Aukcni katalog 2/2018

Page 212

211 SIKA Václav (1955 Domažlice) LETNÍ ŽÁR V PORT GRIMAUD II Akryl na sololitu, 50 x 50 cm, rámováno, datace 2011, signováno dole uprostřed V. Sika 2011. Český malíř, narozen v Domažlicích, kde dodnes působí. Od roku 1993 je členem Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti. Věnuje se malbě, kresbě, počítačové grafice, minimal artu a tvorbě objektů. Námětově je Sikova tvorba velmi bohatá, často tvoří v ucelených sériích a věnuje se figuře (velmi známá je jeho série postav v chodských krojích), krajině, rostlinné a zvířecí říši, ale i čisté abstrakci. Mimo mnoha domácích výstav byla jeho díla k vidění také na Slovensku, v Německu nebo Chorvatsku a v roce 2008 byla jeho díla prezentována v Českém centru v Tokiu. Působí mimo jiné jako vedoucí Galerie bratří Špillarů v Domažlicích. 20 000 – 30 000 CZK / 833 – 1 250 €

15 000 CZK / 625 €