Вестник Наблюдател

Page 22

Страница 22

Спорт Ски купата в Банско събра хиляди фенове на спорта Съвсем наскоро в Банско пристигнаха част от най-популярните звезди на зимните спортове и рекорден брой туристи от цял свят. Причината за това бе, че именно там се проведе част от първенствата еуяѝюза Световната купа по ски алпийски дисциплини за 2012 година. Банско бе предпочетен от няколко други курорта, което го подреди сред още някои от найпопулярните зимни градчета във Франция, Канада и Германия, а само за няколко дни всички билети бяха продадени. На 19 февруари се проведе слаломът за Ски купата за мъже, където изненадващо победи Марсел Хиршер. Само на 22 години, младата надежда на Австрия успя да завърши с време 1 минута, 52 секунди и 64 стотни. Шведът Андре Мирер остана втори, а трети, на 90 стотни, завърши 25годишният Стефано Грос от Италия. Фаворитът за първото място Марио Мат, популярен също като Супер Марио, завърши с второ време, но покъсно бе дисквалифициран заради пропусната врата. От българите най-добре се представи Георги Георгиев, който финишира 43-и в първия манш с изоставане от 3,73 секунди.