Sveiki! projekto knygelė

Page 1

Sveiki!

Sveikos gyvensenos kotedžai


Tobulas gyvenvietes turime “ planuoti remdamiesi keturiais aspektais. Iš ju svarbiausias ir nepakeičiamiausias, be abejo, yra sveikata.“ Aristotelis4


Turinys:

Sveikata Sveiki atvykę Interviu Kalnėnai Apylinkių žemėlapis Privalumai Oras Bendravimas Saugumas Aktyvumas Poilsis Finansai Kotedžai 56 m2 kotedžai 76 m2 kotedžai 90 m2 kotedžai Interjeras Vystytojas

5


6


Sveikata prasideda

namuose

Namai – saugumo ir jaukumo sinonimas. Todėl ironiška, kad būtent namuose nepastebėtos slypi mūsų prastos savijautos priežastys. Nors tyrimais įrodyta, jog net 80-90 % mūsų savijautos bei sveikatos nulemia gyvenamoji aplinka, visgi tai, kaip anksčiau buvo statomi namai, ženkliai neigiamai veikia mūsų gyvenimo būdą. Šviesos, garso tarša trukdo mūsų poilsiui. Prastas išplanavimas apriboja judėjimą ir pomėgius. Nedėkinga namų aplinka kuria atskirtį nuo bendruomenės bei ryšio su gamta trūkumą. O su namais susiję finansiniai aspektai dažnai tampa nuolatinio nerimo priežastimi. 1948 m. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikatą apibrėžė kaip fizinę, psichinę ir socialinę gerovę, o ne tik ligos ar negalios nebuvimą. Mūsų namai yra vienas esminių elementų kuriant šią gerovę, todėl turi būti kuriami atsakingai.

Sveiki! kotedžai – pasaulinės sveikatingumo NT (eng. wellness real estate) koncepcijos pavyzdys Lietuvoje. Tai – sparčiai auganti koncepcija, kurios pagrindinis tikslas yra projektuoti ir statyti namus visų pirma atsižvelgiant į gerą jų gyventojų savijautą bei sveikatą. Ši kryptis – ne trendas, o natūrali evoliucija atsisukant į tai, kas svarbiausia. Todėl nestebina ir prognozės, kad sveikos gyvensenos NT vertė iki 2022 metų pasieks net 197 milijardus dolerių. Šiandien daug dėmesio ir laiko jau skiriame tam, ką valgome, ką naudojame, kaip judame. Sveikatingumo NT darbas – pasirūpinti ir tuo, kur gyvename. Atėjo laikas investiciją į namus pradėti vertinti kaip investiciją į savo sveikatą.

7


Sveiki!

atvykę

Užeikite, susipažinkime. Sveiki! tai ir šių namų vardas, ir pažadas, kad kiekvienas jų aspektas yra specifiškai suprojektuotas jūsų sveikatai gerinti. Sveiki! pagrindas – namus pratęsiančios lauko erdvės. Asmeniniame kiemelyje su terasa atgausite ryšį su gamta, užsiauginsite prieskonių ar gėlių, kasdien jausite gydantį pušų kvapą bei pievą po kojomis. Vos peržengus kiemo slenkstį, jus pasitiks aktyviam ir socialiam gyvenimui pritaikytos bendruomenės erdvės. Tai vieta pasimojuoti su kaimynu, pajudėti, atrasti bendraminčių ir mėgautis aplinka, kurioje sveikai ir laisvai žaidžia jūsų vaikai. Namų viduje sveikatos linkės aukštos lubos, natūralios medžiagos ir tekstūros. Protingas išplanavimas pritaikytas prie jūsų gyvenimo ritmo – pradžiai tiks ir dviem ar trims, tačiau bus lengvai transformuojamas šeimai pagausėjus.

8

Visus šiuos džiaugsmus vainikuoja vietos miesto ir gamtos balansas – kasdien tobulėjantys žalieji Kalnėnai. Šalia pasivaikščiojimo takai, miškelis ir regioninis parkas, o vos už 5,5 kilometrų – visi senamiesčio reikalai ir malonumai. Mėlynosios zonos (angl. – blue zones) – vienas įdomesnių sveikatingumo NT srities terminų. Tai vietovės pasaulyje, kuriose fiksuojama ilgiausia gyvenimo trukmė. Ištyrę šias lokacijas, mokslininkai identifikavo pagrindines jų gyventojų ilgaamžiškumo ir visapusės geros savijautos priežastis. Tai natūralus judėjimas, tikslo turėjimas, užtikrintas poilsis, vyno pertraukėlės, nepersivalgymo taisyklė bei tinkama bendruomenė ir mylimi žmonės šalia. Sveiki! tikslas – suteikti bendruomenei galimybę kurtis pagal geriausias mėlynųjų zonų patirtis.


9


Paulius Ratkevičius

10


Namai sveikatos atspindys Paulius Ratkevičius Europos fitneso čempionas, asmeninis fitneso treneris:

Sveika gyvensena ir sportas yra didelė mano gyvenimo dalis. Savo klientams akcentuoju, kad subalansuotam ir sveikam gyvenimui yra labai svarbu pakankamai judėti, pakankamai ilsėtis ir sveikai maitintis. Man smagu matyti, jog „Build me“ atkreipia dėmesį ne tik į komfortą kotedžuose, tačiau ir į projekto aplinką, bendrąsias erdves, kurios yra ne mažiau svarbios, kad žmogus gerai jaustųsi savo namuose. Pats augau name su kiemu bei futbolo aikšte ir esu labai laimingas, jog šie, atrodytų, maži dalykai išugdė labai didelius aktyvaus gyvenimo įpročius, kurie mane lydi iki šiol!

Projekto Sveiki! gyventojai turės galimybę žaisti tenisą, krepšinį bei naudotis lauko treniruokliais savo namų kieme. Aktyvus gyvenimo būdas svarbus norint gyventi kokybiškai bei pilnavertiškai. Net ir porą kartų per savaitę jūsų rutinoje esanti fizinė veikla po 45-60 minučių turi itin teigiamą įtaką sveikatai, greitina medžiagų apykaitą ir gali padėti reguliuoti svorį. Mane labiausiai žavi tai, jog aktyviai bei sveikai gyvenantys tėvai yra pats geriausias pavyzdys vaikams. Sveiką bendruomenę galima sukurti nuo mažų dalykų. Tai taip paprasta ir smagu!

11


Sveiki! Kalnėnai Jūsų namai aukso viduriuke – pakankamai arti miesto reikalų ir malonumų, bet pakankamai toli nuo triukšmo ir intensyvumo.

Leisti automobiliui vogti jūsų laiką, nerimauti spūstyse ar jaustis atskirtiems nuo kasdienių tikslų – tikrai nieko sveiko. Todėl Kalnėnuose parvykimui įprasite skirti ne daugiau pusvalandžio, o Senamiestį pasieksite per 10 minučių.

Netoliese – ir Nemėžio tvenkinys su vandenlenčių parku „Wakeway“ bei Liepkalnio slidinėjimo trasa – gyvendami šalia galėsite tiesiog užsukti ryte ar po darbo ir neatidėlioti mėgstamų pramogų savaitgaliui.

Tiesa, visai šalia namų jūsų laukia darželiai, mokyklos, autobusų stotelės ir atnaujinamas dviračių takas toms dienoms, kai automobilį norėsite palikti namuose.

Taip pat netoli ir miškelis, kuriame galėsite skaityti knygą, pabėgioti, pamedituoti ar tiesiog įkvėpti gaivos.

Beje, minti dviratį ar pasivaikščioti čia tikrai į naudą, nes Kalnėnų rajonas – vienas ekologiškiausių Vilniuje.

Dėl daugiaaukštės statybos ribojimų Kalnėnai niekad netaps tradiciniu miegamuoju rajonu. Jie veikiau taps jūsų asmeniniu žaliuoju kampeliu Senamiesčio pašonėje.

Viena to priežasčių – gamta Kalnėnuose užima daugiau vietos nei visa kita – čia pat Ribiškių kraštovaizdžio draustinis ir Pavilnių regioninis parkas su pažintiniais takais.

12


Net 33 % dirbančiuju pilnu etatu patiria sunkumu siekdami darbo ir gyvenimo balanso.

13


Užupis Senamiestis

Paupys

Liepkalnis

14


Kalnėnai

Pavilnių regioninis parkas

Restoranas „Tores Bravoras“

Apžvalgos aikštelė "Sunset Spot"

Ribiškių draustinis Darželis „Abėcėlė“

„Lidl“

„Iki“

Kalnėnai Šeimos restoranas „Lukšinės 42“

Karalienės Mortos mokykla

15


1000 m2 pušu parkas

16


Sveiki! reiškia kvėpuojantys švariu oru

Harvardo universiteto atliktuose tyrimuose nustatyta, kad vien oro kokybė turi didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir produktyvumui, o grynesniame ore gyvenantieji turi mažesnę riziką susirgti Covid-19 ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Todėl Sveiki! oro grynumu rūpinasi beveik 1000 m2 pušų parkas. Pušynas – puiki vieta atsigaivinti pavėsyje, pasivaikščioti, pamedituoti, ar pasportuoti, kol pušelės jums nė nejaučiant pozityviai veiks kūną ir mintis. Pušų skleidžiamos antibakterinės medžiagos gerina širdies, kraujagyslių bei nervinės sistemos būklę, teigiamai veikia nuotaiką ir bendrą savijautą.

17


Sveiki! reiškia

bendraujantys Glaudi bendruomenė daro mus sveikesnius ir laimingesnius. Atviras ryšys su aplinkiniais skatina tobulėjimą, kelia savivertę ir stiprina jausmą, kad esi kažko dalimi.

Tad „Sveiki!” atraskite bendras poilsio erdves trumpam šnektelėjimui su kaimynu arba praleiskite daugiau laiko kartu grilio zonoje. Kieme jūsų laukia išvystyta infrastruktūra vienijančiam vakarui prie ugnies. Bendrais pomėgiais dalintis galėsite ir sporto varžybų stebėjimo tribūnoje – juk sako, draugiška konkurencija irgi sveika. Kaip žinia, kur draugauja vaikai, ten ryšį atranda ir tėvai. Todėl mažųjų bendruomeniečių džiaugsmui Sveiki! rasite net dvi vaikų žaidimų aikšteles. Ankstyvas dalyvavimas bendruomenės veikloje ugdo vaikų socialinius įgūdžius, padeda jiems geriau pažinti save. Ir, žinoma, bendruomenės pagrindas yra bendras tikslas – pirmuoju juo gali tapti bendra rūšiavimo erdvė, kuria rūpinsitės kartu. Sveika ir jums, ir Žemei.

18


19


20


Sveiki! reiškia

saugus

Net ir artimoje bendruomenėje reikia privatumo, o gyvenvietėje – saugumo.

Visa Sveiki! teritorija aptverta tvora, tad patekti čia galite tik naudodamiesi asmeniniu magnetuku. Tai reiškia, kad kieme matysite tik pažįstamus veidus, o vaikai galės savarankiškai leisti laiką kieme, kol jūs užsiimsite savo mėgstama veikla. Be to, bendruomenės zona skirta tik pėstiesiems – automobiliai čia draudžiami grynesnio oro ir laisvesnio judėjimo dėlei. Savo automobilį galėsite saugiai palikti asmeninėje parkavimo vietoje – kiekvienam būstui jų priklauso po dvi.

21


Daugiau nei 80 %

pasaulio žmonių yra nepakankamai fiziškai aktyvūs, nors įrodyta, kad aktyvumas turi milžinišką reikšmę sveikatai ir gyvenimo trukmei.

22


Sveiki! reiškia

aktyvus

Aktyviai judėti daug lengviau, kai tai galite daryti čia pat, namuose.

Anot tyrimų, komandinio sporto užsiėmimai bent 1-3 kartus per savaitę pagerina psichologinę būseną iki 34 %. Tad sportuokite kada panorėję bendrose teniso ir krepšinio aikštelėse, renkite draugiškas bendruomenės varžybas, o kasdienę mankštą perkelkite į gryną orą – tam pasitarnaus lauko treniruoklių zona ir visai šalia esantis miškelis. Sveikam augimui būtino judėjimo netrūks ir mažiesiems – energiją galės išlieti žaidimų aikštelėse, ant karstyklių ir šokinėdami ant visų vaikų favorito – batuto.

23


Sveiki! reiškia gerai pailsėję

24


Akis bei mintis ilsins itin aukštos lubos ir natūralus interjeras – šiaudiniai kilimai, medvilnė, mediena, travertino akmuo, parketas. Viršuje ir apačioje neturėsite kaimynų, o tai apsaugos nuo triukšmo taršos ir leis nevaržomai šokti, kai to norėsis. O užsimanius ištiesti kaklą į saulę, tą padaryti galėsite vos peržengę terasos slenkstį. Dauguma gyventojų savo terasose mėgausis pietine saule, dalis – vakarine arba rytine.

Sveikam poilsiui svarbu ne tik geras čiužinys.

25


26


Sveiki! reiškia finansiškai ramūs

Sveiki namai yra prieinami namai. Tokie, kurių išlaikymas netampa nuolatiniu rūpesčiu.

Sveiki! pastatų A++ energinė klasė užtikrina sandarumą ir puikų šilumos išlaikymą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad Sveiki! namai šildomi taupiais ir gamtai draugiškais oras-vanduo siurbliais. Siurbliuose nevyksta jokie degūs procesai, juos lengva prižiūrėti. Šie siurbliai valdomi rankiniu ir nuotoliniu būdu – tai leis patiems reguliuoti šildymą (ir kartu jam skirtas išlaidas).

27


Bendra projekto informacija

28

Adresas:

Lyvių g. 53, Vilnius

Sklypo dydis:

9555 m2

Kotedžų kiekis:

42

Kotedžų dydžiai:

56 m2, 76 m2 ir 90 m2

Kiemelių dydžiai:

34 - 248 m2

Parkavimo vietos:

2 parkavimo vietos kiekvienam kotedžui

Šildymas:

oras-vanduo siurbliai


29


30


31


2 aukštas

1 aukštas

56 m2

Kotedžai 32

Kiekis projekte:

15 vnt.

Kambarių skaičius:

3

Kiemelio dydis:

34.6 m2 - 69.1 m2


33


R

V

1 aukštas

2 aukštas

P

76 m2

Kotedžai 34

Kiekis projekte:

25 vnt.

Kambarių skaičius:

4

Kiemelio dydis:

42.7 m2 - 171.6 m2


35


R

V

1 aukštas

2 aukštas

P

90 m2

Kotedžai 36

Kiekis projekte:

2 vnt.

Kambarių skaičius:

4

Kiemelio dydis:

183.3 m2 - 248.7 m2


37


38


76 m2

56 m2

56 m2

39

76 m2


40

76 m2


56 m2

76 m2

76 m2

41


Sveiki!

UAB „Build Me“ – novatoriška NT projektų vystymo įmonė Lietuvoje, keičianti nusistovėjusius nekilnojamojo turto vystymo standartus ir kurianti alternatyvų neturinčius projektus, kurie praturtintų miestą išskirtinumu.

jums sako vystytojas

Suvokdami naujų projektų vertę, ieškome išradingų sprendimų, todėl esame orientuoti į statinių patrauklumą ir originalumą bei juos supančios erdvės unikalumą. Norime, kad gyventojai visapusiškai galėtų mėgautis tiek privatumu, tiek maloniu pokalbiu su kaimynu. Daugiau apie mus: www.buildme.lt

Metas gyventi sveikiau?

Susisiekime.

Jovita Dikčiūtė

jovita@buildme.lt +370 694 684 82

42


Paskutiniai įgyvendinti projektai:

Lagom Palanga „Lagom Palanga“ - tai dešimties dviaukščių kotedžų, pasipuošusių nuosavais kiemeliais, projektas pajūryje. Funkcionaliai suplanuoti 55,5 m2 trijų kambarių būstai – privati ramybės oazė lietuviškame kurorte.

Pilies 10 „Pilies10“ – tai devynių prabangių apartamentų projektas Vilniaus širdyje, istorinėje Pilies gatvėje. Daugiau nei 500 metų menantis pastatas, išlaikant jo vertingąsias savybes, atrenovuotas ir pritaikytas šiuolaikinio žmogaus, gyvenančio Senamiestyje, poreikiams.

Lagom Lofts „Lagom Lofts“ – tai 29–75 m2 loftų su dideliais vitrininiais langais bei 21–41 m2 butų su nuosavomis terasomis projektas Naujamiestyje, Vilniuje. Manhatano stiliaus penkiaaukštis buvo suprojektuotas didmiesčio patogumus mėgstančiam žmogui, norinčiam kurti savo lagom gyvenimą vos per žingsnį nuo veiksmo.

Cherry Garden „Cherry Garden“ – tai šiuolaikiški 3 kambarių kotedžo tipo butai Kalnėnuose su atskirais įėjimais, privačiais kiemeliais ir parkavimo vietomis su stoginėmis, gamtos apsuptyje, vos kelios minutės nuo miesto širdies. „Cherry Garden“ – namai, kuriuose žydi vyšnių sodas.

43


Būkite

Sveiki!

sveikiatvyke.lt


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.