Page 1

20. 9. 2014 | 2014/2015 | 8. kolo | SK Dynamo České Budějovice

JABLONECKÝ rozhovor

Nermin CRNKIĆ „Tenhle tým by měl skončit v nejlepší trojce“ str. 8


První zmínky o fotbale v Jablonci Jistý holič Vít zorganizoval první hráče a na hřišti u dnešních Háskových vil byl odehrán první mač

Založení Českého sportovního klubu (ČSK) Jablonec – záhy přejmenováno na SK Jablonec 6.června 1945 ustavující Valná hromada – první předseda Max Adamíra

1921

Stadion Střelnice Otevření tribuny A

1945

První postup do 2. ligy pod hlavičkou TJ Jiskra Jablonec Trenér Ladislav Čulík, kapitán mužstva Evžen Ota

1955

1963

Přechod Jiskry do nově založené tělovýchovné jednoty LIAZ – zlepšení podmínek pro další rozvoj

18. 8. 1974

1. ligový zápas v historii Jablonce Jablonec – Sparta 3:1 Největší návstěva v historii 18 000 diváků Opětovný návrat do 1. ligy Trenéři Josef Pešice a Petr Majer, kapitán mužstva Roman Sokol

První postup do 1. Ligy Trenéři Ladislav Novák a Jaroslav Dočkal, kapitán mužstva Luboš Šrejma

1974

Stadion Střelnice Otevření tribuny B

1964

1965

1994

ZA JABLONEC. V PRVNÍ LINII Vítěz Poháru České pošty FK BAUMIT Jablonec FK Mladá Boleslav 2:2 a 5:4 na penalty

Premiérová účast v evropských pohárech Pohár UEFA 1. a 2. předkolo (FK Karabach, Örebro SK)

1997

Vítěz Raab Karcher Cupu (domácí pohár)

1998

Nejlepší umístění v historii 2. místo v první lize

2010

Vítěz Českého Superpoháru FC Viktoria Plzeň FK BAUMIT Jablonec 2:3

2013 www.fkjablonec.cz

2

JABLONECKÝ

| 8. KOLO

Slavnostní otevření víceúčelového zařízení sportovního areálu Střelnice

2014


8. kolo

JABLONECKÝ

OBSAH PATRON UTKÁNÍ: Vilda Hnízdo

4

PREVIEW: Jiří Chytrý

5

Představení SK Dynamo České Budějovice

6 8

ROZHOVOR: Nermin Crnkić REPORTY: A-tým

10

Rozpis utkání 2014/2015

13

Soupisky

16

ROZHOVOR: Pavel Drsek

22

VÝSLEDKY: Juniorka

25

VÝSLEDKY: Starší dorost

26

MLÁDEŽ: Den otevřených dveří pro školy

27

ŽENY: Zahájení ligové soutěže

28

Členka promotýmu

29

FK BAUMIT Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel. 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman, email: martin.bergman@fkjablonec.cz Odpovědný redaktor: Jiří Endler, email: gol@fkjablonec.cz Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl Foto: Martin Bergman, Štěpán Kadlec, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK BAUMIT Jablonec a Naše Jablonecko. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Registrováno pod jednacím číslem 941/15.

Baumit open. Zateplení, které dýchá.

Baumit Zateple 5. KOLO | JABLONECKÝ

Baumit inz BDA Baumit 210x42mm Gol.indd 2 inz

BDA

210x42mm

Gol.indd

2

3

01.08.14 12:56


VILDA HNÍZDO: DNES JE FOTBAL MNOHEM AGRESIVNĚJŠÍ Vilda patří do generace fotbalistů Jablonce ze 70. let, která tvrdě bojovala o postup klubu do první ligy. Vilda Hnízdo se narodil v Praze a  na  fotbal ho podle jeho slov přivedl tatínek: „Začínal jsem v AZKG Praha a to se ještě hrálo na písečných pláccích a v keckách. Ne jako dnes, kdy každý mladý fotbalista má pořádné kopačky a hraje se už téměř jen na trávě.“ Z  Jablonce, kde dnes i  stále bydlí, má Hnízdo nejvíce vzpomínek. „Kolikrát jsme hráli ve sněhu a  na  stehnech se nám dělala jino-

vatka. V dnešní době by se takové zápasy odložily na  jiný termín,“ popisuje s úsměvem Hnízdo. „Ale dnes je fotbal také mnohem rychlejší a  agresivnější,“ dodává. Mezi spoluhráči měl mnoho blízkých přátel a s nadsázkou tvrdí, že oblíbené trenéry nemá: „Dřina mi nevadí, ale který sportovec by měl rád trenéry, kvůli kterým na  zimních soustředěních téměř plival krev.“ Bývalý jablonecký fotbalista během své kariéry nakoukl také do  národního mužstva. Na  turnaji UEFA v  Holandsku se v  utkání proti Francii zapsal dokonce mezi střelce.

Vilda Hnízdo nyní tráví volný čas hlavně na kole a  s  přáteli. Často chodí i  na  domácí zápasy jabloneckých fotbalistů. Pokud to zrovna nejde, tak dostává podrobné informace o  utkání od své dcery a vnučky, které jsou věrné fanynky FK BAUMIT Jablonec. Vilda Hnízdo je patronem dnešního utkání proti Českým Budějovicím. Všem fanouškům se představí přímo na hrací ploše během předzápasového rozhovoru. Celý medailonek jabloneckého fotbalisty naleznete také na oficiálním YouTube kanálu klubu.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel

4

JABLONECKÝ

| 8. KOLO


ASISTENT TRENÉRA CHYTRÝ:

CHCEME POTVRDIT BODY Z PŘÍBRAMI

Jablonečtí fotbalisté mají za sebou tři ligová a jedno pohárové utkání. V nich třikrát zvítězili a pouze jednou prohráli, a to na pažitu mistrovské Sparty. „Ve všech zápasech je vidět naše stoupající forma. Doma s  Jihlavou jsme získali povinné body, byť jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem. Následovala Sparta, kde jsme vyšli bodově naprázdno. Na  body jsme mohli dosáhnout, herně jsme nezklamali, doplatili jsme ovšem na  špatnou produktivitu,“ ohlédl se za dvěma zápasy uplynulého období Jiří Chytrý, asistent trenéra FK BAUMIT Jablonec. Následoval pohár v  Dobrovici, kde Jablonečtí splnili povinnost a  postoupili do  dalšího kola Poháru FAČR. V  minulém kole pak Jablonec deklasoval Příbram na jejím pažitu, když vyhrál vysoko 4:1. „Na hřišti jsme dominovali a i přes nepříznivý vývoj, kdy jsme inkasovali, jsme věřili, že utkání zvládneme, což se potvrdilo.

Odměnou bylo vysoké vítězství a tři body,“ zrekapituloval další duel Jablonce asistent. Reprezentační přestávku, ve  které národní tým zahájil kvalifikaci na ME, využil Jablonec k tréninku. „Zaměřili jsme se na  věci jako je součinnost týmové útočné a  obranné fáze i kondice,“ pravil Chytrý. Dnes do  Jablonce přijede tým z  jihočeské metropole, který v minulém kole doma remizoval se Slováckem. „Výsledky ukazují, že nás nečeká lehké utkání. Letošní ligový ročník je vyrovnaný a  není rozdíl mezi týmy z  horní a  dolní poloviny tabulky. Nikdo nedokáže dopředu kalkulovat se snadným bodovým ziskem. Čeká nás těžké utkání. Věřím, že ho zvládneme a potvrdíme body z Příbrami,“ neztrácí víru asistent.

Budějovické Dynamo vede exjablonecký fotbalista Luboš Urban, který má k dispozici ostřílený kádr, byť je tým ligovým nováčkem. „Je to silný tým s řadou osobností v čele s Benátem, režisérem ofenzivní činnosti. Tým byl dobře posílen, hráči, kteří přišli, mají ligové zkušenosti z  jiných klubů,“ přemítá Chytrý.

TIPY NA ZÁPAS FK BAUMIT JABLONEC – SK DYNAMO Č. BUDĚJOVICE Martin Procházka,

bývalý útočník Jablonce

Budějovice u nás budou bránit, ale náš mančaft prokázal, že je dostatečně silný v kombinaci a jen doufám, že nám vydrží i střelecká produktivita ze zápasu s Příbramí. Máme lepší kádr, a proto vyhrajeme jednoznačně 4:0. Po dvou gólech dají Jun a Kopic.

Jiří Tymich,

bývalý obránce Jablonce

Jablonec je v laufu. Jeho výkony jsou stále lepší a lepší a jede na pohár. Vyhrajeme 3:1 a  góly dají Jun, Pospíšil a Rossi, jehož výkon se mi v poslední době moc líbí.

Milan Fukal,

bývalý hráč Jablonce

Jablonec má fazonu a jeho výkony jsou stále lepší. V  Příbrami se mu povedl parádní obrat, když zápas dokázal otočit na 4:1 ve svůj prospěch, a to ukazuje sílu mančaftu. Mužstvo je v pohodě a soupeř nebude vážným soupeřem. Vyhrajeme 3:1 a dva góly přeju Tomáši Junovi. Ten třetí dá po standardce někdo z obránců.

8. KOLO | JABLONECKÝ

5


LUBOŠ URBAN SE PO LETECH VRACÍ DO JABLONCE V ROLI HLAVNÍHO KOUČE DYNAMA ČESKÉ BUDĚJOVICE PŘIJEDE DNES EXJABLONECKÝ FOTBALISTA LUBOŠ URBAN. JIHOČESKÝ TÝM PŘIVEZE CO BY NOVÁČKA LIGY, KTERÝ MÁ VŠAK VELKÉ ZKUŠENOSTI S ÚČINKOVÁNÍM V NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽI. Dynamo je tradiční účastník ligy, do které se vrátil po krátké pauze. Jak jste spokojen s úvodními zápasy? Po sedmi zápasech máme sedm bodů. Kdybychom měli více o dva body, které nám teď utekly, tak bych byl daleko spokojenější. Jinak si ale myslím, že na  úvod sezony proplouváme soutěží zatím dobře. Jste s letními posilami spokojen? Moc dobře jsme věděli, že budeme po postupu potřebovat posílit. Chtěli jsme do  každé řady přivést minimálně jednoho hráče, což se nám povedlo. Sice se většinou jedná o  hostování, přesto jsou to všechno hráči s  ligovými zkušenostmi a věřím, že nám pomohou. Kádr máme v danou chvíli uzavřený a  musíme s  ním odehrát podzimní část sezony. V posledním zápase Dynamo doma vedlo 2:0 nad Slováckem, přesto nezvítězilo, co se o poločase stalo, že tak dobře rozjetý zápas neukočírovalo? Věděli jsme, že nás čeká silný soupeř především v  ofenzivní části. Hráli jsme to trochu více zezadu a spoléhali jsme na rychlé brejkové situace, což nám vycházelo. Po pře6

JABLONECKÝ

| 8. KOLO

v Brně i v Jihlavě, takže věříme, že když k zápasu přistoupíme zodpovědně, máme šanci uspět.

stávce jsme za stavu 2:0 nechali soupeře snížit. Pak jsme nevyřešili dobře tři nebo čtyři další slibné protiútoky a  Došek srovnal po  dlouhém nákopu a  centru do  vápna na 2:2. Pro nás to bylo samozřejmě velké zklamání, protože jsme nedokázali dobře rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce.

Budete v Jablonci někoho postrádat? Konkrétní samozřejmě nebudu. Jsem rád, že žádný z hráčů nemá karetní trest a radost mi také dělá to, že se nám v posledních týdnech vyprazdňuje marodka. Kdysi jste v Jablonci hrál, jak na své angažmá vzpomínáte a jak se do Jablonce těšíte v nové roli? Za Jablonec jsem hrál tři roky a celé tři roky jsem tam bydlel. Narodil se mi tam syn, takže vzpomínky mám hodně příjemné. Tehdy jsem tam

„ZA JABLONEC JSEM HRÁL TŘI ROKY A CELÉ TŘI ROKY JSEM TAM BYDLEL. NARODIL SE MI TAM SYN, TAKŽE VZPOMÍNKY MÁM HODNĚ PŘÍJEMNÉ. “ Dnes se představíte v Jablonci, to je asi motivace sama o sobě. Před čím budete svůj tým varovat a co na Jablonce chystáte? Samozřejmě si uvědomujeme sílu Jablonce. Jakýkoliv bodový zisk z jeho hřiště by pro nás byl velmi cenný. Letos jsme dokázali bodovat

šel z Xaverova z druhé ligy do týmu, co hrál také druhou ligu, ale měl velké ambice. Dvakrát jsme skončili na druhém místě, jenže hrály se tehdy nějaké baráže a nakonec jsme nepostoupili. Nic to ale nemění na tom, že na Jablonec vzpomínám rád a na zápas se těším.


TABULKA SYNOT LIGY PO 7. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha FK Baumit Jablonec SK Slavia Praha 1.FC Slovácko FK Teplice FC Baník Ostrava FK Mladá Boleslav Bohemians Praha 1905 FC Zbrojovka Brno FK Dukla Praha FC Slovan Liberec SK Dynamo České Budějovice FC Hradec Králové FC Vysočina Jihlava 1.FK Příbram

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7

4 4 4 4 3 2 3 3 3 2 2 1 1 1 1 0

2 1 1 0 2 5 2 1 1 3 3 5 4 3 1 2

1 2 2 3 2 0 2 3 3 2 2 1 2 3 5 5

16:6 8:3 12:8 13:10 14:9 10:5 5:10 8:6 10:12 10:8 4:4 11:8 7:14 3:11 4:10 7:18

14 13 13 12 11 11 11 10 10 9 9 8 7 6 4 2

10 5 4 3 5 5 -5 2 -2 2 0 3 -7 -8 -6 -11

VÝVOJ POŘADÍ DO 8. KOLA #

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

8. KOLO | JABLONECKÝ

7


KRÁTCE PO NAROZENÍ MUSEL MLADÝ NERMIN CRNKIĆ OPUSTIT SVOU RODNOU BOSNU A HERCEGOVINU KVŮLI VÁLCE. ODEŠEL DO NĚMECKA, KDE TAKÉ POPRVÉ ZAČAL KOPAT DO MÍČE. NAKONEC ZAKOTVIL V DALEKÝCH SPOJENÝCH STÁTECH AMERICKÝCH V MICHIGANU. MÁ BOSENSKÝ A AMERICKÝ PAS. DVAADVACETILETÝ ZÁLOŽNÍK HRÁL KROMĚ USA TAKÉ VE ŠVÉDSKU, NYNÍ HÁJÍ BARVY FK BAUMIT JABLONEC. „JE TADY DOBRÝ MANČAFT I DOBRÝ TRENÉR. MYSLÍM SI, ŽE TAKOVÝ TÝM MUSÍ SKONČIT DO TŘETÍHO MÍSTA,“ ŘÍKÁ V ROZHOVORU MLADÝ TALENTOVANÝ ZÁLOŽNÍK.

TENHLE TÝM BY MĚL SKONČIT V NEJLEPŠÍ TROJCE Jsi rodák z Bosny a Hercegoviny, ale brzy jsi odešel do USA. Kvůli čemu to bylo? Bylo to kvůli válce. Začala válka a moje mamka měla bráchu v  Americe. Tak jsme tam jeli za  ním. Nejdřív jsme ale byli sedm let v  Německu, až potom jsme šli za strejdou.

Za Znojmo máš odehraných 22 zápasů. Jak hodnotíš toto své angažmá? Bylo super, že mi trenér Kalivoda na Znojmě dal šanci. To mi hodně pomohlo. Tady jsem předtím necítil šanci hrát, tak jsem šel do Znojma. Chytil jsem svoji šanci za pačesy.

Jak vzpomínáš na svoje fotbalové začátky? Kde už jsi všude působil? Byly mi tak tři čtyři roky, když jsem v Německu začal kopat do míče. Pak jsem pokračoval také v Americe, kde jsem hrál na škole. A postupem času jsem odstartoval profesionální kariéru v  17 letech v  týmu Michigan Bucks. Zkusil jsem to i  ve  Švédsku, kde jsem hrál druhou ligu. Pak znovu rok ve  Spojených státech amerických a teď jsem tady v Jablonci.

Díky tvým výkonům ses vrátil do Jablonce. Jsi rád z návratu? Byl jsem určitě rád. Myslím si, že jsem se ukázal v dobrém světle během sezony ve  Znojmě. Byly i další kluby, které mě chtěly, ale šel jsem do Jablonce a  chci bojovat o  důvěru trenéra.

Po příchodu do Jablonce jsi hrál za juniorku a šel se rozehrát do Znojma, kde sis připsal první ligový gól. Vzpomeneš si na něj? Vzpomínám si na to. Bylo to proti Teplicím,  Hrošovský mi nacentroval do vápna a dal jsem gól. 8

JABLONECKÝ

| 8. KOLO

Jak by to mohlo být s tvým působením v reprezentaci USA? Už když jsem byl na Znojmě, tak mě sledovali z  národního týmu. Když budu hrát, tak bych se mohl do národního týmu dostat. Kam si myslíš, že by to Jablonec mohl letos dotáhnout? Je tady dobrý mančaft i  dobrý trenér. Myslím si, že takový tým musí skončit do třetího místa.

Jablonec chce uspět nejen v lize, ale i v Poháru FAČR, že? Ano, domácí pohár bychom chtěli vyhrát. V týmu působí řada zahraničních hráčů. Rozumíš si s nimi více kvůli angličtině? Dobře si rozumím s Rossim, Romerou a Mingazovem. Ale ne jen kluci z  ciziny, všichni v  kabině jsou v pohodě. Jen s těmi třemi to je jednodušší kvůli jazyku. V České republice jsi už více než rok. Naučil ses něco z češtiny? Já už rozumím skoro všemu, co někdo říká. Ale mluvit je pro mě hodně těžké. Která slova jsi uměl jako první? Děkuji nebo nashle. Pak fotbalové věci, jako levá a pravá a tak. Jaký je tvůj osobní cíl ve fotbale vůbec? Kam bys to chtěl dotáhnout? V  první řadě se chci probojovat do  základní sestavy a  pomoct klubu. Potom bych se chtěl dostat do  nějaké věhlasné evropské soutěže, jako většina hráčů. Máš nějaký vysněný tým? Já fandím Manchesteru United.


Datum narození 31. 8. 1992 Výška 175 cm Váha 75 kg Post záložník Počet ligových zápasů 27 Počet ligových branek 3 Stav svobodný Poslední klub 1.SC Znojmo 22 zápasů

#9

„JÁ UŽ ROZUMÍM SKORO VŠEMU, CO NĚKDO ŘÍKÁ. ALE MLUVIT JE PRO MĚ HODNĚ TĚŽKÉ.“

8. KOLO | JABLONECKÝ

9


5. KOLO

2 FK BAUMIT Jablonec

0 FC Vysočina Jihlava

(1:0)

Branky: 24. a 50. F. Novák Rozhodčí: Kocourek – Wilczek, Arnošt. Jablonec: V. Hrubý – Romera, Kysela, Pernica, F. Novák – Hübschman, Rossi – Kopic (83. Moulis), M. Pospíšil, Crnkić (77. Čížek) – Martin Doležal (70. Kubista). Trenér: Šilhavý. Jihlava: Hanuš – Vidlička (71. Mlakič), Tlustý, J. Krejčí, Marek – Kučera, Jánoš – Kukol, Jungr (90.+1 Fulnek), Vaculík – Harba (90.+1 Duba). Trenér: P. Rada. Diváci: 3318

6. KOLO

2 AC Sparta Praha

0 (0:0)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 61. a 70. Lafata. Rozhodčí: Královec – Kordula, Nádvorník. Sparta: Bičík – Kadeřábek, Kováč, J. Brabec, Costa – Matějovský (78. Mareček), Vácha, Vacek (59. Konaté) –Dočkal, L. Krejčí – Lafata (84. Nešpor). Trenér: Lavička. Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, Mišůn, F. Novák – Hübschman, Rossi – Kopic (66. Mingazov), M. Pospíšil (75. Moulis), Crnkić (54. Čížek) – Martin Doležal. Trenér: Šilhavý. Diváci: 6754

10

JABLONECKÝ

| 8. KOLO


7. KOLO

1 1.FK Příbram

4 (0:1)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 48. Řezníček – 73. Romera, 78. Jun z pen., 85. Rossi, 88. Kopic. Rozhodčí: L. Kovařík – Moláček, Urban. Příbram: Boháč – Sus, Zápotočný, Hnaníček, Neves (86. Švancara) – Mareš (71. Stratil), T. Krbeček, Fillo, Pilík, Zeman (80. Danoski) – Řezníček. Trenér: Čuhel. Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák – Hübschman, Rossi – Kopic (89. Mihálik), Mingazov (73. Crnkić), M. Pospíšil – Martin Doležal (73. Jun). Trenér: Šilhavý. Diváci: 2162

S

FAMÓZNÍ ZÁVĚR ZNAMENAL VÝHRU V PŘÍBRAMI

A YN O T LIG

V utkání 7. kola Synot ligy si Jablonec poradil na půdě Příbrami, když vyhrál vysoko 4:1. Vítězství se ale nerodilo tak snadno, jak se zdá. Příbram šla po bezbrankovém poločase do  vedení zásluhou Řezníčka. FK BAUMIT Jablonec otočil utkání až v  posledních patnácti minutách, kdy se trefili José Antonio Romera, Tomáš Jun z penalty, Daniel Rossi a Jan Kopic. V utkání si připsal také svůj první ligový start střídající Ondřej Mihálik. 8. KOLO | JABLONECKÝ

11


ZA JABLONEC. V PRVNÍ LINII

ZELENOBÍLÉ DERBY úterý 17.00 hodin

23. 9. 2014 Pohár FAČR

12

JABLONECKÝ

| 5. KOLO


ROZPIS ZÁPASŮ 2014/2015

S

A YN O T LIG

1. KOLO

26. 7.

D

2. KOLO

2:0 6. KOLO

3. 8.

V

3:1

31. 8.

V

7. KOLO

2:0

3. KOLO

9. 8.

D

1:1

13. 9.

V

8. KOLO

4. KOLO

16. 8.

V

5. KOLO

23. 8.

D

2:0

1:2

20. 9.

D

9. KOLO

27. 9.

V

10. KOLO

3. 10.

D

1:4 V

12. KOLO

26. 10. D

13. KOLO

1. 11.

V

14. KOLO

9. 11.

D

15. KOLO

22. 11.

V

16. KOLO

30. 11. D

17. KOLO

21. 2.

V

18. KOLO

28. 2.

D

19. KOLO

7. 3.

V

20. KOLO

14. 3.

D

21. KOLO

21. 3.

D

22. KOLO

4. 4.

V

23. KOLO

11. 4.

D

24. KOLO

18. 4.

V

25. KOLO

25. 4.

D

26. KOLO

2. 5.

V

27. KOLO

D

28. KOLO

16. 5.

V

29. KOLO

23. 5.

D

30. KOLO

30. 5.

V

11. KOLO

19. 10.

9. 5.

PŘÍŠTÍ ZÁPASY

SYNOT liga – 9. kolo Hradec Králové – Jablonec Sobota 27. září, 15.00 hodin Všesportovní stadion

JABLONECKÝ

| 8. KOLO

Juniorská liga – 9. kolo Jablonec – Slavia Pondělí 22. září, 14.00 hodin Břízky

1. liga staršího dorostu – 8. kolo Liberec – Jablonec Sobota 27. září, 11.00 hodin Liberec – Jernonýmova 5. KOLO | JABLONECKÝ

13


NADACE SYNOT POMÁHÁ JIŽ 15 LET Je tomu téměř 15 let kdy v Uherském Hradišti podnikatel Ivo Valenta inicioval vznik jedné z neštědřejších nadací u nás. Tato nadace dosud působí pod názvem Nadace SYNOT a během své existence rozdělila stovky milionů korun na realizaci prospěšných projektů. „Vždy jsem zastával názor, že normální je pomáhat a toho se držím dosud. Obracely a obracejí se na mne stovky zástupců organizací, ale také například rodičů postižených dětí, kteří jsou ve velmi složité životní situaci. Nedokážu k nim být lhostejný, proto jsem zřídil nadaci s velmi dobře propracovaným systémem podpory neziskového sektoru“ uvedl Ivo Valenta. I přes změnu legislativy, která měla přímý dopad na financování této oblasti, nadace působí dál a v regionu, v němž má skupina SYNOT své domovské sídlo, je stále největší nadací svého druhu. Stát ani obce totiž potřebnou pomoc zajistit nedokázaly. Díky nadaci již získala potřebné vybavení řada škol, nemocnic i sportovních organizací, prostředky se dostaly 14

JABLONECkÝ

| 5. kolo

také kultuře, dětským domovům, seniorům a podobně. Nadace pomáhá také hradit léky vážně nemocným dětem, případně nákupem speciálních pomůcek umožnit mladým vozíčkářům sportovat. V minulých letech mnohamilionovými částkami podpořila i takové instituce, jakými jsou Národní divadlo, Národní galerie, Česká filharmonie a řada dalších prestižních institucí. Podpora samozřejmě mířila také do sportu, kde citelně scházejí finanční prostředky na všech úrovních – především však u mládežnického sportu. „Musíme se starat především o rodiny s dětmi a výchovu mladých sportovců. Právě tam je totiž základ úspěchu. Pokud tedy nepomůžeme například těm rodinám, které si z ekonomických důvodů nemohou dovolit dítě přihlásit

do některého ze sportovních oddílů či kroužků a stejně tak organizacím a školám s pořízením vybavení, úpravou hřišť a podobně, nehneme se z místa,“ doplnil Valenta. Právě díky nadaci například na Uherskohradišťsku existuje fotbalová akademie, která vychovala již řadu úspěšných fotbalistů. V letošním roce Nadace SYNOT rozdělí do neziskového sektoru přibližně 20 milionů korun. Tyto prostředky podpoří kromě sportu a kultury také oblast školství a zájmové činnosti, zdravotní a sociální.„Role neziskového sektoru je v dnešní společnosti natolik nezastupitelná, že považuji za nutné mu pomoci,“uzavírá Valenta.


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

MBL – TEP

SLO – DUK

Ačkoli celkovou bilanci vzájemných zápasů má lepší Mladá Boleslav (8-6-6), na jejím hřišti se více daří hostům z Teplic (3-3-4)

Slovácko v dosavadních třech zápasech s Duklou na svém hřišti 1x vyhrálo, 1 x remízovalo, 1 x prohrálo, vstřelilo 1 gól a inkasovalo také 1 gól.

JIH – PRI

JAB – CEB

Jihlava se s Příbramí utkala zatím sice jenom šestkrát, ale i tak již diváci viděli dohromady 22 gólů.

Od roku 2006 se ve vzájemných zápasech radoval hostující tým pouze jednou. V srpnu 2011 vyhrál Jablonec v Českých Budějovicích vysoko 1:5.

BNO – LIB

BOH – SLA

Bilance obou soupeřů ze zápasů na brněnské půdě je vyrovnaná. Osmkrát se radovali domácí, osmkrát hosté a čtyřikrát se zrodila remíza.

Nejlepším střelcem Bohemians v zápasech proti Slavii je Milan Škoda, který v současné době válí v útoku červenobílých. Slavii dal tři góly.

PLZ – OVA

SPA – HKR

Plzeň s Ostravou neprohrála již devět zápasů za sebou. Baník se naposledy radoval v srpnu 2009.

Sparta hostila Hradec Králové dvanáctkrát a zatím mu nedovolila uhrát ani bod. Inkasovala navíc pouhé tři branky.

5. kolo | JABLONECkÝ

15


FK BAUMIT JABLONEC Sezona 2014/2015

Kariéra

Post

Jméno a příjmení

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1 20 29 30 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 21 22 23 25 26 27

B B B B Z O O Z Z Z Z Ú O Z Z Z O Ú Z Ú Z O Ú Z Z

Michal Špit Jan Šebek Roman Valeš Vlastimil Hrubý Tomáš Hübschman Luděk Pernica Marek Kysela Filip Novák Daniel Rossi Nermin Crnkić Jan Kopic Tomáš Jun Milan Mišůn Ruslan Mingazov Antonín Fantiš Luboš Loučka José Antonio Romera Ondřej Mihálik Pavel Moulis Michal Hubník Tomáš Čížek Vít Beneš Martin Doležal Martin Pospíšil Vojtěch Kubista

9. 4. 1975 31. 3. 1991 6. 3. 1990 21. 2. 1985 4. 9. 1981 16. 6. 1990 7. 7. 1992 26. 6. 1990 4. 1. 1981 31. 8. 1992 4. 6. 1990 1. 6. 1983 21. 2. 1990 23. 11. 1991 15. 4. 1992 25. 8. 1982 21. 9. 1987 2. 4. 1997 7. 4. 1991 1. 6. 1983 27. 11. 1979 12. 8. 1988 3. 5. 1990 26. 6. 1991 19. 3. 1993

0 0 0 7 6 7 2 7 7 5 7 4 2 2 2 1 7 1 5 0 6 2 7 7 4

0 0 0 630 540 630 180 630 630 237 566 174 180 96 21 90 630 3 80 0 258 139 571 597 51

0 0 0 0 0 0 0 3 2 0 2 1 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 1 1 0

296 1 41 35 115 79 36 84 172 27 92 153 77 2 138 268 56 1 10 205 171 155 73 73 26

0 0 0 0 0 6 1 6 10 3 17 45 2 0 13 15 3 0 1 48 22 10 19 7 1

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa

15

VZÁJEMNÁ

FK BAUMIT JABLONEC 55 4

32

BILAN

C ELKEM

#

6

remíz

47 Nejlepší střelci 1 gól Jan Kopic Tomáš Čížek

vzáje


SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE Sezona 2014/2015

EMNÁ

BILANCE

11

ELKEM

32

C

SK DYNAMO Č. BUDĚJOVICE 70 5

íz

třelci

k

33 vzájemných duelů 1 gól Roman Lengyel

Kariéra

#

Post

Jméno a příjmení

Narozen

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

1 29 30 3 4 5 6 7 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 25 27

B B B O Ú O O Z Z Ú Z O O Z O O Z Ú Z Z Z O Z Ú

Kamil Hajdušek Tomáš Fryšták Zdeněk Křížek Jiří Funda Zdeněk Linhart Pavel Novák Roman Lengyel Petr Benát Michal Klesa Michal Škoda Jan Hála Aleš Dvořák Matej Podstavek Jindřich Kadula Aleš Hanzlík Jiří Kladrubský Jakub Hora Jan Vošahlík Ondřej Herzán Štěpán Koreš David Brunclík Jaroslav Machovec Ladislav Volešák Richard Kalod

4. 5. 1994 18. 8. 1987 16. 1. 1983 21. 6. 1995 5. 3. 1994 30. 11. 1989 3. 11. 1978 20. 5. 1980 13. 5. 1983 1. 3. 1988 3. 6. 1996 9. 3. 1992 21. 1. 1991 10. 6. 1994 6. 2. 1987 19. 11. 1985 23. 2. 1991 8. 3. 1989 3. 3. 1981 14. 2. 1989 17. 4. 1985 5. 9. 1986 7. 4. 1984 8. 5. 1984

0 0 7 2 5 6 7 7 6 6 3 0 5 0 2 0 6 6 4 3 6 7 6 1

0 0 630 23 337 446 630 588 540 210 51 0 373 0 140 0 537 521 115 363 312 620 528 56

0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 2 0 1 0 0

0 2 41 3 21 45 214 165 183 30 3 3 5 3 21 113 95 174 107 74 87 50 186 75

0 0 0 0 2 0 6 15 18 3 0 0 0 0 0 7 8 15 9 10 4 2 25 8


Ze sociálních sítí SYNOT ligy Otázky a odpovědi z facebooku SYNOT ligy Kdo je váš nejoblíbenější hráč SYNOT liga a proč?

Olda Rubes Milan Škoda! Minulou sezonu zvladl hrát jako June 2014 obránce, a teď je skvělý forvard Slavie! Zaslouženě se stal hráčem měsíce!

Facebook Product Assets and Identity Guide

Martin Lampard Štrajt Václáv Pilař je to můj vzor take i z toho duvodu že ikdyž neměl štěstí se zraněním tak maká dál a dostal se znovu do repre

Aleš Přigrodský Lukáš Vácha: Protože na hřišti nevypustí jediný souboj a nenechá zadarmo jediný balon. Škoda jen, že veřejnost raději řeší jeho účesy a „průšvihy“, než jeho nesporné fotbalové kvality... Marek Mára Svojše Petr Švancara - skvělý šoumen a bavič jak na hřišti ta i mimo něj

Tomáš František Kohan Václav Svěrkoš: Hráč který je schopný pro Baník udělat cokoliv a nechává na Bazalech kus svého srdce.

Daniel Trefort Dolejší Admir Ljevakovič - nikdy zápas nevzdává a bojuje až do poslední minuty. Navíc v této sezoně zlepšil i přesnost střelby.

Sledujte oficiální twitter účet SYNOT ligy @Synotliga_CZ Okomentujte dění v SYNOT lize pod unikátním hashtagem #SYNOTweet nebo #SYNOTliga a staňte se součástí klubových bulletinů. Váš komentář bude vidět!

@ZdendaNovotny: Výtečně @fcvysocina!!! Velké díky též k @1FCSlovacko a @BaumitJablonec! Chvost @Synotliga_CZ vypadá radostněji. #HarisKanonyr #SYNOTweet

@Elanius2: Velice dobrej fotbal od Teplic i Sparty, remíza asi zasloužená, i když ke konci byli letenští gólu blíž. Víc takových utkání. #synotliga @VencaJares: Dvougolový Harba a Jihlava konečně opouští poslední příčku #synotliga! Otázkou je, na jak dlouho..?

@MichalKvasnica: Vávru jsem viděl xkrát za juniorku @FCZbrojovkaBrno. Vždy vyčníval, patřil k nejlepším. Že bude ale řádit v #SynotLiga, jsem nečekal.#SlaBno

18

SYNOT liga JABLONECkÝ | 5. kolo

www.synotliga.cz

@Synotliga_CZ


„Být na fotbale je moje práce. A kdyby nebyla? Chodil bych stejně.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz 5. kolo | JABLONECkÝ

19


FK BAUMIT JABLONEC 1

G

Michal Špit

4

Milan Mišůn

9

JABLONECKÝ

16

0

| 8. KOLO

10

Z

Jan Kopic

G

Daniel Rossi

23

Vít Beneš

Z

8

0

Filip Novák

0

30

Vlastimil Hrubý

7

0

José Antonio Romera

Nermin Crnkić

20

6

Marek Kysela

12

Z

Roman Valeš

0

Luděk Pernica

29

G

Jan Šebek

0

0

20

G

3

Z

Tomáš Hübschman

13

Ruslan Mingazov

Z

14

Antonín Fantiš


SOUPISKA & REALIZAČNÍ TÝM 22

Z

Tomáš Čížek

17

Ú

Ondřej Mihálik

26

Z

Martin Pospíšil

21

Ú

Pavel Moulis

Michal Hubník

11

Ú

Vojtěch Kubista

18

Ú

Luboš Loučka

27

Z

15

Z

Tomáš Jun

25

Ú

Martin Doležal

REALIZAČNÍ TÝM Hlavní trenér

Asistent trenéra

Trenér brankářů

Vedoucí mužstva

Kustod

Jaroslav Šilhavý

Jiří Chytrý

Milan Veselý

Petr Majer

Aleš Češek

Fyzioterapeut

Fyzioterapeut

Kondiční trenér

Lékař

Lékař

Zdeněk Novosad

Michal Fuksa

Petr Horák

MUDr. Radek Fejgl

MUDr. Libor Hanuš

8. KOLO | JABLONECKÝ

21


SOUČASNÁ TRENÉRSKÁ ČINNOST MĚ BAVÍ JABLONECKOU JUNIORKU VEDE OD NOVÉ SEZONY TRENÉRSKÝ TANDEM JIŘÍ HLOUŠEK A PAVEL DRSEK. PRO PAVLA DRSKA JE TO PRVNÍ ŠTACE V ROLI KOUČE, KTERÝ MÁ VELKÉ SLOVO A PRAKTICKY VOLNOST OD SVÉHO KOLEGY, SE KTERÝM VŠAK MNOHO VĚCÍ KONZULTUJE. K juniorce jste nastoupil v létě, jaká byla očekávání? Když jsme tým v létě přebrali, nevěděl jsem, co od hráčů očekávat. Samozřejmě jsem přišel jako nový trenér, který kluky v  jarní části juniorské a  dorostenecké ligy pozorně sledoval a  dával dohromady tým, jenž by v  nové sezoně splňoval mé představy. S nově obměněným kádrem jsme absolvovali přípravu, vstoupili do soutěže a musím říci, že mnozí mě potěšili a je na nich znát, že udělali velký pokrok. Někteří ještě v létě odešli do vyšších soutěží, mnohé to podle výkonu čeká ještě na podzim nebo v zimě. Samozřejmě je to dobře, protože jdou výkonnostně nahoru. Máte za sebou deset zápasů juniorské ligy? Jaké byly? Počet bodů, který jsme získali, je velmi slušný a v juniorské lize jde především o  výkony týmů a  hráčů a  jejich fotbalový růst. Na  druhou stranu body k  fotbalu patří a  s  jejich ziskem jsme spokojeni. Víc jsem však potěšen s předvedenou hrou, někteří hráči podávali nadstandardní výkony a ti nejspíš v průběhu sezony odejdou na  hostování. Nebudu konkrétní, ale ti hráči si to za svůj 22

JABLONECKÝ

| 8. KOLO

přístup i výkony zaslouží a vyšší soutěž jim k  fotbalovému růstu prospěje. Poprvé v kariéře máte v tréninku a v zápasech hlavní slovo, je to velká změna? Sice tým vedeme s trenérem Jiřím Hlouškem, ale on mi dal volnou ruku. Pozorně sleduje mé kroky a  mnoho věcí spolu konzultujeme, stejně jako naslouchám slovům asistenta Jiřího Vágnera. Změna oproti minulosti to ale je. Sice jsem trénoval šestnáctileté kluky, ale juniorská kategorie ve spojení s hráči širšího kádru je o  něčem jiném. I  když jsem byl asistentem Romana Skuhravého, mohl jsem své názory ventilovat a  stát si za  nimi, konečná rozhodnutí se vší zodpovědností dělal on. Nyní je většinou dělám já a mám za ně zodpovědnost. Trénoval jste U16, asistoval v lize, nyní vedete U 21, která štace je z vašeho pohledu nej? Každá kategorie je o  něčem jiném, šestnáctiletí kluci přecházeli z  žáků do  dorostu, ale stále je to spíš „dětský fotbal“. Dospělá kopaná je mému srdci nejbližší, ale tu jsem zkusil jen v roli asistenta. Nyní mám možnost chod týmu

ovlivnit a juniorská liga je hodně blízká fotbalu dospělému. Navíc přechod dorostu do  juniorů a konfrontace s muži je pro ně velmi důležitá, řekl bych průlomová. Současná trenérská činnost mě baví nejvíce. Hráči mají potenciál a musí se s nimi pracovat, trénujeme často dvakrát v týdnu i dvoufázově, a to potřebují. Máte za sebou bohatou fotbalovou kariéru, úročíte v práci trenéra své zkušenosti z Bundesligy? Snažím se a úsměvné je, že mnozí hráči o mojí kariéře mnohé nevěděli, ale to je logické, v Německu jsem hrál v  roce 2008. Až, když si mě vygooglovali a  zjistili, kde jsem všude hrál, byli překvapeni. V tréninku se snažím uplatnit to, co jsem jako hráč dělal. Třeba oproti Německu jsou v  Čechách tréninky odlišné zejména tím, že u  nás se víc běhá bez balonu, kdežto tam je většina tréninků s  míčem na  hřišti. Když už se v Bundeslize běhalo, byly to delší tratě cca 30 minut. Já se snažím uplatňovat německý model a dělat vše na hřišti, ale netvrdím, že moje forma je jediná správná. I běhání v lese bez míče by měli hráči poznat.


„V TRÉNINKU SE SNAŽÍM UPLATNIT TO, CO JSEM JAKO HRÁČ DĚLAL, TŘEBA OPROTI NĚMECKU JSOU V ČECHÁCH TRÉNINKY ODLIŠNÉ ZEJMÉNA TÍM, ŽE U NÁS SE VÍC BĚHÁ BEZ BALONU, KDEŽTO TAM JE VĚTŠINA TRÉNINKŮ S MÍČEM NA HŘIŠTI.“

8. KOLO | JABLONECKÝ

23


VĚRNOSTNÍ PROGRAM  Odměna

za každou hru

 Registrační

bonus v hodnotě 200 Kč

 Vstupní

bonus v hodnotě 500 Kč

 S jedním účtem můžeš hrát VLT, online poker, kurzové i losované hry

Účast ve hře je povolena pro hráče starší 18 let.

www.synottip.cz l synottip@synottip.cz l 800 888 100


Juniorská liga – logo, zkrácený manuál všechna loga je možno využívat přímo z tohoto křivkového pdf

JUNIORCE PATŘÍ PRŮBĚŽNÉ TŘETÍ MÍSTO Zelenobílé naděje hrající v juniorském týmu mají za sebou období, ve kterém sehrály šest zápasů. V nich tým třikrát vyhrál a stejný počet utkání prohrál, přesto je na průběžném třetím místě s jedenadvaceti body za druhou Mladou Boleslaví a první Spartou. Kádr, jemuž velí trenér Jiří Hloušek spolu s Pavlem Drskem a Jiřím Vágnerem, sehrál poslední duel na jihu Čech, kde sice vedl 2:1, ale nakonec nezískal ani bod. „Zápasu jsem se trochu obával. Přeci jen cesta sem zabere čtyři hodiny a čas výkopu byl stanoven na 13.00 hodin. Do šedesáté minuty se na to z pohledu kombinace dalo koukat. Bohužel jsme měli k dispozici pouze jednoho stopera, kterému sekundoval Žemba, jenž na tomto postu nemá zkušenosti. Jeho nevyzrálost nás stála body,“ okomentoval poslední duel jablonecké juniorky Pavel Drsek. 6. KOLO

5. KOLO

3 FK BAUMIT Jablonec

4

1 FC Fotbal Třinec

(2:0)

7. KOLO

FC Slovan Liberec

0

3 FK BAUMIT Jablonec

(2:0)

FK BAUMIT Jablonec

1 FC Hradec Králové

(1:1)

Branky: 2. a 18. (PK) Gebert, 71. Kuhn – 75. Gomola.

Branky: 36. a 49. Matheus, 42. a 67. Dydowicz.

Branky: 16. Gebert (PK), 86. Kovačevič, 88. Kuhn – 37. Týfa (PK)

Jablonec: Repáň – Štemberk, Tichý (46. Novák), Karásek, Fantiš (46. Žemba) – Rozkovec, Houser (46. Drozd) – Kovačevič (66. Přibyl), Gebert, Kovář (46. Kuhn) – Štědronský.

Jablonec: Krásný – Štemberk (60. Žemba), Karásek, Tichý, Fantiš Breda, Kovačevič (46. Sedláček) – Rozkovec (70. L. Novák), Gebert, Kovář – Štědronský (46. Kuhn).

Jablonec: Repáň – Fantiš (53. Novák), Tichý, Drozd (46. Karásek), Žemba - Gebert, Rozkovec - Sedláček, Touati (74. Kovačevič), Breda (74. Štědronský) – Sanogo (53. Kuhn).

8. KOLO

9. KOLO

2 FK Mladá Boleslav

1 (0:1)

10. KOLO

2 FK BAUMIT Jablonec

Branky: 52. Kateřiňák (PK), 67. Kysela – 30. Touati. Jablonec: Repáň – Štemberk (72. Houser), Tichý, Karásek, Žemba (53. Sedláček) - Rozkovec, Gebert Novák, Touati (46. Kuhn), Breda (82. Štědronský) – Mihálik (66. Kovačevič).

FK BAUMIT Jablonec

0 (2:0)

3 FC Viktoria Plzeň

Branky: 2. Breda, 43. Gebert (PK) Jablonec: Krásný – Štemberk, Tichý, Karásek, Žemba – Sedláček (62. Houser), Gebert, Kovačevič (75. Štědronský), Novák (89. Přibyl) – Kuhn, Breda (86. Drozd).

SK Dynamo Č. Budějovice

2 (1:1)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 41. Štemberk (vla.), 63. Schertler, 67. Funda – 16. Štemberk, 60. Kuhn. Jablonec: Krásný – Štemberk, Karásek, Žemba, Sedláček – Novák, Rozkovec – Kovačevič (66. Dorničák), Gebert, Breda (75. Haitl) – Mihálik (58. Kuhn).

8. KOLO | JABLONECKÝ

25


OULEHLA: STÁLE JE POTŘEBA TVRDĚ MAKAT Desáté místo po šesti odehraných kolech patří jabloneckému A dorostu. Tým trenéra Davida Oulehly v dosavadních zápasech 1. ligy nasbíral dvanáct bodů za tři výhry a tři remízy. „Z posledních čtyř utkání jsme udělali sedm bodů, což je slušná porce. Jsme tedy po devíti kolech s počtem získaných bodů spokojeni,“ sdělil trenér dorostu David Oulehla. Podle kouče mládežnického celku je soutěž vyrovnaná a body se sbírají těžko. „Snažíme se o maximální přípravu s akcentem na detail a postupně poctivě pracujeme s jednotlivými hráči. Někteří jdou výkonnostně hodně nahoru. Postupně se zaměřujeme na všechny složky individuálního výkonu a snažíme se pracovat na všech částech hry,“ objasnil Oulehla. Zásadní problémy, které jeho tým tížily, systémovou prací eliminovali, nebo úplně odstranili. „Máme pořád mnoho rezerv a nedostatků. Kluci jsou výborní v přístupu a makají, jak se má. V posledních zápasech zaznamenal velký nárůst záložník Díl, Houser, Munzar, Pelta, Palatický a další. Stále je potřeba tvrdě makat,“ upozorňuje trenér dorostu.

FK Mladá Boleslav 1 1 FK BAUMIT Jablonec (1:1) 6. kolo Branky: 4. Landra – 45. Houser. Jablonec: Repáň – Štěpánek, Šedý (56. Novák), Drozd, Malý – Pelta (62. Morc), Munzar (81. Hrnčíř), Houser, Díl (66. Soukup) – Palatický, Nesládek (76.Vitkovič)

5. kolo FK BAUMIT Jablonec 4 1 FK Teplice (3:0) Branky: 10. Palatický, 34. Houser, 44. Díl, 85. Bulíř – 70. Svoboda. Jablonec: Repáň – Štěpánek, Šedý, Drozd, Malý – Pelta (77. Morc), Munzar, Houser, Díl (79. Přibyl) – Palatický (75. Bulíř), Nesládek. 4. kolo 1. FC Slovácko 0 1 FK BAUMIT Jablonec (0:1) Branky: 21. Mihálik. Jablonec: Repáň – Štěpánek, Šedý, Drozd, Malý – Pelta (59. Morc), Munzar (72. Bulíř), Novák, Díl (69. Přibyl) – Palatický (80. Nesládek), Mihálik. FK BAUMIT Jablonec 0 2 FC Zbrojovka Brno (0:1) 3. kolo Jablonec: Repáň – Štěpánek, Šedý, Drozd, Soukup – Pelta (67. Malý), Munzar (46. Nesládek), Houser, Díl (81. Přibyl) – Novák, Palatický (76. Böhm).

ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC 26

JABLONECKÝ

| 8. KOLO

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PŘILÁKAL NA STŘELNICI PŘES PĚT SET DĚTÍ V ÚTERÝ 16. ZÁŘÍ SE OTEVŘELY BRÁNY JABLONECKÉHO STADIONU STŘELNICE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY Z JABLONCE I Z OKOLNÍCH OBCÍ. FOTBALOVÝ KLUB PŘIPRAVIL PRO ŽÁKY PESTRÝ SPORTOVNĚ – ZÁBAVNÍ PROGRAM. Na žáky základních škol čekalo hned několik atrakcí, které znají návštěvníci jabloneckého stadionu již z ligových zápasů, ale k tomu přibyly v populární fanzoně ještě další zábavné prvky jako nafukovací hřiště nebo radar rychlosti střely. Hlavní částí programu však samozřejmě byly sportovní stanoviště, kde se dívky i  chlapci mohli měřit napříč přítomnými školami. V  krásném počasí se na  Střelnici přišly podívat děti z  celkem dvanácti škol. Účastníků bylo nakonec více jak pět stovek. Na Střelnici byly připraveny dva stejné bloky v  rámci dopoledního i  odpoledního programu, aby se mohli zúčastnit i  žáci, kteří se nedokázali uvolnit z  výuky v  ranních hodinách. Potěšující je, že pozvá-

ní přijaly i školy z regionu jako třeba ta v  Zásadě, Lučanech nebo v  Josefově Dole. Atraktivitu celé akci dodala autogramiáda hráčů jabloneckého Baumitu, kterou začínaly oba časové bloky. Podpisy ochotně rozdávaly hvězdy ligového týmu Jan Kopic nebo Tomáš Jun. S   dětmi se setkaly také zahraniční opory jako Ruslan Mingazov, Nermin Crnkič nebo duo Rossi – Romera. „Sami jsme byli překvapeni, kolik dětí čekalo na  naše podpisy,“ přiznal kapitán týmu

Tomáš Hübschman, který také usedl před frontu nedočkavých dětí. Každá škola pak měla možnost nakouknout do útrob stadionu. Děti i  přítomní učitelé se tak dostali do  míst, která nejsou přístupná běžným návštěvníkům jako hrací plocha nebo kabina ligového mužstva. Oblíbenou součástí prohlídky se také stalo focení s trofejemi klubu. Jednalo se už o druhou akci jabloneckého klubu v  průběhu září zaměřenou na  základní školy. Úterní Den otevřených dveří byl dalším střípkem z  dlouhodobého projektu, který se týká naší spolupráce se školami v   regionu. Chceme se stát všem školám bez rozdílu partnerem ve  sportovním i  obecném rozvoji jejich žáků. 8. KOLO | JABLONECKÝ

27


JABLONECKÉ ŽENY VSTOUPILY DO LIGOVÉ SOUTĚŽE Svěřenkyně trenéra Jana Štola mají za sebou dva zápasy České fotbalové ligy žen. V prvním kole ženy prohrály 1:3 ve Staré Lysé. O uplynulém víkendu se poprvé představily na domácím stadionu v Jablonci, kde uhrály bod za remízu 3:3 s Krupkou. Ještě před začátkem sezony doznal tým žen FK BAUMIT Jablonec několika změn v kádru, kdy tým posílila řada nových hráček včetně zahraničních akvizic ze Slovenska. „Přišly mezi nás nové hráčky, konkrétně například Zuzana Fialová a Miriamou Katonovou z  Trebišova, Kateřina Fesslová z  Brna, Silvie Horčičková z  Liberce. Do  konce se snažíme dotáhnout přestup Romany Palovčíkové z  ŠK

1. KOLO

3 TJ Sokol Stará Lysá

1 (2:0)

FK BAUMIT Jablonec

Branky JAB: 61. Gadziňská. Jablonec: Bistiaková - Sisrová J., Holinská, Klápšťová (46. Veseloušová), Srnová - Klementová (58. Sisrová T.), Katonová (46. Čápová (86. Kyselová)), Bornerová, Fesslová - Fialová, Gadziňská (68. Bendová (89. Janková)).

28

JABLONECKÝ

| 8. KOLO

Tesárske Mlyňany, po delším čase se nám vrátila z DFK Mnichovo Hradiště Lucie Vávrová a ze Zlíchova Lucie Doležalová. Naopak naše řady opustily Petra Landová, která posílila naše druholigové konkurentky v Ďáblicích a Diana Koutná, která odešla do třetiligové Dubice. Je to hodně změn a chce to nějaký čas na sehrání a tak zvané sednutí si týmu. I  přesto bychom však chtěli být bodově úspěšní a hrát zatím ve středu tabulky. K tomu hrajeme premiérově také ligovou soutěž dorostenek a šli jsme do ní z velké většiny s  kádrem tvořeným žákyněmi. Je to všechno náročné, ale pevně věřím, že do budoucna jde o správné kroky! Jen je třeba, aby to stejně zodpovědně brala i  naše děvčata a  abychom společně vysoké cíle dokázali naplnit,“ komentuje změny v  kádru trenér Jan Štol. Jeho svěřenkyně mají za  sebou dva zápasy, kdy v tom prvním podle očekávání zvítězil soupeř a  velký favorit celé soutěže Stará Lysá. První domácí utkání je ale pro trenéra Štola bodovou ztrátou, když Jablonec remizoval s Krupkou 3:3. „Na jednu stranu jsme vybojovali doslova v hodině dvanácté alespoň bod, na druhou stranu se přesto jedná v domácím prostředí o  ztrátu. Dlouhodobě se potýkáme především s  neplodnou koncovkou.

I když si šance vytvoříme, nedokážeme je proměňovat, a naopak děláme zbytečné chyby, které soupeřky pravidelně a  neomylně trestají! Je pravdou, že nás v  začátku soutěže doprovází absence útočnic a  moc si přeji, aby jejich postupný návrat do sestavy přinesl očividné vylepšení naší střelecké potence. Na druhou stranu se stejně tak potýkáme stále se zbytečnými individuálními chybami, s  alibismem při plnění určitých úkolů a s fatálním nedůrazem. Pokud chceme být úspěšní, musíme zákonitě toto odstranit,“ vrátil se k  minulému utkání trenér žen Jablonce. Ve 3. kole České fotbalové ligy žen se tým FK BAUMIT Jablonec představí na půdě Ústí nad Labem.

2. KOLO

3 FK BAUMIT Jablonec

3 (1:2)

FK Krupka

Branky JAB: 5. Fesslová, 63. Vávrová, 85. Fialová. Jablonec: Bistiaková – Sisrová J., Holinská, Klápšťová (86. Gadziňská), Málková (65. Helikarová) – Fesslová (74. Sisrová T.), Bornerová (77. Veseloušová), Horčičková (46. Vávrová), Klementová – Fialová, Katonová (59. Tuhá).


PŘEDSTAVUJEME ČLENKY PROMO TÝMU

Lenka MAJOROVÁ Věk: Výška / váha: 17 let 169 cm / 53 kg

Míry: 88 – 63 – 90

Zájmy: Tanec, plavání, kino

UŽÍVÁM SI KAŽDÝ ZÁPAS JABLONCE Pracovat jako členka Promotýmu FK BAUMIT Jablonec je paráda. Užívám si každý zápas, co tady jsem. Tahle práce mě prostě baví. Narodila jsem se v Jablonci a klukům z Baumitu jsem chodila fandit už mnohem dřív. Teď mám tu možnost, že se mohu zapojit do té správné atmosféry před zápasem, i po jeho skončení. Klukům budu určitě fandit i  nadále. Studuji Zdravotnickou školu v  Liberci v  oboru Zdravotnický asistent. Když školu úspěšně absolvuji, tak bych chtěla zkusit medicínu. Svůj volný čas trávím nejraději někde s  kamarády, ráda chodím plavat a tancovat. Večer si občas zajdeme do  kina. Klukům v  Jablonci moc držím palce!

Každý návštěvník je povinen se seznámit s Návštěvním řádem! Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2014/2015, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice). Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře. Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

Objednávk y telefon: 483 330 333

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

8. KOLO | JABLONECKÝ

29


21.9. neděle od 17:00 HC OCELÁŘI TŘINEC 30.9. úterý od 18:20 HC ENERGIE KARLOVY VARY www.hcbilitygri.cz

fk baumit a5.indd 1

18.9.2014 9:11:55


N I K E.C O M /FO O TB A L L

Profile for FK Jablonec

Jablonecký gól 8. kolo SYNOT ligy  

Předzápasový program k utkání 8. kola SYNOT ligy FK BAUMIT Jablonec - SK Dynamo České Budějovice.

Jablonecký gól 8. kolo SYNOT ligy  

Předzápasový program k utkání 8. kola SYNOT ligy FK BAUMIT Jablonec - SK Dynamo České Budějovice.

Advertisement