__MAIN_TEXT__

Page 1

ВІД В’ЯЗНИЦІ ДО ПОЕЗІЇ

стор. 6

Кожен четвертий-п’ятий офісний працівник боїться звільнень у 2014 році – дослідження

ЗА ТОРГІВЛЮ НИРКАМИ – ТРИ РОКИ НЕВОЛІ

Н

а лаві підсудних опинився 30-річний житель Чортківського району – його визна­ ли винним у порушенні вимог статті 149 Кри­мінального кодексу – торгівля людьми. Чо­ловік організував ка­нал постачання донорських органів на стор. те­риторію Шрі-Ланки.

ПІДПІЛЬНА ҐУРАЛЬНЯ ДІЯЛА У СТРУСОВІ

П

№4 / 7 березня 2014 року

П’яна дружина вбила чоловіка

Олена Підгрушна: «Ми зуміли залишити емоції та страхи»

4

Сканворд Анекдоти Гороскоп

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

стор. 15

41782

2,50 ГРН.

З

’ясування сімейних стосунків обернулося трагедією на Борщівщині. Нетвереза 37-річна жінка вхо­ пилася за ніж та вбистор. 7 ла свого чоловіка.

5

ідпільний цех з виготовлення фальсифікованого спиртного співробітники управління боротьби з економічною злочинністю виявили у селі Струсів Теребов­ лянського району. стор.

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор. 10

Ж

іноча збірна України з біатлону у складі Віти Семеренко, Юлії Джими, Валентини Семеренко та Олени Підгрушної виграла золото на Олімпіаді в Сочі. Капітан жіночої збірної Олена Підгрушна поділилася врастор. 8 женнями від змагань.

За підтвердження інвалідності лікар вимагав 1800 гривень

З

аклики громадськості до спільної боротьби з корупцією та хабарництвом для медика з Тернопільської обласної комунальної клінічної дитячої лікарні виявилися порожніми. Лікар, либонь, за звичкою, виставив родичам шістнадцятирічної дівчиниінваліда «рахунок» за видачу висновку лікарсько-консультативної стор. 2 комісії.

І на пенсії можна працювати

Ч

и є підставою пенсійний вік для звільнення з роботи, хто має право на соціальну допомогу, яка тривалість відпустки за трудовим договором – роз’яснення фастор. 9 хівців з трудового законодавства.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 7 березня 2014 року

Міністерство внутрішніх справ Розпочався місячник України очолив Арсен Аваков добровільної здачі зброї

З

гідно рішення Верховної Ради України Арсен Аваков призначений мініст­ ром внутрішніх справ.

Аваков Арсен Борисович – ук­ раїнський громадський і політичний діяч. Народився 2 січня1964 р. Освіта вища. Закінчив (1988 р.) Харківський політехнічний інститут, спеціальність – автоматизовані сис­ те­ми управління, інженер-системотехнік. Національність – вірмен. Громадянин України. Загальний трудовий стаж – 33 ро­ ки. Після закінчення ХПІ працював інженером у ВНДІВіВ м. Харків. У 1990 році заснував одне з перших в Україні акціонерних товариств – АТ «Інвестор», в якому обій­ мав посаду президента. У 2002 році Аваков А.Б. був обраний членом виконавчого комітету Харківської міської ради. Під час виборчої президентсь­ кої кампанії 2004 року був заступником керівника Харківського реґіонального штабу кандидата в президенти В. А. Ющенка, першим зас­

тупником голови Харківського реґіонального Комітету Національного порятунку. У березні 2005 року обраний до Ради партії Народний союз «Наша Україна», член Президії партії. 4 лютого 2005 склав повноваження президента АТ «Інвестор». 4 лютого 2005 указом Президента України призначений на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації. 9 лютого 2010 року, протестуючи проти системних кроків В.А. Ющен­ ка з підтримки В.Ф. Януковича на президентських виборах, подав у відс­тавку з поста голови Харківсь­ кої облдержадміністрації (Закон Ук­ раїни про державну службу частина 3 статті 31 «принципова нез­года з рішенням державного орга­ну чи посадової особи, а також етич­ні перешкоди для перебування на дер­ жавній службі»). 21 квітня 2010 року вступив у партію «Батьківщина» і прийняв пропозицію Юлії Тимошенко очолити Харківську обласну організацію політичної партії ВО «Батьківщина». Є членом політради партії. У жовтні 2010 року брав участь у виборах Харківського міського голови. Однак, як заявляє міжнародна правозахисна організація Freedom House, внаслідок масових порушень результат мерських виборів у Харкові був змінений на користь Геннадія Кернеса.

Депутат Харківської обласної ради V і VI скликань. З вересня 2012 по грудень 2013 років перебував в Італії, в політичній еміграції з причини кримінального переслідування з боку влади за опозиційну діяльність. Запит Ук­ раїни до Інтерполу про екстрадицію був відхилений Римським апеляційним судом 18 жовтня 2012 року. У рішенні суду констатований політичний характер кримінального переслідування Авакова і зафіксовано факт виборчого правосуддя в Україні. 28 жовтня 2012 року на парламентських виборах Арсен Аваков був обраний народним депутатом України VII скликання по багатомандатному виборчому округу. Він займає 24 номер у виборчому списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України комітету Верховної Ради з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України. Член міжпарламентської комісії із співробітництва Верховної Ради України та Федеральних зборів Російської Федерації. Член постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного спів­ робітництва. 22 лютого 2014 року був призначений в. о. міністра внутрішніх справ України. Має I ранг державного службовця. Заслужений економіст України. Одружений, має сина.

З

1 по 20 березня триватиме місячник добровільної здачі зброї. Операція проводиться на виконання Плану першочергових заходів МВС України щодо стабілізації опе­ ративної ситуації в державі.

Правоохоронці нагадують, що не­ законне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – це злочин, за який законодавством передбачено як кри­ мінальну, так і адміністративну від­ повідальність. Ті ж громадяни, які добровільно звернуться впродовж вказаного терміну до райвідділів внутрішніх справ за місцем їх пос­ тійного проживання із заявами про добровільну здачу зброї, боєприпа-

сів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, які зберігаються у них незаконно, будуть звільнені від будь-якої відповідальності. До того ж, в подальшому матимуть можливість, після оформлення відповідних документів, зареєструвати зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах. З питань добровільної здачі зброї та її реєстрації звертайтеся у підрозділи дозвільної системи органів внутрішніх справ за місцем проживання. Детальнішу інформацію можна отримати за номерами телефонів у Тернополі 27-13-11 та 27-13-96, 5235-07. Олена КОЗАР

За підтвердження інвалідності лікар вимагав 1800 гривень

З

аклики громадськості до спільної боротьби з корупцією та хабарництвом для медика з Тернопільської обласної комунальної клінічної дитячої лікарні виявилися порожніми. Лікар, либонь, за звичкою, виставив родичам шістнадцятирічної дівчини-інваліда «рахунок» за видачу висновку лікарсько-консультативної комісії. Та іншу пораду родина отримала від представників громадського формування «Народна самооборона» – активісти запропонували їм звернутися до правоохоронців.

До співробітників управління бо­ ротьби з економічною злочинністю обласної міліції надійшла заява про те, що медик обласної дитячої лікарні вимагає від родичів однієї з пацієнток неправомірну вигоду у сумі тисячу вісімсот гривень за документ, який засвідчив би інвалідність. Триста гривень «ескулап» уже поклав до кишені. Очікував на решту суми, аби віддати висновок лікарсько-консультативної комісії. Про­ те замість грошей дочекався кримінальної статті. Щодо підозрюваного розпочато кримінальне провадження за части­ ною 4 статті 368 ККУ. Проводиться досудове розслідування.

Лави міліції поповнили молоді співробітники

В

обласному управлінні внутрішніх справ відбулася зустріч з молодими фахівцями. Вчорашні випускники слухали поради та настанови досвідчених правоохоронців, а також демонстрували усе, чого навчилися у вишах. На зустрічі зібралися ті, хто цьогоріч закінчив вищі навчальні зак­ лади системи МВС у Харкові, Дніп­ ропетровську, Львові та прийшов на

службу в підрозділи тернопільської міліції. Більшість із них будуть працювати на оперативних посадах та дільничними.

З вчорашніми студентами спілкувався виконуючий обов’язки начальника обласного управління внут­ рішніх справ Валерій Гіль. Полковник міліції розповів про міліцейсь­ ку роботу, побажав новачкам гідно нести службу та неухильно дотримувати закону й присяги. – Ви повинні бути справжнім взірцем працівника міліції, з гідністю нести звання правоохоронця, – підкреслив Валерій Борисович. Зви­ чайно, легкої служби не буває, але намагайтеся втілити у роботі всі знання, які ви отримали у процесі навчання. Настанови молодим фахівцям давали керівники кримінального, громадського блоків міліції, співробітники кадрового забезпечення. Старші колеги не тільки ділилися професійним досвідом, а й давали цінні поради. – Вам формувати та піднімати імідж оновленого міліцейського відомства, – звернувся до присутніх начальник управління громадської

безпеки Василь Облещук. – Від того наскільки якісно та професійно ви виконуватимете свої посадові обо­ в’язки, залежить рівень безпеки краю, довіра людей до міліції Тернопільщини. Відтак співробітники служби психологічного забезпечення провели з кожним молодим фахівцем

індивідуальну бесіду. Працівники управління кадрового забезпечення проінструктували новоприбулих лей­ тенантів щодо дотримання транс­ портної дисципліни, антикорупційного законодавства та інших нормативних актів, які регулюють діяльність органів внутрішніх справ. Олена КОЗЮК


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 7 березня 2014 року Досьє 102

3

Погрози спалити хату і родину житель Скали-Подільської зробив жахливою реальністю

З

амість даху над головою – згарище, тесть – у могилі, това­ риш – у реанімації, діти – в притулку – жахливі наслідки п’яної сварки двох товаришів ще довго обговорюватимуть жителі Скали-Подільської, що на Борщівщині.

Нічого путнього від цієї родини ніхто не чекав, адже всі – від моло­ дого до старого – мали пристрасть до оковитої. До хати, що стала роз­ плідником чвар, сварок і бійок, час­ то навідувалися місцеві випиваки. Їм залюбки відчиняли двері, особ­ ливо, якщо приходили з пляшкою. Серед цього зростали й двоє дітей трьох та чотирьох років. Їх найбіль­ ше шкода, – зітхають сусіди. Спокою в родині не було. Міліціонерам не раз доводилося вгамовувати запального зятя, що наводив лад у будинку тестя. Але, як мо­ виться, чобіт чоботові – пара, бо ро­ дина останнього теж була не з бла­ гонадійних, інакше б не допустили, аби донька зв’язала своє життя з не­ одноразово судимим чоловіком. Уже після нещастя родичі в один голос твердили – зять неодноразово обіцяв спалити хату і їх, але ніхто всерйоз його слів не сприймав. Та трагедія сталася лютневої ночі. – До чергової частини райвідділу надійшло повідомлення від диспетчера рятувальної служби про те, що в Скалі горить приватний будинок, – розповів начальник Борщівського райвідділу внутрішніх справ Петро Фурман. – На місце події негайно виї­ хала слідчо-оперативна група. З’я­су­

валося, до підпалу причетний 26-річ­ ний житель цього помешкання. З палаючого будинку вибратися вдалося не всім. 50-річний господар, рятуючи від пожежі рідних, вкотре, зайшовши до задимленої хати, вий­ ти не встиг. Рідні кажуть, він кинув­ ся тоді рятувати зятя, адже був упев­ нений, що молодий чоловік зали­ шився всередині. Коли босі діти мерзли на снігу, товариш від важких опіків корчився у конвульсіях, теща з дружиною не могли оговтатися від шоку, а тесть помирав серед їдкого диму горе-зять стрімголов тікав до лісу. Там він де­ кілька діб переховувати­меться, поки оперативники розшукають його. То що ж призвело до трагедії? – П’яна сварка, що виникла між 26-річним чоловіком та його 30-річ­ ним товаришем, й обернулася не­ щастям, – розповів старший слідчий Борщівського райвідділу внутріш­ ніх справ Володимир Спольський. – Ввечері скалатчанин прийшов по­ частувати cусідів випивкою. Пляш­ки з собою не мав, тому дав гос­по­дині п’ятдесят гривень, а та швидко звідкись принесла півлітри спирту. Суміш розбавили водою і за стіл сіли усі – бабуся, батько з матір’ю, донька, зять і гість.

Свідком конфлікту між чолові­ ками стала дружина. Жінка розпо­ відає, що уже прилягла на ліжко, як почула сварку між благовірним та гостем. Про що сперечалися – не ро­ зібрала, проте погрози батька своїх дітей усе спалити – розчула. Та не звернула уваги. Бо не раз лякав цим. Зірвалася з постелі, коли чоло­ вік, став обливати усе рідиною, за­ пахом схожою на бензин. Бризнув з пляшечки і на товариша. Але й тоді ніхто не йняв віри, що захмелілий чоловік виконає свої погрози. Поки не чиркнув сірником… Полум’я охо­ пило гостя, зайнялося усе в домі. Зі слів начальника райвідділу Петра Фурмана, зловмисника роз­ шукали за декілька днів після тра­ гедії. Він переховувався у лісі. Про смерть тестя палій дізнався вже від правоохоронців. Від них й довідався про кримінальне провадження, по­ рушене проти нього одразу за трьо­ ма статтями Кримінального кодек­ су – 194 (ч.2) – пошкодження майна, що призвело до загибелі людей, 115 (ч.2 п.5) – умисне вбивство, вчинене способом небезпечним для життя багатьох осіб, 15(ч.2)/115(ч.2 п.1,2, 4,5) – замах на вбивство двох та біль­ ше осіб, малолітніх дітей, вчинене з особливою жорстокістю та способом, небезпечним для життя багатьох осіб. Інкриміновані злочини нале­ жать до категорії особливо важких. Якщо провину підозрюваного дове­ дуть, йому загрожує довічне ув’яз­ нення. А яка доля чекає тих, хто вижив у цій страшній трагедії і хто сьо­ годні бореться за життя? Допоки ж діти перебувають у притулку, ба­бу­ ся доживатиме свого віку у геріат­ ричному закладі, дружина скита­ єть­ся по чужих домівках, теща пе­ ребуває у хірургічному відділенні районної лікарні, а за життя това­ риша, який отримав понад трид­ цять відсотків опіків тіла, ведуть бо­ротьбу реаніматологи. Наталія БІСОВСЬКА

Банківською карткою вітчима скористалася пасербиця

З

того часу, як у широкому вжитку з’явилися кредитки, кримінальні зведення рясність повідомленнями про їх крадіжки. Тисячу, дві, а то й десятки тисяч гривень злодії знімають із «пластику», а причиною цього часто є безпечність власників. За надмірну довіру поплатився 50-річний збаражчанин. Коли чоловікові знадобилися гроші, попросив пасербицю зняти тисячу гривень із картки. Дівчина, не зволікаючи, погодилася допомогти, мовляв, їй не важко. Записала пін-код і поспішила

виконати доручення. Додому 22-річ­ на юнка повернулася з готівкою. Гроші віддала вітчиму, а про картку навмисно «забула». Того ж дня дівчина навідалася до банкомату вдруге. Із картки материного співжителя зняла весь за-

лишок, а це дві тисячі гривень, і чкурнула витрачати гроші. Про те, що з рахунку зникли кош­ ти, чоловік дізнався згодом. Це неприємне відкриття ніяк не пов’язав із родичкою, відтак звернувся до мі­ ліціонерів, аби ті знайшли винного. Правоохоронці швидко встановили злодійку. Усі докази красномовно свідчили не на користь дів­ чини, тож їй не залишилося іншого, як зізнатися у скоєному.


«ПОЗИЧИЛА» ТЕЛЕФОН НАЗАВЖДИ

4

С

амотужки повернути телефон, який забрала знайома, намагався 27-річний житель Тернополя. Та ко­ли усі спроби виявилися марними, – звернувся за допомогою до працівників органів внут­ рішніх справ. Як розповів потерпілий, того дня він підвозив додому знайому. Дорогою дівчина попросила у нього мобільний, аби зателефонувати матері. Та, скориставшись засобом зв’язку, повертати його не поспіша­ ла – поклала у кишеню та вийшла з машини. Постраждалий, розраховуючи, що знайома невдовзі сама поверне телефон не одразу звернувся в міліцію. Правоохоронці розшукали дівчину. Дев’ятнадцятирічна тернополянка свій вчинок виправдовує тим, що пот­рібні були гроші. Чужий мобільний телефон вона продала, а виручені кошти вит­ратила на власні потреби. За незаконний вчинок молодій тернополян­ці доведеться відповіс­ ти. Її дії кваліфікують за час­тиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шах­райство). Проводиться досудове розслідування. Олена КОЗЮК

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 7 березня 2014 року

Горілчаний фальсифікат вилучили тернопільські оперативники

П

ідпільний цех з виготовлення фальсифікованого спиртного співробітники управління боротьби з економічною злочинністю виявили у селі Струсів Теребовлянського району.

Як розповів заступник начальника управління ДСБЕЗ Василь Мок­ рицький, у приватному помешканні місцевий житель організував ґура­ль­ ню, де колотив з води та спирту горілку різних торгових марок. Не важко уявити якої якості спиртосуміш потрапляла у пляшки, якщо навколо панував безлад, бруд, стіни вкриті цвіллю, словом, санітар­ ні умови жахливі. Якби ті, хто споку­ шувався на дешевизну горілки, бачили в яких умовах її виготовляють, то, мабуть, задумалися б, чи варта така економія здоров’я. А люди скуповували сумнівний товар. До того ж, чималими партіями. Останню оборудку задокумен­ту­­ва­ ли правоохоронці. Продавець пе­ре­ вантажив покупцю сто пляшок фаль­ сифікату. Під час огляду приміщення міліціонери вилучили майже півтисячі пляшок фальсифікованої горілки марок «Пшенична» та «Зеленая», майже три тисячі марок акцизного податку старого та нового взірців з ознаками підробки, сто двадцять

Пограбував перехожого

літрів спирту, металевий ключ для закорковування, бочки, каністри, корки, спиртометр, а ще майже дві тисячі порожніх пляшок. Вочевидь, підприємливий торгаш уже мав замовлення на виготовлення нових партій фальсифікату, асортимент якого був різноманітний. На тару бу­ ли наклеєні етикетки відомих марок горілчаної продукції: «Золоте поле», «Хлібний дар», «Наша мар­ка», «Наливайко» та інші. На даний час кримінальне провадження розпочато за частиною першою статті 199 Кримінального кодексу України. Чи зміниться правова кваліфікація дій підозрюваного – покаже час, адже міліціонери ще встановлюють звідки зловмисник брав сировину, місця реалізації фаль­ сифікованого товару. Також приз­на­ чено ряд експертиз вилученої продукції. Підозрюваного, згідно статті 208 Кримінального процесуального ко­ дексу, затримали. Проводиться досудове розслідування. Христина НАЗАР

Байками про ДТП кременчанин відводив від себе підозру ІРИНА БОЙКО

А

лкоголь ще нікого до добра не довів. Він наче будить у людях те найгірше, що вдається стримувати лише холодному розумові. І щойно цей бар’єр падає, на волю вириваються усе підле і нице. Опісля, тверезо оцінивши свої дії, випиваки як один твердять, що не вчинили б подібного, будучи в здоровому глузді.

Д

о Тернополя 29-річний житель Миколаївської області приїхав на запрошення товариша. Проте гостювання було нетривалим і закінчилося відкриттям кримінального провадження, у якому гість – головний фігурант. Співробітники Тернопільського міськвідділу міліції підозрюють жи­ теля Миколаївщини у вчиненні пограбування. Його жертвою став випадковий перехожий, у котрого злов­ мисник відібрав мобільний телефон. Як встановили правоохоронці, до Тернополя 29-річний миколаївець приїхав у гості до друга, з яким разом працював на будівництві у Києві. У день вчинення пограбування підозрюваний вирішив зустрітися ще з

одним давнім знайомим, котрий теж мешкає у нашому обласному цент­рі. Побачитися домовилися на залізнич­ ному вокзалі. Зустріч вирішили «об­ мити» алкоголем в одному із барів. У якийсь момент вже добряче зах­ме­ лілий миколаївець вийшов на вулицю «провітритися». Що було на дум­ці у нетверезого гостя – невідомо, про­ те він раптом накинувся з кулаками на випадкового перехожого. Від силь­ ного удару потерпілий опинився на землі, а зловмисник швидко обниш­ порив кишені жертви, витягнув телефон та кинувся втікати. Проте зникнути з місця пригоди йому не вдалося – завадили міліціонери. Чужий мобільний телефон у грабіжника вилучили. Відкрито кримінальне провад­жен­ ня за частиною другою статті 186 КК. Триває досудове розслідування.

22-річного та на 16 років старшо­ го за нього жителів Кременеччини об’єднала спільна хвороблива пристрасть до оковитої. Вона й довела їх до біди. Після чергового «пригощання» між чоловіками наче кішка пробігла. Суперечка, як це часто буває, розпочалася через гроші. Молод­ ший помітив, що товариш розжився готівкою, і попросив позику. Старший же ділитися не захотів. Так, сперечаючись, попленталися додому. Дорогою 22-річному здалося, що словесних аргументів недостатньо і він вдався до більш суттєвих – силових. Декількома влучними ударами повалив опонента на землю, далі продовжив його гамселити ногами. Коли зупинився, товариш вже був без свідомості. Втямивши, що за скоєне доведеться відповідати, молодик гарячково почав мізкувати над тим, як відвести від себе підозру. План ви-

зрів миттєво. Безтямного чоловіка залишив на дорозі, сам же побіг до односельця, що жив неподалік. Останньому розповів, що товариша збила маши-

на і йому потрібна допомога. Знайомий допоміг відтягнути потерпілого на своє обійстя, але на тому поміч закінчилися. За декілька годин на те ж под­ві­ р’я навідалася сусідка – сестра потерпілого. Це й врятувало чоловікові життя, бо товариші, схоже, забули про нього. Жінка, помітивши непритомного брата, не гаючи часу, викликала швидку. Коли ж почала з’ясовувати, що трапилося, у відповідь почула байку про ДТП. Першими запідозрили «очевидця» у брехні лікарі: травми чоловіка не були характерними для ДТП. Від­ так медики повідомили про випадок міліціонерів. Правоохоронці остаточно спрос­ тували версію про аварію. Правди все ж таки дошукалися. Попри усі спроби заплутати слідст­во, винний понесе відповідальність. Потерпілого із чисельними трав­ мами госпіталізували. Ступінь важкості тілесних ушкоджень визначить судово-медична експертиза. Щодо пі­ дозрюваного розпочато кримінальне провадження із попередньою пра­ вовою кваліфікацією частини 1 стат­ ті 122 Кримінального кодексу Ук­ раїни – умисні середньої тяжкості тілесні ушкодження.


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 7 березня 2014 року Досьє 102

5

За торгівлю людськими органами КРАДЕНУ ТЕХНІКУ житель Тернопільщини отримав ОБМІНЯВ НА ГОТІВКУ три роки позбавлення волі П

НАТАЛІЯ БІСОВСЬКА

До обов’язків «постачальника» входили пошук донорів, контроль за проходженням потенційними клієн­

тами медичних обстежень, відтак доставка людей до аеропорту міста Коломбо, що на острові Шрі-Ланка. Там «туристів» зустрічали і доправляли до сучасного медичного зак­ ладу, де консиліум лікарів дообс­те­ жував їх і призначав день операції. Канал постачання донорських ор­ганів працював на повну. Серед тих, хто погодився і продав свою нирку, були співмешканка «бізнесмена» та двоє жителів Одещини. Наступними, хто мали принес­ ти інвестиції торгівцю, були двоє рідних братів з Чортківщини. Але оборудка зірвалася. В процес втрутилися правоохоронці. Кримінальний бізнес згорнувся. Суд визнав чортківчанина вин­ ним у торгівлі людськими органами та позбавив волі на три роки з конфіскацією майна.

185 Кри­мінального кодексу України (крадіж­­ка, поєднана з проникненням у жит­­ло). Правоохоронці також

перевіряють підозрюваного на при­­ четність до скоєння інших протиправних діянь.

Н

а лаві підсудних опинився 30-річний житель Чортківського району – його визнали винним у порушенні вимог статті 149 Кри­ мінального кодексу України – торгівля людьми. Чоловік організував ка­нал постачання донорських органів на територію Шрі-Ланки.

Кримінальна історія почалася з того, що підсудний, шукаючи виходу з матеріальної скрути, розмістив у Всесвітній мережі оголошення про продаж власної нирки. Покупці знайшлися швидко. Іноземці дали за «товар» десять тисяч американсь­ ких доларів. Відтак запропонували співпрацю з пошуку інших бажаю-

чих «поділитися» органами. За кожного клієнта посередник отримував дві тисячі валютою.

Став жертвою злодія-односельця І з заявою про крадіжку до співробітників Підволочиського райвідділу внутрішніх справ звернувся 37-річний житель села Богданівка. Чоловік повідомив, що допоки він був на роботі, у його помешканні побував непроханий гість. Невідомий проник до будинку серед білого дня, знявши віконну шибу. Міліціонери оперативно розшукали злодія. Ним виявився неодноразово судимий 53-річний односель­ чанин потерпілого. Своє життя чоловік тісно пов’язав з криміналом: за крадіжки та грабунки не раз пот­ рапляв до в’язниці. Того дня за наживою зловмисник вирішив далеко не ходити. Об’єк­ том збагачення обрав будинок односельчанина. Добре знав, що вдень

сусіда не буде, тож вирішив залізти до чужої оселі. Опинившись всередині, став нишпорити у пошуку цінних речей. Натрапити на сховок з грошима пощастило швидко. З помешкання виніс понад тисячу гривень та мобільний телефон. Гро­ші витратив того ж вечора, а мобільний міліціонери згодом вилучили. Відкрито кримінальне провад­ ження за частиною третьою статті

Один залишився без селезінки, інший – «герой» кримінального провад­ження

Д

итяча жорстокість лякає і спонукає до роздумів. Звідки у юній ще не повністю сформованій особистості береться лють до оточуючих, а подекуди й до себе?

Вчені й до нині не можуть відпо­ вісти на це запитання. Одні стверд­ жують, що це вроджена схильність, інші – що вона формується під впли­ вом середовища, у якому зростає ди­ тина. Правда, швидше за все, десь посередині. Тож є причина замислитися дорослим. 17-річного збаражчанина, якого доправили до лікувального закладу з сильний болем у лівому під­ре­ бер’ї, негайно шпиталізували. Ме­ дич­ний огляд показав, що у хлопця

пошкоджена селезінка, тож його не­ гайно почали готувати до оперативного втручання. Орган лікарям врятувати не вдалося. Коли життю та здоров’ю підлітка вже нічого не загрожувало, міліціонери почали з’ясовувати, як неповнолітній отримав травму. Виявилося, що такі страшні наслідки мали розбірки зі знайомим. Сталося все тижнем раніше у дворі профтехучилища, де навчаються обоє хлопців. Непорозуміння у

юнацькому колективі – звична річ, але страшні наслідки мають лише ті, де в хід ідуть кулаки. Усе це, до слова, відбувалося на очах однолітків, але ті не втручалися, лиш мовчки спостерігали. Надававши стусанів один одному, хлопці розійшлися, і, можливо, забули б згодом про сутичку, якби не далися взнаки її наслідки. Нині щодо винуватця біди розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України – умисне тяжке тілесне ушкодження. Хочеться ві­ рити, що парубок зробить вірні вис­ новки.

ід час ревізії в одному з супермаркетів електроніки у Тернополі виявили недостачу товару, а саме – не дорахувалися дорогої консолі. Директор магазину звернувся із відповідною заявою до міського відділу міліції. Правоохоронці взялися від­ пра­цьовувати одразу декілька най­ більш ймовірних версій зникнення техніки. Зібрали докази, опитали продав­ців, переглянули відео з камер спос­тереження. Саме цифрове зображення і вивело їх на слід крадія. Злодієм виявився 26-річний пра­цівник цього ж супермаркету. Під тиском незаперечних доказів молодий чоловік зізнався у скоєному. Зі слів підозрюваного, техніку, вартістю у понад дві тисячі гривень, він обміняв на готівку в ломбарді. Свій вчинок пояснив по­ требою у грошах. Тоді не думав, що через крадіжку може позбутися стабільного заробітку, а нині шкодувати вже пізно. Дії липкорукого продавця міліціонери кваліфікують за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України.

З ПРЕТЕНЗІЯМИ ТА ЗІ ЗБРОЄЮ

У

Заліщицькому районі вчинено напад на власника одного із приватних сільськогосподарських підприємств. Троє озброєних зловмисників прийшли до підприємця з матеріальними претензіями. Як повідомили у районному відділі внутрішніх справ, причиною конфлікту між власником приватного підприємства та трьома жителями села Дунів стали претензії останніх, мовляв, госпо­ дарник за безцінь скуповує майнові паї у селян. Чоловіки прийшли до офісу приватного підприємця, аби вис­ ловити йому своє невдоволення. Щоправда, не словами, а фізичною силою. Як встановили правоохоронці, один із підозрюваних мав у руках гладкоствольну мисливсь­ ку рушницю. Нею наніс декілька ударів потерпілому. Також зі зброї було здійснено декілька пострілів. Щоправда, мішенню став офіс та автомобіль. Підозрюваних, відповідно до стат­ті 208 КПК, затримали. Дану подію внесено до Єдиного реєст­ ру досудових розслідувань та ква­ ліфіковано за частиною 4 статті 296 КК України (хуліганство).


РОСІЯ

6

СВІТ

Досьє 102 п’ятниця, 7 березня 2014 року

КАМБОДЖА

Пенсіонерка організувала Від в’язниці до поезії бізнес на нелегалах

П

енсіонерка з Брянська стала рекордсменом реґіону за кількістю прописаних у неї іноземців. За півтора року вона поставила на реєстраційний облік майже дві тисячі нелегальних мігрантів.

Вести прибутковий бізнес жінці довгий час дозволяла площа помешкання – понад 400 квадратних метрів та ліцензія на надання готельних послуг. У міграційній служ­бі вона запевняла, що всі прописані живуть постійно, однак поліцейсь­кі, котрі навідувалися до «гумового»

ПОЛЬЩА

За знищення двох мільйонів бджіл – умовне покарання

С

уд в Польщі засудив до чотирьох місяців умовного терміну жінку, яку визнав винною у вбивстві двох мільйонів бджіл.

Як встановило слідство, жінка, яка керувала операціями з оприс­ кування антимоскітними реаґента­ ми в місті Горліце, використовувала пестицид, який не мав необхідної сертифікації Міністерства охорони здоров’я країни. В результаті загинули майже два мільйони бджіл. Загибель комах спровокувала масову подачу судових позовів від власників вуликів. Як зазначив у

НІГЕРІЯ

У МЕНЮ – ЛЮДСЬКЕ М’ЯСО

П

оліція Нігерії заареш­ тувала 11 осіб в рамках розслідування справи про ресторан, у якому можна було замовити страви з людського м’яса. Під час обшуку поліцейські виявили у закладі харчування щонайменше дві людські голови, загорнуті у целофанові пакети, а також зброю і боєприпаси. Крім того, страви зі смажених людських голів фігурували в меню закладу.

суді глава асоціації бджолярів міста Горліце, використання несертифікованого пестициду могло призвести не тільки до загибелі бджіл, а й до людських жертв.

США

будинку, ні разу не змогли зас­тати там жодного «постояльця». Пенсіонерка справно платила штрафи, поповнивши місцевий бюд­­жет на 150 тисяч рублів. При цьому за реєстрацію з кожного при­ їжд­жо­го вона брала майже півтори тисячі. Притягнути до відповідальності за статтею Кримінального кодексу Російської Федерації «Організація незаконної міграції» її змогли лише, коли набули чинності поправки до законодавства, що посилюють пока­рання за створення «гумових квартир», проте пенсіонерка зуміла уни­к­нути покарання завдяки оголошеній у грудні 2013 року амністії. В управлінні МВС Брянської об­ ласті повідомили, що уважно стежать за бабусею, і якщо вона знову візьметься за старе, то кримінального переслідування не уникне.

БЕЛЬГІЯ

М

65-річний Вільям Брок визнав себе винним за 35-ма пунктами зви­

Кхіу народився у таборі біженців – його батьки втекли з Камбоджі від режиму червоних кхмерів – і виріс у США, де сім’я невдовзі от­ римала притулок. У 13 років він приєднався до вуличної банди, а в 16 років взяв участь у перестрілці,

де двоє людей отримали поранення і травми. Як наслідок, він був засуджений за спробу вбивства і провів 14 років у в’язниці. Після звільнення Кхіу познайомився з іншими поетами і пройшов навчальний курс з поезії. «Я дізнався, що поезія має силу змінювати світосприйняття і пог­ляди людини», – каже він. Зараз Кхіу – визнаний поет у Камбоджі. Він представляв свою країну на «Поетичному Парнасі» – фестивалі, що був частиною культурної програми Олімпіади 2012 року в Лондоні.

сусідніх Нідерландах медики можуть допомогти померти дітям від 12 років, якщо на те є згода батьків. Но-

вий законопроект вже пройшов низ­ ку юридичних процедур, і має широку підтримку в суспільстві.

Дитячій евтаназії: бути чи ні?

Д

епутати бельгійського парламенту мають проголосувати за те, чи поширювати чинний закон про евтаназію на смертельно хворих дітей. У грудні минулого року законо­ проект підтримала верхня палата парламенту, і, швидше за все, підтримає і нижня, – відзначають експерти. Щоб закон набув чинності, його ще має підписати король, але, на думку спостерігачів, це швидше формальність. Таким чином, Бельгія може ста­ти першою в світі країною, де будуть повністю зняті вікові обмеження на евтаназію. Зараз у

Засудили «Санту-педофіла» ешканець американсь­ кого штату Огайо, який відрекомендовувався дітям Санта Клаусом, засуджений до 20-ти років в’язниці за наявність дитячої порнографії в комп’ютері.

К

амбоджійський поет Кошал Кхіу вперше відкрив для себе поезію в одиночній камері американської в’язниці, де відбував покарання за замах на вбивство.

нувачення. За словами прокурорів, докази, виявлені на комп’ютері Бро­ ка, містять відео зґвалтування 8-річ­ ної дівчинки в сусідньому Остінтауні в 2012 році, вчинене його под­ ругою. У вересні подруга Брока була засуджена до 25-ти років в’язниці за зґвалтування двох дітей і фотографії порнографічного характеру.

МЕКСИКА

Бандит зізнався у масових вбивствах

М

ексиканець Хесус Чавес Кастільо, процес над яким проходить зараз у США, зізнався у вбивствах восьмиста осіб. Чавеса Кастільо затримали у мек­ сиканському місті Сьюдад-Хуарес в 2010 році, а потім видали США. Під час розслідування він розповів, що був у банді, ватажок якої встановлював йому щодня певну квоту на вбивства. Робилося це для залякування поліції та населення. Мексиканського бандита звину­ вачують також у вбивствах декількох співробітників консульства США та членів їхніх сімей.

Чавес Кастільо зараз дає свідчен­ ня проти свого колишнього шефа, лідера банди Артуро Гальегоса, який нібито віддав накази вбивати американських громадян.


КРИМІНАЛ

П’яна дружина вбила чоловіка

З

ве тримаючись на ногах. Глава сімейства почав докоряти дружині. Словесна перепалка тривала недовго. Розуміючи, що дарма гає час, чоловік вийшов з будинку разом з сусідом, котрий мимоволі став свідком сварки між подружжям. Чоловіки пішли до літньої кухні, де взялися в’язати віники. За кілька хвилин від роботи їх відірвала розлючена жінка. Замість того, аби вгамуватися та лягти спати, вона вирішила продовжити з’ясування стосун­ ків. З кулакам накинулася на чо­ло­ві­ ка, який саме тримав у руках ніж. По­

дії відбувалися миттєво. В якийсь момент дружина вихопила лезо та встромила його благовірному прямісінько в серце. Єдиний удар виявився фатальним. Медикам, яких викликав сусід, уже не лишалося ні­ чого іншого, як констатувати смерть. Проти жінки відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Підоз­ рювану затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Злодія застали на місці злочину

У

Заліщицькому районі міліціонери викрили у дрібних крадіжках 50-річного місцевого жителя. Наразі достеменно відомо про два факти, коли чоловік намагався заволодіти чужим майном. Зважаючи на його спосіб життя,подібних випадків може бути значно більше. Чоловік попався на гарячому, ко­ ли з обійстя сусіда намагався винес­ ти 10-ти літровий бутель із домашнім вином. На те, що буде помічений кимось, не сподівався. Був упев­не­

ний, що господарі пішли з подвір’я. Однак, не врахував сторонніх факторів. Злодія помітив односельчанин, який і викликав міліцію. З’ясувалося, дещо раніше чоло-

7

Тернопільські міліціонери та громадськість об’єднали зусилля в боротьбі з «однорукими бандитами»

Р

ейд з виявлення підпільних гральних закладів у місті Тернополі провели правоохоронці спільно з громадськими активістами та представниками міської ради. Основана мета заходу – повна ліквідація грального бізнесу, який незаконно діє на території міста.

’ясування сімейних стосунків обернулося трагедією на Борщівщині. Нетвереза 37-річна жінка вхо­ пилася за ніж та вбила свого чоловіка. Як розповів начальник Борщівського райвідділу міліції Петро Фур­ ман, про те, що внаслідок ножового поранення помер 36-річний житель села Кудрівці, правоохоронцям повідомили медики. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. За підозрою у вчиненні важкого злочи­ ну міліціонери затримали дружину загиблого. У шлюбі подружжя прожило май­ же два роки. Разом виховували двох малолітніх дітей. Але жінка не надто переймалася домашніми клопотами, натомість полюбляла заглянути у чарку. Ця згубна пристрасть нерідко ставала причиною сімейних конфліктів. Сварка у день трагедії розгорілася саме через те, що дружина прийшла додому напідпитку. З дому жінка пішла ще з самого ранку, залишивши дітей на чоловіка. Повернулася в обідню пору, лед-

п’ятниця, 7 березня 2014 року Досьє 102

Для перевірки об’єктів азартних розваг було створено три мобільні групи. Учасникам рейду правоохоронці провели детальний інструктаж. – Заборона на такий вид діяльності в Україні існує ще з червня 2009 року та, незважаючи на це, зна­ ходяться підприємливі ділки, які про­ довжують наживатися на залежних від азартних ігор. Відвідувачі підпільних закладів витрачають великі суми грошей, а подекуди влазять у величезні борги, проте зупинитися самі не можуть, – розповідає зас­ тупник начальника Тернопільсь­ко­ го міськвідділу міліції Андрій Фірман. – Припинити функціонування незаконних гральних закладів на

території міста ми вирішили спільно з міською радою та громадськістю. Учасники рейду перевірили, чи діють заклади грального бізнесу у центрі, на масивах «Східний», «Сонячний» та «Дружба». Загалом обій­ шли майже сорок приміщень, де мог­ ли функціонувати підпільні азартні клуби. Більшість із них виявилися зачиненими. А власники тих закладів, які працювали, надали перевіряючим дозволи на їх вид діяльності. Чи законно функціонують такі установи правоохоронці перевіряють. Результати спільного рейду будуть заслухані на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради. – Такі рейди дуже необхідні нашому місту, – вважає один із учасників рейду. – Вважливо, що участь у них беруть і правоохоронці, адже з працівниками міліції почуваєш себе безпечніше та впевненіше. Міліціонери й надалі будуть прак­­ тикувати спільні рейди з громадсь­ кістю. Адже лише спільними зусиллями вдасться викорінити незаконний гральний бізнес у Тернополі.

вік намагався поцупити у сусідньому селі телевізор. Розбивши вікно, проник до оселі місцевої мешканки. Тим же шляхом, мабуть, планував покидати місце злочину вже із здобиччю. Але довести до завершення задумане йому не вдалося – несподівано повернулася господиня. Нині щодо крадія-невдахи пору­ шено кримінальне провадження. Ірина БОЙКО

Поїздку до Чернівців довелося відкласти…

З

а вчинення розбійного нападу оперативники борщівської міліції зат­ римали двох мешканців села Бабинці. Зловмисники, плануючи поїздку до Чернівців, вирішили взяти гроші на дорогу в старенької сусідки.

Як повідомив начальник Бор­ щівського райвідділу внутрішніх справ Петро Фурман, один з підоз­ рюваних раніше мав проблеми із за­ коном. За вчинення майнових зло­ чинів нещодавно звільнився з місць позбавлення волі. Ніде не працює, любить прикластися до чарки. Його спільник у розбійницькій справі – батько трьох неповнолітніх дітей. Щоправда, з родиною чоловік не жи­ ве, теж має пристрасть до алкоголю.

Зрештою, того вечора оковита й зве­ ла 22-річного та 37-річного односель­ ців. За розпиванням спиртних на­ поїв чоловіки спланували поїздку до

Чернівців. А коли постало питання, де взяти гроші на дорогу, молодший з компанії запропонував піти й «по­ зичити» їх у старенької сусідки. Згодом у своїх свідченнях зловмис­

ник таки переконував слідчих, що мав намір взяти у борг, а не від­би­ рати, проте навіщо застосував фі­ зич­ну силу до 84-річної бабусі – по­ яснити не зміг. Правоохоронці з’ясували, на под­ вір’я до потерпілої чоловіки зайшли вдвох. До літньої кухні, де ночує пенсіонерка веде бетонована доріж­ ка. Тому, аби не залишити на ній відбитків взуття, один зі зловмис­ ників навіть роззувся. Але логіки у такому поступку менше, ніж зда­ ється, адже до чужого помешкання спочатку один, а згодом і другий нападник зайшли з відкритими об­ личчями. Бабуся їх впізнала. Зі слів потерпілої, 22-річний су­ сід кинувся її душити, не вимо­вив­ ши ні слова. Що нападник хоче грошей, пенсіонерка збагнула одра­

зу, адже молодик ніде не працює після звільнення з місць позбав­ лення волі, а випити та запалити завжди охочий. Тому стала просити не вбивати в обмін на купюри. Ли­ ходій відпустив. Проте, коли бабуся зі сховку діставала заощадження і спробувала декілька гривень зали­ шити для себе, знову накинувся на неї. На допомогу лиходієві прибіг роззутий спільник. Гамселили ста­ реньку вдвох. Забрали майже пів­ тори тисячі гривень. Та сплановану поїздку довелося відкласти на невизначений термін. Вже наступного дня зловмисникам довелося спілкуватися з право­охо­ ронцями. Щодо нападників відкри­ то кримінальне провадження. Їхні злочинні дії кваліфікують за час­ти­ ною третьою статті 187 ККУ.


8

СПРАВИ ВНУТРІШНІ Досьє 102 п’ятниця, 7 березня 2014 року

Олена Підгрушна: «Ми зуміли залишити емоції та страхи» І

ЗМІНИТИ МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ ТЕПЕР ПРОСТІШЕ

Ж

іноча збірна України з біатлону у складі Віти Семеренко, Юлії Джими, Валентини Семеренко та Олени Підгрушної виграла золото на Олімпіаді в Сочі.

Капітан жіночої збірної України з біатлону, олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна розповіла про свої плани після завершення Олімпіади в Сочі. «До 1 березня буду відпочивати. А там знову збір та підготовка до трьох останніх у нинішньому сезоні етапів Кубка світу. Основна боротьба ще попереду, і філонити ніхто з нас не збирається. До того ж, хочеться довести, що наш успіх у Сочі не був випадковістю. Що ми дійсно сильні й індивідуально, і колективно. Про

Маєте інформацію про корупціонерів – телефонуйте до міліції

П

роблема корупції в Ук­ раїні, на жаль, не втрачає своєї гостроти та актуальності. Тому міліція проводить системну роботу, спрямована на виявлення фактів корупційних правопорушень та притягнення вин­ них до відповідальності.

У ході проведення комплексних заходів, спрямованих на протидію корупції, за матеріалами УБОЗ УМВС України в Тернопільській області, у 2013 році розпочато 53 кримінальні провадження щодо посадовців, які

ви­користовували службове становище для власного збагачення, в тому чис­лі за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбаче­ них статтями 368-370 КК України. На виконання вимог Закону Ук­ раїни «Про засади запобігання і про­ тидії корупції» працівники УБОЗу минулоріч склали та направили до суду 14 адміністративних протоколів про корупцію щодо державних службовців, посадових осіб місцево­ го самоврядування, депутатів міс­це­ вих рад, суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення. На тринадцятьох порушників антикорупційного законодавства накладено штраф від 170 до 2550 гривень, загалом на понад десять тисяч гривень. У п’яти випадках застосовано конфіскацію незаконної вигоди. Правоохоронці звертаються до громадян: якщо ви маєте інформацію про корупційні діяння, звертайтеся до УБОЗ УМВС України в Тернопільській області за телефоном (035) 53-06-23 або 102.

взаємовідносини та бойовий дух у нашій збірній зайвий раз розповіда­ ти немає сенсу. Про це знає весь світ. І особисто я цим дуже пишаюся! Як пишаюся і тим, що заради загального успіху, заради перемоги в дуже важкі для України дні, усі ми зуміли залишити особисті емоції та страхи, так би мовити, глибоко під подушкою. Вийшли на дистанцію і, без перебільшення, продемонстрували і майстерність, і силу волі, і тверезий розрахунок. Це лише збоку могло здатися, що перемога сама прийшла до нас у руки. Насправді, кожній із нас було неймовірно складно. І я без­ мірно щаслива тим, що всі ми впоралися, не підвели і принесли країні, не сумніваюся в цьому, таку дорогу золоту медаль!» – заявила Підгрушна. За словами спортсменки, на ос­ танньому колі естафети в Сочі їй було неймовірно складно. «Без перебільшення заявляю: це було найважче коло в усій моїй ка­ р’єрі! Але, не сумніваюся, у ті миті вся Україна телепортувала мені додаткові сили. І коли руки-ноги вже почали відмовляти, немов хтось допомагав мені пересувати їх на фініш­ ній прямій. Думала, вона ніколи не за­ кінчиться», – наголосила Підгрушна.

з внесенням змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб ця процедура нині спрощена.

Зараз реєстрація та зняття з реєстрації здійснюються в одному міс­ці та в день звернення особи до територіального підрозділу УДМС. Так, тернополянину, який, приміром, ра­ ні­ше був зареєстрований на Львівщині, відтепер не потрібно їхати до сусідньої області – достатньо звер­ ну­тися до територіального підрозділу ДМС України за новим місцем проживання. Розширено й коло підстав для зняття з реєстрації. Якщо раніше це була заява або рішення суду, то сьогодні зняття з реєстрації є можливим також у разі припинення підстав на право користування житлом або законних підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства. Наприклад, у разі закінчення терміну дії договору орен­ ди можливо зняти зареєстровану особу за заявою власника житла.

Тридцять тисяч кілограмів неякісної продукції торік вилучили співробітники ветеринарної міліції

Д

ля недобросовісних виробників і продавців уже традицією стало викладати на прилавки крамниць, маркетів, ринків товар, якість якого бажала б кращого. За тим, аби небезпечні для здо­ ров’я, а то й життя продукти не потрапили на стіл тернополян, пильнує ветеринарна міліція краю. Разом із ветінспекцією правоохоронці регулярно проводять рейди з виявлення, вилучення із реалізації та утилізації продукції сумнівної якості. Здійснюють нагляд за усі­ма етапами виробництва такої продукції: від вирощування тварин і пти­ці до реалізації ковбас, сиру і молока у торгових закладах. Зі слів начальника ветеринарної міліції області Івана Гавришківа, минулого року було обстежено понад три сотні підконтрольних об’єк­ тів, серед яких: сільськогосподарсь­

кі, м’ясо-, рибо- та молокопереробні підприємства, забійні пункти, місця збуту та зберігання продукції тваринного походження, ветаптеки. За результатами перевірок 260 порушників ветеринарного законодавства притягнено до адмінвідповідальності. Серед них – 56 посадовців.

Торік було виявлено та вилучено з реалізації 32 тисячі кілограмів недоброякісної та небезпечної продукції на загальну суму майже сто тисяч гривень. Викрито сім незареєстрованих підприємств, які здійс­ нювали виробництво та реалізацію харчових продуктів. Ірина БОЙКО


ТРУДОВЕ ПРАВО

п’ятниця, 7 березня 2014 року Досьє 102

9

Відпрацьовувати Тривалість відпустки два тижні, чи ні? за трудовим договором Ч Я кою має бути тривалість щорічної відпустки у громадян, які працюють за трудовим договором у фізичної особи?

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 року №1168 визначено, що форма трудового договору між пра­ цівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверд­ жується Міністерством праці та соціальної політики України. Наказом Міністерства праці та со­ ціальної політики Украї­ ни від 08 червня 2001 ро­ ку №260 (зі змінами, внесеними наказом від 14 жовт­ ня 2010 року № 320), заре­ єстрованим в Міністерстві юстиції України 27 червня 2001 року за №554/5745, затверджена форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю. Пунктом 6 трудового договору передбачено визначення сторонами договору тривалості відпустки. Статтею 74 Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс) встановлено, що громадянам, які працюють за трудовим договором у фізичної особи, надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати. Відповідно до статті 75 Кодексу, щорічна основна відпустка надаєть­

НА СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ ПРАВО МАЮТЬ…

Я

кі особи мають право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги?

Статтею 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають застраховані особи. Право на забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього закону має також молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце, у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних.

ся працівникам тривалістю не менш, як 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 кален-

дарний день. Згідно зі статтею 6 За­ кону України «Про відпустки» інвалідам I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 ка­ лендарних днів, а інвалідам III групи – 26 календарних днів. Дні тимчасової непрацездатнос­ ті працівника, засвідченої у встанов­ леному порядку, а також відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до щорічних відпусток не включаються (стаття 78 Кодексу). Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних відпусток не враховуються (стаття 78-1 Кодексу). Статтею 79 Кодексу визначено, що щорічні основна та додаткові від­

пустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи у роботодавця. У разі надання зазначених відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, крім визначених законом випадків, коли ці відпустки за бажанням працівника надаються повної тривалості. У разі звільнення працівника йому вип­ лачується грошова ком­ пенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки пра­ цівникам, які мають дітей (стаття 83 Кодексу). За бажанням працівника частина що­ річної відпустки замінюється грошо­ вою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щоріч­ ної та додаткових відпусток не повинна бути менше, ніж 24 календар­ них днів. Особам віком до 18 років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається. Згідно зі статтею 195 Кодексу, щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надають­ ся у зручний для них час. Щорічні відпустки працівникам віком до 17 років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їхньою зая­вою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у роботодавця.

и обов’язково відпрацьовувати два тижні, якщо працівник звільняється за власним бажанням?

Відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю (далі КЗпПУ), пра­ цівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Попередження роботодавця про наступне звільнення є обов’язком працівника. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на но­ ве місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в ін­ шу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена ме­ дичним висновком; вагітність; дог­ ляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медично­ го висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на робо­ ту за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або упов­ новажений ним орган повинен ро­ зірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. За відсутності причин, що свідчать про неможливість продовження працівником роботи, сторони трудо­ вого договору вправі домовитися про будь-який строк звільнення піс­ля подання працівником заяви в межах двотижневого строку. У разі, якщо існує така домовленість, працівни-

ка можна звільнити навіть у день подання ним заяви про звільнення. Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним ор­ ган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншо­ го працівника. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним ор­ ган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору. Слід мати на увазі, що у разі, коли працівник самовільно залишив роботу (не попередив письмово роботодавця про звільнення за власним бажанням, залишив роботу до закінчення встановленого двотижневого строку попередження), робо­ тодавець має право звільнити його за прогул (п. 4 ст. 40 КЗпПУ).

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається: – сімейним – при наявності двох і більше утриманців; – особам, в сім’ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком; – працівникам із тривалим безперервним стажем роботи на даному

підприємстві, в установі, організації; – працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних нав­ чальних закладах без відриву від ви­ робництва; – учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; – авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій; – працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання; – особам з числа депортованих з України, протягом п’яти років з часу повернення на постійне місце проживання до України; – працівникам з числа колиш­ ніх військовослужбовців строкової служ­би та осіб, які проходили аль­ терна­тив­ну (невійськову) службу, – протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.

І на пенсії можна працювати Ч и є підставою пенсійний вік для звільнення з роботи за скороченням чисельності або штату працівників?

Відповідно до законодавства, пен­ сійний вік або передпенсійний вік не є підставою для звільнення з роботи, у тому числі за скороченням чи­ сельності або штату працівників. Пра­ цівник може бути звільнений із роботи згідно із п. 1 статті 40 Кодексу законів про працю України з дотриманням вимог ст. 49-2КЗпП, відповідно до якої про наступне його вивільнення він персонально поперед­ жений не пізніше, ніж за два місяці. При вивільненні з роботи у випадку змін в організації виробництва і пра­ ці (в тому числі і ліквідації, реорганізації, банкрутства або пере­про­фі­ лювання підприємства, устано­ви, організації, скорочення чисельності або штату працівників) враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законо-

давством. Необхідно відмітити, що згідно зі ст. 42 КЗпП при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’яз­ ку зі змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам із високою кваліфікацією і продуктивністю праці.


10

НОВИНИ З ПАВУТИНИ Досьє 102 п’ятниця, 7 березня 2014 року

Кожен п’ятий працівник У Конго створили боїться звільнень у 2014 даішника, який не бере баришів році – дослідження

К

інець 2013 року приніс ринку праці хвилю не­ очікуваних звільнень. А у 2014 році скорочень боїться кожен п’ятий. Найбільший ризик, за оцінками офісних працівників, очікується в сфері виробництва, агробізнесу, готельного й ресторанного бізнесу. Про це свідчать результати опи­ ту­вання, проведеного кадровим пор­

талом hh.ua. Підсумки 2013 року стали наочним підтвердженням песимістичних прогнозів 2012 року, які передбачали масштабні скорочення кад­ рів. І якщо в першому півріччі звільнення хоча й були, але не носили масового характеру, то до кінця року ситуація змінилася. 22% офісних працівників великих міст вказали на масштабні звільнення в компаніях. Ще 20% відзначили, що звільнення хоча й

Банкіри хочуть уберегти і себе, і клієнтів від шахрайств

М

іжбанківська асоціація платіжних систем Ук­ раїни розповіла про най­ поширеніші види шахрайства через банківські операції. Найбільше грабують через кредити на підставних осіб, зчитування PIN-кодів у банкоматах та Інтернет-перекази. Небажані кредити за чужими паспортами найчастіше беруть родичі або знайомі. Фінустанови просять не давати нікому свій паспорт. Якщо трапилося, що документ загубився, то слід повідомити про це в будь-який з великих банків. Інформація автоматично буде занесена до баз даних усіх кредиторів. Інше шахрайство прийшло з Єв-

ропи. Так званий скімінг, коли спеціальним апаратом, який прикріплюється до банкомата, зчитують дані з картки. А за допомогою камери видивляються PIN-код. Ще один вид шахрайства - це купівля онлайн з вашої картки. Для цього можуть запустити або вірус у ваш комп’ютер, або зчитати інформацію з картки. У такій ситуації допоможе ліміт на зняття онлайн або ж SMS-повідомлення. Якщо гроші знімали не ви, то картку треба негайно заблокувати. Зараз усі банки об’єдналися у прагненні домогтися суворішого покарання за такі шахрайства. Тому що за минулий рік зі ста шістдесяти чотирьох підозрюваних до в‘язниці потрапили лише двоє.

були, але компанії утримують і розвивають важливих, ключових співробітників. 38% «білих комірців» вважають, що розмір штату залишився незмінним. Від масового скорочення кадрів найбільше постраждали працівники в сферах агробізнесу, виробництва, а також будівництва, нерухомості. Щодо кадрової політики на 2014 рік, слід відзначити, що близько половини офісних співробітників не чули про можливі скорочення. Тим не менше, кожен четвертий-п’ятий опитаний заявляє, що в компанії, в якій він працює, уже подейкують про майбутні звільнення. Ще 28% працівників заявили, що їм складно судити про кадрову політику компанії, оскільки вони просто не володіють такою інформацією. У 2014 році, за оцінками самих працівників, скорочення очікуються переважно в сфері виробництва, агробізнесу, готельного й ресторанного бізнесу. А ось турбуватися явно не варто працівникам консалтингових аґентств, маркетологам, рекламістам і програмістам.

Н

езвичайне вирішення всіх дорожніх проблем знайшли в столиці Демократичної Республіки Конго Кіншасі. Щоб перемогти хаос дорожнього руху і тотальне ігнорування світлофорів, у центрі столиці встановили... двох 2,5-метрових роботів. Ідея створення роботів належить винахідниці Ісає Терезі з Вищого інституту прикладної техніки Кіншаси. Роботи наділені очима-камерами, які фіксують будь-яке пору­ шення закону, світлодіодними дисп­

леями, які передають інформацію для пішоходів, а також руками з сиг­ налами світлофора. Роботи працюють на електриці, одержуваній від сонячних батарей, якої вистачає і на ніч. Крім того, вони здатні повертатися і направляти свій неупереджений погляд на конкретних учасників руху, та й хабарів не беруть. Влада Кіншаси розуміє, що подіб­ ні роботи не можуть бути вирішенням усіх проблем безпеки дорожнього руху. Але іншого виходу немає: місцеве населення просто краде встановлені дорожні знаки, а ігнорувати роботів вже не виходить.

АР Крим. Він хотів майже два мільйони гривень за незаконний дозвіл на надання у власність земельних ділянок .

Передостанню сходинку рейтин­ гу хабарів займає знову ж таки арбітражний керуючий. І він теж хотів грошей за проведення фіктивного банкрутства підприємства. Щоправ­ да, суму запросив меншу, ніж лідер списку корупціонерів, – всього 1,2 мільйона гривень. На останньому місці – голова сільради Сторожинецького району Чернівецької області. Він, зловживаючи службовим становищем, хотів отримати від бізнесмена мільйон гривень за оренду землі. У користування підприємцю пропонував майже десять гектарів водного фонду.

Загальна вартість їх активів становить 5,4 трильйона доларів. Кількість мільйонерів у світі зараз становить 12 мільйонів. Згідно з дослідженням, розрив між багатими і бідними виріс практично у всіх великих країнах. Така нерівність може підірвати соціальну стабільність і загрожує безпеці на світовому рівні. Найбагатші люди світу: Ка­рл ­ ос Сим Елу (Мексика) – 73 міль­яр­ди до­

ларів, Білл Гейтс (США) – 67 мільярдів доларів, Амансіо Ортега (Іспанія) – 57 мільярдів доларів, Уоррен Баффет (США) – 53,5 мільярдів до­ ла­рів, Ларрі Еллісон (США) – 43 мільярди доларів, Чарльз Кох (США) – 34 мільярди доларів, Девід Кох (США) – 34 мільярди доларів, Лі Кашин (Гон­ конг) – 31 мільярд доларів, Ліліан Беттанкур (Франція) – 30 мільярдів доларів, Бернар Арно (Франція) – 29 мільярдів доларів.

В Україні складено ТОП хабарів 2013 року

Н

айбільший хабар за цей рік – 5,5 мільйонів гривень. Таку суму ар­бітражний керуючий хотів отримати за проведення фіктивної процедури банкрутства одного підприємства. Більш скромним виявився член правління приватного акціонерно­ го товариства «Укрпрофтур». Він хотів два з половиною мільйони гри­ вень за те, що здав підприємцеві в оренду частину території автобази. На третьому місці, за даними уп­ равління боротьби з корупцією, зна­ читься депутат Сакського району

Статки багатіїв – половина світових

З

гідно повідомлення міжнародної організації Окс­ фам, статки 85 найбагатших людей у світі зараз становлять приблизно половину загального багатства 7-мільярдного населення Землі. У доповіді зазначено, що за ос­ танній рік 210 людей стали мільярдерами, приєднавшись до вже існую­ чих 1426 мільярдерів з усього світу.


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 10 БЕРЕЗНЯ УТ-1 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45, 07.20, 07.40, 08.20 Гiсть студiї 07.30 Ера бiзнесу 08.35 Ранковi поради 08.45 Кориснi поради 09.10 Т/с «МонтеКрiсто» 10.00, 15.00, 19.00, 21.40 Громадське те­ ле­бачення 12.05 «Жива душа поетова святая...» Свiт поезiї. Т. Шевченко 12.40 Star-шоу 14.10 Право на захист 14.40 Вiкно до Америки 17.20 Шевченкiвський вечiр 21.00 Пiдсумки дня 21.30 Дiловий свiт 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00 Пiдсумки 23.25 Шустер LIVE 00.35 На слуху 01.00 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Д/ф «Стефан Турчак. Партитура долi» 02.55 Х/ф «Безсмертний гарнiзон» 04.25 Д/ф «Герої України Крути. Перша Не­ залежнiсть» 05.25 Пiдсумки дня 05.50 Дiловий свiт. Агросектор 1+1 06.00 «ТСН-Тиждень» 07.35, 00.55 Х/ф «Формула кохання» 09.20 Х/ф «Чого хочуть жiнки» 11.45 Х/ф «Манекенниця» 15.20 «1+1 удома: 8 Березня» 17.20 «Восьме березня у великому мiстi» 19.30 «ТСН» 20.30 «Вечiрнiй квартал. 8 березня» 22.30, 02.25 Д/ф «Мiй Шевченко» 04.25 «Свiт навиворiт 5» 05.15 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Х/ф «Почуй моє серце» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Фродя» 1, 3 с. 12.25 Т/с «Фродя» 4 с. 13.45, 14.20 «Сiмейний суд» 15.05 «Чекай на мене» 18.05, 02.50 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Гетери майора Соколова» 23.00 Т/с «Петрович» 01.00 Д/ф «Вакцини. Бiзнес на страху» 01.50 «Подробицi» - «Час»

ICTV 06.00 Служба розшуку дiтей 06.05 Свiтанок 07.05, 19.05 Надзвичайнi новини 07.55 Факти тижня 09.00 Х/ф «Чаклунка» 10.55 Х/ф «Французький поцiлунок» 12.55 Х/ф «За бортом» 14.55 Х/ф «Дикий, дикий Вест» 16.50 Х/ф «Парубочий вечiр у Вегасi» 18.45 Факти 19.50 Х/ф «Ржевський проти Наполеона» 21.15 Х/ф «Наша Russiа. Яйця долi» 22.55 Х/ф «Парубочий вечiр у Вегасi 2. З Вегаса до Бангкока» ▲ 00.45 Х/ф «Тiло як доказ» ▲ 02.25 Т/с «Кiстки» 03.05 Т/с «У чорному списку» 03.50 Стоп-10 04.40 Про-Ziкаве.ua

НОВИЙ 04.50 М/с «Маска» 07.55 М/с «Том i Джерi» 09.40 Х/ф «Миттєвостi Нью-Йорка» 11.25 Х/ф «Чумова Пятница» 13.20 Х/ф «Перша дочка» 15.20 Х/ф «Чого хоче дiвчина» 17.25 Х/ф «Охоронець» 20.00 Ревiзор 22.35 Пристрастi за Ревiзором 00.05 Репортер 00.10 Х/ф «Радiсний шум» ▲ 02.20 Служба розшуку дiтей 02.25, 03.30 Зона ночi 02.30 Розквiт українського кiно 03.35 Моя адреса - Соловки. Навiщо перек­ ладати Вергiлiя

• АНОНС

03.50, 04.30 Зона ночi. Культура 03.55 Майстер музи 04.10 Київ на рубежi сторiч

СТБ 05.05 Х/ф «Камiнний гiсть» 06.45 Х/ф «Зiта i Гiта» 09.45 Х/ф «Дiвич-вечiр» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.05 Х/ф «Самара 2» 22.25 «Детектор брехнi 5» 23.30 «Битва екстрасенсiв. Свої проти чужих» 01.35 «Один за всiх» 02.40 Нiчний ефiр

ТВ-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Смаки культур» 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 11.00 Дитяча година 12.10 «Екологічно чисте життя» 12.40 «Магія природи» 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Настя» ▲ 16.00 Музична вистава ТНЕУ «Дитячими стежинами великого Тараса» 17.00 «Магія природи» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 «Невідома Україна» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Погляд зблизька» 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.30 «Сад, город, квітник» 22.05, 04.00 Х/ф «Брати по крові» ▲ 00.30 «Невідома Україна» 01.00 Х/ф «Настя» ▲ 03.30 «Магія природи»

ТТБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Панорама подій» 07.30 «Урок... для батьків» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00 «До народних джерел» 11.10 Телезамальовка 11.15 «Творчий портрет» 11.45 «Храми Поділля» 11.55 «Наш Кобзар» 12.00 «Мамина школа» 12.30 «До чистих джерел» 13.00 «Назбиране» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Словами малечі про цікаві речі» 13.45 «Шляхами Тараса» 14.00 «Пісні нашого краю» 14.15 «Вінтаж» 14.30 «Мелодії цимбалів Івана Кавацюка» 15.00 «Невигадані історії» 15.30 «Спадщина» 16.00 «Просто неба» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Маленька перерва» 16.45 «До речі, про речі» 17.00 «7 природних чудес України» 17.15 «Західний експрес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 Д/ф «Музеї України. Т. Шевченко. Спадщина» 19.30 «Тема дня» 19.45 «В об’єктиві ТТБ» 20.00 «Пісні нашого краю» 20.15 «Будьте здорові» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Скарби роду» 21.30 «Урок... для батьків» 22.00 «Зустріч для вас» 22.30 «Час країни» 23.00 Д/ф «Тарас Шевченко.Заповіт» 12 с. 23.35 «Вінтаж» 23.50 «Твоя пісня, твоя дума не вмре, не за­ гине...» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово ICTV 9.00 «Чаклунка». Комедiя. Одного прекрасного дня сучасна чак­лунка кидає всi свої магiчнi аксесуари i вирушає до Голiвуду. Там вона сподiвається зробити кар’є­ру. Але чи то зак­ линання не те про­читала, чи то доля зiграла з нею злий жарт. Ка­ р’єра не склалася, зате вона зуст­ рiла чоловiка своєї мрiї i знайш­ ла просте людське щастя.

Режисер: Н. Ефрон. У ролях: Н. Кiдман, У. Феррелл, Ш. МакЛейн, М. Кейн.

ВІВТОРОК, УТ-1 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45, 07.40, 08.20 Гiсть студiї 07.20 Ера будiвництва 07.30 Ера бiзнесу 08.35 Ранковi поради 08.45 Кориснi поради 09.10 Т/с «МонтеКрiсто» 10.00, 15.00, 19.00, 21.40 Громадське телебачення 12.00, 14.30, 18.35 Новини 12.10 Дiловий свiт 12.25 Як Ваше здоров’я? 13.25 Ближче до народу 13.55 Книга.ua 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 17.10 Свiтло 17.40 Околиця 18.00 Фiнансова перспектива 18.20 Дiловий свiт 21.00 Пiдсумки дня 21.30 Дiловий свiт 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Пiдсумки 23.25 Шустер LIVE 00.35 На слуху 01.00 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Д/ф «Мiф про Нiберу» 02.55 Х/ф «Ветеринар» 1 с. 04.35 Дорослi iгри 05.25 Пiдсумки дня 05.50 Дiловий свiт. Агросектор 1+1 06.00 «Служба розшуку дiтей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Снiданок з 1+1» 08.05 «Економiчна правда» 09.10 Х/ф «Iсторiя кохання, або Ново­ рiчний розiграш» 11.10, 12.50 Т/с «Склiфосов­ський» 13.50 Х/ф «Справа лiкарiв» 14.45 «Красуня за 12 годин 2» 15.40 Т/с «Свати 4» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 19.30, 23.30, 05.10 «ТСН» 20.30 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 23.45 Т/с «Касл 2» ▲ 00.35, 02.05 Т/с «Склiфосов­ський» 02.55 Х/ф «Справа лiкарiв» 03.40 Т/с «Касл 2» ▲ 04.25 «Красуня за 12 годин 2» 05.25 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25, 21.00 Т/с «Гетери майора Соколова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Повернення Мухтара 2» 11.20, 12.25, 16.50 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 15.35, 16.20 «Сiмейний суд» 18.05, 02.50 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 23.00 Т/с «Петрович» 00.55 Д/ф «Ген жорстокостi» 01.50 «Подробицi» - «Час» 03.35 М/ф ICTV 05.30 Факти 05.55 Свiтанок 07.00 Т/с «Опери» 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Анекдоти по-українськи 10.15 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45 Факти 13.00 Т/с «Прокурорська перевiрка» 13.50 Анекдоти по-українськи 13.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 5» 14.55 Х/ф «Єгер» 16.50 Т/с «Опери» 18.45 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Т/с «Чужий район 2» 21.00 Свабода слова з Андрiєм Куликовим 00.00 Т/с «Лiсник» 01.50 Х/ф «Вiчно молодий» ▲ 03.30 Т/с «Кiстки» 04.10 Т/с «У чорному списку» 04.50 Про-Ziкаве.ua НОВИЙ 04.35 Вiйна свiтiв. Ревiзор проти Шефа 06.10 Kids’ Time 06.15 М/с «Черепашки-нiндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 06.55 Kids’ Time 07.00 Пiдйом 08.00 Т/с «Воронiни» 09.00 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Татусевi доньки» 15.00 Х/ф «Мiс Конгенiальнiсть 2» 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 22.00 Х/ф «Блакитна лагуна» 00.00 Репортер

11 БЕРЕЗНЯ

п’ятниця, 7 березня 2014 року Досьє 102

00.05 Х/ф «Головне - не боятися» ▲ 01.50 Зона ночi 01.55 Десята муза в Українi 02.25 Жарптиця 02.40 Зона ночi 02.45 Становлення українського нiмого кiно 03.45 Зона ночi. Культура 03.50 Легендарне парi 04.00 Рай 04.25 Зона ночi. Культура СТБ 05.35 «Чужi помилки. Карти, грошi, три сестри» 06.20 «Усе буде добре!» 08.10 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.55 «Зiркове життя. Найбажанiшi женихи i нареченi свiту» 10.55 Х/ф «Мрiяти не шкiдливо» 12.40 «Слiдство ведуть екстрасенси» 13.35 «МайстерШеф 2» 16.00 «Усе буде добре!» 18.00 «Вiкна-новини» 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.05 Х/ф «Самара 2» 22.00 «Вiкна-новини» 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 00.15 «МайстерШеф 2» 02.30 Нiчний ефiр ТВ-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 «Смаки культур» 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Духовні роздуми» 08.20 ТНЕУ-калейдоскоп подій 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Магія природи» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Відчиняй» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Суперполіцейський» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Магія природи» 17.30 «Смаки культур» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Автоакадемія» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Куля» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Суперполіцейський» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Куля» ▲

ТТБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 Д/ф «Музеї України. Т. Шевченко. Спадщина» 07.30 «Невигадані історії» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Будьте здорові» 10.30 «Сад.Город.Квітник» 10.50 «Твоя пісня, твоя дума не вмре, не загине...» 10.55 «Духовні скарби України» 11.00 «Дива цивілізації» 11.30 Д/ф «Тарас Шевченко.Заповіт» 12 с. 12.00 «В об’єктиві ТТБ» 12.15 «Випробуй на собі» 12.45 «До народних джерел» 12.55 Телезамальовка 13.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «100 шедеврів» 13.45 «Новини України» 14.00 «Скарби роду» 14.30 «Мова про мову» 15.00 «Спадщина» 16.00 «Кобзар єднає Україну» 16.15 «Хатинка Василинки» 16.40 «Мандри кота Фініка» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Cтудмістечко» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Зона ризику» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Діловий ритм» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 «Просто неба» 23.15 «Хата на Пріорці» 23.30 «Світлотіні» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45, 07.20, 07.40, 08.20 Гiсть студiї 07.30 Ера бiзнесу 08.35 Ранковi поради 08.45 Кориснi поради 09.10 Т/с «МонтеКрiсто» 10.00 Громадське телебачення 12.00, 14.30, 18.40 Новини 12.10 Дiловий свiт 12.25 Кордон держави 12.40 Українська пiсня 13.30 Дорослi iгри 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.00 Громадське телебачення 17.15 Подорожуй свiтом з Ю. Акунiною 17.40 Шлях до ЧС ФIФА 2014 р. Бразилiя 18.05 Фiнансова перспектива 18.25 Дiловий свiт 19.00 Громадське телебачення 21.00 Пiдсумки дня 21.30 Дiловий свiт 21.40 Громадське телебачення 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Пiдсумки 23.25 Шустер LIVE 00.35 На слуху 01.00 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Д/ф «Сiмдесятники. Тимофiй Левчук» 02.50 Х/ф «Ветеринар» 2 с. 04.35 «Надвечiр’я» 05.25 Пiдсумки дня 05.50 Дiловий свiт. Агросектор 1+1 06.00 «Служба розшуку дiтей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Снiданок з 1+1» 08.05 «Економiчна правда» 09.10 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 11.45, 12.45 Т/с «Склiфосовський» 13.45 Х/ф «Справа лiкарiв» 14.40 «Красуня за 12 годин 2» 15.40 Т/с «Свати 4» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 19.30, 23.50, 04.50 «ТСН» 20.30 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 22.25 «Чотири весiлля 3» 00.05, 03.25 Т/с «Касл 2» ▲ 00.55, 01.45 Т/с «Склiфосовський» 02.40 Х/ф «Справа лiкарiв» 04.05 «Красуня за 12 годин 2» 05.05 «ТСН. Особливе» 05.30 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25 Т/с «Гетери майора Соколова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Повернення Мухтара 2» 11.20, 12.25, 16.50 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 13.30, 14.20 «Судовi справи» 15.35, 16.20 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Гетери майора Соколова» 23.00 Т/с «Петрович» 01.00 Д/ф «Дiти-зiрки» 01.55 «Подробицi» - «Час» 02.55 «Стосується кожного» 03.40 М/ф ICTV 05.15 Служба розшуку дiтей 05.20 Факти 05.50 Свiтанок 06.50 Т/с «Опери» 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Анекдоти по-українськи 10.25 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45 Факти 13.00 Т/с «Прокурорська перевiрка» 13.50 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 5» 15.50 Т/с «Чужий район 2» 16.50 Т/с «Опери» 18.45 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Т/с «Чужий район 2» 21.50 Т/с «Лiсник» 23.40 Х/ф «Зазубрене лезо» ▲ 01.35 Х/ф «Тiло як доказ» ▲ 03.10 Т/с «Кiстки» 03.50 Т/с «У чорному списку» 04.30 Про-Ziкаве.ua НОВИЙ 04.35 Вiйна свiтiв. Ревiзор проти Шефа 06.10, 06.55 Kids’ Time 06.15 М/с «Черепашки-нiндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Пiдйом 08.00 Т/с «Воронiни» 08.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Щасливi разом» 14.55 Х/ф «Блакитна лагуна» 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Репортер 18.20 Абзац!

12 БЕРЕЗНЯ 19.00 Т/с «Воронiни» 22.00 Х/ф «Блакитна лагуна 2» 23.55 Репортер 00.00 Х/ф «Мiй янгол-охоронець» 01.45 Служба розшуку дiтей 01.50, 02.50 Зона ночi 01.55 Iван Мазепа 02.55 Кращi... Серед повитух 03.10 Земцi 03.25 Чи повернеться лiкар? 03.40 Добродiйна медицина 03.50 Зона ночi. Культура 03.55 Катерина Бiлокур. Послання 04.00 Вiр менi 04.20 Зона ночи. Культура

СТБ 05.50 «Чужi помилки. Про що мовчало село» 06.35 «Усе буде добре!» 08.25 «Неймовiрна правда про зiрок» 10.10 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 11.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.50 «МайстерШеф 2» 16.00 «Усе буде добре!» 18.00 «Вiкна-новини» 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.05 Х/ф «Самара 2» 22.00 «Вiкна-новини» 22.25 «Хата на тата» 00.05 «МайстерШеф 2» 02.50 Нiчний ефiр ТВ-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Магія природи» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Автоакадемія» 13.00 А.Матвійчук «Полустанок любові» 14.00 Х/ф «Секретарка» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Магія природи» 17.30 «Сад, город, квітник» 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Соло» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Головоломка» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Секретарка» ▲ 02.30 А.Матвійчук «Полустанок любові» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Головоломка» ▲

ТТБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Удосвіта» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пісні нашого краю» 10.15 «ПрофStyle» 10.30 «Дива цивілізації» 11.00 «Мій рідний край» 11.15 «Іван Франко і Леся Українка» 11.35 «Хата на Пріорці» 11.50 «У пошуках легенд» 12.00 «Студмістечко» 12.15 «Просто неба» 12.30 «На часі» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Цивільний захист» 13.45 «Новини України» 14.00 «Зона ризику» 15.00 «Світлотіні» 15.30 «Удосвіта» 16.00 «Кобзар єднає Україну» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 «Історія одного експоната» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Думки вголос» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Надія є» 20.00 «Час змін» 20.30 «Після школи» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Європа очима українця» 21.30 «Енергоманія» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Д/ф «Дві долі» 23.30 «Почерк долі» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово


12

ЧЕТВЕР, УТ-1 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45, 07.40, 08.20 Гiсть студiї 07.20 Ера будiвництва 07.30 Ера бiзнесу 08.35 Ранковi поради 08.45 Кориснi поради 09.10 Т/с «МонтеКрiсто» 10.00 Громадське телебачення 12.00, 14.30, 18.40 Новини 12.10 Дiловий свiт 12.30 Контрольна робота 12.50 Фольк-music 13.50 Не вiр худому кухарю 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.00 Громадське телебачення 17.05 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт (чол.) 18.05 Фiнансова перспектива 18.25 Дiловий свiт 19.00 Громадське телебачення 21.00 Пiдсумки дня 21.30 Дiловий свiт 21.40 Громадське телебачення 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Пiдсумки 23.25 Шустер LIVE 00.35 На слуху 01.00 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Д/ф «Символ Держави» 02.50 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт (жiн.) 04.15 Українського роду 04.35 Як Ваше здоров’я? 05.25 Пiдсумки дня 05.50 Дiловий свiт. Агросектор

1+1 06.00 «Служба розшуку дiтей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Снiданок з 1+1» 08.05 «Економiчна правда» 09.10 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 10.55, 11.55, 12.55 Т/с «Склiфосовський» 13.55 Х/ф «Справа лiкарiв» 14.50 «Красуня за 12 годин 2» 15.45 Т/с «Свати 4» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 19.30 «ТСН» 20.30 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 23.30 «ТСН» 23.45 Т/с «Касл 2» ▲ 00.35, 01.25, 02.15 Т/с «Склiфосовський» 03.05 Х/ф «Справа лiкарiв» 03.50 «Красуня за 12 годин 2» 04.35 Т/с «Касл 2» ▲ 05.20 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25 Т/с «Гетери майора Соколова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Повернення Мухтара 2» 11.20, 12.25, 16.50 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 15.35, 16.20 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Гетери майора Соколова» 23.00 Т/с «Петрович» 00.55 Д/ф «Жертви краси» 01.45 «Подробицi» - «Час» 02.45 «Стосується кожного» 03.30 М/ф

ICTV 05.20 Факти 05.50 Свiтанок 06.50 Т/с «Опери» 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Анекдоти по-українськи 10.20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45 Факти 13.00 Т/с «Прокурорська перевiрка» 13.55 Анекдоти по-українськи 14.05 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 5» 15.05 Т/с «Чужий район 2» 16.50 Т/с «Опери» 18.45 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Т/с «Братани 3» 21.50 Т/с «Лiсник» 23.45 Х/ф «Убивця» ▲ 01.35 Х/ф «Зазубрене лезо» ▲ 03.20 Т/с «Кiстки» 04.00 Т/с «У чорному списку» 04.40 Про-Ziкаве.ua НОВИЙ 04.45 Вiйна свiтiв. Ревiзор проти Шефа 06.10, 06.55 Kids’ Time 06.15 М/с «Черепашки-нiндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Пiдйом 08.00 Т/с «Воронiни» 08.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Татусевi доньки» 15.05 Х/ф «Блакитна лагуна 2» 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Репортер 18.20 Абзац!

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 7 березня 2014 року

13 БЕРЕЗНЯ

ЩОПОНЕДІЛКА НА ТЕЛЕКАНАЛІ УТ-1

19.00 Т/с «Воронiни» 22.00 Х/ф «Блакитна лагуна 3» 23.45 Репортер 23.50 Х/ф «Що трапилося минулої ночi» ▲ 01.40 Служба розшуку дiтей 01.45, 02.30, 03.30 Зона ночi 01.50 Зiрка Вавiлова 02.35 Середньовiччя починається о 18.00 02.50 Я, милiстю Божою, пан ввiзний 03.15 Український Соломон, або Українсь­ ка правда i закон 03.35 Пiдiйнятися на попа 03.50 Бий, хто безневинний 04.05 Втраченi права 04.10, 04.25 Зона ночi. Культура 04.15 Мовчазне божество 04.20 Цiнуйте майстрiв змолоду СТБ 05.20 «Чужi помилки. Удвох проти всiх» 06.00 «Усе буде добре!» 07.50 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.35 Х/ф «Щасливого Шляху!» 11.25 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.15 «МайстерШеф 2» 16.00 «Усе буде добре!» 18.00 «Вiкна-новини» 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.05 Х/ф «Самара 2» 22.00 «Вiкна-новини» 22.25 «Я соромлюся свого тiла» 00.15 «МайстерШеф 2» 03.30 Нiчний ефiр

ТВ-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Соло» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Магія природи» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.00 «Формула здоров’я» 13.00 А.Матвійчук «Полустанок любові» 14.00 Х/ф «Захист Лужина» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Магія природи» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Знати більше 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Відчиняй» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Зло» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Захист Лужина» ▲ 02.30 А.Матвійчук «Полустанок любові» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Зло» ▲

ТТБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Розмова без нотацій» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пісні нашого краю» 10.15 «Думки вголос» 10.30 «Мій рідний край» 10.45 «Назбиране» 11.00 Д/ф «Дві долі» 11.30 «Так було» 11.45 «Сад.Город.Квітник» 12.00 «Після школи» 12.15 «Надія є» 12.30 «Європа очима українця» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Історія одного експоната» 13.40 «Духовні скарби України» 13.45 «Новини України» 14.00 «Уряд на зв’язку з громадянами» 14.30 «Фабрика ідей» 15.00 «Музеями Тернопілля» 15.20 «Де пахнув сніг» 16.00 «Кобзар єднає Україну» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Пісні нашого краю» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Загублені у часі» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Що робити?» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Розмова без нотацій» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Д/ф «Історичні коштовності України» 23.25 «Духовні скарби України» 23.30 «Почерк долі» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МВ УМВС УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

проводить набір на службу в органи внутрішніх справ чоловіків віком до 25 років, котрі мають повну середню або вищу освіту, пройшли строкову або контрактну службу в Збройних Силах України чи закінчили військову кафедру та за станом здоров’я придатні до служби в правоохоронному відомстві. За детальною інформацією звертайтеся: – до Тернопільського МВ УМВС за адресою: м. Тернопіль, бульвар Т.Шевченка, 10, сектор кадрового забезпечення (кабінет №6), тел. 27-12-67, 27-10-46, 27-10-45; – до обласного управління внутрішніх справ за адресою: м. Терно­ піль, вулиця Валова, 11, тел. 27-13-14.

УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

оголошує конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста сектору бухгалтерського обліку та звітності відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за ос­ віт­ньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спе­ціаліста; – стаж роботи за спеціальністю не менше3-ох років; – знання державної мови; – навики роботи на ПК.

ми П-2 ДС) з відповідними додатками; – копію трудової книжки; – декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; Необхідні документи: – 2 фотокартки розміром 3х4; – заяву про участь в конкурсі; – копії першої та другої сторінок – копії документу про освіту, за- паспорта громадянина України; свідчені нотаріально; – копію військового квитка для – заповнену особову картку (фор­ військовозобов’язаних. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, вул. Валова, 11, кабінет №604. Телефонуйте: 27-13-69. Загублений студентський квиток, виданий на ім’я Бісовського Назарія Миколайовича, студента групи ТОА 101 технічного коледжу ТНТУ імені І.Пулюя, вважати недійсним.

Втрачене пенсійне пос­відчення на прізвище Шин­кара Ігоря Михайловича вважати не­ дійсним.

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Тернопільській області

проводить відбір кандидатів для вступу до відомчих навчальних закладів МВС України, які готують фахівців експертної служби. Національна академія внутрішніх справ: – навчально-науковий інститут слідчих і криміналістів; – факультет підготовки експертів-криміналістів, з тер­мі­ ном навчання 4 роки. Донецький юридичний інститут Луганського державного уні­верситету внутрішніх справ: – слідчо-криміналістичний факультет, з терміном нав­ чання 4 роки.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ У ТЕРНОПОЛІ: (0352) 27-12-68, 52-67-16.

ДИВІТЬСЯ У БУДНІ НА ТЕЛЕКАНАЛІ ICTV


ТЕЛЕДОСЬЄ

п’ятниця, 7 березня 2014 року Досьє 102

ПРАЦІВНИКИ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМВС УКРАЇНИ В ОБЛАСТІ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ

Загальні положення: – ВНЗ МВС України здійснюють ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, спеціаліста, магістра на основі повної загальної середньої освіти; – підготовка фахівців у ВНЗ МВС здійснюється за державним замовленням (денна форма навчання); – курсантів ВНЗ забезпечують харчуванням, форменим одягом та грошовим утриманням.

Вимоги до рівня освіти та віку:

– на денну форму навчання зараховують осіб, які мають повну середню освіту, віком від 17 до 25 років;

Інформація щодо вступу до відомчих навчальних закладів МВС України в 2014 році

– призовники віком від 17 до 21 року, які мають повну загальну середню освіту; – військовослужбовці та особи, звільнені в запас Збройних сил України, що мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років (для Академії внутрішніх військ МВС).

Порядок відбору кандидатів:

– кандидат на навчання має право вільно обирати навчальний заклад (Національна академія внутрішніх справ, м. Київ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внут­ рішніх справ, Академія внутрішніх військ МВС, м. Київ, Національний університет «Юридич-

на Академія України ім. Я.Мудрого», м. Харків, Одеська юридична академія); – кандидат на навчання подає до сектору кадрового забезпечення міськрайвідділів внутрішніх справ у районних центрах та у м. Тернополі або в управління МВС України в Тернопільській області пакет документів для оформлення особової справи, проходить військово-лікарську комісію.

Звертайтесь у Тернопільський МВ (м.Тернопіль, бульвар Шевченка 10) за телефонами (0352)27-12-67, 27-10-46, або в управління МВС України в Тернопільській області (м.Тернопіль, вул.Валова 11) за телефонами (0352) 27-13-55, 27-14-21, 27-13-69.

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40 Огляд преси 06.45, 07.20, 07.40, 08.20 Гiсть студiї 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Огляд преси 08.35 Ранковi поради 08.45 Кориснi поради 09.10 Т/с «МонтеКрiсто» 10.00 Громадське телебачення 12.00, 14.30, 18.40 Новини 12.10 Дiловий свiт 12.25 Вiра. Надiя. Любов 13.25 Українського роду 13.50 «Таємницi успiху» з Н. Городенською 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.00 Громадське телебачення 17.05 «Надвечiр’я» 18.05 Фiнансова перспектива 18.25 Дiловий свiт 19.00 Громадське телебачення 21.00 Пiдсумки дня 21.30 Дiловий свiт 21.40 Громадське телебачення 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00 Пiдсумки 23.20 На слуху 23.45 Вiд першої особи 00.10 Х/ф «За щастям» 01.20 Хiт-парад «Нацiональна двадцятка» 02.30 Рояль в кущах 02.55 Х/ф «Мiсяць i озеро» 04.35 Вiра. Надiя. Любов 05.25 Пiдсумки дня 05.50 Дiловий свiт. Агросектор 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Снiданок з 1+1» 08.05 «Економiчна правда» 09.10 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 11.50, 12.50 Т/с «Склiфосовський» 13.50 Х/ф «Справа лiкарiв» 14.45 «Красуня за 12 годин 2» 15.45 Т/с «Свати 4» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 20.30 «Сказочная Русь» 21.05 «Вечiрнiй Київ - 2013» 22.55 «Супергерої» 23.55 Х/ф «Суперстар» ▲ 02.00 Х/ф «Магма Маямi» ▲ 03.20 Х/ф «Суперстар» ▲ 05.05 «Супергерої» 05.30 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.20 Т/с «Гетери майора Соколова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Повернення Мухтара 2» 11.20, 12.25, 16.50 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 15.35, 16.20 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Незабудки» 00.50 Д/ф «Життя в кредит» 01.35 «Подробицi» - «Час» 02.35 «Стосується кожного» 03.20 М/ф

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводження цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслуговування найдосконаліших технічних засобів безпеки; – сертифікація засобів охоронного призначення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

ICTV 05.20 Служба розшуку дiтей 05.25 Факти 05.50 Свiтанок 06.55 Т/с «Опери» 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Анекдоти по-українськи 10.25 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45 Факти 13.00 Анекдоти по-українськи 13.05 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 5» 13.55 Т/с «На крилах» 18.45 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Т/с «Братани 3» 21.50 Т/с «Лiсник» 23.40 Х/ф «Довгий поцiлунок на нiч» ▲ 01.40 Х/ф «Убивця» ▲ 03.25 Т/с «Кiстки» 04.05 Т/с «У чорному списку» 04.45 Про-Ziкаве.ua НОВИЙ 04.30 Служба розшуку дiтей 04.35 Вiйна свiтiв. Ревiзор проти Шефа 06.10, 06.55 Kids’ Time 06.15 М/с «Черепашки-нiндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Пiдйом 08.00 Т/с «Воронiни» 08.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.45 Т/с «Воронiни» 15.15 Х/ф «Блакитна лагуна 3» 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 22.00 Х/ф «Турецька для початкiвцiв» ▲ 00.05 Репортер 00.10 Х/ф «Як по маслу» ▲

14 БЕРЕЗНЯ

01.35 Т/с «Пан Ам» 03.00 Зона ночi 03.05 Українцi Надiя 03.10 Зона ночi 03.20 Українцi Любов 03.30 Зона ночi 03.40 Скiфи (свiдоцтва i версiї) 03.50 Скiфи 04.00 Зона ночi. Культура 04.10 Solo-Mea 04.20 Дуель 04.25 Зона ночi. Культура

СТБ 05.00 Х/ф «Розiграш» 06.35 «Неймовiрна правда про зiрок» 08.10 Х/ф «Зимовий сон» 10.15 Х/ф «Катерина» 18.00 «Вiкна-новини» 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.00 «Холостяк 4» 22.00 «Вiкна-новини» 22.35 «Холостяк 4» 00.55 «Холостяк4. Як вийти замiж» 01.45 Х/ф «Щасливого Шляху!» 03.25 Нiчний ефiр

ТВ-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Знати більше 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Магія природи» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Сад, город, квітник» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Крутися, стріляй, біжи» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Магія природи» 17.30 «Відчиняй» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Здрастуй, смуток» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Знати більше 02.00 Х/ф «Крутися, стріляй, біжи» ▲ 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Здрастуй, смуток» ▲

ТТБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Легенди Запоріжжя» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пісні нашого краю» 10.15 «Сад.Город.Квітник» 10.30 Д/ф «Художник Катерина Білокур» 10.50 «Телемандри» 11.00 «Світ квітів» 11.30 Д/ф «Хотин» 11.45 «У світі незвичайного» 12.00 «Загублені у часі» 12.15 «Музична хвиля ТТБ» 12.20 «Тернопілля крізь роки» 12.30 «На часі» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Так було» 13.45 «Новини України» 14.00 «Що робити?» 15.00 «Біля рідних джерел» 15.25 «Наш Кобзар» 15.30 «Повір у себе» 16.00 «Кобзар єднає Україну» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Школа шляхетних дівчаток» 16.50 «Юні експерти» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Економічний інтерес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Актуально» 19.45 «Західний експрес» 20.00 «Слід» 20.20 Телезамальовка 20.25 «Духовні скарби України» 20.30 «Пісні нашого краю» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 21.30 «Абетка здоров’я» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Д/ф «Микола Вінграновський» 23.50 «Храми Поділля» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово


14

СУБОТА, УТ-1

06.00 Пiдсумки 06.20 Ну слуху 06.50 Х/ф «За щастям» 08.30 Панянка та кулiнар 09.00 Армiя 09.10 Православний вiсник 10.00, 15.00, 19.00, 21.35 Громадське телебачення 12.10 Моменти життя 13.10 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт (чол.) 14.40 Український акцент 17.05 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт (жiн.) 18.35 Золотий гусак 21.00 Пiдсумки дня 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено 23.10 Концерт «Мама, вiчна i кохана» 01.20 Пiдсумки дня 01.45 «Нащадки» з Н. Рибчинською та К. Гна­ тенком 02.35 Д/ф «Сiль iнкiв» 03.25 Свiт навколо нас 03.40 Рояль в кущах 04.10 Не вiр худому кухарю 04.35 Д/ф «Одкровення академiка Вернадського» 05.05 «Надвечiр’я» 1+1 06.15, 19.30 «ТСН» 07.00 «Хто там?» 08.05, 08.30 М/с «Король-Лев. Тiмон i Пумба» 08.55 М/ф «Енгрi бердс» 09.00 «Свiтське життя» 10.00 «Сказочная Русь» 10.35, 11.40, 12.40, 13.45 Т/с «Свати 4» 14.45 «Вечiрнiй Київ - 2013» 16.40 «Вечiрнiй квартал. 8 березня» 18.30 «Розсмiши комiка 5» 20.15 «Вечiрнiй квартал» 22.15 Х/ф «1+1» 00.40, 03.40 Х/ф «Хайджек» ▲ 02.10 Х/ф «Смак життя» ▲ 05.10 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.05 Х/ф «Ми з джазу» 08.40 «Школа доктора Комаровського» 09.30, 17.45 Новини 10.00 Д/ф «Вода» 11.45 Х/ф «Наречений за оголошенням» 13.50 Т/с «Незабудки» 18.05, 21.00 Х/ф «Пiдмiна в одну мить» 20.00 «Подробицi» 22.55 Х/ф «Навмисне не придумаєш» 01.05 Х/ф «Таємничий острiв» 02.30 «Подробицi» - «Час» 03.30 Х/ф «Наречений за оголошенням» 05.10 М/ф ICTV 05.55 Факти 06.25 Х/ф «Батареї в комплект не входять» 08.05 Зiрка YouTube 09.15 Дача 10.10 Т/с «Братани 3» 13.40, 19.50 Х/ф «Мiсце зустрiчi змiнити не мож­на» 18.45 Факти 19.00 Надзвичайнi новини 21.20 Х/ф «Ворошиловський стрiлець» 23.10 Х/ф «Ключ Саламандри» ▲ 01.00 Х/ф «Морфiй» ▲ 02.50 Х/ф «Суперменеджер, або Мотика долi» ▲ 04.05 Т/с «Американський татко» 04.40 Про-Ziкаве.ua 05.25 Свiтанок НОВИЙ 06.20 М/с «Маска» 08.10 М/с «Черепашки-нiндзя» 09.05 М/с «Том i Джерi-Шоу» 10.00 Ревiзор 12.35 Пристрастi за Ревiзором 14.00 Т/с «Воронiни» 16.00 Х/ф «Турецька для початкiвцiв» 18.00 М/ф «Альоша Попович i Тугарин Змiй» 19.40 Х/ф «Скарб нацiї» 22.00 Педан-Притула шоу 23.25 Х/ф «Пипець» ▲ 01.50 Т/с «Пан Ам» 02.30, 04.20 Зона ночi 02.35 Українцi Вiра 04.25 Пристрастi навколо символiки 04.40 Таїнства Києво-Печерської Лаври 05.00, 05.10 Зона ночi. Культура 05.05 Невгамовний Пантелеймон

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 7 березня 2014 року

15 БЕРЕЗНЯ

СТБ 05.40 Х/ф «Баламут» 07.05 «Караоке на Майданi» 07.55 «Їмо вдома» 09.00 «Усе буде смачно!» 10.05 Х/ф «Джентльмени удачi» 11.50 «Холостяк 4» 16.10 «Холостяк4. Як вийти замiж» 17.05 «Хата на тата» 19.00 «Україна має талант! 6» 21.55 «Детектор брехнi 5» 23.00 «Я соромлюся свого тiла» 00.50 Х/ф «Зимовий сон» 02.45 Нiчний ефiр

ТВ-4 06.00 «Відчиняй» 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Поет і княжна» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Знати більше 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 Зміни свій світ 11.55, 14.40 Тернопільська погода 12.00 Новини Європи 12.30 115 років гімназії ім.І.Франка в Тернополі 14.30 «Смаки культур» 14.45 Мультфільми 15.00 Х/ф «Подвійна дитина» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 «Сад, город, квітник» 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 «Соло» 21.00 Концерт «Океан Ельзи» 22.00 Хіт-парад 23.00 «Смаки культур» 23.35 Тернопільська погода 23.40 Час-Тайм 00.00 Х/ф «Будинок, який купила Мері» ▲ 02.00 «Музичні делікатеси» 02.30 Х/ф «Поспішне рішення» ▲ 04.00 Концерт «Океан Ельзи» 05.00 Хіт-парад ТТБ

06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Біля рідних джерел» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пісні нашого краю» 10.15 «Назбиране» 10.30 «Світ квітів» 11.00 «Телемандри» 11.15 «Фільм-дітям» 12.00 «Обереги» 12.20 «У світі незвичайного» 12.30 «Музичний калейдоскоп» 13.00 «Слід» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Наш Кобзар» 13.45 «Новини України» 14.00 «Театральні зустрічі» 15.10 Концерт В.Зінкевича 15.45 Д/ф «Кам’янець-Подільський» 16.00 «Михайловський музей» 16.15 «Поліське коло» 16.45 «Мандри кота Фініка» 17.00 «Пісні нашого краю» 17.15 «ПрофStyle» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Назбиране» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Скарби роду» 20.00 «Крізь призму часу» 20.15 «Спортивні меридіани» 20.30 «Щляхами Тараса» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Поклик таланту» 22.20 «7 природних чудес України» 22.30 Д/ф «Перший серед рівних» 23.00 «Українські народні пісні» 23.30 Д/ф «А жити треба» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово

1+1 22.15 «1+1». Драма. Постраждавши в резуль­ татi нещасного випадку, багатий аристократ Фiлiп наймає в по­ мiчники людину, яка найменше пiдходить для цiєї роботи, – мо­ло­ дого мешканця передмiстя Дрiс­ са, котрий тiльки що звiль­нився з в’язницi. Не дивлячись на те, що Фiлiп прикутий до iнвалiд­ ного вiзка, Дрiссу вдається привнести в розмiрене життя аристократа дух пригод. Режисери: О. Накаш, Е. Толедано. У ролях: Ф. Клюзе, О. Сi, А. Ле Нi, О. Флеро, К. Молле, С. Мендi, К. Амерi, Ж. де Мо.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Вiд першої особи 07.05 Панянка та кулiнар 07.30 «Дружина» 09.00 Шеф-кухар країни 10.00 Громадське телебачення 12.15 Бiатлон. Переслiдування (чол.) 13.10 Бiатлон. Переслiдування (жiн.) 14.10 Крок до зiрок 15.00 Громадське телебачення 17.05 Концертна «Тобi єдинiй» 18.30 Дiловий свiт. Тиждень 19.00 Громадське телебачення 21.00 Пiдсумки тижня 21.35 Громадське телебачення 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 23.40 «Дружина» 01.20 Пiдсумки тижня 01.45 Д/ф «Велика гра» 02.30 Х/ф «Рiно Гаетано»

1+1 06.15 Х/ф «Марiя-майстриня» 07.40 М/ф 08.10, 08.35 М/с «Король-Лев. Тiмон i Пумба» 09.00 «Лото-Забава» 10.00 «Свiт навиворiт 5» 11.05 «Голос країни 4. Перезавантаження» 13.35 «Зiркова хронiка» 14.40 М/ф «Машинi казки» 14.45 Х/ф «Русалка» 18.30 «Спецрепортаж. Операцiя Крим» 19.30 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос країни 4. Перезавантаження» 23.20 «Свiтське життя» 00.20 «Що? Де? Коли?» 01.20 Х/ф «Мамай» 02.40 Х/ф «Супровiдник» 04.45 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.20 Х/ф «Таємничий острiв» 06.45 Х/ф «Навмисне не придумаєш» 08.50 «Школа доктора Комаровського. Не­ вiдкладна допомога» 09.30 «Недiльнi новини» 10.00 «Орел i решка. На краю свiту» 11.00 Д/ф «Наталiя Варлей. Нудно без Шу­ рика» 12.05 Т/с «Щасливий квиток» 20.00, 03.20 «Подробицi тижня» 21.30 Х/ф «Вiй» 00.05 Х/ф «Крига» 01.45 Х/ф «Пара гнiдих» 04.50 М/ф ICTV 04.45 Факти 05.00 Свiтанок 05.05 Про-Ziкаве.ua 06.00 Дача 06.45 Х/ф «Неперевершений» 08.30 Так$i 09.00 Космонавти 09.50 Зiрка YouTube 11.00 Козирне життя 11.30 Вам i не снилося! 12.05 Т/с «Лiсник» 18.45 Факти тижня 19.40 Х/ф «Полювання на пiранью» 22.55 Х/ф «Ключ Саламандри» ▲ 00.45 Х/ф «Оповiдь про Федота-стрiль­ця» 02.30 Х/ф «День святого духу» ▲ 04.20 Т/с «Американський татко»

НОВИЙ 05.20 М/с «Маска» 07.45 Церква Христова 08.00 М/с «Черепашки-нiндзя» 08.50 М/с «Том i Джерi-Шоу» 10.30 Файна Юкрайна 12.50 Х/ф «Незрiвнянний мiстер Фокс» 14.30 М/ф «Альоша Попович i Тугарин Змiй» 16.10 Х/ф «Рожева пантера» 18.00 Х/ф «Рожева пантера 2» 19.50 Х/ф «Скарби нацiї 2» ▲ 22.10 Х/ф «Найманi вбивцi» ▲ 00.40 Педан-Притула шоу

• АНОНС

16 БЕРЕЗНЯ 02.10 Х/ф «Пипець» 03.50 Зона ночi 03.55 Драй Хмара: останнi сторiнки 04.25 Марiя i Марфа 04.50, 05.15 Зона ночi. Культура 04.55 Так нiхто не любив

СТБ 06.25 Х/ф «Вам i не снилося» 08.00 «Їмо вдома» 09.00 «Усе буде смачно!» 09.50 «Караоке на Майданi» 10.45 Х/ф «Успiх напрокат» 12.25 Х/ф «Самара 2» 16.00 «Україна має талант! 6» 19.00 «Битва екстрасенсiв. Чужi проти своїх» 21.05 «Один за всiх» 22.15 Х/ф «Мiй тато - льотчик» 00.05 Х/ф «Вам i не снилося» 01.50 Х/ф «Кур’єр» 03.10 Нiчний ефiр

ТВ-4 06.00 Х/ф «Поет і княжна» ▲ 07.45, 09.45 Ранковий фітнес 08.00 Новини Європи 08.35, 15.55, 21.55 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Собору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «Подвійна дитина» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30, 20.45 «Про нас» 16.00 «Соло» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слід» 17.40 «Смаки культур» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.40 Хіт-парад 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 21.30 «Про кіно» 22.00 Х/ф «Поспішне рішення» ▲ 00.35 Концерт «Океан Ельзи» 01.30 Х/ф «Здрастуй, смуток» ▲ 04.00 Х/ф «Будинок, який купила Мері» ▲ ТТБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15, 13.20 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45,13.00, 17.00 «Пісні нашого краю» 07.00 «Панорама подій» 07.30 «Смак життя» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Крізь призму часу» 10.15 «Телемандри» 10.30 «Шляхами Тараса» 10.45 «Театральні зустрічі» 12.00 «7 природних чудес України» 12.15 «Спортивні меридіани» 12.30 «Українські народні пісні» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 Д/ф «Перший серед рівних» 14.00 «Поклик таланту» 15.40 «Любов гетьмана» 16.15 «Диволяндія» 16.45 «Екотур» 17.15 «Словами малечі про цікаві речі» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Ботанічний музей» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Мамина школа» 19.30 Д/ф «Софіївка. Любов- Софії» 19.50 «Подорож гурмана» 20.30 «Музична хвиля ТТБ» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Музичний калейдоскоп» 22.30 Д/ф «Скрипка грає, голос має...» 23.00 «Посланіє...» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово НОВИЙ 16.10 «Рожева пантера». Комедiя. З руки застреленого легендарного футбольного тренера зникає величезний дiамант, вiдомий як «Рожева пантера». Розслiдування iнциденту доручається недотепi-iнспектору Клузо, що випадково опинився на мiсцi злочину. Режисер: Ш. Левi. У ролях: К. Кляйн, Б. Ноулз.

ІНТЕР 1.45 «Пара гнiдих». Мелодрама. На лiто до бабусi Лiдiї Петрiвни, яка живе на морi, приїжджає онучка Iрина. Мiж ни­ ми непростi стосунки: вони рiдко бачаться, оскiльки батько Iрини давно помер, а мiж невiсткою i свекрухою вiдносини не склалися з самого початку... Режисер: С. Крутiн. У ролях: I. Купченко, М. Жигалов.

Репер Серьога написав звернення Путіну

Р

епер Серьога, за паспортом Сергій Пархоменко, написав віршованого листа президенту Росії Путіну. Своє звернення артист опублікував у Facebook. «Товарищ Путин, весь­ ма непутево идти войной на славянских родичей. Грешно отпускать и прощать сердюковых и греть на груди гадюк януковичей», – почав вірш Серьога. «Товарищ Путин, я волнуюсь очень за эту страну, здесь рас­ тут мои дети и спасибо вам за олимпиаду в Сочи. Подпись. Дата. Ноль второе. Ноль третье», – закінчив своє звернення репер.

Папа закликав молитися за Україну

П

апа Римський Франциск зак­ ликав усіх молитися за Україну. Таке звернення понтифік зробив 2-го березня у Ватикані.

«Закликаючи всі скла­ дові частини країни працювати над подоланням непорозумінь та спільно будувати майбутнє держави, звертаюся до міжнародної спільноти із палким закликом підтримати кожну ініціативу на користь діалогу та злагоди», – наголосив Папа Франциск. Таке звернення з вуст понтифіка прозвучало після молитви «Ангел Господній».

Лілія Подкопаєва: хочемо жити в мирі

О

лімпійська чемпіонка з гімнастики Лілія Подкопаєва висловилася проти війни. Вона заявила, що хоче виховувати дітей у мирній країні. «Я – Лілія Подкопаєва. Мама двох чудових малюків. Де б ми не жили – у Львові, або в моєму рідному Донецьку, ми – жінки, дружини, мами – хочемо одного – щасливого життя та мирного неба нашим дітям», – зазначила Подкопаєва. «Ми не хочемо відправляти своїх чоловіків на війну. І здригатися кожного разу, коли вибухають гранати. Ми хочемо виховувати наших дітей в мирній і єдиній Україні, ростити майбутніх художників, артистів, чесних політиків і, звичайно ж, олімпійських чемпіонів. Щоб вони, як і я колись, стоячи на Олімпійському п’єдесталі, плакали від гордості, слухаючи гімн України! Слава Україні», – написала спортсменка.


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 7 березня 2014 року Досьє 102

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

21.04 21.05

21.05 21.06

22.06 22.07

23.07 23.08

24.08 23.09

24.09 23.10

24.10 22.11

23.11 22.12

22.12 20.01

21.01 19.02

20.02 20.03

ОВЕН Тиждень обiцяє полiпшення фiнансового становища. В середу i четвер вiрогiднi премiї. Але у п’ятницю втримайтеся від спокуси збагачення.

Інгредієнти для тіста: 2/3 скл. теплого молока, 20 г дріжджів, 1/3 скл. цукру, 3-4 скл. борошна, 1 ч.л. солі, цедра лимона, 100 г масла, 2 яйця, 1 ч.л. ванільної есенції. Начинка макова: 30 г масла, 100 г тертого маку, 2 ст.л. меду, 1/2 скл. подрібнених горіхів.

ТЕЛЕЦЬ Грошей вистачатиме лише на найнеобхідніше, тому втамуй­ те свій апетит і обмежте пот­ реби. Не плануйте великих по­ купок, особливо у вихідні.

БЛИЗНЮКИ Фiнансовi справи обiцяють мати змiнний успiх. Обов’яз­ ко­во скористайтеся можливістю вигідно провести фінансові операції.

РАК Тиждень може закрутити вас у вихорi подiй i незапланованих витрат. Це позначиться на фінансовому становищі вашої родини. Трохи економте.

Спосіб приготування. Пок­лас­ ти дріжджі в миску, додати чайну ложку цукру, влити молоко, перемішати. Накрити рушничком і залишити на 15 хвилин. Просіяти борошно, відкласти 1/2 скл. Решту з’єднати з сіллю, до­ дати цедру лимона, масло. Збити яй­ця з цукром. З опари та решти інгредієнтів замісити тісто. Поста­ ви­ти його в тепле місце, щоб підійшло. Перекласти тісто на робочу поверхню, ще раз замісити, поста­ ви­ти в миску, змащену маслом, нак­ рити харчовою плівкою і відправити до холодильника на три години. Начинка макова. Розтопити мас­ ло в каструльці, всипати тертий мак, перемішати. Додати мед і подрібнені горіхи. Тісто розкачати в пласт прямо­ кутної форми розміром 30х50 см. Змастити його начинкою, не доходячи до країв. Акуратно згорнути, утворюючи ру­лет. Нарізати гост­ рим ножем на скибочки товщиною 3 см. Перекласти на деко. Випікати при температурі 1800.

ЛЕВ Фiнансове становище буде стабiльним i ви зможе потіши­ ти себе та рідних приємними покупками. Але щед­рiсть повинна мати межi. ДІВА Проаналізуйте всі доходи та витрати. Сплануйте бюджет і не дозволяйте вит­рачати зай­ вого. У суботу мож­ливі нові грошові надходження.

ТЕРЕЗИ Щоб вдало провести фiнан­ со­вi операцiї, вам необхiдно звертати увагу на дрiбницi. Можлива премiя, її краще витратити на себе.

СКОРПІОН Тиждень буде сприятливим у фiнансовому планi: ви знай­ дете надiйного зараз спонсора, або отримаєте грошовi надходження.

СТРІЛЕЦЬ Постарайтеся ретельно планувати свої витрати. Дiловi переговори в середу можуть вiдкрити можливiсть для додаткового заробiтку.

КОЗЕРІГ Ризикованi рішення краще вiдкласти. Фiнансовi надход­ ження вiрогiднi у вiвторок. Кiнець тижня обiцяє вирi­ шен­ня фiнансових проблем. ВОДОЛІЙ У сферi фiнансової дiяльностi жодних особливих проблем не буде. Ви можете розрахову­ вати на фiнансову пiдт­рим­ку ззовнi. РИБИ У вiвторок або в середу вам може поступити дiлова про­ позицiя, про яку ви навiть не мрiяли. Скористайтеся нею на всі сто.

• СМАЧНОГО!

БУЛОЧКИ З МЕДОМ І МАКОМ

на 10-16 березня 2014 року 21.03 20.04

15

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

– Грошi маєш? – Нi. – А якщо знайду? – Буду вдячний!

*****

Купила доньці набір косметики «Маленька фея», чоловік засміявся і каже: «А собі яку береш? Стара відьма?»

*****

До мене теща приїхала і живе уже два тижні. Але найстрашніше, що їй неможливо пояснити, що з її донькою ми вже півроку як розлучилися.

*****

– У тебе чоловік жайворонок чи сова? – Ведмідь! Рано лягає, пізно встає і толку від нього ніякого.

*****

П’ять принципів спокійного життя: 1. Не думай. 2. Якщо думаєш – не говори. 3. Якщо думаєш і говориш – не пиши. 4. Якщо думаєш, говориш і пишеш – не підписуйся. 5. Якщо думаєш, говориш, пишеш і підписався – не дивуйся.

*****

Гроші псують чоловіка! То­ му поруч завжди має бути жін­ ка для зняття порчі.

*****

– Ви знаєте, я – Діва. – Що, чесно? – Ні, по гороскопу. А мій чоловік – козел. – Що, по гороскопу? – Ні, чесно.

*****

Моє життя, як «Санта Барбара». Ось-ось має бути Happy End, як раптом з’являється ще якийсь новий Хуаніто.

*****

Відпускайте ідіотів і клоунів зі свого життя. Цирк повинен гастролювати.

*****

Отримав зарплату... Банкомат видав якісь дивні звуки... Думаю – сміявся.

*****

З біографії: «Коли він народився, його батько за тиждень перебив всіх лелек в окрузі».

*****

У суді: – Чому ви розлучаєтесь? – Бо ми одружилися…


• АФОРИЗМИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 7 березня 2014 року

• ФОТОМИТЬ

• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

Неробство завжди породжує в душі непостійність. М.А. Лукан

•Місяць ріжками вниз – на теп­ ло й добрий врожай. • Якщо в березні лежить сніжок за видолинками – врожай на городину і ярину. • Марець спочатку хмарний, в середині болотний, сніп буде дуже намолотний. • Голуби розворкотілися – на тепло.

У того, хто нічого не робить, завжди багато помічників. Л.Н. Толстой Це жахливо важка робота – нічого не робити. О. Уайльд Краще нічим не займатися, ніж займатися будь-чим. Тацит

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 10 березня ніч / день

Якщо хочеш, щоб у тебе було мало часу, то нічого не роби. А.П. Чехов

0 / +3

вітер

ВІВТОРОК, 11 березня

Візьміть кожен день окремо, з’єд­найте їх разом і ви здивуєтеся наскільки ж вони порожні! Тацит

ніч / день

0 / +3

вітер

Найвідоміші шахраї світу: злочин і кара

П

родовжуючи перелік найвідоміших шахраїв світу, не можна не згадати швейцарця Крістофера Роканкура та «Великого самозванця» Фердинанда Демара. Цих пройдисвітів об’єднувало вміння видавати себе за інших людей.

КРІСТОФЕР РОКАНКУР Народився у Швейцарії 1967 року і прославився як фальшивий Рок­ феллер. 1991 року поліція арештува­ ла його за підозрою в пограбуванні ювелірного магазину в Женеві у 1987 році. Проте провину Крістофера довести не вдалося, його лише вислали з країни. Аферист подався до США, там орендував розкішний особняк у Бе­ верлі-Хіллс і видавав себе за племінника американського магната. Ро­ман з колишньою моделлю Play­ boy Марією Пея Реєс закінчився для Крістофера одруженням. До сло­ва, лише дружина була в курсі його справж­ніх паспортних даних. Незабаром у Крістофера визріла думка, що набагато корисніше йому бути родичем Рокфеллера, найбагатшого на той час американського підприємця. У новому образі аферист розвиває бурхливу діяльність – пересувається виключно на вертольо­ ті, в крайньому випадку – на лімузині, представляється фінансистом, веде розкішне життя. Його друзями стають Міккі Рурк і Жан Клод Ван Дамм, якому Роканкур навіть пообіцяв 40

мільйонів доларів на зйомки нового фільму. Однак кінозірки були лише прикриттям для діяльності шахрая. Користуючись своїм видуманим становищем, бере гроші у бізнесменів під інвестування. Діяльність Роканкура розкинулася на декілька континентів. Про нього знали і в Гонконгу, і в Заїрі. Тільки в одному з районів Лос-Анд­

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

желеса бомонд виділив шахраєві майже мільйон, справжні ж масштаби його афер так і залишилися невідомими. У серпні 2000 року шахрая арештували.

ФЕРДИНАНД ДЕМАРА

Прославився як «Великий самозванець», оскільки за своє життя зіграв величезну кількість образів людей різних професій, починаючи від ченця і хірурга, закінчуючи на-

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пд, 3 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

чальником в’язниці. Вперше життя під новою личиною почалось для Де­ мара 1941 року, коли він під ім’ям свого приятеля поступив на службу в армію США. Однак, не зумівши от­ римати бажану посаду, інсценував самогубство і почав грати нову роль, тепер вже психолога. Згодом схожий трюк він повторював знову і знову. Не закінчивши навіть середньої школи, Фердинанд часто підробляв документи про свою освіту, щоб успішно зіграти чергову роль. У список шахрайської кар’єри Демара входять такі різноманітні професії, як доктор психології, редактор, чернець, спеціаліст з онкології, інженер-будівельник, заступник ше­ рифа, викладач, хірург, начальник в’язниці, адвокат і навіть експерт служби захисту прав дітей. Найцікавіше, що всі ці витівки не переслідували матеріальної вигоди. Демара цікавив сам факт нового соціального статусу. Найвідомі­ шим шахрайством Фердинанда стала його служба в якості хірурга Джо­ зефа Кайра. Він зміг провести декілька вдалих операцій і навіть зупинити епідемію. Хвалебна пуб­лі­ кація про здібного лікаря і викрила його – знайшовся справжній медик з таким ім’ям. Однак військові не стали подавати до суду на Демара. Помер Демар в 1982 році від зупинки серця. Останні роки життя був священиком баптистської церк­ви.

Пд/Сх, 3 м/с

СЕРЕДА, 12 березня ніч / день

+1 / +4

вітер

Пд/Сх, 3 м/с

ЧЕТВЕР, 13 березня ніч / день

+1 / +5

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 14 березня ніч / день

0 / +5

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

СУБОТА, 15 березня ніч / день

+2 / +7

вітер

Зх, 8 м/с

НЕДІЛЯ, 16 березня ніч / день

+3 / +10

вітер

Пн/Сх, 5 м/с

За даними мережі Інтернет

• ПРИВІТАЙТЕ!

10 березня – Тараса. 11 березня – Порфирія. 12 березня – Прокопа. 13 березня – Василя, Марини. 14 березня – Антоніни, Нестора. 15 березня – Арсенія, Сави. 16 березня – Василини. 17 березня – В’ячеслава, Павла. 18 березня – Костянтина, Марка. 19 березня – Аркадія.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №4  

Досьє 102 №4  

Profile for dosie102
Advertisement