Page 1


Wef Wef

Wef Wef


W roku 2010, w dniach 16-19 czerwca w warszawskiej Zachęcie, Obiekcie Znalezionym, Zaklętych Rewirach i Galerii 2.0 rusza machina Festiwalowa Warsaw Electronic Festival. Od instalacji multimedialnych po muzykę i obraz, przez warsztaty, aż po dobrą elektroniczną imprezę. Wszystko w duchu innowacji, kultury nowych mediów, inspiracji technologią. Gościmy wykonawców z Chin, Japonii, UK, USA i oczywiście z Polski. Łącznie ponad 40 wykonawców. Wszystko rozpoczyna się dniu 16 czerwca 2010 o 20:00 w Zachęcie. Festiwal zainauguruje występ Laptopowej Orkiestry liczącej sobie kilkunastu wykonawców, grających synchronicznie na scenie wraz Vjami. Będzie to swoisty hołd nawiązujący w formie elektronicznej do obchodzonego właśnie Roku Chopinowskiego. Na scenie pojawią się laptopy generujące dźwięk i obraz. Role poszczególnych sekcji zostały rozdzielone pomiędzy muzyków, generowany dźwięk posiadać będzie swoją strukturę i rytm. Jednak podstawowym budulcem dla występu Orkiestry będzie tylko jeden dźwięk, zsamplowany dźwięk fortepianu. Jak zawsze w takich przypadkach ostateczna forma zależeć musi od atmosfery chwili, klimatu budowanego przez artystów wideo oraz od samej publiczności. Mamy nadzieję, że Festiwal sprawi Państwu ogromna przyjemność słuchania i obcowania z nowczesną sztuką i technologią. Dla osób, które węjda w posiadanie zaproszenia dzięki wsparciu marki 36i6, przygotowane będzie specjalne wydawnictwo płytowe dokumentujące to wydanie Festiwalu.


16.06.2010 (Wednesday) Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Otwarcie Festiwalu 20:00 - WEF Laptop Orkiestra 21:00 - Gold Plated Face - Audio & VJ Klub Festiwalowy | Obiekt Znaleziony WEF’ “Push Start Button Party” 22:00 - Menes 23:00 - Guiddo / Wolski / Pleq 01:00 - K-not / Bulbuloid


17.06.2010 (Thursday) Galeria 2.0 | Instalacje interaktywne

17:00 | Reflections - Przemysław Moskal Digital Sculptures for Analog Sounds Zaklęte Rewiry / Kino Ilusion |Pre-Festival WARM-UP

18:00 | K-not 18:40 | Bulbuloid 19:20 | mathias nova 20:00 | asdf 20:50 | xlorite / krzysiek cybulski

22:00 | Zen Lu 22:50 | Guiddo 23:40 | Nmls 00:30 | RESOPHLECTION VJ’S: a2xd, ar2, martinos, bolverk, dr.76_21, dodo, bo., kapslook


18.06.2010 (Friday) Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

17:00 - Bionulor 18:00 - Krzysztof Orluk 19:00 - Kim_Nasung

20:00 - ChoP :: Zen Lu + Grzegorz Bojanek 21:00 - Tetsuya Hori VJ’S: a2xd, ar2, martinos, bolverk, dr.76_21, dodo, bo., kapslook Klub Festiwalowy | Obiekt Znaleziony 22:00 - Mikołaj Menes 23:00 - Capitan Commodore 00:30 - Michał Wolski 01:30 - Mr. Zagaynikov 02:30 - Stendek


19.06.2010 (Saturday) Zachęta Narodowa Galeria Sztuki 11:00 - 16:00 Warsztaty: MAX/MSP cześc 2 | Paweł Janicki Flash - interaktywne lustro, wykorzystanie kamery w instalacji interaktywnej | Przemysław Moskal:

16:00 - Nmls 17:00 - RND 17:45 - Pleq 18:30 - Vasen Pipariuuri

19:15 - kr39 21:00 - ISAN VJ’S: a2xd, ar2, martinos, bolverk, dr.76_21, dodo, bo., kapslook Klub Festiwalowy | Obiekt Znaleziony 22:00 - Guiddo 23:00 - LINE UP 00:00 - Xanadu 01:00 - Liquid Molly 02:00 - Minoo


ISAN

gwiazda tegorocznej edycji Warsaw Electronic Festival, to duet dwóch brytyjskich artystów, którymi są Robin Saville oraz Antony Ryan. Odkąd założyli zespól w 1996 roku ich współpracy nie przeszkodziła odległość ich dzieląca. Robin z Southend on Sea w Anglii komunikował się za pomocą wszelkich nośników informacji z Antony ze Szwecji. Stale rozwijąc swoją pasję do muzyki nie bojąc się sygnałów analogowych, szmerów, trzasków i ciszy wydali siedem albumów w tym w legendarnejwytworni MorrMusic. Muzyka artystów oscyluje pomiędzy Kraftwerk i Neu!, młodym Brian Eno i nobliwym Cocteau Twins.


Tetsuya Hori

to japoński twórca soniczny, eksperymentuje zarówno z nową technologią jak i obiektami wykorzystując je w swoich live performance. Nawiązując podczas występów do elektroakustyki, elektroniki, minimalizmu, Hori odcina się od narzucania odniesień do skończonej jego zdaniem koncepcji. Określa swoje niezwykle interesujące utwory jako koncepcję samą w sobie.


Artyści biorący udział w WEF 2010 kr39 to połączenie muzyki eksperymentalnej i śpiewu tradycyjnego. Twórcy poszukują cech wspólnych na poziomie struktur muzycznych, rytmicznych i brzmieniowych, przy zachowaniu tożsamości obu tradycji. Pierwszy projekt formacji kr39 to „In_between”, w którym osią są pieśni tradycyjne związane z najważniejszymi wydarzeniami w życiu człowieka: narodzinami, weselem i pogrzebem. Muzycy wystąpili po raz pierwszy podczas koncertu „Wspólna Energia” w Studio Polskiego Radia Lublin 23 października 2009. Projekt „In_between” powstał we współpracy z Ośrodkiem Rozdroża i Fundacją Muzyka Kresów w Lublinie.

Kim_Nasung artysta eksplorujący przestrzeń muzyki eksperymentalnej, noise, muzyki konkretnej i nagrań terenowych. Współpracuje z IHM Records, Lona Records, Niko label. Jest współzałóżycielem Mind Twisting Records.

Gold Plated Face

to projekt Jarka Grzesicy oparty o pewną koncepcję. Głębokie ambientalne przestrzenie wprowadzają słuchacza w świadomość podstawowych struktur dźwiękowych obecnych w otoczeniu miejskim. Struktury te zazwyczaj nie są zauważane przez słuchacza, jednakże w przypadku ich wykorzystania w muzyce stają się rodzajem muzyki miasta. W rezultacie, wsłuchując się w dźwięki GPF można doświadczyć indywidualnego doświadczenia medytacyjnego. Podobnie jak w świątyni Buddyjskiej znajdującej się w centrum ogromnej metropolii, którą GPF odwiedził podczas jednych ze swoich podróży, dźwięki miasta przeistaczają się w drone, zmieszany z idealną ciszą świątyni, pozostaje w pamięci artysty jako obraz idealnego dźwięku.

Resophlection to laboratoryjny projekt Pawła Janickiego i Jarka Grzesicy, w surowej

minimalistycznej atmosferze tajemnicy powstają dźwięki zderzane niczym materia w wielkim zderzaczu hadronów. Efektem jest minimalistyczny, pozagatunkowy obszar dźwiękowy zwany Resophlection.

Grzegorz Bojanek, ur. 1975, założyciel internetowego labelu www.etalabel.com,

promującego twórców muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. W swojej twórczości realizuje zamysł wprowadzania brzmień eksperymentalnych i elektroakustycznych, które są połączeniem nowoczesnej melodyki, ambientu, i często noisu. Od początku swojej scenicznej działalności związany jest z Warsaw Electronic Festival, a od roku 2007 jest ścisłym współpracownikiem Jarka Grzesicy, szefa festiwalu. Współtwórca chińsko – polskiego projekt ChoP.


Zen Lu

to pochodzący z chińskiego miasta Shenzhen, muzyk i artysta zajmujący się eksperymentami dźwiękowymi, założyciel wydawnictwa We Play! Records. W 2002 założył post-rockową grupę “Consciousness”. W 2004 dołączył do kolektywu Young Crazy, gdzie rozwinął szerokie zainteresowania gatunkami nowej eksperymentalnej elektroniki oraz noisu. W kwietniu 2006 założył projekt ZenBOBO, w którym skoncentrował się na minimalu i ambiencie. Rok 2006 przyniósł kolaborację z Grzegorzem Bojankiem i rozwój projektu ChoP (China – Poland). Na jednej ze swoich płyt, pt.: “Ding” zaprezentował szereg eksperymentów dźwiękowych, zapuszczających się czasem na obszar elektroakustyki a także elektronicznych wariacji. Jego ostatnie pełnowymiarowe wydawnictwo „The Future” zostało wydane w 2007 roku.

Nmls (Piotr Michałowski) to młody artysta, którego muzyka oscyluje między takimi gatunkami jak: Ambient, Downtempo, IDM. Wykorzystując brzmienia typowo syntetyczne, nagrania dźwięków otoczenia jak i sample instrumentów akustycznych tworzy głównie spokojne i melodyjne utwory. Występował w wielu miejscach w całej Polsce jak i w kilku rozgłośniach radiowych. Organizował wiele koncertów promujących eksperymentalną muzykę elektroniczną. Od 2008 jest mocno zaangażowany w życie i rozwój społeczności WEF.

Krzysztof Orluk, ur 1986, z zamiłowania muzyk, kompozytor brzmień ekspery-

mentalnych z pogranicza ambient, drone, minimal. Muzykę buduje przetwarzając dźwięki niskiej jakości, wykorzystując także nagrania terenowe, akustyczne i orkiestrowe. Swoją pierwszą płytę wydał pod pseudonimem More w wytwórni etalabel.com a ostatnie pełnowymiarowe wydawnictwo znalazło uznanie na świecie po wydaniu w holenderskim Databloem.

Capitan Commodore - Mariusz Socha - producent związany ze sceną WEF niemal

od początkujego istnienia. Jego produkcje to muzyka eksperymentalna, elektro, techno, rock , synth pop. Ostatnie wydawnictwa - disco polo (requiem records)(CD) - gigolo 225 (12”), gigolo 248 (12”), gigolo eleven compilation (gigolo records)(CD). Ważniejsze imprezy po za Warsaw Electronic Festival: - Extrema festival (Eindhoven - Holandia) gigolo stage, - Audioriver (Polska) main stage.

Liquid Molly, czyli Adrian Jakuć-Łukaszewicz próbuje eksploatować tereny elektroniki, która od dawna przysparza odbiorców takim wytwórniom jak morr records czy mille plateaux. Jeden z najbardziej nastrojowych artystów WEF charakteryzuje wyrafinowany żywy i melodyjny dźwięk modelowany z pomocą gałek i suwaków. Cyfra i analog przemielone przez laptop a do tego odgłosy gdzieś z okolic Białegostoku.


Vasen Piparjuuri Artur Mańka-Chrzanowski, od początku swej działalności scenicznej

związany z WEF. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą, tworzy zróżnicowaną formę muzyczną. Współinicjator projektu MetaMusica. Porusza się między stylistykami IDM a drill’n’bassem. Grał między innymi na FreeFormFestival, Tauron Nowa Muzyka 2009, Biennale WRO 09 (sekcja WEF).

RNDczyli Tomasz Pauszek - Polski niezależny artysta mediów elektronicznych, kompozytor, dyrygent,

wykonawca oraz producent nowoczesnej muzyki elektronicznej, słynący z bezkompromisowego podejścia do tworzenia oraz ciekawej oprawy wizualnej swoich koncertów. Rozpoczynał swoją karierę w roku 1999 kiedy to wraz z projektem Remote Spaces nagrał album “Odyssey”. W sierpniu 2006 roku została wydana płyta “Distracted” przez niezależne wydawnictwo etalabel.com. Współpracował z Dicksonem Dee (Hong Kong) przy tworzeniu płyty ChoP vol. 2 “8 Rooms”.

Bionulor - Sebastian Banaszczyk, to jednoosobowy projekt muzyczny założony w 2006 roku

i działający według własnej specyficznej metody twórczej nazwanej ‘’100% sound recycling’’. Oznacza to, że każdy utwór powstaje na bazie tylko jednego krótkiego sampla i jego dalszej obróbki, a wszelkie niedoskonałości techniczne, takie jak szumy czy trzaski, witane są z radością... Ten sposób pracy daje jak dotąd minimalistyczne, ascetyczne pejzaże dźwiękowe przeplatane czasami bardziej abstrakcyjnymi i hałaśliwymi strukturami sonicznymi...

Minoo – projekt Pawła Pruskiego (ur. 1982), skupiający się głównie wokół dźwięków eksperymentalnej

elektroniki oraz jazzu. W 2008 r. wydał swój debiutancki album – “Material Spirit” dla wytwórni etalabel.com. Współpracował w ramach projektu ChoP z chińskim producentem Sin:Nedem. Ich wspólny album “Improvision” wydany w chińskiej wytwórni WePlay. Paweł uczestniczył w chińskiej trasie koncertowej składającej się z 6 koncertów. Współzałożyciel cyklu eksperymentalnych koncertów MetaMusica. Od wielu lat na scenie Warsaw Electronic Festival.

Mikołaj Menes (ur. 1983) to muzyk, który w swoich kompozycjach łączy dwa bieguny dźwięków: brzmieniowej oszczędności przekazu oraz deepowo - eksperymentalnych przestrzeni. Związany z MinicroMusic, LiquidSoundSystem, no.tek oraz Funfte Strasse.


Guiddo - Tomasz Świtała - dj, multiinstrumentalista, dziennikarz Radia Jazz FM. Jako DJ aktywny

na europejskiej scenie od 2002 roku. Jako Guiddo tworzy dwa projekty: z Marta Koszarek - nagrywając utwory z pograniczu jazzu, soulu i elektroniki; oraz z berlińskim wokalista Mavinem - w stylu deep house. Od 2005 roku prowadzi swoja cotygodniowa audycje Input-Output-Putput poczatkowo na antenie Jazz Radia (106.8FM), obecnie RadioJAZZ.fm (www.radiojazz.fm).

Michał Wolski - warszawski muzyk, który na początku swojej muzycznej drogi zafascyn-

owany był wirtualnymi syntezatorami. Twórczość Michała Wolskiego oscyluje wokół takich stylów muzyki elektronicznej, jak techno, tech-house, minimal techno. Te obszary muzyczne są dla niego tak samo ważne i tam właśnie najczęściej zaznacza swoja obecność. Jest członkiem kolektywów Liquid Sound System, no.tek, Funfte Strasse, związany ze społecznością Warsaw Electronic Festival. Michał Wolski jest twórcą projektu MinicroMusic

Pleq to projekt eksperymentalny autorstwa katowickiego studenta filozofii, Bartosza Dziadosza.

W muzyce Pleq drzemie głęboka filozoficzna zaduma. motywem dźwięku jest przemysł, industrial, gdzie melancholia i romantyzm idzie w parze z harmonią magnetyzującej struktury. Jego ostatnie solowe wydawnictwo to płyta “The Fallen Love” wydana nakładem wydawnictwa vu-us w roku 2009. Od ponad roku związany z Warsaw Electronic Festival..

ASDF to elektroniczny projekt dźwiękowy Daniela Jaśniewskiego. Minimalistyczna muzyka projektu przybiera postać plątaniny dźwięków generowanych, przetwarzanych i zniekształconych. Sygnały, dźwięki różnego pochodzenia i zaszumione struktury są tworzywem do budowania wielowarstwowych utworów.

Line Up Wojciech Dagiel (creative director agencji McCANN ERICKSON) oraz Kamil Dąbkowski

(online artist w studiu postprodukcyjnym TELEVISOR) połączyli swoje doświadczenia zawodowe tym razem w projekcie muzycznym LINE UP. Projekt jest efektem kilku eksperymentalnych sesji muzycznych, na których udało się ustanowić ciekawe brzmienie oraz dominujący klimat artystyczny. Przetworzona elektronika wzmocniona brzmieniem żywych bębnów i gitary - tego będzie można posłuchać podczas wieczoru festiwalowego na tegorocznej edycji Festiwalu Klubu Twórców Reklamy.


Mr. Zagaynikov pojawiał się do tej pory w różnych wcieleniach, n.p. jako basista Zum w psychodelicznym Dust|Box, basista Młodszy Konsultant w cover bandzie Untitled_2, czy producent i performer Dziam w konceptualno-elektroniczym Square Extension. Po rozpadzie tej ostatniej formacji pod koniec 2009 roku, Pan Zagaynikov postanowił odpocząć od agresywnych, piłowatych dźwięków i poeksperymentować z brzmieniami z obszarów: electro, breakbeat, house i chillout.

K-not - Wojtek Sęk (ur. 1987) zajmujący się produkcją muzyki od około 10 lat. Jest on beatmakerem

paru podziemnych składów rapowych ze śląska, a solowo stara się mieszać kilka styli elektroniki - gównie Breakbeat z IDM ciągle poszukując własnego rozpoznawalnego brzmienia/stylu.

Krzysiek Cybulski – absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej

w Katowicach; kompozytor, basista, eksperymentator. Autor muzyki i warstwy dźwiękowej do kilkunastu filmów krótkometrażowych i animowanych (m. in. “Bez Iluzji”, “Bezbłędny Rycerz”). Od trzech lat intensywnie zgłębia i wykorzystuje możliwości środowiska modularnego Reaktor – m. in. wykorzystując stworzone w nim narzędzia jako serce swojego live setupu. Od 2008 roku związany z Warsaw Electronic Festival.

Bulbuloid Projekt Kamila Pawlaka. Stara się rozwijać muzycznie w wielu kierunkach nie

ograniczając się do środowiska komputerowego. Jego ulubionym instrumentem muzycznym jest jego aparat głosowy, którego używa do wytwarzania wszelkiego rodzaju dźwięków muzycznych.

Mathias Nova - muzyk, dj, producent. Używa wyłącznie instrumentów elektronicznych, a nie

komputera i oprogramowania do tworzenia muzyki. Członek minicroMUSIC oraz kolektywu [Punkt Kolektiv]. Był inicjatorem projektu “Der Liveact Nacht” we Wrocławiu klub Maszroom: cyklu, promującym artystów w grających muzykę elektroniczną na żywo.

Xlorite - Pawel Ryttel. Od początku twórczości używa programu Jeskola Buzz. Brzmienie jest

w 100% syntetyczne i oscyluje w gatunkach IDM, Abstract, Ambient. W występach na scenie częściej prezentuje improwizacje niż swoje utwory. Unika wydawania swoich produkcji na płytach ponieważ jego utwory cały czas żyją i ewoluują co nie pozwala ich nazwać wersją ostateczną. Działał w duecie Ambot z Piotrkiem Michałowskim a obecnie duecie Junon 29 z Piotrem Bukowskim tworząc progresywną muzykę klubową i jako sideproject tworząc muzykę eksperymentalną.


Stendek Projekt audiowizualny Macieja Wojcieszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pieknych

w Gdańsku na wydziale Malarstwa. W muzyce Maćka, słychać inspiracje ambientem, minimalem oraz IDM. Występy na żywo są wzbogacone zawsze o wizualizcje autorskie, lub tez miksowane na żywo przez zaproszonych vj’i.

Xanadu - Ilona Dobiszewska, zaczynała jako dziecko od śpiewu z głową w pralce. Potem był

dziwny blues, rock, industrial (z grupą Nemezis z Ostrowa Wielkopolskiego). Jej nagrania wokalnego można posłuchać na stronie wydawnictwa Requiem Records. Skończyła studia w Toruniu (Filozofia). Nawiązała wówczas współpracę z zespołem Debile (póź,-Videoturisten), gdzie przede wszystkim udzielała się wokalnie. W międzyczasie narodziła się współpraca z Jacaszkiem, który wydaje dla Gustaff Records (wspólnie zagrali kilka koncertów w Polsce promujących zacną płytę “Sequel”).

Paweł Janicki (1974) jest niezależnym twórcą i producentem medialnym pracującym z

muzyką generatywną, estetyką microsound i kompozycją algorytmiczną, interaktywnymi systemami na potrzeby performance’ów i instalacji oraz własnym sprzętem i oprogramowaniem. Tworzył ścieżki dźwiękowe i interaktywne efekty do artystycznych CD-ROMów, radia i telewizji, realizował projekty bazujące na wielowymiarowej i fraktalnej geometrii aplikowanej na potrzeby dźwięku i animacji, uczestniczył w wielu projektach dokumentujących stan elektroakustycznej awangardy i współpracował z wieloma artystami, uczelniami, przemysłem IT i nagraniowym. Paweł jest związany z Centrum Sztuki WRO, a jego zainteresowania koncentrują się na bazującym na programowaniu, przetwarzaniu dźwięku, aplikacjach sieciowych i rewitalizacji produktów istniejących infrastruktur: militarnej i rozrywkowej. Był także współzałożycielem i długoletnim członkiem popularnego kolektywu Gameboyzz Orchestra Project. Ponadto jest autorem Ping Melody - performance łączącego improwizację muzyczną z globalną wymianą informacji w przestrzeni Internetu. Za Ping Melody został w 2004 r. uhonorowany The ?netarts.org 2004? Grand Prize - nagrodą przyznawaną przez tokijski Haramachida University.

Przemek Moskal, wykładowca, artysta, ekspert nowych mediów. Urodzony w Polsce,

przeprowadził się do USA w roku 1990. W roku 2003 ukończył „Tisch School of the Arts” na Uniwersytecie w Nowym Jorku i rozpoczął karierę jako artysta medialny i konsultant. W roku 2004 brał udział w warszawskim New New Yorkers Festival, podczas którego zaprezentował swoje prace w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, która to wystawa była współorganizowana przez Warsaw Electronic Festival i Ambasadę USA w Polsce. Polem działania Przemysława Moskala są interaktywne cyfrowe obiekty. Autor wykorzystuje technologię cyfrową do stworzenia aktywnej relacji pomiędzy wirtualnym światem, a obserwatorem – przykładem jest cykl interaktywnych luster: „Reflections”.


VJ’s | Kolektyw MicroKino VJ a2xd - Adam Błaszczyk, experymentator wideo, od kilku lat aktywnie zaangażowany w sztukę multimediów. Założyciel projektu Microkino, skupiającego ludzi zainteresowanych nowymi mediami. Jego perfomance łączy w sobie wiele technik wizualnych zachowując spójność rytmiczną i emocjonalną z muzyką.

VJ Ar2 - Artur Jurzyk, VJ, promotor i wydawca w jednym. Współtworzy takie projekty jak Chorus, No Comment Records, Puenta. Aktywnie działał również w nieistniejącym już kolektywie Radix Community. Wysoka jakość wykonania, niecodzienne podejście - oto czego można się spodziewać na jego ekranie.

VJ martinos - Martyna Jąder, wizualizacje to pasja, którą rozwija równolegle ze studiami w szkole filmowej, co stawia ją w sytuacji ciągłego dylematu między tym co trwałe, a niewątpliwym urokiem perfomance’u. Ze sceną WEF współpracuje od 2008 roku, aktywna na scenie Barki TRANSFORM (lato 2009), uczestnicząc między innymi w projekcie “Interferencje Nas”.

VJ bolverk - Błażej Krajczewski,wizualizacjami zajmuje się od kilku lat. Do tej pory występował w kilkunastu klubach w Polsce, świecąc głównie do muzyki z pogranicza ambientu/idm. Swoje inspiracje czerpie z takich zjawisk jak videoart, found footage. Współtwórca projektu multimedialnego “Tractaus”.

VJ dr.76_21 - Adam Czygier, zajmuje się filmem, fotografią, muzyką eksperymentalną, projekcjami wideo, a przede wszystkim łączeniem tych wszystkich dziedzin sztuki wizualnej w instalacjach i projekcjach multimedialnych, oraz oprawą wizualną imprez wewnętrznych oraz zewnętrznych - także w ogrodach, na murach, w garażach i w innych miejscach umożliwiających wyświetlanie obrazu.

VJ dodo - Dorota Charuta, warszawska VJ’ka, posiadająca indywidualny styl kształtowany wielobarwnością i wielokulturowością miejskiego życia. Wachlarz jej wizualnych adaptacji jest równie obszerny, co style muzyczne, którymi się inspiruje.

VJ Bo. - Bougumiła Nowacka, czasem opiera się na zapisie cyfrowym rzeczywistości, który następnie przekształca wg własnych zasad, czasem tworzy animowane kompozycje. Miała przyjemność świecić na takich wydarzeniach jak Przemiany nad Wisłą, Warsaw Electronic Festiwal, Share Warsaw oraz na licznych imprezach klubowych w klimacie od muzyki ambient i experimental po drum’n’bass i elektro.

VJ Kapslook - Kuba Garścia, studiuje Intermedia na krakowskiej ASP. Początkowo wyrażał się artystycznie dzięki malarstwu, collage’owi, assemblage’owi. Z czasem poznał nowe, digitalne media jak komputer + program i kamera, co zmieniło wymiar jego twórczości i ukierunkowanie artystyczne o 180stopni, raz na zawsze.

+ VJ pan dudzinski / VJ Tusto


MaxMSP/Jitter workshop, część 2. Druga część warsztatu MaxMSP/Jitter.

Tym razem skupimy się na budowie instrumentów i narzędzi kompozytorskich, a także na sonifikacji: transformowaniu w struktury muzyczne rozmaitych danych (niejako przy okazji nauczymy się pobierać dane za pomocą implementowanych przez Max protokołów komunikacyjnych). O ile pierwsza część warsztatu była swobodną „przejażdżką” po możliwościach tego środowiska, o tyle tym zbudujemy funkcjonalny projekt: nietypowe narzędzie kompozytorskie i wykonawcze. Mimo, że jest to druga część warsztatu, zajęcia są otwarte również dla początkujących.

Premiera w Galerii 2.0

Digital Sculptures For Analog Sounds W połowie roku 2009 na portalu WEF.pl za sprawą muzyka i performera Krzysztofa Cybulskiego zrodziła się się inicjatywa stworzenia kompilacji prezentującej różne estetyczne punkty widzenia muzyków elektronicznych na koncepcję wykorzystania techniki analogowej we współczesnej kreacji dźwięku. Tak powstała „Kompilacja Analogowa”. Pod koniec roku 2009, producent kompilacji: Jarek Grzesica poruszył temat „Kompilacji” w rozmowie z twórcą i ekspertem nowych mediów Przemkiem Moskalem. Pojawił sie nowy kontekst dla powstajacego materiału. Pomysł na jego interaktywną, cyfrową interpretację wizualną. System cyfrowych, surrealistycznych rzeźb inspirowanych i ilustrujących analogowe, purystyczne brzmienia. Tak powstał nowy, międzyartystyczny projekt pod tytułem: Digital Sculptures For Analog Sounds. Projekt, który na końcu tej historii zwrócił uwagę promotora i kuratora globalnej inicjatywy artytstcznej UPGRADE! Warsaw: Rocha Forowicza, który zdecydował się zaprezentować przedsięwziecie w Galerii 2.0 podczas wydania Warsaw Electronic Festival 2010.

UPGRADE! Warsaw w 2.0 jest międzynarodową akcją artystów uprawiających sztukę związaną

z nowymi mediami, która zaczęła się w 1999 roku w Nowym Jorku. Obecnie UPGRADE! odbywa się w ponad 20 miastach (od Vancouver, przez Nowy Jork, Tijuanę, Paryż, Istambuł, Tel Aviv po Singapur). Ciągła wymiana informacji, idei, korzystanie ze wspólnych baz danych umożliwia budowanie wspólnot artystów ponad podziałami geograficznymi. Z UPGRADE! Warsaw współpracowali już tacy twórcy jak Krzysztof Żwirblis, Karol Radziszewski, Julia Staniszewska, Jacek Markiewicz, Paweł Janicki, Jarek Grzesica, Agata Groszek. http://environment.pl/upgrade.html Kurator: Roch Forowicz

Galeria 2.0

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (główny gmach), ul. Krakowskie Przedmieście 5. http://galeriadwazero.blogspot.com Kuratorzy: Marcin Chomicki, Roch Forowicz, Jan Mioduszewski, Jakub Wróblewski.


Imprezy towarzyszÄ…ce | WEF 2010


WEF ON TOUR 2010: ChoP

Tegoroczna trzecia odsłona trasy koncertowej WEF on TOUR jest rozszerzeniem głównych działań festiwalowych Warsaw Electronic Festival. Wspólnym mianownikiem całej trasy i elementem wiodącym jest postać chińskiego artysty, współtwórcy polsko-chińskiego projektu CHOP: Zen Lu. Zen Lu wraz z Grzegorzem Bojankiem, pomysłodawcą CHOP, pod patronatem WEF, etaLabel.com, oraz Chińskiej oficyny WePlay rozwijają międzynarodową wymianę twórczą w ramach ChoP co doprowadziło ostatecznie do sygnowania tej niezwykłej serii koncertów WEF On Tour nazwą Projektu ChoP. Plan trasy przedstawia się następująco: 21.06.2010 - Kraków, Klub RE | Krzysiek Cybulski / Vasen Piparjuuri / Minoo / Zen Lu | Vj JQM 22.06.2010 - Kraków, CSW Solvay | ChoP vol. 1:: Zen Lu + Grzegorz Bojanek / Rafał Mazur / Minoo 23.06.2010 - Częstochowa, Herbaciarnia Cafe Belg | Bionulor / ChoP vol. 1:: Zen Lu + Grzegorz Bojanek

ChoP (China - Poland) to wspólny projekt muzyczny stworzony w 2006 r. przez pochodzącego

z chińskiego miasta Shenzhen - Zen Lu, i twórcy wydawnictwa etalabel.com – Grzegorza Bojanka. Ścisła współpraca, która początkowo opierała się jedynie na kooperacji obu twórców, obecnie przemieniła się w szerszy projekt zrzeszający również innych artystów muzyki elektronicznej z obu krajów. Prezentowany projekt ma z założenia przełamywać wszelkie bariery kulturowe i terytorialne. To właśnie połączenie muzycznych stylistyk wywodzących się z różnych, czasami bardzo odmiennych tradycji kulturowych stanowi o niepowtarzalności ChoP. W tworzonych kompozycjach usłyszeć można liczne motywy powstałe z nagrań terenowych, brzmień syntezatorów, czy też próbek stworzonych przy użyciu „żywych instrumentów”. Głównym medium, z wykorzystaniem którego do tej pory przebiega współpraca jest Internet. To właśnie za jego pośrednictwem przemieszczały się kolejne pomysły, uwagi, koncepcje, a w rezultacie dźwięki…


Przyjedź do Sopotu na PLUM! FESTIVAL. Plum! to trzydniowe święto polskiej i zagranicznej muzyki elektronicznej w przyjaznym nadmorskim otoczeniu. Na sopockim Molo stanie scena, na której w ciepłej weekendowej atmosferze pojawi się ok. 20 artystów (muzyków i VJów) budujących atmosferę od letnich rytmów po pełen skupienia wieczorny ambient wspomagany szumem fal. Wielogodzinnna dawka najlepszej Elektroniki! Wystąpią: Zen Lu & Kim_Nasung / Digital Simply World / Nmls / Mikołaj Menes / Guiddo / Stendek / Liquid Molly / Line Up / Xanadu / Capitan Commodore / RND / PLEQ / Gold Plated Face / 3EM (Burmiński, Beenda, Kulwas) + VJs: a2xd, dr. 76_21


Fundacja Sztuka i Technologia

Fundacja została powołana do życia 07 października 2005. Celem Fundacji jest propagowanie oraz inicjowanie działań twórczych inspirowanych rozwojem technologii, a także upowszechnianiem efektów tych działań z pomocą różnych aktywności i form przekazu. Od momentu powstania Fundacja zaangażowana była merytorycznie w rozwój Warsaw Electronic Festival oraganizację Konferencji WEFCON, szereg działań promujacych twórców sceny elektronicznej.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

najstarszym salonem wystawowym w Warszawie, o tradycjach sięgających połowy XIX wieku. Mieści się w centrum Warszawy, przy Ogrodzie Saskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych. Galeria powstała w celu promocji sztuk pięknych. Obecnie najważniejszym jej zadaniem jest prezentacja i promocja sztuki współczesnej. Zachęta organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe artystów polskich i zagranicznych oraz wystawy problemowe. Ponadto program galerii obejmuje sympozja, dyskusje problemowe, warsztaty i spotkania promocyjne, aukcje, a także koncerty i inne wydarzenia towarzyszące wystawom.


Warsaw Electronic Festival (WEF) to jeden z najstarszych polskich festiwali prezentujący nowoczesną scenę elektroniczną i eksperymentalną, a także multimedia i Vjing. WEF organizowany jest rok do roku przez Fundację Sztuka i Technologia oraz Zachętę Narodową Galerię Sztuki pod dyrekcją Jarka Grzesicy. WEF koncentruje się na Polakach, mimo, że na scenie WEF nie brakuje również twórców zagranicznych. Od roku 2001 na scenie WEF zaistniało ponad 300 artystów zarówno z Polski jak i zagranicy.

www.myspace.com/warsawelectronicfestival www.warsawelectronicfestival.com

www.wef.pl


WEF Main Event 2010  

Warsaw Electronic Festival 2010 16-19.06.2010

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you