Page 1

číslo 3 | 2015

JABLONECKÝ

EXTRA

Vít Beneš

Fotbal jde stranou, když se bojuje o život str. 10


SEZÓNA 2014/2015 VE STATISTIKÁCH Uplynulá sezona byla pro náš klub FK Jablonec velmi vydařená. Dosáhli jsme na několik rekordů a vybojovali jsme si třetí místo v tabulce, které nám zajistilo právo startu v Evropské lize. Po nevydařené sezoně 2013/2014 se v klubu událo několik velkých změn. A došlo také na A  tým, kde se trenérské role ujal zkušený a úspěšný trenér Jaroslav Šilhavý s  týmem svých asistentů. Soutěžní ročník byl ve znamení velkých letních přestupů, kdy do Jablonce přišli Tomáš Jun, Martin Pospíšil, Luděk Pernica, Milan Mišůn, José Antonio Romera, Vlastimil Hrubý, Ruslan Mingazov, z hostování se vrátil Nermin Crnkić a přestoupil k nám také kapitán Tomáš Hübschman. V zimě přišli Lukáš Masopust, Ján Greguš a Valerijs Šabala.

Se stávajícími hvězdami našeho týmu bylo zaděláno na úspěšnou sezonu, kterou jsme nakonec zakončili na 3. místě s historicky nejvyšším bodovým ziskem – 64 bodů. Navíc jsme měli náskok neuvěřitelných 18 bodů na čtvrtou Mladou Boleslav. O další rekordní zápis do dějin fotbalu se postaral Filip Novák, který jako obránce vstřelil 11 branek a  překonal tak rekord dalšího Jablonečáka Milana Fukala! Náš tým se v sezoně mohl pyšnit také osmi reprezentanty – Janem Kopicem, Filipem Novákem, Martinem Pospíšilem, Lukášem Masopustem, Ond-

řejem Mihálikem, Jánem Gregušem, Ruslanem Mingazovem a Valerijsem Šabalou. Dařilo se nám společně také v Poháru FAČR, kde jsme dokráčeli až do finále, kde jsme ale těsně prohráli se Slovanem Liberec v penaltovém rozstřelu. Ligové Podještědské derby ale přineslo tři historické milníky ve prospěch našeho týmu. Poprvé v historii jsme porazili v lize Slovan na jeho stadionu. Když jsme vyhráli také v jarní odvetě, znamenalo to premiérové výhry v obou ligových zápasech. Na konci sezony byl mezi oběma týmy rekordní bodový rozdíl 31 bodů!

V sezoně 2014/2015 překonal Jablonec vlastní rekord v počtu bodů za sezonu z roku 2009/2010, kdy tým trenéra Komňackého vybojoval druhé místo v lize.

2

JABLONECKÝ

| EXTRA

EXTRA | JABLONECKÝ

3


ŠTĚPÁN HANUŠ

JSME TU PRO FANOUŠKY Jablonecký klub má od uplynulé sezony nového člena v oblasti propagace klubu. Ředitelem komunikace a tiskovým mluvčím se stal Štěpán Hanuš. V rozhovoru nám představí svou práci a zhodnotí uplynulý ročník z pohledu marketingu klubu a práce s fanoušky. Jméno Hanuš není pro jablonecké fanoušky úplně neznámé. Jak byste se jim krátce představil?

Je pravda, že si mě hodně lidí spojuje s mým otcem, který působil téměř čtvrt století u A týmu jako lékař. Právě díky němu mám jablonecký klub ve svém srdci. V obdobné roli jsem předtím působil v hokejovém prostředí, kde mám za sebou působení u Bílých tygrů Liberec nebo v nedávné době u HC LEV Praha v rámci KHL.

V létě 2014 jste přišel v období velkých změn v managementu klubu. Jaká je vaše pracovní náplň?

Pravdou je, že marketing a celá práce kolem neměla v klubu úplně jasnou linku. Důležitým krokem bylo vytvoření celého oddělení marketingu a PR, které čítá tři stálé členy a několik dalších externích kolegů. Spolupráci s nimi si nemohu vynachválit, díky nim patříme nyní v naší branži ke špičce v  českém prostředí. Co se týká samotné činnosti, ve zkratce jsme zodpovědní za veškeré mediální výstupy, správu vlastního webu a sociálních sítí, zákaznický servis s fanoušky včetně ticketingu, produkční zajištění veškerých akcí počínaje zápasy a konče třeba

4

JABLONECKÝ

| EXTRA

návštěvami v základních školách. Je toho spoustu a rozhodně se nenudíme.

Překvapilo vás něco po nástupu do klubu?

V porovnání s hokejem je třeba složitější logistika během utkání tím, že bohužel nemá-

Po zkušenostech z hokeje to je vaše první fotbalová zkušenost. Neměl jste obavy z kroku do neznáma?

Mám rád výzvy. Dostat po letech fanoušky zpátky na Střelnici, to se mnoha lidem v naší branži zdálo jako nadlidský úkol. Dnes si myslím, že jsme

„Odměnou za naši práci by měl být rostoucí počet permanentkářů.“ me propojený celý stadion pro běžné návštěvníky. Jinak mě docela zaskočilo, jak velký je v Jablonci tlak na volné lístky. Právě ten dojem velkého množství lidí z Jablonce, že si z nějakého důvodu zaslouží vstupenku gratis, bychom chtěli v budoucnu vymýtit. Fakt, že si zakoupím lístek, je přeci ten nejzákladnější princip, jak svůj oblíbený klub podpořit a jak mu vyjádřit svoji náklonost. Přitom v porovnání s jinou formou zábavy, jako jsou třeba akvaparky nebo zoo, patříme stále mezi ty nejlevnější.

na dobré cestě toho jednou docílit a mít pravidelně zaplněný stadion.

Nápadů, jak přilákat diváky do hlediště, má každý spousta. Co je potřeba k tomu, aby se to povedlo?

Musím říct, že třeba oproti mnohým klubům Synot ligy máme štěstí ve dvou věcech. Můžeme se v prvé řadě spolehnout na skvělou podporu renomované agentury 2Score. Druhým důležitým předpokladem pro naši práci je důvěra a především finanční podpora vedení klubu a jeho majitele.

Počet diváků přitom v posledních letech klesal a tribuny na Střelnici se zdály zakleté. Jakým způsobem chcete tento trend zlomit?

Jablonecký klub je obecně vnímán tak, že dlouhodobě nedokáže využít potenciál kvalitního fotbalu, který předvádí místní ligový tým. Přesto věříme, že v Jablonci a celém regionu je o fotbal zájem. A v loňské sezoně jsme to také dokázali. Přilákat tyto fotbalové příznivce na Střelnici z dlouhodobého hlediska můžeme jedině tím, že klub otevřeme jablonecké veřejnosti. Velmi brzy po našem vstupu do klubu jsme výrazně zlepšili zákaznický servis pro permanentkáře i obecně během utkání. Zároveň chceme dlouhodobě pozitivně působit na Jablonečáky i v  mimosportovních projektech. Sounáležitost s městem a celým regionem je pro nás klíčem k úspěchu.

Zmínil jste dva ukazatele: permanentky a návštěvnost. Jak jste spokojen s jejich vývojem v minulé sezoně?

Přesně měřitelný je v tuto chvíli pouze ticketing. V sezoně 2014/2015 jsme zaznamenali nárůst nejen v počtu prodaných permanentek, ale zvedl se i celkový příjem ze vstupného. Za vysoce úspěšný můžeme určitě považovat prodej „jarních“ permanetek. Tam už mohla hrát roli i naše práce. Troufám si tvrdit, že kromě zlepšených výkonů mužstva lákala nové zájemce o permanentní vstupenku v polovině sezony taky naše práce v podobě doprovodných programů nebo kvalitního a  zajímavého servisu a bonusů.

Máte za sebou rok práce. Když se ohlédnete, s čím můžete být spokojení?

Je strašně těžké hodnotit vlastní práci, důležitější je, jak nás vnímají fanoušci. Odměnou za naši práci by měl být ros-

toucí počet permanentkářů. V dlouhodobém měřítku jsou to právě oni, kterým chceme přinášet maximální možný servis. Jednu věc bych ale stejně zmínil. Daří se nám zvát na fotbal děti a celé rodiny. Věřím, že si díky pestrému programu najdou zábavu všichni rodinní příslušníci bez ohledu na věk i mimo samotný zápas. Stále se zvyšující počty dětí na domácích zápasech nás motivovaly zavedení rodinných vstupenek a dětských permanentek.

V červnu jste přišli s unikátní novinkou v podobě Mini a Junior dětského fanklubu. Jak byste je fanouškům popsal?

Je to opravdu ojedinělá záležitost v českých podmínkách. Dětem prakticky nenabízíme permanentku, ale členství v klubu. Podle svého věku získá kluk či holka mimo vstupy na naše zápasy řadu atraktivních výhod, jejichž pořizovací hodnota se de facto rovná konečné ceně 300 korun za kartu. Děti tak dostanou zajímavé dárky v klubových barvách a na fotbal mohou s rodiči chodit vlastně celou sezonu zdarma. Hned v  prvním měsíci jsme takto prodali několik desítek dětských karet a  očekáváme, že se jejich prodej bude zvedat, jakmile oznámíme další výhody. Děti a mladiství jsou pro nás do budoucna klíčovou cílovou skupinou.

vyzdvihl samotné kluky a taky trenéry, kteří jsou ochotní k  těmto mimo fotbalovým akcím. Sami chápou, že je potřeba se veřejnosti prezentovat i mimo trávník. Image klubu, stejně jako každé firmy je strašně citlivá na jakýkoliv podnět. Proto jsme se třeba rozhodli podpořit regionální hasiče v úspěšném projektu „Jablonec hasičům“. Zábavné s  prospěšným ve spojení s regionem jsme pak třeba zkombinovali i při ztvárnění nového maskota klubu, kterým se stala sova žijící v Jizerských horách.

Fanoušky bude jistě zajímat, co chystáte do nové sezony.

První velkou akcí bylo již samotné přejmenování klubu a možná neviditelná, ale podstatná práce s výměnou loga. V  červnu jsme představili nového maskota. Sovu Jizerku spatří publikum poprvé během prvního domácího mistrovského utkání sezony. S  maskotem nepočítáme jen na zápasech, ale měl by sloužit ke komunikaci s našimi nejmladšími fanoušky v online podobě a také při různých akcích pro děti. Chceme třeba nabízet fotbalovou oslavu narozenin.

Před každým domácím zápasem navštěvujete s hráči základní školy. Co je hlavním motivem těchto akcí a jak na to reagují hráči? V tomhle bych rád

5


Permanentky 2015/2016 Standardní

Svých fanoušků si vážíme. Důkazem toho je výhodná nabídka permanentních vstupenek, které jsou ve výroční sezoně 2015/2016 opět nabity řadou zcela exkluzivních výhod.

Nová trička ve fanshopu

15 domácích utkání v lize a všechny domácí zápasy Poháru FAČR NOVINKA: Předkupní právo a sleva na vstupné na zápasy Evropské ligy NOVINKA: Moderní stostránkový časopis k výročí 70 let jabloneckého fotbalu

TICKET CARD ®

®

TICKET CARD

SMS se základní sestavou Jablonce cca 1 hodinu před zápasem E-mail od trenéra Šilhavého se zhodnocením zápasu Nálepka se jménem na sedačce Sleva 20 % z plné ceny na permanentku v následující sezoně 2016/17 Sleva 20 % do fanshopu NOVINKA: Placka „V první linii“

800 Kč až 1300 Kč

Zlevněná

Na zlevněnou permanentku mají nárok ženy, důchodci včetně invalidních, studenti denního studia a držitelé ZTP nebo ZTP-P. Nárok na slevu se musí prokázat průkazem nebo jiným dokladem (fotografie není třeba). Zlevněné permanentky lze zakoupit pouze na sekretariátu klubu.

® ®

TICKET CARD TICKET

CARD

700 Kč až 1000 Kč

Lifestylové tričko

Tričko „J“

350 Kč KUPUJTE NA:

Kde a jak zakoupit permanentku, najdete na:

www.fkjablonec.cz/permanentky

Tričko s logem

ZA JABLONEC. V PRVNÍ LINII

www.fkjablonec.cz/eshop nebo ve fanshopu v budově Víceúčelového zařízení sportovního areálu Střelnice Po-Pá: 7:00 – 15:00


Evropská liga UEFA FK Baumit Jablonec

AZ Alkmaar

2 0 (0:0)

2. předkolo

3. předkolo

V Evropě hrajeme již 18 let!

2011/2012

2011/2012

Evropská liga UEFA

Flamurtari Vlorë

FK Baumit Jablonec

(0:0)

Branky: 64. Wernbloom, 88. Gudmundsson

Sezona 2015/2016 nabídne naše pokračování v pohárové Evropě a opět se představíme v soutěži UEFA. Poprvé jsme evropské poháry hráli v sezoně 1997/1998.

FK Baumit Jablonec

Branky: 70. a 75. Lafata

FK Baumit Jablonec

AZ Alkmaar

1 1

(2:1)

FK Baumit Jablonec

1 2

Real Betis

(1:1)

Branky: : 42. Kopic - 21. Molina, 85. Cedric Rozhodčí: Tudor - Nica, Onita (všichni Rumunsko) ŽK: Kopic, Novák, Piták - Cedric. Diváci: 5852 Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (84. Jablonský), Piták (89. Vošahlík), Vaněk, Čížek (74. Třešňák) - Hubník Trenér: Skuhravý

8

JABLONECKÝ

| EXTRA

Real Betis

1 0 (0:0)

FK Baumit Jablonec

1 3

Branky: 71. Kamara - 15. Hubník, 81. Vaněk, 90. Piták Rozhodčí: Mažeika - Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva) ŽK: Johansen - Kysela, Vošahlík, Kopic, Hubník, Třešňák Diváci: 6500 Jablonec: Špit - Zoubele (46. Vaněk), Kysela, Beneš, Kubista - Kopic, Loučka, Piták, Čížek, Vošahlík (87. Jablonský) - Hubník (68. Třešňák) Trenér: Skuhravý

podlehli 1:2. Pro odvetu stále žila naděje, ale domácí celek ze Sevilly na domácí půdě ukázal, že je z jiné kategorie, a porazil nás 6:0, čímž stvrdil postup do základní skupiny Evropské ligy.

FK Baumit Jablonec

Branka: 55. Solari

(0:1)

FK Austria Vídeň

Pohár UEFA

4 3

FK Jablonec 97

(2:2)

Branky: 20. a 64. Kuljic, 8. Ertl, 47. Lasnik - 28. a 36. Zelenka, 76. Baranek

FK Jablonec 97

APOEL Nikósie

(1:3)

FK Austria Vídeň

1 1 (0:1)

Branky: 33. Pavlík - 24. Paulo Jorge, 28. Charalambides, 37. Solari

Branky: 83. Rilke - 39. Sariyar

1998/1999 1. kolo

Branky: 17. Piták z pen., 90.+1 Vošahlík - 39. vlastní Beneš Rozhodčí: Trattu - Soteriu, Christu (všichni Kypr) ŽK: Vaněk - Kovács Diváci: 4285 Jablonec: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Novák - Loučka - Čížek (60. Kopic), Vaněk (83. Kubista), Piták (60. Vošahlík), Jablonský - Hubník Trenér: Skuhravý

APOEL Nikósie

2007/2008

Evropská liga UEFA 2. předkolo

1 3

(1:1)

V play-off, tedy čtvrtém předkole Evropské ligy, jsme narazili na španělský velkoklub Real Betis Sevilla. První zápas se uskutečnil na Střelnici a s velkým favoritem jsme sehráli vyrovnanou partii a těsně

FK Baumit Jablonec

Branky: 25. a 70. Kovařík, 30. a 61. Piták, 55. Lafata - 36. Sakaj z pen.

Projděte si s námi na následující straně také výsledky a soupeře z minulosti, kdy jsme bojovali v evropských pohárech.

Pohár vítězů pohárů

Apollon Limassol

2 1

FK Jablonec 97

(1:1)

Branky: 45. Kavazis, 67. Carstea - 39. Fukal

FK Jablonec 97

Apollon Limassol

2 1 (2:0)

PK 3:4

Branky: 24. a 45. Procházka - 59. Themistokleous

FK Baumit Jablonec

6 0 (2:0)

Branky: 19. Castro, 29. vlastní Beneš, 50. Mattila, 57. Molina, 73. Rodriguez, 81. Torres Rozhodčí: Nikolajev - Celovalnikov, Mosjakin (všichni Rusko) Diváci: 27 371 Jablonec: Špit - Beneš, Vaněk, Novák, Eliáš - Loučka - Čížek (46. Třešňák), Rossi - Piták (75. Kubista), Hubník, Vošahlík (46. Kopic) Trenér: Skuhravý

1997/1998 FK Jablonec 97

SK Örebro

1 1 (1:0)

Branky: 20. Hromádko - 67. Sahlin

SK Örebro

1997/1998

Pohár UEFA

0 0 (0:0)

FK Jablonec 97

1. předkolo

2 1

Strömsgodset IF

2010/2011 3. předkolo

Strömsgodset IF

mmenu porazili, zajistili jsme si postup do play-off Evropské ligy a byli jsme tak krůček od vysněné skupiny.

2. předkolo

FK Baumit Jablonec

ské ligy vyzvali norský klub Strömsgodset IF. Velmi těžkého soupeře jsme v obou zápasech jak doma, tak i v norském Dra-

Flamurtari Vlorë

5 1

(0:1)

Branky: 80. Loučka - 45. Benschop

Zatím poslední vystoupení v rámci Evropské ligy UEFA máme za sebou v sezoně 2013/2014. To jsme v třetím předkole Evrop-

0 2

FK Jablonec 97

Pohár UEFA FK Karabach Agdam

5 0 (4:0)

Branky: 7. a 76. Holub, 11. a 37. Neumann, 26. Hromádko

FK Karabach Agdam

0 3

FK Jablonec 97

(0:0)

Branky: 73. Procházka, 86. Holub, 88. Fukal

EXTRA | JABLONECKÝ

9


desáté večer bylo na streamu přes dva tisíce lidí.

Vít Beneš

Měl jsi někdy více lidí na svém streamu?

Fotbal jde stranou, když se bojuje o život

To ne, nejvíc jsem měl asi sedm set lidí na vysílání.

Tvoji příznivci mají možnost na streamu s tebou také chatovat. Co ti během streamu psali za vzkazy?

Fotbalista FK Jablonec Vít Beneš se rozhodl pro nevídaný čin v českém prostředí. Marián Čišovský z Viktorie Plzeň onemocněl vážnou chorobou a Vít Beneš pro něj uspořádal charitativní vysílání na internetu, kdy spojil svou zálibu s užitečným záměrem. Pro Čišovského vybral 100 tisíc korun! Vít Beneš má zálibu v hraní her na počítači a konzolích, zejména fotbalové hry FIFA. Uspořádal stream dlouhý 28 hodin podle čísla dresu Mariána Čišovského. Fotbalista Vít Beneš velký tělem i  duší nám v  rozhovoru přiblíží, co ho k tomuto úctyhodnému činu vedlo a jak to celé zvládl.

Měl jsi během hraní nějakou krizi?

Jak tě napadlo uskutečnit charitativní stream pro fotbalistu Mariána Čišovského?

Kromě fotbalové hry FIFA jsi hrál i jiné hry, ale drtivou většinu doby právě FIFU, že?

V samotné myšlence mě inspiroval jeden zahraniční streamer (člověk, který vysílá na internetu, pozn. red.), který streamoval pro nějakou školu v Americe. V hlavě jsem si to dával dohromady a  napadlo mě, že bych to mohl udělat. Zeptal jsem se Ondry Vaňka z Plzně, jestli do toho mám jít. Ten mě samozřejmě podpořil. Pak už jsem se nikoho neptal a šel jsem do toho.

Jak ses na stream dlouhý 28 hodin připravoval?

Myslel jsem si, že v den, kdy s tím začnu, budu spát déle. Ale jak se mi honily v hlavě různé myšlenky, tak jsem vstával brzo. A měli jsme ještě individuální tréninkový plán před

10

Jak jsem říkal, že jsem měl obavy z kritiků, tak to se naštěstí nepotvrdilo. Hodně lidí mě podporovalo, že dělám dobrou věc. To mi moc pomáhalo, abych to vydržel. Byla to pro mě velká motivace vydržet celých dvacet osm hodin.

JABLONECKÝ

| EXTRA

To jo. Bylo jich tam několik. Největší byla asi okolo třetí čtvrté hodiny ráno. Tam jsem i párkrát na dvě vteřiny zavřel oči a vypnul jsem. Pamatuji si, že soupeř útočil a probral jsem se a byl najednou o pár metrů jinde. Takže párkrát proběhl takový mikrospánek.

Lidi to i víc baví. Když hraju fotbal v životě, tak chtějí vidět, jak hraju i na konzoli.

sezonou, takže jsem musel jít běhat. Moc odpočinutý jsem tedy nebyl. Nakoupil jsem si nějaké prostředky na to, abych to vydržel.

Říkal jsi, že se ti honily hlavou různé myšlenky. Co přesně?

Měl jsem trochu obavu z toho, aby se nenašli lidé, co to budou kritizovat a pomlouvat. Toho jsem se trochu bál. Pak jsem myslel na to, jestli to vůbec zvládnu, dvacet osm hodin je dlouhá doba a nikdy jsem nebyl takhle dlouho vzhůru. Přemýšlel jsem nad tím, kolik lidí by se

mohlo o charitativním streamu dozvědět a tak.

Akci jsi prezentoval na své stránce na Facebooku, chytil se toho náš klub a přidala se pak i další média, fanoušci, a dokonce plzeňský klub. Překvapilo tě to?

Rozeslal jsem to také mezi kamarády, co mají kontakty. Jeden pracuje pro onlajny.com, tak mi s tím taky pomohl. Pak se to rozjelo a  sdílelo se to na všech možných sportovních stránkách. Dokonce i Prima Cool to sdílela. Myslím, že odtud asi přišlo nejvíce lidí. Okolo

Ty sis nastavil původní cíl vybrat 50 tisíc korun. Ale částka byla nakonec mnohonásobně vyšší. Čekal jsi to?

To určitě ne. Cíl jsme tam dávali v průběhu té první hodiny. Když jsem o tom mluvil s Ondrou Vaňkem, tak jsem se ptal, jestli to má cenu kvůli pár tisícům. Myslel jsem, že se vybere třeba jen deset tisíc. Nečekal jsem, že si to tolik lidí najde a tolik jich pošle peníze. Bylo to pro mě hodně velké překvapení a jsem rád, že se tolik lidí našlo, co chtělo pomoct. Dohromady se vybralo nějakých sto tisíc!

Vzpomeneš si, jaký tam byl nejvyšší vklad najednou?

Vím, že Ondra Vaněk poslal pět tisíc. Pak, když to sdílela Prima Cool, tak přišel jeden fanoušek a do pěti minut poslal deset tisíc. To byla největší částka najednou, co tam kdo přispěl.

Marián Čišovský trpí A myotrofickou laterální sklerózou, což je závažná nemoc. Ty jsi naopak v mládí přišel o ledvinu. Byl to i jeden z důvodů, proč ses rozhodl pro tuto charitu?

To určitě taky. To, co má Marián, sice není fotbalové zranění, ale já těch pár zranění měl a je to nejhorší období, když nemůžete hrát fotbal. Tohle je ale úplně jinde. Tohle je vážné onemocnění a není to zranění. Tady se bojuje o život.

Od charitativního streamu uplynula delší doba. Jak proběhlo předání peněz Mariánovi?

Spojení bylo nejdřív s Ondrou Vaňkem a ten mě odkázal na Pavla Horvátha. Ten mi poslal speciální číslo účtu, který byl vytvořený přímo pro Mariána. Když jsem to všechno složil dohromady, tak jsem to tam přeposlal. Ale přímo v kontaktu s Mariánem jsem ještě nebyl.

Ve fotbale jste s Plzní velcí rivalové, ale tady jde asi fotbal stranou, že? Přesně tak.

Myslíš, že bys ještě takovou akci udělal i v budoucnu?

Nad tím jsem ještě nepřemýšlel, jestli bych udělal něco podobného. Jak se říká, tohle je ve hvězdách. Pak už by to asi muselo být i kratší, těch dvacet osm hodin bych v sezoně nemohl dělat.

Co na tvůj čin říkala rodina, že ses rozhodl touto formou pomáhat?

Rodičům jsem říkal, že se chystám dělat jeden charitativní stream, ale netušili, o co jde. Nevím, jak taťka, ale mamka mě někdy sleduje, protože se jako rodina v sezoně vídáme málo.

Tak se občas podívá, aby mě viděla. Pak mi přišlo od našich pár zpráv, že jsou na mě pyšní. Když to pak skončilo, tak jsem jim hned volal.

Těšil ses na konec streamu po náročné štaci, když běžela poslední hodina?

Ta poslední hodina utekla asi nejrychleji. Bylo to spíš hlavně o povídání a tak.

Dokázal bys říct, kolik zápasů jsi odehrál během těch dvaceti osmi hodin?

Nemám to přesně spočítané, chtěl jsem si to zpětně projít, ale nedostal jsem se k tomu. Myslím si ale, že tam nějakých padesát zápasů padlo. Mezi zápasy jsou i nějaké pauzy a hodinu a půl jsem hrál i jiné hry.

Co bys vzkázal lidem, kteří by se tebou inspirovali a chtěli by také uskutečnit podobný čin?

Určitě by měli moji podporu. Já tyhle charitativní věci mám rád, protože i sám přispívám na nějaké organizace. Určitě lidi podpořím a budu jim fandit, když budou třeba dělat několikahodinový stream. Nebo jakoukoliv charitu. Je to hezké, když si lidé pomáhají a tato myšlenka se u nich najde.

Můžeš prozradit, kde třeba finančně přispíváš?

Hlavně podporuji UNICEF. Je to celosvětová organizace a jednou z  tváří je tam David Beckham, takže i on mě inspiroval k tomu, abych se na tohle zaměřil.

Jablonecký klub také myslí na charitu a pomáhá lidem. I ty ses zúčastnil několika akcí, ať už to bylo v nemocnici, nebo ve školách.

Myslím si, že je to dobrá věc, když klub pomáhá. Ať se to týká návštěv v nemocnici nebo ve školách, prostě všude. Lidi to určitě potěší, a když jde o ty nemocné, tak je to pro ně velká psychická podpora a  pomáhá jim to v uzdravení.

EXTRA | JABLONECKÝ

11


SPOLUPRACUJEME S ŘADOU ZÁKLADNÍCH ŠKOL Důležitou součástí mimosportovní činnosti klubu je spolupráce se školskými zařízeními z Jablonce i celého regionu. Fotbalový klub je dlouhodobým partnerem základních a mateřských škol bez rozdílu ve sportovním a obecném rozvoji jejich žáků. V minulé sezoně jsme pro žáky základních škol připravili hned několik akcí. Před každým domácím zápasem navštěvujeme s hráči vždy ně-

které školy a zveme děti s rodinami na utkání, přímo na Střelnici jsme pro děti uspořádali den otevřených dveří, fotbalový nábor žáků v  rámci

projektu měsíc náborů či fotbalový den na Střelnici. V závěru školního roku jsme se také vydali do několika škol a byli u předávání vysvědčení.

FK JABLONEC MÁ NOVÉHO MASKOTA. JMENUJE SE JIZERKA Jsme rádi, že jako klub pomáháme reprezentovat naše město, region i celé Jizerské hory, a proto jsme za klubového maskota vybrali zástupce lesní říše ze severu Čech. Od nové sezony bude náš tým doprovázet na zápasech sovička. Věříme, že si získá srdce našich nejmenších fanoušků. Naše sova má představovat sýce rousného, který se vyskytuje v   jehličnatých lesích v  Jizerských horách. Sýc se řadí mezi zvláště chráněné druhy a v roce 2004 byla i pro něj vyhlášena Ptačí oblast Jizerské hory. Sýcům pomáhá také Společnost pro Jizerské hory, o. p. s., která pečuje o krajinu Jizerských hor a malé i velké návštěvníky zve do ekocentra na Jizerce, kde kromě jiného každý rok na jaře mohou do-

konce potkat sovy naživo při akci Soví noc. „Jsme velmi rádi, že i jablonecký fotbalový klub se k  nám chce přidat a bude se nám snažit pomáhat chránit Jizerské hory, aby byly pro sýce stále dobrým domovem,“ pochvaluje si zahájení spolupráce s FK Jablonec ředitelka společnosti Kateřina Bednářová.

Jizerka

V průběhu června 2015 nám pro maskota pomohli vybrat jméno

fotbaloví fanoušci, kteří zaslali téměř 100 návrhů. Z nich finální podobu vybrali přímo fotbalisté FK Jablonec. Nakonec se tým shodl na jménu, které ještě více zdůrazňuje silné pouto mezi klubem a  regionem. Sovička se jmenuje Jizerka.

Sovička mimo hřiště

Sova patří mezi nejchytřejší jedince ptačí říše, a proto věříme, že se mimo stadion bude věnovat i mnoha doprovodným a edukativním aktivitám.

Sýc rousný (Aegolius funereus) Školy, se kterými spolupracujeme ZŠ Anton. Bratršovského, Jablonec nad Nisou ZŠ Arbesova, Jablonec nad Nisou ZŠ Kamenná, Jablonec nad Nisou ZŠ Liberecká 26, Jablonec nad Nisou ZŠ Mozartova, Jablonec nad Nisou ZŠ Na Šumavě, Jablonec nad Nisou ZŠ Pivovarská, Jablonec nad Nisou ZŠ Rybářská, Jablonec nad Nisou ZŠ Janov, Janov nad Nisou ZŠ Josefův Důl, Josefův Důl 12

JABLONECKÝ

| EXTRA

ZŠ Rychnovská, Kokonín ZŠ Lučany, Lučany nad Nisou ZŠ Bratříkov, Pěnčín u Jablonce ZŠ Plavy, Plavy ZŠ Desná, Desná ZŠ Velké Hamry, Velké Hamry ZŠ Pelechovská, Železný Brod ZŠ Zásada, Zásada ZŠ Rychnov, Rychnov nad Nisou

Sýc rousný je menší druh sovy z čeledi puštíkovitých. Obývá rozlehlé jehličnaté lesy především horských oblastí. Hnízdí v dutinách stromů vytesaných datlem. Loví jen v noci. Odhadem žije v ČR přibližně 600–800 párů. Jako silně ohrožený je sýc rousný zvláště chráněným druhem. Zajímavosti Hlas: pupupupu Rozpětí křídel: 50–62 cm Potrava: hlodavci, menší ptáci, hmyz Barva: hnědá, bílá, černá

EXTRA | JABLONECKÝ

13


POHODLÍ PRO RODINY S DĚTMI NA STŘELNICI Na každý domácí zápas pravidelně chodí mnoho dětí s rodiči. Velmi nás to těší a tvrdě pracujeme na tom, aby se na stadionu cítili komfortně. Proto v sektoru A na hlavní tribuně existuje od jara 2015 rodinný sektor pro rodiče a jejich ratolesti. Nabízí dobrý výhled na hřiště, stoprocentní bezpečnost a  množství dalších výhod a bonusů.

Sbírej raz z utkání ítka o fotbalov a hraj é ceny. /2016 —

SY

Byl/a jsem na vsech techto záp asech! razítko sovy

a lepk samo nec FK Jablo

sam ole hos pka té

2015

NO T LIG

A

výsledek

datu

m

Proč chodit na rodinnou tribunu?

Více na www .fkjablon Patronem dětského ec.cz fanklubu je legenda jablonecké kopané Václav Halama.

®

TICKET CARD

Kartu pro vstup na stadion

Penál

Denícek fanouska

Placka

Setkání s hráci A-týmu

Sácek na prezuvky

Souteze a spousta zábavy

» » » » » »

Děti na tribuně od nás dostanou vždy malý dárek. Děti to mají kousek do fanzóny. Velmi často se v rodiném sektoru bude potulovat Jizerka - náš maskot. V nejbližším stánku s občerstvením naleznete v nabídce sladkosti a další pochutiny pro děti. Pravidelně bude v poločasové pauze v rodinném sektoru autogramiáda jednoho z hráčů. SOUTĚŽ: V poločase vhazují náhradníci na tribunu suvenýry z fanshopu.

Tribuna určená pro rodiny se nachází na hlavní tribuně A, vpravo v sektoru A. Platí pro ni stejné ceny jako pro ostatní návštěvníky hlavní tribuny.

Info pro rodiče: Nabídku dětských permanentek a kompletní seznam benefitů naleznete na www.fkjablonec.cz/permanentky. JABLONECKÝ | EXTRACena dětských celosezónních permanentek je 300 Kč. 14

EXTRA | JABLONECKÝ

15


JABLONEC NA JAŘE DĚKOVAL HASIČŮM Velmi solidní návštěva se sešla v dubnu 2015 na Střelnici a jablonecké publikum tak vytvořilo důstojnou kulisu nejen vítěznému zápasu Synot ligy proti Hradci Králové, ale i slavnostním momentům při vyvrcholení projektu „JABLONEC HASIČŮM!“ Obvyklé atrakce fanzóny na stadionu tentokrát doplnil tematicky zaměřený hasičský program. Všichni příznivci obdivovali moderní výbavu zásahové Tatry a především veteránský vůz Praga L z roku 1918. Ozdobou předzápasového programu ve fanzóně bylo vystoupení malých dětí – hasičů s modelovým zásahem. Mezitím se už na hrací ploše chystal slavnostní ceremoniál s hasičskými praporečníky, na jehož konci se pak čestného výkopu zhostil plk. Ing. Petr Bartoň, ředitel Územního odboru Jablonec n. N. HZS Libereckého kraje. Ten ještě předtím převzal z rukou ge-

16

JABLONECKÝ

| EXTRA

nerálního ředitele klubu Mgr. Petra Doležala šek v hodnotě 22 000 korun, které posloužily na pořízení technického zařízení pro čerpání kapalin různé konzistence z  těžko přístupných míst. O poločasové přestávce došlo k emotivním momentům na hrací ploše, kde klub ocenil dva hasiče, kteří se v minulosti zasloužili o záchranu lidských životů. Diváci nejprve aplaudovali zástupci sboru dobrovolných hasičů v Těpeřích Pavlu Kurfiřtovi za jeho bezprostřední pomoc motorkáři. Pak byl oceněn Josef Černý, který v náročných podmínkách zachránil chlapce z hořícího domu. Právě

tento chlapec Dominik Čejka se svou matkou přišel Josefu Černému po necelých deseti letech od události poděkovat za statečný čin. Zápasem a jeho doprovodným programem vy vrcholila několikatýdenní kampaň, kterou chtěl fotbalový klub upozornit na náročnou a záslužnou práci hasičů. V jejím rámci mohli fanoušci spatřit například názorné edukativní grafiky představující činnost hasičského záchranného sboru v číslech. Ojedinělým projektem mu tak klub společně se svými fanoušky poděkoval za jeho obětavou a  náročnou práci.

CELÉ LIGOVÉ KOLO PATŘILO TATÍNKŮM. I V JABLONCI! Na konci dubna přilákalo slunečné odpoledne do ochozů jablonecké Střelnice nakonec čtvrtou nejvyšší návštěvu v celé sezoně. Velkou část fanoušků tvořili tatínkové s dětmi, kterým jsme utkání 25. kola věnovali v rámci ligového projektu Víkend otců. Stejně jako další kluby Synot ligy se také Jablonec připojil k této ojedinělé akci na podporu rodin a dětí v ochozech české nejvyšší soutěže.

Lákadlem byl samozřejmě i tradiční soupeř z Edenu, který bojuje o záchranu v nejvyšší soutěži, ale především pestrý doprovodný program. Již hodinu a půl před výkopem se otevřely brány stadionu a  děti s rodiči začali rychle zaplňovat jabloneckou fanzónu. Hned u vchodu všichni tatínkové s  dětmi dostali unikátní placku #DíkyTáto a mohli se zúčastnit fotosoutěže o víkendový pobyt pro celou rodinu. Ve fanzóně se také na autogramiádě objevila dvojice otec-syn z  řad jabloneckých fotbalistů: Štefan a Ondřej Mihálikovi. Především pro tatínky jsme připravili výsta-

vu rodinných vozů Hyundai od společnosti Hyundai Auto Koutek a taneční vystoupení skupiny Diamonds. Ale ani nejmenší nepřišli zkrátka. Mohli si vyzkoušet nafukovací hrad, konzole Xbox, děvčata z komanda jim namalovala obličej a rozdávala balonky. Také začátek samotného utkání byl věnován tatínkům. Hráčský doprovod si na nástup oblékl unikátní trička k Víkendu otců, o která pak fanoušci hráli v naší facebookové soutěži. Nakonec i hráči Jablonce společně poděkovali svým tatínkům prostřednictvím banneru s nápisem #Díky Táto.

VÍKEND

OTCŮ

EXTRA | JABLONECKÝ

17


Neděle 2/8/2015 od 14 hodin

OSLAVY

LET

5 0 19 a h ra P s n ia m e h o B – c e FK Jablon

DUEL RIVALŮ SLEDOVALA VYPRODANÁ STŘELNICE

cké kopané le 16:30 | Křest publikace o jablone piks v le Mix t | cer Kon 5 14:4 nd 0 | Ohňostroj 21:15 Historická výstava | Utkání lege ligy 18:00 | Koncert Queenmania 20:0 ot Syn | ání Utk nd lege bu Klu ní Představe

Po osmi letech jsme mohli vyhlásit na Střelnici, že máme vyprodáno. Stalo se tak v rámci 20. ligového kola v polovině března roku 2015, kdy do Jablonce přijela Sparta Praha. Tento významný zápas byl premiérově uveden v rámci ligového projektu jako Duel rivalů. Pro naše fanoušky se ještě rozšířila nabídka doprovodného programu v naší fanzóně. Naše komando přivítalo v chladném počasí fanoušky u vstupu a tradičně bulletinem zdarma. Tradičně nabitý program fanzóny ozvláštnila také trojice patronů utkání, kteří

18

JABLONECKÝ

| EXTRA

v minulosti oblékali jak dres Jablonce, tak i Sparty. Václav Budka, Jan Flachbart a Tomáš Požár se podepisovali fanouškům na dobově upravené podpisové karty. Duel rivalů také přinesl promítání historických videí ze vzájemných soubojů z let minulých.

Ještě před samotným utkáním jsme měli prostor na velkolepé rozloučení s naším bývalým kapitánem a dlouholetou oporou Lubošem Loučkou. Navíc před zcela zaplněnou Střelnicí. Zápas se Spartou sledovalo 6108 diváků a viděli dramatické utkání, které však branku nepřineslo.

Fotbalový Klub Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou, tel. 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz. Šéfredaktor: Martin Bergman, email: martin.bergman@fkjablonec.cz. Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz. Externí spolupráce: Vlastimil Cakl. Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek a ČTK. Tisk: Tiskárna Polygraf, s.r.o., Modřišice 156, 511 01 Turnov

EXTRA | JABLONECKÝ

19


1. KOLO

25. 7.

S

A YN O T LIG

V

ROZPIS ZÁPASŮ 2015/2016 2. KOLO

12. 9.

D

17. 10. D

1:1 16. KOLO

28. 11.

19. 9.

7. KOLO

19. 9.

V

12. KOLO

V

17. KOLO

31. 10.

V

22. KOLO

V

4. KOLO

27. 2.

26. 9.

8. KOLO

26. 9.

13. KOLO

D

D

D

23. KOLO

9. KOLO

3. 10.

14. KOLO

5. 3.

V

3. 10.

19. KOLO

V

24. KOLO

10. 10.

V

10. KOLO

10. 10.

D

15. KOLO

21. 11. D

1:2 1:2 D

1:1 2:0 D

22. 8.

1:1 6:0

14. 11. V

12. 3.

5. KOLO

2:0

1:0

3:0 V

D

0:2

7. 11.

18. KOLO

15. 8.

0:1

0:1

1:2 1:1 D

8. 8.

0:0

4:2

1:2 21. KOLO

3. KOLO

1:1

1:2 1:4

2:0 11. KOLO

D

1:2

1:4 6. KOLO

1. 8.

20. KOLO

29. 8.

V

0:0 V

25. KOLO

17. 10. V

1:1 0:3

1:2 26. KOLO

31. 10.

4:2

D

27. KOLO

7. 11.

0:1

0:2 V

28. KOLO

14. 11. D

1:0

1:0 1:1 29. KOLO

21. 11. V

1:2

Hracím dnem Synot ligy je sobota. Termín a čas utkání bude upřesněn vedením ligy.

1:1 30. KOLO

30. 5.

D

Jablonecký GÓL Extra 03  

Vydání číslo 3 speciálního magazínu Jablonecký GÓL Extra.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you