Page 1

YOĞUŞMALI

VICTRIX Superior TOP 32 kW

3 Eşanjörlü Premix Sistem Yoğuşmalı Kombi

VICTRIX Superior TOP 32 kW X Yalnızca Isıtma Amaçlı Premix Sistem Yoğuşmalı Kat Kaloriferi

HER YIL BAKIM YAPTIRAN KULLANICILARA HEDİYE!


GENEL ÖZELLİKLER VICTRIX Superior TOP 32 kW Premix Sistem Yoğuşmalı Hermetik Kombi Verim Kategorisi (D.P.R. 660/96)

Her detayında kaliteli yeni göz alıcı dizayn; Geniş ve aydınlatmalı likit kristal (LCD) ekran; Elektronik ateşleme ve modülasyon; 4,0 kW'tan 32 kW’a modülasyonlu (% 12 - % 100) ısıl ihtiyaca göre güç üretimi; Yeni İZOTERMİK uzun ömürlü paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörlü teknolojisiyle yüksek verim, sessiz çalışma, düşük atık gaz emisyon değerleri; İmmergas patentli “ Aque Celeris” sistemi sayesinde 3 ( ) yıldızlı (EN 13203-1 European standard) sıcak kullanım suyu konforu; Elektrik tasarrufu sağlayan modülasyonlu sistem pompası; Ayarlanabilir By-Pass ile kolay tesisat balansı, Mikro işlemcili elektronik kontrol kartı; Opsiyonel Super CAR, Amico CAR, Amico CAR Universal ve Dış Hava Sıcaklık Sensörü aksesuarları ile dört mevsim en iyi performans ve konfor... Güneş enerjisi ve ısı pompası sistemleri ile kombine çalışma, İmmergas’dan periyodik bakım yaptıran kullanıcılara 10 Yıl Garanti hediyedir (Standart fabrika garantisi 2 yıldır).

İTALYAN TASARIMI ÜSTÜN TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU Yeni VICTRIX Superior TOP 32 kW, tasarım, teknoloji ve fonksiyonelliği ile eşleşen, modern ve zarif bir çizgi gösterir. Geniş, fonksiyonel ve mavi aydınlatma ışıklı Likit Kristal (LCD) ekranlı olarak tasarlanmış bir kontrol paneline sahiptir.. Bu geniş ekranda Kalorifer ısıtma suyu ve içerisinde yer alan boylerdeki hazır Sıcak Kullanım Suyunun sıcaklığı aynı anda görüntülenmektedir. İstenen sıcaklıklar ve yaz / kış modları ayarı VICTRIX Superior TOP 32 kW’nin gelişmiş elektronik donanımı sayesinde, sadece bir düğmeye basarak ve yan ayar düğmeleri ile kolayca yapılabilir. Modern, zarif ve yeni dizayna sahip Victrix Superior TOP 32 kW’deki son teknoloji, kombinin çalışma saatlerini, ateşleme sayısını, iç mekan ve (opsiyonel olarak sunulan Dış Hava Sıcaklık Sensörü ile) dış hava sıcaklığı gibi yararlı bilgileri de ekranda görmenizi ve sabit aydınlatmalı veya enerji tasarruflu ekran ışığı gibi kişisel ayarlarınızı yapmanızı sağlayan tüm konfor özelliklerine sahiptir.

YOĞUŞMA TEKNOLOJİSİYLE DAHA EKONOMİK VE ÇEVRE DOSTU İŞLETİM Victix Superior TOP 32 kW yoğuşmalı kombiler çok önemli avantajlar sağlamaktadır. İmmergas tüm AR-GE çalışmalarını ve yatırımlarını doğaya ve çevreye olan hassasiyetiyle paralel olarak yürütmektedir. Parasal Tasarruf ; Yeni ve gelişmiş teknolojisi sayesinde yoğuşmalı kombiler klasik kombilere göre maddi olarak %30’a kadar tasarruf sağlarlar. Daha Yüksek Konfor ; Geliştirilmiş yeni elektronik kontrol sistemiyle tüm iklim koşullarında gerekli olan enerji ihtiyacı maksimum konfor sağlanarak minimum enerji tüketimiyle elde edilmektedir. Düşük Emisyon Değerleri ile Çevreci ; Özel yanma sistemi sayesinde Karbon monoksit (CO) ve Azot oksit (NOx) emisyon değerlerinde yüksek oranda azalma sağlanır. Bu yüzden İmmergas yoğuşmalı kombiler Avrupa standartlarına göre ( EN 297) yoğuşmalı kombi sınıflandırmasında en yüksek derece olan 5. sınıf ile ödüllendirilmişlerdir ve en ekolojik yoğuşmalı kombi olarak değerlendirilmiştir.


GENEL ÖZELLİKLER VICTRIX Superior TOP 32 kW Premix Sistem Yoğuşmalı Hermetik Kombi

YENİ İZOTERMİK EŞANJÖR

PASLANMAZ

32 kW

ÇELİK

İzolasyonlu dış gövde sayesinde eşanjörde de ısı kaybı ve ses minimum düzeye indirilmiştir. %12,5’e kadar düşürülmüş güç modülasyonu oranı sayesinde Düşük güç ihtiyacı olan zamanlarda bile çok yüksek performans (örneğin, bahar sezonlarında)

4 kW

Sınıfının en geniş modülasyon aralığı

IMMERGAS PATENTLİ AQUA CELERIS Anında sıcak kullanım suyu, Su ve gazdan tasarruf...! Ani sıcak kullanım suyu sağlayan kompakt boyutlarda bir kombiye göre, minik bir depodan oluşan İmmergas patentli “Aqua Celeris” sayesinde boylerli kombilerle kıyaslanabilecek en iyi konfor seviyesini 3 (***) yıldızlı (EN 13203-1 European standard) sıcak kullanım suyu konforunu garanti eder. Sıcak kullanım suyu ihtiyacını ayarlanan değerde anında karşılayan VICTRIX Superior 32 kW önemli miktarda su ve gazdan tasarruf sağlar. İmmergas Patentli AQUA CELERIS

SABİT SICAKLIKTA KULLANIM SUYU SAĞLAYAN DEBİ AKIŞ REGÜLATÖRÜ Geleneksel kullanım suyu sıcaklığı kontrol yöntemlerine göre mükemmel sonuç veren Debi Akış Regülatörü, kullanım suyu giriş ve çıkış sıcaklığını çift sensör ile kontrol eden elektronik kartın Debi Akış Regülatörü ile musluğunuzdan veya tesisattaki debi değişimlerinden etkilenmeden sabit sıcaklıkta kullanım suyu alınmasını sağlar. Böylece en iyi sıcak kullanım suyu konforu sunmakla beraber kombinizin gereksiz gaz, su ve elektrik tüketimi de engellenmiş olur. Debi Akış Regülatörü

ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN MODÜLASYONLU POMPA Elektronik kart kombi/kat kaloriferi’nin kalorifer gidiş ve dönüş suyu sıcaklıklarını ölçerek standart belirli bir sıcaklık (15 °C) artışına göre pompa hızını otomatik olarak değiştirir. Böylece elektrik gücü tüketimi azalır ve birim yoğuşma miktarı artar. İstenildiğinde elektronik olarak parametre menüsünden 3 farklı hız seçeneğine göre pompanın sabit bir debide çalışması da sağlanabilir.

Modülasyonlu Pompa

80

8.16

70

7.14

60

6.12

50

5.10

40

4.08

30

3.06

20

2.04

10

1.02

0

AYARLANABİLİR BY-PASS SİSTEMİ İLE MÜKEMMEL TESİSAT BALANSI

Basınç (mSS)

Basınç (kPa)

VICTRIX Superior TOP Debi / Basınç Grafiği

Maksimum hızda by-pass kapalı

0 0

200

400

600

800

Debi (ℓ/h)

1000

1200

1400

1600

Maksimum hızda by-pass açık

Tesisatta balanslama ihtiyacı duyulduğunda pompa bloğu üzerindeki Ayarlanabilir By-Pass sistemi sayesinde gerekli basınç ayarı yapılarak sirkülasyonun her noktaya ulaşması sağlanır


GENEL ÖZELLİKLER VICTRIX Superior TOP 32 Premix Sistem Yoğuşmalı Kombi ve Kat Kaloriferi KONFORUNUZU SİZ SEÇİN … DUVAR TİPİ YOĞUŞMALI KOMBİ ve KAT KALORİFERİ MODELLERİ Aqua Celeris’li Victix Superior TOP 32 kW yoğuşmalı kombiler ısıtma ve sıcak su kullanımı amacıyla geliştirilmiş ani sıcak su ihtiyacına cevap verebilen duvar tipi yoğuşmalı kombilerdir. Victix Superior TOP 32 X modeli ise sadece ısıtma amacıyla geliştirilmiş aynı zamanda İmmergas UB serisi paslanmaz çelik boylerler veya emayeli çelik boylerler ile bağlanarak bol ve konforlu sıcak kullanım suyu sağlanabilmektedir.

Model

Isıl Güç

Verim kategorisi (D.P.R. 660/96)

Sıcak kullanım suyu konforu (EN 13203-1)

Ön karışımlı brülör

Düşük kirlilik emisyonu (NOx- CO)

Koruma endeksi

Donmaya karşı koruma

VICTRIX Superior TOP 32 kW (Kombİ)

32  

IPX5D

-3 oC

VICTRIX Superior TOP 32 X (Kat Kaloriferi)

32  

IPX5D

-3 oC

VICTRIX Superior TOP 32 kW X Kat Kaloriferi ile Çift Serpantinli Boyler ve Güneş Enerjisi Sistemi Bağlantısı Victrix Superior TOP 32 kW X modeli sadece ısıtma amacıyla geliştirilmiş olup, İmmergas UB serisi paslanmaz çelik boylerler veya emayeli çelik boylerler ile bağlanarak bol ve konforlu sıcak kullanım suyu sağlayabilmektedir. Sıcak su ihtiyacı daha fazla olan yerler için kullanılır. 80-105-120-200 litre UB serisi paslanmaz çelik boylerlerle entegre olarak çalışabilmektedir.

Victrix Superior TOP 32 kW X ile, tespit edilen ihtiyaca göre bağlanacak olan boyler ile 2 veya 3 banyonun sıcak su ihtiyacı aynı anda karşılanarak yüksek sıcak su konforu sağlanır.

Victrix Superior TOP 32 kW X için Boyler Bağlantı Kiti Kod:3.022848

VICTRIX Superior TOP 32 kW X Kat Kaloriferleri ile Hijyenik Paslanmaz Çelik Boylerlerin Performansı VICTRIX Superior TOP 32 kW X

VICTRIX Superior TOP 32 kW X

VICTRIX Superior TOP 32 kW X

VICTRIX Superior TOP 32 kW X


GENEL ÖZELLİKLER VICTRIX Superior TOP 32 Premix Sistem Yoğuşmalı Kombi ve Kat Kaloriferi

YOĞUŞMA TEKNOLOJİSİ NEDİR? Yoğuşmalı kombilerde özel dizayn edilmiş yoğuşma modüllü ısı eşanjörü sayesinde atık gaz içerisinde oluşan yüksek sıcaklıktaki su buharı 45-50 °C’ye kadar düşürülür bu yolla atık gaz içerisindeki gizli ısı enerjisinin kalorifer dönüş suyuna geri kazanımı sağlanır. Buna ek olarak, baca ve dış gövdede olan taşınım kayıpları azaltılır ve bu yolla %107.3’e varan verimlere ulaşılır.

*

%0,48 ~ %0,30

PASLANMAZ ÇELİK EŞANJÖRLÜ VE BRÜLÖRLÜ PRE-MİX (ÖN KARIŞIMLI) YANMA SİSTEMİ Premix sistemi sayesinde hava ve gazın karışımı yoğuşma modülü içerisindeki brülör girişinde en uygun oranlarda yapılarak yoğuşma eşanjörü içerisindeki yanmanın en yüksek verime ulaşması sağlanır. Böylece %20 - %100 arasında geniş modülasyon aralığı sağlanır. Klasik kombilere oranla düşük modülasyonda dahi (%12) yanma verimi bozulmayacağından %106’ya varan yüksek verimlere ulaşmış olur. Bu sayede tüm modülasyon aralığında bu yüksek verim korunur.

YOĞUŞMANIN AVANTAJLARI VICTRIX ürün grubu, UNI EN 297 ve UNI EN 497 Avrupa standartlarına uyumlu olduğundan en çevreci sınıflandırma olan sınıf 5 gereksinimlerini karşılayarak karbon monoksit (CO) ve azot oksitleri (NOx) büyük ölçüde azaltmıştır. Klasik kombilere göre Victrix Superior TOP 32 kW size her 1 m3 doğal gazdan yaklaşık 1,4 kW’a (1200 kCal/h’e) kadar daha fazla ısı enerjisi almanızı sağlar.

YÜKSEK VERİM DÜŞÜK GAZ TÜKETİMİ Yoğuşmalı kombi ve kat kaloriferleri yüksek sıcaklıkta (90 oC gidiş / 70 oC dönüş) çalışan panel radyatörlü ve düşük sıcaklıkta (55 oC gidiş / 40 oC dönüş) çalışan yerden ısıtma sistemleri veya her ikisinin kullanıldığı (villa, işyeri, spor salonları gibi,) yerlerde diğer konvansiyonel kombilere göre çok daha verimli çalışarak daha az yakıt tüketirler. İmmergas’ın geliştirdiği yoğuşmalı Victrix Superior TOP 32 kW kombi ve kat kaloriferi modeli %100’den %12’ye kadar inen geniş modülasyon aralığı sayesinde özellikle düşük sıcaklıkta çalışan sistemlerde verimleri maksimum düzeye ulaşarak %25-30’lara kadar çıkabilmektedir.

* 40/30°C işletim sıcaklığında nominal ısı gücündeki verim değeridir

75ºC


GENEL ÖZELLİKLER VICTRIX Superior TOP 32 kW Premix Sistem Yoğuşmalı Hermetik Kombi YENİ NESİL DIMV2 (Multisistem Dağıtım Manifoldları) Yüksek debi ihtiyacı olan ısıtma sistemleri, yüksek sıcaklıkta çalışan birden fazla ısıtma tesisatları veya hem yüksek sıcaklık hem de düşük sıcaklıkta çalışacak ısıtma tesisatlarına sahip mekanlar için en ideal çözümdür. Victrix Superior TOP 32 kW duvar tipi kombi, 5 farklı DIMV2 modeli ile birlikte uyumlu çalışabilir.

YENİ NESİL DIMV2 MODELLERİ DIMV2 1 (Tek farklı bölge: Yüksek sıcaklık) Ürün Kodu:3.020536 DIMV2 2 (İki farklı bölge: Yüksek sıcaklık) Ürün Kodu:3.021465 DIMV2 3 (Üç farklı bölge: Yüksek sıcaklık) Ürün Kodu:3.021466 DIMV2 4 (İki farklı bölge: Yüksek ve düşük sıcaklık) Ürün Kodu:3.021467 DIMV2 5 (Üç farklı bölge: 1 Yüksek ve 2 düşük sıcaklık) Ürün Kodu:3.021468

VICTRIX Superior TOP 32 kW Kombi ve Boylerli Güneş Panelinin Solar Kombi Karışım Vanası ile Uygulama Şeması

Kendinden boylerli bir güneş enerjisi ile sıcak kullanım suyu ısıtma sistemi bağlayarak entegre çalıştırmak ve sabit sıcaklıkta güvenli sıcak kullanım suyu elde etmek için kullanılması gereken aksesuardır. Solar Kombi Karışım Vanası Ürün Kodu: 3.018911


AKSESUARLAR VICTRIX Superior TOP 32 Premix Sistem Yoğuşmalı Kombi ve Kat Kaloriferi DAHA EKONOMİK ve DAHA KONFORLU BİR ISINMA MÜMKÜN! VICTRIX Superior TOP 32 kW kombi için özel olarak uyumlu CAR Universal veya AMICO CAR oda termostatlı kumanda cihazı ve Dış Hava Sıcaklık Sensörü bağlanarak mükemmel bir konforla birlikte fazla tasarruf da elde edilir.


BOYUT ve BAĞLANTILAR VICTRIX Superior TOP 32 Premix Sistem Yoğuşmalı Kombi ve Kat Kaloriferi VICTRIX Superior TOP 32 kW X

VICTRIX Superior TOP 32 kW Kombi

32,7

50/30

32,7

6,6

6,6

32,0

32,0

6,4

6,4

98,1

98,1

106,5

106,5

107,7

107,7

105,9

105,9

3,45

3,45

13

13

29

29

16,4 16,1 10 0,3 1,5 3 8 (Boş/Dolu)

VICTRIX Superior TOP 32 kW X K. Kaloriferi

45,9/51,6

3 8 42,5/45,7

Basım Tarihi: Aralık 2012

VICTRIX Superior TOP 32 kW

Victrix superior top 32 kw  

www.enuygunkombi.com Online Kombi Alışveriş Sitesi

Victrix superior top 32 kw  

www.enuygunkombi.com Online Kombi Alışveriş Sitesi

Advertisement