Aukcja Dzieł Sztuki, 13 grudnia 2012, godz. 19.00

Page 29

Stanisław Dybowski (1895 Warszawa – 1956 Warszawa)

Widok z Wilna olej/płótno naklejone na tekturę, 27 x 46 cm sygnowany p.d.: 'St. Dybowski | Wilno' Studia malarskie rozpoczął w Warszawskiej

Szkole Rysunkowej. W latach 1917–19 przebywał w Moskwie, gdzie kontynuował studia artystyczne, później uczył się także w SSP w Warszawie u K. Tichego i W. Skoczylasa. W 1926 r. przebywał na południu Francji, później przez ok. 2 lata mieszkał w Paryżu. Po 1932 r. osiadł na stałe w Warszawie. Wystawiał głównie w galeriach warszawskich oraz w Łodzi, miał także kilka

wystaw indywidualnych m.in. w Paryżu. Był członkiem stowarzyszenia artystycznego Pro Arte. Malował przede wszystkim pejzaże utrzymane w duchu malarstwa pejzażowego Jana Stanisławskiego, a także portrety i martwe natury. Cena wywoławcza: Estymacja:

3 000 zł 4 000 – 6 000