Public Auction 41 - Auction catalogue

Page 96

94 1553 (A5)

1900 RUSSLAND - pohlednice s 1564 (A5) vyobrazeným velkým státním znakem Ruska, na výšku; dobrý stav, zajímavé 1000 Kč (39 €)

1944-1945 1568 (X)

EXIL/ PROPAGANDA/ sestava 16ks propagačních nálepek v 8-blocích v angličtině, mj. Have a heart, help Czechoslovak refugees, The invisible 1554 (A5) 1910? NĚMECKÝ ŠKOLSKÝ SPOLEK Czechoslovak army, Forced labor is inhuman atd.; 1000 Kč (39 €) (Deutscher Schulverein), sestava 11ks pohlednic s zajímavé krajinnými motivy; některé lehce odřené růžky, 600 Kč (23 €) zajímavé Reklamní plakáty | Posters 1555 (A5)

1912

1565 (A4)

www.burda-auction.com 1945-1960 [SBÍRKY] reklamní plakát na českobudějovický pivovar Budvar, určeno pro trh v USA, zřejmě z let 1945-1960; rozměr 83x60cm, velice dekorativní

3800 Kč (148 €)

ČTE 1937 NÁROD "NÁROD" reklamní plakát na Firemní účty a dopisy obrázkový večerník Company Letters, Invoices Národ, barevný, signováno Sors, rozměr 69x113, složeno, bez 1569 (A4) 1906? secesní účet za ubytování v poškození 900 Kč (35 €) pražském, dosud existujícím hotelu ADRIA, 3x vodorovně přeložený, přesto zajímavé 500 Kč (19 €)

Ostatní sběratelské obory Other Collector`s Domains

1570 (A3s|) VI. slet Všesokolský v Praze - MARATHON, soubor 5ks oficiálních pohlednic, kreslené, barevné, autor Muttich; pouze mírně omačkané růžky 500 Kč (19 €) 1566 (A3s|)

1937

Sbírky a partie | Collections 1890-1930 [SBÍRKY] 1556 (Z) BLAHOPŘEJNÉ sbírka 330ks různých blahopřejných a gratulačních pohlednic, barevné, lito, tlačené, různá provenience; vše uloženo v kroužkovém fotoalbu 1800 Kč (70 €) 1557 (Z) 1890-1930 [SBÍRKY] LIDOVÉ KROJE, SILUETY, LIDOVÉ PÍSNĚ sbírka 290ks různých námětů v kroužkovém fotoalbu 1600 Kč (62 €) 1558 (Z) 1900-30 [SBÍRKY] ŽENA, DĚTI, MILOSTNÉ sbírka 440ks různých pohlednic, vše v kroužkovém fotoalbu 1800 Kč (70 €)

1559 (Z) 1900-30 [SBÍRKY] OSOBNOSTI sbírka SKAUTING "Staň se i ty junákem", náborový plakát, 270ks pohlednic s námětem převážně českých čb., rozměr 60x43cm, složeno, bez poškození 700 Kč (27 €) osobností, doplněno portéty evropských panovníků a jejich manželek; vše uloženo v 1567 (A3s|) 1939 "Drtíme lichvu s kroužkovém fotoalbu 1600 Kč (62 €) životními potřebami" NOUZ, 1560 (K) 1910-40 [SBÍRKY] SOKOL, Národní odborová MILOSTNÉ, MÍSTOPIS ČSR + CIZINA sestava cca ústředna 300ks pohlednic malého formátu s různým námětem, zaměstnanecká, část místopis; tržní hodnota cca 6.000Kč barevný plakát, 1000 Kč (39 €) rozměr 90x60cm, 1561 (K) 1900-45 [SBÍRKY] SESTAVA cca pouze přehyby, 400ks různých pohlednic malého formátu, část jinak dobrý stav žánrové jako blahopřejné, milostné, žena, atd., část 900 Kč (35 €) místopis - cizina, doplněno 2 starými alby na pohlednice; různá kvalita 300 Kč (12 €)

Propagační nálepky a kartičky Advertising Labels and Cards 1562 (A5) 1925 GRAND PRIX - Česká grafická 300 Kč (12 €) unie a.s., propagační nálepka 1938? PROPAGANDA sestava 5ks 1563 (A5) nálepek, 1x -2-páska + 1x 3-páska Rudá armáda, náš spojenec, Za nedělitelný mír a kolektivní bezpečnost, 500 Kč (19 €) atd.; zajímavé, dvl

1850 DOPISNÍ PAPÍR s přítiskem KARLOVY VARY, rytinka Wiese in Carlsbad, Naumburgs Kunstanstalt in Leipzig, poštovně prošlé s řádkovým raz. CARLSBAD s poštmistrovskými poznámkami o vybraném poštovném 126Kr; silné přehyby 900 Kč (35 €)

Fotografie | Photos

1571 (A5) 1870 TYRŠ Miroslav (1832–1884), zakladatel Sokola, kabinetní fotografie; zachovalé, vzácné 600 Kč (23 €) 1572 (A5)

1875 HOLUB Emil (1847-1902), český lékař, cestovatel, kartograf a etnograf v Africe, fotografie, ateliér Eckert - Müllern; vzácný snímek z raného období 2000 Kč (78 €)