Page 1

www.mitsubishi.pl www.mitsubishi.pl


KOCHAJ, ŻYJ, PROWADŹ Świat jest pełny niespodzianek i nieodkrytych pomysłów. Czasem jednak, zamiast szukać nowych rozwiązań, warto korzystać z tych już sprawdzonych. Skrojony na miarę Twoich oczekiwań ASX ma elegancki, energetyczny styl, rozwiązania technologiczne dbające o środowisko oraz udogodnienia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Te wszystkie wspaniałe cechy skondensowane są w samochodzie o odpowiednim rozmiarze, idealnym, by zabrać Cię, gdzie tylko sobie wymarzysz. Zapraszamy do środka. Przekonaj się, dokąd zaprowadzi Cię dzisiaj.

02 03


PODRĂ“ĹťUJ I BÄ„DĹš PRZYJAZNY DLA ZIEMI 1P NJP  REUPLQ

System Auto Stop & Go wyłącza silnik podczas postoju, zmniejszając zuşycie paliwa i emisję CO 2, bez wpływu na pracę układów elektrycznych. Silnik startuje ponownie w mgnieniu oka po wciśnięciu pedału sprzęgła. Dla zwiększenia wydajności zamieściliśmy na konsoli wskaźnik biegów, który podpowiada, jak naleşy zmieniać biegi przy aktualnie występujących warunkach na drodze.

250

N: .0  REUPLQ 100

100

80

60

1.6-LITROWY BENZYNOWY SILNIK MIVEC

40

Pomyślano równieş o miłośnikach silników benzynowych. Model ASX jest dostępny z nową jednostką 1.6 DOHC MIVEC o mocy 117 KM. Ten wydajny silnik to połączenie znakomitych osiągów i niskiego spalania.

20

0

0 1000

2000

3000

4000

6]\ENRĞßREURWyZVLOQLND REUPLQ

0RPHQWREURWRZ\ 1P

300

0RF N:

Šącząc wysoką wydajność silnika Diesla z systemem zmiennych faz rozrządu i wzniosu zaworów dolotowych MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve Timing Electronic Control), ASX gwarantuje płynną moc i rozsądne zuşycie paliwa. Silnik ten zapewnia moment obrotowy idealny do gwałtownych przyspieszeń i moc 150 KM. Wszystko dla Twojej nieograniczonej przyjemności z jazdy.

SYSTEM AUTO STOP & GO / WSKAĹšNIK BIEGU

/,752:<','0,9(&

1.8-LITROWY SILNIK DI-D MIVEC Z TURBODOĹ ADOWANIEM

Systemy bezpieczeĹ&#x201E;stwa w niektĂłrych sytuacjach mogÄ&#x2026; przejÄ&#x2026;Ä&#x2021; kontrolÄ&#x2122; nad systemem Auto Stop & Go. W razie wÄ&#x2026;tpliwoĹ&#x203A;ci prosimy zajrzeÄ&#x2021; do instrukcji obsĹ&#x201A;ugi pojazdu.

JAZDA

ZATRZYMANIE SILNIKA

START

SamochĂłd zamierza siÄ&#x2122; zatrzymaÄ&#x2021;

Silnik wyĹ&#x201A;Ä&#x2026;cza siÄ&#x2122; (skrzynia na luzie, sprzÄ&#x2122;gĹ&#x201A;o puszczone)

W momencie wciĹ&#x203A;niÄ&#x2122;cia sprzÄ&#x2122;gĹ&#x201A;a uruchamia siÄ&#x2122; silnik

04 05


PŁYNNA JAZDA I PRECYZYJNA KONTROLA ZAWIESZENIE

Bez pełnej kontroli nie można czerpać przyjemności z jazdy. Dlatego wyposażyliśmy ASX w najsolidniejsze fundamenty, na które składają się kolumny MacPhersona z przodu, tylne wielowahaczowe zawieszenie i wyjątkowo szeroki rozstaw kół. Pozwoli Ci to nie myśleć o wszelkich nierównościach, jakie spotkasz na drodze. Dodatkowo idealnie zestroiliśmy amortyzatory ze stabilizatorami, dzięki czemu przyczepność na zakrętach jest porównywalna do samochodów sportowych. Oczywiście nad wszystkim czuwa niezmiennie precyzyjny układ kierowniczy, dający Ci całkowite panowanie nad Twoim ASX.

WYSOKA POZYCJA ZA KIEROWNICĄ

Gdy już znajdziesz się w środku auta, odkryjesz, że ASX zapewnia zaskakująco wysoką pozycję za kierownicą. Siedzenie kierowcy w połączeniu z obniżającą się maską auta gwarantuje doskonałą widoczność i ułatwia manewrowanie. Takie umiejscowienie foteli czyni wsiadanie do samochodu łatwym i przyjemnym, a długie podróże stają się dużo wygodniejsze.

06 07


TWOJE NATURALNE OTOCZENIE Odkryj nowy wymiar podróżowania. Panoramiczny przeszklony dach zapewni Tobie i Twoim pasażerom niczym nieograniczony widok z każdej strony. Złożenie zasłony odkrywa pełnych rozmiarów szklany dach, rozpościerający się ponad przednimi i tylnymi siedzeniami. W nocy dach może być podświetlony diodami LED w bardzo atrakcyjny sposób.

6-GŁOŚNIKOWY SYSTEM AUDIO Z EKRANEM DOTYKOWYM W konsoli centralnej został umieszczony nowy system audio z dotykowym ekranem LCD. Głośniki rozmieszczone w całym samochodzie, idealnie pasują do elementów wykończeniowych auta, tworząc wspaniałą scenę muzyczną.

PORT USB

UWOLNIJ DŁONIE – KORZYSTAJ Z BLUETOOTH®

Port USB zapewnia dodatkową komunikację między systemem audio a Twoim przenośnym odtwarzaczem MP3, gwarantując Ci dostęp do całej Twojej biblioteki muzycznej.

Bezprzewodowy system głośnomówiący zapewni Ci bezpieczną jazdę i możliwość pozostania w kontakcie bez konieczności odrywania dłoni od kierownicy.

08 09


PUNKT POŁĄCZENIA SYSTEM DOSTĘPU BEZKLUCZYKOWEGO Z PRZYCISKIEM URUCHOMIENIA SILNIKA

KOLOROWY WIELOFUNKCYJNY WYŚWIETLACZ LCD

ASX posiada system dostępu bezkluczykowego, który umożliwia rozpoczęcie jazdy bez konieczności wyciągania kluczyka z kieszeni. Jedyne co musisz zrobić, by uruchomić silnik, to nacisnąć przycisk znajdujący się w pobliżu środkowej konsoli (warunkiem jest wciśnięte sprzęgło). Dotknięciem uruchamiasz silnik i już jesteś gotowy do jazdy. Gdy dojedziesz do celu, kolejne naciśnięcie przycisku spowoduje wyłączenie silnika.

Atrakcyjnie wykończone zegary zwiększają ich czytelność i podkreślają styl. Kolorowy wielofunkcyjny wyświetlacz, znajdujący się w środku, pomiędzy zegarami, wyświetla poziom paliwa, przebieg pojazdu oraz wskazania komputera pokładowego.

10 11


ZAPRASZAMY DO ŚRODKA ASX został zaprojektowany, aby czerpać jak największą przyjemność z jazdy. Będziesz zaskoczony tym, jak dużo komfortowej przestrzeni zapewni Ci jego wnętrze. Doskonale wyprofilowane fotele gwarantują nadzwyczajną wygodę, a pasażerowie jadący z tyłu będą pod

wrażeniem ilości miejsca nad głową i przestrzeni na nogi. We wnętrzu jest wiele ukrytych, poręcznych i wygodnych schowków, dających mnóstwo miejsca na wszystkie dodatkowe bagaże, które zechcesz ze sobą zabrać.

REGULOWANY PODŁOKIETNIK MIĘDZY PRZEDNIMI FOTELAMI

GÓRNY SCHOWEK W PODŁOKIETNIKU MIĘDZY PRZEDNIMI FOTELAMI

DOLNY SCHOWEK W PODŁOKIETNIKU MIĘDZY PRZEDNIMI FOTELAMI

12 13


1

PRZESTRZEŃ DO WYBORU POJEMNOŚĆ BAGAŻOWA

ASX pozwala Ci przewozić, cokolwiek chcesz. Dostępne są aż 442* litry przestrzeni ładunkowej, przy rozłożonych wszystkich fotelach (1219 litrów przy położonych fotelach). Łatwo otwierająca się klapa bagażnika jest wystarczająco szeroka, aby zapewnić doskonałą przestrzeń, nawet dla najobszerniejszych bagaży, a mała wysokość podłogi pojazdu ułatwia pakowanie i rozładunek. Podpodłogowy przedział ładunkowy jest również wliczony, dając Ci poręczną, wygodną i nie rzucającą się w oczy, dodatkową przestrzeń ładunkową. * Siedzenia rozłożone, wliczona podpodłogowa 26-litrowa przestrzeń bagażowa.

SKŁADANE NA PŁASKO TYLNE SIEDZENIA / SKŁADANE OPARCIA KANAP DZIELONE 60:40

Aby przewozić jeszcze większe ładunki, tylne siedzenia ASX są składane na płasko, tworząc imponującą przestrzeń. Dzielone oparcia tylnych siedzeń mogą być również częściowo złożone, dając Ci możliwość przewożenia rowerów bądź innych równie długich przedmiotów.

2 1

REGULOWANE, POWRACAJĄCE OPARCIE FOTELA

PODŁOKIETNIK UMOŻLIWIAJĄCY PRZEWOŻENIE DŁUGICH PRZEDMIOTÓW

Tylne siedzenia mogą być rozłożone jednym ruchem (1). Wolne pociągnięcie siedzenia ustawi je w pozycji wyjściowej (2), podczas gdy szybkie pociągnięcie doprowadzi je do pozycji leżącej.

Za podłokietnikiem tylnego oparcia kanapy znajduje się otwór, który umożliwia komfortowe przewożenie długich przedmiotów, zachowując miejsce dla czterech osób.

14 15


GOTOWY NA WSZYSTKO

AKTYWNA KONTROLA STABILNOŚCI ASC I KONTROLA TRAKCJI

PRZEDNIE LAMPY KSENONOWE SUPER-HiD WIDE VISION ASX posiada lampy ksenonowe Super-HiD Wide Vision zapewniające super szeroki kąt oświetlanej drogi. Gdy są włączone, wysyłają większy promień światła niż zwykłe lampy, oświetlając dużo szerszą część drogi.

System aktywnej kontroli stabilności wykorzystuje czujniki znajdujące się na pokładzie do analizy ruchu pojazdu i wykrywania bocznych poślizgów. Zarządzając rozdzielaniem mocy silnika i siły hamowania na poszczególne koła, pomaga zachować stabilność i kontrolę. z HSA

NORMALNE LAMPY KSENONOWE

LAMPY KSENONOWE SUPER-HiD WIDE VISION SYSTEM 7 PODUSZEK BEZPIECZEŃSTWA

ASX wyposażony jest w system 7 poduszek bezpieczeństwa, zapewniających podwyższone bezpieczeństwo dla każdej osoby znajdującej się w samochodzie. Pasażer siedzący z przodu i kierowca są chronieni przez 2 przednie poduszki bezpieczeństwa. Nogi kierowcy są chronione dodatkową poduszką kolanową. W przypadku kolizji bocznej wszyscy pasażerowie są chronieni przez kurtyny bezpieczeństwa, rozciągające się wzdłuż całego pojazdu.

POŚLIZG BOCZNY TYLNYCH KÓŁ

POŚLIZG BOCZNY PRZEDNICH KÓŁ

Siła hamowania jest kierowana na zewnętrzne przednie koło, aby uniknąć wykonania obrotu.

Siła hamowania jest kierowana na wewnętrzne tylne koło, aby uniknąć poślizgu. FUNKCJA KONTROLI TRAKCJI

Gdy zostanie wykryty poślizg koła, moc silnika jest regulowana, a siłę hamowania dostosowuje się do wirującego koła, aby zapobiec utracie przyczepności oraz momentu obrotowego i umożliwić płynne przyspieszanie.

bez HSA ASYSTENT RUSZANIA NA WZNIESIENIU HILL START ASSIST – HSA

System HSA ułatwia ruszanie na stromym wzniesieniu poprzez użycie hamulców zapobiegających staczaniu się pojazdu ze zbocza. Gdy nachylenie zostanie wykryte, siła hamowania jest utrzymywana aż do momentu przekazania wystarczającej mocy na koła.

16 17


INFORM

INVITE

Elementy wyposażenia

• Felgi stalowe 16”

Elementy wyposażenia (dodatkowe w porównaniu z wersją INFORM)

• Aktywna kontrola trakcji i stabilizacji pojazdu (ASTC)

• Aluminiowe felgi 16” z oponami 215/65R16

• System wspomagający ruszanie pod górę (HSA)

• Trójramienna kierownica pokryta skórą

• Układ ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD)

• Lewarek zmiany biegów pokryty skórą

• Układ wspomagania hamowania (BA)

• Tempomat ze sterowaniem w kierownicy

• System ostrzegający o nagłym hamowaniu (ESS)

• Automatyczna klimatyzacja

• 7 poduszek bezpieczeństwa (przednie, boczne, kurtynowe i kolanowa kierowcy)

• Sterowanie zestawem audio w kierownicy

• Przednie reflektory halogenowe

• Port USB

• Manualna klimatyzacja • Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne • Lusterka boczne i klamki zewnętrzne w kolorze nadwozia • Radio CD/MP3 z 4 głośnikami • Audio jack

• 6 głośników • Czujniki parkowania • Chłodzony schowek • Elektronicznie sterowany napęd 4WD • System AS&G (dla silnika 1.8 DI-D)

• Centralny zamek

Wyposażenie samochodu może być inne w różnych krajach. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się ze swoim lokalnym sprzedawcą/dystrybutorem Mitsubishi Motors.

Wyposażenie samochodu może być inne w różnych krajach. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się ze swoim lokalnym sprzedawcą/dystrybutorem Mitsubishi Motors.

18 19


INTENSE+

INTENSE

Elementy wyposażenia (dodatkowe w porównaniu z wersją INVITE) • Opony 215/60R17 z 17” felgami aluminiowymi

• Reflektory ksenonowe Super-HiD Wide Vision • Spryskiwacze lamp przednich • Przyciemniane szyby • Elektrycznie regulowane i składane lusterka boczne w kolorze nadwozia z kierunkowskazami

Elementy wyposażenia (dodatkowe w porównaniu z wersją INTENSE)

• System audio z dotykowym ekranem LCD • Kamera cofania • Panoramiczny dach z podświetleniem diodami LED • Czarne relingi dachowe

• System głośnomówiący z technologią Bluetooth

Wyposażenie samochodu może być inne w różnych krajach. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się ze swoim lokalnym sprzedawcą/dystrybutorem Mitsubishi Motors.

Wyposażenie samochodu może być inne w różnych krajach. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się ze swoim lokalnym sprzedawcą/dystrybutorem Mitsubishi Motors.

20 21


KOLORY NADWOZIA

SREBRNY METALIK (A31)

CZERWONY METALIK (P26)

MATERIAŁY WYKOŃCZENIA FOTELI

CZARNY PERŁOWY (X42)

BRĄZOWY METALIK (C06)

GRAFITOWY METALIK (U17)

BIAŁY (W37)

BIAŁY PERŁOWY (W13)

WYBÓR KOLORU NADWOZIA I TAPICERKI Wersja Tapicerka

Czarny materiał Czarny materiał premium Limitowana wersja czarnej skóry

Kolor nadwozia

CZARNY MATERIAŁ

CZARNY MATERIAŁ PREMIUM

Srebrny metalik

A31

Brązowy metalik

C06

Czerwony metalik

P26

Grafitowy metalik

U17

Czarny perłowy

X42

Biały

W37

Biały perłowy

W13

Dostępny - Niedostępny ○ Opcja Przedstawione kolory i materiały mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się ze swoim lokalnym sprzedawcą/dystrybutorem Mitsubishi Motors.

22 23 LIMITOWANA WERSJA CZARNEJ SKÓRY


STANDARDOWE I DODATKOWE WYPOSAŻENIE Model Silnik Skrzynia biegów Opony i koła

BEZPIECZEŃSTWO / Aktywne bezpieczeństwo

Pasywne bezpieczeństwo

ŚWIATŁA I WIDOCZNOŚĆ / Światła zewnętrzne

Światła wewnątrz Widoczność

ELEMENTY ZEWNĘTRZNE / Przód Boki

ELEMENTY WEWNĘTRZNE / Ogólne

Siedzenia

Kokpit

UDOGODNIENIA / Wentylacja Audio i komunikacja

Komfort i wygoda

1

Wersja wyposażenia Benzynowy 1.6 117 KM DOHC MIVEC Diesla 1.8 150 KM DOHC MIVEC (z systemem AS&G) 5-biegowa manualna (silnik 1.6) 6-biegowa manualna (silnik 1.8 DI-D) Napęd 4WD (silnik 1.8 DI-D) Stalowe felgi 16" z oponami 215/65R16 i kołpakami (nowy wzór) Aluminiowe felgi 16" z oponami 215/65R16 Aluminiowe felgi 17" z oponami 215/60R17 Zestaw naprawczy Aktywna kontrola trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC) System wspomagający ruszanie pod górę (HSA) Układ ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) Układ wspomagania hamowania (BA) System ostrzegania o nagłym hamowaniu (ESS) System priorytetu hamulca (BOS) Wzmocniona konstrukcja nadwozia RISE Poduszki bezpieczeństwa kierowcy i pasażera dwustopniowe Boczne poduszki bezpieczeństwa Kurtynowe poduszki bezpieczeństwa dla 1. i 2. rzędu siedzeń Poduszka kolanowa kierowcy Wyłącznik poduszki bezpieczeństwa pasażera 3 punktowe przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły 3 punktowe tylne pasy bezpieczeństwa Mocowanie fotelików ISO-FIX ×2 Elektroniczny immobiliser Przednie reflektory halogenowe Przednie reflektory ksenonowe 160° Super-HiD Wide Vision ze spryskiwaczami Przednie reflektory przeciwmgielne z chromowymi obramowaniami Tylne światło przeciwmgielne Światła do jazdy dziennej na przednim zderzaku Tylne lampy zespolone wykonane w technologii LED Umieszczone wysoko 3. światło stop (LED) Oświetlenie tablicy rejestracyjnej na klapie bagażnika Przednie oświetlenie z lampkami do czytania Oświetlenie przestrzeni bagażowej Płaskie przednie wycieraczki i spryskiwacze Czujnik deszczu Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne Elektrycznie sterowane, podgrzewane i składane lusterka boczne z kierunkowskazami Ogrzewanie tylnej szyby Wycieraczka i spryskiwacz tylnej szyby Przednia osłona podwozia Chromowane wykończenie wlotu powietrza Lusterka w kolorze nadwozia1 Klamki w kolorze nadwozia Czarne listwy szyb Przyciemniane tylne szyby Panoramiczny dach z podświetleniem LED Czarne relingi dachowe Centralna konsola w kolorze czarnym Centralna konsola w kolorze Dark Titanium Chromowane klamki Daszki przeciwsłoneczne z uchwytem na bilety parkingowe Daszki przeciwsłoneczne z uchwytem na bilety parkingowe i podświetleniem Tapicerka materiałowa (nowy wzór) Tapicerka Premium (nowy wzór) Siedzenia typu sportowego Regulacja wysokości fotela kierowcy Kieszeń w fotelu pasażera Oparcie tylnej kanapy dzielone 60:40 Tylna kanapa z podłokietnikiem Trójramienna kierownica pokryta skórą (nowy wzór) Elektryczne wspomaganie kierownicy (EPS) Kolumna kierownicy regulowana w dwóch płaszczyznach Tempomat ze sterowaniem w kole kierownicy Podświetlana stacyjka Lewarek zmiany biegów pokryty skórą z chromowanymi elementami Dźwignia otwierania wlewu paliwa Tablica zegarów z centralnym wyświetlaczem Tablica zegarów z centralnym kolorowym wyświetlaczem LCD Manualna klimatyzacja Automatyczna klimatyzacja Kanały grzewcze dla 2. rzędu siedzeń Radioodtwarzacz CD/MP3 Radioodtwarzacz CD/MP3 z monitorem (nowy wzór) 4 głośniki 6 głośników Kamera cofania Sterowanie radiem w kierownicy Port USB Zestaw głośnomówiący Bluetooth (ze sterowaniem w kierownicy) Antena dachowa Centralny zamek z dwoma pilotami Tylne czujniki parkowania Przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie z systemem zapobiegającym przycięciu Konsola środkowa z podłokietnikiem Duża konsola środkowa z przesuwanym podłokietnikiem Podświetlany schowek Podświetlany i chłodzony schowek Kieszenie w drzwiach przednich i tylnych Uchwyt na kubki w konsoli środkowej Uchwyt na butelki w drzwiach przednich Roleta przestrzeni bagażowej Uchwyty do mocowania w przestrzeni bagażowej ×4 Wzmocnienie do montażu haka holowniczego

Z wyjątkiem koloru nadwozia czarny perłowy (X42).

INFORM

INVITE

WIĘCEJ INSPIRACJI INTENSE

-

INTENSE+ -

-

-

-

-

-

W Mitsubishi Motors wiemy, jak wymagający są nasi Klienci i zdajemy sobie sprawę, że niezależnie od tego, jak dobrze jest wyposażony Mitsubishi ASX, wiele osób będzie chciało jeszcze lepiej dostosować swój samochód do własnych, konkretnych potrzeb. Dlatego przygotowaliśmy duży wybór akcesoriów mogących zaspokoić każde wymagania.

STYLIZACJA ZEWNĘTRZNA

Chromowane listwy ozdobne dolne -

-

Osłona ozdobna zderzaka przedniego

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

-

-

Listwa pokrywy bagażnika

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Przednie i tylne czujniki parkowania

Kamera cofania

TRANSPORT I WYPOCZYNEK -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Uchwyt na rower

Hak holowniczy

Belki bagażnika dachowego

-

-

-

-

-

-

-

-

-

24 25 Dostępny - Niedostępny

Uchwyt na narty/snowboard


SPECYFIKACJA TECHNICZNA MODEL

PROGRAM PRZEDŁUŻONEJ GWARANCJI

Napęd

2WD

4WD

Silnik

1.6 l MIVEC

1.8 l DI-D MIVEC

5-biegowa manualna

6-biegowa manualna

16-zaworowy, 4-rzędowy DOHC MIVEC

16-zaworowy, 4-rzędowy, turbodoładowany

Skrzynia biegów INFORM INVITE INTENSE INTENSE+

SILNIK

Typ Pojemność skokowa Układ wtrysku

1590

1798

ECI-MULTI

Elektroniczny wtrysk bezpośredni Common Rail Euro-5b

Norma emisji spalin Moc maksymalna

kW (KM)/obr./min.

Maks. moment obrotowy

SYSTEM PALIWOWY

Typ paliwa

SKRZYNIA BIEGÓW

Zakres przełożeń

Nm /obr./min.

l

Pojemność zbiornika paliwa

110 (150)/4000

154 (15,7)/4000

300 (30,6)/2000-3000

Benzyna bezołowiowa (RON95)

Diesel

63

60

DIAMENTOWA GWARANCJA

I

3,727

3,818

II

1,947

2,045

III

1,343

1,29

IV

0,976

0,974

V

0,804

0,897

VI

-

0,79

3,727 4,333

4,139 I-IV: 4,058, V-VI / wsteczny: 3,450

s

11,4

10

km/h

183

198

Cykl miejski

l/100 km

7,7

6,8

Cykl pozamiejski

l/100 km

4,9

4,9

Cykl mieszany

l/100 km

6,0

5,6

g/km

137

146

Masa holowanej przyczepy (z hamulcem)

kg

1200

1400

Masa holowanej przyczepy (bez hamulca)

kg

670

Wsteczny Przekładnia główna

OSIĄGI*

86 (117)/6000

Przyspieszenie (0-100 km/h) Prędkość maksymalna

55

Spalanie

Emisja CO2

ZAWIESZENIE

745

Kolumny MacPhersona, sprężyny śrubowe ze stabilizatorami

Przód

Wielowahaczowe, sprężyny śrubowe ze stabilizatorami

Tył

HAMULCE

Tarczowe, wentylowane

Przód

Tarczowe

Tył

UKŁAD KIEROWNICZY Typ MASY* WYMIARY

DIAME GWARA

Układ zębatkowy z elektrycznym wspomaganiem

Masa własna pojazdu

kg

Dopuszczalna masa całkowita

kg

1270

1285

Długość/szerokość/wysokość

mm

Prześwit

mm

Rozstaw osi

mm

2060 442-1169

l

Pojemność bagażnika

1520

1870

Zachęcamy do skorzystania z nowego programu Diamentowej Gwarancji,

4295/1770/1615 170

195 2670

Dostępny - Niedostępny

WYMIARY

dzięki której otrzymasz nawet 2 lata dodatkowego spokoju. Zabezpiecz

silnik,

się na dodatkowy rok lub 2 lata po zakończeniu gwarancji fabrycznej albo

sprzęgło,

do przebiegu 300 000 km.

1625 (z relingami)

1615 (bez relingów)

Program Diamentowej Gwarancji jest stworzony dla każdego, kto nie przel

Części objęte gwarancją:

skrzynia biegów, układ napędowy i zawieszenie,

kroczył 35 miesięcy użytkowania swojego Mitsubishi. Możesz ją wykupić

układ chłodzenia,

nawet w ostatni dzień przewidzianego terminu, chociaż najkorzystniejsze

układ kierowniczy.

warunki otrzymasz w momencie zakupu samochodu oraz w pierwszym roku jego użytkowania, oszczędzając do 37% ceny gwarancji.

Diesel: 170 Benzyna: 180

1525 1770

cm3

2670 4295

Znacznie więcej korzyści Dzięki Diamentowej Gwarancji możesz zyskać: bezgotówkową naprawę w serwisach na terenie kraju,

1770

naprawy dokonywane wyłącznie z wykorzystaniem oryginalnych części, zabezpieczenie przed niespodziewanymi kosztami napraw, możliwość wliczenia opłaty w ratę leasingową przy zakupie samochodu, zwiększenie wartości samochodu przy odsprzedaży. 1530 1770 Wszystkie wymiary w milimetrach.

* Zmierzone przez Mitsubishi Motors Corporation, zużycie paliwa i emisja CO 2 zależą od wyposażenia pojazdu. Podczas regulacji filtra DPF może zmienić się dźwięk silnika. Specyfikacje mogą się zmienić. Skontaktuj się ze swoim lokalnym sprzedawcą Mitsubishi Motors w celu uzyskania szczegółowych informacji.

26 27


RECYKLING POJAZDÓW Ochrona środowiska jest naszym obowiązkiem. Mitsubishi Motors projektuje i produkuje wysokiej jakości pojazdy i części do pojazdów, starając się zapewnić ich trwałość, troszcząc się jednocześnie o jak najlepszą obsługę gwarantującą utrzymanie ich optymalnej sprawności. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do kwestii ochrony środowiska i dlatego stosujemy materiały, które mogą być przetwarzane i nadal wykorzystywane po całkowitym wyeksploatowaniu samochodu. Po wielu latach użytkowania Wasze auto może do nas powrócić, a my zajmiemy się jego recyklingiem w sposób przyjazny dla środowiska i zgodny ze stosowną dyrektywą UE i obowiązującymi przepisami krajowymi.

Wszystkie pojazdy Mitsubishi Motors (do wagi 3,5 tony brutto) sprzedawane po 1 lipca 2002 roku są bezpłatnie odbierane od ostatniego właściciela, w jednym z wyznaczonych punktów odbioru, pod warunkiem jednak, że pojazd będzie posiadał oryginalne wszystkie podstawowe części składowe i będzie wolny od zanieczyszczeń. Od 1 stycznia 2007 roku zasada ta dotyczy wszystkich pojazdów produkowanych przez Mitsubishi Motors, bez względu na datę sprzedaży. Istnieje już cała sieć punktów odbioru zużytych pojazdów, gwarantują one przyjazny dla środowiska recykling. Jednocześnie możliwości recyklingu pojazdów i ich części są stale badane i udoskonalane w trosce o uzyskanie jeszcze wyższego procentowo udziału recyklingu. Europejska dyrektywa dotycząca zużytych pojazdów i bezpłatnego odbioru zużytych pojazdów obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.mitsubishi-motors-euro.com oraz na stronie www.mitsubishi.pl ZNAKOMITY SERWIS POSPRZEDAŻOWY ZAPEWNIAJĄCY BEZTROSKĄ JAZDĘ SAMOCHODEM Ponad 2500 Autoryzowanych Punktów Serwisowych Mitsubishi Motors na terenie całej Europy służy Ci pomocą, gdziekolwiek jesteś. Każdy serwis jest wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia i systemy warsztatowe, a wszyscy pracownicy zostali doskonale przeszkoleni i świadczą profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie. PROFESJONALNE PRZEGLĄDY Nawet nowe samochody wymagają regularnej konserwacji i przeglądów. Nie tylko by zagwarantować mobilność, ale także dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich pasażerów. Wyszkoleni specjaliści

Wyposażenie pojazdu może być różne w różnych krajach i podlegać zmianom. Aby poznać szczegóły skontaktuj się ze swoim lokalnym sprzedawcą/ dystrybutorem Mitsubishi Motors. MMC Car Poland sp. z o.o. zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych w niniejszej ulotce, w tym parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji pojazdów. Wszelkie informacje podane w ulotce nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. W wypadku sprzedaży konsumenckiej w rozumieniu Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (dalej: Ustawa) zawarte w tej ulotce informacje

www.mitsubishi.pl

korzystający ze specjalistycznego sprzętu diagnostycznego oraz z oryginalnych części są zawsze gotowi do usług w Twoim Autoryzowanym Punkcie Serwisowym Mitsubishi. ORYGINALNE CZĘŚCI MITSUBISHI MOTORS Nawet najmniejsza usterka techniczna może być groźna. Dlatego też wszystkie oryginalne części Mitsubishi Motors zostały wyprodukowane i przetestowane zgodnie z surowymi standardami jakości. Zaleca się korzystanie z oryginalnych części Mitsubishi Motors w celu zapewnienia jak największej niezawodności samochodu oraz bezpieczeństwa jego pasażerów. Oryginalne części Mitsubishi Motors są dostępne we wszystkich Autoryzowanych Punktach Serwisowych Mitsubishi. Jesteśmy dumni, że znajdujemy się regularnie na czele rankingów jakości usług posprzedażowych. PEŁNA GWARANCJA – OCZYWIŚCIE Wszystkie nowe modele Mitsubishi posiadają pełną gwarancję trwającą 3 lata i do momentu osiągnięcia przebiegu 100 000 km (limit 100 000 km nie obowiązuje przez pierwsze 24 miesiące). Gwarancja perforacyjna obejmuje pierwsze 12 lat, w zależności od zakupionego modelu. Statystyki niezawodności samochodów Mitsubishi są wzorowe, więc prawdopodobieństwo potrzeby pomocy technicznej z naszej strony jest minimalne. Mimo to oferujemy MAP – pakiet Assistance Mitsubishi Motors. ASSISTANCE NA WYPADEK AWARII W KAŻDYM MIEJSCU Aby zademonstrować nasze zaangażowanie w kwestię Twojej mobilności i by podkreślić, jak bardzo wierzymy w niezawodność naszych samochodów, dajemy Ci wraz z Twym nowym autem darmową kartę MAP, ważną przez okres 3 lata. Skrót MAP oznacza Mitsubishi Motors Assistance Package (Pakiet Assistance Mitsubishi Motors). Ta karta będzie gwarantem Twojej mobilności w ponad 30 krajach Europy. Jeżeli kiedykolwiek będziesz potrzebował pomocy w przypadku awarii, kradzieży bądź aktu wandalizmu – gdziekolwiek będziesz, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – zadzwoń pod numer widoczny na karcie, a problem zostanie rozwiązany na miejscu. Jeśli będzie on poważny, Twój samochód zostanie przewieziony do najbliższego dealera Mitsubishi, a Tobie zostaną zagwarantowane usługi takie jak hotel, ciągłość podróży (samochód zastępczy) oraz przewóz Twojego auta z powrotem do kraju.

nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 Ustawy, jak również nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie jego sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Podane w ulotce informacje na temat gwarancji pojazdu nie stanowią udzielenia kupującemu gwarancji, w szczególności w rozumieniu art. 13 Ustawy. Gwarancja zostanie udzielona przy sprzedaży pojazdu, a jej warunki zostaną określone w dokumencie gwarancyjnym.

Zalecamy Marzec 2013. Wyprodukowano w Polsce.

Mitsubishi ASX  
Advertisement