Page 1

гратис филц

ц с упер

1099

с упер цена

329

ена

ден.

Килим Contempo

ден.

120х170см, 100% полипропилен, височина на велур ref. 830985 7мм, различни бои и дезени

1699 ден. - 160х230см

на м2

ref. 830799

ЛАМИНАТ

е, 382мм , 2,96м²/пакувањ дебелина 7мм, 195Х1 563 785 ref. о декор бор сакрамент

с упер

4999

супер цена

499

КАЛОРИФЕР

ден.

www.mr-bricolage.mk

цена

2000W, 2 степени, термостат, заштита од прегревање, индикаторна ламба ref. 924734

Бојлер GCV TESY 80л., моќност на греач 2KW Гаранција 3 години ref. 891011

од 7 до 26 ноември 2012 г.

ден.


топлина

5299

супер цена

Конвектор

2000W, 3 степени, термостат, вентилатор, монтажа на ѕид или под ref. 914875

1299

ден.

Конвектор Evidence2 elec 2000W

ref. 789465

ден.

5899 ден. - Конвектор Evidence 2 elec 2500w

2999

ref. 789464

ден.

Маслен радијатор 2000W, 11 ребра, 3 степени, термостат, вентилатор ref. 898183

14999

ден.

VIVAX COOL КЛИМА УРЕД

69

Капацитет или моќност: 3,5KW. Потрошувачка: 1 KW. Проток на воздух: 500 m³/h. Распон на работа: -7°C≤T≤43°C. Ауторестарт, турбо гункција, 12 Ч. тајмер, самодијагноста, активен карбон филтер, ЛЕД екран ref. 785410

ден.

Перун потпалувачи идеални за отворени огнови, печки, скари ref. 789364

209

ден.

Перун чистачи на оџаци

идеален за чистење на оџаци, чистење на огништа , распалување на оган ref. 789367

8819

ден.

ПЕЧКА НА ЦВРСТО ГОРИВО ЖАР

ref. 789308

8899

ден.

Печка на цврсто гориво Б 2 БЛИСТ

ref. 789315

10439

ШПОРЕТ НА ЦВРСТО ГОРИВО

Бел, десен ЕК 550 ref. 789375

2

www.mr-bricolage.mk

ден.

189

ден.

БУКОВО ДРВО А КЛАСА

15 кг

ref. 789520


електрика

159

139

ден.

499

ден.

Лустер

Продолжен кабел 3 гнезда

Механички тајмер

дијаметар 260мм, височина 615мм, 1х60W, E27, стакло, боја бела

кабел 1,5м, 3х1,5мм2, 3500W

24-часовен, 230V, 50Hz

ref. 800786

ref. 800785

ден.

ref. 911550

1399

ден.

ЅИДНА ЛАМБА PAULINKA ВЕНГЕ

размер 280х250мм, 1 x E27, max 60W ref. 864521

3399

ден.

ЛУСТЕР PAULINKA

размер 560х430мм, 3 x E27, max 60W ref. 864527

4199

ден. - ЛУСТЕР - 5 расветни ref. 867674 места паулинка венге

499

ден.

ЅИДНА ЛАМБА ГАМА 1хЕ14, max 60W, 10х26х20см, метал и стакло, старо злато ref. 911463

1099

ден. - ПЛАФОЊЕРКА ГАМА - 3хЕ14, max 60W, ref. 911506 55х55х20см, метал и стакло, старо злато

399

ден.

ЅИДНА ЛАМБА ЖАСМИН

200х290мм, 1х60W, E27, стакло, боја бела со црни орнаменти ref. 911479

499

ден.

1599

ден. - ПЛАФОЊЕРКА ГАМА - 5хЕ14, max 60W, 55х55х20см, метал и стакло, старо злато ref.911507

ПЛАФОЊЕРКА ЖАСМИН

дијаметар 300мм, 1х60W, E27, стакло, боја бела со црни орнаменти ref. 911527

супер цена

169

99 ден.

КОМПЛЕТ ШТЕДЛИВИ СИЈАЛИЦИ 3 КОМ.

11W=55W E14, 11W=55W E27, 15W=75W E27, 18W=90W Е27, продолжување на животниот рок 6 000 часа ref. 903258

ден.

Штедлива сијалица 11W=55W, Е27, продолжување на животниот рок 6 години ref. 880804

139 ден. - 15W=75W ref. 880805


декорациJа

89

супер цена Ќебиња

889

150х200см полнето 100% силиконови влакна,различни бои ref. 850304 големина

ref.

180х200см 190х220см 200х220см

850389 850802 850689

Прекривката со перница

цена

1199 ден. 1399 ден. 1499 ден.

799

перница

40х40см,жакард,различни дезени ref. 893154

ден.

129

ден.

ден.

Алкидна боја Селт

700мл, за метал и дрво,соодветна за внатрешна употреба, потрошувачка 80-140г/м² , бела боја

199

ДЕКОРАТИВНА ПЕРНИЦА

ден.

ПОЛИКОЛОР ФРЕШ 5/1

5кг, мирисна дисперзија за внатрешни ѕидови ref. 789111

ref. 901141

419

ден.

40х40см, различни дезени

големина на прекривка 140х200см, големина на перница 50х70см, различни бои ref. 906231

99

ден.

499

1099

ден.

АКРИЛНА БОЈА LIFE

ден.

ПРОНАЛ

2,5кг, акрилна еколошка, водо разредлива високо квалитетна фасадна боја, постојана и во агресивни атмосверски услови, наменета за заштита и декорација на надворешни ѕидни површини ref. 786455

ref. 908251

14л, дисперзна боја за внатрешни ѕидови. Еколошка високо покривна дисперзна боја. Отпорна на водено миење на ѕидовите, наменета за заштита и декорација на внатрешни ѕидни површни. ref. 786564

ден.

Изолационен тапет со алуминиумска фолија

0.5х5м, дебелина 3мм, за поставување позади радијатори, ја стопира загубата на топлина ref. 909694

439

ден.

Изолационен тапет

некаширан, 10х0,5м, дебелина 4мм, за топлотна и изолација за влага , покрива неправилности, шумоизолирачки ref. 906759

4

www.mr-bricolage.mk

299

ден.

149

ден.

Тапети дуплекс

ПЛАФОНСКА ПЛОЧА

10х0.53м,различни бои и дезени. Германиј ref. 892157

49.5х49.5см, 1 пакет (8пар)=1.96м2, за декорација и изолација на тавани, можност за бојадисување, еколошки чист производ, различни релјефи ref. 821359


гратис филц

379

389

999

ден. 2

ден.

на м

2

на м

209

Ламинат

дебелина 8мм, пакување 2.22м , ref. 785581 декор даб ројал 2

ден.

Простирка 60х40см, гума и кокос

ден.

559 ден. - 75х45см

ref. 911583 ref. 911587

КИЛИМ САХАРА

Ламинат

дебелина 8мм, пакување 2.22м , декор даб елегант ref. 785582 2

160х120см, сечен велур 100% фриз, 12мм велур, бои бела, беж, црвена, виолетова ref. 904193

249

ден.

Простирка 59х39см, гума ref. 911579

Биро

1899

449

ден.

299

ден.

Сушилник за облека

висина 80-145см, ширина 50-85см, простирна површина 17м, боја белал ref. 880548

92х45х72см, 3 полици, ламинирана иверка 16мм, боја бука ref. 911192

ден.

Сушилник за чинии

3 нива ref. 867309

с упер цена

5499 2199

180х90х40см,5 нивоа носивост на ref. 900151 рафт 80кг

2299 ден. - 6 нивоа

ден.

ref. 887711

бесп л пло атна тна за к у

ден.

Расклоплива метална сталажа

ref. 900149

ден.

5999

КУЈНА

горен дел:130х54х30см, долен дел 130х85х60см меламин иверка, дебелина 16мм, цена без батерија и мијалник

јна

Гардеробер

174х122х53см, 3 врати, 2 фиоки,рафт и лост,меламин иверка, дебелина 16мм, боја бука ref. 892155

2199 ден. - надградба за трокрилен гардеробер

ref. 892749


бања

699

ден.

Горен шкаф за бања

36х40х11см, со една врата, држач за четки за заби, полистирол, произведено во Бугарија

супер цена

ref. 832977

3199

ден.

1299

Комплет шкаф за бања Мери

ден.

Умивалник SEVA LOOP

50см, со отвор за батерија, боја бела Гаранција 1 година ref. 895659

огледало - 31х67,7см, долен шкаф - 50,8х85х40,5см, со умивалник, боја бела

4899

ref. 890109

ден.

Моноблок SEVA LOOP

тоалетна шоља со вертикално истекување, тоалетна даска, тоалетно казанче 3/6 л, бела боја Гаранција 1 година

АКСЕСОАРИ ЗА БАЊА

ref. 895669

3

4

2 1

6 7

8

5 9 №

име

ref.

1

836138

2

Закачалка за крпи Ринг

3

Поставка за сапун

836135

4

Чаша за вода

836136

5

Држач за тоалетна хартија

836138

6

Држач за 1 крпа

836132

7

Четка со држач

836142

8

Држач за 2 крпи

836133

9

Стаклена полица

836139

99

836134

ден.

Крем професионал

ref. 789602

109 ден. - професионални средства за чистење

ref. 789604

6

www.mr-bricolage.mk

цена

169 ден. 199 ден. 199 ден. 199 ден. ??? ден. 419 ден. 499 ден. 599 ден. 659 ден.

699

ден.

Батерија за мијалник

БАТЕРИЈА ЗА ТУШ И КАДА

999

ден.

ѕидна, една рачка , керамична глава, месинг со хром покриеност ref. 908256

стоечка,еднорачна,керамичка глава,месинг со хром ref. 892344

2999

ден.

БОЈЛЕР ЗА КУЈНА TESY

6899

3799 ден. - 15 литра ref. 782340

80Л, со спирала за приклучок на парно ref. 782351

високомонтажен / нискомонтажен, 10 литра Гаранција 3 години ref. 891007

ден.

Бојлер TESY GCVC


899

1099

ден.

Аголна брусилка Pro work

Ударна бормашина Pro Work 650W 650W, 0-2800об/мин., капацитет на дупчење: бетон 13мм, метал 10мм, дрво 30мм ref. 893364

500W, брзина на празен од 0-11 000мин ˉ ¹, со дијаметар на дискот 115мм, вратило фат м14 ref. 891401

3599

1299

ден.

Акумулаторска бормашина PRO WORK

18V, 1000mAh, брзина на празен од 0 - 550min-¹, селектор на вртежен момент 15 + 1 степени, време на полнење 3 - 5 часа ref. 822544

ден.

4999

Електрична пила Raider

2000W, должина на шината 40см, брзина на синџирот 12,1м/сек. ref. 840252

49

ден.

Бензиска пила Raider

ден.

едноцилиндров, бензински двотактен мотор, зафатнина на цилиндарот 45см3, моќност 1,8 kW, должина на сечење дел 45см, потрошувачка 0,9 кг / ч, капацитет на резервоарот 550мл, тежина 5,7 кг ref. 837897

ден.

ТЕЧНОСТ ЗА СТАКЛА ЗИМСКА GLAZER -21’C 1/1 за ветробран стакла , до -21С ref. 782326

49

цена

опис

ref.

-21’C 2/1 -21’C 3/1 -21’C 6/1

782327 782328 782329

89 ден. 129 ден. 189 ден.

ден.

супер цена

Гребалка за мраз Polar

ref. 789667

69

ден.

Гребалка за мраз двострана фрост

ref. 789668

899 ЛАНЦИ ЗА СНЕГ

тип 30

ref.

ден.


999

159

ден.

Новогодишен чаршав

ден.

димензија 120х150см

Вештачка елка

ref. 789673

висина 150 см ref. 789670

299

499

ден.

Новогодишен украс чорап ref. 789683

ден.

Новогоишен украс Дедо мраз

висина 16см

ref. 789684

Можност за плаќање со електронски картички Можност за плаќање со електронски картички

МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗАИСЛЕДНИВЕ УСЛУГИ: МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ:

• Сите цени на производите во Mr.Bricolage се со вклучен ДДВ. • Сите понуди на производи, посочени во каталогот на хипермаркетот Mr.Bricolage, важат за времетраење на акцијата (7.11.2012 - 26.11.2012 г.). • Количините се ограничени. • Не сносиме одговорност за можните печатни грешки.

работно време:

Понеделник - Сабота: од 08:30 до 21:00 часот, Недела: од 09:00 до 19:00 часот

Тел.: +389 2 3217 980 Факс: +389 2 3217 981 Е-mail: info@mr-bricolage.mk www.mr-bricolage.mk

Дознајте повеќе за сите поволности кои ги нуди хипермаркетот Mr.Bricolage,  наменети Дознајте повеќе за сите поволности кои ги нуди хипер-маркетот Mr.Bricolage, за Вашиот дом и градина. наменети за Вашиот дом и градина. Придружете ни се на:

Можност електронски картичкисо Можностзазаплаќање плаќање со соМожност електронски картички за Можност заплаќање плаќање соелектронски електронскикартички картички

Mr.Bricolage - Skopje, Macedonia

УНИВЕРЗИТЕТ УНИВЕРЗИТЕТ ФОНФОН

ул. Перо Наков 106, 1000 Скопје (во близина на Универзитетот ФОН)

МОЖЕТЕ СМЕТАТЕ НАНА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ: МОЖЕТЕДА ДА СМЕТАТЕ НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ:

МОЖЕТЕ МОЖЕТЕДА ДАСМЕТАТЕ СМЕТАТЕНА НАНАС НАСИИЗА ЗАСЛЕДНИВЕ СЛЕДНИВЕУСЛУГИ: УСЛУГИ

Mr Bricolage  

Promotiven letok za period od 07 do 26.11.2012

Mr Bricolage  

Promotiven letok za period od 07 do 26.11.2012

Advertisement