Page 1

S80


W VOLVO NA PIERWSZYM MIEJSCU JEST ZAWSZE CZŁOWIEK.

POWITANIE

| 1

Skandynawscy projektanci, zanim podejmą proces twórczy, przyglądają się osobie, która będzie użytkownikiem danej rzeczy. Zadają sobie pytanie: „co możemy zrobić dla poprawy komfortu życia tej osoby?”. Pochodzimy ze Szwecji, dlatego podczas projektowania samochodów zawsze stosujemy tę filozofię. Gdy inni producenci myślą przede wszyst­ kim o technologii, próbując na koniec wtłoczyć weń człowieka, dla nas właśnie człowiek to punkt wyjścia. Forma podąża za funkcją, a gdy projektowanie przebiega pod kątem potrzeb człowieka, rezultat jest doskonały – w sposób naturalny. Uważamy, że obcowanie człowieka z samochodem powinno być źródłem natchnienia i radości. Taka filozofia pozwoliła nam wprowadzić w życie wiele bezcennych rozwiązań. Trzypunktowy pas bezpieczeństwa? To nasz wynalazek z 1959 roku. Zawsze dużą wagę przywiązywaliśmy do poszanowania środowiska naturalnego – w 1976 roku po raz pierwszy zastosowaliśmy w naszych autach czujnik kontrolujący skład spalin (sondę Lambda), dzięki któremu spadła emisja toksycznych związków oraz zużycie paliwa, a także poprawiły się osiągi samochodów.


W SZWECJI DOBRE WZORNICTWO TO NIE LUKSUS, LECZ STYL ŻYCIA.


POWITANIE

| 3

Innowacje to druga twarz Volvo – może właśnie dlatego, że pochodzimy ze Szwecji. Jak na dość nie­ pozorny kraj jesteśmy wyjątkowo twórczy. Ufamy, że wynika to z wiary w siebie i w słuszność obranego kierunku, nawet jeśli inni postępują zupełnie inaczej. Doskonały przykład to nasze fotele. Na początku lat 60. rozpoczęliśmy współpracę z ortopedami z Chalmers University of Technology w Goeteborgu. Lekarze byli zaskoczeni naszymi pytaniami – nigdy wcześniej żaden projektant samochodowego fotela nie prosił ich o poradę. Powstające w wyniku tej współpracy ergonomiczne i zapewniające nadzwy­ czajny komfort fotele są znane i doceniane przez kierowców na całym świecie. Jak przystało na skandynawskich rzemieślników, w naszej pracy wykorzystujemy tylko najlepsze materiały – jak na przykład twarda stal borowa, z której zbudowane są klatki bezpieczeństwa nadwozi naszych aut. W kabinach stosujemy materiały naturalne – nie dlatego, że to chwilowa moda, lecz dlatego, że są zdrowe i przyjemne w dotyku. W naturalny sposób tworzymy rzeczy piękne i przy­ jazne człowiekowi. Bo w Szwecji dobre wzornictwo to nie luksus, lecz styl życia.


NIE MUSISZ KRZYCZEĆ BY WYRÓŻNIĆ SIĘ Z TŁUMU. TWÓJ NOWY SAMOCHÓD

VOLVO S80  | 4

Kiedy lecisz, chętniej wybierasz klasę biznes – dlaczego podczas podróży samochodem miałoby być inaczej? Volvo S80 zawsze było dla nas symbolem luksusu, komfortu i przestronnego wnętrza. Teraz, dzięki wielu udoskonaleniom, nasza flagowa limuzyna oferuje jeszcze więcej. Stonowane, skandynawskie wzornictwo połączyliśmy z zaawansowaną techniką, doskonałej jakości materiałami i znakomitym wykonaniem, dzięki czemu docenisz każdy wysmakowany detal auta. S80 to zdobywca wielu nagród, w tym brytyjskiego tytułu Executive Car of the Year oraz Technology Innovation Car of the Year w Chinach.

Każdy dzień w luksusowym towarzystwie S80 to dowód Twoich życiowych osiągnięć.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZEGO DEALERA NA VOLVOCARS.PL


WYDAWAŁO CI SIĘ, ŻE WYSMAKOWANY STYL JEST NIEMODNY? NIEPOWTARZALNE WZORNICTWO

VOLVO S80  | 7

S80 to wcielenie wyszukanej elegancji – aerodynamiczny przód nadwozia przechodzi gładko w linię dachu w stylu nadwozia coupe. W nowym S80 mocniej zespoliliśmy zderzaki z sylwetką auta, a dolna krata wlotu powietrza, zaznaczona przez nowe światła do jazdy dziennej, podkreśla smukłą, niżej poprowadzoną linię nadwozia. „Chodziło nam o wywołanie wrażenia autentycznej elegancji” – tłumaczy Örjan Sterner z zespołu projektantów S80. „Wypracowaliśmy lepsze proporcje przedniego wlotu powietrza i dodaliśmy szereg ele­men­tów wokół karoserii, takich jak srebrne listwy, by nadać jej bardziej dostojny charakter. Przez to S80 wygląda na jeszcze bardziej luksusowe.” W tym samochodzie poczujesz się wyjątkowo – jeszcze zanim do niego wsiądziesz.

Charakterystyczne dla Volvo światła tylne w stylu „kija hokejowego” to wspaniały przykład skandynawskiej szkoły projektowania, gdzie forma podąża za funkcją. Lampy są nie tylko po prostu piękne, ale też tak uformowane, by podkreślać wyraźną linię barkową nadwozia S80.

WIĘCEJ O ELEGANCKIM WZORNICTWIE S80 ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


SKANDYNAWSKIE WNĘTRZE NA CZTERECH KOŁACH.


KABINA TWOJEGO SAMOCHODU 

VOLVO S80  | 9

Kabina Volvo S80 zawsze zapewniała wyjątkowe doznania, zaspakajając gusta najbar­ dziej wybrednych pasażerów. Czy siedzisz za kierownicą, czy relaksujesz się na tylnej kanapie, z pewnością docenisz opcjonalne oświetlenie Ambient Light, które delikatnie otula łagodną poświatą istotne elementy – jak uchwyty na kubki czy klamki. „W kabinie jest przytulnie i ciepło, jak w domu podczas zimnej nocy” – mówi Stefan Sällqvist, szef wydziału Driving Dynamics.

Naturalne materiały i skórzana tapicerka Inscription pokrywająca deskę rozdzielczą to najbardziej widoczne ślady skandynawskiej szkoły projektowania.


PO TRZYSTU KILOMETRACH JAZDY. CZUJESZ SIĘ TAK RZEŚKO JAK NA POCZĄTKU PODRÓŻY.

Wybierasz to, co lubisz – zawieszenie Four-C pozwala ustawić jeden z trzech trybów jazdy. „Comfort” i „Sport” nie wymagają komentarza. Sprawdź jednak, jak auto trzyma się drogi po przełączeniu na „Advanced”! Ustawienia można zmieniać w dowolnej chwili, jednym przyciskiem.

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


SPOKÓJ. ALE NIE BEZ ODROBINY EMOCJI. 

Podróż S80 to sama przyjemnosć – u celu wysia­ dasz bez śladu zmęczenia. Spokojna, pewna, wolna od hałasu jazda. Śmiało wypróbuj S80 na bardziej krętych drogach, a przekonasz się jak zwinny może być duży samochód. Masz do wyboru trzy rodzaje zawieszenia S80. Standardowa wersja to podwozie Comfort, dosko­ nalone podczas tysięcy godzin prób i testów. Inteligentne zawieszenie Four-C analizuje 500 razy na sekundę mnóstwo danych, by idealnie dostoso­ wać się do aktualnych warunków drogowych, czego

VOLVO S80  | 11

rezultatem jest płynna, komfortowa jazda. Z kolei wersja Sport ma obniżony o 15 milimetrów środek ciężkości, dzięki czemu S80 jeszcze pewniej zacho­ wuje się na zakrętach. Inteligentny tempomat (Adaptive Cruise Control) to kolejna bardzo przydatna funkcja. Pozwala na beztroskie pokonywanie autostrady stale monito­ rując odległość od poprzedzającego pojazdu i, w razie potrzeby, automatycznie dostosowując pręd­kość jazdy.


VOLVO SENSUS. NATURALNIE TY DECYDUJESZ. 

TWOJA PRZESTRZEŃ | 13

To prawda, Volvo S80 jest piękne. Ale czy całą przyjemność z jego oglądania mają czerpać tylko ci, którzy patrzą z zewnątrz? Ponieważ to Ty spędzasz za kierownicą najwięcej czasu, odpowiednio zaprojekto­ waliśmy przestrzeń wokół Twojego fotela. Wszystkie wskaźniki i regula­ tory rozmieszczone są logicznie i intuicyjnie. Tak wygląda samochód budowany wokół człowieka. Tę filozofię tworzenia nazywamy „Sensus”. Jej najnowszym przejawem jest projekt efektownego cyfrowego wyświetlacza Adaptive Digital Display. Przekazuje on kierowcy wszelkie niezbędne informacje, wyświetlając je w jednym z trzech graficznych trybów pracy – Elegance, Eco lub Performance. Wraz z ekranem systemu Sensus pozwala on na wygodne sterowanie funkcjami auta. To nie wszystko: układ Sensus Connected Touch zamienia 7-calowy dotykowy ekran w centrum multimedialne z wygodnym dostępem do nawigacji, plików muzycznych i internetu. Co więcej, nie musisz nawet wsiadać do swojego Volvo by się z nim porozumieć. Dzięki aplikacji Volvo On Call masz zdalny dostęp do wielu funkcji – możesz sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku albo upewnić się, że samochód jest zamknięty. Łączysz się z samochodem bez względu na to gdzie jesteś – w domu, w pracy czy na drugim końcu świata. Potrzebny jest tylko dostęp do sieci internetowej. Ale to nie tylko ekran czy aplikacje decydują o nadzwyczajnej funkcjo­ nalności auta. Wiele uwagi poświęciliśmy na opracowanie koła kiero­ wnicy czy konsoli środkowej z intuicyjnymi przyciskami klimatyzacji.

ZANURZ SIĘ W DŹWIĘKU Uważamy, że słuchanie muzyki w Volvo powinna być prawdziwą przyjemnością. Dlatego we współpracy z fachowcami z Audyssey Laboratories opracowaliśmy doskonały multimedialny system audio. Nasz Premium Sound Multi Media System to dwanaście głośników, procesor dźwięku MultEQ, moc 5x130 watów i możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku. Ten sprzęt spełni oczekiwania każdego pasażera.

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL Elegancki, mieniący się żywymi kolorami wyświetlacz może pracować w jednym z trzech trybów – Elegance, Eco lub Performance.

7


City Safety dba byś podczas jazdy w mieście nie najechał przypadkowo na poprzedzający pojazd, gdy ten nagle zahamuje. System działa do prędkości 50 km/h -zawczasu wykrywa możliwość stłuczki i, gdy to konieczne, automatycznie hamuje.

System monitorowania BLIS ostrzega kierowcę, jeżeli wykryje pojazd zbliżający się w tzw. martwym polu lusterek. Gdy jakiś samochód lub motor pojawi się w tym polu, małe pomarańczowe światło systemu ostrzeże kierowcę przed niefrasobliwą zmianą pasa ruchu. Funkcja jest szczególnie przydatna na zatłoczonych drogach wielopasmowych.

Tak samo jak o Ciebie, troszczymy się o innych uczestników ruchu. Układ wykrywania pieszych połączony z systemem automatycznego hamowania zadba o to, by nie doszło do wypadku gdy ktoś nieoczekiwanie wtargnie przed maskę auta.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL

Tu zamontowaliśmy radar, widzisz? Jest ukryty za atrapą i stale pracuje by zapewnić bezpieczeństwo Tobie oraz wszystkim wokół. Układ ostrzegania przed kolizją wraz z awaryjnym hamowaniem i systemem wykrywania pieszych to przełom w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.


WŁAŚNIE. CZY WSPOMINALIŚMY JUŻ O BEZPIECZEŃSTWIE? 

W 1927 roku Assar Gabrielsson i Gustaf Larson, założyciele naszej firmy, postanowili produkować tak mocne samochody, które dawałyby sobie radę na kiepskich wiejskich drogach. Wiedzieli jednak, że wytrzymała konstrukcja to nie wszystko. „Samocho­ dami jeżdżą ludzie” – powtarzali – „dlatego głównym celem wszystkiego co robimy w Volvo jest – i musi pozostać – bezpieczeństwo”. Teraz chcemy, by w 2020 roku ani jedna osoba, jadąc nowym Volvo, nie zginęła ani nie została ciężko ranna. Ojcowie Volvo z pewnością by nas poparli.

TROSZCZYMY SIĘ O CIEBIE | 15

narażeni na błędy innych. Volvo podczas ewentu­ alnej kraksy zapewnia wysoki poziom bezpieczeń­ stwa, ale filozofia IntelliSafe to zupełnie nowa jakość. To kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa obejmujące szereg zmyślnych systemów, takich jak City Safety, ostrzeganie przed kolizją plus automatyczne hamowanie, wykrywanie pieszych i rowerzystów.

Aby osiągnąć cel, naszpikowaliśmy S80 inteli­ gentnymi układami podnoszącymi bezpieczeństwo. Dzięki nim pasażerowie są chronieni w razie wypadku – lub w ogóle mogą go uniknąć. To jest właśnie IntelliSafe.

Dobrze jest prowadzić swoje S80 wiedząc, że jest wyposażone w wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo jazdy – takich jak układ dynamicz­ nej kontroli trakcji (DSTC). Jeśli nastąpi ryzyko utra­ ty przyczepności, DSTC zatrosz­czy się o precyzyjny rozdział mocy i siły hamowania do kół, by nie doszło do poślizgu. Siedząc za kierow­nicą pewnie nawet nic nie zauważysz.

Kierowcy S80 bardzo lubią prowadzić, jednak dziś drogi są tak zatłoczone, że kierowcy są stale

I o to chodzi – to znaczy, że dobrze wykonaliśmy swoje zadanie.


NAJWIĘCEJ SATYSFAKCJI CZERPIESZ WTEDY GDY PROWADZISZ ODPOWIEDZIALNIE.
U podstaw projektowania każdego Volvo leży troska o środowisko naturalne. Technologia Drive-E to wyższa wydajność silnika i niższe koszty eksploatacji bez rezygnowania z przyjemności prowadzenia. Mniejsze tarcie w silnikach, technologia Start/ Stop, odzyskiwanie energii hamowania – dzięki Drive-E przyczyniamy się do idei zrównoważonego rozwoju. Energia elektryczna w naszych szwedzkich fabrykach pochodzi wyłącznie z hydroelektrowni.

WYBÓR NAPĘDU | 17

Ekologiczna świadomość, dbałość o środowisko to nieodłączna część pojmowanego przez nas inteligentnego luksusu. Gama silników Volvo S80 jest bardzo bogata – obejmuje jednostki od pięciocylindrowego, turbo­ diesla 1.6 D2, emitującego zaledwie 107 g CO2 na kilometr, po benzynową wersję AWD z trzylitrowym silnikiem T6 o mocy aż 304 koni mechanicznych.


EXECUTIVE. TEJ DECYZJI NA PEWNO NIE POŻAŁUJESZ. EXECUTIVE

VOLVO S80  | 18

Wersja Executive zawiera najbardziej luksusowe pozycje wyposażenia – niektóre dostępne są wyłącznie dla niej. „Elementy wykończenia z doskonałej jakości naturalnych materiałów, jak drewniane wstawki i skóra pokrywajaca deskę rozdzielczą, odpowiadają za luksusowy charakter samochodu” – mówi Henri Fustin, commercial manager w Volvo. Nabywcy wersji Executive docenią wentylowaną skórzaną tapicerkę, fotele z funkcją masażu, pokryte skórą panele drzwiowe, grube dywaniki i elegancki zegar wskazówkowy. Z tyłu można zamontować lodówkę zaopatrzoną w komplet szwedzkich kryształowych kieliszków. Subtelnym szczegółem wyróżniającym luksusową wersję S80 jest dyskretne logo „Executive”, umieszczone na tylnym słupku.


ZOSTAŃ SWOIM WŁASNYM KONSULTANTEM W DZIEDZINIE WZORNICTWA. INSCRIPTION 

VOLVO S80  | 19

Jeżeli doceniasz dobre wzornictwo, ale lubisz przy tym samodzielnie nadawać osta­ teczny kształt rzeczom, z pewnością spodobają Ci się możliwości pakietu Inscription. To paleta atrakcyjnych pozycji wyposażenia, które można dowolnie zestawiać. Na przykład wentylowane fotele pokryte miękką skórą, poddaną minimalnej obróbce celem zachowania jej naturalnych właściwości. Pokryta skórą deska rozdzielcza nadaje wnętrzu kabiny zupełnie nowy charakter. Wisienką na torcie są efektowne, 19-calowe obręcze Inscription Bor.


KTÓRYM S80 JESTEŚ? WYRAŹ SIEBIE

VOLVO S80  | 20

S80? Gratulujemy wyboru! Masz już upatrzony silnik, czas wybrać wyposażenie. Przygotowaliśmy cztery różne wersje – bez względu na osobiste preferencje z pewnością któraś przypadnie Ci do gustu.

S80 Wyposażenie: 16-calowe obręcze Oden ze stopu aluminium | dzielona tylna kanapa 60/40 | poduszka powietrzna kierowcy i pasażera | sterowanie audio w kierownicy | wejście audio AUX | sygnalizacja niezapiętych pasów na wszystkich siedzeniach | układ City Safety | dolne elementy karoserii w kolorze nadwozia | tempomat | uchwyty na kubki w konsoli środkowej | dwie końcówki układu wydechowego (standard tylko dla T6 AWD i D5) | boczne poduszki powietrzne | układ dynamicznej kontroli trakcji DSTC (Dynamic Stability and Traction Control) | elektroniczna klimatyzacja (ECC) | dodatkowa nagrzewnica (tylko diesel) | elektryczny hamulec postojowy | ozdobne wstawki z aluminium | dywaniki podłogowe | podświetlane lusterko wewnętrzne kierowcy i pasażera | kurtyny boczne (IC) | system mocowania ISOFIX na tylnych siedzeniach | skórzane pokrycie dźwigni skrzyni biegów | pokryte skórą koło kierownicy | światła LED do jazdy dziennej, w przednim spojlerze | system audio Performance z 5-calowym ekranem | zdalnie sterowany zamek centralny | system chroniący przed skutkami zderzeń bocznych (SIPS) | wskaźnik temperatury zewnętrznej | tapicerka tekstylno-winylowa | komputer pokładowy | system zapobiegający urazom kręgosłupa szyjnego WHIPS


+ MOMENTUM

+ EXECUTIVE

zawiera wyposażenie podstawowe oraz:

zawiera wyposażenie Summum oraz:

17-calowe obręcze Pandora ze stopu aluminium | samoczynnie przyciem­ niające się lusterko wsteczne | chromowane akcenty wykończenia z przodu i przy lampach tylnych | cyfrowy wyświetlacz zegarów | audio High Performance z 5-calowym ekranem i zestawem głośnomówiącym Bluetooth® | skórzane koło kierownicy wykończone aluminium | tapicerka skórzana | czujniki parkowania z tyłu | czujnik deszczu | składane lusterka boczne | intuicyjna regulacja klimatyzacji

18-calowe obręcze Magni ze stopu aluminium | zegar wskazówkowy w desce rozdzielczej | wstawki z drewna orzechowego | oświetlenie Executive Ambient | dywaniki Executive | tapicerka skórzana Executive z funkcją wentylacji i masażu | dodatkowe elementy pokryte skórą (całe fotele, podłokietniki w drzwiach i konsoli środkowej | emblemat zewnętrzny Executive | elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego przednich foteli | podgrzewane fotele przednie i tylne | podgrzewana szyba przednia | deska rozdzielcza pokryta skórą Inscription | laminowane szyby boczne | czujniki parkowania z przodu i z tyłu | pilot Personal Car Communicator z funkcją Keyless Drive | elektrycznie sterowany fotel kierowcy | system audio Premium Sound Multi Media | roleta tylnej szyby | alarm Volvo Guard

+ SUMMUM zawiera wyposażenie Momentum oraz: 17-calowe obręcze Rex ze stopu aluminium | system reflektorów skrętnych (ABL) | chromowe elementy ozdobne przednich świateł i tylnego zderzaka | spryskiwacze reflektorów | system High Performance Multi Media z 7-calowym ekranem | specjalne oświetlenie wnętrza | elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawień | nawigacja (RTI)


S80 TO TWÓJ DOM Z DALA OD DOMU. ZAZNACZ TO. ZAPROJEKTUJ KABINĘ PO SWOJEMU

Gdyby chodziło Ci o samą formę, pozbawioną treści, z pewnością nie wybrałbyś Volvo. Nie tylko wykończenie wnętrza naszych aut jest znakomite. Bardzo dokładnie badamy też wszystkie użyte w produkcji materiały – czy nie są niebezpieczne dla zdrowia, czy nie powodują uczuleń lub nie wydzielają szkodliwych substancji. O idealną czystość powie­ trza w kabinie dodatkowo dba opcjonalny pakiet czystego wnętrza (Clean Zone Interior Package).

Oto elegancka, zaprojektowana ze smakiem kabina S80. Wystarczy dotknąć metalowych elementów ozdobnych w desce rozdzielczej lub tkaniny pokrywającej słupki drzwiowe by przekonać się o doskonałej jakości wykończenia samochodu. Z pomocą bogatej palety elementów wyposażenia, zaprojektowanych według najlepszych skandy­ nawskich wzorów, można nadać wnętrzu auta bardziej osobisty charakter.
Fotele Comfort mogą być wykończone tapicerką tekstylną lub skórą – także perforowaną i wenty­ lowaną, w wersji Inscription. Kierownica może być podgrzewana, co z pewnością docenisz w mroźne zimowe poranki. Czy lubisz styl nowoczesny, tech­ niczny czy bardziej tradycyjny, łatwo dobierzesz odpowiadające Ci wykończenie środkowej konsoli. A gdy już zajmiesz miejsce za kierownicą, z pew­ nością docenisz nowo zaprojektowany, czytelny

VOLVO S80  | 23

zestaw zegarów, albo – jeśli wolisz – wyświetlacz cyfrowy z trzema trybami pracy. Na następnych stronach znajdziesz szereg opcji wykończenia wnętrza, które pozwolą Ci dopasować Twoje S80 do indywidualnego gustu. Aby obejrzeć wybrane wyposażenie, skorzystaj z naszego konfiguratora na VOLVOCARS.PL


TAPICERKA SKÓRZANA INSCRIPTION, Z WENTYLACJĄ

Inscription*, skóra (2G01) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription*, skóra (2G0N) Orzechowa (Chestnut), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription, skóra (2G0J) Brązowa (Toscana Tan), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite)

Inscription*, skóra (2G12) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige)**

Inscription, skóra (2G1B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige)***

TAPICERKA ZE SKÓRY PERFOROWANEJ

Skóra perforowana (2201) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra perforowana (221B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

TAPICERKA SKÓRZANA DYNAMIC

Skóra Dynamic (2L01) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra Dynamic (2L1B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)


TAPICERKA SKÓRZANA 

VOLVO S80  | 25

Skóra (210G) Jasnoszara (Blond), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra (2101) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

TAPICERKA SKÓRZANA

TAPICERKA SUNDBY T-TEC

Skóra (211B) Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Sundby, T-Tec/textile (2501) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

ELEMENTY WYKOŃCZENIA

Inscription srebrne (Sanded Silver)

Drewniane (Modern wood)

Drewniane (Classic wood)

Kratkowane (Cross Avenue)

Aluminiowe (Feather Line aluminium)

* Tapicerka dla wersji Executive (bez logo), z deską rozdzielczą pokrytą skórą Inscription ** z brązową (Espresso Brown) górną częścią deski rozdzielczej (dolna część jasnobeżowa – Soft Beige) *** z czarną (Offblack) górną częścią deski rozdzielczej (dolna część jasnobeżowa – Soft Beige)


Sleipner, 8x18", Black Chrome


OBRĘCZE ZE STOPU ALUMINIUM 

VOLVO S80  | 27

Inscription Bor, 8x19" Diamond Cut/Matte Iron Stone

Inscription Bor, 8x19" Diamond Cut/Glossy Tech Black

Balius, 8x18" Silver Bright

Fortuna, 8x18" Glossy Black

Fortuna, 8x18" Silver Bright

Freja, 8x18" Diamond Cut/Dark Grey

Freja, 8x18" Diamond Cut/Light Grey

Magni, 8x18" Silver Bright

Makara, 8x18" Silver Bright

Modin, 8x18" Diamond Cut/Matte Terra Bronze

Modin, 8x18" Diamond Cut/Glossy Black

Modin, 8x18" Diamond Cut/Matte Iron Stone

Ymir, 8x18" Light Light Grey

Sadia, 8x17" Silver

Pandora, 7x17" Silver

Rex, 7x17" Silver Bright

Saga, 7x17" Diamond Cut/Black

Agena, 7x16" Silver Stone

Oden, 7x16" Silver


DOPASUJ WŁASNE S80 DO SWOJEGO STYLU ŻYCIA. AKCESORIA

VOLVO S80  | 28

Przy kupowaniu nowego Volvo największa frajda to urządzanie auta zgodnie z własnym gustem i potrzebami. Możesz to łatwo zrobić, korzy­ stając z bogatej palety firmowych akcesoriów. Kamera ułatwiająca parkowanie ma 180-stopniowy kąt widzenia, jest niezastąpiona podczas manewrów w ciasnych miejscach (obraz martwego pola – powyżej), a system Sensus Connected Touch zamieni siedmiocalowy ekran w internetowe centrum multimedialne. WIĘCEJ AKCESORIÓW ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


Masz ochotę zatrzymać się na kawę? Musisz jeszcze po drodze kupić kwiaty? Sensus Connected Touch pomoże Ci znaleźć potrzebne miejsce, korzystając z serwisu Google i pokładowej nawigacji iGo. Komunikaty graficzne i głosowe pewnie poprowadzą Cię do celu.

Sensus Connected Touch połączony jest z serwisem Spotify™. Wystarczy, że powiesz głośno, którego artysty chcesz posłuchać, z głośników popłynie muzyka. System współpracuje z nośnikami pamięci USB, smartfonami czy tabletami. Pod ręką masz także setki stacji radiowych z całego świata.

Dzięki Volvo możesz być w stałym kontakcie w rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub poczty elektronicznej. Możesz też zamienić Volvo w jeżdżący hot-spot, łącząc modem USB lub smartfon z systemem Sensus Connected Touch, i swobodnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do sieci.


NIE MUSISZ SIĘ O NIC MARTWIĆ. NIC A NIC.


OPIEKA VOLVO 

VOLVO S80  | 31

Szczęście to brak trosk. Wtedy wszystko toczy się gładko i bez przeszkód. Kupując Volvo kupujesz beztroskę. Finansowanie, ubezpieczenia, przeglądy, naprawy, zmiana opon, mycie samochodu – we wszystkich tych niezbyt interesujących kwestiach uczynimy Twoje życie łatwiejszym. Twój dealer Volvo zaoferuje Ci wszelkie niezbędne usługi. Nie musisz się o nic martwić.

ZAKUP I EKSPLOATACJA

SERWIS I PRZEGLĄDY

W RAZIE POTRZEBY

• Gwarancja • Finansowanie • Leasing • Ubezpieczenie • Umowa serwisowa • Strona My Volvo

• Volvo Service 2.0 • Aktualizacja oprogramowania • Doradca Serwisowy • Wynajem samochodów • Volvo Professional Car Care • Wymiana opon

• Volvo Assistance • Naprawy • Usuwanie uszkodzeń szyb • Usuwanie wgnieceń karoserii • Serwis klimatyzacji

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL


DANE TECHNICZNE

1010

973 1927/1094

1493

1493

691

1064 978

890

1588

2835

1040

1861

4854

2106

1493 1588

1457

1431

1585

1861

2106

1585 1861 2106

T6 AWD

T5

Typ silnika:

3.0L, 6-cylindrowy rzędowy, benzynowy, twin-turbo

2.0L, 4-cylindrowy rzędowy, benzynowy turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

–/9,9

–/8,1

Emisja CO2 g/km, man/auto:

–/231

–/189

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

224 (304) 5600

177 (240) 5500

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

440/2100–4200

320/1800–5000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

–/6,4

–/7,7

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

–/250

–/240

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

T4 Typ silnika:

1.6L, 4-cylindrowy rzędowy, benzynowy turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

6,6/7,1

Emisja CO2 g/km, man/auto:

152/165

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

132 (180) 5700

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

240/1600–5000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

8,5/9,2

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

220/220

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)
D5 AWD

D5

Typ silnika:

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

–/6,4

4,6/6,1

Emisja CO2 g/km, man/auto:

–/167

120/159

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

158 (215) 4000

158 (215) 4000

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

440/1500–3000

420/1500–3250 (man) 440/1500–3000 (auto)

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

–/7,8

7,6/7,8

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

–/225

230/225

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

D4

D3

Typ silnika:

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

4,3/6,0 (5,0 Start/Stop)

4,3/5,0

Emisja CO2 g/km, man/auto:

114/158 (132 Start/Stop)

114/132

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

120 (163) 3500

100 (136) 3500

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

400/1500–2750

350/1500–2250

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

9,7/9,7

10,4/10,4

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

215/210

205/200

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

D2

T4F Flexifuel

Typ silnika:

1.6L , 4-cylindrowy rzędowy, turbodiesel 1.6L, 4-cylindrowy rzędowy, turbo, benzynowy/zasilany bioetanolem

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

4,1/4,1

6,9/7,1

Emisja CO2 g/km, man/auto:

107/109

159/165

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

84 (115) 3600

132 (180) 5700

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

270/1750–2500

240/1600–5000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

11,5/12,8

8,5/9,2

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

190/185

220/220

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

Dane techniczne mogą ulec zmianie. Aktualne informacje można uzyskać u Autoryzowanego Dealera Volvo.

Popraw osiągi swojego S80 za pomocą pakietu Polestar. To specjalne oprogramowanie opracowane przez naszego partnera rajdowego – firmę Polestar. Korzystamy z jej pomocy i doświadczenia by stale poprawiać osiągi i wydajność naszych silników.

WIĘCEJ NA POLESTAR.COM Uwaga: niektóre informacje podane w niniejszej broszurze mogą być nieaktualne ze względu na zmiany produkcyjne dokonane już po jej wydrukowaniu. Niektóre z opisanych lub pokazanych na zdjęciach elementów wyposażenia mogą być teraz dostępne tylko za dodatkową opłatą. Przed złożeniem zamówienia należy zasięgnąć informacji u Autoryzowanego Dealera Volvo. Producent zastrzega sobie prawo dokonywania w dowolnym momencie zmian cen, kolorów, materiałów, modeli i danych technicznych bez uprzedzenia.


019 Black Stone

452 Black Sapphire metallic

467 Magic Blue metallic

477 Inscription Electric Silver metallic

487 Inscription Ember Black metallic

492 Savile Grey metallic


498 Caspian Blue metallic

614 Ice White

700 Twilight Bronze metallic

705 Biarritz Blue metallic

707 Inscription Crystal White Pearl metallic

711 Bright Silver metallic


VOLVOCARS.PL

VOLVO S80

Volvo S80  
Volvo S80  
Advertisement