Page 1


GC EUROPE NV. TÜRKİYE İRTİBAT BÜROSU GC EUROPE’un Türkiye ofisi olarak çalışmaktadır. Diş hekimleri ve Diş teknisyenleri tarafından 10 yıla yakın bir süredir bilinen firmamız daha önce distribütörleri tarafından Türkiye de temsil ediliyordu. 2009 yılında kendi temsilcisini bulundurma kararı sonrasında irtibat ofisini kurarak sizlere daha yakın olmayı ve daha sağlam ve sıcak temasta olmayı hedeflemiştir. Kaliteli, kullanımı kolay ve yüksek müşteri memnuniyeti sunan ürünleri ile bilinen firmamız, sektörün büyük bir çoğunluğu tarafındanTürkiye’de referans firma olarak gösterilmektedir. Bu nedenle müşterilerimize yüksek oranda katma değer sağlayan yeni ve yenilikçi sistemler, ürünler sunmaya devam ediyor. Böylece GC’yi önde gelen diş sağlığı firmalarından biri yapma hedefimizi gerçekleştireceğiz. Hedefimiz Türkiye deki tüm diş uzmanlarına dünya standartlarındaki kaliteye sahip ürünler ve hizmetler sunmaktır. Gelenek ve deneyim sahibi genç ekipten oluşan bir şirket olarak diş hekimliği alanında daima en son bilimsel veriler ile desteklenen yeni aşamalar katetmek istiyoruz. Diş hekimleri ve diş teknisyenleri ile yoğun işbirliğimiz ve sürekli diyaloğumuz sayesinde ihtiyaçları doğru belirleyip ihtiyaçlar doğrultusunda hareket ediyoruz. Hızlı yol almayı başararak hedefimize ilerliyoruz. Eğitime verdiğimiz önem ve destek ile referans firma olarak gösteriliyoruz. Diş hekimlerine ve diş teknisyenlerine İstanbul Kadıköy Moda da kurulan yüksek donanımlı GC EUROPE CAMPUS Türkiye irtibat ofisi eğitim merkezinde yerli ve yabancı uzman eğitmenler ile sayısız eğitim düzenliyoruz. Bununla beraber önümüzdeki yıllar için yoğunlaştırılmış bir eğitim programı planlıyoruz. Yüksek kalitede ürünler ve yüksek düzeyde eğitim vizyonumuzu gerçeğe dönüştürüyoruz. Bu performans ve hizmetlerimizi kararlılık ile devam edeceğiz. Kenan Karakoç Pazarlama Müdürü


İÇİNDEKİLER Initial Dünyasına Hoşgeldiniz ............................................ 8 Metal Seramikler ............................................................. 26 Full Metal Seramikler ....................................................... 30 Eksta Beyaz Renkler ......................................................... 36 GUM Renkler ................................................................... 44 Pişim Tabloları .................................................................. 54 Presslenebilir Seramikler .................................................. 58 Press Revetmanı ............................................................... 70 Makyajlar ve Efekt Renkler ............................................... 76 Gradia .............................................................................. 86 Labolight DUO ............................................................... 104 Fuji Rock ......................................................................... 106 Inlay Wax ........................................................................ 108 Pattern Resin LS ............................................................. 109 Fujivest Platinum II ......................................................... 112 Fujivest Premium ........................................................... 113 G-Cera Orbit Vest .......................................................... 114 Firing Foam .................................................................... 116 CAST NP ........................................................................ 117 Reline ............................................................................. 118 Reline Soft ve Extra Soft ................................................ 119 Unifest III ........................................................................ 120 GC Unifast Trad ............................................................. 121 Zirconia Disk .................................................................. 122 Cerasmart ...................................................................... 124 Optiglaze Color ............................................................. 126 LRF Block ....................................................................... 128 Aadva Lab Scanner ........................................................ 130 AadvaTM IOS .................................................................. 132


Aradığım her şeyi bu seramikte buluyorum. GC Initial seramiğinin her üyesi, metal, zirkon veya Lisi hepsinin yığım tekniği ile aldığım sonuç aynı. Farklı materyaller için farklı yığım teknikleri öğrenmek zorunda değiliz. Initial ihtiyaçlara göre kendini tamamlayan bir sistem. Sil baştan yeniden paketlenip pazara sunulmuyor, ticari değil teknisyen odaklı bir seramik sistemi‘

MDT. Özcan Yıldırım

Güven ve keyifle kullanıyorum GC Initial seramiğini 2010 yılından beri büyük bir keyifle kullanıyorum. Butik bir laboratuvar sahibi olduğumdan laboratuvarımda hem Press hem implant üstü komplike işler yapıyorum. Initial seramik, ihtiyacım olan herşeyi bana sağlıyor. Estetik, canlılık, doğallık, dayanıklılık ve pembe estetiği sunuyor.

MDT. Hakan Eryürek

Aynı Renk felsefesine sahip olmasını seviyorum Gc initial sistemi benim dental sektörde yeni başlangıcım oldu. GC’nin canlı ve doğal sonuçları, tüm altyapılarda aynı renk felsefesine sahip olmasından dolayı yaptığım farklı altyapılara sahip çalışmalarda aynı renkleri kullanıyorum. Her yeni iş, yeni heyecan katıyor. Teşekkürler GC ailesi.

CDT. DT. Cem Niş

Seramikten daha fazlasını isteyenler için 25 yıllık meslek hayatımda kullandığım en iyi ve en estetik porselen tozu. Doğal dişlerdeki gibi doğallığı sağlayabilen kaliteli tek seramik. Ürünün yüksek kalitesi sayesinde diş hekimlerime kusursuz işler sunabiliyorum. Meslek hayatımda gelişimime katkı sağlayan GC Türkiye’ye teşekkür ederim.

CDT. Bahadır Nair


Value ve kroma çok iyi uyum saglıyor GC Initial seramik opasitesi yüksek bir yapıya sahip. Dolaysıyla daha iyi bir kroma ve tekralanan fırınlamalarda rengin ve yapının bozulmamasını sağlıyor. Transüsent porselen tozlarında hem renkler sapıyor hemde materyal eriyor, GC’de böyle bir problem yok. Ayrıca gerek metal altyapılı, gerek diger alt yapılı porselenlerde renkler bir birine çok yakın. Bu çok büyük bir avantaj sağlıyor metal, Zr kombin iş yaparken value ve kroma çok iyi uyum saglıyor. Metallerle bağlanması çok iyi, aşırı yüklemelerde bile kırılma ve çatlamalara karşı direnci çok yüksek.

CDT. Orhan Aydoğan

Yenilikçi Kompozit GC Gradia Plu Sompozit sistemiyle pik üstü çalışmalarda yuksek bağlantı va uzun ömürlülüğü ile vaz geçilmez tercihim.

CDT. Kemal Kıran

Işıklanabilen Seramik GC Gradia Plus düşük su emilimi yüksek dayanıklılığı ile implant üstü hibrit işlerimizde güvenle kullandığımız bir kompozit sistemi.

CDT. Sinan Akdemir


DT CDT Cem Niş


CDT Kemal Kıran


INITIAL DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ

8


TEK SERAMİK ÇİZGİSİ

Tüm restoratif endikasyonlar için

w derinliğindeki kısır kaya gibi en başlangıcın basitliği de bizim dünyamızın sonsuz çeşitlilik ve çarpıcı doğal güzellikleri sunan bir kaynağı oldu. Şimdi kendi dünyanızı yaratabilirsiniz. Sadece tek bir kaynaktan, her endikasyon için ve çarpıcı doğal güzellikleri gerekli tüm çeşitliliği ile sunan seramik restorasyonların dünyası - GC’den bir ilk sanat eseri seramik sistemi ALTI ENTEGRE SERAMİK

9


GC INITIAL TI

GC INITIAL MC

TITANYUM ALTYAPILAR İÇİN

METAL ALAŞIMLI ALTYAPILAR İÇİN Gümüş , yüksek veya azaltılmış altın veya paladyum içerikli olmasına normal genleşen tüm metal alaşımlar için uygun bir seramiktir.Aynı zamanda kıymetsiz metal alaşımlar veya elektroforming kopingler içinde de uygundur. Revetman üstü güdüklerde sinterleme tekniği ile inley, onley ve veneer yapımı için kullanınız.

10

GC INITIAL LF LOW FUSING TEKNİKLER İÇİN Düşük ısıda pişim için uygun sentetik seramiktir. GC Initial MC ile uygun CTE’e sahip metal alaşımlarla kullanınız. Gerçek canlı gibi yüzey parlaklığı için kolay cilalanabilme ve azaltılmış oklüzal abrazyon. Initial MC ile yapılmış restorasyonların düzeltilmesinde kullanınız ve aynı zamanda Initial PC copinglerin üzerine yığım tekniğinde kullanınız.

Çok yüksek estetik ve biyouyumlu restorasyonlar yaratmak için kullanılır. Seramiğin alt yapıya güvenli bağlanması için GC Initial Titanium Bonder kullanınız.


GC INITIAL Zr-Fs ZİRKONYUM OKSİT ALTYAPILAR İÇİN

GC INITIAL AL

Köprüler gibi hassas altyapılar için ideal yüksek mukavemetli zirkonyum oksit üzerinde kullanım için uygun seramiktir.

ALÜMİNYUM OKSİT ALTYAPILAR İÇİN Alüminyum alt yapılara rengi adapte etmek için uygun seramiktir. Restorasyon sonucunun mükemmel ve homojen olmasına izin verir.

MC

PC

GC’den Initial LiSi LİTYUM DİSİLİKAT ALTYAPILAR İÇİN Lityum disilikat alt yapılar için özel seramik GC, Initial LiSi ürünüyle lityum disilikat altyapıların hafif dinamiklerine uyumlu hale getirilmiş, yüksek estetik değere sahip bir feldispat veneer seramiği sunuyor. Ancak, Initial LiSi sizi asıl lityum disilikat altyapılar üzerindeki olağanüstü estetiğiyle ve özellikle de optik dinamik özellikleriyle etkileyecektir.

LF

Zr-FS

Ti

AL

GC Initial Ceramic Line: Termal Genleşme Katsayısı (CTE) 13.1

13.0

11.6

9.4

8.6

6.9

x10-6K-1 (25-500 ˚C)

11


TEK RENK ÇİZGİSİ

SİSTEMLER ARASI HARMONİZE RENKLER İÇİN TEK BİR RENK AİLESİ MÜKEMMEL BİR HARMONİ

BASİT RENK YAKALAMA

Her bir GC Initial Seramiğin kendi için özellikle uyumlu olmasının yanı sıra tüm sistemler içindeki tüm renkler ve renk seçenekleri hangi altyapı yada sistem olmasına bakılmaksızın dikkatlice harmonize edilmiştir.

Klinik durumların gerektirdiği durumlarda aynı anda farklı alt yapıların üzerinde mükemmel renk uyumu ile estetik sonuçlar sağlar. Farklı üreticilerin seramiklerinde yaşadığınız alt yapı değiştirmeye veya tekniğinizi modifiye etmeye GC INITIAL ile gerek duymazsınız.

TABAKALAMA VE RENKLER GC Initial,doğal dişteki gibi en küçük tabaklarda , benzersiz renk tonlarında üstün renk uyumunu yakalamak için derin kroma, yüksek floresans, opalesens ve/veya yüksek transparanlık gibi renk özellikleriyle geliştirlmiş tir.

12

EFEKT RENKLERİ GC Initial ile kişiye özel dokunuşlar ve farklılılar eklemek için eşsiz renk çeşitliliği tabaklama ,iç ve dış makyaj için geliştirilmiştir.


Restoration courtesy of Joshua Polansky

13


YIĞIM TEKNİĞİ MİNEYİ YAKALAMAK

DENTİNİ YAKALAMAK

ENAMEL (MİNE) ENAMEL INTENSIVE

CLEAR FLUORESCENCE

(YOĞUN MİNE)

Doğal insizal alanları yakalamak için kademeli mine tozları. Enamel Intensive’ler Enamel’ler ile karıştırılabilirler yada direk kullanılabilirler.

ENAMEL OCCLUSAL (OKLÜZAL MİNE)

GC Initial’a özel eşsiz bir toz- doğal dişteki ince bir temiz hat şeklindeki yüksek transparan rengi yakalamak içindir. Işığın canlı gibi yansımasını ve geçişini vererek derin, gerçekçi bir renge ulaşılması sağlar. Çok ince bir tabakada bu etkiyi yaratır. (maks:0,2mm)

DENTİN

Canlı dişteki gibi hafifçe opak yada istediğimizde kullanacağımız Opak Mine.

Canlıya benzer kromasıyla DENTİN renkleri ince bir tabakada bile çok iyi maskeleme yeteneğine sahiptir.

ENAMEL OPAL

INSIDE PRIMARY DENTİN

(OPAL MİNE)

Yüksek seviyede opalesence ile bağlantılı yüksel translüsens mine renkleri

GC Initial’a özel eşsiz tozlar.- aproksimal servikal ve ağız içi renklerini erin kroma ve yüksek floresanslıkla ince bir tabakada bile verebilen tozlardır.Aynı zamanda mamelon yapımı ve insizal efektlerde de kullanılır.

OPAK DENTİN / OPAK DENTİN MODİFİYERLER Kromayı yoğunlaştırır ve çok ince tabakalarla canlı renkler verir. Karanlık gölgeli alanları azaltır ve intraoral ışığı geçirir.

14


FLUO DENTİN

GC Initial için özel geliştirilmiş. Çok ince tabaklarla kullanılacak yüksek floresanslı dentindir. Zirkonyum oksitin ve Alüminyum oksit altyapılarınyığım sırasındaki özel ihtiyaçlarını karşılamak için opak DENTİN yerine kullanılacak tozdur.

METAL KOPİNGİ MASKELEMEK OPAK / OPAK MODİFİYERLER

Özellikle çok ince tabakalarda mükemmel maskaleme yeteneği olan tozlardır.Mükemmel estetiği kolayca yaratmak için altyapılara uygun rengi tutturmada işi kolaylaştıran uyumlu renklerdir. GC Initial LF ve GC Initial Ti için toz şeklinde ve GC Initial MC için hem toz hem pasta şeklindedir.

Pasta opak & Pasta opak Modifierleri • 16 Vita rengi pasta opak & 6 pasta opak modifieri • Kolay kullanım, durağanlık • İnce bir tabakaya rağmen maskeleyebilme yeteneği.

CERVICAL TRANSLUCENT

Şeffaf , yüksek florasans ve croma içerir.servikal 1/3 e ekleyebilir veya başka bir bölümde kullanabilirsiniz. Servikal kısımda 5 farklı renk ile yoğunluk sağlayarak doğallık oluşturur. Geleneksel Translüsens materyallere ters olarak yüksek renkli ve florasanstır. Servikal de olduğu gibidi ğer bölgelerde de kullanılabilir.

BASAMAK SERAMİĞİ SHOULDER TRANSPA

• Transparenti, yüksek fluorescent renkler • Basamak yaratmak için özellikle tasarlanmıştır. • 7 yüksek fluorescent, transparent rengi

SHOULDER OPAK

• Opak yüksek fluorescent renkler • 3 yüksek fluorescent, opak rengi

Toz opak & Toz Opak Modifierleri • 16 Vita rengi Toz opak & 6 Toz opak modifieri • İnce bir tabakaya rağmen maskeleyebilme yeteneği

EXTRA TRANSLUCENCY

TRANSLUCENT / TRANSLUCENT MODIFIERS • •

İki translucent: Naturel translucent (TN) ve extra oplalescence (TO) Translüsens &Modifiyerler Translüsens materyallere temel olarak 2 temel renkte neutral ve opal ve 5 modifierden oluşur.

15


TEK YIĞIM PROSEDÜRÜ DAİMA AYNI TARZDA Sistem içinde tüm GC Initial renkleri harmonize edildiğinden, sadece bir tek basit yığım prosedürü öğrenmeniz, ister standart, ister multi-kromatik veya ister anterior, ister posterior olsun yeterli olacaktır. Sonuç olarak farklı endikasyonlar için restorasyonlar yaratırken yığım prosedürünüzü değiştirmeye gerek duymayacaksınız.

DOĞAL YIĞIM GC Initial’ın özel harmonize renkleri çok ince katmanlarda ve bu katmanların doğal diştekine benzer yapıda tabaklanması sayesinde üstün renk uyumu verir. Bu sadece yığım prosedürünü basitleştirmez aynı zamanda restorasyon sonucunun canlı bir diş estetiğinde olmasını da sağlar.

16


17


STANDART TEKNİK GC INITIAL MC / GC INITIAL LF / GC INITIAL TI

İlk opak tabakası (wash pişim gibi) ve ikinci opak tabakası (pişir ve gerekirse opak modifiyer ekle)

18

Servikal kısmım üstüne iç ilk dentin tabakası (IN)

İnsizal sınırlara FD veya IN tabakası


Dentin Tabakası

Clear Floursence Tabakası

Şeklin son haline kadar Mine Tabakası (ve/veya Opal mine, trasnlüsens, translüsens modifiyerler)

SONUÇ

19


TEK STANDART KALİTE Estetik ve doğal fonksiyon için DOĞAL ESTETİK GC Initial Seramik doğalın formu temel almıştır ve en yüksek kalitede yapılmıştır. Bunun anlamı restorasyonun optik özellikleri difüz yansıma, floresanslık, opelasanslık ve translüsenslik gibi doğal dişi taklit edecek yetenektedir. Yüzeyi gerçek ayna efektini yakalayabilmek için kolay cilalanabilme özelliğine sahiptir ve böylece doğal parlaklıkta bir yüzey elde edilir. Hangi endikasyon hangi üretim süreci uygulanmış olursa olsun güzel doğal görünen bir restorasyon yapmak çok basit.

20


21


TEK STANDART KALİTE

Estetik ve doğal fonksiyon için...

GC Initial’ın kalitesi ve içeriği ile uygulaması çok kolay ve çok sağlam bir seramik. Şekillendirmesi çok kolay ve teknik toleransı yüksek. Bir çok fırınlamadan sonra bile seramiğin optik özellikleri ve rengi değişmez. Çok az çekmeye, zaman kazandıran ve yüksek frırınlama dayanımı ,sabit bozulmayan şekil ve renge sahip. Aynı zamanda üstün fiziksel özellikleri ile sağlam ve tam fonskiyonel restorasyonlar sunar.

Restorations courtesy of Michael Brüsch, MDT

22


23


24


MÜKEMMEL SEÇİM GC Initial System ile herhangi bir sayıda seramik seçebilirsiniz. Bir veya birkaç seramikle başlayın ve diğerlerine herhangi bir zamanda geçebilirsiniz. Yeni çalışma yöntemlerini öğrenmek. Kullanılabilirliği göz önüne alındığında, GC Initial günümüzün laboratuvarları için mükemmel bir seçimdir, metal-seramik ve tam seramik dahil olmak üzere her türlü restorasyonda uzmanlara ihtiyaç duydukları araçları sağlar.

Aynı zamanda, yarının laboratuvarları için işinizi büyütmek için size yardımcı olmak için size yardımcı olan mükemmel bir seçimdir. GC Initial ile dünyanızı oluşturmaya başlayın. Yerel GC temsilcinize başvurun ve fırsatları keşfedin. GC initial Lisi pres Başlangıç Seti pres tekniğini kullanarak restorasyon yapmak için gerekli tüm bileşenleri içerir.

25


METAL SERAMÄ°KLER

26


27


METAL SERAMİKLER

GC Initial MC ︱ GC Initial LF ︱ GC Initial Ti

GC Initial Sistemi her endikasyon herhangi bir altyapı ve üretim süreci gözetmeksizin metal seramik yada tam seramikleri kapsayan altı özel seramik gamından oluşur. İster laboratuvarınızda klasik metal-bazlı standart alaşımlar ile, ister yüksek-altın alaşımları ve/veya galvano veneerler veya titanyum alaşım üzerinde pişim tercih edin GC Initial MC, GC Initial LF ve GC Initial Ti’den bir ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

28

GC INITIAL MC

GC INITIAL LF

GC Initial MC , CTE aralığı 13.8 ile 14.9 xl 0-6K-1 (25-500 °C) arasında kalan tüm geleneksel metal alaşımlar için gümüş içerip içermediğine, azaltılmış altın içeriğine veya paladyum-bazlı olmasına bakılmaksızın uygundur ve aynı zamanda kıymetsiz metal üstü veneerlere ve galvano kuronlar için de kullanılır. • 900 °C’nin altında pişen feldspatik seramikler • Özellikle uyumlandırılmış thermal genleşme katsayısı ( CTE) • Mükemmel fiziksel ve optik özellikler • Sıradışı az çekme • Üstün renk uyumu ve doğal canlı estetik için harmonize renkler • GC Initial MC/LF Connector Paste ile sinterleme teknolojisi için uygun

GC Initial LF düşük ısı seramiğidir ve özellikle CTE aralığı 13.8 ile 14.9 x10-6K-1 (25-500 °C) arasında olan metaller, kıymetsiz metaller, yüksek oranda azaltılmış altın alaşımlar, ve galvano veya paladyum bazlı alaşımlar ( gümüş içeriği < 20%) için uygundur. Aynı zamanda GC Initial MC düzeltmeleri veya GC Initial PC kopingler üzerine yığım için uygundur. • Pişim ısısı 770 °C olan sentetik sermiktir. • Mükemmel az çekme özelliği • Azaltılmış miktarda sert lösit kristalleri • Çok sağlam, birden fazla fırınlamaya dayanıklı • Üstün cilalanabilme • Hem full seramik hem de metal seramik restorasyonlar için ideal. • Kesinlike tam sabit ve uyumlu termal genleşme katsayısı (CTE)


Restorations courtesy of Michael Brüsch, MDT

TEKNİK ÖZELLİKLER: GC Initial MC

GC INITIAL Ti

Seramik Türleri

GC Initial Ti, titanyum altyapılar için özel olarak geliştirilmiş bir seramiktir. Biyolojik olarak uyumlu restorasyonlar ve tam seramik restorasyon uygulanamayan vakalarda oldukça estetik sonuç almak için idealdir. • Tam çapraz eşlemeli termal genleşme katsayısı ve optimal bağlanma • 780 °C fırınlama sıcaklığı • Mükemmel renk uyumu ve doğal estetik için uyumlu renk tonları

Dentin Fırınlama (°C)

GC Initial LF

GC Initial Ti

890

770

780

2.fırınlama 13.1 4.fırınlama 13.3

2.fırınlama 11.6 4.fırınlama 11.8

2.fırınlama 8.6 4.fırınlama 8.6

Camlaşma Sıcaklığı (°C)

575

510

575

Çözülebilirliği (µg/cm2)

25

15

11

2.52

2.48

2.45

Esneme Dayanımı (MPa)

84

80

70

Partikül boyutu (µm; D 50%)

25

21.2

22.2

CTE (25-500 °C 10-6xK-1)

Yoğunluğu (g/cm ) 2

GC Initial MC, GC Initial LF and GC Initial Ti follow EN ISO 9693:2000 (The stated technical/physical values refer to the results of internal tests.)

29


FULL SERAMÄ°KLER

30


31


FULL SERAMiKLER

GC Initial AL ︱ GC Initial Zr

GC Initial Sistemi her endikasyon herhangi bir altyapı ve üretim süreci gözetmeksizin metal seramik yada tam seramikleri kapsayan tüm ihtiyaçlara cevap verebilen altı özel seramik gamından oluşur. Tüm seramik restorasyonlar restoratif diş hekimliğinde giderek daha yaygın hale geliyor.GC Initial Al ve GC Initial Zr, ile GC Initial sistemi size geleneksel tüm seramik tiplerini ve hibrid restorasyonların alüminyum oksit altyapılar veya zirkonyum oksit alt yapılarla doğru renkte güvenli üretimine izin verir.

GC INITIAL AL Alüminyum oksit alt yapılara güçlü bağlantı için iyi bir adezyon, mükemmel retansiyon ve renk özellikleri sunan özel uyarlanmış seramik tozudur. • Tam uyumlu termal genleşme katsayısı (CTE) • İyi ıslanabilirlik ve optimal termal dayanıklılık • Pişim Isısı 910 °C • Mükemmel adezyon ve biyo uyumluluk • Mükemmel renk uyumu ve altyapı ile bilikte doğal bir estetik sunuyor

32

GC INITIAL ZR Yüksek güçlü zirkonyum alt yapılar için özel adaptasyon ile zorlu köprüleri bile kolay hale getirebilecek seramik tozudur. • Tam uyumlu ve net termal genleşme katsayısı • Yüksek güçlü zirkonyum oksit altyapı üzerinde üstün estetik • Çok iyi ıslanabilirlik • Pişim Isısı 810°C ve kısa soğuma süresi • Mükemmel adezyon ve yüksek biyouyumluluk • Hasta ağzında geleneksel yöntemlerle yapıştırma • Doğal Görünen estetik


TEKNİK ÖZELLİKLER Seramik Türleri Dentin fırınlama (°C) CTE (25-500°C;10-6xK-1)

GC Initial AL

GC Initial Zr

910

810

2.fırınlama 6.9 2.fırınlama 9.4 4.fırınlama 6.9 4.fırınlama 9.4

Camlaşma Sıcakığı (°C)

600

550

Çözünebilirliği (μg/cm2)

11

12

2.41

2.43

90

90

24.2

21.5

Yoğunluğu (μg/cm2) Esneme Dayanımı (Mpa) Partikül Boyutu (μm; D 50%)

GC Initial AL and GC Initial Zr follow EN ISO 9693:2000 (The stated technical/physical values refer to the results of internal tests.)

33


FULL SERAMİKLER GC Initial LiSi

Lİtyum dİsİlİkat altyapılar İçİn özel seramİk GC Initial LiSi ile , lityum disilikat altyapılarının ışık dinamiğine uyarlanmış oldukça estetik bir feldspat veneer seramiğidir. Feldspat esaslı optimize edilmiş kristal yapısı sayesinde daha doğal optik etkilere ve daha üstün bir doğal estetik sunan yüksek stabiliteye sahip bir seramik sistemidir. Düşük pişim derecesi ve tam olarak eşleşen termal genleşme katsayısı ( sabit CTE) ile birden fazla pişimden sonra bile stabilitesini korur. Initial LiSi, özellikle optik dinamikleri açısından, lityum disilikat altyapıların üzerindeki mükemmel estetiği ile sizi etkileyecek. Kapsamlı renk ve tabakalama sistemi vardır.Basit ve güvenli kullanım ile Hızlı bir şekilde estetik sonuca ulaşabilirsiniz. İsterseniz cut-back tekniğinde isterseniz kişiye özel yığım yada boyama tekniğinde kullanabilirsiniz.

34


TEKNİK ÖZELLİKLER Seramik Türleri Dentin fırınlama (°C)

GC Initial LiSi 760

CTE (25-500°C;10-6xK-1)

2.fırınlama 9.3 4.fırınlama 9.3

Camlaşma Sıcakığı (°C)

520

Çözünebilirliği (μg/cm2)

16

Yoğunluğu (μg/cm2)

2.4

Esneme Dayanımı (Mpa)

90

Partikül Boyutu (μm; D 50%)

252

GC Initial Lisi EN ISO 9693:2000 (The stated technical/physical values refer to the results of internal tests.)

35


36


EKSTA BEYAZ RENKLER 37


BLEACH RENKLER THE GC INITIAL SYSTEM GC Initial Bleach Set MC | GC Initial Bleach Set LF GC Initial Bleach Set Ti | GC Initial Bleach Set AL GC Initial Bleach Set Zr-FS GC Initial Sistemin eşsiz harmonize renk sistemini genişletmek için ve çok açık renklerdeki diş rengi trendini takip edebilmek için GC Initial Bleach Shades, renklerini sunuyor. Bu benzersiz renkler seti çok açık renkleri bile kullandığınız seramiğin cinsine bakılmaksızın yakalama imkanı sunuyor.

GC INITIAL BLEACH RENKLERİ NASIL KULLANILIR?

Beyazlatma terapilerine doğal mine reaksiyon gösteriyor ve beyaztlatma seansından ancak 6 hafta sonra renk sabitliği sağlanabiliyor. GC Initial Bleach Shades sistemi beş farklı seramikle birlikte kullanılmak üzere özel geliştirildi. ( Tabloda görebilirsiniz.)

38


GC Initial MC/LF/Ti KOPİNGİ MASKELEMEK

GC Initial AL

GC Initial Zr-FS

KOPİNG İÇİN BASE

Toz Opak OM-1 Al liner BL-Lin (Beyaz) alüminya için bir baz Metal kopinkleri oksit altyapı maskelemek için tek malzemeleri. yada standart opaklarla yüksek Floresensi birlikte kullanılabilir. özelliğe sahip, Kolay uygulama için yüksek bir ıslatılabilirliğe sahiptir.

Zr-FS Frame Modifier, BL-FM zirkonyum oksit altyapı malzemeleri için bir temel. yüksek floresensi özelliği Kolay uygulama için yüksek bir ıslatılabilirliğe sahiptir.

Bleach Dentin

Değer / yüksek value seviyesinde değişen üç ton. Standart dentin yerine katmanlama için kullanın. GC initial BLD - 1 : Bleach dentin rengi (Vita * Klasik a1 dentin tonundan daha beyaz) GC initial BLD - 2 : Bleach dentin rengi (Vita * Klasik B1 dentin tonundan daha beyaz) GC initial BLD - 3: Bleach dentin Xwhite, aşırı beyaz

Floresan Opaqus Dentin

GC initial Fluo dentin-91 (FD-91): beyaz, yüksek Florasens opak dentin. Altyapılar / katman oluşturmalarından ışığın kırılmasını kapsamaktadır. Parlak beyaz Mamelon yapıları için uygundur.

Mineyi yakalamak

GC initial BL-E : Standart mine rengi. ortalama translusens seviyesi ile hafif beyaz baz. GC Initial Enamel Opal-1 (EOP-1): Hafif soğuk-beyaz renkte çok parlak, kuvvetli, opalesan mine renk tonu.Tekrarlanan ve / veya çok güçlü beyazlatma terapileri ile sıkça ortaya çıkan renk etkisi. Vita, Vita Zahnfabrik, Bad Säckingen’in tescilli ticari markasıdır.

39


40


GC INITIAL ÇEŞİTLİLİĞİNDEN TAVSİYE EDİLEN TAMAMLAYICI TOZLAR

Bleach renkleri kişiselleştirmek için Dentin, BL-E, EOP-1 ve FD-91 tüm tozlarla karıştırılabilir GC initial çeşitlilik (aşağıda bazı öneriler). Bunlar, tüm GC Initial seramik sistemlerinde ya da modüler setlerin bir parçası olarak mevcuttur.tüm Bleach renkleri 20g mevcuttur.

RENKLER ODM1..........white Opaque Dentin EOP-2..........milky white Opal Enamel EOP-3..........light bluish Opal Enamel EOP-4..........light grey Opal Enamel TO...............opalescent Translucent Ceramic

CLF..............fluorescent Translucent Ceramic EO-15/16.....yellowish white Opaque Enamel ST-30............white, Translucent Shoulder Material SO-37..........white, Opaque Shoulder Material

41


BLEACH RENKLER

All restorations courtesy of Ihssan Hamadeh, MDT

42


43


44


GUM RENKLER 45


GUM RENKLER

GC INITIAL GUM SHADES SET MC GC INITIAL GUM SHADES SET ZR-FS

46


Kırmızı estetik olmadan beyaz estetik olmaz Intial diş eti renkleri ile size kırmızı estetiği yakalama imkanı sunuyor.Initial Gum Universal (GU) renginin yanı sıra 5 farklı tonda diş eti bulunmaktadır. Kuronda olduğu gibi çok katmanı esteik çalışma için uygundur. Tüm tozlar birbirleri ile karıştırılarak ara renkler yakalanabilir. Initial Gum seti Metal Seramik ve Zirkonyum için bulunmaktadır.

Restorations courtesy of Michael Richter, MDT

47


GUM RENKLER

GC Initial Diş Eti Renkleri Seti MC

SONUÇ GO-U

GM-24

GM-36

GM-34

GM-23

GM-35

TEKNİK TALİMATLAR - Diş eti renkleri için ilave set GO-U Gum Opak Opak aşamasında, diş rengi opak ile birlikte hazırlanıp pişime gider. (Zirkonyum için FM-O5)

48

GM-24 Koyu Taban İlk kat olarak uygulanır.

GM-36 Yoğun Kırmızı Diş kökleri arasındaki alandaki rengi yoğunlaştırmak için kullanılır.

GM-34 Yoğun Violet Mukogingival kıvrımlarda restorasyonu genişletmek amacı ile kullanılır.

GM-23 Açık Taban Tüm yüzeye temel toz olarak uygulanır.

GM-35 Yoğun Krem Yüzeydeki açık renk alanları oluşturmak için kullanılır.

SONUÇ


TEKNİK ÖZELLİKLER Seramik Türleri

GC Initial MC

Dentin fırınlama (°C) CTE (25-500° C; 10-6xK-1)

890 2.fırınlama 13.1 4.fırınlama 13.3

Camlaşma Sıcakığı (°C)

575

Çözünürlük (µg/cm2)

25

Yoğunluk (g/cm ) 2

2.52

Esneme Kuvveti (MPa)

84

Bağlantı Kuvveti (MPa)

50

Partikül Boyutu (μm; D 50%)

25

GC Initial MC and GC Initial Zr-FS follow EN ISO 9693:2000 (The stated technical/physical values refer to the results of internal tests.)

49


GUM RENKLER

GC Initial Diş Eti Renkleri Seti Zr-FS

SONUÇ FM-05

GM-24

GM-36

GM-34

GM-23

GM-35

TEKNİK TALİMATLAR - Diş eti renkleri için ilave set FM-05 Uygulanır ve dentin rengi ile birlikte fırınlanır.

50

GM-24 Koyu Taban İlk kat olarak uygulanır.

GM-36 Yoğun Kırmızı Diş kökleri arasındaki alandaki rengi yoğunlaştırmak için kullanılır.

GM-34 Yoğun Violet Mukogingival kıvrımlarda restorasyonu genişletmek amacı ile kullanılır.

GM-23 Açık Taban Tüm yüzeye temel toz olarak uygulanır.

GM-35 Yoğun Krem Yüzeydeki açık renk alanları oluşturmak için kullanılır.

SONUÇ


TEKNİK ÖZELLİKLER Seramik Türleri

GC Initial Zr-FS

Dentin fırınlama (°C) CTE (25-500° C; 10-6xK-1)

810 2nd Pişim 9.4 4th Pişim 9.4

Camlaşma Sıcakığı (°C)

550

Çözünürlük (µg/cm )

12

2

Yoğunluk (g/cm2)

2.43

Esneme Kuvveti (MPa)

90

Bağlantı Kuvveti (MPa))

-

Partikül Boyutu (μm; D 50%))

Photo courtesy of Joshua Polansky

21.5

GC Initial MC and GC Initial Zr-FS follow EN ISO 9693:2000 (The stated technical/physical values refer to the results of internal tests.)

51


GUM RENKLER

52


All restorations courtesy of JosĂŠ Pamplona, MDT

53


METAL SERAMİK PİŞİM TABLOSU Başlangıç Isısı

Kurutma

Oxidation

54

Isı artışı

Vacuum

Final Isısı

Soğutma

Görüntü

Refer to the alloy manufacturer’s instructions

1st Opaque Pişim

400°C

6 min

80°C/min

Var

971°C

1 min

Glänzend Parlak

2nd Opaque Pişim

400°C

6 min

80°C/min

Var

951°C

1 min

Orta Parlaklıkta

1st and 2nd Shoulder Pişim

400°C

2 min

80°C/min

Var

911°C

1 min

Orta Parlaklıkta

1st Dentin Pişim

400°C

6 min

55°C/min

Var

911°C

1 min

Orta Parlaklıkta

2nd Dentin Pişim

400°C

6 min

55°C/min

Var

901°C

1 min

Orta Parlaklıkta

Glaze Pişim

450°C

2 min

55°C/min

890°C

1 min

Parlak

Glaze Pişim with Glaze Powder

450°C

2 min

45°C/min

850°C

1 min

Parlak

Correction Tozu Pişim

450°C

4 min

45°C/min

Var

770°C

1 min

Parlak


ZİRKON SERAMİK PİŞİM TABLOSU Başlangıç Isısı

Kurutma

Isı artışı

Vacuum

Final Isısı

Soğutma

Görüntü

Shoulder Pişim

400°C

4 min

45°C/min

Var

830°C

1 min

Parlak

FM-Pişim

400°C

4 min

55°C/min

Var

831°C

1 min

Orta Parlaklıkta

1st Dentin Pişim

400°C

6 min

45°C/min

Var

831°C

1 min

Orta Parlaklıkta

2nd Dentin Pişim

400°C

6 min

45°C/min

Var

821°C

1 min

Orta Parlaklıkta

Glaze Pişim

450°C

2 min

45°C/min

820°C

Parlak

Glaze Pişim with Glaze Powder

450°C

2 min

45°C/min

790°C

1 min

Parlak

Correction Tozu Pişim

450°C

4 min

45°C/min

Var

690°C

1 min

Parlak

LiSi SERAMİK PİŞİM TABLOSU Başlangıç Isısı

Kurutma

Isı artışı

Vacuum

Final Isısı

Soğutma

Görüntü

Wash-Pişim

400°C

4 min

45°C/min

430 °C

760 °C

1 min

Orta Parlaklıkta

1st Dentin Pişim

400°C

6 min

45°C/min

430 °C

760 °C

1 min

Orta Parlaklıkta

2nd Dentin Pişim

400°C

6 min

45°C/min

430 °C

750 °C

1 min

Orta Parlaklıkta

Glaze Pişim Glaze Tozu ile

400°C

4 min

45°C/min

740°C

1 min

Parlak

Correction Tozu Pişim

400°C

4 min

45°C/min

430 °C

690°C

1 min

Parlak

55


3D MASTER ÇALIŞMA TOBLOSU Vita® 3D Master

Vita® classic (Initial MC)

Ratio

Opaker

Enamel

1M1

D-D2 + BLD-1

1:1

A1

E-58

1M2

D-A1 + IN-44

6:1

A1

E-58

2L1,5

D-A1 + IN-51

6:0.5

A2

E-58

2L2,5

D-B2 + IN-47

5:1

B2

E-58

2M1

D-C1 + BLD-1 + IN-41

4:1:0.5

A1

E-58

2M2

D-A1 + IN-45

7:1

A1

E-58

2M3

D-B2 + D-B3

1:1

B2

E-59

2R1,5

D-A1 + IN-41

5:1

A1

E-5

2R2,5

D-A2 + IN-47

5:0.5

A2

E-59

3L1,5

D-C1 + IN-46

6:1

D3

E-59

3L2,5

D-B3 + D-A3

5:1

B3

E-60

3M1

D-D2 + D-C4

5:1

D3

E-59

3M2

D-D3 + IN-45

6:1

D3

E-60

3M3

D-B4 + IN-42

6:1

B4

E-60

3R1,5

D-D2 + IN-41

3:1

A4

E-60

3R2,5

D-A3 + IN-42

2:1

A3,5

E-60

4L1,5

D-D3 + D-C4

3:1

D3

E-60

4L2,5

D-A4 + IN-50

5:1

A4

E-60

4M1

D-D3 + CT-25 + TM-05

2:1:3

A2

E-59

4M2

D-A3 + IN-45 + TM-05

3:4:5

A2

E-59

4M3

D-A3,5 + IN-45 + IN-48

5:1:0.5

A4

E-60

4R1,5

D-D3 + CT-25 + TM-05

3:2:2

A2

E-60

4R2,5

D-A3,5 + IN-45 + TM-05

3:2:2

B4

E-60

5M1

D-D3 + CT-23 + TM-05

3:1:3

A4

E-60

5M2

D-A4 + CT-23 + TM-05

2:3:2

A4

E-60

5M3

D-A4 + IN-49 + IN-48

4:0.5:0.5

A4

E-60

Vita, Vita SYSTEM 3D-Master®, VITA In-Ceram® and VitaVM® VITA Zahnfabrik H. Rauter GmbH & Co. KG, Bad Säckingen, Germany Tescilli markasıdır.

56


SERAMÄ°K RENK TABLOSU VITA Shade

A1

A2

A3

A3,5

A4

B1

B2

B3

B4

C1

C2

C3

C4

D2

D3

D4

OA2

OA3

OA3,5

OA4

OB1

OB2

OB3

OB4

OC1

OC2

OC3

OC4

OD2

OD3

OD4

Pasta //Toz Opaque

16 OA1

Opaque Dentin

16 ODA1 ODA2

Dentin

16

Clear Fluorescence

1

Enamel

4

Paste / Toz Opaque Modifier

6

DA1

ODA3

DA2

DA3

ODA3,5 ODA4 ODB1 DA3,5

DA4

DB1

ODB2

ODB3 ODB4 ODC1 ODC2 ODC3

DB2

DB3

DB4

ODC4

ODD2 ODD3 ODD4

DC1

DC2

DC3

DC4

DD2

DD3

DD4

E60

E59

E59

E60

E60

E59

E59

CL-F E58

E58

E59

OM-1 white

E59

E60

E57

OM-2 oliv/kaki

Opaque Dentin Modifier 2

E59

E59

E59

OM-3 ocker/orange

OM-4 yellow gold

ODM-1 white

ODM-2 yellow/gold

TN neutral

TO opal

Translucent

2

Translucent Modifier

5

Enamel Intensive

4

Enamel Occlusal

3

EO-15 white

Enamel Opal

4

EOP1

Cervical Translucent

5

Shoulder Transpa

7

Shoulder Opaq

3

INSIDE

11

Gingival Universal

1

Fluo Dentin

3

Glaze

1

GLAZE-GL

Correction Tozu

1

COR

TM-01 blue

TM-02 white

EI-11 grey

TM-03 rosa

EI-02 yellow soft

CT-22 ST-31 SO-37

IN-41 Flamingo

IN-42 Terracota

EO-17 violett/grey EO-17 violett/grey

EOP3 CT-23

ST-32

ST-33

EOP4 CT-24

ST-34

IN-44 Sand

IN-45 Havanna

IN-46 Brasil

CT-25 ST-35

SO-38 IN-43 Sun

TM-05 grey

EI-13 orange

EOP2

OM-6 gingival

TM-04 yellow

EO-16 yellow neutral

CT-21 ST-30

OM-5 red brown

ST-36 SO-39

IN-47 Sienna

IN-48 Krukuma

IN-49 IN-50 Maracuja Curry

IN-51 olive

GU FD-91 (light)

FD-92 (sunset)

FD-93 (sand)

57


PRESSLENEBİLİR SERAMİK

58


59


LiSi Press

Devrim niteliğinde preslenebilir seramik

Mevcut tüm ürünlerden daha iyi performans gösteren preslenebilir bir seramik düşünün. Daha güçlü, daha dayanıklı, daha estetik ve laboratuar çalışma süresini önemli ölçüde azaltan preslenebilir bir seramik düşünün.

HDM teknolojisine sahip ilk lityum disilikat seramik GC Initial™ LiSi Press, bugün piyasada bulunan preslenmiş seramik seçeneklerin eşsiz fiziksel özelliklerini ve en doğal, gerçekçi estetiğini sağlayarak GC’ye özgü bir teknolojiyle sunan yüksek yoğunlukta mikronizasyonlu (HDM) ilk lityum disilikat seramik ingot. HDM, matris yapısından tam olarak yararlanamayan geleneksel büyük boyutlu kristallerden ziyade cam matrisin tamamını doldurmak için eşit olarak dağılmış lityum disilikat mikro-kristalleri içermektedir. Sonuç; GC Initial™ LiSi Press’in tüm şeffaflık seviyeleri sayesinde her tür restorasyon için mükemmel üretimini sağlayan güç ve estetiğin nihai kombinasyonudur. HDM teknolojisi, ürünün çoklu pişimi sonrasında bile bozulma olmadan veya kalitesini düşürmeden stabil kalmasını sağlamaya önemli derecede yardımcı olur. GC Initial™ LiSi Press, aşağıdakiler sayesinde son derece yüksek bir yoğunluğa sahiptir: • optimize bileşenler • tescilli, yenilikçi yeni bir üretim teknolojisi (HDM teknoloji)

60

Yüksek yoğunluklu mikronizasyon

HDM - Yüksek yoğunluklu mikronizasyon


En sonunda! Estetik ve dayanıklılığı ile lityum disilikat seramik, değerinden kaybetmeden teknisyenler tarafından talep edilmektedir.

61


Mükemmel gülümseme için presleme GC Initial™ LiSi Pres, GC Initial™ ailesinin kullanımı zaten kanıtlanmış diğer LiSi veneer seramik ve GC Initial™ Lustre Pastes NF ile optimize edilmiştir. Ve ayrıca, GC Initial™ LiSi Press’in dual-cure adeziv resin siman G-CEM LinkForce™ ile kullanılacağını ve olağanüstü güçlü ve dayanıklı bağ sağlayacağını unutmayın.

GC Initial™ LiSi Press: • Eşsiz bükülme direnci • Benzersiz estetik - Mükemmel floresans ile daha doygun, sıcak ve parlak renkler - Tekrarlanan pişirmelerden sonra öngörülebilir materyal ve renk stabilitesi GC Initial™ LiSi veneer seramiği ve GC Initial™ Lustre Pastes NF ile birlikte kullanım için optimize edilmiştir • Gerçek zamanlı tasarruflar • Diğer önde gelen markalara göre daha düşük çözünürlük - kalıcı parlaklık • Antagonist dostu ve aşınmaya dirençli - Revetmandan çıkarıldığında neredeyse hiç reaksiyon katmanı olmaz - temiz preslemeler - Cam boncuklarla kumlama ile katmanlar kolayca uzaklaştırılır – hidroflorik asit yok • Sorunsuz uyumlu geçişler

62


63


Eşsiz fiziksel özellikler Yüksek bükülme direnci

Düşük çözünürlük

Pres seramiklerin iki eksenli bükülme direnci

%4 hacimli Asetik asit altında her numunenin çözünürlük miktarı

Antagonist dostu

Aşınmaya dirençli

400,000 çekmeden sonra HAp Antagonist abrazyon derinliği

400,000 çekmeden sonra HAp Antagonist abrazyon derinliği

GCC R&D Dahili test sonuçları ISO6872:2015 (Tablodaki veriler)

64


Benzersiz estetik Renk seçimi

• Basitleştirilmiş renk sıralaması • Envanter ve maliyetin azaltılması • Oldukça estetik oluşum için uyarlanabilirlik

4 farklı translusensi High Translucency (HT) – Mine değişimi Doğal diş minesi ile en iyi şeffaflık eşleşmesi, ağızda karanlık bölge olmaz (düşük değer).

Medium Translucency (MT) – Press & stain

Initial ailesinin seramik malzemeleri ile sıcak renklerle sıralanmış V-Shade

Low Translucency (LT) – Tekli konsept A, B, C, D veya katman

Tekli konsepti takip eden kompakt renk sıralaması

Medium Opacity (MO) – Katmanlama Güçlü floresans sayesinde, Initial LiSi Porcelain veneerlenirken doğala benzer canlı renk üretimi

65


Üretim ve endikasyon

MDT. Quini G., İspanya

Üretim tekniği Boyama tekniği HT

MT

hLT MD

66

Cut-Back tekniği

Endikasyonlar

Katmanlama tekniği

Kuronlar

3-üyeli köprüler

• •

Veneerler

inleyler

Onleyler

MDT. D. Ibraimi, İsviçre


Doğal ışık dinamiği GC Initial™ LiSi Press

Konvansiyonel lityum disilikat pres seramik

Floresans özelliği iç kenardan başlar GC Initial™ LiSi ile katmanlanmış MO-0

MDT. S. Maffei,İtalya

Doğal opalesens

Canlı ve daha parlak renk tonları GC Initial™ LiSi Press MT-A2

Konvansiyonel lityum disilikat pres seramik MT-A2

MDT. D. Ibraimi, İsviçre

67


Benzersiz Estetik Sistem Yaklaşımı GC Initial™ LiSi veneer seramik ve GC Initial™ Lustre NF ile birlikte kullanılarak, preslenmiş kuronlarınıza ekstra canlılık kazandıracak şekilde optimize edilmiştir!

MDT. M. Brüsch, Almanya

68


Birden fazla pişirmede değişmezlik

Üstün cilalanabilirlik Initial LiSi Press pişimden önce

Diamond Pastası ile ciladan sonra parlaklığın karşılaştırması 95 89 87 80

Initial LiSi Press pişimden sonra

3

2

APF 30 dk.

Marjin simülasyonu ile kenarları olan numune tekrar tekrar pişirildi. Birden fazla pişirmeden sonra eğilme veya çatlama olmadı.

Initial LiSi Press

Konvansiyonel lityum disilikat pres seramik

5. pişirmeden sonra (770°C’de 1 dk. bekleme programı).

Test, Masayuki Hoshi, RDT tarafından gerçekleştirilmiştir

1.cila

2.cila

Yöntem: Aynı koşullar altında (8,000rpm), Zircon Brite* ile RobinsonR Bristle Brush* kullanarak her ürünün APF etching sonrası polisaj yüzeyi. Initial LiSi Press cilalanmış yüzey (2. Cila)

10.0kV 16.5 x1.00k SE(M,HA) 50.0um

Initial LiSi Press Konvansiyonel lityum disilikat pres seramik

Konvansiyonel lityum disilikat pres seramiğin cilalanmış yüzeyi (2. cila)

10.0kV 16.4 x1.00k SE(M,HA) 50.0um

69


GC LiSi PressVest

Revetmana alma ve Pres

Revetmana almak kolaylaştı!

• Yüksek akışkanlık • Uzun çalışma süresi • Sabit donma zamanı • Fırınlama için daha esnek süre • Zaman tasarrufu laboratuvar iş akışı için mükemmel • Daha geniş kanal bağlama kapasitesi • Daha iyi iç adaptasyon • Reaksiyon tabakasının kolayca uzaklaştırılması hiroflorik asit yok

Courtesy MDT. M. Brüsch, Germany

Daha yalın ve basit! GC LiSi PressVest ile minimal bir reaksiyon tabakası oluşur ve sadece cam boncuklu kumlamayla kolayca çıkarılır. Tehlikeli hidroflorik asit veya alümina ile kumlamaya gerek yoktur. Revetmana almadan önce oyuk üzerine hafifçe püskürtülen GC LiSi PressVest SR (Yüzey Arındırma) likiti, reaksiyon katmanının inhibe edilmesinde önemli bir rol oynar. Initial LiSi Press

70

Konvansiyonel lityum disilikat press seramik sistemi


GC LiSi PressVest’ in sırrı

Reaksiyon tabakasının daha az oluşması ve daha kolay çıkarılması

Initial LiSi Press

Kolay, temiz pres

Revetman tozunda ve LiSi PressVest SR likitinde benzersiz bir bileşen kullanılarak, bir aralık veya “kopma hattı” oluşturulur, böylece kolayca kırılan bir reaksiyon tabakası elde edilir.

LiSi PressVest SR Likit genelde daha güçlü bir reaksiyon tabakası bulunan krona (iç kısmına) püskürtülür

Konvansiyonel lityum disilikat pres seramik

Kumlama

Reaksiyon tabakası: Revetman ve pres materyalinden oluşan hibrit katman

71


Yüksek akışkanlık ve uzun çalışma zamanı GC LiSi PressVest

Karıştırmadan 1 dk. sonra

Konvansiyonel lityum disilikat pres seramik

Karıştırmadan 5 dk. sonra.

Karıştırmadan 1 dk. sonra

Karıştırmadan 5 dk. sonra.

Sıcak fırın içine revetmana alınmış şablonun yerleştirilmesine kadar geçen süre

20 dakikadan 180 dakikaya kadar Revetmana alınmış şablonlar 160 dakikaya kadar fırına yerleştirilebilir.

72

30 dakikadan 45 dakikaya kadar Fırına yerleştirilene kadar sadece 15 dakika izin verilir.


Zamandan tasarruf

Initial LiSi Press Pres

Revetmana alma

Cam boncuk kumlama

Bitim Zaman tasarrufu:15-20 dakika. Hidroflorik aside gerek yok.

Konvansiyonel lityum disilikat pres seramik sistemi Pres

Revetmandan çĹkarma

Cam boncuk kumlama

Hidroflorik asit

Alumina kumlama

Bitim

73


Eşsiz marjinal bütünlük Initial LiSi Press

Konvansiyonel lityum disilikat press seramik

Initial LiSi Press ile ideal marjinal bütünlük

CDT. A. Hodges, ABD

Güçlü ve dayanıklı bağ gücü Gerilme bağ direnci (MPa)

ISI DÖNGÜSÜ * T.C. 0 ** T.C. 5,000

Initial™ LiSi Press GC G-CEM LinkForceTM

MDT. S. Maffei, İtalya

74

Konveniyonel lityum disilikat pres seramik, kendine özgü yapıştırıcı simanla


Initial™ LiSi Seramik ailesi ile gerçekleştirilen vakalar

MDT. C. De Gracia, İspanya

MDT. J-C Dr. Rousselet/ Foto: Dino Li, Fransa

MDT. S. Maffei, İtalya

MDT. P. Llobell, Fransa

CDT. C. Fischer, Almanya

MDT. B. Marais, ABD

MDT. P. Brito, Portekiz

MDT. M. Bladen, Birleşik Krallık

MDT. O. Yıldırım ve Dr. S. Tavas, Türkiye

MDT. Mirko Picone, Belçika

75


MAKYAJLAR VE EFEKT RENKLER

76


77


SPECTRUM STAINS

78


INITIAL SPECTRUM stains • • • • • • • • •

GC Initial Spectrum Stains seramik materyallerin karakterizsyon ve makyajı için üretilmiş universal bir settir. Geniş bir kullanım yelpazesi sunan bu makyaj ve glaze seti, diş rengiş verilmiş seramik restorasyonların harici boyaması ve/veya içten özel karaterizasyon materyali olarak seramik yığımı sırasında da kullanılabilir. GC Initial Spectrum Stains seramik hemen hemen tüm diş seramiklerine uyacak şekilde uyarlanmıştır. Özellikle GC İnitial seramik portföyünün estetik renk konseptine uyarlanmıştır. GC Initial ailesinin mükemmel renk uyumlu ve estetik tozlarının gücünü bu kitle artırabilirsiniz. Kullanıcının tercihine göre glaze’in kıvamı ayarlanabilir şekilde tasarlanmıştır. Uygulamanın şekli ne olursa olsun, yüzey dokusunu koruyarak ve optimum bir parlaklık seviyesi elde eden çok ince bir sonuç elde edilir.  GC Initial MC  GC Initial Zr-FS  GC Initial LiSi  GC Initial Ti  GC Initial LF  GC Initial LiSi Press  GC Initial PC.  GC Initial Zr Disk  GC Initial LRF Block kullanılabilir.

79


LUSTRE PASTA NF

80


81


LUSTRE PASTA NF

3 BOYUTLU KARAKTERIZASYON SİSTEMİ

Daha kalın bir katmanda uygulanabilecek, renk derinliği ve canlı gibi translüsens yaratan yeni geliştirilmiş 3 boyutlu seramik pastalardır.

ÖZELLİKLER:

• Hem “düşük” hem de “yüksek” CTE aralığına uygun bir eşleşme ile, GC Initial IQ lustre Pastes NF neredeyse tüm seramik tipleri ile uyumludur. • GC Initial IQ lustre Pastes NF geleneksel makyaj setleri ile karşılaştırıldığında seramik doldurucular içerdiğinden daha kalın bir uygulama sağlar. • Eşsiz pasta kıvamı nedeniyle, kolay ve kesin uygulamalar için tiksotropik özelliği vardır. • GC Initial IQ lustre Pastes NF düşük fırınlanan seramik bazlı karekterizasyon pastası diğer makyaj setleri gibi aşınmaz.

Ful kontür köprü

Lustre Pasta uygulaması

Tek fırınlama sonrası sonuç

82


Yeni

L-N Neutral

L-2 White

L-A Body

L-B Body

L-C Body

L-D Body

L-1 Vanilla

L-9 Orange

L-3 Light Grey

L-4 Dark Grey

L-5 Light Blue

L-6 Dark Blue

L-7 INcisio

L-10 Twilight

L-N L-N L-A/D L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-N L-A/D L-N L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-N L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-NL-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-1/2 L-1/2 L-1/2 L-N L-N L-3/4 L-3/4 L-5/6 L-N L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-N L-N L-NL-N L-NL-N L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-3/4 L-5/6 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-1/2L-3/4 L-1/2 L-1/2 L-N L-A/DL-5/6 L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-3/4 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-N L-N L-A/D

L-N L-A/D L-N L-3/4 L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-N L-A/D L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6L-1/2 L-1/2 L-N L-N L-A/DL-A/D L-N L-N L-A/DL-N L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-1/2 L-N L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-5/6 L-N L-A/D L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-N L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-NL-N L-A/D L-N L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-N L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-5/6 L-N L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-1/2 L-N L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-5/6 L-N L-N L-A/D L-N L-A/D L-A/D L-N L-A/D L-A/D L-3/4 L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-5/6 L-1/2 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-N L-A/D L-N L-3/4 L-5/6 L-5/6 L-N L-A/D L-N L-A/DL-A/D L-3/4 L-3/4 L-3/4 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2 L-N L-A/D L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-5/6 L-5/6 L-1/2

L-N L-N

L-N L-A/D L-NL-5/6 L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-N L-N L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6 L-1/2L-1/2 L-1/2L-1/2 L-3/4 L-5/6L-3/4 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-N L-N L-A/DL-A/D L-3/4L-A/D L-5/6 L-1/2 L-N L-N L-3/4 L-3/4 L-5/6 L-1/2 L-1/2 L-1/2 L-1/2 L-N L-N L-A/D L-3/4 L-5/6 L-3/4 L-5/6

83


84


LUSTRE PASTA NF GUM Benzersiz 3 boyutlu boyanabilir seramik Kırmızı ve beyazın estetiğini bütün değerli çalışmalarınıza getirin, hem de sadece bir boyama işlemiyle. Lustre Pastes NF ile artık tüm restorasyonlarınız için eşsiz bir canlılık ve doğal bir sır elde etmek için karmaşık tabakalamaya veya fazladan fırınlama döngülerine ihtiyacınız yok. Kuron ve köprü çalışmalarınızı tamamlamanız için gerekli adımlar, seramik bazlı restorasyonlarınızı oluşturmak için kullandığınız teknik ne olursa olsun değişmeyecek. Tabakalanmış kuron ve köprülerinizin rengini, parlaklığını, gri değerini veya yüzey parlaklığını değiştirmeniz mi gerekiyor? CAD/CAM ile üretilmiş monolitiklerinize fazladan canlılık eklemek için bir yöntem mi arıyorsunuz? Seramiklerinizi preslemek ve karakteristik özelliklerine göre onları daha sonra mı boyamayı tercih ediyorsunuz? Lustre Pastes NF bütün bu durumlar için aradığınız çözümdür.

85


GC GRADIA™ PLUS

İndi̇rekt restorasyonlar i̇çi̇n modüler kompozi̇t si̇stemi̇ GC GRADIA™ PLUS ile GC diş laboratuvarında indirekt kompozit tekniklerin uygulanması için benzersiz bir modüler konsept sunmaktadır. GC GRADIA™ PLUS iyileştirilmiş fiziksel özelliklere ve geliştirilmiş kırmızıbeyaz estetik özelliklere sahip, geniş bir klinik uygulama yelpazesi, benzersiz dayanıklılık, doğal opalesans ve mükemmel, çok canlı estetik özellikler sunan ışıkla polimerize bir nano-hibrid kompozittir. GC GRADIA™ PLUS estetik açıdan en müşkülpesent hastalarda bile hem anterior hem posterior uygulamalar için restoratif materyal anlamında diş hekimleri ve diş teknisyenlerin gereksinimlerini karşılayacaktır.

ENDİKASYONLAR Sabit diş protezlerin - alt yapıyla desteklenen - venerlenmesi

• Metal destekli kron ve köprülerin venerlenmesi • Sabit /hareketli implant destekli üst yapıların venerlenmesi • CAD / CAM ile üretilmiş alt yapıların venerlenmesi • GC Stick / GC StickNet kullanılan fiberle güçlendirilmiş köprülerin venerlenmesi • Dişeti dokusunun sabit / hareketli implant destekli üst yapıların üretimi

Sabit diş protezlerin - alt yapısız venerlenmesi.

• Anterior jaket kronlar, inleyler, onleyler ve lamina veneerler

Sabit / hareketli diş protezin karakterizasyonu ve modifikasyonu

• GC GRADIA™ PLUS pembe opaklarla model döküm alt yapıların maskelenmesi • GC GRADIA™ PLUS Lustre Paint ile prefabrik resin dişlerin karakterizasyonu • GC GRADIA™ PLUS Lustre Paint ile prefabrik resin dişlerin modifikasyonu • GC GRADIA™ PLUS Lustre Paint ve/veya GC GRADIA™ PLUS pastalar ile CERASMART™ kronların modifikasyonu ve karakterizasyonu • GC GRADIA™ PLUS dişeti renkleri ile protez kaidelerin karakterizasyonu

86


Dental restorasyonlar için ışıkla sertleşen kompozitler, mükemmel fiziksel özellikleri ve kullanım kolaylıkları sayesinde popüler hale gelmiştir. Diş tedavilerinde estetik özelliklere yönelik gittikçe artan taleple birlikte üstün kalite önemli bir gereklilik haline gelmiştir. Sonuç olarak, porselenin yanı sıra yer alması için üstün estetiğe sahip, daha yüksek kalitede kompozitlerin görülmesi beklenebilir.

KARIŞTIRMA VE MASKELEME

Diş hekimleri ve diş teknisyenleri aynı şekilde, porselenin estetiği ve dayanıklılığına rakip olan dayanıklı bir diş kompoziti istemektedirler ancak şu ana kadar kompozit doldurucu maddeler,kron ve köprü kompozit sistemlerin translusensi ve opalesans özelliklerini etkilemişlerdir. Bunun arka planınını ve tüm bu gereksinimleri göz önünde bulunduran GC, GC GRADIA™ PLUS ürününü geliştirdi.

ENDİKASYONA BAĞLI PASTA KIVAMI

GC GRADIA™ PLUS projesinin sonucunda, oral ortamda porselene benzeyen, parlaklık, translusensi ve renk tonuna sahip, gelişmiş, yüksek dirençli, nano-hibrid, ışıkla sertleşen bir kompozit ortaya çıktı. Bu yeni kompozit sistemin estetik potansiyeli iyice gözden geçirildi. Bu kompozit, mevcut en iyi porselenlere benzeyen parlak ve kromatik bir renk yaklaşımına sahiptir. GC GRADIA™ PLUS ağızda doğal dişi mükemmel şekilde taklit eden bir görünüme sahiptir.

EN SON SERAMİK-POLİMER TEKNOLOJİSİ

GC’nin resin matriksine karıştırılmış yüksek yoğunluklu ve homojen dağılmış ultra-ince doldurucu maddelerin kullanımından oluşan nano dolgu teknolojisi sayesinde GC GRADIA™ PLUS sadece ışıkla polimerizasyon yoluyla elde edilen yüksek mekanik özellikler sunmaktadır. GC GRADIA™ PLUS, yüksek aşınma direnci, kompakt yüzeyi ve dayanıklılık ve parlaklık koruması sağlanan yüzey düzgünlüğü ile ön plana çıkmaktadır. Üstün mekanik özellikleri göz önünde bulundurulduğunda GC GRADIA™ PLUS, antagonist dişlerde “nazik” olarak kabul edilebilir olmakta, bu da onu porselen uygulandığı zaman aşınma veya çatlama eğilimi gösteren yüksek aşınmalı, yüksek basınçlı posterior restorasyonlar için özellikle uygun hale getirmektedir.

Metal veya diğer alt yapı materyalleri maskelemek için klasik V renkleri elde etmek bağlamında dört adet V-renkli opak ve bir adet baz opak karıştırılmaya hazır durumdadır. Mükemmel bir akıcılığa ve iyileştirilmiş polimerizasyon özelliklerine sahip olan bu opaklar, rengi etkili şekilde maskeler, kolayca ve çabucak ışıkla polimerize olurlar.

Farklı GC GRADIA™ PLUS pastalara, tipik endikasyon ve uygulama alanlarına göre ince ayarlamalar yapılmıştır. Heavy Body ve Light Body’nin iki pasta viskozitesi diş yapısının ve dişeti dokusunun farklı alanlarının daha kolay üretimini sağlar. Yüksek estetik özellikte kron ve köprülerin üretimi için, aynı restorasyonda her iki kıvamı kullanan katmanlama tekniği, neredeyse sınırsız sayıda renk ve yüzey doku kombinasyonu sunmaktadır. Standart V renklerin hızlı ve kolay şekilde monolitik olarak üretilmesi için, tekli Single Body pastaları ile ideal sonuçlar elde edilebilir. Bunlar “Light Body” tipinde olduğu için şeffaf bir kalıp kullanarak kolaylıkla enjekte edilebilir ve uygun şekilde ışıkla polimerize edilebilir.

ÜSTÜN ÇALIŞMA ÖZELLİKLERİ

Heavy Body ve Light Body GC GRADIA™ PLUS pastalar mükemmel uygulama özelliklerine sahiptir. Heavy Body pastalar, daha geniş alanların stabil oluşturulmasını sağlar. İç dentin yapıların oluşturulması sırasında şekillerini korurlar. Pasta yapışkan değildir ve bir modelaj spatülü ile şekillendirilebilir. Light Body pastalar, bir modelaj spatülü veya fırça yardımıyla daha küçük hacimlerde Uygulanır. Hatta kendi renk tonunu oluşturmak için birbirleri ile bile karıştırılabilirler. Her iki pasta türü de aynı restorasyonda kullanılabilir ve teknik olarak oldukça toleranslıdır. Her ikisi de aynı mekanik özelliklere sahip oldukları için kolaylıkla güzel, doğal ve dayanıklı bir parlaklık elde edene kadar polisajları mümkündür.

87


KIRMIZI VE BEYAZIN MÜKEMMEL UYUMU

GC GRADIA™ PLUS sistem yaklaşımı, gerçekçi diş renklerin yanında en karmaşık “kırmızı” estetik vakalar için çözüm sunmaktadır. GC GRADIA™ PLUS GUM seti, implant üst yapılar gibi endikasyonlar ve kronlar, köprüler ve parsiyel protezler gibi sabit veya çıkarılabilir protezler için gingival doku üreten ana dişeti renkleri içerir. GC GRADIA™ GUM renklerin direnci, dayanıklılığı ve uygulama özellikleri, GC GRADIA™ PLUS diş renkleri (Light Body ve Heavy Body pastalar) ile aynıdır. Geniş kırmızı renk yelpazesi, bir hastanın yaşına veya etnik kökenine bakılmaksızın renk ve yüzey dokusu açısından dişeti dokusunu en yakın şekilde eşleştirmenize olanak sağlar.

BOYAMA RENKLERİ VE PARLAKLIK ESTETİĞİ KORUR Çok sayıda GC GRADIA™ PLUS Lustre Paint renkleri, uzun süre kalıcı renk ve yüzey parlaklığı eklemek için son derece basit bir yol sunar. Bunun yanında, ünlü nano doldurucu teknolojimiz sayesinde, restorasyonlarınız aşınmaya karşı yüksek direnç sağlar. Lustre Paint çok yönlülüğü ile sizi etkileyecektir. Hem iç hem de dış karakterizasyon için çok çeşitli renk arasından seçim yapabilir ve mükemmel estetiği oluşturabilirsiniz. Hatta daha fazla renk nüansı üretmek için kolayca birbirleri ile karıştırılabilirsiniz. Lustre Paint Seyreltme likitini kullanarak kendi tercih ettiğiniz kıvamı oluşturabilirsiniz. Çalışma yüzeyinde bu ışıkla sertleşen karakterizasyon Maddesinin kullanılması polisaj süresini kısaltarak size değerli zaman kazandırır ve tekniğin uygulanması kolaydır.

IŞIK HIZINDA POLİMERİZASYON

Tüm GC GRADIA™ PLUS renkleri tamamen yeni GC Labolight DUO sayesinde kısa ışınlama sürelerinde tamamen polimerize olur. Laboratuvarınızda iki tane ışıklı cihaza ihtiyaç duyduğunuz günler (bir tanesi ara, diğeri son sertleştirme için) artık geçmişte kaldı. Son teknoloji ürünü çok fonksiyonlu ışıkla sertleştirme cihazımızın iki sertleştirme modu : ön sertleştirme (adım modu) ve son sertleştirme (tam mod) modlarını birleştirmektedir.

88

En yeni çift dalga boylu LED teknolojisi ile donatılmış Labolight DUO, GC kompozitlerin herhangi birinin güvenli ve dayanıklı polimerizasyonu için kullanılabilir, yüksek güç çıkışı daha hızlı ışık sertleştirme döngüsü anlamına gelmektedir. Otomatik döner sistem ve yansıtıcı plakası ışığı optimum verimle dağıtır ve çalışmalarınızı her yönden açığa çıkartır. Polimerizasyon standı, ışıkla sertleştirme döngüleri boyunca nesneleri dikkatle konumlandırır. Labolight DUO, GC GRADIA™ PLUS renginde herhangi bir değişikliğe yol açmamakta ve böylece teknisyenlerin, üretimin tüm aşamaları boyunca nihai restorasyonda ince renkleri görmelerine olanak sağlar.

MODÜLER YAKLAŞIM

GC GRADIA™ PLUS, taleplerinize veya endikasyonlarınıza uyan modülü (set) seçerek, istediğiniz yere götürmenizi sağlayan modüler bir konsepttir. Kolaylıkla daha fazla modül ekleyerek her seferinde daha fazla estetik olasılığın ve vaka çözümlerinin önünü açabilirsiniz. Bu yeni kompozitin renk aralığı dikkatle seçilmiş, ince şekilde ayarlanmış ve diş teknisyeni ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır. Geleneksel kompozit sistemlerle karşılaştırıldığında, GC GRADIA™ PLUS’un daha az standart renge sahip olması onu daha kompakt ve düşük maliyetli yapmaktadır.

KOMPAKT ANCAK DAHA KOMPLE

Daha kompakt ama aynı zamanda daha komple. Light Body renklerin çeşitliliği ve benzersiz kıvamı, üstün direncini azaltmadan saf veya karıştırılmış renklerle birlikte kullanmanıza olanak sağlar. Özel mine alanlarını eşleştirmek için kendi Light Body karışımınızı kolayca oluşturabilirsiniz. “Enamel-Opal” veya “Transpa-Blue”. dentinin daha kromatik bölgeleriyle eşleşme sağlamak için sadece Light Body “DentinOrange ile karıştırmanız yeterlidir. Böylece karıştırılabilen ve sizlere seramik venerlemeye benzer bir çalışma şekli sunan bir kompozit elde etmiş olursunuz. Onu daha komple duruma getirmek amacıyla çok sayıda farklı renk oluşturmak için yenilikçi içten ve dıştan boyanabilir Lustre Paint renkleri kullanılabilir. Dıştan kullanıldığında size güzel çalışmalarınızda istediğiniz parlaklık ve koruma sağlar.


GERÇEK GİBİ CANLI KARIŞIM VE RENK KATMANLAMADA YENİ BİR STANDART GC GRADIA™ PLUS, uzun süreli kalıcı çözüm sağlayan geliştirilmiş estetik ve üstün mekanik özellikleri ile İndirekt kompozit teknikleri için yeni bir standart belirlemektedir. GC GRADIA™ PLUS’ın, estetik açıdan en müşkülpesent hastalarda bile hem anterior hem de posterior uygulamalar için restoratif materyal olarak diş hekimleri ve diş teknisyenlerin gereksinimlerini karşılayacağına inanıyoruz.

GC GRADIA™ PLUS Bileşenleri OPAK (O)

Olağanüstü ışıkla sertleşen özelliklere sahip pasta tipinde opaker. Kolaylıkla uygulanan, damlama veya yayılma yapmayan opaker. Mükemmel maskeleme özellikleri. 4 adet Opak - A,B,C,D – Opaque Base, birlikte karıştırıldığında 16 temel V-diş rengini vurgular. Renkler: O-Base, OA, OB, OC, OD.

89


PASTE HEAVY BODY (HB)

Olağanüstü işlenme özellikleri. Daha büyük alanların istikrarlı şekilde oluşmasını sağlar ve dentin iç yapıların işlem sürecinde şeklini korur. Bu pasta yapışkan değildir ve bir modelaj spatülüyle inceltilebilir.

Mine

Doğal insizal alanlarını doğal opalesens ve translusensi seviyesi ile eşleştirmek için mine renkleri. Renkler: HB-EL, HB-ED

Enamel Effect

Özel mine renkleri.

Opaque Dentin (OD)

Kompozitin kalın katmanları uygulanamadığında opak/alt yapıyı maskelemek ve daha derin bir rengi açığa vurmak için normal DENTIN ile birlikte / yerine OPAQUE DENTIN kullanılabilir. OPAQUE DENTİN servikal ve kök alanlarında daha derin renkler elde etmek için servikal renk olarak da kullanılabilir. Renkler: HB-ODA, HB-ODB, HB-ODC, HB-ODD, HB-ODW

HB-PE

Doğal dişlerde bulunan dekalsifikasyon ve diğer beyaz lekeler oluşturmak için tüberkül uçlarında kullanılan opakımsı süt beyazı renkte mine.

Translusensi

Doğal dişlerde bulunan incelikleri eşleştirmek için translusensi.

HB-CLF Dentin (D)

Üstün maskeleme özelliği ve daha geniş mine miktarı ile yansıyan daha sıcak ve daha parlak bir renk oluşturur. Renkler: HB-DA1, HB-DA2, HB-DA3, HB-DA3.5, HB-DB1, HB-DB3, HB-DC3, HB-DD2, HB-DW

90

Doğal dişte “saydam materyal” in ince çizgisiyle eşleşmesi için benzersiz şeffaflık. Çok ince bir katmanda gerçekçi bir geçiş ve ışık yansımasının yanı sıra derin gerçekçi renk sağlar.


PASTE LIGHT BODY (LB)

LB-Base OD

Bu opak dentin rengi opak alt yapıyı maskelemek ve daha derin bir renk elde etmek için normal DENTIN ile birlikte veya yerine kullanılabilir. OPAK DENTİN, servikal ve kök bölgelerinde daha derin renkler elde etmek için servikal bir renk olarak da kullanılabilir.

Baz renkler nötr efekt renkleri olarak değerlendirilebilir.

LB-Base D

Üstün maskeleme özelliği. Daha büyük bir mine miktarı ile yansıyan daha sıcak ve daha parlak bir renk gösterir. Kendi renk tonunuzu oluşturmak için saf veya diğer Light Body renkleri ile karıştırılabilir, örneğin renk doygunluğun kromasını arttırmak için - LB- Orange, LB-Base Dentin ile karıştırılır.

LB-Base Opal

Yüksek opalesans özellikte renk etkisi. Kendi renk tonunuzu oluşturmak için saf veya diğer Light Body renkleri ile karıştırılabilir, örneğin minenin oplesansını arttırmak için - LB-Opal, LB-Base Enamel ile karıştırılır.

LB-Base E

Doğal insizal alanları doğal bir opalesans ve translusensi seviyesi ile eşleştirmek için mine renkleri kullanılır. Kendi renginizi oluşturmak için saf veya karıştırılmış olarak kullanılabilir, örn. mine renginin opalesansını arttırır - LBOpal ile LB-Base mine karıştırılır.

LB-Base CLF

“clear materyal” ince çizgisinin doğal bir dişle eşleşmesi için eşsiz şeffaf renk. Işık yansımasının yanı sıra çok ince bir katmanda derin gerçekçi renk ve çok canlı geçiş sağlar.

91


EFEKT RENKLERİ

Renkli efekt tonları olarak kabul edilebilir. Kendi renginizi oluşturmak için saf veya karıştırılarak kullanılabilir.

LB-Orange, LB-Red, LB-Yellow, LB-Blue, LB-Grey, LB-Milky Renkli efekt tonları. Dişlerin farklı bölgelerinde kullanılabilir - omuz/insizal/oklüzal iç gövde – saf veya diğer renkler ile karıştırılarak.

LB-Inlay E, LB-Inlay TD

Üniversal mine ve dentin, inleylerin kolayca üretimi için değerlendirilebilir.

LB-DW, LB-ODW

Beyazımsı pastalar. Çok beyaz diş rengi üretimi için veya doğal dişlerin tüberküllerinde efekt ve diğer beyaz lekelerin yapımı için kullanılabilir.

92


LUSTRE PAINT

GC GRADIA™ PLUS Lustre Paint Seyreltme Likiti

Renkler: • V-renklerin üretiminde uyum (flloresans karakter): LP-A, LP-B, LP-C, LP-D • Daha fazla individüalizasyon için (flloresans karakter): LP-Cream, LP-Grey, LP-Lavender, LP-Blue, LP-CLF (Clear) • Dişeti individüalizasyonu için (floresans değil): GLP-Violet, GLP-Bright Red, LP-CL (Clear)

ONE BODY TEKNİK İÇİN PASTE LIGHT BODY (LB)

Boya rengi ve parlaklık - estetik özelliklerinizi korur 12 adet GC GRADIA™ PLUS Lustre Paint rengi, uzun süre kalıcı renk ve parlaklık ilavesi için çok kolay bir yol sunmaktadır. Bunun yanında nano doldurucu teknolojimiz sayesinde restorasyonlarımız aşınmaya son derece dirençlidir. Hem iç hem dış karakterizasyon için çok çeşitli renk arasından seçim yapabilir, ve mükemmel estetik sağlayabilirsiniz. Lustre Paint Seyreltme lkitini kullanarak kendi tercih ettiğiniz kıvamı oluşturabilirsiniz. Bu ışıkla polimerize karakterizasyon kaplaması polisaj süresini kısaltarak değerli zamanınızdan tasarruf sağlar ve tekniğin uygulanması kolaydır.

Lustre Paint renkleri ile uyumlu seyreltme likiti. Lustre Paint renklerine bir damla seyreltme likit ilave ederek tercih ettiğiniz kıvamı ve renk tonunu oluşturabilirsiniz.

Standart V- One Body renklerin hızlı ve monolitik üretimi için tekli One Body pastaları ideal sonuçlar sağlar. Bunlar “Light Body” tipi olduğu için şeffaf bir kalıp/anahtar kullanarak kolaylıkla enjekte edilebilir ve uygun şekilde ışıkla sertleştirilebilir. Daha fazla kişiselleştirme ve parlak efekt için Lustre Paint renkleri ile mükemmel kombinasyon. Renkler: LB-A, LB-B, LB-C, LB-D, LB-W

93


DİŞETİ RENKLERİ Kırmızı ve beyazın mükemmel uyumu

Heavy Body Dişeti pastaları.

Opak dişeti renkleri

Light Body Dişeti renkleri

GC GRADIA™ PLUS sistem yaklaşımı, gerçekçi diş renkleri yanında en karmaşık “kırmızı” estetik vakalar için çözüm sunmaktadır. GC GRADIA™ PLUS sistemi, implant üst yapılar gibi endikasyonlar ile kronlar, köprüler ve parsiyel protezler gibi sabit veya çıkarılabilir protezler için gingival doku arttırıcı ana diş eti renkleri sunmaktadır. Geniş kırmızı renk yelpazesi, bir hastanın yaşına veya etnik kökenine bakılmaksızın renk ve yüzey dokusu açısından diş eti dokusunu en yakın şekilde eşleştirmenize olanak sağlar. Hem Light Body hem Heavy Body pasta tipinde mevcut olup, vakaya göre en iyi/tercih edilen kıvamı seçmenize imkan verir.

Üstün ışıkla sertleşme ve maskeleme özelliklerine sahip pasta tipi opak uygulamaya hazır, kolay akar, damlamaz veya yayılmaz. İki pembe Opak GO-1 ve GO-2 mükemmel temel renk oluşturur ve daha fazla individüalizasyon sunmak için birbirleri ile karıştırılabilir. Renkler: GO-1, GO-2

Daha geniş alanlara yönelik olağanüstü yığma özellikleri, dişeti bölgelerin oluşturulması sürecinde şeklini korur. Yapışkan olmayan pasta, bir modelaj spatülüyle keskinleştirilebilir. Gum Light Body renkleri ile daha fazla kişiselleştirme için mükemmel temel oluşturur.

Benzersiz Light Body pastalar. Özel etkili pastalar bir modelaj spatülü veya fırça yardımıyla ve hatta doğrudan şırınga ile (ince bir uç kullanılarak) daha küçük hacimlerde uygulanır.Tek başlarına kullanılabilirler veya kendi renk tonunuzu oluşturmak için birbirleri ile karıştırılabilir.

Renkler: GLB-1, GLB-2, GLB-3, GLB-CLw

94


PRIMER

GC, GC GRADIA™ PLUS’ın çeşitli endikasyonlarına çok iyi uyan özel primer çeşitleri sunmaktadır. Kullanmadan önce ilgili GC Primer kullanım kılavuzlarına bakın. Optimal bağ nasıl sağlanır …

Önerilen GC Primer

Metal alt yapı – GC GRADIA™ PLUS Opaque

METAL PRIMER Z

GC GRADIA™ PLUS – GC GRADIA™ PLUS Lustre Paint

CERAMIC PRIMER II

GC GRADIA™ PLUS – GC GRADIA™ PLUS Paste

CERAMIC PRIMER II

Acrylics – GC GRADIA™ PLUS Gum Shade

GC Acrylic Primer

Zirkonyumdioksit alt yapı– GC GRADIA™ PLUS Opaque

CERAMIC PRIMER II

CERASMART™ CAD/CAM Block – GC GRADIA™ PLUS Paste

CERAMIC PRIMER II

GC ACRYLIC PRIMER

GC GRADIA™ PLUS’ın akriliklere bonding için ışıkla sertleşen primer. GC GRADIA™ PLUS’ un protez dişlerin veya protez baz resinlerin modifikasyonu gibi diş laboratuvar prosedürlerinde kullanılan geleneksel akrilik resinlere yapışkanlığını arttırır.

METAL PRIMER Z

GC GRADIA™ PLUS katmanların (V-tonları, dişeti renkleri), GC GRADIA™ PLUS Lustre Paint ek uygulaması /tamiri için kullanılan bonding maddesidir. GC CERASMART™ gibi hibrid seramik CAD/CAM blokların kişiselleştirilmesinde bonding maddesi olarak CERAMIC PRIMER II kullanın.

GC GRADIA™ PLUS Modelaj likit

Resin pastaları uygularken spatülü yağlamaya yönelik model modeaj likitidir. Pastaların modelajına yardımcıdır. Yüzeyi düzleştirmek için spatül veya fırçanın nemlendirilmesini sağlar. Cam dolgu (nano dolu) - dirençten taviz vermez. Ölçülü şekilde kullanılmalıdır.

GC GRADIA™ PLUS SEPARATOR

İnley ve onley yapımında kullanılan sert alçı modellerine uygulanan kompozit resin seperatördür. Güdük sertleştiriciyle işlem yapılmış sert alçı yüzeyde optimal işlev görür.

GC GRADIA™ PLUS GÜDÜK SERTLEŞTİRİCİ Güdüklerin üzerine sürüldüğünde, inleyler, jaket kronların vb. üretimi sırasında yüzeyi sertleştirir ve korur.

Tek adımlı resin-metal bonding maddesidir. Metal alt yapı ile GC GRADIA™ PLUS arasında güçlü bir bağ için kolay kullanımlı ve kanıtlanmış bir bonding maddesi olan METAL PRIMER Z kullanın. İlk GC GRADIA™ PLUS katmanı arasında, örneğin Opak ile metal alt yapı arasında güçlü bir bonding maddesidir.

CERAMIC PRIMER II

AKSESUARLAR

GRADIA™ PLUS HAVA BARİYERİ

Bu madde, kompozit yüzeyin komple polimerizasyonunu garanti etmek ve inhibisyon tabakasını önlemek için bir hava bariyeri oluşturur.

ELMAS CİLA PASTASI

İnce grenli elmas içeren polisaj pastasıdır. Restorasyonlara cilalı bir görünüm kazandırır. için keçe çarkı ile birlikte kullanılır.

95


Renk şeması

GC GRADIA™ PLUS renk aralığı, restorasyonların diğer kompozitlerden daha çok porselen gibi görünmesini sağlar.

96


GC GRADIA™ PLUS Özellikleri DOĞAL ESTETİK

GC GRADIA™ PLUS’un translüsensi ve renk tonları doğal dişlere benzerdir. Parlaklık ve ışık iletim derecesi, geleneksel indirekt kompozitlerden daha çok porselene benzer veya yakındır. Gerektiğinde alttaki diş preparasyonu gerçeğe yakın, doğal görünen kronları koruyarak maskelenebilir. GC GRADIA™ PLUS’ un yığma tekniği katmanlı veya boyanan seramik için kullanılan tekniği yansıtmaktadır.

Doğala analog ışık dinamikleri

Geleneksel bir kompozit kron, ağıza ışık koşulları altında yerleştirildiğinde, aşırı derecede opalesans renk, özellikle de translüsensi renkler kullanırken doğal rengin yeniden üretilmesini olanaksız kılar ve bunun önüne geçmek şimdiye kadar mümkün olmamıştır. GC GRADIA™ PLUS renklerinde kullanılan en son polimer teknolojisi sayesinde bu tamamen değişmiştir. GC GRADIA™ PLUS’ un translüsensi, opalesans ve floresans özellikleri doldurucu partikül boyutu optimize edilerek hassas şekilde ayarlanmıştır, böylece materyalden geçen ışığın difüzyonu ve ayarlanması kontrol altına alınmıştır. Bunun sonucunda dentin seviyesinde ve aynı zamanda restorasyon ağız içine oturtulduğunda arzu edilen rengi koruyan daha doğal bir analog ışık dinamiği ortaya çıkmıştır.

Pastaların maskeleme kapasitesi

Opasite Özelliği 100%

Yüksek

Orta-yüksek Orta

Orta-düşük

Düşük

O-BASE

HB-ODA

HB-DA1

LB-A

HB-EL

HB-CLF

OA

HB-ODB

HB-DA2

LB-B

HB-ED

LB-Base CLF

OB

HB-ODC

HB-DA3

LB-C

HB-PE

LB-Inlay CLF

OC

HB-ODD

HB-DA3.5

LB-D

LB-Base E

LB-Inlay E

OD

HB-ODW

HB-DB1

LB-W

LB-Orange

GLB-CL

GO-1

HB-DB3

HB-DD2

LB-Yellow

LB-Blue

GO-2

HB-DC3

HB-DW

LB-Milky

LB-Grey

LB-Base OD

LB-Base D

LB-Base Opal

LB-ODW

LB-DW

LB-Red

GLB-1

GLB-2 GLB-3

97


Pastaların opalesans dereceleri

Farklı ışık koşullarında karşılaştırılan indirekt kompozitler

Opalesans dereceleri Yüksek

Orta

Düşük

LB-Base Opal

HB-EL

Diğerleri

HB-ED

İletilen görünür ışıkta, GC GRADIA™ PLUS restorasyonların doğal analog ışık ışık dinamik özellikleri daha belirgin hale gelmiştir ve opalesans ile translüsensi özellikleri doğal dişe daha yakındır. Durum ışığını kullanırken, GC GRADIA™ PLUS restorasyonların floresans ve parlaklığı görünür hale gelir ve GC GRADIA™ PLUS restorasyonların doğala uygun dinamiklerini uygular ve destekler

HB-PE LB-Base E LB-W LB-Milky

GRADIA™ PLUS GRADIA® SR Nexco® E2 paste* LB-Base Opal

Signum® ceramis*

CERAMAGE® I59.

crea.lign® E2*

Görünür ışık

GRADIA™ GRADIA™ PLUS PLUS HB-EL LB-Inlay E

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

20

21

23

24

Floresans

Opalesans

1

98

19

22


OLMASI GEREKEN SON TEKNOLOJİ İSE Günümüzde hastalar restorasyonların mükemmel olmasını istemekle kalmayıp aynı zamanda parlak gülümsemenin “sonsuza kadar” sürmesini beklemektedir. GC GRADIA™ PLUS sadece estetik özellikleriyle öne çıkmamakta, aynı zamanda bu yeni materyalin teknolojik evrimi yüksek aşınma direnci, sıkıştırılmış yüzeyi ve dayanıklılık ve parlaklık koruması sağlanan yüzey düzgünlüğü ile ön plana çıkmakta, böylelikle dayanıklılık ve yüksek parlaklık sağlamaktadır. Tüm GC GRADIA™ GUM renk aralığı direnci, dayanıklılığı ve işlenme özellikleri, V-renk veya dişeti renkleri kullanmanızdan veya Light Body veya Heavy Body pastalarla çalışmanızdan bağımsız olarak aynıdır.

Güçlü olmanın yanında GC GRADIA™ PLUS, aynı zamanda antagonist dişlerde “nazik” tir, bu da onu porselen yapıldığında aşınma veya çatlama eğilimi gösteren yüksek aşınmalı, yüksek basınçlı posterior restorasyonlar için özellikle uygun hale getirmektedir. GC’nin resin matriksine karıştırılmış yüksek yoğunluklu ve homojen dağılmış ultra-ince doldurucu maddelerin kullanımından oluşan nano doldurucu teknoloji sayesinde bunlar sağlanmakta ve sadece ışıkla sertleştirme yoluyla elde edilmektedir.

Çok ince doldurucu maddeler resin matriks içine homojen olarak dağıtılır ve yüksek yoğunluklu bir ağ sunar.

Çok ince doldurucu maddelerin özel yüzey işlemi sayesinde, aşınma direnci ve parlaklık retansiyonu gibi yüzey özellikleri arttırılarak, tüm GC GRADIA™ PLUS pastaların yüksek fiziksel özellikleri elde edilir.

99


Uygulama Prosedürü

GC GRADIA™ PLUS RENKLERİNE GENEL BAKIŞ A1

A2

A3

A3.5

A4

B1

B2

B3

B4

C1

C2

C3

C4

D2

D3

D4

BW

Opaque*

OA1

OA2

OA3

OA3.5

OA4

OB1

OB2

OB3

OB4

OC1

OC2

OC3

OC4

OD2

OD3

OD4

O-BASE

Dentin

(HB-) DA1

(HB-) DA2

(HB-) DA3

Opaque Dentin Cervical (Lustre Paint) Enamel

(HB-)DA3.5

(HB-)DB1

(HB-)DB3

(HB-) DB1

(HB-)DC3

(HB-)ODB

(HB-)ODC

(HB-)ODD

(HB-)ODW

(LP-)CLF, (LP-)A

(LP-)CLF, (LP-)B

(LP-)CLF, (LP-)C

LP-)CLF, (LP-)D

(LP-)CLF, (LP-)A

(HB-)ED

(HB-)EL

(HB-)ED

(HB-) EL

(HB-)ED

Effect 1 (Dentin shade)

(LB-)Base D, (LB-)Base OD, (LB-)DW, (LB-)ODW

Effect 2 (Enamel shade)

(HB-)PE, (LB-)Base E, (LB-)Inlay E

Effect 3 (Characterize)

(HB-)EL

(LB-)Inlay TD

Gum shade

100

(HB-)ED

(HB-)CLF, (LB-)Base CLF,

Cervical Translucent

*See point C. OPAQUE MIXING RATIO page 25.

(HB-) EL

(LB-)Base Opal, (LB-)Orange, (LB-)Red, (LB-)Yellow, (LB-)Blue, (LB-)Grey, (LB-)Milky

Translucent

Effect 4 (Lustre Paint)

(HB-)DW

(HB-)ODA

(HB-)EL

One body

(HB-)DD2

GO-1, GO-2, GLB-1, GLB-2, GLB-3, GLB-CL (LB-)A

(LB-)B

(LB-)C

(LB-)D

(LP-) Blue, (LP-) Cream, (LP-) Grey, (LP-) Lavender, (LP-)CL, (GLP-) Bright red, (GLP-) Violet

(LB-)W


STANDART V-RENGİ İÇİN RENK KOMBİNASYON TABLOSU GC GRADIA™ PLUS daha az standart renkte olmasına rağmen modüler konsepti ve farklı pastaların endikasyona bağlı kıvamı sayesinde sizlere üretkenlik, esneklik ve bireysellik sunmakta ve Light Body pastalarla karıştırılma imkanıyla neredeyse sınırsız sayıda renk ve doku kombinasyonu elde edilebilmektedir.

Classic V-shades

A1

A2

A3

A3.5

A4

O-Base : OA

O-Base : OA

O-Base : OA

O-Base : OA

OA

3:1

1:1

1:2

1:3

Dentin - Paste HB

DA1

DA2

DA3

DA3.5

DA3.5

Enamel - Paste HB

EL

EL

ED

ED

ED

Opaque

Body & Cervical adjustment Lustre Paint Gloss – Lustre Paint

LP-A LP-CLF

LP-CLF

B1

B2

B3

B4

O-Base : OB

O-Base : OB

O-Base : OB

OB

3:1

1:1

1:3

Dentin - Paste HB

DB1

DB1

DB3

DB3

Enamel - Paste HB

EL

EL

ED

ED

Classic V-shades Opaque

Body & Cervical adjustment Lustre Paint Gloss – Lustre Paint

LP-CLF

LP-CLF

LP-B

LP-CLF

LP-B OC

LP-CLF

LP-CLF

LP-CLF

LP-CLF

C1

C2

C3

C4

O-Base : OC

O-Base : OC

O-Base : OC

OC

3:1

1:1

1:3

Dentin - Paste HB

DB1

DB1

DC3

DC3

Enamel - Paste HB

EL

ED

ED

ED

LP-C

LP-C

LP-CLF

LP-CLF

Classic V-shades Opaque

Body & Cervical adjustment Lustre Paint Gloss – Lustre Paint

LP-C LP-CLF

LP-CLF

D2

D3

D4

O-Base : OD

OA OD

OD

1:1

1:2

Dentin - Paste HB

DD2

DD2

DD2

Enamel - Paste HB

EL

ED

ED

LP-A

LP-D

LP-CLF

LP-CLF

Classic V-shades Opaque

Body & Cervical adjustment Lustre Paint Gloss – Lustre Paint

LP-CLF

101


OPAK KARIŞTIRMA ORANLARI OA1

OA2

OA3

OA3.5

OA4

O-Base: OA

O-Base: OA

O-Base: OA

O-Base: OA

OA

3:1

1:1

1:2

1:3

OB1

OB2

OB3

OB4

O-Base: OB

O-Base: OB

O-Base: OB

OB

3:1

1:1

1:3

OC1

OC2

OC3

OC4

O-Base: OC

O-Base: OC

O-Base: OC

OC

3:1

1:1

1:3

OD2

D3

OD4

O-Base: OD

O-Base: OD

OD

1:1

1:2

O-base ve OA (2) opakların kolay karışımı.

102

A3 opak renk üretimi için O-base (1) ve OA (2)’nın kolay karışımı. Alt yapıyı mükemmel maskeleme özelliği.


STANDART V-RENKLERİN ÜRETİMİ İÇİN KATMANLAMA ŞEMASI 16 standart V-rengini hızlı ve kolay şekilde oluşturmak için renk kombinasyon şemasına başvurun. Kombinasyon şeması sadece birkaç renk kullanarak yalnızca birkaç adımın kullanımına dayanır. Opaklar alt yapıyı mükemmel şekilde maskeleyip örter. Dentin, gövdeyi ve kronun insizali mineyi oluşturmanıza olanak sağlar. Farklı Lustre Paint renkleri, gövde ve / veya servikal ayarlamaları yapmak için kullanılabilir ve parlaklık oluşturma ve uygulamaların korunması (manuel polisaja alternatif) için Lustre Paint CLF kullanılabilir.

MASKELEME

Alt yapı

KATMANLAMA

Opak

Opak Dentin Opsiyonel efekt

Dentin

CLF Opsiyonel efekt

PARLAKLIK

Mine

Lustre Paint Opsiyonel efekt

103


GC Labolight DUO İki mod, bir cihaz, çifte standart yok

Dolaylı kompozit teknikleri için LED çift modlu ışıkla sertleştirme birimi Laboratuvarınızda iki sertleştirme cihazına ihtiyacınızın olduğu günler artık geçmişte kaldı. GC şimdi, teknisyenler için 2 sertleştirme modunu bir araya getirerek en gelişmiş çok işlevli ışıkla sertleştirme cihazını sizlere sunuyor: ön sertleştirme (kademeli mod) ve son sertleştirme (tam mod). Çift dalga uzunluklu LED teknolojisi tüm ışıkla sertleşen diş malzemeleri için optimum sertleşmeyi sağlarken, yüksek güç çıkışı ışıkla sertleşme döngülerini azaltır. GC Labolight DUO, hem işinizin çoğunu yapma özelliğine sahiptir, hem de görüntüsü de güzeldir Düzgün yüzeyi, parlak ve modern tarzı ile ödül almış olan ürün, kolay temizlik olanağı sağlar ve laboratuvarınızda daha az yer kaplar. Bu tasarım kullanışlılık sağlar: ara yüzü çok basit ve içgüdüsel olup, iç parçalarına geniş ağzı sayesinde daha kolay ulaşılabilir. Yansıtıcı plakası ve otomatik dönüş sistemi, bütün ışığı etkili şekilde dağıtır ve çalışmanıza bütün yüzeylerden ulaşır.

104

ENDIKASYONLAR

AVANTAJLARI

Çift dalga uzunluklu LED teknolojisi donanımına sahip Labolight DUO, herhangi bir GC kompozitini güvenli ve sağlam bir şekilde sertleştirmek için kullanılır. 465 nm-485 nm (12 Mavi LED) ve 390 nm-400 nm (3 Mor LED) tayf aralıklı 380 nm - 510 nm dalga boyu aralığı sunmaktadır.

• Çift dalga boyu uzunlukta yaşam döngülü LED teknolojisi ve aşağıdaki tayf aralıkları: • 12 Mavi LED: 465 nm-485 nm • 3 Mor LED: 390 nm-400 nm • Daha az ışık döngü sürelerine sahip ışıkla sertleşen diş malzemeleri için optimum sertleşme • Daha az alan gereksinimi olan kompak ve ergonomik tasarım • Kolay erişim - geniş ağız • Etkili ışık dağıtımı için yansıtıcı plaka içeren otomatik dönüş sistemi • LC döngüleri sırasında nesnelerin etkili konumlandırılması için sertleştirme standı


105


GC FUJİ ROCK Üç Alçı, sınırsız imkân

Her çeşit diş protezinin üretiminde kullanılan, üstün kalitesi ile ünlü GC’nin Fujirock EP, Avrupa’daki en popüler Tip 4 diş sert taşlarından biridir. Şu andan itibaren Fujirock EP Classic, Premium ve Klasik alçı serisi mevcut olacak. Altın Kahve ve Topaz Bej, tip 4 alçılarda “klasikler” olarak düşünülebilir ve Classic Line etiketi altında sunulacaktır. Pastel Sarı, Polar Beyaz ve yeni renkler Inca Brown ve Titanyum Gri, geliştirilmiş yüksek kaliteli alçılar Premium Line’ın bir parçasıdır. Ve minimum genişleme ile üst yapı için Taban Alçı markası altında Terracotta Kırmızı ve Royal Blue sunuyoruz. Verimlilik ve estetik için hazırlanan üç kalıp ve model alçı gamı, GC’nin sistem yaklaşımı için geçerli: “Tüm gereksinimler ve uygulamalar için üç versiyonda bir kanıtlanmış alçı”. Çalışmalarınızı en iyi şekilde veren gölge kombinasyonları arasından seçim yapabilirsiniz.

GC Fujirock EP - Klasik

Dünyanın en popüler Tip 4 Dental Güdük Alçısı olan üstün kalite. GC Fujirock EP Classic Line, “klasik” alçılar, her çeşit protezi için idealdir. Yüksek hassasiyet, çarpıcı kenar sertliği ve yüksek basınç stabilitesi bir araya getiriyorlar. GC Fujirock EP Classic Line, mükemmel akışkanlık özellikleri ve hava kabarcıkları olmadan kolayca dökülmesi için son derecede sıvı halde hala tizotropiktir. Gerçekten performanslı çok yönlü bir alçı.

GC Fujirock EP - Premium

GC Fujirock EP’nin özel versiyonu, uzatılmış implant işleri ve kompleks seramik endikasyonları gibi yüksek performanslı teknikler için geliştirildi. Geliştirilmiş toz bileşimi ve rafine edilmiş renk ayarı, onu çeşitli uygulamalar için ideal bir alçı haline getirir. Yüksek talepkar vakalar için model, iş akışının her aşamasında gerçekleştirilmelidir ... balmumu modelleme, diş eti maskeleri, dijital tarama, bitirme ve parlatma ... alçı model kalite temelinizdir. Ve en önemlisi de, yüksek estetik işlerinizi hastaya sunduğunuzda laboratuarınızın kartvizittir. 4 renkte mevcuttur: Pastel Sarı, Polar Beyaz, İnka Kahverengi ve Titanyum Gri.

106


107


GC INLAY WAX 3 farklı sertlikte bulunur ve her biri üç farklı renk içerir, bu nedenle her durumda ve tekniğin ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun mum seçilebilir. Bütün bu mumlar ideal akış ve esneklik sergilemekte olup, mum yığımının kolaylıkla yapılmasını mümkün kılmaktadır. İnce bir formasyonda dahi çatlama yapması zordur. Mum yolları uzun süreler boyunca modelde kalmasına rağmen çalışma modellerini renklendirmez. Mum kutuları iyi bir işlev ve tasarım ile ele alınması kolaydır.

INLAY WAX SOFT

• Mükemmel plastisite sayesinde INLAY WAX SOFT, biriktirme ve basınç teknikleri için kolayca kullanılabilir. • Doğru uyarlanabilirliği nedeniyle, INLAY WAX SOFT, mumun büzülmesinden kaynaklı dolayı kenardan kopmaları önler. • INLAY WAX SOFT, yumuşak kıvamı ile uygun sertliğe sahip olduğu için kolaylıkla oyulabilir.

INLAY WAX ORTA

• Mum modelajı, katılaşma büzülmesi sırasında az deforme olarak ideal restorasyona ulaşmanızı sağlayacaktır. • INLAY WAX MEDIUM özellikle yığım tekniği için tasarlanmıştır. Yumuşadığında mükemmel bir plastisite sergilediğinden basınç tekniği için de kullanılabilir. 3.Mum modelinin modelden çıkarılması kolaydır. Deformasyon korkusu yoktur. • INLAY WAX ORTA Orta tip için uygun sertliğe sahip olduğu için kolaylıkla oyulabilir.

INLAY WAX HARD

• INLAY WAX HARD, yapıldıktan hemen sonra oyulabilir ve işte büyük verimlilik sağlar. • Mum yapışkan değildir. Parçaları aletlere ve modellere yapışmayacaktır. • Mum modelinin modelden çıkarılması kolaydır. Deformasyon korkusu yoktur. • INLAY WAX HARD sert bir sertlik için uygun sertliğe sahip olduğu için oyma kolaylığı vardır.

108


GC PATTERN RESIN LS

Düşük büzülme özellikli modelleme rezini Çeşitli laboratuvar ve hasta başı endikasyonları için uzun vadeli ve kalitesi ispatlanmış malzemelere mi ihtiyacınız var? Pattern Resin LS birden çok uygulamada, sürekli ve özel olarak üstün sonuçlar sağlar. Pattern Resin LS, çeşitli laboratuvar ve hasta başı endikasyonları için uzun vadeli ve kalitesi ispatlanmış bir malzemedir. Temel uygulamaların yanı sıra, bu eşsiz modelleme reçinesi çok sayıda günlük “ayrıntılı” durumlar için uygundur. Rezin tiksotropisi mükemmel akış ve kullanım özellikleri sağlarken, yüksek ıslanabilirlik özelliği de kolay karıştırma ve uygulama sağlar.

ENDİKASYONLAR

Modelleme rezinleri için bütün geleneksel endikasyonlara ek olarak, Pattern Resin LS aşağıdaki uygulamalarda üstün sonuçlar sağlar: özel tutturmalar, konik ve teleskopik kuronlar, implant üst yapıları, implant anahtar teknikler, kuron ve köprü teknikleri, inley ve onleyler, kısmi protezler ve elektrikle modelaj tekniği.

AVANTAJLARI

• Mükemmel uyumluluk ve üretim için minimum büzülme ve kolay düzeltilebilme • Yüksek sertlik ve dayanım • İnce katmanlarda bile yüksek kararlılık • Kalıntı kalmayacak şekilde yanarak son derece temiz döküm yüzeyleri sağlar surfaces

109


110


111


GC Fujivest Platinum II Mükemmel kontrol edilebilirlik ve yüksek hassasiyette uyum, modern ve yüksek hassasiyette bir döküm revetman malzemesi için en önemli gereklilikler. GC Europe, GC Fujivest Platinum II ile kuron ve köprü tekniğindeki tüm değerli, yarı değerli ve paladyum bazlı alaşımlar için bir başka büyük aşama daha kat etti. Bu karbonsuz ve hassas kuron ve köprü revetmanının etkileyici özellikleri, hızlı ısıtma ve kademeli ısıtma prosedürleri için rahat çalışma özelliklerini ve mükemmel genleşme kontrolünü içermektedir. Kişisel ve tamamlayıcı GC Fujivest Platinum II ve Premium revetman serisi. Dental alaşım tipi ve restorasyon tipi için her bir revetmanın konumu tabloda gösterilmiştir. GC Europe, kuronlar ve köprüler için fosfat bağlı revetmanların üretimindeki yetkinliğini bu revetmanlar ile bir kez daha kanıtlamıştır. Fujivest Platinum II ve Premium, Avrupa’daki modern kuron ve köprü modelleme pazarının taleplerine uyumlu hale getirilmiştir. Son derece endike Endike Endike değil

112


GC Fujivest Premium Özellikle değersiz metal alaşımlarda yüksek hassasiyette sonuçlar için kontrollü genleşme. İster hızlı ister geleneksel yöntemle ısıtın, bir döküm halkası olsun ya da olmasın, GC Fujivest Premium çok amaçlı modern bir revetman malzemesi ile ilgili tüm beklentilerinizi karşılar. Bu karbonsuz ve fosfat bağlı kuron ve köprü malzemesi, geniş bir endikasyon aralığına hitap etmekle birlikte, her zaman kusursuz döküm sonuçları sağlar. Bu nedenle, GC Fujivest Premium tüm protezler ve özellikle nikel krom ve kobalt krom gibi alaşımlar için idealdir. İnce grenli toz yapısının sunduğu güvenilir genleşme kontrolü sayesinde diş teknisyenleri hızlı ve program kontrollü ısıtma yöntemleri arasında seçim yapabilirler. Revetmanların kendi silindirlerinde genleşmeleri için alana ihtiyacı vardır. Bu nedenle, iyi bir halka astarı büyük öneme sahiptir. GC revetmanların tam olarak genleşmesine olanak sağlamak için seramik ve asbest, lifsiz bir astar olan Casting Ring Liner’ı geliştirmiştir. 1 mm’lik kalınlık mükemmel bir tampon oluşturup revetmanınızın çatlakları engellemek ve mükemmel şekilde uyumlu dökümler elde etmek için gerektiği kadar genleşmesine olanak sağlar. Casting Ring Liner 20 m’lik rulolar halinde gelir.

113


G-Cera ORBIT VEST

Reflektory die çalışma tekniği için revetman Seramik inley, onley, kron ve veneerlerin üretimi için doğrudan tabakalanmaya uygun fosfatla bağlanmış refrakter revetmanıdır. • 2 toz karıştırılarak kontrol edilebilir genleşme • Iyi ıslanabilirlik Yüksek stabilite • Pürüzsüz yüzey ve bitimi kolay • Ek ısıtma prosedürü mümkündür • Hassas fırınlama sonuçları ile neredeyse tüm seramik malzemeler için uygundur.

114


115


Firing Foam

Seramik pişimi için özel refraktör destek materyali

GC İnitial serisinin tüm seramikleri için GC İnitail Fırın Köpüğü, nesnelerin seramik ateşleme pimleri ve taşıyıcıların üzerine istikrarlı bir şekilde sabitlenmesini sağlar. İnitial Fırın Köpüğü ayrıca, fırınlama döngüsü boyunca iyileştirilmiş bir ısı dağılımı sağlayacak ve tüm işlem sırasında boyutsal olarak kararlı kalacaktır. Özel kremsi tutarlılığı sayesinde nesneye uygulanması kolaydır ve ateşten sonra çıkarma sorunsuzdur.

116


CAST NP

Uygun metal kaplama seramik veya akrilik kaplama malzemesi ile kron ve köprüler imal etmek için kullanılan kobalt krom esaslı döküm alaşımıdır. Seçkin teknik özellikleri ve en iyi döküm performansıyla kolay ve basit işleme sunar. Ekstra ince moleküler yapı sayesinde döküm prosedüründen sonra pürüzsüz ve kompakt bir yüzey elde edilebilir. Alaşım, seramik ateşlemelerin tekrarlanmasından sonra bile oksit oluşumunun azalmasına neden olur, bu sayede estetik sonucu arttırır. 14,1 x 10-6 K-1 termal genleşmesi piyasadaki en yaygın metal seramikleri ile uyumludur. GC Initial CAST NP, ISO9693-1: 2012 ve ISO 22674: 2006 standartlarına uygun olarak üretildi ve ISO 10993-5 normuna göre sitotoksisite testleri geçti. Alüminyum oldukça korozyona dayanıklıdır ve berilyum, indiyum ve galyum içermez.

GC İlk CAST NP aşağıdaki özelliklerle öne çıkıyor: • • • • • • • • •

Piyasadaki en yaygın metal seramikleriyle uyumludur. Termal Genleşme 14,1 x 10-6 K-1 Üstün uygulama özellikleri Optimum akışkanlık Ekstra ince moleküler yapı Dökümden sonra yumuşak kompakt yüzeyler Düşük oksit oluşumu Gelişmiş estetik GC ürünleri ile optimum sinerji

Fujivest Premium ve Fujivest II: en iyi döküm sonuçlarına yönelik revetmanlarla uyum GC Initial MC: mükemmel estetik için metalseramik ile uyum

117


GC RELINE

Hasta başında uygulanan besleme malzemesi Tam veya kısmi protezlerin uzun süreli dayanımla beslenmesi için MMA içermeyen reçine.

ENDİKASYONLAR

Koltuk başında ve laboratuvarda uygulanan uzun vadeli astarlama işlemleri için uygundur.

AVANTAJLARI

• Metil metakrilat içermez, istenmeyen kokulara neden olmaz ve daha düşük alerji riskine sahiptir • Sertleşme esnasındaki maksimum 40°C sıcaklığı sayesinde ağız mukozasına zarar vermez • Mükemmel bir anatomik uyum sağlayan olağanüstü bir kıvam • Çıkarma işlemi sırasında bozulma riski en azdır ve son derece hassastır • Karıştırdıktan sonra sadece 5½ dakikada bitirip parlatabileceğiniz için hastalar sandalyede daha az zaman harcarlar • Reline ve protez tabanı arasında etkili yapıştırma

118


GC RELINE SOFT ve EXTRA SOFT

Yumuşak silikon tabanlı besleme malzemeleri

Reline Soft ve Reline Extra Soft, hassas mukoza, basınç noktaları, keskin ve kemikli diş setleri ve ağız içi boşlukları gibi klasik endikasyonlar için rahatlık ve uzun süreli esneklik sağlayan A tipi malzemelerdir.

ENDIKASYONLAR

Koltuk başında ve laboratuvarda uygulanan besleme işlemleri için uygundur. İmplant kaynaklı protezler için Reline Soft ve Extra Soft’un avantajları klinik araştırmalarda kanıtlanmıştır.

AVANTAJLARI

• Kartuşlardaki vinil polisiloksan malzemeler kolay ve doğrudan uygulama imkanı sunar • Malzemenin yüzeyi esnek, yumuşak ve temiz olarak kalmaya devam eder.

GC Reline Extra Soft hakkında daha fazla bilgi: • Aşırı yumuşak kıvamı sayesinde yaraların iyileşmesine yardımcı olur • Protezi üretmeden, beslemeden veya protez kaidesini düzeltmeden önce tahriş olmuş dokuyu normal hale getirir.

GC Reline Soft hakkında daha fazla bilgi • Erime işlemlerinin telafi edilmesine yardımcı olur • Esnek: çiğneme basıncını korumak ve anatomik sorunları çözmek için protez ve ağız dokusu arasında bir yastık görevi görür

119


GC UNIFAST III

Uzun Süreli Geçici Uygulamalar için Kendiliğinden Sertleşen Akrilik Reçine Teknisyenlerin geçici restorasyonlarda da sanatlarını yaratabilecekleri bir malzeme

Fırça ile uygulanması mümkün, hızlı ve frezle şekillendirilebilir. • Fırça ve karıştırma teknikleri için üstün kullanım özellikleri (A1, A2, A3, B2, E3, İnsizal, Clear, Pembe, Damarlı Pembe) • Çok sayıda dentin, diş minesi ve insizal renk seçeneği • Doğal diş görünümü için optimum yarı saydamlık • OPTIGLAZE ile estetik ve parlak bir yüzey

Endikasyonlar;

• Geçici kuronlar, köprüler ve inleyler • Dişeti yapımı • İmplant köprüler • İmplant vida deliklerinin kapatılması • Protez onarımı • Ataşmanlı protezler

120


GC Unifast TRAD

Çünkü başarılı tedaviler profesyonel ilgi ve tavsiyeyle başlar Geçici restorasyonlar için akrilik Çünkü başarılı tedaviler profesyonel ilgi ve tavsiyeyle başlar İyi oturan, başarılı bir protezin gerekliliklerinden biri hazırlanmış diş ve boşlukların geçici tedavisidir ve fonksiyonel, periyodontal estetik unsurları hesaba katılmalıdır. GC Unifast TRAD ve ışıkla sertleşen eş değeri GC Unifast LC, kısa vadeli geçici restorasyonların gerekliliklerini tam olarak karşılar. Metil metakrilat reçine bazlı olan bu iki ürün de hızlı tedavi, katılaşma safhasında sorunsuz olarak çıkarılabilme ve işin ekonomik boyut ihtiyaçlarını karşılar. Bu sınıf malzemenin avantajları, geçici inley veya onley, tekil kuronlar ve dar açıklıklı köprülerin özel taleplerini mükemmel derecede karşılıyor olmasıdır.

ENDİKASYONLAR

Geçici inleyler, onleyler, kuronlar, köprüler ve (kısmi) protezlerin onarımı için genel amaçlı reçineler.

AVANTAJLARI

• Tozun ve sıvının iyi ıslanabilirliğe sahip olması kolayca, baloncuksuz, homojen bir karışımı üretilebilmesini sağlar. • Tipik kauçuksu esneklik geçici restorasyonun sorunsuz olarak çıkarılmasını sağlar • Çıkarılma esnasında oluşabilecek uzun süreli deformasyonları engellemek için “hafıza etkisi” • İki çeşit için de farklı renk seçenekleri • Son derece ekonomik GC UNIFAST TRAD için özel • Pratik amaçlı oluşu sayesinde tedavinin daha ekonomik ve daha kısa sürede uygulanması. Karıştıktan sadece 2’30’’ sonra, geçici restorasyon ağızdan çıkarılabilir • Kısmi ve tam protezlerin tamiri için daha fazla renk

121


Zirconia Disk

En zorlu vakalarınız için zirkonya disk

Zirkonya, estetik görünümü sağlamlıkla birleştirmek isteyen birçok teknisyen için tercih edilen malzeme olmuştur. Klinik olarak kalitesi ispatlanmış GC Initial Zr-FS ürünleri serisini tamamlamak için Initial Zirconia Disk’i geliştirdik. Initial Zirconia Disk ile kazılan monolitik kuronlar ve köprüler için porselen yapım gerekmez; Initial Lustre Pastes NF ile birlikte en kısa sürede en yüksek kalitedeki estetik görünümü elde edeceksiniz.

ENDIKASYONLAR

• Monolitik kuronlar ve köprüler • Kaplama kuronları ve köprüleri • Yüksek Translüsent (HT) tam kontur ve monolitik restorasyonlar için endikedir.

AVANTAJLARI

• Kazıma ve fırınlama sırasında yüksek kararlılık • Kaplama için idealdir ve GC Initial Zr-FS ile mükemmel uyum sağlar • GC Initial Lustre Pastes NF ile birlikte tam kontur monolitik restorasyonlar için idealdir • Bu diskler, 98,5 mm’lik bir çap ve 12, 14, 18 ve 25 mm’lik kalınlıkları sayesinde CAD/CAM kazıma makinelerinin çoğuna uyum sağlar.

SIPARIŞ BILGILERI

İki farklı ürün seçeneğine sahiptir: • Standart Translüsent (ST), kaplama için idealdir • Yüksek Translüsent (HT), tam kontur ve monolitik restorasyonlar için idealdir. • Her iki sürümde de 98,5 mm’lik diskler halinde 12, 14, 18 ve 25 mm’lik kalınlık seçeneklerine sahiptir ve CAD/CAM kazıma makinelerinin çoğuna uyum sağlar.

122


123


GC CERASMART Hibrit seramik CAD/CAM blok

Hassasiyet, sağlamlık ve esneklik... bunların yanında kullanımı kolay bir karakterizasyon parlaklığı. Hibrit seramik CAD/CAM blok Cerasmart, bu özellikleri temsil etmektedir. Size çeşitli klinik çözümler için eşsiz fırsatlar sunar.

ENDIKASYONLAR

• Metal içermeyen indirek restorasyonlar: tam kuron, inley, onley, lamine kaplama • İmplant destekli kuron Yüksek Translüsent (High Translucency - HT) blokları esas olarak diş minesini değiştirmek içindir: inleyler, onleyler, kaplamalar, kısmi ve tam kuronlar. Düşük Translüsent blokları mine ve mine yapılarının değişimi için tasarlanmıştır: özellikle kuronlarda, rengi bozulmuş hazırlıkları kapatmak için

AVANTAJLARI

CERASMART aşağıdaki avantajlarıyla sizi etkileyecektir: • Güç ve esneklik bir araya geldi • Bu kategorideki en yüksek eğilme gücü • Çiğneme basıncını korumak için yüksek esneklik • Hassaslık ve dayanıklılık bir arada • Hızlı ve hassas kazıma, mükemmel kenar uyarlaması • Uzun vadeli parlaklık ve daha az aşınma için homojen olarak dağıtılmış ultra-fine doldurucu içermekte • Kolay takip için yüksek radyopaklık • Estetik görünüm ve CAD/CAM bağlantısı • Dengeli floresanlık ve opaklık • Yüksek parlaklıkta yüzey elde etmede kolaylık

SİPARIŞ BİLGİLERİ

CERASMART, hem Yüksek Translüsent (High Translucency - HT) hem de Düşük Translüsent (Low Translucency - LT) sürümlerinde A1, A2, A3, A3.5, B1 ve BL seçeneklerinde mevcuttur. Ürün 12, 14 ve 14L boyutlarında mevcuttur ve 5 bloklu yedekler halinde Cerec veya Universal mil ile birlikte gelir.

124


GC Cerasmart

3M Lava

ViTa Enamic

125


GC Optiglaze Color

Çünkü her şey RENKLİ olduğunda daha güzel görünür İndirek restorasyonlar için ışıkla sertleştirme özellikli makyaj Günlük işlerinizde estetik görüntü oluşturmaya yeni bir karakterizasyon ekleme için basit bir çözüm mü arıyorsunuz? O halde, tüm restorasyonlarınıza renk, yüzey parlaklığı ve yüksek aşınma direnci ekleyen Optiglaze Color sizi etkileyecektir. Kullanıma hazır, kullanması kolay ve parlatma aşamasında kesim yapan bu ürün, size değerli zamanlar kazandıracaktır. Hem dış hem de iç karakterizasyonlar için çeşitli renk seçeneklerinden birini seçebilir ve mükemmel estetik görüntüler elde edebilirsiniz. Meşhur nano dolgu teknolojisi, yüksek renk değişimi dirençli kalıcı parlaklık için restorasyonunuza yüksek bir aşınma direnci sağlar.

ENDIKASYONLAR

Şu parçalara renk, yüzey parlaklığı ve yüksek aşınma direnci ekleyen Optiglaze Color’un çok yönlülüğü sizi etkileyecektir: • Kompozit kuronlar ve köprüler • Geçici rezin kuronlar ve köprüler • Hibrit Seramik kuronlar • İmplant destekli protezler • Akrilik ve kalıcı olarak sabitlenmiş implant köprüler • Total protezler

126

AVANTAJLARI

Optiglaze Color, GC’nin tanınmış nano dolgu teknolojisine sahiptir ve aşağıdaki özellik ve avantajlarıyla diğer ürünlerden ayrılır: • Zaman kazandırır • Işıkla sertleşme sayesinde parlatma aşamasına gerek yoktur • Kolay kullanım ve uygulama • Kusursuz estetik • Çok çeşitli renk seçenekleri • İnce kaplama tabakası (25-50 μm) ve kalıcı parlaklık • Uzun süreli sonuçlar • Yüksek aşınma direnci ve renk değiştirme direnci • Çeşitli polimer bazlı malzemelere mükemmel şekilde bağlanabilme özelliği


Restorations courtesy of R. De Paepe, MDT

127


LRF BLOCK Hızlı, güçlü, estetik...

KENDİ RİTMINIZDE HAYAT DOLU RESTORASYONLAR • Basit ve hızlı uygulama • Birçok endikasyon için uygundur • Yüksek estetik fırında glazeleme veya parlatma ile aynı kuvvet • GC’nin Initial™ LRF BLOK’u, full konturlu, full seramik restorasyonlar için diş teknisyenleri arasında iyi bilinen Initial’ın 15 yıldan fazla deneyimine dayalı lösit takviyeli feldispat CAD / CAM bloktur. • Lösit içeriği yapıyı güçlendirir ve hem anterior hem de posteriorde glazesiz kullanılmasını mümkün kılar. Leucite kristallerinin boyutu ve dağılımı, gelen ışığın yansımasını etkiler ve onu son derece estetik bir restorasyon sağlar. • Kolay elle parlatma. Veya karakterizasyon olanakları ile glazeleme. • Sadece birkaç parlatma adımında mükemmel parlaklık ve estetik elde edilebilir. Bu opsiyon için bir fırınlamaya ihtiyaç yoktur • Initial™ LRF BLOCK, diş yapısına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış doğal floresan ve opalesans sağlar. • Hazırlığınıza en uygun yarı saydamlık seviyesini seçin ve estetik sonuçlarınızı optimize edin

128

HIZ

• Fırınlamaya gerek yok • Kazımadan sonra pürüzsüz yüzey- birkaç adımda cila

GÜÇ

• Geleneksel feldspar cam seramiklerden daha dayanıklı • Daha az kopma • Mükemmel marjinal uyum

ESTETIK

• Mükemmel görüntü • Doğal Işık dinamikleri


3- Point Flexural Strength 300 250

MPa

200

Competitor V (conventional glass ceramic block)

150

Competitor I (conventional glass ceramic block)

100

Polished GC Initial LRF

50 0

GC Initial LRF + Glaze Paste

129


GC Aadva Lab Scanner Işık hızında muhteşem eserler ortaya koyun

GC Aadva Lab Scanner, tam otomatik bir laboratuvar tarayıcısı olup en yeni yansıtma ve ölçüm teknolojisini kullanmaktadır. Mavi LED yapılı ışığı olan yüksek kalitedeki çift kamera sistemi, GC’nin implant tarama teknolojisiyle birlikte en yüksek doğruluğu sağlar. GC Scanflag eşsiz nokta desenli bayrak İmplant türü İmplant konumunu otomatik belirler.

AVANTAJLARI

• Şık tasarım • Exocad ile çalışan açık CAD yazılımı • Etkileyici tarama doğruluğu • Eşsiz kodlamalı tarama bayrakları • Zaman ve para tasarrufu sağlar • Geniş aksesuar yelpazesi • Hepsi tek bir çözümde

TEKNİK VERILER

• Teknik veriler GC Aadva Lab Scan • Kamera sayısı 2 • Çözünürlük 2 megapiksel • Işık kaynağı LED (Mavi) • Konumlandırma birimi 2 eksek (tiltler ve mil) • Tarama süresi tek güdük* < 60 sn • Tarama süresi model başına* 2 dk • Tarama doğruluğu* < 10 μm • Boyutlar (g x y x u) 400 x 600 x 300 mm • Ağırlık 27 kg • Güç kaynağı AC 110 / 220 Volt, 50 - 60 Hz GC Aadva Lab Scan yüksek performanslı bir bilgisayar, eksiksiz bir GC Aadva CAD yazılım paketi ve bir GC Scan Kit ile birlikte gelir.

GC Scanflag eşsiz nokta desenli bayrak İmplant türü Bağlantı türü İmplant konumu

130


131


GC AadvaTM IOS

GC, dijital teknolojiyi erişilebilir ve kolay hale getirdi. Dijital diş hekimliğinde ilk adımlarınızı atmanızın en kolay yolu! Yenilikçi el aleti: El parçası 70 gr kadar hafiftir. Basit bir el hareketi ile taramayı başlat ve durdur; kompleks bir düğme yok. Yuvasındaki buğu önleme fonksiyonu sayesinde buğu oluşmaz. Pürüzsüz yüzeyler sayesinde kolaylıkla dezenfekte edilir. Kolay kullanım ve ağız içinde erişim için zarif tasarım. Kalibrasyona gerek yok

132

AVANTAJLARI

DİĞER AVANTAJLARI

• Ergonomik • Döner ekran • Kolun uyarlanabilir eğimi • Hem döner ekran hem de kolun uyarlanabilir eğimi, diş hekiminin en sevdiği saat konumunda çalışmasına izin verir • Taşıma modu fonksiyonu ‘tramvay’ sayesinde kolay kilitleme ile kolay taşıma • Pürüzsüz tarama akışı • Kolay tarama için% 100 gerçek zamanlı tarama • Toz sprey gerekmez • Çevrimdışı dosya hesaplaması olmadığından hızlı işlem süresi • Taramayı istediğiniz zaman başlatın, duraklatın, kontrol edin, yeniden başlatın ve taramayı durdurun • Intuitive GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü) • 4 ana adımla kolay işlem akışı: • Hasta bilgilerini gir ve taramaya başla • Üst, alt ve kapanış tara • Kenar boşluklarını doldurma • Isırma kaydı • Restorasyonu tanımla • Dosyalarınızı dışa aktarın • Net – Açık iletişim • Tercih ettiğiniz ortaklara net ve kolay iletişim • GC Aadva DSP yazılımı ile

• Klinik vakalarınızı depolamak ve aktarmak için alternatif olarak iki USB 3.0 ve bir flash kart yuvası • Yuvarlak ve pürüzsüz tasarımı sayesinde kolaylıkla dezenfekte edilir • El parçası yuvası tekrar kullanılabilir ve otoklavlanabilir • 19 inç dokunmatik ekran • Buğu önleyici fonksiyonlu döner tutucu • Esnek kol • USB ve SD kart yuvası • Yuvarlak ve düz yüzeyler • Nakliye kilidi • Fren ve hareket pedalları


GC EUROPE NV Türkiye İrtibat Bürosu Caferağa Mh. Albay Faik Sözdener Cd. İffet Gülhan İş Merkezi No: 9 D: 4 34710 Kadıköy - İSTANBUL Tel & Fax: +90 0216 5040601 info@turkey.gceurope.com www.gceurope.com

Initial laboratuvar 2018 ürün kataloğu  
Initial laboratuvar 2018 ürün kataloğu  
Advertisement