Aukcni katalog 3/2017

Page 62

084 PROCHÁZKA Antonín (1849 Praha - 1903 Praha) ŽENA S VÁZOU Patinovaná litá sádra na dřevěném podstavci, výška celkem 47 cm, značeno Ant. Procházka, pozdější odlitek dle předlohy ze 40. let 20. st. Vystaveno: Metamorphoses, Proměny ženy ve výtvarném umění, Galerie Diamant, S.V.U. Mánes, 2013. Publikováno: Antonín Procházka 1882 – 1945, Obecní dům, 2003, str. 346, soupis č. 8; Metamorphoses, Proměny ženy ve výtvarném umění, Galerie Diamant, S.V.U. Mánes, 2013, str. 217. Sochař. Studoval na akademii v Mnichově a v Praze. Pracoval v Myslbekově dílně. Stal se učitelem modelování na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Autor viz T 2/314. 22 000 – 28 000 CZK / 846 – 1 077 € 18 000 CZK / 692 €

085 WINTER - NEPRAKTA Jiří (1924 Praha - 2011 Praha) BÍLÁ PANÍ Tuš a akvarel na papíře, 33 x 30,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, zezadu opatřeno přípisem s určením. Ilustrace do příručky MUDr. Dryákové o inzulínové pumpě, str. 15., obr. č. 2. Kreslíř, karikaturista, ilustrátor a humorista. Studoval na Státní grafické škole. S polu s Miloslavem Švandrlíkem patřili mezi hlavní autory československého satirického a humoristického časopisu Dikobraz. Autor viz Ch 9/264. 10 000 – 14 000 CZK / 385 – 538 € 8 000 CZK / 308 €

006_091_pol_001_147.indd 60

29/08/2017 16:23:48