Aukční katalog prosinec 2014

Page 128

Cukřenka s kleštěmi na cukr

Konvice

Nástolec

Konec 19. stol., sklo čiré, bezbarvé, broušené, prostřihovaná kovová montáž, pérové mosazné kleště na cukr, rozměr cukřenky 18 x 11 x 7 cm.

Konec 19. stol., sklo čiré, zelené, malovaný květinový dekor barevnými emaily, perlovec, ve spodní části čtyři skleněné nálepy, pantové cínové víčko, výška 39 cm.

Druhá pol. 19. stol., sklo temně fialové, zlaté linky, perlovec bílým emailem a bíle a zlatě malovaný květinový a ornamentální dekor, výška 22,5 cm, průměr 26 cm, zespodu značeno.

3 000 – 4 000 CZK / 111 – 148 € 2 500 CZK / 93 €

5 000 – 6 000 CZK / 185 – 222 € 4 000 CZK / 148 €

Váza

Váza, ČECHY, KOŠŤANY, PALLME – KÖNIG a HABEL

Sklenice, ČECHY, KAMENICKÝ ŠENOV

3 800 – 4 500 CZK / 141 – 167 € 3 000 CZK / 111 €

Konec 19., stol., sklo bílé, opakní, malba barevnými emaily, nožky z hutně tvarovaného skla bezbarvého, výška 24 cm. 1 500 – 2 000 CZK / 56 – 74 € 1 000 CZK / 37 €

Druhá pol. 19. stol., sklo čiré, bezbarvé, Po roce 1900, sklo čiré, bezbarvé, síť částečně rubínová lazura s různými plastických zelenofialových šňůr, polomatný variantami dekorů, výška 13 cm, patrně perleťový iris, výška 12,5 cm. závěrečná práce absolventa školy podepsaného monogramem WA, zespodu 19 000 – 22 000 CZK / 704 – 815 € značeno „K.K.F-SST. WA“. 15 000 CZK / 556 € 2 500 – 3 000 CZK / 93 – 111 € 1 800 CZK / 67 €

122_133_SkloI.indd 126

19.11.2014 13:22:51