Page 1

XC70


W VOLVO NA PIERWSZYM MIEJSCU JEST ZAWSZE CZŁOWIEK.

| 1

POWITANIE

Skandynawscy projektanci, zanim podejmą proces twórczy, przyglądają się osobie, która będzie użytkownikiem danej rzeczy. Zadają sobie pytanie: „co możemy zrobić dla poprawy komfortu życia tej osoby?”. Pochodzimy ze Szwecji, dlatego podczas projektowania samochodów zawsze stosujemy tę filozofię. Gdy inni producenci myślą przede wszystkim o technologii, próbując na koniec wtłoczyć weń człowieka, dla nas właśnie człowiek to punkt wyjścia. Forma podąża za funkcją, a gdy projektowanie przebiega pod kątem potrzeb człowieka, rezultat jest doskonały – w sposób naturalny. Uważamy, że obcowanie człowieka z samochodem powinno być źródłem natchnienia i radości. Taka filozofia pozwoliła nam wprowadzić w życie wiele bezcennych rozwiązań. Trzypunktowy pas bezpieczeństwa? To nasz wynalazek z 1959 roku. Zawsze dużą wagę przywiązywaliśmy do poszanowania środowiska naturalnego – w 1976 roku po raz pierwszy zastosowaliśmy w naszych autach czujnik kontrolujący skład spalin (sondę Lambda), dzięki któremu spadła emisja toksycznych związków oraz zużycie paliwa, a także poprawiły się osiągi samochodów.


W SZWECJI DOBRE WZORNICTWO TO NIE LUKSUS, LECZ STYL ŻYCIA.


POWITANIE

| 3

Innowacje to druga twarz Volvo – może właśnie dlatego, że pochodzimy ze Szwecji. Jak na dość nie­ pozorny kraj jesteśmy wyjątkowo twórczy. Ufamy, że wynika to z wiary w siebie i w słuszność obranego kierunku, nawet jeśli inni postępują zupełnie inaczej. Doskonały przykład to nasze fotele. Na początku lat 60. rozpoczęliśmy współpracę z ortopedami z Chalmers University of Technology w Goeteborgu. Lekarze byli zaskoczeni naszymi pytaniami – nigdy wcześniej żaden projektant samochodowego fotela nie prosił ich o poradę. Powstające w wyniku tej współpracy ergonomiczne i zapewniające nadzwyczajny komfort fotele są znane i doceniane przez kierowców na całym świecie. Jak przystało na skandynawskich rzemieślników, w naszej pracy wykorzystujemy tylko najlepsze materiały – jak na przykład twarda stal borowa, z której zbudowane są klatki bezpieczeństwa nadwozi naszych aut. W kabinach stosujemy materiały naturalne – nie dlatego, że to chwilowa moda, lecz dlatego, że są zdrowe i przyjemne w dotyku. W naturalny sposób tworzymy rzeczy piękne i przy­ jazne człowiekowi. Bo w Szwecji dobre wzornictwo to nie luksus, lecz styl życia.


XC70. DLA ŚMIAŁKÓW, KTÓRZY SAMI USTALAJĄ REGUŁY. I DROGI DO CELU. TWÓJ NOWY SAMOCHÓD

VOLVO XC70  |  4

Chcesz mieć elegenckie, znakomicie wykończone i wszechstronne kombi. Auto wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, które jednak nie zawsze będzie jeździć po idealnych drogach – czasem zechcesz bowiem wypuścić się w trudniejszy teren. Pomyśleliśmy: dlaczego nie zbudować samochodu, który spełni wszystkie te oczekiwania? Tak powstało mocne i trwałe, luksusowo wykończone kombi, zdolne do sprawnego poruszania się w każdym terenie. Gdy w 1997 roku na rynku pojawiło się Volvo V70 Cross Country – poprzednik dzisiejszego XC70 – był to samochód iście pionierski. „Wpłynęliśmy na powstanie zupełnie nowego segmentu aut; jesteśmy z tego naprawdę dumni” – mówi Lex Kerssemakers, wiceprezes Volvo, który nadzorował powstanie XC70. „Naszym celem w pracy nad serią XC było stworzenie samochodu dynamicznego i komfortowego, z nadzwyczajnym potencjałem do jazdy terenowej.” Volvo XC70 jest owocem tej filozofii. Najnowsze wcielenie modelu to samochód o wyrafinowanym wzornictwie, które podkreśla jego moc i możliwości. To obdarzone nadzwyczajnymi cechami luksusowe kombi powstało dla tych, którzy oczekują naprawdę wyjątkowej przygody.

Z napędem AWD i układem kontroli zjazdu ze wzniesień, świat nie będzie miał przed Tobą tajemnic.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZEGO DEALERA NA VOLVOCARS.PL


XC70 JEST NA SERIO. TO WIDAĆ. NIEPOWTARZALNE WZORNICTWO

VOLVO XC70  | 6

XC70 nigdy nie ukrywało swojej awanturniczej natury. Z nową kratą wlotu powietrza i charakterystycznym logo, nowe XC70 wygląda na jeszcze bardziej pewne siebie. Nowe światła do jazdy dziennej i srebrne elementy wykończenia karoserii podkreślają styl auta, nawet gdy są zachlapane błotem. Ten samochód potrafi zachować klasę w każdej sytuacji i bez trudu wtapia się w otoczenie – czy jest to polna droga czy hotelowy podjazd. Energiczną osobowość XC70 podkreślają typowo terenowe detale. Zaprojektowane ze smakiem osłony podwozia przydadzą się podczas pokonywania większych nierówności. Elementy z czarnego tworzywa otaczają światła dzienne, zaznaczając ich położenie. Tylne lampy także zostały zmienione – teraz zawierają oparte na diodach elementy światło­ wodowe. Zachowując typowy dla Volvo kształt, nabrały elegancji. Wszyst­ kie te zabiegi jeszcze mocniej podkreśliły duszę i charakter Volvo XC70.

Nowe światła do jazdy dziennej, nowa atrapa o strukturze plastra miodu oraz srebrne, matowe elementy wykończenia nadają nowemu XC70 wyszukany, nowoczesny charakter.

WIĘCEJ INFORMACJI O WZORNICTWIE XC70 ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


SKANDYNAWSKIE WNĘTRZE NA CZTERECH KOŁACH.


KABINA TWOJEGO SAMOCHODU 

VOLVO XC70  | 9

Tak zaprojektowaliśmy Volvo XC70 by wszędzie prezentowało się z fasonem – bez względu na pogodę. Dlatego auto można wyposażyć w podgrzewaną przednią szybę, podgrzewane siedzenia i podgrzewaną kierownicę. Nie trzeba już zeskrobywać lodu – wystarczy nacisnąć guzik, by włączyć ogrzewanie przedniej i tylnej szyby oraz bocznych lusterek. Zmarznięte dłonie z pewnością docenią ciepłe koło kierownicy, uprzyjemniające zimową jazdę. Temperatura spada – a to dopiero początek przygody.

Oświetlenie Ambient Light delikatnie zaznacza światłem ważne punkty w samochodzie. Biała poświata pozwala w ciemności łatwo odnaleźć przełączniki regulacji fotela, uchwyt na kubek czy sprawnie układać torby w bagażniku. Ergonomiczne fotele pozwalają zaś na długą jazdę bez uczucia zmęczenia.


W NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA TRUDNO JEST DOJECHAĆ. DO ZOBACZENIA WŁAŚNIE TAM.

Wybierasz to, co lubisz – zawieszenie Four-C pozwala ustawić jeden z trzech trybów jazdy. „Comfort” i „Sport” nie wymagają komentarza. Sprawdź jednak, jak auto trzyma się drogi po przełączeniu na „Advanced”! Ustawienia można zmieniać w dowolnej chwili, jednym przyciskiem.

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


SAMOCHÓD NA KAŻDĄ POGODĘ

Jest takie szwedzkie porzekadło: nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwe ubranie. Naszym zdaniem podobna zasada dotyczy samochodów. Stosując najnowsze rozwiązania, zawsze budowaliśmy auta tak, by można było nimi dojechać wszędzie, bez względu na jakość dróg czy pogodę. Volvo jest jak ubranie – tyle że bardzo uniwersalne. Z napędem na cztery koła Twoje XC70 pokaże co potrafi w terenie. Wysoki prześwit pozwoli na łatwe pokonywanie wertepów. Układ kontroli zjazdu ze wzniesień dodatkowo powiększa możliwości

VOLVO XC70  | 11

terenowe auta, czyniąc z XC70 pojazd prawdziwie uniwersalny, który czuje się tak samo dobrze w górach jak na autostradzie. Ale w imię poprawy własności terenowych XC70 wcale nie poświęciliśmy jego komfortu ani zachowania na drodze. Przeciwnie, doskonaliliśmy zawieszenie w tysiącach godzin prób i testów, by przyjemność z jazdy tym samochodem wnieść na zupełnie nowy poziom. Oczywiście, to tylko słowa – umów się na jazdę próbną, a przekonasz się dlaczego o XC70 mówimy z taką dumą.


VOLVO SENSUS. NATURALNIE TY DECYDUJESZ. 

TWOJA PRZESTRZEŃ  | 13

To prawda, Volvo XC70 jest piękne. Ale czy całą przyjemność z jego oglądania mają czerpać tylko ci, którzy patrzą z zewnątrz? Ponieważ to Ty spędzasz za kierownicą najwięcej czasu, odpowiednio zaprojekto­ waliśmy przestrzeń wokół Twojego fotela. Wszystkie wskaźniki i regula­ tory rozmieszczone są logicznie i intuicyjnie. Tak wygląda samochód budowany wokół człowieka. Tę filozofię tworzenia nazywamy „Sensus”. Jej najnowszym przejawem jest projekt efektownego cyfrowego wyświetlacza Adaptive Digital Display. Przekazuje on kierowcy wszelkie niezbędne informacje, wyświetlając je w jednym z trzech graficznych trybów pracy – Elegance, Eco lub Performance. Wraz z ekranem systemu Sensus pozwala on na wygodne sterowanie funkcjami auta. To nie wszystko: układ Sensus Connected Touch zamienia 7-calowy dotykowy ekran w centrum multimedialne z wygodnym dostępem do nawigacji, plików muzycznych i internetu. Co więcej, nie musisz nawet wsiadać do swojego Volvo by się z nim porozumieć. Dzięki aplikacji Volvo On Call masz zdalny dostęp do wielu funkcji – możesz sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku albo upewnić się, że samochód jest zamknięty. Łączysz się z samochodem bez względu na to gdzie jesteś – w domu, w pracy czy na drugim końcu świata. Potrzebny jest tylko dostęp do sieci internetowej. Ale to nie tylko ekran czy aplikacje decydują o nadzwyczajnej funkcjo­ nalności auta. Wiele uwagi poświęciliśmy na opracowanie koła kiero­ wnicy czy konsoli środkowej z intuicyjnymi przyciskami klimatyzacji.

ZANURZ SIĘ W DŹWIĘKU Uważamy, że słuchanie muzyki w Volvo powinna być prawdziwą przyjemnością. Dlatego we współpracy z fachowcami z Audyssey Laboratories opracowaliśmy doskonały multimedialny system audio. Nasz Premium Sound Multi Media System to dwanaście głośników, procesor dźwięku MultEQ, moc 5x130 watów i możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku. Ten sprzęt spełni oczekiwania każdego pasażera.

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL Elegancki, mieniący się żywymi kolorami wyświetlacz może pracować w jednym z trzech trybów – Elegance, Eco lub Performance.

7


Tu zamontowaliśmy radar, widzisz? Jest ukryty za atrapą i stale pracuje by zapewnić bezpieczeństwo Tobie oraz wszystkim wokół. Układ ostrzegania przed kolizją wraz z awaryjnym hamowaniem i systemem wykrywania pieszych to przełom w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.

City Safety dba byś podczas jazdy w mieście nie najechał przypadkowo na poprzedzający pojazd, gdy ten nagle zahamuje. System działa do prędkości 50 km/h -zawczasu wykrywa możliwość stłuczki i, gdy to konieczne, automatycznie hamuje.

System monitorowania BLIS ostrzega kierowcę, jeżeli wykryje pojazd zbliżający się w tzw. martwym polu lusterek. Gdy jakiś samochód lub motor pojawi się w tym polu, małe pomarańczowe światło systemu ostrzeże kierowcę przed niefrasobliwą zmianą pasa ruchu. Funkcja jest szczególnie przydatna na zatłoczonych drogach wielopasmowych.

Tak samo jak o Ciebie, troszczymy się o innych uczestników ruchu. Układ wykrywania pieszych połączony z systemem automatycznego hamowania zadba o to, by nie doszło do wypadku gdy ktoś nieoczekiwanie wtargnie przed maskę auta.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL


WŁAŚNIE. CZY WSPOMINALIŚMY JUŻ O BEZPIECZEŃSTWIE? 

W 1927 roku Assar Gabrielsson i Gustaf Larson, założyciele naszej firmy, postanowili produkować tak mocne samochody, które dawałyby sobie radę na kiepskich wiejskich drogach. Wiedzieli jednak, że wytrzymała konstrukcja to nie wszystko. „Samocho­ dami jeżdżą ludzie” – powtarzali – „dlatego głównym celem wszystkiego co robimy w Volvo jest – i musi pozostać – bezpieczeństwo”. Teraz chcemy, by w 2020 roku ani jedna osoba, jadąc nowym Volvo, nie zginęła ani nie została ciężko ranna. Ojcowie Volvo z pewnością by nas poparli. Aby osiągnąć cel, naszpikowaliśmy XC70 inteli­ gentnymi układami podnoszącymi bezpieczeństwo. Dzięki nim pasażerowie są chronieni w razie wypadku – lub w ogóle mogą go uniknąć. To jest właśnie IntelliSafe. Kierowcy XC70 bardzo lubią prowadzić, jednak dziś drogi są tak zatłoczone, że kierowcy są stale narażeni na błędy innych. Volvo podczas ewentualnej kraksy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, ale filozofia IntelliSafe to zupełnie

TROSZCZYMY SIĘ O CIEBIE  | 15

nowa jakość. To kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa obejmujące szereg zmyślnych systemów, takich jak City Safety, ostrzeganie przed kolizją plus automatyczne hamowanie, wykrywanie pieszych i rowerzystów. Dobrze jest prowadzić swoje XC70 wiedząc, że jest wyposażone w wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo jazdy – takich jak układ dynamicz­ nej kontroli trakcji (DSTC). Jeśli nastąpi ryzyko utra­ ty przyczepności, DSTC zatroszczy się o precyzyjny rozdział mocy i siły hamowania do kół, by nie doszło do poślizgu. Siedząc za kierownicą pewnie nawet nic nie zauważysz. I o to chodzi – to znaczy, że dobrze wykonaliśmy swoje zadanie.


NAJWIĘCEJ SATYSFAKCJI CZERPIESZ WTEDY GDY PROWADZISZ ODPOWIEDZIALNIE.
U podstaw projektowania każdego Volvo leży troska o środowisko naturalne. Technologia Drive-E to wyższa wydajność silnika i niższe koszty eksploatacji bez rezygnowania z przyjemności prowadzenia. Mniejsze tarcie w silnikach, technologia Start/ Stop, odzyskiwanie energii hamowania – dzięki Drive-E przyczyniamy się do idei zrównoważonego rozwoju. Energia elektryczna w naszych szwedzkich fabrykach pochodzi wyłącznie z hydroelektrowni.

WYBÓR NAPĘDU  | 17

Ekologiczna świadomość, dbałość o środowisko to nieodłączna część pojmowanego przez nas inteligentnego luksusu. Gama silników Volvo XC70 jest bardzo bogata – obejmuje jednostki od pięciocylindrowego, dwulitrowego turbodiesla D4, emitującego zaledwie 139 g CO2 na kilometr, po benzynową wersję AWD z trzylitrowym silnikiem T6 o mocy aż 304 koni mechanicznych.


PRZESTRZEŃ. TO NAJWIĘKSZY LUKSUS.


VOLVO XC70  | 19

PAKUJ SIĘ I W DROGĘ!

XC70 nie nosiłoby znaczka Volvo, gdyby nie było wystarczająco praktyczne i pomocne w podejmowaniu wyzwań dnia codziennego. Na przykład, tylna kanapa dzielona jest w proporcji 40/20/40, oferując jeszcze więcej możliwych kombinacji aranżacji wnętrza. Podróżujecie we trójkę, z dużym bagażem? Żaden kłopot – po prostu złóż dwie trzecie tylnego oparcia. Narty,

deska snowboardowa? Wystarczy złożyć środkowe siedzenie, po bokach wciąż mogą podróżować dwie osoby. Możesz też złożyć oparcie jednego bocznego siedzenia, dwie trzecie kanapy pozostawiając pasażerom. Z kolei po złożeniu wszystkich tylnych siedzeń, otrzymujesz potężną, 1600-litrową przestrzeń ładunkową. To wystarczy na każdą eksapadę.

XC70 jest wyposażone w elektrycznie sterowaną klapę bagażnika, którą można otworzyć zdalnie, za pomocą pilota. Rodzice z pewnością docenią dwustopniowe, zintegrowane z tylną kanapą siedziska dla dzieci.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL


KTÓRYM XC70 JESTEŚ? WYRAŹ SIEBIE

VOLVO XC70  | 20

XC70? Gratulujemy wyboru! Masz już upatrzony silnik, czas wybrać wyposażenie. Przygotowaliśmy cztery różne wersje – bez względu na osobiste preferencje z pewnością któraś przypadnie Ci do gustu.

XC70 Wyposażenie: trójdzielna tylna kanapa 40/20/40 | aluminiowe elementy ozdobne | 16-calowe obręcze Cecino ze stopu aluminium | napęd AWD (w zależności od wersji silnikowej) | poduszka powietrzna kierowcy i pasażera | sterowanie audio w kierownicy | sygnalizacja niezapiętych pasów na wszystkich siedzeniach | jasne listwy wokółokienne | układ City Safety | tempomat | uchwyt na kubek w tylnym podłokietniku | uchwyty na kubki w konsoli środkowej | boczne poduszki powietrzne | układ dynamicznej kontroli trakcji DSTC (Dynamic Stability and Traction Control) | dodatkowa nagrzewnica (tylko diesel) | elektroniczna klimatyzacja (ECC) | elektryczny hamulec postojowy | cztery aluminiowe uchwyty na bocznej ścianie bagażnika | osłony z przodu i z tyłu podwozia | podświetlane lusterko wewnętrzne kierowcy i pasażera | układ kontroli zjazdu ze wzniesień (tylko wersje AWD) | kurtyny boczne (IC) | system mocowania ISOFIX na tylnych siedzeniach | skórzane pokrycie dźwigni skrzyni biegów | pokryte skórą koło kierownicy | roleta bagażnika | światła LED do jazdy dziennej, w przednim spojlerze | zamykany schowek w bagażniku | system audio Performance z 5-calowym ekranem | zdalnie sterowany zamek centralny | relingi dachowe XC | stalowa siatka zabezpieczająca | system chroniący przed skutkami zderzeń bocznych (SIPS) | wskaźnik temperatury zewnętrznej | dywaniki podłogowe | tapicerka tekstylnowinylowa | komputer pokładowy | system zapobiegający urazom kręgosłupa szyjnego WHIPS


+ MOMENTUM

+ SUMMUM

zawiera wyposażenie podstawowe oraz:

zawiera wyposażenie Momentum oraz:

17-calowe obręcze Kalder ze stopu aluminium | samoczynnie przyciemniające się lusterko wsteczne | cyfrowy wyświetlacz zegarów | audio High Performance z 5-calowym ekranem i zestawem głośnomówiącym Bluetooth® | skórzane koło kierownicy wykończone aluminium | tapicerka skórzana | czujniki parkowania z tyłu | czujnik deszczu | składane lusterka boczne | intuicyjna regulacja klimatyzacji

system reflektorów skrętnych (ABL) | 17-calowe obręcze Pan ze stopu aluminium | spryskiwacze reflektorów | system High Performance Multi Media z 7-calowym ekranem | specjalne oświetlenie wnętrza | elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawień | nawigacja (RTI)


XC70 TO TWÓJ DOM Z DALA OD DOMU. ZAZNACZ TO. ZAPROJEKTUJ KABINĘ PO SWOJEMU

Oto elegancka, zaprojektowana ze smakiem kabina XC70. Wystarczy dotknąć metalowych elementów ozdobnych w desce rozdzielczej lub tkaniny pokrywającej słupki drzwiowe by przekonać się o doskonałej jakości wykończenia XC70. Z pomocą bogatej palety elementów wyposażenia, zaprojektowanych według najlepszych skandynawskich wzorów, można nadać wnętrzu auta bardziej osobisty charakter.

Fotele Comfort mogą być wykończone tapicerką tekstylną lub skórą – także perforowaną i wentylowaną, w wersji Inscription. Kierownica może być podgrzewana, co z pewnością docenisz w mroźne zimowe poranki. Łatwo dobierzesz do niej odpowiednie wykończenie środkowej konsoli. A gdy już zajmiesz miejsce za kierownicą, z pewnością docenisz nowo zaprojektowany, czytelny zestaw zegarów, albo – jeśli wolisz – wyświetlacz cyfrowy z trzema trybami pracy.
Pakiet Inscription to paleta atrakcyjnych pozycji wyposażenia , które można dowolnie zestawiać. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie wyglądu auta do własnych preferencji. Pokryta skórą deska rozdzielcza nadaje wnętrzu kabiny zupełnie nowy

VOLVO XC70  | 23

charakter, podobnie jak konsola środkowa w kolorze Sanded Silver. Inscription to przygoda w najlepszym stylu.

Fotele sygnowane logo Inscription pokrywane są najlepszymi gatunkami skóry marki Bridge of Weir. To gwarancja nadzwyczajnej miękkości i trwałości skóry.


TAPICERKA SKÓRZANA INSCRIPTION, Z WENTYLACJĄ

Inscription, skóra (FG01) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription, skóra (FG0N) Orzechowa (Chestnut), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription, skóra (FG0J) Brązowa (Toscana Tan), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription, skóra (FG12) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige)*

Inscription, skóra (FG1B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige)**

ELEMENTY WYKOŃCZENIA

Inscription srebrne (Sanded Silver)

Drewniane (Modern wood)

Drewniane (Classic wood)

Kratkowane (Crossed aluminium)

Kratkowane (Cross Avenue)

Aluminiowe (Feather Line aluminium)

* z brązową (Espresso Brown) górną częścią deski rozdzielczej (dolna część jasnobeżowa – Soft Beige) ** z czarną (Offblack) górną częścią deski rozdzielczej (dolna część jasnobeżowa – Soft Beige)


VOLVO XC70  | 25

TAPICERKA ZE SKÓRY PERFOROWANEJ 

Skóra perforowana (F21B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Skóra perforowana (F21A) Brązowa (Espresso Brown), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Skóra (F10G) Jasnoszara (Blond), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra (F11B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Skóra perforowana (F201) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

TAPICERKA SKÓRZANA

Skóra (F101) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

TAPICERKA SKÓRZANA DYNAMIC

Skóra Dynamic (FL01) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra (F11A) Brązowa (Espresso Brown), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige) TAPICERKA SUNDBY T-TEC

Sundby, T-Tec/textile (F501) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz


Pan, 7.5x18", Silver Bright


VOLVO XC70  | 27

OBRĘCZE ZE STOPU ALUMINIUM

Erakir, 8x19" Glossy Black

Erakir, 8x19" Black Chrome

Erakir, 8x19" Diamond Cut/Matte Silver Stone

Erakir, 8x19" Diamond Cut/Matte Tech Black

Merac, 7.5x18" Glossy Black

Zephyrus, 7.5x18" Diamond Cut/ Matte Tech Black

Valder, 7.5x17" Diamond Cut/Silver Bright

Valder, 7.5x17" Silver

Cecino, 7x16" Silver Stone


Daj się zauważyć. Dopasowany kolorystycznie tylny spojler nie tylko zaznaczy sportowy styl nadwozia, ale także wzmocni docisk tylnej osi podczas szybkiej jazdy, dodatkowo poprawiając znakomitą charakterystykę jazdy XC70.

DOPASUJ WŁASNE XC70 DO SWOJEGO STYLU ŻYCIA. AKCESORIA

VOLVO XC70  | 28

Przy kupowaniu nowego Volvo największa frajda to urządzanie auta zgodnie z własnym gustem i potrzebami. Możesz to łatwo zrobić, korzystając z bogatej palety firmowych akcesoriów. Dzięki dodatkom z serii Exterior Styling Twoje XC70 nabierze sportowego i przy tym bezpretensjonalnego charakteru. Zaś system Sensus Connected Touch zamieni XC70 w prawdziwe centrum multimedialne. WIĘCEJ AKCESORIÓW ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


Akcesoria z serii Exterior Styling pozwalają podkreślić elegancki, dynamiczny i bardziej osobisty charakter Twojego samochodu.

Aluminiowe, matowe nakładki boczne doskonale pasują do progów i innych detali nadwozia. Dobrze komponują się także z efektownymi, 19-calowymi czarnymi kołami Erakir.

Masz ochotę zatrzymać się na kawę? Musisz jeszcze po drodze kupić kwiaty? Sensus Connected Touch pomoże Ci znaleźć potrzebne miejsce, korzystając z serwisu Google i pokładowej nawigacji iGo. Komunikaty graficzne i głosowe pewnie poprowadzą Cię do celu.

Sensus Connected Touch połączony jest z serwisem Spotify™. Wystarczy, że powiesz głośno, którego artysty chcesz posłuchać, z głośników popłynie muzyka. System współpracuje z nośnikami pamięci USB, smartfonami czy tabletami. Pod ręką masz także setki stacji radiowych z całego świata.

Dzięki Volvo możesz być w stałym kontakcie w rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub poczty elektronicznej. Możesz też zamienić Volvo w jeżdżący hot-spot, łącząc modem USB lub smartfon z systemem Sensus Connected Touch, i swobodnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do sieci.


NIE MUSISZ SIĘ O NIC MARTWIĆ. NIC A NIC.


VOLVO XC70  | 31

OPIEKA VOLVO 

Szczęście to brak trosk. Wtedy wszystko toczy się gładko i bez przeszkód. Kupując Volvo kupujesz beztroskę. Finansowanie, ubezpieczenia, przeglądy, naprawy, zmiana opon, mycie samochodu – we wszystkich tych niezbyt interesujących kwestiach uczynimy Twoje życie łatwiejszym. Twój dealer Volvo zaoferuje Ci wszelkie niezbędne usługi. Nie musisz się o nic martwić.

ZAKUP I EKSPLOATACJA

SERWIS I PRZEGLĄDY

W RAZIE POTRZEBY

• Gwarancja • Finansowanie • Leasing • Ubezpieczenie • Umowa serwisowa • Strona My Volvo

• Volvo Service 2.0 • Aktualizacja oprogramowania • Doradca Serwisowy • Wynajem samochodów • Volvo Professional Car Care • Wymiana opon

• Volvo Assistance • Naprawy • Usuwanie uszkodzeń szyb • Usuwanie wgnieceń karoserii • Serwis klimatyzacji

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL


DANE TECHNICZNE

1010

981

801 1878/1089

724 1604

1604

697 4

210

106

979

880

210

2815

1614

1045

1870

4838

2119

1604 1614

1457

1434

1580

1223

1870

2119 210 1580 1870 2119

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL
T6 AWD

D5 AWD

Typ silnika:

3.0L, 6-cylindrowy rzędowy, benzynowy, twin-turbo

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry /100 km, tryb mieszany; man/auto:

–/10.6

5.3/6.4

Emisja CO2 g/km, man/auto:

–/248

139/169

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

224 (304) 5600

158 (215) 4000

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

440/2100–4200

420/1500–3250 (man) 440/1500–3000 (auto)

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

–/6.9

8.0/8.3

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

–/210

210/205

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

D4 AWD

D4

Typ silnika:

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry /100 km, tryb mieszany; man/auto:

5.3/6.4

5.3/5.9

Emisja CO2 g/km, man/auto:

139/169

139/154

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

120 (163) 4000

120 (163) 3500

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

420/1500–2500

400/1500–2750

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

10.4/10.8

10.2/10.2

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

200/195

205/200

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

Dane techniczne mogą ulec zmianie. Aktualne informacje można uzyskać u Autoryzowanego Dealera Volvo.

Popraw osiągi swojego XC70 za pomocą pakietu Polestar. To specjalne oprogramowanie opracowane przez naszego partnera rajdowego – firmę Polestar. Korzystamy z jej pomocy i doświadczenia by stale poprawiać osiągi i wydajność naszych silników.

WIĘCEJ NA POLESTAR.COM

Uwaga: niektóre informacje podane w niniejszej broszurze mogą być nieaktualne ze względu na zmiany produkcyjne dokonane już po jej wydrukowaniu. Niektóre z opisanych lub pokazanych na zdjęciach elementów wyposażenia mogą być teraz dostępne tylko za dodatkową opłatą. Przed złożeniem zamówienia należy zasięgnąć informacji u Autoryzowanego Dealera Volvo. Producent zastrzega sobie prawo dokonywania w dowolnym momencie zmian cen, kolorów, materiałów, modeli i danych technicznych bez uprzedzenia.


019 Black Stone

614 Ice White

452 Black Sapphire metallic

477 Inscription Electric Silver metallic

484 Seashell metallic


498 Caspian Blue metallic

700 Twilight Bronze metallic

702 Flamenco Red metallic

707 Inscription Crystal White Pearl metallic

711 Bright Silver metallic


VOLVOCARS.PL

VOLVO XC70

Volvo XC70  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you