Page 1

V70


W VOLVO NA PIERWSZYM MIEJSCU JEST ZAWSZE CZŁOWIEK.

POWITANIE

| 1

Skandynawscy projektanci, zanim podejmą proces twórczy, przyglądają się osobie, która będzie użytkownikiem danej rzeczy. Zadają sobie pytanie: „co możemy zrobić dla poprawy komfortu życia tej osoby?”. Pochodzimy ze Szwecji, dlatego podczas projektowania samochodów zawsze stosujemy tę filozofię. Gdy inni producenci myślą przede wszyst­ kim o technologii, próbując na koniec wtłoczyć weń człowieka, dla nas właśnie człowiek to punkt wyjścia. Forma podąża za funkcją, a gdy projektowanie przebiega pod kątem potrzeb człowieka, rezultat jest doskonały – w sposób naturalny. Uważamy, że obcowanie człowieka z samochodem powinno być źródłem natchnienia i radości. Taka filozofia pozwoliła nam wprowadzić w życie wiele bezcennych rozwiązań. Trzypunktowy pas bezpieczeństwa? To nasz wynalazek z 1959 roku. Zawsze dużą wagę przywiązywaliśmy do poszanowania środowiska naturalnego – w 1976 roku po raz pierwszy zastosowaliśmy w naszych autach czujnik kontrolujący skład spalin (sondę Lambda), dzięki któremu spadła emisja toksycznych związków oraz zużycie paliwa, a także poprawiły się osiągi samochodów.


W SZWECJI DOBRE WZORNICTWO TO NIE LUKSUS, LECZ STYL ŻYCIA.


POWITANIE

| 3

Innowacje to druga twarz Volvo – może właśnie dlatego, że pochodzimy ze Szwecji. Jak na dość nie­ pozorny kraj jesteśmy wyjątkowo twórczy. Ufamy, że wynika to z wiary w siebie i w słuszność obranego kierunku, nawet jeśli inni postępują zupełnie inaczej. Doskonały przykład to nasze fotele. Na początku lat 60. rozpoczęliśmy współpracę z ortopedami z Chalmers University of Technology w Goeteborgu. Lekarze byli zaskoczeni naszymi pytaniami – nigdy wcześniej żaden projektant samochodowego fotela nie prosił ich o poradę. Powstające w wyniku tej współpracy ergonomiczne i zapewniające nadzwy­ czajny komfort fotele są znane i doceniane przez kierowców na całym świecie. Jak przystało na skandynawskich rzemieślników, w naszej pracy wykorzystujemy tylko najlepsze materiały – jak na przykład twarda stal borowa, z której zbudowane są klatki bezpieczeństwa nadwozi naszych aut. W kabinach stosujemy materiały naturalne – nie dlatego, że to chwilowa moda, lecz dlatego, że są zdrowe i przyjemne w dotyku. W naturalny sposób tworzymy rzeczy piękne i przy­ jazne człowiekowi. Bo w Szwecji dobre wzornictwo to nie luksus, lecz styl życia.


SAMOCHÓD ELEGANCKI I PRZY TYM PRAKTYCZNY? OTO ON. TWÓJ NOWY SAMOCHÓD

VOLVO V70  | 4

Wiemy czego potrzebujesz . To dlatego, że praktyczne i uniwersalne samochody kombi budujemy już od 1953 roku. Właśnie wtedy stworzyliśmy Volvo Duett – w dosłownym tłumaczeniu „dwa samochody w jednym”. Sześć dekad później tradycję łączenia formy i funkcji w pięknym opakowaniu podtrzymuje nowe V70. Teraz V70 jest jeszcze lepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Przestrzeń pasażerską i bagażową można aranżować na mnóstwo sposobów. Nie zapomnieliśmy oczywiście o kierowcy – V70 jest dostrojone nie tylko pod kątem komfortu ale i przyjemności z jazdy. V70 to nie tylko wszechstronne, inteligentne, świetnie się prowadzące kombi. To także przykład wykorzystania najnowszych technologii w dziedzinie komunikacji i bezpieczeństwa jazdy. Wszystko zgrabnie zapakowane w elegancką formę skandynawskiej szkoły designu.

Czy koncentrujesz się na rodzinie, czy prowadzisz aktywny tryb życia – V70 to samochód stworzony dla Ciebie.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZEGO DEALERA NA VOLVOCARS.PL


NIEPRZEMIJAJĄCY, KLASYCZNY STYL. NIEPOWTARZALNE WZORNICTWO

VOLVO V70  | 7

Nadwoziu V70 nadaliśmy bardziej indywidualny i nowoczesny styl – co można poznać po wielu widocznych szczegółach. „Poszerzyliśmy kratę wlotu powietrza, zmieniliśmy światła dzienne, dodaliśmy srebrne elementy by podkreślić luksusowy charakter auta” – tłumaczy Örjan Sterner, menedżer zespołu projektowego V70. „Samochód wygląda bardziej elegancko, i zdaje się przyklejać do drogi”. To samo dotyczy tylnej części nadwozia. Elegancji i świeżości dodają nadwoziu srebrzyste detale i nowy kształt zderzaka. Charakterystyczne tylne lampy ze światłowodami opartymi o diody LED także prezentują się bardziej atrakcyjnie. „Tylne lampy Volvo są jak jego autograf” – zaznacza Sterner. Zgodnie z myślą skandynawskiej szkoły projektowania, w gładkich liniach nadwozia V70 forma podąża za funkcją. Przyjemnie jest patrzeć na ten samochód, wspaniale jest mieć go na co dzień.

Srebrne listwy w tylnej części nadwozia podkreślają elegancką linię V70.

WIĘCEJ O NIEPOWTARZALNYM WZORNICTWIE V70 ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


SKANDYNAWSKIE WNĘTRZE NA CZTERECH KOŁACH.


KABINA TWOJEGO SAMOCHODU

VOLVO V70  | 9

Wzornictwo skandynawskie z zasady wykorzystuje najlepsze dostępne materiały – czy to skórę czy drewno – traktując je z odpowiednim wyczuciem. Tak też jest w przypadku kabiny V70, która udanie łączy naturalne materiały z najnowszą technologią. Jest to doskonale widoczne i czytelne, zgodnie ze skandynawską tradycją tworzenia.

Oświetlenie Ambient Light delikatnie zaznacza światłem ważne punkty w samochodzie. Biała poświata pozwala w ciemności łatwo odnaleźć przełączniki regulacji fotela, uchwyt na kubek czy sprawnie układać torby w bagażniku.


TRZY RÓŻNE USTAWIENIA RESOROWANIA. TA SAMA RADOŚĆ Z JAZDY.

Wybierasz to, co lubisz – zawieszenie Four-C pozwala ustawić jeden z trzech trybów jazdy. „Comfort” i „Sport” nie wymagają komentarza. Sprawdź jednak, jak auto trzyma się drogi po przełączeniu na „Advanced”! Ustawienia można zmieniać w dowolnej chwili, jednym przyciskiem.

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


MOC W RUCHU.

Nowe V70 jest wszechstronne i eleganckie ale żeby je dobrze poznać, trzeba je wypróbować na drodze. Krótko mówiąc, ten samochód świetnie się prowa­ dzi dzięki doskonale zestrojonemu podwoziu. Można wybrać jeden z trzech typów zawieszenia: Dynamic, Sport oraz Four-C (czyli Continuously Controlled Chassis Concept). Wersja Dynamic jest najbardziej uniwersalna. Nasi inżynierowie spędzili tysiące go­ dzin na jej dopracowywaniu, czego rezultatem jest znakomite zachowanie auta na drodze.

VOLVO V70  | 11

Wersja Sport ma obniżony o 15 milimetrów środek ciężkości, dzięki czemu V70 jeszcze pewniej zacho­ wuje się na zakrętach. W przypadku zawieszenia Four-C – gdzie kierowca może sam wybrać jedno jedno z trzech ustawień – szereg czujników mierzy siły wychyleń we wszystkich osiach, monitoruje prędkość obrotową kół i wiele innych parametrów. Wszystkie te informacje są analizowane 500 razy na sekundę przez mikroprocesor, odpowiednio re­ gulujący twardość amortyzatorów, czego rezultatem jest płynna, komfortowa jazda.


PRZESTRZEŃ. TO NAJWIĘKSZY LUKSUS. GOTOWY NA KAŻDĄ OKAZJĘ.

V70 nie nosiłoby znaczka Volvo, gdyby nie było wystarczająco praktyczne i pomocne w podejmo­ waniu wyzwań dnia codziennego. Na przykład, tylna kanapa dzielona jest w proporcji 40/20/40, dając jeszcze więcej możliwych kombinacji aranżacji wnętrza. Podróżujecie we trójkę, z dużym bagażem? Żaden kłopot – po prostu złóż dwie trzecie tylnego oparcia. Narty, deska snowboardowa? Wystarczy

VOLVO V70  | 13

złożyć środkowe siedzenie, po bokach wciąż mogą podróżować dwie osoby. Możesz też złożyć oparcie jednego bocznego siedzenia, dwie trzecie kanapy pozostawiając pasażerom. Z kolei po złożeniu wszystkich tylnych siedzeń, otrzymujesz potężną, 1600-litrową przestrzeń ładunkową. To wystarczy na każdą eksapadę.

Od góry po lewej, zgodnie z ruchem wskazówek zegara – uchwyty do toreb zapobiegną przewracaniu się zakupów; zintegrowane dwustopniowe siedziska zapewnią bezpieczną pozycję starszym dzieciom; zestaw rozywkowyz odtwarzaczem DVD docenią pasażerowie tylnych siedzeń; oparcie kanapy dzielone w proporcji 40/20/40 jest niebywale praktyczne.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL


VOLVO SENSUS. NATURALNIE TY DECYDUJESZ. 

TWOJA PRZESTRZEŃ | 15

To prawda, Volvo V70 jest piękne. Ale czy całą przyjemność z jego oglądania mają czerpać tylko ci, którzy patrzą z zewnątrz? Ponieważ to Ty spędzasz za kierownicą najwięcej czasu, odpowiednio zaprojekto­ waliśmy przestrzeń wokół Twojego fotela. Wszystkie wskaźniki i regu­ latory rozmieszczone są logicznie i intuicyjnie. Tak wygląda samochód budowany wokół człowieka. Tę filozofię tworzenia nazywamy „Sensus”. Jej najnowszym przejawem jest projekt efektownego cyfrowego wyświetlacza Adaptive Digital Display. Przekazuje on kierowcy wszelkie niezbędne informacje, wyświetlając je w jednym z trzech graficznych trybów pracy – Elegance, Eco lub Performance. Wraz z ekranem systemu Sensus pozwala on na wygodne sterowanie funkcjami auta. To nie wszystko: układ Sensus Connected Touch zamienia 7-calowy dotykowy ekran w centrum multimedialne z wygodnym dostępem do nawigacji, plików muzycznych i internetu. Co więcej, nie musisz nawet wsiadać do swojego Volvo by się z nim porozumieć. Dzięki aplikacji Volvo On Call masz zdalny dostęp do wielu funkcji – możesz sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku albo upewnić się, że samochód jest zamknięty. Łączysz się z samochodem bez względu na to gdzie jesteś – w domu, w pracy czy na drugim końcu świata. Potrzebny jest tylko dostęp do sieci internetowej. Ale to nie tylko ekran czy aplikacje decydują o nadzwyczajnej funkcjonal­ ności auta. Wiele uwagi poświęciliśmy na opracowanie koła kierownicy czy konsoli środkowej z intuicyjnymi przyciskami klimatyzacji.

ZANURZ SIĘ W DŹWIĘKU Uważamy, że słuchanie muzyki w Volvo powinna być prawdziwą przyjemnością. Dlatego we współpracy z fachowcami z Audyssey Laboratories opracowaliśmy doskonały multimedialny system audio. Nasz Premium Sound Multi Media System to dwanaście głośników, procesor dźwięku MultEQ, moc 5x130 watów i możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku. Ten sprzęt spełni oczekiwania każdego pasażera.

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL Elegancki, mieniący się żywymi kolorami wyświetlacz może pracować w jednym z trzech trybów – Elegance, Eco lub Performance.

7


City Safety dba byś podczas jazdy w mieście nie najechał przypadkowo na poprzedzający pojazd, gdy ten nagle zahamuje. System działa do prędkości 50 km/hzawczasu wykrywa możliwość stłuczki i, gdy to konieczne, automatycznie hamuje.

System monitorowania BLIS ostrzega kierowcę, jeżeli wykryje pojazd zbliżający się w tzw. martwym polu lusterek. Gdy jakiś samochód lub motor pojawi się w tym polu, małe pomarańczowe światło systemu ostrzeże kierowcę przed niefrasobliwą zmianą pasa ruchu. Funkcja jest szczególnie przydatna na zatłoczonych drogach wielopasmowych.

Tak samo jak o Ciebie, troszczymy się o innych uczestników ruchu. Układ wykrywania pieszych połączony z systemem automatycznego hamowania zadba o to, by nie doszło do wypadku gdy ktoś nieoczekiwanie wtargnie przed maskę auta.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL

Tu zamontowaliśmy radar, widzisz? Jest ukryty za atrapą i stale pracuje by zapewnić bezpieczeństwo Tobie oraz wszystkim wokół. Układ ostrzegania przed kolizją wraz z awaryjnym hamowaniem i systemem wykrywania pieszych to przełom w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.


WŁAŚNIE. CZY WSPOMINALIŚMY JUŻ O BEZPIECZEŃSTWIE? 

W 1927 roku Assar Gabrielsson i Gustaf Larson, założyciele naszej firmy, postanowili produkować tak mocne samochody, które dawałyby sobie radę na kiepskich wiejskich drogach. Wiedzieli jednak, że wytrzymała konstrukcja to nie wszystko. „Samocho­ dami jeżdżą ludzie” – powtarzali – „dlatego głównym celem wszystkiego co robimy w Volvo jest – i musi pozostać – bezpieczeństwo”. Teraz chcemy, by w 2020 roku ani jedna osoba, jadąc nowym Volvo, nie zginęła ani nie została ciężko ranna. Ojcowie Volvo z pewnością by nas poparli.

TROSZCZYMY SIĘ O CIEBIE | 17

narażeni na błędy innych. Volvo podczas ewentu­ alnej kraksy zapewnia wysoki poziom bezpieczeń­ stwa, ale filozofia IntelliSafe to zupełnie nowa jakość. To kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa obejmujące szereg zmyślnych systemów, takich jak City Safety, ostrzeganie przed kolizją plus automatyczne hamowanie, wykrywanie pieszych i rowerzystów.

Aby osiągnąć cel, naszpikowaliśmy V70 inteligent­ nymi układami podnoszącymi bezpieczeństwo. Dzięki nim pasażerowie są chronieni w razie wypadku – lub w ogóle mogą go uniknąć. To jest właśnie IntelliSafe.

Dobrze jest prowadzić swoje V70 wiedząc, że jest wyposażone w wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo jazdy – takich jak układ dynamicz­ nej kontroli trakcji (DSTC). Jeśli nastąpi ryzyko utra­ ty przyczepności, DSTC zatroszczy się o precyzyjny rozdział mocy i siły hamowania do kół, by nie doszło do poślizgu. Siedząc za kierownicą pewnie nawet nic nie zauważysz.

Kierowcy V70 bardzo lubią prowadzić, jednak dziś drogi są tak zatłoczone, że kierowcy są stale

I o to chodzi – to znaczy, że dobrze wykonaliśmy swoje zadanie.


NAJWIĘCEJ SATYSFAKCJI CZERPIESZ WTEDY GDY PROWADZISZ ODPOWIEDZIALNIE.
U podstaw projektowania każdego Volvo leży troska o środowisko naturalne. Technologia Drive-E to wyższa wydajność silnika i niższe koszty eksploatacji bez rezygnowania z przyjemności prowadzenia. Mniejsze tarcie w silnikach, technologia Start/ Stop, odzyskiwanie energii hamowania – dzięki Drive-E przyczyniamy się do idei zrównoważonego rozwoju. Energia elektryczna w naszych szwedzkich fabrykach pochodzi wyłącznie z hydroelektrowni.

WYBÓR NAPĘDU | 19

Ekologiczna świadomość, dbałość o środowisko to nieodłączna część pojmowanego przez nas inteligentnego luksusu. Gama silników Volvo V70 jest bardzo bogata – obejmuje jednostki od pięciocylindrowego, turbo­ diesla 1.6 D2, emitującego zaledwie 109 g CO2 na kilometr, po benzynową wersję AWD z trzylitrowym silnikiem T6 o mocy aż 304 koni mechanicznych.


KTÓRYM V70 JESTEŚ? WYRAŹ SIEBIE

VOLVO V70  | 20

V70? Gratulujemy wyboru! Masz już upatrzony silnik, czas wybrać wyposażenie. Przygotowaliśmy cztery różne wersje – bez względu na osobiste preferencje z pewnością któraś przypadnie Ci do gustu.

V70 Wyposażenie: trójdzielna tylna kanapa 40/20/40 | 16-calowe obręcze Oden ze stopu aluminium | poduszka powietrzna kierowcy i pasażera | sterowanie audio w kierownicy | wejście audio AUX | sygnalizacja niezapiętych pasów na wszystkich siedzeniach | dolne elementy karoserii w kolorze nadwozia | tempomat | uchwyt na kubek w tylnym podłokietniku | uchwyty na kubki w konsoli środkowej | dwie końcówki układu wydechowego (standard tylko dla T6 AWD i D5) | boczne poduszki powietrzne | układ dynamicznej kontroli trakcji DSTC (Dynamic Stability and Traction Control) | elektroniczna klimatyzacja (ECC) | dodatkowa nagrzewnica (PTC – tylko diesel) | elektryczny hamulec postojowy | ozdobne wstawki z aluminium | cztery aluminiowe uchwyty na bocznej ścianie bagażnika | dywaniki podłogowe | podświetlane lusterko wewnętrzne kierowcy i pasażera | kurtyny boczne (IC) | system mocowania ISOFIX na tylnych siedzeniach | skórzane pokrycie dźwigni skrzyni biegów | pokryte skórą koło kierownicy | światła LED do jazdy dziennej, w przednim spojlerze | roleta bagażnika | zamykany schowek w bagażniku | system audio Performance z 5-calowym ekranem | zdalnie sterowany zamek centralny | system chroniący przed skutkami zderzeń bocznych (SIPS) | wskaźnik temperatury zewnętrznej | tapicerka tekstylno-winylowa | komputer pokładowy | system zapobiegający urazom kręgosłupa szyjnego WHIPS


+ MOMENTUM

+ SUMMUM

zawiera wyposażenie podstawowe oraz:

zawiera wyposażenie Momentum oraz:

17-calowe obręcze Pandora ze stopu aluminium | samoczynnie przyciemniające się lusterko wsteczne | chromowane akcenty wykończenia z przodu | cyfrowy wyświetlacz zegarów | audio High Performance z 5-calowym ekranem i zestawem głośnomówiącym Bluetooth® | skórzane koło kierownicy wykończone aluminium | tapicerka skórzana | czujniki parkowania z tyłu | czujnik deszczu | składane lusterka boczne | intuicyjna regulacja klimatyzacji

17-calowe obręcze Rex ze stopu aluminium | system reflektorów skrętnych (ABL) | chromowe elementy ozdobne przednich świateł | spryskiwacze reflektorów | system High Performance Multi Media z 7-calowym ekranem | specjalne oświetlenie wnętrza | elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawień | Nawigacja (RTI)


V70 TO TWÓJ DOM Z DALA OD DOMU. ZAZNACZ TO. ZAPROJEKTUJ KABINĘ PO SWOJEMU

Oto elegancka, zaprojektowana ze smakiem kabina V70. Dopracowana w każdym szczególe – ale dzięki szerokiej gamie dostępnych dodatków możesz nadać jej własny, niepowtarzalny styl. Fotele Comfort mogą być wykończone tapicerką tekstylną lub skórą, podkreślającą ich nadzwyczajną jakość i wygodę. Kierownica może być podgrze­

wana, co z pewnością docenisz w mroźne zimowe poranki. A gdy już zajmiesz miejsce za kierownicą, z pewnością docenisz nowo zaprojektowany, czytelny zestaw zegarów, albo – jeśli wolisz – wyświetlacz cyfrowy z trzema trybami pracy. Jeżeli doceniasz dobre wzornictwo, ale lubisz przy tym samodzielnie nadawać ostateczny kształt
rzeczom, z pewnością spodobają Ci się możliwości pakietu Inscription. To paleta atrakcyjnych pozycji wyposażenia, które można dowolnie zestawiać. Na przykład wentylowane fotele pokryte miękką skórą, poddaną minimalnej obróbce celem zachowania jej naturalnych właściwości.

VOLVO V70  | 23

Pokryta skórą deska rozdzielcza nadaje wnętrzu kabiny zupełnie nowy charakter i jest po prostu piękna. Efektowne 19-calowe obręcze Inscription Bor sprawiają, że nadwozie V70 budzi jeszcze większe zaufanie.

Fotele sygnowane logo Inscription pokrywane są najlepszymi gatunkami skóry marki Bridge of Weir. To gwarancja nadzwyczajnej miękkości i trwałości skóry.


TAPICERKA SKÓRZANA INSCRIPTION, Z WENTYLACJĄ

Inscription, skóra (EG01) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription, skóra (EG0N) Orzechowa (Chestnut), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription, skóra (EG0J) Brązowa (Toscana Tan), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription, skóra (EG12) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige)*

Inscription, skóra (EG1B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige)**

TAPICERKA ZE SKÓRY PERFOROWANEJ

Skóra perforowana (E201) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

TAPICERKA SKÓRZANA DYNAMIC

Skóra Dynamic (EL01) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra perforowana (E21B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

TAPICERKA SKÓRZANA

Skóra (E101) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

* z brązową (Espresso Brown) górną częścią deski rozdzielczej (dolna część jasnobeżowa – Soft Beige) ** z czarną (Offblack) górną częścią deski rozdzielczej (dolna część jasnobeżowa – Soft Beige)


TAPICERKA SKÓRZANA 

Skóra (E10G) Jasnoszara (Blond), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

VOLVO V70  | 25

Skóra (E11B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

TAPICERKA SKÓRZANO – TEKSTYLNA VITTINGE

Vittinge (E801) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

TAPICERKA SUNDBY T-TEC

Sundby, T-Tec/textile (E501) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Vittinge (E81B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

ELEMENTY WYKOŃCZENIA

Inscription srebrne (Sanded Silver)

Drewniane (Modern wood)

Kratkowane (Cross Avenue)

Aluminiowe (Feather Line aluminium)

Drewniane (Classic wood)


Sleipner, 8x18", Black Chrome


OBRĘCZE ZE STOPU ALUMINIUM 

VOLVO V70  | 27

Inscription Bor, 8x19" Diamond Cut/Matte Iron Stone

Inscription Bor, 8x19" Diamond Cut/Glossy Tech Black

Balius, 8x18" Silver Bright

Fortuna, 8x18" Glossy Black

Fortuna, 8x18" Silver Bright

Freja, 8x18" Diamond Cut/Dark Grey

Freja, 8x18" Diamond Cut/Light Grey

Magni, 8x18" Silver Bright

Makara, 8x18" Silver Bright

Modin, 8x18" Diamond Cut/Matte Terra Bronze

Modin, 8x18" Diamond Cut/Glossy Black

Modin, 8x18" Diamond Cut/Matte Iron Stone

Ymir, 8x18" Light Light Grey

Sadia, 8x17" Silver

Pandora, 7x17" Silver

Rex, 7x17" Silver Bright

Saga, 7x17" Diamond Cut/Black

Agena, 7x16" Silver Stone

Oden, 7x16" Silver


DOPASUJ WŁASNE V70 DO SWOJEGO STYLU ŻYCIA. AKCESORIA

VOLVO V70  | 28

Przy kupowaniu nowego Volvo największa frajda to urządzanie auta zgodnie z własnym gustem i potrzebami. Możesz to łatwo zrobić, korzy­ stając z bogatej palety firmowych akcesoriów. Dopasowany kolorystycz­ nie spojler dachowy (powyżej po prawej) podkreśli dynamiczną sylwetkę auta, a system Sensus Connected Touch zamieni siedmiocalowy ekran w internetowe centrum multimedialne. WIĘCEJ AKCESORIÓW ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


Masz ochotę zatrzymać się na kawę? Musisz jeszcze po drodze kupić kwiaty? Sensus Connected Touch pomoże Ci znaleźć potrzebne miejsce, korzystając z serwisu Google i pokładowej nawigacji iGo. Komunikaty graficzne i głosowe pewnie poprowadzą Cię do celu.

Sensus Connected Touch połączony jest z serwisem Spotify™. Wystarczy, że powiesz głośno, którego artysty chcesz posłuchać, z głośników popłynie muzyka. System współpracuje z nośnikami pamięci USB, smartfonami czy tabletami. Pod ręką masz także setki stacji radiowych z całego świata.

Dzięki Volvo możesz być w stałym kontakcie w rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub poczty elektronicznej. Możesz też zamienić Volvo w jeżdżący hot-spot, łącząc modem USB lub smartfon z systemem Sensus Connected Touch, i swobodnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do sieci.


NIE MUSISZ SIĘ O NIC MARTWIĆ. NIC A NIC.


OPIEKA VOLVO 

VOLVO V70  | 31

Szczęście to brak trosk. Wtedy wszystko toczy się gładko i bez przeszkód. Kupując Volvo kupujesz beztroskę. Finansowanie, ubezpieczenia, przeglądy, naprawy, zmiana opon, mycie samochodu – we wszystkich tych niezbyt interesujących kwestiach uczynimy Twoje życie łatwiejszym. Twój dealer Volvo zaoferuje Ci wszelkie niezbędne usługi. Nie musisz się o nic martwić.

ZAKUP I EKSPLOATACJA

SERWIS I PRZEGLĄDY

W RAZIE POTRZEBY

• Gwarancja • Finansowanie • Leasing • Ubezpieczenie • Umowa serwisowa • Strona My Volvo

• Volvo Service 2.0 • Aktualizacja oprogramowania • Doradca Serwisowy • Wynajem samochodów • Volvo Professional Car Care • Wymiana opon

• Volvo Assistance • Naprawy • Usuwanie uszkodzeń szyb • Usuwanie wgnieceń karoserii • Serwis klimatyzacji

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL


DANE TECHNICZNE

T6 AWD

T5

Typ silnika:

3.0L, 6-cylindrowy rzędowy, benzynowy, twin-turbo

2.0L, 4-cylindrowy rzędowy, benzynowy turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa Geartronic

6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

–/10.2

–/8.4

Emisja CO2 g/km, man/auto:

–/237

–/195

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

224 (304) 5600

177 (240) 5500

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

440/2100–4200

320/1800–5000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

–/6.6

–/7.9

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

–/250

–/235

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

T4 Typ silnika:

1.6L, 4-cylindrowy rzędowy, benzynowy turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

6.8/7.2

Emisja CO2 g/km, man/auto:

157/168

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

132 (180) 5700

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

240/1600–5000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

8.7/9.9

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

215/215

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

1010

981

801 1878/1089

724 1547

1547

640

4

106 978

880

1588

2816

1020

1861

4814

2106

1547 1588

1457

1434

1586

1223

1861

2106

1586 1861 2106

Uwaga: niektóre informacje podane w niniejszej broszurze mogą być nieaktualne ze względu na zmiany produkcyjne dokonane już po jej wydrukowaniu. Niektóre z opisanych lub pokazanych na zdjęciach elementów wyposażenia mogą być teraz dostępne tylko za dodatkową opłatą. Przed złożeniem zamówienia należy zasięgnąć informacji u Autoryzowanego Dealera Volvo. Producent zastrzega sobie prawo dokonywania w dowolnym momencie zmian cen, kolorów, materiałów, modeli i danych technicznych bez uprzedzenia.
D5 AWD

D4 AWD

Typ silnika:

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

–/6.6

–/6.6

Emisja CO2 g/km, man/auto:

–/175

–/175

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

158 (215) 4000

120 (163) 4000

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

440/1500–3000

420/1500–2500

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

–/8.0

–/10.8

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

–/220

–/205

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

D5

D4

Typ silnika:

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

4.8/6.2

4.5/6.0 (5.1 Start/Stop)

Emisja CO2 g/km, man/auto:

126/164

119/159 (134 Start/Stop)

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

158 (215) 4000

120 (163) 3500

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

420/1500–3250 (man) 440/1500–3000 (auto)

400/1500–2750

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

7.8/8.0

9.9/9.9

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

225/220

210/205

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

D3

D2

Typ silnika:

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

1.6L , 4-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

4.5/5.1

4.2/4.2

Emisja CO2 g/km, man/auto:

119/134

109/111

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

100 (136) 3500

84 (115) 3600

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

350/1500–2250

270/1750–2500

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

10.6/10.6

11.9/13.2

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

200/195

190/180

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

T4F Flexifuel Typ silnika:

1.6L, 4-cylindrowy rzędowy, turbo, benzynowy/zasilany bioetanolem

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

7.0/7.2

Emisja CO2 g/km, man/auto:

163/168

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

132 (180) 5700

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

240/1600–5000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

8.7/9.9

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

215/215

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Dane techniczne mogą ulec zmianie. Aktualne informacje można uzyskać u Autoryzowanego Dealera Volvo.

Popraw osiągi swojego V70 za pomocą pakietu Polestar. To specjalne oprogramowanie opracowane przez naszego partnera rajdowego – firmę Polestar. Korzystamy z jej pomocy i doświadczenia by stale poprawiać osiągi i wydajność naszych silników.

WIĘCEJ NA POLESTAR.COM


STWĂ“RZ SWOJE VOLVO V70 NA VOLVOCARS.PL

019 Black Stone

452 Black Sapphire metallic

477 Inscription Electric Silver metallic

484 Seashell metallic

492 Savile Grey metallic

498 Caspian Blue metallic


612 Passion Red

614 Ice White

700 Twilight Bronze metallic

702 Flamenco Red metallic

705 Biarritz Blue metallic

707 Inscription Crystal White Pearl metallic

711 Bright Silver metallic


VOLVOCARS.PL

VOLVO V70

Volvo V70  
Advertisement