Page 1

25. 10. 2014 | 2014/2015 | 12. kolo | FK Teplice

JABLONECKÝ rozhovor

Vlastimil HRUBÝ

„Podmínky v Jablonci a ve Znojmě? To se vůbec porovnávat nedá“ str. 8

ýchá. 01.08.14 12:56
3

1

2

L ad isl av Č u l

»1« Jeden z prvn íc

ík

h spoluz akla SK Jablonec datelů fotbal na ového poválečné ja d Nisou . Internacioná l, blonecké ko pané . Nejpr kter ý stál u kolébky a trenér, po ve pů sobil ja zději slav il velké úspěch ko hráč Nakonec do y s dorostene vedl Ji skru Jablonec až ckým tý mem do druhé lig . y.

První re g ist ra čka

»2« Jedna z prvn íc

Nisou . Tato

h člen ských pr ůkaz patř ila tehd ejšímu před ek SK Jablonec nad sedovi Max u Adamírov i.

U t kání s R u

»3« V červnu ro ku

70 let jabloneckého fotbalu

d o u a r m ád o u

1945 na stou proti tý mu pil SK Jablon Ru ec nad Nisou na stoupil v dé ar mády. Domácí Ja bl této se stavě: Br ixi – Mař onec (v tmav ých dresec Pače s – Star an , Ky nčl – h) ůs Lang r, Sv ra pr vního zápa tka, Zlatní k, Čulík , Št ka , olba su Jablonce se bohužel ne a Bošek. Výsledek dochoval .


JABLONECKÝ

12. kolo

OBSAH PATRON UTKÁNÍ: Jan Thorovský

4

PREVIEW: Asistent trenéra Jiří Chytrý

5

Představení FK Teplice

6

ROZHOVOR: Vlastimil Hrubý

8

REPORTY: A tým

10

Podještědské derby

12

Rozpis utkání 2014/2015

13

Soupisky

16

ROZHOVOR: Josef Mička

22

VÝSLEDKY: Starší dorost

26

VÝSLEDKY: Juniorka

27

MLÁDEŽ: Souhrn výsledků

28

Představujeme naše hostesky

29

FK BAUMIT Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel. 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman, email: martin.bergman@fkjablonec.cz Odpovědný redaktor: Jiří Endler, email: gol@fkjablonec.cz Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl Foto: Martin Bergman, Štěpán Kadlec, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK BAUMIT Jablonec a Naše Jablonecko. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo MK ČR E-21816.

FKJablonec @BaumitJablonec fkjablonecofficial www.fkjablonec.cz 12. KOLO | JABLONECKÝ

3


JAN THOROVSKÝ:

NEVYNECHÁM ŽÁDNÝ DOMÁCÍ ZÁPAS Patron dnešního duelu s FK Teplice začal svou kariéru v Písku, v letech 1972 až 1977 zažil ale nejlepší fotbalové roky v Teplicích. Přesto se dnes Jan Thorovský k jabloneckým barvám hrdě hlásí: „Jsem Jablonečák a na náš klub nedám dopustit!“ Za Sklo-Union Teplice nastupoval Thorovský v  nejvyšší celostátní lize. „Tehdy našemu fotbalu kralovaly slovenské týmy Trnava nebo Slovan Bratislava. My jsme v Teplicích měli ale také skvělé mužstvo. Vedle mě se za  ty roky vystřídalo hodně reprezentantů. V  jednom týmu jsem si zahrál s  hráči, jako byli třeba Bičovský nebo Pepík Jurkanin. S Mírou Jirouskem jsem se pak setkal i v Jablonci. Na postu vysunutého útočníka jsem vždycky těžil z  geniálních přihrávek kvalitních spoluhráčů. Pravdou je, že jsem také spoustu šancí za  svou kariéru zahodil,“ říká s  úsměvem Thorovský.

Osudový přestup v létě 1977 do Jablonce byl vyvolán rodinnými důvody. „Bylo mi tehdy už 31 let. Dcery marodily na  průdušky, tak jsme chtěli do čistého prostředí a blíž přírodě. Manželka pocházela z Liberce, ale tam se hrála třetí liga. Proto jsme zakotvili v Jablonci a žijeme tu spokojeně dodnes,“ vysvětluje Thorovský přesun do Jablonce, kde tehdejší LIAZ hrál druhou celostátní ligu. „V moji první sezoně 1977/78 jsme dokonce hráli o  postup. Rozhodlo se jen pět kol před koncem, kdy se díky naší prohře radovala RH Cheb.“ O rok později patřil zkušený hráč mezi opory týmu a přesunul se do zadních řad. „Kariéru jsem končil jako asi nejmenší stoper v Evropě. V posledním zápase jsem si ale dal vlastní gol rukou a bohužel jsme díky tomu přišli o postup. Předběhl jsem tím vlastně Maradonu a  jeho boží ruku,“ směje se už dnes nešťastnému a  zároveň poslednímu momentu své aktivní kariéry Thorovský.

Po tom, co v  roce 1979 odložil kopačky, si tak musel hledat jinou práci a  z  fotbalisty se stal plnohodnotný zaměstnanec JZD Kokonín. Po revoluci se stal podnikatelem a  dodnes provozuje v  Jablonci penzion. Bývalý útočník dnes nevynechá jediný zápas na  jablonecké Střelnici, a  tak může srovnávat poslední dekády jabloneckého klubu z  pozice diváka. „Je hodně těžké dlouhodobě konkurovat pražským celkům. Ekonomická síla tam je neporovnatelná. Z  tohoto pohledu jsme rádi, že se držíme tak dlouho v  nejvyšší soutěži a  díky Mírovi Peltovi jsme dosáhli už na hodně úspěchů. V  Jablonci jsou diváci hodně nároční a  vyžadují stále hru dopředu tak, jako za  našich časů. Ze začátku sezony chvíli trvalo, než si na sebe kluci zvykli, ale dnes už je tým sehraný. Je jen otázka času, kdy takový líbivý fotbal přiláká na  Střelnici i  větší návštěvy,“ věří Thorovský.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel

4

JABLONECKÝ

| 12. KOLO


POVINNOST NÁM VELÍ VYHRÁT, ŘÍKÁ ASISTENT TRENÉRA JIŘÍ CHYTRÝ Jablonečtí fotbalisté se opět po třech týdnech představí na domácím pažitu. Jablonec v posledním domácím zápase deklasoval Duklu Praha 6:0, následně v odvetě poháru pokořil Bohemias 1905 2:0 a postoupil do jarního čtvrtfinále Poháru FAČR. Minulý víkend pak remizoval v Edenu se Slavií 1:1. Dnes zelenobílý tým hostí žlutomodré Teplice a před utkáním jsme si povídali s jabloneckým asistentem trenéra Jiřím Chytrým. Pojďme se vrátit k posledním ligovým zápasům, Dukle jste dali šest branek, ze Slavie přivezli bod. Vládne na Střelnici spokojenost? Myslím, že s minulými ligovými zápasy můžeme být spokojeni. Doma jsme jasně přehráli a přestříleli Duklu. Ze Slavie jsme přivezli bod po  výkonu, který snesl velké měřítko. Mohli jsme pomýšlet i na víc, ale šance, zejména v první půli, hráči nevyužili. Je to plusový bod, kterého si vážíme. Mezi ligovými zápasy jste sehráli pohárovou odvetu a postoupili do čtvrtfinále, takže další pozitivní podzimní bod. Jsme spokojeni, že jsme zvládli pohárový zápas s  Bohemians

1905. Je to tým, který má dobrou formu. My ho dokázali doma i venku dvakrát přehrát, vstřelit mu vždy dva góly a neinkasovat. Jsme spokojeni, nejen s  postupem, ale i  se způsobem, jakým se nám to povedlo. Mezi ligovými zápasy byla delší pauza, na co jste se v tréninku zaměřili? Celkově jsme kvalitně potrénovali a  doléčili šrámy. Pokračovali jsme v  práci, kterou jsme s  týmem započali v  létě. Dělali jsme různá cvičení, trénovali různé způsoby zakončení, např. po centru střela nebo koncovka v mezních situacích.

Dnes vás čekají Teplice, jaký je to soupeř? Velmi těžký. Je to tým, který je hráčsky velmi dobře poskládaný, a to dokazuje i  výsledky, kterých v letošním ročníku dosáhl. Hrajeme doma, to je naše výhoda, povinnost nám velí vyhrát. Až na  dlouhodobě zraněné hráče máme kádr kompletní, věřím, že body zůstanou doma.

TIPY NA ZÁPAS FK BAUMIT JABLONEC – FK TEPLICE Jaroslav Petrtýl, bývalý hráč Jablonce

Jablonec čeká těžký a nepříjemný soupeř. Přesto bychom doma měli vyhrát a proto tipuju 1:0 pro nás. Kdo dá gól? To je úplně jedno, hlavně ať vyhrajeme.

Radim Nečas,

bývalý hráč Jablonce

Jablonec jsem viděl na Slavii a když předvede proti Teplicím takový výkon jako v  první půli na  Slavii, tak vyhraje. Z  obou stran očekávám pěkný, útočný fotbal. Jablonec vyhraje 2:1 a góly dají Pospíšil a Kopic.

Radim Holub,

bývalý útočník Jablonce

Očekávám velice zajímavý zápas, protože se bude hrát o třetí místo a  tím pádem o  postup do  Evropy. Teplice jsou hodně nepříjemné a  předvádí fotbal, který soupeře hodně bolí. Přesto věřím, že jablonečtí doma vyhrají 2:1. Góly dají Rossi a Pospíšil.

12. KOLO | JABLONECKÝ

5


ZDENĚK ŠČASNÝ:

NĚKTERÉ VÝSLEDKY MOHLY BÝT LEPŠÍ SEDM KOL DRŽELI FOTBALISTÉ TEPLIC NEPORAZITELNOST V LETOŠNÍM ROČNÍKU SYNOT LIGY. PRVNÍ SKALP ŽLUTOMODRÉHO CELKU ZÍSKALA MLADÁ BOLESLAV, DRUHÝ PAK LÍDR TABULKY VIKTORIA PLZEŇ. TÝM POD VEDENÍM TRENÉRA ZDEŇKA ŠČASNÉHO ČTYŘIKRÁT VYHRÁL A PĚTKRÁT REMIZOVAL. NA SVÉM KONTĚ MÁ 17 BODŮ. Který zápas se herně nejvíce přibližoval vašim představám? Já myslím, že to byl zápas se Slavií nebo se Slováckem. I první půle v Boleslavi byla velmi dobrá.

Jak jste spokojen s dosavadními výsledky? Střídavě, některé výsledky mohly být lepší. Dá se říct, že jsem spíše spokojený s domácími zápasy než s venkovními.

Kde je největší síla současných Teplic? To raději nechám na posouzení jiných. Dnešním soupeřem je Jablonec, jak vnímáte jeho sílu a kádr? Kádr se výrazně obměnil a zkva-

litnil. Přišli tam výborní fotbalisti, chvilku to trvalo, ale myslím, že už se to mužstvo sehrálo. Tento tým má svou ohromnou kvalitu. Jaký duel očekáváte? Já jsem ještě před žádným zápasem neřekl, že nás čeká lehký soupeř, takže použiji takovou tu hloupou větu: Bude to těžký zápas s těžkým soupeřem. Bude někdo chybět? Kromě dlouhodobých marodů by nám neměl chybět nikdo.

„JÁ JSEM JEŠTĚ PŘED ŽÁDNÝM ZÁPASEM NEŘEKL, ŽE NÁS ČEKÁ LEHKÝ SOUPEŘ, TAKŽE POUŽIJI TAKOVOU TU HLOUPOU VĚTU: BUDE TO TĚŽKÝ ZÁPAS S TĚŽKÝM SOUPEŘEM.“

STANISLAV PTÁČNÍK Smutná zpráva nejen pro fanoušky jabloneckého fotbalu, ale celého sportu, přišla v pondělí 20. října. Ve věku 78 let nás náhle opustil Stanislav Ptáčník, dlouholetý sportovec a především funkcionář. Během své fotbalové kariéry chytal také za B tým Jablonce a působil ve Velkých Hamrech, velkou část života strávil zejména u ledového koryta sáňkařů ze Smržovky a vedl jako trenér také českou reprezentaci. V posledních letech byl místopředsedou Českého klubu olympioniků – regionu severní Čechy. Čest jeho památce.


TABULKA SYNOT LIGY PO 11. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha FK Baumit Jablonec FC Baník Ostrava FK Teplice FK Mladá Boleslav Bohemians Praha 1905 1.FC Slovácko SK Slavia Praha FC Zbrojovka Brno FK Dukla Praha 1.FK Příbram SK Dynamo České Budějovice FC Slovan Liberec FC Vysočina Jihlava FC Hradec Králové

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 10 10 11 11 11 11

8 8 6 5 4 5 5 4 4 3 3 3 2 1 2 1

2 1 3 3 5 2 1 3 1 3 3 2 5 7 2 3

1 2 2 3 2 4 5 4 6 5 4 5 4 3 7 7

25:8 17:5 21:9 8:13 18:10 16:10 16:17 22:18 14:16 15:19 9:16 12:18 10:22 13:12 6:15 6:20

26 25 21 18 17 17 16 15 13 12 12 11 11 10 8 6

17 12 12 -5 8 6 -1 4 -2 -4 -7 -6 -12 1 -9 -14

VÝVOJ POŘADÍ DO 12. KOLA #

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

8. kolo

9. kolo

10. kolo 11. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

12. KOLO | JABLONECKÝ

7


PODMÍNKY V JABLONCI A VE ZNOJMĚ? TO SE VŮBEC POROVNÁVAT NEDÁ BRANKÁŘ VLASTIMIL HRUBÝ PŘIŠEL DO JABLONCE V LETNÍM PŘESTUPOVÉM TERMÍNU ZE ZNOJMA. ODCHOVANEC ZBROJOVKY BRNO PROŠEL MLÁDEŽNICKÝMI REPREZENTAČNÍMI VÝBĚRY, ALE DO LIGOVÉHO CELKU BRNA SE NEPROSADIL. PŮSOBIL TAKÉ V KOHOUTOVICÍCH, XAVEROVĚ, BYSTRCI A VE ZNOJMĚ, KAM V ČERVENCI 2009 PŘESTOUPIL, DVAKRÁT POSTOUPIL A DOČKAL SE LIGOVÝCH STARTŮ. V letním přestupním termínu jsi podepsal smlouvu Jablonci. Měl jsi i jiné nabídky? Ano měl, dvě byly z české ligy a jedna ze Slovenska. O  které se jedná bych si nechal pro sebe. Co rozhodlo o tom, že jsi šel do Jablonce? Jablonec přišel jako první a  také s nejlepší nabídkou. Navíc mě zaujalo, co se tady v  létě dělo ohledně posílení kádru. A to rozhodlo. Jak na působení ve Znojmě s odstupem času vzpomínáš? Ve  Znojmě jsem chytal sedm roků a  byl jsem tam spokojený. Vždy po  třech letech jsme postupovali z třetí ligy až do první, a to byl top. Díky tomu jsme dostali šanci ukázat se v lize a někteří z nás si po sestupu Znojma našli jiné angažmá. Takže já na ty roky vzpomínám rád. Bylo těžké hrát domácí zápasy na cizím hřišti? Bylo. V okolí Znojma jsme trénovali a v Brně hráli zápasy, což nebylo jednoduché ani pro fanoušky. Ti za  námi do  Brna zpočátku jezdili ve  větším počtu, ale postupně jich bylo čím dál míň a míň. Přece jenom jezdit za  námi osmdesát kilometrů nebylo nic jednoduchého. Ale museli jsme to spolknout a brát to tak, jak to bylo. 8

JABLONECKÝ

| 12. KOLO

Můžeš porovnat podmínky v bývalém a současném klubu? To se vůbec porovnávat nedá. Kdo to neviděl, tak neuvěří, že se ve Znojmě hrála liga. Nebyl tam v  pořádku stadion. A  co se týká tréninkových ploch, tak jsme objížděli celý okres. Tady to je na špičkové úrovni a zázemí v Jablonci je jedno z nejlepších v lize. Do Jablonce ses přestěhoval spolu s přítelkyní. Bylo pro tebe těžké zvyknout si na nové prostředí a nový klub? Ze začátku možná trochu ano, ale teď už to je v pohodě a cítíme se tady jako doma. Jablonec je velikostí skoro stejný jako Znojmo a postupně si hledáme i  nové kamarády. A  co se týká klubu, tak některé kluky jsem už znal, takže byl pro mne přechod o něco jednodušší.

Datum narození 21. 2. 1985 Výška 185 cm Váha 82 kg Post brankář Počet ligových zápasů 39 Stav svobodný, přítelkyně Smlouva 3 roky Poslední klub 1.SC Znojmo FK 28 zápasů

V létě došlo v jabloneckém týmu k velké obměně. Přišlo osm nových hráčů a po jedenácti kolech jste na třetím místě. Jsi s umístěním spokojený? Tak vždycky může být líp, ale na druhou stranu se buduje nový tým a to také není jednoduché. Všichni byli v očekávání, jestli si to sedne a za jak dlouhou dobu. Ukázalo se, že sem přišli lidé, kteří si typologicky sedli. Od  začátku se budovala dobrá parta. Teď už to funguje úplně perfektně a  pomalými krůčky jdeme tam, kde chceme být, a to na pohárových umístěních. Kterých ztracených bodů za těch jedenáct odehraných kol nejvíc lituješ? Je to jasné, doma s Českými Budějovicemi. Já si myslím, že kdybychom s nimi hráli do druhého dne, tak bychom asi gól nedali. Ale někdy takové zápasy jsou. Třeba v utkání s Duklou nám to tam padalo, bohužel s Budějovicemi ne. Po pěti po sobě jdoucích ligových a pohárových zápasech jsi měl na svém kontě nulu. Co na to říkáš? Já bych to trošku poopravil. Mám sice na kontě nulu, ale tohle je práce celého týmu. Musím přiznat, že kolikrát jsem v  zápase téměř žádnou práci neměl a  ta nula by se měla počítat nejen brankářům, ale i obraně a ce-


„OD ZAČÁTKU SE BUDOVALA DOBRÁ PARTA. TEĎ UŽ TO FUNGUJE ÚPLNĚ PERFEKTNĚ A POMALÝMI KRŮČKY JDEME TAM, KDE CHCEME BÝT, A TO NA POHÁROVÝCH UMÍSTĚNÍCH.“ lému týmu. Za nuly patří hlavně dík jim, a když někdy něco pustí, tak se pokusím to chytnout.

Takže Manchester United je i tvůj oblíbený klub? Samozřejmě.

Takže bylo těžší chytat ve Znojmě než v Jablonci? Jak se to vezme. Ve Znojmě jsem byl v  neustálé permanenci a  za  zápas jsem měl hodně těžkých zákroků. Tady to je těžší hlavně psychicky. Musím být stále nachystaný, že na  mě půjde jedna, dvě střely a  ty musím chytnout. Takže se musím stále hýbat, abych nestál a být hlavně soustředěný na to, co projde.

Jaké máš koníčky? S přítelkyní procházky se psem a  sporty, které se k fotbalu dají dělat.

#30

V Jablonci ti kryje záda zkušený Michal Špit. Jak spolu vycházíte? Já jsem tuhle spolupráci měl už ve Znojmě, protože tam byl dvojkou zkušený Petr Drobisz, takže s  tím mám už zkušenosti. Michal je skvělý kluk a vycházíme spolu naprosto perfektně. Poradí a  jsem rád, když mě upozorní na chyby, které dělám. Čeho bys chtěl v Jablonci dosáhnout? Samozřejmě dostat se do některého z evropských pohárů. Co je tvou nejsilnější zbraní a v čem by ses chtěl zlepšit? Tohle je spíš otázka na trenéra. Myslím si, že mám docela slušnou kopací techniku. A největší problémy mám s centry, to je takový nešvar gólmanů. Ale jinak se stále musí pracovat na všem. Máš svůj fotbalový vzor? Měl jsem dva, ale ti už skončili a oba byli z  Manchesteru United. Byl to Dán Peter Schmeichel a  Holanďan Edwin van der Sar. 12. KOLO | JABLONECKÝ

9


SYNOT LIGA – 10. KOLO

6 FK BAUMIT Jablonec

0 (4:0)

FK Dukla Praha

Branky: 37. a 77. F. Novák, 8. Doležal, 16. Mingazov, 18. vlastní Štetina, 57. Rossi. Rozhodčí: Lerch – Wilczek, Vlasjuk. Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák – Rossi, Hübschman – Kopic, M. Pospíšil (81. Čížek), Mignazov (76. Moulis) – Doležal (68. Jun). Trenér: Šilhavý. Dukla: F. Rada – Karavajev, Jeřábek, Štetina (46. Polom), Matěj Hanousek – Hlinka, Marek Hanousek, Považanec – Berger (64. Jakub Mareš), Beauguel, Krmenčík (76. Néstor). Trenér: Kozel. Diváci: 2245

POHÁR FAČR Osmifinále – 2. zápas

0 Bohemians Praha 1905

2 (0:1)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 13. M. Pospíšil, 60. Mingazov.

JABLONEC SI ZAJISTIL JARNÍ ÚČAST V POHÁRU FAČR Jablonečtí fotbalisté se stali třetím čtvrtfinalistou Poháru FAČR, když v odvetném osmifinálovém utkání porazili Bohemians 1905 2:0 a zopakovali výsledek z domácího utkání. V Ďolíčku se střelecky prosadili Martin Pospíšil a Ruslan Mingazov. "Bohemka hrála sympaticky, vytvořila si nějaké šance, naštěstí jsme to ustáli. Když jsme dali druhý pojišťovací gól, byl postup zpečetěn. Zápas se dohrál a jsem rád, že jdeme v poháru dál," řekl po utkání trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. Čtvrtfinálové zápasy jsou plánovány na jaro příštího roku. První zápas na 1. dubna a druhý na 15. dubna

10

JABLONECKÝ

| 12. KOLO

Rozhodčí: Hrubeš – Štěrba, Fišer. Bohemians: Švenger – Moravec, E. Brabec, Šmíd, Šírl – Jindřišek, J. Rada – Engelmann (61. Lietava), Bartek, Mosquera – Mikuš (85. Havel). Trenér: Pivarník. Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák – Hübschman, Rossi – Kopic, M. Pospíšil (85. Kubista), Mingazov (62. Crnkić) – Jun (71. Mihálik). Trenér: Šilhavý. Diváci: 1434


SYNOT LIGA – 11. KOLO

1 SK Slavia Praha

1 (1:1)

FK BAUMIT Jablonec

Z EDENU ODJEL JABLONEC S BODEM ZA REMÍZU 1:1

Branky: 45. Bílek – 30. F. Novák. Rozhodčí: Zelinka – Kordula, Hájek. Slavia: Hrubeš – Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar – Baéz – V. Vukadinovič (78. Piták), M. Černý (89. Kodr), Zmrhal, Prošek (61. Boudjemaa) – Balaj. Trenér: Beránek. Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák – Rossi, Hübschman – Kopic, M. Pospíšil (87. Kubista), Mingazov (62. Crnkić) – Jun (79. Mihalík). Trenér: Šilhavý. Diváci: 3943

V utkání 11. kola SYNOT ligy zavítal FK BAUMIT Jablonec do Edenu, kde mu soupeřem byla domácí Slavia, která potřebovala zastavit sérii porážek. A to se jí nakonec také podařilo. Baumit sice šel do vedení brankou Nováka z 30. minuty, ale v poslední minutě prvního poločasu dal konečnou podobu výsledku domácí Bílek. „Diváci viděli velice zajímavé utkání, které mělo náboj. My jsme byli fotbalovější, měli jsme víc gólových šancí. Slavie byla důraznější a hrála jednoduše. V  úvodu utkání jsme měli tři vyložené šance, s  kterými jsme špatně naložili. Kdybychom je proměnili, asi by se to vyvíjelo jinak. Pokud nebudeme proměňovat šance, tak nemůžeme pomýšlet na  lepší výsledek. Gól, který jsme inkasovali, byl ze standardky a velmi laciný, to by se nám stávat nemělo. Slavie hrála na  krev,

hrála jednoduše a srdcem, jela až do konce zápasu. Dnes jsme proti sobě měli nepříjemné-

ho a hodně těžkého soupeře,“ uznal po utkání trenér Jaroslav Šilhavý. 12. KOLO | JABLONECKÝ

11


PODJEŠTĚDSKÉ

DERBY! Fotbalový svátek pro fanoušky Jablonce nastane již o nadcházejícím víkendu. V rámci 13. kola SYNOT ligy zavítá FK BAUMIT Jablonec na stadionu U Nisy k tradičnímu Podještědskému derby. V neděli 2. listopadu v  15.45 vypukne v  Liberci bitva, která již léta přitahuje zraky fotbalových fanoušků nejen na  severu Čech. Duel nesmiřitelných rivalů ze dvou velmi blízkých měst bude mít v neděli 41. pokračování. Naši hráči budou chtít přepsat historii a poprvé v Liberci vyhrát. Letošní sezona je tomuto cíli pozitivně nakloněna.

Zatímco Jablonec bojuje v horních patrech ligového pořadí, tak Slovan Liberec má zcela opačné starosti na druhém konci tabulky. V derby jde statistika stranou a  rozhodne

devadesát minut na hřišti. Pomozte našim hráčům zdolat velkého rivala přímo na  stadionu U  Nisy! Vaše hlasivky poženou naše kluky kupředu za vítězstvím!

neděle 15.45 hodin

2. 11. 2014 Stadion U Nisy, Liberec

12

JABLONECKÝ

| 5. KOLO


ROZPIS ZÁPASŮ 2014/2015

S

A YN O T LIG

1. KOLO

26. 7.

D

2. KOLO

2:0 6. KOLO

V

3:1

31. 8.

V

7. KOLO

2:0 11. KOLO

3. 8.

3. KOLO

9. 8.

D

4. KOLO

1:1

13. 9.

V

1:4

8. KOLO

16. 8.

V

D

9. KOLO

0:0

23. 8.

D

2:0

1:2

20. 9.

5. KOLO

27. 9.

V

0:2

10. KOLO

3. 10.

D

6:0

V

12. KOLO

25. 10. D

13. KOLO

2. 11.

V

14. KOLO

8. 11.

D

15. KOLO

22. 11.

V

16. KOLO

30. 11. D

17. KOLO

21. 2.

V

18. KOLO

28. 2.

D

19. KOLO

7. 3.

V

20. KOLO

14. 3.

D

21. KOLO

21. 3.

D

22. KOLO

4. 4.

V

23. KOLO

11. 4.

D

24. KOLO

18. 4.

V

25. KOLO

25. 4.

D

26. KOLO

2. 5.

V

27. KOLO

D

28. KOLO

16. 5.

V

29. KOLO

23. 5.

D

30. KOLO

30. 5.

V

18. 10.

1:1

9. 5.

PŘÍŠTÍ ZÁPASY

SYNOT liga – 14. kolo Jablonec – Mladá Boleslav Sobota 8. listopadu, 20.15 hodin Stadion Střelnice

JABLONECKÝ

| 12. KOLO

Juniorská liga – 18. kolo Jablonec – Sparta Pondělí 10. listopadu, 14.00 hodin Jablonec, Mozartova

1. liga staršího dorostu – 21. kolo Jablonec – Hlučín Středa 29. října, 13.00 hodin Jablonec, 5. KOLO | Mozartova JABLONECKÝ

13


DVA MILIONY NESTAČILY, NADACE VYHLÁSÍ DALŠÍ GRANT

Nadace SYNOT rozdělila mezi zástupce neziskového sektoru celkem 2.135.000Kč. Jednalo se o prostředky, které pomohou oblasti zdravotní, sociální, školství a zájmové činnosti, kultury i sportu. Celkem si pro příspěvek, o který si v rámci grantového programu zažádali, přišlo 285 zástupců nejrůznějších organizací. Žadatelů však bylo daleko více. „Byl jsem doslova šokován tím, jak moc peněz chybí v neziskovém sektoru. Téměř pět set žádostí, které letos dorazily do nadace, hovoří za vše. Jsou dalším důkazem toho, co tvrdíme již delší dobu - tedy že stát bohužel nedodržel svůj slib a nedokázal se postarat o peníze pro kulturu, sport, charitu i další oblasti neziskového sektoru,“ uvedl 14

JABLONECkÝ

| 5. kolo

Ivo Valenta, zakladatel Nadace SYNOT, která již 15 let podporuje neziskový sektor nejen na Slovácku. Rozdělit 2 miliony korun mezi tak velké množství žadatelů bylo pro grantovou komisi velmi složité. „Nebylo bohužel možné vyhovět všem, ani přispět celou požadovanou částkou. Kvůli velkému zájmu proto finanční pomoc regionu v letošním roce zopakujeme tak, aby se dostalo na co největší množství žadatelů,“ doplnila Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny SYNOT. Zakladatel nadace, Ivo Valenta, který považuje současnou situaci za alarmující, k tomu dodává: „Rozhodl jsem se, že vyhlásím ještě jeden, speciální vánoční grant.

O příspěvek z tohoto grantu se budou automaticky ucházet všichni žadatelé, kteří z kapacitních důvodů neuspějí v právě uzavíraném grantovém kole. Grant bude pochopitelně otevřen také pro další subjekty i jednotlivce z celého Slovácka.“ Nadace SYNOT se soustřeďuje se na podporu kultury, sportu, školství a zájmové činnosti, zdravotnictví a sociální oblasti. Kromě toho také pravidelně oceňuje osobnosti, které se zasloužily o rozvoj regionu v těchto jednotlivých oblastech. Letos mezi neziskový sektor rozdělí přibližně 20 milionů Kč.


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

CEB – SLA

JIH – BNO

Ačkoli má Slavia ze zápasů v Českých Budějovicích lepší celkovou bilanci než domácí tým, z posledních třech zápasů si odvezla pouze jeden bod.

Jihlava zatím na svém hřišti Brnu ani jednou nepodlehla. Ve třech zápasech mu navíc dovolila vstřelit pouze jednu branku.

BOH – LIB

HKR – DUK

Z celkových 24 zápasů proti Liberci jich Bohemians vyhráli šest. Všech šest těchto výher se zrodilo v Ďolíčku.

Oběma týmům se střelecky daří hlavně v prvních poločasech, ve kterých vstřelily tři čtvrtiny svých gólů. Hradec 3 góly ze čtyř celkových, Dukla 7 z devíti.

PRI – OVA

JAB – TEP

Ve vůbec prvním vzájemném zápase obou týmů v Příbrami vyhrál Baník 5:1. V tom zatím posledním naopak triumfovala po výhře 4:0 Příbram.

Z 18 zápasů Teplic v Jablonci jich hned polovina skončila remízou. Z posledních pěti zápasů pak skončily nerozhodně rovnou čtyři.

SLO – PLZ

SPA – MBL

Už šest zápasů čeká Slovácko na domácí výhru nad Plzní. Naposledy jí doma porazilo v prosinci 2005 v poměru 1:0.

Mladá Boleslav letos z celkových 16 gólů vstřelila venku pouhé dva. Sparta se celkem trefila 14x, z čehož devět gólů padlo před vlastními diváky.

5. kolo | JABLONECkÝ

15


FK BAUMIT JABLONEC Sezona 2014/2015

Kariéra

Post

Jméno a příjmení

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1 20 29 30 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 21 22 23 25 26 27

B B B B Z O O Z Z Z Z Ú O Z Z Z O Ú Z Ú Z O Ú Z Z

Michal Špit Jan Šebek Roman Valeš Vlastimil Hrubý Tomáš Hübschman Luděk Pernica Marek Kysela Filip Novák Daniel Rossi Nermin Crnkić Jan Kopic Tomáš Jun Milan Mišůn Ruslan Mingazov Antonín Fantiš Luboš Loučka José Antonio Romera Ondřej Mihálik Pavel Moulis Michal Hubník Tomáš Čížek Vít Beneš Martin Doležal Martin Pospíšil Vojtěch Kubista

9. 4. 1975 31. 3. 1991 6. 3. 1990 21. 2. 1985 4. 9. 1981 16. 6. 1990 10. 7. 1992 26. 6. 1990 4. 1. 1981 31. 8. 1992 4. 6. 1990 1. 6. 1983 21. 2. 1990 23. 11. 1991 15. 4. 1992 25. 8. 1982 8. 9. 1987 2. 4. 1997 7. 4. 1991 1. 6. 1983 27. 11. 1979 12. 8. 1988 3. 5. 1990 26. 6. 1991 19. 3. 1993

0 0 0 11 10 11 6 11 11 8 11 8 2 6 2 1 11 2 7 0 8 2 10 11 5

0 0 0 990 900 990 540 990 990 322 915 335 180 256 21 90 990 14 106 0 282 139 670 929 55

0 0 0 0 0 0 0 6 3 0 2 1 0 1 0 0 1 0 0 0 1 0 2 3 0

296 1 41 39 119 83 40 88 176 30 96 157 77 6 138 268 60 1 12 205 173 155 76 77 27

0 0 0 0 0 6 1 9 11 3 17 45 2 1 13 15 3 0 1 48 22 10 20 9 1

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa

10

VZÁJEMNÁ

FK BAUMIT JABLONEC 73 7

36

BILAN

C ELKEM

#

14 remíz

31 Nejlepší střelci 2 góly Tomáš Čížek

vzáje


FK TEPLICE Sezona 2014/2015

EMNÁ

třelci

ek

12

FK TEPLICE

C ELKEM

36

BILANCE

71 6

35 vzájemných duelů 3 góly Aidin Mahmutovič

Kariéra

#

Post

Jméno a příjmení

Narozen

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

1 21 30 32 4 5 7 8 10 11 12 14 17 18 19 20 22 23 24 25 26 27 28

B B B B O Z Z Z Ú Ú Ú Ú O O Ú O O O O Ú Z Z Z

Martin Slavík Patrik Lukáč Tomáš Grigar Přemysl Lipš Michael Lüftner Admir Ljevakovič Milan Jirásek Štěpán Vachoušek Ivo Táborský Eugene Salami Chukwudi Chukwama Ulrich Kapolongo Tomáš Vodrášek David Jablonský Martin Jindráček Milan Matula Laco Takács Jan Hošek Jan Krob Aidin Mahmutovič Alves F. Santos Nivaldo Egon Vůch Franci Litsingi

21. 9. 1979 5. 12. 1994 1. 2. 1983 5. 5. 1993 14. 3. 1994 7. 8. 1984 14. 5. 1992 26. 7. 1979 10. 5. 1985 5. 2. 1989 27. 5. 1994 31. 7. 1989 26. 10. 1987 8. 10. 1991 29. 11. 1989 22. 4. 1984 15. 7. 1996 1. 4. 1989 27. 4. 1987 6. 4. 1986 10. 7. 1988 1. 2. 1991 9. 10. 1986

0 0 11 0 9 11 4 0 6 4 0 7 11 11 0 10 8 3 11 11 11 10 9

0 0 990 0 693 965 81 0 261 252 0 273 740 990 0 788 642 138 990 498 957 820 796

0 0 0 0 0 1 0 0 0 2 0 0 0 1 0 0 0 0 2 4 1 4 2

89 0 168 0 31 160 6 250 180 29 7 7 126 54 99 181 12 50 75 156 40 70 53

0 0 0 0 1 9 0 41 24 5 0 0 10 4 9 8 0 1 3 56 6 7 21


Ze sociálních sítí SYNOT ligy Otázky a odpovědi z facebooku SYNOT ligy Jakou posilu byste uvítali do svého oblíbeného týmu a proč?

Jakub Smola

bych ve Slavii Marka Suchého, kterého FacebookRád Product Assets and Identity Guide pamatujiJunejako mladého bojovníka v sešíva2014 ném dresu, který Slavii velice pomáhal.

David Šulc Do Liberce zpět Kováče pod jeho vedením obrana fungovala výborně a návrat Breznanika do zálohy. Jeho góly z poza vápna s milimetrovou přesností nám chyběj.

Svatopluk Hill V Baníku bych rád vidĕl ještĕ zahrat Marka Jankulovskeho, protože tahle osobnost Baniku by si to ještĕ zasloužila!

Martínek Pech Rád bych viděl v Dynamu Milana Škodu a vytvořili by v útoku s bratrem vražedné duo.

Jan Roháč Rosický do Sparty, tahák pro českou ligu, pro Spartu +, pro repre +.

Sledujte oficiální twitter účet SYNOT ligy @Synotliga_CZ Okomentujte dění v SYNOT lize pod unikátním hashtagem #SYNOTweet nebo #SYNOTliga a staňte se součástí klubových bulletinů. Váš komentář bude vidět!

@ZLinhart: Důležitý tři body a dobrý výkon týmu!! gratulace @kladry k úspěšné premiéře! #HRKCEB #Synotweet #Synotliga @Cannoneer8: Neskutečný gól Šumulikoskeho a Slovácko vede v Liberci 1:0! #Synotweet #slovacko

@JanPetrus_: Narozdíl od Svěrkoše a Jankulovského se Baroš znovu nezranil. Už to je výhra pro Baník. #OVAJIH #Banicek #synotliga @19ws92: Trochu ironické, že v Praze zrovna probíhá #signalfestival a zároveň se kvůli zhasnutým světlům na Julisce nedohraje #DUKPRI #SynotLiga :)

18

SYNOT liga JABLONECKÝ | 5. KOLO

www.synotliga.cz

@Synotliga_CZ


„Dřív mě zajímali kluci v kotli. Teď nespustím oči z kluků na hřišti.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz 5. kolo | JABLONECkÝ

19


FK BAUMIT JABLONEC 1

G

Michal Špit

4

Milan Mišůn

9

JABLONECKÝ

16

0

| 12. KOLO

10

Z

Jan Kopic

G

Daniel Rossi

23

Vít Beneš

Z

8

0

Filip Novák

0

30

Vlastimil Hrubý

7

0

José Antonio Romera

Nermin Crnkić

20

6

Marek Kysela

12

Z

Roman Valeš

0

Luděk Pernica

29

G

Jan Šebek

0

0

20

G

3

Z

Tomáš Hübschman

13

Ruslan Mingazov

Z

14

Antonín Fantiš


SOUPISKA & REALIZAČNÍ TÝM 22

Z

Tomáš Čížek

17

Ú

Ondřej Mihálik

26

Z

Martin Pospíšil

Pavel Moulis

Tomáš Jun

21

Ú

11

Ú

Vojtěch Kubista

18

Ú

Luboš Loučka

27

Z

15

Z

25

Ú

Michal Hubník

Martin Doležal

REALIZAČNÍ TÝM Hlavní trenér

Asistent trenéra

Trenér brankářů

Vedoucí mužstva

Kustod

Jaroslav Šilhavý

Jiří Chytrý

Milan Veselý

Petr Majer

Aleš Češek

Fyzioterapeut

Fyzioterapeut

Kondiční trenér

Lékař

Lékař

Zdeněk Novosad

Michal Fuksa

Petr Horák

MUDr. Radek Fejgl

MUDr. Libor Hanuš

12. KOLO | JABLONECKÝ

21


PODAŘILO SE NÁM STABILIZOVAT SCM, J DLOUHOLETÝ TRENÉR MLÁDEŽE A BÝVALÝ NÁMĚSTEK ORNELA, A.S., JOSEF MIČKA PŘED OSMI LETY KÝVNUL NA NABÍDKU MAJITELE KLUBU MIROSLAVA PELTY A STAL SE MANAŽEREM SPORTOVNÍHO CENTRA MLÁDEŽE FK BAUMIT JABLONEC.

22

V klubu působíte osm let, co se za tu dobu podařilo? Myslím, že toho je víc, ale asi největší úspěch je, že se nám podařilo stabilizovat Sportovní centrum mládeže, jak trenérsky, tak výkonnostně. Hrajeme nejvyšší dorosteneckou soutěž, mladší dorost je zařazen do soutěže Elite v  Čechách. Podařilo se nám stabilizovat sportovní třídy při Základní škole Mozartova v Jablonci tak, aby odpovídaly požadavkům Fotbalové asociace České republiky. Týká se to především ustálení počtu hráčů v  jednotlivých sportovních třídách - 6. – 9. třída. Také se nám povedlo vylepšit zázemí pro mládež, které musí rovněž splňovat přísná kritéria FAČRu. V hodnocení hracích a  tréninkových ploch a  zázemí, které svaz provádí, jsme byli zařazeni do skupiny A, tedy do nejvyšší. Zázemí bychom chtěli i nadále vylepšovat. V tomto máme velkou podporu majitele klubu, jenž dění v mládežnickém úseku bedlivě sleduje.

Je to velký počet dětí, jak jste na tom s trenéry a jejich kvalifikací? Za tu dobu, co jsem u mládeže, se samozřejmě mnoho lidí prostřídalo, ale v současné době se nám podařilo stabilizovat trenérský tým napříč soutěžemi, a to i díky větší podpoře vedení klubu. Dbáme na  vzdělávání trenérů, což důsledně hlídá i  FAČR, který provádí kontroly, zda na postech jsou trenéři s  potřebnými licencemi. Také proto neustále nutíme trenéry do  vzdělávání, nyní studuje mládežnickou profilicenci Jiří Vágner.

Kolik týmů má vlastně jablonecká mládež? Šestnáct. Máme tři týmy dorostu, dva celky starších žáků, plus rezervu stejné věkové kategorie, dva týmy mladších žáků a širokou přípravku, kde jsou ročníky děti narozených 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 a  nově 2009. Dále pak žákyňky a dorostenky.

Kolik lidi kromě vás pracuje v mládežnickém úseku FK BAUMIT Jablonec. Čtyři. Hlavním trenérem Sportovního centra mládeže je David Oulehla. Sportovní středisko mládeže vede Jan Kozderka, šéftrenérem přípravek je Stanislav Bejda a sekretářem mládeže Milan Kykal.

JABLONECKÝ

| 12. KOLO

Účastní se trenéři také zahraničních stáží? Zde máme určité rezervy, v loňském roce byl v  zahraničí Jan Kozderka. Vidím v tomto směru určitý prostor na  zlepšení trenérské práce a rozvoje osobnosti koučů. Plány na  realizaci stáží máme a  v  poslední době jsme navázali přímé kontakty s  francouzským SC Caen. Uvidíme, zda bychom je mohli využít i na trenérské stáže.

Smyslem mládežnického úseku je výchova hráčů pro nejvyšší soutěž, daří se vám to? Myslím, že ano, v posledním ligovém utkání na  Slavii nastoupili v  jabloneckém kádru dva naši odchovanci - Vojta Kubista a  Ondřej Mihalík. Zařazení do  ligových kádrů je třešnička na  dortu naší práce, mnoho našich odchovanců si v  minulosti zahrálo první ligu nebo hraje ligu druhou. Kromě toho máme i hráče v reprezentačních výběrech v různých věkových kategoriích, což je další vizitkou naší práce, ale stále máme na  čem pracovat, a co zlepšovat. Máme také i  několik trenérů, kteří vedou krajské výběry, i toto je ocenění kvalitní práce, kterou v Jablonci odvádíme, což v minulých letech nebylo. Nedílnou součástí trenérské práce je i  rozvoj osobnosti hráče a také klademe důraz na jeho vzdělání. Juniorská liga se hraje třetím rokem, myslíte, že to je pro vývoj mladých hráčů dobrá soutěž? Názory na  ni se různí, ale z  pohledu přechodu fotbalistů z  dorostenecké do  dospělé kategorie je to správný krok. Pro mnohé z hráčů je to další možnost fotbalového růstu a vývoje osobnosti a je dobré, že svůj talent zde mohou rozvíjet až do jedenadvaceti let.


M, JAK TRENÉRSKY, TAK VÝKONNOSTNĚ Máte srovnání výkonnosti i s týmy ze zahraničí? Dochází k přímým konfrontacím při mezinárodních turnajích, na které jsme zváni, nebo je pořádáme. Takže určité srovnání zde je a  nevedeme si úplně špatně. Jaké jsou další plány? Hlavním cílem je udržet nastavené pozice, setrvat v  nejvyšších soutěžích a  pracovat tak, aby se co nejvíce našich hráčů prosadilo v  mládežnických reprezentačních výběrech. Chceme zejména v kategorii dorostu připravit kluky tak, aby po dovršení věku byli konkurenceschopní a dokázali se prosadit v juniorce a následně i v A týmu. Ve  spolupráci s  vedením klubu pracujeme na  zkvalitnění trenérského zázemí, v  nedávné době byly vybudovány inženýrské sítě pro plánovanou výstavbu zázemí v areálu Mšeno.

KONTAKT PRO RODIČE manažer mládeže Josef Mička – tel. 721 260 226 sekretář Milan Kykal – tel. 606 394 004

12. KOLO | JABLONECKÝ

23


VĚRNOSTNÍ PROGRAM  Odměna

za každou hru

 Registrační

bonus v hodnotě 200 Kč

 Vstupní

bonus v hodnotě 500 Kč

 S jedním účtem můžeš hrát VLT, online poker, kurzové i losované hry

Účast ve hře je povolena pro hráče starší 18 let.

www.synottip.cz l synottip@synottip.cz l 800 888 100


Nová kolekce Tričko dětské

Tričko

pánské / dámské

170 Kč

180 Kč Mikina dětská

600 Kč

Polo triko

pánské / dámské

330 Kč Samolepka 10,5 x 10,5 cm

18 Kč

Mikina unisex

650 Kč

Placka

průměr 3,8 cm

35 Kč

Podtácek průměr 9 cm

10 Kč

Otevřeno: PO, ÚT, ČT, PÁ od 7:00 – 11:00 a 12:00 – 15:00 ST od 7:00 – 11:00 a 12:00 – 18:00 12. KOLO | JABLONECKÝ

25


STARŠÍ DOROST PŘIŠEL O SÉRII NEPORAZITELNOSTI V UPLYNULÝCH ČTYŘECH ZÁPASECH, KTERÉ SVĚŘENCI DAVIDA OULEHLY ODEHRÁLI OD DOMÁCÍHO ZÁPASU ÁČKA S DUKLOU PRAHA, ZÍSKALI JEN ČTYŘI BODY A PŘIŠLI O SÉRII NEPORAZITELNOSTI NA PŮDĚ SPARTY. Domácí utkání s Jihlavou, které bylo pro trenéra Davida Oulehlu hodně prestižní, protože na  Vysočině dlouhá léta působil, vyhrál Jablonec 2:0. Pak přišla domácí remíza s  Viktorií Plzeň 2:2 a  následoval duel na  půdě velmi těžkého soupeře Sparty Praha. Tam Jablonec nehrál dobře a inkasoval

2 FK BAUMIT Jablonec

3

5

1

2 FK BAUMIT Jablonec

2

2 FK BAUMIT Jablonec

26

JABLONECKÝ

0 (1:0)

| 12. KOLO

Jablonec: Repáň – Skuhravý, Drozd, Morc, Malý (41. Štěpánek) – Pelta (78. Hrnčíř), Munzar, Novák, Díl (33. Soukup) – Nesládek (73. Bulíř), Palatický (85. Vitkovič).

Branky: 21. Bulíř, 46. Nesládek – 10. Teršl, 24. Hašek.

FC Viktoria Plzeň

(1:2)

Jablonec: Repáň – Štěpánek, Skuhravý, Drozd, Soukup (81. Bulíř) – Pelta (70. Malý), Houser, Munzar, Morc (75. Díl) – Nesládek (85. Hrnčíř), Palatický.

Branky: 2., 21., 38. a 56. Wiesner, 27. Pulkrab – 29. Nesládek.

FK BAUMIT Jablonec

(4:0)

chyb a dostali deset branek. To musíme do dalšího utkání změnit. Mrzí mě to především kvůli týmu, kluci utkání odmakali, chtěli uspět a  bod byl blízko. Teď jsme byli zklamaní, ale to fotbal prostě přináší, utkání si zanalyzujeme a jdeme dál,“ hodnotí uplynulé období trenér David Oulehla.

Branky: 33. Drozd, 87. Palatický – 35. Januška, 43. Šrain, 89. Suchan.

1.FK Příbram

(1:2)

AC Sparta Praha

pět branek, což ukončilo sérii neporazitelnosti. Naposledy se zatím Jablonec představil doma proti Příbrami, se kterou přišel o remízu v  poslední minutě zápasu. „Příbram potrestala každou naší chybu. Hodně nám chyběl stoper Šedý, v posledních třech zápasech jsme udělali hodně individuálních

Jablonec: Repáň – Skuhravý (76. Štěpánek), Šedý, Drozd, Malý – Pelta (46. Díl), Bulíř (46. Hlůže), Munzar, Morc – Nesládek (82. Vitkovič), Palatický.

Branky: 42. Drozd, 60. Mihálik.

FC Vysočina Jihlava

Jablonec: Repáň – Skuhravý (89. Soukup), Šedý, Drozd, Malý – Pelta (68. Štěpánek), Houser, Munzar, Morc (78. Díl) – Mihálik, Palatický (85. Nesládek).


ého pdf

JUNIOŘI ZÍSKALI JEDNO VÍTĚZSTVÍ A DVĚ PORÁŽKY Svěřenci trenérů Pavla Drska a Jiřího Hlouška v posledních třech zápasech zažili první domácí porážku, schytali příděl v Ostravě a rozhodli dramatickou bitvu s Varnsdorfem v poslední minutě zápasu. O domácí neporazitelnost přišel Jablonec s Jihlavou, které podlehl 1:2, což se pranic nelíbilo trenéru Drskovi. Výkon Jablonce nebyl vůbec dobrý. Pak zajížděl jablonecký tým do Ostravy, kde domácí Baník trestal chyby a vyhrál vysoko 4:1, i když to byl Jablonec, který se dostal jako první do vedení. Zatím poslední utkání sehráli Jablonečtí v pondělí doma proti Varnsdorfu. Utkání bylo herně vyrovnané, ale v závěru udělali hosté faul uvnitř pokutového území a nařízenou penaltu proměnil Gebert ve vítězný gól. „Body to jsou šťastné, protože to byl remízový zápas. S předvedenou hrou ale nejsem vůbec spokojený. Na hráčích bylo vidět, že pětkrát za sebou nebodovali, někteří byli zbytečně nervózní. Častokrát jsme si komplikovali situaci, místo toho, abychom hráli jednoduchý fotbal,“ hodnotil zápas s Varnsdorfem trenér Pavel Drsek.

1 FK BAUMIT Jablonec

0

FC Baník Ostrava

1 2 (0:0)

Jablonec: Repáň – Štemberk, Tichý, Drozd, Sedláček – Moulis, Kubista (56. Houser), Čížek (46. Novák), Breda (84. Kovačevič), Gebert – Kuhn (76. Nesládek).

Branky: 17. a 68. Šašinka, 33. Helešic, 45. Matěj – 5. Kovačevič.

FK BAUMIT Jablonec

(3:1)

1 FK BAUMIT Jablonec

FK Varnsdorf

(0:0)

4

Branky: 89. Gebert (P).

Jablonec: Krásný – Štemberk, Tichý, Karásek (46. Drozd), Žemba – Gebert, Munzar, Kovačevič (60. Kuhn), Sedláček (67. Štěpánek) – Breda, Mihálik (74. Palatický).

Branky: 73. Čížek – 58. Kliment, 79. Fulnek.

FC Vysočina Jihlava

Jablonec: Krásný – Sedláček (54. Štěpánek), Tichý, Karásek, Žemba – Loučka (46. Čížek), Rozkovec – Kovačević (21. Breda), Gebert, Crnkić (46. Moulis) – Štědronský (59. Kuhn).

12. KOLO | JABLONECKÝ

27


SOUHRN VÝSLEDKŮ MLÁDEŽE FK BAUMIT JABLONEC Česká liga U17 (B dorost)

FC Viktoria Plzeň – FK BAUMIT Jablonec 5:2 (3:0) Branky Jablonce: Hlůže 2. Sestava Jablonce: Richter – Wolf, Štětkář D., Petržilka, Kováčik – Frenc, Hlůže – Fojtík, Jelínek, Kozák – Ságner. Střídali: Dědek, Šum, Halabak, Veselouš.

Česká liga U16 (C dorost)

3, Jandura T. 2, Jandura D. 2, Linhart 2, Polák D. 2, Jodas, Ryml. Sestavy Jablonce: I. Lomský – Chropůvka, Jelínek, Malý, Loinhart, Hrubý, Šáfr, Drda. Střídali: Řezníček, Jandura T., Polák D. II. Viktorín – Hampl, Ryml, Jandura D., Černák, Skalický, Folprecht, Polák M. Střídali: Strnad, Jodas, Nykrín, Novák.

KP U15 (Rezerva)

FC Viktoria Plzeň – FK BAUMIT Jablonec 5:0 (3:0) Sestava Jablonce: Mička – Halfar, Petržilka, Kratochvíla, Žďárský – Tichý, Bělina, Süsser, Havel – Ďuriš, Benda.

FC Nový Bor – FK BAUMIT Jablonec 1:4 (1:1) Branky Jablonce: Rulec 2, Špinka, Řezníček. Sestava Jablonce: Nestler – Nitsche, Džmura, Bahník, Kolář – Vondruška, Vajner, Šír, Špinka – Rulec, Řezníček.

Česká liga U15 (A žáci)

KP U13 (E žáci)

FK Ústí nad Labem – FK BAUMIT Jablonec 4:1 (2:0) Branka Jablonce: Landfeld. Sestava Jablonce: Krčmárik – Brandejs, Resl, Hušek, Hejduk – Pařík, Tokár, Landfeld, Štolba, Zmeškal – Javůrek M. Střídali: Javůrek P., Tkačenko, Jákl.

LOKO Česká Lípa – FK BAUMIT Jablonec 5:7 (0:5) Branky Jablonce: Kubín 2, Phan 2, Kubík, Zámečník, Vaclavů. Sestava Jablonce: Velik – Sýkora J., Brodský, Kubík, Kubín, Solfronk, Vaclavů, Zámečník, Phan.

Česká liga U14 (B žáci)

I. A třída U13 (E žáci)

FK Ústí nad Labem – FK BAUMIT Jablonec 2:3 (1:2) Branky Jablonce: Obršlík 2, Scholz. Sestava Jablonce: Gregor – Šimůnek, Michálko, Podzimek, Hrušovský, Obršlík, Málek, Vlach, Scholz, Janda, Vobejda. Střídali: Kobr, Jeřábek, Loos.

FC Nový Bor – FK BAUMIT Jablonec 2:3 (0:3) Branky Jablonce: Bím, Karban, Žitka. Sestava Jablonce: Andrle (Kotek) – Voldán, Vítek A., Karban, Žitka, Sýkora V., Vítek F., Bím, Hruška.

Česká liga U13 (C žáci)

Česká fotbalová liga žen

FK BAUMIT Jablonec – RMSK Cidlina Nový Bydžov 9:4 (5:4) Branky Jablonce: Korber 3, Kiss 2, Pakula P. 2, Černák, Pakula E. Sestavy Jablonce: I. Přbyl – Polák, Bistiak, Kiss, Vachník, Šálek, Černák, Fidra. Střídali: Rucek, Strnad. II. Kochánek – Michálek, Vltavský, Pakula E., Jodas, Korber, Pakula P., Kopecký. Střídali: Fiala, Skalický.

Česká liga U12 (D žáci)

FK BAUMIT Jablonec – RMSK Cidlina Nový Bydžov 30:4 (16:2) Branky Jablonce: Skalický 5, Černák 3, Strnad 3, Hrubý 3, Drda 3, Řezníček

1.FK Příbram – FK BAUMIT Jablonec 2:2 (0:2) Branky Jablonce: 20. Sisrová, 22. Trojáková. Sestava Jablonce: Bistiaková – Sisrová J., Bornerová, Palovčíková, Málková – Holinská – Sisrová T. (83. Klápšťová), Fialová, Pecháčková, Katonová – Trojáková. FK BAUMIT Jablonec – FK Dukla Praha 0:6 (0:2) Sestava Jablonce: Bistiaková – Sisrová J. (60. Klápšťová), Bornerová, Palovčíková, Málková (55. Doležalová) – Holinská – Katonová, Fialová, Pecháčková, Sisrová T. (72. Kyselová) – Trojáková (68. Gadziňská).

ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

Největší rotační tiskárna v České republice s více než 50letou tradicí 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC

28

JABLONECKÝ

| 12. KOLO

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


Lucie HLAVSOVÁ Věk: Výška / váha: 21 let 170 cm / 56 kg

PŘEDSTAVUJEME NAŠE HOSTESKY

Míry: 95 – 61 – 93

Zájmy: tanec, sport

PRÁCI NA STADIONU V JABLONCI SI UŽÍVÁM Pracovat v Jablonci je zábavné a užívám si to. Především prodej piva přímo na tribunách! Studuji na vysoké škole obor Rekreologie, protože mě baví sport a  obor mi přijde velmi zajímavý a  nevšední. V  budoucnu bych se ráda živila například jako fyzioterapeutka. Svůj volný čas trávím s rodinou, přítelem nebo kamarády. Ráda chodím s přáteli do kina nebo do kavárny a večer pak do baru nebo na  nějaký večírek. Fotbalistům FK BAUMIT Jablonec budu fandit, aby se jim i nadále dařilo.

Každý návštěvník je povinen se seznámit s Návštěvním řádem! Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2014/2015, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice). Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře. Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

Objednávk y telefon: 483 330 333

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

12. KOLO | JABLONECKÝ

29


31. 10. 2014 od 18.00

EWA FARNA SPECIÁLNÍ HOST UTKÁNÍ

BÍLÍ TYGŘI

LIBEREC - PSG ZLÍN Každé dítě obdrží kšiltovku Bílých Tygrů Liberec Speciální focení s cheerleaders ... těšit se můžete na další překvapení tohoto utkání!


NIKE COM/ELASTICO NIKE.COM/ELASTICO

Jablonecký gól 12. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 12. kola SYNOT ligy FK BAUMIT Jablonec - FK Teplice.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you