Page 1

2013 m. sausio 18 d. PENKTADIENIS

Nr. 14 (6277)

Uoste - įžūlių stintų brakonierių paieškos

Kaina 1 Lt

Didelį Klaipėdos įvaizdį kuria mažos detalės

2

7

Benamiai šturmuoja nakvynės namus Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Temperatūrai nukritus žemiau 10 laipsnių šalčio, benamiai plūstelėjo į nakvynės namus. Čia varguoliai gali sušilti, pavalgyti atsinešto maisto, jį pasišildyti, nusiprausti bei išmiegoti sausoje ir šiltoje patalpoje.

spekTras s Sentencija. Ekonomistė Rūta Vainie-

nė: “Tie, kas emigruoja - jokie nusikaltėliai, jie nesėdi dejuodami valdžiai ant kaklo, sprendžia realiai savo problemas ir gerina nedarbo statistiką. Jie išvažiuoja, net kai nedarbas Europos šalyse muša rekordus. Vadinasi, Lietuvos žmonės lankstūs, darbštūs ir neišlepinti. Tai gali džiuginti antropologus, bet ne politikus, kurie galvoja apie Lietuvą, kaip apie vienetą.”

Mindaugas MILINIS

s Pirmaujame.

Paskutiniais „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, net 58 proc. Lietuvos gyventojų nori dirbti sau. Tai aukščiausias rezultatas visoje Europos Sąjungoje, kur nenorinčių būti samdiniais vidurkis – 37 proc.

Kiekvieną vakarą prie vienos dienos nakvynės namų, esančių Šilutės plente, būriuojasi benamiai. Kai kurie jų visiškai blaivūs, tačiau yra ir tokių, kurie vos atėję nuvirsta ir nebeturi jėgų atsikelti. Artėjant aštuntai vakaro jų čia susirenka daugiau. Mat 20 valandą nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys asmenys yra įleidžiami į rūsyje įrengtas patalpas.

s Krepšinis. Šiandien 17 val. Klaipėdos “Fortūnos” krepšininkės Kūno kultūros ir rekreacijos centre (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10) susitiks su Kauno “Aisčių-LSU” ekipa. Tai bus Lietuvos moterų krepšinio lygos dvikova. s Į laisvę.

Panevėžio apygardos teismas patenkino Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno advokatų skundą dėl suėmimo. Teismo nuomone, M. Balčiūnas suimtas nepagrįstai, todėl vakar nuspręsta jį paleisti iš areštinės.

4 s TAISYKLĖS. Šaltais vakarais vyrai ir moterys, neįgalūs ir visiškai darbingi, blaivūs ir šiek tiek įkaušę asmenys čia veržiasi vienas per kitą. O ryte visi nakvynės namų “nakvotojai” privalo sutvarkyti patalpas ir išeiti.

s Grožis.

Savivaldybės koridoriais miestiečiai nevaikščios Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Vakar Klaipėdos savivaldybėje išbandžius elektroninę gyventojų patekimo į administracijos patalpas sistemą kilo šioks toks sąmyšis. Tokia tvarka greitai taps įprasta, ir nesusipratimų tikimasi išvengti. Valdas PRYŠMANTAS Pasikeitimų esmė - lankytojai laisvai patekti gali tik į kelis skyrius pirmajame aukšte, kitur su specialiais raktais įeis tik valdininkai, pas juos patekti norintys miestiečiai tokios galimybės neturės.

2

s teks priprasti. Išbandžius

naują sistemą kilo šioks toks sąmyšis, tačiau Viačeslavas Karmanovas teigia, kad senųjų įpročių klaipėdiečiams vis tiek reikės atsisakyti.

Trečiadienį, apie 17 val., Klaipėdoje, Tiltų gatvės juvelyrinių dirbinių parduotuvėje, maždaug 37 metų vyriškis iš atrakintos vitrinos pagrobė du padėklus, kuriuose buvo 25 auksinės grandinėlės, ir pabėgo. Policija rado pakeliui pamestas kelias grandinėles, tačiau didžioji grobio dalis liko vagies rankose.

s Mastai. Naujausia apklausa atskleidė, kad tik 6 iš 10 Lietuvos vairuotojų degalus perka šalies degalinėse. Likusieji 40 proc. perka baltarusišką kurą, naudoja vilkikų vairuotojų parduodamus ar ūkininkams skirtus degalus. s Ar žinote, kad šimtai tūkstančių vergų, stačiusių piramides, kasdien gaudavo po porciją svogūnų - šie patenkindavo vitaminų poreikį. Mieli “Vakarų ekspreso” prenumeratoriai, jei susiduriate su laikraščio pristatymo nesklandumais, kreipkitės į redakciją tel.: (8 46) 411314, 420096, 411308 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

http://www.ve.lt


2 "Vakarų ekspresas" šiandien klaipėdoje renginiai

10.30 val.

Klaipėdos visuomenės sveikatos biure (Taikos pr. 76, 3 a.) kalanetikos treniruotė moterims (registruotis tel. (8 46) 234796, 8 612 30179, el. p. aiva@ sveikatosbiuras.lt).

18 val. Koncertų salėje (Šaulių g. 36) folkloro spektaklis “Jau saulelė” pagal K. Donelaičio poemą “Metai”, skirtas Mažosios Lietuvos prijungimo 90-mečiui.

parodos

16, 18 val.

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) 16 val. Martino Šiblio paskaita apie šiuolaikinį Švedijos meną. 18 val. atidaroma šiuolaikinio Švedijos meno paroda “Falling from Grace”.

koncertai

20 val.

“Menų valgykloje” (Daržų g. 18, buvusi Vydūno mokykla) grupė “HitKick”.

Kūno kultūros ir rekreacijos centre (Dariaus ir Girėno g. 10) LMKL rungtynės: Klaipėdos “Fortūna” - Kauno “Aistės-LSU”.

orų prognozė

Šiauliai

-10 -18

-10 -16

-9 -15

Kaunas

Vilnius

-8 -15

2013 m. sausio 18 d., penktadienis

Sutemus uoste su tralu gaudė stintas?

Redakcijos archyvo nuotr.

Vakar uosto tarnybos operatyviai užsiėmė stintų brakonieriaus paieška.“Kaltininkas”buvo labai greitai nustatytas. Pasirodo, žmonės brakonieriumi palaikė olandų vilkiką, atliekantį akvatorijos dugno tralavimo darbus. Dalia BIKAUSKAITĖ dalia@ve.lt

“Vakarų ekspresas” gavo piliečio pranešimą, kad jis,sausio 16 d. 18.30 val. keldamasis iš Smiltynės į Klaipėdą AB “Smiltynės perkėla” keltu, naujojoje perkėloje pastebėjęs labai įžūlų įstatymų ir uosto taisyklių pažeidimą. “Jūros vartų link praėjo jūrinis tralas, paskui save farvateriu tempęs tinklus (sėmė stintas). Tinklai buvo, spėju, labai dideli, nes keltas dar ilgai laukė, kol tas nutraluos toliau. Kiek žinau, tai yra labai įžūlus brakonieriavimas ir uosto taisyklių pažeidimas, nes uosto teritorijoje ir per 5 km nuo jūros vartų negalima naudo-

sportas

17 val.

-7 -15

aktualijos

Uostininkai juokavo, kad jeigu šiuos darbus būtų vykdę lietuvaičiai, būtų sugalvoję, kaip kartu ir stintų pasigauti, o olandams šios žuvys nerūpi.

ssNEGALI BŪTI. Uostininkai teigė negirdėję, kad kas nors akvatorijoje stintas išdrįstų gaudyti

pramoniniu būdu - tinklais.

ti jokių tinklų”, - rašoma laiške. “Per 20 darbo metų nesu girdėjęs, kad uoste su tralu, o ne su meškere kas žuvis gaudytų. Tai būtų devintas pasaulio stebuklas”, - sakė Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus pavaduotojas Vaclovas Petkus, paklaustas, kas tai galėjo būti. “Čia kažkokie vėjai. Tokį dalyką tikrai būtų užfiksavusios Laivų eismo tarnybos kameros. Apie tokį brakonierių atitinkamoms tarnyboms būtų pranešęs ir “Smiltynės perkėlos” kelto kapitonas. Negaliu patikėti. Tai būtų jau aukščiausio lygio įžūlumas. Jeigu tai pasitvirtintų, būtų katastrofa”, - sakė Klaipėdos valsty-

binio jūrų uosto direkcijos uosto kapitono pavaduotojas, Uosto priežiūros tarnybos viršininkas Arvydas Narmontas. AB “Smiltynės perkėla” generalinis direktorius Darius Butvydas, peržiūrėjęs vaizdo kamerų, kurios fiksuoja keltų judėjimą, įrašus, teigė, kad įmonės keltai pagal uosto taisykles privalo praleisti bet kokį laivą, plaukiantį laivybos kanalu. 18.35 val. kameros užfiksavo kažkokį mažą laivą, plaukiantį kanalu, kurį praleido keltas “Baltija”. Tačiau, ką jis paskui save tempia, tamsoje buvo sunku įžiūrėti. Bendrovės vadovas pažadėjo pasikalbėti su kelto kapitonu. Nepraėjus nė pusvalandžiui iš

Savivaldybės koridoriais miestiečiai nevaikščios Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Saulė teka 8 val. 50 min., leidžiasi 16 val. 41 min., dienos ilgumas 7 val. 51 min. Mėnuo - jaunatis. Zodiako ženklas - Ožiaragis. ORAI. Šiandien Klaipėdoje debesuota su pragiedruliais. Vėjas šiaurės rytų, 4-9 m/sek. Oro temperatūra dieną - apie 7, naktį - apie 15 laipsnių šalčio. RYTOJ temperatūra dieną - apie 11, naktį bus apie 16 laipsnių šalčio. Debesuota. Vėjas nepastovios krypties, 3-5 m/sek. VANDENS temperatūra Baltijos jūroje ties Klaipėda - apie 0, Kuršių marias dengia apie 3 cm ledas. Bangų aukštis jūroje - 0,5 m.

kalendorius Sausio aštuonioliktoji, penktadienis - 18-oji metų diena, iki metų pabaigos lieka 347 dienos.

VARDADIENIAI Savo vardadienius šiandien švenčia Gedgaudas, Jogailė, Jolita, Liberta, Priscilė, Priska, Radys, Radmantas, Radmantė, Radmina, Radminas.

1897 m.

DATOS

Sidariuose, Radviliškio rajone, gimė Balys Buračas, etnografas, fotografas, užrašęs pusketvirto tūkstančio liaudies dainų, surinkęs unikalią 3 600 margučių kolekciją, palikęs beveik 11 000 vertingų negatyvų, Paryžiaus pasaulinėje parodoje už etnografines nuotraukas apdovanotas aukso medaliu. Mirė 1972 m.

1999 m. Lietuva prisijungė prie Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6-ojo protokolo ir atsisakė mirties bausmės.

2007 m. Sunkios ligos užkluptai rašytojai Jurgai Ivanauskaitei įteiktas Metų moters apdovanojimas - meniška rankų darbo sagė.

visų minėtų tarnybų gavome vieną ir tą patį paaiškinimą. Pasirodo, nurodytu laiku dirbo didžiuosius Klaipėdos uosto laivybos kanalo gilinimo darbus atliekančios Nyderlandų kompanijos “Van Oord Dredging and Marine Contractors BV” nedidelis vilkikas, atliekantis dugno tralavimą. Tai daroma tam, kad po kanalo kasimo darbų neliktų didesnių kauburių ir nelygumų - vilkikas akvatorijos dugnu paskui save tempia lynais pritvirtintą sunkų rąstą ir taip jį lygina. Kelto “Baltija” kapitonas patvirtino, kad olandų vilkikas dirbo tvarkingai, turėdamas visus būtinus ženklus.

ssSTOP. Nuo vasario klaipėdiečiai negalės patekti į daugumos savivaldybės valdininkų kabinetus. Visais rūpimais klausimais jie privalės kreiptis į kelis Vieno langelio ir elektroninių paslaugų skyriaus darbuotojus - savotiškus tarpininkus. Vakar sistema išbandyta. Nepastebėję užrašo “Durys atsidaro su el. kortele” žmonės iš įpročio bandė eiti tiesiai į kitus administracijos pastato aukštus, nustebę bergždžiai traukė rankenas, gūžčiojo pečiais, kai kurie ėjo atgal, kiti griebėsi mobiliojo ryšio telefonų, bandė prasmukti su tais, kurie turi raktus. Koridoriuje vis skambėjo klausimas “Kur leidimą gaut?” Į reikiamą skyrių nepateko ir viena administracijos darbuotoja - ji teigė skubanti į susirinkimą, tačiau prieš tai moteriai specialaus elektro-

1

ninio rakto niekas neišdavė. “Bandomuoju triušiu” tapo ir Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, su reikalais atvykusi į savivaldybę. Nauja tvarka patiko ne visiems. “Kažkokia nesąmonė - ne pirmą kartą atėjau su detaliuoju planu susijusių procedūrų derinti, o visos du-

su juo pasitarti dėl susitikimo laiko buvo galima, o dabar?” - nusivylęs kalbėjo klaipėdietis Kostas. “Užsidarėt ir palikot “biedną” žmogų likimo valiai”, - nuskambėjo replika. “Džiaukis, kad jų (valdininkų) dar su šautuvais nuo mūsų nesaugo”, - atsakė jam kitas.

Oficialiai skelbiama, kad diegiant šią sistemą siekiama pagerinti administracijos teikiamų paslaugų kokybę miesto gyventojams. Viso projekto įgyvendinimo vertė - 1,5 mln. litų, 85 proc. šios sumos finansuoja Europos Sąjunga. rys užrakintos, jokios informacijos nėra, kur eiti, ką daryti. Anksčiau, nors valdininkas ir nepriimdavo, bet

Bandymai vyko tik vakar, o nuo šiandien iki vasario 1 dienos į savivaldybę bus galima patekti kaip

įprastai. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas teigė, kad iki šios datos bus išanalizuoti ir pašalinti galimi sistemos trūkumai, gyventojams paruošta ir paskelbta informacija, kokia tvarka į valdininkus reikės kreiptis. “Bus informacinis terminalas, kuriame bus galima pasirinkti, į kuriuos specialistus kreiptis, įrenginys atspausdins kvitą, su juo gyventoją priims Vieno langelio ir elektroninių paslaugų skyriaus darbuotojai, jie išklausys ir priims reikiamus dokumentus, pateiks juos valdininkui, o gyventojui atsakymą praneš ne ilgiau kaip per 20 dienų”, - aiškino būsimą tvarką V. Karmanovas. Anot jo, į archyvą, Licencijų bei Gyvenamosios vietos deklaravimo skyrius bus galima patekti apeinant vieną langelį. Pirmajame pastato aukšte taip pat bus įrengtas gyventojų priimamasis, o į komitetų bei Tarybos posėdžius bei kitus viešus renginius klaipėdiečiams bus galima patekti tik su svečio kortelėmis. Norint jas gauti teks užsiregistruoti. “Technika veikia sklandžiai, tačiau koridoriuose vis tiek sutikau pašalinių žmonių - jie sakė, kad prasmuko su raktus turinčiais darbuotojais. Žinoma, žmonės įpratę reikalus tvarkyti valdininkų kabinetuose, tačiau įpročius teks pakeisti, kad ir kaip pikta būtų”, - bandomąją dieną reziumavo V. Karmanovas. Jis pripažino, kad šiais metais sumontuota įranga vėliau bus patobulinta - ji fiksuos ir administracijos darbuotojų atėjimą bei išėjimą iš darbo.


2013 m. sausio 18 d., penktadienis

aktualijos

Centre - pavojinga griuvena Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Į“Vakarų ekspresą”kreipėsi skaitytoja, susirūpinusi saugumu Klaipėdos centre. Rumpiškės gatvėje 4 esantis statinys pavojingai griūva - krentančios pastato, kuriame įsikūrę sandėliukai, dalys paramstytos lentomis ir plastikinėmis dėžėmis buteliams, ant žemės byra plytos ir tinko gabalai.

3

dienos pašTas s Citata iš www.VE.lt.

“Teisingai: užrakinti duris, užkabint spynas, aptverti spygliuota tvora, paleisti elektros srovę... ir nieko neišleisti - suklestėtų uostamiestis”, - taip į straipsnį “Valdininkai nuo gyventojų atsitvėrė užraktais” reagavo skaitytojas “Oi”.

s Gimė. Per statistinę parą uostamiestyje gimdė 6 moterys - pasaulį išvydo 3 berniukai ir 3 mergaitės. s Mirė. Vakar Klaipėdoje užregis-

truota Liusės Būtienės (gim. 1938 m.), Onos Jablonskienės (gim. 1924 m.), Onos Stepeninos (gim. 1943 m.) ir Gintaro Karkazo (gim. 1966 m.) mirtis.

Eglė

s Laidotuvės. Šiandien Joniškės kapinėse laidojamas Gintaras Karkazas,

PIEKIENĖ

Lėbartuose - Stasys Radžius, Juozas Jasutis, Ona Jablonskienė, Liusė Būtienė ir Andrej Kuznecov.

egle@ve.lt

Savivaldybės atstovai tikina, jog su šia griuvena turi susitvarkyti Rumpiškės g. 4-ojo namo gyventojai, kuriems ir priklauso sandėliukai. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjo Gedimino Pociaus, nuosavybės teisę į minėtus sandėliukus yra įregistravę trys minėto namo gyventojai. Būtent jie atsakingi pagal įstatymus dėl griūvančio statinio. Pasak G. Pociaus, pastato savininkai turi įsipareigojimus, kurie yra nustatyti Statybos įstatymo. Visų pirma šiuo avariniu atveju būtina pasirūpinti, kad būtų apribota galimybė patekti šalia ir į patį pas-

"Vakarų ekspresas"

s preVenciJa. Gyventojai pastatą aptvėrė virvėmis su rau-

donomis vėliavėlėmis, griuvėsius apkarstė įvairiais įspėjamaisiais plakatais.

tatą, įspėti apie pavojų. Gyventojai pastatą aptvėrė virvėmis su raudonomis vėliavėlėmis, griuvėsius apkarstė įvairiais įspėjamaisiais plakatais. Šiuo metu tiriamos avarijos priežastys, vėliau jos bus aptariamos, ieškoma galimų sprendimų. Anot Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjo, vienaip ar kitaip pastato laukia dvi galimybės - jis turės būti griaunamas arba remontuojamas. Šie veiksmai tu-

rėtų būti atliekami už gyventojų lėšas, nes savivaldybė nuosavybės teisės į šį statinį neturi. “Gaila, bet gyventojai galvoja kitaip. Kažkodėl, jų nuomone, statiniu turėtų pasirūpinti savivaldybė”, - sakė G. Pocius. Statinio situacija ir toliau bus stebima, kol bus atliktos visos reikalingos teisinės procedūros. Jei statinio būklė dar pablogėtų ir imtų kelti didesnį pavojų, būtų imamasi ekstrinių priemonių.

s Vakar Klaipėdoje iki 17.20 val. užregistruoti 7 pranešimai apie padarytus nusikaltimus, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnams diena buvo rami. Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai sulaukė 63 kvietimų. s Sugrūdo.

Gintaro VAIČEKAUSKO (“Balticum” TV laida “Reidas”) nuotr.

Trečiadienį, apie 22 val., Klaipėdoje, Taikos prospekto ir Dubysos gatvių sankryžoje, neblaivus mersedeso vairuotojas sukėlė avariją, per kurią sudaužyti trys automobiliai. Avarija įvyko, kai užsidegus raudonam šviesoforo signalui prie sankryžos stabtelėjo taksi automobilis, už jo sustojo “Renault Megane”, o nuo miegamųjų rajonų centro link lėkusio “Mercedes-Benz C220” vairuotojas - 45 metų Romanas I. - nestabdydamas trenkėsi į “Renault”. Šis - į taksi. Žmonės nesužeisti, o štai avarijos kaltininkui nustatytas sunkus girtumas - 2,89 prom. Jis ketino pabėgti iš įvykio vietos, tačiau buvo sulaikytas policijos. Atvežtas į Kelių policijos biurą, žmogus užmigo ant suoliuko.

s Žuvo.

Trečiadienį, apie 8 val., Šilutės rajone, kelio Kaunas-JurbarkasŠilutė-Klaipėda 183-iajame kilometre, Grabupių kaimo ribose, nenustatytas automobilis partrenkė dviračiu važiavusį vyrą (gim. 1977 m.), vilkėjusį specialią liemenę. Automobilis iš įvykio vietos pasišalino. Dviratininkas nuo patirtų sužalojimų ligoninėje mirė.

s “Piniguočiai”.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras, demaskavęs netikrų pinigų gamybos vietą bei juos platinančių asmenų tinklą, baigė tirti ir į teismą perdavė baudžiamąją bylą, kurioje į kaltinamųjų suolą sės penki Klaipėdos krašto gyventojai. Pagrindinis šio nusikaltimo vykdytojas - 26 metų amžiaus menininkas P. B. - kaltinamas įrangos bei specialiųjų medžiagų netikriems Lietuvos valstybės apyvartoje esantiems pinigams gaminti įgijimu, gaminimu ir laikymu, taip pat didelio kiekio - 304 kupiūrų ir didelės - 30 400 Lt vertės netikrų pinigų gaminimu, laikymu ir realizavimu bei vaiko įtraukimu į nusikalstamą veiką.

s Kaltinimai. Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba baigė tyrimą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei dokumentų klastojimo ir panaudojimo pareikšti UAB “Statybų techniniai sprendimai” direktoriui Ramūnui Jackui bei pačiai bendrovei, o tos bendrovės statybos darbų vadovui teks atsakyti už dokumento suklastojimą. s Pirkėjas. 1988 metais gimęs klaipėdiškis I. G. policijai pranešė, kad

pernai lapkritį notarų biure sudarė sutartį, pagal kurią 1993 m. gimusiam K. J. išsimokėtinai pardavė automobilį “Volkswagen Touareg”. Pirkėjas turėjo jam sumokėti 36 000 litų, tačiau iki šiol to nepadarė ir į telefono skambučius neatsiliepia. K. J. ieškomas.

s Medinukas. Klaipėdos rajone atgimė dar vienas“medinukas”- bendro-

vė “Pamario restauratorius” rekonstravo dvarininko grafo Volmerio laikus (XIX a. pab.) menančios Vėžaičių miestelio Švento Kazimiero parapijos klebonijos pastatą, esantį pačiame gyvenvietės centre, šalia bažnyčios. Ryškus, geltona spalva nudažytas medinis namas tapo akį traukiančiu miestelio akcentu.

s Dienos klausimas. Vakar svetainės www.VE.lt lankytojų klausėme, ar jie supranta žemaičių kalbą. “Taip, gerai”, - atsakė 57,3 proc., “Truputį” - 31,4 proc., “Nesuprantu nieko” - 11,4 proc. respondentų.


4 "Vakarų ekspresas"

AKTUALIJOS

2013 m. sausio 18 d., penktadienis

Benamiai šturmuoja nakvynės namus Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

ssKLIENTAI. Klaipėdos nakvynės namų klientai - nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys

asmenys.

Čia varguoliai gali sušilti, pavalgyti atsinešto maisto, jį pasišildyti, nusiprausti bei išmiegoti sausoje ir šiltoje patalpoje. Tačiau ryte visi privalo sutvarkyti patalpas ir išeiti. Dieną kai kurie jų trinasi aplink atliekų konteinerius, kuriuose, jų teigimu, galima rasti visko.

tų dar yra. Mat gatvėmis besišlaistantys ir atliekų konteineriuose maisto likučių ieškantys asmenys nakvynei dar randa kitų vietų, kur gali elgtis kaip tinkami - daugiabučių laiptinėse, rūsiuose ar šilumos mazguose. Dienomis kai kurie jų, kol neišveja, šildosi prekybos centruose. Tačiau naktį, ypač kai temperatūra nukrenta žemiau 10 laipsnių šalčio, jie patraukia į nakvynės namus.

1

Klaipėdos nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė pažymi, kad kuo šalčiau, tuo klientų sulaukia daugiau. “Yra buvę tokių naktų, kad mūsų lankytojai sėdėjo ant gultų lyg traukinyje, nes išsitiesti nebeužteko vietos. Taip pat tenka korido“Aš šiandien radau dar gerus žieminius batus”, - gyrėsi visiškai blaivus vyriškis. Kitas nakvynės namų klientas teigė gatvėje atsidūręs dėl patiklumo. “Sukčiai apgavo ir pasisavino mano butą”, - gana žvaliai pasakojo vyrukas. Dieną jis teigė po kelias valandas praleidžiantis viešojoje bibliotekoje prie kompiuterio. Vėliau eina į kurį nors prekybos centrą, o vakare - pernakvoti į nakvynės namus. Temperatūrai vis krintant, galimybe šiltai pernakvoti naudojasi vis daugiau varguolių. Įstaigoje, kurioje yra 52 vietos, antradienio naktį nakvojo per 40 asmenų. Vyrai

ir moterys, neįgalūs ir visiškai darbingi, blaivūs ir šiek tiek įkaušę asmenys čia veržiasi vienas per kitą. Patekę į vidų kai kurie skubėjo į dušą, kiti gaminosi valgį, plikė arbatą. Vienas vyrukas, ant viryklės palikęs kaistančią keptuvę, nuėjo į kambarį atsinešti produktų. To užteko, kad keptuvė imtų svilti, o dėl kamuoliais kylančių dūmų suveikė gaisro signalizacija.

riuose patiesti čiužinius, kad galėtų visi sutilpti. Nė vieno nesame atstūmę. Aišku, jei netriukšmauja”, - pasakoja A. Kontrimaitė. Triukšmadarius kaipmat sutramdo iškviesti saugos tarnybos žaliūkai. Prieš juos benamiai nesišakoja ir klusniai vykdo visus nurodymus. Todėl dažniausiai nakvynę čia pasirinkę asmenys elgiasi ramiai. Jie supranta, kad elgdamiesi agresyviai bus išvežti į artimiausią policijos nuovadą, kur visą naktį teks praleisti ant kieto suolelio. Kol kas nakvynės namuose vie-

A. Kontrimaitė sakė, kad per šalčius čia įleidžiami ir šiek tiek įkaušę asmenys. “Suprantame, kad nuolat būnant gatvėje jiems taip yra paprasčiau susišildyti”, - atlaidžiai į šią silpnybę žiūri pokalbininkė. Tačiau jei asmuo nepaeina, nesigaudo nei erdvėje, nei laike, kviečiamas greitosios pagalbos ekipažas.

Vieną kartą per mėnesį, kai daugelis varguolių gauna įvairias pašalpas, jų tamsiuose skersgatviuose pakeliui į nakvynės namus tyko agresyvūs paaugliai. Dažnas į tokius spąstus pakliuvęs benamis kitą rytą nebeprisimena, kur dingo pinigai - ar juos išleido svaigalams, ar kas nors atėmė? Didžiuosiuose šalies miestuose yra net po kelias panašias įstaigas. Į jas pernakvoti pageidaujantys asmenys ateina vakare, o ryte privalo išeiti. Tokia tvarka galioja visoje Lietuvoje. Ryte, prieš septynias, benamiai žadinami, verčiami susitvarkyti, susirinkti savo daiktus ir išprašomi į gatvę. Iki vakaro.


2013 m. sausio 18 d., penktadienis

DIENA PO DIENOS

Skundžiamas konkursas dėl dujų terminalo “Respublikos” archyvo nuotr.

"Vakarų ekspresas"

5

Šaltis paralyžiuoja gelbėtojų darbą Dėl per storo ledo potvynio apsemtoje teritorijoje vakar atšaukta kariuomenės vikšrinės amfibijos su maisto kroviniu išvyka į Plaušvarių kaimą Pagėgių savivaldybėje. Anot Pagėgių savivaldybės administracijos Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjo Vaidoto Degučio, vandens gylis potvynio apsemtoje teritorijoje palyginti didelis, o vandenį kasdien vis labiau kaustančio ledo storis vietomis jau siekia 15 centimetrų. Tuo tarpu pamaryje dislokuotos Lietuvos karo inžinierių amfibijos PTSM taikos meto užduotis potvynio zonoje gali vykdyti tik tuomet, kai

kils reali grėsmė. Kariuomenės pranešimą apie vikšrinėms amfibijoms taikomus darbo potvynio zonoje apribojimus taikos metu vakar gavo ir Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba bei Šilutės rajono savivaldybės administracija. Be jau minėto ledo storio, pranešime rašoma, kad amfibijos negali būti eksploatuojamos naktį, kai vandens srovės greitis didesnis nei 2,5 m/s.

Vandens gylis apsemtame kelio iš Šilutės į Rusnę ruože vakar rytą dar vis siekė 55 cm. Lengvieji automobiliai vandeniu gabenami specialiais tralais, žmonės į Rusnę ir iš jos vežami specialiu sunkvežimiu. ssSTATĖ. “PPS Pipeline Systems GmbH” prieš daugiau nei dešimt metų buvo Būtingės naftos

terminalo generalinis statybos rangovas.

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo dujų jungties konkursas galėjo būti vykdomas pažeidžiant viešųjų pirkimų įstatymą, mano konkurso dalyvė Vokietijos kompanija“PPS Pipeline Systems GmbH”, kuri dėl to kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą. Be to, “PPS Pipeline Systems GmbH” teigia turinti pagrįstų įtarimų, kad konkurso laimėtoju šiuo metu paskelbtas konsorciumas turėjo neleistiną konkurencinį pranašumą, nes vienas iš pagrindinių šio konsorciumo subrangovų pats rengė šio konkurso techninę dokumentaciją. Iš karto po konkurso rezultatų paskelbimo “PPS Pipeline Systems GmbH” sako pateikusi pretenziją konkurso organizatorei AB “Klaipėdos nafta”, tačiau esą ši didžiosios dalies pretenzijos net nenagrinėjo, o likusius punktus atmetė kaip nepagrįstus. “Prieš pat Kalėdas paskelbtas viešųjų pirkimų komisijos sprendimas dėl nugalėtojo mus nustebino. Mums Vokietijoje sunku suvokti, kodėl vykdant tokį milžinišką konkursą, likus tik porai savaičių iki galutinių pasiūlymų pateikimo datos, yra keičiami vertinimo kriterijai ir kodėl konkurse dalyvauti

AB “Kauno dujotiekio statyba” ir UAB “Šiaulių dujotiekio statyba” konsorciumas konkurse esą rėmėsi įmonės UAB “Ardynas” pajėgumu. Ši įmonė, anot “PPS Pipeline Systems GmbH”, taip pat yra ir konkursą paskelbusios “Klaipėdos naftos” konsultantės JAV kompanijos “Fluor Inc.” subrangovė, neva tiesiogiai dalyvavo rengiant

Savivaldybės administracijos Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėją Romualdą Renčeliauską šis pranešimas privertė sunerimti. Todėl šiandien jis ketina organizuoti Ekstremalių situacijų komisijos posėdį. Bus sprendžiama, kaip toliau organizuoti pagalbos teikimo operacijas potvynio zonoje.

“Šilutės ETA žinios” Roko JONIKO (KAM) nuotr.

Buvo suteiktas dviejų savaičių terminas galutiniam pasiūlymui pateikti. Nė vienas iš pirkimo dalyvių“Klaipėdos naftos” neprašė šio termino pratęsti, nekėlė jokių klausimų ir nereiškė jokių pretenzijų. techninius pirkimo dokumentus bei formuluojant užduotį pačiam konkursui, dalyvavo strateginiuose susitikimuose ir derybose, todėl “natūralu, kad jai yra žinoma gerokai daugiau konfidencialios vidinės informacijos.”

“Klaipėdos nafta”šį, kaip ir visus kitus viešuosius pirkimus, vykdė skaidriai, laikydamasi visų taikytinų viešųjų pirkimų reikalavimų ir siekdama geriausio rezultato bendrovei bei valstybei. Indrė MILINIENĖ, AB “Klaipėdos nafta” komunikacijos vadovė leidžiama įmonei, kuriai vienintelei iš dalyvių buvo prieinama konfidenciali informacija. Konkursas galimai buvo vykdomas pažeidžiant Lietuvos viešųjų pirkimų įstatyme aiškiai nurodytus lygiateisiškumo ir skaidrumo principus”, - vakar pareiškė “PPS Pipeline Systems GmbH” generalinis direktorius Pėteris Lėgleris (Peter Legler). Kompanija aiškina, kad šiuo metu viešai laimėtoju paskelbtas

ne Systems GmbH” atstovai, sužinoję, kad dėl pasiūlytos didelės kainos nepavyko laimėti pirkimo, iš karto pasiūlė ženkliai mažesnę kainą, prašė nutraukti pirkimą ir jį rengti iš naujo. “Klaipėdos naftai“ nurodžius, kad tokie abejotini pasiūlymai nesuderinami su pirkimo procedūrų reikalavimais, vokiečių atstovai pradėjo puolimo kampaniją, nevengdami faktų iškraipymo ir spekuliatyvių aiškinimų. Mūsų nuomone, pirkimas yra įvykdytas skaidriai, pagal visus taikytinus reikalavimus ir esame įsitikinę,

ledo storis ne didesnis nei 10 cm, o vandens gylis po juo mažesnis nei 1,4 m. “Supraskime teisingai, amfibija – ne ledlaužis, ir nėra ko ją be reikalo laužyti. Juolab kad bado Plaušvariuose kol kas nėra”, – teigė V. Degutis. Pasak jo, kariuomenės amfibija į potvynio zoną bus siunčiama tik ypatingu atveju, tai yra jeigu apsemtos teritorijos gyventojams iš-

Bendrovė taip pat tikina, esą likus dviem savaitėms iki galutinių pasiūlymų pateikimo bendrovė “Klaipėdos nafta” netikėtai pakeitė vertinimo formulę nustatydama, kad pasiūlymai bus lyginami pagal mažiausią kainą. Anot “Klaipėdos naftos” atstovės spaudai Indrės Milinienės, “bendrovė yra nustebusi dėl vokiečių kompanijos veiksmų”. “Pažymėtina, jog “PPS Pipeli-

kad tokią poziciją apginsime sąžiningame teisme, jeigu to prireiktų”, - teigia I. Milinienė. Pasak jos, sprendimas dėl konkurso vertinimo kriterijaus patikslinimo priimtas siekiant SGD terminalo jungties darbus įsigyti palankiausiomis sąlygomis, ir tai padaryta užbaigus derybas su pirkimo dalyviais, kai paaiškėjo, kad darbų atlikimo datos pavėlinimas „Klaipėdos naftai“ leis tikėtis žemesnių pasiūlymo kainų. “Šie klausimai buvo aptarti derybų metu su visais pirkimo dalyviais, vertinimo kriterijus buvo patikslintas iki pasiūlymų pateikimo, tad visi pirkimo dalyviai į šį patikslinimą galėjo atsižvelgti. Be to, po vertinimo kriterijaus patikslinimo buvo suteiktas dviejų savaičių terminas galutiniam pasiūlymui pateikti. Nė vienas iš pirkimo dalyvių “Klaipėdos naftos” neprašė šio termino pratęsti, nekėlė jokių klausimų dėl vertinimo kriterijaus patikslinimo, nei raštu, nei žodžiu nereiškė jokių pretenzijų”, - sakė atstovė spaudai.

“Vakarų ekspreso” informacija

ssPRIEŠ SAVAITĘ. Lietuvos kariuomenės amfibijos į pamarį atgabentos praeitą penktadienį. Viena iš jų dislokuota Vileikiuose (Šilutės raj.), antroji – Pagėgiuose.

Renginiai Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-mečiui Sausio 18 d.

18 val. Folkloro spektaklis “Jau saulelė” pagal K. Donelaičio poemą “Metai” Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36). Scenarijaus autorė ir režisierė Dalia Kiseliūnaitė, instrumentinės dalies vadovas Jonas Petrauskas, scenografė Austėja Znaidauskaitė, choreografė Jūratė Čapaitė. Atlikėjai - folkloro ansambliai “Alka” ir “Vorusnėlė”, vaidmenis kuria J. Liorančas, A. Butkus, E. Pletkus, R. Šeputis. Nemokamai, kvietimai dalinami Koncertų salės kasoje. 22 val. Tradicinis naktinis žygis “Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais”. Maršrutas Priekulė–Klaipėda. Registracija nuo 19 val. Priekulės I. Simonaitytės mokykloje. Startas - 22 val., finišas – sausio 19 d. rytą (3–4 val.) prie Klaipėdos piliavietės (sporto kompleksas Pilies g. 2A).

Sausio 19 d.

12 val. Teatralizuota šventė “Prefektūros šturmas” Teatro aikštėje (prie buvusios prancūzų prefektūros). Dalyvauja Kauno ir Klaipėdos karybos istorijos klubai, šauliai, kariai savanoriai, naktinio žygio dalyviai. Vyks šturmo inscenizacija, karinė sportinė estafetė, vaišins kareiviška koše.

Sausio 21 d.

17 val. Muzikinė popietė “Aš nusieisiu į Klaipėdužę. Pamario krašto etnoatspindžiai” I. Simonaitytės bibliotekos renginių salėje, II a. Dalyvauja Stasio Šimkaus konservatorijos dėstytojai ir moksleiviai (vadovas Vytautas Zelenis), Etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblis “Kuršiukai” (vadovas Alvydas Vozgirdas), Žvejų rūmų ansamblio “Žilvinas” moterų vokalinė grupė (vadovė Judita Kiaulakytė), etnografė Lina Petrošienė. Rengėjai - Klaipėdos miesto chorinė bendrija “Aukuras” ir I. Simonaitytės viešoji biblioteka.


6 "Vakarų ekspresas"

sPortas

2013 m. sausio 18 d., penktadienis

Klaipėdos “Neptūnas” - tarp LKL lyderių Eimanto CHACHLOVO nuotr.

sTaTisTika “Lietkabelis” - “Neptūnas” - 65:81 (22:17, 16:27, 10:13, 17:24) Klaipėdiečiams Deividas Gailius pelnė 19 taškų, Giedrius Gustas – 12, Laurynas Mikalauskas – 11 (9 atk. kam.), Evaldas Dainys – 10, Rashaunas Broadusas ir Valdas Vasylius pridėjo po 9 taškus. Pralaimėjusiems 18 taškų įmetė Edgaras Ulanovas (8 atk. kam.), 14 – Darius Griškėnas, 12 – Tauras Jogėla, 9 surinko Mindaugas Kupšas (7 atk. kam.).

komenTaras

“Padėjo atsarginiai žaidėjai” Kazys MAKSVYTIS, “Neptūno” treneris

Džiaugiuosi, kad mano komandos vyrai parodė charakterį. Pirmoje rungtynių pusėje panevėžiečiai keitė gynybų sistemas ir tai šiek tiek žaidėjus išmušė iš vėžių. Gerai, kad puikiai į žaidimą įsiliejo nuo suolelio pakilę ne startinio penketo žaidėjai. Ilgas mūsų žaidėjų suolelis - pranašumas. Puikiai tai išnaudojome.

s istoriJa. “Neptūnas” Panevėžio “Lietkabelio” ekipą šį sezoną įveikė jau antrą kartą. Pirmose LKL

rungtynėse, vykusiose pernai spalio  dieną Klaipėdoje, neptūniečiai laimėjo rezultatu 84:8. Tąkart “Neptūnui” padėjo Vytautas Šarakauskas ir Martynas Mažeika, kurie šiuo metu gydosi traumas.

je panevėžiečiai dar priešinosi Klaipėdos“Neptūno”krepšininkų patirtis VTB Vieningosios lygos pirmenybėse duoda vaisių - klaipėdiečiai vis tvirčiau rungtyniauja ir “Neptūnui” - pirmąjį kėlinį laimėjo 22:17, tačiau tuomet jau gerokai įsitvirtino tarp lyderių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate.

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

LKL čempionato pradžią kiek banguotai pradėję Kazio Maksvyčio auklėtiniai įsibėgėja - trečiadie-

nį rezultatu 81:65 palaužė Panevėžio “Lietkabelio” ekipą bei šiose pirmenybėse iškovojo aštuntąją pergalę iš eilės. Kazio Maksvyčio auklėtiniai gerokai apkartino trenerio Roberto Giedraičio debiutą prie “Lietkabelio” ekipos vairo. Tiesa, pirmoje rungtynių pusė-

ŠViEslENtĖ

“Atlante” – du NFA auklėtiniai Valdo KNYZELIO nuotr.

MARIJAMPOLĖJE stovyklaujanti Klaipėdos „Atlanto“ futbolo komanda pasirašė dvi sutartis su Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) 18-mečiais jaunuoliais Tomu Galdiku (nuotraukoje) ir Donatu Kazlausku. Abu 1994 metais gimę futbolininkai – kretingiškiai, šalies jaunių rinktinės nariai. Su saugu T. Galdiku sudarytas kontraktas dviem metams, su puolėju D. Kazlausku – metams. Pastarasis futbolininkas praėjusiame sezone buvo pakviestas į Vilniaus “Žalgirį”, tačiau įpusėjus sezonui jo ir klubo keliai išsiskyrė. T. Galdikas 2012-aisiais rungtyniavo NFA ekipoje, žaidusioje Lietuvos 1-osios lygos futbolo čempionate. Pastarosiomis dienomis „Atlanto“ strategai stebi dar vieną NFA auklėtinį – Klaudijų Upstą. Anot klubo generalinio direktoriaus Vacio Lekevičiaus, „Atlantas“ pirmasis iš Lietuvos klubų pasiūlė akademijos vadovams bendradarbiauti. “Laukiame akademijos atstovų atsakymo”, – V. Lekevičius dar negalėjo atsakyti, ar bus priimtas pasiūlymas.

“Šiauliai” - LKF turnyro pusfinalyje LIETUVOS krepšinio federacijos (LKF) vyrų taurės turnyro atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse Šiaulių “Šiauliai” namuose 73:84 (17:21, 18:20, 18:21, 20:22) nusileido Utenos “Juventus” krepšininkams, tačiau pateko į pusfinalį, nes pirmąsias rungtynes laimėjo 87:62. “Šiauliai” pusfinalyje susitiks su Pasvalio “Pieno žvaigždžių” komanda.

Graikijoje - J. Mačiulio šou VYRŲ krepšinio klubų Eurolygos antrojo etapo - “Top-16” varžybų - ketvirtojo turo rungtynėse E grupėje Atėnų “Panathinaikos” (Graikija) komanda, kuriai atstovauja Jonas Mačiulis, išvykoje 79:73 (23:23, 22:16, 20:17, 14:17) įveikė Berlyno “Alba” (Vokietija) krepšininkus. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs J. Mačiulis per 22 min. pelnė 28 taškus (dvitaškiai 2/2, tritaškiai 6/8, baudos 6/6), atkovojo 1 kamuolį, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

“FC Barcelona” sužaidė lygiosiomis ISPANIJOS futbolo taurės varžybų ketvirtfinalio pirmąsias rungtynes nugalėtojos titulą ginanti “FC Barcelona” namuose su “Malaga” ekipa sužaidė lygiosiomis 2:2 (2:1).

“Vakarų ekspreso” ir Eltos informacija

daugiau informacijos - www.ve.lt

sukruto ir neptūniečiai - antrąjį kėlinį sužaidė 27:16 ir prieš didžiąją pertrauką jau pirmavo - 44:38. Antroje rungtynių pusėje pajūrio krepšininkai atrodė jau kur kas geriau ir iškovojo tvirtą pergalę. “Neptūnui” šiose rungtynėse padėti negalėjo komandos kapitonas Martynas Mažeika. Jis dar sausio 6 dieną dvikovoje su Maskvos

CSKA patyrė riešo traumą. Taip pat nežaidė ir kojos traumą kurį laiką gydęsis Vytautas Šarakauskas. Jis jau pradėjo treniruotis su komanda ir artimiausiu metu varžybose jau vilkės “Neptūno” ekipos marškinėlius. “Neptūno” krepšininkai po šios pergalės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyrinėje lentelėje dar tvirčiau įsitvirtino trečioje pozicijoje. Klaipėdiečių sąskaitoje - 9 pergalės ir trys pralaimėjimai. Kol kas šiame čempionate pirmauja Prienų “Rūdupio” atstovai, iškovoję visas 11 pergalių. Antras žengia Kauno “Žalgiris” (7 pergalės iš tiek pat galimų). Lietuvos vicečempionai - Vilniaus “Lietuvos ryto” krepšininkai (4 pergalės, 2 pralaimėjimai) - ketvirtoje vietoje.

LKL turnyrinė lentelė (žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, laimėtų-pralaimėtų rungtynių procentinė išraiška): 1. “Prienai”

11 11 0

100

2. “Žalgiris”

7

7

0

100

3. “Neptūnas”

12 9

3

75

4. “Lietuvos rytas”

6

4

2

67

5. “Šiauliai”

10 6

4

60

6. “Pieno žvaigždės”

11 5

6

45

7. “Juventus”

11 5

6

45

8. “Lietkabelis”

12 5

7

42

9. “Nevėžis”

12 5

7

42

10. “LSU-Baltai”

11 3

8

27

11. “Sakalai”

12 3

9

25

12. “Palanga Triobet” 11 0

11 0

Artimiausias rungtynes “Neptūnas” žais sausio 20 dieną (sekmadienį) 16 val. Kaune su vietos “Žalgirio” krepšininkais. Tai bus VTB Vieningosios lygos dvikova.

Vakarų derbyje - “Baltijos” pergalė Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Vakarų konferencijoje Klaipėdos“Baltija”po gražaus "trilerio" paskutinėmis sekundėmis išnešė sveiką kailį dvikovoje su Klaipėdos“Kirais”. Šio diviziono nugalėtojai - “Baltijos” atstovai pergalę šventė rezultatu 6:5 (3:1, 1:2, 2:2). “Baltija” galingai pradėjo rungtynes ir po dviejų Vito Strazdo (32 sek. ir 3,31 min.) įvarčių pirmavo - 2:0. Tai padarė meškos paslaugą „Baltijai“, kuri atsipalaidavo. Trečiajame kėlinyje “Kirai” vienu metu net pirmavo - 5:4, tačiau patyrę “Baltijos” atstovai sugebėjo šaltakraujiškai sužaisti rungtynių pabaigą ir išplėšti pergalę. Po puikaus ledo ritulio trilerio “Baltija” ir toliau išsaugojo „sausą“ pergalių balansą Klaipėdos derbiuose su “Kirais”.

“Vakarų ekspreso” informacija

Tomo KRINICKO nuotr.

s LYderiai. “Baltijos” ledo ritulininkai (balta apranga) kol kas

šį sezoną iškovojo visas 8 pergales ir yra vienvaldžiai Vakarų konferencijos lyderiai. I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (žaista rungtynių, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai): 1. Klaipėdos “Baltija” 2. Šiaulių “Ledo linija” 3. Kaliningrado “Delovaja rus 2” 4. Kretingos “Grifai” 5. Klaipėdos “Kirai”

8 8 6 7 9

7 4 4 1 1

0 2 2 0 0

1 0 0 1 0

0 2 2 5 8

60:35 39:33 36:25 18:41 42:61

22 16 12 4 3

R. Berankis žais su olimpiniu čempionu EPA-ELTA nuotr.

LIETUVOS tenisininkas Ričardas Berankis iškopė į Melburne vykstančio atvirojo Australijos čempionato (“Australian Open”), kurio prizų fondą sudaro 30 mln. Australijos dolerių, vyrų vienetų varžybų trečiąjį ratą - šešioliktfinalį. 22-ejų lietuvis antrajame rate ketvirtadienį tvirtai 6:2, 6:3, 6:1 nugalėjo 28-ąją pasaulio raketę 29-erių vokietį Florianą Majerį. Pastarasis 2011 metų birželį pasaulio reitinge buvo pakilęs į 18-ąją vietą. Mačas truko 1 val. 17 min. R. Berankis atliko penkis, o F. Majeris - keturis neatremiamus padavimus. Beje, lietuvis nepadarė nė vienos dvigubos klaidos. Lietuvos tenisininkas, kuris pasaulio reitinge užima 110-ąją vietą, šešioliktfinalyje susitiks su Londono olimpinių žaidynių čempionu 25-erių škotu Endžiu Miurėjumi, pasaulio reitinge užimančiu trečiąją vietą.


2013 m. sausio 18 d., penktadienis

kultūros uostas

"Vakarų ekspresas"

7

Dienraščio “Vakarų ekspresas” kultūros ir meno priedas. Sudarytoja Eglė Piekienė. Tel. 411309, 8 685 80911, el. p. egle@ve.lt. Daugiau kultūros skaitinių - www.ve.lt/naujienos/kultūra

Koncertas Sausio 21, 22 d. 10 val. Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje vyks Instrumentinės muzikos katedros studentų egzaminas-koncertas.

90

Skaičius

Pašto ženklai

tūkst. eurų. Tiek aukcione rusų verslininkas paklojo už legendinio grupės “Queen” atlikėjo Fredžio Merkurio (Freddie Mercury) automobilį “Rolls Royce”.

Šeštadienį apyvartoje pasirodys trys pašto ženklai iš serijos “Žmogus ir gamta”. Šįkart pašto ženklų tema - “Žuvinto biosferos rezervatas”.

Trumpai

s “steBUkLingasis peLiUkas”. Teigiama, jog Klaipėdos sena-

miestyje, Kurpių ir Kepėjų gatvių sankryžoje, pastatyta miniatiūrinė bronzinė skulptūra - stebuklinga. Manoma, jog peliukas išpildo norus, pašnibždėtus jam į ausį. Autoriai - S. Jurkus ir S. Plotnikovas.

s Paroda.

Šiandien 18 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) bus pristatoma grupinė paroda “Falling from Grace” (“Praradusieji malonę”). Tai vienas didžiausių šiuolaikinio Švedijos meno pristatymų Lietuvoje. Parodos kuratorius Martinas Schibli teigia, jog tai jaunosios, tačiau tarptautinėje meno arenoje jau išgarsėjusios Švedijos menininkų kartos menas, analizuojantis išgirtosios socialinės Švedijos gerovės įtaką dabartinės kartos gyvenimo būdui ir laisvam pasirinkimui. Šis projektas pristato naujausias Švedijos šiuolaikinio meno tendencijas. Prieš parodą, 16 val., KKKC vyks M. Schibli paskaita apie šiuolaikinį Švedijos meną. Paroda veiks iki vasario 21 d.

klaipėdos įvaizdį kuria mažos detalės

s Spektaklis.

Šiandien 18 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) vyks keturių dalių folkloro spektaklio “Jau saulelė” pagal K. Donelaičio poemą “Metai” premjera. Tai vienas iš renginių, skirtų paminėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-mečio jubiliejų.

K

eliaudami po svečias šalis mėgstame fotografuotis šalia architektūrinių šedevrų ar išskirtinių gamtos kūrinių, keliančių susižavėjimą. Klaipėdoje akį traukiančių stambių objektų nėra itin daug, tačiau galime pasidžiaugti, jog mieste smulkiais akcentais sugebėta sukurti ne ką menkiau intriguojančią atmosferą. Uostamiestis kitų miestų bei užsienio šalių turistus vilioja savo mažosiomis skulptūromis, išsibarsčiusiomis visoje centrinėje miesto dalyje. Specialistų manymu, mažieji miesto akcentai tampa puikia alternatyva dideliems architektūriniams ar gamtos paminklams, todėl šią sritį verta plėtoti. liukui į ausį. Minėtą žemėlapį esame išleidę keturiomis kalbomis ir nuolat spausdinimą kartojame, nes jis yra populiarus”, - sakė R. Savickienė.

Eglė PIEKIENĖ egle@ve.lt

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (TIC) direktorės Romenos Savickienės teigimu, mažosios Klaipėdos skulptūros turistus iš tiesų domina. “Jau vien dėl to, žinodami, kad Klaipėdai šiek tiek trūksta lankomų vietų, sudarėme mažųjų skulptūrų ir apskritai paminklų žemėlapį. Jis yra iš tikrųjų labai populiarus. Mes įvertinome, kad žmonės galėtų šį maršrutą apeiti neskubėdami maždaug per valandą. Žmonėms patinka, nes

kompensuoja trūkumą Klaipėdos TIC direktorė mano, jog mažųjų skulptūrų kultūra uostamiestyje iš dalies atperka stambių lankytinų vietų trūkumą. Daugelis žavisi ir yra pasakę, kad Klaipėda galėtų būtent tuo išsiskirti. “Ko gero, reikėtų pasakyti, kad verta ir toliau vystyti šią sritį. Labai džiugu, kad kaskart vis atsiranda kažkas naujo - pavyzdžiui, planuojamas motociklininkams skirtas paminklas. Tai atneša cirkuliacijos į

Tie vaikai, kurie užaugs su miesto skulptūromis, su šia tradicija, vėliau jų nebegadins Svajūnas jURKUS, skulptorius jie gali ne tik nusifotografuoti, bet ir perskaityti ar išklausyti su skulptūromis susijusias legendas bei įgyvendinti tam tikrus veiksmus, pavyzdžiui, pašnibždėti savo norą pe-

visas šias vietas. Plėtoti reikia dar ir dėl to, jog yra aišku, kad mes tikrai centre nepasistatysim didžiulių bažnyčių ar dar kažko, bet visa tai galime atpirkti įspūdingais smulkiais

dalykais. Juolab kad jų kaina anaiptol neprilygsta bažnyčios statymui ir yra prieinama. Be to, kurt turėtų paskatinti ir tai, jog paminklas ar nedidelė skulptūra gali būti skirta praktiškai bet kam - žmogui, legendai, profesijai ir panašiai”, - mano R. Savickienė. Jos teigimu, miesto svečius labiausiai žavi tos skulptūros, kurios yra interaktyvios ir reikalauja kažkokio veiksmo - pačiupinėjimo, pašnabždėjimo ir panašių dalykų. Daugiausiai dėmesio susilaukia “Katinas džentelmeno veidu”, “Stebuklingasis peliukas”, “Slibinas”, kaskart vis kitaip aprengiama “Vaikystės svajonė” Kruizinių laivų terminale, “Juodasis vaiduoklis”, prie kurio nuolat būriuojasi gausybė turistų su fotoaparatais. “Kuo mes daugiau tokių objektų turėsime, kuo ilgesnis bus tas maršrutas, tuo įdomiau, linksmiau ir patraukliau atrodys mūsų miestas”, sakė Klaipėdos TIC vadovė.

Turime gerbti ir tausoti Mažųjų skulptūrų kultūrą uostamiestyje teigiamai vertino ir vyriau-

s “KAMINKRĖTYS”. Ant Kal-

vų g. 8 namo stogo sėdintis kaminkrėtys taip pat pildo norus. Pagal legendą, gatvėje sutikus kaminkrėtį reikėjo čiupti jam už drabužio ar sagos ir sugalvoti norą. Tam tikslui ant pastato sienos pritvirtinta ir kaminkrėčio saga. Autorius - K. Pūdymas.

siasis miesto dailininkas Mindaugas Petrulis. Tiesa, jo manymu, ši kultūra, kurianti traukos taškus, galėtų plėstis ir į kitas miesto dalis, o ne tik likti senamiestyje ir centre. “Turiu žinių, jog yra galvojama apie kelių idėjų realizavimą kitose miesto dalyse, ir tikiu, kad šios iniciatyvos bus įgyvendintos”, - sakė M. Petrulis. Jo teigimu, Klaipėda ir taip jau yra išskirtinė, mat turi Skulptūrų parką po atviru dangumi. Miesto dailininko teigimu, nors visuomenė šį parką aptarinėja įvairiais aspektais, tačiau reikia pripažinti, jog daugiau nė vienas šalies miestas nieko panašaus neturi.

8

s Apdovanojimas. Avangardinio kino kūrėjui Jonui Mekui įteiktas aukščiausias Prancūzijos Meno ir literatūros ordino komandoro titulas. Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas dėkojo lietuvių kūrėjui už nenutrūkstamą Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje bei už išskirtinę meninę raišką ir unikalią patirtį, kurios neturi joks kitas pasaulio menininkas. Titulą įteikęs Prancūzijos ambasados JAV kultūros patarėjas Antoninas Baudry pažymėjo, kad menininko dėka Niujorke tapo įmanoma išvysti legendinių pasaulio režisierių, ypač prancūzų, filmus. Jis pridūrė, kad J. Mekas įkvėpė daugelį įžymybių.


8 "Vakarų ekspresas"

kultūros uostas

2013 m. sausio 18 d., penktadienis

Klaipėdos įvaizdį kuria mažos detalės nuolat gimsta ir plečiasi. Teigiamu postūmiu jis vadino ir “Vakarų ekspreso” palaikytą M. Mažvydo alėjos suoliukų apipavidalinimo konkursą, netrukus į miestą įliesiantį naujų objektų. “Gaila tik, kad miestiečiai nevertina to, ką turi. Ir obuolys alėjoje buvo nukentėjęs, ir peliukas, ir kitos skulptūros. O juk turėtumėm visi gerbti tuos darbus ir juos tausoti. Mažosios architektūros formos turi būti vertinamos pačių lankytojų, juk tik jų dėka erdvės tampa gyvesnės”, apgailestavo M. Petrulis.

ss“SLIBINAS”. Ši skulptūra

- tarsi mistinis vienos iš Klaipėdos vardo atsiradimo legendų įamžinimas. Iš slibino nasrų į didelę pėdą bėga vanduo. Autorius - V. Karčiauskas.

7

“Meninė įvairovė mieste suteikia unikalumo. Džiugu, kad yra planų šią sritį plėsti. Pavyzdžiui, numatomu paminklu motociklininkams. Visi tie mažieji objektai pagyvina miestą. Juolab kad tai nėra šiaip skulptūros. Jos susietos su miesto istorijos ženklais”, - džiaugėsi M. Petrulis. Ne mažiau vyriausiąjį miesto dailininką džiugino ir tai, kad idėjos

Tai nėra šiaip skulptūros. Jos susietos su miesto istorijos ženklais. Mindaugas PETRULIS, vyriausiasis miesto dailininkas Jo teigimu, šioje srityje nėra kur sustoti, mat yra dar daug miesto legendų, kurios nėra apipavidalintos, todėl kūrybai lieka dar daug erdvės.

Trūksta valdžios paskatinimo Prie miesto puošimo prisidėjęs skulptūrų “Senamiesčio paštas”, “Kaminkrėtys”, vienas iš knechtų

ss“KATINAS DŽENTELMENO VEIDU”. Ši skulptūra Klaipė-

dos senamiestyje apsigyveno dar 1980-aisiais. Du kartus katinas buvo “išėjęs”, tačiau 2006 m. miesto gimtadienio proga grįžo į savo vietą Kalvių gatvėje. Autorius - R. Midvikis.

R

Lietuvos buriuotojams Danės krantinėje autorių skulptorius Klaudijus Pūdymas teigia, jog mažos ar didesnės skulptūros bei jų įvairovė nėra didelė naujiena. Tokių darbų turi bemaž kiekvienas Europos miestas, tačiau neatmeta minties, jog Klaipėdos įvaizdį šie darbai gerokai pagyvina. “Atsižvelgiant į tai, jog Klaipėdos senamiestis buvo nusiaubtas karo, be to, merdi verslo prasme, tokie objektai jį pagyvina. Turisto akiai tokio meno niekada nebus per daug. Yra daugybė spragų, kurias galime

užpildyti tokiais meniniais objektais, juk mieste nebeliko lankytinų bažnyčių ar kitokių architektūros kūrinių. Be to, tos skulptūros turi prasmę, atspindi istoriją. Manau, kad pakalbėjus su istorikais galima rasti tiek neišsemiamų aruodų ir dar daug ką padaryti. Juk kol kas tų skulptūrų yra per mažai, nes jų gausa tikrai labai į akį nekrenta”, - sakė K. Pūdymas. Bene daugiausiai miestą puošiančių mažųjų skulptūrų sukūręs skulptorius Svajūnas Jurkus mano, kad šią kultūrą mieste tiesiog būtina plėtoti. “Labai smagu, kai skulptūra patraukia ir didelius, ir mažus. Tai mažos detalės, užpildančios mūsų miestą. Taip, kartais apmaudu, kad miestiečiai skulptūras nuskriaudžia, sugadina, tačiau tai nereiškia, kad reikia sustoti ir jų nebekurti. Tie vaikai, kurie užaugs su miesto skulptūromis, su šia tradicija, vėliau jų nebegadins”, - mano S. Jurkus. Skulptorius tikino, jog jau turi ir

ss“VAIKYSTĖS SVAJONĖ”. Kruizinių laivų terminale stovintis berniūkštis, laikydamas už pavadėlio skaliką, mojuoja praplaukiantiems laivams. Įvairių švenčių metu skulptūra aprengiama skirtingais drabužiais. Autorius - S. Jurkus. naujų idėjų, tačiau pastarosioms įgyvendinti stinga finansavimo. Jo teigimu, idėjas dažnai žlugdo dar ir tai, jog menininkai, tarsi didžiulius pelnus nešančių restoranų savininkai, yra apkraunami didžiuliais mokesčiais, kuriuos tenka susimokėti dar prieš atliekant darbus.

“Patiriame nuostolius. Trūksta palankaus valdžios požiūrio, nes išeina taip, kad geriau daryti užsakomuosius privačius darbus, o ne lįsti į gatvę ir puošti miestą”, - sakė S. Jurkus. Eimanto CHACHLOVO ir redakcijos archyvo nuotr.

ss“JUODASIS VAIDUOKLIS”. Greta pasukamojo tiltelio įsikū-

rusi skulptūra taip pat įkūnija vieną iš Klaipėdos legendų apie pilies sargybinio regėtą vaiduoklį. Autoriai - S. Jurkus ir S. Plotnikovas.

Klaipėdiečiams - “Top Girls” premjera

ežisierius Gytis Padegimas sausio pabaigoje klaipėdiečiams pristatys naujausią savo darbą - Keril Čerčil (Caryl Churchill) pjesę“Top Girls”(“Neprilygstamosios”). Spektaklyje 8 aktorės bandys įkūnyti skirtingų epochų moteris bei Klaipėdos dramos teatro žiūrovams iškelti klausimą apie tai, ką praranda moterys, besigriebiančios vyriškos veiklos ir tampančios šiuolaikinėmis mačo.

Eglė PIEKIENĖ egle@ve.lt Pjesė “Top Girls” patenka į geriausių tūkstantmečio pjesių šimtuką. Spektaklio herojė Marlenė - ambicinga karjeristė, tampanti agentū-

personažas, žmonos paklusnumo idealas. Šventinių pietų metu šios moterys dalinasi savo patyrimais. Kituose veiksmuose grįžtama į šiuolaikinę kasdienybę, kur moterys dalinasi savosiomis godomis.

Manau, kad moterų dvasinis pasaulis yra daug įdomesnis negu vyrų, todėl ir kūriniai apie jas gerokai patrauklesni. Gytis PADEGIMAS, režisierius ros “Top Girls” vadove. Ta proga surengiama šventė, kurios viešnios skirtingų epochų moterys - popiežė Joana, keliautoja Izabelė Berd, garsi Japonijos imperatoriaus sugulovė Nidzio, Nykioji Greta iš Brueghelio paveikslo ir galiausiai Kantrioji Griselda - “Kenterberio pasakojimų”

“Pjesė labai aktuali šių dienų Lietuvoje. Kyla klausimas, kiek atranda ir kiek praranda moteris, dalyvaujanti visuomeniniame procese, siekdama aukštų postų, karjeros. Šiuolaikinės moterys nori būti kaip vyrai, kartais net tampa tarsi moteriškaisiais mačo. Kyla klausimas, ar

tokiu atveju jos nepraranda žmoniškumo? Kaip suprasti, kiek moteris turi būti moteriška? Ji lyg ir turi būti lygi vyrui, bet vis tiek kitokia. Ar nėra geriau, kai pasaulyje daugiau meilės, šilumos, atsidavimo, o ne grubumo, vyriško žiaurumo?” klausė spektaklio režisierius G. Padegimas. G. Padegimo nuomone, spektaklis turi būti ne tik menine prasme įdomus, bet ir aktualus. Jame vaidina 8 skirtingų kartų aktorės, įkūnijančios įvairių epochų moteris, todėl pjesė turėtų sudominti pačius įvairiausius žiūrovus. Spektaklyje vaidina Alina Mikitavičiūtė, Jūratė Jankauskaitė, Regina Šaltenytė, Jolanta Puodėnaitė, Renata Idzelytė, Eglė Barauskaitė, Eglė Jackaitė ir Simona Šakinytė. Visos jos kuria po du tris personažus. “Man vis pavyksta rasti tokias pjeses, kuriose daug moteriškų personažų. Manau, kad moterų dvasinis pasaulis yra daug įdomesnis negu vyrų, todėl ir kūriniai apie jas gerokai patrauklesni”, - sakė režisierius. G. Padegimo teigimu, spektaklis, be personažų įvairovės, ir pats yra daugiasluoksnis. Jame netrūks

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

ssĮVAIROVĖ. Statomoje pjesėje vaidina 8 skirtingų kartų ak-

torės, įkūnijančios įvairių epochų moteris.

ir edukacinių parametrų, ir net detektyvinių elementų. Nelengvas darbas teko ne tik spektaklio režisieriui, bet ir kompozitoriui Gintarui Kizevičiui, turėjusiam suderinti skirtingų epochų muziką, sukurti spektaklio charakterį, bei kostiumų dailininkei Birutei Ukrinaitei, turėjusiai vienam spektakliui paruošti aktores, vaidinančias po kelis personažus. Aktorių judesius dailino choreografė

Agnija Šeiko. Pjesė “Top Girls” Lietuvoje statoma pirmą kartą. “Norėjau šį spektaklį statyti ten, kur miela širdžiai. Klaipėdos dramos teatre dirbti labai gera. Čia visi draugai. Gal ir negražu girtis, bet kiti teatrai dabar graužiasi nagus, mat pjesių moterims nėra tiek jau daug”, - sakė G. Padegimas. Spektaklio premjera - sausio 25, 26 dienomis Žvejų rūmuose.


2013 m. sausio 18 d., penktadienis

kultūros uostas

"Vakarų ekspresas"

9

Dienraščio puslapiuose Klaipėdos parko istorija (22)

D

ienraštis“Vakarų ekspresas”, bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu“Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką”, publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Vytas TAMOŠIŪNAS Mūsų uostamiestį beveik iš visų pusių supa atviri laukai, marių proteka ir tik iš šiaurės pusės prie miesto savo siauru pietiniu galu šliejasi vadinamasis Girulių miškas ir parkas.

būtų ir suabejoti. Keista, kad ryčiau pylimo esančiose drėgnose vietose, pievose ir krūmynuose būtų vešėjęs tikras miškas, kuris neva sustabdęs smėlio slinkimą ir dėl tos kliūties susiformavo minėtas pylimas. Neringoje esančios aukštosios pamario kopos, kurios susiformavo

ssŠEIMA. Prie kapo gedinti lietuvininko Anyso šeima, 1941 metai. Kalbant apie Girulių mišką ir parką, galima būtų paminėti daugybę įvairios paskirties senesnių laikų žmogaus sukurtų objektų, kuriuos įvairiu laiku esu aplankęs ir užfiksavęs. Jame yra ir gamtinės kilmės objektų, tokių kaip dabar visiems žinomas ir prieinamas pajūrio kranto skardis, vadinamas Olando kepure, Kalotės ežeras ir einant mišku pietų šiaurės kryptimi aptinkamas trijų dalių pylimas. Ilgiausioji to pylimo dalis eina šiauriau nuo tilto per gele-

Viena gyventojų karta stato vieną ar kitą reikalingą objektą, o vėlesnės kartos be sąžinės graužimo ramiai nugriauna paliktus istorinius statinius ir įrenginius. žinkelį P. Lideikio g. esančios vietos ir baigiasi ties nauju gyvenamųjų namų kvartalu prie miesto ligoninių miestelio. Antra, trumpiausia pylimo dalis tęsiasi šiauriau ligoninių miestelio, o trečioji, pati aukščiausia dalis, eina palei senąją Labrenciškių sodybą, esančią į rytų pusę nuo Girulių. Literatūroje teko skaityti, kad tie pylimai savo laiku susiformavo pustomo smėlio dėka, kai plotai į vakarus nuo pylimo buvo be miško, o plotai į rytų pusę buvo miškingi. Galima

natūraliu būdu, nuo jūros pusės yra ilgais nuolaidžiais šlaitais, o į marių pusę turi stačius šlaitus. Tuo tarpu Labrenciškių pylimas yra stačiais aukštais šlaitais iš abiejų pylimo pusių ir labai panašus į Neringos apsauginį pajūrio kopagubrį, kuris XIX a. buvo suformuotas su žmogaus pagalba, kai buvo statomos užtūros smėliui ir jis formavosi aukštu pylimu, nebuvo vėjo nešamas skersai nerijos į marių pusę. Gal ir tą Girulių miško pylimą suformavo žmogus ir vėjas? Tarp Melnragės ir Girulių, ypač zonoje tarp plento ir geležinkelio, yra gausybė keistų taisyklingos kūgio formos kalvelių, panašių į pilkapius.

Kapinių - net penkerios Senųjų Girulių miško kapinių buvo net penkerios - Kalotės, Girulių, pora Melnragės ir Klaipėdos poilsio parke esančios I ir II pasaulinių karų vokiečių ir lietuvininkų karių sujungtos kapinės. Su Girulių miško pakraščiu “rubežiavosi” ir Vitės priemiesčio kapinės, kurios iš trijų pusių turėjo pylimą, buvo šarvojimo koplyčia ir sargo pastatas. Dar vienerios kapinės buvo tarp “Žalgirio” stadiono ir geležinkelio. Ant jų kapų sovietmečiu buvo įrengta transformatorinė. Parke I pasaulinio karo klaipėdiš-

kių karių kapinių senoji vientisa akmenų sienutė buvo nuardyta po karo. Prieškariu ji turėjo net keletą išėjimų, link jų ėjo takeliai, o apie 1997 m. buvo atstatyta jau kita modifikacija. Pasikeitė kapinių teritorijos išdėstymas. Prieškariu čia buvo centrinė alėja, kuri ėjo nuo buvusio kelio (dabar Herkaus Manto g.) link paminklo kapinių centre, o abipus alėjos stovėjo akmeninės plokštės su žuvusiųjų pavardėmis. Keletas senų plokščių yra išlikusios, jos yra įmūrytos naujai suformuotoje akmenų sienoje. Tikėtina, kad I pasaulinio karo metais niekas nebuvo laidojamas arba buvo laidojama nedaug, laidotuvės daugiau simbolinės, įamžinamos tik atminimo sienoje. Štai todėl II pasaulinio karo metu ir buvo laidojami iš mūšių atvežti žuvę klaipėdiškiai kariai - ir vokiečiai, ir lietuviai. Dabar buvusius klaipėdiškius esame linkę skirstyti į vokiečius ir lietuvininkus, nors vokiečiai, ypač karo metais, buvo linkę visus vietos gyventojus vadinti vokiečiais.

pasaulinio karo metu.

vėliau buvo nuardyta.

pertvarkoma, pasirodė senos plytos, truputį senų vokiškų šukių ir panašių dalykų. Dabar toje vietoje įrengtas riedlenčių aikštelės tramplynas. Parke ties Pirmojo pasaulinio karo klaipėdiškių karių kapinių pietvakarine puse prieškariu stovėjo paminklas Melnragės zonos pajūrio smėlynų apželdintojui Richertui.

Keistas kelias Giruliuose Jį galima pavadinti ir šunkeliu. Kelias ėjo nuo dabartinės Herkaus Manto gatvės pro Tuberkuliozinį dispanserį ir Vasaros estradą šiaurės kryptimi, toliau ties Aulaukio dvarviete kirto miško pylimą. Vėliau ša-

ssPAGERBIMAS. Vermachto kariškiai pagerbia įvairiu metu kritusius karius klaipėdiečius. Vienoje 1941 metų nuotraukoje matyti prie kapo gedinti lietuvininko Anyso šeima - žmona ir maži vaikai prie šviežiai supilto kapo. Viena Anyso duktė dar tebegyvena Klaipėdoje. Manoma, kad parke buvo ir kelių kapelių raupsuotųjų ligoninės kapinaitės - ties geležinkelio linija, truputį šiauriau nuo buvusios ligoninės. Apie kapinaites yra minėjęs senas klaipėdietis Vytautas Gabrėnas. Sename vokiškame žemėlapyje pažymėta aikštelė miško pakraštyje. Ir iki šiol ten auga alyvos, kurias tuomet sodino kapinėse.

Raupsuotųjų ligoninės vieta parke

ssAKIMIRKOS. Žuvusių karių laidojimo momentas Antrojo

ssPOKARIS. Matosi akmeninė sienutė aplink kapines, kuri

Raupsuotųjų ligoninė ir jos kapinaitės buvo parke, rytinėje geležinkelio pusėje. Už “Žalgirio” stadiono buvo ir šunų kapinaitės. Kaip rodo prieškario žemėlapiai, keliukas buvusios ligoninės link ėjo palei geležinkelį, o paskui suko link pačios ligoninės. Buvusio keliuko žymės dar išlikusios. Raupsuotųjų ligoninė buvo sovietinės čiuožyklos vietoje. Iki jos įrengimo dar matėsi menkos buvusios ligoninės pamatų liekanos. Pernai, kai ši vieta buvo vėl

kojosi į dvi dalis, kurių viena ėjo pro Girulių pašonę link Kukoliškių ir toliau Karklės link, o kita dalis (rytinė) suko Kalotės ežero link ir jo pelkėta vakarine puse ėjo link Bendikų kaimo. Šios buvusio kelio žymos ir išlikusios atkarpos dar ir dabar matyti. Tas keistas kelias neturėjo nei pylimo, o ir grioviai buvo tik vienur kitur. Todėl šis kelias atrodė lyg būtų suformuotas buldozeriu, nes daugelyje vietų abipus tos trasos tęsėsi lyg nustumtų žemių nelygūs pylimėliai. Šis kelias dabar iš dalies sutampa su dviračių taku pietinėje miško dalyje.

Plantagės (Miško) tvirtovė Plantagės tvirtovė buvo dabartinio “Žalgirio” stadiono vietoje. Ji buvo pastatyta XIX a. antroje pusėje

kartu su Kopgalio tvirtove, kad saugotų įplauką į Klaipėdą iš abiejų pusių. Deja, Plantagės tvirtovei labai nepasisekė. Istorikai dėsto, kad ji nebuvo baigta įrengti, liko kuriam laikui be priežiūros, o baigiantis XIX a. susprogdinta. Po 1923 metų, kai Klaipėda tapo Lietuvos dalimi, tvirtovės vietoje įrengtas stadionas. Ir dabar aplink stadioną esantys pylimai yra likę iš buvusio tvirtovės komplekso. Pati tvirtovė stovėjo stadiono centre, ją supo gynybinis griovys (tvora) su vandeniu, o išorėje buvo ir dabar esantys pylimai. Liko neaišku, kam sprogdinti tik pastatytą stambų objektą, kuris valstybei kainavo daug. Buvo galima kažkam pritaikyti. Juk griuvėsių šalinimas taip pat turėjo kainuoti daug. Turiu keletą Plantagės tvirtovės projektinių brėžinių. Juose, be tvirtovės plano, pažymėtas statinys, turėjęs būti į šiaurės rytų pusę nuo tvirtovės, prie geležinkelio, netoli buvusios raupsuotųjų ligoninės. Deja, Klaipėdos istorijoje tai tapo lyg savotiška tradicija, kai viena gyventojų karta stato vieną ar kitą reikalingą objektą, o vėlesnės kartos be sąžinės graužimo ramiai nugriauna paliktus istorinius statinius ir įrenginius. Taip mieste XIX a. gyventojų dėka buvo nuardyti Klaipėdos pilies mūrai, Kūlių vartai, nukasti dalis miesto gynybinių pylimų, sunaikintos ne vienerios senosios kapinės. Tęsinys kitame “Kultūros uoste”.

ssPAMINKLAS. Kapinių tako

gilumoje matyti paminklas pajūrio zonos smėlynų apželdintojui Richertui atminti.

informacija Visuomeninis judėjimas “Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką” prašo atsiliepti žmones, turinčius įdomių prisiminimų ar nuotraukų apie parką, buvusius parko darbuotojus. Kontaktinis asmuo - Jolanta Norkienė (tel. 8 686 85468). Atsiliepusiųjų atsiminimai bus užrašyti, o nuotraukų laukiama el. paštu: klaipedaparkas@gmail.com. Nemokamai nuskenuoti senas parko fotografijas ir išsiųsti galima Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekos interneto skaitykloje. Visos Jūsų nuotraukos bus įrašytos į kompiuterines laikmenas ir padovanotos Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekai, Mažosios Lietuvos istorijos muziejui ir kt. O atsiminimai suguls į knygą apie parką.


10 "Vakarų ekspresas"

kultūros uostas

2013 m. sausio 18 d., penktadienis

Klaipėdiečiai pristato naujausius savo kūrinius Eimanto Chachlovo nuotr.

Tęsdami gražią tradiciją Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemo Tapybos kursų suaugusiesiems dalyviai surengė jau trečiąją savo darbų parodą“art Mix”. Darius ČIUŽAUSKAS “Respublikos” žurnalistas

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) atidaryta paroda “art Mix” veiks iki vasario 15 d. Tad laiko ją apžiūrėti kiekvienas uostamiesčio meno gerbėjas turi pakankamai. Parodoje pristatomi peizažus, portretus ir natiurmortus kuriančių bei dar tik pradedančių tapyti klaipėdiečių darbai. Taip pat galima išvysti ir jau pažengusių bei susipažinusių su pagrindinių tapybos meninių išraiškos priemonių naudojimo būdais, paveikslo kompozicijos ypatumais ir įvaldžiusių klasikinės aliejinės tapybos tech-

nikos išraiškos technologijas dailininkų kūrinius. Pasak Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemo Tapybos kursų suaugusiesiems dėstytojos, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto docentės Irmos Leščinskaitės, žvelgiant į šiuos darbus, smagiausia matyti jų autorių tobulėjimą, gerėjančią kokybę ir techniką. “Kursų lankytojams keliami dideli reikalavimai. Nėra taip, kad ateina ir gali tapyti ką tik nori. Pirmiausiai reikia įgyti tvirtus tapybos pagrindus, jos techniką išmokti nuo A iki Z. Ir parodoje eksponuojami tik tie darbai, kurie verti joje būti”, - teigė docentė I. Leščinskaitė. Iš viso Tapybos kursus suaugusiesiems lanko apie 15 pačių įvairiausių profesijų klaipėdiečių.

ssSAVIREALIZACIJA. Jau trečią parodą surengę Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemo

Tapybos kursų suaugusiesiems lankytojai tikina, jog savo gyvenimo be tapymo neįsivaizduoja.

Kviečia teatrų festivalis “Ledinė zylutė” Jau šeštą kartą tradiciškai vasario mėnesį į kultūros centrą Žvejų rūmus teatro gerbėjus kviečia festivalis“Ledinė zylutė”. Rytiniai savaitgalių spektakliai skiriami visai šeimai, o vakariniai – tik vyresniam ir brandesniam žiūrovui. Šiemet festivalio programoje - septyni Vilniaus ir Klaipėdos teatrų spektakliai. Penkis iš jų klaipėdiečiai pamatys pirmą kartą.

rantuoja jų patikimumą? Kodėl esu priverstas nuo kažko slėptis? Kažko bijoti? Tylėti? Kodėl su kažkuo turiu susitaikyti?” - klausia Julius Paškevičius, pjesės “Ribos”, kurią festivalyje pristato “Menų spaustuvė”, autorius. Spektaklio kūrėjai mano, kad “Ribos” yra skirtos visų pirma jaunam žiūrovui, kurio emocinė “temperatūra” atitinka pagrindinio spektaklio herojaus įkarštį.

VI respublikinio teatrų festivalio vaikams ir jaunimui “Ledinė zylutė” atidarymas – vasario 2 d. Šiai progai pantomimos teatras “A” skiria premjerą – spektaklį pagal britų rašytojo D. Biseto pasakas “Ponas Krokokatinas” (režisierius Aleksas Mažonas). Kultinio rašytojo kūriniuose pasaulis apvirsta aukštyn kojom, o neįmanomi dalykai pradeda atrodyti realūs. Ar dažnai tenka sutikti tokį padarą – pusiau krokodilą, pusiau katiną?.. Lietuviški pasakų herojai atgis aktorių ansamblio “Degam” muzikinėje veiksmo komedijoje “Zita – pelytė” (režisierius Albertas Vidžiūnas). Vieno mėgstamiausių vaikų autoriaus Vytauto V. Landsbergio pasakos susilaukė didelio populiarumo ir dažnai perkeliamos į teatro sceną. Vilniečių spektaklis – tai pasakoji-

Daugialypė lietuviškos kultūros “revoliucionieriaus” Beno Šarkos asmenybė įsikūnijo teatro “trupuose” “Gliukai”. Šiemetiniame festivalyje vėl mėgausimės G. Grajausko poezija ir proza, materialiai atgimstančia monospektaklyje “A Gu Gu”. Tai legenda-pasaka-istorija apie pasibaigusią, bet vis nesibaigiančią meilę, apie kelionę į miestą ir atgal drauge su Elvio Preslio dainomis bei poetiškais pačiužinėjimais ant ledo. “No Theatre” – tai režisieriaus Gintaro Varno išugdyti jauno teatro “Utopija” aktoriai, susibūrę į paralelinį “neteatrinį judėjimą”. Jie siekia praskaidrinti monotonišką, supilkėjusią šių dienų buitį. Gedulingai šventiškas teatralizuotas koncertas “No Concert” – tai rytietiškos atmosferos persmelktas pasirody-

Kitoks teatras – gyvas teatras ssSPEKTAKLIS. Teatro laboratorija “Atviras ratas” pristatys pagal L. Razumovskajos pjesę sukurtą spektaklį “Brangioji mokytoja”. mas apie niekaip neužmiegančios mergaitės Zitos kelionę į pramanytą pasaulį... Spektaklyje skamba gyvai atliekamos akustinės gitaros melodijos, o dainuoja ir pasakos personažus kuria įsidūkę vaikai. Naujausias Žvejų rūmų jaunimo teatro “Be durų” repertuaro spektaklis “Mikė Pūkuotukas” (režisierė Angelė Juškevičienė) jau kelis mėnesius nesutalpina visų žiūrovų į salę. Meškiuko ir jo draugų nuotykiai, aprašyti brito Aleno A. Milno, jau 88-erius metus garsėja visame pasaulyje. Klaipėdiečių spektaklis primins pačias smagiausias istorijas, lydimas linksmų dainų, muzikos ir šokių.

Su ženklu N-16 Prieš septynerius metus įkurta Teatro laboratorija “Atviras ratas” jau gerai pažįstama ir Klaipėdos žiūrovams. Pagal L. Razumovskajos pjesę sukurto spektaklio “Brangioji mokytoja” (režisierė Ieva Stundžytė) centre - mokinių psichologinio ir fizinio smurto prieš savo mokytoją istorija, išvystyta tiksliai bei įtaigiai, atskleidžianti esmines priežastis, motyvus, kurie paskatino ir vis dar skatina jauną žmogų griebtis žiaurių, dažnai gerai apgalvotų priemonių pasiekti savo tikslą. “Kas nustato taisykles? Kas ga-

programa Spektakliai vaikams Vasario 2 d. Pantomimos teatras “A”. “Ponas Krokokatinas” Vasario 17 d. Aktorių ansamblis “Degam”. “Zita - pelytė” Vasario 24 d. Jaunimo teatras “Be durų”. “Mikė Pūkuotukas” Spektaklių vaikams pradžia 12 val. Bilieto kaina 8-15 Lt. Spektakliai jaunimui ir suaugusiems Vasario 2 d. Teatro laboratorija “Atviras ratas”. “Brangioji mokytoja” (N-16) Vasario 10 d. Teatro trupai “Gliukai”. “A Gu Gu”. Vasario 17 d. Teatro judėjimas “No Theatre”. “No Concert” Vasario 23 d. “Menų spaustuvė”. “Ribos” (N-16) Spektaklių pradžia 17 val. Bilietai 12-20 Lt. Bilietai parduodami kultūros centro Žvejų rūmų ir “Tiketos” kasose. Grupėms per 10 žmonių taikoma 20 proc. nuolaida. Festivalio informacinis rėmėjas – dienraštis “Vakarų ekspresas”.

mas (režisierius Vidas Bareikis). Nelogiškos bei absurdiškos jungtys yra raktas, kuriuo bandoma atrakinti šį keisto žanro pasirodymą. “Galima tikėtis, kad koncerto nebus. Nesitikėti galima, kad jis bus. Arba atvirkščiai”, – intriguoja V. Bareikis.

Organizatorių inf.

Paskirta 27-oji I. Simonaitytės literatūrinė premija Sausio 23 d. 17 val. I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje 27 - oji I. Simonaitytės literatūrinė premija bus įteikta rašytojams Algiui Kukliui ir Sergejui Isajevui (Clandestinui). Renginyje dalyvaus laureatai Algis Kuklys ir Sergejus Isajevas, premijos rėmėjas UAB “Mūsų laikas” valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas. Apie laureatus kalbės dr. Žavinta Sidabraitė, Birutė Laučienė; jų kūrybą skaitys režisierius Algimantas Verbutas ir “Žaliakalnio” gimnazijos moksleiviai. Gros prof.

Ievos Simonaitytės premija bus apdovanoti Sergejus Isajevas (Clandestinus) už Kristijono Donelaičio“Metų”vertimą į rusų kalbą bei Algis Kuklys už žodžio, stiliaus, minties tobulumo paieškas, dvasinių vertybių teigimą novelėse. Pranciškus Narušis ir doc. Saulina Atkočaitytė. Vakarą ves Juozas Šikšnelis. Šiemet komisija svarstė premijai pateiktus kūrinius: poečių Nijolės Puzanauskienės eilėraščių rinkinį “Apyaušrio miestas”, Dianos Trijonytės-Jusčienės “Tylos drugiai”, Sergejaus Isajevo (Clandestinus) Kristijono Donelaičio “Metų” verti-

mą į rusų kalbą bei Algio Kuklio noveles. Posėdyje buvo atkreiptas dėmesys į rašytojo Roko Flicko romaną “Paskutinis traukinys”, kurį išleido “Alma Littera” leidykla. Daugiausiai ginčų sukėlė Kristijono Donelaičio “Metų” vertimas, nes iki šiol vertimai nebuvo pristatomi I. Simonaitytės premijai. Premijos mecenatas R. Cibauskas pastebėjo,

jog artėjant iškiliam lietuvių literatūros pradininko jubiliejui ir turint omenyje, kad šis S. Isajevo vertimas į rusų kalbą - pirmasis atliktas iš originalo kalbos, reikėtų šį faktą įprasminti. Buvo nuspręsta šiemet premiją (4000 Lt) dalinti į dvi nominacijas. Balsuojant už pateiktus kūrinius, absoliučią balsų daugumą surinko ir 2013 metų Ievos Simonaitytės premija bus apdovanoti S. Isajevas (Clandestinus) už Kristijono Donelaičio “Metų” vertimą į rusų kalbą bei A. Kuklys už žodžio, stiliaus, minties tobulumo paieškas, dvasinių vertybių teigimą novelėse.

“Vakarų ekspreso” inf.

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

ssLAUREATAS. Vienas iš I. Si-

monaitytės literatūrinės premijos laureatų - rašytojas Sergejus Isajevas (Clandestinus). Jis nominuotas už Kristijono Donelaičio “Metų vertimą” į rusų kalbą.


2013 m. sausio 18 d., penktadienis

KLAIPĖDOS SAVIVALDYBĖS INFORMACIjA

Teisinė pagalba yra nemokama – finansuojama iš valstybės biudžeto.

Pirminė teisinė pagalba – tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas, patarimai ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmai dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimas. Interesantai, norintys pasinaudoti nemokama pirmine teisine pagalba, turi kreiptis į Klai-

Įmonė nuolat neribotais kiekiais superka plastiko laužą (plėvelę, dėžes, rites ir kt.). Tel. 8 699 31 161.

pėdos miesto savivaldybės administraciją, Liepų g. 11, Klaipėda, 113 kab. (I aukštas), tel. 39 61 70, el. paštas rasa.stonkuviene@klaipeda.lt. (išankstinės registracijos nėra). Priėmimo laikas: pirmadieniais 8.00–12.00 val.; antradieniais 13.00–19.00 val.; trečiadieniais 7.00–11.00 val.; ketvirtadieniais 13.00–17.00 val.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymai Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 201301-02 įsakymu Nr. AD1-4 „Dėl Klaipėdos miesto trečiosios vandenvietės sanitarinės apsaugos zonos specialiojo plano patvirtinimo“ patvirtintas Klaipėdos miesto trečiosios vandenvietės sanitarinės apsaugos zonos specialusis planas.

detalieji planai 1. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2013-01-10 įsakymu Nr. AD1-114

„Dėl žemės sklypo Klaipėdoje, Kupiškio g. 1, plano, prilyginamo detaliojo teritorijų planavimo dokumentui, patvirtinimo“ patvirtintas žemės sklypo Kupiškio g. 1 planas. 2. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2013-01-10 įsakymu Nr. AD1-116 „Dėl žemės sklypo Klaipėdoje, Kupiškio g. 2, plano, prilyginamo detaliojo teritorijų planavimo dokumentui, patvirtinimo“ patvirtintas žemės sklypo Kupiškio g. 2 planas. 3. Klaipėdos miesto savivaldy-

bės administracijos direktoriaus 2013-01-10 įsakymu Nr. AD1-115 „Dėl žemės sklypo Klaipėdoje, Pakruojo g. 7, plano, prilyginamo detaliojo teritorijų planavimo dokumentui, patvirtinimo“ patvirtintas žemės sklypo Pakruojo g. 7 planas. 4. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2013-01-10 įsakymu Nr. AD1-113 „Dėl žemės sklypo Klaipėdoje, Statybininkų pr. 44, plano, prilyginamo detaliojo teritorijų planavimo dokumentui, patvirtinimo“ patvirtintas žemės sklypo Statybininkų

pr. 44 planas. 5. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2013-01-10 įsakymu Nr. AD1-112 „Dėl žemės sklypo Klaipėdoje, Gegužės g. 4, plano, prilyginamo detaliojo teritorijų planavimo dokumentui, patvirtinimo“ patvirtintas žemės sklypo Gegužės g. 4 planas. ***** Visi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymai skelbiami interneto svetainėje www.klaipeda.lt.

Maršrutinis taksi užsuks į Tauralaukį Atsižvelgus į Tauralaukio gyventojų pageidavimus, nuo 2013 metų sausio 15 d. iki balandžio 15 d. 9-asis maršrutinis taksi eksperimento tvarka pradėjo važiuoti maršrutu Vingio gatvė – Tauralaukis – Miesto ligoninė. Į Tauralaukį užsukantys maršrutiniai taksi pažymėti raudona

lentele. Šis maršrutas pakeitė savo važiavimo trasą. Tauralaukyje 9-asis maršrutinis taksi važiuoja gatvėmis: Klaipėdos, Tuopų, „Debesų“ stotelėje apsisuka ir Tuopų bei Klaipėdos gatvėmis grįžta į Miesto ligoninę. Toliau jo maršrutas tę-

PE RK A Įvairios prekės

Pirminė teisinė pagalba Klaipėdos miesto savivaldybės administracija asmenims, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą arba kurių faktinė gyvenamoji vieta yra Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje, teikia pirminę teisinę pagalbą.

"Vakarų ekspresas" 11

iNForMaCija. skElBiMai. rEklaMa

65081

Nebrangiai, tvarkingą statybinį vagonėlį arba namelį (aliuminio), tinkantį gyventi. Tel. 8 622 96 478. 66222

Perkame įvairų popierių ir kartoną. Malūnininkų g. 13, tel. 8 659 44 075. 62827

Metalai

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. El. svarstyklės. Minijos g.172. Tel. 486 003, 8 659 89 605. 62805

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. Gali pasiimti. El. svarstyklės. Dubysos g.31. Tel. 486 287, 8 659 77 946. 62783

Aukščiausiomis kainomis visą metalo laužą. Minijos 169M,13 sand.(Autoaibės teritorija). Tel. 319 951, 8 699 91 539, 8 606 12 277. 63566

Aukščiausiomis kainomis visą spalvotąjį metalo laužą. Tel. 8 659 44 075, Tilžės g. 52 (buvusi 4 ATĮ). 62849

siasi į Vingio gatvę pagal buvusią maršruto trasą. 9-ojo maršrutinio taksi tvarkaraštį galima rasti interneto svetainėje www.klaipeda.lt, skyriuje Miestas-Transportas mieste-Maršrutinių taksi grafikai.

Paskirta bazinė mokykla Klaipėdos mieste Paskirta bazinė mokykla, kuriai pavesta priimti ir registruoti eksternų (asmenų, įgijusių vidurinį išsilavinimą Lietuvoje ar užsienyje, arba užsienio šalies mokyklos vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinių, pageidaujančių laikyti brandos egzaminą), taip pat reorganizuotų, likviduotų mokyklų buvusių mokinių ir įkalinimo įstaigoje mokymosi pasiekimų pažymėjimus gavusių buvusių mokinių, planuojančių brandos egzaminus laikyti 2013 metais, prašymus, organizuoti ir vykdyti mokyklinių brandos egzaminų pakartotinę sesiją, pakartotinės sesijos mokyklinių brandos egzaminų darbų vertinimą ir mokyklinius brandos egzaminus laikiusių kandidatų apeliacijų nagrinėjimą. Šiais metais atlikti minėtas funkcijas pavesta Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijai. Eksternai prašymus bazinės mokyklos vadovui turi pateikti iki kovo 7 dienos, o pasirinktus brandos egzaminus turės laikyti pagrindinėje sesijoje. Pasibaigus prašymų teikimo laikui, bet ne vėliau kaip likus 7 darbo dienoms iki pakartotinės sesijos pradžios (birželio 20 d.), prašymus eksternai dar galės pateikti Kauno miesto bazinės mokyklos vadovui ir laikyti pasirinktus brandos egzaminus pakartotinėje sesijoje. Pateikdamas prašymą bazinės mokyklos direktoriui, eksternas privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą ar leidimą gyventi Lietuvoje) arba vairuotojo pažymėjimą; vidurinį išsilavini-

mą liudijantį dokumentą (brandos atestatą, profesinės ar aukštesniosios mokyklos diplomą, jei vidurinis išsilavinimas įgytas Lietuvoje); užsienio šalies mokyklos išduotą dokumentą, liudijantį, kad asmuo mokosi vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje (užsienio šalies mokyklos mokinys). Užsienio kvalifikacijų atveju bent vieną iš šių dokumentų: švietimo ir mokslo ministro įsakymą dėl vidurinio išsilavinimo pripažinimo; Studijų kokybės vertinimo centro pažymą, kuria vidurinį išsilavinimą liudijanti kvalifikacija įvertinta lygiaverte arba lygiaverte su sąlyga, kad bus išlaikyti brandos egzaminai; Studijų kokybės vertinimo centro pažymą, kuria užsienio kvalifikacija pripažinta (įskaitant pripažinimą, suteikiant kvalifikacijos turėtojui tik

tam tikras teises bei pripažinimą tik kartu su papildomais reikalavimais) lygiaverte Lietuvos Respublikoje teikiamam viduriniam išsilavinimui. Taip pat visi eksternai turės pateikti kvitą, patvirtinantį pinigų įmoką už pasirinktus brandos egzaminus. Buvę mokiniai, t. y. ankstesniųjų laidų abiturientai, turintys mokymosi pasiekimų pažymėjimą, patvirtinantį mokymąsi vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje, prašymus laikyti brandos egzaminus turi pateikti mokyklos, išdavusios mokymosi pasiekimų pažymėjimą, vadovui. Primename, kad pakartotinės sesijos metu brandos egzaminus galės laikyti tik tie kandidatai, kuriems dėl pateisinamų priežasčių pagrindinės sesijos dalykų brandos egzaminai bus atidėti; laisvės

atėmimo vietoje veikiančioje mokykloje (skyriuje) įregistruoti kandidatai (valstybinius brandos egzaminus); namie mokyti mokiniai (valstybinius brandos egzaminus); užsienio šalies mokyklos vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniai; eksternai, pateikę prašymus pasibaigus prašymų teikimo laikui, bet ne vėliau kaip likus 7 darbo dienoms iki pakartotinės sesijos pradžios, – Kauno miesto bazinės mokyklos vadovui; mokiniai ir buvę mokiniai, gavę nepatenkinamą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino įvertinimą pagrindinės sesijos metu, laiko mokyklinį to dalyko brandos egzaminą. Išsamesnė informacija teikiama bazinėje mokykloje adresu: Galinio Pylimo g. 17, telefonu (8 46) 41 09 70 – direktorius Vitalijus Jakobčiukas. Švietimo skyriuje informacija teikiama tel. (8 46) 39 61 49 – Ugdymo kokybės ir kaitos poskyrio vedėja Virginija Kazakauskienė, (8 46) 39 61 51 – vyriausioji specialistė Rūta Rimkuvienė.

Informaciją parengė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių skyrius, tel. 396004, el. p. andrius.juskevicius@klaipeda.lt.

Brangiai superkame katalizatorius, alavą, nikelį, nichromą ir kitus metalus. Tel. 8 675 00 942. 62895

UAB „Metalo laužas“ perka juodą, spalvotą metalą ir akumuliatorius. Minijos g.154, Klaipėda. Tel. 8 620 64 444, (8 46) 442 244. 64797

Nekilnojamas turtas Brangiai perkame mišką. Prekyba mediena. Tel. 8 655 21 778, 8 612 53 375, el. p. timediss@ gmail.com. 62495

Brangiai perkame mišką. Tel. 8 602 31 516. 63194

MSK “Privati girininkija”: perkame mišką, žemę, sodybas, rengiame miškotvarkos projektus, konsultuojame miškų savininkus. Tel. 8 620 87 788. 65768

Perkame žemės ūkio paskirties žemę visoje Lietuvoje. Tel. 8 643 75 526. 64255

Transporto priemonės Ar norėtum parduoti automobilį? Geromis kainomis perkam automobilius, važiuojančiusnevažiuojančius. Tel. 8 687 77 706 61964

Aukščiausiomis kainomis įvairius automobilius. Keitimas į naujesnius. Šilutės pl. 55A. Tel. 8 687 90 542. 62586

Aukščiausiomis kainomis nuolat superkame automobilius važiuojančius ir su defektais. Tel. 8 684 12 994. (Nukelta į 12 p.) 66660


12 "Vakarų ekspresas"

skElBiMai. rEklaMa

2013 m. sausio 18 d., penktadienis

Pigiai butus: 1 kambario 2/2a. Šateikiuose, Plungės raj., 5/2 a. Sportininkų g., 5/3a. Įgulos g., 2 kambarių 5/5 Kauno g.,3 kambarių 4/1a. Birutės g., 4 kambarių 5/1a .Simonaitytės, 9/6a. Vaidaugų. Tel. 8 675 43 634.

issn 1392 - 7590

Interneto svetainė: http://www.ve.lt

Vakarø ekspresas

66266

Transporto priemonės

SL 2275. Leidžia UAB “Vakarų ekspresas“. Adresas: M. Mažvydo al. 3, Klaipėda 92131 Korespondencijai faksas (8 46) 310102, el. paštas aktualijos@ve.lt.

2013 m. sausio 24 d. 9.00 val. Šermukšnių g. 20, Klaipėdoje bus vykdomas BUAB “Ketvikas“ (į.k.263741160, a/s Nr. LT27 4010 0423 0121 8875 AB DNB banke ) viešas turto pardavimas. Bus parduodamas automobilis Mercedes Benz Vaneo, 2005 m. Pradinė pardavimo kaina 8080 Lt. Turto apžiūra: iš anksto susitarus. Informacija tel. 8 686 70 326.

Direktorius ir vyr. redaktorius Gintaras Tomkus (8 46) 411308 Redaktorius Martynas Vainorius (8 46) 411305; 8 650 77550

66184

PAS L AUG OS

Redaktoriaus pavaduotojas Tomas Gukauskas (8 46) 411305; 8 699 01321

Aktualijos aktualijos@ve.lt Edita Gudavičė (8 46) 411305; 8 685 85845

Autoserviso paslaugos

Santechnika ir šildymas

Automobilių dujų įrangos servisas. Montavimas (išsimokėtinai), remontas. Signalizacija. Tel. 8 606 11 399.

Keičiame senus vandentiekio ir nuotekų vamzdžius, gyvatukus, vonias, dušo kabinas, klozerus ir kt. Tel. 8 636 78 565. 65892 66279

Montuojame automobilinę BRC dujų įrangą, tiesioginis įpurškimas. Tel. 8 620 38 309. 61840

Baldai

Politika, ekonomika Mindaugas Milinis (8 46) 411309; 8 698 59563

Gaminame virtuvės, prieškambarius, stumdomas sistemas, sekcijas ir kt. Projektavimas, atvežimas ir montavimas nemokamas. www. baldmera.lt, tel. 8 614 14 310.

Teisėtvarka Valdas Pryšmantas (8 46) 304300; 8 610 85404

66128

Laivyba Dalia Bikauskaitė (8 46) 411309; 8 685 46191

Nestandartinių baldų projektavimas ir gamyba. Tel. +370 655 94 732.

Sveikata Jolanta Beniušytė (8 46) 411305; 8 685 66167

Minkštų baldų restauravimas. Lovų gamyba. Tel. 8 600 75 483, 8 624 12 821.

Švietimas, “Šeštadienis” Andromeda Milinienė (8 46) 411308 Kultūra Eglė Ruškutė, Ivona Žiemytė (8 46) 493435 Laisvalaikio renginiai Irma Stasiulienė irma@ve.lt (8 46) 493435; 411309 Fotokorespondentai Eimantas Chachlovas 8 600 10953 Egidijus Jankauskas 8 652 20614 INTERNETO SVETAINĖ www.VE.lt Redaktorius Tautvydas Lukaševičius (8 46) 304300 KOMERCIjOS SKYRIUS (8 46) 411296; faksas (8 46) 402408 Komercijos direktorė Rasa Aleksandrienė aleksandriene@ve.lt 8 656 13669 Reklamos projektų vadovė Alina Gukauskienė 8 614 31500 Reklamos vadybininkės reklama@ve.lt Nadežda Kovaliova 8 683 27729 Inga Ruginienė 8 689 73972 Rinkodaros vadovė Jurgita Petrauskienė ivaizdis@ve.lt (8 46) 411296 Buhalterija (8 46) 304301 Spaudos platinimo tarnyba (8 46) 420096

SKELBIMAI PRIIMAMI

KLAIPĖDOjE: M. Mažvydo al. 3, tel. (8 46) 411314, faks. (8 46) 402409. El. p.: skelbimai@ve.lt I-V 8-17 val., VI 8-10 val. PC “Akropolis”, Taikos pr. 61, kasdien 10-22 val., tel. 8-650 51131. KRETINGOjE: “Pajūrio naujienų” red., Rotušės a. 17, II a., tel. (8 445) 51397. PALANGOjE: Malūno g. 6, tel. (8 460) 52338, (Palangos TV skelbimų sk.). “Respublikos” atstovybė, Vytauto g. 53 (Centrinis paštas) (8 460) 48872, I-VI 9-14 val. ŠILUTĖjE: “Pamario“ redakcijoje, Lietuvininkų g. 20, tel. (8 441) 78191. PLUNGĖjE: J. Tumo-Vaižganto g. 27, tel. (8 448) 72419. Už skelbimų turinį redakcija neatsako Išeina 6 kartus per savaitę. Spausdino “Respublikos” spaustuvė. M. Sleževičiaus g. 7, Vilnius.

TIRAŽAS 8 200

Atnaujiname navigacijas. Taisome kompiuterių programas ir tech. dalį. Atrišame XBOX, PSP, WII. Tel. 8 647 07 741. 62996

REPORTERIAI Pagalbos turgelis Gražina Juodytė (8 46) 493435

Sportas Paulius Matulevičius (8 46) 304302; 8 674 02996

Kompiuteriai

(Atkelta iš 11 p.)

P ERK A Transporto priemonės Aukščiausiomis kainomis superkame automobilius, atsiskaitome iš karto, sutvarkome dokumentus. Tel. 8 673 62 877. 64452

Automobilius ir mikroautobusus (gali būti be TA). Sutvarkome dokumentus. Tel. 8 678 35 673. 64165

Automobilius. Pasiima patys. Vienviečiu autovežiu veža automobilius. Tel. 8 658 13 311. Firma brangiai perka visų markių lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, gali būti nevažiuojantys. Perka metalinį garažą nusikėlimui. Parduoda atsargines automobilių dalis. Pasiima savo transportu. Tel. 8 678 66 368. 61627

Bankrutavusi UAB „Baltijos projektai“, įm. kodas 300052249, parduoda fizinio asmens Ramūno Gudo - 317.062,96 Lt debitorinę skolą. Informacija tel. (8 46) 310 494. Administratorius. 66563

Bankrutavusi UAB „Technotopas“, įm. kodas 142086793, parduoda debitorines skolas (UAB „Akmens prekyba“ – 75.170,35 Lt ir UAB„M&V Solutions“ – 696,10 Lt). Informacija tel. (8 46) 310 494. Administratorius.

65898

Geromis kainomis perkame įvairios būklės automobilius. Padedame sutvarkyti dokumentus. Tel. 8 627 48 279. 66304

Perku bet kokios būklės automobilį, gali būti tvarkingas arba daužtas, su defektais, be TA. Pasiimu pats. Tel. 8 676 11 937.

PA RD U O DA Įvairios prekės

Virtuvės baldų gamyba, spintos stumdomomis durimis ir kt. Projektavimas, atvežimas (taip pat Neringoje) nemokamai. Galima išsimokėtinai. www.nerijausbaldai.lt, tel. 8 680 11 553, Danės g. 45 (PC “Gulbė”). 63325

Bankrutavusi UAB „Vaidovaidis“, įm. kodas 163753090, parduoda fizinio asmens Artūro Čiukšio - 16.839,00 Lt debitorinę skolą. Informacija tel. (8 46) 310 494. Administratorius. Sausas beržo, ąžuolo ir kt. lapuočių malkas supakuotas į tinklinius maišus arba palaidas. Atvežame ir mažais kiekiais. Tel. 8 605 57 555. 66561

Beržo, juodalksnio malkas (turime sausų), pjuvenas, briketus. www.malkoskurui.lt, tel. 8 670 23 004, 459400. BUAB “Pamario prekyba” parduoda ginčijamą 198.402,93 Lt S. Kamčickij skolą už 49.601,00 Lt. Kreiptis tel. (8 46) 311 422, 8 688 43 577, Liepų g. 1, Klaipėda el. adresas: liudmila@ vvc.lt. 66582

Nebrangiai atvežame lapuočių medienos pjūvenų briketus (70 proc. beržas, kt. lapuotis). Tel. 8 646 84 632.

Atvežame pigiai įvairius krovinius, perkraustome, pervežame baldus. Krovėjai. Tel. 8 607 13 774. Kas savaitę vykstu į Europos šalis (Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Angliją) imu pakeleivius, du vairuotojai, atlenkiamos sėdynės, didelis bagažo skyrius). Tel. +447853615263, +37067639733. 64505

Pigiai vežame krovinius, perkraustome ne tik Klaipėdoje. Liftas, krovėjai, sąskaitos. Tel. 8 601 06 962.

Statyba ir remontas Akcija! Šarvuotas ir vidaus duris - minimali kaina, varstomus, pakeliamus (automatiniai) garažo vartus. Tel. 8 603 10 867. 66628

Buitinė technika

66567

62697

Brangiai automobilį, mikroautobusą, visureigį su variklio, važiuoklės defektu ir nevažiuojančius. Tel. 8 699 26 850.

64148

Transporto paslaugos

Akmens, pamatai, mūras, stogai, plytelės, dažome, laminatas, betonuojame, tinkuojame. Karkasinių namų statyba. Drenažas. Griovimas, pjovimas, santechnika, elektra. Statome priestatus, rekonstruojame. Tel. 8 611 60 534. 64932

Automatinių indaplovių, skalbyklių, viryklių, šaldytuvų taisymas ir pajungimas, 36 mėn. garantija. Perku naudotas. Tel. 8 698 38 753; 489 294. 62473

Remontuoju šaldytuvus, skalbykles, kondicionierius ir kt. (ir užmiestyje). Atvažiuoju į namus. Tel. 8 650 57 998. 65841

Šaldytuvų remontas mieste ir apskrityje. ”Šalna”, Šilutės pl.101a. Tel.(8-46)325 325, (8-656) 99 099.

Aukštalipiai atlieka darbus aukštyje su alpinistine įranga, medžių kirtimas. www.geniai.lt, tel. 8 681 00 322. 64537

Durys - laiptinių, rūsių, šarvuotos. Garažo vartai. Tvoros. Vartai (automatika). Laiptai. Šiltnamiai. Kalvystė. Tel. 8 606 11 399. 61848

Kambarių, balkonų remontas, gipsas, dažymas, plytelių klijavimas, laminatas ir kt. darbai. Tel. 8 683 14 849. 66492

Paskolos

Kokybiškai gaminu ir sumontuoju metalines sandėliukų, rūsių duris ir kitus darbus. Tel. 8 687 75 262.

Suteikiame skubias paskolas už užstatą (nuo 1 proc.) ir be užstato pagal vekselį. Užstatui tinka ir automobiliai. Tel. 8 600 61 023.

Mūrija, tinkuoja, betonuoja, dažo, klijuoja plyteles, kloja laminatą, parketą, krosnys. Tel. 8 626 82 814.

64414

64486

46692

66464

Pigiai skaldytas, rąstais beržo, kietmedžio ir kt. lapuočių malkas, pjuvenų briketus. Atveža nemokamai. Tel. 8 612 60 467. 64435

Skaldytas ąžuolo, beržo ir juodalksnio malkas. Tel. 8 617 05 604. 64569

Sausas beržo, uosio ir kt. lapuočių malkas. Atvežame. Tel. 8 683 21 435. 66562

Skaldytas malkas, atraižas, granules, statybinę mediena. Tel. 8 694 46 893. 65460

Bankrutavusi UAB „Oprema LT“, įm. kodas 301295567, parduoda debitorines skolas (BUAB „Baltijos aktima“ – 10.010,47 Lt; BUAB„M. Foodmaster“ – 608,77 Lt; Petro Tex Limited – 1.323.912,45 Lt; Neostar Limited – 283.236,43 Lt; Eldorado Management – 290.086,45 Lt). Informacija tel. (8 46) 311 422. Administratorius.

Nekilnojamas turtas Bankrutavusi L.Leonavičiaus IĮ, įm. kodas 163715385, parduoda keturių kambarių butą (Budelkiemio g. 8-40, Klaipėda, bendras plotas 89,46 kv .m). Pradinė pardavimo kaina 130.000,00 Lt. Informacija tel. (8 46) 310 494. Administratorius. 66565

Padėka Dėkojame visiems artimiesiems, draugams ir pažįstamiems, užjautusiems ir padėjusiems mums sunkią valandą, laidojant mūsų mylimą Tėvelį, Vyrą ir Senelį, ypač evangelikų liuteronų bažnyčiai ir asmeniškai kunigui Reinholdui Morui.

Anso Enzino šeima

Bankrutavusi R.Simonavičiaus įmonė, parduoda 2,28 ha žemės ūkio paskirties sklypą (Un. Nr. 5558-0003-0173), Aukštkiemių k., Klaipėdos r. sav. Pradinė pardavimo kaina 130.000,00 Lt. Administratorius, (8 46) 310 494. 66564

Gerą 150 kv. m namą naujajame Kalotės kaimo rajone. Informacija tel. 8 688 93 405. 66066

Nebaigtus statyti gyvenamus namus Kretingoje (300 kv. m) ir Klaipėdoje, Ginduliuose (200 kv. m). Tel. 8 605 89 355. 66220

Įvairūs Individualiai konsultuoju interjero dizaino klausimais. Tel. 8 656 19 086. 61651

Rimta firma glaisto, dažo, tapetuoja, gipskartonas, plytelės, parketas, elektra, santechnika. Tel. 8 640 21 670. (Nukelta į 13 p.)


2013 m. sausio 18 d., penktadienis

(Atkelta iš 12 p.)

Anglų k. kursai (juridiniams, fiziniams asmenims), Budelkiemio g. Klaipėda. Registruotis tel. (8 46) 224 947, 8 699 73 558.

PASL AUG OS Visi žemės darbai su BOBCAT (sniego valymas, skylių gręžimas poliams, tranšėjų kasimas, grunto lyginimas, betono maišyklė, kaušas). Mini ekskavatorius. Tel. 8 677 70 395.

Nekilnojamasis turtas Išnuomojamas 2 kambarių butas Klaipėdoje, Varpų g. Tel. 8 647 17 002. 65976

Išnuomojamos gamybinės ir sandėliavimo patalpos Klaipėdos m. centre (Malūnininkų g.). Tel. 8 659 44 075.

66595

Sutvarko dokumentaciją, reikalingą deklaruojant statinio statybos užbaigimą. Tel. 8 620 92 326.

62873

Ūkininkas perka žemes ir miškus. Išsinuomoja dirbamas žemes. Tel. 8 677 90 939.

63728

MEDICINA

62750

Gyd. A.Grigaliūnas gydo, išblaivina, konsultuoja, koduoja. Tel. 8 699 34 700. (0-24 val.), www.arlaida.lt. 62443

Dėl ilgamečio automobilių transporto darbuotojo Juozo Algimanto Tuziko staigios mirties, UAB “Klaipėdos autobusų parkas” kolektyvas nuoširdžiai užjaučia velionio šeimą ir artimuosius

N U O MA

Statyba ir remontas

Ginekologijos ambulatorija. Dirba gydytojai: S. Neverauskienė, E.Žukienė, V.Urbanavičiūtė, T.Dėdinienė, m.d. A.Fabijonavičius, A. Milkintaitė. Vyturio g. 2-4, tel. 326663, 324111, 8 - 655 05088, www.moteruklinika. lt

"Vakarų ekspresas" 13

SKELBIMAI. REKLAMA

I N F ORMACIJ A Limfodrenažinis masažas rankai po krūties šalinimo operacijos (atliekamas rankomis) su bintavimu. Sg klnika, tel. 8 615 45 644, Šermūkšnių g. 15, Klaipėda. 66479 65124

K VI E Č I A M OK Y T I S Alksnynės vairavimo mokykla. B kategorijos kursai. Patyrę mokytojai ir instruktoriai. Mokome naujais automobiliais. Tel. 363 399, www.alksnynesmokykla.lt.

Klaipėdos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba skelbia mažos vertės dokumentų tvarkymo ir apskaitos paslaugos pirkimą. Perkamos paslaugos: dokumentų tvarkymo ir apskaitos (kodas pagal BVPŽ – 75000000-6). Reikalavimai paslaugos teikėjui: turėti ne žemesnį nei aukštąjį universitetinį išsilavinimą, fiziniam asmeniui turėti individualios veiklos vykdymo pažymą, juridiniam asmeniui turėti teisę teikti perka-

61772

mas paslaugas. Mokėti dirbti informacinėmis sistemomis MS Word, MS Excel, MS Outlook, Internet Explorer, išmanyti dokumentų tvarkymo ir apskaitos, dokumentų rengimo taisykles. Pasiūlymo vertinimo kriterijus – mažiausia kaina. Siūlomų paslaugų kainos išraiška - Lt/val. Paslaugų pirkimo sutarties terminas – vieneri metai. Teikiamų paslaugų valandų skaičius per metus ne didesnis nei 2020 val. Individualia veikla užsiimančius asmenis norinčius teikti paslaugas, prašome raštu pateikti pasiūlymą, gyvenimo aprašymą, išsilavinimą patvirtinantį dokumentą, individualios vykdymo veiklos pažymą bei tiekėjo (fizinio asmens) sąžiningumo deklaraciją (www. vpt.lt). Juridinius asmenis prašome pateikti juridinio asmens įregistravimo pažymėjimą, tiekėjo sąžiningumo deklaraciją, dokumentą, įrodantį teisę teikti perkamas paslaugas. Dokumentai pateikiami iki 2013 m. sausio 28 d. 16.00 val. Klaipėdos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai adresu Herkaus Manto g. 37, Klaipėda. Telefonas pasiteiravimui (8 46) 214 985. 66502 66591

KONK URS AI Klaipėdos miesto „Versmės“ mokykla-darželis (Kalnupės g. 6) skelbia patalpų (107,41 kv. m) nuomos konkursą sportinei klubo veiklai nuo 2013 m. vasario 1 d. iki 2013 m. lapkričio 30 d. Pradinis nuompinigių dydis – 200 Lt per mėnesį. Paraiškos priimamos 10 dienų nuo paskelbimo spaudoje. Vokai atplėšiami 2013 m. sausio 29 d. 10 val. Papildoma informacija teikiama tel. (8 46) 345 647. Pradinis įnašas, lygus 3 mėn. pradiniam nuompinigių dydžiui, turi būti sumokėtas į AB Šiaulių banko sąskaitą LT85 7180 5000 0114 2069. 66589

UAB „Debreceno valda“ skelbia konkursą gyvenamojo namo Naujakiemio g. 6, Klaipėda, elektros instaliacijos kapitalinio remonto darbams atlikti. Informaciją ir konkurso sąlygas galima gauti bendrovės patalpose, adresu Viršutinė g. 1, Klaipėda. Tel. 8 670 22 774. 66573

MAS A Ž AI 23 m. simpatiška panelė atlieka masažą. Tel. 8 630 17 616.

SUDOKU

66273

24 m. simpatiška, maloni panelė atlieka švelnų atpalaiduojantį masažą. Tel. 8 617 63 532. 66530

27 m. simpatiška, seksuali blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 645 11 331. 66528

30 metų miela blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 647 49 932. 66601

Čia ne būrimas iš kavos tirščių, čia - atpalaiduojamasis masažas, poilsis ir širdies atgaiva. Skambinkite tel. 8 638 13 549. 62228

Jauki aplinka. Atpalaiduojantis masažas. Tel. 370 675 07 817. 66121

Jauna moteris atlieka masažą. Tel. 8 653 27 746.

Sausio 17 d. numeryje spausdinto SUDOKU teisingas atsakymas 6138.

66238

Masažo menas. Įvairūs viso kūnai masažai. Tel. 8 679 50 051. 65433

Miela simpatiška moteris atlieka malonų masažą. Tel. 8 648 15 385. 65863

Kryžiažodžio, spausdinto sausio 17 d., atsakymai

Miela, švelni moteris padarytų masažą. Tel. 8 648 31 913.

VERTIKALIAI: Marvelė. Iš. Havelas. Broad. Želė. Binoš. Rygon. NT. Apkaba. Alio. Taukė. Valdas. OSI. Atabaska. HORIZONTALIAI: Hablar. Alušta. Ramygala. „Revlon“. Vora. Vieta. Boikotas. Ledžinga. „Alita“. LiAZ. Klondaikas. Plėšti. Vėsina. SKAIČIAIS PAŽYMĖTUOSE LANGELIUOSE: Virvutės paieškos. Sudarė Egidijus Šalkauskis

Simpatiškos, malonios moterys atlieka visapusišką, atpalaiduojantį masažą. Tik skambučiai tel. 8 601 25 088. (Nukelta į 14 p.)

66609

65415


14 "Vakarų ekspresas"

SKELBIMAI. REKLAMA. LAISVALAIKIS LAISVALAIKIO GIDAS daugiau renginių ve.lt/laisvalaikis

Teatras KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS Žvejų rūmai, Taikos pr. 70. Bilietai parduodami Žvejų rūmų Dramos teatro kasoje II-VI 10-18 val., VII 2 val. iki spektaklio. Inf. ir bilietų rezervavimas tel. 8 (46) 314453, www.kldteatras.lt ir www.bilietupasaulis.lt

19 d. 18 val. Dramos teatro repeticijų salėje, Teatro

g. 2 (įėjimas iš Žvejų g.) P. O. Enquisto “Lūšies valanda”, rež. M.Kimele. 20 d. 12 val. K. Macijausko pasaka vaikams “Atrastas lobis”, rež. K. Macijauskas. 25, 26 d. 18 val. premjera! C. Churchill drama “Top Girls (neprilygstamosios)”, rež. G. Padegimas. KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS Danės g. 19, tel. (8 46) 397402, 397404, 397413, www.klaipedosmuzikinis.lt

20 d. 12 val. Kolonų salėje muzikinė pasaka vaikams iki 4 metų “Verpalų pasakos”. 27 d. 12 val. Kolonų salėje F. Poulenco muzikinė pasaka vaikams “Drambliuko Babaro istorija”.

KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS Vežėjų g. 4, tel. 239932, www.klaipedosleliuteatras.lt

(Atkelta iš 13 p.)

Į VA IR ŪS Būrimas Taro kortomis. Praktinė magija. Tel. 8 657 97 020. 65425

Palangoje, ant pagrindinio kelio KretingaKlaipėda-Palanga 2013 01 11 buvo rastas sužeistas Pekino veislės šuo (kalytė). Šeimininkas neatsiliepė. Kas galite priglausti, skambinkite tel. 8 616 18 779. 66539

S IŪLO DARBĄ Diagnostinė laboratorija įdarbintų klinikos laborantę (-ą). Tel. 8 605 54887. 66525

Grožio salonui - kirpyklai reikalinga moterų kirpėja. Tel. 8 618 64 754. 66547

Picerijai Klaipėdoje reikalinga padavėja. Darbas savaitgaliais, pusė darbo dienos. Tel. 8 612 47 959. 66276

Populiariai picerijai reikalingi picų kepėjai. Tel. 8 670 36 099, sygapr@gmail.com. 66157

Statybos įmonei reikalingi stogdengiai – lydytojai. Tel. + 370 671 85 940. 63587

Tarptautinių pervežimų įmonei Šiauliuose reikalingi tolimųjų reisų vairuotojai maršrutu Vakarų Europa – Rusija (tentiniais automobiliais, autotraukiniais). Reikalavimai: CE kategorija, neturėti griežtų KET nuobaudų, sąžiningumas, drausmingumas. Tel.: 869008231. 62501

Transporto įmonei Šilutėje reikalingi vairuotojai, važiuoti reisais Europa –Rusija. Tel. 8 698 57 705; dariuskli@zebra.lt. 54479

UAB „VMG TECHNICS”, užsiimančiai technine pramoninių įrengimų priežiūra ir aptarnavimu, nuolat dirbti reikalingi: elektrikas-automatikas; šaltkalvis-remontininkas (baldų gamybos įrengimų remontas); šaltkalvis-remontininkas (hidraulikos, rotacinių įrengimų remontas). Būtina darbo patirtis. CV siųsti: info@vmgt.lt. 66583

UAB „VMG TECHNICS“, užsiimančiai technine pramoninių įrengimų priežiūra ir aptarnavimu, nuolatiniam darbui reikalingas šaltkalvissuvirintojas. Būtina patirtis gamybinių įrengimų remonto srityje. Kreiptis el.paštu kestutis.mockus@vmgt.lt arba tel. 8 620 30 204. 66326

UAB „VMG TECHNICS“, užsiimanti technine pramoninių įrengimų priežiūra ir aptarnavimu, nuolat dirbti ieško tekintojo. Būtina ne mažesnė kaip 4 metų patirtis gamybinių įrengimų remonto srityje. Kreiptis e.paštu kestutis.mockus@vmgt.lt arba tel. 8 620 30 204. 65717

UAB reikalingas buldozerio mašinistas, dirbti buldozeriu CAT D5 M. Tel. 8 686 22 280. 66485

I EŠKO DA RBO Reikalinga vyr. buhalterė turinti 5 metų darbo stažą, mokanti anglų kalbą. Darbas Klaipėdoje. CV siųsti zigmas@anista.lt. Tel. +370 686 03 098. 66136

Reikalingas patyręs tolimųjų reisų vairuotojas darbui su refrežeratoriais Europoje. Tel. +370 698 32 878, +370 46 341 520. 65885

Reikalingi profesionalai statybininkai - apdailininkai (alga 2000 - 2500 Lt). Tel. 8 604 92 826.

27 m. simpatiška, švelni mergina ieško bet kokio darbo, gali masažuoti. Tel. 8 645 11 331. 66527

Jauna, simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 674 64 249. 66617

Miela, simpatiška 38 metų blondinė ieško darbo. Tel. 8 676 00 904. 66519

Miela, simpatiška moteris ieško darbo. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 609 71 199. 65818

Moteris ieško papildomo darbo namuose. Siūlyti tel. 8 630 45 460. 66233

66118

Socialinė valymo paslaugų įmonė priims į darbą valytojas (-us), kiemsargius, turinčias (-ius) 3555 % darbingumą. Tel. 8 618 00 837. 62555 65692

Statybų įmonei nuolat dirbti reikalingi ventiliuojamų fasadų montuotojai, elektrikai, apdailininkai ir santechnikai. Tel. 8 614 55 508.

Simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 608 39 421. 65855

Simpatiška, energinga 38 metų moteris ieško papildomo darbo (tik skambučiai). Tel. 8 648 13 828. 66533

Simpatiška, maloni moteris ieško darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 684 42 127. 65823

19 d. 12 val. lėlių vaidinimas patiems mažiausiems “Apapa”, rež. G. Radvilavičiūtė. 20 d. 12 val. lėlių vaidinimas “Stebuklingas Pelenės laikas”, rež. G. Radvilavičiūtė.

Renginiai

2013 m. sausio 18 d., penktadienis

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRAS Bažnyčių g. 4, www.kulturpolis.lt KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2

19 d. 12 val. šeimų savaitgalis “Gratažo paslaptys”. Užsiėmimai mokami. Registracija: virginija@ kulturpolis.lt, tel. (8 46) 313691. Meno kiemas, Bažnyčių g. 4

Maris Grosbahs instaliacija “Minčių lizdas” (iki

01 27). KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS Daržų g. 10

24, 31, 02 07 d. 18 val. Meno kiemo dirbtuvėse

(Daržų g. 10) edukaciniai užsiėmimai “Drožiame medines Užgavėnių kaukes”(priemonėmis aprūpina organizatoriai, 30 Lt už 3 užsiėmimus, registruotis tel. (8 46) 310022). 25-02 09 d. penktadieniais 17 val., šeštadieniais 11 val. Meno kiemo dirbtuvėse edukaciniai

užsiėmimai “Gaminame Užgavėnių kaukę” (dalyviai susipažins su Užgavėnių personažų įvaizdžiu bei pasigamins kaukę papjė mašė technika, priemonėmis aprūpina organizatoriai, 2 užsiėmimų kaina 20 Lt, registruotis tel. (8 46) 310022). Kiekvieną ketvirtadienį 18 val. jaunimui skirtas projektas “Etnoreidas”: tradicinių šokių vakarai “Vožiniai” (nemokamai). Trečiadieniais 10-12 val. etnologės Valerijos Jankūnaitės konsultacijos kalendorinių švenčių klausimais (registruotis tel. 310022). Ketvirtadieniais 15-16.30 val. dailininkės Elenos Matulionienės konsultacijos tautinio kostiumo klausimais (tel. 410108).

KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ

25 d. 18 val. koncertas visai šeimai “Čipolino nuo-

tykiai”. Varinių pučiamųjų kvintetas “Vilniaus Brass”, dalyvauja aktoriai G. Glemžaitė ir G. Zapalskis. Programoje: K. Chačaturiano baleto “Čipolinas” muzika (15 Lt, taikoma “Šeimos bilieto” nuolaida). Kiti renginiai

K. Donelaičio g. 4

kulteto Instrumentinės muzikos katedros studentų egzaminas-koncertas (nemokamai). TAUTINIŲ KULTŪRŲ CENTRAS K. Donelaičio g. 6B, inf. tel. (8 46) 210283

30 d. 17 val. seminaras “Tautinių mažumų inte-

gracijos į visuomeninį ir kultūrinį Lietuvos gyvenimą aspektai”, kviečiami klaipėdiečiai ir tautinių mažumų bendruomenių atstovai. Registruotis tel. (8 46) 210283.

19 d. 19 val. Intymi vyrų trupė “Erelis”, vaidina: A.

Giniotis, A. Kaniava, R. Aleksaitis, D. Miniotas, D. Auželis (“Tiketa”). 23 d. 19 val. “Idioteatro” spektaklis “Ša, kalba mamos”, vaidina A. Vilutytė, G. Jaraminaitė-Ryškuvienė, L. Budzeikaitė, R. Dominaitytė, S. Degutytė, K. Mauruševičiūtė (“Tiketa”). 27 d. 13 val. muzikinė teatralizuota popietė vaikams “Linksmosios natos ieško La” (bilietai klube “Grock”, Ligoninės g. 16, ir 1 val. prieš renginį Koncertų salėje). 27 d. 18 val. grupė “Ačiū kubu”: R. Vaičiūtė (vokalas), M. Liutikas (klavišiniai), M. Eiva (mušamieji), D. Levencovas (trimitas, perkusija), A. Isojanas (kontrabosas), svečiai: E. Bodrovaitė, V. Rukas, S. Bogužaitė, E. Žaltauskas (bilietai - klube “Grock”, Ligoninės g. 16, ir 1 val. prieš renginį Koncertų salėje). KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI

KLAIPĖDOS APSKRITIES VIEŠOJI I. SIMONAITYTĖS BIBLIOTEKA Herkaus Manto g. 25

21 d. 17 val. Renginių salėje Sausio penkioliktosios 90-mečiui skirtas koncertas “Aš nusieičiau į Klaipėdužę”. 23 d. 17 val. Gerlacho palėpėje I. Simonaitytės literatūrinės premijos įteikimas rašytojams Algiui Kukliui ir Sergejui Isajevui (Clandestinui).

Parodos KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI Didžioji Vandens g. 2, tel. 314446, 8 611 26244

18 d. 18 val. atidaroma šiuolaikinio Švedijos meno paroda “Falling from Grace” (iki 02 24).

16 val. Martino Šiblio paskaita apie šiuolaikinį Švedijos meną.

Taikos pr. 70, tel. 300118, www.zvejurumai.lt

19 d. 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių

vaidinimas vaikams “Papūgėlė Žužu”, rež. K. Kondrotaitė (8 Lt, renginio dieną - 12 Lt, “Bilietai.LT”, galioja 2012 11 24 bilietai). 20 d. 12 val. jaunimo teatro “Be durų” spektaklis vaikams “Gandras kalifas”, rež. A. Juškevičienė (10 Lt, “Tiketa”). 26 d. 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių spektaklis mažiems ir dideliems “Ežiuko pasakos”, rež. K. Kondrotaitė (8 Lt, renginio dieną 12 Lt, “Bilietai.LT”). RENGINIAI SAUSIO 15-AJAI 18 d. 18 val. folkloro spektaklis “Jau saulelė” pagal

K. Donelaičio poemą “Metai” Klaipėdos koncertų salėje (kvietimai - Koncertų salės kasoje). 18 d. 22 val. tradicinis naktinis žygis “Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais”. Maršrutas Priekulė Klaipėda. 19 d. 12 val. teatralizuota šventė “Prefektūros šturmas” Teatro aikštėje (prie buvusios prancūzų prefektūros). “MENŲ VALGYKLA” Daržų g. 18, buvusi Vydūno mokykla

18 d. 20 val. grupė “Hit-Kick”: išskirtinė “Gypsy

jazz/Paris cafe” stiliaus muzika, išradingos ir žaismingos populiariausių kūrinių aranžuotės nepaliks abejingų!

- LNK kino startas 24 d. 19 val. “Kietašikniai” (komedija, N-16) - 13.45, 16.15,

18.45, 21.15 val.; 18 d. naktinis seansas 23.30 val. “Ralfas Griovėjas” (dubl. liet. animac., V) - 3D:

10.15, 12.30, 15.15 val.; ne 3D: 11 (vyks 18, 19, 20 d.), 13.20, 16, 18.15 val. “Cirque du Soleil. Visatos pakrašty” (3D, dubl. liet., cirkas, “fantasy”, V) - 12.45, 15 val. “Hobitas. Nelaukta kelionė” (fantastinis nuotykių, N-7) - 10.45, 21 val. “Vargdieniai” (muzikinė drama, N-13) - 14.30, 17.45 val. “Su Naujaisiais, mamos!” (rusų komedija, N-7) 20.45 val.; 18 d. naktinis seansas 23 val. “Zambezija” (3D, dubl. liet. animac. komedija, V) - 10.30 val. “Pi gyvenimas” (nuotykių drama, N-7) - 3D: 18.30 val. (24 d. nevyks); ne 3D: 11.15 val. “Gangsterių medžiotojai” (veiksmo trileris, N-13) - 21.30 val. (24 d. nevyks). “Legendos susivienija” (dubl. liet. animac., V) 11.30 val.

Klubai 3D VAIZDO KLUBAS “RELAX CUBE” Vingio g. 29, tel. (8 46) 474999; Taikos pr.81, tel. (8 46) 490491, www.3drelaxclub.lt

Kasdien galite žiūrėti pasirinktą televizijos ar sporto programą 12 kv. metrų ekrane! Kompiuteriniai žaidimai, filmai ir animaciniai filmukai vaikams 3D formatu iš mūsų siūlomo sąrašo - tik 4 Lt už val. Organizuojame šventes vaikams.

LIAUDIŠKA UŽEIGA “TROBA”

KU MF KONCERTŲ SALĖ 21, 22 d. 10 val. Klaipėdos universiteto Menų fa-

Šaulių g. 36, tel. 410566, www.koncertusale.lt, “Bilietai.LT”

“Ištrūkęs Džango” (premjera, veiksmo trileris, N-16)

Debreceno g. 61A, tel. 300855

18, 19 d. 21 val. muzika gyvai ir šokiai. 25 d. 21 val. “Patruliai”.

FRIEDRICHO PASAŽAS Tiltų g. 26A, staliukų rezervacija tel. (8 46) 211390 Friedricho smuklė

18 d. 20.30 val. “Monika Jazz” ir grupė. 19 d. 20.30 val. grupė “Ilex”. Friedricho bistro, Herkaus Manto g. 5

19 d. 21 val. Natalija Chareckaja ir Donatas Bu-

kauskas. BILIARDINĖ-BARAS “BLACK BALL” Herkaus Manto g. 31, PC “Žemaitija”, II a., tel. 865557772, www.blackball.lt

Sunkūs laikai - lengvos kainos! Moksleiviams ir senjorams nuo 5 Lt. Žaidžiant vienam - 50 proc. nuolaida.

Muziejai LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS Smiltynės g. 3, inf. tel. (8 46) 492250, 869837299, el. p. ljm@muziejus.lt, www.muziejus.lt, www.jurumuziejus.blogas.lt

Sausį lankytojai kviečiami ne tik susipažinti su muziejaus ekspozicijomis ir gyvūnais, bet ir pasivaišinti nemokama kava bei arbata. 12 val. jų laukia pažintis su muziejaus akvariumų gyvūnija, 13-15 val. bendravimas prie kavos ar arbatos puodelio. Šaltuoju metų laiku lankytojus, persikėlusius iš Klaipėdos į Smiltynę 10 ir 11.30 val. pėsčiųjų keltais, iki muziejaus nuveža specialus autobusas. Muziejus dirba šeštadieniais ir sekmadieniais 10.30-17 val.

LDM PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA Liepų g. 33

Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės grafikos darbų

paroda “Kasdienybės valandos” (iki 02 24). Vytauto Kašubos kūrybos ekspozicija “Žmogaus

“RŪTŲ” GALERIJA Danės g. 9

Ernesto Žvaigždino tapybos darbų paroda (iki

02 08). TAUTODAILĖS SALONAS “MARGINIAI” Sukilėlių g. 4

Klaipėdos krašto tautodailininkų fotodarbų

paroda (iki 01 30).

misterija”. Paroda “Arbit Blatas. Sugrįžimas į tėvynę”. Prano Domšaičio tapybos ekspozicija. Dailininko marinisto Česlovo Janušo (1907-1993, JAV) nuolatinė kūrinių ekspozicija “Prie Baltijos ir prie Atlanto”. Antradieniais 17 val. Dailės studija suaugusiems. Darbo laikas: II-VI 12-18 val., VII 12-17 val. MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS Didžioji Vandens g. 6, tel. 410527

Klaipėdos bei visos Mažosios Lietuvos krašto istoriją

Kinas “FORUM CINEMAS” Taikos pr. 61, PC “Akropolis”

“Tyli naktis” (nacionalinė premjera, juodojo humoro drama, N-18) - 17.30, 19.45, 22 val. “Paskutinė tvirtovė” (premjera, veiksmo, N-13) - 14, 16.30, 19, 21.30 val.; 18 d. naktinis seansas 23.50 val.

atspindi muziejuje eksponuojami įvairūs radiniai, aptikti archeologinių kasinėjimų metu, daug XX a. pradžios miestelėnų apyvokos reikmenų, baldų bei indų. Kiekvieną antrąjį mėnesio šeštadienį Klaipėdos 760 metų sukakties proga klaipėdiečiai kviečiami dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir kurti grafikos darbus, skirtus savo miestui. Darbo laikas: II-VI 10-18 val.


laisValaikis. tElEViZija

2013 m. sausio 18 d., penktadienis pieTų perTrauka Rubrikos rėmėjas: www.bareka.lt 8-682 50616 Barų, restoranų, kavinių reikmenys. Švaros ir higienos prekės verslui

VIEŠBUTIS-RESTORANAS “MAGNISIMA” J. Janonio g. 11, Klaipėda, tel.: +370 46 310901.

Agurkinė sriuba. Kiaulienos suktinukas. Lazanija su varške ir špinatais. GIMTADIENIŲ CENTRAS

5 6.45 7.00 7.30 8.00 9.00 10.00 11.00 13.30 14.00 14.30 15.00 16.00 17.00 17.40 18.45

Teleparduotuvė. „Simpsonai“. Diena. „Aiškiaregys“. „Meilės sūkuryje“. „Naisių vasara“. X Faktorius. „Bailus voveriukas“. „Ančiukas Donaldas ir draugai“. „Simpsonai“. „Meilės prieglobstis“. „Drąsi meilė“. Diena. Gyvenimo kryžkelės. TV3 žinios. TV3 sportas. TV3

orai. 19.20 „Šunų viešbutis“. JAV, Vokietija.

2009. 21.20 Veiksmo f.„Taksi“. JAV, Prancūzija.

2004. 23.10 Komiška drama „Kazanova“. JAV.

2005. 1.20 Kriminalinė komedija„Velniop tą Taikos pr. 139 (PC BIG, antras aukštas), Klaipėda, tel. +370 607 81883, www.crazzycity.lt.

Dienos pietūs 12.00-16.00 val. 32 cm pica pasirinktinai + 0,5 l “Coca Cola” + 10 šovinių tire = tik 9,99 Lt. SPORTO KLUBAS “APELSINAS”

Herkaus Manto g. 84A, II a. (PC “Studlendas”) tel. (8 46) 259922; Vingio g. 8A, II a. (PC “Vingis”), tel. (8 46) 322522, Klaipėda, www.apelsinas.lt

Dienos pietūs nuo 12 iki 14 val. sporto klube tik 13,99 Lt! Treniruotė + sportinis kokteilis. Keiskite įpročius - pietaukite sporto klube! KINŲ RESTORANAS “ČANAS” Taikos pr. 61, PC “Akropolis” (prie Ledo arenos kasų ir vaikų kambario). Darbo laikas 10-22 val.

Kiekvieną darbo dieną siūlome dienos pietus: “Čano” blyneliai su daržovių įdaru - 11,99 Lt; Vištienos sparneliai su bulvytėmis - 12,99 Lt; Jautiena “Šao” su daržovėmis - 14,99 Lt; Menkė su saldžiarūgščiu padažu - 13,99 Lt; Kiauliena su šparaginėmis pupelėmis - 12,99 Lt; “Guobao” saldžiarūgščiai traški vištiena - 12,99 Lt; Traškieji “Čano” kepsniukai su “čili” - 12,99 Lt; Kiniški makaronai su vištiena - 9,99 Lt. Užsisakant dienos pietus sriuba nemokamai. Kavinės ir restoranai pasilieka sau teisę keisti dienos meniu

darbą“. JAV. 1999.

LNK Dienos programa. „Smalsutė Dora“. „Kung Fu Panda“. „Kempiniukas Plačiakelnis“. „Volkeris, Teksaso reindžeris“. 24 valandos. Būk mano meile! 2012 m. Radži ieško žmonos. „iKarli“. „Kempiniukas Plačiakelnis“. „Kung Fu Panda“. „Volkeris, Teksaso reindžeris“. Būk mano meile! 2012 m. Labas vakaras, Lietuva. 24 valandos. Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. Koncertas „Auksinis gramofonas - 14“. 2009 m. Rusija. Dalyvauja: S.Rotaru, Valerya, Via Gra, N.Baskov, V.Meladze, F.Kirkorov, L.Leshchenko, G.Leps, S.Michailov ir kt. 21.40 Farai. 22.40 Veiksmo f. „Operacija „Kardžuvė“. filmas. Australija, JAV. 2001. 0.40 Fantastinis nuotykių f. „Serenty“. JAV. 2005. 6.15 6.20 6.50 7.20 7.50 8.50 9.45 10.50 13.10 13.40 14.10 14.50 15.55 17.00 17.45 18.45 19.19

LRT 6.00 Labas rytas, Lietuva. 9.00 „Kobra 11“. 10.00 Atvira Lietuvos universitetų žinių

lyga „Lyderiai“. 11.00 LRT Aktualijų studija. Tiesioginė laida. 12.00 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 12.20 Žinios. Sportas, orai. 12.30 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 13.00 LRT radijo žinios. 13.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 14.00 LRT radijo žinios. 14.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 14.40 Žinios. Sportas, orai. 15.00 „Hartlando užuovėja“. 16.00 „Kobra 11“. 17.00 „Viena byla dviem“. 18.15 Šiandien (su vertimu į gestų kalbą). Sportas. Orai. 18.45 Lietuvos tūkstantmečio vaikai. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 21.15 Duokim garo! 22.00 Loterija „Perlas“.

15

penktadienis, sausio 18 d. 22.05 Duokim garo! 23.15 Drama„Mažosios Holivudo aktorės

TV3

"Vakarų ekspresas"

išpažintis“. JAV. 2008.

BALTIJOS TV Programa. Televitrina. „Muchtaro sugrįžimas“. Prajuokink mane. Gyvenimo spalvos. Amerikos talentai VI. Kalbame ir rodome. Ekstrasensai detektyvai. „Muchtaro sugrįžimas“. „Laukinis“. „Raudonas dangus“. Ekstrasensų mūšis. „Muchtaro sugrįžimas“. Žinios. Sportas. Orai. „Laukinis“. Auksarankiai. Žinios. Verslas. Sportas. Orai. Pliusai minusai. Savaitės kriminalai. Veiksmo f. „Vyrų sezonas. Aksominė revoliucija“. Rusija. 2004. 23.15 DAKARAS 2013. 23.45 Amerikietiškos imtynės. 0.45 „Laukinis“. 1.45 Bamba. 6.29 6.30 7.00 8.00 9.00 10.00 11.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 18.25 19.25 20.00 20.25 20.30 21.00

TV6 9.15, 14.30 Teleparduotuvė. 9.30 „Juokingiausi Amerikos namų

vaizdeliai“. 10.00, 15.00 Išlikimas. 11.00, 17.00 „112. Ekstremali pagalba“. 12.00, 16.00 „Krokodilų gaudytojo dienoraštis“. 13.00, 20.00 „Vedęs ir turi vaikų“. 14.00 „Rezidentai“. 18.00 „Pagrindinis įkaltis“. 19.00 „CSI Majamis“. 21.00 „Liudininkai“. 22.00 „Lyga“. 23.00 „Anarchijos vaikai“. 23.55 „Žvaigždžių vartai. Visata“. 0.50 „Ledo kelias“. 1.45 Stačia galva. 2011 metų pasaulio čempionatas. 2.45 „6 kadrai“.

16.30 17.00 18.00 19.00 20.00 21.00

tyvai“. 22.35 „Tagartas XXII. Priežastis žudyti“. 0.10 Mistinis trileris „Džesis Stounas.

Plonas ledas“. JAV. 2009.

INFO TV 5.00 Infodiena. 9.00 Žinios. 2013 m. 9.30 Kriminalinė Lietuva. 9.40, 11.15, 14.30 KK2. 10.05, 12.15, 15.00 Dviračio šou. 10.30, 13.45 24 valandos. 11.40 Ne vienas kelyje. 12.45 Apie ūkį ir bites. 13.15 Sveikatos ABC. 15.30 Retrospektyva. Autoriai Juozas

Matonis ir Vytautas Damaševičius. 1999 m. 16.00 KTV - kino ir televirtuvė. 16.30 Pasivaikščiojimai. 17.00 Infodiena.

TV8 9.15 „Linksmieji draugai“. 9.40 Senoji animacija. 10.15 Melodrama „Gyvenimo pavasa-

ris“. Vokietija. 1999. 12.00, 17.00 „Paliktų žmonų klubas“. 13.00, 19.00 „Rozalinda“. 13.50, 20.35 „Naisių vasara“. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. 16.00 Gaminame kasdien. 18.00, 23.25 „Mano likimo šeimininkė“. 20.00 Labanakt, vaikučiai. Senoji ani-

macija. 21.45 Melodrama „Ilgas kelias į laimę“.

Vokietija. 2000.

LIETUVOS RYTO TV

6.10 6.14 6.30 9.15 10.15 10.55 12.00 SPORT 1 13.00 13.20 12.00 Televitrina. 13.00, 19.00, 21.00, 23.00 ŽINIOS +. 13.40 13.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Kras- 14.15 nodaro „Lokomotiv-Kuban“ - „Nymburk“. 15.00 15.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Sa- 15.15 maros„Krasnyje Krylja“ - Vilniaus„Lietuvos 15.45 rytas“. 16.00 16.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Vil- 16.10 niaus „Lietuvos rytas“ - Sankt Peterburgo 17.00 „Spartak“. 17.20 18.30 Futbolo dievai. Zinedine Zidane. 18.00 19.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Mas- 18.35 kvos srities „Chimki“ - Zgoželeco „Turow“. 19.35 21.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. tis“. Krasnojarsko „Enisey“ - Kauno „Žalgiris“. 21.00 23.15 Automoto. 21.40 23.50 TV1 0.50 7.10 Dienos programa. 7.15, 15.00 Teleparduotuvė. 7.50 „Kitas Džimio pasaulis“. 8.15 „Betmenas ir narsuolių koman-

da“. 8.40 9.05 9.30 10.00 11.00 12.00 13.00 14.00 15.30

Juokas juokais. „Auklė“. „Detektyvė Džonson“. Langai III. „Mentalistas“. „Tagartas XXII. Taikinyje - detek-

Programa. TV parduotuvė. Ryto reporteris. Negaliu tylėti. Padėkime augti. „Mėnulio galia“. Lietuvos diena. „Padūkėlis Eliotas“. Mokausi gaminti. TV parduotuvė. Kas tu toks? Žinios. Orai. Pašėlę TV pokštai. „Visa tiesa apie liūtus“. Žinios. Orai. „Visa tiesa apie liūtus“ (tęsinys). Žinios. Orai. Pašėlę TV pokštai. Žinios. Orai. Pašėlę TV pokštai. „Dingę. 447-ojo skrydžio paslapReporteris. Orai. „MAD MEN. Reklamos vilkai“. Gyvenimo būdas. Teritorija.

LRT KULTŪRA 8.00 8.30 9.00 11.30 12.30 13.30 14.10 15.00 15.30 18.00

„Aivenhas“. Kaimo akademija. Labas rytas, Lietuva. Lietuvos šokių dešimtukas. Iššūkis žvaigždėms. Savęs link. Grynas gyvenimas. Durys atsidaro. Laba diena, Lietuva. Kultūrų kryžkelė. Vilniaus sąsiu-

„Nenugalimieji. Kovos tęsiasi“. „Galingasis šuo Kriptas“. „Senosios Kristinos nutikimai“. „San Francisko raganos III“. „Naujieji Robino Hudo nuotykiai“. „Purpurinis deimantas“. „Keršto bučiniai“. „Meilė ir kančia“. vinis. „Drakonų kova Z“. 18.15 Keliaukim!

18.45 Arti toli. 19.30 Scenografo, tapytojo Ado-

mo Jacovskio 65-mečiui. LNOBT spektaklis. Dž.Verdis. Opera „Aida“. D irigentas Mar t ynas Staškus. Rež. J.Jurašas. Dailininkas A.Jacovskis. 22.00 Ingeborga. „Esame jauni tik vieną kartą...“ 1996 m. Rež. J.Javaitis. 22.35 Pergalės kaina. 23.00 Džiazo vakaras. XVII tarptautinis džiazo festivalis„Birštonas 2012“.„Pictures Quartet“ (Estija / Suomija). 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 0.45 Bardų festivalis „Purpurinis vakaras“.

BALTICUM TV 8.45, 19.45 Ieškokime geriausio! 9.00, 20.00, 22.25 “Balticum” TV ži-

nios.

Maisto detektyvai. „Advokatė Lovinski“. Mūsų augintiniai. „Karamelė“. XIV Klaipėdos Pilies džiazo festivalis: Sugar Blue. 13.25 „Kritinė riba“. 14.25 „Sveiki atvykę“. 17.15 „Komanda Č“. 18.15 Reidas. 18.45 „GSG 9: elitinis būrys“. 20.15 Įspūdingiausių interjerų dešimtukas. 20.45 Auksinė kolekcija.„Mano pirmosios vestuvės“. 22.40 „Gynėjas“. 9.15 9.45 10.45 11.15 12.15

PIRMASIS BALTIJOS K. 6.00 TV kanalas “Labas rytas”. 9.00 Gyventi sveikai. 10.00 Naujienos. 10.20 D. Doncovos laida. 11.30 Noriu žinoti. 12.00 Kitos naujienos. 12.25 TV serialas “Tu ne vienas”. 13.00 Naujienos. 13.20 Metas pietauti. 14.00 TV serialas “Nelygios vedybos”. 15.15 Suprasti. Atleisti. 16.00 Naujienos. 16.55 Mados nuosprendis. 18.00 Lauk manęs. 18.55 Susituokime. 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”. 21.10 TV žaidimas “Stebuklų laukas”. 22.20 Dvi žvaigždės. 0.15 Vaidybinis f. “Paprastas stebu-

klas”. 2.35 Suprasti. Atleisti. 3.30 Mados nuosprendis. 4.20 TV serialas “Nelygios vedybos”. 5.05 Vaidybinis f. “Kaip tapti laimingam”. 6.30 Muzikinis kanalas.

RTR PLANETA 4.00 Rusijos rytas. 8.05 ITV serialas “Kotovskis”. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Žinios. 9.30 Visa Rusija. 9.45 1000 smulkmenų. 10.20 Apie tai, kas svarbiausia. 11.00, 3.10 TV serialas “Jefrosinija”. 12.30, 15.30, 17.40 Žinios. Maskva. 12.50 Žinios. Budėtojų dalis. 13.00 X byla. 13.55 TV serialas “Kilmingųjų mergelių

institutas”. 14.50 Žinios. Sportas. 15.50 TV serialas “Visada sakyk “vi-

sada”. 18.30, 2.30 Tiesioginis eteris. 19.20 TV serialas “Veronika”. 21.15 TV serialas “Objektas 11”. 22.05 Istorinės kronikos. 23.05 Vaidybinis f. “Neideali moteris”. 0.55 Gydytojai. 2.05 Vesti.ru

RTVI 6.00 Ypatinga nuomonė. Ekonomikos

naujienos. 7.00 Animacinis f. 8.00 Vakaro naujienos iš Amerikos. 9.00, 16.00, 2.00 TV serialas “Aš viską nuspręsiu pati”. 10.00, 21.00, 3.00 TV serialas “Įteisintas mentas”. 11.00 Savo akimis. 12.00 48 minutės. 13.00 Vaidybinis f. “Nenustatytas asmuo”. 15.00, 17.00, 22.00 Šiandien pasaulyje. 15.08, 17.08, 1.00 Ypatinga nuomonė. 18.00 Byla. 19.00, 4.00 Viskas taip! 20.00, 5.00 TV serialas “Banditų Peterburgas”. 23.00 Vokietijos savaitė. 23.30 Art navigatorius. 0.00 Skaitytuvas.

NTV ÍÀØÅ ÊÈÍÎ 6.00 Vaidybinis f. “Vasaros kelionė prie

jūros”. 8.00 Vaidybinis f. “Sekmadieninis tėtis”. 10.00 Vaidybinis f. “Nelabasis”. 12.20 Vaidybinis f. “Iki ateinančio pa-

vasario&” 13.30 TV serialas “Atversta knyga”. 15.00 Vaidybinis f. “Nauji jankių nuotykiai karaliaus Artūro dvare” (1,2). 18.00 Vaidybinis f. “Šalia mūsų”. 20.00 Vaidybinis f. “Įsilaužėlis”. 22.00 Vaidybinis f. “Asia”. 0.00 Vaidybinis f. “Darbininkų gyvenvietė” (1). 1.30 TV serialas “Atversta knyga”. 3.00 Vaidybinis f. “Aukso boba”. 4.30 Vaidybinis f. “Pagyvensime - pamatysime”.

EUROSPORT 4.00 Tenisas. “Australian Open”. 15.30 Biatlonas. 16.45 Šuoliai nuo tramplino. 17.45 Tenisas. “Australian Open”. 19.45 Dakaro ralis. 20.15 Biliardas. 0.00 Dakaro ralis. 0.30 Motosportas. 0.45 Tenisas. “Australian Open”.

VIASAT SPORT BALTIC 11.05 Futbolas. Anglijos “Premier” lygos

apžvalga. 12.05 Krepšinis. Eurolyga. “Besiktas” -

“Barcelona”. 13.55 Ledo ritulys. KHL. “Avangard” -

“Lev”. Tiesioginė transliacija. 16.30 “Trans World Sport” žurnalas. 17.25 Golfas. PGA turo užkulisiai. 17.55 Krepšinis. Eurolyga. “Chimki” -

“Maccabi”. Tiesioginė transliacija. 20.05 Krepšinis. Eurolyga. “Žalgiris” - CSKA. 21.55 Krepšinis. Eurolyga. “Olympiacos” “Montepaschi”. Tiesioginė transliacija. 23.55 Krepšinis. Eurolyga. “Unicaja” “Real”. 1.45 Programos pabaiga.

Daugiau tV programų - www.ve.lt Už TV programų pakeitimus redakcija neatsako


16 "Vakarų ekspresas"

PaskutiNis PuslaPis

Darkart apie Vilnių ir Klaipėdą Nieko sau - atėjus 90-osioms Klaipėdos krašto prijungimo metinėms, Vilnius staiga prisiminė, kad Lietuva turi uostamiestį! Net prezidentė parašė sveikinimą klaipėdiečiams, porą skurdžių žodžių išstenėjo premjeras, o Seimo pirmininkas nepatingėjo ne savaitgalį, o viduryje savaitės apsilankyti prie jūros. Žodžiu, kai reikia pasišildyti šlovės spinduliuose tų, kurie savo protu ir šautuvais prieš 90 metų prijungė Klaipėdą prie Lietuvos, uostamiestis staiga prisimenamas. Dienai, nes galite neabejoti, jog jis tuoj pat bus užmirštas, ypač

konkursas

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai „Bulvaras” tęsia konkursą „Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai”. Jis vyks tol, kol bus norinčių viešumu kovoti su automobilių statymo „genijais”. Kas mėnesį apdovanosime komisijos geriausia pripažintos nuotraukos autorių. Norintieji dalyvauti konkurse nuotraukas gali įkelti interneto svetainės www.

kai reikės spręsti piniginius Vilniaus ir Klaipėdos santykius, kai reikės svarstyti įvairius investicinius infrastruktūros projektus ir pan. Na, gal tai ne visai tiesa - sostinė Klaipėdą prisimena, kai iš miesto ir uosto reikia į biudžetą atimti milijonus litų. Dar ją valdžia prisimena, kai į šiltą vietą rei-

juokas pro ašaras Viename teatre buvo labai pikta aktorė. Visiškai užgainiodavo grimuotojus, teatro darbininkus, o ir kitiems aktoriams įkyrėdavo. Ir kartą visi nutarė atkeršyti. Tragedijoje, kurioje aktorė vaidino, ji turėjo nusižudyti, šokdama nuo pilies sienos. Bet darbininkai vietoj čiužinių įtempė batutą...

Anekdotai

Кai tik mokslininkai pagaliau nustatė, ko nori moteris, ji tuo metu ėmė ir persigalvojo... Žmona skambina vyrui: - Brangusis, man sulūžo mašina. - Ar labai stipriai? - Na, kaip čia pasakius... Per pusę... - Vaikai kaimyno garažą apiplėšė, o mano Petriukas, tikras kvailys, nori visą kaltę sau prisiimti. - Klausyk, o tu ne prieš, jei aš tavo Petriuką priimsiu į savo bendrovę vyr. buhalteriu? - Geriau einam į armiją! - Kodėl? - Тen taip gerai! Pabėgiojai, pašokinėjai, pavalgei ir gali sau miegoti. Ne taip, kaip universitete. Tai nepavalgęs, tai nemiegojęs. Užsieniečių delegacija vaikšto po fabriką Rusijoje. Nieko aplink nematydami, tarpusavyje

ASTROLOGIJA

12 22 - 01 20 Zodiako ženklas Ožiaragis AVINAS. Šiandien nesunkiai pritapsite bet kokioje draugijoje, sugebėsite diskutuoti įvairiomis temomis. Aplinkui skleisite draugišką atmosferą. Svečiuokitės, bendraukite. Galite užmegzti svarbų ryšį. jAUTIS. Nepatartina skubinti įvykių ir atvirai reikšti nuomonę. Aplink save kurkite darnią atmosferą, šalinkite įtampą, užjauskite kitus - šiandien tai labiausiai prisidės prie jūsų sėkmės. Kuklumas ir subtilus paslaptingumas labai pravers. DVYNIAI. Šiandien noriai bendrausite, flirtuosite. Pasijusite

2013 m. sausio 18 d., penktadienis

kia pasodinti kažką iš savų. Štai ir dabar, žiūrėk, atsiųs vadovauti uostui kokį nors veikėją iš Kėdainių konservų fabriko. Na, dar ir tada prisimena, kai važiuoja į Palangą ar Nidą ilsėtis - užsuka Klaipėdon prisipilti degalų. Tam, beje, jie ir Jakų žiedą susirekonstravo...

kalbasi meistras ir darbininkas. Vienas užsienietis, mikantis kalbą, verčia kitiems: - Meistras liepia darbininkui patraukti lentas nuo praėjimo, bet darbininkas atsisako ir dar priduria, kad jis turėjo lytinių santykių su meistro žmona ir motina, taip pat su inžinieriaus ir direktoriaus žmonomis. O jei meistras nuo jo neatstos, tai jis ruošiasi ir su juo mylėtis. Psichiatrinės ligoninės kiemelyje: - Kas per kvailys! Tikras kupranugaris! Visus apspjaudo! - Ne visus, o tik tuos, kurie mano, kad jis kupranugaris. Kai motinai sukako 40 metų, jai septyniolikmetė duktė padovanojo kremą nuo raukšlių. - O ką ji tau dovanojo ankstesniais metais? - klausia draugės. - Raukšles! Vakar pirkau iš jūsų šį šunį ir sakėt, kad jis šveicariškas. Norėčiau pasitikslinti, jis iš ten importuotas, ar deportuotas? Lifte, kuris sustojo paskutiniajame pastato aukšte: - Žemyn? - Ne, blyn, į šoną!

Bulvaroskopas

Verkti dėl to, kad mes negyvensime po šimto metų, tiek pat kvaila, kaip verkti dėl to, kad negyvenome prieš šimtą metų.

reikalingi, svarbūs. Turbūt patys nustebsite suvokę, kad jums malonu padėti draugams, tarpininkauti. Regis, pagerės mikroklimatas ir darbo kolektyve. VĖŽYS. Ši diena jus skatins įtemptai darbuotis, kelti sau didelius uždavinius. Turbūt pajusite didesnį asmeninės bei šeimos gerovės poreikį, ryžtą imtis daugiau atsakomybės, konkuruoti dėl aukštesnio statuso ar meilės objekto.

ve.lt skiltyje „Konkursai” arba siųsti el. paštu bulvaras@ve.lt, taip pat tai galima padaryti tradiciniu paštu, adresu „Bulvarui”, „Vakarų ekspreso” redakcija, M. Mažvydo al. 3, LT92131 Klaipėda. Norintieji, kad į jų nuotraukas atitinkamai sureaguotų policijos pareigūnai, laiške turi nurodyti ir tikslų pažeidimo laiką.

s koMpaktiŠkai. 2012-12-1, 14.18 val. “Kai “Akropolio” aikštelėje žmonės suka ratus, kad rastų kur pastatyti automobilį, nes tuščių vietų skaičių galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, niekur neskubantis ir apie kitus visai negalvojantis maršrutinio vairuotojas sugeba labai “kompaktiškai” pastatyti savo autobusą”, - rašo nuotraukos autorė Akvilė.

kas dedasi pasaulYje

Kodėl verta vėluoti į darbą Du operatoriai, dirbdavę bokštiniame krane Londono centre, į kurį trečiadienį įsirėžė žinomo britų lakūno Piterio Barnso (Peter Barnes) valdomas sraigtasparnis “Augusta 109”, per stebuklą išvengė mirties, kadangi abu tą dieną pirmą kartą per kelerius metus pavėlavo į darbą. Anot vieno iš operatorių, 31 metų Ričardo Moulo (Richard Moule), jis ir jo porininkas, 31 metų Nikis Bjadžonis (Nicki Biagioni), paprastai pradėdavo darbą 7 valandą ryto ir 8 valandą įvykusios katastrofos metu turėjo būti krano kabinoje. “Tai buvo pirmas pavėlavimas per trejus mano darbo čia metus. Aš tiesiog vėlai nubudau. Tai galima pavadinti Apvaizdos įsikišimu. Aš sėdau ant motociklo ir pasiekiau statybvietę apie 7 valandą 45 minutės. Buvau rūsyje ir rengiausi kilti į viršų, kai atsitiko nelaimė”, - sakė R. Moulas. Anot N. Bjadžonio žmonos, jos vyras anksčiau irgi niekada nevėluodavo į darbą. Šiaip jau jį rytais žadindavo trys jų vaikai, bet kaip tik tą dieną jie irgi miegojo ilgiau nei paprastai. Kai sraigtasparnis rėžėsi į kraną, jis netoliese statė motociklą. Per sraigtasparnio katastrofą Temzės pakrantėje žuvo lakūnas ir praeivis, dar 13 žmonių buvo sužeista.

Šuo po šeimininkės mirties lankosi bažnyčioje

Prieš du mėnesius savo šeimininkės netekęs šuo reguliariai lankosi pamaldose San Donačio bažnyčioje Pietų Italijoje. Suskambus bažnyčios varpams, aviganis Tomis (Tommy) kiekvieną popietę palieka kaimo aikštę ir skuba prie bažnyčios altoriaus. Jo šeimininkė reguliariai vaikščiojo į bažnyčią. Čia vyko ir gedulo iškilmės velionei pagerbti. Po to, kai prieš du mėnesius į laidojimo vietą palydėjo karstą su savo šeimininkės palaikais, šuo nepraleidžia nė vienų mišių, nebent smarkiai lyja. Kunigas neprieštarauja tyliam keturkojo buvimui prie altoriaus. Šuo nuolat kantriai laukdavo savo šeimininkės prie bažnyčios vartų, o dabar dalyvauja vestuvėse, krikštynose ir laidotuvėse.

ir padės išvengti nesusipratimų, o gal net gresiančio rimto nuostolio. SVARSTYKLĖS. Diena palanki dalykiniams bei asmeniniams susitikimams. Atkreipkite dėmesį į savo partnerio patarimus. Gali būti, kad jis pastebi tai, ko jūs nespėjote suvokti. Kils paskata įsipareigoti mylimam žmogui, imtis kažką globoti.

LIŪTAS. Aplinkinių rodomas dėmesys skatins norą imtis iniciatyvos, siekti pripažinimo. Tikėtinas reikšmingas pasimatymas, pobūvis ar pasirodymas. Atsiras naujų vilčių, susijusių su meile, partneryste.

SKORPIONAS. Jei neabejojate, kad suvokiate pasekmes, palanku naudotis susidariusia situacija. Tai liečia ir dalykinę sferą, ir šeimyninę buitinę. Kaip aklai vištai grūdas jums į rankas gali nukristi kažkokios problemos sprendimas.

MERGELĖ. Būkite atidesni namiškių, o ypač antrosios pusės poreikiams, lūkesčiams. Bendrai aptarkite finansines galimybes, neslėpkite problemų. Tai jus suartins

ŠAULYS. Šiandien jums seksis daryti įspūdį publikai, gerbėjams, patraukliai provokuoti priešingą lytį. Tačiau norint reikšmingo laimėjimo, reikės rimtesnių pa-

stangų. Tiktų tartis dėl ilgalaikio projekto, sandorio. OŽIARAGIS. Šiandien jums nestigs praktiškumo atliekant numatytus darbus. Kažkokia prasme prisidėsite prie šeimos nario pasirinkimo, sprendimo. Arba atvirkščiai - artimas žmogus jums padarys lemtingą įtaką. VANDENIS. Šiandien jums seksis ir darbuotis, ir tvarkytis, ir vilioti. Tikėtini susitikimai su giminaičiais. Turbūt kažką svarbaus aptarsite, gausite patarimų. Gali būti, kad ruošitės renginiui ar jį organizuosite. ŽUVYS. Šiandien sugebėsite atlikti darbų, susijusių su namų ūkiu, remontu, nuoma. Gali būti, kad kažkam ieškosite dovanos. Regis, domėsitės ir nekilnojamojo turto rinka, peržiūrinėsite skelbimus arba patys skelbsite.

VE 2013 01 18  

VE 2013 01 18

VE 2013 01 18  

VE 2013 01 18

Advertisement