Page 1

FACEBOOK ВИДАВ ЗЛОДІЯ

стор.

6

На підтримку української армії перерахували 134 мільйони гривень грошової допомоги

БОРОТЬБА З НЕЗАКОННИМИ ПОСІВАМИ ТРИВАЄ

Н

і чималі суми штрафів, ні кримінальна відповідальність не стримують краян від культивування наркомісних рослин. стор.

ДРУЖИНА ВКОРОТИЛА ВІКУ ЧОЛОВІКОВІ

«Й 3

Н

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

стор.

№11 / 11 липня 2014 року

дучи в міліцію, я знала, що там мені допоможуть, – каже потерпіла, – бо не перевелись ще в нас справжні офіцери, які в повній мірі віддають себе служінню людям. Завдяки їм злодійка не уникне покарання, а повернуті кошти підуть на будівництво стор. 3 храму».

ічого окрім біди від пиятики, та ще й сімейної, чекати не варто. Бо ж не раз правоохоронцям доводилося дошукуватися правди у справах, коли, будучи на підпитку, хтось із рідних хапався за ніж, чи інші небезпечні предмети, та калічив, а то й вбивав не чужу стор. людину.

Сканворд Анекдоти Гороскоп

10

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

Втретє в обласному управлінні МВС проводжали правоохоронців на Схід

4

15

41782

2,50 ГРН.

Затримали злодійку, яка поцупила «церковні» гроші

В

ідбулася чергова ротація тернопільських міліціонерів у зону проведення антитерористичної операції. Там вони замінять свої колег, які понад місяць служать на блокпостах, забезпечують охорону громадського порядку стор. 9 та допомагають місцевим жителям.

Допоможемо Кароліні стати на ноги

Т

ермінової допомоги небайдужих потребує донька співробітника міліції – трирічна Кароліна. При пологах дитина отримала травму головного мозку. Лікарі діагностували у неї мікроцефалію, затримку моторного і психомовного розстор. 2 витку.

Викрито схему розкрадання державних коштів

С

півробітники відділу боротьби з корупцією УБОЗ УМВС України в Тернопільській області викрили посадових осіб одного із районних лісових господарств, які займалися розкраданням державних коштів. Чиновники пристор. 7 власнили понад чотири мільйони гривень.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 11 липня 2014 року

У МВС створено спеціальний підрозділ управління батальйонів міліції особливого призначення

Я

к повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у правоохоронному відомстві створено Департамент з управління та за­ безпечення підрозділів міліції особливого призначення. – Тридцять новостворених спец­ батальйонів МВС отримають крім територіальної прив’язки – єдиний центр управління професійної підготовки та забезпечення на центральному рівні, – зазначив очільник правоохоронного відомства Арсен Аваков. Керівник МВС провів наради з командирами батальйонів, під час яких було прийнято ряд управлінсь­ ких рішень. Новостворений департамент очо­ лив Віктор Чалаван, радник мініст­

ра внутрішніх справ, який раніше займався формуванням цих спец­ підрозділів. Куратором підрозділу призначений радник міністра Антон Геращенко.

Бійці АТО отримають статус учасників бойових дій

В

ерховна Рада України надала статус учасників бойових дій усім військовослужбовцям та членам інших силових структур, які беруть участь в АТО.

Статус учасників бойових дій отримають: військовослужбовці (ре­ зервісти і військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, особи рядового і начальницького складу Міністерства внут­ рішніх справ, які не тільки захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність Ук­раїни, бра­ ли участь у забезпеченні проведення антитерористичної опе­рації, а й організовували спецзаходи в зоні АТО.

У Тернополі відкрили кімнату допомоги вимушеним переселенцям

Д

ержавна міграційна служ­ ба України та Дер­жавне підприємство «До­кумент» започаткували пі­лотний проект, спрямований на вирі­ шення паспортних пи­тань гро­ мадян, які були вимушені по­ кинути свої домівки у АР Крим, місті Севастополь, Донецькій і Луганській об­ластях.

раїни по досягненню 16-річного ві­ ку, відновити втрачений документ, вклеїти фотографію до паспорта по досягненню 25- та 45-ти річного віку та у випадку зміни прізвища – от­римати новий паспорт. Перелік осіб, які звільняються від сплати державного мита за такі дії, розміщено у кімнатах (місцях) до­ помоги вимушеним переселен­цям. На сьогодні кімнати допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Лу­ ганської областей функціонують у таких містах: Київ – бул. Тараса Шев­ ченка, 27; Рівне – вул. 16-го Липня, 6а, тел. (0362) 26-77-84; Житомир – вул. І. Огієнка, 1/34, тел. (0412) 4825-65; Терно­піль – вул. Руська, 17, тел. (0352) 52-33-15. Також планується відкриття

кімнат (місць) допомоги виму­ше­ ним переселенцям у містах Вінниця, Луцьк, Львів, Одеса, Суми, Херсон, Хмельницький та Черкаси. Детальнішу інформацію можна отримати за телефонами гарячої лі­ нії ДМС: (044) 278-50-30, 278-34-02.

При пологах дитина отримала травму головного мозку. Лікарі діагностували у неї мікроцефалію, затримку моторного і психомовного розвитку. Зараз Кароліні 3 роки, вона не може самостійно ходити, не сидить, не розмовляє, не грається іграшками. Єдина надiя на лікування за кордоном. За зцілення дівчинки береться одна із закордонних клінік. Вартість лікування – 400 тисяч гривень. Самостійно зібрати такі кошти родина не може, адже усі їхні заощад­

ження йдуть на постійне лікування доньки. Тому батьки просять допомоги у небайдужих. Гроші на лікування Кароліни потрібно зібрати до 1 серпня.

Банківські реквізити для тих, хто прагне допомогти: Приват Банк картковий номер 5168742064948478, номер рахунку: 29244825509100, МФО 305299, ЄДРПОУ 14360570.

ми Громадської ради перевірили чи не нав’язують працівники ЦНАП гро­ мадянам прихованих чи непередбачених законом платежів. Примітно, що таких фактів виявлено не було. Проте недоліки у діяльності ЦНАП є. Майже у всіх центрах відсутні інформаційні термінали, хоча є стенди із взірцями запов­нення заяв та інших документів і частковим переліком адміністра­тив­них послуг та розміром плати за їхнє надання. У кожному ЦНАП є розклад роботи та графік прийому громадян керівництвом підрозділу. Перевіряючі відзначилили, що процес складання іспитів на отримання посвідчення водія відбувається прозоро, у прямому та переносному сен­сі. Екзаменаційні класи відмежовані від інших приміщень скляною пе­регородкою, а також обладнані ка­мерами складання, тому будь-хто може спостерігати за процесом складання іспиту.

Під час комісійної перевірки обліку, зберігання і фактичної наявності номерних знаків, порушень також не виявлено. До слова, з початку року за «престижні» номерні знаки отримано понад чотириста тисяч гривень. Хоча суттєвих порушень у діяль­ ності ЦНАП немає, проте у їхній роботі є низка дрібних недоліків. Так, майже усі центри потребують додаткового облаштування приміщень, зокрема, не всі вони обладнані внутрішніми туалетами, кулерами з питною водою. Ці недоліки потребують усунення, адже створюють певні незручності для відвідувачів. Аби якомога об’єктивніше оцінити якість обслуговування у цент­ рах, було опитано громадян, які скористалися їхніми послугами. За словами відвідувачів, суттєвих незручностей під час реєстрації транспортних засобів, зняття їх з обліку,

а також складання іспитів для отримання посвідчення водія, вони не відчули. Громадяни також заз­ начили, що не помітили у роботі ЦНАП корупційних схем, на які вказували громадські організації у своїх скаргах. Загалом, під час перевірки, не виявлено порушень законності та службової дисципліни в діях посадових осіб центрів з надання пос­ луг, пов’язаних з використанням ав­ тотранспортних засобів УДАІ. А ті недоліки, на які було вказано, цент­ ри зобов’язані усунути до кінця липня. До слова, скористатись послугами центрів з надання послуг, по­в’я­ заних з використанням автотранспортних засобів, можна у Тернополі – вул. Бережанська, 65; у Кременці – вул. Шевченка, 67; у Підгайцях – вул. Замкова, 18; у Теребов­ лі – вул. Січових Стрільців, 64-А; у Чорткові – вул. Копичинецька, 128.

Задля забезпечення дотриман­ ня прав людини у центрах обслуго­ вування громадян «Паспортний сер­ віс» відкрито спеціалізовані кімна­ ти допомоги вимушеним пересе­лен­ цям. Там громадяни зможуть не ли­ ше отримати всебічну правову до­ помогу з міграційних питань, а й оформити паспорт громадянина Ук­

Допоможемо Кароліні стати на ноги

Т

ермінової допомоги небайдужих потребує донька співробітника міліції – трирічна Кароліна.

ЦНАП УДАІ: послуги за європейськими стандартами

Н

ещодавно співробітники обласної міліції спільно з пред­ ставниками Громадської ради, яка діє при УМВС, провели комплексну перевірку центрів з надання адмінпослуг (далі – ЦНАП), пов’яза­них з використанням автотранспортних засобів, які підпорядковуються УДАІ УМВС України в Тернопільській об­лас­ ті. Приводом для цього стали скарги на діяльність підрозділів, раніше відомих як МРЕВ, від громадських організацій, зок­рема, «Автомайдан Тернопіль», в особі її керівника Юрія Остап’юка. Під час комплексної перевірки усіх п’яти ЦНАП, що функціонують на території Тернопільщини, оцінено службову діяльність працівників, проведено ревізію видачі «престижних» номерних знаків, перевірено порядок складання іспитів на право керування транспортним засобом, процедуру надання адміністративних послуг. Також, з метою вивчення громадської думки щодо роботи ЦНАП, опитано відвідувачів даних установ. Сьогодні обслуговування грома­ дян в центрах практично не відрізняється від європейських аналогів.

Аби досягнути такого результату, було докорінно змінено підхід до на­ дання адміністративних послуг населенню. Перед центрами поставлено завдання працювати за принципом: швидко, доступно, якісно. Якщо раніше для реєстрації транспортного засобу потрібно було вит­ ратити півдня, то тепер це можна зробити за годину. Такий результат став можливим завдяки сучасному обладнанню усіх центрів новітньою базою для надання адмінпослуг гро­ мадянам. Найперше, співробітники облас­ ної міліції спільно з представника-


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 11 липня 2014 року Досьє 102

Затримали злодійку, яка поцупила «церковні» гроші П

ожертви на будівництво храму стали наживою раніше судимої за майновий злочин 23-річної уродженки Підволочиського району. Більшу частину коштів, що їх тривалий час збирали прихожани однієї з парафій обласного центру, спритна злодійка витратила за день.

Про зникнення десяти тисяч гри­вень міліціонерів повідомила 75-річна жителька Тернополя. За те, що сталося, пенсіонерка картала себе, бо, завжди була обережною, а цього разу втратила пильність. За словами потерпілої, того дня вона зняла кошти з банкомату, аби наступного ранку передати їх працівникові, що мав брати участь у зведенні церкви. Прийшовши додому, сумочку із десятьма тисячами гривень залишила на столі, а сама на декілька хвилин вийшла з кімнати. Коли ж повернулася, грошей не було. – Нам вдалося з’ясувати що, в цей час у приватному помешканні пенсіонерки перебувала ще одна лю­ дина – дівчина, яка винаймала у старенької кімнату, – повідомив начальник управління карного розшуку УМВС України в Тернопільсь­ кій області Степан Яцух. – Відтак у

крадіжці обґрунтовано запідозрили саме її. Однак, зі встановленням особи ймовірної злодійки виникли деякі труднощі. Хоча молодиця уже декілька тижнів проживала в помешканні потерпілої, господиня не знала ні її прізвища, ні звідки та родом, а змогла лише описати квартирантку. Та попри брак інформації правоохоронці оперативно встановили місце перебування крадійки та зат­ римали її. Своєї провини дівчина не заперечувала і щиро каялася у скоєному. Та ціна її слів невелика. Бо уже не вперше дівчину ловлять на крадіжці, й щоразу вона обіцяла більше не чинити подібного. Невдовзі вона знову потрапить на лаву підсудних. Злочин, який вона скоїла, правоохоронці кваліфікують частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка. Який термін їй відміряє Феміда – покаже час. Значну частину грошей, за які мали бути витрачені на зведений храм, крадійка встигла витратити на власні потреби: зняла квартиру, накупила нового вбрання, три тисячі позичила подрузі. Відтак з десяти тисяч гривень у неї залишилося лише три. Міліціонери розшукали товаришку злодійки і та віддала позичені гроші. Тож після завершення досудового розслідування шість тисяч

гривень правоохоронці повернуть прихожанам. – Йдучи в міліцію, я знала, що там

допоможуть, – каже тернополянка, – бо не перевелись ще в нас справжні офіцери, які в повній мірі віддають себе служінню людям. Щиро дякую начальнику обласної міліції Василю Облещуку та усім правоохоронцям, завдяки яким злодійка не уникне покарання, а повернуті кош­ ти підуть на будівництво храму.

3

ПОКИ ЖІНКИ СВЯТКУВАЛИ ІВАНА КУПАЛА ЇХ ОБІКРАЛИ

К

оли люди відпочивають, злодії працюють. Одного такого спритника взяли «на гарячому» співробітники патрульно-постової служби Тернопільського міськвідділу міліції. 30-річний тернополянин поцупив дві жіночі сумочки. Подія мала місце у неділю, 6 липня, під час святкування Івана Купала на дальньому пляжі. Проблеми із Законом у чоловіка не вперше. У квітні цього року моло­ дик звільнився із в’язниці, де провів понад чотири роки за грабунок. Празникувати тернополянин по­ чав спозаранку, тож коли дістався дальнього пляжу, де саме відбувалося святкування Івана Купала, був вже добряче напідпитку. Порожні кишені та хміль в голові спонукали згадати кримінальне ремесло. На піску запримітив дві жіночих сумочки, які були без нагляду. Відтак скориставшись зручним моментом, непомітно потягнув чужі речі. Далеко втекти з чужими речами злодію не вдалося, бо на його шляху стали співробітники патрульно-пос­ тової служби Тернопільського міськ­ відділу міліції. Крадені речі міліціонери вилучили й, по закінченню слідчих дій, повернуть їх власницям. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка, вчинена повторно. Правоохоронці перевіряють його на причетність до скоєння інших протиправних діянь. Вирішуєть­ ся питання про обрання підозрюваному міри запобіжного заходу.

Боротьба з незаконними посівами маку й коноплі триватиме, допоки суспільство хворітиме на наркоманію

Н

і чималі суми штрафів, ні кримінальна відповідальність не стримують наших краян від культивування наркомісних рослин. Більшість з тих, на чиїх присадибних ділянках міліціонери виявляють незаконні посіви, виправдовуються, мовляв, вирощують мак лише для власних потреб. Здебільшого так і є, але не задумуються громадини про те, що з їхніх насаджень можуть скористатися наркозалежні. Як повідомив начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Володимир Строїч, за час проведення профілактичної операції «Мак-2014», яка триває уже трохи більше місяця, на території області задокументовано вісімдесят фактів незаконного посіву нарковмісних рослин. Найбільше незаконних посівів виявлено в Чортківсь­ко­ му, Збаразькому і Теребовлянському районах. За період проведення операції знищено понад 24 тисячі рослин маку та три сотні конопель. Найчастіше посіви снодійного

ма­ку та коноплі на господарствах громадян виявляють співробітники служби дільничних інспекторів під час подворового обходу в рамках профілактичної операції. Допоки найбільший незаконний посів було виявлено на Шумщині. При перерахунку було встановлено, що жителі одного із сіл району вип­ лекали в себе на городі більше семи тисяч рослин снодійного маку. Аби яскраві квіти не кидалися у вічі, гос­ подарі обсадили грядку кукуруд­зою. Не зважаючи на такі заходи безпеки, відповідальності їм не уникну-

ти. Даний факт внесено в Єдиний реєстр досудового розслідування за правовою кваліфікацією статті 310 КК України. Примітно, що члени цієї родини раніше уже притягувалися до адмінвідповідальності за вирощування маку. Більше п’яти тисяч рослин маку виростали на городі поміж грядками подружжя зі Збаражчини. Гос­ подарі, добре відаючи про відповідальність за подібне, намагалися приховати посів. Чоловік, щоранку, допоки односельчани ще спали, він їздив на присадибну ділянку, аби зір­ вати квіти маку. Таким чином він хотів перестраховувався, щоб квіту­ чі рослини ніхто не помітив з дороги. В Заліщицькому районі на господарстві пенсіонерки міліціонери виявили грядку із майже півтора тисячами рослин маку. Як зізналася старенька, на думці не мала нічого

лихого, а макове насіння планувала використати у власних потребах. Про те, що з її посівів могли скористатися наркозалежні, жінка, схоже, не переймалася. Хоча, як відомо, незнання Закону не звільняє від відповідальності, не зайвим буде нагадати, що за вирощування снодійного маку сотні рослин снодійного маку чи десяти конопель доведеться сплатити від штраф від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У випадку, коли виявлено від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин – господаря буде покарано штрафом від ста до п’я­ти­ сот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або заарештовано на термін до шести місяців, або покарано обмеженням волі на строк до трьох років. За незаконний посів

або незаконне вирощування снодійного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.


4

ЛІКАР ПОСТАЧАЛА НАРКОЗАЛЕЖНИХ ФАЛЬШИВИМИ РЕЦЕПТАМИ

П

рацівники відділу по боротьби з незаконним обігом наркотиків уп­ равління МВС України в Тер­ нопільській області спільно з іншими оператив­ними служ­ бами викрили злочин­ну групу, яка протя­гом три­ва­ ло­го часу займа­лася роз­ пов­сюдженням та збутом силь­нодіючих лікарсь­ких засо­бів. Весь «бізнес» тримався на несумлінному медикові, котра незаконно виписувала рецепти на «Димедрол» і «Соннат». Як розповів начальник ВБНОН обласної міліції Володимир Строїч, до складу групи входили четверо осіб: лікар однієї з медичних ус­ танов Тернополя і троє раніше судимих наркозалежних. Праців­ ниця лікувального закладу, користуючись своїм службовим ста­ новищем, незаконно, без відповід­ них медичних показів, виписувала рецепти на препарати, які у своєму складі мають сильнодіючу нар­ котичну речовину. У приписи ескулап вписувала прізвища своїх пацієнтів, видуманих, а то й померлих осіб. Заповнені бланки продавала спільникам. Ціна за один рецепт коливалася від п’ят­ десяти до ста гривень. Користуючись сфальшовани­ ми медичними документами, троє інших учас­ників групи купували в аптеках «Димедрол» і «Соннат» практич­но за безцінь. А своїм пос­ тійним клієнтам, яких, до слова, було близько сотні, таблетки про­ дава­ли вдесятеро дорожче. В се­ ред­ньо­му, од­ну пігулку збували нар­ко­за­леж­ним за 30-70 гривень, в той час, коли упаковка таблеток в аптеці коштує не більше 10. – Під час санкціонованих обшуків у підозрюваних було вилучено понад п’ять тисяч частково заповнених бланків рецептів та десять тисяч гривень готівкою, – розповідає начальник ВБНОН Володимир Строїч. – Окрім цього, значну кількість фальшивих рецептів, виписаних лікарем, яка фігурує у справі, вилучено з аптечної мережі обласного центру. Незаконну діяльність злочин­ ної групи припинили правоохоронці. Слідчим управлінням обласної міліції проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 321 Кримінального кодексу України (не­за­ конне придбання, зберігання з ме­ тою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів). Усім фігурантам кримінального провадження судом обрано запобіжні заходи. Одна особа знаходиться під вартою, троє інших – під домашнім арештом.

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 11 липня 2014 року

Боєприпаси та спецзасоби, які були викрадені з тернопільської обласної ДАІ, вилучили у таксиста ОЛЕНА БОНДАР

А

би встановити місце знаходження викрадених зі складів обласної ДАІ під час масових заворушень в ніч з 18 на 19 лютого боєприпасів та спецзасобів, працівники міліції проводили комплексні оперативно-розшукові заходи. Клопітка й наполеглива робота принесла позитивний результат. У ніч з 30 червня на 1 липня під час нагляду за дорожнім рухом на території Тернопільського району співробітники управління ДАІ за порушення правил дорожнього руху зупинили автомобіль-таксі «Део Ланос». У салоні легковика інспектори виявили спецзасоби. На місце події негайно було викликано слідчо-оперативну групу. Під час огляду автівки виявилося, що 24-річний водій, житель обласного центру, перевозив чималий арсенал боєприпасів, зокрема, майже десять тисяч набоїв калібру 5,45 мм та 45 магазинів до автомата Калашникова. Також у багажному відділенні лежали 10 підсумків для зберігання магазинів до АК, дере­ в’яна бита, газовий балон «Кобра» та 4 пенали. Та, як виявилося, це ще було не все. Під час проведення обшуку в гаражному приміщенні водія міліціонери вилучили понад двадцять протигазів та чотири пристрої

Дружина вкоротила віку чоловікові

Н

ічого окрім біди від пиятики, та ще й сімейної, чекати не варто. Бо ж не раз правоохоронцям доводилося дошукуватися правди у справах, коли, будучи на підпитку, хтось із рідних хапався за ніж, чи інші небезпечні предмети, та калічив, а то й вбивав не чужу людину. Чергова трагедія нещодавно сталася на Кременеччині.

Про пацієнта із двома проникаю­ чими колото-різаними пораненнями грудної клітки міліціонерів повідомили лікарі районної центра­ль­ ної клінічної лікарні. Аби з’ясувати причини цих, вочевидь не побутових травм, до медичного закладу негайно виїхали оперативники. Опитати потерпілого міліціонери так і не змогли. Через декілька годин після госпіталізації 30-річний чоловік помер. Однак вдалося з’ясувати, що медиків на місце події викликала власниця обійстя. Далі стали відомі й інші обставини, що призвели до загибелі. Як повідомив перший заступник начальника Кременецького рай­від­ ділу міліції Анатолій Галевич, смертельні травми у розпалі сімейного скандалу, які, до слова, не були рідкістю в цій сім’ї, чоловікові нанесла дру­жина. В якийсь момент, коли їй здалося, що словесних аргументів не достатньо, жінка схопилася за

ніж і двічі встромила його благовірному у груди. Що в хаті діється щось не ладне, почула родичка, в якої подружжя мешкало. Жінка кинулася до кухні, звідки лунали крики, однак завадити біді не встигла. До слова, саме вона викликала карету швидкої допомоги.

Причини сварки між вбивцею та жертвою слідству достеменно не відомі. Однак красномовним є той факт, що обоє того вечора були напідпитку. А результат сімейного скандалу – три скалічені життя: чоловіка, який передчасно покину цей світ, жінки, якій доведеться відбувати покарання за вбивство, та їх семирічного сина, який залишився сиротою. За фактом вбивства розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України. Підозрювана зат­ римана у порядку статті 208 КПК.

для примусового зупинення транспортних засобів. Звідки у таксиста боєприпаси та спецзасоби взялися перевіряти правоохоронці. Звірившись із базою даних боєприпасів та спецзасобів, що були викрадені з УДАІ в ніч з 18 на 19 лютого, правоохоронці з’я­ сували, що дані речі перебували на балансі обласної автоінспекції. Вилучене направлено в Науково-дослідний експертно-криміна­ ліс­тич­ний центр при УМВС на дос­ лідження. Дані про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковані за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України – носіння, зберіган­ ня, придбання вогнепальної зброї, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. 24-річний тернополянин, в порядку статті 208 КПК, затриманий.

ОПЕРАТИВНО РОЗШУКАТИ ЗЛОДІЯ ДОПОМОГЛА КАМЕРА СПОСТЕРЕЖЕННЯ

25

-річний житель обласного центру поцупив із чужої автівки дві тисячі гривень. Думав, минеться, але не врахував одного, що під час скоєння злочину потратив у відео­б’єк­ тив камери спостереження. Із заявою про крадіжку до співробітників міськвідділу звернувся приватний підприємець. Чоловік роз­ повів, що невідомий викрав з його автомобіля, який був припаркований поблизу його роботи, гроші в сумі дві тисячі гривень. Встановити особу злодія правоохоронцям допомогла камера відеоспостереження. Причетним до про­ типравного виявився неодноразово судимий житель обласного центру. Як з’ясувалося, підозрюваний не вперше потрапляє у поле зору правоохоронців – з кримінальним світом познайомився вже давно. Наразі слідчі з’ясовують обставини крадіжки. Відкрито криміналь­ не провадження за статтею 185 ККУ.


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 11 липня 2014 року Досьє 102

Незаконному видобуванню корисних копалин протистоять міліціонери

С

півробітники управління державної служби боротьби з еко­ номічною злочинністю обласної міліції виявляють та доку­ ментують злочини у сфері надрокористування. Так, з початку року відкрито майже двадцять кримінальних провад­ жень за фактами незаконного видобутку корисних копалин. Як розповів виконуючий обо­ в’яз­ки керівника відділу боротьби зі злочинами в базових галузях та сферах економіки УДСБЕЗ Ігор Корчинський, співробітники підрозділу регулярно проводять заходи, спря­ мовані на попередження та виявлен­ ня кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним видобуванням корисних копалин. Цьогоріч працівники міліції задокументували 19 фактів незаконного надрокористування. За усіма відкрито кримінальні провадження: тринадцять із них – за ст. 240 КК України (порушення правил охорони або використання надр), п’ять – за ст. 239-1 (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель), ще одне – за фактом вимагання та одер­жання неправомірної вигоди. Працівники УДСБЕЗ викрили ві­ сім фактів незаконного видобування каменю, сім фактів використання

артезіанських свердловин при відсутності відповідного спецдозволу на водокористування та три факти незаконного видобування піску. Так, правоохоронці задокументу­ вали факт незаконного видобування каменю-пісковику в родовищі на території Підгайчицької сільської ради Теребовлянського району. Порушення правил охорони надр виявлено у Шумському районі. Служ­ бові особи комбінату комунальних підприємств Великодедеркальської сільської ради без одержання спеціального дозволу на водокористуван­ ня, здійснювали видобування корисних копалин загальнодержавно­ го значення, а саме води, в результаті чого державним інтересам зав­ дано збитків на загальну суму понад 173 тис. грн. У тому ж таки Шумсь­ кому районі оперативники БЕЗ спіль­ но з керівництвом району виявили діяльність підпільного кар’єру з видобутку будматеріалу. На території

Вісім тисяч гривень з каси магазину викрав львів’янин

С

півробітники Тернопільського міськвідділу міліції обґрунтовано підозрюють 34-річного жителя Львова у тому, що він обікрав магазин у Тернополі. Чоловік поцупив з каси торгового закладу вісім тисяч гривень.

Із заявою про крадіжку до співробітників міськвідділу міліції звер­ нувся власник крамниці. Чоловік розповів, що близько обіду невідомий викрав з каси магазину чималу суму готівки. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Невдовзі міліціонери встановили особу крадія. Ним виявився не­од­ норазово судимий 34-річний льві­ в’янин. З’ясувалося, що досвідчений зло­ дій зайшов до магазину і деякий час стежив за продавцем. Коли ж останній відволікся, за лічені хвилини забрав гроші з каси. Відносно підозрюваного розпочато кримінальне провадження за статтею 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

Андрушівської сільської ради ділки, не маючи на такий вид діяльності жодних дозвільних документів, роз­ горнули видобування каменю-пісковику, який є корисною копалиною загальнодержавного значення. Техніку, якою вони користувалися, вилучено. Факти розкрадання надр задокументували у Заліщицькому райо-

ні. На території Дорогичівської та Нирківської сільських рад було при­ пинено діяльність двох незаконних кар’єрів з видобутку червоного каменю. Заходи з протидії кримінальним правопорушенням у сфері надрокористування тривають та перебувають на постійному контролі керівництва УДСБЕЗ УМВС.

Обікрала по-сусідськи

В

иявивши пропажу пенсійної картки, літня шумчанка поспішила зателефонувати на «гарячу лінію» банку і заблокувати елект­ рон­ний гаманець. Але, як з’ясувалося, такі заходи безпеки вже були марними – з рахунку старенької хтось зняв усі гроші. У розпачі потерпіла звернулася за допомогою до райвідділу міліції. Як розповіла перший заступник начальника Шумського райвідділу міліції Інна Могила, до них надійш­ ла заява про крадіжку банківської картки від 63-річної жительки одного з сіл району. У протиправному жінка запідозрила 27-річну су­сідку. Молодиця не раз допомагала старенькій знімати пенсію з рахунку, тож доб­ре знала пін-код картки.

Міліціонери перевірили версію потерпілої і встановили, що до крадіжки дійсно причетна сусідка. Молода жінка шкодує про скоєне. Та, що б не казала вона зараз, але краденим все-таки скористалася. З чужого рахунку зняла вісімсот гривень, які хутко витратила на власні потреби. Відкрито кримінальне провад­ ження за частиною 1 статті 185 Кри­ мінального кодексу України.

За вбивство матері – сім років неволі

В

ирок суду вислухала 30-річна жителька Кременецького району, яка у вересні минулого року жорстоко позбавила життя найріднішу людину – матір.

Про смерть пенсіонерки до чергової частини Кременецького райвідділу міліції повідомили з районної лікарні. Медики швидкої, які при­

були на виклик, вже нічим не змог­ ли допомогти 69-річній жінці. За справу взялися місцеві міліціонери. Правоохоронці з’ясували, що на­ передодні ввечері донька, прийшов­ ши додому напідпитку, почала свар­ ку з матір’ю, а відтак накинулася на неї з кулаками. Як згодом встановила експертиза, донька била неньку не тільки руками, а й ногами, наслідок – пола-

мані ребра та побита голова. Від от­ риманих тілесних ушкоджень старенька померла. Стосовно підозрюваної було роз­ почато кримінальне провадження за частиною першою статті 115 Кри­ мінального кодексу України. Кременецький районний суд по­ карав вбивцю сімома роками ув’яз­ нення. Апеляційний суд Тернопільсь­ кої області залишив вирок без змін.

5

ПРАВООХОРОНЦІ ВИКРИЛИ ДУЕТ СЕРІЙНИХ КРАДІЇВ ВЕЛОСИПЕДІВ

Д

вох жителів обласного центру міліціонери підозрюють у вчиненні серії крадіжок велосипедів. Злодії зі стажем, які вже по декілька разів побували на лаві підсудних, за півтора місяці викрали одинадцять двоколісних транспортних засобів. З початком теплої пори року багато тернополян поміняли громадський транспорт на велосипе­ ди. Багато хто за звичкою на ніч залишає двоколісники на сходовій клітці у під’їзді. Однак, як свід­ чить статистика звернень громадян до міліції, така безпечність марна. В травні-червні в Тернопільський міськвідділ внутрішніх справ надійшло чимало повідом­ леннь про велокрадіжки. Як розповів заступник началь­ ника Тернопільського міськвідді­ лу міліції Анатолій Стельмащук, правоохоронці, вивчаючи мате­ ріали справ, дійшли висновку, що до злочинів можуть бути причетні одні й ті ж люди. І не помилилися. Правоохоронці розподілили місто на зони та щодня здійснювали нічні відпрацювання території. Вже за декілька днів вжиті заходи принесли позитивний результат – оперативники взяли ве­лозлодіїв, коли ті поверталися з чергової вилазки. Причетними до крадіжок виявилися двоє тернополян 37 та 41 років. Чоловіки уже неодноразово мали проблеми із Законом. Міліціонери з’ясували, що пі­ дозрювані ніде не працюють, а на життя заробляли криміналом. У пошуках велосипедів заглядали у під’їзди багатоповерхівок. Двоколісники крали зі сходових кліток, сушильних приміщень, куди проникали, ламаючи навісні замки. Поки власники спали, зловмисники легко розрізали троси (єдиний засіб захисту, яким господарі оснащували свою власність) кусачками. Як правило, у такий спосіб злодії за одну ніч викрадали два велосипеди. Аби не привертати до себе уваги, чужі транспортні засоби зловмисники продавали в Теребовлі, звідки був родом один із них. За товар брали недорого – від трьох до семи сотень гривень, тож покупців знаходили швидко. Виручені гроші чоловіки витрачали на власні потреби. Та фортуна як посміхнула­ся, так і відвернулася. Відносно підозрюваних відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 (крадіжка). Триває досудове розслідування. Вирішується питання про обрання підозрюваним міри запобіжного заходу.


НІДЕРЛАНДИ

6

УКРАЇНА І СВІТ

Досьє 102 п’ятниця, 11 липня 2014 року

Проституція і наркотики приносять більше доходу ніж продаж сиру

У

ряд Нідерландів опублікував офіційну статистику, згідно з якою квартали «червоних ліхтарів» і «кавошопи», що торгують легкими наркотиками, приносять країні 2,5 мільярда євро на рік. Це трохи більше, ніж доходи від продажу сирів, повідомляє аґентство.

З недавнього часу Європейсь­ кий союз наполягає на тому, що при визначенні розмірів свого ВВП країни-члени повинні враховувати і тіньову економіку. Це потрібно, щоб статистичні дані про розміри економіки країн членів Євросоюзу відповідали один одному: лише в цьому випадку можна буде спра-

ведливо розподіляти європейський бюджет. Досить довго цю вимогу ігнорували, проте навесні минулого року Європейський парламент наполіг на необхідності застосування цих правил. З осені 2014 року нові критерії підрахунку ВВП стають обо­ в’язковими.

П

Спочатку в поліції повірили в історію Вагонера, але після детального вивчення взірців ДНК і проведення балістичних експертиз, по­ ліцейські докорінно змінили свою думку. Правоохоронці заявили, що водій вигадав історію. З’ясувалося, що удари він наніс собі сам, а в Біб­ лію вистрілив, попередньо поклавши її на асфальт.

США

Міф про здатність Біблії зупиняти кулі розвінчено оліція довела, що розповідь водія автобуса про те, що Біблія зупинила дві кулі, випущені йому в область серця, не відповідає дійсності. У лютому цього року водій автобуса Ріккі Вагонер заявив, що троє підлітків напали на нього з метою пограбування. За словами чо­ ловіка, він спробував чинити опір, але один із нападників дістав ніж і завдав йому удари по руці. Потім, згідно з розповіддю потерпілого, злочинці, аби позбутися небажаного свідка, вистрілили йому в серце. Після цього вони, нібито, зникли з місця злочину.

РОСІЯ

СУДАН

У

Оновлений закон забороняє ви­ користання ненормативної лексики у засобах масової інформації, в

КИТАЙ

У

Розслідування життя «голих багатіїв» проводилося у провінції Гуандун на півдні країни. Як правило, чиновники, чиї родини живуть за кордоном, не декларують доходи на батьківщині. Пекін на-

П

ізно ввечері у приміщення Львівської міської ради пройшов 23-річний молодик. Відвідувач поводив себе неадекватно: зняв з себе весь одяг та виліз на дах. Рятувальники, які прибули на місце події, годину спілкувалися з молодим чоловіком, аби зрозуміти мотиви його вчинку. Пізніше, за допомогою рятувальної мотузки, його спустили з даху Ратуші. Чоловіка передали працівникам швидкої медичної допомоги.

Подія спричинила ажіотаж в соц­ мережах. «Біля Ратуші о 23:30 була пожежна, швидка, багато міліції! Що сталось?», цікавились львів’я­ни. Ко­ ли стало відомо, що відбулося насправді, мешканці міста жваво обговорювали «шоу».

нена в іслам, але потім відреклася від нього. Цей злочин за законами шаріату карається смертю. Відректися від християнської віри, в якій її виховала мати, батька Меріем прак-

тично не знала, жінка відмовилася. Крім того, Меріем присудили 100 ударів батогом за перелюб: мусульманкам заборонено виходити заміж за іновірців, а чоловік Ібрагім є християнином. Єдиною поблажкою стало рішення суду відкласти страту, дочекавшись народження дитини Меріем. Незабаром після винесення вироку жінка народила здорову дівчинку. Цей вирок викликав міжнародний скандал. США, Великобританія, ООН і численні правозахисні ор­ ганізації чинили колосальний тиск на уряд Судану. За звільнення Меріем відчайдушно боровся її чоловік Деніел Вані, американський гро­ мадянин суданського походження.

С

уданський апеляційний суд звільнив жінку-християнку, яку раніше ша­ ріатський суд засудив до смерті через повішення за відступництво від ісламу. У травні шаріатський суд Судану визнав 27-річну Меріем Йєйхе Ібрагім винною у відступництві від мусульманської віри. Суд засудив жінку-християнку до повішення. На рішення Феміди не вплинуло навіть те, що жінка вагітна і виховує дитину. У ході розслідування було встановлено, що батько Меріем був мусульманином. На цій підставі суд вирішив, що і підсудна була навер-

театрах, кіно, на концертах і вис­ тавках. Заборона на матірну лайку не торкається лише книг і дисків, які продаються у запечатаному вигляді з попереджуючим написом. Закон передбачає штрафи за пуб­ лічну демонстрацію творів лі­тера­ тури, мистецтва або народної твор-

чості, які містять нецензурну лайку. 30 червня, за день до набуття чинності закону проти нецензурної лайки, в декількох містах Росії пройшла «Всеросійська акція на захист культури». Її учасники востаннє змогли безкарно публічно використовувати нецензурну лексику в творах мистецтва.

магається припинити таку практику, оскільки вона пов’язана з корупцією. Вважається, що «голі багатії» роз­ міщають незаконно отримані кош­ ти за межами країни за допомогою родичів. Законів, що прямо забороняють це робити, у Китаї немає. Дехто з чиновників з числа тих, хто провинився, попросив своїх родичів повернутися в Китай, інші були звільнені зі своїх посад. За результатами розслідування роботу втратили більше восьми сотень чиновників. Ще дві сотні дер-

жавних службовців намагаються переконати свої сім’ї здати доз­ воли на постійне проживання в інших країнах.

«Голих чиновників» звільняють з роботи Китаї покарали понад тисячу чиновників, сім’ї яких живуть за кордоном. Більшість з них були звільнені. Такими стали підсумки антикорупційного розслідування лише в одній провінції.

Рятувальники зняли з Ратуші голого чоловіка

Засуджену до смертної кари за інаковірство християнку помилували

За матірну лайку каратимуть штрафами Росії з 1 липня набрали чинності поправки до закону «Про державну мову», які вводять заборону на нецензурні слова.

ЛЬВІВЩИНА

МІННЕСОТА

Грабіжник скористався Facebook на місці злочину

У

Міннесоті злодій, який заліз у чужий дім, залишив там особисті речі та забув вийти зі свого облікового запису на Facebook. Це допомогло встановити його особу. За словами господаря Джеймса Вуда, щойно він прийшов додому, одразу зрозумів, що в будинку побу­ вав чужий. Звідти зникли кредитки, готівка, а також наручний годинник. Натомість непроханий гість залишив своє взуття, ремінь і джинси, які, вочевидь, промокли під час дощу. Як зізнався власник нерухомос­ ті, спочатку він запанікував, але по­тім його увагу привернув ввімкненний комп’ютер з від­критою чужою сторінкою в соц­мережі. Вуд зрозумів, що ком­п’ю­тером скористався злочинець. Чоловік написав зі сторінки зловмисника Ніколаса Уіга пост про те, що його будинок пограбували. Потерпілий залишив свій номер телефону і попросив

всіх, у кого є інформація про Уіга, зв’я­за­тися з ним. Увечері того ж дня Вуду прий­ шло повідомлення від самого Уіга. Що саме написав грабіжник, не уточ­ нюється, але Вуд відповів йому і сказав, що той забув свої речі. Господар будинку запропонував злочинцеві зайти знову і забрати їх, на що той погодився. Коли пограбова­ ний американець побачив, як зловмисник наближається до його будинку, одразу ж викликав поліцію. Ніколас Уіг був затриманий. Йому загрожує до десяти років позбавлення волі.


ЛЮДИНА І ЗАКОН

Викрито кількамільйонну схему розкрадання державних коштів ОЛЕНА КОЗЮК

Ж

С

2014 років на рахунок приватного підприємства надійшло понад 4 мільйони гривень, які згодом осіли у кишенях посадовців лісництва. Злочинну схему збагачення вик­ рили оперативники управління боротьби з організованою злочинністю. Шестеро нечистих на руку чиновників – під слідством. Під час обшуку правоохоронці вилучили у них бухгалтерські документи, акти виконаних робіт та іншу документацію, яка підтверджує здійснення не­законних оборудок створеною ними фірмою. Щодо членів злочинної групи прокуратурою області порушили кри­мінальне провадження. Злов­ мис­никам ін­кри­мінують частину 5 статті 191 ККУ (привласнення, роз-

За вбивство кредитора зловмисник отримав 14 років в’язниці

Н

а Тернопільщині засудили 28-річного львів’я­ни­ на, який застрелив жителя Підгаєцького району, не бажаючи повертати йому борг. Апеляційний суд Тернопільсь­ кої області залишив без змін покарання вбивцеві, яке йому призначив суд першої інстанції. Трагічна подія сталася на Підгаєччині два роки тому. Молодий львів’янин приїхав туди до батьків. Від них дізнався, про те що до пен­ сіонерів із вимогою повернути дві сотні доларів, які він заборгував знайомому, приїжджали на автомобілі двоє чоловіків. Це роздратувало львів’янина. Відтак він взяв за­ ряджену мис­ливську рушницю, сів у свою машину та поїхав наздоганяти по­зичальників. За межами населеного пункту побачив їхній автомобіль та тричі вистрелив по ньому. Одна з куль влучила у водія. Від вогнепаль­ного поранення чоловік помер на місці події. Уникнути відповідальності за

трата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Санк­ція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Трьом фігурантам справи суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Як повідомив начальник обласного управління боротьби з організованою злочинністю Василь Джид­ жора, наразі проводиться комплекс оперативно-розшукових заходів, спря­мованих на встановлення інших осіб, причетних до розкрадання державних коштів.

Кримінальні пригоди 44-річного тернополянина, який працює водієм, почалися з того, що він, будучи напідпитку, сів за кермо службової автівки. Та їхати йому довелося не довго. Автомобіль зупинив пат­ руль ДАІ. Автоіспектори запідозрили, що водій вживав міцні напої. Після того, як медики освідчили водія на стан алкогольного сп’я­нін­ ня, правоохоронці склали на ньо­го

За 250 євро медик погодився зробити аборт неповнолітній

С

півробітники управління ДСБЕЗ УМВС України в Тернопільській області задокументували факт вимагання та отримання неправомірної вигоди завідувачем гінеколо­ гічного відділення однієї із районних лікарень області. За 250 євро медик погодився зробити операцію зі штучного переривання вагітності неповнолітній.

скоєне запальному жителю сусідньої області не вдалося. Міліціонери оперативно затримали його. Незабаром було прийняте рі­ шен­ня у його справі. Суд 1-ої інстанції присудив убивці 14 років в’яз­ ниці. Обвинувачений не погодився із мірою покарання і, скориставшись своїм правом, оскаржив рішення. Судова ж колегія Апеляційного суду Тернопільської області залишила вирок без змін.

Як розповів начальник УДСБЕЗ УМВС України в Тернопільській області Василь Мокрицький, до завідувача гінекологічного відділення звернувся місцевий житель із проханням допомогти зробити аборт його знайомій. Лікар погодився. Не зупинило ескулапа те, що пацієнтці лише 15 років. Свою послугу оцінив у 250 євро. Бажаних грошей медик не отримав, бо в перебіг подій втрутилися правоохоронці. Хабарника взяли «на гарячому». Факт отримання неправомірної вигоди оперативники зафіксували. Відкрито кримінальне провад­ ження. Дії завідувача кваліфіковані частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України – прий­няття пропозиції, обіцянки або одержан-

7

За п’яні пригоди на дорозі – штраф і кримінальна відповідальність итель обласного центру лише за декілька годин нашукавсобі чималих проблем із Законом. Міліціонери склали на нього два протоколи за керування транспортним засобом у нетверезому стані та відкрили кримінальне провад­ження за крадіжку автівки.

півробітники відділу боротьби з корупцією УБОЗ УМВС України в Тернопільській області викрили посадових осіб одного із районних лісових господарств, які займалися розкраданням державних коштів. Чиновники привласнили понад чотири мільйони гривень. Як розповів начальник відділу боротьби з корупцією УБОЗ Олег Пальчик, для відмивання бюджетних коштів посадовці лісового господарства зареєстрували приватне підприємство. Мета його діяльності, як було вказано у документах, – виконання лісозаготівельних, лісогосподарських та лісокультурних робіт. До числа співзасновників фір­ ми входили як самі посадовці державного лісового господарства, так і їхні родичі. З підставною фірмою державне лісове господарство підписувало до­ говори на проведення лісових робіт, які, насправді, проводилися лише «на папері». Адже у «виконавця» не було для цього ні матеріальної бази, ні трудових ресурсів. На підс­ таві актів виконаних робіт державне підприємство переводило грошо­ ві кошти на розрахункові рахунки псевдофірми. Так, протягом 2011-

п’ятниця, 11 липня 2014 року Досьє 102

ня неправомірної вигоди службовою особою. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією. Триває досудове розслідування.

адмінпротокол. Автомобіль, яким кермував чоловік, наражаючи на не­безпеку себе й оточуючих, помістили на арештмайданчик. Здавалося б, на цьому походень­ ки п’яного мали закінчитися, але замість того, щоб піти додому відсипатися, чоловік нашукав собі ще більше неприємностей. На одній із вулиць обласного центру він запримітив залишену без нагляду іномарку. Без особливих зусиль пот­ рапив до салону чужої автівки. Слід відзначити, що у цьому йому посприяла безпечність власника іномарки, який залишив опущеним скло в дверцятах автомобіля. За­ вести легківку злодію-невдасі не поталанило. Але покататися вдалося, «Мазда» з вітерцем покотилася з гірки. В той момент, коли машина рушила з місця, надійшов власник. М’я­ ко кажучи, його здивував такий роз­ виток подій. Опанувавши перші емо­ ції, чоловік зателефонував до міліції. Горе-крадія правоохоронці взяли, що називається «на гарячому». Коли хміль вийшов з голови, чоловік зрозумів, що накоїв. Каже, якби був тверезий, то подібного нізащо не вчинив би. Через п’яні пригоди на дорозі йому доведеться не лише сплатити чималий штраф а й по­нести кримінальну відповідальність за частиною 1 статті 289 ККУ.

НЕЛЕГАЛА ВИДВОРИЛИ З УКРАЇНИ

Д

нями Україну примусово покинув 36-річний громадянин Алжирської Народної Демократичної республіки. Останні кілька місяців, згідно рішення Феміди, порушник перебував у Волинському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. – З пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства до столичного аеропорту порушника супроводжували працівники міграційної служби Тернопільщини, – розповіла т.в.о. начальника відділу у справах іноземців і біженців та протидії незаконній міграції УДМС України в Тернопільсь­ кій області Олена Легка. – Вони на службовому автомобілі доправили порушника з Волині до Києва. У столиці консул Алжирської На­ родної Демократичної республіки документував іноземця паспортом. Після цього його повезли в аеропорт, – повідомила Олена Легка. – Там, згідно процедури, наші працівники дочекалися, коли літак порушника підніметься у небо.


8

СПРАВИ ВНУТРІШНІ Досьє 102 п’ятниця, 11 липня 2014 року

Служіть людям, пишайтеся професією, цінуйте життя

У

липні кілька міліцейсь­ких служб відзначили свої професійні дні: слідство, ДСБЕЗ і КМСД. З цієї нагоди їхніх працівників привітали в обласному управлінні міліції.

У перший день місяця з нагоди 51 річниці створення слідчих підрозділів у системі МВС в обласному управлінні міліції відбулася зустріч ветеранів та діючих співробітників служби. Колег, ветеранів зі спільним свя­ том привітав начальник слідчого уп­ равління УМВС України в області Олександр Богомол. Керівник подякував підлеглим за копітку, самовіддану, професійну та результативну роботу. – Приємно, що в таких непрос­ тих для країни умовах, ви продов­ жуєте результативно працювати й робите все можливе, аби суд Фемі-

ди був справедливим, – звернувся до колег Олександр Миколайович. Вже за декілька днів, 5 липня, професійний день відзначали співробітники ДСБЕЗ. Цьогоріч Державній службі боротьби з економічною злочинністю виповнився 21 рік. Увесь цей час працівники служби захищали інтереси держави від зло­ чинних посягань у сфері економіки, боролися із кримінальною корупцією і хабарництвом, попереджували та припиняли зловживання з бюджетними коштами. У святковий день працівників підрозділу привітав начальник УМВС в області Василь Облещук.

– Вдячний вам за самовіддану працю в час, коли наша держава перебуває на шляху становлення європейських цінностей – сказав Василь Корнелійович. – Завдяки вам, служба боротьби з економічною зло­ чинністю нашого краю за основними показниками роботи займає про­ відне місце в державі. До привітань приєдналися перший заступник начальника-началь­ ник слідчого управління УМВС Олександр Богомол та заступник начальника УМВС Олег Ляхович. 8 липня – день народження підрозділу міліції, що опікується проб­ лемами дітей, їх соціальним захистом та попередженням втягнення у протиправну діяльність. В цей день на адресу працівників кримінальної міліції у справах дітей лунало

чимало слів вдячності та добрих віншувань. – Ви робите внесок у роботу по профілактиці та боротьбі з дитя-

чою злочинністю – звернувся до співробітників служби полковник міліції Василь Облещук. – Завдяки вашим зусиллям кримінальна міліція у справах дітей області займає досить високе місце по Україні. Своє професійне свято співробітники ВКМСД розділили з тим, за чиє майбутнє дбають. У дитячому оздоровчому таборі «Лісовий, що в Скоморохах, міліціонери влаштували волейбольний турнір. За звання кращих у цьому виді спорту діти змагалися з правоохоронцями.

Начальник слідчого управління УМВСУ в області Олександр Богомол: «Працюємо за принципом – не кількість, а якість» ОЛЕНА БОНДАР

Р

обота слідчого – специфічна. Вона вимагає точності та скрупульозності. Бо ж за кожним кримінальним провадженням, яке розслідують слідчі – конкретне життя. Так характеризує професію, якій присвятив не один рік життя, перший заступник начальника-начальник слідчого управління УМВС України в Тернопільській області Олександр Богомол.

– Олександре Миколайовичу, якими професійними та особисти­ ми талантами, на Вашу думку, має бути наділена людина, кот­ ра обирає професію слідчого? – Насамперед, людина має бути всесторонньо розвинена і освічена. Адже професія слідчого вимагає обіз­наності у всіх сферах людського

життя. Це має бути і вмілий аналітик з розвиненим логічним мислен­ ням, і хороший психолог, що читає людські помисли, і, найважливіше – досвідчений юрист. Щодо особистісних якостей, то тут важливі виваженість, тактовність, порядність комунікабельність і , звичайно, працелюбність. Бо про-

сто обіймати посаду в слідстві і бездіяти – так не буває. До цієї професії ще потрібен хист. Тут актуальний фразеологізм, що слідчими не тільки стають, а й народжуються. – Зважаючи на величезну від­ повідальність і водночас напру­ женість роботи слідчого, як вда­ ється досягати результатів? – Плану в нас немає, але робота у слідстві кипить повсякчас. Багато чого залежить від росту злочинності в області. Працюємо за принципом – не кількість, а якість. Цьогоріч не залишилась без уваги слідства практично жодна кримінальна подія, яка набула суспільного резонансну. Майже у всіх таких кримі-

нальних провадженнях встановлені винні особи. Із резонансних злочинів залишилися нерозкритими ли­ше кілька, над ними зараз посилено працюємо. – З якими труднощами слідчі стикаються у своїй роботі? – Одна із основних проблем – не­ розуміння зі сторони громадськості потреби розкриття злочинів, особ­ли­ во тяжких. Маю на увазі, небажання свідків і очевидців подій надавати допомогу органам досудового розслідування. Важливо, аби громадяни зрозуміли, що співпраця з правоохоронцями дозволить оперативно розкрити злочин, встановити істину та з’ясувати усі обставини.

Останнім часом помітив зміну в ставленні активістів, представників різних громадських організацій до правоохоронців. Після Революції Гідності вони охоче допомагають працівникам міліції у розкритті зло­ чинів, особливо економічного спрямування. Повідомляють про факти отримання неправомірної вигоди, незаконні оборудки, підпільні граль­ ні заклади та злочини у сфері надрокористування. За це ми їм вдячні. – Днями слідство відзначало своє професійне свято. Отож, що Ви побажаєте своїм колегам з цієї нагоди. – Гадаю, що кожен, хто прийшов в слідчий підрозділ, прийшов туди за покликанням серця. Тому, щоб ніколи не було розчарування в обраній професії. Щоб робота приносила задоволення. Ще зичу всім колегам залізної витримки, благополуччя і достатку. І мабуть, найголов­ ніше, сімейної злагоди, адже й пра­ цюється легше, коли впевнений, що у дома тебе чекають.


СПРАВИ ВНУТРІШНІ п’ятниця, 11 липня 2014 року Досьє 102

9

Втретє в обласному управлінні МВС проводжали правоохоронців на Схід В ідбулася чергова ротація тернопільських міліціонерів у зону проведення антитерористичної операції. Там вони замінять свої колег, які понад місяць служать на блокпостах, контролюють рух транспорту, забезпечують охорону громадського порядку та допомагають місцевим жителям. Правоохоронців забезпечили усім необхідним для виконання службових обов’язків.

До зведеного загону увійшло сорок п’ять міліціонерів: слідчі, оперативники, патрульні, дільничні, екс­ перти, «грифонівці», працівники те­ риторіальних підрозділів. Усі вони – добровольці. Вранці в день виїзду зведений загін бійців вишикувався на території господарського відділу обласної міліції. З напутнім словом до них звернувся начальник УМВС України в Тернопільській області, полков­ ник міліції Василь Облещук. – Це вже третя ротація тернопільських міліціонерів в зону АТО. Все більше наших правоохоронців зголошується їхати на Схід. Цього разу таких було понад сімдесят чоловік, але необхідно було відрядити лише сорок п’ять, – відмітив Василь Корнелійович. – Бажаю вам терпіння і вірю, що ви впораєтеся зі своїми обов’язками. Бережіть себе і повертайтеся додому лише у повному складі. Перед виїздом бійців поблагосло­ вив капелан Самооборони Майдану Тернопільщини, отець Іван Гуня. Він побажав хлопцям повернутися додому з миром, живими, неушкодженими та подарував їм обереги – вервечки. Зведений загін правоохоронців забезпечили формою, взуттям, озб­ роєнням, спецзасобами, продуктами харчування, медикаментами. Допомогли у цьому громадські організації, зокрема «Самооборона Майдану Тернопільщини», меценати, небайдужі люди. Матеріально підтримали бійців керівництво, працівники об-

ласного апарату та міськрайвідділів ОВС, а також профспілка атестованих працівників ОВС. Обласна ветеранська організація допомогла коштами та продуктами харчування. Також її члени подарували кожному бійцеві спеціально розроблену пам’ятку, де вміщено основний алгоритм дій працівників міліції у бойовій обстановці. Про укомплектування міліціонерів необхідними засобами домедичної допомоги подбав сектор медичного забезпечення УМВС та кафедра катастроф і військової медицини Тернопільського державного медичного університету. Кожен боєць отримав медичні засоби індивідуального захисту, якими користуються військові у різних гарячих точках планети. За словами міліціонерів, які увій­ шли до зведеного загону, вони свідо­ мо прийняли рішення їхати на Схід,

аби боронити державну незалежність та територіальну цілісність. – Ми хочемо виконати свій громадянський обов’язок, ми давали присягу на вірність народу України і виконаємо її за будь-яки умов, – зазначив заступник начальника Тернопільського міськвідділу міліції Андрій Фірман. Провести у далеку дорогу хлопців прийшли також найрідніші люди. – Ніколи не думала, що буду про­ воджати свою дитину на війну, – ка­ же мама одного із міліціонерів. – Я горджуся, що у нас є такі люди, які будуть стояти за Україну, за її волю, за народ і тим, що серед них мій син! До місця служби загін супровод­ жував заступник начальника УМВС – начальник міліції громадської без­ пеки УМВС України в Тернопільсь­ кій області Руслан Балик.

планети. До слова, уже невдовзі побачить світ ілюстрований альбом з надання домедичної допомоги на полі бою. Його безкоштовно отримає кожен боєць, який бере участь в АТО на сході України. Фахівці кафедри медицини катастроф і військової медицини спіль­

но з помічником начальника управління – начальником сектору медичного забезпечення УМВС України в Тернопільській області, полковником міліції Михайлом Василишином розробили технологію ме­ дичного забезпечення під час несен­ ня служби у батальйоні патрульної служби. Вперше в такому підрозділі крім фельдшера батальйону в кожному взводі були призначені стріль­ ці-санітари. Спеціалісти визначили їх завдання, обсяг домедичної допомоги, яку вони реальну можуть надати, індивідуальне оснащення із вра­ хуванням вимог сьогодення. На спе­ ціальному курсі тематичного удос­ коналення вони відпрацювали необхідний обсяг знань і практичних навичок з надання домедичної допо­ моги в бою та міжбойовий період. Зараз ведеться активна робота з оснащення підрозділів сучасними засобами для надання домедичної допомоги.

Лікарі вчили тернопільських правоохоронців надавати домедичну допомогу в бойових умовах

Н

ещодавно співробітники спецпідрозділу УБОЗ «Сокіл» та бійці спецбатальйону «Тернопіль» вчилися надавати першу домедичну допомогу в бойових умовах.

Заняття, яке провів завідувач ка­ федри медицини катастроф і війсь­ кової медицини Тернопільського дер­жавного медичного університету, доктор медичних наук, професор Арсен Гудима мало для правоохо-

ронців життєво важливе значення, адже відбувалося незадовго до їхнього від’їзду на буремний Схід країни. Навчання було побудоване таким чином, аби за короткий строк навчити людей у формі азам домедичної допомоги. Під час заняття кожен учасник на практиці оволодів низкою найбільш необхідних навичок, які реально можна виконати під вогнем противника, під час екстреної евакуації з поля бою та в безпечному місці. Інформація, яку надавали бійцям лектори, обсяг навичок, техніка їх виконання, перелік медикаментів для індивідуальної аптечки були визначені спільно з фахівцями Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомо-

ги і медицини катастроф та Української військово-медичної академії на основі аналізу досвіду військових кампаній у різних гарячих точках


10

НОВИНИ З ПАВУТИНИ Досьє 102 п’ятниця, 11 липня 2014 року

Нове у Законі України «Про вищу освіту» Д В

Визначено максимальну кількість іноземців, які можуть іммігрувати цьогоріч в Україну ержавна міграційна служба України спільно з Міністерством внутрішніх справ України розробили проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про встановлення квоти імміграції на 2014 рік».

ерховна Рада проголосувала у другому читанні і вцілому новий Закон Ук­ раїни «Про вищу освіту», підготований робочою групою під головуванням ректора На­ ціонального технічного університету України «Київсь­ кий політехнічний інститут» Михайла Згуровського.

В основі Закону «Про вищу освіту» – ідея університетської автономії, насамперед, в академічній, організаційній та фінансовій сферах. Пла­ нується розширення повноважень вчених рад та колективів університету, зокрема, право самостійно оби­ рати ректора, тоді як міністерство лише фіксуватиме факт вибору. Новим законом передбачено створення окремого колегіального органу – Національне аґентство із забезпечення якості вищої освіти. Буде суттєво посилено антиплагіат­ ні норми і відповідальність за них, це, зокрема, передбачає обов’язкове оприлюднення наукових робіт. У законі прописано новий механізм виборів ректорів вищих нав­ чальних закладів та обмеження перебування на посаді для ректорів, деканів і завідувачів кафедрами. Від­так максимальний термін перебування на посаді не більше двох строків, а це 10 років. Усі вищі навчальні заклади от­ римають право остаточного при­

суд­ження наукових ступенів. Нац­ аґентству залишили питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення. Також нововведення дозволяють державним вишам розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та нав­чаль­ но-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків. З набуттям чинності закону, буде зменшено кількість годин нав­ чального навантаження викладачів на одну ставку з 900 год. до 600 год. Зменшено навантаження на студентів – кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30. З 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електрон­ ного вступу до ВНЗ і автоматичного розміщення місць державного замовлення.

Розширено перелік осіб, які мають право на отримання виплат членам сімей загиблих представників Небесної сотні

П

ро це повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів після зустрічі мі­ніст­ра соціальної політики Людмили Денисової з родинами загиблих. За словами Денисової, уряд робить усе можливе, аби кожна родина загиблого отримала належну виплату і допомогу. Крім того, за рішенням Кабміну Мінсоцполітики на­ дано право самостійно приймати рі­ шення в межах коштів, передбачених держбюджетом на такі виплати щодо конкретних випадків кожної сім’ї. Зазначена норма стосуватиметься лише сімей тих загиблих, які включені до списку Небесної сотні. Денисова поінформувала, що доп­лата до пенсій у зв’язку з втратою годувальника відтепер становитиме 5 тис. грн на одного непра-

цездатного члена сім’ї, 6,5 тис. грн – на двох непрацездатних членів сім’ї, та 8 тис. грн – на трьох і більше непрацездатних членів сім’ї. У ході зустрічі також були обговорені питання про стан соціальних виплат і пенсій членам родин загиблих на Майдані, у тому числі родинам загиблих іноземців. Денисова повідомила, що Мінсоцполітики відкрите до співпраці, і заяви, що надійдуть до мі­ніс­терст­ ва від родин, які втратили близьких під час акцій протесту на Майдані, будуть розглянуті з ура­ху­ван­ням особливостей кожної родини.

Протягом визначеного у законопроекті перехідного періоду із системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста та запроваджено ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів. Закон розширює автономію уні­ верситетів та надає громадсь­кості більше важелів для контролю за йо­го діяльністю. Університети впроваджуватимуть внутрішній публічний моніторинг якості, його резуль­тати будуть розміщені на сайтах ву­зів. У такий спосіб, з часом, саме якість стане основною складовою конкуренції між університетами. Чин­ ності новий Закон України «Про вищу освіту» набере після підписання Президентом України.

Проект розпорядження визначає граничну кількість іноземців та осіб без громадянства, яким передбачено надати дозвіл на постійне проживання в Україні протягом 2014 року. Згідно проекту квота імміграції на 2014 рік встановлена в розмірі 6 тисяч 376 осіб. Згідно Закону України «Про імміграцію» до квотних категорій імміграції відносяться діячі науки і культури, імміграція яких відповідає інтересам України; висококваліфіковані фахівці і робітники, в яких існує гостра потреба для економіки

Через любов до телевізора можна померти молодим

Д

орослі, які проводять перед телеекраном від трьох годин на день, мають удвічі більше шансів померти раніше. Таких висновків учені дійшли після багаторічного спостереження за життєвим шляхом понад 13 тисяч випускників іспанських вузів. Упродовж восьми років дослідники спілкувалися з учасниками дослідження (середній вік яких становив 37 років, 60% з них були жінки). Лікарів цікавила залежність ризику смерті від трьох основних проявів пасивного способу життя (тобто, від недостатньої фізичної активності або її відсутності) – кількості часу, який людина проводить перед телевізором, дисплеєм комп’ютера і за кермом автомобіля. За час проведення дослідження померло 97 учасників: 19 – від серцево-судинних захворювань, 46 – від раку, 32 – через інші причини. З’ясувалося, що ризик померти молодим удвічі вищий серед тих,

хто дивиться телевізор дві години на день і більше. – Час, який люди проводять перед екраном телевізора, постійно зростає, особливо у розвинених країнах світу, – зазначає провідний автор дослідження Мігель Мартінес-Гонсалес, співробітник Наварського університету в Памплоні. Аби продовжити своє життя, лікар радить займатися спортом і дивитися телевізор не більше двох годин у день.

України; особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку Ук­ раї­ни іноземною конвертованою ва­ лютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США, зареєстровану в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України; особи, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онучкою громадян України; особи, які раніше перебували в громадянстві Ук­ раїни; батьки, чоловік (дружина) ім­ мігранта та його неповнолітні діти; особи, які безперервно прожили на території України протягом 3 років з дня надання їм статусу особи, яка потерпіла від торгівлі людьми. До слова, квота імміграції формується за категоріями іммігрантів і за реґіональним принципом відповідно до пропозицій центральних та місцевих органів виконавчої влади, які ґрунтуються на результатах аналізу імміграційного процесу в по­ передньому календарному році.

НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ ПЕРЕРАХУВАЛИ ПОНАД 134 МЛН ГРН

С

таном на початок липня у рамках акції «Підтримай українську армію» на рахунки Міністерства оборони надійшло 134 мільйони гривень допомоги від юридичних і фізичних осіб. З цієї суми, як інформує пресслужба Міноборони, 125957,4 мільйона гривень – грошові перекази на матеріально-технічне, решта – на ме­ дичне забезпечення ЗСУ. За допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер «565» на підт­ римку української армії перераховано 32157,1 мільйона гривень. Крім того, на рахунки Міноборони надійшло 112 тисяч доларів США, 52,6 тисячі євро, 5 тисяч чеських крон, 250 канадських доларів та 140 швейцарських франків. Всьо­го продано іноземної валюти в грив­не­ вому еквіваленті 2120,3 тисячі гривень. Після продажу іноземної валю­ ти залишок на рахунках Міністерст­ ва оборони України склав 500 євро.


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 14 ЛИПНЯ УТ-1 06.00 Шустер-LIVE 06.50, 07.15, 08.15, 23.20 Спорт 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 07.25 Ера бiзнесу 07.30, 23.30 На слуху 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 05.25 Пiдсумки дня 09.50 Д/ф «Блукаюча зiрка Iсаака Бабеля» 10.45, 03.00 Т/с «МонтеКрiсто» 72 с. 12.05 Д/ф «Я за все вдячний долi. Олексiй Богданович» 13.15 Вiкно до Америки 13.50 М/с «Сандокан» 1 с. 14.40, 02.25 Д/ф «Київська старовина. Свiт мистецтва. Принцеса Грьоза» 15.25 Брифiнг Кабмiну України 15.50 Д/ф «Свiт очима Монсанто» 18.05 Час-Ч 18.15 Euronews 19.00 Футбол. ЧС- 2014 р. Фiнал (W61-W62) 21.40 Футбольна самба. Пiдсумки 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 00.25 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 03.55 Т/с «Роксолана» 1 с. 05.00 Книга.ua 1+1 06.00 Х/ф «Понаїхали тут» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.00, 10.35 М/ф «Аладдiн» 11.00 «Свiт навиворiт 5: Iндонезiя» 12.05 Х/ф «Дiвчина у пристойну родину» 14.15, 02.00 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 19.30, 23.40 «ТСН» 20.15 Т/с «Веронiка: втрачене щастя» 21.15, 22.25 Т/с «Справа честi» ▲ 00.00 Х/ф «Доктор Ноу» 03.50 Х/ф «Ред 2» ▲ 05.40 «Служба розшуку дiтей» 05.45 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Мiцний шлюб» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20, 04.10 Д/с «Легенди радянсь­ кого розшуку» 14.35 «Судовi справи» 15.30 «Сiмейний суд» 16.15 «Чекай на мене» 18.10 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 22.35 Т/с «Синдром Дракона» ▲ 01.45 М/ф 03.10 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.50 Служба розшуку дiтей 04.55 Свiтанок 05.55, 19.20 Надзвичайнi новини 06.40 Факти тижня з О. Соколовою 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.10 Х/ф «Вторгнення» 12.05, 13.15 Дивитися всiм! 12.45, 15.45 Факти 13.45 Х/ф «Перший удар» 15.25, 16.15 Х/ф «Карате-пацан» 18.45 Факти 20.30 Дiстало! 21.20 Свобода слова 00.10 Х/ф «Годинникар» ▲ 01.55 Т/с «Переслiдування» 03.15 Т/с «Менi добре з тобою» НОВИЙ 05.30, 06.15 Kids’ Time 05.35, 06.20 М/с «Злюки бобри» 06.40, 19.00 Т/с «Воронiни» 07.05 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 08.05 Т/с «Супер Макс»

• АНОНС

09.45 Х/ф «Дублери» ▲ 12.05 Х/ф «Рiччi-багач» 14.00 Х/ф «Казки на нiч» ▲ 15.55 Х/ф «Кучерява Сью» 18.00, 02.50 Репортер 18.05 Т/с «До смертi красива» 22.00 Т/с «Молодiжка» 23.00 Т/с «Вижити пiсля» ▲ 00.00 Т/с «Короткий курс щасливого життя» ■ 01.05 Х/ф «Мiстична пiца» 02.55 Т/с «Крок за кроком» 03.40, 04.35, 05.20 Зона ночi 03.45 Де ти, Україна? 04.40 Драй Хмара: останнi сторiнки 05.05 Жарптиця

СТБ 05.25 «У пошуках iстини. Магiчнi таємницi Великодня» 06.10, 16.00 «Усе буде добре!» 07.55, 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.05 «Зiркове життя. Обережно - ревнощi!» 10.00 Х/ф «Будьте моїм чоловiком...» 11.45 Х/ф «Мама напрокат» 13.35, 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 14.20 «Битва екстрасенсiв» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 21.00 Т/с «Самара» 22.35 «Вагiтна в 16» 23.30 «Дочки-Матерi» 00.30 Х/ф «Будьте моїм чоловiком...» 02.05 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Файне місто Тернопіль. Місто любові і весни 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 11.00 Дитяча година 12.10 «Екологічно чисте життя» 12.40 «Магія природи» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Все перемагає любов» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «У пошуках нових вражень» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Погляд зблизька» 20.30 Знай наших 20.40 Дім книги 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Герой династії Кунг» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Все перемагає любов» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Загублені у часі» 14.30 «Мамина школа» 15.00 «Відверті діалоги» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Юні експерти» 16.45 «Словами малечі про цікаві речі» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 Д/ф «На відстані пташиного лету» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «В об’єктиві ТТБ» 20.00 «Пісні нашого краю» 20.15 «Будьте здорові» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Час змін» 21.30 «Урок... для батьків» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

СТБ 10.00 «Будьте моїм чоловiком...» Комедiя. У розпалi купального сезону на курортi познайомилися самотнi чоловiк i жiнка. Вдаваний чоловiк їй був потрiбен для того, щоб зняти житло, ось вона i звернулася до першого стрiчного на вокзалi. Режисер: А. Сурiкова. У ролях: А. Миронов, О. Проклова.

НОВИЙ 14.00 «Казки на нiч». Сiмейний. У життi головного героя нiколи не вiдбувалося нiчого дивовижного. Але одного разу сестра попросила його придивитися за двома чарiвними i невгамовними небожами й однiєю симпатичною морською свинкою. Режисер: А. Шенкман. У ролях: А. Сендлер, К. Рассел.

ВІВТОРОК, УТ-1 06.00 Шустер-LIVE 06.50, 07.15, 08.15, 08.30, 23.20 Спорт 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 07.25 Ера будiвництва 07.30 Ера бiзнесу 07.35, 23.30 На слуху 08.25 Паспортний сервiс 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 05.25 Пiдсумки дня 09.30, 19.50 З перших вуст 10.00 Уряд на зв’язку з громадянами 10.35, 17.40 «Хочу спiвати». Нацiональний вiдбiр на ДПКЄ- 2014 р. 10.45, 03.00 Т/с «МонтеКрiсто» 73 с. 12.05 Д/ф «Герой не нашого часу. Юрiй Мажуга» 13.15, 18.00 Час-Ч 13.30 М/с «Сандокан» 2 с. 14.30 Д/ф «Київська старовина. Свiт мис­ тецтва. Модель свiту братiв Тобi­ле­ вичiв» 15.25 Брифiнг Кабмiну України 15.40 Д/ф «Наша повсякденна отрута» 18.10 Euronews 19.00, 02.20 Про головне 20.00 Д/ф «Сiллi, архiпелаг нарцисiв» 21.45 Д/ф «Рондо для лицаря. Вiктор Гресь» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 00.25 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.05 Д/ф «Варшава, вчора i сьогоднi» 03.55 Т/с «Роксолана» 2 с. 05.00 Як це? 1+1 06.15 М/ф 06.40 Х/ф «По сiрники» 08.40 «Особистий рахунок» 08.45, 19.30, 23.40 «ТСН» 09.30 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05, 10.40 М/ф «Аладдiн» 11.00 «Шiсть кадрiв» 11.15 «Iлюзiя безпеки. Косметика» 12.20, 13.20 «Сiмейнi мелодрами 2» 14.15, 02.05 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 20.15 Т/с «Веронiка: втрачене щастя» 21.15, 22.25 Т/с «Справа честi» 00.00 Х/ф «З Росiї з любов’ю» ▲ 03.50 Х/ф «Час» ▲ 05.35 «Служба розшуку дiтей» 05.40 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 20.40 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.40, 14.20, 04.10 Д/с «Легенди радянсь­ кого розшуку» 14.50 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 18.10 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 22.35 Т/с «Синдром Дракона» ▲ 01.45 М/ф 03.10 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.20 Факти 04.55 Свiтанок 05.55 Свобода слова з А. Куликовим 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10, 16.40 Т/с «Убивча сила» 12.25, 13.15 Т/с «Самотнiй вовк» 12.45, 15.45 Факти 13.50, 16.15 Т/с «Балада про Бомбера» 18.45 Факти 20.15 Т/с «Iржа» 22.10 Х/ф «Божевiльний Макс» ▲ 00.05 Т/с «Революцiя» 00.55 Х/ф «Викуп» ▲ 02.50 Т/с «Переслiдування» 04.15 Т/с «Менi добре з тобою»

• АНОНС

15 ЛИПНЯ

п’ятниця, 11 липня 2014 року Досьє 102

НОВИЙ 05.25, 06.15 Kids’ Time 05.30, 06.20 М/с «Злюки бобри» 06.35, 08.05, 19.00 Т/с «Воронiни» 07.00, 18.00, 03.05 Репортер 07.05 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 09.05, 16.05 Т/с «Не родись вродлива» 11.00 Т/с «Щасливi разом» 15.00, 22.00 Т/с «Молодiжка» 18.05 Т/с «До смертi красива» 23.00 Т/с «Вижити пiсля» ▲ 00.00 Т/с «Короткий курс щасливого життя» ■ 01.05 Х/ф «4 весiлля й один похорон» ▲ 03.10 Т/с «Крок за кроком» 03.55, 04.55, 05.20 Зона ночi 04.00 ТБ про ТБ 04.30 Птахи гнiзда Марiї 05.00 Чорний колiр порятунку СТБ 05.20 «У пошуках iстини. Фатальне кохання Богдана Хмельницького» 06.05, 16.00 «Усе буде добре!» 07.55, 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.30 Х/ф «Жiноча iнтуїцiя» 11.45, 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.40, 00.30 «Зваженi i щасливi 3» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 21.00 Т/с «Самара» 22.35 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 03.25 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Духовні роздуми» 08.20 Знай наших 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 Файне місто Тернопіль. Місто любові і весни 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Bon appetit» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Примара в глибині» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «У пошуках нових вражень» 17.30 «Лікарська справа в Україні» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Автоакадемія» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Поїзд смерті» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Примара в глибині» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Будьте здорові» 15.00 «Час змін» 15.30 «Тема дня» 15.45 «Пісні нашого краю» 16.00 «В об’єктиві ТТБ» 16.15 «Хатинка Василинки» 16.40 «До речі, про речі» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Зона ризику» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Діловий ритм» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

НОВИЙ 1.05 «4 весiлля й один похорон». Комедiя. Чарльз охоче ходить на чужi весiлля, проте сам одружуватися не збирається. Вiн легко розлучається зi своїми коханками, незважаючи на їхнi сльози. Але одного разу зустрiчає жiнку, яка примушує страждати його самого... Режисер: М. Ньювел. У ролях: Х. Грант, Е. МакДауелл.

1+1 3.50 «Час». Фантастика. Уїлл, бунтiвник з гетто, несправедливо звинувачений у вбивствi з метою викрадення часу i вимушений, захопивши заручницю, втекти. Ризикуючи життям во­ ни стають грiзною зброєю в бо­ ротьбi з системою. Режисер: Е. Нiккол. У ролях: Дж. Тiмберлейк.

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.00 Шустер-LIVE 06.45, 07.15, 08.15, 23.20 Спорт 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 07.30 Ера бiзнесу 07.35, 23.30 На слуху 08.30 Паспортний сервiс 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 05.25 Пiдсумки дня 09.30, 19.50 З перших вуст 10.00 Пряме включення з Кабiнету мiнiст­ рiв України 10.20 Кордон держави 10.35, 17.40 «Хочу спiвати». Нацiональний вiдбiр на ДПКЄ- 2014 р. 10.45, 03.00 Т/с «МонтеКрiсто» 74 с. 12.05 Д/ф «Це моє життя. Лариса Кадочни­ кова» 13.15, 18.00 Час-Ч 13.30 М/с «Сандокан» 3 с. 14.30 Як Ваше здоров’я? 15.25 Брифiнг Кабмiну України 15.50 Х/ф «Сiмейне розслiдування» 1 с. 18.10 Euronews 19.00, 02.20 Про головне 20.00 Слiдство. Iнфо 20.30 Д/ф «Київська старовина. Свiт мистецтва. Барокова примха «веселої Єлизавети» 21.45 Д/ф «Справжня Жанна. Фальшива Жанна» 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 00.25 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 03.55 Т/с «Роксолана» 3 с. 05.00 Хто в домi хазяїн 1+1

06.10 М/ф 06.45 Х/ф «Аелiто, не чiпляйся до чоло­ вiкiв» 08.40 «Особистий рахунок» 08.45, 19.30, 23.40 «ТСН» 09.30 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05, 10.40 М/ф «Аладдiн» 11.00 «Iлюзiя безпеки. Про смачну й нездо­ рову їжу» 12.05, 13.05 «Сiмейнi мелодрами 2» 14.00, 02.00 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 20.15 Т/с «Веронiка: втрачене щастя» 21.15, 22.25 Т/с «Справа честi» ▲ 00.00, 03.45 Х/ф «Голдфiнгер» 05.30 «Служба розшуку дiтей» ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 20.40 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.40, 14.20, 04.10 Д/с «Легенди радянсь­ кого розшуку» 14.50 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 18.10 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 22.35 Т/с «Синдром Дракона» ▲ 01.45 М/ф 03.10 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.55 Служба розшуку дiтей 05.00 Факти 05.40 Свiтанок 06.40 Т/с «Таксi» 07.05 Т/с «Леся+Рома» 07.35, 08.00, 12.25, 13.15 Т/с «Самотнiй вовк» 07.45, 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10, 16.30 Т/с «Убивча сила» 12.45, 15.45 Факти 13.45, 16.15 Т/с «Балада про Бомбера» 18.45 Факти 20.15 Т/с «Iржа»

• АНОНС

16 ЛИПНЯ

22.10 Х/ф «Божевiльний Макс 2. Воїн дороги» ▲ 00.05 Т/с «Революцiя» 01.00 Х/ф «Божевiльний Макс» ▲ 02.30 Т/с «Переслiдування» 03.50 Т/с «Менi добре з тобою» НОВИЙ 05.25, 06.15 Kids’ Time 05.30, 06.20 М/с «Злюки бобри» 06.35, 08.10, 10.55, 19.00 Т/с «Воронiни» 07.00, 18.00, 03.40 Репортер 07.05 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 09.05, 16.00 Т/с «Не родись вродлива» 15.00, 22.00 Т/с «Молодiжка» 18.05 Т/с «До смертi красива» 23.00 Т/с «Вижити пiсля» ▲ 00.00 Т/с «Короткий курс щасливого життя» ■ 02.00 Х/ф «Русалки» 03.45 Служба розшуку дiтей 03.50 Т/с «Крок за кроком» 04.40, 05.20 Зона ночi 04.45 Зiрка Вавiлова

СТБ 05.15 «У пошуках iстини. Дiйсна iсторiя графа Дракули» 06.00, 16.00 «Усе буде добре!» 07.45, 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.10 Х/ф «Шалено закоханий» 11.10, 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.05, 00.15 «Зваженi i щасливi 3» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 21.00 Т/с «Самара» 22.35 «Хата на тата» 03.35 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «У пошуках нових вражень» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.40 Файне місто Тернопіль. Місто любові і весни 13.05, 02.30 Галицький шлягер 2014 р. 14.00 Х/ф «8 жінок» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «У пошуках нових вражень» 17.30 «Сад, город, квітник» 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Маестро Моди» 20.30 «Лікарська справа в Україні» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Проект Олександри» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «8 жінок» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «На часі» 15.00 «Зона ризику» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 Телезамальовка 16.45 «Тема дня» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Економічний інтерес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Надія є» 20.00 «Удосвіта» 20.30 «Пісні нашого краю» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Європа очима українця» 21.30 «Енергоманія» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

TV-4 22.35 «Проект Олександри». Триллер. Сьогодні у Стіва день народження. Увечері на нього чекає святкова вечірка, яку влаштують його діти і дружина Олександра. Він їде додому, але замість рідних на порозі його зустрічає моторошна тиша... Режисер: Рольф де Хеер. У ролях: Г. Суіт, Х. Будей. ICTV 01.00 «Божевiльний Макс». Бойовик. У недалекому майбутньо­ му, пiсля катастрофи, все життя зосередилося уздовж магiстралей. Банда байкерiв, бажаючи поквитатися за свого убитого товариша, переслiдує молодого полiцейсь­ко­ го Макса Рокотанскi. Режисери: Б. Мей, Д. Мiллер. У ролях: М. Гiбсон, Д. Семюел.


12

ЧЕТВЕР, УТ-1 06.00 Шустер-LIVE 06.45, 07.15, 08.15, 23.20 Спорт 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 07.30 Ера будiвництва 07.35 Ера бiзнесу 07.40, 23.30 На слуху 08.30 Паспортний сервiс 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 05.25 Пiдсумки дня 09.30, 19.50 З перших вуст 10.00 Слiдство. Iнфо 10.35, 17.40 «Хочу спiвати». Нацiональний вiдбiр на ДПКЄ- 2014 р. 10.45, 03.00 Т/с «МонтеКрiсто» 75 с. 12.00 Д/ф «I сто лицарiв довкола велетенсь­ кого столу... Сергiй Данченко» 13.15, 18.00 Час-Ч 13.30 М/с «Сандокан» 4 с. 14.30 «Надвечiр’я» 15.25 Брифiнг Кабмiну України 16.00 Х/ф «Сiмейне розслiдування» 2 с. 18.10 Euronews 19.00, 02.20 Про головне 20.00 «Схеми» з Н. Сидлецькою 20.30 Д/ф «Київська старовина. Свiт мистецтва. О. Екстер» 21.45 Концертна програма «Європейський стадiон культури 2014» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 00.25 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 03.55 Т/с «Роксолана» 4 с. 05.00 Д/ф «Київська старовина. Свiт мистецтва. Барокова примха «веселої Єлизавети» 1+1 06.05 М/ф 06.55 Х/ф «Де знайти нофелет» 08.40 «Особистий рахунок» 08.45, 19.30, 23.40 «ТСН» 09.30 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05, 10.40 М/ф «Аладдiн» 11.00 «Iлюзiя безпеки. Не тiльки м’ясом» 12.05, 13.05 «Сiмейнi мелодрами 2» 14.00, 02.20 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 20.15 Т/с «Веронiка: втрачене щастя» 21.15, 22.25 Т/с «Справа честi» ▲ 00.00, 04.10 Х/ф «Кульова блискавка»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 20.40 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.40, 14.20, 04.10 Д/с «Легенди радянсь­ кого розшуку» 14.50 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 18.10 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 22.35 Т/с «Синдром Дракона» ▲ 02.00 М/ф 03.10 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.55, 15.45, 18.45 Факти 05.30 Свiтанок 06.35 Т/с «Таксi» 07.00 Т/с «Леся+Рома» 07.35, 08.00, 12.35, 13.15 Т/с «Самотнiй вовк» 07.45, 08.45, 12.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.15, 16.40 Т/с «Убивча сила» 13.50, 16.15 Т/с «Балада про Бомбера» 20.15 Т/с «Iржа» 22.10 Х/ф «Божевiльний Макс 3. Пiд куполом грому» ▲ 00.15 Т/с «Революцiя» 01.05 Х/ф «Божевiльний Макс 2. Воїн дороги» ▲ 02.40 Т/с «Переслiдування» 04.00 Т/с «Менi добре з тобою»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 11 липня 2014 року

17 ЛИПНЯ

НОВИЙ 05.25, 06.15 Kids’ Time 05.30, 06.20 М/с «Злюки бобри» 06.35, 08.05, 19.00 Т/с «Воронiни» 07.00, 18.00, 03.25 Репортер 07.05 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 09.05, 16.00 Т/с «Не родись вродлива» 10.55 Т/с «Щасливi разом» 15.00, 22.00 Т/с «Молодiжка» 18.05 Т/с «До смертi красива» 23.00 Т/с «Вижити пiсля» ▲ 00.00 Т/с «Короткий курс щасливого життя» ■ 02.00 Х/ф «Мiстер «Нещасний випадок» 03.30 Служба розшуку дiтей 03.35 Т/с «Крок за кроком» 04.20, 05.15 Зона ночi 04.25 Українцi Любов СТБ 05.40 «У пошуках iстини. Наркотики третього рейху» 06.25, 16.00 «Усе буде добре!» 08.15, 18.55 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.45 Х/ф «Iдеальна дружина» 11.40, 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.35, 00.30 «Зваженi i щасливi 3» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 21.00 Т/с «Самара» 22.35 «Давай поговоримо про секс» 03.30 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Маестро Моди» 08.00 «Лікарська справа в Україні» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «У пошуках нових вражень» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.00 «Формула здоров’я» 13.00, 02.30 Галицький шлягер 2014 р. 14.00 Х/ф «Диявольський вітер» ▲ 15.25 Файне місто Тернопіль. Місто любові і весни 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «У пошуках нових вражень» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Золоте стремено» 20.30 Культура і мистецтво 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Bon appetit» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Інше життя» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Диявольський вітер» ▲ 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Інше життя» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Європа очима українця» 15.00 Д/ф «Дива цивілізації» 15.30 «Надія є» 15.45 «Тема дня» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 Телезамальовка 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Що робити?» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Фабрика ідей» 21.30 «Розмова без нотацій» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

TV-4 14.00 «Диявольський вітер». Драма. Мисливець за ураганами Піт Дженсен повертається в рідне, де багато років тому неприборкана стихія позбавила його дружини і домівки. Наполегливий репортер Джулія Морроу намагається розкопати деталі тих трагічних днів. Режисер: Г. Шилтон. У ролях: Д. Ландо, Н. Еггерт.

ICTV 01.05 «Божевiльний Макс 2. Воїн дороги». Бойовик. Пустиннi дороги авст­ра­ лiйських прерiй стають полем затяжної битви мiж самотнiм ковбоєм Максом i рiзношерстим диким воїнством негiдникiв. Режисер: Дж. Мiллер. У ролях: М. Гiбсон, В. Уеллс, М. Прес­ тон, В. Хей, Б. Спенс.

ЩОПОНЕДІЛКА НА ТЕЛЕКАНАЛІ УТ-1

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МВ УМВС УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

проводить набір на службу в органи внутрішніх справ чоловіків віком до 25 років, котрі мають повну середню або вищу освіту, пройшли строкову або контрактну службу в Збройних Силах України чи закінчили військову кафедру та за станом здоров’я придатні до служби в правоохоронному відомстві. За детальною інформацією звертайтеся: – до Тернопільського МВ УМВС за адресою: м. Тернопіль, бульвар Т.Шевченка, 10, сектор кадрового забезпечення (кабінет №6), тел. 27-12-67, 27-10-46, 27-10-45; – до обласного управління внутрішніх справ за адресою: м. Терно­ піль, вулиця Валова, 11, тел. 27-13-14.

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Тернопільській області

проводить відбір кандидатів для вступу до відомчих навчальних закладів МВС України, які готують фахівців експертної служби. Національна академія внутрішніх справ: – навчально-науковий інститут слідчих і криміналістів; – факультет підготовки експертів-криміналістів, з тер­мі­ ном навчання 4 роки. Донецький юридичний інститут Луганського державного уні­верситету внутрішніх справ: – слідчо-криміналістичний факультет, з терміном нав­ чання 4 роки.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ У ТЕРНОПОЛІ: (0352) 27-12-68, 52-67-16.

ДИВІТЬСЯ У БУДНІ НА ТЕЛЕКАНАЛІ ICTV


ТЕЛЕДОСЬЄ

п’ятниця, 11 липня 2014 року Досьє 102

ПРАЦІВНИКИ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМВС УКРАЇНИ В ОБЛАСТІ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ

Загальні положення: – ВНЗ МВС України здійснюють ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, спеціаліста, магістра на основі повної загальної середньої освіти; – підготовка фахівців у ВНЗ МВС здійснюється за державним замовленням (денна форма навчання); – курсантів ВНЗ забезпечують харчуванням, форменим одягом та грошовим утриманням.

Вимоги до рівня освіти та віку:

– на денну форму навчання зараховують осіб, які мають повну середню освіту, віком від 17 до 25 років;

Інформація щодо вступу до відомчих навчальних закладів МВС України в 2014 році

– призовники віком від 17 до 21 року, які мають повну загальну середню освіту; – військовослужбовці та особи, звільнені в запас Збройних сил України, що мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років (для Академії внутрішніх військ МВС).

Порядок відбору кандидатів:

– кандидат на навчання має право вільно обирати навчальний заклад (Національна академія внутрішніх справ, м. Київ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внут­ рішніх справ, Академія внутрішніх військ МВС, м. Київ, Національний університет «Юридич-

на Академія України ім. Я.Мудрого», м. Харків, Одеська юридична академія); – кандидат на навчання подає до сектору кадрового забезпечення міськрайвідділів внутрішніх справ у районних центрах та у м. Тернополі або в управління МВС України в Тернопільській області пакет документів для оформлення особової справи, проходить військово-лікарську комісію.

Звертайтесь у Тернопільський МВ (м.Тернопіль, бульвар Шевченка 10) за телефонами (0352)27-12-67, 27-10-46, або в управління МВС України в Тернопільській області (м.Тернопіль, вул.Валова 11) за телефонами (0352) 27-13-55, 27-14-21, 27-13-69.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантної посади

головного спеціаліста відділу у справах іноземців, біженців та протидії нелегальній міграції Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області, тимчасово, на період відсутності основного працівника Вимоги до кандидатів: – заповнену особову картку (фор­ – вища освіта відповідного про- ма П-2 ДС) з додатками; фесійного спрямування за освіт­ – копії документів про освіту, ньо-кваліфікаційним рівнем спе­ підвищення кваліфікації, приціаліста, магістра; своєння вченого звання, присуд­ – знання державної мови; ження наукового ступеня; – стаж роботи за фахом в держав­ – декларацію про майно, доходи, ній службі на посаді провідного витрати і зобов’язання фінансоспеціаліста не менше 1 року або вого характеру за минулий рік стаж роботи за фахом в ін­ших сфе­ за формою, передбаченою Закорах управління не менше 3 років; ном України «Про засади запо– досвід роботи на комп’ютері. бігання і протидії корупції»; – копію документа, що посвідНеобхідні документи: чує особу; – заяву про участь в конкурсі; – копію військового квитка для – дві фотокартки розміром 4х6; військовозобов’язаних.

Додаткова інформація щодо основних функціональних обо­ в’язків, розмірів та умов оплати праці надаються кадровою служ­ бою Управління Державної міграційної служби України в Тернопіль­ ській області. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, бул. Шевченка, 10, кабінет №9. Телефонуйте: 27-13-52.

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводження цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслуговування найдосконаліших технічних засобів безпеки; – сертифікація засобів охоронного призначення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 21.25 Шустер-LIVE 06.50, 07.15, 08.15 Спорт 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 07.25 Ера бiзнесу 07.30, 00.30 На слуху 08.30 Паспортний сервiс 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 05.35 Пiдсумки дня 09.30, 19.45 З перших вуст 10.00 «Схеми» з Н. Сидлецькою 10.35, 17.40 «Хочу спiвати». Нацiональний вiдбiр на ДПКЄ- 2014 р. 10.45, 03.00 Т/с «МонтеКрiсто» 76 с. 12.05 Д/ф «Раїса Недашкiвська. Те, що не вмирає» 13.15 Час-Ч 13.30 М/с «Сандокан» 5 с. 14.30 Вiра. Надiя. Любов 15.25 Брифiнг Кабмiну України 15.55 Х/ф «Сiмейне розслiдування» 3 с. 18.05 Euronews 19.00, 02.20 Про головне 19.55 Д/ф «Леонардо да Вiнчi. Реставрацiя столiття» 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.20 Трiйка, Кено, Секунда удачi 01.25 Як Ваше здоров’я? 03.55 Т/с «Роксолана» 5 с. 05.00 Уряд на зв’язку з громадянами 1+1 06.40 Х/ф «Розiграш» 08.40 «Особистий рахунок» 08.45, 19.30 «ТСН» 09.30 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05, 10.40 М/ф «Аладдiн» 11.00 «Шiсть кадрiв» 11.15 «Iлюзiя безпеки. Лiвий автосервiс» 12.25, 13.25 «Сiмейнi мелодрами 2» 14.20, 01.30 Т/с «Величне столiття. Роксо­ лана 2» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 20.15 «Вечiрнiй Київ - 2014» 22.10 «Свiтське життя» 23.15, 03.20 Х/ф «Ворог держави №1» ▲ 05.05 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.40, 14.20 Д/с «Легенди радянського розшуку» 14.50 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 18.10 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Холостяк» 1, 4 с. 00.45 Х/ф «Дiвчинка» ▲ 02.55 М/ф 04.10 «Подробицi» - «Час» 04.50 Т/с «Холостяк» ICTV 04.55 Служба розшуку дiтей 05.00 Факти 05.40 Свiтанок 06.40 Т/с «Таксi» 07.05 Т/с «Леся+Рома» 07.35, 08.00 Т/с «Самотнiй вовк» 07.45, 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10, 16.35 Т/с «Убивча сила» 12.25, 13.15 Дiстало! 12.45, 15.45 Факти 13.50, 16.15 Т/с «Балада про Бомбера» 18.45 Факти 20.15 Т/с «Iржа» 23.10 Х/ф «Теорiя змови» ▲ 01.40 Т/с «Революцiя» 02.25 Х/ф «Божевiльний Макс 3. Пiд куполом грому» ▲ 04.05 Т/с «Переслiдування» НОВИЙ 05.20 Служба розшуку дiтей 05.25, 06.10 Kids’ Time

• АНОНС

18 ЛИПНЯ

05.30 М/с «Злюки бобри» 06.15 М/с «Котопес» 06.35, 08.10, 11.00, 19.00 Т/с «Воронiни» 07.00, 18.00, 01.45 Репортер 07.05 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 09.05, 16.05 Т/с «Не родись вродлива» 15.00 Т/с «Молодiжка» 18.05 Т/с «До смертi красива» 22.00 Х/ф «Король вечiрок 2» ▲ 23.55 Х/ф «Переростки» ■ 01.50, 02.50, 04.05, 05.10 Зона ночi 01.55 Становлення українського нiмого кiно 02.55 С. Параджанов. Вiдкладена прем’єра 03.10 Дiалоги: В. Сiльвестров 04.10 Зима надiї 04.35 Київ на рубежi сторiч 05.00 Моя адреса - Соловки. Навiщо перекладати Вергiлiя 05.15 25-й кадр СТБ 05.40 Х/ф «Справа «Строкатих» 07.15 Х/ф «Раз на раз не випадає» 08.50, 18.55 «Неймовiрна правда про зiрок» 10.00 Х/ф «Пiд Великою Ведмедицею» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 20.05 Т/с «Самара» 22.35 Х/ф «Чудес не буває» 00.50 Х/ф «Iдеальна дружина» 02.30 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Знати більше 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.30 «У пошуках нових вражень» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Сад, город, квітник» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Божі корівки» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 Файне місто Тернопіль. Місто любові і весни 17.30 «Bon appetit» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Все, чого вона хотіла» ▲ 00.30 Час-Tайм 01.00 Знати більше 02.00 Х/ф «Божі корівки» ▲ 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Радіо Вест» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Слід» 14.45 «Тема дня» 15.00 «Що робити?» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 «Юні експерти» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Думки вголос» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Актуально» 19.45 «Західний експрес» 20.00 «Слово має народний депутат» 20.20 «Пісні нашого краю» 20.30 «Після школи» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

1+1 23.15 «Ворог держави №1». Трилер. Протягом майже двох де­ сяткiв рокiв Жак Мерiн органiзо­ вував i брав участь в численних озброєних нападах на французькi банки, поки не був схоплений канадською полiцiєю пiд час чергового пограбування. Режисер: Ж.-Ф. Рiше. У ролях: В. Кассель, С. де Франс.

НОВИЙ 23.55 «Переростки». Комедiя. Стомившись вiд своїх проблем, четверо вiсiмнадцятирiч­ них приятелiв пiдлiткiв iз пiвдня Англiї вирушають на двотижневий вiдпочинок – парубочий вечiр до Грецiї. Режисер: Б. Палмер. У ролях: Дж. Бакклi, Б. Харрiсон, Дж. Томас, С. Берд, Л. Хеддок.


14

СУБОТА, УТ-1

06.00 Пiдсумки 06.25 На слуху 07.00, 08.05 Шустер-LIVE 11.15 «Хочу спiвати». Нацiональний вiдбiр на ДПКЄ- 2014 р. 11.30 Д/ф «Сiллi, архiпелаг нарцисiв» 12.50 Книга ua 13.30 М/с «Сандокан» 6 с. 14.15 Т/с «МонтеКрiсто» 77 с. 15.30 Концертна програма «Європейський стадiон культури 2014» 17.40 «Хочу спiвати». Нацiональний вiдбiр на ДПКЄ- 2014 р. 18.05 В гостях у Д. Гордона 19.00 Х/ф «Рiно Гаетано» 1 с. 21.00 Пiдсумки дня 21.45 Концерт М. Бурмаки 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Вiд першої особи 23.35 «Золотий гусак» 00.00 Х/ф «Бiлявка за рогом» 01.20 Пiдсумки дня 01.50 Вiра. Надiя. Любов 02.40 Включення з Кабiнету Мiнiстрiв Ук­ раїни 03.00 Т/с «МонтеКрiсто» 77 с. 03.55 Т/с «Роксолана» 6 с. 05.00 «Надвечiр’я» 1+1 06.00 Х/ф «На золотому ганку сидiли» 07.15 «ТСН» 08.00, 08.25 М/с «Гуфi та його команда» 09.00 «Свiтське життя» 10.15 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.30 Х/ф «Щастя за рецептом» 14.30 «Вечiрнiй Київ - 2014» 16.30 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка 5» 19.30 «ТСН» 20.15 «Вечiрнiй квартал» 22.20 Х/ф «Мандри Гулiвера» 00.10 Х/ф «Божевiльний на волi» 01.55 Х/ф «На золотому ганку сидiли» 03.10 Х/ф «Божевiльний на волi» 04.40 «ТСН» 05.25 «Телемагазин» 05.40 Х/ф «Мандри Гулiвера»

ІНТЕР 05.35 Т/с «Холостяк» 08.00 «Школа доктора Комаровського» 08.30 «Містечко» 09.30 «Новини» 10.00 Х/ф «Кавказька полонянка, або Новi пригоди Шурика» 11.30 Т/с «Яблуневий сад» 1, 4 с. 15.20 «Юрмала 2013» 18.00 Т/с «Людський фактор» 2 с. 20.00 «Подробицi» 20.35 Т/с «Людський фактор» 4 с. 22.30 Х/ф «Четвертий пасажир» 00.30 Т/с «Мережева загроза», 1, 4 с. ▲ 03.55 М/ф 04.35 «Подробицi» - «Час» ICTV

05.20 Факти 05.55 Х/ф «Чотири таксисти i собака 2» 08.25 Зiрка YouTube 09.35 Дача 10.00 Х/ф «Ейр Америка» 12.20 Т/с «Балада про Бомбера» 12.45 Факти 13.00 Т/с «Балада про Бомбера» 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.10 Т/с «Балада про Бомбера» 22.10 Х/ф «Беовульф» ▲ 00.20 Х/ф «Обряд» ▲ 02.20 Х/ф «Теорiя змови» ▲ 04.25 Т/с «Карадай»

НОВИЙ 05.45 М/с «Мисливцi за привидами» 07.10 М/с «Сiльвестр i Твiтi» 08.40 М/с «Том i Джерi» 11.00 M/ф «Том i Джерi: Чарiвник з країни Оз» 12.10 Хто зверху

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 11 липня 2014 року

19 ЛИПНЯ

14.00 Т/с «Супер Макс» 16.05 Т/с «Воронiни» 18.40 Х/ф «Кiлери» ▲ 20.40 Феномен 01.40 Люди Хе 02.55 Х/ф «Король вечiрок 2» ▲ 04.25 Зона ночi 04.30 Леопольд, або Втеча вiд волi 04.55 Митрополит Дмитро Могила 05.40 Зона ночi

СТБ 06.35 Х/ф «Дiловi люди» 08.05 «Караоке на Майданi» 09.00 «Усе буде смачно!» 10.10 «Хата на тата» 12.00 Х/ф «Чудес не буває» 14.10 Х/ф «Мiй тато - льотчик» 16.05 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 18.00 Х/ф «Батькiвський iнстинкт» 21.35 «Вагiтна в 16» 22.30 «Дочки-Матерi» 23.30 «Давай поговоримо про секс» 01.05 Х/ф «Покровськi ворота» 03.25 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 «Bon appetit» 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Мавпа» ▲ 09.00, 23.40 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Знати більше 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 Новини Європи 12.30 Х/ф «Молодший пілот» ▲ 14.00 Файне місто Тернопіль. Місто любові і весни 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільми 15.30 Народному театру «Посмішка» - 35 років 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.00 «Сад, город, квітник» 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 Академічний ансамбль народної музики «Візерунок» 21.10 Х/ф «Молодший пілот» ▲ 22.40 Хіт-парад 23.35 Тернопільська погода 00.00 Х/ф «Рука, що гойдає колиску» ▲ 02.30 Х/ф «Загублений світ» ▲ 04.00 Академічний ансамбль народної музики «Візерунок» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Новини України» 14.15 «Актуально» 14.30 «Пісні нашого краю» 14.45 «Після школи» 15.00 «На часі» 15.30 Д/ф «Все про їжу» 15.45 «Думки вголос» 16.00 «ПрофStyle» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 Телезамальовка 16.45 «Пісні нашого краю» 17.00 «Панорама подій» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Назбиране» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Скарби роду» 20.00 «Крізь призму часу» 20.15 «Спортивні меридіани» 20.30 «Щляхами Тараса» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Поклик таланту» 22.20 «У пошуках легенд» 22.30 «Абетка здоров’я»

ІНТЕР 10.00 «Кавказька полонянка, або Новi пригоди Шурика». Комедiя. Студент Шурик приїжджає на Кавказ вивчати старовин­ нi обряди i звичаї. Тут вiн закохується в дiвчину, через яку дуже часто опиняється в скрутних си­ туацiях. Режисер: Л. Гайдай. У ролях: О. Дем’яненко, Н. Варлей.

УТ-1 0.00 «Бiлявка за рогом». Комедiя. Влаштувавшись працювати вантажником в унiверсам, колишнiй астрофiзик закохується в продавщицю овочевого вiддiлу i опиняється в оточеннi людей, чужих йому по духу. Вирiшивши од­ ружитися, вiн прагне залучити дiвчину до iншого життя, але вона не може вiдмовитися вiд звичних

їй життєвих цiнностей... Режисер: В. Бортко. У ролях: Т. Догiлева, А. Миронов, М. Прудкiн, Є. Ханаєва, О. Соловей, А. Сливников.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.40 Вiд першої особи 07.10 Крок до зiрок 07.50 «Золотий гусак» 08.10 Шеф-кухар країни 09.30 Як це? 09.55 Хто в домi хазяїн? 10.45 Околиця 11.20, 17.25 «Хочу спiвати». Нацiональний вiдбiр на ДПКЄ- 2014 р. 11.30 Українського роду 11.45 Iнтелект.ua 12.30 Д/ф «Рондо для лицаря. Вiктор Гресь» 13.35 М/с «Сандокан» 7 с. 14.30, 03.00 Т/с «МонтеКрiсто» 78 с. 15.35, 01.50 Фольк-music 16.50 Театральнi сезони 17.35 В гостях у Д. Гордона 18.40 Х/ф «Рiно Гаетано» 2 с. 20.30 «Перша шпальта» 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 21.45 Д/ф «20. Двадцять свiдчень про пе­ ре­ламний день протистоянь на Майданi» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 23.35 Концертна «Приречений на любов» 03.55 Т/с «Роксолана» 7 с. 05.05 Нехай вам буде кольорово! 1+1 07.00 «Велика iлюзiя» 07.35 М/ф 08.00, 08.25 М/с «Гуфi та його команда» 09.00 «Лото-Забава» 10.10, 19.30 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 5: Iндонезiя» 12.30 М/ф «Маша i ведмiдь» 13.50 Х/ф «Будинок Великої Ма­тусi 2» 15.50, 03.05 «Мiняю жiнку 9» 17.25 «Розсмiши комiка 5» 18.25 «Українськi сенсацiї» 20.15 «Мiй малюк зможе» 21.25, 04.05 Х/ф «Ерагон» 23.30 Х/ф «Остання пiсня» ▲ 01.35 Х/ф «Будинок Великої Ма­тусi 2» 05.40 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.10 «Містечко» 06.00 «Юрмала 2013» 08.00 «Вдалий проект» 09.00 «Школа доктора Комаровського. Не­ вiдкладна допомога» 09.30 «Недiльнi новини» 10.00 «Орел i решка. На краю свiту» 11.00 «Сусiд на обiд» 12.00 Х/ф «Четвертий пасажир» 14.00 Т/с «Людський фактор» 1, 4 с. 18.00 Х/ф «Береги любовi» 20.00 «Подробицi» 20.45 Х/ф «Терапiя любов’ю» 22.50 Т/с «Смертельний танець», 1, 4 с. ▲ 02.40 Х/ф «Кавказька полонянка, або Новi пригоди Шурика» 04.00 М/ф 04.45 «Подробицi» - «Час» ICTV 05.55 Факти 06.25 Таксi 06.50 Анекдоти по-українськи 07.40 Зiрка YouTube 08.50 Дивитися всiм! 12.35, 13.00 Т/с «Iржа» 12.45 Факти 18.45 Факти тижня 20.25 Х/ф «Александр» 23.55 Х/ф «Беовульф» ▲ 01.50 Х/ф «Мовчання ягнят» ▲ 03.40 Т/с «Карадай»

НОВИЙ 05.55 М/с «Мисливцi за привидами» 06.40 М/с «Новi пригоди мисливцiв за привидами» 07.00 М/ф «Скубi Ду. Прокляття озерного монстра» 08.25, 03.00 М/ф «Друзi по нещастю» 09.55 Х/ф «Зачарована Елла»

• АНОНС

20 ЛИПНЯ 11.50 Файна Украйна 14.00 Т/с «Супер Макс» 16.05 Т/с «Воронiни» 18.40 Х/ф «Без вiдчуттiв» ▲ 20.40 Шоумастгоуон 04.00, 04.25 Зона ночi 04.05 Моя адреса - Соловки

СТБ 05.05 Х/ф «34-й швидкий» 06.25 Х/ф «Земля Саннiкова» 08.00, 10.45 Т/с «Самара» 08.55 «Усе буде смачно!» 09.50 «Караоке на Майданi» 15.20 Х/ф «Батькiвський iнстинкт» 19.00 «Битва екстрасенсiв» 20.30 «Вiкна-новини». Спецрепортаж 21.00 Х/ф «Осiннiй вальс» ▲ 23.05 Х/ф «Старий новий дiм» ▲ 00.55 Х/ф «Ще раз про любов» 02.35 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Х/ф «Мавпа» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Новини Європи 08.35 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.45 Ранковий фітнес 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Святої Літургії з Архикатедрального Собору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Мультфільми 12.30 Народному театру «Посмішка» - 35 років 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Маестро Моди» 16.30 «Лікарська справа в Україні» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слід» 17.40 «Про кіно» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.40 Файне місто Тернопіль. Місто любові і весни 20.00 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 «Про кіно» 21.55 Тернопільська погода 22.00 Х/ф «Загублений світ» ▲ 23.45 Час-тайм 00.00 Провінційні вісті 00.35 Академічний ансамбль народної музики «Візерунок» 01.35 Х/ф «Молодший пілот» ▲ 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Рука, що гойдає колиску» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Фільм-дітям» 15.20 Д/ф «Все про їжу» 15.30 «Шляхами Тараса» 15.45 «Крізь призму часу» 16.00 «Назбиране» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Спортивні меридіани» 17.00 «Пісні нашого краю» 17.15 «Словами малечі про цікаві речі» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Студмістечко» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Пісень розмай» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Музичний калейдоскоп» 20.30 «Загублені у часі» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Скарби роду» 22.30 «Повір у себе»

НОВИЙ 9.55 «Зачарована Елла». Фентезi. У дитинствi Елла одержала вiд феї незвичайний «подарунок» – покору. Тепер вона не може вiдмовитися нi вiд якого прохання або вказiвки, вiд кого б вони не надходили... Режисер: Т. О’Хейвер. У ролях: Е. Хетеуей, Х. Денсi, К. Ел­ вiс, М. Драйвер, В.Е. Фокс. 1+1 13.50 «Будинок Великої Матусi 2». Комедiя. Щоб виконати чергове завдання, аґенту ФБР Малкольму Тернеру знову доводиться створити собi зовнiшнiсть величезної негритянки на прiзвисько Велика Ма­ туся. У будинку людини, пiдозрю­ ваної у вбивствi, Тернер повинен виконувати функцiї нянi. Потрапивши в це неблагополучне сi­

мейство, вiн у результатi прив’язується до дiтей... Режисер: Дж. Уайстелл. У ролях: М. Лоуренс, Н. Лонг, Е. Проктер, З. Левi, М. Моусес.

Спадок Майкла Джексон збільшується й після смерті

С

татки американського співака Майкла Джексона зросли на 700 міль­ йонів доларів, відколи артист раптово пішов із життя в 2009-му.

Смерть Джексона вик­ ликала сплеск попиту на його музику. Лише до кінця 2009-го року в США було продано 8,3 мільйона копій його альбомів. Компанія «Sony» уклала нову, 10-річну угоду з розпорядниками спадку Джексона на нечувано велику суму – чверть мільярда доларів. Цирк дю Солей присвятив покійному поп-королю два своїх шоу: «Immortal» , «One». Перше з 2011-го року принесло 300 мільйонів, від останнього очікують прибутків у 30-40 мільйонів доларів. Але спадкоємці Джексона мають й чималі видатки. Лише освіта трьох нащадків поп-короля в 2012-му році коштувала 3 мільйони доларів. Півмільйона щороку йде на охорону родичів Майкла.

Руслані запропонували бути як Анджеліна Джолі

Р

услані, яка за останні мі­сяці перетворилася на активістку та майже дипломата, запро­ понували стати пос­ лом доброї волі ООН у справах біженців. Як відомо, таку саму роль у світі виконує акт­ риса Джолі. Українській зірці вельми сподобалася така пропозиція. «Мені буде приємно, якщо я стану корисною. Не важливо, якої люди національності, яких вони поглядів, їм потрібно допомагати незважаючи ні на що», – підкреслює артистка. Як відомо, у березні Руслана отримала звання однієї з найхоробріших жінок світу з рук першої леді США Мішель Обами. А у травні співачку нагородили за гуманітарне лідерство.

Тіна Кароль їде до Криму з благодійною місією

Т

аким чином спі­ вачка Тіна Кароль планує до­ помогти українцям.

Гроші, виручені за квитки на свої концерти, співачка обіцяє перерахувати у власний благодійний фонд, а відтак закупити обладнання для лікарень на Західній Ук­ раїні. Виступи вітчизняної зірки на окупованій території заплановані на у липень. «Тіна Кароль не вважає, що потрібно відмовлятися від українців, які живуть у Криму і стали заручниками ситуації. Співати українською в Криму – це обов’язок усіх українських артистів!» – повідомляють у прес-службі співачки.


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 11 липня 2014 року Досьє 102

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

21.04 21.05

21.05 21.06

22.06 22.07

23.07 23.08

24.08 23.09

24.09 23.10

24.10 22.11

23.11 22.12

22.12 20.01

21.01 19.02

20.02 20.03

ОВЕН Фiнансове становище обiцяє бути стабiльним. Це дасть мож­ ливiсть присвятити час покупкам. Але великі суми вит­ рачати не варто.

Інгредієнти: 2 пучки листя са­ лату, 5-6 шампіньонів, 1 кабачок, 1-2 помідори, 1 банка консервованого тунця; для заправки: 3 ст.лож­ ки олії, 3 зубці часнику, 1 ст.ложка соєвого соусу, сіль, цукор, 1 ч.ложка лимонного соку.

ТЕЛЕЦЬ Будьте уважнi й не попадіться на гачок привабливих про­­ позицiй, оскiльки вони можуть таїти в собi фінансову небезпеку. БЛИЗНЮКИ Ваше основне завдання цього тижня – оптимально роз­по­ дiлити час та грошi. Витрачати кошти можете лише на ре­чі першої необхідності.

Приготування. Кабачки та гри­ би порізати обсмажити на гарячій пательні. На тарілку викласти под­ рібнене листя салату, на ньо­го кабачки та шампіньони. Тунець подрібнити та вик­ласти зверху. Приготування заправки. На пательні злегка підсмажити под­ рібнений часник. Додати соєвий соус, щіпку солі та цукру, лимонний сік, перемішати. Помідори нарізати дольками додати на патель­ ню і прогріти протягом 30 секунд з кожного боку. Готовим соусом полити салат, посипати свіжозмеленим перцем.

РАК Тиждень має бути вдалим у фiнансовому планi. Плануйте, витрачайте, та будьте пиль­ ними, щоб ейфорія від удачі не обернулася розчаруванням. ЛЕВ Маєте всі шанси нарешті вирішити свої фінансові негаразди. У цьому добрими помічниками будуть працездат­ ність, рішучість та активність.

ДІВА Не захоплюйтеся азартом, бо фортуна – пані мінлива. Розважливо ставтеся до такого відпочинку. Можете роз­ра­хо­ вувати на повернення боргу.

Полуничне фраппе

Інгредієнти. молоко, полуниця, лід, збиті вершки. Приготування. В блендері зби­ ти полуницю та лід. Додати молоко і ще раз збити до однорідної маси. Напій перелити в охолоджений бокал. Зверху прикрасити зби­ тими вершками та цілими ягодами полуниці. Фраппе найсмачніше тоді, коли лід починає танути.

ТЕРЕЗИ Якщо надумали вкласти гроші у якусь прибуткову справу – то час настав. На ваш ав­­то­ ритет сподіваються не лише ділові партнери, а й родичі.

СКОРПІОН Постарайтеся бути економ­ нішими. Відмовтеся від за­до­ волення відпочивати, вам за­ раз треба наполегливо працювати.

СТРІЛЕЦЬ Постарайтеся зiбрати волю в кулак i встояти перед спокусою давно омріяної покупки. Будьте впевнені, без обновки можна легко обійтися. КОЗЕРІГ У фінансовому плані цей тиж­ день обіцяє стабільність. Але працювати потрібно, не покладаючи рук. Забагато грошей, як мовиться, не буває. ВОДОЛІЙ Фінансові труднощі можуть здатися дрібничкою з невдачами в особистому житті. Та не падайте духом і з оптимізмом беріться за роботу.

РИБИ Фiнансова сфера буде нестабільною. Тому підготуйтеся до цього не лише морально, а й загляньте до свого сховку і по­ дивіться, що маєте в залишку.

• СМАЧНОГО!

Салат з тунцем та овочами

на 14.07 – 20.07 2014 року

21.03 20.04

15

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Приходить чоловік до лікаря-дієтолога. Той питає: – Солодке полюбляєте? – Ні! – Випічку їсте? – Ні! – Ну хоч що-небудь любите? – Баклажани. – Так от, вам їх не можна!

*****

Хворий песиміст запитує у зозулі, скільки йому залишилося жити. А хворий оптиміст – у дятла.

*****

– Тату, нехай слоники ще побігають! – Донечко, слоники втомилися. – Тату, останній раз! – Гаразд! Останній раз. Рота! Одягнути протигази!

*****

Дружина телефонує чоловікові: – Ти навігатор у машині чіпав? – Так, кохана. Я дивився, яка відстань між Києвом та Ужгородом. – Ну, спасибі тобі, любий! Я в Ужгороді...

*****

Про дві речі жінка шкодує все життя: «Навіщо я вийшла за нього заміж» і «Чому я не вийшла за нього заміж?».

*****

– Мені так подобається те, чим я займаюся. – А чим ти займаєшся? – Нічим.

*****

Зайшов в магазину: «Все для футболу». Купив: пиво і пачку чіпсів.

*****

– У тебе теща в якій галузі працює? – У медичній. – Терапевт? – Ні, п’явка.

*****

Зрозумів життєву муд­рість. Одяг і килими треба купувати під колір шерсті свого кота.

*****

– Мамо! Мені потрібна фотографія тата! – Навіщо? – Вчителька попросила показати хто робив домашнє зав­ дання.

*****

Чоловіки, якщо ви зустріли дівчину: очі – вишеньки, груди – персик, фігурка – грушечка... Це – не любов! Це – авітаміноз! Фрукти їсти треба!


• АФОРИЗМИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 11 липня 2014 року

• ФОТОМИТЬ

• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

Розумний мандрівник ніколи не зневажає свою власну країну. Карло Гольдоні

• До пізньої ночі сюрчать коники – ранок буде тихий і сонячний. • Корови знехотя й ліниво піднімаються вдень, коли їх вигонять у череду, – буде спека • Якщо кіт згорнувся в клубочок і лапками приховав ніс – похолодає. • Перед дощем пуп’янки троянд і шипшини не розпускаються.

Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку. Лао Тзу Туристи не знають, де вони бу­ ли. Мандрівники не знають, куди вони йдуть. Пол Теру

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

Подорожі привчають до толе­ рантності. Бенджамін Дізраелі

ПОНЕДІЛОК, 14 липня ніч / день

+11 / +24

Подорож робить хорошу людину кращою, а погану – гіршою. Томас Фуллер

вітер

ВІВТОРОК, 15 липня ніч / день

Подорожі множать всі людсь­кі емоції. Пітер Хьог

+16 / +21

вітер

Мандруємо Україною: туристичні дива Заходу

М

андрівка нашою країною є непоганою альтернативою звичному для багатьох відпочинку на чорноморському узбережжі. Зокрема, Захід України може похвалитись низкою незвичних та унікальних природних і архітектурних цікавинок. МАНЯВСЬКИЙ ВОДОСПАД (Івано-Франківська область) Це чудо прикарпатської природи зачарує з першого погляду. Найвищий водоспад на Прикарпатті та один із найвищих в Україні навіть у найбільшу спеку освіжає своєю прохолодою. Довкола водоспаду утворився кам’я­ ний каньйон, висота скель якого понад 20 м. Завдяки малому потоку туристів та відсутності інфраструктури біля водоспаду збереглася первозданна краса. Дорога до водоспаду пролягає поміж мальовничих прикарпатських пагорбів.

ТУНЕЛЬ КОХАННЯ (Рівненська область) Найромантичніше місце Волині – Тунель кохання – є ботанічним фе­ номеном, який розташований вздовж залізничної колії між селищами Кле­ вань та Оржів. Сама природа, ніби професійний ландшафтний дизайнер, сформувала зі щільної зарості дерев і кущів стіни та стелю природ­ ного коридору. Влітку та восени тунель чіткої арочної форми має особ­ ливу красу, від якої перехоплює по-

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

лодний гірський потік. Така процедура буде корисна для тих, хто страждає серцево-судинними недугами, зах­ворю­ван­ нями нервової сис­ тем, опор­но-ру­хо­ вого апарату.

дих. Кажуть, якщо пара поцілується під час прогулянки тунелем, то їх кохання скріпиться на все життя.

ЛУМШОРИ (Закарпатська область) Селище, де у 17 ст. знаходився курорт «Лумшори», розкинулося вздовж річки Турічка у вулканічних Карпатах. У давнину курорт конкурував із Маріїнським лазням та Кар­ ловими Варами. Зараз приватні господарі запрошують туристів незалежно від пори року просто неба «поваритися» на повільному вогні у чані, а потім зануритися у прохо-

БАКОТА (Хмельницька область) Унікальне місце, де в 13 ст. знаходився найважливіший політичноадміністративний центр Дністровського Пониззя (Поділля). За легендою, скельний чоловічий монастир у Бокоті заснував Антоній Печерський, який є засновником Києво-

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пд/Зх, 3 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

СЕРЕДА, 16 липня ніч / день

+15 / +20

вітер

Печерської лаври. Нині скельний монастир відновили, розчистивши декілька келій.

Пн, 4 м/с

ЧЕТВЕР, 17 липня ніч / день

+15 / +20

УРОЧИЩЕ ПРИЙМА (Львівська область) За 2 км від Миколаєва, що на Львівщині, глибоко серед лісу знаходиться унікальне своїм творенням та історією урочище Прий­ ма. Саме тут знайдено найдавніше поселення неандертальця материкової Ук­раїни типу «мисливсь­ кий табір», який знаходився на цій території близько 46 тисяч років тому. Грот захоплює своєю таємничістю та фантастичним зовнішнім виглядом.

ТУР’Ї РЕМЕТИ (Закарпатська область) З цим словацьким селищем по­ в’язна історія про листоношу Федора Фекете, який щодня протягом 30 років долав 50 км до Ужгорода і назад, щоб вчасно доставити односельчанам пошту. В пам’ять про від­ мінне виконання свого обов’язку вдячні селяни встановили листоноші барельєф на стіні місцевого храму. Крім того, у 1812 році тут стояла колонія французьких солдат, які навчили місцевих жителів готувати страви французької кухні, а ті тепер пропонують їх туристам.

Пд/Сх, 2 м/с

вітер

Сх, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 18 липня ніч / день

+13 / +20

вітер

Пд/Зх, 4 м/с

СУБОТА, 19 липня ніч / день

+13 / +19

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 20 липня ніч / день

+12 / +21

вітер

Зх, 2 м/с

За даними мережі Інтернет

• ПРИВІТАЙТЕ!

14 липня – Ангеліни, Дем’яна. 16 липня – Олександра. 17 липня – Андрія, Федора. 18 липня – Анни, Кирила. 19 липня – Антона, Валентина. 20 липня – Євдокії, Лук’яна. 21 липня – Кирила, Панкрата. 22 липня – Олександра, Федора. 23 липня – Антона, Данила. 24 липня – Ольги, Олени.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Досьє 102 №11  
Досьє 102 №11  
Advertisement