Page 1

8. 11. 2014 | 2014/2015 | 14. kolo | FK Mladá Boleslav

JABLONECKÝ

Limitovaná edice triček v prodeji!

ýchá. 01.08.14 12:56
Kalendář 2015 právě v prodeji!


JABLONECKÝ

14. kolo

OBSAH PATRON UTKÁNÍ: Jiří Tymich

4

PREVIEW: asistent trenéra Jiří Chytrý

5

Představení FK Mladá Boleslav

6

ROZHOVOR: Luděk Pernica

8

REPORTY: A tým

10

Novinky ve fanshopu

12

Rozpis utkání 2014/2015

13

Soupisky

20

Hejtman korunoval Krále Ještědu

22

VÝSLEDKY: Starší dorost a juniorky

27

MLÁDEŽ: Souhrn výsledků

28

Představujeme naše Komando hostesek

29

FK BAUMIT Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel. 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman, email: martin.bergman@fkjablonec.cz Odpovědný redaktor: Jiří Endler, email: gol@fkjablonec.cz Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek, Jiří Langer a archiv FK BAUMIT Jablonec. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo MK ČR E-21816.

FKJablonec @BaumitJablonec fkjablonecofficial www.fkjablonec.cz 14. KOLO | JABLONECKÝ

3


JIŘÍ TYMICH: TRENÉŘI MĚ MĚLI RÁDI KVŮLI PŘÍSTUPU A DOBRÉ FYZIČCE Patron utkání s Mladou Boleslaví se v Jablonci během své kariéry objevil ve dvou rozdílných obdobích. Vojnu si Jiří Tymich odkroutil v celku Dukla Jičín a poté zamířil do Kralup. „Teprve tam v roce 1981 moje kariéra vlastně začínala. V přátelském utkání s Jabloncem si mě vyhlédl tehdejší trenér pan Chobot, asi mu imponovala moje fyzička. V tom utkání jsem byl snad jediný, kdo na trávníku běhal, a to se mu líbilo,“ vypráví s úsměvem o prvním angažmá v Jablonci Tymich. V Jablonci pak krajní obránce odehrál dvě sezony až do chvíle, než si ho vyhlédl další náročný trenér, slavný lodivod Bohemians Tomáš Pospíchal. Mezi klokany si Tymich v polovině 80. let zahrál po boku slavné generace plné reprezentantů. „Dodnes vděčím

panu Pospíchalovi, že mě do Bohemky přivedl a podržel v mých začátcích v těžké konkurenci. Měl jsem sice naběháno, ale po fotbalové stránce jsem se nemohl rovnat hráčům, jako byli Jakubec, Prokeš, Sloup, Vondra, Levý, Chaloupka nebo oba Hruškové,“ vyjmenovává slavné spoluhráče. Pod dohledem Pospíchala se nakonec po pár letech Tymich pro-

pracoval do sestavy a nakonec ve Vršovicích za sedm let odehrál přes 150 ligových zápasů. Po krátké štaci v Rakouském Gmündu se na závěr vrcholové kariéry vrátil na Střelnici, kde se tvořil celek s ambicemi na postup do nejvyšší soutěže. „V první sezoně nám to nevyšlo v baráži, ale hned následujícím ročníkem jsme projeli bez zaváhání a slavili historický postup do první české ligy. Dodnes často vzpomínám na tehdejší skvělou partu okolo Medynského, Vejpravy a dalších,“ vypráví Tymich. V prvoligové sezoně už pak tolik příležitostí nedostával, a brzy tak odešel na dvě sezony ještě do Bohemky. Kariéru potom řízný bek končil v krajských soutěžích, kde také plynule přešel k trénování. Nyní Tymich vlastní trenérskou profi licenci a má za sebou angažmá v řadě regionálních klubů.

V úterý 4. listopadu to bylo přesně 74 let, co se narodil Václav HALAMA, jedna z největších postav jabloneckého fotbalu. Rodák z Rychnova se však neprosadil jen v jabloneckém týmu, byl úspěšný také v zahraničí. Po vojně v Táboře šel kopat ligu za tehdy špičkové VŽKG Vítkovice, ale v roce 1946 se vrátil domů do dresu LIAZ Jablonec. Václav Halama byl vynikajícím záložníkem, kapitánem týmu, později hrajícím trenérem béčka a asistentem trenéra Krause u ligového týmu. Úspěšnou kariéru měl i v zahraničí. Vystudoval německou profilicenci, trénoval Mnichov 1860, Austrii Vídeň či Graz. Pracoval také jako manažer a jeho služeb využívala v „Hapalových a Látalových dobách“ hlavně Olomouc. Patří k největším osobnostem jabloneckého fotbalu. Celý klub FK BAUMIT Jablonec přeje Václavu Halamovi jen to nejlepší k narozeninám!

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel

4

JABLONECKÝ

| 14. KOLO


KAŽDÉ VÍTĚZSTVÍ NÁS PŘIBLIŽUJE K CÍLI, ŘÍKÁ ASISTENT TRENÉRA JIŘÍ CHYTRÝ Jablonečtí fotbalisté byli v posledních dvou ligových zápasech stoprocentní. Doma zdolali Teplice 4:2 a poprvé v historii samostatné české ligy zvítězili na pažitu U Nisy, když porazili Slovan Liberec 1:0. V tabulce se na bod přiblížili k druhé Spartě a na vedoucí Plzeň ztrácí bodů pět. „Zápas s Teplicemi byl specifický tím, že jsme zaslouženě vedli 2:0, ale během tří minut soupeř náskok vymazal. V takových chvílích má většinou navrch tým, který náskok smazal, ale v  tomto utkání to tak nebylo. Naši hráči ukázali velkou morální sílu, zápas nakonec zvládli a  zaslouženě vyhráli,“ vrátil se k  poslednímu domácímu utkání asistent jabloneckého trenéra Jiří Chytrý. Výhru zelenobílého celku pečetil v závěru Kubista, který dal čtvrtou branku prakticky při prvním doteku s míčem. „Stává se to v lize celkem často, kdy střídající hráč rozhodne utkání. Je to způsobeno tím, že obrana soupeře se na nového hráče nedokáže hned koncentrovat,“ vysvětluje asistent důvod, proč se prosadil Kubista. V minulém týdnu Jablonec poprvé porazil Liberec na  jeho pažitu a  rozradostnil početné jablonecké publikum, a  to nejen na  stadionu U  Nisy, ale i  u  televizních obrazovek. „Jsme rádi, že jsme našim příznivcům udělali radost, čekali na  to dlouho,“ pravil Chytrý. Výhra se přitom nerodila snadno. Liberec byl

lepší v první půli a Jablonec dvakrát od pohromy zachránila levá tyč Hrubého branky. Ve  druhém dějství se obraz hry změnil, Jablonec dominoval a zaslouženě zvítězil. Výhru oslavovali fanoušci, hráči i realizační tým, který ještě na jaře dovedl k výhře Liberec. „I když jsme ještě na jaře byli na  druhém břehu, nedělní vítězství jsme si řádně užili. Je to historický okamžik a jsme rádi, že jsme u něho byli a mohli se z něj radovat,“ konstatoval Chytrý, který přiznal, že v týdnu, kdy spolu s  trenérem sledovali videozáznamy libereckých fotbalistů a připravovali taktiku, se mu na mysl vracely vzpomínky na  lidi, hráče a  okamžiky, které v  Liberci prožili. „Bylo to chvílemi takové nostalgické, ale jak se blížil zápas, soustředili jsme se pouze na něj a cíl uspět v Liberci. Zápas nás zcela pohltil a  následná radost z vítězství byla bezbřehá,“ říká Chytrý, jenž připustil, že po „vítězné euforii“ mu bylo Liberce trochu líto. Jablonec tak získal další tři body a učinil výrazný krok ke svému cíli, kterým je pohárová účast. „Liga je sice dlouhá, ale každé vítězství nás

přibližuje k cíli, který jsme si dali,“ tvrdí asistent. Jablonec se na bod přiblížil druhé Spartě, na  první místo ztrácí bodů pět. Tyto aspekty však nenutí jablonecké trenéry přehodnocovat cíle. „Vše je nutné vidět z dlouhodobého hlediska. Plzeň i  Sparta mají kvalitní kádry, jež mají ve svých středech reprezentanty a  zkušenosti z  evropských pohárů. My máme nově složený tým a s jeho současným postavením jsme maximálně spokojeni, dále budeme bojovat a  hrát, abychom náš cíl splnili. Ovšem to, abychom přehodnocovali cíle a  vyhlásili boj o titul, by nebylo racionální,“ tvrdí Chytrý. Dnes čeká Jablonec Mladá Boleslav, která v létě prošla, podobně jako Jablonec, hráčskou obměnou. „Možná mají víc nových hráčů než my, pouze se o tom nemluví. Má také velké ambice a je jedním z našich konkurentů na boj o poháry. Očekáváme těžký zápas, Boleslav hraje fyzický, velmi náročný fotbal, přesto věříme, že se nám v domácím prostředí podaří utkání zvládnout,“ uzavírá Jiří Chytrý.

TIPY NA ZÁPAS FK BAUMIT JABLONEC – FK MLADÁ BOLESLAV Jiří Tymich, bývalý obránce Jablonce

Jablonecké mužstvo je dobře rozjeté a vítězství by mu nemělo ujít, i  když zápas určitě nebude lehký. Vyhrajeme 2:1 a góly dají Pospíšil s Kopicem.

Radim Nečas,

bývalý záložník Jablonce

Za Jablonec jsem nějaký ten rok odehrál, takže si dovedu představit, v jaké euforii všichni jsou, když vyhráli derby v Liberci. Mně osobně se to nepodařilo a klukům to přeji. Zápas s Boleslaví nebude nic lehkého, ale Jablonec prokázal, že má dobrý kádr hráčů a kvalitního trenéra a proto vyhraje 2:1. Góly dají Doležal a Kopic.

Milan Fukal,

bývalý obránce Jablonce

Jablonci se konečně podařilo derby v Liberci vyhrát, všem to moc přeji. V sobotu ho čeká nesmírně těžký soupeř, který také aspiruje na přední příčky, navíc nikdy nehráli v  Jablonci špatně. Proto očekávám remízu 1:1. Gól za  Jablonec dá Doležal. Konečně prolomil smůlu a potvrdí, že je dobrý střelec.

14. KOLO | JABLONECKÝ

5


KAREL JAROLÍM:

Z NĚKTERÝCH UTKÁNÍ JSME MOHLI VYTĚŽIT VÍCE BODŮ JABLONECKÉ FOTBALISTY ČEKÁ DNES DALŠÍ REGIONÁLNÍ DERBY, VE KTERÉM NA STADIONU STŘELNICE PŘIVÍTAJÍ AMBICIÓZNÍ TÝM Z MLADÉ BOLESLAVI. STŘEDOČESKÝ CELEK, KTERÝ TO MÁ DO JABLONCE NECELOU PŮLHODINU PO DÁLNICI, VEDE LODIVOD KAREL JAROLÍM. JEMU JSME PŘED DNEŠNÍM DUELEM POLOŽILI NĚKOLIK OTÁZEK. dvojice Synot ligy Plzně a Sparty. Jablonec hraje dobře dopředu a má sílu se prosazovat gólově, ale první poločas posledního utkání v Liberci ukázal, že jsou zranitelní.

Liga má odehráno 13 kol, Boleslav je v tabulce pátá. Jak jste spokojen se současným postavením v tabulce? Řekl bych, že z některých utkání jsme mohli vytěžit více bodů, proto spokojenost nemůže být.

Jablonec sedm zápasů neprohrál, je přerušení série výzvou pro Mladou Boleslav? Pochopitelně bychom tuto sérii chtěli přerušit. Musíme se na utkání dobře připravit a jistě to je motivace navíc.

Který z podzimních zápasů sehrál Váš tým nejlépe, kdy jste byl s jeho výkonem nejvíce potěšen? Nejlepší pocit jsem měl v odvet-

„JABLONEC HRAJE DOBŘE DOPŘEDU A MÁ SÍLU SE PROSAZOVAT GÓLOVĚ, ALE PRVNÍ POLOČAS POSLEDNÍHO UTKÁNÍ V LIBERCI UKÁZAL, ŽE JSOU ZRANITELNÍ.“ ném utkání předkola Evropské ligy v Brijegu. Bylo to utkání, ve  kterém ani jeden hráč nepodal podprůměrný výkon. Celé mužstvo hrálo jako tým a  odvedlo poctivý, kvalitní výkon. Naopak který duel Boleslavi nevyšel? Utkání v  Hradci Králové a  v  Českých Budějovicích, kde jsme hráli proti deseti, nás musí mrzet. V posledním zápase jste těsně porazili Bohemians, vítězství přišlo včas? 6

JABLONECKÝ

| 14. KOLO

Proti Bohemians jsme měli za sebou dvě těžká utkání s Plzní a  na  Spartě, ve  kterých jsme nebodovali. Bohemians jsou houževnatý soupeř, nebezpečný dopředu. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli bodově, ale herně bych si to představoval jinak. Který hráč je pro současnou Boleslav nepostradatelný? Nerad to takto hodnotím. Vždy jde o tým jako celek. Jak vidíte současný Jablonec? Tým Jablonce je v  pohodě a  boduje pravidelně. Drží se vedoucí

Bude Vám v dnešním zápase někdo chybět? Jiří Skalák má čtyři žluté karty, Florian Milla je v rekonvalescenci po  svalovém zranění, Antonín Rosa a Michal Smejkal mají zraněná kolena. Uvažujete o zimním posílení kádru? Je to možná k zamyšlení, ale ještě máme před sebou dvě utkání podzimní části a  jedno předehrávané jarní kolo s  Duklou. Poté můžeme situaci vyhodnotit a  kádr doplnit o  kvalitní posilu.


TABULKA SYNOT LIGY PO 13. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha FK Baumit Jablonec FC Baník Ostrava FK Mladá Boleslav FK Dukla Praha 1.FC Slovácko FK Teplice SK Slavia Praha Bohemians Praha 1905 1.FK Příbram FC Vysočina Jihlava FC Slovan Liberec FC Zbrojovka Brno SK Dynamo České Budějovice FC Hradec Králové

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13

10 9 8 6 6 5 5 4 5 5 4 4 2 3 2 1

2 1 3 3 2 4 3 5 2 1 3 2 7 3 6 3

1 3 2 4 5 4 5 4 6 7 6 7 4 7 5 9

28:8 18:7 26:11 11:17 17:11 16:19 23:19 22:17 18:19 18:22 17:22 11:17 17:15 15:22 12:26 9:26

32 28 27 21 20 19 18 17 17 16 15 14 13 12 12 6

20 11 15 -6 6 -3 4 5 -1 -4 -5 -6 2 -7 -14 -17

VÝVOJ POŘADÍ DO 14. KOLA #

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

8. kolo

9. kolo 10. kolo 11. kolo 12. kolo 14. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

14. KOLO | JABLONECKÝ

7


POTŘEBUJU ZAPRACOVAT NA POHYBU A RYCHLOSTI

#4

JEDNOU Z LETNÍCH POSIL FK BAUMIT JABLONEC BYL OBRÁNCE LUDĚK PERNICA. V PŘÍPRAVĚ NA SEZONU TRENÉRA ŠILHAVÉHO PŘESVĚDČIL O SVÝCH KVALITÁCH A STAL SE ZÁKLADNÍM STAVEBNÍM KAMENEM JABLONECKÉHO TÝMU. V létě jsi přišel do Jablonce. Měl jsi i jiné nabídky? Abych se přiznal, tak ne. Můj manažer pan Nehoda přišel s jedinou konkrétní nabídkou a tou byl Jablonec. Navíc mě už v  dubnu kontaktoval pan Pelta, zda bych neměl zájem. Chvilku jsme se pobavili a koncem května jsme všechno doladili.

si první ligu. První šanci jsem dostal za trenéra Beránka, pak jsme spadli do  druhé ligy, což bylo hodně nepříjemné. Ve  druhé lize jsem moc nehrál, pak však přišel trenér Čuhel a  začal jsem zase hrát pravidelně. Po roce jsme se vrátili do první ligy a od té doby jsem snad nevynechal jediný zápas.

Takže žádné dlouhé rozmýšlení nebylo? Bylo. Přemýšlel jsem, zda ještě zůstat v Brně, ale nakonec jsem se rozhodl pro Jablonec.

V Brně byl trenérem Václav Kotal, který předtím v Jablonci působil. Mluvil jsi s ním o odchodu do Jablonce? Když se připravoval přestup, tak jsem s ním o tom hovořil. Řekl mi, že jsou tady hodně dobré podmínky, ale také velká zima a v zimě se často trénuje na umělé trávě. Ale to je většinou všude. Upozornil mě, že tady jsou dobří hráči a  že bude těžké se prosadit. Že by mi ale říkal, ať sem nechodím, to ne.

Proč? Protože jsem věděl, že se tady tvoří nový tým konkurenceschopný špičce naší ligy a navíc byl před nás postaven jediný cíl. Tím bylo zkusit se podívat do pohárové Evropy. Zatím to vychází, takže jsem spokojen. Pamatuji se, že tvůj odchod nesli brněnští fanoušci dost nelibě. V Brně jsem byl od svých deseti let a  brali mě jako odchovance, takže odchod byl hodně těžký nejen pro ně, ale i pro mě. Vím, že v tisku něco proběhlo, ale nic extrémního to nebylo. Jen v  posledním jarním ligovém zápase s Jabloncem na mě řvali „žoldáku“ nebo „Pernica ven“, ale to jsem hodil hned za hlavu. Jak na Brno s odstupem času vzpomínáš? Jen v dobrém. Dalo mi šanci zahrát 8

JABLONECKÝ

| 14. KOLO

Můžeš porovnat podmínky v bývalém a současném klubu? Když to srovnám, tak v Brně byly dobré podmínky, ale tady je to přece jen na  vyšší úrovni. Třeba zde máme posilovnu přímo na stadionu, kdežto v  Brně jsme museli dojíždět. Do Jablonce ses přestěhoval s přítelkyní. Bylo těžké si zvyknout na nové prostředí a nový klub? Zpočátku jsme se museli zorientovat. Od  července bydlíme na  Proseči a  jsme tady moc spokojení.

Přítelkyně má práci, máme pěkné bydlení v krásné přírodě. Také kabina je perfektní, mám skvělé spoluhráče, takže si nemůžu na  nic nestěžovat. Jedním z hlavních důvodů, proč došlo k velké obměně kádru, byla i špatná hra obrany z předcházející sezony, kdy Jablonec dostával mnoho laciných gólů. Myslíš si, že se to zlepšilo? Hru obrany z předcházející sezony nemohu hodnotit, protože jsem u toho nebyl. Ale když se ptáte, zda se tohle zlepšilo, tak asi jo. Jsme na třetím místě a i když je stále co zlepšovat, tak těch laciných gólů určitě dostáváme míň. Jsme druzí, kteří dali nejvíc branek a  třetí, co nejmíň dostali, takže zlepšení tady je. Navíc do  obrany nebo zálohy přišlo mnoho kvalitních hráčů. Dá se říct, že tohle se povedlo. Teď je důležité, abychom spolu hráli pravidelně a zvykli si na sebe. Oba krajní obránci, jak Romera tak i Novák, se hodně věnují podpoře útoku, a Filip Novák je dokonce vaším nejlepším střelcem. Je to pro vás, stopery, hodně těžké? Je jen na  nás stoperech, abychom si je kočírovali, aby nám nevázla komunikace. Většinou to je tak, že když oba útočí, tak to tam zavírá Tomáš Hübschman. Navíc trenér po  nich chce, aby oba hráli ofenzivně.


Datum narození 16. 6. 1990 Výška 187 cm Váha 83 kg Post obránce Počet ligových zápasů 85 Ligové branky 6 Reprezentace U21 1 zápas Stav svobodný Smlouva 3 roky Mateřský klub: Metra Blansko Poslední klub FC Zbrojovka Brno 72 zápasů Je asi zbytečné se ptát, kterých ztracených bodů nejvíce lituješ. Ztratili jsme body například na Spartě nebo v Plzni, ale tam jsme hráli na začátku sezony a nebyli jsme ještě až tak sehraní. Nejvíc mrzí ztráty doma se Slováckem, kdy jsme dostali „blbej“ gól a pak to bylo dobývání Budějovic. Ztráta čtyř bodů mrzí, ale nedá se nic dělat. Co je tvou nejsilnější zbraní a v čem by ses chtěl zlepšit? Potřebuju zapracovat na  pohybu a  rychlosti, vylepšit musím rozehrávku. Docela silnou mám hru hlavou. Máš svůj fotbalový vzor? Od mala to je brazilský obránce Roberto Carlos. Měl malou postavu, ale hrozně velkou ránu a byl hodně rychlý. Ze stoperů se mi líbí Sergio Ramos z Realu Madrid. Klub, kterému fandíš? Real Madrid. Jaké máš koníčky? Rád se věnuju přítelkyni, procházkám v přírodě a sleduju televizi.

„JSME NA TŘETÍM MÍSTĚ A I KDYŽ JE STÁLE CO ZLEPŠOVAT, TAK TĚCH LACINÝCH GÓLŮ URČITĚ DOSTÁVÁME MÍŇ. JSME DRUZÍ, KTEŘÍ DALI NEJVÍC BRANEK A TŘETÍ, CO NEJMÍŇ DOSTALI, TAKŽE ZLEPŠENÍ TADY JE.“ 14. KOLO | JABLONECKÝ

9


SYNOT LIGA – 12. KOLO

4 FK BAUMIT Jablonec

2 (1:0)

FK Teplice

Branky: 27. M. Pospíšil, 51. Kopic, 78. Mingazov, 90. Kubista – 59. Nivaldo, 63. Mahmutovič Rozhodčí: Franěk – Mencl, Kubr. Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, M. Kysela, Mišůn (70. Čížek) – Rossi, Hübschman – Kopic, M. Pospíšil (90. Kubista), Mingazov – Jun (67. Martin Doležal). Trenér: Šilhavý. Teplice: Grigar – Vondrášek, Matula, Jablonský, Krob – Ljevakovič – Vůch, Litsingi, Salami (61. Táborský), Nivaldo – Mahmutovič. Trenér: Ščasný. Diváci: 2863

HOUŽEVNATÉ TEPLICE ODJELY S PRÁZDNOU Ve 12. kole SYNOT ligy zavítal na Střelnici tým Teplic, které Jablonec na domácím stadionu neporazil dlouhých sedm let. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se dostali do vedení v 27. minutě, kdy se z přímého kopu prosadil Martin Pospíšil. Krátce po  změně stran vyslal Mišůn do  úniku Kopice, který přesnou střelou zvyšoval na  2:0. Pak ale dvakrát během pár minut udeřili hosté a  díky Nivaldovi a  Mahmutovičovi bylo vyrovnáno. Jablonec ale ukázal svou sílu a  strhl vítězství na  svou stranu. V 78. minutě propálil hradbu těl Mingazov a  v  nastaveném čase pečetil výhru čtvrtým gólem střídající Kubista, který byl na hřišti sotva půl minuty. 10

JABLONECKÝ

| 14. KOLO


SYNOT LIGA – 13. KOLO

0 FC Slovan Liberec

1 (0:0)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 58. Martin Doležal. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Fišer. Liberec: O. Kolář – Mudra, Pimpara, Pokorný, Fleišman – Obročník, Soungole (46. M. Jarolím) – Delarge (80. Hadaščok), Pavelka (71. Luckassen), Frýdek – Šural. Trenér: Slovák.

DVACETILETÁ KLETBA BYLA PROLOMENA

Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Rossi, Hübschman – Kopic (74. Crnkič), M. Pospíšil (90. Loučka), Mingazov (86. Čížek) – Martin Doležal. Trenér: Šilhavý. Diváci: 7238

Dlouho očekávané Podještědské derby bylo na programu ve 13. kole SYNOT ligy. Na stadionu U Nisy se díky výhře Jablonce měnila historie. Fotbalisté FK BAUMIT Jablonec čekali na výhru v  Liberci v  samostatné české lize dlouhých dvacet let. První poločas ale byl zcela v  režii Liberce, který měl několik dobrých příležitostí a  dvakrát dokonce trefil tyčku! Jablonec mohl také skórovat, ale Doležal přestřelil. Po důrazné domluvě v naší kabině nastoupil na  trávník jiný tým, který domácí Liberec přehrával rychlostí a jednoduchostí. Výsledkem toho byla rozhodující branka Martina Doležala po  nacvičeném signálu po  rohovém kopu. Jablonec tak přepsal historii a  získal trofej pro vítěze Podještědského derby. 14. KOLO | JABLONECKÝ

11


Novinky ve fanshopu! 4 201 POD ZI

M

Limitovaná edice

Tričko Králové Ještědu

Tričko Jablonec

bílé / pánské

220 Kč

bílé / pánské

180 Kč

Kulich Jablonec

Šála Jablonec

Rukavice Jablonec

200 Kč

270 Kč

120 Kč

zelený / pletený

180 x 25 cm

zelené / pletené

Další novinky: odznak 40 Kč, minidres 90 Kč, silikonový náramek 30 Kč, hrnek 140 Kč a další...

12

JABLONECKÝ

| 5. KOLO


ROZPIS ZÁPASŮ 2014/2015

S

A YN O T LIG

1. KOLO

26. 7.

D

2. KOLO

2:0 6. KOLO

V

3:1

31. 8.

V

7. KOLO

2:0 11. KOLO

3. 8.

V

13. 9.

12. KOLO

1:1

9. 8.

D

4. KOLO

1:1 V

1:4

18. 10.

3. KOLO

8. KOLO

4:2

13. KOLO

V

20. 9.

D

9. KOLO

2. 11.

5. KOLO

23. 8.

D

2:0

1:2

0:0

25. 10. D

16. 8.

27. 9.

V

0:2

10. KOLO

3. 10.

D

6:0

V

14. KOLO

8. 11.

D

15. KOLO

22. 11.

V

0:1

16. KOLO

30. 11. D

17. KOLO

21. 2.

V

18. KOLO

28. 2.

D

19. KOLO

7. 3.

V

20. KOLO

14. 3.

D

21. KOLO

21. 3.

D

22. KOLO

4. 4.

V

23. KOLO

11. 4.

D

24. KOLO

18. 4.

V

25. KOLO

25. 4.

D

26. KOLO

2. 5.

V

27. KOLO

D

28. KOLO

16. 5.

V

29. KOLO

23. 5.

D

30. KOLO

30. 5.

V

9. 5.

PŘÍŠTÍ ZÁPASY

SYNOT liga – 16. kolo Jablonec – Plzeň Neděle 30. listopadu, 17.15 hodin Stadion Střelnice

JABLONECKÝ

| 14. KOLO

Juniorská liga – 18. kolo Jablonec – Sparta Pondělí 10. listopadu, 14.00 hodin Jablonec, Mozartova

1. liga staršího dorostu – 15. kolo Jablonec – Meteor Praha Sobota 15. listopadu, 11.00 hodin Jablonec, 5. KOLO | Mozartova JABLONECKÝ

13


KYČERKA SE PŘIPRAVUJE NA ZIMNÍ SEZÓNU V srdci Valašska – v překrásné oblasti Kyčerka ve Velkých Karlovicích začínají přípravy na zimní sezónu. Vyznavače biku, kteří zde od jara až do těchto dnů zdolávali řadu nových, moderních tras, tak v následujících týdnech nebo měsících nahradí v závislosti na počasí lyžaři. Ski areál SYNOT Kyčerka nabízí celkem 2 440 metrů sjezdových tratí s 9 vleky, které jsou schopny odbavit až 6 450 osob za hodinu. Na své si zde přijdou celé rodiny. Zájemcům je pochopitelně k dispozici půjčovna lyží a snowboardů, běžek i sněžnic, skiservis i zkušený instruktor. „Pro zájemce o výlety na hřebenovku pak bude připravena speciálně upravená rolba nebo sněžný vůz. V kombinaci s průvodcem a výletem na sněžnicích tak zájemci mohou absolvovat jedinečný zážitek, který jinde v Beskydech nenajdou. Samozřejmostí je bezplatné parkování a možnost občerstvení přímo u lyžařského svahu,“ doplnila tisková mluvčí skupiny SYNOT, Magda Pekařová.

14

JABLONECkÝ

| 5. kolo

Jako každý rok bude i letos pro malé i velké lyžaře připraven bohatý doprovodný program – např. lyžařské závody pro děti i dospělé, dětský karneval, testování lyží různých značek, zábavné párty, animační programy a mnoho dalších. „Již nyní evidujeme také velký zájem o ubytování v penzionu Gaudeamusa stylových valašských chalupách i apartmánech. Lidé si zamlouvají především víkendové, vánoční a silvestrovské

pobyty. Zájem je však také o školní lyžařské výcviky,“ doplnila Magda Pekařová.

Gurmáni se navíc mohou těšit také na tradiční valašské speciality a další lahůdky poctivé české kuchyně v hospodě Kyčerka, která byla vyhlášena nejlepší valašskou hospodou.


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

PRI – TEP

DUK – SLA

V 16 domácích duelech proti Teplicím vstřelila Příbram stejný počet 16 gólů. Severočechům jich dovolila vstřelit 25.

Z osmi vzájemných zápasů Dukly se Slavií skončily čtyři vítězstvím Slavie a čtyři remízou. Všechny remízy byly navíc bezgólové.

CEB – OVA

JAB – MBL

V 34 zápasech s Baníkem daly České Budějovice 34 gólů. Necelé dvě třetiny (21) z nich pak padlo na Střeleckém ostrově.

Oba týmy vstřelily v deseti zápasech na půdě Jablonce shodně deset branek. Oba si také připsaly po dvou vítězstvích a šestkrát se zrodila remíza.

HKR – LIB

JIH – PLZ

Z 24 zápasů proti Liberci vytěžil Hradec 24 bodů, tedy přesně třetinu všech možných. Domácí úspěšnost má Hradec 53% (19 bodů z 12 zápasů).

Jihlava přivítala Plzeň třikrát, z čehož jednou vyhrála, jednou remízovala a jednou prohrála. To vše při skóre 4:3 ve prospěch domácí Jihlavy.

SLO – SPA

BOH – BNO

Když hraje Slovácko se Spartou, diváci téměř vždy vidí vítěze, protože jen jediný z 24 vzájemných zápasů skončil nerozhodně (srpen 2004 SPA - SLO 1:1).

Brno čeká na vítězství v Ďolíčku čtyři zápasy. Naposledy tam vyhrálo v srpnu 2002 a od té doby získalo jen dva body za dvě remízy a dvě prohry.

5. kolo | JABLONECkÝ

15


Ze sociálních sítí SYNOT ligy Otázky a odpovědi z facebooku SYNOT ligy Který evropský tým je vašim vysněným soupeřem pro váš klub a proč?

Martínek Žďána

Milan Huppert Chelsea vs. Svitavy ... chtěl

drid vs. Bohemka June 2014 To by byl match

Edena a Diega, byl bych zvědav jak by se popasovali s fotbalisty z krajského přeboru

bych vidět můj oblíbený tým naživo, hlavně Real and MaFacebookŽďánský Product Assets Identity Guide

Martin Hron Slavia Hamburk. V minulosti už se párkrát potkali a vždycky to byl skvělý fotbal a hlavně souboj dvou nejlepších fanouškovských táborů z každé země.

Marek Mára Svojše 1.FK Příbram vs FC Bayern München v soucasne době není lepšího mančaftu

David Šulc Pro Liberec jasně AC Milán. Před mnoha lety sme odehráli dva velice vyrovnané zápasy a dokonce sme je porazili ale na postup to nestačilo a nakonec AC vyhrálo ligu Mistrů. A Liberec byl jediným týmem který AC v tom ročníku soutěže porazil. To by stálo za repete zápas.

Sledujte oficiální twitter účet SYNOT ligy @Synotliga_CZ Okomentujte dění v SYNOT lize pod unikátním hashtagem #SYNOTweet nebo #SYNOTliga a staňte se součástí klubových bulletinů. Váš komentář bude vidět!

@marekjanos: trenér koubek je v rozhovorech neuvěřitelný sympaťák. v něčem mi tak připomíná pavla vrbu (při pohledu na tabulku taky) #PLZSPA #SYNOTweet

@kozakmartin: Naštěstí žádná taktická bitva se nekonala, super zápas. #PLZSPA

#synotweet

@TPergl: Zápas Slavie s Příbramí byl velmi dobrou podívanou! Palec nahoru! #synotliga #synotweet

@Teme_21: Fotbal umí být někdy krutý. V první půli jasně lepší Liberec je nyní blízko tomu, aby porušil čtvrt století trvající tradici. #synotliga @david_rathous: Doma z Edenu. Za mě dobrý, užil jsem si to. Zápas se vším všudy #slavia #vzhuruslavie #synotliga #slapri

18

SYNOT liga JABLONECkÝ | 5. kolo

www.synotliga.cz

@Synotliga_CZ


„Být na fotbale je moje práce. A kdyby nebyla? Chodil bych stejně.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz

5. kolo | JABLONECkÝ

19


FK BAUMIT JABLONEC Sezona 2014/2015

Kariéra

Post

Jméno a příjmení

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1 20 29 30 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 21 22 23 25 26 27

B B B B Z O O Z Z Z Z Ú O Z Z Z O Ú Z Ú Z O Ú Z Z

Michal Špit Jan Šebek Roman Valeš Vlastimil Hrubý Tomáš Hübschman Luděk Pernica Marek Kysela Filip Novák Daniel Rossi Nermin Crnkić Jan Kopic Tomáš Jun Milan Mišůn Ruslan Mingazov Antonín Fantiš Luboš Loučka José Antonio Romera Ondřej Mihálik Pavel Moulis Michal Hubník Tomáš Čížek Vít Beneš Martin Doležal Martin Pospíšil Vojtěch Kubista

9. 4. 1975 31. 3. 1991 6. 3. 1990 21. 2. 1985 4. 9. 1981 16. 6. 1990 10. 7. 1992 26. 6. 1990 4. 1. 1981 31. 8. 1992 4. 6. 1990 1. 6. 1983 21. 2. 1990 23. 11. 1991 15. 4. 1992 25. 8. 1982 8. 9. 1987 2. 4. 1997 7. 4. 1991 1. 6. 1983 27. 11. 1979 12. 8. 1988 3. 5. 1990 26. 6. 1991 19. 3. 1993

0 0 0 13 12 13 8 12 13 9 13 9 3 8 2 2 13 2 7 0 10 2 12 13 6

0 0 0 1170 1080 1170 720 1080 1170 339 1078 401 249 531 21 91 1170 14 106 0 308 139 874 1105 56

0 0 0 0 0 0 0 6 3 0 3 1 0 2 0 0 1 0 0 0 1 0 3 4 1

296 1 41 41 121 85 42 89 178 31 98 158 78 8 138 269 62 1 12 205 175 155 78 79 28

0 0 0 0 0 6 1 9 11 3 18 45 2 2 13 15 3 0 1 48 22 10 21 10 2

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa

5

VZÁJEMNÁ

FK BAUMIT JABLONEC 37 3

20

BILAN

C ELKEM

#

8

remíz

21 Nejlepší střelci 1 gól Luboš Loučka Pavel Moulis

vzáje


FK MLADÁ BOLESLAV Sezona 2014/2015

EMNÁ

třelci

čka is

C ELKEM

20

BILANCE

7

FK MLADÁ BOLESLAV 57 0

26 vzájemných duelů 2 góly Lukáš Magera

#

Post

12 13 27 2 3 4 6 7 8 9 10 11 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 28 30 33

B B B O O Z Z Z O O Z Z Z U Z Ú Ú O Z O Z Z O Z O Ú Z

Jméno a příjmení Jan Šeda Aleš Hruška Miroslav Miller Florian Thalamy Jakub Navrátil Tomáš Fabián Florian Milla Mirzad Mehanovič Jan Bořil Adam Pajer Jiří Skalák Milan Lalkovič Jan Štohanzl Michal Ďuriš Jasmin Ščuk Lukáš Magera Tomáš Wágner Jan Kysela Ondřej Zahustel Antonín Rosa Mickaël Tavares Jan Šisler Michal Smejkal Miljan Vukadinovič Lukáš Hůlka Matej Sivrič Daniel Bartl

Kariéra

Narozen

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

17. 12. 1985 23. 11. 1985 19. 8. 1980 12. 3. 1994 1. 2. 1984 10. 9. 1989 14. 2. 1994 5. 1. 1993 11. 1. 1991 2. 5. 1995 12. 3. 1992 9. 12. 1992 20. 3. 1985 1. 6. 1988 14. 7. 1990 17. 1. 1983 6. 3. 1990 17. 12. 1985 18. 6. 1991 12. 11. 1986 25. 10. 1982 24. 4. 1988 21. 2. 1986 27. 12. 1992 31. 3. 1995 31. 1. 1990 5. 7. 1989

0 13 0 0 11 0 3 3 12 2 11 4 2 12 13 13 9 8 8 6 10 9 8 7 7 0 9

0 1170 0 0 945 0 145 145 1017 31 842 200 96 958 1125 453 565 720 317 540 890 558 541 308 585 0 645

0 0 0 0 1 0 0 1 1 0 1 0 0 2 3 0 5 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0

38 151 211 0 160 40 3 5 92 2 54 4 188 113 87 168 130 199 59 158 46 59 142 7 7 50 37

0 0 0 0 9 5 0 1 1 0 4 0 19 17 20 34 34 17 10 8 4 7 9 0 1 10 1


HEJTMAN KORUNOVAL KRÁLE JEŠTĚDU DVA DNY PO UTKÁNÍ, V ÚTERÝ 4. LISTOPADU PŘEVZAL KAPITÁN JABLONCE TOMÁŠ HÜBSCHMAN Z RUKOU HEJTMANA KRÁSNOU NOVOU SKLENĚNOU TROFEJ. SPOLU S NÍM SI PRO TROFEJ PŘIŠLI OBRÁNCE FILIP NOVÁK, TRENÉR JAROSLAV ŠILHAVÝ A GENERÁLNÍ ŘEDITEL KLUBU PETR DOLEŽAL. „Velmi si vážíme vstřícného kroku pana hejtmana, který dodal našemu společnému zápolení se Slovanem Liberec vážnost. Věřím, že jeho podpora sportu a fotbalu v  celém kraji bude pokračovat,“ uvedl Doležal. „Pevně věřím, že publicita podještědského derby ještě více zvýší zájem fanoušků o fotbal v celém našem regionu,“ dodal generální ředitel FK BAUMIT Jablonec. Hejtman Libereckého kraje

„Myslím, že celý projekt Podještědského derby odstartoval velmi dobře povedeným prvním zápasem a tradice bude pokračovat. Pozitivně hodnotím slušnou atmosféru a  velmi pěknou kulisu celého nedělního odpoledne. Fotbal je společenský fenomén a  podobné akce mohou přispět k větší společenské prestiži tohoto sportu,“ uzavřel Půta. Nedělní zápas provázela skutečně skvělá kulisa „Před ta-

dres podepsaný všemi hráči. „V neděli nám pan hejtman přinesl štěstí a  na  dnešním setkání proto slíbil, že nás přijde podpořit v  posledním podzimním utkání proti Plzni,“ poznamenal Tomáš Hübschman. Vzpomínky na  euforické chvíle po  skončení zápasu se stále drží v  hlavě trenéra Jaroslava Šilhavého. „Po  závěrečném hvizdu jsem kolem sebe sledoval obrovskou radost ze všech stran.

„POZITIVNĚ HODNOTÍM SLUŠNOU ATMOSFÉRU A VELMI PĚKNOU KULISU CELÉHO NEDĚLNÍHO ODPOLEDNE. FOTBAL JE SPOLEČENSKÝ FENOMÉN A PODOBNÉ AKCE MOHOU PŘISPĚT K VĚTŠÍ SPOLEČENSKÉ PRESTIŽI TOHOTO SPORTU,“ ŘÍKÁ HEJTMAN LIBERECKÉHO KRAJE MARTIN PŮTA. Martin Půta, který převzal záštitu nad vrcholnou fotbalovou akcí celého regionu, pozval zástupce vítězného týmu k sobě na  Krajský úřad Libereckého kraje. „Zápas byl napínavý a  moc jsem si ho užil. Slovan měl velké šance v  prvním poločase, ale hosté se po  přestávce zlepšili a  nakonec asi vyhráli zaslouženě. Liberec bude mít určitě o  motivaci víc to soupeři vrátit v  jarní odvetě,“ zhodnotil Martin Půta nedělní zápas. Vítězům pak poblahopřál k  významnému premiérovému vítězství na  půdě odvěkého rivala. Velmi pozitivně hodnotil hejtman i  všichni hosté vysokou návštěvu na  Stadionu U  Nisy, kam zavítalo 7238 diváků, nejvíce za  posledních dvanáct derby. 22

JABLONECKÝ

| 14. KOLO

kovou návštěvou se vždycky hraje dobře. Výhra nás těšila o to víc, že na stadion U Nisy nás přijelo podpořit hodně našich příznivců,“ řekl kapitán Jablonce Tomáš Hübschman. Hejtman na  oplátku od  jabloneckého celku dostal

Hráči, realizační tým a fanoušci především – všem nám spadl kámen ze srdce. Věřím, že i naši příznivci stejně jako hráči výhru v  Podještědském derby pořádně oslavili,“ dodal s úsměvem Šilhavý.


14. KOLO | JABLONECKÝ

23


1

2

3

4

5

6

7

8

9

JAK SE JABLONEC CHYSTAL NA DERBY

24

1

Už v pátek bylo plné město našeho Komanda, které verbovalo fanoušky na Podještědské derby. Potkali jste holky někde?

6

Hráči měli v sobotu dopoledne klasický předzápasový trénink. Atmosféra byla velmi dobrá, ale napětí před derby bylo znát.

Ve 13:06 se z jabloneckého vlakového nádraží vydala sedmdesátka fans směr Liberec. Záplava šál v klubových barvách hezky rozzářila zašedlé prostory libereckého nádraží.

2

7

3

To se snažili umírnit fanoušci, kteří přišli podpořit hráče Jablonce na trénink. To ocenil také trenér Jaroslav Šilhavý, který se s nimi pozdravil.

Když na stadion U Nisy přijeli hráči, byl ještě zcela prázdný. Nakonec dorazila návštěva přes 7200 diváků, kde měl Jablonec výraznou část publika.

8

4

Odpoledne byla na programu nezbytná taktická příprava na soupeře z Liberce.

Nemůže bojovat s kluky na hřišti, ale přesto Vít Beneš ukázal, že jeho srdce patří Jablonci a kluky podpořil alespoň v roli fanouška.

9

5

Den D je tady! Část fanoušků, kteří se vydali do Liberce, vyrazili tradičním pochodem pěšky v dopoledních hodinách.

Pro fanoušky, kteří přišli do kotle Jablonce, byly připraveny zimní kulichy. A fanoušci si je opravdu zasloužili, protože neúnavně hnali naše kluky za historickým vítězstvím.

JABLONECKÝ

| 14. KOLO


VLAKEM I PĚŠKY CESTOVALI FANS NA DERBY Podještědské derby je každoročně velká událost nejen pro samotné hráče, ale zejména pro fanoušky obou týmů Jablonce a Liberce. Ti Jablonečtí ani letos nevynechali tradiční pochod do Liberce a vlakem se vydala sedmdesátka fanoušků v klubových barvách. Fanoušci cítili, že by se v tomto utkání s Libercem mohla přepisovat historie. Do hostujícího sektoru na stadionu U Nisy si našlo cestu více jak 250 fanoušků! První dvě stovky z nich dostali kulicha v klubových barvách, takže kotel hezky svítil. To však nebyli jediní příznivci Jablonce na stadionu U Nisy. Jablonci držely pěsti dva tisíce fanoušků z více jak sedmitisícové návštěvy! Děkujeme za Vaši podporu a přízeň. Vítězství v Liberci je také Vaše zásluha.

14. KOLO | JABLONECKÝ

25


VĚRNOSTNÍ PROGRAM  Odměna

za každou hru

 Registrační

bonus v hodnotě 200 Kč

 Vstupní

bonus v hodnotě 500 Kč

 S jedním účtem můžeš hrát VLT, online poker, kurzové i losované hry

26

Účast ve hře je povolena pro hráče starší 18 let. JABLONECKÝ | 14. KOLO

www.synottip.cz l synottip@synottip.cz l 800 888 100


JUNIORSKÁ LIGA Juniorský tým FK BAUMIT Jablonec odehrál dva zápasy na hřištích soupeřů a oba skončily jabloneckou porážkou. Nejprve na půdě Zbrojovky Brno Jablonec prohrál 3:1, i když svěřenci Pavla Drska a Jiřího Hlouška vedli po poločase 1:0. Druhé venkovní utkání v řadě poslalo jablonecké mladíky do Teplic. I když Jablonec nehrál v prvním poločase špatně, tak soupeř udeřil ze dvou brejků a vytvořil si náskok, který pak ve druhém dějství ještě navýšil. O korekci výsledku se v nastavení postaral Nermin Crnkić.

17. KOLO

16. KOLO

Juniorská liga – logo, zkrácený manuál všechna loga je možno využívat přímo z tohoto křivkového pdf

3 FC Zbrojovka Brno

1 FK BAUMIT Jablonec

(0:1)

5 FK Teplice

Branky: 55. Hanuš, 59. Šural z pen., 89. Štrombach – 19. Karásek.

1

Branky: 11. a 49. Laňka, 39. a 82. Richter, 67. Dzaba – 90. Crnkić.

FK BAUMIT Jablonec

(2:0)

Jablonec: Krásný – Štemberk, Tichý, Karásek, Sedláček (82. Chropůvka) – Gebert, Rozkovec - Novák, Kovačevič (59. Štěpánek), Breda – Kuhn (75. Štědronský).

Jablonec: Krásný – Mišůn, Tichý (70. Karásek), Žemba (80. Malý), Sedláček (60. Kovačevič) – Moulis, Gebert (60. Štemberk), Novák, Rozkovec, Crnkić – Kuhn (46. Štědronský).

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

13. KOLO

21. KOLO

12. KOLO

Svěřenci trenéra Davida Oulehly mají za sebou další tři zápasy 1. ligy staršího dorostu. Po porážce v Hradci Králové přišly dva domácí zápasy, ve kterých FK BAUMIT Jablonec naplno bodoval. Hlučín si odvezl porážku 3:0 a Pardubice v Jablonci prohráli 4:1. V obou vítězných zápasech se prosadil také člen reprezentace do 18 let Ondřej Mihálik.

1 FC Hradec Králové

0

FK BAUMIT Jablonec

0 1 (3:0)

Jablonec: Repáň – Skuhravý (83. Malý), Šedý, Drozd, Soukup – Pelta (60. Díl), Munzar, Houser, Morc – Nesládek (70. Bulíř), Palatický.

Branky: 11. Díl, 13. Pelta, 79. Mihálik.

FC Hlučín

(2:0)

4 FK BAUMIT Jablonec

FK BAUMIT Jablonec

(1:0)

3

Branky: 45. Knap.

Jablonec: Repáň – Skuhravý (82. Haitl), Šedý, Drozd, Soukup – Pelta, Munzar (78. Nesládek), Houser, (54. Bulíř), Díl (67. Morc) – Palatický, Mihálik.

Branky: 6. vl., 31. Mihálik, 38. Palatický, 54. Nesládek - 63. Formáček.

FK Pardubice

Jablonec: Repáň – Štemberk, Tichý, Drozd, Sedláček – Moulis, Kubista (56. Houser), Čížek (46. Novák), Breda (84. Kovačevič), Gebert – Kuhn (76. Nesládek).

14. KOLO | JABLONECKÝ

27


SOUHRN VÝSLEDKŮ MLÁDEŽE A ŽEN Česká liga U17 (B dorost)

FK Mladá Boleslav – FK BAUMIT Jablonec 2:1 (0:0) Branka Jablonce: 49. Hlůže. Sestava Jablonce: Richter – Haitl , Štětkář D., Petržilka, Kováčik – Dědek – Kozák, Ferenc, Hlůže, Fojtík – Jelínek. Střídali: Šum, Halabak, Veselouš.

Česká liga U16 (C dorost)

FK Mladá Boleslav – FK BAUMIT Jablonec 5:1 (2:0) Branka Jablonce: Ďuriš. Sestava Jablonce: Vacík – Süsser, Bělina, Kratochvíla, Žďárský – Tichý, Dvořáček M., Havel, Pleštil, Ďuriš – Benda. Střídali: Petržilka, Pala.

Česká liga U15 (A žáci)

FK BAUMIT Jablonec – SK Kladno 2:3 (1:2) Branky Jablonce: Tkačenko, Vodnruška. Sestava Jablonce: Nestler – Hruška, Resl, Javůrek P., Brandejs – Pařík, Tokár, Zmeškal, Tkačenko, Štolba – Javůrek M. Střídali: Džmura, Šír, Vondruška, Urbánek, Vajner. FAŠV – FK BAUMIT Jablonec 0:1 (0:0) Branka Jablonce: Landfeld. Sestava Jablonce: Nestler – Jákl, Resl, Hušek, Brandejs – Pařík, Tokár, Hejduk, Tkačenko, Lanfeld – Javůrek M. Střídali: Štolba, Šír, Zmeškal.

Česká liga U14 (B žáci)

FK BAUMIT Jablonec – SK Kladno 0:2 (0:1) Sestava Jablonce: Gregor – Šimůnek, Michálko, Podzimek, Kobr – Hrušovský, Obršlík, Málek, Vlach – Scholz, Janda. Střídali: Jeřábek, Bahník, Rulec, Špinka. FAŠV – FK BAUMIT Jablonec 0:4 (0:3) Branky Jablonce: Hrušovský, Podzimek, Obršlík, Jeřábek. Sestava Jablonce: Loos – Janda, Michalko, Kovář – Šimůnek, Scholz, Málek, Kobr – Obršlíki, Podzimek, Hrušovský. Střídali: Boštička, Jeřábek.

Česká liga U13 (C žáci)

FK BAUMIT Jablonec – FK Kolín 4:5 (1:1)

Branky Jablonce: Šikola 3, Pakula P. Sestavy Jablonce: I. Fiala – Hušek, Vltavský, Polák, Korber, Šálek, Pakula, Kopecký. Střídali: Vachník, Marcinková. II. Přibyl – Michálek, Bistia, Kiss, Tesař, Šikola, Pakula E., Fidra. Střídal: Rucek.

Česká liga U12 (D žáci)

FK BAUMIT Jablonec – FK Kolín 30:3 (9:2) Branky Jablonce: Linhart 8, Skalický 5, Jandura T. 2, Folprecht 2, Strnad 2, Drda 2, Polák 2, Černák 2, Hampl, Jelínek, Hrubý, Řezníček, Jodas. Sestavy Jablonce: I. Lomský – Chropůvka, Šáfr, Polák M., Černák, Linhart, Folprecht, Strnad. Střídali: Jelínek, Jodas. II. Viktorín – Hampl, Nykrín, Malý, Hrubý, Skalický, Jandura T., Řezníček. Střídali: Drda, Ryml, Kochánek.

KP U15 (Rezerva)

FK Pěnčín–Turnov – FK BAUMIT Jablonec 2:3 (1:1) Branky Jablonce: Špinka, Řezníček, Rulec. Sestava Jablonce: Gregor – Nitsche, Džmura, Javůrek P., Vlach – Vondruška, Vajner, Hruška, Špinka –Rulec, Bahník. Střídal: Řezníček.

KP U13 (E žáci)

FK Pěnčín–Turnov – FK BAUMIT Jablonec 5:0 (1:0) Sestava Jablonce: Velik – Sýkora J., Brodský, Kubík, Kubín, Solfronk, Vaclavů, Adžiev, Zámečník, Hruška.

I. A třída U13 (E žáci)

FK Pěnčín–Turnov – FK BAUMIT Jablonec 2:10 (1:7) Branky Jablonce: Karban 3, Werani 3, Sýkora 2, Phan, Žitka. Sestava Jablonce: Kotek (Andrle) – Voldán, Vítek A., Karban, Žitka, Sýkora V., Phan, Werani, Vítek F., Bím, Vlček.

Česká fotbalová liga žen

FK BAUMIT Jablonec – FK Rakovník 0:3 (0:0) Sestava Jablonce: Bistiaková – Sisrová J. (68. Zejbrdlichová), Bornerová (86. Klápšťová), Palovčíková, Málková – Holinská – Sisrová T. (65. Horčičková), Fialová, Pecháčková, Katonová (59. Klementová) – Trojáková.

ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC

28

JABLONECKÝ

| 14. KOLO

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


Jitka MATTOVÁ Věk: Výška / váha: 18 let 162 cm / 52 kg

PŘEDSTAVUJEME NAŠE KOMANDO

Míry: 88 – 65 – 93

Zájmy: tanec hip hop, přátelé, škola

JABLONCI FANDÍM ODMALIČKA Díky práci na Střelnici jsem se fotbalu ještě více přiblížila. Pocházím z Jablonce a našemu týmu fandím odmalička. Práce s holkami mezi lidmi mě velmi baví, můžu pořádně sledovat další výhry, úspěchy a  vstřelené góly našeho Jablonce. Myslím, že jich do  konce sezony bude ještě víc než dost! Studuji na  Vyšší odborné škole mezinárodního obchodu a Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou, zaměření zahraniční obchod a doufám, že mě to posune dále do světa. Závodně tancuji hip hop, ale jsem fanda všech sportů, samozřejmě i fotbalu Jablonci budu v každém zápase držet pěsti!

Každý návštěvník je povinen se seznámit s Návštěvním řádem! Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2014/2015, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice). Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře. Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

Objednávk y telefon: 483 330 333

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

14. KOLO | JABLONECKÝ

29


ZÁPAS PODZIMU SE BLÍŽÍ NA SAMOTNÝ ZÁVĚR PODZIMNÍ ČÁSTI SYNOT LIGY PŘIJEDE DO JABLONCE VIKTORIA PLZEŇ, AKTUÁLNÍ LÍDR LIGOVÉ TABULKY. ZAČÍNÁME V NEDĚLI 30. LISTOPADU V 17.15 HODIN! Zápas dvou týmů z TOP trojky ligové tabulky je tou nejlepší pozvánkou na podzimní závěr ligy na Střelnici. Pojďte naše kluky vyprovodit do zimní přestávky,

kterou tým stráví na pohárových příčkách. Na začátku podzimu jsme v Plzni prohráli, takže teď máme našemu soupeři co vracet. Pojďme společně ukončit dal-

neděle 17.15 hodin

ší smolnou sérii. Viktorii Plzeň jsme na Střelnici porazili naposledy před pěti lety. Je na čase ukázat, že se s námi musí počítat! Za Jablonec. V první linii.

30. 11. 2014 Stadion Střelnice


NIKE COM/ELASTICO NIKE.COM/ELASTICO

Jablonecký gól 14. kolo SYNOT ligy  

Předzápasový program k utkání 10. kola SYNOT ligy FK BAUMIT Jablonec - FK Dukla Praha.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you