Page 1

29. 7. 2015 | 2015/2016 | 3. předkolo EL | FC Kodaň

JABLONECKÝ

rozhovor

Tomáš Hübschman Uděláme všechno pro to, abychom postoupili! str. 4


Nová trička ve fanshopu

Tričko s logem

Lifestylové tričko

Tričko „J“

350 Kč KUPUJTE NA: www.fkjablonec.cz/eshop nebo ve fanshopu v budově Víceúčelového zařízení sportovního areálu Střelnice Po-Pá: 7:00 – 15:00, St: 7:00 – 18:00


JABLONECKÝ

3. předkolo EL

OBSAH ROZHOVOR: Tomáš Hübschman Soupisky Představení FC Kodaň

4 8 10

Trenér Jaroslav Šilhavý o Kodani

11

Evropské poháry hrajeme již 18 let

12

Oslavy 70 let FK Jablonec

14

Máte už permanentku?

16

Fotbalový Klub Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel. 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman E-mail: martin.bergman@fkjablonec.cz Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK Jablonec. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo MK ČR E-21816.

FKJablonec @FKJablonec fkjablonecofficial fkjablonec www.fkjablonec.cz

Záložník Nermin Crnkić se na soustředění v Portugalsku zapsal proti FC Kodaň mezi střelce, když otevíral skóre na 1:0. Druhý gól pak dal Valerijs Šabala.

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

3


4

JABLONECKÝ

| 3. předkolo EL


TOMÁŠ HÜBSCHMAN

UDĚLÁME VŠECHNO PRO TO, ABYCHOM POSTOUPILI! Kapitán FK Jablonec Tomáš Hübschman má z našeho kádru nejvíce zkušeností s evropským fotbalem. Před šesti lety dokonce zvedl nad hlavu nad hlavu trofej pro vítěze Poháru UEFA. Teď by chtěl nastartovat pohárovou jízdu s jabloneckým týmem.

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

5


Jablonec čeká v nové éře první evropská prověrka. Jak se na to s týmem těšíš?

Samozřejmě se těšíme. Řekl bych, že někteří hráči zatím nevědí, o co úplně jde, jak to bude vypadat a co od toho čekat. Ale myslím si, že to není o nic jiné, než další soutěže. Ať český pohár nebo česká liga. Samozřejmě je to spíš v rámci těch nejlepších zápasů, o který je největší zájem médií a diváků. Podobně jako když se hraje se Spartou nebo s Plzní. Nebo něco podobného, jako bylo teď finále Poháru FAČR. Spousta kluků měla možnost si tyhle zápasy vyzkoušet a myslím si, že podobné to bude v Evropské lize.

Ty máš hodně zkušeností ze Šachtaru, kdy jsi hrál Ligu mistrů i Evropskou ligu. Jak na to vzpomínáš?

Jsou to jedny z nejhezčích vzpomínek. Pro tohle člověk fotbal dělá. Je o to velký zájem fanoušků, většinou bývají hodně plné stadiony. Nebo určitě více naplněné než v lize nebo domácí soutěži toho týmu. Diváky to láká, ať už Evropská liga nebo Liga mistrů. Takže z tohohle pohledu mám jen ty nejlepší vzpomínky. Samozřejmě byly zápasy, které byly dobré, ale je to fotbal a občas byly i porážky. Na ty se moc v dobrém nevzpomíná, ale to k tomu patří. Myslím si, že pozitivní emoce spíš převažují. Pokud se podaří něco vyhrát na jakékoliv úrovni té soutěže, tak radost je obrovská.

Před šesti lety jsi byl u vítězství v Poháru UEFA. Jaká byla atmosféra?

Pro mě to bylo hrozně zvláštní. Já měl na finále stopku kvůli kartám, které jsem dostal v semifinále s Dynamem Kyjev. Takže finále jsem strávil vedle lavičky kousek od tribuny. Samozřejmě celý ten ročník pro nás byl úžasný a každý krok dál, kdy se nám povedlo vyřadit ostatní týmy, byl skvělý. V tom roce to vyšlo navíc tak, že jsme v semifinále dostali největšího

6

JABLONECKÝ

| 3. předkolo EL

rivala z Ukrajiny Dynamo Kyjev. To už pro nás bylo takové malé finále. Hodně se to mediálně propíralo na Ukrajině, kdo se z těch dvou dostane do finále. Pak samotné finále, které se hrálo v Turecku na stadionu Fenerbahce. Celý ten třídenní program, co jsme tam strávili, tak byl fantastický. Hodnotí se mi to z tohoto pohledu jednodušeji, protože jsme to finále vyhráli. Kdybychom nevyhráli, tak bych na to asi nevzpomínal s tak pozitivními emocemi.

V čem jsou podle tebe pohárové zápasy jiné než ligové?

Je to na lidi více mediálně hnané. Z pravidla to bývá tak, že lidí přijde na stadion víc. Je to konfrontace s evropskými týmy a diváci chtějí ten svůj klub vidět co nejvýš v Evropě. Dá se říct, že je i mezi fanoušky napětí. Co se týče fotbalu, tak to zase takový rozdíl není. Samozřejmě, každý evropský tým, který tam je, má svůj styl, každá země má svůj styl. Takže na sebe naráží třeba dva různé styly, Skandinávci hrají jinak než třeba Španělé a tak. Takže v tomhle je to jiné, než liga, kde se potkáte mezi sebou několikrát za sezonu, a znají se. Takže pro diváky to není až tak lákavé. Naopak v pohárech se jdou lidi třeba i s radostí podívat na soupeře, kde mohou mít nějakého oblíbeného hráče. A na tom nevidím nic špatného.

Liga je taky dlouhodobá soutěž, kde případné zaváhání můžeš napravit. Ale v evropském poháru to může znamenat konec.

Určitě, jak říkáš. V sezoně se dá jedno zaváhání zachránit, v pohárech je to přesně takhle. Je to o jedné chybě. Z pravidla bývají vyrovnané zápasy a nikdo nechce riskovat od začátku. Teď se kvalifikace hraje na dva zápasy, tak je to opatrnější. Spíš se oba týmy snaží neudělat chybu a nedostat gól. Pokud se jim podaří gól vstřelit, tak je

to jen plus. Matematika pohárů občas bývá krutá, ten jeden gól na soupeřově hřišti může rozhodovat. Proto je to i zajímavé pro diváky, protože až do konce těch dvou zápasů není nic rozhodnuté.

V týmu máme i řadu hráčů, kteří mají zkušenost s evropskými poháry. Mohla by to být pro ně výhoda?

Určitě. Myslím si, že jsme se dobře posílili. Je dobře, že Standa Tecl i Tomáš Wágner mají zkušenosti s poháry, ať je to Liga mistrů nebo Evropská liga. Samozřejmě už vědí, jak to tam funguje, jaká je tam atmosféra. Nejdůležitější bude, abychom byli hned od první minuty koncentrovaní a připravení na to, že soupeř bude chtít postoupit a může za to vzít hned od začátku. Tak abychom se třeba v desáté minutě nedivili, že mají obrovské tempo hry, což jsme se přesvědčili i teď v přípravě. Některé týmy, i když jsou z nižší soutěže, tak nasazení a tempo hry mají vysoké. Což my se občas rozjíždíme hodně pomalu.

Hrál jsi někdy proti FC Kodaň v pohárové soutěži?

To bohužel ne. Ale měl jsem možnost hrát na jejich stadionu. Dokonce dvakrát a časově krátce po sobě. Byli jsme tam s nároďákem s Dánskem a potom jsme tam měli FC Nordsjælland. To byl v tu dobu mistr ligy a hráli skupinu Ligy mistrů. Takže vím, o jaký stadion jde, ale s Kodaní jsem hrál jen v přípravách. Několikrát jsme se potkali na turnajích, teď i naposledy s Jabloncem v Portugalsku. Dříve tam působili Zdenda Pospěch a Libor Sionko, takže si pamatuji na ty turnaje. Ale v oficiálním zápase jsme se nepotkali, jen na těch turnajích. Viděl jsem ale několik jejich zápasů v Lize mistrů. Samozřejmě je to kvalitní tým, který poháry hraje pravidelně delší dobu. Hráči s tím mají zkušenosti, mají tam Corneliuse,


ale ten je teď zraněný. Vždycky tam měli několik reprezentantů, kteří mají zkušenost s mezinárodním fotbalem. Je to zkušený tým a není to tak, že by se do pohárů podívali poprvé a nevěděli, do čeho jdou. Spíš oni jsou favoritem, ale my uděláme všechno pro to, abychom postoupili přes favorita.

Zmínil jsi Portugalsko, kde jsme Kodaň porazili 2:0. Výsledek ale nejde přeceňovat, že?

Určitě ne. Pro nás to byl těžký zápas. Měli jsme v něm i dost štěstí. Ze začátku měli dvě nebo tři šance, nám se pak podařilo dát šťastný gól, kdy odražený míč po standardce doklepával Crnkić. Pak jsme dávali ve druhém poločase Šabalou. Ale myslím si, že Kodaň byla více na míči. Snažila se hrát fotbalově a snažila se kombinovat, dostat balón do křídelních prostorů a hráli jeden na jednoho nebo to dostali do vápna. Tam byl Cornelius s druhým útočníkem, takže tam byli dva velcí hráči, na které balony směřovaly. Myslím si, že ani oni neměli takovou koncentraci a trošku nás podcenili. Byla to doba, kdy my jsme prohráli první zápas s IFK Göteborg a s Kodaní jsme měli druhý zápas. Možná i z tohoto pohledu nešli do zápasu s takovou koncentrací, s jakou půjdou teď. Teď vědí, že je to pohárový zápas a musí začít hned od začátku. Tím zápasem v Portugalsku jsme tu malou výhodu, že by nás mohli podcenit, ztratili.

V přípravě jsme teď ani jednou neprohráli. Je to dobrý signál směrem k pohárům?

Samozřejmě je to dobře i pro nás, soupeři vědí, že nějakou sílu máme. Ale zase bych to nějak nepřeceňoval. Byla to příprava a každý ten tým se nachází v jiné fázi. Nechci říct, že jsme netrénovali nebo se jen připravovali na zápasy, to ne. Měli jsme taky nějaké své věci,

kdy jsme trénovali, byli jsme těžcí a unavení. Ale museli jsme hrát. Hodně jsme měnili sestavu, takže to byla taková klasická příprava. Ještě je to pak taky otázka soupeřů, kromě zápasů s Rapidem Vídeň a Uralem nebyla síla soupeřů zase taková, že bychom měli prohrávat nebo mít nějaký velký problém s nimi. Měl by být vidět rozdíl, že hrajeme první ligu a jsme účastník Evropské ligy. Měli jsme problém s tím, že jsme dostávali zbytečné branky, tím jsme dostávali soupeře na koně. Toho se musíme vy varovat, každá inkasovaná branka v poháru rozhoduje. Jdeme vstříc našemu cíli celý rok přes ligu, dostali jsme se do kvalifikace a teď přichází rozhodující moment, jestli uspějeme, a nebo ne. Já budu doufat, že uspějeme.

Je v předkole výhoda začínat spíš doma nebo venku?

Na tohle se nikdy nekoukám, je to hrozně těžké říct. Když se vám povede první zápas, tak je skoro jedno, jestli hrajete doma nebo venku. Samozřejmě začínat doma znamená neinkasovat a pokusit se nějakou branku dát. Na druhou stranu i zápas 0:0 doma nemusí být zase tak špatný výsledek, protože zápas venku může i jedna branka rozhodovat.

Fanoušci se také na poháry těší. Věříš, že vám vytvoří na Střelnici vítěznou kulisu?

Doufám, že jich přijde co nejvíc. Před pár dny jsem se do ankety zmínil, kolikrát vyprodáme Střelnici, tak doufám, že začneme hned od začátku soutěže. Jak ligy, tak i předkola Evropské ligy. Pokud lidi přijdou, tak vytvoří dobrou atmosféru. Myslím si, že není problém ani tak s atmosférou, ale s počtem. Pokud jsou fanoušci ve větším počtu na stadionu, tak je atmosféra vždycky dobrá.

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

7


FK JABLONEC #

JMÉNO

B

1

MICHAL ŠPIT

CZE

9. 4. 1975

B

20

MICHAL BÁRTA

CZE

15. 12. 1989

POST

JABLONECKÝ

NAROZENÍ

B

30

VLASTIMIL HRUBÝ

CZE

21. 2. 1985

O

4

LUDĚK PERNICA

CZE

16. 6. 1990

O

6

MAREK KYSELA

CZE

10. 7. 1992

O

7

FILIP NOVÁK

CZE

26. 6. 1990

O

16

JOSE ANTONIO ROMERA

ESP

8. 9. 1987

O

21

ANDREY YAKOVLEV

RUS

12. 1. 1995

O

22

VYACHESLAV KARAVAEV

RUS

20. 5. 1995

O

23

VÍT BENEŠ

CZE

12. 8. 1988

Z

3

TOMÁŠ HÜBSCHMAN

CZE

4.9.1981

Z

8

DANIEL SILVA ROSSI

BRA

4. 1. 1981

Z

9

NERMIN CRNKIĆ

USA

9. 7. 1991

Z

10

VUKADIN VUKADINOVIĆ

SRB

14. 12. 1990

Z

13

RUSLAN MINGAZOV

TKM

23. 11. 1991

Z

18

MICHAL TRÁVNÍK

CZE

17. 5. 1994

Z

24

JÁN GREGUŠ

SVK

29. 1. 1991

Z

26

MARTIN POSPÍŠIL

CZE

26. 6. 1991

Z

28

LUKÁŠ MASOPUST

CZE

12. 2. 1993

Ú

11

STANISLAV TECL

CZE

1. 9. 1990

Ú

15

MARTIN DOLEŽAL

CZE

3. 5. 1990

Ú

17

ONDŘEJ MIHÁLIK

CZE

2. 4. 1997

Ú

19

TOMÁŠ WÁGNER

CZE

6. 3. 1990

JAROSLAV ŠILHAVÝ

CZE

3. 11. 1961

TRENÉR

8

ZEMĚ

| 3. předkolo EL


FC KODAŇ #

JMÉNO

B

1

B

21

B

41

KIM CHRISTENSEN

DEN

16. 7. 1979

O

2

TOM HØGLI

NOR

24. 2. 1984

O

3

LUDWIG AUGUSTINSSON

SWE

21. 4. 1994 15. 9. 1982

POST

ZEMĚ

NAROZENÍ

STEPHAN ANDERSEN

DEN

26. 11. 1981

JOHAN WILAND

SWE

24. 1. 1981

O

4

PER NILSSON

SWE

O

13

KRIS STADSGAARD

DEN

1. 8. 1985

O

15

MIKAEL ANTONSSON

SWE

31. 5. 1981

O

20

CHRISTOFFER REMMER

DEN

16. 1. 1993

O

22

PETER ANKERSEN

DEN

22. 9. 1990

O

25

MATHIAS JØRGENSEN

DEN

23. 4. 1990

Z

7

BENJAMIN VERBIČ

SVN

27. 11. 1993

Z

8

THOMAS DELANEY

DEN

3. 9. 1991

Z

9

BASHKIM KADRII

DEN

9. 7. 1991

Z

17

KASPER KUSK

DEN

10. 11. 1991

Z

18

DANIEL AMARTEY

GHA

21. 12. 1994

Z

35

MIKKEL WOHLGEMUTH

DEN

4. 6. 1995 19. 12. 1995

Z

36

BRANDUR HENRIKSEN

FRO

Ú

10

NICOLAI JØRGENSEN

DEN

15. 1. 1991

Ú

11

ANDREAS CORNELIUS

DEN

16. 3. 1993

Ú

23

MARVIN POURIE

GER

8. 1. 1991

Ú

24

YOUSSEF TOUTOUH

DEN

6. 10. 1992

Ú

32

DANNY AMANKWAA

DEN

30. 1. 1994

Ú

33

YONES FELFEL

DEN

24. 11. 1995

STÅLE SOLBAKKEN

NOR

27. 2. 1968

TRENÉR

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

9


KODAŇ PATŘÍ K NEJÚSPĚŠNĚJŠÍM DÁNSKÝM KLUBŮM Po postupu z druhého předkola míří FC Kodaň do Jablonce. Dánský velkoklub si několikrát zahrál také v Lize mistrů a v Evropské lize. Kodaň se na evropské scéně nejvíce zviditelnila svou účastí v prestižní Lize mistrů. V milionářské soutěži se dvakrát probojovala do skupinové fáze, kde v letech 2006 měřila síly například s Manchesterem United, Benficou či Celtikem. Podruhé se do skupiny dánský klub dostal v roce 2010, to svedla souboje s Panathinaikosem, Barcelonou, Rosenborgem, Bate Borisovem a Kazaní. Poslední zkušenosti kodaňského týmu se soutěží mistrů jsou čtyři roky staré, to v předkole neuspěli právě s českou Viktorií Plzeň, která se tak senzačně která se tak senzačně, na její úkor, probojovala do další fáze. V loňském roce dánský tým bojoval ve skupině Evropské ligy po boku Brugg, Torina a HJK Helsinek, pouhé čtyři body mu ale na postup nestačily. Jablonec i Kodaň mají rozdílný klubový koeficient, i proto byl dánský klub při losu mezi nasazenými týmy. Jablonec se v současném klubovém žebříčku

10

JABLONECKÝ

| 3. předkolo EL

nachází na 174. místě. Koeficient našeho klubu se za poslední roky zlepšil. První větší posilnění jablonecké pozice o 2,05 bodu přišlo v soutěžním ročníku 2011/2012, kdy na evropské scéně Jablonec bojoval s albánským Flamurtari Vlora a holandským AZ Alkmaar. O dva roky později si náš tým připsal dalších 3,1 bodů za zápasy s norským Strömsgodsetem a španělským Betisem Sevilla. Jablonec nyní vstupuje do hry s koeficientem 9,325. Oproti tomu dánská Kodaň má vysoký koeficient 22,820, který jí řadí na 79. místo v žebříčku klubů. Slavný dánský klub si v poslední pětiletce s každoroční pravidelností připisoval kladné body do koeficientu za účast v Lize mistrů, poslední roky pak za zápasy v Evropské lize. Desetinásobný mistr Dánska a šestinásobný vítěz domácího poháru hraje své zápasy na stadionu Parken, který byl vybudován v roce 1992 a zároveň

slouží i dánské fotbalové reprezentaci. Jablonečtí fotbalisté tak zavítají do chrámu s diváckou kapacitou 38 065 míst. Hlavním koučem našeho protivníka je 47letý Ståle Solbakken, který u týmu působí pátým rokem. Dánové v létě posílili svůj kádr o defenzivního záložníka Kvista z anglického Wiganu, Slovince Verbice, z holandského Twente přišel dánský záložník Kusk, do útoku angažovali paraguajského útočníka Santandera. Kapitánem týmu, v kterém působí také Švédi a jeden Němec, je teprve třiadvacetiletý středopolař a koďanský odchovanec Thomas Delaney. Hlavní hvězdou Kodaně jsou bezesporu útočníci - Cornelius a Jörgensen. Blonďatí mladíci se v loňské sezoně dánské Superligy podíleli na 39 brankách Kodaně! Mladší z této dvojice 22letý Cornelius sám vstřelil úctyhodných 29 branek, v současné době ale potýká se s nepříjemnou zlomeninou kotníku levé nohy.


JAROSLAV ŠILHAVÝ

KODAŇ BUDE NEPŘÍJEMNÝ SOUPEŘ Trenér Jaroslav Šilhavý navštívil v minulém týdnu odvetu 2. předkola Evropské ligy v Newtownu, kde sledoval naše možné soupeře pro úvodní duel 3. předkola. Podle očekávání postoupil favorizovaný tým FC Kodaň z Dánska. Jak našeho soupeře vidí trenér Šilhavý? „Kodaň proti Newtownu potvrdila roli favorita a bylo vidět, že je to vyspělý evropský tým, který pravidelně hraje evropské poháry včetně Ligy mistrů. I když to bylo na netradičním hřišti, hrálo se na umělé trávě a vyprodané ochozy s 1400 diváky jsou takové skromnější, tak si s tím Kodaň samozřejmě poradila. Do poločasu získala náskok, pak to ještě navýšila. Po prostřídání se druhý poločas více méně dohrával. Takže žádné překvapení se nekonalo,“ říká trenér Jablonce po návštěvě odvetného utkání ve Walesu. „Nechtěli jsme nic podcenit a chtěli jsme to vidět, ty detaily pak dělají výsledky. Byť jsme věděli, že to bude asi takhle probíhat. Informací máme o Kodani hodně. I z toho pohledu, že jsme s nimi hráli

v zimě na soustředění. Vím ale, že je to jiný zápas,“ dodal kouč Šilhavý k účelu cesty na utkání. S Kodaní jsme se střetli v zimě v Portugalsku na Atlantic cupu a vyhráli jsme 2:0. Je dnešní Kodaň jiná než v posledním vzájemném utkání? „Nebyla tam úplně celá sestava, ale drtivá většina hráčů je tam, co hráli proti nám. Ale myslím si, že hlavně způsob hry, který jsme chtěli vidět, tak je hodně podobný. Z toho budeme vycházet. Bezesporu má ten tým velkou kvalitu, ale my chceme také uspět,“ říká odhodlaně Jaroslav Šilhavý. Tým Kodaně se musí obejít bez dlouhodobě zraněného hvězdného útočníka Andrease Corneliuse, který si před pár měsíci ošklivě zlomil kotník. Kodaň má ale široký kádr. „Je to silný útočník, ale jsou tam dva další útočníci. Je tam Němec Pourie a vedle něho Jörgensen, to je podobný typ jako Cornelius, silný, rychlý a vysoký. Je vidět, že s hráči tam problém nemají,“ uzavřel povídání o soupeři Jaroslav Šilhavý.

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

11


V Evropě hrajeme již 18 let! Sezona 2015/2016 nabídne naše pokračování v pohárové Evropě a opět se představíme v soutěži UEFA. Poprvé jsme evropské poháry hráli v sezoně 1997/1998. Zatím poslední vystoupení v rámci Evropské ligy UEFA máme za sebou v sezoně 2013/2014. To jsme v třetím předkole Evrop-

FK Baumit Jablonec

ské ligy vyzvali norský klub Strömsgodset IF. Velmi těžkého soupeře jsme v obou zápasech jak doma, tak i v norském Dra-

Strömsgodset IF

2 1

Strömsgodset IF

(0:1)

Branky: 17. Piták z pen., 90.+1 Vošahlík - 39. vlastní Beneš Rozhodčí: Trattu - Soteriu, Christu (všichni Kypr) ŽK: Vaněk - Kovács Diváci: 4285 Jablonec: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Novák - Loučka - Čížek (60. Kopic), Vaněk (83. Kubista), Piták (60. Vošahlík), Jablonský - Hubník Trenér: Skuhravý

FK Baumit Jablonec

1 2

Real Betis

Branky: : 42. Kopic - 21. Molina, 85. Cedric Rozhodčí: Tudor - Nica, Onita (všichni Rumunsko) ŽK: Kopic, Novák, Piták - Cedric. Diváci: 5852 Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (84. Jablonský), Piták (89. Vošahlík), Vaněk, Čížek (74. Třešňák) - Hubník Trenér: Skuhravý

JABLONECKÝ

| 3. předkolo EL

Branky: 71. Kamara - 15. Hubník, 81. Vaněk, 90. Piták Rozhodčí: Mažeika - Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva) ŽK: Johansen - Kysela, Vošahlík, Kopic, Hubník, Třešňák Diváci: 6500 Jablonec: Špit - Zoubele (46. Vaněk), Kysela, Beneš, Kubista - Kopic, Loučka, Piták, Čížek, Vošahlík (87. Jablonský) - Hubník (68. Třešňák) Trenér: Skuhravý

podlehli 1:2. Pro odvetu stále žila naděje, ale domácí celek ze Sevilly na domácí půdě ukázal, že je z jiné kategorie, a porazil nás 6:0, čímž stvrdil postup do základní skupiny Evropské ligy.

(1:1)

12

FK Baumit Jablonec

1 3

(1:1)

V play-off, tedy čtvrtém předkole Evropské ligy, jsme narazili na španělský velkoklub Real Betis Sevilla. První zápas se uskutečnil na Střelnici a s velkým favoritem jsme sehráli vyrovnanou partii a těsně

mmenu porazili, zajistili jsme si postup do play-off Evropské ligy a byli jsme tak krůček od vysněné skupiny.

Real Betis

Projděte si s námi na následující straně také výsledky a soupeře z minulosti, kdy jsme bojovali v evropských pohárech.

FK Baumit Jablonec

6 0 (2:0)

Branky: 19. Castro, 29. vlastní Beneš, 50. Mattila, 57. Molina, 73. Rodriguez, 81. Torres Rozhodčí: Nikolajev - Celovalnikov, Mosjakin (všichni Rusko) Diváci: 27 371 Jablonec: Špit - Beneš, Vaněk, Novák, Eliáš - Loučka - Čížek (46. Třešňák), Rossi - Piták (75. Kubista), Hubník, Vošahlík (46. Kopic) Trenér: Skuhravý


Evropská liga UEFA FK Baumit Jablonec

AZ Alkmaar

2 0 (0:0)

2. předkolo

3. předkolo

2011/2012

2011/2012

Evropská liga UEFA

Flamurtari Vlorë

FK Baumit Jablonec

FK Baumit Jablonec

Branky: 70. a 75. Lafata

FK Baumit Jablonec

AZ Alkmaar

1 1

(2:1)

Branky: 80. Loučka - 45. Benschop

Branky: 25. a 70. Kovařík, 30. a 61. Piták, 55. Lafata - 36. Sakaj z pen.

2007/2008

Evropská liga UEFA FK Baumit Jablonec

1 0 (0:0)

2. předkolo

3. předkolo

APOEL Nikósie

Branka: 55. Solari

FK Baumit Jablonec

1 3

Flamurtari Vlorë

5 1

(0:1)

2010/2011

0 2 (0:0)

Branky: 64. Wernbloom, 88. Gudmundsson

FK Austria Vídeň

Pohár UEFA

4 3

FK Jablonec 97

(2:2)

Branky: 20. a 64. Kuljic, 8. Ertl, 47. Lasnik - 28. a 36. Zelenka, 76. Baranek

FK Jablonec 97

APOEL Nikósie

(1:3)

FK Austria Vídeň

1 1 (0:1)

Branky: 33. Pavlík - 24. Paulo Jorge, 28. Charalambides, 37. Solari

Branky: 83. Rilke - 39. Sariyar

1. kolo

1998/1999

Pohár vítězů pohárů

Apollon Limassol

2 1

FK Jablonec 97

(1:1)

Branky: 45. Kavazis, 67. Carstea - 39. Fukal

FK Jablonec 97

Apollon Limassol

2 1 (2:0)

PK 3:4

Branky: 24. a 45. Procházka - 59. Themistokleous

FK Jablonec 97

SK Örebro

1 1 (1:0)

Branky: 20. Hromádko - 67. Sahlin

SK Örebro

1997/1998

Pohár UEFA

0 0 (0:0)

FK Jablonec 97

1. předkolo

2. předkolo

1997/1998

FK Jablonec 97

Pohár UEFA FK Karabach Agdam

5 0 (4:0)

Branky: 7. a 76. Holub, 11. a 37. Neumann, 26. Hromádko

FK Karabach Agdam

0 3

FK Jablonec 97

(0:0)

Branky: 73. Procházka, 86. Holub, 88. Fukal

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

13


Neděle 2/8/2015 od 14 hodin

OSLAVY

LET

5 0 19 a h ra P s n ia m e h o B – c e n lo b FK Ja

o jablonecké kopané le v piksle 16:30 | Křest publikace Mix t | cer Kon 5 14:4 nd lege ání 0 Historická výstava Utk t Queenmania 20:00 | Ohňostroj 21:3 | Utkání Synot ligy 18:00 | Koncer nd lege bu Klu ní ave dst Pře |


PROGRAM OSLAV STARTUJE JIŽ BRZY ODPOLEDNE Sedm desetiletí na české fotbalové scéně není málo, a proto chceme společně s našimi fanoušky oslavit kulaté výročí stylově. V neděli 2. srpna vás čeká na Střelnici bohatý program! Věříme, že se na Střelnici sejdeme v tento oslavný den v co největším počtu! Máme totiž co oslavovat. Odpolední program oslav výročí 70 let FK Jablonec startuje již ve 14 hodin a je připraven program pro děti a dospělé. Pro naše mladší příznivce připravíme zábavné atrakce ve fanzoně a odpolední část vy vrcholí koncertem babypunkové kapely Mixle v piksle. Program pro naše starší fanoušky obstará zejména utkání Legend FK Jablonec a připravujeme pro vás bohatou výstavu k výročí 70 let, kde budete mít možnost také nahlédnout do těch nejstarších kronik našeho klubu, podívat se na historický ligový dres z roku 1974 či zavzpomínat na zásadní momenty jablonecké fotbalové historie a mnoho dalšího.

První část programu klubových oslav vy vrcholí ligovým utkáním proti celku Bohemians Praha 1905. Samotnému zápasu bude předcházet také premiérové představení klubového maskota sovy Jizerky a spolupráce se Společností pro Jizerské hory. Slavnostně pokřtíme stostránkový magazín k 70. výročí a představíme velké osobnosti jabloneckého fotbalu, které jsme uvedli do Klubu legend. Po ligovém utkání s Bohemians zakončí program koncert populární revivalové kapely Queenmania. Veškerý program se odehrává v prostoru za východní tribunou „A“. Vstup do prostoru fanzony a ke všem atrakcím doprovodného programu bude umožněn i návštěvníkům B tribuny – majitelům permanentek i vstupenek.

PROGRAM OSLAV VÝROČÍ 70 LET FK JABLONEC 14:00 Začátek slavností a otevření fanzone 14:15 Slavnostní zahájení výstavy historických artefaktů 14:45 Utkání legend 16:30 Koncert Mixle v piksle 17:20 Představení Jizerky - nového klubového maskota 17:30 Křest nové publikace 17:40 Představení Klubu legend 18:00 Utkání SYNOT ligy (vs. Bohemians Praha 1905) 20:00 Koncert Queenmania 21:30 Ohňostroj

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

15


„11 BRANEK? REKORDY JSOU OD TOHO, ABY SE PŘEKONÁVALY.“ Kromě skvělých zážitků dostanete k permanentce 100stránkový magazín k 70 let historie klubu.

od 700 Kč

#7

Filip Novák

Profile for FK Jablonec

Jablonecký gól 3. předkolo EL  

Zápasový program k odvetnému utkání 3. předkola Evropské ligy FK Jablonec - FC Kodaň.

Jablonecký gól 3. předkolo EL  

Zápasový program k odvetnému utkání 3. předkola Evropské ligy FK Jablonec - FC Kodaň.

Advertisement