Page 1


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

КАЛИТЕА Vila Kleopatra

Прекрасно место за одмор за вас и вашите најблиски во прекрасен амбиент на природа со одлични услови за одмор и рекрација. Во склоп на вилата е и пешачката патека за спортување, а дозволено ви е и да си донесете домашно милениче. Вила Клеопатра располага со двокреветни, трокреветни, соби со четири кревети како и со пет, кои се опремени со сопствен фрижидер, клима, интернет, телевизор како и сопствено купатило. Постојат тераси со прекрасен поглед, а и летна градина за релаксирање.Вилата е одлалечена 400м од плажа, а 200м од центарот на градот.

Соба 2 креветна 3 креветна 4 креветна 5 креветна

20-31 Maj Септември Октомври 29€ 34€ 43€ 52€

*Цените се дадени по дневен наем на студио

Јуни 1-10 Jули 21-31 Aвгуст 34€ 41€ 51€ 64€

11-31 Jули 1-20 Aвгуст

*Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време *Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € *Деца од 2 – 12 год. доплата од 10€ з, а деца до 2 години бесплатно

41€ 54€ 66€ 75€


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПЕФКОХОРИ Villa Anna

Преубавата Вила Ана ви нуди совршени услови за одличен одмор и пријатен престој во градот Пефкохори.

Јуни | Септември: 41 € од ден Јули | Август: 69 € oд ден Цени по аранжман за 4 лица + 1 дете (до 12 год.) Пето лице над 12 год. доплаќа 5€ на ден


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПЕФКОХОРИ Vila Voula

Cenovnik Termin 1/2 20/5 – 10/6 18€ 10/6 – 30/6 23€ 1/7 – 26/8 40€ 26/8 – 09/9 29€ 9/9 – 30/9 18€

Таа се наоѓа веднаш до куќата Diamanto на 40м од плажата во мирен дел на градот, располага со студио 1/2, 1/3 и се на III спрата.Во нивниот состав влегува кујна со фрижидер, балкон со поглед на улица, TWC, ТВ, клима уред и сеф. Користењето на сефот и климата

1/4 23€ 35€ 58€ 46€ 29€


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

не е вклучена во цената, се плаќа на самото место.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПЕФКОХОРИ Vila Ageliki

Опкружен со бујна градина, на само 50 метри од плажата, вилата Angeliki нуди бесплатен Wi-Fi и тераса со поглед на Јонското Море, во градината и на планините. Таверни и продавници се само 20 метри.

Ценовник Термин 1/2 20/5 – 31/5 18€ 01/6 – 30/6 23€ 01/7 – 30/8 40€ 01/9 – 30/9 23€

1/3 23€ 29€ 46€ 29€

1/4 29€ 35€ 58€ 35€

Пето лице во 1/4 апартман со нормален лежај 5€ на ден Целосно опремена кујна со шпорет, фрижидер и кафемат е предвидено во Вила Angeliki.

Собите имаат TV и A/C


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

PEFKOHORI Villa Poseidon

ALLOTMENT 2013 01.05 01.06 02.07 16.07 22.08 05.09

-

31.05 01.07 15.07 21.08 04.09 30.09

Extra bed

2 osobe 30 € 35 € 40 € 60 € 40 € 30* €

Studia / apartmane 3 osobe 30 € 46 € 55 € 65 € 46 € 35€

4 osobe 35 € 46 € 58 € 75 € 58 € 40 €

5€

5€

5€

Вила Посејдон - убав мал апартмански хотел на околу 70 метри од плажа во најубавиот и луксузен дел од градот Пефкохори. На рецепција можете да најмите сефови (не е достапно 24 часа), во фоајето и околу базенот можете да го поврзете вашиот сопствен лаптоп со безжичен интернет(со доплата). Има една мала базен (затворени за време на попладневниот одмор, без столчиња) опкружен со маси и столови. Студиа и апартмани се наоѓаат на приземје и прв кат и се опремени со клима уред (со доплата).


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Х А Н И ОТ И ЛЕТО 2013

хотел

CALYPSO

Ханиоти е можеби најпознатото и најпосетено место на првиот крак на Халкидики. Оддалечен 100 км. од Солун и 183 од македонската граница. Како и Полихроно, свртен е кон Ситонија. Во центарот на ова мало гратче е малиот плоштад (сквер) каде во вечерните часови посетителите можам целосно да му се препуштат на уживањето, место кое е исклително забавно, раздвижено, полно со бутици, таверни, кафе барови. Пред плажата во централниот дел од местото се простира прекрасен парк во зеленило и дрвја, одлично место за одмор. Хотел “Calypso” е лоциран на само 100 м. над плоштадот, и околу 250 м. од плажа. Хотелот има 77 соби и прекрасен амбиент со мал базен во средината, ресторан и рецепција на приземјето. Сите соби се опремени со сопствен тоалет, ТВ, мал фрижидер, клима уред и тераса.

Термин

26.5

2.6

9.6

16.6

23.6

30.6

7.7

14.7

21.7

28.7

4.8

11.8

18.8

25.8

1.9

8.9

15.9

22.9

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Услуга

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

1/2

140

150

180

210

225

240

260

230

295

295

295

295

265

245

190

170

140

105

Напомени и услови:

 Цените во табелите се дадени по лице во евра, за најмалку 2 лица во соба  Плаќање исклучиво во денарска прoтiввредност  Прво дете до 6 години БЕСПЛАТНО  Второ дете до 6 години добива 50% попуст  Трето возрасно лице добива 30% попуст  Ограничен број на соби за 2. возрасни и дете до 12 години бесплатно  ПП (полупансион: појадок шведска маса, вечера мени) Автобуски превоз по лице:

Возрасни 35 евра

 Деца до 12 години 25 евра  Деца до 2 години бесплатно (без седиште)  Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата  За целосни уплати најдоцна до 28 февруари има попуст од 20% на цените, најдоцна до 31 март 15% * важат општите услови на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Ханиоти Вила Вергина

Вила Вергина – се наоѓа на 40 метри од плажа во Ханиоти, сместена во мирен дел. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни мезонети на приземје. Секоја мезонета е опремена со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима вклучена во цена. Цената е дадена за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН

НАЕМ

30.06.2013 07.07.2013 14.07.2013 21.07.2013 28.07.2013 04.08.2013 11.08.2013 18.08.2013 25.08.2013

7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

1/4 мезонети ВЕРГИНА 390€ 410€ 430€ 480€ 480€ 480€ 480€ 410€ 390€

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ

ТЕРМИН НОЌЕВАЊА ВЕРГИНА

01.09.2011 7 150 €

08.09.2011 7 140 €

15.09.2011 7 110 €

22.09.2011 7 80 €

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз). За сместување во апартман 3-то лице плаќа 50%, а 4-то лице е бесплатно (плаќа само превоз). Напомени: Цените се дадени во евра за наем на апартман/студио. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30%од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото. - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - Задолжително патничко осигурување. - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време - За пакет аранжманите за септември: - 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ХАНИОТИ

ВИЛА СОФИЈА Вила Софија – се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 100 метри од плажа. Располага со студиа и апартмани на први и втори кат. Секое студио е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима вклучена во цена. Цената е дадена за наем на студио / апартман за 7 ноќевања 1/3 СОФИЈА ТЕРМИН НАЕМ 30.06.2013 07.07.2013 14.07.2013 21.07.2013 28.07.2013 04.08.2013 11.08.2013 18.08.2013 25.08.2013

ТЕРМИН НОЌЕВАЊА СОФИЈА

7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

330 € 380 € 400 € 420 € 420 € 420 € 420 € 380 € 330 €

1/4 апартман СОФИЈА 390€ 410€ 430€ 480€ 480€ 480€ 480€ 410€ 390€

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ 01.09.2011 08.09.2011 15.09.2011 22.09.2011 7 7 7 7 150 € 140 € 110 € 80 €

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз). За сместување во апартман 3-то лице плаќа 50%, а 4-то лице е бесплатно (плаќа само превоз). Напомени: ***Цените се дадени во евра за наем на апартман/студио. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје, кај АвтоМакедонија (спроти цветен пазар) во 05.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото. - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - Задолжително патничко осигурување. - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време - За пакет аранжманите за септември: - 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

ХАНИОТИ

www.putnikaltaturs.com.mk

ВИЛА ПЕНИ

Вила Пени – се наоѓа во Ханиоти, во крајниот дел према Пефкохори на 250 метри од плажа. Располага со 1/2+1 студија со балкони кои се свртени према море, сите студиа се премени со мини кујна, бања, ТВ, клима вклучена во цена. Цената е дадена за наем на студио / апартман за 7 ноќевања ТЕРМИН НАЕМ 30.06.2013 07.07.2013 14.07.2013 21.07.2013 28.07.2013 04.08.2013 11.08.2013 18.08.2013 25.08.2013

7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

1/3 ПЕНИ 270 € 300 € 320 € 360 € 360 € 360 € 360 € 320 € 300 €

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ 01.09.2011 08.09.2011 15.09.2011 22.09.2011 ТЕРМИН 7 7 7 7 НОЌЕВАЊА ПЕНИ 140 € 130 € 100 € 70 € Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз). За сместување во апартман 3-то лице плаќа 50%, а 4-то лице е бесплатно (плаќа само превоз). Напомени: ***Цените се дадени во евра за наем на апартман/студио. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30%од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје, кај АвтоМакедонија (спроти цветен пазар) во 05.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото. - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - Задолжително патничко осигурување. - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време - За пакет аранжманите за септември: - 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Неа

www.putnikaltaturs.com.mk

Потидеа

Lithea House

Неа Потидеа е на 70 км од Солун. Интересна атракција е каналот кој минува низ селото и изгледа како 'ракав' од копното. Така Неа Потидеа лежи на два брега. Има широка и песочна плажа со постепено влегување во море.

ТЕРМИН

НОЌИ

LITHEA HOUSE 1/2 STD

со превоз / наем

18.05-25.05.13 25.05-01.06.13 01.06-08.06.13 08.06-15.06.13 15.06-22.06.13 22.06-29.06.13 29.06-06.07.13 06.07-13.07.13 13.07-20.07.13 20.07-27.07.13 27.07-03.08.13 03.08-10.08.13 10.08-17.08.13 17.08-24.08.13 24.08-31.08.13 31.08-07.09.13 07.09-14.09.13 14.09-21.09.13 21.09-28.09.13

7* 7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* 7*

60 / 100 70 / 120 80 / 140 90 / 160 100 / 180 110 / 200 240 260 280 300 300 300 280 260 240 110 / 200 90 / 160 80 / 140 60 / 100

LITHEA HOUSE 1/3 STD

LITHEA HOUSE 1/4 APP

70 / 120 80 / 140 90 / 160 100 / 180 110 / 200 120 / 220 270 290 310 330 330 330 310 290 270 120 / 220 100 / 180 90 / 160 70 / 120

80 / 160 90 / 180 100 / 200 110 / 220 120 / 240 140 / 280 310 330 350 370 370 370 350 330 310 140 / 280 110 / 220 100 / 180 80 / 140

НАПОМЕНА: цените со превоз се однесуваат по лице за 7 ноќевања. Цените за наем се по студио / апартман за 7 ноќевања.

со превоз / наем со превоз / наем Вилата LITHEA HOUSE се наоѓа на сама

плажа и располага со 1/2+1 студија и четворокреветни апартмани со комплетно опремена кујна, купатило. тераса, ТВ и клима уред. Во цената е вклучено користење на клима уредот. За секој апартман следува еден чадор и две лежалки за на плажа.

НАПОМЕНА: Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. - Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања. - Во трокреветно студио две лица плаќаат полн износ, третото лице се сместува бесплатно, и плаќа само за превоз. Во четворокреветен и дуплекс апартман (ИПОКАМПОС, МАРИЈА И АРИС) две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лице се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.

Сместувањето во студијата / апартманите е после 14.00 часот, а напуштање на истите е последниот ден до 09.00 часот по локално време.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Пефкохори Вила Ippokampos

Пефкохори е мало градче, сместено во југоисточниот дел на полуостровот Касандра, Халкидики, на 102 километри од Солун. Неговото име значи „борова град", поради борови дрвја кои се во изобилство во планините на областа.

ТЕРМИН

НОЌИ

IPPOKAMPOS 1/4 APP

18.05-25.05.13 25.05-01.06.13 01.06-08.06.13 08.06-15.06.13 15.06-22.06.13 22.06-29.06.13 29.06-06.07.13 06.07-13.07.13 13.07-20.07.13 20.07-27.07.13 27.07-03.08.13 03.08-10.08.13 10.08-17.08.13 17.08-24.08.13 24.08-31.08.13 31.08-07.09.13 07.09-14.09.13 14.09-21.09.13 21.09-28.09.13

7* 7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* 7*

79 89 109 119 139 159 340 390 440 460 460 460 460 410 390 149 139 99 79


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Вилата Ippokampos се наоѓа во мирниот дел на Пефкохори на 30м од плажа близу до центарот. Располага со четворокреветни апартмани со спална соба во која има два кревета и дневна со два кревета.. Сите апартмани имаат купатило, кујна со решо со две рингли, садови, аспиратор, фрижидер, клима, тераса. Кујната е одвоена од дневната соба со пулт. Апартманите се на високо приземје и прв спрат.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПEФКОХОРИ Вила АНАСТАСИЈА

Вила АНАСТАСИЈА се наоѓа во мирниот дел на почетокот од Пефкохори на 100 метри од плажа.Вилата располага со 1/3 и 1/4 студиа на приземје,прв и втор кат.Секое студио располага со комплет опремена кујна,бања балкон,ТВ и клима вклучена во цена.

ТЕРМИН

НАЕМ

30.06.2013 07.07.2013 14.07.2013 21.07.2013 28.07.2013 04.08.2013 11.08.2013 18.08.2013 25.08.2013

7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

1/2+2 АНАСТАСИЈА 350 € 370 € 390 € 410 € 410 € 410 € 410 € 370 € 350 €

Цената е дадена за наем на студио / апартман за 7 ноќевања


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ ТЕРМИН НОЌЕВАЊА АНАСТАСИЈА

01.09.2011 7 130 €

08.09.2011 7 110 €

15.09.2011 7 100 €

22.09.2011 7 80 €

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз За минимум 2 лица во студио, 3-та особа-плаќа само превоз.За сместување во апартман 3-то лице плаќа 50%, а 4-то лице-плаќа само превоз.

НАПОМЕНИ: ***Цените се дадени во евра за наем на апартман/студио. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје, кај АвтоМакедонија (спроти цветен пазар) во 05.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото. - За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - Задолжително патничко осигурување. − Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време *важат општите услови на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Пефкохори Вила Марина

Вила МАРИНА се наоѓа на 80 метри од плажа.Располага со четворокреветни апартмани, опремени со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима која е вклучена во цена. Цената е дадена за наем на студио / апартман за 7 ноќевања ТЕРМИН НАЕМ 30.06.2013 07.07.2013 14.07.2013 21.07.2013 28.07.2013 04.08.2013 11.08.2013 18.08.2013 25.08.2013

7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

1/4 апп МАРИНА 350 € 370 € 390 € 430 € 430 € 430 € 430 € 390 € 360 €

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ ТЕРМИН 01.09.2011 08.09.2011 15.09.2011 НОЌЕВАЊА 7 7 7 МАРИНА 160 € 145 € 110 €

22.09.2011 7 95 €

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз За минимум 2 лица во студио, 3-та особа-плаќа само превоз.За сместување во апартман 3-то лице плаќа 50%, а 4-то лице-плаќа само превоз. НАПОМЕНИ: ***Цените се дадени во евра за наем на апартман/студио. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје, кај АвтоМакедонија (спроти цветен пазар) во 05.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото. - За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - Задолжително патничко осигурување. - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Пефкохори Вила Партенис

Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа во мирниот дел на Пефкохори во близина на двата големи супермаркети. Сместувањето е во апартмани на приземје и спрат со 3 редовни легла и две помошни ( вкупно 3+2 особи), располага со мини кујна комплет опремена, бања, балкон, ТВ, и клима која не е вклучена во цена. Цената е дадена за наем на студио / апартман за 7 ноќевања ТЕРМИН НАЕМ

1/4 апп ПАРТЕНИС 390 € 410 € 420 € 450 € 450 € 450 € 450 € 410 € 390 €

30.06.2013 7 ноќи 07.07.2013 7 ноќи 14.07.2013 7 ноќи 21.07.2013 7 ноќи 28.07.2013 7 ноќи 04.08.2013 7 ноќи 11.08.2013 7 ноќи 18.08.2013 7 ноќи 25.08.2013 7 ноќи ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ 01.09.2011 08.09.2011 15.09.2011 22.09.2011 ТЕРМИН 7 7 7 7 НОЌЕВАЊА МАРИНА / ВУЛА / 160 € 145 € 110 € 95 € ПАРТЕНИС Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз За минимум 2 лица во студио, 3-та особа-плаќа само превоз.За сместување во апартман 3-то лице плаќа 50%, а 4-то лице-плаќа само превоз. НАПОМЕНИ: ***Цените се дадени во евра за наем на апартман/студио. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје, кај АвтоМакедонија (спроти цветен пазар) во 05.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото. - За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - Задолжително патничко осигурување. - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Пефкохори Вила Таласа Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располага со двокреветни и трокреветни студиа, опремени со мини кујна, бања, балкон и ТВ и клима која се доплака 5 € од ден. Цената е дадена за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН

НАЕМ

30.06.2013 07.07.2013 14.07.2013 21.07.2013 28.07.2013 04.08.2013 11.08.2013 18.08.2013 25.08.2013

7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

1/3 (1КАТ) ТАЛАСА 270 € 300 € 320 € 360 € 360 € 360 € 360 € 320 € 300 €

1/3 (ПРИЗ) ТАЛАСА 240 € 270 € 290 € 330 € 330 € 330 € 330 € 290 € 270 €

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ

ТЕРМИН НОЌЕВАЊА ТАЛАСА

01.09.2011 7 130 €

08.09.2011 7 110 €

15.09.2011 7 100 €

22.09.2011 7 80 €

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз За минимум 2 лица во студио, 3-та особа-плаќа само превоз.За сместување во апартман 3-то лице плаќа 50%, а 4-то лице-плаќа само превоз. НАПОМЕНИ: Цените се дадени во евра за наем на апартман/студио. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото. - За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - Задолжително патничко осигурување. - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Пефкохори Вила Вула

Вила ВУЛА се наоѓа на 50 метри од плажа.Располага со четворокреветни апартмани, опремени со кујна,бања,балкон,ТВ, клима која е вклучена во цена. ТЕРМИН

НАЕМ

30.06.2013 07.07.2013 14.07.2013 21.07.2013 28.07.2013 04.08.2013 11.08.2013 18.08.2013 25.08.2013

7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

1/4 апп ВУЛА 390 € 410 € 430 € 460 € 460 € 460 € 460 € 410 € 390 €

Цената е дадена за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ВУЛА

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ ТЕРМИН 01.09.2011 08.09.2011 НОЌЕВАЊА 7 7 160 € 145 €

15.09.2011 7 110 €

22.09.2011 7 95 €

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз За минимум 2 лица во студио, 3-та особа-плаќа само превоз.За сместување во апартман 3-то лице плаќа 50%, а 4-то лицеплаќа само превоз. НАПОМЕНИ: ***Цените се дадени во евра за наем на апартман/студио. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје, кај АвтоМакедонија (спроти цветен пазар) во 05.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото. - За сопствен превоз се одбива 10 евра по лице - Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - Задолжително патничко осигурување. - Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ЛЕТО 2013 ПРЕДСЕЗОНА Пефкохори и Ханиоти

Вила Анастасија- се наоѓа во мирен дел на Пефкохори, на 100 метри одалеченост од плажа. Вилата располага со студиа трокревети и четворокреветни, на приземје, први и втори кат. Секое студио располага со мини кујна комплет оптремена, бања, балкон, ТВ, клима во цена. *Прво и второ лице плаќа 100% трето лице плаќа 50%, четврто лице плаќа само превоз

АНАСТАСИЈА термини ЛУКС Цена по лице со превоз

20.05 7 ноќи 75 €

27.05 7 ноќи 95 €

03.06 7 ноќи 115 €

10.06 10 ноќи 160 €

20.06 10 ноќи 175 €

Вила Партенис – се наоѓа на 150 метри од плажа во Пефкохори, располага со апартмани 1/3, 1/4 и 1/5 (спална соба со три редовни легла и кујна со кревет на развлекување), кујната е комплет опремена, Тв, бања, балкон и клима со доплата. *Прво,второ и трето лице плакаат 100%, четврто лице плаќа само превоз

ПАРТЕНИС термини Цена по лице со превоз

20.05 7 ноќи 75 €

27.05 7 ноќи 95 €

03.06 7 ноќи 115 €

10.06 10 ноќи 160 €

20.06 10 ноќи 175 €

Вила Вергина – се наоѓа на 40 метри од плажа во Ханиоти, сместена во мирен дел. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни мезонети сите сместени на приземје. Секоја мезонета е со опремена мини кујна, бања, ТВ, клима со цена, балкон. *Прво,второ и трето лице плакаат 100%, четврто лице плаќа само превоз

ВЕРГИНА

термини

Цена по лице со превоз

20.05 7 ноќи 75 €

27.05 7 ноќи 95 €

03.06 7 ноќи 115 €

10.06 10 ноќи 160 €

20.06 10 ноќи 175 €


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Вила Софија – се наоѓа централниот дел на Ханиоти, одалечена 150 метри од плажа. Располага со студиа и апартнмани на први и втори кат. Секое е со опремена мини кујна, бања, ТВ, клима со доплата.

СОФИЈА

термини

Цена по лице со превоз

20.05 7 ноќи 75 €

27.05 7 ноќи 85 €

03.06 7 ноќи 95 €

10.06 10 ноќи 160 €

20.06 10 ноќи 175 €

Вила Пени – се наоѓа во Ханиоти, во крајниот дел према Пефкохори на 250 метри од плажа. Располага со 1/2+1 студија со балкони кои се свртени према море, сите студиа се со мини кујна комплет опремена, бања, ТВ, клима со доплата.

Пени

термини

Цена по лице со превоз

20.05 7 ноќи 65 €

27.05 7 ноќи 75 €

03.06 7 ноќи 95 €

10.06 10 ноќи 145 €

20.06 10 ноќи 160 €

Пакет аранжманот вклучува: превоз со високотуристички автобус и сместување во студио / апартман за 7 или 10 ноќи. Цената е дадена по особа, за минимум 2 особи во студио, 3 во апартман. Деца 0-2 години бесплатно. Деца 02-12 год. плаќаат само превоз 25€. Напомени: - Плаќање ИСКЛУЧИВО во денари по курс 1 евро = 62,00 мкд - Важечка е резервацијата со 30% авансна уплата. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување - Собите се превземаат по 12.00часот, а се напуштаат во 09.00часот по локално време - Термините во табелите се непроменливи и истите се денови на тргнување од Скопје (кај АвтоМакедонија во 05.00 часот, состанок на група 30мин. порано). Молиме 24часа порано да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето и местото на тргнување. Само автобуски превоз без аранжман: возрасни 35€, деца 02-12г. 25€ - Задолжително е патничко осогурување. - Важат општите услови на СКТМ.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПОЛИХРОНО ХОТЕЛ

Период

Бр. на ноќи

02.06-09.06

7*

09.06-16.06

7*

16.06-23.06 23.06-30.06 30.06-07.07 07.07-14.07 14.07-21.07 21.07-28.07 28.07-04.08 04.08-11.08 11.08-18.08 18.08- 25.08 25.08-01.09 01.09-08.09 08.09-15.09 15.09-22.09 22.09-29.09

7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* 7* 7*

МУСТАКАС

1/3 Хотел Мустакас 85 еур/ 5.253 мкд 95 еур/ 5.871 мкд 115 еур/ 7.107 мкд 135 еур/ 8.343 мкд 145 еур/ 8.961 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 345 еур/ 21.321 мкд 355 еур/ 21.939 мкд 355 еур/ 21.939 мкд 355 еур/ 21.939 мкд 345 еур/ 21.321 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 145 еур/ 8.961 мкд 135 еур/ 8.343 мкд 125 еур/ 7.725 мкд 105 еур/ 6.489 мкд 75 еур/ 4.635 мкд

Хотелот Мустакас се наоѓа на само 20м. од плажа, располага со студиа опремени со купатило, кујна, тераса, ТВ и клима. Во цената е вклучено: •Користењето на клима уредот е вклученo во цената; •ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 35 евра за возрасни и 20 евра за деца до 7 год.). Сите попусти за деца или трето и четврто лице важат при сместување со две возрасни лица; •Цените со * се однесуваат на пакет аранжман по лице (7 ноќевања со вклучен превоз) - 15 евра за патување со сопствен превоз; •Цените без * се однесуваат на наем на студио (7 ноќевања); •За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман; •Во цената не е вклучено патничкоздравствено осигурување; Важат општите услови за патувањe на СКТМ !


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПОЛИХРОНО ВИЛА П ЕПИ Период 02.06-09.06

Бр. на ноќи 7*

09.06-16.06

7*

16.06-23.06

7*

23.06-30.06

7*

30.06-07.07

7*

07.07-14.07

7

14.07-21.07

7

21.07-28.07

7

28.07-04.08

7

04.08-11.08

7

11.08-18.08

7

18.08- 25.08

7

25.08-01.09

7*

01.09-08.09

7*

08.09-15.09

7*

15.09-22.09

7*

22.09-29.09

7*

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

75 еур/ 4.635 мкд 85 еур/ 5.253 мкд 105 еур/ 6.489 мкд 125 еур/ 7.725 мкд 135 еур/ 8.343 мкд 315 еур/ 19.467 мкд 325 еур/ 20.085 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 325 еур/ 20.085 мкд 315 еур/ 19.467 мкд 135 еур/ 8.343 мкд 125 еур/ 7.725 мкд 115 еур/ 7.107 мкд 95 еур/ 5.871 мкд 65 еур/ 4.017 мкд

85 еур/ 5.253 мкд 95 еур/ 5.871 мкд 115 еур/ 7.107 мкд 135 еур/ 8.343 мкд 145 еур/ 8.961 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 345 еур/ 21.321 мкд 355 еур/ 21.939 мкд 355 еур/ 21.939 мкд 355 еур/ 21.939 мкд 345 еур/ 21.321 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 145 еур/ 8.961 мкд 135 еур/ 8.343 мкд 125 еур/ 7.725 мкд 105 еур/ 6.489 мкд 75 еур/ 4.635 мкд

95 еур/ 5.871 мкд 105 еур/ 6.489 мкд 125 еур/ 7.725 мкд 145 еур/ 8.961 мкд 155 еур/ 9.579 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 365 еур/ 22.557 мкд 375 еур/ 23.175 мкд 375 еур/ 23.175 мкд 375 еур/ 23.175 мкд 365 еур/ 22.557 мкд 335 еур/ 20.703 мкд 155 еур/ 9.579 мкд 145 еур/ 8.961 мкд 135 еур/ 8.343 мкд 115 еур/ 7.107 мкд 85 еур/ 5.253 мкд

Вила Пепи се наоѓа на самата плажа во центарот на Полихроно. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа. Сите студиа се опремени со купатило, мини кујна, тераса, ТВ и клима. Во цената е вклучено: •Користењето на клима уредот е вклученo во цената; •ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 35 евра за возрасни и 20 евра за деца до 7 год.). Сите попусти за деца или трето и четврто лице важат при сместување со две возрасни лица; •Цените со * се однесуваат на пакет аранжман по лице (7 ноќевања со вклучен превоз) - 15 евра за патување со сопствен превоз; •Цените без * се однесуваат на наем на студио (7 ноќевања); •За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман; •Во цената не е вклучено патничкоздравствено осигурување; Важат општите услови за патувањe на СКТМ !


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПОЛИХРОНО - ХОТЕЛ НЕАПОЛИС ХОТЕЛ „НЕАПОЛИС“ - Полихроно Хотелот Неаполис е лоциран на самата прекрасната песочна плажа во центарот на Полихроно. Хотелот располага со 29 соби, 1/2, 1/3 и 1/3+1 соби. Овој хотел е идеален избор за оние кои сакаат да бидат блиску до плажа.Во склоп на самиот хотел има ресторан, кафе бар, пицерија, бесплатен интернет и бесплатна клима. Сите соби се опремени со купатило – реновирано за 2013 година, тераса, ТВ, клима уред (вклучена во цената). 1/2 соби имаат по 2 стандардни легла,1/3 имаат 3 стандардни легла или 1 брачен и 1 единечен,1/3+1 имаат 1 брачен, 1 единечен и едно дополнително легло (фиока на извлекување). Еднаш за време на престојот, вечерата ќе биде во грчки стил, со скара, музика и забава за гостите.

Хотел „НЕАПОЛИС“ - Полихроно Период

ПП

11.05-18.05.13 18.05-25.05.13 25.05-01.06.13 01.06-08.06.13 08.06-15.06.13 15.06-22.06.13 22.06-29.06.13 29.06-06.07.13 06.07-13.07.13 13.07-20.07.13 20.07-27.07.13 27.07-03.08.13 03.08-10.08.13 10.08-17.08.13 17.08-24.08.13 24.08-31.08.13 31.08-07.09.13

7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7

По лице во 1/2 99 119 139 159 179 199 219 229 239 249 249 249 249 239 219 199 179

Напомена: - Цените се дадени по лице и се однесуваат за 7 полупансиони - Дете до 6 години со двајца возрасни во 1/2 соба кое не користи легло а добива полупансион, БЕСПЛАТНО - Дете 0-6 год со двајца возрасни во 1/3 соба плаќа 30% од сумата за возрасен


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

-

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Дете од 6 до 12 години со двајца возрасни на редовно легло(1/3) плаќа 70% од цената за возрасен Прво дете 6-12 год во 1/3 соба плаќа 70% и второ дете 0-6 год .плаќа 30% Две деца 0-6 год во 1/3 соба плаќаат по 30% од сумата за возрасен Две деца од 6 до 12 години со двајца озрасни во 1/3+1 плаќаат по 50 % од цената за возрасен Возрасен на трет кревет 70% од цената Возрасен на четвртиот кревет во четворокреветна соба 50% од цената Појадокот и вечерата се на база на шведска маса Доплата за соба со поглед на море 5 евра на ден по соба Сместување во собите е по 13 часот, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари. Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува: • возрасни: 35 € • деца од 2 до 12 години: 20 € • деца од 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПОЛИХРОНО ВИЛА НУЛИС

Вила“НУЛИС” располага со 1/2 и 1/3 апартмани, опремени со мини кујна-комплет опремена, бања, балкон, ТВ и клима и интернет кои се вклучени во цената, се наоѓа на 120 метри од плажа. ТЕРМИН 30.06.2013 07.07.2013 14.07.2013 21.07.2013 28.07.2013 04.08.2013 11.08.2013 18.08.2013 25.08.2013 •

НАЕМ Вила НУЛИС 1/3 АПП 270 € 7 ноќи 290 € 7 ноќи 320 € 7 ноќи 360 € 7 ноќи 360 € 7 ноќи 360 € 7 ноќи 360 € 7 ноќи 320 € 7 ноќи 290 € 7 ноќи Цената е дадена за наем на апартман за 7 ноќевања

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ со вклучен превоз – СЕПТЕМВРИ ТЕРМИН » 01.09.2012 08.09.2012 15.09.2012 22.09.2012 НОЌЕВАЊА » 7 7 7 7 ЦЕНА » 140 € 120 € 100 € 80 € • Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица по апартман; НАПОМЕНИ: -Цените дадени во табелите, во денари и евра се дадени за наем на апартман -Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по цените веќе објавени во табелите (1 € = 62мкд) усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош; -целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување -термините дадени во табелата се непроменливи -деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје,кај АвтоМакедонија (спроти цветен пазар) во 05.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото на тргнување -Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 € - За сопствен превоз се одбива 10 € по лице -задолжително патничко осигурување; -собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Вила“НУЛИС”- Полихроно - располага со 1/2 и 1/3 апартмани, опремени со мини кујна-комплет, бања, балкон, ТВ и клима која е вклучена во цената, се наоѓа на 120метри од плажа. Вила термини 20.05 27.05 03.06 10.06 20.06 НУЛИС 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 10 ноќи 10 ноќи 65 € 75 € 95 € 145 € 160 € Цена по лице со превоз *трето лице плаќа само превоз Вила “ТАЛАСА” – Пефкохори - располага со двокреветни и трикреветни студија, опремени со мини кујна, бања, балкон и ТВ и клима која доплака 5 € од ден, се наоѓаат на 40метри од плажа. Вила термини 20.05 27.05 03.06 10.06 20.06 ТАЛАСА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 10 ноќи 10 ноќи 75 € 85 € 95 € 160 € 175 € Цена по лице со превоз *трето лице плаќа само превоз Вила “МАРИНА” – Пефкохори – располага со четворокреветни апартмани.,Вилата располага со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима вклучена во цена. се наоѓа на 80 м. од плажа Вила термини 20.05 27.05 03.06 10.06 20.06 МАРИНА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 10 ноќи 10 ноќи 75 € 85 € 105 € 165 € 185 € Цена по лице со превоз *трето лице плаќа 50%, четврто лице плаќа само превоз Вила “ДИМИТРИС” – Пефкохори - располага со четворокреветни апартмани, опремени со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима која не вклучена во цена, се наоѓаат на 40метри од плажа. Вила АНА – се наоѓа на 80 метри од плажа, располага со петокреветни дуплекс апартмани, опремени со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима која е вклучена во цена. Вила термини 20.05 27.05 03.06 10.06 20.06 ДИМИТРИ 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 10 ноќи 10 ноќи С 90 € 100 € 120 € 175 € 195 € Цена по лице со превоз *трето лице плаќа 50% , четврто лице плаќа само превоз Вила “ЕЛВИРА” – Неи Пори - располагаат со двокреветни и трикреветни студија, опремени со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Климата се доплаќа 5 € по ден, се наоѓаат на 120 м. оддалеченост од плажа. Вила термини 20.05 27.05 03.06 10.06 20.06 Елвира 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 10 ноќи 10 ноќи 49 € 65 € 75 € 135 € 150 € Цена по лице со превоз *трето лице плаќа само превоз Пакет аранжманот вклучува: превоз со високотуристички автобус и сместување во студио / апартман за 7 или 10 ноќи. Цената е дадена по особа, за минимум 2 особи во студио, 3 во апартман. Деца 0-2 години бесплатно. Деца 02-12 год. плаќаат само превоз 25€. Напомени: - Плаќање ИСКЛУЧИВО во денари по курс 1 евро = 62,00 мкд - Усни и телефонски резервации се невалидни, важечка е резервацијата со 30% авансна уплата - Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување - Собите се превземаат по 12.00часот, а се напуштаат во 09.00часот по локално време - Термините во табелите се непроменливи и истите се денови на тргнување од Скопје (кај АвтоМакедонија во 05.00 часот, состанок на група 30мин. порано). Молиме 24часа порано да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето и местото на тргнување. - Само автобуски превоз без аранжман: возрасни 35€, деца 02-12г. 25€ - Задолжително е патничко осогурување.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПОЛИХРОНО MARIJA / ARIS Вилата ТЕРМИН НОЌИ NULIS 1/3 APP 1/5+1 duplex MARIJ A се 79 18.05-25.05.13 7* 69 наоѓа 89 25.05-01.06.13 7* 79 на 70 109 01.06-08.06.13 7* 89 метри 119 08.06-15.06.13 7* 99 од 139 плажа и 15.06-22.06.13 7* 119 многу 159 22.06-29.06.13 7* 139 блуску 350 29.06-06.07.13 7 310 до 390 06.07-13.07.13 7 330 центаро 440 13.07-20.07.13 7 340 т на 470 20.07-27.07.13 7 360 градчет о. 470 27.07-03.08.13 7 360 Апартм 470 03.08-10.08.13 7 360 аните 470 10.08-17.08.13 7 360 (1/4+1 410 17.08-24.08.13 7 340 дуплекс 390 24.08-31.08.13 7 320 ) се наоѓаат 149 31.08-07.09.13 7* 139 на прв 139 07.09-14.09.13 7* 129 и втор 99 14.09-21.09.13 7* 99 кат и се 79 со рерна), трпезарија,2 21 09 28 13 (фрижидер со7*комора, класичен шпорет 79 комплетно опремени со09 кујна одделни спални соби (едната соба со брачен лежај, а другата со 2 единечни или споени кревети) и дневна соба во која има уште еден кревет на пуштање и две тераси. Климата е вклучена во цената Вила NOULIS располага со 1/2 и 1/3 апартмани, опремени со мини кујна-комплет, бања, балкон, ТВ и клима која е вклучена во цената, се наоѓа на 120метри од плажа.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ :Автобускиот превоз е со високотуристички автобуси. Состанок на групата е во 04.45 на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин. Поаѓањето е во 05.00 часот. Климатизацијата во автобусите во текот на летните месеци дава температура што одговара , а со тоа патувањето е комфорно. По пристигнувањето на автобусот во летувалиштето, поради ограничените услови за маневрирање, тесните улици и сообраќајните прописи, автобусот ќе се паркира што е можно поблиску досместувачкиот објект. На организаторот не е обврска да го обезбеди превозот или преносот на багажот од/до местото на паркирање на автобусот од/до објектите на сместување.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПЕФКОХОРИ ТЕРМИН

НОЌИ

IPPOKAMPOS 1/4 APP

18.05-25.05.13 25.05-01.06.13 01.06-08.06.13 08.06-15.06.13 15.06-22.06.13 22.06-29.06.13 29.06-06.07.13 06.07-13.07.13 13.07-20.07.13 20.07-27.07.13 27.07-03.08.13 03.08-10.08.13 10.08-17.08.13 17.08-24.08.13 24.08-31.08.13 31.08-07.09.13 07.09-14.09.13 14.09-21.09.13 21 09 28 09 13

7* 7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* *

79 89 109 119 139 159 340 390 440 460 460 460 460 410 390 149 139 99 79

Вилата Ippokampos се наоѓа во мирниот дел на Пефкохори на 30м од плажа близу до центарот. Располага со четворокреветни апартмани со спална соба во која има два кревета и дневна со два кревета.. Сите апартмани имаат купатило, кујна со решо со две рингли, садови, аспиратор, фрижидер, клима, тераса. Кујната е одвоена од дневната соба со пулт. Апартманите се на високо приземје и прв спрат.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ :Автобускиот превоз е со високотуристички автобуси. Состанок на групата е во 04.45 на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин. Поаѓањето е во 05.00 часот. Климатизацијата во автобусите во текот на летните месеци дава температура што одговара , а со тоа патувањето е комфорно. По пристигнувањето на автобусот во летувалиштето, поради ограничените услови за маневрирање, тесните улици и сообраќајните прописи, автобусот ќе се паркира што е можно поблиску досместувачкиот објект. На организаторот не е обврска да го обезбеди превозот или преносот на багажот од/до местото на паркирање на автобусот од/до објектите на сместување.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

НЕА ПОТИДЕА ТЕРМИН

НОЌИ

LITHEA HOUSE 1/2 STD

со превоз / наем 60* / 100 70* / 120 80* / 140 90 */ 160 100 */ 180 110 */ 200 240 260 280 300 300 300 280 260 240 110* / 200 90 */ 160 80 */ 140 60 */ 100

LITHEA HOUSE 1/3 STD

со превоз / наем 70* / 120 80* / 140 90 */ 160 100 */ 180 110 */ 200 120 */ 220 270 290 310 330 330 330 310 290 270 120 */ 220 100* / 180 90 */ 160 70* / 120

LITHEA HOUSE 1/4 APP

со превоз / наем 80 */ 160 90 */ 180 100 */ 200 110 */ 220 120 */ 240 140 */ 280 310 330 350 370 370 370 350 330 310 140 */ 280 110 */ 220 100 */ 180 80 */ 140

18.05-25.05.13 7 25.05-01.06.13 7 01.06-08.06.13 7 08.06-15.06.13 7 15.06-22.06.13 7 22.06-29.06.13 7 29.06-06.07.13 7 06.07-13.07.13 7 13.07-20.07.13 7 20.07-27.07.13 7 27.07-03.08.13 7 03.08-10.08.13 7 10.08-17.08.13 7 17.08-24.08.13 7 24.08-31.08.13 7 31.08-07.09.13 7 07.09-14.09.13 7 14.09-21.09.13 7 21 09 28 09 13 7 Вилата LITHEA HOUSE се наоѓа на сама плажа и располага со 1/2+1 студија и четворокреветни апартмани со комплетно

опремена кујна, купатило. тераса, ТВ и клима уред. Во цената е вклучено користење на клима уредот. За секој апартман следува еден чадор и две лежалки за на плажа. НАПОМЕНА:- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз. - Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања. - Во трокреветно студио две лица плаќаат полн износ, третото лице се сместува бесплатно, и плаќа само за превоз. - Во четворокреветен и дуплекс апартман (ИПОКАМПОС, МАРИЈА И АРИС) две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лице се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз. - Сместувањето во студијата / апартманите е после 14.00 часот, а напуштање на истите е последниот ден до 09.00 часот по локално време.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

ФУРКА

ТЕРМИН

НОЌИ

ESTIA 1/3 STD

www.putnikaltaturs.com.mk

KRISTINA 1/3 STD

FLEGOS 1/4 APP

69 79 59 79 89 69 89 109 79 99 119 89 119 139 109 139 159 129 300 280 230 320 300 250 340 330 280 350 380 320 350 380 320 350 380 320 350 380 320 330 340 280 310 290 250 139 139 129 129 119 109 99 99 89 79Сите студија 69 модерни студија со79можност за трето легло. Хотел ESTIA – се наоѓа на 100 м од плажа. Поседува 20 двокреветни 18.05-25.05.13 25.05-01.06.13 01.06-08.06.13 08.06-15.06.13 15.06-22.06.13 22.06-29.06.13 29.06-06.07.13 06.07-13.07.13 13.07-20.07.13 20.07-27.07.13 27.07-03.08.13 03.08-10.08.13 10.08-17.08.13 17.08-24.08.13 24.08-31.08.13 31.08-07.09.13 07.09-14.09.13 14.09-21.09.13

7* 7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7*

имаат комплетно опремена кујна, купатило, ТВ, балкон, WiFi . Хотелот има базен. Вилата KRISTINA се наоѓа на 15м од прекрасната песочна плажа и располага со трокреветни студија со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима вклучена во цената. Студијата на горните катови имаат тераса а за студијата на приземје има прекрасно уреден двор. Вилата FLEGOS е дел од комплексот во форма на поврзани хациенди во близина на градскиот плоштад, шеталиштето и плажата. Располага со четворокреветни апартмани опремени со комплетно опремена мини кујна, купатило, ТВ и клима. НАПОМЕНА:Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. Во трокреветно студио две лица плаќаат полн износ, третото лице плаќа само за превоз. Во четворокреветен апартман (ФЛЕГОС) две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лице плаќаат само за превоз. Сместувањето во студијата / апартманите е после 14.00 часот, а напуштање е до 09.00 часот по локално време. АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ :Автобускиот превоз е со високотуристички автобуси. Состанок на групата е во 04.45 на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин. Поаѓањето е во 05.00 часот. Климатизацијата во автобусите во текот на летните месеци дава температура што одговара , а со тоа патувањето е комфорно. По пристигнувањето на автобусот во летувалиштето, поради ограничените услови за маневрирање, тесните улици и сообраќајните прописи, автобусот ќе се паркира што е можно поблиску досместувачкиот објект. На организаторот не е обврска да го обезбеди превозот или преносот на багажот од/до местото на паркирање на автобусот од/до објектите на сместување.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Неа Мармарас Хотел DIRE

Неа Мармарас, гратче во кое живеат околу 3.000 жители во текот на целата година, чија главна дејност е туризмот, во текот на летната сезона е посетено од околу 20.000 туристи. Сместено на средината на вториот крак, Ситонија, од западната страна, кон првиот крак. Освен со туризмот, мештаните на гратчето се занимаваат со земјоделие (маслинки, вино, мед) и риболов. Од Солун е оддалечен 123 км., додека од македонската граница 201км. Поради неговата ридеста површина го препорачуваме на љубителите на долги прошетки и богата природа.

Апарт/ хотелот “Dire” е сместен на извонредна локација во строгиот центар на градот, на пристаништето, веднаш до прекрасната, малечка црква. На приземјето е сместена рецепцијата, ресторан и кафе-бар, како и детски дел (мала игротека). Собите се сосем нови, секоја со комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред, бесплатен интернет и тераса.Најблиската, градска плажа е лоцирана на околу 10. минути од објектот, кон Порто Карас.

Апарт/ хотел “Dire” - Неа Мармарас (вонсезонски цени) Термин

12.5

19.5

26.5

2.6

9.6

16.6

23.6

1.9

8.9

15.9

22.9

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

55

65

75

95

115

125

135

135

125

115

95

3. и 4.лице

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Апарт/ хотел “Dire” - Неа Мармарас (сезонски цени) Термин

30.6

7.7

14.7

21.7

28.7

4.8

11.8

18.8

25.8

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2 брдо

240

260

280

295

295

295

295

295

260

1/2 море

250

275

310

325

325

325

325

325

275

1/3 море

315

335

370

390

390

390

390

390

335

1/2+2 море

365

390

430

455

455

455

455

455

390

Напомени и услови: Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд Вонсезонските цени се по лице со вклучен автобуски превоз За аранжман со сопствен превоз (вонсезона), кај првите 2 лица од цената се одбиваат по 10 евра Сезонските цени се дадени за наем на цело студио/ апартман Максимум дозволен број на лица над бројот на кревети во студио/ апартман е едно дете до 6 години Сите попусти за деца или трето лице важат при сместување на минимун 2 возрасни лица во студио/ соба Автобуски превоз по лице: Возрасни 35 евра Деца до 12 години 25 евра Деца до 2 години бесплатно (без седиште) Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата За целосни уплати најдоцна до 24 април има попуст од 10% на цените Тимот на “Игуана” од Скопје, Гостивар и Куманово ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

НИКИТИ

хотел NIKOS

Никити се наоѓа на западниот брег на вториот крак, оддалечено 102 км. од Солун и 198 км. од македонската граница. Иако го посетуваат многу одамна, вистински туристички бум Никити доживува во осумдесетите години од минатиот век. Обалата се простира долж целото гратче, околу 3 км која е полна со таверни и кафе барови. Студијата/ апартманите “Nikos” се оддалечени 30-40м. од прекрасната песочна плажа, во собите има комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.

Апартмани “Nikos” - Никити (вонсезонски цени) Термин

5.5

12.5

19.5

26.5

2.6

9.6

16.6

23.6

1.9

8.9

15.9

22.9

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

/

55

65

75

95

115

125

135

135

125

115

95

3. лице

/

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Апартмани “Nikos” - Никити (сезонски цени) Термин

30.6

7.7

14.7

21.7

28.7

4.8

11.8

18.8

25.8

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

250

275

310

325

325

325

325

325

275

1/3

315

335

370

390

390

390

390

390

335

1/4

350

365

405

425

425

425

425

425

350

1/4 апп.

365

390

430

455

455

455

455

455

390

Напомени и услови: Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд Вонсезонските цени се по лице со вклучен автобуски превоз За аранжман со сопствен превоз (вонсезона), кај првите 2 лица од цената се одбиваат по 10 евра Сезонските цени се дадени за наем на цело студио/ апартман Максимум дозволен број на лица над бројот на кревети во студио/ апартман е едно дете до 6 години Сите попусти за деца или трето лице важат при сместување на минимун 2 возрасни лица во студио/ соба Автобуски превоз по лице: Возрасни 35 евра Деца до 12 години 25 евра Деца до 2 години бесплатно (без седиште) Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата За целосни уплати најдоцна до 24 април има попуст од 10% на цените Тимот на “Игуана” од Скопје, Гостивар и Куманово ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

САРТИ хотел КOSMAS Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница. И покрај тоа што Сарти е навистина мало место, истото е полно со многу хотели и апартмани за сместување. Во негова близина, на само (околу) 500м. се наоѓа манастирот Xenofontos изграден 1867 год. Од Сарти се организираат еднодневни посети, крстарења до планината Атос.

Студијата/ апартмани “Kosmas” се лоцирани централно во Сарти, на околу 100 м. оддалеченост од плажа, истите се стандардни, уредни и чисти, секоја соба има комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа), бесплатен интернет и тераса.

Апарт/ хотел “Kosmas” - Сарти (вонсезонски цени) Термин Ноќевања 1/2 3. и 4.лице

19.5 7 65 35

26.5

2.6

9.6

16.6

23.6

1.9

8.9

15.9

22.9

7

7

7

7

7

7

7

7

7

75

95

115

125

135

135

125

115

95

35

35

35

35

35

35

35

35

35


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Апарт/ хотел “Kosmas” - Сарти (сезонски цени) Термин

30.6

7.7

14.7

21.7

28.7

4.8

11.8

18.8

25.8

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

195

210

250

265

265

265

265

265

210

270

285

305

320

320

320

320

320

270

1/3

300

315

335

355

355

355

355

355

300

1/2+2

350

365

405

425

425

425

425

425

350

1/2 стандард

Напомени и услови: Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд Вонсезонските цени се по лице со вклучен автобуски превоз За аранжман со сопствен превоз (вонсезона), кај првите 2 лица од цената се одбиваат по 10 евра Сезонските цени се дадени за наем на цело студио/ апартман Максимум дозволен број на лица над бројот на кревети во студио/ апартман е едно дете до 6 години Сите попусти за деца или трето лице важат при сместување на минимун 2 возрасни лица во студио/ соба Автобуски превоз по лице: Возрасни 35 евра Деца до 12 години 25 евра Деца до 2 години бесплатно (без седиште) Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата За целосни уплати најдоцна до 24 април има попуст од 10% на цените Тимот на “Игуана” од Скопје, Гостивар и Куманово ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

САРТИ Хотел SARTI BEACH

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница. И покрај тоа што Сарти е навистина мало место, истото е полно со многу хотели и апартмани за сместување. Во негова близина, на само (околу) 500м. се наоѓа манастирот Xenofontos изграден 1867 год. Од Сарти се организираат еднодневни посети, крстарења до планината Атос.

Хотелот “Sarti Beach” е во сместен во првиот ред на плажата кон рајот на Сарти. Објектот има базен и кафе-бар. Сместувањето е во бунгалови, на приземје. Собите се со комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.

Апартмани “Sarti beach” - Сарти (вонсезонски цени) Термин

19.5

26.5

2.6

9.6

16.6

23.6

1.9

8.9

15.9

22.9

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

65

75

85

105

115

125

125

115

105

85

3. и 4.лице

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Апартмани “Sarti beach” - Сарти (сезонски цени) Термин

30.6

7.7

14.7

21.7

28.7

4.8

11.8

18.8

25.8

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/4

320

340

370

400

400

400

400

400

340

Напомени и услови: Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд Вонсезонските цени се по лице со вклучен автобуски превоз За аранжман со сопствен превоз (вонсезона), кај првите 2 лица од цената се одбиваат по 10 евра Сезонските цени се дадени за наем на цело студио/ апартман Максимум дозволен број на лица над бројот на кревети во студио/ апартман е едно дете до 6 години Сите попусти за деца или трето лице важат при сместување на минимун 2 возрасни лица во студио/ соба Автобуски превоз по лице: Возрасни 35 евра Деца до 12 години 25 евра Деца до 2 години бесплатно (без седиште) Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата За целосни уплати најдоцна до 24 април има попуст од 10% на цените Тимот на “Игуана” од Скопје, Гостивар и Куманово ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ТОРОНИ Хотел SAKIS

Торони е селце кое се наоѓа југозападно на вториот крак Ситонија. Оддалечено е 142 км. од Солун и 222 км. од македонската граница. Главно луѓето се занимаваат со туризам, риболов, земјоделие. Во самото селце живеат околу 250 луѓе, а во областа Торонеос околу 4.000. Последните години ова мало туристичко место се развива и прераснува во вистинска летна, туристичка дестинација. Има прекрасна вегетација, кристално чисто море и песочна плажа.

Студијата/ апартмани “Sakis” се лоцирани на само 20-30м. од плажа, истите се стандардни, уредни и чисти, секоја соба има комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа), бесплатен интернет и тераса.

Апартмани “Sakis” - Торони (вонсезонски цени) Термин

5.5

12.5

19.5

26.5

2.6

9.6

16.6

23.6

1.9

8.9

15.9

22.9

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

/

55

65

75

95

115

125

135

135

125

115

95

3. и 4.лице

/

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Апартмани “Sakis” - Торони (сезонски цени) Термин

30.6

7.7

14.7

21.7

28.7

4.8

11.8

18.8

25.8

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

270

285

305

320

320

320

320

320

270

1/3

300

315

335

355

355

355

355

355

300

1/4

350

365

405

425

425

425

425

425

350

Напомени и услови: Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд Вонсезонските цени се по лице со вклучен автобуски превоз Сезонските цени се дадени за наем на цело студио/ апартман Максимум дозволен број на лица над бројот на кревети во студио/ апартман е едно дете до 6 години Сите попусти за деца или трето лице важат при сместување на минимун 2 возрасни лица во студио/ соба Автобуски превоз по лице: Возрасни 35 евра Деца до 12 години 25 евра Деца до 2 години бесплатно (без седиште) Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата За целосни уплати најдоцна до 24 април има попуст од 10% на цените Тимот на “Игуана” од Скопје, Гостивар и Куманово ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

.

KRF - Kavos За уплата до 31 Maj 7% ПОПУСТ KRF vo srceto na Jonskoto More pome|u Italijanskoto kopno na zapad i Gr~koto na istok se protega Jonskiot arhipelag pretstaven so nekolku pogolemi i pomali ostrovi. Najseveren ostrov vo arhipelagot e najposeteniot ostrov Krf so glavniot grad Kerkira. Dominantna vegetacija na ostrovot se ~etinarite i maslinovite stebla, po {to Krf se narekuva i "Zelen ostrov". Osven po `ivopisnata priroda, iskonskoto minato i qubeznite doma}ini Krf e poznat i po svoite peso~ni pla`i. KAVOS e malo no atraktivno grad~e za odmor i zabava. Se nao\a vo ju`niot del na ostrovot i odale~en 40 km od glavniot grad Kerkira. Izobiluva so diskoteki, barovi, restorani, taverni, supermarketi, peso~ni pla`i. Kavos e ~esta destinacija za mladata populacija i `ivee 24 ~asa vo tekot na letniot period poradi [to se narekuva Gr~ka Ibica VILA MARILENA III e locirana na sama pla`a i na okolu 250m do centarot na Kavos. Raspolaga so dvokrevetni studija na prizemje i na prv kat, kako i ~etvorokrevetni apartmani na vtor kat (so dve spalni koi ne se odvoeni so vrata). Site sobi imaat balkon i klima ured (dopolnitelno se naplatuva), mini kujna ([poret so gr ejni tela, fri`ider, komplet pribor) i bawa so tu{. Gostite od vilata mo`at da go koristat bazenot i barot vo MARILENA .

MARILENA III

MARILENA III

VILA ENTONI e locirana vo centarot na Kavos na okolu 300 m do pla`a. Raspolaga so dvokrevetni studija na prizemje i na prv sprat. Site sobi imaat balkon, mini kujna ([pored so grejni tela, fri`ider, komplet pribor) i bawa so tu{.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

ANTHONY’S Termini i Broj на no}evawa

www.putnikaltaturs.com.mk

ANTHONY’S ENTONI I STUDIO

1/2

MARILENA III STUDIO Додатен кревет

1/2

Додатен кревет

MARILENA III 1 / 4 APP Мин. 3 Лица По Лице

4то Лице

25.05-01.06*

7

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

01.06-10.06

9

Last Minute 89

Гратис

Last Minute 89

Гратис

Last Minute 89

Гратис

10.06-19.06

9

134

Гратис

149

Гратис

149

Гратис

19.06-28.06

9

164

Гратис

179

Гратис

179

Гратис

28.06-07.07

9

204

Гратис

219

Гратис

219

Гратис

07.07-16.07

9

214

Гратис

229

Гратис

229

Гратис

16.07-25.07

9

214

Гратис

229

Гратис

229

Гратис

25.07-03.08

9

214

Гратис

229

Гратис

229

Гратис

03.08-12.08

9

204

Гратис

219

Гратис

219

Гратис

12.08-21.08

9

194

Гратис

209

Гратис

209

Гратис

21.08-30.08

9

174

Гратис

189

Гратис

189

Гратис

30.08-08.09

9

134

Гратис

149

Гратис

149

Гратис

08.09-17.09

9

114

Гратис

129

Гратис

132

Гратис

17.09-24.09*

9

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Za uplata do 31 Maj 7 % POPUST POPUSTOT NE VA@I ZA TERMINITE NA LAST MINUTE Ø Cenite se izrazeni vo evra, a pla]aweto e vo denarska protivvrednost po kurs 61.8 mkd. Ø Cenite se dadeni po lice za 7 i 9 no]evawa so vklu~en avtobuski prevoz i karta za traekt; Ø Vo smenite ozna~eni so * smestuvaweto e gratis se napla] a samo avtobuski prevoz so karta za traekt 70 eur / 4.326 mkd (popustot ne va`i za ovie termini)


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Ø Doplata za koristewe na klima ured 5 eur. po den Ø Zado`itelno patniko osiguruvawe 5 eur/ 309 mkd za lica do 65 god Ø Treto lice vo Vila ENTONI besplatno, pla]a samo prevoz Ø ^etvrto lice vo 1/4 apartman besplatno, pla]a samo prevoz Ø Cena za prevoz za dete od 02-12 god 55 eur / 3.399 mkd, dete do 02 god-besplatno (bez sedi[te) Ø Za paket aran`mani od 9 no]i so sopstven prevoz se odbiva 25 eur od vkupnata cena po lice NAPOMENA: Ø Koristeweto na sobite zapo~nuva prviot den od 14:00-po lokalno vreme , a se napu[ taat vo 09:30-po lokalno vreme posledniot den! Ø Za higienata vo sobite za vreme na prestojot se gri`at samite gosti, site nastanati [teti za vreme na prestojot se na tovar na patnicite! Poa\awe od Skopje-Avtobuska Stanica, eden den pred navedenite datumi vo 22:00~. Vra]awe posledniot den vo popladnevnite ~asovi ! VA@NA NAPOMENA: Ø Za ova patuvawe potreben e validen biometriski paso[ i bel list (viza ne e potrebna); ne se potrebni posebni vakcini Ø Za rezervacija zadol`itelna uplata na avans od 30% od vkupniot iznos, celosna doplata 7 dena pred patuvawe Ø Programata e lektorirana od lektor Ana Ba~varovska Ø Za ovoj aran`man va`at op[ tite uslovi na patuvawe na SKTM


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

.

ЛЕФКАДА Лефкада (грчки: Λευκάδα) Грција. Островот е поврзан со копното со автопат и висечки мост, а е најпознат во светот по прекрасните плажи од кои застанува здивот. Лефкада е прилично голем остров. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка на островот е планината Ставрота, која се наоѓа на средината на копнената маса и се издига до 1.158 метри надморска височина. Од Лефкада редовно сообраќаат фериботи до Кефалонија, Итака и Меганиси. Главниот град на островот, а воедно и административен центар на целата област е истоимениот град, Лефкада, којшто се наоѓа на северно-источниот дел од островот, на точката каде што јонскиот остров се поврзува со копнениот дел од Грција и на приближно 20 минути возење со автомобил од националниот аеродром Актион. Митот за Сафо и нејзиното самоубиство на ’ртот Лефкатас се поврзува со други митови, кои го врзуваат овој остров со други приказни за божицата на љубовта, Афродита, како и Одисеј, јунакот на хомеровата „Одисеја“. Повеќе археолози тврдат дека прототипот за легендарниот роден град на Одисеј, Итака, се наоѓа на Лефкада, недалеку од селото Нидри, на јужниот брег. Најиндикативната информација од ремек-делото на Хомер е стихот во кој се вели дека до островот можело да се стигне пеш, што е точно за Лефкада, бидејќи во минатото, всушност не се работело за остров, туку за полуостров, сè до 7. век п.н.е. кога Коринтќаните ископале проток на источниот брег, од безбедносни причини. Хотел “Apolo” лоциран на самата плажа во Василики, сите соби се со поглед на море. Објектот има сопствен базен. Собите се опремени со сопствен тоалет, ТВ, мал фрижидер, клима уред и тераса. Термин

20.5

29.5

7.6

16.6

25.6

4.7

13.7

22.7

31.7

9.8

18.8

27.8

5.9

14.9

Ноќевања

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

Услуга

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

1/2

195

205

215

249

259

269

279

319

319

319

279

269

259

229

Вила “Ilios” се наоѓа веднаш до хотел “Apolo”, на самата плажа во Василики. Располага со трокреветни студија, сите имаат, страничен и директен поглед на море. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, кујна, клима уред (во цената) и тераса.

Вила “Takis” се наоѓа од спротивната страна на селцето, на градската плажа, оддалечен 80-100м. од истата. Располага со 3/2 и 3/3 студија, сите со поглед на море и еден апартман. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, кујна, клима уред (во цената) и тераса.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Термин

16.6

25.6

4.7

13.7

22.7

31.7

9.8

18.8

27.8

5.9

14.9

Ноќевања

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

1/2

169

179

189

229

249

249

249

229

189

179

169

Хотел “ Pegasos” се наоѓа во прекрасното мало место Никијана, на 20 м. од плажата Лимни. Сите соби имаат поглед на море, истите се опремени со сопствен тоалет, ТВ, фен, клима уред и тераса. Термин

20.05 29.05 07.06 16.6 25.6

4.7

13.7 22.7 31.7

9.8

18.8 27.8

5.9

14.9

Ноќевања

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

Услуга

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

ПП

1/2

205

215

225

259

269

279

289

329

329

329

289

279

269

239

Напомени и услови за хотел “Apolo” и "Pegasos": Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд Пакет аранжман, 9 полупансиони и автобуски превоз по лице ПП (полупансион: појадок шведска маса, вечера мени-избор од три главни јадења) Прво дете до 12 години гратис на стандардно легло (плаќа само превоз) Второ дете до 6 години гратис (спие заедно со прво дете до 12 год.) Второ дете од 6 - 12 години добива попуст од 50% Трето возрасно лице добива попуст од 20% За аранжман со сопствен превоз се одбива 25 евра од цената, за деца до 12 години 15 евра Сите попусти за деца или трето лице важат при сместување на минимун 2 возрасни лица во студио/ соба Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата Напомени и услови за вили “Ilios и Takis”: Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд Пакет аранжман, 9 ноќевања и автобуски превоз по лице Трето и четврто лице гратис (стандардно легло), плаќа само превоз: возрасен 50 евра, дете до 12 години 35 евра За аранжман со сопствен превоз се одбива 25 евра од цената Сите попусти за деца или трето лице важат при сместување на минимун 2 возрасни лица во студио/ соба Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ПАРГА Вила РИНА се наоѓа во центарот на Парга. Располага со двокреветни студиа, со можност за дополнително легло. Студиа се на први кат, секое со комплет опремена мини кујна, бања, ТВ, балкон, клима која се доплаќа 4евра на ден. Вила КРИСА & ТЕО се наоѓа на самиот влез во градот Парга, располага со трокреветни и четирикреветни комотни студиа со редовни легла, како и со дуплекс апартмани каде секоја соба има сопствена бања и кујна која е задничка. Секое студио со комплет опремена кујна, ТВ, балкон, бања, клима во цена и WiFi. Вила ДОКОС се наоѓа на самиот влез во Парга, располага со двокреветни студиа со можност за долопнително легло. Секое студио со комплет опремена кујна, ТВ, балкон, бања, клима со доплата.

*** ПАКЕТ АРАНЖМАН*** Тeрмин и Ноќе вање

20.05

27.05

03.06

12.06

21.06

30.06

09.07

18.07

27.07

05.08

14.08

23.08

01.09

10.09

19.09

26.09

7

7

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

7

7

170

139

85

80

175

144

95

90

170

139

85

80

175

144

95

90

160

129

85

80

165

139

95

90

170

144

95

90

220

190

105

100

Вила РИНА – ЦЕНА за пакет аранжман по особа за 7 или 9 ноќевања и превоз 1/2 75 75 139 150 165 170 209 229 239 239 229 209 стд. 1/2 85 85 144 155 170 175 219 239 245 245 239 219 +1 стд. Вила ДОКОС – ЦЕНА за наем на студио за 7 или 9 ноќевања со сопствен превоз 1/2 75 75 139 150 165 170 209 229 239 239 229 209 стд. 1/2 85 85 144 155 170 175 219 239 245 245 239 219 + 1 стд. Вила КРИСА & ТЕО – ЦЕНА за пакет аранжман по особа за 7 или 9 ноќевања и превоз 1/2 75 75 139 150 165 170 209 219 229 229 219 209 стд. 1/3 85 85 144 155 170 175 219 229 239 239 229 219 стд. 1/4 90 90 155 165 175 185 229 239 245 245 239 229 стд. 109 109 159 179 210 230 280 309 319 319 309 280 ¼

дуплекс


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

*** СОПСТВЕН ПРЕВОЗ***

Терм 20.05 27.05 ини: 7 7 Ноќе вање

03.06

12.06

21.06

09.07

18.07

27.07

05.08

14.08

23.08

01.09

10. 09

19. 09

26. 09

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

7

7

350

310

240

200

110

100

370

330

250

210

120

110

Вила РИНА - ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН ЗА 7 И 9 НОЌЕВАЊА 1/2 110 110 180 200 235 310 350 360 360 стд. 1/2 + 120 120 190 210 250 330 370 370 370 1 стд. Вила ДОКОС - ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН ЗА 7 И 9 НОЌЕВАЊА

1/2 стд. 1/2 + 1 стд.

110

110

180

200

235

310

350

360

360

350

310

240

200

110

100

120

120

190

210

250

330

370

370

370

370

330

250

210

120

110

Вила КРИСА & ТЕО - ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН ЗА 7 И 9 НОЌЕВАЊА

1/2 стд. 1/3 стд. 1/4 стд. 1/4ду плекс

110

110

180

200

235

310

350

360

360

350

310

240

200

110

100

120

120

190

210

250

330

370

370

370

370

330

250

210

120

110

120

120

190

230

260

340

400

400

400

400

340

260

220

120

110

170

170

240

270

320

430

500

580

500

430

360

270

170

150

Напомени:

580

- Термините во табелата се денови на поаѓање, состанок на група во 01:00 часот на Дрводекор, поаѓање во 01:30 часот. - Цените се однесуваат за минимум 2 лица во студио / апартман. - Во 1/4 дуплекс 2 плаќаат, 2 одат гратис, со доплата само за превоз од по 40 евра - Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62 MKD) - Трето возрасно лице, на дополнителен кревет - бесплатно (доплата за превоз 40€) - Деца од 2 до 12 год, на дополнителен кревет - бесплатно (доплата за превоз 28€) - Дете до 2 год (без седиште) – бесплатно - Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица - Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител - Доплата за појадок 5 евра,а за ручек или вечера 11 евра на ден по лице - Само превоз: 40 € возрасни, деца 2-12год, 28 €  Задолжително патничко осигурување  За оваапрограма важат општите услови на патување на СКТМ.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ЛЕТО 2013 Парга Вилата се наоѓа во центарот на Парга, во состав на студијата има комплет опремена кујна, пријатно комфорни студија, во дворот на вилата има сопствен базен....

Вила АПОСТОЛИС - Парга термини 21.05-28.05 28.05-04.06 04.06-11.06 11.06-18.06 18.06-25.06 25.06-02.07 02.07-11.07 11.07-20.07 20.07-29.07 29.07-07.08 07.08-16.08 16.08-25.08 25.08-01.09 01.09-08.09 08.09-15.09 15.09-22.09

ноќевања 7 7 7 7 7 7 9 9 9 9 9 9 7 7 7 7

DBL studio (2 лица) 77 77 99 120 135 160 225 245 245 245 245 235 160 120 88 77

DBL+1 studio (3 лица) 88 88 120 135 160 180 245 255 255 255 255 245 170 135 99 88

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 или 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, во € за уплата исклучиво во мкд по курс 62 ден/ €. ГРАТИС трето лице во студио - плаќа само превоз возрасен 45 € деца 2-12 години 30 €

НАПОМЕНА ЗА СМЕСТУВАЊЕТО ВО СТУДИАТА/АПП.:

Дозволено е сместување на одоби према капацитетот на студио (број на кревети), освен 1 дете до 6 години во кревет со родител. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. За сопствен превоз попуст- 15 € од цената по особа. Во цената на аранжманите НЕ Е вклучено користењето на клима уредот и се договара-наплака на лице место. Сместување во собите е по 13 ч. А напуштање на студијата е до 10 ч. локално време.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ЛЕТО 2013 Парга Вилата се наоѓа центарот и во непосредна близина на вила АПОСТОЛИС. Студијата се со комплетно опремена кујна, WC, TV, A/C (чие користење се доплаќа на лице место на ден) и комфорни тераси со поглед на море.

Вила ЏОВАНИ - Парга термини 21.05-28.05 28.05-04.06 04.06-11.06 11.06-18.06 18.06-25.06 25.06-02.07 02.07-11.07 11.07-20.07 20.07-29.07 29.07-07.08 07.08-16.08 16.08-25.08 25.08-01.09 01.09-08.09 08.09-15.09 15.09-22.09

ноќевања 7 7 7 7 7 7 9 9 9 9 9 9 7 7 7 7

DBL studio (2 лица) 77 77 99 120 135 160 225 245 245 245 245 235 160 120 88 77

DBL+1 studio (3 лица) 88 88 120 135 160 180 245 255 255 255 255 245 170 135 99 88

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 или 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, во € за уплата исклучиво во мкд по курс 62 ден/ €. ГРАТИС трето лице во студио - плаќа само превоз возрасен 45 € деца 2-12 години 30 €

НАПОМЕНА ЗА СМЕСТУВАЊЕТО ВО СТУДИАТА/АПП.:

Дозволено е сместување на одоби према капацитетот на студио (број на кревети), освен 1 дете до 6 години во кревет со родител. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. За сопствен превоз попуст- 15 € од цената по особа. Во цената на аранжманите НЕ Е вклучено користењето на клима уредот и се договара-наплака на лице место. Сместување во собите е по 13 ч. А напуштање на студијата е до 10 ч. локално време.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

.

СКИАТОС За термините: 29.06.2013 и сите останати термини до крај на сезоната ПОПУСТ а за комплетни уплати до 30.04.2013

-10%

На само 400км. оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров – Скиатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос со површина од 50 км2 и преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Агиа Параскеви, Трулос, Кукунариес, Банана Бич, Дијамант Бич, Лалариа-бела камена плажа и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите. Вила ДЕСПО Лоцирана во Трулос на оддалеченост од само 200 метри од плажа располага со 1/2,1/3 студија и 1/4+1 апартман сите климатизирани, опремени со ТВ, мини кујна, купатило и тераса. Вилата има и базен достапен за гостите. Вила ОЛИМПИА Лоцирана во Кукунариес на оддалеченост 500 метри од плажа располага со 1/2 и 1/3 студија и апартмани сите климатизирани, опремени со ТВ, мини кујна, балкони и простран двор, сместени во борова шума.

Термин ноќевање ДЕСПО ОЛИМПИА ЛАБРОС

01.06 10.06 19.06 29.06 08.07 17.07 27.07 05.08 14.08 24.08 02.09 11.09 22.09 01.10 9н 9н 10н 9н 9н 10н 9н 9н 10н 9н 9н 11н 9н 9н 99€ 119€ 149€ 179€ 229€ 279€ 279€ 289€ 279€ 219€ 179€ 149€ 99€ 89€ 99€ 129€ 159€ 179€ 229€ 289€ 289€ 299€ 289€ 219€ 179€ 159€ 99€ 89€ 99€ 129€ 159€ 179€ 229€ 289€ 289€ 299€ 289€ 219€ 179€ 159€ 99€ 89€

НАПОМЕНИ:

*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9,10 или 11 ноќевања со вклученавтобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште) за минимум 2 лица. Одржување на хигиената и Wi-Fi интернет е вклучено во цената. Користење на клима уред вио двете вили се доплаќа 5 евра на ден. *Состанок на групата на паркингот спроти цветен пазар-Аутомакедонија во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот. Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62,00ден. Трето и четврто лице добиваат 20% попуст на редовно легло Четврто лице на дополнителен кревет 30% попуст Прво и второ дете од 02-12 год. добива 40% попуст на трето и четврто легло Дете до 2 год. плаќа 5.000 ден. (само превоз) *Сите попусти за деца, трето и четврто лице важат при сместување со две возрасни лица. Само автобуски превоз 110 еур за возрасни, 80 еур за деца до 12 год. За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Вила ДЕСПО - Трулос

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Стд бр.1 (1/3) Студиото располага со три поединечни кревети,плакар за гардероба, клима, тв, во состав на студиото е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, стандардно купатило и вц. Пред влезот на студиото има тераса со маса и столици. Стд. бр.2 (1/3)Студиото располага со три поединечни кревети, плакар за гардероба, клима, тв, во состав на студиото е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, стандардно купатило и вц. Пред влезот на студиото има тераса со маса и столици. Стд бр.3 (1/3) Студиото располага со три поединечни кревети, плакар за гардероба, клима, тв, во состав на студиото е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, стандардно купатило и вц. Пред влезот на студиото има тераса со маса и столици. Стд бр.4 (1/3) +1 дополнителен. Студиото располага со три поединечни кревети и дополнителен кревет,плакар за гардероба, клима, тв,во состав на студиото е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,стандардно купатило и вц.Пред влезот на студиото има тераса со маса и столици. Стд бр.5 ( 1/3) Студиото располага со три поединечни кревети,плакар за гардероба, клима, тв,во состав на студиото е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,стандардно купатило и вц.Пред влезот на студиото има тераса со маса и столици. Стд бр.6 (трокреветно 1/3)Студиото располага со три поединечни кревети, плакар за гардероба, клима, тв, во состав на студиото е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, стандардно купатило и вц. Пред влезот на студиото има тераса со маса и столици. Стд бр.7 (1/2) Студиото располага со два поединечни кревети,плакар за гардероба, клима, тв, во состав на студиото е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, стандардно купатило и вц. Пред влезот на студиото има тераса со маса и столици. Апп бр.8 (1/4 +1 дополнителен) Апартманот е составен од три простории.Во едната просторија има два поединечни кревети и еден дополнителен кревет, клима, тв, плакар за гардероба, во склоп на апартманот се наоѓа кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар.Втората просторија има два поединечни кревети и клима.И од првата и од втората просторија се излегува на голема тераса со маса и столици. Апартманот располага со кмфорно купатило и вц. Стд бр.9 (1/2) Студиото располага со два поединечни кревети,плакар за гардероба, клима, тв, во состав на студиото е кујаната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,стандардно купатило и вц. Пред влезот на студиото има тераса со маса и столици.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Вила Олимпија – Кукунариес

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Стд бр.1 (1/2) Во едната просторија има два поединечни кревети, клима, тв, плакар за гардероба, кујната опремена со кујнски инвентар и одвоена од просторијата за спиење, прострaна тераса со маса и столици, стандардно купатило. Стд бр.2 (1/2) Во едната просторија има два поединечни кревети, клима, тв, плакар за гардероба, кујната опремена со кујнски инвентар и одвоена од просторијата за спиење, прострaна тераса со маса и столици, стандардно купатило. Стд бр.3 (1/3) Во едната просторија се наоѓаат три поединечни кревети, клима, тв, плакар за гардероба, кујната опремена со кујнски инвентар и одвоена од просторијата за спиење, прострaна тераса со маса и столици, стандардно купатило. Стд бр.4 (1/3) Во едната просторија има три поединечни кревети, клима, тв, плакар за гардероба, во целина на првата просторија е кујната која е издвоена со мало ѕидче и е опремена со кујнски инвентар, прострaна тераса со маса и столици, стандардно купатило Стд бр.5 (1/2) Во едната просториа има дупол- француски кревет,клима,тв,плакар за гардероба, во целина на првата просторија е кујната која е издвоена со мало ѕидче и е опремена со кујнски инвентар,прострaна тераса со маса и столици,стандардно купатило. Стд бр.6 (1/2) Во едната просторија има два поединечни кревети, клима, тв, плакар за гардероба, кујната опремена со кујнски инвентар и одвоена од просторијата за спиење, прострaна тераса со маса и столици,стандардно купатило. Стд бр.7 (1/2) Во едната просторија има два поединечни кревети, клима, тв, плакар за гардероба, кујната опремена со кујнски инвентар и одвоена од просторијата за спиење, просторна тераса со маса и столици, стандардно купатило.

Вила Лаброс - Кокунариес

Апартман бр.2 (1/3) – високо приземје. Во едната просторија има три поединечни кревети, клима, тв, плакар за гардероба, кујната опремена со кујнски инвентар и одвоена од просторијата за спиење, тераса со маса и столици, стандардно купатило. Апартман бр.5 (1/3) – 1 кат Во едната просторија има три поединечни кревети, клима, тв,плакар за гардероба,кујната опремена со кујнски инвентар и одвоена од просторијата за спиење,тераса со маса и столици, стандардно купатило. Апартман бр.7 (1/3) – високо приземје Во едната просторија се наоѓаат три поединечни кревети,клима,тв,плакар за гардероба,кујната опремена со кујнски инвентар и одвоена од просторијата за спиење, тераса со маса и столици,стандардно купатило.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ТАСОС – ЗЕЛЕНИОТ ДИЈАМАНТ

Тасос е најсеверниот вегетација популарно е многубројните скриени шума ќе ве воодушеви локалното население.

остров во Егејскиот архипелаг, кој поради својата раскошна убавина и бујна наречен „зелениот дијамант“. Убавината на Тасос е во кристално чистото море, заливи, плажи и археолошки наоѓалишта. Ова зелено острово прекриено со со своите природни убавини, смарагдно зеленото море и гостопримловоста на

ВИЛА „ALBATROS“ – Лименас

Вилата Албатрос е една од најубавите вили во главниот град на Тасос – Лименас. Се наоѓа во мирниот дел на градот на 800 метри од центарот на градот и на две минути до модерно уредената плажа пред вилата. Располага со луксузни трокреветни студиа со три стандардни кревети и комплетно опремени кујни. Студиата кои се наоѓаат на приземје имаат сопствено дворче со тревна површина и поглед на море, а тие што се на првиот кат имаат комфорни тераси исто така страничен или директен поглед на море. Сите студиа имаат сопствено купатило,ТВ, клима уреди. Вилата има можност и за бесплатно користење на интернет. На 200 метри од вилата се наоѓа плажата Тарсанас која е исто така уредена и има повеќе содржини.

Напомена:

Период

Бр. на ноќевања

1/3 студио

1/4 апп со 1 една спална

Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – 24.05-31.05-13 7* 80 105 БЕСПЛАТНО )плаќа плплаќ) Смените без * се однесуваат на наем на цел 31.05-07.06.13 7* 105 115 апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз 07.06-14.06.13 7* 120 145 Цените за пакет аранжманите се однесуваат по 14.06-21.06.13 7* 140 160 лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 21.06-28.06.13 7* 150 175 2 лица во апартман (трето и четврто лице во апартман 28.06-07.07.13 9 380 450 БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра за 07.07-16.07.13 9 450 505 возрасен и 35 евра за дете 2-12 години) 16.07-25.07.13 9 470 520 Во цената на аранжманите не е вклучено 25.07-03.08.13 9 470 520 користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра 03.08-12.08.13 9 470 520 на ден по студио/апп) За хигиената во студијата/апартманите во текот на 12.08-21.08.13 9 470 520 престојот се грижат самите корисници 21.08-30.08.13 9 370 410 Во секое од студијата/апартманите има комплетно 30.08-06.09.13 7* 160 175 опремена кујна за онолку лица колку што има во 06.09-13.09.13 7* 135 165 студиото/апартманот Постелнината во апартманите/студијата се менува 13.09-20.09.13 7* 120 145 еднаш за време на престојот 20 09 27 09 13 7* 90 100 Сместување во студијата/апартманите е во 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 09 часот по локално време Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари. При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со *се намалува за 20€. Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува: возрасни: 50 € || деца од 2 до 12 години: 35 € || деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Хотелот се наоѓа на само 100 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. 1/3 студиа имаат 3 стандардни лега а 1/4 студиа имаат 4 стандардни легла. Сите студиа имаат големи тераси и се со поглед на море. Хотел Алое како и неколку други вили барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

Период

Бр. на ноќевања

1/3 студио

1/4 студио

24.05-31.05-13 31.05-07.06.13 07.06-14.06.13 14.06-21.06.13 21.06-28.06.13 28.06-07.07.13 07.07-16.07.13 16.07-25.07.13 25.07-03.08.13 03.08-12.08.13 12.08-21.08.13 21.08-30.08.13 30.08-06.09.13 06.09-13.09.13 13.09-20.09.13 20.09-27.09.13

7* 7* 7* 7* 7* 9 9 9 9 9 9 9 7* 7* 7* 7*

75 95 110 125 135 360 430 450 450 450 450 350 140 120 110 75

80 105 120 140 150 380 450 470 470 470 470 370 160 135 120 90

Напомена: Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќаат само превоз) Смените без * се однесуваат на наем на цел студио за 9 ноќевања без вклучен превоз Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот За хигиената во студијата во текот на престојот се грижат самите корисници Во секое од студијата има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот Сместување во студијата е во 14 часот по локално време а напуштање на студијата е во 09 часот по локално време Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари. При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€. Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува: • возрасни: 50 € • деца од 2 до 12 години: 35 € • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Хотел „IOANNIS“ – Golden Beach

Хотелот се наоѓа на 80 метри од најубавото место на Тасос –GOLDEN BEACH. Располага со 1/3+1 апартмани кои се комплетно опремени со кујна, микробранова печка, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената и 1/2 соби. Апартманите се наоѓаат на приземје и имаат сопствена тераса, се


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

состојат од две простории – спална соба со брачен кревет, комплетно опремена кујна и купатило, а во другата просторија има кауч на спуштање (може да го користи еден возрасен или две деца). Самиот хотел во својот состав има ресторан, посебна соба за појадок, базен, сеф, фитнес, игралиште за деца и паркинг. Прекрасно уредената градина, големиот базен и близината до плажа се голема предност на овој хотел. Сместувањето е идеално за фамилии со деца. Период Услуга: ноќевање

Бр. на ноќев ања

1/3+1 апп

24.05-31.05.13 31.05-07.06.13 07.06-14.06.13 14.06-21.06.13 21.06-28.06.13 28.06-07.07.13 07.07-16.07.13 16.07-25.07.13 25.07-03.08.13 03.08-12.08.13 12.08-21.08.13 21.08-30.08.13 30.08-06.09.13 06.09-13.09.13 13.09-20.09.13 20.09-27.09.13

7* 7* 7* 7* 7* 9 9 9 9 9 9 9 7* 7* 7* 7*

95 115 135 150 165 410 505 535 535 535 535 425 165 155 135 90

Напомена: Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќаат само превоз) Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра возрасен и 35 евра дете 2-12 години) Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот Сместување во студијата/апартманите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари. При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€. Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува: • возрасни: 50 € • деца од 2 до 12 години: 35 € • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште)

ВИЛА „MERY“ – Скала Сотира

Вилата се наоѓа на 170 метри од плажа, а во состав на вилата има и базен кој бесплатно можете да го користите. Сите соби располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ. Доплата за користење на клима уред во студиата 4€, во апартманите 5€ од ден. 1/2 студиа се опремени со брачен кревет, комплетно опремена кујна и купатило, 1/3 студија имаат еден брачен кревет, едно стандардно легло, комплетно опремена кујна и купатило, 1/4 апартманите се на две нивоа, на долниот спрат има комплетно опремена кујна со трпезарија, една одвоена спална соба со брачен кревет и купатило, на


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

горниот спрат има два одвоедни стандардни кревети. Сите соби располагаат со големи тераси, дел од нив имаат поглед на море а дел на планина. Оваа вила ја работиме веќе неколку години и имаме многу задоволни странки и е идеална за оние кои сакаат мирен одмор. Природата во околината и базенот Ви нудат дополнително уживање. Период

Бр. на ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апп

24.05-31.05-13 31.05-07.06.13 07.06-14.06.13 14.06-21.06.13 21.06-28.06.13 28.06-07.07.13 07.07-16.07.13 16.07-25.07.13 25.07-03.08.13 03.08-12.08.13 12.08-21.08.13 21.08-30.08.13 30.08-06.09.13 06.09-13.09.13 13.09-20.09.13 20.09-27.09.13

7* 7* 7* 7* 7* 9 9 9 9 9 9 9 7* 7* 7* 7*

65 80 100 105 120 300 380 420 420 420 420 400 130 115 110 80

70 85 105 110 125 320 400 440 440 440 440 420 135 120 115 85

95 115 135 150 165 400 505 525 525 525 525 435 175 145 125 95

Напомена: Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО) Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра возрасен и 35 евра дете 2-12 години) За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот Доплата за користење на клима уред: 4€ за студио; 5€ за цел апартман – на ден (2 клима уреди) Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот Сместување во студијата/апартманите е во 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 09 часот по локално време Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари. При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€. Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува: • возрасни: 50 € • деца од 2 до 12 години: 35 € • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО ( не користи седиште)

ВИЛА „SOFI“ – Pefkari

Вилата Sofi се наоѓа во Пефкари на 120 метри од прекрасната песочна плажа на Пефкари. Се наоѓа веднаш до хотелот Aleksandra Beach и на 10 минути пешки до Потос. Вилата располага со 1/2 и 1/4 апартмани. Во сите соби има клима уред, ТВ, сопствено купатило, тераси. Вилата има и можност и за бесплатно користење на интернет. Опкружена е со голема живописна градина и има сопствен паркинг.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

Период

Бр. на ноќевања

1/2 апп

1/4 апп

24.05-31.05-13 31.05-07.06.13 07.06-14.06.13 14.06-21.06.13 21.06-28.06.13 28.06-07.07.13 07.07-16.07.13 16.07-25.07.13 25.07-03.08.13 03.08-12.08.13 12.08-21.08.13 21.08-30.08.13 30.08-06.09.13 06.09-13.09.13 13.09-20.09.13 20 09 27 09 13

7* 7* 7* 7* 7* 9 9 9 9 9 9 9 7* 7* 7* 7*

65 80 100 110 120 270 350 370 370 370 370 330 120 105 100 75

85 115 135 145 155 370 450 470 470 470 470 430 135 125 115 85

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Напомена: Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО) Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра) Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден по студио/апп) За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот Сместување во студијата/апартманите е во 13 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 10 часот по локално време Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари. При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите се намалува за 20€. Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува: • возрасни: 50 € • деца од 2 до 12 години: 35 € • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО

ВИЛА „JANIS“ – Лименариа


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs www.putnikaltaturs.com.mk метри од плажата и има прекрасен двор. Претставува идеално место за фамилии со мали деца. Сите соби располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима уред, чие користење е вклучено во цената. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 Бр. на 1/2 1/3 1/4 студиа. Период

Вилата се наоѓа на 30

24.05-31.05-13 31.05-07.06.13 07.06-14.06.13 14.06-21.06.13 21.06-28.06.13 28.06-07.07.13 07.07-16.07.13 16.07-25.07.13 25.07-03.08.13 03.08-12.08.13 12.08-21.08.13 21.08-30.08.13 30.08-06.09.13 06.09-13.09.13 13.09-20.09.13 20 09 27 09 13

ноќевања

студио

студио

студио

7* 7* 7* 7* 7* 9 9 9 9 9 9 9 7* 7* 7* 7*

60 80 90 110 120 270 330 370 370 370 370 330 120 110 90 80

70 90 100 120 130 310 370 410 410 410 410 370 130 120 100 90

80 100 120 140 150 350 410 440 440 440 440 410 160 140 110 100

Напомена: Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО) Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра) Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден по студио/апп) За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот Сместување во студијата/апартманите е во 13 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 10 часот по локално време Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари. При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите се намалува за 20€. Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува: • возрасни: 50 € • деца од 2 до 12 години: 35 €

деца до 2 години: БЕСПЛАТНО


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ЗАКИНТОС

Островот на желките, бисерот на Јонското море. Веќе 7 години е дел од нашата понуда. Препознатлив по плажата “Navagio”, од која навистина застанува здивот. До неа се доаѓа само преку море, со брод. Но, таа е само една од многуте прекрасни плажи на целиот остров. До Закинтос се стига со траект (1.30мин.) од пристаништето Килини. Пристигнувате во главниот град Занте, навистина прекрасно место, кое со тесните и мали улички, полштадот, потсетува на Италија. Заштитник на градот (островот) е Св. Дионисиос. Над градот се наоѓа Bochali, од каде има прекрасна глетка на целиот остров.

Студијата “Porto Davia” се наоѓаат во Аргаси, кон крајот на ова мало туристичко место, во исклучително мирен дел, на самата плажа. Утринско кафе со поглед на море, во двор со палми и релаксирачко зеленило. Во вечерните часови можете да уживате слушајќи ги морските бранови. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.

Термин

5.6

14.6

23.6

2.7

11.7

20.7

29.7

7.8

16.8

25.8

3.9

12.9

19.9

Ноќевања

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

1/2 брдо

109

149

169

199

219

239

239

239

219

199

169

149

109

1/2 море

119

169

189

219

239

269

269

269

239

219

189

169

119

Студијата “Kambasis” се лоцирани на самата плажа во Лаганас. Реновирани се 2007 година. Ги препорачуваме на оние кои сакаат подинамичен одмор, Лаганас е познат по забавата до раните утра и богат ноќен живот. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Термин

5.6

14.6

23.6

2.7

11.7

20.7

29.7

7.8

16.8

25.8

3.9

12.9

19.9

Ноќевања

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

1/2

119

169

189

219

239

269

269

269

239

219

189

169

119

Студијата “Angelos 2” се лоцирани на 20-30 м. од плажа во Лаганас. Стандардни студија. Како и “Kambasis ”, исто така ги препорачуваме на оние кои сакаат подинамичен одмор, Лаганас е познат по забавата до раните утра и богат ноќен живот. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.

Термин

5.6

14.6

23.6

2.7

11.7

20.7

29.7

7.8

16.8

25.8

3.9

12.9

19.9

Ноќевања

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

9

1/2

109

149

169

199

219

239

239

239

219

199

169

149

109

Напомени и услови: Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд Пакет аранжман, 9 ноќевања, автобуски превоз и карта за траект по лице Трето и четврто лице гратис, плаќа само превоз: возрасен 80 евра, дете до 12 години 55 евра За аранжман со сопствен превоз се одбива 30 евра од цената, за деца до 12 години 20 евра Сите попусти за деца или трето лице важат при сместување на минимун 2 возрасни лица во студио/ соба Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TURS Тел: +389 2 3232402; 3215008 Факс: +389 2 3228701 Димитрије Чуповски 16А, 1000 Скопје, Македонија Eml. putnik_alta_tours @yahoo.com ; info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402; 3215008 Fax. +389 2 3228701 Dimitrije Chupovski no.16A, 1000 Skopje, Macedonia Skype: putnikaltaturs web: www.putnikaltaturs.com.mk

Вила Апостолис - Oлимпик Бич Период 11.05 - 18.05

Бр.на денови 8*

18.05 - 25.05

8*

25.05 - 01.06

8*

01.06 - 08.06

8*

08.06 - 15.06

8*

15.06 - 22.06

8*

22.06 - 29.06

8*

29.06 - 06.07

8*

06.07.-13.07

8

13.07.- 20.07

8

20.07 - 27.07

8

27.07 - 03.08

8

03.08 - 10.08

8

10.08 - 17.08

8

17.08 - 24.08

8

24.08 - 31.08

8

31.08 - 07.09

8

07.09 - 14.09

8*

14.09 - 21.09

8*

21.09 - 28.09

8*

1/2 студио 45 еур/ 2.781 мкд 55 еур/ 3.399 мкд 65 еур 4.017 мкд 75 еур 4.635 мкд 85 еур 5.253 мкд 105 еур 6.489 мкд 120 еур 7.416 мкд 135 еур 8.343 мкд 250 еур 15.450 мкд 265 еур 16.377 мкд 265 еур 16.377 мкд 265 еур 16.377 мкд 265 еур 16.377 мкд 265 еур 16.377 мкд 250 еур 15.450 мкд 220 еур 13.596 мкд 190 еур 11.742 мкд 89 еур 5.500 мкд 79 еур 4.882 мкд 69 еур 4.264 мкд

1/3 студио

1/4 студио

55 еур/ 3.399 мкд 65 еур/ 4.017 мкд 65 еур/ 75 еур/ 4.017 мкд 4.635 мкд 75 еур 85 еур 4.635 мкд 5.253 мкд 90 еур 105 еур 5.562 мкд 6.489 мкд 105 еур 120 еур 6.489 мкд 7.416 мкд 120 еур 130 еур 7.416 мкд 8.034 мкд 135 еур 165 еур 8.343 мкд 10.197 мкд 150 еур 170 еур 9.270 мкд 10.506 мкд 270 еур 300 еур 16.686 мкд 18.540 мкд 299 еур 305 еур 18.478 мкд 18.849 мкд 299 еур 305 еур 18.478 мкд 18.849 мкд 299 еур 305 еур 18.478 мкд 18.849 мкд 299 еур 305 еур 18.478 мкд 18.849 мкд 299 еур 305 еур 18.478 мкд 18.849 мкд 270 еур 300 еур 16.686 мкд 18.540 мкд 240 еур 280 еур 14.832 мкд 17.304 мкд 210 еур 250 еур 12.978 мкд 15.450 мкд 109 еур 119 еур 6.736 мкд 7.354 мкд 89 еур 99 еур 5.500 мкд 6.118 мкд 79 еур 89 еур 4.882 мкд 5.500 мкд


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TURS Тел: +389 2 3232402; 3215008 Факс: +389 2 3228701 Димитрије Чуповски 16А, 1000 Скопје, Македонија Eml. putnik_alta_tours @yahoo.com ; info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402; 3215008 Fax. +389 2 3228701 Dimitrije Chupovski no.16A, 1000 Skopje, Macedonia Skype: putnikaltaturs web: www.putnikaltaturs.com.mk

Вила Апостолис - Oлимпик Бич

Вила Апостолис се наоѓа на 50 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима(за користење на истата се доплатува кај сопствениците 5 еур од ден) ,лифт и тераса.

Сместувањето за трето и четврто лице во 1/3 и 1/4 студио е БЕСПЛАТНО и се однесува за смените пред и после сезона означени со звездички , а третото и четвртото лице плаќаат само превоз 30 еур. Цените за пред сезона и после сезона вклучуваат наем и превоз по особа, доколку се користи сопствен превоз цените се намалуваат за 10 еур по особа. Смените за време на сезона (06.07 – 31.08) вклучуваат само наем на студио, превозот се доплаќа. Превозот чини: 30 еур за возрасни ,20 еур за деца од 2 до 12 години, Деца до 2 години бесплатно

НАПОМЕНА: Сместувањето во студиата е по 13:30 (по локално време); Напуштање на студиата е до 09:00 (по локално време); Секоја направена штета се плаќа на лице место; За хигиената на студиата во текот на целиот престој се грижат гостите; Користење на климата се плаќа на лице место и изнесува 5 евра од ден; За резервација задолжителна уплата на 30 % , во спротивно резервацијата се смета за неважечка; Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 7 дена пред поаѓање; Задолжително патничко осигурување;


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ЛЕТО 2013 – ОЛИМПИК БИЧ ЈУЛИ – АВГУСТ

Вила „Апостолис“ ( пакет аранжман 7 - ноќевања + превоз )

Вила „Aпостолис” се наоѓа на само 20 м од плажа. Вилата располага со лифт. Секое студио/апартман е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина), широки балкони со поглед на море/плажа (масичка со столчиња),клима , ТВ, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со (w- fi) интернет.

ОЛИМПИК БИЧ

ЈУЛИ

Наем на студиа термин

АВГУСТ

ноќевања

07 9

16 9

25 9

03 9

12 9

21 9

1/2 студио

324 €

349 €

349 €

349 €

349 €

324 €

351 €

389 €

389 €

389 €

389 €

351 €

429 €

469 €

469 €

469 €

469 €

399 €

449 €

499 €

499 €

499 €

499 €

429 €

Доплата за клима

1/3 студио 1/4 Апт дуплекс 1/5 Апт дуплекс 5 € од ден

5€

5€

5€

5€

5€

5€

Доплата за превоз

возрасни

Вила “АПОСТОЛИС“

25 € OW / 35 € RT

2-12г. 20€ OW / 25 € RT

УСЛУГИ: Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум 2 лица во студио / апартман, цените се во € ( евра ), за уплата во денари 1 € = 62,00 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ: • Патничко и здравствено осигурување задолжително за лица над 65 год. 100 % доплата • За деца до 12 години сместување е бесплатно на 3 – то и 4- то легло, доплата за превоз 25 €, сместување на 3 и 4 – та возрасна особа над 12 години плаќа 50% од аранжманот • Намалување за патување со сопствен превоз – 10 € од цената во табелата • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица • Во студио e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител • при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа • поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време • хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ЛЕТО 2013 – ОЛИМПИК БИЧ ПРЕДСЕЗОНА - MAJ - ЈУНИ

( ПАКЕТ АРАНЖМАН 7 - ноќевања + превоз )

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01 АПРИЛ – 10 % ПОПУСТ Вила “AПОСТОЛИС” се наоѓа на само 20 м од плажа. Вилата располага со лифт. Секое студио/апартман е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина), широки балкони со поглед на море/плажа (масичка со столчиња),клима , ТВ, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со (wi fi) интернет.

ОЛИМПИК БИЧ Вила “ АПОСТОЛИС“ Доплата за клима

По лице термин ноќевањ а

1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 5 € од ден

М А Ј

Ј У Н И

19 7

26 7

02 7

09 7

16 7

23 7

30 7

55 € 65 € 75 € 5€

65 € 75 € 85 € 5€

75 € 90 € 105 € 5€

85 € 105 € 120 € 5€

105 € 120 € 130 € 5€

120 € 135 € 150 € 5€

135 € 150 € 160 € 5€

Доплата за превоз возрасни 25 € OW / 35 € RT 2-12г. 20 € OW / 25 € RT УСЛУГИ:Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум 2 лица во студио / апартман, цените се во € ( евра ), за уплата во денари 1 € = 62,00 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 Патничко и здравствено осигурување задолжително 200 ден, за лица над 65 год. 100 % доплата  За деца до 12 години сместување е бесплатно на 3 – то и 4- то легло, доплата за превоз 25 €,сместување на 3 и 4 – та возрасна особа над 12 години плаќа 50% од аранжманот  Намалување за патување со сопствен превоз – 10 € од цената во табелата  Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица  Во студио e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител  при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа  поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време  хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

 за

овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ туристичка дејност

за вршење на


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

ЛЕТО 2013 – ОЛИМПИК БИЧ - СЕПТЕМВРИ ПАКЕТ АРАНЖМАН ( 7 – НОЌЕВАЊА + ПРЕВОЗ )

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01 АПРИЛ – 10 % ПОПУСТ Вила “AПОСТОЛИС” се наоѓа на само 20 м од плажа. Вилата располага со лифт. Секое студио/апартман е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина), широки балкони со поглед на море/плажа (масичка со столчиња),клима , ТВ, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со (wi fi) интернет.

ОЛИМПИК БИЧ

Вила “ АПОСТОЛИС“ Доплата за клима ПРЕВОЗ: ВОЗРАСНИ:

По лице термин ноќевања

1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 5 € од ден

Деца 2-12

СЕПТЕМВРИ 06.09.13 13.09.13 7

13.09.13 20.09.13 7

20.09.13 27.09.13 7

22.09.13 29.09.13 7

89 € 109 € 119 € 5 € од д е н

79 € 89 € 99 € 5 € од ден

69 € 79 € 89 € 5 € од ден

59 € 69 € 79 € 5 € од ден

25 € RT 20 € OW 35 € RT 25 € OW УСЛУГИ:Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум 2 лица во студио / апартман, цените се во € ( евра ), за уплата во денари 1 € = 62,00 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 Патничко и здравствено осигурување задолжително за лица над 65 год. 100 % доплата  За деца до 12 години сместување е бесплатно на 3 – то и 4- то легло, доплата за превоз 25 €,сместување на 3 и 4 – та возрасна особа над 12 години плаќа 50% од аранжманот  Намалување за патување со сопствен превоз – 10 € од цената во табелата  Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица  Во студио e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител  при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа  поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време  хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

 за

овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ за вршење на туристичка дејност


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TURS Тел: +389 2 3232402; 3215008 Факс: +389 2 3228701 Димитрије Чуповски 16А, 1000 Скопје, Македонија Eml. putnik_alta_tours @yahoo.com ; info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402; 3215008 Fax. +389 2 3228701 Dimitrije Chupovski no.16A, 1000 Skopje, Macedonia Skype: putnikaltaturs web: www.putnikaltaturs.com.mk

Вила Лана - Oлимпик Бич Период 11.05 - 18.05

Бр.на денови 8

18.05 - 25.05

8

25.05 - 01.06

8

01.06 - 08.06

8

08.06 - 15.06

8

15.06 - 22.06

8

22.06 - 29.06

8

29.06 - 06.07

8

06.07.-13.07

8

13.07.- 20.07

8

20.07 - 27.07

8

27.07 - 03.08

8

03.08 - 10.08

8

10.08 - 17.08

8

17.08 - 24.08

8

24.08 - 31.08

8

31.08 - 07.09

8

07.09 - 14.09

8

14.09 - 21.09

8

21.09 - 28.09

8

1/2 студио 31еур/ 1.916 мкд 41еур/ 2.534 мкд 51еур/ 3.152 мкд 59еур/ 3.646 мкд 69еур/ 4.264 мкд 79еур/ 4.882 мкд 89еур/ 5.500 мкд 99еур/ 6.118 мкд 210еур/ 12.978 мкд 219еур/ 13.534 мкд 229еур/ 14.152 мкд 229еур/ 14.152 мкд 229еур 14.152 мкд 219еур 13.534 мкд 210 еур/ 12.978 мкд 99 еур/ 6.118 мкд 89 еур/ 5.500 мкд 79 еур/ 4.882 мкд 69 еур/ 4.264 мкд 59 еур/ 3.646 мкд

1/3 студио

1/4 студио

38еур/ 2.348 мкд 48еур/ 2.966 мкд 58еур/ 3.584 мкд 68еур/ 4.202 мкд 78еур/ 4.820 мкд 88еур/ 5.438 мкд 98еур/ 6.056 мкд 108еур/ 6.674 мкд 223еур/ 13.781 мкд 233еур/ 14.400 мкд 243еур/ 15.017 мкд 243еур/ 15.017 мкд 243еур/ 15.017 мкд 233еур/ 14.400 мкд 223 еур/ 13.781 мкд 108 еур/ 6.674 мкд 98 еур/ 6.056 мкд 88 еур/ 5.438 мкд 78 еур/ 4.820 мкд 58 еур/ 3.584 мкд

48еур/ 2.966 мкд 58еур/ 3.584 мкд 68еур/ 4.202 мкд 78еур/ 4.820 мкд 88еур/ 5.438 мкд 98еур/ 6.056 мкд 108еур/ 6.674 мкд 118еур/ 7.292 мкд 243еур/ 15.017 мкд 253еур/ 15.635 мкд 263еур/ 16.253 мкд 263еур/ 16.253 мкд 263еур/ 16.253 мкд 253еур/ 15.635 мкд 243 еур/ 15.017 мкд 118 еур/ 7.292 мкд 108 еур/ 6.674 мкд 98 еур/ 6.056 мкд 88 еур/ 5.438 мкд 68 еур/ 4.202 мкд


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TURS Тел: +389 2 3232402; 3215008 Факс: +389 2 3228701 Димитрије Чуповски 16А, 1000 Скопје, Македонија Eml. putnik_alta_tours @yahoo.com ; info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402; 3215008 Fax. +389 2 3228701 Dimitrije Chupovski no.16A, 1000 Skopje, Macedonia Skype: putnikaltaturs web: www.putnikaltaturs.com.mk

Вила Лана - Oлимпик Бич

Вила Лана се наоѓа на 50 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима (за користење на истата се доплатува кај сопствениците 5 еур од ден) и тераса. Сместувањето за трето и четврто лице во 1/3 и 1/4 студио е БЕСПЛАТНО и се однесува за смените пред и после сезона означени со звездички , а третото и четвртото лице плаќаат само превоз 30 еур. Цените за пред сезона и после сезона вклучуваат наем и превоз по особа, доколку се користи сопствен превоз цените се намалуваат за 10 еур по особа. Смените за време на сезона (06.07 – 24.08) вклучуваат само наем на студио, превозот се доплаќа. Превозот чини: 30 еур за возрасни ,20 еур за деца од 2 до 12 години, Деца до 2 години бесплатно НАПОМЕНА: -

Сместувањето во студиата е по 13:30 (по локално време); Напуштање на студиата е до 09:00 (по локално време); Секоја направена штета се плаќа на лице место; За хигиената на студиата во текот на целиот престој се грижат гостите; Користење на климата се плаќа на лице место и изнесува 5 евра од ден; При резервација задолжителна уплата на 30 % , во спротивно резервацијата се смета за неважечка; Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 7 дена пред поаѓање; Задолжително патничко осигурување;

*важат општите услови на СКТМ


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs

www.putnikaltaturs.com.mk

Вила Ленка - Oлимпик Бич

Период

Бр. на

ноки

1/2 студио 1/3 студио 28 еур/ 1.730мкд 38 еур/ 2.348 мкд 48 еур/ 2.966 мкд 56 еур/ 3.461 мкд 66 еур/ 4.079 мкд 76 еур/ 4.697 мкд 86 еур/ 5.315 мкд 96 еур/ 5.933 мкд 206 еур/ 12.731 мкд

11.05 – 18.05

7*

18.05 – 25.05

7*

25.05 – 01.06

7*

01.06 – 08.06

7*

08.06 – 15.06

7*

15.06 - 22.06

7*

22.06 - 29.06

7*

29.06 – 06.07

7*

06.07 – 13.07

7

13.07- 20.07

7

215 еур/ 13.287 мкд

20.07 - 27.07

7

225 еур/ 13.905 мкд

27.07 - 03.08

7

225 еур/ 13.905 мкд

по лице/особа по лице/особа по лице/особа

по лице/особа по лице/особа

по лице/особа наем на студио

25 еур/ 2.163 мкд 45 еур/ 2.781 мкд 55 еур/ 3.399 мкд 65 еур/ 4.017 мкд 75 еур/ 4.635 мкд 85 еур/ 5.253 мкд 95 еур/ 5.871 мкд 105 еур/ 6.489 мкд 220 еур/ 13.596 мкд 230 еур/ 14.214 мкд 240 еур/ 14.832 мкд 240 еур/ 14.832 мкд

1/4 студио 45 еур/ 2.781мкд 55 еур/ 3.399 мкд 65 еур/ 4017 мкд 75 еур/ 4.635 мкд 85 еур/ 5.253 мкд 95 еур/ 5.871мкд 105 еур/ 6.490 мкд 115 еур/ 7.107 мкд 240 еур/ 14.832 мкд 250 еур/ 15.450 мкд 260 еур/ 16.068 мкд 260 еур/ 16.068 мкд


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TOURS Tel.: +389 2 3232402 Faks:+389 2 3228701, ul. Maksim Gorki br. 31a, 1000 Skopje ,Republika Makedonija e-mail: info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402 Fax. +389 2 3228701, str. Maksim Gorki no. 31a, 1000 Skopje, Republic of Macedonia Skype: putnikaltaturs

facebook: http://facebook.com/putnik.altaturs 03.08 - 10.08

7

225 еур 13.905 мкд

10.08 - 17.08

7

215 еур 13.287мкд

17.08 - 24.08

7

206 еур/ 12.731 мкд

24.08 – 31.08

7*

31.08 - 07.09

7*

07.09 - 14.09

7*

14.09 - 21.09

7*

21.09 - 28.09

7*

96 еур/ 5.933 мкд 86 еур/ 5.315 мкд 76 еур 4.697 мкд 66 еур/ 4.079 мкд 56 еур/ 3.461 мкд

по лице/особа

240 еур/ 14.832 мкд 230 еур/ 14.214мк д 220 еур/ 13.596 мкд 108 еур/ 6.674 мкд 95 еур/ 5.871 мкд 85 еур/ 5.253 мкд 75 еур/ 4.635 мкд 55 еур/ 3.399 мкд

www.putnikaltaturs.com.mk 260 еур/ 16.068 мкд 250 еур/ 15.450мкд 240 еур/ 14.832 мкд 115 еур/ 7.107 мкд 105 еур/ 6.489 мкд 95 еур/ 5.871 мкд 85 еур/ 5.253 мкд 65еур/ 4.017 мкд

Бројот на нокевања( 7*)означени со звездичка , цената се однесува по лице со превоз. Цените за наем на студио/аппартман се без превоз. Вила Ленка се наоѓа на 350 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима (за користење на истата се доплатува кај сопствениците 5 еур од ден), тераса.. Сместувањето за трето и четврто лице во 1/3 и 1/4 студио е БЕСПЛАТНО и се однесува за смените пред и после сезона, третото и четвртото лице плаќаат само 30 еур превоз. Цените за пред сезона и после сезона вклучуваат наем и превоз на студио по особа, доколку се користи сопствен превоз цените се намалуваат за 10 еур по особа. Смените за време на сезона (06.07 – 24.08) вклучуваат само наем на студио, превозот се доплаќа. Превозот чини: 30 еур за возрасни 20 еур за деца од 2 до 12 години Деца до 2 години бесплатно НАПОМЕНА:Сместувањето во студиата е во 13:30 (по локално време); •Напуштање на студиата е во 09:00 (по локално време); •Секоја направена штета се плаќа на лице место; •За хигиената на студиата во текот на целиот престој се грижат гостите; •Климата се доплатува на лице место 5 евра од ден; •За резервација задолжителна уплата на 30 % аконтација, во спротивно резервацијата се смета за неважечка; •Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 7 дена пред поаѓање; •Задолжително патничко осигурување; Важат општите услови за патувањe на СКТМ !


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TURS Тел: +389 2 3232402; 3215008 Факс: +389 2 3228701 Димитрије Чуповски 16А, 1000 Скопје, Македонија Eml. putnik_alta_tours @yahoo.com ; info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402; 3215008 Fax. +389 2 3228701 Dimitrije Chupovski no.16A, 1000 Skopje, Macedonia Skype: putnikaltaturs web: www.putnikaltaturs.com.mk

Вила Томас - Oлимпик Бич

Период

18.05 - 25.05

Бр.на денови 8*по лице/ особа 8*

25.05 - 01.06

8*

01.06 - 08.06

8*

08.06 - 15.06

8*

15.06 - 22.06

8*

22.06 - 29.06

8*

29.06 - 06.07

8*

11.05 - 18.05

13.07.- 20.07

8 ..нем за студио 8

20.07 - 27.07

8

27.07 - 03.08

8

06.07.-13.07

1/2 студио 31еур/ 1.916 мкд 41еур/ 2.534 мкд 51еур/ 3.152 мкд 59еур/ 3.646 мкд 69еур/ 4.264 мкд 79еур/ 4.882 мкд 89еур/ 5.500 мкд 99еур/ 6.118 мкд 210еур/ 12.978 мкд 219еур/ 13.534 мкд 229еур/ 14.152 мкд 229еур/ 14.152 мкд

1/3 студио

1/4 студио

38еур/ 2.348 мкд 48еур/ 2.966 мкд 58еур/ 3.584 мкд 68еур/ 4.202 мкд 78еур/ 4.820 мкд 88еур/ 5.438 мкд 98еур/ 6.056 мкд 108еур/ 6.674 мкд 223еур/ 13.781 мкд 233еур/ 14.400 мкд 243еур/ 15.017 мкд 243еур/ 15.017 мкд

48еур/ 2.966 мкд 58еур/ 3.584 мкд 68еур/ 4.202 мкд 78еур/ 4.820 мкд 88еур/ 5.438 мкд 98еур/ 6.056 мкд 108еур/ 6.674 мкд 118еур/ 7.292 мкд 243еур/ 15.017 мкд 253еур/ 15.635 мкд 263еур/ 16.253 мкд 263еур/ 16.253 мкд


PUTNIK ALTA TURS PUTNIK ALTA TURS Тел: +389 2 3232402; 3215008 Факс: +389 2 3228701 Димитрије Чуповски 16А, 1000 Скопје, Македонија Eml. putnik_alta_tours @yahoo.com ; info@putnikaltaturs.com.mk

Tel. +389 2 3232402; 3215008 Fax. +389 2 3228701 Dimitrije Chupovski no.16A, 1000 Skopje, Macedonia Skype: putnikaltaturs web: www.putnikaltaturs.com.mk

Вила Томас - Oлимпик Бич 03.08 - 10.08

8

10.08 - 17.08

8

17.08 - 24.08

8

24.08 - 31.08

8*

31.08 - 07.09

8*

07.09 - 14.09

8*

14.09 - 21.09

8*

21.09 - 28.09

8*

229еур 14.152 мкд 219еур 13.534 мкд 210 еур/ 12.978 мкд 99 еур/ 6.118 мкд 89 еур/ 5.500 мкд 79 еур/ 4.882 мкд 69 еур/ 4.264 мкд 59 еур/ 3.646 мкд

243еур/ 15.017 мкд 233еур/ 14.400 мкд 223 еур/ 13.781 мкд 108 еур/ 6.674 мкд 98 еур/ 6.056 мкд 88 еур/ 5.438 мкд 78 еур/ 4.820 мкд 58 еур/ 3.584 мкд

263еур/ 16.253 мкд 253еур/ 15.635 мкд 243 еур/ 15.017 мкд 118 еур/ 7.292 мкд 108 еур/ 6.674 мкд 98 еур/ 6.056 мкд 88 еур/ 5.438 мкд 68 еур/ 4.202 мкд

Вила ТОМАС се наоѓа на 70 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима (за користење на истата се доплатува кај сопствениците 5 еур од ден), и тераса. Сместувањето за трето и четврто лице во 1/3 и 1/4 студио е БЕСПЛАТНО и се однесува за смените пред и после сезона означени со звездички , а третото и четвртото лице плаќаат само превоз 30 еур. Цените за пред сезона и после сезона вклучуваат наем и превоз по особа, доколку се користи сопствен превоз цените се намалуваат за 10 еур по особа. Смените за време на сезона (06.07 – 24.08) вклучуваат само наем на студио, превозот се доплаќа. Превозот чини: 30 еур за возрасни ,20 еур за деца од 2 до 12 години, Деца до 2 години бесплатно НАПОМЕНА: -

Сместувањето во студиата е по 13:30 (по локално време); Напуштање на студиата е до 09:00 (по локално време); Секоја направена штета се плаќа на лице место; За хигиената на студиата во текот на целиот престој се грижат гостите; Користење на климата се плаќа на лице место и изнесува 5 евра од ден; За резервација задолжителна уплата на 30 % , во спротивно резервацијата се смета за неважечка; Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 7 дена пред поаѓање; Задолжително патничко осигурување;

Putnik alta e katalog  
Putnik alta e katalog  

leto 2013

Advertisement