Page 1

M

{Z

D{

5


„DUCH HIROSHIMY TO WYTRWAŁOŚĆ I DĄŻENIE DO DOSKONAŁOŚCI. STAWIANIE CZOŁA WSZELKIM WYZWANIOM”.

„KOMPAKTOWY SILNIK, LEKKIE NADWOZIE I STYLOWY WYGLĄD TO NASZA WIZJA NOWOCZESNYCH SAMOCHODÓW”.

UKSZTAŁTOWANA PRZEZ ŻYWIOŁY Mazda5 wygląda niepowtarzalnie. Jednak elegancki kształt w połączeniu z przestronnym, wygodnym wnętrzem przyjaznym dla całej rodziny to nie tylko popis stylizacji. Z wdziękiem atlety Mazda5 pokonuje opór powietrza – wykorzystując mniej paliwa, przedziera się przez masy powietrza, a hałas dobiegający z zewnątrz został zredukowany do ledwo słyszalnego szeptu. Połączenie aerodynamicznej wydajności z silnikami najnowszej generacji sprawia, że emisja CO2 może zostać zredukowana nawet do poziomu 138 g/km*. Ujarzmienie żywiołów może poprawić komfort jazdy, zmniejszyć zużycie paliwa i przyczynić się do ochrony środowiska.

„MAZDA NIE PODDAJE SIĘ W DRODZE DO CELU. ZAWSZE SZUKAMY NOWYCH ROZWIĄZAŃ”.

Motyw Nagare Motyw Nagare sprawia, że Mazda5 niewątpliwie się wyróżnia. Te naturalnie falujące linie przywodzą na myśl powietrze lub wodę, które opływając powierzchnię samochodu, zmieniają jego wygląd.

MASAHIRO MORO DYREKTOR

POZNAJ CAŁĄ HISTORIĘ NA STRONIE M{ZD{.PL

„MIMO POSTĘPÓW TECHNOLOGII, JESTEŚMY ŚWIADOMI OGRANICZEŃ KOMPUTERÓW CZY SAMEJ NAUKI. OSTATECZNY SUKCES ZALEŻY WIĘC OD UMIEJĘTNOŚCI I WRAŻLIWOŚCI PRODUCENTA SAMOCHODÓW”.

HIROTAKA KANAZAWA DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY

2

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport w opcjonalnym kolorze Aluminium Metallic. *Podana wartość dotyczy silnika wysokoprężnego 1.6 MZ-CD.

3


PRZEMYŚLANA Gdy widzisz przepiękny dom, oczekujesz, że jego wnętrze będzie równie zachwycające. Podobnie jest ze stylowymi samochodami. Naturalnie falujące linie motywu Nagare znajdują swe odbicie we wnętrzu Mazdy5. Delikatne nawiązania do motywu Nagare można zauważyć w otoczeniu kierowcy, które stworzono przede wszystkim z myślą o funkcjonalności i jakości wykonania. Wskaźniki umieszczono tak, aby były wyraźnie widoczne bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Na kierownicy znajdują się przełączniki zapewniające łatwy dostęp do systemu audio oraz do zestawu głośnomówiącego* Bluetooth®. Wszystkie istotne elementy sterujące oraz schowki są w zasięgu ręki i niezwykle łatwo z nich korzystać, a te najczęściej używane podkreślono srebrnymi akcentami. Dzięki temu dostęp do nich jest szybszy i bezpieczniejszy.

4

*Zestaw głośnomówiący Bluetooth® ze sterowaniem głosowym jest w wyposażeniu standardowym wersji Sport. Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Exclusive / Exclusive Plus.

System nawigacji z funkcjami multimedialnymi i obsługą w języku polskim. Zawiera szczegółowe mapy (45 krajów), które w łatwy sposób możesz aktualizować przy użyciu oprogramowania TomTom® HOME.

5


O TYLE ŁATWIEJ Czy to wyprawa z przyjaciółmi, czy rodzinne przyjęcie na plaży – Mazda5 sprawia, że zabawa rozpocznie się wcześniej! “Zapakuj” dzieci, domowego pupila i wszystkie bagaże bez trudu przez obszerne, szerokie* przesuwne drzwi tylne – zapewniają one dojście do obszernej przestrzeni ładunkowej o pojemności 857 litrów**. Wersja Sport zapewnia jeszcze większą wygodę, dzięki elektrycznie otwieranym tylnym drzwiom przesuwnym z zabezpieczającymi czujnikami dotykowymi, które nie pozwolą zatrzasnąć drzwi, gdy ktoś lub coś stoi im na drodze. 1

Zdalne sterowanie elektrycznie otwieranych przesuwnych drzwi tylnych Wystarczy jedno dotknięcie – bardzo przydatne, gdy wsiadasz z dziećmi do samochodu po długim dniu w parku rozrywki!

2

4

Wygoda dla osób podróżujących z tyłu. 5

Schowek pod fotelem Niewidoczny, a łatwo dostępny.

6

Schowek pod podłogą bagażnika Twoje cenne rzeczy ukryte przed wścibskimi spojrzeniami.

Wejście AUX i gniazdo zasilania Energia i rozrywka.

3

Schowek w drugim rzędzie

Środkowy schowek W zasięgu ręki podczas jazdy.

6

*Maksymalna szerokość przesuwnych drzwi tylnych wynosi 700 mm. **Na ilustracji pokazano złożone siedzenia drugiego i trzeciego rzędu. Pojemność w wariancie siedmiomiejscowym wynosi 158 litrów, a w wariancie ze złożonymi siedzeniami trzeciego rzędu wynosi 426 litrów (do oparcia foteli drugiego rzędu).

1

2

3

4

5

6

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport w opcjonalnym kolorze Clear Water Blue Metallic.

7


ZMIENIONA PRZEZ CIEBIE Czy nie byłoby wspaniale, gdyby wnętrze Twojego samochodu dostosowywało się do Ciebie zamiast na odwrót? Taka idea przyświecała twórcom sprytnego systemu składania foteli Karakuri. Siedzenia Karakuri są wyjątkowe: możesz wybierać spośród szerokiego wachlarzu konfiguracji. Są również bardzo łatwe w użyciu i sprawiają, że Mazda5 zmienia się z samochodu rodzinnego w wóz dostawczy – i z powrotem – w kilka sekund.

Tryb innowacji System siedzeń Karakuri w ciągu kilku sekund dostosowuje się do rozmaitych potrzeb Twojej rodziny, a wraz z przesuwnymi drzwiami tylnymi sprawia, że załadunek i rozładunek Mazdy5 jest szybki i łatwy. Powyżej: Konfiguracja siedmiomiejscowa Konfiguracja 2-3-2 pozwala na przewóz maksymalnej liczby pasażerów.

8

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport.

1

Konfiguracja sześciomiejscowa

3

Dostęp do trzeciego rzędu jest bardzo łatwy, gdy środkowy fotel w drugim rzędzie zostanie szybko złożony. 2

Konfiguracja pięciomiejscowa Powiększ przestrzeń bagażową. Siedzenia trzeciego rzędu są dzielone symetrycznie 50:50 i po złożeniu tworzą płaską podłogę.

1

2

3

4

Konfiguracja dwumiejscowa Wszystkie tylne siedzenia można łatwo złożyć, tworząc maksymalną przestrzeń bagażową; nie ma więc potrzeby, aby je wymontowywać.

4

Konfiguracja dwumiejscowa Płaska podłoga przestrzeni ładunkowej.

9


DOCENIANA PRZEZ WSZYSTKICH W sporcie najpiękniejsze są chwile, którymi można się dzielić z innymi. Tak jak wtedy, gdy Twoja drużyna strzeli zwycięską bramkę lub reprezentacja kraju zdobędzie złoty medal. Sportowymi samochodami również warto się dzielić. Mazda5 reaguje precyzyjnie na każdy ruch kierowcy. Pedał przyspieszenia precyzyjnie przekazuje Twoje zamiary do silnika. Również podwozie kompensuje nagłe zmiany kierunku i pochłania niedoskonałości nawierzchni, zapewniając wszystkim płynną i wygodną jazdę. Wszystko to oznacza, że w Mazdzie5 jazda na mecz jest równie ekscytująca, co sama gra – i to dla całego zespołu!

Elektro-hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego EHPAS Zastosowanie układu EHPAS sprawia, że wysiłek niezbędny do kierowania samochodem jest wprost proporcjonalny do prędkości, z jaką się on porusza. Przy niskich prędkościach do kierowania wymagana jest niewielka siła, podczas gdy przy wyższych prędkościach wspomaganie jest słabsze, więc kierowanie wymaga więcej wysiłku i jest bardziej precyzyjne. Dodatkowo układ EHPAS zmniejsza emisję spalin i zużycie paliwa.

10

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport w opcjonalnym kolorze Stormy Blue Metallic.

Reflektory ksenonowe Popraw widoczność drogi daleko przed sobą, a będziesz mógł z dużym wyprzedzeniem reagować na potencjalnie niebezpieczne sytuacje (wyposażenie standardowe w wersji Exclusive Plus i Sport).

11


OSZCZĘDNOŚĆ DZIĘKI POMYSŁOWOŚCI Czy nie denerwuje Cię, gdy tracisz pieniądze zupełnie niepotrzebnie? Gdy zatrzymujesz się na czerwonym świetle lub gdy utkniesz w korku ulicznym w Mazdzie5 napędzanej nowym silnikiem benzynowym 2.0 MZR DISI, w ogóle nie zużywasz paliwa. Dzieje się to za sprawą przemyślnego systemu i-stop Mazdy, który automatycznie wyłącza silnik, gdy samochód się nie porusza*. Również automatycznie uruchamia silnik, gdy tylko naciśniesz pedał sprzęgła. Nic prostszego! System i-stop jest szybszy niż jakikolwiek porównywalny układ start / stop, więc nie psuje przyjemności z jazdy – przecież właśnie dlatego wybrałeś Mazdę... System i-stop System i-stop firmy Mazda jest wyjątkowy. Wykorzystuje on zaawansowaną metodę "rozruchu poprzez zapłon paliwa" zamiast polegać jedynie na rozruszniku, jak to ma miejsce w układach konwencjonalnych. To rozwiązanie nowej generacji sprawia, że i-stop działa płynniej i jest szybszy niż porównywalne układy start / stop, zapewniając czas rozruchu równy zaledwie 0,35 sekundy.

12

1. Silnik zatrzymany w optymalnym położeniu – gotowy do szybkiego wznowienia pracy.

1

2

2. Energia spalania paliwa ponownie uruchamia silnik. *Zanim system i-stop wyłączy silnik, inteligentny układ sprawdza, czy nie istnieją powody, dla których silnik powinien kontynuować pracę. Więcej informacji na temat działania i warunków eksploatacyjnych systemu uzyskasz w autoryzowanych salonach sprzedaży.

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport w opcjonalnym kolorze Aluminium Metallic.

13


W ZGODZIE ZE ŚRODOWISKIEM Według konstruktorów Mazdy tworzenie bardziej przyjaznych i ekologicznych pojazdów nie powinno nigdy odbywać się kosztem komfortu jazdy. Zdrowa niechęć do tankowania oraz spełnianie wymogów normy emisji spalin Euro V, nie przeszkadza silnikom Mazdy5 w zapewnianiu bardzo płynnej jazdy, z precyzyjną reakcją na ruchy kierowcy. Efektem jest samochód tak ekologiczny, że możesz być z niego dumny, a jednocześnie czerpać przyjemność z każdej chwili na bezkresnej szosie.

14

Silnik 2.0 MZR DISI z systemem i-stop

Norma emisji spalin Euro V

6-biegowa manualna skrzynia biegów

1.6 MZ-CD wysokoprężny

Wskaźnik zmiany biegów

Zastosowany w Mazdzie5 silnik benzynowy o poj. 2.0l wykorzystuje zaawansowaną technologię DISI, która polega na bezpośrednim wtrysku rozpylonego paliwa do cylindra, co umożliwia wyższy niż zwykle stopień sprężania. W rezultacie wyższa moc i moment obrotowy są uzyskiwane w sposób płynny i elastyczny – przy niższym zużyciu paliwa (do 6,9 l/100 km) oraz emisji CO2 równej 159 g/km.

W związku z naszym zaangażowaniem w ochronę środowiska, każdy silnik w dowolnej wersji Mazdy5 spełnia najnowsze normy emisji spalin Euro V.

6-biegowa manualna skrzynia biegów to standard we wszystkich modelach Mazdy5. Dodatkowy bieg przyczynia się do zmniejszonego zużycia paliwa, niższej emisji oraz poprawy dynamiki jazdy przy wyższych prędkościach.

Wyposażony jest w niewielką turbosprężarkę i wtrysk wielopunktowy, co zapewnia lepsze przyspieszenie, wyższy moment obrotowy przy niższych obrotach, mniejsze zużycie paliwa – do 5,2 l/100 km – i niższą emisję CO2 – nawet do 138 g/km.

Wskaźnik zmiany biegów na tablicy rozdzielczej zapala się, gdy silnik osiągnie optymalne obroty do zmiany biegów, co zachęca do płynniejszego i bardziej oszczędnego stylu jazdy (tylko z silnikiem 2.0 MZR DISI z systemem i-stop).

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport w opcjonalnym kolorze Aluminium Metallic.

15


CHRONIONA PRZEZ TECHNOLOGIĘ Jednak lepiej zapobiegać, niż leczyć. Rozwiązania związane z bezpieczeństwem, które posiada Mazda5, pozwalają zapobiegać wypadkom i zmniejszają ich skutki, jeśli kolizji nie da się uniknąć. Sygnalizacja awaryjnego hamowania (ESS) ostrzega kierowców jadących z tyłu o nagłym hamowaniu tak, aby mieli więcej czasu na zatrzymanie się. Czujniki dotyku w elektrycznie sterowanych przesuwnych drzwiach tylnych chronią palce przed przytrzaśnięciem przy zamykaniu drzwi. System kontroli ciśnienia w ogumieniu ostrzega, jeśli ciśnienie w którejś z opon spada poniżej optymalnego poziomu. W przypadku kolizji przedział chroniący pasażerów oraz układ zabezpieczający SRS zapewniają doskonałą ochronę osobom znajdującym się w samochodzie, a pochłaniające energię elementy konstrukcyjne pod pokrywą silnika i w przednim zderzaku zmniejszają potencjalne obrażenia zadawane pieszym.

Układ dynamicznej kontroli stabilności toru jazdy DSC Układ DSC zwiększa stabilność w krytycznych sytuacjach podczas jazdy, niezależnie od rodzaju nawierzchni. Układ ten, współpracując z układem ABS, w razie potrzeby zmniejsza moc silnika i reguluje siłę hamowania dla każdego koła, dzięki czemu pojazd może pokonywać zakręty lub omijać przeszkody bez nadsterowności lub podsterowności, zachowując pełną przyczepność i stabilność. Elektroniczny układ kontroli trakcji TCS, dostosowując moment obrotowy silnika, zapobiega poślizgowi kół, np. na sypkich nawierzchniach, przy prędkościach do 30 km/h.

Układ przeciwpoślizgowy ABS

Nadwozie ze stali o dużej wytrzymałości

System ISOFIX

Układ ABS współdziała z układem elektronicznego rozdziału sił hamowania EBD oraz układem awaryjnego hamowania EBA, aby zapewnić optymalne hamowanie, co pozwala zachować sterowność na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni.

Oprócz przedziału chroniącego pasażerów wykorzystanie stali o dużej wytrzymałości w kadłubie nadwozia pozwala zredukować masę i zapewnia solidną podstawę, do której można przytwierdzić podwozie i układ kierowniczy, czego efektem jest niezrównany komfort jazdy Mazdą5.

System ISOFIX zapewnia bezpieczne punkty mocowania fotelików dziecięcych. Zaczepy i mocowania fotelika są umieszczone standardowo, więc każdy fotelik ISOFIX można umocować w każdym samochodzie wyposażonym w system ISOFIX.

Układ awaryjnego hamowania EBA Układ EBA monitoruje siłę i szybkość nacisku na pedał hamulca, aby określić, kiedy występuje hamowanie awaryjne. W sytuacji krytycznej układ EBA automatycznie zwiększa do maksimum siłę hamowania we wszystkich kołach, co skraca drogę hamowania.

Poduszki powietrzne Mazda5 jest wyposażona w przednie i boczne poduszki powietrzne, dla pierwszego rzędu foteli oraz kurtyny powietrzne we wszystkich trzech rzędach.

Czujniki parkowania Gdy próbujesz zmieścić się na miejscu parkingowym, przednie i tylne czujniki wykrywają przeszkody, informując o tym sygnałem dźwiękowym.

16

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport w opcjonalnym kolorze Aluminium Metallic.

17


WYBIERZ SWOJĄ Gdy samochód daje tyle możliwości użytkowania, trudno się dziwić, że również w kwestii wyposażenia Mazdy5 można wybrać spośród czterech różnych opcji.

M{zd{ 5 COMFORT

M{zd{ 5 Exclusive plus

Najważniejsze cechy:

Najwazniejsze cechy w porównaniu z wersją Exclusive:

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

■ ■ ■

Przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie Lusterka boczne sterowane i ogrzewane elektrycznie Klimatyzacja manualna Podgrzewane fotele przednie Regulacja nachylenia siedzeń w drugim rzędzie Przesuwane fotele w drugim rzędzie Radio / CD / MP3, cztery głośniki ABS / EBD / EBA / DSC / TCS Mocowanie fotelika dziecięcego ISOFIX (skrajne fotele w drugim rzędzie) System sygnalizacji nagłego hamowania ESS Przednie i boczne poduszki powietrzne Kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu

M{zd{ 5 Exclusive

■ ■ ■ ■

Reflektory ksenonowe Czujnik deszczu i zmierzchu Przyciemniane szyby tylna i tylne boczne Czujniki parkowania, tył

M{zd{ 5 SPORT Najważniejsze cechy w porównaniu z wersją Exclusive: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

17" felgi aluminiowe Spojler dachowy Spojlery boczne Przesuwne drzwi tylne otwierane elektrycznie Tapicerka skórzana Zestaw głośnomówiący Bluetooth® ze sterowaniem głosowym Zmieniarka na 6 płyt CD z możliwością odtwarzania plików mp3 System kontroli ciśnienia w ogumieniu TPMS

Najważniejsze cechy w porównaniu z wersją Comfort: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

18

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Exclusive/Exclusive Plus w opcjonalnym kolorze Aluminium Metallic.

16" felgi aluminiowe Przednie światła przeciwmgielne Automatyczna klimatyzacja Radio / CD / MP3, sześć głośników Układ utrzymywania stałej prędkości (tempomat) Skórzana kierownica i dźwignia zmiany biegów Zdalne sterowanie systemem nagłośnieniowym na kole kierownicy Komputer pokładowy Przesuwane fotele w drugim rzędzie ze składanym środkowym siedzeniem Karakuri, pozwalającym na zmianę dwóch osobnych siedzeń w trzyosobową kanapę Składane siedzenia w trzecim rzędzie, dzielone symetrycznie

19


NIECH BĘDZIE TWOJA Decyzja o zakupie Mazdy5 jest wyrazem Twojej osobowości. Nieważne, czy planujesz poranne wycieczki na plażę z deską surfingową, czy odwozisz dzieci do szkoły – bogata oferta akcesoriów Mazdy pozwoli ci dostosować ją do swoich potrzeb. Poniżej prezentujemy przykładowe możliwości – począwszy od takich, które zmieniają wewnętrzny i zewnętrzny wygląd samochodu, po takie, które zwiększają jego wszechstronność i funkcjonalność. Spytaj dealera o szczegóły.

Listwa ozdobna atrapy chłodnicy.

20

Podświetlane nakładki progów.

Listwa ozdobna klapy bagażnika.

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport w opcjonalnym kolorze Aluminium Metallic oraz z listwą ozdobną atrapy chłodnicy w kolorze karbonu dostępną jako wyposażenie dodatkowe.

Listwa ochronna tylnego zderzaka.

Tylny spojler dachowy.

Chromowane wykończenie rury wydechowej.

21


NIECH BĘDZIE TWOJA Felgi aluminiowe Mazdy5 doskonale uzupełniają motyw Nagare. Nawiązując do ‘strategii grama’, polegającej na zmniejszaniu masy pojazdu, udało nam się połączyć wytrzymałość z niespotykaną lekkością. A wskutek naszej obsesji na punkcie najdrobniejszych szczegółów, nawet felgi zostały specjalnie uformowane, aby zmniejszyć osiadanie pyłu hamulcowego.

22

Zdjęcie przedstawia Mazdę5 Sport w opcjonalnym kolorze Clear Water Blue Metallic z felgami aluminiowymi 16” dostępnymi jako wyposażenie dodatkowe.

1

15" felgi stalowe z kołpakami.

2

15" felgi aluminiowe (wzór 141).

3

15" felgi aluminiowe (wzór 55).

4

16" felgi aluminiowe (wzór 56).

5

16" felgi aluminiowe (wzór 142).

6

17" felgi aluminiowe (wzór 143).

1

2

3

4

5

6

23


NIECH BĘDZIE TWOJA

24

Na zdjęciu pokazano Mazdę5 z podświetlanymi nakładkami na progi dostępnymi jako wyposażenie dodatkowe.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

1

System nawigacji Pioneer.

6

Aluminiowe nakładki na pedały.

11 Bagażnik dachowy.

2

Moduł do podłączenia iPod'a.

7

Wykładzina bagażnika.

12 Wewnętrzny uchwyt do rowerów.

3

Nadajnik Bluetooth audio do iPod'a i iPhone'a.

8

Dodatkowe oświetlenie bagażnika (LED).

9

Kratka ochronna.

®

4

Zestaw głośnomówiący Bluetooth®.

5

Punktowe oświetlenie przestrzeni na nogi.

10 Hak holowniczy.

25


TROSKA O ŚRODOWISKO

M{ZD{. WIĘCEJ NIŻ SAMOCHÓD Jako przedstawiciele firmy Mazda jesteśmy dumni ze staranności, z jaką tworzony jest każdy z naszych pojazdów.

Firma Mazda tworzy samochody, które robią wrażenie, zachęcają do jazdy i sprawiają tyle przyjemności, że chętnie

Ale to nie wszystko. Podobnie jak nasze samochody, oferowane przez nas usługi sprawiają, że czujesz się wyjątkowo

się do nich wraca. Jednak z równą pasją dbamy o środowisko: aby zapewnić nam przyszłość poprzez zrównoważony

jako właściciel Mazdy. Od specjalnych pakietów finansowych aż do firmowych gadżetów, nikt nie zna Twojej Mazdy5

rozwój. Oznacza to oszczędne wykorzystywanie zasobów naturalnych i uwzględnianie kwestii ekologicznych w całej

lepiej niż my.

działalności. Nasz program zrównoważonego rozwoju zmierza do opracowania rozwiązań niepowodujących zanieczyszczeń. Obejmuje on każdy aspekt wpływu pojazdu na środowisko – od planowania i projektowania, poprzez produkcję,

Mazda Finance

Zobowiązanie serwisowe firmy Mazda

Oryginalne części zamienne Mazda i

Mazda oferuje szereg usług finansowych,

Większa opieka, większa wartość, większa

oryginalne akcesoria Mazdy

wykorzystanie aż do utylizacji. Poniżej podajemy tylko trzy przykłady, jak nasze zasady ochrony środowiska

leasingowych i ubezpieczeniowych,

pasja. Czy ktoś może kochać Twoją Mazdę

Jedyne części i akcesoria wykonane z taką

pozytywnie wpływają na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań.

spełniających wymagania zarówno klientów

bardziej niż Ty? Tak, my. Bardzo zależy nam

samą starannością i pasją, jak cała Twoja

prywatnych, jak i firm. Szeroka oferta pakietów

na zapewnieniu Ci jak najlepszej obsługi

Mazda. Produkowane z najwyższej jakości

i usług to dowód na to, że nikt nie dokłada

pojazdu. To dlatego nasi mechanicy są

materiałów, są doskonale dopasowane do

takich starań, jak Mazda, abyś miał

szkoleni przez firmę Mazda, dlatego też

samochodu, bezawaryjne, a jednocześnie

Tworzywa pozyskiwane z roślin

Obróbka półsucha

jednocześnie przyjemność z jazdy i spokój

wykorzystujemy akcesoria wysokiej jakości i

oferowane po konkurencyjnych cenach.

Firma Mazda, jako pierwsza w branży,

Odlewy metalowe wykorzystywane w

Ponowne wykorzystanie odpadów oszczędza

ducha.

zapewniamy gwarancję na każdą

Oryginalne części i akcesoria Mazdy objęte są

wykorzystuje zeroemisyjną* biomasę

samochodach poddawane są złożonej

surowce naturalne i zmniejsza zapełnienie

wykorzystywaną przez nas część. Wszystko to

gwarancją 12 miesięcy od daty instalacji.

uzyskaną z roślin do wytwarzania tworzyw

obróbce, np. frezowaniu i nawiercaniu.

wysypisk. W 1992 r. jako pierwsi zaczęliśmy

Gadżety firmowe Mazdy

sztucznych stosowanych we wnętrzach

Konwencjonalne obrabiarki wykorzystują duże

utylizację starych zderzaków. Jednak

naszych samochodów. Pozwala to zmniejszyć

ilości chłodziwa wodnego do chłodzenia i

konieczne było usuwanie 99,85% farby ze

Akcesoria, ubiory i inne dodatki Twojego

uzależnienie od paliw kopalnianych i

nawilżania narzędzi oraz odprowadzania

starych zderzaków, aby można je było

ulubionego producenta samochodów sprawią,

zmniejsza emisję CO2. Oprócz wykorzystania

odpadów. Rozprowadzanie chłodziwa wymaga

ponownie pomalować. Oznaczało to, że

że Twoje życie nabierze charakteru

ekologicznych surowców sam proces

pompy, która sama pochłania duże ilości

mogliśmy wykorzystywać tworzywa ze starych

„Zoom-Zoom”!

Oferta dla firm Jako nasz klient firmowy odkryjesz, że pojazdy firmy Mazda zostały zaprojektowane tak, aby spełniać najróżniejsze potrzeby współczesnego przedsiębiorstwa. Nasza

zapewnia niezawodność, większe bezpieczeństwo, większą wartość przy odsprzedaży – i prawdziwą przyjemność podczas jazdy.

Recycling

oferta zapewnia atrakcyjne ceny zakupu,

Mazda Assistance

produkcyjny wymaga o 30% mniej energii niż

energii. Kolejnym problemem jest usuwanie

zderzaków tylko w niewidocznych obszarach,

niskie koszty eksploatacji oraz wysoką wartość

Możesz podróżować bez trosk dzięki szybkiej,

wytwarzanie polipropylenowych tworzyw

zużytego chłodziwa. Zmniejszenie ilości

ponieważ konwencjonalne metody pozwalały

rezydualną, dzięki czemu koszty użytkowania

niezawodnej i fachowej pomocy firmy Mazda,

sztucznych na bazie ropy naftowej.

chłodziwa wykorzystywanego w obróbce było

na usunięcie tylko 98,5% farby. W Mazdzie

tych pojazdów są bardzo konkurencyjne.

dostępnej w razie awarii, wypadku lub

dla firmy Mazda doskonałą okazją do

rzadko zadowalamy się „konwencjonalnymi”

Trzyletnia gwarancja na nowe pojazdy

kradzieży samochodu.

Materiały bioplastyczne muszą spełniać surowe wymagania dotyczące wytrzymałości i

Gwarancja na nowe pojazdy firmy Mazda

Elektroniczny rejestr serwisowy

odporności cieplnej, aby można je było

obowiązuje przez trzy lata lub do 100 tys. km

Elektroniczny rejestr serwisowy DSR

zastosować jako części samochodowe.

przebiegu. Typowe części ulegające zużyciu

zapewnia zwiększoną ochronę przed

Materiały bioplastyczne firmy Mazda są

nie są objęte tą gwarancją.

fałszowanymi dokumentami serwisowymi i

trzykrotnie bardziej wytrzymałe i mają

Dwunastoletnia gwarancja dotycząca perforacji nadwozia Gwarancja dotycząca perforacji spowodowanej korozją obowiązuje 12 lat. Twój autoryzowany dealer / warsztat Mazdy co roku będzie przeprowadzał kontrolę nadwozia przy okazji przeglądu okresowego. Trzyletnia gwarancja na lakier Gwarancja firmy Mazdy na lakier obowiązuje

zmniejszenia wpływu naszych procesów

rozwiązaniami, więc opracowaliśmy nowy

produkcyjnych na środowisko. Rozwiązaniem

proces utylizacji, który usuwa 99,9% starej

jest nasz proces obróbki „półsuchej”, w którym

farby. Dlatego teraz możemy wykorzystywać

zastępuje się duże ilości zwykłego chłodziwa

stare zderzaki z tworzywa sztucznego do

niewielką ilością biodegradowalnego oleju

wytwarzania nowych zderzaków.

rozpylonego w strumieniu powietrza.

manipulacją wskaźnikami przebiegu oraz

odporność cieplną o 25% wyższą niż

ułatwia aktualizację rejestru napraw

konwencjonalne materiały bioplastyczne –

Zalety obróbki półsuchej:

Ten zaawansowany pojazd łączy wodorowy

serwisowych. Rejestr DSR, przechowywany w

dzięki temu części mogą być lżejsze, co

Zastosowanie rozwiązania półsuchego w

silnik obrotowy Mazdy z układem napędu

centralnej bazie danych, zastępuje tradycyjną

zmniejsza zużycie paliwa. Poza tym, w

hybrydowego. Silnik wodorowy wytwarza

książkę serwisową i zapewnia bezpieczne,

przeciwieństwie do konwencjonalnych

90% procesów obróbki dało w efekcie

dokładne i trwałe zapisywanie historii

materiałów bioplastycznych, które mogą być

serwisowej pojazdu.

kształtowane tylko przez prasowanie, nasze

materiały bioplastyczne mogą być również wytłaczane, dzięki czemu można ich użyć do wyrobu większej liczby części.

przez 3 lata, niezależnie od przebiegu. Jeśli w tym okresie wystąpią jakiekolwiek problemy z

*Ta sama ilość CO2, która jest wydzielana, gdy

lakierem, zostaną one usunięte przez

materiał bioplastyczny rozkłada się lub jest

autoryzowanego dealera / warsztat Mazdy,

spalany, jest pochłaniana przez rosnące

o ile wady te wystąpiły z winy producenta.

rośliny, więc materiał bioplastyczny nie ma

Mazda Premacy Hydrogen RE

zmniejszenie zużycia chłodziwa o 84%

elektryczność, która napędza koła poprzez

Zużycie prądu na liniach obróbkowych

silnik elektryczny. Jest to bardzo wydajny

zmniejszyło się o 40%. Dwie trzecie

układ, który zapewnia doskonałą reakcję

oszczędności wynika z zastosowania

pojazdu; kierowca może cieszyć się

obróbki półsuchej

doskonałymi osiągami i zasięgiem na paliwie

Ponowne wykorzystanie oleju do cięcia i

wodorowym równym 200 kilometrów. Aby

smarowania pozwoliło zmniejszyć ilość

zwiększyć zasięg można korzystać z układu

oleju odpadowego. Ilość ścieków

dwupaliwowego, dzięki któremu samochód

wytwarzanych przez obrabiarki

może jeździć napędzany zarówno wodorem,

zmniejszyła się o 80%

jak i benzyną.

wpływu na łączny poziom CO2 w atmosferze.

26

27


DOSTęPNOść WERSJI I DANE TECHNICZNE

ELEMENTY MECHANICZNE Silniki: 1.8 MZR ■ benzynowy

■ ■ ■ 2.0 MZR ■ benzynowy

1.6 MZ-CD wysokop rężny

Silnik umieszczony z przodu, rzędowy, czterocylindrowy, szesnastozaworowy o poj. 1798 cm3, rozrząd DOHC, osiągający moc 85 kW (115 KM) przy 5300 obr/min i moment obrotowy 165 Nm przy 4000 obr/min. Emisja CO2 równa 168 g/km (Euro V). Akumulator – 75 Ah. Alternator – 12V-90A.

Silnik umieszczony z przodu, rzędowy, czterocylindrowy, szesnastozaworowy o poj. 1998 cm3, rozrząd DOHC, osiągający moc 110 kW (150 KM) przy 6200 obr/min i moment obrotowy 191 Nm przy 4500 obr/min. Emisja CO2 równa 159 g/km (Euro V).

■ ■ ■ ■ ■ ■

Akumulator – 46 Ah plus 26 Ah. Alternator – 12V-110A. Wtrysk bezpośredni (DISI). System i-stop. Układ zmiennych faz rozrządu (VVT). Układ dolotowy o zmiennej geometrii.

■ ■ ■ ■ ■

Silnik umieszczony z przodu, rzędowy, czterocylindrowy, ośmiozaworowy o poj. 1560 cm3, rozrząd SOHC, osiągający moc 85 kW (115 KM) przy 3600 obr/min i moment obrotowy 270 Nm przy 1750 obr/min. Emisja CO2 równa 138 g/km (Euro V). Akumulator – 80 Ah. Alternator – 12V-150A. Układ wtryskowy typu common rail. Filtr cząstek stałych (DPF).

Skrzynie biegów:

Dostępność wersji

Comfort

6-biegowa manualna – zapewnia precyzyjne odczucie zmiany biegu, dając wrażenie jedności kierowcy z samochodem.

Nadwozie: ■

Samonośne, sztywne i odporne na skręcanie stalowe nadwozie z kontrolowanymi strefami zgniotu części przedniej i tylnej, bezpieczny przedział chroniący pasażerów wyposażony we wzmocnienia drzwi chroniące przed zderzeniami bocznymi. Zaawansowany system pochłaniania i rozprowadzania energii zderzenia, który chroni wnętrze pojazdu w razie wypadku. Układ zabezpieczający SRS składa się z centralnej jednostki sterującej i czujników zderzenia, napinaczy i ograniczników napięcia pasów bezpieczeństwa oraz pakietu poduszek powietrznych.

1.8 MZR

2.0 MZR

1.6 MZ-CD

Exclusive Exclusive Plus Sport

= dostępne.

Typ silnika Pojemność (cm3)

1 798

1 998

1 560

Średnica cylindra i skok tłoka (mm)

83,0 x 83,1

87,5 x 83,1

75,0 x 88,3

Liczba zaworów na cylinder

4

4

2

Moc maksymalna [kW (KM) / obr/min]

85 (115) / 5 300

110 (150) / 6 200

85 (115) / 3 600

Maksymalny moment obrotowy (Nm / obr/min)

165 / 4 000

191 / 4 500

270 / 1 750

Stopień sprężania

10,8

11,5

18,3

6-biegowa manualna

6-biegowa manualna

6-biegowa manualna

Skrzynie biegów Typ 1. bieg

3,454

3,454

3,727

Podwozie i zawieszenie:

2. bieg

1,736

1,736

2,048

3. bieg

1,161

1,161

1,258

4. bieg

0,914

0,914

0,919

5. bieg

0,795

0,795

0,738

6. bieg

0,645

0,645

0,622

Bieg wsteczny

3,198

3,198

3,818

4,588

4,105

3,824

Przód: niezależne zawieszenie z kolumnami MacPhersona i sprężynami śrubowymi. Tył: Zawieszenie wielowahaczowe typu E, niezależne, z pochylonymi amortyzatorami oraz nisko umieszczonymi sprężynami, pozwala zwiększyć przestrzeń na fotele w trzecim rzędzie i / lub na bagaż.

Układ hamulcowy: ■ ■

■ ■

Przełożenie biegów:

Hydrauliczny, dwuobwodowy, krzyżowy ze wspomaganiem hamulców. Układ przeciwpoślizgowy ABS z układem elektronicznego rozdziału sił hamowania EBD oraz układem awaryjnego hamowania EBA. Wentylowane tarcze hamulcowe z przodu: 278 mm (300 mm z felgami 16" i 17"). Tarcze hamulcowe z tyłu: 280 mm ((302 mm z felgami 16" i 17").

Przełożenie główne Układ kierowniczy Przekładnia kierownicza

Elektro-hydrauliczne wspomaganie EHPAS, mechanizm zębatkowy

Minimalna średnica zawracania (między ścianami) (m)

11,2

11,2

11,2

Przyspieszenie 0-100 km/h (s)

12,8

11,2

13,7

Prędkość maksymalna (km/h)

182

194

180

W mieście

9,3

9,0

6,4

Poza miastem

6,0

5,7

4,6

Mieszane

7,2

6,9

5,2

Łączna emisja CO21) (g/km)

168

159

138

Poziom emisji

Euro V

Euro V

Euro V

Zalecane paliwo

Bezołowiowa 95 RON

Bezołowiowa 95 RON

Olej napędowy

Pojemność zbiornika paliwa (l)

60

60

60

Osiągi i zużycie paliwa

Zużycie paliwa1) (l/100 km):

Zużycie paliwa i wartości emisji CO2 zgodnie z normą 1999/100/EC. Zestawienie zużycia paliwa i emisji CO2 zawierające dane wszystkich nowych samochodów osobowych jest dostępne nieodpłatnie w każdym punkcie sprzedaży pojazdów. Poza wielkością zużycia paliwa przez samochód, również zachowanie kierowcy, jak i inne czynniki natury nietechnicznej mają wpływ na poziomy zużycia paliwa i emisji CO2 przez samochód. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za globalne ocieplenie.

1)

28

29


WYPOSAŻENIE

DANE TECHNICZNE Wymiary i masy

1.8 MZR

Łączna długość / szerokość / wysokość (mm)

2.0 MZR

1.6 MZ-CD

————— 4585 / 1988 / 1615 —————

Prześwit pod pojazdem (mm) – bez obciążenia

130

130

130

Rozstaw kół z przodu / z tyłu (mm)

1530 / 1520

1530 / 1520

1530 / 1520

Rozstaw osi (mm)

2750

2750

2750

Z przodu: wysokość użyteczna wnętrza / odległość od podłogi do oparcia / szerokość na wysokości ramion (mm)

————— 1034 / 1035 / 1409 —————

Wysokość użyteczna wnętrza (drugi rząd) / odległość od podłogi do oparcia / szerokość na wysokości ramion (mm)

————— 1000 / 1001 / 1410 —————

Wysokość użyteczna wnętrza (trzeci rząd) / odległość od podłogi do oparcia / szerokość na wysokości ramion (mm)

————— 942 / 775 / 1251 —————

Pojemność bagażnika, zgodnie z VDA (l):

Tryb siedmiomiejscowy (do linii dachu)

158

158

158

Tryb pięciomiejscowy (do linii dachu); 5-miejscowa / 7-miejscowa

892 / 780

892 / 780

892 / 780

Tryb dwumiejscowy (do linii dachu); 5-miejscowa / 7-miejscowa

1597 / 1493

1597 / 1493

1597 / 1493

Średnica wentylowanych przednich tarcz hamulcowych (mm)

278*

278*

278*

Średnica tylnych tarcz hamulcowych (mm)

280**

280**

280**

Masa własna (kg) z kierowcą (75 kg) (min)

1470

1485

1490

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (kg):

Łącznie

2085

2125

2125

Zabezpieczenia i systemy bezpieczeństwa

Comfort

Exclusive Plus

Sport

Nadwozie z trzech ram w kształcie litery „H” z zaawansowanym systemem pochłaniania i rozprowadzania energii zderzenia, pomagającym chronić pasażerów przed siłami występującymi podczas zderzenia Układ zabezpieczający SRS – centralna jednostka sterująca oraz czujniki zderzenia, napinacze i ograniczniki napięcia pasów bezpieczeństwa oraz system poduszek powietrznych Układ przeciwpoślizgowy z rozdziałem siły hamowania na cztery koła (4W-ABS) z układem elektronicznego rozdziału sił hamowania EBD oraz układem awaryjnego hamowania EBA Układ dynamicznej kontroli stabilności toru jazdy DSC z elektronicznym układem kontroli trakcji TCS System sygnalizacji nagłego hamowania ESS:

Automatyczne włączanie świateł awaryjnych podczas hamowania awaryjnego

Sygnalizator zmiany pasa ruchu:

3-krotne mignięcie kierunkowskazu po lekkim naciśnięciu dźwigni

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

Przednie poduszki powietrzne Boczne poduszki powietrzne z przodu Kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu (również dla trzeciego rzędu w wersji siedmiomiejscowej) Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera Pasy bezpieczeństwa:

Z przodu dwa pasy trzypunktowe ELR z awaryjną blokadą bezpieczeństwa i z napinaczem

Przód / tył

945 / 1140

980 / 1145

975 / 1150

Dopuszczalny nacisk osi przedniej / tylnej (kg)

985 / 1195

1020 / 1200

1020 / 1205

Masa holowanej przyczepy (kg):

Bez hamulców

600

600

600

Mocowanie fotelika dziecięcego ISOFIX; mocowanie do bocznych siedzeń tylnych (drugi rząd)

Z hamulcami (wzniesienie 8%)

1600

1600

1350

Immobilizer

Z hamulcami (wzniesienie 12%)

1200

1200

1200

Alarm przeciwwłamaniowy

75

75

75

Maksymalne obciążenie dachu (kg)

Exclusive

Z tyłu trzy pasy trzypunktowe ELR z awaryjną blokadą bezpieczeństwa

Elementy zewnętrzne

* 300mm z felgami 16" i 17". ** 302mm z felgami 16" i 17".

Koła i opony:

195/65 R15 na felgach stalowych 15" z kołpakami

195/65 R15 na felgach aluminiowych 15" (wzór 141)

A

195/65 R15 na felgach aluminiowych 15" (wzór 55)

A

205/55 R16 na felgach aluminiowych 16" (wzór 142)

A

205/55 R16 na felgach aluminiowych 16" (wzór 56)

A

205/50 R17 na felgach aluminiowych 17" (wzór 143)

A A –

A

A

Dojazdowe koło zapasowe Obniżone zawieszenie Eibach (niedostępne z hakiem holowniczym)

A

A

A

A

A

A

A

A

Lakier metallic / mica Zderzaki z przodu i z tyłu:

W kolorze nadwozia Listwa ochronna tylnego zderzaka

Atrapa chłodnicy:

Listwa ozdobna w kolorze czarnym

A

Listwa ozdobna w kolorze ciemnym srebrnym

1 615 mm

2 750 mm

1 988 mm

4 585 mm

1 520 mm

Spojler dachowy

A

A

Spojlery boczne

A

A

Drzwi tylne przesuwne sterowane elektrycznie 1 530 mm

A A –

Klamki drzwi:

W kolorze nadwozia

Uchwyt klapy tylnej:

Chromowana nakładka

A

A

A

Układ wydechowy:

Chromowana końcówka tłumika

A

A

A

Chlapacze:

Przednie, standardowe, czarne Przednie, czarne

A

A

A

Tylne, czarne

A

A

A

Z przodu, automatyczne z czujnikiem deszczu (sprzężonym z czujnikiem zmierzchu)

Czujnik zmierzchu (sprzężony z czujnikiem deszczu)

Przednie światła przeciwmgielne

Halogenowe Ksenonowe, z automatycznym poziomowaniem

– A

Z przodu, regulowana prędkość z trybem pracy przerywanej

Światła przednie:

A –

Przyciemniane szyby tylna oraz tylne boczne Wycieraczki:

A

Spryskiwacze Automatyczne włączanie świateł mijania

Zestaw przednich świateł przeciwmgielnych

A

A

A

A

Przednie

A

A

A

A

Tylne

A

A

Przednie i tylne

A

A

A

A

A

A

A

A

Górne tylne światło stop Tylne światło przeciwmgielne Czujniki parkowania:

Lusterka boczne:

Sterowane elektrycznie i podgrzewane, obudowa w kolorze nadwozia Chromowane nakładki

= wyposażenie standardowe;

30

= wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą;

A = akcesoria dodatkowe dostępne za dopłatą.

31


Wyposażenie Elementy zewnętrzne Bagażnik dachowy:

Hak holowniczy:

Wyposażenie Comfort

Exclusive

Exclusive Plus

Sport

Elementy wewnętrzne

Relingi dachowe

A

A

A

A

System nawigacji satelitarnej:

Uchwyt do nart / snowboardów

A

A

A

A

Uchwyt do rowerów

A

A

A

A

Uchwyt do kajaka

A

A

A

A

Uchwyt do deski surfingowej

A

A

A

A

Box dachowy

A

A

A

Odłączany

A

A

A

Stały

A

A

A

A

Wskaźnik temperatury zewnętrznej

Uchywyt do rowerów

A

A

A

A

System monitorowania ciśnienia w ogumieniu TPMS

Zestaw głośnomówiący Bluetooth®:

Wbudowany w panel centralny system nawigacji TomTom® Mazda (opcja dostępna tylko dla wersji z silnikiem 2.0 MZR)

Comfort

Exclusive

Exclusive Plus

Sport

System nawigacji Pioneer

A

A

A

A

Zestaw głośnomówiący z ekranem dotykowym, sterowaniem głosowym i modułem Bluetooth®

A

A

A

A

A

Zestaw Bluetooth® (w wersji z opcjonalnym systemem nawigacji TomTom® Mazda obsługiwany za pomocą ekranu nawigacji)

A

Zestaw wskaźników:

Komputer pokładowy

Czarne tarcze wskaźników z podświetleniem w kolorze białym Komfort i wygoda

Wskaźnik optymalnego momentu zmiany biegu (dotyczy 2.0 MZR i-stop)

Zdalnie sterowany zamek centralny (składany kluczyk)

Zegar cyfrowy

Wspomaganie układu kierowniczego:

Konsola górna z uchwytem na okulary słoneczne

Elektro-hydrauliczne

Układ utrzymywania stałej prędkości (tempomat):

Sterowanie z kierownicy

Szyby sterowane elektrycznie:

Z przodu i z tyłu

Klimatyzacja:

Manualna Automatyczna

Ogrzewanie firmy Webasto: Dywaniki z przodu i z tyłu:

Osłony przeciwsłoneczne:

Zapalniczka

A

A

A

A

Popielniczka

A

A

A

A

A

A

A

A

Dodatkowe oświetlenie diodowe

A

A

A

A

Mata ochronna do bagażnika z osłoną na tylny zderzak

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

Sterowanie podświetleniem wskaźników z regulacją natężenia –

Wskaźnik włączonych świateł przednich (ostrzeżenie dźwiękowe)

Przednia konsola środkowa ze schowkiem; dwa uchwyty na napoje

Ogrzewanie (dostępne tylko z zestawem montażowym)

A

A

A

A

Zestaw montażowy

A

A

A

A

Dywaniki gumowe z logo Mazda5

A

A

A

A

Dywaniki welurowe Standard, czarne, z logo Mazda5

A

A

A

A

Dywaniki welurowe Luxury, czarne, z logo Mazda5

A

A

A

A

Kierowcy i pasażera, z zakrywanym zamykanym lusterkiem

Dodatkowe schowki:

Siedzenia przednie:

Kieszenie na drzwiach (drzwi przednie i tylne) Oświetlenie powitalne:

Zestaw dwóch lamp diodowych podświetlających na niebiesko podłogę kierowcy i pasażera

Bagażnik:

Oświetlenie standardowe

Regulacja części lędźwiowej fotela kierowcy

Mata antypoślizgowa do bagażnika

Stoliki w oparciach przednich foteli

Schowek w bagażniku

Tapicerka skórzana*

Kratka ochronna

Podgrzewane fotele przednie

Wewnętrzny uchwyt do rowerów na dwa rowery

A

Podłokietniki kierowcy i pasażera

Roleta bagażnika

A

A

Przesuwane fotele w drugim rzędzie Przesuwane fotele w drugim rzędzie ze składanym środkowym siedzeniem Karakuri, pozwalającym na zmianę dwóch osobnych siedzeń w trzyosobową ławkę (konfiguracja siedmiomiejscowa)

A –

A –

A

Tryb dzienny / nocny

Filtr przeciwpyłkowy = wyposażenie standardowe; = wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą; A = akcesoria dodatkowe dostępne za dopłatą. *Skórzana tapicerka obejmuje przednią część siedziska oraz wsporniki boczne. ® Znak słowny i logo Bluetooth należą do Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Mazda Motor Company jest objęte licencją. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli.

Składane siedzenia w trzecim rzędzie, dzielone symetrycznie

Podłokietniki (skrajne fotele drugiego rzędu)

Lodówka samochodowa (mocowana pasem) Pokryte skórą

Lusterko wewnętrzne: Przewody ogrzewania, tył

Regulacja nachylenia siedzeń w drugim rzędzie z mechanizmem składania

Koło kierownicy:

Oświetlenie kabiny z wbudowanym światłem punktowym

Manualna regulacja ustawienia kąta nachylenia oraz wysokości fotela kierowcy

Wieszak na ubrania (tył zagłówków przednich foteli) Siedzenia tylne:

Schowki Karakuri: pod fotelem w drugim rzędzie oraz na środku drugiego rzędu, z dwoma uchwytami na napoje i siatką Kieszeń za fotelem (po stronie pasażera)

Elementy wewnętrzne Siedzenia z wbudowanymi zagłówkami:

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

Regulacja w dwóch zakresach Pedały:

Aluminiowe nakładki

Dźwignia zmiany biegów:

Pokryta skórą

Wewnętrzne klamki drzwi:

Przednie – w kolorze srebnym

Osłona przeciwsłoneczna:

Do przesuwnych drzwi tylnych

Nakładki progów:

Standardowe przednie i tylne nakładki progów

Przednie nakładki progów z podświetlanym logo „Mazda5”

A

A

A

A

Dźwignia hamulca postojowego:

Pokrycie w kolorze czarno-srebrnym

A

A

A

A

Uchwyty nad drzwiami:

Nad drzwiami pasażera z przodu i dwa z tyłu z wieszakami na ubrania

Systemy nagłośnieniowe:

Audio AM/FM, odtwarzacz CD z obsługą MP3, 4 głośniki

Audio AM/FM, odtwarzacz CD z obsługą MP3, 6 głośników

Zmieniarka na 6 płyt CD z możliwością odtwarzania plików MP3 (niedostępna w wersji z opcjonalnym systemem nawigacji TomTom® Mazda)

Złącze iPod Zdalne sterowanie systemem audio na kole kierownicy

– A

– A

A

A

Wejście AUX i gniazdo zasilania (wejście AUX w wersjach z opcjonalnym systemem nawigacji TomTom® Mazda wbudowane w panel nawigacji) Port USB (dostępny tylko w wersjach z opcjonalnym systemem nawigacji TomTom® Mazda)

= wyposażenie standardowe; = wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą; A = akcesoria dodatkowe dostępne za dopłatą. *Skórzana tapicerka obejmuje przednią część siedziska oraz wsporniki boczne. Znak słowny i logo Bluetooth® należą do Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Mazda Motor Company jest objęte licencją. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli.

32

33


Kolory nadwozi i tapicerki siedzeń

Czarna, materiałowa (Comfort)

Czarna, materiałowa (Exclusive, Exclusive Plus)

Brilliant Black (A3F)

Czarna, skórzana (Sport)

Wersja

Comfort

Exclusive

Exclusive Plus

Sport

Tapicerka

Czarna, materiałowa

Czarna, materiałowa

Czarna, materiałowa

Czarna, skórzana

Kolor wykończenia

Czarne

Czarne

Czarne

Czarne

Kolory nadwozi – lakier standardowy Brilliant Black

(A3F)

Kolory nadwozi – lakiery metallic i mica* Aluminium Metallic

(38P)

Clear Water Blue Metallic

(40B)

Copper Red Mica

(32V)

Crystal White Pearl Mica

(34K)

Metropolitan Grey Mica

(36C)

Sparkling Black Mica

(35N)

Stormy Blue Mica

(35J)

Aluminium Metallic (38P)

Clear Water Blue Metallic (40B)

Copper Red Mica (32V)

Metropolitan Grey Mica (36C)

Sparkling Black Mica (35N)

Stormy Blue Mica (35J)

Crystal White Pearl Mica (34K)

= dostępne. *dostępne za dopłatą.

34

35


Twój Dealer Mazdy:

Mazda Motor Logistics Europe oddział w Polsce Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia, cen i specyfikacji oferowanych pojazdów. Niniejsze wydawnictwo nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Wszelkie informacje zawarte w tym wydawnictwie nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej „Ustawa“) a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Indywidualne uzgodnienie właściwości i specyfikacji pojazdu następuje w umowie jego sprzedaży. Znak słowny i logo Bluetooth® należą do Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Mazda Motor Company jest objęte licencją. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Kwiecień 2011. BJN 307768/POL pl/V2

Internet: www.mazda.pl

Mazda 5  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you