Zuh 2013 9

Page 38

Vstup do nové sezony s problémy Po úvodní porážce v Teplicích hostilo 1.FC Slovácko doma Jihlavu. Na posledním treninku před zápasem si Libor Došek poranil vazy v koleně a je na větší část podzimu vyřazen. Což výrazně ovlivnilo situaci v mužstvu, neboť ofenziva je z větší míry postavena na něm. S Jihlavou se na hrotu objevil mladý Haša, ale branky padly po standardních situacích (Ondřejka, Daníček) - vítězství 2:1 bylo šťastné... V Jablonci jsme sice prohráli „jen" 2:1 (branku vstřelil Volešák), ale porážka mohla být krutější. Před utkáním s Mladou Boleslaví posílil celek Jakub Petr, který přišel na hostování z Olomouce. Naznačil své možnosti, ale plně se může projevit až po delším působení. Utkání se Slovácku nevydařilo, porážka 0:2 byla zasloužená. V pondělí 19. srpna hrálo Slovácko před televizními kamerami na Bohemians 1905. V prvním poločase měli tři vyložené šance Volešák, Ondřejka a Valenta - nepodařilo se proměnit ani jednu, naopak z náhodné standardní situace domácí skorovali. Druhý poločas byl velmi nervózní, na čemž se podepsali i rozhodčí. Výsledkem byly dvě červené karty (po dvou žlutých), které dostali Kubáň a Ondřejka. Druhé žluté karty byly přísné, ale je třeba konstatovat, že oba naši hráči si počínali minimálně netakticky, když zbytečně šli do skluzů na polovině hřiště. Slovácko paradoxně vyrovnalo v oslabení, když se hlavou trefil Valenta. Do utkání s mistrovskou Plzní půjde náš celek (opět pod televizními kamerami) 24. srpna značně oslaben... Text a foto: Miroslav Potyka

Nebezpečných situací před brankou Mladé Boleslavi mnoho nebylo.