 mm

Kod produktu KOKS2502

2500 kg

45 mm

KOKS45

Haki płaskie

Haki z zapadką LC 2500 kg

Szerokość taśmy 50 mm

1000 kg

Haki kute

Kod produktu KOSA5005 SALKE5000LBS

LC 6500 kg 7500 kg

Szerokość taśmy 65 mm 65 mm

Kod produktu KO6512 KO6515

10000 kg

65 mm

KO6520

- z krętlikiem

Zakończenia trójkątne i okrągłe 2500 kg

50 mm

KOKS505S

2500 kg

50 mm

KOKS505K

Haki typu stopa słonia LC 10000 kg

Kod produktu ELV20

12000 kg

ELH20

10000 kg

ELS20

Szerokość taśmy 50 mm

Szerokość taśmy 25 mm 35 mm

Kod produktu KOL2501 KOL3503

2500 kg

50 mm

KOL5005

2500 kg 50 mm - model płaski 2500 kg 50 mm

KOL5005L

3000 kg

50 mm

KOL5006LH

10000 kg 6000 kg

60/75 mm 60/75 mm

KOL7515 KOL7512

2250 kg

50 mm

RESVAU

- stal nierdzewna

Zakończenie do szyn Combi LC 750 kg

LC 750 kg 750 kg

Kod produktu COM5002

KOL5005R

50 mm RESV1100

11 - 15 Product group 11 (2) — zako czenia.indd 2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-08-16 08:55:40


11

ZAKOŃCZENIA PASÓW I NAPINACZE

Haki do bezpośredniego montażu

Specjalne zakończenia do szyn Aircraft

EP18 KIP1800

LC 900 kg

Kod produktu EP18 + KIP1800

1250 kg

EP25 (bez pętli)

1150 kg

EP25E (pętla okrągła)

1150 kg 2000 kg

EP26 (pętla owalna) EP50 (pętla owalna)

LC 1500 kg 2500 kg 1500 kg 2500 kg

Szerokość taśmy 35 mm 50 mm 35 mm 50 mm

Kod produktu KOS3503 KOS5005 KO35031 KOS50031

Haki obrotowe Mocowane bezpośrednio do napinacza LC Szerokość taśmy Kod produktu 1500 kg 35 mm KOSL3503 1500 kg 50 mm KOSL5003 Mocowane do taśmy 1500 kg 35 mm KOSL3503N 1500 kg 50 mm KOSL5005N

NAPINACZE

Kod produktu: SVKI800 LC 400, do taśmy 25 mm

Kod produktu: SVKI800R Stal nierdzewna, LC 400 kg, do taśmy 25 mm

Kod produktu: SVKI1600 LC 750 kg, do taśmy 25 mm

Kod produktu: SVRKI1100 LC 1000 kg, do taśmy 50 mm

Kod produktu: SVKI1100T LC 1000 kg, do taśmy 45 mm

Kod produktu: SVKI1100 LC 1000 kg, do taśmy 45 mm

Kod produktu: SVKI1500R Stal nierdzewna, LC 1000 kg, do taśmy 35 mm

Kod produktu: SVKI1500 LC 1250 kg, do taśmy 35 mm

Kod produktu: SVKI1500A LC 1500 kg, do taśmy 35 mm

Kod produktu: SVKI2000RL Stal nierdzewna, LC 1500 kg, do taśmy 50 mm

Kod produktu: SVKI2000R Stal nierdzewna, LC 1500 kg, do taśmy 50 mm

Kod produktu: SVKI2000L LC 2500 kg, do taśmy 50 mm

Kod produktu: SVKI2035 LC 2500 kg, do taśmy 50 mm

Kod produktu: SVKI3000 LC 3000 kg, do taśmy 50 mm

Kod produktu: SVKI2035ERGO LC 2500 kg, do taśmy 50 mm

Kod produktu: SVKI7000 LC 5000 kg, do taśmy 75 mm

KLAMRY

Kod produktu: SVPL250LU siła niszcząca: 250 kg do taśmy 25 mm

Kod produktu: SVPL400LU siła niszcząca: 450 kg do taśmy 25 mm

Kod produktu: SVPL600LU siła niszcząca: 600 kg do taśmy 25 mm

Kod produktu: SVPL1100LU siła niszcząca: 600 kg do taśmy 35 mm

Kod produktu: SVPL1500LU siła niszcząca: 1000 kg do taśmy 50 mm

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11 (2) — zako czenia.indd 3

11 - 16 2016-08-16 08:56:19


11

INNE AKCESORIA

Schowek na pasy Kod produktu SVLAATIKKO

Pasuje do szyn Combi

Urządzenie do zwijania pasów Kod produktu RULLARIMT

Przydatne narzędzie do zwijania pasów

Wieszak Kod produktu SVTELINE

Mocowany za pomocą nitów

Uchwyt na miotłę, łopatę itp. Kod produktu PIDIKE

Pasuje do szyny Combi

Hak wiszący Kod produktu RHook

11 - 17 Product group 11 (2)_PL - Copy.indd 18

Pasuje do szyny Combi

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:53:49


SYSTEMY PODWÓJNEJ PODŁOGI

11

System podwójnej podłogi Forankra został opracowany w oparciu o wiele lat doświadczeń użytkowników, aby jak najlepiej spełniać ich wymagania. •

Zawsze dostępny, kiedy potrzebny Belki systemu mogą być przewożone przy samym suficie, gdzie blokują się na listwach i są łatwo dostępne.

Łatwy w użyciu Jeśli belka systemu jest poza zasięgiem, możesz ją łatwo obniżyć przy użyciu dedykowanego drążka.

Optymalna powierzchnia ładunkowa

Grubość listwy to zaledwie 12 mm, dzięki czemu powierzchnia ładunkowa naczepy jest wykorzystana możliwie najefektywniej. Wysoki zakres dostosowania wysokości Główną zaletą systemu jest niski interwał pomiędzy poszczególnymi położeniami belki wynoszący zaledwie 25 mm.

Przemyślany projekt Otwory w szynie są bardzo skutecznie chronione przed uszkodzeniami, ze względu na ich przemyślany kształt.

Korzyści w transporcie chłodniczym Ze względu na bardzo cienką konstrukcję, szyny nie muszą być montowane w ścianach naczepy, dzięki czemu nie obniżamy ich zdolności izolacyjnych.

Modernizacja System można w każdej chwili doposażyć/ zmodernizować.

Łatwy w czyszczeniu Ze względu na swoją konstrukcję system jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

Bezpieczny dla towarów Konstrukcja szyn systemu minimalizuje ryzyko uszkodzenia towarów w trakcie ich załadunku oraz rozładunku.

Przykład: Przyczepa z systemem podwójnej podłogi Forankra Długość...................................... Wysokość................................... Miejsca paletowe....................... Belki poziome............................. Szyny podwójne......................... Szyny pojedyncze....................... Drążek zwalniający.....................

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 1

13,6 m 2,5 m 66 szt. 22 szt. 20 szt. 4 szt. 1 szt.

11 - 18 01.08.2016 15:40:36


11

SYSTEMY PODWÓJNEJ PODŁOGI

Listwy systemu podwójnej podłogi dostępne są w wersji do montowania na powierzchni oraz chowane w ścianie. Sposób łączenia zależy od konkretnego modelu - za pomocą śrub, nitów lub kleju.

BELK A PODWÓJNA

BELKA POJEDYNCZ A

Szyny pionowe znajdą zastosowanie także jako elementy systemów blokowania ładunków

11 - 19 Product group 11_PL.indd 2

System z szynami podwójnymi i belkami pojedynczymi

System z szynami pojedynczymi i belkami podwójnymi

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:40:46


11

SYSTEMY PODWÓJNEJ PODŁOGI - SZYNY I BELKI TD

Szyna pionowa TD montowana na powierzchni Materiał

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Aluminium

TDKISKO1

1960

2,2

TDKISKO2

1960

4,1

Montaż śrubami lub nitami

TDKISKO1

TDKISKO2

NOWO

Belka TD Forankra XtraDeck

ŚĆ

Materiał

Kod produktu

Długość, mm

DOR, daN

Waga, kg

Aluminium

TDPALKKIX

2385–2750

1000

6,70

Pierwsza nagroda w konkursie na innowację logistyczną roku we Francji. Niezwykle cicha, szybka i łatwa w użytku. Zobacz video prezentację na Youtube. W polu wyszukiwarki wpisz: Forankra XtraDeck-system Model do szyn montowanych na powierzchni Zobacz sposób użycia na str. 11-17 Drążki zwalniające znajdziesz na str. 11-21

Belka TD pojedyncza Materiał

Kod produktu

Długość, mm

DOR, daN

Waga, kg

Aluminium

TDPALKKIS

2290–2730

1000

7,50

Model do szyn montowanych na powierzchni Zobacz sposób użycia na str. 11-17 Drążki zwalniające znajdziesz na str. 11-21

Belka TD podwójna Materiał

Kod produktu

Długość, mm

DOR, daN

Waga, kg

Aluminium

TDPALKKIT

2420–2550

1500

12,10

Model do szyn montowanych na powierzchni Zobacz sposób użycia na str. 11-17 Drążki zwalniające znajdziesz na str. 11-21

Belka TD o niskim profilu Materiał

Kod produktu

Długość, mm

DOR, daN

Waga, kg

Aluminium

TDPALKKIM

2420–2550

1000

9,08

Model do szyn montowanych na powierzchni Zobacz sposób użycia na str. 11-17 Drążki zwalniające znajdziesz na str. 11-21 Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 3

11 - 20 01.08.2016 15:40:50


11

SYSTEMY PODWÓJNEJ PODŁOGI - SZYNY TDF

Szyna pionowa TDF chowana Materiał

Kod produktu

Długość mm

Model

Waga kg

Aluminium

TDF19601

1960

1-rząd

1,72

TDF19602

1960

2-rząd

3,59

TDF21501

2150

1-rząd

1,90

TDF21502

2150

2-rząd

3,90

Montaż przy pomocy kleju

TDF19601 TDF21501

TDF19602 TDF21502

Szyna pionowa TDF chowana z miejscem na drążek Możliwość przechowania drążka zwalniającego TANKO1250 Materiał

Aluminium

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

TDF1960S

1960

3,58

TDF2150S

2150

3,90

Montaż przy pomocy kleju

11 - 21 Product group 11_PL.indd 4

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:40:55


11

SYSTEMY PODWÓJNEJ PODŁOGI - BELKI TDF

Belka TDF Forankra XtraDeck

NOWO

ŚĆ

Materiał

Kod produktu

Długość, mm

DOR, daN

Waga, kg

Aluminium

TDFPALKKIX

2385-2750

1000

6,70

Pierwsza nagroda w konkursie na innowację logistyczną roku we Francji. Niezwykle cicha, szybka i łatwa w użytku. Zobacz video prezentację na Youtube. W polu wyszukiwarki wpisz: Forankra XtraDeck-system

Model do szyn chowanych Zobacz sposób użycia na str. 11-17 Drążki zwalniające znajdziesz na str. 11-21

Belka TDF pojedyncza Materiał

Kod produktu

Długość, mm

DOR, daN

Waga, kg

Aluminium

TDFPALKKIS

2290-2730

1000

7,50

Model do szyn chowanych Zobacz sposób użycia na str. 11-17 Drążki zwalniające znajdziesz na str. 11-21

Belka TDF podwójna Materiał

Kod produktu

Długość, mm

DOR, daN

Waga, kg

Aluminium

TDFPALKKIT

2420–2550

1500

12,10

Model do szyn chowanych Zobacz sposób użycia na str. 11-17 Drążki zwalniające znajdziesz na str. 11-21

Belka TDF o niskim profilu Materiał

Kod produktu

Długość, mm

DOR, daN

Waga, kg

Aluminium

TDFPALKKIM

2420–2550

1000

9,08

Model do szyn chowanych Zobacz sposób użycia na str. 11-17 Drążki zwalniające znajdziesz na str. 11-21

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 5

11 - 22 01.08.2016 15:41:03


11

AKCESORIA DO SYSTEMÓW PODWÓJNEJ PODŁOGI

Zawieszenie dachowe Kod produktu

Element

RLEVYKI

Płytka mocująca

RLEVYLI

Szyna przesuwna

Kompatybilne z systemem TDF

Płytka mocująca Szyna przesuwna

Zawieszenie dachowe Kod produktu

Wymiary, mm

RLEVY2

115×89×54/27

Kompatybilne z systemami TDF oraz TD

Drążek zwalniający TANKO1300

TANKO900

Kod produktu

Długość, mm

TANKO1300 TANKO900

1300 900

Drążek TANKO900 kompatybilny z belkami Forankra XtraDeck ze str. 11-18 oraz 11-20

Drążek zwalniający Kod produktu

Długość, mm

TANKO1250

1250

Pasuje do szyn TDF1960S oraz TDF2150S, str. 11-19

Końcówka szyny TDF Pasuje do szyn: TDF19601, TDF19602, TDF21501 i TDF21502, str. 11-19 Kod produktu

Wymiary, mm

TDFPAATE

80×25×H13

Część zamienne belek TDF Opis

TDFVARA

TDFPAATE

Kod produktu

System blokujący (komplet)

TDFVARA

Końcówka systemu blokującego TDF

TDFPAATE1

Szyna elementu blokującego TDF

TDFLIUKU

Sworzeń, krótki

PULTTILYHYT

Sworzeń, długi

PULTTIPITKA

Śruba ustalająca TDF/TD

TDFTDRUUVI

Dostępne także części zamienne do belek TD, zapytaj o szczegóły TDFRUUVI1

11 - 23 Product group 11_PL.indd 6

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:10


SZYNY AIRCR AF T

11

System mocowania wielu zastosowań Szyny Aircraft gwarantują większą wytrzymałość i mogą być całkowicie zintegrowane z przestrzenią ładunkową pojazdu. Dla przykładu: zakończenie z mocowaniem czteropunktowym (EP50), pozwala zabezpieczyć ładunek wytwarzający siłę 2000 daN, przy mocowaniu do szyn w podłodze. Szyny i cały osprzęt są zgodne ze standardem EN-12640. Dzięki temu, że punkty mocujące szyn są oddalone od siebie o zaledwie 25 mm, transportowany ładunek może być zamocowany dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz. Szyny Aircraft, dzięki ich konstrukcji, łatwo utrzymać w czystości, przez co zdecydowanie nadają się do zamontowania ”na płasko” w podłodze.

Korzyści Szyny są bardzo lekkie, gwarantują jednocześnie bardzo wysoką wytrzymałość. Szyny i akcesoria wykonane są zgodnie z obowiązującymi, uniwersalnymi standardami. Szyny są łatwe w montażu przy pomocy nitów, śrub lub kleju.

Używanie systemu Punkty mocujące i inne akcesoria mogą być używane zarówno oddzielnie, jak i razem, tworząc system mocowania ładunku. Wszystkie zakończenia mogą być mocowane do szyn z 25-milimetrowym interwałem na całej długości szyny Aircraft.

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 7

11 - 24 01.08.2016 15:41:12


11

SZYNY AIRCR AF T

Szyny Aircraft Szyny Aircraft zostały zaprojektowane specjalnie dla samochodów dostawczych oraz ciężarowych i mogą być montowane zarówno na ścianach, jak i podłogach. Wykonane zostały z wysokiej jakości stopu aluminium, który gwarantuje niską wagę i mocną strukturę. Szyny Aircraft mogą być montowane zarówno na powierzchni ściany/podłogi, jak i w nich schowane. Posiadają otwartą strukturę, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Dostępne są także szyny o konstrukcji stalowej, które są mniej kosztowne w porównaniu do aluminiowych i mogą być montowane poprzez spawanie. Szyny stalowe posiadają ten sam 25-milimetrowy odstęp pomiędzy punktami mocowania.

Montaż w ścianie / podłodze

Montaż szyny stalowej przez przyspawanie

Montaż na powierzchni

Korzystając z szyn Aircraft i systemów mocowania z zakończeniem jednopunktowym, spełniamy wymagania norm ISO 27955/27956 oraz DIN 75410. Korzystając z systemów mocowania z zakończeniem czteropunktowym, spełniamy wymagania normy EN-12640. W przypadku mocowania szyn przy pomocy śrub M5 10.9 z 75 mm odstępem, uzyskujemy następujące zdolności mocowania: Mocowanie pojedyncze Mocowanie podwójne Mocowanie poczwórne

400 daN 500 daN 800 daN

W przypadku mocowania szyn przy pomocy śrub M6 10.9 z 75 mm odstępem, uzyskujemy następujące zdolności mocowania: Mocowanie pojedyncze Mocowanie podwójne Mocowanie poczwórne

11 - 25 Product group 11_PL.indd 8

500 daN 1000 daN 2000 daN

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:14


11

SZYNY AIRCR AF T

Odstęp

∅ 20 mm

Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Aluminium

EPKISKO34.5

2998

25

2,70

Montaż śrubami lub nitami

Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Aluminium

EPKISKO31

2998

25

2,10

Montaż śrubami lub nitami

Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Aluminium

EPKISKO52

2998

25

2,40

Montaż śrubami lub nitami

Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Stop aluminium 6082 T6

EPKISKO49

2998

25

2,94

Testowane zgodnie ze standardem zabezpieczania wózków inwalidzkich DIN 75078-2. Montaż śrubami Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Stop aluminium 6082 T6

EPKISKO5011

2998

25

2,13

Montaż śrubami lub nitami

Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Stop aluminium 6082 T6

EPKISKO50

2998

25

2,28

Testowane zgodnie ze standardem zabezpieczania wózków inwalidzkich DIN 75078-2. Montaż śrubami lub nitami Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 9

11 - 26 01.08.2016 15:41:16


SZYNY AIRCR AF T

9,5

11

Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Aluminium

EPKISKO34

2998

25

1,65

Odstęp mm

Waga kg

25,4

2,70

Jak EPKISKO34.5, ale z cienką podstawą Montaż śrubami lub nitami

Odstęp 25,4 mm Materiał

Kod produktu

Długość mm

Stop aluminium 6082 T6

EPKISKO3000

3000

Opracowana dla przemysłu lotniczego Montaż śrubami

Odstęp 25,4 mm Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Stop aluminium 6082 T6

EPKISKO45.5

3000

25,4

2,40

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Opracowana dla przemysłu lotniczego Montaż śrubami

Materiał

Stal niepoddana obróbce QSTE 420 Stal ocynkowana, chromowana na niebiesko

11 - 27 Product group 11_PL.indd 10

Kod produktu

EPK2400

2400

25

2,91

EPK3000

3000

25

3,63

EPS1445

1445

25

1,75

EPS2400

2400

25

2,91

EPS3000

3000

25

3,63

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:18


SZYNY AIRCR AF T

Materiał

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Aluminium

EPR3000

3000

3,75

Materiał

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Aluminium

EPR2000

2000

3,40

11

Zaczep do kontenerów na kółkach Materiał

Kod produktu

Wymiary mm

Waga kg

Stal ocynkowana, chromowana na niebiesko

LKAHVA25

X: 25 Y: 24 Z: 22

0,65

Materiał

Kod produktu

Wymiary mm

Waga kg

Stal ocynkowana, chromowana na niebiesko

LKAHVA35

X: 35 Y: 24 Z: 22

0,68

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 11

11 - 28 01.08.2016 15:41:21


11

SZYNY DO WÓZKÓW INWALIDZKICH

Odstęp

∅ 20 mm

Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Stop aluminium 6082 T6

EPKISKO50

2998

25

2,28

Testowane zgodnie ze standardem zabezpieczania wózków inwalidzkich DIN 75078-2 Montaż śrubami

Odstęp 25,4 mm Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Stop aluminium F35

EPKISKO350

3000

25,4

2,28

Testowane zgodnie ze standardem zabezpieczania wózków inwalidzkich DIN 75078-2 Montaż śrubami

Odstęp 25,4 mm Materiał

Kod produktu

Długość mm

Odstęp mm

Waga kg

Aluminium

EPKISKO4916

3000

25,4

3,00

Testowane zgodnie ze standardem zabezpieczania wózków inwalidzkich DIN 75078-2 Montaż śrubami

11 - 29 Product group 11_PL.indd 12

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:22


11

Z AKOŃCZENIA PASÓW / PUNK T Y MOCUJĄCE DO SZYN AIRCR AF T

Siła zrywająca (daN) 2

Zdolność mocowania (ang. Lashing Capacity) – LC (daN), EN 12195-2 =

Zaczep poczwórny Materiał

Kod produktu

LC daN

Waga, kg

Stal ocynkowana

EP50

2500

0,34

Materiał

Kod produktu

LC daN

Waga, kg

Stal ocynkowana

EP25

1100

0,11

Materiał

Kod produktu

LC daN

Waga, kg

Stal ocynkowana

EP26

1100

0,16

Materiał

Kod produktu

LC idaN

Waga, kg

Stal ocynkowana

EP25E

1100

0,16

Materiał

Kod produktu

LC daN

Waga, kg

Stal ocynkowana, alum. stud

EP18

875

0,05

Materiał

Kod produktu

LC daN

Waga, kg

Stal ocynkowana, alum. stud

EP18M

500

0,06

Zaczep podwójny

Zaczep podwójny

Zaczep podwójny

Zaczep pojedynczy

Zaczep pojedynczy

Zaczep dokręcany M8 z nakrętką Materiał

Kod produktu

LC daN

Długość, mm

Waga, kg

Stal ocynkowana

ANKKURI807

500

0–7

0,04

ANKKURI817

500

0–17

0,04

Zaczep dokręcany M10 z nakrętką Materiał

Stal ocynkowana

Kod produktu

LC daN

Długość, mm

Waga, kg

ANKKURI1007

2000

0–7

0,06

ANKKURI1014

2000

0–14

0,07

ANKKURI1024

2000

0–24

0,07

ANKKURI1034

2000

0–34

0,08

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 13

11 - 30 01.08.2016 15:41:28


11

AKCESORIA DO SZYN AIRCR AF T

Zaczep dorkęcany z plastikową gałką Materiał

Stal ocynkowana

Kod produktu

LC daN

Długość x, mm

Waga, kg

ANKKURIM14

2000

7–14

0,12

ANKKURIM24

2000

14–24

0,12

ANKKURIM34

2000

24–34

0,13

Punkty mocujące KIP1800

KIP2000

Materiał

Kod produktu

Aluminium anodowane

LC daN

Waga, kg

KIP1800

400

0,02

KIP2000

1000

0,06

Końcówka szyny Aircraft Materiał

Kod produktu

Waga, kg

Plastik

EPPAATEP

0,02

Pasuje do EPKISKO5011 i EPKISKO350

Profil zaślepiający do szyny Aircraft Materiał

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Plastik

EPSUOJA

3000

0,32

Zestaw podtrzymujący belkę blokującą Materiał

Kod produktu

Waga, kg

Stal ocynkowana

KANNATIN

0,54

Zestaw obejmuje obie części

Drążek rozporowy do szyn Aircraft Ø 32 mm Do blokowania ładunku w samochodach dostawczych i ciężarowych, zarówno w pionie jak i w poziomie Także do szyn Combi i z otworami okrągłymi Materiał

Rozmiar

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Aluminium

19 mm

KTU3219

2000-2500

3,8

Dostępne także inne rozmiary

11 - 31 Product group 11_PL.indd 14

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:31


SZYNY INNE

11

Szyna z otworami krągłymi Materiał

Kod produktu

Grubość mm

Długość mm

Waga kg

Stal ocynkowana

SIRK1000

2,5

3050

4,86

Kod produktu

Grubość mm

Długość mm

Waga kg

SICO3000

3,0

3000

8,0

SICO3T

2,5

3000

6,6

SICO3960

2,5

3960

8,7

Szyna Combi Materiał

Stal ocynkowana

Może być używana z dedykowanymi zakończeniami lub tradycyjnym hakiem

Płaska szyna Combi Materiał

Kod produktu

Grubość mm

Długość mm

Waga kg

Stal ocynkowana

SICO3000U

2,5

3000

7,5

Może być używana z dedykowanymi zakończeniami lub tradycyjnym hakiem

Aluminiowa szyna Combi Materiał

Kod produktu

Grubość mm

Długość mm

Waga kg

Aluminium

SICO3000A

3,0

3000

2,92

SICO4035A

3,0

4035

4,08

Może być używana z dedykowanymi zakończeniami lub tradycyjnym hakiem

Szyna uniwersalna Materiał

Stal ocynkowana

Kod produktu

YKISKO3000

Grubość

Długość

Waga

mm

mm

kg

2,5

3000

6,9

Grubość

Długość

Waga

mm

mm

kg

3,0

3000

9,0

Płaska szyna uniwersalna Materiał

Stal ocynkowana

Kod produktu

YKISKO3000U

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 15

11 - 32 01.08.2016 15:41:32


11

SZYNY INNE

Szyna z otworami okrągłymi SICOPAA84

Końcówka do szyn Materiał

Kod produktu

Długość, mm

Plastik

SICOPAA84

84

SICOPAA130

130

Szyna uniwersalna/Combi SICOPAA130

Szyna pionowa Materiał

Kod produktu

Grubość mm

Długość mm

Waga kg

Stal

VERTIKISKO

3,0

2438

3,3

Długość mm

Waga kg

6000

39

Długość mm

Waga kg

5000

8,81

Szyna Omega do napinacza taśmy Materiał

Kod produktu

Stal

OMEGAKISKO

Grubość mm

6

Szyna przestrzenna Materiał

Kod produktu

Grubość mm

Aluminium

SPACEKISKO

3–4

Uchwyt do szyny przestrzennej

Napinacz Omega (SIV2500O, str. 11-34) wraz z szyną Omega tworzą bardzo wszechstronny system napinania pasów mocujących

11 - 33 Product group 11_PL.indd 16

Materiał

Kod produktu

Siła zrywająca, kg

Stal

SPACELENKKI

3500

Uchwyt do szyny przestrzennej (SPACELENKKI) porusza się w jej wnętrzu i nie wymaga dodatkowego miejsca

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:36


11

BELKI NOŚNE I BLOKUJĄCE

Belka nośna/blokująca Do szyn Combi i uniwersalnych Materiał

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Aluminium/stal

TUKIPUOMISK

2340–2630

8,5

Uchwyt belki nośnej Do szyn Combi i uniwersalnych Materiał

Kod produktu

Waga, kg

Stal

VTKA300

0,39

Drążek rozporowy Ø 42 mm Do szyn Combi i o okrągłych otworach Materiał

Rozmiar

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Stal

24 mm

KTU400PT

2280–2660

8,0

Belka blokująca naburtowa Regulacja na środku Materiał

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Aluminium

TUKIPUOMISA

2400–2700

11,5

Belka blokująca naburtowa o niskim profilu Jeden koniec regulowany, drugi stały Materiał

Kod produktu

Długość, mm

Waga, kg

Aluminium

TUKIPUOMIMA

2290–2520

7,2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 17

11 - 34 01.08.2016 15:41:38


11

BELKI BLOKUJĄCE ROZPOROWE

Belki rozporowe z podkładkami gumowymi • do blokowania ładunku w samochodach dostawczych i ciężarowych zarówno w pionie, jak i w poziomie • mechaniczne lub ze sprężyną gazową • dostępne części zamienne Typ

Materiał

Zakres m

Kształt

Maks. obciążenie, kg

Waga kg

KTTU300LGAS

Sprężyna gaz.

Stal/aluminium

1,90 - 2,55

kwadrat

300

7,0

KTTU300PGAS

Sprężyna gaz.

Stal/aluminium

2,35 - 3,35

kwadrat

300

8,0

KTTU300

Machaniczna

Stal

2,35 - 3,10

kwadrat

300

7,0

KTTU300P

Machaniczna

Aluminium

2,35 - 3,20

okrąg

300

6,0

KTTU300E

Machaniczna

Aluminium

2,40 - 2,80

kwadrat

150

4,7

Kod produktu

Modele ze sprężyną gazową mogą być także wyposażone w sprężynę 90kg (normalnie 120kg), zapytaj nasz dział sprzedaży o szczegóły!

KTTU300PGAS / KTTU300LGAS

Części zamienne KTTU300PGAS / KTTU300LGAS Kod produktu

Opis

KTTU300GVI001

Rączka

KTTU300GVI002

Podkładka

KTTU300GVI018

Sprężyna (120 kg)

KTTU300GVI028

Dźwignia

Kod produktu

Opis

KTTU02F

Zęby

KTTU03F

Rączka

KTTU05F

Podkładka, dół

KTTU06F

Podkładka, góra

KTTU14F

Sprężyna

KTTU300E, ERGOBAR - BLOKOWANIE AUTOMATYCZNE

NOWO

• ergonomiczna, lekka belka rozporowa • belka blokuje się automatycznie, gdy dolna podkładka umieszczona jest na podłodze • może być używana jedną ręką

11 - 35 Product group 11_PL.indd 18

ŚĆ

OPATEN TOWAN Y MECHA NIZM

Zobacz video prezentację na Vimeo. W polu wyszukiwarki wpisz: Ergobar

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:40


11

NAPINACZE TAŚMY

Napinacz taśmy Najczęściej stosowany napinacz pasów. Służy wyłącznie do napinania taśmy, która nie może być w nim przechowywana, gdy napinacz nie jest używany. Kompatybilny z grzechotkami SIVKI28M i SVIKI25. Montowany przy pomocy śrub. Kod produktu

Szerokość taśmy mm

Siła zrywająca daN

daN

SIV2000P

50

5000

2500

Model

Winch

LC

Napinacz taśmy 2w1 Solidny napinacz zarówno do napinania, jak i przechowywania nadmiaru taśmy. Taśma zwijana przy pomocy korby, która może być zamontowana po obu stronach napinacza. Kod produktu

Szerokość taśmy mm

Siła zrywająca daN

LC daN

SIV30004

50

6000

3000

Napinacz taśmy do szyn Omega Konstrukcja podobna do napinacza SIV2000P, przeznaczona do montowania na szynie Omega. Kompatybilny z grzechotkami SIVKI28M i SVIKI25. Model

Kod produktu

Szerokość taśmy, mm

Siła zrywająca daN

LC daN

Winch

SIV2500O

50

5000

2500

Napinacz taśmy do transportu drzewnego Używany przede wszystkim w transporcie drzewnym do napinania taśmy i przechowywania jej nadmiaru. Posiada korbę do szybkiego zwijania taśmy. Kompatybilny z grzechotkami SVIKI25,SIVKI28M i SIVKI25M. Montaż np. przez przyspawanie. Kod produktu

Model

SIV2500K28 SIV2500K25

LC,

Szerokość taśmy mm

Siła zrywająca daN

daN

ą

SIV2500M25

50

5000

2500

ą

SIV2500K25

50

5000

2500

ą

SIV2500K28

50

5000

2500

K-model

SIV2035K

50

5000

2500

Taśma, długość 10m

VV350010

50

5000

2500

Taśma, długość 10m

VV200010

50

3200

1600

SIV2500M25

Napinacz taśmy 50-100 mm Solidny napinacz do użytku z taśmą do szerokości 100 mm. Montaż np. przez przyspawanie. Kod produktu

Szerokość taśmy mm

Siła zrywająca kg

LC daN

SIV4000

50 - 100

8000

4000

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 19

11 - 36 01.08.2016 15:41:41


11

GRZECHOTKI DO NAPINACZY TAŚMY

Grzechotka do napinacza, 28 mm Kompatybilna z napinaczami SIV2000P, SIV2500O, SIV2500K28 Kod produktu

SIVKI28M 28 mm

Grzechotka do napinacza, 28 mm Alternatywa grzechotki SIVKI28M. Kompatybilna z napinaczami SIV2000P, SIV2500O, SIV2500K28 Kod produktu

28 mm

SIVKI28

Grzechotka do napinacza, 25 mm Kompatybilna z napinaczami SIV2500K25  i starszymi modelami Kod produktu

25 mm

SIVKI25M

Części zamienne napinaczy SIV2500K25 oraz SIV2500K28 Kod produktu

SIV250025VA

Części zamienne napinaczy SIV2500K25 oraz SIV2500K28 Kod produktu

SIV2500K25VA2 W zestawie uchwyt i podkładki

11 - 37 Product group 11_PL.indd 20

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:44


11

PUNK T Y MOCUJĄCE

Siła zrywająca, daN 2

Zdolność mocowania (ang. Lashing Capacity) – LC daN, EN 12195-2 =

Punkt mocujący z korpusem Kod produktu

A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIP6000R

67

100

100

3000

1000

Punkt mocujący Kod produktu

A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIP6000

67

87

67

12

3000

350

Punkt mocujący do przyspawania Kod produktu

KIPH67

s

l

d

LC, daN

Waga, g

KIPH10

95

80

18

5000

800

KIPH20

110

85

19

10000

1200

KIPH36

130

80

25

18000

2900

KIPH67

155

95

35

33500

5300

Punkt mocujący do przyspawania

KIPH15T

Kod produktu

A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIPH15T

25

90

136

22

7500

1900

KIPH10T

24

60

91

12,5

5000

300

C

D

LC daN

Waga g

KIPH10T

Chowany punkt mocujący

KIP800U

KIP350U

Kod produktu

A

B

KIP800U

15

100

145

10

400

410

KIP350U

12

70

104

6

175

180

Chowany punkt mocujący Kod produktu

A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIP20U

23

82

102

1000

360

A

B

C

D

LC daN

Waga g

8,5

45

43

-

250

42

Punkt mocujący Kod produktu

KIP50

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 21

11 - 38 01.08.2016 15:41:48


11

PUNK T Y MOCUJĄCE

Chowany punkt mocujący A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIP1000

16,5

104

92

10

1000

370

KIP4000

19

82

2000

150

KIP4000U

92Ø

2000

445

Kod produktu

KIP1000

KIP4000

KIP4000U

Punkt mocujący Kod produktu

A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIP1500

15

90

90

8

750

190

Punkt mocujący Aircraft A

B

C

D

LC daN

Waga g

10,2

44,5

44,5

400

20

Kod produktu

KIP1800

Podwójny punk mocujący Aircfaft A

B

C

D

LC daN

Waga g

10

76

45,5

1000

60

Kod produktu

KIP2000

Punkt mocujący do przyspawania

KIP8000N

Kod produktu

A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIP8000N

114

123

66

4000

990

KIP8000NP

110

70

125

4000

1240

KIP8000NP

Punkt mocujący do przyspawania

KIP8000P

KIP4000N

Kod produktu

A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIP4000N

45

80

40

2000

300

KIP8000P

110

Ø 64

4000

960

Punkt mocujący do przyspawania A

B

C

D

LC daN

Waga g

29

95

90

3500

900

Kod produktu

KIP7500

Z zamkniętym oczkiem

Punkt mocujący do przyspawania Kod produktu

A

B

C

D

LC daN

Waga g

KIP6000A

29

90

90

9

3000

1190

Z hakiem otwartym

11 - 39 Product group 11_PL.indd 22

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:50


11

ŚCIANY TERMOIZOL ACYJNE

Ściana termoizolacyjna SafeCold

Kod produktu: KAHVASAFE

• stworzona z twardego materiału, lekka ściana SafeCold • • • • • •

jest łatwa i szybka w montażu i przenoszeniu różne szerokości pozwalają zaizolować powierzchnie o różnych rozmiarach materiał łatwy w czyszczeniu grubość ściany wynosi 40 mm mechanizm sprężyny gazowej pozwala na szybką obsługę zdejmowana rączka przygotowane zgodnie z wymiarami klienta w formie 2- lub 3-częściowej

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 23

11 - 40 01.08.2016 15:41:52


11

ŚCIANY TERMOIZOL ACYJNE

Korytarz termoizolacyjny SafeCold Elementy SafeCold mogą być wykorzystane do stworzenia izolowanego korytarza. Konstrukcja podobna do tradycyjnej ściany termoizolacyjnej. Instalacja nie wymaga żadnych dodatkowych szyn ani mocowań na podłodze oraz suficie.

• grubość ściany wynosi zaledwie 33 mm • łączenie ścian przy pomocy mocowania pióro-wpust • koniec korytarza zamknięty tradycyjną ścianą termoizolacyjną SafeCold • przygotowany zgodnie z wymiarami klienta

Przesuwne drzwi termoizolacyjne Drzwi przesuwne zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem transportu żywności i innych towarów wrażliwych na zmiany temperatury. Otwieranie i zamykanie odbywa się bardzo szybko, co pozwala utrzymać pożądaną temperaturę.

• trwała ściana izolująca z drzwiami przesuwnymi

• instalacja umożliwia otwieranie w prawo lub w lewo

• oparta o dach z użyciem profilu • • • •

aluminiowego i gumowych podkładek łatwa do przenoszenia materiał: tkanina poliestrowa powlekana plastikiem 700 g / m2 przygotowane zgodnie z wymiarami klienta

11 - 41 Product group 11_PL.indd 24

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:41:58


11

ŚCIANY TERMOIZOL ACYJNE

Zwijana ścian termoizolacyjna • ściana termoizolacyjna z miękkiego i trwałego materiału

• łatwa do utrzymania czystości • oparta o dach z użyciem profilu aluminiowego i gumowych podkładek

• łatwa do przenoszenia • kolor srebrny

Kod produktu

ESEINA2526

Produkt

Wymiary szer. × wys., m

Zwijana ściana termoiz.

2,5x2,6

ESEINA2527

Zwijana ściana termoiz.

2,5x2,7

ESEINA2528

Zwijana ściana termoiz.

2,5x2,8

ESEINA2530

Zwijana ściana termoiz.

2,5x3,0

ESEINA2531

Zwijana ściana termoiz.

2,5x3,1

ESEINA2532

Zwijana ściana termoiz.

2,5x3,2

Model 1

Inne rozmiary i modele na życzenie klienta

Model 2

Model 3

Składana ściana termoizolacyjna • • • • • • • •

trwała i łatwa w czyszczeniu dobre właściwości termoizolacyjne wpierana przez dwie belki rozporowe na obu końcach łatwa do przenoszenia kolor biały materiał: tkanina poliestrowa powlekana plastikiem 700 g / m2 przygotowana zgodnie z wymiarami klienta

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 11_PL.indd 25

11 - 42 01.08.2016 15:42:05


11

ŚCIANY TERMOIZOL ACYJNE

Kaptur termoizolacyjny • • • • • •

efektywny kaptur termoizolacyjny do ochrony palet i kontenerów na kółkach utrzymuje produkty w odpowiedniej temperaturze przez dziesiątki godzin lekki i łatwy w instalacji dostępny w różnych rozmiarach kolor srebrny przygotowany zgodnie z wymiarami klienta Kod produktu

Produkt

Wymiary szer. x głęb. x wys., m

EHUPPU120815

Kaptur termoizolacyjny do europalet

1,2 x 0,8 x 1,5

EHUPPU080715

Kaptur termoizolacyjny do kontenerów na kółkach

0,8 x 0,7 x 1,5

Kaptur termoizolacyjny

niestandardowe

Kurtyna energetyczna

• montowana bezpośrednio na suficie • system posiada kilka ruchomych części, co sprawia, • • • •

że jest solidny, dając wciąż dobrą izolację płyty izolacyjne z PVC odporne na temperaturę do -30°C kurtyna może być łatwo przesunięta podczas załadunku profil sufitowy przylega mocno do sufitu przygotowana zgodnie z wymiarami klienta

11 - 43 Product group 11_PL.indd 26

Kod produktu

Produkt

Wymiary szer. × wys., m

EVERHO125XX

Pojedyncza

2,5 x XX

EVERHO225XX

Podwójna

2,5 x XX

EVERHO325XX

Trzyczęściowa

2,5 x XX

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

01.08.2016 15:42:07


12. Narożniki ochronne Narożniki standardowe Narożniki specjalistyczne Narożniki podłużne Rękawy ochronne

Product group 12_PL - Copy.indd 1

2016-06-28 10:43:52


12

NAROŻNIKI OCHRONNE

RĘKAW OCHRONNY DO ZAWIESI PASOWYCH • materiał 100% poliester

Do zawiesi pasowych

Kod produktu długość 0,3 m

Kod produktu długość 0,5 m

500 kg 1000 kg 2000 kg 3000 kg 4000 kg 6000 kg 8000 kg 10000 kg

NVKS0503 NVKS103 NVKS203 NVKS303 NVKS403 NVKS603 NVKS803 NVKS1003

NVKS0505 NVKS105 NVKS205 NVKS305 NVKS405 NVKS605 NVKS805 NVKS1005

Dostępne także dłuższe modele

RĘKAW OCHRONNY DO ZAWIESI WĘŻOWYCH

• obszyty lub na rzep

Do zawiesia

Kod produktu długość 0,3 m obszyty

Kod produktu długość 0,3 m na rzep

1000 kg 2000 kg 3000 kg 4000 kg 6000 kg 8000 kg 10000 kg

KSP103 KSP203 KSP303 KSP403 KSP603 KSP803 KSP1003

KSPA103 KSPA203 KSPA303 KSPA403 KSPA603 KSPA803 KSPA1003

OSŁONA POLIURETANOWA SECUTEX

• specjalny materiał chroniący zawiesia pasowe i wężowe przeciw przecięciom • maksymalna długość 4 m

Do zawiesia 1000 kg 2000 kg 3000 kg 4000 kg 6000 kg 8000 kg 10000 kg

40-100 mm

LEKKI NAROŻNIK PLASTIKOWY DO PASÓW MOCUJĄCYCH

Kod produktu długość 0,5 m KSSE5005 KSSE6005 KSSE9005 KSSE12005 KSSE18005 KSSE24005 KSSE30005

Czas dostawy ok. 2-4 tygodnie W sprzedaży również inne rozmiary

Szerokość taśmy

Kod produktu

mm 40 - 50 50 - 100

SIKUS90 SIKUS90100

SIKUS90100 SIKUS90

12 - 1 Product group 12_PL - Copy.indd 2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:43:56


NAROŻNIKI OCHRONNE

12

DŁUGI NAROŻNIK OCHRONNY Z PLASTIKU KOMOROWEGO

• wytrzymały plastik komorowy o grubości ok. 20 mm • długość 5970 mm • szerokość 190 mm Kod produktu: SIKUS5500

NAROŻNIK OCHRONNY DO ROLEK PAPIERU

• zaokrąglony narożnik plastikowy • wypusty na środku utrzymują taśmę na miejscu Kod produktu: SIKUSPAP

STALOWY NAROŻNIK OCHRONNY

• kąt wewnętrzny 90° • do taśmy, liny stalowej, łańcucha itp. Kod produktu: SIKUS90TER

MAGNETYCZNY NAROŻNIK OCHRONNY

• • • •

kąt 90° mocowanie za pomocą magnesów z bardzo wytrzymałego specjalnego plastiku do podnoszenia i mocowania ładunków

Szerokość taśmy Rozmiar zawiesia mm wężowego 0 – 25 0 – 45 0 – 65 0 – 75

1–2T 1–4T 1–5T 1–8T

Waga kg

Kod produktu

0,7 KSMAG025 0,8 KSMAG040 1,0 KSMAG065 1,2 KSMAG075 Czas dostawy ok. 2-4 tygodnie Dostępne także większe rozmiary

RĘKAW OCHRONNY Z TAŚMY POLIESTROWEJ

• wszyty do długiej części pasa mocującego • standardowa długość 25 cm Kod produktu: SIKUS50 (szerokość taśmy 50 mm) SIKUS60 (szerokość taśmy 60 mm) SIKUS75 (szerokość taśmy 75 mm) SIKUS100 (szerokość taśmy 100 mm)

NAROŻNIKI OCHRONNE DO TAŚM PLASTIKOWYCH I STALOWYCH Narożnik kartonowy 35 x 35 x 3 x 100 mm 1050 szt. / opak. Kod produktu: SIKUSP10035

Narożnik kartonowy 60 x 60 x 3 x 100 mm 600 szt. / opak. Kod produktu: SIKUSP100

Narożnik plastikowy 40 x 40 mm 2000 szt. / opak. Kod produktu: SIKUSM40

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 12_PL - Copy.indd 3

12 - 2 2016-06-28 10:44:01


12

NAROŻNIKI OCHRONNE

NAROŻNIK OCHRONNY STABILO® MINI

• • • •

mały i lekki narożnik ochronny niedroga alternatywa dla narożników specjalistycznych dostępny w dwóch kolorach do pasów 50 mm i węższych Szerokość

Długość ramion

Kolor

Kod produktu

mm

Wielkość opakowania szt.

mm 132,60 132,60

100 (każde) 100 (każde)

225 225

czarny czerwony

STABILOMINI_B STABILOMINI_R

Kolor

Kod produktu

czarny czerwony

STABILOMAX_B STABILOMAX_R

NAROŻNIK OCHRONNY STABILO-MAX®

• • • • • • •

narożnik ochronny do profesjonalnych zastosowań współczynnik przeniesienia siły K=1,78 dostępny w dwóch kolorach do pasów 75 mm i węższych temperatura pracy od -20°C do 70°C zgodny z EN-12195-1 24 miesiące gwarancji Szerokość

Długość ramion

mm

mm

Wielkość opakowania szt.

150 150

225/185 225/185

12 12

NOWO

SPECJALISTYCZNY NAROŻNIK OCHRONNY PaperMAX

• specjalistyczny narożnik ochronny do • • • •

zabezpieczania bardzo delikatnych towarów np. papieru współczynnik przeniesienia siły K=1,85 do pasów 50 mm i węższych temperatura pracy od -20°C do 70°C zgodny z EN-12195-1

Szerokość

Wielkość opakowania szt.

Kolor

Kod produktu

mm

Długość ramion mm

150

160/142

100

czarny

PAPERMAX

ŚĆ

Podwyższone krawędzie boczne zapobiegają zsunięciu się pasa mocującego Dzięki podwyższonym punktom nacisku na obu ramionach, PaperMAX gwarantuje optymalne rozłożenie siły naciągu pasa

Pusta przestrzeń po wewnętrznej stronie narożnika PaperMAX zapobiega uszkodzeniom brzegów przewożonego ładunku

12 - 3 Product group 12_PL - Copy.indd 4

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 10:44:03


13. Śruby rzymskie Do podnoszenia Standardowe Nakrętki

Product group 14_Forankra_PL.indd 1

2016-06-28 09:05:09


13

ŚRUBY RZYMSKIE DO PODNOSZENIA

ŚRUBA RZYMSKA ZAMKNIĘTA WIDŁY / WIDŁY - DO PODNOSZENIA

• • • • • Rozmiar

M6 M8 M10 M12 M16 M20 M22 M24 M33 M39 M45 M50

DOR

A

B

C

D

t

Siła niszcząca t

mm

mm

mm

0,2 0,3 0,5 0,7 1,2 1,5 2,2 5,0 7,0 10,0 13,0 17,0

1,0 1,5 2,5 3,5 6,0 7,5 11,0 25,0 35,0 50,0 65,0 85,0

9,0 9,0 11,2 12,0 19,0 21,0 23,5 32,0 37,0 46,0 50,5 51,4

18,5 18,0 18,2 30,0 45,0 39,0 39,0 51,5 64,0 73,5 89,0 96,0

4,8 5,9 8,0 9,5 11,2 16,0 18,6 22,0 24,0 32,0 36,5 43,0

do profesjonalnego użytku oznaczenie rozmiaru, DOR i CE wyposażona w nakrętkę blokującą ocynk ogniowy wsp. bezpieczeństwa 5 : 1 Waga

mm

Długość korpusu mm

180 – 250 210 – 290 240 – 340 350 – 510 390 – 500 400 – 530 500 – 670 570 – 800 640 – 850 710 – 900 800 – 920 890 – 1200

103,0 128,0 152,0 237,0 230,0 230,0 305,0 360,0 380,0 470,0 415,0 413,0

0,2 0,3 0,5 1,0 1,4 2,0 4,0 5,0 9,0 12,0 19,0 32,0

Kod produktu

kg VRH06 VRH08 VRH10 VRH12 VRH16 VRH19 VRH22 VRH25 VRH32 VRH38 VRH45 VRH50

ŚRUBA RZYMSKA OTWARTA WIDŁY/WIDŁY - DO PODNOSZENIA

• do profesjonalnego użytku • dostępne inne zakończenia, w ramach tego samego czasu dostawy

• materiał SAE 1035 - specjalna stal • ocynk ogniowy • wsp. bezpieczeństwa 5: 1 Rozmiar

3/8”x6” ½”x9” 5/8”x9” ¾”x9” 7/8”x12” 1”x12” 1 ¼”x12” 1 ½”x12”

DOR

Siła niszcząca

A

B

C

D

Waga

t

t

mm

mm

mm

mm

kg

0,54 1,00 1,60 2,40 3,30 4,50 6,90 9,70

2,7 5,0 8,0 12,0 16,5 22,5 34,5 48,5

12 16 18 24 27 30 44 52

21 26 32 38 42 50 71 71

8 10 13 16 19 22 28 35

273 – 409 380 – 587 421 – 622 422 – 639 559 – 825 598 – 859 641 – 916 675 – 941

0,57 1,18 2,12 3,03 4,90 6,96 11,90 16,90

Kod produktu

VR3/8 VR1/2 VR5/8 VR3/4 *VR7/8 *VR1 *VR11/4 *VR11/2

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 2-3 tygodnie Dostaraczamy także inne rozmiary i typy

13 - 1 Product group 14_Forankra_PL.indd 2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:05:10


ŚRUBY RZYMSKIE

13

ŚRUBA RZYMSKA TYP DIN 1480

• ocynk galwaniczny Rozmiar Rozmiar d x a opakowania

VRKK

VRSK

b

mm

szt.

mm

6x110 8x110 10x125 12x125 14x140 16x170 20x200 22x220 24x255 30x255

10 10 10 10 10 10 5 2 2 -

156 – 236 160 – 240 170 – 263 201 – 285 222 – 322 259 – 377 307 – 445 342 – 496 377 – 561 391 – 570

c

r

Waga

kg / mm mm 100szt. 8 10 13 17 17 19 24 27 27 31

8 11 14 16 18 19 20 26 26 33

9,5 16,5 29,0 43,0 62,0 92,0 163,0 220,0 300,0 460,0

Kod produktu oko/ hak

Kod produktu oko/ oko

Kod produktu hak/ hak

VRSK06 VRSK08 VRSK10 VRSK12 VRSK14 VRSK16 VRSK20 VRSK22 VRSK24 VRSK30

VRSS06 VRSS08 VRSS10 VRSS12 VRSS14 VRSS16 VRSS20 VRSS22 VRSS24 VRSS30

VRKK06 VRKK08 VRKK10 VRKK12 VRKK14 VRKK16 VRKK20 VRKK22 VRKK24 VRKK30

VRSS

Podane wymiary są przybliżone

NAKRĘTKA RZYMSKA OTWARTA Z KOŃCÓWKAMI DO WSPAWANIA DIN 1480

• ocynk galwaniczny Rozmiar d1 mm

a

b

c

Waga

mm (około)

mm

mm

kg / 100szt.

M6 M8 M10 M12 M16 M20 M24 M30 M36 M42 M48

240 – 320 240 – 315 300 – 385 300 – 380 400 – 510 440 – 570 520 – 690 520 – 680 600 – 780 700 – 900 760 – 955

110 110 125 125 170 200 255 255 295 330 355

65 65 75 75 100 120 150 160 180 200 195

9,3 14,0 28,0 40,0 89,0 160,0 282,0 423,0 707,0 1160,0 1900,0

Kod produktu

VRRAT06 VRRAT08 VRRAT10 VRRAT12 VRRAT16 VRRAT20 VRRAT24 VRRAT30 VRRAT36 VRRAT42 VRRAT48

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 14_Forankra_PL.indd 3

13 - 2 2016-06-28 09:05:12


13

NAKRĘTKA RZYMSKA

NAKRĘTKA RZYMSKA ZAMKNIĘTA Z KOŃCÓWKAMI DO WSPAWANIA DIN 1478

• ocynk galwaniczny

Rozmiar d1 mm

a

b

c

Waga

mm (około)

mm

mm

kg / 100szt.

M6 M8 M10 M12 M16 M20 M24 M30 M36

240 – 330 240 – 325 300 – 395 300 – 390 400 – 520 400 – 540 520 – 700 520 – 680 600 – 780

110 110 125 125 170 200 255 255 295

65 65 75 75 100 120 150 160 180

14 18 32 45 90 150 275 394 650

Kod produktu

VRRUT06 VRRUT08 VRRUT10 VRRUT12 VRRUT16 VRRUT20 VRRUT24 VRRUT30 VRRUT36

Notatki

13 - 3 Product group 14_Forankra_PL.indd 4

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:05:12


14. Wózki transportowe, stoły do podnoszenia, wózki ręczne Wózki transportowe Stoły do podnoszenia Wózki ręczne

Product group 18_Forankra_PL.indd 1

2016-06-28 09:04:43


14

WÓZKI TRANSPORTOWE

WÓZEK TRANSPORTOWY 1 500 KG

• do przemieszczania maszyn • •

i sprzętu wewnętrzne smarowanie EN-1757

Maks. Wysokość Maks. obciąż. szer.

Maks. długość

Wymiary podstawy

kg

mm

mm

mm

mm

Kółka szer. x wys. x oś mm

1500

68

185

200

100x200

62 x 34 x 25

Waga Kod produktu kg 5

SIALU15

Uwaga! Tylko do użytku wewnętrznego na płaskim i czystym podłożu!

WÓZEK TRANSPORTOWY ZE STOŁEM OBROTOWYM 6 000 i 8 000 KG

• do przemieszczania • • • •

maszyn i sprzętu kółka metalowe pokryte poliuretanem na środku wózka obrotowy stół rączki z obu stron EN-1757

Maks. obciąż.

Wys.

Szer.

Długość Wymiary podstawy.

Średnica Kółka Waga Kod stołu szer. x wys. produktu obrotowego x oś

kg

mm

mm

mm

mm

mm

mm

kg

6000 8000

110 110

208 208

295 395

166x208 278x208

147 147

80 x 70 x 20 80 x 70 x 20

17 25

CARGO TR

SIALU60 SIALU80

Uwaga! Tylko do użytku wewnętrznego na płaskim i czystym podłożu!

6000 kg

8000 kg

WÓZEK TRANSPORTOWY 3 000 i 6 000 KG

• do przemieszczania maszyn • •

i sprzętu kółka metalowe pokryte poliuretanem EN-1757

Maks. Wysokość Szer. obciąż.

Długość Wymiary Kółka podst. szer. x wys. x oś

Waga

kg

mm

mm

mm

mm

mm

kg

3000 6000

106 105

230 210

405 414

330x191 265x167

84 x 90 x 20 84 x 85 x 20

9,4 11,9

Kod produktu

SIALU3 SIALU6

Uwaga! Tylko do użytku wewnętrznego na płaskim i czystym podłożu!

3000 kg

14 - 1 Product group 18_Forankra_PL.indd 2

6000 kg

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:04:47


14

WÓZKI TRANSPORTOWE

REGULOWANE WÓZKI RTRANSPORTOWE 6 000, 12 000 i 24 000 KG

• do przemieszczania maszyn • •

i sprzętu trwale nasmarowane kółka nylonowe (24000kg z kółkami metalowymi) gumowa powierzchnia zapewnia wysokie tarcie pomiędzy wózkiem, a ładunkiem EN-1757

Maks. obciąż.

Wys.

Szer.

Długość Wymiary Kółka Regulacja podst. szer. x wys. x oś

kg

mm

mm

mm

6000 12000 24000

115 115 115

250 220 290

300 360 490

mm

mm

Waga

mm

200x250 84 x 90 x 20 500 – 1400 200X350 84 x 90 x 20 720 – 1500 220X425 82 x 83 x 20 720 – 1500

Kod produktu

kg 30 38 65

SIALU6S SIALU12S SIALU24S

Uwaga! Tylko do użytku wewnętrznego na płaskim i czystym podłożu!

CARGO TROLLEYS

WÓZEK SKRĘTNY Z DRĄŻKIEM 3 000, 6 000 i 12 000 KG

• do przemieszczania maszyn i • • • •

sprzętu trwale nasmarowane kółka nylonowe (12000 kg z kółkami metalowymi) drążek ułatwia przemieszczanie przedmiotów drążek posiada oczko np. do zamocowania haka gumowa powierzchnia zapewnia wysokie tarcie pomiędzy wózkiem, a ładunkiem EN-1757

Maks. Wys. obciąż. kg

mm

Kółka Szer. Długość Wymiary podst. szer. x wys. x oś mm mm mm mm

3000 6000 12000

105 115 115

255 280 400

310 630 630

150x185 84 x 90 x 25 180x280 82 x 90 x 20 220x400 82 x 90 x 20

Waga

7,5 25,0 33,0

Kod produktu

kg SIALU3TAN SIALU6TAN SIALU12TAN

Uwaga! Tylko do użytku wewnętrznego na płaskim i czystym podłożu!

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 18_Forankra_PL.indd 3

14 - 2 2016-06-28 09:04:48


14

WÓZKI TRANSPORTOWE / STOŁY PODNOŚNE

WÓZEK TRANSPORTOWY HEAVY DUTY ZE STALOWYMI ROLKAMI 50T

• model heavy duty do przemieszczania ciężkich maszyn i sprzętu • 20 stalowych rolek Maks. obciążenie

Wysokość

Wymiary podstawy

Waga

kg

mm

mm

kg

Kod produktu

50000 140 417 x 305 67 SIALU500 Uwaga! Tylko do użytku wewnętrznego na płaskim i czystym podłożu!

WÓZEK TRANSPORTOWY HEAVY DUTY ZE STALOWYMI ROLKAMI 60T

• • • • • •

kompletny zestaw wózków do przenoszenia ciężkich maszyn i sprzętu zawiera 4 szt. 15-tonowych wózków, wyposażonych w stół obrotowy pokryty gumą 16 stalowych rolek na każdym wózku zawiera także 2 szt. drążków rolki łożyskowe zestaw zapakowany w metalowe pudło Maks. obciążenie

Wysokość

Wymiary obrotnicy

Waga

kg

mm

mm

kg

Kod produktu

60000 130 150 108 SIALU600SET Uwaga! Tylko do użytku wewnętrznego na płaskim i czystym podłożu!

DŹWIGNIA Z ROLKĄ 5 000 KG

• do przemieszczania maszyn •

i sprzętu wewnętrzne smarowanie

Maks. obciążenie

Długość drążka

Szerokość końcówki

Waga

kg

mm

mm

kg

5000

1530

65

5

Kod produktu

SIIRTAN50

STÓŁ PODNOŚNY/ROBOCZY

NOWO

ŚĆ

• • • • •

ruchomy stół hydrauliczny podnoszony przy pomocy pedała hydraulicznego blokada tylnych kół do prac montażowych, instalacyjncyh, pakowania itp. model 130 kg posiada zdejmowaną pokrywę gumową EN-1570 Maks. Min. Maks. Wymiary obciąż. wysokość wysokość stołu stołu stołu dł. x szer.

NOSP130

kg

H mm

H mm

130 300 500

220 320 375

700 910 920

mm

B

C

h

Waga Kod produktu

mm mm mm

kg

710 x 450 360 770 905 825 x 502 500 1010 1100 825 x 502 520 1185 1130

42 78 118

NOSP130 NOSP250 NOSP500

NOSP250 / 500

14 - 3 Product group 18_Forankra_PL.indd 4

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:04:50


14

WÓZKI PLATFORMOWE / ELEKTRYCZNY STÓŁ PODNOŚNY

RĘCZNY WÓZEK PLATFORMOWY

• • • •

trzy modele LAV100 oraz LAV300 wyposażone w składane rączki LAV2272 wykonany z plastiku wszystkie modele posiadają trwałe kółka gumowe Maksymalne obciążenie kg

Szerokość platformy mm

Długość platformy

100 300 250

470 616 435

Waga

mm

Wysokość platformy mm

740 916 790

167 209 150/850

8,7 16,8 16,0

LAV100 Ultralekki

LAV300

Kod produktu

kg LAV100 LAV300 LAV2272

LAV2272 Lekki i wytrzymały

ELEKTRYCZNY STÓŁ PODNOŚNY

• do prac montażowych, • •

• • •

Maks. instalacyjnych, pakowania itp. obciążenie 3-fazowe napięcie robocze 380-400V kg kaseta sterująca (przewodowa) z opcją 1000 podnoszenia, opuszczania 2000 oraz awaryjnego zatrzymania 4000 wyposażony w ramę ochronną, która zapobiega opuszczaniu się stołu poniżej minimalnego poziomu zawór elektromagnetyczny, stół nie opuści się, gdy wąż zostanie uszkodzony dostarczany całkowicie zmontowany, bez wtyczki EN-1570

Min. wys.

Maks. wys.

Wymiary stołu

mm

mm

mm

205 230 240

1000 1050 1100

Wymiary ramy ochronnej mm

1300 x 820 1240 x 630 1600 x 1000 1220 x 785 2000 x 1200 1600 x 900

Czas Waga Kod produktu podn. s

kg

20 20 40

160 268 405

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 18_Forankra_PL.indd 5

NOSP1000H NOSP2000H NOSP4000H

14 - 4 2016-06-28 09:04:52


14

WÓZKI RĘCZNE

WÓZEK RĘCZNY

• dwa typy, standard i “do •

Maks. obciąż. kg

schodów” model standard wyposażony jest w składany element przedłużający i stalowe felgi model “do schodów” wyposażony jest w specjalne obracane koła

250 75

Szer. końca mm

Długość końca mm

Wys. wózka mm

410/330 305/600 350 410

1250 1160

Typ kół

Typ

Waga Kod produktu kg

na powietrze standard zwarta guma do schodów

16,5 16,2

NOK250 NOK75POR

Średnica kół 260 mm

ALUMINIOWY WÓZEK RĘCZNY 150 KG

• trwały i lekki wózek do profesjonalnego użytku • gumowe nadmuchiwane koła • średnica kół 260 mm Maks. obciążenie Szerokość końca

Długość końca

Waga

kg

mm

mm

kg

150

305

195

10,0

Kod produktu

NOK150AL

ODWRACANY WÓZEK RĘCZNY 200 / 300 KG

• • • •

trwały i lekki wózek ręczny do profesjonalnego użytku szybko rozkładany do formy wózka platformowego nośność: jako wózek ręczny 200 kg, jako wózek platformowy 300 kg gumowe nadmuchiwane koła, średnica 260 mm (mniejsza koła ze zwartej gumy)

Maks. obciążenie Szerokość końca

14 - 5 Product group 18_Forankra_PL.indd 6

Długość końca

Waga

kg

mm

mm

kg

200/300

465

185

17,0

Kod produktu

NOK2030AL

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:04:56


15. Asortyment do pakowania Ecostrap® / ecolash®

Wózki do pakowania

Taśmy WG

Zapinki

Taśmy plastikowe / stalowe Narzędzia do taśm plastikowych Narzędzia do taśm stalowych

Product group 20_PL - Copy.indd 1

2016-06-28 09:07:16


15

SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKU W JEDNĄ STRONĘ ECOSTRAP® ORAZ ECOLASH®

SYSTEMY ECOSTRAP® ORAZ ECOLASH®

Systemy mocowania ładunku w jedną stronę (One Way Lashing) Ecostrap i Ecolash są łatwe w użytku i idealnie sprawdzają się przy wymagających operacjach zabezpieczania towarów. • • • • • • •

systemy One way lashing idealnie nadają się do łączenia i zabezpieczania towarów stosowane są we wszystkich gałęziach przemysłu oraz w portach do zabezpieczania ładunków w kontenerach są równie bezpieczne, co łatwe w użyciu struktura tkaniny taśm Ecostrap i Ecolash gwarantuje trwałość i mocne naprężenie taśmy są łatwe do usunięcia po użyciu dostępne w kilku różnych wytrzymałościach (370 - 7500kg) testowane zapinki metalowe maksymalizują wytrzymałość systemu mocowania

ECOSTRAP® TAŚMA ECOSTRAP®

• materiał PES Produkt

Szer. taśmy mm

Siła zrywająca kg

Wielkość paczki

Kod produktu

Ecostrap 13 mm

13

370

2 x 1000 m/rolka

ES13

Ecostrap 16 mm

16

460

2 x 760 m/rolka

ES16

Ecostrap 19 mm

19

725

2 x 480 m/rolka

ES19

Ecostrap 25 mm

25

1000

2 x 350 m/rolka

ES25

ZAPINKI ECOSTRAP® Produkt

Kod produktu

Zapinka Ecostrap 13 mm 1000 szt./opak.

ESL13

Zapinka Ecostrap 16 mm 1000 szt./opak.

ESL16

Zapinka Ecostrap 19 mm 1000 szt./opak.

ESL19

Zapinka Ecostrap 25 mm 500 szt./opak.

ESL25 Instrukcja na stronie 15-8

NARZĘDZIA ECOSTRAP® Produkt

Kod produktu

Napinacz do taśm Ecostrap 13-25 mm

MVKIR25

Wózek do taśm Ecostrap 13-25 mm

ESTELINE

Narzędzie spinające do taśm Ecostrap 13-25 mm

ESPT

ESPT

MVKIR25

15 - 1 Product group 20_PL - Copy.indd 2

ESTELINE

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:07:20


15

SYSTEMY MOCOWANIA ŁADUNKU W JEDNĄ STRONĘ ECOSTRAP® ORAZ ECOLASH®

ECOLASH® TAŚMA ECOLASH®

• materiał PES Produkt

Kod produktu

kg

Wielkość paczki m/worek

50

2000

400

SYN2000

50

2700

250

SYN2700

Szerokość taśmy mm

Siła zrywająca

Ecolash 50 mm Ecolash 50 mm

Siła zrywająca zaznaczona na taśmie

ZAPINKI ECOLASH® Kod produktu

Produkt Zapinka Ecolash 1600kg model 1

SYL50S

Zapinka Ecolash 1600kg model 2, czarna

SYL50

Zapinka Ecolash 4000kg

SYL100

Zapinka Ecolash, sfosfatyzowana, 200szt./opak.

SYL40AL

Hak Ecolash

SYKO100

SYL50S

SYL50

SYKO100 Instrukcje na str. 15-8 oraz 15-9, a także na naszym kanale YouTube

SYL100

SYL40AL

NARZĘDZIA ECOLASH® Produkt

Kod produktu

Napinacz Ecolash model 1

SYKI800

Napinacz Ecolash model 2

SYKI1000 SYKI800

SYKI1000

Instrukcje na str. 15-8 oraz 15-9

WORKI SZTAUERSKIE Worki sztauerskie są wykorzystywane do pakowania kontenerów, samochodów ciężarowych oraz statków, a także w lukach bagażowych pociągów i autobusów, gdy towary muszą być zabezpieczone mocno i nieruchomo. Materiał worków sztauerskich w 100% podlega recyklingowi. Są łatwe do opróżnienia po użyciu, dlatego każdy worek może być używany wielokrotnie. Do napełniania worka służy specjalny pistolet podłączamy do kompresora. WORKI

Rozmiar (cm)

Kod produktu

90 x 120 90 x 180 90 x 210

53305 53306 53307

PISTOLETY POWIETRZNE

Materiał

Kod produktu

Aluminium Plastik

53321 53322

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 20_PL - Copy.indd 3

15 - 2 2016-06-28 09:07:25


15

TAŚMY WG

TAŚMY WG ORAZ AKCESORIA TAŚMA WG Taśma plastikowa WG jest miękka i elastyczna, zrobiona z plastiku PET. Jest ona zdecydowanie trwalsza i mocniejsza niż taśma z plastiku PP. Taśma WG jest spinana przy pomocy stalowych zapinek. Można ją napinać ręcznie lub z użyciem dedykowanych napinaczy. Szerokość taśmy / Średnica wewnętrzna rolki (mm)

Siła zrywająca kg

Długość rolki m

13 / 76 16 / 76 19 / 76

375 450 550

1100 900 700

Szerokość taśmy / Średnica wewnętrzna rolki (mm)

Siła zrywająca kg

Długość rolki m

16 / 76 19 / 76 25 / 76 30 / 76 35 / 76

600 725 950 1170 1350

600 500 500 150 150

Szerokość taśmy / Średnica wewnętrzna rolki (mm)

Siła zrywająca kg

Długość rolki m

19 / 76 25 / 76 38 / 76

925 1250 2000

400 400 100

Szerokość taśmy / liczba zapinek

Siła zrywająca kg

Długość rolki m

13 / 100 zapinek 16 / 80 zapinek

375 450

250 200

Wielkość paczki rolek w opak. rolek na palecie 2 2 2

Kod produktu

64 64 64

WG13 WG16 WG19

Wielkość paczki rolek w opak. rolek na palecie 2 80 2 80 2 60 5 150 4 120

Wielkość paczki rolek w opak. rolek na palecie 2 2 4

80 60 120

* WG 55 * WG 65 * WG 85 * WG 95 * WG 105

Kod produktu * WGHD65 * WGHD85 * WGHD105

Wielkość paczki ilość paczek 1 1

Kod produktu

na palecie 128 128

Kod produktu WG13COMBI WG16COMBI

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 1-2 tygodnie

ZAPINKI DO TAŚMY WG Materiał

Wielkość paczki (szt./opak.)

Kod produktu

Stal Stal Stal Stal Stal

1000 1000 1000 500 250

WGL13 WGL16 WGL19 WGL25 WGL35

Instrukcje na str. 15-8

NAPINACZ DO TAŚMY WG Produkt

Kod produktu

Napinacz model 1 Napinacz model 2

SYKI1000 MVKIR25PP SYKI1000

MVKIR25PP Instrukcje na str. 15-8

WÓZKI DO TAŚMY WG Do średnicy wewnętrznej mm

Do taśm o szerokości mm

Kod produktu

76/150/200/280 76

13-38 13-38

WGKEVA WGTELINE

WGKEVA

15 - 3 Product group 20_PL - Copy.indd 4

WGTELINE

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:07:28


TAŚMY PET

15

TAŚMY PLASTIKOWE PET ORAZ AKCESORIA TAŚMA PET Szerokość taśmy / Średnica wewnętrzna rolki (mm)

Siła zrywająca Długość rolki kg m

12,0 x 0,55 - 406

270

2500

Kolor

Rolek na opak.

Rolek na palecie

zielony

1

48

Kod produktu PET1260406

15,5 x 0,60 - 406

400

2000

zielony

1

48

PET15560406

15,5 x 0,80 - 406

500

1200

zielony

1

48

PET155100406

19,0 x 0,80 - 406

650

1000

zielony

1

48

PET1980406 Temperatura pracy od -30°C do 80°C

ZAPINKA DO TAŚMY PET Szerokość taśmy mm

Wielkość paczki szt./opak.

Kod produktu

12/13 15/16

2000 1000

MV13LUY MV16LUY

NAPINACZ DO TAŚMY PET Opis produktu

Do taśm (mm)

Napinacz ręczny uniwersalny (napina i tnie) Napinacz ręczny do taśmy 13mm (napina i tnie) Napinacz ręczny do taśmy 16mm (napina i tnie) Napinacz automatyczny (napina i zgrzewa taśmę) Napinacz ręczny (napina i zgrzewa taśmę)

13-25 13 16 9-16 9-19

MVKIR25PP Instrukcja na stronie 15-8

Kod produktu MVKIR25PP MVK13 MVK16 PAKITA20 PAKSTB60

MVK13-16

*PAKITA 20 Automatycznie napina, zgrzewa i przecina taśmę. Siła napinająca wynosi 220kg

PAKITA20*

PAKSTB60* *PAKSTB60 służy do napinania ręcznego. Ten model dodatkowo zgrzewa i obcina taśmę. Zdolność napinająca wynosi 220kg

WÓZEK DO TAŚMY PET Do średnicy wewnętrznej mm

Do taśm mm

Kod produktu

406

12-19

TVKEVA

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 20_PL - Copy.indd 5

15 - 4 2016-06-28 09:07:33


15

TAŚMA PP

TAŚMA PLASTIKOWE PP i AKCESORIA TAŚMA PP Szerokość taśmy / Siła Średnica wewnętrzna rolki zrywająca mm 12 x 0,55 - 200 12 x 0,55 - 406 12 x 0,63 - 200 12 x 0,70 - 406 13 mm + 500 locks 16 mm + 400 locks

133 135 155 200 120 150

Długość rolki

Kolor

3000 3000 3000 2500 1000 800

Czarny Czarny Czarny Czarny Czarny Czarny

Wielkość paczki

Kod produktu

ilość paczek na palecie 2 1 2 1 1 1

48 40 48 40 40 40

PP1255200M PP1255406M PP1263200M PP1270406M MV13COMBI MV16COMBI

ZAPINKI DO TAŚMY PP Szerokość taśmy (mm)

Wielkość paczki (szt./opak.)

Kod produktu

12/13 15/16 12/13 15/16

2000 1000 1000 1000

MV13LUY MV16LUY MV13LUM MV16LUM MV13LUY MV16LUY

MV13LUM MV16LUM Instrukcje na str. 15-8

NAPINACZE DO TAŚMY PP Opis produktu

Do taśm (mm)

Napinacz ręczny uniwersalny (napina i tnie) Napinacz ręczny do taśmy 13mm (napina i tnie) Napinacz ręczny do taśmy 16mm (napina i tnie) Napinacz automatyczny (napina i zgrzewa taśmę) Napinacz ręczny (napina i zgrzewa taśmę)

13-25 13 16 9-16 9-19

Kod produktu MVKIR25PP MVK13 MVK16 PAKITA20 PAKSTB60 PAKITA20*

MVKIR25PP Instrukcje na str. 15-8

MVK13-16

*PAKITA 20 Automatycznie napina, zgrzewa i przecina taśmę. Siła napinająca wynosi 220kg

PAKSTB60*

*PAKSTB60 służy do napinania ręcznego. Ten model dodatkowo zgrzewa i obcina taśmę. Zdolność napinająca wynosi 220kg

WÓZEK DO TAŚMY PP Do średnicy wewnętrznej mm

Do taśm mm

Kod produktu

200 406 76/150/200/280

5-15 12-19 13-38

PPKEVA TVKEVA WGKEVA

PPKEVA

15 - 5 Product group 20_PL - Copy.indd 6

TVKEVA

WGKEVA

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:07:38


TAŚMY STALOWE i AKCESORIA

15

TAŚMY STALOWE i AKCESORIA TAŚMA STALOWA Zbliżona wielkość rolki kg

Szpuli na palecie

Zbliżona waga palety kg

Kod produktu

50 50 50 50

12 12 12 18

600 600 600 900

TV13 TV16 TV19 TV32

ZAPINKI DO TAŚM STALOWYCH Opis produktu

Do taśm mm

Rozmiar opak. szt./opak.

Kod produktu

13 16 19 32

2000 2000 2000 1000

TVLU13 TVLU16 TVLU19 TVLU32

Do szczypców zaciskowowych i narzędzi pneumatycznych Do szczypców zaciskowowych i narzędzi pneumatycznych Do szczypców zaciskowowych i narzędzi pneumatycznych Do szczypców zaciskowowych i narzędzi pneumatycznych

NAPINACZE DO TAŚM STALOWYCH Opis produktu

Do taśm mm

Kod produktu

13-19 13-19 32 13-32 13-32

PIKE1319 TVTK1319P TVTK32 TVLEIK TVLEIK2

Napina, łączy i obcina taśmę Napina, nadaje się do okrągłych przedmiotów, wymaga szczypców zaciskowych Napina, nadaje się do okrągłych przedmiotów, wymaga szczypców zaciskowych Przecinak do taśmy z długą rączą Przecinak do taśmy z długą rączą

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 1-2 tygodnie PIKE1319

TVTK1319P

TVLEIK

TVTK32

TVLEIK2

SZCZYPCE ZACISKOWE DO TAŚMY STALOWEJ Opis produktu

Do taśm (mm)

Kod produktu

zaciska zapinkę wokół taśmy zaciska zapinkę wokół taśmy zaciska zapinkę wokół taśmy zaciska zapinkę wokół taśmy

13 16 19 32

TVPIH13 TVPIH16 TVPIH19 TVPIH32 Czas dostawy 1-2 tygodnie

WÓZKI DO TAŚMY STALOWEJ Do średnicy wewnętrznej mm

Do taśm mm

Kod produktu

406 406

12-19 32

TVKEVA *TVKEVA32

*Czas dostawy produktów oznaczonych gwiazdką to ok. 1-2 tygodnie

TVKEVA32

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 20_PL - Copy.indd 7

TVKEVA

15 - 6 2016-06-28 09:07:43


15

AKCESORIA DO PAKOWANIA

NAROŻNIKI OCHRONNE DO TAŚM PLASTIKOWYCH I STALOWYCH Narożnik kartonowy 35 x 35 x 3 x 100 mm 1050 szt. / opak. Kod produktu: SIKUSP10035

Narożnik kartonowy 60 x 60 x 3 x 100 mm 600 szt. / opak. Kod produktu: SIKUSP100

Narożnik plastikowy 40 x 40 mm 2000 szt. / opak. Kod produktu: SIKUSM40

FOLIA STRETCH Szerokość (mm)

Długość rolki (m)

Grubość (mm)

450 100

300 150

0,017 0,017

Wielkość paczki Kod produktu 6 rolek/opak. 40 rolek/opak.

KK45017 KK100

Dostępne także inne nawoje i kolory!

NARZĘDZIE RĘCZNE DO OWIJANIA FOLIĄ STRETCH Opis produktu

Kod produktu

Do folii stretch 450 mm Do folii stretch 100 mm

KKKL450 KKKL100 KKK100

KKK450

PLASTIKOWA OSŁONA PALETY Kod produktu

PAKMUOVI2

Wielkość arkusza mm

Grubość

Arkuszy na rolce

Kod produktu

1300 x 1700

0,035

200

PAKMUOVI2

mm

TAŚMY PAKOWE Długość rolki m

Szerokość mm

Wielk. paczki rolek/opak.

Kolor taśmy

Kod produktu

66

50

36

Brązowy

PAKT50R

Dostępne także inne kolory!

NARZĘDZIE DO TAŚMY PAKOWEJ Kod produktu PAKTEKO

15 - 7 Product group 20_PL - Copy.indd 8

KOPERTA NA LIST PRZEWOZOWY Rozmiar

Wielkość paczki szt. / opak.

Kod produktu

C6 C5

1000 1000

PAKTAS1 PAKTAS2

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:07:50


INSTRUKCJE

15

NAPINACZ DO TAŚM PLASTIKOWYCH

1. Wciśnij rączkę i umieść taśmę w napinaczu

2. Przeciągnij wolny koniec taśmy przez obcinarkę i szpulę napinającą

3. Napnij taśmę poruszając dźwignią do przodu i do tyłu

4. Wciśnij rączkę, aby przeciąć taśmę i zwolnić napinacz

ZAPINKI DO TAŚMY WG/PET

ZAPINKI PLASTIKOWE

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

Product group 20_PL - Copy.indd 9

15 - 8 2016-06-28 09:07:52


15

INSTRUKCJE

NAPINACZ DO TAŚM ECOLASH

Zapinka SYL100

Zapinka SYL50

Napinacz SYKI800 1.

Wsuń ręcznie taśmę do zapinki, jak na schematach powyżej.

2.

Ustaw napinacz jak na obrazku, w odległości ok. 50cm od zapinki. Zwolnij uchwyt “A”, a następnie wsuń taśmę tak, aby znalazła się pomiędzy korpusem napinacza a zatrzaskiem “A”. Zamknij zatrzask “A” naciskając go od góry.

3.

Umieść wolny koniec taśmy w rolce napinacza “C”, a następnie naciągnij ją ręcznie w kierunku strzałki “B”.

4.

Napnij taśmę wykonując ramieniem napinającym ruchy do przodu i do tyłu.

5.

Kiedy taśma jest napięta, zwolnij napinacz przez jednoczesne pociągnięcie rączki “D” i skierowanie ramienia napinającego do przodu tak, aż zablokuje się w górnej pozycji. Teraz możesz swobodnie wyjąć taśmę z rolki napinacza “C” oraz, otwierając zatrzask “A”, zdjąć napinacz z taśmy.

15 - 9 Product group 20_PL - Copy.indd 10

Forankra Pol Sp. z o.o. • Tel. +48 91 418 25 91 • office@forankra.pl • www.forankra.pl Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów

2016-06-28 09:07:53


1608 Forankra Pol - nr ref. C0002-1.7 WCZ

Back page inner side 2016_Forankra.indd 1

2016-06-28 16:15:26


Forankra Pol Sp. z o.o. ul. Tartaczna 1 72-100 Goleniów, Poland

Tel. +48 91 418 25 91 www.forankra.pl office@forankra.pl

2016

li

wi za

hakowe

pod

,a k

n o ś niki

ty m

e nt d o b e cz

mo

c o w a nia ł ad u

ar

k

a

r so

y hw

o podno sz ty d

e

wy ci

e

ą g arki

k

ce

ri a

tr a w

so

er

ki i w c i ą g

a

agi

gni

ci ą

uc

ei

w

uchow

ni

e

ła ń c

i

sia

we

z

ow

no

w y,

i a p o li e s t r

e

s

ie s

aw

KATALOG PRODUKTÓW 2016

Zabezpieczamy wszystko w transporcie

Asortyment do podnoszenia, mocowania i zabezpieczania ładunków dla profesjonalistów.

tlik , krę i i z blo c

b y rz y m s kie

a n s p ort ki t r ow

ożn

ik i o c h r o

nn

e

e

m rt y

ent d o pa ko

wa ni

w

óz

a

as

śru

r na

ów

sys

m

y

nk

za

le ak

o

e

te

kty m o c ując

sz

n pu

www.forankra.com KANSI 2016 _ english_Forankra.indd 1

2016-06-28 16:14:35


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.